„Ryanair” iš Vilniaus skraidins į Kretą, planuojama didžiausia poilsinių krypčių geografija
Nuo 2013 m. gegužės 1 dienos „Ryanair” vykdys skrydžius iš Chanijos oro uosto Graikijos Kretos saloje į Vilniaus oro uostą. Skrydžiai vyks vasaros sezono metu vieną kartą per savaitę – trečiadieniais.
Anksčiau „Ryanair” pranešė apie naujas vasaros sezono kryptis iš Kauno oro uosto. Skrydžiai bus vykdomi į Italijos Sardinijos ir Sicilijos salas, atitinkamai į Kaljario ir Trapanio oro uostus.
Pagal šiuo metu paskelbtus tvarkaraščius, „Ryanair” numato plačią Viduržemio jūros kurorto sezoninę geografiją iš Lietuvos. Šiemet bus tęsiami skrydžiai iš Kauno į Alikantę ir Maljorką (Ispanija), Maltą, Pafosą (Kipras).
Lygiagrečiai kelionių organizatoriai iš Lietuvos taip pat didina vasaros atostoginių krypčių geografiją. Plačiausią vasaros atostogų krypčių geografiją Lietuvoje siūlantis „Novaturas” yra paskelbęs apie naujas kryptis 2013 m. – bus vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Rimini (Italija) ir Nicą (Prancūzija). Per 2013 m. sezoną „Novaturas” planuoja plačią skrydžių geografiją:
Kaip matyti iš kaimynų elgesio Rygoje, augantis savarankiškai organizuojamų poilsinių kelionių segmentas, sudomino ir Latvijos nacionalinį vežėją „airBaltic”. Anksčiau paskelbusi, jog iš Rygos ketina 2013 m. atidaryti 6 naujas kryptis, paaiškėjo, jog 5 iš jų yra sezoninės reto intensyvumo (1-2 kartai per savaitę) sezoniniai skrydžiai į įvairius kurortus.
„Ryanair” šiuo metu yra paskelbusi, jog iš Vilniaus 2013 m. vasarą skraidys į 14 oro uostų – Londono Stanstedo bei Lutono, Dublino, Milano Bergamo, Oslo Rygge, Briuselio Šarlerua, Diuseldorfo Weeze, Brėmeno, Liverpulio, Romos Čampino, Lydso Bradford, Paryžiaus Beauvais, Korko ir Barselonos. Apie 14 krypčių yra paskelbta ir iš Kauno – į Londono Stanstedo bei Gatwicko oro uostus, taip pat Dubliną, Stokholmo Skavsta, Frankfurto Hahno, Edinburgo, Kaljario, Trapani, Alikantės, Maljorkos, Birmingemo, Bristolio, Maltos ir Pafoso oro uostus.
Taip šiai dienai 14 krypčių „Ryanair” planuoja iš Rygos oro uosto. Iš Talino numatyti skrydžiai 9 kryptimis.
Chanija taps trečia nauja kryptimi iš Vilniaus oro uosto 2013 m. Anksčiau skelbta apie naują „Ryanair” kryptį į Diuseldorfo Weeze oro uostą nuo kovo 14 d. ir „Wizz Air” Trondheimo kryptį nuo birželio 2 d.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
603 komentarai
Leave a reply
Žlugo dar vienas mitas, kad KUN bus poilsinis Lietuvos oro uostas.
Boeing :))
Su naujo viceministro paskyrimu gali žlugti ir dar vienas mitas ;)
Praeita ketvirtadieni i osla su Wizz skrido apie 30 zmoniu …. Negi taip prastai su sia kryptimi ?
@Wincas – reik manyt negerai, nes bilietas skristi rytoj VNO-TRF man kainuotų 15 litų. Svarstau dabar ar verta nusipirkt kelionę pirmyn atgal dar šiemet už brangius 19 litų, ar bus gerai ir kitamet už 8 :)
Įdomu kokia Ryanair logika atidaryt skrydžius iš Kretos būtent į Vilnių? Juk iš Kauno galima turėt geresnį tvarkaraštį?
O Novaturo tinkle, kaip suprantu, bus ir Kroatija ir net Nica kitais metais?
Nes is KUN jau ir be Kretos pasirinkimas yra labai neprastas – 11 x weekly i Vidurzemio juros regiona nera mazai.
Wincai, čia kalėdinis „one way” lėktuvas. Skrydžių pridėta šiek tiek, tačiau visi pildosi į vieną pusę. Pvz. šiandien RYR į Rygge turėjo 27 keleivius, pirmadienį 51, į CRL vakar 60. Net į BVA, LTN, STN, CIA susirenka tik apie 100-110 keleivių. Priešinga kryptimi keleivių netrūksta visiems.
Čia nuosmukis prieššventinis, daug krypčių gruodį nukrenta iki minimumo.
Vytautai, į Vilnių skris Chanijoj bazuojamas lėktuvas, todėl nėra didelio skirtumo, kur jam skristi. Matyt, Kauno lėktuvų tvarkaraščiai jau suplanuoti.
Įdomumo dėlėi pasižiūrėjau RYR Kauno bazės lektuvų apkrovas tai 2012 vasarą kiekvieną dieną bazės lektuvai turėjo po 5 skrydžius (35 per savaitę),o 2013 vasarai kolkas suplanuota po 2-4 į dieną (2-trečiadienį ir šeštadienį; 3 – pirmadienį, antradienį, ketvirtadienį; 4 – penktadienį, sekmadienį)
Ryanair is to open its first Greek base in Chania next April.
The low-cost carrier will base one aircraft there and will fly 26 routes, including 11 new routes, to Billund, Bremen, Bristol, Eindhoven, Katowice, Marseille, Memmingen, Thessaloniki, Venice, Vilnius and Warsaw.
Ryanair’s Kate Sherry said: “We are delighted to announce Chania as our 55th base and our first in Greece and to unveil 11 new routes.
O Reykjavik jau nebe atostoginė kryptis ? Matyt ir Tel Aviv galima priskirti prie poilsinių krypčių? Tai tokiu atveju atostoginių krypčių skrydžių geografija iš Vilniaus dar didesnė turėtų būti.
Tel Aviv atostoginė, tik iš kitos pusės :) Reykjavik irgi ne tik lietuviams nuskristi į Islandiją reikalingas, bet ir islandams į Lietuvą :)
Na, nagrinėsim, ką turime ant rankų. Čia panagrinėti tik „Ryanair” ir „Novaturas”. „Tez Tour” irgi nepaliestas, kol kas jų oficiali geografija nepaskelbta.
@AI Kai žmonės planuoja atostogas, daugumai jų nėra didelio skirtumo, ar skristi iš KUN, ar iš VNO. Turbūt svarbiau yra savaitės diena, paros laikas ir pats vežėjas. Taigi, FR neturėtų būti didelio skirtumo, į kurį miestą skristi. Skirtumas (dėl patogumo keleiviams) galėtų būti tik tuomet, jeigu paaiškėtų, kad minimum 50 proc. keliaujančių į Kretą yra vilniečiai. Bet labai abejoju, ar kas nors darė tokią statistiką.
Ir pliumbum teisus, TLV ir KEF negalima vadinti grynomis atostoginėmis kryptimis. TLV atveju apskritai per 90% pardavimų buvo iš TLV pusės, KEF atveju arti 50/50.
Šiap tai idomus aspektas čia paliestas – tas in/out procentas. Tokiu atveju Reykjavik vos ne ideali kryptis su pasiskirstymu 50/50. Idomu ar yra kokia statistika kitu krypciu – atostoginiu ir ne tik. Na pvz. kad ir kokia Paryžiaus kryptis.
Jurgi, na, detalų tyrimą galimai padarysime kitą vasarą (tam reikia ilgesnio laikotarpio, nes jei tirsi pvz. gruodį, tai pasirodys, kad visi yra „originating foreign”, jei darysi sausio pradžioje visi „local origination”). Tai galiu daugmaž pasisakyti apie tuos reisus, apie kuriuos žinau iš aviakompanijų duomenų.
Bet, dabar BT, W6, RYR pardavinėja segmentais, tai ne visais atvejais įmanoma nustatyti, kur yra „originating”. Verslo segmente tai labai dažnas atvejis yra „multi-kelionės”. Pvz. nemažai iš FRA atvykstančių tęsia kelionę į RIX ar TLL.
Na tikrai W6 kainos į/iš TRF name nustebino…
Prieš mėnesį pirkau x2 brangiau… :(
Kalbant apie TLV ir KEF, ar jau zinoma kokie pokyciai bus kitu metu vasaros sezonui? El Al gi ne per seniausiai ‘atstatydino’ savo b752, ar imanoma butu tiketis pvz 2x weekly su b738/9?
@Boeing, tiesa, ka sakai, bet manau, kad nauja (ir kolkas vienintele) LCC atostogine kryptis is Vilniaus bus pastebimesne tarp vartotoju nei paildoma ‘n-toji’ kryptis is Kauno.
Pritariu, kad renkantis atostogas yra faktiskai nesvarbu ar skrydis operuojamas is KUN ar is VNO, bet budamas vilnietis ir turedamas nedaug ziniu apie tai kas, kur ir kada skrenda potencialus keleivis pirmiausia bandys ieskoti skrydziu is VNO ir yra nemaza tikimybe, kad rades patrauklu pasiulyma juos uzsirezervuos – net nebandes ieskoti galimai geresnio pasiulymo is KUN. Aisku, labai nedidelis procentas zmoniu taip elgis, bet bet kokiu atveju FR is ju generuos papildoma pelna.
Nenoromis išsidavėt, kad dalis vilniečių toliau savo nosies nemato. Bet ar tokie žino, kur kokia Graikija ar Ispanija yra.
Tomai-jau buvom pasiilgę tavo komentarų,bet gal tu grįžk prie Delfi komentatorių.
Kaune veikiančių kelionių agentūrų duomenimis, šiemet šventiniam laikotarpiui – Kalėdoms ir Naujiesiems metams – kelionių parduota maždaug trečdaliu daugiau nei pernai.
Read more: http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kaledu-stala-i-kelione-i-mainys-daugiau-kaunieciu-466957#ixzz2FVjr1qAh
Na, kiek mane pasiekė info, tai nei „Novaturas”, nei „Tez Tour” neturi nė vienos laisvos kėdės nei į Egiptą, nei į Bergamą slidinėjimui, nei į Dubajų ir Goa artimiausioms porai savaičių.
Galbūt tai nenusipelno atskiro įrašo, tačiau dvi naujas uodegas greičiausiai pamatysime Vilniaus oro uoste kitais metais.
Kaip kažkas iškėlė mintį dėl „Ukraine International” :) Šiuo metu 2013 m. vasarai skrydžiai VNO-KBP parduodami abiejų aviakompanijų „Aerosvit” ir „Ukraine International” bendru kodu. Greičiausiai bent jau 1x daily perims vykdyti „Ukraine International”.
Nuo 31MAY iki 04OCT kiekvieną penktadienį „Air Europa” skraidys BCN-VNO su „Boeing 737-800”. Tai yra čarterio užsakymas iš kelionių agentūros, kol kas neaišku, ar bus paleista prekyba „Air Europa” bilietais. Atvykimas į VNO 14:30, išvykimas 15:30.
Į BCN iš viso bus RYR trečiadieniais ir sekmadieniais, WIZZ pirmadieniais ir penktadieniais, AirEuropa penktadieniais bei „Small Planet” šeštadieniais.
Simonai- Gal žinai ar charterius į Dubajų ir Goa SPA vykdys su B733 ar A320,ar skraidins koks kitas vežėjas?
Deivi, SPA A320.
Fantastika, sveikinimai VNO !!
O tiek Aerosvit tiek Ukraine Int. skraidys i KBP?Beje, is kurios puses uzsakytas charteris – Lietuvos kompanija ar Ispanijos?
Al, kiek žinau iš ESP pusės.
Air Europa galėtų paleist prekybą bilietais,visgi oficialiai VNO turėtų dar vieną SkyTeam narį.
Keista, bet Ukraine International puslapyje, nei booking, nei Route map puslapiuose Vilniaus nera –
http://www.flyuia.com/eng/main.html
Gal dar atsiras ? Beje, o kaip tokiu atveju kai i Kijeva bilietas bendru kodu, tai galima vienodai naudotis tiek Aerosvit, tiek Ukraine Int. tinklu vienodai ? Ar čia yra kokie nors spec. apribojimai ?
Jurgi, turėtų būti vienodai. Pastaruoju metų gausėja ženklų, jog šios aviakompanijos veikia kaip viena. Pvz. neseniai paskelbta, jog 11 krypčių iš Kijevo „Aerosvit” tiesiog perduoda „Ukraine International”.
Na tikrai idomu, tokiu atveju pvz. atsiranda dar viena galimybė iš Vilniaus į Tel Aviv per Kijevą – su Aerosvit ir su Ukraine International. Negi laikys vienodas kainas ?
Jurgi, dar prieš kelias savaites teko padėti įsigyti bilietus į tą patį Tel Avivą, tai pats pigiausias variantas buvo būtent per KBP. Iki KBP „Aerosvit”, o nuo KBP – „Ukraine International”.
Ir kiek patyręs, tai Rytų aviakompanijomis geriausius bilietus pasiūlo agentai. Nors jų svetainės veikia, jose dažnai toli gražu ne visi variantai ir dažnai aukštesnės kainos.
Tomai, RYR paleido Kretą iš VNO pabandymui tam, kad galėtų palyginti yield’us iš KUN ir VNO. Todėl tikėtina, kad kai Kreta parodys gerus rezultatus (nauja kryptis; žinomesnė nei Kosas ir Rodas; galimybė lengviau pritraukti baltarusius), kitais metais dar daugiau sezoninių krypčių iš KUN bus permesta į VNO. Ir net naujasis viceministras čia nebepadės.
Sliupas ministro patarejas, o ne viceministras
Skristi į Lietuvą šventėms turbūt niekada dar nebuvo taip pigu. Tačiau apie mažėjančią emigracinio srauto paklausą liudija ir sumažėjęs pridėtų kalėdinių skrydžių skaičius.
„Wizz” šiemet pridėjo tik kelis reisus į TRF, „Ryanair” vieną papildomą į DUB ir kelis papildomus į STN. O ypač įdomu, jog „Ryanair” pridėjo reisų į BCN, BRE ir BGY. Turbūt verta mąstyti, jog virsta į vakarietišką turizmo suintensyvėjimą per Kalėdas.
Dabar įdomiausia, kaip turėtume vertinti tą mažėjantį emigracinį srautą. Ar čia reiškia, kad iš tiesų tam tikra dalis žmonių grįžta su visam į Lietuvą? Ar kad tie, kurie yra išvykę, ten vis labiau įsikuria ir praranda ryšius su Lietuva?
Iskilo toks klausimas, su koki laineri Ukraine Int. naudos marsrutui i Vilniu – negi AN 148 naudos? Nes B73x tai siek tiek gal per daug capacity, nebent gal 735?
Atsirado Kaunas – Kos, nuo Balandzio 1 dienos, pirmadieniais ir sestadieniais.
pliumbum: dėl emigracinio srauto, tai mano nuomonė tokia, jog yra priežasčių kompleksas:
1. Taip, dalis emigrantų grįžo;
2. Krizė Europoje, ypač Airijoje, lemia, jog dalies emigrantų finansinė situacija yra suprastėjusi;
3. Dalis pirmosios ES bangos emigrantų įleido šaknis giliau, sukūrė šeimas ir Kalėdoms nebegrįžta;
4. Dalis laikinųjų darbo ieškotojų keičia gyvenimo vietą priklausomai nuo darbo situacijos. UK, Airija eina žemyn, tuo tarpu Norvegija eina aukštyn.
Realiai aš prognozuoju, jog poros metų bėgyje UK/Airijos kryptimi galime sulaukti tolimesnių karpymų, nes maršrutai „low yield” ir laikosi tik dėl aukšto srauto. Jei srautas kris nors ir keliais procentais, tai gali atsiliepti maršrutams arba bent jų frequency.
AI: ATR72/B735 planuoja.
Simonai, kokia tavo nuomonė dėl vasaros krypčių skaičius. Ar nemanai, kad gresia perkaitimas? Jau pernai tokie požymiai buvo. Dabar Ryanair pasiūlė dar daugiau krėslų nei pernai, plius Novaturas su Teztour didina apimtis ar bent jau nemažina jų. Keleivių augimo prognozės tarsi jau ir nebebus dviženklio procento, tuo tarpu krėslų poilsiui – bus. Žinoma, pats manau, kad dar priklauso ir nuo kainų (bet yield gi reikia), nuo taip, kaip važiuos baltarusiai (kur vienareikšmiškai auga srautai), nuo latvių (Airbaltic bando atsikąst dalį, kad ir kelių procentų srauto), Kaliningrado ir Lenkijos sSvalkų keleivių priraukimo. Na, bet visvien, kokia paties nuomonė? Ypač, Kos patvirtintas, greičiausiai Rodas irgi bus šeštadieniais. Dėkui.
@Simonas – iš kur informacija, kad užsieniečiai per šv. Kalėdas važiuoja poilsiauti? Gal nuo šalies priklauso. Neseniai teko pirkti Thomas Cook paketą iš Londono. Pirkau ~gruodžio pradžią. Pigiausi bilietai iki pat kovo buvo būtent per savaitę, į kurią įeina šv. Kalėdos, ir kainos į tuos pačius viešbučius skyrėsi ženkliai – bent ketvirčiu. O brangiausi paketai buvo tai savaitei, kur naujieji metai.
Tad bent anglai labiau keliauja per naujus metus, kur nėra tokių tikslių nusistovėjusių šventimo tradicijų, kaip per šv. Kalėdas, o per šv. Kalėdas mažai keliauja?
Ganetinai reta informacija apie Wizz pelninguma:
Eastern European low cost carrier Wizzair aims to more than double its traffic to 25 million passengers a year by 2020. Wizzair flew 12 million passengers in the past 12 months, putting it among the top five European budget carriers by passenger numbers and helping it turn a profit of €43 million in the year to March 31, on sales of €766 million.
Augustinai, turėjau labiau kalėdinį laikotarpį plačiąja prasme. 26 diena yra pikas „departure date” – tas žinoma. Aišku, po Kalėdų didesnė banga negu per pačias Kalėdas.
Atsirado pilnas „Air France” kodas skrydžiams į Vilnių per RIX. Air France tinklapyje galima pirkti bilietus iš Vilniaus į visą AF žemėlapį.
RHO iš KUN pardavime – šeštadieniais.
Naujienos iš airBaltic. Šiandien pasirašyta sutartis su Bombardier dėl 10 CSeries 300 pirkimo (ir plius 10 options). Šiandien tai tapo „firm order”. Tad nuo 2015-2016 visi airBaltic lėktuvai bus naujos kartos ir vieno gamintojo. http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/airbalti-par-764-miljoniem-asv-dolaru-pirks-desmit-jaunas-lidmasinas.d?id=42920832
Savas: na, žiūrėsime dėl atostoginių maršrutų. Praėjusiais metais „Ryanair” įmetė papildomai 5 weekly skrydžius (po 2 į MLA ir PMI, 1 į PHO), šiemet, atrodo, pridėjo papildomai dar 5 (po 2 CAG ir TRP, vienas į Chania). Ko, gero, gerai maršrutai sekasi ir „Ryanair” tikisi tolimesnio rinkos augimo.
Aš neturiu LF duomenų konkrečių iš praėjusių metų, tačiau man šiek tiek keista, jog „Ryanair” daugeliu šių krypčių suka nuo balandžio iki spalio pabaigos. Turiu duomenų, jog balandžio mėn, gegužės pradžioje LF sukasi tik ant 40-50% riba. Tuo tarpu „summer peak” sezonu (moksleivių atostogų metu) reisai užsipildė.
Tai nebent balandį Ryanair galėtų neskraidyti visai. Nes iš Kauno ir anksti pavasarį užkrovimas atrodo gerokai geresnis nei iš kitur: pernai balandžio pabaigoje iš Koso į Kauną lėktuvas praktiškai pilnas, į tuo pat metu boardinamą lėktuvą į Oslą vos keliolika žmonių, kainos matės irgi buvo atitinkamos. Apskritai saloje atrodė beveik vien lietuviai, nepaisant to kad ir iš kitur jau buvo prasidėję skrydžiai. Susidarė įspūdis, kad pas mus žmonės labiau linkę sutaupyti ir atostogauti ne sezonu negu turtingesnių šalių gyventojai.
2012 m. lapkričio mėn., palyginti su tuo pačiu 2011 m. laikotarpiu, į šalies oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 3,1 proc. daugiau keleivių. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais keleivių vežta 12,2 proc. daugiau. 2012 m. sausio-lapkričio mėn. į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 3 mln. keleivių, tai 19,2 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausia keleivių atvyko iš ir išvyko į Jungtinę Karalystę (667,2 tūkst., arba 22,6 proc.), Vokietiją (324,2 tūkst., arba 11 proc.), Latviją (202,6 tūkst., arba 6,9 proc.), Daniją (178,8 tūkst., arba 6,1 proc.) ir Airiją (172,9 tūkst., arba 5,9 proc.). Palyginti su 2011 m. sausio-lapkričio mėn., daugiau keleivių atvyko iš ir išvyko į Jungtinę Karalystę – 33,2, Vokietiją – 24,7, Daniją – 9,4, Airiją – 7,8 proc., bet sumažėjo keliaujančiųjų iš ir į Latviją – 9 proc. Dauguma keleivių – 91,6 procento (2,7 mln.), arba 20,7 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, – atvyko ir išvyko reguliariaisiais skrydžiais. 2012 m. sausio-lapkričio mėn. oro uostuose pakrauta ir iškrauta 13,2 tūkst. tonų krovinių ir pašto, arba 11,1 proc. daugiau nei atitinkamą praėjusių metų laikotarpį. Lietuvos ir užsienio oro bendrovių lėktuvai oro uostuose nusileido ir pakilo 38,7 tūkst. kartų, arba 6,5 proc. daugiau.
airBaltic signs a firm purchase to acquire ten Bombardier CS300
http://bnn-news.com/airbaltic-signs-firm-purchase-acquire-ten-bombardier-cs300-84227
Na o ka airLituanica ? As čia kalvoju apie tas SM kalbas dėl bendros Pan-Baltic aviakompanijos. Jei ir nusprestų ką, tai vėl būtu plejada ivairių lėktuvų …
Pranai, ne tik linkę sutaupyti, bet pas mus balandį šiaip jau dar tik vos vos pavasaris prasideda, tai norisi anksčiau vasarą pajusti.
Dvylika klaustukų (Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (VTD), Lietuvos turizmo dvidešimtmečio „oskarų“ apdovanojimo ceremonijai).
http://iq.lt/komentarai/dvylika-klaustuku/
Iš esmės po pompastiškos apdovanojimų ceremonijos liko vienas klausimas: kas čia buvo ir kam to reikėjo? Dvidešimtmečio renginys paliko įspūdį, jog apdovanojimai buvo ir įsteigti, ir įteikti chaotiškai, be jokios strategijos. Kaip ir visa turizmo politika.
praha-vilnius vakarinis siandien? is kur, sventem ar kaip?
Kaip mmm jau minėjo, patikslinu dėl Šliūpo:
Buvęs Kauno oro uosto generalinis direktorius Arijandas Šliupas tapo naujojo susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus patarėju.
Naujos A.Šliupo pareigos nurodomos Susisiekimo ministerijos tinklalapyje.
Pats R.Sinkevičius trečiadienį BNS teigė, jog A.Šliupas užims susisiekimo viceministro pareigas.
Idomus dalykas, kad BA.com galima pasirinkti Vilniu, kaip destination.
Į Lietuvą grįžę emigrantai sutikti su orkestru ,gerai kai yra idejiniu zmoniu.Ant ju Kaunas ir laikosi…
http://www.delfi.lt/news/daily/emigrants/i-lietuva-grize-emigrantai-sutikti-su-orkestru.d?id=60276571
Ryga irgi egzistuoja BA saite. Ir kas įdomiausia – galima gauti bilietą, pvz. Balandžio mėn. Per Helsinkį. Į Helsinkį su Finnair, iš Helsinkio į Rygą – su FlyBe
Orkestro idėja gera, bet auditorija – pro šalį.
@Anonimas
Vilnius jau ilgą laiką buvo, bet bookint neleisdavo.
Kolegos, turiu klausimą, manau bus susidūrusių su panašia situacija. Prieš nepilną mėnesį įsigyjau skrydį ateinančiai vasarai iš Oslo per Rygą į Vilnių. Sat 01/06 13:30 OSL 17:45 VNO BT160/BT347. Prieš savaitę įdomumi dėlei norėjau pasižiūrėti kaip pasikeitusi skrydžio kaina, nes gavau naujienlaiškį su super duper spec. pasiūlymais ir mano skrydžio varianto tiesiog nebebuvo. O nebebuvo nes tiesiog nebėra 13:30 išvykimo iš Oslo (BT160). Jokio laiško su pranešimu apie skrydžio atšakimą negavau iki šiol, o prisijungus prie AirBaltic.com prie rezervacijų toliau sėkmingai rodomas mano įsigytas ir patvirtintas skrydis, be jokių perspėjimų ar pan. Kalbant apie skrydžio keitimą, likę variantai, t.y. išvykimas 6 ryte man visiškai netinka, o vakarinio išvykimo laukti visą dieną taip pat neturiu jokio noro, nes ir pirkau šį variantą, mokėdamas daugiau būtent dėl tinkamo man grafiko, tiek išvykimo, tiek atsiradimo Vilniuje. Vienintelis man tinkamas variantas būtų skristi su Finair. Žinau, kad pagal vartotojus ginančią teisę lyg ir turiu teisę reikalauti mane nugabenti ten kur man reikia, tada kada man reikia jei tai įmanoma. Mano atveju vienintelis man tinkantis variantas yra Finair, ar realu ir ar išvis įmanoma bandyti reikalauti to iš AirBaltic, t.y. kad nebeesamo skrydžio bilietus pakesitų į panašiausius išvykimo ir atvykimo laikais, bet kitos aviakompanijos bilietus?
Pauliau, tai ko tu pageidauji, priklauso tik nuo aviakompanijos geranoriškumo. Kadangi laiko daug, tai galbūt tiesiog gali imti „refund’ą” ir ieškotis kito varianto.
Pauliau,
panasus variantas ir man buvo su Airbaltic skrydziais is AMS i VNO. Pakeite laikus, nepranese ir man nieko (atsitiktinai, kaip ir tu pastebejau).Deja, pasiule arba grazinti pinigus arba laukti pusdieni Rygoje….Apie skrydziu su kita kompanija net nesileido i kalbas…
Su cekais kazkada vel pavyko pakeisti skrydi i lufthansos reisas ( nes jie atsauke skryde ta diena)…
Aš tai manau, kad čia per anksti kelt bangas. Iki vasaros jie tuos tvarkaraščius dar gali keist. apskritai vasaros tvarkaraštis įsigalioja kovo 31 dieną, beods. Galima iš neturėjimo ką veikt į AirBaltic laišką parašyt.
Pauliau, kitą vasarą bus dar vienas variantas:
OSL-VNO
10:45 – 17:20
BT152/BT345
5h 35m
Chania sukelta į Ryanairo puslapį, kainos tikrai puikios.
To: Vytautas-NT
Radau truputi informacijos apie EIN tai siais metais jie nutare kad 2013-2014 bus galimi max 3 atvykimai tarp 23.00 ir 24.00 bei pirmas galima isvykimas sestadieni ir sekmadieni nuo 08.00 (darbo dienom nuo 07.00).
Bet kam tuomet tas viesbutis virs terminalo pastato kuris bus atidarytas 2013. Oro uostas su limituotom darbo valandom, EIN nuo miesto nera toli taip kad apsistoti nakciai mieste neturetu buti didele problema.
Linai, žinutė turbūt įdomiausia tau :)
Aeroflot: Effective the 1th of February we would like to operate daily SU2108/2109 by A319 (C20Y96).
O Utair naktinį reisą į Vilnių pakeitė šventėms į B735 (nuo gruodžio 17). Kol kas dar nesijaučia, bet įtariu srautas iš Maskvos plūstels prieš Naujuosius metus.
Trumpai apie „Ryanair” planus RIX ir TLL (palyginimas su 2012 m. vasara).
Taline – HHN negrįžta po žiemos pertraukos (buvo 3x weekly). Skavsta mažėja nuo 4x iki 3x, Weeze mažėja nuo 3x iki 2x, Lutonas auga nuo 3x iki 4x.
