Archive for liepos, 2013

Dažniausiai užduodami klausimai apie „Air Lituanica”

Lygiai prieš 10 dienų „Air Lituanica” įvykdė pirmą skrydį iš Vilniaus į Briuselį, į kurį skraidina kasdien išskyrus šeštadienius, o nuo šios savaitės pradėjo kasdienius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą.

Po to, iš įvairių pažįstamų ir nepažįstamų aviacijos mėgėjų sulaukiu nemažai klausimų, populiariausius iš jų noriu atsakyti čia, viešai :)

Kodėl „Air Lituanica” neskrenda į Londoną/Dubliną, juk ten paklausa didžiausia?

[pats populiariausias klausimas, nejuokauju]

„Air Lituanica” vystydama maršrutus pirmiausia žiūri į pakankamą darbo reikalais keliaujančių paklausą maršrute bei galimybes su partneriais vystyti jungiamuosius skrydžius. Be to, dėl pasirinktos strategijos, pirmiausia žiūrime į miestus, kurie nuo Vilniaus nutolę iki 1500 km, į tolimesnius miestus skrydžius vykdysime tik jei matysime didžiulę paklausą ir/arba turėsime labai geras sąlygas vystyti jungiamuosius skrydžius.

Šalia to, rinkdamiesi maršrutus nagrinėjame konkurencinę aplinką – į Dubliną/Londoną yra skraidinančių ne viena aviakompanija šiuo metu.

Kodėl „Air Lituanica” pasirinko „Embraer” „E-Jet’us”?

„Embraer E-Jet” pasirinkimas buvo užduotas dar prieš daugiau nei metus rengiant vežėjo verslo planą ir daugelis aspektų dėl šio pasirinkimo pasitvirtino eigoje. Strategija anksčiau nei taktika. „Embraer E-Jet” geriausiai išpildo „Air Lituanica” strategiją pasiūlyti patogiausius regioninius skrydžius orientuotus į keliaujančius darbo reikalais.

„Embraer E-Jet” serija turi kelis neginčijamus privalumus, kuriais „Air Lituanica” naudojasi ir ketina pasinaudoti:
– techninių priežiūros bazių prieinamumas – „E-Jet” priežiūra ir remontas gali būti atliekiami Taline, Varšuvoje, Helsinkyje, o greitu metu gali būti ir Vilniuje; priežiūros bazės arti ir kainos labiau su Rytų Europos darbo jėgos apmokėjimo lygiu;
– krovinių vežimas – „E-Jet” yra talpiausi regioniniai lėktuvai krovinių vežimui;
– lankstumas varijuojant tarp skirtingų modifikacijų – nuo 70 vietų (E170) iki 122 vietų (E195) yra realiai tos pačios modifikacijos lėktuvai, su ta pačia remonto ir priežiūros programa bei ta pačia įgulos paruošimo programa. Ateityje ketiname išnaudoti skirtingiems maršrutams skirtingos modifikacijos e-jet’us;
– tai vienas patogiausių lėktuvų keliaujantiems darbo reikalais – sėdynės išrikiuotos 2+2 (ir plačiausios savo klasėje!), galimybė parkuotis prie įlaipinimo galerijų bei sutalpinti lėktuvo salone visą rankinį bagažą.

Kodėl „Air Lituanica” nenaudoja keleivių įlaipinimo galerijų?

„Air Lituanica” visuomet prašo oro uostų suteikti stovėjimo vietą prie įlaipinimo per galerijas. Pagal ligšiolinę statistiką, Briuselio oro uoste „Air Lituanica” visuomet stovėjo prie įlaipinimo galerijų. Vilniaus ir Amsterdamo oro uostuose dėl rankovių trūkumo kartais tenka vežti keleivius autobusais. Vilniaus oro uoste šiuo metu 2 galerijos yra rekonstruojamos, veikia tik 4 galerijos, todėl yra susidaręs jų trūkumas vasaros piko metu. Turime žodinį Vilniaus oro uosto vadovų pažadą, jog per kelias savaites Vilniaus oro uoste veiks visos 6 galerijos ir „Air Lituanica” lėktuvai turėtų visada stovėti prie keleivių laipinimo galerijų.

Kada „Air Lituanica” pradės skraidyti į Tbilisį/Minską/Paryžių/Niujorką/Budapeštą/Stokholmą ir t.t.?

