Ką Steve Jobs turėtų pristatyti šiemetiniame „MacWorld“?

Per šias šv. Kalėdas „iTunes“ muzikinė parduotuvė buvo kelis kartus užlūžusi dėl per didelio vartotojų srauto. Manoma, jog taip atsitiko dėl to, kad dovanų gavusieji „iPod“ panoro iš karto išnaudoti 10 dolerių vertės kuponus, už kuriuos galima apsipirkti muzikinėje „iTunes“ parduotuvėje…..

Kalėdiniu laikotarpiu didžiausioje elektroninėje parduotuvėje „Amazon“ perkamiausių nešiojamųjų kompiuterių viršūnėje – trys „MacBook“ modifikacijos …..

Atėjo laikas „Apple“ pranešti naujienas – „Apple“ šeimos produktai yra neregėtose aukštumose, todėl ekspertai ir gerbėjai smalsiai laukia „MacWorld“ renginio, kuriame turėtų būti pranešta apie naujienas.

Pabandysiu apibendrinti ir susisteminti visą gandų srautą – ką Steve Jobs turėtų pristatyti „MacWorld“, kuris prasidės jau kitą savaitę. Be abejonės, visi „Apple“ fanai lauks legenda tapusios frazės „And there is one more thing….“ – paprastai prezentacijų pabaigoje pristatomos įspūdingiausios ir netikėčiausios naujienos.

1. Apple telefonas

Daugiausia diskusijų ir ažiotažo keliantis įrenginys. Esu tikras, jog jeigu net „Apple“ nepristatys mobiliojo telefono šioje parodoje, apie jį ir toliau bus kalbama. Tai bus „Apple Phone“ ar nebus. Jeigu „Apple“ telefono nepristatys – niekas daugiau nesužinos apie jį, nes Steve Jobs nesako nieko apie gaminius, kurie dar nepristatyti. Beveik niekada netenka išgirsti apie tai, jog „Apple“ neketina“ ar „tai nėra „Apple“ planuose.

Kas jeigu bus?

Gandonešiai neša tokias žinias, bet niekas nežino ant kiek jos patikimos:
– tai turėtų būti „slider“ tipo telefonas;
– jis gali būti pagamintas iš titano ar kokio lengvojo metalo;
– greičiausiai bus keletas modifikacijų – tai gali būti 4GB ir 8GB atminties turinčios versijos;
– jis gali turėti jutiminę klaviatūrą;
– greičiausiai bus sukurta speciali MacOS versija mobiliesiems telefonams.

Jau aišku, kad „Apple“ telefonas tikrai nesivadins iPhone. Garsiausiai minimos versijos – „MacPhone“, „iMobile“, „Apple Phone“, „iPod Mobile“.

2. Mac Pro

Kalbama, jog tęsdama bendradarbiavimą su „Intel“, „Apple“ šių metų „MacWorld’e“ pristatyti profesionalams skrita „Mac Pro“ kompiuteri su 8-Core procesoriumi.

3. Operacinė sistema Leopard

Ši sistema pristatyta praėjusį rudenį ir testuotojai, kuriems sistema išdalinta bandymui jau išpatino nemažai „printscreenų“ su naujomis galimybėmis. Vis dėl to manoma, kad daugybė naujovių dar gali būti pristatyta, nes oficialus MacOS X 10,5 kartos operacinės sitemos pasirodymas planuojamas Velykoms.

Daugiausia kalbų kelia gandas, jog „Parallels“ gali būti integruota į „Leopard“ operacinę sistemą. „Parallels“ leidžia „MacOS“ sistemos lange paleisti bet kokią operacinę sistemą – „Windows XP“, „Windows Vista“, bet kokią „Linux“ distribuciją ir pan.

4. Įrenginys iTV.

Praėjusį rugsėjį „Apple“ gerokai nustebino pristatydama įrenginį „iTV“ – tai prietaisas, leidžiantis bevieliu ryšiu transliuoti bet kokį vaizdą iš kompiuterio į namų televizorių.

Steve Jobs pabrėžė, jog iTV yra darbinis pavadinimas – greičiausiai tikrasis prietaiso pavadinimas bus kitoks.

Iš anksto paskelbta prietaiso kaina yra 299 JAV doleriai – ekspertai mano, jog dar turėtų būti paskelbta apie papildomas šio gaminio galimybės.

5. Nauji „Apple“ monitoriai

Manoma, jog gali būti pristatytas 50 colių ir 20 colių nauji „Apple“ monitoriai.

6. Programinės įrangos paketas „iLife’07“

„Apple“ pristato naują „iLife“ versiją kiekviename „MacWorld“. Kartu turėtų būti atnaujintas ir paketas „iWorks“, kurį šiuo metu sudaro maketavimo programa  „Pages“ ir  prezentacijų kūrimo programa „Keynote“. Paketą turėtų papildyti  „Excel“ konkurentas, kurio darbinis pavadinimas – „Lasso“.

7. „iPod“ atnaujinimai

„iPod“ šlovė pasiekė viršūnę. Jungtinėse Valstijose „iPod“ įvairios modifikacijos užima arti 80 procentų MP3 grotuvų rinkos. „Apple“ niekada nesustojo tobulindama grotuvus – prieš pat kalėdinį pirkimo sezoną buvo pristatyti vos 79 JAV dolerius kainuojantys antrosios kartos „iPod Shuffle“, kurie tapo geidžiamiausia pigia Kalėdų dovana.

Beveik neabejojama, jog naujienų „iPod“ serijoje turėtų atsirasti ir per „MacWorld“. Greičiausiai tai bus patobulinimai  video grotuvų srityje: šiuo metu parduodami  30 GB ir 80 GB iPod grotuvai galintys groti video failus. Gali būti, jog „Apple“ pristatys 16 GB  „iPodą“, kuris turės ne kietąjį diską, o „Flash“ atmintinę – „jis toks mažas kaip  iPod Nano, bet groja video“. Galbūt.

„MacWorld“ prasideda  sausio 9 dieną.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

Nėra komentarų

Leave a reply