„Air Lituanica“ vizija – patogiausias būdas keliauti į Vilnių ir iš jo

Neužilgo bus paskelbti pirmųjų „Air Lituanica“ skrydžių tvarkaraščiai ir prasidės prekyba bilietais į pirmuosius skrydžius. Prieš tai noriu trumpai parašyti ir sulaukti komentarų apie „Air Lituanica“ vietą ir galimybes rinkoje.

al_logo

„Air Lituanica“ bus vežėjas, turintis daugiau vadinamosios „tradicinės“ aviakompanijos, o ne „žemų sąnaudų“ aviakompanijos bruožų, kas liečia aviakompanijos siūlomą produktą. Nepaisant to, jog viešumoje daugiausiai dėmesio pastaraisiais metais skiriama „pigių skrydžių“ aviakompanijų plėtrai ir jų plėtra vyksta tikrai staigiai, tačiau keliaujančių tradicinėmis aviakompanijomis kasmet daugėja.

Keliaujančiųjų tradicinėmis aviakompanijomis keleivių kasmet Vilniaus oro uoste paauga po 6-7%. Nors ir paskendusios „pigių skrydžių“ aviakompanijų nuolat naujų atidaromų maršrutų triukšme, tradicinės aviakompanijos nuosekliai 2010-2012 m. didindavo pasiūlą, tačiau 2013 m. tradicinių bendrovių pasiūla pirmą kartą po pertraukos sumažėja.

al_undercapacity

Palyginus su praėjusia vasara, į Vilniaus oro uostą nebeskraido aviakompanijos „Czech Airlines“, „Eurolot“ ir „Aer Lingus“, daug kėdžių iš pasiūlos atėmė „Estonian Air“ strategijos paskeitimas, kėdžių skaičių taip pat mažina „airBaltic“ bei „Austrian“. Tradicinių vežėjų segmente 2013 m. naują maršrutą įvedė tik SAS (Vilnius-Stokholmas), su nauju maršrutu ir žemu „capacity“ birželį atsiranda „Turkish Airlines“ ir skrydžių dažnį padidina „LOT Polish Airlines“, tačiau šie padidinimai nekompensuoja tradicinių vežėjų pasiūlos nukritimo. Tokia situacija gali lemti „undercapacity“, kas greitai pavirsta į bilietų kainų augimą bei vietų trūkumą pikinėmis dienomis.

Pasiūlos trūkumas pradeda atsispindėti statistiniuose duomenyse. Per pirmus tris mėnesius po ilgos pertraukos Lietuvos oro uostų aptarnautų keleivių skaičius praktiškai neaugo – Statistikos departamentas užfiksavo 0,04% augimą.

Šis tradicinių vežėjų susitraukimas sukuria galimybę „Air Lituanica“ užpildyti atsirandantį pasiūlos trūkumą.

Pastarąjį penkmetį „žemų sąnaudų“ aviakompanijos Lietuvoje plėtėsi labai aukštu tempu, tačiau 2013 m. plėtros tempai mažėja. „Ryanair“ ir „Wizz Air“ dominuojamame „pigių skrydžių“ segmente šią vasarą planuojamas 10% augimas – gerokai mažiau nei ankstesniaisiais metais, kuomet pasiūla buvo didinama didžiuliu tempu:

al_lccdepart

„Žemų sąnaudų“ aviakompanijos šiuo metu Lietuvoje užima apie 56% rinkos. Tradiciniai reguliarieji vežėjai užima apie 35%. Reikia pripažinti, jog dalis tradicinių vežėjų Lietuvos rinką mato tik kaip „hole filler“ rinką ir skrydžius į Vilnių vykdo tik tuomet kai yra mažiausias poreikis resursams kituose maršrutuose. Pavyzdžiui, tokius vienintelius savo skrydžius viduryje dienos į Vilnių vykdo „Austrian“, „Brussels Airlines“, toks yra ir SAS reisas į Stokholmą. „Turkish Airlines“ svarbu buvo užsiimti visus taškus žemėlapyje kuo greičiau, todėl suformavo produktą su tūpimu Taline (ir atvirkščiai estams). Tokie produktai yra nepatogūs verslo keliautojams ir mažai prisideda prie patogaus Vilniaus pasiekiamumo.

Besistengdamos maksimaliai pagerinti jungimus ir nenaudoti paklausesnių slotų, kai kurios bendrovės skrydžius į Vilnių vykdo net po vidurnakčio, ir/arba išvykimus iš Vilniaus organizuoja dar prieš 6 val. ryto.

Tokioje rinkos padėtyje „Air Lituanica“ per trejus metus stangsis tapti pačiu patogiausiu būdu pasiekti Vilnių ir keliauti iš Vilniaus:

al_patogiausia

Kiti patogiausios aviakompanijos bruožai labiau atsispindi sunkiau apčiuopiamuose dalykuose, tačiau „Air Lituanica“ veikla kuriama turint viziją tapti patogiausia kompanija į Vilnių ir iš Vilniaus.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

387 komentarai

 1. Iksas - 2013 05 1, 18:03

  Bus idomu. Sekmes!

 2. Al - 2013 05 1, 18:25

  Simonai, ačiū už prezentaciją ir sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus !

  Pirmas man asmeniškai iškilęs klausimas yra kurios kryptis gali būti sėkmingai išlaikomos neesant bendradarbiavimui su kitomis a.k. ?

  Įsivaizduoju, kad MOS, LON ir galbūt BRU (dėl pirmininkavimo) galėtų išsilaikyti ant paprasto p2p, bet kaip suprantu AMS, CDG, ARN, TXL ar kitos ateityje planuojamos kryptis be atitinkamų kompanijų codeshare’o greičiausiai būtų nuostolingos.

  Kitas dalykas, kaip supratau nebus tokios produkto segmentacijos kokia taiko naujieji Germanwings arba tas pats BT – ar tikrai rinka aprėps papildomas 25 000 nediscount’inamų kėdžių per mėnesį? (skaičiuoju E175 vykdantį daily skrydžius šešiomis kryptimis).

 3. Al - 2013 05 1, 18:28

  Kitas dalykas, ar tikimasi, kad ateityje kai kuriomis kryptimis prieš tai buvęs vežėjas pasitrauks ir paprasčiausiai uždės savo codeshare ant Air Lituanica skrydžių ?(pvz. SN į BRU arba SK į ARN)

 4. Marius - 2013 05 1, 18:29

  Super naujiena…Be abejo reikalinga tokia a/k …Vilniuje ,labai didelis, gero lygio paslaugu poreikis.
  Pasikartosiu pamenat visi juokesi is VilniusVeza ,nieks nevaziuos jei kelione bus 2-3Lt brangiau.Dabar matosi,kad paklausa aukstesnio lygio paslaugom tikrai yra,nevisi zmones gi vargsai.
  Yra nemazai zmoniu,kurie teikia pirmenybe servisui,kurie nemato tragedijos moketi 200-300LT brangiau.Gi i patogesni Oro Uosta ir keliones islaidos mazesnes,ir greiciau viskas.Sekmes

 5. Šarūnas - 2013 05 1, 18:45

  Simonai, man taipogi įdomu ar bus bandoma tiesiogiai konkuruoti su jau esamomis legacy a.k. ar bus imamos nišos ir plečiama georafija? Aišku smagu, kad bus mūsų flag carrier, bet kažkaip nesinori prarasti jau atėjusiųjų ypač aliansinių vėžėjų. Na, bet kokiu atveju sėkmės, kelkit BVP ;]

 6. Stebetojas - 2013 05 1, 18:46

  Jau raso ir apie airLituanica prekes zenkla ir svetaine – http://vilniausgidas.lt/airlituanica-dar-neskraido-bet-turi-prekes-zenkla-ir-tinklalapi/

 7. Robertas - 2013 05 1, 18:47

  Taip, tradicinių aviakompanijų pasiūla mažėja LCC sąskaita, bet, mano įsitikinimu taip pat keičiasi ir PAKLAUSA. Iš kur esi įsitikinęs, kad paklausa tradicinėms bendrovėms išlieka nepakitusi?

 8. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 18:47

  AI: dėl tavo antro klausimo apie esamus vežėjus. Pirmam etape numatomas bendradarbiavimas su vežėjais, kurių nėra. Žvelgiant tolyn: visuomet kiekvienas vežėjas nori pats operuoti reisą, jeigu tai yra pelninga. Tačiau, tam tikras atvejais, dėl kaštų skirtumų, gali taip būti, jog vežėjui nebus pelninga vykdyti reisą, tačiau tai nereiškia, jog šį reisą nebus pelninga vykdyti iš šios pusės. Kitas dalykas, jog bendradarbiavimas galimas ir dviems vežėjams operuojant reisą – pavyzdys SU ir BT viename reise.

 9. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 18:53

  Robertai, iš grafiko nr. 2. Tradicinėmis aviakompanijomis keliaujančiųjų ir prie esamo produkto auga.

  Iš kitos pusės, manau, jog tam tikrais atvejais, LCC keliaujama yra „iš bėdos“: pvz. į Portugaliją dažnai geriausias būdas nukeliauti yra per kokį CRL ar NRN, bet jeigu būtų pasiūloja, tarkim, KLM per AMS, dalis keliautojų rinktųsi tokią kelionę.

  Šarūnai, naujos geografijos tikrai bus, bet nebus taip, jog visi maršrutai bus nauji. Iš 6 maršrutų pirmaisiais metais 4 bus nauji.

  AI: bet kuri aviakompanija parduoda bilietus žemiau savikainos ribos, tai natūralus procesas, todėl discounted bilietų tikrai bus.

 10. Marius - 2013 05 1, 18:58

  Cia jau buvo klauses kazkas.Simonai gal jau turi statistika(Balandzio)?

 11. Šarūnas - 2013 05 1, 19:05

  Beje, ar yra jau sutarta dėl codeshare’ų?

 12. Jurgis - 2013 05 1, 19:05

  Simonai, pats įrašas faktais patvirtina, kad “Air Lituanica” galimybė egzistuot rinkoje yra. Ir ta galimybė yra nemaža, iš esmės viskas priklausys nuo sėkmingo vadovavimo ir smart vizijos. Sėkmingas vadovavimas yra daugiasluoksnė problema, dažniausiai suvalganti kompaniją net ir finansiškai turtingesnėse rinkose. Ar pavyks čia – man lieka atviras klausimas, nes management kaip ir bankuose , iš esmės yra besotis. Smart vizija čia kaip ir yra pateikta. Man labai svarbu atrodo bendradarbiavimas su didžiaisiai vežėjais, ir nebūtinai Europos. Nelabai supratau, kodėl čia yra pabrėžti tik Europos didieji vežėjai. Gal kas galėtų atsakyti ? Ir dar klausimas dėl paskutinės iliustracijos – kodėl vieni punktai ryškūs (pvz. pagrindiniai oro uostai), kiti visiškai blyškūs (pvz. lankstūs bilietai). Gal tai rodo kokį tai kompanijos prioriteą ar įvedimo laipsniškumą ? O šiaip tai reikėtų mokytis kiek įmanoma iš kaimyninių Estonian ir airBaltic klaidų ir pasiekimų. Jie už savo klaidas jau sumokėjo didelę kainą. Jei bent jų klaidų išvengsime – bus jau neblogai. Sėkmės ir laukiam oficialaus starto !

 13. Al - 2013 05 1, 19:08

  Ačiū už atsakymą, ypač džiugina galimybė prieiti prie Sky tinklo, nes AF/KLM tikrai turėtų būti ‘vienas tų vežejų, kurių nėra’.

  Kitas klausimas, ar yra tikybė ateityje pamatyti Air Lituanica TLL kryptyje?
  Suprantu, kad tai nebuvo viena iš numatomų krypčių , tačiau kiek žinau OV tai buvo vienas pelningesnių reisų, deja, pastaruoju metu VNO-TLL produktas jei taip galim sakyti ‘pagedo’ šiek tiek.

 14. simasv - 2013 05 1, 19:11

  Esminis klausimas – ar bus nemokamas maitinimas? :)

 15. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 19:13

  Mariau, neturiu dar statistikos.

  Jurgi, skirtingos spalvos tik dizainas, nėra čia ką giliau įžvelgti :) Bendradarbiavimas su europiniais vežėjais išskirtas todėl, kad realiai tik toks bendradarbiavimas turi realų scale’ą ir realią įtaką. Taip, dirbame ir link to, kad pvz. pasiūlyti interline bilietą į Colombą per Amsterdamą su Sri Lankan Airlines, tačiau tokie bendradarbiavimai realiai sukuria kokį 100 keleivių per metus ir beveik nepadaro įtakos maršruto pelningumui. Be to, bendradarbiaujant su ilgo nuotolio vežėjais, dažniausiai pakanka tik paprastų bendrų bilietų, nes, tarkim, pasiūlius bilietus Vilnius-Singapūras su Singapore nėra prasmės kurti bendrų tarifų ar daryti „codeshare“ – keleivių nedaug ir Air Lituanica vykdomo segmento tarifas praktiškai neturi jokios įtakos bendram tarifui.

 16. Jurgis - 2013 05 1, 19:18

  @simasv Šitas dalykas, kaip bendrai paėmus ir visas punktas „Papildomos paslaugos“ man yra visiškai nesvarbu. Iš esmės skrydis iki kokio nors Europinio hub’o yra labai trumpas ir aš galiu prabūt be maitinimo ar alkoholio lašo. Esmė yra, kad iš Vilniaus galėčiau patogiai pakliūti į įmanomai daugiau destinations. Ir čia visiškai sutinku su AI, kad numeris pirmas tame bendradarbiavimo sąraše turėtų būti AF/KLM !

 17. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 19:20

  Nenorėčiau kol kas detalizuotis į planus maršruto lygmenyje. Pagal strategiją ir lėktuvų parką, detaliai žiūrime į visus galimus taškus 1200 km spinduliu aplink Vilnių (su keliomis išimtimis, kurios perkopia 1200km). Konkretūs sprendimai apie maršrutus priklauso nuo daug detalių, viena labai svarbi iš jų yra konkurencinė aplinka. Air Lituanica negali kakta į kaktą konkuruoti (bent kol kas) su Lufthansa ar su Ryanair. Bet galime būti greitesni, lankstesni ir daugiau sukoncentruoti dėmesį į mažesnę apimtį. Kaip pavyzdys – Vilnius-Kijevas maršrutas – kol Utair ir Wizz Air nepaskelbė apie savo planus, Air Lituanicai tai buvo labai stiprus business case: puikus atstumas ir puikus lėktuvas šiam maršrutui. Tačiau situacija pasikeitė ir įeidinėti į maršrutą šiuo metu būtų beprotybė.

 18. Jurgis - 2013 05 1, 19:35

  Laikas labai sparčiai koreguoja planus. Kijevas jau iškrito, prieš mėnesį atsirado ir Stokholmas. Bet yra laukiami jau daug metų Miunchenas, Berlynas, St.Peterburgas su potencialiai pakankamu srautu. Kaip minėjau anksčiau, net neabejotinai reikia CDG ir AMS su AF/KLM codeshare. Londonas, Madridas su IAG codeshare. Briuselis savaime aišku ir iš kart nuo liepos 1 d. Gal Berlynas irgi su codeshare įmanomas – atsidarytu tiek airBerlyn , tiek Etihad tinklas. Na vienu žodžiu, kiek įmanoma įeiti į sistema. Bet tai matyt nėra lengvas žaidimas, nes yra ir konkuruojantys žaidėjai.

 19. Patikimasis - 2013 05 1, 19:45

  Nežinau ar tikit prietarais, tačiau sakoma kad aviacijos industrijos kompanija yra sėkminga nuo pradžių jei jos prekinis ženklas yra mėlynas (asociacija su dangumi tikriausiai). Na bet čia tik tarp kitko. Iš tikro keista kad daryta analizė airLituanicai nepalietė vokietijos, ypač vakarinių rajonų tokių kaip HAJ, DUS, CGN. Būtent lietuvos verslininkai kurie bendrauja su užsieniu, dažniausiai bendrauja su šiuo „europos kraštu“. Dėl KLM/ AF sveikintinas dalykas, tačiau išduosiu paslaptėlę kad rytų europoje per ateinančius 3 metus sparčiai plėsis į near east’us ir east asia. Siūlyčiau būti vieniems pirmų ir išskirtinesnių jau dabar pradedant galvoti į tuos regionus. Anyway, Simonai, nebaksnok pirštu į viršų (juk negeras ženklas mums) ir likimui nusišypsojus po truputį užvaldysi rinką, didžiausios sekmės ;)

 20. Obs. - 2013 05 1, 19:48

  Simonai: For frequent flyers or people that don’t care about 200-300 Lt (to quote Marius) or more, code share, frequent flyer program and lounge access is very important. Can air LITUANICA (what an antiquated and marketing resistant name !) offer that right from the start?

 21. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 19:49

  Jungiamieji skrydžiai yra palaipsnis procesas, jo organizavimas gali užtrukti ilgai. Paprasčiau yra interline ir SPA susitarimai, kitaip tariant, jungiamieji skrydžiai su bendrais tarifais. Codeshare yra sudėtingesnis dalykas – komercinis susitarimas gali užtrukti ilgai, tam reikalinga sulyginti visas bilietų pardavimo klases, suvienodinti produktus, sukurti kainas iš taško A į tašką C ir pan. Galų gale pasiekus komercinį susitarimą, didelei aviakompanijai techniškai instaliuoti codeshare gali užtrukti 4-6 mėnesius, be to, aviakompanija dedanti kodą paprastai vykdo auditus.

  Na, bet bet Air Lituanica ketina startuoti su keliais jungiamaisiais skrydžiais iš karto ir palaipsniui pasiekti, jog turėti partnerius mid-term daugiau nei pusėje maršrutų.

 22. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 19:53

  Obs.: if you call „the start“ the first day of operations on all the routes, then the answer is NO. But on some routes – YES from the first day. In a year of operations it is doable in most of the routes.

 23. Boeing - 2013 05 1, 20:38

  Simonai, tai vis tik bus lojalumo programa?

 24. Simonas Bartkus - 2013 05 1, 20:44

  Boeing: pradžioje nebus. Taškų dalinimas labai brangus aviakompanijai, tai skaičiuojame ar verta prie kurios jungtis.

 25. expertas - 2013 05 1, 21:14

  Gražu, bet praktiškai neįgyvendinama-jei žiūrėti iš normalios verslo pusės. Aišku, jei nori išataškyti pinigus, galima prisigalvoti visokių „patogumų, lankstumų“ ir t.t. Toks vaizdas, kad visos aplinkinės aviakompanijos neturi jokios verslo patirties, nenusimano subtilybėse ir pan. O čia priėjo Mr. Z ir tarė: padarysime geriau nei visos aviakompanijos Europoje! Laiko klausimas, per kiek jus uždusins konkurentai, turintys neribotus finansus. O dar pridedant lietuvišką keleivį, „galiu pastovėti, kad būtų nuolaida“, perspektyvos aiškios. Supraskite teisingai, aš pats esu už patogų keliavimą, paslaugas ir pan., pats vystau verslą tokia linkme, tačiau labai gerai suvokiu, kad didelės perspektyvos Lietuvoje nėra, tai tik vienas nedidelis žingsnelis karjeroje. O grįžtant prie temos – tai buvo laikas, kai tikrai palaikiau nac. vežėjo idėją, tačiau realybė tokia, kad niekam to nereikia ir tikrai nereikės. Nes net Prezidentė nepasikuklina skristi su „Wizzair“. O ateityje tokios praktikos tik daugės, nes atėjo „nusileisti ant žemės“ ir į tokius paprastus dalykus žiūrėti praktiškai, nešvaistant svetimų pinigų. Trumpai drūtai – ši idėja jau pasenusi ir nebeaktuali. O kaip bus, parodys laikas.

 26. jonas - 2013 05 1, 21:34

  <Simonai, grazi ideja (deja kol kas popieriuje).
  BUtu jums zymiai lengviau be p.Z,nes jis dabar ne valdzioj, todel pol. oponentai sodins projekta kiek gales (nes neduok die pasiteisins projektas, tai p.Z iskiltu iki neregetu politiniu aukstumu).
  galiu pasakyti realiai – codesharo jums palankaus jus negausit dar kokius 2-3 metus, nuo veiklos pradzios, aisku jei norit iki AMS po 50eur vezioti KLM'ui keleivius, galite drasiai taskyti pinigus, ir sakyti, kaip puikia kraunasi reisai. Siai dienai is LT turbut yra tik VNO-TLL pelningas reisas :)

 27. klaustukas - 2013 05 1, 21:43

  nesvarbu, kad prezidente skrido su Wizz ne todel, kad taip buvo patogus laikas buvo ir pan, bet pateikim tai kaip isganyma. bus kitas skrydis, skris kitu (ypac kai reklamos maziau reikes)

 28. Jurgis - 2013 05 1, 21:51

  Nemanau, kad mums reikėtų čia daug politikuoti. Yra verslo planas, yra skaičiavimai ir yra, tikuosi pasverta ir paskaičiuota, verslo rizika. Jei viso to nėra, reiškia yra vien tik politika, tikintis iš to politinių dividendų. Globaliai imant, čia yra smulkus žaidimas, net matuojant Lietuvos mastu. Pažiūrėkit kas darosi su IAE statyba – jokiais ekonominiais skaičiavimais nepagrįstas projektas, rizikos kaina išvis sunkiai suvokiama, ale vistiek stums kol prastums.

