Ar dar gali ne-low-cost vežėjų srautas augti?

Pasibaigus pirmajam ketvirčiui, užmečiau akį į Vilniaus oro uosto populiariausių krypčių statistika – apžvelgsiu ir pakomentuosiu visas jas, daugiau dėmesio skirdamas ir šių krypčių „pasirodymui“ 2017 metais.

 1. Londonas (LTN 74 000 + STN 31 000) – 105 tūkst. keleivių

Bendrame pyrage, kas dešimtas keleivis iš Lietuvos (jei atmetam atostoginius maršrutus) keleivio į LTN. Panaši tendencija lieka ir šiemet. Kai 2017 m. balandžio mėnesį „Ryanair“ įjungė Vilniuje Lutono reisą, VNO-LTN linija absoliučiai atitrūko populiariausiųjų sąraše. Jau 2016 m. VNO-LTN maršrutas buvo pats populiariausias su 230 tūkst. keleivių per metus, o 2017 m. – jau 243 tūkst (augo, nepaisant Vilniaus oro uosto uždarymo). Apskritai, LTN oro uostas dominuoja kaip pasiekiamumo taškas iš visos Lietuvos – tiek „Ryanair“, tiek „Wizz Air“ skraido į Lutoną iš Kauno, o „Wizz Air“ dar skraido ir iš Palangos.

Ar gali kažkas keistis? Politikų ir biurokratų lūpose yra svajonė susisiekimo „ne pigių bendrovių skrydžiais“ tarp Lietuvos ir Londono. Manau, jog gerokai labiau tikėtina, jog „Ryanair“ ar „Wizz Air“ padarytų viražų mėtydami „capacity“ į kitus oro uostus, negu atsiras naujas vežėjas maršrute. Nors Vilnius-Londonas rinka yra pati didžiausia, tačiau „Ryanair“ ir „Wizz Air“ sukūrė labai aukštą „frequency“ įėjimo barjerą – naujokas tiesiog privalo siūlyti labai aukšto dažnio skrydžius, maršrutui tinka tik B737/A320 tipo lėktuvas, kas reikalauja iš karto užsiimti nemažą rinkos dalį.

2. Varšuva – 59 tūkst. keleivių

„Wizz Air“ atėjimas į Vilnius-Varšuva maršrutą sukėlė tiesiog bumą. Ilgus metus vienintelis buvęs maršrute vežėjas „LOT Polish Airlines“ ir ankstesniais metais gan ženkliai augino srautą – jo nebūtų galima kaltinti stagnavimu monopoliniame maršrute. 2007-2009 m. maršrute dar buvo po ~50 tūkst. keleivių per metus, 2013-2015 m. jau ~100 tūkst. keleivių, o 2016 m. – 126 tūkst. keleivių. 2017 metais „Wizz Air“ labai anksti anonsavo rudenį prasidėsiančius jų skrydžius šiuo maršrutu, į ką LOT sureagavo iš karto ir nuo 2017 m. pavasario padidino skrydžių nuo 3 iki 5 per dieną. Viso to rezultatas – 167 tūkst. keleivių 2017-aisiais metais (vėl, priminsiu, jog 5 piko savaites Vilniaus oro uostas dar buvo uždarytas).

2018 m. pirmą ketvirtį keleivių augimas 88% – vis dar papildomos pasiūlos efektas. Priešingai negu daugeliu atvejų – LOT išlaiko dominuojančią rinkos dalį – kovo mėnesį 79% keleivių skrido su LOT. Žinoma, jų augantis jungiamųjų skrydžių per WAW tinklas rimtai padeda konkurencijai.

3. Frankfurtas (FRA 41 000 + HHN 17 000) – 58 tūkst. keleivių

2017 m. „Lufthansa“ po penkerių metų vienodo produkto Lietuvos rinkai davė „dovanų“ – papildomą sezoninį trečią kasdienį reisą darbo dienomis. Tačiau – jis pildėsi gan sunkiai. Praėjusių metų balandį „Lufthansa“ pervežtų keleivių srautas augo 3%, gegužę 12%, birželį 16%, rugsėjį 10%, spalį 2% (liepą-rugpjūtį ištraukiu iš statistikos dėl VNO uždarymo) – tai maži skaičiai, atsižvelgiant, jog skrydžių skaičius padidėjo apie 36% („Lufthansa“, žinoma, adaptuojasi prie užpildymo ypač aktyviai keisdama orlaivius tarp A319 ir A321).

2018 m. pirmas ketvirtis „Lufthansa“ neatnešė gerų ženklų – pirmąjį ketvirtį jų keleivių skaičius Vilniuje krito 7%. Vasarai vėl atsiras papildomi skrydžiai, norėtųsi tikėti, jog jų užpildymai pasivis rinkai keliamus lūkesčius.

LCC sektoriuje įvyko viražų – 2015 m. „Wizz Air“ atidarė maršrutą VNO-HHN, „Ryanair“ sureagavo skrydžius į HHN perkeldami iš Kauno į Vilnių, „Wizz Air“ maršrutą uždarė; liko tik „Ryanair“ su VNO-HHN. Gan siurprizas, jog „Wizz Air“ nelabai sekasi su maršrutais į Vokietiją – po VNO-HHN, 2018 m. kovą buvo nutrauktas ir skrydis iš Vilniaus į Memingeną. Tuo tarpu „Ryanair“ tęsia eksperimentus neseniai paleidusi Vilnius-Kelnas ir Vilnius-Niurnbergas (tiesa, reikia prisiminti, jog yra uždariusi anksčiau Vilnius-Karslrūhė ir Kaunas-Weeze).

4. Oslas (OSL 40 000 + TRF 18 000) – 58 tūkst. keleivių

Vienintelis maršrutas iš Lietuvos, turintis net tris pigių skrydžių bendroves maršrute – „Ryanair“ ir „Norwegian“ skraidina į OSL oro uostą, o „Wizz Air“ į Sandjeford TRF. Nenuostabu, jog tokiam paveiksle SAS 2016 m. paspruko iš šio maršruto – juolab, jog „Ryanair“ siūlo gan patrauklų produktą keliaujantiems darbo reikalais.

5. Kijevas (KBP 36 000 + IEV 9 000) – 45 tūkst. keleivių

Kartu su „LOT Polish Airlines“, „Ukraine International“ viena iš sėkmingai su LCC konkuruojančių bendrovių. Jungiamojo tinklo pagalba (=mažiau vietų tiesioginiam srautui), dideli lėktuvai (=mažesnės sąnaudos vienai sėdynei), patraukli kainodara (=tarifai be bagažo) ir geras tvarkaraštis (=du skrydžiai kasdien) leidžia išlaikyti apie 80% rinkos dalies. Kad per lengva nebūtų – rudenį į šį maršrutą ateina ir „Ryanair“ su trim skrydžiais per savaitę į tą patį Borispyl oro uostą.

6. Milanas (BGY 41 000 + MXP 1 800) – 43 tūkst. keleivių

VNO-BGY keletą metų buvo dar viena „Ryanair“ ir „Wizz Air“ tiesioginės kaktomūšos aikštelė – abu vežėjai po truputį didino skrydžių skaičių, tuo vystydami mašrutą iki vieno populiariausių maršrutų iš Vilniaus. Dabar 2018 m. neša permainas – kovo mėnesio pabaigoje „Wizz Air“ Vilniaus reisą perkėlė į kitą – Malpensa oro uostą, kuris laikomas labiau pagrindiniu oro uostu keliaujantiems į Milaną. Rudenį „Ryanair“ ketina pradėti skrydžius iš Kauno į Malpensa oro uostą. Bet kokiu atveju, didesnė įvairovė gali įnešti daugiau pasirinkimo keleiviams ir prisidėti prie tolesnio maršruto augimo.

7. Ryga – 42 tūkst. keleivių

2017 m. keleivių skaičius Vilnius-Ryga buvo šiek tiek didesnis nei 2015 m. ar 2016 m. – vėlgi, turim nepamiršti konteksto, jog 5 savaites vasarą Vilniaus oro uostas buvo uždarytas. Eliminavus uždarymo efektą, keleivių skaičius Vilnius-Ryga būtų augęs apie 12-13% praėjusiais metais. 2018 m. pirmą ketvirtį auga toliau – paaugo dar 15%. O kovo mėnuo „airBaltic“ šiame maršrute buvo pats geriausias iš visų kovo mėnesių – pervežta daugiau keleivių nei 2009-2011 metais (priminsiu istorinį kontekstą – tai metai, kuomet vyravo nuomonė, jog iš Lietuvos „visi skrydžiai vyksta tik per Rygą“).  Žinoma, santykinė Rygos maršruto dalis gerokai sumažėjusi (siekia 4,6% nuo reguliariųjų skrydžių), o Ryga nebeužima pirmosios vietos populiariausių maršrutų sąraše, tačiau srautas šiuo maršrutu vėl auga – matyt, dėl gerėjančio „airBaltic“ įvaizdžio rinkoje (nauji CS300 lėktuvai, punktualiausia aviakompanija pasaulyje), siūlomų kombinacijų su tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos ir augančio tinklo iš Rygos.

8. Maskva – 32 tūkst. keleivių

Vienas iš nedaugelio „ne low cost“ maršrutų, kuriame šią vasarą sulauksime naujienų – „Aeroflot“ nuo birželio 1 dienos planuoja papildyti tvarkaraštį trečiu kasdieniu reisu Vilnius-Maskva. Žiūrint bukai į skaičius, pirmąjį šių metų ketvirtį keleivių skaičius maršrute mažėjo 9%, bet labai svarbu prisiminti kontekstą – iki 2017 m. kovo pabaigos šiuo maršrutu dar skraidė kita rusų bendrovė „Utair“. Jei lyginsime tik „Aeroflot“ skaičius, tai šių metų pirmą ketvirtį jų pervežtas keleivių skaičius augo 9%, todėl „Aeroflot“ žingsnis atrodo logiškas.

9. Stokholmas (ARN 20 600 + NYO 9 700) – 30 tūkst. keleivių

Keleivių skaičius šiame maršrute pirmą ketvirtį praktiškai nekito, nors mėnesiniai svyravimai gana žymūs – juos greičiausiai lėmė „Norwegian“ viražai kaitaliojant „capacity“ šiame maršrute.

10. Hurgada – 25,9 tūkst. keleivių

Keleivių skaičius Vilnius-Hurgada išaugo 83% per pirmąjį 2018 m. ketvirtį ir tai leido populiariausiai žiemos užsakomųjų skrydžių krypčiai pakliūti į populiariausių krypčių dešimtuką. Atkreiptinas dėmesys, jog per pirmąjį šių metų ketvirtį keleivių užsakomaisiais skrydžiais augo bendrai tais pačiais 83%. Tikėtina, jog populiariausia vasaros kryptis – Antalija – gali būti pati populiariausia kryptis visame Vilniaus skrydžių žemėlapyje ir lenkti net tokias kryptis kaip Londonas ar Frankfurtas.

11. Paryžius (BVA 20 000 + CDG 5 700) – 25,7 tūkst. keleivių

„airBaltic“ CDG reisą pradėjo 2017 pavasarį, tai vasaros duomenys parodys ar sekasi šiame maršrute keleivių skaičių auginti.

12. Roma (CIA 12 800 + FCO 9 600) – 23,4 tūkst. keleivių

Paryžiaus ir Romos maršrutams sunku rasti komentarų – daugiausia keleivių skaičius įtakojamas „low cost“ bendrovių siūlomos pasiūlos.

13. Kopenhaga – 22,5 tūkst. keleivių

SAS vis toliau netenka srauto šitame maršrute. Per pirmą šių metų ketvirtį jų sumažėjo 11%.  Jei lyginsime 2018 m. ir 2016 m. – kritimas yra 17%. Kas tai lemia? Kažiek, galimai „Ryanair“ maršrutas iš Kauno į Kopenhagą – bet jis jau pradėtas 2015 m., tai palyginamajai bazei neturėtų įtakos. Yra nemažai duomenų, jog CPH oro uoste ženkliai mažėja tranzitinis srautas ir SAS daugiau orientuojasi į tiesioginius keleivius iš CPH – gali būti, ši strategija įtakoja ir maršrutą į Vilnių. Dar iš kitos pusės – matyt, auganti pasiūla tiesioginių skrydžių iš Vilniaus ir stiprėjanti konkurencija iš augančių vežėjų („airBaltic“, LOT, „Finnair“, „Lufthansa“) pirmiausia atima keleivius iš silpniausios grandies (panašiai kaip, 2011 m. staigiai padidėjęs tiesioginių skrydžių skaičius Vilniuje iš rinkos išstūmė „Czech Airlines“).

14. Helsinkis – 21,4 tūkst. keleivių

„Finnair“ yra viena iš aviakompanijų, kuri didino pasiūlą nuo 2017 m. vasaros, kas virsta į augantį jų keleivių skaičių – pirmąjį šių metų ketvirtį jų paaugo 26%.

15. Briuselis (BRU 12 500 + CRL 8 000) – 20,5 tūkst. keleivių

Maršrute praktiškai nieko nevyksta jau keletą metų ir keleivių skaičius maršrute panašus – bent užpildymo rodikliais nė vienas iš vežėjų skųstis neturėtų.

16. Talinas – 19,3 tūkst. keleivių

Rekordinis srautas šiame maršrute – konkuruojantys „Nordica“ ir „airBaltic“ nuosekliai augina keleivių skaičių Vilnius-Talinas maršrute bei dabar jau lenkia tuos laikus, kuomet konkuruodavo ir trys vežėjai („flyLAL“, „airBaltic“, „Estonian Air“) arba „Estonian Air“ transferinį srautą vystydavo per Taliną.

Toliau sąraše – Barselona – 18 tūkst. keleivių, Stambulas (17,8), Eindhovenas (16,1), Berlynas (16).

 

Mano skaičiavimai rodo, jog neskaitant pavienių žingsnių, ne-LCC srautas Lietuvoje praktiškai neauga – paaugę „airBaltic“, LOT arba „Finnair“ daugiausia atima srautą iš SAS, „Lufthansa“ ir „Austrian“. Ar gali būti kitaip? Ko gero – ne.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

497 komentarai

 1. Kardiobatonas - 2018 04 10, 17:41

  Suskraidome į Londoną aplankyti emigravusių giminaičių, tuomet – apsipirkti į Varšuvą, tada darbo reikalais aplankome Frankfurtą ir lekiame pailsėti į Hurgadą. Maždaug toks paveikslas išryškėjo.

 2. dzin - 2018 04 10, 17:59

  Auganti karta darželyje bendraudama kalba tik apie tris šalis – Lietuvą, Angliją ir Turkiją. Nesunku nuspėti, kodėl.

 3. Čiurlionis - 2018 04 10, 22:19

  Swiss air ir Malev bankrutavo, vis dėl to būtų be galo gaila prarasti SAS- viena pirmųjų, nepriklausomos Lietuvos vežėjų. Bet, kad ir kaip viltingai atrodė 2016 m., kuomet buvo atidarytas OSL ir kuomet kainos buvo be galo konkurencingos, 2017 m. buvo absoliutus nusivylimas.

  Kartais atrodo, kad CPH veikia, tik kaip skandinavų hub’as, bet tenka pripažinti, kad skrydžiai per ARN, dažnai gerokai pigesni, nei per CPH.

 4. trolis - 2018 04 10, 22:27

  @dzin – gal labiau sakyciau Turkija, Anglija ir Tenerife. Siaip ar taip augancia karta formuoja jau uzaugusi karta. Sitas septynmetis nebuvo ne Hurgadoj, ne Antalijoj: https://my.flightradar24.com/kukulis

  @Čiurlionis – butent – senokai jau teko connectintis per CPH, ypac Skandinavijoje – ARN visada pigiau

 5. Arnas - 2018 04 11, 07:33

  Ne į temą, bet šį rytą VNO per A6/A7 vienu metu vyko laipinimas į AYT ir LTN, galeriją perskyrus juosta. Abejotinas variantas, tokio dar neteko matyti.

 6. Čiurlionis - 2018 04 11, 07:55

  @Arnas- Varšuvoje, tai kasdienybė.

 7. Vytautas - 2018 04 11, 10:47

  Dar apie BER, neblogas summary ir jau eilinė agitacija, kad griaut velniop ir statyt naujai:
  http://www.dw.com/en/opinion-tear-down-berlins-unfinished-airport-and-start-over/a-42721591

 8. Tomas LT - 2018 04 11, 11:44

  Lietuvos oro uostuose pirmąjį ketvirtį – keleivių ir skrydžių augimas

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuvos-oro-uostuose-pirmaji-ketvirti-keleiviu-ir-skrydziu-augimas/

 9. Janka - 2018 04 11, 12:58

  Kas nors žino, kodėl FR nuo gegužės 31 d. nuima Chaniją?

 10. Mindauqas - 2018 04 11, 13:00

  tiesiog Ryanair uždaro Chania. Vakar pranešė, kad nuo gegužės 31 dienos atšaukia Chanija-Atėnai, šiandien pranešė apie Chania-Vilnius.

 11. Simonas Bartkus - 2018 04 11, 13:47

  Ryanair įsigijo LaudaMotion ir pažadėjo jiems duoti 6 lėktuvus nuo birželio 1 dienos.

  CHQ karpymai kaip tik sutampa su birželio 1 diena – gali būti, kad Ryanair ieško prasčiausiai performinančių lėktuvų ir juos cancelina.

  Ryanair will provide financial and management support to Laudamotion as well as 6 wet-lease aircraft for summer to enable Laudamotion to complete an extensive 21 aircraft flying programme from June.

  Laudamotion’s new Berlin Tegel base will open on 1st June with four based aircraft, offering low fare routes to 17 sunshine destinations: Barcelona, Brindisi, Corfu, Faro, Fuerteventura, Heraklion, Ibiza, Kos, Lanzarote, Las Palmas, Malaga, Milan Malpensa, Palma de Mallorca, Pula, Rhodes, Rijeka and Tenerife. These routes will go on sale today on Laudamotion’s partner’s website, Ryanair.com.

 12. Karolis - 2018 04 11, 21:27

  Simonai, ar galėtum pasidalinti kiek praktikoje nutolstama nuo gamintojo deklaruojamų orlaivio max. range skrydžio? Įsivaizduoju, jog yra kažkokia tolerancijos riba A320/A321 už kurios skristi neplanuojama.

 13. Justinas - 2018 04 12, 01:43

  Karoli, priklauso nuo cabin config (pvz jei esi Qatar su biz class, tai vienaip, jei esi Wizz su 230 vietų A321, visai kitaip), priklauso nuo variklių, nuo cargo, nuo routes kuriose yra alt airport (pvz Grenlandijoje su alt airports sunkiai), ir nuo vėjo.

  Pamenu, Delta kažkada aiškino, kodėl negali naudoti narrowbodžių transatlantiniams skrydžiams. Tarkim 80% laiko vėjas būna iki 150 km/h, ir dėl to prieš vėją skrendant jie gali nuskristi ARN-JFK. Bet problema būna tais 20% laiko, kai JFK-ARN jie gali skristi labai greit, bet ARN-JFK prieš vėją nepatempia.

  Vėjas tokia didelė problema, kad šiemet A321 VNO-KEF iš 24 skrydžių 3 netempė iki KEF ir teko pasipildyti kuro SVG. Dabar kai perėjo ant A320, problemų nebebus.

  Detaliau apie OEM vs actual range čia: https://leehamnews.com/2015/08/07/bjorns-corner-why-is-the-real-range-of-an-airliner-always-shorter-then-what-the-oem-says/

  Deja, bet OEM range’us žiūrėt ir lyginti kur lėktuvas gali nuskristi yra beveik beprasmiška.

 14. Simonas Bartkus - 2018 04 12, 10:45

  Karoli,
  Justinas gan teisingai pasakė, yra labai daug dedamųjų kiekvienai dienai ir kiekvienam maršrutui įvykdyti:
  – komercinis payload’as – 10 papildomų keleivių padidina lėktuvo svori viena tona, automatiškai 10 keleivių neimi – 10 tonų taupai;
  – oras, vėjai;
  – actual maršrutas – ne visada gali skristi pagal global circle map liniją, gali maršrute būti nemažai nukrypimų;
  – alternatyvūs oro uostai – kaip žinia, kiekvienam taške lėktuvas turu turėti alternatyvų oro uostą nusileisti, kas įtakoja maršrutą;
  – runway performance – kuo daugiau krauni lėktuvą prie jo galimybių ribos, tuo daugiau reikia tako pakilimui ir t.t.;
  – lėktuvas nelygus lėktuvui – skiriasi varikliai, skiriasi MTOW (pvz wizzair naudoja de-rated variklius ir „popieriuje“ sumažintą maksimalią kilimo masę, kad taupytų tūpimo mokesčius ir oro nagivacijos rinkliavas), galų gale skiriasi salono įranga – pvz. sumontuotos 5kg lengvesnės sėdynės gali sutaupyti 1 toną svorio ir teoriškai gali pasiimti 1 toną papildomo kuro, kas su A320 leis nuskristi papildomai 20 minučių; gali krauti mažiau trolių ir t.t.

  Lėktuvo performance skaičiavimas yra atskiras mokslas ir darbas, daromas kiekvienam maršrutui – todėl nuokrypis nuo teoriškai deklaruojamo skaičiaus gali būti keliasdešimt procentų į vieną arba į kitą pusę.

  Kaip ir pastebėjo Justinas – kartais Wizz Air nenuskrenda iš VNO į KEF non-stop, o Qatar Airways skraido su A320 iš Dohos į Helsinkį: devil is in the details.

 15. DJ - 2018 04 12, 11:18

  O kodel apie TK nekalbama?

 16. Karolis - 2018 04 12, 11:33

  Ačiū už komentarus, suprantu, jog skaičiavimo komponentų daugybė. Iš straipsnio ir pateiktų minčių susidaro įspūdis, kad realiai 75-80 proc. OEM deklaruojamo range gali būti taikomas praktikoje.

 17. Hanna - 2018 04 12, 11:46

  Geros įžvalgos, bet manau, kad plečiantis Ryanairui ir Wizzairui nebus jiems didelės kokurencijos su kitom avialinijom. Žmonės šiais laikais renkasi ne patogumą, o pigumą. Bet kartais ir pigios oro linijos gali pasiūlyti abu šiuos variantus. Kadangi Lietuvoje daugiausiai viduriniosios klasės žmonių, tai jiems telieka rinktis tai, kas pigu. Bet statistika gera, matosi, kad populiariausios kryptis visgi yra UK, DE, o kad varšuvą renkasi, tai čia tikriausiai dėl to, kad pigesni skrydžiai iš Lenkijos arba kokios kelionių agentūros siūlo juos iš ten. Tai kam švaistyti laiką važiuojant, jei galima nuskristi :)

 18. Simonas Bartkus - 2018 04 12, 11:55

  DJ: nekalbama apie TK kokia tema?

 19. Kardiobatonas - 2018 04 12, 12:28

  to Hanna. „Kadangi Lietuvoje daugiausiai viduriniosios klasės žmonių, tai jiems telieka rinktis tai, kas pigu.“
  Dėl šito teiginio tai labai abejoju. Vakar per TV rodė reportažą apie viduriniąją klasę. Pasak ekonomistų, šios klasės atstovas per mėnesį tyrėtų uždirbti bent 1000 EUR. Tiek uždirba tik apie 15 proc. Lietuvos gyventojų. Ir aš tokiems skaičiavimams pritariu. O tiek uždirbant jau tikrai nereikia rinktis tik tai, kas pigu.

 20. Little_man - 2018 04 12, 12:54

  Na dėl to 1k tai čia vėl gi jei esi vienas tau 1k yra gal ir pakankamai, bet 1k į rankas visvien reiškia, kad dar susimokėsi mokęsčius gal lizingą ir t.t. O jei jau su vaiku tai kaip kažkada Nausėda skaičiavo, kad vidurinė klasė turi būti ne mažiau kaip 1k pp kas reiškia jei du dirbantys jie abu atskaičius mok. turi uždirbti bent po 1,5k.

  O dėl pigumo, kartais pigumas reiškia geriausiai pvz vno-bcn geriau jau FR nei LH vien dėl to, kad tiesioginis skrydis.

 21. Simonas Bartkus - 2018 04 12, 13:18

  Na ir suprise move, kai IAG nudusino „Norwegian“ iki išgyvenimo ribos, ką tik paviešinta, jog IAG greičiausiai įsigis ir perims „Norwegian“.

  Prognozuoju, kad bus esminių pokyčių „Norwegian“ strategijoje ir dar vienas žingsnis Europos konsolidacijoje.

 22. Kardiobatonas - 2018 04 12, 13:24

  to Little_man. Sutinku, todėl ir rašau: BENT 1000 eurų per mėnesį.

 23. Čiurlionis - 2018 04 12, 13:35

  Norwegian International ar visą Norwegian?

 24. pliumbum - 2018 04 12, 13:49

  Nėra čia ką daug diskutuoti – paprastam piliečiui beveik visada pigumas groja. Nustoja groti tik tada, kai žymiai blogesnis produktas – pvz. išauga kaštai viešbučiui dėl laiko anksti ryte arba vėlai vakare, arba kokie ilgi layoveriai, kurie reiškia, kad vis tiek turbūt ir valgysi, ir kitaip pinigus leisi oro uoste.

  Kas kita, kai skrendi darbo reikalais ir prisideda tokie dalykai kaip atlyginimas, viešbutis, dienpinigiai, tiesiog sugaištas neproduktyviai laikas.

 25. Simonas Bartkus - 2018 04 12, 13:50

  Čiurlionis: visą Norwegian.

