Taip pat, bet kitaip: kaip skiriasi populiariausios kryptys iš Baltijos sostinių

Lietuvos oro uostai 2012-2016 metais mažino atsilikimą keleivių skaičiumi nuo Latvijos oro uostų (žiūrėkim realiai: Rygos), tačiau 2017-2018 atotrūkio mažinimo pagreitis krito.

Priežastis nėra Lietuvos oro uostų augimo lėtėjimas, labiau Rygos oro uosto atsigavimas po to, kai po vykdytos restruktūrizacijos „airBaltic“ vėl pradėjo sparčiai plėstis iš Latvijos sostinės.

Estijos oro uostai (vėlgi, realiai – Talino) nors ir demonostruoja augimą, tačiau, skirtingai nei prieš dešimtmetį, dabar jau realiai žaidžia kitoje lygoje, kas atitinka šalių dydžio proporcijas.

Nors Baltijos šalių sostinių rinkos gana panašios, tačiau ar galime atrasti skirtumų tarp populiariausių skrydžių krypčių?

Populiariausios kryptys iš Vilniaus oro uosto 2018 metais. Jas jau apžvelgiau ankstesniame tinklaraščio įraše.

Londonas468 tūkst.
Frankfurtas276 tūkst.
Oslas261 tūkst.
Varšuva253 tūkst.
Antalija245 tūkst.
Kijevas229 tūkst.
Ryga199 tūkst.
Milanas175 tūkst.
Stokholmas167 tūkst.
Maskva152 tūkst.

Tuo tarpu populiariausių krypčių iš Rygos dešimtukas atrodo taip:

Londonas601 tūkst.
Maskva561 tūkst.
Helsinkis309 tūkst.
Oslas294 tūkst.
Stokholmas293 tūkst.
Frankfurtas279 tūkst.
Berlynas273 tūkst.
Talinas244 tūkst.
Kijevas231 tūkst.
Kopenhaga225 tūkst.

Populiariausia kryptis tiek iš Vilniaus, tiek iš Rygos yra Londonas. Dar prieš kelerius metus Rygoje dominavo Maskvos kryptis, tačiau „Wizz Air“ atėjimas ir papildoma stimuliacija Londono kryptyje nulėmė, jog ši kryptis išsiveržė į pirmąją vietą.

Skrydžiai į Maskvą iš Rygos yra labiau išvystyti nei Vilniaus: „airBaltic“ ir „Aeroflot“ skraido po 4 kartus per dieną, o dar du kartus per dieną skraidina „Utair“ – iš viso 10 skrydžių kiekvieną dieną. Žinoma, tokią pasiūlą nulemia ir paklausa, kadangi kultūriniai ir demografiniai ryšiai tarp Rusijos ir Latvijos yra gerokai stipresni nei tarp Lietuvos ir Rusijos.

Ryga turi didesnį srautą į Helsinkio oro uostą, kurį, mano vertinimu, nulemia ne natūraliai didesnė paklausa, o tranzitas: „airBaltic“ Helsinkio kryptis yra viena iš tų, iš kur Latvijos bendrovė gausiai papildo savo tinklą.

Rygos oro uostas neturi nė vienos pilnai poilsinės krypties populiariausių krypčių sąraše, kai Vilniaus top’e net 5 vietoje yra įsitaisiusi Antalija.

Apskritai, Vilniaus oro uostas turi net kartais didesnį užsakomųjų skrydžių srautą nei Latvijos ar Estijos oro uostai. 2018 m. iš Vilniaus pervežta 697 tūkst. keleivių užsakomaisiais skrydžiais, kai iš Talino 350 tūkst., o iš Rygos – tik 251 tūkst. Žinoma, viena iš priežasčių yra rinkos dydis: iš Baltijos šalių daugiausia vyksta poilsiniai išvykstamieji skrydžiai, tačiau yra dar ir techninė priežastis, kodėl Ryga atsilieka šiuo rodikliu nuo Talino. „airBaltic“ savo reguliariųjų skrydžių tvarkaraštyje turi nemažai maršrutų, kuriuose dalį vietų parduoda kelionių organizatoriams.

Populiariausių krypčių iš Talino oro uosto dešimtukas atrodo taip:

Helsinkis270 tūkst.
Frankfurtas256 tūkst.
Ryga244 tūkst.
Stokholmas223 tūkst.
Londonas173 tūkst.
Varšuva145 tūkst.
Oslas144 tūkst.
Maskva119 tūkst.
Amsterdamas108 tūkst.
Kopenhaga106  tūkst.

Jeigu keleiviams iš Lietuvos du artimiausi pagrindiniai hub’ai yra Ryga ir Varšuva, tai estai turi Helsinkį, į kurį vasaros sezono metu „Finnair“ vykdo iki 10 skrydžių per dieną. Jungiamieji skrydžiai, kartu su tvirtais ekonominiais ryšiais tarp šių sostinių lemia, jog Helsinkis yra populiariausia kryptis iš Talino.

Galima matyti srauto išsiskyrimą Ryga-Vilnius ir Ryga-Talinas maršrutuose. Nors „airBaltic“ pasiekė pervežtų keleivių rekordą ir iš Vilniaus į Rygą pervežė 199 tūkst. keleivių, tačiau iš Talino į Rygą maršrute pritraukė net 244 tūkst. keleivių. Kas rodo, jog nepaisant to, jog „airBaltic“ turi platesnę geografiją tiesioginių skrydžių iš Talino, šis faktas nemažina srauto per Rygą, o netgi priešingai: didesnis brand’o matomumas ir klientų lojalumas leidžia geriau konkuruoti Rygai su kitais aplinkiniais hub’ais.

Londono kryptis populiariausių maršrutų sąraše iš Talino užima tik penktąją vietą (kai iš Vilniaus ir Rygos pirmąją), nepaisant to, jog net penki vežėjai vykdė skrydžius šiuo maršrutu („British Airways“, „easyJet“, „Ryanair“, „airBaltic“ ir „Wizz Air“). 2019 m. „British Airways“ trauksis iš šio maršruto, bet tikiu, kad srautas šiuo maršrutu vistiek augs dėl „Wizz Air“ stimuliacijos efekto (ši bendrovė pradėjo skrydžius tik 2018 metų rugsėjį).

Populiariausių krypčių apžvalga rodo, jog skirtumai visgi yra detalėse. Stebint krypčių populiarumą iš kitų oro uostų matosi, jog Vilnius neturi kažkokių akivaizdžių „skylių“ geografijoje, kurios būtų žemai kabantis vaisius bet kuriai aviakompanijai, norinčiai plėsti skrydžius iš mūsų sostinės oro uosto.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

288 komentarai

 1. Kardiobatonas - 2019 02 21, 14:19

  Viskas kaip ir logiška. Vienintelis dalykas stebina: kodėl latviams taip nepatinka Antalija? Dydžiu Latvija panaši į Lietuvą, nei LCC, nei BT į AYT neskraido. Tai kur masiniai latviai poilsiauja?

 2. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 14:41

  Antalija yra Nr. 1 tarp pilnai poilsinių krypčių iš Latvijos irgi: tiesiog 76 tūkst. keleivių yra bendras skaičius.

 3. Kardiobatonas - 2019 02 21, 15:17

  Simonas Bartkus. Būtent, šis skaičius yra 3 kartus mažesnis negu Lietuvoje.

 4. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 15:51

  Dar 2017 m. VNO-AYT buvo 143 tūkst. keleivių: turbūt atitinkamas skaičius lyginant su Latvija, pagal rinkos dydį (VNO ant AYT gauna kažkiek iš Baltarusijos).

  2018 m. skaičių labai padidino tai, jog didieji kelionių organizatoriai (Novaturas ir TezTour) į konkurentų atsiradimą (ITAKA ir KidyTour) sureagavo gynybiškai labai stipriai padidindami capacity į Antaliją, kad naujokams nebeliktų vietos, kas stipriai sustimuliavo skaičius. Šiemet į Antaliją skraidins dar ir TUI, bet nemanau, jog dar toliau augs bendras skaičius.

  Žiūrėdamas tvarkaraščius pastebėjau, jog kaip vietas lėktuvuose dalinasi Novaturas ir TezTour, tai šiemet kai kuriuose skrydžiuose kartu skris ITAKA ir KidyTour klientai į Antaliją.

 5. D - 2019 02 21, 15:52

  Koks skaičius Ryga✈Vilnius?

 6. Marius - 2019 02 21, 16:12

  RIX laikosi ant BT ,bet tai labai rizikinga. Visi pamenam ,kas nutiko po LAL Vilniuje.
  O pats BT laikosi ant tranzito,kas yra net labai ,labai rizikinga. Todel jie ir negali rasti ,to labai ieskomo, investuotojo.
  Paziurekim,kaip iseina. Labai stipriai auganti kompanija ir dar tuo paciu pelna uzdirba(cia is vis super)
  Bet visas augimas per tranzita,kas yra ziauriai slidu.Tranzitas gali pranykti,jei kokia didele a/k tavo rinkose pletra prades ir t.t.
  Paziurekim kur dingo Kopenhaga is VNO? Buvo paciam virsuj,dabar nebera net desimtuke.

 7. trolis - 2019 02 21, 16:13

  Latviams patinka Antalija, tiesiog latviai turi daugiau pasirinkimo – speciau, kad nemaza dali galimu klientu nurenka BT siulomi tiesioginiai skrydziai (o sitas segmentas tikrai su persedimais neskrenda) kitomis poilsinemis kryptimis

 8. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 16:14

  O kokio latviai turi pasirinkimo, kurio neturėtų LT? Jo, BT skraido keletų poilsinių krypčių, bet jos iš esmės tos pačios, ką iš Lietuvos turi/turėjo LCC arba tie patys čarteriai.

 9. Salininkų kaimas - 2019 02 21, 16:24

  Man kažkada vienas latvis sakė, kad pas juos yra labai populiaru atostogauti visokiose Jūrmalose, Vemtspilyje ir pan. Latvija turi 5x ilgesnį pajūrį ir labai didelė dalis žmonių renkasi atostogaut pačioje Latvijoje

 10. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 16:53

  Kas liečia BT, tai visgi, man atrodo Europoje jie bent jau komercine prasme yra geriausiai valdoma aviakompanija tarp vidutinio dydžio ir dar valstybinių aviakompanijų: turi gerai išvysčiusi ancillary pajamas, sugeba susirinkti papildomas pajamas, agresyviai atidaro ir uždaro maršrutus, kada to reikia, išlaiko labai aukštą fleet utilizaciją, turi susikūrųsi nuosavą codeshare partnerių tinklą iš skirtingų aljansų ir nepriklausomų bendrovių bei sukaupusi gerą slotų paketą didžiuosiuose oro uostuose. Šalia to, pasiekė gerą operacinį performance, kurio kertinis pamatas yra naujas fleet’as ir RIX pajėgumai, kurie visada eina priekyje paklausos.

  Kai pažiūri, kokias nesąmones įvairiuose frontuose daro Croatia Airlines, Adria Airways, Nordica, Air Malta, Czech Airlines, TAROM ar netgi LOT Polish Airlines, tai airBaltic šitam kontekste tikrai atrodo kaip geriausia aviakompanija.

  Aišku, to nepakanka, kad airBaltic būtų stipriai pelninga aviakompanija. Viešai skelbiama, jog ji yra pelninga, bet šykščiai skelbiami duomenys ir jokių viešų finansinių reportų. Gali būti, kad turi bėdų, kad brangus fleet’as (Gauss’as interviu aiškiai sako, kad labai brangus yra Dash8 deal’as ir BT labai brangiai už juos moka; prisiminkim istoriją, SAS jiems įkišo juos išsicash’indama kompensaciją iš Bombardier, kai pati atsisakinėjo Dash); neaišku, ar deal’as su Bombardier dėl CS300 irgi sudarytas labai geras.

  Kas manau ypatingai svarbų neigiamą vaidmenį vaidina pritraukiant investuotoją, jog ant airBaltic kabo byla su flyLAL, kur yra reali rizika, kad gali tekti sumokėti keliasdešimt milijonų EUR: nenoriu spekuliuoti, ar tai realu ar ne, bet bet koks investuotojas pasidaręs paprastą due dilligence tokią didžiulę grėsmę mato, kas manau iš principo atbaido visus institucinius ir finansinius investuotojus.

 11. Kardiobatonas - 2019 02 21, 17:00

  Simonas Bartkus – Air Malta dar veikianti?

 12. Linas - 2019 02 21, 17:01

  Dar naujiena iš TK
  Turkish Airlines hub transfer to the Istanbul Grand Airport are postponed to at least 07APR.

 13. zuikis - 2019 02 21, 17:31

  Ka tik atlaikem dronu ataka Dublino oro uoste, takas buvo uzdarytas beveik valanda.

 14. Kardiobatonas - 2019 02 21, 18:44

  Dronas – baisiau negu F-16

 15. Pranas - 2019 02 21, 18:48

  Aš galvoju kiek brangu būtų BT toliau laikyti kelis 737 be schedulled utilizacijos, kaip spare/acmi/vienkartiniams čarteriams, bent jau kol situacija šitoj rinkoj nepasikeis ir nebus lėktuvų pertekliaus. Juk turbūt vis dar yra galimybių uždirbti turint galimybę greit pasiūlyt lėktuvą. O 737 neturėtų daug kainuot – jų lėktuvai turbūt jau vis tiek keliaus ardymui, o ne pas naujus operatorius.

 16. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 18:53

  Išlaikymas ne tiek lėktuvo nuosavybės kaštai (lease costs), kiek išlaikymas visos infrastruktūros: maintanence provider’iai ir žmonės juos supervisinti, įgulos su palaikomais training’ais ir kt.

  Kitas dalykas, kad B735 visai nematau paklausos ir B733 irgi nykstantis 145-terių segmentas čarteriuose. GetJet dar B734 išlaiko, nes gana artimas match’as A320 ir B738. 737Classic yra per seni, kad juos wet-lease’intų didžiosios aviakompanijos (kaip pardavė 2 A220 šiai vasarai Lufthansa’i), o čarteriams jie per maži jau. Tai manau pasiskaičiavo, kad ad-hoc’ams visos infrastruktūros neapsimoka laikyti ir daugiau sutaupys sumažindami žmones ir atsisakydami įgulų/trainingų bei susikoncentruodami į vieną tipą.

 17. Marius - 2019 02 21, 19:58

  Visiskai sutinku,kad Latvija(vyriausybe) ,bent jau kol kas gerai valdo BT.
  Bet yra bet….
  BT ,tikrai,ne savo noru atidave Vilniaus tranzitinius keleiviu. Neuztenka dirbti gerai.Atsigavo Vilnius po krizes ir pasidare idomus didesniems zaidejams ,kur BT jau neturejo sansu konkuruoti.Atejo LOT ir t.t.
  Sugalvos LOT vezt keleivius is TLL .Padarys gera dazni ir pastums BT. Padarys kompanija X (net tie patys LOT) ir prades derinti 1stop is Maskvos ir nuims tranzita nuo RIX ir t.t.
  Tranzitas dalykas toks,kad siandien yra rytoj nebe:)
  Mes Lietuviai puikiai ant saves isbande jau.
  Galima paziureti kaip keitesi populiariausios tranzitines kryptys VNO. Pasikeitimai ne procentais ,o jau kartais guanas.
  Kazkada tie patys Cekai veze tranzita is Vilniaus,dabar is vis nebeskrenda:(
  Kopenhaga buvo virsui,dabar net 10tuke nesimato.
  Tie patys Airbaltic’ai … Buvo laikai virsui buvo ,dabar jau pastumti kaip reikiant.
  Warsuva labai stipriai auga,kas labai didina konkurencija Rygai.Kazkada Vilnius neturejo net skrydzio i Warsuva,o dabar virsuj jie rimtai isitvirtine.
  Bent jau ,kol kas, Lenkijos ekonomika tvirtai laikosi,kas WAW pastato i dar geresne situacija .Cia jau nelabai ka BT gali ir nuveikti del LOT.
  Siai dienai BT neimanoma susigrazinti dominuojancia padeti VNO.
  O tokiu VNO is kur jieveze tranzita gali ir daugiau atsirasti.
  Versle yra toks dalykas: nepakanka dirbti gerai,reikia dirbti geiau uz kitus.

