Skrydžiai į Londono City oro uostą neleido Lietuva-Londonas rinkai trauktis, nors lėktuvų užpildymas labai prastas

Sunkiai dabar galime įsivaizduoti laiką, kad mažiau negu prieš 10 metų, 2010-2011 metų žiemą beveik pusmetį skrydžių iš Vilniaus į Londoną visiškai nebuvo! Pasitraukus „airBaltic“ (antrą kartą), bankrutavus „Star1 Airlines“ ir pasibaigus „Aer Lingus“ avantiūrai Gatwicko oro uoste, skrydžių iš Vilniaus į jokį iš Londono oro uostų nebuvo iki pat 2011 m. balandžio, kai „Wizz Air“ pradėjo skrydžius į Lutoną.

Dabar Lietuva-Londonas yra pati didžiausia rinka jau kelerius metus iš eilės. Vasaros mėnesiais apie 50 tūkst. vietų į vieną pusę pasiūloma tarp Lietuvos ir Londono, kai bendra pasiūla iš Lietuvos yra apie 350 tūkst. sėdynių per mėnesį: kas septintas Lietuvos oro uostuose sutiktas keleivis skrenda Londono kryptimi. Kadangi Londonas nuo Lietuvos yra toliau negu vidutinis maršrutas iš Lietuvos, tai pagal ASK rodiklį Londono kryptis siekia 19% visos aviakompanijų sukuriamos „gamybos“, t.y. penktadalį pinigų Lietuvos rinkoje dirbančios aviakompanijos turi surinkti iš skraidinimo į Londoną.

2020 m. vasarą pasiūla į Jungtinę Karalystę sudaro 16% visos pasiūlos iš Lietuvos

Vilnius-Londonas 2019 m. paaugo 5%

Iš Vilniaus į Londoną keleivių skaičius 2019 m. paaugo 5% ir pagerino didžiausio srauto reikordą. Vertinant su rinkos augimu, Vilnius-Londonas augo panašiu tempu kaip ir bendras keleivių skaičius Lietuvos oro uostuose.

2019 m. iš Vilniaus buvo galima pasiekti jau ne tik Lutono ir Stanstedo, bet ir City ir Southendo oro uostus.

Keleivių skaičius Vilnius-Londonas, 2004-2019 m.

Londonas yra pati populiariausia kryptis iš Vilniaus, tačiau Londono rinka prarado lyderės poziciją Rygoje. Pirmavusią kryptį 2018 m., praėjusiais metais Maskva aplenkė populiariausių krypčių iš Latvijos sostinės sąraše. Keleivių srautuose iš Talino Londonas yra tik penktoji pagal populiarumą kryptis, atsiliekanti nuo Helsinkio, Rygos, Stokholmo ir Frankfurto.

2019 m. buvo labai įdomūs – gegužės 1 dieną „LOT Polish Airlines“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Londono City oro uostą laimėjusi Lietuvos paskirtą dotaciją šiam maršrutui.

Tarp Vilniaus ir Stanstedo oro uosto keleivių skaičius išliko toks pat (127,9 tūkst. 2019 m.), tačiau keleivių skaičius tarp Lutono ir Vilniaus susitraukė. 2019 m. iš Vilniaus į Lutoną skrido 303,3 tūkst. keleivių, kai 2018 m. šis skaičius buvo 347,7 tūkst. „Wizz Air“ per kelis kartus mažino pasiūlą tarp Vilniaus ir Lutono metų eigoje (sunku pasakyti, ar tai susiję su išaugusia LOT konkurencija), o rudenį kelis skrydžius per savaitę nutarė iš Lutono perkelti į Soutendo oro uostą.

„Ryanair“ tą pačią dieną sureagavo į „Wizz Air“ sprendimą ir taip pat atidarė skrydžius į Soutendą. Skirtingai nei „Wizz Air“, „Ryanair“ bent kol kas nesumažino skrydžių kitomis kryptimis ir įmetė papildomą pasiūlą.

Drįstu sakyti, jog būtent „Ryanair“ sprendimas reaguoti į „Wizz Air“ skrydžių perkėlimą iš Lutono į Soutendą yra pagrindinis variklis, kuris leido Vilnius-Londonas srautui augti. Prie to prisideda ir ypatingai žemos kainos, kuriomis stimuliuojamas srautas – dabar, „low season“ galima rasti bilietų net po 4,99EUR į vieną pusę, o kovo mėnesį beveik visomis dienomis galima skristi po 9,99EUR. Tai gerai keleivių srauto auginimui, tačiau nekokia žinia konkurencijai, ypač „LOT Polish Airlines“, kuri vien keliasdešimt eurų turi išleisti oro uosto mokesčiams City oro uoste.

Įdomu kaip „LOT Polish Airlines“ sekąsi bendrame kontekste? LOT 2019 m. plačiai įėjo į City oro uostą, įsigijųsi 4 būtent tam skirtus „Embraer 190“ lėktuvus ir sausį atidariusi skrydžius iš Varšuvos, vasarį iš Budapešto, o gegužę – iš Vilniaus. Iš visų šių trijų sostinių ji skraido visiškai vienodu tvarkaraščiu (po 12 skrydžių įprastą savaitę), todėl keleivių skaičiaus skirtumai realiai nusako ir lėktuvų užpildymo skirtumus:

LOT pervežtas keleivių skaičius į Londono City oro uostą 2019 m.

Iš grafiko matome, jog vasarą-rudenį lėktuvų užpildymas iš Vilniaus buvo kiek geresnis nei iš Budapešto, tačiau prastesnis nei iš Varšuvos. Tai logiška, atsižvelgiant į tai, jog „LOT Polish Airlines“ skraidina ne tik tiesioginius keleivius Varšuva-Londonas, tačiau ir jungiamuosius keleivius per Varšuvą. Gruodžio mėnesį keleivių srautas iš Vilniaus apskritai buvo didžiausias, palyginus su Varšuva ir Budapeštu. Todėl, galim sakyti, jog Vilniaus keleivių srautas nėra atsilikėlis ar ryškus lyderis LOT Londono City projekto kontekste.

Tačiau, šis faktas maskuoja kitą žinią – apskritai, lėktuvų užpildymas yra prastas. LOT lėktuvai kiekvienu maršrutu pasiūlo po 10,5-12 tūkst. sėdynių (priklausomai nuo mėnesio ilgio ir savaitės dienų išsidėstymo, nes LOT mažiau skrenda savaitgaliais ir neskrenda per britų „bank holidays“). Tai reiškia, jog rudens-žiemos mėnesiais LOT lėktuvų užpildymas į Londono City oro uostą siekia vos 55-60%. Atsižvelgiant į brangias operacijas bei ilgą skrydžio nuotolį iš Europos, tai yra labai blogas rezultatas.

Savo analizėje, prieš prasidedant skrydžiams tarp Vilniaus ir Londono City oro uosto dariau prielaidą, jog skrydžiai gali pasiekti vidutinį metinį 80% lėktuvų užpildymą, tačiau, panašu, kad kol kas tokie skaičiai yra labai tolimi. Tai reiškia, jog pasiekti rentabilumui reikalingos dar didesnės vidutinės kainos, o valstybės skiriama subsidija pasidaro dar svarbesnė. Akivaizdu, jog „LOT Polish Airlines“ tikrai prašys maksimalios subsidijos iš Lietuvos valstybės biudžeto.

Skrydžiai į Londoną vyksta ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų Lietuvos oro uostų. Kokia įtaką nauji produktai iš Vilniaus padarė skrydžiams iš Kauno ir Palangos?

Keleivių skaičius iš Kauno į Londoną 2019 m. nukrito 6%. Iš Kauno į Londoną praėjusiais metais skrido 20 tūkst. keleivių mažiau negu 2018 m. Tikėtina, jog čia įtaką padarė tiek valstybės subsidijuojamas naujas „LOT Polish Airlines“ reisas į Londono City oro uostą, tiek nauji „low-cost“ produktai į Soutendo oro uostą. Kuo geriau išvystytas ir įvairesnis produktas iš gretimo oro uosto, tuo daugiau motyvacijos rinktis skrydžius iš kitur.

Iš Palangos į Londoną keleivių padaugėjo 5% – Palangos oro uostas sulaukė 5 tūkst. daugiau keleivių ir pasiekė 103,9 tūkst. aptarnautų keleivių Londono kryptimi per metus. Tačiau Palangos oro uostas aptarnauja mažą dalį visų keliaujančių iš Lietuvos Londono kryptimi.

Keleivių srauto Londono kryptimi pasiskirstymas iš Lietuvos oro uostų 2019 m.

Sudėjus srautus iš visų Lietuvos oro uostų, 2019 m. srautas iš Lietuvos į Londoną paaugo 1% – nuo 911,9 tūkst. iki 921,8 tūkst.

Vertinčiau, jog 1% augimas yra simbolinis, kuomet rinkos augimas buvo kelis kartus didesnis. Tikėtina, jog jeigu ne nauji sukurti produktai, pirmiausia skrydis VNO-LCY, 2019 m. srautas galėjo kristi.

2019 m. keleivių skaičius Lietuva-Londonas paaugo 1%.

Nuskambės kaip interneto komentatorių naratyvas, tačiau pritraukdama naują skrydį iš Vilniaus į Londono City oro uostą, valstybė pirmiausia nuskriaudė Kauną, o nuo bendro mažėjimo išgelbėjo „Ryanair“.

Nesame tiek stipriai skirtinga rinka nuo Latvijos, todėl įdomu ir pažiūrėti, koks pokytis pas kaimynus? Į Londoną skrydžiai vykdomi tik iš Rygos, kur konkuruoja „airBaltic“ su skrydžiais į Gatwicką, „Wizz Air“ su skrydžiais į Lutoną ir „Ryanair“ su skrydžiais į Stanstedą. Ryga-Londonas yra didesnė rinka nei Vilnius-Londonas, tačiau trečdaliu mažesnė nei Lietuva-Londonas.

2019 m. Ryga-Londonas rinka išliko visiškai stabili, su nedideliu persiskirstymu – „Wizz Air“ augino savo rinkos dalį atimdama jos tiek iš „airBaltic“, tiek iš „Ryanair“.

Nepaisant to, manau, jog tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Londono City oro uostą yra unikali ir įspūdinga galimybė tiek verslo srautų, tiek turizmo vystymui, todėl reikalingos labai didelės pastangos kuo greičiau šiuos skrydžius išsukti. Priešingu atveju, pasibaigus dotacijai jų gali nelikti (arba bus reikalinga dar didesnė dotacija).

Sunku pasakyti, kokie bus tolimesni pigių skrydžių bendrovių veiksmai šiame maršrute. Tai yra didžiausia rinka abiems pagrindinėms Lietuvoje veikiančioms „low cost“ bendrovėms „Ryanair“ ir „Wizz Air“ ir jos vargiai norės atsisakyti savo rinkos dalies.

Panašu, rinka traukiasi, arba geriausių atveju lieka stabili, o konkuruoti dar reikia su dotaciją bei įsipareigojimus priėmusiu nauju žaidėju, tai motyvacijos plėstis šiame maršrute nėra daug. Sunku tikėti rinkos augimu: įvykęs „Brexit“, teigiamas imigracijos pokytis Lietuvoje, silpnėjantys emigraciniai ryšiai (kaip taisyklė, po 10-15 metų nuo migracijos piko poreikis keliauti mažėja) sukuria mažai argumentų, kodėl Londono rinka galėtų ženkliai augti. Tikiu, jog pasiūlos korekcijos gali vykti ir toliau, ypač, kai išsispręs kainų karas dėl Southendo skrydžių.

P.S. Analizėms naudota Jungtinės Karalystės CAA, Rygos oro uosto bei Talino oro uosto keleivių statistikos duomenys bei ch-aviation capacities modulio pasiūlos duomenys. Vilniaus oro uostas šiais atvirumo ir „open data“ laikais nusprendė duomenis slėpti.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

665 komentarai

 1. Jurgis - 2020 02 12, 19:10

  Boeing is flying the 737 Max around the US with test crews and no passengers to prepare for the plane’s return
  https://www.businessinsider.com/boeing-737-max-test-crew-flies-plane-test-updates-2020-2

 2. oleg - 2020 02 13, 01:39

  In the meantime SK enjoyed it’s G-spot times sponsored by Sputnik and neo nazis!

  https://www.bbc.com/news/amp/world-europe-51478279

  A Scandinavian airline has pulled an advert after it was criticised by anti-immigration parties for belittling the region’s history and culture.

 3. oleg - 2020 02 13, 02:20

  https://www.sasgroup.net/en/sas-continues-the-campaign-what-is-truly-scandinavian/

  Sugražino atgal reklamą, o tuo metu change.org jau peticijos kad SAS pasikeistų pavadinimą

 4. Arnas - 2020 02 13, 08:51

  Vadovėlinis pavyzdys, kaip paruošti politiškai korektišką reklamą ir dar daugiau.

  Bet kažkaip nenustebau. Skandinavija vis dėlto :)

  Tik jei prakalbus apie reklamos idėją, tai nacionalinių vertybių / atradimų „nesureikšminimas“ virto jų išaukštinimu. Nes jeigu visi skandinaviški dalykai kilo iš kitur, tai jie vis tiek yra nacionaliniai, tik nebe skandinaviški, o amerikitieški, vokiški, šveicariški…

 5. Oleg - 2020 02 13, 11:51

  https://www.svd.se/hot-mot-sas-reklambyra–polis-pa-plats

  dabar ta reklamos agentura Kopenhagoje reikia saugoti policijai del radikalu, bombos gresmes ir panasiai. What a time to be alive.

 6. trolis - 2020 02 13, 14:35

  CS sekme su varikliais tesiasi. Swiss jau lygtais nebeleidzia kilti auksciau FL290. BT irgi boroskopais daugiau naudojasi nei kitais irankiais.

 7. Pranas - 2020 02 13, 16:10

  @trolis – jei tikėt kažko iš BT komentaru avherade FL290 limitas yra tik kol variklis labai naujas, vėliau galima. Na bet po šito įvykio apribojimai gali pasikeisti.

 8. Posparnis - 2020 02 13, 16:29

  Kam įdomu: nutekintas ES Tarybai pirmininkaujančios Kroatijos siūlymas lėktuvų keleivių teisių reglamento atnaujinimui: https://www.politico.eu/wp-content/uploads/2020/02/SKM_C45820021313150.pdf

  Gerokai nepalankesnis keleiviams ir daug palankesnis skrydžių bendrovėms nei dabar. Reikia tikėtis, kad Europos Parlamentas šiek tiek jį pakoreguos ;)

 9. Kardiobatonas - 2020 02 13, 22:39

  Neturėdamas jokio intereso aviacijos versle (tik paprastas keleivis) pritarčiau, kad keleiviai turėtų mažiau teisių. Žmogus nusiperka bilietą už 10 EUR, o paskui reikalauja šimtų eurų kompensacijų. Nėra teisinga. Kompensacija turėtų būti proporcinga sumokėtai pinigų sumai. Jeigu sumoki 1000 EUR už skrydį verslo klase VNO-FRA, tuomet jau ir turi teisę reikalauti 2000 EUR kompensacijos.

 10. Pranas - 2020 02 13, 22:51

  @Kardiobatonas – nesutinku, kad turi priklausyt vien nuo kainos. Daug geriau jei būtų diferencijazija nuo priežasčių. Viena iš originalių priežasčių, kodėl reguliavimas atsirado buvo paplitęs commercial cancelation – grubiai va pardavė 20 bilietų po 10 eur tik į skrydį, tai aviakompanija sako, nafig, neapsimoka čia skrist, šitas reisas į minusą, cancelinam, o keleiviui arba grąžinam 10 eur, arba nuskraidinsim kitu reisu ryt poryt kai pilnesnis lėktuvas susirinks. O dar overbookingas – tie kas mokėjo po 10 eur – lauk iš lėktuvo, skris tik kas sumokėjo daugiau.

 11. Kardiobatonas - 2020 02 13, 23:14

  @Pranas. Dėl overbookingo visiškai sutinku – aviakompanijoms už tai reikia taikyti sankcijas.

 12. Jurgis - 2020 02 13, 23:55

  Ne aviacinė naujiena, bet transporto, gal kiek nuims žmonių iš skrydžių į Lietuvą –

  Flixbus pradeda veiklą Baltijos šalyse. Pirmi reisai: Berlin-Tallinn, Warsaw-Tallinn, Prague-Tallinn ir Ukraina.
  https://news.err.ee/1034620/flixbus-to-launch-in-estonia-in-first-half-of-2020

 13. Spectator - 2020 02 14, 11:12

  Įdomu, kuris estas 2020 metais važiuos iš Talino į Berlyną su autobusu, nekalbant apie atvirkštinį srautą :) Kažkaip atrodo kaip pasenęs verslo modelis.

 14. mikas - 2020 02 14, 11:17

  Ponai, autobusai važiuoja dideliais kiekiais ir pilni. Taip kad, atsiras vietos ir Flixbusui.

 15. Simonas Bartkus - 2020 02 14, 12:08

  Autobusai atskira respublika, savo rinką gali rasti, nors keli vežėjai greitai pasitraukė iš Baltijos šalių, tai panašu, nėra sunku atlaikyti konkurenciją.

  Tačiau toli gražu ne lėktuvų sąskaita – manau atskira respublika autobusai savo nišinėje rinkoje. Tiesiog dar labiau naikina „Rail Baltica“ reikalingumą keleivių reikmėms (aš manau beprasmis projektas keleivių reikmėms, apie cargo nieko nežinau).

 16. Kardiobatonas - 2020 02 14, 12:09

  to Spectator. Iš Talino į Berlyną turbūt važiuos mažai žmonių, bet čia puikiai veikia troleibuso principas: iš Rygos važiuos iki Vilniaus, iš Kauno – iki Varšuvos ir t.t.

 17. Pranas - 2020 02 14, 12:16

  Troleibuso principas neveikia. Būna prastas tvarkaraštis ir prastas jo laikymasis – vietiniai vežėjai važiuojantys keleiviams reikalingu laiku laimi.

 18. trolis - 2020 02 14, 12:16

  Rail Baltica yra beprasmis kai kalbama apie keliones ju projektuojamais greiciais – t.y., tokiais, kur tas traukinys vaziuoja leciau uz autobusa. Kai greiciai bus atitinkantys 21 amziaus skaicius, autobusu paklausa tures kristi, net ir kalbant apie didesne kaina traukiniu.
  Ko pasigendu i WAW puse – ale business class autobusu – tokiu, kaip vazineja i Ryga ar Talina.

 19. Wincas - 2020 02 14, 12:56

  Rail Baltica turės pasisekimą ir lenks lektuvus iki 800 KM maršrutuose, jei palaikys bent 250-300 km/h vidutinį greitį. Jau senai Europoje renkuosi traukinį trumpesniems maršrutams ir niekada nelikau nusivylęs nei laiko nei kokybės prasme.

 20. Luna - 2020 02 14, 13:18
 21. Jurgis - 2020 02 14, 13:35

  Flixbus gali būt sėkmingas jungiant bent jau Vilnių su Lenkijos miestais, nes Flixbus dirba hubų pagrindu. Tai technologinė įmonė visų pirma. Be to, praeitais metais Flixbus nupirko Eurolines S.A., tai matyt netrukus integruos visą Eurolines tinklą į Flixbus. Jau dabar rašoma „Eurolines by Flixbus“. Šiaip, tai dar ilgas kelias, kol Lietuva liberalizuos savo pervežimų rinką ir Flixbus galės vežti keleivius vidaus rinkoje, tarkim į Klaipėdą ar Mažeikius.

 22. mikas - 2020 02 14, 13:42

  @Jurgis – čia kai nelabai vėlai vakare jau neturi kaip
  legaliai parvažiuot iš Vilniaus į Kauną ir į nevietinį autobusą tenka įlipti už stoties ribų.

 23. Rytis - 2020 02 14, 14:38

  Sukhoi Superjet atliko avarinių pripučiamų trapų testus. Nelabai pavyko jiems.
  https://www.facebook.com/vadim.lukashevich.7/posts/1658694200937272

 24. c2h5oh - 2020 02 14, 15:01

  Apie tą projektą reformuoti kompensacijų sistemą:
  – ilginamas laikas, kurį viršijus vėlavimui būtų galima reikalauti kompensacijos (12 hours for long-haul flight, so increase the threshold for delays on short-haul flights to five hours from three, and from three hours to nine for medium-haul flights)
  – nėra kompensacijų, jeigus skrydis yra vykdomas mažai aptarnaujamoje kryptyje (to or from airports that handle fewer than 1 million passengers, if the airport is “situated in an outermost region of the EU,” or hosts government-subsidized flights.)

  Beje, projektas šiaip jau nenaujas, tiesiog visa ES teisėkūra pastaraisiais metais buvo užblokuota dėl Gibraltaro klausimo. Taigi reikalas pradeda judėti, įvykus Brexitui.

 25. Spectator - 2020 02 14, 15:09

  https://avioradar.hr/index.php/en/domestic-news-from-croatia/new-routes-announcement-of-new-routes/1873-airbaltic-will-boost-its-new-route-from-lithuania-to-rijeka

  BT pridėjo papildomą skrydį į Rijeką iš Vilniaus. Bus 2x per savaitę, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

 26. Paulius - 2020 02 14, 16:33
 27. Paulius - 2020 02 14, 22:49

  Tuo tarpu aviakompanijos nebetiki, kad MAX bus grąžinti į servisą Birželio mėnesiui kaip kad buvo tikimasi iki šiol.

  Southwest, kuris yra didžiausias MAX operatorius šiai dienai vakar pranešė, kas išėma visus MAX iš savo tvarkaraščių iki Rugpjūčio 10 d., o United Airlines šiandien pranešė, kad išima visus savo MAX iki Rugsėjo 4-os.

  Labai panašu, kad bus jau antra vasara, kurią MAX’ai praleis ant žemės.

 28. Mindauqas - 2020 02 15, 01:40

  Grįžtant prie įrašo temos. Nevisai sutikčiau, kad VNO-LCY skrydžiai prisidėjo prie krypties augimo. Nepažįstu nė vieno, kas būtų skridęs į Londoną dėl to, kad atsirado skrydis į City. Taip daug kas skrido į LCY, nes patogiau – gyvena Grinviče ar Bektoniškės, ar susitikimą turi centre, ar į ExCel skrenda. Ir sutinka mokėti 20, 30 ar papildomus 50 eurų už skrydžius į City vs LTN ar STN.

  Su Londono skrydžiais dabar problema, kad be LOT daugiau nėra jokio rytinio skrydžio į Londoną. Net jeigu esi iš Vilniaus ir pasirenki skrydį iš Kauno 10:45 val., Londone jau būni tik po pietų.
  Be to, nebeliko ir jokio stabilumo savaitės skrydžiuose – Wizz neskrenda 2dienį ir 6dienį vakarais, Ryanair kone kiekvieną dieną skirtingu laiku. Dar Southendas atsirado, prie kurio reikia „priprasti“. Tai City tiesiog lieka vienintelis variantas, jeigu renkiesi ne kainą, o patogumą.

 29. Paulius - 2020 02 15, 02:02

  Mindauqas, prisidėjo matyt tiek, kad padidėjus pasiūlai sumažėjo skrydžių į Londoną kainos, kurios pernai tikrai kaip niekada žemos buvo, o kai skrydžiai ypač pigūs tada atsiranda skrendančių, kurie šiaip neturi reikalo skristi ir matyt neskristų, jei būtų brangiau. Tarkim tiesiog savaitgaliui, aplankyt draugus, ar UK gyvenantys vietoj grįžimo kartą ar du per metus tą padarys tris ar keturius nes tiesiog pigu ir galima sugrįžti tiesiog keliom dienom su draugais pabaliavot, ko matyt nedarytum jei bilietai kelis kartus brangesni būtų.

 30. Mindauqas - 2020 02 15, 02:17

  Taip, tą turėjau omeny, tik nesiplečiau, kad nebent pasiūlos perteklius prisidėjo prie mažesnių kainų ir taip paskatino daugiau keliauti. Bet iš kur bus aukštos kainos ir geri yield’ai, kai toks tvarkaraštis, kuris „patogus“ tik skrendantiems pigiai.
  Įdomu, kaip SEN užpildymas atrodo, nes kainos tai įspūdingos:)

 31. Arnas - 2020 02 15, 09:44

  SEN užpildymas liūdnas

 32. Ugnius - 2020 02 15, 10:59

  Sausį RIX 12.2%. Neblogai varo kaimynai :)

 33. Yuhoo - 2020 02 15, 13:02

  Flixbus vakarų Europoje labai populiarus studentų tarpe nes su WIFI) ir kitų kurie turi laiko ir gabenasi pundus daiktų. O moderni traukinių infrastruktūra Pabaltijį būtų labai gerai. Tačiau aš matau kad tokio bendradarbiavimo ir kompromisų pasiekimo kaip apjungtuose geležinkelių tinkluose Beneluxe, Prancūzijoje ir Vokietijoje čia dar greit nebus. O žiūrint į tuos bėgius paklotus į žvyrą dar kyla abejones dėl greičio. Prancūzijoje ir Olandijoje TGV ir Thalys bėgiai įmontuoti cemente/betone ir vibracijos atsistojus traukinyje kaip laive audros metu nėra. Aš visada renkuosi traukinį nes oro uostai tapo laiko gaišinimu ir nervų gadinimu.

 34. Yuhoo - 2020 02 15, 14:01

  Kadangi bus ekspertų kurie sakys kad galima dėt bėgius ant žvyro ir jokių bėgių ant cemento geram greičiui nereikia pridedu nuoroda į Rotterdam-Antverpen kelionę iš mašinisto kabinos.

  https://youtu.be/9Vm8_l5oye4

 35. Aidas Kasparas - 2020 02 15, 19:24

  Nu, su Flixbus’u buvot užžiebę viltį, kad gal atsiras variantas pačiam nevairuojant „business“ laiku pasiekti iš Kauno Rygą ir sugrįžti atgal. Bet, jei jie nupirko Eurolines, tai viltys į šipulius. Nes šitie sugeba užsukti į Vilnių pakeliui. Kas prideda 2,5 val. prie kelionės laiko ir tuo padaro variantą net nesvarstytinu.

 36. Čiurlionis - 2020 02 16, 22:56

  LOT Boeing 787

  18/02/2020

  NRT – VNO 18:00
  VNO – WAW 19:40

  22/02/2020
  WAW – VNO 20:25
  VNO – NRT 21:40

 37. Linas - 2020 02 16, 23:01

  @Čiurlionis
  Geras! O kokia čia proga tiesioginis reisas NRT/VNO?

 38. Kardiobatonas - 2020 02 16, 23:06

  Gal olimpinę ugnį atskraidins? Labai įdomu!

 39. Simonas Bartkus - 2020 02 17, 04:47

  Estų Regional Jet pradeda naudoti Embraer 190.

  palaipsniui lėktuvai pradės vykti LOT skrydžius – ARN, BRU ir WAW iš TLL, taip pat ARN-WAW, WAW-GDN, WAW-SOF, WAW-VRO ir dvi kasdienes WAW-VNO rotacijas – LO778 ir LO772.

  Šiuo metu LO778 ir LO772 irgi skraido Regional Jet, tačiau su CRJ9.

  Regional Jet Embraer 190 turės 112 sėdynių, tai šiek tiek dar VNO-WAW capacity padidės.
  Įdomu, kad LOT turimi London City skirti Embraer 190 turi 106 sėdynes, matyt, pasiskaičiavę, kad su daugiau į LCY nepaskraidys.

 40. Edgaras - 2020 02 17, 13:22

  to Aidas Kasparas

  pilna važiuojančių tiesiai į Rygą (ne per Vilnių) Ir Kautra važiuoja ir Ecolines.

 41. Posparnis - 2020 02 17, 14:58

  Ateikit į Vilniaus knygų mugę, pakalbėsim apie keleivių teises ir atnaujinamą reglamentą ;)

  Ketvirtadienį 17-18 val.
  Penktadienį 18-19 val.
  Šeštadienį 15-16 val.

  Susitikimai vyks Europos Sąjungos stende, 3 salės pradžioje, priešais rūbinę.

 42. Aidas Kasparas - 2020 02 17, 16:38

  @Edgaras , tai kad pagal laikus visi pardavinėja į tuos pačius autobusus, kurie jei ne per Vilnių, tai Rygos stotoje būna 12 ir 18 val. Dar primesk, kad gali iki valandos užtrukti, kol nusigausi į vietą. Ir ką jau gali nuveikti, jei 16 val. vietiniai į namų pusę nosis nusuka?

  Grįžimui apskritai vienintelis laikas — 12:30, jei nenori važiuoti per Vilnių. Taigi, dvi dienas realiai sugaišti vien važinėjimui. Per daug didelė prabanga rinktis tokį variantą.

 43. keleivis - 2020 02 17, 16:54

  @Aidas Kasparas

  Eurolines autobusai:
  7:20-11:30 Kaunas-Ryga
  14:00-18:05 Kaunas-Ryga

  15:30-19:20 Ryga-Kaunas
  19:40-23:20 Ryga-Kaunas

 44. Kardiobatonas - 2020 02 17, 19:00

  FR bandė ginčyti kompensacijos reikalavimo teisės perleidimo teisėtumą, bet teismas Kaune nusprendė kitaip.

  https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/02/17/news/teismas-paskelbe-viena-taisykle-ryanair-keleiviams-taike-neteisetai-13683598/

 45. Besidomintis - 2020 02 18, 09:01

  Jei kas bandysit pagauti šiandien LOT B787 VNO, tai LO7203 SP-LRG ore, estimated arrival 15:39

  https://www.flightradar24.com/LOT7203/23e6454b

 46. Kardiobatonas - 2020 02 18, 09:52

  Bet tai negi niekas nežino, kodėl LOT B787 atskrenda į VNO?

 47. NRTVNO - 2020 02 18, 10:52

  Akivaizdu, kad čarteriu iš JP daug žmonių į LT atskraidina. Klausimas kas jie ir kodėl :)

 48. mikas - 2020 02 18, 12:35

  Akivaizdu kad veža čia koronaviruso aukas iš kruizinio laivo.

 49. Kardiobatonas - 2020 02 18, 12:39

  Akivaizdu, kad tai įslaptintas reisas, nes jo nėra VNO tvarkaraštyje.

 50. Justinas - 2020 02 18, 15:06

  Patys jūs nėra tvarkaraštyje :)

  Tik vat route tai amazing, apskrendant Rusiją! Tiesiu keliu 8,237 km, o LO route apie 9,900 km.

 51. Wincas - 2020 02 18, 15:33

  Kad visi taip apskristų tą teroristinę valstybę, būtų drąsiau skraidyti į Aziją.
  Matomai Japonų turistai atskrenda apžiūrėti Lietuvos, juk jau senai šnekėjo apie čerterius iš Japonijos ir Japonus norinčius apžiūrėti šitą šalį pilną susiraukusių ir piktų žmonių.

 52. Šarūnas - 2020 02 18, 15:42

  Yra VNO schedule –

  17:23 2020-02-18 Tokijas Narita LOT – Polish Airlines
  LO7203
  Laukiama 17:23

 53. Andrius - 2020 02 18, 16:22

  Kad šito NRT-VNO reiso atstumas virš 11.000 km gausis vietoj 8.237 km tiesiausio varianto. Skrydžio trukmė virš 14 valandų.