 26. Linas - 2018 04 12, 14:21

  @Simonas
  tai kad dar niekas neaišku ar tikrai perims :) bent jau taip rašo CH
  IAG to start talks with Norwegian over possible buy-out
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/66232-iag-to-start-talks-with-norwegian-over-possible-buy-out

 27. Linas - 2018 04 12, 14:23

  Ir dar truptis info dėl FR išėjimo iš Graikijos, ko pasekoje uždarė Chania:
  Ryanair curtails Greek ops from late 2Q18, axes Chania base
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/66222-ryanair-curtails-greek-ops-from-late-2q18-axes-chania-base

 28. Justinas - 2018 04 12, 14:24

  Girdėjau, kad daugiausiai trolių ima Icelandair, WOW air ir SAS. Kitiems nebūtina.

 29. Linas - 2018 04 12, 14:26

  čia OT, bet graži nuotrauka – „keleiviai“ cargo lėktuve:
  https://image-store.slidesharecdn.com/889102c4-fe1f-4041-b890-221f2f9cf1f7-original.jpeg

 30. DJ - 2018 04 12, 16:16

  pamaciau ta dideli TK indeli pacioje apacioje, as gal daugiau apie krovinius – turbut ne i tema cia

 31. Tomas LT - 2018 04 12, 16:16

  Tiesioginis skrydis sujungs Vilnių ir Kazachstano sostinę Astaną

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/tiesioginis-skrydis-sujungs-vilniu-ir-kazachstano-sostine-astana/

 32. Tomas LT - 2018 04 12, 17:03

  „Ryanair“ nutraukia skrydžius iš Vilniaus į Kretą

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ryanair-nutraukia-skrydzius-is-vilniaus-i-kreta/

 33. c2h5oh - 2018 04 12, 18:09

  Čia mes įpratę diskutuoti, kad verslui LCC netinka, turtingieji LCC nesirinks, ir panašiai, o štai jums ir prašom (iš straipsnio apie Ryanair susimažinimą Graikijoje):

  Ryanair will continue to link Athens with Mykonos, Santorini and Thessaloniki this summer.

  Taigi iš 3 Ryanair maršrutų Graikijos viduje, 2 yra Santorini ir Mykonos, anaiptol ne stereotipinės low cost destinacijos.

 34. Augustinas Žemaitis - 2018 04 12, 21:41

  Vidurinė klasė, be abejo, Lietuvoje yra, ir dauguma jai priklauso. Nes tikroji žodžių „Vidurinė klasė“ reikšmė slypi jau pavadinime – tai žmonės, kurie uždirba daugiau, nei skurstantieji, bet mažiau, nei turtingieji.

  Išvedžiojimai, kad kiekvienoje šalyje vidurinė klasė turėtų sau leisti kone tą patį, kad vadintųsi vidurine klase – neturi prasmės. Kiekvienoje šalyje vidurinės klasės pajamos skiriasi – kaip ir skiriasi, tarkime, skurdo riba. „Skurstantis“ JAV ar JK nelygus skurstančiam Lietuvoje, skurstantis Lietuvoje nelygus skurstančiam Indijoje ar Afrikoje. Ir taip pat turtingiausi lietuviai nė iš tolo neprilygsta turtingiausiems amerikiečiams.

  Tai taip pat ir vidurinė klasė – nereikia žiūrėti, ką gali sau leisti vidurinė klasė JAV ir sakyti, kad jei Lietuvoje mažai kas gali sau tą leisti, reiškia, vidurinės klasės Lietuvoje beveik nėra.

  Vidurinės klasės iš tikrųjų mažiau ten, kur yra didelė socialinė nelygybė – pvz. Lotynų Amerikoje ar PAR. Tenai išties sąlyginai nemaža dalis gyventojų gyvena kaip Vakarų Europos vidurinė klasė ar turtingieji, o dar gerokai didesnė dalis – lūšnynuose. Lietuvoje, priešingai kai kurių kairiųjų teiginiams, pasaulio mastais socialinė nelygybė yra gana nedidelė (tarkime, mažesnė nei visose Amerikos šalyse, išskyrus Kanadą), taigi, to nėra (žr. gini indeksų palyginimą: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality#/media/File:2014_Gini_Index_World_Map,_income_inequality_distribution_by_country_per_World_Bank.svg )

  Taigi, pritariu Hanna – Lietuvoje dauguma žmonių yra vidurinės klasės, bet Lietuvoje vidurinės klasės pajamos mažesnės, nei Vakarų šalyse, dėl to kainos reikšmė jai didesnė. Tuo tarpu skurstantys lietuviai (esantys žemiau nei vidurinė klasė) mažai sau leidžia keliauti išvis (nors tai pamažu keičiasi/keisis).

  Kai kuriose Vakarų šalyse, tuo tarpu, vidurinė klasė taupo mažiau, nes turi daugiau pinigų. O, tarkime, Afrikoje, net ir vidurinė klasė negali leisti sau keliauti, taigi, keliauja tik turtingųjų mažuma.

 35. trolis - 2018 04 13, 00:54

  @c2h5oh – prie ko skrydziai i salas yra su verslu susije? Ryanair beveik visose Pietu Europos salyse i salas skraido

 36. Giedrius - 2018 04 13, 08:27

  @trolis, ne su verslu o su tuo, kad turtingi renkasi tradicines bendroves. Mykonos kažkoks turtingųjų kurortas kaip ir.

 37. Kardiobatonas - 2018 04 13, 09:00

  to Augustinas Žemaitis. Žinoma, vidurinė klasė yra visur – tiek Lietuvoje, tiek Papua Naujojoje Gvinėjoje. Vidurinės klasės galimybės kiekvienoje šalyje skirtingos – taip pat visiškai sutinku. Tik niekaip nesutinku, kad Lietuvoje jai priklauso didžioji dalis žmonių. Toks įspūdis gali susidaryti sėdint Vilniuje ar Kaune, bet provincijoj vaizdas baisus.

 38. Linas - 2018 04 13, 09:18

  SAS has signed an order for one additional Airbus A330-300E with delivery during the spring of 2019. The aircraft will replace one Airbus A340.
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=67499

 39. Linas - 2018 04 13, 09:27

  airBaltic Reports Best Ever Operational Results in 2017
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=67500

 40. trolis - 2018 04 13, 10:50

  @Giedrius – Olympic Air (bene vienintelis kitas variantas i Mykonos is ATH) yra toks pat low costas, tik grazesniu rubu apvilktas – todel ir nematau cia jokio „kriminalo“ – turtingieji, viduriniai ar kurie bebutu skrenda su tuo, kas yra.

 41. c2h5oh - 2018 04 13, 11:56

  Straipsnelis „The Economist“ apie pernykščių PR skandalų įtaką JAV avialinijoms – https://www.economist.com/blogs/gulliver/2018/04/david-dao-affair

  Išvada kaip visada – pirkėjai renkasi pagal kainą ir skrydžio laiko tinkamumą, visa kita neturi ilgalaikės reikšmės (net prievartinis overbookintų keleivių išlaipinimas bukvaliai duodant į snukį, kaip kad United darė).

 42. Simonas Bartkus - 2018 04 13, 12:13

  c2h5oh – labai geras straipsnis, ačiū – išties, po tokių didelių viešų skandalų, kai emociškai nukrenta didelių įmonių akcijas, jas verta pirkti, nes ilgu laikotarpiu jie įtakos nepadaro :)

  Bet čia aviacijoje nieko nėra unikalaus – praktiškai visos aviacijos bendrovės yra labai didelės įmonės, aptarnauja milijonus, dešimtis milijonų arba USA atveju net šimtus milijonų keleivių per metus. Žmonės net psichologiškai negali susitapatinti su konkrečiu atveju/inicidentu, o dar daugiau – rinkos yra oligopolinės: ne kirpykla, kad galėtum rinktis iš 100 tau tinkančių.

  Čia kaip ir MAXIMA, ar LIDL – dėl supuvusio pomidoro, apie kurį DELFI parašo, Maxima pardavimai nesumažėja.

 43. Justinas - 2018 04 13, 13:05

  Nuo praeitų metų kovo pirmos akcijų kainos:

  American airlines 9%
  Delta 10%
  United -6%

  Galima visada sakyti, kad ne dėl to. Bet nepamirškime, kad dažnai produktai yra labai panašūs, ir iš esmės atsitiktinumo klausimas yra keleiviui – rinktis UA, DL ar AA skrendant LAX-JFK. Ir kai viena iš kontorų tebūnie ir mėnesiui turi blogą reputaciją, tai gali sumažinto gross revenue keliais procentais. O keli procentai kritimas gross revenue gali sumažinti pelną daug daug kartų.

 44. Aras - 2018 04 13, 16:49
 45. Nepatyręs - 2018 04 16, 11:11

  Klausimėlis dėl vėlavimų. Ukrainiečiai moka kompensaciją už vėlavimą KBP>VNO? Prie reglamento, prisijungę, tačiau, kaip suprantu, kompesacija yra ne reglamente, o teismo sprendmuose pagal jį, o teismų sprendimai ES šalyse, kurie negalioja ne ES erdvėj.

 46. Simonas Bartkus - 2018 04 16, 11:27

  Nežinau kaip UIA konkrečiai vertina, bet reglamentas KBP-VNO negalioja – vėlavimas buvo ne-ES vežėjo; įvykis įvyko ne-ES ribose. Jeigu kompensuoja, tai jau UIA „gerumas“.

 47. Arnas - 2018 04 16, 11:38

  Jo, UIA buvo įkalę keletą rimtų vėlavimų VNO kryptimi paskutinėmis dienomis.

 48. Čiurlionis - 2018 04 16, 13:07

  Gal kam yra tekę susidurti su United nauja check in politika?

  Gavau laišką: kadangi mano bilietai yra Basic Economy, negalėsiu, nei pasirinkti sėdimų vietų, nei registruotis internetu.

  Gal, kas yra skridęs United Economy basic?

 49. to Nepatyręs - 2018 04 16, 13:50

  Laikyčiau sėkme, jeigu tau kažkas atrašytų į emailą :) Man pasiūlė pasidaryti Panorama kortelę ir į ją centinių mylių įmesti :)

 50. Linas - 2018 04 16, 16:25

  PLQ skaičiai:
  MAR2018 – 20201 pax
  plius 2,3%
  http://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika

 51. to Nepatyręs - 2018 04 16, 17:03

  Turėjau panašią bėdą. Mano žiniomis, Ukrainos vyriausybė 2012-aisias yra priėmusi keleivių pervežimo taisykles, kuris perkelia pagrindinius EU261 nurodymus į Ukrainos nacionalinę teisę. Kadangi EU čia ne prie ko, tai galimybė išsimušti kompnesaciją susiveda vien į Ukrainos vidaus institucijų paramą – nepadės nei CAA, nei EJC. Nžn ir ar interneto „išmušėjai“ imasi padėti tokiais atvejais.

  Esu pateikęs pretenziją pagal tą ukazą (į customerrelations@flyuia.com ), tiesa, ne dėl vėluojančio skrydžio, o dėl denied boarding. Sulaukiau mandagaus automatinio atsakymo, kad anksčiau minėtos taisyklės leidžia UIA pretenziją nagrinėti tris mėnesius. Tai buvo preiš beveik lygiai du mėnesius, kito atsakymo dar negavau, ramiai laukiu. Daug vilčių neturiu, bet parašyti vieną aiškų laišką nieko nekainuoja, ar ne?

 52. Nepatyręs - 2018 04 16, 17:07

  Parašiau, vadovaujantis UKR Oro kodeksu. Jei kam bus įdomu, galėsiu pafollowupint.

 53. Augustinas Žemaitis - 2018 04 17, 03:40

  @Nepatyręs – kompensacija yra reglamente, o ne teismų sprendimuose (teismų sprendimai tik aiškina reglamentą). Tačiau pats reglamentas galioja tik skyrdžiams ES kompanijomis *arba* skrydžiams ne ES kompanijomis *iš ES*. Taigi, galiotų UIA Vilnius-Kijevas, tačiau ne Kijevas-Vilnius.

  Įdomu sužinoti, kaip seksis pagal Ukrainos teisę.

 54. Simonas Bartkus - 2018 04 17, 12:26

  LTOU skelbia, jog 200.000 EUR paramos išmokėjo LOT už WAW-KUN ir 200.000 EUR BT už papildomus dažnius PLQ-RIX ir VNO-RIX.

  http://www.ltou.lt/upload/medialibrary/01c/01cb7643c2200410332f28b4510b1a8c.pdf

 55. Arnas - 2018 04 17, 13:27

  Kad VNO-KBP kompensacija galioja, tai čia ir taip faktas, o dėl KBP-VNO tai update’inkit, labai įdomu, kaip spręsis šitas reikalas.

 56. Simonas Bartkus - 2018 04 17, 13:29

  Mano patirtis su 10 valandų vėlavimu UIA LWO-VNO – UIA skundą atmetė, nurodė kad EU261 negalioja. LT CAA nurodė, jog irgi čia ne jų daržas.

 57. Nepatyręs - 2018 04 17, 14:47

  Augustinai, kompensacija (ne pagalba) už vėlavimą (ne atšaukimą) reglamente nenumatyta. Tai numatė Sturgeon arrest (bylos C-402/07 ir C-432/07). Bet ukrainiečiams ECJ sprendimai negroja. However, jie persikelė į savo oro kodeksą reglamento nuostatas, taigi pagalba priklauso (maistas buvo, skambučiai buvo, tai turėtų būti ir pinigų grąžinimas/reroutingas). Reroutingas irgi matyt buvo, nes handlino viską prie vartų, kur buvo skrydis į Rygą ir matyt pareikalavus įtaigiai būtų gal ir reroutinę net.

 58. Augustinas Žemaitis - 2018 04 17, 21:15

  Teismai nekuria taisyklių, o tik jas aiškina. Tai yra, remdamiesi tuo, kas parašyta, kokie buvo teisės akto kūrėjų tikslai, elementaria logika ir t.t. išaiškina teisės akto reikšmę, kai kyla nesutarimų, kokia ji tiksliai yra.

  Taip buvo ir šiuo atveju. Teismas tiesiog išaiškino, kad reglamentas numato, kad yra taikomas ir vėlavimų atveju, nors žodis „vėlavimas“ ten ir neparašytas.

  Nes kalba nėra tikslusis mokslas, ją skirtingi žmonės (įskaitant kuriančius teisę) vartoja skirtingai. Šiame bloge, tarkime, kalbame, kad traniztas ir transferas ne tas pats – o eiliniam žmogui, įskaitant ir teisėkūros subjektus – ir tai, ir tai bus tranzitas, ir viskas.

  Tai panašiai dėl vėlavimo/atšaukimo. Akivaizdu, kad reglamento kompensacijos esmė – kad kompensuoti atvejus, kai keleivis į galutinį tašką atvyksta gerokai vėliau, nei numatyta. Tai reglamente pavadinta atšaukimu.

  Teoriškai visada galima iš atšaukimo padaryti formalų vėlavimą – neva vėluoja reisas išskristi 48 val. ir „netyčia“ išskrenda tokiu laiku, kai turėjo išskristi sekantis reisas ta kryptimi, o tas sekantis reisas neva atšaukiamas ir jo keleiviai susodinami į „vėluojantį“ reisą.

  Bet akivaizdu, kad leisti šitaip vengi kompensacijų būtų nelogiška; manytina, kad ES biurokratai, rašydami „atšaukimas“, turėjo omenyje ir vėlavimą; keleiviui nėra skirtumo, ar reisas formaliai atidėtas, ar atšauktas, jam svarbu tik kada jis atvyks į galutinį tašką. Tokią daugmaž išvadą padarė ES teismas.

  P.S. Aišku, realybėje būna, kad teismai labiau kuria teisę, nei ją aiškina. Pvz. Konstitucinis teismas, ar ES teismai kai aiškina pagridninius ES dokumentus. Nes tie teisės aktai parašyti taip plačiai, kad pagal juos galima nuspręsti iš esmės bet ką ir viskas priklauso tik nuo to, kokie teisėjai tuo metu teisėjauja. Tačiau reglamentas, manau, gana konkrečiai parašytas dokumentas, tai čia nelabai ką sukursi – tikėtina, kad iš esmės kiekvienas įsigilinęs teismas, esant tokiam teisės akto tekstui, priimtų tokį patį sprendimą, nes kitaip, kaip pavyzdyje aukščiau, avialinijos turėtų galimybę vien formaliomis priemonėmis padaryti, kad kompensacijos nereikėtų mokėti niekada.

 59. Nepatyręs - 2018 04 17, 21:25

  Nice and dandy, tik kalba eina ne apie reglamentą, kas aišku, kad negalioja ten, o jo perkėlimą į Ukrainos teisę. ECJ sprendimai ten, deja, šalių taip pat nesaisto :)

 60. Augustinas Žemaitis - 2018 04 18, 06:54

  Negaliu tiksliai komentuoti, nes neįsigilinęs kaip originalo kalba skamba ukrainietiškas įstatymas.

  Bet jei yra identiškas reglamentui, tai čia ne ECJ teismo sprendimas saistytų, o ta pati įstatymo logika, tikslas.

  Pavyzdys: kokio nors įstatymo tekste vartojama vyriška giminė ir kažkas ginčija, kad dėl to jis moterims neturėtų galioti. Teismas, remdamasis logika, įstatymo tikslu, kalbos niuansais (kad vyriška giminė vartojama ir bendrai kalbant apie visus žmones), priima sprendimą, kad įstatymas galioja visiems.

  Tai *jokiu būdu nereiškia*, kad tik toje vienoje šalyje įstatymas galios ir moterims, o visur kitur identiškas įstatymas galios tik vyrams, kol nepriimtas teismo sprendimas konkrečioje šalyje.

 61. Augustinas Žemaitis - 2018 04 18, 06:55

  (nes toks įstatymas būtų galiojęs ir moterims nuo pat pradžių, o teismas būtų tik išaiškinęs, kaip jį taikyti konkrečioje byloje, bet nepakeitęs jo reikšmės)

 62. Augustinas Žemaitis - 2018 04 18, 07:14

  O šiaip realybėje – nesvarbu ar ES, ar ne ES – dažnai veikia toks dėsnis: „įstatymų laikomasi tada, kai nesilaikant gresia, kad vis tiek būsi priverstas jų laikytis ir dar patirsi papildomų nuostolių“.

  ES viduje su aviakompanijomis – irgi. Jeigu teismingumas konkrečiu atveju būtų Lietuvoje (skrydis į/iš Lietuvos) tai dažniausiai aviakompanijos moka kompensacijas nesiginčydamos.

  O kai teismingumas ne Lietuvoje, būna visko. Štai turėjau ne vieną atvejį, kai viena konkreti Vakarų Europos aviakompanija jau gerokai po atitinkamo ECJ išaiškinimo ginčijosi, neva lėktuvo gedimas – ypatingos aplinkybės. Parašai, kad neypatingos ir ECJ taip nusprendė – atrašo „mes manome, kad ypatingos“ ir nieko daugiau neeaiškina.

  Kuo tos kelios situacijos skyrėsi nuo daugelio, kur kompensacijos išmokėtos iš karto? Nes pagal teismingumo taisykles teismas būtų vykęs ne Lietuvoje, o skrido Lietuvos piliečiai ir gyventojai su „netikru jungimu“. CAA atitikmuo toje šalyje negali įpareigoti išmokėti kompensaciją, tai gali tik teismas. Beveik 100%, kad jis įpareigotų mokėti kompensaciją. Bet tam būtų reikėję samdyti brangų vietinį advokatą arba pačiam užsiimti, įsigilinus į vietos kalbą ir teisę. Mažai tikėtina, kad kas taip darytų.

  Tai panaši gali būti ir UIA pozicija ir šiuo atveju netgi nesvarbu, kas parašyta teisės aktuose.

 63. Simonas Bartkus - 2018 04 18, 10:25

  Aeroflot pratęsė tvarkaraščiuose VNO-SVO 3x daily ir žiemos sezonui.

 64. Linas - 2018 04 18, 10:40
 65. Salininkų kaimas - 2018 04 18, 15:43

  Kada šiandien tas Turkish freighteris skrenda?

 66. Janka - 2018 04 18, 15:49

  Dar nesu matęs tokių Ryanair kainų. RIX-CGN-RIX balandžio 21-28 dienomis – 501 EUR :-o

 67. Anonimas - 2018 04 18, 15:52
 68. Aras - 2018 04 19, 13:12
 69. c2h5oh - 2018 04 19, 17:46

  O aš tai galvojau, kad didžiausias krovininis orlaivis yra Mrija (AN-225)…

 70. Linas - 2018 04 19, 19:38

  Man irgi kilo pagrįstų abejonių dėl to „didžiausias“

 71. Salininkų kaimas - 2018 04 19, 20:36

  Gal turėjo galvoje didžiausias dviejų variklių krovininis lėktuvas? Kitaip neaugalvoju

 72. Giedrius - 2018 04 19, 20:59

  Didžiausias 2-jų variklių būtų 777F. Galbūt norėta pasakyti didžiausias kada nors reguliariai skraidęs lėktuvas? Tada turbūt būtų tiesa.

 73. Vytautas-NT - 2018 04 19, 21:05

  Beje, klausimas: o B777F Vilniuj galėtų leistis?

 74. Giedrius - 2018 04 19, 21:15

  2.5km tako nusileidimui normaliom salygom net A380 pinai pakrautam užtektų.

 75. Vytautas-NT - 2018 04 20, 10:45

  Beje, įdomu kodėl B787 krovininėj versijoj nenaudojamas? Juk kuro mažiau valgo…

 76. Pranas - 2018 04 20, 11:08

  Labai geras pavyzdys kodėl oro uostų koncesijos yra baisus blogis
  http://www.exyuaviation.com/2018/04/serbia-to-limit-airport-growth-outside.html

  Serbija, kad gautų pinigų iš koncesininko už Belgrado oro uostą, įsipareigojo riboti keleivių skaičių kituose oro uostose.

 77. Linas - 2018 04 20, 11:40

  @Vytautas-NT
  787 dar per jaunas modelis… :) gal kažkada, kai rinkoje bus daug grąžintų po 10 m. skraidymo, bus ekonomiškai naudinga parengti dokumentacijas konversijai į BCF…

 78. Aras - 2018 04 20, 13:45

  Wizzair jau kelią į sistemą žiemos tvarkaraščius iš VNO (nėra dar tik kainų). Pvz. Agadiras ir žiemą du kartus, kaip ir vasarą (praeitą buvo kartą į savaitę). Kitų krypčių neteko nagrinėti.

 79. gabrielius - 2018 04 20, 14:59

  Kokia jūsų nuomonė apie Fly Dubai atėjimą į VNO? Oro linijos besisklebiančios, akd skraido ten kur EK neskraido. Taip pat pastebima FZ aktyvi plėtra Lenkijoje – atėjo į KRK, planuoja į kitus miestus (WAW, GDN). Ar įmanoma kitam vasaros sezonui?

 80. Spectator - 2018 04 20, 15:49

  Iš to, ką teko girdėti apie FZ, ir jų didelius planus ir didelius lėktuvų užsakymus, manau tik laiko klausimas, kada jie ateis į Baltijos šalis. Tik manau, kad jie vėlgi pradėtų nuo Rygos/Talino (panašiai kaip Qatar). Bet manyčiau, kad per artimiausius penkerius metus, šansai juos išvysti Vilniuje yra gana dideli.

 81. Aras - 2018 04 20, 17:14
 82. Pranas - 2018 04 20, 20:59

  Wizz būsimam žiemos tvarkaraštyje pridėjo skrydžių per pačias Kalėdas. Bus matyt ar čia jie rimtai :)

 83. Aras - 2018 04 21, 13:25

  Skirtingai nuo Ryanair, Wizzair Atėnus paliko žiemos sezonui taip pat.

 84. Vytautas-NT - 2018 04 21, 13:30

  Beje, o kodėl A380 į krovininius neperdaro? Juk pimiems jau 10 metų sukako.

 85. Linas - 2018 04 21, 14:21

  Todėl, kad niekam jų nereikia 😀
  Buvo ir FedEx ir UPS užsisakę regis po 10 vienetų, bet visus užsakymus atšaukė. Per dideli jie.

 86. Vytautas-NT - 2018 04 21, 17:20

  O tai kodėl B747F skraido? Anie nedaug mažesni.

 87. Giedrius - 2018 04 21, 19:54

  747-8f yra 747-4f tęsinys tai ir skraido, bet irgi varganais kiekiais. Rinka tokių didelių krovininų maža, tai boeingas tiesiog istoriškai turi.
  Fedex atšaukė ne dėl to kad per dideli. Tiesiog nebuvo paklausos.

 88. Mindaugas - 2018 04 21, 20:54

  Na va, Barclays jau pradeda trauktis, pradžiai atsisako trečdalio darbuotojų.
  Skeptikai, galės sakyti, kad dėl to, jog nėra skrydžio į LGW…

 89. Giedrius - 2018 04 21, 23:03

  Gal žinot kas čia per BT skrydžiai GRQ-VNO su CSeries? https://www.flightradar24.com/data/aircraft/yl-csa#111e460b

 90. Arnas - 2018 04 22, 14:23

  Tai greičiausiai nukreiptas lėktuvas buvo vietoj AMS į GRQ.

