Vilniaus oro uoste keleivių skaičius auga stabiliai

   
     

Vilniaus oro uosto keleivių augimo tempas stabilizuojasi ties 25-30% kiekvieną mėnesį atžyma. 2011 m. liepos mėnesį Vilniaus oro uostas aptarnavo 185,9 tūkst. keleivių – 26,3% daugiau nei praėjusių metų liepą.

Skrydžių skaičius paaugo 6% – iki 2,6 tūkst. skrydžių per mėnesį.

Populiariausiųjų skrydžių lentelėje ir užpildymuose bei pokyčių rodikliuose esminių pokyčių nėra:

Liepos mėnesio pabaigoje „Wizz Air“ debiutavo su nauja kryptimi – Dortmundu, kuris sėkmingai debiutavo su 73% užpildymu. „Wizz Air“ Vilniaus maršrutų vidurkio užpildymas nesiekia, tačiau šiek tiek mažesnis užpildymas sietinas su trumpu pardavimų periodu. „Wizz Air“ ir „Ryanair“ starto patirtis rodo, jog pilnam išpardavimui „low cost“ kompanijoms reikia mažiausiai 15 savaičių išankstinės bilietų prekybos.

Beje, pastebėtina, jog pirmuose reisuose lėktuvai silpniau krovėsi Vilnius-Dortmundas segmente, tuo tarpu Dortmundas-Vilnius demonstravo labai gerą užpildymą.

Akivaizdu ir tai, jog didžiausią naudą Vilnius ir Lietuvai atnešė akivaizdžiai šią vasarą rekordinis susisiekimas su Italija ir su Ispanija. Tarp Lietuvos ir Italijos keliauja trigubai daugiau keleivių nei praėjusiais metais, tarp Lietuvos ir Ispanijos – dvigubai.

Be abejo, įdomu kaip sekasi maršrutams iš Vilniaus oro uosto, kurie vyksta jau ne vienerius metus. Šį mėnesį norėčiau išskirti Maskvos maršruto išvystymą, kuris pasiekė rekordą nuo tų laikų, kuomet skrydžių žemėlapis iš Vilniaus persiorientavo iš Rytų krypties į Vakarų krypti praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje. Šį birželį tarp Vilniaus ir Maskvos keliavo 5,5 tūkst. keleivių – daugiau, negu LAL/“flyLAL“ laikais:

Pažymėtina tai, jog maršrute dirbanti „utair“ sėkmingai valdo „capacity“ šiame maršrute neperlenkdama lazdos ir sauganti savo rinką nuo konkurentų, galinčių taip pat atidaryti skrydžius šiuo maršrutu. Su augančiu keleivių skaičiumi „utair“ didina lėktuvus ir liepą lėktuvai buvo užpildyti „sveikais“ dviem trečdaliais.

Prasidėjęs rugpjūčio mėnuo, deja, bus paskutinis, kuomet „Estonian Air“ Vilniaus oro uoste bazuoja „Boeing 737“ lėktuvą. Šio mėnesio pabaigoje skrydžiai į Amsterdamą ir Stokholmą bus sustabdyti. Akivaizdu tai, jog su toks lėktuvas šiai dienai yra netinkamas šiems maršrutams aptarnauti.

Vilnius-Amsterdamas maršrute „Estonian Air“ dirbo daugiau negu pusantrų metų ir, deja, net piko mėnesiais birželį-liepą nepavyko viršyti būtino 60% lėktuvų užpildymo. Akivaizdu, jog lietuvių tarpe dingo įprotis keliauti su KLM per Amsterdamą bei dabar egzistuojantis geresnis Vilniaus pasiekiamumas su „Lufthansa“ ir SAS neleido šiam maršrutui pasiekti kritinės reikalingos keleivių masės:

Tuo tarpu Stokholmo kryptimi akivaizdu, jog reikalingas tinkamas 60-90 vietų lėktuvas šiam skrydžiui aptarnauti. „Estonian Air“ pasiūlė tinkamą tvarkaraštį – vieno vakarinio reiso per dieną pakanka, „Estonian Air“ užėmė net 90% šio maršruto rinkos 2010-2011 m. žiemą, tačiau ypač verslo ne-sezono (business low season) metu ypač išryškėjo per didelio lėktuvo bėda:

Toliau skrydžius tarp Vilniaus ir Stokholmo kiekvieną darbo dieną rytais vykdys aviakompanija „Skyways“ „Embraer 145“ lėktuvu.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

326 komentarai

 1. Alkis - 2011 08 2, 14:18

  Simonai, o kas su Talinu darosi? Kodel toks kritimas vs. 10.07?
  Ir dar Amsterdame akivaizdziai buvo naudojamas netinkamas lektuvas – su mazesniu tokios problemos nebutu. Ar yra kokiu nors vilciu kad atsiras kitas vezejas (ar estu CRJ)siame marsrute su KLM code share?

 2. mmm - 2011 08 2, 14:44

  talinas jauciu krito, nes estai vasara neskraido

 3. klaustukas - 2011 08 2, 14:53

  Simonai, gal gali per savo gudrias sistemas paziureti, kiek per menesi is VNO buna keleiviu i LIS. Aciu

 4. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 14:59

  Alki, dėl Talino tai dar manau per anksti daryti išvadas, manau atsigaus. Yra kelios smulkios priežastys.
  1. pernai iki liepos vidurio buvo penki skrydžiai per dieną, nuo liepos vidurio – trys. (Estonian darė AMS-VNO-TLL ir pardavinėjo į VNO-TLL), tai šiek tiek dirbtinai stimuliavo;
  2. šiemet šiek tiek jau iš keleivių skaičiaus jaučiasi žmonių vengimas skristi su BT, ypač verslo segmente ir matosi, jog buvo skrydžių į TLL netiesiogiai, o per HEL, ARN, CPH.
  3. pernai pirmą liepos pusę skraidė „Estonian“ tai buvo šiek tiek tranzito per TLL.

  Kiek žinau, „Estonian“ „future bookings“ rudeniui yra tikrai geri, planuojamas CRJ naudojimas kai kuriuose reisuose.

 5. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 15:02

  @klaustukas: apie 370 keleivių vidutiniškai per mėnesį keliauja tarp Vilniaus ir Lisabonos. Šiemet yra ūgtelėjęs, pagerėjo jungtys per FRA, tai pagrindiniai jungimai yra per FRA LH TAP ir per CPH SK TAP.

 6. Marius - 2011 08 2, 15:23

  malonu,kad gerai sekasi Dortmundui ,ir kas labai gerai Vilniui neblogai skrenda vokieciai,gerai kai kryptis ne vien tik emigrantams ,bet ir turistams

 7. Marius - 2011 08 2, 15:24

  Simonai,del Berlyno cia toks load jau su Skyways?

 8. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 15:28

  @Marius, nesupratau klausimo? Vilnius-Berlynas skraido tik „Skyways“.

 9. Vytautas-NT - 2011 08 2, 16:14

  Beje, įdomu ar tam tikrom dienom srautai į Amsterdamą šokinėja, ar jie tiesiog turi nenaudojamų B737, kad kai kuriom dienom vietoj CRJ į Amsterdamą iš Talino siunčia.
  Iš kitos pusės matyt, kad ta kryptim reikia mažesnio lėktuvo. Arba seno kompromiso- TLL-VNO-AMS su B737-300 ir tada lėktuvas, spėju, būtu vos ne nuolat užpildytas iki viršaus.

  Kitas dalykas- esant dabartiniam Lufthansos tvarkaraščiui, Frankfurtas realiai ima ne tik tolimas kryptis, bet ir tranzitą po Europą. Šiuo atveju KLM konkuruot nelabai gali, nes tvarkaraštis orientuotas tik į tolimus skrydžius ir plius tiesioginį srautą, kuris, deja, nėra didelis.
  Šiaip panašu, kad Lufthansa nukando kažkiek SAS ir net Austrian nekalbant apie KLM.

  Beje įdomu, kaip Amsterdamui sekėsi pavasarį. Ar ten užpildymas išvis apie 50 proc. sukosi?

  Aišku trūko ir KLM įdirbio- reklamos, specialių pasiūlymų, nes atrodo, kad reisas sukosi ant ribos.

  Tad peršasi tokia filosofinė išvada- jei Estonian Vilniuje laikytų CRJ-900, tai jiems galimybių efektyviai skraidyt būtų gerokai daugiau. Ar aš čia klystu?

 10. Jurgis - 2011 08 2, 16:18

  Latvian Transport Ministry: criminal process has been started against Flick
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=44175

 11. Marius - 2011 08 2, 16:18

  Anksciau berods estai skraide i Berlyna ar as cia taip stipriai grybauju,todel ir klausiu nes loadas tikrai mazas jei Skyways…pamaciau toki loada tai ir pagalvojau,kad cia dar is Estonian laiku kai su Boengu

 12. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 16:19

  @Vytautas-NT: įdėjau visą grafiką, kaip VNO-AMS maršrutui sekėsi nuo praeito žiemos sezono. Jame matosi, jog „low season“ užpildymas svyravo apie 40-45%, o „high season“ pakilo iki 55-60%.
  Sukti lėktuvą TLL-VNO-AMS maršrutu nėra sprendimas, nes net virš 90% laikant „load factor“ skrydis yra nuostolingas. Tas sprendimas buvo laikinas, žiūrima kaip investicija į palaipsnį maršruto kūrimą.
  TLL-AMS „Estonian Air“ visada dabar siunčia CRJ900 ir tikrai turi gerą produktą.

 13. Smalsusis skaitytojas - 2011 08 2, 16:28

  Ponas Simonai, o ka Jus manote apie Europos krepsinio cempionata? Vis spaudoje pasimato straipsniu, kad gali atvykti maziau turistu i Lietuva vien del to kad nebera vietu Lektuvuose. Ar tai tiesa? Ar aviakompanijos skirs papildomus lektuvus matydami tokia bilietu pirkimo tendencija?
  Butu idomu gauti Jusu atsakyma. Aciu.

 14. Marius - 2011 08 2, 16:28

  Gaila Amsterdamo ,bet nera jau taip ir blogai,o jei ziurint is Wizzair puses jie turetu rankas trint,nes tikrai dasides per Eindhovena skrendanciu:)
  Vistiek dauguma i Amsterdama skrido persedimui,velgi dasides keleiviu kitose kryptyse ypac Frankfurtui pasijus,nes juk ir Airbaltic nuo rudens mazina skrydziu i Ryga

 15. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 16:33

  @smalsusis skaitytojas: nesu matęs nė vieno skrydžio rezervavimo sistemose, kuris šiai dienai būtų užpildytas čempionato metu. Yra daugybė bilietų normaliomis kainomis.

  Daugelis delegacijų atskris čarteriais į artimiausią jiems oro uostą. Daug fanų atskrendančių aš asmeniškai nesitikiu, manau, į Vilnių gali atskristi koks 2-3 tūkst. papildomų keleivių, t.y. fanų. Žinant, kad įprastinis vasaros tempas yra po daugiau nei 40 tūkst. keleivių aptarnavimas per savaitę, tai staigaus antplūdžio nesitikiu.

 16. Marius - 2011 08 2, 16:33

  I Eurobasket dauguma sirgaliu skrenda uzsakomaisiais reisais ,kaip ir i futbolo varzybas ir pan. tik nedidele dalis tiesiogiai,o bilietu turetu uztekt juk su persedimais kas jau labai nores ta pora val. ilgiau tikrai sugais…
  Net i Vetra vs Fulham kai zaide Vilniuje anglai uzsisake lektuva atskrido nors ir ne visi bilietai ispirkti reguliariuosiuose marsrutuose..
  Siais laikais sirgaliai labai organizuoti..

 17. Simonas Bartkus - 2011 08 2, 16:36

  Mariau, ištikimi ir organizuoti yra futbolo sirgaliai – ypač UK, Vokietijoje. Su krepšiniu daug kas kitaip, tai čarterių skirtų fanams laukiame tik iš ten, kur federacijos imtųsi organizuoti.
  Pvz. net tokia ištikima krepšinio tauta kaip Lietuva, nesu girdėjęs, kad būtų fanai susiorganizavę čarterį į kokias varžybas. Taip, yra buvę keli atvėjai kai „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ arba Federacija pirkdavo čarterius rėmėjams vežti ir priimdavo fanų, arba fanai keliauja tuo pačiu čarteriu su komanda.

 18. ACC - 2011 08 2, 16:37

  Skyways su tokiais LF TXL ir ARN kryptyse ilgai netemps turbut. Matyt dalis keleiviu renkasi skrydzius su persedimu, o ne Skyways.

 19. Jurgis - 2011 08 2, 16:39

  Dziugu del Wizzair Dortmundo krypties. Visu krypciu uzpildymas dabar geras, reiskia Wizzair pirmaji pletros etapa pasieke. Galima tiketis ir laukti antrojo etapo.
  Maskvos karsciai liepa jau tradiciskai atveja maskviecius i Lietuva :)
  Visgi, kalbant apie ateiti yra dar daug nezinomuju, ypac kalbant apie VNO ambicija tapti pagrindiniu Baltijos regione.
  Cia vien bazinio vezejo atsiradimo VNO neuztenka, reikia, kad bazinis vezejas „uzsilenktu“ kitam uoste. Bet net ir tai dar nebus pakankama prielaida tapti pagrindiniu. Punktu yra daugiau, tik nieks nenori ju ivardinti, nes jau ir tas pirmasis punktas „sakemis ant vandens“ rasomas.

 20. Marius - 2011 08 2, 16:54

  Na siaip turiu nemazai draugu kurie skraido su Lietuvos rinktine jie visados uzsakomaisiais…ir tai jie daro daugybe metu …Simonai no offence mean ,bet cia klysti lietuviai kas ne automobiliais tai didzioji dalis butent charteriais kiek as zinau is pirmu lupu,na nebent aplink mane ta nedidele grupe draugu kurie tik ir teskraido uzsake..
  Lietuviam organizuoja skrydzius Balaisis su federacijos pagalba

 21. Linas - 2011 08 2, 16:55

  Man tai apmaudu, kad OV – tradicine aviakompanija – nesugebejo isitvirtinti VNO… Taip gaila – ziauriai.

 22. Marius - 2011 08 2, 17:01

  Europoje yra dvi didziausios palaikymo komandos Lietuvos ir Slovenijos (jie taip pat didzioji dauguma uzsakytais atskrenda),taigi net bilietai pardavinejami pradzioje kvotomis tai yra ,kai isigyja federacija ir platina savo salies sirgaliams ,o likusi dalis per Bilietai.lt Tiketa.lt ir pan.
  Dizioji dalis sirgaliu tai kelioniu paketais skrenda ,kur viesbutis ,bilietai,pervezimai ieina nes taip daug pigiau ir linksmiaiu cia tikrai zinau

 23. Jurgis - 2011 08 2, 17:11

  В Рижском аэропорту на 13% больше пассажиров
  http://biznes.delfi.lv/bnews/v-rizhskom-aeroportu-na-13-bolshe-passazhirov.d?id=39908607

 24. silentium - 2011 08 2, 17:32

  Man visgi įdomu, ar toks didžiulis Italijos išaugimas buvo nulemtas vien tik pigių skrydžių pasiūlos? Ar čia kažkokių kitokių priežasčių būtų galima ieškoti? Visgi skaičiai įspūdingi, o senesniais metais, kiek pamenu, irgi nuolat būdavo gana pigių bilietų ir su Star1, ir su AirBaltic, ir su FlyLAL.

 25. Mindauqas - 2011 08 2, 17:48

  @Marius, na kadangi daug žinai, tai turėtumei tikrai žinoti, kad krepšiniu niekas Europoje nesidomi. Jeigu iš Ispanijos atskirs 100-200 sirgalių bus OK. Valstybė keliasdešimt kartų didesnė už Lietuvą, tai tie 100 žmonių bus iš visos Ispanijos – tikrai jiems bus patogiau atskristi reguleriais, nes čerterį reiks varinėti 2 kartus lėktuvą tuščiai.

 26. Vytautas-NT - 2011 08 2, 18:04

  Įdomu ką estai su savo B737-500 Taline darys, kai realiai vos pora reisų yra kuriuose jie tokį didelį lėktuvą iš Talino užpildytų?
  Beje, o kodėl skrydžiai su tūpimu būtų tokie nuostolingi? Ar tarpinis nusileidimas smarkiai kelia skrydžio kaštus, nei papildomi keleiviai?
  Aišku, Estonian B737-300 vis dar yra gerokai mažesnis pagal vietų skaičių, nei du CRJ-900.

  Yra kokiu nors neoficialių žinių, ar Estonian planuoja grįžt įė Vilnių?

  grįžtant prie mano ankstesnio komentaro- jei vietoj B737-500 Estonian bazuotų CRJ-900, tai bent jau tie du maršrutai būtų užpildomi gana efektyviai. Su mažesniu lėktuvu būtų lengviau ir dar kokiom kryptimis paeksperimentuot.

  Įdomu, kaip SKYWAYS sesksi su vienu rytiniu reisu į Stokholmą. Nes laikas labiau tinkamas pirmyn, nei skrist atgal (Į vilnių). Arba jiems reikia vakarinį reisą pridurt, tik su dabartiniu skraidymu į Kijevą tam nelabai laiko lieka.

 27. Jurgis - 2011 08 2, 18:55

  Matyt kol kas tik vienas VNO realiai auga. Palanga – 9 proc., Kaunas irgi panasiai tikriausiai bus, nors skelbsis vis dar augantys –
  Palangos oro uostas šiemet sulaukė 5 proc. daugiau keleivių
  http://www.zebra.lt/lt/naujienos/verslas/palangos-oro-uostas-siemet-sulauke-5-proc-daugiau-keleiviu-242025.html

  Labai dziaugiuosi tuo ambicingu VNO planu tapti pagrindiniu oro uostu Baltijos regione. Kazkada anksciau, kai dar aptarinejom VNO nauja logo ir visa vizuala, sakiau, kad aprasymas ,- „mazas, jaukus, patogus…“ nesuteikia motyvacijos ambicingiems planams augti.
  Taigi, sikart is tikruju dziaugiuosi ta ambicija, gal dar ir ne visai pamatuota. Bet svarbiausia yra teisingas ir aiskus vektorius. Cia kaip estai pasiskelbe – „to enter the list of Europe’s top 5 richest countries by 2020“. Va čia tai šalies vizija ! Pagarba Estijai ! Ne keliems oligarchams pagerinti gyvenima, bet visai saliai ir visiems gyventojams.
  Taip ir VNO paskelbtas ambicingas planas yra labai gerbtinas ! Noretusi ir didesnes strategines diskusijos tuo klausimu.

