Ar turime ko pavydėti Estijai aviacijos srityje?

Kol Baltijos šalys įstojo į Europos Sąjungą, trijų sostinių oro uostų keleivių srautas augo panašiai. 2004 m. Rygos, Vilniaus ir Talino oro uostai aptarnavo po maždaug 1 mln. keleivių. Vos istojus į ES, tranzito ir low cost’ų dėka Ryga paliko dulkėse kitas sostines ir nurūko į viršų.

Iki 2012 metų, Vilniaus ir Talino oro uosto keleivių srautai judėjo labai panašia kreive. Netgi 2009-2011 metų ekonominė krizė paveikė oro uostus panašiai- nepaisant to, jog Estijoje išliko nacionalinis vežėjas „Estonian Air“. Tačiau – nuo 2013 metų kreivės išsiskyrė. Vilniaus oro uosto keleivių skaičius nušuoliavo aukštyn, o Estijos sotinės oro uostas augo lėčiau.

Vilniaus ir Talino oro uostuose aptarnautas keleivių skaičius per metus (* 2018 m. – prognozė). 2017 m. kritimą VNO lėmė uždarymas 5 savaitėms.

Žinoma, yra demografinės ir makroekonominės priežastys ir iš dalies tai reikėtų laikyti „ekonomine teisybe“ – Lietuva yra didesnė šalis nei Estija, Vilnius yra didesnis miestas nei Talinas. Yra ir kitų elementų, kurie skiria valstybes – Lietuva turi dar du apčiuopiamą srautą generuojančius oro uostus (gerai gerai – formalistai gali dar daugiau oro uostų Estijoje priskaičiuoti, bet infrastuktūra nėra srautas). Estija turi galimą nuotėkį į Helsinkį (o gal atvirkščiai? gali toks įspūdis susidaryti skaitant suomių atsiliepimus), Lietuvą turi keleivius iš Baltarusijos. Ir daug kitų elementų.

Tačiau – šio įrašo tikslas, apžvelgti kuom kitokia yra tapusi konkurencinė aplinka ir rinkos padėtis Talino oro uoste, lyginant jį su Vilniumi. Skirasi ne tik keleivių srautas – skiriasi ir vežėjų žemėlapis bei low cost bendrovių užimama dalis.

Virtualus nacionalinis Estijos vežėjas

2015 m. Estijos vyriausybė padarė „Oskaro“ vertą manevrą. Įvertino, jog tikslas pateisina priemones ir rado skylę ES reguliavime – vieną vakarą paskelbus bankrotą „Estonian Air“, jau kitą dieną pakilo lėktuvai „Nordica“ vardu. Manevras kildamas patyrė turbulencijos, tačiau sėkmingai ją įveikė bei tuoj švęs trejų metų gimtadienį.

„Nordica“ (pilnas pavadinimas „Nordic Aviation Group“) veikia neįprastu veiklos modeliu. Kompanija valdo 51% akcijų dukterinės kompanijos „Regional Jet“ – kitus 49% įsigijo „LOT Polish Airlines“. „Regional Jet“ yra skrydžių operatorius, vykdantis skrydžius kitų kompanijų užsakymu (daugiausia „Nordica“, LOT ir SAS). „Nordica“ savo bilietus platina LOT vardu. Manau, jog teisinga „Nordica“ vadinti virtualia aviakompanija – „Nordica“ perka skrydžių vykdymą iš „Regional Jet“, distribucijos paslaugas iš LOT, tačiau neša komercinę riziką.

Skelbiama, jog „Nordica“ 2017 m. užbaigė pelningai –  Estijos nacionalinis vežėjas, padidino pervežtų keleivių skaičių 68% ir uždirbo 900 000 EUR pelno. Tačiau, ženklų apie nesklandumus esama – šių metų pradžioje kompaniją paliko bendrovės direktorius ir finansų vadovas. Paprastai šie požymiai nerodo, jog viskas klostosi sėkmingai.

„Nordica“ (tiksliau – „Regional Jet“) užsiima paieška valstybės subsidijuojamų maršrutų užsienyje. Jie ką tik laimėjo kontraktą Švedijoje, vykdyti nuolatinį Arvidsjaur ir Gallivare miestelių susisiekimą su Stokholmu. Nuo rugsėjo 15 dienos šiuose maršrutuose įdarbins CRJ900. Taip pat, 2019 m. „Nordica“ pretenduoja perimti ir valstybės subsidijuojamus maršrutus iš Talino į Estijos salas – šiuo metu vyksta konkursas, kuriame be jų dar dalyvauja Airest, NyxAir ir TransAviaBaltika.

„Nordica“ dar turi atidariusi vieno lėktuvo bazę Groningene (nedidelis oro uostas Nyderlanduose), iš kur skraidina keleivius į Kopenhagą du kartus per dieną bei dar keletą maršrutų – galimai vietinės institucijos subsidijuoja šiuos skrydžius.

„Nordica“ skrydžių žemėlapis iš Talino, skelbiamas jų tinklapyje

Pati „Nordica“ pagrindinė (turbūt?) veikla vyksta didelės konkurencijos sąlygomis, palyginus aplinką, skraidant „Estonian Air“. „Nordica“ tenka konkuruoti praktiškai visuose savo pagrindiniuose maršrutuose. Iš Talino į Stokholmą konkuruoja su SAS, o šį rudenį dar į maršrutą ateina „Norwegian“ bei „airBaltic“; iš Talino į Amsterdamą, Vilnių, Berlyną ir Vieną – su „airBaltic; į Oslą – su „Norwegian“ (planuoja prisijungti ir „airBaltic“), į Kijevą – su „Wizz Air“. Pagal skrydžio numerio struktūrą galima spėti, jog Talinas-Varšuva naudą (ir riziką) prisiima LOT. Geresnis galėtų būti „Nordica“ maršrutas iš Talino į Miuncheną, kurį jie vykdo du kartus per dieną su „Lufthansa“ kodu; taip pat įdomus trumpas skrydis iš Sankt Peterburgo į Taliną. Maršrutai į Hamburgą, Trondheimą, Nicą, Adrijos ir Juodosios jūros kurortus – sezoniniai arba labai žemo dažnio, darantis mažą įtaką visam tinklo rezultatui.

Tačiau, nors ir konkurencijos sąlygomis, „Nordica“ užtikrina stabilų aukšto dažnio susiekimą Talinui su Stokholmu, Kopenhaga, Oslu, Briuseliu, Vilniumi, Sankt Peterburgu, Amsterdamu, Miunchenu, Kijevu – turbūt tokią misiją investuotojai (Estijos valstybė) vežėjui ir formuoja.

Ko Taline siekia „airBaltic“?

Šiais metais, „airBaltic“ daugiau plečiasi Taline, nei Vilniuje.

„airBaltic“ iš Talino skraidina į Amsterdamą (su KLM codeshare), į Paryžių (su „AirFrance“ codeshare), Berlyną, Vieną (su „Austrian“) ir Vilnių. 2018 metų vasarą „airBaltic“ pradėjo skrydžius į Gatwick’o oro uostą Londone, tačiau verslo keleiviai džiaugtis šiuo reisu per daug neturėtų – vykdomi tik du skrydžiai per savaitę.

Nuo šio rudens, „airBaltic“ planuoja papildomai bazuoti Q400 lėktuvą ir ketina atidaryti skrydžius du kartus per dieną į Stokholmą bei skrydžius į Oslą.

Praėjusią savaitę „airBaltic“ paskelbė apie plėtrą nuo 2019 m. birželio – planuojama iš Talino pradėti skraidyti „Airbus 220“ lėktuvu ir vykdyti skrydžius į Kopenhagą (4 kartus per savaitę), Briuselį (3 kartus per savaitę) ir Malagą (2 kartus per savaitę). Plėtros planai paskelbti ypatingai anksti – net 10 mėnesių iki skrydžių pradžios!

„airBaltic“ mato aiškų taikinį Estijos rinkoje – „Nordica“. „airBaltic“ nekonkuruoja su „Nordica“ tik dviejuose esamuose (Paryžius ir Londonas) bei viename iš planuojamų maršrutų (Malaga). Visi kiti esami ir planuojami maršrutai kertasi su „Nordica“ vykdomais maršrutais.

Mano vertinimu, „airBaltic“ mato du tikslus Estijos rinkoje – neleisti sustiprėti „Nordicai“ bei neleisti išplisti low cost bendrovėms, kaip atsitiko kitoje jų „beveik namų“ rinkoje Lietuvoje.

Lietuvių svajonė – „British Airways“ į Heathrow …

… bet džiaugsmo nėra daug. BA skraido tarp Heathrow ir Talino tik du kartus per savaitę (šiuo metu – antradieniais ir penktadieniais, bet dienas kaitalioja, anksčiau buvo šeštadieniais), todėl šis reisas nėra labai geras nei verslo susisiekimui, nei jungimams per didžiausią Europos oro uostą (penktadieninis reisas leidžiasi Heathrow 22:35 – nė vieno galimo jungimo be nakvynės).

Neįtikėtina – iš Talino į Londoną skraidina net keturi vežėjai dabar, o rugsėjį prisijungs penktasis! Maža to, skrydžiai vykdomi į keturis skirtingus oro uostus! Tačiau – net penkių vežėjų buvimas neužtikrina, jog skrydžiai vyktų kasdien: išskyrus vasaros piką, nė vienas vežėjas neskrenda tarp Talino ir Londono ketvirtadieniais. Penktadieniais vyksta keturi skrydžiai tarp Jungtinės Karalystės ir Estijos sostinių, o ketvirtadieniais – nė vieno.

„easyJet“ skraidina iš Gatwicko į Taliną 2 kartus per savaitę (vidurvasariu – daugiau), „airBaltic“ – taip pat. „Ryanair“ skraidina iš Stanstedo 4 kartus per savaitę. Kaip minėjau – BA du kartus per savaitę iš Heathrow. Nuo 2018 m. rugsėjo 17 dienos „Wizz Air“ pradės keturis skrydžius per savaitę iš Lutono.

Ar Vilnius turi geresnį susisiekimą su Londonu ar Talinas?

Klausimas, į kurį atsakymo nežinau ir viskas priklauso nuo vertinimo. „Ryanair“ ir „Wizz Air“ vykdo po 2-4 skrydžius kiekvieną tarp Lutono/Stanstedo ir Vilniaus. Talinas turi zoologijos sodą su penkių vežėjų labai retais skrydžiais atsitiktiniais laikais į skirtingus oro uostus.

Paskutinė šalis Centrinėje/Rytų Europoje (CEE) kur įžengė „Wizz Air“

Didžiausia žemų sąnaudų bendrovė Centrinėje/Rytų Europoje („Ryanair“ turi kitą vertinimą – kad jie yra didesni, bet taip yra bendrovės skirtingas šalis priskiria šiam regionui) „Wizz Air“ pirmąjį skrydį iš Talino įvykdė tik šį balandį. Pradėjo nuo neįprasto maršruto – skrydžių tarp Kijevo ir Talino. Nuo rugsėjo pridės antrąjį savo maršrutą į Estijos sostinę – Londoną.

Estija yra paskutinė šalis prioritetiniame „Wizz Air“ regione, kurią pasiekė tik 2018 m.

Ar gali būti, jog Estijos rinkai „low cost“ lėktuvai per dideli?

„Ryanair“ pradėjo agresyviai, bet sunkiai

„Ryanair“ veiklą Talino oro uoste pradėjo 2010 metų gruodį su sau būdingu agresyvumu – septyniais naujais maršrutais, atidarytais per vieną mėnesį. 2011 m. vasarą pridėjo dar tris maršrutus. Tačiau, augimas nesitęsė – net vyko nebūdingas „Ryanair“ atsitraukimas: 2012 žiemą „Ryanair“ iš Talino skraidė jau tik į Milaną, Oslą ir Londoną.

Praėjo aštuoneri metai ir „Ryanair“ vykdo vos penkis all-year-round maršrutus ir tris sezoninius iš Talino. Labai neįprasta „Ryanair“ – paprastai nedidelius oro uostus šis vežėjas ima didele banga ir pritraukia daug keleivių, tuom padidindamas ir aptarnautų oro uosto keleivių skaičių (pažiūrėkime į Kauną ar Vilnių).

Pasikartosiu – ar gali būti, jog Estijos rinkai „low cost“ lėktuvai per dideli?

Žemų sąnaudų vežėjų verslo modelis paremtas principu – vien tik dideli lėktuvai trumpais atstumais ir ypatingai žema „vienos sėdynės“ savikaina. Tai leidžia parduoti bilietus santykinai pigiau. Tačiau – šis modelis veikia tik tuomet, kuomet vietos yra užpildomos. Nes jei vietos skrenda tuščios, koks skirtumas, kokia vienos kėdės savikaina?

Vienintelė Baltijos šalis kur „easyJet“ vargsta jau 14 metų

„easyJet“ skraidyti į Taliną pradėjo dar 2004 metais. 2006-2008 m. „easyJet“ buvo antras pagal dydį vežėjas Estijos rinkoje, o 2006 m. šios bendrovės rinkos dalis siekė 10,6%. Šiuo metu „easyJet“ perveža mažiau nei 2% Talino oro uosto keleivių skraidydama dviem maršrutais į Londoną ir Milaną.

Kiek žinau iš „easyJet“ – jų kantrybė ir nesėkmės Estijoje aukščiausiuose vadovybės sloksniuose suformuoja nuomonę apie visas Baltijos šalis. „Vargstame Taline, mums nepavyko Rygoje, kodėl turėtume skraidyti į Lietuvą?“.

Lietuvoje daug LCC, ar Estijoje mažai?

OAG analizės duomenimis, Europoje kiekvienais metais „low cost“ bendrovių rinkos dalis auga. 2018 metais Europoje jos užima 36,3% rinkos. Lietuva patenka į Europos šalių penktetuką su aukščiausia žemų sąnaudų bendrovėms atitenkančia dalimi (atsiliekame nuo Makedonijos, Slovakijos, Vengrijos ir Rumunijos). Tuo tarpu Estija yra aštunta žemiausią LCC dalį turinti rinka (po Baltarusijos, Rusijos, Azerbaidžiano, Ukrainos, Moldovos ir Armėnijos). Sutapimas ar ne, bet abiejuose ekstremumuose yra Rytų Europos šalys – kaip taisyklė, daugiausia LCC turi dangų atvėrusios ir nacionalinio vežėjo neturinčios valstybės; mažiausia – ribotos ir su kontroliuojama rinka veikiančios šalys. Vakarų Europos šalys maždaug sukasi apie vidurį (Belgija, Norvegija, Portugalija, Jungtinė Karalystė maždaug yra Europos mediana).

„Ryanair“, „Wizz Air“ ir „Norwegian“ Vilniaus oro uoste iš viso užima 43,8% pasiūlomų vietų (seat capacity). Tuo tarpu Talino oro uoste šios trys bendrovės bei „easyJet“ sudaro 15,8%.

Todėl aviakompanijų rinkos dalies pasidalinimas Taline ir Vilniuje skiriasi iš esmės:

„Nordica“ ir LOT turi nepilną trečdalį vietų, siūlomų iš Talino oro uosto. „airBaltic“ plečiasi aktyviai, todėl tiek šią žiemą, tiek ateinančią vasarą jų dalis turėtų augti. (Pastaba: Talino oro uoste ne visi „scheduled charters“ turi paskelbtus tvarkaraščius – „SmartLynx“ skrydžiai pagal juos sudaro arti 5%, todėl grafike patenka į „Other“: mano vertinimu, realiai turėtų būti maždaug apie 8-10%).

Vilniaus oro uoste, niekam nepaslaptis, didžiausią dalį sudaro „Wizz Air“ ir „Ryanair“ pyrago gabalas.

Kas lemia pasiekiamumą? 

Įdomus faktas – nors Vilniaus oro uostas aptarnauja pusantro karto daugiau keleivių nei Talino oro uostas (pagal 2018 m. projekcijas), skrydžių skaičius iš Vilniaus ir Talino yra praktiškai vienodas!

Imant 2018 m. rugsėjo trečiosios savaitės pavyzdį – iš Talino oro uosto yra suplanuoti 434 komerciniai keleiviniai skrydžiai, o iš Vilniaus oro uosto – 443.