 91. Besidomintis - 2018 04 22, 15:36

  @Arnas
  Ne,kelis kartus jau buvo skrydžiai iš VNO į GRQ ir atgal ir tai ne nukreipimai nuo AMS. Kažkieno užsakyti charteriai

 92. pliumbum - 2018 04 23, 11:47

  @Mindaugas – jau prasidėjo interpretacijos apie Barclays ir skrydžius:

  Pasak „Investuotojų forumo“ vadovės, šiuolaikinis verslas nuolat ieško patrauklesnių ir pigesnių plėtros galimybių, todėl „Barclays“ sprendimas neturėtų stebinti. R. Skyrienė pabrėžia, jog iš Vilniaus vis dar nėra „normalių“ skrydžių į Londoną, nors tai tikriausiai nebuvo lemiamas veiksnys investuotojo sprendimui. „Priežasčių, kodėl jie svarsto tokį sprendimą, nežinau, tačiau kiekvienas verslas skaičiuoja, žiūri, kur jam yra geriau. Nemanau, kad Lietuva padarė klaidų, tačiau turint investuotoją iš Didžiosios Britanijos, neturėti normalių skrydžių į Londoną yra nenormalu (…) Niekada mes neturėsime tiek galių pritraukti investuotojų, jei liksime vienintele šalimi Europos Sąjungoje, neturinčia tiesioginio skrydžio į Heathrow ar kitą centrinį Londono oro uostą“, – BNS sakė Rūta Skyrienė. Pasak jos, šiuo metu skrydžius į periferinius Londono oro uostus siūlančios pigių skrydžių bendrovės yra labai patogios „lietuviams į Londoną išvežti“, tačiau jos netinka rimtų investuotojų poreikiams patenkinti. „Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie Paryžiaus ar kitų pagrindinių ekonominių ir finansinių centrų oro uostus“, – pabrėžė „Investuotojų forumo“ vadovė.

  https://www.madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/ivardijo-priezastis-kodel-barclays-mazina-darbuotoju-skaiciu/

 93. RG - 2018 04 23, 12:28

  Turėjom KLM code share(KL) bilietą – pirmas Singapore (į SIN), antras KLM (į AMS), trečias KLM operated by AirB (į VNO). Singapore airlines checkin desk’as pradėjo laužytis, kad į AirB skrydį bagažo neregistruos. Priežąstis – mojavo kažkokiu lapeliu, kad AirB yra „low cost domestic airline“ ir jie į jį negali bagažo užregistruoti. Pradžioje geruoju bandžiau išaiškinti, kad čia code-share flight ir koks skirtumas kas ten „operated by“. AirB skrydis su KL kodu. Geruoju nepadėjo, teko piktuoju. Agentas nuėjo kokiam pusvalandžiui aiškintis su vadovybe (matyt jo pay-grade iš viso checkinti į Singapūrą ir ne toliau). Po ilgo ilgo aiškinimosi atrado, kad „gal jie ir turi sutartį su Airbaltic. Tada per 3 sekundes bagažą įčekino. Boarding passo į AirB leg’ą nedavė, bet čia tiek to.
  Taigi kažkokiuose sąrašėliuose AirB yra „oficiliai“ low cost airline, šalia Ryanair ar Wizzair.

 94. Linas - 2018 04 23, 13:05

  @Giedrius
  ne visai taip :) 747F buvo ir kurtas Boeing ne tik kaip keleivinis, bet ir kaip Cargo su Nose Loading Door. Būtent NLD ir yra vienas didžiausių privalumų, nes galima pakrauti didelio ilgio krovinius. Taip pat skraido daug „converted“ 747F, kurie neturi NLD…
  Su A380 – kita istorija, nors ir buvo planuojama krovininė versija – ji taip niekada ir neišvydo dienos šviesos, nes visi pirminiai užsakymai buvo atšaukti. Jų skraido sąlyginai nedaug, operational kaštai dideli, vien pasirengimas perdarymui ir sertifikavimas – kosminius pinigus kainuotų ir t.t.

 95. Justinas - 2018 04 23, 23:26

  ponia Skyrienė nežino vieno dalyko: nežinai – nešnekėk :) Bet manau dabar jau niekas rimtai ir nevertina tų šnekų apie LHR, gaila, kad dar liko ją cituojančių. Neilgam.

 96. Linas - 2018 04 24, 09:12

  Ultra Long Range A350 XWB completes first flight
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=67638

 97. trolis - 2018 04 24, 10:19

  „Anot ekspertų, viena pagrindinių „Barclays“ pasitraukimo priežasčių gali būti tai, kad iš Vilniaus vis dar negalima nuskristi į pagrindinius Europos oro uostus.“

  Viskas isaiskinta.

 98. c2h5oh - 2018 04 24, 11:25

  Žinoma, tai ir yra Estijos sėkmės paslaptis – kad BA skraido iš LHR į Taliną!

  Kodėl dar nesėdi kalėjime (už valstybės išdavystę, turbūt, ne kitaip) LAL vadovai, pardavę LHR slotus?

 99. zuikis - 2018 04 24, 12:25

  Is Dublino verslininkai skraido Ryanair sekmingai i salutinius Londono oro uostus ir neverkia. Pamatytumet publika stovincia eilej, nepatiketumet.

 100. zuikis - 2018 04 24, 12:31

  P.S. dirbu Dublino oro uosto ground handlingo imoneje.

 101. c2h5oh - 2018 04 24, 13:39

  @zuikis:

  nesvarbu kas kaip skraido. Svarbu pats faktas, yra skrydis iš Dublino į LHR – būtent tai ir garantuoja Airijos ekonomikos vystymąsi :)

  Ne nu bet rimtai – čia toks lietuviškas „cargo cult“ gaunasi su tuo LHR.

 102. Simonas Bartkus - 2018 04 24, 14:36

  Besidomintis: kiek žinau „Bitė“ darbuotojų motyvacijai užsakė čarterius VNO-AMS berods penkis savaitgalius iš eilės, charterina BT. Bet kai kuriems skrydžiams AMS negavo slotų, tai skraidina į GRQ.

 103. Simonas Bartkus - 2018 04 24, 14:40

  Kas liečia „flydubai“, tai pritariu Spectator – jie ir Qatar yra realiausi first-mover, kas iš Middle East gali pasiekti Vilnių. Manau, galima jų sulaukti iki 2020-2021 metų. IMHO, jiems iššūkis skraidyti low-frequency (ilgi crew lay-overs) dėl įgulos darbo laikų – bet UAE gali turėti lengvesnes taisykles ir gal galėtų DXB-VNO-DXB suskraidyti viena įgula. DXB-HEL jie skraidys daily.

 104. Vytautas-NT - 2018 04 24, 15:37

  Kas nors gali paaiškint kam jiems tas LHR? Tiesioginiams skydžiams LCY per akis…

 105. trolis - 2018 04 24, 15:42

  Siulyciau LCY su turbopropu

 106. del LHR - 2018 04 24, 18:31

  Del klausimo,kodel reikalingas skrydis i LHR/LCY/LGW.

  Pats gyvenu Dubline. Seima, draugai gyvena Londone, todel skraidau ten gana daznai. Skrydzius i STN renkuosi retai, o i LTN dar reciau. Stengiuosi skristi i LGW arba LHR, net jei bilietai truputi brangesni (kai kainos skirtumas didelis, renkuosi STN ar LTN). Kodel? LTN labai toli. Kelione i/is oro uosto labai uztrunka. Plius pats oro uostas ir jo publika (keleiviai) – kaip darbininku charteris i gamykla ir atagl.

  STN yra geriau, bent jau su Stansted Express galima iki Londono pakankamai greitai nusigauti.

  LCY gera alternatyva LHR, bet man geografiskai netinka, plius skrydziai is LCY yra brangus (kaip ir LHR) del dideliu mokesciu.

  Prie ko cia mano savaitgalio keliones ir skrydziai is/i LHR is Vilniaus? O prie to, kad jei as stengiuosi i LTN neskristi del ivairiusiu priezasciu (svarbiausia – toli ir nepatogu nusigauti), tai kodel daznai skrendantys verslininkai turi buti patenkinti LTN? Nepamirskite, kad dauguma zmoniu nori komforto, privilegiju ir patogumo. Oficialiai Barclays ir pan. banko darbuotojas sakys, kad jam tinka skrydziai i LTN, bet tyliai keiksis, kad vel reikia skristi su FR i ta oro uosta. Jis geriau pasirinktu LH ar BA (del Avios tasku, lounge’o ir t.t.). Kitas klausimas – ar yra kritine mase tokiems keleiviams.

  P.S. Is Dublino i LCY 10 skrydziu per diena, jau nekalbant apie LHR ir kitus oro uostus. LCY aptarnauja mazai tranziiniu keleiviu, tad dauguma keleviu – verslininkai. Gal todel ir nera nuostabu, kad Dublinas yra vienas didziausiu verslo/IT centru Europoje, o Vilnius net niekur nera minimas.

 107. Simonas Bartkus - 2018 04 24, 18:40

  Vytautas-NT: kokia aviakompanija ir kokiu lėktuvu galėtų skraidyti į LCY?

 108. Vytautas - 2018 04 24, 19:48

  Simonai, kažkada berods skaičiavai kiek turi kainuoti bilietas (ir juos kažkas turi pirkti) kad vno-lcy būtų break-even maršrutas. Nepamenu sumos, tik liko įspūdis „omg kaip pririnkt tiek mokančių keleivių???“

 109. Simonas Bartkus - 2018 04 24, 20:04

  Nelabai pamenu – ar buvau skaičiavęs. Anyway, pirmiausia reikėtų „nusižiūrėti“, koks galėtų būti lėktuvas ir vežėjas – turbūt vienintelis teorinis variantas yra British Airways su Embraer 190 su 98 vietom.

  Tai būtų ant E90 performance ribos skrydis – klausimas ar žiemą pakilimui iš LCY nereikėtų mažinti svorio, neimant keleivių/bagažo.

  Pradėkim nuo mokesčių – UK APD 13GBP, LCY mokestis keleiviui – 45GBP…

 110. Justinas - 2018 04 25, 02:37

  Labai geras lakmuso popierius yra paklausyti, kaip mato žmonės Londono oro uostus pagal tai, kas arčiau miesto. Labai lengvai atsirūšiuoja diletantai nuo tų, kurie išties skraido, trankosi traukiniais, taksais, uberiais. Jaučiu neapsakomą užkalnišką isteriją, kai pamatau žmones, vapančius BS.

  LHR yra didžiausias, kartais net patogiausias oro uostas.

  LCY yra patogiausias ir kai kuriais atvejais arčiausias oro uostas. Pvz iš Knightbridge, iš kur tie turtingieji lietuviai skraidys, LHR yra arčiau nei LCY.

  LTN greičiausias traukinys iki St Pancras 24min (plius 7 minutės autikas iki pačio oro uosto). Lėtesni trunka 32-40 minučių.

  Greičiausias iš Stansted iki Liverpool St ekspresas važiuoja 51-53 minutes.

  Nuo Big Beno LGW yra 27 mylios, LTN yra 33 mylios, STN – 39 mylios.

  Iš didelės Londono dalies LTN yra geriau pasiekiamas ne tik nei STN, bet ir LGW. Suprantu, kad su tuo Uber Black koktu atvažiuoti į LTN ;-)

 111. Vytautas-NT - 2018 04 25, 09:43

  Beje, o AirBaltic su savo Q400 iki LCY datrauktų ar tai jau būtų tokiam lėktuvui už ribos?

 112. Andrius - 2018 04 25, 09:58

  Tolimiausias dabar reisas is LCY su BA E190 yra LCY-Malaga, t.y. panašus atstumas kaip LCY-VNO. Vėjas LCY-VNO atkarpoje dažniausiai palankus, tai manau neturėtų būti performance problemu E190 reisui į Vilnių. Klausimas tik ar komerciškai apsimoka?

  Reisas su Q400 būtų ant lėktuvo galimybių ribos ir skrydžio trukmė būtų virš 3 valandų. Kažin ar brangiai mokantys už bilietus norės tiek daug laiko sedėti turboprope?

 113. Vytautas-NT - 2018 04 25, 10:21

  O variantas CRJ900/1000? Ar tokiam takas per trumpas?

 114. Simonas Bartkus - 2018 04 25, 10:26

  CRJ nesertifikuoti skraidyti iš LCY – ten ne tik takas trumpas, bet gebėjimas labai stačiai kilti. Iš principo, sertifikuoti Q400, E170, E190, CS100, Avro. Visiems būtų ant galimybių ribos – kiek žinau, BA skraido iš LCY į Malagą tik vasarą – palankesni orai ir geresnis airfield performance. Kiek žinau, Estonian Air yra planavę su E190 skraidyti LCY-TLL, tai planavo skraidyti su sumažintu vietų skaičiumi, neimti jokių trolių (servisas keleiviams iš kuprinių ir t.t.), kad pavyktų skrydžio performance.

  airBaltic yra skraidę VNO-BRU virš trijų valandų su Q400; aš nespecialistas, bet įtariu, Q400 būtų per sunkus, kad galėtų pakilti iš LCY skrydžiui į VNO.

  Pasvaičiojom ir užteks :)

 115. c2h5oh - 2018 04 25, 10:27

  Dar vienas klausimas matematikai „kiek mažiausiai turėtų kainuoti…“ – o kiek dabar kainuoja slotai LHR?

  Skrydis į LHR turi atpirkti dar ir šitas išlaidas (jeigu skrenda aviakompanija, kuri jo neturi). Arba tada skrydis į VNO turi pakeisti kažkokį kitą skrydį į kažkur kitur, ir būti už jį pelningesnis (o ne vien tik „išeinantis ant nulio“).

 116. jpou - 2018 04 25, 10:46

  Kadangi tema pasisuko apie transporta Londone. Ar galima speti is LCY i LHR per penktadienio pika per ~3 val su visom saugumo procedurom?

  Agentura pardave bilietus su BA:
  BA4456 leidziasi LCY 15:40
  BA0822 kyla is LHR 18:55

 117. Linas - 2018 04 25, 11:06
 118. Simonas Bartkus - 2018 04 25, 14:49

  Užmečiau akį į Wizz Air žiemos tvarkaraštį – atrodo tiesiog pratempė visą vasaros tvarkaraštį, kad tiesiog prekyboje būtų. Prognozuočiau daug pakeitimų, kurie bus vėliau.

 119. Srs - 2018 04 25, 16:45

  @jpou
  Galima.
  Variantas 1: Underground ir Heathrow Express (bet butinai Heathrow Express).
  Variantas 2: taksi/Uber.
  Pirmu atveju rizika butu ties signal failure ir siaip nepatogu del daugybes liniju keitimu, antruoju atveju galima uzstrigti kamstyje.

 120. gabrielius - 2018 04 25, 17:07

  LOT trijų B787-9 pirkimas padidins LO longhaulų skaičių nuo šešių 2016 m. iki penkiolikos 2019 m. Įdomu kur LO dės visą capacity? Rado būdus kaip užsitikrinti naujus slotus WAW arba plės p2p skrydžius iš kitų oro uostų (pvz. Budapeštas). Ar įmanoma, kad Baltijos šalis (TLL arba VNO) gautų vieną longhaulą iš LO ir kur tas skrydis būtų? EWR?

 121. Simonas Bartkus - 2018 04 25, 17:33

  Aišku detalė, bet – vakar skridau Lufthansa 888 FRA-VNO su A321. Buvo viso labo tik 50-60 keleivių: tai Lufthansa atstumė business class slider’į iki 15 eilės ir 3 business class keleiviai sėdėjo 14 eilių, o likusiose economy keleiviai. Kaip suprantu, taip dėl lėktuvo balanso taip daro.

 122. Andrius - 2018 04 25, 18:10

  Pats pajėgiausias lėktuvas iš LCY dabar yra Bombardier CS100. Jo galimas nuotolis iš LCY tako dvigubai didesnis nei E190. Be jokių apribojimų su 125 keleiviais nuskristų iki Vilniaus ar net Maskvos.
  Su 40 vietų net yra atlike test flight LCY-JFK non-stop. Dabartinis BA A318 tai daro su sustojimu SNN.

  Bet kol kas CS100 Europoje naudoja tik Swiss.

 123. Arnas - 2018 04 25, 18:40

  Simonai, taip, kai tokie orlaiviai kaip A321 yra mažai pakrauti, jų centruotė yra per daug priekinė. Panaši patirtis dar gali būti Wizzair’e, kai koks BRI žiemą skrenda 100/230 pax.
  Aišku, dar yra skirtumas tarp „leidžiamos“ centruotės ribų ir „fuel efficient“ centruotės ribų. Pastaroji visada būna galinė.

 124. Karolis - 2018 04 25, 18:55

  Keista – šįryt LH889 taip pat atrodė pustuštis. Nelabai suprantama kam reikėjo A321 jei ir LH888 buvo tuštokas.

 125. Spectator - 2018 04 25, 19:34

  Neįtikėtina, kad yra žmonių, kurie investuoja ir kuria tokias nesąmones: https://onemileatatime.boardingarea.com/2018/04/25/air-belgium-cancels-flights/

  Toks įspūdis, kad kažkokie pinigingi entuziastai iš serijos “mums gyvybiškai reikia VNO-LHR dabar”, sumąstė padaryti aviakompaniją, tik nieko nebuvo girdėję nei apie pardavimus, nei apie leidimus skraidyti virš Rusijos, nei apskritai apie tai, kad joks verslas niekada neskraidys iš CRL, kai yra BRU, ypač su naujais CX skrydžiais BRU-HKG.

 126. Andrius - 2018 04 25, 20:33

  Įdomus projektas Air Belgium.
  Jie planuoja 12valandų trukmės reisus iš 2,5km tako ilgio Charleroi oro uosto. Dėl to CRL-HKG atkarpoj paims mažai cargo ir šiek tiek sumažino keleivių skaičių (257 vietoj 300).
  Kodėl jie taip pasiryžę vykdyti skrydžius net su tokiais komerciniais apribojimais iš Charleroi oro uosto, kai šalia pilna oro uostu su ilgesniais takais kur nebūtų jokių apribojimų?

 127. Giedrius - 2018 04 25, 21:08

  Na tai kad nėr tų oro uostų Belgijoj daug. Be šių 2 tik dar 3 turi komercinius skrydžius, iš jų 2 ilgesnį taką.

 128. Vytautas-NT - 2018 04 25, 21:33

  Grįžtant prie mūsų LCY dar toks klausimas: kodėl išvykstamojo keleivio mokestis toks didžiulis? Ar jis jau nuo atstumo nebepriklauso? Ar ten visad biznio klasę kalą?

 129. Linas - 2018 04 25, 22:15

  @Andrius
  Kiek skaičiau, jie pasirinko CRL over BRU, dėl slotų nebuvimo, matyt labai mažos oro uosto rinkliavos ir CRL įsipareigojimo upgreidinti infrastruktūrą, kad atitiktų jų operational requirements. Jie gi pasiėmė ex AY 340-tukus. Kaip seksis su pardavimas – bus matyti. Visas verslo modelis turi nemažai keistų momentų, bet laikas parodys

 130. Mindaugas - 2018 04 25, 23:14
 131. Mindaugas - 2018 04 26, 00:03
 132. Vytautas-NT - 2018 04 26, 07:50

  Iš vienos pusės gaila Cseries brand’o iš kitos panašu, kad AirBus Boeing su savo Bombardier užbombarduos.
  Tiesa, o kodėl nesvarstomas jungtinis brand’as- Airbus-Bombardier?

 133. Aloyzas - 2018 04 26, 08:16

  VNO-LON devynerių metų senumo Simono skaičiavimai: http://simonas.bartkus.lt/blog/2009/07/15/kokie-yra-skrydzio-vykdymo-kastai/

 134. Giedrius - 2018 04 26, 08:50

  Kažkaip atrodo įtartinai ten tie skaičiavimai:
  Vno-lhr 1085 mylios, kaina 200eur
  tai casm išeina 200/1746 = 0.115. Kai tuo tarpu pvz cia ( https://centreforaviation.com/insights/analysis/wizz-air-centraleastern-europes-largest-airline-turns-13-profit-margin-dip-not-auspicious-346843 ) wizzair CASK yra 0.032.

  Nors, atsižvelgiant kad mokesčiai LHR dideli, plius kurtas atpigo, plius neaišku kokie ten stage length, gal ir normalu.

 135. Spectator - 2018 04 26, 10:38

  BT padarė nemažai pokyčių žiemos tvarkaraščiui. Skraidys 11x per savaitę į Palangą, bei pratęsė visai žiemai skrydžius į Malagą, Lisaboną ir Madridą. Taip pat turės daugiau skrydžių į TBS (3x), BCN (6x), BLL (6x), CDG (11x), FCO (4x), GOT (5x), HAM (11x), KBP (19x), LCA (2x), TXL (19x), ZRH (10x). Vilniuje pokyčių nėra, o Taline skraidys naują TLL-ARN (12x), TLL-OSL (2x), bei tęs TLL-LGW (2x), o TLL-TXL/TLL-VIE gaus po papildomą dažnį.

 136. Simonas Bartkus - 2018 04 26, 10:59

  Grįžtant prie VNO-LON kaštų – 2009 m. skaičiavimai priminė :)

  Jeigu į dabartines sąlygas žiūrėti – VNO-LGW-VNO direct kaštai su A320 būtų apie 15 tūkst. EUR už vieną rotation. Čia be lėktuvo kaštų, įgulos kaštų, maintanence ir draudimo – t.y. už kiek apsimoka kelti lėktuvą, neturint jam alternatyvų. Jeigu pridėti protingą įnašą šiems didžiaja dalimi fiksuotiems kaštams, dar reikėtų pridėti ~13 tūkst. EUR.

  Taigi, bottom line, prie 100% užpildymo „apatinė riba“ apie 44EUR į vieną pusę, „long term“ riba – apie 81EUR. ČIA BE ORO UOSTO MOKESČIŲ: iš VNO mokestis ~9EUR, iš LGW pusės – ~13GBP ir 13GBP APD valstybės mokestis (26GBP iš viso).

  Kiti veiksliai:
  – slot’o įsigijimas/gavimas ir opportunity cost naudoti tą slotą kam kitam;
  – čia paskaičiuotas 100% užpildymas, kaip žinom, realybėje nebūna tokio.

  Positive pusė – čia paskaičiuota yra galutinės pajamos – t.y. ne bilieto tarifas. Prie šiuolaikinių bagažo/seating ir kt. mokesčių struktūrų nemaža dalis gali būti pajamų gaunama netiesiogiai iš bilieto kainos.

 137. Simonas Bartkus - 2018 04 26, 11:39

  Įdomu dėl BT ir PLQ – atrodo jie rimtai nutarė kovoti su SAS dėl rinkos dalies. Vasarą dabar BT turi daugiau frequency nei SAS, o panašų produktą išlaikys ir žiemą.

  Klausimas, kaip sekasi LOT su WAW-PLQ, bet turėtų našlaitiškas jų produktas būti SAS ir BT kontekste.

 138. Justinas - 2018 04 26, 12:37

  VNO-LTN-VNO esu skaičiavęs ant Wizz vidutinių skaičių. Tai jų VNO-LTN-VNO revenue būtų 181 EUR, iš jų 161 fare, ir 20 taxams (dar kai skaičiavau, nebuvo APD), tai labai panašūs skaičiai.

 139. Justinas - 2018 04 26, 12:39

  Pamiršau paminėt turbūt esminę detalę. Wizzair iš 181 revenue 119 EUR susirenka iš fare, ir 62 EUR iš papildomų mokesčių.

 140. skytomas - 2018 04 26, 17:37

  O aš turiu Naujųjų Vasiukų vertą idėją. Dabar Lietuvos ir Lenkijos santykiai šyla o LOTas palaikomas vyriausybės plečiasi kaimyninių šalių rinkose. O kodėl mūsų susisiekimo ministrui, premjerui nepabandžius prastumti „LOT Lietuva“ idėjos. Juk Nordica lenkai pasiėmė po savo sparnais. Gal ir toks projektas išdegtų? :)))

 141. Edgaras - 2018 04 26, 22:21

  Simonai, laukiam charterio į Teslą

 142. Janka - 2018 04 27, 11:55

  Ir į Štark Areną.

 143. etc - 2018 04 27, 13:23
 144. Mindauqas - 2018 04 27, 13:28

  Tai ir per greitai.lt jau paduos pigesnių bilietų. Sunkūs laikai bus agentūroms…:)

 145. expertas - 2018 04 27, 13:38

  Juoda diena SPA. Vilniuje sugedo A321 (220 vietų). Pakaitinio lėktuvo nėra. 180 pax susodino į A320 ir perkrovė bagažą (pirmenybė šeimoms su vaikais ir trumpoms kelionėms). Tada visus išvarė iš A320 lėktuvo, nes baigėsi įgulos darbo laikas. Cirkas tęsiasi, to be continued. O ruošiantis sezonui nereikėjo numatyti tokių atvejų, ką daryti? Juk lėktuvai skraido vos ne 24 val. ir kartais net naktį nebus laisvo tarpo. Čia šiaip, pamąstymui.

 146. Kardiobatonas - 2018 04 27, 14:29

  SPA gyrėsi, kad turės du rezervinius lėktuvus tokiems nenumatytiems atvejams. Kodėl jų nenaudoja?

 147. Arnas - 2018 04 27, 15:20

  Experte, VNO šiuo metu tikrai karšta. Kai kuriems keleiviams jau prasidėjo stadija, t.y. „visi kalti, o aš – pasaulio centras“.
  Nieko naujo, bet mane kaip visada labiausiai siutina tai, kad nėra jokių atstovų, jokių papildomų darbuotojų, kurie atvyktų padėti bendrauti su tais 220 keleivių, dalinti maisto kuponus ir pan. Tiesa, yra vienas SPA atstovas, pora kitų darbuotojų, kurie daugmaž turi laiko užsiimti tuo reisu, bet jiems ir taip veiklos per akis.
  Kaip visada taupymo pasekmės: skrendam pigiai, gaunam irgi „po pigiąja“. Mokėtų žmonės tiek, kiek TK, būtų ir atstovybė, ir žmonių, kurie deal’intų tokias situacijas.
  Labiausiai gaila ne keleivių, o darbuotojų. Ar SPA asmeniškai susisieks su tais keliais, užsiėmusiais vėlavimu nuo 5.45 iki 23.40? Ar padėkos? Ar kaip visada smagu pabūti užkulisiuose, o kas vyksta tame front line – vienodai.