 29. Marius - 2013 05 1, 22:09

  Baikit nesamones jau perlenket tikrai:)))
  O ka Airbaltic,Estonian su didziuliais nuostoliais ekonomiskai pagristi sprendimai:))?
  Bent jau ne blogesneje pozicijoje nei musu kaimynai tikrai esame.Bent jau minuso nera,nereikia Staff’ui iseitiniu moketi ir t.t.Pas juos tik Brand’as zinomas,nors pvz Airbaltic vardas jau labai stipriai sudirbtas…

 30. Jurgis - 2013 05 1, 22:38

  „Podukrų tarp Lietuvos oro uostų neišvysite“
  http://www.veidas.lt/„podukru-tarp-lietuvos-oro-uostu-neisvysite“

 31. Justinas - 2013 05 1, 23:35

  Can’t wait!

  Nelabai galiu pasisakyti ten, kur yra verslas (kokie lėktuvai, kur skraidyti, kur lėktuvus dėti 1pm dienos trečiadienį, kai niekas nenori būti ore), net jei ir norėčiau. Bet skraidau pakankamai, kad turėčiau neblogai informuotą nuomonę iš kliento perspektyvos.

  Air Lituanica visų pirma linkiu būti kompanijai, kuri yra tiesiog nice to fly. Nice to fly, priešingai, nei visiems niekšams iš airBaltic, Wizzair, o ypač Ryanair atrodo, nėra dalykai, kainuojantys daugiausia aviakompanijoms.

  Nice to fly prasideda nuo bookingo proceso. Pats tobuliausias booking procesas yra pas Wizzair, aiškūs, ryškūs mygtukai, jokių paslėptų mokesčių, jokių draudimų, praėjus 10 puslapių neišmeta pranešimo, kaip airBaltic, kad sorriukas, jūsų kaina pasirinkto bilieto nėra. Aišku, kad nėra, nes jūs lopai darot tokį booking procesą, kuris užtrunka valandą. Natūralu, kad kažkur kažkokia sesija pasibaigė. Papildomi mokesčiai yra OK. Kas nėra OK, tai sunkus puslapis, automobilių nuoma ir sveikatos draudimas.

  Nice to fly yra lengvai atliekamas checkin procesas. Tai gali būti arba oro uoste (nors visada skubinu darbuotojas atlikti registravimą kuo greičiau, čia yra super paprastas veiksmas), arba internete. Internete registruojantis smagu yra pasirinkti vietas, kur sėdėti. Erzina low costų reikalavimas savo paso skaičius įvedinėti.

  Nice to fly yra ir kainos aspektas. Taip, rinka yra rinka ir kartais Vilnius-Kopenhaga ar Vilnius-Helsinkis RT kainuoja 1500-2000 economy. Nėra nice tokiu atveju tai, kad sumokėjus tokią sumą aviakompanija neduoda nemokamų bilietų keitimų after departure, lounge access ar kokios kitos smulkmenos. Moka darbdaviai paprastai, bet galima pridėti smulkmeną (fast track, lounge ar pavaišinti maistu lėktuve), esu pats buvęs piktas ne kartą, esu matęs kitus nepatenkintus, kai discount ir full price sumokėję gauna absoliučiai tą patį.

  Nice to fly yra skrydžiai, kurie išskrenda iš VNO ne anksčiau nei 7, galbūt 7:30. Wizzair dabar išskrenda 6 ryto į Londoną, Londone keleiviai būna 6:20. Iki Londono centro valanda. Ką veikti Londono centre 7:20? Tas pats su kitais skrydžiais. Ką veikti 7 ryto Kopenhagoje?

  Nice to fly yra tada, kai boardinantis nesikabinėja moterėlės su savo dėžėm, į kurias reikia grūsti savo čimodaniuką. O dar labiau erzina, kai piktosios fėjos aiškina man, jog skristi su kompo krepšiu ar kuprine ir fotiko dėklu negalima, nes 1 item only. Sprendimo, kaip skraidintis fotiką ir kompą šitie lopai dar nepasiūlė. Reiks gal į checkin dėt ir deklaruot 10,000 USD vertę.

  Nice to fly yra tuomet, kai nereikia smirdančiu autobusu važiuoti iki lėktuvo. Aš galiu nueiti pėsčiomis, galiu per tiltelį. Bet tik ne autobusu! Visas skrydžio procesas net su normaliom avialinijom yra toks civilizuotas, bet autobuso dalis kaskart tiesiog purto.

  Nice to fly yra patogus skrydis. Kiekvieno sudėjimas skirtingas, aš 31-33″ pitch sėdynėje netelpu. Kai galiu moku, kai aviakompanija pati duoda, visada renkuosi extralegroom, exit ar kokią kitą galimybę sėdėt patogiai. Kitiems galbūt tai nesvarbu, svarbu fasttrack, lounge ar maistas. Man maistas dzin. Nice to fly yra tada, kai keleivis gali gauti tai, kas jam svarbu. Beje, Lufthansa skraidina milijonus keleivių, bet net skrendant LAX-FRA pirma klase FRA-VNO segmente teks sėdėt 30″ pitch. Ekonominėj klasėj kažkas sėdės patogiai exit row. Aš niekada nevalgau skrydyje. Bet net 1h sėdėt 30″ pitche man yra trauma.

  Nice to fly yra ir tada, kai koks priedurnis Finnair skrydžio palydovas nebando atiminėti telefono, nes baigiu paskutinį žodį rinkti prieš išsiųsdamas laišką. Visi žinome, kiek lėktuvų nukrito dėl įjungtų telefonų. Taip, reikalavimai yra reikalavimai, bet skrydžio palydovai žiūrėdami lanksčiau į tokius reikalavimus gali tiesiog negadinti nuotaikos dažnai skraidantiems.

  Nice to fly yra ir tuomet, kai vėluojant skrydžiams keleiviai iškart gauna informaciją. Visi turi telefonus, visus galima SMSais informuoti, jei deviationas nuo scheduled laiko yra daugiau nei, tarkime, 30 min. SMS visam lėktuvui išsiųsti kainuoja 5 litus.

  Nice to fly yra tada, kai laukiant 4 valandas skrydžio Helsinkyje tą galima patogiai daryti lounge, o ne ant suoliuko skaičiuojant valandas, kol kompas išsikraus. Valandos layoveriui lounge’o nereikia.

  Nice to fly man yra ir taškai ir aliansų statusai. Jei galėčiau pirkdamas bilietą pasirinkti – noriu taškų už papildomą mokestį ar ne – visada mokėčiau. Suprantu, jog nesu išimtis tarp dažniau skraidančių.

  Visai nedaug, kai pagalvoji.

 32. MJ - 2013 05 2, 07:57

  @Justinas
  Andriau Užkalni, čia tu?!

 33. oxs - 2013 05 2, 08:11

  @Justinas
  Nice to fly taip pat yra ir check-in prailginimas, kai aišku iš anksto, kad lėktuvas vėluos. Galima SMSu informuoti, galima neinformuoti, paprastai visi civilizuoti aerouostai turi savo puslapius web’e tai info gauti.

 34. Boeing - 2013 05 2, 08:24

  Šiaip jau labai daug tieso Justinas (ar Nejustinas) čia pasakė. Sutinku beveik su visais punktais.

 35. ES - 2013 05 2, 08:41

  Sėkmės šiam projektui. Tikėkimės, kad tas kompanijos lankstumas (kaip Simonas paminėjo Kijevo atveju, kai pasikeitus situacijai šio maršruto buvo skaigiai atsisakyta) nesupanašės su mūsų kaimynų iš BT lankstumu, kai nauja kryptis po mėnesio yra cancel’inama/perkeliama/ir t.t. ir skraidovai lieka it musę kandę(BT veiksmai suprantami, bet paprastam skraidovui nekeliantys pasitikėjimo).

 36. Arturas - 2013 05 2, 08:49

  ok, pasiruoses jau pirkti bilietus AMS-VNO…. lauksim….

 37. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 08:52

  Balandžio mėn. VNO – 204,1 tūkst. keleivių. Augimas apie 27% atrodo.

  Dar sykį pagrindžiant mano frazę, jog tradicinėmis bendrovėmis keleivių auga, absoliučiai visos tradicinės bendrovės didino keleivių skaičių: daugiausia brussels airlines, LOT, SAS ir Lufthansa. Finnair, Austrian, airBaltic augo irgi.

 38. Boeing - 2013 05 2, 08:59

  Labai gražūs skaičiai ir puikios tendencijos – gal vis tik keleiviai grįžta prie tikrųjų vertybių ir noras už bilietą mokėti pigiau, jeigu tektų skristi net stovint, jau praeina?

 39. pliumbum - 2013 05 2, 09:17

  Laukiu ir aš Air Lituanica :) kol kas specialiai neieškosiu bilietų į Briuselį rugsėjui, kai ten teks lankytis. :)

 40. Linas - 2013 05 2, 09:22

  Svarbiausia – sveikas mixas LCC ir tradicinių.
  Aš visada už tradicines, bet be LCC irgi būtų negerai. Iš to, ką Simonas parašė, numanau, kad bus pasirinkti CRJ900 arba ERJ-170, geri keleiviams, bet mažoki cargo :)

 41. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 09:25

  Čia jau nepaslaptis – Air Lituanica fleet’as bus E-jet’ai.

  E-Jet vienas iš esminių skirtumų nuo CRJ yra būtent didesnė cargo talpa. Praktiškai į kiekvieną reisą, planuojama, kad būtų galima paimti mažiausiai 1000kg cargo.

 42. Linas - 2013 05 2, 09:29

  Taip, Simonai, žinau, kad ERJ talpesni, nei CRJ…
  Dėl 1000 kg load, truputi abejoju, bet, žinoma, jei keleivių nebus full house, galima paimti ir 100 kg, bet jei 90%, tai tik kokius 500 – 600 kg

 43. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 09:33

  Linai, E170 turi du cargo compartments, 1,8 tona galiniame ir 1 tona priekiniame. Iki 2,5 val. reisuose kuro pakanka, kad būtų galima maksimaliai krovinius krauti.
  Reguliariuosiuose skrydžiuose short-haul registruoto bagažo average’as yra 13 kg keleiviui, tai maximum 1 tona.

  Čia taip grubiai surašiau, tai netgi su atsarga 1 tona galima paimti.

 44. Linas - 2013 05 2, 09:43

  Aš suprantu, Simonai, aš tik iš praktikos žinau, kad pvz. LO ima ~ 500 – 600 kg cargo, žinoma, į šį skaičių neiskaičiuotas mail, kas avialinijų požiūriu irgi yra cargo :) Bet teoriškai, taip, galima imti 1000 kg. Praktikoje viskas priklausys nuo to, kas darys centruote ;)

 45. Belekazz - 2013 05 2, 10:00

  Praktikoje reikia turėti ta 1000kg, kad būtų galima krauti:)

 46. Vaidas - 2013 05 2, 10:07

  Simonai, o salonas bus economy only ar su business class?

 47. Marius - 2013 05 2, 10:10

  Simonai nebesakyk daugiau nieko,o gausi lupt nuo Zuoko:)))))
  Gi jis turi viska pirmas pranest,nes nebebus jau naujiena.Bus ne siaip pranesimas spaudai,o sp.konferencija kur aisku pirmu smuiku Zuokas:)
  Cia as juokais,bet toks Lrytas jau buvo syki komentara spausdines …

 48. Jurgis - 2013 05 2, 10:11

  @Justinas Na čia gavosi toks „Pageidavimų koncertas“. Manau, viską į vietas sustatys aviakompanijos finansistas, kai paskelbs pirmuosius veiklos duomenis, tada ir paaiškės kiek lanksti yra a/k. O lanksti jinai turės būti, nes klausimas iš tikrųjų bus „Būti ar nebūti“. Su tuo jau reikia susitaikyti. Bet lankstumas ir operatyvumas ir yra pagrindinis mažos a/k koziris prieš didžiasias a/k. Ir tuo reikia naudotis. O kad būtų kuo mažiau blogų dalykų, reikia labai sekti tendencijas ir turėti gerą analitinį mąstymą ir įžvalgą. O tuo stiprus yra pats Simonas. Taigi, pirmyn ! Labai laukiu bilietų prekybos pradžios, nes jau reikia užsakinėti skrydžius vasarai ir rudeniui. Rizikuosiu ir jei tik tiks skrydžio laikai pirmenybę teiksiu Air Lituanica. Tiesiog savanoriškai būsiu „bandomuoju triušiu“ :)

 49. Jurgis - 2013 05 2, 10:31

  @Patikimasis O ką konkrečiai Air Lituanica turėtų daryt, kad priartint „near east’us ir east asia“ ? Simonas atsakė, kad realiai kooperuotis gali tik su didžiosiom Europos a/k. Reiškia Azijos didžiosios a/k lieka už borto. Patiems skrist į tuos pilnus keliautojų regionus irgi jokių šansų. Taigi, kaip pasiimti tą potencialiai didžiulį sekmentą keleivių ?

 50. Jurgis - 2013 05 2, 10:37

  В 2014 году в Таллинне могут начать работать новые авиакомпании
  http://rus.delfi.ee/daily/business/v-2014-godu-v-tallinne-mogut-nachat-rabotat-novye-aviakompanii.d?id=66059120

  Рынок дешевых авиарейсов стремительно развивается и есть надежда, что в 2014 году в Таллинне начнут работать новые бюджетные авиакомпании и появятся новые маршруты, считает председатель правления Таллиннского аэропорта Рейн Лойк.

 51. Šarūnas - 2013 05 2, 10:58

  Simonai, ar planuojat paleist mobilius apps’us su pvz passbook integracija?

 52. Justinas - 2013 05 2, 11:09

  Jurgi, žinoma, kad pageidavimų koncertas. O ką, mes čia kažkokias įžvalgas galim padaryti, kaip efektyviau rotuoti lėktuvus? O gal, kaip pigiau dalį paslaugų pirkti?

  Bet šiaip mano pagrindinė mintis buvo, esu tikras Simonas, kaip marketingistas, žino puikiai, ta, jog galima stengtis dėlioti tradicinės, LCC avialinijų vizijas, ir tai yra gražu popieriuje, bet realybėje geriausia yra tiesiog „neužknisti“.

  Galbūt po 20 metų vien „neužknisti“ neužteks, bet šiai dienai to daugiau nei gana. Zuoko taxi irgi nėra nieko fancy, bet ten nesmirdi, ten vairuotojai nesiklauso rusiškų radijų ir vien už tai jie ima 50% premiją.

  Tai pasakius visgi tvarkaraštis ir kaina yra 99% faktorių, lemiančių sprendimą skristi. Vieni skrenda, kai reikia, kiti – kai pigiau…

 53. Audrius - 2013 05 2, 11:13

  Cargo pakrovimą tokio tipo kaip E170 bagažinėse labiausiai riboja tūris ir pati bagažinės forma (valties pavidalo). Dėl to gaunasi prastas broken stowage koeficientas.

 54. Vytautas-NT - 2013 05 2, 11:22

  Beje, kodėl vis dar tikimasi iš Londono reiso kažkokios aukso gyslos. Juk ten dabar Ryanair ir Wizz intensyviai skraido. Nes teoriniai variantai skraidyt į Heathrow (jungimai), bet tai yra kosmiškai brangu. Arba į London City (ką bandė estai pamėgint)- patogesnis oro uostas.
  Aišku, dar galima laime mėgint su Gatwick, bet kovoje dėl tiesioginio srauto bus aiškus praleimėjimas LCC…

 55. oxs - 2013 05 2, 11:50

  Teisingas laikas ir teisingas oro uostas visada bus aukso gysla Londone. O jei dar jungimai atsirastų – tai nedideliam lėktuvui nieko daugiau ir nereiktų. Nereikia būti dideliam gudročiui, kad pamatyti, jog Wizzair rytinis reisas į Londoną yra košmaras, ypač grįžimo atveju. Ryanairo naktiniai blaškymaisi iš oro uosto – dar didesnis košmaras. Po tokių pabandymų – grįžtama į reisus su persėdimais.

 56. Al - 2013 05 2, 11:59

  Wizz Air is unlocking air traffic between Romania and Ukraine with a four times weekly route between Bucharest (OTP) and Kiev Zhulyany (IEV) from July 5.

 57. Marius - 2013 05 2, 12:07

  Butent emigrantam nera labai didelio skirtumo,jiem kad tik pigiau,o kas laika brangina tikrai daug praranda.
  Yra Londone labai daug gerai isitvirtinusiu Lietuviu .Ne tik verslininku,bet ir gerai apmokamus darbus turinciu specialistu,kurie per atostogas nori ilsetis ,o ne 230GBP sutaupyt.
  Gal kai kas sokiruoti busit(tikraja ta zodzio prasme).Bet net siai dienai su London-Vilnius overcapacity yra daug zmoniu su 1stop skrendanciu.Cia nera ka ir kalbet ,kad atsiradus tiesioginiam/patogiu laiku skrydziui dar dasides norinciuju.

 58. Marius - 2013 05 2, 12:08

  norejau parasyt 20-30GBP sutaupyt

 59. Justinas - 2013 05 2, 12:15

  Ir yra tokie kaip aš. Mokėti už VNO-LON-VNO 1600-1800 negaliu, baladotis 6 valandas su LOT nelogiška, tai ir lieka 6am skrydžiai su Wizzair. Tik durna kaskart skristi po bemiegės nakties :(

  Bet nemanau, kad Londonas būtų gera mintis Zuokair, bent kol kas.

 60. klaustukas - 2013 05 2, 12:17

  didzioji dalis skrendanciu VNO-LON su 1 ar 2 stopais tai daro del korporatyviniu taisykliu, kurios neleidzia bookinti low costu. atsiradus airLituanicai jos irgi per diena nepasikeis

 61. Jurgis - 2013 05 2, 12:24

  Government Announces €40m Bailout Plan for Estonian Air
  http://news.err.ee/economy/36e36b78-8503-4908-8e82-bde7b12e6f5a

 62. Linas - 2013 05 2, 12:27

  2013-05-02: SAS aircraft on the ground at Newark after collision

 63. agentura - 2013 05 2, 13:17

  Ar bilietai GDS bus nuo pirmų dienų? Jei ne, ar turėsite atskirus priėjimus/prisijungimus agentūroms?

 64. Mindaugas - 2013 05 2, 14:00
 65. Vytautas-NT - 2013 05 2, 14:46

  Taigi iš Londono yra Wizz vakare kas antrą dieną ir dar Ryanair iš Stanstedo kasdien. Konforto prasme gal ir ne kas, bet vakarinis jungimas įmanomas.
  Kadangi skrydžio savikaina AirLithuanica bus aiškiai didesnė, nei Ryanair ir Wizz, tai bijau, kad iš 20-30 GBP bilietų kainų skirtumo tokiam maršrute nieko neuždirbs.

  Dar viena pastab paties Simono tekstui- AerLingus Vilniuje buvo labiau LCC, nei tradicinis vežėjas, nes realiai jokių jungimų per Dubliną nesiūlė…

 66. Marius - 2013 05 2, 14:47

  O Kaip SmallPlanet siemet vel skraidins , atostogautojus is TLL ir RIX, i VNO persedimams?

 67. Jurgis - 2013 05 2, 14:58

  @Vytautas-NT Na man pačiam teko skristi Glasgow-Dublin-Vilnius su AerLingus. Tai ar čia ne jungimas ? Ir tokių jungimų į UK buvo ne vienas.

 68. Petras - 2013 05 2, 14:59

  Bet kokia vizija ir verslo plana Lietuvos valstybinio kapitalo imoneje sekmingai sugadina valdymas ir su komercijos logika prasilenkiantis sprendimai. Saves neapgaudinejant, pripazinkime, kad Air Lituanica kol kas tikrai liks savivaldybes imone, kad ir per 10 tarpiniu bendroviu…
  Taigi mano prognozes nekokios.

