„Vulkaninio” balandžio rezultatai Vilniaus oro uoste
Balandžio mėnesį Vilniaus oro uoste buvo aptarnauta 97 773 keleiviai – tai yra 800 keleivių mažiau nei praėjusiais metais.
Pagrindiniai Vilniaus oro uosto 2010 m. balandžio mėnesio rodikliai:
– keleivių skaičius krito 0,8%;
– skrydžių skaičius augo 10%;
– pervežtų krovinių skaičius augo 9,4%.
Balandį keleivių skaičiaus nuosmukį lėmė viena labai objektyvi priežastis – dėl vulkano pelenų beveik savaitę buvo uždaryta Europos erdvė, kuomet realiai skrydžiai nevyko.
Praėjus jau beveik mėnesiui nuo šio aviacijos sukrėtimo, galima pabandyti paanalizuoti, kiek keleivių iš Vilniaus oro uosto atėmė skrydžius trikdęs vulkanas.
Gana vaizdus grafikas, kuris rodo balandžio-gegužės mėnesiais Vilniaus oro uoste aptarnautų keleivių skaičių padieniui:
Kaip matome iš grafiko, šešias dienas skrydžių atšaukimas darė tiesioginę įtaką keleivių skaičiui, dar pora savaičių matoma ženkli netiesioginė įtaka.
Atlikus preliminarią statistinę analizę, per 8 dienas, keleivių buvo aptarnauta apie 17 tūkst. mažiau negu prognozuota aptarnauti tomis dienomis (atsižvelgiant į atitinkamas savaitės dienas prieš ir po skrydžių trikdymo laikotarpio), neatsižvelgiant į vėliau padarytą įtaką.
Pastebėtina, jog kitų Baltijos šalių sostinių oro uostai patyrė dar žymesnį keleivių skaičiaus pokytį dėl vulkano sukeltų pasekmių. Priežastys – Vilniaus oro uoste ženklesnę bendro keleivių pyrago dalį sudaro užsakomųjų skrydžių vežėjai, kurie atsivėrus dangui skraidė intensyviau, o taip pat galima numanyti, jog įprastą balandį Vilniaus oro uostas galėjo pademonstruoti sparčiausią augimą tarp Baltijos šalių sostinių oro uostų.
Šį kartą nedėsiu balandžio lentelės pagal kryptis, kadangi joje nėra esminių pokyčių, apart nuosmukio daugelyje krypčių dėl vulkano įtakos.
Šį kartą pirmųjų keturių mėnesių keleivių suvestinė iš trijų Baltijos sostinių – trys populiariausių krypčių dešimtukai, rodantys skirtumus tarp skirtingų rinkų:
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
684 komentarai
Leave a reply
Turint galvoje pasiūlą į londoną iš VNO KUN, darosi įdomu, iš kur toks srautas per rygą? ar visa dar atsiranda per ten skrendančių iš Lietuvos???
Daugelis srauto yra OD, dėl „Ryanair” skrydžių iš Rygos, o balandį dar stimuliavo „Wizz” ultra žemomis kainomis. Iš VNO per RIX į LGW keliaujančių realiai nebėra.
Pasiūla iš Rygos berods 3 skrydžiai per parą. Akivaizdu, kad Kaunas su 2,5 skrydžio per dieną dalį Vilniaus srauto nuvalgo…
Beje, ar galima padaryt balandžio analize išmetus 8 „vulkano” dienas? Gal tada ir pasimatytų tas realus augimas.
O šiaip Taline ir Vilniuje dominuoja „Hub”‘ai. Tiesa keista, kad iš Talino į Londoną skrenda daugiau, bet čia Kaunas įneša korekcijos.
Iš kitos pusės aiškiai matomas Stokholmo potencialas, kur Vilniuj net į dešimtuką nepatenka.
Galima pagalvot, kad yra neišnaudojamas Maskvos potencialas- yra erdvės padribėt ties jungtim į kitus oro uostus.
@Vytautas-NT rašė: „Beje, ar galima padaryt balandžio analize išmetus 8 “vulkano” dienas? Gal tada ir pasimatytų tas realus augimas”.
Tai gi duoti visi reikalingi duomenys, tereikia suskai2iuoti. Jeigu tikime Simono prognoze, jog dėl vulkano VNO neteko apie 17 000 keleivių, tai suskaičiavus gaunasi, jog augimas yra apie 15-16 proc.
Man tik vienas klausimas: kodėl VNO-RIX Vilniaus oro uosto duomenimis skrido 38 174 keleiviai, o Rygos oro uosto duomenimis nepatenka net į TOP10, kuomet su 38k turėtų patekti?
O kodel Vilniaus TOP 10 sarase vos ne vien tik hubai? Negu leisure/weekend break segmenta KUN suvalgo?
Justinai M: mano klaida, blogai susortinau. 10 vietoje turėjo pagal RIX duomenis būti Vilnius, 38 440 keleiviai RIX duomenimis.
ar imanoma gauti isvulkanintus Rygos ir Talino duomenis? Tada matytusi kaimynu realios augimo tendencijos.
Beje,klausimas, su 25 tukst keleiviu Praha koki uzpildyma demonstravo?
„Išvulkaninti” tiksliai duomenis tai sudėtingų modelių reikia, realiai aviakopmanijos tiksliau žino, kiek booking’ų buvo, kiek buvo atšaukta, perkelta ir pan. Pagal Talino skaičiavimus, jie planavo būti 0% lygyje balandį, tačiau buvo -20%. Kai bus gegužės galutiniai duomenys, bus ir galimas balandžio paveikslas aiškesnis.
Vytautas-NT, Prahos užpildymas apie 45%.
Simonai, turiu klausima: ar kazkaip galima susekti informacija koks kroviniu tonazas per airline?
Kas lemia, kad tos pačios miestų poros rezultatas skirtingose statistikose šiek tiek skiriasi (pvz. Ryga-Talinas Rygos ir Talino statistikose)?
Rygos Top10 pagal skaicius baigiasi ten, kur prasideda Vilniaus Top10 :) Liudnoka …
Augustinui: lemia tai, kad yra skirtumas tarp keliaujančių skaičiaus iš Rygos Talinan ir iš Talino Rygon. Tas pats ir su Vilnius-Ryga bei Ryga-Vilnius. Paprastai.
Jei Prahos užpildymas tik 45%, tai nenuostabu, kad reikėjo mažint kėdžių skaičių arba pildyt lėktuvus tiesioginiu srautu. Galėtu čekai pabandyt su ATR į Vilnių paskraidyt. Komforto mažiau, bet užtat lankstumas išlaikytas…
Kodėl toks mažas WAW srautas vs FRA? Net keista, kad lietuviai nemėgsta skristi per WAW ar čia dar katastrofa įtakos turėjo?
Skrendant PER neturi itakos nei FRA, nei WAW ar dar kas, tik kaina(1) ir laikas(2). Tai matyt per FRA gaunasi pigiau ir patogiau skristi.
Per FRA, greičiausiai yra didesnis jungčių pasirinkimas. O vat per Varšuva kartais patogiau dėl laiko, nes yra rytinis reisas (ką prarado CSA, bet tai jų lėktuvu parko problema, nes neturi CRJ ar Embraer)…
TO Linas:
” Simonai, turiu klausima: ar kazkaip galima susekti informacija koks kroviniu tonazas per airline?”
Tai paprasyk pas Spetyla ar Kairi ir gausi statistika. Idomu, koki „svori” turite pas aviakompanija?
Nei Spetyla nei Kairys ne aviakompanija. Balt-cargo ir Litcargus nelabai distributina tokios informacijos… Jei tamsta, DariusBFD, turite pakankamai svorio Litcarguse ir Balt-cargo, gal pasharintumei info….?
Į Edinburgą dabar skrenda 50 keleivių…
mažokai.. neaišku kaip Ryanairui sekasi rinkti keleivius į Edinburgą..
Įdomu, kodėl Aeroflot’as nežengia į VNO su Maskvos kryptimi? dėl galimai mažo kelevio srauto ar kt. priežaščių? ar tiesiog rinka kol kas per maža ir užtenka RIX’o?
„airBaltic“ lėktuve Ryga–Berlynas ieškojo bombos
Vos gavę informacijos, kad lėktuve gali būti sprogmuo, iš karto pranešėme apie tai visoms Berlyno oro uosto apsaugos tarnyboms ir ėmėmės visų priemonių saugiai evakuoti 74 keleivius ir 4 įgulos narius.
Kaip sužinojo DELFI, pranešimas atėjo apie reiso BT 217 („Fokker 100“ modelio) lėktuvą, išskridusį iš Rygos 12 val. ir nusileidusį Berlyne 12.30 val. (vietos laiku).
O koks yra BT F50 LF Vilnius – Berlynas segmente?
Bei dar vienas pastebėjimas, jog tiek RIX’e, tiek TLL viena populiariausių krypčių yra Stokholmas. Pas mus visą segemntą pasiima CPH. Ar čia Skyways kainorada „įdomi” ar tiesiog trūksta konkurencingumo šioje kryptyje?
„airBaltic” už vietą penketuke „InCulto” pažadėjo prizų
http://www.verslobanga.lt/lt/spaudai.full/4bed7c852ece9
Jei „InCulto” laimėtų pirmą vietą, oro bendrovė Lietuvos gyventojams dovanos 1000 bilietų skrydžiams po litą bet kuriomis „airBaltic” kryptimis iš Vilniaus.
Tik 1000 turbut jaucia kad visko gali but :)
Aeroflot šį sezoną į Vilnių neskris. Problema sena- neturi mažų lėktuvų. Nors Yamal su B737 turėjo gan neblogą užpildymą bent į vieną pusę. Įdomu kada jie pasirodys?
Aeroflotas vis dar laukia SuperJet, bet kažkaip nelabai sulaukia. Čia jau kaip su Dreamliner išeina…
cekai su savo LF tikrai nestebina zinant ju kainas..
bet Aeroflot galėtų sukurti gerą srautą ir su A319 berods kur į RIX skraido. Visgi vardas, reklama, transferas ir t.t.
Linai: nėra problemos, pirmadienį galėsiu įmesti lentutę apie „cargo” pasiskirstymą tarp aviakompanijų.
BT užpildymas VNO-TXL maršrute apie 48%.
Stokholmas, ypač Taline, bet ir Rygoje istoriškai visada buvo kur kas populiaresnė kryptis – dėl stipresnių verslo ryšių, o Estijoje ARN ilgą laiką buvo hub’as numeris vienas. Lietuvoje realiai visada ARN maršrutas priklausomas nuo verslo srautų, tačiau šiuo metu maršrute tikrai yra vienos vystymui.
Manau, kad tik dabar prasideda aviakompaniju tikrosios marketingines akcijos. Ir tai dziugu, nes tai tikrai isjudins rinka is stagnacijos. Prisiminkim Ryanair akcijas, dabartine airBaltic, o cia dar viena Star1 –
„Lietuviška pigių skrydžių bendrovė „Star1 Airlines” sudarys galimybes atvykstantiems į muzikos ir meno festivalį „Be2gether” už skrydžio bilietus mokėti mažiau. Turintiems „Be2gether” bilietus ir skrendantiems iš Londono, Dublino ar Edinburgo, bus pritaikyta 20 proc. nuolaida.”
TO Linas
Svorio neturiu, info turiu, bet del asmeninio suinteresuotumo su konkurentais nenoriu dalintis. Paziuresim, kokius skaicius pateiks Simonas…
Dekui Simonai! Manyciau, jei skaiciai apie keleivius viesi, tai kodel cargo turetu buti paslaptis :)
To DariusBFD
Niekaip negaliu suprasti, ka tamsta savo komentarais stengiates pasakyti…: „…svorio neturiu, info turiu, … nenoriu dalintis…”
Jei informacija skelbtina, tai nera cia jokios priezasties neskelbti, jei jau neskelbtina – tai nereikia ir girtis… :)
Giriasi višta, kad kiaušinius deda ….
Katik maciau nutupianti Wizzair’a. Ka gi jis VNO daro?
TO Linas. Jus paklauset, as atsakiau, i Jusu klausima, patardamas, kaip galima gauti cargo duomenis pagal aviakompanijas. Kiek as suprantu, tam ir skirtas forumas. Jei as kazka supratau ne taip, tai galima tiesiog paaiskinti, kad kazka darau neteisingai…
Wizzair’as VNO? geras, ką jis čia galėtų veikti. Įdomu įdomu.
Galetu buti kaip variantas, kad Wizzair vienas is nauju FL Technics klientu?
Kazkur 19.10 jis nutupe, o pagal tvarkaraisti 18.50 Wizzair LTN-RIX leidziasi Rygoje. Deduktuojame ;-)
RIX tinklapyje:
18:50 20:40 W6672 London/Luton C DELAYED
Wizzzz skraido su airbusais o ziemelio imone tokiu remontuoti neturi licenzijos taigi nusileido del gedimo arba koks ilgai dirbes emigrantas susimokejo kad isleistu VNO :)
Katik pakilo Wizzair (reg. HA-LPN) is VNO.
Ziuriu, kad ir BT242 Frankfurt atidetas ir VV295 Kiev/Borispol atidetas, gal RIX blogas oras – audra kokia…?
BT043 RIX-KUN-RIX siandien isviso atsauktas….
jo, jau netoli RIX wizzairas WZZ9672. VNO buvo nusileidęs greičiausiai degalų.
o pagal RIX duomenis tai nekoks oras pas juos: 16°C Thunderstorms
„Ryanair“ už nesirūpinimą keleiviais – 10 mln. litų bauda
http://www.alfa.lt/straipsnis/10357868/?Ryanair.uz.nesirupinima.keleiviais..10.mln..litu.bauda=2010-05-15_21-59
Kazi kodel atsaukti BT reisai i CPH ir DUB?
2010 05 16 18:15 18:30 Kopenhaga, Danija BT 165 Air Baltic Skrydis atšauktas
2010 05 16 22:45 Dublinas, Airija BT 667 Air Baltic Skrydis atšauktas
Dublin: Eyjafjallajökull.
http://www.metoffice.gov.uk/aviation/vaac/data/VAG_1274010145.png
O Ryanair neatsaukia skrydzio ?
Bent jau nepaskelbta –
06:15 06:15 FR2972 DUBLINAS Registracijos pradžia 04:15
pagal Ryanair.com tai:
DISRUPTED AIRPORTS
DUBLIN Closed from 19:00hrs-16 May to 09:00hrs-17 May
Tai va, o kodel Kauno oro uostas to nepaskelbia ?
Star1 i EDI pradejo registracija…, nors pagal debesies zemelapi, tai Skotija uzdengta… EDI didesne skrydziu dalis atsaukta..
Эйявамтутхуйдамполетать снова прервал авиасообщение в Европе.
Cargo ir pašto rinkos pasiskirstymas Vilniaus oro uoste nuo metu pradžios iki gegužės vidurio:
1. BT – 34%;
2. Aviavilsa – 29%;
3. LH – 11%;
4. OK – 7%;
5. AY – 5%;
6. SK – 4%;
7. EI – 3,5%;
8. LO – 3,3%;
9. OS – 1%.
kiti – mažiau nei 1%.
na va, Star1 praskrido virš galvos. Išskrido į Edinburgą, nors jų oro uosto tinklapyje pusę skrydžių atšaukta.
Išskrist tai išskrido, įdomu kaip seksis grįžt :)
Skrenda, pakilo 0:49 is EDI:)
Kas link Maskvos, tai Aeroflot čia sunku konkuruot su UtAir. Nes šitie nuleidžia kainą iki 400 Lt į abi puses ir paimą didesnę dalį tiesioginio srauto.
Aišku Aeroflot gali konkuruoti tolimais skrydžiais, bet čia vėl turint vieną reisą per dieną nieko labai neprikursi- reikia pasiūlyt labai geras kainas, kad tokį didelį lėktuvą, kaip A319 užpildyt.
Rygos atveju, reikia nepamiršt- potencialių keleivių daugiau. Te ir rusų procentas didesnis, o dar Jurmala šalia,,,
Ne į temą: šis rytas VNO sujauktas.
Pirma, vulkanas jau veikia skrydžius stipriai, OV šį rytą neskrido į AMS. Greičiausiai daugelis keleivių buvo nukreipti per CPH, tiek SK, tiek BT reisai šį rytą buvo pilni (BT skrido su B733).
Antra, RIX šį rytą rūkas, todėl VNO nusileido BT reisai iš Helsinkio, Talino, grįžo F50 lėktuvas skridęs VNO-RIX atgal į Vilnių.
Savaitgalį VNO taip pat buvo ne vieną kartą panaudotas kaip atsarginis oro uostas. Šeštadienį leidosi Wizzair A320 iš Lutono, taip pat leidosi Lufthansa A320, skridęs maršrutu MUC-DME, sekmadienio naktį leidosi BT B735 iš Tromso.
Kas liečia „Aeroflot” reisą iš Maskvos į Rygą, tai jie skraido su „airBaltic” codeshare ir šis reisas dirba kaip transferinis reisas keleiviams per Rygą į Skandinaviją ir kitus BT tinklo taškus. Aišku, reikia pridėti, jog Latvijos ryšiai su Rusija istoriškai stipresni nei mūsų.
O tai kodėl Estonian atšaukė Amsterdamą, jei oro uostas ne uždarytas?
Oro uostas gal ir neuždarytas, bet turbūt uždaryta erdvė. BT atšaukė šios dienos RIX-AMS ir RIX-LGW.
Ka jus manote, apie tokias kalbas, vis pasirodancias pasaulio spaudoje, cia vienas pavyzdys –
„Žmogus gali išsklaidyti debesis (tai per Pergalės paradą ketino daryti Maskvos meras J.Lužkovas), pasukti upių tėkmę (vėlgi mero sumanymas), suvaldyti uraganus, aktyvinti vulkanus. Apie fantastines žmonijos galimybes nedaug kas žino. Pavyzdžiui, Kaukaze giliai kalnuose yra įrengta Rusijos karinė tyrimo bazė, kurioje prognozuojami žemės drebėjimai ir projektuojamas jų valdymas.
Pavyzdžiui, drebėjimas Spitake 1988 m. buvo sukeltas šioje bazėje vykdomais eksperimentais. Žemės drebėjimą Haityje išprovokavo JAV karinės bazės veikla Aliaskoje. Vadinasi, juokingai skambantis teiginys, kad kažkas galėjo „įjungti“ vulkaną Islandijoje – visai ne juokas. Juk ir šioje saloje ilgą laiką buvo Amerikos karinė bazė, vykdžiusi slaptus žemės gelmių aktyvumo tyrimus.”
Oro uostas turėtų skelbti daugiau informacijos apie skrydžių atšaukimus. Ne vien konkretaus skrydžio situaciją…
It is staggering and frightening how unprofessional and tardy the information of many airports and airlines still is despite manifold high-tech possibilities. The customer information is very often confined to twitter- and facebook-blabla.
Kaip suprantu RIX padetis negereja… Ten kruva lektuvu suka ratus virs RIX, o BT1356 jau link VNO skrenda…
@ Simonas – o kokia yra praktika yra kainodaros taikymu oro uosto, antžeminių kompanijų kai atskrenda „neplanuoti” lėktuvai, kaip į rezervinį oro uostą?
I KUN skrenda BT1360 B752….
Ale su prognozėmis matyt Rygoje nekas, HEL-RIX buvo nutūpęs Vilniuje, tada skrido į Rygą, bet vėl nebuvo galimybės tūpti.
Anyway, RIX hub’o visa sistema šiai dienai žlugusi, BT turės spręsti visų „connecting flights” problemas. Dar turiu įtarimą, jeigu kokią valandą užsitęs, tai pradės baigtis darbo valandos įguloms, tūpinčioms KUN ar VNO, kas dar labiau pagilins lėktuvų strigimą.
Kas dėl kainodaros, tai VNO neplaniniams nusileidimams yra 50% nuolaida. Tačiau, kadangi dažniausiai naudojamąsi tik tūpimo paslauga, tai pajamos oro uostui nėra ženklios. Nežinau, kokius įkainius taiko ground handlingo kompanijos už rampos paslaugas, įtariu, standartinius. Naudingiausia šita situacija yra kuro pylėjams, kurie parduoda kurą į orlaivius :)
O įmanomas/leidžiamas nusileidimas „slot’uojamame” oro uoste? Ar kreipia į artimiausia „neslotuojama”?
čia planinis ar jau atidarė BT skrydį į OSLĄ?
BT 156
Oslas OSL A 10:15 10:08 Nusileido
jeigu ne planinis, tai koks kažin LF buvo?
Įmanomas. Šiaip tai įgulos sprendimas čia yra didelis, oro navigacija tik pataria, kur galima leistis. Galima prašyti nusileidimo ir slotuojamame, jeigu bokštas patvirtina, tai gali leistis. Tiek VNO, tiek KUN atveju nukreiptų lėktuvų priėmimo atveju, tai kakliukas yra stovėjimo aikštelės, joms prisipildžius nukreiptų lėktuvų nebegalima priimti.
na, kaip matosi, jau RIX priima orlaivius.. tiek FR, tiek BT nutūpė sėkmingai..
„airBaltic” reisas buvo planuotas pagal tvarkaraštį, užpildymas 32%. Jei neklystu, šiuo reisu „Inculto” su svita išvyko į Oslą.
VNO.LT
2010 05 17 11:30 Tampere, Baltarusija BT 1356 Air Baltic Laipinama
Kaip čia suprasti ? :) Aš iki šiol galvojau, jog Tampare yra Suomijoje :)
2010 05 17 11:00 12:15 Tel Avivas, Israelis BT 772 Air Baltic Eiti prie vartų / SMS
2010 05 17 11:00 12:00 12:30 Minskas, Baltarusija BT 413 Air Baltic Išvyko / SMS
2010 05 17 11:30 11:50 12:26 Tampere, Baltarusija BT 1356 Air Baltic Išvyko / SMS
2010 05 17 11:30 Bergenas, Norvegija BT 1172 Air Baltic Laipinama
kad taip būtų kiekvieną dieną:)
Jei taip visalaika tai sterilia zona reiktu platint, nes kartais jau ankstoka buvo…:)))
@Arnoldas, tai kas čia tokio, kad klaidą įvėlė…
@Donatas: nieko tragiško, tik prajuokino :)
Afganistane sudužo 43 žmones skraidinęs lėktuvas
http://www.lrytas.lt/-12740911531273227863-afganistane-sudužo-43-žmones-skraidinęs-lėktuvas.htm
http://www.lrytas.lt/-12740858371273245575-dhl-lietuva-2010-metų-pirmojo-ketvirčio-veiklos-rezultatai-stabilus-augimas.htm
Citata: Kasdien Vilniaus oro uoste tupia 2-3 DHL frachtuoti krovininiai lėktuvai („AN-26“ arba „ATR-42“). Jau seniai planuojame pradėti gabenti siuntas ir didesniu „Boeing 737“, tačiau pats Vilniaus oro uostas neturi reikiamos įrangos tokio tipo krovininiams orlaiviams aptarnauti“, – teigia M.Pivoriūnas, – „Ieškome naujų sprendimų“.
Ar čia oro uostas ar ground handlingo kompanijos neturi?
B737 iskrauti/pakrauti reikalingas high loader’is, BGC kazkoki turi, tik neisku ar toks tinka…
Siaip jau DHL netiesa sako, reguliariai jie turi 1 lektuva, kartais (labai retai)daro antra reisa… Kasdiena 2-3 lektuvai – akivaizdus PR…. Manau Simonas gali patvirtint :)
Avialisos du-trsy lėktuvai Du AN26 ir vienas ATR kiekviena diena uz DHL skraido
@Jurgis – tokios kalbos dažnai kyla dėl įvairių žmonių psichologinių polinkių. Pvz. polinkio viską paprastinti (daugelio veiksnių rezultatą priskirti vienam veiksniui, tarkime vieno „blogiečio” veiklai), neapykantos įvairių žmonių grupių atžvilgiu (taip galima apkaltinti kažkuo pvz. JAV valdžią, verslininkus, bažnyčią ar dar kokias grupes, kurių daug kas nemėgsta), polinkio visur ieškoti žmonių veiklos rezultatų (o ne atstitiktinumų / gamtos reiškinių).
Tavo pateiktame pazvydyje argumentacija pateikiama „devynis kartus sakyk tiesą, dešimtą meluok” principu. Pradedama nuo teisingų faktų ir palaipsniui pereinama prie visiškų spekuliacijų, kurioms vienintelis įrodymas yra „Kas galėtų paneigti, kad(…)” – o juk 100% paneigti nieko neįmanoma, todėl taip „įrodyti” galima bet ką.
Yra žinoma, kad žmogus daug labiau linkęs patikėti neįtikinamu faktu, jei jau yra patikėjęs panašiu, tik truputį įtikinamesniu faktu. Todėl tokia „laiptelių sistema” kai pateikiami faktai eina nuo tikro iki neįtikinamo palaipsniui veikia.
Jei domina konkretūs įvykdyti psichologiniai eksperimentai, parodantys, kaip tas pats žmogus gali kažkuo patikėti priklausomai ne nuo įrodymų, o vien nuo to fakto pateikimo aplinkybių, Myers knyga „Socialinė psichologija” yra nebloga ir išleista lietuviškai (tiesa ten ne tik tokio pobūdžio eksperimentai aprašomi, stora knyga).
Šiaip mistika Europos danguje- Gatwick’as ir Heatrow skelbiami uždarytais, o į Stansted’ą lėktuvas išskrido. N egi debesys tik virš pietų Londono?
@Patikimasis
Tai, kad Aviavilsa tuos lektuvus turi, dar nereiskia, kad jie visi 3 kasdien skrenda DHL uzsakymu!
Yra 1 reisas per diena. Kartais, kartoju, kartais jie organizuoja papildoma reisa, bet tikrai ne kasdien! Manau Simonas gali lengvai patikslinti, kiek kartu per menesi jie organizuoja papildoma skrydi…?
@ Augustinas – tai buvo amerikiečiai nusileidę mėnulyje ar ne?
@Linas Ne visi cargo skrydžiai rodomi tvarkarašyje, nuvažiuok į oro uostą pamatysi kad Avialisos orlaivia ne vieną kartą į dieną leidžiasi
@Patikimasis
man nereikia niekur vaziuoti, mano biuras beveik paciame orouoste… As tvarkarasciu net nesivadovauju, tiesiog zinau, kad yra vienas reisas ir tik labai retai daro antra… Viskas, kas netelpa i lektuva, keliauja fura… Taip, kad nereikia taip lengvai tiketi kiekvienu zodziu, skelbiamu ziniasklaidos…
Palaukime, ar Simonas patvirtins mano zodzius, neabejoju, kad jis turi visa info :)
Ne tu vienas iš oro uosto
ir neteigiu, kad vienas… as informacija zinau is terminalo, kuriame DHL „beakin’a” paletes…
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-calls-to-end-current-vaac-system
Ryanairo pranesimas spaudai apie vulkano debesis, kuriu nera…
Filosofinis klausimas: kodel WindJet pradeda skraidyt i Talina sia vasara, o i Vilniu- ne?