 148. .. - 2018 04 27, 17:10

  Nepamenu vardo, bet kazkas atsiliepe apie Bromma kaip autobusu stoti. Taip ir yra, ir viduje Svedijos skraidant idealu, nes viskas arti ir nereikia Arlandos. Va vel skrisiu MMX-BMA, vien del patogumo nors ir kainuoja

 149. .. - 2018 04 27, 17:26

  Nepabaigiau, vienos dienos skrydziui pirmyn-atgal yra super, nesvarbu is kurios puses:)

 150. Linas - 2018 04 28, 11:59

  Tai kaip baigėsi su tuo SPA skrydžiu?

 151. Arnas - 2018 04 28, 15:55

  Nieko, dalis keleivių išskrido dieną GetJet reisu, dalis vakare 23.40.

 152. Giedrius - 2018 04 28, 16:52

  Vargšas A321 vis dar ant žemės ir šiandien Grand Gru dar už SPA skrenda.

 153. Linas - 2018 04 28, 18:09

  WOW air first A330neo rolls out of paintshop
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=67741

 154. Kardiobatonas - 2018 04 28, 19:23

  Karštos dienelės SPA, turbūt rimtas A321 gedimas. Bet gal tikrai Simonas galėtų paaiškinti, kur ties rezerviniai lėktuvai? Nes bent jau SPA tinklapyje skelbiamas, kad kiti skrydžiai vyksta pagal tvarkaraštį arba su labai menkais vėlavimais.

 155. Arnas - 2018 04 28, 22:16

  Gedimas turbūt analogiškas automobilio „check engine“ :D

 156. Arunas - 2018 04 28, 22:24

  Finnair paskelbė nonstop Talinas – Kitila (FI) once per week (D5) nuo 14.12.2018 iki 2019 kovo pabaigos! Operuos A320.

 157. c2h5oh - 2018 04 30, 10:34

  @Arnas „Gedimas turbūt analogiškas automobilio „check engine“ :D“

  Teko turėti kaimynę, senais laikais daug metų dirbusią oro uoste. Pasak jos, sovietiniais laikais buvo normalu skristi, jeigu dega mažiau ne pusė įspėjamųjų lempučių. Jeigu dega daugiau – tuomet lėktuvui jau reikėtų kažkokios apžiūros ar lengvo remontėlio.

 158. Tomas468 - 2018 05 1, 14:10

  Vakar du A320 iš Delio parskrido į Vilnių. Klausimas: mes diskutavome kažkada, jog skrydžiai VNO-DWC yra ant ribos ir kiltų keblumų juos vykdyti, Delis juk toliau nei Dubajus, tai kodėlgi nepavyktų reguliarūs skrydžiai į Dubajų?

 159. Giedrius - 2018 05 1, 14:38

  Nes lėktuvas tuščias buvo. Pridėk 20 tonų keleivių ir neparskrisi.

 160. Julius - 2018 05 1, 17:05

  O pagrindinė problema kartais nebuvo įgulos darbo valandos?

 161. Justinas - 2018 05 2, 00:12

  Įgulos darbo valandos didesnė problema, kai reikia suskraidyt į abu galus…

 162. Justinas - 2018 05 2, 00:24

  Čia kalbant apie range.

  Boeing 737 BBJ gali skristi 14 valandų
  Boeing 737-700 reguliariai skraidė CPH-BOS

  https://en.wikipedia.org/wiki/Longest_flights#By_aircraft_type

  dar visokių įdomybių yra. Tuščias A320 gali labai labai toli nuskristi, ir tiesą sakant kiekvienąkart, kai daromas delivery iš Tuluzos ar Sietlo, galima pamatyti įspūdingų distancijų.

  Pavyzdžiui, Montrealis-Ryga CS300 skrenda tiesiogiai.

 163. Donatas - 2018 05 2, 05:39

  Kodel SPA parvare tuos 2 lektuvus i VNO tuscius? ten buvo tiesiog dirbama uz kazka ir baigesi sutartis ar kitokia priezastis?

 164. Andrius - 2018 05 2, 08:34

  Dirbo Indijoje už IndiGo avialinijas tie A320.

 165. Simonas Bartkus - 2018 05 2, 09:36

  SPA jau šešerius metus dalį Europos capacity perkelia į Azijos šalis – Butane, Kambodžoje, Indijoje, Saudi Arabijoje. Šiemet penkių mėnesių projektas buvo su IndiGo, po kurio lėktuvai grįžta vasarai į Europą.

 166. c2h5oh - 2018 05 2, 10:36

  O tuo tarpu Maskvos srityje priimtas naujas įstatymas, pagal kurį oro uostuose draudžiama:

  – gulėti ir miegoti ant kėdžių
  – sėdėti ant žemės
  – persirenginėti „tam neskirtose patalpose“ (t.y. tualetuose)
  – ant sėdynių dėti rankinukus ir kitus daiktus
  – vaikams sėdėti ant bagažo vežimėlių

  Už viską numatytos baudelės.

 167. Čiurlionis - 2018 05 2, 15:00
 168. Mikas - 2018 05 2, 23:18

  Apie Wideore. Kadangi puikiai žinau, po kokius kaimus jie skraido, tai nebent tik pasipildys flotilę. Nes nu………….. pasigooglinkit patys:)

 169. Vytautas-NT - 2018 05 3, 03:27

  Simonai, o tai Azijoj kažkoks kitoks sezoniškumas negu pas mus? Sr jie tiesiog naudojadi proga nuomuotis papigiai?

 170. srs - 2018 05 3, 05:10

  @c2h5oh
  Čia rimtai? Ir kokia logika tokio įstatymo?

 171. Kardiobatonas - 2018 05 3, 08:36

  Rusijoje kalbėti apie logiką beprasmiška.

 172. srs - 2018 05 3, 10:31

  Turėjau omenyje oficialų paaiškinimą. Ir taip aišku, kad tai idiotiškas sprendimas, bet įdomu būtu išgirsti ką pasakytų jį priėmę.

 173. Simonas Bartkus - 2018 05 3, 11:08

  Vytautas-NT: taip, Azijoje sezoniškumas yra skirtingas. Pietryčių Azijoje sezonas prasideda nuo gruodžio vidurio ir tęsiasi iki kovo – sutampa su kinų naujaisiais metais ir periodu aplink.

  Panašiai yra ir Indijoje – dabar sezonas baiginėjasi, prasideda moonsoon – karščių ir lietaus sezonas. Turistinis sezonas lapkritį-vasarį pasiekia piką.

 174. c2h5oh - 2018 05 3, 13:41

  @srs: oficialus paaiškinimas, kad artėja futbolo čempionatas, ir reikia įvesti tvarką :) Esą egzistuoja bomžų problema oro uostuose, ir draudimai tipo skirti bomžams atbaidyti.

 175. Tomas LT - 2018 05 3, 14:26

  „Wizz Air“ suteiktas Jungtinės Karalystės oro vežėjo pažymėjimas

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/wizz-air-suteiktas-jungtines-karalystes-oro-vezejo-pazymejimas/

 176. Čiurlionis - 2018 05 3, 15:02

  CWL Cardiff tako ilgis – 2,354. VNO – 2,515.

  a350 nutūpė be vargo, dėl visiško objektyvumo- praktiškai tuščias.

  Visgi pakankamas argumentas baigti kalbas, apie VNO tako ilginimą, bent artimiausius 10 m. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=luuntlCstGg

 177. Andrius - 2018 05 3, 16:30

  Tai galima rasti daugiau tų pavyzdžių, kai skraido iš trumpesnių nei VNO takų dideli laineriai tolimais reisais, pvz iš Saint Marteen.
  Kai bus atitinkama paklausa, ras būdų aviakompanijos ir iš 2,5km tako vykdyti long-haul reisus. O kai atsiras tokie reisai, po to bus galima ir tako ilginimą daryti.

 178. Kardiobatonas - 2018 05 3, 17:14

  Turbūt metas balsavimui, kas atsiras anksčiau: Nida International Airport (IATA – NID) ar long-haul iš VNO? Balsavime būtinai reikėtų tokios pasirinkimo eilutės: Aš taip ilgai negyvensiu.

 179. Wincas - 2018 05 3, 17:36

  Nzn nzn, vakar net Finnair neišdryso leistis į VNO iš pirmo karto, tai dėl ko turėtų taip rizikuoti didesni orlaiviai. Geriau reikia balsavomo: „Kuom reikia patepti Lietuvą, jog pritrauktume didelį srautą iš užjūrio“.

 180. Kardiobatonas - 2018 05 3, 17:44

  Gali tepti kuo nori – Vilnius niekada nebus Paryžius, o Lietuva nebus Ispanija.

 181. Wincas - 2018 05 3, 18:42

  Tipiškas lietuvio atsakymas, o gal Vilnius jau geriau negu Paryžius, o Lietuva lenkia Ispaniją. Bet mes tuom netikime ir dėlto neparduodame ??? „Balllai“ Atvažiavę į Lietuvą vis kartojo „We are the best players in the world“ nors ir į lanką nepataiko. Mokykimės iš Amerikos. Gera reklama viską parduoda, net ir tai ko nera.

 182. Kardiobatonas - 2018 05 3, 18:51

  Teisingai, tik kad niekaip nepavyksta surasti tų privalumų, o kai jų nėra, tai ir neišeina reklamuoti. Viską galima parduoti, bet kai ką – tik vieną kartą. Apgautas žmogus jaučiasi piktesnis.

 183. Wincas - 2018 05 3, 21:06

  Priklauso nuo to, kaip pardavinesi. Jei kaip cigonas, tai tikrai parduosi pirma ir paskutini karta, bet jei kaip zydas – zmogus net nesupras, kad buvo apgautas :) Siai dienai Lietuvoje vyrauja cigoniska verslo praktika.

 184. oleg - 2018 05 3, 23:31

  o galiu kas kaip Lietuvos imigrantas, o dabar jau ir emigrantas, biski rimtai atsakyti i Lietuvos reklamos klausima?

  Tai, vien z, kazkodel Lietuva tik gal paskutiniuoju metu yra reklamuojama uzsienieciams suprantama kalba. Anksciau atrode kad reklama anglu ir kitom kalbom yra skirta Lietuviams, nes rodydavo vis emigrantam mielus vaikystes vaizdus. Tas nesikoreliuoja su uzsienio verslu arba turistais.

  Nu ir, is mano patirties, bet koks uzsienietis kitam uzsienieciui ta pati Vilniu geriau isreklamuoja nei vietiniai. Kas gal but yra fair enough.

  soriakas kad as cia taip rimtai =] Gal pasiilgau Vilniaus ar kas.

 185. Augustinas Žemaitis - 2018 05 3, 23:58

  Na, oleg, pilnai sutinku. Mano supratimu problema ta, kad, deja, kas dirba su turizmo reklama, patys nelabai keliauja – jie nežino, ko reikia užsieniečiams.

  Tai būna rezultate dviejų rūšių pateikimas. Pirmas variantas – enciklopedija. Sąrašas kiekvieno pakelės kryžiaus ir pan., niekam neskirstant į svarbesnes ir ne vietas. Antras variantas – PR agentūrų reklama (tokia, kur galėtų pakeitus tekstą ir kai ką permontavus reklamuoti ir tarkim skalbimo miltelius ar Samsung S9 ) – informacijos jokios, kaip parodė skandalas, net nuotraukos nebūtinai iš Lietuvos.

  O šiaip tai, kaip esu rašęs, nereikia būti Paryžium, kad pritrauktum didelį srautą – žmonės šiais laikais keliauja nebe po kartą-du per gyvenimą ir aplanko ne tikrai vieną dešimtį šalių, ir kaskart į Paryžių ar Romą jie tikrai neskraidys. Tai va būti tuo septintu ar dešimtu numeriu Lietuva gali ir turime to siekti. O lietuvių kilmės žmonėms (nesakau, kad lietuviams, bet tiems, kas turi čia šaknų ir jų ieško, o tokių pvz. JAV daug) galime būti ir vienu pirmų numerių.

 186. zuikis - 2018 05 4, 08:50

  Itikinau viena airi skristi i Lietuva savaitgaliui. Jam taip patiko, kad pasakojo visiems draugams kaip ten modernu, kokie grazus, draugiski zmones, visi kalba angliskai ir ten „kitaip“ geraja prasme. Sia vasara jau skris 6 airiu grupe 1 savaitei!
  Is lupu i lupas veikia gerai.

 187. Kardiobatonas - 2018 05 4, 09:12

  Teisingai, reklamuodami šalį mes akcentuojame savąją nostalgiją, jausmingumą, sentimentalumą. Panašiai, kaip Zasimauskaitės daina Eurovizijoje. Man tai gražu, bet užsieniečių nelabai veikia. Ar mane paskatintų vykti į Egiptą vaizdas, kur Ibrahimas liūdnom akim pasitinka saulėtekį? Turbūt nelabai. Pakelės kryžiai ir mūsų kova su okupantais jiems taip pat visiškai neįdomi, jie šito reikalo neįsivaizduoja ir tik pritariamai linksi galvomis. Kai ir minėjo Zuikis, užsieniečiai akcentuoja modernumą, draugiškumą, anglų kalbos mokėjimą. Anksčiau dar buvo pigumas, bet jo jau netekome. Tai reklamose ir reikia akcentuoti tai, kas Lietuvoje patinka užsieniečiams, o ne mums patiems.

 188. Tomas - 2018 05 4, 11:50

  Susitikime aptarta ir tiesioginių skrydžių galimybė tarp abiejų šalių. JAE ministras pažadėjo iki šių metų pabaigos atrasti galimybes, kad JAE aviakompanijos sujungtų Vilnių ir Abu Dabį bei Dubajų reguliariais skrydžiais. Sutarta svarbius susisiekimo klausimus derinti toliau.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/jae-ir-lietuva-svarsto-atidaryti-ambasadas-saliu-sostinese-56-966428

 189. c2h5oh - 2018 05 4, 12:32

  Dažnai patys lietuviai, paklausti apie Lietuvą, pateikia ją labai neigiamai. Oras šlykštus, geografinė padėtis „near Russia“, valdžia vien debilai, kalbos apie sovietinę praeitį ir sovietines/rusiškas tradicijas, maistas š, pagrindiniai privalumai „good beer and beautiful women“ (klausytojai girdi „cheap beer and cheap women“), ir t.t.

  Potencialius turistus juk domina visai kiti dalykai, o ne mūsų tarpusavio bambėjimas ir pesimizmas.

  Aš pats, kai manęs paklausia kur yra Lietuva, sakau „between Germany and Finland“ (pažiūrėkit į žemėlapį, tai juk tiesa).

 190. Mindauqas - 2018 05 4, 12:38

  Sorry, tai vis dėlto gal kas žino, ar bus charteris į Belgradą? Kiek girdėjau BPC lyg atsisakė minties, bet gal rėmėjai kokie organizuos?

 191. Wincas - 2018 05 4, 13:11

  Pirmoje vietoje reikia atsirasti pasaulio žemėlapyje, nes daugelis net nežino, kad tokia šalis egzistuoja, o jei žino, tai nežino kur ją rasti. Ypač nustebino danai, daugelis su kuriais teko bendrauti, net nežino kad Lietuva tik ~ 1h skrydžio atstumu.

 192. Linas - 2018 05 4, 13:18

  gal kas žino apie ką čia?
  2018-05-04: Lithuanian ACMI carrier readying for N American business

 193. Augustinas Žemaitis - 2018 05 4, 13:44

  Aš pas save http://www.truelithuania.com , pamąstęs, kas gali užkabinti užsieniečius, taip pirmame puslapyje pristačiau Lietuvą – manau, kad šitie akcentai ir yra tinkamiausi:

  Lithuania is Vilnius, the 15th century capital of what was the Europe’s largest Medieval country.

  Lithuania is four seasons of lush forests, countless lakes and magnificent coastal dunes of Neringa, sculpted by the wind, not by „Private property“ signs.

  Lithuania is the inspiring Hill of Crosses, a unique-in-the-world place where millions of people have been building Christian symbols despite any persecutions.

  Lithuania is the geographic centre of Europe where the old Lithuanian ethnicity has been joined over the centuries by numerous other communities. There are centuries-old religious buildings of more than 10 communities as distinct as Roman Catholicism, Sunni Islam, Judaism and the Russian Old Believer sect.

  Lithuania is a robust economy where the scars left by the Soviet Union may be investigated without ever having to do without modern western amenities.

 194. Kardiobatonas - 2018 05 4, 14:01

  to Wincas. Nieko nuostabaus, vakariečiai visiškai nesidomi geografija ir jiems vienodai, ar ta Lietuva už valandos, ar už 5 valandų skrydžio. Teko bendrauti su tikrai aukštas pareigas užimančiais, intelektualiais žmonėmis, kuriems reikėdavo labai rimtai pagalvoti, kur ta Lietuva. Pas juos viskas paprasčiau. Kai ieško vietos atostogoms, susiveda į Gūglą raktinius žodžius (jūra, saulė, paplūdimys) ir tyrinėja rezultatus. Sprendimą priima pagal savo finansines galimybes. Čia kalba apie klasikinius poilsiautojus, kurie neieško nuotykių ir nenori netikėtumų. Bet tokių yra dauguma.

 195. Wincas - 2018 05 4, 14:48

  O kadangi pas mus Saulė šviečia tris kartus per metus, jūroje gali maudytis tik ruoniai, o paplūdimys pastoviai nuplaunmas, reikia galvoti kitų pliusų. Vienas iš jų, tinkantis į šios dienos EKO madas – Švarus oras ir vanduo, greitas internetas Bonus Elektra visą parą. Šią žiemą Lietuviai emigrantai, šventė vestuves Labanore kažkokioje sodyboje, pirtis, kubilas ir t.t… Sugebėjo atsivežti visą Anglų biurą su originaliai Britais. Britai pridarė krūvą nuotraukų, nebenorėjo išvažiuoti, o kubilas viduryje prisnigto miško, buvo geriausia ką jie yra patyrę savo gyvenime. Ką ir kiti pavyzdžiai rodo, turistus reikia vežti kiekvienam. Nes valžia kolkas gali tik susukti klipą „Good place to die – Lithuania“

 196. Spectator - 2018 05 4, 14:54

  Aš iš savo patirties irgi galiu pridėti, kad Estija ir Latvija yra labiau patrauklios vakariečių akimis nei Lietuva. Nežinau, kodėl taip yra, bet esu girdėjęs ne kartą (situacijose, kai žmonės nežinojo, kad esu iš Lietuvos), kad Lietuva/Vilnius lyginant su Estija ir Latvija yra nuobodūs ir ten nėra ką veikti. O iš artimiausių kaimynų (latvių ir estų) net esu girdėjęs nuogąstavimų apie saugumą (labai paplitusios istorijos apie keliuose apiplėšinėjamus žmones ir ypač plačiai nuskambėjo istorija apie merginą nužudytą kelyje prieš porą metų). Taip kad yra kur dirbti mums. Aišku, kai turizmo departamentas verkdamas kad neturi pinigų, dalį jų skyrė Japonijos rinkai – tai yra absurdas, kai net Skandinavijoje žmones nieko apie mus nežino… o galimybės yra nemažos, prisiminkim CPH-KUN daily skrydį ir pan.

 197. Eugenijus - 2018 05 4, 16:46

  Oro uoste apie 14.00 stovėjo kažkoks „spartanas“ afganistaniečių Boeinga 737 ar Airbus narrow ir 2 dideli krovininiai be atpažinimo ženklų. Kas čia per paradas vyksta

 198. Janka - 2018 05 4, 17:21
 199. Mindauqas - 2018 05 4, 17:42

  Aha, jau mačiau. Beje, internete rašo, kad vietų jau nėra; o paskambinus sako, kad pilna, bet parduodame tik internetu.
  Tai pasitikėjimo neprideda. Teks skristi su Lufthansa…

 200. Ramdomq - 2018 05 4, 22:46

  Verslo ir kitų džiaugsmui DY sudėjo dar daugiau skrydžių žiemos sezonui į ARN. Tikiuos, kad ne klaida:)

 201. oleg - 2018 05 5, 01:40

  mmm, puikios dienos, puikus laikai is ARN. OSL paliko 3x. Toliau galima apie CPH ir LGW svajoti =]

  beje, jun fact, kai man kazkur reikia butinai buti, tai renkiuosi Norwegian. Jei velavimai ir cancellinimai labai jau gyvenimo nesugadins, tai renkiuosi SAS. Nes DY daznai biski veluoja, bet labai retai neskrenda. SK labai daznai kazkas nutinka, tai reroutina, veluoja…po to sumoka 250 EUR ir linki geros dienos. Idomus ju verslo modelis ;-)

 202. trolis - 2018 05 6, 12:47

  idomu dalyka su FR pastebejau (tik dar nebuvo laiko i Delfi parasyti del sitos first world problems:)) – kai skrendu su vaiku esu plius minus priverstas pirkti vietos rezervacija. perku abiem RT kryptim ir visada pasirenku tas pacias vietas.
  cia ir prasideda idomybes – atejus laikui checkintis jau antra karta outgoing flight rezervuotu kedziu nebera ir mandagiai siulo isigyti jas is naujo arba checkintis likus dienai pries. suradus rezervacijos maila, kuriame rezervuotos vietos aiskiai matosi ir tame ju support chate pasiskundus, atsipraso ir grazina atgal kedes, bet jau kitose vietose.
  sakyciau sioks toks WTF – tikiu, kad jis labiau techninis (kazkam tikriaus leidzia pasirinkti tas pacias vietas ir overridina pirmini mano pasirinkima, o as lieku be vietu) nei intentional, bet jei du kartus jau taip buvo, pradeda kelti itarimu…

 203. trolis - 2018 05 7, 13:46

  SAS grazino FastTrack VNO? Christmas comes early?

 204. Linas - 2018 05 7, 14:13

  PLQ reikia pagirti – pirmieji sudėjo balandžio statistiką, neatsilieka nuo TLL :):
  PLQ
  APR2018
  25732 pax
  plius 0,6%

  TLL
  APR2018
  238 617 pax
  plius 17%

  o KUN dar net kovo skaičių nepasivargino paskelbti…

 205. trolis - 2018 05 8, 07:00

  Ze German court recently ruled in favor of Lufthansa after the airline pursued a lawsuit against Germany-based travel blog HolidayPirates for advertising business-class “Error Fares” between Germany and California for just 687 euros ($819).

  The court called the published fare and search functionality an “unfair trade practice,” particularly in an antitrust context, since the HolidayPirates website could be considered a competitor selling travel services, according to Loyalty Lobby.

  The ruling imposes a fine of €250,000 or six months’ jail time for the CEO. It can be appealed in a higher court in Bavaria.

  he case, which was filed soon after the error fares were published in September 2017, states that Lufthansa immediately took action on the error, yet the HolidayPirates publication caused the airline to incur a total loss of €450,000 ($536,638) on the published business-class fares. Beyond the financial loss, however, Lufthansa claimed that its primary concern was the damage done to public perception and value of the airline brand. (The carrier blamed an “incomplete Excel spreadsheet” for the pricing error on its booking site.)

 206. dzin - 2018 05 8, 08:43

  @trolis
  trūksta komentarų. Jei net Vokietijoj žmonės nespėja su technologijomis koja kojon žengti. Tuoj visiška praraja atsivers tarp žmonių, kuriems iki 25-erių ir tiems, kuriems virš 50-ties.

 207. Wincas - 2018 05 8, 09:12

  Patys kalti, kad raso Error Fare, butu Super Duper Discount from Lufthansa, nebutu galimybes irodyti kad cia buvo kazkokia klaida ir ja pasinaudojo.

 208. trolis - 2018 05 8, 09:36

  Airbus and Boeing are preparing for possible changes to dozens of plane orders from Middle East carrier Etihad Airways as it presses ahead with a company-wide review, four sources familiar with the matter said.

  Etihad is considering its options for over 160 aircraft it has ordered, ranging from swapping models to delaying deliveries to outright cancellations, the sources told Reuters.

  A final decision could be based on a combination of the three options, one source said.

  Etihad has 88 Airbus and 78 Boeing jets on order worth tens of billions of dollars, largely from deals signed in 2013, which are scheduled to start delivery from this year.

  The orders include 62 Airbus A350s and 52 Boeing 787 Dreamliners, according to the two planemakers’ websites.

 209. dzin - 2018 05 8, 10:24

  Error fare ir super duper akcija atrakcija – skirtingi reikalai. Bilietai, kurie įsigijami pasinaudojant Error fare, gali būti avialinijų atšaukti. Akcijiniai – neatšaukiami. Nors, kiek teko skaitinėti, ir error fare atšaukiami labai retai, nes ES reglamentai gana griežti tuo klausimu.

 210. Simonas Bartkus - 2018 05 8, 10:58

  Vėlgi reikėtų giliau pažiūrėti į situaciją – nubaudė ne už naudojimąsi error fares, o už error fares promote’inimą ir pelnymąsi iš to.

  Novaturas šiandien paleido žiemos pardavimus – SPA skraidys tiesiogiai iš Vilniaus žiemą į Aqaba Jordanijoje ir Djerba Tunise.

 211. trolis - 2018 05 8, 10:58

  skirtingi kuo? pavadinimu? ikopinau siaip nepilna straipsni bet ten toliau kaip tik ir kalbama, kad reikia tiesiog pavadinti super akcija ir teisiskai turetu buti ok.