 69. Marius - 2013 05 2, 15:01

  Pats paklausiau ,pats atsakau:))) Buna ir taip:)))
  Jei kam idomu ,nepatingejau/paziurejau ,Novature yra nuo Geguzes 17d pardavime.Beje parduoda ir atskirus TLL/RIX – VNO

 70. Jurgis - 2013 05 2, 15:07

  RIX stabilizavosi ir nebekrenta –

  Riga
  April 2013

  397770 passengers
  vs
  396891 April 2012

 71. oxs - 2013 05 2, 16:20

  Vytautui NT: verslas skrenda ne kada Wizzair nori (kas kažkelintą dieną ir dar ne visus metus), o kada reikia. Ir netinka per ankstyvi Ryanair skrydžiai iš Londono, taip pat kaip ir supervėlyvas atvykimas į Londoną iš vakaro. Praeityje buvę Airbaltic ir FlyLAL skrydžiai į Londoną patogumo prasme buvo idealūs. Dar ir oro uostas su jungimais netgi gaudavosi (FlyLAL su VirginAtlantic buvo apskritai kažkas nuostabaus).

 72. Domintysis - 2013 05 2, 20:03

  Šaunu, kad darbai vyksta. Tikėkimės, kad nesubakrutuos oro linijos per metus, tai kaip įvyko su mums žinomu Star1. Džiaugiuosi, kad ir sunkmečiu, vyksta naujinimai Lietuvos oro erdvėje. Beje, būtų įdomu sužinoti, kada bus „official start date“ ir kada airLituanica gaus savo lėktuvus?

 73. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 20:08

  Dėl Londono jau esu rašęs – netinkamas jis „Air Lituanica“ pirmame etape, nes 70-90 seater’iams tai yra per tolimas maršrutas, o paklausos pirkti trigubai brangiau nuo dabartinio Wizz/Ryanair vidurkio už geresnį produktą nėra. Embraer 190/195 šiame maršrute galėtų atrodyti kitaip.

 74. Jurgis - 2013 05 2, 20:24

  Simonai, o Air Lituanica E170 iškart bus nudažyti Air Lituanica spalvom ? Niekur nemačiau E170 dizaino, tiesiog idomu butu palyginti , kad ir su tuo pačiu Estonian E170 nudažymu –
  http://11oceans.net/wp-content/uploads/2012/02/E170_Estonian.jpeg Gal yra kur pažiūrėt ?

 75. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 20:34
 76. Jurgis - 2013 05 2, 20:39

  Aha, gerokai pasikeitęs dizainas nuo demonstruotos pradinės versijos –
  Ilustration of an Airbus A320-200 of Air Lituanica / © Air Lituanica
  Air Lituanica užrašas/spalva kita ir uodega skiriasi.

 77. Jurgis - 2013 05 2, 20:47

  Man gražiau buvo, kai visa uodega raudona …

 78. Obs. - 2013 05 2, 20:52

  CAA: LY-VYT / 2012.06.04 / Tecnam P2006T / Lėktuvas / 2013.07.22

 79. Danielis - 2013 05 2, 20:53

  Uchhh. Reikėjo dizainui sukurti samdyti dizaino namus. Toks dizainas nesukuria rimtos aviacijos bendrovės įvaizdžio, pastebėjimas jei visas korpusas būtų raudonas ir tokia tekstūra kaip airlituanica.com, o logotupas būtų baltas – vaizdas būtų gražus, nepigus. Aišku tik mano nuomonė.

 80. Jurgis - 2013 05 2, 21:02

  Tai čia jau CAA registruoti Air Lituanica lėktuvai ?
  http://www.caa.lt/orlaiviai.html
  CAA: LY-VYT / 2012.06.04 / Tecnam P2006T / Lėktuvas / 2013.07.22

 81. Marius - 2013 05 2, 21:04

  Ale Lufthansa/SAS style:) Tik spalva raudona.Cia del spalvu ,mano galva, LCC stipriai megsta .

 82. Simonas Bartkus - 2013 05 2, 21:07

  Borto numeris makete tik pavyzdinis.

 83. Šarūnas - 2013 05 2, 21:09

  Man asmeniškai uodega visiškai neimponuoja. Kažkuom primena Star1 Airlines. Simonai, koks gi yra fleet planas? 2x E170 pradžioj..?

 84. Jurgis - 2013 05 2, 21:10

  Bet Air Lituanica kol kas nėra tarp sertifikuotų civilinės aviacijos vežėjų –
  http://www.caa.lt/index.php?832238845

 85. Al - 2013 05 2, 21:26

  man tai su Swiss asociacija iškart kyla :)

 86. Marius - 2013 05 2, 21:42

  Jei gerai pamenu 2-3men atgal Estonian skelbe ,kad atsisakys 2vieju Embraer170 is dabar turimu 4turiu ar kazkas panasaus.
  Kazkaip viskas deliojasi?

 87. Gerardas - 2013 05 2, 21:51

  Simonai, ar planuoja airLituanica skraidyti i Osla?

 88. mikas - 2013 05 2, 22:26

  Per toli tas Oslas, o ir skrendančiu aviakompanijų ten daug ir į visus oro uostus.

 89. srs - 2013 05 2, 22:28

  Galėtų Simonas viktoriną padaryti spėliojant naujas kryptis, ypač kai net keturios naujos. Mano spėjimas: Maskva, Stoholmas, Miunchenas, Briuselis (AMS ir CDG kaip ir aiškūs)

 90. Mindauqas - 2013 05 2, 22:37

  Gerą mintį pametėjo Jurgis, o kas yra kompanijos findirikas (CFO), neteko girdėti, o tai taip pat svarbi pozicija.

 91. Jurgis - 2013 05 2, 23:23

  @srs Viktorina. 6 Air Lituanica startinės kryptys iš kurių 4 naujos – man nekelia abejonių šios penkios kryptys iš kurių 3 naujos:
  AMS, CDG, Briuselis, Miunchenas, Maskva
  Klausimas kas bus ta šešta ir nauja kryptis. Kijevas ir Londonas jau atpuolė, į Stokholmą jau pradėjo skraidyt SAS. Kas lieka ? Berlin, St.Petersburg ?

 92. srs - 2013 05 2, 23:36

  @Jurgis
  O kas verčia galvoti, kad MUC ir SVO (ar DME) tikrai bus. Miunchenas yra truputėlį sezoninė kryptis, o Maskva turi kaip ir overcapacity. O Berlynad fail’ino per daug kartų, o ir Peterburgui nelabai sekėsi.

 93. srs - 2013 05 2, 23:38

  Ai o Stoholmo tvarkaraštis nėra labai patogus, nebent skrendant per CPH, taip kad Stoholmas truputį realiau (bent mano nuomone).

 94. Al - 2013 05 2, 23:41

  @srs, mano spėjimas būtų identiškas.

  Iš kitos pusės nenustebčiau jei kompanija startuoti su 4 ar 5 kryptimis vietoj šešių, ko pasekoje, mano manymu, būtų atsisakyta MUC (gal ARN). Apskritai su MUC bus įdomu – jei atsiras jungimasis į LH tinklą kryptis bus puiki, bet ar užsipildys be codeshare yra klausimas.

  Asmeniškai dar pernelyg nenustebčiau išvydęs ir TXL (idealus range’as E-jet’ui)ar HAM, nors pastarasis ir mažai tikėtinas.

  Keistoka, kad planuose niekur nesimatė DUS ar bent CGN – verslo ten tikrai daug – o ir catchment’as yra bene didžiausias Europoje.

 95. Jurgis - 2013 05 2, 23:50

  Na nuo Stokholmo pasirinkimo mane saugo tik Simono pasakymas – 4 naujos kryptys, o Stokholmas jau yra, t.y. tai jau ne nauja kryptis. Tai kas lieka ? Ir kad būtu nauja kryptis ? CGN turi potencijos. Tikrai sunkoka, reikia žiūrėt statistiką.

 96. Jurgis - 2013 05 2, 23:57

  Taip, Peterburgui nelabai sekėsi. Bet prisiminkim, jie (Ak Bars aero) neturejo bilietu prekybos (GDS). Kaip suprantu Air Lituanica tikisi Aerofloto code-share , tokiu atveju tai vienodai svarbu tiek Maskvos, tiek Peterburgo atveju, plius Globalus bilietų platinimas.

 97. Vytautas-NT - 2013 05 3, 08:39

  Peterburgas nėra Aeroflot HUB’as. Tad geriau jau tartis su kokia Rossiya.
  Kas link Maskvos, tai nebent bandyt kokį Domodedovo su mintim per ten skraidint tolimom kryptim. Bet, aišku, Rusija dar nėra populiari jungtis į rytus, nors laiko prasme taip skrydžiai išeina trumpesni (panašiai, kaip su Helsinkiu…

 98. mmm - 2013 05 3, 09:01

  Maskvos tikrai nebus. Dabar ten skraido jau trys kompanijos, ar verta plesytis dar vienai. Juo labiau, kad del panasiu priezasciu atpuole Kijevas.

  Is Nauju bus: Amsterdamas, Paryzius, Berlynas, Pyteris (kaip vasarai) arba Miunhenas. Is senu – Briuselis ir Stokgolmas – (vieno vakarinio mazai).

 99. Vytautas-NT - 2013 05 3, 09:55

  Berlynas realiai veiktų tik turint kažkokį susitarimą su AirBerlin, nes visi kiti mėginimai skraidyt į Berlyną iš Vilniaus- žlugo…
  Su Stokholmu klausimas- jei stengtis tik dėl tiesioginio srauto, tai gal geriau išvis į Bromą skraidyt. Kadangi Arlanda tolokai, o be jungimų su SAS biznio kiek mažiau…

 100. Jurgis - 2013 05 3, 09:56

  Na tai vienareikšmiškai visi manom, kad bus AMS, CDG ir Briuselis. Man pradžiai užtektų AMS ir CDG su codeshare, aišku Lietuvos pirmininkavimas ES prioritetiniu pastato Briuselio reisą. Kitą savaitę, tikiuosi, sužinosim ir likusius 3 reisus. Svarbiausia dabar laiku startuoti.

 101. mikas - 2013 05 3, 10:53

  O tai gal yra šitoje spėjimų loterijoje opcija „NESKRIS VISAI“???????????? Už ją balsuočiau.

 102. Vytautas-NT - 2013 05 3, 11:13

  Man tik įdomu kaip jie spręs lėktuvų utilizacijos problemą? Jei startuoja su dviem, tai rytinius reisus galima padaryt maksimum du. Nebent įterpt kažką labai anksti ir arti (Stokholmas). Ypač jei bandys pasiekt dažnį kasdien. Tuo tarpu klausimas kur skraidyt vidury dienos? Nebent Miunchenas ir Paryžius.
  Jei iš karto pasiūlys didelį dažnį reikės bilietus pardavinėt pigiai arba skraidyt, kaip UtAir su dviem keleiviais reise pradžioje…

 103. Jurgis - 2013 05 3, 11:30

  Simonai, o kaip dėl šio anksčiau skelbto reiso : „Šią savaitę “Utair Ukraine” taip pat anonsavo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Simferopolį, kuriuos ketina vykdyti nuo birželio 1 d.“ Matyt jo jau nebebus ?

 104. Jurgis - 2013 05 3, 11:36

  Palanga
  2013 April
  9611 keleiviai
  Keleivių skaičius lyginant su 2011 m. – minus 11%

 105. Marius - 2013 05 3, 11:42

  Tai,kad Geguze dar tik…

 106. Jurgis - 2013 05 3, 11:44

  Čia tiems, kas bando išstumti LCC iš VNO –

  Рижский аэропорт не отдаст Тукумсу дешевые авиакомпании
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/rizhskij-aeroport-ne-otdast-tukumsu-deshevye-aviakompanii.d?id=43284277

  Международный аэропорт „Рига“ не готов отказаться от дискаунтных авиакомпаний в пользу Тукумского аэродрома, сказал порталу деловой информации Baltic Business Service агентства BNS председатель правления Рижского аэропорта Алдис Мурниекс.

 107. Andrius S. - 2013 05 3, 11:45

  Labai džiaugiuosi ir laukiu kai padangėje pamatysiu šį Lėktuvą, kitas klausimas visa flotilė bus tik iš Embraer, pradžiai suprantu jie tikrai ekonomiški ir t.t. Ar negalvojate padaryti jungamuosius su Palanga? Nors keleivių srautas iš ten labai mažas. bet gal kokie du per dieną reisai būtų ir įmanoma? Čia pamastymui. Šiaip dar klausimas Tbilisis bus?

 108. Simonas Bartkus - 2013 05 3, 11:53

  Andrius S.: galbūt, tačiau tai neįvyks 2013-2014 m. Strategijoje nėra planų vežti transferinius srautus, labiau realistiška yra Palangos jungtis su kokiu europiniu hub’u.

 109. qwerty - 2013 05 3, 13:49

  Gal is Palangos i koki Londona vidury dienos pasiemus tuos savivaldybiu surinktus pinigus reiso remimui :)

 110. mio - 2013 05 3, 14:25

  AirLituanica logotipo sprendimas tai tikrai nekoks. Suprantama nėra pinigų pasisamdyt pasaulinę reklamos agentūrą, bet yra naujų, gerų lietuviškų agentūrų, kurios man rodos ir nemokamai padarytų, kad tik įsidėt į portfolio tokį nekasdienišką reikalą. Siūlyčiau peržiūrėt rimtai brandingą, jei planai nesibaigia Zuoko kalbom

 111. Mindauqas - 2013 05 3, 14:28

  Ne logotipas lems aviakompanijos sėkmę, kad ir kaip tuo netikėtų naujos geros lietuviškos agentūros.

 112. klaustukas - 2013 05 3, 14:55

  Viskas ok su tuo logotipu. Tik ta blyna nuo lektuvo uodegos butu galima nuvalyti ir kazkuo kitu pakeisti – dabar atrodo, kad kazkas prie dede ar teta ant Norwegian lektuvo ir nelabai gavosi.

 113. Linas - 2013 05 3, 14:56

  Simonai, jei jau yra sprendimas dėl cargo, tai gal yra nuspręsta ar bus inhouse cargo pardavimų žmogus ar per GSA bus parduodama?

 114. pliumbum - 2013 05 3, 14:59

  Kalbant apie brandingą, tai ir pats pavadinimas toks ne kažin koks. Jau ne kartą minėti tie aspektai dėl lotyniško pavadinimo nesusisiejimo liaudies galvose su Lietuva, to, kad aviakompanija vadinasi nukritusio lėktuvo vardu ir pan.. Na, bet čia, kaip suprantu, skirtingai nuo strategijos ir konkrečių krypčių, jau spendimas nekeičiamas :)

 115. mikas - 2013 05 3, 15:02

  Kadaise, dar kai jaunas buvau, dirbau tokioj radijo stotyje vardu TITANIKA. Tai skendo ji bent 3 kartus, kol visai nuskendo.

 116. Boeing - 2013 05 3, 15:28

  Labai neblogai atrodo tos spalvos ir visa vizualinė koncepcija: suteikia solidumo, nėra kvailų vaikiškų teplionių. Ant didelio lėktuvo dar gražiau atrodytų. O asociacijos su Swiss ar Norwegian – tik į naudą. Jau Šaltibarščių avialinijos tikrai ne ką geriau atrodė.

 117. Al - 2013 05 3, 15:33

  Visai pritariu Boeing, nupaišius visą lėktuvą raudonai atrodytų kaip charteris į Antaliją, o dabar sukuria gana solidžios kompanijos įvaizdį.
  Tik uodega gal kiek kliūna – baltas dvigubas kryžius raudoname fone atrodytų geriau.

  Be abejo, tai tik mano subjektyvi nuomonė :)

 118. Ahoy - 2013 05 3, 15:57

  Kažin, kas su Small Planet A320 atsitikę? Vakar į AYT išvyko su 5 valandų vėlavimu, vietoj 20.15 grįžo 01.26, patebėjau, kad skrydį SmartLynx vykdė, šiandien vėl su pavėlavimais eina.

 119. Al - 2013 05 3, 16:16

  Visi vėlavimai matomai yra susiję su naujo orlaivio pristatymu. Šiandienos reisą SPA vykdo su ex air Astana a320 (LY-SPB), kuris pagal planespotters buvo gautas tik šiandien.
  Galbūt pagal planą orlaivis turėjo būti pristatytas pora dienų anksčiau, kad ir sujaukė tvarkaraštį.

 120. simasv - 2013 05 3, 16:24

  Al, dvigubas kryžius tai karinių oro pajėgų ženklas, galės laisvalaikiu kareivius gabent.

 121. Marius - 2013 05 3, 17:38
 122. Paulius - 2013 05 3, 20:08

  Iš gyvenimo aprašymo panašu, kad turi kompetencijos. Gal ir nebus taip blogai :-)

 123. Wizzard - 2013 05 3, 20:11

  Pagaliau kvalifikuotas ir sąžiningas žmogus! Sveikinimai Gedui ir visiems, kuriems rūpi Lietuvos aviacija!

 124. Vno - 2013 05 3, 23:08

  Gandai apie vadova sklande jau seniai. Labiau butu idomu suzinoti, kur yra ta legendine 3 oro uostus valdanti bendrove

 125. ... - 2013 05 4, 00:06

  air lituanica turetu pagalvoti lektuvu dazymus del reklamos, eilini karta parodysiu iron maiden…http://www.airplane-pictures.net/image37411.html turetumete pagalvoti del to…

 126. ... - 2013 05 4, 03:58

  drasiai reikia ir buti kitokiems..

 127. ... - 2013 05 4, 06:36

  tik dabar perskaiciau straipsni, virves pynimas is niekur i nieka, SAS ir lufthansa tai jau aprepia, arba realiau dardidesnis pynimas is niekur i nieka, kaip ir straipsnis…

 128. Marius - 2013 05 4, 11:40
 129. Linas - 2013 05 4, 18:00

  SAS sells Widerøe to an investor group led by Torghatten

  http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=43238

 130. Business Traveller - 2013 05 4, 20:37

  Prezentcija ryski (spalvom) bet, ne mintim. As taip ir nesuprantu, kodel tureciau rinktis Air Lituanica? kas yra patogumas? dazni skrydziai pagrindiniai oro uostai? Bet kodel kitos kompanijos to nesiulo? Per brangu? per maza paklausa? Tai tuomet ir Air Lituanica vargu ar dirbs pelningai. Skaiciu marketingas yra grazus dalykas, bet ar strategijos kurejai turi atsakyma i klausima what job needs to be done, t.y. ko reikia keleiviams? As pats esu vienas is tu, kurie daugiausia skraido verslo klase, kartais pirma klase, mano kontora turi spec. dealus su Star Alliance ir SkyTeam. As vargu bau, ar kada skrisiu, su AirLituanica, nes tai ne aljansas, negausiu tasku, servisas bus prastesnis nei Lufthansa ar Austrian su kuriais dazniausiai tenka skristi i Vilniu. Vistik patikimumas, servisas, jungciu galimybes, taskai yra pakankamai motyvuojantis faktorius verslo segmente. Pavyzdziui, kai reikia skristi i Maskva, UtAir yra tabu. Nepatikima, Aeroflot ok. Kai man tekdavo daznai skraidyti i Kijeva, tai dazniausiai arba per Frankfurta, arba per Viena arba per Varsuva. Ukrainieciu aviakompanijos nepatikimos. Mano draugai dirbantys tarptautinese bendrovese elgiasi panasiai. Ir tai nera tik valandos ar dvieju klausimas. Zodziu as nemanau, kad esu visiskas tipinis klientas, bet matant tas strategijos isgrauzas kurios viesai idetos, susidaro ispudis, kad autoriai daug demesio skyre statistikai, ir mazai tyre klientu poreikius. As siulyciau pirma padaryti issamu vartotoju poreikiu tyrima, ir pirmiausia tu vartotoju, kurie kompanijai generuotu didziausia pridetine verte (speju, kad tai verslo segmentas ir patogumu istroske turistai. Statistika gali pasikeisti, Pati AirLituanica ja gali pakeisti, jei strategija bus sekminga. Ryanair irgi pradejo nuo panasiu sukiu, buti patogia ir full service aviakompanija. Ir tik kai vos nebankrutavo, greitai pakeite strategija i low cost (nusiziurejo is Southwesto). IMHO, buvimas per viduri cia nepades. Verslo klientu netenkins reputacija, o turistams bus per brangu. Taip, kad dirbti reikia prie tos strategijos kur kas daugiau: originalios idejos aiskiai ivardinti klientu poreikiai padarytas tyrimas, gauti behavioral o ne perceptional atsakymai.

