2008-ieji kine. Kokie jie bus?

Su Naujaisiais metais!

Pirmuoju metų įrašu norėčiau papasakoti apie keletą kino projektų, kurie laukia mūsų 2008-aisiais. Tai nebūtinai yra patys laukiamiausi filmai, ar numatomi apdovanojimų laureatai – tiesiog tai projektai, kurie verti dėmesio. Galbūt, nebūtinai ir iš gerosios pusės. Natūraliai gavosi daugiau projektų pirmojoje metų pusėje – tam laikui planai yra konkretesni.

„Nereikalingi žmonės“. Premjera – 2008 m. sausio 11 dieną.

Vadinčiau jį vienu iš pirmųjų komercinių lietuviškų kino filmų („AXX“ irgi, bet ne tai). Neturiu duomenų, ar filmo statyba finansuota tik iš komercinių lėšų, ar buvo ir valstybės/fondų paramos. Filmo režisierius – komercinių TV produktų (veiksmo serialas „Anastasija“ ir kt.) autorius Maris Martinsons. Kaip ir reikia komerciniam kinui, filmas prigrūstas pavardžių (nebūtinai gerų aktorių) – Andrius Mamontovas, Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, Kostas Smoriginas … Filmo aktualika – „popsinė“ – emigracija į Airiją, sudėtingi likimai, skirtingi žmonės … Sunku vertinti, kokio lygio produktas bus susuktas, bet, tai yra panašu į tinkamą pradžią tautiško komercinio kino erai. Seniai tokių laukėme.

„Šioje šalyje nėra vietos senukams“ / „No Country For Old Man“, Lietuvoje – vasario 22 dieną

Edvinas Pukšta šį filmą vadina geriausiu 2007-ųjų kino sezono filmu. Brolių Coenų komedija su Javieru Bardemu. Laukiu nesulaukiu šios juostos Lietuvos kino teatruose. IMDb reitingas – 8.8

„10 tūkst. metų prieš Kristų“ / „10,000 B.C.“, Lietuvoje – kovo 14 dieną

Rolandas Emmerichas baigė filmuoti „priešistorinį“ epą. Ar bus stipriau nei „300“?

14,99 Euro – Lietuvoje kovo 21 dieną.

Frederico Beigbederio bestselerio ekranizacija. Prancūzijoje filmas jau pasirodė, nors informacijos apie jį plaukia nedaug. Nesu F.Beigbederio gerbėjas, bet savo laiku „14,99 Euro“ knygą suvalgiau skaniai. Tiesiog be proto smalsu pamatyti, kaip ši istorija gali atrodyti kine. Pagrindiniame vaidmenyje – nelabai žinomas Jean Dujardin. Nesitikiu, kad bus taip gerai kaip „Dėkui, kad rūkot“, bet, manau, nebus absurdas kaip tautinis „Diringas“ (jį šiandien peržiūrėjau dar kartą ir nusivyliau dar kartą).

„Rambo“, Lietuvoje – balandžio 25 dieną

Sylvesteris Stalone atgaivino Rokį pernai filme „Rokis Balbo“, o Rembo ketvirtą kartą pasirodys filme banaliu pavadinimu „Rambo“. „Rokis Balbo“, beje, nebuvo visai nevykęs filmas, bet Rembo sulaukti tikrai yra smalsiau. Istorija tęsiasi lygiai po 20-ties metų.

„Speed Racer“, pasaulinė premjera – gegužės 16 dieną

Nežiūrėjote „Lenktynininko Spydo“ savo laikų per TV3? Aš žiūrėjau („Candy, Candy“ irgi). Dėl to smalsu, kaip ta istorija gali atrodyti kine. „Speed Racer“ jau keiksnoja pasirodžiusias nuotraukas iš filmo, režisuoja „Matricos“ tėvai broliai Wachowskiai, o aš vis dar neįsivaizduoju kaip tai atrodys. Beje, Speedą vaidins Emile Hirch, Trixę – Christina Ricci, Speedo mamą Susan Sarandon, o blogietį lenktynininką – Matthew Foxas. Kažin, ar Lietuvoje filmas bus verčiamas senąją TV3 tradicija „Lenktyninkas Speed“? Ar pažodžiui „Greitas lenktynininkas“?

“Speed Racer”

„Seksas ir miestas“, pasaulinė premjera – birželio 6 dieną

Ko nepavyko „Draugams“ (na, bent jau kol kas), padarė „Sekso ir miesto“ prodiuseriai – pasibaigusį sėkmingas serialas teleportuojamas į didįjį ekraną. Visi tie patys vardai dviejų valandų trukmės istorijoje – kaip ne kaip, laukti verta, kas iš to išeis.

„Get Smart“, Lietuvoje – liepos 11 dieną

Aišku, kai scenaristai Holivudui ne tik nieko originalaus nebesugeba pateikti, bet ir streikuoja, tai Holivudas gelbstisi ekranizuodamas bet kokias istorijas. Čia dar viena iš legendinių istorijų, kuri, neįsivaizduoju kaip gali naujai atrodyti šiuolaikiniame kine. „Gudrutį“, beje, vaidins Steve Carell.

„Babylon A.D.“, pasaulinė premjera – rugpjūčio 29 dieną

Brangus „20th Century Fox“ „Sci-Fi“ žanro projektas. Vinas Dieselis vaidina į pensiją jau išleistą karį, kuris turi moterį, nešiojančią savo įsčiose mesiją pervežti iš Rusijos į Kiniją. Verta dėmesio istorija – be kitą ko, labai brangi.

