David Ogilvy „Reklamos žmogaus išpažintis“

   
     

ogilvyŠių metų knygų mugėje pirmoji pagriebta knyga – ačiū Ernestai iš DDB už krypties parodymą. Knygų apie reklamą klasika, kuri „Wikipedijoje“ vadinama de rigueur skaitiniu visiems reklamos profesionalams.

Jeigu šios knygos nesate skaitę originalo kalba (kaip aš), tai dabar turite galimybę skaityti ją lietuviškai – „Baltos lankos“ šiemet (taip taip – 2009 m.) išleido lietuvišką šios knygelės leidimą. Knygų mugėje leidėjai ją pardavinėjo po 15 litų, internetiniuose knygynuose ši knygelė kainuo 19-20 litų (pigiau nei originalas „Amazon’e“).

„Reklamos tėvu“ kartais pavadinamas Davidas Ogilvy šią knygą parašė 1963-aisiais. Lietuviškas knygos leidimas yra papildytas nauja D.Ogilvy įžanga, kuri yra parašyta 1987-aisiais. Davidas Ogilvy nori šioje knygoje pakeisti tik tris sakinius. Per 24 metus nuo knygos išleidimo, „paseno“ trys sakiniai! Nuo 1987-ųjų iki 2009-ųjų paseno turbūt dar trys. Knyga ir šiandien yra labai aktuali – ne veltui vadinama klasika. Net sunku įsivaizduoti, kad kai buvo rašoma ši knyga televizija dar buvo nespalvota ir nekiekvienuose namuose.

David Ogilvy yra, ko gero, labiausiai cituojamas reklamos pasaulio atstovas: „Svarbu pripažinti savo klaidas ir padaryti tai, kol niekas dar jūsų dėl jų neapkaltino“, „Vartotoja nėra idiotė. Ji yra jūsų žmona. Neabejokite jos protiniais gebėjimais“, „Niekuomet nekurkite tokios reklamos, kurios nenorėtumėte parodyti savo šeimai“, „Sėkmingos idėjos dažniausiai – paprastos idėjos“. Tai citatos, dabar naudojamos ne tik kalbant apie reklamą – visos jos kilo iš šios knygos.

D.Ogilvy yra copywriter tikrąja to žodžio prasme. Todėl jo didaktinė knygelė yra velniškai paprastai skaitoma ir lengvai suprantama.

Prie lietuviško „Reklamos žmogaus išpažinties“ leidimo prisidėjo „Ogilvy“ vardą Lietuvoje nešiojanti reklamos agentūra. Anot šaltinių, „Ogilvy“ copywriter’iai (OK, reklamos tekstų kūrėjai) prisidėjo prie knygos vertimo. Turbūt todėl vertimą galima pavadinti velniškai geru – be abejo, kai kurios klasikinės frazės geriau skamba originalo kalba (pvz. „If you pay peanuts, you get monkeys„), tačiau „Reklamos žmogaus išpažinties“ vertimą vadinu maksmaliai kokybišku.

„Baltų lankų“ interneto svetainėje galite parsisiųsti PDF su vienu skyriumi – 17 knygelės puslapių.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

2 komentarai

 1. paulius / g-taskas.lt - 2009 02 16, 13:36

  Na, neskaičiau lietuviškos versijos (manau, kad mūsų c milijoinas metų iki Ogilvy :)), bet “Vartotoja nėra idiotė. Ji yra jūsų žmona. Neabejokite jos protiniais gebėjimais”
  tikrai turėtų būti
  “Vartotojas nėra idiotas. Ji yra jūsų žmona.
  Gi jis omeny turėjo vartotojus bendrai, o ne pirkėjas moteris.

 2. siaip - 2009 02 25, 10:15

  Taciau tais laikais vienos lyties santuokos dar nebuvo legalios netgi Amerikoje. Todel „zmona“ tais laikais paprastai budavo moteris.
  Be to, Ogilvis nemazai sneka apie „namu seimininkiu rinka“.
  Tokie jua buvo laikai. Siandien gal butu nelabai korektiska.

Leave a reply