  O koks

 18. Simonas Bartkus - 2019 02 21, 20:02

  Nesutinku taip tiesiogiai, kad tranzitinis srautas yra nepastovus vien dėl to, kad jis yra nepastovus. BT turi gan difersifikuota tranzito susirinkimo žemėlapį, kuriame keli Rusijos miestai, Vilnius, Talinas, Helsinkis, maži Suomijos miestai, kurie neįdomus niekam be Finnair ar tokia Palanga, kuri irgi beveik niekam neįdomi.

  Sutinku, kad labai gera tezė, jog nepakanka dirbti gerai, reikia dirbti geriau už kitus. Bet tokiais būdais BT ir atėmė keleivius VNO iš Czech Airlines, SAS ir kitų. Galų gale VNO-RIX 2018 metais pasiekė srauto rekordą – tokio nebuvo net 2009 metais, kuomet po flyLAL bankroto realiai jokios kitos alternatyvos iš viso neatėjo.

 19. Marius - 2019 02 21, 20:25

  Idomu butu LOT skaicius pasiziuret? Gal yra kur po ranka?
  Taip BT VNO-RIX rekordiniai skaiciai,bet tie skaiciai rekordiniai nes pats VNO isaugo kelis kartus.Turbut didzioji dauguma a/k rekordiniai skaiciai is/i VNO.
  Bus labai idomu paziuret kaip seksis ,siais metais,tos BT vs LOT grumtynes. Nes manau, siai dienai, jie tarpusavyje labiausiai konkuruoja.
  Na jei imsim procentine israiska i koki oro uosta i/is VNO isaugo keliaujanciu skaiciu nuo XXXX metu (kad ir tu paciu 2009).Manau Warsuva,Kijevas tikrai stipriau padaugino keleiviu is/i VNO.
  BT daznai meto uzsakytus straipsnius neva taip ir taip. Cia normalus logiskas dalykas is ju puses.

 20. Arnas - 2019 02 21, 23:39

  Neturiu konkrečių WAW skaičių, bet panašu, kad suprastėjo jų VNO rodikliai. Klausimas, ar tai tik žiemos sezono efektas, ar ilgesnio laikotarpio susitraukimas.

 21. Mindaugas - 2019 02 22, 10:52

  Ryanair and Wizzair fined millions for controversial cabin baggage charges in Italy

  https://www.euronews.com/2019/02/21/ryanair-and-wizzair-fined-millions-for-controversial-cabin-baggage-charges-in-italy

 22. Linas - 2019 02 22, 11:04

  Flybe Group announces the completion of sale of Flybe and Flybe.com to Connect Airways Limited
  https://newsroom.aviator.aero/flybe-group-announces-the-completion-of-sale-of-flybe-and-flybe-com-to-connect-airways-limited/

 23. Linas - 2019 02 22, 11:09

  The breakthrough out of standardized economy, business and first class seating environment: exclusive rights for 3 continents
  https://newsroom.aviator.aero/the-breakthrough-out-of-standardized-economy-business-and-first-class-seating-environment-exclusive-rights-for-3-continents/

 24. srs - 2019 02 22, 11:18

  @Simonas
  Jeigu skrydis praleidžia savo LHR slotą (kad ir dėl elementaraus vėlavimo), ar tai reiškia, kad jo tiesiog nebepriims?
  Pvz. Šiandienos CA787 (PEK-LHR) vėlavo dviems valandomis, įskrido į UK oro erdvę, bet tada apsisuko ir galiausiai nusileido FRA.

 25. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 11:28

  srs: ne, šiaip slotų paskirstymas ir actual operations yra visiškai atskirti.

  T.y. kai toks LHR skirsto slotus, jie žino, kad gali priimti X per parą, X per valandą, X per dar trumpesnius intervalus. Tie X apskaičiuojami pagal oro uosto pajėgumus, statistines oro sąlygas, erdvė avariniams nusileidimams ir pan.

  Operacinėje veikloje realiai viskas vyksta „eilės“ principu, skrendi, kada ATC paskiria tau laiką skristi.

  Aišku, on top of that, slotų koordinatoriai gaudo piknaudžiautojus, t.y. jeigu daug kartų atskrendi ne tuo laiku, kai turėjai slotą, yra nagrinėjama, ar taip tikrai buvo dėl gedimo/oro/kitų priežasčių, o galbūt intentionally susiplanavai per trumpą „block time“ ar žinodamas, kad tavo slotas 14:00, sistemingai skridai 13:00.

  Teoriškai, gali imti ir šiandien pateikęs Eurocontrol skrydžio planą nuskristi į LHR kada tik nori: gausi leidimą ir nusileisi. Slotų koordinatoriai tave gaudys vėliau ir realiai už tai nubaus, bauda gali būti nuo kokių 70.000 iki ten kelių šimtų tūkstančių EUR už vieną atvejį.

  Viena iš prevencijos priemonių dabar dažnai taikoma, jog oro uostų lentos pradeda rodyti scheduled time paėmę ne ką aviakompanija jiems pateikė, o turimo sloto laiką, todėl esu kelis kartus pastebėjęs kokiam LGW ar AMS, kai pvz. laikas lentoje ar laikas ant bilieto skiriasi 5 ar 10 minučių.

  Jeigu tavo pavyzdį paimti PEK-LHR, tai diversion buvo ne dėl to, kad jie pavėlavo į slotą ir dėl to jiems neleido leistis.

 26. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:17

  LOT plėtra jau pasileido visiškai į visas puses.

  Beginning 03 November, three weekly 787-9 Dreamliner service:
  LO69 WAW – CMB 15:35 – 05:10 1 / 357
  LO70 CMB – WAW 07:35 – 13:30 / 146

 27. Šarūnas - 2019 02 22, 12:40

  W19 visi LOT į WAW skrydžiai suschedule’inti E-170, gal atsisakys jau Q400?

 28. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:42

  VNO-WAW neturi scheduled Q400, dauguma skrydžių dabar scheduled su CRJ900, mažiau su Embraer, Q400 tik atstiktiniais atvejais.

 29. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 12:44

  Pažiūrėjau, kad išties žiemai dabar jie visus skrydžius numatę su Embraer, kažin ar tai reiškia, jog Nordica CRJ900 crew base Vilniuje bus uždaryta; ar apskritai LOT ketina nutraukti ryšius su Nordica.

 30. Šarūnas - 2019 02 22, 13:18

  Taip Simonai, teisingai. CRJ900 :)

 31. Kardiobatonas - 2019 02 22, 14:04

  WAW-CMB turbūt orientuotas į turizmą, nes didieji Lenkijos kelionių organizatoriai siūlo poilsį Šri Lankoje.

 32. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:18

  Žinoma, kad ne šrilankiečiai skris, bet šiaip didžiulis capacity skraidyti 3 kartus per savaitę su 787-9 ir ant LOT rizikos.

  Kelionių organizatoriai į šri lanką tai su stop’u skraidina su Enter Air 737.

 33. Kardiobatonas - 2019 02 22, 14:40

  Skrenda su sustojimu HRG, kas keleiviams labai nepatinka ir jie aktyviai piktinasi forumuose bei komentaruose.

 34. Čiurlionis - 2019 02 22, 14:40

  737 maksimali riba yra 4 valandos, toliau tai nebėra skrydis o kankynė.

 35. Linas - 2019 02 22, 14:40

  Simonai, turiu tokį klausimą, kokios būna sankcijos vežėjui, jei keleivis (tarkime į Indiją) atvyksta su netvarkinga viza?

 36. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:42

  Dėl Indijos nežinau, Europoje taikoma paprastai 9000EUR bauda už vieną pažeidimą Šengeno erdvėje.

 37. Linas - 2019 02 22, 14:45

  WOW – aš ~2000 eur kažkur galvojau…

 38. Simonas Bartkus - 2019 02 22, 14:51

  O kuom sėdėti 737 skiriasi iš esmės su ekonominėje klasėje sėdėjimu ten kokiam AirAsiaX 400 vietų A330? Man net 737 būtų daug geriau, nes bendra erdve reikėtų dalintis sumažesniu skaičiumi žmonių.

  kaip vienas frequent travelleris man yra pasakęs – visada renkuosi mažiausią galimą reaktyvinį lėktuvą skrendantį tiesiogiai.

 39. Kardiobatonas - 2019 02 22, 15:19

  Tikrai puiki, visa apimti mintis: mažiausias galimas reaktyvinis lėktuvas, skrendantis tiesiogiai. Pridurti nebent būtų galima, kad su business class aptarnavimu.

 40. Čiurlionis - 2019 02 22, 15:34

  Na apie AirAsiaX ar Scoot A330 net negalvojau. Nežinau, asmeniškai jaučiuosi žymiai geriau b777 ar a380, bendras erdvės pojūtis, bent jau psichologiškai suteikia daugiau komforto.

  Mizeris bet long haul kėdės yra vienu centimetru ilgesnės į plotį ir ilgį (nekalbant apie Airasia X), ir tas 1 cm pasijauąia per 7 valandas.

  Integruota entertainment sistema irgi duoda savo.

 41. Arnas - 2019 02 22, 18:04

  Linai, priklauso nuo valstybės. UK apie porą k £, Ukraina, pvz., kelis kartus mažiau.

 42. RS - 2019 02 22, 19:22

  Air Baltic veiksmai atrodo, kad indikuoja tam tikrą perkaitimą – gauna naujus lėktuvus, tačiau juos naudoja ne savo rinkos auginimui, o vykdo naują ir didesnės rizikos veiklą (acmi), tuo pačiu anksčiau laiko mažina B737 flotilę. Įspūdis, kad apsiskaičiavo su augimu. Tuo pačiu neatsakomas klausimas kaip pozicionuojamas jų produktas – viena vertus naujas ir efektyvus, patogus A220, kitoj pusėj degalam visada alkanas ir brangus Dash 8. Tokios gana tolimos alternatyvos skrydžiui neskamba patraukliai.

 43. Julius - 2019 02 23, 11:05

  Šiandien tas Norwegian 737Max kur buvo įstrigęs Irane pagaliau grįžo į Stokholmą

 44. Ugnius - 2019 02 23, 16:24

  Negi Helsinkis tikrai patenka į BT tranzito surinkimo žemėlapį ? Jie gi turi savąjį AY, tai kam dar per kažkokią Rygą transferinti ?

 45. Salininkų kaimas - 2019 02 23, 18:26

  Kas šiandien per skrydis Kaunas-Ruanda su Ilyushin?

 46. Linas - 2019 02 23, 19:02

  Gal charteriu sraigtasparnį skraidins…

 47. Simonas Bartkus - 2019 02 23, 19:27

  Ugnius: o kodėl Lufthansa skraido į Helsinkį 6 kartus per dieną? Nėra taip oro uostuose su stipriu baziniu vežėju, kad jis jau viską pasiimtų: galų gale Finnair suinteresuotas premium kainas imti iš vietinių keleivių, nes turi premium (Non-stop) produktą.

  Pagal statistiką, airBaltic veža panašų kiekį tranzitinių keleivių iš Helsinkio per Rygą, kokį ir iš Vilniaus.

  Galų gale, yra rinkų, kur airBaltic turi patį geriausią produktą (pvz. Helsinkis-Palanga, Helsinkis-Tbilisis, Helsinkis-Kijevas) arba antrą geriausią (pvz. Helsinkis-Vilnius, Helsinkis-Varšuva, Helsinkis-Berlynas ir pan.)

 48. Anonimas - 2019 02 24, 08:55

  Sveiki, toks praktinis klausimas- ar AirBaltic pasižymi griežta rankinio bagažo politika? T.y labai žiūri į svorį ir gabaritus?

 49. dzin - 2019 02 24, 18:04

  Kaip jau kolegos rašė, prie kuprinių nesikabina, jeigu jos neatrodo pilnai prikimštos ir išsipūtusios. Su lagaminais kiek sunkiau.

  Airbaltic – įvertina pagal gabaritus ir, jeigu tai kietas lagaminėlis su ratukais, paprašo pasverti :) Bent jau Maskvoj populiaru. Jeigu iš pirmo žvilgsnio neatrodo per didelis, viskas ok.

  Dėl Ryanair/Wizzair rekomenduočiau nerizikuoti, ir įsigyti tą priority ar kitą variantą už -10 eurų ir bus ramu. LT, DE, IT – pirmas darbas, ką padaro darbuotojai, leidžiantys į lėktuvą – demonstratyviai, matant visai eilei, atsistumia tą matavimo dėžę. Ir, įvertinę iš akies, kad gabaritai įtartini, prašo matuoti.

 50. Linas - 2019 02 25, 09:39

  Amazon siuntas skradinęs lėktuvas sudužo prie Houstono:
  Crash: Atlas B763 at Houston on Feb 23rd 2019, lost height on approach
  http://avherald.com/h?article=4c497c3c&opt=0

 51. RS - 2019 02 25, 12:23

  Sprendžiant iš statistikos, labai stiprus LH produktas Baltijos šalyjse – nepaisant nacionalinių vežėjų, skirtingų rinkos dydžių, lcc kiekio – išveža labai panašius keleivių skaičius.

 52. Simonas Bartkus - 2019 02 25, 12:27

  RS: tik atkreipsiu dėmesį, kad RIX-FRA dar skraido ir airBaltic (daily su A220), o į Vilnius-Frankfurtas statistiką įtrauktas ir Ryanair skrydis į HHN. Tai LH daugiausia veža iš Talino, kur siūlo ir didžiausią capacity (nors dabar planuoja mažinti).

 53. .. - 2019 02 25, 16:07

  Labai įdomu ką skraidina iš KUN į MSQ (arba atvirkščiai)
  https://www.flightradar24.com/RSB7671/1f9d69b0
  malonus garsas kylant :-)

 54. Kardiobatonas - 2019 02 25, 16:11

  Manau, kad suremontuotus sraigtasparnius.

 55. pliumbum - 2019 02 26, 11:35

  Mažiausias reaktyvinis lėktuvas, skrendantis tiesiogiai dažnai yra geriausias variantas, bet ne visada. Kažkas jau minėjo entertainment ir legroom aspektus. O vat tarkim CRJ, nors ir mažas reaktyvinis, gali būti šiaip jau užknisantis reikalas, nes lagamino nėra kur pasidėti ir tualetų per mažai. ‘Tiesiogiai’ irgi gali būti ne prioritetas, jeigu tarkim mylių daugiau gauni. Ir pan.

 56. trolis - 2019 02 26, 12:53

  man siek tiek keistas tas WC topic’as – kiek jus ten laiko praleidziat valandos-dvieju skrydyje?

