Dažniausiai užduodami klausimai apie „Air Lituanica”
Lygiai prieš 10 dienų „Air Lituanica” įvykdė pirmą skrydį iš Vilniaus į Briuselį, į kurį skraidina kasdien išskyrus šeštadienius, o nuo šios savaitės pradėjo kasdienius skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą.
Po to, iš įvairių pažįstamų ir nepažįstamų aviacijos mėgėjų sulaukiu nemažai klausimų, populiariausius iš jų noriu atsakyti čia, viešai :)
Kodėl „Air Lituanica” neskrenda į Londoną/Dubliną, juk ten paklausa didžiausia?
[pats populiariausias klausimas, nejuokauju]
„Air Lituanica” vystydama maršrutus pirmiausia žiūri į pakankamą darbo reikalais keliaujančių paklausą maršrute bei galimybes su partneriais vystyti jungiamuosius skrydžius. Be to, dėl pasirinktos strategijos, pirmiausia žiūrime į miestus, kurie nuo Vilniaus nutolę iki 1500 km, į tolimesnius miestus skrydžius vykdysime tik jei matysime didžiulę paklausą ir/arba turėsime labai geras sąlygas vystyti jungiamuosius skrydžius.
Šalia to, rinkdamiesi maršrutus nagrinėjame konkurencinę aplinką – į Dubliną/Londoną yra skraidinančių ne viena aviakompanija šiuo metu.
Kodėl „Air Lituanica” pasirinko „Embraer” „E-Jet’us”?
„Embraer E-Jet” pasirinkimas buvo užduotas dar prieš daugiau nei metus rengiant vežėjo verslo planą ir daugelis aspektų dėl šio pasirinkimo pasitvirtino eigoje. Strategija anksčiau nei taktika. „Embraer E-Jet” geriausiai išpildo „Air Lituanica” strategiją pasiūlyti patogiausius regioninius skrydžius orientuotus į keliaujančius darbo reikalais.
„Embraer E-Jet” serija turi kelis neginčijamus privalumus, kuriais „Air Lituanica” naudojasi ir ketina pasinaudoti:
– techninių priežiūros bazių prieinamumas – „E-Jet” priežiūra ir remontas gali būti atliekiami Taline, Varšuvoje, Helsinkyje, o greitu metu gali būti ir Vilniuje; priežiūros bazės arti ir kainos labiau su Rytų Europos darbo jėgos apmokėjimo lygiu;
– krovinių vežimas – „E-Jet” yra talpiausi regioniniai lėktuvai krovinių vežimui;
– lankstumas varijuojant tarp skirtingų modifikacijų – nuo 70 vietų (E170) iki 122 vietų (E195) yra realiai tos pačios modifikacijos lėktuvai, su ta pačia remonto ir priežiūros programa bei ta pačia įgulos paruošimo programa. Ateityje ketiname išnaudoti skirtingiems maršrutams skirtingos modifikacijos e-jet’us;
– tai vienas patogiausių lėktuvų keliaujantiems darbo reikalais – sėdynės išrikiuotos 2+2 (ir plačiausios savo klasėje!), galimybė parkuotis prie įlaipinimo galerijų bei sutalpinti lėktuvo salone visą rankinį bagažą.
Kodėl „Air Lituanica” nenaudoja keleivių įlaipinimo galerijų?
„Air Lituanica” visuomet prašo oro uostų suteikti stovėjimo vietą prie įlaipinimo per galerijas. Pagal ligšiolinę statistiką, Briuselio oro uoste „Air Lituanica” visuomet stovėjo prie įlaipinimo galerijų. Vilniaus ir Amsterdamo oro uostuose dėl rankovių trūkumo kartais tenka vežti keleivius autobusais. Vilniaus oro uoste šiuo metu 2 galerijos yra rekonstruojamos, veikia tik 4 galerijos, todėl yra susidaręs jų trūkumas vasaros piko metu. Turime žodinį Vilniaus oro uosto vadovų pažadą, jog per kelias savaites Vilniaus oro uoste veiks visos 6 galerijos ir „Air Lituanica” lėktuvai turėtų visada stovėti prie keleivių laipinimo galerijų.
Kada „Air Lituanica” pradės skraidyti į Tbilisį/Minską/Paryžių/Niujorką/Budapeštą/Stokholmą ir t.t.?
Galimų ir nagrinėjamų maršrutų sąraše turim apie 30 miestų, kur „Air Lituanica” galėtų skraidyti. Daugelis maršrutų turi sąlygas „what if” – gali keistis konkurencinė aplinka, gali augti paklausa dėl tam tikrų renginių ir pan. Dar kartą pakartosiu – orientuojamės į regioninius skrydžius iki 2,5 val. trukmės aplink Vilnių, kuriuose yra pakankama darbo reikalais keliaujančiųjų paklausa.
Kaip pavyko gauti ICAO paskyrimą LTU ir IATA šaukinį LT?
Oficialus atsakymas – sėkmė, dalina atsitiktine tvarka. Bet jeigu tikite, jog laimės būgnas iš maždaug tūkstančio galimų IATA kodų kombinacijų atisitiktinai išsuko LT, o ICAO kodų būgnas iš dar didesnio skaičiaus išsuko LTU, o dar tie būgnai nepriklausomai vienas nuo kito sukosi vos kelių savaičių skirtimu, tai esate šiek tiek naivūs :)
Kodėl „Air Lituanica” skraidina su OV skrydžio numeriu?
Sprendimas bendradarbiauti su „Estonian Air” dėl bendros komercinės veiklos jau pasiteisino.
Pirmiausia, gavome labai plačią distribuciją ir prieinamumą nuo pirmosios bilietų prekybos dienos. Pavyzdys: pirmame reise, iš Vilniaus į Briuselį, turėjo keleivę kiniška pavarde, kuri įsigijo bilietą kelionių agentūroje Atėnuose. Ar būtume ją pasiekę vien su savo „start-up” aviakompanijos distribucijos kanalais? Greičiausiai, ne.
Be distribucijos – platus „interline” tinklas su skirtingomis aviakompanijos. Pavyzdžiui, turėjome keleivį, kuris keliavo maršrutu ALA-AMS-BRU-VNO. Vienu bilietu, bagažu, užregistruotu Almatoje. Negaliu paaiškinti, kodėl keleivis pasirinko tokį maršrutą, tačiau ar galėtume jį pasiekti būdami „start-up” aviakompanija? Ne. Naujai aviakompanijai sudaryti „interline” sutartį su viena kita aviakompanija užtrunka mažiausiai 6 savaites, sudaryti bendro tarifo susitarima mažiausiai 18 savaičių, o įdiegti „codeshare” susitarimą gali užtrukti 6-12 mėnesių.
Trečia – patikimumas. Daugiau negu pusę „Air Lituanica” bilietų parduoda kelionių agentūros, tiek Lietuvoje, tiek Užsienyje. Gerokai paprasčiau agentui ir agentūrai pasitikėti aviakompanija, kuri yra rinkoje ir yra IATA narės jau daugiau nei 10 metų.
Mūsų misija – pasiūlyti kaip įmanoma daugiau nei tik tiesioginių, tačiau ir jungiamųjų skrydžių. Pasiūlysime patį patogiausią būdą pasiekti Vilnių ir bendradarbiavimas su „Estonian Air” tam labai padeda.
Ar vešite tranzitą per Vilniaus oro uostą?
Neturime strategijos vežti tranzitinius keleivius per Vilniaus oro uostą. Mūsų tvarkaraščiai, maršrutai pasirenkami ir kainodara sudaroma tik vardan patogiausio būdo atvykti į Vilnių ir išvykti iš jo.
Tačiau, tokius keleivius jau vežame – turėjome tranzito iš Rygos per Vilnių į Briuselį, iš Varšuvos per Vilnių į Amsterdamą ir pan. Šioje vietoje matome, jog „interline” tinklas ir šioje vietoje teikia naudą.
Kuomet „Air Lituanica” turės platesnį maršrutų tinklą, tokio srauto gali padaugėti, be to, turime galimybę išnaudoti ir bendradarbiavimą su „Estonian Air”, jungdami su maršrutu Vilnius-Talinas.
Kaip sekasi pardavimai?
„Air Lituanica” pardavimai sekasi gerai; ypač atsižvelgiant trumpą „pre-sale” periodą prieš pradedant vykdyti skrydžius.
Ypač džiugina tai, jog rinka yra pasiryžusi priimti dar aukštesnės kokybės produktus ir turime keleivių, kurie aktyviai naudojasi datos keitimo galimybėmis pirkdami „Flex” produktus.
Taip pat, matome susidomėjimą mūsų jungiamųjų skrydžių produktais, populiarios jungtys per Amsterdamą į Paryžių, Briuselį, Marselį, Niujorką ir kitus miestus.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
1 049 komentarai
Leave a reply
Iš ko perkate websaito kūrimo, reklamos, PR, kitas paslaugas? Ar buvo viešieji pirkimai? Jei ne – kokiais kriterijais vadovaujantis pasirinkti tiekėjai?
O kaip del Novaturo,nesvarstet bendradarbiauti? Tie Novaturo penktadieniniai skrydziai is TLL ir RIX,jie nebuna pilni,Boeing jiem ryskiai per didelis. AirLituanica su Embraer’iu butu pats tas.Uzdirbtumete uz atveztus Novaturo keleiviu,dar ir savo bilietus galetumete pardavineti:)))
http://www.lrytas.lt/-13734632071371413028-į-lietuvą-sugrįžta-žydai-turistai.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Pastaruoju metu Rytų Europoje atsigauna žydų gyvenimas – gausėja kultūros renginių, atgimsta papročiai, kartu su Izraeliu kuriamas verslas. Pradėta kalbėti ir apie žydiškąjį renesansą Lietuvoje. Kol Vilniaus savivaldybė svarsto Didžiosios sinagogos projekto detales ir į patarėjų tarybą kviečia Izraelio prezidentą Shimoną Peresą, turistai iš Izraelio vis gausiau lanko Šiaurės Jeruzalę, rašo rusų laikraštis „Vesti“.
Ar galima jau įvardinti Air Lituanica pagrindinius didžiuosius partnerius strateginiuose maršrutuose ? KLM, kas dar ? Ar viskas vyksta pagal planą, ar yra kokių sunkumų ? Ir šiaip tai įdomi tema, gal kas netikėto pasisiūlo ? Tai man beveik identiška naujos a/k pritraukimui į VNO.
O tikrai ICAO / IATA oficialiai išduoda kodus atsitiktine tvarka? Kad pas juos, kaip ne kaip, dauguma kodų daugiau ar mažiau susiję su aviakompanijų pavadinimais, o kurie nesusiję paprastai todėl, kad tuo metu susijusių nebuvo.
Ar Flightradar nerodo tik AL, ar visų Embraer lėktuvų?
Tikrai esu matęs Baltarusių Embraerį.
@Boeing:
Aircraft on Flightradar24
Common aircraft models that have an ADS-B transponder and are visible on Flightradar24:
All Airbus models (A300, A310, A318, A319, A320, A321, A330, A340, A380)
ATR 72-600 (most new deliveries)
BAe ATP
BAe Avro RJ70, RJ85, RJ100
Boeing 737, 747, 757, 767, 777, 787
Embraer E190 (most new deliveries)
Fokker 70 and 100
Gulfstream V, G500/G550
McDonnell Douglas MD-10, MD-11
Sukhoi SuperJet 100
Some newer Ilyushin and Tupolev (for example Il-96 and TU-204)
Common aircraft models that do not have an ADS-B transponder and are NOT visible on Flightradar24:
Antonov AN-225
ATR 42, 72 (except most new deliveries of ATR 72-600)
Boeing 707, 717, 727, 737-200, 747-100, 747-200, 747SP
All CASA models
All Bombardier Dash models
All Bombardier CRJ models
Dornier 328
All Embraer models (except most new deliveries of Embraer E190)
Jetstream 32
Fokker 50
McDonnell Douglas DC-9, MD-8x, MD-90
Saab 340 and 2000
„Air Force One”
Most older aircraft
Most military aircraft
Of course, there are lots of exceptions. For example one Lufthansa CRJ900, one LOT ATR-72, one Wideroe Dash, some MD8X from Onur Air, some Saab 340 in Australia and several private Cessnas are visible. There are also some older A300, A310, A320, B737, B747, B757, B767 aircraft flying without and ADS-B transponder, which make those aircraft invisible on Flightradar24.
@Boeing Flightradar normaliausiai rodo Air Ltuanica skrydžius –
https://twitter.com/flightradar24/status/353912694623055872/photo/1
Trūksta, mano manymu, dar vieno iš dažniausių klausimų, irgi visiškai be juoko užduodamo ir visiškai rimtų piliečių, gerai išmanančių marketingo subtilybes: „Kaip ketinate konkuruoti su Ryanair?” arba „Ar nemanote, kad prieš Ryanair neturite šansų, juk jie tai jau tikrai visas kryptis išanalizavo”?
@Jurgi: niekada neteko matyti LT arba OT Embraerių FlightRadar24.com. Čia ko gero kažkas Photoshopu žaidė arba tame regione turėjo receiverį priimanti ne tik ADS-B signalą.
@Jurgi: tu tik pažiūrėk į greitį, kuriuo skrenda Embraeris 36000 ft aukštyje: 100 knots. Juokinga kažkieno fantazija naudojantis Photoshop’u :D
@Arnoldas Čia gi pačio Flightradar24 Twitteryje įdėta nuotrauka.
https://twitter.com/flightradar24
Negi jie patys žais Photoshopu, kad parodyti Air Lituanica skrydį ?
@Jurgi: 100 knots @ 36 000 feet su E-170… Deep stall? :D
Sostinės avialinijas „Air Lituanica“ valdanti savivaldybės bendrovė „Start Vilnius“ turi naują turtą. Prie jos prijungta savivaldybės įmonė „Pylimo pirtis“, kurios didžiausias turtas – pernai rudenį susprogęs pirties pastatas.
Vilniaus taryba trečiadienį pritarė „Pylimo pirties“ prijungimui prie „Start Vilnius“. Pernai rugsėjį nugriaudėjusio sprogimo metu suniokotas pirties pastatas gali būti privatizuojamas.
http://verslas.delfi.lt/transportas/prie-air-lituanicos-jungia-susprogusia-pirti.d?id=61824429#ixzz2YeoQSqAl
Pagaliau LT pasirinktas cargo GSA pradeda siūlyti paslaugas rinkai:
Dear Valued Agent,
We are pleased to inform that from today (10th of July, 2013), Strike Aviation LT starts to represent Air Lituanica / LT / LTU in Lithuanian marker! During this summer season the airline will offer direct flights from Vilnius (VNO) to Amsterdam (AMS), Burssels (BRU) & Berlin (TXL)!!
Rates for Air Lituanica flights will be released by email very soon!
We invite you to try great service for fair price!
Čia kaip ir atsakymas dėl Ryanair ir Kauno problemos:
Oro uostų tarybos vadovas: pelną neša dydis
http://www.ekonomika.lt/naujiena/oro-uostu-tarybos-vadovas-pelna-nesa-dydis-40856.html?page=1
„Didžiausias ir daugiausia įtakos turėjęs pokytis – oro linijoms suteikta galimybė rinktis oro uostą. Tai panaikino egzistavusį tiesioginį ryšį tarp nacionalinio vežėjo ir vietinio oro uosto“, – aiškino O. Jankovecas.
ACI vadovas pridūrė, kad oro linijos renkasi oro uostus, todėl, jei nėra pasitenkinimo oro uosto veikla arba pasirinktos krypties pelningumu, jos gali tiesiog pasirinkti naują kryptį ar oro uostą.
Simonai,
ar tiesa, kad Air Lituanicai reklama gamino reklamos agenturos nemokamai, t.y. kaip socialine reklama?
Jei taip, ar nemanote, jog tai gali buti labai rimtai svarstoma kai kuriu atsakingu instituciju?
gaila, kad AL vadovas p. Zubrus tokio blogo neveda ir i klausimus neatsakineja. Simonas, savo kompetencijos ribose, bando skaidruma inesti, kas, manau, yra gerai.
Toks netradicinis klausimas: ar AirLituanica į skrydžių palydoves ima tik su darbo patirtim, ar joje galima karjera ir pradėt?
Įspėju iš karto, kad pats nesidarbinu, nes gerai plaukt nemoku…
keleivi, ne, neteisybė.
bu: iš skirtingų tiekėjų, pagal geriausio naudingumo principą – kas pigiausiai, greičiausiai ir geriausiai.
Vytautas-NT: šiuo metu dirba 9 cabin crew žmonės, visi patyrę. Šiuo metu vykdom atranką dar 10 žmonių, patirtis nėra būtina.
Augustinai, be abejo, visiško atsitiktinumo aišku nėra. Skristo žmonės savo nuožiūra ir galima tai „įdirbti”.
O dėl atrankos rašyt email’u info @..? Nes administracijos telefonai tinklapyje neskelbiami.
Beje, Niujorkas garsiajam „galimybių sąraše” paminėtas dėl bajerio ar jis į jį taip pat įtrauktas?
Vytautas-NT: įtraukiau, ką žmonės dažniausiai klausia ;)
Rašykit cabincrew@airlituanica.com. Kabojo skelbimas, dabar jau išėmėme.
Dėkui už informaciją. Aš apskritai pasigendu jūsų tinklapyje tradicinio skyrelio „darbas” turint galvoje, kad planuojate plėstis…
Dėl embraerių tai nežinau nei vieno orlaivių piloto kuris nekeiktų jų… košmarinis orlaivis įgūloms, anyway labai patogus keleiviams
O kas su E-jet’asi blogai? Kabinos per mažos?
Geras variantas, skrenda RYR dabar is Dublino i RIX, o Kun raso kad jis leisi 01.00 KUN ir keleiviai bus vezami i Rix autobusais ? kame cia reples? ar RIx nebeisileidzia ar kitos cia priezastys ?
Aaaa… jis gerokai veluoja i RIX o ten matosi peronas del remonto uzdarytas nakciai ….
Na jis toks neapgalvotas, nekomfortiškas (visai cabin crew), palydovams vienintelis geras dalykas yra – temperatūros kontrolė salone (vienas skydas priekyje kitas gale)
Arnoldui ir Jurgiui
Neseniai pas flightradar svetainę atsirado galimybė pamatyti ir lėktuvus be ADS-B transponderio, t.y visus Embraerius,CRJ ir kt. įprastai „nematomus” lėktuvus. Tas Jurgio parodytas screenshotas ne photoshopintas, o tikras.
Bet kol kas tai tik galima pamatyti mokamoje premium versijoje ir tik tam tikroje ribotoje teritorijoje (tik virš Lenkijos ir Švedijos). Tai dar tik testuojama technologija, dėl to ir greičiai rodomi neteisingi. Tikėkimės ateityje išsiplės jos aprėptis ir matysim juos ir nemokamoje versijoje.
AL puslapyje tvarkarasciai nurodyti iki spalio 26 d. O perkant bilieta skrydziui po spalio 26 d. laikai tie patys bus ar gali keistis?
gražu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151798199491018&set=a.144054731017.137112.67047946017
ir video biski
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujienos/n2622_zalgirieciai_atvyko_i_airija.html
Visvien nesuprantu dėl E-jet’ų. Ten kėdės stiuardesėm nepatogios. Ar virtuvėlės per ankštos? Ar laidai po kojom pinas? Kas konkrečiai negerai.
Nes vat kai skridau su garsiuoju SSJ, tai ten net vėjelio virš kėdžių nebuvo, tualetas sugedęs. Žodžiu visiškas pravalas…
Na, negirdėjau iš pilotų, kad būtų E-Jet būtų nepatogus lėktuvas. Daugelis mūsų pilotų perėjo nuo 737NG ar 757/767 prie E-Jet’ų, tai giria, kad tikras XXI a. lėktuvas ir valdymas gerokai paprastesnis ir mažiau darbo pilotams negu 737NG.
Kas liečia „cabin crew” darbą, tai yra kelios smulkmenos, kurios yra tiesiog kitaip negu galbūt kituose lėktuvuose, bet lyginant su panašaus dydžio lėktuvais, jokių bėdų nesimato.
Mano įvardintos kelios smulkmenos yra:
– tik du jump seat’s cabin crew; tokiuose reisuose kaip vakar (turėjom 39 Club Class keleivius), norėtųsi siųsti 3 cabin crew, tačiau tada turi užimti keleivio vietą;
– E170 turi tik vieną tualetą lėktuvo gale; bėda smulkaus gedimo atveju ir cockpit crew turi eiti į lėktuvo galą; tačiau E175 turi du tualetus;
– virtuvės mažos, tai apsunkina, bet visgi tai regional jet’as ir maisto suvartojimas/pardavimai nėra tokie dideli.
ACC: ketiname žiemą tęsti tuo pačiu tvarkaraščiu. Tačiau dar nesibaigė oro uostų slotų tvirtinimas (deadline žiemos sezonui yra rugpjūčio 31 d.), todėl gali skirtis kelių minučių intervaluose, todėl oficialaus tvarkaraščio dar neskelbiame.
Vakar pirmą kartą grįžau su Air Lituanica :) Lėktuvas BRU-VNO buvo visiškai pilnas, labiausiai nustebino, kad verslo klasė baigėsi už 11 eilės! Šlovė pirmininkavimui ES :)) Per 2 val skrydį vos spėjo maistu verslo klasę apdalinti ir pagirdyti.
Labai patiko stiuardesės, nėra ką lyginti su LOT, SAS ar Brussels :)) Ekonominės klasės meniu irgi neblogas, dvigubai pigesnis negu airBaltic arba Brussels Airlines ir labai skanūs sumuštiniai, didelės skarbonkės alaus, ne po 0,33 kokius (tiesa, nustebino, kad ne svyturys, o volfas engelman :)
Tiesa, reisas vėlavo apie 20 min, bet informavo, jog dėl kažkokio bokšto gedimo virš Lenkijos :) mačiau, kad vakar brussels airlines iš Vilniaus atskrido tuo pačiu metu kaip Air Lituanika, o juk turi dviem valandom anksčiau atskrist
Skrisiu vėl, aišku, pirmiausia dėl daug geresnio tvarkaraščio negu brussels airlines skraido, bet ir servisas nenuvylė. Be to, Embraeris neturi baisiausio dalyko – middle seat’o, kaip Aerobusas ar Boeingas :)
Na B737 tai antikvarinė konstrukcija. Kiek jau, ar ne 40 metų skraido. Įdomu, kai E-jet atrodo po A320. Nors atrodo, kad net ir už pastarąjį naujesnis.
Na o moderniausi lėktuvai dabar bus Cseries ir A350…
Kaip, juokaujama, šiuo metu skraido tik 3 šio amžiaus lėktuvai – A380, 787Dreamliner ir Embraer E-Jets. Visi kiti komercinėje aviacijoje – praėjusio amžiaus lėktuvai ;))
Ir seniausia konstrukcija ar ne B747…
Šiaip tai įdomi tendencijs, tiek LOT, tiek AirLituanica lėktuvų parko pagrindas- E-jets…
Būtent iš pilotų pozicijos paminėti orlaiviai pagal patogumą ir paprastumą yra geriausias 757, nes nors atrodytų kad ir praėjusio amžiaus orlaivis tačiau yra labai paprastas ir patogus. Antroje vietoje tikrai būtų A320 su 737NG (A320 turi didelį minusą dėl nelogiškos ir neišdirbtos flight management system), o 737 nepatogus nebent dėl dvigubo šturvalo. Būtu tikrai įdomu išgirsti pilotus kurie teigia kokie modernūs Ejetai po Boeingų ir Airbusų, nors iš kitos pusės negali peikti savo darbo vietos. Šiap australai po truputį atsisako embraerių dar visai naujų, nes tiesiog yra įgūlų nepasitenkinimai. Apie Embraerius įdomus faktas kad dalis brazilijos valstybinių lėšų keliauja į didžiausia(ar vieną iš didžiausių) šalies eksportuotojų sąskaitą, tuo nepatenkinti brazilai net kuria streikus kai pusę valstybės žemiau skurdo ribos ir patikėkite skurdas brazilijoje yra tikrai žiauresnis nei europos skurdas, ar kai vaikams buvo krizės metu buvo apkarpytos švietimo lėšos grindžiant tuo (čia kozeris) kad geriau yra išsiųsti vieną inžinierių į koledžą tobuliniti aeronautikos žinių nei dešimčiai 12 mečių pasiekti mokyklą esančią už 40km. Anyway čia jau galvos kad kokią antireklamą skleidžiu, verslas yra verslas, nieko asmeniško, o visi stengiasi kuo daugiau kapeikų susirinkti.
p.s. apie šio amžiaus orlaivius, sorr bet taip gali būti juokaujama nebent Lietuvoje. Anyway good luck ;)
Na ,bent jau per si pusmeti, dar ir ne karta Full loaded bus.Kas labai gerai tokiai pradedanciai a/k.
Idomu ,o kaip bus kai turesite E-175,galesite rotuoti lektuvus.Ta prasme esant reikalui permest E-175 i Briuseli…
Yra tokia galimybe apsvarstyta su Estonian?
„Estonian Air“ birželį įveikė trejų metų nuostolius
Estijos skrydžių bendrovė „Estonian Air“, trejus metus veikusi nuostolingai, birželį skaičiavo pelną, dienraščiui „Eesti Paevalehtars“ sakė vadovas Janas Palmeris.
„Mūsų tikslas buvo uždirbti pelną iki vasaros, konkrečiai, gegužę. Tada mums nepavyko, tačiau dabar birželį mes to pasiekėme. Tai pirmas kartas nuo 2010 metų, kai po visų išlaidų turime pelną“, – sakė jis.
„Gali būti, jog pusmečio rezultatai bus taip pat geri – mes pranokome savo tikslą ir tai labai svarbu, ypač atsižvelgiant į pertvarką ir valstybės paskolą“, – pridūrė J. Palmeris.
„Estonian Air“ tikisi, jog 2014-ieji bus pelningi metai.
Bendrovė antrojo ketvirčio ir pirmojo pusmečio rezultatus skelbs liepos pabaigoje.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/estonian-air-birzeli-iveike-treju-metu-nuostolius-667-352692#ixzz2YjUwtJtU
Su AirLituanica pagalba Estonian atsistos ant kojų. AirBaltic pagelbėt negalime- mes per maži, o jie per dideli…
Mariau, neatsakiau į tavo klausimą dėl „Novaturo” feed’o iš RIX/TLL. „Novaturas” užkrauna tuos reisus >90% :)
Bet tai nereiškia, jog nebendradarbiautume kituose taškuose.
Įdomu ar yra turistinių krypčių, kur gali prireikti E-170?
Gal jau koks aiškumas yra kada KLM/AirFrance duos bendrą kodą ir įtrauks į savo pardavimų sistemas?
Šiandieninis Brussels Airlines su Star Alianco dažymu.
Tuo tarpu Fly Niki turėjęs VNO leistis 16:25, dabar dar tik pradeda kelonę Vienos.
Taipogi pamatyti Lufthansos A320/A319 kuo toliau-tuo sunkiau- jų vietą dieniniame skrydyje užema A321.
Ar tai paslaptis kodel su SN neiseina susitarti del bendradarbiavimo bet tenka konkuruoti? Gal ir naivus klausimas, bet logiskas…
O, tos klaidos: *kelionę *iš Vienos *užima
Tuo tarpu, apie vakar EYVI aplankiusį Vokietijos Karinių oro pajėgų Airbus A310 sužinojo nedaugelis :)
Oleg: SN atsisakė bendradarbiauti.
Panašu, kad SN mato turinti gerą įdirbį Vilniuje. Ir jiems draugų nebereikia…
Na taip noretusi jungtis su Brussels,bet yra kaip yra.Bet jie ne vieninteliai Briuselyje,galima ir su kitais susibendrauti…?
Jungiame Briuselyje su KLM, British Airways, Etihad.
Dar pamiršau Aer Lingus – su jais sujungėme daugiausiai :)
Brussel’iams AirLituanica ryskiai ne prie sirdies,todel ir atsisake.
Vien paziurejus i ju kainu „pasiutpolke” aiskoka dares.O taip pasvarstant idomu ,kodel nurimo?
Nes tik startavus musu LT jie ismete daugybe roundtripu po 600LT,dabar jau tas visas liko praeityje…
http://www.lrytas.lt/-13735550891372991804-kam-lietuvai-savo-aviacija.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Matyt LT pradėjus geriau sektis pardavimams pradėjo kelti kainas, tai natūraliai kuriems galams švaistytis pigiais pasiūlymais? :)
Beje, Emirates pradės daily skrydžius i Kijevą. Berods trūksta tik Minsko regione. Beje EK sprendimui įtakos ko gero turėjo naujo terminalo atidarymas KBP
Vat tam ir reikalinga tokia AirLituanica kuri is VNO 1,5-2tukst km spinduliu i visus didziusius miestus skraido…
Kai turesim ,bent jau padoru,regionini vezeja. Galesim pasiulyti ne tik Vilniaus miesta su 0,6mln gyventoju ,bet ir visa regiona.Skvalo gal ir nebus,bet tada tikrai atsiras norinciu skrist i VNO ir prasanciu(ne tik kaip dabar LT praso) LT bendradarbiavimo:)))
Niekada tarp LT galimų maršrutų nebuvo minima Viena. Kiek žinau, OS skraido artipilniai. O tai juk didelis miestas plius visa Slovakija pašonėje. Kokia iš tikrųjų situacija su šiuo miestu?
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/horizontai/tarp-desimties-europos-miestu-sulaukianciu-vis-didesnio-turistu-demesio-atsidure-ir-vilnius-640-352532
Nu ka laimejo Zalgiris dabar 07.24 laukia skrydis i Jerevana rungtynes 07.25d.
Ka ir vel darbo AirLituanicai:))) O kiek buvo keleiviu Vilnius/Dublinas .Skaiciau i-nete ,kad PietuIV jau anksciau susiorganizavo ir mokejo didelius pinigus nes nezinojo,kad bus galimybe skrist su komanda:) Tikiuosi si karta i Jerevana Full bus…
Tai kad Lituanica iki Jerevano nedatrauks, nebent su nutūpimu kur nors Ukrainoje :)
Kod4l nedatrauks, jei 5 Tbilisi s4kmingai skraido, o ten max 300 km…
mikai, Jerevanas lygiai tokiu pat atstumu nuo Vilniaus kaip Dublinas :)
Barselona yra toliau :)
Beje, o kada prasidės prekyba į dar nepaskelbtas kryptis- Miuncheną, Prahą ir pan. Juk nedarysit vėl 3 savaitės iki starto? Gal jau tikslios datos yra aiškios. Arba aišku kada jos bus aiškios?