 28. Marius - 2011 08 2, 19:07

  Mindaugas ,nepradekim kaip cia jau kazkas buvo pradeje rietis tarpusavyje…
  Visu pirma nekomentuok dalyku kuriu nezinai..
  Is ispanijos i kita etapa ..i Panevezi jie nevaziuos ,nes niekuomet nevaziuoja daug i grupes varzybas ,bet tikrai ne simtas bus…
  Cia krepsinis o ne futbolas aisku ,kad ispanu nebus daug,bet bent zinai ,kad lietuviu vidutiniskai palaiko 3000(cia tarp kita ko jie neskris :) ,bet bent skaicius isivaizduosi)

  ,slovenu 2000-2500 cia skaiciai ne is lempos
  Gruzinu jau yra uzrezervuota 1200Klaipedoj
  Jie skris jau uzsakytais nes per kelioniu agenturas uzsako
  Viskas priklauso,kokios komandos pateks i kita etapa ..krepsinio chempionatuose yra taip ,kad vaziuoja visi i 2 etapa (Vilnius) ,nes tada tikisi medaliu,reikia bent kiek nusimanyti ir nelyginti su futbolu
  Jei Lietuvoj vyktu ledo ritulio europos chempionatas tai Siemens arena 100% loaded butu su 70% Latviu :)

 29. Jurgis - 2011 08 2, 19:45

  Va pavyzdys Turizmo departamentui, kaip skatinti turizma :)
  Gal dabar atsiras Vilnius – Tbilisi reisas ? –
  В Грузии частично легализуется марихуана?
  http://www.apsny.ge/2011/soc/1312308175.php

 30. Augustinas Žemaitis - 2011 08 2, 20:21

  Kad „Krepšiniu niekas pasaulyje be lietuvių nesidomi“ yra mitas.

  Plačiau ta tema esu rašęs čia:
  http://mn.blogas.lt/krepsinis-–-nepopuliarus-pasaulyje-236.html

  Jei esate buvę Europos ar pasaulio čempionatuose (vyrų, ne jaunimo) tai tikrai matėte įvairių tautų sirgalių.

 31. ACC - 2011 08 2, 22:49

  Jurgi, VNO neturi jokiu sansu tapti pagrindiniu Baltijos saliu oro uostu be stipraus bazinio vezejo. Be to salia yra KUN, kuris is esmes trukdo VNO pletrai (kaip ir VNO trukdo KUN pletrai). Lozungas ‘VNO – pagrindinis oro uostas Baltijos salyse’ siandien toks pat ‘realus’ kaip ir estu siekis 2020m. buti tarp 5 turtingiausiu Europos valstybiu.

 32. Oleg - 2011 08 3, 01:28

  Авиакомпания „Аэрофлот“ намерена увеличить с началом действия зимнего расписания число рейсов из Москвы в Ригу. Вместо одного ежедневного перелета перевозчик намерен с 30 октября совершать два – к имеющемуся дневному добавится вечерний. Вылет нового рейсы из Москвы в 19.00, прибытие в Ригу в 18.40. Обратный вылет в 19.30, прибытие в Москву в 23.00, сообщает соб.корр. Travel.ru.

  Ныне имеющийся рейс в зимнем расписании будет отправляться из Москвы в 12.25, прибытие в Ригу в 12.05. Обратный вылет в 13.00, прибытие в Москву в 16.35. На линии используется самолет Airbus A319.

  http://www.travel.ru/news/2011/08/02/191852.html

 33. Obs. - 2011 08 3, 09:15

  German air traffic controllers intend to go on strike tomorrow.

 34. Jurgis - 2011 08 3, 13:46

  Wizz Air launches new route from Vilnius to Dortmund
  http://www.anna.aero/2011/08/03/wizz-air-launches-new-route-from-vilnius-to-dortmund/

  Vilnius International Airport’s Managing Director Tomas Vaišvila commented: “Today Vilnius Airport greeted the first passengers to Dortmund. We are delighted that the 14th base opened by Wizz Air at Vilnius Airport is successful, and we hope that this is not the last time we can greet the passengers on the occasion of new Wizz Air routes.”

  Taip, taip, tikimes ir mes …

 35. Jurgis - 2011 08 3, 13:49
 36. Jurgis - 2011 08 3, 13:53
 37. WIncas - 2011 08 3, 15:50

  O jega Vokieciu controlleriu streikas vel pagyvensiu oro uoste :P…..

 38. Vytautas-NT - 2011 08 3, 19:13

  Įdomu ar Vilniuj galima ko nors dar tikėtis Maskvos kryptimi? Nes dabar Aeroflot atidaro papildomą reisą į Rygą. O dar Tranaero, UtAir ir AirBaltic į du maskvos oro uostus.
  Čia išeitų vos ne kaip į Londoną Lietuvoje…

  Beje, grįžtant prie AirBaltic ir F-50 temos. Kiek išvis npagristas tas argumentas, kad šių lėktuvų eksploatacija brangi, t.y. kad kaštai vos ne tokie, kaip naujam Q-400?
  Panašu, kad esami F-50 nebuvo labai efektyviai išnaudojami. Bet tokiu atveju galima buvo tiesiog sumažinti lėktuvų skaičių.
  Aišku, kuo mažiau lėktuvų tipų naudoji, tuo paprastesnis technini aptarnavimas…

 39. Augustinas Žemaitis - 2011 08 3, 19:35

  Nežinau tiksliai dėl tiesioginių kaštų – galbūt pakomentuos kas nors susidūręs.

  Visgi reikia pastebėti, kad be kintamų kaštų dar yra fiksuoti kaštai. Jei lėktuvas perkamas už paskolą (ar kita panašia schema) tai per mėnesį bus papildomas mokestis už jį nepriklausomai nuo to, skraidys tas lėktuvas ar ne.

  Taip pat atkreipsiu dėmesį, kad aviakompanijai tikslinga eksploatuoti kuo mažiau lėktuvų tipų, nes šitaip parasčiau esant reikalui apkeisti įgulas ir kt. Todėl žemų sąnaudų bendrovės naudoja vieną tipą. Turėti vos 1-2 tam tikro lėktuvus didesnei kompanijai gali neapsimokėti, net jeigu šie lėktuvai žvelgiant vien į degalų, navigacijos, oro uostų ir kitus panašius kainus suskraidys tam tikrus specifinius reisus pigiau.

 40. Jurgis - 2011 08 3, 23:31

  Visgi kol kas Vilniui nepavyksta pasivyti Talino :(

  2011 July traffic report
  Riga 567.982 passengers
  Tallinn 189.019 passengers
  Vilnius 185.885 passengers

 41. Marius - 2011 08 4, 00:57

  Na nezinau kiek nauju krypciu nusimato Taline,tas skirtumas 3134 nera taip ir daug,jei VNO su 3x Dortmundu butu skraides pilna menesi beveik jau ir lygu butu,dar dadekim ,kad Bremenas nera pilnai isibegejes..o Taline Ryanair nuo metu pradzios jau kaip ir pike turetu but,manau jau siemet turetume Talina pralenkt aisku imant ne visus metus ,o menesiais nes pradzia metu nera ir ka lygint…
  Rudeni nusiims Amsterdamas kuris yra tranzitine kryptis,zmones niekur nedings dasides kitur,o kas tiesiogiai i Olandija yra Eindhovenas..sumzins reisu i Ryga irgi dasides kitur,na gal prarasim siek tiek nes patogesnis laika ir t.t.,bet tai neturetu but didele problema,okas zino dar ne vakaras gal kas uzsinores susigrumt del tu RIX ir Amsterdamo tranzitiniu keleiviu ir pasiulys nuolaidas ar didesni dazni:)…

 42. Linas - 2011 08 4, 08:24

  @Marius
  isejus OV bus sunku vytis TLL, nebent tikrai kitos a/k padidintu daznius (pvz. OK grazintu vakarini skrydi), bet tai daugiau svajone, nei realybe…

 43. Jurgis - 2011 08 4, 08:41

  Na vienintelis sansas aplenkti Talina yra rugsejo menesi. Manau del Eurobasket 2011 turetu buti keleiviu pikas. Nors komandos ir sirgaliai pagrindinai atvyks charteriais ( kas vis tiek iskaiciuojama i oro uostu statistika ), manau nemaza dalis zurnalistu, specialistu ir pan. naudosis reguliariaisiais reisais. Taigi viena menesi galim aplenkti, bet ar atsilaikysim veliau ? Skelbiamas didelis lektuvu uzpildymas rodo, kad is esamos pasiulos jau „issunkta“ beveik viskas. Reikia arba nauju zaideju su naujom kryptim, arba stiprinti esamas didinant dazni.

 44. Jurgis - 2011 08 4, 08:44
 45. Jurgis - 2011 08 4, 09:05

  Beje, Simonai, kur VNO statistikoj dingo 12 keleiviu ?-
  http://www.vno.lt/lt/oro-uostas/faktai-ir-skaiciai/oro-uosto-statistika/
  Sudejus septyniu men.keleivius gaunasi 901184, o pas jus parasyta viso – 901172 !

 46. Marius - 2011 08 4, 12:01

  nei vienas verslininkas,nestatys KUN viesbucio…Kad KUN stiprejant VNO nori nenori mazet pradejo ir toliau atsirandant naujoms kryptims tik mazes,cia aisku visiem tai sita verslo plana su viesbucio statyba KUN, seniai i stalciu reikia,net rusu skrydis i Maskva manau del to ir neprasidejo,paprasciausiai pamate,kad po LCC VNO prasides galimai skrydziu mazejimas,kas realiai ir vyksta…Bukim biedni ,bet teisingi:) tokiam miestui kaip Kaunas,kai uz 100km yra Vilnius nerealu tureti gera oro uosta tik laiko klausimas kai vel KUN liks minimalius poreikius tenkinantis ..

 47. Aviator - 2011 08 4, 12:20

  @Marius- gal kada ir liks „minimalius poreikius tenkinantis“,tik tu Mariau šito jau nebepamatysi.

 48. Vytautas-NT - 2011 08 4, 12:40

  Šiaip tai A.Šliūpo viešbūčio koncepcija ganėtinai keista. Jis kiek neteisingai pavyzdžius supranta. Jei pastatyt 3 žvaigždžių viešbūtį prie KUN- kas jame gyvens? Ar keleiviai, mokantys 20EUR už bilietą, norės mokėt 50 EUR už viešbūti- ne ta keleivių kategorija.
  Hahn’e viešbutis kainuoja 25 EUR- tai jau proto ribose. Be to ten daug didesni keleivių srautai, nei Kaune.

  Beje, jei su Ryanair buvo sutarta, kad jie augins keleivių skaičių iki 1.1 mln, tai dar kažkiek naujų krypčių turėtų prisidėt.

 49. Jurgis - 2011 08 4, 12:49

  Tallinn Airport serves 40% more passengers in July y-o-y
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=44286

 50. Vytautas - 2011 08 4, 13:11

  Simonai, pagal kokius kriterijus komentarai su nuorodom trinami? Bandžiau du kartus įdėt nuorodą į delfi, ir abu kart atmetė. Nors prieš tai postuose buvo daug nuorodų į ta patį DELFI, ir niekam neužkliuvo…

 51. Vytautas - 2011 08 4, 13:12

  bandom taip:
  http://bit.ly/poDY2O

 52. ahoi - 2011 08 4, 13:19

  1. O kodėl *** viešbutis turi būtinai kainuoti 50€?
  Kodėl ne tuos pačius 25€?
  2. Kodėl 20€ už bilietą mokėjęs keleivis negali mokėti tų pačių 50€ už viešbutį? Mažų kaštų avialinijomis skraido ne vien varguoliai ir studentai ;)

 53. Jevgenij - 2011 08 4, 13:23

  Vytautai, si informacija netinkama siam blogui… ;)

 54. Tomas - 2011 08 4, 13:44

  @Marius Dėl viešbučio užimtumo gal ir galima diskutuoti, bet niekaip nesutiksiu su tavo piešiama KUN perspektyva. Kaip tik, galima įžvelgti VNO lindimą ne į savo sferą, viliojant pigias kompanijas. Juk buvo sutarta, kad KUN – pigių linijų uostas, o VNO tradicinių. Atsimenu, koks buvo kilęs triukšmas, kai Air Baltic pradėjo skraidyt į Kauną, esą, be ministerijos žinios lenda ne į savo sferą.

 55. Linas - 2011 08 4, 13:52

  @Vytautas
  Sutinku su Jegenijaus pastaba :)
  Manau nemazos sumos buvo numatytos sutartyse, galvoju, ar spejo visas sumas isisavinti…? :)
  Nes jei spejo, tada galima nutraukti lengva ranka!

 56. Mindauqas - 2011 08 4, 14:06

  Kas čia per sumos VNO???? Metinė apyvarta 54 mln. Lt, o marketingo išlaidos trečiosioms šalims 50 mln.Lt!!

 57. Vytautas-NT - 2011 08 4, 14:14

  Aš įsivaizduoju, kad tie, kurie labai taupo, skristų su nakvyne KUN, nes jei jiems kainos ne taip svarbu- ras bilietą per kitur be nakvynės už didesnę kainą. Pagal tokia logiką svarbu, kad viešbučio kaina būtų kkuo mažesnė, nes tai didina galimybę pritraukti nakvojančių.
  Aš ėmiau 50EUR kaip maždaug standartinę 3 žvaigždžių kainą Europoj. Aišku ji gali būt ir kitokia. Bet jei viešbučiui kelsime konforto reikalavimus- augs ir kaina.

 58. Justinas - 2011 08 4, 14:23

  Įtariu, kad čia taip apibrėžiamos nuolaidos aviakompanijoms: VNO turi bazinį tarifą sakykim 100 litų keleiviui (visai nesvarbu kiek išties), tačiau aviakompanija moka 50 litų, o kiti 50 litų yra marketinginė nuolaida. Taip gaunasi, jog įmonė uždirba 50 litų (jos apyvarta), o marketingo išlaidos irgi 50 litų (ne pelno-nuostolio ataskaitoje, bet tokiam lygyje, kad galima pavadinti tai „kontrakto verte“).

 59. Vytautas-NT - 2011 08 4, 14:45

  O kodėl mokama viešųjų ryšių agentūroms? Čia tas senas rinkodaros priemonių planas, skirtas skrydžių į Vilnių skatinimui.
  Viskas prasidėjo nuo garsiųjų 15 mln. Dabar jau pavirto į 50 mln per tris metus, berods.
  Tik kol kas visiškai miglota ko tikimasi pasiekti?
  Ar tikimasi daugiau užsienio keleivių paskatinti skristi į Vilnių?
  Ar tikimasi informuoti užsienio vežėjkus apie geras veiklos Vilniuje sąlygas?
  Kaip tas mistiškas rinkodaros mechanizmas turėtų suveikt?

 60. Audrius - 2011 08 4, 14:56

  @Justinas – Sunku pasakyti, kodėl tuomet ta suma minima. Juk nuolaidos būtų suteikiamos klientams tiesiogiai, o ne viešųjų ryšių kartelininkams. Net teisėje negalima bausti už tai, kad „norėjai pavogti“, o tik už tai kad pavogei, ar bent realiai kėsinaisi.

 61. Vytautas-NT - 2011 08 4, 15:20

  Oro uoso taikomos nuolaidos tikrai neturi nieko bendra su tų rinkodaros priemonių pirkimu. Nuoaidos ir dabar galioja visiems, kas tikisi pervežt 250_000 keleivių. Teoriškai pasistengęs galėtų net AirBaltic pretenduot (dabar Wizz ir Ryanair)
  Tai specialiai biudžeto skriti pinigai.
  Todėl ir yra minima perkamų paslaugų suma. Matyt daryta labai daug pirkimų po kelis mln, kurie sumoj sudaro 50 mln.
  Bet kokiu atveju paties sumanymo tikslas lieka nelabai aiškus. Kas tiksliai perkama ir kokios naudos konkrečiai tikimasi.

 62. zzz - 2011 08 4, 15:23

  Įdomu, ko būtų galima rasti pasikuitus po kitų transporto infrastruktūros įmonių, visų pirma, Lietuvos geležinkelių popierius? Ir ar tokiame kontekste Vytauto-NT idėja taip formuoti nacionalinį vežėją neatrodo perspektyvi, jeigu būtų įgyvendinta utopinė idėja efektyviau naudoti lėšas?

 63. oleg - 2011 08 4, 16:16

  http://www.telegraph.co.uk/travel/citybreaks/8678851/Vilnius-Lithuania-the-perfect-break.html

  na ka gi, veikia turizmo departamentas ;-)

  Ir net facebooko grupe gan idomi.

  Bet komentai po telegraph article geriausi ;-)

 64. silentium - 2011 08 4, 16:31

  Man įdomesnis simptomas pasirodė tai, kad pasiūlomas skrydis iš Gatwicko per Rygą, bet nepaminėta, kad iš to paties Gatwicko galima patekti į Kauną už 1,5 valandos kelio.

 65. Simonas Bartkus - 2011 08 4, 16:56

  Dėl „Delfi“ straipsnio trumpai:
  Minėtas pirkimas yra vykdomas dėl skrydžių skatinimo programos vienos iš priemonių įgyvendinimo – apie tą programą esame diskutavę čia anksčiau. Konkreti priemonė yra nukreipta į keleivių skaičiaus didinimą į Vilnių iš kitų Europos miestų, keleivių pritraukimą iš Baltarusijos ir t.t.
  Maksimalus galimas programos biudžetas yra iki 25 mln. litų per ketverius metus, t.y. kelis kartus mažesnės sumos.
  Šios priemonės nėra pradėtos įgyvendinti, Vilniaus oro uostas kreipėsi į Viešųjų Pirkimų Tarnybą dėl sutarčių su tiekėjais pasirašymo ir VPT liepė nutraukti tris sutartis iš keturių – ką oro uostas ir padarys.

 66. Linas - 2011 08 4, 17:07

  Na va, dabar aiskiau, o tai kaip paraso delfi, tai atrodo, kad sutartys pasirasytos jau ir pinigai isisavinti :)

 67. Vytautas - 2011 08 4, 17:16

  Simonai, dar paaiškink kokio maksimalaus ilgio link’us galima dėt į komentarus, kad jų nenufiltruotų. ačiū ;)

 68. Simonas Bartkus - 2011 08 4, 17:18

  Vytautai, tiksliai nežinau, „Akismet“ plug-in’as tai tvarko, kiek pastebiu, tai negalima dviejų linkų į vieną komentarą bei kai kurie saitai palaikomi „juodi“.