Didžiausią dažnį turintys maršrutai iš Talino oro uosto (skrydžių skaičius per savaitę, savaitė nuo rugsėjo 17, 2018):

Paskirties oro uostas – savaitinis skrydžių skaičius 

1 Helsinki Vantaa (HEL) 61
2 Stockholm Arlanda (ARN) 49
3 Riga (RIX) 33
4 Vilnius (VNO) 23
5 Copenhagen Kastrup (CPH) 22
6 Frankfurt Int’l (FRA) 21
7 Moscow Sheremetyevo (SVO) 21
8 Warsaw Chopin (WAW) 21
9 Oslo Gardermoen (OSL) 18
10 Amsterdam Schiphol (AMS) 14
11 Munich (MUC) 14
12 Kärdla (KDL) 12
13 Kuressaare (URE) 12
14 St. Petersburg (LED) 12
15 Brussels National (BRU) 9
16 Vienna (VIE) 8
17 Istanbul Atatürk (IST) 7
18 Kiev Boryspil (KBP) 7

Žinoma, reguliarių skrydžių skaičių Taline didina vietiniai valstybės subsidijuojami skrydžiai tarp Talino ir Kardlos bei Kuressare salų – tačiau atmetus juos, skirtumas tarp Talino ir Vilniaus oro uosto skrydžių skaičiaus yra mažesnis nei keleivių skaičius.

Iš Vilniaus oro uosto skraido ženkliai didesni lėktuvai negu iš Talino.

Palyginimui pirdėjau Kauno oro uostą šalia, norėdamas parodyti, jog kuo didesnė žemų sąnaudų bendrovių dalis oro uoste – tuo didesnis vidutinis lėktuvas, naudojamas skrydžiams iš šio oro uosto. Šiuo metu vidutinis lėktuvas, kuris skraido komerciškai yra 172 vietos – apie tai rašiau 2017 m. balandį. Reikia atsižvelgti, jog rodiklis pasiekiamas įskaičiavus ilgojo nuotolio skrydžius plačiafiuzeliažiais (wide-body) lėktuvais – nė vienas Baltijos šalių oro uostas tokių neturi.

Kieno situacija geresnė? 

Iš Vilniaus skraido didesni lėktuvai, o skrydžių skaičius yra panašus. Nesigilinant į detales, tai gali lemti, jog Talinas ir Vilnius turi vienodai gerą pasiekamumą, tačiau teoriškai skrydžiai iš Vilniaus turėtų būti pigesni dėl mažesnių sąnaudų vienai kėdei. Ar tai tiesa – sunku pasakyti, tačiau ne iš vieno rinkos dalyvio, veikiančio abiejose šalyse esu girdėjęs, jog Taline pasiekiamos geresnės bilietų pajamos (yield’ai) nei Lietuvoje (ir nei Latvijoje). Šis aspektas greičiausiai lemia, jog Talinui pavyksta pritraukti nišinius vežėjus regione: „British Airways“, „Vueling“, „Aegean Airlines“, „TAP Portugal“ (šie išsilaikė neilgai), „Ellinair“. Ta pati „Lufthansa“ trečią kasdienį skrydį į Taliną pridėjo anksčiau nei į Vilnių ir vykdo jį visus metus, o ne sezoniškai (o prieš tai „Lufthansa“ skraidė tarp Miuncheno ir Talino tiesiogiai).

2016 m. rudenį rašiau, jog IATA konferencijoje Vilniuje prognozavo didesnį augimo tempą Latvijai ir Estijai nei Lietuvai iki 2035 metų. Nors prielaidos gan kvescionuojamos, tačiau, panašu, jog šiais metais Latvijos ir Estijos keleivių skaičius oro uostuose gali augti sparčiau nei Lietuvoje.

Lietuvos oro uostuose žemų sąnaudų vežėjų rinkos dalis šiek tiek lenkia Europos vidurkį. Nors neabejotina, jog ateitis priklauso low cost bendrovėms ir visoje Europoje jų dalis toliau augs, matyt, Lietuvai būtų visai sveika, jog jų augimas apstotų ir susilygintume su Europos vidurkiu. Ženklų, jog žemų sąnaudų bendrovių plėtra Lietuvoje stoja yra – ypatingai planuojami gausūs „Wizz Air“ karpymai šį rudenį. Tai gali padėti augti aviakompanijų yield’ams (pajamoms iš bilieto) ir dėl to ypatingai svarbus tampa naujų produktų – vežėjų ir krypčių – pritraukimas į Lietuvos oro uostus. Teorija ir tyrimai rodo, jog žemų sąnaudų bendrovių plėtra įšaldo tradicinių vežėjų plėtrą, tačiau, reikia tikėtis, jog dabar šansas plėstis visuose segmentuose.

Žinoma, svarbu suprasti, jog reguliariajame susisiekime procesai nevyksta greitai – maršruto planavimas gali užtrukti 12 mėnesių ar daugiau, įsukimas ir rezultatų stebėsena ~24-36 mėnesius. Įdomu, kaip toliau vystysis ir skrydžiai iš Talino – Estijos rinka turėtų „užaugti“ iki to, jog ~200 vietų lėktuvus „low cost“ bendrovėms pavyks užpildyti – ypač įdomu, kaip pavyks „Wizz Air“ įėjimas į Estijos rinką.

P.S. O iš ties, ko Estijai galime pavydėti – tai efektyvaus ir draugiško keleiviams oro uosto Taline. Ko gero, labiausiai patikęs oro uostas Europoje, kuriame tenka lankytis. Ne veltui, neretai pripažįstamas nugalėtoju įvairiose kategorijose skirtinguose apdovanojimuose.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

284 komentarai

 1. Pranas - 2018 08 23, 14:55

  Easyjet nuo rudens grįžta į Varšuvą su 4 maršrutais (iš kurių 2 ką tik bandė Wizz ir greitai nutraukė). Tai gal jie pagaliau pamirš, kad ir šituos kraštuos jiems nesisekė ir pabandys dar kartą.

 2. Spectator - 2018 08 23, 14:59

  Panašu, kad BA ilgai Taline neužsibus, neseniai jie paliko tik full fare bilietus kitos vasaros skrydžiams, kas beveik visada reiškia minimum didelius maršruto pokyčius, arba visišką maršruto atšaukimą.

  Man irgi atrodo, kad LCC lėktuvai Talinui šiek tiek per dideli, be to, kryptys, kur būtų galima surinkti 189 keleivius yra gana toli pietuose, kas retai apsimoka, nes žiūrint iš bazės pietų Ispanijoj ar Italijoj perspektyvos yra labai daug artimesnių alternatyvų (dėl tos priežasties ir į Suomiją labai mažai LCC konkurencijos išskyrus Norwegian Suomijos bazę).

  Žiūrint bendrai, Talino rinka yra kur kas sveikesnė ir labiau subalansuota ir turi gana gerai padengtas pačias svarbiausias verslui kryptis.

  Kalbant apie airbaltic, jie vykdo labai seniai paskelbtą verslo planą (dar net neatsiradus Nordica) ir pagrindinį tikslą (11 tiesioginių krypčių) pasieks ir net pralenks jau kitais metais:
  https://www.airbaltic.com/en/airbaltic-to-strengthen-in-estonia Atrodo, kad vystosi panašus scenarijus, kaip buvo su AirBaltic ir FlyLAL Vilniuje, tikėkimės tik kad baigsis gražiau :)

  O atsakant į įrašo temą, aš labiausiai pavydžiu gražaus ir modernaus oro uosto, kuris sudaro labai gerą įspūdį apie šalį :)

 3. Simonas Bartkus - 2018 08 23, 15:02

  O – tiksliai, labai pavydžiu draugiško keleiviui ir efektyvaus oro uosto Talinui taip pat. Reikėjo gal ir poste paminėti.

 4. trolis - 2018 08 23, 16:15

  OT siek tiek – skaitinejau apie LHR slot’us. Kaip suprantu, sitas yra rekordas:
  News has emerged that it was Kenya Airways who sold Oman Air its prized early morning slot at London Heathrow. Initially it was reported that Oman Air acquired the slot from the Air France/KLM Group.
  The slot in question raised the record sum of US$75 million (see news, February 25, 2016).

 5. Wincas - 2018 08 23, 17:51
 6. Giedrius - 2018 08 23, 21:40

  Ten tikrai 2019 rugsėjis? Negi taip toli sudėti visi tvarkaraščiai?

 7. Simonas Bartkus - 2018 08 23, 21:42

  Mano klaida, turi būti visur 2018 metų rugsėjis – per daug 2019-ųjų jau galvoje.

 8. Rytis - 2018 08 23, 22:09
 9. Arnas - 2018 08 23, 23:12

  Net juokas ima, kaip greitai tos rankinio bagažo politikos pradėjo keitinėtis; kaip karštą bulvę FR su W6 žaidžia.

 10. Čiurlionis - 2018 08 23, 23:12

  @Simonas dalis pirmos lentelės nesimato.

  O šiaip duokit Vilniuje, tai ką turi Talinas: BT ir U2 bei BA į LGW ir LHR. Pridėję prie to ką jau turime gyvensime, kaip inkstai taukuose.

  O šiaip mažas yeald’as jau yra tapęs LT kultūros dalis. Tas požiūris, kad bilietas gali kainuoti daugiau nei 19,99 eur – nyksta, bet labai ir labai iš lėto.

 11. Rytis - 2018 08 24, 00:09

  Įdomiausia, kad Ryanair akivaizdžiai meluoja sakydami kad 30 proc. jų klientų keliauja su mažu bagažu. Kad 30 proc. turi Priority – gal. Bet niekas jų duomenų negali patvirtintin ar paneigti, tai piešia juos iš „palubinsko”. Paveiks tai kokius 60 proc jų klientųt. Ir minimum 6 eur priemoka. Padės padės jiems prie bilieto pridėti 3,6 eur pajamų vidutiniškai. Tai padės atsverti kuro kainą prisidengiant šventa karve – sumažinti vėlavimus.

 12. RRR - 2018 08 24, 09:05

  Nežinau ar aš tipinis skraidytojas, bet neskaitant skrydžių už kuriuos moka darbdavys, o kalbant tik apie atsotogų ir savaitgalių skrydžius, pastebėjau, kad ryanair ir wizzair vis rečiau yra tarp pasirinkimų ir šnekant su draugais ir kolegomis šitas trendo apsisukimas man atrodo pradeda jaustis. Augant atlyginimams daug kam nėra taip svarbu ar round trip yra 70Eur ar 140, nes tai vis tiek sudaro niekingai mažą atostogų biudžeto dalį ir renkantis aviakompaniją pradeda lošti kiti dalykai. žodžiu už savaitės į Madridą skrendu su persėdimu, nes tiesiog taip pasirinkau.

 13. Spectator - 2018 08 24, 09:21

  @RRR – geras pastebėjimas, ir akivaizdu, kad skirtumai tarp Lietuvos ir Estijos yra įtakoti ir vidutinių pajamų. Estijoje vidutinė alga prieš mokesčius pernai buvop apie 1200 EUR, kai Lietuvoje tik 850 EUR.

  https://news.err.ee/646288/gross-average-wage-grows-more-than-7-percent-in-all-baltic-states

 14. Simonas Bartkus - 2018 08 24, 10:17

  Dėl naujos Ryanair bagažo politikos labai suprantu, kodėl jie daro. Kuro kainoms kylant, iš finance reportų matosi, jog neina padidinti kainų. Todėl bando netiesioginį būdą tą padaryti – realiai dabar 80-90% keleivių neišvengs mažiausiai 6EUR mokesčio, kas yra 15% jų vidutinio fare.

 15. jpou - 2018 08 24, 10:58

  Po visu paskutiniu Ryanair bagazo pakeitimu Priority perkanciu DK-LT bent jau vizualiai padaugejo nedaug. Bet pries kelias savaites skridau i Dublina, tai santykinai 70% turejo priority boardinga nusipirke, tik keli zmones lauke normalioje (ne priority) eileje.

 16. Tomas - 2018 08 24, 11:08

  Vilniaus oro uostas atnaujina triukšmo monitoringo sistemą

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uostas-atnaujina-triuksmo-monitoringo-sistema

 17. Simonas Bartkus - 2018 08 24, 11:10

  jpou: Ryanair rašo FAQ, jog parduoda maksimaliai 95 „priority“ viename reise, t.y. daugiau nei pusė keleivių negali turėti priority.

  13. What happens if more than 100 customers want to buy Priority Boarding?

  They can’t – Priority Boarding is capped at 95 customers per flight (out of 189 guests).

 18. Tomas - 2018 08 24, 13:27

  RRR palaikiau mintį iki kol paaiškėjo, kad tai connectionas :) Kiekvienais metais su darbais skrendu į Madridą ir 10 iš 10 kartų pasirinksiu Ryanairą, ne Luftus, vien dėl to, kad nereikia connectintis :)

  Valid pointas kalbant apie centrinius oro uostus vs middle of nowhere oro uostus ir patogesnius skraidymo laikus. Bet jeigu kalba apie direct vs connected, visada bandysiu tik direct gauti.

 19. trolis - 2018 08 24, 14:18

  https://www.youtube.com/watch?v=wdU1WTBJMl0 – penktadieniui filmukas apie LHR

 20. Simonas Bartkus - 2018 08 24, 14:20

  Žemos airline fare vistiek daro labai didelę įtaką psichologiškai ir yra pagrindinis driver’is renkantis ir pradedant kelionę (kelionė prasideda realiai įsigijus bilietus, daugeliui).

  Mano asmeninis pavyzdys, iliustratyvus – su panašiom situacijom dažnai susiduriu.

  Grupė bėgikų organizuojasi kelionę į Kiolno pusmaratonį. VNO-CGN su FR netinka dėl datų.

  Kažkas pabrowsina FR ir W6 website’us ir nutaria, jog geriausia opcija yra skristi su W6 VNO-DTM-VNO, kaina bookinimo metu ~90EUR, viena diena tenka ilgesnė kelionė nei planuota.

  Aš siūlau vietoje to rinktis Lufthansa (jie „vykdo“ traukiniu iš FRA stoties tiesiai į Kiolno centrą) – galima rinktis iš kokio nori kelionės datos ir laiko (Lufthansa Saturday-night rule). Bookinimo metu kaina ~140EUR; imho gerokai patogesnis variantas ir panašus galutine kaina (iš Dortmundo rental car planuojamas; arba visuomeninis transportas į abi puses).

  Mano argumentai silpni, 90EUR pigiau nei 140EUR; didžioji dalis skrenda į DTM :)

 21. Anonimas - 2018 08 24, 14:43

  Na visada yra žmonių kuriems tie argumentai yra tinkami. Pusė čia rašančiųjų ne už savo pinigus tik verslo klase skristų :)
  Aš tai beveik sutinku su jais. 50 eur nėra tiek jau mažai. Jei nedaug skraidai ir tas laikas nėra toks svarbus, kodėl ne?

 22. Pranas - 2018 08 24, 14:56

  Mėgėjai, į Kiolną reik skrist už 10 eur į LTN ir važiuot iš ten traukiniu :)

 23. RRR - 2018 08 24, 15:11

  Tomui, connectionas šiuo atveju reikškia vieną papildomą dieną atsotogų :).
  Anonimui, gal nesate susidūrę ir iki galo nesupratot Simono pavyzdžio. Traukinys iš Frakfurto į Kiolną ir ATGAL jau įeina į Lufthansos bilieto kainą. Iš dortmundo į Kiolną minimum 15Eur ir tiek pat atgal tai jau gaunasi 90+30Eur, o kur dar papildoma nakvynė?

 24. Anonimas - 2018 08 24, 15:17

  Na tada isena 120 eur vs 140 eur. Tai jau mažiau logiška. Nors apskritai tai kiekvienam individualu, kam -1000 eur jokio skirtumo ir verta, kam 10 eur svarbu.

 25. Simonas Bartkus - 2018 08 24, 16:11

  Aš savo pavyzdžiu norėjau iliustruoti, jog atrodo 20EUR priemoka už tikrai didesnį patogumą yra maža priemoka, bet visgi taip nėra.

  Iš kitos pusės, aš pradedu jausti, jog prastėjant legacy produktams, už direct norisi tuos pačius 20EUR ir premium sumokėti. Kažkaip į Milaną ar Londoną nesinori skristi su LH ar SK, net už tą pačią kainą, kai galima direct nuskristi.

 26. Pranas - 2018 08 24, 17:23

  Skirtumas kartais net ne visai toks, tarkim rugpjūtį į Dubliną buvo 140 eur FR ir 70 eur SK per CPH (bet skridau fake connectionu už 35, norš čia tik todėl kad pirkau iki FR operacijų kolapso, dabar neberizikuočiau).

