Nori pažiūrėti filmą ? Išsirink internete!

Mes jau įpratome internete sužinoti televizijos programą, perskaityti karščiausias dienos naujienas, išmokome siųsti elektroninius laiškus. Šaltą, o gal šlapią žiemos vakarą, kai nesinori ilgai būti lauke, viena iš pramogų – kinas. Apie jį taip pat daug galima sužinoti internete.

www.imdb.com – didžiausia pasaulyje kino filmų, aktorių, režisierių bazė. Čia rasite bemaž kiekvieną kino juostą, jei ji žinoma plačiau, nei šalies, kurioje ji nufilmuota, ribose. Pagal žiūrovų reitingus portale sudarytas geriausių visų laikų filmų 250-ukas. Jame pirmauja klasika tapęs 1972-aisiais sukurtas „Krikštatėvis“. Iš per pastarąjį dešimtmetį nufilmuotų juostų pirmajame dešimtuke rasite tik „Žiedų valdovo“ pirmąją dalį, „Šindlerio sąrašą“ bei „Memento“.

http://www.apple.com/trailers/ – svetainė patiks tiems, kurių nenervina prieš kiekvieną kino seansą rodomi būsimų filmų anonsai, vadinamieji „treileriai“ bei tiems, kurie nori pamatyti ištraukas iš jau sukurtų ar dar tik filmuojamų juostų. Jei jums knieti pažiūrėti dar nepasirodžiusių filmų „Terminatorius 3“, „Matricos sugrįžimas“ apžvalgas, belieka įsidiegti „QuickTimeMovie” programėlę ir pasinerti į ieškojimus šioje svetainėje.

www.wallpapersdirectory.com/movies.htm – svetainė kompiuterių maniakams, įsimylėjusiems kurį nors vieną filmą. Jei išėjęs iš kino salės negalite užmiršti matyto filmo herojų, o vaizduotėje ilgai išlieka juostos kadrai – užsukite į šią svetainę ir vaizdeliu iš patikusio filmo papuoškite savo darbastalį.

www.cinema.lt – bene vienintelis universalus kino portalas. Jame rasite filmų aprašymus ir , ko gero, visų Lietuvos kino teatrų repertuarus. Čia galite išsakyti savo nuomonę apie matytą filmą, diskutuoti su kitais lankytojais. Tikras kino gerbėjas čia galbūt pasiges pikantiškų naujienėlių iš kino pasaulio. Apmaudu, bet kino teatrų sąraše egzistuoja ir nuorodos į seniai nebeveikiančius kino teatrus.

www.filmai.lt – svetainė, iš pirmo žvilgsnio ir savo adresu taip pat primenanti kino portalą. Vis dėl to, paaiškėja, kad tai yra tik vienos kino platinimo kompanijos svetainė, reklamuojanti jos platinamus filmus. Nepaisant to, svetainėje neapsiribojama „savų“ filmų anonsavimu. Čia galima rasti visų Lietuvos kino teatrų repertuarus, pelningiausių savaitgalio filmų sąrašus.

www.akropolis.lt – svetainė, mėgstantiems žiūrėti kiną didžiausio Lietuvos prekybos ir pramogų centro kino salėse. Viskas, ką čia rasite – tai repertuaras, trumpučiai filmų aprašymai ir bilietų kainos. Naudinga, bet, kaip daugiausia kino salių šiuo metu Lietuvoje turinčiam pramogų centrui skurdoka bei banalu.

www.multiplex.lt – būsimo didžiausio Lietuvos kino teatro svetainė. Lankytojai kviečiami susipažinti su repertuaru ir bilietų kainomis, o norėdami plačiau sužinoti apie filmus lankytojai nuorodomis siunčiami į www.cinema.lt svetainę. Be to, tinklapio lankytojai kviečiami registruotis į paslaptingą „Kino klubą“, apie kurį nieko nepasakojama – nei narystės nauda, nei privalumai.

Originalaus dizaino svetainėje www.forumcinemas.lt (lankytoją pasitinkatrys visastebinčios akys) galite apžiūrėti, kaip atrodys naujasis „Coca Cola Plaza Vingis“ teatro pastatas.

www.ktlietuva.lt – į kiek alternatyvesnį kiną besiorientuojančio, kažkada buvusio didžiausio Vilniaus kino teatro „Lietuva“ svetainė. Visus trūkumus, išvardintus kitų kino centrų svetainėms, galima pritaikyti ir „Lietuvos“ tinklapiui. Čia galima sužinoti, kokiu troleibusu atvažiuoti į kiną bei kelintą valandą rodomas jūsų mėgstamas filmas, tačiau nieko daugiau.

www.saule.lt – dviejų Šiaulių miesto kino teatrų „Saulė“ ir „Laikas“ svetainė, perspjaunanti visų sostinės kino centrų tinklapius. Čia pateikiami detalūs filmų aprašymai (o ne nuorodos į www.cinema.lt ar kitą portalą), repertuaras pateikiamas mėnesiui į priekį, skyrelyje „Mozaika“ – naujienos iš kino užkulisių ir filmavimo aikštelių, lankytojai raginami atsakyti į keletą klausimų ir laimėti kvietimą į filmą.

Baigiant belieka pasakyti, jog nepaisant to, kad kino teatrų atgimimas gerokai skatinamas, internete to nesijaučia. Kino teatrai nesistengia kurtis svetainių, kurios trauktų lankytoją ne tik tuomet, kai šis jau nusprendė eiti į kiną ir renkasi tik kurį teatrą ar kurį filmą pasirinkti.

Autorius: Simonas Bartkus.

Paskelbta interneto žurnale „5CI Online“, 2003 m. sausį. Interneto puslapyje kopija neišlikusi, bandykite archive.org.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

7 komentarai

 1. kristina - 2008 06 21, 12:12

  normaliai…

 2. jonas - 2008 12 13, 01:53

  normaliai

 3. Anonimas - 2008 12 20, 17:13

  hyggggg

 4. as - 2009 06 27, 14:38

  http://www.filmai.in/uzeik-8313.html uzeikit :) verta paziuret

 5. REGIMANTAS - 2009 09 11, 17:17

  WDIUDLHYSAJ

 6. Anonimas - 2010 01 18, 19:39

  janis“

 7. sunny - 2010 08 29, 00:23

  http://www.filmai.in/uzeik-193927.html
  Mėgaukitės geriausias filmais :)

Leave a reply