Kodėl „gražios” prezentacijos lengviau pavyksta su „Keynote”?

   
     

Aš naudoju dvi skirtingas sistemas – „Windows” darbe, „MacOS” namie.

Darbe labiausiai pasigendu „Keynote”. Prezentacijas daryti reikia, o nyki prezentacija gali sužlugdyti jūsų žinią.

Ar svarbus yra įrankis, kuriuo ruoši prezentacija? Ne, jeigu sugebate padaryti „gražią” prezentaciją bet kuriuo įrankiu. Man „gražią” prezentaciją su „MS Office” padaryti yra sunku, o su „Keynote” lengva. Klausimas „Kodėl?”, bet į jį atsakymo nežinau – nežinau, kokį slaptą ingredientą naudoja „iWork” paketo kūrėjai.

„Apple” neseniai atnaujino visą programų paketą „iWork” ir išleido „iWork’09”, kurį sudaro trys programos – „Pages”, „Numbers” ir „Keynote”.

„Keynote” yra viena iš tradicinių „Apple” programų ir tarp biuro programų paketo neabejotinai yra galingiausia. Bandymai pateikti „Excel” alternatyvą „Numbers” trunka tik antrus metus (ši programa atsirado tik „iWork’08”), todėl ji dar gerokai atsilieka nuo „Microsoft” siūlomos sesės.

Ką galima prikišti „Keynote” programai? Jos valdymas nėra intuityvus, o parametrų nustatymas vyksta iššokančiuose dialogo languose, kuriuos valdyti yra gana sunku. „Keynote” nėra greita programa ir jeigu neturite galingo techninio aparato, tai prezentacijos atidarymas, šablono pritaikymas, o ypač 3D efektų kūrimas nevyksta akimirksniu. Tačiau šie trūkumai nublanksta, nes „gražios” prezentacijos kūrimas vyksta kur kas greičiau nei su „Powerpoint”.

„Keynote” atnaujinimai sutelkti į grožį. Visos naujovės tam, kad prezentacijos būtų dar gražesnės.

„Magic Move” – funkcija, leidžianti animuotai keisti objekto vietą, keliaujant iš vienos skaidrės į kitą. Ši funkcija yra labai naudinga, norint išsaugoti auditorijos dėmesį į vieną objektą. Pavyzdžiui, rodote daug objektų ir norite pasakodami pereiti prie pasakojimo apie vieną iš jų – ši funkcija padės sukurti animacinį perėjimą: objektą išdinti, perkelti į kitą vietą ar pan.

Daugiau galimybių pereiti nuo vienos skaidrės į kitą – juk „Powerpoint” sąraše esantys „Fade In”, „Checkers” ir pan. atrodo juokingai? „Keynote” nepiknaudžiauja sudėtingais ir blaškančiais perėjimais, bet turi krūvą pavyzdžių, kaip tai atlikti subtiliai ir stilingai. Taip pat įdomūs teksto atsiradimo/išnykimo žaidimėliai – padeda padaryti įspūdį.

3D grafikai ir animacija juose – ši funkcija jau egzistavo ir „iWork’08”, tačiau naujoje versijoje yra gerokai patobulinta. Daugiau tektsūrų ir aiškumo, kaip vaizdžiai ir aiškiai parodyti diagramą ar kreivę. „Excel” grafikai gali sugadinti bet kokią prezentaciją.

keynote-new-enhanced-20090106

Taip pat atnaujintame „Keynote” – keli nauji šablonai, kuriuos galite naudoti savo prezentacijai, geresnės galimybės saugoti prezentacijas PDF ir PPT formatais bei pagerinta dalinimosi prezentacija funkcija.

Ir, pabaigai, didžiausią įspūdį padariusi naujiena – „Keynote” prezentacijų valdymas per „iPhone” arba „iPod Touch”. Už 0,99 JAV dolerio centus galima įsigyti programėlę „iPhone” arba „iPod Touch” įrenginiui („Apple iTunes Store” jau veikia ir lietuviams), kurios pagalba telefono ar grotuvo ekrane matysite skaidrę, kurią mato auditorija (taip išvengsite nuolatinio žvalgymosi į ekraną) bei sekančią skaidrę. Taip pat yra galimybė ekranėlyje žiūrėti papildomas pastabas, o perjungti į kitą skaidrę galima tiesiog telefono lietimo judesiu.

whatis-yourshow-20090106

„Keynote” prezentaciją rodysiu ir konferencijoje „Login”. Kaip sako „Apple”, „It’s a shame you can’t be in the audience” :-) Apie objektyvias priežastis, kodėl turėtumėte dalyvauti šioje konferencijoje, skaitykite „ŽudykReklamą”. „Apple” konferencijoje turės savo salę, kurioje netgi pasakos, kaip daryti „nuostabias prezentacijas” su „Keynote”.