  Įprasto reguliaraus LO80 NRT-WAW AVERAGE FLIGHT TIME 10:52

  Matyt charteriams sunku gauti leidimą per Rusiją?

 54. Simonas Bartkus - 2020 02 18, 16:26

  Rusija neleidžia LOT skraidyti ir reguliarių BUD-ICN, dėl ko jie skrenda per aplinkui. Rusija LOT leidžia skristi tik į Lenkiją.

 55. Arnas - 2020 02 18, 16:56

  Ne turistai ten :)

 56. c2h5oh - 2020 02 18, 18:39

  Mieli ekspertai,
  techninis klausimas. Šiais internetinio check-in laikais, jeigu padarai check-in internetu visam skrydžiui, bet neskrendi pirmo segmento – ar bilietas anuliuojamas (nes no-show), ar ne?

 57. Mindauqas - 2020 02 18, 18:45

  taip, be abejo (žvaigždutė)

  (žvaigždutė)- su labai minimaliomis išimtimi

 58. Linas - 2020 02 18, 19:25

  Japonai, matyt į Kauną varys Sugiharos namo apžiūrėti 😀
  Pilnas oro uostas Kautros autobusų buvo, kai pro šalį važiavau…

 59. PS - 2020 02 18, 20:03

  2020-ieji metai Seimo sprendimu paskelbti Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos metais.

 60. Rolas Lukas - 2020 02 18, 22:54

  Seime vasario 20 D. Parodos skirtos Sugiharai atidarymas. Šito lėktuvo keleivių pagrindinis tikslas parodos atidarydamas

 61. Vytautas - 2020 02 19, 10:59

  @c2h5oh – priklauso ir nuo įstatymų tam tikrose šalyse. Geras pavyzdys yra Italija, kur yra uždrausta avialinijoms atšaukti bilietus, jei nepasirodai kuriame nors segmente. Įdomus straipsnis čia: https://liveandletsfly.boardingarea.com/2019/06/10/skipping-airline-segments-italy/

  Avialinijos, kurios pripažįsta šias taisykles:

  Alitalia
  Austrian
  Emirates
  Eurowings
  Lufthansa
  Qatar
  SWISS

  Beje, LH prapylė teismą Vokietijoje prieš keleivį, kuris neskrido paskutinio segmento.

 62. Wincas - 2020 02 19, 11:34

  LOT 787 Atgaliniam skrydžiui VNO užsisakė 70t žibalo.

 63. jpou - 2020 02 19, 20:58

  @etanolis

  Ryanair irgi leidzia. Isbandem siais metais, turejom RT bilietus, bet negalejom skristi i prieki numatytu metu. Nusipirkom One-way veliau, o grizom su originaliais atgal. Klausem customer serviso ar reikia ka nors daryti – sake no worries, galim neatvykt i pirma skrydi, bilietu necancelins – nereikia net informuoti.

 64. Andrius - 2020 02 19, 21:21

  @Wincas

  Grubiai skaičiuonant 787-8 naudoja 5t/val.
  Tai 70 tonu kuro B787-8 turėtų užtekti iki 14 valandų skrydžiui.

 65. trolis - 2020 02 20, 00:53

  Boeing Co. is inspecting more than 400 stored 737 Max jets after discovering debris such as tools or rags left in the fuel tanks of several newly built but undelivered aircraft.

 66. Augustinas Žemaitis - 2020 02 20, 03:06

  @jpou – kaip suprantu, Ryanair tas visai neaktualu, nes Ryanair kainodara tokia, kad RT kaina tai skrydžio į vieną pusę kaina ir skrydžio į kitą pusę kaina kartu sudėjus. T.y. jei į priekį kainuoja 40, atgal 50, tai RT kainuos 90.

  Kai tuo tarpu dalis kitų avialinijų taiko tokią kainodarą, kad RT pigesnis nei ta suma. Pvz. jei į priekį kainuoja 50, o atgal 40, tai RT gali kainuoti 60, irgi 50 ar net – kartais – 40 ar 30. Tai tokios avialinijos ir stengiasi visaip nukirsti atvejus, kad žmogus perka RT ir skrenda tik į vieną pusę.

 67. Linas - 2020 02 20, 12:29

  @Augustinas Žemaitis
  Teisinga pastaba!
  prisimenant gūdžius 1995 metus, kai teko keltis keltu iš Kale į Doverį, tai bilietas į vieną pusę žmogui kainavo kažkokią neprotingai didelę sumą tais laikais ~70 USD (ekvivalentas frankais) jei atmintis neapgauna, bet jei perki same day return – 1 GBP :)

 68. Aras - 2020 02 20, 12:35
 69. Wincas - 2020 02 20, 13:54

  Kai negali aptarnauti Kremliaus lėktuvų Lietuvoje, ieškai sprendimų kaip kitaip nusilenkti vadui :)

 70. Obs. - 2020 02 21, 19:49

  European air passengers can seek compensation for cancelled connecting flights where their itinerary started, even if the connecting flight was scratched in a different jurisdiction, the European Court of Justice has ruled.
  http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=223641&pageIndex=0&doclang=EN

 71. Obs. - 2020 02 21, 19:58

  97 % of the world’s largest airports have security risks related to vulnerable web and mobile applications, misconfigured public cloud, Dark Web exposure or code repositories leaks.

  https://www.immuniweb.com/blog/state-of-cybersecurity-top-100-airports.html

 72. Srs - 2020 02 22, 02:04

  Panašu, kad pirmoji rimta Corona viruso auka verslo sektoriuje bus Hainan Airlines – didžiausias privatus Kinijos oro vežėjas. Per pastaruosius metus su daug leverage jie ėmė plėstis į non-core verslus, ypač nekilnojamajį turtą užsienyje, kol galiausiai partija juos prispaudė ir privertė išparduoti daug turto už žemą kainą, kad tik sumažintų sisteminę riziką finansų sektoriui. Dėl to atsirado pinigų srauto problemos ir pačios avialinijos emė neapmokinėti sąskaitų oro uostams, oro navigacijos kompanijoms ir t.t.
  .
  Kompanijos chairman kaip tik sausio pradžioje paskelbė, kad 2020 bus make-or-brake metai. Ir tada atėjo Corina virusas. Sausio ASK down virs 20%, Vasario – 60%. Load factor dabar vos 40% (didesnis negu tikėčiausi tokiomis sąlygomis). Dar bandė gelbėtis paskolomis iš įvairių bankų, bet atrodo kad jau vėlu.
  Pasak ganďų 3 valstybinės avialinijos išsidalins Hainan turtą, nors tai dar nėra patvirtinta. Atrodo, kad gelbėtojai paskyrė naują vadovybę.

  P.S. Kitos smulkesnės avialinijos nors ir priklauso didiesiems žaidėjams (Xiamen Air ir China Southern, Shenzhen Airlines ir Air China), vis tiek išleido specialias obligacijas/skolos popierius dėl grynųjų pinigų srauto trūkumo.

 73. Kristijonas - 2020 02 22, 21:13

  Gerai atrodo VNO nusileidimai šiandien vakare: Leidžiasi Turkish B77F, tuo pačiu metu laukdamas eilėje papildomą apsisukimą daro LOT B787.

 74. Andrius - 2020 02 22, 21:44

  Čia matos nedidelė VNO problema, kad nutūpęs didelis widebody lėktuvas užimą taka apie 5min. kol apsisuks ir taku nuriedes iki terminalo. Tai sekantiems reikia šiek tiek palaukti.

 75. Tomas468 - 2020 02 22, 21:54

  BT RIX-PLQ pakilo, įdomiai kažkaip apsisukinėdamas grįžo
  https://www.flightradar24.com/BTI033/23f3ff48

 76. Mindauqas - 2020 02 24, 01:16

  Abu lėktuvai iš Milano vėluoja (Ryanair ypač) ir leisis vienu metu. Įdomu, ar bus koks specialus sutikimas oro uoste?

 77. Pranas - 2020 02 24, 02:01

  Ryanair Vilniaus lėktuvą tiesiog panaudojo suskraidyt pusdienį vėlavusiam Lauda reisui Milanas-Stutgartas ir atgal, turbūt vietoj kito sugedusio lėktuvo, nieko bendro su virusu. O Wizz naktinis iš Malpensos dažnai taip, irgi nieko ypatingo.

  Bet šiaip tikimybė, kad skryžiai stos Europoj dabar jau labai didelė, galima laidot pusę aviakompanijų.

 78. Mindauqas - 2020 02 24, 07:11

  Dėkui už patikrinimą. Tiesiog įdomiai sutapo, kad abu leidosi vienu metu, tai buvo puiki proga žurnalistams pasitikti ir paklausti grįžusiųjų „tai kaip jaučiatės? ar nebuvo baisu skristi?“:)

 79. Wincas - 2020 02 24, 10:43

  Ar nepsikartos panaši situacija kaip su Eyjafjallajökull ir dviejų saavaičių dangaus karantinas.

 80. mikas - 2020 02 24, 11:20

  O nebus taip, kad ES iš savo biudžeto pakompensuos tuos privalomus neskridimus.

 81. oleg - 2020 02 24, 11:21

  wat… naujas oro uostas

  Vyriausybei dar tik svarstant naujojo oro uosto tarp Vilniaus ir Kauno idėją, Kaišiadorių rajono savivaldybė tam jau rezervavo 1800 hektarų šalia Žaslių.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/naujasis-oro-uostas-vieta-jau-turi-bet-palaikymo-dar-ne-zasliu-ukininkai-kyla-i-kova-667-1279868?copied

 82. keleivis - 2020 02 24, 15:27

  Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, jog visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo, jiems bus matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta. Toks sprendimas priimtas po smarkiai išaugusio užsikrėtimų koronavirusu skaičiaus Italijoje.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/del-koronaviruso-lietuva-grieztina-veiksmus-is-italijos-atvyke-bus-tikrinami-lektuvuose.d?id=83608983

  Reikia suprasti, kas tai bus daroma reisuose iš Italijos (Roma, Milanas, Bolonija, Trevizas)?

 83. Julius - 2020 02 24, 17:09

  Roma į tuos regionus neįeina, tai su Roma gal dar viskas normaliai

 84. Simonas Bartkus - 2020 02 24, 20:02

  Sausio mėnesį LOT LCY-VNO pervežė viso labo tik 4682 keleivius – pats mažiausias skaičius nuo skrydžių pradžios, iki šiol mažiausias buvo gruodį net tūkstančiu didesnis (5806). Užpildymas krito į lygį mažesnį nei 50%.

  Beje, šio įrašo duomenys Lenkijos žiniasklaidoje aptarinėjimi:
  https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/londynska-ofensywa-lot-czy-warto-latac-z-europy-srodkowej-do-lcy–7901.html

 85. Paulius - 2020 02 24, 20:26

  Tuo tarpu aviakompanijų akcijos šiandien krito be gailesčio. Vienos dienos pokyčiai:

  IAG gruopė – minus 9.15%
  WizzAir – minus 11.32%
  Ryanair – minus 13.79%
  EasyJet – minus 16.67% !!!

 86. mikas - 2020 02 24, 22:28

  Nu tai faktas, kad koronavirusą paleido amerika. Nes nu boingui lėktuvų pritrūko, tai sugalvojo kaip trūkumą panaikint.

 87. Wincas - 2020 02 25, 00:09

  @mikas Skaitai mano mintis.

 88. mikas - 2020 02 25, 00:15

  Dabar galvoju, kažkas čia keisto, nes virusas neima tik Rosyjos piliečių. Kažkas čia nesutampa.

 89. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 09:50

  Perskaičiau atidžiai visą naują pasiūlytą EU261 kompensavimo modelį – keista, kad toks išviso svarstomas, man atrodo, jeigu jį priimtų, tai 95% keleivių dabar tiesiog pamirštų kompensacijas, nes už 95% atvejų, kada dabar kompensacijos yra mokamos, jos mokamos nebebūtų.

 90. Mindauqas - 2020 02 25, 10:31

  Bet daugeliu atvejų jos ir neturėtų būti mokamos. Jeigu tavo lėktuvas pavėlavo dėl kokių nors priežasčių 2 valandas į Barseloną, juk nieko baisaus neatsitiko.
  Ok, jeigu praradai jungtį į traukinį, kuris turėjo būti po 4 valandų, tiesiog galėtų kompensuoti naują traukinio bilietą; jeigu vietoje 23 val. nusileido 01:25 val. galėtų kompensuoti taxi kelionę pagal čekį. Bet kodėl už bilietą sumokėjęs 70 eurų turėtų gauti 400 eurų kompensacijos?

 91. Posparnis - 2020 02 25, 10:32

  Simonai, tikrai taip. Ir nėra didelės logikos nekompensuoti skrydžių į mažiau kaip milijoną keleivių aptarnaujančius oro uostus (arba iš jų), arba į Kanarus, Madeirą, Gvadelupę ir kitus „nutolusius regionus“. Tiesiog ES Tarybai pirmininkaujanti Kroatija patyrė didelį oro linijų spaudimą ir jam pasidavė. Europos Parlamentas turės darbo derėdamasis…

 92. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 10:42

  Mane nustebino, kad pasirinktas tas modelis „YRA arba NĖRA“, t.y. dabar kompensacijos tos pačios, bet jos realiai labai retais atvejais bus pasiekiamos (12 val. vėlavimai long-haul skrydžiuose dėl ne-oro priežasčių ar 9 val. vėlavimai į Hurgadą yra labai labai reti). Aš laikausi nuomonės, kad turėtų būti kompensuojama, bet kompensacijos turėtų remtis į realią patirtą žalą, o ne iš lempos, kaip yra dabar.

  O šiaip aš įžvelgčiau, kadangi Kroatija čia leidžia, tai Croatia Airlines ypač palankus šitas reglamentas – kompensacijos iš mažų oro uostų nemokamos (Splitų, Osijekų, Zadarų ir kur ten OU skraido), PSO maršrutams kompensacijos nemokamos (visi Kroatijos vidiniai skrydžiai yra PSO; ha – ir VNO-LCY nebus kompensacijų), jungtinių skrydžių atveju kompensacijos nemokamos, jeigu rebookinama į 5-9-12 valandų galutinį atvykimą (Croatia Airlines feedina per ZRH, FRA, MUC, VIE, kur realiai beveik viską galėtų rebookinti).

  Na, bet esu tikras, kad tokio reglamento tai nepriims.

 93. Kardiobatonas - 2020 02 25, 10:50

  @Mindaugas. Palaikau 100 proc. Dabartinė kompensacijų tvarka yra oro linijų žlugdymas. Visi skaičiuoja vėlavimų minutes ir bėga skųstis. Kompensacija tampa bene pagrindiniu kelionės tikslu.

 94. trolis - 2020 02 25, 11:04

  yeap – skrydziu atidejimai „del atvykstancio orlaivio velavimo“ ar kitu neatremiamu argumentu turetu buti visiems savaime suprantami, nezlugdyti avialiniju ir neduoti sunaujai jokiu kompensaciju.
  legacy avialiniju megejai kyla i eiline ataka pries kompensaciju emejus. bent skaitet, kiek % isvis ima tas kompensacijas? ir siaip idomu, kas cia tiek bankrutuoja del to? per metus padarau virs 100 segmentu ir buna metu kai nebuna ne vieno kompensacijos claimo. tikiuosi, prisidedu prie avialiniju isgyvenimo

 95. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 11:18

  Aš manau, kad dabartinė egzistuojanti sistema yra labai naudinga didžiosioms aviampanijoms, nes dideliam paveiksle, išmokų suma yra tiesiog statistika, apskaičiuojama ir įdedama kaip kaštų eilutė ir galutiniam rezultate už tai sumoka keleiviai. Aš manau, kad sistema iki šiol ir yra nepakeista, nes dideliems verslams nerūpi mokesčiai, jiems svarbu, kad jie nesikeistų, nes nekintanti situacija neverčia keistis ir priveda prie situacijos, kad klientai už viską susimoka.

  Dabartinė sistema yra nenaudinga mažoms aviakompanijoms, nes kompensacijos nesuvaldyta situacija ar padaryta klaida gali pavirsti į sniego gniūžtę iš kurios išsisukti labai brangu. Kaip kažkada vienoj konferencijoje girdėjau vienos skandinavijos čarterinės bendrovės savininko pasisakymą – įsivaizduokite, šeštadienį ryte dėl oro dispečerio klaidos perone du mano lėktuvai susitrenkia sparnais. Turiu atšaukti viso savaitgalio skrydžius ir iš principo tai man reiškia bankrotą.

  Mano nuomone, sistema turėtų būti tokia, kad ji:
  – tinkamai atlygintų už patirtą žalą,
  – motyvuoti aviakompanijas mažinti vėlavimus.

  Todėl aš sakyčiau gali būtų formulė, kur kompensacijos dydis priklauso nuo vėlavimo valandų, kur didėja už kiekvieną pavėluotą valandą nuo 4 valandų ar pan, išskaičiuojant aviakompanijos patirtas išlaidas maitinimui, viešbučiui, pervežimams. Suma jau galėtų būti diskusijų klausimas, gal kokie 50EUR/val. ar pan.

 96. Pranas - 2020 02 25, 11:20

  Tai tarkim sekmadienio atvejis. Ryanair lėktuvas EI-EVS vietoj to, kad skristų VNO-BGY-VNO nevėluodamas skrido VNO-BGY-STR-BGY-VNO. Į VNO atskrido naktį vėluodamas 3:22. Vėluodamas vertė keleivius panikuoti oro uoste laukiant jo. Dabar kompensacijos priklauso (nors abejoju ar bent 10% paims). Tai čia jas verta duoti ar nelabai?

 97. Spectator - 2020 02 25, 11:21

  @Simonas: o kaip gavai sausio mėn duomenis? Juk dabar čia valstybės paslaptis, matyt dėl to, kad nenori rodyti, kokie „paklausūs“ valstybės finansuojami LOT skrydžiai į LCY?

 98. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 11:23

  Spectator: tai iš UK easy – UK CAA skelbia viešai visus airport pairs lygyje pamėnesiui ;)

  https://www.caa.co.uk/Data-and-analysis/UK-aviation-market/Airports/Datasets/UK-airport-data/

 99. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 11:28

  Šiaip guostis galima, kad sausį LCY-BUD performino dar blogiau negu LCY-VNO.

  LCY-BUD iš viso kosmosinis projektas, kur LOT konkuruoja su BA 3x daily į LHR, easyJet 3x daily į LGW, Wizz Air 3-4x daily į LTN ir dar 1x į LGW, Ryanair 3x daily į STN.

  Negali nuneigt, kad BUD-LON rinka yra didžiulė, bet LOT produktas net nelaimi korporatyviniams keliautojams, o dar be to LOT tikrai turi žymiai didesnius kaštus su Embraer skraidydami už bet kurį kitą vežėją maršrute.

 100. Spectator - 2020 02 25, 11:31

  Žiūrint W6 paradvimus jų puslapyje, panašu, kad nebeliko RIX-KEF, RIX-BGO, RIX-TLV ir RIX-BCN skrydžių nuo birželio mėn. Nežinau, kiek čia rotacijų susidaro iš viso, bet tikriausiai nebelieka vieno bazuojamo lėktuvo.

 101. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 11:56

  Spectator: įdomu. Suprantama, kad Wizz Air turi mažinti plėtrą dėl vėluojančių lėktuvų deliveries gan žymiai, bet man šiek tiek keista, kad jie pasirenka give-up Rytų Europos rinkas, o plečiasi ir kariauja naujose erdvėse. Dabar jie (tipo laikinai) skrydžius iš Odesos, apkarpė skrydžius iš Kutaisi, dabar mažina RIX, pabėgo iš LTN-TLL, tačiau toliau intensyvina karą VIE, LTN rytų Europos maršrutus keičia skrydžiais į Kanarus, lenda į LGW ir SEN, taip pat vysto projektą Wizz Air Abu Dhabi, kur konkuruos su Etihad ir Air Arabia.

 102. Pranas - 2020 02 25, 12:00

  Ką tik italų turistą diagnozavo su virusu Tenerifėj, policija apsupo didelį viešbutį ir nieko neišleidžia. Manau aviakompanijom jau metas nebe maršrutus planuot, o galvot kaip su mažiausiais nuostoliais stabdyt veiklą reikės.

 103. pliumbum - 2020 02 25, 12:29

  Na, bet kompensacijos yra ir būdas avialinijas priversti truputį pasitempti geriau planuotis procesus. Arba tarkim padeda išgyvendinti tokius bjaurius bajerius kaip connecting keleivių siuntimas kitais skrydžiais. Per metus man skraidant būna kokie 4-5 atvejai kaip minimum, kai manęs avialinija palaukia. Pastaruoju metu vieninteliai Austrian nusprendė, kad jiems labiau apsimoka susimokėti 250 eurų ir palydėjau akimis nuo vartų nuvažiuojantį savo lėktuvą :) Spėčiau, kad nesant kompensacijų tokio palaukimo būtų mažiau.

 104. Čiurlionis - 2020 02 25, 12:44

  Vienintelis paveikus principas, kuris būtų efektyvus ir kuris buvo iškeltas, bet labai gretai užkasamas: privaloma kompensacija (nepriklausomai nuo dydžio).

  T.Y. įpareigojimas sumokėti visiem, nepaisant ar jie ieško kompensacijos ar ne.

 105. mmm - 2020 02 25, 12:59

  Gal viskis užtektų Vilniuj vieno skrydžio per dieną į London City, jei tiek mažai skrendančių. Jaučiu vis vien dauguma skrenda su nakvynėmis.

 106. Patikimasis - 2020 02 25, 14:45

  LCY pagrindinis unique selling point ir yra patogi galimybė nakvynės išvengti

 107. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 15:00

  mmm: priešingai, sakyčiau turėtų pasvarstyti apie 3x daily market share pasikelti. Tvarkaraštis yra jų pagrindinis selling-point ir dabar ką turi tai minimalus kaip gali brangiau bandyti parduoti taupantiems laiką.

 108. trolis - 2020 02 25, 15:10

  Avialiniju gyneju ikveptas paemiau VNO-CPH-ARN-OSL su SAS. Tikriaus SAS kazkas vercia toki bilieta apskritai pardavineti ir dar su 35-40 min persedimais. Kad uzdarbis nebutu menkas, icheckinsiu ir bagaza.
  Taip, kai kurie kompensavimo aspektai turi buti keiciami, bet in general cia yra kliento apsauga. Kliento, kuris perka paslauga, o ne siaip i lektuva ateina avialiniju bankrotinti ir pasedeti kelius ispraudes tarp nykstanciai mazo pitch sedyniu.

 109. Kardiobatonas - 2020 02 25, 15:50

  Susidaro įspūdis, kad kai kurie keleiviai būtent ir užsiima avialinijų bankrotinimu, nes jei skrenda ne todėl, kad reikia, o tik dėl pramogos. Vos skrydis pavėluoja, jie pradeda žviegti apie sugriuvusius planus ir reikalauti kompensacijos. Ką aš siūlau? Visos Europos mastu įkurti Skrydžių kompensavimo biurą, kuris rinktų atitinkamą mokestį nuo kiekvieno parduoto bilieto. Panašiai kaip dabar yra sudarant vairuotojo civilinės atsakomybės draudimo sutartį. Tuomet bus lygios sąlygos ir mažoms, ir didelėms skrydžių bendrovėms. Daugiau parduodi, daugiau ir sumoki. Niekam nereikės persekioti skrydžių bendrovių ir jų bankrotinti. Ką mes turėtume? Pabrangusius bilietus, kurie sumažintų norą skristi tik tam, kad skristi.

 110. Simonas Bartkus - 2020 02 25, 15:53

  Tokia sistema nespręstu esminės problemos – neskatintų aviakompanijų mažinti vėlavimus as much as possible.

 111. Augustinas Žemaitis - 2020 02 25, 16:10

  Mano nuomonė, kokia turėtų būti kompensacijų tvarka, yra tokia:

  1.Kompensacijos, visų pirma, apibrėžiamos kaip Monrealio konvencijoje – per realius nuostolius. Tik, palyginus su Monrealio kovencija, reikia supaprastnti įrodinėjimą/teismingumą iki trivialaus, galimybė įkelti dokumentus per apps’us ir pan. Realūs nuostoliai apima viešbučius, autonuomą, kitus skrydžius, traukinius ir pan. ir pinigai turi būti pervedami į tą sąskaitą, iš kurios viskas apmokėta (reikalaujant pateikti apmokėjimo įrodymus). Gali būti nustatyti maksimalūs nuostoliai, bet dideli.

  2.Šalia realių nuostolių yra „neturtinė žala“/delspinigiai, kurie apibrėžiami kaip ES traukinių, keltų ar autobusų reglamentuose – per procentą nuo bilieto kainos. Tarkim 2 val. – 20%, 4 val. – 40%, 6 val. – 60%, 8 val. – 80%, 10 val. – 100%, 12 val. – 120% ir pan. (procentai gali būti kiti). Šitos kompensacijos privalo būti automatinės – mokamos net ir nieko nepareikalavus.

  3.Rūpinimosi pareiga išlieka (viešbučiai, maistas).

  4.Išlieka pareiga „nuskraidinti kaip įmanoma greičiau“. Nesvarbu, reisas atšaukiamas, overbookintas, ar atidėtas 24 val. – jei yra galimybė pasiekti galutinį tašką greičiau, aviakompanija turi ją, klientui pirštu parodžius tokius bilietus pardavime, suteikti, o atsisakius, klientas turi teisę nusipirkti greitesnį bilietą pats ir tai jam kompensuojama. Gali būti kažkokia minimali riba tam – pvz. „Jei yra galimybė į galutinį tašką atvykti 2 valandom greičiau, nei planuojama po visų paskelbtų atšaukimų“.

  5.Atleidimas nuo kompensacijų gali būti, bet siejamas ne su oro uosto dydžiu, o su realiomis galimybėmis nuskristi iš to oro uosto kur reikia, įskaitant žemės transportą į gretimą oro uostą (jei toks variantas yra). Normalu, kad iš Svalbardo gali būti neįmanoma logiškai nuskraidinti iki kitos dienos, bet iš kokio antrojo mažesnio miesto oro uosto tikrai galima, kad ir pervežant į didesnį oro uostą.

 112. trolis - 2020 02 25, 16:11

  Kompaniju velavimas nera problema – problema yra keleiviai, skraidantys specialiai ir bankrotinantys! Isivaizduokit – kaip jis drista pirkti bilieta ir skristi tas keleivis – kur tai matyta!

 113. mmm - 2020 02 25, 16:16

  Bulgaria air stabdo skrydžius į Milaną

 114. Kardiobatonas - 2020 02 25, 17:26

  Pataisykite mane, jeigu klystu, bet drįsčiau teigti, kad SPA bankrotą maždaug 50 proc. lėmė kompensacijų už vėlavimus mokėjimas.

 115. Bronius - 2020 02 25, 17:43

  Tai Armanis atvarys i Kauna penktadieni ar ne?

 116. Pranas - 2020 02 25, 21:26

  Pažiūrėjau naują Wizz tvarkaraštį iš Rygos nuo birželio. Lieka vienas lėktuvas, Kijevas ir dalis Londono skrydžių bus tų bazių lėktuvais. Karpymas labai didelis. O pagal strategiją Wizz turi nebeturėti vieno lėktuvų bazių, visos tokios buvo uždarytos.

 117. Linas - 2020 02 25, 23:14

  Na tai BT gyvenimas RIX labai palengvėja…

 118. Arnas - 2020 02 26, 00:34

  Diskusijose apie EU261 reglamentą dažnai pasigendu aiškaus suvokimo, kad šis reglamentas yra teisėtas ir veikia normaliuose teisiniuose rėmuose. To, atrodo, nesupranta tie, kurie teigia, neva keleiviai bankrotina aviakompanijas. Kiek ir kaip kas nori, taip tegul ir skraido, ir reikalauja tų kompensacijų. Pardavinėji 30 min jungimus ir gaunasi Late Or Tomorrow? Keisk Minimum Connection Time. Užvėluoja rotacija ir nebepraeina įgulų laikai? Keisk rotacijas. Genda lėktuvai ir vis tiek griūna rotacijos? Pasamdyk dvigubai įgulų ir susiveik dvigubai lėktuvų. Nėra galimybių, nes pelno marža 1% ir šiaip rinka tokia? Tavo problemos. Lygiai kaip ir keleivio problemos yra, kai ta pati aviakompanija apmokestina rankinį bagažą, maistą, sėdėjimo vietas, galų gale vėluoja ar overbook’ina. Skrisk iš vakaro. Rinkis kitą aviakompaniją. Pirk draudimą. Nes tai yra irgi tavo problemos. Tai įsisąmoninus jau galima pradėti diskutuoti apie paties reglamento niuansus: kompensacijų dydžius, laikus, kada ir kam kompensacijos priklauso, jų tipus, skirstymo tvarką ir t.t. Diskutuok, kurk, keisk, atšauk, pildyk reglamentą nors ir iki gyvenimo galo.

  Ką tuo noriu pasakyti? Jokiu būdu ne tai, kad su EU261 ar apskritai visa keleivių teisių tvarka nėra problemų. Aš tik noriu pasakyti, kad profesionalioje diskusijoje replikų apie „aviakompanijų bankrotinimą“ neturi atsirasti, nes diskutuojama ne apie moralės principus ar kažkokias vietines paniatkes, o apie teisę ir įstatymą, kuris diktuoja tam tikras žaidimo taisykles ir tiek viena, tiek kita pusė pagal jas turi žaisti.

 119. Augustinas Žemaitis - 2020 02 26, 02:19

  @Arnas – na taip, bet čia tas pats galioja bet kokiam teisės aktui. Ir teisės aktai daro įtaką rinkai, atskirų jos dalyvių rentabilumui.

  Kaip, tarkim, koks alkoholio pardavimo ribojimas gali „kirsti“ alkoholio parduotuvei, kuri dirbo „ant to“, kad naktim prekiavo. Ir tokia išties gali užsidaryti.

  FlyLAL’as, tarkim, galima sakyti bankrutavo dėl Lietuvos narystės ES ir su tuo susijusio „laisvo dangaus“, dėl kurio atėjo BT į rinką – nebūtų to, dar ilgai būtų reguliuojamoj rinkoj gal skraidęs su valdžios parama.

  Gerai, blogai tokie pokyčiai – kitas klausimas, bet kad kažkas bankrutuoja dėl to, kad yra įstatymai, tvarka, kurių nesant nebankrutuotų – tai gali būti realus faktas, todėl manau diskusija visai normali.

 120. Arnas - 2020 02 26, 03:09

  Augustinai, visiškai pritariu, ypač paskutiniam sakiniui. Tą ir norėjau pabrėžti praeitame savo komentare, kad būtent *įstatymai* lemia kažkieno bankrotą, bet ne *subjektai*, kurie tų įstatymų rėmuose elgiasi vienaip ar kitaip. Ir jeigu tie įstatymai provokuoja tam tikrus kraštutinumus, tai kalti yra įstatymai, bet ne subjektai.

 121. Pranas - 2020 02 26, 09:56

  Ryanair krizės akivaizdoje smarkiai pakėlė minimalias kainas. Daugiau jokių skrydžių po eurą ar 10. Mažiausiai 20.

 122. Pranas - 2020 02 26, 09:57

  Pasitaisau, mažiausiai 18.

 123. Jurgis - 2020 02 26, 10:10

  Čia jau labai ne kas, uždaryti visą Korean Air į karantiną?

