„Telia“ Švedijoje pagerino sąlygas nepatenkintiems „iPhone“ pirkėjams

   
     

Liepos 11-osios virusas ėmėsi ristis per pasaulį. Dabar, kai rašau šį įrašą, įvairūs „Mac“ gerbėjų forumai lūžta nuo didžiulio vartotojų srauto. Sklando įvairūs gandai, kelintą valandą turėtų oficialiai būti leista diegti „iPhone 2.0“ programinės įrangos versiją pirmosios „iPhone“ kartos aparatų turėtojams. „Apple“ jau išleido „iTunes“ atnaujinimą (7.7), kuriame jau yra aktyvuota „AppStore“. „Apple“ gerbėjai sugebėjo surasti slapta nuorodą, per kurią galima parsisiųst „iPhone 2.0“ programinę įrangą ir įdiegti ją telefone „iTunes“ pagalba.

Lietuviams neatsiverė nei „iTunes“, nei „AppStore“. „AppStore“ siųstis nemokamas programas galima tik vartotojams, turintiems aktyvuotus „iTunes“ „account’us“. O aktyvuoti „account’o“ ir toliau negalima – šalių sąraše yra Lebanonas ir Liuksemburgas, bet Lietuvos nėra.

Lietuvoje dabar naudojantys „iPhone“ įdiegti 2.0 programinės įrangos versijos negali, kadangi visi naudoja laužtus „iPhone“ aparatus, o 2.0 programinė įranga kol kas nėra nulaužta.

Tuo tarpu „Omnitel“ Lietuvoje paskelbė registracijos formą, kur gali užsiregistruoti laukiantys „iPhone“ ir kol kas jokių žinių neskelbia. Aišku, svarbiausias klausimas visiems laukiantiems yra „Kada“?

Tuo tarpu ledimą platinti „iPhone 3G“ Skandinavijoje ir Baltijos šalyse gavusi „TeliaSonera“ („Omnitel“ mama) Švedijoje („Telia“) „iPhone 3G“ pradeda prekiauti oficialią aparato išleidimo dieną – liepos 11 dieną. Dar prieš tai „Telia“ paskelbė apie „iPhone“ pardavimo sąlygas ir, taip buvo nušvilptos galimų pirkėjų, kad likus kelioms dienoms iki „iPhone“ pasirodymo nusprendė jas pagerinti.

Pradiniai „Telia“ planai sakė, kad „iPhone“ pirkėjams sukuriama speciali mokėjimo planų serija. Pirkėjai gali rinktis „iMini“, „iMidi“ ar „iMaxi“.

„iMini“ plano vartotojams už 109 litus per mėnesį suteikiama 100 minučių pokalbiams, 100 SMS žinučių ir 100 MB duomenų srauto. „iMidi“ klientai už 178 litus per mėnesį gauna 250 minučių pokalbiams, 250 SMS žinučių ir 250 MB duomenų srauto. „iMaxi“ klientai už 313 litų per mėnesį gauna 1000 minučių pokalbiams, 1000 SMS žinučių ir 1000 MB duomenų srauto.

Su 24 mėnesių sutartimi „iPhone“ pasirinkusiems „iMini“ kainuotų 619 litų, o „iMaxi“ jį gautų už litą.

Su tokiais paskelbtais mokėjimo planais, „Telia“ sulaukė tiek daug išankstinės kritikos, kad net nelaukė dienos, kuomet mokėjimo planai ir „iPhone 3G“ bus pradėtas platinti. Liepos 11 dienos išvakarėse „Telia“ paskelbė, kad „iPhone 3G“ galės įsigyti ir norintieji pasirinkti standartinius mokėjimo planus, kur sąlygos kur kas geresnės. Papildomai prie standartinių planų „TeliaSonera“ abonentai, norėdami pilnai išnaudoti „iPhone 3G“ galimybes galės įsigyti neribotą 3G/EDGE duomenų srautą už 72 litus per mėnesį.

Tiesa, pats aparatas bus brangesnis – kaina priklausys nuo sutarties trukmės ir pasirinkto iš vieno iš standartinių planų.

Kažin, ar pamena kas Lietuvoje tokį atvejį, kada stambus paslaugų teikėjas pakeistų sąlygas vien dėl pirkėjų reakcijų? ..

„Omnitel“, naudodamąsi išskirtine padėtimi ir didžiuliu susidomėjimu galėjo surengti ir JAV labai populiarų „išankstinį pirkimą“ (pre-ordering) – būtų įrašę savo vardą į istoriją. Paprasta forma interneto puslapyje su registracija apie „iPhone“ prekybos pradžią (ir dar koks PR apie tai ir žinutės blogeriams!) visoje laukimo aplinkoje atrodo labai nerimtai.

Via:

„Telia Sonera changes iPhone plans in response to customer outrage“

„Telia Sonera Changes iPhone 3G Plans Due To Customer Complaints“

„Telia Sonera revisits iPhone 3G plans in Sweden“

Išsamiai apie „Telia“ mokėjimo planus galite sužinoti čia.

Už pagalbą ir nuorodas ačiū „Adoro La Musica“ autoriui.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

2 komentarai

  1. Vytautas - 2008 07 10, 22:14

    Šiaip jau Lebanonas lietuviškai yra tiesiog Libanas :)

  2. kikiszs - 2008 07 11, 08:01

    Įdomu įdomu, bus pažiūrėti kaip Lietuvoje vyks pardavimas ir kokiomis sąlygomis…. Galėtų seimūnai priimti įstatymą, kad mobiliuosius telefonus pardavinėtų atrištus, tada būtų operatoriams didesnė konkurencija pateikti kuo labiau patrauklesnius planus.

Leave a reply