 69. Vytautas-NT - 2011 08 4, 18:40

  Klausimas ta proga toks- taikoma (rinkodara) į keleivius šalių iš kurių vykdomi skrydžiai į Vilnių, ar priešingai- iš tų, kur nevykdoma?

 70. Vytautas-NT - 2011 08 4, 19:39

  Dabar jau tikslesnis ir išsamesnis straipsnis apie VNO rinkodaros paslaugų pirkimą:

  http://verslas.delfi.lt/automoto/po-vpt-isvadu-vilniaus-oro-uosto-konkurse-i-25-mln-lt-pretenduoja-vienintele-imone.d?id=48267871

 71. Jurgis - 2011 08 4, 20:22

  Ryanair today said it has become the first ever European airline to carry 8 million passengers in a single month.

 72. Wincas - 2011 08 4, 22:50

  Skridau siandien is KUN i Skavsta tai uzpildymas lektuvo ~85% ~10-20% lenkijos pilieciai, gal visdelto ne taip jau ir blogai sekasi Stokholmui Kaune, O KUN atsidare pirma privati long term stovejimo aikstele, taip pat kaip supratau paruosinejamas gruntas naujam taxiway iki pat 26 tako galo.

 73. Karolis - 2011 08 4, 23:07

  Pastebėjau įdomų dalyką, paskatino pagalvoti apie Patikimojo komentarą dėl galimo Wizz antro lėktuvo.
  Steward/Stewardess Job Opportunity!

  ***

  FOR OUR VILNIUS BASE
  OPEN DAY recruitment on 4th August 2011 at 10.00 am

  Smagu, jei Kaune įvyktų tokia infrastruktūros plėtra per kelis metus – du nauji taxiway.

 74. Jurgis - 2011 08 4, 23:37

  Bloga zinia nedaro gero darbo VNO –

  Public Procurement Office: Vilnius Airport violated laws
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=44327

 75. 2Wincas - 2011 08 5, 00:18

  Wincai, siaip tie 85% nera kazkoks ypatingas rodiklis pas Ryanair. Jie tiesiog laiko kainas pagal uzpildyma. I stokholma pvz laikomos zemiausios, kaip ir i gioteborga etc; charleroi ir panasus eina kiek didesnem kainom; brangiausiai man atrodo leidzia roda-dziaugiesi uz 400 lt suskraides piko metu.

  lygiai taip pat ir su skrydziu kaune-kadangi ryanas nutare perkelt keleta skrydziu i vilniu, automatiskai nusieme siek tiek srauto, tad ir keleiviu yra atitinkamai maziau (proporcingai nuimtam skrydziu skaiciui). pastatyty ryanas trecia lektuva kaune-vel kaunas augtu:) zodziu, cia labai jau primityvi ta ryanairo matematika.

 76. Wincas - 2011 08 5, 00:39

  Na bet atkreipiau demesi kad Svedai megsta labai daug registruoto bagazo pasiimt

 77. Jurgis - 2011 08 5, 08:59
 78. Jurgis - 2011 08 5, 10:39

  Europos oro uostai pamažu pilnėja
  http://www.lrytas.lt/?data=20110805&id=eko05eur110805&view=2

  Aviacijos verslas atsigauna. Ypač Estijoje: pirmąjį šių metų pusmetį čia apsilankė net 37 proc. daugiau keleivių nei prieš metus.

 79. Mindaugas - 2011 08 5, 11:00
 80. Vytautas-NT - 2011 08 5, 11:27

  Tuo tarpu rusu žiniasklaida piešia niūrias ateities perspektyvas:

  http://www.gazeta.ru/business/2011/08/04/3722677.shtml

 81. Jurgis - 2011 08 5, 11:47

  Gaila, kad lietuvisko Delfi labai skystas verslo skyrius (arba blogas verslo redaktorius), o be to nesuprantu, kodel nera pakankamai aktualios Lietuvai informacijos is Delfi.lv ir Delfi.ee. Negi truksta verteju ? Ypac dabar, kai ir Lietuvai labai aktualus airBaltic likimas, o daugiausia informacijos apie tai aisku yra latviu spaudoj. Gal cia skaito kas is Delfi ar kitu portalu, atkreips i tai demesi ?

  „Prudentia“: „airBaltic“ peremimas valstybei kainuotu 250,000,000 €
  http://bizness.delfi.lv/uznemumi/prudentia-airbaltic-parnemsana-valstij-maksatu-250-miljonus-eiro.d?id=39936803

 82. klaustukas - 2011 08 5, 12:45

  Manau, Lietuva yra tikrai perspektyvus punktas Kinijos turistams. Roma, Paryzius ir t.t. ju nedomina – domina Lietuvos zmoniu geranoriskumas, nuosirdumas ir pan…

 83. Jurgis - 2011 08 5, 12:57

  KOMAA: Konkurencijos tarybos sprendimas dėl TVOU konkurso tapo pasityčiojimu iš konkurencijos
  http://verslas.delfi.lt/Media/komaa-konkurencijos-tarybos-sprendimas-del-tvou-konkurso-tapo-pasityciojimu-is-konkurencijos.d?id=48286171

 84. Simonas Bartkus - 2011 08 5, 15:04

  Šiandien „Czech Airlines“ skrido su A320, matyt, dėl to, jog atskraidino Čekijos rinktinę rytdienos draugiškoms krepšinio rungtynėms :)

 85. Vytautas - 2011 08 5, 15:36

  @Simonas – jei sužinosi, kada atskrenda ispanai, ir paimsi gazolio autografą kol neapspis žurnaliastai, iš manęs alaus ;]]]]

 86. Jurgis - 2011 08 5, 16:53
 87. Jurgis - 2011 08 6, 11:09

  Turistus į Lietuvą viliotų ir ligoninės
  http://iq.lt/titulinis/turistus-i-lietuva-viliotu-ir-ligonines/

 88. Jurgis - 2011 08 6, 12:07

  На латвийский рынок возвращается Austrian Airlines
  http://biznes.delfi.lv/bnews/na-latvijskij-rynok-vozvraschaetsya-austrian-airlines.d?id=39964067

 89. Jurgis - 2011 08 7, 01:22

  Daugėja keleivių skundų dėl ukrainiečių oro linijų „Aerosvit“
  http://verslas.delfi.lt/automoto/daugeja-keleiviu-skundu-del-ukrainieciu-oro-liniju-aerosvit.d?id=48323933

 90. Marius - 2011 08 7, 12:24

  Yra pasakymas“nesu toks turtingas,kad pirkciau pigu daikta“…
  Cia jis labiausiai ir tinka,norite garantiju skriskit ES viduje…Nenorite velavimu skriskit su patikimom kompanijom su gerom reputacijom ,cia nereikia piktintis…
  Juk jei eini i svarbu rengini,neperki kostiumo Gariunuose…

 91. Jurgis - 2011 08 7, 12:25

  Шлесерс: airBaltic нужны международные инвесторы
  http://biznes.delfi.lv/bnews/shlesers-airbaltic-nuzhny-mezhdunarodnye-investory.d?id=39981971

 92. ES - 2011 08 7, 18:27

  Radau sena straipsni 3w.miestai.net, kuriame uzsimenama apie Wizzair Kaune – ale jie pasitraukdami is Kauno galiojancios sutarties nenutrauke, o tik sustabde ( ir pazadejo gryzti kai pas juos pasikeis situacija..).

  Kas tai:

  A) zurnalistu bukumas?
  B) oro uosto administracijos bukumas?
  C) t.t…

  Idomu dabartinis VNO kontraktas su Wizzais ir pan. numato tokia galimybe?

  http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=1836&page=3

 93. Jurgis - 2011 08 8, 09:46

  Skrydžiui iš Kauno pakilusį „Ryanair“ lėktuvą teko tupdyti dėl į variklį patekusio paukščio
  http://www.lrytas.lt/-13127849651311240377-skrydžiui-į-kosą-pakilusį-ryanair-lėktuvą-teko-tupdyti-dėl-į-variklį-patekusio-paukščio.htm

 94. Vytautas-NT - 2011 08 8, 09:58

  Tenka konstatuot, kad per tuos kelis metus situacija Kaune ir Wizz veiklos pobūdis kiek pasikeitė.
  Senais neatmenamais laikais Wizz skraidė iš Kauno su tūpimu Varšuvoj ir dar siūlė iš ten jungiamuosius skrydžius. Ko jie dabar nebedaro…
  Per ta laiką Kaune įsikūrė Ryanair bazė.
  Dabar jiems turint bazę Viklniuje neapsimoka į Kauną skraidyt už 100 km.
  Analogiškai Ryanair Vilniuje bazės nekūrė, nors apie tai irgi buvo kalabama, o tik atidarė kelis skrydžius iš kitų bazių.
  Kalbant apie Wizz pareiškimą 2007 metais, tai jie tiesiog pasakė, kad gal sugrįš, jei pasikeis situacija ateityje. Situacija pasikeitė, bet į blogesnę pusę (dabar reikėtų konkuruot su Ryanair baze), tad dabar ypatingo reikalo eit į kauną jiems nėra.
  Klausimas ir kokia buvo sudaryta sutartis? Panašu, kad Wizz kažkokių pinigų iš savivaldybės ir pan. negavo, kuriuos turėtų atidirbt.
  Baudų už nutraukimą nebuvo numatyta.
  Bendrai sustabdymas atrodo gražiau, nei sutarties nutraukimas. Nes atnaujinimui iš esmės nereikia naujos sutarties sudaryti.
  Kitas dalykas- ar šiais laikais vežėjams yra daug formalumų norint skraidyt iš tokių gana neapkrautų oro uostų, kaip Vilnius ir Kaunas? Gal tai greit ir nesudėtingai sutvarkoma.
  Taigi reziumė į seną istoriją su Wizz ir KUN sutarties sustabdymu- termino jos atnaujinimui nebuvo. Nieko konkrečiai nežadėjo. Tad su laiku nenutraukta sutartis tiesiog pasibaigs (o gal ji jau pasibaigė)…

 95. Vytautas-NT - 2011 08 8, 10:02

  Klausimas geriau išmanantiems- kaip kvapas nuo „patekusio į variklį“ paukščio gali pasklisti po saloną? Atrodo nelogiškai, čia juk ne automobilio vėdinimo sistema, šildoma variklio…

 96. ahoi - 2011 08 8, 10:11

  Dar vienas dalykas – kai Wizz 2005ais (rodos) pradėjo skraidyti iš KUN per WAW, tai buvo dar visiškai nauja ir „žalia“ aviakompanija. Padarė eksperimentą, kuris nepasiteisino ir tiek.

 97. Vytautas - 2011 08 8, 10:27

  @Vytautas-NT – gali patekti ;) Kad suprastum kaip, paskaityk: http://en.wikipedia.org/wiki/Bleed_air

 98. Vytautas - 2011 08 8, 11:08

  FR visai gerai sudėliojo situaciją – sprendžiant pagal pakeistą šiandienos tvarkaraštį, į KGS kils lėktuvas, atskridęs iš STN. O į STN kils atskridęs rezervinis, su kokiu ~1-2val vėlavimu…

 99. mantas - 2011 08 8, 15:16

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/rusijoje-leisdamasis-suluzo-lektuvas-an-24-57-163963

  Amūro regiono Nepaprastųjų situacijų valdyba informavo, kad incidentas įvyko pirmadienio rytą (Lietuvos laiku apie 7.20 val.).

  Laineris išslydo iš pakilimo tako. Nuo smūgio nulūžo kairysis sparnas ir važiuoklė. Teigiama, kad lėktuvas nukrypo nuo kurso dėl stipraus vėjo ir blogo matomumo.

 100. andres - 2011 08 8, 15:41

  Ryanair’as pridėjo naują miestą prie savo „Fares from Lithuania“.

  Be Vilnius ir Kaunas, atsirado ir Derry ;)

 101. silentium - 2011 08 8, 16:37

  @andres – Matyt tame mieste gyvenančių lietuvių procentas pasiekė kritinę ribą ;)

 102. eras - 2011 08 8, 18:02

  kas vyksta su Wizzair skrydziu i Eindhoven? Is kur siandien toks velavimas?

 103. oleg - 2011 08 8, 18:35

  http://www.just4airlines.com/j4_dox/email/rss.mv?story_id=52614

  Wizz Air adds 4th aircraft to its Warsaw base

  Vat mes cia daznai diskutuojam apie lenkus-turistus ir apie skrydzius is Varsuvos papigiai ir apie taip kai i Varsuva visi autobusu naktiniu vaziuoja (beje, dukart per para zmoniu autobusa uzpildyti randasi). Tai gal Wizz pajegtu sustimuliuoti srautus VNO-WAW?

 104. Vytautas-NT - 2011 08 8, 19:37

  Prisiminkim, kad Wizz neskraido Rytų Europos viduje, su labai retom išimtim.
  Realiai geriau būtų, jei pridėtų Budapeštą, vietoj Varšuvos, nes tai dar didesnė bazė…
  Čia aišku atviras klausimas, kodėl pvz. tas pats Budapeštas ar Bratislava (Viena), negalėtų būt dar viena turistine kryptimi? Ar jos per arti- visi norintys autobusais važiuoja?

 105. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 20:00

  @eras: šiandien gedimas Londoną prižiūrinčiame ATC, dėl ko daugybė lėktuvų vėluoja visuose Londono oro uostuose. „Wizz“ lėktuvas dėl ATC capacity stokos buvo trim valandom užlaikytas LTN.

 106. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 20:08

  @oleg, @Vytautas-NT: „low cost“ aviakompanijos taip pat žiūri į maršrutus, kuriuose įmanoma pasiekti „healthy mix“ srauto sudėtį (nekalbu į galingas rinkas). Jeigu „healthy mix“ nėra, o dominuoja koks turistinis vienpusis srautas – čarteriai yra efektyviau. VNO-WAW yra nemažas verslo srautas, kurį užpildo LOT su 2x daily skrydžiais. Tuo tarpu turistinis srautas yra labai ribotas, labai sezoninis ir gan sudėtingas segmentas. Tą galima pasakyti apie daugelį galimų „intra-east-europe“ maršrutų, todėl „Wizz“ ir neskraido šios Europos dalies viduje (o išimtys tik patvirtina taisyklę). Be to, rezultatai rodo, jog kuo atstumas yra trumpesnis, tuo norint įdirbti maršrutą reikalingas aukštesnis dažnis (štai kodėl VNO-BCN yra OK skraidyti 2x weekly, o NYO,DTM,BRE iš karto bandoma su aukštesniais dažniais). Pastačius VNO-WAW pvz.2x weekly realiai iš autobusų keleivių nepersiviliosi tinkamas atvykimo laikas nugalės. O statant 4-5x weekly, tai jau yra 7000-9000 sėdynių per mėnesį.

 107. Vytautas-NT - 2011 08 8, 20:28

  Klausimas kitas- kiek realiai low-cost’ai užsiima pseudotranzitu, t.y. keleivių vežiojimas į didesnes bazes.
  Ryanair atveju labiausiai panašus atvejis buvo Hahn’as, kuris kiek toliau nuo didelių miestų.
  Aišku Wizz atveju taip žaist gerokai pavojingiau- jie tikrai nerodo Ryanair 90 proc. tikslumo…

  Ir pats problemiškiausias klausimas- kuo laikyti Vieną? Rytų Europą, ar jau vakarų? Mano įsitikinimu gana turistinis taškas, nors ne toks populiarus, kaip Roma ar Paryžius.
  Beje, Vienos atveju, teoriškai galima bandyt ir į šįtą pusę srauto tikėtis kažkokio. Jei skrenda vokiečiai iš Dortmundo, kodėl negalėtų austrai iš vienos. Mažiau turistų tikėtina iš Vengrijos/Slovakijos…

  Šiaip Anna.aero neseniai su Hahn’o pavyzdžiu parodė, kad Ryanair laikosi dažnio mažinimo strategijos. Aišku, klausimas ar tai nėra vokietijos mokesčių pasėkmė?

  Beje, kaip paaiškint faktą, kad Ryanair neišstūmė EasyJet iš Estijos? Ar pas juos buvo toks geras įdirbis, kad tiesioginė konkurencija nelabai sutrukdė?

 108. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 21:19

  @Vytautas-NT, nesupratau tavo paskutinio komentaro. Jeigu tai apie Vieną, tai yra puikus reisas VIE-VNO, vykdamomas „Austrian“, kuris tikrai nėra užpildytas, kad negalėtų turistai atskristi :-) Dėl to manau, jog jei „low cost“ pradėtų skraidyti iš Lietuvos į Vieną, tai įvyktų šios vasaros „Stokholmo efektas“, kada realiai vyksta rinkos destrukcija.

 109. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 21:21

  Beje, pirmąjį šių metų pusmetį Vokietijos oro uostuose srautas paaugo 8% – toks štai ekologinio mokesčio, kuris siekia nuo 8EUR iki 40EUR, efektas. Akivaizdu, jog „Ryanair“ tai buvo priedanga uždaryti ilgą sąrašą nuostolingų reisų ir „Ryanair“ pralaimėjo daug konkurencinės kovos maršrutuose Vokietijos viduje ir iš Vokietijos. Nepaisant „Ryanair“ karpymų, Vokietijoje srautas šiemet auga rekordiniu tempu.

 110. Vytautas - 2011 08 8, 21:56

  Simonai, labai įdomus ryšio aiškinimas tarp skrydžio dažnių ir atstumo. Mano nuomone, priežastis yra kita – didesni atstumai generuoja didesnes sąnaudas ir atšaldo aviakompanijų norą smarkiai plėstis tuose maršrutuose. T.y. Ryanair laisvai užaugintų ir 5x weekly srautą VNO-GRO, tačiau to kaina būtų smarkiai didesnė nei analogišku atveju su Brėmenu. Ir „prisijaukinusi“ srautą, vargu ar sugebėtų po to pakelti kainas tiek, kad tas 5x weekly maršrutas į GRO neštų pelną…

 111. Vytautas-NT - 2011 08 8, 21:56

  Pastabėsiu, kad rašydamas apie Vieną, aš turėjau galvoje Bratislavą…

  Kalbant apie Vienos reisą, tai ilgą laiką Austrian aiškiai orientavosi į tranzitą, nes tiesioginiai reisai buvo gana brangūs (gerokai brangesni už jungiamuosius).
  Suprantu, kad austrų perkamoji galia didesnė, bet mūsų atveju spėju net į Barselona nuskrist būtų pigiau, nei į Vieną su Austrian.