  Korean Air cabin crew worker tests positive for coronavirus, report says
  https://www.foxnews.com/travel/korean-air-cabin-crew-worker-tests-positive

 124. Jonas - 2020 02 26, 10:36

  O ar turime čia teisininkų? Absurdiškos juk situacijos. Iš savo aplinkos turiu du pavyzdžius. Prieš gerą pusmetį mokyklos kolektyvas apie 30 žmonių nusipirko skrydį į Milana, į festivali kažkokį muzikos. Viskas buvo suderinta. Užvakar iš organizatorių gavo pranešimą, kad nieko nebus, nepriimsime Jūsų, nedrįskite rodytis. Ryanair skryžius tebevykdo, pinigų negrąžina. Ar Juk tai ne for mažoras?

  Kitas atvejas panašus – vaikų fuybolo mokykla turėjo irgi skristi į Bergamą, viskas suderinta buvo, dabar sako nieko nebus, neskriskite. Bilietų atšaukti negalima. Abi grupės po 20 -30 asmenų, sumokėtos sumos po kelis tūkstančius. Nejaugi nieko neįmanoma padaryti?

 125. trolis - 2020 02 26, 10:48

  Nera idealiu istatymu tikriaus, kaip ir nera situacijos biznyje, kur visi visada laimes ir niekas nebankrutuos – gal tiesiog reiketu ieskoti iseiciu, draudimu ar kitaip kazka daryti. Anyway, as matau nuoseklia kai kuriu pozicija – reikia isvaryti low costus is LT, kad legacy atsikveptu, o tai padarius – uzdrausti skraidyti, kad legacy nebankrutuotu del EU261

 126. c2h5oh - 2020 02 26, 10:49

  Šioje diskusijoje apie 261 reglamentą pamirštamas vienas dalykas – tą reglamentą ne šiaip sugalvojo durni biurokratai, kad subankrotintų avialinijas. Buvo realių priežasčių, dėl kurių reikėjo tokio reglamento. Ir yra realių priežasčių, dėl kurių kompensacijos nustatytos konkrečia suma, o ne kažkokiais procentais ir „pagal faktą, pateikus išlaidas patvirtinančius dokumentus“.

  Pvz, skrydžio išvakarėse Ryanair anuliuoja jūsų bilietą, ir išmoka jums kompensaciją – pagal bilieto kainą (pvz 10 eur, bilietas buvo akcijinis). Norėtumėt?
  O kaip įvertinti neturtinius nuostolius – pvz kiek vertos neįvykusios savaitgalio atostogos? Dviejų savaičių atostogos? Kelionė į draugų vestuves? Visa diena verslo susitikimų? Trijų dienų konferencija? Jeigu reikalu užsiimtų geri teisininkai, tai dar klausimas, ar avialinijoms būtų pigiau tokia sistema.

 127. Martynas - 2020 02 26, 10:50

  Grubiai tariant – jei skrydžio dieną nebus URM rekomendacijos į paskirties vietą (Milaną, Bergamą) nevykti – Ryanair nieko neprivalo grąžinti.
  Jei yra kelionės nutrūkimo draudimas, gavus patvirtinimą iš organizatorių, kad įvykis neįvyks (kelionė praranda prasmę) – kreiptis į draudimo bendrovę.

 128. mikas - 2020 02 26, 10:57

  Jonai, jums į Skycop.

 129. Pranas - 2020 02 26, 11:19

  @Martynas – jei pandemija arba epidemija nėra ne draudiminis įvykis, kaip tarkim pas Swedbank auksinės kortelės kelionių draudimą.

 130. Martynas - 2020 02 26, 11:34

  Jei suformuluotų, kad neskrenda dėl „atšaukto renginio“, o ne dėl epidemijos – viskas ok.
  Man beje swedbank suformulavo būtent pagal URM rekomendaciją – jei į tavo tikslą nerekomenduoja – draudiminis įvykis

 131. Rokas - 2020 02 26, 12:01

  Skambinau į Swedą dėl auksinės kortelės draudimo, jeigu uždaro oro uostą – galit kreiptis, kitu atveju – sėkmės :)

 132. to Jonas - 2020 02 26, 13:38
 133. Augustinas Žemaitis - 2020 02 26, 15:55

  @Jonas – ne, aviakompanija tikrai neprivalo grąžinti pinigų dėl to, kad tau kažką atšaukė ir todėl neteko prasmės kelionė. Kitaip juk būtų begalė tokių atvejų – kiek verslininkų, tarkime, atšaukia verslo susirinkimus ar dar ką – avialinijos to nei žino, nei už tai atsako.

  Kita vertus, būtent todėl pirkdamas iš anksto ir gali taip pigiai gauti bilietus. Tada visokie verslininkai, kurie nežino, kada tiksliai susitikimas, perka paskutinę dieną – ir moka gerokai daugiau. Jei nori nerizikuoti, gali irgi taip daryti. Na o pirkdamas už pigiai iš anksto prisiimi riziką, kad gal tau kažkas pasikeis ir tu negalėsi skristi, o tavo vietą lėktuve tau nepasirodžius faktiškai parduos kitam (overbooking). Bet, kaip rodo patirtis, jei yra 90% ar net 50% šansas, kad reiks skristi – tai tikrai verta pirkti iš anksto, nes bilietai brangsta ne 10%. Tiesiog aišku, kad retsykiais bus atvejų, kai kažkas tau pasikeis ir prieš „gerą pusmetį“ pirkto bilieto nebereiks, bet ilgainiui sutaupysi daugiau pirkdamas prieš „gerą pusmetį“.

 134. Pranas - 2020 02 26, 16:16

  Visus pigius bilietus pas LCC galima grąžinti. Keiti skrydį į ką nors, ką tikiesi, kad atšauks ar pakeis tvarkaraštį ir lauki. Nepasiseka – dar kartą keiti. Kada nors skrydis nebeįvyksta kaip turėtų ir atgauni visus pinigus, įskaitant visus keitimo mokesčius. Vienintelė problema įšaldyti keli šimtai eurų, kad atgaut keliasdešimt :)

 135. mmm - 2020 02 26, 23:17

  British Airways has decided to cancel 22 flights to Milan, scheduled between today and 11 March, due to the lack of reservations related to the spread of the international alarm on coronavirus cases in Italy.

 136. mmm - 2020 02 26, 23:19

  Lietuvė skridusi iš Milano į Vilnių su persėdimu Frankfurte lrytas pasakojo, kad Lufthansos lėktuve iš Milano buvo vos 15 keleivių. Ar nepigiau tokiu atveju visai neskristi, kažkaip persodinti tuos 15 žmonių?

 137. Augustinas Žemaitis - 2020 02 27, 01:22

  @mmm – Jei ne kompensacijos, gal būtų pigiau (ir iki kompensacijų tokie „ekonominiai atšaukimai“ buvo dažnas reiškinys). Su kompensacijom – nežinau. Reikia atsižvelgti, kad kai kurių sąnaudų vis tiek nepavyks išvengti – lėktuvas tiesiog stovėtų ant žemės, bet visokie lizingo/draudimo kaštai liktų, galbūt liktų ir algos įgulai ir pan.

  O šiaip atsakyti neįmanoma, nes reikia žinoti situaciją. Tikėtina, kad tas lėktuvas paskui iš Frankfurto turi skristi dar kažkur (ne į šiaurės Italiją) ir ten reikės jo, ir tas skrydis bus pelningas – negali palikti lėktuvo Milane. Gal gali būti visokie „trikampiai“, W skrydžiai dėl ko negali tiesiog išimti poros segmentų. Be to, iki galo aviakompanija nežino, kiek žmonių ateis – manau parduota gerokai daugiau bilietų ir jei tie žmonės ateitų, o būtų nuspręsta neskristi, reikėtų mokėti jiems kompensacijas. Gal net yra check-in padariusių ir tik paskutinę minutę apsiprendusių neskristi nemažai. Be to, kad keleivė sako „15 keleivių“ dar nieko nereiškia – žmonės linkę perdėti. Vizualiai nedidelis skirtumas tarp 15 ir, tarkim, 30, juk tikėtina neskaičiuoja.

 138. Mindaugas - 2020 02 27, 10:33

  As sestadieni grizau is Milano per Frankfurta, tai is Milano buvo taip pat rytiniu reisu kokiu 10-15 zmoniu (Malpensa), bet is Frankfurto i Vilniu bent su slidemis buvo tikrai kokie 70 zmoniu, tai apie apsaugas ar ka nei mu nei be.

 139. Oleg - 2020 02 27, 12:34

  Svediski laikrasciai raso kad BT gali kartu su SK padaryti 30 A220 lektuvu baze „Skandinavijoje“. As speju kad CPH, nes ARN plestis zalieji gali neleisti.

  Tuo metu SK pareportino 1.1 mlrd SEK nuostoliu, del nukeltu skrydziu i Kinija skraidino 30000 maziau zmoniu per menesi.

 140. trolis - 2020 02 27, 13:15

  o Norvegijos laikrasciai vel skalambija apie Norwegian bedas – po to kai akciju kaina vakar smarkiai krito

 141. Pranas - 2020 02 27, 13:44

  Wizz cancelina visus skydžius į Italija po 2 savaičių, kada gali be kompensacijų. Panašu nenori tuščių lėktuvų skraidinti.

 142. oleg - 2020 02 27, 15:04

  Heathrow third runway ruled illegal over climate change
  Appeal court says decision to give go-ahead not consistent with Paris agreement

  https://www.theguardian.com/environment/2020/feb/27/heathrow-third-runway-ruled-illegal-over-climate-change

 143. Vytautas - 2020 02 27, 16:09

  @Pranas – lyg ne visus cancelina, tik gerokai nuretina iki balandžio pradžios

 144. Pranas - 2020 02 27, 16:40

  Taip, atrodo buvo laikinai keičiant tvakaraštį.

  Ryanair norintiems refundina bilietus iš Italijos į Izraelį, nes Izraelis nuo šiandien nebeįsileidžia ne savo piliečių skrydžiais iš Italijos. Bet pačių skrydžių nenutraukia ir parduoda toliau – nes išvykti Izraelis išleidžia, o Ryanair turbūt taip pigiau nei mokėt kompensaciją ir parskraidint keleivius kitom avialinijom.

 145. Martynas - 2020 02 27, 16:50

  @Vytautas

  Nuretinti rašomi kaip „sold out“, vadinasi jie irgi tikėtina nebus vykdomi

 146. Pranas - 2020 02 27, 16:51

  Sold out dabar yra ne visi, tai gali būti ir pilni dėl automatiškai iš kitų reisų perkeltų keleivių.

 147. Vytautas - 2020 02 27, 17:44
 148. trolis - 2020 02 27, 18:20

  Shares in Norwegian Air plunged a quarter in value on Thursday, leading airline stocks lower as investors bet the debt-laden budget carrier would be the most vulnerable to a coronavirus pandemic.

  The slump in Norwegian shares to an 11-year low of 16.80 crowns came despite the company trying to reassure investors by reiterating its financial guidance.

 149. mmm - 2020 02 28, 15:02

  Esasy Jet taip pat pradėjo atšaukinėti skrydžius. Gali būti, kad lėktuvų trūkumas šiai vasarai savaime išsispręs.

 150. Pranas - 2020 02 28, 18:28

  Tezturas šiandien susiprato ir naujų slidinėtojų į Veroną nebeskraidins.

 151. Simonas Bartkus - 2020 03 2, 18:15

  Lufthansa cut’ina short haul tvarkaraštį 25% – žinoma, daugiausia skrydžiais į Italiją, taip pat Vokietijos vidiniais skrydžiais; įdomu ar palies ir VNO-FRA karpymai. Feed’o poreikis mažėja, nes long-haul lėktuvų Lufthansa Group 23 laikys ant žemės (be visiško neskraidymo į Kiniją, minimaliai skraidys į Seulą, Hong Kongą).

  Kol kas visi karpymai galioja iki balandžio galo.

 152. Pranas - 2020 03 2, 18:47

  Karpo visi, išskyrus Ryanair. Tie kažkodėl ne. Netgi prie svarbios informacijos rašo, kad visi skrydžiai vyksta įprastai, nieko nevyksta, pinigų neatgausit. Ir tik pasirinkus itališką versiją galima rasti vien italų kalba parašyta, kad atšaukti skrydžiai iš Italijos į Amaną, Izraelį ir Gruziją, nes nebeįsileidžia.

 153. Aras - 2020 03 3, 00:36
 154. Simonas Bartkus - 2020 03 3, 11:07

  SAS šiandien paskelbė, kad neterminuotam laikui uždaro skrydžius į Hong Kongą, o taip pat siekia short-haul karpymus padaryti ir artimiausiu metu paskelbs kokius.

  Ryanair tai tik vieną nuėmė VNO-BGY (paliko 4 per savaitę) ir porą rotacijų VNO-CIA nuėmė (nuo vasaros sezono ir šiaip mažėja). Kas keista, nes paskutines kelias dienas FR skraidina po 20-50 žmonių VNO-BGY-VNO.

 155. oleg - 2020 03 3, 11:56

  matet kas estai jau Xfly ir skris su embraeriais uz SAS ir tes uz LOT?

  svedijoje kaip visad skandalas del pigios darbo jegos ;-)

 156. dzin - 2020 03 3, 13:53

  Estų pavyzdys tik įrodo, kad mūsų 3 šalims ir AirBaltic per akis… Esant vietinėms avialinijoms, į sostinę skraido tik tos pusiau-valstybinės avialinijos arba paskraidinančios iki hub`o kitam mieste (Zagrebas, manau, tinka kaip pavyzdys), o gyventojai renkasi žemų kaštų avialinijas skraidančias į už šimto kito kilometrų esančiame oro uoste (pvz Zadar ar Pula).
  Teko darbo reikalais ir Airbaltic, ir LOT paskraidyti. Skaudu sėdėti apytuščiame didžiuliame lėktuve, skrendančiame iš Varšuvos į regioninį uostą.
  Gretos judėjimas gal ir kilo dėl SAS, nes žemų kaštų bendrovės dažniausiai artipilniais lėktuvais skraido, neturėjo suneraminti aktyvistės.

 157. trolis - 2020 03 3, 14:00

  Aktyviste aktyvuoja skraidymas kaip toks, ypac kai nera didelio tikslo – pvz atostogoms. Jai nesvarbu, pilnas lektuvas ar ne, SAS jis ar Ryanair, turboprop’as (kur dingo Vytautas NT) ar A380

 158. Augustinas Žemaitis - 2020 03 3, 16:12

  @Simonas Bartkus – ar tikrai keista dėl Ryanair?

  Greičiausiai Ryanair pardavė gerokai daugiau bilietų nei tas 20-50, nes pardavinėjo iš anksto. Žmonės pabijojo skristi – bet už bilietus jau sumokėję – o kai kurie sumokėję ir už priority, lagaminus – pinigus jie „paliks“ Ryanair. Jei Ryanair atšauktų jų reisą – privalėtų grąžinti pinigus. Dar daugiau, privalėtų nuskraidinti tuos 20-50 kitais reisais. Jei atšauktų reisus vėliau nei kaip prieš 2 savaites, dar ir mokėti kompensacijas.

  Tarkim, Ryainair pajamos iš vieno žmogaus yra 50 EUR ir parduota 120 bilietų.

  Tarkim 70 neskrenda, 50 skrenda. Na tai pajamos bus 50*50=2500 iš skrendančių. Na, tarkime iš neskrendančių mažesnės, nes kažkas neperka maisto lėktuve ir pan. – tai pvz. 45*70=3150.

  Tai iš viso 5650 eurų tokiu hipotetiniu atveju.

  Dabar atšauktų reisą – dalies kaštų vis tiek nesutaupytų (pvz. lėktuvo kapitaliniai kaštai). Iš karto netektų 3150 pajamų. 2500 (ar mažiau, nes atšaukus dar atsirastų kas neskristų) liktų, bet dėl jų rastųsi daug naujų kaštų.

  Tai gal pasiskaičiavo Ryanair, kad taip, kaip daro, labiau apsimoka, nes potencialiai prarastos pajamos papildomi kaštai būtų daugiau, nei sutaupyti kaštai neskraidant.

 159. Pranas - 2020 03 3, 16:20

  Man rodos dar pora dalykų – rodymas, kad nieko nevyksta, nieko čia baisaus – skaitant internetą pamažu atrodo atsiranda tokių vis daugiau, akcijos kyla, žmonės kalba, kad čia skristi visai nieko, kaip tik laisviau bus. Man rodos krizės neigimas atrodo kaip gan veiksminga marketingo strategija kol kas (bent jau iki pirmų užsikrėtųsių cabin crew). Antras dalykas – kirtimas per silpnesnius konkurentus, Ryanair sau gali leist skraidyt į minusą daug labiau nei kiti, patys rašo, kad tikėtina artimiausiom savaitėm bus aviakompanijų kur užsilenks.

 160. Simonas Bartkus - 2020 03 3, 16:32

  @Augustinas: tu esi teisus, kai kalbam apie skrydžius, kurie įvyko šią savaitę arba praeitą savaitę. Tačiau kai kalbam apie skrydžius kovo mėn. pabaigoje, tai jų pardavimai vyksta būtent dabar (Ryanair duomenys rodo, kad keleiviai perka kažkur prieš 4-3 savaites), tai efektas jau bus ir negautų pajamų.

  Aš manau, dar kitas dalykas yra, Ryanair spausdama turėti kuo mažesnius unit cost, yra nuspaudus prie to, kad pavertųsi didžiąją dalį savo kaštų fiksuotais (įsipareigojusi pirkti kurą, naudotis handlingu, oro uostams įgyvendinti X skrydžių), kad atšaukti masiškai ne taip ir apsimoka.

  O šiaip Ryanair dabar būdama pati pelnigniausia ir turėdama daugiausia casho ir stipriausią balance sheet visoje industrijoje, tai pats laikas atakuoti ir užlenkinėti konkurentus, bei pirkti konkurentus. Nenustebsiu, kad greitai nupirks kažką.

 161. trolis - 2020 03 3, 16:38

  @Simonas – kas potencialiai galetu isigyti Norwegian – tikriaus labiausiai „klibanti“ carrier’i?

 162. Simonas Bartkus - 2020 03 3, 16:48

  Norwegian toks klibantis, kad klausimas ar kažkas dar norės jį įsigyti. Bet jeigu kreditoriams padarius „hair cut“, tai rinkos dalis Nordic šalyse bei galimai perspektyvus lėktuvų orderis tai gali būti tiek IAG įdomus (sunaikintų savo vienintelį long-haul konkurentą LGW), neatmesčiau tiek Lufthansa Group ar AF/KLM. Net Ryanair irgi neatmesčiau, nors MOL ir deklaruoja priešingai: Ryanair galėtų įgyti rinkos dalį Norvegijoje/Švedijoje/Suomijoje, kur Ryanair labai minimaliai skraido, o Airbus order’is leistų sustiprinti derybines pozicijos dar labiau prieš „Boeing“, kad galėtų pakartoti Boeing 737 įsigijimą krizės metu už centus.

 163. Edgaras - 2020 03 3, 17:27

  LOT atsakymas (Leg1 vėlavo, nespėjo į Leg2):

  Kindly be informed that the above-mentioned flight was disrupted due to extraordinary circumstances caused by bad weather conditions – damage to the aircraft caused by lightning strike, which required immediate assessment.

  According to Regulation (EC) No 261/2004, such factors are treated as extraordinary circumstances which exempt the carrier from the obligation to pay compensation.

  Ar tikrai exempt?

 164. Simonas Bartkus - 2020 03 3, 17:36

  Edgaras: jeigu žaibas buvo – tai žinoma. Lieka aviakompanijos įpareigojimas nuskraidinti į galutinį tašką greičiausiai įmanomu būdu.

 165. Edgaras - 2020 03 3, 17:50

  @Simonas, kalbama apie vėlavimą AMS-WAW. Aiškino pries skrydį, kad WAW kalė žaibas, tada tikrino lėktuvą, vėlavo pakilti WAW-AMS, todėl vėlavo ir sekanti rotacija AMS-WAW, kuri ir yra aktuali.

 166. D - 2020 03 4, 00:51

  Atrodo bent kuriam laikui baigsis beprasmiai pasiskraidymai maršrutu dviem-trim dienom iš serijos „kad atsigerti kavos Milane“, lygtai kavos nebūtų Lietuvoj. Savo noru dabar skrendantis į viruso židinį, būtų jis Italijoje ar Kinijoje – tai nebent norintis biuletenį dviem savaitėm gauti. Nė vienas sveiko proto žmogus ten neskris, norėdamas pavaizduoti „kad viskas gerai ir jokio viruso nėra“.

 167. Augustinas Žemaitis - 2020 03 4, 01:46

  Beje, mano tinklaraščio su kelionių aprašymais-vadovais po užsienio šalis http://augustinas.net lankomumas krito ~25%, datos gana aiškiai koreliuoja su koronavirusu (didžiausias kritimas kai diagnozavo pirmą atvejį Lietuvoje). Panašu, kad žmonės mažiau planuoja keliones apskritai, nežino kur dar išplis virusas ir jo bijo ar pan. (pas mane tik labai maža dalis straipsnių apie viruso jau paveiktas vietas). Kol buvo tik Kinijoje tai kritimo nesijautė – panašu, labiausiai išgąsdino „atėjimas į Europą“.

 168. c2h5oh - 2020 03 4, 09:25

  @augustinas: juk logiška. Negali žinoti, kur bus viruso židiniai po mėnesio, va Italijoje židinys susiformavo vos per kelias dienas. Naujas židinys gali susidaryti bet kur.

  O avialinijų bilietai juk būna negrąžinami (apie frex ir biznio klasę nekalbėkim) – taigi riziką prisiimi pats.

  Natūrali reakcija – palaukti, kol padėtis pasidarys aiškesnė.

 169. Simonas Bartkus - 2020 03 4, 10:35

  SAS dėl viruso mažina VNO-ARN ir VNO-CPH, nuo kitos savaitės nebelieka SK738/739 ir SK744/745.

 170. Wincas - 2020 03 4, 12:52

  Kruizų kainos krito beveik dvigubai, tikiuosi ir toliau kris :) https://www.seascanner.com

 171. Ugnius - 2020 03 4, 23:37

  Dabartiniame viruso kontekste, man tai įdomiausias Wizz sprendimas apmažinti VNO-TLV skrydžių kiekį. Gi Izraelis nėra viruso židinys, maža to, jie gi nieko neįsileidžia iš Italijos, tad tikimybė apsikrėsti koronavirusu būtent Izraelyje yra vos ne mažiausia visoje Europoje, tai iš kur čia toks paklausos į Izraelį sumažėjimas ? Gali nuskambėti kaip kokia sąmokslo teorija, bet ar nebus taip, kad Wizz tiesiog dabar pradėjo gauti į kaulus, kai FR irgi atidarė VNO-TLV, tad šitas virusas yra tik “paviršinė” priežaris, o panašūs karpymai būtų vistiek įvykę bet kokiu atveju ?

 172. Edis - 2020 03 4, 23:43
 173. Ugnius - 2020 03 4, 23:59

  Nu ir ? Lietuvos tarp tų šalių tai nėra. Ar jūs bandot pasakyt, kad kažkas būtų skridęs iš kokios Ispanijos ar Prancūzijos į Izraelį tranzitu per VNO, ir dabar paklausa numažėjo ?

 174. Simonas Bartkus - 2020 03 5, 00:03

  Šiaip VNO-TLV tik vieną skrydį kol kas nuėmė, nes žiemos tvarkaraštyje skraido 2x per savaitę, o nuo balandžio 9 d. toliau planuoja skraidyti vasaros režimu 3x.

 175. Pranas - 2020 03 5, 00:08

  VNO-TLV yra ir Izraelio piliečiams, o jiems jų valdžia kartoja, kad jei galit nevykti į užsienį, tai nevykite. Kalba apie bet kokį užsienį apskritai. Mažino ne tik VNO-TLV, ten visokius LTN-TLV irgi.

 176. Tomas468 - 2020 03 5, 00:32

  Flybe mirė šiandien

 177. D - 2020 03 5, 00:49

  Kažkokia nesąmonė – Italijoj kasdien po 600 naujų infekuotų ir 28 naujų lavonų nuo koronos, o ryanairai, wizairai ir panašūs toliau niekieno netrukdomi eksportuoja virusą po visą Europą ir visiems viskas gerai

 178. Rokas - 2020 03 5, 01:12

  Jo, eksportuoja, per prievartą vagonais į Italiją veža :D Pakolkas iš visų židinių tik Wuhano oro uostas uždarytas, ne ten laiškus rašai

 179. pliumbum - 2020 03 5, 10:28

  Šiaip iš tikro įdomu, ar tikrai kokiai avialinijai X neapsimokėtų laisvai atšaukiamus bilietus pardavinėti pigiau negu įprasta (gal truputį didesne kaina negu negrąžinamus). Tarkim skrisčiau šiuo metu į Argentiną be problemų, nes tas pats kaip Lietuvoje. Bet niekas negali pasakyti, ar po savaitės vis dar bus tas pats kaip Lietuvoje. Žinoma, atsiranda neapibrėžtumas, bet casho tai atsiranda kažkiek, tik kad jį gali prireikti grąžinti.

 180. Spectator - 2020 03 5, 10:28

  Kolegos, jums neatrodo, kad per daug išpūstas burbulas? Nekalbėsiu apie tai, kaip komiškai atrodo kažkokie januoliai karinėmis uniformomis pastatyti prie VNO atvykimų ir laikantys kažkokius plakatėlius. Čia kas, cirkas? Pažiūrėjus globaliau, šitas virusas yra kažkas panašaus į gripą, didžioji dauguma žmonių serga labai lengvai ir mirtingumas (kurio tiksliai dar neįmanoma apskaičiuoti) yra labai žemas. Tai kam reikalinga panika, ir ar tikrai mes norime globalaus ekonomikos nuosmukio? Nesakau, kad nereikia nieko nedaryti, bet didžiausias dėmesys turi būti skirtas apsaugoti silpniausius visuomenės narius (senesnius, sergančius lėtinėmis ligomis ir pan), o ne skaičiuoti kas ir kiek vykdo skrydžių.

 181. Spectator - 2020 03 5, 10:42
 182. Pranas - 2020 03 5, 10:56

  @Spectator – kaip atrodo, kas atsitiks su visais skrydžiais po pirmų keliasdešimt užsikrėtųsių cabin crew?

 183. Spectator - 2020 03 5, 11:27

  @Pranas – paklausiu kitaip: kas bus, kai oro linijos sumažins skrydžius ES viduje tiek, kiek sumažino Kinijoj? Vėl bus euro krizė? Bankrutuos visa Pietų Europa?

 184. Simonas Bartkus - 2020 03 5, 11:29

  @D: aš tai manau, kad čia tiesiog yra mūsų laisvės ir bendrumo kaina. Realiai tai Lietuva ir Italija yra kartu Europos Sąjungoje ir kartu Šengeno erdvėje. Tai čia realiai yra ne skrydžių uždraudimo klausimas, o priemonių įvedimo ir izoliacijos procedūrų klausimas – skrydžiai čia ne prie ko.

 185. D - 2020 03 5, 11:45

  Kaip tai ne prie ko skrydžiai? Kas važiuos į Italiją parą ar dvi antžeminiu transportu – reikia ar nereikia. Ok, nenorit uždrausti dabar – neuždrauskit :) Uždrausit po mėnesio, kai turėsit pagerintą situaciją.

 186. D - 2020 03 5, 11:53

  Tai BT suregavo ne dėl soc. atsakomybės padidėjimo, o dėl to, kad kuo toliau tuo mažiau atsiranda neatsakingų bepročių, norinčių platinti virusą.

  Martin Gauss, CEO of airBaltic: “Over the last days we have seen a significant reduction in short-term forward bookings for the Milan destination and therefore a decision has been taken by airBaltic to reduce the amount of flights.”

 187. Simonas Bartkus - 2020 03 5, 11:54

  Kam reikia tai ne su mašina važiuos, o skris per Varšuvą, Rygą ar Frankfurtą. Tai koks skirtumas? :) tik kontrolė dar sunkesnė netiesiogiai skrendant.

  nepaisant griežto karantino, tai nei į Kiniją, nei Kinijos viduje skrydžiai nebuvo draudžiami. Į Kiniją daugelis užsienio aviakompanijų nebeskraido, nes yra sąrašas šalių, kurios neįsileidžia žmonių buvusių Kinijoje arba drastiškai sumažėjo paklausa. Vidinių skrydžių paklausa Kinijoje irgi drastiškai sumažėjo, bet jie vyko, sumažintu režimu.

 188. Simonas Bartkus - 2020 03 5, 12:11

  COVID-19 neatsispindi LTOU vasario statistikoje:

  VNO plius 7,3%;

  KUN plius 9,0%;

  PLQ plius 25,3%.

 189. Pranas - 2020 03 5, 12:19

  @Simonas – kad ne visai, kolegos slidinėt važiuoja mašinom, ko neatsimenu kad kada nors ankščiau būtų darę, renkasi regionus kur grįžus nereikės karantine būt. Dėl pastarojo šiaurės Italijos oro uostai atkrenta iškart, nuleista corporate policy po jų į darbą neleidžia.

 190. mikas - 2020 03 5, 13:01

  Mes čia svarstėm, kad reik paroundtripint iki Milano ir atgal, sugaišt 1-2 dienas ir po to gaut 14 dienų biuletenį. Apsimoka finansiškai ir po to tinginiaujm sau Druskininkuose

 191. Vardas - 2020 03 5, 15:01

  Kaži kaip Alitalia sekasi?

 192. Pranas - 2020 03 5, 15:33

  Dėl skrydžių draudimų EU viduje – Čekija uždraudė skrydžius į ją iš paveiktų Italijos regionų.

 193. Giedrius - 2020 03 5, 15:47

  Problema su skrydžių pirkimu, net jei ir nebijai viruso, yra nežinomybė kas bus:
  a) skrydį atšauks – gerai, atgauni pinigus nieko neprarandi
  b) skrydis yra, bet tavęs neįleidžia į tą šalį – pinigai nuplaukia už skrydį.
  c) skrydis yra, bet kurioj nors pusėj karantinas – vėl greičiausiai pinigai nuplaukia, nes dvi savaitės karantino yra labai per daug kad būtų prasminga.
  d) skrydis yra, bet ten viskas uždaryta – vėl prasmės nedaug skristi.
  Tai va dėl to nors ir nebijant viruso, nieko labai planuotis neišeina ir atitinkamai visos rezervacijos krenta.
  Kai kurios JAV oro linijos pradėjo leist pasikeisti visus bilietus, gal ir europoj tuoj tas bus, tada bus galima kažką planuot

 194. Simonas Bartkus - 2020 03 5, 15:51

  British Airways, KLM šiuo metu pardavinėjami visi bilietai yra keičiami be mokesčių.

 195. Srs - 2020 03 5, 23:21

  Ryanair dar neleidžia nemokamai gražinti ar keisti bilietų? Londone atšaukė parodą, ir dabar nebėra reikalo vykti :)

 196. Čiurlionis - 2020 03 6, 08:58
 197. Giedrius - 2020 03 6, 09:07

  Ryanairas bus pakutinis kuris ką nors leis nemokamai :)

 198. Edgaras - 2020 03 6, 09:12

  Jei RYANAIR bilietai po 20 EUR tai apie ką kalbam?

