„IKI“ – čia atsiskaitysite greičiausiai

Kažkodėl pastaruoju metu jaučiu pagarbą „IKI“. Nežinau, gal čia tik mano asmeninis įspūdis, bet „IKI“ eilės atrodo trumpesnės negu „Rimi“ ar „Maximoje“. Mano pamėgta „Rimi“ nuo eilių kenčia ypač – net darbo dienos vėlų vakarą apie 23 val. geba atidaryti tik dvi kasas, kurioje išsirikiuoja po dvidešimt žmonių, todėl eiti į „Rimi“ ne piko metu nėra išeitis.

iki.jpgKadangi „IKI“ ir arčiausiai namų, ir arčiausiai darbo, tai jos kol kas mažiau kenčia nuo labai ilgų eilių.

Pagarbą „IKI“ jaučiu ir už tvirtus žingsnius ekologiško prekybos centro link – medžiaginiai maišeliai visam gyvenimui tikrai brangus projektas ir, manau tikrai reikėjo drąsos jo imtis.

Sausio pradžioje „IKI“ pranešė apie diegiamas savitarnos kasas – dar vienas drąsus žingsnis. Kalba buvo apie 100 kasų įrengimą dar šį pavasarį. Džiugu, jog tai netapo tik PR’u prieš konkurentus – „IKI“ kasos pastarąsias dvi dienas intensyviai montuojamos ir testuojamos prie mano darbo esančioje „IKI“.

Kasos turės specialų pavadinimą – „Bitutė“. Aparatai priiminės ir korteles, ir grynus pinigus. Pagalba vartotojui bus teikiama ne tik ekrane, bet ir balsu. Keturių kasų kompleksą aptarnaus vienas pardavėjas, stovintis prie pulto – pvz. įmušus alkoholinį gėrimą užsidegs oranžinė lemputė ir pardavėjas turės patvirtinti, jog pirkėjui yra daugiau nei 18 metų.

Dar neveikia – bet tikrai nekantrauju išbandyti.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

5 komentarai

 1. Polububijus - 2008 02 5, 19:55

  Šiandien per žinias mačiau apie tą kasą „bitutę“. Geras dalykas, tik žmonėms reikia daug laiko, kad išmoktų juo naudotis. Nes sprendžiant iš reportažo, kol viena bobutė suras prekės bar kodą, kasininkė jau spėtų aptarnauti vieną žmogų.

 2. Mindze - 2008 02 5, 20:17

  Super… Eisim bandyt… :)

 3. kva - 2008 02 6, 08:23

  Aš tai nesuprantu kaip bus kontroliuojama, kad nuskanuotos visos prekės.

 4. Simonas Bartkus - 2008 02 6, 09:19

  Vienas aš tokių tikrinimų bus tai, jog pagal idėją turėsi dėti krepšelį su prekėmis kairėje, o nuskanuotas prekes į maišelį dešinėje. Abiejose pusėse bus svarstyklės, kurios lygins, ar „padaugėjo tiek pat, kiek sumažėjo“. Aišku, tos svarstyklės nebus tokio tikslumo (o ir negali, nes yra maišelio,krepšelio svoriai ir kitos aplinkybės), kad svertų kramtomąją gumą ar cigaretes.

  Tiesiog, pagrinde pasikliaujama žmonėmis – juk ir dabar išnešti kišenėje ar rankovėje nėra didelės problemos. Bet nešančių yra kažkoks procentas ir visų nesugaudysi, tiesiog tai vertinama kaip veiklos sąnaudos. „IKI“ teigia, jog tas procentas neturėtų pakilti įrengus šias kasas.

 5. Jem - 2008 02 16, 23:57

  Nu cia jie primastys kad sau pagreitintu darba ir fsio

Leave a reply