  Tad kalbant apie stokholmo efektą, tai yra kažkiek skirtumų. Dabartiniai Stokholmo reisai nebuvo tranzitiniai. Todėl šokusi pasiūla davė savotiškų pasekmių…
  Austrian atveju, grėsmės tranzitui low cost’ai nekelia. Tad Vietoj F100 skraidytų koks F70 ar Q400…

  Bendresnis klausimas- ar yra Europoj dar low-cost’ų, kuriuos galėtų sudominti Lietuvos rinka? Ar Wizz ir Ryanair yra viskas, ko galima pasiekti?
  Aišku, yra savų „bet“, nes Vilniuj oro uosto mokesčių lengvatą, galima pasiekt tik dideliu sraut, kam sukurt realiai nelabai erdvės yra.
  Kitas dalykas, kad Kauno mokesčiai gal ne taip prie srautų pririšti, bet čia kas nors žinantis galėtų pakomentuot…

 112. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 22:07

  @Vytautas, tavo argumentas irgi yra teisingas, tačiau priklausomybė dažnio ir maršruto yra didelė. Jeigu pastebėsite ir paanilizuosite visą „Ryanair“, „easyJet“ ir kitų Vakarų bendrovių maršrutų sąrašą, tai pamatysite, jog skrydžiai iki 1,5 val. atstumu yra kasdieniai arba kelis kartus per dieną, tuo tarpu ilgesni skrydžiai yra po kelis kartus per savaitę ir augant atstumui žemėja dažnis. Tai susiję ne tik su kaštais, tačiau ir su galimybe išvystyti maršrutą. Be kitą ko, ilgesniais atstumais žmonės išsiruošia į ilgesnės trukmės keliones ir tada galimybių prisitaikyti prie skrydžio dažnio yra. Kaip Vytautai ir pastebėjai, į Barseloną yra galimybė stimuliuoti srautą didesnį negu į Brėmeną, tačiau Brėmenas būtų pasmerkta kryptis su 2x weekly dėl per mažo dažnio. Iš kitos pusės, „low cost“ kompanijos trumpuose skrydžiuose gali pelningumo tašką pasiekti su žemesniu „load factor“ negu su ilgesniu skrydžio nuotoliu.

  Ir dar vienas dalykas – „Estonian Air“ buvo Lietuvoje atlikusi išsamią studiją apie koreliaciją tarp lietuvių „noro mokėti“ ir skrydžio nuotolio. Paaiškėjo, jog lietuviai trumpais atstumais sutinka mokėti daugiau (netgi daugiau nei kitos rinkos), tuo tarpu už ilgus atstumus nori mokėti ypač mažai. Kitaip tariant, pagal tipinio pirkėjo suvokimą „skrydis yra skrydis“ ir bilietas į Stokholmą turėtų kainuoti tiek pat, kiek į Barseloną.

 113. silentium - 2011 08 8, 22:33

  Dėl suvokimo, kad skrydis yra skrydis, tai čia geras bajeris ir realybėje ne kartą matytas :) Kartais kas nors paklausia, kur yra šiuo metu pigių bilietų. Na aišku, į Stokholmą, Oslą, Tamperę, ir pan. Sekantis klausimas būna – o į Barseloną? Arba atvejis, kai Ryanair atidarė skrydžius į Graikijos salas – daugybė pažįstamų buvo įsitikinę, kad skrydis kainuos 100 lt į abu galus :)

 114. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 22:42

  Panašu, kad šį kartą atšauktas nebus, rytoj nuo 7 iki 11 val. ryto Lietuvos laiku streikuos Vokietijos ATC darbuotojai. Vokietijos oro erdvėje ATC paslaugos tuo laiku nebus teikiamos. Pamažu pasaulyje atidedami „long haul“ skrydžiai, nukreipti į Vokietiją, kad atskristų po streiko pabaigos.
  Įtariu, tai įneš daug sumaišties, greičiausiai „Lufthansa“ atidės rytinį Vilnius-Frankfurtas, daug rytinių reisų į Vakarus turės daryti lankstus. Be to, įtariu, pasibaigus streikui nebus visiems pakankamai „capacity“ ore ir oro uostuose įvykdyti skrydžius.

 115. Obs. - 2011 08 8, 22:48

  From 07.00 till 13.00 !

 116. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 22:50

  Taip, Obs. teisus, atsiprašau, klaidingai parašiau.
  0 rate regulations will be applied between 0400-1000 UTC preventing traffic to enter DFS controlled airspace during this period.

 117. Zhymantas - 2011 08 8, 22:55

  Turiu klausima Simonui apie Bremeno krypti,

  Kas pagrinde skraido ta kryptimi (pagal pilietybe)? Ir kiek proc. lietuviu skrenda kaip i galutini taska (jei imanoma nustatyti)? Prisimenu, kad su Bremen – Kaunas budavo daugiau nei 20% keleiviu skrisdavo i persedimo oro uosta, ypac i London Stansted, kad butu pigiau.

 118. Simonas Bartkus - 2011 08 8, 23:02

  Zhymantai, Šengeno erdvės laikais, jokių patikimų duomenų apie skraidančių Šengeno viduje pilietybę nėra. Anot „Ryanair“, jie neturi maršrutų, kuriuose daugiau nei 15% srauto „jungtųsi“. Nors, jie patys sunkiai tuos srautus suseka. Juolab, kad BRE-VNO yra anksti ryte, tai reiškia, jog „besijungiantys“ atvyks mažiausiai viena diena prieš tai.

  Beje, Vokietijoje skrydžiams Šengeno viduje yra panaikinta prievolė identifikuoti keleivius juos laipinant. Taip kad dar labiau sumažėja šansai ką nors analizuoti.

 119. Aviator - 2011 08 9, 07:23

  9 Aug-German Air Traffic Controllers Strike-Cancelled.

 120. Vytautas-NT - 2011 08 9, 08:50

  Man tai keista kaip jie srautų nesuseka, jeigu pagal registracijas matyti, kad keleivis atskridęs vienu reisu toliau skranda kitu reisu (pvz. per 24 val.).
  Aišku esant dabartiniam retam tvarkaraščiui, gali kartais ir ilgiau nei diena skrydžio laukt…

  Dar klausimas dėl vokiečių streiko- ar realu juos „apskrist pvz per Skandinaviją? Gal dalį reisų gelbės SAS, LOT ir pan?

 121. Simonas Bartkus - 2011 08 9, 09:10

  Vytautas-NT: kaip jau parašyta, streikas paskutinę minutę atšauktas. Nukentėjo tik „long haul“ lėktuvai, kurie nekilo iš pradinių taškų, kad atskristų pasibaigus planuotam streikui.
  O rugpjūčio mėnesį niekas neturi laisvos „capacity“ – visi skraido pilno pajėgumu, tai kažkokius „apskridimus“ kalbos nėra.

 122. Tomas - 2011 08 9, 10:34

  galbut siek tiek ne i tema, bet pasakykite ar striptizo klubu reklama, besisukanti dabar oro uoste, yra tinkama ir koki salies veida tai sukuria?

 123. Mindaugas - 2011 08 9, 10:48

  O kas cia blogo, as asmeniskai tai sakyciau, kad lietuvoje dar ir prostitucija legalizuotu daugiau pinigu i biudzeta :)

 124. Mindaugas - 2011 08 9, 11:16

  Dėl nesąžiningos taksi veiklos Vilniaus oro uostas bendradarbiaus su Valstybine mokesčių inspekcija:

  http://www.vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=22988

 125. Jurgis - 2011 08 9, 14:56

  “FL Technics” nori išstumti “Avia Baltica” iš Kauno oro uosto
  http://www.aviasistemos.lt/fl-technics-nori-isstumti-avia-baltica-is-kauno-oro-uosto/

 126. Wincas - 2011 08 9, 15:21

  Tai ko antro sklypo nesuformuoja??? ir tie ir tie bus laimingi. Juk laisvos vietos daugiau nei daug.

 127. Jurgis - 2011 08 9, 16:27

  Reconstruction of Airport Riga will allow aviation industry in Latvia to remain most competitive in region
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=44433

 128. Numba - 2011 08 9, 16:34

  @Wincas: o tu manai, kad FL’as turi noro pradeti veikla Kaune? :)

 129. Vytautas - 2011 08 9, 16:48

  @Numba – o tu manai, kad FL’as turi noro užsiimti sraigtasparnių remontu?

 130. Patikimasis - 2011 08 9, 16:53

  @Vytautas, pagal aukciono sąlygas jis tik ir vykdytų sraigtasparnių remontą, nes persikėlimas iš EYVI į EYKA net teoriškai nelabai įmanomas.

 131. Vytautas - 2011 08 9, 17:03

  Aš tą suprantu, tik bandau įsivaizduot, kodėl FL’as pradėjo drumst vandenį…

 132. Aviator - 2011 08 9, 17:26

  @Jurgis-čia aplamai kažkokia nesamonė,Borisovas angarą stato savo reikmėm(kam jis Žiemeliui),o va angaras kuriame bus atliekamas Ryanair lektuvu remontas jau truputi negerai,tiesiog Žiemelis savo stiliumi ėmėsi visaip trukdyti,bet kaip sako Wincas oro uostas gali suformuoti,kad ir 10 tokių sklypų, tegul visus Žiemelis ir nuomojasi. :)

 133. Zhymantas - 2011 08 9, 18:28

  Off topic, klausimas Simonui: kaip progresuoja (tikiuosi ne regresuoja) Dortmundo kryptis?

 134. Wincas - 2011 08 9, 18:29

  Kodel ziemelis butent statytu ~738 ar malunsparniu angara gal jie nori pradet remontuot kokius wide body lektuvus, visgi ryr atranka parode kad vis dar yra meistru kurie galetu sukt varztus, o ir be to jei nusipirko 777 simuliatoriu gal ir lektuvus noretu didesnius tvarkyt visgi turint sutartis su kompanijomis kurios turi mix lektuvu parka butu visiems greiciau ir patogiau jei viena kompanija aptarnautu kitos kompanijos visa lektuvu parka. aisku turbut ir ziemelis zino kad sklypa suformuot nesunku, kaip malonu kai kaimyno grycia dega, cia panasiai kaip su terminalo kun statyba buvo

 135. Patikimasis - 2011 08 9, 18:58

  Kad simuliatoriaus AVSG grupė nuosavo neturi, moksleiviai išvyksta į italiją ar vokietiją skraidyti su simuliatoriumi, galbūt bus pasirašyta sutartis ir su JAV.

 136. silentium - 2011 08 10, 02:26
 137. Mindaugas - 2011 08 10, 10:38

  OT: vakar krepsininkai iskrydo i maskva su http://www.uk.sun-air.dk/ is kauno oro uosto.

 138. Mindaugas - 2011 08 10, 11:18

  http://vz.lt/rss/straipsnis/2011/08/10/Keleiviu_srautai_salies_oro_uostuose_grizta_i_prieskriz
  Keleivių srautai šalies oro uostuose grįžta į prieškrizinį lygį
  VZ.LT
  2011.08.10 09:51
  Lietuvos oro uostai aptarnautų keleivių skaičiumi vejasi prieškrizinį 2008 m. lygį, kai keleivių srautai buvo gausiausi, teigia Susisiekimo ministerija.

  Preliminariais duomenimis, šiemet sausį-liepą per Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus skrido 1,48 mln. žmonių – 28.000 mažiau nei geriausiais Lietuvos oro uostų istorijoje 2008-aisiais, skelbiama pranešime.

  Vilniaus oro uostas iki šių metų rugpjūčio mėnesio aptarnavo 901.000, Kauno oro uostas – 519.000, Palangos oro uostas – 62.000 keleivių.

 139. Jurgis - 2011 08 10, 14:21

  Jau buvau rases menesio pradzioj, kad kazkas blogai su aritmetika VNO statistikoj, bet ziuriu niekas nepasikeite, nieks nekreipia demesio :

  Beje, Simonai, kur VNO statistikoj dingo 12 keleiviu ?-
  http://www.vno.lt/lt/oro-uostas/faktai-ir-skaiciai/oro-uosto-statistika/
  Sudejus septyniu men.keleivius gaunasi 901184, o pas jus parasyta viso – 901172 !

 140. Jurgis - 2011 08 10, 14:31
 141. Simonas Bartkus - 2011 08 10, 14:33

  Jurgi, pataisysim. Viskas per tai, kad skubam Jums skaitytojai pateikti statistiką kuo anksčiau, o tikslūs keleivių skaičiai dar būna tikslinami su aviakompanijomis pasibaigus kiekvienam mėnesiui iki kelių savaičių.
  Neatitikimas yra toks, kad realus keleivių skaičius birželį buvo 186072.

 142. Vytautas - 2011 08 10, 17:15

  Beje, pirmadienį incidente Kaune, kai į variklį papuolė paukštis, sudalyvavo pilkasis kiras. Po to buvo išimtas dalimis ;]
  http://i54.tinypic.com/fvbpro.jpg

 143. Aviator - 2011 08 10, 17:26

  @Vytautas -o is Vilniaus pirmadienio Ryanair atvejo ar turi nuotrauku?

 144. Vytautas - 2011 08 10, 17:31

  @Aviator – deja. Iš ten Simonas nebent ką nors gali turėti ;)
  O čia dar viena, prireikė keisti 7 mentes:
  http://i55.tinypic.com/o6h01v.jpg

 145. Linas - 2011 08 10, 17:33

  @Vytautas
  galejai pasikonsultuoti del kiro rusies, pries postindamas :)
  ten buvo sidabrinis kiras – Larus argentatus, matyti aiskiai is nuotraukos :)
  siaip jis nemazas – anties dydzio, bet zioplas buvo – jauniklis, greiciausia kazkur apie Kauna issirites siemet :)

 146. Vytautas - 2011 08 10, 17:42

  @Linas – persiprašau. Man pilkasis ir sidabrinis kažkaip vienodai atrodo. Sekantį kartą pasikonsultuosiu su gamtininkais ;))

 147. ahoi - 2011 08 10, 17:44

  Greičiau ne prie Kauno išsiritęs, o prie Visagino. Kažkodėl tas kiras su 3 sparnais :D

 148. WIncas - 2011 08 10, 18:00

  O mentes jau angare keite ar po Lietuvos saule? nes kolkas angare maciau pora kartu suvarytus malunsparnius bet nei vieno 738.

 149. Vytautas - 2011 08 10, 18:20

  @Wincas, nu ir klausimai ;))))

  http://i55.tinypic.com/abn8g.jpg

 150. WIncas - 2011 08 10, 18:33

  Norejau savo akimis pamatyt ;) o su kuo isstume lektuva, negi su tuo maziuku Litcargus tug’u ? ir jei sutvarke kodel vistiek pakeite i EI-EPD?

 151. Šarūnas - 2011 08 10, 19:12

  Simonai, ar vyksta kokios derybos dėl Amsterdamo krypties kompensavimo? aišku geriuasia būtų KLM code-share, bet vargu…

 152. Linas - 2011 08 11, 10:40

  @Vytautas
  zinai, atidziau paziurejau as ta kiro nuotrauka ir matau, kad ten jie 2 buvo :)
  tik vienas labiau sumaitotas, todel pradzioje nesupratau…

 153. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 11:42

  Įmetu susistemintą informaciją, kokių maršrutų 2011 m. žiemos tvarkaraštyje „airBaltic“ nebeketina vykdyti, palyginus su 2010 m. žiema:
  Ryga-Kuopio
  Ryga-Kitila
  Ryga-Amanas
  Ryga-Beirutas
  Ryga-Goteburgas
  Ryga-Kišiniovas
  Ryga-Tartu
  Ryga-Ženeva
  Ryga-Venecija
  Ryga-Belgradas
  Ryga-Dublinas
  Talinas-Vilnius
  Vilnius-Kopenhaga
  Vilnius-Paryžius
  Vilnius-Roma
  Vilnius-Miunchenas

  Taip pat nebus vykdomi 2011 m. atsiradę maršrutai (nebuvo skelbta, jog jie sezoniniai):
  Ryga-Budapeštas
  Ryga-Gdanskas
  Ryga-Visby
  Ryga-Lulea
  Ryga-Oulu
  Ryga-Baris

  Sezoniniai maršrutai, kurių žiemą nebus, kaip nebuvo ir 2010 m.:
  Ryga-Baku
  Ryga-Dušanbė
  Ryga-Tromso
  Ryga-Jerevanas
  Ryga-Odesa
  Ryga-Simferopolis
  Ryga-Atėnai
  Ryga-Madridas

  Čia be analizės, kaip kinta „capacity“ kituose maršrutuose.

 154. Vytautas - 2011 08 11, 12:29

  OHO – helluva axing ;)

 155. Vytautas - 2011 08 11, 12:54

  @Linas – dar atidžiau pažiūrėk į kirus ir pasakyk iš kokio jie rajono, ir kokio dydžio batus nešiojo :]]]

 156. Vytautas-NT - 2011 08 11, 13:25

  Toks techninis praktinis klausimas- o tai turbinos mentės nesumala paukščio? Ar jis joms per kietas?

 157. Vytautas-NT - 2011 08 11, 14:02

  Kalbant apie AirBaltic: idomu kodėl Barselona yra nesezoninis maršrutas, o Madridas- sezoninis? Turizmo prasme Madridas turėtų būt ne mažiau patrauklus taškas už Barseloną (nors jūros nėr). Beje, AirBaltic kažkokio tranzito per Madridą nevykdo?
  Kitas pastebėjimas- karpoma dalis Švedijos ir Suomijos krypčių- ar tai reiškia, kad strategija rinktis tranzitą skandinavijoje ne labai pasiteisino? Ar kiti žaidėjai AirBaltic nukonkuravo?

