Muzikos grotuvai – kam patikėsite savo ausis?
Kompiuteris, atsiradęs visų pirma kaip darbo įrankis, šiuo metu naudojamas kaip komunikacijos ir pramogų priemonė. Beveik kiekvienas iš mūsų kompiuteriu žaidžiame žaidimus, žiūrime filmus ir, be jokios abejonės, klausomės muzikos. Dėl šios priežasties sunkiai rastume kompiuterį kuriame nebūtų įdiegta kokia nors programėlė, grojanti muziką.
„Winamp3″ išvaizda”Winamp3” išvaizda
Pagal ką renkatės programą, leidžiančią jums klausyti mėgstamos muzikos? Turbūt visi sutiks, kad svarbiausi privalumai, į kuriuos atkreipiamas dėmesys, yra funkcionalumas, patogumas ir nedidelis resursų poreikis. Būtent dėl šios priežasties „Winamp“ tapo absoliučiai populiariausia MP3 ir kitų garso failų klausymo priemone „Windows” operacinėje sistemoje.
„Winamp“ turi visas funkcijas, kurių gali prireikti norint pasiklausyti muzikos. Ji gros ne tik populiariausius MP3 failus, bet ir paprastus muzikinius CD, daugybę kitų formatų failų: *.mid, *.wav, *.au, *.wma, *.okt ir kt. Naujausia „Winamp 2.81” versija turi labai patogią grojaraščio valdymo priemonę, o perprasti pačios programos veikimą labai paprasta. Jūsų patogumui programos autoriai pasistengė, kad klaviatūrą būtų galima naudoti vietoj kompaktinių diskų grotuvo mygtukų. „Winamp“ nepasižymi subtiliu ar įspūdingu dizainu, bet nuotaiką jums praskaidrins gausybė apvalkalų („skins“), kurių galėsite parsiųsti iš oficialios programos svetainės.
Kompanija „Nullsoft“ išleido ir bandomąją „Winamp 3“ versiją, kuri dar tobulinama, todėl nepatyrusiems vartotojams kol kas rekomenduojama naudoti ankstesnę „Winamp 2.x“ versiją, juolab, kad ir ja neturėtumėte nusivilti. Į trečiąją populiariojo grotuvo versiją įdiegtas naujas MP3 formato failų atkūrimo modulis, todėl net neįgudusia ausimi turėtumėte pajausti garso kokybės skirtumą. Kūrėjai stengėsi dar labiau patobulinti didelių muzikos archyvų valdymą, deja, dėl pernelyg didelio funkcionalumo jis tapo sunkiai suprantamas. Be to, „Winamp 3“ pareikalaus kur kas daugiau jūsų kompiuterio resursų, negu jos pirmtakė. Trečioji versija gali ne tik pagroti jūsų mėgstamą muziką, bet ir parodyti filmą.
„AtomixMP3 2.2“ grotuvas„AtomixMP3 2.2” grotuvas
Laikinai nemokamas „AtomixMP3 2.2“ grotuvas patiks tiems, kurie mėgsta neįprastai klausytis muzikos. Naudodamiesi šia programa, galėsite pasijusti kaip prie didžėjaus pulto – galėsite vieną kūrinį perkloti kitu, suderinti dviejų dainų ritmą, kad jis skambėtų nenutrūkstamai. „AtomixMP3“ padės jums rengiant vakarėlį namuose, kuriam reikia nenutrūkstamo trankios muzikos skambesio. Taip pat šiuo įrankiu galite susikurti savo kompaktinį diską arba transliuoti radiją savo draugams internetu.
„Sonique” grotuvas”Sonique” grotuvas
Anksčiau buvęs pagrindinis „Winamp“ konkurentas – „Sonique 1.96“. Pirmiausia jis patiks tiems, kuriems svarbi programos išvaizda, o mažiau funkcionalumas ir patogumas. Animuotas meniu, gražios spalvos, apvalinti kampai – tai, kuo patraukia „Sonique“. Programa turi dvi skirtingas vartotojo sąsajas, o peršokti nuo vienos prie kitos galėsite vienu pelės spustelėjimu. Tiesa, negalima nuvertinti ir funkcinių programos galimybių – ji turi viską, ko gali prireikti klausant muzikos bedirbant ar pramogaujant.
„Ashampoo Media Player+ 1.81“„Ashampoo Media Player+ 1.81“
„Ashampoo Media Player+ 1.81“ gali ne tiks ne tik klausytis mėgstamų kūrinių. Išskirtinė jos savybė – vienu pelės paspaudimu galėsite mėgstamiausių kūrinių grojaraštį įsirašyti į kompaktinį diską ir vėliau klausyti jį automobilyje ar namuose. Patys kūrėjai vadina „Ashampoo Media Player“ vadina linksma programėle.
Na o kuriai programai patikėsite savo ausis – tai jau tik jūsų reikalas.
Autorius: Simonas Bartkus, publikuota interneto žurnale „5CI Online”. Straipsnio kopija internete neišlikusi, bandykite archive.org.