Naujas vardas Vilniaus oro uoste – „Utair Ukraine”
Nuo kovo 22 dienos Vilniaus oro uoste pasirodys nauja reguliariuosius skrydžius vykdysianti aviakompanija – „Utair Ukraine”.
„Utair Ukraine” tris kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais – iš Kijevo Zhuliany oro uosto skraidins į Vilniaus oro uostą. ATR72 lėktuvas į Vilnių atvyks 12 val. 10 min., išvyks – 13 val. 10 min.
„Utair Ukraine” buvo įkurta 2008 m. Rusijos aviakompanijos „Utair” kaip padalinys, vystantis veiklą Ukrainoje.
„Utair Ukraine” skrydžiams į Ukrainos sostinę Kijevą pasirinko Zhuliany oro uostą, kuris yra gerokai arčiau miesto centro nei pagrindinis Kijevo oro uostas – Borispyl.
Zhuliany oro uostas sovietmečiu buvo naudojamas tik skrydžiams Ukrainos viduje. Ilgą laiką oro uosto veikla stagnavo, kol 2011 m. kovą „Wizz Air Ukraine” nusprendė perkelti skrydžius iš Borispyl į Zhuliany oro uostą, o 2012 m. gegužę Zhuliany oro uoste buvo atidarytas naujas tarptautinių skrydžių terminalas.
Šiuo metu vis daugiau aviakopmanijų perkelia skrydžius į Zhuliany – „Transaero”, „Aegean Airlines”, „Georgian Airlines”, „Armavia” ir kt. Iš žemiau pateikto žemėlapio matosi, jog vykstantiems į Kijevo centrą (C), Zhuliany (B) yra patogesnis nei Borispyl (A):
Veiklą nutraukus didžiausiam Ukrainos vežėjui „Aerosvit”, dėl keleivių iš Vilniaus į Kijevą ketina konkuruoti dvi bendrovės. Kaip buvo skelbta anksčiau, nuo kovo 31 dienos, „Ukraine International” pradės kasdienius skrydžius iš Kijevo Borispyl oro uosto į Vilnių.
Pirmadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais „Ukraine International” lėktuvas ketina atvykti į Vilnių 11 val., išvykti – 11 val. 50 min., antradieniais, trečiadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais – atitinkamai 16 val., ir 16 val. 50 min. „Ukraine International” numato naudoti 123 vietų „Boeing 737-500” lėktuvą.
„Aerosvit” veikla per pastaruosius dvejus metus rekordiškai išvystė Vilnius-Kijevas maršrutą, didele dalimi tranzito per Kijevą dėka:
Nuo balandžio mėnesio į maršrutą atėjus dviems aviakompanijoms, Vilnius-Kijevas maršrute bus pateikta virš 100 tūkst. kėdžių per metus su ganėtinai miksuotu produktu – pasirinkimu iš dviejų aviakompanijų, dviejų skirtingų oro uostų ir nepastoviu tvarkaraščiu skirtingomis dienomis, kuomet daugelio segmentų išvykimo laikas yra viduryje dienos. Įdomu, kaip tai priims tiesioginis verslo srautas.
———
Kaip žinia, sausio mėn. palikau darbą Vilniaus oro uoste ir vasarį prisijungiau prie „Air Lituanica” projekto. Šis blog’as gyvuos toliau. „Air Lituanica” projektas šiuo metu yra intensyvioje planavimo stadijoje ir aktyviai dirbama prie licenzijos vykdyti veiklai gavimo. Pakalbėti apie konkrečius planus, kryptis, lėktuvus, tvarkaraščius bus galima balandžio pradžioje.