Vytautai, taigi man atrodo jau kelis kartus buvo sakyta, kad prekyba prasidės, kai bus visos licencijos ir galima pardavinėti ant nuosavo kodo. O nuosavas kodas bus tada, kai atvyks antras lėktuvas ir praeis CAA procedūras. Tas įvyks šią arba kitą savaitę, sprendžiant iš kalbų :)
Buvo sis klausimas ir atsakymas tai pat…Primirsai arba praleidai.
Kiek pamenu kai gaus licenzija tai iskart prekyba paleis,nes nori pardavinet jau LT bilietus,siems skrydziams.Na o licenzijai p.Aurylai reikalingas tinkamai isnuomotas lektuvas,o del lektuvo jau neaisku kada bus.
Nors Simonas viename paskutiniuju interviu sake liepos viduryje,kas yra plius/minus kelios dienos:)))
Tai vat, kad Liepos vidurys jau anrt nosies, netikiu, kad jie iki paskutinės minutės nežino lėktuvo atvykimo datos (gal šiandien, gal poryt).
Tuo tarpu CAA yra mažiau prognozuojama…
Turbūt dėl to CAA neprognozuojamumo ir yra dar neįmanoma atsakyti, kada prasidės prekyba.
Nereikia varyti ant tos CAA: bent jau iki šiol jie viską aiškiai iškomunikuodavo, o sprendimus pagrįsdavo iš anksto nustatytais reikalavimais.
Šiek tik painiojate, bandysiu paaiškinti.
Procesai vyksta trys.
1. Komercinės veiklos licenzijavimo komisija (daugiausia CAA atstovai, bet ne tik) turi suteikti komercinės veiklos licenziją. Formaliai Embraer įregistravimas nėra susijęs dalykas. Tikiuosi, jog komisija suteiks licenziją per artimiausias 7-10 dienų. Tai leistų parduoti bilietus ant savo skrydžio numerio ir savo bilietų stock’o. Lygiaigrečiai šiam procesui IATA turi suteikti bilietų stock’ą vežėjui LT, to tikiuosi per artimiausias 2-3 dienas.
2. Embraer E175 įregistravimas į Lietuvos registrą. Lietuvos CAA jau rezervavo lėktuvui numerį ir Lietuvos CAA specialistai vyksta tikrinti lėktuvo, kad jį galėtų jį užregistruoti Lietuvoje (tai pirmas Embraer lėktuvas Lietuvoje, pirmas ir Lietuvos CAA specialistams). Kadangi mums lėktuvas nėra skubiai reikalingas, su Embraer suderinome jo „delivery” atidėjimą ir turėtų atvykti į Lietuvą iki liepos pabaigos.
3. Air Lituanica sertifikavimas naudoti Embraer lėktuvus. Tai negali įvykti, prieš tai įvykus procesui Nr. 2. Tai įvyktų per rugpjūčio mėn.
Skrydžius į Prahą ir Miuncheną planuojame pradėti rugsėjo mėn.
Gerai, patikslinant klausimas- arbilietai i Miuncheną ir Prahą atsiras prekyboje po žingsnio Nr.1?
Vytautas-NT: taip.
Norėjau vos paleidus puslapį parodyti, bet tada pagalvojau, kad dar palauksiu. Dabar žiūriu, kad niekas nepasikeitė, būtų neblogai, kad kompanijos prižiūrinčios svetainę paprašytumėt viršutinę ir apatinę eilutes svetainėje pataisyti, nes su kai kuriais prietaisais atrodo šitaip:
http://img543.imageshack.us/img543/8381/a3e8.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/1714/9d7r.jpg
Pauliau, ačiū, tvarkysim.
Simonai, o koks bus LT skaitinis kodas?
Tiksliau – trijų skaitmenų :)
Linai, dar nepaskirtas, turėtų būti kelių dienų bėgyje.
Runways on London Heathrow Airport closed due to a fire on board Ethiopian Airlines B787 Dreamliner aircraft at gate.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-23294760
Šiek tiek juodo humoro apie Boeing 777 sudužimą Franciske.
http://www.youtube.com/watch?v=7ZR4Em9JJDw
Atkreipkite dėmesį į pilotų vardus ir pavardes bei juos „paverskite angliškai”. Vėliau televizija oficialiai atsiprašė už šią klaidą. :)
Žmonės, kur jūs? Negi aš vienas šiandien dirbu ir sėdžiu prie kompiuterio, a? O gal liūtis ne tik Kauną paskandino?
Man jau visai neramu darosi…
Kad kiek ramiau būtų, 787 tema:
U.K. Agency Says ‘No Evidence’ Batteries Caused 787 Fire
http://m.us.wsj.com/articles/a/SB10001424127887324694904578603622724526676?mg=reno64-wsj
OT: Boeing gyvi gyvi ;-)
OT:
vakar teko grįžti su FR iš MLA į KUN, tai norėjau papasakoti, kad buvo „full house”. Kartu skrido jaunieji BY sportininkai, virš 10 žmonių :), buvo latvių, estų, rusų iš KGD – žodžiu atostoginiai skrydžiai iš KUN tikrai pritraukia atostogautojų iš viso regiono. Netikiu, kad FR visai pasitrauks iš KUN…
O aš nenustebčiau, jei pasitrauktų, VNO pasitraukti nesitrauks nes Wizz ten, o KUN gali visko būti, bet orouosto vadovybė galėtų padirbėti ir pritraukti kitų kompanijų, kodėl visi dėl to Ryanair taip deda į kelnes?
Kita vertus Ryanair jau ne vieną kartą taip darė kitose valstybėse, tad ir šį kartą nenustebintų.
Blogiausiu atveju bus Summer base Kaune. Nes Vilnius nuo Kaliningrado toliau.
Beje, Šiuo požiūriu Palanga gal net labiau tikrų…
Kad šiuo metu aktyviau besiplečiančios kitos kompanijos – tai Easyjet ir Norwegian – rinktųsi Vilnių. Smagu būtų iš kurios nors iš šitų būtų sulaukti Gatwickas-Vilnius, nors ir mažai tikėtina artimiausiu metu. Norwegian pagal dabartinę jų plėtrą Londone netgi labiau tiktų maršrutas į Palangą.
O Ryanair ilgu laikotarpiu niekur nedings. Kitais metais pradės vėl gauti naujus lėktuvus, kuriais kur nors skraidyti reikės. Laisvos erdvės plėstis jau nebelabai yra.
Na, nenustebčiau nei jei pasitrauktų, nei jei nepasitrauktų. Tik žymiai įtikinamiau, kad pasitrauktų tik žiemai. Arba pasitraukę bazę atidarytų Vilniuje. Nes tas atostogų biznis tikrai neblogai atrodo einasi, atstumai tokie patys, o kainos kone dvigubai didesnės negu į neatostogines kryptis.
Na, o dabar dėl Ryanair ir kitų aviakompanijų Kaune. Gali bandyti padirbėti, bet bėda tame, kad tokių panašių į Ryanair ir Wizz avialinijų, kurios aktyviai veiktų regione, daugiau nėra. Verslui tuo tarpu didelio poreikio, kurio negalėtų patenkinti VNO arba skrydis į Rygą, neatsiranda. Vat ir baigiasi tuo, kad yra žiauri priklausomybė nuo vienos aviakompanijos. Kas šiaip jau yra žiauriai ydinga.
Gal ir girdėta daugeliui, bet verta dėmėsio:
EasyJet Shareholders Approve $13 Billion Airbus A320 Order
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/79679.html#.UeOfuLbHvmI
Rinkoje visi kalba garsiai apie būsimą „Wizz Air” IPO Londono biržoje, kuris gali įvykti dar šiemet.
Iš tikro, būtų džiugu, jog su IPO Wizz Air taptų skaidria biržine aviakompanija ir sustiprėtų pasitikėjimas jos finansais, kuris šiuo metu šiek tiek mistifikuotas.
Iš kitos pusės, kalbos sako, jog prieš akcijų platinimą ir pinigų pritraukimą per IPO Wizz Air daro viską, jog įvaizdžiu parodytų, jog jie pabėgo nuo Ryanair koncepcijos ir žemėlapio ir turi daug daugiau maršrutų non-EU, todėl kol kas visiškai nežiūri į tų maršrutų pelningumą, ypatingai iš Kutaisi, Dubai, Hurgada, Tel Aviv.
Girdėjau, jog kai kuriuose maršrutuose Wizz Air Ukraine į Vilnių turėjo po apie 50 pax, kas turbūt nelabai įsipaišo į jų business modelį, tačiau, matyt, politiškai maršrutas yra svarbi investicija į ateitį.
Dar toks momentėlis iš MLA įspūdžių – kaip nerealiai atrodo perone stovintys AN-124 ir Emirates B777….
Beje, dėl Wizz Air dar – jie turi 29 neišpildytus A320 order’ius ir pagal originalų schedule, visi delivery turi įvykt iki 2017 m. Tai reiškia, jog per likusius ketverius metus jie vidutiniškai turi priimti po 7-8 naujus lėktuvus, kas yra dvigubai daugiau negu paskutinių trejų metų tempas, kai Wizz priimdavo po 3-5 lėktuvus. Tam, aišku, irgi reikalingos papildomos finansinės investicijos, netgi jeigu Wizz Air imtųsi atsisakinėti kai kurių senesnių lėktuvų.
Varšuvos oro uoste siautė bagažo vagių gauja
http://www.delfi.lt/news/daily/world/varsuvos-oro-uoste-siaute-bagazo-vagiu-gauja.d?id=61852621
Dėl FR veiklos KUN, tai realiausias scenarijus, kad jie neskraidys žiemą (jei mūsų valdininkai laikysis savo pozicijų), o kitų metų vasarą atnaujins skrydžius, nes tikrai netikiu, kad spjautų į atostogaujančių keliautojų srautą…
Šiaip gaila, kad WIZZ tampa akcine bendrove. Aišku dabar jų aksijų galės įsidyti bet kas, bet UAB uždarumas buvo pliusas. Galimybė nedemonstruotis nuostolių ir t.t. ir pan.
Uš kitos pusės Simono nurodyti strategijos pasikeitimai Lietuvos keleiviams turėtų būt į naudą…
Dar niekada nebuvau girdėjęs „gailesčio”, kad įmonė tampa atvira bendrove :)
Nieko naujo, FR daugelyje kraštų panašiai elgiasi reikalaudami nuolaidų. Kita vertus, dėl savo ambicijų jie gali ryžtis net tokiems žingsniams, kurie ekonomiškai būtų nelogiški. O dėl užsieniečiais užpildytų reisų į šiltus kraštus, tai reikėtų prisiminti štai ką: kad jie įsivažiuotų, FR buvo mokami pinigai. Taigi, Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigais mes suteikėme galimybę Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos gyventojams pigiau poilsiauti. O naudos tokie keliautojai Lietuvai neduoda jokios (na, gerai, sumoka oro uosto mokesčius).
PRisiminkim, kad Dell’as dabar bando sukišti savo bendrovę atgal į UAB…
Labai jau įdomios tos kalbos apie skraidymus be tik skraidyti. Buvo, bet truputį daugiau nei 50 žmonių, o pati LT dažnai tiek nesurenka. Nuo kitų metų vasario (didžiausia tikimybė vasarį) bus prieinami visi financial statements matysis visi skaičiukai. Šį met vyks dar viena spaudos konferencija (žiemą) ir tada turėtų būti naujienų kurios stipriai paveiks vno. Beje, jau antrus metus w6 veiklos modelis minimaliai keičiasi- klientui mokėti tik už tai ko jam reikia ir atsisakyti pigių-kaimų strategijos persikeliant į centrus (jei yra pasirinkimas tarp slotuojamo oro uosto ir ne rinktis neslotuojama ir t.t.) dėl šios priežasties kai kurių bilietų kainos yra didesnės negu konkurento skrendačio ta pačia kryptimi panačiu tvarkaraščiu. Kažkada yra pasakyta vieno žymaus lietuvio kad naujieji šaltibarčiai yra pigių skrydžių bendrovė kuria skrendant nesijaučia kad skrendi pigių skrydžių bendrove vien dėl aptarnavimo ir įkyrių reklamų nekišimo (aišku šie punktai negalioja Londonui – chebra, susiimkit, net palydovės bijo skrydžių iš londono į vilnių, kai pusė orlaivio „kvepia” heinekenu, o kita pusė plekšnoja per užpakalį ir švilpauja).
Nepamirškime, kad USA ir EU kiek skiriasi mokestinės sistemos, o IT tiksliau Comp. bendrovę lyginti su aviacios bendrove tai tas pats kas dramblį su džipu ( na čia jau labai grubiai), veiklos modelis skiriasi, pasiūla ir t.t. Dell dabar turi nemenkų problemų tame tarpe ir finansinių, o tapimas UAB jam reikštų susigrąžinti valdžią į savo rankas.
@ Boeing
Dėl išvykstamojo poilsinėmis kryptimis. Iš esmės tai teisybė, kad išvykstantys didelės naudos neatneša šaliai naudos. Net Balnienė kelionių organizatorius išvadinimo nenaudingais. :) Bet čia tik gal žiūrint pakankamai srautai. Vis dėl to tenkinami žmogaus poreikiai keliauti. Lygiai ir kaip ir mes patenkiname poreikius kažkieno, kai jie atvyksta mūsų šalį. Tai sakyti, kad naudos nėra, nelabai teisinga. Tikriausiai eina kalba apie finansinę pusę, nes pinigai išplaukia iš dalies. Tačiau, iš kitos pusės, aviakompanijos, kurios tenkina šios poreikius (šiuo atveju labiau Ryanair), nes juos reikia tenkinti, kitaip tiesiog kitu būdu išvyks, kad ir su kelionių organizatoriais, sukuria atinkamai darbo vietas tiek vietinėms įguloms, tiek oro uosto darbuotojams, nuominininkams, kurie moka mokesčius ir pan. Kelionių agentūros iš esmės irgi atsikanda biški, parduoda savo paketus, viešbučius, pervežimus, susikuria sau darbo vietas, moka mokesčiais ir pan. Aišku, sumos nepalyginamos, bet nėra tik taip, kas absoliučiai jokios naudos Lietuvai :)
Na, ir klaidų pridariau, atsiprašau :) Pirmadienis.
Del Londono publikos,tikra tiesa:)))) Jukingiausia kai musu politikai ,kurie toliau savo nosies nieko nemate,kalba kad musu „protas” emigruoja:)))
Yra UK labai daug ir issilavinusiu zmoniu,bet jie tame 100tukst jau tokia maza dali sudaro,kad LCC lektuve gal tik 5-7% tesedi…
@Savas. Kas ir kokią ekonominę naudą Lietuvoje gauna, jeigu latvių šeima internetu nusipirka FR bilietus, užsisako viešbutį (aišku, per Latvijos agentūrą arba internetu) ir išskrenda iš KUN ilsėtis į Maltą? Jūsų teiginiai teisingi kalbant apie Lietuvos gyventojus, o aš rašiau būtent apie užsieniečius.
@ Boeing.
Ok, neatkreipiau dėmesio, kad kalba eina tik apie užsieniečius. Kita vertus, tam tikra nauda yra. LV, ar Lenkijos, ar Baltarusijos, ar Kalingrado turistai didina paklausą, lėktuvo užpildymą, kas leidžia, gal net verčia, FR likti Kaune ir suteikti jau minėtus privalumus esamai infrastruktūrai, verlsams ir mokesčiams :) Bet čia atskira tema, sunkiau gal išmatuojama, bet, įtaka naudai Lietuvai daranti. Be to, užsinietis atvažiavęs visvien kažkiek kapeiku palieka gal. Kuras, išlaidos pekeliui, parkavimas, autobuso bilietai, išlaidos oro uoste…Aišku, tai centai bendrame katile. Bet jeigu jau skaičiuoti :)
Na nauda tokia ,kad pagereja gyvenimo kokybe Lietuvoje,dar viena pergale pries ENIGRACIJA(kad ir nedidele,bet visvien pliusas)
Nebereikia vaziuot i Warshava norint pigiau paatostogaut.Mes be Latviu,Baltarusiu,Kalainingradieciu nesugebetumem uzpildyt tokio dydzio lektuvu,tai ju paprasciausiai nebeliktu:))) O mazesniu lektuvu moket brangiau reiketu.Daugiau pinigu isleidi kelionei maziau lieka savo reikmem Lietuvoje,reikia taupyti.Kai zmone taupo krenta perkamoji galia,kuri kerta per nesurinkta PVM,akcizus ir t.t.
Ekspertai atkūrė lėktuvo katastrofos San Fransiske eigą
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/ekspertai-atkure-lektuvo-katastrofos-san-fransiske-eiga-57-353628
@Patikimasis – tikra tiesa, aptarnavimo prasme Wizz yra viename lygyje su easyJet, o Ryanair smarkiai žemiau. Retorika, nesiskaitymas su keleiviais, reklamos, piguva yra ne tik dėl to, kad taip jau išeina, bet netgi specialiai daroma, kad būtų toks įvaizdis. Beje, Londono kryptimi dar pasitaiko visokių piliečių, be budulių skrenda ir studentai visokie, verslininkai su reikalais ir šiaip weekend breakeriai, kurie Lietuvoje gyvendami yra prie pinigo. Va koks Doncaster tai jau tikrai baisu pažiūrėt, tamsūs, pilkais veidais kaimiečiai su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis ir elgesiu.
Na o žiūrėti ginčus ir kaltinimus, kas kur 50 žmonių surinko ar nesurinko tai tikrai neįdomu. Faktas, kad 50 žmonių surinkti LT reikštų virš 60% LF, o Wizz – apie 30%. Tačiau bet kuriuo atveju čia yra anecdotal evidence, po kelių mėnesių krypčių veiklos bus galima aiškiau matyti, o dabar beprasmiška.
Dailu:
http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=7632641
„VPA Logistics“ bendradarbiaus su „Air Lituanica“
Logistikos paslaugų įmonė „VPA Logistics“, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su neseniai veiklą pradėjusia skrydžių bendrove „Air Lituanica“, praplės teikiamas krovinių transportavimo oru paslaugas.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/7/15/vilkiku-krovinius-perkels-i-lektuvus#ixzz2Z78AP2OB
Seni rysiai padeda :))
Nelabai tik suprantu, kame tas bendradarbiavimas bus? Jei VPA Logistics gaus išskirtines sąlygas, tai tik atbaidys kitus agentus dirbačius su aviacargo kur kas seniau. Šiame biznyje svarbi pardavimų aprėptis ir geras space-managementas, nes tai kas telpa į E170-E175 yra gana kuklu.
Teisingai, Audriau. Nelabai suprantu politikos, kai yra GSA ir kažkoks isškirtinis agentas… :) manau čia daugiau PR straipsnelis, kad butu paminėti ir LT ir VPA – na ir oficiali info, kad VPA bandys įlįsti į krovinių gabenimo oru rinką, ką mes ir taip žinojome… :) minčių žmonės turi, net patirties stokoja – mano kuklia nuomone…
GSA tai lyg ir Strike Aviation bus kaip supratau…
Vėl antraštė kažkokia ne į temą, bet pats straipsnis įdomus:
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/baudos-uz-veluojancius-jungiamuosius-skrydzius-gali-pakenkti-ir-taip-prastam-lietuvos-susisiekimui-667-353694
Gal kas žinote ar galima jungiamąjame skrydyje registruoti bagažą tik iki tarpinio oro uosto? Aš turiu bilietą iš LAX į Mančesterį per LHR, bet noriu išlipti LHR. Ar tokiu atveju leistų registruoti bagažą tik iki LHR?
Kralikai, viskas priklauso nuo agento. Taisyklių aviakompanijos dažniausiai neturi, joms vienodai. 95% atvejų turėtų leisti, ypač jei turi argumentą stiprų (pvz. persėdimo laikas ilgas).
@Kralikas
Ne. Lieps sumokėti pilną kainą iki LHR. Jei nori išlipti Londone teks talpintis į rankinį bagažą.
P.S. Turiu identiškos patirties su BA JFK-LHR-WAW maršrute.
O ką reiškia „lieps sumokėti pilną kainą”?
@Vytautas-NT: greičiausiai SRS turėjo galvoje, kad teks padengti skirtumą tarp bilietų LAX-MAN ir LAX-LHR.
Bet mano patirtis sako, kad nebūtinai. Aš esu skridęs JFK-WAW-VNO, bagažą check-in’au iki VNO, bet WAW gražiai paprašiau ir atidavė – layoveris buvo apie 10 valandų.
Yra kitas būdas- oro uoste paprašyt, kad bagažą atiduotų. Jei pertrauka labai ilga, galima bagažą iškrapštyt.
Ispanų aviacijos kompanija įsikurs Kauno LEZ
http://www.ekonomika.lt/m//naujiena/ispanu-aviacijos-kompanija-isikurs-kauno-lez-41008.html
Vilniaus oro uosto vadovas žada registracijos savitarną, naują taksi sistemą
http://www.aviasistemos.lt/vilniaus-oro-uosto-vadovas-zada-registracijos-savitarna-nauja-taksi-sistema-2/
Cia jau kiek pasenusi info,nes kalba eina apie jau dabar veikiancia Taxi sistema,o ne kad kazka nauja kurs(tiesa ji tik 2savaites,kaip veikia):)))
Na cia prisiimami visi laurai sau.Skaiciau pora dienu atgal (berods Lrytas),kad p.Almantas giriasi sutvarkes Taxi sistema ko nepadare niekas per 20metu.Kiek zinau ji ne jo sugalvota/suplanuota,o Vaisvilos laiku.Tik buvo laukiama pasibaigiant nuomos sutarciai, su VNO Taxi bendrovemis, terminu.
Kol kas jis nieko apcioupiamo nenuveike absoliuciai .Na dar ankstoka girti ar peikti,bet kaip ir sakiau keistokai skamba saves pagyrimas.O del kaviniu/parduotuviu ir t.t.,jos ir savaime atsiradines augant VNO keleiviu skaiciui:)) Kas cia per naujiena.
Beje ,o kaip ten reikalai su Taxi? Vilniu Veza jau atvare papildomu masinu? Ar vis dar trukumas?
Liepojos tikslas – oro uostas verslui ir konkurencija Lietuvai
http://vz.lt/article/2013/7/14/liepojos-tikslas-oro-uostas-verslui-ir-turizmui#ixzz2Z8xwxAa7
Šiandien teko išbandyti VNO taxi sistemą ir likau tikrai labai patenkintas. Iš Arrival aikštelės dingo buduliai su storais megztiniais ir pilnom saujom saulėgrąžų, galima ramiai sėsti į kiekvieną taxi,susimoki kortele ir žinai, kad nepaskaičiuos pagal radijos tarifą (pvz.: M-1, 106,80..).
Beje, tęsiant Lino pradėtą mintį apie vaizdelį MLA, tai aš šiandien CDG pasijaučiau kaip Tulūzoje, A380 surinkimo angare : 1as terminalas tiesiog buvo užverstas A380aisiais: Malaysia,Singapore,Air France, Thai.. Malaysia A380 buvo jubiliejinis (t.y. 100tasis Airbus pagamintas A380 lėktuvas), tai jeigu kas kolekcionuoja tokių „žvėrelių” foto, galėčiau pasidalinti ;)
ES: mesk foto :-)
„Lieps sumokėti pilną kainą” turėjau omenyje jog BA agentė pasiūlė nusipirkti naują bilietą JFK-LHR segmentui, kuris būtų kainavęs apie $2000 :)
Del LT Rugpjucio menesio.Iseis „atostogu” Briuselis,dasides Berlynas…Bet Briuselis turim 6xweekly,o Berlynas bus tik 4xweekly.Antradieni ir Ketvirtadieni lektuvas kils tik vienam reisui(Sestadienio neskaiciuoju,nes ir dabar tik vienam reisui kyla).Na vargu ar dadesit pvz:Berlyna 6xW nes nebutu tokios paklausos,bet gal kartais ka nors idomaus sugalvoje turit,ta prasme prasmingai isnaudot lektuva? :))
Beje kaip perkasi bilietai i Berlyna? Bent jau lukescius atitinka?
Ir bus jungimai per Berlyna?
@Mindaugas
Nesinaudoju jokiais public nuotrauku share’nimosi saitais,tai arba parekomenduokit kokį,arba atsiųsiu į e-mail’ą.
Dropbox, Google drive.
Naujienos apie Ethiopian B787
787 Fire Inquiry Focuses on Transmitter
http://www.nytimes.com/2013/07/16/business/inquiry-into-787-fire-said-to-focus-on-transmitter.html?src=un&feedurl=http://json8.nytimes.com/pages/business/index.jsonp
Anonimas buvau aš :)
Sukhoi Rusijos CAA pagrasino bankrotu. Sukhoi sukaupė 2 mlrd. dolerių nuostolių.
http://rt.com/business/russia-aviation-sukhoi-default-940/
O tai sena naujiena apie Sukhoi. Geriausiai skambėjo paaiškinimas- naujas lėktuvas reikalauja didelių investicijų, kurios ne visada atsiperka.
Šiaip man dar neteko būti AN-148, bet manau, kad šis lėktuvas turi daug geresnes perspektyvas…
Paryžiuje dėl gedimo 30 valandų įstrigo lietuvių lėktuvas
http://www.lrytas.lt/-13739569041373235366-paryžiuje-dėl-gedimo-30-valandų-įstrigo-lietuvių-lėktuvas.htm
Man tik įdomu su kokio senumo A320 jie skraido, kad jis taip genda..?
Pagal SPA informaciją,jie Prancūzijoje bazuoja 2x A320: LY-SPA 2002m gamybos ir LY-SPC 1994m.
man tai Grand CRU patiko 737-300 89 metų gamybos.
Skraidantis antikvariatas. Šiaip lėtuviai garsėja, kaip automobilių ir lėktuvų prikėlinėtojai iš numirusių…
Čia Air Lituanicai ypač skaudu būtų :
IATA vadovas: baudos už vėluojančius jungiamuosius skrydžius pakenks Lietuvos susisiekimui
http://verslas.delfi.lt/transportas/iata-vadovas-baudos-uz-veluojancius-jungiamuosius-skrydzius-pakenks-lietuvos-susisiekimui.d?id=61862479#ixzz2ZC8imF9J
Campanile Vilnius Airport Hotel to open in September
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=77730
This economy class hotel will be the first hotel in Baltics opened by Louvre Hotel Group.
Located near Pavilniai regional park, just 3.8 kilometers from Vilnius airport, this new hotel will offer 92 rooms, three conference rooms, a unique restaurant, free parking, complimentary shuttles, and even special camper parking with state of the art facilities.
Moreover, the top-of-the-range bedding, ultra-comfortable duvet, free Wi-Fi access, and the courtesy tray-kettle, tea, coffee and biscuits will make one feel completely at home – or almost.
Tik atstumas ne 3.8km,o minimum 2kartus toliau nuo VNO:)))
Kad anksčiau buvo rašyta, kad „„Campanile“ prekės ženklo viešbutis turėtų išdygti šalia naujai statomo IKEA prekybos centro.”
http://vz.lt/article/2013/6/21/prancuzijos-viesbuciu-tinklas-louvre-zengia-i-lietuva#ixzz2ZCUMj6HU
O ir pavadinimas – Campanile Vilnius Airport Hotel.
Kai iki Radisson Blu Astoria senamiestyje – 5.1km (according to Google), 3.8km iki oro uosto viesbuti tikrai galima vadinti Airport Hotel…
Dar noreciau pasiulyti visiems, kur del smulkmenu kabinejasi, pasidometi, kodel VNO google vadinasi Tarptautinis Vilniaus oro ostas
tai čia ar tik ne bus jis kur prie Audėjo ęsančią gamyklą pertvarkė.
Panašu, kad airBaltic gali rimtai susidurti su nemokumo problema:
EK verdiktas: „Air Baltic“ privalės grąžinti valstybės paramą
http://www.balsas.lt/naujiena/742870/ek-verdiktas-air-baltic-privales-grazinti-valstybes-parama
Jurgi
Minsko pl. 14
@Savas – Ekonominės naudos išvykstamasis turizmas neteikia. Galime kalbėti apie socialinę naudą – suteikiama galimybė lietuviams paprasčiau keliauti. Bet prie esamos sistemos valstybė funduoja tik reikalingiausias socialines paslaugas, daugiausiai socialiai remtiniems žmonėms. Ar turizmas į šiltus kraštus tarp jų – abejoju. Visas paslaugas žmonės gali įsigyti savo lėšomis. Lėšos, kurios galimai būtų mokamos aviakompanijoms už skraidymą, juk irgi yra mokesčių mokėtojų. Tai rinkos ekonomikoje jų valstybė tiesiog turėtų nesurinkti mokesčių pavidalu, o palikti žmonėms patiems spręsti, ar nori kelionių, ar šaldytuvo, ar dar ko; kodėl tie, kurie nemėgsta keliauti, turėtų savo mokesčiais remti tuos, kurie mėgsta? (tas pats galioja bet kuriai kitai sričiai, kurią siūloma subsidijuoti be aiškios ekonominės naudos iš to)
@Boeing – Neteigiu, kad valstybei apsimoka tai finansuoti (priklauso nuo sąlygų), bet nauda iš atvykstančių žemės transportu į VNO ar KUN užsieniečių Lietuvai yra. Bus kažkiek tokių, kurie nieko neperka, bet bus ir kas pirks, nakvos, pilsis benzino ir kt. Ir taip, papildomas užsieniečių srautas leidžia vykdyti daugiau skrydžių iš Lietuvos ir taip galimai pritraukti papildomų turistų iš užsienio ar siūlyti geresnes paslaugas Lietuvos gyventojams.
@Jurgis – tas Vilnius Airport Hotel beveik tokiu pat atstumu nuo VNO kaip ir Senamiesčio viešbučiai…
o kodel jie prie savo pavadinimo Airport Hotel raso man ir paciam keista:))))
Na UK,FRA ir kitose didelese salyse 8km nelaikomas didelis atstumas,bet Vilniuje visi Senamiescio viesbuciai bus arciau nei Campanile Airport Hotel:)))
Ziauriai nenoriu remti savo lesomis visu dykaduoniu kur po pasalpu dienu visa savaite daro party party…. as irgi noriu party party, bet reikia dirbt, kad kazkas galetu svest … Tai gal geriau remti skrydzius uz pasalpiniu pasalpas … :)
Kiekvienas viešbutis ieško išskirtinumo ir pozicionavimo, tai pavadimas yra pozicionavimo dalis – akivaizdu, kad orientuojasi į oro uosto keleivius.