As norejau paklausti Simono kaip su tais tarpmiestiniu autobusu uzsukimais i VNO. Buvo kalbeta kad turetu pradeti vaziuoti jau si pavasari, pavasaris jau i pabaiga. O gal jau uzvaziuoja?
šeip labai keistai skamba DHL direktoriaus pasisakymai.. Nemanau, kad tai neįšsprendžiamas dalykas, jeigu jie nori jau boeingą pasiųsti. Bet ar tikrai neturi VNO dirbančios įmonės kažkokių high loaderių (kaip minėjo Linas) aptarnauti didelius orlaivius?
Jeigu DHL tikrai nori gabenti Boeingu tai galima ir įsigyti tokį, kuris abiejom pusėms atneštų tik naudą…
Taip, šeip labai keista, bet niekas lyg ir neužsuka į VNO.
Aš kaip suprantu Windjet po „biški” ateina į Baltijos šalis.. Pradžioje Ryga, po metų ar poros Talinas.. po metų galime tikėtis ir Vilniaus, bet kodėl dabar jie pasirinko Taliną tai įdomu…
Visus kartus kiek VNO reikejo high loader skolinosi is KUN o tai reiskia kad savo neturi, be to KUN TNT viena saaba pakeite AN-26 o uz UPS dar dar vienas turbo let pradejo skraidyt o tai reiskia siuntu skaicius ir cia auga.
tai jei VNO neturi savo, tai būtų neprošal jį ir įsigyti.
O Tai kas į KUN skraido su An-26? Aviavilsva ar kažkokie lenkai?
Va dėl autobusų užsukimo į Vilnių. Kai buvau oro uoste prasuko pro paradines duris kažkoks senas priemestinis autobusas, neįsiminiau iš kokio kaimo reisas (bet maršrutas Vilnius-kažkas buvo ir lietuvių, ir lenkų kalbomis užrašytas). Tik, kad prasuko nestabteldamas, taip, kad net ir norint į jį įlipti nelabai būtų pavykę.
Vytautui-NT
Atrodo, kad ukrainiečių kompanijos An-26 skraido iš Kauno.
http://www.airliners.net/photo/Untitled-(Meridian)/Antonov-An-26B/1705605/M/
Paskutinis E.Masiulio gandelis apie Tel Aviv – Vilnius reisa dar palaiko ta minimalu optimizma apie nauju a/k atejima i Vilniu. Visgi aiskiai jauciasi, kad nesipildo anksciau issakytos „jau netrukus bus naujienu”, kaip beje ir nesulaukiamas Tbilisio reisas ar bent koks LCC atejimas. Net optimistiniu spaudos pranesimu nebeliko. Kokios priezastys tokio „stilio” ? Jau praejusi ministro interpeliacija? Ar tiesiog beviltiskai „nusviro rankos”, uzvalde rutina, vazinejimas po konferencijas ir t.t ?
Vilniaus oro uostas atnaujino signalinių žiburių sistemą
http://www.alfa.lt/straipsnis/10358226/?Vilniaus.oro.uostas.atnaujino.signaliniu.ziburiu.sistema=2010-05-18_09-48
@LP – manau kokie 98%, kad buvo.
„Turkish Airlines“ svarsto galimybę įsigyti Lenkijos LOT
http://www.alfa.lt/straipsnis/10358207/?Turkijos.Turkish.Airlines.svarsto.galimybe.isigyti.Lenkijos.LOT=2010-05-18_10-18
Dėl Turkish Airlines tai šiek tiek gal ir neparanku VNO. Nes kaip ir ankščiau buvo rašoma, turkai planavo ateiti į visų Baltijos šalių sostines. Tai greičiausai ir nebeateitų vien dėl to, kad LOT suvežiotų viską per Varšuvą.
Dėl KT tako žiburių pagaliau pagerinti žiburių sistema. Bus įdomu stebėti kaip pagerino orlaivių nusleidimą esant rūkui.
Amrikonai buvo mėnulyje 100 proc- nuotraukos yra (iš palydovų).
Beje Tbilisio reisas oficialiai planuojamas 30 gegužės- belieka palaukt ir bus aišku.
O LCC Vilniuj verkiant reikia…
Tbilisio greičiausiai nebus:) nes jie arba neskelbia ar jie turi finansinių bėdų. Jie neturi Fokker 100, kur planuoja skraidyti. Tai pat, nėra bilietų sistemos – tai automatiškai nevyksta pardavimai…
Dėl LCC ir aš nesuprantu, kažkaip pavasarį buvo visai pozityvesnės kalbos ir jau galvojome, kad vasarą turėsime tikrai bent vieną LCC. Buvo kalbos ir dėl Easyjet’o ir Wizzair, jog tos kompanijos laukia VNO atsakymo.. bet tikrai nemanau, kad pakeitė Vulkanas taip, jog atsisakė strateginių planų..
Jei įsigytų LOT – super, būtų alternatyvus ir spėju labai stiprus konkurentas airBaltic, kas mums tik naudingiau – bus daugiau skrydžių už mažą kainą.
@ Donatas – manau būtent vulkanas labai stipriai pakoregavo a/k planus, juk praktiškai 6 dienas niekas nevyko regione.
Ir ugnikalnis dar toli gražu nesibaigė. Vis pasitaikantys oro erdvės uždarymai turėtų smarkiai kirst tiek aviakompanijoms per kišenę, tiek keleivių norui skraidyti.
Kaip del to Rossiya skrydzio St.Petersburg- Vilnius ? Bus ar ne ? Kaip parode artima istorija, rusu a/k maziausiai pazeidziamos vulkaniniu debesu :)
@ Jurgis – manau St.Peterburogo skrydis bus, kaip ir Maskva-Palanga. Spėju, kad UTair sureaguos ir bandys daryti tiesioginius į Rusijos miestus iš Vilniaus. (Jei Aeroflot’as neprieštaraus).
Sankt Peterburgas nėra Aeroflot bazė, tad tikrai neprieštaraus. Apskritai dabar Aeroflot Lietuvai kažko abejingi- matyt laukia SupeJet
Kas link gruzinų, tai iki gegužės 30 d. dar gali išsinuomuot…
@ Vytautas-NT – aš turiu omenyje dėl 5 laisvės, ne dėl bazės. Putinas manau ten pareguliuoja kas, kur ir kaip turi skraidyti :)
O gal kas turit konkretesniu ziniu del St.Peterburgo, kada gali prasideti skrydziai ? O tai panasu, kad viskas susiveda i rusiska posaki,- „Vsio budet, tolko nas nebudet”.
2010 05 18 10:40 11:10 11:35 Kijevas KBP, Ukraina VV 252 Aerosvit Airlines Išvyko
Aerosvit atsiuntė Boeing 737-5L9?!
http://www.airliners.net/photo/Dniproavia/Boeing-737-5L9/1699477/&sid=b7d92af9cd7c021eaad87146481f26f5
Taip, šiandien ir vakar „Aerosvit” skrydžiai buvo vykdomi su B735, Dniproavia dažymu.
Ar tiek keleiviu surenka VV, kad netelpa i ERJ???
Ar tiesiog del techniniu dalyku?
tai kad Kijevas daznai sulaukia dabar daugiau,kaip 50 keleiviu. Tik geriau butu An-148 atsiunte. Tik neaisku kur dingo pigus bilietai i Maskva per Kijeva. Ar vasarai ukrainieciai pakele kainas..?
Beje, kur Yamal’as dingo? UtAir uzkele kainas,kad net baisu.
As irgi pastebejau, kad Utair uzsikele kainas vasarai. Keista, kad nedidina lektuvo i ATR-72 bent jau, jei yra poreikis (vietomis birzelio menesiui like po keleta vietu).
Nuosirdziai sveikinu Simona. Ko gero, du kartus. Pirma, nes asociacija ‘marketingio’ o ne ‘rinkodaros’, atra – del naristes. Cheerz!
Kasmetinio Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) suvažiavimo metu išrinkta nauja organizacijos valdyba – 7 savanoriškais pagrindais dirbsiantys asociacijos nariai. Jais tapo „Tarptautinio Vilniaus oro uosto“ komercijos departamento direktorius Simonas Bartkus, reklamos agentūros „Cocoso“ vadovas Rytis Buračas, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Visuomenės informavimo skyriaus vadovas Vytautas Gailevičius, korporatyvinės komunikacijos specialistė Liana Jagniatinskytė, reklamos agentūros „Onyx BMT“ direktorius Saulius Kazlauskas, prodiuserių kompanijos „Prodiuseris.lt“ direktorius Linas Stankevičius, marketingo ir komunikacijų bendrovės „Idėjų spaustuvė“ direktorė Živilė Šimkienė. Pirmajame naujosios valdybos posėdyje antrai kadencijai asociacijos valdybos pirmininku išrinktas Simonas Bartkus.
Lietuvos marketingo asociacijos valdybos pirmininku perrinktas S.Bartkus
http://www.delfi.lt/news/economy/Media/lietuvos-marketingo-asociacijos-valdybos-pirmininku-perrinktas-sbartkus.d?id=32440419
pirmiausia prisijungiu prie sveikinimu Simonui Bartkui. Smagu kad Vilniaus oro uoste dirba vyriausias Lietuvos rinkodarininkas.
O del UtAir,tai gal rusai neturi laisvu lektuvu. Apskritai jie zadejo su CRJ skraidyt,bet ten vietu irgi ne daugiau…
Ziuriu VV turbut galutinai pakeite lektuva i b735… Siandien ir ryt taip pat numatoma 737..
Ar cia vulkaniniai pelenai taip visus paveike, kad nutilo visi :)?
suprantu, kad avialiniju planus tai pakoregavo ir, ko gero, naujienu is Simono puses jau nebus greitu laiku, bet ko visi kiti kolegos taip nurime???
http://www.airliners.net/photo/Estonian-Air/Boeing-737-505/1705299/&sid=f141c5373fa2ffa50256320038608ab4
katik nusileido Estonian Air boeingas dažytas Kultūros sostinės spalvomis ;]
FlyLal 2008 metais irgi turėjo vieną lėktuvą skirta 2009 metų kultūros sostinei reklamuoti….
Tikėkimes Estijos aviakompanijai geriau seksis kultūros sostinės metais :)
geriau, tikrai
Gaila, kad dingo Aerosvit bilietai į Maskvą per Kijevą. O į Niujorką jie gerokai pabrango…
SAS pasirašė partnerystės susitarimus su aviacijos kompanijomis „Continental Airlines“ ir „Ethiopian Airlines“.
http://www.alfa.lt/straipsnis/10358652/?SAS.didina.marsrutu.skaiciu=2010-05-19_14-39
Trumpa naujiena, šią savaitę pradėjo kursuoti „Airport Express” autobusas maršrutu Klaipėda-Vilniaus oro uostas:
http://www.airport-express.lt/vilnius/
O “Airport Express” autobuso kainos tos pacios ?
Kitokiu nematau .
KLAIPĖDA (PC „Akropolis”) – KAUNO ORO UOSTAS – 59 Lt
KLAIPĖDA (PC „Akropolis”) – VILNIAUS ORO UOSTAS – 75 Lt
„utair” kai kada skrydžius vykdo su CRJ200, yra skridę yra su B735. Realiai, tai ATR tipo lėktuvas kur kas efektyvesnis tokiame maršrute kaip VNO-VKO. Prieš CRJ ATR pralaimi ~20-30 minučių laiko, tačiau produktą „utair” kompensuoja gan neblogu cateringu. Pastebėtina, jog Vilnius-Maskva maršrutas nuo senų laikų beveik nepasiduoda stimuliavimui, keleivių srautas ten stabilus (lygiai ir kaip tranzitas per VKO: Tiumenė ar Kazanė sunkiai stimuliuojama).
Aš visgi nesutikčiau dėl Maskvos ir tolimesnių Rusijos miestų stimuliavimo – nemažas srautas ten važiuoja (bent jau seniau važiuodavo) kitais būdais, traukiniais daugiausia, ir šitie keleiviai pasiduoda perviliojimui. Nebent jau šitas procesas pasibaigęs ir visi potencialūs keleiviai jau persėdo – ilgą laiką UTair kainoms laikantis 500-600 Lt pirmyn atgal lygyje kelionė traukiniu nebeturėjo didelės prasmės.
A, tai jie dabar tik pradejo is vis is Klaipedos i Vilniu vezti !
Gera pradzia puse darbo !
Nors tik du kart per diena –
Kelionė pirmyn: KLAIPĖDA (PC „Akropolis”) – VILNIAUS ORO UOSTAS
Išvyksta Atvyksta Laisvų vietų Bilieto kaina
01:20 05:20 20 75 Lt (22 €)
09:40 13:40 20 75 Lt (22 €)
Palyginus su 6 reisais i Kauna –
Kelionė pirmyn: KLAIPĖDA (PC „Akropolis”) – KAUNO ORO UOSTAS
Išvyksta Atvyksta Laisvų vietų Bilieto kaina
01:20 04:00 18 59 Lt (18 €)
07:30 10:00 16 59 Lt (18 €)
09:40 12:10 19 59 Lt (18 €)
13:30 16:00 18 59 Lt (18 €)
14:30 17:00 17 59 Lt (18 €)
18:00 20:30 20 59 Lt (18 €)
Nuo 2006 metų srautas tarp Maskvos ir Vilniaus yra tarp 3000 ir 4000 keleivių. Tam įtakos nelabai turėjo „utair” atsiradimas, neturėjo įtakos ir „flyLAL” perėjimas prie „Boeing” lėktuvų. Pakilimas šiek tiek (iki 5000 keleivių) buvo 2008 m. vasarą, bet tuomet „flyLAL” turėjo realias tranzito bangas iš IEV, TBS, SVO ir TLL į vakarus.
@Pranas – didžioji to traukininio srauto dalis nepersės į lėktuvą jokiais būdais. Jie kaip keliaudavo į maskvą prieš 20 metų su himnu, taip ir dabar keliauja, nors ir be himno ;)
Tą, ką buvo iš ten galima nuvilioti, manau, jau seniai nuviliota.
Dar idomu, kad i Riga (ir is Rygos) veza i/is Mazeikiu, Plunges ir Klaipedos.
O is Klaipedos i Vilniu (75 Lt) nuvykti brangiau nei i Ryga (55 Lt).
Cia tik i viena puse, i abi puses dvigubai brangiau.
Kelionė pirmyn: KLAIPĖDA (Autobusų stotis) – RYGA (Oro uostas)
Išvyksta Atvyksta Laisvų vietų Bilieto kaina
01:30 05:25 20 55 Lt (16 €)
03:40 07:35 14 55 Lt (16 €)
06:00 09:50 20 55 Lt (16 €)
11:30 15:25 20 55 Lt (16 €)
14:30 18:15 19 55 Lt (16 €)
Gaunasi, kad Vilnius nera toks patrauklus klaipedieciams kaip Ryga.
Realiai tik Kaunas (59 Lt) su pigiais skrydziais konkuruoja su Ryga.
Nuvykti is Klaipedos i Vilniu turetu kainuoti pigiau, nei i Ryga. Kaip tai padaryti,- atskiras klausimas. Tada atsiras vakaru Lietuvos srautas i VNO.
gera pradžia pusė darbo! gerai, judame į priekį toliau!
Keista, jog nuo Klaipėdos iki RIX pigiau negu iki KUN, nors atstumas apie 50 km trumpesnis. Jau nebekalbu apie keliones laiką (automagistralė prieš paprastą kelią). Taip pat ir kaina iš Vilniaus iki KUN yra neproporcingai didesnė kitoms kainoms.
t.y. ilgesnis
airberlin has launched a long-haul route from Düsseldorf (DUS). San Francisco (SFO) will be served every Wednesday and Friday on 303-seat A330-200s, becoming the eighth US destination to be served from Düsseldorf. LTU, now absorbed into airberlin, last operated the route in the late 1990s.
long haul for LCC?
@Oleg – prajuokinai, Airberlin LCC tik jų pačių PR’uose. Tu jų kainas pažiūrėk (transatlantic), kartais apšauna net BA;)
Ir dar.. taip suprantu, kad “Airport Express” Klaipeda – Vilnius reisai yra
su uzsukimu i Kauno oro uosta, nes isvykimo laikai sutampa:
Kelionė pirmyn: KLAIPĖDA (PC “Akropolis”) – VILNIAUS ORO UOSTAS
Išvyksta Atvyksta Laisvų vietų Bilieto kaina
01:20 05:20 20 75 Lt (22 €)
09:40 13:40 20 75 Lt (22 €)
Palyginus su 6 reisais i Kauna –
Kelionė pirmyn: KLAIPĖDA (PC “Akropolis”) – KAUNO ORO UOSTAS
Išvyksta Atvyksta Laisvų vietų Bilieto kaina
01:20 04:00 18 59 Lt (18 €)
09:40 12:10 19 59 Lt (18 €)
kaip suprantu, čia kursuos autobusus? Aišku būtų neprošal ir reklama VNO ant autobuso, bet negalima man rodos taip paprastai.
Man irgi idomu, kokio tipo autobusas kursuos, bilietu pardavimas rodo, kad 20 vietu. O del uzraso, tai visi jie turi firmos Ollex zenkla ir matyt kitaip nebus zenklinami.
Ko gero ju turimi mini autobusai tam numatyti:
Mercedes Benz Sprinter 416 CDI
Sėdimos vietos: 19 1 1
Mercedes Benz Sprinter 515 CDI
Sėdimos vietos: 19 1 1
Esant paklausai yra ir talpesnis variantas:
Isuzu Turquise
Sėdimos vietos: 26 1 1
Gales ant stogo dar zmoniu pasikraut i savo klaunamobilius kiek kartu maciau lipant zmones i juos tai praktiskai kas pirmesnis tas gudresnis nes didesnio nei standartine mikruske niekad neatsiuncia, na cia matomai arba nieks oro uostu konkursuose nedalyvauja arba yra uzpirktos misios konkurse, net keista, kodel kokia kautra nevykdo reisu po oro uostus. Daznai prasilenkiu su ollex sprinteriu vaziuojanciu i Klaipeda gal iseis nuotrauka padaryti kaip sulinkes veza dovanas is londono….
todel, kad masto, jog nera pelninga… ar del grafiku keitimo;] nzn
na ka, nebeliko Czech Airlines rytinių/naktinių skrydžių.
@Donatas-Olego autobusai jau vezioja reklama:
„Kaunas airport Express from 8 €”…ar kazkas panasaus:)
Panašu, kad LOT pagal keleivių skaičių gali susilygint su CSA, nes dabar vėliam grįžimui į Vilnių lieka tik trys alternatyvos- SAS, LOT ir AirBaltic
O Ollex’as aišku kad brangus. Tikiuos didesni srautai skatins keleivių srautus. Tuo tarpu stebėtis, kad į Rygą pigiau nei į Klaipėda neverta. Seniai Rygos kainos yra 10-20 Lt pigesnės, nei Klaipėdos/Palangos. Konkurencijos stoka, žodžiu…
Netik konkurencijos. Taptautiniams pervežimams jei neklystu PVM nėra, irgi šioks toks skirtumas.
@Pranas Na va, taip ir gaunasi , kad visais budais maitinam Ryga. O turetume viska daryti, kad uzmaitinti savo zmonemis Kauna ir Vilniu.
Tuo tarpu siūlau pasidomėt aviacijos ateities perspektyvomis:
http://www.balsas.lt/naujiena/390569/kokiais-lektuvais-skraidysime-2035-aisiais/
Kaunas gerina susisiekimą su oro uostu
http://www.alfa.lt/straipsnis/10358771/?Kaunas.gerina.susisiekima.su.oro.uostu=2010-05-20_09-21
Prahą pralenks ne Varšuva, o pralenks „Lufthansa” su Frankfurtu. Frankfurto kryptis rimtą iššūkį meta ir Rygai, kuriai gresia iškristi iš antros vietos pagal populiarumą. Gegužę į Frankfurtą turėtų būti apie 11 tūkst. keleivių, apart vakarinio VNO-FRA segmento, kituose trijuose segmentuose LH demonstruoja daugiau nei 80% LF. Šiemetinis LH „capacity” padidinimas ir aktyvi rinkodara duoda vaisius.
Šiandien beje 21:05 BT iš Rygos atskris su B757-200, išskris atgal į Rygą rytoj 8:35. Pirmas kartas šiemet.
Ir apskritai, šiandien, šis ketvirtadienis VNO turėtų būti labiausiai „busy” diena šiemet.
Thanks Simonas for interesting information. It seems that not everybody wants to fly cheap-cheap.
LH turi viena problema- jie negali pasiūlyti rytinių skrydžių. Rytinio reiso atsisakymas labai muš per Prahos rodiklius. Pvz. dabar iš Briuselio vakare galima grįžt tik per Rygą arba Varšuvą (tokiu atveju tikrai nesirinksiu Rygos). Gerais laikais skrisdavau per geriausia Rytų Europos oro uostą- Prahą. Bet dabar tokių galimybių nebėra…
Mano nuomone, valdininkai iš vis neturėtų galėt savo nuožiūra rinktis per kur skristi. Jei airBaltic skraidina bent litu pigiau, tegu ir skrenda per Rygą. Čia aišku jei komandiruotės trukmė nuo to nepriklauso.
Air France-KLM siandien paskelbė savo finansinius 2009/10 metu rezultatus. Grupe patyrė 1,55 milijardo euru nuostoli — tai pats prasciausias rezultatas nuo 2004 metu, kai susijungus olandu ir prancuzu aviakompanijoms gime si grupe.
palyginti su 2008/09 metais nuostoliai isaugo beveik du kartus ( buvo 811 milijonai euru).
Absoliutaus pigiausio varianto taisyklė galioja Norvegijos švietimo sistemoje, tai žinau, jog Norvegijos mokytoja keliavo iš Londono į Oslą maršrutu LGW-VNO-RIX-OSL :)
O vakarinį BRU jungimą dar turi SK.
Na reikia sistemos gudresnės nei pas norvegus, kad į tvarkaraštį ir kelionės trukmę atsižvelgtų.
Galim pasidžiaugt, kad BA nuostoliai, greičiausiai, yra sąlyginai dar didesni…
Pastebėsiu, kad kai bilietus apmoka EK, kaina nesvarbu, nes iš LT biudžeto tai nei cento nekainuoja…
O 17:50 iš Briuselio tai ne vakarinis skrydis, nei jei posėdis baigiasi apie 17 val. į jį suspėt neįmanoma. Idealus laikas- ne anksčiau 19 val.
Vasara Airbaltic sestadieniais i Londona skraidys 2 kartus per diena. Pridejo rytini 6.00 skrydi. Idomu kodel geriau nepridejo papildomos dienos? Ar cia rinkos tyrimas?
Vytautas-NT: Europos sajungos biudžetas irgi visų mūsų pinigai, nematau didelio skirtumo nuo Lietuvos biudžeto.
Sveikintinas yra susisiekimo vietiniu viešuoju transportu su Kauno oro uostu pagerinimas.
Patiko man VNO logika. Suinstaliavo (ar sakyti evetually pabaige ir paskelbe) II categorijos apsvietima ir nusprende atleisti visus sviesos mechanikus, kurie anksciau ta sistema priziuredavo ir stebedavo Siemensus ta nauja sistema instaliuojancius.
Ir apie koki sauguma mes dabar galesim kalbeti, jei oro uosta priziures elektrikai be jokiu ICAO sertifikatu?
Finansuoti AirBaltic iš EB biudžeto yra mažų mažiausiai amoralu. Juolab, kad LT dalis tame biudžete yra nykstamai maža (spėju mažesnė net už Liuksemburgo).
Jet2com kovos su vulkaninias debeimis :)
http://www.balsas.lt/naujiena/390588/jet2-com-kovos-su-pelenu-debesimis
Šalies oro uostai šiemet aptarnavo 571,2 tūkst. keleivių
http://www.lrytas.lt/-12743461831273505266-šalies-oro-uostai-šiemet-aptarnavo-571-2-tūkst-keleivių.htm
Viena karta skridau su viena tokia biudzetininke tai rode man bilietu kaina i briuseli per praha berods 1300lt buvo pirmyn atgal, taip pat pagrista viskas buvo kad tai ne is lietuviu kisenes tarsi kaip pasaka paseke kaip nesvaisto tautos pinigu,man paradoksalu tokia kaina kai skraidau i new york uz varganus 1000lt pirmyn atgal aisku cia urmines prekybos principas kuo daugiau km perki tuo pigiau skrendi, aisku man ir mano netbookui puikiai uztenka ir economines klases.
Radom kuo stebetis. Vasara VNO-NYC kainuoja 2000-2500 Lt ir tai dar akcijines kainos. O 1500 Lt i Briuseli yra nedaug,jei perki pries savaite ir skraidai su normaliom linijom.
Pastebesiu,kad ten labai svarbu laiku atskrist,nes laika taupantys kolegos vienasyk velavo po 2-4 val. I balksavima. Tada ir lektuvai neskrido, ir taukiniai nevaziavo…
man tai idomu kiek mazdaug kainuoja avia kompanijai atidaryti viena maršrutą. Nes žiurint į vienos kompanijos plėtra ir nauju maršrutu atidaryma, bei marketinginius projektus, neatrodo kad vulkanas padarė nežmoniškai didelius nuostolius, arba tie nuostoliai tik popieriniai: negautas planuotas pelnas ir koks nors prestižas….
Valdininkų skrydžiams švaistomi pinigai tai tik ledkalnio viršūnė, palyginus su kitais švaistymais :) nereikia tikėtis, kad jie važiuos į kauną ir skris į charleroi :)
Visų pirma kelionių agentūros Ryanair bilietų neparduos, jų neįmanoma rezervuot ir laikyt kelias dienas.
Kitas dalykas, kad su dviem skrydžiais į savaite tiek Ryanair’as tiek bet kokia tradicinė kompanija vienodai bloga. Į komandiruote paprastai neskrendama be bagažo (Ryanair lengvatos kompui nedaro).
Ir šiaip darbiniam skrydžiui svarbu tvarkaraštis. Dėl jo į Briuselį gali skrist per Barseloną…
Beje, ES ir NATO reikalai, spėju, neblogai palaiko oro transportą Europoj…
Dazniausiai tai yra dirbtinai valdzios ispusta rinka, labai smagu uzsiimti verslu teikti paslauga kuria kad ir kokia kaina parduotum vistiek nupirks, o kai ateina sunkmetis pradeda viskas griuti, todel wizz air ryanair southwest airlines dazniau virina nei –
@Vytautas-NT-as irgi buvau nustebes, kai pamaciau viena didele kelioniu agentura pardavinejancia Ryanair bilietus.