Rygoje: įdomus viražas su STN kryptimi. 2011 m. vasarą buvo 14x weekly, 2012 m. vasarą 7x weekly, šiuo metu žiemą 14x weekly, o 2013 m. vasarai numatoma 10x weekly. FKB negrįžta, tęsiasi šį rudenį atidarytos kryptys į BRE ir MAN. Charleroi krenta nuo 4x iki 3x, Liverpool nuo 3x iki 2x. Prestwick kyla nuo 1x iki 2x.
Pauliau, kita kart pirkdamas bilietus pries puse metu, nepamirsk pasiskaityt apie time value of money – atidesi pirkima ir papildomai sutaupysi laiko, nervu ir pinigu.
Ačiū, Simonai, dėl SU – gera žinia… Kabėjau su jų cargo atstovu, sakė kolkas backlog’as iki 27DEC eksportui iš VNO, tai A319 tikrai į temą…
Руководство Estonian Air в три часа созвало кризисное совещание
http://rus.delfi.ee/daily/business/rukovodstvo-estonian-air-v-tri-chasa-sozvalo-krizisnoe-soveschanie.d?id=65441978
O dar galima tiketis, kad FKB liks VNO ar kryptis bus nutraukiama?
Is tiesu tai tikejausi, kad MAN Ryanair ir is VNO pabandytys MAN nuo vasaros sezono, butu zymiai daugiau naudos (bent jau is keleiviu puses) nei, kad plesytis su Wizzair del LPL.
Patasykit, bet kiek zinau skrydzio MAN is Lietuvos tiesiogiai nera buve ?
Estai streikuos:
15min.lt/id/pinigai/bendroves/sausio-pradzioje-streikuoti-ketina-estonian-air-pilotai-663-290679
Nuoroda: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/bendroves/sausio-pradzioje-streikuoti-ketina-estonian-air-pilotai-663-290679
Kiek zinau buvo MAN bet labai trumpai is KUN…Ar buvo paskelbtas,bet nepradejus nueme.Pamenu tik tiek,kad buvo ir nesipilde…
buvo airbaltic vykde kazka bet labai neilgai, 2006-2007 berods, bei keleta skrydziu kai Lietuva Skotija zaide 2010 ar 2011 :)
Tiesa Airbaltic ,o ne Ryanair …Prisiminiau
AI: paskutinį kartą BT buvo atidariusi MAN 2009 m. balandžio mėn. Uždarė po 2 sav., uždarė ir RIX-MAN.
Šiaip Wizz šiemet derėjosi su MAN permesti visus skrydžius iš LPL ir DSA į MAN. Bet nutarė, kad LPL ir DSA geriau catchment area uždengia bei pigiau :)
Šiaip LPL, DSA, MAN ir LBA labai panašius catchment turi, skraidoma dabar į 3 iš tų 4.
Aš ir įsivaizdavau, kad LPL, DSA, LBA yra iš esmės pasirinkti dėl kaštų pranašumo lyginant su MAN.
Bet manau, kad tiesioginis srautas i Manchesteri nors ir ne žymiai, bet būtų didesnis nei i Liverpulį ir Leedsą, jau nekalbant apie Sheffieldą/Donkasterį .?
Gal, Simonai, turi skaičius koks srautas iš VNO jungiasi į MAN ?
Ivaizduoju, kad turetų būti sąlyginai nemažai verslo, bet aišku čia ne ta rinka, kurią LCC galėtų patenkinti.. Iš kitos pusės ne-verslo srautas i Manchesterį ramiai sau skrenda per minėtus oro uostus, ypač LPL.
Kalbant apie OV, ar pastarieji skrydžių atšaukimai iš VNO yra planuoti, ar tiesiog keleivių nesusirenka ir kelios dienos prieš skrydį jie yra ‘nuimami’?
Pastebėjau, beje, kad Estonian naikina ‘Estonian Air Regional’, lieka tik pagrindinė kompanija.
AI: srautas į Mančesterį tikrai yra mažas – nepatenka į „connecting” taškų top10. Realiai ten skraido „Barclays”, būtent apie juos galvodami tada „airBaltic” ir atidarė VNO-MAN :) Tačiau, skrydžiai buvo tik 3 weekly ir vakarais, o korporatyvinis verslas yra „frequency addicted”.
„Estonian Air” kiek žinau vienas SAAB yra iškritęs iš rikiuotės, todėl visų skrydžių likusiais lėktuvais nepavyksta aptarnauti.
Kiek žinau, dabartinis planas OV yra 2013 m. vasarą skraidyti tik CRJ, todėl ir Regional padalinys nebereikalingas.
Dabar pažiūrėjau, jog planuojama, jog CS300 bus sertifikuotas vežti net 160 keleivių. Tačiau norint tokios konfigūracijos, „seat pitch” keleiviams turi būti 27″ – net ženkliai mažiau, nei šiandieniniai ULCC (29-30 dominuoja, ypač retai 28; „Ryanair” – 30″). Gamintojas rekomenduoja 130 vietų. Dar galima tarpinė 145 vietos.
Šiandien WAW nusileido antrasis LOT 787, tačiau, pirmasis turi techninių problemų ir jau kelias dienas yra „grounded”. Turėjo šiomis dienomis vykdyti įvairius reisus Europos viduje, tai nemažai keleivių turėjo patirti nusivylimą, vietoj 787 gavę B734.
@Karolis – time value of money aktualu jeigu kur nors investuotum tuos pinigus. O jeigu šiaip jie gulėtų tai geriau jau iš anksto bilietus nusipirkti :) . Bendrai paėmus man paprastai priklauso nuo nuolaidos. Jeigu labai didelė, lyginant su įprastom kainom, o aviakompanijos bankroto tikimybė atrodo nedidelė, tai ir prieš pusmetį perku. Kita vertus reikia turėti omenyje, kad gali pakeisti reisą, nes prieš tiek laiko tvarkaraščių niekas realiai nebūna sustatęs. Kiek taip pirkau, paprastai paskui pakeisdavo, pvz. per Rygą vietoj tiesioginio ar su dviem persėdimais vietoje vieno. Bet, kita vertus, jei tai poilsinis skrydis, o kaina labai gera, kurios net ir prastesnėm sąlygom šiaip negausi, tai gali būti verta pirkti.
O šiaip aviakompanijos turi tam tikrus įsipareigojimus dėl reiso pakeitimo. Iš teisinės pusės plačiau rašiau čia: http://www.zemaiciuteise.lt/ka-daryti-kai-atsauke-skrydi-keleiviu-teises-es-ir-lietuvoje/11#more-11 . Tačiau kartais, deja, yra taip, kad pasinaudoti teise galėsi tik jei esi pasiruošęs užsiimti pretenzijų rašymu ir teisminiais ginčais (arba samdyti ką nors, kas užsiimtų) – kas reikalauja laiko ir/arba rizikos papildomais pinigais.
Augustinai – man dziugu, kad puikiai skaitai tarp eiluciu. Tavo tekste keli ‘jeigu’ ir tokie neapibreztumai kaip nuotaila ir subjektyvus poziuris i kaina. Tiesiog bendrai paemus siandieniniam pasaulyje su didele konkurencija, lengvai palyginamom kainom,neigiamom marzom ir neretais bankrotais pirkimas pries puse metu atrodo ne pati geriausia alternatyva. Ta ir turejau minti su time value, kad del Pauliui kilusiu bedu galima butu atsisakyt tokiu pirkiniu.
Kokios įžvalgos dėl „Aerosvit”? Turiu bilietus VNO-BKK-VNO su šia aviakompanija vasario-kovo mėn. Labai norėtųsi, kad atostogos įvyktų:)
Nu va, Ryanair sumazino iki 2x Bremen – Vilnius.
Klausimukas, ar kas jau naudojotės on-board wifi? Kas teikia nemokamą ir kokios kainos mokamo ? Ar wifi teikiamas ir trumpesniuose Europiniuose skrydziuose ?
From 21 December SAS will strengthen its onboard WiFi product by launching a new start page that offers free digital entertainment and services for all of its passengers.
December 21, 2012
SAS is now launching the first version of its new WiFi start page. Its content has been adapted to its customers, offering free services and entertainment. SAS has decided to work with well-known partners, including Dagens Nyheter, Dagens N�ringsliv and International Herald Tribune. Its customers will also be able to listen to Sweden’s most popular podcast, Alex Sigges, featuring Swedish celebrities Alex Schulman & Sigge Eklund. In, adittion, the customers will have free access to the SAS website, travel tips, its crowdsourcing platform `My SAS Idea’ and the EuroBonus shop. If they want, they can also purchase unrestricted Internet access. Of course SAS customers travelling in Economy Extra or Business, and EuroBonus Gold Members will continue to enjoy a free Internet connection.
SAS will continue to work with its customers through the crowdsourcing platform `My SAS Idea’ to develop the content in this service. They are encouraged to give feedback and submit their own suggestions for future onboard services and content.
„What we are presenting today is the first step towards our future vision for SAS WiFi. In the future it will contain customised and individualised entertainment through music, films, games, shopping and other features that our customers enjoy. Via `My SAS Idea’, we get ideas from our customers, who can contribute to our efforts to develop our future onboard services. By doing this we can ensure that our content is fully adapted to our customers and is innovative at the same time,” says Philip W�gnert, Head of Product Development for SAS.
At the end of January all SAS aircraft that are equipped with WiFi will be able to offer free onboard services and entertainment.
Source: Scandinavian Airlines
Esu sykį papuolęs į SAS lėktuvą, kur buvo wifi. Pamenu reisas buvo, regis, Reikjavikas-Oslas, skrydis arti 3 valandų, tai per tą laiką wifi nutrūko du kartus po kelias minutes, visąlaik stabilus ir geras. Skrydis su internetu prabėgo nejučiomis ;-)
Ne kartą teko naudotis Norwegian internetu, tiek skrendant OSL-VNO, tiek ir vietiniuose skrydžiuose. Greitis nėra stebuklingas, bet emeilint, skaipint, feisbukint ir kitaip kaip siuntinėti pro iliuminatorių padarytas fotkes puikiai sekėsi. Veikia ir SkyCall. Taip kad – džiugina. Nors iš kitos pusės, tai eilinis fetišas ir tiek. Nebent ilguose skrydžiuose tai gal aktualiau. O kai skrydis trunka 45 minutes ar ten 2 valandas, tai totali kvailystė.
O Norwegian jau visuose lektuvuose ir reisuose veikia ? Nemokamai ? SAS is Vilniaus dar ne karto neteko pasinaudoti, nes niekur nebuvo. Kaip del Lufthansa ?
Nevisuose Norwegianuose. Perkant bilietą būna pažymėta, lėktuvas su WIFI ar be jo. Nors buvo kad buvo kitaip, matyt lėktuvai sukeičiami dėl tam tikrų priežąsčių. Apie visą kitą pasiskaityk Norwegian puslapyje.
Jurgi, SAS tik 738 regis Wifi padarė. Kaip žinia, pas mus vien CRJ skraido. Iš kitos pusės, kaip mikas minėjo, <2h skrydžiuose wifi praranda aktualumą, nes turbūt kokias 40 min skrydžio vistiek neleidžia senosios taisyklės naudotis elektronika. Beje, gal kas skaičiavote, kiek standartiškai laiko negalima naudotis elektronika? T.y. kiek laiko užtrunka lėktuvas nuo durų uždarymo iki 10,000 pėdų ir nuo 10,000 pėdų iki durų atidarymo :-)
Jurgi, esu naudojęsis du kartus. Kartą Norwegian – nemokamai. Bet buvo trumpas segmentas (atrodo, OSL-ARN arba OSL-CPH), tai įjungė wi-fi gal 30 min., prisijungimas trunka gal 5 min., tai naudos mažai:) kartą naudojausi long-haul LH A340 – mokamas. Veikė stabiliai, greitis aišku ne lietuviškas, bet naršyti pakanka. Šiaip LH sako, kad neveža dažnų keliautojų tai ir naujuose A380 ar B747-8 neinstaliuoja wifi.
Dėkui kolegos už patarimus. Pirkau prieš pusmetį nes jau tiksliai žinojau kada reikia skrydžio, o AirBaltic turėjo idealų laiko prame variantą už tikrai gerą kainą. Mokėjau kreditine, pagalvojęs apie galima bankrotą :-). Kaip bebūtų, matyt teks grąžintis pinigus ir ieškoti kažko kito. Dėkui už mintis visiems.
Justinui – nuo duru uzdarymo iki FL100 trunka kokios 11-13 min (priklausomai, kiek trunka riedeti lektuvui ant zemes); nuo FL100 iki duru atidarymo apie 13-15 min.
Kur jau čia tiek užtrunka… Gal Vilniuj arba Kaune ir tai tik vasaros metu….
Varšuvos Modlino oro uostas uždarytas bent iki naujų metų. Statybų inspekcijai nepatiko pakilimo tako kokybė ar kažkas panašaus.
Kas gali paneigti, kad tai ne paslėpta pagalba LOT.
Modlin’ui ir be tako uždarymo nemažai netrūksta problemų, ne šiaip Wizzair perkelė (bent laikinai) skrydžius į WAW..
Kokia gali būti ilgalaikė nauda LOT’ui dėl šio uždarymo, kad keleiviai bijos bookinti iš Modlino ir rinksis LOT?
Modlino oro uostas duoda vaizdu:) Patikrinimo metu buvo rasti pakilimo tako (apie 1000 metru) defektai, todel oro uostas nebegali priimti A320 ir B737. Naudojama tako dalis liko tik 1500 metru. Del to visi Ryanair ir Wizzair skrydziai nukreipiami i WAW.
Ministers and other important people around Europe will be using Ryanair’s flights between CRL-DUB from 1 Jan for 6 months. Irish Government after first refusing the offer from Ryanair have now agreed a fare for €49.99 per passengers no matter when booked. It’s expected that 15,000 trips will be made between Brussels and Dublin between Jan and June and could save 3.5 million.
Ryanair will provide the Government with 30 days credit, dedicated presidency helpline, free flight changes and assistance at airports in DUB and CRL if required. Baggage charges will not change.
Va taip vat.Ir cia ne kokia Rytu Europa,ir neverkia ,kad ne prestizas.Pas mus tik visi, „ne lygis”.Buvo gi straipsniu neva geda,kad olimpieciai su Ryanair skrido.O kad Anglijos princas skraido tai cia nieko tokio,musu kad ir „olimpieciai” daug svarbesni asmenys nei Anglijos princas…Visiem reikia nusileist ant zemes ,Sabonis ir pinigu turi ir sudejimas tikrai ne Ryanairinis:)),o skrido ir jokiu dejavimu nebuvo.
Uz ta milijona Euru ,kur Brussel prase. Ryanair ta pusmeti ,darbo dienom 2xdaily, su didziausiu malonumu padarytu:)))
Na panašu, kad iš Vilniaus skraidymas į Briuselį kainuotų kiek daugiau- atstumas didesnis. Užtat panašu, kad turėtų būt nemažai pigių bilietų DUB-CLR segmente, jei Rayanair dažnį skrydžių padidins.
Na ką velniai, nei propelerio nei uodegos Jums. Gerų švenčių ir oro duobių!
Visiems linksmų Kalėdų!
http://www.youtube.com/watch?v=kCT1XpGNubQ
Tuo metu dar vienas legacy carrier turi rimtų problemų.
http://www.smh.com.au/travel/travel-news/alitalia-on-the-verge-of-bankruptcy-20121224-2bu8h.html
Keista- galvojau, kad AlItalia problemos iš esmės jau išsisprendė…
Gražių visiems žiemiškų švenčių!
Gerų skrydžių visiems tiek mintyse, tiek tikrovėje!
Kaip rašė Simonas, sausis yra a/k mirčių mėnuo, Alitalia iš anksto stoja į eilę …
Jei neklystu ,sake,Vasaris „mirciu menuo”…Idomu kuri a/k siemet pasibaigs…
Per ,siais metais,likusias darbo dienas bus daug publikaciju kuom pasizymejo sie metai,ivairiose srityse,ir ko laukti is 2013.Gal ir Simonas ,ka panasaus padarys.Butu idomu visu metu apibendrinima(vienoje vietoje) paskaityt ir apie 2013m galimybes.
Siaip visi „mirsta” del nacionaliniu avialiniju.Mano galva po LAL situacija buvo baisi,bet siuo metu viskas stojo i savo vietas ir net i nauda,kad neturim.Aisku jei tokio dydzio,kaip Airbaltic tai Lietuvai ekonomine nauda butu didziule(bet tik nedabartinej situacijoj).Bet jei tokias pat pinigu sumas kistume i Oro Uostus,mums nei nacionaliniu a/k nereiketu.Pas mus verke del RechargeInVilnius,del KUN savivaldybes milijonu.I Airbaltic kisami simtai milijonu,o nauda tikrai neproporcinga.Sulauke is valstybes tokiu pinigu „paramos”musu VNO,KUN,PLQ galetu sau leisti padaryti zero LT tarifa uz tupima/kilima/taxi stovejima ir t.t. arba tartis su Ryanair ir moketi uz skraidyma(kaip,kad Kauno sav. dare nors parama ir draudziama,tiesiai per aplinkui is Ryanair reklamos pirko)
Kaip ,kad Latvijos vyriausybe neseniai 25,4 mln Latu.Jei Lietuva 127mln litu skirtu skrydziams pritaukti:))) Ogogo kiek mes skrydziu turetume
Bijau, kad skrydziu skatinimas per oro uostus turi savo ribas. Nes jei keleiviu nebus, tai kryptys neatsidarys. AirBaltic atveju jie dar gali turet grynai tranzitines kryptis, kurioms vien vietiniu keleiviu neuztektu. Tuo tarpu tranzito per parama oro uistams neisvystisi…
Tai butent ,kad pas Airbaltic didzioji dalis keleiviu tranzitiniai.Jei paemus point to point keleivius tada 127mln Litu suma nebeatrodo didele,o atrodo absurdiska.Tranzitiniu keleiviu vienintele nada,kad jie padeda uzpildyti lektuvus ir todel Airbaltic gali sau leisti skraidyti i mazesnio srauto kryptis.Bet kokia kaina visa tai pasiekiama.Tranzitiniai keleiviai ne turistai,ne verslas kurie leidzia pinigus salyje.Kai tuo tarpu tie ,kai kuriu,keikiami LCC atskraidina dar tokiu keleiviu,kurie skrenda vien kad labai pigu ir t.t. Paziurekim Londonas,Paryzius,Mancesteris Airbaltic bande siulyt nieko neisejo.Wizzair pradejo be jokiu problemu ,o siuo metu net konkuruoja su Ryanair ir sugeba uzpildyt.Kai Airbaltic vieninteliai nesugebejo…LCC taip pat gali sau leisti tokias kryptis,kaip Trondheim,Eindhoven .Kur grynai emigrantines/turistines kryptys.Airbaltic paleistu ,su savo kastais,skristu i minusa.Valstybei daug daugiau naudos is tokios 180vietu lektuvo turistines/emigrantines krypties nei is perpus mazesnio lektuvo,kuriame gera puse keleiviu tranzitas.Dar bent ,kad jie skristu be minuso,arba su nedideliu dabar kisami simtai milijonu…
„Utair”, „Transaero” ir Vnukovo oro uostas pasirašė susitarimą, pagal kurį aviakompanijos organizuos bendrus bilietus tranzitiniams skrydžiams per VKO. „Transaero” skraido šiuo metu 13 krypčių iš VKO, kitąmet planuoja pridėti dar 7.
Prieš ketverius metus Berluskoni vyriausybė bankrutavusiai „Alitalia” nurašė apie 1 mlrd. EUR skolų, tačiau per šiuos ketverius metus „Alitalia” sukaupė naujų 730 mln. EUR nuostolių, kas yra trys ketvirčiai jos startinio kapitalo. Būtinai reikės „Alitalia” rasti kapitalo, manoma, kad gali Italija imtis renacionalizacijos. Tačiau, Europos Komisijos priežiūra toli gražu nebe tokia, kokia buvo prieš ketverius metus.
Šiandien, beje, įvyko pirmas LLC reisas VNO-DXB-GOI. Misija VNO-DXB truko 5 val. 5 min.
Nuo vasaros sezono pradžios Ukraine International perims Aerosvit reisą Kijevas-Vilnius. Skrydžiai bus 1x daily su Vytautas-NT mėgstamais naujais AN148, kai kuriomis dienomis – 737.
Simonai, ar tai reiškia, kad VV išvis nebeskraidys KBP/VNO?
Dar kalbama, kad VV pavasario gali ir nesulaukti…
Linai, taip, „Aerosvit” nebeskraidys.
Simonai, tai tranzitas per Kijevą miršta ar Ukraine veš keleivius Aerosvit tinklui?
Šarūnai, taip, abipusis codeshare ir „Aerosvit” kodas jau kabo ant reiso.
Bet to, jeigu neklystu, oficialiai Aerosvit yra Ukraine International perdavusi apie 15 maršrutų 2013 m. vasarai. Ko gero, tai dar gali būti ne pabaiga.
Cia tas naujas reisas Novaturo?
Kada prasideda vasaros seZonas? O žiemos tiksli data? : ))
Žygimantai, pagal seną gerą IATA reguliavimą:
31-03-2013 Start of Northern Summer Season 2013
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/vietoj-skrydzio-i-roma-nezinia-vilniaus-oro-uoste-667-291546
Kai Kaune velavom kelis kartus, tai ta pati aptarnaujanti kompanija „Litcargus” dave maitinimo talonus, o ne RYR. Panasiai turetu buti ir Vilniuje.
Kaip matau, vėl ta pati mergelė, tik kita suknelė. Ta prasme, kad širšalą kelia pigūs keleiviai.
Vilniuje veluojant RYR nuolat kyla problemu su aptarnaujanciu personalu, toks vaizdas kad visi pirma diena darbe….
@Simonas
O Alitalia yra privati? Berlusconi atsisakė bendrovę parduoti AF-KL.
Ir kokiu principu Aerosvit ir Ukraine International dalinsis marsrutais? Pvz. long-haul? Ar jie pelningi? Ar Aerosvit tampa kompanija ant kurios yra sumetami nuostolingi maršrutai?
Beje, pastebėjau, kad Ukraine Int’ užsisakiusi du 77L, ją jie žada su jais daryt? Prezidentinis lėktuvas?
srs: 25% akcijų priklauso AF-KLM, o 75% – investuotojų koncorciumui CAI. CAI 2008 m. nusipirko kai kurias bankrutavusios Alitalia dalis ir įkūrė Alitalia—Compagnia Aerea Italiana S.p.A., kitaip tariant „naują Alitalia”. Vėliau pardavė 25% AF-KLM. Bet panašu, kad dabar akcinininkai nebepajėgūs kapitalizuoti naujų skolų.
Simonai, gal žinai, kaip pavyko pirmasis reisas i mano mylimąją GOI? Tiek pats skrydis, tiek keleivių skaičius ir t.t.
http://www.lrytas.lt/-13566790331355299621-iš-žemės-ūkio-valstybės-tapome-turistine.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
O kas cia i Dubaju ir Goa skraido? Novaturas su SPA ar kazkoks naujas neisreklamuotas reisas?
Vytautai seniai isreklamuotas :)
Na Vytautai-NT, nuvylei. Čia jau rimtos aviaspragos.
Boeing: iš Vilniaus į Dubajų išskrido 165 keleiviai. Neturiu duomenų, kiek iš jų tęsė į Goa.
Pasibaigus metams butų įdomu pamatyti Maskvos reisų visų trijų a/k rezultatus.
Vilnių šturmuos rusų turistai
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniu-turmuos-rusu-turistai-469033
Neblogas Load ,kaip pirmam skrydziui( 92%)…
@Marius. Kai skridom į GOI 2008 m. pavasarį, buvo pilnas „Aurelos” Boeing 757
Russian passenger jet crashes at Moscow’s Vnukovo airport. http://www.guardian.co.uk/world/2012/dec/29/russian-passenger-jet-crashes-moscow-vnukovo
http://www.euronews.com/2012/12/29/2-dead-in-plane-crash-at-moscow-s-vnukovo-airport/
Gaila žuvusių, visa laimė, kad skrido be keleivių. Dabar įdomu kokia priežatis šios nelaimės, ar nebus specifinis rusų požiūris į saugumo procedūras, bei technikos priežiūrą vėl gyvybių pareikalavęs.
Daugiau informacijos apie avariją Rusijoje: http://avherald.com/h?article=45b4b3cb&opt=0
Положение Estonian Air ухудшается с каждым днем
http://rus.delfi.ee/daily/business/polozhenie-estonian-air-uhudshaetsya-s-kazhdym-dnem.d?id=65466334
Компания Estonian Air может прекратить свое существования еще до забастовки пилотов, запланированной на 7 января.
Домбровскис: Латвия может стать центром рынка авиации Балтийских стран
http://biznes.delfi.lv/bizopinion/dombrovskis-latviya-mozhet-stat-centrom-rynka-aviacii-baltijskih-stran.d?id=42935182
Nelaimė Vnokovo oro uoste iš pravažiuojančio greitkeliu automobilio: http://www.youtube.com/watch?v=dWONT47LFZM
Video gerai parodo kaip planuojami avariniai nusileidimai rusijoje (ir kaip apskritai ziurima i saugumo proceduras)..
jei tikesim wiki (avherald netikrinau) pries savaite tu paciu avialiniju kitas TU204 overrun the runway, tik be liudnu pasekmiu.
Priežastis tąkart irgi buvo stabdymo problemos. Rusų žiniasklaida daug apie tai rašo,- apie korupciją, apie nekokybiškas detales, stabdymo sistemas ir apie tai, kad jų neleidžia pakeisti kokybiškomis ir ilgalaikėmis vakarų gamybos sistemomis.
O dėl šio įvykio išvados tokios:
” Lėktuvas nutūpė deramoje tūpimo vietoje, bet dėl kažkokios priežasties negalėjo sustoti ant tūpimo tako“, – televizijoms sakė Federalinės oro transporto agentūros vadovas Aleksandras Neradka.
„Kaip rodo preliminarūs duomenys, pilotai panaudojo visas lėktuve esamas stabdžių sistemas“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis tyrėjų grupėje.
„Tačiau dėl kažkokios priežasties mašina nesustojo ir toliau riedėjo (tūpimo taku). Priežastis greičiausiai buvo sugedę traukos reversai ar stabdžiai“, – sakė šaltinis, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės. „
Ryanair pilots start to speak about their fears and safety.
http://reporter.kro.nl/seizoenen/2012/afleveringen/28-12-2012
Na, Ryanair šitoje vietoje tikrai turėtų šiek tiek susimąstyti. Jų sėkmė realiai laikosi ant trijų įvaizdžio banginių – kad jie nuskraidina pigiai, laiku, ir taip pat saugiai kaip brangesnės kompanijos arba net saugiau dėl naujesnių lėktuvų. Komfortas, patogumas pasiekiant oro uostą, maistas, bagažas – viso to Ryanair keleiviai pasiryžę lengva ranka atsisakyti. Bet niekas ir niekada neatsisakys saugumo. Jeigu neduokdie iš tiesų įvyktų kažkas labai rimto ir būtų įrodyta, kad tai įvyko dėl tokio taupymo, ko gero jokie O’Leary triukai nebepadėtų…
Dėl saugumo nereikia suabsoliutinti. Net jei iš tikro, neduok Dieve, vienas lėktuvas sudužtų realus nukentėjusių Ryanair keleivių procentas nuo visų aviakompanijos keleivių vis tiek būtų žemesnis nei daugybės kitų aviakompanijų, ką jau kalbėti apie kokias Rusijos aviakompanijas.
Aišku įvaizdis – tai ne vien statistika ir ne visada žmonės skaičiuoja, bet čia įsijungtų ir Ryanair viešųjų ryšių mašina kad pakreipti įvaizdį reikiama linkme.
O šiaip yra buvęs toks atvejis su pigių skrydžių Valujet kompanija Amerikoje, kad įvyko katastrofa ir būta kompanijos kaltės. Valujet iki šiol skraido, bet jiems tai kainavo – teko nusipirkti kitą kompaniją Air Tran ir kaip retai būna prisiimti pastarosios prekės ženklą, taigi dabar naudojamas tik Air Tran ir nebe Valujet ženklas. Bet tai įvyko 1996 m., pigūs skrydžiai ir pati Valujet dar nebuvo tokiam žinomumo lygyje, kaip Europoje yra Ryanair. Šiaip aviakatastrofos paprastai žalingiausios nedidelėms bendrovėms, daug jų paskui ir bankrutuoja, o tuo tarpu rinkos banginius ar jų įvaidį retai smarkiau paveikia.
Sostinės savivaldybė naikina 2 „Šeškinė-Centras-Oro uostas” autobuso maršrutą.