 57. Kardiobatonas - 2019 02 26, 14:07

  to trolis. Bet šiaip užknisantis reikalas, kai reikia laukti eilėje. Tuomet prasideda turbulencija ir liepia užimti vietas. Vėliau grįžti ir eilė dar išaugusi. Stovi, stovi, žmonės braunasi. Geriau, kai daugiau. Šiuo požiūriu geri prisiminimai apie Dreamlinerį.

 58. mikas - 2019 02 26, 14:11

  Eilės priklauso nuo to, kur skrenda lėktuvas. Jei emigrantinės kryptys, kur daugiau nei pusė faunos yr girti chikenfaktorei, tai ten amžinos bėdos.
  Čarteriais į Turkiją neskraidau, tai nežinau tikros padėties, bet manau kad ten dėl vaikų kekio turi būt liūdna padėtis.

 59. Kardiobatonas - 2019 02 26, 14:42

  Svarbiau ne priežastis, o tikroji situacija ir kelionės patogumas.

 60. trolis - 2019 02 26, 14:52

  suprantu, kad itakoja WC kiekis ir ju dydis kazkiek, bet as koncentruociausi i legroom’a ir kedziu ploti labiau. is esmes galetumem siusti Vytautas NT i EU parlamenta, jei pazadetu prastumti reguliavima sita

 61. Wincas - 2019 02 26, 15:00

  Niekas netrukdo rinktis, aš pirkdamas bilietą, visada renkuosi didesnį orlaivį jei tai yra įmanoma. Bet tai darau ne dėl WC ar vietos kojoms, bet dėl to kad didesniame oralaivyje mažiau jaučiasi kratymas ir purtymas. Bet taip pat atvirkčiai yra kam patinka tas visas kratymas, ir renkasi kuo mažesnį lėktuvą.

 62. mikas - 2019 02 26, 15:08

  F50 prisimenu su didele nostlgija :)

 63. Justinas - 2019 02 26, 15:22

  Pagalvojau, kad esu skridęs VNO-CPH 76 kartus, didžioji dalis su CRJ, dalis su BT fokkeriais. Nesu buvęs CRJ tūlike, net neįsivaizduoju kaip atrodo.

  O va Air Canada 787 tūlikai su langais yra patys fainiausi.

 64. Kardiobatonas - 2019 02 26, 15:24

  Saab-2000 irgi su langais, labai smagūs.

 65. Čiurlionis - 2019 02 26, 16:31

  A321 kai kurie turi langus tūlikuose.

  SK jau eilę metų traukiasi VNO, ypač ARN apsukų sulėtėjimas jaučiasi.

  Būtų labai liūdna, daugiausiai iš VNO skrendant į USA yra tekę mokėt 320 eurų, naujausias laimikis 225 eurai.

  Neįsivaizduoju patogesnio jungimo iš Vilniaus, kitas dalykas kaina: LH, SU ar TK iškart kelią kainą iki 400-500 pinigų.

 66. Kardiobatonas - 2019 02 26, 17:13

  Brangūs kolegos, ar nebūtų laikas balsuoti dėl geriausius tualetus turinčio lėktuvo? Kriterijai: tualetų skaičius, dydis, patogumas, vaizdai. Siūlykite ir mes išrinksime tualetiškiausią orlaivį!

 67. Simonas Bartkus - 2019 02 26, 17:20

  Žinoma, kodėl yra smulkmenos, kurios yra geresnės ir galėtų nulemti. Man irgi nepatinka CRJ900 boardingo siaurumas, maža privati erdvė pilnam lėktuve. Bet kiek kartų mes turim galimybę rinktis, ar geriau CRJ900 ar E190 su vienoda kaina, panašiu tvarkaraščiu ir tam pačiam maršrute? Turbūt praktiškai niekada, dėl to palyginimas iš esmės yra bevertis.

  Jeigu vienoda kaina ir tinkamas tvarkaštis, vistiek skrisčiau VNO-CDG direct su CRJ900, negu su persėdimu kažkur ir su E190.

 68. to Kardiobatonas - 2019 02 26, 17:26

  Teko neseniai skristi su nauju Lufthansa A320neo. Nuejau i lektuvo gala, bet WC negalejau rasti. Pasirodo, Airbus nueme 2 tualetus sonose ir ikiso juos i pati gala. Is pradziu as pagalvojau, kad stiuardese siunciu mane i kazkokia spinta. WC dydis neapsakomas – as lieknas zmogus, bet ir tai sunkiai tilpau. Pasirodo, salia yra antras WC, kuris dar mazesnis ir zemesnis.

  Stiuardeses sedi and kazkokiu sulankstomu kedziu, kurios nera patogios ir labai saugios, nes jos negali naudoti specialiu kedziu-atlosu del vietos stokos (t.y. keleiviai negales tokiu atvejus naudotis WC, nes sedincios stiuardeses blokuoja kelia).

  Isavada: LH ikiso daugiau kedziu, padidino pajamas keleiviu ir stiurdesiu komforto saskaita.

 69. Simonas Bartkus - 2019 02 26, 17:29

  čia vadinamasis Airbus sukurtas SpaceFlex. WIzz Air NEO lėktuvuose irgi naudos tą patį SpaceFlex. Manau kelių metų bėgyje visi išvažiuojantys iš gamyklos A320 ir A321 turės įdiegtą SpaceFlex, nes sudėjus A320 tualetus į galinę sieną, atsiranda galimybė įdėti papildomai 6 sėdynes neprarandant legroom.

  A320 dabar irgi yra galimybė dėti 186 sėdynes, panaudojus SpaceFlex.

 70. Linas - 2019 02 27, 12:28
 71. Jurgis - 2019 02 27, 13:08
 72. c2h5oh - 2019 02 28, 09:24

  Tai dar vienas pavyzdys, kaip sunku kelioms šalims bendrai valdyti oro bendrovę, ir kokie prieštaravimai kyla. Ir čia dar švelnus pavyzdys, bendrovė tai privati, valstybių nuosavybėje tik mažuma akcijų.

  Čia svajojantiems apie Lietuvos dalyvavimą airbaltic.

 73. Linas - 2019 02 28, 10:14
 74. Linas - 2019 02 28, 13:18

  Lietuvių „Skycop“ prieš ispanų „Vueling“: ištrauktas viešumo ginklas

  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logistika/2019/02/28/lietuviu-skycop-pries-ispanu-vueling-istrauktas-viesumo-ginklas#ixzz5got5mn9S

 75. Posparnis - 2019 02 28, 16:43

  Prieš „Wizzair“ irgi reikės tokios akcijos turbūt.

 76. trolis - 2019 02 28, 19:50

  747 (senuju) pabaiga sparciai arteja:
  British Airways announced on Thursday a firm order for 18 Boeing 777-9 aircraft, with an option for a further 24 variants of the aircraft in a multi-billion-dollar order.

  The new aircraft, to be delivered from 2022, will replace 14 of the airline’s existing Boeing 747 jumbo jets as well as four older Boeing 777-200s. British Airways is the world’s largest operator of Boeing 747 aircraft, with 35 currently in its fleet.

 77. Aras - 2019 02 28, 20:29

  Ryanair po truputį žiemą kelia, matosi Londonas, Berlynas… Wizzair pradėjo skelbti iš Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos, savaičių klausimas ir LT.

 78. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 00:22

  Kovo 6 dieną, Ryanair CCO bus Vilniuje, turbūt bus pranešimas apie žiemos sezono planą.

 79. Arnas - 2019 03 1, 07:01

  Nusimato pora naujienėlių (ne FR), viena ilgai laukta, kita lempinė :)

 80. Linas - 2019 03 1, 08:09

  @Arnas
  Kada bus skelbiamos naujienos, preliminariai?
  Smalsumas rauna stogą 😀

 81. Aras - 2019 03 1, 10:48

  @Arnas

  Tirkiausiai reikia visiems prisiminti, kokia buvo ilgai laukta krytpis :/ Po Simono posto vos ne išvada, kad lengvų krypčių nėra, tad..

 82. Čiurlionis - 2019 03 1, 11:28

  Nuoširdžiai, nesuprantu koks tikslas yra komentuoti, bet nieko nepasakyti? – jei neturi ko doro pasakyti, gal geriau susilaikyti?

  Aš irgi galiu konstatuoti, kad 2020 vasaros sezone, bus trys naujos kryptys.

 83. Mantas - 2019 03 1, 11:49

  Ar tos kryptys yra Nosy Be ir Tbilisis? Viena lempinė, kita ilgai laukta.

 84. Janka - 2019 03 1, 12:17

  Budapest.

 85. Linas - 2019 03 1, 13:30

  Kolegos, kas žinote, kokie reikalai su 787 varikliais? Žiūriu, jau kelios avialinijos skelbia, kad dėl problemų, turi leasinti papildomą capacity trumpam laikui…

 86. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 13:36

  Panašu, kad nesisprendžia: LOT turi vis dar tris 787-8 grounded. Atrodo su vėliau deliverintais viskas geriau, bet pirmas gal 100 deliverintų vis dar su neišspręstom problemom. Royal Brunei vakar paskelbė ultimatumą Boeing ir RollsRoyce, kad gražins lėktuvus.

 87. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 14:47

  Kalbant apie VNO-TBS – ar kas matėt kokių marketingo veiksmų prominant Georgian Airways? Kas nors agentų aptarnavimo srityje?

  liko tik mėnuo iki skrydžio pradžios ir klausimas ar nebus SCAT istorija.

 88. Little_man - 2019 03 1, 15:12

  Tai, kad panašu, kad išviso nieko nebus…
  Jei jų psl. paiešką paleidus, rašo kad nėra skrydžių.

 89. Kardiobatonas - 2019 03 1, 15:30

  to Simonas Bartkus. Gali būti dar blogiau. SCAT skraidė, o Georgian Airways turbūt net nesulauksime. Arba jie taip atsipūtę, kad visiškai nesirūpina maršrutu.

  to Čiurlionis. Kartais nevalia visko per anksti pasakyti, nes galima nesunkiai išsiaiškinti, kas tas plepys. O juk taip norisi papletkinti…

 90. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 15:32

  Panašu, kad taip ir bus. Klausimas, kaip pavyks atsiimti 200 tūkst. EUR paramą Georgian Airways suteiktą 2018 m.

 91. Wincas - 2019 03 1, 15:38

  Kas čia per durna politika su paramom, tegul atskraido kaip sutarta, o tada ir pinigai bus išmokėti.

 92. Linas - 2019 03 1, 16:14

  Tai jau tikrai – turi bent jau dalį/pusę sutarto laiko atskraidyti, kad parama būtų sumokėta…

 93. Linas - 2019 03 1, 16:29

  čia neblogas:
  Accident: SA Airlink E135 at Kasane on Feb 26th 2019, bird strike
  http://avherald.com/h?article=4c4c5396&opt=0

 94. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 16:38

  De Minimis parama finansuojama iš valstybės biudžeto, o, kaip žinia, valstybės biudžete nepersikelia pinigai į kitus metus, todėl turbūt siekė paramą suteikti dar 2018 m.

  Programoje yra numatyta, kad privaloma paramą gražinti, bet, kaip žinia, ypač iš tokių šalių kaip Gruzija turbūt nėra paprasta tai padaryti.

 95. Mindaugas - 2019 03 1, 16:58

  Ryanair Welcomes Irish Court Ruling Confirming No Eu261 Compensation Is Due For 2018 Internal Strikes

  yanair, Europe’s No. 1 airline, today (27 Feb) welcomed Swords (Dublin) District Court’s recent ruling confirming that no EU261 compensation was due to customers whose flights were delayed/cancelled because of internal strike action in Ryanair last year, as such strikes are beyond the airline’s control.

  Ryanair fully complies with all EU261 legislation and has re-accommodated or refunded all customers affected by the small number of strike delays/cancellations, and provided full assistance to customers where needed, including accommodation, meals and rerouting.

  However, as these cancellations are beyond Ryanair’s control, no EU261 compensation payments are due, as confirmed by this Swords District Court ruling.

  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-welcomes-irish-court-ruling-confirming-no-eu261-compensation-is-due-for-2018-internal-strikes/

 96. Wincas - 2019 03 1, 17:10

  Įsteigsiu avialinijas ir pasiimsiu 200 000 eu. O pasirodė mano avialinijų pranešimas spaudai.

  Šis maršrutas atsiranda po dešimtmečio pertraukos, primenama pranešime spaudai. Lietuvos oro uostų Valymo paslaugų skyriaus vadovo teigimu, naujasis maršrutas yra labai svarbus tiek verslui, tiek turizmui. WZ primena, kad iki šiol iš Lietuvos Kiniją buvo galima pasiekti su „Jade Cargo“, kurios nuo 2011 m. skraidina į Šanchajų.

  „Lietuviai jau spėjo pamėgti keliones į Kiniją, o nuo šiol šis kraštas bus dar lengviau pasiekiamas. Susisiekimas tarp dviejų sostinių bus strategiškai svarbus siekiant toliau stiprinti ir vystyti verslo ryšius bei didinti turistų srautus. Skrydžių į Kiniją paklausa sparčiai augo per pastaruosius metus, todėl tikiu, kad naujasis maršrutas greitai sulauks teigiamų mūsų keleivių atsiliepimų“, – pranešime spaudai cituojamas aviacijos ekspertas.

  Galimybę skristi maršrutu Vilnius-Pekinas tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, keleiviai turės nuo balandžio 2 dienos. Oro linijų bendrovė „Ground Air“ šiai kelionei siūlys orlaivius „L-39C“, „AN-24“ ir „ Jak-52“. Skrydis iš vienos sostinės į kitą truks apie 36 valandas.

  „Nuo Pekino centro oro uostas nutolęs apie 15 kilometrų, o susisiekimas su miestu – puikiai išvystytas. Iš Kinijos sostinės keliautojai žiemą vos per kelias valandas galės pasiekti populiariąsias Yabuli ir Nanshan slidinėjimo trasas, Sichuan regioną, garsėjantį savo vynuogynais, ar Chengdu kurortą, mėgstamą vasaros metu“, – rašoma pranešime.

  Per metus aptarnaujanti 000.000 keleivių ir šiuo metu tiesiogiai skraidinanti aukštyn ir žemyn, „Ground Air“ nebuvo įkurta 1993 m. Anot pranešimo, Kinijoje, kurią Lietuva nuo pernai metų gegužės nutarė vadinti 中國, – tai pagrindinė oro linijų bendrovė.

  „Ground Air“ pradėdama naują maršrutą Vilnius-Pekinas pasinaudojo viena iš Lietuvos oro uostų taikomų maršrutų plėtros skatinimo priemonių – finansine de minimis pagalba.

 97. Arnas - 2019 03 1, 17:45

  Tuo tarpu Wizz paleido žiemos pardavimus iš VNO. Didesnių pokyčių neradau, panašu, kad tvarkaraštis dar koreguosis, kaip jau yra įprasta.

 98. Simonas Bartkus - 2019 03 1, 17:51

  Greitai užmečiau akį, tai nėra paleistas Agadiras ir yra 3 skrydžiai į Kijevą suplanuoti, kai šią žiemą buvo 2.

  O šiaip Wizz Air žymūs, kad paleidžia to paties tvarkaraščio kopiją iš anksto, o po to daug kaitalioja.

 99. Kardiobatonas - 2019 03 1, 18:14

  Wincas jau turi nepriekaištingą pranešimą spaudai, beliko smulkmena – įsteigti oro bendrovę ir gauti paramą. P.S. Gal reikia direktoriaus pavaduotojo?

