Kai vaizdas yra ir veidas

lietrytis.jpgŠios dienos žvaigžde vienareikšmiai skelbiamas dienraštis „Lietuvos rytas“, kuris savo dizainu ir spalvomis nusileido į geltonosios spaudos lygį (o gal tai būdas pasakyti, jog mes nebeslepiame, jog tokie nesame?). Užtenka rankose turėti šį laikraštį ir turėsi gerą pradžią pokalbiui bet kokioje aplinkoje.

Na, be abejo, šiuolaikinėje konkurencinėje kovoje (ne tik tarpusavyje, bet ir su mažėjančiu laikraščių perkamumu)  kaštų mažinimas yra labai logiškas sprendimas, bet, kažin, ar visada rezultatas gali pateisinti formą.

Aišku, „Lietuvos rytas“ nėra kažkoks unikumas. Didžiojoje Britanijoje daug laikraščių sumažino formatą, o dėl to net pakilo pardavimai, bet, tikiu, jog išlaikyti solidaus „dienraščių lyderio“ formą buvo įmanoma ir sumažinus formatą, bet ne taip drastiškai keičiant spalvas, šriftus ir išdėstymą.

Kas yra tikrai progresyvu – popierinis “The Wall Street Journal” tapo savo svetainės priedu. Idėja paprasta: internete – naujienų srautas nenutrūkstantis, popieriniame variante – įdomesnis turinys, kaip analitiniai straipsniai, apžvalgos, interviu ir kt. Lietuviškam didžiausiam dienraščiui irgi neblogas sprendimas būtų – pateisintų šūkį „lenktynės su laiku“.

Jeigu jau pradėjom apie vizualinius sprendimus kalbėti, tai kadangi tapau „Ekskomisarų biuro“ klientu, tai šiandien ieškodamas trumpojo numerio nuklydau į jų interneto tinklalapį.

Kaip atgauti pinigus?

Kaip Jums šis banneris? O jis lygiai taip grubiai sumažintas, kaip aš čia jį sumažinau

Jeigu neužkibote ant akcijos, galite pasigrožėti (turbūt) sveikinimu:

saugus_ir_laimingi.jpg

Vėlgi, sumažinau taip, kaip jis puslapyje sumažintas. Ar taip įsivaizduojate savo vaiko laimę?

Na, o jeigu Jums šia banneriai patiko, tada:

darbas_biure.jpg

Šiuose banneriuose yra viskas „gerai“ – nuo idėjos iki „body-copy“ ir grafinio apipavidalinimo. Toks jausmas, jog darė grynai pagal vadovėlį – „vaikai – gerai“, „dangus – šilta“, „mašina – agresyvu“.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

3 komentarai

 1. Mindze - 2008 01 14, 20:24

  Ryte pamatęs pasikeitusį Lietuvos rytą truputėli abstulbau. Minutėlę pagalvojau, kad tai pokštas. Pasirodo, kad ne.

  Gal ir patogu, gal ir gražu… tačiau skaityti jo nebelabai noriu…

  p.s. o ekskomisarų baneriai tai topiniai…

 2. Midze - 2008 01 14, 20:24

  Beje, pabandyk pasirašyt komentara po savo įrašu – išmeta kažkokius erorus…

 3. Gagarin - 2008 01 17, 14:49

  Uzmeciau aki i laikrasti, pagalvojau pradzioj nuo kada mama perka kazkokius rajoninius laikrascius. Pasirodo Lietuvos Rytas. Buvau ir as apstulbes. Slyksti bordine spalva, slykstus sriftas ir apskritai maketavimas viso laikrascio. Nepirksiu jo tikrai. Fui…

Leave a reply