„Apple“ Paryžiuje

   
     

Praėjusią savaitę teko praleisti Paryžiuje.  „Žaidimų patarėjas“ ir „Autoblogas“ viename SMS informavo, jog „Apple“ oficialios parduotvės Paryžiuje nėra. Iš tiesų – „Apple“ kol kas turi oficialių savo „Apple store“ krūvą kiekviename didesniame JAV mieste, taip pat Kanadoje ir Japonijoje, o ekspansija į Europą prasidėjo nuo Didžiosios Britanijos – ten veikia beveik 10 „Apple“ parduotuvių. Šiais metais numatoma atidaryti dar vieną Edinburge, Škotijoje.

Be Didžiosios Britanijos – jokioje Europos šalyje nėra „Apple“ valdomos parduotuvės. Iš tiesų, dėl to didele dalimi kalta ir „Apple“ politika – arba „Apple“ yra pačioje didmiesčio širdyje arba jos nėra visai. Turbūt garsiausia „Apple Store“ – penktojoje Niujorko aveniu – 24 valandas 365 dienas per metus dirbantis centras su „GeniusBar“, kasdieniais „workshop’ais“ ir t.t.

2005-aisiais Steve Jobsas prisipažino, jog norėtų įkurti „Apple Store“ Paryžiuje, bet nuo 2003-ųjų nesėkmingai bando įsigyti patalpas Eliziejaus laukuose. Daugiau oficialių kalbų apie „Apple“ atėjimą į Paryžių nebuvo – matyt „Apple“ vis dar ieško tinkamo ploto Meilės mieste.

Prancūzijoje, nors ir nėra „Apple“ parduotuvės, „Apple“ veikia – priešingai negu daugelyje kitų šalių, kur veikla vykdoma per IMC (Independent Marketing Company) kompanijas. Beje, Lietuvoje „Apple IMC Lietuva“ įsikūrė tik praėjusių metų pabaigoje (ją įkūrė „Apple IMC Russia“, na, bet čia atskira tema).

Grįžtant prie to, jog Prancūzijoje „Apple“ veikia – pastebėti nesunku. Kiekvienoje metro stotyje galima pamatyti „iPod“ reklamų, prestižinių automobilių salonai Eliziejaus laukuose ir Naujajame Paryžiaus rajone akcentuoja naujų automobilių integraciją su „iPod“ … Rezultatai akivaizdūs – jeigu 50 proc. iš kelių milijonų metro keleivių klausosi muzikos ausinėse (o tai daro ir seni ir jauni, ir su treningais ir BOSS kostiumais) – kokių 8 iš 10 ausyse – „baltosios iPod ausytės“.

Na, o įsigyti „Apple“ produkcijos galima nemažai specializuotų parduotuvėlių, kurios drąsiai imasi prekybos tik išskirtiniais vienos kompanijos produktais. Žemiau pavaizduotoje vienoje iš jų, įsikūrusioje priešais šiuolaikinio meno „Pompidu“ centrą, įsigijau naują įmautę savo „MacBook’ui“ – tikiuosi, nespalvins balto daikto juodai, kaip BMS įsiūlytas šūdas.

66377.jpg

P.S. šios parduotuvės darbuotojai atsisakė kalbėtis angliškai, nors akivaizdžiai tą kalbą mokėjo. Nieko nepadarysi – tai Prancūzija …


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

Nėra komentarų

Leave a reply