 199. Linas - 2020 03 6, 10:21

  o kokie apribojimai čia buvo įvesti iš Izraelio pusės – neteko girdėti:
  Lufthansa Group cancels all flights to Israel due to new en-try regulations
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=75340

 200. Pranas - 2020 03 6, 10:28

  @Linas – privalomas karantinas atvykstantiems ir grįštantiems iš kelių Europos šalių, visi ne Izraelio piliečiai privalo įrodyti, kad turės kur būti karantine dvi savaites, kad būtų įleisti (ir viešbučiai tam netinka).

  Šiuo metu lengviausias būdas gražint Ryanair ir kitų bilietus yra naudojantis griežtais Izraelio apribojimais.

 201. Mindauqas - 2020 03 6, 11:55

  Lufthansa kiek kitaip pasiūlė. Bet galioja tik bilietams įsigytiems iki kovo 5 d.

  In view of the uncertainty over travel planning due to the spread of the corona virus, the airlines of the Lufthansa Group are offering passengers the opportunity to rebook their worldwide travels once free of charge.

  The goodwill rule applies to passengers with flights between 5 March and 30 April 2020 which have not been cancelled and whose OS/LH/LX/SN/EN ticket was issued up to and including 5 March 2020.

 202. Pranas - 2020 03 6, 12:03

  Man patiko viena idėja kodėl aviakompanijos siūlo nemokamą keitimą – tikslas minimizuoti refundus, jei refundai taptų didesni už naujus pardavimus, galima turėti negative sales, o tai labai greit gali turėti liūdnų pasekmių finansams net ir stipriom aviakompanijom.

 203. Simonas Bartkus - 2020 03 6, 12:05

  airBaltic paskelbė apie 4% capacity cut nuo kovo 23 d. dviem savaitėm, pastebėjau, kad kai kurie skrydžiai VNO-TXL, VNO-HAM irgi pakliuvo į atšauktų sąrašą.

 204. Luna - 2020 03 6, 12:08

  Pavasaris – visoms aviakompanijoms trūksta apyvartinių lėšų, tai man bilietai su nemokamu keitimu atrodo geras būdas taisyti cashflowsą, nes manau yra daug žmonių, kurie be šios galimybės tiesiog nepirktų, o dabar nusipirks

 205. Wincas - 2020 03 6, 13:24

  Na va dalį FLYBE perima Loganair

  Dear Wincas

  As you may already be aware, fellow regional airline Flybe has sadly ceased trading with immediate effect and will no longer be operating any further air services.

  Loganair will safeguard UK regional connectivity by taking up 16 routes formerly flown by Flybe, with the addition of around 400 new flights each week.

  The key UK air routes joining our network represent significant growth for our airline but have been selected on the basis that they can be sustainably delivered alongside our existing network. The routes which we have protected will also ensure continuity of important connections to/from Scotland, and in particular our existing Highlands and Islands network.

 206. Pranas - 2020 03 6, 16:48

  Prasideda: Two British Airways cabin crew have tested positive for COVID-19 in the UK, it has been reported.

 207. Giedrius - 2020 03 6, 17:10

  Tai kad lygtais staff, not crew.

 208. Pranas - 2020 03 6, 17:43

  Iš pradžių rašė cabin crew, paskui updatino į staff. Reik tikėtis, kad visgi ne tie kas tiesiogiai su keleiviais dirba.

 209. Giedrius - 2020 03 6, 18:05

  Kad jau dabar panašu europoj plitimo nesustabdysi, tai kaip ir skirtumo jokio. Persirgs didelė dalis pasaulio ir turbūt šitas virusas liks visiems laikams, kaip gripas.

 210. Simonas Bartkus - 2020 03 6, 18:11

  SAS padarė, kad visi bilietai pirkti nuo vakar yra vieną kartą keičiami be mokesčio (išskyrus skrydžius Skandinavijos viduje).

 211. Mindaugas - 2020 03 7, 00:02
 212. mmm - 2020 03 7, 00:55

  „Lufthansa“ dėl pasaulyje plintančio naujojo koronaviruso artimiausiomis savaitėmis atšauks iki 50 proc. skrydžių.

 213. Čiurlionis - 2020 03 7, 10:41

  Negaliu patikėti, kad bus atidarytas BER. Tai buvo viena didžiausių priežasčių ribojusi Hub’o plėtra Berlyne ir kai kurių analitikų teigimu nulėmusi AirBerlin bankrotą.

  Gal su nauju oro uostu išaugs LH susidomėjimas abejoju, kad visos pozicijos bus taip lengvai užleidžiamos EasyJet, kaip iki šiol.

 214. Giedrius - 2020 03 7, 11:44

  Na praeitą kartą apie nukėlimą paskelbė kažkur likus 20 dienų iki atidarymo, tai dar visko gali būt.
  Another story:
  Rumours have it that the opening of the new airport BER will be postponed into 2021.
  There are still too many unresolved problems in certifying the airport building.
  The Coronavirus outbreak offers the BER airport management the perfect excuse to explain the delay.

  Again, I do not have a credible source on it.

 215. Vardas - 2020 03 7, 12:37

  London Heathrow Baggage Handlers Test Positive for Virus

 216. Pranas - 2020 03 7, 23:13

  Austrija uždraudė skrydžius į ją iš Milano ir Bolonijos, taip pat iš Irano, Korėjos.

 217. D - 2020 03 7, 23:25

  Dabar tai jau jokio skirtumo kas, ką ir iš kur uždraudė. Reikėjo galvomis galvoti mažiausiai prieš dvi savaites, o ne kai virusas išsivaikščiojo iš Makaronijos po visą Europą. Griežtomis priemonėmis buvo galima visą tai kiek apstabdyti, o ne tikėtis, kad avialinijos bus sąmoningos ir liausis skraidinti užkrato šaltinius pirmyn-atgal ir į visas puses.

 218. mmm - 2020 03 8, 00:26

  Italijos Vyriausybė nutarė uždaryti visą Lombardiją ir aplinkines provincijas nuo rytojaus. Būtų keista, jei skrydžiai tęstųsi.

 219. Wincas - 2020 03 8, 00:41

  Net silpna darosi pagalvojus, kad nebus Itališkų makaronų parduotuvėse ir reiks pirkt Lietuviškus….

 220. D - 2020 03 8, 00:42

  Kas trukdė tai padaryti mažiausiai prieš dvi savaites? Arkliui aišku buvo kuo baigsis toks „laisvas judėjimas“ į visas puses, kuo ir baigėsi.

 221. Oleg - 2020 03 8, 11:22

  DY taip pat siulo nemokamai keisti bilietus nu ir po 30 EUR bilietu paleido:

  book between 2020.03.06 – 2020.03.22.
  free cancellation between 2020.03.07 – 2020.08.31.
  excluding flights to/between Sverige, Norge, Danmark, Finland och Spania
  1 change per booking is allowed
  cannot change destination

 222. Augustinas Žemaitis - 2020 03 8, 11:48

  Mano supratimu, tai pasaulis nelabai su tuo susidūręs ir dabar yra skirtingų minčių, teorijų, bei idėjų skirtingose šalyse ir jos bandomos, bet niekas negali pasakyti 100% kas veiks, nes precedento nebuvo. Gerai, kad išsibandoma, galima pamatyti pasekmes įvairių „kovos su liga“ variantų – kitą kartą gali būti rimtesnė epidemija (tarkim ligos su 50% mirtingumu) tai bus matyti, kas veikia ir kaip elgtis tada.

  Mano supratimu, argumentai iš abiejų pusių tokie:

  PRIEŠ AGRESYVIAS PRIEMONES (tikriausiai Irano pozicija „Karantinai priklauso Viduramžiams“):
  *Nuo koronaviruso mirė ar rimtas pasekmes patyrė mažiau žmonių, nei nuo sezoninio gripo kasmet: net ir tokioje Kinijoje. Rizika – maža.
  *Net ir blogiausiu atveju koronaviruso pasekmės tikriausiai neaplenks kasmetinių maliarijos pasekmių pagrindinėse maliarinėse zonose.
  *Nepaisant to, prie gripo, maliarijos žmonės gyvena kaip gyvenę, keliauja ir kt., susitaikę su rizika.
  *Daugelis mirusių žmonių ir šiaip būtų mirę artimiausiu metu dėl kitų priežasčių (nes sirgo paskutinės stadijos vėžiu, buvo 90 metų, sirgo AIDS ir pan.), o eiliniams žmonėms virusas nepavojingas.
  *Agresyvios priemonės daug kainuoja ekonomikai.
  *Niekas negarantuoja priemonių veiksmingumo: gali būti tik didesnė žala ir tik atidėti viruso sklidimą savaitei-kitai.
  *Nepagrįstai pažeidžiamos žmonių teisės judėti ir pan.: dėl kelių šimtų ar tūkstančių nukenčia milijonai.
  *Neabejotinai atsiras papildomos žalos, kur žmonės žus ar nukentės ne nuo koronaviruso, o nuo priemonių jos stabdymui (pvz. kažkas nespės į medicininę procedūrą, į gimdymo namus prie komplikuoto gimdymo ar pan.)
  *Nors, tarkime, mirusių bus mažiau, bent minimaliai nukentėjusių pritaikius priemones bus daugiau, bus daug ir praradusių didelius pinigus (dėl negalėjimo keliauti ir pan.). Šie žmonės liks pikti ant valdžios [itin aktualu demokratinėms šalims, kur gali būti greitai rinkimai; paradoksalu, bet šis argumentas kaip tik gali paskatinti karantinus įvesti *pavėluotai*: kai žmonės išsigąs ir supras, dėl ko. Nes jei įvesi anksti tai paskui visi trauks per dantį galvodami „gi nieko ir nebūtų atsitikę, o ta durna valdžia va ko pridirbo“]
  *Koronavirusas atrodo neplinta ar beveik neplinta karštuose kraštuose, dėl ko galbūt jis savaime pradings atėjus šiaurės pusrutulio vasarai.
  *Dievas sprendžia, ką pasiimti [gal keistai skamba Lietuvoje, bet manau Irano poziciją tokia mintis bent kažkiek įtakoja]

  UŽ AGRESYVIAS PRIEMONES (tikriausiai Kinijos pozicija):
  *Užleisto viruso žala ekonomikai gali būti didesnė, nei laiku pritaikytų agresyvių priemonių (ilgiau nebus turizmo, biuleteniai, kitų valstybių uždėti draudimai atvažiuoti ir t.t.)
  *Kolektyvinės teisės svarbesnės, nei individualios: kad nenukentėtų milijonai, galima smarkiai diskriminuoti tūkstančius [labai kultūrinis dalykas ir įsivaizduoju čia ženkliai skiriasi nuomonės Kinijoje ir Europoje]
  *Kinijos priemonės atrodo yra veiksmingos – reiškia, epidemiją sustabdyti galima, jei laiku pritaikai stiprias priemones.
  *Visi žmonės yra žmonės – 95 m. senuko gyvybė verta tiek pat, kiek 10 m. vaiko.

  Bendrai paėmus, atrodo, kad argumentų „prieš“ kol kas daugiau, ypač demokratinėje Europoje. Manau dėl to ir reakcijos čia yra silpnesnės nei Kinijoje.

 223. Oleg - 2020 03 8, 12:00

  par patikrinau savo spam boksa ;-)

  Ving (Thomas Cook Sweden) ir kitos kelioniu agenturos Svedijoje jau parduoda keliones su nemokamais atsaukimais.

  Also: Book a flight to any airBaltic destination with the code MARCH2020 and get 15 € off the round-trip ticket price. Choose any travel dates that suit you best until mid-December.

 224. Spectator - 2020 03 8, 14:27

  Šitoje situacijoje dar kartą galime pamatyti ir EU261 kompensacijų absurdiškumą. Kadangi nėra jokių oficialių draudimų (iki šiol) skristi į Italiją, oro bendrovės pastatomos į tokią situaciją, kai jos turi išmokėti kompensacijas už tai, kad savo iniciatyva saugo keleivius neskrisdamos į pavojingas vietas. Keleiviai gali tiesiog palaukti atšaukimo (ir kompensacijos) arba tiesiog nepasirodyti skrydyje. Dar kitas stimulas nemažinti skrydžių yra pasaulinės slotų taisyklės, nes niekas nenori prarasti slotų dideliuose oro uostuose (privaloma vykdyti 80% planuotų skrydžių per sezoną) Žodžiu, lengva kaltinti oro vežėjus, bet jie taip pat privalo galvoti ir apie savo verslą ir kaip išgyventi tokiu sunkiu periodu.

 225. mikas - 2020 03 8, 16:46

  Kas čia manot, kad atims slotus, tai manykit iš naujo :)

 226. trolis - 2020 03 8, 17:17

  Sioje situacijoje dar karta galima pamatyti EU261 galimo nebuvimo absurdiskuma – kai prisidengiant pseudo baimem butu galima atsaukineti kokius tik nori skrydzius ir klientas liktu “ant ledo”

 227. D - 2020 03 8, 23:34

  Tikrai pseudo baimės ir savaime aišku jokia ne priežastis atšaukti/stabdyti skrydžius iš regiono, kur per dieną 133 nauji lavonai nuo viruso, kurį dar kažkam apsiverčia liežuvis vadinti „kas čia tokio, kaip gripas“. Pvz. į Latviją du naujus atvežė būtent tie, kas atvežę nebūtų, laiku uždraudus skrydžius.

 228. Linas - 2020 03 8, 23:54

  Jėzus, Marija – žmogau „D“ gal būsi Verygos patarėjas, o gal atstovas spaudai? Vis varai čia panikos kampaniją, ar kruopų užsipirkai?

 229. D - 2020 03 9, 00:04

  Jokios panikos kompanijos, tik skaičiai. Kruopų nežsipirkau, jos nepadeda. Jokio Verygos nepažįstu ir politika nesidomiu apskritai.

 230. Augustinas Žemaitis - 2020 03 9, 03:47

  Tai, kaip suprantu iš Flightradar, Milaną vis tiek beveik jokie skrydžiai neatšaukti? Ar Flightrada neatnaujino informacijos? Ar tas karantinas labiau hipotetinis ir realiai kas nori tai gali gauti leidimą atvykti/išvykti (t.y. kad turi lėktuvo bilietą ir yra pakankamas pagrindas)? Kažkaip internete gana sunku rasti informacijos apie konkrečias priemones, trumpoki ir gana bendro pobūdžio daugelis straipsnių net anglų k. (jei turite gerų nuorodų apie būtent transporto ribojimus – rašykite).

 231. trolis - 2020 03 9, 10:07

  kaip suprantu, turim siulymu uzvirinti duris visiems, kaip Kinijoje? ar ne taip, D?

 232. Mindaugas - 2020 03 9, 10:10

  Milane skrydžiai vyksta, viskas atiduoda avialiniju sprendimui kaip suprantu.

 233. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 10:32

  labai jau keistai atrodo EU pranešimas, kad nesiruošiama koreguoti slotų taisyklių ir kas neišskraidys 80% visų skrydžių praras skrydžius: EU rejects IATA demands for slot leniency in COVID-19 crisis

 234. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 10:36

  Italijoj karantinas toks bardakiškas – nors valstybė skelbia, kad nevažiuoja, bet realiai 80% traukinių važiuoja.

  Iš mūsų regiono kol kas Wizz Air ir airBaltic uždarė skrydžius į Veroną/Milaną/Veneciją. Ryanair skraido toliau.

  Italijoje Alitalia paskelbė, jog sustabdo visus skrydžius iš Malpensa, tačiau vykdys vidinius skrydžius iš Linate į Romą ir tarptautiniams skrydžiams ragina visus važiuot į Romą.

 235. Pranas - 2020 03 9, 10:39

  Tai koks easyjet skraidys tokius kaip LIN-LGW tuščiais lėktuvais iki pergalingos pabaigos – jie net MXP-TLV necancelino visai, nors ten apskritai italų neįleidžia jokiom aplinkybėm. Alitalia nuo šiandien cancelino visus skrydžius iš MXP, bet toliau skraido iš LIN.

 236. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 10:49

  Nuo kitos savaitės Brussels Airlines ir Austrian mažina atitinkamai VNO-BRU ir VNO-VIE iki 5x weekly. Prisijungia prie SAS, kurie mažina VNO-ARN ir VNO-CPH.

 237. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 11:18

  Lufthansa VNO-FRA, RIX-FRA, TLL-FRA nuima po 1-2x weekly rotacijas iki kovo pabaigos. Nuo šios savaitės MUC-TLL yra cancelled.

 238. Linas - 2020 03 9, 11:42

  Please note due to the coronavirus outbreak, effective immediately a travel ban was announced against nine countries by the Saudi Arabia Government, which are United Arab Emirates, Kuwait, Bahrain, Lebanon, Syria, South Korea, Egypt, Italy and Iraq.

 239. D - 2020 03 9, 13:07

  Tai saudai tuos kurie per jų sieną iš Jemeno pusės eina – šaudo, o ne aiškinasi kas ten toks, kodėl ir ko jam trūko jo karo šalyje. Savaime suprantama ir mirtiną virusą į jų šalį vežančių – neleis. Ne taip kaip ES impotentai – nei sienų nuo imigrantų apsaugoti gali, nei oro uostų darbo suspenduoti iš marą nešančių regionų imsis.

 240. Linas K. - 2020 03 9, 14:17

  Skridau FRA-VNO praitą ketvirtadienį. Lėktuvo užpildymas max.50%. Nenuostabu,kad mažina weekly rotacijas.

 241. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 15:50

  Pagaliau, šiandien išleido EU leidimą, kad iki birželio pabaigos nebus prarasti slotai, pažeidus 80% naudojimo taisyklę.

  A temporary waiver by European Airport Coordinators Association is now in force

 242. Simonas Bartkus - 2020 03 9, 15:56

  Aš manau, kad EU turėtų ir EU261 cash compensation mechanizmui daryti waiverį šitoje kritinėje situacijoje. Turi būti užtikrintas griežtas reikalavimas aviakompanijoms nuvežti keleivius greičiausiu įmanomu būdu kad ir su kitomis aviakompanijomis, bet nėra reikalo skatinti skrydžius toliau grąsinant dar finansinėmis išmokomis 250/400/600.

 243. mikas - 2020 03 9, 16:13

  Gerb anonime D, gal jau eikite paviduriuoti atgal į savo mėgstamą portalą iš D raidės. Čia pas mus kultūringi ir protingi žmonės diskutuoja. Dēkoju už supratimą.

 244. D - 2020 03 9, 16:15

  Kaip jau visi turbūt žino, Airbaltic vienu apytuščiu lėktuvu atgabeno iš karto penkis į Latviją. Čia iš serijos „avialinijos ne prie ko“

 245. D - 2020 03 9, 16:23

  Čia kultūringas ir protingas – tai tu?

  mikas – 2020 03 5, 13:01

  Mes čia svarstėm, kad reik paroundtripint iki Milano ir atgal, sugaišt 1-2 dienas ir po to gaut 14 dienų biuletenį. Apsimoka finansiškai ir po to tinginiaujm sau Druskininkuose

 246. Spectator - 2020 03 9, 16:26

  @D – o tai įdomu, tie 5 latviai būtų likę Italijoj iki mirties? Ar tiesiog skristų iš kito oro uosto su tuo pačiu BT ar su Ryanair iš BGY? Ok, BT dabar jau nebeskraido nei į MXP, nei į VRN, ir dėlto turės išmokėti nemažai kompensacijų keleiviams, kurie turėjo bilietus (nors matyt būtų net neskridę) artimiausioms dviems savaitėms. O Ryanair ir daugelis kitų laisvai skraido. Klausimas, kodėl oro vežėjai yra palikti vieni šitoje situacijoje ir visa atsakymobė tenka jiems?

 247. D - 2020 03 9, 16:33

  @Spectator – jie paprasčiausiai nebūtų išskridę ten. Nedaeina ar kaip? Išskkrdo jie ne prieš mėnesį ir ne prieš du, o prieš kelias dienas, kai jau visi žinojo situaciją su Italija ir kas ten darodi. Bet ne, „negi papulti putiovkei“. Kas jau ten būtų važiavęs antžeminiu transportu tiek toli savaitei ar ieškojęs aplinkinių kelių, jei nebūtų buvę tiesioginio skrydžio į maro zoną „nuo namų slenksčio“. Domėjimasis ir situacijos žinojimas neturi nieko bendro su panika, kaip ir su kruopų pirkimu, bet jei žmonės smegenų nenaudoja, tai nereikia jų dar ir skatinti elgtis neatsakingai. Atsidarom kad ir Milano Bergamo „real time flights“ dalį dabar, ir ką matom? Ogi tragediją – šimtai reisų iš ir į Italijos vyriausybės paskelbtą karantino zoną į visus Europos galus.

 248. Spectator - 2020 03 9, 16:37

  @D – niekas nežino, kaip ilgai jie ten buvo, klausimas kitas: kodėl oro bendrovės yra pastatytos į situaciją, kai yra baudžiamos už atsakingus veiksmus (šiuo atveju sustabdyti skrydžius)? Kodėl nėra jokios institucijos Europos mastu, kuri pasakytu: skrydžiai į Šiaurės Italiją nėra saugūs ir nuo šio momento yra nutraukiami?

 249. D - 2020 03 9, 16:46

  Visi žino kiek jie laiko ten buvo – tai asmenys iš turistų grupės, „atostogavę“ Italijos šiaurėje ir išskridę į ten vasario pabaigoje, 29-ą berods. Pasidomėk prieš rašydamas. O kas dėl uždraudimo, tai jei Italijos vyriausybės oficialus jų kontroliuojamos teritorijos uždarymas vakar nieko nereiškia, tai kas dar tada gali reikšti ką? To rezultatai, kai visi „ne prie ko“ – Ispanija vejasi Italiją įspūdingais tempais. Aišku, galima toliau tikėti kad čia „paprastas gripas“, kad „miršta nebent seniai ir tai ne taip baisu, nes kam nepasitaiko tokiam amžiuje“, o faktus cituoojančius – apšaukti eiliniais kruopų pirkėjais.

 250. Spectator - 2020 03 9, 16:47

  Pagal Italijos vyriausybės dekretus, visi oro uostai ir traukinių stotys yra atidaryti ir veikia normaliu režimu. Va ir sprendimai.

 251. D - 2020 03 9, 16:53

  @Spectator – Jei taip yra kaip rašai, tada viskas gerai :) Beliko avialinijoms paleisti akcijinių bilietų (seniai jau nebuvo po eurą) į Milano Bergamo, Trevizo ir Veroną. Kuo ne puota maro metu (rus. пир во бремя чумы) – nerūpestingas, linksmas gyvenimas visuotinės suirutės ar karo metu, kaip kad sakė rusų poetas A. Puškinas.

 252. mikas - 2020 03 9, 16:56

  Ko ir reikėjo tikėtis, rusiškos citatos prasideda :)))

 253. Linas - 2020 03 9, 16:57

  @D
  kiek supratau – tamsta toks labai griežto reguliavimo šalininkas – patinka viskas, kaip pas Saudus, ar kaip sovietų laikais – zheleznaja zanaves, o kas neklauso – kulipkų galima nepagailėti… šiaip ir paskraidyti pigiai patinka, kiek pamenu iš ankstesnių pasisakymų, tai bilietas už 100 eur – apiplėšimas darbo liaudies vidury dienos… Kažkaip USSR naftalinu paduoda tamstos pasisakymai.

 254. Rokas - 2020 03 9, 17:18

  @Linas tiesiog delfi komentatoriai atranda naujas platformas, vz.lt, specializuosti blogai ir t.t. Populiarumo kaina :)

 255. D - 2020 03 9, 17:21

  Ok, tokiu atveju jei visiems „naftalinu nepaduodantiems“ tinka, manom toliau, kad avialinijos čia ne prie ko dėl tokių viruso plitimo tempų/mastų. O Izraelis, Saudo Arabija, Rusija, karantinuojantys/neįleidžiantys iš maro zonų – kokie tai absoliutūs paranojikai ir nemokšos, kuriems iki liberalios Europos – šimtmečiai. Net kai faktai kalba apie tai kaip virusas pateko į Latviją, kaip pvz. Prie USSR laikraščių neskaičiau ir kas ten buvo per ribojimai – nežinau, nors kiek teko girdėti, sprogus Černobylio AE, už kelių dienų pravedė gegužės pirmosios paradą Kijeve „lyg niekur nieko“. Čia panašiai, todėl ir įmečiau rusišką citatą, o kam jos nepatinka ir nuo jų purto, gali susirasti lietuviškų apie „Kreivą-kvailą tik grabas ištiesins“

 256. mikas - 2020 03 9, 17:24

  Va būtent, tiek rusams, tiek ir ten toliau gyvenantiems, iki normalios Europos dar šviesmečiais skrieti.

 257. keleivis - 2020 03 9, 17:25

  Skristi į šiaurės Italiją atostogauti jau žinant, kad ten „ateina“ virusas nėra atsakinga (vasario 28 dieną Italijoje buvo registruoti 889 atvejai), tačiau kaltinti vien oro linijas, kad vykdė skrydžius, o ne juos nutraukę grąžino pinigus ir mokėjo kompensacijas taip pat skamba nerimtai.
  Jei kas veiksmų ir galėjo imtis tai vyriausybės, bet demokratinėse visuomenėse imtis suvaržymų visada yra sudėtinga (net ir dabar skrydžius iš šiaurės Italijos uždraudė nedaug valstybių).
  Kitas dalykas, kad uždraudus skrydžius vyriausybės turėtų padėti savo piliečiams grįžti namo.

 258. D - 2020 03 9, 17:28

  Nei aš delfio komentatorius, nei ką, atsibodo tą patį skaityti. Jei tokiu būčiau, tai ten ir rašyčiau. Kaip pateko visi penki nauji atvejai į Latviją? AirBaltic skrydžiu. Kaip pateko atvejis į Lietuvą? Skrydžiu iš Veronos. Kas iš jų būtų pasiekę Italiją per aplinkui? Vargu bau. Uždarius prieš 2-3 savaites Italijos oro uostus, nieko panašaus nebūtų buvę ir mastai būtų visai kiti. Bet dabar kai paskaitai kelių čia nuomones apie tai, kad „juoda nėra juoda“, tai turbūt nieko keisto, kad Europoje šis virusas taip lengvai ir tokiais tempais plinta. Panašu, pagrindinis jo perdavimo kelias ne oro lašelinis, o per kvailius.

 259. mikas - 2020 03 9, 17:34

  Rosyjoj tai visi protingi, sienas uždarė, skrydžius uždraudė, bet virusas kažkodėl plinta. Nu tu matai, čia amerikonų darbas, paleido su chemtreilais.

 260. Mindaugas - 2020 03 9, 17:46

  Simonai aš suprantu žodžio laisvė, bet galima jau D blokuoti.

 261. Wincas - 2020 03 9, 17:55

  Nžn nžn, bet D logikos šiek tiek yra. Nors pirmas Estų atvėjis buvo atvežtas autobusu…

 262. Ugnius - 2020 03 9, 17:59

  D tikriausiai yra virš 80 metų, kad jis šitaip jaudinasi dėl galimybės numirti dėl Korona viruso :)

 263. D - 2020 03 9, 18:14

  Jūs ką, blokuoti? Laisvoje Europoje juk nieko neblokuoja – nei „delfio“ komentatorių, nei virusų. Čia tik saudijoje, rosijoje ir žydijoje galima bandant suvaldyti/suvaldant virusą stabdyti kelius kuriais jis plinta greičiausiai. Kas dėl įvežtinio atvejo autobusu į Estiją, tai iranietis į Rygą ne autobusu atvažiavo spėju, iš kur pasiekė Estiją? Ar autobusu? Iš Irano? Ilgai turbūt važiavo. Kas dėl plitimo ne lėktuvais, o autobusais ar kt. antžeminiais transportais, tai aišku irgi plistų, tik mastai nebūtų tokie. Tai yra (tiksliau jau buvo) svarbiausia pradinėse plitimo stadijose, nes viruso kiekis yra baigtinis – jis ne iš dangaus krenta ir kuo mažiau žmonių per trumpą laiką būtų blaškęsi po pasaulį, tuo ir viruso būtų mažiau. O jeigu čia kažkam nedaeina tokie atodytų elementarūs dalykai, tad tikrai nebelieka nieko kito, kaip vietoj pasitikrinus savo galvas, nurodinėti blog’o autoriui kaip jam elgtis šioje sudėtingoje situacijoje.

 264. D - 2020 03 9, 18:22

  Rusijoje 17 atvejų kiek matau. Bet čia aišku ne todėl, kad visi atvykstantys iš Italijos oro uostuose pildo anketas ir talpinami į namų karantiną be variantų, o todėl, kad rusai slepia tikruosius duomenis. Juokinga. Užtat Europa nieko neslepia, ir prieš Rusijos 17 atvejų su jos tokio dydžio teritorija, drebia po 1000 kasdien naujų atvejų Italijai ar 300 Ispanijai. „Pebodos“ skrydžiai iš Bergamo matau jau atšaukti.

 265. mikas - 2020 03 9, 18:23

  Šiaurės korėjiečiai na tik ir blaškosi po pasaulį. Bet virusas ir ten bujoja. :)

 266. Linas - 2020 03 9, 18:31

  @D
  visos valstybės išskraidina savo piliečius iš viruso zonų namo… ar tamsta siūlai juos „neutralizuoti“, kaip Saudai pasienyje su Jemenu? o gal susodinti į kokį vieną laivą ir lai sau plūduriuoja, kol pasveiks, kam lemta…
  o gal reiktų protestuoti, kad „maru“ užkrėstus lietuvius grąžinamės.
  Aš tai žaviuosi ta moterimi, kuri Šiauliuose ligoninėj, kad ji viską padarė, kaip turėjo ir išvengėme platesnio užkrėtimo…

 267. D - 2020 03 9, 18:35

  @Linas. Nėr tokios moters, visi Šiauliai apie tai garsiai kalba. Čia tik landsberginė gauja jums akis pudrina kad nuslėpt tikra padėtį.

 268. D - 2020 03 9, 18:43

  Kai jau tavo pasirašinėtu vardu-raide rašo kitas, tai nebe kas. Šitas postas: „D – 2020 03 9, 18:35“ – ne mano, taip kad dar klausimas kas čia delfio komentatoriai, o kas – nelabai. Blogo savininkas mato IP ir tai paliudys, jei matys tam reikalą.

  @Linas – kur užsikrėtė, ten tegul ir būna. Joks nėra sąmoningumas ar pilietiškumas grįžti į Lietuvą žinant, kad veži savo tautiečiams tokias lauktuves. Bet čia tema ne apie tai, o apie tai, kad tokia nevaldoma aviacija padarė tai, ką padarė ir atgal ko jau nebepasuksi.

 269. Pranas - 2020 03 9, 20:49

  Ryanair nuo šiąnakt stabdo skrydžius Italijos viduje iš Milano ir aplink. Tačiau tarptautinių nestabdo.
  Aš manau tai grynai komercinis sprendimas, nes dėl sveikatos reiktų arba stabdyti visus, arba nestabdyt nieko. Nėra įgalios valdžios priiminėti sprendimus.

 270. Čiurlionis - 2020 03 9, 21:00

  Naivumas begalinis europolitikų tų, kurie tikėjosi jog avialinijos bus sąmoningos ir stabdys skrydžius esant reikalui.

  Tradicinės avialinijos ėmėsi veiksmų, pradėjus spausti profsąjungoms.