Iš Kijevo į Vilnių pradėjo skraidyti naujas lėktuvas „Embraer 145“
http://az.atn.lt/straipsnis/55532/is-kijevo-i-vilniu-pradejo-skraidyti-naujas-lektuvas-embraer-145
sofatravel atostogu paketais su Ryanair prekiauja:
http://www.sofatravel.lt/upload/files/28_30_GEGUZES_LONDONAS_SAVAITGALIS_SVETUR_SOFATRAVEL_2010.pdf
http://www.sofatravel.lt/upload/files/28_31_GEGUZES_MILANAS_SAVAITGALIS_SVETUR_SOFATRAVEL_2010.pdf
Ryanair yra paskelbusi kad atsiriboja nuo perpardavinetoju, tai arba jie savavaliskai pardavineja bilietus arba gali kas tik nori prekiauti jais be jokiu kompaniju leidimu.
Ryanair bilietus gali pirkti bet kas – apmokejimas vykdomas asmenine arba imones kreditine kortele, o tai reiskia, kad ir kelioniu agenturos gali pardavineti siuos bilietus klientams, ka, beje, sekmingai ir daro..
Pardavinėti jos gali, bet paprastai valdininkams jų nesiūlo. Esu vienintelį kartą įtikinęs Westexpress nupirkti man Wizz bilietą, kai jie dar į Kauną skraidė, nes per Varšuvą buvo vienintelis būdas grįžt vėlai iš Milano tada. O vėlyvo LOT reiso į Vilnių dar nebuvo…
Tai ryte nusimato paskutinis naujai pradėtas BT skrydis?
2010 05 21 06:00 Oslas OSL, Norvegija BT 155 Air Baltic
Negi tokia paklausia buvo maža.. susidaro toks įspūdis, jog BT nori be jokio įdirbio gauti didžiulią paklausą.
na va, paaiškėjo kas sujungs Vilnių ir Tel Avivą –
Sun d’Or Arlines :) VNO svetainėje pateikta ;)
@Donatas-pakalusa gera,kaina bloga
@Donatas: čia gi užsakomieji skrydžiai, baik juokus :)
Najas LH A380:
http://www.balsas.lt/naujiena/390770/lufthansa-teigia-sukurusi-tyliausia-pasaulyje-lektuva-foto-video
Šiandien Finnair vietoj įprastų Embraerių atsiunčia Airbus A319. Turbūt šiandien yra nemažas keleivių skaičius?
„Star1 Airlines“ pradeda skrydžius į Barseloną
http://www.lrytas.lt/-12744269991274032182-star1-airlines-pradeda-skrydžius-į-barseloną.htm
„British Airways“ nuostoliai – rekordiniai
http://www.lrytas.lt/-12744299001272268585-british-airways-nuostoliai-rekordiniai.htm
Gali būti, jog „Finnair” šiandien rytiniam reisus lėktuvą „upgrade’ino” dėl didelio atvykstančio cargo kiekio (2 tonos) – keleivių buvo ~90 į vieną ir į kitą pusę.
Tačiau vasarai numatyta, jog „Finnair” rytinis reisas gali būti dažnai vykdomas su A319.
Air Berlin is named the Best Low-Cost Airline in Europe at 2010 World Airline Awards
http://www.worldairlineawards.com/Awards-2010/lowcosteurope.htm
o man patinka TVOU PR rašymo kokybė (iš http://www.vno.lt)
„baigti darbai ir sistema pripažinta tinkama naudoti” ir toliau cituojamas Okun. : „dabar prasideda šios kategorijos įteisinimo procedūros, kurios gali užtrukti iki kelių mėnesių”. Žodžiu, sistema dar nebus tinkama naudoti min. porą mėnesių.
(gal jūs geriau perduokit tą pr funkciją profams?)
ir dar man labai „patinka” naujas TVOU įvaizdis. kas suformulavo užduotį? matyt, Vaišvila :D kodėl oro uostas turi būti vaikiškai šiltas? čia gi ne vaikų žaidimų aikštelė. vien tai kad logo nauji ir spalvoti – nereiškia, kad jie geri. žodžiu same sh diff pile. deja.
Informacija iš aukščiausių sluoksnių- tikėtis naujų vežėjų šia vasarą nelabai verta- maksimum gali atsirasti kokia viena bendrovė. Žodžiu visas džiaugsmas, kuri turime gegužės mėnesį, tai yra 2010 metų vasaros riba…
Kad tokia situacija galima buvo ir nujausti, bet , matyt, niekas is tu „aukstesniu sluoksniu” pats to neisdrista pasakyti. Na belieka savo kieme apsitvarkyti, kad ir ta pati TVOU ivaizdi iki galo sutvarkyti, nes dabar tokia „jokia” busena,- nei tas, nei anas.
Is kitos puses, negi galima tai suprasti kaip priimta politini sprendima i VNO neisileisti LCC ?
Kas sakė, kad yra priimtas sprendimas neįsileist LCC į VNO?
Beje, YAMAL skraidymą į Vilnių iš Domodedovo Rusijos vyriausybė stabdo…
Įdomu, kokią info Vytautas-NT turi.
Trumpai pakomentuojant – šios dienos kompleksinė bėda yra „overcapacity”, sprogęs šį pavasarį VNO ir KUN, todėl nemažai aviakompanijų savo planus keičia į „stebėti ir laukti”.
Nors rezultatai auga ir keleivių skaičiai sparčiai auga, tačiau yra krūva maršrutų, kurių rezultatai yra silpni, todėl aviakompanijos turi galvoti, kokius maršrutus atidaryti.
Stokholmas, Briuselis, Berlynas, Roma, Paryžius, Milanas, Edinburgas niekaip nepasiekia vidutinio „load factor” bent 60% (arčiausiai to yra Roma ir Paryžius). Kaip jau aišku, Miuncheno, Hamburgo ir Mančesterio kryptys vasarai nepasiteisino, „overcapacity” buvo PRG ir OSL maršrutuose. Iš Kauno naujų atidarytų pora maršrutų kol kas laikosi ypač silpnai (net LF nebūdingi „Ryanair” – mažiau nei 50%, nekalbant koks yra „average fare”), pora sukasi irgi silpnai.
Štai priežastys, kodėl sprendimai dėl naujų maršrutų atidarymo skelbiami lėčiau.
Papildant Simoną šiek tiek info iš vidiniu šaltinių KUN, tie labai silpni šiai dienai yra Tamperė ir Brėmenas. Prie silpnų priskirtinas RYG ir NRN.
Simonai, jei turi konkretesnės info, pasidalink
kaip dirbantis KUN, galiu pasakyti, kad labai blogai yra su Tampere ir Berlynu. Apie 60 proc. užpildymas yra Oslas, Weeze ir Brėmenas. Panašu, kad atidarius Weeze, dalis keleivių iš Brėmeno perėjo į NRN.
Vėl ne į temą, keletas įdomių faktų iš šiandienos: „Lufthansa” FRA reisas buvo 100% pilnas A320 į abi puses, SK reisas 100% VNO-CPH segmente, CSA siandien atsiuntė 160 vietų „Boeing’ą” dėl keleivių gausos VNO-PRG segmente, „Aerosvit” vėl atsiuntė B735.
@Simonas Net labai i tema ! Dziugu !
del KUN ir Ryanair ,- labai idomu butu , jei Ryanair atidarytu skrydi i Bratislava, manau surinktu dideli srauta noriciu keliauti i Austrija, konkuruotu su Vilnius- Viena .
Tarp Vilniaus ir Vienos yra labai mažas srautas. Pusė VNO-VIE keleivių yra transferas per VIE. Juos atmetus gaunasi tik 1000-1500 keleivių iš Vilniaus į Vieną.
Manau greitoje perspektyvoje Bremeno bus atsisakyta iš vis. NRN dengia beveik visa Ispanija, Italija šalia esanti Olandija ir pagr. Diuseldorfo oro uostas ir manau yra konkurencingesnis.
Su Tampere manau Ryanair bandys padirbėti dėl galimo suomių srauto į Girona, Paryžių, Charleroi.
O dėl Tamperės lietuviams, tai turėtų turizmo bendrovės organizuoti žvejybines savaitgalio iškylas ;) Draugai jau ruošiasi antrą kartą skristi . Laikas l. patogus (penkt. vakare iišskrendi- sekmadienį vakare sugrįžti) kaina nežmoniška = 10 lt į vieną pusę.
90 % of today’s AUA passengers will not fly Ryanair.
Atsiprašau, truputi keli kableliai pasimetė ;)
„…Manau greitoje perspektyvoje Bremeno bus atsisakyta iš vis. NRN dengia beveik visa Ispaniją, Italiją šalia esanti Olandija ir pagr. Diuseldorfo oro uostas manau yra konkurencingesnis…”
Dar smulkus pasikeitimas – „Estonian” pradėjo pardavinėti ankstyvo ryto bilietus TLL-VNO segmente (AMS jungtiniam reise) su atvykimu į VNO 6 val. 30 min. Tuom kiekvienam reise pasitaiko po kelis keleivius, kurie transferu skrenda per VNO.
@nikasto Taip, sutinku. Bet galiu pasakyti, kad 90% potencialiai norinciu skristi i Viena negali pasinaudoti Austrian airlines del aukstos kainos. Man atrodo, kad Ryanair iki siol neisnaudoja Rytu, Centrines Europos rinku. Ta pati Bulgarija butu daug kam patraukli vasara poilsiui. Lenkija-Krokuva,- apie tai jau diskutavom.
As nemanau, kad Ryanair puls atšaukinėt skrydžius artimiausiu metu. Yra daug maršrutų, kur rezultatai dar blogesni, kad ir tarp Vokietijos ir Oslo.
Panašu, kad rezultatai bus blogesni, nei planuota tiek KUN, tiek VNO. VNO iki 2mln nedatemps niekaip.
Na manau del Ryanair nauju krypciu dar anksti daryti isvadas (pora savaiciu tepraejo),kiek as zinau tai kol kas tik Tampere beviltiskai atrodo,o jei vertinti bendrai visus-tai bus virs 80%
hmm, žodžiu Star1 gyvuoja iš charter flightų. Gerai nors tiek, jog atsiperka regular flightai;)
Kitas klausimas ne apie LCC atėjimą, anksčiau buvo kalba, jog nori ir keletas rusų kompanijos atidaryti bazę VNO. Tai kur jos dingo?
Mano nuomone, nėra geros turizmo reklamos ir aktyvios veiklos, kuri skatintų atrasti Lietuvą. Todėl ir turime dar taip. Šeip, manau gerai nusisekė su Aerosvit Kijevo srautu. Abi pusės patenkintos. Galėtų ir jie iš savo pusės dar pasiūlyti naujų krypčių iš VNO.
Nežinau koks LF bus iš RIX į Odesą, bet matomai jie gali pasiūlyti ir kažką daugiau.
dar @nikasto Man Austrian airlines Vienna-Vilnius reisas siek tiek primena Skyways Stockholm-Vilnius,- labai jau specifinis ir siauras brangus segmentas aptarnaujamas.
Lietuvai dabar reikalingos ne brangios a/k (tipo bankrutuojanti Gedimino9) , bet pigios a/k (tipo Maxima ar Norfa). Reikalingi srautai.
O brangieji AirBaltic mazina capacity VNO-CPH ir nuo birzelio 6d. berods vykdys tik viena skrydi per diena
Ryanair banned from charging credit card fee in Germany
http://www.irishtimes.com/newspaper/finance/2010/0521/1224270804149.html
@ Jurgis. I agree with you for direct flights VNO-VIE. AUA was always interesting for connecting flights. But as AUA recently also increased dramatically the prices for connecting flights even LH is now more interesting. On some days it is cheaper to fly VNO-BRU-VIE than directly VNO-VIE. The decision of CSA to suppress the morning/evening connection VNO-PRG, thus many connecting flights, is hard to understand as well.
There is now some hope that other EU countries may similarly ban Ryanair from charging customers to use credit or debit cards.
Cia Lietuva galetu parodyti pavyzdi ir tapti antraja salimi. Bet, matyt, to neivyks :( Cia ne ES konstitucija pirmiesiems patvirtint net neskaicius :)
Truputi ne i tema: Ryanair ziemos sezono metu keliuose marsrutuose leis nemokamai veztis bagaza. Svarbiausia tiek, kiek sugebesi atsitempt pats iki lektuvo. Reikes pries ilipant i lektuva priduoti bagaza i bagazo skyriu, ir islipus iskart atsiimti.
suprantama- pakrovimas i lektuva beveik nieko nekainuoja. Beje, visokiuose CRJ daznai taip paimamas didesnis rankinis bagazas,kuris netelpa i lentyna.
Del AirBaltic ir Oslo- panasu,kad Norvegian su Ryanair paeme visa tiesiogini srauta. O labai geru jungiamuju kainu per Osla AirBaltic negali siulyt,ar nenori.
tas pats Ryanair su dabrtinem kainom gali papjaut Berlyno reisa,nebent gelbes jungiamieji skrydziai su AirBerlin. Apskritai AirBaltic galetu sioj krypty codeshare pasiulyt.
Man tai labai keista kodel CSA negali pasiulyt pigiu skrydziu i Praha? Atgaivintu ta pati clickair ar pan.- manau pririnktu vasara keleiviu 2 reisams. Ir siaip stebina ju nelankstumas- galetu issinuomot koki Q400 ar F70 ir atgaivint rytini/naktini reisa. Tranzitiniu keleiviu is juos tikrai atsirastu. O kur dar Delta i JAV per Praha…
@Jurgis-is kur Jus cia istrauket del Ryanair ir korteles mokesciu-cia niekas nesikeicia.
http://www.ryanair.com/en/news/german-supreme-court-rules-that-credit-card-fees-are-legal-as-long-as-there-is-a-valid-free-payment-method
to zuikis „Reikes pries ilipant i lektuva priduoti bagaza i bagazo skyriu, ir islipus iskart atsiimti”
įdomu kaip tai techniškai įgyvendinama
1. saugumas, skysciai ir pan
2. technologiniai saugos momentai,kazkaip sunku isivaizduoti keleivius besipulkuojancius prie lektuvo bagaziniu
3. kaip uztikrins centruote
@Aviator Na, matyt, reikia palaukti, nes cia vienas kita paneigiantys pranesimai. Beje, sitas Ryanair pasakymas irgi neteisingas:
„Lawyers for Ryanair argued that it passed on to customers the fee banks charge the airline for credit card payments, and that no fee was charged for using a Visa Electron card.”
Gal cia turejo omeny VISA Prepaid Vouchers
https://www.3vcash.com/register , bet cia tik UK ir Ireland. O siaip tai Visa electron Ryanair atsisake aptarnauti be mokesciu ( daug rasyta apie tai anksciau)
Maloniai nustebino KLM reklama verslo ziniu puslapy
Off-topic: Kaip ir nujauciau pirkdamas AirBaltic bilietus (vasario men.) birzeliui is Amsterdamo i Vilniu, skrydi atsauke ir nukreipe per Riga. :( Maza tuo, net neinformavo – nebuciau patikrines per checkmytrip.com iki siol nieko nezinociau… :(
Taigi, tiesioginiams vakariniams skrydziams is AMS i VNO galas. VNO skrydziu mazeja ir toliau.
@Aurelija: as irgi to neisivaizduoju, tiesiog ta info perskaiciau Ryanair flight magazine. Daznai skraidau su AirFrance Regional, kur lygiai taip pat kraunamas didelis rankinis bagazas. Tai kai prie CRJ susidaro eile, tai neisivaizduoju kaip tai atrodys prie B738… Bet pats Ryanair oficialiai tai deklaravo, kad taip bus.
@vytautas-nt. Unfortunately CSA is not able to elicit the real desiderata of potential customers and CSA is indeed very inflexible, perhaps, to put it bluntly, narrow-minded management. In the recent past CSA took many wrong decisions in terms of strategy, but it got a new logo like VIA, however no model of aircraft matching the need. (For 2 years I flew 2 x/month CSA from VNO via PRG connecting: fantastic service, upgrading, lounges, etc. … and very good price.) Then CSA cancelled one of my connecting flights. CSA-explanation: low passenger flow, but LF more then 70 % !?
For all type of regional aircraft, even for the CRJ NextGen, one needs adapted, i.e. flat cabin luggage.
Akurat, nebėra VNO-AMS iš Airbaltic pusės nuo birželio šeštosios. Buvo visai geras skrydžio laikas, o ir apkrovimas pusinis. Vien dėl manęs ir mano lankytojų Olandijoj jie kiek vietų gavo per pastaruosius mėnesius.
Keista kažkaip, kad taip mėtosi tos bendrovės iš vieno galo kitan.
Matyt RIX niekaip po vulkanu neatsigauna :)
ne tik AMS-VNO bet ir vieno CPH-VNO kas diena
Kad AirBaltic mažina Kopengahą nieko nuostabaus- kainų karas su SAS nelabai pavyko. Tikiuos geri pasiūlymai ta proga neišnyks.
O vat Amsterdamo atveju panašu, kad tiesioginio srauto neužteko. Būtų gerai jei dabar ir Estonian pridėtų vakarinį reisą…
Taigi, AirBaltic vasaros rezultatas -4 reisai…
Vel prastos naujienos….
http://news.yahoo.com/s/ap/20100522/ap_on_re_as/as_india_plane_crash
AirBaltic tiesiog pakartojo jau mums visiems zinoma scenariju: atidare daug reisu, pardave bilietus, o keleivius nukreipe per Riga.
BT zaidimai jau nieko nebestebina…. Deklaruoja viena, o daro visai priesingai…
@Aviator
Air India tai dar vienas smugis… Ir taip jie isgyvena sunkius laikus, o cia dar tokia nelaime, kuri kainuos ne viena milijona… Zmoniu gaila…
Grįžtant prie KUN, būtų įdomu vidinė info, kaip sekasi su BGY, CRL, GRO (pradžia žinau tikrai buvo įspūdunga) ir BVA? Matau kažkas iš ten šį BLOG’ą skaito ;)
Kazi kodel siandien taip OK reisas taip veluoja?
Patikslintas atvykimas 16:40, pagal grafika – 14:05….
Kaip rinktine sekmadieni i Charkova skrenda?
Klausimas Simonui, o gal ir kiti kas zino – dabar sterilioj zonoj, iskart uz patikros kazka stato zmones, cia tas zadetas knygynas ar kazkas kitas irenginejama?
Belekazz: ten įsikurs suvenyrų krautuvė. Knygynas atsidarys kažkur už mėnesio, sterilioje zonoje, dešinėje praėjus patikrą, kur dabar yra vaikų žaidimų aikštelė (ši bus perkelta į kitą vietą).
Apie kreditinių kortelių mokesčius. Easyjet ima nuo 8 EUR mokestį. Visa Electron nemokamai. Perkant su SEB Visa Business Electron mokestis neskaičiuojamas. O Berlynas, Londonas – Easyjet bazės.
Dabar situacija rinkoj tokia, kad Estonian papjovė Amsterdamo reisą, Ryanair su Norvegian- Oslo.
Šiaip tai AirBaltic galėtų pamėginti kokį nors visai naują reisą iš Vilniaus (pvz. Budapeštą, Bratislavą ir pan.)
O kas link kortelinių mokesčių, tai tikiuos reguliuotojai greit pastatys į vietą Ryanair ir kitas bendroves, kaip jiems pavyko juos užlaužti per Vulkaną…
Ir labai gerai padarys, kad pastatys Ryanair į vietą. Vidutinė kaina dėl to, žinoma, nepasikeis, bet būtų normalu, jei mokant VISA/MC kaina kristų, o prepaid MC – pakiltų. Visgi situacija, kad dėl marketinginių tikslų daliai vartotojų yra teikiama nuolaida, kuri yra reklamuojama visiems vartotojams, yra absurdiška.
Na nematau jokios problemos del Ryanair korteles mokescio ypac kai ji lengvai galima apeiti su mc prepaid, o ir su tuo mokesciu kainos vistiek pas juos zemiausios. jei kuras kainuotu 1Lt su nuolaidu kortele kuri kainuoja 1000Lt manau visi tokia turetu :)
tai BT palieka vieną skrydį per dieną į CPH, o į AMS išvis nutraukia?
keista strategija. Aišku šiek tiek blogai, nes kyla grėsmė kainų ugtelėjimui išnykus konkurencijai…
bent jau is GDS AMS nuimti, i CPH paliktas tik vienas – vienom dienom rytinis, kitom vakarinis
Eruption in Eyjafjallajökull
The eruption seems to be dormant today. There is still a considerable amount of steam coming from the crater, but no ash can be seen in it.
Status Report: 17:00 GMT, 23 May 2010 (Icelandic Meteorological Office and Institute of Earth Sciences, University of Iceland)
Siandien is Kauno pakilo Ilyushin Il-62 virs galvos praskrido ispradziu atrode kad griaustinis bet…. garsas ispudingas idomu kokiu reikalu buvo
BT 351 Ryga A 00:50 01:25 Vėluojama
BT pasiuntė savo naująjį Dash’ą į VNO.
Donatai, Dash vakar nebuvo VNO. 1 val. 25 min. leidosi „Fokker 50”, o 20 val. 58 min. leidosi „Carpatair” operuojamas „Fokker 100”.
Beje, vakar „Lufthansa” dieninį reisą vykdė su A321.
Ekspertas: lėktuvų skrydžius Europoje trikdęs Islandijos ugnikalnis tikriausiai išsikvėpė
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-05-24-ekspertas-lektuvu-skrydzius-europoje-trikdes-islandijos-ugnikalnis-tikriausiai-issikvepe/45290
Simonai, aišku.. keista, bet VNO tinklapio informacija suklaidino.
O tai čia tik Lufthansos jaučiamas pagyvėjimas ar yra dar kitų bendrovių, kurių orlaivių užpildymas didesnis nei įprasta? (žinoma be Aerosvit’ų)
Šiuo metu yra artėjama prie sezono piko (nuo liepos pradžios iki rugsėjo vidurio), tai užpildymai pamažu auga daugelyje reisų – taip yra kiekvieną gegužę-birželį.
Klausimas toks- kokiu tvarkaraščio permainų galima tikėtis iš tokio pagyvėjimo? Ar yra šansų, kad grįš kai kurie mirę reisai? Pvz. Miunchenas? O gal ir pati Lufthansa galėtų Miuncheną atidaryt? Gal CSA grįš prie 2 skrydžių?
Manau permainų tikėtis nerealu. Vasaros skrydžių LF yra idirbio nuo žiemos rezultatas. Dabar galima tik galvoti, kaip išsaugoti kryptis ir capacity rudeniui. O naujienos tik kitam vasaros sezonui įmanomos.
Ner to blogo, kas neiseitu i gera … Atsitraukiantis airBaltic galbut vel suteikia erdves ateiti Lithuania Express. Ar yra bent kokiu gyvybes ziniu is ju, apart to , kad isiregistravo ?
Erdve darbui dabar yra kitam segmente – low cost, ir cia tikrai reiketu dar bent vieno naujo zaidejo.
Lithuanian Express yra „naujieji Vasiukai x2” lygio veikėjai, nereikia tikėtis, kad gausis kažkas daugiau :)
@Jurgis – nėra jokios erdvės naujiems skrydžiams. Savaitgalį vėl teko paskraidyt su Ryanair iš Kauno – nu nėra užsieniečių turistų, visiškai į akis nekrito. Neįdomūs mes. Ir kol tai nepasikeis nieko nebus.
O kiek Ryanair vykdo reisą, jei mato, kad nepateisina lūkesčių? Tradicinės tai būną net sezoną praskraido, o kaip su Ryanair?
Lithuanian express „vieta” gali užimti Star1. Bet jiems matau daugiau perspektyvų skraidyt iš Palangos, nei iš Vilniaus…
Ryanair irgi visą sezoną atskraido. Kiek atsimenu nutraukimai viduryje sezono būna tik kai demonstratyviai kariauja dėl mažesnių mokesčių ar kitų salygų (va šiuo metu grąsinasi uždaryt Marselio bazę dėl prancūziškų mokesčių darbuotojams) – kas manau Kaune negresia.
@Pranas As kalbu apie LCC erdve skrydziams i/is Vilniaus. Tai reikia isnaudoti ar isbandyti, tada ir pasimatys,- yra trauka ar ne.
Jei net i finansu sostine Ciuricha skraido Easyjet, tai Vilnius gal kaip nors perzengs savo „isdidumo slenksti” ir isileis LCC.
Beje, man labai idomi EasyJet Switzerland SA, dirbanti kaip EasyJet franchise. Gal ir cia lietuviams butu pavyzdys ?
Ryanair yra nustačiusi 6 mėnesių terminą reiso išvystymui. Jei per tiek laiko rodikliai nepagerėja- panaikina reisą. Tai skaičiau kažkuriam straipsny ar interviu…
Nors bendrai kartais pasitaiko, kad ir Ryanair uždaro reisą viduryje sezono. Bet tai jiems nėra būdinga – koks Wizz Air ar tas pats Airbaltic reisus nutraukinėja daug aktyviau.
AirBaltic’as visada gali sužaist „skrydžiais per Rygą” ir pan.
Beje, nieks jokių dirbtinių kliūčių LCC Vilniuj nedaro. Jiems galioja visos bendros dabartinės nuolaidos. Tiesiog kažkaip nepavyksta vien tuo juos užkabinti…
AirBaltic Rygoje turi siokiu tokiu problemu:
http://ru.delfi.lt/news/economy/airbaltic-zadolzhala-aeroportu-riga-svyshe-15-mln-litov.d?id=32682767
Low cost airline Ryanair opened last week its 42nd base at Malta Airport with one based aircraft and 19 routes which will increase Ryanair’s traffic at Malta to 800,000 passengers per year.
Ispudinga vieno lektuvo baze: 19 krypciu, 800,000 keleiviu per metus !!!
Girdejau planuojamas cargo charteris is LT i Tel Aviva… Tikriausiai operatorius bus vienas is Zydu bendroviu: CAL arba EL AL… Idomu is kur vyks skrydis: is Siauliu ar tai is Kauno oro uosto…
@Walius – ar tik nebus čia tie įžymūs veršeliai. Tada skraidins iš Šiaulių ;)
@ Vytautas – tikriausiai taip, ko Izraeliui is musu reikia :) tik kiek zinau anksciau tai budavo full arba part charter ir jokiu papildomu kroviniu is LT nebuvo galima krautis… tada keista kodel si karta siuloma krautis kroviniu papildomai…
Butu smagu paziureti, jei kas zinot planuojama kilimo/tupimo laika, praneskit.
Senai jau jie skraidina is Siauliu ir nuolat skelbiasi, kad organizuoja krovinius Sialiai-Tel Aviv,
kad per paskutinius į metukus ne karto zydai nei siule nei priiminejo jokiu kroviniu i savo skrendancias fermas… O kroviniu buvo ir nemazai!
sorry, 5 metukus…
Šiemet mažiausiai vienas veršių B747 iš Šiaulių kilo. net per televiziją rodė. Košerinis maistas, visgi…
Su Ryanairu išvada – lietuviams reikia daugiau poilsinių krypčių :)
Su ryanair isvada kad truksta zmonems reklamos dauguma lietuvaiciu vis dar netiki kad galima nuskrist tarkim i berlyna uz 20lt pirmyn atgal o kartais i koki Londona uz 0 with no taxes. Tikrai truksta reklamos per TV
To DariusBFD:
Tau reportazas B747: http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12704654921269020939
„Aerosvit” susijungus su kitom kompanijom jų parkas dabar ypač platus ir įvairus, manau, jie privalo optimizuoti jį :)
Šiandien KBP-VNO reisas vykdomas su šiuo „Embraer” lėktuvu:
http://www.airliners.net/photo/Wind-Rose-Aviation/Embraer-ERJ-190-200LR-195LR/1689250/&sid=3e3e187368d50c93961f2f1f3628140b
Filosofinis klausimas- ar gali Lietuva pasinaudoti BA streiku? Per krizę išaiškėjo, kad vieną esminių didžiųjų vežėjų problemų- dideli darbo jėgos kaštai.