 212. Linas - 2018 05 8, 11:03

  Panašu, kad Dubajuje bus pirmasis Hyperloop :)
  Tiesa, kol kas kalba apie krovinius:
  https://www.freightweek.org/index.php/en/latest-news/3226-dp-world-and-virgin-hyperloop-one-launch-cargo-system

 213. Kardiobatonas - 2018 05 8, 11:25

  Kokio dydžio programa Tunise ir Jordanijoje, kokiais mėnesiais?

 214. Giedrius - 2018 05 8, 12:28

  Novaturas rodo Djerba spalį, Aqaba lapkritį ir groudį.

 215. Spectator - 2018 05 8, 12:30

  @Linas – na tiesiog toks kosmosas, kad net rauna stogą skaitant: kurs hyperloop vežioti maistui ir elektronikai? O tai dabartiniai transporto būdai kažkuo prastesni, ir kas mokės už greitesnį salotų lapų pristatymą? Šitas HyperLoop reikalas apskritai yra viena didelė apgavystė išvilioti naivių investuotojų pinigus. Vakuminis vamzdis šimtų kilometrų ilgio, tad užtektų menkiausio pažeidimo ir visas vamzdis sprogsta ir viskas, kas jame taip pat, be jokių šansų išgyventi. Sounds legit.

 216. Justinas - 2018 05 8, 12:36

  Hermetizuotas cilindras, pakeliamas į 10km aukštį, skris garso greičiu. Jame sėdės žmonės.

  Ir taip 100,000 kartų per dieną be menkiausio incidento.

 217. Spectator - 2018 05 8, 12:51

  Hermetizuotam cilindrui išsihermetizavus dideli šansai išgyventi. Ir išhermetizuoti ne taip lengva. O Hyperloop – savadarbiai sprogmenys bet kurioje vietoje iš šimtų kilomtrų ir viskas išlekia į orą. Ir čia tik vienas aspektas. Kur dar susidūrimo grėsmė pačiame tunelyje (juk tie „pods“ skries irgi beveik garso greičiu, ir vienas paskui kitą kas 30s – bet tunelis tai juk tik vienas). Žodžiu, čia pasakos vaikams prieš miegą.

 218. Linas - 2018 05 8, 12:57

  @Spectator
  keletas pastebėjimų – kroviniui nereikia išgyventi – tai viena (manau, kad apie žmonių gabenimą kalbėti stipriai per anksti), antra – juk visi suprantame, kad tai tik bandymai. UAE sheikhai pinigus leidžia ir daug kvailesniems dalykams :) Prieš kokius 10m. apie daug ką galėjome pasakyti, kad kliedesiai, bet laikas parodė, kad viskas taip sparčiai vystosi ir kad kiekvienai problemai randamas sprendimas. Jei į kiekvieną naują idėją/sprendimą niekas neinvestuotų – nes vis dar gyventume urvuose :)

 219. trolis - 2018 05 8, 14:02

  Vizijos vizijomis bet prisiminkim, kad dar net Maglev’u is esmes niekur nepastate (PVG i Shanchaju ir tai nepilna trasa, Japonija ir Vokietija po bandomaja trasa) kur infrastrukturos kastai n kartu mazesni uz hyperloop.

 220. Mantas - 2018 05 8, 14:26

  VNO Balandžio statistika
  402508pax
  15,20%

  Kaži ar galima jau šiemet tikėtis pasiekti 0,5 mln. Keleivių per mėnesį?

 221. Giedrius - 2018 05 8, 15:33

  vargiai, reiktu kažkur 20% augimo vasarą, kad būtų 0,5mln per mėn

 222. Julius - 2018 05 8, 18:33

  Jei bus 0,5mln, tai tik kokį birželį/liepą

 223. Little_man - 2018 05 9, 11:22

  Dėl Maglev tai iš esmės labai brangi tehnologija. Be to labai brangus išlaikymas.

 224. Kardiobatonas - 2018 05 9, 12:51

  Dėl Jordanijos ir Izraelio Novaturas pateikia labai menką informaciją. Viskas suplakta į krūvą ir net neaišku, į kokį oro uostą ir kurioje šalyje bus skraidoma. Gal kas žino tiksliau?

 225. Besidomintis - 2018 05 9, 14:18

  @Kardiobatonas

  Skraidins į Aqaba (AQJ) Jordanijoje

 226. Kardiobatonas - 2018 05 9, 17:20

  Dėkui, Besidomintis. Bet tai žiūrėkit: jeigu atskrendam į Jordaniją, tai iškart turim pirkti Jordanijos vizas (po 45 EUR) net ir tuomet, jeigu poilsiaujam Izraelyje? Grįžtant iš Izraelio vėl perkam vizas. Ar yra kažkokie kitokie variantai?

 227. Linas - 2018 05 9, 17:34

  Seniau viza kainuodavo 10 JOD
  Bet ar bereikia nūnai vizų?

 228. Kardiobatonas - 2018 05 9, 19:45

  Tokias kainas radau kelionių agentūrų svetainėse ir rašo, kad vizos reikia.

 229. zuikis - 2018 05 9, 20:46

  Aqaba yra lengvatiniu mokesciu zona, todel atskridus i si oro uosta, viza nemokama. Tik jas apiformina turizmo organizatorius arba pats turi nuvykti i vietini policijos departamenta. Jei isvyksti is Jordanijos ir grizti – viza 60 JOD. Mokestis gali buti grazintas isvykstant atgal, jei prabusi ne maziau 2 pilnu paru ir parodysi stampuota Petros iejimo bilieta.

 230. Linas - 2018 05 9, 22:40

  Aš ir sakau, kad atplaukėme iš Tabos ir nieko nemokėjome😀

 231. Linas - 2018 05 9, 22:53
 232. Simonas Bartkus - 2018 05 10, 10:34

  Kaip jau kažkas rašė, balandį VNO augo 15,2%, iš viso 402,5K keleivių. Po keturių mėnesių vidutinis augimas yra 16,57%.

  Reguliarūs skrydžiai augo 12%, kai tuo tarpu charter – 78%.

 233. pliumbum - 2018 05 10, 14:40

  Bus 0,5 mln. drąsiai kažkurį iš vasaros mėnesių.

  2017 m. potencialų „kas galėjo būti“ augimą sunku apskaičiuoti, nes net ir mėnesiai iki tako uždarymo buvo pasiruošimo mėnesiai, kai augimas nebuvo toks, koks galėjo būti – vos 10%, lyginant su kur kas didesniais augimais po to. Manau, gana drąsiai galime daryti prielaidą, kad 2017 m. liepos mėnesį normalus augimas būtų buvęs 17% – tiek pat, kiek pvz. balandį, spalį, lapkritį. Taigi, 2017 m. liepą be remonto būtume turėję 448 000 keleivių. Šiemet augimas yra vidutiniškai 16,57%, taigi liepą turėtume turėti maždaug 522 000 keleivių. Aišku, čia tik buka ekstrapoliacija, bet duočiau labai, labai didelius šansus, kad ta riba bus peržengta.

 234. Anonimas - 2018 05 10, 17:00

  „Ryanair“ pradėjo skraidinti iš Vilniaus į Atėnus

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ryanair-pradejo-skraidinti-is-vilniaus-i-atenus/

 235. Simonas Bartkus - 2018 05 10, 17:02

  pliumbum: nebūčiau toks tikras – gal, bet nebūtinai. Lietuvoje piko mėnesiai yra gegužė-birželis ir rugsėjis-spalis. Aš galvoju, kad išlaikyti 15% growth rate bus sunkiau persiritus pusmečiui, nes LCC capacity palyginamoji bazė bus paaugusi. Įmanoma, bet sakyčiau labiau ne, negu taip – ~480K prognozuočiau top mėnesį.

 236. Giedrius - 2018 05 10, 19:43

  Na kiek žiūriu statistiką tai 14-15-16 visada daugiausia keleivių būdavo rugpjūtį. birželis, liepa, rugsėjis nedaug bet atsilikdavo.

 237. Besidomintis - 2018 05 11, 09:02

  Nuo birželio 16d. prisijungia dar vienas vežėjas į Antalijos kryptį. Novaturo ir Tez Tour keleivius skraidins ir Turkish Airlines.

  TK4172 AYT-VNO …6. 05:55-08:55
  TK4173 VNO-AYT …6. 09:55-13:00

 238. Simonas Bartkus - 2018 05 11, 09:32

  Besidomintis: jeigu iki pilno atsakymo, tai skraidys Andaloujet su B738 189Y – jie vykdo skrydžius su Turkish skrydžio numeriais.

 239. Čiurlionis - 2018 05 11, 09:54

  O kad iš Vilniaus būtų 9.55 o atgal 13.00.

  Nebesugaudau galų, kas dar neskraidina į AYT iš VNO: Small planet, Pegasus, Turkish, Sunexpress(vakar mačiau), Corendon.

 240. Besidomintis - 2018 05 11, 10:00

  Čiurlionis: Dar į sąrašą pridėk Freebird Airlines ;)

 241. Linas - 2018 05 11, 10:08

  Tai vasaros metu AYT bus top destination :) pagal keleivius?

 242. Anonimas - 2018 05 11, 10:25
 243. Simonas Bartkus - 2018 05 11, 10:29

  Linas: manau, ne tik vasarą, bet ir per visus metus. Balandį AYT tik porą tūkst. keleivių atsiliko nuo LTN; visus vasaros mėnesius lenks žymiai bet kurį kitą oro uostą.

 244. Linas - 2018 05 11, 13:17

  2018-05-11: State, industry to develop Latvian aviation strategy 2019-25

  Latviai kuria strategijas iki 2025, o ar LT kas nors panašaus kuriama?

 245. Linas - 2018 05 11, 13:27

  RIX pagaliau įkėlė MAR2018 skaičius:
  504717 pax
  plius 20.38%

  Nerealu …

 246. Kardiobatonas - 2018 05 11, 13:45

  to Linas. Tai kad LT nėra apie ką kalbėti. Karts nuo karto pasigirsta kliedesių apie naują oro uostą ir viskas.

 247. Linas - 2018 05 11, 15:02

  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=139897
  LT Oro uostai – valstybiniai – tai tik tokias ir gali „vizijas“ apie naują oro uostą prie Elektrėnų svaičioti… Dar yra vizija kada nors juos išnuomoti (be konkrečių datų, nes jau ir pamiršti spėjau kiek laiko apie tai kalbama.
  Kaip supratau LV aviacijos verslas su institucijomis dirbs kartu tikrą viziją ruošiant.
  LT taip pat yra aviacijos verslas ir institucijos…
  Deja bendravimo nėra: vienas stambiausių aviacijos verslų institucijų laikomas nepageidaujamu :) O ir kiti valdžiai nereikalingi – nes tik „problemas kuria“, kurias valdininkams reikia spręsti ir tada jie priversti „dirbti“…
  Vat tokia LT yra aviacijos šalis – turinti gilias aviacijos tradicijas :)
  Čia mano tokia nuomonė, kurią susidariau su aviacijoje dirbančiais žmonėm bendraudamas.

 248. to Linas - 2018 05 11, 16:08

  nu atsiprašau, bet tas „vienas stambiausių aviacijos verslų“ rusų nelegalius samdinius po sirijas ir donbasus skraidina :/

 249. Linas - 2018 05 11, 17:42

  Nereikia atsiprašinėti, aš niekaip su jais nesusijęs, bet kas išdėstyta viešoje erdvėje, tai man asmeniškai atrodo pritemptas reikalas.
  Bet aš ne vien apie tai, ir iš kitų įmonių esu girdėjęs, kad tik problemas valdininkams jų verslas kelia …

 250. Čiurlionis - 2018 05 12, 10:53

  Nelabai suprantu iš ko Latviai auga? Šalis mažesnė, na gerai, bet turi tik vieną oro uostą.

  Tranzitas praktiškai neauga(bent jau patys taip sako).

  BT atveža daug turizmo? Kaip išsilaiko utopinės kryptys?

  Lėktuvai į VNO beveik visada pilni, vaizdas iš Rix kitoks, bent jau man skrendant visada būna pustuščiai.

 251. Augustinas Žemaitis - 2018 05 12, 11:09

  Tiesiog auga ekonomika. Turtingesnėse šalyse, Rygos dydžio miestai turi dar daugiau keleivių. Osle 27 mln. keleivių, Ciūrichas 29 mln.

  Čia aišku kraštutiniai pavyzdžiai iš pačių turtingiausių šalių, bet esmė tokia – kylant ekonomikai, vietiniai dažniau skraido (tiek turistai, tiek imigrantai [Rygos atveju rusakalbiai] lankyti giminių), daugiau verslo susitikimų ir pan.

  Tai, kadjau yra reisų, padeda stimuliuoti atvykstamąjį turizmą bei verslo konferencijų centro įvaizdį.

 252. trolis - 2018 05 12, 23:34

  Oslas kazin ar palyginamas su Ryga – beveik puse traffico ten domestic

 253. Klebonas - 2018 05 13, 22:00

  Pastaruoju metu pastebiu vis daugiau įmonių, kurios surinkinėja kompensacijas keleiviams už skrydžių atšaukimus/vėlavimus. Užsienyje tokių įmonių yra gyvas velnias, bet po truputį daugėja ir Lietuvoje. Pasidarė įdomu, kaip tokios įmonės gauna klientus. Nejaugi užtenka to, ką „sužvejoja“ internete? Juk oro uostai tokioms kompanijoms nutekinti konkrečiu reisu skridusių/turėjusių skristi keleivių listo negali dėl asmens duomenų apsaugos ir pan.

 254. Donatas - 2018 05 14, 00:17
 255. Anonimas - 2018 05 14, 12:41

  Atšauktas „Brussels Airlines“ skrydis iš Vilniaus į Briuselį

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/atsauktas-brussels-airlines-skrydis-is-vilniaus-i-briuseli/

 256. Vytautas - 2018 05 14, 15:14

  Kažkaip nepastebėjau, kad kas čia būtų papostinęs, jog KUN-TLV jau pardavime žiemos sezonui – Mon, Fri. Išvykimas 6:45 iš KUN, 11:30 iš TLV. pilna bilietų po €75 RT – skaitau nebloga kaina kolkas ;)

 257. trolis - 2018 05 14, 17:42

  kadangi i RT dar iskaiciuotas nemokamas keliu valandu „cirkas“ TLV grizimo metu – tikrai gera kaina

 258. Linas - 2018 05 14, 22:22

  THY Turkish Airlines Airbus A321-231 accident
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=67981

 259. Linas - 2018 05 15, 22:10

  Pagaliau ir KUN jau skaičiukus sukėlė:
  https://kaunas-airport.lt/images/apiemus/statistics_2018_LT.pdf
  MAR2018
  72463 pax, plius 16,28%
  APR2018
  87386 pax, plius 16,01%

 260. Mindauqas - 2018 05 15, 22:30

  Sakyčiau labai netikėtas Ryanair sprendimas, kad per 5 dienas leis nemokamai atšaukti skrydžius, jeigu nepatinka naujos check-in taisyklės (t.y. iki 48 val. sutrumpintas registracijos laikas)

 261. Linas - 2018 05 15, 23:18

  WTO confirmed: no prohibited subsidies at Airbus, minor elements of actionable subsidies to be addressed
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=68022

 262. Pranas - 2018 05 16, 08:58

  @Mindauqas – jau cancelinau vieną skrydį su rezervuotom vietom, kaip ne keista leidžia. Įdomu kaip refundins kompensacinius kuponus kurie šiaip jau galiojo skrydžiams iki kovo :)

 263. Pranas - 2018 05 16, 09:16

  O su kitom rezervacijom kiti Ryanair supporto agentai jau siunčia formą pildyti. Visada ten taip, reik daug kartų laimę bandyt :(

 264. Mindauqas - 2018 05 16, 10:11

  Na, su vietomis neturėtų leisti cancelinti.
  Bet kiek skaičiau UK spaudą, tai vakar dar bardakas buvo – agentai nieko nežinojo nei apie naują politiką, nei apie galimus atšaukimus.

  Bet reikia palaukti, kol pinigai sugrįš, tada jau tikrai bus grąžinta.

 265. Pranas - 2018 05 16, 10:41

  Tai nėra skirtumo, vis tiek ankščiau ar vėliau išgryninsiu. Vis tiek atsiimsiu savo keliolika eurų net jei procese teks dar kelis šimtus už keitimus susimokėt ir metus kitus palaukt :)

 266. Simonas Bartkus - 2018 05 16, 15:38

  Ryanair vasaros pikui pridėjo ketvirtą savaitinį skrydį VNO-SXF, penktadieniais.

  Taip pat, Ryanair reschedulino žiemos skrydžių nemažai VNO bazėje (Amanas perkeltas į vakarinį laiką, STN kai kuriomis dienomis bus iš STN bazės vykdomas) – panašu, jog sutalpino skrydžius ant dviejų VNO bazuotų lėktuvų ir trečio bazėje nebus.

 267. Pranas - 2018 05 16, 16:08

  Dar žiūriu Malpensa-Kaunas nebeparduodamas, Madridas-Vilnius parduodamas tik kartą per savaitę.

 268. Jurgis - 2018 05 18, 11:00

  Iš Rygos į Kiniją?

  Осенью планируется открыть рейсы из Риги в Китай
  http://rus.db.lv/ekonomika/transport/osen-ju-planiruetsja-otkryt-rejsy-iz-rigi-v-kitaj-86516

 269. Kardiobatonas - 2018 05 18, 13:00

  Labai tinkama iliustracija parinkta prie straipsnio. Su tokiu propu pats tas lėkti į Kiniją.

 270. Spectator - 2018 05 18, 13:13

  Rygos oro uostas svaigsta apie Kiniją jau penkis metus, vis bando sužvejoti kokį vietinį Kinijos vežėją, bet realios paklausos į Kiniją (atmetus politikų norą stiprinti ryšius su Kinija) nėra, todėl ir tikimybė sulaukti skrydžių gana maža.

 271. Linas - 2018 05 18, 13:14

  kas dabar iš LTOU išeina:
  2018-05-18: Another top exec leaves Lithuanian Airports Plc.

 272. RS - 2018 05 18, 19:30

  CCO

 273. skytomas - 2018 05 21, 09:22

  SPA flotilėje ir vėl mėtytas bei vėtytas senukas LY-SPC. Matyt, su tiek nueksplotuotu lėktuvu dar neteko skristi:)

  P.S. M. O’Leary pareiėškė, kad Taline mato ne tik bazę, bet ir regioninį hubą.

 274. Mindauqas - 2018 05 21, 09:51

  Gavau pranešimą, kad rugpjūčio mėnesio Bario skrydį Wizz Air perkelė iš sekmadienio į šeštadienį. Bet žiūriu, kad jau visame vasaros tvarkaraštyje skrydžiai šeštadieniais ir pridėtas 3 kartas per savaitė.
  Negi jau seniai pakeitė, o tik dabar pranešė…

 275. Simonas Bartkus - 2018 05 21, 10:19

  Aš vasario mėnesio Wizz Air tvarkaraščio scan’ą turiu su jų VNO bazės utilizacija – tai jau ten Bari buvo 3x weekly, Day2, Day4 ir Day6.

 276. Pranas - 2018 05 21, 11:13

  @Mindauqas – Wizz kažkada seniau pranešinėdavo lygiai 2 mėn iki skrydžio, nors pakeičia ir prieš metus. Tai dabar jau progresas šioks toks.

 277. RRR - 2018 05 21, 11:49

  Šįvakar į Kauną atskrenda pirmasis LO795
  Warszaw – Kaunas, tikėkimės bus sėkmingas. Palaikymui turiu pagriebęs liepą roundtrip i Štutgartą , rugsėjį į Madridą.

 278. Kardiobatonas - 2018 05 21, 13:19

  Sutartis su LOT pasirašyta trejiems metams – tiek laiko numatyta parama. Per tiek laiko turėtų įsisukti.

 279. Vytautas - 2018 05 21, 14:05

  @RRR – ar kainos bent panašios buvo į tai, ką gali iš VNO gauti?

 280. Simonas Bartkus - 2018 05 21, 14:45

  Kardiobatonas: žinoma, finansinės paramos yra svarbios naujiems maršrutams, tačiau, esu tikras, kad LOT tikrai neprisiėmė hard comittment skraidyti – geriausiu atveju įsipareigojo gražinti dalį paramos, jei nutrauktų maršrutą – juolab, jog jeigu maršrutas sektųsi prastai, parama nėra tokia didelė, kad ant jos visas business-case stovėtų. Bet kokiu atveju, labai tikiuosi, kad pasiteisins ir įsisuks šitas maršrutas – keleivių skaičiaus prasme KUN tai minor, bet strategiškai svarbus maršrutas.

 281. RRR - 2018 05 21, 14:50

  Vytautai, kol kas buvo pigiau nei iš Vilniaus , pvz Kaunas Stutgartas liepos 7-13 dienom roundtrip pirkau už 130 EUR. Draugai vilniečiai sugalvojo prisijungt, tai iš vilniaus šiam momentui apie 250Eur, iš Kauno vis dar 150Eur, jaučiu tai nėra geras ženklas.

 282. Kardiobatonas - 2018 05 21, 15:07

  Simonas Bartkus: būtent, tai strategiškai labai svarbus maršrutas. Jeigu LOT išeis, dar ilgai niekas kitas į KUN neateis (neskaitant perstumdomų FR ir W6 maršrutų). Vienintelis realus kandidatas BT kartą jau bandė, todėl turbūt daugiau nerizikuos.

 283. Čiurlionis - 2018 05 21, 16:16

  EasyJet ateina į Oslą, pradeda nuo Berlyno, didelės idėjos/svajonės ateičiai.

 284. Giedrius - 2018 05 21, 19:42

  O galima bus VNO-WAW-KUN nusipirkt? Na kaip Stakevičiui :)

 285. RRR - 2018 05 21, 20:33

  Nu bent jau Kaunas -Vilnius tai tikrai puiki vienos dienos ekskursija. 6.15 iš Kauno, Varšuvoj persėdimas 50 min ir 9.20 jau leidžiamės Lietuvos Respublikos sostinėje. Grįžimas 19.00 iš Vilniaus perėdimas ilgesnis nei į priekį, bet 00.45 grįžtam į Lietuvos Respublikos atsarginę sostinę :).

 286. Vytautas - 2018 05 21, 21:24

  VNO-WAW-KUN bet kokiom datom €366.29
  Gal yra norinčių pabandyt?:))

 287. trolis - 2018 05 21, 21:26

  I PLQ siaip Grigaitis skraidydavo, ne Statkevicius. Nu ir as esu pora kartu. Dabar nebent Fake Connection iseitu – nebepardavineja tokiu jungimu. Speciau, LOT irgi

 288. Mindauqas - 2018 05 21, 21:37

  @Simonas, @Pranas
  Bilietai į Bari pirkti pernai prieš Kalėdas, informavo dabar. Tikrai, kad pažanga, jog ne prieš mėnesį praneša:)

 289. zuikis - 2018 05 22, 01:07

  Parduoda LOT i Kauna ir Palanga uz mazdaug 150 eur, tik kai kuriom datom.

  Kitas klausimas: Flybe dirba kitom aviakompanijom wet lease, kai kuriuos daro savo kodu. Kaip isvyste versla, kad jau samdo Stobart Air savo skrydziams?

 290. zuikis - 2018 05 22, 02:12

  Ir skrenda Stobart air uz Flybe ir CityJet uz AirFrance tuo paciu metu?

 291. Kardiobatonas - 2018 05 22, 11:20
 292. Linas - 2018 05 22, 13:14
 293. endaksi - 2018 05 22, 17:01
 294. Wincas - 2018 05 22, 17:25

  Buitinis klausimas: Skridau su Finnair A333, gavau in-flight ekonomines ausines, bet garso kokybė buvo labiau kokibė, neįmanoma naudoti, su kitomis buvo tas pats, teko pasikelti nuo kėdės ir išsitraukti nuosavas, kurias gal prieš 10 metų pirkau už 1 svarą. Kokybė skyrėsi kaip diena ir naktis. Kodėl Finnair tokias šiukšles kaip balastą tamposi jei neįmanoma naudoti ?

 295. Čiurlionis - 2018 05 22, 22:19

  Na ne visiems verslo klasėje tinka ir Bose dėl to išsitraukia savo Beats.

  O jei rimtai, ką rinktis, kokį balastą tampytis, jei sveria tiek pat, o kainuoją 0,3 eur. ar tą kuris 4 eur.

  Bet šiaip gal negeros ausinės buvo, galima pabandyti pasikeisti, personalas mielai padeda.

 296. oleg - 2018 05 22, 23:51

  taaaii…draugai, toks keistas truputi klausimas. As kai nelietuvis, tai visos politikos nesuprantu ir istoriniu kontekstu nezinau. Bet gal dabar po tu visu MG-bylu viesinimo, paaiskinkite man prasau kodel kazkam buvo naudinga/idomu Fly LAL uzdaryti, o po to Star1 paleisti ir uzdaryti.

  T.y. jei Fly LAL galiu spet kad nesusikalbejo/nepasidalino. Bet del Star1 neturiu net ideju, kaip ir kas.

  Dekui!

 297. Čiurlionis - 2018 05 23, 08:17

  Galinga Masiulio ranka, per savivaldybę palietė ir Lithuanica, o jei rimtai – nežinau, bet faktas, kad valdant liberalams netekome 3 Lietuvos vežėjų.