Kiek žinau, „Companile” ketina turėti free shuttle iš/į oro uostą. Šiaip su labai patogia jau veikiančia gatve pro IKEA į oro oustą vizualiai atrodo keista, kad ten ir tie 3,8km gaunasi, atrodo arčiau :)
@Marius. Rašo todėl, kad priviliotų klientus, kuriems reikia tik pernakvoti prie oro uosto. Išvydęs užrašą „airport hotel” dažnas žmogus nieko daugiau ir neieškos, nors kiti viešbučiai gali būti ne ką toliau. Ieškoti kitų pasiūlymų prasmė sumažėja dar ir todėl, kad tai ekonominės klasės viešbutis. Reiškia, nebrangus. Jeigu jie gerai sutvarkys susisiekimą su oro uostu, tai gali būti visai neblogas variantas.
@ Augustinas
Apie subsidijas nelabai buvo diskuotojama. Kalba ėjo, ar yra nauda iš išskrendančių poilsiautį į užsienį (buvo teikta, kad visiškai jokios, kam ar paprieštaravau), ir buvo paminėta apie teikiamą socialinę naudą, bei papildomas pajamas, kurios gaunamos infrastruktūroje prieš išskrendant. Subsidijos, kita tema, kuri aš pats neigiamai žiūriu jei kalba eina apie išvykstamajį srautą, o ne atvykstamąjį. Galiausiai, tikriausiai reikia skaičiavimų ir galimų įvertinimų, kiek galimai sudaro surenkamos pajamos ir mokesčiai, atsirandandys iš infrastuktūros, susijusios su tuo, kad žmonės iškeliauja, bet dar prieš tai išleidžia pingus kurui, viešbučiui, kavinėms, kitoms reikėms, kas kitiems sukuria darbo vietas ir mokesčius, su subsidijų dydžiu. Tas tikriausiai sudėtingiau įvertinti.
Dėl išskrendančių ne LT piliečių naudos – žinoma, kad ją išmatuoti sunku, bet prielaidas galima daryti įvairias. Visgi, manyčiau, kad kiekvienas iš jų kažkiek pinigų išleidžia, nes jų kelionė iki oro uosto dažniausiai ilgesnė, atvyksta jie, dažniausiai, irgi anksčiau nei vietiniai keleiviai, todėl ir tikimybė, kad naudosis oro uosto kavinėmis, parduotuvėmis yra didesnė. Juk tokie keliautojai žino, kad FR ar kitų avialinijų parduodamas maistas, gėrimai yra brangesni, nei oro uoste.
Išskrendantnys ne LT piliečiai man tapatu transferiniam srautui. Nauda šaliai per PVM’ą yra tikrai labai sunkiai įžvelgiama.
Realesnė nauda yra netiesioginė – per tai, kiek tas papildomas srautas „ne LT” srautas padeda išlaikyti/kurti kryptis. Aš manau, kad LT rinka nėra pajėgi užpildyti visų Viduržemio jūros krypčių iš Kauno, kiek jų yra šiemet. Jeigu tarkim, „non-LT” srautas sudaro 20% viso srauto, tai be jų būtų 20% mažiau skrydžių, kadangi visos low-frequency kryptys, todėl be to srauto potencialiai 2 kryptimis būtų siauresnė geografija.
Sezoninės low-freq kryptys turi būti brangesnės ir pilnesnės sezono įkarštyje, kad būtų rentabilios, negu įprastinės reguliarios kryptys. Priežastis – „empty leg” sezono pradžioje ir pabaigoje. Pirmą savaitę leg’ai iš Koso/Rodo/Sardinijios ir kt. į Kauną būna tušti (pirmas dažniausiai iš vis keli atsitiktiniai pax, antras – 50%), tačiau kuro anyway sudegina už kokius 6000 dolerių.
Kaip jokios naudos mes ne Siaures Korejoje gyvenam,sienu gi nera.Nebus pigiu/tiesioginiu atostoginiu skrydziu is Lietuvos vaziuosime i Latvija/Lenkija(i pastaraja ir dabar nemazai vaziuoja).
O tai ,kad esant siems skrydziam pagereja Kaunieciu(ir visos Lietuvos) gyvenimo kokybe visai nieko nereiskia ?Kas cia per nesamones:)))
Beje, viena ko tikrai neišvengs užsieniečiai atostogautojai – tai net jei ir nepirks kavos ar benzino – tikrai susimokės už parkingą :) Na jau nekalbant apie tai, kad sukuriamos darbo vietos oro uoste (registratorės, krovėjai etc.). Tegul tai ir tos pačios valstybės pinigais daroma, bet vis tiek multiplikuojantį efektą turi, taip, kad nauda yra. Klausimas kokio ji dydžio.
„Avia Solutions Group“ šiemet tikisi valdyti 15% Lenkijos lėktuvų degalų rinkos
http://vz.lt/article/2013/7/16/avia-solutions-group-siemet-tikisi-valdyti-15-lenkijos-lektuvu-degalu-rinkos#ixzz2ZCow9NU8
užeikit Karmėlavoj į „Briedžių medžioklę” cepelinų suvalgyt ir suprasit, kad nauda tikrai yra. Be to turbūt 50 proc. Karaliaučiaus rusų iš KUN parkingo tiesiu taikymu važiuoja į Akropolio parkingą, lauktuvių pirkt, nes skrenda tai be bagažo :).
Cia tas pat ,kaip kad Latviai verktu del to,kad VNO-RIX-Galutinis taskas pigiau,nei RIX-Identiskas galutinis taskas.Nes Airbaltic gi veikia nuostolingai ir valstybe ivairiais budais ja dotuoja,o mes skrendame pigiai nes Latvijos vyriausybe remia skrendanciu is VNO per RIX :))))
Jei nebeliktu Lietuviu/Estu pamatytum kiek krypciu butu is RIX,pamatytum kaip isaugtu Rygos pasiekiamumas:)))
Beje, įdomu, kaip Amsterdamui pirmą savaitę sekėsi? O gal jau matosi tikėtinas Berlyno užpildymas?
Kiek suprantu, AirLituanica artimiausiu metu toliau laikysis šabo tradicijos, t.y. šeštadieniais lėktuvai jokiomis kryptimis neskraidys…
@Vytautas-NT: ar šestadienio skydis į AMS yra ne skrydis?
Kaltas- nepažiūrėjau, kad Amsterdamas yra kasdien.
Beje, kiek suprantu kol kas variantu skraidyt antradienį, ketvirtadienį, šeštadienį (Berlyno laiku) nėra..?
Berlin Brandenburg Airport to announce new opening date in October
http://atwonline.com/airports-amp-routes/berlin-brandenburg-airport-announce-new-opening-date-october
The much-delayed Berlin Brandenburg Airport is now saying it will announce a new opening date in October. Airport CEO Hartmut Mehdorn had told ATW in May he would announce a new opening date in June. He also said he wants to keep Berlin Tegel Airport open even when the new airport opens, saying “a city like Berlin could need two airports.” The new Berlin Brandenburg Airport, which was originally scheduled to open in June 2012, has been delayed four times.
Apie ne LT piliečių nešamą naudą. Mano pažystamam baltarusui iš Minsko reikia su šeima nuskristi paatostogauti į Sardiniją. Žinoma jis renkasi skrydį iš Kauno. Kadangi pravažiavimas per Sieną laiko atžvilgiu sunkiai prognozuojamas, dėl šventos ramybės jis renkasi atvykimą diena anksčiau ir nakvynę Kaune (Vilniui buvęs, tad nori ir Kaune pasidairyt). Beje prieš kelias savaites Teko pačiam skristi iš Kauno, tai parkinge kokius 20 proc.ar net daugiau sudarė BY, RU ir LV automobiliai.
grizau iš keliones su Turkish. kelione atgal per talina užknisa nerealiai. 6 valandos lektuve is stambulo i vilniu yra daug ilgiau negu is dubajaus i stambula. tik vietoj naujo 777, pavarges A319. siaip baisu – turkish lektuvus priziuri blogiau negu Ryanair, lektuvas 2009 metu, atrodo kaip aurelos boeingas.
FB sklando kažkokie gandai, kad Tbilisio savivaldybė įsigijo Air Lituanica akcijų. Pabrėžiu žodį „gandai” – kol kas tai parašę žmonės nepateikė jokių konkrečių šaltinių.
Gruzijos sostinės Tbilisio miesto savivaldybė įsigijo UAB „Air Lituanica Club“ akcijų, taip investuodama į oro linijų bendrovę „Air Lituanica“.
Sutartis buvo sudaryta Vilniaus miesto savivaldybės siūlymu ir atsižvelgiant į 2009 m. Vilniaus ir Tbilisio susigiminiavimo sutartį. Pastarojoje numatyta, kad miestai sieks didinti bendradarbiavimą turizmo, kultūros ir verslo srityse. Tai dar vienas stiprėjančių ryšių tarp Vilniaus ir Tbilisio miestų pavyzdys.
http://www.vilnius.lt/index.php?859950705
Na tai dabar su Air Lituanica į Tbilisį skrisim !
Tai kokia gi Air Lituanica akcijos vertė? Anksčiau buvo rašyta, kad 10000 Eur, o dabar gaunasi, kad 100 Lt –
Gruzijos sostinės savivaldybė pasirašė 860 paprastųjų vardinių „Air Lituanica Club“ akcijų, už kurias iki rugsėjo 13 d. privalės sumokėti 86 tūkst. litų.
Nuo šiol Tbilisio savivaldybė turės balso teisę bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime, bei visas Lietuvos Respublikos įstatymų ir „Air Lituanica Club“ įstatų akcijų suteikiamas turtines ir neturtines teises.
http://verslas.delfi.lt/transportas/air-lituanica-turi-dar-viena-akcininka-is-uzsienio.d?id=61870355#ixzz2ZDg7V2lN
Jo, Air Lituanica vienos akcijos vertė visiška mistika :
„Savivaldybėms siūlyta įsigyti bent po vieną akciją, kurios vertė siektų 25 tūkst. eurų (86,32 tūkst. litų).”
http://dev.lzinios.lt/Lietuvoje/A.Zuokas-i-Air-Lituanica-investuoja-14-verslininku
ten pat:
„Vičiūnų” įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis BNS sakė, jog „Vičiūnai Group” su Vilniaus savivaldybe planuoja pasirašyti ketinimų protokolą ir į „Air Lituanica” investuoti maždaug 100 tūkst. litų.
„Pradžioje tikrai yra simbolinis indėlis, jei neklystu, bus 17 akcijų parduodama. Tai 1 akcijos kaina būtų maždaug 100 tūkst. litų.”
Jurgi, 10 tūkst. skaičius nebuvo minėtas, investavimo paketo mažiausia vertė yra 25 tūkst. EUR arba atitikmuo litais.
Jo, gal suklydau. Taigi viena Air Lituanica akcija parduodama už 25000 Eur, keista, kad verslininkai nemoka skaičiuoti ir sako, kad akcijos kaina 100 000 lt vietoj 86,32 tūkst. litų. Bet šiuo atveju Tbilisis nusipirko ne Air Lituanica akciją, o 860 paprastųjų vardinių „Air Lituanica Club“ akcijų po 100 Lt, kas sumoje lyg ir atitiktų 1 Air Lituanica akcijos vertę.
Jurgi, gal painioja tai, kad anksčiau buvo siūloma tiesiogiai įsigyti UAB „Air Lituanica” akcijas, tačiau vėliau privatūs investuotojai nutarė jungtis į UAB „Air Lituanica Club”.
UAB „Air Lituanica” turi tik du tiesioginius akcininkus, kurių vienas UAB „Air Lituanica Club”, kuris jungia visus smulkiuosius.
Taip, aš tai suprantu. Tiesiog bandau paskaičiuot –
83 proc. UAB „Air Lituanica” akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybės įmonei UAB „Start Vilnius”, o likusi dalis akcijų – 17 proc. – UAB „Air Lituanica Club”.
Reiškia „Air Lituanica Club” turi 17 Air Lituanica akcijų po 25000 Eur sumoje už 425000 Eur / 1.467.440 Lt
Toliau:
UAB „Air Lituanica Club”, jungianti juridinius ir privačius asmenis iš Lietuvos ir užsienio, pasirašė investicijų sutartį ir įsigijo UAB „Air Lituanica” akcijų už 4,1 mln. litų.
Jau neatitikimas – 1.467.440 Lt ir 4,1 mln. litų.
Bendrai veiklai UAB „Air Lituanica Club” susijungė 26 investuotojai.
Reiškia tie 26 investuotojai neturi net po vieną Air Lituanica akciją. Matyt ta viena Air Lituanica akcija ir skaidoma į mažas 100 Lt vertės „Air Lituanica Club” akcijas. Trumpai tariant vienos akcijos pardavimas nesuveikė ir dabar daromas toks savotiškas nebiržinis IPO :)
O šiaip koks dabar bendras surinktas įstatinis kapitalas? Kadangi tai iš dalies municipalinė įstaiga, tokia informacija neturėtų būt konfidenciali.
Koks surinktas bendras įstatinis kapitalas sunkiai galėtų kas pasakyti, nes , kaip suprantu, pinigine išraiška ir realiais pinigais padengta yra tik 17 proc. akcijų , t.y. „Air Lituanica Club” akcijų – 1.467.440 Lt Jie patys sakosi, kad už jas gauta 4,1 mln. litų.
Koks yra tikrasis UAB “Start Vilnius” indėlis niekas negali pasakyt, nes turtas suformuotas ne piniginiais įnašais, o sugriuvusia pirtimi ir panašiai. Aišku, buhalteriniuose dokumentuose visa tai yra įgavę realius skaičius litais. Bet kokiu atveju tai nėra cash flow :)
Koks turėtų būti bendras įstatinis kapitalas lengva paskaičiuoti – 100 akcijų po 25000 Eur, t.y. 2.500.000 Eur arba 8.632.000 Lt.
To Jurgis
panasiai tiek ir yra … Pamenat buvo kai Savivaldybe didino akcini kapitala iki 5mln Lt ar tai papildomai 5mln inese nebepamenu jau.Cia mazdaug pries menesi buvo tas papildomas inasas
Įdomu AirLituanica stendinės reklamos prie valtybės institucijų- planas ar atsitiktinumas?
Įkeliu keleta link’ų su jubiliejiniu A380.
OT: keleta dienų buvau apsistojęs CDG esančiame Pullman’e, kuris reklamuojamas kaip vienas iš geresnių Planespotting hotel’ių. Bet turiu pažymėti, kad tuo tikėti neverta (trafico aplink tikrai daug,bet jo normaliai nepasigausi…).
http://db.tt/th2d871o
http://db.tt/x64TZYtV
http://db.tt/WPfFMNlk
http://db.tt/nMRDwD9p
Dėl atvažiuojančių keleivių prilyginimo transferiniam srautui nelabai sutikčiau, nes manau, kad atvažiuojantieji palieka daugiau pinigų. Aišku, reikėtų platesnių tyrimų, kad pasakyti tiksliai. Bet važiuojant yra daug daugiau neišvengiamų ar aktualesnių išlaidų, nei persėdant į kitą lėktuvą.
Viskas jau vienų ar kitų žmonių minėta – jei atvyksta savo mašina tai nemenki pinigai parkingui, benzinui (pvz. iš Latvijos į Kauną nemažai susidaro per Lietuvos teritoriją atstumas, tad didelė tikimybė, kad pilsis ir Lietuvoje). Iš važiuojančių viešuoju transportu kažkiek vis tiek važiuos Lietuvos bendrovių transportu, be to jei ne tiesiai į oro uostą lieka daugiau laiko. Jei reisas rytinis – kartais būna nakvynė. Po skrydžio ar prieš jį (ypač pigiom avialinijom) – pavalgymas ar apsipirkimas pavalgymui lėktuve. Na kaip minėjo dar ir suvenyrų ar ir kokią įdomybę aplankyti, nes paprastai iš toliau vykstantiems lieka daugiau laiko.
Rašau daugiausiai iš savo patirties. Jei važiuoju – net ir į Kauną – turbūt kiekvieną kartą palieku ten pinigų, jei transferinuosi tai rečiau ką perku tarpiniame oro uoste.
O iš viso to, kas išvardyta, nauda ne tik PVM, bet ir visa kita. Darbo vietos, GPM, pašalpų nebuvimas, didesnės algos ir pan. Aišku, vieno keleivio indėlis labai menkas. Daugelio keleivių – jau akivaizdesnis. Staigus atvažiuojančių keleivių dingimas sumažintų daugybės įstaigų klientų srautus. Vienų labai nedaug, kitų (esančių arčiau oro uosto) ženkliau.
Aišku jokiu būdu nesakau, kad tokie atvažiuojantieji savo nauda prilygsta atvykstantiesiems turistams.
„Dar nemačiau tokio oro uosto, kuriame rytiniai reisai būtų vos du, o sumaišties – tiek daug. Prieš prasidedant įlaipinimui į vieną iš dvejų lėktuvų darbuotoja visa gerkle ima rėkti. Tuo tarpu visi kiti privalo klausytis. Nėra atskiros salės verslo klase skrendantiems keleiviams, laukiamajame tvyro tualetų kvapas, durys paremtos plytomis… Nėra net televizorių, kurie rodytų skrydžių detales“, – nuogąstauja Ž. Grigaitis.
http://www.lrytas.lt/pramogos/zmones/i-palanga-lektuvu-skraidantis-z-grigaitis-pasibaisejo-oro-uosto-darbu.htm
Ir aš norėčiau iš Kauno į Palangą per Rygą nuskristi, bet labai jau laikai nesutampa. O šiaip esu iš Vilniaus į Varšuvą per Kopenhagą skridęs – tiesiog tokius bilietus nupirko. Kolegoms juoko buvo visam vakarui.
Vardan tokių žmonių reik atidaryt tiesioginį skrydį į Palanga. Tuo pačiu klausimas, ar AirLituanica nemano, kad išplėtojus skrydžių geografiją, galėtų imtis tranzito iš Palangos ir kariauti dėl keliaujančiųjų AirBaltic sielų?
O ar kiti nemano, kad jei butu daug skrendanciu is tos PLQ tai skrydziu jau seniai butu? Teko pora kartu skristi – trukumu dideliu nepastebejau, bet panasu is komentaru didzioji dalis pritaria del skundu. Gal kas galetu padoryti tu connectionu po 100Euru? :) Panasu i eilini nevykusi PR
Manau, kad tam, jog apsimokėtų skrydis iš Palangos į Vilnių, pačios Air Lituanicos įdirbio neužteks dar ilgai, net ir sėkmingai plečiantis. Reikia, kad būtų ir jungimai VNO su kitomis kompanijomis. O čia tai jau visaip gali būti.
O iš manęs juokėsi, kai skridau darbo reikalais (įmonė įsikurūsi Vilniuje) į Salonikus su Ryanair iš Kauno per Skavstą, bet tai buvo 5 kartus pigiau ir dvigubai greičiau negu tuo metu Vilnius-Praha-Budapeštas-Salonikai :)
Kad atsirastų Air Lituanica skrydis iš Palangos ( o ir iš Kauno) pradžiai savivaldybės turėtų nusipirkti bent po vieną AL akciją. Ir jos tai žino.
Klaustuk, jūsų klausimas jau buvo užduotas šimtą kartų ir tai pačiai Air Lituanica – ar nemanote, kad nebėra jokios nišos jums, juk visos apsimokančios kryptys jau būtų užimtos prie laisvos rinkos?
Yra juk tokie dalykai, kaip skirtingi kompanijų kaštai (SAS ar LH kaštai didesni, negu LT), lėktuvų parkas (Wizz gal dėl to ir neskrenda, kad keleivių užtektų tik mažam lėktuvui) ir pan. Jeigu apsimoka AirBaltic skraidyti, tai nematau priežasties, kodėl truputį sumažėjus krypčių skaičiaus skirtumui tarp RIX ir VNO turėtų neapsimokėti konkuruoti su RIX dėl jungimų.
po 350 euro yra :) tai manau susimaišė su valiuta ten, nes jei būtų po 350lt tai nemažai kas pagalvotų apie skrydžius. O connections PLQ VNO tikrai galėtų būti, tačiau E-JET kiek jau prabanga, reikėtų kokio turbo prop. kad ir SAAB 340 (pats tas į tokią Palangą) arba Dash. Bet kadangi LT nesiruošia taip dirbti bent jau kolkas, tai ir toliau dovanojam keleivius Rygai ir auginam jų srautus, Net Estai turi regional airlines (tiesa pardavė). O šiaip tokie regional connections galėtų būti ir su Šiauliais, bei Alytum ( Druskininkai, Birštonas), bet vėlgi reikia nedidelių taupių lėktuvų, su vidutiniu dažniu.
Nu tik jau nereikia, Palanga tai dar suprantama, toli, žmonių regione nemažai, gana turtingas regionas (Klaipėda, ir pvz. kokie Mažeikiai, kuriems irgi tai artimiausias oro uostas), ir turizmas egzistuoja. Šiauliai (130 km iki RIX) ir Alytus su apylinkėmis (tiek pat iki VNO) tai jau virš naivumo :)
gerai bet atvykstamasis turizmas kodėl gi ne? Aš nekalbu apie Alytų kaip miestą imkim regioną su dviem kurortais, dėl Šiaulių na ten kiek sudėtingiau.
http://www.avia.ge/#!/page_splash čia skelbia, kad VNO-Tbilisi skrydžiai prasideda nuo 07.20 čia reali info ? Ar VNO kokių žinių gal turi apie tai?
Suprasčiau skrydį į Druskininkus, nes tai būtų logiška Malinausko gigantomaninių planų tasa. Tiesa lėktuvas galėtų būti AN2. Įdomu ar juo apskritai apsimoka keleivius vežiot, ar kuro kainos kosminės?
Linai, ne, info ne reali. Čia yra kažkokių gruzinų jaunuolių nusišnekėjimo puslapis ir tiek.
Malinausko gigantomaniniai planai buvo atskleisti pernai, oro uostas turi būti Druskininkuose ir galėti priimti lėktuvus iki 80 vietų, tuo pačiu tai būtų ir lenktynių trasa (be bajerio).
Na o Grigaitis tai pasikėlęs pamaiva ir tiek.
Pakartosiu ką esu rašęs, VNO-PLQ mano skaičiavimais ir tai patvirtino kelios Lietuvoje darytos studijos apie to maršruto reikalingumą ir pakankamumą – rentabiliausias variantas yra paleisti tokį maršrutą mažiausiai su 6x daily skrydžiai. _TIK_ mažiausiai toks dažnis leistų atsikasti bent kažkokią dalį greitkelio keleivių.
Dėl tranzito iš Palangos per VNO. Kaip minėjau daug kartų, Air Lituanica nedirba su strategija vežti tranzitą per VNO. Žaisti su tranzitu „gal pasitaikys” tikrai nėra logiška, juolab, kad per VNO galėtume pasiūlyti šiemet ar kitąmet atitinkamai 3-7 kryptis ir visos iš Palangos jau yra siūlomos dviejų vežėjų.
„airBaltic” jokių aukso kalnų iš Palangos nenugriebia – vos 700-800 keleivių per mėnesį su apie 40% load’u. Galbūt, jei jie randa skylių lėktuvų utlizacijoje, toks maršrutas tinka skylės užpildymui.
Vytautas-NT: nors tavo idėja apie AN2 skamba jau iš karto komiškai, tačiau atsakysiu butiškai – komerciniuose skrydžiuose negalima vežti keleivių vienmotoriais lėktuvais :)
O kaip rusų UtAir naudoja AN2 keleiviams vežti? Ar ten pas juos įstatymmai kitokie?
Beje, ar būtų biznis skraidyt iš Palangos į kokį kitą HUB’ą? Berlyną, Varšuvą, Amsterdamą, Maskvą?
ok tai yra ir kitų variantų dvimotoriai tinkami air taxi :) nes AN 2 tai jau labai problematiška būtų.
Pliunbum dėkoju už paaiškinimą, nes man ta kompanija neatrodo irgi labai jau patikimai, iki šiol nepardavinėja bilietų ir t.t.
Jei jau svaigstam apie airtaxi, tai gal galima kalbėti apie kelis sraigtasparnius, kaip „Air Monaco”. Tada Grigaitis galėtų skristi į belekurį LT oro uostą, jei jam smagu (pvz. VNO-HLJ). Būtų tokia reklama „Akcija, skrisk į Joniškio rajoną už nerealius pinigus ir gauk Šampano taurę sumuštinį”.
Kalbant apie straipsnį apie Žilviną Grigaitį – dabar patikrinau sistemose. Nei SAS, nei airBaltic neturi tarifo iš Vilniaus į Palangą.
Man atrodo, kad prieš porą metų „airBaltic” turėjo tokį tarifą.
Manau, kad greičiausiai jie net neturi tokio tarifo susikūrę dėl dviejų dalykų:
– teoriškai skrydis Vilnius-Palanga (nesvarbu per kur) yra vietinis, todėl reikėtų apmokęstinti PVM;
– keleivių turbūt ir yra toks vienas per metus, kad neverta žaisti su tarifo kūrimu.
Todėl Ž.Grigaitis galėjo skristi tik pirkdamas atskirus bilietus iš Vilniaus į Rygą iš Rygos į Palangą. Todėl jo įvardinta kaina, manau, nepasiekiama jokiais atvejais.
Шеф Ryanair: рейсы в Риге сокращены из-за налоговой политики
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/shef-ryanair-rejsy-v-rige-sokrascheny-iz-za-nalogovoj-politiki.d?id=43488527
Ирландская бюджетная авиакомпания Ryanair решила сократить число рейсов из Риги из-за недоброжелательной налоговой политики, заявил в интервью газете Latvijas Avīzei владелец предприятия Майкл О’Лири.
Na per skyscanner rado man, jungimą už 1400lt.
Ponas Grigaitis paprasčiausias tuščiagarbis, kuriam patinka skaityti apie save masinės informacijos piemonėse :) Kai niekur toli neskrendi kurį laiką, galima išlaikyti keliautojo įvaizdį tokiu būdu …
Simonai, greitai.lt siulo vno-plq rugseji pirmyn – atgal uz 553 Lt su Airbaltic.
Čia jau gera kaina. Įdomu kaip toks sukabinimas veikia? Į Ryga dažnai panašiai kainuoja..
Na šiuo metu akcijiniai bilietai Vilnius-Ryga 189 Lt, Ryga-Palanga 25 latai, tai kaip ir gaunas apie 100 eurų.
Ok, tai tada pagyros už išankstinį planavimą. Nes aš prieš du mėnesius neplanuoju kelionių į Palangą, o dar, panašu, kad p. Grigaitis daug dažniau už mane į Palangą keliauja :)
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/palangos-oro-uosto-direktore-apie-z-grigaiti-tai-tik-jo-asmenine-nuomone.htm
Apie VNO but parases butu niekas nereagave.Bet dabar PLQ tai dienos ivykis,pas juos tie keli skrydziai ir begale laisvo laiko,ka daugiau veikt:))) Net pati direktore iskart sureagavo.Dabar kai tik skris Grigaitis bus „Klounas nr1.” Tokie jau tie zemaiciai(nekalbu apie direktore,net nezinau is kur kilusi) labai isizeidzia ir atsimena ilgai:)))
@Marius
dėl klouno – pilnai pritariu ;)
http://www.cinnamonair.com/
Turi komercinius skrydzius su vienmatoriais …. Visai nebloga ideja butu vasara is VNO i PLQ nuskristi….
Pamenat viena skambia istorija,kai p. Grigaiciui visados dingdavo kas tai is lagamino(ir budavo pastoviai vertingi daiktai).Labai jau „geros” reputacijos ponas:))),nemegstu tokiu.
Tai cia su vienmotoriais EU uzdrausta o ne pasaulyje, sri lankoje manau ir svoris neribojamas, panasiai kaip tarybu sajungoje …. tiek kraudavo bagazo be piloto zinios kad paskui ir kuras pakeliui pasbaigdavo nuo virssvorio ….
Sujungusi oro uostus taupys 1,2 mln. Lt
Sujungus Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdančias įmones į vieną bendrovę būtų tikslingiau planuojamos investicijos oro uostų infrastruktūrai modernizuoti, geriau būtų užtikrinamas turimų išteklių ir pajėgumų panaudojimas, taip pat sumažėtų veiklos sąnaudos – apie 1,2 mln. Lt per metus, skaičiuoja Susisiekimo ministerija.
http://vz.lt/article/2013/7/17/sujungusi-oro-uostus-taupys-1-2-mln-lt#ixzz2ZIaAuaWm
Skrydis VNO-PLQ visikas briedas,reikalingas butu tik vienu atveju jei jungimas per VNO .Ir jungimu reiktu daug ,panasiai tiek kiek turi Airbaltic RIX.Jokiu kitu nesamoniu ir kalbet nereikia,tokiu p. Grigaiciu yra tik keletas:)))) daugiau niekas neskristu,kam cia ir kalbet tas nesamones.
Zmones is Vilniaus i Ryga skrenda point to point nes susisiekimas nekoks.Cia kas kad per GoogleMap rodo tik 0,5h ilgiau vaziut,nei i Klaipeda.Latvijos keliai palyginus su Lietuvos kosmaras,kam teko pakeliaut zino.Po Latvijos ivaziavus i Lietuva vairuoti vienas malonumas:)
Svori Sri Lankoje labai net labai riboja… mano bagazas buvo vezamas per kurjeri, nes pilnas lektuvas buvo….tik rankini galejau pasiimti… man ir dar keletai keleiviu taip buvo… nes paskutiniai i registracija atejom… o gal del to, kad buvo du amerikieciai kurie tikrai nebloga virsvori turejo….
Vistiek man tie indusai besisukinejantys aplink lektuva labai nekaip atrodo, turetu jiems draust aviacija uzsiimineti… :)
@Marius – o Grigaitis sugeba dar ir tuo pasiskųsti, kad greitkelis prastas :) Jis toks geras, kad dar geresnis kažin ar galėtų būti, nebent apmokestinus ir papildomų pribumbasų pridarius.