Gal vienas iš sprendimų būtų dukterinių bendrovių kūrimas rytų Europoje, kur darbo jėga gerokai pigesnė?
„British Airways” atveju, tai nebūtų sprendimas, nes dukterinių bendrovių kūrimą irgi reikia derinti su profsąjungomis (kurių koks 50, spėju). Kaip ir kiekvieno maršruto atidarymą, kiekvieno lėktuvo pirkimą, kiekvieną tvarkaraščio keitimą ir t.t.
„Finnair” streikas vyko ir dėl to, kad „Finnair” dalį maršrutų „perleido” „Finncomm Airlines”.
Tada galima tiesiog nupirkti bendrovę. Kitas dalykas, kad tada esant ginčui su profsąjunga dukterinė galės ramiausiai sau skraidyti streikininkų reisais.
Jų atveju, tai bene realiausia išeitis, nes sunkiai įsivaizduoju ten tokią AlItalia tipo restrukturizacija.
BA pirgiau atleisti puse personalo ir reisus perduoti pigesniems skraidytojams. Jie, beje, ir frančizę pardavinėjo…
Kažkaip tai kontrastuoja su piešiama Lietuvos tragiškomis spalvomis darbo rinkos aplinka – atseit – labai blogi darbo įstatymai, darbuotojų negalima atleisti priimti, viršvalandžių negalima (?) dirbti, labai dideli mokesčiai…
@Wincas: TV reklama nereikalinga visiškai, dauguma lietuvaičių, kurie žiūri TV, abejotina ar apskritai kur nors skris. Tarp 18-30 m. žmonių, kurie yra labiausiai linkę savarankiškai keliauti, TV (ypač lietuviškos) žiūrimumas artimas nuliui, išskyrus krepšinį, euroviziją ir panašias anomalijas. Visą jaunimo dėmesį yra paėmęs internetas, plius ne per TV kanalus žiūrimi filmai ir serialai. TV žiūrėjimas yra didesnis 35-50 metų kategorijoje, bet šis segmentas jau pasižymi tuo, kad dažniausiai nekaip moka anglų ir kitas Vakarų Europoje paplitusias kalbas ir nelabai trokšta nuotykių oro uostuose ir susirandant nakvynę, tad perka agentūrų organizuojamas keliones į Turkiją, Egiptą ir pan. Vyresni kaip 50 metų dar dažniau žiūri televiziją, bet jau dažniausiai apskritai niekur nekeliauja. Taip kad išvada tokia, jog tie, kurie keliautų, jau žino apie Ryanair ir jų paslaugom naudojasi. Galbūt tik dar yra likusi nedidelė niša tų, kurie nori keliauti, bet neperka dėl nepasitikėjimo internetine komercija ar būtinybės išsiiminėti tam tinkamą kortelę.
AirBaltic ruošiasi pirkti naujus lėktuvus:
http://atwonline.com/airline-finance-data/news/airbaltic-looks-launch-fleet-renewal-program-0427
Aš manau, kad lyginant su BA profsąjungų iškovotomis kolektyvinės sutarties garantijomis, mūsų darbo kodeksas pasirodys liberalizmo viršūnė…
@Jurgis – kad Ryanair bazuoja vieną lėktuvą nereiškia, kad tik su tuo vienu ir skraido. Dalis reisų atliekama su kitur bazuojamais lėktuvais. Kalbant apie mažesnes bazes, tokias kaip Malta ar Kaunas, tai dauguma reisų vis tiek yra į kitas bazes, todėl yra galimybė rinktis, kurioje bazėje bazuojamu lėktuvu reisą vykdyti.
@ slilentium: su pavydu žiūriu į tuos, kurie turi galimybę pakaliauti, į „persidirbusius” verslininkus, leidžiančius sau mėnesį (!) keliauti po egzotiškas šalis. Patikėkit, kad dirbant realiai po 6 dienas per savaitę, po 9-10 val. ir 10-12 dienų realių atostogų, vertingiausia yra „atsijungti” kur nors Maljorkoje ar Kanaruose, o ne ieškoti „gudragalviškų” maršrutų po 1EUR su neaiškiomis garantijomis.
@Augustinas Žemaitis Na savaime aišku, kad ne vienas lėktuvas padaro 800,000 keleivių srautą :) Čia tik įdomus 1 lėktuvo bazės, generuojančios beveik 1 mln. keleivių pavyzdys. Vilniuj atsirastų nors vieno lėktuvo LCC bazė ir srautas iškart šoktų į viršų. Beje, kaip dėl tos planuotos rusų a/k bazės įkūrimo Vilniuje? Niekas nieko taip ir nepaaiškino, bus ar ne? Ir kokios a/k ?
@Audrius: Iš Jūsų komentaro atrodo, kad aš kažkuo smerkiu tuos, kurie nekeliauja su Ryanair. Priešingai, jei žmogus gali sau leisti brangesnį bilietą, nematau nė vienos priežasties, kodėl reikėtų rinktis Ryanair. Mano komentaras buvo grynai apie TV reklamos nereikalingumą šiuo atveju. Na o kalbant apie tai, kas kam vertingiausia atostogų požiūriu – dėl skonio nesiginčijama.
Balsas.lt irgi raso del Vokietijos teismo sprendimo.
Vokietijos teismas: „Ryanair“ mokestis už korteles – neteisėtas
http://www.balsas.lt/naujiena/391241/vokietijos-teismas-ryanair-mokestis-uz-korteles-neteisetas
Tai kas cia meluoja darosi nebeaisku?
@ silentium: tiesiog susidarė toks įspūdis iš jūsų: „Taip kad išvada tokia, jog tie, kurie keliautų, jau žino apie Ryanair ir jų paslaugom naudojasi”.
Ryanair turi savo rinką, bet ne dėl to, kad 40-50-mečiai nežino ar nemoka – pažiūrėkit jų ten skrenda gera pusė, jei ne daugiau, topinėm kryptim.
is tokiu perliuku „Iš atsiskaitančiųjų „Visa Electron“ kortele tuo tarpu mokestis neimamas” ir straipsnio saltinio – „Spiegel” galima nesunkiai išvadas pasidaryt kas meluoja.
Va čia kur kas įdomiau: http://news.cheapflights.co.uk/2010/05/ryanair-seeks-compensation-over-volcanic-ash/
Man idomiausia bet kokia zinute is VNO, bet ju pastaruoju metu labai maza. Tik dideja neatsakytu klausimu …
@Audrius – sutinku, kad 40-50 metų žmonės skrenda. Bet yra keletas kabliukų. Pirmiausia, aš kalbu apie lietuvius. Man atrodo, tiesiog būtina savarankiškos kelionės su Ryanair sąlyga yra du dalykai – anglų arba kitos užsienio kalbos mokėjimas (kas yra problema lietuviams, bet ne bėda britams, skandinavams ir t.t.) ir gebėjimas nusipirkti internetu. Pirmas faktas yra tai, kad 40-50 metų grupė, kad ir kaip bežiūrėtum, mažiau naudojasi internetu ir daugiau televizija negu 18-30 metų. Antras faktas yra tai, kad kuo mažiau žiūri televizijos, tuo daugiau naudojiesi internetu, tuo daugiau supranti apie internetinių transakcijų saugumą ir galimybes pirkti internete. Trečias faktas yra tai, kad 18-30 metų amžiaus karta mokyklą baigė nepriklausomybės metais ir jų pagrindinė kalba yra anglų. Kitas dalykas yra tai, kad 40-50 metų grupė labai gražiai yra pasiekiama per 18-30 metų grupę – štai ir aš savo tėvams nupirkau bilietus, sesė kartu su jais atskrido. Ir išvis, paskutinis argumentas prieš televizinę reklamą – geriausia reklama Ryanairui yra iš lūpų į lūpas (kiekviena bobutė girdėjo, kad anūkas skrido į Angliją už 20 lt).
Tel avivą ir VNO turėtų sujungti žydų SUN D’OR AIRLINES.
Bent jau tokią užuominą radau VNO tinklapyje.
http://www.sundor.co.il/sundor/init.do?LANG=EN
Tai gi jau kartą rašė, kad čia užsakomieji skrydžiai. Ar pranešama kad reguliarūs skrydžiai?
tai ar kas nors sakė, jog bus reguliarūs? :) manau, kad pradžioje bent jau charteriai skraidys.
Tai cia jau kelis metus senukus i Druskininkus veza ..
Buvau rašęs, jog nuo birželio 26 dienos „Sun D’OR Airlines” su B757 vykdys čarterius iš Tel Avivo:
LV – VNO 2U 5263 06:15 – 10:05
VNO – TLV 2U 5264 11:30-15:20
Savaitės dienos nereguliarios, turbūt pardavinės paketus 7,10,14 dienų.
Kaip tai realiai vyks ? Galima bus nusipirkt skrydi? Kas pardavineja? Cia paketai turistiniai/poilsiniai ar galima tik skrydi pirkti?
silentium – tikrai teisus bet tv reklama ar bent itaigi internetine reklama tarkim delfyje tikrai primena tiems kurie skraide bet aptyngo kad pats laikas pasijudinti, o tiems kurie neskraido nesneka en ir t.t. reklama yra antra po auksciausiojo nes visgi anukai bei vaikai didziausi melagiai… :) bet turbut labiausiai reikalinga reklama uzsienyje kurios beveik nemaciau net Bremene ant ryanair zemelapio nera nurodyta kad skrenda i Kauna. svarbiausia akcentuot kad Kaunas vartai i Lietuva.
manau bus galima iš jų tinklapio arba paketą per turizmo agentūras. Kol kas dar neaišku.
Bilietus į skrydį Lietuvoje parduoda „West Express”.
Jokių paketu niekas Lietuvoje manau nepardavinės, tai yra užsakomasis reisas atvykstamojo turizmo „į Lietuvą”.
Čia paketai iš Izraelio į Lietuvą. Nors gal atsirastų laisvų vietų ir priešinga kryptimi…
Tikrai, pasirodo galima nusipirkt skrydi –
http://www.westexpress.lt/index.php/aviabilietai/tiesioginiai_skrydziai_i_tel_aviva/tiesioginiai_skrydziai_i_tel_aviva/44822
Kainos nera pacios pigiausios:
BILIETŲ KAINOS :
Vilnius – Tel Avivas – Vilnius arba Tel Avivas – Vilnius – Tel Avivas
Į abį puses:
Suaugusiems 1550 Lt
Vaikams 1470 Lt
Į vieną pusę:
Suaugusiems 1270.01 Lt
Vaikams 1185 Lt
Kūdikiams 197.50 Lt
Nemokamas bagažas 25 kg., rankinis 8 kg.
liuks
Siek tiek apie lektuvu uzpildyma. Tiek KUN-BRS, tiek BRS-KUN skrido lenkai. Matyt po truputi KUN catchment are pleciasi, jei ne i siaure, tai i pietus bent.
Nėra keleivių?
2010 05 25 08:25 Talinas, Estija OV 651 Estonian Air Skrydis atšauktas
2010 05 25 19:35 Talinas, Estija OV 655 Estonian Air Skrydis atšauktas
Jau kelios dienos, kaip vienas iš „Estonian Air” turimų SAAB340 turi techninių bėdų ir nėra jų kuo pakeisti.
Cia galbut sutapimas, bet finnair pradejus reklamuotis verslo ziniose ir 15min.lt pastebimai daug azijieciu pas mus atskrenda…Cia kogero del vasaros taip, taciau ju uzpildymas turetu but nemazas pastaruoju metu.
užmačiau VNO (wikipedijoje) būsimus skrydžius ir vis žadamą Georgian International skrydį į Tbilisį :)
Jų oficialiame tinklapyje jau visai kitaip skelbia:
4L-353 TBILISI – VILNIUS 12:10-14:20 1–4—
4L-354 VILNIUS – TBILISI 00:05-04:00 -2–5–
from 12JUL-30OCT operating with F100
Kaip suprantu, neišku ar išvis ten jie egzistuoja;]
Ūkio ministerijos iniciatyva iškeltas klausimas dėl galimo naujo Rusijos aviakompanijos „Atlant Sojuz“ tiesioginio skrydžio Maskva–Palanga atidarymo ir skrydžio Maskva–Gardinas suaktyvinimo. Pastarasis reisas aktualus Lietuvai, nes rusų turistai Druskininkus galėtų iš Gardino pasiekti autobusu.
http://www.alfa.lt/straipsnis/10359814/?Lietuva.tikisi.daugiau.turistu.is.Rusijos=2010-05-25_12-24
netycia aptikau kad ryanas jau turi ziemos tvarkarscius pardavime. bent kol kas pardavimuose is dabartiniu nebematyt bremeno, edinburgo, birmingemo, gironos, visu 3 londonu, milano, o stai tampere ir berlynas like.
nauju krypciu apart liverpulio kuris rodos kasmet ziema buna, nera.
ar tai galutiniai ryanair planai (galbut 1 lektuvo baze?)-klausimas daugiau zinantiems.
pasitaisau-i liverpuli skraido ir dabar. taigi, tik sumazejimas
Londono atsisakytu nebent apskritai is Kauno issikraustytu juk ~100% uzpildymas o del berlyno su tampere gal ziuri kaip pirkimas ziemos seazonui ar apsimoka juos laikyt
berlynas su tampere kaip tik yra pardavime. nera kitu mano isvardintu.
Tai va butent yra ziurima ar yra susidomejimas ar apsimoka jas palikti tvarkarastyje, arba tiesiog jau po biski ziemos tvarkarastis sudarinejamas nes dazniausiai visos is karto kryptis neatsiranda visada po kelias ideda.
Ryanair žiemos tvarkaraštis dar tik po truputį įkėlinėjamas ir kol kas iš jo išvadų daryti negalima – kad dar nėra nei kiek nereiškia, jog nebus. O ir jau parduodamų žiemai reisų gali nelikti (nors čia jau kiek mažesnė tikimybė). Be to nesena patirtis rodo, kad dar bus daug kartų perstumdomas.
Nenoriu buti blogas pranasas, bet manau ateinancia ziema is Kauno bus keliomis kryptimis maziau,sunku sukurti srauta skraidant pora kartu per savaite :(
Dar tvarkaraščiai tik sudarinėjami, tad panikuoti tikrai nėra dėl ko. Manau, kad kokie 95 proc. skrydžių išliks ir žiemos sezonu.
Number of guests in Lithuanian accommodation establishments fell by 3.8% in Q1. http://www.baltic-course.com/eng/analytics/?doc=27294
Didelė naujiena šiandien – Ryanair atidaro bazę Barselonos pagrindiniame oro uoste. Kol kas bus 5 lėktuvai.
Kelionių organizatoriai svarsto apie degalų mokestį
http://www.delfi.lt/news/economy/business/kelioniu-organizatoriai-svarsto-apie-degalu-mokesti.d?id=32776929
O kodėl negalima tiesiog paketo kainą didint užuot degalų mokėstį įvedinėjųs? PR ar apmokestinimas skiriasi?
@Pranas tai dabar is Kauno Ryanair skris i Barcelona, ne i Girona ?
@Jurgis Iš Kauno ir toliau skraidys į Gironą.
Iš Barselonos El Prat daugumą skrydžių bus vietiniai, taip skatinant ispanus šalies viduje rinktis Ryanair. Dauguma tarptautinių toliau ir Gironoje.
OK Simonas, let’s see!
http://www.vilnius-airport.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=8589
Idomiai cia su Ryanair, Malta skelbe kaip 42 baze, Barselona paskelbe irgi kaip 42 baze.
Beje Aibaltic Birzelio keletos skrydziu is VNO i LGW laikus pakeite.
@ Simonas – ar imanoma suzinoti koks yra Aerlingus keleiviu apkrovimas tiek is VNO tiek is DUB i VNO? nes manau jie su BT konkuruoja konkreciai… aciu
@eras-Malta 41 baze,o siaip nieko nuostabaus kad jie pradeda painiotis ,visi tie kaimai tokie panasus :)
Tai tuoj ir su Star1 konkuruos:) ir jeigu nepakunkuruos BT tai vel patyliukais pasitrauks. tikekimes to nebus, bet 3 kompanijos yra daug:) o kur dar Ryanair’o srautas;)
Kreditinės kortelės turi tokią draudimo rūšį: „Draudimas nuo praleisto išvykimo”. Kaip suprantu, jei pvz. skrendu Ryanair ir pavėluoju į Easyjet skrydį, tai turėtų būti draudiminis įvykis? Ar realiai tokioje situacijoje veikia draudimas?
mmm idomu butu suzinot pora kartu mokejau Ryanui pavelaves.
Reikia susisiekt su kredito įstaiga – emitentu ir pasiteiraut dėl draudžiamų rizikų apimties.
Gal tai nurodyta interneto jos puslapy, gal konkrečios draudimo bendrovės, kuri sudarius sutartį su kredito įstaiga, o gal tiesiog vartotojo sutarty. Tai tikrai turi būt kažkur užfiksuota.
Beje, kadangi „Skyways” nėra didelė kompanija, tai garsiai neskamba, tačiau jos pilotai dabar tris dienas streikuoja ir šiandien, ir penktadienį „Skyways” skrydžiai iš Stokholmo į Vilnių nevyks.
http://www.airlinepost.com/airline-news/airline-went-bankrupt-in-2009.html
Jo, su Skyways tai įdomiai.
Berlyno Tėgelio ir Šėnefeldo oro uostų darbuotojai ketvirtadienį ryte pradėjo perspėjamąjį streiką
http://www.lrytas.lt/-12749508941273328102-berlyno-tėgelio-ir-šėnefeldo-oro-uostų-darbuotojai-pradėjo-perspėjamąjį-streiką.htm
Flights from Riga
Turku from EUR 9
Kaunas, Tartu, Palanga from EUR 18
Tallinn, Tampere, Vilnius from EUR 39
kazkas su zalia uodega labai nori pakelti KUN ir PLQ oro uostu skaicius ;-)
http://www.airbaltic.com/public/sale.html
kas link draudimo,tai greiciausiai kalba eina apie tradicines kompanijas ir ju tranzito isipareigojimus,iskaitant interline.
kiek teko girdet,kazkas is draudimo bendroviu draudzia ir Ryanair „jungtis”,bet tokiu draudima reik atskirai pirkt.
Iš kortelės draudimo sąlygų:
„Draudikas neatlygina finansiniu
nuostoliu, kuriuos padengia arba pagal galiojancius
istatymus (reglamentus) privalo padengti vežėjo kompanija
arba kelioniu organizatorius.”
Reiškia tradicinio jungiamojo skrydžio vėlavimas nėra draudiminis įvykis.
Vilnių ir Minską gali sujungti greitasis keleivinis traukinys
http://www.lrytas.lt/-12749702041273484241-vilnių-ir-minską-gali-sujungti-greitasis-keleivinis-traukinys.htm
Kada bus paskelbtas Ryanair BCN tvarkarastis?
nezinau, paklausk Ryanairo;]
Nu va, negausime AirBaltic bilietų po litą:)))
Įdomi ir savotiškai patraukli Airbaltic siūloma akcija:)
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/nori-nuolaidos-virs-debesu–tapk-blondine.d?id=32865917
Man idomu koks dabar Prahos uzpildymas,kai jie sumazino iki vieno reiso? Ar taip jie pasieke 80 proc. Ar cia tik man tik taip vienm skridyje pasirode?
Kiek suprantu dabar per Praha i USA nenuskrisi?
Star1 į Dubliną skraidins antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.
http://www.lrytas.lt/-12750508831273480705-star1-airlines-pradeda-skrydžius-į-dubliną.htm
Dėl ko BT atšaukė šį skrydį?
Atvykimas
2010 05 29 07:35 Ryga, Latvija BT 341 Air Baltic Skrydis atšauktas
vytautas-nt> neziurejau, kaip dabar, bet iki siol didzioji dalis USA skrydziu buvo rytiniai, taip kad nelabai nuskrisi. o gaila – daznai buvo pigiausias variantas New York pasiekti :(
Šiaip tai išskrendant iš Prahos mačiau, kaip paskui rieda Delta. Tad į priekį be nakvynės jau nenukeliausi. Negerai…
na ka, boltikas dabar tiesiogiai tik i CDG ir FCO skaido is VNO =(
Dar TLL ir CPH. Bet iš tų reisų, kuriuos atidarė ar planavo atidaryti šiais metais, iš tikro liko tik šitie.
Tai cia eilinis BT triukas! Kai VNO paskelbe apie nauja kainodara – BT pirmieji puole skelbti naujas kryptis, kas atbaide kitas potencialias a/k atidaryti skrydzius tomis kryptimis… nepraejo ir pusmetis, kai dauguma nauju skrydziu atsauke… Same old story…
Nesupratau? AirBaltic jau atsauke vasara ir Londona su Dublinu bei Berlyna?
Tada tikrai ne kas…
cia is kur tokia info? todel, kad akcijoje nedalyvauja tos kryptys? bilietai parduodami.
Kaip matau TXL vykdomas iki 2010.06.07
LGW ir DUB regis vykdomi toliau…
@Linas – atsiprašau, visai iškrito iš galvos, kad LGW bei DUB irgi dar tebevykdo BT. Galite ignoruoti komentarą parašytą 2010 05 29, 13:00.
vakar maciau airbaltic ofisini automobili, apklijuota reklamom tiesioginiu skrydziu is vilniaus i amsterdama ir osla po 209 lt. matyt, nespeja baltico autoservisas tokiais tempais suktis kaip skrydziu planuotojai ir nespejo nuklijuoti (arba uzdeti papildomu lipduku „cancelled, diverted via RIX”)
speju jie is susisiekimo ministerijos nespejo 15 mln pasiimti? ar juos vis dar zada kam nors, ar tie planai mire?
Air Baltic ir Kopenhagą mažina, vietoj 14 savaitinių skrydžių lieka tik 7. Nepatikimi jie visiškai.
Nu jei tokie nepatikimi tai reikia kažkokių sankcijų imtis.. Kaip gali VNO legaliai su jais pakariauti? :)
Taigi rezultatas- Ryanair ir Berlyna papjovė. Spėju, kad jei atidarytų Romą, tai gal tai irgi papjautų AirBaltic skrydį…
O 15 mln. dar nėra išdalinta, nes tik dabar dėl mechanizmų išsiaiškino…
@Vytautas-NT: Nemanau, jog „Ryanair’as” papjovė Berlyno kryptį. Tie, kurie dabar skraido su „Ryanair’u”, vargu ar ankščiau sutiko mokėti už „Air Baltic’o” skrydžius. Per daug skirtingos kainų kategorijos. Tiems, kuriems ten reikėjo, greičiausiai rinkdavosi „Ryanair” skrydis traukinys ar pan. :)
Nėra prasmės kalbėti, apie apie 15 mln. Geriau verta pakalbėti, ar „Air Baltic’as” sugrąžino VNO mokesčių lengvatas, kurie jie gavo naujai atidarytoms kryptims, kurias jau uždarė.
Iš esmės „Air Baltic” VNO atžvilgiu vykdo kenkėjišką veiklą:
a) Baido kitas kompanijas užbėgdami už akių ir pirmi paskelbdami kryptis, kurias iš esmės ir neplanuoja vykdyti. Kitos kompanijos nedrįsta konkuruoti, nes per smulki rinka.
b) Laikydami aukštas kainas nesugeba užpildyti lėktuvų ir dėl to neva uždaro paskelbtas kryptis. Tuo dar labiau atbaido kitas kompanijas žengti į VNO. Nes kaip jau esame ne kartą girdėję iš Rygos, Lietuvoje ant tiek didelė krizė, jog nėra jokių galimybių užpildyti lėktuvus :)
c) Tokias fokusais toliau dirbtinai gerina RIX keleivių statistiką. Per RIX’ą priversti skristi tie, kurie greičiausiai nebūtų skridę, jeigu nebūtų paskelbti tiesioginiai skrydžiai per VNO.
d) Vilniuje laiko tik tas kryptis protingomis kainomis, kuriomis tikisi papjauti jau esamus konkurentus, arba „saugo” nuo tokių atėjimo.
Kaip parodė „SAS’o” ir „Aerosvit’o” pavyzdžiai laikant protingas kainas ir pasiūlius jungiamuosius skrydžius – galima sėkmingai auginti keleivių skaičių ir vystyti verslą. Tiek vieniems, tiek kitiems keleivių skaičius auga.
Nieko keisto, jog „Air Baltic’as” mažina skrydžių skaičių į Kopenhagą. Nepavykus bandymui dempingu išmušti „SAS’ą” iš LT jie kaip paspirti šunyčiai bėga cypdami į šoną. Manau greitu laiku, jeigu „SAS’as” ir toliau laikys geras kainas ir pradės skraidyti keturis kartus per dieną (arba dar labiau sumažins kainas siųsdami didesnius lėktuvus), tai „Air Baltic’as” iš šios krypties greitu laiku pasitrauks.
reiketu prisimint taisykles-ar uz kai kuriuos reisus AirBaltic’as neturetu primoketi oro uosto mokesciu,neisskraides viso sezono.
Dabar kyla klausimas kas galetu uzpildyti AirBaltic palikta nisa? Estonian su nauju krypciu per Vilniu ar net is Vilniaus atidarymu? Nors jiems tokiai pletrai gali esamo laivyno neuztekt.
Reikia intensyviai dirbt toliau,kad iki 2013 metu turetume stabiliai geresne situacija.
O tuos 15 mln. (ar kitokią paramą aviakompanijoms) būtų neblogai nukreipti į reklamą užsienyje, iš kur yra skatinami reisai.
T.y. tarkim jei būtų skatinamas reiso Vilnius-Hamburgas atidarymas, Lietuva pasižadėtų skirti tam tikrą sumą iš to krepšelio Lietuvos ir atidarytojo reiso reklamai Hamburge ir jo apylinkėse užpirkti.
@Arnoldas
pritariu ir viskas atrodo labai akivaizdu…
Zinoma, kad turetu sumoketi VNO skirtuma tarp tikros ir nuolaidines kainos, nes tai nebuvo rimtas biznio darymas, o tik PR…
kiek zinau butent per turizmo skatinima ir bus skirstomi tie 15 mln. Tikesimes bent iki vasaros sezono pabaigos dalybas uzbaigs.
Gal galima Simono komentara apie VNO poziuri i airBaltic, ar imanoma kokiu priemoniu imtis?
