Tobula renginio organizacija: „Sony Ericsson Open“

Viešint Floridos valstijoje, pavyko aplankyti „Sony Ericsson Open“ teniso turnyrą – didžiausią prizinį fondą turintį ATP serijos turnyrą. Aukščiau Majamio turnyro – tik „Grand Slam“ turnyrų serija.

Šis renginys – tobulas. Man jis – tobulas, nors esu tik vieną kartą gyvenime laikęs teniso raketę rankose, o mintinai galėčiau įvardinti tik po kelis pirmojo reitingų dešimtuko žaidėjus.

Už 18 dolerių nusiperki reginį ir jausmą „Apie viską pagalvota“, kuris neapleidžia dar kelis kilometrus nuo korto. Kodėl tokia maža kaina? Ką tik baigėsi kvalifikacinės varžybos ir vyksta tik pirmoji „tikrųjų“ varžybų diena.

Renginys vyksta vienoje nedidelėje saloje šalia Majamio. Atvykome į renginio vietą renginio rytą, be bilietų. Savanoriai, padedantys rengėjams, pasiruošę suteikti informaciją dar likus keliems kilometrams iki renginio vietos. Pagrindinė bilietų prekyba vyksta internetu, bet mums, nepasirūpinusiais bilietais, pasiūlo keliauti prie VIP įėjimo.

seopen2

Renginio vieta – įėjimas į turnyro miestelį

Prie VIP įėjimo vaikšto įvairaus lygio žvaigždės su teniso krepšiais. Kai kuriuos atveža asmeniniai vairuotojai su „Bentley“, o krepšį paneša asmeninis pagalbininkas. Pribėgęs savanoris pasiteirauja ko atvykome – bilietų. OK, 15 minučių stovėkite VIP vietoje, per kurias nusipirkite bilietus: raktelius palikite mašinoje, mes ją saugosime, bet gali prireikti ją patraukti.

seopen8

Kiek atokesnis, bet atviras, tenisininkų kambarys

Bilietus parduoda paslaugus vyrukas, kuris paaiškina, jog kovos vyksta keliolikoje kortų – perki bilietą į pagrindinį kortą, gali eiti į kurį nori. OK, mums pigiausią bilietą pirmam vakarui. Pamatęs, kad nelabai gaudomės tribūnų planuose, jis pasiūlo – aš jums surasiu geriausias galimas vietas – ačiū ir jis nė kiek nemelavo – vietos pačiame centre, tiesiai ties vidurio linija – galima dirbti linijos teisėju tokioje vietoje.

seopen1

Vaizdas iš mūsų vietų centrinėje tribūnoje

seopen3

Ex-ketvirtosios pasaulio raketės Jelenos Dokič pasirodymas ne pagrindiniame korte iš antros žiūrovų eilės

Atskiro pagyrimo nusipelno parkavimo klausimo organizavimas. Kadangi turime vienadienius pigiausius bilietus, mums pasiūloma naudotis „General parking“ aikštele, kuri už kokių 5 kilometrų nuo pagrindinio įėjimo. Toli? Nė velnio, nes nuo mašinos durelių paima ir iki renginio vietos veža nemokamas autobusas, kuris kas 5 minutes kursuoja ir atgal – važiuok namo, kada tik nori. Stebuklingas patogumas lankytojui, jokių kamščių ir bet kur priparkuotų automobilių. Kortai pastatyti ne visai tokio masto renginiui skirtoje vietoje – nacionaliniame parke. Nenorom prisimeni vaizdelį prie mūsų masinių renginių vietų, kur susitinka organizatorių nesirūpinimas parkavimo klausimu ir lietuvio klasikinis noras privažiuoti prie pat durų. Tokia sintezė visada virsta bardaku.