Wincai, pilotai pas cinnamon air kanadieciai…. turbut buvo investuotoju reikalavimas, nes kompanija orientuota i turistus ir bilietu kainos netgi labai aukstos… matosi orientuojasi i neblogas pajamas turincius turistus…
TA toliau planuoja savo pletra. Idomu, kaip si pletra palies VNO.
http://vz.lt/article/2013/7/17/turkish-airlines-galvoja-tik-apie-pletra
Grigaitis – 4 metu vaikas kuriam mama nenuperka masinytes, tai viskas blogai …. tokiu vaiku pilna, kodel ta geltonoji spauda tik ji tampo …. man jo apranga patinka, truksta tik spalvotos kepures su propeleriu ir didelio ledinuko rankoje :)
cinamon air nuotraukoje labai jau spalvoti tie pilotai – kanadieciai …. :)
cia tik ju „promoting” foto… tikroveje tik stiuardeses vietines;)
Galim pasvarstyt dar įdomesnį variantą- Vilnius-Nida. Takas ten teoriškai yra. O turint Hidraplanų, galima ir ant vandens leistis…
Gal kas nors naudojosi 72 val tranzito galimybe Shanghajuje?
http://lt.china-embassy.org/eng/lsxx/t1004161.htm
Nespeju padaryti visa i Kinija, tai galvoju atskristi, po trieju dienu isvykti i kokia Koreja ar Singapura ir tada vel dar 48 valandom i Shanghaju. Ar utopine ideja? ;-)
Mariau, ka tu cia nusikalbejai apie kelius? Jei kalbi apie Vilnius – Ryga – idealus visas kelias. Nebent turi omeny koki Klaipeda – Ryga, prie Liepojas ir pan. Ten, girdejau, is tikro nekazka. Bet i Ryga tenka vazineti kiekviena savaite – viskas ten puiku, tik pries pat Ryga yra atkarpele, kokie 5-10 km nesutvarkyta, bet greitai ir ja sutvarkys.
To Aurimas
Del keliu ,kaip pirstu i aki.Paciam teko vaziuot tuo Liepojos keliu tai ir parasiau nes sokas buvo:)),negalejau patiket jausmas,kaip Rusijoj kokioj.Is Vilniaus i Ryga nevaziavau tai nelabai zinau,tik faktas kad keliu kokybe labai jau atsilieka nuo Lietuvos.Cia is vazinejanciu prisiklausiau aibes istoriju.
Kam latviams keliai, kai pusė valstybės gyvena Rygoj, skraido su AirBaltik. O jei labai prispirs- nuvažiuos traukiniu…
Rygoj negyvena puse valstybes, ne visi iperka BT bilietu.
Kokybe dar kaip kokybe bet apkrovimas… (sneku apie Via Baltica ) tik debilas galejo statyti valdovu rumus, o ne strategini kelia platinti …. pats asmeniskai esu mates, ir ne viena karta, prasilenkinejancias masinas kurias skyre jau tik milimetrai … o kur jau izymiosios 10-ies furu kolonos … jei nori lenkt pries tai reik 100 gramu padaryt …. Ir bent jau mano akimis Latvijos puseje kelkrasiai platesni nei Lietuvoje, kas leidzia viduryje kelio isisprausti dar vienai masinai.
O kam mums pinigus kist ES is 2014m startuosiancio biudzeto isplatins…O Valdovu Rumu jie mums nepastatys:)))
@Wincai, jei AMB nebūtų sugalvojęs sau mauzoliejaus statyt, kas dabar jį, vargšą, prisimintų? ;]]]]]
@Vytautas nepamirskime ir PST… Berods po siu nuostolingu statybu liko pinigu ir Business Jetui nusipirkti …
Na kad i Warsuva savaitgalinis turizmas klesti turbut visi zinot..Tik ar vaziuotu ten zmones,leisti pinigu,jei nebutu atstatytas senamiestis.Tai kad musu Traku pilis ir ne per amzius stovi:)) Jei nebutu pilies,turbut minetumem trakus ne daugiau nei kokia Kernave:)))
p.s. Warsuvos pilis yra itraukta net i UNESCO,nors is jos buvo like tiek kiek is musu Valdovu Rumu
Šiaip dėl Via Baltica sutinku, tragedija ne kelias, praeitą sav. svečiavausi Kaune ir vėliau turėjau į Panevėžį važiuoti, tai rinkausi maršrutą per Jonavą, žymiai geresnis kelias, o atstumo prasme praradau gal 10km, bet atvykau greičiau, nes greičiau galėjau važiuoti.O dėl valdovų rūmų, tai kaip Vilnietis sakau tragedija ten pastatyta, visiškai fasadas nutinkuotas šiuolaikiškai, išvaizda irgi kaip kokio sandėlio. Vnž tikrai geriau būtų investavę į infrastruktūrą, už tuos pinigus jau būtų buvę galima pradėti galvoti apie naują modernų orouostą tarp Vilniaus ir Kauno.
Vilnietis ,todel ir keista.Neiprates toje vietoje matyti ka nors taip ir atrodo.Uzsienio spaudoj nemazai rasyta,bet niekas nepeike:).Eifelio boksta paryziuje ,ne tik kad kalbejo,bet jau buvo pilnai paruostas ismontavimui.Nes neva darke miesto vaizda,o gal dabar ismontuokime Eifeli:)
Kazkoks didelis daiktas katik is KUN pakilo… gaila nemaciau kas… gal kas zinot ?
To Oleg: Naudojausi, veikia be problemu, drasiai gali vaziuoti, tik del visa ko turek iatatravelcentre.com israsa, jei aviakompanijos darbuotojai kabinetusi checkine.
„Ryanair“ pilotai grasina streiku
http://www.lrytas.lt/-13740702441372784987-ryanair-pilotai-grasina-streiku.htm
Modlino oro uostas vėl pasiruošęs priimti keleivius.
„Ryanair” ketina nuo rugsėjo 3 d. grįžti iš WAW į WMI.
Tuo tarpu „Wizz Air” šiandien pranešė, jog neketina grįžti į WMI ir toliau skraidys iš WAW.
Na gal ir priprasiu prie tų rūmų, bet aš už stadioną geriau būčiau :) na bet jau turim ką turim.
Jau pastate ta stadiona… berods kirkilas 100kk sumokejo uz ji :) ir dabar jau gali i pensija iseiti… Tokio modernaus stadiono dar jokia pasaulio salis neturi …. :)
Iš arti nemačiau tų Valdovų Rūmų, bet per teliką visai neblogai atrodo. Kaina, aišku, baisi, bet įvaizdžiui reikia skirti pinigų. Jeigu kažkas užsienyje apie juos rašo, jau neblogai.
http://m.lrytas.lt/-12949062261292747778-vokiečių-spauda-valdovų-rūmus-lygina-su-berlyno-karališkųjų-rūmų-projektu-nuotraukos.htm ir t.t. Tokiu straipsniu apstu daugelyje saliu ir visi giria.Na mes senokai ka atstatinejom todel pamirsom,kad ir ta pacia jau mano mineta Traku Pili.Siaip 377mln Lt tikrai nera kosminiai pinigai,cia su tais 70mln kurie dar tik bus panaudoti:)))
Beje, dar pamiršote dirižablių skrydžius į Palangą.
Bet gal nusileiskite ant žemės ir eikite į Delfi apie Valdovų rūmus komentuoti.
Keistai, kažkaip nebuvo diskusijų, kad VNO-TLV wizzair 2x weekly paleido. Bet kuriuo atveju – nice!
O kuo čia diskutuot? Bus galima pigiai nuskrist į Jeruzalę ir valio.
Vienintelis klausimas ar Ryanair isijungs į žaidimą?
Girdejau viena kart nuskrides i TLV, dar karta skristi i ji nebenoresi … :)
O jei žydai skristų?
@Wincas
o tai pats TLV kažkuo labai blogas?
Teko lankytis Jeruzalėj, tai tikrai paliko didelį įspūdį ir, ko gero, įdomu būtų nuvykti dar kartą.
Tiesa, mes sieną kirtome žeme iš Egipto ;) – tas tai nebuvo labai malonus patyrimas :)
Buvau ir TLV ir Jaruzalėje ir Haifoje, TLV man tikrai patiko pats miestas modernus, dangoraižių daug ir t.t. O orouostas, na procedūros kiek griežtesnės tačiau nieko ypatingo, pvz Indijoje irgi panašiai tų procedūrų. Tad skriskit, sako spalį ten gerai, tiesa pats gruodžio pabaigoje buvau tai buvo apie 20-22.
Pats nebuvau, bet pasakojo kolegos kad ne pats miestas nuvilia, o zmones ir ju poziuris i ne zydus, tai slege visa kelione, netgi lektuve.
Labai gera fraze pasake : ” Izraelyje pasijutome antrarusiais”
@Wincas
taip – tas tai yra, ypač jaučiama kai eini pro muitinę ir migracijos pareigūnus – tada tikrai jautiesi net ne antrarūšis, o išvis ne žmogus :)
Na WizzAir įgulose žydų nebus…
LT paskelbė FB:
Air Lituanica
Sužinokite pirmieji! „Air Lituanica” akcija skrydžiams į Berlyną! 534LTL į abi puses, įskaičiuota 23kg registruojamojo ir 8kg rankinio bagažo. Daug pigių bilietų savaitgalio kelionėms rugpjūtį ir rugsėjį – skraidiname penktadieniais ir sekmadieniais.
Beje, jei neklystu, tai Berlynas yra pigiausia AirLituanica kryptis kaštų prasme…
Klysti.
O kas pigiau už Berlyną?
Pasilgstu laikų kai į Berlyną buvo 10 litų į abi puses iš Kauno.
Nebebus tokių laikų. Tampere dabar nuo 124 Lt kainuoja…
Man tai kilo toks mokslinis klausimas, kodėl AlItalia svarsto skraidyt į Taliną, bet ne į Vilnių?
http://www.anna.aero/2013/07/17/alitalia-plans-40-route-international-expansion-from-rome-fiumicino-milan-and-venice/
Geriausi laikai buvo po ugnikalnio issiverzimo praktiskai viskas koki menesi buvo po 10lt…. Aisku ta proga ir Star1 subankrutavo … :)
Tampere geris. Savaitgaliui – ideali kelione. Penktadieni vakare iskrendi, sekmadieni vakare gryzti. Mokejau 120 Lt asmeniui, neseniai buvau. Idomus miestas. Yra ka pamatyti. Tikrai rekomenduoju, jei kas nebuvo.
http://www.airlituanica.com/lt/special-offers/skrydziai-i-didziaja-britanija-2/ siek tiek puslapi papilde,na gal kam ir naudinga tokia info.
o tai ,kaip del Berlyno tai bus jungimai su AirBerlin ar ir tie atsisake?
Mariau, parduodami nuo pat pradžių jungimai su „Air Berlin”:
http://www.airlituanica.com/lt/special-offers/skrydziai-i-vokietija-2/
Šalia vokiškų krypčių, galima jungtis į Vieną, Ciūrichą, Paryžių, Romą, Milaną, Antaliją, Maljorką ir kitas kryptis.
Jei kaina būtų į abi puses, būtų nieko, bet dabar- brangoka.
Esu buvęs Tamperėj. gana gražus miestas. Ypač ežeras. Bet šiaip Suomijoj be gamtos ir taip maža ką žiūrėt.
Prtatęsiant Simoną apie RYR/WZZ ir Varšuvos oro uostus.
„Wizz Air“ paskelbė savo oro uostų pasiskirstymą.
Diversity of Wizz Air Airport Network
Main – 27%
Secondary – 16%
Regional – 57%
Gal jau Simonas galėtų antrojo lėktuvo atvykimo datą atskleisti ? Nes dabar tai didžiausia intriga, kaip ir likusieji neįvykdyti punktai. Savaitė praėjo, gal jau kas įvyko iš Simono paminėtų:
1. Komercinės veiklos licenzijavimo komisija (daugiausia CAA atstovai, bet ne tik) turi suteikti komercinės veiklos licenziją. Formaliai Embraer įregistravimas nėra susijęs dalykas. Tikiuosi, jog komisija suteiks licenziją per artimiausias 7-10 dienų. Tai leistų parduoti bilietus ant savo skrydžio numerio ir savo bilietų stock’o. Lygiaigrečiai šiam procesui IATA turi suteikti bilietų stock’ą vežėjui LT, to tikiuosi per artimiausias 2-3 dienas.
2. Embraer E175 įregistravimas į Lietuvos registrą. Lietuvos CAA jau rezervavo lėktuvui numerį ir Lietuvos CAA specialistai vyksta tikrinti lėktuvo, kad jį galėtų jį užregistruoti Lietuvoje (tai pirmas Embraer lėktuvas Lietuvoje, pirmas ir Lietuvos CAA specialistams). Kadangi mums lėktuvas nėra skubiai reikalingas, su Embraer suderinome jo “delivery” atidėjimą ir turėtų atvykti į Lietuvą iki liepos pabaigos.
Suomijos gamtos? Miškai, ežerai ir pelkynai. Nepasakyčiau, kad ten gamta įspūdinga. Norvegija – tai taip, bet ne Suomija.
O antras Lėktuvas neturėjo jau VNO stovėti? Man tai pradeda rodytis kaip su Stat1 buvo pradžioje irgi kalbėjo apie 2 lėktuvus, o galutiniame variante buvo 1. Berods pats Simonas sakė, kad praeitą savaitę jau turėjo būti jis.
Wizz are back at Chopin permanently, in exchange for an 85%(!!) discount on fees and a marketing agreement with Polish State Airports (125,000 for a route) according to a respected Polish website related to aviation in the country.
woa….
Na bet grazus ezerai, tikrai :) ir labai ju daug, vaziavau nuo Tamperes iki Helsinkio tai tikrai gamtovaizdis labai grazus, daugelis UK gyventojo tokio gamtovaizdzio labai pavydi, o ir pramogu yra nemazai, tiek Tampere tiek Helsinkis turi atrakcionu parkus kuriuose diena tarsi dingsta. Manau savaitgalis Tampereje megstantiems ramybe yra idealus, plius dar kaina skrydzio tokia maza…
Air Lituanica executive: we are happy over cooperation with Estonian Air
http://www.balticbusinessnews.com/article/2013/7/18/air-lituanica-executive-we-are-happy-over-cooperation-with-estonian-air
Estonian Air CEO Jan Palmer says that the lease contract was also one reason why Estonian Air was able to make a profit in June after a long period of losses.
In an interview, Palmer said that while at present the two airlines are only cooperating, he would not rule out a possible merge in the future.
Londono Hitrou oro uostas planuoja plėtrą
http://vz.lt/?PublicationId=524a2b85-0ee3-4a12-a182-b1a98dd43425&ref=rss
@ Patikimasis
Ar galima būtų patikslinti ar rudenį, ar žiemą nusimato svarbus Wizzair pranešimas, turėsiantis įtakos VNO veiklai? Nes minėjote apie tokį. Gal aiškus mėnuo? Dėkui.
Alia įdomiai ten pas juos londone- tai Heathrow plečia, tai uždaro ir stao naują oro uostą.
Šiame etape jiems užtektų 3 taką pastatyt ir iki B.Jonson’o plano galės kažkiek poagyvent. Tik manau laukt 2026 tam tikrai nereikia…
Dėl Heathrow Londono meras pasiūlė ir atvirkštinį variantą :)
London’s mayor proposes plan to close Heathrow airport
http://www.theprovince.com/travel/London mayor proposes plan close Heathrow airport/8670934/story.html
London Mayor Boris Johnson said Monday he’ll submit plans to close the U.K. capital’s Heathrow Airport on the grounds that it’s too noisy and replace it with a four-runway hub in one of three locations east or north of the city.
The government could buy Heathrow for about $22 billion U.S. and use the 3,000-acre site to build 100,000 homes for as many as 250,000 people, creating an entirely new borough that would help ease a national housing shortage, the mayor said at a news conference in London.
Jeigu pastatytų Heathrow trečią taką iki 2026 m. tai būtų didžiulis pasiekimas Didžiosios Britanijos planavimui ir biurokratijai.
Prisiminkime, jog Heathrow Terminal 5 idėja kilo 1982 m.
1988 m. buvo pradėtas kurti projektas ir dizainas.
2002 m. fiziškai buvo pradėtos statybos.
2008 m. terminalas buvo atidarytas (prisiminkim atidarymo fail’ą).
Viso – 26 metai.
Todėl naujas takas per 13 metų skamba nerealiai.
O kas Užkalnio knygą apie Angliją skaitė, ten literatūriškai aprašyta UK planavimo ir projektų įgyvendinimo tempai.
Daugiau ispudziu is AirLituanicos pirmuju skrydziu:
http://www.makalius.lt/makaliaus-tinklarastis/makaliaus-gyvenimas/air-lituanica-ispudziai/
Gal kas dar galite pasidalinti savo pastebejimais, patyrimais?
Makalius šaunuolis, nes man asmeniškai jau pradeda įkyrėti tas pastovus stumimas ant A. Zuoko. Esmė tame, kad Lietuvoje žmonės negali pakęsti permainų ir nenori priimti nieko naujo, o tai yra labai blogai. Naujas Taxi blogai Naujos AL blogai vnž dar kartą sėkmės visai komandai ir stiprių nervų. O merui pagyrimas už iniciatyvas ( nors jau ir aš kartais dantį pagriežių dėl kai kurių dalykų)ir stiprybės bei noro toliau keisti miestą.
Gal visgi Heatrow padarys stebuklą? Nes statyt taką dėl 4 metų eksploatacijos, tai yra nekas. Nors ten jis, manau, ir per tiek atsipirktų…
Antrasis orlaivis jau dažomas
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=221299604684810&set=a.209179282563509.1073741830.198657673615670&type=1&relevant_count=1&ref=nf
LY-LTF – naujas AL paukštis,kurį mylėsime :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=221299604684810&set=a.209179282563509.1073741830.198657673615670&type=1&theater
Vis dėl to tikėjausi,kad šis bus nudažytas kaip ir buvo vaizduojama planuose: visas galas raudonos spalvos,o ne tik uodega.
Super!!! Nr. 2. bet realiai Nr. 1
LY-LTF – pagaliau Lietuviška registracija!
Simonai, gal jau LT turi skaitinį kodą? ;)
Linai, taip turi – 431.
Visai gerai :)
Kažkokia nuojauta sako, kad ryt turėtų būti ir žinia iš CAA…? :)
Klausimas Simonui, nes nepamenu ar apie tai buvo kalbėta.
Taigi pildote dabar šiuos lėktuvus, o kada planuojate preliminariai trečią? Įtariu ne anksčiau kitų metų antro ar net trečio ketvirčio ar gal net dar vėliau?
Little_man: trečią lėktuvą planuojame įvesti Summer Season 2014 pradžioje, balandį-gegužę.
O už ką ir kokia registracija prieš tai skraidė LY-LTF?
Supratau antras ketvirtis dėkui.
Tokiu atveju išeitų, kad 2014 metais lėktuvų parkas išaugs 2 vnt iki 4? Beje, jei lėktuvo prireiks anksčiau, nuomuosit dar vieną iš Estonian?
Tikėkimės, kad trečias jau bus E-190/195…
Kadangi antrasis Embraer jau atvyksta ir stovės bent mėnesį be naujų reisų, klausimas :
Ar jis galėtų atlikti testinius skrydžius jau egzistuojančiais AL reisais ? Na tarkim tik tam, kad įeitų į darbą tiek pats lėktuvas, tiek įgula. O gal net jei kuriam nors reise reikėtų ne 76, o 86 keleivių vietų (nežinau ar buvo jau nors kartą tokia tikrai sold-out situacija).
Grįžtant prie Heathrow plėtros, tai reikia paminėti, kad šią savaitę visi London oro uostai pristatė arba pristatys savo idėjas kaip išspręsti London oro susisiekimo problemas. Heathrow nori trečio tako, meras nori naujo oro uosto rytuose, Gatwick ir Stansted dar neaišku ko nori, o visokie žalieji kniaukia, kad nieko nenori.
Simonas turbūt geriau žino apie paklausą skraidyti skraidyti į Heathrow, bet mano manymu trečias takas neišsprestų esamų problemų. Boris Johnson pasiūlymai nors ir turi trūkumų, bet kol kas yra geriausi.
Bet kaip ir Simonas minėjo, UK projekto kelias nuo idėjos iki realizavimo yra labai, labai ilgas ir vingiuotas.
Vytautas-NT: planuojame 3 lėktuvais skraidyti 2014 m.
srs: na, aš manau, kad LHR tiesiog praranda ir per artimiausius 10-15 metų visiškai praras hub’o statusą. Tranzitinių keleivių ten nebeliks.
Kadangi „capacity” kur plėstis nėra, o norinčių skristi long haul iš Londono / į Londoną daugėja, tai tiesiog O-D keleiviai išstumia tranzitinius. Aviakompanijoms tai nėra taip blogai – O-D keleiviai visada yra pelningesni negu tranzitiniai. Todėl laimė tiems, kurie turi daug slotų (BA).
Europiniai jungimai per LHR jau dabar nyksta. Gyvenantys Birmingeme, Mančesteryje, Edinburge ar Glazgow daug mieliau skrenda per AMS, BRU ar CDG, nei per LHR.
Ateityje manau, bus pradėti stumti ir dabar stiprūs intercontinental-to-intercontinental jungimai iš LHR (pvz. iš JAV į Indiją per LHR ar iš JAV į Afriką per LHR).
Tikrai netikiu, jog Londone ūgtels kažkur „capacity” pasiūla. LCY, LHR ir LGW pilnėja ir augti gali tik didėjančių lėktuvų sąskaita. Daugiau Londono Europą pradeda pasiekti iš LTN, STN; kas leidžia LHR vietos palikti long-haul lėktuvams. Dabar 2005 m. LHR buvo galima pamatyti ATR ir F50, dabar, atrodo, be kartais papuolančio KLM F70, mažesnių nei 100-seaterių LHR nėra.
Galetu Vilniaus Zalgiriui sektis,tada turetu naujasis lektuvas siek tiek darbo:)))
Idomu ar teoriškai yra alternatyvų? Dar du takus LGW pastatyt? Kitas klausimas ar koks nors kitas UK oro uostas gali virst HUB’u Nr2, kaip Miunchenas Vokietijoj?
Aš tiok bijau, kad jei 2014 sraidysit tik 3 lėktuvais, tai teks prisimint Star1 laikus, kai jie dirbdavo visą parą…
Na tada tuo pačiu Simonui konkretus klausimas – kada Amsterdamo antras reisas numatomas ? Gal rudeniui jau bus ?
Dėl TLV, nereikia bijoti to Izraelio ypač kai dar komentuojama ne iš savos patirties. Įvažiavimas į Izraelį yra sustiprinto saugumo, tačiau žydeliai gryžtant atgal neatlieka daugelio procedūrų (saugumo) ir leidžia viršitį net ribojamą bagažo svorį kad tik kuo daugiau paliktum pinigėlių izraelyje
Patikimasis: na, aš kai buvo bent 3 kartus TLV, tai nė viename iš kitų 160 mano aplankytų oro uostų gyvenime, tokios patikros išvykstant kaip TLV toli gražu nebuvo. Su lietuvišku pasu ir be blogos istorijos įvažiavimas į TLV gerokai paprastesnis, negu išvykimas.
Tačiau – tikrai manau verta lankymo šalis, o saugumo procedūros yra motyvuotos; tačiau negalima sakyti, jog jos paprastos. Atvykti mažiau nei prieš 3,5 val. į oro uostą nerekomenduoju niekam – kolega per 3 val. prieš porą metų nespėjo atlikti visko.
Dubajuje irgi yra savu minusu.Negali mieste sau leisti daugelio dalyku.Jei lyginsim Izraelio pliusus ir minusus su Arabija,Indija ir t.t ,tai pliusu bus kur kas daugiau nei minusu:)))
Na jei Izraelis blogai tai ka tada ziema rinktis:)))
O tai ką jie per tas 3 valandas daro? Atvažiuoji, eini į patikrą. Ir ką, 3 valandas tikrina?
Siandien Zalgiris Vilniuje zaidzia,kita savaite skris i Jerevana.Na ,logiskai mastant,jei uzsakomuoju skrido i Dublina tai greiciausiai i Jerevana irgi ims.
O kada jau naujasis lektuvas VNO bus? Ar nebus tiktai pirmasis reisas skraidinant Zalgiriecius?:)))
Jei kas prisimena seną sovietinę sistemą, tas pakankamai lengvai įveiks ir Izraelio :) Esmė yra paprasta – turėt kuo daugiau visokių tipo oficialių štampuotų popiergalių. Ko tavęs beklaustu – tu jies popieriuką su antspaudu. Tada visą procedūrą vyksta greitai, atsiranda šansas kad į savo pigų Wizzair skrydį spėsi. Jei ne, kaltink save – turėsi pirkti naują brangų bilietą. O šiaip, į kiekvieną klausimą popieriukas arba aiškus atsakymas.
Beje, o AirLituanica nenori pasinaudot Kipro premjero pasiūlymu skraidyt žiemą į Kirpą? Bent šeštadieniais? Aišku ne Egiptas- jūra šaltoka. Bet oras bus 20…
Aurimai, taip tikrina. Ne visus etapus reikia praeiti 100% keleivių, kai kuriems atsitiktine tvarka, bet, etapai maždaug tokie:
– patikra prie įvažiavimo į oro uosto teritoriją, galimai su interviu; pasų patikrinimas autobuse/taksi/automobilyje;
– mini saugumo patikra, daiktų peršvietimas prie įėjimo į terminalą;
– interviu prieš patenkant į check-in zoną;
– registruoto bagažo tikrinimas; man 2 kartus iš 3 reikėjo iškrauti visus daiktus ant stalo iš registruoto bagažo;
– aviakompanijos check-in procedūra – normalu;
– keleivio ir rankinio bagažo tikrinimas; toks kaip Europoje, tačiau papildomai iškrauna visą rankinį bagažą ir rūbus tikrina nuo sąlyčio su sprogmenimis; 10% atvejų įžvelgia sąlytį, tuomet papildoma patikra uždaroje patalpoje;
– pasienis išvykti iš šalies;
– paskutinę pasų ir boarding pasų kontrolė prieš patenkant į gate area.
Laiko užtrunka. Jeigu viskas smooth, gali tilpti į 60 min., bet daug momentų, kur strigti, todėl nerekomenduoju mažiau nei 3 val. tam skirti.
Eina sau. Turėjau minčių papigiai suskraidyti su Wizzair į TLV, bet tokių pasakojimų – kojos kelti ten nesinori :) Interviu dar kažkokie. O jei nemoki anglų kalbos? O jei esi padaręs gramą? Kaži, ar alkotesterio neduoda papūsti :)
Nes asmeniškai aš blaivus neskraidau. Bijau. Todėl prieš kiekvieną skrydį padarau 200 gr. brendžio namuose. Ir 200 gr. po patikros praėjimo, bare arba duty free. Tada ramiai sau einu į lėktuvą ir miegu. Jaučiu kokiam TLV pamatytų, kad išgėręs, tai dar labiau problemų turėtum.
Vaje vaje, o as megstu kokia nesamone leptelt :) Vokieciai net kartu juokiasi… o ten jauciu butu nekas… o isgerus grama dar didesne tikimybe kazka i pievas pasakyt :D
@Deivis. Niekas anksčiau su tokia registracija neskraidė. Čia kaip su mašinų numeriais –kiekvienas yra unikalus ir vienintelis.
@Boeing-gal kiek klaidingai užklausiau.Įdomu,kam tas lėktuvas priklausė prieš tai.Norisi pažiūrinėti jo istoriją ar bent kelintų metų gamybos jis yra :)
O čia jau tik Simonas gali pasakyti
Aš irgi pabandžiau paieškoti, bet kol kas dar niekur tokios registracijos neranda, todėl ir duomenų jokių papildomų dar nėra kaip gauti. Bet būtų įdomu, jei įmanoma gauti prieš tai lėktuvo nešiotą registracijos numerį, visa kitą susirasim :-).
Ankstesnė registracija PP-PJD, skraidė už Cirrus Airlines ir už TRIP.
Norėčiau padiskutuoti ar buvo verta rinktis uodegos dažymui herbus. Buvo bandoma kopijuoti „Norvegian” idėja, kur kiekvienas lėktuvas turi kokio nors įžymaus Norvegijos žmogaus atvaizdą. Bėda tame, jog visi herbai yra pakankamai panašus ir tik nedaugelis sugebės pastebeti skirtumus (iš anksto nežinodami apie šią dažymo konspciją).
Serial number – 17
Type – 175LR
First flight date – 07/08/2003
Seat configuration – Y86
Beje, panašu, kad būtent šis orlaivis jau yra lankęsis Vilniuje komerciniais tikslais. Atrodo jog yra operavęs Lufthansos LH3254 iš FRA į VNO 2008-ųjų spalio 14-ą. Pasižiūrėkit, gal kas jau būsit bandę AirLituanica orlaivį dar prieš jam pasiekiant Vilnių ;-).
t.y. anspaudai, o ne herbai.
http://www.airlituanica.com/lt/special-offers/skrydziai-i-vokietija-2/
Vilnius – Karlsrūnė – nuo 839 LTL (Ar ne Karlsruhe, arba Karlsruje?)
Vilnius – Kiolnas – nuo 560 LTL (Ar ne Kelnas Lietuviškai?)
to Jonas
del Kiolno tai tiksliai zinau ,kad daug kur,daug kas lietuviskai taip vadina/raso:))
Wiki ismeta tai taip(neaisku kas cia idejo:)))
http://lt.wikipedia.org/wiki/Sąrašas:Vokietijos_miestai
@Arnoldas – tai manau gerai. Skirtumai aktualūs tik aviacijos fanams ir pan. – jie pastebės. Tuo tarpu šiaip naudinga, kad skirtųsi kuo mažiau, kad būtų suvoktas vienas prekės ženklas – daugumos aviakompanių lėktuvai dėl to išvis nesiskiria viens nuo kito. Pvz. Bitish Airways World Tails manau buvo per dideli skirtumai, buvo nelikę vieno prekės ženklo jausmo, kai užtenka pamatyti bet kokią lėktuvo detalę ir supranti, kokios tai kompanijos lėktuvas.
Aš pastebėjau, nes žinau ir kaip rašoma ir kaip tariama.