Labai patinka VV, siandien vel su B735. Klausimas tik toks: ar jie neturi kitu orlaiviu, ar keleiviu surenka tiek, kad apsimoka 735 siusti?
Arnoldai >>>> pats sau uzduodi klausima ir pats i ji atsakai :).
sas ir aerosvit, „sekmingai skraido” – tu palyginai du skirtingus dalykus, kur yra tiesioginis srautas ir kur aviakompanijos issveza tranzita, tai siuo atveju SAS per Kopenhaga, bei Ukrainieciai per Kijeva veza sau tranzinta.
Kas is to Lietuvai?? ar nuo to daugiau galimybiu atvykti?
airbaltic manau taip pat keleiviu skaiciaus trukumu is Vilniaus i Ryga nesiskundzia. Manau esme paprasta vietine rinka dar nera pajegi uzpildyti tokius skrydzius, ypac Kaune yra alternatyva uz 30 eur i abi puses :).
Bandysiu atsakyti i klausima: 100% tikiu, jog yra didele paklausa, todel ir kartais siuncia B735. Tuoj bus galima Simono paklaust apie Kijevo LF, bet tikrai tai dziugiai nuteikia. be to VV tikrai turi daug orlaiviu siuo metu savo parke, todel atkrenta tavo pirmas teiginys apie orlaiviu trukuma.
Del airbaltic:
Issidirbineja jau daug kartu, negi pas mus VNO dirba tokie zmones, kurie nieko nesugeba sumastyti? Juk tai nera sudetinga. Tarkim ivedam tokia mokesciu sistema, kad kompanija atidariusi nauja (pvz. nauju vadinkim tik ta, kurio nevykde 2-ju metu laikotarpyje)tiesiogini reisa is VNO gauna dideles nuolaidas. Tokiu atveju airbaltic atidarius nauja reisa ir po trumpo laiko ji uzdarius, kitos kompanijos gales laisviau atidaryti ta uzdaryta krypti, nes jos gaus nuolaidas, o jei airbaltic vel ateis noredamas isstumti – nebegaus ir jiems bus sudetingiau varzytis. O ir tas pats airbaltic pries uzdarinedamas pagalvos, zinodamas, kad jei veliau vel nores atidaryti ta pacia krypti nebegaus nuolaidu.
Cia tik pavyzdys, galima sugalvoti ne viena varianta, kaip apsisaugoti nuo tokiu airbaltic issidirbinejimu ir nereikia aiskinti, kad neimanoma, nes turi buti vienodos salygos visoms kompanijoms (nes net ir tokiu atveju kaip matom galima prigalvoti reikiamu zaidimo taisykliu).
VNO nieko neturi ir negali padaryti BT atžvilgiu. Kainodara sumažinta, patraukli ir viskas turėtų būti tik į naudą abiejom pusėm, bet matomai BT vadovybė priima savaip sprendimus – gal nori didinti RIX keleivių srautą, gal LF iš rygos, ar trūkta orlaivių į naujas kryptis iš Rygos, gal laukia, kada pradės jaustis VNO paklausa ir vėl paleis skrydžius… Jų politika yra visados įdomi. Aišku kitos kompanijos pamatys, jog čia vietinė kompanija uždaro vieną ir kitą kryptį dėl mažo LF ir vėl lauks, kaip dabar jos laukia, kada įkelti koją į VNO. Šeip man labai keistas toks dalykas, kodėl jos taip sustojo, nes statistika teigia, kad VNO tampa vienu sparčiausiai augančių oro uostų pabaltyje pagal keleivių srautą.
Kažkada Simonas buvo idėjas nuorodą į knygą apie aviacijos verslą, matyti, kad daugelis tame tarpe ir pats Donatas jos neskaitė ir nelabai nori skaityti. O ten atsakymai į daugumą čia keliamų klausimų. Na tik į filosofinius Vytautas-NT klausimus gal sunkiau rasti atsakymus :)
Turiu klausimeli ne tema, bet tikriausiai daugelis skaitanciu si bloga esat susidure. Reikia tevam nupirkti 2 bilietus i uzjuri. Bet jei pasirenku 1 keleivi tai gaunasi zenkliai pigiau, nei 2 (kiekvienam). Ar is tiesu ten tik 1 vieta bus likusi, ar tai daugiau sistema apgaudineja? Skris su Finnair liepos pabaigoje – rugpjucio pradzioje. Dekui uz atsakyma
@Gogis: taip tai du skirtingi dalykai. Bet yra tokių miestų, kurie yra didelių kompanijų hub’ai, bet neturi tiesioginio susisiekimo su VNO. Iš ten ir reikėtų bandyti privilioti kompanijas. Pvz: Berlynas, kuris yra „Air Berlin’o” hub’as. Jie su Berlyno tiesioginiu srautu ir tranzitu tikrai užpildytų savo Dash-8. O kylant srautams galėtų pakeistų į A319. Juk ir „Aerosvit’as” pradėjo nuo SF340…
speju,kad Simonas vel isvykes atostogauja. Jo blakej jokiu uzuominu i tai nepastebejot?
Nemanau,kad amadeus ar Finnair’o sistema taip specialiai gudrautu. Bet bendras principas nuo Ryanair laiku-perkant bilietus grupei iskart, individuali kaina skaiciuojama pagal brangiausia jai tenkanti segmenta.
beje, Ryanair „liko trys bilietai” ir pan. Teisybe rodo-tuo tarifu tadien tikrai tik tiek vietu. Kitas dalykas,kad rytoj bilietai gali buti dar pigesni…
Taigi perkant grupems,visada reikia tikrint,ar mazesni gabalai ne pigesni…
Nepatinka man čia tas varymas ant Airbaltic. Atidarė kryptis, mėgino skraidyti – ir uždarė pakankamai negreit, kai paaiškėjo, kad visgi nėra tų keleivių pakankamai iš Vilniaus skrendančių. Gi iš skraičių puikiai matosi.
Bet smagu gi paloti.
Pranui – jau daugelis supranta, kad airBaltic veikia kenkėjiškai VNO atžvilgiu, todėl ir pasako savo požiūrį į tai. IR dar su argumentais. Čia ne Delfi ir komentuotojai ne tie.
@Flick’as – ir į Paryžių bei Romą skraido irgi tik grynai iš kenkėjiškų paskatų (kad Star1 užsilenktų)?
Ne turbūt ten didelis srautas, ypač segmente CDG-VNO ar FCM-VNO. Ir šiaip BT labai svarbu turėti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus.
Pranas kaip visada savo stilium – ryanair ir airbaltic geriausi pasaulyje, nes skraido is Kauno.
Tikėkimės, kad mums bent jau pozityvi statistika padės:
http://www.transp.lt/lt/naujienos/10371
@Vytautas-NT
Kai visada, – stikline beveik pilna, ar beveik tuscia … Ryga – 13 912 skrydžiai, Talinas – 5 968 skrydžiai, Vilnius – 5 863 skrydžiai. Taigi,- paskutinej vietoj :(
Svarbu matyt tendencijas. jei VNO auga,o TLL krenta,ne viskas blogai. Musu atveju gal maziau krypciu,bet didesni letuvai skraido. Aisku 4 krypciu nuemimas is AirBaltic puses skrydziu skaiciu pjaus.
Kas mums tuos skrydzius sugrazint galetu? Kiek realu,kad Osla arba Stokholma atidarytu SAS?
Gal žinote, kas nutiko Aviavilsos ATR? Remontas ar demontavimas?
http://www.airliners.net/photo/Untitled-(Aviavilsa)/ATR-ATR-42-300(F)/1711833/&sid=d7bfa522f97f69f1a7a9696fc08bc68a
P.S. AirBaltic’ui, manyčiau, tikrai verta susirūpinti savo įvaizdžiu Lietuvoje. Triukas su tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus (per Rygą) ilgai neveiks, nes keleivis vieną kartą susidūręs su tokiais žaidimais, kitą kartą rinksis kitą oro bendrovę. Taip nutiko ir man, tad daugiau jokių skrydžių su AirBaltic:)
Kiek realu – manau visiškai nerealu. Over capacity jau duoda savo vaisius ir tai bus ilgam. Bet gal ir gerai, juk susisiekimas atstatytas, o pigiai skraidyti savaitgaliais vistiek daug neatsiras.
Neužilgo sulauksim gegužės skaičių. Manau kad leis padaryt daug išvadų ;)
http://www.balsas.lt/naujiena/392252/lektuve-palikta-moteris-ketina-bylinetis
O tuo tarpu klausimas: ką blogo skaitytojai mano apie AirBaltic boikoto galimybę?
Idomu, kas lieka is VNO srauto atemus airBaltic ? Kol nera kas pakeistu sita srauta, apie boikota kalbet nera prasmes .
Aš turiu galvoje tranzito per Rygą boikotą.
Idomu, kaip tu isivaizduoji ta boikota ? Pvz. jei man reikia i Oslo, o ta diena Norwegian neskrenda ir as galiu tik airBaltic per Ryga nuvykti.
@Pranas: į CDG ir FMC yra krypčių „saugojimas”. Tai labai populiarios kryptys ir į jas atsirastų kas skaido. Kas turi geresnę atminti prisimena vieną kompaniją, kuri turėjo planų skraidyti į Paryžių.
Geguzes men. statistika turetu buti idomi. Tiek Vilniaus, tiek Kauno. Idomu, kaip dabar sekasi Star1 su dviem lektuvais, maziau stresiniu situaciju, kai vienas uzlaikymas issaukia grandine velavimu ?
Į Oslą galima nuvykti su SAS per Kopenhagą. Tiesa nebūtinai tai bus pigiau, nei AirBaltic per Rygą.
Šiaip iš esmės visur kur skraido AirBaltic galima nuskrist ir kitaip, bet gali būt nepatogus laikas arba didesnė kaina…
Vytautai, per ka galima kur nuvykti mes zinom :) O keliaujant kas svarbiausia ? 99 proc. keliautoju,- tai laikas ir kaina . Neabejoju, kad airBaltic tai puikiai zino ir stebi rinka. O ten, kur mato, kad nesugebes konkuruoti ( ar nemato prasmes dirbti nuostolingai ) – pasitraukia.
Siaip asmeniskai visada vengiu airbaltic (ne tik skrydziu per Ryga, bet net ir ju tiesioginiu skrydziu). Tie ju tiesioginiai skrydziai yra gryna loterija. Ivyks?/neivyks? (ivyks per Ryga). Todel bent jau man geriau rinktis kazka kitka, vis ramiau ir uztikrinciau, kad nebus staigmenu. Taciau tai nera kazkokie principai, jei teiktu normalias ir stabilias paslaugas – kodel ne.
Geriausias variantas butu, jei dabar airbaltic uzdarius skrydzius, greitai i ju vieta ateitu kazkas naujas. Idomu kaip airbaltic tada elgtusi, jauciu greitai vel bandytu atidarineti. Bent jau skiesti kaip Lietuva bankrutuoja ir cia neapsimoka skraidyti sunkiai iseitu. :)) Tokios veiksmu eigos ir linkiu VNO. :)
Kolkas dar europoje neturejau problemu skraidydamas persedant su Ryanair neskrenda arba atsaukia skrydi tik del lektuvo gedimo arba kitu aplinkybiu kurios itakotu skrydzio sauguma, zodziu viskas apie sauguma. jau senai meciau visas tas „patogias” oro linijas amzinai veluoja skrydziai arba nusipirkes bilieta tiesiogini kaip visada skrendi per ryga tolygu velavimui…
idomu darosi skaityti komentarus :-).
tiek nepasitenkinimo , bei pasvaisciojimu seniai nemaciau. Zmones jei jums nepatinka airbaltic ir su jais neskraidote („vengiate”) tai kam loti, jeigu jie nueme reisus? Ar jums ne vistiek :)) ?
o esme labai paprasta, kiek zinau ten sprendimai priimami labai greitai, ir juos priima praktiskai vienas zmogus, kuris labai pragmatiskai, bei is verslo pozicijos ;)
o turint omenyje kiek siuo metu airbaltic paskelbe nauju krypciu, bei kaip veluoja su nauju lektuvu atvykimu, tikrai verta permastyti kai kuriu krypciu svarba, arba reikalinguma.
Is esmes, jie nedaug ka ir atsauke Berlyna (kur ir taip mazai skraide), bei Amsterdama , kur berdos yra su kuo nuskristi atrodo tiesiogiai :)
tai kame bedos? :) geriau skraidykite daugiau, kad nenuimtu dar ko nors kas nors :D
@Wincas: ne visada taip seksis. Perkant bilietus iš anksto, galima susidurti su tvarkaraščio keitimu. Tuomet jungtis dėl to gali būti nutraukta :)
@Beje: žiūrint kas ateitų. Jie drąsūs tik prieš mažesniais silpnas kompanijas, kurias bando dempingu išvyti. Tačiau susidūrę su rimtesniu konkurentu patys neria į krūmus :)
Niekada neapsimoka is labai anksti pirkt bilietus vien del kainos, visada Ryanair likus – menesiui iki skryzio pigiausios kainos. Nors skrendu tik pora kartu per menesi, niekad nesusiduriau su tvarkarascio keitimais nebent per ugnikalnio isiverzima, bet pateisinama.
@Gogis, na zinok tikrai ne „vistiek”, nes Amsterdamo skrydzio nuemimas man kainavo papildomai 300 Lt. Tad prie visos kritikos as prisidedu, ir su AirBaltic tai bus pirmas ir paskutinis kartas!
O nueme jie tikrai ne 2 kryptys – panasu, kad siek tiek nesiorentuoji situacijoje. Vasario men. buvo planuojamos 12 krypciu vasaros sezone, o siam momentui liko jau tik 6.
Kai kuriu mylimas airBalticas savo puslapyje, tvarkarastyje vis dar rodo Osla, Amsterdama, Mancesteri! ir Miunchena kaip tiesiogines kryptis is Vilniaus. Man tai panasu i klaidinancia reklama.
Siaip ir mieste maciau ju reklamas, kur sudetos visos kryptys, iskaitant ir tos kuriu neliko.
Tai tuomet gal reikia kreiptis i valstybine vartotoju teisiu ir apsaugos tarnyba, del klaidinancios reklamos, informacijos ju puslapyje
Estonian Air carried 150,259 passengers in 4 months
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=27554
Tai kur dabar rasti teisinga skrydziu grafika is Vilniaus ?
Turiu omeny, kad VNO irgi iki siol rodo tiesioginius airbaltic skrydzius i Amsterdama, Oslo ..
tai nuimk tas BT kryptis VNO skrydžių grafike ir bus teisingiausias
ko cia putojates, nuima jie berods nuo birzelio 7-8d. o kol kas dar skraido ir i Amsterdama ir i Berlyna.
visas reikiamas ir tikras grafikas ir yra pateiktas VNO tinklapyje su visais reikiamais pataisymais ir skydžių vykdymo laikais.
http://www.vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=8700
Gal kas zino nuoroda i apzvalgos originala? Ziurejau ACI EUROPE tinklapyje, bet neradau…
Kazkas cia negerai….
2010 06 01 19:00 Shreveport, Jungtinės Valstijos 4R 9328 Hamburg International
Šiaip tai tais atvejais, kai už bilietus pats nemoku- su AirBaltic neskrendu. Ten kur moku pats- skrendu su Ryanair, Star1 ir pan. Kol kas AirBaltic paslaugų neprireikė. Ir, berods, po FlyLAL bankroto nesu jais skridęs.
Tad visiems galintiems siūlau imt pavyzdį iš manęs. Tokiu atveju dar gerokai sumažinsim tranzito per Rygą statistika, o gal kartu paskatinsim kitas bendroves atidaryt daugiau reisų…
*Linas – http://www.lrytas.lt/?data=20100601&id=akt01_a3100601&sk_id=99&view=2
Galbut cia atsakymas :)
@Vytautas-NT – ką manai, jei kokie žurnalistai užklaustų oficialios Aplinkos ministerijos pozicijos tamstos pasisakymų klausimu?
http://www.lrytas.lt/-12753697761274227908-transporto-rinkoje-atsigavimo-ženklai.htm
KOU generalinis direktorius Arijandas Šliupas vylėsi, jog šis pagerėjimas – ne laikinas, juolab kad augo ne tik krovinių skaičius, bet ir keleivių srautas.
„Akivaizdu, kad rinka pamažu jau atsigauna. Be to, praėjusių metų pradžioje mes kritome ne tiek daug, kaip kiti oro uostai, – vos kelis procentus“, – kalbėjo A.Šliupas.
KOU nuo liūdnos padėties išsisukti padėjo airių vežėjo „Ryanair“ užmojai – įmonė ne tik pradėjo skraidyti dar 9 kryptimis, bet ir Kaune įsteigė bazę.
„Esu tikras, kad antrąjį ketvirtį augimas perkops 50 proc.
Tiesa, naujoms kryptims reikia sulaukti savo keleivių, mat sėkmė Lietuvoje iškart garantuota tik trimis kryptimis: absoliučiam lyderiui Londonui, Kopenhagai ir Amsterdamui“, – aiškino KOU vadovas.
Aš Aplinkos ministerijoje nedirbu, tad gali klaust. Be to,mano darbovietė aviacija neužsiima, tad aš šiuo atveju neišreiškiu jokios valstybinės pozicijos, tik savo asmeninę.
Gogi aka Rosita Sakalauskaite> kritika latviu bendrovei yra daugiau nei pagrista. Netik del nuimamu skrydziu ir bet ir del ju elgesio. Kodel uz nevykdytus skrydzius per vulkana negrazino pinigu keleiviams? Kodel norint kazka issiaiskinti reikia skambinti mokomu telefonu ir pusvalandi laukti, o paskambinus i miesto kasas gauti visiskai priesinga atsakyma. Kodel praradus jungti del nuimtu skrydziu reikia „sutikti” su vieninteliu variantu per Riga arba nakvoti uz savo pinigus ir t.t. Palyginus su jais tai Star1 yra kazkas panasaus i Singapore airlines regione :)
@Vytautas-NT – Gal per žiauriai aš. Man ne pozicija aviacijos klausimais nepatinka (pačiam airBaltic šiemet jau lygtais keturis kartus skrydžius keitė, už vieną skrydį pinigų irgi dar vis laukiu – galiu suprast), bet man labai nepatinka, kad galima valdiškais pinigais disponuoti kaip tik nori.
@ Pranas – užskaitau. Bet valdininkai matai turi pailsėti, nes reikės Briuselyje posėdyje atsedėti, patrinti kėdutę, tada dar komitetuose paburbuliuoti bederinant pozicija, o finale nei mums nauda nei reikalingumas, bet biurokratai, tai profesija, tai gyvenimo būdas :)
Bet tai su laiku keisis, nes jau po truputi verčiami yra pirkti online būdu, todėl galima priversti pirkti pigiausia, o ne patogiausia.
O tai cia manote irgi viskas ok…???? :)
2010 06 01 19:00 Nuadžibu, Malta LSK120 Aurela Skrydis atšauktas
gal Aurela nesurinko savo girtu jurininku…:)
Visų pirma pastebėsiu, kad per pastaruosius kelis metus už Lietuvos pinigus išvis nesu niekur skridęs. O ES atveju „mažos kainos” supratimas visai kitoks. Tai nereiškia, kad perkam bilietus po 1000 EUR, bet čia jau tvarkaraščio faktorius ir pan. svarbesni.
Ir po to, kai pora kolegų nesugebėjo į balsavimą laiku atskrist ir kvorumo nebuvo, tai nerizikuoju atvažinėt paskutinę minutę.
O kad mes ten niekais užsiiminėjam gal kam ir atrodo, bet kai paklausai posėdyje pramonės atstovų, tai aiškėja, kad jiems svarbu dėl ko mes sutarsime tame posėdyje..
Labai idomu bus pamatyti KUN statistika, tikiuosi kaip visada jie labai operatyviai tai paskelbs, matyt jau sia savaite. Is A.Šliupo pasakymo aisku, kad bus 50 proc. augimas.
Ryanair metinį nuostolį keičia pelnas
Ryanair (ISIN IE00B1GKF381), didžiausia Europos pigių skrydžių bendrovė, pranešė apie metinį pelną, kurį pasiekti padėjo sumažėjusi degalų kaina, skelbia naujienų agentūra Bloomberg.
Ryanair grynasis metinis pelnas pasiekė 305 mln. eurų. Prieš metus bendrovė patyrė 169 mln. eurų nuostolį.
Dėl išaugusio keleivių skaičiaus, kuris padėjo kompensuoti sumažėjusias skrydžių kainas, Ryanair pajamos per metus išaugo 2 proc.
@Belekazz
as ne apie atsaukima, oo apie tai, kad Nuadzibu yra Maltoje….
kas cia per naujienos airBaltic srityje – paieskojau ziemai bilietu VNO-MUC ir kagi turim – yra tiesioginis skrydis -2-4-6- ir dar padoriu laiku – is ryto 06:00-07:05 VNO-MUC ir 08:20-11:25 MUC-VNO
Ai teisingai, neatkreipiau demesio i sita klaida…:)
@nuno – žiemos metu labai paklausi kryptis, masiškai mylima slidinėtojų ;) Nieko nuostabaus kad BT nori grietinėlę nusigriebti.
Bet aš prieš pirkdamas bilietą pagalvočiau, ar nenukiš vėl per Rygą, jei neparduos pakankamai bilietų ;)))
Londone veikiantis Lietuvos turizmo centras pradėjo aktyvią reklaminę kampaniją skirtą Didžiosios Britanijos turistams.
http://www.balsas.lt/naujiena/392577/i-lietuva-kviecia-britus
Galejo anksciau pradeti, visi vasaras jau susiplanave :) Na bet geriau veliau negu niekad. Gal kas ir sia vasara dar susigundys … Jei turit draugu , paraginkit bent paziuret –
Lithuania – a new discovery
http://www.lithuaniatourism.co.uk/en/summerezine2/
Galėjo tame žurnale įdėt, jog su Star’ais galima iš STN VNO pasiekt. Didesnė nauda būtų… Na, bet čia patys BT išsipirko reklamą.
Taip, kad Star1 nera tai negerai, airBaltic visa puslapi uzsipirko. Visgi jei 300 0000 britu ta e-zine gaus, gal 3000 pasinaudos. Beje, pirmajame numeryje yra Ryanair reklama, bet cia tikriausiai Ryanair reklama yra dotuojama –
http://www.lithuaniatourism.co.uk/en/summerezine/
Kažkaip negirdėti tų žadėtų naujienų, apie kurias kalbėjo p. Vaišvila, tiek Simonas. O dėl airBaltic veiksmų reikėtų kažką daryti. Dabar kol atsilaisvinus niša, visa Vokietija iš esmės, reikėtų žūtbūt ją užpildyti. Nenustebsių, jeigu BT greitai atšauks ir FCO su CDG, nes to nišos pildyt niekas taip ir nenorėjo… :|
Kokios tos geros naujienos gali būti jei net elementaraus autobuso į miestą vakare nėra. Čia aš apie patrauklumą turistams.
Vokietojos nisa uzpildyta is Kauno Berlynas, Bremenas, Diuseldorfas, Frankfurtas Ko dar reikia ? gal tik miuncheno ar hamburgo ir betruksta
Rodos keleivių skaičius kyla iš VNO. Vis dažniau „Austrian” vietoje F70 siunčia F100, „Finnair’as” dažnai lankosi su E-190, o „Lufhansa” šiandien atskrido su A321.
O tuo pat metu CSA nueme rytini reisa ir pjove vietu skaiciu beveik per pus.
tuo tarpu Star1 galetu pagalvot apie skrydi i Simferopoli. Gal vienam reisui per savaite keleiviu surinktu? Juolab nera taip toli…
Wincas> verslo segmentui, daugiausia ir keliaujanciam is VNO i Vokietija, Ryanair ir skrydziai is Kauno yra vienas aktualiausiu klausimu. Ypac skrydziai i tokias vietas kaip Hahnas, kur net iki artimiausios padorios gelezinkelio stoties (kas Vokietijoje irgi aktualu) turi vaziuoti ar ne valanda.
@Vytautas-NT – kas norėjo pamatyt krymo egzotiką, jau pamatė. Kad per rusus nėra kur praeit, kad kainos didesnės nei Palangoj, ir kad šiukšlynas siaubingas ;)
Del Airbaltic skrydziu keitimu ir atsaukimu – as manau taip: jie naudojas vartotoju (deja ir daugumos agenturu) savo teisiu nezinojimu. Todel jie viska reroutina per ryga. Nors is esmes, kaip IATA nariai, jie privalo pasiulyti kita, artimiausia imanoma alternatyva.
Cituoju reglamenta EU 2004/261:
8 straipsnis – Teisė atgauti sumokėtą sumą arba vykti kitu maršrutu. 1. Kai daroma nuoroda į šį straipsnį, keleiviams leidžiama rinktis: a) ; b) kaip galima greitesnį nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis; c) nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis kitu keleiviui patogiu laiku, jeigu yra vietų.
Ka tai reiskia? Tai reiskia, kad aviakompanija nuemusi skrydi privalo klientui pasiulyti artimiausia(!) imanoma alternatyva. Ne savo skrydziais (nes artimiausias jos skrydis gali buti ir kitais metais). Bet is aplamai imanomu! IR TIK TADA, pabreziu, TIK TADA, klientui nesutikus, jau veikia punktas c), kuris sako kad nuvesime tave tau patogiu laiku, bet panasiomis salygomis, kaip pirkai bilieta, kitaip sakant, uz ta pacia kaina, bet kazkada veliau.
Todel pradedant musu visu neismanymu, mums vedzioja uz nosies ir durnina tas „vienas, sprendimus priimantis BT asmuo”. Visu pirma tai akmuo i agenturu darza, kad jos nesugeba issireikalauti savo teisiu is aviakompanijos. Antra vertus, klientui irgi reikia buti principingesniems.
Dar idomus niuansas. Eu reglamentas, kuris pateikiamas BT puslapyje: http://www.airbaltic.lt/public/reglamentas_eb_nr_261_2004.html, skiriasi nuo originalo, kuris yra cia!!
http://www3.lrs.lt/pls/inter1/dokpaieska.showdoc_l?p_id=44316&p_query=&p_tr2=2 . Skirtumai nezymus. Pvz. ka BT siulo daryti, jei skrydis atsaukiamas, cituoju: „Keleiviui gali būti grąžinta visa už bilietą sumokėta suma, neįvykusių skrydžio dalių kainą atitinkanti suma arba įvykusių skrydžio dalių kainą atitinkanti suma, jeigu dėl neįvykusios skrydžio dalies kelionė nebetenka prasmės. Taip pat, esant būtinybei, gali būti suteiktas kelionės bilietas į išvykimo tašką.” O ka siulo reglamentas? Cituoju: „a) per septynias dienas 7 straipsnio 3 dalyje numatytu būdu atgauti visą už bilietą jį perkant sumokėtą sumą, už neįvykusios kelionės dalį arba dalis sumokėtą sumą ir už jau įvykusią kelionės dalį ar dalis sumokėtą sumą, jei pagal keleivio numatytą kelionės planą skrydis nebeteko prasmės, taip pat tam tikrais atvejais”. Jauciate nedideli skirtuma? Kur dingo 7 dienos!??