 131. Principal - 2013 05 4, 22:43

  Kalbant apie dizaina, prie airlituanica uzraso dadurciau .com, kad ir kokia blankesne spalva… O siaip dar noretusi kazko ant korpuso, nu bet manau dizainas su laiku keisis ir tobules kaip ir pacios avialinijos ;)

 132. Principal - 2013 05 4, 22:47

  Dar prie to paties, wingleto vidineje puseje ikalkit airlituanica miniatiurini logo, kaip ryanair ar norwegian, zmones daug fotkina, filmuoja pro triuma, tarnausis kaip pasyvi reklama :)

 133. pliumbum - 2013 05 4, 23:18

  Pone business traveleri, jūs esate vienoks business traveleris, o aš pavyzdžiui visai kitoks. Dirbu lietuviško kapitalo gana nedidelėje tyrimų-konsultacinėje bendrovėje, skraidymo kryptis dažniausia yra Briuselis, bet pasitaiko taškų beveik bet kur Europos Sąjungos ribose – nuo Skandinavijos iki Salonikų. Per savaitę komandiruočių galime išvis neturėti, bet galime turėti iki 10. Skraidome economy, bet dėl bilieto kainos keli šimtai šen ar ten nesimėtome, jeigu yra patogesnis laikas. Aljansai, taškai – mums visiškai dzin. Pirmoje vietoje laikas, antroje kaina, visa kita vienodai. Ar skristi su Lufthansa, ar su Ryanair – gal ne iki galo dzin, bet kai padoriausias būdas į Salonikus su tradicinėmis buvo Vilnius-Praha-Salonikai su 8 val. layoveriu ir red-eye skrydžiu, kainavęs 2000 lt roundtrip, tai drąsiai rinkomės Vilnius-Bergamo-Salonikai su Ryanair normaliu laiku, be layoverio ir už 500 lt, ir jokių problemų nebuvo. Garantuoju 100% – kai Air Lituanica paleis savo skrydžius į Briuselį rytais, mano kolegos savaitės laikotarpiu tą skrydį jau bus išbandę, laimingi džiaugsis ir šlovins Zuoką. Žodžiu, visa mano litanija yra skirta išsakyti tam, kad verslas nėra vien tarptautinės korporacijos su aljansų dealais. Yra ir daug mažesnio, lanksčiau žiūrinčio, labiau kaštus minimizuoti besistengiančio verslo, kuriam visgi labiau nei kaina svarbūs tie paminėti dažnio ir laiko aspektai.

 134. Boeing - 2013 05 5, 07:29

  @pliumbum. Visiškai Jums pritariu ir Air Lituanica vadovai turbūt nesiorentuoja į žmones, skraidančius verslo arba pirma klase, nes tokių yra per mažai. Air Lituanica niekada negalės konkuruoti su LH ar AF pačiais įvairiausiais aspektais, todėl dalis keleivių ir toliau naudosis šių kompanijų paslaugomis dėl visų tų logiškai bisnes travelerio išdėstytų priežasčių.

 135. klaustukas - 2013 05 5, 10:57

  abi puses teisios, bet gal logiska, kad kompanija orientuojasi i tuos, kuriu daugiau, o ne i tuos, kuriu skrydyje sedi 1-2…?

 136. Sig - 2013 05 5, 11:37

  Star1, lal, aerosvitas, ….. kaip ketinate igyt keleiviu pasitikejima? Cia ne „Vilnius veza“ kai susimoki po keliones, siuo atveju pinigu noresite is anksto. Ar bus suformuotas garantas? Ar bilietus platinsite ant savo „stoko“?

 137. Vytautas-NT - 2013 05 5, 21:32

  Šiaip tai tų įpatingų korporatyvinių savotiškas požiūris. Pvz. Maskvos krypty Aeroflot ne būtinai geriau už UtAir. Pamenu, kai reikėjo iš Maskvos išįskrist kažkur 3 nakties, bet jie tuščiam oro uoste sugebėjo skrydį užlaikyt vos ne valandą.
  Na, o ekonominės klasės UtAir servisas geresnis. Lėktuvai ten, beje, irgi nauji į Vilnių skraido. Net gal oro uostas patogesnis už Šeremetjevo privažiavimo atžvilgiu…

  Pagalvojus, koks Kijevas per aplinkui labai sakyčiau ilgai išeina. Taip kokias papildomas 3 val. paskraidai. Na, aišku, gal pasiilsi, jei skrydžiai nevargina…

 138. Business Traveller - 2013 05 6, 02:20

  Mano pazistami kolegos is McKinsey kure verslo optimizavimo modelius kelioms stambioms aviakompanijoms, as neesu daug i tai isigilines, bet kiek zinau, didziausia pelna tradicinems generuoja economy plus sedynes. LH raukesi, raukesi, bet pagaliu pereina prie sio modelio. Didelems tradicinems aviakompanijoms pelna daznai gali duoti vos vienas keleivis reise, todel kiekvienas keleivis yra aukso vertes, jei jis revenue. Gal verslo klase tik pora skrenda, bet jie duoda reiso luzio taska, ir reisas o ne -. Air Baltic daug nuostolio privaro ne tik tai, kad konkuruoja su low-costu etc., bet ir tai, kad mazai verslo klientu. O verslo klase daznai skraido butent tarptautiniu kompaniju darbuotojai, na dar europarlementarai :) Taskai kompanijoms nebutinai generuoja nuostolius, tai yra budas priristi klienta, taip, kad jis butu istikimas ir rinktusi butent ja ar aliansa. Idomu, kiek is forume diskutuojanciu bus istikimi klientai, t.y. del 100-200 lt neperbegs pas konkurentus, esant tiems patiems patogumams? Speju, kad cost saving verslas ir valst institucijos ne, nes daznai reikia pigiausio varianto, kur valanda sian-ten skirtumo nedaro. Siaip, pats tradicines aviakompanijos verslo modelis short-houl segmente yra mires. Apsidairykit aplink Europoje, ir pasakykit, kuri tradicine short-houl kompanija isgyvena gerus laikus? Amerikoje beveik visos tradicines arba jungiasi, arba sedi chapter 11 (restrukturizuojasi). Pliusas tas, kad aviakompaniju lektuvai paprastai lizinguojami, ir LT nera profsajungu, pensiju isipareigojimu ir kito ilgalaikio balasto. Tai jei tai bus living dead, quick fix daug nekainuos :)

 139. Business Traveller - 2013 05 6, 02:30

  P.S. kadangi paciam tenka dirbti su start-upais JAV, tai galiu pasakyti, kad viena is esminiu klaidu, kuria daro pradedantys verslininkai, tai verslo planas paremtas perceptional atsakymais, Atseit, visi pazistami ir prijauciantys sako, kad tai beprotiskai fantastiska ideja….. Bet behavioral atsakymas, yra ar jus pasiruose moketi uz tai pinigus cia ir dabar? Kiek is forumieciu pasiryze kas karta moketi daugiau nei konkurentams? ir kaip daznai? Bet forumieciu per mazai uzpildyt visus AirLituanica reisus. Reikia, kad minimum vilnieciai butu didesni patriotai ir nuo dienos X skraidytu tik AirLituanica reisais.

 140. klaustukas - 2013 05 6, 05:07

  Nuo kada lektuvu pramoneje ivyko luzis ir labai (didziajai daliai pasaulio) aktualu cigaretes zenkla eme keisti kiti? Pvz KLM E190 raso „turn off electronic devices“

 141. oxs - 2013 05 6, 08:37

  Visoje šioje situacijoje – keistas, nors ir šviežias reportažas:
  http://alkas.lt/2013/05/06/savaites-pjuvis-apie-kuriama-lietuviska-oro-bendrove-air-lituanica/

 142. Jurgis - 2013 05 6, 08:54

  Pirmadienio nuotaikai pakelti :)

  Ryanair’s Micheal O’Leary arrives in a hotel in Dublin, he goes to the bar and asks for a pint of draught Guinness. The barman nodded and said, „That will be one Euro please, Mr. O’Leary.“
  Somewhat taken aback, O’Leary replied, „That’s very cheap,“ and handed over his money.
  „Well, we try to stay ahead of the competition“, said the barman. „And we are serving free pints every Wednesday evening from 6 until 8. We have the cheapest beer in Ireland“
  „That is remarkable value“ Michael comments
  „I see you don’t seem to have a glass, so you’ll probably need one of ours. That will be 3 euro please.“
  O’Leary scowled, but paid up. He took his drink and walked towards a seat.
  „Ah, you want to sit down?“ said the barman. „That’ll be an extra 2 euro. – You could have pre-book the seat, and it would have only cost you a Euro.“
  „I think you may to be too big for the seat sir, can I ask you to sit in this frame please.“
  Michael attempts to sit down but the frame is too small and when he can’t squeeze in he complains „Nobody would fit in that little frame“.
  „I’m afraid if you can’t fit in the frame you’ll have to pay an extra surcharge of €4.00 for your seat sir.“
  O’Leary swore to himself, but paid up. „I see that you have brought your laptop with you“ added the barman. „And since that wasn’t pre-booked either, that will be another 3 euro.“
  O’Leary was so annoyed that he walked back to the bar, slammed his drink on the counter, and yelled, „This is ridiculous, I want to speak to the manager“.
  „Ah, I see you want to use the counter,“ says the barman, „that will be 2 euro please.“ O’Leary’s face was red with rage.
  „Do you know who I am?“
  „Of course I do Mr. O’Leary,“
  „I’ve had enough, What sort of Hotel is this? I come in for a quiet drink and you treat me like this. I insist on speaking to a manager!“
  „Here is his E mail address, or if you wish, you can contact him between 9 and 9.10 every morning, Monday to Tuesday at this free phone number. Calls are free, until they are answered, then there is a talking charge of only 10 cent per second.“
  „I will never use this bar again!“
  „OK sir, but remember, we are the only hotel in Ireland selling pints for one Euro!“

 143. Jurgis - 2013 05 6, 08:58

  Vilniaus lėktuvai kils liepą
  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-lektuvai-kils-liepa-492425

  Prioritetas – Briuselis

  Pats „Air Lituanicos“ vadovas E.Zubrus buvo ne toks kalbus – kitą savaitę jis žadėjo atskleisti daugiau smulkmenų. Jis tik patvirtino, kad lėktuvai nebus perkami, bet nuomojami, o pagrindinė skrydžių kryptis Lietuvai pirmininkaujant ES, be abejo, bus Briuselis.

  „Mes niekada ir neplanavome pirkti lėktuvų, juos nuomosime. Vienas orlaivių – “Embraer 170„, – kaip ir planuota, jau rastas. Dėl krypčių planai nekinta – skrydžiai bus vykdomi į Briuselį, Amsterdamą. Tikimės, kad iki pirmininkavimo ES pradžios spėsime – vienas pagrindinių tikslų yra pagerinti susisiekimą su tomis šalimis, kur jo trūksta. O pirmininkavimui susisiekimo labai reikia“, – sakė E.Zubrus.

 144. Linas - 2013 05 6, 09:10

  @Jurgis
  tai jau daug konkrečiau, ypač girdint tokią pozityvią informaciją iš CAA…

 145. Jurgis - 2013 05 6, 10:59

  Sinkevičius: Susisiekimo ministerija netrukdys oro bendrovei „Air Lituanica“
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15134957/Sinkevicius..Susisiekimo.ministerija.netrukdys.oro.bendrovei.Air.Lituanica=2013-05-06_10-53#ixzz2SV8b1vLU

 146. qwerty - 2013 05 6, 12:12

  Siaip pagalvojau, cia gal is pasaku srities, bet idomu kaip butu su skraidymu i koki Minska? Galima gal ir keleta jungimu jiems pasiulyt, juk ten ganetinai brangus skrydziai su ribota konkurencija o gal ir siaip kas skraidytu. Aisku gal reiktu palikt lektuve ten nakciai, kad butu galima anksti isskrist ir pasiulyt rytinius jungimus, o gryzimas galetu buti velai nakti. Nezinau cia siaip pagalvojau :) Beje gal kas paaiskintu kuo Praha pranasiau uz koki Berlyna ar Miunchena?

 147. mmm - 2013 05 6, 12:29
 148. pliumbum - 2013 05 6, 12:34

  Praha, na tikrai netikėta :)

 149. Simonas Bartkus - 2013 05 6, 12:36

  Strategija – pirmiau; kryptys yra tokios, kurios strategiją padėtų vykdyti. Taigi, PRG būtų su cooperation su Czech Airlines.

 150. Al - 2013 05 6, 12:41

  Taigi kaip suprantu AMS ir PRG kryptimis yra atitinkami susitarimai su KLM ir CSA.
  O kaip dėl BRU, ar p2p pirmininkavimo metu bus pakankamas ir be jokių codeshare ?

 151. Marius - 2013 05 6, 12:53

  Na Praha nelabai cia???
  Cekam nei Codeshare nereikejo,gi skraide su jungimais ir atsisake nes nuostolingas…?
  Nelabai suprantu kas pasikeite,nejau isaugo paklausa (nuo to laiko kai nutrauke Cekai)
  Kazkiek turejo isaugt nes bendrai rinka atsigauna po krizes,bet visvien yra „naudingesniu“ krypciu.Bet jei ziurint i ateiti tai tikrai Praha reikalinga,tik manau siuo metu jau nera „Pirmo butinumo“
  Cia tokia ne visai privati a/k ,o Vilniuj/Lietuvai is Prahos nelabai kas.Pas mus Cekai turistai neskraido,o ir verslo ten minimaliai…

 152. Jurgis - 2013 05 6, 12:55

  Praha netikėtai, bet gerai. Matyt šiuo atveju sutapo CSA interesai, o mums Seulas priartėjo ir atsivėrė Korean Air tinklas :)

 153. Marius - 2013 05 6, 12:58

  Siaip labai gerai ,kad Airlituanica startas sutampa su pirmininkavimu ES.
  Gi skrydziai is ES sostiniu Amsterdamas,Praha jau nekalbu apie Briuseli.
  Ir is Olandu,ir is Ceku tikrai ,bent jau ta pusmeti, sulaksim daugiau atvykstanciuju i Vilniu.Gi naujai krypciai sunkiausia ir yra tas pirmasis pusmetis,kol isivaziuoja.
  Tokiaj ,kaip AirLituanica ,tas ES pirminikavimo pusmetis tikrai aukso vertes.

 154. Mindauqas - 2013 05 6, 13:01

  Praha yra iš tos serijos, kur „tam tikras atvejais, dėl kaštų skirtumų, gali taip būti, jog vežėjui nebus pelninga vykdyti reisą, tačiau tai nereiškia, jog šį reisą nebus pelninga vykdyti iš šios pusės.“

 155. Marius - 2013 05 6, 13:08

  Galetu dar Madrida atidaryt.Ten gi: 1-Lietuviu pilna 2-Yra galimybe Codeshar’inti 3-Didele turistu paklausa ir is Ispanu puses taip pat.Aisku Lietuviai labiau nori i Ispanija nei jie pas mus,bet is tokio miesto net ir nedidele dalis mums reiksminga.4-ES pirmininkavimo pusmetis padetu isivaziuoti sitai krypciai,juolab kad pas juos labai daug problemu yra ir nusimato su ekonomika,tai derybu bus „dideliu“

 156. Marius - 2013 05 6, 13:10

  Sorry uz per daznus komentarus.parasiau ir pagalvojau,o atstumas tai koks:)))Su tokiu lektuvuku:)))

 157. Al - 2013 05 6, 13:37

  Na, CSA viena iš didžiausių problemų buvo tinkamo orlaivio tokiam reisui neturėjimas.
  Tuo tarpu VNO – PRG yra pie 900 km – idealiai tinka E170 ir puikiai įtelpa į visą bendrovės skrydžių strategiją.

 158. oxs - 2013 05 6, 13:48

  Tai ką, belieka Berlynas (airberlin code share’as?), Paryžius/Miunchenas, na o pyrago pabaigai Stokholmas (SAS codeshare’as vietiniams skrydžiams?).

  Beje, kada oficialus paskelbimas?

 159. Marius - 2013 05 6, 14:15

  Dabar Stokholma ne patys SAS aptarnauja ,o samdo lektuva su visa igula.Cia AirLituanica turetu bandyt pasisiulyt ir save,juolab kad gerai jiem ten sekasi uzpildyti vakarini reisa.Visai imanoma ,kad suinteresuoti butu.Aisku tai ne siandien ar rytoj nes sudarytos sutartys ir t.t.Bet perspektyvoj visai imanoma,pas mus mokesciai/uzdarbiai mazesni turetu zenkliai konkurencingesni buti.

 160. klaustukas - 2013 05 6, 14:22

  Madride daug lietuviu – kazkokia naujiena matyt busiu praleides. Madridas nera ta viena kur lietuviai kaupiasi Ispanijoje – jau ir pats Simonas buvo rases, kur jie skrenda ir apie ka to skrydzio i Alicante metu kalba.

 161. Jurgis - 2013 05 6, 14:49

  Vilniaus oro uostui vadovaus G. Almantas
  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-oro-uostui-vadovaus-g-almantas-493260

  34-erių G.Almantas nuo 2011 metų dirba Kopenhagos oro uosto socialinės atsakomybės patarėju.

  Kas tai yra ? Ką reiškia tos pareigos ?

 162. Marius - 2013 05 6, 14:51

  o tai Madride ner Lietuviu?Na ne Alicante,bet manau kad yra(negarantuoju,cia siaip logiskai ismastau).Siaip nesiginciju,bet is spaudos kiek teko skaityt berods Valencijoj daugiausia.
  Cia tas pat kai sakyt Stokholme,Osle nera Lietuviu.Aisku kad mazesniuose Skandinavijos miestuose/kaimuose daugiau,bet ir sostinese daug dirba. Skirtumas tik tame ,kad didziuliuose miestuose jie istirpsta(lyginant su bendru gyvenanciu skaiciumi) ir apie juos nieko vietine spauda neraso.
  Paziurekit ka raso UK mazu miestu spauda girtas lietuvis padare avarijam ,suimuse ir t.t.
  Londone lietuviu daugiau nei bet kuriame kitame mieste,kiek daznai tenka skaityt,kad ten kas atsitiko.Mazuose miestuose jie vis „ant akiu“ todel ir zino visi.

 163. klaustukas - 2013 05 6, 15:10

  Skrydis i Stockholma atsirado pries menesi ir tai po n metu laukimo, o cia manai, kad pavyktu kas su Madridu? Taip, yra ten lietuviu – yra kas ambasadoje dirba, yra kas MBA mokosi ir pan, bet gal ne Skandinavijos kiekiais? Plius del Oslu ir ir Stockholmu reiketu gal labiau skaiciuoti, ne kiek gyvena, o kiek commutina business trafico, ko i Madrida bus asaros, lyginant su visom Telia Sonerom, SEB, Swedbank ir begale kitu.
  O jei kalbant i tema – Prahos grizimas gal ne pirmo butinimo reikalas, bet good – nzn, kiek CSA reisu belike, bet seniau budavo gana patogu jungtis i Miunchena, Stutgarta ir panasias vietas

 164. Marius - 2013 05 6, 15:19

  Na cia toks irgi gincytinas dalykas.Is Kauno tik i Skavska skraido Ryanair,nors didzioji dauguma lietuviu toli grazu ne Stokholme.
  Paprasciausiai su sostinem buna labai patogus susisiekimai.
  Bet ,kaip ir sakiau, Madrido su tokiu lektuvu tikrai nebus.

 165. Jurgis - 2013 05 6, 16:31

  Kaunas po truputį atsitiesia:

  Kaunas
  April 2013
  58923 keleiviai
  Pokytis (2012/2013) – minus 23,25%

 166. klaustukas - 2013 05 6, 16:33

  Paziurejus i kainas ta Skavsta yra tikrai populiarus skrydis. Praktiskai bet kuriam savaitgaliui roundtrip dviem zmonem i 100 euru laisvai telpa.

 167. Marius - 2013 05 6, 17:12

  Nezinau ten tu populiarus ,nepopuliarus ir t.t.Jei grynai del kainos…Cia 100Euru nera mazai ..Atstumas vos ne 2,5karto trumpesnis nei pvz Londonas.
  Kitas dalykas i Londona nebera tos mados,Bagazo registruoto tempt…Senai pastebejau,jei skrenda seima tai ima 1reg bendrai ir t.t..Yra kur isvis neima.Kam tas bagazas UK senai visko „Lietuviskose parduotuvese“ yra ir kainos centais skiriasi.
  Na Svedijoj nesu mates…Bet zinau kad ten maistas,alkoholis,cigaretes keliskart brangiau.Tai manau visi tempia issisiepe(kaip ,kad i londona 10metu atgal tempe)

 168. mikas - 2013 05 6, 21:49

  Mariau, Švedijoj (Norvegijoj irgi) eini į kokią ICA parduotuvę ir perki sau VIČI gėrybes galvos nesukdamas :)

 169. Jonas - 2013 05 6, 22:29

  Beje, iškilo klausimas, kodėl Air Lituanica pasirinko lėktuvo modelį, kuris estams su panašia aviakompanijos strategija neįtiko, ir jo ruošias atsisakyti?

