Ką atneš Mac OS X Leopard?

   
     

Paskutinę sausio dieną „Microsoft“ oficialiai išleido „Vista“, kurį ekspertai sutartinai vadina Mac OS X 10.4, paprasčiau „Tiger“, kopija. Tuo tarpu nesnaudžiantis „Apple“ šių metų antrąjį ketvirtį ketina į prekybą paleisti naują dešimtosios kartos „MacOS“ operacinės sistemos versiją – Mac OS X 10.5 ar populiariau – „Leopard“.

Kokias naujoves atneš „Leopard“?

1. „Time Machine“ – naujos kartos „Backup“ ir kažko panašaus į „System Restore“ (čia windows XP toks yra) kombinacija. Iš tiesų, visiškai naujos kartos dalykas – jis tikrai gali atsukti laiką: jei jums prireikia, galite keliauti laiku atgal ir pamatyti, pvz. kaip prieš savaitę atrodė visi jūsų dokumentai, nuotraukos, projektai ir t.t.

2. Pilnas 64-bitų procesorių palaikymas.

3. „Front Row“ išplėtojimas – mažai pristatyta funkcija. „Front Row“ yra galimybe žiūrėti į kompiuterį iš toli ir valdant distanciniu valdymu žiūrėti video, klausyti muzikos, žiūrėti foto. Jau dabar jis yra ir „Mac’uose“ ir „Apple TV“ įrenginyje – ir atrodo gana tobulas. Įdomu, kuo atnaujins.

4. Integruotas „BootCamp“ – programa galinti užkrauti skirtingas operacines sistemas Mac’e. Šiuo metu „Tiger“ vartotojai gali naudotis „Beta“ – išėjus „Leopard“, „Beta“ „expirins“.

5. „Spaces“ – iš „Linux“ paveldėta „usability“ funkcija – galima susikurti kelias aplinkas ir naviguoti tarp jų. Pvz. susikuri vieną aplinką darbui, kitą pramogai, trečia žaidimams ir gali naviguoti tarp aplinkų. „Linux“ vartotojams tai tikrai pažįstama.

6. Patobulintas „Spotlight“ – paieškos sistema. Jau dabar ji tokia tobula, kad „Microsoft“ ją nukopijavo į „Vista“ praktiškai 1:1. „Apple“ pristatė, jog „Spotlight“ išplės dokumentų sritį, kurių viduje ji ieškos + „Spotlight“ ieškos visame tinkle, prie kurio „Mac“ prisijungęs. Tikėtina, jog „Spotlight“ dar bus labiau patobulintas – „Apple“ greičiausiai laukė, kaip galutinėje „Vista“ versijoje atrodys paieška.

7. „Mail 3“ – integruotos elektroninio pašto skaitymo programos trečioji versija. Žinoma, kad jame bus RSS skaitytuvas, 30 įspūdingų šablonų, galimybė naudotis „ToDo“ ir „Notes“ funkcijomis – „Mail“ nuo paprasto skaitytuvo tampa pilnaverte programa darbui.

8. „iCal“ atnaujinimas – dar viena patobulinta programa kasdieniui darbui. Praktiškai savo funkcijomis ji neatsiliks nuo „Outlook“ – net bus galimybė naudotis valdyti posėdžių kambarių užimtumą, „multiuser“ kalendoriumi ir t.t.

„Apple“ nuosekliai laikėsi pozicijos, jog „Microsoft Office“ galite turėti ir Mac’e. Atrodo, jie pasiekė, jog visi vartotojai žino, jog „Office“ veikia Mac’e, bet jie greitai pasieks, kad išleisti kelis šimtus dolerių pirkti „Office“ Mac’ui tiesiog nebereikės – didelė dalis visų reikalingų funkcijų surinkta jau nemokamame programų pakete, kurį rasite „Mac OS X Leopard“. O už 79 dolerius dar įsigije „iLife“ turėsite daug kartų patogesnį ir greitesnį maketavimo, prezentacijų rengimo ir skaičiavimo įrankį.

9. „Core Animation“ – visiškai nauja animacijos platforma. Galima į bet kokią programą lengvai įdėti bet kokią animaciją arba leisti tiesiog „Mac’ui“ suanimuoti – velniop integruotus „Flash“ ar „QuickTime“ filmukus į prezentacijas.

10. Atnaujintas „Accessability“ – sakoma, jog balsas nesiskirs nuo žmogaus ;), patobulintas „iChat“, patobulintas „Dashboard“ – galimybė kurti savo widget’us, net nemokant programuoti (tiesa sakant, neįsivaizduoju kaip čia bus).

Visos šios savybės yra pristatytos oficialiai. Programų kūrėjams jau beveik pusmetis pristatinėjamos „beta“ sistemos versijos – iš ten paaiškėja vis naujų ir naujų smulkesnių savybių. Iki „Leopard“ pasirodymo dar keli mėnesiai, tai dar bus ir siurprizų.

Be abejo, kodėl būtina atsinaujinti į „Leopard“ – „Lepoard“ jau pradėta rašyti buvo žinoma, jog kuriama „Intel“ procesoriams (nors ir „Tiger“ yra kitokios versijos PowerPC ir „Intel“ „Mac’ams“). Dėl to visos procesorių funkcijos bus išnaudotos – testuotojai teigia, jog nepaisant atsiradusių naujų daugybės funkcijų, sistemos veikimas „MacBook’uose“ ir „iMac’uose“ net greitesnis nei „Tiger“.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

Nėra komentarų

Leave a reply