Ir tuo pačiu įveda naują greitąjį autobuso maršrutą –
3 maršrutas – „Šiaurinis viešojo transporto terminalas–Centras–Naujamiestis–Oro uostas“
Vilniaus savivaldybė planuoja naikinti 18 autobusų ir troleibusų maršrutų
http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709#ixzz2GcQ4sAJF
Na taip, net ir katastrofos atveju Ryanair statistika būtų geresnė :) bėda tame, kad vienas dalykas yra, kai katastrofa atsitinka dėl tarkim pilotų klaidų, oro sąlygų ar techninių gedimų – to visiems pasitaiko. Bet čia būtų rimtesnis smūgis, kokio niekada nėra buvę komercinės aviacijos istorijoje. Čia aiškiai atsiskirtų būtent tai, ką Ryanair daro kitaip negu visi kiti, ir pasimatytų, kad tai, ką daro visi kiti, yra teisingiau. Kalba eitų būtent apie tikrąją pigių bilietų kainą. Ne apie vienkartinę klaidą, bet apie Ryanair ilgalaikę kaštų taupymo politiką. Čia kiltų abejonės tokio padaro kaip Ryanair teise egzistuoti apskritai. Netgi Valujet atvejis yra kitoks, čia gali būti tik vienkartinis tyčinis kompanijos prisidirbimas, bet nėra jokių įrodymų, kad saugumo ignoravimas buvo nuolatinė kompanijos politika.
Žinoma, PR pas Ryanair geras. Tikėtina, kad kaip nors išsivartytų, pradėtų prieš skrydžius pranešinėti, kad štai skrydžio laikas yra 2 valandos, o mes kuro turime dar papildomai tiek ir tiek pratempti.
Tuscios kalbos,daugiau nieko.Visi tokie protingi,o svarstot tokius pletkus.Tingejau net iki galo skaityt tokias nesamones.Visados reikia ziureti kas ir kokiu interesu raso.Tai jei bent kiek butu pagrindo,bent jau tyrimas butu pradetas,laikinas licenzijos stabdymas.Na galvojau kiek aukstesnio IQ lygio cia zmones raso.Viskas taip blogai,o kad nieko neatsitinka jau daugeli metu cia faktas…
Mariau, minčių eksperimentai arba hipotetinių situacijų pasvarstymai visada įdomu ir verta dėmesio :) Žinoma, jeigu viskas atitinka minimumus, tai lyg ir nereiškia, kad reikėtų kažką daryti. Bet kai pradeda plaukti visokios kalbos iš įvairių šaltinių, tai manau jau dabar Ryanair būtų naudinga susimąstyti ir pagalvoti, kaip jau dabar nudusinti tikrai neigiamą (o ne „neigiamą”, kaip apie mokamus tualetus) publicity. Nes reikia turėti omenyje, kad nelaimės atveju visos tokios kalbos niekada nebūtų pamirštos.
siaip cia jau senas reikalas su „neuzpildytais” bakais…Gi buvo tiek kalbu,kad licenzija Ispanai atims.O kuom baigesi ?Nieko neivyko.Reiskias snipstas buvo.Tie mokami tualetai yra ne paskalos,o Ryanair oficialus pranesimai.Cia gi jie tiesiai per aplinkui sau nemokama reklama darosi,populiarina Ryanair varda.Kitas dalykas ne ekspertas,bet kie teko skaityti apie avarinius nusileidimus tai specialiai sukami ratai naudojami degalai,kad liktu minimaliai.Fakatas vienas ,kad briedas tikrai butu atimta licenzija gi lengva patikrinti ES salyse skrenda.Jie skrenda su minimaliais degalu reikalavimais,o ne su nepakankamais.Cia skirtingi dalykai:)
Pvz…Net ir tais laikais kai Ryanair neskrido is Lietuvos,daugelis Lietuviu zinojo,kad Ryanair yra „PIGIU” skrydziu a/k.Nors ir reklamos jokios nebuvo pas mus ir t.t
Tas neva „smeiztas” visoks,nelabai smeiztas yra.Todel niekas ir nesiskundzia.Niekas gi neraso Ryanair yra Nepatikima/Abejotinos reputacijos a/k.Kai tiek kartu visur ikyriai skalambijama Ryanair yra pigiu skrydziu a/k ,tas zmonems isimena iki kaulu smegenu…
Sėkmės tiek Simonui, tiek ir visai Lietuvos aviacijai 2013-siais metais !!
O iš VNO lauksime naujų krypčių ir rekordų :)
Gerų Naujų Metų visiems ! Gerų naujų Simono postų ateinančiais 2013 metais ! Pradedant pačiu pirmuoju po Naujametinės nakties :)
Sėkmės, kolegos, naujais metais. Visiems daug saugių skrydžių na ir kas be ko naujų rekordų, krypčių ir uodegų Lietuvos aviacijai :-)
Ir aš prisiděsiu prie naujametiniu sveikinimu. Visiems forumieciams linkiu geru skrydziu ir maloniu stiuardesiu,bet Simonui asmeniškai palinkěčiau dažniau pranešti apie perone stovincius ar atskrendancius grazuolius. : ))
Su šventėmis, kolegos, šį gražų ir giedrą rytą!
Happy New Years!!!
http://www.lrytas.lt/-13569601441356521568-sardinija-ką-pamatyti-ką-aplankyti.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Tai gal tuo pačiu ir statistika gruodžio ir visų metų būtų galima paskelbt? : ) Įdomiausia tai ar aplenkėm Taliną.. :))
Su Naujaisiais ir Jus :)
Preliminariai:
Gruodis – 179 tūkst. keleivių, augimas 32,6%. Skrydžių augimas 2,4%; cargo žemyn per 4%.
Visi metai:
Keleivių – 2.208.099, augimas 28,9%
Skrydžių – 29.995, augimas 8,3%
Cargo – 5.926, augimas 2,5%.
Na ka TLL 143tukst. 2011m Gruodi buvo,si Lapkriti 0.8% kritimas buvo.Tai ir Gruodi pan turetu butu,gal net daugiau,nes kiek pam lapkricio pradzioj dar Ryanair tebeskrido.Kazkur pliu/minus 2210tukst . TLL ,jei gerai pamenu ir buvo Lapkriti Ryanar dar,tai kritimas didesnis .Bet tas didesnis gal 2-3tuks. papildomai nuims ne daugiau.Galim sakyt viena faktas ,kad lygiai (tokie skirtumai nesiskaito:))).Cia labiau simboliskai bus kas ka pralenks siemet:)
Linkėjimai visiems neabejingiems aviacijai, o VNO 2013 palinkėčiau pasidaryti kažką panašaus kaip čia : http://www.manchesterairport.co.uk/manweb.nsf/content/runwayvisitorpark
Atsilaisvinusius lėktuvo rotation’us nuo ORK maršruto „Wizz Air” panaudos dviem papildomiem frequency VNO-LTN maršrute. 2013 m. vasarą numatyta 11x weekly, kaip buvo ir 2012 m.
http://beta.lt/klaipeda/akcija/30600015/issvajotos-ziemos-atostogos-austrijoje-599-litai-uz-1199-litu-vertes-dvipusi-lektuvo-bilieta-vilnius-–-zalcburgas-–-vilnius-8-dienu-trukmes-atostogoms?show_more=1&track_type=image na neblogai sugalvojo,geriau pigiau nei su tusciom vietom skrist…
O kaip su Vilniaus oro uosto ,,Masterplan,, parengimu? Jis jau turėjo būti parengtas, ar projektą už 1.100.000 Lt. taip parašė kad gėda skelbti.
2012 safest year ever for IATA airlines:
http://atwonline.com/operations-maintenance/news/2012-safest-year-ever-iata-airlines-1231
EL AL šiemet sezoną pradės keliomis savaitėmis anksčiau. Pirmasis skrydis birželio 3 dieną, Boeing 737-800 šiemet.
Kaip ir pernai, skrydis trečiadieniais, tik kitu tvarkaraščiu:
19:10 Tel Aviv Yafo (TLV)
23:20 Vilnius (VNO)
00:30 Vilnius (VNO)
04:40 Tel Aviv Yafo (TLV)
Kažkaip tikėjausi, kad EL AL pabandys pridėti antrą savaitinį šiais metais – palyginti su pernykščiu b752 šįmet capacity netgi kris neženkliai, ką nebent kompensuos ankstesnis sezono pradėjimas.
Kalbant apie Wizzair, negi neatsirado kito maršruto atsilaisvinusiems rotations – buvau susidaręs įspūdį, kad VNO- LON jau ir taip laukiama šiokio tokio overcapacity. Ko gero tai taip pat reiškia, kad šiemet Wizzair Palangoje nepamatysim, asmeniškai maniau, kad vietoje ORK galėtų būti kažkas panašaus į VNO-LTN-PLQ-LTN-VNO. Beje, iki vasaros sezono pradžios lėktuvas turėjęs skraidyti į ORK stovės ‘be darbo’, ar vyksta kažkokie tvarkaraščio pakeiTimai?
AI: ne, žiemą pakeitimų nebus. Ir prieš ORK nuėmimą yra 4-5 rotation’ams tarpai. Žiemą lėktuvo utilizacija nėra tempiama prie maximum’o.
O dėl PLQ, tai nėra ko rištis prie VNO bazės, tai gali būti ir kitos bazės lėktuvas. Pvz. šią vasarą VNO bazės lėktuvas aptarnavo RIX-EIN, šią žiemą RIX-TRF, o štai kitą vasarą VNO bazės lėktuvas LV maršrutų nebeaptarnaus, o aptarnaus reisą iš TRF į Scszechiną Lenkijoje.
Netgi kiek primečiau skaičių, tai VNO-LTN-PLQ-LTN-VNO nepakaktų įgulos valandų, kad galėtų tokį maršrutą suskraidyti, todėl labiau tikėtina, jog tai galėtų būti artimesnės bazės lėktuvas iš Lenkijos ar Čekijos.
Kad dabar RIX-TRF yra Vroclavo lėktuvas, o Vilniaus lėktuvas skrenda į gruodį atidarytą oro uostą Liubline (LUZ-TRF).
Taip, Pranai, tu teisus, pasikeitė tvarkaraščiai po LUZ atidarymo.
Galėtų Wizz Vilniaus lėktuvai iš Norvegijos į kur nors įdomiau skrist – ten kadangi atvykę keleiviai išleidžiami per išvykimo salę, tai labai patogu ir saugu skrist toliau su pusvalandžio persėdimu.
Įdomu LY tvarkaraštis, ypač overnight’inis grįžimas. Simonai, kažkada minėjai, kad Stokholmas bus, kelių metų perspektyvoje tai yra planuojama?
Kiek suklydau LY tvarkaraštį rašydamas – skrydis iš TLV antradienį, o iš VNO jau trečiadienį; arba liaudiškai – naktį iš antradienio į trečiadienį.
Palanga
2012 gruodis
8297 keleivių
Keleivių skaičius lyginant su 2011 m. minus 8 proc.
Per 2012 metus
128169 keleivių
Keleivių skaičius lyginant su 2011 m. plius 15 proc.
Riga
2012 December
330.037 passengers
2012 Year
4.767.878 passengers
Turkish Airlines might start flying to Tallinn in June
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=68025
A report delivered by Turkish Airlines’ manager Temil Kotili in the Milan Bocconi University indicates that the aggressively expanding airline will open the Istanbul-Tallinn route on June 18, 2013, LETA/Delfi reports.
http://www.bbn.ee/article/2013/1/2/brussels-has-2-months-to-decide-whether-to-approve-state-aid-to-estonian-air
Ar tai reiskia kad sausio pabaigai dar saugu* pirkti bilieta su OV?
*saugu = nereikes keisti/pirkti nauju bilietu/skristi per aplink diena pries skrydi
Turkish Airlines might start flying to Tallinn in June
Turkish Airlines will allegedly launch the Istanbul-Vilnius route the same day.
RIX visu metu skaiciai dar padoriai atrodo,bet tie didieji smukimai antroje metu puseje prasidejo.Tai Siemet dar turetu krist nemazai,net neziurint i tai kad atsigauna vartojimas ir t.t.
O Kingfisher agonija baigėsi 2012.12.31. Tą dieną nustojo galioti vežėjo pažymėjimas ir naujo nebegavo.
Įdomu, kad Transaero perkėlė ir antrą daily skrydį į LHR iš DME į Vnukovo. Kažin gal tai yra priežastis ir to, kad „easyJet” nepradeda prekybos anonsuotu 2x daily maršrutu LGW-DME. Pamenu, jog sąlyga, su kuria laimėjo leidimą buvo ir „Transaero” codeshare.
Kaip suprantu DME yra rimtos capacity problemos, beje ten slotuojamas oro uostas? Galėtų Maskva vieną didelį oro uostą pasistatyt, o ne vystyt trys konkurentus. SVO spėju neužilgo problemos bus dėl SU orlaivių parko plėtros.
Šarūnai, kiek aš žinau, nė vienas iš Maskvos oro uostų neturi perpildymo problemos. Priešingai negu Vakarų Europoje, Maskvoje statybos pirmiau – keleiviai ateina vėliau.
Vienas superorouostas su Maskvos miesto dydžiu manau jokios problemos neišspręstų. Kaip ir Londonas, Maskva yra miestas-valstybė, galintys kelis oro uostus išlaikyti.
Na, o šiaip aišku, politinė įtaka didžiulė. DME yra vienintelis privatus oro uostas. VKO ir SVO yra valstybės (ar savivaldybės?) ir kiek eina gandai, tai politinis sprendimas yra SVO palikti tik Aeroflot ir jų „codeshare” partnerius, o kitus vežėjus stumti į VKO. Tas pats yra į VKO tempti vežėjus nuo DME. Sunku būtų vakarietiška racionalia logika paaiškinti, kodėl „Transaero” ardo savo hub’ą DME ir perkėlinėja dalį skrydžių į VKO, atsisakydama tranzito.
Kiek teko girdėti, kad DME nespėja su Transaero plėtros planais, DME stato naują terminalą, bet greičiai netenkina aviakompanijos. Berods pati Plešakova tai kažkur minėjo.
Tai kas sakoma ir tikrosios priežastys dažnai prasilenkia, ypač Rusijoje. Na, bet pagyvensime ir pamatysime.
http://verslas.delfi.lt/transportas/pasitraukes-aurelos-vadovas-imasi-naujos-imones.d?id=60341569 …{erskaiciau ir Charter’ius prisiminiau…Kazkaip senokai nebuvo SmallPlanet naujienu,kaip jiems sekesi 2012m VNO
WOW Air paleido VNO į pardavimą. Skrydžiai nuo birželio 12d. trečiadieniais:
KEF-VNO 15:45-22:45
VNO-KEF 23:45-00:55
Įdomu kaip dėl Reykjavik kainų bus. Praeitais metais lyg ir konkurencija buvo tarp Iceland Express ir Wowair, o šiemet jau nebe.
Kaina apie 1064 LT į abi puses,nepamenu,kiek pernai kainavo.
Rygos oro uostas 2012-aisiais aptarnavo 6,6 proc. mažiau keleivių
Rygos oro uostas pranešė 2012 metais aptarnavęs 4,768 mln. keleivių – 339 tūkst., arba 6,6 proc., mažiau nei 2011-aisiais.
Lėktuvai į Rygos oro uostą pernai leidosi ir iš jo kilo 68,6 tūkst. kartų – 5,9 proc. mažiau nei užpernai. Krovinių perkrauta 2,6 karto daugiau – 32,9 tūkst. tonų.
Paskutinį praėjusių metų mėnesį keleivių srautas buvo 2,2 proc. kuklesnis nei užpernai gruodį – 330 tūkst. žmonių. Krovinių padaugėjo 2,4 karto iki 2985 tonų. Lėktuvų skrydžių aptarnauta 4,7 proc. mažiau – 4859.
2011-aisiais keleivių srautas per didžiausią Baltijos valstybėse oro uostą padidėjo 9,5 procento.
WOW ir pernai pliu/minus tiek pat kainavo…Paziurejau i Warsuva brangiau,tikrai manau nesinaudoja padetimi ir nesukele kainu.Pernai WOW Kaune skrido pigiau nei Iceland Vilniuje.Kiek teko skaityt didele dalis keleiviu KUN buvo Latviu emigrantai,buvo ir Lenku emigrantu
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/finansai/krokuvos-oro-uostas-2012-metais-pasieke-nauja-keleiviu-rekorda-662-292956
Įdomu, Eurolot su Krokuvos kryptimi grįš į VNO šią vasarą? Gal yra žinančių?
Dėl Transaero tai spėju, kad VKO jiems pasiūlė labai geras sąlygas – ir gal ne tik jiems (turiu omenyje kitas a.k.). Maža to, VKO (gal) vien dėl jų investavo į a380 facilities, ir jei neklystu patys Transaero savo hangarą Vnukove atsidarinėja.
Transaero ten permetė faktiškai visus JAV/Kanados reisus, ir vis daugiau savo EuropiniųAzijinių skrydžių – taigi tranzitas šioks toks bus. Įdomu, kad bent kol kas iš pažiūros tik aukštesnio yield’o maršrutai perkeliami – kiti neliečiami (kuo VKO yra pranašesnis už DME keleivio akimis?).
Apskritai, VKO tampa savotiška ‘Utair/Transaero/Star Allience only’ baze (TK ir LH jau permetė skrydžius iš DME – ko gero galima tikėtis ir visos LH group skrydžiu perkėlimo)
Verslas skaičiuoja, o valstybė išlaidauja
http://www.lrytas.lt/?data=20130103&id=akt03_a2130103&view=2
na ka as zinau po paveiksliuku antraste apie rajana..
„Ryanair“ pilotai išreiškė būgštavimus dėl saugumo
http://verslas.delfi.lt/transportas/ryanair-pilotai-isreiske-bugstavimus-del-saugumo.d?id=60346361
FlyGeorgia nuo šiandien pradeda skrist į Dubajų, tai jau gavo visas reikalingas licenzijas reguliariems skrydžiams?
Flying into and out of Dubai International Airport Terminal One, FlyGeorgia will operate its Dubai-Tbilisi flight three times a week with a comfortable, single-aisle Airbus 319 aircraft. It will offer both its Business Class and Economy Class passengers a delicious selection of Georgian and European dishes and beverages which together with the convenient flight times and direct routing to Tbilisi, the airline believes the new service will cater to the demands of both business and leisure passengers travelling from this region to Georgia.
Strike paralyzing Estonian Air may be cancelled. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=68106
Simonas minėjo, jog FlyGoergia vykdo skrydžius charter’ų pagrindu. Na nors gal jau ir gavo licenziją.
Taip buvo, kol FlyGeorgia skraidė vienu lėktuvu:
Since its inauguration, FlyGeorgia has been providing daily flights on the domestic route between Tbilisi and Batumi, and although it has been serving some international routes such as Amsterdam Antalya, Hurghada, Sharm el Sheikh and Tehran, these are all flown on a charter basis due to local licencing restrictions from the Georgian CAA which restricts carriers with only a single aircraft from flying scheduled flights outside national borders.
Bet dabar jau dviem, netrukus bus trečias ir ketvirtas, tai matyt jau ir licenzijas visas gavo.
FlyGeorgia Set for Network Growth with A320
http://www.routesonline.com/news/36/the-hub/168074/flygeorgia-set-for-network-growth-with-a320-deal/
Kai žurnalistai nesigilina į konkrečią situacija, tai lengva skambias antraštes rašyt.
Ryanair valdininkų atveju turi nelabai tinkamą tvarkaraštį. Derintis prie skrydžio laikų nėra galimybės- posėdžiai vyksta konktrečioms dienomis. Todėl didesnė tikimybė, kad tik tik vienas skrydis.
Be to pas mus taupo viešbūčių ir dienpinigių išlaidas, todėl praktikuojama grįžt po posėdžio vėlybų reisu. Čia variantų tik AirBaltic, LOT ir Lufthansa (berods net ne visais atvejais).
Lufthansos atveju bilieto pirkt į vieną pusę neapsimoka- kaina būna net didesnė.
Dar yra įmanomas variantas- ryte išskrist-vakare parskrist (čia jau Ryanair be šansų, nes nei laikai tinka, o dar važiuot reik gerokai ilgiau).
Kitas dalykas, žurnalistai pamiršta, kad išskyrus egzotines tarptautines keliones į jungtinių tautų organizacijų renginius, skrydžius paprastai apmoka ne Lietuva, bet Briuselis. Todėl į kainą žiūrima liberaliau.
pabaigai dar vienas svarbus niuansas- biurokratija. Komandiruotės forminimas neįvyksta per penkias minutes. Tradiciniu vežėjų rezervacijos gali dažnai pagyvent iki 3 parų, o Ryanair bilietą reikia pirkt iš karto. Nors čia gal neesminė Ryanair nenaudojimo priežastis.
Vytautas-NT: nors paminėta, kad Briuselis populiariausia kryptis tarp valdininkų, tačiau straipsnis kalba ne apie Vilnius-Briuselis, o apie keliones apskritai. Ir skaičiai pateikiami vidutiniški visų skrydžių.
Ansip: Estonian Air Must Table Balanced Business Plan Before Bailout
http://news.err.ee/economy/a1780257-e778-4514-a6b6-f2280f33307d
Prime Minister Andrus Ansip said Thursday that Estonian Air’s future depends on whether it can come up with a business plan where cash flows are balanced and only then on the European Commission’s decision on whether to allow a bailout.
Simonai, ar 2012 metai viršijo VNO lūkesčius, pagal pasiektus rezultatus? Dabar tiksliai nepamenu koks buvo planas praeitų metų, bet jeigu jis ir nebuvo pasiektas tai rezultatatas bet kokiu atveju geras ;]
Tai aisku ,kad virsijo…Metu pradzioj nebuvo jokiu planu apie Ryanair perkelima is KUN…
Aš turėjau omeny pervežtų keleivių skaičių, kuris buvo planuotas ir yra pasiektas.
ar kas nors sutramdys ta troli mariu, gi piktybiskai suda mala ir zvengia kamputyje:)
Sarunas
apie tai ir kalbu ,kaip suprantu,laikotarpis kai deliojamos uzduotys/planai buvo:2011 pabaiga – 2012 pradzia…O tuo metu dar nebuvo jokiu planu apie Rudenini Ryanair skrydziu perkelima.Todel ir teigiu,kad palnai virsyti
Estonian, panasu, bus leista bankrutuoti ir bus ikurta nauja kompanija – bent jau tokie gandai sklando Estijoje – dabartine situacija lieka su labai daug neaiskumu – nera plano del positive cash flow, nera plano, kur deti lektuvus (kuris labai itakoja ta cash flow), visiskai neaisku del EU leidimo del valstybes paramos ir svarstymai gali uzsitesti. Zodziu, anot vietiniu, svarus lapas dalinai butu paprastesnis variantas.
Estonian pilotų streikas iškart išspręstų šią problemą :)
Estonian Air makes last-minute attempt to avert pilots’ strike
http://www.balticbusinessnews.com/article/2013/1/3/estonian-air-makes-last-minute-attempt-to-avert-pilots-strike
CEO Palmer says that the union has given them an ultimatum to sign a new agreement with the pilots. “That will never happen, so to say, because the company could not live with that. I do not have any possibility to sign such a contract,” said Palmer.
HappyFly.lt Lietuvoje jau nubausta 8000 Lt bauda. Dabar panaši situacija kartojasi su HappyFly.lv, matyt visgi apsimoka apgaudinėti :)
Латвийский интернет-портал продает авиабилеты „с обманом”
http://biznes.delfi.lv/bnews/latvijskij-internet-portal-prodaet-aviabilety-s-obmanom.d?id=42943162
Šarūnai, sudaryta prognozė 2011 m. pabaigoje sakė, jog 2012 m. laukiame 2.148.656 keleivių. Kaip žinia, faktinis rezultatas – 2.208.099 keleiviai. Metų pačioje pabaigoje „Ryanair” perkelti keli maršrutai į Vilnių pervežė apie 38 tūkst. keleivių, na, tai sakykime, jog suprognozavome gana tiksliai :)
Na, o kam įdomu pimpalais pasimatuoti, tai VNO pervežė 2012 m. nepilnais 2 tūkst. keleivių daugiau nei TLL, jų statistika – 2,206,692
O kam gi neįdomu pasimatuoti ?! Ypač kai taip sužlugdytas lietuvių nacionalinio pasididžiavimo jausmas. Jo praktiškai nebeliko. Tai sveikinam VNO, sėkmingai įvykdžius nacionalinės svarbos užduotį – aplenkti TLL ! Valio ! Ypa !
O kokie planai 2013m?Kokio augimo tikimasi?
Tai reiškia gruodį TLL turėjo 135.994 keleivių vs 179.070 keleivių VNO. Skirtumas 43.000 atrodo jau gana įspūdingai ir esant tai pačiai tendencijai VNO jau gali tikėtis per sekančius metus aplenkti TLL pusę mln. keleivių. Sounds good !
Moscow’s Vnukovo Airport opens $1.4 billion terminal
Moscow’s Vnukovo Airport has fully opened its $1.4 billion Terminal A. The completed terminal, which can handle 30 million passengers per year, has three jet bridges for the Boeing 747 and one for the Airbus A380.
Transaero CEO Olga Pleshakova said the carrier will transfer its 747 flights to New York and Miami to Vnukovo from Moscow Domodedovo Airport.
Last spring, Transaero transferred several flights to Vnukovo from its base in Domodedovo and opened new destinations including Paris and Rome. Pleshakova said the carrier will increase the capacity on its Vnukovo-Paris Orly route and will switch aircraft from the Boeing 737 to the 777. Last September, Transaero announced plans to transfer one out of two Moscow-London flights from Domodedovo to Vnukovo.
The new Terminal A has increased in size from 174,000 sq. m. to 270,000 sq. m. The number of check-in desks grew from 104 to 154 while the number of gates increased to 52.
Klausimas Simonui: kodėl planas buvo sudarytas keleivio tikslumu? Ar tiesiog buvo imtas procentas nuo 2011 ir padauginta?
Grįžtant prie valstybės tarnautojų kelionių. Tiesa, kad Briuselis ne vienintelė kryptis. Bet realiai daugiausia reikia skraidyt į sostines. Šiuo atveju ką mums siūlo LCC? Londonas (ne manau, kad dažna kryptis), Dublinas (bus kažkiek aktualus šį pusmetį), Roma (kažkiek skraido, bet įtariu nedaug). Milano greičiausiai bus netinkamas oro uostas (Malpensa- tinka geriau). Frankfurtas dar teoriškai (bet reik važiuot į Kauną ir dar tolokai iš Hahn’o plius tvarkaraštis)
Žodžiu įdomu kiek išvis yra žinoma apie valstybės tarnautojų kelionių poreikius? Nes toki neatitikimą su verslu galima paaiškint realiu nesutapimu pagal kryptis ir tvarkaraščius- kodėl renkamasi tradicinius vežėjus.
Beje, pastebėsiu, kad į Ryga tarnautojai neskraido, nors techninės galimybės yra.
Ir pabaigai pora pastabų dėl Maskvos. Kiek žinau iš spaudos Domodedovui valdžia neleidžia pasistatyt trečio tako, kas labai padidintų pralaidumą. Realiai ten situacija labai įdomi- terminalas privatus, bet takai visvien valdiški…
Tai Wizzair atsisakius, kas tą skrydį vykdytų ?
2012-12-31 11:04
Politikai pritarė skrydžiui į Londoną
http://www.vakarinepalanga.lt/lt/laikrastis/dienos_tema/?id=3768
Šių metų paskutiniajame Tarybos posėdyje politikai pritarė asociacijos „Klaipėdos regionas“ projektui „Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas“, kuriuo planuojamas skrydis Palanga–Londonas. Jam įgyvendinti Savivaldybė turėtų atseikėti 150 tūkst. litų.
Vytautas-NT: prognozavimui trumpam laikotarpiui naudojame kelias metodikas.
1. Paklausos pokyčiai remiantis ekonominiais laukiamais rodikliais;
2. Segmentiniai pokyčiai – čarteriai, reguliarieji, LCC, ad-hoc, private jet’ai, mažoji aviacija;
3. Srautas pagal maršrutus – laukiami maršrutų rezultatai;
4. Aviakompanijų „capacity” ir „load factors” planai.
Galų gale visomis metodikomis skaičiuojam mėnesių tikslumu ir tiksliais skaičiais. Daviau šį skaičių iš darbinių lentelių – taip, oficialiuose dokumentuose teikiame suapvalinę iki tūkstančių.
Pirmasis 2013 metų bankrotas – Aerosvit !
Aerosvit Airlines has applied to the Commercial Court of Kyiv region bankruptcy.
This is stated in the judgment, which is published on the website single state register of court decisions.
It said debt Aerosvit as at 27 December 2012 in the amount of 4 billion 270.29 million UAH. when the carrying value of the assets of 1 billion 467 million UAH 26.