 298. srs - 2018 05 23, 08:44

  @Oleg
  Visi trys vežėjai (flyLAL, Star1 ir AirLituanica) virino nuostolį ir vienintelis juos išgelbėti galėjęs dalykas būtu piniginė injekcija, turbūt iš valstybės. Tačiau tai nebūtų užtikrinę pelningumo ilguoju laikotarpiu. Nors Masiulį dabar sunku laikyti liberalu, bet liberali idealogija pasisako prieš tiesioginę valstybės paramą privačiam verslui, o jis kaip ir buvo tokiu tuo metu, tai gal ir nėra didelio siurprizo čia.
  Papildomos priežastys:
  flyLAL – krizės metai. Tiesiog nebuvo pinigų juos remti.
  Star – neturėjo politinio užnugario.
  AirLituanica – politinis užnugaris, Zuokas, tiesiog nebuvo perrinktas.
  Tačiau nemanau, kad atsiras Lietuvoje valdžia, kuri po trijų bankrotų norės remti aviacijos verslą.

 299. oleg - 2018 05 23, 10:24

  o gal del Star1 kas placiau noretu papasakoti? Is niekur atsirado ir po to greit dingo.

  As tikiu, kas avialinijos yra brangu ir rizikinga, todel siaip ant bajerio gal Star1 nekurtu.

 300. c2h5oh - 2018 05 23, 10:33

  Kodėl „naudinga“ uždaryti bankrutavusią įmonę? Gi todėl, kad nustoti kišti naujus pinigus į jau žlugusį verslą.

  FlyLAL atveju, kiek atsimenu, tai ir įmonės struktūra buvo protingai optimizuota – visos skolos kabojo ant vienos įmonės (kurią valstybei ir buvo maloniai pasiūlyta išgelbėti), o visas turtas ir gyvybingos verslo dalys (netgi prekinis ženklas) jau buvo kitose įmonėse.

 301. Kardiobatonas - 2018 05 23, 10:41

  Star1 buvo „vieno lėktuvo“ oro linijos, todėl neturėjo jokių galimybių išsilaikyti. Pakanka nedidelio gedimo ar skrydžio vėlavimo dėl nepalankių oro sąlygų ir visas tvarkaraštis subyra, o tai – nuostoliai, kompensacijos, smukęs patikimumas ir t.t. Štai SPA skelbiasi turinti du atsarginius savo lėktuvus ir tai būna žiaurių vėlavimų.

 302. Linas - 2018 05 23, 10:59

  Mano supratimu, LT modelis buvo viable long term ir kažkaip jį tęsti būtų buvusi prasmė, bet, kadangi pradžia buvo tokia zuokiška (savivaldybės įmonių turtas akcinis kapitalas ir panašūs reikalai), tai todėl ir truko tik iki Zuoko kadencijos pabaigos. Gaila… Buvo geras šansas.

 303. Jurgis - 2018 05 23, 11:16
 304. Spectator - 2018 05 23, 14:22

  @Linas – gali paaiškinti, kaip LT būtų buvęs viable Lietuvos rinkoje, kurioje dominavo, dominuoja ir dominuos LCCs, kur keleiviai labai jautrūs kainai ir pripratę skraidyti į antrinius oro uostus? Sėdynės kaštai LT buvo gana dideli, o pajamos per keleivį mažos ir nesimatė jokios prošvaistės, kad pajamos galėtų augti. Estų Nordica tikrai nėra geras pavyzdys, nes net neturėdami tiek LCC Taline sunkiai pajėgia konkuruoti su SK/AY/BT/LH ir kitais, skrydžiai pustuščiai, dažnai atšaukinėjami ir vėluoja. Europoje vyksta didelė oro bendrovių konsolidacija, ir net tokios bendrovės kaip Finnair (su ~70 lėktuvų) Europos mąstu yra beveik nykštukinis vežėjas, tad ką kalbėti apie LT ar Nordica…

 305. Linas - 2018 05 23, 15:02

  @Spectator
  na neturiu aš LT skaičių, tai bet koks rašymas abstrakčiom frazėm – nieko neįrodys, nei paneigs, bet iš visos informacijos, kuri buvo prieinama ir kuria dalinosi Simonas, man susidarė įspūdis, kad perspektyvos nebuvo tokios niūrios.

 306. Vytautas-NT - 2018 05 23, 15:37

  Jei išparceliuot MG Baltic kaip tik pinigų naujoms oro linijoms atsirastų.

 307. Simonas Bartkus - 2018 05 24, 11:21

  Vieni konsultantai išanalizavo Ryanair vidutinius fares pagal mėnesius ir grafikas labai išryškiną sezoniškumą – liepą rugpjūtį Ryanair vidutiniai tarifai net keturis kartus didesni nei vasarį:
  http://simonas.bartkus.lt/blog/wp-content/uploads/2018/05/33224616_10155617494377358_2184284985081462784_n.jpg

 308. c2h5oh - 2018 05 24, 12:06

  Kiek atsimenu Simono čia skelbtus skaičius, LT niekada nebuvo „išėjusi ant 0“ (t.y. to lygmens kai verslas padenga savo sąnaudas ir pradeda grąžinti savininkų įmerktus pinigus). Buvo priartėję prie tos ribos, bet niekada jos nepasiekė – o paskui sekė naujas pajamų smukimas.

  Mano nuomone, pagrindinė LT žlugimo priežastis – tai, kad projektas buvo pradėtas tuščiomis kišenėmis, neturint finansavimo. Dėl to kas kelis mėnesius savivaldybė turėjo iš naujo rasti naują finansavimą (pirtimis, ir pan) – kas tiesiog žlugdė pasitikėjimą (pirkdamas bilietą nesi garantuotas, kad aviakompanijas dar nebus uždaryta iki tavo skrydžio laiko).

  Nors bandymas buvo geras – buvo bandoma užsiimti aiškią verslo nišą. Ar ta niša buvo pakankamo dydžio, kad kompanija egzistuotų – kitas klausimas.

 309. Wincas - 2018 05 24, 18:26
 310. Mantas_muc - 2018 05 25, 17:33
 311. ES - 2018 05 25, 23:12

  @Mantas -įtariu būtų sudėtinga pačiam skaityti japoniškai, jei pradėčiau kelti nuorodas iš tos rinkos :) , tad gal trumpą summary LT/EN wtf su small planet Vokietijoje?

 312. Salininkų kaimas - 2018 05 27, 08:37

  VNO Arrivals skrydis iš Astanos „vykdomas“ Deutsche Rettungsflugwacht, kodėl atsiranda tokios keistos klaidos?

 313. Anonimas - 2018 05 27, 15:54
 314. Edgaras - 2018 05 27, 16:28

  Kaip minėjo Čiurlionis, į AYT skrydžių tikrai daug. Ar yra kas suskraidęs už 100-150 eur roundtrip? Paieška tokia komplikuota gaunasi.

 315. trolis - 2018 05 27, 19:44

  98 ar 99Eur buvo Novaturo kaina uz RT skydziams kovo gale ar balandzio pradzioj kai pradejo juos pardavineti rudeni – nepaemiau, nes nebebuvo reikiamo kedziu kiekio – tai kazkas paemes tikrai suskraide.

 316. Arnas - 2018 05 27, 21:23

  VNO-TSE užpildymas šiandien apie 30%

 317. Julius - 2018 05 27, 21:48

  Na Kol kas liūdnokas, reikia tikėtis, kad vėliau bus daugiau, ar bent maršrutas gerai subsidijuojamas

 318. Linas - 2018 05 28, 09:14

  Sakyčiau užpildymas LABAI liūdnas… Tik žinau, kad krovinio tai užkrovė :)

 319. Simonas Bartkus - 2018 05 28, 09:21

  Salininkų kaimas: matyt, VNO naudojamoje duombazėje DV kodas priskirtas šitam Vokietijos sraigtasparnių operatoriui. Taip būna, jeigu duombazės laiku neatsinaujina, be to, dviejų raidžių kodai nėra visada unikalūs – kadangi jų trūksta, tai IATA nekonkuruojančioms bendrovėms kartais suteikia tokį patį kodą skirtingoms aviakompanijoms.

 320. Spectator - 2018 05 28, 13:17

  airBaltic paskelbė apie papildomų 30 CS300 (ir 30 options) įsigijimą prie jau turimo 20 CS300 orderio, be to iki 2024 airBaltic pereis prie single-type fleet: https://www.airbaltic.com/en/airbaltic-orders-up-to-60-aircraft-for-significant-breakthrough-of-development

 321. Anonimas - 2018 05 28, 13:45

  Reikšmingas plėtros proveržis: „airBaltic“ įsigis 60 orlaivių

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/reiksmingas-pletros-proverzis-airbaltic-isigis-60-orlaiviu/

 322. Augustinas Žemaitis - 2018 05 28, 14:45

  Kalbant apie VNO-TSE, tai pajamingumas nuo keleivio ten gali būti didelis.

  Atstumas ten ne daug didesnis, nei į Madridą, Tel Avivą ar Reikjaviką, tuo tarpu kai žiūrėjau prieš kelis mėn., kainos prasidėjo nuo ~300 EUR į abi puses, pasirinkau skristi su Ukraine per Kijevą. Kaip matau, šiuo metu SCAT kaina – ~260 EUR.

  Tai sunku tokiu atveju LF lyginti, nes tiesiog kainodara smarkiai skiriasi nuo visų kitų, kas skraido „vidutinio nuotolio“ maršrutais iš Vilniaus – už tiek, už kiek VNO-TSE parduodama pigiausia kėdė, gali būti parduodamos ir šešios VNO-TLV kėdės.

  Bet šiaip galėtų SCAT su kainodara pasitvarkyti. Nes Astana – puikus miestas savaitgaliui: pigu, įdomu. Ir savaitei-dviems yra Kazachijoje ką veikti. Tik, aišku, už 300 EUR ar 260 EUR savaitgaliui niekas neskris, bet pastimuliuoti nesunku: vizų nereikia, visa postsovietinė biurokratija išnykusi kaip dūmas. Galima lengvai būtų užpildyti keliautojais tuščias vietas ir Astana galėtų tapti naujuoju Kijevu, nes ji to verta: vieta, pamažu primenanti Dubajų ar Las Vegasą, tačiau kainos daugiau nei perpus mažesnės nei Lietuvoje (bilietas į operą – 50 eurocentų; butas su langais į centrinę aikštę 42-ajame aukščiausio Kazachijos gyvenamojo dangoraižio aukšte – 19 eurų nakčiai ir t.t.).

  Čia, jei įdomu, mano parašytas Astanos ir kitų Kazachijos lankytinų vietų aprašymas:
  http://augustinas.net/kazachija-kalnai-gulagai-ir-dangoraiziai-10365

 323. Augustinas Žemaitis - 2018 05 28, 14:58

  Ir jau, beje, yra kas į Astaną taiko pigių skrydžių kainodarą – tai Wizzair iš Budapešto. Ten gali įsigyti bilietus ir po 100 EUR, kas jau logiška kaina turistui, kuriam šiaip nėra būtina ten skristi.

 324. Spectator - 2018 05 28, 15:18

  Manau, kad Kazakstanas yra reikalinga ir turinti potencialo kryptis, tačiau manau, kad SCAT tikrai nėra tas vežėjas, kuris gali šitą kryptį išdirbti. Panašiai kaip Germania su Ciūrichu. Tikėkimes, kad bus atkaklūs ir sugebės išskraidyti bent porą metų.

 325. pliumbum - 2018 05 28, 16:31

  Reiks man darbo reikalais į Astaną, bet dar smarkiai abejoju, ar Ukraine International per Kijevą imti, ar SCAT tiesiogiai. Kas nors skridot, kaip ten aptarnavimas, patikimumas ir visa tvarka?

 326. Arnas - 2018 05 28, 20:24

  Dėl SCAT kol kas nieko negaliu pasakyti, bet jungimai į KZ kol kas būdavo iš esmės tokie:
  Belavia – optimaliausias variantas (trumpi skrydžiai, pustuščiai lėktuvai),
  Aeroflot – geriau, bet brangiau,
  UIA – blogiausias pasirinkimas (nuolat vėluoja, red-eye plius skrydžiai ilgesni (apskrendama Rusijos oro erdvė).
  Dar galima su LOT ir pan., bet čia jau retesni variantai.

 327. Čiurlionis - 2018 05 29, 08:53

  Man įdomiau, ką BT veiks su 60 lėktuvų po 6 metų. Nebent stipriai plėsis iš VNO ir TLL?

  Ar pradės skraidyti į kiekvieną kaimą regione, turintį oro uostą?

 328. Simonas Bartkus - 2018 05 29, 09:14

  Aš tarp eilučių išskaičiau, jog 2024 metais BT turės 50 CS300. Šiandien turi gavę 8, dar 12 gaus iš seno orderio, tada pradės gauti 30 iš naujojo orderio ir gaus iki 2024 metų, tada turės 50 vnt. CS300. Aišku, dar production line vėlavimai ir kt. galimi.

  Šiandien BT turi 30 aktyvių lėktuvų. Iki 2024 m. dar šeši metai, tai užaugti 20 lėktuvų yra augti po 3-4 uodegas per metus – kas yra logiška su numatomu regionų augimu.

  Man didesnis iššūkis atrodo, jog 76 vietų Dash reikės keisti į 145 vietų CS300 ir klausimas, ar jie turės kažką koreguoti feed strategijoje, nes kaip Čiurlionis pavadino „kiekvieną kaimą regione“ jie su Dash sugeba skraidyti aukštu dažniu, o aukštas dažnis reikalingas transfero galimybėms užtikrinti. RIX-PLQ, VNO-TLL, RIX-TKU, RIX-KGD ir panašūs turės iššūkį pildytis su CS300, bet, matyt, jie apsiskaičiavo, kad single fleet ir lankstumas nugali prieš tas galimai tuščias kėdes ir didesnius trip-costs.

 329. Spectator - 2018 05 29, 09:37

  Įdomiai ir Nordica sureagavo, pranešė, kad tai jiems geros naujienos ir jie dabar taps vieninteliu Baltijos šalių regioniniu vežėju, nes airBaltic eina į kovą su Wizzair/Ryanair/Norwegian ir taps Baltijos šalių LCC vežėju. :)

 330. Skytomas - 2018 05 29, 09:37

  Gražu žiūrėti, kaip latviai augina savo oro brndrovę. Ir labai apmaudu, kad Lietuvoje to nepavyko padaryti, labiausiai tikėtina, dėl neoliberaliai ideologizuotos ir trumparegės transporto politikos.

 331. Linas - 2018 05 29, 09:44

  @Skytomas
  pritariu – iki ašarų apaudu, kad turėdami gerokai geresnes startines pozicijas – dabar turime apvalų nulį … BT visiems skeptikams įrodo, kad ir „nedidelė“ regioninė aviakompanija gali dirbti ir dirbti pelningai, jei yra vizija, palaikymas ir protingas vadovavimas.

 332. Simonas Bartkus - 2018 05 29, 09:53

  Na, aišku kiekvieną situaciją galima apsukti požiūriu savaip :) Bet turbūt iš dalies Nordica ir teisūs – manau, BT pasirinko CS300 dėl seat costs, kad ilgu laikotarpiu galėtų išlikti kažkiek konkurencingi pagal seat costs, aukodami regional lėktuvų pranašimus.

 333. Anonimas - 2018 05 29, 10:45

  Keliautojų dėmesiui: „Ryanair“ gresia vasaros streikas

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/keliautoju-demesiui-ryanair-gresia-vasaros-streikas/

 334. Wincas - 2018 05 29, 11:06

  Ko cia liudeti, juk turime Small Planet ex’ LAL.

 335. srs - 2018 05 30, 04:37

  BT per savo gyvavimą prarado daug daugiau pinigų nei uždirbo.

 336. srs - 2018 05 30, 09:59

  SQ gražina SIN-EWR nuo spalio 11. Business ir Premium Economy configuration ir tik 161 vieta :)
  https://www.channelnewsasia.com/news/singapore/sia-new-york-world-longest-commercial-flights-airbus-a350-oct-11-10288258

 337. c2h5oh - 2018 05 30, 10:42

  Kalbant apie Lietuvos aviacijos „geresnes startines pozicijas“ – nuo latvių pradėjom atsilikti dar 1995 metais. Airbaltic buvo moderniai valdoma SASo, o LAL ir toliau liko kormūškė visokiems „ūsuotiems bebrams“.

  Plius dar Ivanauskas iki 2009 metų.

 338. Linas - 2018 05 30, 10:59

  @c2h5oh
  Ivanauskas (VNO) ir LAL’as buvo 2 skirtingos kormūškės :)
  Santykiuose tarp VNO ir LAL – Ivanauskas nedarė LAL jokių nuolaidų…

  Dėl SAS’o modernaus valdymo – tai čia per stipriai pasakyta :) Taip, jie buvo BT akcininkais, bet valdymas tekėjo savo vaga…

 339. Simonas Bartkus - 2018 05 30, 11:06

  Linai, nuo 2001 iki maždaug 2007 metų SAS davė daug know-how BT ir stipriai prisidėjo prie BT valdymo.

  BT ilgą laiką visi skrydžiai buvo vykdomi su SAS kodu, kas davė nemažą įtaką visiems jungimams ir distribucijai, kas popierinių bilietų laikais ir mažos paklausos laikais galėjo didelę įtaką daryti.
  2003 m. BT vieni pirmųjų Europoje įsivede one-way LCC-stiliaus kainodarą; galų gale išdrįso po įstojimo į ES iš karto atidaryti hubą Vilniuje. Lygiai taip, iš Vilniaus BT dirbo SAS feederiu (iš Rygos irgi) ir tai buvo pelningiausi BT maršrutai (3x daily VNO-CPH su Boeing, pvz).
  Nežinau ar su SAS, ar be SAS, tačiau BT 2002-2005 m. buvo stipriai geriau valdoma bendrovė – pirmi paleido bilietų prekybą internetu (kai LAL tą padarė tik po privatizavimo, lygtai 2006 metais).

  Čia aišku detalės, bet tiesiog tam tikrus istorinius dalykus paaiškinant.

 340. Spectator - 2018 05 30, 11:36

  BT nuo pat pradžių įvairiose pozicijose turėjo nemažai vadovų iš SAS ar bent jau vadovų su tarptautine aviacijos patirtimi, manau vien šitas faktas labai daug pakeitė, juk kartais užtenka progresyviai mastančių žmonių 3-4 pagrindinėse pozicijose, kad pradėtų vykti pokyčiai.

  O šiaip BT istorija tikrai buvo labai sudėtinga, jie nebūtų išgyvenę be valstybės bail-out 2011 metais, tačiau vėlgi, tai buvo padaryta profesionaliai (geriau nei Estonian atveju) ir buvo gautas EK leidimas. O dabartinis naujų CS300 užsakymas yra šiokia tokia loterija, tačiau tai padidins įmonės patrauklumą potencialiems investuotojams. Turint omeny, kad Europos aviacijos rinka neišvengiamai ir labai stipriai konsoliduosis, čia turbūt vienintelė protinga ilgo-laikotarpio strategija.

  Alternatyva – dirbti su dabartiniu dydžiu, tačiau kam įdomi bendrovė su 3,5M keleivių ir 30 lėktuvų? Tokiai mažai bendrovei konkuruoti su didelėmis Europos oro linijomis yra labai sudėtinga. Aišku, galima klausti, o kas bus su dar mažesnėmis bendrovėmis: Nordica, Adria ar net Czech Airlines. Panašu, kad visos jos kaip atsakymą mato charter/ACMI segmentą, klausimas, ar labai lengva suderinti scheduled/ACMI kartu, nes visada yra tokių bendrovių kaip SmallPlanet, CityJet ir pan. kurios fokusuojasi į tą rinką ir tikriausiai sugeba dirbti efektyviau.

 341. Linas - 2018 05 30, 11:57

  Simonai, aš nesiginčiju apie situaciją nuo 2001 m.
  Bet ne nuo 1995, kaip nurodė c2h5oh :)
  Taip, pasijautė, ypač atidarius daug veiklų VNO nuo 2004m.

 342. skytomas - 2018 05 30, 16:01

  žinote, o aš niekaip nesuprantu tos ideolognės klišės, kad viskas, kas veikia rinkoje turi būtinai, būtinai būti pelninga ir uždirbti iš tiesioginės veiklos. Su tokia logika ir ugnegesių, policijos, greitosios pagalbos, poliklinikos ir pan., matyt, turėtų generuoti kuo didesnį pelną:) Juk oro bendrovės tiesioginė veikla gali būti nuostolinga, bet jei ji netiesiogiai sukuria didelę vertę visai valstybės ekonomikai ir visuomenei, tai ar tokia jau didelė problema dengti tuos nuostolius iš mokesčių mokėtojų pinigų? Juk jie ir taip išskrenda iš visokių skrydžių skatinimo fondų ir nuolaidų užsienio oro bendrovėms oro uostuose. Įdomu, ar kažkas darė kaštų ir naudos analizę šiuo klausimu? Manyčiau čia tik požiūrio ir politinio veiklumo/neveiklumo klausimas. Kodėl gausybė vyriausybių Europoje, nepaisant keistos ES politikos, kuri, tikėtina, tik ir veda į Europos dangaus rinkos koncenrtaciją ir oligopolizaciją, visais įmanomais būdais stengiasi išsaugoti savo oro vežėjus? Labai viliuosi, kad tokia ES politika keisis, nes ilgojoje perspektyvoje, ji nieko gero nežada, ypač mažesnių ES valstybių narių piliečiams. Tad ir liūdna, kad mūsų valdžios atstovai nesuko galvos ir nedėjo jokių pastangų, nors galimybių turėjo ne vieną išsaugoti lietuvišką oro bendrovę. Juk dabar prarandame žymiai daugiau nei „sutaupome“, pavyzdžiui, gerai apmokamas darbo vietas, konkurencingesnę oro ir darbo rinką, jaunų specialistų potencialą, patogesnius tvarkaraščius, įvairesnę skrydžių geografiją, galų gale, valstybės, miestų, regionų reklamą orlaiviuose ir ant jų uodegų etc. Argumentuokite, kolegos, gal klystu.

  p.s. Berods, BT buvo įkurta, Latvijai nepavykus sėkmingai privatizuoti gremėzdiško beibiflotinio LATAVIO.

 343. Linas - 2018 05 30, 16:16

  Avion Express has expanded its fleet to 18 aircraft
  http://www.flyavex.com/press/avion-express-expanded-fleet-18-aircraft/

 344. Aviator’ius - 2018 05 30, 16:55

  @skytomui:
  Tokiais argumentais visos rinkos būtų uždaros – nebūtų jokių lidlu/swedbanku/tele2/etc.. sąrašas begalinis, užtat galėtume skraidyti su Lal’u mokėdami 3000-4000 LTL už return bilietus. Pats pirkau per agentūrą pan sumą VNO-CPH-VNO gūdžiais 2001m. su SAAB 2000..
  Kaip paaiškinti LT pensininkams, kad jų pinigais remiame kažkokias avialinijas?

 345. Simonas Bartkus - 2018 05 30, 17:13

  Kaip pastaba paraštėje – šiandien paskutinis Ryanair skrydis iš Chanijos į Vilnių.

 346. Čiurlionis - 2018 05 30, 18:58

  Beja, gal kas žino, kaip BT sekasi su MUC ir CDG?

 347. Skytomas - 2018 05 30, 22:35

  @aviatoriui
  Na, gal kiek sutirštinate spalvas, juk rinkos dėsniai veiktų, konkurencija kaip tik padidėtų vartotojų naudai. Štai, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje nacionalinės bendrovės dažnai skraidina net pigiau už wizzairą ar kitus lowcostus. Gal tik, Baltarusijoje yra panašiai, kaip rašote:) O ir verslas nuolat pabrėžia, kad trūksta skrydžių patogiu laiku tam tikromis destinacijomis, ko esama situacija net už milijonus mūsų mokesčių mokėtojų eurų nepakeičia. Tikėtina, kad gal pensininkams vilčių padidinti pensijas suteiktų mūsų įgulų, aviacijos profesionalų sumokėti mokesčiai biudžetui/sodriai ir auganti ekonomika? Bet kaip ir minėjau, čia reikėtų rimtos naudos ir kaštų analizės, ir atsietos nuo tam tikrų įsitikinimų:)

 348. Spectator - 2018 05 31, 09:58

  Nordica giriasi apie „7 digit profit“:

  https://www.routesonline.com/news/29/breaking-news/278882/nordica-is-aiming-high-as-it-finds-its-niche/

  Aš išlaikau savo skeptišką požiūrį, manau jiems pasisekė dėl mažų kuro kainų, o Talino rinka labai stipriai auga dėl ekonomikos pakilimo, bet rinkoje labai mažai stiprių konkurentų (EasyJet/Ryanair labai simboliškai skraido).

 349. Simonas Bartkus - 2018 05 31, 10:56

  Palangos oro uoste leidžiasi 777:
  https://www.flightradar24.com/B772/118eaea8

 350. Vardas - 2018 05 31, 11:19

  Karinis?

 351. c2h5oh - 2018 05 31, 12:36

  Straipsnyje apie Nordica milžinišką sėkmę, pagrindinė mintis štai kokia:

  „Chief executive Jaan Tamm says that one factor above all else is helping Nordica thrive where Estonian Air floundered: its provision of ACMI (aircraft, crew, maintenance and insurance) wet lease services to foreign customers. While its predecessor targeted scale at home by building a hub-and-spoke network in Tallinn, Estonia’s capital, Nordica generates most of its earnings from contract work overseas.“

  T.y. atviru tekstu pasakyta, kad Taline rinka per maža. Pelnas uždirbamas kitur, o veikla Talina tik papildomas užsiėmimas. Gyventojai ir politikai laimingi – skrydžiai į Taliną vyksta kaip iš pypkės, ir netgi nuostolių nereikia dengti.

  Viskas labai gražu, bet iki pirmos krizės, kuomet ateis sunkių pasirinkimų metas. Ir tuomet su šitokiu kryžminiu subsidijavimu bus problemų.