Akis badančios klaidos, atrodo, kad nežinoma kur skraidinama. Kad išvengti tokių klaidų, gal skliaustuose, miestą, reikėtų įrašyti ir originalo kalba?
Nors gal ir visai fun, nusipirkti bilietą į Karlsrunę :) (Destination unknown :))
@Augustinas: taip sutinku. Tačiau „Air Lituanica” atveju – tarsi ir skiriasi, bet tą skirtumą, ko gero, pastebės tik aviacijos entuziastai. Tad kokia prasmė daryti toki mažą skirtumą, kurį vargu ar kas pastebės? „Norvegian” atveju iš tikrųjų gera idėja, nes skirtumas aiškiai matomas ir skatina domėtis: „o kas čia per žmogus, kuo jis nusipelnė?”.
štai kas skraidys tarp Vilniuas ir Maskvos bei Peterburgo. Air Lituanicai teks vėl pakoreguot savo planus, kaip ir dėl Kijevo.
Rusija atvėrė duris vengrų bendrovei „Wizz Air“
http://www.lrytas.lt/-13741714601373074754-rusija-atvėrė-duris-vengrų-bendrovei-wizz-air.htm
Maskvos Vnukovo oro uostas skelbia bendradarbiavimo pradžią su vengrų žemų sąnaudų bendrove „Wizz Air“, praneša portalas „avianews.com“. Oro bendrovės atstovai lrytas.lt anksčiau yra sakę, kad tarp jų planų – ir reisai tarp Vilniaus ir Maskvos bei Sankt Peterburgo.
Na matosi, kad kaip sako Patikimasis, žiemos Wizzair presskonferencija gali stipriai paveikti VNO – nauji ne Europiniai skrydziai, Maskva ir Peterburgas, gal būt trečias bazuojamas lėktuvas … O gal dar ir naujienos Palangai.
Ar yra žinoma kurią dieną ir kokiu metu atvyks orlaivis?
Nieko pries ,kad Maskva Wizzair paimtu.Cia ta tokia kryptis kur rizika labai didele…Wizzair tai gali pasiulyti nauja produkta LCC skrydzius,o musu LT nebent kad neRusiska a/k,neRusiskas aptarnavimas.
LT atras kur skraidyt.Maskva ne ta kryptis kur labai pergyvent reiketu.
Premjero atostogos Graikijoje: su „Ryanair“ ir be apsaugos
http://www.lrytas.lt/pramogos/zmones/premjero-atostogos-graikijoje-su-ryanair-ir-be-apsaugos-201307182020.htm
Ne tik vidutines pajamas uzdirbantys naudojasi…
Planespotteri, kai žinosiu, bandysiu informuoti.
Rusija su ES neturi „open sky”, taip, kad Wizz Air kol kas galės skraidyti tik iš Vengrijos ir Ukrainos. Tam, kad galėtų skraidyti Vilnius-Maskva, pirmiausia turės įkurti bendrovę arba Lietuvoje, arba Rusijoje, su 51% lietuviško, arba 51% rusiško kapitalo.
IMHO antras skrydis su SU interline butu visai gerai, o gal net ir vietoj SU lektuvo, kaip dabar su KL. Galu gale BT iseina bendradarbiauti su rusais, tai linkiu to ir LT.
Paciam SVO – patogiausias oro uostas. Bet motyvacijos keltis 5.05 AM skrydziui yra labai mazai, todel Utairu tenka skristi i nepatogu oro uosta. Ir atgal…fee…
Aš prisimenu, vienam is ankstesnių interviu József Váradi ir sakė, kad jie sieks įkurti Wizzair Russia. Be abejo tai nebus greitas procesas, bet kaip matome viskas po truputį keičiasi. Reikia sulaukti Wizzair spaudos konferencijos Maskvoje liepos 22 d., tada gal būt sužinosime daugiau ir apie artimiausius ir tolimesnius Wizzair planus Rusijoje.
@Simonas
Bent jau politiniame lygmenyje ne kartą buvo išreikštas noras išlaikyti Londoną kaip aviacijos hub. Tiek David Cameron, tiek Boris Johnson kalbėjo apie tai ne kartą, tik neminėjo būtent LHR specifiškai.
Kaip suprantu p2p, long-haul srautas yra naudingas tokioms kompanijoms kaip BA ir Virgin dėl aukštų yield? Bet net BA tada neturi pakankamai slot’ų jei prieš metus uždarinėjo Chennai, kad galėtų atidaryti Seoul.
Protinga Butkevičiaus žmona, skrenda į Kosą, iškylaus vandenyne. „Nusipirksim iškylą po vandenyną, kad apžiūrėtume salos krantus“.
Kas į Jerevaną palaikyti Žalgirio? :) 770 Lt :)
UK Officials Urge Airworthiness Action on Boeing 787 Emergency Locator System – See more at: http://www.aviationtoday.com/av/topstories/UK-Officials-Urge-Airworthiness-Action-on-Boeing-787-Emergency-Locator-System_79714.html#.Uejh9YPHvmI
Įdomu, o pagal Lietuvos-Rusijos sutartį Lietuva gali paskirti trečiosios šalies vežėja skrydžiams į Rusiją?
Vytautas-NT: ne, negali.
Simonai, kokiu lėktuvu skrisit į Jerevaną?
O tai koks tokio pranešimo tikslas? Tieiosg eilinį kart žiniasklaidoj pasipiarint?
Išeitų su Emiratais sutartis yra kitokia, nei su rusais.
Kitas klausima- kodėl iš Varšuvos Emirates taip sekasi, o iš Vilniaus Qatar net nebando?
Na, Vytautai, ir sulyginai. Varšuvą ir Vilnių. Su Talinu dar galėjai palyginti :)
@ Vytautas-NT, gal kiek mastai skiriasi WAV ir VNO?todėl ir sekasi. Kitas dalykas Lenkų perkamoji galia yra didesnė nei lietuvių, na ir valstybė visgi turi tik 40mln. gyventojų ir vieną normalų tarptautinį orouostą, tad lenkai manau mielai per WAV skrenda į visas pasaulio puses.
Aišku Lietuva gali irgi sulaukti ir transatlantinių ir t.t. kaip kokia Austrija turi, tačiau tam reikia, kad būtų skrendančių, o tam reikia perkamosios galios augimo.
Brangus Dreamliner gavosi, vis iki šiol problemos –
Japonų „Dreamliner“ nutraukė skrydį ir grįžo atgal
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/japonu-dreamliner-nutrauke-skrydi-ir-grizo-atgal-57-354814
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kriminalai/is-londono-skridusiame-lektuve-siautejo-neblaivus-alytiskis-ji-tramde-ir-suriso-keleiviai.htm nu ir turim mes tokiu pusprociu:)))
Kokia dar perkamoji galia? Nėra čia su ta perkamąja galia taip jau aišku, kas aukščiau, lenkai ar mes. Pagal BVP ryškiai mes aukščiau esam, bet pas juos kainos žemesnės, GINI koeficientas mažesnis ir pan. Net jeigu lenkai labiau įpirktų skrydžius, kas abejotina, tai tikrai ne tiek, kad tai lemtų tolimųjų reisų buvimą. Atsakymas čia yra kitame Jūsų argumente – šalis yra 10 kartų didesnė, miestas tris kartus didesnis. Per tiek žmonių ir susideda tas poreikis.
@simonui. prieš 2metus kirtau izraelio sieną- į/iš- 6kartus per 6 savaites, nes keliavau dar į egiptą/jordaniją per izraelį ir skridau iš tlv į eilatą, tai tik pirmą kartą nervina ta patikra, paskui pripranti. taip, atskridus įvažiavimas paprastas, o išskrendant mane tikrino- kiekvieną daiktą- du kartus- skrendant į rigą ir į eilatą. to interviu tikslas ir yra išsiaiškinti ar reikia detalesnės patikros, bet po tikrinimo mane asmeniškai vesdavosi tikrinęs pareigūnas iki pat pasų patikros be jokių eilių- nei prie check in, nei prie metalo detektoriaus eilėse laukti nereikėjo. tai tame yra privalumas. kitiems patarčiau taupant laiką imtis kuo mažesnį rankinį bagažą
@Jurgis – Jei tokie įvykiai būtų pranešinėjami apie visus lėktuvo tipus visur pasaulyje tai 15min.lt atrodytų panašiai kaip Avherald. Aišku, ne kas Boeingui, kad dabar Dreamlinerio gedimus žurnalistai psichologiškai „įsirašė” į „sekamų įvykių skiltį” kaip kokią rezonansinę bylą.
Etihad į iš Minsko į Abu Dabį skraidina kiekvieną dieną. Teko girdėti, kad pustuščiai lėktuvai skraidi. Nežinau, ar tiesa. Į mano klausimą – kame tuomet biznis? Gavau atsakymą – kad čia ne biznis, o politika. Luka su arabais atseit kombinuoja reikalus. Nežinau, kaip yra iš tikro. Gal kas turi statistikos?
Žinai Augustinai, aš jau skridau Dreammlineriu, viskas buvo puiku, bet tie kasdieniniai gedimu skelbimai ir lėktuvų nenumatyti tupdymai veikia psichologiškai. Nebėra saugumo jausmo. Ypač skrendant virš Atlanto. Vis ir pagalvoji, o kas jei kokie dūmai pradės veržtis ar dar kas, greit nenutūpsi :( Netrukus vėl reikės skristi ..
Aurimai, jau net šiame bloge apie tai daug kartų buvo rašyta, tiesiog reiktų pasinaudoti paieška:
http://bit.ly/16NDSsW
2009 metų komentaras? Tau neatrodo, kad per 4 metus galėjo kai kas pasikeisti?
Mano turimi duomenys (1 ketvirčio), kad Etihad AUH-MSQ skraido su 51% load factor ir su $1100 dolerių vidutine kaina į vieną pusę be mokesčių :)
Daugeliu vežėjų Minskas yra „ultra high yield market” su mažai skraidančių žmonių.
Na aišku Misko turčiams, kurie važinėja gert kavos į Vilnių tą kaina ne baisi.
Tačiau visgi man Varšuvos fenomenas sunkiai paaiškinams. Juk ten skraido visos pagrindinės Europos vežėjos. Plius Turkai. tad konkurencija irgi gerokai didesnė, nei Vilniuj. O jie jau pereina nuo A330 prie B777. Dar biški ir B747 pradės į Varšuvą skraidyt…
Tai vat klausimas ar Qatar iš paskos turkų nepamėgins plėst geografijos?
o kaip tau RIX fenomenas:)))).Tu nemanai,kad be daugiau 10kartu didesnes Lenkijos rinkos dar ir tranzitas yra:)))
Tranzitas į Dubajų per Varšuvą? Na nemanau, kad čia tokia patraukli kryptis. Stambulas daugiau norinčių pritrauktų…
Leak of the Week – Part II: From Russia with Wizz: Low-cost carrier launches Budapest-Moscow Vnukovo in September
http://www.anna.aero/2013/07/19/leak-of-the-week-part-ii-from-russia-with-wizz-low-cost-carrier-launches-budapest-moscow-vnukovo-in-september/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=e77d780d27-anna_nl_030713_resend&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-e77d780d27-86766246
Jei net AirLituanicos VNO-BRU yra tranzitiniu keleiviu(nedaug bet yra) .Manai is Warshuvos i Dubaju nebus…
Tas pats lietuviškai:
„Boeing Dreamliner“: tyrėjai reikalauja imtis veiksmų
http://www.lrytas.lt/-13742246021372195679-boeing-dreamliner-tyrėjai-reikalauja-imtis-veiksmų.htm
Atsitiktinio tranzito neužtenka pasiekt Dubajaus užpildymo virž 80 proc.
Gerbiamieji, o tai be Simono, Makaliaus ir Užkalnio daugiau niekas ir neskrido LT? Niekas nieko nepasakoja, nesidalina įspūdžiais..
Kad jų akcijiniai bilietai smarkiai brangesni nei Lufthansos, Estonian ar praktiškai bet kurios kitos aviakompanijos mūsų rinkoje. Padarytų galimybę nusipirkti už žmoniškai akcijinę kainą bilietą (kad ir tik vieną, perkant ketvirtą ryto kioske Balbieriškyje) – tai galima būtų skrist vien pabandymui.
kitą savaitę skrendu iš Briuselio, nors jau turiu FR bilietą, tačiau svarsčiau skristi viena diena anksčiau iš vakaro ir sutaupyti nakvynei, tačiau Air Lituanica bilietas buvo brangesnis (one way) nei papildoma nakvynė, taip, kad… teks laukti kitos progos kažkada.
As skridau VNO-AMS-VNO. ~350 EUR roundtrip. Viskas gerai tvarkingai, malonu. Grazus inflight mag. Pastebejau stiuardese Ieva kuri anksciau WizzAir skrydziuose maciau ;-)
AMS-VNO cabin crew priziurejo moteriske is OV.
AMS self checkin terminale bandziau isicheckininti kaip OV 5012, neisejo, nerado mano booking numberio. Oh well…
VNO prie rankoviu neparkavo, nors visos buvo laisvos (ka jau kalbeti apie AMS). IMHO tai makes sense, kai lektuvas retai skrenda. Tikiuosi kai bus daugiau skrydziu rankoves bus dazniau naudojamos, ypac kai orai susigadins.
Is idomesiu daliku, per LT booking system VNO-MOW-VNO daznai uz ~140 EUR susirasti galima per TLL. Visai padoriai. Idomu kad per OV puslapi tokiu tarifu nesimato ;-) Tarifo i LED nesukure =( Neranda tokio miesto.
Aj jo… dar pas novatura jei one way ieskoti tai pvz VNO-BCN uz 39 EUR taxes galima susirasti uz savaites. Jei round tripa ieskoti, tokiu kainu susirasti sunkiau (neatspejau algoritmo…).
Simonai, labai laukiu bilietu i MOW pardavime =] Ir tarifu i LED.
@Pranas – IMHO geriau jie laikosi panasios kaip Estonian dabar strategijos (maziau LF, daugiau yeld), nei kai anksciau OV dare… atsimini kai juokemes kad skraidome uz estiskus pinigus?
Kai bus didesnis scale, tada useriu kiekis bus labiau svarbus. Kol scale mazas, tai artificial user boost duoda labai mazai naudos. Ir be viso to, ~200 USD uz VNO-TXL-VNO yra labai gera kaina, IMHO.
@Oleg
nėra tarifų ne tik į LED, bet ir į DUB ir daugiau populiarių miestų…
Tik Simonas gali atsakyti, kodėl?
@Oleg – dėl to ir rašiau apie 4 ryto Balbieriškyje. Visada galima sugalvoti pardavimo būdų, kada pigūs bilietai būtų parduodami tik į garantuotai laisvas vietas ir jų negautų tie kam iš tikrųjų reikia skristi. Nebent bijoma, kad sugadins kuriamą marketinginį įvaizdį jog 600 litų yra normali akcijinė kaina.
Tikrai keista,kad nera i LED .Patys Estonian skraido,o cia kaip ir viena bilietu pardavimo sistema gaunas:))
Bet keisciausia is visu kad nera net VNO-TLL :)))
Dėl TLV, išvykimas priklauso nuo vadinamos net nežinau ar lietuviškai galima būt tai vadinti interviu, gal labiau deklaraciją ar pan. Būtent nuo jos atsakymų priklauso tavo laikas oro uoste. Vyksta taip, prieini, yra pateiktas sąrašas klausimų, teiginių (yra kelių kalbų variantai), žmogus beda į tam tikrus punktus ir tu turi atsakyti. Atsakymai turi būti, naturalūs, nesukeliantys įtarimų. Oi, meluoti ten negalima!
EstonianAir puslapyje VNO-LED siulo 2stop kelione Vilnius-Kopenhaga-Tallinn-St Peterburg:))
Kol kas turiu bilietus su LT į Briuselį spalio pradžiai. Gali būti, kad ir rugpjūčio pradžioje reikės nuskristi dar, tai tikrai papasakosiu ir aš savo įspūdžius :)
o velnias kaip gaila kad ne lietuvoje:)
Siaubas, būčiau LT, tikrai imčiau!
O, geras. O kaip su datom? Bet kada galima?
Wizz kazkodel buvo nukreiptas is RIX i KUN, idomu kodel ne i VNO kur ju baze ?
Todel ,kad keleivius, arciau is KUN i Ryga nuvezt…
Nors gal ir tas pats tas atstumas plius/minus 10-20km
Iš Kauno iki Rygos – 265 Km, iš Vilniaus – 300 Km. O kas tokiais atvejais daroma su lėktuvu? Jis išskrenda tuščias?
Irregularities nukreipimų atvejų mažai veikia komerciniai dalykai, o čia šitame forume mes daug aviacinių sprendimų būtent sprendžiame per komercinę pusę. Paprastai kapitonai kokpite turi irragularities atvejams geriausiu atveju aerodromų sąrašą, prie kurių galimai yra sužymėjimai („recommended” ir „try to avoid”), tačiau tai pilnai yra kapitono sprendimas, remiantis operational priežastimis; juolab, jog ir diversion priežastis gali būti skirtinga.
Galbūt nėra kuro laukti sukant ratus ir nukreipimas gali būti tik pasipildymui.
Lygiai taip pat, jau divert’inus yra daromi sprendimai ką daryti su keleiviais ir jų bagažu.
Kiekviena kompanija turi atsarginių oro uostų sąrašą. Kas į jį pakliūna, lemia daug ir net keistų dalykų. Štai LH lėktuvai, skraidantys į VNO, esant nepalankioms oro sąlygoms ilgą laiką buvo nukreipiami į RIX, nors KUN yra gerokai arčiau. O priežastis buvo labai banali – tiesiog KUN gaisrų gesinimo sistema neatitiko LH reikalavimų. Čia tikras dalykas, man apie tai pasakojo CAA vadovai.
Ta pati LH 2010-2011 į savo manual’us buvo įrašiusi VNO kaip „priority airport” beveik visai erdvei į Rusiją/NVS, tai per tai VNO LH leidosi gal 15 kartų, kiek pamenu, su „involuntary diversion”.
orlaivio kapitonas priima sprendima pagal instrukcijas kurias turi
Simonai, tikrai dėkui už gražų pasiūlymą. Jeigu atsiras galimybė ir nepavyks „natūraliu būdu” atsidurti LT orlaivyje, tikrai juo pasinaudosiu. Beje, turbūt šiek tiek nustebtum sužinojęs tikruosius mano duomenis.
Boeing: manau, manęs niekas nenustebins :))
na tik nesijuokite is termino „orlaivis”:) man labia graziai skamba
http://vz.lt/article/2013/7/19/grand-cru-airlines-gavo-licencija-air-lituanica-ja-gaus-netrukus
OT: Niekad neskridau su Ryainair – ar ju reserved seat uz papildomus 10 EUR yra konkreti kede ar tik priority boarding?
Simonai, o AMS-VNO-AMS marsrutu nebutu galima isbandyti?
Jei galima, tai atsakyk i mano email…. I viena puse AMS-VNO bilieta spaliui jau turiu, bet anksciau isbandyti butu visai ne pro sali;)
@bastard: Ryanair reserved seating’as leidžia pasirinkti konkrečią vietą, tačiau tik iš tam tikros zonos. Žemiau pacituoju šios paslaugos apibūdinimą iš http://www.ryanair.com:
The option to reserve certain seats is available on all Ryanair flights
A reserved seat in row 2, 5, 15, 32, 33 and (emergency exit) rows 1, 16 & 17 can be purchased in advance online or at a call centre/airport*. The priority boarding service is included in the above Reserved Seat fee.
To sit in an emergency exit seat (row 1, 16 or 17) you must be:
16 years or older
Willing and able to help in the event of an emergency
Not traveling with an infant
Not using a seat belt extender (which could get tangled in an emergency)
Emergency exit row seats cannot be used by passengers requiring airport special assistance of any kind
Reserved seating in rows 1, 16 and 17 may not be purchased if you have purchased an extra seat for item/comfort/broken leg.
@bastard:
galima, konkreti vieta tam tikrose eilėse (tose, kuria parduoda) – yra extra-leg ir paprastos kėdės, šios aktualu, jeigu skrendi su vaikais. Kaina ta pati visur.
Jei gerai pamenu pirmos dvi eiles skaitomos ,kaip reserved seat….
Aciu visiems atsakiusiems. Tada verta, nes noriu sedeti kartu su zmona ir neskubeti i lektuva.
Atleiskit uz offtopic, bet gal kam teko savo kailiu patirti, ar 25 min. yra pakankamai laiko persesti Rygos oro uoste, atvykus is Vilniaus, ir skrendant i uz Sengeno ribu esanti oro uosta (konkreciai i Stambula)?
Neseniai isigijau Airbaltic bilieta is Vilniaus i Stambula, su 25 min. layoveriu Rygoje. Ir beveik iskart pamaniau, kad paskubejau. Paskambinus airbalticui telefonu – patikino, kad oro uoste perbegti iki kito geito ir pereiti pasu kontrole (visgi skrydis is uz Sengeno erdves) spesiu, o jei pirmasis skrydis veluos – tai jie pasiulys sekanti skrydi i Stambula. Beda ta, kad vykstu tik porai dienu, ir skrydis, perkeltas i kita diena, labai stipriai viska sugadina :/. Kazkodel netikiu, kad airbaltic’as sugebes reroutinti ta pacia diena.
Kaip manytumet, verta keisti bilieta ir ankstinti segmenta VNO-RIX?
@tvrl,
25 min tikrai uzteks. Man skrendant PLQ-RIX-OSL, pereiti neskubant reikejo 10 minuciu :)
@tvrl, jie laukia paprastai ir padeda. Man i LED ir is LED 25 minuciu uztekdavo.
Tik jei kas perkat pas Ryanair reserved seat, pirkti 1 arba 16/17 eiles. Pvz 2 eilėj DEF vietos yra kur kas mažesnio legroomo, dėl to, kad priešais pat yra siena.
Iš kitos pusės, pas Wizzair geriausia imti extralegroom emergency, nes Wizzair yra sugalvoję prieš 1 eilę tokią sienelę įrengti, kas labai sumažina vietos kojoms. Bet čia aktualu tik tiems, kas 1m90/6’3″ ir daugiau.
Oleg – ispudinga, man daznai begt net reikdavo cph-rix-vno, tas pats cph-tll-vno kai tokie jungiamieji laikai:)
@Simonai. Žmonės atsakingi už PR turėtų atsakngiau daryti pranešimus Facebooke. Kainos deklaeavimas neparašant kaip atrasti tokias kainas yra ne pats geriausiais dalykas: „Aplankykite Didžiuoju Obuoliu vadinamą Niujorką. Bendradarbiaudami su KLM ir Delta Airlines skraidiname nuo 2395LTL (į abi puses, su visais mokesčiais ir registruojamu bagažu)”. Aš bandžiau atrasti tokias kainas, bet neradau.
Arnoldai, pvz. lapkritį tokios kainos absoliučiai visoms dienoms.
@Simonai: ačiū už informaciją. Tiesiog prie kiekvienos reklamos turėtų būti parašoma kaip rasti reklamuojams kainas. Juk nepradėsi kas kartą tikrinti X mėnesių į priekį aklai…
@trvl: as pries 2 savaites Gatwick’e is lektuvo per pasu kontrole ir saugumo patikra iki kitu vartu nubegau per 20 minuciu! Va cia tai sportas:) Ryga – gelytes. Mano skrydis VNO-RIX karta velavo, turejau 25 min persedimui, tai mane autobusu iki lektuvo atskirai atveze. Nebijok, pasirupins, kitaip mokes tau kompensacija:)
@Arnoldas
Labas rytas. Sovietmetis baigėsi prieš 23 metus.
@srs: o sovietmetis čia prie ko? Jeigu yra reklamuojamas skrydis ir nurodytos kainos galioja tam tikram laikotarpiui – jis turi būti nurodomos. Taip visuomet daroma aviakompanijų arba pardavimų tarpininkų puslapiuse. Manau tas pats turėtų galioti ir kompanijos Facebooke skelbiamai informacijai. O kaip kitaip susirasti tas specialias kainas? Bandyti aklai pataikyti į tas „laimingas” dienas, kai net nėra žinomas mėnuo?
Arnoldai, nurodyta kaina nėra akcijinė ir neturi sąlygų – tai tiesiog žemiausios ne-akcijinės klasės kaina. Ir jos availability yra tikrai daug.
@Arnoldas
Prie to, kad kainas reguliuoja paklausos/pasiūlos dėsnis, o ne kažkas kas fiksuoja kainas. Jei neradai tu, reiškia kažkas kitas jau surado. O pigiausius bilietus visada yra sunkiausia surasti. Nereikia tikėtis Ryanair kainų ir Lufthansa serviso.
@srs: na mano tikslas tikrai nebuvo abejoti aviacinio verslo modeliu, o tik pasakyti mažą pastabėlę apie tai, jog reklamuojant skydžius butų pateikiama kiek detalesnė informacija. Pvz.: „Skriskite New York’ą už XXX litų. Už šią kainą bilietus galite įsigyti nuo lapkričio mėnesio”. Nežinant šios „smulkmenos” bilietus už nurodytą kainą rasti nėra labai jau ir lengva.
Dekui visiems uz mintis del Rygos oro uosto. Pasidare gerokai ramiau :). Geru visiems skrydziu!
Grįžtant prie Londono oro uostų problemos. Pagal pačio Heathrow skaičiavimus trečias takas galėtų atsirasti ne anksčiau 2029.
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/10186230/Heathrow-third-runway-best-solution.html
@Simonas
Jei žiūrėti iš BA perspektyvos, kuris variantas būtų pelningiausias? Du hub’ai – long-haul skrydžiai iš Heathrow, short-haul, low-cost skrydžiai iš Gatwick/Stansted ar vienas, didelis hub’as į rytus nuo Londono ir vystomas tranzitas?
Įdomu, kad diskusijose dėl LON oro uostų plėtros perspektyvų, paskutiniu metu pamirštas planas apie LGW ir LHR sujungimą greitąja traukinių linija, LHR paliegant tik longhaul, o LGW – shorthaul. Idėja buvo LGW padaryti tarsi LHR feeder’iu – keleivis atskridęs į LGW, sėda į traukinuką ir po 45 min connectin’asi į sekantį skrydį iš LHR.
Tuo metu abu oro uostai priklausė BAA – ko gero dabar LGW savininkai nebūtų sužavėti šia idėja ;)
srs: manau, BA geriausias variantas yra vienas oro uostas. Geriausiai didelis ir efektyvus bei su konkurencinga kaštų baze. Esu matęs kažkur analizę, kad tranzitu pravežti keleivį per AMS kainuoja apie 40EUR, per FRA apie 45EUR, o per LHR daugiau nei 100EUR.
Vytautai, nemanau, kad toks projektas būtų konkurencingas produktui. Kiek būtų minimum connecting time? Manau, mažiausiai 3 val. Kai AMS ir FRA gali pasiūlyti 55 min. jungimus shorthaul to longhaul. Tie, kurie moka brangiai – neskris.
@srs: tas tranzitas traukiniu iš LGW į LHR būtų komplikuotas ne tik dėl laiko sąnaudu bet ir dėl papildomų registruoto bagažo transportavimo kaštų ir vizų. Iškėlus visus trumpo nuotolio skrydžius iš LHR, taptu problematiška skraidinti tranzitą iš kokios šaurės Afrikos arba NVS šalių į šiaurės ir pietų Ameriką. Reikėtu tranzitinės vizos (na nebent traukinys važiuotų iš „sterilios” LGW zonos į „sterilią” LHR zoną).
O kokie populiariausi jungimai per AMS? Jau berods mineta buvo Paryzius,Dublinas ir t.t.,bet nelabai konkreciai…Noretusi siek tiek daugiau info ir statistikos( bent jau apytiksliai)
Pagal esamą situaciją turbūt būtų logiškiausia, kad kažkuris oro uostas (turbūt Hytrou) būtų naudojamas tik BA ir kažkiek jos partnerių (bei būtų galima vystyti tranzitą), o kitas – kitų aviakompanijų (OD srautams arba srautui, atvežamam į Londoną jau per kitą hub’ą, pvz. Indija-Dubajus-Londonas).
Aišku yra antimonopoliniai įstatymai ir kt., kas šiuo atveju tokį galimai efektyvesnį sprendimą apribotų.
Ir gal jau aiski data,kada sulauksime antrojo lektuvo VNO? Kiek gi galima ji ten „baigineti” dazyti:))
O gal BA reikėtų daryt antrą HUB’čą Mančesteryje? Bijau, kad tai lengviau padaryt, nei trečią taką Heathrow…
Beje, ar gerai supratau, kad trečias lėktuvas bus E-195?
Sedziu prie kompo ,skaitineju naujienas,kazkaip prisiminiau senai jau Airbaltic’as savo rezultatus beskelbe?Kaip tiems ten sekasi?
@Arnoldas
Na Heathwick projektas man ir atrodo nesąmoningai. Niekas nenorės skristi su tiek daug vargo.
@Augustinas Žemaitis
Toks variantas sunkiai netinka. Heathrow veiktų ne pilnu pajėgumu, o kituose oro uostuose neužtektų capacity.
@Vytautas-NT
Iš ir į šiaurinę Britanijos dalį nebūtų tiek daug keleivių kiek į Londoną. Be to, abejoju ar tų kraštų gyventojai sudaro didelę BA long-haul keleivių dalį.
Galiausiai – BA kažkada turėjo hub’ą MAN.
@Augustinas Žemaitis
Turėjo būti: toks variantas netinka.
21 июля 2013 года самолет Sukhoi Superjet 100 потерпел аварию в международном аэропорту Кефлавик в Исландии. Погибших нет. По предварительным данным, самолет приземлялся без выдвинутых шасси. В результате жесткой посадки у самолета оказался поврежденным один из двигателей.
http://ria.ru/spravka/20130721/951163422.html#ixzz2ZgpHO68J
Neblogai cia tas Vilnius-NewYork’as,bet is kitos puses jungiamasis skrydis ,su partneriais,galetu ir didesne nuolaida tureti:))).
Amsterdamas-NewYorkas 550Eur,o AL VNO-AMS-NewYork 694Eur…jei perkant atskirai butu VNO-AMS 177Eur AMS-NewY 550Eur=727Eur …. 727-694=34 :(
Viso labo tik 34Eur pigiau gaunas.