  Kad Lt pilna asmenų, kuriems trunka nuovokos irgi faktas. Nors dauguma važiuojančių į Italiją ir nepatenka į rizikos grupę, bet esmė yra žmonės, kurie čia Lt. Tokia pati situacija visose šalyse.

  Tad nereikia painioti aviacijos, kaip verslo ir sveikatos apsaugos prevencinio reglamentavimo.

 271. Mindaugas - 2020 03 9, 22:33
 272. D - 2020 03 9, 22:34

  O prie ko čia europolitikai? Skrydžius į savo šalį gali stabdyti tos šalies vyriausybė, kaip pvz. rumunai.

  Romania’s National Committee for Special Emergency Situations decided on Monday, March 9, to suspend all direct bus lines and trains to and from Italy from March 10 until March 31. One day earlier, the committee decided to suspend all flights between Romania and Italy are suspended between March 9 and March 23 because of the coronavirus outbreak.

  Ar Rumunija jau nebe Europos Sąjungoje ir jiems galima daryti tai, ko negalima Lietuvai?

 273. Čiurlionis - 2020 03 9, 22:54

  Be abejo gali, bet tam reikia politinės valios. Esant ES stengiamasi išlaikyti vieningą politikos kryptį.

  Nesakau ar Rumunija priėmė teisingą sprendimą ar ne, laikas parodys. Aš labiau apeliuočiau į visuomenės sąmoningumą.

 274. A380 - 2020 03 9, 23:36

  Lufthansa laikinai groundina visus savo A380 del sumazejusios paklausos.

 275. D - 2020 03 10, 00:02

  Groundins ir kitos „lufthansos“, nes pvz. nuo šiol suskraidyti į Izraelį „savaitei“ – nebepavyks, kaip latviai suskraidė į maro zoną. „Kelialapį“ teks imti mažiausiai trims savaitėms, o tai ne kiekvienas galės sau leisti (joke), kad ne tik dvi savaites pabūti karantine, bet ir kažką per likusią savaitę pamatyti. Baigsis visų begalvių vištų kelionės. Bet ar ne Italija turėjo tai padaryti, kad dabar neturėtų būti priverstos taip elgtis šalys, į kurias tą džiaugsmą iš ten užneša. Va kas yra rūpinimasis savo šalimi.

  Benjamin Netanyahu said: „After a day of complex discussions, we have made a decision: Whoever arrives in Israel from abroad will enter quarantine for 14 days. This is a difficult decision but it is essential to maintaining public health, which takes precedence over everything. This decision will be in effect for two weeks. At the same time, we will make decisions to safeguard the Israeli economy“

 276. Linas - 2020 03 10, 08:54

  Be viruso, kuris jaukia keliautojų ir avialinių planus, dar vyksta ir kiti ne mažiau svarbūs avicijai įvykiai…
  Tai Boeing ir FAA veiksmų svarstymas JAV kongrese.
  O dar FAA nusprendė nubausti Boeing:
  FAA Proposes $19.68 Million Civil Penalty Against The Boeing Co.
  https://www.atn.aero/#/article.html?id=75374

 277. Augustinas Žemaitis - 2020 03 10, 09:01

  Kalbant apie skrydžių sustabdymą, jis galėtų būti gana efektyvus dėl ilgesnio nuotolio koronaviruso plitimo, bet, panašu, kad pagrindinis plitimas vyksta iš lėto žeme. T.y. po Italijos naujas židinys neatsirado kur nors Rumunijoje ar Lietuvoje – „susikoronavirusavo“ Šveicarija, Austrija, Prancūzija, paskui Vokietija, Ispanija (nors Vokietijoje skaičius atrodo didelis, bet ten gyventojų maždaug dvigubai daugiau nei kitose didžiosiose ES šalyse, taigi, pasklidimas mažesnis, tuo tarpu Šveicarijoje – didesnis nei sako vien absoliutus užsikrėtusiųjų skaičius). Na o žeme pamažu ateis ir iki kitų šalių – ne todėl, kad kažkas automobiliu parveš iš Italijos (tokie pavieniai atvejai, kaip ir pavieniai „atskraidinimo“ lėktuvu atvejai, dar neretai lengvai sutvarkomi), bet todėl, kad kažkas (ne vienas žmogus, o dešimtys ar šimtai) nuveš iš Italijos į Austriją, iš Austrijos į Vokietiją, iš Vokietijos į Lenkiją ir iš Lenkijos į Lietuvą. Aišku, užtruktų ilgiau, bet rezultatas – tas pats; ir jei koronavirusas „masiškai“ ateis į Lietuvą, manau, maždaug panašiu keliu, o ne per skrydį iš Milano.

  Taigi, tokiu atveju, jeigu būtų nuspręsta stabdyti koronavirusą rimtai, turėtų būti kompleksiniai sprendimai – tarp jų laikinas Šengeno sutarties režimo sustabdymas. Be kažkokių patikrinimų pasienyje kur kas rimtesnė (su gausiau ribojimų) konkreti „riba“ tarp šalių, kur virusas plinta laisvai, ir šalių, kur to nėra – iš esmės kol kas tai yra beveik Rytų Europos / Vakarų Europos riba, nes Rytų Europa kol kas daugmaž saugi ir nekontroliuojamos plėtros čia nėra.

  Bet ar koks Rytų Europos politikas atlaikys žiniasklaidos spaudimą su antraštėmis „Jie pastatė naują geležinę uždangą“?

 278. Martynas - 2020 03 10, 10:34

  Jei pateiks kaip“užsidarysime nuo tu supuvusių sergančių vakarų“, tai atlaikys ;)

 279. oleg - 2020 03 10, 10:50

  whoah… SN skrendu tai net checkino metu pasirinkti vieta kainoja 13 EUR

  DY, W6, FR gali mokytis is Lufthansa group kaip pinigus gaminti ;-)

 280. Simonas Bartkus - 2020 03 10, 15:57

  Ryanair tylėjo tylėjo ir:

  From 24:00hrs Weds 11 Mar until 24:00hrs Wed 8 Apr, Ryanair will suspend all Italian domestic flights.
  From 24:00hrs Fri 13 Mar until 24:00hrs Wed 8 Apr, Ryanair will suspend all Italian international flights.

 281. Ugnius - 2020 03 10, 16:17

  BT toliau karpo skrydžius į Vokietiją – HAM sumažintas iki 2x weekly iki pat birželio pradžios, panašiai ir TXL bus tik 5x weekly. MUC tvarkaraštis gana chaotiškas, bet daugumoje savaičių palikta 3x-4x

 282. Simonas Bartkus - 2020 03 10, 16:39

  Ugnius: tai čia dalis BT viso network’o trim’inimo. Galim tikėtis, kad toliau trim’ins ir Lufthansa, Brussels, Austrian ir t.t.

  Ryanair paskelbė, kad nebeskraidys, bet bilietų prekybos nutraukti nespėjo. Kas norit galit prisipirkti bilietų ir reikalaut EU261 jei pikti ant Ryanair dėl kažko esate ir norite pasportuoti.

 283. Vytautas - 2020 03 10, 16:42

  @Simonas – čia viena tų situacijų kai nekiltų rankos naudotis EU261, jei yra nors trupinėlis sąžinės ;))

 284. D - 2020 03 10, 16:45

  Tu ką čia siūlai dabar? Čia apie tokį sąmoningumą visuomenės kažkas rašė aukščiau/vakar? Taip viskas aplinkui blogai, dar tokie aplinkui puotą maro metu rengia su savo kompensacijom.

  Tuo tarpu Latvijoj du nauji. Būtų galima to neminėti čia, jei jie nebūtų vis iš to paties lėktuvo. Tą BT reisą jau galima vadinti „mirties reisu“. Visam lėktuve ~40 keleivių buvo, iš jų jau 7 „koronuoti“. Toks įspūdis, kad jie ten tam kurorte savaitę turėklus laižė ar skrydyje atgal tą patį darė su lėktuvo kėdėmis.

 285. mikas - 2020 03 10, 16:49

  Mirties reisas…. Mjoooo

 286. Rokas - 2020 03 10, 16:53

  :DDDD

 287. D - 2020 03 10, 16:55

  Italams pradžioje irgi juokinga buvo. Čia dėl daugtaškių. Dabar atrodo mažiau juokinga. Čia dėl „mirties reiso“.

 288. Martynas - 2020 03 10, 16:58

  Klausimas toks techninis-teisinis

  Skrendu VNO-CIA 04Apr (atsauktinas), o griztu NAP-KUN 12Apr („kol kas“ vykdomas). Ar su Ryanair galima „neskausmingai“ susigrazinti pinigus uz skrydi atgal ?

 289. Simonas Bartkus - 2020 03 10, 17:01

  Martynas: realiai ne, nes skirtingos rezervacijos. Bet call center būna visokių išimčių padaro, gal kaip travel credit ir gražintų arba abiems leistų pakeisti datą.

 290. Martynas - 2020 03 10, 17:04

  ar keisti data kol dar prekybos neuzdare i pvz 03apr ir tada laukti kol grazins?

 291. Wincas - 2020 03 10, 17:26

  Nusipirk porą Bilietų į Neapolį kovo galui, ir dar į Pliusą šoksi :)

 292. Martynas - 2020 03 10, 17:31

  Ne, as nenoriu buti „blogas“, tik savo pinigus susigrąžinti. Beje, vis dar prekybos neuždarė, leido bilietą pakeistį į NAN-KUN 02Apr

 293. Wincas - 2020 03 10, 17:45

  Kažkaip jaučiu, neduos pinigų už bilietus nupirktus po pranešimo.

 294. Simonas Bartkus - 2020 03 10, 18:18

  Finnair savo mažinimus paskelbė šiandien, kaip ir daugelis, kerta apie 15-20% capacity.

  Finnair is cancelling all flights to Jyväskylä, Kajaani, Kokkola and Kemi in Finland between 1-30 April.

  Finnair is cancelling its flights to Bologna, Stuttgart, Split, Umeå and Venice between 29 March and 30 April.

  Kiti skrydžiai nuimama po 1-2x daily flightus, pvz. HEL-TLL mažina nuo 58 per savaitę iki 53 per savaitę.

  HEL-VNO neplanuoja mažinti frequency, bet balandį skraidys ATR72 vietoje planuoto E190.

 295. expertas - 2020 03 10, 18:36

  Aišku, galima ginčytis. Bet šiuo atveju nekils rankos. Užpildžiau vakar FR EU261 formą dėl atšaukto Treviso, bet šiandien atrašė, kad neduos kompensacijos, as this was caused due to extraordinary circumstances beyond Ryanair’s control. Protingumo kriterijus liepia sutikti.

 296. Edgaras Sidabras - 2020 03 10, 21:12

  Klausimas išmanantiems lojalumo programas: skrendant su TK, ar vienodas mylių skaičius būtų įskaitomas į Miles&More ir Miles&Smiles accountą? Ir atvirkščiai, ar sukauptos Miles&More miles taip pat panaudojamos TK award skrydžiams?

 297. Simonas Bartkus - 2020 03 10, 21:31

  @Edgaras Sidabras: ne, nebūtinai toks pat. Patikrint kaip skirtingos klasės duoda skirtingus taškus skirtingose programose galima http://www.wheretocredit.com. Dar turėti omenyje reikia, kad m&m gerokai lengviau naudoti ant LH/OS/SN ir jei kokios akcijos, tai taikomos irgi tik m&m. Kitas niuansas, jei tapsi silver ar Gold bet kurioj programoj, tai bonus gausi tik su ta aviakompanija skrendant, o su kitom ne.

 298. oleg - 2020 03 11, 08:31

  Due to the COVID-19 situation, Norwegian is preparing to cancel approximately 3000 flights between mid-March and mid-June. This represents approximately 15 percent of the total capacity for this period. The company has also put several other measures in place, including temporary layoffs of a significant share of its workforce.

 299. trolis - 2020 03 11, 12:20

  tuo tarpu du nauji atvejai Lietuvoje atsivezti masina is Italijos. ka D i tai? uzmuryti sienas pasiulys?

 300. Mindaugas - 2020 03 11, 12:28

  Taigi siūlė šaudyti prie sienos.

 301. Pranas - 2020 03 11, 13:42

  LOT rašo, kad sustabdė skrydžius į LCY iki balandžio 24, bet kiek matau toliau leidžia juos pirkti, šiandien matau vyksta.

 302. Patikimasis - 2020 03 11, 17:13

  Wizz A321 iskeliaus is Lietuvos, atkeliaus A320.

  Idomu ka Novaturas, Tez ir GetJet? Kad jeigu ir yra rezerve kokiu 10-15 ‘jonu, ju daugiau nei 4-6 menesiams neuzteks irodyti positive balansa CAA

 303. Simonas Bartkus - 2020 03 11, 20:35

  Panašu sustabdė BUD-LCY ir WAW-LCY, bet paliko VNO-LCY. Matau vasaros tvarkaraštyje planuoja skristi iš VNO 8:05AM departure

 304. Paulius - 2020 03 12, 04:32

  Va čia tai naujiena. JAV nuo penktadienio uždraus skrydžius į/iš Europos 30 dienų.

  Trump will suspend all US travel to and from Europe for next 30 days

  President Trump announced tonight that all travel from Europe to the United States will be suspended for the next 30 days, except for the UK.

  Trump made the decision in order to „keep new cases from entering our shores.“ He said the new rule will go into effect beginning Friday at midnight.

  „We will be suspending all travel from Europe to the United States for the next 30 days. The new rules will go into effect Friday at midnight. These restrictions will are be adjusted subject to conditions on the ground,“ the President said from the Oval Office.

  Tiems kam reikia, reikės skristi per UK ir Kanadą. Matyt šiokia tokia atgaiva bus British Airways, Virgin Atlantic ir Air Canada.

 305. Linas K. - 2020 03 12, 09:35

  Sekantis zingsnis – visiskai uzdara oro erdve virs Europos. Mano prognoze – mazdaug po triju savaiciu.

 306. Andrius - 2020 03 12, 10:14

  @ Linas K.

  Nebus taip. Kinijoj vidiniai skrydziai niekad nebuvo sustabdyti tik gerokai apkarpyti.

 307. Pranas - 2020 03 12, 10:24

  @Andrius – Europoj reikia dar, kad įgulos ir aptarnaujantis personalas norėtų į darbą ateiti.

 308. Wincas - 2020 03 12, 10:27

  Sakiau, kad vasarai lėktuvų Europoje netruks :)

 309. D - 2020 03 12, 10:42

  Kas jei pasaulio policininkas JAV imsis kategoriškų veiksmų, matydamas ES skystaklynių trypčiojimą. Pasirodo ne tik aš maniau, jog pagrindinis infekcijos plitimo kaltininkas tokiais mastais – skrydžiai iš maro zonų. Gaila, kad manęs neklausė anksčiau ir tik dabar padarė tai, ką turėjo padaryti prieš dvi savaites. Mūsų kaime Europos vidury tai ir toliau nedaeina, dabar kaip pavyzdžius minės tuos prietrankas slidininkus, atvežusius marą mašina. O lėktuvai iš Italijos ir į ją ir toliau – nieko tokio. Taip kad vadindami kvailiu mane, dabar taip pat turėsite vadinti ir „vyruką iš už Atlanto“.

 310. c2h5oh - 2020 03 12, 10:44

  Įdomu, ar dabartinė situacija padarys poveikį Ryanair (ir Wizzair iš dalies taip pat) įvaizdžiui tautiečių akyse?

  Nes dabar pasimato visas low-cost grožis, pavyzdžiui atšaukiamas skrydis (pvz į Italiją) į priekį, bet skrydis atgal lieka. Ir tuomet Ryanair demonstruoja žydras kiaulės akis sakydami (teoriškai, visiškai teisingai), kad jie pardavė 2 atskirus bilietus, kurie niekaip nesusiję, antrasis skrydis vyksta, pinigai negrąžinami, jeigu nenorite tai ir neskriskite.

 311. jpou - 2020 03 12, 10:45

  @Paulius

  Trumpas uzdraude nationals of Schengen countries. Tai net jei skrendi per UK, vistiek neleis patenkti i US.

 312. Simonas Bartkus - 2020 03 12, 11:14

  jeigu žiūrint į ilgesnę perspektyvą, tai Lietuvos pasiekiamumui iššūkiu gali tapti, kad ne viena nemažą rinkos dalį Lietuvoje turinti bendrovė neišgyvens šitos krizės – Norwegian, Ukraine, SAS ant likvidumo ribos. LOT ir BT istoriškai turbūt valstybės gelbės, bet su gelbėjimu užrauks jų avantiūras skraidyti iš Lietuvos.

 313. Mindauqas - 2020 03 12, 11:28

  Dėl JAV ban’o, uždrausti skrydžiai buvusiems Šengeno zonoje Šengeno šalių piliečiams nuo šeštadienio (from Friday midnight).

  Jeigu esi lietuvis ir mėnesį buvai UK, neva galėsi skristi.

 314. Rokas - 2020 03 12, 12:23

  Atšaukti skrydžiai į Kopenhagą, Stambulą, Vieną ir kai kurie skrydžiai į Londono Sautendą. Turėjau kitą savaitę skristi į Stambulą, įtariu, kad jau galima laidoti šitą idėją :)

 315. Linas - 2020 03 12, 12:25

  KWI patys izoliuojasi nuo viso svieto:
  KWI emergency situation – Coronavirus
  Please note due to the Corona Virus outbreak, all commercial flights will be suspended out of and into Kuwait as of Friday midnight till further notice.
  Also, there will be an official holiday starting tomorrow the 12th of March till the 26th of March.
  Kindly inform your customers and your concerned teams, we appreciate your understanding and support.

 316. D - 2020 03 12, 13:20

  Logiška visos tos betvarkės baigtis, apie kurią aš ir kalbėjau. Gaila, kad per vėlai.

 317. jpou - 2020 03 12, 14:23

  NYT raso kad per nakti isaugo freight capacity kainos tarp europos ir USA. Idomu ar galima greitai is keleivinio ismesti sedynes ir paveirsti psiaudo-freighteriu, ir jei taip – kada Ziemelis&Co paleis tokia paslauga.

 318. trolis - 2020 03 12, 14:51

  bet kad freight’ui lygtais irgi kazkokie ribojimai/karantinas bus, ar netaip supratau?

 319. Delta - 2020 03 12, 15:32

  Rokas: Taip, tikriausiai neskrisi, mano pažįstamai irgi kitai savaitei atšaukė IST.

 320. Linas - 2020 03 12, 15:39

  @jpou
  nea – taip negalima…
  Yra rinkoje kažkiek easy.quick switch B737, tai jie turi large cargo door, ir tiesiog vietoj ULD tada įsimontuoja grindų segmentai su sėdynėmis…

 321. Linas - 2020 03 12, 15:40

  Ar Airija irgi užsidarė?
  As some of you may already be aware, Ireland has now been placed in a partial lockdown to try an contain the spread of COVID-19 until March 29th at least. While there are not a large number of cases in Ireland, it is attempt to slow the spread.

 322. Linas - 2020 03 12, 16:28

  @jpou
  va taip atrodo tas QC (quick change) 737, bet kaip ir minėjau – jų nėra daug, tai daugiau specializuotas lėktuvas… – būtina sąlyga – large cargo door…
  kitas variantas, skaičiau, kad Cathay dabar sumąstė, kad savo stovinčius lėktuvus išnaudos Cargo reikmėms skrydžiuose azijoje, bet kroviniai bus kraunami tik į belly hold.

 323. Simonas Bartkus - 2020 03 12, 16:40

  Šiaip dabar gali būti auksiniai cargo laikai: kadangi pasaulio fabrikas Kinijoje pradeda veikti vėl, o įmonės visam pasaulyje bando užsitikrinti tiekimą, kuris buvo strigęs, tai daug kas neturi prabangos laukti laivų, o gabens lėktuvais. Panašus efektas buvo su ankstesnėm epidemijom.

 324. Simonas Bartkus - 2020 03 12, 18:43

  Novaturas, Tez Tour ir Kidy Tour nuo šiandien cancelina visus skrydžius iki balandžio 12 d.

 325. mantas_muc - 2020 03 12, 19:52

  Idiotizmo virsune. Sekantis „protingas“ zingsnis butu uzdaryt oro uostas… geriausia nuo rytojaus 12 val. Protu nesuvokiama

 326. D - 2020 03 12, 21:57

  Šaunuoliai. Lietuva bent kartą rodo gerą pavyzdį kitiems, ir net turėdama vieną mažiausių koronų (pagautų) skaičių, imasi tokių priemonių, kaip sporto renginių atšaukimas, mokyklų ir kitų masinių susibūrimų uždarymas. Jei kas dar nesuprato su kuo žmonija turi reikalą, tai greitu laiku supras, o bukapročiams bus sunkiau pasiekti maro zonas.

  Ketvirtadienį Vyriausybė nusprendė nuo pirmadienio drausti skrydžius iš Italijos, kuri paskelbta pavojinga zona dėl koronaviruso. Į Italiją lėktuvai keleivių nebeskraidins nuo penktadienio.

 327. Čiurlionis - 2020 03 12, 22:38

  @mantas_muc taip, nes JAV ir EU sprendimus priima idiotai, žmonės su 0 kompentencijos ir nesuprasdami ką daro.

  Lygiai taip pat versle yra vieni pusporčiai, kurie nepamatavę rizikų savo noru priima tokius sprendimus.

 328. mmm - 2020 03 12, 23:10

  Slovakija uždarė visus oro uostus 2 savaitėm. Įsileidžia į šalį tik savus ir Lenkijos piliečius

 329. D - 2020 03 12, 23:35

  Oro uostų uždarymas ir/ar skrydžių draudimas yra savaime suprantamas dalykas po priemonių, kurių šalių vyriausybės imasi šalies viduje, tokių kaip sporto renginių uždraudimas, mokyklų uždarymas ir pan. Nes ko verti bus visi tie ribojimai šalies viduje, liečiantys visus piliečius, jei per dieną į šalį skris po kelis lėktuvus, skraidinančius nevispročius, visas pastangas tvarkytis šalies viduje verčiančius beprasmiškomis. Yra laikas keliauti, ir yra laikas sėdėti namie. Niekas per marą po maro zonas nesitranko, o kuriems nedaeina atrodytų elementarūs dalykai (tam užtenka atsiversti statistiką kaip per dieną keičiasi situacija ne tik karščiausiuose taškuose, bet ir visur), „padės“ vyriausybės ir atsakingos tos šalies institucijos, kas dabar ir daroma.

  Čekija uždaro ir šalies sausumos sienas, matomai pas juos irgi slidininkai grįžinėja.

 330. Čiurlionis - 2020 03 13, 00:43

  Lufthansa, atskrido į VNO, praskrido virš tako ir bando dar kartą, stiprus vėjas.
  https://www.flightradar24.com/DLH888/242a2929

  O SAS prasukęs kelis ratus grįžta https://www.flightradar24.com/SAS742/242a356f

 331. keleivis - 2020 03 13, 10:52

  Žemų kainų skrydžio bendrovė „Wizz Air“ patvirtina, kad nuo kovo 16 d. iki balandžio 3 d. sustabdo visus skrydžius į Norvegiją dėl veiksmų, kurių ėmėsi Norvegijos valdžios atstovai, kad sumažintų koronaviruso plitimą.

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/03/13/news/-wizz-air-stabdo-skrydzius-i-norvegija-14001418/

  Wizzair iš Kauno skrenda į Alesundą, Bergeną, Stavangerį. Iš Vilniaus į Oslą.

 332. Mindauqas - 2020 03 13, 10:53

  dar viena EU 261 koronė – Ryanair (turbūt ir kitų aviakompanjų, ypač LCC) lėktuvai iš Ispanijos sold-out, nors realiai skris tik po 30-50 žmonių. Tačiau Ryanair nedaro jokio „overbooking“ ir neparduoda bilietų tiems, kurie norėtų anksčiau grįžti ir tikrai skristų.

 333. c2h5oh - 2020 03 13, 11:26

  @Mindauqas – o Ryanair leido tiems, kurie neplanuoja skristi, savanoriškai atšaukti bilietus? Taigi, kad ne. 261 reglamentas čia ne prie ko, čia grynai Ryanair „principingumas“ (jie krachaborai iki galo)

 334. c2h5oh - 2020 03 13, 11:28

  Pasirodė skaičiukai apie koronos poveikį oro uostams (https://www.aci-europe.org/media-room/238-statement-on-iata-s-requested-suspension-of-slot-rules-due-to-the-covid-19-outbreak-2.html ):

  – A loss of -67 million airport passengers in the first quarter of 2020, representing a -13.5% drop in airport passenger footfall compared to a business-as-usual scenario.

  – An overall diminution of -187 million passengers for Europe’s airports in 2020, representing a decrease of -7.5% in a year which was predicted to see 2.3% passenger growth in a business-as-usual scenario.

  – In financial terms, a loss of -€1.320m in revenues in Q1 alone compared to a normal financial quarter, as a result of lower aeronautical revenues, lower commercial (non-aeronautical) revenues, and foregone revenues from ground handling and other services.

 335. Vytautas - 2020 03 13, 11:29

  Gavau iš Easyjet laiškiuką, kad leis nemokamai pasikeisti datas bet kokiam skrydžiui su jais nuo šiandienos imtinai. Šaunuoliai

 336. c2h5oh - 2020 03 13, 11:38

  O IATA prognozuoja, kad aviakompanijų nuostoliai gali siekti iki 113 mlrd dolerių

 337. Mindauqas - 2020 03 13, 12:15

  @c2h5oh, tas visiškai tiesa. Taip, čia Ryanair principingumas, bet kai nori grįžti ir matai, kad tik trečdalis lėktuvo skrenda, o tau neparduoda bilieto būtent dėl EU 261, tai pikta:)

 338. Zigmas - 2020 03 13, 12:31

  Šiandien turiu skristi iš Oslo į Vilnių su Wizz. Vakar gavau laišką, jog skrydis atšaukiamas dėl koronos. Registracija iš VNO į TRF prasidės už 1,5 h, o kol kas informacijos apie atšaukiamą skrydį nėra. Įdomu tai, kad visa žiniasklaida skelbia, jog skrydžiai į Norvegiją stabdomi tik nuo pirmadienio. Dar įdomiau, kad bilietų prekyba toliau sėkmingai vyksta ir vis dar galima nusipirkti bilietą į šiandienos skrydį. Kaip manot ar tai kažkoks nesusipratimas? Tokiu būdu wizz lengva ranka moja į kompensaciją?

 339. Zigmas - 2020 03 13, 12:39

  Pamiršau paminėti, kad rezervaciją per appsa matau ir vis dar leidžiama nusipirkti jų siūlomų paslaugų.

 340. Mindauqas - 2020 03 13, 12:58

  Gal turi ir skrydį atgal ir jį atšaukė?
  Šiuo metu daug atšaukimų Wizz air daro, tai ir klaidos tikimybė galima

 341. D - 2020 03 13, 13:05

  Lentoje yra, kas turbūt reiškia, kad niekas nieko neatšaukė:

  https://www.torp.no/forside/avganger-og-ankomster/?tab=departures

 342. Zigmas - 2020 03 13, 13:15

  @Mindauqas: turiu ir atgal, bet laiške nurodytas būtent TRF-VNO skrydžio numeris.

 343. oleg - 2020 03 13, 15:36

  Norwegai ir Švedai retrospektyviai (Švedijoje nuo sausio) naikina visus aviacinius (iki spalio) ir oro uostų (iki birželio) mokesčius.

  Fingers crossed del DY

 344. Linas - 2020 03 13, 15:40

  @oleg
  na laikome špygas, kad išplauktų…
  Bet kaip ne kaip sprendimas, kuris palengvins kvėpavimą ir SK

 345. Simonas Bartkus - 2020 03 13, 16:09

  airBaltic paskelbė, kad ground’ina lėktuvus ir paliks parke 22 lėktuvus – iš viso dabar yra 38. Pakeitimai iki gegužės galo. Kurie maršrutai ir skrydžiai nuimami paaiškės per savaitę, bet turbūt naujų maršrutų iš VNO šiemet nesulauksime.

 346. Ugnius - 2020 03 13, 17:09

  Apskritai nesulauksime, ar iki gegužės galo nesulauksime ?

 347. Vytautas - 2020 03 13, 17:31

  Ryanair irgi paskelbė apie nemokamą bilietų keitimą. Finally

 348. Simonas Bartkus - 2020 03 13, 18:21

  Vytautas: suprantu, kad kol kas galima keisti tik skrydžius iki kovo 31 kurie vyksta pas FR, ar taip?

 349. AudriusK - 2020 03 13, 19:09

  Gal turit minčių į ką palankiausia keisti, tikintis, kad vėliau atšauks skrydžius (ar pakeis laiką) ir bus galima susigrąžinti cash? Pvz. Vilnius-Kharkiv, orba Oslo…

 350. Pranas - 2020 03 13, 19:17

  @AudriusK – manau sekantis užsidarinės MAD, ieškočiau ko nors į Rumuniją, Austriją, jie ten greit stabdo.

 351. AudriusK - 2020 03 13, 19:22

  Aš svarstau ilgalaikėje perspektyvoje, pvz. 2021 m. kovui. Nes dabar kainą žvėrišką reikėtų primokėti už tarifo skirtumą, o pakeitimas į tolimą ateitį būtų visai be papildomų išlaidų. Tik reik pataikyti gerai…

 352. Mindauqas - 2020 03 13, 19:26

  Ryanair jau leidžia online keistis be mokesčio, bet jeigu nori kitų krypčių reikia skambinti, o tuomet jau aiškina, kad reikia sulaukti mistinio emailo, tik tada per call centrą galės be mokesčio…

 353. AudriusK - 2020 03 13, 19:28

  Man leidžia rinktis kitą kryptį laisvai online…

 354. Pranas - 2020 03 13, 19:33

  Tai keitimo mokesčius irgi grąžina. Austrija kątik uždraudė skrydžius į Ispaniją, Prancūziją ir Šveicariją (jie dar vis parduodami).

 355. Pranas - 2020 03 13, 19:43

  Lufhansa prašys valstybių pinigų likvidumui pagerinti (kad neužsilenktų)

  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-lufthansa/lufthansa-to-apply-for-german-state-aid-handelsblatt-idUSKBN2102AT

  Jei jau Lufthansai blogai, tai ką kalbėt apie visus kitus.

 356. Mindauqas - 2020 03 13, 20:11

  @AudriusK, jau praskristas pirmas segmentas pirmyn… todėl online galima tik datą rinktis

 357. Skytomas - 2020 03 14, 00:06

  Jei šaltiniai neklysta, LOT’as stabdo visus skrydžius nuo kovo 15 iki 25 d.

 358. D - 2020 03 14, 00:15

  Šaltiniai neklysta, Lenkija uždaro sienas. Bus ne tik barjeras slidininkams.

  Įsigalios vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį vietos laiku. Nuo tada stabdomi tarptautiniai skrydžiai ir tarptautiniai traukinių reisai, veiks tik susisiekimas lėktuvais ir traukiniais šalies viduje.

 359. mantas_muc - 2020 03 14, 03:21

  Jei pries tai dar graziai rasiau… tai dabar tera vienas zodis – DEBILAI!
  O tas _D is maro zonos, galetu i sie komentara nekreipt demesio

  P.S
  Ar jums yra normalu, kad LH saukiasi pagalbos?

 360. Paulius - 2020 03 14, 07:49

  Man atrodo, kad 2008/2009 metų ekonominė krizė palyginus su tuo kas laukia netrukus atrodys kaip gražus prisiminimas.