 158. klaustukas - 2011 08 11, 14:14

  vykdo BT sioki toki transita per MAD, be to is MAD lengvai pasiekiami visi kiti Ispanijos miestai

 159. Marius - 2011 08 11, 14:26

  Vyksta ,kas ir turejo as nepesimistas…bet cia ir didziausias optimistas negali priestaraut,niekas nekarpo krypciu jei reikalai i virsu eina:)
  Siaip is musu varpines ziurint,tai nera tragedijos,net geriau,sakykit skaiciuokit ka norit,bet juk didzioji dalis lietuviu ne skrenda i RIX ,o vaziuoja nerealiai pigiom kainom autobusu,arba savo automobiliais…
  Sumazes pasiula ,padauges renkanciusiu VNO ir KUN,atsiradus daugiau zmoniu kompanijos prades galvot ir atidarinet naujas kryptis,paziurekit kiek mazai i Berlyna skrenda,ar manot niekas nesirenka Airbaltic is RIX ,kad pasiektu Berlyna jie aisku didesniu lektuvu mazesne kaina pasiulys

 160. Marius - 2011 08 11, 14:31

  Realiai Airbaltic silpnejimas susilpnins Baltijos saliu ,kaip vieneto varda,bet tikrai ne Lietuvos jie is cia niekur apart RIX nebeskraido..
  Tik del kainu nereikia sakyti ,kad sukels SAS ar Lufthansa ,jie labaiau tiketina leis juk gales sau leist didesnius lektuvus,nesidziaugiu kad dega kaimyno namas ,bet mano nuomuone tai i gera mums

 161. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 15:04

  Dėl Madrido maršruto – pirma, realiai visoje Europoje laisvalaikio turizmui Barselona yra kur kas patrauklesnė nei Madridas, be to, Barselona yra antra po Londono Europoje konferencinio turizmo sostinė – o konferencijų sezonas yra žiemą.

  Antra, Madridas iš Baltijos šalių yra kritinis maršrutas. Ryga-Madridas yra daugiau nei keturių valandų trukmės maršrutas, tai skraidant su B733 šiame maršrute galima uždirbti tik su labai aukštu „yield“ ir „load factor“ apie 90% laikant. Visiem žinoma, jog „airBaltic“ nėra stiprūs verslo klasės segmente, kas iš principo uždaro duris palaikyti aukštą „yield“.

  Dar vienas dalykas RIX-MAD segmentas „ant ribos“ telpa į „airBaltic“ tranzito bangą, kuri iki 9 val. 30 min. atveža srautą į Rygą, o 19 val. 30 min. pradeda išvežioti iš Rygos. RIX-MAD kyla 10 val. iš Rygos, o 19 val. leidžiasi MAD-RIX, kas iš principo yra kritinė riba minimaliam tranzito laikui. T.y. vėlavimo atveju tenka užlaikyti daugybę skrydžių Rygoje (kas kainuoja pinigus) arba nukreipinėti keleivius per kitur/apgyvendinti/apnakvindinti. O žiemos sezonu vėlavimo rizika yra kur kas didesnė dėl poreikio „de-icing“, dažnesnių rūkų ir t.t. Pvz. dėl šios priežasties VNO-FRA pagal tvarkaraštį vasarą trunka 2 val. 5 min., o žiemą 2val.20min-2val30min.

  RIX-MAD tranzitas per Madridą yra iki 5% keleivių.

 162. oleg - 2011 08 11, 15:49

  o kaip kiti LCC tada islaiko MAD? Ryanaair MAD-NYO arba Vueling MAD-WAW…

  Ir kokiu srautu apskritai reiketu kad 4 val skrydis pasiteisintu Europoje LCC kompanijoms?

 163. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 16:09

  @oleg: išlaiko didelis lėktuvas, aukštas užpildymas ir gana aukštas „yield“. Na ir kur kas mažesnės sąnaudos nei BT :-)
  Nesakau, kad išlaikyti MAD neįmanoma, tiesiog sakau, jog BCN iš Baltijos šalių išlaikyti kur kas lengviau nei MAD.

  Pastebėtina yra tai, jog LCC kompanijos į ilgus skrydžius eina tik tuomet, kada skrydis yra įdirbtas ir reikia tiesiog perimti srautus iš tradicinės persodinti į LCC, tačiau ilgų maršrutų nestimuliuoja.
  Pvz. „easyJet“ pionieriškai atidarė Londonas-Tel Avivas, tačiau tame maršrute daily skraido BA ir double daily El Al (į Heathrow ir Luton), abu su B767-B777.

 164. Vytautas-NT - 2011 08 11, 16:27

  Patikslinant klausimą dėl Madrido. Pirmiausia, kiek suprantu, trukmė Madrido ir Barselonos labai nedaug skiriasi.
  Iš kitos pusės, jei į Madridą skraidytų B757, tai galėtų ir su mažesniu užpildymu skraidyt. Nors pririnkt keleivių tokiam dideliam lėktuvui reikėtų daugiau, tad būtų kiek sunkiau.
  Įdomų ar reisą į madridą rizikuotų atidaryt Ryanair? Ar tai jiems iš Lietuvos jau gerokai per toli?
  Žodžiu Madridas dėl įvairių (ir objektyvių priežasčių) yra sezoninė kryptis AirBaltic atveju…

  Tuo pačiu norėjau pastebėt Romos fenomeną. Wizz ir Ryanair dėka turim šia kryptim nemažą srautą.
  Kokios to priežastys? Ar tai lemia tai jog Roma yra labai turistinis taškas? Ar tai, kad kaip Ryanair ir kt. bazė per ją skrendama daugkur kitur? Ar be lietuvių turistų lėktuvus gausiai užpildo italai skrendantys į Lietuvą?

  Klausimas- ar įmanoma daugiau tokių „fenomenalių“ krypčių iš Vilniaus?

  Kaip turistinis taškas galėtų būt Paryžius, bet jis ne toks draugiškas low-cost’ams ir gal Kaunas iš dalies šią kryptį dengia.

  Kas dar galėtų būti tokie traukos taškai lietuviams Europoje?
  Stambulas? Vienkyptis maršrutas, nes tikėtis srauto iš Turkijos į čia sunkiau…

  Kiek turistiškai patraklūs Austrijos ar Italijos miestai (Venecija, Zalcburgas)?

  Žodžiu ar Roma yra specifinis fenomenas dėl daugybės objektyvių faktorių, ar tai yra tipinės krypties pavyzdys, kurių galima atrast ir daugiau..?

 165. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 16:35

  Vytautas-NT: esam apie Romą diskutavę, realiai tai iš šiemet atvertų naujų LCC rinkų, tai Roma turi didžiausią „overcapacity“ ir tai yra prasčiausias maršrutas VNO „Ryanair“ portfelyje. Akivaizdu, jog „Wizz“ nors LF geras, turėjo žemą „yield“, dėl to sumažino dažnį nuo 3x iki 2x.

  Tačiau, verta pastebėti, jog italams Vilnius yra labai patrauklus ir ypač tai jaučiasi VNO-BGY maršrute, kur beveik 50% srauto yra italai.

  Taigi, nors Roma ir yra geriausias rezultatas per istoriją dėl srautų, tačiau tai nėra fenomenaliai kažkoks labai pelningas maršrutas.

  O Madridas ir Barselona skiriasi 40 minučių skrydžio nuotoliu, jei lygintume skrydžius iš Vilniaus ir Rygos. Ir tas geras pusvalandis kaštų prasme gali būti kritinis, nes realiai A320 ir B737 lėktuvai yra „sutverti“ skrydžiams iki 4 val. Be to, kaip minėjau komentaruose aukščiau, dėl Baltijos šalių gyventojų įpročių/požiūrio sunku būtų įtikinti, jog skrydis į MAD turi būti brangesnis nei skrydis į BCN.

 166. Augustinas Žemaitis - 2011 08 11, 16:36

  Šiaip kaštai per kėdę per kilometrą yra mažesni ilguose reisuose nei trumpuose (iki tam tikro nuotolio), nes yra kaštų, kurie nepriklauso nuo nuotolio.

  Bet reikalas tas, kad, kaip Simonas sakė, yra žmonių požiūris, kad skrydis Europoje yra skrydis Europoje ir turėtų kainuoti daugmaž vienodai. Toks požiūris, tiesa, priklauso ir nuo rinkos. Todėl manau ne tiek aktualus čia srautas, kiek sutikimas mokėti.

 167. Jurgis - 2011 08 11, 16:40

  airBaltic Teams Up With Nordeka to Improve AirportExpress Shuttle Service
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=44499

 168. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 16:48

  Augustinai, dėl kaštų bendrai tu esi teisus, bet skraidymas ilgesniais nuotoliais trumpiems skrydžiams skirtais lėktuvais turi kitą prizmę – lėktuvai turi kilti maksimaliai užsipildę kuro bakus, kas didina to paties kuro suvartojimą kilimo bei skrydžio metu. Dabar nepamenu linko, bet esu skaitęs analizę, jog B738 negalėtų kilti su 189 keleiviais 5 valandų skrydžiui, „Ryanair“ turėtų „užblokuoti“ dalį vietų.
  Dar reikėtų prisiminti, jog ilgesniais atstumais yra įgulos darbo valandų rizika. Jeigu skraidoma „ant ribos“ darbo valandų, tai dėl kažkokio sutrikimo vėluojant, gali tekti strigti kokiame Madride dėl to, kad įgulai baigsis projektuojamos darbo valandos – skrydžiai ten reti, lėktuvas įstrigęs, keleiviai taip – dideli nuostoliai.

  Taigi, nenoriu įtikint, jog techninės galimybės kažko neleidžia – taip jos leidžia, tačiau visos rizikos ilguoju laikotarpiu susiveda į didesnius kaštus.

  Matau, jog daugelis labai optimistiškai žiūri į visus maršrutus ir tik į keleivių srautus. Tačiau yra daugybę aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti ir kurie būtų lemiami. Paprastas pavyzdys – KLM skraidė AMS-RIX ir AMS-TLL prieš du metus, su vidutiniu „load factor“ 89%. Ir tie skrydžiai buvo nuostolingi :) dėl faktų, kurie atrodo kaip smulkmenos.

 169. Jurgis - 2011 08 11, 17:23

  Пассажирский вертолет возвращается на маршрут Таллинн-Хельсинки
  http://biznes.delfi.lv/bnews/passazhirskij-vertolet-vozvraschaetsya-na-marshrut-tallinn-helsinki.d?id=40055375

 170. Vytautas-NT - 2011 08 11, 18:50

  Tęsiant lėktuvų tema, išeitų, kad optimalus lėktuvas 4-6 val skrydžiui būtų B757? Beje, koks tolimiausias Air Baltic maršrutas? Į Alma Atą?
  Beje, jei nepainioju, tai A320 skrydimo nuotolis didesnis nei B737-NG, tad daugiau šansų įveikt 5 val. skrydį.
  Beje, kiek suprantu skraidyt į Amsterdamą su E-145 irgi neapsimoka, nes lėktuvas per mažas tokiam dideliam atstumui?

  Beje, kodėl KLM neapsimokėjos skraidyt į rygą, o SN apsimoka skraidyt į Vilnių? Ar viską lemia biznio klase skraidantys Europarlamentarai ir pan, t.y. specifinis tiesioginis srautas?

  Paradoksalus reziumė būtų toks, kad Amsterdamo atveju vienintelė viltis, kad kažkas pradės skraidyt iš Vilniaus.

  Pabaigai- o su kuo bus skraidoma į Kanarus? A320? Ar B737 su tarpiniu tūpimu?

 171. Augustinas Žemaitis - 2011 08 11, 19:26

  @Simonas – taip, tiesa, todėl ir minėjau, kad ta taisyklė, kad didėjant nuotoliui 1 km kaštai mažėja, galioja tik iki tam tikro nuotolio.

  Tarp realių pavyzdžių jei neklystu Londonas-Barbadosas su Concorde savo laiku būdavo ~80-85% maksimaliai vietų parduodama, kad galėtų be tūpimo skristi. Aišku čia labai specifinė rinka, tūpimas būtų pražudęs produktą.

  Bet jei teisingai suprantu, kuro kaštai 1 kėdei 1 km daug modelių pradeda kilti dar kiek anksčiau, nei susidaro situacija, kad tenka blokuoti vietas ir krenta pajamos (dėl poreikio vartoti kurą dar nesunaudoto kuro gabenimui)?

  Tolimiausias Air Baltic maršrutas – į Dubajų.

 172. Simonas Bartkus - 2011 08 11, 19:39

  Aviacija kinta. Kas galiojo prieš 10-20 metų, šiandien nebūtinai galioja. „Revenue management’o“ jau visi išmoko ir išspaudžia iš jo daug, tačiau realiai didelė konkurencija vyksta kaštų lygmenyje. O kaštų lygmenyje labai galioja „right aircraft for the right routes“ taisyklės. Mes, Baltijos šalių rinkos, esam savotiškos dėl kelių dalykų, vienas iš jų – mūsuose trūksta „high yield“ segmento ir tradicinės aviakompanijos čia skraidančios labai labai nuo to kenčia. Mes ne Maskva, kur esu matęs CPH-SVO maršrute SAS CRJ, kuriame pirmos 12 (!) eilių buvo skirtos „business class“. Dėl to konkurencija kaštais darosi dar svarbesnė, kuomet trūksta „premium“ kainą mokančių klientų. BT išvystytas tinklas rodo, jog siūlant geras kainas galima sugeneruoti ir tranzitinius srautus, tačiau akivaizdu, jog kaštų ir pajamų eilutės labai nesutampa.

 173. Liau - 2011 08 11, 20:04

  @Vytautas-NT į Kanarus skrenda be tūpimo su A320 (bent jau iš Rygos su „Smartlynx“)

 174. Patikimasis - 2011 08 11, 20:11

  Del minetos b738 analizes ir kodel vengiama FR ilgesniu skrydzio, pabandysiu paaiskinti ne aviacine, o zmoniu kalba. Orlaiviai B738 kaip ir daugelis yra keliu tipu, sutrumpintai BGW ir HGW, esminiai skirtumai tarp ju yra variklio ir kuro baku modifikacijos. FR naudoja HGW Winglets (patobulintas HGW tipas) sio tipo maksimalus nuotolis su maksimaliu isnaudojimu (max uzpildymu pass., cargo, fuel, crew srytise) yra 3885km, t.y. skrendant nors vienu km ilgiau jau reikia mazinti apkrovas, tai pat reikia atsizvelgti skrendant kuo didesni atstuma reikia daugiau degalu, daugiau degalu- didesnis svoris, nuo didesnio svorio reikia ilgesnio tako pakilti. Ir dabar del ko FR vengia skrydziu kuriuose negalima uzpildyti visas kedes, nes tarkim is 189 Y klases vietu galima uzpildyti tik 160, ir is tu uzsipildytu tik 60%, reiktu susodinti nuosekliai kad ivairuose orlaivio vietuose nebutu didelio svorio skirtumo. O visi puikiai zino LLC sedi kas kur nori ir palydovai stipriai nepertvarkys kad viskas butu proporcinga. Jei nepertvarkys tai lektuvas ore skris jau su didesniu aukscio nukrypimu, ko pasekoje atitinkamai reiks daugiau degalu. Tikiuosi supratot, nes ne per Pc rasau :)

 175. Wincas - 2011 08 11, 21:35

  Na gan daznai orlaivio palydovai priekyje bei gale uzdaro eiles, stumiant visa svori ant sparnu.

 176. Patikimasis - 2011 08 11, 21:43

  Taip, bet noriu pasakyti kad viskas vyksta netiksliai, tuo tarpu kai tradicines kurios paskiria vieta isanksto, atsizvelgia i proporcingus svorius.

 177. zzz - 2011 08 11, 21:46

  Betgi perkant pilietą nereikia nurodyt, kiek sveri ;)

 178. Patikimasis - 2011 08 11, 22:04

  Net uzpildzius orlaivi pilnai lieka dar rezervinio svorio, ir skaitoma kad visur yra proporcinga, nes imama vidurkiu, niekada nebus kad prieki sedes tik virs 100kg, gale iki 50kg

 179. Wincas - 2011 08 11, 23:10

  Manau einant laikui tikrai reikes perkant bilieta ivest savo apytiksli svori ir kaip dabar sveria lagaminus pries skrydi tai pasvers zmogu ir jei busi sumelaves – 10 euru uz kg :) arba 10 euru sumoki ir nereikia ivest savo svorio :) bent jau RYR tai sugebetu, butu moterelems sunku pripazint kad jos sveria daugiau nei 50kg :) matant kad kuo toliau tuo daugiau kompaniju eina link islaidu kurui karpymo manau tai labai tiketina.

 180. Vytautas-NT - 2011 08 11, 23:17

  Įdomus straipsnis apie mokesčius u- šiltnamio dujas aviacijoje. Tas greičiausiai turės daug didesnę įtaka verslui, nei keleivio mokesčiai.

  http://www.bbc.co.uk/news/business-14325571

 181. Augustinas Žemaitis - 2011 08 12, 00:26

  Šiaip keleivių svotio skaičiavimas aktualus dalykas, yra ir kur skaičiuojamas (gal Simonas patikslins, ar kas daroma Europoje / Lietuvoje). Šiuo metu tiesa čia ne kaštų klausimas, bet saugumo.

  Air Midwest skrydžio 5481 katastrofos viena pagridninių priežasčių – keleivių svoris smarkiai viršijo apskaičiuotuosius vidurkius ir todėl lėktuvo svoris viršijo maksimalų leistiną pakilimo svorį, o svorio centras irgi nukrypo nuo normos.

  Čia aišku aktualiausia mažiems lėktuvams.

 182. Augustinas Žemaitis - 2011 08 12, 00:28

  Turėjau omenyje „realaus keleivių svorio apskaičiavimas“. Pagal vidurkius tai skaičiuojama visur, bet po minėtos katastrofos JAV buvo daug balsų kad to akivaizdžiai nepakanka.

 183. Patikimasis - 2011 08 12, 09:38

  Kaip Augustinas minejo, svoriai pirmiausia yra del saugumo.

  P.S. Mineti FR naudojami HGW WINGLETS (ne visi, bet pagrinde) yra 5-10 % brangesni uz BGW bei HGW versijas.

 184. klaustukas - 2011 08 12, 10:23

  USA chekinantis i vietinius marsrutus yra teke stoveti ant svarstykliu – ta vieta, kur prieini prie stalelio automatiskai sveria.

 185. Wincas - 2011 08 12, 10:48

  Juk net ir RYR ilaipinimo trapas turi svorio apribojimus kas jei ant jo vienu metu stoves kokie 4 sunkiasvoriai amerikos pilieciai kurie priklauso MC’Donalds geriausiu pirkeju desimtukui :)

 186. Mindaugas - 2011 08 12, 11:17
 187. Vytautas-NT - 2011 08 12, 11:59

  Mane tai vis džiugina nuolat prisimenamas universalus spendimas pritraukti keleivių- supaprastinti Šengeno vizų išdavimo tvarką. Ko Lietuva, deja, padaryti negali.
  Tai kinams kažkas kažką pažada. Tai vat A.Šliūpas nori rusams „pramušt“
  Beje, su palangos reisu mistika- kodėl rusai nerizikuoja atidaryt dviejų skrydžių per savaite? Nors gal jiems tokioms poilsinėms kelionėms geriau 1 skrydis, bet su didesniu lėktuvu..?

