Apie privatumą ir „Žaidime „TAIP ar NE?“ tavimi susidomėjo“

Ėmiau vakar ir be gailesčio ištryniau savo vardą iš frype.lt. 44 mano buvusių draugų ratas sumažėjo vienu egzemplioriumi.

Iškentėjau daug to pirmojo lietuviškai kalbančio (?) socialinio tinklo laikų. Laikus, kada sistemoje galėjai matyti vien tik latviškas pavardes, ir laikus, kada ten buvo mažiau ką veikti negu LinkedIn.

Bet negalėjau toliau žiūrėti, kaip uždaras socialinis tinklas visiems ima ir rodo mano nuotrauką, o į mano el. pašto žinutę siunčia išmaldos žinutes su „Subject“  „Žaidimas „TAIP ar NE?“, sugeneruotais random’iniais vardais ir zyziančiu prašymu paaukoti du litus.

Puikiai suvokiu, kad šiais laikais mano asmens duomenis gauti ir jais manipuliuoti realiai gali daug kas ir nieko čia nepadarysi. Tiesiog būnant tiesiog vienetu iš statistinių vienetų gausos, tie duomenys nėra įdoomūs piktiesiems demonams, kuria gali su jais pasiielgti kažkaip negerietiškai. Bet, c’mon, rodyti mano draugams skirtą nuotrauką bet kam yra įžūlu.

Net one.lt per aštuonerius metus nė karto taip nesuerzino ir mano 2000-aisiais nemokamiems SMS įkurtas account’as vis dar gyvuoja. Tik draugų beveik nėra.

Ta proga prisiminiau tobulą pukomuko panegeriką one.lt:

mano įsitikinimu, tai tie šūdtinkliai yra geriausia, kas galėjo nutikti lietuviškam internetui. ten uždaryti visi žmonės, su kuriais aš nenoriu susitikti internete. tegul jie ten gyvena ir dauginasi, tai interneto getas. kodėl mums turėtų rūpėti, kas ten vyksta?

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

18 komentarų

 1. kikiszs - 2008 07 29, 09:15

  :)))) pukomuko mintis tiesiog labai gera :)

 2. tomukas - 2008 07 29, 10:09

  sutinku, pukomuko posakis viena geriausių citatų lietuviškame internete :)

 3. pbg - 2008 07 29, 11:10

  jo, tie emailai ir mane uzpiso..

 4. Generolas - 2008 07 29, 11:28

  C&P iš frype.lt nustatymų lango:

  O Negauti laiškų į savo el.paštą
  O Nedalyvauti žaidime „TAIP ar NE?“ ir nerodyti žaidimo pirmame puslapyje

 5. Simonas Bartkus - 2008 07 29, 11:38

  Generolas: esmė nekeičia. Niekada jie manęs neklausė ar noriu „DALYVAUTI“. jie mano asmeninę info, tiesiog išmetė ir rodo random’inėm personom. Niekada negaliu žinoti, ką jie vėliau sugalvos išdarinėti.
  Jeigu vieną dieną pamatysiu savo nuotrauką per kokią laidą „Kitas“, tai jie man pasakys, jog „jūs galėjote paspausti „Nedalyvauti“?

 6. Aš jiems duodu dar antrą šansą (paskutini), nors atsisaukiau dalyvavimo sitoj nesamonej.

 7. dzejus - 2008 07 29, 13:25

  tarsi nujausdamas kažką negero prieš porą savaičių ištryniau frype.lt accountą. ir tikrai be gaileščio. dar vienas getas :))

 8. donatas - 2008 07 29, 14:34

  Sveiki, nesupratau kodel trinates??? Frype yra paslauga nerodyti jusu profilio foto TAIP ar NE zaidime: nerodo ir jokio spamo nebegaunate :). Cia kaip su mobiliais telefonais – visi turi, o naudojasi tik 15% visu jame esanciu paslaugu, ir dar ar autorius yra perskaites soc tinklapiu taisykles? Ten juk viskas parasyta…

 9. Simonas Bartkus - 2008 07 29, 14:39

  Dar kartą pakartosiu: „Taip arba Ne“ žaidimas atsirado turbūt prieš kokias dvi savaites. Prieš tai nei taisyklėse buvo užuominų apie galima viešinimą, nei nustatymuose buvo toks mygtukas, jog galėjai uždrausti rodymą (nes mygtukas būtų nelogiškas dėl to, kad paties žaidimo nebuvo). Frype niekada neinformavo, jog keičiasi taisyklės.

 10. donatas - 2008 07 29, 15:16

  Istrauka is privatumo taisykliu:

  1. Visi asmeniniai duomenys pateikti internetiniame portale frype.lt yra saugomi pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Duomenų naudojimas yra vykdomas pagal bendrus asmeninių duomenų naudojimo principus, numatytus Lietuvos Respubliko įstatymuose.