„Given the above, the debtor is unable to repay its debt to all creditors at the same time, and meet the requirements of one or more creditors will render performance of monetary obligations of the debtor in full before other creditors, in connection with which the latter asked the court to declare bankruptcy” – said in the judgment.
Given the above, the court found sufficient materials submitted for adoption of a bankruptcy petition for review and a moratorium on satisfaction of creditors’ claims.
AeroSvit was appointed executor of the estate trustee in bankruptcy Talan Leonid, a petition was filed as a court CEO Aerosvit.
Court set the trial in the preparatory meeting on 23 January 2013.
АэроСвит подал заявление о банкротстве
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/3_aerosvit_files_bankruptcy.shtml
АэроСвит начал передачу монопольных направлений МАУ
http://www.avianews.com/ukraine/2012/12/27_aerosvit_mau_monopoly.shtml
Напомним, на прошлой неделе стало известно о смене структуры акционеров МАУ. Ранее Центр транспортных стратегий со ссылкой на свои источники сообщил о том, что потепление отношений между МАУ и АэроСвитом связано с завершением группой Приват сделки по приобретению контрольного пакета в уставном капитале МАУ.
По данным СМИ, группа также владеет Днеправиа и имеет долю в авиакомпании АэроСвит.
Sveikinimai Aerosvit kreditoriams ir Ukraine Airlines keleiviams :-) Doing Business with Ukraine.
Simonai, kokie high-level planai VNO 2013iems ir kokie lūkesčiai? Kokia bus plėtra? Ar tai LH A321 nuolatinis siuntinėjimas, SK upgrade’as į 737/320, 5 papildomi rotationai iš Wizzair ir Ryanair? Ar labiau tikimasi naujų aviakompanijų atėjimo (tas pletkas apie BA, TK kaip suprantu viskas confirmed, birželio ar ne 20a diena), galbūt naujų destinationų iš esamų žaidėjų (SK, LH visų pirma kaip multihubinių kompanijų, taip pat Norwergian, Brussel ir kitų) lūkesčiai ir jau esami susitarimai?
Įdomu tai dėl kelių aspektų. Visų pirma, tradicinės bendrovės 2012ais Lietuvoje plėtėsi labai konservatyviai – aš nesutinku, kad LH upgrade iš 319 į 320 apskritai yra plėtra, bet čia neverta dėl to diskutuoti. Naujų destinationų atsirado tik iš low costų, kurie, sutikime, labai savotiškai pagerina pasiekiamumą į šalį. Pavyzdžiui, yra daug charterių į Antaliją, bet pabandykite dviem dienom darbo reikalais nuskristi ten – tai visai kita kategorija. Iš kitos pusės, pagal seną gerą formulę oro uostų augimas = 2x BVP augimas, 2,2 mln x 2 x 5% yra 220 tūkst. naujų keleivių arba 300 keleivių kasdien, kas yra turbūt analogija papildomai bazuojamam vienam lowcostiniam lėktuvui, bet, dėl sezoniškumo, vasarą augimas bus didesnis absoliučiais kiekiais, žiemą mažesnis. Įdomu, kaip nudažytais lėktuvais skris šie nauji keleiviai.
У МАУ поменялась структура акционеров
http://www.avianews.com/ukraine/2012/12/21_mau_shareholders.shtml
Tai Aerosvit ir Ukraine int Dabar jau Tas pats savininkas , todėl ir nuspresta nuostolingą Aerosvit nuskandinti, paliekant reisus pelningam Ukraine International :)
Jei teisingai suprantu,tai kitamet turesime toki KUN efekta, kur po bazes atidarymo buvo staigus augimas, o veliau jis sumazejo iki kukliu procentu, tad galima kalbet apie pavienius marsrutus bet ne daugiau.
Beje kuriais MEB3 prognozuota cia? Ar ne 2014-2015?
Tik A.Zuokas gali padaryt stebukla…
Aisku ukrainieciu gaila. Ypac liudna del tolimuju krypciu…
as justinu atsakysiu, SK kopenhagoje neturi 737 kad i vilniu skraidyt…cph MD80 baze
.., na čia detalės, esu skridęs HEL-CPH su A319 ir A321, tai matyt šitus bazuoja, galų gale koks skirtumas, kuris tiksliai modelis. Mano klausimas labiau apie tai, ko tikėtis per artimiausius metus – krypčių augimo, lėktuvų didinimo, ir to ateinančio iš LCC, charterių ar hub&spoke’ų.
Aišku, tuo pačiu suprantu, jog ko gero LH, SK būtų jau paskelbę, jei būtų kažką suplanavę. SK reisą į SFO pradėjo reklamuoti daugiau kaip metai prieš pirmą skrydį :-)
o cia kazkas kalbejo apie galimybe is malmes i vilniu. idomumo delei, is malmes i stokholma i diena vyksta 17 26 skrydziai (arlanda ir bromma), ispudinga ar ne:) atstumas kaip nuo vilniaus iki talino
Sveikinimai VNO susigrąžinus second busiesiest airport in Baltics titulą. Estai tokio pasiekimo tikrai nepraleistų progai pasipiarint :-). Todėl VNO taip pat palinkėsiu neužmiršti tuo pasigirti esant progai :-).
Justino klausimas įdomu, jei įmanoma tikrai būtų šaunu kažka šia tema išgirsti.
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/3_aerosvit_files_bankruptcy.shtml
АэроСвит подал заявление о банкротстве
Justinui ir kitiems – kaip jau čia sutarta, tai aviakopmanijų vidinių nepatvirtintų planų nedatalizuoju, kol jie nepatvirtinti, tačiau apie pačias prognozes:
2013 m. prognozuoju, jog VNO turėtų sulaukti apie 2 453 000 keleivių, kas būtų 11% augimas.
Priminsiu, jog prognozuojamas Lietuvos BVP augimas yra vidutiniškai 3-3,2% pagal skirtingus prognozių teikėjus. Taigi, prognozuojam didesnį augimą negu formulė 2xBVP.
Jeigu žiūrėtume į segmentus, tai LCC keleivių segmente laukiu 20% augimo – čia augimas sutelktas į pirmus metų 5 mėnesius, kuomet jausis WIZZ antro lėktuvo efektas (antrasis WIZZ lėktuvas atsirado 2012 m. gegužės pabaigoje) ir „Ryanair” nauji maršrutai – tuo tarpu į antrą metų pusę LCC augimas turėtų būti nedidelis.
Tradicinių vežėjų segmente laukiu 5% augimo (kad ir pagal BVP prognozes 2x: 6-6,5%). Būtų galima laukti didesnio, tačiau manau, jog dalis verslo keliautojų pereis į LCC (ir čia nėra lietuviška tendencija – tokia europinė tendencija, jog kasmet maždaug 1-2% verslo keliautojų iš „legacy” pereina į LCC) ir antras dalykas – trumpalaikius šokus gali sukelti aviakompanijų bankrotai, kurių gali šiais metais būti.
Čarterių segmente laukiu nuosmuko 3%. Augimas bus atvykstamajame turizme, augimas bus naujose kryptyse, tačiau toliau žemyn temps didžiųjų rinkų (Turkijos ir Egipto) palaipsnis mažėjimas.
B.Flicko vadovaujama Vokietijos XL Airways paskelbė bankrotą.
XL Airways Germany files for bankruptcy
XL Airways Germany, which temporarily suspended operations Dec. 14, filed for bankruptcy Dec. 27. Plans to relaunch operations in the summer season are unlikely.
XL Airways had operated a fleet of five Boeing 737-800s on charter and wet-lease services on behalf of tour operators and other airlines. Three aircraft have been wet-leased to North America’s charter CanJet Airlines for the winter season until May 2013; two planes will be stored at Cologne Bonn Airport.
Hamburg Airways will take over the remaining charter contracts for the carrier.
Simono 2013 m. VNO augimo prognozėje nesimato Air Lituanica. Nes visą tą augimą turėtų užtikrinti vien deklaruojami air Lituanica pervežimo planai.
Jurgi,ar tu tikrai tiki ta AirLituanica? Artimiausia jos veiklos pradžia kada galėtų būti?-kitų metų pavasarį,nes per metus reikalai pajudėjo nedaug. Bet kodėl Simono prognozėje nesimato Turkish per pusmetį pervežtų keleivių?
Polish Government Says: That’s Your LOT
http://www.aviationbrief.com/?p=10906
“For many years LOT has been treated mildly by the state and that has become the source of its permanent troubles,” Prime Minister Donald Tusk told a news conference on Thursday.
“If it proves that the company is unsaveable, we will not risk taxpayers’ money.”
Some aviation experts fear that LOT could share the fate of Hungarian rival Malev, which stopped flying a year ago after the Commission forced it to repay hundreds of millions of euros of state aid.
Visų aviakompanijų planai slepiasi segmentuose. TK ir kitų taip pat. Tradiciniame segmente stimuliacija veikia labai mažai. Ypatingai trumpu laikotarpiu, nauji atidaryti maršrutai atranda klientą ne taip greitai. Todėl nauji vežėjai daugiausia perims kitų vežėjų klientus. Tai nebūtinai reiškia kitų vežėjų kritimą, nes neigiamų „capacity” pokyčių gali būti. Pvz. „Estonian Air” išėjimas iš tranzito. O taip pat migla Ukrainos rinkoje – manau, jog Ukraine International dirbs su „point to point” ir mažai su tranzitu, greičiausiai pasiliks tik Izraelį ir NVS iš to, kokie prospektai dabar braižomi.
Zuokas splalio pradzioje pries rinkimus Kaune darytoje spaudos konf pasake, kad jau „kita savaite” bus kreiptasi i CAA. Jau sausio pradzia ir nieko nepadaryta.
Ne, aš air Lituanica netikiu visiškai, bet kai tą žaidimą žaidžia aukščiausi vyržmogiai, tai belieka nebetikėti ir visa Lietuva. Gi komandoje ne vienas A.Zuokas, o ir tarkim, VNO atstovai etc.
Palaukim kokio balandžio- piaras ušsisklaidys ir matysim kas ten su AirLithuanica dedasi…
Beje, įdomu kiek šansų UkraineInternational gali imtis AeroSvit tolimųjų krypčių? Ar jie tik Europietiškas perims, nes tiek jų lėktuvų parkas traukia?
Kol kas iš prognozių matyti, kad VNO tęsis praėjusių metų efektai. Tokiu atveju, jei nebus radikalių permainų, 2014 augimas turėtų nusileist iki 5-6 proc.
Ir paskutinis fundamentalus klausimas- ar realus dar nors vieno LCC atėjimas? šiuo atevju mes galim kalbėt tik apie 1-2 kryptis, bet ne apie lėktuvų bazavimą…
Iš kitos pusės, dabar, užsilenkus Aerosvit, geriausias laikas ateiti Turkish. Vien dėl Aerosvit tranzito. Net jei liks Tel Aviv (tikriausiai liks su Ukraine Int.), tai ir čia Turkish perims daug keleivių, kaip ir skrendančių į Tbilisį, jau nekalbant apie Azijos, Afrikos šalis.
BA atėjimas būtų antras labai svarbus įvykis. Tada liktų tik sulaukti jungties su air France/KLM . Aš galvijau, kad tai atlikt galėtų air Lituanica. Bet tiek BA, tiek air Lituanica kol kas egzistuoja gandų lygyje.
mmm, tai tikriausiai taip dabar ir skaičiuojama, kad airLituanica skraidys iš Kauno ir neturės įtakos VNO.
Dėl Aerosvit lėktuvų parko, jau rašoma, kad, artimiausiu metu ketinama perduoti kelis „Boeing” lėktuvus iš „Aerosvit“ bazės į Ukrainos valstybės rankas.
http://www.alfa.lt/straipsnis/15073649/Ukrainos.aviakompanija.Aerosvit.skelbia.bankrota=2013-01-04_09-55#ixzz2GzrtVMD7
Simonai ,as ne expertas…Bet kiek teko skaityti,paskutiniu metu, kelioniu agenturose uzsisakoma vis daugiau.Kiek suprantu tas kritimas buvo kai Ryanair atidare atostogines kryptis,siemet tai jau nebebus naujiena.Jau kiek smuko pernai nusmuko.Kad ir dabartiniu ziemos atostogu,buvo rasyta kad siemet augo .Kai kur Kaune vos ne 30%,ziema sezoniniu krypciu nera.Aisku galima su tuo paciu Ryanair 1stop nuskristi.Na del charteiu kritimo tai manau ,kad jau Ryanar pernai atsirieke,o siemet ne kazin kas naujo…Nereikia pamirsti ,kad ir ekonomika paaugs..Kas teisus metu gale bus matyt…As uz 2-3% bet augimo:))))
Vakar kalbėjau su žmogumi, kuris labai gerai valdo informaciją apie aviacijos reikalus Lietuvoje. Jis man pasakė: tikimybė šiemet Vilniuje išvysti BA orlaivį yra itin menka. Argi ne taip, Simonai?
Iš kur jūs ištraukėt BA atėjimą? Jiems be šansų konkuruot su Wizz ir Ryan, jeigu niekas neatėjo po FlyLAL’o collapse’o, kodėl turėtų eiti kai rinka yra prisotinta? Ką realaus aš matau šiems metams tai gal tik ARN ir AMS, kitur nėra kam apsiimti arba net neapsimoka. Na gal BER ar MUC, bet iš LH jokių veiksmų tą linkme nesigirdi.
PRIZADU; Sim’as sako smuks 3% as ir be duomenu garantuoju.Jei siemet charteriai smuks ,bent 0,00001% cia daugiau neberasysiu niekados :))).Galeciau net pinigus statyti,bet cia ne toks Blog’as…
Aš esu pakankamai optimistiškai nusiteikęs dėl VNO augimo ir net galvoju, kad Simono pateiktas 11 proc. augimas yra labiau pesimistiškai realistinis, negu optimistiškai realistinis. Visų pirma todėl, kad Lietuvos turizmo sektorius auga stipriai kylančia 10-15 proc. kreive. Vilniuje atsidarė nauji tinkliniai viešbučiai, planuojama atidaryti dar kelis šiais ir kitais metais. Kiekvienas tinklinis viešbutis yra sistemoje su garantuotu minimaliu apkrovimu. Čia apie turizmą.
Antra – Vilniuje dvi stambiausios LCC, jų pilnas potencialas dar neišnaudotas. Bet kai matai, kad jau dabar visi Universitetai, Institutai, studentų bendrabučiai okupuoti daugybės turizmo agentūrėlių siūlančių pigius paketus su LCC, tai neabejotinai duos augimo rezultatą. Plius visiškai savarankiškai keliaujantis jaunimas.
Trečia – verslas, valdininkija. Čia jau šiais metais vienareikšmiškai nugalės valdininkija su tuo Lietuvos pirmininkavimu ES.
Na ir ketvirta – vis augantis Baltarusijos ir Rusijos piliečių, skrendančių iš VNO skaičius.
Taip kad Simonas galėtų drąsiai skelbti apie atgimusį ir stiprėjantį VNO visam pasauliui, ypač po paskutinių 2012 metų rezultatų !
http://www.urkistravel.lt/naujienos/naujajame-novaturo-vasaros-sezone-net-18-poilsiniu-krypciu/ dar ir grupiniu apsipirkimu portalai,kiek teko dometis bent 4 Boeing/Airbus pirmyn atgal jau ispirkti is VNO(Vokietijos kelioniu agentura)
Mariau, smagu :)
Pradžiai norėčiau pateikti čarterių padėtį 2012 m. lapkritį ir gruodį – pokytis -21,46% ir -26,89% atitinkamai …
Konkurencijos nėra žiemą, atvykstamojo turizmo nėra, tačiau atspindi išvykstamojo rinkos padėtį – situacija sukasi kita linkme.
Beje, Simonai, ar yra absoliutūs visų Lietuvos oro uostų šių metų rezultatai ir pokytis palyginus su 2011 metais ?
Ir kaip šiųmetinis VNO augimas palyginus su kitais to pačio rango Europos oro uostais ? Praeitais metais lyg TLL buvo pirmas Europoj pagal augimą.
Tai butent,2012 teik nusmuko ,kad jau nebera kur:)).Dabar nuo dugno tik i virsu:).Nezinojau tokiu skaiciu,bet dabar dar labiau laikausi savo nebus minuso tikrai:)))Jei bus bent kiek maziau…Pazadu nusiimsiu kepure ir daugiau neberasysiu,pripazinsiu esanciu visisku nuliu.Jei kas nustebs iki krizes teko prekiauti akcijomis ir sekesi neblogai,ir paskutines dienos nelaukiau pardaviau laiku.Nenoriu izeisti nieko,bet kad zmones turi issilavinimus/geras siltas darbo vietas ne visados reiskia jie teisus.
2008 pradzioj pardavinejau inv. fondus akcijas jau buvau online pardaves,nuejau i Danske Klaipedoj tai „verslo konsultante” man siule neparduoti laukti…Nusijuokiau ,o jinai is manes juokes:)) Laikas parode.As ne siaip spejau „is lempos”.NT Krize USA jau buvo senokai prasidejus,naivu naiviausi tiketis ,kad ji neatsiris iki Europos.Aisku man kiek lengviau buvo nes gyvenu UK ,ir pirmos problemos is JAV i UK perejo.Bet tokie zmones kaip banku expertai,bent kiek turi dometis kas pasaulyje daros.Tos krizes yra,buvo,bus dabar jau kai pradejo reikalai taisytis ir nebera panikos,niekas nebemato kazkokios „ipatingos” krizes.Apie kokia buvo kalbama neva tokios niekados dar nera buve.Faktas vienas ,kad turtingi zmones 2012 metais savo turtus padidino ,o ne atvirksciai(2011m taip pat).Tos krizes ne kas kita,kaip „ekonomikos sanitarai” kurie atrusiouja tuos begalvius ,kurie ir sukelia jas.
Cia Simonai ne tave turejau galvoje ,kai sakiau „expertai”.Kiek teko dometis turi „koses” galvoj,nors ir klysti si kart.Bet neklysti stipriai ,3% niekas.
Jurgi, dar tik trys naujų metų darbo dienos tepraėjo :) Manau vasario viduryje kažkur tik paaiškės, kuomet ACI duomenis susistemins. Įprastai Europos oro uostai statistiką ima skelbti tik 10-20 kito mėnesio dieną.
tikiuosi, bent Marius suprato, ką norėjo parašyti, bet jeigu tai reiškia, kad sumažėjus charter’ių keleiviams daugiau neberašys, tai belieka pakentėti ir išlaukti metus.
O didesnius pardavimus per agentūras lemia ne charteriai, o suintegruoti Ryanair ir Wizz Air skrydžiai prie jų iš karto siūlant viešbučius, transferius ir pan.
Na taip, Simonai, tik trys dienos, o kiek įvykių :) Aš turėjau omeny, gal jau yra Lietuvos bendra statistika, nors KUN dar neskelbia gruodžio skaičių.
Ir dar apie turizmą. Neseniai buvo skelbta, kad pajamos iš turizmo Lietuvoje jau aplenkė pajamos iš žemės ūkio. Kas yra neįtikėtina, nes Lietuva tradicinė žemės ūkio šalis.
O čia dar optimistinių turizmo prognozių:
Baltijos šalių turizmui žada šviesų rytojų
http://www.ekonomika.lt//naujiena/baltijos-saliu-turizmui-zada-sviesu-rytoju-34558.html
Kijevo Borispolio oro uostas sustabdė Aerosvit aptarnavimą –
Аэропорт Борисполь останавливает обслуживание рейсов АэроСвита
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/4_boripol_stops_aerosvitflights.shtml
Аэропорт Борисполь в своем официальном заявлении сообщил о прекращении обслуживания рейсов авиакомпании АэроСвит с 12:50 4 января из-за отсутствия оплаты.
flyLAL ir Star pradžia tokia pat buvo. Kažin, kaip jie išsisuks, ko gero kaip kažkas minėjo geriausias variantas yra skandinti nuostilingą ir skolose merdinti vežėją ir permesti viską ant perspektyvesnio varianto. Nors Alitaliai skolas nurašė, bet labai sitacuijos tai atrodo nepakeitė.
Mindauqai
as supratau ,ka norejau parasyti.Tamsta,o tu supratai.Kalba eina apie ziemos sezona .Tikiu kad dalis tu kelioniu yra is KUN Ryanair su 1stop bet ne tiek.Kitas dalykas sunkmeciu kelioniu lektuvu kritimas buvo kur kas didesnis nei autobusu,o pirkiniu krepselis auga.Zmones esant galimybei renkasi geresni servisa ir t.t.
Gerai Mindauqai mano drauge tu.Jei jau taip juokinga tau „tikuosi,bent Marius suprato”.Tai padarom ta reikala ne „tusciomis bobu snekomis” .Lazinuosi neturi savo verslo tikrai,geriausi atveju Office Clerk esi.Reikia prisiimti atsakomybe uz tai ka kalbi,o ne buvo,bus ir t.t.Tai jei bus kaip as teigiu pamirsi viska,ai tiek to,o jei pasitvirtins kad klydau,busi protingiausias zmogus pasaulyje.Tai jei tau juokinga pazadek,kad nustosi rasyti tu…Jei tai tau per daug ,zadek ka kita…
Mariau, kad turėtume arčiau vienodą informaciją – rašei, kad „butent,2012 teik nusmuko ,kad jau nebera kur”. Per visus 2012 m. čarteriai augo – augo 5%. Tačiau augo tranzito ir atvykstamojo turizmo dėka vasarą, o įmečiau prieš tai paskutinių dviejų mėnesių duomenis.
Dekui uz info..
As to nezinojau,tai reiskias 2011 didziausias kritimas buvo.Tuo labiau 2013m nekris,iseina jau pernai nuo dugno atsispyrem.Nematau jokiu priezasciu,kad siemet mazetu.Zmoniu galimybes tik auga ta patvirtina rinkos tyrimai,auga ir galimybes sau leisti atostogauti.Be to ir Novaturas ir t.t. irgi skrydziu ne mazina ,o didina…
Belavia 2012 rezultatai. Ar nesulauksim tos dienos, kai Minskas ir Belavia pradės daryti mums įtaką ?
In December 2012, Belavia transported 81952 passengers and 172.4 tons of cargo and mail, which is 27% more and 1.3% less than in December last year respectively.
For 12 months of 2012, the airline has carried 1284201 passengers and 1696.7 tons of cargo and mail, which is 23.9% and 7% more than in 2011.
These results have been achieved owing to the increase in transit traffic via Minsk airport. Belavia intends to continue paying particular attention to the development of transit traffic.
Mariau, visų pirma prieš spausdamas „Submit Comment” paskaityk savo sakinius, surask juose logiškus veiksnį ir tarinį.
Antra, ačiū, bet man nereikia nei garbės, nei nėra noro vadintis protingiausiu žmogumi pagal Marių, nes tai labiau būtų įžeidimas. Todėl susikišk savo lažybų pasiūlymą pats žinai kur.
Trečia, labai, labai prašau, nevadink manęs draugu, nes mano draugų rate nėra nei vieno, kuris peza nesąmones.
Cia si ziemos sezona Kaune augo trecdaliu ne Vilniuj,kiek suprantu tas galimai itakojo perkeltos Ryanair kryptis.O VNO atvirksciai krito nes zmones atostogom rinkosi LCC ir patys planavo,o ne charterius.Siu metu gale VNO LCC (Roma,Milan,Barcelona ir t.t) jau nebebus naujiena ir kelioniu agenturom nebebus kur jau krist.Kritimas bus dar ir siu metu pirmus menesius nes paernai neturejom tokios LCC pasiulos,bet vasaros charteriu augimas tai daugiau/maziau sulygins ,o gal ir persvers.O toliau Ruduo/Ziema dideliu skirtumu nebebus(Vargu ar kris labiau nei 2012m Lapkriti,Gruodi).Tai vat okia ta mano logika.Laikas geriausias teisejas:)
Sunkmecio laikotarpiu(Europos mastu) labiausias islose LCC cia faktas.Zmones bande taupyti suktis,kaip tik ismane.Ne visados tas dalykas pigiau iseina,ir ne visi nori laisvalaiki aukoti viesbuciu/skryziu paieskoms.O kur dar kelionese nenumati sunkumai,daug patogiau kai viskas ready.Nereikia islipus autobuso ieskoti laiko gaisti…Kai atostogu norisi,tada taip.Bet jei yra galimybe ,yra geras patrauklus pasiulymas is Kelioniu Operatoriu,zmoniu pasirinkimas linksta i „viskas padaryta” puse.
Mindauqai
as taves ir neiskyriau tamsta.Kokiu tikslu tu komentavai mano irasa??? Jis ne tau skirtas buvo.Tu gi savo pakomentavime aiskiai nesutinki,netgi juokiesi kokia nesamone parasiau.Tai as ta ir siulau tau .Ta savo nusisneki materializuok.
Zmogau sumaisei su Delfi.Ten rasoma durnius,asilas ir t.t. Tu zmogau argumentuok .
Kokiu tikslu tu pakomentavai mano irasa???Kaip suprantu,tau pasirode nesamoniu,nesamone …Tai as tau pats save i vieta pastatyt siulau,prisizadu nulenkt galva pries tave…Bet ir tu prisizadek …Pas tave tamsta jokios atsakomybes.
Ukrainian carrier Aerosvit from 31MAR13 will transfer 21 routes to Ukraine International Airlines:
Dniepropetrovsk – Tel Aviv*
Donetsk – Tel Aviv*
Kiev – Adler/Sochi
Kiev – Athens
Kiev – Batumi
Kiev – Bishkek
Kiev – Ekaterinburg
Kiev – Kaliningrad
Kiev – Karaganda
Kiev – Krasnodar
Kiev – Kustanay
Kiev – Larnaca
Kiev – Munich
Kiev – Nizhnevartovsk
Kiev – Novosibirsk
Kiev – Rostov
Kiev – Thessaloniki
Kiev – Vilnius*
Kiev – Warsaw*
Kiev – Yerevan
Odessa – Tel Aviv*
Atsiprašau, kad pamiršau, kad tavo nusišnekėjimai yra šventa tiesa.
Atsiprašau, kad neatsiklausęs pakomentavau tavo komentarą (deja tai tik eilinis komentaras-nusinekėjimas, nes įrašus čia kol kas, ir ačiūdie, rašo tik Simonas)
Gal pabaigiam ne vieni esam.As taves konkreciai klausiu,o tu …Nusisnekejimas nenusisnekejimas cia laikas parodys.Tu gi ne „ekstrasensas”.As apie obuolius tu apie bananus.Kas tu per zmogus.As cia ka su siena snekuosi,taves normaliai paklausiau.Kokiu tiklsu tu komentuoji.Kas per pasakymas nusisneki,data paziurek .2014 sausio 1d galesi tai sakyti.Is kur tas „sventa tiesa”.Zmogau,, as ko is taves noriu tu ta mano „nusisnekejima” patvirtink darbais.Kas bus jei mano tiesa,o tu bereikalo „putojiesi”.As taves netempiau uz liezuvio tu mane „nusisnekinai”.As konkreciai sakau nustosiu rasyt forever,pripazinziu esu visiskai neismanatis.Ka padarysi tu? Gi niekas negarantuoja ,nei pats Simonas .Tik tu vienas garantuoji,kad as nusisneku ir charteiai kris pagal tave.
Įdomu, kad Aerosvit iki šiol tinklapy bilietus pardavinėja. Gal tikisi iš lengvatikių dar kokią kapeiką susirinkt…
Keita, kad UAI neperėmė Talino ir Rygos reisų. Taip pat Kopenhagos ir Stokholmo. Ar jie tokie nepelningi buvo, ar tiesiog čia bus vėl sukamasi per code share?
Kad Aerosvit nutraukė skrydžius į Rygą ir Taliną dar 2012 m. pradžioje ar net 2011 m. O Aerosvit veikla kol kas nesustabdyta, tai natūralu, jog bilietai pardavinėjami ir skrydžiai kol kas yra vykdomi.
Kas nors nušaukit Marių
KBP oro uostas paskelbė gavęs užstatą iš Aerosvit, kurio pakaks skrydžiams aptarnauti mažiausiai iki sausio 9 dienos.
Man įdomu, jei Borispol skelbia, kad nuo šios dienos vidurdienio neaptarnauja Aerosvit reisų, tai kaip jų lėktuvai gali grįšt į Borispolį, na kad ir iš Vilniaus. Jei Ukraine Int. perima jų reisus nuo kovo 31 d., tai kas bus su jų parduotais bilietais iki tos datos, t.y. tris mėnesius.
O „Aerosvit” reisą VNO-KBP jau geras pusmetis aptarnauja „DOT LT” lėktuvas registruotas Lietuvoje.