P.S. Kompiuterį bandymams su įdiegtu nauju „iWork” paketu suteikė „Apple” atstovai.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

13 komentarai

 1. paulius / g-taskas.lt - 2009 05 14, 09:44

  Kadangi aš nei visiems laikams, nei bandymams Apple negavau, pranešimą darysiu ant pc, jis bus grubiai nutašytas, bet esu tikras, kad pranešimą ne/įvertins tikrai ne už tai, kokioje jis programoje buvo atliktas. Jeigu nori tikrai geros prezentacijos, tai duodi info dizaineriui, kuris ją tau sukals iliustratoriuje. Nesvarbu, ant Mac ar ant Pc.

 2. Laurynas M. - 2009 05 14, 10:18

  Pridėčiau dar kai kuriuos pliusus Keynote programai prieš PowerPoint.

  Pirma, Apple Mac OS X orientuojasi į tai, kad šriftus pateiktų taip, kaip juos sumastė tipografas, Windows orientuojasi į tai, kad juos būtų patogu skaityti.

  Kai skaidrėse informacija pateikiama dideliu šriftu, patogus skaitymas nėra tiek svarbus, kiek grožis.

  http://www.codinghorror.com/blog/archives/000885.html

  Antra, pasidaryti karkasą-tinklelį (grid) prezentacijai su Keynote daug lengviau negu su PowerPoint.

  Ir galiausiai, didelis minusas PowerPoint programai yra neaiškus objektų pozicionavimas – kai tik prireikia sulyginti pagal paraštes objektus, užsiknisu kiekvieną kartą spaudinėdamas „Align“ mygtukus.

 3. Vytautas-NT - 2009 05 14, 11:01

  Iš mano kuklios darbo su Keynote patirties galiu pasakyt, kad primityvią prezentacija (grynai tekstine) su Power point daryt patogiau (pvz. nėra automatinio šrifto mažinimo). arba kai kurių subtilybių nemoku…

 4. Filas - 2009 05 14, 19:53

  Siaip as irgi namie naudojuosi tik Mac, ir siaip tikrai Keynote yra fantastiskas (pirkau uz savus), bet kai pamaciau, kad tavo posta finansavo Apple, nusivyliau… Zinoma, niekas nesake, kad negali savo bloge reklamuoti ko nori. Bet geriau informuoti apie reklama nuo pat pradziu. Kas nores – tas paskaitys, kas nenores – skipins.

 5. Simonas Bartkus - 2009 05 15, 08:42

  Filas: šito post’o nefinansavo „Apple”. Jie tik davė kompiuterį pabandymui su nauja „iWork’09” versija be jokių įsipareigojimų. Panašus įrašas „anyway” būtų gimęs, naudoju nuolat „iWork’08”.

  Beje, „Apple” kompiuterį su „iWork” davė prieš kelis mėnesius, bet manau, tai detalė, kurią verta paminėti dėl pilno subjektyvumo.

 6. Vytautas-NT - 2009 05 15, 09:21

  Tai taip ir neaišku- davė Apple kompiuterį (tiksliau kažkurie jų atstovai), bet neatsiėmė? Padovanojo..? :)
  O kompiuteris buvo kaip nuotraukoj- MacBook Air?

 7. Simonas Bartkus - 2009 05 15, 09:23

  „Apple” davė kompiuterį ir atsiėmė. Tai buvo „MacBook” paprastas 13 colių.

 8. Vytautas-NT - 2009 05 15, 18:37

  Aš irgi nuo pernai vasaros gyvenu su 13 baltu MacBook’u. Tiesa dar iki Nvidia laikų, tai naujų, spėju, grafika gerokai greitesnė. Idomu ant ko Simonas namie MacOS’ą leidžia?

 9. Simonas Bartkus - 2009 05 15, 18:43

  Aš taip pat naudoju 13 baltu MacBook’u, senu su „Intel” videoplokšte. Pirkau už savo pinigus :)

 10. dainius - 2009 05 16, 19:44

  As irgi su Keynote darysiu :). Viska su juo darau, ir darbe, ir namie.

  Jei trumpai, tai as dievinu Keynote. Viena geriausiu Apple programu. Gal net geriausia.

 11. Auris - 2009 05 18, 01:42

  Pratesiant apie iWork, sunkiausia man buvo nuo excel pereiti prie number. Bet kai pramokau, tai man, numbers žymiai geriau nei excel.

 12. dainius - 2009 05 18, 09:33

  Numbers, mano vertinimu, yra kitokia programa nei Excel. Excel labiau skaiciavimui, o Numbers – skaiciavimui ir graziam skaiciu pateikimui.

  Man Numbers zymiai labiau patinka, bet jei tenka dirbti su sudetingais Excel dokumentais, tai Numbers netiks, nes funkciju Numbers turi zymiai maziau.

  Bet samatos parengimui, tai Numbers zymiai geriau.

 13. Kartais esme kitur - 2010 03 30, 15:50

  Geros abi programos, bet kartais reikia net ne skaidrių įrankio. Jei idomu, pasiskaitykit placiau: http://www.prezentavimas.lt

Leave a reply