 170. pliumbum - 2013 05 6, 23:17

  Interneto platybėse aptikau štai tokį seną Simono interviu: http://www.vlitvu.info/guide/220-letaem-cherez-vilnyus

  Nieko ypatingo nepasakyta, bet pats faktas įdomus, kad baltarusiai sugalvojo tokį interviu atlikti :)

 171. Principal - 2013 05 7, 08:21

  @Jonas: Tai, kad jie CRJ bandeti atsikratyti, tik kad nesekmingai…

 172. Linas - 2013 05 7, 08:27
 173. Scharas - 2013 05 7, 08:36

  Tai, kad Estijoj matyt ne del lektuvo modelio, o del pernelyg didelio optimizmo problemos prasidejo…

 174. Linas - 2013 05 7, 09:04
 175. Oleg - 2013 05 7, 09:23

  http://www.thetravelmagazine.net/I/img_big/09042013111136.jpg
  naujas easyjet’o stylius. I like!

  plius lengvos sedynes: http://corporate.easyjet.com/media/latest-news/news-year-2013/18-03-2013-en.aspx?sc_lang=en

  Idomiai buvo suzinoti ka reiskia 1% efektyvumas easyJet’o mastais – ten lentele apacioje…

 176. Jurgis - 2013 05 7, 13:47

  TVOU išsikrapštė iš nuostolių
  http://vz.lt/article/2013/5/7/tvou-issikrapste-is-nuostoliu#ixzz2SbfbdFmA

  Valstybės įmonė Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) praėjusiais metais dirbo pelningai. Registrų centro duomenimis, 2011 metais patyrusi 2,371 mln. Lt grynojo nuostolio, bendrovė pernai fiksavo 628.110 Lt grynąjį pelną.

 177. Svetainė - 2013 05 7, 14:56

  Įdomu koks bus AirLituanicos svetainės dizainas, juk tai vienas iš įmonės veidų. Vienas gražiausių ir moderniausių tai tikriausiai http://www.jetblue.com

 178. Boeing - 2013 05 7, 15:00

  @Svetainė. labai jau šaltas ir nejaukus. Jokios romantikos, kad būdinga skrydžiams.

 179. Tomas LT - 2013 05 7, 15:34

  @Svetainė. Labai nekoks. Labai nepatogus.

  http://airlituanica.com/ – kolkas yra gražu, o kaip bus pažiūrėsim.

 180. Mindauqas - 2013 05 7, 15:54

  airlituanica.com gražu? Ten net vertinti nėra ką.

  Gegužės 15 dieną turėtų būti Air Lituanica spaudos konferencija, ta proga matyt bus ir tinklapis ir, ko gero, prasidės bilietų prekyba.

 181. Tomas LT - 2013 05 7, 15:58

  kolkas gražu. Gal nevidinam tiklalapiu, bet splavinės gamos, idėja, yra gražu-orginalu

 182. Boeing - 2013 05 7, 16:00

  Pradžia tikrai patraukli, bet išties dar pen anksti girti.

 183. Marius - 2013 05 7, 16:12

  Rytoj bus Oranzinai dvraciai press’ai pristatyti,o kai ta tema iskalbes/israsys tada ir AirLituanica pristatys… Zuokas nera durnas,kad viska is karto:)))

 184. Jurgis - 2013 05 7, 17:12

  Būsima oro uostų pertvarka – nemaloni staigmena ir „Ryanair“
  http://vz.lt/article/2013/5/7/busima-oro-uostu-pertvarka-nemaloni-staigmena-ryanair#ixzz2ScUgFwF7

 185. pliumbum - 2013 05 7, 17:16

  Nukritęs lėktuvas, raudonas Lietuvos karžygių kraujas.. :) gražu tai gražu, ir idėja tikrai graži, bet neigiamos konotacijos.. :)

 186. Vardas - 2013 05 7, 20:21

  Būkim sąžiningi. Idėja išties sentimentali, apeliuojanti į banalų patriotiškumą ir labiau tinkanti kokiam nacionaliniam muziejui, o ne veiklai, kuri vyksta padangėse ir beveik garso greičiu.

  Iki tokio prekinio ženklo kaip „SPA“ lygio labai toli.

  Bet yra kaip yra. Tikėkimės sėkmė lydės kitur :)

 187. Augustinas Žemaitis - 2013 05 7, 21:27

  Bendra idėja – prekės ženklas, susijęs su šalimi, istorija – manau tikrai yra labai gera gausybės atsitiktinių angliškų prekės ženklų jūroje. SPA ženklas man yra ganėtinai *joks*, sunku prie jo lipdyti kokį nors įvaizdį. Air Lituanica įsimena labiau – bent Lietuvoje, bet manau ir užsienyje (svarbu, kad jis įsimintų tik konkrečioje žmonių kategorijoje: tų, kurie skristų į Lietuvą).

  Sąsaja su valstybe gal nebūtų gera, jei aviakompanija turėtų bazių daugelyje šalių, kaip buvo, kai kažkada Air Lithuania nedaug likus iki bankroto pradėjo vykdyt reisus Gdanskas-Liuksemburgas, Estonian Air iš Vilniaus ar pan. Kita vertus Ryanair airiška simbolika (ne pavadinimas) jiems tikrai nekenkia.

  O kai aviakompanija skraido iš vienos rinkos tai su ta rinka siejamas pavadinimas įsimins kur kas geriau, negu koks „generic“ atsitiktinio angliško žodžio ir žodžio Airlines derinys, kaip Star 1, Small Planet ir kt.

 188. bu - 2013 05 7, 21:39

  Aš kelčiau diskusiją, kodėl ant populiariausio Lietuvoje litų banknoto pavaizduotas fail’as. Jo vietoje siūlyčiau Petrą Vileišį ar smth. Gi oro linijoms aviacinio fail’o užuomina yra labai labai blogai, nes skraidys vis tiek 80% vietiniai. Arba neskraidys :)

 189. Jurgis - 2013 05 7, 21:58

  Na šie, 2013-ieji LR Seimo paskelbti taip pat ir S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metais. Todėl labai simboliška, kad šiais metais atgims ir Lituanica , tuo pačiu pagerbdama šiuos didvyriškus lakūnus ir jų skrydį.

  Paminėkime sparnuotųjų lietuvių skrydį
  http://literaturairmenas.lt/skelbimai/782-paminekime-sparnuot-j-lietuvi-skrydi

 190. Marius - 2013 05 7, 22:06

  Privataus kapitalo orlaivių aptarnavimo bendrovė „Litcargus“ pernai uždirbo 994.000 Lt grynojo audituoto pelno – 35% mažiau nei 2011 metais, kai įmonės pelnas siekė 1,532 mln. Lt.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/5/7/litcargus-pelnas-ir-pajamos-pernai-toliau-mazejo#ixzz2SdhGveUS

 191. Jurgis - 2013 05 8, 08:29

  Įdomu, kodėl tarp drąsiai ir aiškiai skelbiamų Air Lituanica krypčių nebeliko (bent kol kas) CDG ? Bijomasi Ryanair ir Wizzair konkurencijos į BVA ? Ar nėra susitarimo su Air France ?

 192. Simonas Bartkus - 2013 05 8, 08:51

  CDG planus greičiausiai atiduosime kitiems metams. CDG yra per toli (praktiškai tas pats atstumas kaip LGW). AMS yra geriau jungimams.
  Atsiremiam į situaciją, jog jeigu orientuotis į jungimus, labiau vertinga antras daily AMS, o jeigu realiai paimti point-to-point srautą, tam reikia 100-seater’io.

 193. Jurgis - 2013 05 8, 09:41

  Tai su PRG irgi planuojama dukart daily ? Kaip ten pasiskirsto srautas, ar bus per puse jungimų ir poin-to-point ?

 194. Simonas Bartkus - 2013 05 8, 10:08

  Jurgi, ne. Tiesiog „liaudiškai“ lyginu dviejų alternatyvų rezultatus – ar daily reisas į CDG ar antras daily į AMS.

 195. Jurgis - 2013 05 8, 10:12

  Na ir tuo pačiu, ar tiesa, kad Air Lituanica launch numatytas gegužės 15 d. ?

 196. Mindauqas - 2013 05 8, 10:14

  Apie verslo klientus klausimas daug rimtesnis, kaip „Air Lituanica“ juos pasieks? Per savo puslapį? Nes atsakymo dėl GDS, kada ten bus bilietai, kol kas nėra.

 197. Mindauqas - 2013 05 8, 10:23

  @Jurgis,
  Preliminarus laikas gegužės 15 d. 10 val. Bet dar gali koreguotis, aišku, ne į ankstesniąją pusę:)

 198. Jurgis - 2013 05 8, 11:27

  Įdomu, pensijų fondas perka oro uostų valdymo verslą –

  Vokietijos „Hochtief“ parduoda oro uostų valdymo verslą
  http://www.aviasistemos.lt/vokietijos-„hochtief“-parduoda-oro-uostu-valdymo-versla/

  Vokietijos statybos milžinė „Hochtief“ sutiko parduoti savo oro uostų valdymo verslą „“ Kanados pensijų fondui „PSP Investments“ už 1,1 mlrd. eurų (1,4 mlrd. JAV dolerių).

  „Hochtief“ pranešė „su „Public Sector Pension Investment Board, Canada“ („PSP Investments“) patronuojamąja įmone sudariusi susitarimą dėl visų „Hochtief AirPort“ akcijų pardavimo“.

  Pasak „Hochtief“, „Hochtief AirPort“ yra viena iš pirmaujančių pasaulyje oro uostų investuotojų ir valdytojų; įmonė dalyvauja Atėnų, Budapešto, Diuseldorfo, Hamburgo, Sidnėjaus ir Tiranos oro uostų kapitale.

  Šie oro uostai per metus aptarnauja apie 95 mln. keleivių.

  Sandoriui būtinas konkurencijos institucijų patvirtinimas. Jį tikimasi užbaigti šių metų antrąjį pusmetį.

  BNS informacija

 199. Simonas Bartkus - 2013 05 8, 11:37

  Oro uostų valdymo verslas yra žemos rizikos/neaukštos gražos verslas, todėl pensijų fondai dažnai investuoja į oro uostų valdymo bendroves.

 200. Linas - 2013 05 8, 12:03

  gal kas turi pasijungimą prie newstodate:
  2013-05-08: New Lithuanian airline aims at first flight within a month

  įdomu, čia jau mums žinoma informacija, ar kažkas naujo?

 201. Linas - 2013 05 8, 12:06

  ir dar vienas šiandienos – 2013-05-08: Lithuanian MRO provider moving into London LHR with partner

 202. Marius - 2013 05 8, 12:29

  O ant kiek realus Codeshare:pvz su Estonian?Musu AirLituanica skirtingai nei su Airbaltic,su jais,visai nekonkuruos…Naudinga butu abiem pusem.
  Na Amsterdama,Briuseli jie turi ,bet low frequency.Prahos is vis neturi.I Vilniu atskrenda 7:00 ir 16:00 gana patogus jungimai gautusi ,ypac is po rytinio reiso.

 203. Vardas - 2013 05 8, 14:17

  Sutikčiau su tamsta jei šios avialinijos būtų orientuotos tik į tokias osobas kaip Buškevičius, Ozolas, Gražulis ir pan. Pastaruosius šis vizualinis sprendimas tikrai įtikina, bet tuo pačiu jie niekuo nesiskiria nuo tų, kurie perka viską, kas supakuota į papus.

  O ar tokio tipo osobos atitinka dažnai keliaujančio lietuvio tipažą? labai abejoju.

  Manyčiau, kad dažnai ir daug keliaujantis asmuo yra kosmopolitas, kuris kaip ir kiekvienas turi tam tikrų sentimentų, bet jo vertybinė sistema veikia kitaip.

 204. Vardas - 2013 05 8, 14:20

  Čia buvo replika Augustinui

 205. Planespotteris - 2013 05 8, 15:49

  Patikrinau per http://www.flysas.com sas’o atvykimus i EYVI ir štai ką gavau:
  05.11, 13:40 – MD81
  05.15, 23:25 – A320
  05.16, 23:25 – A320
  05.17, 15:40 – MD81
  05.21, 11:20 – MD81
  05.21, 23:25 – A319
  05.22, 23:25 – A319
  05.24, 15:40 – MD81
  05.25, 23:25 – MD81
  05.26, 23:25 – MD81
  05.27, 15:40 – MD81
  05.30, 23:25 – A320
  05.31, 23:25 – MD81

  Gal galit pasakyti kiek šita info tiksli? ar čia tiesiog bet ką surašo?

 206. Simonas Bartkus - 2013 05 8, 15:51

  Planespotter’i – iš praktikos, info 99% atvejais tiksli.

 207. Augustinas Žemaitis - 2013 05 8, 15:58

  Tokių žmonių, kurie pirks kokį produktą vien todėl, kad gražiai skamba pavadinimas (ar graži jo prasmė) visuomet bus be galo mažai. Lygiai kaip ir tų, kurie specialiai nepirks produkto (išskyrus ten kokius įžeidžius pavadinimus, kurių kompanijos dažniausiai sėkmingai išvengia).

  Tačiau yra daug žmonių, kurie pirks ar nepirks produkto dėl dalykų, kuriuos su tuo produktu asocijuoja (kokybė, kaina, pozicionavimas, pasiūla ir kt.). Na o atpažįsta produktą pagal prekės ženklą. Geras prekės ženklas toks, kuriam lengva sukurti tokias asociacijas, kurias norima sukurti (kurios atitinka produktą, pozicionavimą rinkoje), kuris užsifiksuoja atmintyje.

  Su Air Lituanica šiuo atveju viskas gerai. Nėra sunku sukurti asociaciją su Lietuva, su kuria bus susiję visi produktai – kas svarbu užsieniečiams, nes galbūt aviakompanija norės, kad prireikus skrydžio Lietuvon būtų atkreipiamas didesnis dėmesys į jos siūlymą. Pavadinimas lengvai įsimenamas lietuviams (visi ne Klausimėlio dalyviai žino Lituanica), bet kartu lengvai ištariamas daugelio tautų atstovams (galėtų būti kai kurie lietuviški žodžiai). Lengva sukurti ir asociaciją su „nacionalinė, o ne pigių skrydžių kompanija“ – kad ir ką sakytum, dauguma ne pigių skrydžių kompanijų turi pavadinimus aiškiai susijusius su jų valstybėmis, tautomis ar kultūra, o „neutralūs“ būna pigių skrydžių bendrovių pavadinimai.

 208. Augustinas Žemaitis - 2013 05 8, 15:59

  Vietoj „galėtų būti kai kurie lietuviški žodžiai“ turėjo būti „neištariami galėtų būti kai kurie lietuviški žodžiai“

 209. Marius - 2013 05 8, 15:59

  Galvojau kas tas EYVI gi VNO :)))

 210. Jurgis - 2013 05 8, 16:13

  Apie Vilniaus oro uostą: lėktuvus keičiantis keleivis turi pereiti septynis aukštus ir pasivažinėti šešiais eskalatoriais
  http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/apie-vilniaus-oro-uosta-lektuvus-keiciantis-keleivis-turi-pereiti-septynis-aukstus-ir-pasivazineti-sesiais-eskalatoriais.d?id=61326141#ixzz2Si6mydev

 211. mmm - 2013 05 8, 16:42

  Taigi pasirinkimas vis mazeja. Jau aiskio trys kryptys

  1 Praha
  2 Briuselis
  3 Amsterdamas

  Liko dar trys

  Paryzius jau atrito

  Galimi variantai

  1. Stokholmas
  2. Berlynas
  3. Miunchenas
  4. Minskas (kod4l gi ne kai eiles dideles ant sienu, pvz savaitgaliniam turizmui)
  5. Pererburgas

 212. Jurgis - 2013 05 8, 16:52

  Tallinn
  2013 April
  161.117 passengers
  Pax Growth (13-12)- minus 16,1%

  Priminsiu, kad VNO 2013 April
  204.745 keleiviu.

  Džiugu nors dėl to :)

 213. Mariui - 2013 05 8, 16:58

  bent savo durnumo nedemonstruok

 214. Oleg - 2013 05 8, 17:03

  Jeigu jau zaidziame – itariu makes sense – puiki integracija su skyteam BRU (tikriausiai be connectionsu)

  1 lektuvas:
  7:00-13:30 BRU
  14:00-17:30 PRG
  18:00-23:30 BRU

  2 lektuvas:
  7:00-13:30 AMS
  14:00-17:30 SVO
  18:00-23:30 AMS

  Beliko spelioti ka darys sestadieniais, ir ar PRG ir SVO bus daily. SVO tikriausiai prides, nes neber labai kur dar skraidit, nes su skyteam, matyt, iseina bendradarbiauti ir produktas neblogas iseis – AMS, PRG, MOW.

  Jei dienini PRG/SVO reisa vykdys tas pats lektuvas, galima spelioti ka anas darys. Priminsiu, TXL jungimu galimybes nera (arba nebuvo bent OV laikais).

  Pats svajociau apie 1-2 savaitinius LED ir HAM

 215. Marius - 2013 05 8, 17:05

  mmm
  Isbraukiu Minska 101%…Turbut neskaitei…
  Jau ir taip geras susisiekimas traukiniais ir dar si menesi musu LG atidarys savo Vilnius-Minskas-Vilnius nauju traukiniu.Bus perkelta muitines tikrinimas i Vilniaus Gelezinkelio Stoti ir kelione tetruks 2,5h.Tai nera jokiu sansu ,kad skristu.

 216. mmm - 2013 05 8, 17:07

  O as manau kad gali buti pabandymas penktadieni – sekmadieni

 217. Marius - 2013 05 8, 17:09

  Beje turetu kiek isaugti Baltarusiu VNO…Dabar berods 4-5% nuo visu skrednaciuju(skaiciau kazkur nepamenu,gal kas tiksliau zinot)

 218. Belekazz - 2013 05 8, 17:13

  As speciau,kad TLL galetu pabandyti:)

 219. Marius - 2013 05 8, 17:18

  Del Maskvos irgi kazkaip nemanau.Labai jau anksta 3a/k skraido.Ir kitas dalykas reikalingas leidimas skraidyti ,o musiskiai be licenzijos,tai gal net prasymo pateik negali.

 220. Mindauqas - 2013 05 8, 18:01

  O taip, kompanijos sėkmę 99% lemia pavadinimas, logotipas ir spalvos. O tokios smulkmenos kaip strategija, kainodara ir rinkodara – vos 1%.

 221. Patikimasis - 2013 05 8, 18:35

  Rinkodara ir strategija apima ir logotipą. Kaip užsieny sako tik bogans logotipui ir kompanijos įvaizdžiui gali skirti vos kelis pinigus. Rimtos kompanijos įvaizdžiui ir logotipui skiria min dešimtis tūkst. O kainodara, hm, padaryk prabangos prekę ir gerą kokybę ir toks dalykas kaip kainodara nebeegzistuos ;)

 222. Marius - 2013 05 8, 18:45

  Bet net ir zinomiausi logotipai buna atnaujinami,o cia tik pati pradzia…Kitaip sakant,dar ne vakaras:)

 223. Business Traveller - 2013 05 8, 21:18

  Truputi papriestarauciau Simonui, del infrastrukturos: rizika yra gana didele, bet specifine, nes tai nelikvidi investicija, kuria reikia laikyti daug metu. Daugiau strategine, reguliacine ir pan. Bet kaip alternative asset class, labai pamegta pensiju fondu, kurie neturi ka daryti matydami augancius ispareigojimus ir neigiama vyriausybiu skolos VP yielda. Taip, kad jei pardavineti, tai dabar geras metas ir Vilniaus oro uosta parduoti, paklausa butu, jei tik issisprestu valst reguliavimo niuansai.

 224. Mindauqas - 2013 05 8, 21:22

  @Business Traveller,
  Aha, o kur KUN po to iškišti, kai ministerija negalės nurodinėti, kokias aviakompanijas VNO gali įsileisti ir viską VNO persivilios?:)

 225. zigga - 2013 05 8, 21:36

  mano trys grasiai. Kryptys, jei projektas nezlugs per 24 menesius: Amsterdamas, Briuselis, Berlynas/Miunchenas, Praha, Ciurichas, St.Peterburgas. Tikesemes, gal bus is Palanga :?