  2. Tapdamas registruotu internetinio portalo frype.lt nariu, asmuo leidžia naudoti jo profilyje pateiktus duomenis.

  Palyginimui ka daro http://www.pazintys.lt, tas pats draugas.lt ir pan – jau tituliniame puslapyje profilines nuotraukos ir vardai

  cheers

 11. Mike - 2008 07 29, 15:46

  To: Donatas

  Autorius gi skundžiasi, kad tinklas kažkada sukurtas būti uždaru ir padoriu „ne romantinių pažinčių“ portalu – staiga ėmė ir atsuko visiems savo materialistinę pusę… savotiška išdavystė, nepyktum ant one.lt ar pazintys.lt, nes iš jų to tikiesi… iš frype nesitikėjau bent aš šito.
  Gal pagaliau derėtų lietuvoje įkurti normalų Dating tinklą ir neteršti paprastų soc. tinklų visais tais „ar tu manęs nori? taip ne“ :D

 12. Simonas Bartkus - 2008 07 29, 15:55

  donatai, jeigu norėjai mane įtikinti, kad teisiniu požiūriu frype.lt yra teisūs, tai tegu – įtikinai.

  Su pazintys.lt, draugas.lt situacija kitokia – ten yra dating portalas ir jo idėja yra tavo varda „išreklamuoti“ tiek, kad tu susirastum antrą pusę. O frype.lt yra socialinis tinklas. Be to, visada demonstravęs savo aukšto lygio uždarumą.

  Beje, Lietuvoje su privatumu interneto tinklalapiuose yra dar gana toks padrikas reikalas. Visi rašydami savo „teisinius atsiribojimus“, surašo, kad su tavo duomenimis gali daryti viską ir bet kaip. Kas iš principo jau prieštarauja įstatymams, kurie reikalauja nurodyti griežtai ir tiksliai, kokie asmenys, kokius duomenis (aiškiai įvardinant ar tai vardas, ar asmens kodas, …) kam naudoja, kiek laiko, kaip privalo ištrinti, etc.

  Aišku, toks susirūpinimas asmens duomenų apsauga kaip JAV irgi yra sick (prisiminkim, kokie kyla skandalai, kai „Facebook“ ar kitas portalas padaro kažką ant ribos), bet daugiau tvarkos šiais klausimais norėtųsi, kad būtų pas mus.

 13. donatas - 2008 07 29, 15:58

  To: Mike

  sutinku, esi teisus, tikesimes frypininkai perskaitys musu postus (arba ne), siaip butu idomu isgirsti visu nuomone kas gerai minetuose portaluose, o tai kaip tikri lietuvaiciai tik apie blogybes snekame. Siaip sutinku, nes mano galva frype.lt skirtas draugams, o ne pazintims, nors tikiu, gal kas nors ir apsivede cia: is kitos puses datingas ir teasingas yra saldus visiems ir gyvuos amzinai kol egzistuos Vyrai ir Moterys :))

 14. […] užknisa ne tik v’on(e)’iukas, bet ir “fraipas”. Informacija apie mus tikrai saugoma. (Arnoldas pasekė Simono pavyzdžiu ir pasielgė taip […]

 15. Saulius - 2008 07 29, 23:52

  Nu dąąąą… Pukomuko mintis yra viena iš geriausių kuria girdėjau per pastaruosius metus, 100% pritariu.

 16. Paulius - 2008 07 30, 13:18

  Jau seniau ištryniau savo sąskaita tam frype.lt :). O Pukomuko mintį pasižymėjau, gal kada pravers ;).

 17. […] informacijos apie vartotoją ir įkišti „tik“ jam ar jai pritaikytos reklamos dozę. Tačiau vieni socialiniai tinklai yra didesnis blogis už […]

 18. inesa - 2008 08 5, 16:13

  kreipiuosi i Simona Bartku. Taigi tau reiketu daugiau tais istatymais pasidometi, o ne tuscias zinias berniuk demonstruoti, tiem kas ju neismano. Gal jiem ir gali pasirodyti protingas, bet ne tiem kas apie istatymus ir teisinius reikalus kur kas daugiau ismano negul gerbiamasis:). Taigi pabaigusi as teise berniuk ir galiu pasakyti, kad musu teises ir privatumas pakankamai Lietuvoje ginamas. Tik va, kad zmones nelabai ismano istatymus ir teises savo, kokias jie turi, tad ir nereikalauja, kad jos butu apgintos. Lygini mus su Amerika, ten berniuk zmonems labiausiai rupi ju teises vos ne. Jie puikiai jas zino, del to taip arsiai uz jas kovoja. Kiekvienas lietuvis galetu savo teisias apginti, jei zinotu jas taip puikiai kaip amerikieciai. Musu zmones taip pat ginami, jei jie nori buti apginti ir nereikia cia pasakoti nesamoniu ir musu mazytes Lietuveles lygi lyginti su Amerika, apie kuria berniuk tikriausiai is pasakojimu tik girdejai. Patikek ten viskas taip pat ne viskas taip tobula kaip tau vaikuti atrodo.

Leave a reply