Galimų ir nagrinėjamų maršrutų sąraše turim apie 30 miestų, kur „Air Lituanica” galėtų skraidyti. Daugelis maršrutų turi sąlygas „what if” – gali keistis konkurencinė aplinka, gali augti paklausa dėl tam tikrų renginių ir pan. Dar kartą pakartosiu – orientuojamės į regioninius skrydžius iki 2,5 val. trukmės aplink Vilnių, kuriuose yra pakankama darbo reikalais keliaujančiųjų paklausa.

Kaip pavyko gauti ICAO paskyrimą LTU ir IATA šaukinį LT?

Oficialus atsakymas – sėkmė, dalina atsitiktine tvarka. Bet jeigu tikite, jog laimės būgnas iš maždaug tūkstančio galimų IATA kodų kombinacijų atisitiktinai išsuko LT, o ICAO kodų būgnas iš dar didesnio skaičiaus išsuko LTU, o dar tie būgnai nepriklausomai vienas nuo kito sukosi vos kelių savaičių skirtimu, tai esate šiek tiek naivūs :)

Kodėl „Air Lituanica” skraidina su OV skrydžio numeriu?

Sprendimas bendradarbiauti su „Estonian Air” dėl bendros komercinės veiklos jau pasiteisino.

Pirmiausia, gavome labai plačią distribuciją ir prieinamumą nuo pirmosios bilietų prekybos dienos. Pavyzdys: pirmame reise, iš Vilniaus į Briuselį, turėjo keleivę kiniška pavarde, kuri įsigijo bilietą kelionių agentūroje Atėnuose. Ar būtume ją pasiekę vien su savo „start-up” aviakompanijos distribucijos kanalais? Greičiausiai, ne.

Be distribucijos – platus „interline” tinklas su skirtingomis aviakompanijos. Pavyzdžiui, turėjome keleivį, kuris keliavo maršrutu ALA-AMS-BRU-VNO. Vienu bilietu, bagažu, užregistruotu Almatoje. Negaliu paaiškinti, kodėl keleivis pasirinko tokį maršrutą, tačiau ar galėtume jį pasiekti būdami „start-up” aviakompanija? Ne. Naujai aviakompanijai sudaryti „interline” sutartį su viena kita aviakompanija užtrunka mažiausiai 6 savaites, sudaryti bendro tarifo susitarima mažiausiai 18 savaičių, o įdiegti „codeshare” susitarimą gali užtrukti 6-12 mėnesių.

Trečia – patikimumas. Daugiau negu pusę „Air Lituanica” bilietų parduoda kelionių agentūros, tiek Lietuvoje, tiek Užsienyje. Gerokai paprasčiau agentui ir agentūrai pasitikėti aviakompanija, kuri yra rinkoje ir yra IATA narės jau daugiau nei 10 metų.

Mūsų misija – pasiūlyti kaip įmanoma daugiau nei tik tiesioginių, tačiau ir jungiamųjų skrydžių. Pasiūlysime patį patogiausią būdą pasiekti Vilnių ir bendradarbiavimas su „Estonian Air” tam labai padeda.

Ar vešite tranzitą per Vilniaus oro uostą?

Neturime strategijos vežti tranzitinius keleivius per Vilniaus oro uostą. Mūsų tvarkaraščiai, maršrutai pasirenkami ir kainodara sudaroma tik vardan patogiausio būdo atvykti į Vilnių ir išvykti iš jo.

Tačiau, tokius keleivius jau vežame – turėjome tranzito iš Rygos per Vilnių į Briuselį, iš Varšuvos per Vilnių į Amsterdamą ir pan. Šioje vietoje matome, jog „interline” tinklas ir šioje vietoje teikia naudą.

Kuomet „Air Lituanica” turės platesnį maršrutų tinklą, tokio srauto gali padaugėti, be to, turime galimybę išnaudoti ir bendradarbiavimą su „Estonian Air”, jungdami su maršrutu Vilnius-Talinas.

Kaip sekasi pardavimai?

„Air Lituanica” pardavimai sekasi gerai; ypač atsižvelgiant trumpą „pre-sale” periodą prieš pradedant vykdyti skrydžius.

Ypač džiugina tai, jog rinka yra pasiryžusi priimti dar aukštesnės kokybės produktus ir turime keleivių, kurie aktyviai naudojasi datos keitimo galimybėmis pirkdami „Flex” produktus.

Taip pat, matome susidomėjimą mūsų jungiamųjų skrydžių produktais, populiarios jungtys per Amsterdamą į Paryžių, Briuselį, Marselį, Niujorką ir kitus miestus.