В Исландии Sukhoi Superjet приземлилися без шасси
http://lenta.ru/news/2013/07/21/superjet/
Papildyta 17.00 val. Pilotai patikslino, kad bandomojo skrydžio metu buvo imituojamas avarinis nusileidimas vienu varikliu. Tačiau nusileidimas be važiuoklės tikrai nebuvo planuotas.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/islandijoje-keflaviko-oro-uoste-sukhoy-superjet-100-leidosi-neisskleista-vaziuokle-yra-suzeistu-57-355231#ixzz2ZgtLSG1b
Cia tik Rusai taip gali.Ar taip is vis daro kas nors?Skrendant su keleiviais atlikineti visokius bandymus:))) Gerai dar ,kad bent jau zuvusiuju nera
Sorry ne viska perskaiciau.Tik ekipazas buvo:)
@Marius: hmz… neišsiskleidė ar nebuvo išskleista dėl klaidos?
Pažiūrėjus į nuotrauką rodos neišsiskleidė dėl mechaninių priežasčiu, o ne dėl klaidos, nes priekinė važiuoklėa dalis išskleista.
Jau seniau Aeroflotas turejo problemu su vaziuokles durelemis …. http://avherald.com/h?article=465ade78&opt=0 su nuotraukomis :)
Na, tikiu, jog Superjet bent jau turi elektronikos, kuri bent jau neleistų „pamiršti” išskleisti važiuoklę.
Dar vienas smūgis Superjet programai. KEF vyko lėktuvo bandymai kritinėmis situacijomis. Boeing ir Airbus taip pat naudoja KEF testuojant lėktuvus stipraus šoninio vėjo sąlygomis. Suprjet, beje, spėjo paskelbti, jog ketina šitą lėktuvą sutaisyti ir tęsti skrydžius šiuo lėktuvu.
Arba sumanieji rusų pilotai išsuko saugiklius kad aliarmai nenervuotų. Indonezijoj irgi panašiai buvo.
@simasv – Visokie saugiklių išjunginėjimai ar nekreipimai dėmesio, nes šie dažnai veikia ne taip kaip turėtų, ne toks jau ir retas reiškinys. Kad ir L. Kačinskio atveju taip buvo. Ten Smolensko buvo karinis aerodromas, taigi, leidžiantis į jį turįjo būti pranešinėjama, kad lėktuvas per žemai ne virš aerodromo. Bėda ta, kad jis buvo tikrai ne virš aerodromo ir nebuvo galimybės atskirti, nes tas pats pavojaus signalas tuo atveju būtų buvęs ir virš aerodromo.
Gal kas žino tikslesnę statistiką, bet faktas, kad dauguma pavojaus signalų yra nepagrįsti, o kai kuriuose modeliuose/situacijose buvo ar yra tam tikrų chronišų vietų, kur nuolat jungiasi klaidingi signalai (kaip aukščiau paminėtu Smolensko atveju). Visa tai skatina juos išjunginėti ar nekreipti dėmesio. Aišku priklauso ir nuo regiono požiūris į saugumo procedūras ir patys signalai manau vienur tvarkingesni ir tikslesni, kitur ne (atrodo su LAL’o SAAB-2000 važiuoklės davikliais buvo itin daug problem – rodydavo, kad neišsiskleidė; tai paprastai darydavo avarinį ir/ar apsisukdavo; kita vertus manau yra pasaulyje vietų, kur dažnai gendant tam pačiam davikliui tiesiog į jį būtų nebekreipiamas dėmesys).
@simasv: priekinė važioklė buvo nusileidusi ir užsifiksavusi (matosi iš nuotraukos). Pilotai tikrai buvo nulenkę reikiamą rankenėlę (ta pati valdo ir priekinę ir galinę važiuoklę). Klausimas ar suveikė elektronika (lemputės), jog galinė važiuoklės dalis neišsiskleidė (arba neužsifiksavo). Daugumoje atveju kai, važiuoklė neišsiskleidžia – nusileidžia daug sekmingau, o čia apgadinimai gana dideli, tad įmanoma, jog pilotai leisdamieti nežinojo, jog turi problemų su važiuokle.
@simasv: nors gal ir aš klystu. Gali būti, jog priekinė važiuoklė irgi buvo neišsiskleidusi (nesimato nuotraukoje dėl išskleisto evakuacinio „slide’o”).
dabar demesio centre su 100 ir 787 :) nors visai nesenai Lot 767 ant pilvo warshawoj nuciuoze…. o ir nereik pamirst kai berods A320 per savo pirmus pasirodymus issitaske i miskeli :) Pirmoje vietoje reikia dziaugtis kad nera auku… o juk del to aviacioje ir stengiamasi… o gedimu buvo ir bus nieko cia nepakeisi :) kad ir kaip nesizaviu rusu aviacija, bet sioje vietoje gerbiu ju pastangas pakeisti visokius tu154, 134 ir t.t…. Ir dar but gerai paneigt fakta kad rusu lektuvuose tik autopilotas blaivus … :)
Ironiska, bet jau 7 % SU 100 lektuvu sudauzyta :)
Pagal šiuo metu atidarytus „Ryanair” pardavimus iš Baltijos šalių 2013 m. žiemai:
Vilnius – 12 krypčių, 36 savaitiniai skrydžiai – sumažėjimas nuo 14 krypčių, 45 savaitinių skrydžių 2012 m. žiemą.
Kaunas – 1 kryptis, 2 savaitiniai skrydžiai. Buvo – 4 kryptys, 16 savaitinių skrydžių.
Ryga – 13 krypčių, 51 savaitinis skrydis. Buvo – 14 krypčių, 50 savaitinių skrydžių (dingo iš geografijos Frankfurt Hahn).
Talinas – 3 kryptys, 7 savaitiniai skrydžiai. Buvo – 3 kryptys, 8 savaitiniai skrydžiai (dingo iš žiemos geografijos London Stansted, atsirado Weeze).
Pernai paskutinį krypčių/tvarkaraščių pokytį žiemai „Ryanair” skelbė liepos 27 dieną ir po to daugiau pasikeitimų nebuvo, todėl galutinis paveikslas turi būti labai arti.
lašas pozityvo: „Lietuvoje lankausi pirmą kartą. Iš oro uosto važiuodama į miesto centrą gėrėjausi pastatais. Jūsų šalies istorija – įspūdinga, aš džiaugiausi, kaip lietuviai susitvarkė sostinėje. Viskas, ką mačiau, man padarė teigiamą įspūdį”, – sakė ponia Daniela.
http://www.lrytas.lt/pramogos/uzsienio-zvaigzdes/vokietijos-prezidento-mylimaja-d-schadt-suzavejo-lietuviu-dizaineriu-kuriniai.htm
Na jei tikėt kas rašinėjama internete, Kaunas nėra vienintelė rinka kur dar nėra daugelio skrydžių žiemai. Tiesa pats staigiai nerandu kurie ten miestai Airijoje nesukelti.
Gal kas labiau patirties turi su JAE vizom? Jei darysiuos iš anksto, nepagailėsiu palikt tarpininkaujančiam viešbučiui užstato – problemų be to kad kainuos neturėtų būt?
Su Wizz Air per Kijevą visai pakenčiama kaina gaunas, apie 530 Lt į abi puses (ir kadangi skraidina ukrainiečiai – visi bagažai ir t.t. nemokamai).
Jeigu taip bus tai Kaunas taps baze su mažiausiu skrydžiu skaičiumi.
O gal kur nors pasaulyje yra dar blogiau?
Panašu, kad Kaunas žiemą nebebus baze.
@Pranas – butent, jei darysi per viesbuti, kuris bus „sponsorius” vizai gauti, problemu neturetu buti.
Bazė Kaunas bus, bet skrydžių nebebus…
Simonai, kitus orlaivius kokio tipo ketinate užsakinėti E-Jets ar E2-Jets?
Beje, o kodėl nutilo kalbos apie Paryžių? Ar AirLituanica labai Wizz su Ryanair trukdo?
Apie E2-Jets kalbėt dar anksti. Jie rinkoje pasirodys tik kokiais 2017 ar dar vėliau. Tad norint, galima užsakinėt, bet realiai AirBaltic greičiau savo Cseries gaus…
2013 m. birželio mėn., palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, į šalies oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 7,2 procento daugiau keleivių, praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis išankstiniais duomenimis. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais keleivių vežta 35 procentais mažiau.
2013 m. sausio-birželio mėn. į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 1,6 mln. keleivių – tai 5,5 procento daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausia keleivių atvyko iš ir išvyko į Jungtinę Karalystę (355 tūkst., arba 22,7 proc. visų keleivių), Vokietiją (175,8 tūkst., arba 11,2 proc.), Norvegiją (120,4 tūkst., arba 7,7 proc.), Italiją (103,3 tūkst., arba 6,6 proc.) ir Daniją (102,7 tūkst., arba 6,57 proc.). Palyginti su 2012 m. sausio-birželio mėn., daugiau keleivių atvyko iš ir išvyko į Norvegiją – 61,5 procento, Italiją – 18,8, Daniją – 9,4, Vokietiją – 5,9, ir Jungtinę Karalystę – 1,3 procento. Dauguma keleivių – 92,2 procento, arba 1,4 mln. – atvyko ir išvyko reguliariaisiais skrydžiais. Palyginti su 2012 m. sausio-birželio mėn., jų srautas padidėjo 4,4 procento. 2013 m. sausio-birželio mėn. oro uostuose pakrauta ir iškrauta 6,8 tūkst. tonų krovinių ir pašto, arba 16,9 procento daugiau nei atitinkamą praėjusių metų laikotarpį. Per pirmus šešis 2013 m. mėnesius Lietuvos ir užsienio oro bendrovių lėktuvai oro uostuose nusileido ir pakilo 19,7 tūkst. kartų, arba 4,2 procento mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.
2013 m. sausio-birželio mėn. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais vežta 149,3 tūkst. keleivių – tai 39 procentais mažiau nei 2012 m. sausio-birželio mėn. Keleivių apyvarta sudarė 312,8 mln. keleivio kilometrų ir, palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, sumažėjo 23,6 procento. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais vežta 472 tonos krovinių ir pašto, arba 24,7 procento mažiau nei 2012 m. sausio-birželio mėn., o krovinių apyvarta sumažėjo 26,5 procento ir sudarė 294 tūkst. tonkilometrių.
Šaltinis: Statistikos departamentas
Aš tai suprantu, tačiau kalbu apie ateities planus, aišku iki 17 metų dar dagyventi AL reikia. Ir per tiek laiko ir konceptas gali pasikeisti, ar bent jau pasipildyti, gal net paaiškės, kad daugeliu maršrutų E-jets yra per maži ar pan.
Jei daugeliui AirLituanica maršrutų E-195 pasirodys per maži, galės nusipirkt arba Cseries, arba A320NEO
Na CSeries ok, Bet aš už boeing, kažkaip Airbus neimponuoja man, bet čia mano nuomonė.
Koks Boeing? Čia skraidantis antikvariatas, kiek jaunesnis už AN-2. Baikit juokus. Turi du nemirtingus modelius- 737 ir 747, tik antram jau nekaip sekasi…
@Vytautas-NT: Little_man turėjo tikriausiai rašė apie būsimąji Boeing 737MAX. Čia bus analogiškas techninis progresas kaip ir Airbus 320NEO.
@Arnoldas, d4kui, kad papildei, būtent apie juos ir turėjau omeny, middle range sektoriuje šie manau bus vieni geriausiu.
@Vytautas-NT, Kodėl taip jau Boeing nuvertini? 767,777 vieni saugiausiu lėktuvų, ką ir matėme San Francisko. O vat Airbus be A380 tokia statistika negali pasigirti.
dėl 747 tai šitam Modeliui jau laikas būtų į Pensiją eiti. Tiesa teko su tokiu paukščiu skristi 747-4 į KLM Delhi-AMS, tai nieko blogą negaliu pasakyti ypač apie 1 kl. vietas.
Nėra taip, kad jeigu pirmasis 737 ar 747 sukurtas prieš 40 ar 50 metų, tai ir dabar lėktuvai identiški skraido, o A320 modernesni, nes sukurti prieš 20-30 metų. 737NG juk irgi yra fly-by-wire ir kt. Modeliai nuolat iš esmės tobulinami, kad ir tas pats pirmasis modelio pavadinimo skaičius išlieka.
Na, 737 tikrai nėra „pasenęs” lėktuvas. Juolab, jog „Boeing” realiai net nelabai turi idėjų, kaip tokioms misijoms skirtą lėktuvą būtų galima keisti/tobulinti iš esmės. Žingsniai iš 737 į 737NG ir sekantis žingsnis iš 737NG į 737MAX yra logiški evoliuciniai ir kas užtikrina, kad, ko gero, brandas Boeing 737 bus gaminamas _mažiausiai_ iki 2030 metų.
Na dėl 737 tai apie jį pasako jo populiarumas, jei neklįstu tai šis yra pats populiariausias brandas (nekalbu apie modifikacijas).
Tad sutinku tiek su Simonu tiek su Augustinu, kad šis gamintojas išleidęs vieną modelį jį sugeba pritaikyti nūdienos poreikiams.
O iš kur jūs ištraukėt, kad B737-NG turi Fly-by-wire? Man atrodo šis žaislas pirmakart panaudotas tik B777 modelyje…
Boeing yra Boeing
@Little_man KLM neturi 1klases vietu… Tik biznio klase, kuri niekam tikusi… su ciuozyklos tipo lovomis….
Izraelis ir ES pasirašė aviacijos sutartį:
Per ateinančius penkerius metus bet kurios ES šalies oro linijos galės organizuoti tiesioginius skrydžius iš ES šalies į Izraelį, tuo pačiu Izraelio oro bendrovės galės skraidyti į visus ES teritorijoje esančius oro uostus
http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I079143
@ Arturas jo susipainiojau Bussines class, na gal ir niekam tikusi, bet vis geresne nei ekonomine. Šiaip senokai su KLM skridau, pastaruoju metu Austrian renkuosi, tai jų naujo tipo sėdynės man labai patiko B 737-8
Spėju, Austrian naudoja Lufthansos sėdynes (tos, kurios itin plonos). AirLithuanica tokių reikėtų. Jei kada pirks naują lėktuvą, gal užsakys?
apsaugok viešpatie nuo lufthansos recaro sėdynių. košmaras nugarai, bet kokiame virš 2 val. skrydyje. kuo plonesnė sėdynė, tuo ji kietesnė. Skridau biznio klase iš miuncheno į tbilisį, nugaros neištiesiau kelias dienas. pilni užsienio forumai baisių atsiliepimų apie tokias sėdynes.
@ Vytautas-NT taip Austrian naudoja itin plonas recaro sėdynes. Tačiau tik B 737 ir kituose didesniuose orlaiviuose, Fokker 100 sėdynės paprastos standartinės.
to Dodis na man pasisekė tada nes nepajutau nieko blogo ir skrydis neužtruko iš Vienos į Milaną. Gal jei ilgiau pasėdėčiau tai irgi nekokie būtų atsiliepimai. Tiesa pasakius man nepatiko Estonian CRJ sėdynės kai skridau Talinas – Tbilisi, nei atsilenkti nei išsitiesti nieko, bet trumpame skrydyje vėlgi pasirodė visai nieko.
idomu, kiek Bombardier moka sito forumo C Series advokatui? Tas C Series dar neskrenda, o jis jau visiems siulo – pasiziurek, Vytautai, i paskutiniu nauju modeliu „sekme” – dar n metu praeis, kol C Series gales kazkuo pasigirti.
kam 737 per senas, atsiseskit i kokio Norwegian 737 salona ir tada papasakokit. ne viska reikia su Estonia, Aurelos ir AirBaltic 737’ais lyginti
Ypač rudens laikotarpiui sulaukiame susidomėjimo iš įvairių įmonių, kurios nori skraidinti grupes į konferencijas“, – kalbėjo S.Meškauskaitė.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/vilniaus-zalgirio-futbolininkai-i-rungtynes-skrenda-su-sostines-savivaldybes-oro-bendrove-air-lituanica-667-355472#ixzz2ZmX2qd5U
Įdomu, o krepšininkus irgi AirLithuanica skraidins?
Aš esu visų modernių lėktuvų fanas ir Cseries, ir B787 ir A350, nes jie yra gerokai efektyvesni už tai, ką galima išspaust iš B737 vėl keičiant variklius.
O naujų lėktuvų startai vyko įvairiai. A380 prasidėjo gana sklandžiai. B787 daug problematiškiau.
Beje, jei neklystu, seno gero B767 jauniekas kurį laiką nebeperka. Lygiai kaip A340 gamyba yra nutraukta…
Vytautas-NT: tikrai negalima užsisakyti Embraer su Airbus ir Boeing tinkamomis sėdynėmis :)
Boeing 767 2011 m. gavo 42 naujus užsakymus, 2012 m. – 22. Dar Boeing turi daugiau nei 50 nepagamintų užsakymų. Čia nepaisant to, jog 787 yra beveik tiesioginis įpėdinis, tačiau „earlier deliveries” nugali.
340 buvo gamyba sustabdyta, nes, tiesiog rinkoje nėra poreikio ultra-ilgo nuotolio lėktuvams. Tas pats 330 turi 262 nepagamintus lėktuvus ir vis dar gauna užsakymus po 50-60 kasmet.
O ką reiškia teiginys- „nėra poreikio ultra ilgo nuotolio lėktuvams”, kai tas pats B787 toks ir yra. O kur dar B777 ER versijos.
Šiaip tai būtent B787 turėtų padaryti perversmą tolimame skraidyme dėka savo ekonomijos. Tikėkimės, kad jo estafetę perims A350…
Priešingai – jeigu dabar pažiūrėti, kur 787 yra statomas, tai aviakompanijos dažniausiai stato 787 yra „think long range routes”, bet toli gražu ne į „ultra long range”. Qatar savo 787 pastatė maršrutams į Europą, Air India didžiąją dalį pastatė maršrutams iš Indijos į Dubajų ir net Indijos viduje, ANA daug skraido 787 į Kiniją, šalies viduje, British Airways stato trumpais maršrutais į Toronto ir Newarką, Ethipian daugiausia skraido į Europą.
Manau atsakymas yra toks, jog 787 savo klasėje aišku yra gan ženklus progresas kuro ekonomijoje (bet paskaičiuokite – tai sutaupo apie 5-7% maršruto sąnaudų lyginant negu 767) – tikrai ženklus šuolis, bet ne revoliucija. Tačiau jo niekas nestato į ultra long haul, nes ten A380 ir B777 ženkliai lenkia su „cost per seat” ir su hub’inėmis struktūromis aviakompanijoms lengviau pririnkti didesnius kiekius keleivių už mažesnę kainą. Todėl 787 daugiau limpa nišiniams vidutinio ilgio long haulams.
@Vytautas-NT: keičiant variklius ir darant smulkius patobulinimus galima išspausti iki 14% kuro ekonomiją, o iš visiškai naujo dizaino iki 20%. Airbus ir Boeing kolkas nekuria 737 ir A320 pakaitalų, nes technologinė pažanga dar nėra tam pakankama. Iš esmės keista, kodėl 747-8i sunkiai skinasi kelią. Jo kuro sanaudos kėdei yra mažesnės už A380. Airbus A380 yra optimizuotas žvelgiant į ateitį ir tikintis korpuso ilginimo. Jo sparnai yra per dideli A380-800 modeliui ir paskaičiuoti Airbus A380-900, kuris galbūt pasirodys ateityje su atnaujntais varikliais.
Kitas klausimas ar technologinė pažanga jau yra pakankama, jog pagaminti ekonomiskus ir super galingus variklius, kurie leistu tokio dydžio orlaivius kaip 747 ir A380 operuoti naudojant ne keturius, o tik du variklius ir taip sutaupant nemažai kuro ar aptarnavimo kaštų?
Aš, aišku, lėktuvų inžinerijoje esu beveik diletantas, tačiau kiek susidariau įspūdį iš visos komercinės ir kt. informacijos, jog dabartinio dizaino reaktyviniai varikliai tobulėja labai nesmarkiai. Aišku, prie didžiulių kuro kainų kiekvienas papildomas % yra pliusas, tačiau nelabai tikiu revoliucijomis, tokiomis, kaip A380 svorio lėktuvą keltų 2 varikliai.
Galų gale, kuro ekonomija subalansuoja lėktuvų kainas. Kodėl American iki šių metų ir SAS dar skraido MD lėktuvais, kurie nuo kokio 737-800 valgo daug daugiau kuro? Nes MD nekainuoja nieko didelės įmonės balanse (seniai nudėvėtas), o 738 į balansą dėtų kokius 300 tūkst. dolerių nusidėvėjimą kas mėnesį.
@Simonai: lėktuvų lengvinimas naudojant naujas kompozitines medžiagas yra gana ženklus. Pavyzdžiui būsimas Boeing 777-9 su patobulintais sparnais bus trimis metrais ilgesnis už 777-300ER, tačiau jam pakelti bus reikalingi mažiau galingi varikliai. Dabatiniai „General Electric” GE90-115B varikliai, naudojami Boeing 777-300ER modelyje, generuoja iki 514kN galią, o didesniam Boeing 777-9 modeliui pakaks ir 450kN variklių. Airbus A380-800 naudoja 4x310kN variklius, tai reiškia 2x620kN variklių pakaktu pakelti šitą žverį.
Du varikliai gali kelti ir didelius lėktuvus. Bet (pataisykit jei klystu) aktualus ir saugumo reikalavimas, kad lėktuvas skristų, nuo tam tikros tako vietos pakiltų ir be vieno variklio. Jis reiškia, kad dvivarikliam lėktuve reikia daugiau (procentaliai) papildomos galios.
Easy klausimas, ka geriau rinktis Icelander ar Turkish skrydziui is Newyorko i VNO ? pliusai ir minusai ?
Rinkis, Wincai, Icelandair – mažiau CO2 į žemę išmesi :)
@Wincas – http://www.gcmap.com/mapui?P=jfk-vno
jfk-kef-vno
jfk-ist-tll-vno
&MS=wls&DU=km
Neįsidėjo linkas, bet su turkais per Stambulą ir Taliną gaunas pusantro karto toliau.
siaip kazkur diskusijose yra buve paskaiciavimai, kad (del saugumo ir pan) 1 variklis dvimotoriame A380 turetu generuoti tiek thrust’o, kiek dabar generuoja trys – pakankamai, kad be vieno variklio pasiekus V1 butu galima pakilti. tai jei teisingai pamenu, tas vienas motoras turetu buti 90%-100% „galingesnis” nei GE90-115B. zinant galimus R&D kastus, ribota poreiki, kol kas atrodo sunkiai tiketina, bet kas zino, kokiu „atradimu” bus padaryta per artimiausius 20-30 metu.
@klaustukas: kaip tuomet paaiškinso toki fenomeną, jog A330-300 ir A340-300, kurie yra praktiškai vienodo dydžio orlaiviai, turi atitinkamai 4x151kN ir 2x320kN variklius. Kodėl varikliui reikia vos 19kN, t.y. 6% galios?
Pataysymas: kodėl varikliui pakanka vos plius 19kN, t.y. plius 6% galios?
O čia dar objektyvesni skaičiai įvertinus skirtingus A330-300 ir A340-300 MTOW.
A330-300: 276.5 t (MTOW) / 4×151 kN = 0.46 t/kN
A340-300: 240.0 t (MTOW) / 2×320 kN = 0.38 t/kN
Rezultatas: reikia 21%, o ne 90% papildomos galios.
sorry turėjo būti:
A330-400: 276.5 t (MTOW) / 4×151 kN = 0.46 t/kN
A330-300: 240.0 t (MTOW) / 2×320 kN = 0.38 t/kN
Rezultatas: reikia 21%, o ne 90% papildomos galios.
ir dar karta sorry. Nesiseka su modelių pavadinimais :D
A340-300: 276.5 t (MTOW) / 4×151 kN = 0.46 t/kN
A330-300: 240.0 t (MTOW) / 2×320 kN = 0.38 t/kN
Rezultatas: reikia 21%, o ne 90% papildomos galios.
@Arnoldas -> nepaaiskinsiu, nes esu lygiai toks pat diletantas, bet speju, kad svorio ir kN priklausomybe nebutinai yra tiesine.
airliners.net yra ta diskusija – radau vel. kam idomu, pasigooglinkit „A390 twin engine”.
„The Trent 972 that Qantas uses has 72k lb (320kN) of thrust. With an engine out that’s 216k lb (960kN) total from three engines. On a hypothetical 380 twin, you would need to get that thrust from ONE engine to handle an engine out. That’s 87% more thrust than a GE-90” Po to pamineta, kad „Engine out requirements for twin are different than requirement for quad”, tai realiai tas procentas kazkiek sumazetu, bet kartu iskyla kita tema: „Twin A380 needs larger engine -> ground clearance is decreased ->Twin A380 may need longer landing gears”. Zodziu, kas butu, jeigu butu.
Asmeniskai tikiuosi, kad tokie 747-8, A380 dar ilgai isliks, nes smagu pakelus akis i dangu matyti keturis lietuvius taip nuodijancius chemtrailus, o ne nuobodzius du…
„Air Lituanica“ įsuka permainų vėją
http://www.ekonomika.lt/naujiena/air-lituanica-isuka-permainu-veja-41210.html?page=1
Į dangų jau pakilo pirmasis naujai įkurto Lietuvos nacionalinio oro vežėjo „Air Lituanica“ lėktuvas ir atvertė naują Lietuvos aviacijos istorijos lapą. Vykstant ginčams dėl naujųjų oro linijų pelningumo, pamirštama paminėti, kad tai gali būti žingsnis bendrų Baltijos oro linijų link.
Amerikiečiai įsigis du oro uostus Europoje
http://www.alfa.lt/straipsnis/15146134/Amerikieciai.isigis.du.oro.uostus.Europoje=2013-07-22_20-16
Ispanijos grupė „Abertis Infraestructuras“ sutiko parduoti du oro uostus Europoje amerikiečių grupei „ADC & HAS Airports Worldwide“. Apie tai teigiama oficialiajame „Abertis“ pranešime spaudai.
Sandoris vertinamas 284 mln. eurų (373 mln. JAV dolerių). Jeigu priežiūros tarnybos pritars šiam sandoriui, „ADC & HAS Airports Worldwide“ taps oro uostų, esančių Belfaste ir Stokholme, savininku. Pagal sutarties sąlygas „Abertis“ atsisakys ir kai kurių aktyvų, esančių JAV teritorijoje.
Tarptautinis oro uostas, įsikūręs Belfaste, yra antras didžiausias Airijoje oro uostas, jis aptarnauja apie 4,3 mln. keleivių per metus. Stokholmo oro uostas „Skavsta“ yra trečias didžiausias oro uostas Švedijoje – jis per metus aptarnauja 2,5 mln. žmonių. Abu oro uostai priklauso „Abertis“ nuo 2005 metų.
„Abertis“ valdo apie dešimt oro uostų, tarp jų ir oro uostus Londone ir Orlande. Praėjusių metų kovą „Abertis“ sutiko parduoti Velso vyriausybei oro uostą, esantį Kardife, už 61 mln. eurų.
@Arnoldas
Bet skirtumas tarp A340 ir A330 charakteristiku trumpuose takuose vis tiek yra, A340 vis tiek turi daugiau galios po variklio gedimo ir gali saugiai pakilt iš trumpesnių takų. Todėl ir papildomos galios skirtumas manau didesnis nei 21%ю
Geras pavyzdys St.Maarten (SXM) oro uostas su 2,3km taku. Iš Air France flotilės vienintelis A343 gali saugiai pakilt non-stop skrydžiui į Paryžių. Nors jie turi A330 ir B777 bet niekad jais neskraido į SXM. Air Caraibes iš Paryžiaus skraido į SXM su A330, bet atgal negali pakilt be sustojimo kitoj Karibų saloj su ilgesniu taku, prieš grįžimą į Paryžių.
Taip kad keturmotoriai kai kuriuose nišinėse situacijose dar nepakeičiami dvimotoriais. :)
Sestadieni per aviacijos svente su vienu is A.Gustaicio instituto pilotu sutarem, kad artimiausioj ateity didziausias efektas bus, jei pereis prie skraidancio sparno. Tada kuro ekonomija bus didziule. Aisku darug keleiviu i toki neikisi. tik idomu, kas pirmas surizikuos, nes patirties daugiausia turi Nirthrop…
@Andrius: galia tenkanti TONAI prie MTOW yra kaip tik yra A330-300 naudai, o ne A340-300. Pažiūrėk skaičiavimo rezultatus atidžiau. Kitas dalykas, turiu įdėją kodėl tas 90% reikalavimas diskusijose minimas. Galbūt padaroma klaidinga prielaida, jog atsisakius vienam iš keturių varikliu, likę 3 turi dirbti 100% pajėgumu, kas ko gero, nėra teisinga. Palyginamieji skaičiavimai A330 vs A340 rodo kitokį galios skirtumą TONAI prie MTOW.
@vytautas-nt: nuo sparno dydžio priklauso ir kiek keleivių tilps. Vienas iš skraidančio sparno trukumu bus santykinai mažas skaičius laimingųjų, galinčių grožetis vaizdu pro langą…
http://www.lrytas.lt/-13745538101373924001-niujorke-leisdamasis-oro-uoste-avariją-patyrė-lėktuvas-papildyta.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
O koks didžiausias pilnai pakrautas su pilnai kuro bakais teoriškai gali leistis VNO? Žinau, kad EL-AL yra ne vieną kartą skridę su B747 į VNO, bet jiems nereikia pilno load.
Su pilnais kuro bakais beveik visi lektuvai isvis negali leistis.
@ Wincas, ne taip paklausiau turiu omeny full load, o pilnais bakais pakilimas.
Geras straipsnis ekonomika.lt, bet vat dėl bendrų AL būčiau gana skeptiškas, jei su Estais dar pavyktų susitarti, tai Latviai jau ne vieną kartą pareiškė norit bendrų AL visi skraidysit per Rygą kitaip jie nesutinka. Tačiau kiekvienam suprantama, kad nei EE nei LT tai nepriimtina nes šios abi nori turėti pagrindinius orouostus apkrautus bei generuoti juose keleivių srautus.
Nors ir būčiau už bendras AL, bet manau tai reikėtų daryti be Latvijos.
