„Videogaga” – BUM! Videoportalai Lietuvoje

   
     

Mano prognozė pasitvirtino. Nuo liepos mėnesio „Gemius Audience” reitinguose dalyvaujantis naujas „One.lt” projektas „Videogaga.lt” debiutavo … 4 lankomiausių lietuviškų interneto tinklalapių tarp vartotojų iš Lietuvos vietoje. KETVIRTOJE. Tai reiškia, jog „Videogaga.lt” 2007 m. liepą pasiekė 36 procentus Lietuvos interneto naršytojų.

Be abejo, 36 procentai yra beveik dvigubai mažiau, negu kiekvieną mėnesį pasiekia „One” (apie 60 proc.), bet tai yra įspūdingas skaičius. UAB „Alfa Media” reikėjo kelių milijonų litų injekcijos ir metų, kad prasibrautų į  aštuntąją lankomiausių tinklalapių Lietuvoje vietą, o „One.lt” kūrėjų valdoma „Videogaga.lt” tai padarė per porą mėnesių ir su minimaliomis tinklalapio sukūrimo išlaidomis. Tiesa, kaip pastebi Justinas Beinorius, „Videogaga.lt” reklamuojasi mokyklose. Kaip reklamos ekspertas, ploju katučių.

Nors Lietuvoje neturime realiai veikiančių podcast’ų ir videocast’ų, manau, jog į vieną iš naujojo interneto laikų trend’ų – video internete – traukinį spėjome. Turime žiauriai populiarią „One.lt” auditorijos vartojamą „Videogagą”, „Blogas.lt” ir „Cha.lt” komandų stumiamą lenkišką „Vaizdelis.lt”, „Lietuvos ryto” stebėtinai kokybiškai pildomas ir operatyvias „Videonaujienas”, dar keletą smulkių „YouTube.com” klonų. Manau, jog visi šie projektai kartu paėmus gali būti Lietuvoje populiaresni už pasaulinį „YouTube”.

Niekam iš lietuvių nepavyko spėti į paieškos sistemų traukinį (ryškiausi bandytojai – „Delfi” ir „Netsprint”), bet į videoportalų traukinį spėjome. Kai kuriose šalyse, „Google” nėra visiškas monopolistas ir užima tik kokius 60-70% užklausų paieškos sistemose „rinkos”. Likusių procentų užtenka keliems vietiniams žaidėjams, kurie, savo lankstumu ir „tautiškumu” uždirba geras pajamas. Manau, „Vaizdelis”, „Videogaga.lt” ir kitas videoportalų planktonas neleis Lietuvoje įsigalėti „YouTube”, kaip įsigalėjo „Google”.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

1 komentaras

  1. kafka - 2007 09 20, 16:36

    tai kad linkas http://www.videogaga.lt/ neveikia:D

Leave a reply