 27. Pranas - 2018 08 24, 18:18

  Wizz šiandien paskui Ryanair vėl pakeitė rankinio bagažo politiką, dabar ir pas juos didelį rankinį bagažą reikės reigstruoti checkine jei neturi priority, tik skirtingai nei Ryanair – nemokamai.
  Jau dabar su bagažo pridavimu blogai – du stalai su 239 vietų A321 atostoginėje kryptyje nelabai susitvarko, laukt valandą reik ir bėgt paskui į lėktuvą. Tai jei visi pridavinės checkinę rankinį bagažą, tai jie ten turėtų agentų padvigubint (ko nebus).

 28. Mindauqas - 2018 08 24, 21:32

  Simonai, šiaip tavo pavyzdys labai gerai iliustruoja LCC verslo modelį – 90 EUR vs 140 EUR. T.y. svarbu kokia kaina DABAR. Nes 30 EUR už traukinį, bus KAŽKADA PO TO. Papildoma naktis, bus DAR PO TO.

  Taip ir su LCC – nusiperka pigiai, o po to TIK 12 EUR už priority, nes rankinį bagažą norisi turėti su savimi, na artėjant skrydžiui paaiškėja, kad reiks ir bagažo, bet iš esmės nedaug, 34 EUR. Kažkurį vakarą pasižada mažiau kokteilių (pažadas nebūna ištesėtas).

  Dar manau šiuo atveju veikia ir IKEA principas, kad „va kelionę susidėliojau pats“, o ne LH sudėliojo – nusipirkau pigiai aviabilietus, vėliau traukinio, dar prisidėjau bagažo pagal SAVO poreikį SAVO sprendimu:)

 29. Čiurlionis - 2018 08 24, 23:36

  LH traukinys į FRa iš Kiolno centrinės stoties yra super geras produktas, nepaisant to, kad nuolat užgula ausys. Tai yra aukštesnės klasės salonas, su flexi krėslais, kelionės trukmė apie valandą. O atvažiuoja į patį FRA, kur belieka pakilti laiptais.

  Nors man yra tekę pirkti ir tokį bilietą, CGN-HAM-FRA-VNO, nes jis buvo beveik 150 EUR pigesnis, nei traukinys, o pati kelionė pailgėjo maždaug 4 valandom. Tai tik parodo, koks geras ir pakankamai brangus yra FRA-CGN LH vagone.

 30. dzin - 2018 08 25, 07:59

  Draugė mamą lanko kasmet, kaip skrido iš Amerikos už štuką baksų, taip skrenda. Jeigu konkrečią dieną iš konkretaus oro uosto reikia pirmyn ir po to atgal – sutaupyt gali 100 su keliais persėdimais, o dėl trumpų atostogų ten gaila prarasti dar porą dienų oro uostuose. Ir pas mus einam prie to paties. Arba mokėk daugiau už patogų laiką patogiomis dienom (plius, greičiausiai, persėdimas), o jei nori sutaupyti, atsiranda papildomas laiko švaistymas. Pigiai ir patogiai nebėra.

 31. Čiurlionis - 2018 08 25, 10:47

  Kalbant apie pigiai ir patogiai, pergalvojau LCC marštutus, kuriais teko skristi.

  Atmetus Vueling, Norwegian, Germanwings, EasyJet ir paliekant tik FR bei W6, tai sugalvoju tik 2 patogius maršrutus, tai buvo KUN-CPH, kai buvo uždarytas VNO. Vis vien reikėjo skristi į CPH, o už bilietą tada sumokėjau 9,99.

  Dar vienas patogus maršrutas buvo su W6 VNO-AES, bet kaina buvo 149 Eur., tai kaip ir neatitinka kriterijaus pigu.

  Juokinga,bet kažkada teko parskristi su pirmuoju reisu iš Beauvais į VNO(iškridimas buvo iš Kun),tada galvojau, kaip dabar bus patogu(prisipažinsiu dabar taip negalvoju).

  Peršasi viena išvada, LCC nėra pigu ir patogu. Labai retai, kada būna, jog abiejuose LCC galuose būtų OK oro uostai(infrastruktūra ir pasiekiamumas), Ciampino, Beauvais Skavsta dėžučių, gerais oro uostais vadinti būtų sunku. NEPATOGU.

  Skrydžių laikai: be OSL ir STD iš VNO, bei CPH iš KUN, vargu bau ar yra dar gerų laikų į gerus oro UOSTUS. NEPATOGU.

  O jei ir yra geras produktas, tarp gerų oro uostų, tai ir kaina yra pikta. NEPIGU.

  Tad kol tautiečiai neatsisakys S&M fetišo aviacijoje, tol ir tas pasiekiamumas bus komplikuotas. Juk faina atskridus už 29 eurus temptis backpackus 2.5 km pėstute(nes sutaupo dar 4,5 Eur.) iki traukinių stoties, kur gausi stovimus bilietus už 14.99 iki Zalcburgo.

  Bet tai tik liūdnas vaizdas, mūsų ekonominio atspindžio, kuomet 30 eurų yra vertingiau nei 2 valandos pasivaikščiojimo su kuprine. Ir nepasakokite pasakų apie tai kaip mėgstat gamtą ir pažinti šalį.

 32. Kardiobatonas - 2018 08 25, 12:46

  Geras daiktas pigus nebūna. Tiesiog klasika. O jeigu vis tik taip atsitinka, – tai išimtis iš taisyklės. Juk ir Lietuvos futbolo rinktinė kažkada sužaidė 1:1 su Vokietija.

 33. D - 2018 08 25, 23:47

  Dar papasakokit kaip FR ar W6 valgyt on-board neduoda „už dyką“, o ne LCC duoda (tipo „už dyką“, nors visi supranta, kad nei tai už dyką, nei ką), norėdami pateisinti savo pižoniškumą, kuomet 20 EUR pasirodo jau visai ne pinigas, o kokia tai smulkmena, dėl ko neverta gaišti kelių valandų. Pilna Lietuvoj žmonių, kurie tiek už visą darbo dieną negauna, kai pižonams 70 litų jau ne pinigas.

 34. stptattoo - 2018 08 26, 03:04

  It“s ridiculous to bring water across disputed territory so St George can double in size with green grass growth, pools of water. This is the desert and we are and have been in a drought. The Colorado River can“t sustain Southern Utah, parts of NM, AZ, TX, and portions of CA. Conditions of drought are expected to continue and the Rivers are all lower than they should be. In addition, the cost isn“t justified. Another factor is the bullying of affected parties and negative news that will be encountered. I say NO to the pipeline. The whole move to put it through is insane. I“m so disappointed in those who represent our area!

 35. Kardiobatonas - 2018 08 26, 07:57

  to D. Šiaip jau valgymas nėra tik pižonų išmonė.

 36. Arnas - 2018 08 26, 10:43

  Kam tie ginčai – pižonas ar ne pižonas.
  Sutaupytus pinigus padalini iš sutaupyto laiko. Jeigu suma didesnė, nei tavo valandinis darbo užmokestis, galima svarstyti, ar sutaupyti verta. Todėl tų variacijų, kad „man apsimoka“, „o man ne“, bus begalės.
  Manau, Simonas savo pavyzdžiu tą ir norėjo pasakyti, kad kartais to sutaupymo visai NĖRA, ir tai VISADA bus nuostolis.

 37. mmm - 2018 08 26, 17:11

  O kas yra ta šeštadienio Lufthansos nakties taisykle?

  Dar įdomi kainodara.Žiūriu skrydi Vilnius Paryžius su latviais. Tiesiai iš Vilniaus į Paryziu 81 euras (skrendi po pietu), o per Ryga ryte ta pacia diena dar patogesniu laiku 71. Tai jie patys taip žudo tiesiogini skrydi.

 38. trolis - 2018 08 26, 22:21

  panasu, kad eilini karta issiaiskinom, kad tautieciai, skrendantys uz 12.99 yra prasti tautieciai (panasiai, kaip tie, kurie skrenda charteriais ir nieko nesupranta apie skrydziu sauguma) ir jei jie skristu patogesniu laiku (nors jiems laikas gal ir neidomus, kaip kai kuriems cia) butu geresni tautieciai – gal net panasesnio mentaliteto kaip estai ar net vakarieciai, kurie skraido tik patogiais laikais ir is patogiu oro uostu, nieko ten pestute netempdami. aisku, kokiu budu Ryanair perveza daugiausia keleiviu Europoje, jei visi (isskyrus Lietuva) skraido tik patogiais laikais ir is/i patogius oro uostus, yra mistika.

  kaip suprantu, CPH, FRA, LHR nepatogiais laikais buna tusti? ar atsiranda kvailui, kurie skrenda?

 39. D - 2018 08 26, 22:36

  Mados reikalas neskristi su low-cost (pižonų atveju), kai tai pigiau, o destination vietos pasiekimo sąlygos panašios. Kaip ir blogo tono (rus. „durnoj ton“) ženklas bei „zapadlo“ būtų iš šio blog’o autoriaus p. Simono pusės siūlyti draugams skristi su low-cost (mėgėjų pabėgioti Vokietijoje atvejis), nes koks jis po to jų akyse būtų aviacijos egzpertas, jau greičiau tik „egzpertas“, jei siūlo low-cost.

 40. Mindauqas - 2018 08 26, 22:48

  to D,
  Tai jo privalomai reikia skristi su low-cost, net jeigu su jais ir brangiau. Nes priešingu atveju būsi pižonas:)

  Manau, kad tamsta šiek tiek pasiklydote ir argumentacijoje, ir gyvenime. Bet sėkmės jums.

 41. D - 2018 08 26, 22:52

  Aiškiai parašyta: „destination vietos pasiekimo sąlygos panašios“. Skaityti reikėtų mokėti, o paskui jau pasakoti kas ir kur pasiklydo.

 42. Mindauqas - 2018 08 26, 23:06

  Aiškiai parašyta ir tai – „viena diena tenka ilgesnė kelionė nei planuota“, ir kuri pagal tamstą nieko nekainuotų.

  O kas dar neparšyta, kad turbūt niekas nenorės atiduoti rankinio bagažo į bagažo skyrių ir dar susimokės papildomai po 10 eurų, arba į lėktuvą turės lipti tik su telefonu ir pinigine rankose, o rankinio bagažo po to laukti prie juostos su visais bagažais.

 43. D - 2018 08 26, 23:14

  Pižonai – nenorės, o visiems kitiem tas pats kur tas jų bagažas skrenda – salone su jais ar bagaže be jų. Apie tai ir kalba.

 44. Wincas - 2018 08 26, 23:52

  As – Pigeonas …. Savo kuprineles laikau isikibes visa kelione. O siaip tai cia turbut visa esme, kad vieno zmogaus valanda kainuoja 100 eu, o kito 10 eu. Taigi viena prarasta darbo diena grubiai snekant 80eu vs 800eu.

 45. Oleg - 2018 08 27, 00:09

  Pidgeon ar ne pidgeon, bet stai Dubrovnike i elektrokaras i sas lektuva ivaziavo: https://twitter.com/sof_angel/status/1033642048799350784?s=21

 46. Čiurlionis - 2018 08 27, 08:25

  Berods siuvėjas Juozas sakė, kad reisą į Vilnių gali atpažinti pagal tautiečių kvapą ir aprangą.

  Dar pridėkime universalias gariūnines/languotas terbas, kurių formą galima keisti, kad atitiktų išmatavimus. Net jei turi vietą biliete, svarbu likus valandai iki reiso atsistoti į eilę – a maža ką.

  O jau kai gausi vietą, atsisėsi reikės prasukti buteliuką(iš duty free), bet tai nėra svarbiausias skrydžio akcentas – kulminacija yra pabaigoje.

  Vos tik lėktuvo ratai paliečia žemę, svarbu greitai ir stipriai ploti, kad lėktuvui dar važiuojant taku išsiimtum savo tašę ir pirmas atsidurtum prie durų.

  Ir visa šita atrakcija kainavo 14,99 12,99(bonkė duty free), kodėl taip pigiai? Draugelis Dubline iki oro uosto pavežė, o VNO mašina prie IKEA pastatyta.

 47. Mindauqas - 2018 08 27, 08:50

  to D,
  o tai kaip dėl nakvynės? Su pižonais aišku, jie išskris namo su Lufthansa, o ką darys ne pižonai? Mokės 90 eurų už trivietį kambarį?

 48. Tomas - 2018 08 27, 09:16

  Popiežiaus atvaizdo pagalba „Ryanair“ išpardavinėjo bilietus

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/popieziaus-atvaizdo-pagalba-ryanair-ispardavinejo-bilietus/

 49. trolis - 2018 08 27, 09:22

  ir vel tas graudus poros emigrantiniu skrydziu suabsoliutinimas. taip, visi skrendantys nepatogiu laiku turi masina prie IKEA. Kad SAS’o skrydziai pilni statybininku ir montuotoju, skrendanciu i Skandinavija – nieko tokio – ten ir laikas patogus ir i SAS skrydzius – legacy carrieris gi – jie labiau nusiprause ateina, nei i LCC.
  pasirodo, VNO ir apskritai Lietuvai reikia ne kad kuo daugiau kas i/is skraidytu, kuo smarkiai atsiliekam nuo Skandinavu ir net kaimynu, o kad skraidytu elitas, atsigaunanciais (tam tikruose sapnuose) legacy carrieriais ir tik patogiu laiku.

 50. Simonas Bartkus - 2018 08 27, 09:23

  Gal nereikia diskusijos nusukti į lankas sakyčiau – čia ne apie visuomenės sluoksnius diskusija.

  Mano mintis ta, jog akivaizdžiai ir tyrimai tai patvirtina, jog „low fares“ yra kelionės driver’is. Tai istorija, kuri veikia ir kurią Ryanair ir kiti ULCC pardavinėja, kaip veikiančią ir patvirtintą. Už 14.99 EUR žmonės gali pradėti bookinti tokius maršrutus kaip TKU-KUN ar VNO-NUE ir jau tik po to galvoti, ką daryti toliau.

 51. Kardiobatonas - 2018 08 27, 09:36

  to D. Man labai svarbu, kur mano bagažas skrenda, nes jame dažniausia būna fotoaparatas, kuris bagažo skyriuje gali smarkiai nukentėti, taip vaistai, kuriuos kasdien vartoju ir turėčiau rimtų rūpesčių juos praradęs, dokumentai, keli būtiniausi kiti daiktai. Taigi, bent minimalus bagažas – tik kartu manim į saloną.

 52. dzin - 2018 08 27, 10:17

  Neseniai diskutavau su kroatu. Vienas sako, po darbo ir savaitgaliais bendrauti su klientais (darbo klausimais) nėra logikos. Kitas sako – privalom bendrauti su klientais ir po darbo valandų. Darbo specifika tokia, kad per savaitgalį nieko tragiško negali įvykti, sutartimis irgi nesame sutarę konsultacijų savaitgaliais. Mūsų klausėsi pardavimų vadovas vokietis. Jis sako – negaliu patikslinti, kurio kelias teisingas. Priklauso nuo situacijos.

  Taip ir šioj mūsų diskusijoj. Jeigu reikia 02.16 į Milaną (kitos dienos netinka) ir 02.23 atgal (irgi kitos dienos netinka):
  galima pirkti LCC už 200-300 EUR
  galima su persėdimu (Rygoj, Varšuvoj, Frankfurte) už 120-150 EUR
  galima važiuoti automobiliu, jei vieno keliautojo diena kainuoja nedaug ir yra kokie 3-4 važiuotojai

  Kvaila šaržuoti, bet manau, kad
  yra tokia visuomenės dalis, kuri bet kuriuo atveju skris LCC,
  yra tokia, kuri paanalizuos visus tris variantus,
  yra ir tokia, kuri spjaus į LCC variantą, kitų avialinijų net nesvarstys ir sės į automobilį…

  Ir visos grupės yra savaip teisios. Ir negalėčiau išskirti, kuri yra teisi, kuri klysta.

  Čia kaip su tuo pardavimų pavyzdžiu – priklauso nuo situacijos ir kaip giliai žmogus gali išanalizuoti situaciją ir atsirinkti geriausią variantą.