 226. Business Traveller - 2013 05 8, 22:22

  KUN su VNO sujungt :) nzn, butu idomu, kaip Ryanair deretusi su privaciu savininku, su vyriausybes valdininkais jiems paprasta, valst tarnautojai daznai neismano derybu niuansu ir specifikos… :( kaip sakoma, unequal distribution of talent….

 227. Marius - 2013 05 8, 23:06

  Labai teisinga pastaba:ne Ryanair(ar visi kiti verslininkai) vagys ir „zulikai“,o valdzia negabi…Jeigu jie sudera tokias salygas ,deda parasus ir t.t. Po metu jau pradeda pliurpt,kad Ryanair vagys praso pinigu reklamai ir visa kita.O tai ,kad jie patys sutare moket ir dabar nebemoka cia nieko.Kokie jie vagys jei praso savo pinigu…?Kaip ir dabartinis Ryanair’u spaudimas del nuolaidu,o kas cia tokio jie gi jie veikia pagal istatymus.Normalios derybos,kiekviena puse stengiasi isspausti kuo naudingesniu salygu…

 228. Kiek daug patareju... - 2013 05 9, 04:43

  o problema, kad pagaliai i ratus kisami istisai,
  pradedant aviacine valdzia ir palaidi liezuviai,
  pradedant Dviraciu Sou…
  Vargse Lietuva.

 229. klaustukas - 2013 05 9, 08:01

  del krypciu tai as balsuociau uz ORD su tupimu DUB

 230. Boeing - 2013 05 9, 08:21

  VNO tinklapyje šiandien vakare atsirado El-Al reisas į Telavivą. Kas žinot, gal čia koks užsakomasis, nes jie skraidyti reguliariai lyg tai žadėjo vėliau.

 231. bu - 2013 05 9, 08:24

  gal JFK-KUN su tūpimu SZZ?

 232. Fancas - 2013 05 9, 08:28

  Pensijų fondai yra vienas prastesnių savininkų, neskaitant valstybės. Kadangi jie beveik visi be išimties yra return oriented, dėl to dažnai nukenčia verslo sprendimai.

 233. Marius - 2013 05 9, 09:31

  Bet EL-AL atvykime nera?Taip iseitu atvyke jau anksciau…Jei reguliarus taip nebutu

 234. Jurgis - 2013 05 9, 10:02

  Įdomu, kad El Al Tel Aviv – Vilnius reisas nebevadinamas reguliariuoju sezoniniu –

  VNO Naujienlaiškis 2013-05
  http://www.vno.lt/lt/naujienos/naujienlaiskiai/issamiai.php?id=46977

  Izarelio oro bendrovė “EL AL Israel Airlines” nuo gegužės 9 d. vasaros sezono metu vykdys užsakomuosius skrydžius į (iš) Tel Avivo.

 235. Marius - 2013 05 9, 10:13

  O Tel Aviva ,kiek supratau,tai paankstino…Nes planai nuo Birzelio buvo?

 236. Marius - 2013 05 9, 10:26

  Tel Avivas

  Išvykimas
  Savaitės dienos Laikas Skrydžio Nr. Kompanija Galioja
  -2—– 00:35 LY 5164 El Al-Israel Airlines nuo 2013-06-04 iki 2013-09-03
  Atvykimas
  Savaitės dienos Laikas Skrydžio Nr. Kompanija Galioja
  1—— 23:25 LY 5163 El Al-Israel Airlines nuo 2013-06-03 iki 2013-09-02
  Cia is VNO vasaros sezono tvarkarascio.Na belieka pasidziaugti,kad gerai sekasi(nes menesi paankstino tikrai ne siaip sau).Bandziau ieskot kada pernai pradejo tai jei neklystu Birzelio 20d.?

 237. Jurgis - 2013 05 9, 10:30

  Tai matyt nuo birželio 3 d. reguliarieji (El Al-Israel Airlines nuo 2013-06-03 iki 2013-09-02), o nuo šiandien – užsakomieji. Bet ar tie užsakomieji papildomai reguliariesiems, ar nuo birželio 3 d. tiesiog susilies su reguliariaisiais ? Nes atvykimo dienos tai skirtingos – šiandien ketvirtadienis, reguliariųjų atvykimas – pirmadieniais.

 238. Marius - 2013 05 9, 11:50

  Kiek i sona nuo aviacijos,bet is susisiekimo srities
  Balandį tarp Vilniaus ir Minsko (Baltarusija) keliavo beveik 25.000 keleivių, arba 18% daugiau nei tą patį mėnesį 2012-aisiais.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/5/9/siemet-lietuvos-gelezinkeliais-pervezta-4-5-daugiau-keleiviu#ixzz2SmsGfVhU
  Na 18% augimas tikrai didelis… Dabar rieda 2xdienos Baltarusiu traukiniai,o si menesi prades ir musiskiai LG su 1xkasdien.Kas dar patogiau bus.

 239. Simonas Bartkus - 2013 05 9, 11:53

  Traukiniu iš Minsko į Vilnių beveik tiek pat kiek iš Londono į Vilnių lėktuvu :)

 240. Al - 2013 05 9, 13:04

  Paskutiniame VNO naujienlaiškyje yra šiek tiek statistikos už pirmus 4 mėnesius:
  1.LON – 114 315
  2.FRA – 55 383
  3.RIX – 49 686
  4.OSL (visi oro uostai) – 42 412
  5.CPH – 39 011
  6.MOS – 38 537
  7.BGY – 33 952
  8.WAW – 25 433
  9.BVA – 25 310
  10.HEL – 25 012

  Simonai gal turi pernai metų statistiką, kad palygininti?
  Aišku ir be to matosi, kad Oslas augimo tempais neaplenkiamas :)

 241. Marius - 2013 05 9, 13:15

  Ir toliau „sekmingai“ Dublinas mazeja…Jau net nebepatenka i 10tuka :(

 242. Al - 2013 05 9, 13:21

  Dublinas teturi 3 savaitinius reisus. Labai netoli WAW, BVA ir HEL dar turėtų BCN ir CIA/FCO , visi turi panašų capacity.

 243. Marius - 2013 05 9, 13:59

  Nuo Birzelio men ,kedziu skaicius, i Norvegija isaugs mazdaug 30%.Dides nuo dabar esamu 15 iki 20 savaitiniu skrydziu.I Osla lieka tiek pat.Dasides 1papildomas i Bergen’a ir po 2xweekly Trondheim’as su Alesund’u.Manau Norvegija bus 2tra pagal populiaruma salis po UK.Dabar dar Vokietija kiek suprantu tvirtai laikosi 2oj vietoj…
  Tuo tarpu UK po Ryanair perkelimo mazes 5xweekly (Ryanair perkelia 7x,Wizzar’as 2x dadeda)…Dabar skrenda 29 ,o liks 24.

 244. Jurgis - 2013 05 9, 14:00

  Air Lituanica skelbiasi per pirmuosius metus planuojanti pervežti apie 188 tūkst. keleivių, arba beveik 16000 per mėnesį. Tai gal bent Briuselis ir Amsterdamas įtilps į tą VNO dešimtuką. Nors kažkaip tai neįtikėtinai atrodo, kad galėtų išstumti HEL arba WAW.

 245. Al - 2013 05 9, 14:07

  WAW tkrai neišstums, juk prisideda trečias savaitinis reisas nuo birželio. O ir Finnair vasaros piko mėnesiais bus 3x weekly.
  Dar viena kryptis, kuri stipriai kils bus Kijevas, tikrai turėtų kilti į Top 10.
  Pernai man rodos dar ir TLL buvo dešimtuke, bet tai buvo iki Estonian persitvarkymo :)

 246. Simonas Bartkus - 2013 05 9, 14:09

  Panašu, kad paskelbtoje lentelėje VNO „pamiršo“ sujungti CRL ir BRU reisus, nes jie kartu patektų į dešimtuką :)

 247. Jurgis - 2013 05 9, 14:16

  Jo, tikrai, man labai keista atrodė, kad nėra Briuselio. Beje, būtų įdomu pamatyti ir žemiau 10-uko esančius skaičius. Pvz. kaip dabar Kijevui sekasi.

 248. Marius - 2013 05 9, 14:20

  http://simonas.bartkus.lt/blog/2012/09/12/vilniaus-oro-uostui-kalendorine-vasara-buvo-rekordine-dvizenkliais-procentais-augo-visi-lietuvos-oro-uostai/
  Siek tiek pasiknaisiojau.Cia prejusios vasaros populiariausios kryptis.Na pasikeitimu tikrai daug:)

 249. klaustukas - 2013 05 9, 15:37

  @Simonas – gal butu galima naujos longhaul statistikos is VNO?

 250. Vygis - 2013 05 9, 16:21

  man tai šiek tiek juokinga… 50 % komentarų džiūgavimai kur ant kokio winglet’o logo uždėt ir ar darašyt .com prie logo ar ne :) kada skraidyt pradės? birželį – liepą? belieka paklaust: kurių metų? :)jei šių, tai tai kur tvarkaraščiai amadeuse ir galilleo, su tokiais apsisukimais ne tik 80 vietų neužsikraus, manyčiau ir 30 būtų per drąsu nebent bilietus į orą mėtysit ir kas nors juos reikia/nereikia gaudys…

 251. Vygis - 2013 05 9, 16:41

  Įdomumo dėlei pasižiūrėjau kaip sekasi SN su BRU – VNO -BRU liepos mėnesį… nu ką, AirLITUANICAI siūlyčiau tokį tvarkaraštį: liepos 2, 3, 26 ir 29 :), nes visom kitom SN 319-likas tuščias arba pustuštis…

 252. oxs - 2013 05 9, 17:06

  Yra tiesos Vygio mintyse. Pvz., kad ir labai norėčiau, nes sutampa kai kurios paskelbtos kryptys, ‘sudalyvauti’ air Lituanicos skrydžiuose šiemet ko gero negalėsiu. Nes jau planai sudėlioti ir skrydžiai užsakyti. Nebent extra kelionė išlįs.

 253. Jurgis - 2013 05 9, 17:39

  „WOW air“ skris iš Kauno ?

  Kauno oro uostas išbrido iš nuostolių
  http://vz.lt/article/2013/5/9/kauno-oro-uostas-isbrido-is-nuostoliu#ixzz2SoITnZjt

  Registrų centro duomenimis, valstybinės įmonės „Kauno aerouostas“ grynasis pelnas praėjusiais metais siekė 142.864 Lt, palyginti su 2011 metais patirtais 626.034 Lt nuostoliais. 2010 m. bendrovė patyrė 1,7 mln. Lt, 2009 m. – 2,6 mln. Lt, 2008 m. – 6,5 mln. Lt nuostolių.

  Bendrovės pajamos pernai augo 8% iki 9,33 mln. Lt (2011 m. – 9,26 mln. Lt).

  Šiuo metu iš Kauno oro uosto keleivius skraidina trys kompanijos: „Ryanair“, Islandijos „WOW air“ ir Latvijos „Air Baltic“.

 254. Marius - 2013 05 9, 17:55

  WOW puslapyje parduodami bilietai i Vilniu.Cia KUN arba spaudos klaida

 255. klaustukas - 2013 05 9, 17:59

  Gal cia tiesiog pirmas socialdemOkratu segmentavimo pavyzdys

 256. Mėgėjas - 2013 05 9, 18:52

  Vakar teko tiesioginiu iš Stokholmo parskristi, tai Saab 2000 buvo užpildytas 100%. Gal visgi Stokholmas dar yra viena iš realesnių krypčių jau šiemet?

 257. P - 2013 05 9, 19:22

  Gristant prie baltarusu kelioniu per VNO, puikus pvz siandien 09MAY13 VNO-EIN, Booked 180 1, is ju lygiai 100 baltarusu grupe, na ir dar keletas pavieniu baltarusu grupeliu po 2-4 zmones. :)

 258. mikas - 2013 05 9, 19:26

  Flightradar24 sako kad atlekia ELY5164 iš CDG į VNO. o lekia žydeliai. kas čia atvyksta?

 259. Marius - 2013 05 9, 20:38

  Pagal VNO naujienlaikrasti siandien prasideda skrydziai i Tel Aviva.Tai visko gali buti ,kad ir tuscias atskrenda…

 260. Simonas Bartkus - 2013 05 9, 21:24

  Šį sekmadienį iš Vilniaus tradicinių į Vakarus skraidinančių vežėjų tik „airBaltic“ turi laisvų vietų. Visi SAS, LOT, Lufthansa, brussels airlines, Austrian reisai fully booked, kai kurie reisai turi ir „overbookus“ bei laukiančiųjų sąrašus.

 261. Paulius - 2013 05 9, 21:32

  O kokia proga toks sujudimas?

 262. Karolis - 2013 05 9, 22:12

  Vadinasi reikia traukti spotinimo aparatura ir lekt prie oro uosto – mazu upgrade gali but :)

 263. Jonas - 2013 05 9, 22:30

  Kalbant apie Air Lituanica kryptis, tai įdomu, kodėl tarp kandidatų nėra Ciuricho? Juk tai būtų pirma kryptis į Šveicariją, į vieną iš TOP15 didžiausių Europos oro uostų, ir, bendradarbiaujant su Swiss, galėtų būti pasiūlyta daug įvairių jungimo galimybių?

 264. Audrius - 2013 05 10, 08:06

  Turkish reisai iki liepos irgi visiškai pilni. Tiesa, nežinau, kiek jie vietų išskiria TLL.

 265. Jurgis - 2013 05 10, 08:34

  Slovenija parduoda Adria Airways ir Ljubljana Airport

  Slovenia To Sell National Carrier To Avert Bailout
  http://www.aviationbrief.com/?p=12722

  Slovenia on Thursday pledged to sell its national airline and 14 other state firms under a crisis package to avert an international bailout.

  Finance minister Uros Cufer said the sale would include flag carrier Adria Airways and Ljubljana Airport. The state would not retain any blocking stake in the companies.

  Mr Cufer said the package would result in total savings of around EUR€1 billion (USD$ 1.3 billion) in spending cuts and revenues.

 266. Jurgis - 2013 05 10, 10:58

  Kas dėl Turkish, tai labai gerai, kad gerai pildosi. Gal greičiau bus atskirti Talinas ir Vilnius.

 267. Boeing - 2013 05 10, 12:34

  @Karolis. Na štai, LH pietiniam reisui atsiunčia gražuolį Airbus 321.

 268. Linas - 2013 05 10, 13:26

  Ar kas turi pasijungimą prie newstodate???
  2013-05-10: Lithuanian/US Boeing 737 component base at Vilnius

 269. mikas - 2013 05 10, 13:28

  Nu vat leidosi virš Antakalnio, tas LH airbusas. Lėktuvas kaip lėktuvas, nieko keisto ar įdomaus.

 270. Žygimantas - 2013 05 10, 13:49

  Pastaruoju metu LH dažnai dienos metu atsiunčia A321. Ir nežinau ar specialiai, ar tik taip gaunasi, bet atskrenda šis: http://www.airliners.net/photo/Lufthansa/Airbus-A321-131/2232426/L/&sid=87e3091678b63abe3acd986d06889b29

 271. Augustinas Žemaitis - 2013 05 10, 13:52

  Na jeigu Turkish jau išparduoti tikrai bilitai iki leipos, tai matyt per mažas kainas nustatė / netinkamą gradaciją…

 272. Simonas Bartkus - 2013 05 10, 13:52

  Kad yra pas Turkish vietų iš Vilniaus į Stambulą. Netgi gana žema kaina kai kurioms dienoms – €288 roundtrip su viskuo.

 273. Karolis - 2013 05 10, 13:54

  @mikas. Nepiktai: tavęs ir tankas Antakalnio gatvėje nenustebintų :)
  Ką galbūt mėgino pasakyti Simonas – Fully booked tradiciniai vežėjai parodo rinkos potencialą. Yra dienų kad išskristi iš Vilniaus Vakarų kryptimi yra sudėtinga. Tokie mini upgrade tą situaciją sprendžia vieno skrydžio metu, tačiau iš šalies – tai žavūs Lietuvos aviacijoje momentai, kuomet Vilniuje tupia didesni orlaiviai, dėl to vėliavų kelti tikrai nereikia.

 274. Jurgis - 2013 05 10, 14:17

  airBaltic su KLM paleido pigių bilietų akciją į JAV ir Kanadą iš Rygos. Akcija trunka iki 2013 m. gegužės 14 d. O gegužės 15 d. nusimato Air Lituanica launch, galimai su KLM partneryste. Ar nėra čia airBaltic’o speciali akcija užbėgt įvykiams už akių ir susirinkt potencialius Lietuvos klientus šiai krypčiai ? Iš kitos pusės, kaip gražu būtų, jei Air Lituanica galėtų startuot su panašia akcija. Jau ir taip viskas vėluoja.

 275. mikas - 2013 05 10, 14:22

  Vat jei leistusi koks A330 arba B777, tai sakytum kad didesnis lėktuvas. Dabar gi, tas A321 yra viso labo eilinis VW Sharan’as :)

  O tankus irgi mačiau ir prisimenu puikiai, ne taip senai tai ir buvo.

 276. Linas - 2013 05 10, 14:33

  mikai – dauguma juos prisimena …
  sutinku, kad įspūdį paliktų 330 (kuris ne taip jau seniai buvo) on 777 – realiai butu superinis dalykas… pamenu, kaip bėgom į išvykimą pažiūrėti kinų 747, dar nebuvo naujos terminalo dalies ir galėjome žiūrėti pro terminalo langus…
  kita vertus, visi mes taip greitai priprantame prie gerų dalykų, kurie įsigilinus yra tikrai nemažas pasiekimas VNO… :)

 277. klaustukas - 2013 05 10, 17:18

  labai idomu, kuo bus uzbegta uz akiu akcija iki geguzes 14d avialinijoms, kurios skraidys GAL nuo liepos ar birzelio?

 278. Jurgis - 2013 05 10, 17:23

  Aš įsivaizduoju, kad, kaip paprastai ir būna, tą pačia dieną prasidės ir bilietų pardavimas, t.y. gegužės 15 d. iškart po Air Lituanica pristatymo galima bus pirkt bilietus į paskebtus maršrutus. Na, klausimas aišku atviras, ar tai išvis įvyks.

 279. Simonas Bartkus - 2013 05 10, 17:30

  Jurgis sąmokslo teorijų kūrėjas :) Kelionės periodas nuo spalio nurodytoje akcijoje :)

 280. Jurgis - 2013 05 10, 18:05

  Ne, nėra jokios čia sąmokslo teorijos, bet kad Air Lituanica atims iš airBaltic dalį keleivių, konkrečiai į Amsterdamą, tai faktas. O dėl akcijos, taip, kelionės periodas nuo 2013 m. spalio 1 iki gruodžio 13 d. Bet tai normalu, gi nepadarysi akcijos kelionei nuo gegužės 15 d. iki 30 d., nes tos pigiausios kategorijos bilietų KLM jau neturi, jie parduoti dar žiemą.

 281. Nerius - 2013 05 11, 01:18
 282. zigga - 2013 05 11, 10:29

  Savaitgalio paskaitymui įdedu keletą įdomių detalių apie Vilnių iš KLMdotcom Destination Guide Vilnius. Kažkam labai patiko Šnipiškės.
  Taxis are found outside Arrivals. Journeys into Vilnius take about 15 minutes and cost around Lt3-4 (there is a higher mileage rate at night). Make sure the meter is running and tip around 10% if the driver is courteous; some drivers speak English.
  Vilnius flight tickets take visitors to the charming historic Old Town offering culture and late-night dining. The trendy Šnipiškes district lies north of the Neris river.
  Flights to Vilnius take visitors to world-class clubs and bars in the Old Town. Pubs and cafés in up-and-coming Šnipiškes open late into the night. Classical music fans need look no further than the Congress Palace for their entertainment.

 283. Oxs - 2013 05 11, 11:14

  Įdomu kaip airLituanica spręs vėlavomų klausimus, juk dieną užtrukęs lėktuvas kažkur, pvz. dėl oro sąlygų, ir nespėjantis į AMS jungiamuosius skrydžius bus didelė bėda. Taip pat lėktuvų maintenance’ai. Juk atsarginių lėktuvų nėra.