Be to, šiais metais dar bus šeštas „Haris Poteris“ (gruodį), 22-as „Džeimsas Bondas“ (lapkritį), antros „Narnijos Kronikos“ (birželį), „X-failų“ tęsinys ir šeštas „Betmenas“ (abu liepą) ir daug kitų.

Jeigu vertinti sąžiningai, nors laukti yra ko (aišku, tikrieji šedeverai pasirodys netikėtai), 2008-ieji turbūt bus nykesni metai nei 2007-ieji.

Nors kalbų yra visokių, jau aišku, jog 2008-aisiais nebus – „Sin City 2“ (galbūt bus 2009), „Angelai ir demonai“ (pakenkė scenaristų streikai ir šiaip organizaciniai nesklandumai, tai 2008 Kalėdoms tikrai nesusuks), „Hobbitas“ (naujas Peterio Jacksono darbas pagal J.J.Tolkieną), „Terminatoriaus 4“ („švarco“ nebebus, bus Christianas Bale, bet tik 2009), „Greiti ir įsiutę 4“ (Vinas Dieselis ir Paulas Walkeris – abu turbūt grįš, bet 2009 vasarai).

Ko labiausiai laukiu, jog „kinas.info“ apdovanojimuose geriausio 2008-ųjų lietuviško filmo netektų rinkti iš vieno kandidato, kaip teks daryti šiemet (A.Puipos „Nuodėmės užkalbėjimas“ yra vienintelis pilno metro filmas, kino ekrane pasirodęs 2007-aisiais).

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

7 komentarai

 1. Augustas - 2008 01 8, 09:14

  mazyte pastaba – No Country for Old Men tikrai ne komedija, o veiksmo drama trileris ar kazkaip kitaip :)

 2. Mindze - 2008 01 8, 09:52

  Suintrigavai. Lauksim naujų filmų…

 3. […] Simonas surašė kada ir kokie filmai bus išleisti 2008 metais… […]

 4. Blogorama #303 : nežinau.lt - 2008 01 8, 21:06

  […] temos: Simonas rašo apie įdomesnius 2008-ųjų filmus; DienosDuona svarsto, ar daug bėdos būtų leidus reklamuoti receptinius vaistus; Eimantas moko […]

 5. sarunas - 2008 01 8, 22:35

  Kaip zmogus taip susijes su kinu, atrodo mazai apie ji tenusimanai(sprendziant is sio temos.
  1.No Country for Old Men nera komedija
  2. Speed Racer pasauline premjera bus savaite anksciau, geguzes 9.
  3. Betmenas nebus 6, o antras, jai jau megsti skaiciukus, greiciau betmenas pradzia 2, 89-betmeno perdirbinys.
  4.Laukiamiausiu filmu laikomas indiana jones 4 – INDIANA JONES AND THE KINGDOM OF THE CRYSTAL SKULL. Tavo sarase kazkaip vietos neastsirado jam. premjera geguzes22(pasaulyje ir lietuvoje)
  5.Daugiau apzvelgei pirma metu puse, Vienas laukiamiausiu filmu iki filmu sezono pradzio – geguzes yra Cloverfield (01-18, lietuvoj -02,15)
  6.Lietuviai itin myli animacinius filmus, kur jie?
  3 mega anmiaciniai siu metu filmai(ir matyt jie bus lietuvoj milijonieriai):
  KUNG FU PANDA
  WALL-E
  MADAGASCAR 2

  nemanau kad sie metai bus silpnesni uz 2007(nors praeje buvo tikrai ispudingi), gali but kad ir geresni

 6. simonas - 2008 01 8, 23:06

  Na, šio įrašo tikslas nebuvo išskirti pačius pačius – čia daugiau mano nuomonė, kas labiausiai verti dėmesio.

  1. taip, sorry, mano klaida, gerai neįsiskaičiau į Plot’ą, o filmo dar nemačiau.
  2. Pasaulinė premjera nebūna „vieną dieną“. Dviejų savaičių nuokrypis paprastai leistinas – laikoma, jog filmai pasirodo vienu metu. Anyway, Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje (po Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos), kur „Speed Racer“ bus pradėtas sukti.
  3. Netgi „Warner Bros.“ darbiniuose dokumentuose filmas vadinamas „BATMAN 6“ :)
  4. Apie Indiana Jones naują dalį jau daug prikalbėta ir pridiskutuota – nors realiai, net neaišku kas ten viduje bus. Pažiūrėsim, pamatysim.
  5. „Cloverfield“ rytoj bus parodytas Lietuvos kino visuomenei. Greičiausiai pamatyti nepavyks, bet reikės pasiklausinėti atsiliepimų – nors ta pati „Bleiro ragana“, mano manymu, yra vienas labiausiai overratintų darbų – tai netikiu šiuo filmu.
  6. Animacija lieka animacija, turbūt ta vieta, kur mažiausiai siurprizų – animacijos pramonės gigantai kasmet susitarę pateikia vienodą dozę animacinių juostų – dažniausiai koks tęsinys ir porą bandymų su nauja baze. Populiarumas, aišku bus, bet nelabai tikiu, jog nustebins kažkuo ir to labai verta laukti.

 7. m - 2008 01 10, 01:02

  aš tai laaaabai laukiu gudručio ir rambo. rambo tai, atrodo, bus neblogas ironiškas filmas :)

Leave a reply