 100. Wincas - 2019 03 1, 18:49

  Atsiprašau bet tai bus internetinės avialinijos su dviem darbuotojais. Direktorius: Jevgenij, prieš tai vadovavęs Kariotiškių rūšiavimo barui. Trūksta tik blondinės sekretorės, kuri neskiria kairės rankos nuo stalinės lempos, reikės išsiuntinėti darbo pasiūlymus merginų pop grupėms.

 101. mikas - 2019 03 1, 22:11

  Pop grupių merginos jau užimtos. Bet va, sekmadienį savivaldybių rinkimai. Ten kandidačių yra nemažai ir jos netgi altruistės.

 102. Kardiobatonas - 2019 03 2, 08:55

  Apgailestauju, esu visiškai nepanašus į žavią blondinę.

 103. janka - 2019 03 2, 16:53

  Simonai, o ka reiskia is tokiu saliu kaip Gruzija? Ne Zimbabve juk kokia.

 104. RS - 2019 03 2, 18:11

  Manau reiškia „atsilupę, nesuprantamu būdu bando įsukti naują maršrutą“ :)

 105. Čiurlionis - 2019 03 2, 20:57

  Kokiu būdu atsiimti € iš ne EU šalies? Užsukti tarptautinį teisminį procesą dėl 200k €?

 106. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 11:30

  janka: manau, Georgian Airways nenorint, tai ypatingai sunku teisinėmis priemonėmis tai padaryti, juolab Georgian Airways lėktuvai į Lietuvą neužsuka. Jeigu neklystu, pagal info spaudoje, lyg ir iš Vueling nepavyko atsiimti paramos. Pradėti tarptautinius arbitražus dėl tokios sumos gali nebūti protingas variantas irgi.

 107. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 11:58

  Trečiadienį Vilniuje numatyta, kad vyks Ryanair CCO spaudos konfernecija, kaip įprasta, šituo round’u, Ryanair turėtų žiemos sezono planus pristatyti. Kokios būtų prognozės ar spėjimai FR W18/19?

 108. Pranas - 2019 03 4, 12:23

  Mano prognozės, kad nieko nebus. Kol kas Ryanair plečias Prancūzijos pietuose ir kitur toli nuo Lietuvos – šitoj pusėj nieko, kaip tik Modline mažina (ten gal kiti motyvai, bet vis tiek). Galima bus pasidžiaugt, jei nieko nesumažins. Vienintelis gal kiek realus naujas maršrutas būtų Praha, nes pagal išankstines kainas atrodo jų naujas reisas Praha-Ryga parsiduoda visai neblogai. Bet jie ten dar skraidyt nepradėję, tai gali čia tik taip atrodyt.

 109. Kardiobatonas - 2019 03 4, 12:48

  Jeigu būtų tik mažinama krypčių, spaudos konferencijos tikrai nerengtų. Tai turėtų vis tik paskelbti bent jau kažkokią pseudo naujieną.

 110. Simonas Bartkus - 2019 03 4, 13:02

  dėl spaudos konferencijos, tai FR propaganda, moka daug kampų pasukti:
  – 1 naujas maršrutas ir 6 uždaryti yra big news apie naują maršrutą;
  – 1 perkeltas maršrutas iš VNO į KUN (arba atvirkščiai) yra big news apie naują maršrutą;
  – gali panaudoti kaip spaudimą mažinti kainas oro uostams;
  – gali pvz padidinti bazę VNO iki 3 lėktuvų, net sumažindami capacity ir maršrutų skaičių.

  Bet kokiu atveju, mano prognozė, jog FR kitą žiemą Rytų Europoje karpysis žemyn, po šios žiemos rezultatų, kurie parodė dar labiau nukritusius yield’us žiemą. Jau paskelbė, jog Modline nuima 2 lėktuvus iš bazės.

  Kas gali būti paskelbta, tai gal pagrynins VNO-KUN strategiją ir gali maršrutų būti perstumdyta tarp oro uostų.

  gal būt, įdės kokį netikėtą „lempinį“ maršrutą, bet ant ribos balansuoja tokiu gan svarbių atvykstanamajam turizmui maršrutų kaip Roma, Paryžius, Frankfurtas, Kelnas, Niurnbergas ir pan. likimas.

  Pažymėtina, jog FR Lietuvos rinkoje neturi nė vieno naujo maršruto Summer2019: naujais galima laikyti maršrutus, tik kurie realiai prasidėjo Winter2018: VNO-AMM, VNO-KBP, VNO-TSF, KUN-TLV, KUN-MXP, KUN-BLQ. Tuo tarpu kelis uždarė: KUN-BOJ, PLQ-GLA, VNO-BHX. Bendras capacity auga tik dėl W18 atidarytų maršrutų.

 111. Wincas - 2019 03 4, 13:15

  @Kardiobatonas, dar galvoji apie nauja darbo vieta ? Siandien traukinys prie Kariotiskiu Nutrenke Ground Air Direktoriu Jevgenij ir jis pabego is ivykio vietos ir slapstosi, nebera kas pasirasys uz paimtus 200 000 eu.

 112. Kardiobatonas - 2019 03 4, 13:21

  @Simonas Bartkus. Tai ir sakau – pseudo naujiena. Perkels vieną maršrutą iš VNO į KUN ir džiūgaus apie naują kryptį.

 113. oleg - 2019 03 4, 16:27
 114. Wincas - 2019 03 4, 17:08

  @oleg nebučiau tikras, nes esu turėjęs reikalų su šito projekto atstovu Padaiga, tai jis man primena mano įmonės vadova Jevgenij, kuris mažai klausinėja, bet gerai nuotraukose atrodo ir visas įmonės veiklos modelis labai primena mano nesenai įkurtą „Ground Air“, Pinigai ryte – kėdės… Kokios Kėdės ??? Šiauliai jau ne pirmą tokią įmonę pritraukia, dar nesenai rusai norėjo traukinius gaminti.

  https://www.delfi.lt/verslas/transportas/siaulius-ant-ausu-pastates-rusu-inzinierius-multimilijardierius.d?id=65869242

 115. Linas - 2019 03 4, 18:12

  @Wincas
  Šioje vietoje – pritariu Jums, kolega! Šiauliai kažkokiu mistiniu būdu, tarsi magnetas, traukia įvairaus plauko investuotojus, kurie kosminių laivų starto aikšteles planuoja statyti :D

 116. zuikis - 2019 03 4, 19:00

  Siandien startuoja Norwegian boarding staff skatinimo programa, kurios tikslas maksimaliai padidinti pajamas uz per dideli rankini bagaza, ji matuojant prie vartu. Taip kad, ruoskites :)

 117. mėgėjas - 2019 03 5, 00:43

  Iš Vytauto Kaikario Facebook:

  Praėjo keturi mėnesiai, kaip Small Planet nebeskraido. Laikas pasipasakoti.
  Small Planet skraidė beveik 10 metų, augo augo iki 0,4 unikorno, ir staiga kompanijos nebėra. Kodėl taip nutiko ir ką iš to galima pasimokyti?
  Small Planet likimas buvo nukaltas 2017 metais rugpjūčio 28 dieną. Tą dieną 8nių narių valdyba ir 6 svečiai – departamentų vadovai – rinkosi dviejų dienų susitikimui Vilniuje. Agendoje 3 klausimai, vienas jų – kiek ir kur augam 2018 metais.
  Galimybės augti didelės, nes Vokietijoje bankrutavo airBerlin ir tour operatoriai beldžiasi pas mus, prašo lėktuvų. Mūsų partneriai ir vadovai Vokietijoje spirga augti maksimaliai, tačiau reikia atsižvelgti į tris dalykus: i) kiek turim pinigų – augimas kainuoja ii) ar rinkoje galima išsinuomoti mums reikiamų lėktuvų iii) ar pajėgsime rasti daug naujų pilotų, kurių rinkoje vis labiau trūksta. Visais klausimais padaryti namų darbai ir konstatuojame, kad daugiausia ką galime pavežti yra 4 papildomi lėktuvai. Sprendimas ne visiems komfortiškas: kai kas norėtų daugiau, o kai kas baiminasi, kad ir tiek jau per daug. Bet visi vienbalsiai įvardijame pačią didžiausią riziką: pilotų samdymas. Ok, nuspręsta, einam dirbti.
  „Einam dirbti“ pirmiausia reiškia tris dalykus: pasirašom kontraktus su tour operatoriais, o tai reiškia įsipareigojimas duotas ir kelio atgal nebėra – tam tikrą datą oro uostuose pasirodys tūkstančiai keleivių ir mes privalėsime juos nuskraidinti; pasirašyti lėktuvų nuomos sutartis ir visu pajėgumų įjungti pilotų samdos mašiną.
  Aš paslapčia džiūgauju, kad sprendimą priėmėm taip anksti. Laiko iki sezono starto – 2018 metų gegužės – liko dar daug. Ankstesniais metais taip anksti nenuspręsdavome. Taip pat džiaugiuosi, kad sprendimo priėmimo kokybė yra visiškai kita, palyginti su 2016ais. Tada taip pat priėmėm sprendimą augti, bet taip “na ura”. Pasekmės buvo žiaurios, 2016ieji vos nenužudė. Po to atsirado valdyba, supervisory taryba, verslo ritmo kalendorius, važiavau į IMD ir skaičiau apie cognitive biases ir sprendimų priėmimą. Rezultate – sprendimų priėmime daugiau disciplinos, pasiruošimo, diskusijos ir įsitraukimo. Neblogai, bet to neužtenka (apie tai ko trūko ir ką buvo galima padaryti geriau – žemiau).
  Per sekantį valdybos susirinkimą Berlyne gruodžio pradžioje nerimas po truputį auga. Jau daugiau mažiau turime matymą, kaip baigsime 2017us – pelno turėsime 4.5m EUR. Tai siaubingai mažai, viso labo šiek tiek daugiau nei 1% marža. O juk metai buvo geri – utilizacija toliau didėja, ilgų vėlavimų palyginti ne daug. Prastą 2017ų maržą naudojame kaip argumentą, kad 2018ais būtinai reikia augti, nes ant padidėjusių fiksuotų kaštų reikia “vežti” didesnį priskraidymą. Per rizikų pratimą subrainstorminam 23 rizikas 2018iems. Kiekviena jų tą 1% nupučia kaip pūką, o kelios rizikos kartu – atia. Diskutuojame, kas negerai su mūsų verslo modeliu ir ką reikia keisti. Ant lentos atsiduria 8 iniciatyvos, viena jų – nauji lėktuvai.
  Per 2018us pravedame derybas su Airbus ir Boeing, pasirašome nuomos sutartį dėl 8 naujų Airbus NEO lėktuvų. Paraleliai ieškom pinigų, tačiau nuo pavasario dėl pilotų trūkumo ir labai sudėtingo skrydžių tvarkaraščio pradeda strigti operacijos Vokietijoje. Pakoreguojame finansines prognozes, normalūs investuotojai atšąla.
  Visai nelauktai krizė įsižiebia ir Lenkijoje. Čia pagrindinė problema yra lėktuvų trūkumas, nes kaip ir 2016ais, nors lėktuvų nuomos sutartys senai pasirašytos, vėluoja jų pristatymas, tad keleivius tenka pervežinėti brangiai samdant kitas aviakompanijas. Po 8 metų bendro darbo staiga atsistatydina Lenkijos partneris ir CEO (dėl prastos sveikatos).
  Vidurvasaris, džiaugsmo mažai. Skrydžiai vargais negalais vyksta ir tai yra stebuklas, nes grėsmė sustoti vidurvasarį ir sugadinti dešimtims tūkstančių žmonių atostogas atrodė labai reali. Įsipareigojimus klientams vykdome, bet mums tai žvėriškai kainuoja: mokėjimai kitoms aviakompanijoms ir keleivių kompensacijos suvalgo visą pelną ir dar daugiau.
  Vasaros pabaigoje Vokietijoje didelė skylė; Lenkijoje irgi blogai, bet dar galvojame kažkaip išsivartyti; Kambodžoje ne taip skauda – ten pardavėme kiniečiams majority; Lietuvos operacijos laikosi geriausiai, čia mūsų tvirtovė. Planas A yra išsaugoti viską. Turime investuotoją, bet nelabai rimtą, tai daug vilčių nedadame. Planas B išsaugoti Lenkiją ir Lietuvą. Tam turime rimtą pirkėją, deramės. Planas C išsaugoti bent Lietuvą.
  Kai nerimtas investuotojas dešimtą kartą neįgyvendina savo pažadų, Vokietijai reikia spausti raudoną mygtuką. Darom tai švelniai, restruktūrizacijos būdu, nes taip dar galima baigti vasaros sezoną ir nepavesti turo operatorių ir keleivių. Vokietijoje puikus restruktūrizacijos įstatymas, teismas priima teigiamą sprendimą per vieną dieną. Nė vienas skrydis net nepavėluoja, puikiai susitvarkome su išsigandusiais klientais ir tiekėjais.
  Lenkijoje rimtas pirkėjas sako ačiū, dabar per daug rizikų, gal po restruktūrizacijos. Lenkijoje irgi keliama restruktūrizacijos byla, sprendimas priimamas per savaitę, skrydžiai tęsiasi toliau.
  Lietuvoje kurį laiką atrodo restruktūrizacijos išvis nereikės, bet situacija pasikeičia, nusprendžiame kreiptis. Deja, kilpa veržiasi ir ant lietuviškos įmonės: klientas Vietname delsia su mokėjimais, Vokietijos ir Lenkijos kreditoriai atsigręžia į Lietuvą, o su lėktuvų savininkais nepavyksta persiderėti brangių variklių remonto darbų, kurie laukia ateityje. Galiausiai lietuviški turo operatoriai praranda pasitikėjimą, aš taip pat konstatuoju, kad į Lietuvą investuoti nebeapsimoka, game over. Dar pabandom parduoti dalį lietuviško verslo, kad daugiau atitektų kreditoriams, tačiau teisiškai toks sandoris neįmanomas.
  Atsiduriame keistoje situacijoje: lyg ir reikėtų stabdyti skrydžius, nes kompanijai anksčiau ar vėliau galas, tačiau negalime, nes tai pažeistų kreditorių interesus. Vadinasi reikia varyti tol, kol kažkas mus sustabdys. Šitoj vietoj padarau sprendimą atsitraukti, nes nieko gero nebegaliu padaryti, nebent kokią kvailystę. Kol aš išvažiavęs, Lietuvos teismas pagaliau priimą sprendimą dėl restruktūrizacijos – neigiamą, o sekančią dieną tuo remiantis Civilinės Aviacijos Administracija sustabdo licenciją.
  Na va, štai tokia labai trumpa istorija, kuri žinoma realybėje buvo kur kas emocianalesnė, painesnė ir platesnė. Tai ką galima iš to pasimokyti?
  1. SPA nužudė nepavykęs augimas. Kaip žinoti, kiek augti yra optimalu? Na, žinoti tai niekada nežinosi – visada teks spėti, tačiau šalia akivaizdžių kriterijų (pinigai, lėktuvai, pilotai) reikia įsivertinti ar organizacija pasiruošusi pavežti augimą ir mažinti apetitą jeigu dega tokios raudonos lemputės: i) key žmonės top management’e nebedega meile nei darbui, nei vieni kitiems; ii) pagrindinių rizikų owner’iai yra nepatyrę, užgesę ar praradę (o gal dar neįgavę) pasitikėjimą; iii) girgžda organizacinė struktūra.
  2. Pauzė po didelio sprendimo. Priėmus didelį sprendimą ir prieš paleidžiant „stakles“ sveika būtų padaryti pauzę. Grįžti po savaitės ir dar kartą pasižiūrėti į tą sprendimą, prisiversti sugeneruoti porą kuo priešingesnių alternatyvų. Surasti įžvalgą; jeigu yra daug patirties, įsiklausyti į intuiciją. SPA atveju buvo galima augti Vokietijoje imant ne papildomus lėktuvus, o perkeliant juos iš Lenkijos; dalį lėktuvų apskritai būtų buvę įžvalgu atlaisvinti į ACMI rinką. Bet mes skubėjom ir tokioms idėjoms nuskambėti nebuvo erdvės.
  3. Nesubalansuota matricinė struktūra nužudo žmonės. Kai įmonė plečiasi ir atsiranda padaliniai kitose šalyse, kai iš “centro” paslaugos teikiamos į periferiją, welcome to the matrix. Dvigubi reporting lines, autonominės respublikos padaliniuose, priešprieša su “centru” ir daug kitų niuansų. Keli top management’o žmonės yra sakę: matricinė struktūra turbūt ne man. Matricinėje struktūroje turbūt niekada nebus iki galo gerai, bet kad gaisrai labai neįsiautėtų, reikia i) kuo stipresnių žmonių centre ir ii) kuo mažiau autonomijos padaliniuose.
  4. Paleisti pavargusius žmonės, net jei jie labai svarbūs. Natūralu, kad per tiek metų kai kurie žmonės iš core team’o nori pasitraukti. Pavargo, nebenori, nesijaučia savo rogėse. Bet aš užsispyrusiai nenorėjau jų paleisti, nes matyt baisu buvo. Kitą kartą paleisiu.
  5. Dideli tikslai – gerai, bet neįsispraudžiant į kampą. SPA turėjo tikslą pasiekti 1 milijardą pajamų iki 2025 ir taip susiprogamavome nuolatiniam augimui, nors paskutiniais metais augti intuityviai net nenorėjome, bet įtikinome save, kad reikia.
  6. Kompleksiškumas scale’as = monstras. SPA verslo modelis buvo gan sudėtingas ir nepaisant to mes jį nuolat auginom. Kažkuriuo momentu pasidarė taip, kad nebe tu valdai verslą, o jis tave. Išvada? Bandyti kitą variantą – verslo modelis first, tada scale.
  7. Restruktūrizacijos teisininkai už tave nepadarys. Parašėm metmenis ir pridavėm teismui, tačiau lobizmo nedarėm. O prieš mus lobiavo. Galiausiai Lietuvoje, kur nors ir turėjome pastoviai pelningą verslą, restruktūrizacijos teismas mums daryti neleido (neigiamo sprendimo teko laukti daugiau nei mėnesį), o Vokietijoje, kur situacija buvo nepalyginimai prastesnė, teismas priėmė teigiamą sprendimą per… vieną dieną.
  8. Įmonių struktūra grupėje turi atlaikyti ne tik augimą, bet ir vienos įmonės mirtį. Jei nebūtume davę grupės garantijų Vokietijai, būtume augę lėčiau, bet tvariau. Kadangi Lenkija augo su grupės garantijom (o ten paėjo), daug nekvestionuodami taip pat padarėm ir su Vokietija (nepaėjo).
  9. Ko iš tikrųjų nori? Apgaulingai paprastas klausimas, bet jeigu nėra aiškumo, tai prie gero neveda. Aš nuo 2015 vis mažiau džiaugiausi darbu, užgriuvo krizė namie, tada krizė darbe, ir to pasekoje vis sunkiau buvo suprasti, ar aš noriu parduoti verslą, ar pasitraukti, o gal vis tik tuoj užsinorėsiu toliau varyt. Per ilgai tai užtruko – su rūku galvoje reikia kovoti greitai ir ryžtingai.
  Nesigailiu dėl nė vieno dalyko ir galvoju, kad viskas buvo lygiai taip kaip turėjo būti. Kaip sako Nyčė, amor fati – myliu savo likimą ir visi dalykai, net ir nemalonūs, buvo reikalingi. Dabar jaučiuosi taip, lyg mane atlaisvino kažkam naujam. Laukia įdomūs dalykai, let‘s see.
  Esu amžinai dėkingas visiems žmonėms, kurie kartu skrido per visą šitą turbulentišką, bet tuo ir nuostabią, kelionę.