 53. Simonas Bartkus - 2018 08 27, 11:24

  Grįžtant prie šio įrašo temos apie Taliną, tai pagalvojau, kad gal visai vertėjo poste paminėti, jog Qatar Airways ketina skraidyti į Taliną. Nors tas jų ketina, tai savotišką reikšmę turintis žodis. 2018 m. kovo 7 dieną jie paskelbė apie planus skraidyti į Taliną, iki šiol nėra nei starto datos, nei bilietų pardavime. Tai nėra įprasta Qatar Airways, užsienio forumuose priskaičiuoja daugiau nei 20 krypčių, kuriuos Qatar yra „paskelbę“ ir nepradėję skraidyti nei pardavinėti.

 54. Wincas - 2018 08 27, 17:39

  Pirkau Lapkričiui su Air Baltic skrydį VNO-AMS, užsakinėjant rašė, kad skrydis su A220, o užsakius patvirtinime B733, tai kur tiesa ?

 55. Kardiobatonas - 2018 08 27, 17:55

  to Wincas. Iki RIX skrisi su A220, toliau – su B733.

 56. Vytautas-NT - 2018 08 27, 22:06

  Beje, o kodėl iki Talino nieks neatidaro LCC reiso? Ar srautai tam būtų per maži?

 57. D - 2018 08 27, 23:24

  Dėl Qatar iš Talino, tai ką jie skraidins atidarę tokį reisą? Kainos – kosmosas. O ir 80 sakalų-vanagų kažin ar atsiras per visą Pabaltijį :)

  https://www.businessinsider.com/saudi-prince-80-hawks-on-plane-photo-2017-1

 58. Linas - 2018 08 28, 10:34
 59. Simonas Bartkus - 2018 08 28, 10:38

  Vytautas-NT: o tikrai yra poreikis? Dabar vyksta 4-5 reisai per dieną, o per airBaltic akcijas galima ir po 19EUR nusipirkti.

 60. Oleg - 2018 08 28, 11:29

  niekad nemates kaip 737 sim atrodo supakuotas: https://twitter.com/BAATraining/status/1034354135062269952

  The new #simulator is here! #Boeing737NG Full Flight Simulator has arrived at @BAATraining headquarters in Vilnius

 61. Jurgis - 2018 08 28, 11:43

  Riga Airport has been Recognized as the Second Fastest Growing European Airport
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=142743

 62. Čiurlionis - 2018 08 28, 14:05

  Nežinau, kaip dėl Qatar, bet pvz. koks Etihad, tikrai kasdien pasikrauna keleiveis iš LT, gal ne po 80, bet MEB3 vežėjui manau po kelių metų tikrai vietos VNO atsiras.

  Realiai ir pagal technines galimybes gali tik Etihad ir Qatar.

  Kai TK pradėjo skraidyti, atrodė kai kuriem, kad nebus skraidančių, o ir mano įspūdis, kad MEB3 kainodara patrauklesnė nei TK.

 63. Nepatyręs - 2018 08 28, 14:07

  Gal kam įdomu bus:

  Evaldas Petkus: How to Survive in the Modern Airline Business
  https://www.facebook.com/events/1092961220879714/

 64. Simonas Bartkus - 2018 08 28, 14:09

  Nenoriu apvaginėti VŽ ir perspausdinti viso straipsnio iš po „paywall’o“, tačiau šiandien VŽ.lt įdomu straipsnį išspausdino, pagal kurį išeina, kad dabartinė valdžia ketina palaipsniui perkelti pagrindinį šalies oro uostą į Kauną.

  Kelias citatas idėsiu, kad suprasti esmę:

  Maždaug po 10 metų planuojama stabdyti VNO darbą metams arba dviems, statant naują VNO terminalą. Tuo laikotarpiu, VNO ketinama uždaryti.

  „Tačiau esą kaip tik statant naują TVOU atvykimo terminalą metams arba dviems pagrindinio šalies oro uosto veikla turėtų būti perkelta į Kauną. Vėliau TVOU vėl veiks, tačiau dabar manoma, kad TVOU telksis verslo skrydžius aptarnaujančios bendrovės, komercinės ir pigesnių skrydžių oro linijos kelsis Kaune.“

  „Ponas Masiulis sako, kad Kauno oro uoste turėtų atsirasti naujas terminalas priešingoje nei dabar pakilimo-nusileidimo tako pusėje, turėtų būti nutiestas tiesesnis privažiavimas iš automagistralės A-1 (Vilnius-Kaunas), aplenkiant Karmėlavą.“

 65. Jurgis - 2018 08 28, 14:13

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pabrėžė, kad po šios pertvarkos TVOU turėtų atrodyti naujas modernus oro uostas be išlikusių jame sovietinio laikotarpio statybos pastatų :)

 66. Čiurlionis - 2018 08 28, 14:44

  Puikiai sugalvota, gal reikėjo turkams pasiūlyti, uždaryti Stambulą ir perkelti į Ankarą, kol nauja terminalą pastatys? :)

 67. Mantas - 2018 08 28, 15:30

  Įdomu tuomet kokiu tikslu statomas naujas išvykimo terminalas kuri planuoja atidaryti 2021, jeigu vistiek po kelių metų vėl perstatys viską. Nebūtų geriau iškart normalų terminalą pastatyt?

 68. Simonas Bartkus - 2018 08 28, 16:13

  Kalba eina apie procesus, kurie vyktų 2027-2028 metais. Iki to laiko su esama infrastruktūra vistiek neišeitų dagyventi, tai laikiniems sprendiams, matyt, irgi yra logika.

 69. Šarūnas - 2018 08 28, 16:24

  Jeigu išvaikyt FR ir W6, kaip ir nebereikia naujo terminalo :) Puse srauto nukrenta iškart. Kažin ar patys LCC norės į KUN keltis ir ar po tokio perkraustymo neuždarys skrydžių į LT.

 70. Spectator - 2018 08 28, 16:28

  Mano nuomone optimalus variantas būtų statyti naują oro uosto pastatą Vilniuje kitoje tako pusėje nieko nelaukiant – tikrai galima susispausti dar porą metų dabartiniame oro uoste ir nereikia mėtyti 60M EUR kažkokiems beviltiškiems priestatams. Aš 90% investicijų skirčiau VNO, o 10% PLQ patobulinimams. Kaunas jau turi viską, ko jam reikia ir tikrai kol kas per didelė prabanga ten kažką kurti papildomo. Galima paklausti Simono – kodėl pvz. Small Planet charter’iai užsakomi iš Vilniaus, o ne iš Kauno, kuris mąstant pagal šitą logiką yra patogesnis didžiajai daliai Lietuvos?

 71. Simonas Bartkus - 2018 08 28, 16:30

  Žiūrint į ilgalaikį planavimą, negalima vertinti pagal aviakompanijų planus.

  1998 m. VNO pusė milijono keleivių. 55% capacity siūlo Lietuvos Avialinijos.

  2008 m. VNO 2 mln. keleivių. 60% capacity Vilniuje užėmė airBaltic ir flyLAL, abi planavo plėstis.

  2018 m. VNO 4,5 mln. keleivių. 42% užima Wizz Air ir Ryanair, plėtros planai neaiškūs.

  2028 m. galima tik modeliuoti keleivių skaičius, bet sunkiai modeliuojami vežėjai, maršrutai ir kitos „smulkmenos“.

 72. Spectator - 2018 08 28, 16:49

  Daugiau detalių: http://ministraspirmininkas.lrv.lt/lt/naujienos/lietuva-toliau-vystys-triju-tarptautiniu-oro-uostu-tinkla

  Vilniuje bus baigta keleivių išvykimo terminalo rekonstrukcija, o iki 2028 m. ir atvykimo terminalo rekonstrukcija. Kaune ketinama pastatyti naują keleivinį terminalą, kuris bus integruotas su „Rail Baltica“ geležinkelio linija, bus įrengta požeminė traukinio stotis.

  Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai ateityje pagal poreikius galės būti plečiami moduliniu principu, užtikrinant nepertraukiamą šių oro uostų veiklą ir nesukeliant nepatogumų keleiviams ar oro linijoms.

  Rekonstruoti Lietuvos oro uostai turi reprezentuoti Lietuvą kaip modernią, aukštųjų technologijų valstybę“, – sako premjeras.

 73. Wincas - 2018 08 28, 17:36

  „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) žada, esą pasistengus, keleivius iš Vilniaus geležinkelio stoties ligi Kauno oro uosto galima būtų nauja siaurąja vėže nugabenti per 35 min.

 74. to Simonas Bartkus - 2018 08 28, 19:15

  Siaip idomus Spectator’o klausimas: Small Planet charter’iai užsakomi iš Vilniaus, o ne iš Kauno, kuris mąstant pagal šitą logiką yra patogesnis didžiajai daliai Lietuvos?

  Kodel SPA visus vykdo skrydzius is VNO, o ne is KUN? Kokios butu SPA perspektyvos skaidyti is KUN ir gal is PLQ?

 75. Little_man - 2018 08 29, 08:40

  @ Wincas, pradžioje turi būti vėžė ir tinkamo greičio EMU, tada gal ir taip, bet artimiausioje perspektyvoje to tikrai nebus.

 76. Linas - 2018 08 29, 09:46

  @Little_man
  tai gi LG gali projektuoti greičius ir be vėžės :D
  svarbu ką nors pasakyti, o kas bus kai/jei nuties vėžę po 10 metų – niekas nebeprisimins ;)

 77. trolis - 2018 08 29, 09:48

  manau, kelios nepigios galimybiu studijos pades viskam susidelioti i vieta

 78. Kardiobatonas - 2018 08 29, 10:10

  „Rail Baltica“ nuo Kauno link Latvijos eis pro pat oro uostą, tai turbūt geras sprendimas išnaudoti šią aplinkybę ir įrengti išties patogų susisiekimą su oro uostu. Net jeigu nebus europinės vėžės iki Vilniaus, galima nutiesti senojo standarto liniją iki oro uosto. Tai visai netoli – vos keli kilometrai ir brangiai nekainuotų.
  O apie naują oro uostą mums turbūt nereikėtų svaigti. Berlyno pavyzdys puikiai įrodo, kokio tai masto ir brangumo reikalas. Lenkai planuoja naują oro uostą statyti prie Varšuvos, tai, jeigu neklystu, atidarymas po 10 metų planuojamas. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną turkai rekonstruos per 20 mėnesių, tai pastatyti naują oro uostą Lietuvoje reikėtų 20 metų. Nekalbant jau apie pinigus. O po tiek metų situacija gali visiškai pasikeisti. Kita vertus, išliekant dabartiniam keleivių augimo tempui, nei VNO tiek laiko neištemps.

 79. Simonas Bartkus - 2018 08 29, 10:15

  Spectator ir anonimui: priminsiu, kad Small Planet bandė skraidyti ir iš Kauno, ir iš Palangos į Antaliją bet skrydžiai nebuvo pratęsti ar plečiami. Žinoma, pirmiausia kelionių organizatoriai užsako šitoje vietoje norus ir, jų vertinimu, keleiviai nori skristi būtent iš Vilniaus (rinkos naujokai KidyTour, ITAKA ir Rainbow irgi į Vilnių skraido). Turbūt susiveda keli dalykai: įpročiai, patogumas pasiekti oro uostą (ypač iš Rygos, Minsko ir kt.), daugiausia keliaujančiųjų yra iš Vilniaus ir iš vienos vietos efektyviau nei iš kelių.

  Ir, detalė, kadangi čarteriams jokios nuolaidos nėra taikomos, tai dabar VNO yra pigiausias oro uostas Lietuvoje pagal rinkliavas (KUN per vidurį – vien keleivio mokestis VNO 8 EUR, KUN ir PLQ po 11,5EUR; tūpimo mokestis už toną Vilniuje 7EUR, Kaune 15EUR, Palangoje 10EUR).

 80. Kardiobatonas - 2018 08 29, 10:19

  Vieną sezoną iš Kauno kilo čarteriai į Tunisą.

 81. Simonas Bartkus - 2018 08 29, 11:29

  Čia ne į šio, o į praeito posto temą. Cityjet pardavė savo maršrutą LCY-DUB ir dabar vietoje savo „schedule operations“ skraidys šį maršrutą už Aer Lingus. Management’as komunikuoja, kad pasiekė savo tikslą, išeiti iš „scheduled operator“ ir tapti pilnai ACMI aviakompanija. Tai, matyt, pilnai galim Cityjet išbraukti iš kandidatų skraidyti VNO-LCY.

 82. Wincas - 2018 08 29, 11:33

  KUN pats brangiausias oro uostas Lietuvoje, nebloga politika remiant skrydžius iš Kauno… :)

 83. Kardiobatonas - 2018 08 29, 12:28

  SPA bazė yra VNO, todėl jiems kiltų nepatogumų skraidant iš KUN. Tuo tarpu užsienio kompanijai – jokio skirtumo. Svarbu, kad užsakovui būtų pigiau ir patogiau. Tik bėda (o gal ir ne bėda), kad užsieniečiai čarteriais į Lietuvą beveik neskraido. Kiek žinau, tik Lenkijos „Itaka“ samdo lenkų/čekų „Travel Service“.

 84. Simonas Bartkus - 2018 08 29, 12:35

  Čarterius vykdo ne tik Small Planet iš VNO – „Itaka“ skraido su „Travel Service“, „Corendon“ ir „Corendon Europe“, „KidyTour“ skraido su „Corendon“, „Tez Tour“ skraido su „AndalouJet“, „Pegasus“, „Novaturas“ su „Freebird“, „Pegasus“. Visi skrydžiai vykdomi į VNO.

  Atvykstamųjų čarterių į Lietuvą irgi yra – pirmadieniais vyksta iš Madrido su „Smart Lynx“, dar „Adria Airways“ vykdo šią vasarą atvykstamus čarterius iš įvairių Vokietijos ir Austrijos miestų.

 85. Simonas Bartkus - 2018 08 29, 14:51

  SAS uždaro reisą Kopenhaga-Ryga.

  Copenhagen Kastrup – Riga route will be terminated on September 17, 2018.

  Skraidė 2x daily, su CRJ900; su nakvyne Rygoje.

  Dar viena airBaltic pergalė Rygoje.

 86. .. - 2018 08 29, 15:04

  tai SAS skraide po 400SEK i Ryga, 3-5x maziau kaina nei i Vilniu, vat ir priezastis, pasirodo..

 87. Jurgis - 2018 08 29, 23:16

  Vilnius jau vėl lenkų :)

  Ryanair offers flights from Kyiv to six cities in Poland (Warsaw, Krakow, Gdansk, Poznan, Vilnius, Wroclaw and Bydgoszcz)
  https://112.international/society/ryanair-launches-first-flight-from-kyiv-on-monday-31619.html

 88. Mindauqas - 2018 08 29, 23:23
 89. Linas - 2018 08 30, 08:57

  Ar gali būti, kad čia atsakymas, kas skraidys LCY-VNO…?

  MORE ROUTES AND MORE AIRCRAFT FOR LONDON CITY
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=69361

 90. Čiurlionis - 2018 08 30, 15:28

  Gal kas žinot, kokia proga Anda Air nuolat atskrenda į VNO iš Burgas, čia Novaturo skrydžius vykdo? Ar tik tais atvejais, kai Spa sugenda?

 91. Simonas Bartkus - 2018 08 30, 15:56

  Už SPA Anda Air man pamenamais laikais nevykdė skrydžių. Ir šiaip pirmą kartą girdžiu, kad jie į Vilnių skraidytų – pažiūrėjau dabar flightradar, tai paskutines 7 dienas nė vienas jų lėktuvas VNO lyg ir nesilankė.

 92. Čiurlionis - 2018 08 30, 16:01

  Paskutinį kartą gal prieš tris savaites buvo, atskrido iš Burgas, išskrido į Kijevą berods. Po vidurnakčio visi skrydžiai buvo kiek teko užmatyt.

 93. Čiurlionis - 2018 08 30, 16:02

  UR-CPB dažniausiai atskrisdavo.

 94. Simonas Bartkus - 2018 08 30, 16:03

  Dabar pagalvojau, kad galėjo būti jūreivių reisai į Mauritaniją ar į kitą Vakarų Afrikos pakrantę, tokie reisai daro multi-stop įvairiuose uostuose (Kaliningrade, Gdanske, Burgas), Vilniuje, Kijeve.

 95. ES - 2018 08 30, 16:46

  Visai OT klausimas: gal kas bookinatės viešbučius per Miles and More programą? Anksčiau visuomet bookindavausi su Eurobonus account’u ir jie per kokius 1-2 mėn. įskaitydavo mylias. Pastaruoju metu persimečiau į LH ir viešbučius užsakinėju per miles and more.O bet tačiau – po pirmų rezervacijų praėjo 2-3 mėn ir kol kas jokių žinių. Kokios kitų patirtys?