Aš dar buvusiam susisiekimo ministrui sakiau, kad mums reikia bendradarbiauti su estais. Tada viskas baigėsi kalbomis. Šiuo metu ten situacija, kaip su eurozona. Jei EK nenuvarys Estonian į bankrtotą per artimiausius pora metų, galima bus pasvarstyt.
Beje, visų trijų jungimasis yra nelogiškas, nes atstumai tarp sostinių per maži (tarp Vilniaus ir Talino jau normalūs)…
@Arnoldas
Aš turėjau omeny galia po variklio gedimo. Šiuo atveju galia tonai prie MTOW yra gerokai A340 naudai. Pagal tavo skaičius gaunas taip:
A340-300: 276.5 t (MTOW) / 3×151 kN = 0.61 t/kN
A330-300: 240.0 t (MTOW) / 2×320 kN = 0.75 t/kN
Taigi, atsižvelgiant į saugumo reikalavimus vieno variklio gedimo atveju kritiniu momentu, A340 gali pakilt iš gerokai trumpesnių ir labiau apribotų reljefu takų nei A330 kaip pvz. yra St. Maartene.
„D. Bazaras pastebėjo, kad nacionalinės oro linijos padeda pritraukti turistų, kurie šalyje palieka pinigų. „Investavę lėšas, kad ir mokesčių lengvatų ar kompensacijų pavidalu, galime sulaukti pajamų iš oro linijų kuriamos pridėtinės vertės. Atvykėlių pinigai lieka čia ir vienu ar kitu būdu pasiekia šalies biudžetą“, – aiškino VGTU docentas.
Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt/naujiena/air-lituanica-isuka-permainu-veja-41210.html#ixzz2Zqdc5PUW”
Kai kurie aviacijos ekspertai megsta manipuliuoti pridetines vertes korta. Kazkodel pamirstama, kad AL ateina ne i vakuuma be skrydziu, bet i susiformavusia rinka, kurioje N vezeju atveza turistus be tiesioginiu dotaciju is Vilniaus savivaldybes ar vyriausybes.
@ Petras
Na taip tačiau LT Lietuvai ir ypač Vilniui yra labai netgi reikalinga. Nes Ryanair ir Wizz pabėgs iškarto jei tik kas nutiks, o LH,OS, SAS skraido tik į tam tikrus orouostus ir daugelių atvejų jų kainos yra gana aukštos, tad LT užpildo nišą į trūkstamus Hubus pradžiai Schippol, Brussels, Berlynas (tiesa ši kryptis gana problematiška), vėliau planuoja plėtrą į tokius Hubus kaip Miunchenas ir Praha.
Na o toliau plėtra būtų į kitus miestus kuriuos būtų neblogai sujungti pvz gana perspektyvi būtų Vilnius Tbilisi kryptis užpildymas tikrai geras.
Na pridėtinės vertės korta žaidžia ne tik ekspertai. Wizz ir Ryanair turi formule kiek darbo vietų bus sukurtą atskraidinus 250 tūkst. keleivių
Įdomu, ar Wizz kada nors pradės skraidyt iš Vilniaus į Budapeštą?
Vargu ar būtų labai populiari kryptis Budapeštas.
Wizz Air, nors ir plečiasi į Rytus, lieka grynai point-to-point bendrove. Emigracinio srauto tarp Lietuvos ir Vengrijos nėra, turistinio taip pat nėra (aišku, jį „nemokamais” bilietais, būtų galima pastimuliuoti, bet lengviau taip stimuliuoti Paryžių, Londoną ar Milaną); verslo srauto šiek tiek yra, tačiau jo su 2x ar 3x weekly nepasieksi.
Klausimas tada toks- ar yra tokių turistinių taškų rytų Europoj į Kuriuos apsimokėtų skraidyti? Gal Praha? Gal Krokuva? Gal Dubrovbnikas?
Juk atstumai mažesni, nei iki Paryžiaus ar Barselonos.
Beje, idomu kodėl Wizz Tuku iš Vilniaus nepabandė? Ar tai perdaug sezoninė kryptis?
Southwest nelaimingas nusileidimas New York:
http://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/flugzeug-bruchlandung-in-new-york-a-912507.html
Normaliai nusileido. Ar Vilniuj DASH-8 panašiai be priekinės važiuoklės nesileido kartais?
Esu apie poilsines kryptis rašęs ne kartą – pasiūlos buvimas koreguoja atostogautojų planus ir svarbu yra bendra pasiūla. Jeigu atsirastų reisas į Dubrovniką, jis siurbtų pirmiausia nuo Koso, Sardinijos, Sicilijos ir pan. Pačios kryptys nėra traukos taškas, tiesiog yra bendras atostogautojų kiekis, kuris auga (ir papildomi efektai – didelė pasiūla skatina atostogauti dažniau ir pritraukti atostogautojus iš Latvijos, Lenkijos ar Baltarusijos).
Todėl negalima atsakyti, ar yra srautas į Dubrovniką, Pulą, Odesą, Korsiką ar Ibizą. Pasiūla šitoje vietoje galėtų kaldrą tempti iš kitų krypčių.
DASH-8 Kiek pamenu dešinys ratas nulūžo. O Dėl turistinių krypčių, tai gal nebent Praha pakankamai patrauklus maršrutas būtų. Krokuva nesusirinktu srautas,nebent wizz įsigytų kokį lėktuvėlį 80 vietų, pernai euro lot gi bandė į Krokuvą skraidyti, kiek žinau nelabai pavyko, o Bilietai tikrai nebuvo brangūs.
@Andrius: sutinku, praradęs vieną variklį A340 turės daugiau galios ir galės saugiai pakilti iš itin trumpo tako. Kitas klausimas, ar reikia suteikti galimybę prie MTOW kilti iš itin trumpo tako? A340 pardavimai rodo, jog tokio „overpowered” lėktuvo rinkai nereikia. Daug svarbiau yra ekonomiškumas, o ne galimybė kilti iš trumpo tako. A330 sertifikuotas ETOPS-240 ir to pakanka sujungti daugumai taškų. Realus pavyzdys tarp A340 ir A330 parodo, jog 21% galios skirtumas, pakeičiant keturis variklius į du, yra pakankamas saugiam operavimui. 2x774kN variklių, ko gero, pakaktu A380 saugiam operavimui. Tai yra 50%, o ne minimi 90% galios lyginant su GE90-115B.
tiesa dar apie jungimus jei kad tokie būtų tai čia mano pasvaičiojimai tokie:
Jei jungtis tik tokiu principų, kad dalinamasi kaštais, o skraidoma pagal poreikį iš kiekvieno oro uosto atskirai tik kai kurias kryptis jungiant per kitus pvz TLL galėtų būti jungimas su šiaure/Skandinavija/Rusija, RIX jungimas su Vidurio Azija gal Kaukazas/Rusija, VNO Jungimas su vakarais/pietumis/rytais.
Simonai, VNO-AMS rugpjūčio 12 dieną sold-out ar blogai ieškau?
Pataisymas: tai yra plius 50%, o ne minimi plius 90% galios lyginant su GE90-115B.
@Simonai: tavo bloge neleidžia rašyti „plius” simbolio. Jis pašalinamas iš teksto.
Mindauqai, taip, sold-out.
Ta proga klausimas, kokia LT overbookingo politika?
likus trims savaitėms LH, SK, LT – sold-out. Neblogai…
Po diskusijos apie variklių galingumą net galvą įsiskaudėjo. Mano intelektas tokių sudėtingų inžinerinių temų nesugeba priimti. Gal galima kažko žmogiškesnio?
čia dėl to, kad apie Airbus, o ne Boeing variklius diskutavo?
Na SK benet jau gali atvaryt didesnį lėktuvą ir dar bilietų parduot tai dienai. Jei LH skrenda su A321, tai jau nuieko neišeis.
Beje, filosofinis klausimas- ar LH apsiekus srauta 250 000 keleivių per metus (jie berods buvo arti to) VNO taikytų Wizz/Ryanair oro uosto mokesčius?
Šiaip panašu, kad iš grynai poilsinių krypčių Wizz geriausia būtų Hurgada arba Taba, bet klausimas ar susitarimai su Egiptu tokius triukus leis..?
Prie ko cia filosofija…Bet kuri a/k pervezusi 250k moketu sumazintus mokescius:))
Simonai ,o kaip AL,bus galima lektuvus rotuoti? Ar su Estonian sutarta,kad ju nuomojamas lektuvas grynai tik tas kryptis aptarnaus…
Kaips suprantu jie lėktuvą nuomuoja apskritai. To pasekoje jis gali nors į Islandija skrist.
Šiaip realiausi kandidatai į 250 tūkst Vilniuj buvo Lufthansa ir AirBaltic. Na, aišku, perspektyvoj Air Lituanica. Idomu ar jie tikisi tuos 250 pasiekt per pirmus darbo metus, ar tik per antrus?
VNO oficialiai nebetaiko nuolaidų sistemos.
Mariau, lėktuvais galima keistis ir keisimės maintanence atveju ir pan. Tačiau nei mes suinteresuoti skraidyti su Estonian Air livery, nei Estonian Air su Air Lituanica livery :)
Anyway, Estonian Air park yra tik 88 vietų CRJ, kas nėra toks didelis capacity didinimas vienam reisui, kad atpirktų administravimą bei tai, jog Air Lituanica neturi cabin crew CRJ lėktuvams.
Rugpjūčio 11 dieną Lietuvoje baigiasi Pasaulio jaunių irklavimo čempionatas, kuriame dalyvauja apie 1000 sportininkų, todėl rugpjūčio 12 paklausą galiu paaiškinti tuo.
Europos krepšinio čempionate dalyvavo tik apie 400 sportininkų :)
o ką planuojate daryti jei AL prasidėtų nuolatinis over capacity tarkim AMS kryptimi? Tarkim atsiranda poreikis ne 80 vietų ar net ne 100, o 140?
@Little_man
taigi elementaru, pakeli kaina ir dziaugesi pelnu.
Nu ir kada tas E175 atskris?
Dėl to tai ok, bet aš turiu omeny, kad į reisą susirenka daugiau žmonių nei lėktuvas turi vietų ir tai vyksta nuolat.
@Little_man, tai kelsi kainą tol, kol nebesusirinks pilnas lėktuvas :) paprasta pasiūlos-paklausos ekonomika.
O šiaip vat klausimas, kažin, ar visai nėra tokio efekto, kad tos atostoginės kryptys išsisemia? Na, ta prasme, visi, kas norėjo išbandyti, jau išbandė, o grįžti antrą kartą norinčių nepakanka? Pvz. Kos ir Rodas jau kelerius metus iš Kauno yra, galėjo gal jau atsibosti, ypač kai toks pasirinkimas kitų viduržemio krypčių? Ar čia atostogaujančių skaičiaus augimas kompensuoja?
Tipo parduoda 140 bilietų į 80 vietų? Na, taip nebus. O jei turi omeny paklausa didesnė už pasiūlą tai yra du sprendimai: pakeli kainas, kaip rašė Petras (tada paklausa sumažės, nes dalis žmonių atkris į kitas aviakompanijas), arba didinti skrydžių dažnumą (trečias būdas keisti lėktuvą į didesnį AL turbūt netiktų).
@pliumbum
į Rodą skraidė dar LAL, o ir dabar Novaturas į Rodą iš VNO skrenda… neišsemia :) kaip ir Turkija ar Egiptas – esu girdėjęs, kad žmonės tiek prisiriša prie konkretaus kurorto (net viešbučio), kad po 7 ir daugiau kartų važiuoja :D
Cia panasiai ,kaip ir Rusai i Palanga, vaziuoja nors jau buve N kartu:)))Sios dienos straipsnis
http://www.lrytas.lt/pramogos/vasara/palanga-pamege-rusai-giria-poilsi-lietuvoje-201307231050.htm
@pliumbum. Štai labai aktualus klausimas dėl naujų turistinių krypčių. Aš kalbu apie paprastas „šiltas” kryptis vasaroms atostogoms, kurias būtų galima pasiekti užsakomaisiais skrydžiais (apie slidinėjimą ar egzotiką nekalbu).Arba aš tokių krypčių nežinau, arba jų nėra, arba visi lietuviai ištikimi Turkijai (kurios mano žmona kažkodėl patalogiškai neperneša). Pastebiu tendenciją, kad jau kelerius metus naujos kryptys dažniausia žlunga (kad ir „Novaturo” siūlytas Elatas Izraelyje, pernai toks pat likimas ištiko Tabą (Egiptas).
BT ką tik atsiuntė patikslintą likusio vasaros sezono tvarkaraštį, tai žiūriu, kad mažai liko reisų, kuriuos vykdys F-50, gal nuo šios žiemos visai nebeliks F-50’ų…?
Na taip tie du variantai su kaina yra sprendimas, tačiau aš turiu omeny ar nebūtų logiška matant didėjančią paklausą keisti lėktuvo tipą, bet matyt kaip Augustinas minėjo AL tai netiks, bus imamasi kainos didinimo.
O AMS paklausa tikiu, kad augs jei dar KLM susitvarkytų savo web tai dar geriau būtų.
Kai dasides antras skrydis ,nusiims dalis keleiviu nuo rytinio reiso,tada ir bus aiskesne situacija kokia ta paklausa i AMS yra is tikro…Ne visi jungiasi yra ir Point To point’o,kurie dabar skrenda ryte nes neturi kito pasirinkimo.
Kiek pamenu tranzitas beveik 40% tera…
Tai vat niekaip nepavyksta iš Simono išpešt ar trečias AirLituanica lėktuvas bus E-195. Tokiu atveju kaip tik būtų galimybę tvarkytis su pikais į Briuselį, Amsterdamą, Maskvą ir Miunceną…
O aš tai ir nesupratau E-175 jau Vilniuj ar dar ne?
Na jei būtų VNO jau tai manau būtų jau rašoma visur, kolkas tylu.
Dėl turizmo tai tiesiog yra skirtingi turistai. Yra „keliautojai”, kuriems rūpi pažinti naujus kraštus, kultūras – tokie visad skris į naują vietą. Ir yra žmonės, kurie nėra keliautojai, jiems komfortabilu būti pažįstamose vietose – tiesiog, nepatinka Lietuvos klimatas. Tokie skrenda į tas pačias vietas.
Fare’ų stebėsena rodo, jog šiemet „Ryanair” gali būt šiek tiek persistengė su pasiūla atostoginėms kryptims. Ankstesniais metais sezono įkarštyje, perkant prieš 3 savaites, nesimatydavo tokių kainų, kaip 400LTL roundtrip (tokių kainų nemažai su dideliu advance purchase ir sezono/pradžioje pabaigoje), tačiau viduryje vasaros to trūko.
Kitus paaiškinimus galėčiau rasti tik tokius:
– „Ryanair” šiemet pasiūlė brangesnių kraštų atostogoms, tokių kaip Sicilija ir Sardinija, kur atostogos tiesiog brangesnės negu Graikijos salose ar Maljorkoje;
– šiemet birželį ir iki liepos vidurio Lietuvoje laikėsi labai geri orai, todėl „Ryanair” nesulaukė tų keleivių, kurie pirkdavo reaguodami į orus prieš 2-3 savaites.
E175 dar nėra Vilniuje, kaip minėjau, informuosiu apie atvykimo datą. Techninių specifikacijų keitimas bei išregistravimas iš braziliško registro į europietišką užtrunka bei mes neskubiname proceso, nes nėra poreikio greitai turėti lėktuvą.
Koks lėktuvas bus sekantis, dar per anksti sakyti tiksliai. Reguosime į rezultatus, žiūrėsime, sprendimas bus daromas greičiausiai rudenį; dabartinis planas yra žiūrėti į E190.
Simonai, specialiai visų krypčių nežiūrėjau – bet pvz rugsėjį PMI ir ALC sutankinti net iki 3x weekly. Matyt verta ;)
Teko skristi kartą KUN-ALC praėjusią vasarą, tai nustebino, nes turbūt turistai buvom kokie tryse :)
Šiaip kas yra įdomu, kad ir pas čarterius darosi pikiniai mėnesiai – gegužė ir rugsėjis. Greičiausiai tai susiję su tuo, jog kainos kurortuose mažesnės, pasibaigus moksleivių atostogoms.
Kažkaip praėjo visiems pro ausis. Kaip yra dabar jei VNO nebetaiko tos oficialios nuolaidų sistemos? Negi Ryanair ir Wizz Air pilną kainą moka ar turės mokėti artimiausioje ateityje? Nesitiki, ypač, kad taip tyliai tiesiog sutiktų mokėti brangiau.
Tai ar ne dėl to Ryanair čia ardėsi ir iki šiol ardosi bei grasiną?
Ryanair del KUN ardesi jeigu ka:))
Kiek žinau, VNO nuolaidų schemos nebetaiko, tačiau galioja anksčiau pasirašytos sutartys. Jeigu neklystu, bent kai nuolaidų schema buvo taikoma, oro uostas reikalaudavo prisiimti įpareigojimus 5 metams, tai turbūt tiek ir galioja nuolaidos.
Turbut tik Ryanair su Wizzair i tas nuolaidas ir patekdavo:))) Kiti tiek neskraidindavo.Galejo ir neatsisakyti nes AirLituanica jau 2014m turetu beveik 250tukst vezti :(
@ Marius KUN tapo tik auka, o ardėsi tai dėl VNO nuolaidų.
Eiline RYR pasaka uzglaistyt ziemos lektuvu groundinimus, kol bilietai buvo po 10lt visi skraide issizioje, neziuredami ziema ar vasara, o dabar nebeapsimoka…. Labai nenustebsiu jei bus keli skrydziai is KUN o perone visa ziema ziemos kokie 4-5 lektuvai, o skrydziai i KUN bus palikti vien del to kad cia jie atlieka C check, ir taip keitalios lektuvus ….. Berods girdejau kad RYR C- checka mazai kur turi daryt ir KUN viena is pagrindiniu vietu.
Vakar iš Kauno skridome į Trapani Sicilijoje, tai lektuvas buvo pilnutelis, nemažai matėsi rusu, gal iš Kaliningrado, buvo ir italų, o stiuardai itališko gymio vyrukai besimėtantys lietuviškais žodžiais, kaip LABUKAS, BALTAS VYNAS, ALUS, KAVA ir pan.
Ta proga įdomu kiek vietų turi tas minėtas E-190 variantas (jos svyruoja priklausomai nuo konfirguracijos) ir kodėl galvojama, kad E-195 bus jau per drasu. Ar E-190 yra tik 100 vietų ir užtenka 2 palydovių?
@PS – kur daugiausiai reiškėsi turėjo būti portugalas. Kaune jau keli metai dirba, linksmina keleivius atsiprašymais, kad cepelinų neturi.
to Vytautas-NT
http://en.wikipedia.org/wiki/Embraer
Geras jis, kazkada dainavo Happy Birthday Dear Captain, buvo juokinga kai dainavo, o kapitono reakcija buvo dar juokingesne …
Kodėl Eindhovenas 8 valandas vėluoja?
Bėda tame, kad anot Wikipedijos E-190 gal;i būt nuo 98 iki 114 vietų. Todėl neaišku kurį variantą rinksis AirLituanica…
Kaip suprantu, Wizz Air turi AOG situacija, vienas A320 nutemptas toli nuo terminalo. VNO-EIN neišskrido, bet rado lėktuvą EIN, tai dabar atskrenda EIN-VNO ir tada skris VNO-EIN.
Štai kada skris į FCO, tai neaišku.
Tipinė, dažniausiai pasitaikanti E190 konfigūracija – 100 vietų, tipinė E195 konfigūracija – 116 vietų.
Skirtumai dar tokie (Air Lituanica nelabai aktualūs):
– E195 yra poreikis ilgesniam runway, negalima E195 skraidyti iš Bromma, London City (galima E170/E190);
– E195 turi beveik 1000km range’ą mažesnį nei E175/190, čarteris į BCN jau būtų sunkiai įvykdomas fully load;
– E195 turi pakrovimo limitus dėl centruotės, cargo vežimas į CDG/AMS/LGW turėtų limitų.
LCC yra gerai kol neprasideda gedimai ir visa kita.Tie ju suspausti grafikai neleidzia nei vieno lektuvo,bent kiek laisvesnio ant zemes laikyti.
Maloniai nustebino ta naujiena,kad net Estai(nors visko gali buti,kad ne atsargumo delei,o ne is gero gyvenimo) turi laisvesni lektuva ant zemes.Kas yra labai gerai musu AL,net ir nauja technika genda,o cia jau ne pirmos jaunystes lektuvas…Iskilus kokiem rimtesniem nesklandumam,galima Estu lektuvu pasinaudoti.
Aišku net papildomi 14 vietų į Briuselį ir Amsterdama žaidžia.
Iš kitos pusės tie patys LOT su E195 vos ne į Amaną ir Berirutą skraido.
Ta proga toks komercinis klausimas (jei tai nėra paslaptis), kiek procentų pajamų normaliai uždirbama iš krovinių vežimo?
Juolab, kad Briuselis ar ne pagrindinis Europos krovininis oro uostas buvo neseniai…
Beje, iš pastabų galima padaryt įdomių išvadų, kad AirLituanica svarsto Bromma ir London-City…
O kas atsitiko AL, kad į Briuselį vėluojama?
ATC delay ..
Tai tada tikriausiai oras? Vilniuje, pakeliui ar Briuselyje?
Ne, nėra praskridimo sloto, greičiausiai koks „bokštas” išėjęs iš rikiuotės pakeliui.
B757 skrenda už WZZ. Įdomu:)
Kas nutiko Wizz į Romą turėjusiam išskristi?
Nieko nenutiko, tiesiog reiktų paskaityti kelis komentarus aukščiau.
Į Romą skris grįžęs iš Stavangerio.
Daug įdomiau, kaip bus rytoj. Iš Romos net nespės laiku grįžti 6 val. skrydžiams, o ir bus tik vienas orlaivis iš dviejų..
Asiorašau. Romoj aš ir turėčiau skristi į Vilnių. Skrydis atidėtas iki 2:00 ryto, vietos laiku. Vilniuj matyt apie 6 leistis turėtų.
Na, manau, jog per naktį arba Wizz pataisys lėktuvą, arba ras kur išsinuomoti kitą lėktuvą.
Šitam bloge ne kartą minėtas ir su daug kuo lygintas ilgiausias reguliarusis komercinis maršrutas EWR-SIN priėjo liepto galą. Nuo lapkričio pabaigos jo nelieka ;]
Simonas minėjo apie gegužę ir rugsėjį kaip netikėtai paklausius mėnesius. Taip, vienas faktorius yra pigesni kurortai. Bet ne mažiau svarbus faktorius yra tas, kad norima pasiankstinti arba prasitęsti vasarą :)
Ryanair Offers To Sell Aer Lingus Stake To Another EU Airline
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=44751&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323231367C323031332D30372D3233
Jei jau AL pasirinko Embraer kaip pagrindinį orlaivių tiekėją, tai ar nesvarstote mažesnių orlaivių tokių kaip ERJ-135/145, trumpo atstumo ir mažo užpildymo skrydžiams?
Bijau, kad reaktyviniai 50 viet7 trumpam nuotoly bus biški per brangu. Geriau ATR-42-600…
O Wizzair skrydžiai visai susijaukė.. Roma vis dar neatskrido, Londonas neišskrido..
Man tai keista. Jų A320 yra nauji. Kas ten tokio atsitikt galėjo? Ar čia girtas technikas atsuktuvą varikly pamiršo?
@Aurimas – čia VNO puslapis sugedo. Vakar sugedęs LWO jau grįžinėja iš Trondheimo, skrido laiku. Kitas LWP jau netoli Londono, vėluoja mažiau valandos.
O Roma? Atskrido ar vis dar ne?
Vytautas-NT: visi lėktuvai genda dėl įvairiausių priežasčių; gali būti išorinė priežastis, kur nepriklauso nuo lėktuvo amžiaus apskritai (susidūrimas su paukščiais, susidūrimas su technika ant žemės ir t.t.t.t.t.t.t).
ERJ135/145 yra visai kito tipo lėktuvai negu E-Jets (visai kitas įgulos paruošimo tipas, kitos remonto ir priežūros programos ir kt.), todėl E-Jet įsivedimas mažai duoda įtakos ERJ potencialiam naudojimui. Taip, jų performance prastas, 30-50 seaterių kategorijoje turboprop laimi į vienus vartus. Pagal skrydžių sąnaudas vienam skrydžiui dažnam atstume ERJ145 ir E170 turi panašias sąnaudas skrydžiui (nors E170 turi beveik 30 kėdžių daugiau).
Čia VNO puslapis streikuoja. Roma nusileido apie 6 val. o Londono lėktuvas šiuo metu virš Amsterdamo ir netrukus leisis Lutone.
Beje, o AirLituanica strategijoje turbosraigtiniai numatyti kokiais 2015 metais? Ar tai tolimos ateities perspektyva. Nes bijau, kad nišos, apie kurias kalbama, pasižymi pakankamai mažais keleivių srautais.
ir kur Vytautas pasiulys tais super propais skristi?
Supratau Simonai.O dėl E-JET 190/195 tai faktas tas kad kuro bako talpa ta pati, varikliai tie patys, tad natūralu, jog daugiau pakrautas mažiau nuskrenda. Šiaip kaip Simonas ir minėjo iš E-Jets ta 190 yra optimalus, vėliau matyt jau tektų keisti į Airbus arba Boeing, Arba jeigu vengiam didžiųjų tai Cseries 100 na ir 300 būtų neblogas variantas, o iš regional tai matyt dėl mažų atstumų reikėtų apsiriboti ATR jei bus poreikis kada.
O dabar tai laukiam antrojo E- JET vėliau trečio ir ketvirto.
Na šiaip AL palinkėčiau užaugti ir perraugti AB ir Estonian kartu sudėjus ;)
Strategija yra pildyti tiesioginių, regioninių skrydžių paklausą, kur yra tam nišos. Fleet strategy pagal tai gali būti adaptuota. Šiandien nesimato krypčių, kur būtų galima pildyti turboprop’ais. Ar bus 2015? Galbūt.
Simonai, užmesk akį į savo e-mail. Su Linu laukiam patvirtinimo dėl sumos ;)
O Stokhomas? Ta pati Lietuva su kokiu L410? (Nida, Druskininkai).
Idomu, ar finansiniai AirLituanica rodikliai yra paslaptis? Kiek pamenu, Simonas minėjo, kad vasara visos oro bendrovės yra pelningos. Ar srautai jau išaugo tiek, kad dibama ant nulio arba į pliusą?
Aišku žiema priešaky…
Kokia dar Nida ir Druskininkai, juose net (veikiančio) oro uosto nėra. Gal kokiais 2020 geriausiu atveju tokie bajeriai.
Šią vasarą Eurolot šeštadieniais skraidina vokiečių turistus į Usedom salą. Lėktuvas skrenda WAW-HDF-DTM-HDF-CGN-HDF-WAW. Kažkada (2006 kokiais) panašiai flyLAL šeštadieniais skraidino turistus į Palangą iš Miuncheno, Kiolno, dar Vokietijos kažkurio miesto. Galėtų būt variantas pasireikšt Air Lituanicai sekančią vasarą (kaip suprantu vokiečių agentūros ir turistai tokius dalykus mėgsta susiplanuot labai iš anksto). Reisas Vilnius-Palanga lėktuvo pervarymui generuotų daug PRo :)
Užsiciklinę visi ant tų vidinių Lietuvos skrydžių. Nebus jų artimiausiu metu, pamirškit :)
Juokas, juokais, bet vidiniai skrydžiai yra ta kategorija, kuria galima duototi iš valstybės kišenėsvisiškai legaliai…
@pliumbum – kaip nebus, ir dabar yra. Va šeštadienį šventės metu Marijampolės aeroklubas siūlėsi sekmadienį paskraidinti su An-2. Tik už 70 litų.
30 Lt. pigiau, nei su Cesna Kaune per aviacijos šventę. Aišku, Cesnoj geresnis matomumas…
Įdomiau, ar paprašius iš Marijampolės bent į kokius Druskininkus nuskraidintų :D
Ryanair Varšuvoje skraidys į/iš Chopin iki spalio 26, ankščiau buvo planuota, kad nuo rugsėjo 3 skraidys iš Modlino.
Kai iš Modlino pasitraukė WizzAir Ryanair turbūt bando išsimušt kainas daug geresnes arba irgi į Chopiną planuoja keltis.
Nuo Vilniaus iki Druskininkų An-2 sudegins 700Lt mano kukliais skaičiavimais.
@Vytautas-NT. Bet ar yra prasmė dotuoti tokius skrydžius vien todėl ,kad mes turėtume temų diskusijoms? Nei aviakompanija pajus kažkokį finansinį pagerėjimą, nei keleiviai nežemišką malonumą.
Simonai, ar planuojate 2028 metais su E3-Jets 135/145 skraidinti iš Druskininkų į Suvalkus? Savaitgalį Druskininkuose sutikau du lenkus, manau per 15 metų atsirastų paklausa tik reiktų įdirbti maršrutą. Gal net reiktų su nusileidimu Punske – daug lietuvių kilmės lenkų nori atvažiuoti atostogų į Lietuvą.
Įdomu, ar nebus kaip su Ryanair’u.. na bet tik laikas parodys
PAGARBA!
@Vytautas
Ar SQ tęs skrydžius SIN-LAX? Ir kodėl skraidė į EWR, o ne JFK.
srs: SIN-LAX kol kas tęs. Tačiau ilgiausio maršruto titulas dabar priklausys Qantas, su reisu iš Sidnėjaus į Dalasą. Atgal skrenda su tūpimu Brisbene.
O į EWR skraidė todėl, kad EWR yra Star Alliance hub’as. SAS taip pat skraido į EWR.
@srs – jei įdomu, čia yra graži lentelė įdėta: http://en.wikipedia.org/wiki/Non-stop_flight
American Airlines, South African Airways Receive First A320s
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/79774.html#.Ue-ivoPHvmI
Panašu, kad Wizz lėktuvas po Trondheimo vėl neskrenda, DSA atidėtas nenustatytam laikui …
Dabar vienas vienas Wizz lėktuvas turi valandos lag’ą visam reisui, o kitas visai neskrenda.. Nedėkinga situacija.
@Vytautas – Yra netikslumų Wikipedijoje. LAL SAAB-340 skraidė į TXL, tai beveik 1000 km.
@Audrius: ten sudėti dabar vykstantys skrydžiai.