Taip kad mielieji, mes turime Ziemelio verta konkurenta, taciau juos sutvarkyti galima tik masiniu budu. UM susisiekimo viceministras pasake labai aiskiai – ko purkstaujat? Su kuo skraidysit, kai jie iseis? Taciau as manau, kad tuscios vietos bus uzimotos. O gal geriau kad jau ju niekas neuzimtu, negu tokie veikejai.
Tas Hahnas tai užkampis kaip reikiant. Ir kaip jį dar drįsta vadinti Frankfurtu? Važiavau autobusu iš Frankurto, tai beveik dvi valandas užtruko kelionė iki Hahno.
Weeze oro uosto irgi nedrįsčiau vadinti Diuseldorfu. Nes iki tikro Diuseldorfo dar reikia apie 80km pavažiuoti, viešuoju transportu tai užtrunka daugiau nei valandą.
Ironiška, kai tikrieji pagrindiniai Diusdeldorfo ir Frankfurto oro uostai įsikūre visai netoli miestų centro, parodų rūmų ir turi net nuosavas traukinių stotis.
Kiek žinau, iš Hahn oro uosto per 1,5 val. galima nuvažiuoti autobusu iki Frankfurto geležinkelio stoties, o tai nėra labai jau didelis laiko tarpas, palyginus su kitais oro uostais. Sakyčiau, dirbtinoka mūsų verslininkų ir biurokratų eskaluojama problema – kokie mes svarbūs, kokie mes užsiėmę. Vakaruose iš to nedaro problemų.
@Loo – čia įdomi analizė. Prisipažįstu, tokių niuansų nežinojau. Pereinant prie praktinių sprendimų, jei mane nori į Berlyną grūst per rygą – griebiu ragelį, skambinu ir reikalauju kad skraidintu pvz su LH per FRA?? Ar kažką vistiek ne taip interpretavau?
Kad ir koks butu uzkampis bet visada zinau kad laiku atskrisiu ir nereiks niekur persest. o be to 100km didesniuose pasaulio miestuose niekis taigi cia nebent provincijos verslininkams labai jau tolimas kelias.
@Wincas – nu ir pasakei „niekur nereik persėst” ;)))
O ką tu ten veiksi HHN nuskridęs? Pakalnutes skinsi pievose???? :DD
AirBaltic’o pagal ES reglamenta negali priverst keisti bilieta į bet kokios kompanijso skrydį (pvz. CSA ar LOT ar pan.), bet realu prasyt jungties ne tik per Rygą, bet per Kopenhagą, Miunchena ir Berlyną (kol skraidė).
Kol jus koliojat AirBaltic priminsiu, kad Ryanair siūlo tik dvi alternatyvas- atgauti pinigus (dažniausiai juokingą sumą) ar skrist kitą dieną (gali būt po kelių dienų, jei reisai reti). Nors, kaip teko girdėt, jie kartais gali pasielgt lanksčiai (pvz. skraidint į Rygą vietoj Kauno ar pan.)
@Vytautas-NT: net ir dar lanksčiau. Gražiai paprašius jie sutiko mane nugabenti net netiesiogiai. Man netiko pakeistas skrydžio laikas KUN-STN, tai nuskraidino su jungtimi per BRE.
Na jei skredi zmogus i hahn tai arba i frankfurta arba persest kitai krypciai arbaa pakalnuciu, zibuciu, pieniu ir visu kitu misko gerybiu.
Tai jei Ryanair mokejai uz bilieta juokinga suma tai ja ir atgausi,
Vytautas, taip, tu visiskai teisingai supratai. Jei LH per FRA yra artimiausia alternatyva tavo skrydziui, jie privalo pakeisti i si. Jei klientai pradetu principingai elgtis siuo klausimu, greitai atsoktu noras kaitalioti, nes nuostoliai butu zymiai didesni nei paliekant skristi savo lektuva.
Vytautai-NT, netiesa – Airbaltica pagal EU reglamenta gali priversti pakeisti bilieta i artimiausia alternatyva. Klausimas ar jie sutiks? Zinoma kad greiciausiai ne. Taciau nesutikimas bus neteisetas ir skustinas teisme. Jie tuo naudojasi, nes praktiskai niekas gi nesiterlioja ranku.
O skirtumas tarp Ryanairo ir Airbaltico yra tas, kad vieni yra IATA nariai, kiti ne. Airbalticas gali padaryti reroutinima su bet kuria IATA aviakompanija. Tik beda, kad nenori. Nors privalo.
@Arnoldas – bet teko skambint į Airiją? Aš kažkada keitimo prašiau čia pas Litcargus, negalėjo padėti. O paskambinus tiesiogiai, labai maloniai pakeitė iš KUN-STN į KUN-LGW :)
Aš visada skambinu į Airiją, jei iškyla reikalas…
Vytautui
Labai teisingai pastebėjai. Kelionėje iš Kauno į Frankurto regioną, Hahn’as yra geriausiu atveju tik pusiaukelė. Reikės dar atkentėti bent 1 valandos sektorių ankštame autobuse iki artimiausio civilizacijos židinio (bahnhof), o paskui turbūt dar kartą persėsti į traukinį ir t.t…. :)
Pats neseniai taip keliavau per HHN, tai su viešuoju transportu norimą vietovę Frankfurto regione pasiekiau tik per 3val, kai tuo tarpu iš FRA ten su traukiniu bučiau nuvažiavęs per 30min. Aišku mano pasirinkimą nulėmė ženkliai mažesnė kaina, bet kitą kartą geriau pagalvosiu ar verta taip taupyti, labai nuvargino ta kelionė iš/į Hahn.
Gal kiek ne i tema bet reikia konsultacijos. Pries pora dienu mano mamai vidury nakties Londone, reikejo nusigauti is Baker street i Stanstedo oro uosta. Pries pora dienu ji jau buvo nusipirkusi bilietus EasyBus kompanijai, taciau autobusas net neatvaziavo, nekalbant apie kazkoki informavima. Gal kas zinote kokie EU reglamentai gina jos teises, ir ko galima tiketis?
Patarimas: jei skambinate i airija Ryanair naudokites skype min 1.7 euro cento kol lauki sujungimo is mob tel gali ir 50lt prisukt.
Snekant apie atstumus net is Londono Heathrow su metro reikia visa valanda dundet iki centro tarp ivairiaspalves publikos o visgi pagrindinis oro uostas…..
@Srs – užjaučiu, bet EASYxxx brand’as paskutiniu metu smarkiai „dvokia”. Pats buvau Valencijoj per juos užstrigęs, informacijos nulis, šiaip ne taip per kelias valandas išsikovojom viešbutį. Visą kaltę suvertė vulkaninėm dulkėm, o tą dieną nebuvo uždarytas nei vienas oro uostas, ir absoliučiai visi skrydžiai įvyko, išskyrus EZY!!! Užpildėm formą dėl pinigų grąžinimo, prisegėm visus papildomų išlaidų čekius, bet pirmadienį jau bus mėnuo, kaip nulis reakcijos;))))
@Wincas – skrendantys į Hahn toli gražu skrenda ne į Frankfurtą, yra ten daugybė kitų Vokietijos miestų aplinkui iš įvairių pusių (kad ir Mainzas, Tryras), taip pat Liuksemburgas. Kaip ir Weeze, kur apskritai pagal statistiką olandų daugiau negu vokiečių, nekalbant apie mažumą, kuriems į būtent Diuseldorfą reikia.
Teisingai kritikuojami low costai kai atsiduri naktį užkampyje (Hahnas anksčiau, Weeze dabar) ir po skrydžio ar prieš skrydį be vietinio viešbučio neišsiversi, o kelionė tuomet užtrunka dvi dienas. Tačiau dabar Berlynas ar Bremenas siūlo pakankamai gerą susisiekimą geležinkeliais po visą Vokietiją ir toliau. Iš Berlyno oro uostų skraido ne tik Ryanair ir Airbaltic ir ne monopolinėm kainom.
Į Hanoverį už 70 EUR į abu galus arba į Miuncheną už 120 žalsvi turbopropai neveš.
Vokietijos atveju, kaip teisingai pastebėta, patogiausi oro uostai- Berlynas ir Brėmenas, kurie yra netoli geležinkelio ir iš kur galima po to beveik visur nuvažiuot. Tik dažnumo trūksta…
Šiaip, kaip pastebėjau, vežėjai paprastai siūlo skrydžius su savo partneriais ir tik išimtiniais atvejais- su nedraugiškom kompanijom.
Nes nedraugiška a/k kaip ir bet kuri kita už „pavežta” keleivį išrašo FULL Y tarifu :)
Paskutinis L.Kaczynskio piloto žodis buvo „k…“
Pilna „juodųjų dėžių“ stenograma rusų ir lenkų kalbomis –
http://bi.gazeta.pl/im/2/7961/m7961942.pdf
Dėl ko BT atšaukia VNO – TXL reisą? mažas LF?
Ir viena is tu nedraugisku kompaniju yra Air Baltic. Bent jau Air France/Cekai su jais skraidinti nenori.
Kaip tik labai didelis, netelpa visi keleiviai, ir todel reikia juos per Ryga skraidinti :-))), ir dar kompensacijas moketi. neapasimoka – geriau nuimti. :)
<<LOO – IATA neipareigoja savo nariu vykdyti EU reglmenta 261/2004 ji galioja tik aviakompanijoms vykdancioms skrydzius is/i EU. Taip pat tas reglamentas galioja visiems vezejams, nepriklausomai nuo to ar jie yra IATA nariai ar ne. Taigi su IATA tas nieko bendra neturi. Kitas dalykas, kad reglamentas nenurodo, bei neipareigoja vezeju "reroutinti" su kitais vezejais (tuo ir naudojasi Ryanair). Ir nemanau, kad kuris nors teismas privers ta pati airBaltic naudoti sutartis kurios yra daromos visai kitais komerciniais sumetimais, nei nukreipti klientus, kai atsaukiamas skrydis.
Loogopede,
Reglamentas sako gana aiskiai sako:
„kaip galima greitesnį nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis”
Kas siuo atveju yra „kaip galima greitesnis nukreipimas”? Ar skrydis kita diena per Ryga, ar ta pacia diena per Frankfurta? Manau, kad pastarasis.
Kas yra „panasiomis keliones salygomis”? Tiesioginis su OV i Amsterdama, ar su persedimu per Ryga? Manau kad pirmasis.
Tad kokio reiketu aiskesnio paaiskinimo? Tam tikrais atvejais greiciausias nukreipimas buna ir vezimas autobusais. Ar tai reiskia, kad aviakompanija turi turet savo autobusu imone? Ne. Ji naudojasi kitos imones paslaugomis.
Kaip jau minejau, jei aviakompanija is viso nutraukia skrydzius, kaip kad BA atvejis – ji si klausima perdave (pardave) Flylalui.
Visa tai reiskia, kad pervezimas su kitu vezeju yra imanomas ir praktikuojamas. Klausimas, kada tai taikoma praktikoje? Tada, kai aviakompanija viduje nusprendzia nebeperzengineti tam tikros moralines ribos ir nebeerzinti vartotojo.
Taciau kas yra „moraline riba”? Tai reiskia, kad nesivadovaujama teisinemis nuostatomis, o zaidziama pagal savo paciu susikurtas taisykles.
Siandien agentas skambina aviakompanijai ir nuolankiai derina kliento pageidavimus su „aviakompanijos galimybemis”.
Taciau as jums garantuoju, kad po keliu menesiu, o gal metu, AGENTAS PATS PASIULYS ALTERNATYVA KLIENTUI, AISKIAI SUPRASDAMAS TEISINE BAZE.
Problema yra tame, kad agentai bijo aviakompaniju. Bijo ADM’u. Silpnesnis bijo stipresnio. Nes motyvacija agenturose tokia, kad direktorius nelabai aiskinasi, pakabina ADM’a ant darbuotojo ir tiek ziniu.
Taciau agenturos nelabai zino, kad ADMus galima uzgincyti. Ir kad galima ju nemoketi, jei esi teisus. Ir kad vienintele aviakompanijos galimybe tada tave padavineti i teisma, cia Lietuvoje.
As tikiu, kad tai labai greitai pasikeis. Agenturos daknistos aviakompaniju savivales. Tiek pries klienta, tiek pries agentura.
Laukite tesinio realiame pasaulyje.
Bet kuriuo atveju panašu, kad Lietuvoje jau reikėtų kokios nors nevyriausybinės avia keleivių teisių gynimo draugijos ar pan., kuri teiktų konsultacijas, padėtų tvarkyti teisinius reikalus, susijusius su teismais, gal tada pavyktų pažaboti aviakompanijų savivales ir baigtųsi tie žaidimai su pseudo-tiesioginių skrydžių atidarymais, o po to jų pakeitimais į skrydžius su persėdimais…
Kadangi oro vežimo sutartis paprastai yra vartojimo sutartis, galima nauotis įstaigų vartotojų teisėms ginti paslaugomis. Pavyzdžiui, VVTAT ( http://www.vartotojoteises.lt/ ) – čia yra ir DUK patarimai oro keleiviams ( http://www.vartotojoteises.lt/index.php?1775175436 ), o esant reikalui galima rašyti skundą ar kreiptis.
<LOO – butent, kad reglamentas nenurodo.
kas palieka teise interpretuoti visiems savaip.
cia tas pats, kas ir suteikti maitinima, nakvyne :), vienam maitinimas, tai sumustinis ir vanduo, o kitam 3 patiekalu pietus :), arba nakvyne vienam 2* ok, kitam – 5*. Jei teisine baze palieka spragu, jomis gali naudotis savo interesams ginti suinteresuotos grupes.
kas yra ir daroma, gaila ir tiek…
Na matosi, kad esi is agenturos :), tik nesuprantu, kodel kalbi visu agenturu vardu? ar tiesiog siuo metu agenturos praranda pozicijas rinkoje, kad imasi kontroliuoti vezeju veiksmus, nelabai suprantama man.
As kazkaip galvojau, kad agenturos tiesiog yra kaip draudimo brokeriai kurie parenka geriausia varianta, atstovaudami paslaugos teikeja :)
atrodo , kad yra kazkas ne taip su agenturomis, paaiskink .
Mieli ES teisės interpretatoriai, priminsiu jums, kad EB teisę aiškinti EB teisę turi tik Europos Teisingumo Teismas. Kokia yra jo praktika šio reglamento atveju?
Ar yra kokie nors šio reglamento vadovai/komentarai? ką jie sako šiuo atveju, nes rerouting’as yra vienas svarbiausių dalykų.
Tad prašom remtis šaltiniais, nes asmeninė nuomonė nieko nereiškia. Nelabai tikiu, kad šiuo klausimu dar nebuvo bylų…
Didžiausia Europos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair Holdings” per metus iki kovo 31 d. uždirbo 305 mln. EUR ir paskelbė apie pirmą kartą išmokamus dividendus.
http://vz.lt/2/straipsnis/2010/06/01/Ryanair_ismoka_pirmuosius_dividendus2
Konkrečiai šiuo klausimu gal ir nebuvo bylų, o del ES teises (EB tokios dabar kaip ir nėra) – ją gali interpretuoti visi. ETT tik pateikia oficialią poziciją kai kyla ginčas. Jei reglamentas aiškiai įpareigoja aviakompanijas, tada vargu ar čia yra yra labai daug ką interpretuoti.
Yra kelios bylos, tik dar nėra ETT išaiškinimo. Beje, yra atlikta ir reglamento įgyvendinimo studija, kurioje galima kažką įdomaus išskaityt.
Kas link interpretacijos, tai „kaip galima greitesnis nukreipimas”, tai čia vertinamasis kriterijus. Kažkam tas „kaip galima greitesnis” gali būt ir 24 val. Klausimas dar, kad AirBaltic’as galės įvardinti skraidinimą su Lufthansa, kaip „negalimą”. Sakys techniškai labai sunku svetimos kompanijos bilietą nupirkt ir pan.
Beje, Euroline nukėlė Vilniaus reiso atidarymą į 12 liepos…
Augustinai,
VVTAT ir CAA yra uzversti skundais del Airbaltico (o tiksliau del agenturu, nes nelabai kas aiskinasi kas kaltas – kam mokejai pinigus tas ir kaltas). Tik beda, kad abi sios organizacijos yra impotentes – jos nieko negali padaryti. Ju sprendima yra rekomendacinio pobudzio.
Loogopede,
as manau, kad tarp savoku „viesbucio kokybe” bei „kaip galima greitesnis pervezimas” yra didelis skirtumas. Taip, del viesbuciu tu teisus, a/k gali pastatyti ir palapine skiriamojoje juostose magistraleje – ir formaliai deja ji bus teisi. Kai kalbame apie greciausia pervezima, cia jau a/k pradeda interpretuoti ir naudojasi tuo, kad sis sinterpretavimas leidzia sutaupyti daugybe milijonu, kai tuo tarpu vienam vartotojui nuostolis yra santykinai nedidelis. Del to susidaro visiskai nelygios jegos ir vartotojams po viena sia problema isspresti yra neimanoma. Todel belieka vienytis arba vartotojams arba agenturoms. Vartotojams vienytis sunkiau, agenturu irgi yra visokiu. Todel klausimas isties yra gana sudetingas. Gerai, kad pas mus yra aiskiai isreikstas blogietis – BT. Pries toki susivienyti paprasciau. Kitose gi rinkose, kai didele gausa aviakompaniju, yra zymiai sunkiau surasti „krastini”
to to Loo’s
Taip, is mano pasisakymu tikrai matosi, kad esu is agenturu stovyklos. Kalbu ne visu agenturu vardu, taciau perduodu tvyrancias nuotaikas. Isties, siuacija yra gana itempta BT klausimu. Klausi kodel? Na pradekim nuo paprasto dalyko. Konfliktas prasideda jau tame, kad jie veikia ir kaip vezejas, ir kaip pardavejas. T.y. jau konkurentas agenturoms. Tuo naudodamiesi, jie agenturom neduoda paciu geriausiu kainu (nepamirskim, kad pas agenturas BT pardavimai sudaro 30-40%). Na, bet tarkim cia niekai. Didziosios problemos yra tame, kaip jie elgiasi su klientais. Agenturu klientais. Problemos zinomoms: 1) Bagazo mokestis (rezervacines sistemos jie dirbtnai susimazina savo kaina, taip pategdami i aukstesnes pozicijas); 2) Negrazinami vulkano bilietai (piktybiskai siuntineja klienta, o klientas paprasciausiai kaltina agentura); 3) Asmens duomenu apsaugos pazeidimai (sistemiskai dirbama, kad perimri agenturu klientus); 4) Sistemiski skrydziu atsaukimai ir pakeitimai (kaip manote, kas sumoka uz tai, kad jie siekia didesnio pelno? Agenturos! Juk jos daro ta re-routinimo darba – nemokamai!). Cia galima butu vardinti nesustojant. Ir klausiate, kodel agenturos nekencia BT? Viskas butu puse velnio, jei BT save aiskiai pozicionuotu kaip konkurenta. Bet ne, Laurynas vaiksto per agenturas, sypsosi, nesioja kalendoriukus, pleksnoja per peti, prisiekineja amzina meile.. Rugstu. :(
Agentura is tiesu yra panasi, kaip draudimo brokeris. Problema yra ta, kad BT uzima per didele rinkos dali, kad butu galima jos nesiulyti klientams. Nes klientas nusivils tavim kaip „brokeriu”. Bet pasirinkes BT, klientas vistiek tavim nusivilia, nes a/k elgesys su klientu yra apgailetinas.
Papildant – BT yra uzemus tokia tarpine padeti, nei tai lowcostas, nei tai tradicine aviakompanija. O tiksliau elgiasi kaip lowcostas, su niekuo nesiskaitydama, o naudojasi bendrais pardavimo kanalais per agentus.
Pvz su Ryanairu viskas tvarkoj. Juos gali rezervuoti tik per ju weba, turi sutikti su ju taisyklemis – jokio pykcio, saunuoliai. O BT – naudojasi visais GDS privalumais (nes be agenturu tikrai neisgyventu), taciau spjauna joms ir ju klientams i veida.
Tikiu, kad toks trumpalaikis poziuris tikrai prives iki bankroto, jeigu jie greitu metu nepersitvarkys.
Kas del reglamento paisymo, BT aiskiai pasake – mums nusispjaut. Dziaugiuosi, kad pradeda krebzdet ivairios vartotoju iniciatyvos, manau, kad ateis laikas ir susiformuos galingas vartotoju srautas, kuris duos aisku atkirti BT savivalei. Nes patikekit, itampa tarp vartotoju BT klausimu dar niekada nebuvo taip aukstai pakilusi. Agenturos jau priejo iki stadijos, kad negaledamos padeti klientui, jos tiesiog duoda teisininko kontaktus.
Ar cia normalus verslas?
@Loo – na smagaus raugo tu čia išpylei, tačiau jei tai tiesa, tai tas katilas kada nors tikrai išsipils per kraštus. Asmeniškai aš BT vengiu jau senokai, kelis kart esu mokėjęs už bilietus brangiau, bet nepasitikėjimas jai auga sulig kiekvienu eiliniu triuku. Tikiu kad ir dauguma čia dalyvaujančių komentatorių nesiveržia jiems mokėti pinigų ;) Bėda ta, kad yra MASĖ žmonių, kurie skrenda kartą į metus-du, ir nieko nežino apie purvinus BT žaidimus. Kol tas, sakykim, milijonas potencialių keleivių nenusvils, tie rupūžiokai tuo ir naudosis. Arba kažkas teisiškai neprikirps uodegos…
Kalbant apie BT, gal kas galetu pasidalinti patirtimi, kaip yra su ju myliomis. Patikslinsiu klausima: ar kam nors yra buve, kad mylios automatiskai uzsiskaitytu? Nes man ima rodytis, kad jie piktybiskai niekam myliu neuzskaito tol, kol ju neima reikalauti pats.
Uzskaite automatiskai, net nepateikus korteles oro uoste ir uz eurolines uzskaite automatiskai (tiesa tik one way, kita dali reikejo primint)
@NP Iki siol BT neuzskaito dalies atgalinio jungiamojo skrydzio myliu,t.y. nuo Kopenhagos i Vilniu buvo su airBaltic.
Agentūros užmiršta vieną dalyką- reikia kiekvieną konfliktą su AirBaltic viešinti. Jeigu Lietuvoje kasdien bus nauji straipsniai apie AirBaltic.
Kartu reikia žinot žaidimo taisykles- vartotojus ginančios institucijos visada priima tik rekomendacinio pobūdžio sprendimus. O privalomas sprendimas gaunamas per teismą, kuris paprasčiausia perrašo rekomendaciją…
siaip del airBaltic myliu tai nedarykit is muses dramblio, nes is patirties galiu pasakyti, kad neretas atvejis ir su kitom avialinijom, ypac kai yra skrydis is kazkur atgal i hub’a ar pan. jei tos mylios tokios aktualios trunka tik 5 min nuskanuoti ar nufotografuoti boarding pass’a ir nusiusti avialinijom. airBaltic mylios skrendant is Vilniaus ar, deja, per Ryga, bent jau mano atveju dazniausiai atsiranda vos ne sekancia diena. bet grizinejant daznai tenka siusti boarding pass’us.
Simonai, kur gegužės statistika? duokš greičiau ;))
Kaip jums sita VNO statistika ?
http://www.theairdb.com/airport/VNO.html
The biggest airline is Skyways Express with 33% of the airport destinations.
In terms of destination, the most popular country is Norway with 30% of the airport destinations.
Sorry, striuka su laiku dabar, tai veluoju pristatyti gegužės statistika. Grubiai rezultatai: keleivių +20% (reguliariuose augo 26%, atsiliko carteriai), skrydžių skaičius +46%, kargo ir paštas +40%
grubiai, bet atrodo visai graziai…:) gaila, kad BT skrydziu po truputi mazes, o nauju nenusimato…
@ Loo – o kodėl airbaltic taip elgiasi? Ar jiems neberūpi klientai ar tai tiesiog tokia jų kompanijos strategija? Juk Star1 irgi visi kas gali juodina, bet ten low cost’as su superine kokybe kas man net galvoje netelpa, kaip tai įmanoma
Beje, Simonai, o kodel VNO oficialiai internete neskelbia savo statistikos menesiais, kaip tai daro Kaunas, Ryga, Tallinn ir kiti oro uostai ?
Yra tik grubi metine statistika-
http://vno.lt/lt/oro-uostas/faktai-ir-skaiciai/
Zbignevai,
Mano versija yra tokia, kad jie savo konkurentu vienareiksmiskai mato tik Ryanaira. Apie tai pokalbiuose buvo nedviprasmiskai uzsiminta. Tai reiskia, kad paslaugas ir elgesi su vartotoju jie kopijuoja butent is ten. Kitaip sakant, spaudzia lita (lata) is kliento bet kokia kaina, absoliuciai nebeziuredami toliau savo nosies. Bet jie pamirso, kad ju verslo logikoje egzistuoja dar ir agentu grandis. Kurios jie negali ignoriuoti, nes jie sudaro apie 70% visu ju pardavimu. BT be agentu niekaip neisgyventu. Taciau vieno is sprendzianciu asmenu – latviu baltaruso deka manoma, kad agentai yra konkurentai (nes gi Ryanairas ju neturi!). Tai ir pastate save dabar i tokia situacija – su agentais gyventi nenori, bet be ju negali. Agentai ju nekencia, klientai nemyli , pinigu srautai sutrike – tai kokia logiska pabaiga?
Taigi VNO augimas 20 proc. . Dabar labai lauksim KUN statistikos. Beje , man labai patinka kaip Kaunas aiskiai pateikia kas menesi skaiciukus –
http://www.kaunasair.lt/index.php?lang=lt&page=statistika
ta proga pakuriam facebook grupę, raginančią boikotuoti AirBaltic? Gali būti labai efektyvi priemonė, tinkamai tą grupę pateikus, ir jei patys AirBaltic tokią užmatys tai manau irgi smagiai nepasijus.
kas nori boikotuoti airBaltic, tas neperka ju bilietu, o lozungais ir facebook grupemis tik darytumet dar didesne reklama
Superine mintis. Kaip surasti ta grupe? Ten galetu visi pranesti apie problemas, patirtas su bt. Super!
Sunys loja karavanas eina…
Grupe FB tikrai neblogas variantas, tik kas apsiims su ja „dirbti”, nes negalima sukurti, o paskui palikti nepriziurima.
apglebti gyva grandine airBaltic ofiso neketinat? populiaru gi dabar Lietuvoje tokia sermegine tiesa. gal grizkit i realybe ir, jei nepatinka, tuo airBaltic neskraidykit, negadindami delfi komentarais normaliu diskusiju.
Facebook’e yra ivairiu grupiu uz kazka kovojanciu ar del kazko protestuojanciu. Tad galima ikurt tokia grupe ir AirBaltic garbei.