 188. Belekazz - 2011 08 12, 12:29
 189. Justinas - 2011 08 12, 12:57

  Tai po to ir vengia Lietuvos čempionato metu visi, kam krepšinis neįdomus :)

 190. Karolis - 2011 08 12, 13:16

  Kaip tyčia krepšininkai iš plakatų skraido iš Kauno :)Sekantis etapas, spėju, šventųjų paveikslai – vilties ir gailestingumo pilni.

 191. Jurgis - 2011 08 12, 13:57

  Skrydžių valdymo centras į Vilnių atskrendančių lėktuvų pilotams: mes turime problemų dėl lazerių!
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/skrydziu-valdymo-centras-i-vilniu-atskrendanciu-lektuvu-pilotams-mes-turime-problemu-del-lazeriu-59-164655

  pokalbiai tarp lėktuvų pilotų ir skrydžių valdymo centro specialistų

 192. Domas - 2011 08 12, 14:22

  @Jurgis, hehe, bet tai gudrūs pilotai, šviesas nusileidimo išjungė virš miesto :-)

 193. Augustinas Žemaitis - 2011 08 12, 14:24

  @Justinas – Kam krepšinis visai neįdomus, nemanau, kad išvis žino kur ir kada vyksta čempionatas :)

  @Jurgis – Su lazeriais yra problema ne tik Vilniuje ar Lietuvoje ir ji nenauja, gal tik dabar žiniasklaida pasigavo. Šiaip yra tekę būti lėktuve, kai pašvietė lazeriu – kaip tik žiūrėjau pro langą besileidžiant Vilniuje. Staiga kažkur Antakalnyje sekundei pasirodė tarsi labai ryški žalia šviesa. Šiaip žalio lazerio šviesa į akis iš arti pavojinga, bet kai lėktuvas aukštai tai ir atstumas didelis, o nulaikyti nutaikius į lėktuvą sunku. Kiek man žinoma dėl žaliųjų lazerių rimtų nelaimių pasaulyje dar nėra buvę, nors švaistomasi jais daug kur prie oro uostų.

 194. Mindaugas - 2011 08 12, 14:55

  „Lufthansa“ įveda nuo 5EUR iki X siekiantį kreditinės kortelės mokestį perkant bilietus. Tiesa, Lietuvoje kol kas negalios, galios tik 6 šalyse.
  http://www.businesstravelnews.com/Business-Travel/Payment-Systems/Articles/Lufthansa-Announces-Credit-Card-Fee,-AirPlus-Offers-Exemption/

 195. Vytautas-NT - 2011 08 12, 16:43

  Šiaip labai originali Lufthansos apokėjimo sistema- kuo toliau skrendi- tuo didesnis mokestis. Šiaip jau jei tokia sistema bus, tai turės problemų su vartotojų apsauga. Jau dabartiniai fiksuoti mokesčiai probleminiai. O jau šitie…

  Beje, ar seniai tokia nelaimė atsitiko, kad Ryanair neberodo savaitės kainų? Ar čia tiesiog techniniai sutrikimai..?

 196. Mindaugas - 2011 08 12, 17:43

  To Vytauras seniai jau neberodo cia taip specialiai padare, kad sistemos ale tai nerastu.

 197. Vytautas - 2011 08 12, 18:02

  @Vytautas-NT – viską rodo, tik reikia žinoti kur;)
  http://www.bookryanair.com/SkySales/FRSearch.aspx?culture=en-ie&lc=en-lt

  ir retkarčiais cookies prasitrink

 198. Domas - 2011 08 12, 18:17

  @Augustinas,

  na, iki pirmos nelaimės, keliais aprašytais atvejais pilotas neteko regos keliom minutėm. Nenorėčiau būti tame lektuve, kuris besileidžiant tampa nevaldomas.

  O dėl pataikymo – trikojis, žiūronai/teleskopas, etc – atsistojus į approach’o projekciją… Aišku, girti pacukai dažniausiai to nedaro, bet užsienyje pasitaiko ir tokių žaidėjų.

  Beje, su mikroaviacija ir lazeriais susijusi medžiaga – http://www.ted.com/talks/nathan_myhrvold_could_this_laser_zap_malaria.html
  :-) šiais laikais su Lego galima pasidaryt kit’ą, kuris gali nuolatiniu spinduliu pasitikt lektuvą…

  p.s. tikiuos, kad piktybiškai nusiteikę elementai čia neskaito ir idėjų nesisemia.

 199. Domas - 2011 08 12, 18:19

  aj, o šiaip tai reiktų tuos piliečius ne max3000lt bauda baust (biškį pikta, kad tik tokia), o dviženklį kiekį metų.

 200. Patikimasis - 2011 08 12, 18:50

  Domai, VNO visi keleiviniai skrydziai IFR ir leidziamasi ILS budu (pagal prietaisus) tai gyvybei pavojaus nekiltu, krastutiniu atveju juk yra ir FO(antrasis pilotas)

 201. Jurgis - 2011 08 13, 13:56

  KUN statistika:
  2011 July
  80304 passengers
  Palyginimas(2010/2011) -12,80%

 202. ahoi - 2011 08 13, 19:49

  Tikėjausi net didesnio smuktelėjimo, bet panašu, kad skrydžiai į Graikijos salas visai pasiteisino.

 203. zzz - 2011 08 14, 20:20

  Kol mes čia su lazeriukais žaidžiam, seksas lėktuve porai kainavo darbą oro bendrovėje http://bit.ly/p0fRKc Apie tokius atvejus airBaltic girdėti neteko.

 204. Patikimasis - 2011 08 14, 22:45

  Vyksta, vyksta, ypač skrydžiuose su 752 tamsesniu paros metu, pagal taisykles palydovai turi prieiti ir mandagiai nutraukti „žaidimus“, bet kai tai atlieka pačios įgulos…

 205. Wincas - 2011 08 15, 00:02

  RYR gan gerai nuo to apsidraude

 206. Įspūdis - 2011 08 15, 01:01

  Penktadienį parskridau iš Malagos per Frankfurtą. Iš Frankfurto lėktuvas A320 buvo pilnutėlis – labai mažai lietuvių, bet gausybė užsieniečių: ispanų, vokiečių, islandų, italų ir kitokių. Bet va, labai nemaloniai nuteikia iš Europos atskridus įspūdis Vilniuje. Oro uoste ėjome koridoriumi, kuriame tamsu kaip kokiuose urvuose – dega vos kelios lempos. (Reisas buvo prieš vidurnaktį). Dar liūdniau nuteikia naktinė gatvė iš oro uosto. Beprotiškai tamsus ir niūrus atrodo Vilnius, kad net liūdna darosi. Iš oro uosto vedančioje gatvėje irgi dega gal kas dešimta lempa. Iš užsienio grįžus susidaro įspūdis, kad mums dar ne vieno dešimtmečio prireiks, kad net patys sau atrodytume kaip padorūs europiečiai, o atokaus Europos kaimelio gyventojai.

 207. Įspūdis2 - 2011 08 15, 01:02

  Iš užsienio grįžus susidaro įspūdis, kad mums dar ne vieno dešimtmečio prireiks, kad net patys sau atrodytume kaip padorūs europiečiai, o ne atokaus Europos kaimelio gyventojai.

 208. zzz - 2011 08 15, 01:59

  Keliauju ne per daužniausiai, esant galimybei Europoje renkuosi pigių skrydžių kompanijas (bet esu skraidęs ir su SAS, Swiss ir kt.), todėl gal mano nuomonė kažkiek ribota. Gal viskas priklauso nuo to, iš kur parskrendi. Aną savaitę su wizzairu grįžę iš Romos kaip tik ir kalbėjom, kad pagaliau atsidūrėm švarioj ir civilizuotoj šaly. Dėl kitų šalių irgi panašūs įspūdžiai – žavi Lietuvos oro uostų (VNO, KUN) naujumas, patogumas (pastarasis – su išlygom: labirintai VNO turbūt niekam nepatinka), ta pati švara. Aišku, iki kokios Kopenhagos su moderniu metro iki pat oro uosto dar reikia pasitempt, bet šiaip esam apie viduriuką ar net kiek aukščiau.

 209. Augustinas Žemaitis - 2011 08 15, 14:55

  Na, Vilniuje yra oro uosto vietos problema. Kelias nuo oro uosto į centrą – turbūt vienas negražesnių kelių Vilniuje apskritai, ypač ties Naujininkais. Jei važiuoji viešuoju trnsportu (beje, užsieniečių 1 ir 2 autobusais važiuoja daug daugiau, nei atrodo kai kuriems vien taksi važinėjantiems lietuviams), dar būna įlipa vienas kitas narkomanas.

  Būtų oro uostas kur už Antakalnio ar Markučių – kitas vaizdas būtų, bet vietos nepakeisi. Kažkuriuo metu manau prasminga būtų pagalvoti apie tam tikrus gatvių tarp oro uosto ir Naujamiesčio gerinimo sprendimus. Gedimino prospektu jos nepavirs, bet vaizdas ir pirmasis įspūdis pagerėti gali.

  O su zzz irgi sutinku – tikrai nesame pačiame gale.

 210. Mindaugas - 2011 08 15, 16:56

  Lietuviai dažniau keliones organizuojasi patys, mažėja skrendančių užsakomaisiais reisais:
  http://verslas.delfi.lt/business/lietuviai-dazniau-keliones-organizuojasi-patys-mazeja-skrendanciu-uzsakomaisiais-reisais.d?id=48573007

 211. Donatas - 2011 08 15, 21:16
 212. klaustukas - 2011 08 16, 01:34

  smagu, kad prie padoraus viesojo transporto priprate uzsienieciai ji renkasi ir cia. dar smagiau buna paklausyti ju istoriju apie bendravimo anglu kalba galimybes….

 213. Linas - 2011 08 16, 09:08

  BT giriasi, kad pagerino load factor:
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=31626

 214. Mindaugas - 2011 08 16, 12:05
 215. Domas - 2011 08 16, 13:50

  @Patikimasis, ne taip ir seniai autolandingas buvo naudojamas tik kartais esant normaliom oro sąlygom, ir lėktuvai būdavo tupdomi rankutėmis. Žinoma, karts nuo karto patestuodavo autolandingą (netgi būtinas kasmėnesinis autolandingo testavimas egzistavo).

  Ar per tuos metus taip viskas pasikeitė, kad visus lėktuvus tupdo automatiškai?

  P.S. o dėl antro piloto – jis irgi gali būti apakintas, jeigu jau į pirmą pataikė…

 216. Šarūnas - 2011 08 16, 17:31

  Velniop tą BT, čia jiems gali būtų gelbėjimosi planas persikėlimas į VNO. Paleisti bilietus į prekybą ir nepradėti skrydžių, jau dažnai pasitaikanti praktika Air Baltic veiksmuose, jeigu ir persikeltų, jokiais būdais nepirkčiau bilietų.

 217. Marius - 2011 08 16, 18:36

  BT skestantis laivas ,na cia jau tikra tiesa…Ateitis daugiau negu miglota,bent jau Lietuvoj jos dienos suskaiciuotos jei paliks 4x daily kas su jais skris kris LOAD kuris ir taip nera aukstas,reiks kelt kainas o tada sekantis veiksmas bus is vis nutraukti…
  Siaip BT su savo dempinginem kainom ,o tokios jos is Lietuvos ir yra…tikrai daugiau zalos nei naudos daro
  Manau SM turetu labai atidziai ziuret i tas kalbas jei jie tikrai „kada parades“ skris is VNO kad nebut paskui kaip su STAR1 ,bilietai yra ,bet nera skrist su kuo,cia tas ju variantas kai pasiulo skrist per RIX kiek kartu jau buvo,kompanija labaiau jau negu nepatikima

 218. Marius - 2011 08 16, 18:38

  Beje nors jau ir kazkas klause,berods nieks neatsake..Del Dortmundo ,kaip ten viskas sekasi lieka toks pat uzimtumas ar populiareja kryptis?

 219. Jurgis - 2011 08 16, 20:30

  Maskvos oro uoste keleiviai galės miegoti specialiose miego kabinose
  http://tv.delfi.lt/video/0oT09dd6

 220. Jurgis - 2011 08 16, 20:40

  airBaltic council supports Flick’s motion to increase airline’s share capital
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=44600

 221. prie zz - 2011 08 16, 23:48

  prie zz komentarų dėl Vilniaus oro uosto civilizuotumo norėčiau pridėti ir pastebėti, kad pavyzdžiui sekmadienį kioskeliuose yra parduodami ketvirtadienio International Herald Tribune ir the Financial Times. Kad naujo The Economist Vilniuj laiku negausi, tai nieko naujo ir baisaus, nes nuskridęs jį ir jau minėtus dienraščius gausi Rygoje ar kitam mieste. Nieko čia aišku baisaus, bet trijų dienų senumo dienračiai kažkaip necivilizuota, kvepia koliziejum ir izoliacija.

 222. klaustukas - 2011 08 16, 23:52

  Economistas atsiranda pirmadieni daug kur Lietuvoje – ne tik oro uoste. Prenumeratoriai irgi tik pirmadieni ar antradieni gauna. Uztat ta beda puikiai issprendzia iPad’as – penktadieni paspaudi download ir ramu.

 223. Simonas Bartkus - 2011 08 16, 23:57

  Beje, dėliodama žiemos tvarkaraštį „airBaltic“ iš esmės pertvarko savo skrydžių „bangas“.

  Pvz. žiemos tvarkaraštyje nebėra numatyta ankstyvo 5 val. išvykimo į Rygą iš Vilniaus, Talino, Helsinkio – šis reisas, leisdavo spėti į reisus iš Rygos į Briuselį, Berlyną, Oslą, Stokholmą, Hamburgą, Sankt Peterbugą.
  Vietoje šio reiso atsiranda naujas reisas 6 val. 35 min. į Rygą, kuris realiai „feedina“ tik skrydžius į Helsinkį/Taliną/Vilnių ir atvirkščiai.

  Taip pat pvz. šiuo metu pagrindinis „feed“ reisas 8 val. 30 min. kylantis ir iš Vilniaus, ir iš Talino, ir iš Helsinkio (iš Vilniaus visuomet vykdomas su „Boeing“) yra vėlinamas į 9 val. 20 min. išvykimą. Šiuo reisu nebegalima skristi pvz. į Barseloną, tiesa realiai trumpesnis laukimas norintiems skristi į Londoną, Romą, Milaną, Miuncheną.

  Na, bet žinoma, dar gali būti pokyčių iki žiemos sezono.

 224. Augustinas Žemaitis - 2011 08 17, 01:13

  Nemanau, kad persikels BT į RIX. Šiaip jo, keisdavo jie per RIX aišku, bet bendrai jų klientų aptarnavimas, turiu pripažinti, sąlyginai aukšto lygio. Į paklausimus skubiai atrašo, yra pasiruošę kartais padaryti dėl keleivio daugiau, nei reikalauja įstatymai ar reglamentas. Pvz. pernai Azerbaidžanas staiga be išankstinio pranešimo nustojo oro uoste išdavinėti vizas; teko skaityti (ne reklamoje), kaip vienam turistui BT pakeitė bilietus į Baku bilietais į Tbilisį, nors ir neprivalėjo. Ir ten, ir ten, spėju, pakako laisvų vietų, bet vis tiek gražus žestas, manau ne viena aviakompanija nesileistų į kalbas.

  Apie, pavyzdžiui, Wizzair elgesį su klientais atšaukus Stokholmo reisą čia jau ne kartą rašyta.

  O dėl dempingo, tai ką jis reiškia komercinėje aviacijoje, kur tas pats reisas išparduodamas skirtingomis kainomis? Turbūt tai būtų tokia kainodara, kuria net išpardavus visą lėktuvą skrydis būtų nuostolingas. Nemanau, kad pagal šį apibūdinimą BT taiko dempingines kainas Lietuvoje (išskyrus nebent pavienius atvejus). Iš ilniaus paprastai skristi brangiau nei iš Rygos – kas ir logiška, nes skrendant per Rygą kaštai didesni nei tiesiogiai iš Rygos.

 225. ? - 2011 08 17, 03:15

  2011 08 17 11:10 Tel Aviv, Israel, LY 5863, El Al-Israel Airlines
  Hapoelis pas Ekrana atskrend?

 226. to prie zz - 2011 08 17, 07:02

  Nereikia Rygos, Herald tribune SAS lektuve paimsi:)

 227. Belekazz - 2011 08 17, 09:59

  „SAS“ – Best second quarter since 2008
  as a result of cost savings measures and higher revenue.

  http://feed.ne.cision.com/wpyfs/00/00/00/00/00/15/EB/65/wkr0005.pdf

 228. Jurgis - 2011 08 17, 10:44

  Домбровскис не понимает спешки с увеличением капитала airBaltic
  http://biznes.delfi.lv/bizopinion/dombrovskis-ne-ponimaet-speshki-s-uvelicheniem-kapitala-airbaltic.d?id=40143631

 229. Simonas Bartkus - 2011 08 17, 10:55

  Dėl Dortmundo – užpildymas sukasi apie 77%, tai geras užpildymas, atsižvelgiant, jog „pre-sale“ buvo labai trumpas.

  ?: Tai yra įprastinis reisas, turistai iš Izraelio vežami į Lietuvą. Gali būti, jog „Hapoel“ atskrido vakar su įdomiu reisu Tel Avivas-Minskas, šis reisas buvo vakar užsukęs į VNO, prieš MSQ.

 230. Jurgis - 2011 08 17, 12:17

  Eina i pabaiga Estonian darbas VNO, lieka kiek daugiau nei savaite. Ar jau zinoma bent jau del Estonian Tallinn – Vilnius reiso ? Ar ir sita kryptis (atsisakius airBaltic tiesioginio reiso) dings is Vilniaus ?

 231. Mykolas - 2011 08 17, 15:20

  Jurgi, juk estonian skrydis I talina yra sezoninis ir nuo rugsejo prades toliau skraidyt. Bejesus su retake si sestadieni skridau, tai uzpildymas sakyciau 95%

 232. Jurgis - 2011 08 17, 15:23
 233. Simonas Bartkus - 2011 08 17, 15:30

  Jurgi, neaiškumų nėra, planai paskelbti prieš kelis mėnesius – „Estonian“ skraidys TLL-VNO-TLL 2x daily darbo dienomis nuo rugsėjo 5 dienos.

 234. Deivis - 2011 08 17, 15:35

  Simonai,minejai jog Estonian planuoja palikti ARN krypti su mazesniu lektuvu,tai kaip ten bus?