Ar nepaliks Aerosvit „ant ledo” tiek „DOT LT”, tiek VNO ? Matyt irgi skolos kabo kaip ir kitiems. Pastatys į kreditorių eilės galą ir tiek.
VNO skolų „Aerosvit” neturi.
Tai „DOT LT” moka VNO ? Kaip tą reisą traktuoja KBP ? Kaip Aerosvit reisą ? Ir jei yra skola jo neaptarnauja ? Ar čia yra visokių gudrumų ?
Šiaip, matosi, kad Ukrainoje, be Wizzair Ukraine nebeliko švarios a/k .
Beje, FlyGeorgia šiandien gauna trečią Airbus A320.
Taip pat Small Planet Airlines gauna trečią A320 (SP-HAD, ex P4-SAS, 2003m gamybos). Matyt bus neretas svečias ir VNO.
Tai šiandien VV reisai atskris ar ne?
Audriau, turėtų atskristi.
Small Planet, kiek žinau, ketina pereiti prie A320only 2013 metais.
Tai dar nemažai turėtų pasirodyti,jei neklystu SPA turi 6x B733. Tik kodėl visi SPA A320 registruojami Lenkijoje?
Vis dar sunku tuo patikėt, bet gal?
http://www.ekonomika.lt/naujiena/air-lituanica-samdo-pilotus-ir-rengiasi-skrydziams-34569.html
Tai šiandien dar matyt atskris. Bet KBP su Aerosvit dirba tik pilno išankstinio apmokėjimo už paslaugas metodu. Šiandien KBP iš Aerosvit gavo ne užstatą, o garantinį raštą, kurio į pinigus neiškeisi. Taigi KBP negavo iš Aerosvit išankstinio apmokėjimo, tik susitarė dėl apmokėjimo atidėjimo. Viskas kabo ant plauko.
Deivi, Lenkija yra didžiausia Small Planet rinka, be to, didžiausias perspektyvas turinti. Be to, Small Planet skraido iš Lenkijos lenkišku AOC, kas yra reikalinga, vykdant skrydžius į trečiąsias šalis.
Tai aš ten nesupratau bankroto esmės Ukrainoj? Ar čia JAV tipo restrukturizacija daroma? Nes jei vežėjas nemokus, jo veikla stabdoma- kaip juos gali tada oro uostai ir pan. aptarnaut. Aišku buvo KingFisher atvejis, kuris skraidė skolas trempdamas. Bet čia jau oficialiai balta vėliava…
AeroSvit net tinklapy neturi pranešimo apie bankrotą (kad keleivių negąsdint)…
Vytautas-NT: kiek perskaičiau, tai Ukrainoje principas tas pats kaip Europoje. Bankroto administratorius sprendžia, kada bus didesni nuostoliai patiriami per dieną – skrendant ar neskrendant. Jeigu didesni nuostoliai skrendant – tai sprendžiama neskristi, o kitu atveju sprendžiama skristi. Panašiai CIMBER lėktuvai dar skraido už SAS, nes bankroto administratorius nusprendė, jog kontraktas su SAS yra naudingas net likviduojamai bendrovei.
B.Flick tęsia kovą už airBaltic akcijas –
Флик заподозрил государство в афере с акциями airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/flik-zapodozril-gosudarstvo-v-afere-s-akciyami-airbaltic.d?id=42946052
O tai įdomu ar Cimber atveju neįmanoma veiklos atkurti, jei yra pelningų maršrutų? Aišku klausimas kokio dydžio sukaupti nuostoliai ir ar jie pasidengs iš likusios veiklos. O bankrotas leidžia lengviau išspręsti personalo klausimą- susimažini iki kiek reikia.
Na tas Ekonomika straipsnis biški juokingas. Boeing negamina 80 vietų lėktuvų (čia jie iš Estonian gali naujus paimt už nebrangiai CRJ-900).
Kiek pamenam Star1 su 5 mln pinigų praskraidė metus. AirLithuanica turi 2 mln.- net metams neužteks. Ir rinkos situacija kitokia.
Faktas, kad to mistinio strateginio investuotojo nėra. Vienintelis pliusas- nėra ir skolų…
Simonai, ar AirLituanica apskritai kreipėsi į VNO dėl krypčių potencialo ar tiesiog užsimojo turėti tai ką nori ir bukai to siekia? Sudomino ištrauka – „Greičiausiai po kelių savaičių nacionaliniame oro uoste stovės pasiruošę skrydžiams lėktuvai. Tai bus populiarieji „Boeing“ ir „Embraer“ orlaiviai, turintys po maždaug 80 vietų keleiviams“ Boeing po 80 vietų? BBJ?
Igor Kołomojskij tampa bankrotų meistru-karalium. Ir Aerosvit bankrotas, aišku, yra gerai apskaičiuotas. Įsigijus Ukraine International, Aerosvit bankrotu galima viską išgryninti ir išsišvarinti, – nuostolingus reisus, padalinius, skolas „nuskandinti”, pelningus reisus ir padalinius ir veiklas pasilikti ir permesti iš Aerosvit į Ukraine Int.
Is facebook aerosvit paskyros:
Eng:
AeroSvit Airlines is continuing operations and fulfillment of current commitments towards its contractors
AeroSvit Airlines has filed a petition with the Kyiv Regional Commercial Court to initiate bankruptcy proceedings for the purpose of commencing reorganization procedure, restoring solvency and ensuring fulfillment of commitments to its creditors in full.
On December 29th, 2012, Kyiv Regional Commercial Court decreed to commence bankruptcy proceedings regarding Private Joint-Stock Company „AeroSvit Airlines”.
However, as of today the airline is not bankrupt, as AeroSvit Airlines does not stop its operations and will continue to fulfill its current commitments to its contractors.
The airline’s management remains unchanged and keeps functioning, with all procedures assuring normal operational activities, including flight safety assurance, being carried out in full extent.
Planned company’s reorganization forms part of the change program initiated by the airline in order to restore its operating efficiency and increase revenue inflows.
Rus:
„АэроСвит” продолжает операционную деятельность и выполнение текущих обязательств перед контрагентами
Авиакомпания „АэроСвит” обратилась в хозяйственный суд Киевской области с заявлением о возбуждении дела о банкротстве с целью начала процедуры санации, восстановления платежеспособности и обеспечения выполнения обязательств перед кредиторами в полном объеме.
29 декабря 2012 г. хозяйственный суд Киевской области вынес определение о начале производства по делу о банкротстве Частного акционерного общества „Авиакомпания „Аэросвит”.
Вместе с тем, авиакомпания на сегодняшний день не является банкротом. „АэроСвит” не останавливает оперирование и продолжит выполнение текущих обязательств перед контрагентами.
Менеджмент авиакомпании продолжает функционировать в прежнем составе, все процедуры обеспечения операционной деятельности, включая безопасность полетов, выполняются в полном объеме.
Запланированная санация компании является частью реформирования, начатого авиакомпанией в целях восстановления ее операционной эффективности и повышения доходности.
The fleet of Boeing 737s belonging to the Aerosvit is now moved to the UIA, although there is no official confirmation. It is also unclear what will be with Aerosvit long distance routes.
Quite likely it is situation in which Aerosvit will continue to operate as a „virtual” airline – the carrier will conduct ticket sales, but all flights will be operated in code-share by the UIA. If so, confirm the assumption that the application for bankruptcy Aerosvit is designed to ensure that the second large Ukrainian carrier UIA tooks the most profitable routes from Aerosvit.
@Vytautas-NT Star1 įstatinis kapitalas buvo apie 2mln. kaip tu sakai pinigų, beto Star1 nebūtų skelbę bankroto jei nebūtų buvę Star1 Holidays, nes pati aviakompanija nebuvo nuostolinga, tiksliau buvo moki iki tol kol Star1 Holidays sukaupė skolų Star1 Airlines už 10mln. pinigų ir taip visa Star Group pavertė nemokia. Gaila, tačiau nors kompanijos įstatinis kapitalas buvo menkas aviacijos verslui, tačiau tokio aukšto lygio aptarnavimo Vilniuje nebuvo nei vienoje oro bendrovėje, na nebent Aureloje, o ji vykdė tik užsakomuosius reisus. Bet čia jau ne apie tai :)
@ Mariui.
Įdomu, ar tai, kad paskelbta, jog čarteriai nuima šių metų skrydžius į Taba, susiję su kitų metų 3% augimu? :) Tokie nuėmimai galime pakankamai greitai, net įprastomis Turkijos kryptimis, tad palaukime visų metų eigos… Kai kas arba daugiau neberašys čia, ar rašys dvigubai daugiau :)
Simonai, ačiū už komentarus. Kaip suprantu, bus išskirtinai nuobodūs metai VNO :-) Jokių ARN, BER, MUC nematysime, ir turint omeny, kaip greitai TK paleidinėja IST, dar ir dėl šito nesu tikras.
Tai blogai supranti,pesimiste Justinai. Jei kiek plačiau žiūrėtumėte,gal suprastumėte,kad ateina ir Tk, ir be jos Fly Georgia,BA( gandų lygyje) ir šiaip metai ne ką blogesni nei du dvylikti. : ))
Ketinu pirkti skrydžius į Kroatiją vasarai su LH ir Croatia Airlines codeshare per Frankfurtą. Pasiskaičiau, kad Croatia Airlines kaip ir nemaža dalis nacionalinių avialinijų Europoje turėjo visai rimtų finansinių problemų ne per seniausiai. Gal kas turite informacijos ar nutuokiate, kiek šansų, kad jie gali bankrutuoti per ateinantį avialinijų mirčių sezoną?
Ir dar įdomu – kažin, ar perkant codeshare skrydį tiesiai iš Lufthansos puslapio, Croatia bankroto atveju Lufthansa pasirūpintų, kad kelionė įvyktų? Žinoma, mokant kreditine būtų garantija, bet norėtųsi mokėti per PayPal :) Kiek esu girdėjęs, atsakinga už pervežimą yra „validating airline” arba „issuing airline”. Bet kaip dabar sužinoti, ar tai būtų LH, ar Croatia?
To Savas
rasiau ir lazinausi,kad tikrai kritimo nebus….o del augimo 3% cia speju …Visi irasai gi lieka,neissizadu to ka parasiau…jei teisingai supratau nelabai isiskaitei..Parasyta jei kris tada neberasysiu..
Ne nesijaudinu ,del to kad nuima Taba.Nekeliu baltos veliavos tikrai.Siaip naujos kryptis pilnai Taba konpensuos,o tokiu yra…
„Atsižvelgdami į ekonominę situaciją šalyje ir numatomą šalies ūkio augimą, tikimės kitais metais padidinti pardavimus keliolika procentų. Taip pat šiandien pateikę kitų metų kelionių pasiūlymus tikimės ir išankstinių pardavimų ženklaus augimo – iki 30 proc.”, – teigia „Novaturo” generalinis direktorius Linas Aldonis.
Priminsiu man pakanka to,kad bent nemazetu:)))Aisku ne vien Novaturas yra…
pliumbum: jei per LH tinklapį pirksi, tai tikrai bus pilnai LH bilietas ir LH tave veš.
Šarūnai, VNO atstovas aktyviai dalyvauja darbo grupės dėl airLituanica darbe, todėl viskas turėtų būti suderinta tiesiogiai, gal net stovėjimo vieta numatyta. Tikriausiai su tuo susijęs ir Tavo citatoje išsiskiriantis junginys „nacionaliniame oro uoste” – iki šiol aviacijos specialistų diskurse ji nebuvo labai aptinkamas.
Sostinės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuri koordinuos Vilniaus pagrindinio oro vežėjo veiklą. Jai vadovaus pats Artūras Zuokas, o joje dirbs savivaldybės departamentų vadovai, tarybos nariai, Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius Tomas Vaišvila.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/air-lituanica-lektuvai-i-dangu-pakils-kitu-metu-pavasari-56-233831#ixzz2H1azURkC
Wizzard, gal ir taip bet jų kai kurios kryptys nelabai atitinka realybę, jeigu jie ruošiasi būti pelninga a.k., vien planai skraidyt į Maksvą, čia pirmas reisas, kuris bus uždarytas, na nebent dempinguos maršrutą, kol įsivažiuos GDS praeis laiko. Matau spragų jų planavime. Na žinoma pagyvensim pamatysim, gal per anksti smerkiu, bet bent jau kolkas realybė tokia. ;]
tai, kaip ir buvo galima tiketis, bus estu/ex-AY Embraer’iai. matyt, kadangi LT niekas neaisku, ir EE kol kas tylima apie planus, kur bus deti 5 is 10 lektuvu.
Jo, Peterburgas gal būtų logiškiau atsižvelgiant į konkurenciją. Tik reikėtų užpirkti dideles lauko reklamas lietuvių ir rusų kalbomis prie traukinių stoties ir dar kaip viešųjų ryšių triuką pastatyti kioską pardavinėjantį bilietus netoli traukinių ir autobusų stočių bei pasistengti išplatinti pranešimus spaudai, kad „Lėktuvai nukonkuruos traukinius”.
Bet šiaip manau Air Lituanica įsivažiuoti lengva nebus, nes nebus masto ekonomijos, trumpuoju laikotarpiu nebus ir pasitikėjimo (gal klystu, bet Lietuva turbūt labiausiai nuo aviakompanijų bankrotų nukentėjusi šalis Europoje: Air Lithuania, Lithuanian Airlines, Amber Air, Star 1), o ir pardavimo kanalai pradžioje bus menki.
Tai kad Estai nemanau, kad turėjo tvirtą kontraktą visai serijai. greičiausiai dalis buvo opcionas, kurio galima atsisakyt. Tik vat CRJ-900 kur kišt- klausimas…
Estonian pilotų streiko tikriausiai nebus –
По-видимому, забастовка пилотов Estonian Air не состоится
http://rus.delfi.ee/daily/business/po-vidimomu-zabastovka-pilotov-estonian-air-ne-sostoitsya.d?id=65490214
Justinai, jei tikrai pradės skraidyt air Lituanica, tai VNO 2013 metai jau vien dėl to nebus nuobodūs. O kadangi jie rašo apie vieną iš Vokietijos krypčių, tai man atrodo ir bus tavo laukiamas MUC. Na o aš dar džiaugsiuos Amsterdam ir Paris reisais. Šiaip pats įdomumas bus net ne kryptys, o kaip gerai dirbs a/k , su kuo pasirašys code-share, kokios veiklos vizijos laikysis. Dabar jiems stimulas vienas – Briuselio kryptis. Bet įdomiausia kaip bus dirbama ilgalaikėje perspektyvoje.
„Air Lituanica“ vadovas patvirtino, kad bendrovė žvalgosi tinkamų orlaivių ir jau yra nusimačiusi reikalingus. „Greičiausiai po kelių savaičių nacionaliniame oro uoste stovės pasiruošę skrydžiams lėktuvai. Tai bus populiarieji „Boeing“ ir „Embraer“ orlaiviai, turintys po maždaug 80 vietų keleiviams“, – detalizavo K. Binkauskas. Nedideli lėktuvai, anot jo, užtikrins, kad orlaiviai neskraidys tušti ir daugiau vietų bus užpildyta.
Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt/naujiena/air-lituanica-samdo-pilotus-ir-rengiasi-skrydziams-34569.html#ixzz2H2Vdp9YX
Kažin, čia žurnalistai pripainiojo, ar iš tiesų nusišnekama apie 80 vietų Boeing?
80 vietų Boeingas turbūt bus all-business konfigūracijos. Egzistuoja netgi 68 vietų all-first konfigūracijos 737-400, labai tiktų Briuselio reisui…
http://www.miamiair.com/fleet_737_400.html
Zuokui ir jo draugams toks būtų kaip tik: B737-700-:
http://www.airliners.net/photo/1839710/L/
Manau, mūsų valdininkai tikrai neišbrokuotų dviejų paskutinių konfigūracijų skrydžiams į Briuselį.
Bobardier ir Embraer :) Sumaise sakydamas,o zurnalistas nelabai aviacijoj „kerta” tai ir neperklause jo,ka jis turejo galvoj sakydamas Boeing…
Jokios cia tragedijos,kad pasake Boeing..Tai visai nereiskia ,kad jis nieko neismano aviacijoj .Paprasciausiai sumaise.
Na besigaudantis aviacijoj turėtum suprasti kaip nusišnekėjai sumaišęs Bombardier su Boeing… : ))
Galima būtų paklausti, kuo yra paremtos spekuliacijos apie BA atėjimą į VNO ?
Prieš darant išvadas reiktų pamatyti kaip ir kur keleiviai iš Vilniaus jungėsi per 2012-uosius, bet labai abejoju, ar BA turėtų kažkokiu pranašumų prieš VNO jau veikiančius legacy vežejus. Tiesa, susisiekimas su Šiaurės Amerika ir UK (gal dar Dublinu, Madridu)taptų ženkliai geresnis,jau nekalbant apie Londoną, bet negi šiom destinacijom į/iš VNO egzistuoja srautas, kuris sugebės užtikrinti padorius yield’us ? Kaip žinia, į IntraEuropinį srautą, neskaitant p2p, BA faktiškai nusispjauti – jis paliekamas FRA/AMS/CDG.
Maža to, neįsivaizduoju, kad laisvą slot’ą LHR British Airways skirtu Vilniui net jei tikėtų, kad toks maršrutas bus sėkmingas – yra masė long haul krypčių, kurios nepaleidžiamos tik dėl slot’ų trūkumo. O reisai į LGW turėtų labai minimalų pranašumą prieš dabar siūlomus LTN ir STN (pataisykit jei klystu, bet BA is LGW vysto tik turistines kryptis iki kurių Vilniui dar, deja, toli).
@Simonas, tai reiškia, kad vasaros sezone SPA jau bazuos a320 VNO?
Jei taip, tai automatiškai galima tikėtis gana pastebimo capacity augimo poilsinėmis krytimis, ar bus karpomas dažnis?
Apskritai kalbant tai jau tikrai laikais atnaujinti lėktuvų parką, su jų b733 turėjau vieną nemaloniausių skrydžių gyvenime..
Jurgi, norėčiau tikėti airlituanicos atėjimu, bet gyvenimiška patirtis blokuoja šį tikėjimą :-) Pradės skraidyt – puiku. Nepradės – tai mano bazinis variantas :-)
Beje, iškeisčiau MUC į ketvirtą reisą į CPH normaliu laiku (vėlyvesnis išskridimas ir ankstesnis grįžimas) ar WAW. Kaskart 6am skrydžiai man tampa red-eye skrydžiais (tai girdžiu ir iš kitų keliautojų), o grįžimas 12 nakties irgi toks so-so variantas. Bet kuriuo atveju, kiekvienas papildomas skrydis į aliansinius hubus būtų labai labai gerai.
Al, dėl BA, tai čia tokio veikėjo Užkalnio paskleistas gandas. Nors gandas turbūt tokio lygio, kaip ir pats veikėjas, tad daug lūkesčių ties tuo irgi neturiu :-)
Zygimantas
cia turejau galvoj sumaise zodi ,o ne lektuva…Nera nei vieno zmogaus pasaulyje,kuris nebutu kokioj tai situacijoj susimaises.Paprasciausiai jei zurnalistas butu kiek su aviacija susijes,o ne atejes su paruostais klausimais viskas butu O.K. buve .Cia burbulas is niekur.Butu perklauses jo ka turit galvoj sakydami Boeing ir jis butu pasitaises,ir to net publikuojama nebutu…Is muses drambli padaret.
O.K. prades skirst AirLituanica ar ne nefaktas,bet kad bus dar straipsniu 99% tikimybe.
Tada ir paziuresim kas nusisneka…Kaip is vis galima svarstytii ,kad bus skraidoma tokios komplektacijos Boeing.Istrauket 1na zodi ir nebutu dalyku prikuret…
Estams is 10 lektuvu turi likti 5 (anot ju paciu). Dabar turim 4xE170, 3xCRJ900 3x XXI amziaus aviacijos stebuklas S340A. Kaip suprantu, E170 atsikratyti daug paprasciau nei CRJ900 (is vel gi tu paciu estu komentaru), tai kas tada must go: 4xE170 1xCRJ arba 4xE170 1xS340A. Likti su E170 ir CRJ900 kartu jie negali, nes nebutu visai jokios logikos. Is cia ir du variantai ka AirLituanica renkasi. 99% kad pasirinks (jei kazkas is tikro vyks) E170.
Jei neklystu,Estonian Air pasiliks 4x E170,o 3x CRJ9 ir 3x SF340 atsikratys.Įdomu,kaip bus su jų E175 ir E190 užsakymais,turėjo visiškai naujus gauti.
variantas, aisku, bet kaip jau minejau, patys skundziasi, kad CRJ900 atsikratyti sunkiau, nei E170. dar klausimas, kaip atsikracius Saab’u butu su tokiais marsrutais kaip VNO… kodel tokios regional avialinijos neima kazko panasaus i CRJ200 (turint omenyje, kad jau CRJ900 operuoja)?
Estonian Air jau yra sudėjusi vasaros tvarkarštį savo interneto puslapy,nebelieka HEL,VIE ir poros Suomijos kaimų.Visgi būsiu suklydęs,vasaros sezonui jie lieka prie CRJ9, atsisako E170 ir SF340,nors prieš kelias sav. rašė kad naudos E170.
gando skleidėjas turbūt iškakos tą BA orlaivį.. :)
TRF šiandien stiprus rūkas – atvykimas į VNO vėluos… lėktuvą divertino į OSL, neaišku, kada leis perskristi į TRF…
@Šarūnas,
o kodėl negali būti egzotinis B717 jo bazinė 2 salonų konfiguracija apie 100 vietų.
Tarp 80 ir 100 vietų yra nemažas skirtumas. O šiaip vienos klasės išdėstymu b717 regis turi 115-125 vietas.
to Fly
nes pats parašei, kad jis „egzotinis”, todėl ir negali būti :)
Žiūriu VNO atvykimo grafike vienąkart parašyta
2013 01 05 21:30 21:19 21:37 Kijevas KBP, Ukraina PS 4545 Ukraine Intl Nusileido
kitą kart, rytdienos reisas
2013 01 06 00:05 Kijevas KBP, Ukraina VV 251 Aerosvit Airlines
Su kuo susijęs tas skirtingas a/k rašymas ?
Vienąkart Ukraine Intl, kitąkart Aerosvit Airlines.
Ar čia nereguliarus Kijevo reisas ? Gal čarterinis Ukraine Int. ?
Bet pažiūrėjus, kiek vėluoja reguliarus Aerosvit išvykimo reisas –
2013 01 05 17:20 22:45 Kijevas KBP, Ukraina VV 246 Aerosvit Airlines Vėluojama
pirma mintis, kad tai susiję, t.y. atvyksta Ukraine Int. lektuvas
to Linas
kad jis egzotinis tai dar nereiškia kad jo negali būti, Lietuviai gi seniai LT kompanijų (SPA, „Aurela”) pratinami senienomis skraidyti :). Ir lėktuvo nuoma pigiau kainuotų.
Šiandien rinkoje Boeing 717 kainuoja daugiau nei B737 ;)). Boeing 717 yra patogūs, galima sakyti iš dalies, naujos kartos orlaiviai, pradėti naudoti tik nuo 1999 ar 2000 metų :))
Tiesa, 717 kurtas DC-9 / MD-80 / MD-90 serijos pagrindu, kuri atiteko Boeing po to kai Boeing įsigijo McDonell Douglas. T.y. nepaisant naujo pavadinimo tai nėra visiškai naujas lėktuvas, panašiai kaip ir 737NG (737-600/700/800/900).
O 717 skaičius kažkada (~1970 m.) buvo praleistas nes 717 vadinosi viena mažiau žinoma 707 modifikacija.
Bet 717 (šiuolaikinis) atrodo nuostolingas projektas, nedaug jų pagaminta, mažiau reikiamo pelnui kieko. Taigi šiam projektui pasibaigus McDonell Douglas pradėtos keleivinių lėtuvų serijos visos buvo nutrauktos, es Boeing įsigijo MCD daugiausiai dėl karinės produkcijos.
Realiai B717 Europoj naudoja Volotea ir dar visokios egzotikos, kaip City airline (jau bankrutavusi). Lektuvai senoki, o siais laikais kuro sanaudos yra didele problema. Del ko Senos kartos B737 nuomojami beveik uz dyka…
Nes ieskant senienu yra ir daugiau variantu- pavyzdziui Foker-100.
Visais tais atvejais pilotu rast bus nelengva, nes lektuvas egzotiskas.
Apskritai man idomu koks Volotea planas? Nes lektuvu trukumas rinkoj gali pristabdyt ju augima. Nors gal jie laukiu kokio Bombardier Cseries pasirodymo, kad pakeist lektuvu parka naujais…
Estonian susitare su pilotais-
Пилоты и Estonian Air достигли принципиальной договоренности
http://rus.delfi.ee/daily/business/piloty-i-estonian-air-dostigli-principialnoj-dogovorennosti.d?id=65492094
Varšuvos Šopeno oro uostas areštavo Aerosvit Boeing lėktuvą.
LOT Polish Airlines to Restructure, Downsize Fleet by 38%
http://www.frequentbusinesstraveler.com/2013/01/lot-polish-airlines-to-restructure-downsize-fleet-by-38/
„Alitalia“ arti susitarimo su „Air France-KLM“
http://www.ekonomika.lt//naujiena/alitalia-arti-susitarimo-su-air-france-klm-34606.html
Prancūzijos ir Olandijos skrydžių bendrovė „Air France-KLM“ artėja prie susitarimo dėl to, kad šią vasarą perimtų Italijos oro linijų bendrovę „Alitalia“, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
Copenhagen and Tel Aviv airports arrested Aerosvit planes for the unpaid debts.
Aerosvit aresztowany w Warszawie
http://www.ekonomia24.pl/artykul/706254,967096-Rosna-klopoty-Aerosvitu.html
džiugi žinia
Šiandien „Air France” reisas į SVO dėl neaiškių priežasčių negalėjęs nusileisti SVO, atsarginiu pasirinko VNO. Reiso numeris AFR2244, galite pažiūrėti flightradar24.com.
O BER oro uostas oficialiai pranešta, jog 2013 m. atidarytas nebus….
Kelinta išskrenda AirFrance’as? :)
Tomax, atskrido vakar 18:50, išskrido apie 20:10.
Koks čia galėjo būt variantas- palaukė oro uoste, kol sutiko priimt? Ar jie čia ką nors dar taisėsi Vilniuje?
Simonai, gal prikalbinot AF dažniau leistis VNO? :)
Aha, pažadėjo kasdien skrisdami į Maskvą nusileisti dyzelio užsipilti
Labai dėkoju Simonui,gal įsivažiuosite dažniau pranešti. : )) gaila AF nepavyko pagauti. : D
Na dabar vėl visi sukilkit, kad tupi žurnalistai neatpažįsta lėktuvų :)
Vilniuje – priverstinis „Air France“ lėktuvo nusileidimas
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/vilniuje-priverstinis-air-france-lektuvo-nusileidimas.htm
Eina sau.. :D nu tikrai akį rėžia, kai parašyta, kad airbus A320.
Tai kad ten buvo A321…, bent jau flightradar’as taip rodo
Soriukas, ne tą dieną pažiūrėjau :)
Net nesvarbu koks lėktuvas. Dabar nuotrauka įdėta lyg iliustracija iš įvykio – turėjo parašyti „asociatyvi nuotrauka”. Tada būtų galima kabinėtis, kad ne tas lėktuvo gamintojas, ne toks modelis, ir net kad visai ne ta aviakompanija (kaip kad šiuo atveju). Bet dabar net neverta kažką bandyti taisyti. Žemiausias lygis ir tiek.
Gerai, kad dar kokio Ryanair Boeingo ar WizzAir A320 neįdėjo. Bent jau pagooglino, kad būtų AirFrance lėktuvas…
Kodėl VNO pijaro dar nėra ?
Tallinn Airport posts a record of all time in 2012
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=68249
Koks gi skirtumas kokia nuotrauka,svarbu,kad pačiam straipsnyje teisingas orlaivis parašytas- ir to užtenka-A320 :))
Kas nors žino ką čia VŽ rašo apie naujobvišką skrydžių pardavimą:
Aviacijos bendrovės pradeda kovą dėl skrydžių bilietų pardavimo modelio. Siekiama, kad bilietų pasiūlymai būtų pritaikomi kiekvienam klientui asmeniškai ir kad šie iš oro vežėjų pirktų ne tik skrydžius, bet ir paslaugų paketus.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/1/7/skrydziai-tik-su-asmeniniais-pasiulymais#ixzz2HIGfg0S9
Air France-KLM denied a newspaper report that it was in advanced talks to buy out Italian investors in Alitalia to take control of Italy’s flag carrier.