Kiek suprantu, birzeli pagal skrydziu skaiciu jau bus kritimas,lyginant su Geguze.
taip pat yra itarimu,kad ne visose kryptyse buvo geras apkrovimas.
Skaitau as dabar viena foruma ir ten vyksta gincai del keleiviu skaiciavimo: skrendant 1-am keleiviui per Ryga pvz. Vilnius-Ryga-Londonas ir atgal Londonas-Ryga-Vilnius, kiek Rygos oro uostas paskaiciuos keleiviu. Du ar keturis? Pats irgi nezinau kaip skaiciuojama, todel idomu kaip yra is tiesu ir kokios taisykles numato ta skaiciavima?
Paskaičiuos keturis – du atvykstančius, du išvykstančius.
@Tomas: priskaičiuos kaip keturis keleivius.
KUN augimas gali būti 50 % nes tai yra normalu atidarius tiek krypčių. Aš labiausiiai noriu pasidžiaugti stipriai augančiu keleivių srautu VNO. Ir kodėl tas BT traukiasi iš čia, dar nesuprantu… Greičiausiai dabar tikrai gali būti paspirsti naujoms Aviakompanijoms įžengti į VNO, nes kai toks augimas, tai tikrai kvaila mastyti, jog to negali būti.
čia BT pakoregavo VNO – LGW atvykimo laiką?
BT 656 Londonas LGW 00:30 00:24 Laukiama
@Donatas,
jau kuri laika LGW atvykimas tokiu laiku, pakoregavo siektiek…
@Donatas: Manau KUN augimas bus didesnis kaip 50%. Jau kovo mėnesį augimas buvo beveik 38%. Manau, kad bazės atidarymas priaugins daugiau negu 12% papildomai. Bandysiu spėti, augimas turėtų būti >60%.
RIX pateikė aptarnautų keleivių skaičių už balandį:
2010 May – 410427
palyginus:
2010 April – 296430
2009 May – 351558
Augimas 17%
@Tomas Jei laikysim, kad visi 410 427 Rygos keleiviai buvo tranzitiniai, tai realiai ju buvo 100 000. Stai dar vienas pavyzdys, kodel Rygai tranzitiniai keleviai yra taip svarbus. Ne vien del ekonomines puses, bet ir del statistines, kas galu gale yra labai labai svarbu oro uostui. Siuo metu Vilnius pagal statistika yra kaip Ryga 2004 metais,t.y. sesiu metu atsilikimas .
Norejau pasakyti, kad vienas lietuvis , skrendantis per Ryga, jai duoda 4 keleiviu statistika. Tuo tarpu tas pats keleivis skrisdamas is Vilniaus jam paliks tik 2 keleiviu statistika.
@Donatas: Rygos augimas įspūdingas, bet taip ir nesupratau, čia skaičiai už balandį ar gegužę ir ar nebūsi pripainiojęs? Netikiu, jog vulkaninį balandį galėjo tiek paaugti…
Patikslinsiu savo prognozę dėl KUN. Paskaičiavau, jog bazes atidarymas KUN turėjo pasiūlyti ~30 000 naujų kėdžių per mėn. Net jeigu ir teigiame, jog naujų kėdžių užpildymas vargani 50% (kas sunkiai tikėtina RYR atveju), tai turėtume turėti apie 15 000 naujų keleivių jau prie esamų ~48 000. Drįsčiau prognozuoti, jog gegužės mėnesį KUN turėjo aptarnauti bent 60 000 keleivių. O tai duoti ~70% prieaugį.
@Donatas: Ai sorry, perskaučiau tik pirmą ir paskutinę eilutę ir klaidingai supratau, jog augimas 17 proc. balandžio mėn.
17 augimas už gegužės mėn. Aš tiesiog pridėjau balandžio mėn. statistika iš kurios matyti, jog po vulkano keleivių srautas ženkliai išaugo.
O kas nors Talino statistika turi? Gal jo fone mes visai neblogai atrodysim.
O kas link Facebook grupės tai galiu įkurt. Svarbu, kad būtų norinčių prisijungt…
Prisijungsiu, kad ir dabar. ;))
Talinas dar geguzes men. statistikos neidejo –
http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/Statistika/REPO7-kodulehele-ik_15.pdf
Labai dažnai girdimas nostalgiškas motyvas „…kaip gerai buvo 2009m. žiemą/ pavasarį, koks geras užpildymas buvo…” skamba kiek ciniškai keleivių atžvilgiu.
Augimas nuo 48000 iki 60000 yra 60%? Įdomi matematika …
Vytautas-NT: jei įkursi, mielai ir aš prisijungsiu, ir draugams pasiūlysiu :) lauksim žinių. Tik reikia labai aiškiai žmonėms toje grupėje pateikti priežastis, dėl kurių reikėtų boikotuoti, nes daugelis jų visiškai nežino.
ir aš prisijungsiu :)
@ahoi: Ne tuos skaičius lygini. Aš lyginu prognozuojamus 2010.05 ir 2009.05 statistiką.
Padarykite grupę, prisijungsiu ir atvesiu dar 30 žmonių.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1366358368#!/group.php?gid=128559527162694&ref=ts
Gal kas gali nuotrauką tinkamą grupei parūpinti?
Ziurekit ka radau :)
http://www.facebook.com/group.php?gid=81895630254
Cituoju:
Aprašymas:
Kaip rašo http://www.vz.lt, Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ savo partnerėms, turizmo bendrovėms Vokietijoje, pranešė, jog tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną ir kitus miestus nutraukė „dėl katastrofiškos Lietuvos ekonomikos padėties”.
(http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=f3530126-87d5-4d9f-a002-d733d9ae43a3&readcomment=1#comment)
Kai bus grupe ikurta, butinai praneskite cia visiems. :)
;]]
Grupė jau įkurta: „Boikotuok Airbaltic skrydžius per Rygą!”
Visi norintys kviečiami prisijungti…
jau prisijungiau :)
2009 05 KUN aptarnavo 35 774, tai šįmet gegužę galima tikėtis ~70 000. Tai augumas 51% :)
palauksime tuoj realios statistikos.
Simono paminėti skaičiai, 20 proc. augimas, leidžia mums būti augimo lyderiais tarp kitų Baltijos šalių. RIX galės tikėtis aplenkti birželio mėn, kadangi jau atidaro/atidarė naujas kryptis kaip pvz.: madridą, beirutą ir t.t.
Dėl TLL neaišku, bet pas juos daugėja skrydžių keleivius, o ne keleivių;] Pas juos dar šiemet nebuvo užfiksuotas augimas
Na taip džiaukimės augimu su 25 kryptimis. Čia juk savęs raminimas ir apgaudinėjimas.
Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino Kauno regiono turizmo informacijos centro (TIC) turizmo skatinimo programos finansavimo sąmatą, kurioje 350 tūkst. litų.
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/kaunas/turizmui-kauno-mieste-skatinti-skirta-350-tukst-litu-42-101793
Nuoroda i grupe:
http://tiny.cc/airbolik
Turiu pastebeti, kad ju yra ne bendrai pries visus airbaltic trukumus, o tik pries skrydzius per Ryga. Gal galima pakeisti pavadinima? Nes dabar labai jau siauras. Be to, ten nera jokios informacijos. Paskubejo Vytautas ir skystoka grupe cia sukure.
Vietoj tos grupes galetumet rinktis tiesiog kitas avialinijas …. Cia tik rodot kad nepatinka Airbaltic politika taciau ir neketinat jo keisti i kitas avialinijas. Viskas slypi paprastume.
Manau, kad dauguma grupes nariu ir renkasi kitas avialinijas, todel nesupratau ka siuo komentaru norejai pasakyti. Grupe galbut atkreips daugiau demesio, o to mums ir reikia, nes dabar visa ziniasklaida klykia, koks airbaltic saunus ir kaip jis pleciasi Vilniuje, o kad po menesio, kito puse reisu jau nukreipti i Ryga – visur tyla. Mieste dar ir dabar yra klaidinanciu reklamu
Rezultatai gegužės mėnesio:
Ryga – augimas 16,2%
Talinas – augimas 8,2%
Tiesiog prisiminiau SouthPark epizoda kur buvo pamineta, kad zmones protestuoja tada kai pradeda nuobodziauti :) As asmeniskai tikrai del laiko stokos be protestu tyliai skraidau su kitais avia paslaugu tiekejais.
Simonai, o kaip dėl skrydžių skaičiaus VNO?
Kad cia sena praeitu metu VZ straipsni imetet . Galvojau, kad siemet airBaltic vel ta pati padare. As truputi skeptiskai ziuriu i ta boikotavima. Jei butu reali alternatyva airBaltic , tai tada rinka ir sustatytu viska i savo vietas, o dabar tai labiau panasu i „garo nuleidima”. Reikalingos naujos a/k, nauji skrydziai ! Reikia dirbti, dirbti, kad butu rezultatai. Ka mes realiai savo turim ? – Star1 . Tai remkim juos , stiprinkim, kad daugiau reisu atidarytu .
Keleivių srautai didėja
http://www.alfa.lt/straipsnis/10368570/?Keleiviu.srautai.dideja=2010-06-03_14-12
… ir vėl tie mistiniai 2 mln. keleivių :) Tokias tempais augant kaip dabar, tai ir 1,5 mln. sunkiai pasiekiama.
Per 5 šių metų mėnesius VNO aptarnavo 517 772 keleivius. Gegužės mėnesį – 134 019. … TVOU šiemet planuoja aptarnauti apie 2 mln. keleivių.(!)
Kazkam cia su matematika ne labai gerai, nesusieina galai, is kur atsiras tie 2 mln. keleiviu ? Ar cia tik pigi VNO propaganda ?
Pirmiausia darkart priminsiu visiems- pats jau kelis metus nesinaudoju AirBaltic paslaugomis net tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus.
Boikoto tikslas paprastas- sumažinti kuo labiau keleivių srautus iš Vilniaus per Rygą, ir taip slopinti tranzitą šia kryptimi. Gal tai paskatins tą pati AirBaltic grįžt prie tiesioginių krypčių, o gal paskatins ateit kitus žaidėjus, arba atidaryt daugiau reisų į Vilnių (tas pats LOT tai galėtų padaryt, CSA, Austrian).
Tylų asmeninį protestą aš vykdau seniai, bet kartais „geri žmonės” jau labai užknisa…
Beje, klausimas- negi šiais laikais vis dar dauguma bilietų parduodama ne internetu, bet per agentūras?
@Vytautas-NT airBaltic daro taip, kaip jiems naudingiausia. Boikotuot , kad jiems naudingiau vezti per Ryga ? Tada boikotuokim Lufthansa, kad veza per Frankfurta, LOT, kad veza per Varsuva, Finnair, kad veza per Helsinki, SAS , kad veza per Kopenhaga ir t.t. Kad ir kaip graudu, bet turim dziaugtis, kad airBaltic is vis veza ! Skamba ziauriai, ar ne ? Bet tai tiesa .
@Jurgis: Lufthansa ir kiti žaidžia švarų žaidimą. Jie neatidarinėja reisų tiesioginių tik tam, kad nuvežtu po to per Frankfurt’ą.
Taip kol nebus Vilnius hubas tj tol teks susitaikyt kad esame vezami per kur nors su kuom nors, nors as tikiuosi kad Kaunas issilaikys Ryanair baze iki to momento kai prades siulyt long haul skrydzius, gal pasiseks ir Kaunas taps viena ju baze is kurios skris i Newyork tiesiogiai, aisku kartais svajones ima ir tikrai issipyldo.
As manau kad ne pervezimai per ryga yra esme. Esme yra ta, kad jie nesaziningai elgiasi su keleiviais. Jie ignoruoja ju teises. Keleivis pirko tiesiogini skrydi! Kodel jis turi skristi per kazkokia ryga? Jis butu priemes kita sprendima, jei tai butu zinojes! Taip, geriausia year nepirkti ir nepardavinet ju bilietu. Bet ne visi keleiviai tai zino. Todel informacijos skleidimas per FB veikia kaip katalizatorius. Kuo daugiau zmoniu apie tai zinos, tuo greiciau tai pasikeis.
Lietuvoje internetu nuperkama 27% bilietų. Ryanair ir kitų a/k tiesioginiai pardavimai čia neįskaičiuota.
Tavo dziaugsmo del to, kad airbaltic isvis skraido, nepalaikau. Geriau butu, jei neskraidytu, arba skraidytu tik i Ryga. Tokiu atveju atsirastu vietos normaliems vezejams, kuriems klientai ir ivaizdis siek tiek svarbesnis.
@Arnoldas Del zaidimu sutinku. Bet negi galvojate, kad airBaltic reguliariai kas menesi atidarines naujas tiesiogines kryptis is Vilniaus vien tam, kad paskui permesti tranzitu per Ryga ? Tikrai, kad taip nedarys. Tiesiog as manau, kad airBaltic finansine padetis reikalauja sprendimus priimti greitai ( tuo labiau, kad sprendimus priima vienas zmogus). Reiskia, jie gal but nesaziningai, grubiai ir t.t., bet maksimaliai optimizuotai vykdo savo veikla sunkiomis dabartinemis salygomis. Kitaip jie, matyt, bankrutuotu (kaip kazkas jau cia prognuozuoja). Ir kas tada mums is to bankroto? Geriau ar blogiau bus? Subegs kitos a/k ar isikurs naujos lietuviskos a/k ? Viso to jau tikejomes, bet visa tai neivyko.
Nereikėjo loti ant savų, kai turėjo. Dabar nereikėtų airBaltic gailėtis. Taip jau yra, kad svetimi marškiniai arčiau kūno. Kaip parodė Star1 pavyzdys yra dar vietos čia veiklai ir be airBaltic, taip, kad gali sėkmingai bankrutuoti – nenumirsime.
Kaip teisingai cia jau buvo pamineta, airBaltic savo konkurentu kol kas mato tik Ryanair. Taigi, kol VNO nebus bet kokio LCC (nebutinai Ryanair), tol airBaltic netures konkurento cia. Nors paskutiniai menesiai parode, kad airBaltic gali paluzti ir nuo normaliu a/k (SAS pavyzdys).
Teisingai Pranas sako, kol dar buvo valstybinis LAL’as, kas antrą dieną „skandalingi” straipsniai laikraščiuose ėjo, politikai tarkavo. O BT/SK bosai ministerijoje duris koja atidarinėdavo. Kai privatizavo neskaidriai – visi tylėjo.
Jie nuo daug ko lūžtų, jeigu tik daugiau kompanijų pradėtų skraidyti. Jie turi mažai galimybių atsilaikyti skraidinant keleivius į long houl’ų hub’us. Tai rodo tiek Kopenhaga, tiek ir Amsterdamas. Pradėjus skraidyti „Air France” jie manau būtų priversti trauktis ir iš Paryžiaus krypties.
Ir vėl antras „apsišaukėlis” Pranas 2010 06 3, 15:15 parašė…
Tai kad buvo del ko loti ant to flylal, nors ir savas. O dabar yra del ko loti ant airbaltic.
Didziausi siu metu pasiekimai yra ryanair ir kiek smulkesni – sas, estonian air, star1 pletra. Airbaltic deja i si sarasa nedeciau.
Ale tai koooookia faina FB grupe ikure!!! Dar ten truksta foto, kaip vyrai, suklaupe ant keliu ir rankose laikydami zvakes, protestuoja pries skrydzius per Ryga!..
Na tai dabar laukiam KUN geguzes statistikos, gal ju ketinimas aptarnauti siemet 1 mln. keleiviu labiau realistiskas nei VNO 2 mln. planas.
Panasu, kad net nesupratai pries ka protestuoja, bet nesvarbu – gali ikurti savo FB grupe, kurioje gali talpinti, kad ir savo kasdienes Sleserio bei Flicko tenkinimo nuotraukas. :)
Vytautai cituoju tave:
Pirmiausia darkart priminsiu visiems- pats jau kelis metus nesinaudoju AirBaltic paslaugomis net tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus.
–citatos pabaiga—–
vat del tokiu kaip tu ir nuima tiesioginius skrydzius, nes neskrendai :), tai kas cia vykdo kenkejiska veikla :))
O jei rimtai, tai as tavim detas labiau rupinciausi savo reputacija pries darant panasaus pobudzio pareiskimus, ar uzsiimdamas tokia veikla. (visgi kiek zinau esi valst. tarnautojas – ar jau nebe?). Ir svaistydamas valstybes biudzeto pinigus, keliaudamas ne pigiausiu budu, manau gali ir Kubilo nemalone uzsitraukti, nekalbant apie partija.
Vytautas yra drąsios Lietuvos drąsus pilietus. Jis išreiškia pilietiško asmens poziciją. Palaikau kartu su visais kurie nepalaiko kenkėjiškos airBaltic veiklos Marijos žemėje!
Neskleiskite čia savo demagogijų. Čia tavo reikalas ar tu nori skristi su BT ar su kt. kompanija, bet, kad BT turi likti VNO su esamais skrydžiais tai faktas. Kai ateis kitos kompanijos tada ir bus matyti jų strategija – ar pabėgs ar skraidys. Skrydžių atidarymas iš TLL duos savo, taip pat, kaip ir mums davė, kai atidarė vėl skrydžius.
Todėl skraidykite ir mažiau bumbėkite, nes alternatyvų visąlaik surasi.
Dėja, bet iš taves labiausiai ir jaučiasi demagogija ir kvailumas. Na, bet jauniems tai dažnas dalykas, su metais pagysi :)
Ths to Loo, kad nepatingėjo labai smulkiai tą dumblą į paviršių kilstelėti.
;]] cha cha, bet tu irgi nepasižymi protu. Jeigu tu jau nebe jaunas, tai matosi, kad lopas. Čia tau ne vartotojų skundų tarnyba, jog pats nesupranti. Kiekvienam, kas skraido ar skrides su BT ir taip realiai viską žino apie juos, todėl kas kaip nori skraidyti tas taip ir skraido.
Siaip stebint is salies, panasu, kad nekuriems veikejams cia su tais pasisakymais pries airbaltic buvo uzlipta ant kojos. Matyt airbaltic darbuotojai. :)
Asmeniskai palaikau tiek Vytauta-NT, tiek ir visus, kurie nebijo isreisksti savo nuomones. Galiu pasakyti, kad jeigu Lietuvoje butu daugiau tokiu zmoniu, tiek valdzioje, tiek ir versle vyrautu aukstesne kultura. Vargu ar su tokiom nesamonem, tokios kompanijos kaip airbaltic ka nors pasiektu issivysciusiose salyse. Ten jie greitai butu nusodinti ir tos pacios ziniasklaidos, ir ivairaus plauko vartotoju teisiu gynejais. :) Bet Lietuvoje yra kaip yra.
Bet kokiu atveju, as manau, kad jau perdaug to airbaltic paskutiniu metu siame bloge, pats laikas keisti tema. :)
nesinori kartotis- visu pirma Lietuvos pinigu bilietams as neleidziu. Visu antra AirBaltic ne visada yra pigiausi, ypac kas link Briuselio- tiesioginiam reisus jie ne konkurentai. Kitas dalykas-mums svarbu ne kaina,bet tvarkarastis. O kai reikia taupyt- as ir su Ryanair skrisiu.
Tiesioginiais AirBaltic as vis dar galvoju skrist i Kopenhaga- ten gera kaina siulo.
Del FB grupes-prievarta ten nieks nevaro tik kartais nuo tylaus protesto reikia pereit prie veiksmu,nes vien individualiom akcijom nieko nepasieksim…
Aisku geguzes statistika per daug nedziugina-augima lyginat su Ryga nepakankamai didelis…
apie koki augima galima kalbeti, jeigu is VNO krypciu mazeja, o taip pat ir kitiems vezejams jis ne pirmos svarbus yra (matyt yra svarbesniu rinku siai dienai)
cekai rytinius nueme, kas manau smarkiai kirs per tranzita. Aerosvito „konglomeratui” :), Vilnius irgi pastarosiomis dienomis tik stotele pakeiliui is Varsuvos. aisku kiti didina, bet bendrai paemus kol kas rinka nera dar taip atsigavusi, kad vezti direct OD is vno. visi vezasi tranzita, ir nieko cia nepadarysi, visur taip yra.
@Gogis: nesupratau minties apie tarpinę stotelę. Ką tuo norėjai pasakyti? VV pradėjo skraidyti WAW-VNO-KBP vietoje VNO-KBP?
@vytautas-nt, sorry, bet kažkaip abejotinai man skamba teiginys, kad ES fondų pinigai nėra Lietuvos pinigai. ES institucijų finansai sudaryti iš visų ES šalių, tame tarpe ir Lietuvos įmokų. Tik kažkodėl niekur skandalų dėl ES biurokratų leidžiamų lėšų nekyla… Apskritai, būnant valstybės tarnautoju, manau, gal reikėtų susilaikyti nuo kai kurių komentarų, nes kaip žinia kiekvienas be reikalo ar neaiškiai išleistas centas erzina visuomenę.
O šiaip boikotuoti AirBaltic įdėja man patinka. Bent jau nuo bumbėjimo pereinama prie konkretesnių veiksmų. Tik šiek tiek abejoju ar tai įmanoma, kadangi, kaip jau ir buvo sakyta, dauguma lietuvių skrenda kartą ar du į metus, tai vargu ar įmanoma padaryti kokią įtaką kompanijai. Tuo tarpu, kai, pvz., BA praranda klientus dėl nuolat vykstančių streikų ir jie tai greitai gali pajusti, nes jų keleiviai skrenda ne kartą ir ne du kartus į metus…
Panašu, kad diskusijos čia ir nauja FB grupė neliko nepastebėta BT darbuotojų. Bent jau tiek pasistūmėta.
Vytautai, lauk tiesioginės purvo lavinos iš BT…
Poveikis iš bruzdėjimo bus. Ta dauguma kuri perka 1-2 kartus per metus nepirks su BT, nes bus labai daug girdėjusi, kad ten negerai ir retai skrendant geriau ją aplenkti. Todėl BT ir bijo, kad neigiamos žinutės gali labai įtakoti ju pre-sale’us.
@Anzelmas Matutis – pratęsiu: … ir nuspręsti uždaryti Miuncheną iš Vilniaus, kurį dabar parduoda žiemos sezonui. Galėsite džiaugtis.
Šiaip tai vaikų darželis. Gerai bent ne su žvakutėm ir be Tėve mūsų..
Taigi Loo parašė, kad jų laukia už reisų atšaukimą, o dar taip elgsis – jau ir mūsų valdininkų kantrybė trūks.
@Tadas Blinda – o aš galiu parašyt, jog rytoj Vilniaus oro uoste leisis ateiviai iš Marso, irgi taip pat tikėsi?
Yra du variantai, kaip išspręsti LT aviacijos problemas. Realus ir fantastinis. Realus, kad atskris marsiečiai ir padės. Fantastinis – išsispręsime patys. Ar atsakiau :)
Per gegužę Kauno oro uostas aptarnavo beveik 72 tūkst. keleivių. „Palyginti su 2009 m. geguže, keleivių srautas išaugo dvigubai….
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/verslas-politika/is-kauno-oro-uosto-daugiausia-skrendama-i-londona-281903
Tai jei toks srautas KUN laikysis, tai per metus nuo gegužės bus pasiektas ir viršytas projektinis terminalo pajėgumas. Reikės galvoti apie praplėtimą. Aišku, dieną nelabai proporcingai laiko požiūriu išsidėsto skrydžiai, yra langų, bet su dviem aviakompanijom turbūt sunku labai proporcingai išdėstyti.
Truputi apie ES pinigus. Visų pirma LT dalias tame pinigų maiše yra nykstamai maža. Antras dalykas- reikia matyti vidutine bilieto kaina ES, kas gali sudaryti 200-300 EUR už return.
Spėju, kad verslo klase skraidantys kas savaite Europarlamentarai ES pinigų nugręže daug daugiau nei 5 EUR už bilietą daugiau sumokėjęs LT biurokratas.
Kaip jau sakiau- mums esmė yra atvykimo/išvykimo laikai, o ne kaina. Nes kai kelionės trukdo darbui (pvz. balsavimams) tai nėra gerai…
Džiugu, kad AirBaltic stebi internetą. Didžiausia bombą, prieš juos aš dar nenaudojau…
@rolaz Kad net palyginus su balandzio menesiu KUN augimas yra beveik dvigubas . Balandis – 37194, geguze – 72000 . Plius iki siol neisnaudoti visi rezervai,t.y. geguzis tik isibegejimas. Dziugu ! Gerai suorganizavus airBaltic boikota yra visi sansai kad KUN pralenks VNO dar siemet :)
Vargu ar reikia plėsti KUN terminalą – pradžiai reikia pertvarkyti normaliai esamą, kad norint patekti prie lėktuvo nereiktų 3 aukštais laipiot.. Pirmas aukštas – atvykimas, antras – išvykimas. Trečias keleiviams apskritai nereikalingas.
Dar viena pastebejimas. KUN sumazino savo prognoze metams,- raso ”
Šiemet Kauno oro uostas tikisi aptarnauti per 700 tūkst. keleivių.”
Manau tai visiskai realu, o ko gero net bus virsyta.
O tuo tarpu VNO toliau pucia savo juoka kelianti burbula ,- aptarnausim 2 mln keleiviu. Kam visa tai ? Panasu i nepilnavertiskumo kompleksa ir desperacija,- kalbet tai, ko negali padaryti, bet pasakes jautiesi didesnis ir stipresnis. Tik pries ka ???
Kažin, VNO turi dar vieną kozirį – čarterius, kur beveik garantuotas 100-procentinis užpildymas, bet jei paskaičiavus vien tik reguliarius keleivius, tai kažkur netoli to gali būti.
Na va, ir pavirto geras blogas delfio komentarų skilties tęsiniu :(
KUN niekad neskelbė, kad šiais metais aptarnaus milijoną keleivių. Ryanair skelbė, kad per metus nuo bazės atidarymo (t.y. iki 2011 05) tikisi aptarnauti tą milijoną.
Taip pat reikia lyginti gegužės mėnesio rezultatus ne su vulkaniniu balandžiu, kai KUN gerą savaitę nedirbo, o su kovu. Tai prieaugis nuo 48000 iki 72000 – kuklūs 50%, o ne „dvigubai” :D
Žodžiu iki VNO toli, nebent tikrai pavyks nuboikotuot AB :)
Buvo tik laiko klausimas, kada delfio lygio komentarai persikels cia. Antra vertus, ko noreti – tie patys zmones puse dienos praleidzia besikandziodami delfyje, tie patys zmones ir cia sedi…
Na tai pirmyn visi i sukurta Facebook grupe ! Vytautas-NT raso: „Didžiausia bombą, prieš juos aš dar nenaudojau…” Kelkit VNO ir LT aviacijos lygi !
Del airBaltic manau teisingai rase Loo, su jais reikia zaisti teisiniu keliu, juos reikia uzversti bylomis, finansai yra ju silpnoji vieta dabar, viena-kita pralaimeta byla juos prablaivytu. Bet nuo to daugiau skrydziu neatsirastu, atvirksciai ,- tikriausiai sumazetu. Bet as uz teisine kova.