 235. Jurgis - 2011 08 17, 15:49

  @Simonas Bartkus Buvau suprates, kad neaiskumas yra del CRJ900. Bet puiku, kad viskas aisku.

 236. Pellagija - 2011 08 17, 16:12

  Labai aktualu, ar nebus reisu is Vilniaus i Paryziu artimiausiu metu? Ir kaip Dortmundas, ar liks ilgam Wizzair tvarkarastyje? ar niekas nesiruosia skristi i Cologne ar kazkur ten aplink?

 237. Simonas Bartkus - 2011 08 17, 16:17

  Pellagija, ar teisingai suprantu, jog linki Dortmundo reisui užsidaryti, nors norėtum, kad kažkas skristį į Cologne? Gi Dortmundo reisas ir yra šio regiono padengimui. Ir jis pildosi neblogai, „Wizz“ ketina sėkmingai toliau šiuo maršrutu skraidyti.

 238. Jurgis - 2011 08 17, 16:22

  Dar apie aviacija :)

  Girtas prancūzų aktorius G.Depardieu nusišlapino “Air France” lėktuvo salone
  http://www.lrytas.lt/-13135863291312428269-girtas-prancūzų-aktorius-g-depardieu-nusišlapinosi-air-france-lėktuvo-salone.htm

 239. Belekazz - 2011 08 17, 16:32

  Man idomu butu suzinot, kadangi VKO reisas rekordus musa, kiek dar liko zmoniu skrendanciu i Maskva per kitus oro uostus?

 240. Jurgis - 2011 08 17, 17:25

  Flick criticizes government’s attitude towards airBaltic
  http://bnn-news.com/flick-criticizes-government’s-attitude-airbaltic-34643

 241. Jurgis - 2011 08 17, 17:29

  За шесть лет убытки airBaltic – 42,7 млн. латов
  http://biznes.delfi.lv/bnews/za-shest-let-ubytki-airbaltic-427-mln-latov.d?id=40152841

 242. Jurgis - 2011 08 17, 17:31

  Аугулис: убытки airBaltic – 34,2 млн. латов, капитал надо увеличить на 63,679 млн. латов
  http://biznes.delfi.lv/bnews/augulis-ubytki-airbaltic-342-mln-latov-kapital-nado-uvelichit-na-63679-mln-latov.d?id=40147999

 243. Jurgis - 2011 08 17, 17:34

  Совладелец airBaltic: Домбровскис – вредитель, мы готовы выкупить компанию у государства
  http://biznes.delfi.lv/bnews/sovladelec-airbaltic-dombrovskis-vreditel-my-gotovy-vykupit-kompaniyu-u-gosudarstva.d?id=40154641

 244. Jurgis - 2011 08 17, 17:42

  Kauno oro uoste „Ryanair“ jau pervežė tris milijonus keleivių
  http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/86883/kauno-oro-uoste-ryanair-jau-perveze-tris-milijonus-keleiviu

 245. Mindaugas - 2011 08 17, 17:55

  http://vz.lt/?PublicationId=2ab63c57-bd26-48b1-8b20-be7f273375a6&ref=rss

  Daugiau keleivių skraidinusi SAS nuostolį pakeitė pelnu:
  Išaugęs keleivių srautas didžiausias Šiaurės šalių oro linijas SAS antrąjį ketvirtį sugrąžino į pelno taką.
  Naujienlaiškis

  Per tris mėnesius bendrovė uždirbo 551 mln. SEK (apie 207 mln. Lt), kai pernai analogišku metu dar buvo fiksuotas 502 mln. SEK nuostolis. Ketvirčio rodiklis pranoko ir vidutinę išankstinėje apklausoje dalyvavusių analitikų prognozę, kuri siekė 202 mln. SEK. Sureagavusios į šias naujienas SAS akcijos šoktelėjo labiausiai per 2 metus.

  „Antrąjį pusmetį matome keleivių srauto augimo perspektyvą, ypač JAV, tačiau taip pat ir vidaus skrydžiams bei skrydžiams Skandinavijoje“, – sako Rickardas Gustafsonas, SAS vykdomasis direktorius.

  SAS, iš dalies valdoma Švedijos, Norvegijos ir Danijos, nuostolingai dirbo pastaruosius 12 ketvirčių iš 14.

 246. Mindaugas - 2011 08 17, 17:57

  http://vz.lt/?PublicationId=4b5548fe-30d4-4131-b88b-1091e3fb98b4&ref=rss

  „Avia Solutions Group“ gauna investicijai Rusijoje reikalingą pažymą:

  Lietuvos aviacijos paslaugų grupė „Avia Solutions Group“ šiandien, trečiadienį, turėtų gauti Uljanovsko oro uosto laisvosios ekonominės zonos (LEZ) rezidento pažymą. Ji reikalinga įgyvendinant planuotą investiciją į 18 mln. USD (44 mln. Lt) vertės angarus.
  „Avia Solutions Group“ planuoja 43,5 mln. Lt projektą Rusijoje

  Bendrovė juose teiks orlaivių techninės priežiūros ir remonto paslaugas. Šiuo tikslu Rusijoje įsteigta antrinė „Avia Solutions Group“ (ASG) bendrovė „FL Technics Ulyanovsk“.

  „Rusijos aviacijos rinka yra viena iš perspektyviausių ir sparčiausiai augančių pasaulyje. Prognozuojama, kad per artimiausius 20 metų Rusija bus vienas didžiausių orlaivių užsakovų. Mes siekiame stiprinti pozicijas šioje rinkoje ir plėtoti bendradarbiavimą su klientais iš Rusijos“, – teigia Jonas Butautis, ASG valdomos „FL Technics“ generalinis direktorius.

  Pasak jo, šiuo metu daugiau nei 80% Rusijos oro bendrovių lėktuvų aptarnaujama ne Rusijoje.

  Laisvojoje ekonominėje zonoje ASG numato statyti tris orlaivių priežiūros ir remonto angarus: du – 5.000 kv. m ploto ir vieną – 6.400 kv. m. Juose bendrovė ketina aptarnauti Rusijos bei Vakarų šalių lėktuvus.

  Teigiama, kad 80% statybų finansuos Rusijos bankai, 20% – ASG. Įmonė turėtų iš Rusijos vyriausybės gauti ir apie 7 mln. Lt vertės finansavimą, skirtą apmokyti techninį personalą. Žadama sukurti iki 500 darbo vietų.

  Sutartį su Rusijos federacijos Ekonominės plėtros ministerija bendrovė „FL Technics Ulyanovsk“ pasirašė praeitą savaitę. Pagal ją, pirmasis angaras turėtų būti pastatytas iki 2014 m., pradėta lėktuvų techninė ir inžinerinė priežiūra bei remontas. Suplanuoti statybos darbai turi būti baigti iki 2018 m.

  Uljanovsko oro uosto laisvoji ekonominė zona atidaryta 2009 m. Bendra teritorija siekia 640 ha. Čia 10 metų taikomi sumažinti mokesčiai – pelno mokestis siekia 15,5%, kai Rusijoje jis yra 20%, netaikomas turto ir žemės mokestis.

  ASG lėktuvių priežiūros ir remonto paslaugas teikia Lietuvoje, Ukrainoje, Tadžikistane, Italijoje, Turkijoje, Kazachstane, Rusijoje.

 247. Mindaugas - 2011 08 17, 18:01

  http://vz.lt/?PublicationId=02f08817-6f3c-4214-b6e8-64b17184f581&ref=rss

  „airBaltic“ nuostoliai – apie 166 mln. Lt, siūloma didinti kapitalą:

  Neaudituoti skrydžių bendrovės „airBaltic“ nuostoliai 2010 m. siekė 34,2 mln. LVL (apie 166 mln. Lt), skelbia db.lv, remdamasi BNS informacija.

  Susiję rašiniai

  Naujoje „airBaltic“ valdyboje – tie patys konfliktavę nariai
  „airBaltic“ nuostoliai šiemet – 13 mln. LVL

  Bendrovės valdyba siūlo didinti įmonės kapitalą 63,68 mln. LVL. Iš jų 30 mln. LVL sudarytų į akcijas konvertuotos obligacijos, kurios priklauso Latvijos valstybiniam radijo ir televizijos centrui bei vienai iš pagrindinių „airBaltic“ akcininkių – bendrovei „Baltijas Aviācijas sistēmas“. Likusią dalį siūloma įnešti grynaisiais, skelbia telegraf.lv.

  Pasak Uldiso Augulio, Latvijos susisiekimo ministro, bendrovės nuostoliai šiemet per pirmus penkis mėnesius sudarė 13 mln. LVL (63,26 mln. Lt).

  2009 m. bendrovės konsoliduota apyvarta sudarė 206,8 mln. LVL (1,006 mlrd. Lt), t.y. 2% daugiau nei 2008 m.

  Įmonės pelnas 2009 m. siekė 11,133 mln. LVL (54,18 mln. Lt), kai nuostolis 2008 m. buvo 26,678 mln. LVL (129,83 mln. Lt).

 248. Jurgis - 2011 08 17, 18:18

  Wizz Air opens new route from Riga
  Source: Wizz Air

  17/08/2011

  Starting 09 December 2011, Wizz Air, the largest low fare – low cost airline in Central and Eastern Europe, adds Eindhoven to its destinations from Riga International airport (RIX). The airline will offer the new Riga – Eindhoven service initially 2 times a week (Mondays and Fridays).

  With this new route there will now be three major European cities accessible from Latvia with Wizz Air

 249. .. - 2011 08 17, 18:23

  pasamprotaukit, kaip butu buve, jei LAL per pirma pirkima butu atiteke SAS..

 250. Jurgis - 2011 08 17, 18:29

  Lietuviško turinio skrydžio žurnalas!
  http://www.smallplanetmag.com/

 251. Jurgis - 2011 08 17, 18:57

  airBaltic votis subrendo visiskai, netrukus turetu pratrukti. Ta silpnejima iskart isnaudoja Wizzair atidarydama nauja reisa Rygoje, tikriausiai nepaskutini. Netrukus turetu savo reisus paskelbti Flybe Nordic. Vienu zodziu „karsta“. Labai laukiu Patikimojo prognozuoto antro Wizzair lektuvo VNO. Tada gal ir Ryanair prides daugiau skrydziu is Vilniaus. Konkuruot su Wizzair juk reikia ;)

 252. Mindaugas - 2011 08 17, 20:53

  Dėl lėktuve sukeltų muštynių „Novaturas“ iš turistų prašo priteisti 26 tūkst. Lt
  http://verslas.delfi.lt/business/del-lektuve-sukeltu-mustyniu-novaturas-is-turistu-praso-priteisti-26-tukst-lt.d?id=48650003

 253. Pellagija - 2011 08 17, 22:20

  Tesiant tema Cologne Dortmundas, man tieiog keista, kad to regiono padengimui pasirenkamas Dortmundas, tikrai maziau patogus oro uostas keleiviams. Kodel ne Cologne, ten skraido low cost, puikus traukiniu tinklas, puikus susisiekimas nuvykti bet kur. Dabat is Dortmundo reikia shutlo iki traukiniu stoties, is ten vos ne 2 val iki Cologne. Tiesiog idomu; kodel daromi tokie pasirinkimai, gal i Cologne reisas dar geriau krautusi?

  Ir del Paryziaus; ziemai vilties nera?

 254. Pranas - 2011 08 17, 22:45

  @Pelegija – specialus autobusas iš Dortmundo oro uosto iki artimiausios Holzwickede stoties važiuoja 6 minutes, iš ten traukinys iki Kiolno 1 val 18 min. O šiaip – dėl vieno keleivio, kuris net miesto kur jam reik pavadinimo normaliai nežino tikrai niekas neskraidys.

 255. Mindauqas - 2011 08 18, 00:00

  “Ryanair” akcija Depardie-“Air France” kontekste:
  http://www.ryanair.com/img/cday/110816/cday-GB.gif

 256. Donatas - 2011 08 18, 08:02

  Vilniaus ir Palangos oro uostų pėdomis seka Kaunas – planuoja skrydžius į Rusijos

  http://www.aviasistemos.lt/vilniaus-ir-palangos-oro-uostu-pedomis-seka-kaunas-planuoja-skrydzius-i-rusijos/

 257. Jurgis - 2011 08 18, 09:21

  В министерстве не получали предложения акционеров о выкупе госдоли в airBaltic
  http://biznes.delfi.lv/bnews/v-ministerstve-ne-poluchali-predlozheniya-akcionerov-o-vykupe-gosdoli-v-airbaltic.d?id=40161453

 258. Jurgis - 2011 08 18, 11:52

  LTV: министры обсуждают продажу госдоли airBaltic
  http://rus.delfi.lv/news/daily/politics/ltv-ministry-obsuzhdayut-prodazhu-gosdoli-airbaltic.d?id=40158037

  Согласно информации, имеющейся в распоряжении передачи, как наиболее реальная возможность обсуждалась продажа госдоли в компании за 30 млн. латов.

 259. Jurgis - 2011 08 18, 13:00

  BAS siūlosi nupirkti valstybės turimas “airBaltic” akcijas
  http://www.aviasistemos.lt/bas-siulosi-nupirkti-valstybes-turimas-airbaltic-akcijas/

 260. Jurgis - 2011 08 18, 16:43

  Кампарс: airBaltic необходимо новое руководство
  http://biznes.delfi.lv/bnews/kampars-airbaltic-neobhodimo-novoe-rukovodstvo.d?id=40168749

 261. Jurgis - 2011 08 18, 16:48

  Флику может грозить уголовная ответственность
  http://biznes.delfi.lv/bnews/fliku-mozhet-grozit-ugolovnaya-otvetstvennost.d?id=40168671

 262. Jurgis - 2011 08 18, 18:18

  „airBaltic“ trumpam pritrūko pinigų
  http://iq.lt/titulinis/„airbaltic“-trumpam-pritruko-pinigu/

 263. Jurgis - 2011 08 18, 18:31

  Aha, visgi skraidys su SAAB 340 …

  Estonian Air resumes flights between Tallinn and Vilnius
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=44701

  The route is served with 33-seater SAAB 340 aircraft, the flight time is 1 hour and 25 minutes.

 264. klaustukas - 2011 08 18, 20:06

  Koks netiketumas?! Lektuvu modernizacija pasibaige net neprasidejusi – svarbu buvo sugalvoti „itikinama“ priezasti, del ko skrydziu nebus

 265. Zhymantas - 2011 08 18, 21:15

  Nejaugi ir Dortmundas neprigijo? Paziurekit kokios kainos rugsejui ir spaliui :(. Liudna.

 266. Vytautas-NT - 2011 08 18, 21:22

  Šiaip įdomnu kodėl atnaujina 8 skrydžius per savaitę, o ne 10? Ar čia dėl to, kad Estonian liko tik vienas SAAB-340?
  Šiaip įdomios aistros verda su AirBaltic. Išeitų, kad šiemet kuro kainos taip sugadino jų vasaros biznį, kad nepavyko padengti nuotolių.

  Beje, kas nors žino, kodėl Wizz pagrindinis oro uostas Vokietijoj yra Dortmundas? Hahn’e būtų didelė konkurencija su Ryanair. Bet kodėl Kiolnas šiam vaidmeniui netinka?

  Wizz skraido į Dortmunda, nes ten labiau jų tinklas- daugiau reklamos įdėta, lengviau naują kryptį populiarint. Nors gal ši hipotezė klaidinga? Gal priešingai labiau tiktų atidaryt skrydi iš oro uosto su mažiau krypčių- Hamburgo ar Kiolno?

 267. Simonas Bartkus - 2011 08 18, 23:24

  Vytautas-NT: „Estonian Air“ skrydžių maršrute Talinas-Vilnius 8 bus iki spalio 25 dienos, po to bus 11 skrydžių per savaitę. „Estonian Air Regional“ tęsia lėktuvų keitimo procesą, tačiau nepavykus to padaryti greitai, tai toliau sukama su S34.

  Dortmundas yra pagrindinis „Wizz“ oro uostas Vokietijoje ir kitų maršrutų „Wizz“ imasi tik išvysčiusi DTM – ten jie turi ir geras sąlygas ir lėktuvų sukeitimo galimybes.
  Pagal matytas analizes tai DTM geriau priimamas turtingojo Šiaurės Reino-Vestfalijos regiono keleiviams, geriau nei Weeze, aišku, šiek tiek atsilieka nuo DUS ir Cologne.

 268. mmm - 2011 08 19, 11:49

  Latviskas delfis raso, kad airBaltic pajamos siu metu birzeliui lyginant su pernyksciu laikotarpiu yra 13 proc. mazesnes.Krito ir pajamos skaiciuojant vienam keleiviui, tuo tarpu islaidos augo.

 269. Marius - 2011 08 19, 13:28

  Zhymantas viskas tvarkoj su tuo Dortmundu,o kainos Rugseji ir Spali ir i Lutona zemos…Simonas jau rase ,kad siuo metu jau apie 77% load,ir dar yra laiko isivaziavimui

 270. Marius - 2011 08 19, 13:31

  sorry ka tik paziurejau kainas tikrai ne kas 15Eu i viena gala

 271. Jurgis - 2011 08 19, 14:50

  Домбровскис недоволен отчетом Аугулиса по airBaltic
  http://rus.delfi.lv/news/daily/politics/dombrovskis-nedovolen-otchetom-augulisa-po-airbaltic.d?id=40189449

 272. Wincas - 2011 08 19, 15:10

  Idomus tie lietuviai, brangu – verkia, pigu – verkia….. nemokamai – ????

 273. Marius - 2011 08 19, 15:23

  Manau cia ne del pigumo Zymantas raso…O turi omenyje ,kad nebut taip kaip su Skavska na tikrai 15eu ir 25lt cia net savikainos nepadengs

 274. jup - 2011 08 19, 15:42

  šiandien Small Planet atsivarė iš Lenkijos A320, kuris skrido į Maljorką ir tuoj skris į Bodrumą
  Taigi šiandien LLC skraido iš VNO su dviem A320, tiesa tas lėktuvas gali būt trumpalaikė nuoma:
  http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-a320-566.htm

 275. Deivis - 2011 08 19, 16:02

  Matyt LLC B733 sugedo,ar seip kas.Vakar iprastinis B733 (LY-FLJ) kuris skraido is VNO isskrido i Italija,is Italijos parskrido LY-FLH,bet siandien taip ir nepakilo…

 276. Zhymantas - 2011 08 19, 16:05

  Beje dar: Ryanair nueme sekmadieni (atrodo) Leeds – Kaunas reisa :( bent nera jo sistemoje. Blyn… o taip butu patogu i Yorkshire pas sese nuskristi :(.