 96. Salininkų kaimas - 2018 08 30, 18:33

  Wizzair atidaro Kijevas-Ryga, taip išeina bus 3 vežėjas maršrute

 97. Vytautas - 2018 08 30, 21:35

  Klausimas kompensacijų žinovams – AY vėluoja iš JFK 3.5val, ir aš į VNO irgi grįšiu geriausiu atveju su 4val vėlavimu. Ar galiu reikalauti, ir kiek?
  Ačiū ;)

 98. to Vytautas - 2018 08 30, 21:57
 99. Justas - 2018 08 31, 08:42

  Bet prireiks sekmes gauti $$$ is Finnair:)

 100. Vytautas - 2018 08 31, 13:44

  Na, pats daug laiko negaišiu. Yra skycop ir panašūs pagalbininkai :)

 101. Vytautas - 2018 08 31, 14:03

  Beje, gal kas turėjote patirties su Finnair panašioje situacijoje?

 102. Justas - 2018 08 31, 14:06

  @Vytautai – as turejau panasia situacija su jais. Skrydis is US velavo, missed connection, atsiradau Vilniuje kita ryta. Skrydis is US velavo, nes i ta lektuva trenke zaiba, kai jis skrido is Japonijos i HEL, ko pasekoje, velavo skrydis HEL-ORD ir maniskis ORD-HEL. Finnair mane pasiunte greitai, su Skycop ir CAA kalbejosi ilgiau, bet viskas baigesi, kad jie laikesi savo isitikimo, kad tai yra oras, ir negavau nieko, ir jokie Skycop nepadejo.

 103. Vytautas - 2018 08 31, 15:21

  @Justas – o jie pateikė kokių nors įrodymų kad taip tikrai buvo? Aš JFK sėdėdamas lėktuve girdėjau kapitono paaiškinimą kad reikėjo kuro perpilymą padaryti, dėl to buvo 3h delay iš HEL. Nepanašu į žaibą :)

 104. Rytis - 2018 08 31, 16:26

  Sveiki. Gal kas žinote, kada artimiausiu metu galima tikėtis SK akcijų?

 105. OLEG - 2018 08 31, 16:44

  svediskas SK dabar turi iki 3/9 – https://www.sas.se/erbjudanden/europa/

 106. Karolis - 2018 08 31, 19:32

  Tas paverkšlenimas dėl kelių lagaminų VNO parodo kiek mažai supratimo apie ground handling ir oro uosto sąsajas, taip pat, kad visur būna visko.

 107. Justinas - 2018 08 31, 19:36

  Dėl tų vėlesnių rotacijų vėlavimų. Manau, kad case closed visais atvejais. Danijos Aukščiausiasis teismas (!!!) yra nusprendęs, kad EU261 požiūriu FM, jei vėluoja rotacija dėl force majeure praeitoje rotacijoje.

  https://www.flyertalk.com/forum/sas-eurobonus/1846238-danish-supreme-court-rule-favour-sk-eu-compensation-case.html

  Vienintelė paguoda, kad šie sprendimai galioja tik atvejais iš CPH.

 108. trolis - 2018 08 31, 21:04

  Paverkslenimas, kad kazkas verkslena del lagaminu rodo, kad groundhandlingas bando pateisinti prastoka darba puldamas kitus

 109. ES - 2018 08 31, 23:50

  Žmonės, ar tikrai niekas iš čia esančių nebookina viešbučių per miles and more? Buvau įmetęs klausimą aukščiau tekste.

 110. Vytautas - 2018 09 1, 01:05

  Beje, du buteliai po 1l Jack Daniels iš JFK saugiai parvyko. HEL buvo tik automatinė pasų kontrolė ir jokio security.

 111. Justas - 2018 09 1, 07:11

  @Vytautas- CAA kazka is ju gavo, kas matyt juos itikink. As nemaciau nieko.

 112. trolis - 2018 09 1, 10:01

  ES> Claimink gi, jei neperveda. Man, M&B turetojui, LH ir uz skrydzius myliu daznai neperveda

 113. Simonas Bartkus - 2018 09 1, 10:04

  ES: aš pastebėjau, kad airline miles už hotel bookings dabar visai limituoti – ar tikrai nebuvo apmokėta agentūros? ar nebookinai per kokį booking.com? ar nebuvo koks „promo“ tarifas? Man atrodo, dabar airline miles daugelis viešbučių duoda tik jeigu perki tiesiai iš jų, jų vertinimu „normalų“ tarifą ir apmoki pats viešbutyje.

 114. Wincas - 2018 09 1, 10:11

  Smagu, kad pavyko deficitinio JD parsivezti.
  Idomu ar Vytautas-NT dar gyvas, bet pagaliau radau su kuo skraidinti keleivius i Nida. Bus tik stovimos vietos, RYR ziures ir pavydes.

  https://www.evarzytynes.lt/evs/pages/auction.do?id=194043&number=159343

 115. ES - 2018 09 1, 11:25

  @simonas : visada viešbučius užsakinėju per LH apps’ą ir rezervacijos patvirtinime rašo kiek mylių gausiu už konkrečią rezervaciją. Jau claim’inau, jokio feedback’o, keep on diggin.

 116. Tomas - 2018 09 1, 14:22

  Vytautas -> įdomesnis case’as yra kodėl išviso jį skraidiniesi? :))

 117. Vytautas - 2018 09 1, 20:12

  @Tomas – noriu patikrint teoriją, kad pas mus maximose padirbtas pardavinėjamas ;)

 118. Čiurlionis - 2018 09 1, 21:41

  Juk ne 1994 m. čia tas pats, kaip tie kurie sako, kad IEV geresnis Nemiroff, nei kituose duty free.

  Didžiojoje daugumoje duty free cirkuliuoja vienas ir tas pats alkoholis ar tu pirksi Balyje ar Adis Abeboje ar Briuselyje.

 119. D - 2018 09 2, 22:27

  Ryanair keičia laikus VNO-AMM-VNO ir vietoj rytas-popietė bus popietė-vakaras. Gal kas žino su kuo tai susiję? Kaip suprantu iš VNO skris ne su jame „nakvojusiu“ lėktuvu, o iš kažkur atskridusiu?

 120. Kardiobatonas - 2018 09 2, 22:29

  Kaip žinia, neseniai buvo oficialiai pripažinta, kad tų pačių maisto produktų sudėtis (kokybė?) skiriasi Vakarų ir Rytų Europoje. Taigi, nenustebčiau, jeigu JD Lietuvoje ir USA taip pat skiriasi.

  Žmona sako, kad ta pati kosmetika skiriasi Lietuvos parduotuvėse ir duty free.

  to Čiurlionis. Taip, duty free alkoholio kokybė turbūt nesiskiria visame pasaulyje, tačiau niekas skrisdamas į USA jo neperka VNO.

 121. Čiurlionis - 2018 09 2, 22:45

  Maistas tikrai taip, tam tikrų Europos gamintojų, tiksliau vos kelių gamintojų grupių, buvo gaminamas skirtingas vakarams ir rytams.

  Visiškai kitaip yra su eksportui skirtų alkoholiu.

  Tas pats ir su kvepalais, kaip ir su alkoholiu, tik tas mitas gajus, po to, kai vienos įmonės dalyje produkcijos buvo rasta padirbtų prekių, bet ir tai buvo senokai.

  Kaip ir mitas, kad duty free kvepalai geresni, nei Selfridges. Nėra taip blogai jau pas mus ;)

 122. Tomas - 2018 09 2, 22:47

  Kardiobatonas yra viena problema, Jackas turi tik vieną distilerija, tai nebent Bennet kažkur Lietuvoje dar chemtrailais patys atskiedžia.

 123. Wincas - 2018 09 3, 00:50

  Is Bennet vidiniu diskusiju, jie giria tik STOLICHNAYA, visa kita vidutine kokybe skirta pamaloninti masini vartotoja,taigi jei norite kokybes ieskokite brangaus ir ne masines gamybos gaminio…. Ir sake sidro negali laukyti ilgai sandeliuose, nes pragriauzia skardines :)

 124. D - 2018 09 3, 01:42

  Iki ko nusirito aviacinis blog’as – pageriančių diskusijos, lyg prie kaimo krautuvės apie tai, kur, kuris ir kieno pilstukas geresnis

 125. aha - 2018 09 3, 09:09

  Akurat, kai plebėjai nori reikšti savo nuomonę (apie kvepalus, apie viskį, apie bet ką – nes ta jų nuomonė yra nepaprastai vertinga), tam tinka ir aviacinis forumas.

 126. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 09:13

  D: Ryanair vis dėliojo naujus maršrutus ant VNO bazės – AMM, KBP, TSF – kad buvo sudėlioję laikus tarsi planuotų tris lėktuvus bazuoti VNO. Dabar sutvarkė tvarkaraštį, dalį dienų STN reisą perkėlė ant STN bazės lėktuvo (sakyčiau išdarkė ir pablogino tvarkaraštį), o kitus maršrutus perkėlė (kaip AMM), kad tilptų rotacijos ant dviejų lėktuvų bazės.

  AMM bus iš VNO bazės vykdomas.

 127. Linas - 2018 09 3, 09:23

  01-SEP-2018 – UTAir Boeing 737-8AS (WL) accident
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=69402

 128. Linas - 2018 09 3, 10:44

  man labai norisi išsakyti savo „plebėjišką“ nuomonę apie duty free kvepalus – visgi laikausi subjektyvios nuomonės, kad kvepalų, pirktų duty free, kvapas laikosi ilgiau :D
  taip pat yra labai super žinoti, kad JD niekas neatiminėja skrendant per HEL iš USA – dėkingas pasidalinusiems ;)
  Simono blogas – jėga, nes galima kaip prie kaimo krautuvės, kaip paprastiems plebėjams kai kada paplepėti truputį ne į temą! PEACE

 129. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 10:48

  Georgian Airways paskelbė tvarkaraštį ir GDS atidarė bilietų prekybą Tbilisis-Vilnius. 3 kartus per savaitę, nuo 2019 m. vasaros sezono pradžios su Embraer 190.

  Tvarkaraštis – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.
  TBS-VNO: 19:00-21:00
  VNO-TBS: 22:00-02:00AM.

  Jų saite kol kas nėra.
  Gruzijoj pilna neaiškių start-up’ų, kurie čia skraido čia neskraido, o Georgian Airways realiai vienintelė „normali“ ir stabili aviakompanija – tikėtina, jog jų planai realūs.

 130. Čiurlionis - 2018 09 3, 10:50

  @aha tai papasakok kažką vertingo, kas būdinga aukštuomenei, mielai pasiklausysim ir pasimokysim.

  Arba taisykles surašykite, kad neperžengtume ribų ;)

 131. Linas - 2018 09 3, 11:00

  Įdomi žinia apie A9
  Simonai, taip staigiai primečiau, ar ne ant ribos E-190 tokiam maršrute?

 132. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 11:04

  Jie skraido iš Tbilisio į Berlyną, kas yra 4 valandų skrydis – E190 neturėtų apribojimų turėti TBS-VNO.

 133. nu - 2018 09 3, 11:12

  TBS tiesioginis smagu, bet 300 EUR RT man kaip plebėjui daugoka pažintiniais-turistiniais tikslais.

 134. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 11:19

  Sunku iš tikro pasakyti ir nuspėti, ar pasiseks maršrutas ar ne.

  Tbilisis yra didžiausia rinka iš LT tame regione, didesnė nei į Kazakhstaną/Azerbaidžianą/Armėniją ir aplink. Tačiau Wizz Air su Kutaisi labai yield’us tempia žemyn, ypač ne vasaros mėnesiais. 3 valandų skrydis su Embraer nėra pigus kaštų prasme, kad galėtų Georgian Airways kainomis sukonkuruoti, o jiems iššūkis bus ir su skrydžiais per RIX, KBP, WAW konkuruoti. Netiesioginio susisiekimo konkurencija nėra maža – gan gerus produktus turi ir BT, ir UIA, ir LOT iš VNO į TBS. Georgian Airways gerą tvarkaraštį iš TBS į VNO pasiūlys, bet iš VNO į TBS tai nakties vidury atvykimas, koks įprastas ir skrendant su BT ar LOT. Labai norėčiau, kad pasisektų.

 135. Wincas - 2018 09 3, 11:51

  Kas cia per gandai del skrydzio is Vilniaus i Lisabona kitai vasarai su Wizz ?

 136. Čiurlionis - 2018 09 3, 12:48

  Na kiek Vilniuje buvo bandymų red-eye, sėkmės didžiulės nebuvo. Ir ką daryt atskridus į Tbilisį 2:00. Svajonių variantas būtų jei lėktuvas nakvotų VNO ir kokios 5:30 išskristų atgal.

  Bet tai tik svajonės su 3x weekly.

 137. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 12:53

  Georgian Airways visas network dabar perorientuotas tik į Vakarus, tai nakvynė neturi prasmės, jokių jungimų Georgian negali pasiūlyti per TBS, nes be Jerevano neturi jokių krypčių nei regione, nei į Rytus ar Pietus.

 138. Tomas - 2018 09 3, 15:41

  Rugpjūtį aptarnautų skrydžių skaičius augo 12 proc.

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/rugpjuti-aptarnautu-skrydziu-skaicius-augo-12-proc/

 139. Pranas - 2018 09 3, 15:53

  Small Planet vokiečių spaudoj pirmam puslapyje, ten skrydžių vėlavimai ne taip dažnai aprašomi, gerokai pasistengt reik, kad papulti.

  https://www.bild.de/news/ausland/news-ausland/pannenserie-bei-billig-flieger-reisst-nicht-ab-small-planet-passagiere-warten-se-57034640.bild.html

 140. Simonas Bartkus - 2018 09 3, 15:55

  Prie gerų žinių – SCAT įdėjo į pardavimus Astana-Vilnius žiemai.

 141. Martynas - 2018 09 3, 17:31

  Klausimas žinovams. Mano Ryanair skrydis buvo atšauktas dėl pilotų streiko. Grįžom namo su nuomotu automobiliu, nes anksčiau lėktuvu nebuvo galimybės. Dar nakvojom viešbutyje, rinkom sąžiningai visus čekius. Pateikiau skundą kompensacijai. Gavau atsakymą siūlo net mažiau nei mašinos nuoma kainuoja. Jokių argumentų kodėl, ko neapmoka ir panašiai. Ar verta rašyti skundus, tikėtis daugiau, ar verta kreiptis į tarpininkus, kurie tuo užsiima. Nes apgautas jaučiuosi.

 142. to Martynas - 2018 09 3, 18:15

  Galite kreipties i isvykimo salies (is kur skridote?) nacionaline administravimo tanyba:

  https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_lt.htm

  Reikia daugiau informacijos apie taisykles konkrečioje šalyje? Spaskite: Klauskite nacionaliniu administravimo istaigu.

  Ten rasite kontaktus. Tik zinokite, kad gali tekti laukti atsakymo 6-12 menesius.

  T.p. galima bandyti kreiptis i Valstybine Vartotoju Teisiu Apsaugos tarnyba, jie patars kur kreiptis.

 143. Giedrius - 2018 09 3, 18:56

  airBaltic nebeturi tvarkaraštyje VNO-RIX su A220. Įdomu čia dėl to, kad vėluoja gaut lėktuvus, ar tiesiog buvo klaida?

 144. Čiurlionis - 2018 09 3, 21:08

  Ar ne 2020 žadėjo, kad VNO atsiras CS300, gal tada ir nakvojančius pakeis. O dėl vėlavimų, taip buvo, bet dabar panašu gaus net 5 artimiausiu metu:

  https://www.abcdlist.nl/cseries/cseries.html

 145. Besidomintis - 2018 09 3, 21:25

  Dabar panašu,kad BT visus Boeing maršrutus permeta nuo B735 ant B733. Nežymus,bet visgi upgrade vietų atžvilgiu

 146. trolis - 2018 09 4, 08:58

  WAW stovi E190-E2 – LOT planuoja upgrade’us?

 147. Simonas Bartkus - 2018 09 4, 09:00

  trolis: man atrodo Embraer daro sales pitch – LOT neturi E2 order’inę.

 148. trolis - 2018 09 4, 09:07

  Ok – aciu! PR-ZGQ – grazus isdazymas, beja.