 118. Linas - 2019 03 5, 07:05

  V.Kaikaris prabilo apie „Small Planet“ žlugimą: atskleidė, kas nutiko, ir įvardijo išmoktas pamokas
  https://www.15min.lt/m/id/verslas/bendroves/v-kaikaris-prabilo-apie-small-planet-zlugima-atskleide-kas-nutiko-ir-ivardijo-ismoktas-pamokas-663-1111430

 119. oleg - 2019 03 5, 12:16

  btw, o SPA gi LT daug sauniu talentu turejo. Kur tie zmones nusileido dabar? Avion? GetJet? Wizz? Ar paliko industrija? =\

 120. Vytautas-NT - 2019 03 5, 13:58

  Iš to teksto nesupratau SPA Dalys Vokietijoj ir Lenkijoj irgi bankrutavo? Ar išsisuko?

 121. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 14:20

  Vytautas-NT: formaliai dar nebankratavo, bet iš principo eina likvidavimo keliu. Turi dar galiojančias skrydžių licenzijas, kiek žinau, bet nevykdo skrydžių nuo maždaug lapkričio mėnesio abi.

 122. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 14:24

  oleg: maintenance, flying personnel, CAMO, OCC – kiek matau, daugelis pasiskirstė po GetJet, Avion, Klasjet, Cityjet ir pan. Kas non-aviation directly related, žinoma, paskirstė daugiausia po kitas industrijas.

 123. oleg - 2019 03 5, 15:00

  nu saunu kad salyje be avialiniju galima susirasti darbo aviacijoje. IMO tai yra lb svarbu pritraukiant naujas avialinijas ir aviacijos versla is uzsienio.

  nu ir reikia patikrinti, gal kas is LT milijarderiu nores tapti milioneriumi ;-) Kada nors…

 124. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 16:51

  Na, GetJet fleet’e jau 17 lėktuvų, Avion Express fleete 13 lėktuvų, DOT LT (lietuviškoje įmonėje) 10 lėktuvų – tai negali sakyt, jog čia tuščia vieta.

 125. mantas_muc - 2019 03 5, 17:39

  Skrydžiai į Tbilisį iš Vilniaus pakibo ant plauko: patyliukais nutraukta prekyba bilietais

  https://www.delfi.lt/a/80528337

 126. Pranas - 2019 03 5, 17:56

  O kuo GetJet plėtra iš esmės skirias nuo SmallPlanet plėtros – atrodo lyg net spartesnė?

 127. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 18:01

  Na, gal pamatinis didesnis skirtumas, kad GetJet yra daugiausia vis dar ACMI versle, tik iš Lietuvos vykdo charter: Small Planet tai core veikla buvo charter vykdomi skrydžiai.

  O plėtros tempas, ypač šiemet, tai labai didelis.

 128. Juozas - 2019 03 5, 19:03

  @Simonas, kaip vertini tokia greita pletra?

 129. Simonas Bartkus - 2019 03 5, 19:09

  ACMI biznis turi mažiau pavojų, kurie tiesiogiai yra kontroliuojami: pvz. nėra rizikos EU261 kompensacijoms, baudų už slotų mis-use’inimą ir t.t. Net AOG rizika apsiriboja tik negautomis pajamomis dažniausiai.

  Kitą vertus, greitai plečiantis ACMI biznyje esminis dalykas yra, jeigu ateitų krizė, kokius turėtum gebėjimus greitai atsisakyti įsipareigojimų, t.y. atsisakyti lėktuvų ir darbuotojų. ACMI provider’iai daugiausia skraido dideliems vežėjams, tokiems kaip Thomas Cook, TUI, easyJet, Vueling, Norwegian ir panašiems, kuriems sprendžia sezoniškumo ir plėtros tempo problemas; todėl, kuomet ateina krizė ir bendrovės nori sumažinti capacity (arba lėtinti augimą, kai yra įsipareigojimai pirkti naujus lėktuvus), tai pirmiausia atsisako viso trečių šalių ACMI skraidymo. Dėl to labai svarbu valdyti šią riziką (tai priežastis, kodėl ACMi kompanijos dažniausiai naudoja labai labai senus lėktuvus).

 130. Vytautas-NT - 2019 03 6, 00:53

  Simonai, kiek supratau SPA atveju yra paprasčiau sukurt bendrovę nuo nulio, nei rast investuotoja padengt skolas?

 131. Skytomas - 2019 03 6, 09:14
 132. Pranas - 2019 03 6, 10:31

  Viena amžiaus statyba panašu baigėsi – naujas Eilato Ramon oro uostas jau normaliai veikia, atidarymas vėlavo kelis metus. Šiandien Ryanair pirmas skrydis į ten, jie perkėlė kelis reisus iš Ovda pabandymui. Iš Kauno panašu šį mėnesį pabaigs sezoną dar į Ovdą, bet rudenį bilietų prekyba greičiausiai jau bus į naują.

 133. trolis - 2019 03 6, 11:10

  Idomu, kas geriau naujam – padare, kad valandines security eiles butu patogiau rikiuoti?

 134. Linas - 2019 03 6, 11:30

  Čia beveik 2 mėn senumo, bet vis tiek įdomiai keista katastrofa
  Crash: Saha B703 at Fath on Jan 14th 2019, landed at wrong airport
  http://avherald.com/h?article=4c2d9613&opt=0

 135. Čiurlionis - 2019 03 6, 14:04

  Dar neteko matyt Iran Air lėktuvų Europos oro uostuose. Tad šiandien truputį nustebau pamatęs Stockholme. Pasirodo schedule flight į Teheraną.

 136. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 15:37

  Ryanair perkelia skrydžius į Tel Avivą iš KUN į VNO nuo spalio mėnesio.

 137. Salininkų kaimas - 2019 03 6, 16:02

  Na va, neilgai pasidžiaugė Kaunas TLV, kitąvertus gal pristabdys Wizz monopolį, kur būna bilietai po 400Eur

 138. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 16:02

  Kad maža nepasirodytų, Ryanair skraidys VNO-TLV tom pačiom dienom kaip ir Wizz Air ir valandos skirtumu į abi puses.

 139. Linas - 2019 03 6, 16:06

  @Simonas
  tai tik dėl šios naujienos buvo spaudos konferencija?

 140. Simonas Bartkus - 2019 03 6, 16:07

  Nežinau, nebuvau :)

 141. Čiurlionis - 2019 03 6, 17:47

  Ar ne Skvernelio kalbėjo apie daily į Izraelį?

 142. Senis - 2019 03 6, 18:12

  Tai va pramušė skrydį, dabar į prezidentus :)

 143. Wincas - 2019 03 6, 18:46

  Tas skrydis i Telaviva skirtas zydams vezti sveikatintis i Druskinunkus, taigi didelio skirtumo nera ar jis bus VNO ar KUN, bet uztat galima tiketis kad kaip visada po arsios konkurencijos neliks nei vieno skrydzio.

 144. P - 2019 03 6, 19:04

  VNO paskelbė vasario statistiką:
  313676 PAX, 5.02% augimas
  3190 skrydžių 1.30% augimas

 145. Linas - 2019 03 6, 21:42

  PLQ statistika FEB2019
  21154 pax
  Plius 33,95%
  https://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika

  KUN statistika FEB2019
  76927 pax
  plius 22,71%
  https://kaunas-airport.lt/images/apiemus/statistics_2019_LT.pdf

 146. Linas - 2019 03 6, 21:47

  RIX statistika FEB2019
  432248 pax
  plius 6,86%

 147. trolis - 2019 03 6, 23:17

  Kaip ir kiekvienais metais Qatar grasina per du menesius nuspresti, ar paliks Oneworld

 148. mėgėjas - 2019 03 7, 02:21

  @Wincas. Vasarą galbūt, bet šaltuoju metu į Telavivą 95% keleivių lietuviai. Paskutinį kart skridau 2019 vasario mėn, užpildymas 95-100% ir beveik vien lietuviai….

 149. oleg - 2019 03 7, 12:35

  sekancia savaite lyg ir turi prasideti bandinamieji skrydziai 777-8 ir 777-9. Pastarasis beje turi 400-425 kedziu. Idomu kiek greitai vyks programa. Kaip suprantu visai naujus variklius naudos.

  dar idomu, kad naujausiame The Economist rase kad aviakompanijos keicia first class savo lektuvose i business, nes niekas neskrenda. O niekas neskrenda nes yra daug business jet startupu. O yra daug business jet startupu nes Trumpas leido business jetus naudoti keip leidziamus mokesciu atskaitymus.

 150. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:23

  Arba vakar spaudos konferencijos nebuvo, arba Lietuvos žiniasklaida visiškai ją užignoravo. Bet kokiu atveju būtų keista kad Ryanair CCO būtų private jet’u kelioms valandoms atskridęs į Vilnių tik dėl paskaitos Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentams.

  Tačiau Ryanair išplatino pranešimą, patvirtindami, kad naujienos yra tokios: Edinburgas bus iš Kauno ir žiemą; ir Tel Avivas perkeliamas iš Kauno į Vilnių:

  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-launches-lithuania-winter-19-schedule-34-routes-2-million-customers/?market=lt

  Šiaip tai skelbiama, jog iš Kauno bus: 12 routes in total (aš suskaičiuoju, kad turėtų būti 13, reiškia kažką uždarytų). Iš Vilniaus skelbia, kad bus: 21 routes in total (aš suskaičiuoju 22, reiškia kažką irgi galimai uždarys).

 151. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:36

  ch-aviation duomenys rodo, kad šią savaitę (vis dar W1819) sezonas ir Ryanair vykdo iš Kauno 13 maršrutų ir 39 savaitinius skrydžius. Iš Vilniaus vykdo 22 maršrutus ir 68 savaitinius skrydžius.

  Dabar skelbia, kad W1920 iš Kauno bus 12 ir 36. Dabar yra 13: TLV išeina, ateina EDI, reiškias dar kažkas vienas turi išnykti. Pardavimuose nėra atidarytas Neapolis.

  Iš Vilniaus skelbia, kad W1920 bus 21 ir 65. Dabar yra 22, užsidaro Birmingemas nuo šio mėnesio pabaigos, bet atsiranda Tel Avivas. Reiškia dar kažkuris vienas maršrutas turėtų išnykti. Šiuo metu nėra dar atidaryti pardavimuose skrydžiai į Charleroi ir Madridą. Labai gaila, jeigu MAD išnyktų, nes alternatyvų pakeitimui nėra.

 152. Pranas - 2019 03 7, 13:44

  Iš uždarytų iš Vilniaus turbūt bus Paryžius, nes iš kelių krypčių kur dar nėra prekyboje bilietų iš Vilniaus tai atrodo vienintelė ne bazė (kur bazės dar galima laukt tvarkaraščio kitam gale).

 153. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 13:46

  Vakar nebuvo Paryžiaus bet šiandien atsirado lapkričiui ir gruodžiui, tai panašu, kad deda.

 154. Pranas - 2019 03 7, 13:47

  Ai ne, visgi BVA pardavime, tik Ryanair puslapis biški man negerai veikia.

 155. Simonas Bartkus - 2019 03 7, 14:28

  Qatar Airways atidarė bilietų prekybą į 7 naujas kryptis 2019 metų antrai pusei, bet tarp jų vis dar nėra TLL, kuris paskelbtas jau daugiau nei prieš metus. Nėra unikalus, Qatar daugybę krypčių yra paskelbę, bet taip ir neatidarę.