 361. A - 2020 03 14, 09:01

  Prieš porą dienų grįžau į Vilnių su Finnair. Lėktuvai beveik tušti, tačiau panika tik lietuviškoj žiniasklaidoje. Nė viename oro uoste jokio patikrinimo. Siena mūsų kiaurą ir tas žiauru. Kol ne uždarys oro uostų, tol bus viruso patekimas.

 362. Šarūnas - 2020 03 14, 10:37

  Vakar parskridau iš IST su TK lėktuvas buvo pilnas. Bagažo zonoje pasitiko Hazmat’ais apsirengę žmonės atrodo patys nelabai suprantantys ką ten daro. Stovėjo šalia nieko neklausinėjo ir nieko netikrino. Atrodė juokingai, IST, SIN ir DPS buvo patikros punktai su termo scanneriais.

 363. keleivis - 2020 03 14, 13:29

  stabdomas Lietuvos Respublikos piliečių ir nuolatinių šalies gyventojų išvykimas į Rizikos valstybes, kurių sąrašas nustatytas VESOC vadovo sprendimu.

  https://vrm.lrv.lt/lt/naujienos/lietuva-laikinai-ives-sienu-kontrole

  Gal kas suprantate apribojimus? Neleis išskristi visiems LT piliečiams (nuolatiniams gyventojams) į tas šalis ar jie turės kąnors pasirašyti ir bus išleisti?

 364. Wincas - 2020 03 14, 13:30

  Na ką, kuriam laikui bus ramu. Reikia eiti apsigenėti medžių ir krūmų, sako bus geras obuolių derlius šiais metais :)

 365. Rokas - 2020 03 14, 14:51

  Praėjusį pirmadienį ryte tikimybę išvykti(03.19) į IST vertinau 10/90, po pietų 90/10, laukiant pirmadienio jau manau kad tai 50/50 :D

 366. Arnas - 2020 03 14, 15:55

  Tuo tarpu man pirmadienį ryte reikia į ATH (ne pramoginiais tikslais), galim irgi pradėti statymus.

 367. oleg - 2020 03 14, 16:52

  Na jei jau pradėjom =) Esu Marsseilyje, išskridęs čia dar prieš visą dramą. Antradienį turiu skristi į BMA per BRU. Kol kas SN nieko nerašė dėl skrydžių.

  Švedijoje business as usual, nors arti 1000 patvirtintų ligonių. Mokyklos, darželiai veikia ir t.t.

  Marsseilyje taip pat nesijaučia nieko.

 368. .. - 2020 03 14, 17:38

  oleg> o darbdavys neliepe sedet namie 14 dienu grizus?:) blemba siandien poroj ICA pardu buvau – makaronu nebera:)

 369. D - 2020 03 14, 17:54

  Lėktuvai ėmė apsisukinėti jau net ore, kad tik neskristi į maro zonas:

  Coronavirus: Jet2 flights to Spain turn round in mid-air over virus fears

  https://www.bbc.com/news/uk-51887707

 370. Srs - 2020 03 14, 18:00

  Keista, kad LH, nors ir nedaug, bet vis dar vykdo skrydžius į JAV. Pvz. FRA-ORD arba FRA-EWR

 371. Linas - 2020 03 14, 18:03

  Gal gavo leidimus, kad grąžintų US piliečius namo ir EU piliečius iš US…

 372. .. - 2020 03 14, 18:11

  Bent jau vakar SAS sake kad irgi tesia skrydzius i JAV, 3 lygtais destinacijos…siandien neberandu

 373. Paulius - 2020 03 14, 18:30

  Na patys skrydžiai man atrodo ir nėra uždrausti, tiesiog jei turi Schengeno šalies pasą arba štampą pase ir neesi JAV pilietis/nuolatinis gyventojas tavęs į JAV tiesiog neįleis. JAV piliečiai ir EU piliečiai matyt dabar paniškai parsigauti namo bando bijodami, kad tuoj nebebus skrydžių išvis ir rezultate srauto dar šiek tiek yra kad simbolinį skrydžių skaičių palaikyti. Cargo gali būti, kad nemažai skrenda taip pat bijant, kad tuoj capacity labai sumažės.

 374. .. - 2020 03 14, 19:40

  taip, viskas teisingai, ant sienos taves neileis jei neligitimus

 375. Arnas - 2020 03 14, 19:43

  Na, artėjančio karantino proga pasiūlykit, į ką pasikeisti FR bilietus, kad vėliau atšauktų ir pinigus sugrąžintų.

 376. Arunas - 2020 03 14, 20:44

  Rygos oro uostas užsidaro mėnesiui nuo pirmadienio

 377. .. - 2020 03 14, 21:09

  daug cia visko, i danija nebeivaziuosit, net ir is skandinavijos:)

 378. AudriusK - 2020 03 14, 22:33

  @Arnas Aš vakar pasikeičiau į skrydžius iš Vienos į Prancūziją ir Ispaniją, nes austrai paskalbė, kad su šiom valstybėm nutrauks susisiekimą.

 379. Spectator - 2020 03 14, 23:12

  BT užsidaro beveik mėnesiui, nuo kovo 17d. iki balandzio 14d. Įdon’t sugrįš?

 380. Arnas - 2020 03 14, 23:47

  Audriau, o visada rodo didesnę kainą, norint keisti, negu šiaip rodo pirkimo kainą?

 381. a. - 2020 03 14, 23:59

  antradienio vakarinis vno-lcy skrydis – 30 žmonių salone (visus suskaičiavau, nebuvo sudėtinga :) vos ne kaip private jet… o šiandien (šeštadienį) grįžtant iš akies apie 85-90% užimtumas, daug lenkų, kurie dėl lcy-waw cancelation per vno grįžinėjo.

 382. Pranas - 2020 03 15, 00:00

  @Arnas – dažniausiai, bet ne visada (man rodos ten pradeda veikti web fare, regular fare ir pan., tokie pavadinimai buvo rodomi saite prie kainų prieš kelis metus ir perkančiam vartotojui šiaip nieko nereikšdavo, tik keičiant web nebeduodavo, ir tai su dabartiniais value, regular, flexi nesusiję). Keisti, kad skristi iš principo neapsimoka.

 383. Arnas - 2020 03 15, 00:02

  Tai šiaip saugiai galima keisti, kaip suprantu, į kokį BVA-VIE 18MAR?

 384. Janka - 2020 03 15, 00:16

  Chebra, Jums vis dar juokinga? Nejauciat, kad pizdauskas pareina?

 385. Janka - 2020 03 15, 00:34

  Rix nuo 17 d.uzdaromas :/

 386. D - 2020 03 15, 00:37

  O, kažkam dar nejuokinga paliko, o ne tik „delfio komentatoriui“ man. Ne per vėlai? Prieš dvi-tris savaites nebuvo galima daryti to, ką ir taip buvo aišku kad daryti teks – uždaryti avia susisiekimą, bet dabar ne tik su maro zonomis, bet ir su visa Europa. Dabar visoje Europoje uždaromos valstybės, uždaromi oro uostai, niekas niekur nebeišvažiuos, o dar atsiranda diskutuojančių apie tai „kaip pasikeisti bilietą“. Kažkas dar tikrai ne iki galo suprato kas vyksta, kaip tie slidininkai.

 387. Wincas - 2020 03 15, 01:17

  @D Žmogus yra tingus padaras, kad viskas kas akivaizdu neigia iki paskutinės minutės vien tam, kad nereiktų pakelti subinės nuo kėdės :)
  Dar visai nesenai Šimonytė šaipėsi iš Verygos plano kaupti rezervą krizės atvėjui. Visai kaip dar nesenai šaipėsi visi iš tavo kategoriškų įžvalgų :)

 388. Arnas - 2020 03 15, 01:27

  @D Jeigu vyksta rimti dalykai, tai nereiškia, kad dabar reikia nieko nebedaryti ir palaidoti ateitį. Bilieto keitimas yra logiškas žingsnis, kai naikinami skrydžiai. Nes kai vėl skrydžiai bus, bilieto vėl reikės. Ar nebebus skrydžių?

 389. trolis - 2020 03 15, 10:26
 390. trolis - 2020 03 15, 10:28

  Kaip paaiskinti ta Jet2 komedija su 7 lektuvu apsukimu, kai likusios avialinijos skrenda? Ne paprasciau buvo cancelinti?

 391. Arnas - 2020 03 15, 13:44

  Nespėjau pasikeisti į VIE-DE/FR, jeigu kas sužinosit, kur dar bus atšaukiami skrydžiai, parašykit, prašau.

 392. Mindauqas - 2020 03 15, 14:09

  GRO-KRK dar kitos savaitės skrydžiai ryte buvo pasiekiami

 393. AudriusK - 2020 03 15, 14:14

  @Arnas @Pranas Ką tik gavau FR (Laudamotion) cancellation laišką. Full refund. Pavyko :)

 394. Arnas - 2020 03 15, 15:14

  Ačiū jums, pasikeičiau į WAW-MAD

 395. Arnas - 2020 03 15, 17:29

  WMI-MAD*

 396. Simonas Bartkus - 2020 03 15, 20:01

  SAS jungiasi prie LOT ir airBaltic bei irgi stabdo veiklą visiškai.

 397. Rokas - 2020 03 15, 21:02

  Tai turiu situaciją su IST, skrydis trečiadienį dar neatšauktas, bet išvykti nėra galimybės. Kaip suprantu vienintelis dalykas kuris lieka (jeigu jo neatšauks) yra gauti one-time nemokamą TK perkėlimą iki skrydžio? Ir net jį atšaukus galiu tikėtis tik perkėlimo?

  Nesu niekada dealinęs su kompensacijomis, tik su banko draudimu, kuris tvarkingai mokėdavo (liga/vėlavimas Azijoje). Bet kadangi čia pandemija, tai įtariu, kad mane tiesiog pasiųs :) Būsiu dėkingas už pasiūlymus, nes pamažu nuplaukinėja 2 mėn. atostogos ir nemažai casho :)

 398. Giedrius - 2020 03 15, 21:19

  @Rokas, jei atšauks skrydį pagal EU261 gali susigrazint pinigus. Jei ne, turbūt galima persikelti kažkur, bet jei internete nėr kaip tai prisiskambint jiems matyt bus labai sudėtinga.

 399. Giedrius - 2020 03 15, 21:21

  Ir kiek ieškojau, Tai lietuvoj nėra tokio draudimo varijanto, kuris mokėtų, jei tiesiog pats nenori skrist. Ir žinoma pandemiją mačiau prie nedraudžiamų savo draudime.

 400. Nepatyręs - 2020 03 15, 21:56

  Easyjet, Ryanair leidžia nomokamai keisti bilietus, o Wizzai ne? ar praleidau kažką?

 401. Keliautojas - 2020 03 15, 23:24

  Jei ryanair atsaukia skrydi, tai galima keisti krypti bei data? Ar reiki damoketi kainu skirtuma? Pvz. Nuperku KUN- CPH ir ji atsaukis nemokamai galiu pakeisti i Alikante vasarai?

 402. Pranas - 2020 03 15, 23:32

  @Keliautojas – šalys turi būti tos pačios plius laiko apribojimai yra.

 403. eugenijus - 2020 03 15, 23:34

  yra toks draudimas. 10 proc nuo bilieto kainos ir atgauni 80 proc. informavęs ne vėliau kaip 72 val.iki skrydžio kad nenori skristi. būtina pirkti kartu su bilietų. tuo pat metu

 404. Keliautojas - 2020 03 15, 23:40

  Gaila.. norejau atostogu pigiau uzsipirkti vasarai :)

 405. Wincas - 2020 03 16, 00:18

  Jei kas dar per jauni ir nepamenat ugnikalnio išsiveržimo, tai aš kaip senas diedas gerai atsimenu Ryanair bilietus po 10LTL visur ir visaip, visa tai truko gal porą savaičių, taigi nepraraskite vilties, dar pavyks paatostogauti Ryanair ar kitų sąskaita :)

 406. Patikimasis - 2020 03 16, 02:07

  @Simonai, del sios krizes kiekviena netektis Lietuvai naudingo vezejo butu skaudi, o kaip manai, LT kapitalo Avion, GetJet, DOT LT istvers si perioda? Nes is pradziu galvojau kad kaip nors, bet dabar jau pradedu saves klausti ar tik nebus orlaiviu perteklius, kad niekam ACMI paprasciausiai nereiks. Galbut krize baigsis pries pat vasara – tai jau i sezona uzsidirbti pinigu nebespeji, ziema ir taip merdeji, tad realiai turi praegzistuoti vegetacinemis salygomis metus. Possible?

 407. Patikimasis - 2020 03 16, 13:27

  Latvijos gov. paskelbe kad gelbes airBaltic if needed.

 408. Oleg - 2020 03 16, 13:32
 409. Simonas Bartkus - 2020 03 16, 14:30

  Patikimasis: ACMI paklausa tikrai šiandien yra 0 ir klausimas kokia bus vasarą – čia jau priklauso ar virusas trauksis. Todėl esmė yra tokia, kiek ACMI kompanijos turi galimybę nusimesti lėktuvų iš parko iki minimumo, jeigu turi – gali išsisukt, jeigu liks su stovinčiais lėktuvais ir įmokomis už jas – well, not.

 410. Janka - 2020 03 16, 15:07

  O kaip cia yra, kad Lietuvos pilieciams draudziama isvykti is salies, o lektuvai skraido? Ka tik siskrido FR lektuva i Amana. Jis juk ne tuscias skrenda?

 411. Skytomas - 2020 03 16, 15:28

  Galimybė Lietuvos Vyriausybei įsigyti kokį a320, kaip vyriausybinį lėktuvą, visų pirma, parsiskraidinant užsienyje įstrigusius piliečius:)

 412. Rokas - 2020 03 16, 16:41

  Na mane draudimas kaip ir buvo tikėtasi pasiuntė :) Bet TK bilietus pakeitė be problemų į gruodį, villos bookingą irgi leido perkelti į gruodį. Buvau šiandien VNO, tai esu matęs jį ir tuštesnį, tikėjausi rėkiančių žmogių prie oro linijų ofisų, bet buvo labai ramu ir net nereikėjo laukti eilėje :)

 413. Vytautas - 2020 03 16, 16:46

  Ryanair savo stilium dirba. Praeitos savaitės pradžioj pradėjau svarstyt – jei leis pasikeist turimus bilietus į ALC, reik pažiūrėt datas rugsėjo pabaigai – viskas atrodė puiku, nereikės jokių priemokų! Atsidarau šiandien – opliaa, maždaug dvigubai kainos sukeltos ;))

 414. Wincas - 2020 03 16, 17:25

  @Skytomas O kam juos skraidinti, jei visi buvo įspėti niekur nevykti ? Tegul biški papluša cukranendrių plantacijose, gal į protą ateis ir pavirs į atsakingus suaugusius žmones.

 415. mikas - 2020 03 16, 19:03

  Kaip tik atsirado ką šaudyti ant rubežiaus. Ir visai netoli :)

 416. Skytomas - 2020 03 16, 19:35

  Wincai ir Mikai, žmonių požiūris ir susiklosčiusios gyvenimo aplinkybės gali skirtis nuo jūsiškių neva “atsakingų” laikysenų, bet jie tokie patys piliečiai, kaip ir Jūs. Skirtumas tik tas, kad jūs juos šaudyti siūlot, nors jie tik nori grįžti namo. Et, vyručiai, neįsižeiskit, bet jūsų pasisakymai yra pavojingesni nei tas sumutas virusas.

 417. mikas - 2020 03 16, 19:49

  Ironijos nebuvimas sunkiu laikotarpiu, yra viena iš blogesnių elgsenos dalių, tikrai nepalengvinanti padėties.

  p.s. šaudyti ne mes su Wincu siūlėm. Bet tokius, kur blokuoja kelius tokiu momentu, gal ir verta pradezinfekuot pipiriniais garais ir po to saviizoliuot.

 418. Eugenijus - 2020 03 16, 20:13

  O į FRankfurtą lėktuvas išskrido tuščias

 419. Edis - 2020 03 16, 20:23

  Austrian stabdo skrydzius kovo 18-28.

 420. D - 2020 03 16, 21:28

  Atrodo, jau visi pakankamai prisiskraidė ir suprato kas pagrindinis kaltininkas tokio viruso išplitimo mąstų. Savo laiku negalėjo kartu uždaryti skrydžių iš vienos maro zonos, dabar užsidarys visi po vieną, prie to paties uždarydami visus jų šalių ribose.

 421. D - 2020 03 16, 21:41

  Šito nepamirškit su „spartanu“ ar vyriausybiniu A320 parskraidint. Savo laiku daug erelių ir slidininkų išskrido, pasakodami kaip Italijoj „nieko tokio“, o padams ėmus svilti jau „gelbėkit, parvežkit namo“.

  mikas – 2020 03 5, 13:01
  Mes čia svarstėm, kad reik paroundtripint iki Milano ir atgal, sugaišt 1-2 dienas ir po to gaut 14 dienų biuletenį. Apsimoka finansiškai ir po to tinginiaujm sau Druskininkuose

 422. .. - 2020 03 16, 22:05

  panasu kad izoliuotis ne nuo viruso reikia, o nuo jo sukeliamu pasekmiu tam tikruose pavidaluose:)

 423. mikas - 2020 03 16, 22:16

  D irgi su ironija nekažką.

 424. .. - 2020 03 16, 22:17

  nors ir ne aviacija…Svedija siandien paskelbe ekonomikos gelbejima 300 mlrd SEK…kazkaip itariu ir SAS klius (per darbuotoju apmokejimus ir pan, dar tiksliai neaisku)

 425. Oleg - 2020 03 16, 23:00

  nu kas.. vis dar negaliu gristi i Stockholma. SN2309 is BRU yra cancelled. SN sako kad bilietas pirktas is agenturos, tad jie nieko nedarys.

  As visada galvojau kad avialinijos privalo mane parvesti iki galutinio tasko nurodyto biliete. Pasirodo kad ne?

 426. D - 2020 03 16, 23:10

  Jei teisingai supratau, tai kol kas tik dvi šalys uždarė skrydžius out/in pilnai – Kuveitas ir Lenkija. Kitiems kaip suprantu vis dar vienodai, dar neprisiskraidė ir neprisivežė.

 427. Wincas - 2020 03 16, 23:23

  Atrodo, kad rekomendacijas durniai rašo, sugalvoję apriboti sėkmingesnius-turinčius finansus paslidinėti. Šiek tiek primena išlepintus paauglius, kurie karstosi dangoraižo atbrailomis, parašyta nelipti, bet man galima viskas nes mano tėvas turi pinigų. Viena mano kolegė, buvo suplanavusi slidinėti Italijoje, kai uždraudė keliauti į Lombardiją, nors šik jai reikėjo paslidinėti tai persimetė į Austriją :) Durni kolegos patarė atidėti slidinėjimą, kitiems metams. Dabar turbūt laukia, kurnors, kada Spartanas pagailės ir paims, bet darbo jau kito reiks ieškotis po tokių fokusų.

 428. mantas_muc - 2020 03 17, 02:18

  O vis dar jums nera aisku kas cia vyksta???
  D erezijas nubraukus?
  Nei tas virusas povijngas nei ka..
  Tiesiog vyksta kapitalizmo pasaulio atnajinimas !
  Kiekvienais metais vis daugiau… pasieki lubas, tada vyksta… SHUT DOWN

 429. Vytautas - 2020 03 17, 10:13

  BT suorganizavo gelbėjimo operaciją Tenerifėje strigusiems latviams. Kartais gerai savo avialinijos:)

 430. Aloyzas - 2020 03 17, 10:57

  Lietuvos vyriausybei irgi niekas netrukdo užpirkt keletą BT ar LO reisų. Tai ne aviakompanijos turėjimo, o tikslingumo reikalas.

 431. D - 2020 03 17, 11:16

  Ant kiek kaušu turi būti rašydamas, kad tokiais tempais plintantis virusas su tokiu procentu mirtingumu Italijoje (kasdien 3500 naujų atvejų, užsilenkia 350 žmonių irgi kasdien), yra nepavojingas? Dėka nesveikai išplitusios civilinės aviacijos, kuomet nemaža dalis skrydžių yra (t.y. buvo) šiaip jau nereikalingi, kuomet skraidoma tik tam kad skraidyti, ir gavosi tokio greito globalaus išplitimo mąstai. O priemonės tam stabdyti buvo, ir pavyzdys buvo rytuose nuo Europos, tik aišku jau ne dabar – dabar galima tik pristabdyti. Taip kad sėdėkit namie ir nesimuistykit – jau prisiskraidėt ir prisislidinėjot.

 432. Luna - 2020 03 17, 11:19

  tai nereikia ir BT ar LO, GejJet airbusai stovi VNO, manau suskraidytų :)

  žmonės yra problematiški, vieni zirzia, kaip jų čia kelionių organizatoriai neveža jų namo, o liepia dar dvi dienas laukti skrydžio, nors patys išskrido prieš 5 dienas, tai kaip ir situacija buvo aiški… kiti sako ne ne, mes dar nenorim skristi, dar kelialapis nesibaigė :D

 433. Kristijonas - 2020 03 17, 11:47

  LO irgi atrodo rimtos žmonių parvežimo „operacijos“. Dabar ore matosi iš Varšuvos 2X E190 į LCY, 2x B787 į LHR, dar vienas B787 į Malagą.

 434. srs - 2020 03 17, 14:50

  Italijos vyriausybė nacionalizuos Alitalia už 600M eurų

 435. Pranas - 2020 03 17, 14:51

  Italijos naujai valstybinė aviakompanija Alitalia bus ta kuri skraidytų ir po atominio karo.

 436. Rokas - 2020 03 17, 15:09

  Būtų įdomu pamatyti naują straipsnį su aviakompanijomis,kurių nebeliks iki vasaros ir holdingus,kurie galėtų konsoliduoti numirėlius

 437. Spectator - 2020 03 17, 15:15

  Na, dabar Alitalia atrodo patikimesne net uz Lufthansa. Kad ir kas butu, valstybe vis tiek isgelbes :D

 438. Skytomas - 2020 03 17, 16:57

  LOT’as dabar irganizuoja “LotDoDomu” iš visur, kur likę lenkų. Bilietų kainos Europos ribose 100-200eurų, iš kitų kontinentų 400-800eurų, dalį jų dengs vyriausybė. Ispanijos Lietuviai gavo pasiūlymą grįžti į Lietuvą už 295eurus. Ačiū ASG už iniciatyvą, tik, įtariu, kad mūsų valdžia finansiškai prie šių skrydžių nelabai nori prisidėti. Taip, nacionalinės oro linijos šiuo atveju pasiteisintų, o ir išlikti galimybių turėtų daugiau, nes tikėtina, kad ES švelnins jų gelbėjimo reikalavimus.

 439. Paulius - 2020 03 17, 17:02

  Tai kokios prognozes, ar si penktadieni jau bakrutos kuri nors kelioniu agentura ar dar ankstoka?

 440. oleg - 2020 03 17, 17:04

  https://twitter.com/iWozik/status/1239913816084840449?s=19

  Jau Briuselyje. Vakare gal išskrysim į Stockholmą.Twittery postinu ką reiškia skristi šiandien ir kaip tai atrodo.

 441. Mindauqas - 2020 03 17, 17:17

  Iš Tenerifės po 500 EUR one-way ir kol kas graibsto

 442. Ugnius - 2020 03 17, 17:33

  @Skytomas, tai o kas dabar trukdo LRV susitarti su GetJet’ais ar BT, kad vyriausybė pafinansuotų, o tie nuskristų visų lietuvių parsivežti ? Jei egzistuotų valdžios noras suorganizuoti tokią akciją, tai ją tikrai būtų įmanoma susiorganizuoti ir dabartinėmis sąlygomis, flag carrier turėjimas/neturėjimas čia ne prie ko.

  Kas dėl tokių linijų išlikimo – tai kad ir taip turės būti išmetami milijardai ekonomikos gelbėjimo paketui, o avialinijų turėjimas pareikalautų antra tiek, tai lietuviams gal kaip tik labiau pasisekė, kad neturi dabar tokio peilio po kaklu. Apskritai, būtų įdomu Simono įžvalgas išgirsti, kiek dabar latviams/lenkams kainuos BT/LOT gelbėjimas, ir kokios yra artimiausios ateities prognozės aviacijai Europoje

 443. mikas - 2020 03 17, 17:49

  Pažiūri reportažus apie tuos išvykusius poilsiauti ir niekur „nespėjusius“ ir visiškai nesinori, kad jie čia grįžtų.

 444. Wincas - 2020 03 17, 17:58

  :) Suorganizavo 650 vietų traukinį iš Frankfurtos, susirinko tik 60 žmonių. Kai pats susimoka 500 eu tai gal bent ateis iki lėktuvo. Bet norisi sutikti su Miku, tegul laukia kol praeis karantinas ir apmasto savo poelgį. Nes šitas taškymasis po pasaulį viruso metu primena karo reporterio gyvenimą.

 445. Oleg - 2020 03 17, 18:14

  pilieciai ;-] as pats siandien skrendu, grizti bandau. Pasakoju kodel buvau isvykes, kas buvo mano galvoje, ka reiskia siandien skristi. Ziurekit twitter linka, jei idomu. O jei neidomu, tai labai prasau pasistengti buti gerasirdiski vieni kitiems. Pasauliui labai to reikia siandien. O ryt gal but prireiks dar labiau.

  peace

 446. Eugenijus - 2020 03 17, 18:58

  Kodel antra diena Lufthasa Vilniuje stovi 3 val. Vakar kaip supratau išskrido be keleivių. Gal čia dėl to kad nesugeba praeiti kokios nors dezinfekcinės peocedūros? Amadeus „diagnozė“. Forced to return

 447. Wincas - 2020 03 17, 19:05

  @Oleg, pasipasakok čia, kokio bb reikėjo maltis po minų lauką, nes žmonės iš kaimo nesinaudoja twirteriai.

 448. Senis - 2020 03 17, 19:59

  @oleg geriau paprastai pasidalink info

 449. .. - 2020 03 17, 20:12

  OK, Svedija garantuoja 5 mlrd SEK kredita aviacijai, is ju 1.5 mlrd SEK SAS’ui

 450. Spectator - 2020 03 17, 20:13

  Sakyčiau SAS’ui 137M EUR tokie dienpinigiai labiau?

 451. Agec - 2020 03 17, 21:01

  15min apie parvežimą iš Egipto:
  https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/lietuviai-skubos-tvarka-gabenami-is-egipto-skrydziai-gali-veluoti-ir-del-lektuvu-dezinfekcijos-637-1290682

  Nesupratau šitos vietos: Vakar dienos skrydis buvo atidėtas dėl ilgesnio nei įprastai keleivių išlaipinimo bei lėktuvo dezinfekcijos po skrydžio
  Tipo dar porciją kvailių atvežė?

 452. Senis - 2020 03 17, 21:17

  Standartinė procedūra. Vien kol išlaipina, patikrina, suregistruoja keleiviai laukia lėktuve iki 5 val.Po to dar lėktuvą dezinfekuoja bet kokiu atveju

 453. Agec - 2020 03 17, 22:08

  Aaa, čia Vilniuje užlaikymas.
  Aš iš teksto supratau, kad dar kažką Egipte išlaipino.

 454. Srs - 2020 03 17, 22:13

  Cathay Pacific vasarį patyrė 2 mlrd. HKD nuostuolį (260 mln USD). Palyginimui, 2019 antros metų pusės nuostolis buvo virš 434 mln. HKD. Kad sukrapštyti cash’o, iškart už 700 mln USD pardavė 6 B777-300ER BOC Aviation, kuriuos leas’ins ir toliau naudos. Bendrai kompanija turi 20 mlrd HKD cash.

 455. Edis - 2020 03 18, 10:34
 456. c2h5oh - 2020 03 18, 10:36

  Konkretus pavyzdys apie „porcijas kvailių“, kurie „keliauja po minų lauką“.

  Novaturas, kelionė po Izraelį. Netgi kai jau buvo pilna žiniasklaida pranešimų, kad uždarinėjami turistiniai objektai, palestiniečiai uždarė Betliejų, uždarė sieną su Egiptu ir Jordanija, o Izraelis rimtai svarsto nebeįsileisti jokių užsieniečių – kaip manot, kokia buvo Novaturo reakcija į keleivius, kurie norėtų nebeskristi, o verčiau atidėtų kelionę į rudenį?

  Teisingai, įsistatę žydras kiaulės akis aiškino, kad jie nieko nežino, kelionės vyksta, pakeisti datą į vėlesnę negalima, ir – dėmesio – „jeigu koks lankytinas objektas ir būtų uždarytas, tai pakeisime į kitą“. Laimei, pats Izraelis užsidarė sienas, tai Novaturas nebegalėjo ilgiau išsivartyti, privalėjo atšaukti kelionę.

  Taigi nereikia sekti pasakaičių apie neatsakingus keliautojus. Atsakingi keliautojai (tie, kurie nenorėjo niekur skristi jau kovo pradžioj) buvo apšaukiami „grikių pirkėjais“, kurie „kelia paniką dėl nieko“.

 457. mikas - 2020 03 18, 10:51

  O tai savo proto nėra?

 458. Simonas Bartkus - 2020 03 18, 10:54

  Aviacija kaip turizmo sudėtinė dalis šitos situacijos žinoma yra paliečiama stipriausiai ir pati pirma. Šalia to, kadangi tai yra didelių pinigų ir mažų maržų verslas, sukrėtimams pirmiausia aviakompanijų linija yra iš visos aviacijos industrijos.

  Dabar kiek gali atlaikyti, tai pirklauso case by case, kas kiek turi cash rezervų ir kiek laiko gali atlaikyti. Wizz Air, Ryanair turi milijardus cash, tai tikėtina jie ir pusmetį gali vegetuoti, o yra aviakompanijų, kurioms ir kelios dienos reiškia mirtį.

  Kitas akivaizdus trendas – Europoje prasidės re-nacionalizacija. Vyriausybės šitą krizę pasitiko su didžiuliais pinigų rezervais (net Lietuva su sąlyginai dideliu), o centriniai bankai toliau spausdina pinigus, kurie prieinami valstybėms neįtikėtinai pigiai. Italija jau re-nacionalizavo Alitalia (ha ha), artimiausiomis dienomis tikėtina bus paskelbta, kad bus renacionalizuota ir AF-KLM, o Lufthansa savaitgalį irgi to kreipėsi. Vakar SAS gavo 3milijardus SEK iš Švedijos ir Danijos vyriausybių per pusę, nors tai kišenpinigiai, bet turbūt parodymas, kad jeigu reikės – duosim. Kadangi įlieti pinigų reikia daug, tai dideliems gigantams reiškia, kad privatūs akcininkai out ir įmonės vėl taps pilnai valstybinėmis (daugelis).

  Šalia to, pasimatė visiškas EU neįgalumas, tai realiai dabar lengva ranka galima pamiršti visus EU reguliavimus ir subsidijų ribojimus.

  Sakiau jau, bet pasikartosiu, kad turbūt LOT ir BT bus bail-out’intos irgi kažkuriuo metu, bet gal labiau tyliai.

  Net rašo žiniasklaida, kad Norwegian, kuri būtų normaliais laikais bankrutavusi, tikėtina dabar gali būti perimta Norvegijos vyriausybės!! Vyriausybės nenori blogų žinių ir stengiasi demonstruoti ramybę, o pinigų tam turi (arba gali pasiskolinti pigiai, o kai kurios net už neigiamas palūkanas).