 149. Simonas Bartkus - 2018 09 4, 09:55

  Aš asmeniškai turiu nuojautą, jog reikėtų artimiausiu metu laukti BT planų VNO 2019 metams – pokyčių gali būti, bus 2019-ais du metai, kai jie iš principo vienodai iš Lietuvos operuoja. Akivaizdu, jog TXL ir MUC nėra gero performance; su bendra plėtra, gali BT bandyti ir daugiau plėstis VNO, kas būtų sveikintina. TLL šalia naujų maršrutų į CPH, BRU, AGP dar pridėjo papildomą šeštą rytinį reisą RIX-TLL.

  Beje, AMS iš principo nuo šių metų pasidaro „locked airport“ su slotais – AMS pasiekia max valdžios nustatytą movements per year skaičių, jo didinti neketina, tai tikėtina, jog nuo šiol ten nebebus nė vieno naujo normalaus sloto. BT įgija ilgalaikį pranašumą čia, turėdama dabar istorinius slotus AMS dviems rotacijoms per dieną iš RIX ir po kasdienę rytinę rotaciją iš VNO ir TLL.

 150. OLEG - 2018 09 4, 11:29

  Ar bandet kada error fares medzioti? Kai norisi i kokia Japonija ar dar kurnors toli, bet nelabai svarbu kada ;-)

  Tikriausiai yra tinklapiai/forumai kur error fares postina?

 151. Giedrius - 2018 09 4, 12:24

  Na holidaypirates turbut zymiausias, travelfree turi visokiu skrydziu is lietuvos. Bet kiek zinau jie dauguma info paima is forumu, ir daznai super dealai ten jau buna pasibaige.

 152. Wincas - 2018 09 4, 12:32

  Exbir.de

 153. trolis - 2018 09 4, 12:51

  keliaujam pastoviai su error fares. kaip jau parase Giedrius – travelfree, secretflying ir pan yra populiariausi, bet viskas ateina is flyertalk ir panasiu forumu.
  Japonijai SAS turi dealu laiks nuo laiko ir be erroru – pernai uz 300Eur skridau VNO-PVG, NRT-VNO, VNO-NRT-VNO kainavo gal 350Eur. OKA, ISG ir pan tolesnius skrydzius deliaujausi pats – vidiniams skrydziams visitoriams galioja specifines fixed kainos – dazniausiai apie 90$ uz leg’a perkant veliausiai pries tris dienas

 154. OLEG - 2018 09 4, 12:55

  dekui visiems! As svarstau verslo klases error fare pamedzioti i Koreja is Europos. Kol DY neduoda Sibiro koridoriaus, uz koki 1000 EUR RT nesuskraidyti tenais.

 155. Besidomintis - 2018 09 4, 13:08

  Kaip minėjo Simonas, BT prideda šeštą rytinį TLL-TXL,tačiau vykdys nebe su Boeing o su Dash

 156. Simonas Bartkus - 2018 09 4, 13:12

  Tai ir dabar 3 arba 4 iš 5 skrydžių BT VNO-RIX ar TLL-RIX yra su Dash.

 157. trolis - 2018 09 4, 13:13

  OLEG> verslo klases error fare dazniausiai buna cancelinami, nors teko pora pasinaudoti, o dabar turiu kabanti SIN-LGW su DY Premium klase uz 70Eur.

 158. OLEG - 2018 09 4, 13:55

  @trolis – pagavai akcija kokia ar error fare? Nes pergerai nice kazkaip iseina. #mewants

 159. Besidomintis - 2018 09 4, 13:56

  Simonai,dėl VNO-RIX ir TLL-RIX tikrai taip. Perskaitęs žinutę apie TLL-RIX didinimą kažkaip į galvą šovė TXL :D BT TLL-TXL skraido 4-7 su Boeing,nuo žiemos sezono 1-3-5-7 su Dash.

 160. trolis - 2018 09 4, 16:08

  OLEG> cia tikras error fare buvo – kaina SEK’ais su trukstamu vienu 0 gale.

 161. Simonas Bartkus - 2018 09 4, 16:52

  Besidomintis: iki šiol BT laikė tik B735 Taline, kaip ir Vilniuje. Nuo žiemos jie stato Dash, kuris 2x daily skraidys TLL-ARN, tai vidurdienį įdėjo TXL and Dash irgi. Boeing tuo tarpu skraidys TLL-OSL.

 162. Ugnius - 2018 09 4, 21:13

  Bet kad BT savo svetainėje jau paskelbė oficialų skrydžių tvarkaraštį S19 sezonui. Tai ar tikrai realu, kad jie kažką dar plėstų ?

  https://www.airbaltic.com/about/trave_information/timetable/s19_timetable_v1.pdf

 163. Simonas Bartkus - 2018 09 4, 21:37

  Kaip ir daugelis IATA aviakompanijų, kurios GDS platina, paprastai bilietus galima įsigyti 365 dienas į priekį ir galioja praeito sezono tvarkaraštis, kol jis nėra pakeistas. Tai gali būti, kad taip tiesiog BT ir generuoja tvarkaraštį, bet iki S2019 dar 7 mėnesiai ir pokyčiai tikrai natūralus reikalas.

 164. Čiurlionis - 2018 09 4, 23:04

  Įdomu, ką BT galėtų pradėti iš VNO, Stokholme nudegė, Osle sėdi Ryanair, tai iš skandinavų turbūt belieka Kopenhagą.

  Bet greičiausiai reikia žiūrėti BT codeshare ir kryptis, kur LCC nėra stiprus: FCO? LGW? LED? Neįsivaizduoju

 165. Salininkų kaimas - 2018 09 4, 23:55

  AirBaltic galėtų bandyti kokią atostoginę kryptį, dar į galvą ateina tie patys Čiurlionio minėti. LED (nors tarp Rusijos ir Lietuvos AirBaltic negali skraidyti (?) )

 166. Simonas Bartkus - 2018 09 5, 11:09

  Į Rusiją iš Lietuvos „airBaltic“ negautų leidimo skraidyti. Net jeigu Lietuvos pusė ir kažkokiu būdu paskyrimą duotų, tai Rusija neabejotinai atmestų, remiantis 1993 metų sutartimi.

 167. Pranas - 2018 09 5, 14:08

  Primera toliau plečia transatlantinį skraidymą, jau iš Niujorko ir Bostono žada skraidyt į 5 miestus Europoj – Londoną, Briuselį, Paryžių ir dabar naujai Berlyną ir šiandien paskelbtą Frankfurtą. Dar turi paskelbę po kelis transatlantinius maršrutus iš Vašingtono, Monrealio ir Toronto.

 168. trolis - 2018 09 5, 14:29

  skraidys kuo? jau gavo LR Airbus’us ar skraidys su tyliais stopoveriais KEF, kaip kazkas buvo atrades

 169. Simonas Bartkus - 2018 09 5, 15:35

  Man tai tikrai atviras klausimas, ar A321LR ar 737MAX tikrai daskris iš FRA ir TXL į Rytų JAV bent 80% atvejų. Skamba neįtikinamai.

 170. Randomq - 2018 09 5, 18:45

  Klausimas ne į temą: pirmąsyk skirsiu UIA, tik su rankiniu bagažu. Ar jie labai Pocių dėl tų 5-7 kg ir suskaičiuos iki gramo ar laisviau? Ačiū!

 171. OLEG - 2018 09 5, 20:21

  Rugsėjo 28 d. iš Kijevo pradės kursuoti pirmieji šio traukinio reisai, kuriais keleiviai rugsėjo 29 d. iš Vilniaus ar Šiaulių geležinkelio stočių galės vykti į Rygą, Minską arba Kijevą.

  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2018/09/05/traukiniu–nuo-kijevo-iki-rygos#ixzz5QFTni4PQ

  bet bet bet…. vilnius-ryga 4:30 val! Kaip suprantu, i Lietuva pagaliau atvyko greitu traukiniu era ;-)

 172. Pranas - 2018 09 5, 20:26

  Dėl Primeros, jų operacijos tikrai įdomios – kita jų naujiena šiandien pasak internetų:

  Schedules for the Finnish winter seasonal bases are announced;
  Joensuu, Pori, Oulu, Lappeenranta, Kokkola, Kuopio are back, along with Helsinki, flights operating to Eilat/Ovda, Gran Canaria, La Palma, Funchal, Rhodes, Malaga,Tenerife-South.

  Aš ir galvoju kokiu būdu jie sau iš Oulu į Tenerifę skraido, kai kitiems iš Vilniaus į ten jau sudėtingiau skraidyt.

 173. Edgaras - 2018 09 5, 21:52
 174. Posparnis - 2018 09 6, 09:45

  To Randomq: Vilniuje neteko matyt, kad svertų. Kijeve kartais kabinėjasi, ypač ilguose skrydžiuose.

 175. Linas - 2018 09 6, 10:37
 176. Linas - 2018 09 6, 10:42
 177. Kardiobatonas - 2018 09 6, 12:05

  Atrodo, SPA nusprendė pasipinigauti. Vieta su daugiau erdvės kojoms brangsta beveik dvigubai nuo 10 iki 18 EUR. Paprastos vietos pasirinkimas (naujiena!) – 5 EUR. Maistas jau pabrango nuo vasaros sezono. Tik nelabai suprantu, kodėl atimama galimybė iškart užsiregistruoti atgaliniam skrydžiui.

  Naujoji Small Planet Airlines išankstinės registracijos skrydžiui sistema pradeda veikti 2018 09 04 d

  PAGRINDINIAI PAKEITIMAI:

  1. Nebus galimybės registruotis iš karto abiem skrydžiams, tai yra skrydžiui į priekį ir skrydžiui atgal. Kiekvieno skrydžio registracija ( tiek skrendant į priekį, tiek atgaliniam skrydžiui) prasideda likus 72 val (3 paros) prieš skrydį ir pasibaigia likus 4 valandom iki skrydžio.

  2. Atliekant registraciją pati sistema iš karto bus priskyrusi kiekvienam keleiviui vieną nemokamą vietą. Jei priskirta vieta netiks, kitos vietos pasirinkimas kainuos papildomai. Vietų kainos nurodytos žemiau esančiame punkte.

  3. Orlaivio vietos su daugiau erdvės kojoms kainuos 18 Eur asmeniui už skrydį į vieną pusę. Paprasta orlaivio vieta kainuos 5 Eur asmeniui už skrydį į vieną pusę.

  4. Registruojantis reikės suvesti skrydžio numerį, keleivio pavardę ir registracijos kodą. Registracijos kodai bus nurodyti kelionės dokumentuose, kuriuos gaunate užsisakę kelionę.

 178. Mindauqas - 2018 09 6, 12:27

  Aš kaip tik žiūriu šiandien, kad pirmyn buvo vienokia sistema, atgal kiek kitokia ir vietų jau kainos jau visai kitokios.
  Bet už tai, rankų miklumo dėka norimas vietas galima pasirinkti visiškai nemokamai. Ką ir padariau:)

 179. Linas - 2018 09 6, 13:28

  PLQ statistika už rugpjūtį:
  38097 pax
  plius 2,01%
  http://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika

 180. Pranas - 2018 09 6, 13:31

  Ir dar nemokamai sodins specialiai atskirai jei tikėt skundais internete. Ir šitas tai jau bjauru.

 181. Simonas Bartkus - 2018 09 6, 13:33

  Nebus tikslinio sodinimo atskirai – kartais dar įsivelia kokių klaidų, bet ilgainiui taip nutiks tik nesant kitokios galimybės.

  Be to, registracija oro uoste nemokama ir su vietų pasirinkimu – taip liks visada.

 182. Pranas - 2018 09 6, 13:43

  Aš labiau kaip papildomos paslaugos norėčiau priority registracijos oro uoste – nu kad nereiktų valandą laukt priduoti registruoto bagažo atostogaut skrendant ar grįžtant. Tai paprastai būna ilgiausias stovėjimas eilėje švaistant laiką per visą kelionę.

  Wizz mačiau prie priority privalumų pradėjo rašyti priority baggage drop. Ar tai jau realiai veikia?

 183. Simonas Bartkus - 2018 09 6, 14:44

  Pranas: labai good point, dirbame labai daug tuo klausimu, bet yra didžiulė problema vasarą kurortiniuose oro uostuose. Kokiam Heraklione, Zakynthos, Maljorkoje ar Rode tiesiog fiziškai kartais oro uostas geba pateikti tik 1-2 check-in counterius.

 184. Kardiobatonas - 2018 09 6, 15:01

  Šiek tiek keista, kad registruojantis oro uoste yra daugiau privalumų negu internetu, nors logiška manyti, kad turėtų būti atvirkščiai.

 185. Linas - 2018 09 6, 15:08

  Why Do National Airlines Still Exist?
  https://skift.com/2018/09/04/why-do-national-airlines-still-exist/?utm_campaign=Early Time Zone – Skift Daily Newsletter&utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=65616428&_hsenc=p2ANqtz–qB6Zx1Sai5oFp79l16SwFZX7GWmftiX2yDhKPkswtL_Ru3uuphmqm7L2NnQeJPvxbMARilb3kFuNgt20K48hbl9-TFg&_hsmi=65616428

 186. expertas - 2018 09 6, 15:14

  Aha, pilna paveikslėlių, kaip registracijos sistema „šauniai“ išsodina mažus vaikus atskirai nuo tėvų. Apsispręskite-ar sistema pasipinigauti, tuomet valio – visus išmėtykite po lėktuvą ir visiems reikės keisti už pinigus vietas; arba sodinkite KARTU, kol yra bent viena laisva vieta šalia. Panašu, kad kol kas veikia pirmasis variantas. Kam reikia įrodymų – jų pilna agentų grupė.

 187. Mindauqas - 2018 09 6, 16:23

  @Kardiobatonas, nėra jokių privalumų oro uoste. Taip vietas parinks nemokamai, bet tik iš to kas likę, dauguma registruojasi internetu. Todėl geriausiu atveju gausi dvi vietas prie praėjimo abiejose pusėse:)

 188. Simonas Bartkus - 2018 09 6, 16:58

  expertas: yra šiek tiek klaidų, taisome.

  P.S. sodinimas keleivių su dideliu kiekių kūdikių ir vaikų yra sudėtingesnis nei „įprastiniam“ reise dėl ribojimų: kūdikiai gali sėdėti tik tam tikrose eilėse, vienoje eilėje gali būti tik vienas kūdikis, yra eilės kuriose negali sėdėti nei vaikai, nei kūdikiai ir kt.

  Bet kokiu atveju, korekcijos dar vyksta; be to, galima registruotis oro uoste ir maksimaliai keleiviai accomodate’inami kaip įmanoma geriau.

 189. Čiurlionis - 2018 09 6, 18:23

  Šiandien VIE nustebau, kad ERJ 195 pakeitė į a320, dar labiau nustebino, kad pasveikino airBaltic keleivius (flight operated in cooperation with BT).BT 5132 tai čia dabar BT pardavinėja VIE-VNO?

 190. Kardiobatonas - 2018 09 6, 21:00

  to Čiurlionis. Man atrodo, kad BT jau daugybę metų turi code share su OS reisui VIE-VNO-VIE. A320 į VNO nėra naujiena – dažnai matau atskrendant.

 191. Simonas Bartkus - 2018 09 7, 10:40

  Jau gan seniai „airBaltic“ codeshare’ina VNO-VIE reisą ant OS. Taip pat BT codeshare’ina Brussels Airlines reisą VNO-BRU.

 192. trolis - 2018 09 7, 10:49

  Norwegian nuima LGW-SIN

 193. Linas - 2018 09 7, 15:20
 194. Simonas Bartkus - 2018 09 7, 16:07

  Singapore Airlines prisijungė prie easyJet platformos „Worldwide by easyJet“, t.y. bus galima connectintis per MXP su easyJet/Singapore ir per TXL su easyJet/Scoot. Turbūt labiausiai „premium“ airline brand’as pasaulyje pradeda jungti su LCC.

 195. Jurgis - 2018 09 7, 22:37

  Europe’s top budget airlines are in talks for long haul flights to Kenya
  https://qz.com/africa/1380884/europes-notorious-budget-airlines-are-coming-to-kenya/

 196. Simonas Bartkus - 2018 09 10, 10:05

  VNO rugpjūčio mėnesį pasiekė naują rekordą – 483 065 keleiviai per mėnesį.

  239,64% augimas su pernai (uždarymo efektas).

  Skrydžių daugiau buvo gegužę – 4258 skrydžiai.