Praėjęs bilietų patikrinimą, patenki į renginio erdvę, kurioje įsikūręs tikras teniso miestas. Čia švieslentės su gyvai rodoma informacija, kas vyksta kuriame korte. Šalia yra informacinė būdelė, kurioje tau su malonumu atspausdins šiandien pasibaigusių kovų statistiką. Čia pat užkandinės, suvenyrų krautuvės ir barai, kur ekspertai diskutuoja apie kovas.

seopen9

Draugiška laisve spinduliuojantis teniso aikštynų miestelis

Pribloškia renginio laisvė. Čia tenisininkai vaikšto toje pačioje erdvėje su žiūrovais. Čia pat prisėdusios ant bortelio ašaroja pradedančios žaidėjos, pralaimėjusios jau pirmąją kovą. Čia žaidėjai neišvedami tuneliais ir nesaugomi apsaugininkų. Dėl to „kalta“ ir auditorija – žiūrovų 95% yra baltaodžiai, dauguma vyresnio amžiaus ir visi kalba angliškai (Floridoje dauguma gyventojų kalba ispaniškai).

Renginio vieta stipriai „įbrandinta“. „Sony Ericsson“ skamba jau renginio pavadinime ir čia viskas spindi „Sony Ericsson“.

seopen5

„Sony Ericsson“ stendas-krautuvė įsikūręs tarp aikštynų

seopen11

Laikinas „Starbucks“ turnyrui – patogumas žiūrovui ir milžiniška vertė prekės ženklui

seopen10

Atokvėpiui tarp teniso mačui – gyva muzika ir galimybė nepraleisti rezultatų

seopen4

13 300 vietų pagrindinis „Stadiono“ kortas

seopen6

Daniela Hantuchova neseniai buvo 5 pasaulio raketė …

seopen7

… ir yra įrašyta į „AskMen.com“ pasaulio top99 moterų sąrašą.

seopen12

Buvusi pirmoji pasaulio raketė Lleytonas Hewittas vis dar gauna galimybę žaisti pagrindiniame korte

Renginio organizavimo ir patogumo žiūrovui viršūnė buvo pasiekta mums apie 21 val. paliekant kortą. Išėjus iš varžybų kiemo ir einant link gatvės, likus dar kokius 30 metrų iki jos, išgirdome policininko klausimą – ar ketinate eiti per gatvę? Iš mūsų išgirdęs neigiamą atsakymą, policininkas leido automobiliams važiuoti gatve. Priešingu atveju, automobilių eismas būtų sustabdytas to, kol mes ateisime … Smulki detalė, bet simbolis sąvokos „apie žiūrovą pagalvota“.

seopen13

Renginio vieta sutemus

Dėl įvairių smulkių organizacijos detalių, kurios susilieja į vieną galinga visumą, kurią galima pavadinti tiesiog „įspūdžiu“, pusdienio apsilankymas prestižiniame teniso turnyre padarė kur kas didesnį įspūdį nei NBA rungtynes. Šio renginio organizacija – savo kailiu patirtas tobulai organizuoto renginio įspūdis. Taip, tenisas yra brangus sportas, tačiau palieka įspūdį, kuris vertas kiekvieno išleisto dolerio. 

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

10 komentarų

 1. dirvele - 2009 05 11, 08:39

  Negali nesužavėti, išties. Nice :)

 2. irzlus - 2009 05 11, 11:15

  It’s all in the details :)

  Vertinant viską iš finansinės pusės, ar įmanoma pamatuoti tokio renginio atsiperkamumą? Ir ar verta taip stengtis dėl tų 5-10 % tai pastėbėjusių?

  P. S. Labai norėčiau sužinoti as much as possible apie šį renginį. Ypač pastebėjimus dėl organizacinių dalykų.

 3. Simonas Bartkus - 2009 05 11, 11:58

  Neturiu nei patirties, nei didesnio supratimo, kaip yra skaičiuojamos teniso turnyrų rengimo sąnaudos, kas kam už ką moka, kokią pajamų dalį sudaro pajamos už žiūrovų bilietus ir t.t.