 277. Justinas - 2011 08 19, 17:15

  Simonai, gal yra kokiu naujienu del Estonian planu skrydziams i ARN?

 278. Jurgis - 2011 08 19, 20:07

  „airBaltic“ bėdos klibina ministro kėdę
  http://iq.lt/titulinis/„airbaltic“-bedos-klibina-ministro-kede/

 279. Jurgis - 2011 08 19, 20:09

  BAS: airBaltic’s situation must be addressed immediately
  http://bnn-news.com/bas-airbaltic’s-situation-addressed-immediately-34775

 280. Jurgis - 2011 08 19, 20:11

  British carrier Flybe to enter the Estonian market
  from Airline Industry Today: Baltic States Airlines News

  Flybe will soon start offering regular flights from Estonia, ripev Online reports. Flybes new destinations are Tallinn and Tartu.

 281. Jurgis - 2011 08 19, 21:01

  O kaip del Lietuvos ? Jokiu ziniu ?

  British carrier Flybe to enter the Estonian market
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=44722

  UK’s largest regional flights operator Flybe will soon start offering regular flights from Estonia, Äripäev Online reports.

  The company will hold a press conference next Wednesday where it will talk about plans in Estonia and the near markets. Flybe’s new destinations are Tallinn and Tartu.

 282. Anonimas - 2011 08 19, 21:18

  http://www.kaunas-airport.lt/index.php?lang=lt&page=aukcionai Kun vis sparciau skelbia nuomos konkursus

 283. Jurgis - 2011 08 20, 00:34

  Baltic Aviation Academy is approved by Israel Civil Aviation Authority
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?id=31728

  The Israel Civil Aviation Authority has issued to the Baltic Aviation Academy (Lithuania) an approval certificate to operate the type rating trainings for Boeing 737 aircraft. Aviation training centre became the first approved type rating training organization (TRTO) in the Baltic region to start trainings for the Israel airlines and private pilots.

 284. Jurgis - 2011 08 20, 00:46

  Ryanair has carried over 8 mln passengers in the Baltic States since 2004
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=44731

 285. Eugenijus - 2011 08 20, 08:33

  Nu Va sedim jau visa valanda koso lektuve ir nekylam bo tipo kosas nepriima nepasiruoses. Sako su kosu daznai taip buna idomu ka ten gali buti kosenai nepasiruose

 286. 2z - 2011 08 20, 11:50

  cia kazkada kazkas minejo paspausti Air Berlin (kartu su kitom low cost) del skrydziu i Marijos zeme. Susidurus su financinem problemom ji dabar karpo skrydzius ir matyt LT nera dabar tarp jos prioritetu (svelniai tariant).

  http://www.businessweek.com/news/2011-08-18/air-berlin-chief-hunold-quits-after-20-years-as-losses-mount.html

 287. Karolis - 2011 08 20, 12:40

  Jei viltys į Air Berlin dėtos dėl santykinio artumo Lietuvos rinkai, nereikia pamiršt, kad pagal dydį Europoje dar yra KLM/Air France bei Easyjet, kurie taip pat gali būti realūs žaidėjai Lietuvos rinkoje. Iš kompanijų dešimtuko Lietuvoje rimčiau veikia tik Lufthansa ir Ryanair. Norėtųsi aktyvesnio SAS žaidimo. Galbūt pagaliau baigę nuostolius ryšis atsakyt Flybe planam pasiimt Estiją ir Latviją.

 288. 2z@karolis - 2011 08 20, 18:49

  butu grazu, bet mano galva, tokie terminai kaip „Lietuvos rinka“ KLM/Airfrance yra juokingi ir visiskai neidomus. Rodos, tai jau buvo sitame forume mineta. KLM kazkada aiskiai pasake, kad ne tik Lietuva, Pabaltijis ju visai nedomina. SAS irgi galvoja apie taupyma, o ne LT rinka. Juk buvo kalba apie SAS peremima (Lufthansa). Gal galima fantazuoti apie Easyjet, bet nezinau kokiom kryptim.

 289. klaustukas - 2011 08 20, 22:34

  kai bus skrendanciu, bus ir skraidinanciu. kalba eina apie tuos, kur uz bilieta moka ne po 200Lt roundtrip. vat kas galetu grizti, tai CSA antras skrydis per diena.

 290. Donatas - 2011 08 21, 19:00
 291. Šarūnas - 2011 08 21, 22:45

  Simonai, gal kalbama su SAS dėl ARN-VNO atidarymo, po estų pasitraukimo?

 292. Belekazz - 2011 08 21, 22:59

  SAS butu geriausias variantas, be to turi tinkamus lektuvus, o JZ bet kokiu atveju tusti skraido…

 293. Simonas Bartkus - 2011 08 21, 23:01

  SAS vienas iš labai didelių apribojimų – SAS Švedijoje mažiausias lėktuvas – Boeing 737-600.

 294. zuikis - 2011 08 21, 23:22

  Simonai, ziuriu per National Geographic kanala avia katastrofu tyrimus ir noriu paklausti, ar fotografuojami/filmuojami lektuvai pakilimo metu VNO?

 295. Jurgis - 2011 08 22, 00:50

  Kinijos oro uostas buvo uždarytas dėl „aviacijai potencialiai grasinančio NSO“
  http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/ivairenybes/fsdfsd-61-165793

 296. Vytautas-NT - 2011 08 22, 11:00

  Įdomu ar Norvegiškam SAS irgi lėktuvai ne mažesni nei B737, kad į Palanga su tokiu skraidys?

  Šiaip galima dar kelti klausima ar į Stokholmą ne galėtų skraidyti Blue1 ar Wideroe, kaip SAS dukterinės bendrovės? Nors viena jų veikia išimtinai Norvegijoj, o kita- išimtinai Suomijoj.

 297. Karolis - 2011 08 22, 12:40

  @2z Kalba apie tai, kad Air Berlin taip pat nėra išreiškus didelio domesio Lietuva. Dėl Easy – pats pirmas būtų paryžius. Anskčiau kometaruose buvo išvardinta krypčių, kurios yra nepadengtos ir kurias galėtų imti Wizz.

  Dėl Winderoe nesu visiškai tikras, bet teko girdėti, kad Windore Norvegijoje veikia kaip vyriausybės remiama kompanija. Jei neklystu yra fiksuotas vyriausybės įsipareigojimas teikti susisiekimo paslaugas šalies viduje. Manau, kad tai dėl to, kad Norvegijoje žmonės gyvena išsibarstę ir oro uosto aprėpties zona dideliu žmonių kiekiu paprastai nepasižymi.

  Dėl Czech Airlines, manau su laiku antras reisas grįš. Kaip suprantu, reisas vidurį dienos bent verslui nėra labai patrauklus, dėl to kad reikia nakvot. Nepavyko greitai pamatyti jungiamojo skrydžio vėlai vakare.

 298. Jurgis - 2011 08 22, 12:48

  Oro uostose padaugėjo keleivių
  http://verslas.delfi.lt/automoto/oro-uostose-padaugejo-keleiviu.d?id=48816107

  Šių metų sausio–liepos mėn. į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 1,5 mln. keleivių, tai 15,9 procento daugiau nei tuo pačiu 2010 m. laikotarpiu.

 299. Šarūnas - 2011 08 22, 13:21

  Įdomu ar SAS negalėtų bazuoti savo CRJ900 VNO skrydžiams į ARN ir CPH?

 300. Jurgis - 2011 08 22, 13:43

  Siemens to help Ukraine build aircraft
  http://bnn-news.com/siemens-ukraine-build-aircraft-34831

 301. klaustukas - 2011 08 22, 14:17

  ne vien tik su CRJ900 i VNO atskrenda, teko skristi ir MD kelis kartus. beto, ne tik 900 CRJ naudoja, bet ir mazesnius

 302. Simonas Bartkus - 2011 08 22, 14:20

  Šarūnai, neįsivaizduoju, kokiomis sąlygomis profsąjungos sutiktų bazuotis Vilniuje :-) Be to, SAS Švedija, SAS Danija, SAS Norvegija ir SAS International (long haul padalinys) „operations“ prasme tai yra visiškai atskiros kompanijos su skirtingais lėktuvais, įgulomis ir kitu aptarnavimo staff’u (nekalbu apie sales, marketing ir t.t. – ten bendra).

 303. Mindauqas - 2011 08 22, 14:34

  Pastarųjų keleto savaičių situaciją galima apibūdinti labai trumpai – Lietuvos aviacijos laukia greitas ir staigus pakilimas.
  Pamačiusi milžiniškus verslo srautus iš Vilnius, SAS pradeda skraidyti iš Stokholmo (Arlanda). Kaip tik tam turi reikiamų lėktuvų Stokholme – B736. Tiesa, kol kas svarstoma, ar užteks tų 15 vietų biznio klasėje, kurias paprastai skiria SAS šio tipo orlaiviuose. Todėl svarstoma, kad iš Vilniaus į Švediją skraidytų antrinės SAS bendrovės – Blue1 ir Wideroe, šiuo metu skraidančios tik Suomijoje ir Norvegijoje. Tikimasi, jog dėl to bus pasiekti tarvyriausybiniai susitarimai. Šios bendrovės mažesniais orlaiviais išskirtinai skraidintų biznio klasės keleivius, o SAS su B736 tik paprastus Economy klasės keleivius. Vėliau verslo klasės keleiviams pervežti, SAS planuoja bazuoti Vilniuje CRJ-900.
  Taip pat skrydžius į Vilnių pradeda Vueling kompanija, sujungsianti Vilniaus ir Barcelonos El Prat oro uostus. Vueling dabar vykdo sparčią plėtrą, todėl labai džiaugiasi galėdama atidaryti maršrutą į Vilnių. VNO-BCN maršruto populiarumą rodo ir žiemos sezone išaugęs skrydžių skaičius šiame maršrute. Taip pat Ispanijos oro bendrovė planuoja neapsiriboti vien šiuo skrydžiu ir iš Vilniaus skraidyti į kitus miestus, labiausiai svarstomi Stambulas ir Tel Avivas, nes jiems užfiksuota didelė paklausa. Kol kas aviakompanija dar nenusprendė, ar skraidys Δ (delta) ar W tipo skrydžiais ir kuris iš šių miestų bus pasirinktas pirmajam maršrutui.
  Be to, nepaisydama slotų trūkumo Paryžiaus oro uostuose, easyJet bendrovė taip pat ima skraidyti iš Paryžiaus į Vilnių. Bendrovė nusprendė atsisakyti skrydžių kitomis kryptimis iš paryžiaus ir skraidyti į Vilnių. Tačiau kol kas easyJet neatskleidžia, iš kurio Paryžiaus oro uosto – Charle de Gaulle ar Orly bus skraidoma į Lietuvos sostinę.

 304. Jurgis - 2011 08 22, 14:34

  Аугулис призывает срочно увеличить капитал airBaltic
  http://biznes.delfi.lv/bnews/augulis-prizyvaet-srochno-uvelichit-kapital-airbaltic.d?id=40230451

  Кабинет министров должен во вторник, 23 августа, решить вопрос об увеличении основного капитала авиакомпании airBaltic

 305. Linas - 2011 08 22, 15:02

  @Mindauqas – uzskaitau! Pralinksminai, isblaskei niuria dienos nuotaika ;)
  turi zurnalisto gyslele… balandzio 1 d. dienrasciu transporto skilciai tiktu puikiai!

 306. Jurgis - 2011 08 22, 15:20

  Man idomu, kodel Flybe Nordic planuose niekur nepazymeta Lietuva, tik Latvija ir Estija. Gal kas galit paaiskinti ?

 307. barbalejus - 2011 08 22, 15:25

  Jurgi, kas tau neaišku, kur flybenordic galėtų Lietuvoje skristi? Pakeisti finnair reisuose į helsinkį? Nu, ačiū, nereikia, vėl su prop’ais į helsinkį kratytis. tegul vežasi iš Estijos kaimų tranzitą į Helsinkį jei nori

 308. Mindauqas - 2011 08 22, 15:26

  @Linas, ačiū. Beje, kaip tikras Lietuvos žurnalistas nenurodžiau šaltinio ;)
  @Jurgis, todėl kad Flybe Nordic į Latviją ir Estiją skraidys iš Skandinavijos, o Lietuvoje kurs bazę.

 309. Vytautas-NT - 2011 08 22, 15:32

  Jei SAS Švedijoje neturi mažų lėktuvų, tai iš kitų oro uostų jiems keleivius suveža visokie SKYWAYS ir panašūs vietiniai vežėjai? Ar ten irgi visus iš esmės į Kopenhagą varo?

 310. Jurgis - 2011 08 22, 15:32

  Treciadieni Flybe presskonferencija gal but kiek isryskins ju planus. Bet kodel Tartu jiems yra idomu, o Kaunas ar Palanga ne ? Na gerai, KUN arti Vilniaus, i Helsinki is ten galima skristi, bet Palanga ?

 311. Jurgis - 2011 08 22, 15:34

  Кампарс нанес компании airBaltic убытки на 25 миллионов латов
  http://biznes.delfi.lv/bizopinion/kampars-nanes-kompanii-airbaltic-ubytki-na-25-millionov-latov.d?id=40231231

 312. Jurgis - 2011 08 22, 15:53

  Затлерс: airBaltic обворовал государство

  Бывший президент и лидер „Партии реформ Затлерса“ Валдис Затлерс уверен: то, что происходит вокруг авиакомпании airBaltic не что иное, как разворовывание государства, которое, к тому же, происходит у всех на глазах.

  Об этом политик рассказал в телепрограмме Labrīt, Latvija!

  Отвечая на вопрос о последних событиях, происходящих вокруг авиакомпании, Затлерс сложившуюся ситуацию резко раскритиковал: „Это настоящее обворовывание государства. Все происходит на наших глазах. И мы видим, как министр транспорта Улдис Аугулис не справляется со своими обязанностями.“

 313. barbalejus - 2011 08 22, 16:01

  taigi visiška nesąmonė, skraidyti iš Palangos per Helsinkį į europą. Bartkus juk buvo įmetęs lentelę, kur skraidoma iš Palangos – tai Amsterdamas, Hamburgas, Miunchenas, Oslas ir kt. Ką? skraidys kas nors į šiuos miestus per Helsinkį? juk buvo parašyta, jog flybenordic konceptas yra vežti tranzitą finnair’ui – taip finnair’as gaidins savo profsąjungas.

 314. Jurgis - 2011 08 22, 16:09

  Per Helsinki i Europa nieks ir neskraido. Bet skrenda i Helsinki ir per Helsinki i Azija.

 315. Jurgis - 2011 08 22, 16:15

  Открывается авиалиния Тарту – Хельсинки
  http://rus.postimees.ee/537424/otkryvaetsja-avialinija-tartu-helsinki/

  Компания объявила, что среди других направлений будут также Тарту и Таллинн.

  По неподтвержденным официально данным, планируется открыть авиалинию Тарту-Хельсинки. Подтверждение ожидается в среду днем, когда компания даст пресс-конференцию в Таллинне.

 316. Simonas Bartkus - 2011 08 22, 16:18

  Vytautas-NT: „Skyways“ neturi ryšių su SAS jau porą metų. Švedijos viduje SAS skraido su B736 – ten iš ties rinka didelė, kelių ir traukinių infrastruktūra prasta tai verslas Švedijos viduje renkasi skrydžius. Kai kuriuos SAS Švedijos viduje skrydžius perka iš „Blue1“.

 317. Simonas Bartkus - 2011 08 22, 16:21

  Papildant, o patys „Blue1“ tuos skrydžius perka iš „Golden Air“.

 318. Simonas Bartkus - 2011 08 22, 16:39

  Beje, kas liečia SAS ir VNO – nuo žiemos tvarkaraščio CPH-VNO darbo dienų „capacity“ didinamas 17%: visi trys dienos reisai bus „SAS Mainline“ operuojami mažiausiai su CRJ900. Be to, bus pagerintas tvarkaraštis tolygiau padalinant skrydžius per dieną ir pasiūlant geresnį „connectivity“ per CPH. Išvykimai iš CPH į VNO bus 9:20, 13:05 ir 20:55, išvykimai iš VNO – 6:30, 12:20 ir 16:05. Ypač paskutinis pakeitimas leis verslui daugiau laiko praleisti VNO, o laukimas CPH persėdantiems į vakarinius išvykimus iš CPH bus trumpesnis.

 319. Aviator - 2011 08 22, 20:08

  Incident: Ryanair B738 at Riga on Aug 22nd 2011, unsafe gear
  http://avherald.com/h?article=441b7fd4&opt=0

 320. Jurgis - 2011 08 22, 20:54

  Ir lietuviskai –

  Ryanair“ lėktuvas Rygoje leidosi avariniu būdu, keleiviams pilotas siūlė pasimelsti
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/ryanair-lektuvas-rygoje-leidosi-avariniu-budu-keleiviams-pilotas-siule-pasimelsti-57-165996

 321. klaustukas - 2011 08 22, 21:12

  idomu, koks eGZpertas pakomentavo apie ta leidimasi ant vandens?

 322. Jurgis - 2011 08 22, 21:42

  Министры „разодрались“ из-за airBaltic
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/ministry-razodralis-iz-za-airbaltic-36463

 323. Wincas - 2011 08 22, 21:52

  Kiek zinau tas vaziuokles neissiskleidimas is pirmo karto gan daznas reikalas net pilotai turi instrukciju knygoje nuorodas ka daryti kad antra karta issiskleistu, ir daug pasako tai kad tas pats lektuvas siandien pilnu tempu skraido ir padare skrydi net iki Marocco aisku po patikros RIX :)

 324. Patikimasis - 2011 08 23, 07:50

  @Wincai tikrai jos nedažnai neišsiskleidžia, jeigu neišsiskleidžia pilotas įgulai turi paskelbi emergency.

 325. klaustukas - 2011 08 23, 09:17

  Tikrai ne daznas ir rimtas atvejis, bet kazkaip nepamenu ne vieno ivykio, kai galedamas leistis oro uoste leidosi i vandeni. Leidziasi ant to, ka turi.

 326. Wincas - 2011 08 23, 10:41

  Kas be ko kad turi paskelbti emergency, bet dazniausiai suskleidus atgal vaziuokle ir pabandzius dar karta ji issiskleidzia pilnai. Nesakau kad tai ivyksta kas diena bet palyginus su kitais gedimais ore tai gan daznai pasitaikantis.

Leave a reply