 284. Marius - 2013 05 11, 12:05

  Situo atveju visai nieko naujo.O kuri is mazu ir vidutiniu a/k turi laisvu lektuvu nenumatytiems atvejams?Niekas nelaiko lektuvo su pilotais atsargoj, jei kas nors nutiks.
  Jei neklystu,del oro salygu atsaukti skrydziai is vis ne a/k problema..Cia jau jei keleivis draudima turi tai pasiseke,o jei rizikavo tai nudege.Del lektuvo gedimo ir pan ,velavimai kaip ir visur pagal nustatytus ES normatyvus.

 285. Augustinas Žemaitis - 2013 05 11, 17:51

  @zigga – formaliai visas Naujasis miesto centras – irgi Šnipiškės (su VCUP, PC Europa, Forum Palace, NDG, sakurų parku ir kt.)

 286. mikas - 2013 05 12, 21:53

  Nagi, gudrieji kurmiai, atsakykite man, kas čia per girto pijoko numyžta skrydžio trajektorija…

  http://www.flightradar24.com/data/flights/fr3466

 287. Patikimasis - 2013 05 12, 22:08

  Orlaivio kapitonas neskrenda „pagal akį“ orlaivio skrydis kontroliuojamas prietaisu, o prietaisai vadovaujasi SID’ais ir STAR’ais, gali susirasti daugiau info internete, jei kada skrisi virš ramiojo vandenyno, tai skrydžio ilgis yra kartais net keletu tūkstančių milų daugiau vien dėl to kad skrendant yra parenkamas maršrutas kad orlaivis turėtų atsarginių parankinių oro uostų ir t.t.

 288. mikas - 2013 05 12, 22:22

  Nesupratau nieko, iš tamstos parašymo. Lygini skrydžius virš vandenyno, su skrydžiais virš žemės su kaip minimum 5 oro uostais, 200 km spinduliu.

 289. Mindauqas - 2013 05 12, 22:35

  @mikas, gal audros debesys buvo, nes panašiu metu lietų prognozavo. Rytoj gal kas tiksliau pasakys.

 290. mikas - 2013 05 12, 22:44

  Tai kad virš Kauno tyku ir ramu, velniai žino, ko jis čia nuo Alytaus užsuko link Kauno, paskui link Ukmergės ir tada dėjo į Vilnių. Gal ką ir aplenkė, biesas žino. Tiesiog pasiteiravau.

 291. Andrius - 2013 05 13, 07:55

  to mikas – 2013 05 12, 22:44

  Audros debesis apskrido. Vasara, esant audroms, visokie tokie manevravimai gana dažnai pasitaiko.

 292. mikas - 2013 05 13, 09:32

  Dėkui.

 293. Al - 2013 05 13, 10:45

  Austrian šiandien a319 atsiunčia, ar tik nebus pirmas kartas per gana ilgą laiko tarpą?

 294. Jurgis - 2013 05 13, 10:50

  Estonian sugrįžta į VNO ?

  Lithuania Shows Interest in Estonian Air
  http://news.err.ee/economy/06aca619-e81d-43af-a494-782d21d50f80

  With Lithuania’s presidency of the Council of the European Union drawing closer, Estonian Air could play a role in providing Vilnius with more direct flights.

  The Lithuanian government has expressed an interest in short or long-term cooperation with Estonia’s national airline.

  Estonian minister of economy, Juhan Parts concurred that Estonian Air is flexible enough and has the resources to lend Lithuania a hand.

 295. Jurgis - 2013 05 13, 11:03

  Ar tai nėra indikacija, kad Air Lituanica launch gegužės 15 d. gali ir neįvykti ?

 296. juozas - 2013 05 13, 11:52

  Galbut tai yra tokia pat akcija, nukreipta pries airLituanica kaip ir aiBaltic KLM?

 297. Marius - 2013 05 13, 11:58

  Baigiam panikuot,visu pirma cia tik snekos:)) Is nuostoliu neissikapstantys Estonian puls i Lietuva zlugdyti naujos a/k.Tam gi reikalingos lesos,jie atsisako lektuvu…Niekaip nesueina galai:)))
  Kitas dalykas,kokiu tikslu jiems kiltu noras zlugdyti AirLituanica.Gi jokios gresmes,jokios konkurencijos.Cia jei kas ir butu suinteresuotas tai Airbaltic,bet ir ju padetis nera gera ,kad kariausti:))

 298. Vytautas-NT - 2013 05 13, 12:48

  Aš tai gal norėčiau užduot klausimą kiek iš kitos sferos. Wizz nauja rankinio bagžo politika gyvuoja jau beveik metus. Ar galima įvertinti tokios politikos pasekmes? Ar tiesiog visi pradėjo mokėt po 10 EUR? Ar ženkliai padidėjo registruoto bagažo paklausa?

  Kitas su skraidymu susijęs klausimas- maisto politika. Greit UtAir bus bene geriausiai maitinantis vežėjas ekonominės klasėj iš Vilniaus.

  Kiek suprantu maisto atveju veikia mąsto ekonomija? Nes sutaupytų lėšų kiekis nedidelis (jei nedalint alkoholio, maisto paketo savikaina būtų,manau, 10 lt). Tada vienintelis išlošimas papildomas svoris, kurį vežamas maistas sudaro.

  Įdomu kokios koncepcijos dėl maisto galvoja laikytis AirLituanica.

  Šiaip aš visada maistą vertinau, kaip InFlight entertainment vidutinio nuotolio skyrdžiuose. Nes kol išdalini, kol šiukšles surenki, jau ir skrydis baigėsi…

 299. Jurgis - 2013 05 13, 13:14

  SM paskelbė, kad netrukdys kurtis Air Lituanica. Iš kitos pusės derasi su Estonian. Kodėl ? Matyt todėl, kad nemato garantijos, kad Lietuvos pirmininkavimo ES pradžiai startuos Air Lituanica ir ryškiai pagerės susisiekimas su Vilnium. Kitų priežasčių nematau. Gali būti, kad tokia sutuacija pagreitins bendros a/k įkūrimą, arba bent jau Estonian lėktuvo bazavimą VNO :

  In long-term perspective, a shareholding of the Lithuanian state in Estonian Air could be considered and the company could be partly based in Vilnius.

 300. Žygimantas - 2013 05 13, 13:26

  Kitas pasaulis: kodel iš vno.lt puslapio dingo „orlaivio modelis“? Užkniso specialistą suvedinėt orlaivį kas kart ar pamatė,kad nifiga nieko nežino, o speliot nekažką :D

 301. Linas - 2013 05 13, 13:26

  @Jurgis
  negi esi tiek naivus, kad tiki politikų paistalais? Juk Estų politikai tokie patys, kaip ir vietiniai :)
  Jiems juk reikia kažkaip parodyti, kad bando rasti išeitį ir sumažinti OV nuostolius, tai suprasdami, kad joks verslininkas neinvestuos į nuostoligą kompaniją, galvoja, kaip dalį nuostolio perkelti kažkam kitam… pvz. LT mokesčių mokėtojams :D

 302. oxs - 2013 05 13, 13:30

  Tai kad visiškai normalu ieškoti kokių nors skrydžių – jau liepos 1 d. ant nosies, o naujoji Air Lituanica dar net jokių leidimų neturi. Nekalbant apie bilietų pardavimų vėlavimus. Nebent viskas startuotų stulbinamu greičiu. Daugelis, įskaitant ir mane tikrai palaikys ir stengsis palaikyti Air Lituanica – bet tylėjimas ir gandus sukeliančio PIARo maišymasis (susisiekimo ministro radijo interviu, dabar čia šis pranešimas, CAA dviprasmiški pranešimai) žiniasklaidoje kol kas daro tik didelį blogą šleifą, kuris jau didėja geometriniu būdu. Laikas tai sustabdyti, jei Air Lituanica nenori aplipti gandais ir baimėmis iš potencialių klientų. Priešingu atveju bet koks startas bus palydėtas tų gandų stiprinimu ir sudarys nekokią aplinką.

 303. Marius - 2013 05 13, 13:41

  Kiek visi primirsot ,kad Kipras pirmininkavo neseniai…Pastarieji (kiek zinau) neturejo is vis tiesioginio i Briuseli ir niekas skandalo nekele.Ar girdejot dejavimus,kad sunku buvo nuvykti????Ne tik musu politiku,bet ir kitu ES saliu dejavimus?
  Zmones nera to super didziulio poreikio…Jei butu ta milziniska paklausa tai Belgai patys dadetu antra reisa,bent jau tam pusmeciui.Jie gi ir dabar skraido,kad poreikis yra ,kad pelna daro.O ne del noro padeti Lietuviams :)))
  Ka as noriu pasakyt…Labai gerai butu AirLituanica tiesioginiai skrydziai,bet nebutu jokios katastrofos jei ir neskristu.
  Jau ir dabar mes pvz uz Kipra geresni susisiekima turim,nei pastarieji pirmininkaudami turejo.Ir tik nereikia sakyt,kad Kipras mums ne lygis.Ne viskas pagal gyventoju skaiciu ziurima.

 304. expertas - 2013 05 13, 13:42

  Pritariu Vytautui-NT, dėl Utair maitinimo – tikrai geras pasirinkimas, ypač palyginus su Aerofloto „pusryčiais“ 5 val. ryto. O vat Air Lituanica tikrai nesistengsiu palaikyti, nes tai ne vietoje ir ne laiku sukurtas dirbtinis reikalas, turintis tikslus visiškai nesusijusius su komercine aviacija (o greičiau su komercine politika).

 305. jonas - 2013 05 13, 18:29

  geras pastebjimas – „komercine polika“ :))
  o gal „politine komercija“..
  Mariau, noreciau paklausti kokioj srity tu dirbi, jeigu ne paslaptis :-)?

 306. Jurgis - 2013 05 13, 19:07

  Įdomu, kas iš Air Lituanica šiuo metu dalyvauja Routes Europe 2013 (Budapest, Hungary – 12 to 14 May 2013) konferencijoje ? Tai taip gaunasi, kad pradžioj Air Lituanica prisistatys Budapešte, o tik kitą dieną, grįžus iš konferencijos – Vilniuje. Jei tai įvyks išvis ?

 307. Šarūnas - 2013 05 13, 19:18

  Kiek mačiau Twitter, Simonas ten. Jeigu pradės nuo ten gal netgi geriau, gal kokia PPT dar bus.

 308. Jurgis - 2013 05 13, 19:23

  ROUTES EUROPE: Air Lituanica to Start Operations from July 1
  Posted 13 May 2013 15:05
  http://www.routesonline.com/news/29/breaking-news/198927/routes-europe-air-lituanica-to-start-operations-from-july-1/

  New Lithuanian regional airline Air Lituanica plans to begin operating its first routes to Brussels, Amsterdam and Berlin from July 1, The HUB can reveal. The niche business carrier will begin flying from its Vilnius base for the first time once its first two leased Embraer E170 and E175 jets are delivered, its Chief Commercial Officer, Simonas Bartkus, said at Routes Europe in Budapest.

  “Our first destinations are going to be Brussels, Amsterdam and Berlin and also later going to operate to Munich, Prague and then Moscow. These six destinations should be good for a start,” he said. Bartkus said the carrier planned to expand its fleet to five in the future but would stick to regional jets of a maximum of 185 seats.

  He said the vision was not for Air Lituanica to become the new national carrier of Lithuania, but to be a regional airline connecting Vilnius with points in western Europe, Scandinavia, Russia and CIS with small jets on high frequency rotations and with a two-class product to attract corporate traffic. Tickets will be offered with online bookings and on GDS and in the future the carrier may look at even smaller aircraft orders to serve thin business routes, especially to Scandinavia, Lithuania’s biggest trading partner.

  “We are going to offer two classes, service level travel, which will be like economy with check in and luggage allowance, somewhere between economy and economy plus. Then there is premium class, which is more like first class and includes fast track,” he said.

  Bartkus said the airline was keen to partner with airlines not represented in Lithuania’s market, such as Air France, airberlin, Czech Airlines and KLM, while Air Lituanica’s shareholders were likely to be open to the idea of investment from a bigger partner in the carrier.

  (by Oliver Clark, Editor – Routes News)

 309. Mindauqas - 2013 05 13, 19:25

  @Jurgis, patvirtinta – „Air Lituanica“ spaudos konferencija vyks gegužės 15 d., trečiadienį, 10.00 val.

 310. Jurgis - 2013 05 13, 19:27

  Na tai kaip ir viskas aišku, ir visos 6 kryptys taip pat. Klausimas tik – kada bilietai pasirodys prekyboje.

 311. Jurgis - 2013 05 13, 19:31

  Tai Berlynas bendradarbiaujant su airBerlin ? Good !

 312. Šarūnas - 2013 05 13, 20:10

  Maskva… mhm, tai reiškia, kad ko gero prarasim kažką iš esamų vėžėjų. Pirmoje vietoje Transaero. Labiausiai gaila būtų po tokios pertraukos grįžusio Aeroflot’o. Patys atidėjote planus dėl Kijevo, kas skatina tokį optimizmą jau perpildytoje MOW kryptyje? Nebent jau yra tikrai žinoma, kad kažkas trauksis 100%.

 313. expertas - 2013 05 13, 20:28

  MOW kryptyje labiausiai nukentėtų Transaero, Aerofloto jau neišmuši, kai jis skraido su artipilniu A321. Gal kažkiek nukentėtų Utair, tačiau realiausia, kad pralaimėjusioji bus pati AL, nes ji neturės stipraus užnugario.

 314. profanas - 2013 05 13, 20:39

  o kas nustate, kad AL negali bendradarbiauti su Aeroflot, siulydama antra reisa per diena su codeshare?

 315. Deivis - 2013 05 13, 21:17

  Belieka sužinoti tvarkaraščius, ar bus codeshare su didžiaisiais ir kada bilietai bus prekyboje. Sėkmės!

 316. Jurgis - 2013 05 13, 21:35

  O Miunchenas visiškai point-to-point ?

 317. Jurgis - 2013 05 13, 21:47

  2013-05-13 18:14:12
  „Air Lituanica“ spaudos konferencija

  Maloniai kviečiame Jus į oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ spaudos konferenciją, kuri vyks gegužės 15 d., trečiadienį, 10.00 val. „Novotelヤ viešbučio Baltijos salėje (Gedimino pr. 16, Vilnius).

  Konferencijoje dalyvaus „Air Lituanica“ direktorius Erikas Zubrus ir Komercijos direktorius Simonas Bartkus. Jie pristatys „Air Lituanica“ kompaniją, jos šiandieninę situaciją, kuriamą produktą ir verslo planus bei pirmąjį skrydį.

  Apie dalyvavimą prašome pranešti el. paštu sandra.meskauskaite@airlituanica.com arba telefonu 370 693 67485

  Iki pasimatymo!

  Linkėjimai,
  Sandra Meškauskaitė
  Komunikacijos vadovė
  370 693 67485

 318. AL - 2013 05 13, 21:51
 319. padanga - 2013 05 13, 22:01

  Nelabai matau reikalo skraidyt į Moskvą, bet matyt labai daug norinčių ir nostalgiškų imperijos laikams. Reiškia į Paryžių ir Ciurichą skraidys Estų Oras :)? Dėl thin business routes aš šiek tiek abejoju, kaip ir dėl verslo plano tapti regional oro linija su mažiukais lėktuvėliais. Ką gi, sėkmes.

 320. Donatas - 2013 05 13, 23:20

  Sandra Meškauskaitė – ex Vilniaus oro uosto ryšių su viusomene skyriaus vadovė?

 321. Paulius - 2013 05 14, 06:03

  Dienos šviesą išvydo pirmas pilnai surinktas ir jau nudažytas bei už poros savaičių banduomuosius skrydžius pradęsiantis A350. Tikras gražuolis:

  http://atwonline.com/airframes/airbus-rolls-out-first-painted-a350-xwb

  http://www.bloomberg.com/news/2013-05-13/airbus-a350-rolls-out-of-paint-shop-to-ready-test-flights.html

 322. mmm - 2013 05 14, 09:17

  man ir keista delk Maskvos ar ne geriau is Pyterio turistus traukti?

 323. sas pletra - 2013 05 14, 09:23

  Š.m. balandžio 1 d. pradėjusi skraidinti keleivius tarp Vilniaus ir Stokholmo, Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS nuo š.m. rugpjūčio 19 d. padvigubins skrydžių skaičių šiuo maršrutu – vietoj dabar vykdomų šešių, bus 12 skrydžių per savaitę, t.y. po 2 skrydžius darbo dienomis, o šeštadieniais ir sekmadieniais – po vieną.

  „Sulaukėme ypač didelio mūsų verslo keleivių susidomėjimo SAS maršrutu Stokholmas – Vilnius, todėl vasaros pabaigoje, daugeliui grįžtant į darbus po atostogų, didiname skrydžių skaičių šiuo maršrutu“, – teigia SAS vadovė Baltijos šalims Rūta Jucienė.

  SAS lėktuvai darbo dienomis Stokholmo Arlandos oro uoste kils 9:35 ir 14:45 val., o iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto išskris 12:45 ir 17:55 val. Šeštadienį ir sekmadienį išvykimo laikai šiek tiek skirsis. Skrydžiai maršrutu Stokholmas – Vilnius bus vykdomi 50 vietų „SAAB 2000“ lėktuvais, skrydis truks apie 1 val. 30 min. Bilietus į naujuosius reisus bus galima įsigyti nuo gegužės 20 d.

  Papildomų reisų į Stokholmą dėka keleiviai iš Vilniaus turės daugiau patogių jungčių su įvairiais Europos miestais – Briuseliu, Londonu, Paryžiumi, Amsterdamu, Mančesteriu, taip pat su miestais Švedijoje ir Suomijoje.

  SAS Lietuvoje šiuo metu vykdo 19 skrydžių per savaitę iš Vilniaus į Kopenhagą bei 13 skrydžių per savaitę iš Palangos į Kopenhagą. Š.m. balandžio 1 d. SAS pradėjo skraidinti keleivius iš Vilniaus į Stokholmą 6 kartus per savaitę. Viso oro bendrovė Lietuvoje šiuo metu vykdo 38 skrydžius per savaitę, o nuo š.m. rugpjūčio 19 d. šis skaičius išaugs iki 44.

 324. Jurgis - 2013 05 14, 09:30

  Tai Stokholmas nuo Air Lituanica planuojamų ateities krypčių irgi atkrenta. Na ir šiaip, dar nepradėjusi skraidyti bendrovė supras kas yra konkurencija. Gal ir gerai. Daugiau realybės planuose ir veiksmuose bus.

 325. Vytautas-NT - 2013 05 14, 09:36

  Su Maskva reikia neužmirš miesto specifikos- oro uostai yra skirtingose miesto vietose, o susisiekimo kokybė, ne kaip Londone (nors jau visur atsirado traukiniai) Todėl daliai žmonių Vnukovo ir Domodedovo oro uostai bus patogesni nei šeremetjevo.

  Aišku miestas didelis, verslo ten skraido nemažai, tad gal vietos nedideliam lėktuvui dar ir atsirastų.

  Man tai daug įdomiau nuskambėjo teiginys apie lėktuvus iki 185 vietų. Jie planuoja A320 įsigyt? Ar irgi prie Bonbardier Cseries gerbėjų prisijungs.

  Na o teiginys, kad jie nebus nacionalinis vežėjas, tai toks nelabai pagrįstas. Pasižiūrėjus į kokius Bosnijos, Makedonijos ar Slovėnijos nacionalinius vežėjus (ar tą pačią Estobniain Air) didelio skritumo nuo su Air Lituanaica nematyti. Na strato atveju bus mažesnis veikėjas ir tiek..