Analogiška publikacija apie AlItalia rusų portaluose:
http://www.lenta.ru/news/2013/01/07/klm/
„airBaltic“: kas laukia oro bendrovių ir jų keleivių 2013-aisiais?
http://www.balsas.lt/naujiena/708750/airbaltic-kas-laukia-oro-bendroviu-ir-ju-keleiviu-2013-aisiais
„AeroSvit Airline“ bankrotas: kaip tai paveiks lietuvių keliautojų planus
http://www.ekonomika.lt/naujiena/aerosvit-airline-bankrotas-kaip-tai-paveiks-lietuviu-keliautoju-planus-34648.html
Estonian pilotu streiko nebus, pasirasyta nauja kolektyvine sutartis-
Совет Estonian Air одобрил новый коллективный договор, забастовка пилотов отменяется
http://rus.delfi.ee/daily/business/sovet-estonian-air-odobril-novyj-kollektivnyj-dogovor-zabastovka-pilotov-otmenyaetsya.d?id=65498894
Nelengva pražia dreamliner’iui:
JAL Boeing 787 catches fire at gate at Boston airport
http://www.reuters.com/article/2013/01/07/us-boeing-787-boston-idUSBRE9060JB20130107
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/bendroves/ryanair-keleiviu-skaicius-gruodi-augo-2-proc-663-294446
Vietnamo oro uoste įstrigę lietuviai šaukiasi pagalbos
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/vietnamo-oro-uoste-istrige-lietuviai-aukiasi-pagalbos-470756
21 asmens lietuvių grupė antrą parą laukia Vietnamo oro uoste skrydžio su Ukrainos skrydžių bendrove „AeroSvit“.
Украинцы застряли во Вьетнаме по вине „АэроСвита”
196 граждан Украины не могут вылететь из международного аэропорта Хошимина (Вьетнам) из-за задолженности компании „Аэросвит”. Об этом сообщает пресс-служба МИД Украины.
„АэроСвит”: что происходит с крупнейшей авиакомпанией страны
Посольством Украины во Вьетнаме принимаются меры по оказанию необходимой консульской помощи украинским пассажирам для их возвращения на Родину.
МИД также отмечает, что 5 января из-за задержания самолета „Аэросвита” в аэропорту Стокгольма в затруднительной ситуации оказались около 40 граждан Украины, которых 5-6 января при содействии посольства Украины в Швеции удалось отправить в Украину.
6 января был отменен еще один рейс „АэроСвита” из Стокгольма. По состоянию на 7 января, 5 украинских пассажиров этого рейса остаются в Стокгольме.
6 января подобная ситуация по вине этой авиакомпании возникла в аэропорту Тель-Авив „Бен-Гурион”, в результате чего в сложную ситуацию попали 54 гражданина Украины. 7 января 19 из 54 граждан Украины были отправлены в Киев самолетом компании „МАУ”, еще 35 украинцев планируется отправить сегодня в Украину самолетами других авиалиний.
АэроСвит заявила об увольнении сотрудников компании
Из-за отмены рейса авиакомпании „Аэросвит” Киев-Ташкент-Киев 6 января около 80 пассажиров не смогли вылететь в Киев. По состоянию на 7 января почти все пассажиры рейса были отправлены в Украину другими авиалиниями. Четверо пассажиров, вылет которых запланирован на 11 января следующим рейсом „АэроСвита”, размещены в гостинице.
Напомним, перед новым годом в отношении „АэроСвита” было возбуждено дело о банкротстве, причем заявителем выступила сама компания.
AirlineRoute padarė summary apie 2013 Estonian planus (tik kažkodėl TRD kryptį praleido):
http://airlineroute.net/2013/01/08/ov-s13update1/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ov-s13update1
Vidutinę 2013 m. vasaros savaitę „Estonian Air” vykdys 112 skrydžių per savaitę, kai tuo tarpu 2012 m. vykdė vidutiniškai 242 reisus per savaitę. Aišku prielaidą apie „capacity” dabar sunku padaryti, nes 2012 m. vasarą buvo naudojami SAAB340, kurių naudoti nebenumatoma, bet realiai maždaug dvigubai „capacity” turėtų sumažėti.
Po metų pertraukos Lietuva greitai vėl turėtų turėti turizmo atstovų užsienio šalyse. Rinkos dalyviai pabrėžia, kad jų Lietuvai būtina, nes jau juntamas informacijos sklaidos badas, tačiau tik pirmi darbai parodys, ar nauja atstovavimo forma pranoks ankstesnę.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/1/8/valdzia-vel-vilios-turistus-i-lietuva#ixzz2HN53Fx3O
Turkish Airlines sustabde code-share su Aerosvit
Turkish Airlines приостановили совместную эксплуатацию маршрутов с АэроСвитом
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/7_aerosvit_turkishairlines_code_sharing.shtml
Kažin, kodėl SK745 į CPH šiandien taip vėluoja? Suprantu, kad jis jau atskridęs į VNO ir kažkodėl negali pakilti.
Kaunas vis niekaip nesusiskaiciuoja savo likusiu keturiu skrydziu statistikos …
Visi Lenkijos oro uostai deklaruoja didėjantį augimą 2012 metais :
Airport Number of passengers in 2012 Change compared by 2011
Warsaw (WAW) 9 500 000 plus 2.7%
Krakow (KRK) 3 438 758 plus 14%
Gdańsk (GDN) 2 906 000 plus 18%
Katowice (KTW) 2 550 000 plus 0.5%
Wroclaw (WRO) 1 996 552 plus 20.5%
Poznan (POZ) 1 516 587 plus 3.6%
Modlin (WMI) 767 951 (excluding December) Airport runs from 07.2012
Rzeszow (MUC) 565 000 plus 15%
Lodz (LCJ) 462 931 plus 19.2%
Szczecin (SZZ) 355 976 plus 35.8%
Bydgoszcz (BZG) 340 024 plus 22%
Lublin (LUZ) 5 371 Airport runs from mid-12.2012
Palyginam Kauną su Lodze (130 km nuo Varšuvos, pasak vikipedijos 730 tūkst. gyventojų, su priemesčiais 1,4 mln.) ir matom, kad pas mus antram oro uostui esančiam netoli didesnio miesto dar labai puikiai sekas.
WIZZ AIR CARRIED 12 MILLION PASSENGERS IN 2012
12% growth; 48 new routes; 4 new countries
Warsaw Chopin Airport outlines new discounts for airline, discounts up to 99%
http://centreforaviation.com/news/warsaw-chopin-airport-outlines-new-discounts-for-airline-discounts-up-to-99-198489
Įdomu, kokia tikimybė, kad W6 arba FR persikels į WAW..
Qatar Airways today announced a capacity increase to daily scheduled services on the Doha – Warsaw route, effective February 1.
Jurgi, Tamstos noras prilygsta iš gatvėj užpultos ir išprievartautos moters išgirsti padėką prievartautojui.
Lietuviai „Aerosvit“ keleiviai po pusantros paros laukimo ištrūko iš Vietnamo
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/lietuviai-aerosvit-keleiviai-po-pusantros-paros-laukimo-istruko-is-vietnamo.htm
Apie 15 val. Lietuvos laiku turistai nusileido Kijeve ir tikisi po vidurnakčio būti Vilniuje.
Ryanair eyes domestic routes in Sweden
http://www.thelocal.se/45500/20130108/#.UOxnObbtS2w
„Aeroflot“ perveš bankrotą neigiančių Ukrainos avialinijų „AeroSvit“ keleivius
http://www.balsas.lt/naujiena/709055/aeroflot-perves-bankrota-neigianciu-ukrainos-avialiniju-aerosvit-keleivius
Buvusio “Aurelos” vadovo V.Barakausko kuriama skrydžių bendrovė “Grand Cru Airlines” prašo oro vežėjo pažymėjimo
http://www.aviasistemos.lt/buvusio-aurelos-vadovo-v-barakausko-kuriama-skrydziu-bendrove-grand-cru-airlines-praso-oro-vezejo-pazymejimo/
Брюссель сердится по поводу кредита Estonian Air: это может нарушить правила!
http://rus.delfi.ee/daily/business/bryussel-serditsya-po-povodu-kredita-estonian-air-eto-mozhet-narushit-pravila.d?id=65505790
Еврокомиссия сообщила вчера Eesti Päevaleht, что над государственной компанией Estonian Air сгущаются новые тучи.
Ryanair tikrai pasisuko į Šiaurę :) Po pranešimo, kad svarsto Švedijos vidinius reisus, dabar pranešimas ir apie Norvegją :
Ryanair plans domestic flights in Norway
http://www.norwaypost.no/index.php/news/latest-news/27946-ryanair-plans-domestic-flights-innorway
The Irish low-fare airline Ryanair wants to operate on domestic destinations in Norway, and is currently negotiating with the Norwegian Civial Aviation Authorities (AVINOR).
Ryanair CEO Michael O’Leary says he hopes his company will begin flying between domestic destination in Norway in a year or so.
He does not want to comment on which destinations Ryanair is aiming for.
idomu, ka Ryanair veike anksciau. Danijoje, Norvegijoje vidiniuose reisuose (be SAS) seniai isigalejo Norwegian
Simonai, gal yra kokių žinių apie LOT’o B787 galimą vizitą Vilniuje?
Matyt kaip tik del to ir eina i ta rinka tik dabar. Nors ir moki, Skandinavijos rinka nera labai didele, o dabar ziuredami i tai kaip veikia Norwegian jie puikiai mato rinkos potenciala ir gales daryti tai ka jie moka geriausiai – konkuruoti kainomis.
Ukrainos vyriausybė žada apsaugoti „Aerosvit“ keleivius
http://verslas.delfi.lt/transportas/ukrainos-vyriausybe-zada-apsaugoti-aerosvit-keleivius.d?id=60391543
Antradienį sausio 8 dieną, tarptautinis Kijevo Borispolio oro uostas pranešė, kad „Aerosvit“ atšaukė iš viso 17 skrydžių, tarp jų, iki Stokholmo, Tel Avivo ir Budapešto. Kaip informuoja „RIA Novosti”, sausio 9 d. aviacijos kompanija atšaukė dar visą grupę skrydžių, tarp jų ir į Jerevaną, Varšuvą, Atėnus ir Bukareštą. Dėl „Aerosvit” veiksmų oro uostuose įstrigo šimtai bendrovės keleivių.
Gal kas nors jau padarėt pigių skrydžių bendrovių tvarkaraštį 2013 metų vasarai? Įmeskit nuorodą…
Įdomu ko užsakomieji vežėjai pas mus dygsta kaip grybai po lietaus? Ar labai pelninga? Ar tiesiog aišku ir mažai rizikinga. Turim SPA, „Aurela” dabar dar „Gran cru” bus…
Finnair – saugiausia oro bendrove pasaulyje!
http://yle.fi/uutiset/finnair_ranked_as_worlds_safest_airline/6442643
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/tarptautinio-vilniaus-oro-uosto-56-295179
Nagi nagi, gal bandys Ryanair iš Vilniaus išvyti, o baigsis tuo, kad nei Vilniui, nei Kaune nebeliks …
Kaip pavyko sužinoti 15min.lt, naujieji Susisiekimo ministerijos vadovai paragino trauktis Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinį direktorių Tomą Vaišvilą. Neoficialiomis žiniomis, jam buvo liepta iki sausio 31 dienos palikti postą šalių susitarimu.
15min.lt žiniomis, tokio pat paliepimo sulaukė uosto Administravimo departamento direktorius bei vieno iš skyrių vadovas. Kartu su T.Vaišvila į oro uostą dirbti atėjusi komanda spėlioja, ar įtiks naujajam generaliniam direktoriui, ar bus atleisti.
Aerosvit nutraukia Kiev-Tel Aviv skrydzius :
АэроСвит завершает полеты в Тель-Авив
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/9_aerosvit_telaviv_end.shtml
Politika…. turetu buti itraukta i zodyna kaip zodzio Humoras arba Hemarojus sinonimas. :)
Naujas viceministras A.Šliūpas per radiją žadėjo grąžinti oro uostų specializavimąsį…
Kad čia Nr.1 darbotvarkėje tai savaime aišku. Bet , matyt, tuo ir užsibaigs naujoji vizija. Koks gi bus Nr.2 punktas ir kas tas keičiamas „vieno iš skyrių vadovas” ?
Visus juos į Kauną…. ir ant 1000lt …kad geriau suprastu partijos politiką :)
Savo metu Šliupas vos neprarado savo vietos, kad Airbaltic atvedė į Kauną.
Kalbat taip lyg Sliupas ministras butu,jis yra viceministras …Nereikia cia bereikalo kurti istoriju.
Sliupo zodis tolygus antrajam SM viceministrui V.Kondratovic kuris nereikia ir kalbet Vilniaus pusei simpatizuoja.Taigi ir nebelieka jokios tai Sliupo persvaros.
Ir galiausiai net jei jau abu viceministrai butu KUN pusei,tai jie gi ne ministrai.
Cia dar nieko nereiskia…Nauja valdzia visais laikais savo zmones statydavo…Cia nera jokio skandalo…
Kai p. Vaisvila patapo VNO Direktorium…Kas gero nutiko PLQ.Na nebuvo jis ex PLQ direktorius,bet visvien Klaipedos viesbucio direktorius.Tai cia ministras,o jus apie viceministra burbula puciat.As neteigiu/nesilazinu visko gali buti…Bet tikrai siuo metu nera jokio pagrindo manyti ,kad bus siekiama kokios naudos KUN
Sveiki,
sausio 31 d. Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinio direktoriaus pareigas palieka Tomas Vaišvila.
Pranešimas spaudai – prisegtuke.
Gero vakaro!
Sausio 31 d. Susisiekimo ministerijai priklausančios valstybės įmonės Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) generalinio direktoriaus pareigas palieka Tomas Vaišvila.
Darbo santykiai nutraukiami šalių susitarimu. Sostinės oro uostui jis vadovavo ketverius metus, nuo 2009 m. vasario 24 d.
Laikinasis įmonės vadovas kol kas nėra paskirtas. Po T. Vaišvilos pasitraukimo Susisiekimo ministerija skelbs naują konkursą TVOU generalinio direktoriaus pareigoms užimti.
Skaitykite daugiau: Keisis Vilniaus oro uosto generalinis direktorius – Naujienų portalas | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/15074475/Keisis.Vilniaus.oro.uosto.generalinis.direktorius=2013-01-09_19-41#ixzz2HVJxDcmY
SD jau nori savus susodinti. Gaila
Dėsninga. Ne paslaptis, kad ir paskyrimas buvo pagal politinius motyvus. Tikėkimės, pereinamasis procesas ilgai netruks, o vadovu pagaliau bus paskirtas to vertas žmogus, o ne „vadybinių kompetencijų turėtojas”.
O va toks klausimas – kas yra VNO valdybos nariai? Niekur nerandu šitos info. Bent pora turėtų atstovauti Susisiekiemo ministerijai pagal įstatymus, berods.
VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto valdybos sudėtis
Rimvydas Vaštakas – valdybos pirmininkas, LR susisiekimo viceministras;
Jūratė Savickienė – LR Susisiekimo ministerijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė;
Rimantas Mikaitis – LR susisiekimo ministro patarėjas;
Vilius Veitas – LR Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento Civilinės aviacijos skyriaus vedėjas;
Tomas Vaišvila – VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius.
Liūdna, kad SM visus vadus vertinat tik pagal palankumą VNO. Tiek KUN, Tiek PLQ nėra nei Latvijos, nei Lenkijos oro uostai, tai tos pačios Lietuvos oro uostai ir turi sulaukti adekvataus dėmesio. Be to, kas teigia, kad naujieji skriaus VNO?
Pritariu dėl KUN ir PLQ, bet nemanau, kad galimai būsimas įkainių kėlimas VNO yra teisinga priemonė siekiant vystyti regioninius oro uostus. Nuo to, kad FR arba net ir W6 pabėgtų iš VNO, bendrai Lietuvos aviacijos situacija tikrai nepagerės – atsiras keli paildomi maršrutai KUN ir gal koks papildoms frequency FRA. Tomai, turėtum sutikti, kad Kaunas ‘nepavežtų’ tokio LCC srauta koks dabar yra VNO. Be to visi žinom Rynair požiūrį, kai jiem bandoma prikišti savo taisykles.
Politiniai zaidimai, ambicijos ir interesai…Stai kas ima virsu…
VNO esama/buvusi (matyt, jau, tik laiko klausimas, kada) buvo ziauriai profesionali, susidirbusi, pavyzdine, dirbo kaip kumstis, kaip vienas!
O darbai, skaiciai, zinoma, kalba uz save.
Visiems didziausios sekmes ateeityje!
Gaila Lietuvos…
Ko jūs parinatės? Čia valomas kelias Simonui tapti gen.direktoriumi.
Simonas išeina į air Lituanicą.
Belieka tiketis, jog tai bus ne tik kadru keitimas bet ir profesionaliu zmoniu darbas formuojant strategija salies mastu, o ne atskiro miesto.
Naujas vadas bus senas komunistas kur angliskai nemoka
Grįžtant prie pasauliniu naujienų:
More Boeing 787 Dreamliner Problems Reported
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78198.html
Gaila, kad keiciamas puikiai dirbancios imones vadovas.
gaila tai gaila, bet kam dėl to oro uostą sprogdinti?.. :)
„Novaturas“ su nauju prekės ženklu užsimojo konkuruoti su „Ryanair“
http://verslas.delfi.lt/transportas/novaturas-su-nauju-prekes-zenklu-uzsimojo-konkuruoti-su-ryanair.d?id=60397613#ixzz2HYweoDAi
Įdomu, kad „Eco Travel” taupys ir mažesnėmis skrydžio sąnaudomis skraidydami „red eye”. Tai naujovė Lietuvoje, bet Europoje tikrai labai dažnai čarteriai vykdomi naktimis. Lėktuvo alternatyvieji kaštai tada praktiškai nuliniai.
Skrydžiai trečiadieniais:
Vilnius (22:50) – Alanija/Gazipaša (02:00)
Alanija/Gazipaša (02:50) – Vilnius (06:05)
Novaturas sugalvojo perimti Ryanair praktika,pasireklamuoti uz dyka…Sis prekes zenklas jau senokai veikia.
Ne paslaptis ,kad po tokio straipsnio per visas ziniasklaidas(dar ir palyginimas pigiau nei Ryanairu) tikrai sulauks demesio.O ir ta psihologija,kad viskas beveik ispirkta suveikia..
http://www.novaturas.lt/apie/istorija ta naujiena Eco Travel veikia nuo 2010m. Kitas dalykas ,kaip jie skrisdavo anksciau nezinau.Gali buti ,kad tik siemet naktimis pradejo ir ypac pigias keliones siulo.
Mariau, taip, pavadinimas tas pats, bet modelis iš esmės pasikeitė. Anksčiau su šituo ženklu buvo siūlomi tie patys Novaturo skrydžiai ir tik pigesni viešbučiai po tuo ženklu dengiami. Dabar kitoks modelis, Eco Travel turės savo skrydžius, naktimis, be bagažo ir savo viešbučių sąrašą.
Simonai, kodel siandien abu VV skrydiai atsaukti, negi jau ‘galas’ jiem visai?
Katik permeciau akim Aerosvit tvarkarasti:
be jau atsauktu skrydziu i Tel Aviva, Odesa, Simferopoli, Tbilisi, Minska, Bukaresta, Praha, Stockholma, Donetska, Taskenta, Varsuva ir Vilniu, VV taip pat atsauke savo long haul i JFK ir PEK.
Jeigu VV jau pelningiau laikyt lėktuvus ant žemės, tai ko gero pabaiga. Gal UIA ankčiau pradės skraidyt į KBP… nes nusimato nemažas „langas” Kaip suprantu Kijevas greičiausiai liks be long-haul skeydžių ir atitinkamai be tranzito, veltui jie tą naują terminalą pastatė. Na nebent Ukraine International planai nėra skelbiami ir jie vis gi peris didesnę dalį Aerosvit tinklo.
Žinia iš Ukrainos eina, jog „Ukraine International” perims apie 40% „short haul” tinklo ir keletą lėktuvų. „Long haul” neketina skraidyti.
@AI. Esant dabartinei situacijai keistokai skamba klausimas, kodėl VV atšaukė skrydžius. Būtų keisčiau, jeigu skraidytų tiksliai pagal tvarkaraštį.
Klausiau dėl to, kad VV iki šiol buvo atšaukusi/sustabdžiusi skrydžius į oro uostus, kuriems yra įsiskolinusi, arba kuriuose buvo areštuoti kompanijos lektuvai.
Kiek pamenu Simonas teigė, kad VV skolų Vilniaus oro uostui neturi, todėl ir įdomu pasidarė, kodėl Vilnius pateko tarp tų kelių atšauktų krypčių. Iki šiol VV elgėsi taip, lyg skraidyti jiem apsimokėtų labiau, nei laikyti lėktuvus ant žemes..
@Al
priminsiu, kad VNO/KBP VV samdo DOT… Jei VV neatsiskaito su DOT – skrydžiai atšaukiami… todėl ir skolų VNO nėra, nes matyt viska apmokėdavo per DOT :)
Man įdomu dėl tų EcoTravel skrydžių, kur atvykimas 2am. jie veš į viešbučius ir duos nakvynę nuo 4am ryto ar tiesiai į pliažą? :-) Suprantu, kad vakare tai ganėtinai patogu – prasiblaškai visą dieną, vakare nuo viešbučio surenka visus ir naktį skrendi sau. Lietuvoj išsimiegi.
Buvau visai apie DOT pamiršęs, ačiū :)
@Linas, arba tiksliau VV neskolinga VNO, o ar DOT skolinga ar ne, niekas neminėjo:)
EcoTravel atveju uz viska reikia moketi papildomai, iskaitant early check-ina, uz late check-ina, uz pervezima autobusu, uz kudiki, vaiko vezimeli, ir t.t.
IATA vakar Aerosvit’ui sustabde naryste clearing house, vadinasi, iplaukos per BSP sustojo, manau kirdik…
Mindauqai – good point ;)
„АэроСвит” не гарантирует выполнение рейсов в Варшаву, Минск, Бухарест, Копенгаген и Тбилиси
http://www.ato.ru/content/aerosvit-ne-garantiruet-vypolnenie-reysov-v-varshavu-minsk-buharest-kopengagen-i-tbilisi
Keliaujant su „Eco Travel“ už pervežimą nuo oro uosto iki viešbučio tektų sumokėti apie 100 litų, dar 170 litų už papildomą lagaminą, nes nemokamai leidžiama vežtis tik 5 kg daiktų. Makalius išsiaiškino ir tai, kad į Turkiją keliautojai nuskraidinami po vidurnakčio, tačiau įsiregistruoti viešbutyje galima tik nuo 14 valandos. Norėdamas patekti į viešbučio kambarį, poilsiautojas turėtų susimokėti mažiausiai 80 litų už papildomą dieną. Pagailėję pinigų – apie 10 valandų turėtų praleisti tampydamiesi daiktus arba naktį sėdėdami paplūdimyje.
„Tokia pati situacija yra ir išvykimo dieną. Iš viešbučio reikia išsiregistruoti 10 arba 12 valandą, o skrydis – kitą dieną 2 valandą nakties.
Read more: http://vd.lt/naujienos/ekonomika/naujas-prekes-zenklas-keliauti-skatins-ir-vienisius-471287#ixzz2HZx4n6Qj
EcoTravel giriasi gera prekyba,nera pagrindo netiketi.Tos papildomos islaidos Lietuviu iprociu neneaikina.Pas mus populiaru imti pigiausia neskaiciuojant.Kad ir tie patys Ryanair atostoginiai skrydziai.
Suprantu kai buna uzsakomi uz juokinga kaina,bet nemazai perkama menesiui ar net 2-3 savaites iki skrydzio(cia ne mano pamastymas buvo rasyta is Wizzair/Ryanair berods,kad Lietuviai kiek labiau perka veliau).
Pvz Kipras 400Lt ir grizt 300Lt,tada jau na ka tesutaupai jei isvis sutaupai…Dadedi viesbuti,bagaza,taxi pirmyn/atgal,keliones draudima ir t.t.
75 tūkst. keleivių, arba net 51,3 proc. daugiau nei 2011 m., vyko maršrutu Vilnius-Oro uostas-Vilnius.
Skaitykite daugiau: Keliaujančiųjų geležinkeliais – daugiau – Naujienų portalas | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/15074627/Keliaujanciuju.gelezinkeliais..daugiau=2013-01-10_15-23#ixzz2Ha3bINgH
Simonai, kokia situacija yra TVOU? Kada žadama paskirti naują direktorių? Gal jau kalbėta apie kažkokią oro uosto viziją?
Kauno oro uostas
2012 gruodis 25.989 keleiviai
Oficialiais duomenimis Kauno oro uoste per 2012 m. buvo aptarnauti 830.268 keleiviai.
„Wizz Air“ išeis iš Lietuvos, jei pigius skrydžius bus bandoma perkelti į Kauną
http://www.lrytas.lt/-13578182701356777798-wizz-air-išeis-iš-lietuvos-jei-pigius-skrydžius-bus-bandoma-perkelti-į-kauną.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Prakeiktų idiotų valdžia…
Dėl Wizzair kaip ir aišku. Jei tik jie bus varomi iš Vilniaus, bazė su dviem lėktuvais iškart atsidurs Rygoje.
atrodo bus nenuobodus metai VNO:)
@mmm
nenuobodus – turi minty skaičių mažėjimo prasme?
vien ko vertas LR straipsnis… pati valdžia sau kuria PR, kaip sdarančios nepalankias sąlygas verslui vystyti, pritaukti… ir aviacija ne vienintelė sritis…
Atrodo aisku, kodel Vaisvila nuimtas nuo posto. Ateis koks vriednas senis ir gadins santykius su a.k. Beje, kokios salygos sutarciu nutraukimo su LLC? Jos gali siekt kazkokios kompensacijos?
Simoani, jei ne paslaptis, kelių metų sutartys yra pasirašytos su Wizzair ir Rynair?
Kol nauja valdžia galvoja sukelti VNO aptarnavimo įkainius, tiek Varšuvos, tiek Rygos oro uostai skelbiasi apie kiek įmanoma įkainių mažinimą. Kur VNO atsidurs vėl ?
Рижский аэропорт сможет предоставить скидки
http://biznes.delfi.lv/bnews/rizhskij-aeroport-smozhet-predostavit-skidki.d?id=42962006
Long terme FR ir W6 mušis VNO yra visiškai prasta perspektyva. Short terme yra pasiektas puikus rezultatas Vilniaus regionui didžiosios lietuvos dalies sąskaita.
Ir nors VNO labai džiaugiasi galėdamas aptarnauti kaimyninės Baltarusijos keleivius (turiu audio citatą jei kas netiki), visgi nepamirškit mielieji diskutuotojai kokia yra kiekvieno šalies oro uostų misija.
Ir manau turėtumetė sutikti, kad su esama infrastruktūra VNO turi pirmiausia aptarnauti legacy, o KUN LCC’s. Tik šitaip galima pilnai išnaudoti esamą infrastruktūrą ir pasiekti geriausią rezultatą žvelgiant iš atsitiktinėje lietuvos vietoje gyvenančio keleivio perspektyvos.
Ir džiaugtis reikėtų balansu tarp VNO KUN PLQ, o ne puikiais vieno oro uosto rezultatais.
Tegul pačios aviakompanijos sprendžia, iš kur joms skraidyti, o ne valdininkai nurodinėja, kaip joms elgtis. VNO ne koks Heathrow, kad galėtų nosį užrietęs nurodinėti, ką priimti, o ko ne. Džiaukimės, kad apskritai kas nors dar nori ateiti pas mus…
Šarūnas – o kodel reikia „pilnai išnaudoti esamą infrastruktūrą”?
Gal geriau
1) vystyti sveika versla
2) orientuotis i realiai mokanti, o ne verkianti/komentarus rasanti potentiaclu ir teorini keleivi
Visos politinės nesąmonės išsispręstų jei oro uostai būtų bent dalinai privatizuoti.
Privati kompanija užtikrintų pelningumą ir galima tikėtis , kad turėtų ilgesnę nei 4 metų veiklos strategiją. Nebūtų tada nei valdžios nuskriaustų, nei pamalonintų, rinka pati nusprestų, kur, kiek ir kam skraidyti.
Nieko nuostabaus, daug didžiųjų Europos oro uostų „pigiųjų” neįsileidžia.