 156. Anonimas - 2019 03 7, 21:31

  Wizz ne šiaip sau leidžia stumdyti bilietus į TLV po €400, iš tiesų vasarą srautas yra iš TLV. Kiek teko domėtis, atvykstama grupėmis, iš anksto daroma daug rezervacijų, žodžiu, LT rinkos mastais TLV yra aukso kasyklos, nejuokauju.

 157. Kardiobatonas - 2019 03 7, 22:10

  Noriu priminti, kad dar visai neseniai iš TLV į VNO kiekvieną savaitę (vasaromis) kildavo sausakimšas EL Al B-767. Aišku tuomet, nebuvo kitų tiesioginių reisų.

 158. Donelaitis - 2019 03 7, 22:29

  Kardiobatone, Į Telavivą kildavo ne B767, o B757-200. Tiesa, porą kartų yra buvę ir El al 747-200 charteriai. Bet čia dar seniau:)

 159. Vytautas-NT - 2019 03 8, 10:13

  Buvau aš toj paskaitoj. Keisčiausias faktas, kad Ryanair lėktuvų ir priežiūros kaštai yra du kart mažesni, nei Wizz.

  Ir dar teiginys dėl transatlantikos- sakė, kad LLC modelis įmanomas su B737MAX iš Europos vakarų pakrantės…

 160. Simonas Bartkus - 2019 03 8, 10:58

  Vytautas-NT: čia garsioji FR lentelė, kur jie lygina kaštus eilutėje „Ownership and Maintanence“. Nė lėktuvų priežiūros kaštuose skirtumas, o lėktuvų nuosavybėje. Kadangi Ryanair ilgai yra cash rich organizacija, tai jie didžiąją dalį savo lėktuvų perka už cash, o vėliau naudotus parduoda, todėl jų ownership kaštai skaičiuojant balanse yra mažesni negu WIzz Air, kurie vis dar už cash lėktuvų neperka, o jų visas lėktuvų parkas yra lizinguotas.

 161. Simonas Bartkus - 2019 03 8, 11:58

  El Al / Sun D’or tai čarterius, tai reguliarius pagrinde vykdė su B757, bet sezono gale, rugsėjo mėnesį būdavo gan dažnai ir B767 naudoami išvežti visiems turistams iš Lietuvos.

 162. Skytomas - 2019 03 10, 12:44

  Dar viena katastrofa su nauju B737 Max oralaiviu. Šį kartą Etiopijoje. Sutapimas ar vis tik kažkoks defektas gali būti šio lėktuvo konstrukcijoje? Ar gali būti, kad bus tupdomi visi šio modelio lėktuvai?

 163. Rokas - 2019 03 10, 14:38

  Gal žinot kas skraido už Teztourą į Kaljarį? (Be Getjet dar yra kažkokie reg. reisai)

 164. Linas - 2019 03 10, 15:09

  @Skytomas
  Nuojauta sako, kad čia greičiausiai ta pati problema. Tik kodėl pilotai nesugebėjo išvengti katastrofos? Juk turėjo žinoti, procedūras…

 165. Linas - 2019 03 10, 15:36
 166. Skytomas - 2019 03 10, 18:40
 167. Kristijonas - 2019 03 10, 23:27

  Klausimas (truputį užbėgant už akių): jei reikės ground’int visus B737MAX8 ar Norwegian išgyvens? Jie lygtais turi 19 jų.

 168. Mindaugas - 2019 03 11, 07:45

  China grounds Boeing 737 MAX planes after Ethiopian air crash

  China has one of the world largest fleets of Boeing 737 MAX 8, operating 97 of the planes, according to Chinese state-run media.
  https://edition-m.cnn.com/2019/03/10/africa/china-boeing-ethiopian-air-crash-intl/index.html

 169. oleg - 2019 03 11, 14:02

  https://www.statista.com/chart/17312/number-of-737-max-jets-grounded/

  cia su infografika, kas ir kur 38M nebeskrenda

 170. Čiurlionis - 2019 03 11, 16:18

  Iš 7 šiuo metu aktyvių BT turimų 737:

  2 nakvoja Vilniuje
  2 nakvoja Taline
  3 nakvoje Rygoje

  Įdomu, kad Palangoje jau kuris laikas nakvoja A220:

  1 Palangoje
  1 Peterburge
  1 Maskvoje
  1 Helsinkyje

  DH4 miega Tampere ir Turku.

  Panašu, kad visai netrukus BT gaus dar 6 A220, tad turbūt nuo rudens VNO bus A220 bazė.

  Beja kažkas iš UIA isigyjo 737 ir registravo, kaip LY-ELF.

 171. Besidomintis - 2019 03 12, 11:07

  Rygoje atsiranda jau ketvirtas vežėjas skraidinantis į Maskvą. Nuo balandžio pabaigos skraidys Pobeda Airlines:

  Moscow Vnukovo – Riga eff 30APR19 2-3 weekly, 1 daily from 16SEP19

 172. jpou - 2019 03 12, 11:37

  Singapore Airlines SilkAir is temporarily withdrawing its Boeing 737 MAX 8 fleet from service.

  Pirmos dideles oro linijos neskaitant kinu withdrawina?

 173. Linas - 2019 03 12, 11:57

  Kolegos, priminkite, kokia bus situacija su ARN vasarą? Tik DY lieka maršrute? Koks frequency numatytas?

 174. Pranas - 2019 03 12, 13:16

  @Linas – jei groundins max, tai nebus jokio freequency.

 175. Mindaugas - 2019 03 12, 14:11

  Airlines that have grounded the 737 Max 8
  Shenzhen Airlines

  China Eastern Airlines

  Air China

  Okay Airways

  Kunming Airlines

  Ethiopian Airlines

  Cayman Airways

  Garuda Indonesia

  Lion Air

  Comair

  Gol Airways

  Aeromexico

  Aerolineas Argentinas

  SilkAir

 176. Mindaugas - 2019 03 12, 14:13

  Airlines continuing to operate the aircraft
  Norwegian Air shuttle – „in close dialogue with Boeing“

  Flydubai – „monitoring“

  TUI Group – „close contact with manufacturer“

  Air Italy – „in constant dialogue with the authorities“

  Icelandair – „we will… follow any developments closely“

  S7 – „constantly keeping in touch with the manufacturer“

  Southwest Airlines – „in contact with Boeing“

  Fiji Airways – „training… meets highest safety standards“

  WestJet – „monitoring the situation closely“

  LOT Polish Airlines – „closely monitoring the situation“

  American Airlines – „full confidence in the aircraft… will closely monitor the investigation“

 177. Mindaugas - 2019 03 12, 14:13

  Other airlines that use the 737 Max 8
  SpiceJet – no immediate comment

  Jet Airways – no immediate comment

  Corendon Airlines

  Mauritania Airlines

  Malindo Air

  Sunwing Airlines

  Aviation Capital Group

  Gecas Travel Services

  Oman Air also uses the aircraft but their delivery date has not been confirmed by Boeing.

 178. Vytautas-NT - 2019 03 12, 14:38

  Panašu, kad Boeing problemos didesnės, nei 787 baterijos…

  Ta proga kotas klausimas- kodėl nieks nebando su A380 žmones tarp megapolių vežiot po 700 reise? Juk, spėjų Pekinas- Šanchajus tiek surinktų be problemų.

 179. trolis - 2019 03 12, 15:06

  Praeis to Boeingo problemos – SW upgrade’as jau paruostas ir panasu, kad bent jau USA bus privalomas kaip Airworthiness Directive.

  Kitas klausimas, jei po Lion Air atvejo problema buvo zinoma – kaip reikejo sugebeti nezinoti, kaip reaguoti. Aisku, cia pure spekuliacijos, jei kalbam apie identiska atveji, nors identisku atveju crash’uose labai retai buna.

 180. oleg - 2019 03 12, 15:18

  avherald butent apie tai ir raso. FAA dar pakomentavo del trainingu:

  The FAA issued an Emergency Airworthiness Directive (AD) on Nov. 7 ordering operators to revise the airplane flight manual (AFM) to give the flight crew horizontal stabilizer trim procedures to follow under certain conditions.

  On Mar 12th 2019 Boeing issued following release with respect to MCAS, Lion Air Flight 610 and Ethiopian flight 302:

  For the past several months and in the aftermath of Lion Air Flight 610, Boeing has been developing a flight control software enhancement for the 737 MAX, designed to make an already safe aircraft even safer. This includes updates to the Maneuvering Characteristics Augmentation System (MCAS) flight control law, pilot displays, operation manuals and crew training. The enhanced flight control law incorporates angle of attack (AOA) inputs, limits stabilizer trim commands in response to an erroneous angle of attack reading, and provides a limit to the stabilizer command in order to retain elevator authority.

  The FAA says it anticipates mandating this software enhancement with an Airworthiness Directive (AD) no later than April. We have worked with the FAA in development of this software enhancement.

 181. Mindaugas - 2019 03 12, 15:50
 182. Wincas - 2019 03 12, 16:33
 183. Andrius - 2019 03 12, 16:34

  Ką tik UK laikinai uzdraude 737Max skrydzius. Kazin kaip tai atsilieps Norwegian?

 184. jpou - 2019 03 12, 17:23

  Norwegian temporarily suspends flights with the Boeing 737 MAX 8, following recommendations by European aviation authorities. We will do our upmost to take care of our passengers in the best possible way.

 185. oleg - 2019 03 12, 18:41

  idomu kad kai UK uzdraude MAXus TK turejo grizti atgal: https://twitter.com/flightradar24/status/1105476716460498949

  btw, US dar leidzia MAXams skristi

 186. gabrielius - 2019 03 12, 18:52

  LOT prieš 15 min paskelbė, kad groundina MAX’us

 187. Andrius - 2019 03 12, 19:01

  737max iš Madeiros dabar leidžiasi VNO, bet kažin ar išvyks atgal?

 188. mantas_muc - 2019 03 12, 19:05

  Vokieciai taip pat uzdraude skrydzius virs DE su Max

 189. Wincas - 2019 03 12, 19:10

  Kodėl anksčiau Europiečiai taip aršiai neregavo į Azijoje ir Afrikoje daužomus lėktuvus ? :)

 190. Deivis - 2019 03 12, 19:38

  Tavo minėtas sudaužytas lėktuvas afrikoje priklauso kompanijai, kurios saugos, mokymų standartai yra kokius du kart griežtesni ir labiau kontroliuojami nei EASA. Palyginti SAFA reitingus ir pan.: auditoriai atėję į Ethiopian lėktuvus neranda nieko prie ko galima prikibti, kai tos pačios idiliškos Lufthansa yra prirašoma begalę finding’ų.

  Beje, kiekvienas orlaivis yra dirbtinis intelektas. Na, o naujas dirbtinis intelektas yra sukurtas taip, kad tu net labai norėdamas esi stipriai ribojamas galimybėmis sudaužyti orlaivį, tad tokia reakcija yra normali, nors tikriausiai kuo orlaiviai tampa inovatyvesni, tuo mažėja ryšys tarp įgulos ir pačio orlaivio, ko pasekoje…

 191. Andrius - 2019 03 12, 20:25

  Ethiopian saugumo istorija nevisai švari:

  2010 metais B737-800 katastrofa Beirute su 90 aukų. Oficiali tyrimo išvada – netinkami pilotų veiksmai.

  2014 metais vienas iš pilotų užsirakino kabinoje ir nukreipė B767 su 200 keleivių vietoj Romos į Ženevą, kad pasiprašytų politinio prieglobsčio Šveicarijoje.

 192. trolis - 2019 03 12, 21:37

  As suprantu, kad galima rekomenduoti groundinti avialinijoms, bet uzsiimti komedijom, kad tam tikram modeliui, kurio jau simtai kasdien skraido, uzdaroma oro erdve? wtf?

 193. mikas - 2019 03 12, 22:12

  Bu ok, visoje ES uždrausta skristi kažkokio tipo lėktuvu. Daug keleivių liko ant ledo. Va dabar ir klausimas, čia forsmažoras ar nelabai? Kaip traktuoti tokią situaciją. Ir kas bus jei paaiškės, kad koks nors Mbape Makelele pamiršo nuklijuoti izoliaciją nuo kokio daviklio…..

 194. Simonas Bartkus - 2019 03 12, 22:32

  kai kalbam apie saugą, tai įsigijungia du dalykai: psichologija ir politika. Šitie dalykai nėra grindžiami racionaliai, todėl labiau

  Man atrodo, čia daug didesnis shake up nei Dreamliner atveju – 737MAX yra daug daugiau ir jų nebus įmanoma capacity pakeisti. O dar – nėra aiškus, koks yra išėjimo kelias iš situacijos; t.y. net neaišku, ką turi Boeing padaryti, kad būtų draudimai atšaukti.

 195. Wincas - 2019 03 12, 22:40

  Vienas Maxas stovi VNO, neišleido į Madeirą, vat tau boba devintinės, Mbape Makelele sukėlė didžiausią sąmyšį EU po Eyjafjallajökull. Bet kažkaip visi iš karto atmėtė teroristinį išpuolį, nors pažiūrėjus Ethiopian istoriją, jie yra mėgstamiausios teroristų avialinijos pastaruosius 30 metų….

 196. Andrius - 2019 03 12, 22:44

  Keista kad neleido pabaigti tolimų europinių 737max reisų kurie pakilo dar nežinodami apie draudimus.
  Keletas TUI 737max reisų užmačiau radare:

  Hurgada-Briuselis divertino į Boloniją.
  Hurgada-Amsterdamas baigė kelionę Sofijoje.

  Beje o kas būtų jei paaiškėtų kad Ethiopian juodos dežės sugadintos ir neįskaitomos….

 197. trolis - 2019 03 12, 22:55

  reagavimas i sita max reikala ir primena reagavima i Eyjafjallajökull – EU way. be abejo, kad geriau buti safe nei sorry, bet staiga vidury dienos pradeti divertinti skrydzius?

 198. Ciurlionis - 2019 03 12, 23:00

  Nejuokaukit koks sprogimas – pasižiūrėkite į flight data.

  Ir niekas jokių lipdukų nepamiršo – ETHIOPIAN orlaiviai prižiūrimi taip, kad kai kurie europiečiai dar galėtų pasimokyti.

  O esmė labai paprasta 1 iš 175 orlaivių, kas pusmetį nukrenta, to nėra buvę nuo de Havilland Comet laikų.

 199. Wincas - 2019 03 12, 23:20

  Kol visi panikuoja, Michael O’Leary skrenda į USA pirkti 400 vnt. 738 MAX už pusę kainos, o jo ausinėse groja TOTO-Africa …..

 200. Skytomas - 2019 03 13, 10:16

  Troliui ir Vincui norisi pasakyti, kad reakcija yra labai adekvati ir civilizuota. Tai rodo, kad verslo reputacija ir žmonių saugumas svarbiau už trumparegius ir gan ciniškus įsitikinimus, „kad, ai, nieko tokio“, ir skrendam toliau, nes gi nieko nebenutiks:)

 201. mikas - 2019 03 13, 10:24

  Užtai kiek džiaugsmo Putino gerbėjams. Visuose kampuose seilėmis trykšta, kad Amerikai kaput ir boingui kaput :)

 202. Anonimas - 2019 03 13, 10:33

  Katastrofą patyrusio „Boeing“ modeliai per Lietuvos teritorija skristi negalės

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/katastrofa-patyrusio-boingo-modeliai-per-lietuvos-teritorija-skristi-negales/

 203. Little_man - 2019 03 13, 11:25

  Priminkite kokia situacija su ARN? SK nebeskraidys iš viso? Lieka tik Norwegian?