  Bus įdomioj situacijoj, kad industrija bent Europoje peršoks kokius 20 metų atgal ir grįš nacionalinių aviakompanijų laikai. Aišku, kol kas sunku prognozuoti krizės trukmę, bet su kiekviena savaite tik mažės išgyvenančių privačių bendrovių.

  Mano prognozė, kad su bendra ekonomika, dėl didelio pinigų kiekio bus neįprastas efektas, su išaugusiu nedarbu, tačiau su stipriai kylančiomis kainomis. Tikėtina, kad tai ir aviacijoje atsilieps, nes

  Na, o sunkiausiai prognozuojamas klausimas yra tas, kaip bus pasikeitusi klientų elgsena po visos šitos krizės. Būtent ji nulems, kokio greičio bus atsistatymas. Aš sakyčiau atšokimas bus labai greitas (kaip aviacijoje ir būna), tačiau rizika išlieka, kad sienų apribojimai niekada (arba labai ilgai) nebebus tokie laisvi, kaip buvo iki šiol. Vizos, išankstinės registracijos ir sienų kontrolė gali išlikti dešimtmečiams.

 459. oleg - 2020 03 18, 12:26

  to Wincas ir kitiems kam twitteris nera patogu bet vis gi idomu paziureti i tuscius oro uostus ir suzinoti kaip tikrino nusileidus ARN (spoiler alert: niekaip):

  https://threadreaderapp.com/thread/1239516323165634560.html

 460. Wincas - 2020 03 18, 12:40

  @Oleg, gal ką praleidau, bet nėra aprašyta priežastis keliavimo po minų lauką. Gal atlikote Humanitarinę misiją ??? Gal konvojavote pavojingą kalinį ??? Gal vykote išjungti atominės elektrinės sugedusio reaktoriaus ???

 461. c2h5oh - 2020 03 18, 12:54

  @mikas

  post-factum (kai jau dabar aišku, koks viruso paplitimas) visi protingi kitus vadinti durniais.

 462. mikas - 2020 03 18, 13:38

  Kaip prieš faktum sakėm,kad nebūkit durniai, nežaiskit su degtukais, tai minia šaukė, kad į miška nedraudžiama degtukų neštis.

  Tai finale gaunasi, kad kalti tie, kurie sakė kad nežaist su ugnim,nes girdi prikarksėjo.

 463. mikas - 2020 03 18, 13:46

  O jei apie save konkrečiai, tai vasario pradžioj buvom su kolega konferencijoj Vokietijoj. Po to turėjom varyt į kitą, irgi Vokietijoj, čia jau kovo pirmom dienom. Konferencijon nusprendėm nevažiuot (buvom suplanavę su mašina, nes dar norėjom aplankyt vienus tiekėjus), galų gale ten 3/4 atšaukė atvykimą ir kaip nekeista, tai buvo aplink Baltiją gyvenantys ir iš visokių Balkanų atstovai. Dabar rezultatai in your face :)

 464. D - 2020 03 18, 13:56

  @Simonas

  Gal ir rūkyti vėl leis lėktuvų salonuose, kaip buvo civilinės aviacijos pradžioje/aušroje? :)

  >>>Bus įdomioj situacijoj, kad industrija bent Europoje peršoks kokius 20 metų atgal ir grįš nacionalinių aviakompanijų laikai. Kad privatūs akcininkai out ir įmonės vėl taps pilnai valstybinėmis (daugelis).

 465. Linas K. - 2020 03 18, 15:47

  Panašu,kad iš/į LT dar beskraido tik Lufthansa, Turkish, Ryanair, Norwegian, na ir vienas kitas čarteris „pabėgėliams“ namo parskraidinti. Atrodo,kad mano praitos savaitės prognozė apie „uždarą“ mūsų oro erdvę po trijų savaičių nėra jau tokia nereali, kad ir kaip kraupiai tai beskambėtų…

 466. Vytautas - 2020 03 18, 16:16

  Ryanair iš šito koneksto iškrenta, nes, mano nuomone, skraidiną tik orą (gal kas turit info, kiek pvz KUN-ALC, arba VNO-BCN paskutiniuose reisuose buvo keleivių?) Jie savo stilium – kad neatsirastų pareiga grąžint pinigus už bilietus ir/arba kompensacijas mokėti.

 467. expertas - 2020 03 18, 16:28

  Manau, kad „pabėgeliai“ į vieną pusę sumoka tiek, kad apsimoka atgal skraidinti ir tuščius lėktuvus. Jei pvz. iš Londono į Vilnių 300 eur/asm. – tikros Kalėdos!

 468. Mindauqas - 2020 03 18, 16:53

  Eurowings trys lėktuvai iš Duseldorfo į Kauną pakilo? Atskrenda vokiečių turistų pasiimti?

 469. D - 2020 03 18, 17:11

  Ne, tiesiog buržujai ieško mažiausiai užkrėstų vietų Europoje, kad išplatintų marą ir jose, ką prieš tai sėkmingai padarė pas save savo supuvusiuose Vakaruose besaikiais keliavimo be reikalo mastais.

  Germany: 10,120
  Lithuania: 33

 470. oleg - 2020 03 18, 17:20

  gaila kad nera cia filtru kieno irasus as noriu matyti, kieno ne ;-)

  in other news, leisiu sau viena karta atsiliepti D (o kartu ir Wincui ;-))
  mano kuklia nuomone noras keliauti yra papankama priezastis keliauti ir pakankamas reikalas kol tai nepriestarauja sveikatos ir kitu pasaulio ir valstybiniu instituciju rekomandaciju.

 471. D - 2020 03 18, 17:29

  Tai taip, kaip jau ir rašiau – yra laikas keliauti ir yra laikas sėdėti namie. Pirmas buvo, antras atėjo kažkur prieš tris-keturias savaites. Dar tada, vasario vidury matant viruso plitimo mastus Italijoje, remtis abejotina statistika, kad „likusioje Europoje to nėra ir ramu“ (skaičiai iš kitur maži buvo tik todėl, kad niekas į tai nekreipė jokio dėmesio) – absurdas, lyg Italija būtų ne toje pačioje Europoje, o kur arčiau Marso ar Mėnulio.

 472. oleg - 2020 03 18, 18:00

  nu dabar ir as protingas… Ir matosi kad is esmes esi ir buvai teisus. Bet kai visur aplink tiek daug isterijos, fake news, priestaringu skaiciu ir sensaciniu naujienu zmogui yra labai sudetinga suprasti kas vyksta. Tai zmogus pasirenka jam patinkancias naujienas.

  Kai ateina WHO, sveikatos ministerija ar URM ir pasako kas pilieciui negalima, kas nerekomenduotina, tai ta ir dara (ar nedarai).

  Apie ka as… aj, vel ta mano kukli nuomone kad reikia buti gerasirdiskiems ir padeti vieni kitiems dabar. As ismokau savo pamoka, ta moteris mano istorijojje kuri pirko last second MRS-LHR uz 500 EUR taip pat is moko. Kaip ir musu tautieciai kurie dabar perka last-second keltu ir lektuvu bilietus.

 473. srs - 2020 03 18, 19:30

  Kolektyvas, internete kreipti dėmesį į trolius yra tas pats kas zoologijos sode maitinti gyvūnus. Tiesiog geriau to nedaryti.

 474. Pranas - 2020 03 18, 20:06

  Pakalbėkim geriau apie lėktuvų gamintojus. Va Boeingo akcijos jau atpigo jau virš 4 kartų nuo piko ir greičiausiai toliau kris iki tiek iki kiek JAV valdžia sugalvos, kai gelbės nuo bankroto. Nes nepanašu, kad artimiausiu metu būtų norinčių lėktuvus pirkti. O kai jau atsiras po truputi ir nebus kelių metų eilės laukti, A320neo bus geresnis pirkinys už Max, kurių gali nelabai kas ir norėti.

 475. Linas - 2020 03 18, 20:17

  Su Boeing tai tikra tragedija…
  Štampavo broką į sandėlį metus laiko ir dar virusas kalė ant viršaus… tai nebežinau, kas juos gali ištraukti, koks produktas…

 476. Linas - 2020 03 18, 20:19

  Galvoju, gal verta geriau Embraer brandą pasilikti 😉

 477. mikas - 2020 03 18, 20:21

  Taip ir laukiu, kol vėl su F50 paskrisiu. Nu labai sexy jo sraigtų garsas.

 478. Linas - 2020 03 18, 23:19

  @Pranas
  Boeing akcijos jau mažiau už 100$

 479. Wincas - 2020 03 18, 23:42

  @SRS Berlyno ZOO sode yra aptvaras, kuriame maitinti galima ožkas.

 480. Wincas - 2020 03 18, 23:46

  Nepanikuokite dėl Boeing, tai yra per didelė organizacija, kad bankrutuotų. O bet tačiau Ryanair greitu metu praneš apie sandorį sudarytą su BOE.

 481. Mindauqas - 2020 03 19, 00:59

  Ryanair nuo rytojaus (2020 m. COVID-19 d.) atšaukia 80% savo skrydžių, nuo kovo 25 dienos – praktiškai visus.

 482. c2h5oh - 2020 03 19, 12:03

  Boeing ištrauks jų karinis padalinys – JAV valdžia pamaitins jį kokiais papildomais užsakymais. Ir bus vsio zakonno.

 483. mikas - 2020 03 19, 12:04

  Duok dieve kad ištrauktų.

 484. jpou - 2020 03 19, 12:16

  Kad Boeing neleis bankrutuoti, JAV SecDef pasake dar praeitu metu gale kalbedamas apie galimas baudas del 737. Be Boeing, Lockheed Martin liktu vienintelis karines aviacijos tiekejas US. To niekas nenori. Trumpuoju metu tai leistu jiem absoliuciai diktuoti kainas ir salygas. Ilguoju metu sustipres raginimai nacionalizuoti LM (jau ir taip >85% LM pajamu ateina is Pentagono).

 485. oleg - 2020 03 19, 12:16

  idomu kad Swedai isake DY ir SK nekonkuruoti 3 menesius. Back to 60s really ;-)

  Swedai gelbeja ir SK ir TF. Apie Air Leap kazkaip nekalba.

  DY taip pat pinigu paprase ;-) Nors jiems dar norwegai dave. Bet SK dar danai dave.

  DY su ju brandu labai sunku dabar prasyti pinigu is valstybes. Nes banaliai labai prastai skamba „Swedish government has offered a loan to Norwegian“ arba tas pats su „Danish government“. Pilieciai blogai reaguotu.

 486. Simonas Bartkus - 2020 03 19, 12:17

  Tai mažiausiai reikėtų pergyventi, kad gamykla bankrutuotų. Ta prasme, net jeigu juridinis vienetas gali bankrutuoti, bet jo likučius nacionalizuos, įkurs kitą įmonę ar pan. – sunku įsivaizduoti, kad gamyklai leistų USA valdžia užkalti langus.

  Čia tas pats kas bijoti oro uosto bankroto – taip, galbūt kai kurie operatoriai oro uostų ir bankrutuos, bet takai ir terminalai stovės, o skrydžiai iš jų vyks.

 487. Jurgis - 2020 03 19, 13:22
 488. c2h5oh - 2020 03 19, 15:10

  O kalbant apie avialinijų finansinę padėtį – įdomus straipsnelis iš Bloomberg, kam JAV aviakompanijos per pastarąjį dešimtmetį leido savo lėšas? O gi savo pačių akcijų kainos sukėlimui(stock buy-back).

  U.S. Airlines Spent 96% of Free Cash Flow on Buybacks

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-16/u-s-airlines-spent-96-of-free-cash-flow-on-buybacks-chart

  The biggest U.S. airlines spent 96% of free cash flow last decade on buying back their own shares. American Airlines Group Inc. — which is not shown in the chart but is included in overall figures — led the pack, with negative cumulative free cash flow during the decade while it repurchased more than $12.5 billion of its shares. United Airlines Holdings Inc. used 80% of its free cash flow on buybacks, while the S&P 500 Index as a whole allocated about 50% for the purpose.

 489. srs - 2020 03 19, 16:37

  From Monday morning, the northwest runway at Frankfurt Airport will be closed so that Lufthansa aircraft can park there. A spokesman for the airport operator Fraport said on Thursday. Lufthansa previously announced that around 700 of the group’s 763 planes will be temporarily shut down because of the corona virus.

 490. Simonas Bartkus - 2020 03 19, 18:57

  Kai eis virusas į pabaigą ir liks ekonomines problemas spręsti, manau ant visuomenės stalo grįš nacionalinio vežėjo įdėja politikams svarstyti. Prognozuoju, jeigu ten RIX ar WAW kris -20%, tai VNO/KUN teks kristi -40% (čia su sąlyga, kad BT/LOT išliks).

 491. Vytautas-NT - 2020 03 19, 20:22

  Tuo tarpu KlasJet veža kaukes iš Kinijos. Įdomu kokiu lėktuvu? Negi bussines-jet?

 492. Ggg - 2020 03 19, 23:09

  LY-KDT 120 000 porų medicininių pirštinių ir 20 000 medicininių kaukių

 493. Wincas - 2020 03 19, 23:30

  Čia į Maskvą tokį kiekį kaukių veža, kodėl Aeroflotas negalėjo atvežti ???

 494. .. - 2020 03 20, 01:33

  na ka, Norvegija irgi garantuoja paskolas Norwegian ir SASui, 3 ir 1.5 mlrd NOK

 495. Pranas - 2020 03 20, 08:15

  Nesu tikras dėl Norwegian. Ten kabliukų prigalvojo – visų pirma 10% turi duoti kas nors komerciniais pagrindais, antra didesnei daliai gauti reiks, kad kapitalas padidėtų. Žodžiu, padės tik jei atsiras kas tiki projekto sėkme.

 496. Keliautojas - 2020 03 20, 10:12

  Kaip suprantu Ryanair nutraukia visus skrydzius is lietuvos iki geguzes 1d.

 497. trolis - 2020 03 20, 10:14

  The Economist raso, kad aviacijos industrija, didziaja dalimi, turetu isgyventi 1-2 ketvircius groundingo, bet jei tai tesis – „pasekmes bus negriztamos“

 498. Vytautas - 2020 03 20, 10:49

  Gal kas bandė Ryanair atšauktą skrydį refundintis? suvedu viską formoje, ir tiesiog parašo, kad nepavyyko, nes „Jūsų skrydžio rezervacijos numeris negalioja. Prašome patikrinti savo įvestą skrydžio rezervacijos numerį“.
  wtf?

 499. Paulius - 2020 03 20, 11:26

  Vytautai, visą savaitę taip vyksta. Bandyk per čatą užsakyti.

 500. mikas - 2020 03 20, 13:23

  Bet tai kaip nutilo forumiukas :). Kaip suprantu, čia dingo tie, kur namie neturi interneto :)

 501. Wincas - 2020 03 20, 13:29

  @Mikas Žmonės dabar tvarkosi mokesčių ir paskolų atidėjimus, ne forumas galvoje :)

 502. Mindau - 2020 03 20, 13:35

  Vytautas man pavyko likus 8 valandų iki ryanair’o skrydžio (t.y. šiąnakt ~4val). O parą prieš niekaip, analogiška problema, neatpažįsta skrydžio numerio

 503. Wincas - 2020 03 20, 13:52

  @Linas kadangi dirbi su kroviniais turiu klausimą, ar reali kaina 20 000 USD vienos paletės nugabenimo iš Lietuvos į UK 1 dienos ekspresu ?

 504. Linas - 2020 03 20, 14:41

  @Wincas
  priklausomai koks svoris ir matmenys… :)
  jei kokiu DHL express’u – gal ir realu, tokiais laikas kaina labai reliatyvus dalykas :)
  I6 pirmo =vilgsnio suma kosminė, bet reikia žinoti detales (svorį, matmenis, pristatymo adresą ir kiek laiko yra tranzitui, t.y. kada paruošta ir kada reikia UK)

 505. Linas - 2020 03 20, 14:42

  kas žinote apie ką čia:
  2020-03-20: Lithuanian carrier growing its fleet in challenging times

 506. Wincas - 2020 03 20, 16:07

  Jo DHL Expressu, standartinė paletė ~ 120 x 80 x 180 -~ 300 Kg Londono centras UK turi pasiekti per vieną dieną.

 507. Free Media - 2020 03 20, 17:14

  Mar 20, 2020 (newstodate): Amid the current industrial downturn, the Lithuanian carrier SmartLynx is adding another aircraft to its fleet.

  Due for delivery at Vilnius Airport is one more Airbus A321 aircraft, the ninth on SmartLynx’ roster.

  The aircraft, manufactured in 2003, was earlier operated by another Lithuanian carrier Avion Express – both airlines members of the ever-growing Avia Solutions Group.

  SmartLynx is thus growing its fleet to 24 Airbus A320 Family aircraft and has so far been working on a plan – maybe to be reconsidered – to grow to a total of 34 aircraft before the end of this year.

 508. mikas - 2020 03 20, 17:49

  @Wincas. Man rodos, jie dabar supirkinėja pigias keliones.

 509. Simonas Bartkus - 2020 03 20, 17:52

  EU pasisakė, kad dabartinėje situacijoje finansinės išmokos pagal EU261 nepriklauso, tačiau airlines yra įpareigotos re-route’inti, suteikinėti viešbučius ir pan. Airlines nepatenkintos:
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/87745-eu-unleashes-passenger-rights-guidelines-airlines-not-happy

 510. Wincas - 2020 03 20, 19:02

  27 Dieną turėtų į Kauną atskristi Bamboo 787 su nabagais iš Azijos.

 511. Linas - 2020 03 20, 19:11

  @Wincas
  Dėl to Londės krovinio, tai realu tada, nes pritaiko visokius oversize mokesčius dėl aukščio… jei yra poreikis, galime pabandyti paskaičiuoti kitu būdu, bet gal yra galimybė perpakuoti, kad būtų mažesnės paletės?

 512. Wincas - 2020 03 20, 20:38

  Gali būti mažesnės, bet jau išsiuntėm Žemės expressą :)

 513. Linas - 2020 03 20, 20:40

  Tai savaitę keliaus 😃 tikrai ne sekančią dieną ..
  Jei ką planuosi ateityje, kreipkis😉

 514. Wincas - 2020 03 20, 22:37

  Jau pasiekė :) Kad net fūra iš UK keliauja tik 3 dienas

 515. Andrius - 2020 03 21, 00:35

  Čekai užsakė net 3 Antonov AN-124 reisus iš Kinijos atskraidinti respiratorius, pirštines ir kt. įranga.
  Pirmas reisas jau šiandien.

 516. ES - 2020 03 21, 15:30

  Sveiki, gal jau buvo toks klausimas kažkur eteryje (ir man nepavyko rasti atsakymo), bet ar kas esate susidūręs su procedūra kaip pasidaryti pinigų susigrąžinimą iš atšaukto wizzair bilieto ? T.y. jie atšaukė mano skrydį į Milaną ir 120% grąžino į mano wizz accountą. Aš noriu susigrąžinti pinigus į sąskaitą, o bet tačiau nerandu tokios option online.
  Gal kas gali padėti šiuo klausimu?
  Be galo nekenčiu pigių skrydžių avialinijų ir tokių jų žaidimų ir tokios situacijos tik sustiprina „ne-meilę“ jiems…

 517. Pranas - 2020 03 21, 15:49

  @ES – emaile yra (emailai ateina vėluodami porą dienų):

  In case you would not like to keep 120% WIZZ credit, you have the possibility to request 100% refund either via bank transfer, or to the bank card the payment was made with (depending on your original payment method) instead of WIZZ credits. In this case please note that the aforementioned extra 20% will not be applicable. We would like to inform you that due to current worldwide situation processing of this request will take significantly longer, so we kindly ask for your understanding and patience.

  In order to submit your request to convert WIZZ credits to your original payment method, please go to the WIZZ credit conversion page and follow the instructions online.

  https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request

 518. ES - 2020 03 21, 16:28

  @Pranas – ačiū tau.

 519. Vytautas-NT - 2020 03 22, 10:56

  Klausimas techninis: dalis krovinių gabenimo oru vyko reguliariais reisais. Tačiau dabar didelė dalis tokių skrydžių atšaukta. Kaip sprendžiamos logistikos problemos? Ar tiesiog papildomus krovininius reisus paleidžia?

 520. Giedrius - 2020 03 22, 11:17
 521. Srs - 2020 03 22, 11:47

  Dabar atrodo visai geras laikas prašyti grąžinti pinigus myliomis ar kreditu/voucheriais. Kad ir ES atveju, prašyti duoti ne €120 Wizz kredito, o kokius 150-180. Jiems reikia cash’o, bankroto rizika žema, tai bus galima kažkur kitur. Tas pats turbūt galiotų ir legacy vežėjams, bet nežinau kiek įprastai vertos Miles&More tarkim už €100, ir kiek būtų galima prašyti tokioje situacijoje.

 522. Linas - 2020 03 22, 15:18

  @Vytautas-NT
  Taip, daugiausia naudojamasi krovininiais skrydžiais, tačiau kainos pakilo kartais…
  Jei kažkokiu maršrutu kainos iki visruso buvo apie 1€, tai dabar gali būti normalu ir 7 ir net 10€

 523. Edis - 2020 03 22, 18:26
 524. Giedrius - 2020 03 22, 18:29

  Emirates neskraidys nuo 25 dienos. Dar jei Turkai nustos tai išvis galima sakyt pasaulio pabaiga :)

 525. Rokas - 2020 03 22, 19:36

  Kaip suprantu booking.com leidžia masiškai atšaukti neatšaukiamus viešbučius, turėjau keletą viešbučių Vietname, kuriuos bandžiau atšaukti anksčiau, sakė sorry, viešbutis pasakė ne – reiškia nieko neatgausi. Šiandien atėjo notification, kad abu galima free atšaukti, realiai per covid-19 praradau tik 30eu, kuriuos sumokėjau už vizą.

 526. Lukas - 2020 03 23, 10:43

  GetJet ikurta antrine bendrove pries dvi savaites. Pumpuos pinigus ir turta is esamos siekiant apsisaugoti nuo kreditoriu, kaip vyko flyLAL ir flyLAL Charters 2008 gale, ar tik atsitiktinumas?

 527. Luna - 2020 03 23, 11:32

  Neabejoju, kad GetJet galvoja planus A, B, C ir t.t. nes jiems kuo ilgesnis karantinas, tuo beviltiškesnė situacija

 528. Lukas - 2020 03 23, 11:40

  Na tikiuosi pirmiausia bandys apsaugoti darbuotojus, o ne kitus stakeholderius.

 529. Luna - 2020 03 23, 15:47

  Aviacinės įmonės (skirtingai nei Agrokoncernas) net nepatenka į sąrašą įmonių, kurias VMI laiko nukentėjusiomis nuo COVID19.
  Tai tikitės, kad įmonė neatleidinės darbuotoju, degins turimas lėšas ir turta, kol įsipareigojimai viršys turtą ir teks skelbti bankrotą? Aš manau, kad visos aviacinės įmonės dabar optimizuoja personalo kaštus ir kalba su tiekėjais, o susiminimizavusios bandys išvegetuoti iki pandemijos pabaigtos

 530. Aviator - 2020 03 23, 16:19

  Įsipareigojimai jau senai viršijo turtą. Lietuvoje po viso šito kracho, nenustebčiau, AOC išlaikys tik KlasJet ir DAT. Bent už tai statyčiau. Ten bent savi lėktuvai (dalis jų), kurie ir yra turtas, o ne nuomos sutarties užstatas ar depozitas, kuris tokioje situacijoje turtu skaitosi tik balanse (GJT/ Avion).

  Anyway, nuoširdžiai gaila, bet toks jau tas lietuvos aviacijos verslas, visiškai nepritaikytas išgyventi šią situaciją, o jau ir dviejų rankų pirštų neužtenka skaičiuoti lietuviškų aviakompanijų. Viskas ant čarterių, kelionių organizatorių – nei vieno nei kito bent iki kito pavasario nereiks, ar LT aviacija gali išgyventi finansinius metus be pajamų ir su įsipareigojimas – ne. Bet ne vien GetJet, Avion juk jau A321 perkelia į SmartLynx, tai signalizuoja kai ką taip pat.

 531. Luna - 2020 03 23, 16:24

  Manau, kad DAT LT turto neturi :) bet DATą iš principo gelbės Danijos vyriausybė, tai turėtų jiems pasisekti.

 532. Aviator - 2020 03 23, 16:33

  Dalis flotilės yra nuosava. Kur vietoje įprasto A320 moki netoli 200’000USD, čia užkonservuoji savo ATR’us ir dar už parkingą nemoki Karmėlavoje, blogiausiu scenarijumi juos dar bankui įkeiti.

  Bet kokiu scenarijumi, nuoširdžiai viliuosi kad šį kart finansiniai skaičiai klysta.

 533. Skytomas - 2020 03 23, 16:44

  Ilgiausiai iš visų oro bendrovių, nepaisant prastos vadybos, veikė LAL ir “Lietuva”, kol buvo valstybinės:))) Tokioje mažoje rinkoje kitaip ir būti negali, o susisiekimo funkciją kažkas turi vykdyti ne tik ekonominio pakilimo metu. Stebint dabartinę situaciją, kai parskraidinami piliečiai iš viruso poveikio šalių, niekaip kitaip, kaip pasipinigavimu “iš skęstančiųjų” ir nepavadinsi:) LOT’as analogiškus skrydžius sugeba kiekvienam keleiviui visu 100 eurų pigiau rengti.

 534. Luna - 2020 03 23, 16:47

  Turėjau omenyje, kad manau jog turtas priklauso ne Lietuviškai DAT įmonei :)

 535. Wincas - 2020 03 23, 18:31

  @Skytomas buvo iškelta geltona vėliava jūroje, tegul skęstantieji dar džiaugiasi, kad apskritai kažkas juos gelbėja.

 536. Luna - 2020 03 23, 18:50

  LOTą trauks valstybė, tai gali skraidinti ir nemokamai, o beje, Lietuvoje grįžimo bilietus pardavinėjo TO (išskyrus DATo porą skrydžių), tai klausimas, pas ką nusėdo pelnas…

 537. oleg - 2020 03 23, 21:09

  kazkiek ne i tema bet… kai tokie tough times dabar aviacijos megejams, tai… vien z – Bunnahabhain Mòine yra aviacijos degalu skonio viskis =]
  The next best thing kol negalima keliauti.

 538. Andrius - 2020 03 24, 09:33

  Iš Balio Avion Express A321 LY-VEH parskraidina lietuvius. Neįprastas maršrutas,jam reikės keletos sustojimų.

 539. Šarūnas - 2020 03 24, 17:28

  Toks skrydis su A321 tikra kančia, po ~2700 km skrenda, stos dar ne kartą… Primena United island hopper’į iš HNL į GUAM.

 540. .. - 2020 03 24, 17:47

  Rokas> nemanau kad booking.com tai tiesiog eme ir leidzia. greiciausiai viesbutis tavo pakeite policy. man viesbutis atsisake net pusiaukeleje susitikti del cancelinimo ar rebukinimo siam savaitgaliui romantikai su daugtaskiene (bukinta pries 4 men), o booking.com tai cancelink – uz ta pacia kaina kuria sumokejei:) zodziu, viena viesbuciu tinkla blacklistinau Visby (Gotlando sala)

 541. Arnas - 2020 03 25, 10:00

  Iš Balio su Avion Express lietuviai grįžo kaip kokių 70-ųjų laikais: su trimis sustojimais. Dar smagiau buvo ispanams – su VNO lėktuvo keitimu iki ALC užtruko 32 h :)

 542. trolis - 2020 03 25, 10:31

  Isimintinos atostogos bus. Keista visgi man sita repatriacija uz kosminius pinigus – jei buvo galimybiu, reikejo tiesiog likti, kur yra, ka nemaza dalis ir padare. Ir ar ne paprasciau kompensuoti dali tokiu uzstrigusiu islaidu, nei tokiais skrydziais uzsiimti

 543. Pranas - 2020 03 25, 11:43

  Likti kur esi gali tekt ir pusę metų, be to daug kur sugalvoja uždaryt viešbučius ir vyti visus lauk.

  Kaip pavyzdys, TUI iš Anglijos atostogas pardavinėja nuo liepos 1 tik.

 544. Simonas Bartkus - 2020 03 25, 12:16

  trolis: tai valstybė kol kas nefinansuoja grįžimo skrydžių, keleiviai patys susimoka (suprantu, kad išskyrus porą skrydžių Spartanu bet nelabai aišku ar tikrai jų reikėjo). Iš Balio kas 16 valandų skrido tai susimokėjo po 1000EUR už šitą skrydį.

 545. Luna - 2020 03 25, 12:34

  aš neįsigilinau į tą informaciją, bet lyg sakė, kad vyriausybė kompensuos skrydžių organizatoriams už neparduotus bilietus?

 546. trolis - 2020 03 25, 12:44

  @Simonas: sitas clear, bet manau, kad bus kompensuojama bent jau dalinai

 547. Kardiobatonas - 2020 03 25, 16:47

  Salės pagalbos: šiandien buvo toks unikalus „GetJet“ skrydis KUN-SQQ. Gal žinote, kokie čia manevrai?

 548. mikas - 2020 03 25, 16:58

  Skris į Ukrainą.

 549. Kardiobatonas - 2020 03 25, 17:01

  Ką skraidins iš Šiaulių?

 550. mikas - 2020 03 25, 17:03

  Ukrainiečius buvo planas skraidint, FB mačiau Ukrainos ambasados info. Bet gali būti ir neteisybė.

  Tuom sykiu, įdomus skrydis su ATR iš Kauno į Lampedusą. Va čia įdomiau, kas ir ką.

 551. Luna - 2020 03 25, 17:28

  Iš Kauno į Lampedūzą visai neįdomus, Kaune DAT techninė bazė, o iš Lampedūzos vykdo PSO skrydžius.

 552. Luna - 2020 03 25, 17:31

  Edvinas Andrijevskis. COVID-19 įtaka aviacijos sektoriui: 98 proc. kritusios veiklos pajamos ir rizika tūkstančiams darbo vietų

  https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1155036/edvinas-andrijevskis-covid-19-itaka-aviacijos-sektoriui-98-proc-kritusios-veiklos-pajamos-ir-rizika-tukstanciams-darbo-vietu

 553. Kardiobatonas - 2020 03 25, 18:05

  to mikas. Gal nuorodą būtų galima? Aš randu tik skrydį iš Vilniaus į Kijevą.

 554. mikas - 2020 03 25, 18:24

  Reik scrolint viską iš eilės. Bet savo akim mačiau, čia gal prieš savaitę.

  Nu bet tai gali būt kaip ir Nausėda kad skambino Korėjos prezidentui, o Skvernelis suderino koridorių:)

 555. Besidomintis - 2020 03 25, 18:25

  GetJet pervarė 2x A320 ir 1x A319 į SQQ. Greičiausiai for storage

 556. Skytomas - 2020 03 25, 20:20

  Dalis lenkų LOT repatriacinių skrydžių bus nemokami ir nemokami visiems ES piliečiams, nes aktyvuojami ES mechanizmai, kurie ir turėtų padengti šias išlaidas. Tuo naudojasi ir kitos Valstybės. Apie ES galimybes kompensuoti tokius skrydžius kažkodėl Lietuvos SM neužsimena ir nepanašu, kad kažką daro.