 352. Spectator - 2018 05 31, 12:51

  Sutinku su c2h5oh. Man dar atrodo, kad nemaža problema tokios strategijos yra iš vadybos pusės: visokie sudėtingi (nors tikriausiai gana mažos maržos projektai), kaip skraidymas iš Groningen, Orebro ir pan, atima neproporcingai daug laiko. Galiausiai, apie Talino strategiją turbūt nelieka laiko ir pagalvoti, kas ir matosi jų rezultatuose iš Talino.

 353. Klebonas - 2018 05 31, 13:13

  Sveiki,
  Kodėl flightradar24.com rodo ne visus SPA skrydžių? Pvz. žiūriu dabar Vilniaus oro uosto atvykimus – skrydžio S53636 iš LCA į VNO nėra. VNO saite rašo, jog lėktuvas nusileido 12:48.
  Lygiai taip pat flightradar24.com nerodo S53535 skrydžio į GZP.
  Nemoku ieškoti ar dalies kompanijų užsakomųjų nerodo?
  Ačiū

 354. Vytautas-NT - 2018 05 31, 14:32

  Beje, o AirBaltic nežada pirkt Cs100? Gal jiems tokie labiau tiktų Q400 pakeist?

 355. Čiurlionis - 2018 05 31, 14:32

  Rodo tikrai ne visk1, bet va 5 GZP: https://www.flightradar24.com/LLC3535/118fd2f0

 356. Simonas Bartkus - 2018 05 31, 14:52

  Aš asmeniškai maniau, kad BT gali CS100 ir CS300 miksą naudoti, bet kaip paskelbė darydami orderį, bus vien tik CS300.

  Kas liečia Nordica – vėlgi, ACMI verslas duoda vieną dalyką, leidžia padidinti scale, kas mažoms aviakompanijoms yra iššūkis: Estijos rinkai užtenka iki 10 lėktuvų, o su tokiu dydžiu yra scale trūkumo problemos. Iš kitos pusės, toks ACMI biznis, labai mažai tikėtina yra labai pelningas – kai skraidai už tokį SAS su long-term kontraktu, tai SAS pirkti tokias paslaugas moka, kaštus visus žino, tai realiai mažos rizikos, bet labai mažų maržų verslas (sakyčiau kokių 2-5%). Taigi, pliusų duoda nemažai – sumažina operacinius kaštus pagrindinei veiklai – tačiau, visgi, uždirbti ar pradirbti tenka iš rizikingos šiuo atveju veiklos: reguliaraus skraidymo iš TLL.

 357. Simonas Bartkus - 2018 05 31, 15:13

  Klebonas: šiaip, visus Small Planet skrydžius rodo, tai ne visų charter skrydžių tvarkaraščius flightradar žino, dėl to kartais neparodo tarp arrivals ar departures.

  Minėtas iš LCA į VNO buvo rodomas:
  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ly-spa#118f45f5

 358. Čiurlionis - 2018 05 31, 16:34

  Offtopic, vakar buvo gan keista matyt Corendono a320, skrido į Heraklioną.

 359. Simonas Bartkus - 2018 05 31, 19:42

  Lufthansa šį vakar įdomų dalyką padarė – atskrido laiku FRA-VNO, bet VNO-FRA atšaukė. Tuo tarpu lėktuvą kaip ferry išskraidino VNO-TLL. Šio vakaro FRA-TLL yra atšauktas, bet rytinis TLL-FRA nėra atšauktas – panašu, kad tą iš Vilniaus atsiųstą lėktuvą jie naudos. Išmanu, matyt TLL-FRA daugiau keleivių ir sunkiau accomodate’inti nei vakarinis VNO-FRA (matyt, daug Taline keleivių palikta, nes atšaukti Nordica TLL-MUC-TLL (su lufthansa codeshare) ir Nordica TLL-VNO-TLL).

 360. Klebonas - 2018 05 31, 22:37

  Aš skrydžių būtent per arrivals/departures, spaudžiant ant oro uosto ikonos ir ieškojau. SPA šių dviejų nerodė :) Bandžiau į paiešką skrydžio numerį – irgi nieko nerodė.
  Kaip flightradar24.com pasiima skrydžių tvarkaraščius? Pagal kažkokį scriptą susirenka iš oro uostų tinklalapių? Avialinijų? Kodėl pvz. jie nežino tikslių tvarkaraščių?

 361. Giedrius - 2018 06 1, 08:47

  @Klebonas Tikslių tvarkaračių nežino niekas, tik oro uostai. FlightRadar rodo tai kas matosi GDS sistemose kaip suplanuoti skryžiai (viešai galima rast http://flightmapper.net/ ). Pavyzdžiui kai kurie S5 skrydžiai būna matomi su W2 kodu, nes jie ten įdėti. Tačiau prie jų rodys Unknown, nes reliai skrenda su S5 kodu.
  Pačius skrydžius flightradar’as dažniausiai sugauna gyvai, ir žinant jo numerį, galima rast. Bet rodyt prie oro uosto nerodo, nes gyvam skrydžiui nėra iš kur paimt jokių laikų.

 362. Kardiobatonas - 2018 06 1, 08:51

  @Klebonas. Per arrivals/departures labai daug skrydžių nerodo iš VNO. Ir tai pastebėjau įvairiose šalyse. Nežinau, kodėl taip nutinka.

 363. Čiurlionis - 2018 06 1, 12:50

  SAS į KUN iš GDN skrenda pasiremontuoti?

  https://www.flightradar24.com/SAS9042/11928483

 364. Wincas - 2018 06 1, 15:26

  Greiciausiai kareiviai atskrido i pratybas

 365. Anonimas - 2018 06 1, 18:11

  Skrydžių augimas gegužę – 13 proc., pasiektas rekordas aptarnaujant tranzitinius skrydžius

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/skrydziu-augimas-geguze-13-proc-pasiektas-rekordas-aptarnaujant-tranzitinius-skrydzius/

 366. Vytautas-NT - 2018 06 1, 20:30

  Iš kur čia tie tranzitiniai VNO?

 367. Kristijonas - 2018 06 1, 22:09

  Čia apie oro erdvę, tranzitiniai čia tie kurie kerta Lietuvos oro erdvę, o likę tie kurie nusileidžia ar kyla iš vieno iš Lietuvos oro uostų.

 368. Augustinas Žemaitis - 2018 06 2, 07:17

  Sveiki,

  Gal žinote, jei yra tranzitinis skrydis per Amsterdamą, kur pirma dalis BT, antra KLM, tačiau abudu skrydžiai yra su KL kodais (ant bilieto užrašyti KL kodai), ar galima priduoti lagaminą?

  Galvojau, kad galima, tačiau ant BT boarding pass’o spausdina „Check-in baggage allowance: No bahs. Please note! Special baggage rules apply if your flight is operated by another carrier or is a charter flight. Check respective’s [SIC] airline baggage policy“.

  Tai ar čia apima tokią situaciją, ar ne, nes „operated by“ kaip ir yra BT, tiesiog, kad „on behalf of KLM“.

 369. Augustinas Žemaitis - 2018 06 2, 07:18

  Turėjo būti „No bags“ vietoje „No bahs“ aukščiau.

 370. Čiurlionis - 2018 06 2, 09:13

  Siūlau pasiskambinti BT, lietuvišku numeriu. Kažkas tikrai yra negerai su BT ir AMS, bent jau iš mano patirties.

  Pirmą kartą su įsiregistravau visai kelionei, bet VNO teko susimokėti už BT Checkin, registravosi per KL sistemą.

  Antrą kartą atskridus į AMS, lagaminai buvo iškrauti, nors tag’as buvo iki AUH. KLM griežtai atsisakė kompensuoti už bagažo delay.

  Trečią kartą BT išviso nematė mano rezervacijos, bet pasiskambinus ji staiga atsirado.

  Kiek žinau panašių atvejų ir su CDG būna.

 371. Karolis - 2018 06 2, 09:33

  Susidūriau su dilema ar verta ginčytis su LH – dėl blogo oro skrydis buvo atšauktas, o pasiūlytas pakaitinis kitą dieną dėl orlaivio techninio gedimo vėlavo ir pristatyt į vietą galėjo 7 val. vėliau nei planuota. LH teigia, kad visko pradžia yra force majeure, todėl kompensacija nepriklauso. Galbūt turite panašių patirčių ar žinių ką tokiu atveju sako reglamentas?

 372. Čiurlionis - 2018 06 2, 22:31

  Vėl neįprastas paukštis VNO Sunwing/TUI C-GOWG į Corfu su b738.

 373. Edgaras - 2018 06 3, 10:27

  @Čiurlionis Čia Itakos turistai išskrido už 159 EUR All Inclusive savaitei

 374. trolis - 2018 06 4, 05:34

  WAW ir CPH atsaukimai jau tavo VNO klasika

 375. trolis - 2018 06 4, 05:51

  *tapo

 376. Čiurlionis - 2018 06 4, 08:37

  Tiek vieni, tiek kiti čia turi įgulas. Ir ne kartą esu girdėjęs pasiteisinimą, jog kažkas iš įgulos susirgo.

  Sąrašą papildyčiau ARN.

 377. Mikas - 2018 06 5, 10:50

  Fone barška radija. Pašnekovas telefonu skiedžia, kaip atostogavo Dominikoj ir tada bankrutavo Airbaltic ir jis ten užstrigo….

  Ar aš kažko nežinau?

 378. Spectator - 2018 06 5, 12:37

  @Mikas – matyt Air Berlin turėjo omeny.

 379. Mikas - 2018 06 5, 13:04

  Bent 4 kartus paminėjo, kad AirBaltic.

 380. Kardiobatonas - 2018 06 5, 13:08

  Absoliučiai daugumai žmonių (šio blogo nariams, aišku, netaikoma) visiškai vienodai „Air Baltic“ ir „Air Berlin“. Čia panašiai, kaip iš anekdoto: blondinės klausia – o kokia tavo mašina? Balta, – atsako blondinė. Kai pasakau, kad supainioti Boeing 737″ ir „Airbus 320“ tiesiog neįmanoma, į mane dauguma žmonių žiūri kaip į beprotį. Dar keisčiau jiems, kad dažniausiai šiuos lėktuvus atskiriu ir pagal variklių garsą.

 381. Wincas - 2018 06 5, 13:25

  Bet Nebloga reklama perkantiems bilietus…. :)

 382. Mikas - 2018 06 5, 13:26

  Tai jei žmogus neskiria su kuo skrenda, tai kaip jis į oro uoste randa Gate’ą į Dominiką ir tuo labiau, kaip į radiją sugdba paskambinti ;) man čia mistika.

 383. pliumbum - 2018 06 5, 14:14

  Supainioti lėktuvus įmanoma, kai jie panašūs savo dydžiu ir sėdėjimo sąlygomis. Va CRJ su Embraeriu tai nesupainiosi, nekenčiu CRJ.

 384. Jurgis - 2018 06 5, 14:50

  Sunki Air Belgium pradžia:

  Air Belgium’s inaugural flight to Hong Kong yesterday apparently had just 15 passengers.
  https://onemileatatime.boardingarea.com/2018/06/04/air-belgium-inaugural/

 385. Anonimas - 2018 06 5, 15:23

  Palanga svarsto apie skrydžio Palanga-Vilnius atnaujinimą

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/palanga-svarsto-apie-skrydzio-palanga-vilnius-atnaujinima/

 386. Mindauqas - 2018 06 5, 15:43

  @Augustinas Žemaitis,
  Kaip baigėsi su airBaltic ir ‘No bags’? Priėmė bagažą?

  Turiu tą pačia situaciją su United biietus – ant airBaltic boarding’o rašo „No bags“ ir tuo pačiu rašo, kad bilietas „Economy Premium“.
  Paskambinus į airBaltic niekuo negali padėti – „gali taip rašyti, bet bagažas turėtų būti…“ ‘Turėtų’, bet garantuoti negali:)) Tikiuosi, kad jeigu priims, tai Amsterdame neiškraus…

 387. Linas - 2018 06 5, 16:38

  TLL statistika
  MAY2018
  275 415 pax
  plius 17,7 %

 388. Giedrius - 2018 06 5, 18:43

  Kas nutiko wizzair’ui kad ryt nemažai skrydžių iš vilniaus atšaukti?

 389. Mindaugas - 2018 06 5, 19:57

  Britų vyriausybė pritarė Londono Hitrou oro uosto plėtrai

  https://www.delfi.lt/a/78206345

 390. Pranas - 2018 06 5, 20:11

  @Giedrius – oro uostas susikėlęs skrydžius pagal pasenusį tvarkaraštį. Wizz prieš kurį laiką savo stiliumi nusprendė, kad tvarkaraščio stabilumas ir keleivių planai px ir mažiau populiariais maršrutais trečiadieniais neskraidyti bus pigiau nei skraidyti ir tiesiog apkarpė tvarkaraštį iki birželio vidurio.

 391. .. - 2018 06 6, 02:01

  Sveiki. Smalsu dėl KUNWAW. Gal kas turite naujos info?

 392. .. - 2018 06 6, 02:03

  * KUN WAW (brūkšnelį bloga’as nukando)

 393. trolis - 2018 06 6, 15:33

  @Mindauqas – turejau ta pati su Delta ir bagazas buvo. Aisku, nebutinai galioja kiekvienam atvejui

 394. Simonas Bartkus - 2018 06 7, 09:50

  Norwegian žiemą atidaro ARN-TLL. Tai ARN-TLL maršrute nuo žiemos bus keturi vežėjai – SAS, airBaltic, Nordica ir Norwegian.

 395. Spectator - 2018 06 7, 10:44

  ARN-TLL tiesiog pasaka: kažkada skraidė vientik Estonian Air su SK kodu, ir šitas maršrutas sunešdavo tikriausiai pusę Estonian Air pajamų. Dabar bus tiesiog mėsmalė su visais įmanomais žaidėjais, trūktų gal dar tik WizzAir į NYO :)

 396. Čiurlionis - 2018 06 7, 13:31

  VNO statistikos skyrius dar bilietų šakneles skaičiuoja?

 397. Simonas Bartkus - 2018 06 7, 18:22

  VNO statistika gegužės mėnesį: 468 457 keleiviai, augimas 17,17%. Skrydžių tuo tarpu augimas tik 5,56%.

  Reguliarūs skrydžiai augo 11,57%, čarteriai – 48,8%.

 398. Andrius - 2018 06 7, 19:38

  Kas cia per delegacija siandien buvo Vilniuje net su dviem VIP B737?
  Atvyko is Prahos, isvyko i Ryga.

 399. Vytautas-NT - 2018 06 7, 19:49

  Įdomu, o kodėl A380 nepopuliarus tarp turistų vežėjų? Juk iš kokio didelio miesto būtų, spėju, ekonomija?
  Tas pats Transaero su B747 į Juodkalniją skraidė…

 400. Justinas - 2018 06 7, 23:12

  Vytautai, kaip ir diskutuota buvo…

  A380 yra efektyvus skristi 10,000 km atstumą. Skristi 2,000km A320neo moka efektyviau per seat, rimtai.

  Nėra tiek maršrutų, kur turistai norėtų 10,000km skristi ant taburetės ir srautai būtų tokie, kad būtų galima įdarbinti 10 lėktuvų ir uždirbti rimtas babkes.

  O jei 1x weekly su A380, tai paprasčiau tada daryti 2x weekly su 787 ar tebūnie didesniu A350 (nors pamatysim, ar A350/777 kas nors naudos dense layoutus), taip siūlant geresnį produktą ir mažiau rizikuojant.

 401. Čiurlionis - 2018 06 7, 23:29

  @Justinai – Bankokas, bet tai išimtis :) Tad kaip ir netinka.

 402. Justinas - 2018 06 7, 23:37

  Čiurlioni, net nesu tikras, rimtai! :)

  Pavyzdys Vytautui. Į BKK toks didelis srautas, kad efektyviau yra varinėti 787/330 nonstop po mažesnius oro uostus, nei A380 dideliu freq iš hubų.

  Pvz. efektyviau skraidyti BKK-RIX-BKK-TLL-BKK-VNO-BKK su mažesniu 787 nei BKK-HEL-BKK, gaunant tuos 3-5% efektyvumo, bet turint problemą, iš kur paimt kasdien po 888 keleivius tiesioginio HEL-BKK-HEL srauto.

  Ir gale dienos toliau paanalizavus akivaizdu, kad A380 geriausiai veikia ne dėl savo kaštų efektyvumo (sako, Boeing 777X bus efektyvesnis, ir tai didelė problema A380), o dėl to, kad sugeba efektyviai išnaudot oro uostų slotus. Dėl to ir skraido daugiausiai į LHR, DXB, HKG – oro uostus, kur daugiausiai motyvacijos taupyti landing slotus. Gal dėl to niekas Amerikoje nepirko A380, ten su slotais problemų nėr.

 403. Justas - 2018 06 8, 07:27

  @Justinai, is esmes sutinku su viskuo. ANA turbut butu pavyzdys, kai A380 teoriskai bus naudojami tam, kam siulo Vytautas-NT. Jie turi 3x A380 uzsisake ir skraidys tik i Havajus su jais. Bet sito deal’o istorija yra truputi kitokia – kai ANA pereme Skymark, Airbus buvo didelis Skymark kreditorius, ir viena is peremimo salygu buvo ir A380s.
  Cia daugiau istorijos jam idomu: https://centreforaviation.com/analysis/reports/all-nippon-airways-and-the-a380-airbus-wins-a-new-customer-in-return-for-invaluable-skymark-support-260531

 404. Vytautas-NT - 2018 06 8, 07:39

  Beje, o kodėl krovininis A380 variantas neparėjo? Juk anas daugiau už B747 kelia?

 405. Čiurlionis - 2018 06 8, 08:56

  Taip a380 bus puikus, krovnins lėktuvus, po kokių 20 metų. Kai Emirates lėktuvai morališkai nusidevės ir juos bus galima perdaryti į freighter’ius.

 406. Simonas Bartkus - 2018 06 8, 10:58

  Na, nežinome mes kas bus po 20 metų. Bet – pirmi du Singapore Airlines A380 buvo pasiųsti į scrap – niekam neprireikė 11 metų senumo antrinėje rinkoje A380: nei passenger, nei cargo.

 407. Justinas - 2018 06 8, 14:00

  Dar niunasas. Nesu tiek pasikaustęs ant A380 dizaino, bet esu skaitęs, kad B747 ir B777 yra žymiai geriau sukurti skraidinti cargo. B747 buvo apskritai kurtas kaip cargo lėktuvas, ir tai, kad jis tapo toks populiarus tarp keleivinių, suprantu, buvo labiau palankiai susiklosčiusių aplinkybių rezultatas. B777 turi žymiai didesnį cargo bay.

  A380 niekda nebuvo kurtas kaip cargo lėktuvas, apskritai, A380 galėtume pervadinti Airbus Flying Emirate. Kas antras pagamintas A380 eina į Emirates. Su juo istorija yra visiškai baigta, visa industrija su tuo sutinka, ir jokie pagudravimai „gal čia ant turistinių maršrutų“, „gal čia cargo“ nebeveiks.

  Mano nuomone, kelios priežastys.

  1. GTF varikliai leido sumažinti kuro sąnaudas 20%, jie atsirado 10 metų po A380 pasirodymo. Dar kažkiek ETOPS nebeaktualumas. Lygiai taip pat išmirė A340, nes nebereikia 4 variklių. Tiesiog gražu žiūrėt, kaip SAS, Finnair užsisakinėjo A350 vien tam, kad išmestų A340 kuo greičiau.

  2. Low-costai įrodė, jog geriau veikia „skraidyti retai iš kaimų naujais (geriausia su GTF) lėktuvais“, nei hub&spoke būdas. Tiek tai galioja short haul, tiek long haul. Beje, trumpais atstumais A380 neefektyvus ir dėl ilgo turnaroundo!

  3. Long haului landing slots nėra tiek didelė problema, kad vertėtų eiti į tokį lėktuvo tipą. Esu skaičiavęs, kad kai išgirstam „LHR slotas parduotas už 100 mln. eurų“, realiai ant kiekvieno bilieto prisideda vos keli eurai, ypač dabar, žemų palūkanų aplinkoje.

 408. Simonas Bartkus - 2018 06 8, 15:37

  Šiek tiek iš VNO statistikos įžvalgų:
  – gegužė VNO-AYT skrido 1453 keleiviai… PER DIENĄ. 45053 per mėnesį;
  – pirmi du reisai VNO-TSE turėjo po 46 keleivius reise vidutiniškai;
  – išskirtinai gerai gegužę pašoko VNO-CPH (23%!), VNO-HEL (24%), VNO-RIX (18%), nors nebuvo capacity pokyčių maršrutuose.
  – VNO-TLL pasiėkė 9,3 tūkst. keleivių: all time record. Čia mano subjektyvus rodiklis, bet VNO-TLL man visada toks kaip ženklas rodantis verslo nuotaikas (all-time-record).

 409. Linas - 2018 06 8, 19:17

  @Vytautas-NT
  Jau čia, Simono bloge, apie 380 reikalus tiek kalbėta, tiek straipsnių kelta, kad reikia tik skaityti, niekur papildomai neieškant…

 410. Wincas - 2018 06 8, 19:51

  Liepos 23 iš Londono su RYR/Wizz 130 eu su LOT 160 eu i KUN. Beveik knieti skristi su LOT kai tik toks skirtumas.

 411. Linas - 2018 06 8, 21:01

  @Wincas
  Tai ir skrisk, kame replės? Nejaugi 30€ parina 😎

 412. Tomas468 - 2018 06 8, 23:51

  Norėčiau į Farnborough nuskristi ant parodos, bet labai knieti rasti kuo pigiau, bet nerdandu. Ar gali būti, kad atsižvelgia kompanijos į tokį Eventą ir specialiai pabrangina?

 413. Deja vu - 2018 06 8, 23:58

  Vytautas-NT – 2017 04 13, 11:24

  Kitas dalykas- o krovinių vežimo rinkos šis lėktuvas nedomina? Ar B747 yra stipriai pigesni? Nes A380, berods, daugiau paveža.

  Dar sakyčiau neišnaudota nišą- kareivių vežiojimas.

 414. Kardiobatonas - 2018 06 9, 11:06

  AYT lietuviams yra viso ko pradžia ir pabaiga – Simono pateikti skaičiai tai ir įrodo. Šiame fone – štai tokie pamąstymai. Žmonės daug keliauja, tai reiškia, kad turi pinigų. Jie keliauja užsakomaisiais operatorių skrydžiais. Kodėl Novaturas ar kitas operatorius augančiai rinkai nepasiūlo iš esmės naujų krypčių, egzotiškesnių krypčių (Tunisas ir Tivatas į šią kategoriją neįeina)? Egzotika vadinčiau Keniją, Dominiką ir panašiai. Ar tikrai AYT lietuviams dar neatsibodo, ar tiesiog operatoriai „atostogauja“, kol į AYT kyla vienas lėktuvas po kito ir nesuka galvos.

 415. Anonimas - 2018 06 9, 11:21

  @Tomas468 As irgi skrendu i Farnborough paroda. Penkadieni bilietus gavau po 17eu is KUN su RYR, o atgal jau klausimas su kuo skrisiu nes kainos ~ 130-160 eu. Cia viskas ne del parodos, o del mokiniu atostogu, per kurias emigrantai lekia namo investuoti uzdirbtu pinigu i alu ir pramogas.

 416. Wincas - 2018 06 9, 18:02

  PLQ berods OMNI Air 777 Stovi.

 417. Pranas - 2018 06 10, 01:03

  Aš kaip buvęs Farnborough galiu pasakyti, kad tikras aviacijos entuziastas iš Farnborough turėtų skristi LCY-DUS, DTM-VNO (nu arba netaupant LCY-DUS-WAW-KUN) :)

 418. Vytautas-NT - 2018 06 10, 16:38

  Beje, o kodėl iš Londono Liepos gale bilietai tokie brangūs beveik į visur. Į ten yra nuo 15EUR atgal 120-150 EUR.
  Ar anglija vasara nepopuliari, o britai varo masiškai atostogaut į betkur?

 419. Simonas Bartkus - 2018 06 10, 16:48

  Kardiobatonas: yra masinis turizmas ir yra nišinės kryptys. Pvz. šiandien vyksta 19 skrydžių iš Berlyno į Maljorką. Jeigu neklystu, vasaros sezono metu, iš Vokietijos apie 40% visų atostoginės rinkos yra Maljorką. Panašiai yra iš UK, kur apie pusę visos rinkos keliauja į Malagą ir Kanarus. Kiekvieną rinka turi savo masinį turizmą ir jis dažnai iš šono atrodo nelogiškas – juolab, kad tipinis vokietis keliauja kokį 50 kartą į Maljorką ir dideliai daliai jų niekas daugiau nedomina. Žinoma, rinkos didelės, tai šalia jų vyksta skrydžiai daug kur – bet tai nišinės kryptys. Iš Lietuvos analogija ta pati – kiekvieną sezoną yra pasiūloma kažkas naujo, kaip šiemet Tunisas, Tivatas, du nauji oro uostai Graikijoje, žiemą bus skrydžiai į Djerbą ir Akabą; šalia to vyksta visai nemažai skrydžių į Rodą, Kretą, Maljorką, kitus Turkijos oro uostus, Kiprą, Malagą, Algarvę, Siciliją, Rimini ir t.t.

  Aišku, gal kažkada ateis ir long-haul laikas, bet čia lyginčiausi su panašia elgsena/geografine padėtimi, bet 10 kartų didesne Lenkija – long haul vyksta tik žiemą, ir, jei neklystu, visa Lenkijos rinka užpildo 2 longhaul lėktuvus, kurie skraido į Bangkoką, Karibus ir keletą Pietryčių Azijos taškų.