Tos grupes (aisku aksciausio lygio, ne Delfi komentaru ..) leksikonas : “Didžiausia bombą, prieš juos aš dar nenaudojau…”, „Nepatenkinti
keleiviai užgrobia „Air Baltic” lėktuvą ir priverčia pilotus pakeistį kursą norėdami išvengti persėdimo Rygoje”. Na nebejuokinga …
Optimistinis požiūris: dėl VNO 2 mln. manau čia paskaičiavo su mintim, jog ateis bent dvi naujos kompanijos. Pamename visi pavasarį, kai buvo užsiiminta apie EasyJet kuris laiko VNO atsakymo ir kt. Tai gal pagal tokį scenarijų vis dar minimi tie 2 mln…
Aišku tie LCC gali persiorientuoti į KUN, bet nelabai tikiu.
*laukia
Na nustokite viena kart… Kazkaip rimtai, nejuokinga skaityti, is realios informacijos pateikimo, komentaruose beliko „kandziojimasis” (kaip kazkas teisingai pastebejo)… Neliko nei nuomones normalaus issakymo, nei bandymo suprasti… Vienas lept sakini, kitas du atgal ir taip, kad maza nebutu… nemalonu skaityt…
Simonu detas, pagalvociau apie komentuotoju registracija, tuo paciu filtravima. Dometis ir skaityti yra viena, o komentuoti beleka ir „kandziotis” eteryje – visai kas kita…
@Jurgis: o pas tamsta su humoro jausmu nekas… :( Manau matant panašią lėktuvo skrydžio trajektoriją radare ne vienam kiltu asociacija apie užgrobimą. Focebook’as manau skirtas ne tik verkšlenimams apie BT elgėsi, bet ir galima sau leisti ir pokštauti kartais.
Is Kauno labai populiarus milano ir Romos kryptis labai taiklus zurnalistai, o jei tikrai taip toliau geai skraidys Ryanair tai VNO teks uzleist savo vieta Kaunui.
The Turkish airline Turkish Airlines is prepared to increase its number of flights between Riga and Turkey, however, an agreement has yet to be made with the responsible officials in Latvia, the airline’s director Temel Kotil told members of the Latvian press in Istanbul.
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=27735
Estonian Air provided services to a total of 6,281 passengers on the Lithuanian market in May – 4,830 of them travelled on the route Tallinn-Vilnius-Amsterdam and 1,451 on the route Vilnius-Tallinn. In comparison to the month of April, the number of passengers grew by 23.9%.
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=27727
@Wincas – nusišneka ir žurnalistai ir tu iš paskos. Nuo kada iš KUN skraido į ROMĄ??? :)))
Tai as tai ir noriu pasakyt nuo kada skraido i Roma?
@NP Kas kaltas kad blogas virto Delfio lygio komentarais ? Nors dauguma cia rasanciu yra inside’eriai, dirbantys ivairiose aviacijos ir „aplink ja” srityse, deja jokios vidines informacijos cia nebera ir is esmes aptarinejama tik oficialiai pasirodziusi PR medziaga. Net Simonas informacija cia pateikia tik tada, kai buna paskelbti VNO spaudos pranesimai. Astresni ar ne ju komentarai ne esme, esme yra turinys , o ne forma. O to vidinio turinio isejus Simonui i VNO nebeliko. Lieka prielaidos, kuriu Simonas vel gi niekada neaptarineja, nei patvirtina , nei paneigia. Stai kodel pagaliau viskas tampa komentaru komentavimu.
@Wincas: Norint, kad KUN aplenktu VNO dar turės daug vandens nutekėti. Kaunui reikės generuoti 130 000 keleivių per mėnesį, kad bent jau pavyti dabartinį VNO. Su esamo termino pralaidumu tai pasiekti vargu ar įmanoma.
72 000 keleivių yra išties įspūdingas skaičius. Jis pralenkė mano pačius optimistiškiausius lūkesčius. Įvertinus visus skrydžius (RYR BT) yra pasiūlyta 97 120 kėdžių per mėn. Bendras LF siekia ~75%.
„airBaltic“ Kaune mini metų veiklos sukaktį
http://www.alfa.lt/straipsnis/10368797/?airBaltic.Kaune.mini.metu.veiklos.sukakti=2010-06-04_12-30
Gegužę „airBaltic“ perveze is Kauno 2063 keleiviu , reiskia Ryanair – 70000 keleiviu.
„Air Baltic’o” užpildymas nėra labai geras, vos 42%. Tuo tarpu „Ryanair’o” siekia 77%. Įdomu ar Tamperės kryptis įsivažiavo ar ne?
Simonai, ar padidėjo SN LF Briuselis – Vilnius segmente?
airBaltic’ui Rygos maitinimui is Kauno uztenka ir to 42% LF, cia tai tikrai nenutrauks skrydziu.
AirBaltic greitai praras savo klientu pasitikejima,nes labai jau daznai skrydzius atsaukia.Manau ju statistika toliau tik bloges…ir labai greitai.
Skyways traukiasi is Lietuvos rinkos?
Talinas paskelbe geguzes men. statistika, – 124 705 keleiviu
http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/Statistika/REPO7-kodulehele-ik_16.pdf
Simonas rase, kad Skyways pilotai streikuoja.
Estija už 88 mln. Lt perims „Estonian Air” kontrolę
http://vz.lt/rss/straipsnis/2010/06/04/Estija_uz_88_mln__Lt_perims_Estonian_Air_kontrole2
Transporto bendrovių dešimtuke – „flyLAL charters” skrydis aukštyn
http://vz.lt/2/straipsnis/2010/06/03/Transporto_bendroviu_desimtuke_-_flyLAL_charters_skry
siaip tai nemanau,kad skyways streikas reiskia traukimasi is Vilniaus. Nors sie veikejai yra pavyzdys,kaip galima neisnaudoti galimybiu. Puse metu be konkurencijos Vilniuj nieko nedare,o dabar ir Stokholmoi reisa baigia patys pribaigt.
Teoriskai jie galetu imtis AirBaltic paliktu reisu. Kitas galimas variantas is esanciu-Estionian. Jiems net nereikia reklamos Amsterdamui daryt-viska daro KLM.
@vytautas-nt: liepos mėn. „Skyways” nebeparduoda bilietų… Ko gero traukiasi.
O gal gali kas nors surašyti kokios airbaltic kryptys VNO buvo iš viso ir kokios liko?
Ir Skyways tikrai nepakeis iš jų pirktų bilietų skristi į Stokholmą per Rygą ar Kopenhagą.
Mano nuomone apskritai Skyways turėtų bandyti parsiduoti didelei kompanijai kol ne vėlu – nes tuoj pilotams nebus dėl ko streikuoti, reikės ieškoti kito darbo.
25 proc Skyways ir taip priklauso SAS
@Tomai, pasižiūrėk VNO skrydžių žemėlapį ir susirasi, kurios liko ir liks kryptis.
Dėl Skyways buvo galima tikėtis.. Šiaip sunkiai sekasi jiems čia, rinka laisva, bet nieko efektingo nenuveikia. Gal kita kompanija perims šią kryptį, pvz BT ar Estonian.. Suabejočiau SAS galimybėmis
Na va, pagal VNO vasaros sezono tvarkaraštį Skyways skraidys:
12345– 12:10 JZ 120 Skyways nuo 2010-04-12 iki 2010-06-24
12345– 12:10 JZ 120 Skyways nuo 2010-06-28 iki 2010-07-02
tai oficialiai iki 07-02. Gali būti, jog ir toliau skraidys..
O kiek laiko „airBaltic” skraide is Vilniaus i Mancesteri? Menesi-du? Gal Simonas galetu pasakyti?
Neprasidėjo skrydžiai į Mančesterį, netgi iš Rygos nutraukė ;]
SAS teoriskai galetu atidaryt skrydi i Stokholma,jei turi ten mazu lektuvu (CRJ). Juolab tai antras SAS HUB’as. Tik tokiu atveju Stokholmas pjautu Kopenhagos krypti. O gal kazkiek ir Rygos…
galimas variantas..
SAS vykdo Core taupymo programa, pagal kuria nuspresta plesti tik Kopenhagos hub’a. Stokholmas ir Oslas bus palikti kaip vietiniai hub’ai Skandinavijai aptarnauti. Taigi, is ten skrydziu tikrai nepaleis.
Fantastikos megejams – apie KUN perspektyvas sauniu pamastymu yra http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=110&page=123
jo, šį mėn. jau VNO skrydžių skaičius bus mažesnis. Simonai, ar bus galimybė įsigyti oro uosto atributikos su nauju logotipu ir dizainu pvz oro uosto suvenyrų parduotuvėje?
Į Stokholmą yra nemažas tiesioginių keleivių skaičius, kurie dabar dažniausiai renkasi AirBaltic. Be to, Stokholmas siūlo nemažai krypčių po Europą ir net kelias tolimąsias. Vat į Oslą skraidyt, kuris kiek toliau, mažiau apsimokėtų. Tuo tarpu Stokholmas būtų dar vienas peilis AirBaltic. Beje, Talino atveju Stokholmas yra gal net svarbesnis Hub’as…
Star1 apmokejimai Mastercardu jau antra diena neveikia, skambinant i ju call centra UK ~£13 administracinis mokestis
@piktas, tai gali būti, jog pats http://www.webtopay.com failina, todėl ir nepriima tavo MC.
Idomi istorija gavosi su Skyways. Prisiminkim, ka lygiai pries metus paskelbe VNO, o is tikruju pats Tomas Vaišvila.
Vilnius Airport announced today that Skyways Express will start 4 new routes from Vilnius in May: Stockholm (12 weekly), Amsterdam (10 weekly), Copenhagen (5 weekly) and Berlin (3 weekly).
Panasu, kad „sekmes” istorija baigiasi …
@Jurgis, viskas čia gerai yra. Nebūtina demoralizuoti VNO vadovo, jeigu buvo duotos visos sąlygos iš VNO. Pati kompanija netikėjo, kad gali tai daryti ir jų kainodara nieko nenustebino..
Speju,kad per 2009 metus VNO direktorius daug pasimoke ir dabar jau tokiu kvailysciu nebekalbetu. Apskritai kalba daug atsargiau.
beje, 2 mln keleiviu susije greiciausiai su planuojama 15 mln. Dalyba…
Padetis VNO dinamiskai keiciasi, ratas apsisuko ir, panasu, kad galime atsidurti vel kritinej situacijoj.
Man dabar idomus flyLAL likimas . Pakutinis pranesimas, kad “flyLAL charters” stipriai pakilo aukstyn ir isitvirtino Lietuvos transporto imoniu desimtuke suteikia vilciu, kad galbut jie pasirys sugrizti ir i reguliariu skrydziu rinka. Tuo labiau , kad jie ir patys yra apie tokius ketinimus jau anksciau paskelbe ,-
„flyLAL akcininkai priėmė sprendimą atnaujinti šiuo metu sustabdytą nacionalinės skrydžių bendrovės veiklą po to, kai bus laimėta byla prieš „airBaltic“ ir Rygos oro uostą.” Gal kas zino, kaip vystosi flyLAL byla pries airBaltic ir Rygos oro uosta ? Kokia bylos stadija ir kokios perspektyvos? Galu gale, kokie flyLAL planai ? Erdve , panasu, vel atsilaisvina ir atsiranda sansas grist .
is teisines puses speju,kad AirBaltic ir RIX eis iki galo ir byla dar kokis 2-3 metus tesis.
Visas LAL augimas susijes su ju isitvirtinimu uzsakomuju skrydziu rinkoj. Realiai jie dominuoja Lietuvoj ir Estijoj, dirba Lenkijoj ir Italijoj. Bet tai kitas zanras, kuris jiems neblogai sekasi-Aurela praktiskai isstume.
taciau tai suma sumarum 3-5 orlaiai, na gal kiek daugiau viska sudejus. Tai daugiau negu Estonian,bet AirBaltic masto netempia.
Atkurinet FlyLAL jiems nelabai apsimoka- skolas geriau palikt kreditoriams. Pigiau bus sukurt firma nuo nulio.
Bet siaip nelabai panasu,kad yra noro,nes dekingiausia laika tam is dalies praleido…
jei kam idomu, naujausiam The Economist yra straipsnis apie Etihad, Qatar ir Emirates, ju planus ir pan.
Manau Flylal akcininkam vėl žengt į skrydžių rinką yra gana rizikinga ir vargu ar dabar jie ryšis tai daryt. Paprasčiausias jiems būtų Star1 modelis, kurį įgyvendint būtų greita ir lengva. Nes yra visa reikiama bazė sutelkta į įmonių grupę. Bet tam reikia ekonomikos realaus atsigavimo dėl srautų perspektyvų. Tai galėtų būt kitais metais, greičiausiai tada ir matysis turi jie intencijų, ar ne.
O daugiausia į ką viltis reiktų dėt, manau, yra Star1, kurie tikrai srautus galėtų pakelt siūlydami patrauklius skrydžių miestus. Net neabejoju, kad žiemą pasiūlys skrydžių į kalnų kurortus :)
Kauno taksistai „neapsidirba” Kaune
Tegul kainas tokias kaip VNO pasidaro ir gales sau ramiai po puse dienos semkes prie iejimo spjaudyt :)
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/daugiau-skrydziu-kaune–issukis-taksi-bendrovems.d?id=33191055
stai cia linkas i delfi
Skyways pasitraukimo nelaikyciau didele nelaime. Teko skristi tik pora kartu, viena is ju su JetStream’u – sorry, kaip uz tokia kaina, paslauga tikrai ispudinga. Kiek teko skristi veliau, SAS ar Finnair budavo vos ne 2 kartus pigiau, jau nekalbant apie airBaltic.
jei FlyLAL atsikures skraidytu pagal Star1 modeli,tai nelabai butu kur skraidyt-visos kryptys su didesniais srautais jau uzimtos. O bandyt ka nors iskonkuruot,kaip AirBaltic reikia daug pinigu turet.
pas FL technics?
atvykimas:
2010 06 07 02:30 Maskva DME, Rusija LLM9351 Yamal Airlines
boltikas Suomiu ir Norvegu R-Kioskuose po 85 EUR return bilietus iki Rygos parduoda. Geras biznis, ir visai nebloga kaina, ypac perkant kokia savaite iki skrydzio.
I EDI Star1 apie 3 val veluoja, uodegele nusimato?
vėlavo iš kurorto grįžti, tai taip gavosi, kad dabar į kitus vėluoja laiku išskristi.
Tai gal antras lėktuvas Star1 kiek padės? Juk jis gerokai mažiau užkrautas…
Į Milaną pakilo vėluodamas šiek tiek daugiau nei valandą, tai vakarinis reisas į STN jau turėtų būti laiku.
@Ryan_KUN – geriau papasakok kaip naujos kryptys KUN įsivažiuoja. Ar pasitaisė TMP ir SXF? Kaip sekasi BGY ir GRO?
SAS grupė parduoda „Estonian Air“ akcijas
http://www.alfa.lt/straipsnis/10369189/?SAS.grupe.parduoda.Estonian.Air.akcijas=2010-06-07_11-35
Gana idomus akciju ispirkimo sandoris, po kurio „Kompanija SAS taip pat išlieka apie 70 mln. Švedijos kronų (daugiau nei 25 mln. litų) vertės paskolų kreditore, kurių grąžinimo terminas – 2014 m.”
Vakar Star1 turėjo problemų su kuro užpylimo kažkuriame oro uoste. Bent taip informavo keleivius, skrendančius iš STN į Vilnių. Vėlavo apie 4 val. Bet parskraidino labai maloniai ir greitai, užtruko apie 2 val. Nors keleiviai buvo pervargę nuo ilgo laukimo, bet tikrai neatrodė pikti. Skridau su jais pirmą kartą ir tikrai mielai rinksiuosi juos vėl.
Kaunas sudėjo gegužės statistiką
http://kun.lt/index.php?lang=lt&page=statistika
Pats laikas Star1 plėstis. Įvaizdis jų pakankamai teigiamas, kainos patrauklios. Wizzair atėjęs tik pjautų Star1, o srautą labai nepadidintų.
O jau paskelbta ar sudereta del Wizzair atejimo ?
IATA: pasaulio oro transporto pramonė atsigauna
http://www.alfa.lt/straipsnis/10369209/?IATA..pasaulio.oro.transporto.pramone.atsigauna=2010-06-07_12-53
Kaunas-Berlynas vakar buvo ~90% uzpildymas, siandien ~70%
Visos Vokietijos kryptys ir Tamperė Kaune kol kas sukasi nekaip. Nekaip atrodo ir Oslas, matyt, dėl konkurencijos tiek VNO, tiek PLQ. Kaip pastebėta, gegužės FR LF buvo apie 75%, kai jų „network average” yra 88%. Nors, kaip ir nuolat kalba „Ryanair”, LF jiems nesvarbu, svarbu „revenues”, t.y., kiek brangiai parduoti bilietai.
Milanas, Žirona ir Paryžius pildosi gerai.
LF „Ryanair” vidurkį labai pakelia Londonas, Dublinas, kur vyksta daug skrydžių ir užpildymas >95%.
@Jurgis Nežinau, bet Gdansko kainos pavydą kelia :)
Nėra tie 70% užpildymai labai tragiškas daiktas – va dabar Ryanair viduryje vasaros nutrauks Oslo Rygge – Stokholm Skavsta, nes ten užpildymas jei gandais tikėti tik 10-15%.
Blogiau bus nebent tada kai Ryanair nustos gauti naujus lėktuvus (jei visgi neužsakys naujų). Yra minčių, kad tada jie vietoje augimo skirs daug dėmesio krypčių optimizacijai.
@Pranas – pilnai pritariu. Dar porą metų galima ramiai „augint” esamas kryptis, nes yra maršrutų, kurie gyvena daug blogiau nei kad ir mūsų atveju Tamperė ar Oslas ;)
Gal Ryanair reiketu truputi paoptimizuoti kryptis – pavyzdžiui, vietoje kažkurio Vokietijos miesto skraidyti i Eindhoven.
Manau būtų populiari ir kokia nors papildoma atotostginė kryptis į Italiją ar Prancūziją.
Ryan_KUN – dėkui už informaciją.
Atrodo, nekaip sukasi visos kryptys, kurios turėtų būti orientuotos į atvykstančiuosius, tuo tarpu tos, kurios orientuotos į išvykstančiuosius sukasi gerai.
Gaila – reikėtų vystyti atvykstamojo turizmo skatinimą, potencialo jam augti manau tikrai dar yra nemažai.
Chi chi – teisybė akis drąsko aviacijos strategams. Apie tai kalbėta ir komentuota prieš gerus pusantrų metų – šunys loja, karavanas eina. Viskas labai gerai :)
Tai tik ir belieka filosiniai klausimai :)
jei jau kalbam apie Turistines kryptis, tai daugiausia potencialo turėtų gal kokie Italijos miestai (Piza, Venecijua ir pan.) bei Graikijos- palyginus netoli. Dar galėtų kokią Bratislavą pabandyt.
Kitas klausimas- Ar KUN tapo persėdimo tašku skrendant iš kokios nors Tamperės? Ar įmanoma tai fiksuoti (ta pati pavardė atskrenda ir skrenda toliau tą pačią arba kitą dieną)?
Vytautas-NT – spėju kad šansų nedaug. Nes krypčių kiekis nėr didelis, ir dažnumas tikrai nepakankamas kad „išminkyt” iki persėdimo taško…
Būtų įdomu iš RYAN_KUN sužinoti, koks pvz procentas lenkų naudojasi FR paslaugom iš KUN? turint omeny kad šiaurės rytų lenkija sėdi be jokio civilinio oro uosto, tai nebloga potenciali rinka.
Aš procentų nežinau, bet lenkų lėktuve girdisi. Kaip ir rusų. Teko ir suomę į Vokietiją skrendančią matyt.
Su Dabartine kainodara TMP-KUN-XXX, jei XXX kokia nors vokietija ar Briuselis, kainuos pigiau nei tiesiai ir gal net 2 kartus.
Kita savaite išbandysių jungtį Šarlerua-Kaunas.
Klausimas- ar visuose UK oro uostuose sveria rankinį bagažą?
Sekmės tau Vytautai-NT skraidant su Ryanair. Parašyk savo įspūdžius :)
Sveria nebent jei registruoji normalu bagaza, taciau ypac kreipia demesi i bagazo matmenis jei prie vartu susidarys eile del lektuvo velavimo labai daug sansu kad su matmenu stendu prades tikrint, taip pat stebi kiek bagazo vnt tempiesi i lektuva.
Praėjusią sav. skridau į UK iš Kauno. Kiek pastebėjau, į visus tuo metu vykusius Ryanair skrydžius tikrino rankinio bagažo matmenis su stendu, o kas turėjo registruotą bagažą, tai kartu svėrė ir rankinį. Taip pat neleido įsinešti nieko, kas buvo pirkta oro uosto parduotuvėje ir supakuota maišelyje. Reikėjo viską sudėti į vieną vientetą. Kai kurie dalį pirkinių paliko šiukšliadėžėse.
NRN tai sveria bagaza.
BRE sveria irgi. Kas keisciausia leido prasinest 10,4 kg
Vokietijoj tai tvarka griežta ir bjauri. Aš kažkada turėjau 2 kg viršsvorio, tad teko bagažą registruot- 40EUR.
Jei UK nesveria rankinio, tai gerai. O dėl matmenų- reikia tiesiog teisinga lagaminą turėt ir tiek.
Ar ne per greitai norisi KUN plėtros rezultatų? Jau visą mėnesį skraido ir tik toks užpildymas… :)
O Tamperės nelabai vykęs tvarkaraštis persėdimams. Galima grįžti iš Berlyno, galima su nakvyne keliauti į Gironą, bet per Hahną tuo pačiu metu ir pigiau ir skrydžiai kasdien.
Dėl dviejų kg pridavinėti bagažą?! Teko Hahne išsitraukti striukę, prisikimšti kišenes ir su likusiais 10,5kg iš 11,5 kg vėl eiti. Kišenių svorio jokios taisyklės nereglamentuoja. Žinoma, antro lagamino į kišenes neišeis susidėti, bet jei vyksta oro uosto personalo išsidirbinėjimas, kodėl neatsakyti tuo pačiu? Neteko girdėti, kad būtų problemų dėl pusės kg viršvorio.
Beje, Airbaltic leidžia 8 kg, aerlingus 6, tik easyjet neriboja svorio.
Tie Ryanair rankinio bagazo sverimai tai gera atrakcija ir man primena sioki toki pasityciojima is zmoniu orumo. Ko tik nepadaro kai kurie zmones kad sutaupytu 40 EUR. Neseniai skridau is Hahn, tai maciau kaip darbuotojas nepraleido vienos moteriskes del gerokai per didelio svorio. Tada jinai pasisalino ir grizo uzsivilkus kelis sluoksnius zieminiu striuku, prisikisus pilnas kisenes daiktu ir dar su zieminiais batais, o tada jau buvo gana silta, geguzes men. Tada ja praleido, nes bagazo svoris jau buvo normos ribose. Aisku visa publika tuo metu buvusi eileje ir stebejusi si epizoda garsiai nusijuoke :) Bet apskritai tai ji vis tiek visa ta svori i lektuva isinese, lektuvas lengvesnis nepasidare. :)
Kazin, ar didelis pasityciojimas is orumo yra taisykliu, su kuriomis sutinki pirkdamas bilieta, nesilaikymas
Kai skridau per Hanhn’a tai jau kisenes buvo praikrautos, o dar kompa turejo, kurs tuos 2 kg sudare ir nebuvo ko daugiau i kisenes sudet.
Su Ryanair, u problema tokia- vieni oro uostai svori ziuri, o kiti tik gabaritus. Del to kyla visokiu nesusipratimu, nes norisi nusivezt 1-2 kg daugiau. Beje, i salona virssvoris isvis negalimas- plesia visus 40EUR
Na o as kai skridau per hahn visai pamirsau kad teks vel eit per patirka ir duty free pirkta 1L lietuviskos nepranesiu per patikra todel teko su vokieciais suragauti, negi ismesi… Will Sie trinken? Ja es ist frishe Litauishe shnaps.
Įdomu, kodėl dingo Ibiza iš Star1 dingo? Gal kokie planai pasikeitė? O aš čia pradėjau planuoti…
Ilgalaikio Tarptautinio Vilniaus oro uosto išvystymo plano (angl. Master plan) parengimo paslaugos pirkimas.
plačiau http://www.vno.lt
Prestwicke sausy svere pries pat lipant i lektuva. Edinburge pries pat lipant i lektuva, geguze, itin kabinosi prie lietuvaites pagyvenusios moteriskes kad lagamino kisene buvo atsikisus ir jai niekaip nesiseke igrust jo i remus, nemaciau ar praleido. Svere taip pat.
Del orumo, jei jau vienakart turi problemu boardinge tai kitakart kur kas teisingiau susipakuosi, kol neprigauna, kaip sakoma :)
O kokia situacija Birminham International?
Del Skyways butu gerai sulaukti ir kokio oficialesnio pranesimo.
OXS, as manau, kad visi bilietai beveik ispirkti. ;)
Palangos oro uostas šiemet sulaukė 4 proc. daugiau keleivių
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/palangos-oro-uostas-siemet-sulauke-4-proc-daugiau-keleiviu-194-102332
Berlyno aviacijos parade – lietuviški akcentai
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/berlyno-aviacijos-parade–lietuviski-akcentai.d?id=33237075
Kalbant apie Ryanair tikrinimus, tai Kaunas truputį lietuviškai pasirodo vėl… Baisiausiai susiraukusios merginos sveria ir matuoja tą rankinį bagažą. Teko pačiam šį savaitgalį patirti tai. Absurdas kai matuoja prieš einant pro apsaugą, tada dar sugalvoja pamatuoti prieš laipinant į lėktuvą. Ir dar absurdiškas reikalavimas duty-free prekes taip pat sugrūsti į lagaminą. Kažkaip nei Milane, nei Paryžiuj, nei Briusely su Ryanair tokių reikalavimų sutikti neteko. Svarbiausias reikalavimas visur buvo, kad būtų vienas rankinio bagažo vienetas. O dėl svorio ir dydžio kai kur praleido kartais ir truputį perdidelius lagaminėlius. O duty-free prekės pirktos praėjus apsaugą – problemų nekėlė.
Bagažą tikrina antžeminio aptarnavimo kompanijos, pagal vežėjo nurodytas procedūras. „Ryanair” nurodytos procedūros daugmaž visur yra vienodos ir jos kalba apie tai, kad būtina patikrinti „mažiausiai X reisų rankinį bagažą” arba „mažiausiai X% keleivių” ir t.t. Jei nepatikrino – your success, jei patikrino – you must follow the rules. Nors daugelis aviakompanijų turi panašius apribojimus rankiniam bagažui, tačiau ne visos vienodai reikalauja tai tikrinti – „Ryanair” griežščiausiai į tai žiūri, nes tai yra būdas gauti papildomų pajamų.