 326. Mindauqas - 2013 05 14, 09:46

  Na ką, pirmasis Air Lituanica pravalas, tik vargu, ar vadovai tą supras ir pripažins. Bent jau sau.
  Kadangi Air Lituanicai Lietuvos rinka nėra svarbi, tai apie savo planus pirmiausiai išsamiai papasakojo Budapešte. Labai nesinori tikėti, kad tarp vadovų vis dar gajus senovinis mąstymas „ai darom, ten vis tiek nieko daugiau iš Lietuvos nebus ir nesužinos“ – deja, kaip ir reikėjo tikėtis sužinojo ir parašė.
  Kaip reiktų jaustis Lietuvos žurnalistams šiame amžiuje, kai kiekvienas stengiasi būti pirmas pranešdamas išskirtines naujienas? Tuo pat metu (!), kai Lietuvos žurnalistai gavo kvietimus į po dviejų (!) dienų vyksiančią spaudos konferenciją, Air Lituanica vadovai išsamiai dėstė planus už tūkstančio kilometrų. Apie ką jiems rašyti atėjus į konferenciją, kurioje pristatoma šiandieninė situacija, kuriamas produktas ir verslo planai bei pirmasis skrydis, kai esminės naujienos jau paskelbtos ir aprašytos? Ar vėl bus bandoma suvilioti nemokamu skrydžiu, juk su tokiu pažiūriu aviakompanija bent vasarą laisvų vietų turės apsčiai…
  Aš suprantu, kad gali trūkti laiko, bet surasti laiko Lietuvai ir pirmiausia pristatyti planus būtent Lietuvoje, būtų kiekvienos savo pagrindinę rinką gerbiančios bendrovės reikalas. Tik ne Air Lituanicos.
  Kaip sakoma „way to go“, arba perfrazuojant „way to fly…“

 327. klaustukas - 2013 05 14, 09:51

  Vytautas-NT> yra didelis skirtumas nuo tu paminetu vezeju – AL nera valstybine imone

 328. Jurgis - 2013 05 14, 09:53

  Užtai šią naujieną pirmas paskelbė Rustourism tinklapis, įdėjęs puikią Air Lituanica lėktuvo iliustraciją :)

  Air Lituanica plans to begin operating
  http://www.rustourismnews.com/?p=23712

 329. Jurgis - 2013 05 14, 09:57

  Na štai, spaudos konferencija įvyko :)

  Pirmieji „Air Lituanica“ skrydžiai – liepos 1-ąją
  http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/pirmieji-air-lituanica-skrydziai-liepos-1-aja.htm

 330. Marius - 2013 05 14, 10:01

  Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS nuo rugpjūčio padvigubins skrydžių skaičių iš Vilniaus į Stokholmą. Vietoje dabar vykdomų šešių, bus 12 skrydžių per savaitę, t.y. po 2 skrydžius darbo dienomis, o šeštadieniais ir sekmadieniais – po vieną, pranešė skrydžių bendrovė.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/5/14/sas-dvigubina-skrydziu-skaiciu-is-vilniaus-i-stokholoma#ixzz2TFgRFjev

 331. Jurgis - 2013 05 14, 10:19

  Еврокомиссия не дает спасти Estonian Air
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/evrokomissiya-ne-daet-spasti-estonian-air.d?id=43311549

  Комиссия требует остановить запланированные „денежные уколы“ авиакомпании Estonian Air.

 332. Jurgis - 2013 05 14, 10:27

  Vueling pradeda skraidyt į Kijevą

  В аэропорт «Киев» начинает летать испанский лоукостер
  http://www.rustourismnews.com/?p=23734

  С 28 мая 2013 г. в Международный аэропорт «Киев» (Жуляны) начинает летать испанский дискаунтер Vueling Airlines. Это уже третья бюджетная авиакомпания, с которой аэропорт «Киев» подписал договор на авиационное обслуживание. Об этом сообщает пресс–служба аэропорта.

 333. Jurgis - 2013 05 14, 10:30

  Lufthansa, SAS Scandinavian Airlines end network cooperation
  http://www.aviationbrief.com/?p=12758

  Lufthansa and SAS Scandinavian Airlines will discontinue their network cooperation on routes between Germany and Scandinavia. Lufthansa will gradually transfer all European routes that bypass its Frankfurt hub and Munich to its low-cost subsidiary Germanwings by the fall of 2014.

  The codeshare agreement between SAS and Lufthansa remains unchanged as both airlines are Star Alliance members.

 334. Scharas - 2013 05 14, 10:46

  Ko jus parinates? Siandieninis verslas near lokalus, juo labiau tokioje rinkoje kaip Lietuva ir nematau nieko keisto, kad informacija pirmiausia eina ten. Nepamirskite, kad AL siuo metu reikia labia labia stengtis gerai pasirodyti didiesiems zaidejams, nes be bendru bilietu, o ateityje code-share sita kompanija vargu ar isgyvens. Jie nesitaiko I turistu veziojima, todel atitinkami ir veiksmai. Kas del Maskvos – logikos yra: galbut maskva near geras miestas tureti dideli srauta, bet tai yra geras miestas tureti dideli yield’a. Ypac jei kalbama apie verslo klase ir apie pvz. bendrus bilietus su AFL. Isvis kazkaip man klijuojasi, kad taikomasi I glaudzius santykius su Skyteam, nes vienintelis Air Berlin atstovauja One world

 335. Vytautas-NT - 2013 05 14, 11:06

  Na aš kažkaip galvoju, kad į Routes Europe, AiėrLituanica važiavo ne dėl spaudos konferencijos, o užmegsti kontaktus su kitais vežėjai ir, galbūt, paieškot investuotojų…

  O ką keičia prekonferencija Vilniuje. Gal užmiršome garsiąją BAS spaudos konferencija dalygvaujant susisiekimo ministrui. Tada ir lėktuvų skaičisu įvardintas, ir kryptys iki pat 2015 metų… Atsimenam kuo viskas baigėsi…

  O Lietuvai dabar svarbiausia ne abstraktus bla bla bla, bet bilietų pardavimo startas ir tvarkaraščiai. Nes kryptys, lėktuvų skaičius ir pan. jau buvo anskčiau paskelbta. Visos detalės akturalios tik šio blogo skaitytojams…

 336. Mindauqas - 2013 05 14, 11:48

  Tai tegul iš Budapešto ir skraido, jeigu tokia globali kompanija. Ir rinka didesnė:))
  Gali prisistatinėti, susitikinėti, kur nori ir su kuo nori, bet informaciją reikia (mokėti) valdyti.
  Detalės aktualios ne šio blogo skaitytojams ir ne žurnalistams, detalės aktualios bilietų pirkėjams, t.y. tiems, kas aviakompanijai ir neš pinigus. O jas dažniausiai perduoda žurnalistai, kurie po planų pristatymo spaudos konferencijos galbūt būtų sakę „wow!“, dabar į ją rinksis „na ką naujo pasakysit?“, o po to su tokiu nusiteikimu ir aprašys.

 337. Jurgis - 2013 05 14, 11:51

  Man nepatinka, atrodo viens kitam nepriestaraujantys sakiniai, bet tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tikrųjų yra sąlyga,- pradės skrydžius liepos 1 dieną, „kai tik kompanija sulauks dviejų nuomojamų „Embraer“ lėktuvų“. O jei nesulauks liepos 1 d. tų lėktuvų ? Tada pradės ar ne ? O jei sulauks anksčiau ? Kam ta sąlyga ? Jei pasiskelbi liepos 1 d., tai ir turi reikšti liepos 1 d. Antraip reikėtų skelbtis be jokios konkrečios datos – praėsim, kai gausim lėktuvus.

 338. Oxs - 2013 05 14, 11:59

  Ne iš gero gyvenimo taip vyksta. Oro vežėjo licenzijos nėr, susisiekimo licenzijos nėr, lėktuvų registruotų nėr kaip pasekmė. Ką pranešti? Tą patį kaip prieš metus? Nebent karštligiškai kas nors bus konkrečiai gauta ar padaryta. Priešingu atveju konferencija pavirs farsu. Katės maiše niekas nepirks. O jokios net mažiausios katės kol kas nėra.labai linkėčiau, kad ją kaip nors rytoj galėtų parodyti. Jei vėl vyks tik pažadų forma, tai tuomet jau visiškas pravalas artimiausią pusmetį. Pažadams yra savos ribos.

 339. Mindauqas - 2013 05 14, 12:10

  Kiek pamenu, tai Star1 ne su savo lėktuvu pradėjo skraidyti. Tai patirties jau yra.

 340. Scharas - 2013 05 14, 12:48

  O kodėl turėtu pradėti skraidyti iš Budapešto? Tai pagal tokią logiką jei renginys vyktų Dubajuj tai irgi reikėtų pradėt skraidyt iš Dubajaus? Spaudos konferencija Vilniuje apskritai reikalinga tada, kada bus aišku kada bilietai bus parduodami, nes bilietų pirkėjams visa šita informacija bus aktuali tik tada kai bus realiai galima nusipirkti bilietus, kada bus aišku tikslūs skrydžių laikai bei bilietų kainos. Kažkodėl smarkiai abejoju, kad perskaitęs žinutę laikraštyje koks nors verslininkas, kuriam reikia skristi pvz. į Amsterdamą liepos 12 d, sužinojęs, kad tuo metu jau skraidys AL, specialiai nepirks bilieto dabar ir lauks, kol pasirodys būtent AL bilietai. Galbūt įsidės į galvą kaip galimą alternatyvą, bet į galimų pirkimo alternatyvų shortlistą ji pateks tik tada kai bus aišku visos detalės.

 341. Jurgis - 2013 05 14, 13:17

  Ryanair’s O’Leary Seeks Europe Short-Haul Route Mastery
  http://www.bloomberg.com/news/2013-05-12/ryanair-s-o-leary-targets-short-haul-supremacy-in-europe-endgame.html

  Michael O’Leary, who built Ryanair Holdings Plc (RYA) into Europe’s biggest discount airline over two decades, pledged to stay another five years and render its dominance complete as competitors exit short-haul flying.

  O’Leary said he retains an interest in establishing a long-haul discount airline that would ferry passengers between five or so major European cities and about 10 in the U.S., spread evenly between the east and west coasts. The airline would operate under a different brand and feature a business class similar to that of Richard Branson’s Virgin Atlantic Airways Ltd., but with a less costly and more basic experience in coach.

 342. Vytautas-NT - 2013 05 14, 13:23

  Ką reiškia ne su savo? Star1 lėktuva išsinuomavo lizingo būdu. Tiesa, gal ji buvo ir Lietuvoj įregistravę. Antrą trumpai nuomavosi iš Aurelos.
  Taigi, jei lėktuvai wet-leasing tai išvis beveik ne problema.

  Beje, nesuprantu tų, kuriems nepatinka AirLituanica- prievarta į lėktuvą nieks negrūs. Galėsit neskraidyt…

 343. Karolis - 2013 05 14, 13:33

  Star1 pirmuosius skrydzius vykde su Aurelosn lektuvu.

 344. bu - 2013 05 14, 14:01

  Vytautas-NT – nu bet mano sumokami mokesčiai tai prievarta grūdami į šias oro linijas.

 345. Marius - 2013 05 14, 15:17

  @bu, tavo sumokėtų mokesčių šitoj kompanijoj gal 50 ct tėra jei bendrai paėmus. Tai gal nenubiednėsi.

 346. bu - 2013 05 14, 15:25

  @Marius neteisingas tavo požiūris, net 0,01 ct atveju viešieji pinigai reikalauja atitinkamo atskaitomumo, viešumo, skaidrumo, pagrįstumo, na ir visų tradicinių dalykų.
  Na bet kuriuo atveju sėkmės, įdomu kas čia gausis.

 347. Boeing - 2013 05 14, 16:23

  O kodėl niekas nesipiktino, kad net kelerius metus buvo mokami mokesčių mokėtojų pinigai Ryanair už skrydžius iš Kauno? Ir už ką jie buvo mokami? Už tai, kad jie pigiai skraidino emigrantus, emigrantų šeimos narius ir poilsiautojus į visokias maltas bei graikijas. Ir poilsiauti skraidino ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių gyventojus. Kas man iš to, jeigu aš jų paslaugomis nesinaudoju? Gal aš noriu skristi poilsiauti į Bulgariją, o ne Graikiją, bet niekas mano nuomonės neklausė.

 348. P - 2013 05 14, 17:16

  Simonai, o ar jau aišku, kokia antžeminio aptarnavimo kompanija aptarnaus AL keleivius VNO?

 349. Simonas Bartkus - 2013 05 14, 18:56

  P: taip, jau aišku.

 350. of. - 2013 05 14, 19:00

  Laukiu rytojaus AL spaudos konferencijos.Žinoma įdomiausia tvarkaraščiai ir kada bilietai bus pardavime.Tikiuosi jog bus pasakyta tiksli data,o ne tokios frazės kaip „artimiausia metu“ ar „netolimoje ateityje“. Sėkmės Jums.

 351. Gerardas - 2013 05 14, 19:11

  Jau yra Vikipedijoje apie AL

  http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Lituanica

 352. P - 2013 05 14, 19:12

  Simonai, ar tai bus LC? Ar kol kas išliks paslaptyj?

 353. Jurgis - 2013 05 14, 19:18

  @Gerardas
  http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Lituanica
  Parent company Government of Lithuania :)

 354. Al - 2013 05 14, 20:25

  Simonai, o tokia kryptis kaip ZRH buvo svarstyta ?

 355. Simonas Bartkus - 2013 05 14, 22:15

  Al: svarstymas nesibaigia pradinių krypčių paskelbimu.

 356. Mindauqas - 2013 05 14, 22:39

  O nuolaidos su „Vilniečio kortele“ bus?

 357. MJ - 2013 05 15, 08:02

  Wikipedia kaip visada nuostabus informacijos saltinis, hahaha! Cituoju Air Lituanica puslapi: „It was officially launched on May 1, 2013“. Ir sis faktas paremtas saltiniu Routes Online, kuris sako: „Official launch date – May 1, 2013“. Routes Online galetu dar pasiremti Wikipedia kaip savo saltiniu.

 358. Jurgis - 2013 05 15, 08:32

  Matyt visgi Air Lituanica launch yra šiandien tik todėl, kad trečiadienį Vilniaus miesto tarybai meras A. Zuokas pateiks savo darbų ataskaitą. O tai ataskaitai labai reikia Air Lituanica, kaip jau įvykdyto ir veikiančio projekto. Ar tikrai jau pasiruošta Air Lituanca startui, ar čia kol kas tik garsus bet tuščias A.Zuoko palaikymo PR šūvis ? Sužinosim jau už pusvalandžio.

 359. Mindauqas - 2013 05 15, 09:15

  6 kartai per savaitę vakarais į Briuselį nuo birželio 30 d.
  Nuo liepos 8 d. kasdien rytais į Amsterdamą.
  Bilietų prekybos pradžia birželį per GDS.

 360. Marius - 2013 05 15, 09:31

  Dabar berods 17:00 skrenda Belgai? Gal rytini/dienini buvo geriau daryt? Bet is kitos puses, gi i Shipoli ryte nuskridus,labai patogus jungimai…

 361. Marius - 2013 05 15, 09:34

  Kitas dalykas ,jei skrendi,is Briuselio .Is ten Belgai pakyla diena,o musiskiai grizines velai vakare.Bent jau jiems tai pasiseke:))

 362. Al - 2013 05 15, 09:41

  bus bendradarbiavimas su KLM nuo pat skrydziu pradzios?

 363. Tomas LT - 2013 05 15, 09:47
 364. Linas - 2013 05 15, 09:47

  gal yra žinių, kada puslapis startuos?

 365. Marius - 2013 05 15, 09:56
 366. Jurgis - 2013 05 15, 09:56

  @Tomas LT Kam buvo skirta ketvirta kėdė prie stalo ? Ji tuščia.

 367. Vytautas-NT - 2013 05 15, 10:06

  Anot gandų jie bilietus tikisi pardavinėt nuo gegužės 25 d., t.y. nuo licencijos gavimo.

  Na vakarinis Briuselis sunkiai konkuruos su SN. Laikas bus prakštiškai tas pats, o Airbus belgų patogesnis.

  Vienintelis realus žaidimas- vėlesnis išskrydimas iš Briuselio. Tačiau čia reikėtų taikyt į 19 val. ar dar vėliau.

  Su rytiniu Amsterdamu į Briuselį nespėsi (nebent pardavinėt jungimus su KLM)- nes traukinys 2,5 val.

  Natūralus klausimas- kuo jie užpildys dieną? Nes tarp Amsterdamo ir briuselio bus nemažas tarpas.

  Ar jie čia Berlyną kiš, ar Prahą, kur pirma skraidymas vyks į minusą..?

 368. Marius - 2013 05 15, 10:09

  Maskva tik Rudeni ..

 369. Jurgis - 2013 05 15, 10:31

  Ko tai abu Air Lituanica vadai labai pesimistiški ar pavargę atrodo. Viena tik Sandra Meškauskaitė šypsosi,- bet jai viskas dzin, ką reikės pranešti – tą praneš, atsakomybės jokios. Na o šiaip tai sėkmės, matosi, kad karštas ir atsakingas metas dabar. Viskas labai vėluoja, o jei dar kurioj vietoj pritrūks ir apyvartinių lėšų – tada viskas sustos. Nes nei apie FlyBe, nei apie kitus garsius investuotojus nebuvo pasakyta nei žodžio.

 370. Jurgis - 2013 05 15, 10:37

  Gal kas turit daugiau info apie UAB „Air Lituanica Club“ ?

 371. Mindauqas - 2013 05 15, 11:08

  Čia visi tie fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie po vieną akciją pirko.

 372. Jurgis - 2013 05 15, 11:27

  Na ir dar viena pastaba. Paruoškit pagaliau žiniasklaidai profesionalų media paketą su realaus modelio lėktuvo nuotraukom, logotipais, stuff nuotraukom, teisinga įmonės informacija etc. , nes dabar po spaudos konferencijos niekur nemačiau, kad būtų nors viena Embraer su Air Lituanica dizainu iliustracija. Jau nebekalbant apie tai, kai iliustracijai panaudojamas senas Air Lithuania rusiškas lėktuvas.

 373. Jurgis - 2013 05 15, 11:43
 374. mikas - 2013 05 15, 11:44

  Kolektyvas, padarom gerą darbą ir nepisam (ups…) smegenų, dėl visų dizainų ir kitų ten reikalų. Bet kokiu atveju, manau kad Simonas ir kiti ten esantys, geriau už mus žino ir nusimano. Alelliuja ir gero oro.

 375. Simonas Bartkus - 2013 05 15, 12:00

  Jurgi, į UAB „Air Lituanica Club“ susibūrę privatūs investuotojai, kurie investuoja 2,5 mln. litų į UAB „Air Lituanica“.

 376. Mindauqas - 2013 05 15, 12:07

  Simonai, kaip jau pastebėjo, atrodėte labai blogai. Tarkime, kad tai dėl darbų krūvio ir skrydžių iš Budapešto, o ne dėl to, kad netikite tuo, ką pristatote.

 377. Simonas Bartkus - 2013 05 15, 12:12

  Mindauqai, turbūt nuovargis. Laikas sveiku gyvenimo būdu pasirūpinti, jeigu jau taip išeina :)

 378. Mindauqas - 2013 05 15, 12:18

  Aš pagalvojau, kad greičiausiai dėl vėlyvų vakarykščių skrydžių. Bet per pvz. per Wizz Air konferencijas daug linksmesnis būdavai. Aišku, ir atsakomybės našta dabar kitokia:)

 379. Simonas Bartkus - 2013 05 15, 12:27

  Jurgi, šiandien įteikėm Embraerio nuotraukas ir kitą paketą, 15 minučių jau idėjo Embraer.

 380. Jurgis - 2013 05 15, 12:37

  Puiku. Simonai, ne iš blogos valios šios pastabos. Greičiau atvirkščiai,- noras, kad kuo geresnė ir sėkmingesnė pradžia ir įvaizdis būtų.

 381. Linas - 2013 05 15, 13:05

  Jurgi, aš suprantu, kad Tavo intencijos yra teisingos, bet tuo pačiu suprantu, kad Simonas norėtų pasakyti garsiąją F-1 piloto (Kimi’o)frazę:
  „leave me alone, I know what I’m doing“ ;)

 382. Mindauqas - 2013 05 15, 13:05

  Ko spauda neparašė:
  1. Pasak Simono, į Maskvą galima tikėtis po kelių mėnesių dėl procedūrų. Ir greičiausiai tai bus SVO oro uostas.
  Taigi, kaip kažkas jau minėjo, gali būti, kad bus bendrai su Aeroflotu.
  2. Lėktuvu utilizaciją planuoja 300 h/mėn
  3. Jeigu pasiseks, Air Lituanica gali turėti šaunų IATA kodą. Bet čia vos ne loterija, tai reikia palaukti.

 383. Linas - 2013 05 15, 13:06

  Mindauqai, tas šaunus kodas – TE? :)

 384. Aloyzas - 2013 05 15, 13:49

  LT kodas laisvas.

 385. Tomas LT - 2013 05 23, 08:39

  „Gegužės 23 dieną numatytas Civilinės aviacijos administracijos auditas, ar atitinkame visus keliamus reikalavimus, jei atitiksime turėsime oro vežėjų pažymėjimą“, – sakė E.Zubrus.

  TAI KAIP SEKASI? :)

 386. Suinteresuotas - 2013 05 27, 09:32

  Gal kas turi kokių žinių kaip einasi biurokratiją praeidinėti?

 387. adrianb.us - 2014 07 1, 07:39

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished
  to mention that I’ve truly loved surfing around your weblog posts.

  After all I will be subscribing in your rss feed and I am hoping
  you write again very soon!

Leave a reply