 204. trolis - 2019 03 13, 11:45

  @Skytomas – sakai, adekvati ir civilizuota? kelias dienas civilizacijos nereikejo ir staiga antradienio vakara civilizacija pramuse su nuleidinejamais lektuvais viduryje skrydziu?

  USA civilizacija nepasieke dar?

 205. Linas - 2019 03 13, 12:03

  @trolis
  FAA negali taip griežtai reaguoti, nes reikštų, kad pačių taikoma sertifikavimo metodika ir sistema turi rimtų spragų… todėl visais būdais dar palaiko Boeing. Toliau viskas priklausys nuo tyrimo eigos – ką parodys „juodųjų dėžių“ įrašai…
  Kaip vakar per CNN vienas US aviacijos ekspertas pasakė, kad reikia laukti tyrimo išvadų, nors preliminarių, bet jei reiktų skristi dukrai su anūke – jis ieškotų skrydžių, kurie būtų ne MAX tipo lėktuvu…

 206. trolis - 2019 03 13, 12:15

  @Linas – o EASA nesertifikuoja? (to tell the truth nezinau, koks tiksliai yra procesas – ar EASA pasitiki FAA ar daro savo sertifikacija). jei EASA sertifikuoja – tokia pati situacija kaip ir FAA, tik tiek, kad lektuvas USA made tai viskas kazkiek politiskai labiau angazuota.

  Viskas ok, as irgi nenoreciau dabar tuo MAX skristi, bet mano klausimas – ar logiska buvo nuleisti lektuvus belenkur viduryje skrydzio.

 207. trolis - 2019 03 13, 12:21

  OK, pasirodo EASA nesertifikuoja Boeing:
  Under international law, the country where an aircraft is made takes the lead in certifying it is safe to fly. Thus, the FAA is first to certify Boeing products while Europe’s EASA is the primary agency overseeing Airbus.

 208. Skytomas - 2019 03 13, 12:24

  @trolis

  Turime kiek skirtingas jurisdikcijas bei konjunktūras. Rusai taip pat, kai dužo SSJ sakė, kad ups, na, visko pasitaiko arba, kad kalti kažkokie tiekėjai, pilotai, bet tik ne lėktuvų gamintoja. Tai pėdų mėtymas. „Boeing“ korporacija yra labai svarbi JAV ekonomikai, tad, logiška, kad ten staigių judesių ir nėra. Visi supranta, kad korpoacijai nuostolių išvengti nepavyks, net jei paaiškėtų, kad ne ji tiesiogiai dėl to kalta. Dabar tik klausimas, kiek dideli bus tie nusotoliai ir kiek juos pavyks minimizuoti, nes „Boeingui“ tai – istorinė krizė.

  Ką reiškia „Boeingas“ JAV galima pasiskaityti čia: https://www.lexingtoninstitute.org/boeing-meant-america-centennial-assessment/

 209. Nesvarbu - 2019 03 13, 13:30

  Kaip galejo is Lietuvos pakilti MAX’as, jei ju operacija uzdrausta visoje europoje? Tuo labiau kas net virs lietuvos draudzia praskristi jiems(bent jau kiek skaiciau). Siuo metu vienintelis MAX skrendantis europoje yra is VNO i PRG.

 210. oleg - 2019 03 13, 13:32

  kaip suprantu ferry galima, jei labai reikia

 211. Simonas Bartkus - 2019 03 13, 14:53

  EASA leido visiems operatoriams atlikti maksimaliai 3 legus, ne komercinius skrydžius, siekiant susigrąžinti lėktuvus.

 212. oleg - 2019 03 13, 15:53

  kazkaip paziurejau iatatravelservice ir nesuradau kazkokios duometu bazes paziureti paso/vizos requirementsus transitui po skirtingus oro uostus.

  ar yra tokia?

  nes kaip suprantu su ne-europietisku pasu neimanoma skristi pvz per CDG-NRT-ICN net ant vieno bilieto. Arba imanoma? Lyg ir neiseini i sali, pasilieki neutralioje zonoje… Bet kaz zino, kaip ten CDG gal reikes terminalus keisti… Tada reikia vizos.

 213. Jurijus - 2019 03 13, 21:31
 214. Giedrius - 2019 03 13, 22:14

  @oleg, su keliai bilietais man atrodo niekur neįmanoma skrist, jei tarpinėj stotelėj reikia vizos. Į patį pirmą skrydį gi gali neįleisti motyvuodami, kad neturi vizos.
  Su vienu bilietu irgi gali būti reikalinga tranzito viza, priklausomai nuo oro uosto, bet db su tokia info nežinau.

 215. Linas - 2019 03 13, 22:28

  Trumpas savo stiliuje – patweetino, kad groundins max’us ir US 😆

 216. Pranas - 2019 03 14, 00:23

  BT įveda mokestį už sunkų rankinį bagažą. Dydis galimas kaip ir ankščiau, nemokamai 8 kg kaip ir ankščiau, bet už papildomus eurus bus galima 12 kg. Turbūt turės pastoviai sverti rankinį bagažą, kitaip nepirks paslaugos niekas.

 217. Justas - 2019 03 14, 03:41

  @Oleg – niekada neturejau problemu transit without visa su atskirais bilietais, pvz Tailandas, Pietu Afrika. Niekur nemaciau, kad butu parasyta del vieno bilieto. Problema gali buti tik del bagazo.

 218. Mindaugas - 2019 03 14, 08:39

  Boeing grounds entire crash aircraft fleet

  Boeing has grounded its entire global fleet of 737 Max aircraft after investigators uncovered new evidence at the scene of the fatal Ethiopian Airlines crash.

  https://www.bbc.com/news/business-47562727

 219. Skytomas - 2019 03 14, 09:17

  What has the FAA discovered?
  The FAA has a team investigating the disaster at the Ethiopian Airlines crash site working with the National Transportation Safety Board.

  Dan Elwell, acting administrator at the FAA, said on Wednesday: „It became clear to all parties that the track of the Ethiopian Airlines [flight] was very close and behaved very similarly to the Lion Air flight.“

  He added that „the evidence we found on the ground made it even more likely the flight path was very close to Lion Air’s“.

  daugiau: https://www.bbc.com/news/business-47562727

 220. Vytautas-NT - 2019 03 14, 13:05

  Panašu, kad visa tai reikėjo daryt po pirmos B737MAX katastrofos. Spėju Airbus biški iš to uždirbs…

  Tuo tarpu klausimas į šoną: ar Wizz nuolaidų klubas yra apsimokantis dalykas?

 221. Pranas - 2019 03 14, 13:18

  @Vytautas-NT – Wizz nuolaidų klubo nariai gali lėktuve nemokamai naudotis tualetu.

 222. Ceska - 2019 03 14, 13:52

  Taip pat Wizz klubo nariai beveik visada gauna upgrad’e i biznio klase.

 223. Pranas - 2019 03 14, 14:49

  Žiūrint į naują dažymo schemą atrodo šiemet balandžio 1 atėjo ankščiau – Ryanair Sun keičia pavadinimą į Buzz:
  https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-sun-to-be-rebranded-as-buzz-in-autumn-2019/

 224. Posparnis - 2019 03 14, 15:34

  Ryanair Lenkijoje atgaivins pavadinimą, kurį kažkada turėjo KLM dukterinė pigių skrydžių bendrovė, skraidinusi su BAe RJ (pats skridau). Ryanair ją perpirko ir netrukus numarino.

 225. Skytomas - 2019 03 14, 17:17

  Įdomiai, dėl FR ir BUZZ. Tik ar mano atmintis neapgauna, kad KLM grupė, berods, turėjo dukterinę bendrovę Britijoje panašiu pavadinimu :)

 226. trolis - 2019 03 14, 18:38

  LH kazko nesusitaria su FRA? A380 perbazuojami i MUC po truputi pasakojant, kad palengvins FRA dalia

 227. Simonas Bartkus - 2019 03 14, 19:12

  Taip, LH viešai kritikuoja Fraport dėl lėtos infrastruktūros plėtros ir aukštų kaštų. Todėl palaipsniui long haul capacity šiek tiek shiftina į MUC, įskaitant 380 perbazavimą, o nauji long haul maršrutai irgi atidaromi tik iš MUC.

 228. trolis - 2019 03 15, 08:48

  To me, from the standpoint of an airline pilot, there was no need to ground the fleet. Just ground each and every 737MAX pilot until he or she has been trained on the MCAS.

  After two accidents, require a week in the simulator—for overkill to make sure it penetrates even the dimmest bulbs. But nobody flies again until they have it. In effect that grounds the fleet, but only so long as the training takes. At the same time, regulatory bodies can require Boeing to eliminate the design deficiency so that the training on the MCAS need not be so intense, a process that could take months if not years.

  But if I were speaking as a non-flying member of the public, and as a politician who must answer to them, I would say: ground the fleet now. As far as the public is concerned, the industry had its chance and blew it. I would have no confidence in the plane nor the industry until an explanation is found and the design changed. Nor would I buy a ticket on such a plane.

  Once the public pressure became too great, the grounding of the fleet was inevitable—but not because the plane is unsafe when flown by a properly trained crew. Boeing will pay a price for this, if the final analysis holds these accidents would not have occurred in a 737 model that had no MCAS.

 229. Pranas - 2019 03 15, 09:01

  Nesąmonė. Niekas neturi konstruoti aerodinamiškai nestabilaus lėktuvo.
  Taip pat tokio, kuris ima pats nei iš šio, nei iš to kristi ir nustoja tik, jei paspaudi mygtuką. Ir apmokyti pilotai gali išsigąsti.
  Bet labiausiai problema dėl aerodinamiškai nestabilaus. Boeingui neturėjo būti leista konstruoti frankenšteino. Turėjo kurti naują. Ir mano nuomonė EASA ir kitų šalių, ne JAV, tarnybos neturėtų jų niekada leisti eksploatuoti.
  Jei kokie kiniečiai ar rusai būtų sukonstravę lėktuvą, su tokiom aerodinaminėm charakteristikom kaip Max, FAA niekada nebūtų leidus jam skraidyti JAV.

 230. Janka - 2019 03 15, 11:27

  Ne į temą. Kas skraido į kalnus su Wizz/Ryanair. Kai perki sporto imventorių – slidžių gabenimą, kuris yra 32Kg/20Kg, galima vežtis tik vieną komplektą slidžių ar komplektų skaičius nėra ribojamas, svarbu tik neviršyti svorio apribojimų?

 231. Nitro - 2019 03 15, 12:00

  Ryanair komplektų skaičius neribojamas.

 232. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 12:46

  Ryanair įdėjo į pardavimus VNO-CRL žiemos sezonui, tai jeigu pagal mano skaičiavimus, jie uždarys vieną maršrutą iš Vilniaus, tai nepradėti pardavimai yra tik vienu maršrutu – į Madridą.

  Iš ties gaila labai, jeigu VNO-MAD bus uždarytas.

 233. Skytomas - 2019 03 15, 13:11

  Dabar virš Vilniaus aukštai praskrido Antonov An-124. Pagal garsą pamaniau, kad Il76:)

 234. Linas - 2019 03 15, 13:41

  Naujas LTOU kvietimas avialinijoms de minimis paramai:
  https://www.ltou.lt/upload/medialibrary/9fa/9fad373f211548957d5f3ffddd628929.pdf

 235. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 14:54

  Jeigu mano sekama logika yra teisinga, tai rudenį turėtų būti uždaryti Vilnius-Madridas ir Kaunas-Neapolis.

 236. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 17:47

  FAA pasakė, kad nesitikėti, jog 737MAX būtų gražintas greičiau nei per 2 mėnesius:

  The US Federal Aviation Administration (FAA) has warned that it expects all B737 MAX to remain grounded until mid-May at the earliest.

  Manau, jog dabartinėje situacijoje net pernelyg optimistinė prognozė, panašu, tikrai į vasaros piką įeisime su ground’intais B737MAX.

  Manau, dabar kovą dar maža įtaką, bet vasarą visoje Europoje atsilieps lėktuvų trūkumas, juolab, kad prieš vasarą, nemažai deliveries buvo suplanuota: TUI turėjo dar gauti 5 papildomus, Smartwings 3 papildomus; Norwegian dar 3. Taip pat Ryanair suplanavusi prieš vasarą tris 737MAX-200 bazuoti Stanstede, kuriuos dabar reikės cover’inti kitais lėktuvais.

 237. trolis - 2019 03 15, 18:02

  Gaila del Madrido, jei pasitvirtins. Pasinaudodavau bent pora kartu per metus weekend trip’ams.

  Klausimas del MAX – jei Boeing turi paruose SW update’a ir reikalingus trainingus, gal tu dvieju menesiu uztektu bent naujai deliverinamiems lektuvams – gamyba gi nesustos.

 238. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 18:14

  aš manau, kad čia labai optimistinis variantas ir taip tie du mėnesiai. Kol kas nėra net girdėti, koks tas planas, kaip jis atrodys, ar jį approve’ins FAA. Vėl, tikėtina, kad EASA užtruks ilgiau dar po FAA.

  Galų gale gamyba nesustos, bet ar nesustos kiti procesai: po paleidimo kaip greitai „atgims“ visi delivery, nes pačiam procesui irgi reikia žmonių ir kitų resursų. Kitas klausimas, ar pvz. dabar Ryanair gali ruošti pilotus MAX’ams ar irgi sustoja?

 239. Linas - 2019 03 15, 18:31

  Labai geras laikas GetJet’ams ir kitiems ACMI provaideriams. Boeing, žinoma, nukentės stipriai. Visi reikalaus kosminių kompensacijų , persiderės pirkimo kainas ir t.t.

 240. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 18:41

  GetJet iš šito reikalo dabar jau skraido už LOT su B737-400.
  SmartLynx trys lėktuvai A320 jau skraido už TUI, vienas A321 skraido už LOT. LOT dar wet-lease’ina iš Go2Sky, kelias dienas dar wet-lease’ino iš Enter Air.

  Norwegian, beje, pasirinko, nieko ne wet-lease’inti, o visus skrydžius cancelinti. Kadangi dabar įsisuks ilgam, tai tikėtina, kad pradės keisti long-term tvarkaraščius reaguodami į šitą lėktuvų trūkumą.

  Bet, kaip minėjau, dabar Europoje tik uogytės. Rimti reikalai bus birželį-liepą, jeigu ground’inimas tęsis.

 241. oleg - 2019 03 15, 19:17

  tai saket vasara tik DY skris ARN-VNO? ;-) Ko gero kai skrydziai yra po 35 EUR, tai marsrutas yra geras kandidatas neskristi… Stai as cia jums priski panikos primeciau.

  O jei rimtai, sabar pas SK sale vyksta. Ziurejau ARN-VNO vasarai, yra skrydziai lyg ir visa vasara.

 242. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 19:27

  oleg: nuo birželio 28 d. iki rugpjūčio 11 d. lyg ir SAS neskris (direct) ?

 243. Simonas Bartkus - 2019 03 15, 19:39

  Ryanair ne tik paskelbė, jog Lenkijoje persivadins į Buzz, bet atrodo eina toliau spaust Wizz (pradedu galvoti, kad persivadina tik kad Wizz prispaustų).