 557. randomq - 2020 03 26, 10:27

  Tas GetJet Issrido is Kauno i Vaxjo (gilia nuostaba, nebuvo viesinama apie skraidinamus lietuvius is ten), tuomet atgal ir tik islaipines isskrido i Siaulius. Tiketina storage.
  Pasak tradiciju, dazniausiai is Siauliu paspaudzia gaza ir nuruksta i…

 558. Andrius - 2020 03 26, 12:05

  GetJet A320 LY-EMU dabar skraidina reagentus iš Kinijos.

 559. Pranas - 2020 03 26, 13:11

  Internet sklando kalbos, kad Lufthansa sustabdė refundus už cancelintus skrydžius. Bando per politikus prastumt, kad galima būtų keist kuponais. Ar neprivalėtų jie skelbt bankroto čia ir dabar jei neturi iš ko mokėti?
  Net iš Norwegian man pinigai atgal grįžo staigiai, per keletą dienų.

 560. Anonimas - 2020 03 26, 14:57

  UIA ką tik oficialiai paskelbė, kad leis keisti datą arba imti voucherį:

  https://www.flyuia.com/lt/lt/information/flight-information-during-covid-19

  Ten, kur negalioja EU261, gal ir pavyks prastumti šitą planą, bet LH, kuri yra EU kompanija, manau, nudegs ir pakeis plokštelę.

 561. Simonas Bartkus - 2020 03 26, 15:07

  LH nedaro refund’ų, Vokietijoje aptarinėjamas tas klausimas, bet panašu, kad valdžia palaiko LH, tai nelabai kas ir keisis. USA didžiosios airlines irgi neduoda refundų. Kaip ir neteisėta, bet dabar niekam tai nerūpi.

  EU pasisakė jau, kad EU261 kompensacijos negalioja.

  Lietuvos vyriausybė svarstė įteisinti, kad kelionių organizatoriai neprivalo gražinti pinigų, nesu tikras ar buvo patvirtinta.

 562. Arnas - 2020 03 26, 15:19

  Kompensacijos tai žinoma, kad negalioja, bet čia kalba eina apie pinigų grąžinimą už atšauktą skrydį.

  Įdomu, kaip spręstųsi situacija kreipusis į CAA, jei aviakompanija atsisako grąžinti pinigus. Jei valdžia palaiko LH, ar palaikytų ir CAA.

 563. Simonas Bartkus - 2020 03 26, 15:24

  Kadangi vistiek valstybė gelbės Lufthansa milijardais, tai čia gaunasi, kad pati valstybė sutaupys milijardų negražinant :) o CAA priklausoma nuo valstybės, tai – išvados tokios pat

 564. mmm - 2020 03 26, 18:04

  Bet kai buvo galimybe atsaukti skrydi su Lufthansa, tai ten buvo mygtukas refundo. Tai vadinasi apgauti bus klientai

 565. Wincas - 2020 03 26, 18:13

  GetJet Jau turi 160316 eu skolą sodrai …

 566. Luna - 2020 03 26, 18:28

  Matyt optimizuoja mokėjimus, juk dabar SODRA skolų neskaičiuoja

 567. srs - 2020 03 26, 18:29

  @mmm
  Jau nebėra to mygtuko

 568. Andrius - 2020 03 26, 21:53

  Keliones lektuvu pasidarė žmoniškesnės:

  „Physical distancing: Lufthansa introduces further distance rules. From tomorrow on all flights from Germany the neighbouring seats remain free. Arrivals & departures in Germany only at gate positions to avoid bus shuttles.“

 569. Paulius - 2020 03 27, 02:35

  MORE AIRLINES SUSPEND (ALMOST) ALL FLIGHTS – EMIRATES, ETIHAD, TURKISH, SINGAPORE AIRLINES

  Emirates & Etihad – United Arab Emirates
  United Arab Emirates government announced again that all commercial flights from March 25, 11:59 pm from, to and through the UAE should be discontinued for a minimum of 14 days. This means that both Emirates and Etihad must completely shut down the operation. Transfers are also no longer allowed.

  Turkish Airlines, the airline that normally flies to most countries from all airlines, flies to only five international destinations from March 27: Addis Ababa, Hong Kong, Moscow, New York & Washington

  Singapore Airlines has also been hit hard, also by travel restrictions to / from and via Singapore. More than 96% of the flights are canceled.

  Qatar Airways has grounded the entire Airbus A380 fleet. The First Class will also expire temporarily.

  Kenya Airways has also suspended all flights.

 570. Simonas Bartkus - 2020 03 27, 10:40

  Nors ir labai liūdnai viskas atrodo, bet konkurencinis aspektas vistiek išlieka – kai UAE nusprendė groundinti skrydžius į UAE, Qatar persigalvojo ir „atgaivino“ A380, pastatė juos į LHR, CDG, PER, pridėjo extra frequency kitais maršrutais ir nors į Katarą užsieniečiams negalima patekt, bet tai netrukdo jiems vežti tranzitu per Qatar.

  SAS nors gąsdino, kad stabdo visus skrydžius – tai šiandien ir vakar vykdo po 130 skrydžių, kitą savaitę yra suplanavę didinti iki 150 skrydžių per dieną.

 571. Paulius - 2020 03 27, 13:18

  Tai kaip suprantu Europoje tebeskraido Sas ir Belavia?

 572. Pranas - 2020 03 27, 13:25

  Wizz skraido visur kur tik nedraudžiama (daugiausia iš Budapešto, Rumunijos, Bulgarijos) su A320 ir pritaikytu tvarkaraščiu.

 573. Linas - 2020 03 27, 14:22

  O tai SK intensyvesnis skraidymas negali būti susijęs su tuo, kad Švedijoje labai negriežtas karantinas (ar jo iš viso nėra?)…

 574. Simonas Bartkus - 2020 03 27, 14:39

  Santykinai Europoje nemažai skraido KLM, Aer Lingus, British Airways, Iberia.

  Norwegian, kaip bebūtų keista, irgi skraido, daugiausia po Norvegiją ir iš Norvegijos.

 575. mikas - 2020 03 27, 14:58

  Kitaip sakant, virusai skraido :)))

 576. Wincas - 2020 03 27, 15:14

  Kas geriau, iš viso neskraidyti vieną mėnesį, ar skraidyti šiek tiek, bet pusę metų ?

 577. Luna - 2020 03 27, 16:39

  Wincai, manau neįmanoma atsakyti į tavo klausimą nedarant prielaidų apie LF ir yield.

 578. Linas - 2020 03 27, 17:24

  Vis daugiau metasi į passenger a/c flights for cargo:
  https://aircargoworld.com/news/stakeholders/carriers/emirates-launches-all-cargo-passenger-777-network/?utm_source=ACW Main List&utm_campaign=c50605a507-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email&utm_term=0_1711f92e66-c50605a507-39090569

 579. .. - 2020 03 27, 17:32

  Na Svedijoje toks rekomendacinio pobudzio karantinas (bus matyt kaip su metropolitan sritim). O SAS apkarpymas ziaurus ir vidiniuose skrydziuose bet kazkaip po biski skraido. Man va siam savaitgaliui 6-7dieni MMX-ARN-VBY-ARN-MMX taip ir nebuvo cancelintas visiskai, nors rerutino tai brutaliai – i prieki perkeltas buvo i 5dieni su BRA, atgalinis nesusijungia Stokholme (atskristi 4 val veliau nei persedimas). Bent jau nepasisiukslino SAS ir dave man cancelinti, skrydis pirktas uz taskus tai eurobonusai jau sukapsejo, panasu ir mokescius visus grazins

 580. Vytautas-NT - 2020 03 27, 19:29

  Tuo tarpu lyrinis nukrypimas- elektrinius paspirtukus lėktuyvu vežioti leidžia? Ar jiems kažkokios specialios taisyklės taikomos?

 581. Linas - 2020 03 27, 22:22

  @Vytautas-NT
  Ne paspirtuke reikalas, o jo baterijoje…
  Bagaže negali gabenti, jei kaip cargo, priklauso nuo baterijos galingumo ir tipo.

 582. Arnas - 2020 03 28, 00:51

  Vytautai–NT, jei baterijos talpa iki 100 Wh – galima, jei iki 160 Wh – galima tik kai kuriose aviakompanijose su leidimu, jei virš 160 Wh (o dažniausiai taip ir būna) – tik cargo.

 583. Zz - 2020 03 28, 20:44

  Pasirodo patikimiausi šalies draugai yra rusų oligarchai su lėktuvais visada pasiruošusias padeti jei bėda prispaudžia. Už tam tikrą kainą be abejo. Įdomūs tie valdžios vyrų ir moterų ir užsienio biznierių neformalūs ir formalūs ryšiai. Bet negi kitų nebuvo ? Daugiau draugų nėra ?

 584. Andrius - 2020 03 28, 21:53

  @Zz – 2020 03 28, 20:44
  Nesuprantu kame problemos jei gera kaina ir sąlygos? Volga Dnepr group yra viena iš didesnių air cargo kompanijų grupių pasaulyje, daug kas pasaulyje naudojasi jų paslaugomis.

 585. Salininkų kaimas - 2020 03 28, 22:12

  Nevieta čia politikai, bet svarbu kad išviso kažkas veža ir padeda. Koks skirtumas ar su rusų lėktuvu, ar su kiniečių, ar vokiečių?

 586. Arnas - 2020 03 28, 22:40

  Kai nėra savo vežėjo, tai veža kitų šalių vežėjai. Oligarchai, ne oligarchai, skirtumo nėra.
  O jeigu yra skirtumas, tai ieškok norimo vežėjo arba turėk savo. Panaši problema iškilo ir su elementarių priemonių gamyba: kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu ir pan. Tokių daiktų gamyba iš principo neturi būti iškelta į užsienį, o jeigu jau yra iškelta, tai turi ir būti pasiruošęs, kad šitų daiktų negausi kada panorėjęs (gali sulaikyti siuntas, kaip ne vienai valstybei įvyko ir pan.). Tas pats ir su vežėju. Niekas nesako, kad būtinai reikia to nacionalinio vežėjo ar savos kažkokios flotilės. Bet jeigu tokio(s) neturi, turi susitaikyti, kad teks derėtis / tartis su rusų, amerikiečių, kinų ar dar kitais oligarchais.

 587. Julius - 2020 03 28, 23:33

  Va getjet a330 galėjo pasitarnaut kai reikėjo skrydžių i Bali, Kiniją

 588. Oleg - 2020 03 29, 00:45

  Svedijoje ledo arenas uzrezervavo transformacijai i morgus (Linkopingo ledo arena pirma), o Birmingeme oro uosta: https://www.bbc.com/news/uk-england-birmingham-52067885

 589. Vytautas-NT - 2020 03 29, 10:37

  Kiek žinau GetJet neturi A330. Jį turi Avion-ekspress.

  Beje, ar dabar pasaulyje nejuntamas krovininių lėktuvų trūkumas, kai visiems staigiai iš Kinijos reik parsivežt?

  Ar nevertėtų Airbus pagalvot apie keleivinį-krovininį A380 modelį?

 590. Luna - 2020 03 29, 13:08

  GetJet turi A330, LY-LEO

 591. Linas - 2020 03 29, 14:47

  Karantinas sugrąžino mums Vytautą-NT 😉
  A380 cargo yra palaidotas reikalas, kaip ir keleivinis …

 592. Mindaugas - 2020 03 29, 15:41

  Norwegian continues to expand its Lithuanian network, adding direct flights from Palanga to Stockholm, Copenhagen, and from Kaunas to Oslo. Less than two weeks since the first ever take-off on Norwegian’s new route from Palanga to Bergen, Norway, the airline now announces two new non-stop routes from Palanga to Denmark and Sweden. The airline will also start a new service between Kaunas and Norway.

 593. Vytautas-NT - 2020 03 29, 16:57

  O tai kodėl iš Balio lietuvius skraidino su A321 ir dviem tūpimais. A330 galėjo nuskrist non-stop.

 594. Kristijonas - 2020 03 29, 18:12

  Įdomios BT nuotraukos: https://twitter.com/airbaltic/status/1244173721369284608?s=21

  „Krovininis“ A220 skrydis iš Urumqi į Rygą – non stop 4815 km per 6h 35 min.

 595. Arnas - 2020 03 29, 18:23

  Kažkada, pamenu, Vytautas-NT labai norėjo tiesioginio skrydžio iš Baltijos šalių į Urumqi. What a time to be alive.

 596. Kardiobatonas - 2020 03 29, 21:15

  GetJet turimas A330 buvo išnuomotas Tunisair, todėl jo negali pakelti kada sugalvojęs.

 597. Linas - 2020 03 29, 22:53

  Avion jau skelbiasi LinkedIn, kad gali vykdyti cargo skrydžius savo lėktuvais…
  Aš tik galvoju, kie tai efektyvu? Jei kedės lieka neišimtos, tai salone krovinio daug nepakrausi, o ir pats pakrovimas ir iškrovimas žiauriai komplikuotas tampa…

 598. Keliautojas - 2020 03 29, 23:00

  Kaip manote, ar realu, kad wizz bei ryan prades skraidyti is lietuvos nuo geguzes pirmos?

 599. Pranas - 2020 03 29, 23:23

  @Linas – čia kažkur skaičiau, kad salono kėdžių išėmimas arba įdėjimas yra darbo kelios valandos keliems žmonėms – visiškai ne problema jei ne dėl vieno skrydžio.

 600. Simonas Bartkus - 2020 03 29, 23:26

  Ne iš gero gyvenimo, bet naudojasi galimybe. Keleiviams ACMI turbūt miręs visiems šiems metams, tuo metu cargo šitoje situacijoje boom’ina ir įsisikus darbui Kinijoje boom’ins dar labiau. O laisvos cargo capacity kaip matom nėra, todėl keleiviniai lėktuvai naudojami.

 601. Linas - 2020 03 29, 23:35

  @Pranas
  taip – žinau, kad pats procesas nėra sudėtingas, bet jis turi būti atliktas MRO angare, sertifikuotų tai daryti žmonių, o sėdynės turi būti kažkur saugomos… jos, beje, užima nemažai vietos (pvz. naujos Recaro B-737 užima 63 dėžes 165x80x135). kraunat vienu aukštu reikia 2,5 standartinės „fūros“… Tai turint nebrangaus sandėliavimo ploto – tikrai galima tai padaryti ir padidinti naudingą plotą kroviniui sukrauti….

 602. Simonas Bartkus - 2020 03 30, 12:13

  Belavia tuo tarpu, skraido MSQ-VNO-MSQ jau kartais Boeing’u su daugiau nei 100 keleivių.

  Keliautojas: manau FR/W6 atstatymas turi vistiek kažkokio valstybinio trigg’erio sulaukti – karantino panaikinimo ar/ir draudimo lietuviams keliauti į užsienį panaikinimo.

 603. Vytautas-NT - 2020 03 30, 13:59

  Techniškai tai kaip atrodo? Tiesiog išmeta kėdes iš salono lauk ir ant grindų dėžes pro visas keturias duris krauna?

  Įdomu GetJet spėjo savo MRO atidaryt iki karantino? Jiems tada paprasčiau išeitų savo lėktuvus modifikuot.

 604. Wincas - 2020 03 30, 14:19

  @Vytautas-NT Yra neblogas puslapis youtube.com, ten yra įvairių video apie lėktuvų remontą.

 605. Simonas Bartkus - 2020 03 30, 15:29
 606. Simonas Bartkus - 2020 03 30, 16:03

  kol kas didžiausi pesimistai (arba tiesiog realistai), iki kada neteks skraidyti – Finnair artimiausią skrydį į Vilnių planuoja liepos 1 d.

 607. Luna - 2020 03 30, 16:08
 608. Arunas - 2020 03 30, 17:27

  Simonai, 90% AY skrydžių yra anuliuoti iki 30.6. VNO nėra išimtis, nes patenka tarp Suomiams mažiau svarbių krypčių. Po karantinų Baltijos šalyse planuojami tik 2xd skrydžiai į TLL ir 1xd į RIX. Pesimizmu čia nekvepia. Labiau realus situacijos vertinimas. Prisiminkim, kad AY ir su skrydžiais į Kiniją nežaidė. O buvo vežėjų, kurie vis po savaitę ar dvi atidėjinėjo. BTW – tai, ką matome GDS kaip tęstinius skrydžius, esu 99% garantuotas, kad viskas bus nukarpyta.

 609. Simonas Bartkus - 2020 03 30, 17:42

  Taip, aš suprantu, kad čia bendrai AY sprendimus priėmusi iš karto kirpti iki liepos 1 d. Realiai manau, atsigavimas anksčiau kažkoks ir nevyks, tik bendram paveiksle AY stipriai išsiskiria.

  SAS jau už dviejų savaičių planuoja Boeing 737-700 varinėt į ARN ir CPH iš VNO :) ir daugelis kitų aviakompanijų vis dar laiko tvarkraščiuose balandžio antroje pusėje restart.

 610. .. - 2020 03 30, 22:45

  o kiek jie 700 turi, jau pamirsau….600 jau out

 611. Vytautas-NT - 2020 03 30, 23:08

  Beje, ar gerai supratau, kad Avion Ekspess priklauso Avia Solutions Group? Ar aš kažką ne taip supratau?

 612. Arnas - 2020 03 30, 23:49

  Taip, Vytautai-NT

 613. Patikimasis - 2020 03 30, 23:55

  RIX 320
  TLL VNO 737

  Kazkas su nordica/xfly ar kodel toks staigus capacity didinimas kartais? Bent ekonomistai staigaus suolio taip staigiai neplanuoja, o ir bilietu prekyba apmirusi.

  Kodel crj>737>320, juk ir sutartys ir igulos viskas planuota ne SAS is pradziu

 614. Senis - 2020 03 31, 08:11

  Bamboo Airways QH9091, gal į Kauną?

 615. Luna - 2020 03 31, 10:33

  GetJeto LY-LEO ką tik nusileido Kinijoj, matyt vėl kažką parveš :)

 616. Vytautas - 2020 03 31, 11:20

  kaip gražiai vinguriuoja :)
  https://www.flightradar24.com/BAV9091

 617. mikas - 2020 03 31, 12:45

  @Luna. Panašu kad gŗįžo pas mamą.

 618. Salininkų kaimas - 2020 03 31, 13:14

  Tas Bamboo airways į Kauną ar Vilnių skrend?

 619. Luna - 2020 03 31, 13:34

  mikas, aš sutikčiau lažintis, kad LY-LEO ryt nusileis viename iš LT oro uostų :)

 620. mikas - 2020 03 31, 13:43

  Na tai jei žinot ką nors, tai sakykit iškart.

  nes vaikyt A330 dėl kelių dėžių deficinių kaukių, nu kažkaip man nesusiveda galai.

 621. Luna - 2020 03 31, 13:58

  Žinočiau tiksliai, pasakyčiau, žinau tik pletkus, kad kažką veš iš Kinijos, bet pletko šaltiniu pasitikiu :)

 622. Andrius - 2020 03 31, 14:26

  @Salininkų kaimas – 2020 03 31, 13:14

  Bamboo į Kauną.

 623. Čiurlionis - 2020 03 31, 15:02

  Wideroe iš Vilniaus į Sundsvall

  https://www.flightradar24.com/WIF8115/244cd10c

 624. Vytautas - 2020 03 31, 15:07

  Gal kas užfiksavot kiek tas pasiskraidymas vienam keleiviui kainavo su Bamboo? Aš tik kažkokioj Tailando grupėj FB užmačiau kad vietų laisvų nebėra.

 625. PS - 2020 03 31, 15:20

  Skrydžio numeris QH9091
  Oro linijų bendrovė:: Bamboo Airways
  Atvyksta iš: Bankokas BKK
  Išvyksta į: Kaunas KUN
  Atvykimo laikas: 17:15
  Patikslintas laikas: 17:15

 626. Oleg - 2020 03 31, 15:26

  idomiai BT ruosiasi sugrizti =)

  Also pasikeiciau savo balandzio skrydzius su DY i VNO i geguzes 1. Paziuresim, ar pavyks.

  Get additional 20 € for each cancelled flight. Flight cancelled? Apply for the airBaltic gift voucher that covers full refund value of your tickets plus additional 20 € per each direction per passenger.

  As soon as the situation is back to normal and you are ready to travel again, use the voucher as a form of payment for booking any airBaltic flight or extra service until May 2021.

  The offer applies to tickets booked on airBaltic website only.

 627. Edgaras - 2020 03 31, 15:46

  @Vytautas
  999EUR ekonomine klasė, pirma klase lygtais 24999EUR

 628. Rokas - 2020 03 31, 16:40

  @Edgaras verslo buvo už 2.5 :) Būtų neblogas FU iš valstybės: economy už 1K arba first už 25K :D

 629. Wincas - 2020 03 31, 16:50

  Jei yra paklausa tai kodėl ne 25k ? Tegul patys žmonės kainas reguliuoja, jei vietoj galvos ne moliūgas.

 630. Edgaras - 2020 03 31, 16:55

  @Rokas teisingai per daug devynetukų

 631. Rokas - 2020 03 31, 17:26

  Valstybes puseje uz visus skrydzius 150k (is ju 60 padengs ES), sakyciau kad bendram fone tai yra tokie centai, kad apie tai net uzsiminti yra nekorektiska :)

 632. Delta - 2020 04 1, 10:09

  LY-LEO parskrido į Kauną

 633. Anonimas - 2020 04 1, 13:43
 634. Eugenijus - 2020 04 1, 14:25

  Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.“ Įdomu ar Belavia gaus tokį leidimą?

 635. Luna - 2020 04 1, 15:11

  Logika varinėti 330 iš Lietuvos į Kiniją pasirodo yra tokia, kad siunčiant prekes netiesiogiai yra rizika, kad kita šalis jas nacionalizuos savo reikmėms, apie tokias problemas pasakojo kažkas iš Eurovaistinės.

 636. mėgėjas - 2020 04 1, 15:45

  Skverno straitraipsnis su LY-LEO nuotraukomis:
  https://www.facebook.com/814777171988967/posts/1906619842804689/?d=n

 637. mikas - 2020 04 1, 15:46

  Tai nereik Baltarusijoj ar panašaus stiliaus valstybėse leistis. Iš kitos pusės, jei norės nacionalizuot, tai nutupdys tą A330 griežto nurodymo arba naikintuvo pagalba.

 638. Linas - 2020 04 1, 16:22

  Tai kad girdėjau kaip tik Vokietija nacionalizuoja… Jei tik tranzitas forminamas – muitinė mato kokios prekės ir nacionalizuoja valstybės naudai (kompensuoja prekės įsigijimo kaštus 8%).

 639. Ugnius - 2020 04 1, 16:30

  Italijai skirtą įrangą prieš porą savaičių buvo konfiskavusi Čekija, tad “į Baltarusiją panašaus stiliaus” valstybės čia ne prie ko

 640. .. - 2020 04 1, 17:39

  labai noretusi kad cia nebutu jokiu politiniu atspalviu ir dalyku kaip girdejau/bezdejau/viena bobute sake. gerbkit bloga ir tuos kurie cia dalyvauja >15 metu

 641. Eugenijus - 2020 04 1, 17:40

  Air Dolomiti 3 APR vykdys skrydį Vilnius Roma / Roma Milanas. Sistemoje galima parduoti bilietus.
  1.JONAITIS/JONAS MR
  2 EN8003 Y 03APR 5 VNOFCO HK1 1430 1505 1655 *1A/E*
  Jei tokį bilietą parduosiu ar dirbs čekinas oro uoste?

 642. Simonas Bartkus - 2020 04 1, 17:44

  Eugenijus: šitą reisą organizuoja Italijos vyriausybė italams evakuoti iš Lietuvos. Tai manau viskas veiks, tik reikalas, kad keleivis turi turėti teisę išvykti iš Lietuvos (Lietuvos piliečiai tik išimtiniais atvejais turi teisę išvykti).

  Lietuvos ambasada Italijoje platino informaciją, kad gali ir lietuviai naudoti MXP-VNO, tačiau turi užsiregistruoti Lietuvos ambasadoje.

 643. Eugenijus - 2020 04 1, 17:51

  Iš Vilniaus reisui kainą kabina ir leidžia spausdinti automatu, o iš milano reikia jau manual su fare basis prikabinti, bet bilietą išduoti vis tiek yra įmanoma. Tai jei viskas gerai su docais tai turėtų ir skraidinti. 3 Vakare yra Al Italia reisas iš Romos į Londoną už 65 EUR, tai teorinė galimybė tiems kas dar nori grįžti į UK

 644. Spectator - 2020 04 2, 09:49
 645. mantas_muc - 2020 04 2, 10:52

  Condor nori periimti i savo rankas, bet laikinam DE vyriausybe.

 646. Kardiobatonas - 2020 04 2, 11:08

  Ketvirtadienis, 11 valanda. Virš Lietuvos – nei vieno lėktuvo.

 647. Simonas Bartkus - 2020 04 2, 11:31

  airBaltic CEO sako, kad po krizės nei Boeing’ai nei Dash’ai nebegrįš:
  https://www.ch-aviation.com/portal/news/88443-latvias-airbaltic-plots-a220-only-fleet-after-covid-19

  Kas akivaizdu, kad airBaltic skrydžių žemėlapis irgi keisis (kas manau suponuoja blogas žinias LT rinkai – tiek 2x direct skrydžiams skirtų VNO BT negalės laikyti, tiek RIX-PLQ nėra paklausos 2x daily A220 skrydžiams).

 648. Jurgis - 2020 04 2, 11:34
 649. c2h5oh - 2020 04 2, 11:56

  Tam tikra prasme taip – stipri krizė įneš pokyčių esamose struktūrose, ir tai galimybė VNO išsikovoti geresnę vietą.

  Bet šiuo metu, kai nežinoma, kiek laiko tęsis pandemija, ir kas bus su ekonomika pandemijai pasibaigus – visai tai tik abstraktūs teoriniai pasamprotavimai.

  Mano nuomone, aviacija bent kelis metus bus krizinėj būklėj, keleivinių skrydžių skaičius bus smarkiai sumažėjęs tiek dėl medicininių, tiek ekonominių, tiek ir psichologinių priežasčių.

 650. Šarūnas - 2020 04 2, 11:57

  Simonai, iš kitos pusės gal su tinkama kainodara pavyktų pastimuliuot paklausą. Suprantu, kad orientuojamasi į darbo reikalais keliaujančius, bet kas žino… Gal LCC numes kokias kryptis, pvz kokį BVA, dar labai daug neapibrėžtumo, bet faktas, kad kažkas keisis

 651. Pranas - 2020 04 2, 12:19

  Ir Švedijoj baigės vaizdavimas, kad viruso nėra – Braathens stabdo visus skrydžius nuo balandžio 6 iki gegužės 31.

 652. Oleg - 2020 04 2, 12:34

  https://www.flygbra.se/anpassad-tidtabell/

  nevisai taip ;-) vaizdavivmas nesibaige. TF visa si laika skraidino keliais marsrutais Svedijoje, bet dabar nebemato prasmes.

  Kontekstas: Velykoms zmones praso nekeliauti i regionus is Malmes ir Stockholmo. Nuo koronoviruso pirsta pagrinde Malmeje (kur daug imigrantu) ir Stockholme (didmiestis, didesnis zmoniu tankumas, imigrantu rajonai ir t.t.). Plius darbo kelioniu nebeliko is esmes.

 653. Eugenijus - 2020 04 2, 13:30

  Vel atsirado Belavia availability 4 ir 5 deinos skrydžiams. Ar tai reiškia kad skris? Rytoj Avion express ima žmones į Londoną. Paskutinis šansas tiems kas nori išsskristi iš LT

 654. Ugnius - 2020 04 2, 15:01

  Bet tai jei BT atsisakys visų Dashų, tai panašu kad nebegalės vykdyti normalaus tranzito surinkimo iš visų kaimų. Tai ar nėra tikimybės, jog nutiks taip kad RIX keleivių skaičiaus nuosmukis bus didesnis nei VNO ?

 655. .. - 2020 04 2, 15:29

  kaip suprantu SAS praso Svedijos valstybes pagalbos jei nori, kad testu nerentabilius vidinius skrydzius

 656. c2h5oh - 2020 04 2, 15:31

  @Eugenijus

  URM informacinė linija praneša (tiems, kas skambina ir klausia), kad Minsko skrydžiui pritaikyta išimtis balandžio 4 ir 5 d.

 657. Pranas - 2020 04 2, 15:51

  Mano BT skrydis birželį į Liepoją per Rygą su dviem Dashais neatšauktas, rodo bus :)

 658. Simonas Bartkus - 2020 04 2, 17:05

  Pranas: perplanuoti visą žemėlapį ir tvarkaraštį ant pasikeitusio fleeto nėra mažas darbas ir network planning team turbūt užsiėmę stipriai. Bet minimum kelias savaites manau turi :)

 659. Simonas Bartkus - 2020 04 2, 17:21

  Ugnius: ne, aš netikiu tuo. Kai pradedu galvoti apie sugrįžimą, tai visai įsivaizduoju, kad tradicinės feed’inančios kompanijos grįš po truputį ir mažom apimtim: LH grįš su vienu reisu per dieną, Turkish su vienu ir t.t. Sunku man kol kas įsivaizduoti, kaip grįš Wizz Air su Ryanair, kurie gan sudėtingai turi galimybių grįžti mažesne apimtim, nes jų modelis paremtas „go hard or go home“. Lietuvoje keleivių skaičių lemia būtent jie.

  Na, o sunkiausia prognozuoti būtent turizmo srautus karantinui pasibaigus. Esam atvykstamojo turizmo šalis ir pas mus didesnę dalį lėktuvų užpildo turistai, tai klausimas ar norės jie skristi iš vis, ir ar norės skristi į Lietuvą tai toks labai sudėtingai modeliavimui pasiduodantis klausimas.

 660. Vytautas-NT - 2020 04 2, 19:55

  Klausimas apie krovinių vežimą- ar šiuo metu padidėjo galymybės oru gabenti prekes Kinija-Europa, ar dėl keleivinių reisų nutraukimo galimybės smarkiai apribotos ir kainos gerokai pakilo?

 661. Spectator - 2020 04 2, 20:04
 662. PS - 2020 04 2, 22:13

  Air Baltic nutraukia planuotus skrydžius Vilnius-Ciurichas. Ką tik gavome pranešimą, kad kompensuos visą sumą, plius 20€ dovanų kuponu. Tik klausimas, ką daryti, jei į Alpių šalis planavome skristi per Miuncheną, į kur skrydis ne atšauktas (05 24) bent jau kol kas?

 663. Vilnietis - 2020 04 2, 22:23

  Šiuo metu stebiame daug neįprastų skrydžių. Užmačiau du Wizz Air lėktuvus Amerikoje. Tikrai neįprastas vaizdelis, abu skrido iš Vengrijos į JAV. Pirmas HA-LVC: BUD-KEF-JFK-LAX-JFK-KEF-BUD. Kitas dar ilgesniu maršrutu HA-LVE: BUD-KEF-YYZ-MIA-ORD-YYZ-KEF-BUD. Nepavydžiu skridusiems iš Majamio. Man buvo kančia skristi iš VNO į KEF ar ETM, o šiuo atveju reikėtų trigubai daugiau laiko praleisti suspaustose sedynėse.

 664. mikas - 2020 04 3, 00:14

  Čia rimtai, su A320 arba A321 yra kančia skrist 4h?

 665. trolis - 2020 04 3, 00:59

  BT ir Dubrovnika birzelio cancelina

Leave a reply