Boeing, bet šiais laikas tendencija jau kita, LLC netgi eina į Maskvą, ką nekalbėt apie EU sostines. O kas tas kitas Šarūnas aš nežinau…
@ Boeing, kokie būtent didieji Europos oro uostai, be capacity constrained FRA ir LHR(kur beje vueling netrukus turės jau 4 kryptis) neįsileidžia LCC ? Faktiškai visuose pagrindiniuose oro uostuose karaliuoja U2, o daugelyje jų taip pat ir FR bei eilė kitų low cost’ų.
noretusi paklausti visu Šarūnų, pasakojanciu apie legacy aptarnacima VNO – kokius legacy reikia aptarnauti – ar tu asmesniskai tuos legacy atvesi?
Nuo kada VNO didysis Europos oro uostas?
To Al: taip, visiškai pritariu.
To Oleg: dėl to kad oro uostų misija turėtų būti
susisiekimo oro transportu gerinimas bendrai visos Respublikos gyventojams o ne pelno siekimas.
O orientuotis reikia tiek i SK ar LH tiek i FR ir W6 keleivius.
TO Šarūnas: taip eina LCC ir primary oro uostus, bet kad iš to long terme turės naudą?
Mano nuomone Vilniaus oro uostas valdant dabar jau buvusiam direktoriui (ir dar vis esamai komandai) buvo valdomas gerai ir dauguma dalykų pasikeitė ten į gera, lyginant su prieš tai buvusia ilgalaike oro uosto valdžia (beje dvi kadencijas toleruota socialdemokratų vyriausybių). Žiūrėsime, kas bus toliau.
Tiesa, daugumos žmonių nuomonė apie politikus, valdininkus ir susijusius žmones bei jų darbą, deja, pas mus menkai priklauso nuo darbo kokybės.
Pusę jos lemia viešieji ryšiai, kitą – rezultatai (ne žmogaus darbo, o ekonomikos bendrai). Tačiau rezultatus šiuo atveju smarkiai įtakojo ir ekonominė krizė, dėl jos įvykęs BVP smukimas, oro bendrovių bankrotai.
Naujajam direktoriui, reikia viltis, padėtis bus palankesnė. Bet dėl to ir savaip gaila, nes kylanti ekonomika ir dėl to net ir pernelyg nesistengiant augsiančios ar bent nekrisiančios kryptys gali parodyti mažesnės kompetencijos žmogų visuomenės akyse kaip geresnį vadovą.
O tokiu atveju dar labiau pralaimėtume konkurencinę kovą kitoms aplinkinėms šalims (bei pritrauktume mažiau turistų, verslo srautų) – būtent į su tų šalių esama situacija – o ne su praeitimi – reikia lyginti, siekiant nustatyti, kaip gerai dirbama.
Nes jei visur aplinkui ekonomika (ir įvairūs susiję dydžiai) auga, tai ir pas mus augs (nebent į valdžią ateitų kokie kraštutiniai kairieji). Bet geras darbo rezultatas yra tik tada, jei augimas lenkia kitų panašių šalių augimą.
Ir, savo ruožtu, rimtų išbandymų (finansų krizių, gamtos katastrofų, karų ir kt.) metu gero darbo rezultatas gali būti ir kritimas, jeigu jis ne toks smarkus, kaip kitose panašius išbandymus patyrusiose rinkose.
Gaila, kad rinkėjai paprastai susivokia ne tuo metu, o tik kai ateina naujas išbandymas, ir net tada kaltina ne tuos, kas prieš tai blogai dirbdami padarė situaciją sunkesne nei ji galėjo būti, o tuos, kam tenka spręsti problemas (ir, jei problemos didelės, jų neskausmingai išspręsti nepavyksta net ir turint sugebėjimų). O juk vykdant atsakingą politiką (gerai dirbant) augimo metu ir krizės netokios baisios.
@Šarūnas D. – tų legacy tuoj neliks visai Europos skrydžiuose. Paskutiniai skraidantys beveik visi ant bankroto ribos, o ir kurie ne perkelia europinius skrydžius į LCC padalinius (net Lufthansa) arba galvoja siūlyti LCC kainodarą ir produktą (naujausia AirFrance išgyvenimo idėja). Nedidelis/vidutinis oro uostas orientuotas į legacy vežėjus jau darosi praktiškai tas pats, kas pašto trakto stotis kur keičiami arkliai.
@ Šarūnas D – speju turėjai omenyje ‘kas turės naudą, o ne kad’.
Tendencija yra ta, kad ko gero ateityje nebus nei visiškai ‘pure LCC’ nei senųjų ‘Full Service’ kompanijų, visi bus tokie in-between (kalbu apie Europinius skrydžius).
Taigi ir šių kompanijų skraidinami keleiviai panašės ir aviabendrovių nauda šalies ekonomikai nežymiai skirsis. Jau dabar U2 daugelyje šalių, ypač UK, yra traktuojamas kaip smulkaus verslo vežejas, kuris vienodai imponuoja tiek tam tikriems verslo tiek ir kitiems srautams.
@Pranas. – Taip, bet be tų pačių merdėjančių legacy VNO būtų visiška šikna tam „realiai mokančiam keleiviui” ©Oleg.
Kad oro linijos pasaulyje persitvarkys LCC kryptimi tai nėra abejonių. Bet vistiek bus kažkoks susiskirstymas tarp vežėjų kurie skraidins į primary ir kurie skraidins į secondary ir VNO turėtų mano galvą orientuotis į tuos, kurie skraidina i primary. O KUN į tuos kurie skraidina i secondary. Nes elementariai vienam gale Lietuvos koncentruoti abudu naudos tam „atsitiktiniam” lietuvos keleiviui neatneša.
Jūs nesuprantat. LCC iškrapštyt iš VNO reikės, kad atlaisvinti kelią airLituanicai :-) Tiesa, net nežinau, ar čia sarkazmas, ar ne…
P.S. mano prieš tai buvęs komentaras buvo labiau atsakymas į bendrai visuomenėje sklandančias mintis (pvz. kad „Oro uosto direktorių reikėjo pakeisti, nes iš Vilniaus nėra skrydžių į Aziją ar Ameriką” ir pan.), o ne tiek į šiame tinklaraštyje pareikštas nuomones.
Justinai, kaip tik panašiai norėjau parašyt, tuėdamas omeny kad yra ir daugiau verslo interesų,- ir gal būt ateinanti air Lituanica, ir Small Planet , ir Grand Cru , ir dar kokia nors lietuviška chebra, kuriai būtų labai naudinga išvalyti VNO nuo LCC. O tam reikia visiems užpudrinti smegenis kokia nors strategija, kad tą išvalymą galima būtų pateisinti.
Vilnius nėra primary. Tai regioninis provincijos oro uostas su atitinkamu keleivių skaičium ir skrydžių pasiūla. Nėra nei vieno tokio dydžio oro uosto kuris galėtų sėkmingai veikti dirbtinai rinkdamasis tik prabangesnes (net ir LCC kategorijom kalbant) aviakompanijas nes keleiviai renkasi ULCC, o pastarosios augant kainom turi rinktis arba skrist ten kur patogiau keleiviams (galima daugiau pritraukt jų mokesnių) arba neskrist visai.
Bent jau kolkas charteriai iš VNO konkurencijos neturi visai, tik (ne)tiesiginę iš Kauno (1 weekly Chania nelaikau konkurencija). Ir šiaip užsakomieji skrydžiai priklauso ne nuo small planet, o nuo Novaturo ir Tez Turo.
Taip, Al, iš inercijos parašiau vykdytojus , o ne užsakovus Novaturą ir Tez Turą.
Panarsiau Ecotravel.lt …Kiek nustebino,kad jie prekiauja kelionem Minsko ir Klainingrado kelioniu agenturose(prie kontaktu yra).Na neblogai,o ka…Dar galetu Daugpilyje parsidavineti,nes miestas didelis,o ir atstumas jiems toks pat kaip iki Rygos…
Nieko nesuprantu, nesenai saket, kad ta ministerija nieko negali ir visi skraido kas kur nori. O daba jau keikiat valdzia, kad perkels skryzius i Kauna..
Gal klystu, bet VNO prisitraukė Wizzair, o vėliau ir Rynair nuleisdamas bendrus oro uosto įkainius ir taip pat suteikdamas šiom bendrovėm panašias sąlygos kokios buvo/yra KUN, RIX ar TLL (mažesni mokesčiai pervežant tam tikrą keleivių skaičių per metus).
Taigi, buvo iš esmės sukurtos vienodos sąlygos tiek VNO tiek ir KUN, o bendrovėms liko pačiom rinktis. Jei VNO būtų keliami įkainiai oro uostas prarastų pranašumą ne tik prieš KUN, bet ir kitos regiono oro uostus (ypač RIX ir WMI).
@skraidytojas – Na turbūt ne tie patys žmonės keikė aną politiką ir šią. Tarp šio tinklaraščio komentatorių yra įvairių nuomonių šia tema.
@Al – taip, tu teisus. Bet žiūrėsime, kas konkrečiai bus daroma, kol kas tik spekuliacijos.
Nors ir neremiu socialdemokratų, tačiau jų politiką oro susisiekimo atžvilgiu remiu. Daugelis jūsų nenoromis pripažįstate, kad Ryanair į Vilnių atėjo SM pastangomis, tad gal laikas atitaisyti skriaudą KUN? Čia būtų panašiai, jei kokia nors ministerija neleistų kurtis kokiam nors prekybos centrui, motyvuodama, kad konkrečiam mieste jau yra centras Y.
@Tomas – konkurencinių sąlygų suvienodinimą Vilniuj ir Kaune vadini skriauda pastarajam?
Tiesa yra ta, kad du oro uostai esantys 100 km atstumu Lietuvai (arba tiksliau Vilniaus – Kauno regionui) yra per daug. Neišvengiamai vienas turi plėstis kito sąskaita, ar tai būtų KUN ar VNO.
CHA CHA CHA! Kuo Jus visi verksniukai dabar skiriates nuo visu taip keikiamo Tomo?!!! Galu gale, isisamoninkit viena dalyka – SM pavaldus trys oro uostai (o ne vienas) – ir netgi jei valdzioje butu like masiuloidai – jie siuo metu taip pat turetu priimti vienokius ar kitokius sprendimus del KUN – gelbejimas ar leidimas bankrutuoti – nes anaiptol nei kazkada teige p. Simonas, Ryanair nera SAS, o KUN nera PLQ, ir lyginti siuos du oro uostus isgyvenimo prasme yra visiskai neadekvatu :)
Tomai, yra vienintelė tema, kuria tamsta komentarus rašai, bet parašęs, matyt, neperskaitai, nes tavo pavyzdžiai nevykę ir prieštarauja tavo išsakomoms mintims…
@Numba
o kokius gi spendimus priėmė sinkevičioidai…? :D
jei esi insideris – papasakok, kokios strategijos kuriamos? Matyt žinai daugiau, nei dauguma čia rašančių…
AEROSVIT nebeskris Vilnius-Kijevas.
AEROSVIT administratoriai nutarė toliau bandyti skraidyti tik 9 kryptimis.
Ukraine International svarsto anksčiau nei MAR31 pradėti skraidyti Vilnius-Kijevas, bet viskas priklausys nuo lėktuvų ir įgulų „availability”.
Mes skiriamės tuo, kad skridom bei skirisim ir is KUN, nepaisant to, kur gyvenam ar gimem. Ir nenusisnekam sakydami, kad dabar Kauna reik atplesti ir prijungti prie Lenkijos ar Kaliningrado ir kad gyvenime nebeskraidysim is KUN.
O gal LCC iš VNO bus metamos lauk dar ir dėl BA atėjimo (čia vis dar A.Užkalnio žiniomis) ? T.y. noro, kad BA ateitų, o gal ir sąlygos ?
Neilgai muzika grojo Vilniaus oro uoste
http://protokolai.com/2013/01/11/neilgai-muzika-grojo-vilniaus-oro-uoste/
Wizzair pranešimas puikiai parodo, kokios yra ministerijos įtakos ribos. Ji tegali sukurti nepalankias sąlygas VNO ir taip išvaryti Wizz. Bet perkelti į KUN – negali.
Na to dėl Ryanair – VNO pagal savo dydį yra mažiukas, regioninis oro uostas. Tokius Ryanair valgo pusryčiams.
Išvis, ta strategija (VNO tradiciniai, KUN low cost vežėjai) teoriškai graži, bet praktiškai neįgyvendinama Lietuvos sąlygose. Ji veikia tik ten, kur pagrindinis oro uostas turi bent keliolika milijonių keleivių.
ne visi VNO fanai tokie jau kulturingi, kaip sakai. pvz., gerb. uzkalnio tinklarascio issireiskimai apie „karmelavos tvarta” tikrai nekvepia kuo daugiau nei neapykanta. beje, jei jau kalbam apie irengima, tai man asmeniskai KUN yra vientisesnis, VNO naujausias priestatas kazkaip truputi sugadino bendra vaizda.
O kokiais jungimais dazniausiai buvo skraidoma per Kijeva.Ukraine Int. orientuosis labiau point to point,todel kai kurios musu tranzitines kryptis gaus nemazai papildomo srauto…
Jei PS perimtu maršrutą artimiausiu metu, būtų super… Jei lauks vasaros sezono pradžios, gali tekti iš naujo įdirbinėti…
Įprastai man gaila laiko tokiom diskusijom, bet gal pabandom…
> dėl to kad oro uostų misija turėtų būti susisiekimo oro transportu gerinimas bendrai visos Respublikos gyventojams o ne pelno siekimas.
Būkim sąžiningi, LT gyventojams reikia, ko gero, 3-4 reguliarių skrydžių ultra pigių skrydžių į Turkiją. Viskas. Ar tikrai to norime?
Dar galima pagalvoti, kad pristatyta gi tų fabrikų ir gamyklų, jų misija turi būti gaminti „kažką” (drabužius, guminius batus…) visos Respublikos gyventojams. Tai gal pakelkim importo mokesčius, kad jie butu konkurencingi? Štai Baltarusijoje būtent taip ir daro (beje, ir aviacijoje taip pat), todėl Baltarusiai važiuoja į Vilnių apsipirkti ir į Bergamo arba Beauvais nuskristi…
R.Pogorelis. Trumparegis valdžios kišimasis į oro uostų veiklą pakenks Lietuvai
http://verslas.delfi.lt/transportas/rpogorelis-trumparegis-valdzios-kisimasis-i-oro-uostu-veikla-pakenks-lietuvai.d?id=60407059#ixzz2Hey6PtFJ
Nusiraminkit: nieko cia tokio tragisko neatsitiks apart to, kad vietoje normaliai dirbusio vadovo pasodins ka nors (gal protinga zmogu, o gal ir nelabai). Nuosirdziai nemanau, kad naujoji valdzia tuos VNO ikainius didintu, nes kam uzsidirbti minusa jei nieko nedarant galima tureti pliusa? Tiesiog gal kiek aprims pletra. Nors ir tai dar klausimas ar ta pletra vyksta labiau del aktyvios VNO komandos veiklos ar tiesiog del isoriniu priezasciu (anaiptol nenoriu paneigti VNO komandos darbo, tiesiog nuo ju tikrai ne viskas priklauso). Esu tikras, kad pletra is esmes stumia paklausa ir paciu a/k pastangos. Grynai oro uostu vadovu pastangomis pritrauktos a/k tokios kaip IrAero KUN ir AK Bars VNO yra puiki to iliustracija. Jei nera objektyviu prielaidu – kompanijos neissilaiko. SM valdziai belieka palinketi sveiko proto: jei jau isties norite KUN pagerinti padeti – tiesiog dali reklamai skirtu pingu is tu eee… kiek ten? 25M atidalinkite ir tiek. O daugiau lygiavos aisku, kad pasiekti nepavyks: Vilnius yra sostine ir aisku, kad is ten/i ten skraidoma daugiau. Ir beje, tikrai ne del tu priezasciu kaip raso AU. Jei KUN uzdaryti „gastarbeiteriai” skraidytu is VNO ir tuomet jie turbut sudarytu gerus 2/3 viso keleiviu srauto. Is KUN sie zmones dabar skraido tik todel, kad ten yra daugiau jiems tinkamu skrydziu, o ne todel, kad nedrista su dideliais ponais is VNO skristi. Manau, kad cia tiesiog apgailetinai provincialus poziuris a la „mes tokiai maziukai pries Londona, bet vis tiek uz mus ana tie dar mazesni…”
Na bet logiškai tegul jie tempia FR atgal jeigu nori, o wizz palieka. Jų logika turbūt, kad išvijus LLC pradės plūst flag carrier’iai, bet esmė tame jog jie skraido ten kur tradicinės bendrovės taip ir nesiruošė pradėt skrydžių – Milanas, Roma, Londonas, Paryžius. Na įdomu kuo č
ia viskas baigsis.
O tai kaip jie partemps FR ir paliks Wizz VNO…Gi FR perbego i VNO ne del ikainiu,nes KUN ikainiai ir po VNO nuolaidu mazesni…Jie perbego nes Wizz tapo konkurencingesni..Dauguma KUN keleiviu Vilniaus krastas,o kai jiems vietoje siulomi skrydziai kam vaziuot i KUN.
Mieli kolegos, aviacijos mylėtojai.:) Neskubėkime daryti skubotų išvadų ir taip greitai kritikuoti naujai ateinančių bei liaupsinti išeinančių vadovų. Siūlau nepasikliauti aklai PR’iniais straipsniais, o pasinaudoti viešai prieinama informacija ir patiems paanalizuoti kas gi iš tikro iššaukia tokius pokyčius VNO valdžioje.
Viena vertus politinis ataskonis jaučiasi, bet iš kitos pusės nėra jau tokie „nuostabūs” tie VNO rezultatai, kaip čia vis bandoma nupiešti. Oficialiame VNO puslapyje galite rasti VNO finansines ataskaitas ir jas paanalizuoti:
http://vno.lt/lt/oro-uostas/finansines-ataskaitos/ataskaitos/
Nesiūlau gilintis į visokius turto nusidėvėjimo, amortizacijos ir finansinių dotacijų niuansus ir šių skaičių palyginimus per pastaruosius ketverius metus. Siūlau tik užmesti akį kaip „apgalvotai” paskirstytos ilgalaikės finansinės skolos (liaudiškai- kreditas ir palūkanos) pradedant 2012 ir baigiant 2018 :) Ir taps akivaizdu, kad šie „puikūs” finansiniai rezultatai ateinančiai VNO valdžiai, ne tik kad nepadės mažinti VNO skolų bet paliks nemažą skylę keliems metams į priekį ir tas 1mln pelno niekaip nepadės, kai nuo sekančių metų reikės pradėti grąžinti po 5mln kredito kas metus. :)
Nebandau čia kažko menkinti ar teigti kad dabartinė VNO komanda nieko nenuveikė. Tikrai ne. Tik noriu paskatinti labiau argumentuotą diskusiją, o ne „svaidytis” pareiškimais, kokie vieni blogi, o kiti geri.
Trumpalaikiai tikslai pasiekti, keleivių skaičius išaugintas. Valio! O kas toliau? Ką vėl kaltinsim, kai reikės kamšyt skyles, kurios atsirado dėl kažkieno didelio uolumo?
Faktas paprastas – VNO situacija nėra ideali ilgalaikėje perspektyvoje. Ją reikia taisyti tik aišku nesinorėtų, kad „betaisant” būtų sugriauta tai kas pasiekta.
Sizifo darbas… :)
Naujieji Aerosvit Boeing’ai pereina į Ukraine Int.
АэроСвит передал МАУ два новых Boeing 737-800
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/11_mau_aerosvit_737800.shtml
SM politika išskaidyti keleivių srautą po visus Lt oro uostus labai sveikintina. Dauguma komentatorių linkę viską aiškinti laisvos rinkos principams, tačiau tokiu atveju visos investicijos Lietuvoje plauktų tik į Vilnių (didžiausias miestas plius sostinė). Jeigu mes nenorime Lietuvoje turėti Rygos varianto Latvijoje turime palaikyti naujo SM poziciją išskaidyti keleivių srautus.
Kalbos, kad Wizzair pasitrauktų iš Vilniaus tėra piaras ir blefas, jei kompanija matys potencialą liks dirbti Lietuvoje, ypač jei SM pozicija bus paremta finansiniu atžvilgiu (panašiai kaip praeitos vyriausybės parama susisiekimo plėtrai iš Vilniaus)
Mariui
Keistai atrodo, kai komentatoriai pareiškia kad dauguma keliaujančių su FR iš Kauno yra iš Vilniaus krašto. Įdomu, kas skaičiavo, iš kur atvykęs skrendantysis? :)
Vilniečiai be galo išpuikę, manantys jog be jų LT niekas neskrenda atostoginėmis ar emigracinėmis kryptimis. Jei perkels dalį skrydžių į Kauną vilniečiai skraidys taip pat puikiai iš KUN kaip mes iš VNO šiuo metu.
To anonimas:
Lietuva nėra pajėgi išlaikyti trijų potencialiai pelningai (ir naudingai) veikiančių oro uostų tiek dėl mažo gyventojų skaičiaus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tiek ir dėl šių miestų gyventojų silpnos perkamosios galios.
Jeigu mes labai norime tolygiai vystyti Lietuvos aviacinį pasiekiamumą – reiktų koncentruotis ties Klaipėda, ir dėl pastarosios geografinės padėties ir ekonomės svarbos visai šaliai (uostas).
Kita problema su KUN – per pastaruosius metus nesugebėta pritraukti nė vienos ilgiau veikiančios bendrovės apart BT (Wow air skrydis kartą į dvi savaites nelabai skaitosi). Tai rodo, kad pagrindinis srauts iš Kauno yra VFR/leisure, kuris yra lengvai stimuliuojamas, bet turi sąlyginai vertės aviakompanijoms. Dar vienas dalykas, srautas iš KUN yra stipriai vienpusis – labai sunku išlaužti padorius yield’us jei nėra pakankamos paklausos iš abejų maršruto pusių.
Be to nepamirškim, į VNO rudenį buvo permesti 5 Maršrutai – visi kiti buvo arba konvertuoti į s’ummer seasonal only’ arba nuimti.
Gal aš klystu, bet tokios mano mintys :)
Kaip jums šitas pavadinimas:
Turizmo departamentas tikisi atgaivinti susisiekimą
Susiklosčiusią situaciją pakomentavo ir Valstybinis turizmo departamentas:
„Oficialiai paskelbus, kad Lietuva netenka tiesioginio susisiekimo oru su Ukraina nuo sausio 11 d. iki kovo 31 d., labai dėl to apgailestaujame ir kviečiame Susisiekimo ministeriją ir Vilniaus oro uostą ieškoti galimybių paankstinti susisiekimo atkūrimą arba ieškoti kitų alternatyvų.
To Julius
o ka as ir rasiau??? Taigi paskaityk:) .Ryanair Kaune sekesi kuo puikiausiai,kol nebuwo Wizzair .Vilnieciai skrido is KUN issisiepe.Bet kai atejo Wizzair i VNO ir siulo tas pacias keliones ,kuris Vilnietis vaziuos i KUN jei gali is VNO ta pati produkta gaut.Ryanair tapo nebekonkurencinga(apart grynai emigrantiniu krypciu,kur emigrantams KUN arciau nei VNO).Bet cia joks skandalas kad Wizzair atejo i VNO.Buvo paklausa pigiems skrydziams todel ir atejo LCC i VNO.
Lietuviai nenurims, kol nebus įsteigta valstybinė biudžetinė aviakompanija skraidanti pagal „darbo liaudies”, Vyriausybės bei Turizmo departamento pageidavimus tolygiai iš VNO, KUN ir PLQ oro uostų keliasdešimčia populiariausių krypčių.
Sharas ir Augis, ačiū už sveiko proto komentarus.
@audrius
Dar ir Šiaulių oro uosto nepamirškite :)
Juk nieko neįprasto VNO nevyksta. Tas pats procesas vyko po užpereitų rinkimų- lygiai taip pat dabartinė VNO valdžia atsirado. Tokia jau ta mūsų demokratija, su rytietiškais elementais.
Vis tik geri laikai buvo- tokios LCC plėtros, kaip Lietuvoje niekur aplinkui nebuvo. Viskas dėl to, kad neturėjome nacionalinių proteguojamų avialinijų. Kuo negalėjo pasigirti nei latviai, nei lenkai, nei estai. Greitai, matyt ir mes nebegalėsime.
@RamunasS – Kaip nekaip ankstesnis vadovas poste prasilaikė virš 17 metų prie įvairių valdžių.
čia žmonės vis kažkokias oro uostų misijas kiša, aceit oro uostai tai visiems šalies žmonėms vienodai skirti objektai, aceit ne jų interese turėtų būt aptarnaut gretimos valstybės gyventojus, etc
tai tada analogiškai galima sakyt, kad blogai, jog Lietuvos Geležinkeliai vežioja kažką į Afganistaną, ar ten nesveikus Baltarusiško tranzito kiekius, o nepasirūpina, kad būtų galima iš Vilniaus į Panevežį nuvažiuot traukiniu, dar geriau – greituoju.
Kažkodėl Lietuvos uostai krauna nelietuviškas prekes į laivus, o gi galėtų laiveliais plukdyt visus norinčius į Švedijas ir Norvegijas.
Iš ties, oro uosto misija nėra uždirbti daug daug pinigų, oro uosto misija yra aptarnaut skrydžius, keleivius, ir geriau kuo daugiau, nes visgi, papildomas efektas tokio srauto nėra mažas. O skrydžių nauda valstybės gyventojams nebūtinai tiesioginė, nes visgi, tai leidžia funkcionuot verslui, atveža žmonių, kurie čia palieka pinigų kažkiek, išveža pervargusių kolegų ir kaimynų paatostogauti, idant jie neberašinėtų belenkokių komentarų.
Geriausias efektyvumo kriterijus visgi ir yra tas keleivių kiekis, ypač jeigu tai nedaroma nuostolingai (nes tada jau reik pradėt tikrai žiūrėt iš kokios papildomai atnešamos vertės tai galima dotuot).
Daugiau keleivių skris tada, kai bus ne tik „arčiau namų”, bet ir apsimokės aviakompanijoms juos skraidint. Jeigu aviakompanijoms apsimokės keleivius skraidint nuo namų durų (kai kurios gi limuzinais paėminėja nuo namų/viešbučio durų :), tai jos taip ir darys. Jeigu aviakompanijoms neapsimoka skraidinti nuo namų durų, jos neskraidins, tada galima prašyt dotacijų skraidinimui, arba steigt valstybės įmonę, kurią turės visi išlaikyt, nes neva taip demokratiškiau (bet tolygu pašalpos gavimui).
Jeigu esant vienodiems tarifams aviakompanijos nori skraidyti iš Vilniaus, o ne iš Kauno, tai reiškia, kad visi tie „didžiajai daliai Lietuvos” argumentai yra niekam tikę, nes, pasirodo, neapsimoka, nes jie nebalsuoja už tai savo pinigais, o versle tai reikalinga.
Vėlgi, visada įmanoma sakyt, kad demokratiškoje valstybėje pinigai neturėtų rūpėt, kiekvienas žmogus svarbu, bet tokį socializmą kažkas turi išlaikyti, įveskit progresinius mokesčius turčiams, pakelkit mokesčius Vilniaus apskrityje („sostinės mokestis” gerai skambėtų), ir iš to išlaikykite tris oro uostus. Tik problema ta, kad emigruos žmonės nebe FR ar W6, o LH verslo klase, kad ne taip skaudu būtų ;-)
Grįžkime prie misijos, visas tautines nacionalistines misijas galima susikištį į įvairias vietas (nors aišku, visada galima panaikinti oro uosto mokesčius lietuviškai kalbantiems keleiviams, oj tai keliautų visi), oro uosto misija yra, um, aptarnaut atskrendančius ir išskrendančius lektuvus. Greitai, kokybiškai ir pigiai, pick all three.
Kartais valstybės valdomi oro uostai gali pasirinkti strategiją dar ir stipriai stimuliuoti/dotuoti verslą (kaip kad Rygoje), bet čia jau valstybės ir mokesčių mokėtojo reikalas, kur ir kaip jis leidžia savo pinigus.
Jeigu norime pamatyti, koks iš tiesų turėtų būti oro uostų efektyvumas/darbas/etc, juos galėtume parduoti – tam egzistuoja vertybinių popierių biržos, pritraukiam privatų investuotoją, palistinguojam, parduodam, o tada galėsime ramiai sau nesikišti ir žiūrėti, kur eina aviacija kai iš ties balsuoja pinigai ir racionalūs interesai, tada galėsime nebekreipt dėmesio į viceministrus.