  Nuo žiemos tvarkarščio:
  – nauja bazė KTW su dviem lėktuvais: KTW visada buvo Wizz tvirtovė, čia dabar atrodo, kad FR supyko, kad Wizz atidarė bazę KRK;
  – KRK papildomas lėktuvas;
  – GDN papildomas lėktuvas;
  – Modline irgi kažkaip įtalpins dar vieną lėktuvą.

 244. D - 2019 03 15, 23:18

  Kaži šitame Georgian-gruzin airways gali dalyvauti? :D

  >>Naujas LTOU kvietimas avialinijoms de minimis >>paramai:

 245. Zebra4 - 2019 03 17, 09:24

  Naujas LTOU kvietimas…Kaunas – New York, Beijing and Tokyo bei tas pats is Vilniaus plius Vilnius-Cairo. Kam rasyti tokias kvailystes? Kazkaip nerimta.

 246. Anonimas - 2019 03 17, 15:30

  Pagalvojau, kad Norvegian gi yra užsisakusi ar ne 100 Airbus. O šitas lėktuvų apribojimas gali būt puiki proga panaikinti nepelningus maršrutus ir susioptimizuoti tinklą…

  Beje , dar pastebėsiu, kad tualetų konkurse laimi Cs300, nes ten vietos, kaip kokiam viešbūty. Nors gerai būtu dar vienas.

 247. Nitro - 2019 03 18, 13:15

  Analysis of the data from the black boxes of an Ethiopian Airlines plane that crashed, killing all 157 people on board, showed „clear similarities“ with an earlier crash of the same jet model, a spokesperson for the Ethiopian Transport Ministry has confirmed.

  https://www.abc.net.au/news/2019-03-18/ethiopian-airlines-737-max-8-similarities-to-lion-air-crash/10910460

 248. Mindaugas - 2019 03 18, 14:27

  „Ethiopian Airlines“ katastrofa: pavyko nuskaityti paskutiniųjų skrydžio akimirkų duomenis, skelbiamos pirmosios išvados

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/ethiopian-airlines-katastrofa-pavyko-nuskaityti-paskutiniuju-skrydzio-akimirku-duomenis-skelbiamos-pirmosios-isvados.d?id=80638967

 249. Nitro - 2019 03 18, 15:01

  Na pirmosios išvados dar nėr skelbiamos :)

 250. c2h5oh - 2019 03 18, 15:21

  Įdomus paaiškinimas dėl 737 MAX problemos:

  https://twitter.com/trevorsumner/status/1106934369158078470

 251. c2h5oh - 2019 03 18, 15:34

  Ir dar vienas –
  https://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/failed-certification-faa-missed-safety-issues-in-the-737-max-system-implicated-in-the-lion-air-crash/

  Boeingui buvo svarbiausia, kad MAX versijos nereikėtų iš naujo sertifikuoti kaip naujo modelio. Dėl to kilusias problemas sprendė užmaskuodami jas programine įranga.

 252. Linas - 2019 03 18, 18:21

  Perskaičius visą straipsnį – nekoks vaizdas…
  Blogiausia, kad FAA visą procesą perdavė pačiam gamintojui, o Boeing sumanė pataupyti…

 253. Mantas - 2019 03 20, 14:06

  Nuo Žiemos sezono Laudamotion skraidys VNO-Viena.

 254. Šarūnas - 2019 03 20, 14:08

  LTOU LinkedIn paskelbė, kad Laudamotion ateina į VNO iš VIE. Nieko konkretaus, viso gero Austrian?

 255. Anonimas - 2019 03 20, 14:45
 256. Pranas - 2019 03 20, 15:17

  Viso dabar iš Vienos paskelbė 21 naują maršrutą – Vilnius tarp daugelio kitų. Bus 3x – pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais. Taip pat bus ir Ryga, 4 kart per savaitę.

  http://www.austrianaviation.net/detail/winterflugplan-lauda-nimmt-21-neue-destinationen-ab-wien-auf/

 257. Linas - 2019 03 20, 15:27

  @Arnas
  čia paties minėta „lempinė“ naujiena?

  Arnas – 2019 03 1, 07:01
  Nusimato pora naujienėlių (ne FR), viena ilgai laukta, kita lempinė :)

 258. Šarūnas - 2019 03 20, 15:36

  Juokingai skamba, kad prasidės tiesioginiai skrydžiai į Vieną. Lyg jų nebuvo :)

 259. Wincas - 2019 03 20, 15:46

  Šiandien vien naujienos … Kuriasi naujos avialinijos „Air Nursultan“

 260. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 16:21

  Ryanair saite parduoda jau VNO-VIE, pirmadieniais VIE-VNO-VIE rytais, trečiadieniais ir penktadienis vėlai vakarais: apgalvotas atrodo schedule visai.

  Maršutas gan silpnas iš Vilniaus, nematau kaip du vežėjai išsitektų ilgu laikotarpiu. O kadangi dabar vyksta karas dėl Vienos, dar neturėtume labai nustebti, jeigu ir Wizz Air ar LEVEL atidarytų: kur karas, logikos nėra.

  Blogiausias scenarijus 2021: nė vieno vežėjo VNO-VIE.

 261. Anonimas - 2019 03 20, 16:25

  Linai, vis dėlto dar ne. Abi naujienos laukia.

 262. Spectator - 2019 03 20, 16:28

  @Šarūnas – tą patį pagalvojau! Lietuvos oro uostai sistemingai pataikauja lowcosteriams visų kitų oro bendrovių sąskaita, tą parodo ir nuolaidų politika ir net visa komunikacija. Instagramo poste taip parašyta: „Starting from today, we say „hello’ to #Vienna!“ ir tarp hastagų dar ir #newdestination įdėta.

 263. Pranas - 2019 03 20, 16:46

  Nesąmonė. Austrian sux and must die. Mirusios avialinijos kurios daugybę metų nieko neveikia. Nepažįstų žmonių kurie būtų skridę ar galvotų skrist jais. Dabar bent jau bus galima Vieną aplankyti bei į Austrijos kalnus daugiau kelionės variantų sugalvot.

 264. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 16:49

  Aš sekmadienį skrendu su Austrian į ZAG.
  Kitą savaitgalį mano bėgimo būrelis skrenda į Vienos maratoną, 20 žmonių, pigiai nusipirko ir labai patogus laikas for leisure.
  Na, o E195 comfortable lėktuvas, bent man.

  Kas liečia marketingą ir aktyvumą, faktas, Austrian per 25 metus Lietuvoje tapo užmirštu brandu.

 265. Simonas Bartkus - 2019 03 20, 17:03

  Dar vienas bandymas įsukti čarterius iš Kauno nepavyko: girdėjau, kad ITAKA planuoja atšaukti visus iš Kauno suplanuotus skrydžius į Antaliją, Zakintą ir Varną.

  Iš Vilniaus atšaukia Kosą ir Zakinto pirmos vasaros pusės dalį.

 266. Mindaugas - 2019 03 20, 17:05

  Skrydau kelis kartus su Austrian ir jokiu bedu viskas gerai. Jokiu must die

 267. Šarūnas - 2019 03 20, 17:58

  Austrian alaus duoda :)

 268. Asta - 2019 03 20, 20:30

  Dar vienas bandymas įsukti čarterius iš Kauno nepavyko: ITAKA planuoja atšaukti visus iš Kauno suplanuotus skrydžius į Antaliją, Zakintą ir Varną.

  Iš Vilniaus atšaukia Kosą ir Zakinto pirmos vasaros pusės dalį.

  is kur tokia info? Koso ir nebuvo pirmoje vasaros puseje suplanuota. Zakintas tikrai neatsauktas.
  DEZINFORMACIJA !

 269. Klaustukas - 2019 03 20, 20:34

  Būtų faina gerb. Simonai, kad prieš rašant apie konkrečius subjektus, būtų remiamasi faktais, o ne pletkais.

 270. Jonas - 2019 03 20, 20:42

  Kelionių agentūrų atstovai sulėkė? :D

 271. Wincas - 2019 03 20, 20:48

  Anokia čia naujiena su ITAKA, pirma reikėjo rinka pasidomėti. Jau senai buvo aišku kad kauniečiai į Tukiją skraido su Klasjet

 272. dzin - 2019 03 20, 21:55

  Asta, Klaustukas

  Čia blogas, kur dalinamės ir patvirtinta, ir tikėtina, ir visai kartais ne į temą informacija.

  Čia jums ne oficialus Itaka ar kokios kitos agentūros informacijos šaltinis.

  Taip jautriai sureaguota, matyt, ne veltui ;)

 273. mikas - 2019 03 20, 21:59

  Tai visuomet, tas kuris pagadina orą, pats pirmas šaukia, kad čia ne jis :)

 274. Mindaugas - 2019 03 20, 22:52

  MORE SHOCKING FACTS ABOUT THE BOEING 737 MAX CRASHES

  Boeing 737 MAX Pilots trained on iPads
  No, the subheading is not a joke. According to some reports that have emerged over the past few days, Boeing trained pilots on iPads to fly the new MAX.

  Aviation authorities were already criticizing Boeing and FAA for their negligence regarding the release and certification of the Boeing 737 MAX variant. But these reports have taken cherry on top of the
  cake. https://www.aviationcv.com/aviation-blog/2019/shocking-facts-boeing-737max-crash

 275. Čiurlionis - 2019 03 20, 23:54

  Austrian produktas turbūt yra geriausias pasirinkimas skrendant į Budapeštą, Liublijaną ir Balkanus bei Šiaurės Italiją.

  Taip pat puikus grįžimas rytais su trumpu stopu Vienoje.

  Vien dėl to, kad pigiai neskraido į Vieną, tai nėra blogas produktas – nes orientuojasi truputį kitur.

  Užtat į Marco polo yra pakankami nebrangu, ir neireikia su Ryanair į Trevizą.

 276. Linas - 2019 03 21, 10:35

  AY tvarkaraštis į LAX
  Below you’ll find the flight schedule to/from Los Angeles (LAX).
  FLIGHT ORIGIN DEP DEST ARR A/C DAYS
  AY001 HEL 16:40 LAX 17:40 A350 2, 4, 7
  AY002 LAX 19:30 HEL 16:05 1 A350 2, 4, 7

 277. Linas - 2019 03 21, 10:49

  @Mindaugas
  jei perskaitei c2h5oh papostint’ą staripsnį: https://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/failed-certification-faa-missed-safety-issues-in-the-737-max-system-implicated-in-the-lion-air-crash/
  tai toks jausmas, kad perspausdintas straipsnis :)

 278. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 12:55

  ITAKA tai panašu, kad Lenkijos rinkos įpročius neša į Lietuvą, o Lenkijoje teko tai matyti kelis metus ten dirbant: atidaroma pardavimams didžiulė programa, o tada keliomis konsolidacijos bangomis ji sumažinama, kad realiai įvyksta apie 40-50% skrydžių, kurie paleidžiami į pardavimus sezono pre-pardavimuose.

 279. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 13:23

  Kalbant apie kelionių organizatorių planus, tai Novaturas jau atidarė pardavimus žiemai ir joje yra tik SSH, HRG ir TFS. Į Tenerifę tik vienas reisas per savaitę visą sezoną (anksčiau būdavo antras reisas spalį-gruodį ir kovą-balandį); nebėra skrydžių į Dubajų, kurių buvo du per savaitę, dar šį sezoną buvo bandymas į Akabą skraidinti. Ar čia jau galutinis Novaturo planas 2019-2020 žiemai?

 280. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:08

  Gavau patikslinimą, jog pilnas Novaturo žiemos startas bus paskelbtas gegužės 7 dieną, čia tik išmetė pagrindinius produktus, kad konkurentams už akių užbėgti.

 281. Čiurlionis - 2019 03 21, 15:12

  Mano nuojauta, kad ilgainiui bus pralaimėta kova ITAKA ir TUI.

  Mano spėjimas, kad pirmasis trauksis Tez.

 282. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:17

  Aš nesutinku, visgi labai Lietuvos rinka yra „distribution driven“ ir 85% parduoda agentūros (iš jų daugumą offline), tai kol nebus esminių lūžių distribucijoje, tai dėka ryšių, įtakos ir svorio, Novaturas ir TezTour turės stipresnes pozicijas pagrindiniuose produktuose (Turkija, Egiptas, Graikija). Net kažkiek keista, kad ITAKA, TUI tiesiog kopikat’ina ir bando daryti viską taip pat, tiek krypčių, tiek distribucijos prasme. Šią žiemą ITAKA kažko įvaresnio atnešė bent geografijos prasme; bet aš ypatingai netikiu bent TUI įsitvirtinimu, ypač jeigu jie tiesiog siūlys tik Antalijos tuos pačius viešbučius, kurie jau ir šiaip rinkoje yra su atvirkštiniais skrydžiais.

 283. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 15:25

  Gal patikslinsiu pagrindinę mintį – nors ITAKA ir TUI yra dideli ženklai, turintys tiek patirtį, tiek purchasing power dėl darbo didelėse rinkose, o jų atėjimas galėjo tapti LIDL atėjimo į Lietuvą istorija, tačiau realybėje, man atrodo, jų darbas bent kol kas yra ženkliai prastesnis nei senųjų žaidėjų. Aišku, naujokai padarė ir daro nemažą įtaką profitability (ir rinkos augimui teigiama prasme), tačiau toli gražu ne tokia, kokios jie galėjo bijoti.

 284. trolis - 2019 03 21, 20:06

  Canada groundina MAX bent iki Liepos

 285. Aras - 2019 03 21, 20:27

  @ Simonas

  Ar tik distribucijoje klausimas, ar ir LCC nepakankama konkurencija bei jų negalėjimas skristi į Turkiją, Egiptą, Kanarų salų nebuvimas dėl per didelio laiko/atstumo. Graikijoje kaip ir konkuruoja (nors Kos nuėmė, Kretoje ne pagrinindis oro uostas, Rodo sala kartą per savaitę, Corfu intensyviau ir Atėnai bei jo pakrantės)

  Ar labiau turi galvoje, kad kiti organizatoriai tiesiogiai turėtų patys pardavinėti (nors ITaka bene keliias vietas jau turi tiesiogiai) ir labiau vystyti online pardavimus?

 286. Simonas Bartkus - 2019 03 21, 20:38

  Visko po truputį – tiek online, tiek tiesioginis klientų prisirišimas, tiek originalūs pardavimo būdai prekybos centruose ir pan: UK galima pasižiūrėti. Tour operatorių produktas yra reikalingas rinkai ir nemažai kur jie iškonkuruoja LCC lauk – matome, jog poilsinės kryptys yra tos, kur LCC daugiausia uždarė iš Lietuvos per tuos 8 veiklos metus: Ryanair uždarė ir Sardiniją, ir Siciliją, ir Kosą, ir Burgasą; Wizz Air uždarė ir Korfu, ir Grenoblį, ir dabar uždaro Agadirą (Marakešą uždarė net nepradėję skristi).

  Jei neklystu, Ryanair turi gavę leidimą skristi į Dalamaną (? gal ir klystu, žinau tikrai kad prašė). Wizz Air turi leidimą skristi į Dubajų.

 287. Pranas - 2019 03 21, 23:14

  Wizz dar turi daug langų žiemos tvarkaraštyje Vilniaus lėktuvams (parduoda žiemai dabar vasarinį be Reikjaviko, Atėnų ir Nicos), vat ims ir paskelbs tuos skrydžius į Dubajų :)

 288. Pranas - 2019 03 22, 11:02

  Kaip keičiasi laikai – British Airways atidaro naują maršrutą – Gatwickas-Bergamo. Tuo tarpu Easyjet iš Gatwicko skraido į Malpensą ir Linate.

Leave a reply