 197. Little_man - 2018 09 10, 10:09

  tokiais tempais lipam virš 5mln. dar 4 mėn. Tai matyt realus skaičius bus kokie 4,8-9mln.

 198. OLEG - 2018 09 10, 10:12

  vakar SK nucancellino skrydi. Sian parasiau claima. Uz 2 valandu (!!!) ateina atsakymas kad pinigai bus mano saskaitoje uz savaites. Greitai jie ;-)

  Kas idomu: sestadieni suzinojau kad sekmadienio VNO-ARN nevyks. Skambinu i SAS – tie sako, kad agentura pirko ir man reikia aiskintis su agentura. Skambinu agenturai, tie nori mane per SVO reroutinti!!! VNO-SVO-ARN. Sakau kad nenoriu per SVO. Tada agentura ilgai iesko ir sako kad negali nieko pasiulyti nes visi skrydziai yra pilni sekmadieniui. Pirmadieni siulo man per VNO-HEL-ARN (!) Prie ko cia SK ir HEL? Nu gerai sakau… Tada uz poros valandu sugrizta agente is sako kad SK nenori per HEL reroutinti, sutiko per CPH. Gavosi daugiau nei 24 val delay – vietoj sekmadienio vakaro Stockholme busiu tik velyva pirmadienio vakara. Nes visi kiti skrydziai yra pilni =]

  Idomu, jei buciau sutikes per SVO reroutintis, ar butu SK pasiule skrydi sekmadieni?

 199. Pranas - 2018 09 10, 10:21

  Šitoje vietoje reik nepamiršt, kad pirkus SK bilietus per kokią kreivesnę agentūrą pigiau internetu būtų visiškai batai – SK pasiųstu, o tie irgi reroutinimu neužsiimtu, dar pinigų už bendravimą paprašytų. Ar dar kas be SK siunčia į agentūrą problemoms iškilus, atsisakydami patys bendraut?

 200. Simonas Bartkus - 2018 09 10, 10:23

  OLEG: nebūtų surprising, kad SK reroute’intų per HEL (kur kas labiau surprising, kad per SVO siūlė). Irragularities atveju paprastai aviakompanijos leidžia perrašinėti su visom aviakompanijom, kur turi interline ir turi vietų (standartinė interline sutartis leidžia tiesiog persiųsti pajamas, tai aviakompanijoms perrašymas net „nekainuoja“).

 201. Simonas Bartkus - 2018 09 10, 10:27

  Pranas: aš asmeniškai susidūręs tokiais atvejais: British Airways atsisakė tvarkyti rezervaciją (visas skrydis buvo jų lėktuvais, bet bilieto numeris Qantas), liepė tvarkytis su Expedia; Austrian atšaukė VIE-DXB, liepė tartis su agentūra, ji perrašė per Swiss. Lufhansa kažkada prasidėjus streikui, jų agentas pasakė, kad rezervavo vietą SN skrydyje, bet turiu kreiptis į agentūrą, kad patvirtintų, nes be jos neveiks.

  O šiaip čia aš sakyčiau šiek tiek yra skirtinga praktika, kada vyksta išankstiniai tvarkaraščio keitimai, o kada yra irragularities „jau veiksme“. Man atrodo, kai yra išankstiniai skrydžio keitimai (keičiasi tvarkaraštis, atšaukiamas koks segmentas) – daugelis aviakompanijų liepia kreiptis į pardavėją, bet kai jau atšaukiama dėl operacinių priežasčių, aviakompanijos rūpinasi.

 202. OLEG - 2018 09 10, 10:41

  o kaip agentura gali atsisakyti tvarkytis? T.y. ka pasakytu? Nenorime? Negalime? Siaip marozintis? Visai neatsiliepti?

  also: idomu kad VNO-HEL-ARN buvo imanoma pasiimti o VNO-HEL-BMA – ne ;-) Matyt interline tik iki ARN.

 203. Pranas - 2018 09 10, 10:54

  @oleg – jie gali atsiųsti emailą italų kalba (nors bookinau angliškai, žemiau išverstas su google), kad arba bendrauji su aviakompanija pats, arba moki papildomai 15 eur/žmogui:

  The airline with which you will travel to Bremen has made operational changes in your flight plan, so you need to contact the airline and update your travel documents. At the time of booking has chosen to give up our travel agency service, then to any after-sales service, this means that it is his direct responsibility to contact the airlines concerned, check the current flight times and, where necessary, update the documents .

  In case you wish that our Airfinder.it would help you to manage all the changes related to your booking and to contact the airlines, rebook your trip, rewrite or revalidate your tickets, please kindly choose the option to raise the level of service to the PLUS service at a cost of € 14.9 per person.

  As soon as the service level has been raised, we will contact all the interested airlines, we will make all the necessary flight changes, and we will inform you of any other information concerning your trip.

  Tiesa susimokėjus irgi pasiūlė tik refundą, net man pačiam sugalvojus alternatyvas, atrašė kad nesutinka aviakompanija, bus refundas. Tiesa tai buvo išankstinis cancelation, daugiau nei 2 sav prieš. Refundas irgi buvo nepilnas.
  Žodžiu prieš imant pigiausią variantą per skyscanner/momondo ir pan. dar verta pagalvoti.

 204. Simonas Bartkus - 2018 09 10, 11:19

  Wizz Air paleido pardavimus 2019 VNO bazės vasarai.

  Atrodo, ketina summer-only skraidyti ATH, NCE, FCO, BRI, KEF.

  Planuoja po žiemos uždaryti Agadirą.

  Kol kas nepaleistas GDN-VNO, bet gali būt dėl to, kad skraidys iš GDN pusės. WAW-VNO komunikavo, kad uždaromas visam laikui.

  Šiaip atrodo tiesiog kopija padaryti šio vasaros sezono, manyčiau, gali būti daug changes eigoje iš Wizz Air.

 205. Čiurlionis - 2018 09 10, 12:19

  Man įdomu, kokios realios perspektyvos būtų Iselandair Vilniuje, servisas su vienu stopu(jei laikai gerai sukrenta) žymiai geresnis, nei AMS, CDG ar FRA skrendant į JAV.

  Juolab, kad jie dabar ruošiasi savo srautą iš Europos feedinti su 737 MAX, srautams į JAV vakarus pridėti 787.

  Kitas aspektas ir pakankamai svarbus, tai jų kainodara, kuri yra be galo patraukli. Mano asmenine nuomone, daily Icelandair būtų geriau nei valdžios proteguojamo du kart per savaitę tiesioginio į NYC.

 206. Čiurlionis - 2018 09 10, 12:28

  @OLEG manau čia tau aktualu:

  XMAS & NEW YEAR: Business Class from London, UK to Seoul, South Korea for only £1197 roundtrip (lie-flat seats)

 207. OLEG - 2018 09 10, 12:43

  mmmm dekui ;-)
  as kaip tik si savaitgali flyertalksuose pasitoosinau, tai lyg ir Europe-ICN/PEK/SHA gan lengvai uz 1300-1500 EUR susirasti verslo klase.

  kai skrist tenais galiu ne anksciau Sausio, tai dar sociai laiko bandyti medzioti error fares arba geru dealsu economy ir uz mylias upgradintis.

 208. Linas - 2018 09 10, 12:58

  2018-09-10: St Petersburg soon with first-ever Airbus A380 flights

  čia kas žada skristi?

 209. Mantas - 2018 09 10, 13:10

  Linas, Emirates skris čia iš jų facebook.

  Our iconic A380 will fly to Saint Petersburg, Russia from 25 October to 29 October 2018 to support increased travel demand during the autumn school holidays. This will be the first time an A380 lands in Saint Petersburg.

 210. Linas - 2018 09 10, 13:52

  Dėkui, Mantai :) supratau, galvojau nuolat bus 380

 211. Linas - 2018 09 10, 14:49

  Kam įdomu, VNO cargo skaičiai už rugpjūtį:
  Cargo (IMP EXP) – 1 283 167 kg plius 12,37%
  Paštas (IMP EXP) – 204 728 kg plius 46.15%

 212. c2h5oh - 2018 09 10, 16:45

  Jeigu iš anksto žinoma, kad SPA skrydžiuose daug kūdikių ir mažų vaikų (kas logiška charterinėms kryptims) – tai nafig išvis tas cirkas su smulkiu pasipinigavimu (5 ar 18 eurų)?

  Argi premium klasės keleiviai (čia turiu omeny tuos elito atstovus, kurie susimokės 5 ar 18 eurų papildomai) nesipiktins verkiančiais kūdikiais ir vaikais? Koks tikslas išvis tuos vaikus šitaip specialiai virkdyti ir kelti stresą visiems keleiviais (o juk forumiuke jau aptarėm, kad charterių keleiviai nepakenčia jokio streso, iškart į delfi rašo)?

 213. Simonas Bartkus - 2018 09 10, 16:51

  Aš amazed, kaip Ukraine International išvystė Odesą, kaip puikią vasaros atostogų kryptį: rugpjūčio mėnesį turėjo 162 keleivius vidutiniškai reise ir, kiek teko stebėti, gan aukštomis kainomis.

 214. Šarūnas - 2018 09 10, 16:58

  Skrisim savaitgali Odesą išbandyt. Pakelsim LF šiek tiek :)

 215. Tomas - 2018 09 10, 16:58

  „Wizz Air“ pradeda 2019 metų vasaros sezono bilietų pardavimą

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/be-kategorijos/wizz-air-pradeda-2019-metu-vasaros-sezono-bilietu-pardavima/

 216. Little_man - 2018 09 11, 09:54

  Tik, kad Odesoje be sąlyginai žemų kainų nelabai kas puikaus yra :).

 217. OLEG - 2018 09 11, 10:40

  http://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=12810

  Norwegian kaip visad meta siurprizus. Uzsake 100 A320neo 2012ais, dabar 30 is ju konvertavo i a321neo or likusius ketina parduoti ne nepradedant juos nauduot!

 218. Linas - 2018 09 11, 10:51

  Kadangi 320 didelė paklausa – jie dar ir uždirbs nemenkai, nes gaudami tokį užsakymą Airbus nuspaudė kainą iki minimumo. Tai kai lėktuvų visi laukia išsižioję – perparduos lizingo bendrovėms geromis kainomis :)

 219. Pranas - 2018 09 11, 10:52

  Kad sunku tuos sklandytuvus parduoti :)

 220. Simonas Bartkus - 2018 09 11, 10:59

  Norwegian Airbus pardavinėja gal jau trys metai, viso labo pavyko parduoti tik keletą Hong Kong Express. Kaip Leeham analizuoja, Norwegian lėktuvus perka brangiai, be to dėl kapitalo stokos jų visas parkas yra lizinguojamas, kas konkurencinėje kovoje su Ryanair ir easyJet ypač nepadeda.

 221. Linas - 2018 09 11, 12:00

  Keista, kad perkant tokį kiekį negavo geros kainos…

 222. Simonas Bartkus - 2018 09 11, 12:18

  Kas liečia network planning iš VNO, man visai didelė mistika yra, jog sunkiai įsisuka skrydžiai iš Lietuvos į Pietų Vokietiją – skaičiai rodo aukštus connecting rodiklius, gan gerus yield’us, praktiškai turtingiausias Vokietijos regionas, Miunchenas vienas iš parodų centrų, Oktoberfest, vartai į Alpes, geras susisiekimas su Šveicarija (į kurią srautas ribotas, bet tiesioginių skrydžių nėra).

  Tačiau:
  – Ryanair atidarė ir greit uždarė Karlsruhe/Baden Baden;
  – Wizz Air atidarė ir greit uždarė Munich/Memmingen;
  – Air Lituanica po truputį augo, bet nebuvo prie geriausių maršrutų, nors nebuvo tiesioginės konkurencijos; MUC brangiausias keleivio mokestis iš visų oro uostų kur skraidė LT;
  – airBaltic dabar skraido į MUC, load factors neblizga;
  – skrydžių į HHN vis mažėja (ne ta aprėpties zona, bet gretima);
  – Germania nepaėjo su VNO-ZRH.

  Žinau MUC oro uosto analitikai visada irgi ieškodavo atsakymų, kodėl VNO neturi gerų rezultatų, kai visi aplinkiniai taškai turi.

  Kokios idėjos? Kartais ne viskas skaičiuose.

 223. Vaidas - 2018 09 11, 12:27

  Sveikim turiu klausima del MIles and More.

  Taigi, susikuriau ten accounta, uzsakiau Lufthansa skrydzius, suskraidziau. Praejo 2 savaites ir myliu uz skrydi vis dar nera saskaitoj. Tiesa, jau metai po uzsakymo, tai tikrai negaliu prisiminti, ar suvedziau MM numeri pries uzsakant.

  Matau, kad galima uzpildyt retrospectively, bet ten tokia biurokratija: reikia pildyt kieviena skrydzio segmenta kiekvienam keleiviui, kas mano 4 asmenu seimai su persedimu butu 16 formu.

  Ar yra kazkoks paprastesnis budas atgaut mylias? Aciu

 224. Spectator - 2018 09 11, 13:13

  Dėl VNO-MUC panašu, kad tiesiog paklausa nėra jau tokia didelė, priedo visą laiką yra LCC konkurentai, (buvo W6 FMM, dabar atsirado FR NUE), kurie labai daug nugraibo MUC keleivių ir labai sumažina yield.

  O apskritai, galbūt tiesiog nėra labai didelių ryšių tarp Vilniaus ir pietų Vokietijos, kažkaip nesu girdėjęs kažkokio verslo iš tenai Lietuvoje, turizmo prasme Vilnius irgi nelabai ką turi išskirtinio pasiūlyti, ypač jei kalbam apie turtingesnį Vokietijos segmentą.

 225. Aras - 2018 09 11, 13:14

  @ Little_man

  Na, dar oras tikriausiai ir trumpas skrydis link jo. Plius Simonas rašė post’ą vien tik Odesai dedikuotą. Aktualu naktinio gyvenimo mylėtojams. Kai skridau šiemet, vaizdas buvo, kad keli bernvakariai skrido, porų, nemažai vyresnio amžiaus žmonių, gal sentimentai, ar tiesiog atostogos, nes ir kelionių agentūros siūlo paketus.

 226. Linas - 2018 09 11, 13:54

  įdomus skaitalas :)

  Central Eastern Europe: is it more Polish or is it more Austrian?
  https://www.linkedin.com/pulse/central-eastern-europe-more-polish-austrian-mateusz-klimek/

 227. trolis - 2018 09 11, 13:59

  @Vaidas – kaip ir nelabai. myliu rinkimas ir yra daugiau atkaklumo reikalas, nes nemaza dalis tiesiog spjauna i missing segmentus.

 228. Simonas Bartkus - 2018 09 11, 14:10

  LTOU išplatino duomenis, kokie maršrutai iš Lietuvos turi didžiausią leakage.

  Iš visų trijų Lietuvos oro uostų, kur daugiausia skrenda keleivių su persėdimais:

  1. AMS – 72 pax a day;
  2. LHR/LGW/LCY – 65 pax a day;
  3. ORD – 64 pax a day;
  4. JFK – 63 pax a day;
  5. CPH – 62 pax a day;
  6. ZRH – 59 pax a day;
  7. HAM – 56;
  8. CDG – 56;
  9. GVA – 42;
  10. PRG – 41;
  11. VIE – 35;
  12. DXB – 35;
  13. BKK – 31;
  14. LIS – 31;
  15. STR – 29;
  16. BUD – 29;
  17. PEK – 20.

  Ar nustebino?

  Iš pradžių nustebino mane, kad pirmauja AMS, nors turi daily service su airBaltic, tada prisiminiau, kad AMS yra Nr.1 kryptis iš PLQ – matyt, PLQ srautas sudaro didžiąją dalį.

  Šiaip, grafikas atrodo gan aukštą LTOU tinklo development – penketuke yra net dvi long-haul kryptys. Dar gal kiek nustebino DXB ir STR patekimas į sąrašą.

 229. Kardiobatonas - 2018 09 11, 14:22

  Nustebino AMS užimama pozicija ir STR – pastarojo net nežinojau, koks čia miestas. Dar nustebino, kad nėra MUC – štai ir atsakymas į ankstesnį klausimą. Nėra srauto, nors tu ką.

 230. Linas - 2018 09 11, 14:38

  STR ir MUC persidengia catchment area…

 231. OLEG - 2018 09 11, 16:09

  idomiai SQ ARN-SIN skrenda su nusileidimu MOW. Valanda reiks praleisti zemeje. Nesako ar reiks lipti, tikrintis ir vel boardintis. Tas pats atgal.