 420. Kardiobatonas - 2018 06 10, 17:31

  Dėl Lenkijos nevisai tikslu. Žiemos sezono metu yra čarteriai į Dominiką, Zanzibarą, Keniją, Gambiją, Omaną. Kabo Verde, Kubą, Tailandą, Madagaskarą ir dar krūva mažiau egzotiškų krypčių. Aišku, Lenkijos rinka nepalyginamai didesnė ir turtingesnė.

 421. Wincas - 2018 06 10, 17:56

  @Pranas LCY-DUS-WAW-KUN sitas tai geras, bet ji parduoda tik KIWI, ar kam teko per ta KIWI pirkti ?

 422. Simonas Bartkus - 2018 06 10, 18:06

  Kardiobatonas: nesiekiau tiksliai visos geografijos užrašyti iš Lenkijos – gali būti. Bet daug tų pavardintų vyksta vos keli skrydžiai per sezoną, daugelis rotacijų vykdomomos kartą per dvi savaites – bet kokiu atveju, rinkos dydis maždaug 2 lėktuvai, tai kažkur 12-14 skrydžių per savaitę.

 423. Pranas - 2018 06 10, 22:13

  @Wincas – spėju ten atskiri bilietai LCY-DUS ir DUS-WAW-KUN, bent jau atskirai juos bet kur galima gauti.

 424. Justinas - 2018 06 11, 14:13

  Nežinau, kas turėtų būti tour operator (ar būtinai Novaturas/Tezturas), bet iš avialinijos pusės logiškiausia būtų, jei vieną dieną atsirastų Bangkok-based lėktuvas, kuris darytų 1-2x weekly BKK-VNO-BKK.

  Problema visgi yra tie tušti reisai pradžioje ir pabaigoje sezono. Jei sezonas 4 mėnesiai, po 2x weekly, iš viso 36 rotacijos. 1 papildoma tuščia rotacija padidina „Novaturui“ kaštus 3%.

  Kita vertus, LOT su tuo pačiu susiduria su savo Baliais, Zanzibarais ir Dominikom.

 425. Spectator - 2018 06 11, 14:24

  Daugiau detalių apie planuojamą VNO rekonstrukciją: http://gamta.lt/files/1. PAV ataskaita be priedu.pdf Atrodo, kad daroma kažkas minimaliai, ko reikia norint spręsti dabartines problemas, vėl eilinį kartą negalvojant apie ateitį. Kaip bus plečiamas tas naujas keturių skirtingų pastatų monstras kai reikės? Apie ilgalaikį planavimą apskritai gėda net pagalvoti: neseniai pastatytas VIP terminalas ir tarpmiestinių autobusų stotis turės būti nugriauti. Taškomi pinigai į kairę ir į dešinę, nes niekas neturi jokio ilgalaikio plano ir vizijos. Jei būtume turėję, oro uostas jau atrodytų bent jau kaip Taline.

 426. Wincas - 2018 06 11, 14:52

  Girdejau, kad po naujo terminalo pastatymo Lietuvos Orientacininkai terminale naktimis rengs treniruotes.

 427. c2h5oh - 2018 06 11, 16:21

  Apie kokią ateitį ir ilgalaikį planavimą galima kalbėti, kai vis dar gyvas „naujo elektrėnų oro uosto su greituoju traukiniu“ zombis?

  Gi va kaip tik šiuo metu kažkokia tai „galimybių studija“ vyksta.

 428. Kardiobatonas - 2018 06 11, 16:52

  Kad jau pradėjome fantazuoti… Pažiūrėjau, kokį IATA kodą būtų galima suteikti naujajam Elektrėnų oro uostui. Visi geriausi variantai užimti – ELE, ELK, LEK, LEL, ELT ir panašūs.

 429. Justinas - 2018 06 11, 16:55

  Bet GHO(st) laisvas. Nepainioti su GOH.

 430. Wincas - 2018 06 11, 17:08

  Labiausiai tiktu AMB bet uzimtas Ambilobe oro uosto ….

 431. Simonas Bartkus - 2018 06 11, 22:06

  Norwegian žiemos sezone planuoja ARN-VNO upgrade’inti iki 5x weekly ir vienodu tvarkaraščiu kasdien – 9:00 iš Stokholmo, 11:45 iš Vilniaus. Kasdien, išskyrus antradienius ir šeštadienius.

 432. Čiurlionis - 2018 06 12, 08:47

  Neblogas upgrade’as. Įdomu, kaip SK reaguos.
  WizzAir lieka su trim skrydžiaias.

 433. Augustinas Žemaitis - 2018 06 12, 18:00

  Dėl AYT ir pan. – yra kelios turistų kategorijos. Vieni keliauja, nes nori keliauti (pažinti naujus kraštus, kultūras ir t.t.). Kiti keliauja, nors nemėgsta keliauti. Tarp tokių – žymi dalis „saulės turistų“: jiems tiesiog nepatinka klimatas Lietuvoje ir nori nuo jo „pailsėti“. Jie skrenda bet kur, kur klimatas geresnis: ir didžiausi pliusai yra geras kainos/kokybės santykis (o tai įgalina masto ekonomija), mažai kultūrinio šoko (4-5* viešbutis „resortas“ bet kurioje poilsinio turizmo šalyje tai įgalina, ypač jei į tą patį grįžti kasmet).

  P.S. Įdomumo dėlei registruojantis Air Asia greta „No smoking is permitted on any of our flights.“ rašo ir: „Guests are not allowed to consume their own food on board.“

  Kažkaip jokiame kitame LCC neteko matyti tokio aiškaus draudimo. Atrodo, mėginimas „paskatinti“ pirkti maistą lėktuve.

 434. Wincas - 2018 06 12, 18:23

  :) USA dabar maistą reikia išimti ir atskirai dėti į rentgeno indelį kaip ir loptopą. Idėjau subway sumuštinį, o riešutus pamiršau, dėl šios klaidos teko išpurtyti kuprinę :)

 435. Mindauqas - 2018 06 13, 09:10

  Simonai, o galite tiesiog pasakyti, kada lėktuvas į Katania kils, o ne vis atidėdinėti kas pusvalandį. Taip pat jeigu visai nekils. Ačiū.

 436. Simonas Bartkus - 2018 06 13, 09:25

  Mindauqas: turėtų pradėti laipinti bet kurią minutę, lėktuvas buvo sutaisytas ir dabar tvarkoma dokumentacija. Atsiprašome dėl delay.

 437. Simonas Bartkus - 2018 06 13, 11:33

  Norwegian pridėjo į pardavimus dar vieną rotaciją ARN-VNO ir dabar jau numatyta 6x weekly.

  Norwegian, atrodo, Baltijos regioną žiemai nusitaikė – paleis ARN-TLL; tai dar pridės dažnių ir kituose maršrutuose: OSL-RIX bus daily, OSL-TLL bus 6x weekly.

 438. Besidomintis - 2018 06 13, 12:49

  Gal kas turit prisijungimą ar žinot apie ką kalba eina?

  https://www.ch-aviation.com/portal/news/68081-small-planet-group-details-summer-2018-wet-lease-plans

  Beje, nustebau pamatęs, kad už SPA Vokietijoje jau kuris laikas skraidp B738 OM-HEX ir A320 YR-SEA. Taip pat Lenkijoje jau kuris laikas darbuojasi A320 LZ-MDK

 439. Čiurlionis - 2018 06 13, 13:00

  Netikiu, kad Ryanair iš Vilniaus pasiėmęs visą Oslą. Esu praktiškai įsitikinęs, jog jei DY augintų OSL-VNO-OSL iki x5, sparnų nenudegtų. Vien tas faktorius, kad jie turi jungimus su visa likusią Norvegija.

 440. Pranas - 2018 06 13, 13:35

  Ryanair šiandien nustebino paskelbdami apie naują bazę Londono Southend oro uoste.

 441. Wincas - 2018 06 13, 15:41

  Nice

 442. Pranas - 2018 06 13, 16:04

  Dabar dar pagalvojau – Ryanair iš karto ir paleido bilietų pardavimus iš Southendo – pradedant nuo 2019 m. balandžio, jau po Brexit’o. Ankščiau kaip ir gąsdino, kad nepardavinės, kol nebus aiškumo, tačiau dabar jiems jau viskas gerai.

 443. Wincas - 2018 06 13, 18:13

  Turbūt už dyką iš Southendo skraidys.

 444. Andrius - 2018 06 13, 21:23

  Idomi VNO nuotrauka iš 1966:

  https://russianplanes.net/id231855

 445. Čiurlionis - 2018 06 14, 11:55

  Žiūrint į šią nuotrauką supranti, kad FR ir W6 boardingo procedūra mažai kuo pasikeitė.

 446. Simonas Bartkus - 2018 06 14, 11:58

  LOT tęsia ekspansiją ir nuo sausio mėnesio planuoja atidaryti WAW-LCY 2x daily. Specialiai tam planuoja įsigyti E190 lėktuvų. Dar vienas configuration LOT parke :)

 447. Wincas - 2018 06 14, 14:23
 448. Spectator - 2018 06 14, 19:35

  Na ką – svajonės pildosi, bus KUN-LCY patogi jungtis, o kur dar VNO-LCY patogiai. Žiūrėsim, kokia bus paklausa iš LT :)

 449. Vytautas-NT - 2018 06 15, 02:40

  Beje, o kas į LCY skraidė anksčiau? Tas pats LOT ar koks britų operatorius?

 450. Srs - 2018 06 15, 04:57

  @Simonas
  Ar paskutiniu metu LOT ekspancija yra politinis sprendimas?

 451. Simonas Bartkus - 2018 06 15, 09:49

  Vytautas-NT? Kada anksčiau ir iš kur? British Airways atrodo yra turėję LCY-WAW, kažkur ~2006-2008 metais, bet pastaruosius 10 metų man atrodo nebuvo tokio maršruto.

 452. Spectator - 2018 06 15, 09:54

  Dėl LOT, man atrodo, kad jie visada buvo nemažai įtakojami politikų, jų CEO dažnai būdavo keičiami ir dažnai ateidavo nauji žmonės be jokios oro linijų patirties (nekartą teko girdėti apie žmones atėjusius iš geležinkelių srities ir dirbačius įvairiose pozicijose). O dabar tiesiog pagavo gerą ekonominę situaciją, mažas kuro kainas ir turbūt suprato, kad arba jie taps didesni, arba nunyks taip, kaip nunyko Czech Airlines. Aišku, toks augimas, kokį jie dabar turi yra labai spartus, bet atmetus kai kuriuos keistus dalykus (daug lėktuvų tipų, per daug mažų lėktuvų), manau, kad kryptis teisinga.

 453. Simonas Bartkus - 2018 06 15, 09:56

  srs: sunku vertinti, kiek čia yra „politikos“. Faktas, kad dabartinis LOT CEO turi rimtą valdžios palaikymą ir LOT protekciją – negali sakyti, kad neveikia, nes sustabdė LCC augimą Lenkijoje: užblokuota Modlin plėtra, kur teoriškai slotų nėra, bet fiziškai nėra vietos papildomiems skrydžiams; įvestas WAW oro uoste naktinis curfew, kuris Wizz Air privertė apkarpyti skrydžius ir lėktuvų utlizaciją (nes į WAW darbo valandas sunkiai „telpa“ trys LCC-style rotacijos); softinėmis priemonėmis Ryanair išmesti iš Lenkijos domestic maršrutų ir kiti žingsniai. LOT plečiasi staigiai, greitai ir ne visada teisingai (kažkiek primena BT 2009-2010 m. vadovaujant Flickui, tik masteliai didesni), jiems padeda žemos kuro kainos; plečiasi brangiai – lėktuvus ima bet kokius ir kokius tik gali gauti, dabar fleete 4 rūšių Embraer, iš Eurolot paveldėti Dash, Nordicos CRJ900, dėl plėtros vis neatsisakomi 737-400, toliau lizinguojami papildomi 737-800 jau pradėti gauti keli 737MAX, dar keli wet-lease’ai, o kur dar long-haul.

  Iš kitos pusės – LOT turi rizikuoti ir plėstis, nes turbūt ilgu laikotarpiu čia vienintelis būdas išlikti konkurencingame regione ir pasinaudoti didele Lenkijos rinka. Rizika didelė, plėtros klaidų matosi daug, o kas iš to gausis sunku pasakyti.

 454. Vytautas-NT - 2018 06 15, 10:34

  Simonai, aš žinojau, kad skraidė LCY-WAW seniai. Bet nežinojau kiek. Vadinasi BA.
  O tai Ryanair iš vidinių Lenkijos skrydžių pasitraukė visai?

  Šiaip tas pats LOT, spėju, gali dalį kitokų (mažesnių) lėktuvų ant Nordica permest. ir taip parką susioptimizuot.

  Įdomu kas galėtų pabandyt VNO-TLL LCC maršrutą? AirBaltic ar Ryanair?

 455. Čiurlionis - 2018 06 15, 10:56

  Greičiau VNO-RIX ar net VNO-PLQ LCC atsirastų, nei VNO-TLL.

  Bet net jei ir nutiktų toks stebuklas, manau būtų ne BT ar FR, o W6.

 456. Simonas Bartkus - 2018 06 15, 11:06

  Vytautas-NT: kad airBaltic skraido VNO-TLL.

 457. Pranas - 2018 06 15, 11:12

  Ir BT vienu momentu pardavinėjo VNO-TLL už 9 eur. Kas yra netgi vos pigiau už mažiausią W6 skrydžio kainą.

 458. Vaidas - 2018 06 15, 11:23

  Is Wiki:
  CS100 kainuoja €79M
  CS300 kainuoja €89M

  Idomu, kodel toks didziulis skirtumas? Juk realiai tai tas pats lektuvas, tik biski daugiau aliuminio ir extra 12 kedziu. Ne?

 459. Linas - 2018 06 15, 11:27

  RIX šiemet stipriai ilgai skaičiuoja boarding’ų šakneles… Tik dabar balandžio skaičius sukėlė :)
  APR2018
  569583 pax
  plius 16,3%

 460. Simonas Bartkus - 2018 06 15, 11:28

  Vaidai, Airbus A320 family tą patį galima pritaikyti, bet list prices yra tokios:
  A319: US$92.3 million
  A320: US$101.0 million
  A321: US$118.3 million

  Galų gale kainas nustato ne gamybos sąnaudos, o vertė, kurią įsigytas lėktuvas sukuria.

  Na ir dar vienas dalykas – skelbiamos yra „list prices“, tačiau realūs sandoriai sudaromi už kitas kainas.

 461. gabrielius - 2018 06 15, 13:10

  @Vytautas-NT – FR išlaikė vieną vidinį reisą Lenkijoje: WAW – SZZ.

  Po FR pasitraukimo iš WAW-WRO ir WAW-GDN trasų, Lenkijos vidinių skrydžių kainos LOT’e pakilo apie 40-50%.

 462. Linas - 2018 06 18, 10:25

  Dar tik priimtas politinis sprendimas dėl LHR trečiojo tako statybos, o jau slotus dalinasi :)
  easyJet Heathrow base: 79 potential routes revealed at anna.aero-RABA HubLAB conference
  http://www.anna.aero/2018/06/14/easyjet-reveals-routes-for-potential-heathrow-base-at-anna-aero-raba-hublab-conference-18-domestic-destinations-identified/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=49ca45019c-anna_nl_140618&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-49ca45019c-86850485

 463. skytomas - 2018 06 18, 11:06
 464. trolis - 2018 06 18, 11:32

  Tuo tarpu rytine WAW ir CPH klounada tesiasi

 465. Senis - 2018 06 18, 12:40

  trolis
  Tuo tarpu rytine WAW ir CPH klounada tesiasi
  Kas, kur tęsiasi??? Jei rašyti, tai taip, kad būtų aišku

 466. Linas - 2018 06 18, 13:19

  2018MAY PLQ statistika
  29882 pax
  plius 13.70%
  http://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika

 467. Linas - 2018 06 18, 13:21

  2018MAY KUN statistika
  88740 pax
  plius 5,69%
  https://kaunas-airport.lt/images/apiemus/statistics_2018_LT.pdf

 468. trolis - 2018 06 18, 14:17

  Kas neaiskaus? Delayed arba canceled “due to operational reasons” – klasikinis, ypac pirmadienio, variantas

 469. Vytautas-NT - 2018 06 18, 21:57

  Panašu, kad Heathrow reikia iškart 4 taką pradėt statyt.
  Beje, o planų statyt antą taką Gatwick atsisakė?

 470. Julius - 2018 06 19, 13:36

  I Palangą vėl atskrido 777, šįkart iš Airijos (Shannon). Kągi jie skraidina?

 471. Wincas - 2018 06 19, 14:43

  Karius

 472. Salininkų kaimas - 2018 06 20, 11:18

  Bus skrydžiai Vilnius-Marakešas su Wizzair nuo žiemos sezono.

 473. Čiurlionis - 2018 06 20, 11:44

  Įdomią info The Guardian pateikia apie Vilnių:

  Getting there
  Norwegian and airBaltic fly to Vilnius from Gatwick, Wizz Air flies from Belfast, Doncaster/Sheffield and Luton, and Ryanair from six UK airports.

  https://www.theguardian.com/travel/2018/jun/18/vilnius-lithuania-locals-guide-sights-restaurants-hotels

 474. Pranas - 2018 06 21, 01:07

  Wizz į Marakešą tvarkaraštis persidengia su esamais skrydžiais, laukia eilinis tvarkaraščio perstumdymas.

 475. Spectator - 2018 06 21, 09:17

  Įdomios
  Radisson Lietuva vadovo mintys: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/naujasis-radisson-blu-lietuva-viesbucio-vadovas-vilniu-reikia-atgaivinti-971-989188

  Aš irgi visada bandžiau suprasti, kodėl Vilnius mažiausiai patrauklus iš trijų Baltijos sostinių ir ar tikrai jis nuobodesnis už Rygą ir Taliną?

 476. Oleg - 2018 06 21, 10:16

  lyg ir nauja low costa nori paleisti

  https://airlineweekly.com/hes-baaaack-stop-what-youre-doing-jetblue-founder-david-neeleman-wants-to-launch-a-new-u-s-airline/
  https://www.forbes.com/sites/danielreed/2018/06/19/serial-airlines-entrepreneur-david-neeleman-planing-his-return-to-the-u-s-market-with-moxy/2/#1fe1a44e64eb

  JetBlue founder David Neeleman wants to launch a new U.S. airline.

  That plan reportedly will focus on providing point-to-point service primarily to and from secondary airports. Airfinance Journal, was the first to report on Neeleman’s new plans (although rumors of Neeleman’s return to the U.S. market have been circulating for more than a year). According to Airline Weekly among the potential airports to receive Moxy service are Hollywood Burbank Airport, Fort Worth’s Meacham Airport, and T.F. Green Airport in Providence, RI. Each is an interesting target because its hard to argue that limited service from such airports would be effective in competition against massive amounts of service offered at nearby airports.

 477. Simonas Bartkus - 2018 06 21, 10:17

  wizzair savo saite žiemai tiesiog extendino tvarkaraštį, kuris identiškas vasaros tvarkaraščiui, bet jo nedėjo nei į OAG, nei į jokias kitas sistemas. Dabar VNO-RAK uždėtas ant viršaus – akivaizdu, kad turbūt esminių keitimų bus visam perdėliojime.

 478. Pranas - 2018 06 21, 19:42

  Bet žiema pas Wizz dar negreit. Jiem dar vasaros tvarkaraščius kaitaliot reik. Va dabar pastebėjau, kad šiom dienom sugalvojo į Varšuvą tvarkaraštį pakeist nuo liepos 1 sekmadieniais, skris kiek ankščiau.

 479. ES - 2018 06 21, 22:06

  @Spectator: aš kaip gyvenantis Vilniuje, bet dirbantis Taline/Rygoje galiu paantrinti tam dėdei iš Radisson, nes Vilnius iš tiesų nykokas.nenoriu pasirodyti itin didelis pesimistas, bet pradedant nuo iš esmės apleisto miesto (šaligatviai, gatvės, namų fasadai), neįtikėtinai baisaus oro uosto (pirmas šalies įspūdis, arba jo sustiprinimas išvykstant), apleistos oro uosto prieigos (būtų galima sakyti, kad Taline/Rygoje pakeliui į/iš oro uosto ir žolę „dažo“ , bet tai veikia pirmam įspūdžiui labai gerai), neegzistuojančios urbanistikos/nykios architektūros, baigiant tuščiais/graudžias godas godojančiais muziejais, nepjauta žole ir kitom turistinėm atrakcijom :( Ir čia tik įšorė, o kur dar visi „spazmai“..

 480. Giedrius - 2018 06 21, 23:00

  RIX rimta audra atrodo, lėktuvai leidžias VNO/KUN/TLL

 481. Pranas - 2018 06 22, 09:49

  LOT atidaro LCY-BUD.

 482. Wincas - 2018 06 22, 12:06

  Wizz paskelbė kad neleis į vidų neštis bagažo, o kaip loptopo krepšys su beveik išmanaus telefono dydžio nešiojamu kompiuteriu ? Ar reik irgi į bagažą atiduoti ?

 483. Janka - 2018 06 22, 12:24

  Nuo kada čia galioja šios taisyklės?

 484. Janka - 2018 06 22, 12:30

  Atsakau į savo klausimą – nuo užvakar. Dabar galima įsinešti tik telefoną, piniginę. Rankoje neštis. Ir basta. Geruliai.

 485. to Janka - 2018 06 22, 13:29

  ne, rankini bagaza galima nestis i salona (Wizzair)… tik reikia priority nusipirkti (padare, kaip Ryanair).

 486. Linas - 2018 06 22, 13:34

  Vyresni aviacijos entuziastai pamena tokias avialinijas – Baltia, kurios niekada neskrido :)
  Tai atrodo jau padėjo tašką US institucijos:
  SEC terminates public trade in Baltia Air Lines stock
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/68315-sec-terminates-public-trade-in-baltia-air-lines-stock?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 487. Spectator - 2018 06 22, 13:50

  LOT atrodo kas savaitę po naują maršrutą paskelbia :) Tikrai rizikingas ėjimas Budapešte, kur yra ir taip labai geras susisiekimas su Londonu. Manau, kad oro uostų mokesčiai yra labai svarbi ir ne tokia akivaizdi detalė. Pabandžiau paskaičiuti, kokio dydžio uosto mokesčiai, paėmus keleiviui (skrendančiam iš LON), visuose skirtinguose LON oro uostuose su E190 (80% CF): LCY: 85 EUR / LHR: 75 EUR / LGW 57 EUR / STN 35 EUR/ LTN 37 EUR. Čia įskaitant take-off/landing, passenger charge, passenger security, UK APD. Įdomu, kaip seksis pardavinėti tikrai brangius bilietus ir konkuruoti su n kitų vežėjų, ir dar ne savo namų rinkoje.

 488. Wincas - 2018 06 22, 14:05

  Wizz ir RYR nebe LCC avialinijos o LCB – Low Cost Bureaucracy.

 489. Pranas - 2018 06 22, 14:27

  Ryanair tai bent jau oficialiai rašo kad kuprinę mažą gali į saloną neštis, o pagal Wizz parašymą tai net maximinius maišelius reiktų į holdą priduot. Visai nedžiugintų jei nebegalima būtų mažą kuprinę su visa elektronika fotikais dokumentais ir pan. dalykais nemokamai prasinešt. Ryt skrendu ir nebežinau tvarkos, nervina.

 490. Janka - 2018 06 22, 14:34

  Aš žinau tvarką, skambinnau į Wizzair, patikino, kad leis neštis tik piniginę, telefoną ir pan. Visą kitą į lagaminą, kuris keliaus į bagažo skyrių.

 491. Pranas - 2018 06 22, 14:50

  Jie tikrai tikrai visus rankinukus ir panašius trapius dalykus visai netinkamus priduoti reikalaus priduoti? Gi ne visi keleiviai prie vartų turi lagaminą, lagaminas dažnai būna seniai priduodas į registruotą bagažą. Ar bandys reikalauti vietoj mokėti 25 eur už priority boardinimo pabaigoje?

 492. Janka - 2018 06 22, 15:04

  Nežinau, kaip viskas atrodys realybėje, laikas parodys. Bet Wizzair call centro darbuotojo atsakymas buvo būtent toks. Pamiršau tik, kaip su kūdikio rnakiniu bagažu bus. Matyt buteliuka su pienuku reikės ant virvutės rišti ir ant kaklo kabinti.

 493. Wincas - 2018 06 22, 15:24

  Zjbs, kaip tik prieš dvi dienas bilietą su jais pirkau…. Apsivemt galima nuo pastovisai keičiamų taisyklių. Tuoj visi įpras sumokėti 10 eu priority, ir vėl grįš turginės tašės į saloną.
  Ponas Pranas informuokite kaip seksis visą elektroniką prasinešti.

 494. trolis - 2018 06 22, 15:34

  LT keleiviai tas politikas perprate jau – paskutini karta kai skridau Ryanair nemazai sekmingai plese tagus ir nesesi i vidu vietoj dejimo i vezimeli. Ta pati ir su SAS daro nemazai.

 495. Aviator’ius - 2018 06 22, 17:27

  @trolis – tik kad jau spėjo RYR į tai sureaguoti, cabin crew tikrina boarding card’us įlipant į lėktuvą ir jei ten nėra priority atima lagaminą (be tag’o) ir jis keliauja į bagažo skyrių.. :(

 496. Arnas - 2018 06 22, 20:58

  Bent jau VNO dar niekas nedirba palei naujas Wizz taisykles, taip kad bent jau rytoj tai tikrai galioja sena tvarka.

 497. trolis - 2018 06 24, 08:55

  Ne vieno taginto lagamino Wizz boardinge VNO siryt

Leave a reply