  Bendrai paėmus – be abejo esi tikras, kad tenisas kaip sportas yra pelningas. Gražus ir galingas „įbrandinimas“, brangūs aksesuarai, elitinio sporto jausmas – viskas ten išlieka.

  Beje, pastebėjimai apie teniso auditoriją – nors bilietai nėra ypač brangūs, bet žiūrovai susirenka tikrai „prie pinigo“. Didelė dalis yra turtingi pensininkai, kurie keliauja iš teniso turnyro į turnyrą aplink pasaulį. Matyt, daug uždirba aplinkiniai viešbučiai, maitinimo įstaigos ir t.t., o turnyro rengėjai renka iš serviso kompanijų netiesioginius „atkatus“. Tenise nėra tokiu atsitiktinių (bent jau nesimato), kurie krapštytų pinigėlį tik dėl fakto, kad pamatyti (kaip būna pvz. kelionės su nakvyne palapinėje F-1 varžybose ir pan.). Tenisas išskirtinai yra baltųjų sportas – juodaodžių praktiškai nėra nė vieno auditorijoje (panašiai kaip krepšinio varžybose tik kokia 10% tėra baltieji žiūrovų tarpe).

  Tokiam renginį būnant visiškai negaila pirkti suvenyrinius marškinėlius už 25 dolerius … (pagal JAV kainas, čia – brangoka).

 4. pkmk - 2009 05 11, 14:26

  nelabai suprantu, kodėl, grįžęs iš tolerancijos šalies, taip akcentuoji juočkių ir baltašiknių santykį auditorijoje?

 5. Simonas Bartkus - 2009 05 11, 14:27

  neakcentuoju, čia tiesiog šiaip – susidaryti įspūdį.

  o dėl tolerancijos šalies, tai … … … rasistų pas mus mažiau nei ten.

 6. Skeptickas - 2009 05 11, 16:25

  „ar verta taip stengtis dėl tų 5-10 % tai pastėbėjusių?“ Tipiškas lietuvio verslininko požiūris. Kodėl gi nestumti žmonėms š**o? Bėje, prie kokybės įpratę amerikiečiai, įtariu, nepastebi puikios organizacijos gal ir visu šimtu procentų, bet užtai visu šimtu procentų pastebėtų kokybės stygių. Bėje, 18 dolerių- tikrai visiškos kapeikos kiek Amerikoj, tiek ir Europoj. Lietuvoj bilietas į akvaparką brangiau kainuoja… Natūraliai kyla klausimas, koks ten biznio modelis?

 7. irzlus - 2009 05 11, 16:53

  Skeptickai,

  Ne taip supratai. Juk verslas turi atsipirkti. Todėl ir įdomu, ar tikrai atsiperka investavimas jau ne į kokybę, o į tobulybę?..
  Dėl kokybės stygiaus pastebėjimo Tu teisus: iš autoriaus pasakojimo supratau, jog ten rinkosi grietinėlė ar šiaip turčiai, hence organizuoti tenka raskošnai.

 8. Skeptickas - 2009 05 13, 16:17

  Verslas turi atsipirkti? Be abejo. Tik va, egzistuoja du diametraliai priešingi verslo modeliai. Pirmasis- darom renginį taip, kad žmogus, atėjęs šiemet, kitąmet ne tik pats ateitų, bet ir savo draugus atsivestų. Antrasis- darom taip, kad žmogus, jau atėjęs visą kelią iki renginio, nesuks juk namo, kaip musę kandęs- nusispjaus, bet visgi nusipirks bilietą ir atsėdės iki galo. Kas įdomiausia, atsiperka ir pirmasis, ir antrasis. Kurį verslinykai dažniau pasirenka? Kažkodėl priklauso nuo verslinykų gyvenamasios vietos :-(…

 9. irzlus - 2009 05 15, 10:32

  Skeptickai,

  Gradacija kiek platesnė nei juoda ir balta.

 10. Renginys - 2010 07 1, 11:06

  Nelabai megstu tenisą, bet manau į tokį renginį nulėkt būtų neprošal.

Leave a reply