  09:45 – 06:40 (13h 55m)
  Avgångstid 09:45 ankomsttid 06:40 (13:55:00) timmar
  Stockholm ARN – Singapore SIN
  1 stopp, Inga flygplansändringar
  Moscow MOW
  Stopptid 01h 10m
  Flygning SK 8047 | Airbus Industrie A350-900
  Trafikeras av Singapore Airlines

  00:05 – 08:15 (15h 10m)
  Singapore SIN – Stockholm ARN
  1 stopp, Inga flygplansändringar
  Moscow MOW
  Stopptid 01h 15m
  Flygning SK 8048 | Airbus Industrie A350-900
  Trafikeras av Singapore Airlines

 232. Simonas Bartkus - 2018 09 11, 20:00

  Ryanair vėl užsirovė ant streiko Vokietijoje be išankstinio įspėjimo – rytojaus iš Vilniaus į Brėmeną ir Kelną skrydžiai atšaukti.

 233. Mindaugas - 2018 09 11, 22:08

  Oleg: https://youtu.be/mFwoOjmMe20

  Maždaug nuo 14 minutes, panašu kad išleidžia j sterilia zoną. Tai iš naujo neturėtų reikėti tikrintis

 234. mėgėjas - 2018 09 11, 22:30

  Dėl VNO-MUC. Mano nuomone, Lietuvos verslo bei kitokie ryšiai su Miuncheno regionu nėra tokie stiprūs, kaip su pramoniniu Vokietijos centru-šiaure, kur koncentruojasi žymiai daugiau įvairesnių į eksportą orentuotų įmonių ir nebūtinai stambaus kalibro. Ne veltui be Dortmundo ir Bremeno dar Kiolnas atsirado.

 235. c2h5oh - 2018 09 12, 09:18

  „Iš visų trijų Lietuvos oro uostų, kur daugiausia skrenda keleivių su persėdimais“

 236. c2h5oh - 2018 09 12, 09:20

  Iš visų trijų Lietuvos oro uostų, kur daugiausia skrenda keleivių su persėdimais“

  ORD 3 vietoje, JFK 4 vietoje. Tuoj atsibus kosmonautai valdžioje, svajonantys apie transatlantinius skrydžius :)

 237. Vytautas - 2018 09 12, 09:26

  @c2h5oh – paskaičiuos, kad vienas daily B788 būtų pats tas, skrydis į ORD su nusileidimu JFK. 64 63 = 127, o dar jei pridėtume išsižiojėlius, kurie išsibarstę po EWR, LGA ir MDW, susidarytų ir visi 150 :))

 238. Linas - 2018 09 12, 11:10

  RIX pagaliau sukėlė skaičius už liepą ir rugpjūtį (matyt šaknelių skaičiuotoja iš atostogų grįžo ;))
  JUL2018 – 739403
  plius 14,38%

  AUG2018 – 735499
  plius 14.19%
  iki metų pabaigos beveik 7 mln. pasieks

 239. Pranas - 2018 09 12, 11:10

  Kaip diena, taip nauji transatlantiniai maršrutai. Dabar Primera į kelis Amerikos miestus su 737 skraidys ir iš Madrido.

 240. Spectator - 2018 09 12, 11:23

  Nelabai suprantu LT oro uostų marketingo: jie sako, kad Kopenhaga yra „Unserved“, nors yra 1x daily KUN, 2x daily PLQ ir 3x daily VNO skrydžiai. Kažkaip neatrodo profesionalu, reiktų vartoti žodį „Underserved“.

 241. Karolis - 2018 09 12, 17:37

  Spectator – tame ir esmė, kad nepaisant esamų skrydžių į CPH, keleivių skaičius atitinka/lenkia kitas rinkas kur nėra tiesioginių skrydžių. Galbūt čia paaiškinimas, kodėl SAS gali leist sau laikyti iš pažiūros aukštas kainas?

 242. Spectator - 2018 09 12, 17:42

  Suprantu, ką reiškia tie skaičiai ir sutinku, kad tos rinkos įskaitant Kopenhagą turi daugiau potencialo, bet pavadinti tokią rinką „unserved“ tiesiog nelogiška. Ji yra served, bet su potencialu turėti daugiau skrydžių/vežėjų, kitaip tariant „underserved“ :)

 243. Simonas Bartkus - 2018 09 12, 17:47

  Aš tai kitą momentą pagalvojau – CPH buvimas šitame sąraše rodo, jog, darant prielaidą, jog didelės SAS kainos yra barjeras skristi su jais, tai žmonės, kuriems per brangu skristi su SAS iš Palangos arba Vilniaus nevažiuoja skristi į Kauną, bet vietoje to skrenda su airBaltic, LOT ar kitais.

 244. Čiurlionis - 2018 09 12, 22:25

  Man tai signalas, kad yra vietos DY pabandyti CPH-VNO/CPH-PLQ.

 245. Justinas - 2018 09 12, 22:52

  Penktadienį per pietus reikėjo skristi CPH-VNO. SK siūlė economy už 350EUR, plus už 400EUR. Nusispjoviau ir nusipirkau LOT per WAW C už 250…

  Dar čia neseniai pirkau SAS VNO-EWR-VNO, už 330EUR.

  Realiai turbūt SK naudojasi tuo, jog yra Danske bankai ir panašūs, kurie skrido ir skris direct nepriklausomai nuo kainos. Todėl nuleisti kainos tiesiog neapsimoka, kol yra tiesiog neefektyvių korporacijų.

 246. Karolis - 2018 09 12, 23:56

  Spectator – ar gali pasidalinti nuoroda į šaltinį? Atrodo kaip vertimo klaida

 247. Šarūnas - 2018 09 13, 06:59

  Justinai, Danske Banke yra policy, kad bilieto kaina turetu buti max ~350 euru. Teko i CPH per RIX ir FRA skristi del neadekvaciu SK kainu.

 248. Spectator - 2018 09 13, 09:19

  @Karolis, pamačiau jų LinkedIn profilyje: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6445178632506740736

  Dėl SAS, jie išlaiko labai konservatyvią yields strategiją, kur maksimizuojamas yield ir nežiūrima į load factor/market share ar pan. Nemanau, kad tai sumani strategija, jei net dideli korporatyviniai klientai (Danske) yra priversti skristi su konkurentais. Tik laiko klausimas, kol tokioje rinkoje pasirodys konkurentai (juk tai nėra reguliuojama rinka).

 249. jpou - 2018 09 13, 09:27

  @Sarunas – matyt ta policy labai selektyvi. Zinau kas pirmadieni-ketvirtadieni skraido VNO-CPH ir CPH-VNO su Premium Economy.

 250. Čiurlionis - 2018 09 13, 09:31

  @Sarunas greičiausiai priklauso Lt ofisui ir skrydis greičiausiai buvo VNO-CPH-VNO.

 251. Vytautas - 2018 09 13, 10:08

  Panašu kad istorija su mano claim’u AY bus neįdomi bet pelninga. Nesiginčijo su manim nei kiek, pasiūlė €800 voucherį arba €600 cash. Pasirinkau pastarajį variantą. Viskas užtruko nepilnai 2 savaites kažkiek, kol įkris pinigai.
  Šiaip įdomu tik, ar tai jų policy pasikeitmas, ar nepavyko nieko pritaikyt iš savo burtų knygos, kad pasiųst mane kuo toliau…

 252. trolis - 2018 09 13, 10:49

  Su nauju SAS saitu isvis meciau SAS kainom dometis. Tegul lieka su savo ispudingais lokacijos pasirinkimu pop up’ais sau. As esu vienas is tu, kuris kartais skrenda i CPH per FRA. Taip – nepatogu, bet LH net business saver dazniausiai buna way pigiau nei SAS economy.

 253. Arunas - 2018 09 13, 12:17

  Vytautai, niekas nieko AY neburia:) Jei priklauso, tai moka. Jei nepriklauso, parašo dėl kokių priežasčių. Easy as that!

 254. Vytautas - 2018 09 13, 16:46

  @Arunas – nemažai flyertalk forumuose apie tai skaičiau. Finnair bent jau anksčiau garsėjo kaip „playing hardball“ šiuo klausimu, ir dažnai tech. gedimus ar užsitęsusias maintenance procedūras pakišdavo kaip „extraordinary circumstances“. Tai aš ne šiaip čia apsidžiaugiau, kad taip viskas greit pajudėjo, gal gavo per galvą Suomijoj nuo kažkurių reguliuojančių institucijų ir policy pasikeitė paskutiniu metu.

 255. Simonas Bartkus - 2018 09 13, 17:36

  Manęs nestebina, jog CPH nuteka keleiviai nuo SAS ir nuo Ryanair, bet stebina, kad kiekis toks didelis, kad patenka į TOP5. Stokholmas ir Oslas yra didesni taškai iš Lietuvos nei Kopenhaga; Helsinkis netoli. Tačiau Finnair turi panašius kainodarus principus į SAS, nėra Ryanair, tačiau leakage sąraše nėra. Lygiai kaip ir į OSL, panašu LCC patenkina visą poreikį.

 256. Tomas - 2018 09 14, 09:25

  Lietuvos oro uostai vasarą palydi rekordiškai: keleivių skaičius augo beveik 50 proc.

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuvos-oro-uostai-vasara-palydi-rekordiskai-keleiviu-skaicius-augo-beveik-50-proc/

 257. Aras - 2018 09 14, 15:12

  Ryanair jau deda 2019 vasaros kainas.

 258. Wincas - 2018 09 14, 16:49
 259. Oleg - 2018 09 14, 23:23

  SK is going retro =)
  Gavo md82 ir md83 is DAT skrydziams is cph

 260. zuikis - 2018 09 15, 10:58

  SK skraido ir su Jettime B737 su neveikianciu ACARS ;)

 261. klausimas - 2018 09 15, 21:01

  Airbaltic pakeitė išvykimo laiką, jų laikas manęs netenkina. Ar galiu keist išvykimo vietą vietoj VNO į RIX su nemokamu skrydžiu į RIX?

 262. Mindaugas - 2018 09 16, 11:16

  Prieš kiek laiko informavo airBaltic? Koks maršrutas pilnas turėjo būti ? Ir į kokį pasikeisti norite?

 263. klausimas - 2018 09 16, 16:03

  Informavo vakar,VNO-MUC į RIX-MUC. Skrydis gruodžio viduryje.

 264. Mindaugas - 2018 09 16, 18:57

  Tada jau nuo kompanijos gerovės priklauso. Man asmeniškai pavyko pasikeisti iš CPH-IST-KUL į VNO-IST-KUL, bet čia tik kompanijos geronoriskumas. Nes jie tikrai pasiulis kad pagražinti pinigus.

 265. Simonas Bartkus - 2018 09 16, 19:16

  Man BT kiek keitė laiką VNO-TXL, tai jų website buvo automatiskai galima išsirinkti bet kokį kitą skrydį VNO-RIX-TXL net nebūtinai ta pačia diena, o diena prieš ar po irgi. Nelabai suprantu, kodėl aviakompanija nenorėtų pasilikti pinigu sau.

 266. trolis - 2018 09 16, 20:57

  Na o mane intriguoja i ka Norwegian pakeis atsaukta error fare’ini SIN-LGW Premium klase uz 700SEK.

 267. .. - 2018 09 17, 09:55

  Kazka matyt buvau praleides, bet SK jau ivedineja WiFi short hauluose. Pries savaite veike jau ARN-MMX septynisimtuke. Aisku nemokamai tik pliusui, go keleiviams susimoketi

 268. Čiurlionis - 2018 09 17, 10:36

  Dar 2014 m. Sk turėjo wifi.

 269. trolis - 2018 09 17, 13:16

  SAS turejo WiFi nuo senai keliuose lektuvuose, ber dabar ivedineja ir daugiau lygtais. Long haul puse velnio veikia, tik su login’u buna reikalu.

 270. Tomas - 2018 09 17, 14:07

  Ūkio ministras V. Sinkevičius: „Tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir Kinijos yra realūs“

  Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ukio-ministras-v-sinkevicius-tiesioginiai-skrydziai-tarp-lietuvos-ir-kinijos-yra-realus/

 271. Simonas Bartkus - 2018 09 17, 14:28

  Čia buvo iškelta mintis, kad islandai, Icelandair ar WOW air galėtų iš VNO feed’intis į JAV kryptis.

  Problema su KEF, ar tai būtų WOW ar Icelandair, tai per mažas srautas į Islandiją. Norint realiai jungimus daryti, kaip bežiūrėsi – reikia daily reiso. Nerentabilu ir neįmanoma krautis 70 ar 80% reiso connecting passenger’iais – reikėtų pusės ir daugiau keleivių O-D.

  Bet čia kita mintis, žiūrint į Aer Lingus plėtrą transatlantic, tai gaila, jog LCC spaudimas Aer Lingus savo laiku išstumė iš Vilniaus. Realiai jie galėtų visai pasiūlyti jungimus į JAV. bet turėtų dideliam maršrute VNO-DUB ir didelį O-D keleivių srautą. Dabar daugelis rytinės pakrantės miestų pas Aer Lingus double-daily, tai 6-7AM departure iš DUB surinktų atvykusius iš JAV į DUB, o 12-13 val departure iš Vilniaus leistų paimti visus 15-17 val. išvykstančius skrydžius į USA.

 272. Wincas - 2018 09 17, 14:40

  Yra Finnair su puikiais laikais į USA, nėra čia ko dviračio išradinėti :)

 273. Simonas Bartkus - 2018 09 17, 14:47

  Yra nemažai opcijų – ir SAS, ir Lufthansa, ir KLM, ir galima su Turkish ar Aeroflot jei labai nori. Čia labiau aš apie tai, kaip būtų galima plėsti offer’ingą ir padidinti konkurenciją šitoje srityje.

 274. Linas - 2018 09 17, 15:00

  @Wincas
  kuo didesnė pasiūla, tuo geresnių kainų atsiranda :)

 275. Kardiobatonas - 2018 09 17, 15:11

  @Wincas. Gal turi galimybių sužinoti, ar tą sugedusį FR lėktuvą Londone sėkmingai nutupdė lietuvis įgulos vadas?

 276. Čiurlionis - 2018 09 17, 15:41

  @Wincas, na nežinau dėl Finair laikų, nenagrinėjau taip įdėmiai, bet žiūrint į kainas, tai VNO top3 į USA yra Aeroflot, SAS ir UIA.

  Po daily DY į ARN, panašu jog nusiims didelę dalį srautų į JAV dėl tu pačių žemų kainų.

 277. RA - 2018 09 17, 22:27
 278. pliumbum - 2018 09 18, 11:16

  Gal skridot kažkas su SCAT į Astaną jau? Kaip ten servisas, patikimumas, saugumas ir pan.? Nes kažkaip reputacija tai iki neseniai nelabai kokia buvo. Nekyla kol kas ranka pirkti, kai UIA gerą jungtį irgi siūlo už panašią kainą.

 279. Aviator’ius - 2018 09 18, 13:28
 280. Salininkų kaimas - 2018 09 18, 17:38

  Wizzair paskelbė skraidysią GDN-OSL. Manau tai reiškia, kad palaipsniui bandys keltis iš TRF.

 281. mantas_muc - 2018 09 19, 08:49

  Small Planet Germany pateike teismui dokumentus del bankroto. Pasak spaudos, skraidys toliau ir visi bilietai galioja.
  https://www.aerotelegraph.com/small-planet-deutschland-ist-insolvent

 282. Simonas Bartkus - 2018 09 19, 08:52

  mantas_muc: SPA Germany kreipėsi dėl restruktūrizacijos – kurią patvirtino teismas ir CAA, todėl visi skrydžiai tęsis ir toliau be pokyčių.

 283. Kardiobatonas - 2018 09 19, 08:55

  to Simonas Bartkus. Ką tai reiškia – nelieka padalinio Vokietijoje?

 284. Simonas Bartkus - 2018 09 19, 08:58

  Kardiobatonas: lieka, tačiau jis keisis. Plėtra buvo labai greita ir staigi po „Air Berlin“ bankroto, bet toks staigus plėtros tempas nepasiteisino. Planuojama, jog persitvarkys palaipsniui – kol kas jokio pokyčio nėra, visos programos toliau tęsiasi pagal tvarkaraštį.
  SPA Germany veikia kaip atskira įmonė, tai neliečia SPA LT ar SPA PL.

Leave a reply