Be to, būtų glaima patikrint, labai liberalus Vaišvila buvo ar ne :)
Čia kad nebūtų tik rant’as, įmesiu linką ta tema: http://www.economist.com/node/18744513
Susisiekimo ministras žada: Kaune bus daugiau skrydžių
http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/susisiekimo-ministras-zada-kaune-bus-daugiau-skrydziu-471155
Vaje vaje kokias nesamones sneka naujasis SM.Neva dabar mokesciu nuolaidu reikalauja ir tradiines a/k VNO.Taigi visiem vienodos salygos jei pervezi 250k ir 500k ir daugiau tai ir ikainiai pasikeicia.O apie koki prestizini Airport su 1,9mln keleiviu kalbama.Kodel TIX,TLL neveje LCC lauk.Ka Lietuva vienintele isskirtina salis Europoje.Vaje vaje Valinskas tai cia dar normalus buvo.
Turbut daugelis matet Birutes Vesaites interviu per „Pinigu karta”,tai pasirodo ji ne vienintele tokia visai i lankas kalba.
http://beta.lt/vip/akcija/31372875/beta.lt-vip-650-litu-uz-skrydi-vilnius—stambulas—vilnius-kartu-su-zalgirio-komanda-ir-bilieta-i-eurolygos-rungtynes?utm_source=email&utm_medium=subscription_2&utm_campaign=beta.lt-vip-650-litu-uz-skrydi-vilnius—stambulas—vilnius-kartu-su-zalgirio-komanda-ir-bilieta-i-eurolygos-rungtynes&affiliate=email&e=mariuspaulikas11@gmail.com
Idomiausia ,kad skrydis ne is Kauno.Gi reisas charterinis nereiketu iki Vilniaus autobuse laiko svaistyt.
O cia del nuotraukas ikeliu,pralinksmino:))) Kai kurie juokesi is tu kur netinkamus lektuvus zurnalistai prie straipsnio deda.Jus cia paziurekit:)) Na keliais zodziais „Auksciausias pilotazas” tik cia ant zemes:)))
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/ukrainos-bendrove-gali-paankstinti-skrydzius-is-kijevo-i-vilniu-471651?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed
Na su paveiksliukais viskas aišku, apie tai jau diskutavom, redaktoriams visa tai px, svarbu, kad lektuvas iliustracijai butu. Bet cia, aisku, jau virsune – idet karini naikintuva !
Man tai dar idomiau, kai dabar daug kur daug kas raso: bankrutavus Ukrainos privaciai a/k Aerosvit, skrydzius i Vilniu perims Ukrainos valstybine aviakompanija Ukraine International. Nesuvokiant, kad tai irgi privati firma ir is esmes tiek Aerosvit, tiek Ukraine Int. yra ta pati firma, t.y. tie patys savininkai (ar tas pats savininkas) :)
Boeing bėdos su 787: FAA Will Review Boeing 787 Design and Production
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=41199
O Airbus kolkas sekasi :)
Singapore Airlines firms up order for more A380s and A350 XWBs
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=41187
Sklando, beje, gandas, kad TK turėtų greitu laiku paskelbti apie 15 orlaivių užsakymą iš Airbus, including A380 (Bloomber info) :)
Turėjau aišku omenyje 150 orlaivių.
Kas ten pas mus rinkoj pirmas pasirodys Cseries ar A350XWB? Aš tik galvoju, ar Airbus dar toliau su A330 kankinsis, ar jį irgi pjaus. B787 pagal charakteristikas labai A330 lenkia. Nebent kaina jo didžiulė…
Nors Ukraine Int. skelbėsi, kad netęs VV Long Haul maršrutų, rodos, kad bus priešingai:
Aerosvit B738 UR-AAN was ferried from Kiev to Istanbul/Sabiha Gokcen on 10/1 for transfer to Ukraine International as UR-PSE & returned to Kiev on 11/1. UR-AAO will also transfer to Ukraine International as UR-PSF.
All the B763s are to be returned to the lessor & will be replaced by five former Air India B772s, which will join Ukraine International from March onwards.
Gal tada vis dėlto PS pasiryš vystyti tranzitinį modelį, o ne tik koncentruosis ant p2p.
>Mariau, kas liecia nuolaidu sistema, VI oro uostai, nera privacios verslo strukturos, kurios gali taikyti nuolaidas is lempos, jos turi buti pagristos sanaudomis. Kas buvo gan logiskai padaryta KUN oro uoste, VNO deja pasirinkti per daug grubu modeli, del to dabar manau ir turi „nesklandumu”… :-/
Pagyvensime pamatysime kuo visa tai baigsis.
Duagiau skraidai,ikainiai mazeje.Cia elementariausia rinkos ekonomika.Tai KUN ikainiai yra mazesni net uz tuos kai VNO a/k perveza 250k keleiviu.
As nesuprantu kame problema,tame kad VNO ikainius sumazino.O kokie ikainiai TLL,RIX .Tai apie ta ir kalba VNO dabar plius/minus tolygus ikainiai ,kaip RIX,TLL.Gi kodel Ryanair skrido i RIX,o ne VNO.Todel ,kad Vilnius laike nelogiskai didelius mokescius uz keleivius,nusileidima.
RIX turi Airbaltic kuriam nekaip sekasi,bet net ir noredami pagelbeti Airbaltic neveje lauk Ryanair.Buvo primygtinis siulymas iskelti Ryanair i kita Oro Uosta…Pasake,kad pasitrauks is vis ,is Latvijos.Baigesi snekos.
As nusiteikes optimistiskai,manau,kad ir VNO tas pat bus.Nedris komunistai isvaryt is Lietuvos Wizzair,o perkelt skrydziu i KUN ir neprisnekins..Tuo tarpu Ryanair gal ir sutiktu grizt,bet jei Wizzair lieka VNO,tai vel Ryanair Vilnieciai skristu is VNO,kam jiem vaziuot 100km kai vietoj skraido…RIX su Airbaltic nesugeba iskaraustyt ,cia dabar VNO sugebes.Kalbu apie iskraustyma,o ne isvaryma is salies.Isvaryti tai viens,du ir padaryta,pakeli visus mokescius visiems ir viskas.Bet tada be LCC liekam ir bilietu kainos kosmines,kaip kad buvo.Kuri partija sutiks sau duobe kast.
Tuo netruko pasinaudoti mažų sąnaudų vežėjas „Wizz Air” – jis pasiūlė „Aerosvit” klientams iš Kijevo į Budapeštą ir Varšuvą skristi su juo už specialią kainą.
http://www.lrytas.lt/-13579907941356125576-ukrainos-skrydžių-bendrovė-aerosvit-skaudžiai-krito-po-galingos-plėtros.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Galetu i Vilniu taip.Aisku nera tokios paslaugos,bet jei „papigiaja”
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kauno-oro-uostas-bando-atsitiesti-471655
o, ir vel islindo Sliupo ir Co derybos „su ne viena kompanija”. kazkaip per visus valdymo metus ne viena ta kompanija (neskaitant zymiuju ir taip reikalingu skrydziu i Maskva) taip ir neatsirado. Masiulio itaka tikriaus irgi?
Čia daug kam bus aktualu sužinot, iš kur gandai pareina:
Aistras dar labiau pakurstė buvęs E.Masiulio patarėjas viešųjų ryšių klausimams Martynas Čerkauskas, parašęs šantažu kvepiantį straipsnį apie tai, kad jei bus spaudžiama keltis į Kauną, „Wizz Air“ geriau trauksis iš Lietuvos.
A.Šliupas kalbas apie galimą priverstinį mažų kainų skrydžių kompanijų perkėlimą į Kauną paneigė.
„Niekas priverstinai prieš aviakompanijų valią nieko nedarys ir neturi teisės daryti“, – sakė A.Šliupas.
nesvarbu is kur ateina. Aisku yra tai, jog SD bandys kazkaip pervilioti ryanaira ir wizzaira i KUN. Todel ir buvo pakeistas TVOU vadovas. Niekam cia ne naujiena. Tai galima pasiekti ypac lengvu budu – pakelti TVOU mokescius. SM ministas yra aiskiai pasakes – Vilnius prestizinems bendrovems, kaunas – LC ir kroviniams. Sliupas nori dabar atsigriebti uz tai kad buvo ismestas is KUN. Na kagi, duok dieve, jog Wizzair nepasiduos nelogiskiem sprendimams ir tikrai grasins isejimu is LT, nei noriai persikeliant i KUN. Toks musu ministru mastymas grazina mus ~6 m. i praeiti.
Jeigu LIETUVA būtų prieš 22 metus skaidžiusis į Vilnių ir Kauną, šiandien tupėtume Kremliaus užantyje. Kaunas tuo metu puikiai pavadavo Vilnių, net prieš kažin kiek metų nutiesti kabeliai į Lenkiją puikiausiai atliko savo vaidmenį. Taigi, ponai, daugiau valstybinio jausmo.
Wizzairas jau masto kaip is Vilniaus i Ryga perkelti baze.
@Tomas, na, o aš pranešu kad dabar WizzAir mąsto apie dar vieną orlaivį VNO. :)))
@Patikimasis Wizzair masto ir apie Vilniu-RYGA traukini WizzTrain ir autobusa WizzBus :)))
@Patikimasis Kol kas taip:
wizzair.com
Friday at 3:44pm
Steward/Stewardess Job Opportunity!
We are organizing recruitment open days FOR OUR GDANSK and VILNIUS BASE!
If you wish to join the dynamic team of Wizz Air, please come at 9am sharply and bring your CV in English together with a recent photo.
In Gdansk on 14 January 2013 at Novotel Gdańsk Marina (ul. Jelitkowska 20, 80-342 Gdańsk)
In Vilnius on 15 January 2013 at BEST WESTERN Hotel Vilnius (Konstitucijos pr. 14, Vilnius, LT09308, Lietuva)
Please, be prepared that for the successful candidates the recruitment event may take the whole day!
See you there!
@Patikimasis – jei tai tiesa, spėju, kad ne S13 ir net ne W13, o greičiau kitiems metams? :)
Teoriškai dabar abiem OV ir FR susiraukus Taline gal galima būtų tikėtis Wizzair atėjimo į Estijos rinką, nebent pas juos orlaivių trūkumas bus.
@Tomas ,na kol kas apie WizzTrain WizzAir tikrai nesvarsto, na bent ne vengrų WizzAir, Kijevo- gal, bet ir tai įtartina, nes Kijevas be Ženevos ir Budapešto nieko nedaro, o čia tokių dalykų nėra. Žmonės dirba, ne fantazuoja. P.S. Wizz naudoti kaip brandą yra sudėtinga, nes daugelyje europos šalių Wizz yra užpatentuotas prekės ženklas tad rūstesni verslininkai lieka labai nepatenkinti kai jų „brandas” yra pagrindas kito „brando”, nors atrodo ir kvaila, tačiau jei koks Wizz vengrijoje pervežioja keleivius autobusu, tai WizzBus prekės ženklo įkurimas kliūdytų tiek WizzBus tiek Wizz nes abi kompanijos yra skirtingos, tačiau supanašėjusiais prekės ženklais gali apgauti vartotojus. Bet čia tik taip, ne į temą.
Tomai,nusipezėjai.
@Deivi Aciu :) stengiuosi :)
„Snoras“ nori „airBaltic“ prekės ženklų ir dalies akcijų
http://vd.lt/naujienos/ekonomika/-snoras-nori-airbaltic-prekes-zenklu-ir-dalies-akciju-471895#ixzz2HwTJo5oG
Pagal sąrašą sekantis Turkish Airlines pranešimas turi būt apie skrydžius į Vilnių ir Taliną :)
Turkish Airlines to Start Constanta Service from June 2013
Turkish Airlines starting 07JUN13 launches new service to Romania, with 3 weekly Istanbul – Constanta operation on board Airbus A319 aircraft. Reservation is now open.
TK1049 IST1305 – 1415CND 319 357
TK1050 CND1515 – 1625IST 319 357
Litovcai nori airBaltic :)
Литовцы могут „забрать” airBaltic у Латвии
http://biznes.delfi.lv/bnews/litovcy-mogut-zabrat-airbaltic-u-latvii.d?id=42969118
Kinų atvažiuos daugiau
http://prekyba.eversus.lt/naujienos/2810
Lietuvai gera žinia skrieja ir iš Kinijos turizmo sektoriaus. Nuo 2013 metų gegužės trys Kinijos turizmo kompanijos – „CTRIP“, „CYTS“ ir „U-Tour“ planuoja siūlyti naujus turistinius produktus į Baltijos regioną. Pernai turistų srautas iš Kinijos išaugo apie 20%. Pavyzdžiui, per 9 mėnesius Lietuvą aplankė 5,4 tūkst. kinų turistų.
„Kinijos turizmo kompanijų atstovai nuolat primena, kad Lietuva ir visos Baltijos šalys yra labai mažai žinomos, todėl pagrindinis mūsų darbas turėtų būti šalies žinomumo didinimas. Jie taip pat jie pasigenda informacijos kinų kalba apie siūlomas lankytinas vietas ir pramogas“, – nurodo Vaitkevičius. Kinus domina paveldas, gamta.
Balnienės įdirbis duoda vaisių :D
Šiaulių oro uostas rekordinį pelną sieks didinti rusų užsakomaisiai reisais
http://verslas.delfi.lt/transportas/siauliu-oro-uostas-rekordini-pelna-sieks-didinti-rusu-uzsakomaisiai-reisais.d?id=60424439#ixzz2HwxVZWWx
Šiemet oro uostas planuoja įsiterpti į keleivių gabentojų rinką ir tapti vienu iš didesnių keleivių gabentojų atsarginių oro uostų. Jau pasirašytas kontraktas su Rusijos bendrove, rengsiančia užsakomuosius skrydžius iš Rusijos Tiumenės srities.
ROUTEFLASH!!: Ryanair to open its first African bases in Marrakech and Fez
http://www.anna.aero/2013/01/14/routeflash-ryanair-to-open-its-first-african-bases-in-marrakech-and-fez/
Įdomiai su tuo Maroku – bilietai pardavinėjami jau kelias savaites, o pranešimo nėra.
Paprastai visuomet būdavo atvirkščiai.
Užsidaro dar viena Ukrainos avia bendrovė – Dnepravia
Украинская авиакомпания „Днеправиа” прекратила полеты
http://www.ato.ru/content/ukrainskaya-aviakompaniya-dnepravia-prekratila-polety
Украинская авиакомпания „Днеправиа” из Днепропетровска, которая входит в альянс „Украинская авиационная группа”, прекратила выполнение полетов.
Ryan International Airlines bankrutavo.
(žinau, kad nieko bendro su į Lietuvą skraidančia aviakompanija panašiu vardu, bet gal kas išsigąs).
Pekinas statys 11 mlrd. JAV dolerių vertės oro uostą
http://www.ekonomika.lt/naujiena/pekinas-statys-11-mlrd-jav-doleriu-vertes-oro-uosta-34912.html
Hitrou oro uostą aplankė rekordinis keleivių skaičius
http://www.ekonomika.lt/naujiena/hitrou-oro-uosta-aplanke-rekordinis-keleiviu-skaicius-34924.html
Jei tikėti gandais tai Ryanair ne tik Marakeše ir Fese, bet taip pat ir Lisabonoj bei Santanderyje šią savaitę turėtų paskelbti apie bazes.
Deja, nei KUN nei VNO ši plėtra, ko gero, nepasieks vien dėl atstumo..
Vilniaus oro uostas: nuo aviacinės krizės iki žemų kainų vežėjų rekordų
http://vz.lt/article/2013/1/14/vilniaus-oro-uostas-nuo-aviacines-krizes-iki-zemu-kainu-vezeju-rekordu#ixzz2HyNdG1t1
EK leis padėti „Estonian Air“, jeigu toliau ši įstengs gyvuoti savarankiškai
http://www.ekonomika.lt//naujiena/ek-leis-padeti-estonian-air-jeigu-toliau-si-istengs-gyvuoti-savarankiskai-34935.html#ixzz2HyTzPmbK
Коммерсант: АэроСвит вряд ли продолжит операционную деятельность
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/14_mau_longhaul.shtml
„Менеджменту дали понять, что Игорю Коломойскому не так важно, как дальше будут развиваться МАУ, ему важно, чтобы он продолжил получать прибыль от самолетов. С авиацией бизнесмен уже „наигрался”, сложилось впечатление, что из этого бизнеса он готов выйти”,— утверждает собеседник Коммерсанта.
Man tai įdomu kodėl iš visų AeroSvit skrydžių toliau teiami tolimieji į Pekiną, Bankoką, Niujorką? Ar čia jie stengiasi įsipareigojimus prieš kelionių agentūras įvykdyt? Aišku keleivius per kitur nukreipt yra brangiau tokiais atvejais.
Ar čia vieninteliai maršrutai, kur jiems Ukraine International negali?
Čia tokie gan primityvūs pamąstymai. kas turi minčių dėl ko taip gali būt?
Vytautas-NT: čia mano labiau spėjimas, bet tai gali būti susiję su tuo, jog „Aerosvit” yra paskirtasis vežėjas ir to maršruto tarpvalstybiniai susitarimai neleidžia perdavinėti. Ir antras dalykas, gali būti, jog susitarimai ar sloto sutartys yra „use it or loose it” principo, t.y. nutraukus maršrutą atstatytumui reikalingas naujas tarpvalstybinis susitarimas.
Klausimas tame, kiek laiko Aerosvit išlaikys tarkontinentinius reisus neturėdamas tranzitinių strautų ir su prarastais pardavimo kanalais. Juk šitų reisų išlaidos didžiulės.
http://avherald.com/h?article=45c27245&opt=0
Accident: Ryanair B738 near Bremen and Vilnius on Oct 1st 2012, both flight crew partially incapacitated
Kur ir kaip lietuviams labiausiai patinka keliauti?
http://www.lrytas.lt/-13582394441356066897-kur-ir-kaip-lietuviams-labiausiai-patinka-keliauti.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
@Simonas, kokios buvo pagrindinės Aerosvit tranzitinės kryptys iš VNO (spėju, kad TLV ir pagrindiniai NVS miestai)?
Dabar, pasitraukus Aerosvit ir atėjus TK, pastaroji matyt turėtų gauti gerą gabalo TLV tranzito, aišku priklausomai nuo tvarkaraščio.
Simonai, ar galima tikėtis dar prie senosios VNO valdžios, t.y. iki mėnesio galo, sulaukti praeitų metų VNO skrydžių ir a/k veiklos analizės ?
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/finansai/airbaltic-dazniau-skraidys-i-kisiniova-ir-amsterdama-662-296841
787 toliau genda…
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78233.html
„Swedbank“ kompensuos klientams kelionės išlaidas už atšauktus ir neįvykusius bendrovės „Aerosvit Airlines“ skrydžius
http://www.swedbank.lt/lt/articles/view/1733
„Swedbank“ kviečia savo klientus kreiptis, jei šie patyrė nuostolių dėl atšauktų ir neįvykusių Ukrainos oro linijų bendrovės „Aerosvit Airlines“ skrydžių. Bankas kompensuos klientų nuostolius už įsigytus bilietus, jei už juos buvo mokėta „Swedbank“ mokėjimo kortele. Už bilietus į atšauktus skrydžius sumokėti pinigai bus grąžinti pagal naudojimosi mokėjimo kortelėmis taisykles.
@Simonas
Klausimas ne apie aviaciją.
Kas darosi su Maxima? Atrodo, kad Marketingo ir Komunikacijos departamentai jau kuris laikas grybauja. Gal yra daugiau informacijos, kad sumastomi tokie dalykai…
http://www.youtube.com/watch?v=FANExhwOzuk
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/vasaros-keliones-i-kokius-miestus-vasara-galesime-nuskristi-tiesiogiai.htm
Kaip suprast šį sakinuką:
„pernai TKOU suskaičiavo 500 tūkst. keleivių, 2012-aisiais per Kauną skrido 830 tūkst, o 2011-aisiais – 872 tūkst. keleivių.” ??
Na o „British Airlines“ kaip ir legalizuota po šio straipsnio :)
O kas iš Rusijos ? Gal pagaliau Sankt Peterburgas su Rossya Airlines ?
@Jurgis – spėju 500 tūkst. gali būti planas 2013 m.
@Wincas – pagal tai kas parašyta tai čia Ryanair (skrydyje Brėmenas-Vilnius-Brėmenas) rimtas incidentas – pilotų sveikata taip nukentėjo, kad jie paskui negalėjo kelias dienas skraidyti, be to, buvo priimtas sprendimas vykdyti reisą Vilnius-Brėmenas nepaisant problemų kilusių reise Brėmenas-Vilnius – o jos ir naujame reise pasikartojo ir galimai sukėlė didesnę žalą.
Beje tai yra tik antrasis atsitikimas Lietuvoje, Aviation Herald įvertintas kaip „accident”, o ne „incident” (pirmasis – SAS avarinis nusileidimas). Keista, kad Lietuvos žiniasklaida nepasigavo.
Kalbant apie accidents:
A Boeing 787 operated by All Nippon Airways Co made an emergency landing in Takamatsu in western Japan after smoke appeared in the plane’s cockpit, but all 137 passengers and crew members were evacuated safely, the Osaka Airport said on Wednesday.
http://uk.reuters.com/article/2013/01/16/uk-boeing-ana-idUKBRE90F01620130116
Visi iki šiol buvę ‘nutikimai’ galėjo būti traktuojami kaip natūralūs šviežiam lėktuvo modeliui, bet šį kartą atrodo jau šiek tiek rimtesnės problemos.
@Al
visi iki šiol buvę irgi gana rimti, tik kad nutikę ant žemės… tokios problemos gali priversti sustabdyti visus 787 skrydžius, kol bus inspektuojami visi lėktuvai…
Na ką gi, dar keletas išaiškėjusių Ryanair atvejų, kai saugumas nėra prioritetas, ir jais turėtų pradėti abejoti visai nemažai potencialių keleivių. Jų požiūris į saugumą, panašu, ne kažin ką skiriasi nuo rusiškų įstaigų – „ai, kaip nors susitvarkys”.
Jurgis, gal kalba eina ir apie Tbilisį. BA būtų kažkas nerealaus, bet nelabai įsivaizduoju, kaip jie dalinsis rinka su LCC. Simonas, kažkada minėjo, jog Rossiya Airlines tarp pretendenčių aptarnauti LED, tai gal vis dėl to pavyko sudėti taškus and t.
Air Berlin cuts 900 jobs:
http://atwonline.com/airline-finance-data/news/air-berlin-cuts-900-jobs-0115
@Šarūnas Norisi tikėti, kad bus ir Tbilisis, nes pats viceministras Vaštakas minėjo, kad Tbilisis bus pačiu artimiausiu metu.
Simonas sako: „naujienų daugiausia galima laukti iš Rytų (Rusijos ir kitų NVS šalių)”
Tačiau Gruzija nėra NVS šalis ir tai sukelia abejonių dėl Tbilisio reiso.
Japonijos oro bendrovės sustabdė visus „Boeing“ lainerių skrydžius
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/japonijos-oro-bendroves-sustabde-visus-boeing-laineriu-skrydzius-472344#ixzz2I7sk579g
Kaip supratau, kalbama apie NVS šalis, kuriose Lietuva turi verslo interesų. Kazachstanas čia ar kas?
Linai, neneigiu praėjusių incidentų rimtumų, bet po šito ANA’os emergency landing’o su keleivių evakuacija viduryje tako Boeing’ui bus žymiai sunkiau įtikinti kompanijas ir keleivius dėl šimtaprocenčio lėktuvo patikimumo ir saugumo, ką jie bent dalinai sugebėjo daryti iki tol. Aišku, reikia palaukti expertų išvadų, bet viso fleet’o ‘groundinimas’ nieko gera nežada.
Šiandien beje buvo numatytas pirmasis LOT 787 transatlantinis skrydis.
Na o tuo tarpu, kitame pasaulio krašte, tūpi žurnaliūgos (c) patys žinot kam priklauso) iš Kaunodienos sako kad: Japonijos oro bendrovės sustabdė visus „Boeing“ lainerių skrydžius
Keleivių srautas Paryžiaus oro uostuose pernai buvo rekordinis
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/finansai/keleiviu-srautas-paryziaus-oro-uostuose-pernai-buvo-rekordinis-662-297282#ixzz2I8KksfUY
zurnalistai ziba Lietuvoje su straipsniais aviacijos temomis – kazkuriam is portalu buvo parasyta, kad ANA evakuacijos metu buvo slide’ai pristumti prie lektuvo evakuacijai…
First Non-EU Bases Announced – Fez & Marrakech
Ryanair Announces 2 New Bases (Fez & Marrakech, No 56 & 57)
Grows to 60 routes, 2.5m PAX & 2,500 jobs in Morocco
Ryanair, Europe’s only ultra-low cost airline, today (16 Jan) announced it would open two new bases in Morocco in 2013, at Fez (No 56) and Marrakech (No 57) with a total of three based-aircraft, as Ryanair invests over $210 million in Morocco. Ryanair also announced two new Moroccan airports, at Essaouira and Rabat as it grows its operations in Morocco in 2013 to 60 routes and 8 airports, which will deliver up to 2.5m passenger p.a. and support 2,500* “on-site” jobs in Morocco.
Gal kiek normalesnis straipsnis apie B787:
http://www.bbc.co.uk/news/business-21038128
Tiesa gerai, kad jiems incidentas ne virš vandenyno nutiko…
OMG!!!Essaouira!!
Turbūt niekad nesu taip džiaugiasi Jurgio komentaru:) Pagaliau nereikės skraidyti per Marrakech ar Agadirą.
http://www.pinigukarta.lt/patarimai-3/atostogos-patarimai-3/keliones-i-egzotika na taip per maza rinka esam…Gal kas zinot ,kaip pvz Latviai skraido i egzotiskas keliones …Reguliariaisiais su Airbaltic kazin ar skrenda,brangu butu…Gal per Stokholma…
Reiktu pasidziaugti tuo ,kad turim Novaturo Dubaju,Goa..Idomu kokia dalis nelietuviu sudaro Vilniu-Dubajus-Goa?Ir dar kodel skrenda su tupimu Dubajuje.Cia del to ,kad reikalingas tupimas kuro uzpildyt ar neuzpildo „Point to point”
@Marius. Taip, nusileidimo Dubajuje reikia kurui papildyti, nes nėra pas mus tokiam atstumui tinkamų lėktuvų. Kai 2008 m. „Novaturas” skraidino į Goa, naudojo „Aurelos” „Boeing 757”. Šitas patempdavo.
Užpildymas irgi nėra „auksinis”, nemanau, kad patemptų šiai dienai po atskirą 180 kėdžių į kiekvieną kryptį.
Tuo tarpu LOT B788 (SP-LRA) šiandien kyla į pirmą transatlantinį skrydį (LO3).
Ir kuro neuztenka, ir manau neuzpildo.
Indija isparduota? http://www.novaturas.lt/poilsines-keliones kas cia zino gal isivaziavo? Nors Dubajus 44 pasiulymai.Velnias cia zino su jais,gal is Dubajaus iki Goa dar zmoniu paima:)
Gali buti,kad is vis iki Dubajaus tebeskris ir suks atgal i VNO.A/K yra megejos taip pranesineti,kai jau skrydis nutrauktas pas juo daznokai rasoma isparduota/nebera laisvu vietu,vietoj to kad rasytu „skrydis nutrauktas/atsauktas” ir t.t :))
http://www.flightradar24.com/#!/2013-01-16/16:12/LOT3 pakilo ir grizo ?
kazkada jau rasiau apie igulos atsainu poziuri i pareigas. bet likau nesuprastas. atrodo, mano patirtis nebus vienintele. as apie skrydi Bremenas-Vilnius-Bremenas.
oficialu: Berlin Brandenburg ne anksciau kaip 2015 :) Tai tampa Voekietijos geda :) ir perauga i valsytbini lygi, nes iki siol tai buvo tik Berlyno reikalas :) keista… bet dar 2012 birzeliui turejau i bilieta i skrydi su LH A380
Debt consolidation companies, on the flip side, is really
an extended phrase mortgage that arrives using the benefits of the Federal loans consolidation.
Credit cards do not have confidence in consolidating debts.
You could put the money you’re paying in interest each month. There is a way to consolidate your credit card dilemma.
Also visit my web page :: webpage
Kokių oro linijų skrydžiai saugiausi? Turiu didelę baimę skristi, bet turiu dar didesnį norą pamatyti pasaulio :)
Highly descriptive article, I loved that bit. Will there
be a part 2?
Outstanding quest there. What occurred after?
Good luck!
Lisää aiheesta: http://0rz.tw/2p2pp
Wow, wonderful weblog structure! How long have you ever been running a blog for?
you made running a blog look easy. The entire glance of your website is excellent, let alone the content
material!
Klikkaa: http://www.thc.wiki/groups/konjak-922312955/
Marcus Mariota Jersey
blog topic
Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog site in Opera, it looks fine but when opening
in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you
a quick heads up! Other then that, great blog!
I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at
this web page is genuinely nice.