Encouraging grand-cru start for new Lithuanian carrier
http://www.newstodate.aero: With its first commercial operation on June 21, 2013, Lithuania’s new carrier Grand Cru Airlines is already seeing encouraging results.
-We started flights only one day after obtaining our AOC, and since the the aircraft has logged 350 block hours, indicating a high rate of utilization and a flawless operation, Aleksandr Celiadin, Grand Cru Airlines CCO and Deputy CEO.
-Latest news is that we have now also been granted our commercial license and are thus fully certified to perform any type of commercial aircraft operation including full-charters.
-Our second Boeing 737-300 aircraft to be registered as LY-GGC is currently being refurbished and painted in our own livery and will start operating with us by the second half of this month.
-Our first aircraft has been operating wet-lease flights ex-Vilnius on weekdays, and ex-European markets, primarily UK, during weekends, but the second aircraft will be dedicated to full-charter operations from Vilnius for Lithuanian tour operators.
-We out-source all technical and other services at stations outside Lithuania, leaving us with full flexibility to enter and exit European markets without further obligations and costs once commitments end.
-After this first season we will carefully evaluate our performance and decide on next steps, including the addition of a third aircraft that will definitely be needed by summer 2014. So far we have our capacity fully booked and commitments for the coming season as well.
-We would love to see an Airbus A320 as our third aircraft, but leasing costs are of course much higher for this type, compared to the Boeing 737-300. The outcome from our evaluation will show if the Airbus aircraft will be an option for us, says Mr Celiadin.
To Little_Dick, o tai gal atidaryk maršrutą Kėdainiai -Plateliai ir vykdyk jį su MIG 21. ;)
Jei diskutuojam tai diskutuojam. O jei kam nepatinka not my problem, kalbam apie AL planus ir ateitį tad manau normalu yra diskusija apie galimus maršrutus ir t.t.
Man tikrai nėra noro jungtis į tokias diskusijas. Europoje skraidymas 500-600km atstumais baigia išnykti, nes antžeminis transportas yra visais kriterijais pranašesnis (jei nėra salos, sąsiauriai ar pan.), kur ±20% galima važiuoti tiesiai.
Vilnius-Varšuva šiandien yra vienas pelningiausių maršrutų iš Vilniaus tik todėl, jog traukinys nėra išvystytas pakankamai.
O diskusijų dėl skraidymo 100-200 km atstumu, siūlau nepradėti dar sykį. Tai yra archajika, istorija; išnykęs dalykas, toks kaip važiavimas arklių tempiamais vežimais transporto reikmėms.
Bravo Simonai, gal tikrai pagaliau užkišite tuos nusišnekančius vietinių skrydžių entuziastus. Linkiu nusipirkti mašiną ir važiuoti 100-200 km atstumu kada nori ir kur nori.
Nida, tam tikra prasme yra sala (gal ne tokia tikra, kaip Saarema). Kitas dalykas ką darysim, kai Druskininkai pasistatys oro uostą.
Su mūsų tempais (kai per 20 metu net nepabandė elektrifikuot atkarpos Kaišiadorys-Klaipėda) greičiau RailBaltic’a pastatys (ir tai dar neaišku).
iki Rygos 298 km, bet skraido. Į Talina išvis kainos kosminės.
Kitas dalykas- čia reikia politinio sprendimo. Jei valstybė investuotų (iš degalų akcizo ir pan.)- butų galima kompensuot dalį skrydžių išlaidų. Yra Europinė praktika tam. Tik nežinau kokios to proporcijos…
Vytautai, kodėl nuolat siūlote valstybei finansuoti finansiškai nepelningas iniciatyvas? Ką, mūsų valstybė tiek daug atliekamų lėšų turi?
„Europinė praktika” turbūt vadini PSO. PSO yra tik tai skrydžių dotacija į sunkiai pasiekiamus taškus. Kaip Norvegija dotuoja maršrutus į fiorduose miestelius, kuriuose gyvena 50 žmonių ir kurie kito susisiekimo neturi. Taip Graikija dotuoja skrydžius į salas, kur gyvena 200-300 žmonių. Nežinau nė vieno varianto, kuomet valstybė dotuotų maršrutą, kur galima automobiliu nuvažiuoti per 2-3 valandas.
ES teisė to neleidžia daryti. PSO dotacijos leidžiamos tik ten, kur kitų susisiekimo alternatyvų nėra, arba jos neadekvačiai brangios (trunka 8 val., pvz.)
Draudziama i ta Nida leistis, oro uostas nesaugus. Notamose jau kelis metus stovi pranesimas
Nidoje nebent su sraigtasparniu nusileistum dabar jau, niekas neprižiūri ten nieko.
Nida idealus PSO variantas nuvažiuot galima, bet pakeliui keltai ir pan. Juolab, kad kai oro uostą statė, matyt tikėjosi skrydžių.
Aš šiaip pasisakau už aviacijos dotacijas, nes kuro kainos pasiekė nesveiką lygį per paskutinius 20 metų.
Arba reik kalbėt, kad vežėjai beveik nemokėtų mokesčių, nes kaip rašiau, kaštai yra nesveiki…
Nida per PSO prizmę būtų vertinama pagal susisiekimą su Klaipėda. Nes Neringos gyventojams reikia į Klaipėdą, o jokio gyvybinio poreikio važiuoti į Vilnių nėra, to neįmanoma įrodyti.
O Nidos susisiekimas su Klaipėda geras, galima per valandą nuvykti (Nidos gyventojams keltas be eilės). Europos Komisija tikrai nepatvirtintų maršruto Nida-Palanga, juolab Nida-Vilnius; nei Nidos gyventojai turi gyvybinį poreikį vyktį į Vilnių, o juolab atvirkščiai.
Tai kai pastatė buvo skrydžiai į Maskvą kokiu orlaiviu vykdė nežinau, dažniausiai leisdavo krovininiai žuvies pasikrauti. (Info iš pirminio šaltinio). Tas aerodromas buvo aktyviai naudojamas. Tiesa kiek žinau nusileisti ir pakilti ten buvo gana keblu, net CESNA gana sudėtingai ten nusileidžia. O spaudoje prieš kokius 5 metus (pakilimo įkarštyje) buvo net pasirodę straipsniai, kad norima pailginti taką, įrengti infrastruktūrą ir net terminalą. Aišku vėliau nutilo viskas.
Jau geriau tilta statyt iki Neringos…
Lietuvos sostinė yra Vilnius, o ne Klaipėda. Manau graikai iš salų irgi į Atėnus skraido, o ne į Salonikus ar kur kitur.
Beje, jei R.Malinauskas sugebėjo įrodyt, kad lynų kelias Druskininkuose efektyvi priemonė su klimato kaita, tai PSO į Nidą- lengvai.
Juk Santariškės irgi Vilniuj…
o Unesco leis skraidyt i ta Nida ???
Vytautas-NT: manai blogai. Būtent – iš fiordų ir salų skraido ne į Oslą ir Atėnus, o į artimiausią žemyninį tašką. O iš ten – jau komerciniais pagrindais, kaip nori, taip keliauk.
Painioji ES finansuojamus projektus ir ES susisiekimo reguliavimą. Aviacija turi kalną savo reglamentų, kurie aprašo, ką galima ir ko ne.
Jei oro uostą išplėsime į marias, o ne į pusiasalį, tai leis. Be to, tai mažesnė grėsmė gamtai, nei tilto pastatymas (arba tunelio).
Šiuo atveju (su R.Malinausku) aš tiesiog pademonstravau pritempimo galimybes. Beje Estai juk iš salų į Talina skraido, o ne į kokį nors Piarnu…
Aš turiu kitą idėją, irgi visiškai neatitinkančią verslo plano, bet tinkančią tuščiam fleimui. Galima gi laisvais šeštadienių vakarais (kai nėra Briuselio) žiemą sezono metu į kokį Insbruką paskraidyt. Vasarą kokią Rijeką ar net Simferopolį (jei ten norintys atostogauti dar neišmirė nuo senatvės).
Jau matau kaip leidzia plesti oro uosta i marias :) ir idomu kiek tai kainuotu …. beto tiltu ir automobiliai galetu vaziuoti … o lektuvu skristu tik saujele zmoniu ..
Pranai, logiška, ir manau, kad kažką panašaus darysime 2014 m. vasarą – reikia pasiruošimo tinkamo tam. Esu labiau skeptiškas su žiema, slidinėtojų nėra tiek daug ir konkurencija dėl jų didžiulė.
Juk Nuo automobilių Neringą ir saugome.
Įdomu ar yra duomenų kaip su panašiais marsšrutais sekėsi AirBaltic? Pvz. su Blatonu?
o tai lektuvai skris i Nida degindami feju dulkes ? :)
Bet kiek čia yra žmonių, prisiskaičiusių brolių Grimų pasakų!!! Kitaip negaliu vertinti, kai svaigstama apie tokius projektus. Siūlau diskusiją pratęsti kokiais 2033-aisiais, tai gal tada bus aktualu pakilimo takai Nidoje, Druskininkuose ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelė prie „Akropolio”.
@Pranas. Buvau Simferopolyje (Jaltoje) prieš kokius 7 metus, o dabar irgi dar gyvas. Kita vertus, antrąkart turbūt neskrisčiau.
@ Vytautas-NT Nidos runway ir taip praktiškai baigiasi mariose, ir į marias jo niekas neleis plėsti dėl to, kad ten peri juodosios gervės. Vienintėlis variantas plėtra į Pusiasalį,tačiau pailginti dar galima, o vat su išplėtimu tai jau sunkiau. ir Peronas jo ten praktiškai nėra. Kitaip sakant tik Sovietai galėjo pastatyti ten taką, Bet dar kartą pasikartosiu jis buvo skirtas Kroviniams iš Nidos į Kremlių gabenti gal net per Rygą ar pan.
O čia jei dar kam įdomu detaliau apie Nidos orouostą:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Nidos_oro_uostas
Atostogoms ziema populiariausias Egiptas cia faktas,kur AL jau per toli.
Kitas dalykas ,del slidinejimo kalnuose,paskutiniais metais sparciai populiareja Austrija .Pas juos labai nebloga kaina uz vakarietiska servisa. Galetu kokia turizmo agentura sumastyti AL lektuva uzsakyti,kai sestadieniais laisvesnis yra.Ziema dazniausiai ir atostogauja apie savaite,tai 1xweekly sestadieniais visai geras variantas butu.Nedidelis lektuvas sumazina rizika buti neuzpildytam ir kastai mazesni nei Boeing’a varyti:))
praskaidrinta dienos nuotaika:) Vytautas-NT vel inirtingai nukreipineja lektuvus i Nida ir Druskininkus:))))
Gal Vytautas-NT yra Neringos meras?
Dėl to, nuo kokio atstumo galima išpopuliarinti orinį susisiekimą, realiai lemia alternatyvūs laiko/kainos kaštai. Buvimas saloje ar pusiasalyje tik vieni iš veiksnių, kurie alternatyvius laiko/kainos kaštus didina bet jų yra daugiau (prasti keliai/geležinkeliai, muitinės su eilėmis, connectinimasis, sudėtingesnės procedūros ne oro uosto muitinėje, geležinkelio vėžės keitimasis ir kt.). Kad būtų populiarus skraidymas lėktuvu tai turėtų sutaupyti tam tikrą laiko kiekį, gal 1 val., gal 2 val. (tyrimų nežinau, gal kas kitas žino), arba sutaupyti pinigų kiekį (kas įmanoma tik labai šimtiniais atvejais). Per tą prizmę ir reikėtų vertinti. Vilnius-Ryga važiuoti ilgiau užtrunka nei Vilnius-Palanga, be to, yra daug tranzito per Rygą, kuriam reikia būtent į Rygos oro uostą (jiems atsimeta laikas nuvažiuoti nuo RIX „iki durų”, kas sutrumpina realų kelionės oru laiką).
Čia aišku kelionės laiką reikia skaičiuoti „nuo durų iki durų”, ir tik tranzitui „nuo durų iki oro uosto”. Tai jei tarkim vidutiniam žmogui nuo namų iki PLQ nuvykti būtų 40 min (nes daug kas iš Klaipėdos būtų), iki VNO 20 min, pats skrydis 30 min, pririedėjimas/kilimas/nusileidimas 30 min, oro uoste būti prieš 60 min dėl proceūrų ir „dėl visa ko, tai suma susidaro 3 val. – nedaug mažiau nei mašina važiuot.
Atsibuskit su Nida ir Druskininkais. Atitinkamai PLQ, KUN arba VNO 1-2 h. atstumu, o jie apie tako plėtrą į Kuršių marias diskutuoja. Tokiu atveju siūlau oro uostą pavadinti Hong Kong-2.
O tai LT šiandien nuskraidino futbolininkus į Jerevaną, grįžo lėktuvas tuščias ir dabar skris į Briuselį? Apsimoka taip, tuščiai grįžti? Ar čia todėl, kad tiek Žalgiris, tiek LT turi glaudžių ryšių su Vilniaus savivaldybe?
Gali buti kad lektuvas i joki Vilniu neskris, o tiesiai i Talina, nes kiek maciau, lektuvas EstonianAir livery, tai tada ne airLituanica’os,
Negalejo AL lektuvas skrist..Gi aptarnauja AMS,BRU…Cia Estonian rezervinis,kaip ir i Dublina skrenda… Siaip nesu tikras bet manau jis tenai lieka ir laukia iki Penktadienio nakties,kol reiks atgal skristi…
Na neblogai,perziurejau nuotraukas,pilnai uzpildytas lektuvas…
Estonian Air says goodbye to its last Boeing
http://balticbusinessnews.com/article/2013/7/24/estonian-air-says-goodbye-to-its-last-boeing
The last Boeing 733 that still belongs to the fleet of Estonian national carrier Estonian Air will be returned to the leasing company this week, writes Postimees.
Vyriausybė leido sujungti šalies oro uostus
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/vyriausybe-leido-sujungti-salies-oro-uostus.htm
vis galvoju, susilaikysiu nuo bet kokio komentaro apie sakmes Nidos oro uosto tema, bet neiškenčiau po Little_man – 2013 07 24, 16:05 komentaro, cituoju:
„…į marias jo niekas neleis plėsti dėl to, kad ten peri juodosios gervės.” citatos pabaiga.
Kokios „juodosios gervės” Lietuvoje peri…??? :D gal prieš rašydami, gerbiami komentatoriai, galite pasidomėti, kas tai yra apie ką rašot?
Nebedarkykite Simono blogo, nes jau darosi net nejuokinga… Juk net jei kažką girdėjote, bet neesate tikri, paskaitykit plačiau, o tada rašykite, o dabar kažkoks vaikų darželis…
Simonai, gal visgi verta pasvarstyti ar nereiktų įvesti kažkokios cenzūros daliai komentatorių? Aš prieš reguliavimą, bet šiandien pradėjau jausti, kad viskam yra ribos…
@Linas – kad visa civilinė aviacija tuo ir įdomi, kad labai daug sprendimų yra neracionalūs, kartais kvaili, kartais tiesiog nenuspėjami. Kuo skiriasi postringavimai apie gerves nuo tokių maršrutų kaip Vekšis (Švedija) – Vilnius (o prieš tai ir Kaunas) ar flyLAL Talinas-Palanga atidarymo?
Atsiprašau dėl tų gervių, Pilkieji garniai ten peri, bet betkokiu atveju į marias plėstis negalima, nes jos taip pat dalis rezervato,ypač priekrantė. O dėl Nidos tai jei neapsimoka maršrutas (Laivo) Klaipėda-Nida ar Kaunas – Nida, tai apie Lėktuvus neverta net kalbėti.
Pliusiukus ir minusiukus būtų šaunu, kad būtų galima dėti komentarams. Ne tam, kad kažką cenzūruoti, bet kad kai kurie komentatoriai pamatytų jog jų komentarai nelabai kitiems ydomūs ir atvirkščiai.
Gal kiek pavėluotai, bet dėl žiemos, pats aktyviai naudojuosi žiema pro linijoms tai Austrija yra gerai, bet Novaturas parduoda bilietus į Insbruką, taip pat su Austrian už 700 LT pirmyn atgal nuskristi galima nemokamas nuvežimas į viešbutį. Be Austrijos dar galima būtų pamastyti apie Prancūziją arba net Italiją Grenoblis (šalia kalnų apie 100 kurortų aplinkui) ir Turinas 50km spinduliu irgi daugybė kurortų tame tarpe ir Prancūzijos. Tos kryptys tikrai neužpildytos arba labai nepatogus skrydžiai, kaip ir Marselis ( iš jo veža tiesiai į Pietines Alpes)
Vėl Ryanair :
„Raynair” komunikacijos vadybininkė Michelle Lowe „Kauno dienai” teigė, kad bilietų laPkričio mėnesiui negalima rezervuoti, nes dar neparengtas žiemos skrydžių tvarkaraštis.
„Mūsų žiemos tvarkaraštis Kaunui dar neužbaigtas. Šiuo metu vis dar diskutuojame su Lietuvos politikais dėl esamos padėties, tačiau tikime, kad susitarsime. Kaip didžiausi oro vežėjai Lietuvoje, liekame įsipareigoję savo bazei Kaune ir veiklai Vilniuje”, – sakė ji.
Kada galima tikėtis naujojo tvarkaraščio, kiek bus skrydžių, „Ryanair” atstovai komentuoti nepanoro.
Į klausimą, ar bus įvykdyti grasinimai ir ketvirtadaliu sumažinta skrydžių iš Kauno oro uosto skaičius, atsakymo taip pat nesulaukta.
Skaitykite daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/transportas/ryanair-manevrai-tarp-vilniaus-ir-kauno-tesiasi-406383#ixzz2ZzE5ulUa
Simonas rašė, kad pernai liepos 27 d. buvo aišku viskas, SM atstovas profesonaliai teigia, normalu, kad bus rugjūtį ar net rugsėjį, likus porai mėnesių. Tikras specialistas…arba tiesiog žino daugiau :)
Yra didelių Europos šalių miestų, kur galimas tiek verslo, tiek jungamųjų skrydžių, tiek ir žiemos turizmo srautas. Įdomu ar yra pakankamas srautas į Zurich’ą, jog būtų galima pagalvoti apie reisą?
Dėl Zurich, berods jau buvo toks bandymas nelabai pavykęs, bet neesu garantuotas ar tikrai Zurich buvo.
Ženevoje gal kiek didesnės galimybės dėl tam tikros masės koncentracijos tiek verslo, tiek diplomatams reikalinga kryptis( JT būstinė kitos tarptautinės organizacijos) ir vėlgi žiemos turizmas ir ne tik Šveicarija taip pat ir Prancūzija ar net Italija galima turėti transfers iš Ženevos.
bet Zuriche connectionsai labai jau geri… ypac i SFO. AL bookinti i SFO leidzia bet tarifu nerodo – errorus meta =(
Ech. Ir is visu jegu laukiam skrydziu i LED, nors ir su tupimu TLL. Atsibodo BT maitinti =]
Del LED tai reikia rytinio skrydzio VNO-TLL,nes Estai dienos metu skrenda TLL-LED..
@Marius: „Estonian” gi nuo 09.05 gražina rytinį reisą 07:45 darbo dienomis…
Na į Ciurichą, kiek pamenu, kažkada AirBaltic skraidė iš Vilniaus. Bet patirtis, matyt, kaip su Berlynu. Čia Simonas galėtų kažką daugiau apie srautus į ten pakomentuot…
O dėl Nidos keista, nes galvojau, kad takas ten pastatytas tik prie nepriklausomybės. Pasirodo senas daiktas. Reikia su juo kažką daryt. Bent aeroklubą atgaivint. Juk vokiečių asai prieš II pasaulinį karą savo mokslus pradėjo Nidoje…
Nuo rugsėjo 1 dienos „Wizz Air” atšaukia reisą Vilnius-Trondheimas.
Papildant Simono fakto konstatavimą:
http://pilietis.delfi.lt/naujienos/septynis-kartus-i-norvegija-ketinusiam-skristi-lietuviui-bloga-zinia.d?id=61924711
Viena įdomesnių istorijos herojaus išvadų:
„Aš asmeniškai skridau šiuo lėktuvu 4 kartus ir turiu informacijos apie mažiausiai dar 10 skrydžių, lėktuvai visada buvo užpildyti, laisvų vietų buvo daugiausiai 10 ar 20, todėl labai keista, kad skrydžiai buvo anuliuoti, netgi tie, kuriems buvo pardavinėjami bilietai.”
EPIC :)
Įdomu ką pasiūlys vietoj Trondheimo?
Manau, jog nepasiūlys nieko, kaip savo laiku nieko kito nepasiūlė nei vietoje Korko, nei Liverpulio ar pan.
Žiemą greičiausiai nieko nebus, nebent pasipildys ambicingu planu pasiūlyti DWC.
@Vytautas: na ir kas, kad lėktuvas buvo neblogai užpildytas.. argi sunku tai padaryti pardavinėjant bilietus po 50 litų?
O kodėl į Dubajų iš Vilniaus Wizz skraidyt gali, o į maskvą negali? Ar čia tiesiog skirtingai suformuluotos sutartys?
Beje, įdomu ar AirLituanica lėktuvai iki Emiratų datrauktų..?
Embraer E-Jets iki Emyratų nedrauktų :) Neįsivaiduoju kodėl toks kosminis klausimas.
Taip, skirtingos pasirašytos sutartys. JAE savo laiku siūlė visiems pasirašyti gana laisvas sutartis, stumdami „Emirates”, tai daug šalių turi sutartis arti „open sky”. Išimtis Vokietija, kuri neleidžia „Emirates” daugiau nei į 4 miestus.
Susisiekimo ministerija yra išdavusi paskirtojo vežėjo statusą „Wizz Air” maršrutu Vilnius-Dubajus.
Kalbant apie geografija ir tranzito taškų pasiūlą, AbuDabis arba Kataras būtų vienas iš idomesnių pasirinkimų. Tikiu, kad didžioji AirLithuanica laimė slypi rytuose…
@Vytautas-NT: VNO-DUB 4187 km… Pats daryk išvadas pasitelkdamas wikipedią ir sveiką protą ;)
Teoriškai E-190 LR datrauktų… Įdomu kokie yra ilgiausia Embraer skraidomi maršrutai Europoj ir pasauly. Ar ne Varšuva-Tel Avivas, Beirutas ir Amanas?
Wizz Air VNO-DWC kad galėtų turėti kokią prasmę pirma turėtų būti panaikintos vizos lietuviams. O su TLV panašu sekasi – bent jau pagal tai kaip greit dingo pigiausi bilietai.
Ilgiausias E170 maršrutas: Dallas to New York, 2,2 tūkst. km; ilgiausias E190 – Toronto to Portland, 4,1 tūkst. km.
Dubajuje visų lėktuvų performance sumažėja dėl didelių karščių. Kiek žinau, „Small Planet” Vilnius-Dubajus A320 riboja iki 160 keleivių ir riboja bagažą iki 15kg.
Bet kalba čia yra ne apie teorines galimybes. Teorinės galimybės prasilenkia su komercinėmis galimybėmis.
Yra dar ir kita versija ERJ 190-100 AR: 4,448 km (2,402 nmi) skrydžio nuotolis, tai kaip ir laisvai iki Dubajaus.
@Vytautas-NT: E-190 irgi nedatrauktu… atsarginio oro uosto ir 45 minučių taisyklė vis dar galioja. Nebent paliekant daug tuščių kėdžių ir jau taip reiso kosmines kainas paverčiant tiesiog tarpgalaktinėmis. į naują klausimą gali pats sau atsakyti naudodamasis visagale wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Non-stop_flight#By_aircraft_type
jei ne Vytautas-NT, blogas nebutu idomus:)
Įdomu, ar overcapacity Norvegijos kryptimi, ar liaudis ir iš Norvegijos pradeda grįžti namo? :)
Tada kyla liūdnas pastebėjimas, kad skraidyt su Embraer į Kazakstaną irgi neįšeitų. Gal tik iki Astanos datrauktų…
Na gal Trondheimas per mažas taškas ir emigrantų apylinkėse nepakankamai, kad du reisus per savaitę užpildytų. Juk visą vasara tai buvo pigiausia Wizz kryptis
Gal tame krašte lietuvių nėra. Aš kelis kartus turėjau bilietus po 4 Lt bet neskridau, bet planavau rugsėjį po 25 Lt nuskristi, pažįstamus aplankyti. O kai tokios kainos, tai 90 LF negelbsti.
Ok tada jei sakote su Embraer neįšeitų skristi iki VNO-DUB
Embraer E-190 Toronto to Portland (OR)4,084 2,537 05 hr 17 min Air Canada AC 533
Atstumas 100 km trumpesnis, o kaip minėjau E-190 AR: max nuotolis 4448 (2,402 nmi), tik dabar žiūriu myliomis yra nesutapimas wiki klaida kažkur įsivėlė.
Beje, įdomu kodėl Wizz pasirinko būtent Dubajų, o ne Abu Dabi ar kažkurį kitą Emiratų oro uostą? Ten juks atstumai nedideli..?
Dubajus tiesiog labiau turizmui pritaikytas, su savo grandioziniais projektais dirbtinėmis salomis, slidinėjimo trasomis dykumoje ir t.t.
Wizz Air – viena iš dviejų aviakompanijų skraidinsianti keleivius į naująjį Dubai World Central oro uostą. Ir ta antra skraidins tik iš Saudo Arabijos. Tikėtina, kad gavo tikrai geras sąlygas.
O gal kas buvo Dubajuje? Ar yra ten ką veikti? Na, dangoraižiai, salos dirbtinės, pompastika ir pan. Bet ar būtų ką veikti, jei savaitei vyksti? Ką ten žmonės daro? Tik tais pompastiškais statiniais mėgaujasi? Paplūdimiai paprastiems žmonėms yra, degintis galima? :)
@Little_man:
1) Lėktuvas nuskridęs iki paskirties oro uosto dar turi turėti bakuose kuro rezervą 45 minutėms.
2) Dubajuje karšta ir todėl lėktuvo galia, kaip minėjo Simonas, mažėja. Tad ir teoriškai nusileidęs Dubajuje (naudodamas patį paskutinį kuro lašelį), iš jo jau nebepakiltu dar labiau nesumažinęs keleivių skaičių.
Na čia jau techninia dalykai dėl kurių nesiginčysiu, nes ne viską išmanau, kaip minėjau paskutiniame komentare kažkuris wiki straipsnis meluoja.
Bet aišku jei nėra galimybės ar abejojama ją geriau rinktis kitą maršrutą, kuris pasiteisins. O kita vertus man kilo toks klausimas ko čia dabar dėl to Dubajaus svaigsta?
Gal dėl to, ką minėjo Simonas?
„Susisiekimo ministerija yra išdavusi paskirtojo vežėjo statusą “Wizz Air” maršrutu Vilnius-Dubajus”.
Jei jau Wizzair tą statusą prašė (o, matyt, turėjo prašyti, nedalina gi jų į kairę, į dešinę), vadinasi domisi šia kryptimi, mąsto, analizuoja.
Aurimai, būtent, taip yra. Iš kitos pusės, paskyrimų sąraše yra daug „mirusių sielų”, nes dažnai aviakompanijos prašo paskyrimų tik dėl šventos ramybės. Jei neklystu, Maskva-Vilnius paskyrimus yra išsiėmusios gal 8 Rusijos aviakompanijos.
Man tik įdomu, kodėl rusai tuos paskyrimus dalina lengva ranka? Ar tiesiog Vilnius toks neprioritetinis taškas Aeroflot. Kažkada pamenu pas juos su Transaero vyko nemažos kautynės dėl Italijos (Romos ar kažkurio kito miesto). Nes ten, berods turi būt pariteto principas- kiek vežėjų išų Italijos, tiek ir iš Rusijos ir Aeroflot reikalavo leidimą Transaero atšaukt…
Kas per Fly Niki iš Vienos atskrido? Užsakomasis?
Forumas ryškiai pietauja :))
OT Aurimas: Arba bando atsigauti nuo Vytauto-NT vasiuku ideju :)
Norwegijoj/Svedijoj maziausiai 30% tik sezonu dirba,tai visai realu ,kad ziemai nueme.Nelabai zinau kuom issiskiria Trondheimas ir aplinkiniai krastai,visai realu kad ten daug sezoninio darbo.
Niki kiek žinau visada užsakomaisiais skraido
„Niki” jau antrą sezoną vasaromis vykdo čarterius iš Vienos į Vilnių, veža turistų grupes į Lietuvą.
siek tiek olandisko spamo:
Watchdog investigates Schiphol-KLM agreement
Wednesday 24 July 2013
A recent agreement between Amsterdam Schiphol airport and airline company KLM is being investigated by the Dutch consumer authority ACM.
The controversial agreement means KLM is the only airline guaranteed a slot at Schiphol, with other airlines such as Transavia being stimulated to move to regional airports such as Lelystad.
The aim is to make Schiphol a strong and sustainable base for business traffic.
‘We were already studying the agreement to see if we could appeal it, but the details were not concrete enough,’ Steven van der Heijden, CEO of the Netherlands’ largest holiday company TUI and owner charter airline ArkeFly, told the Volkskrant. ‘We are pleased the ACW has not waited and is now investigating.’
KLM has already said its charter subsidiary Transavia is focusing its expansion of Eindhoven and Rotterdam. But British budget airline EasyJet has been trying to expand its Schiphol service for years and feels it is disadvantaged by the KLM deal.
The ACM has already visited Schiphol and is spending Wednesday at KLM.
– See more at: http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/07/watchdog_investigates_schiphol.php#sthash.js6cy5uH.dpuf
High-speed train company Thalys is to increase its services between Amsterdam and Brussels from October, picking up some of the slack left by the cancellation of the Fyra service.
Thalys trains currently travel nine times a day between the two cities but this will go up to 11 from October. The increase means an additional 8,000 seats a week, Thalys said.
Dutch Rail has abandoned its Fyra high-speed service between the two capitals because of technical failings. Thalys is owned by the Belgian, French and German railways.
Siek tiek ne i tema.Savaitgaliui Vilniui(Trakuose ir aplinkui) visi viesbuciai uzimti.Galetu ir dazniau „zvaigzdziu” i Vilniu ,atvezt pakoncertuot:)))
O tai kokios čia žvaigždės atvarė? Depešai?
Jo šį savaitgalį DM
Kažkaip nesitiki, kad čia vien dėl DM. Čia tipo iš kur tiek liaudies privažiavo? Latvijos, Estijos, Lenkijos? Varšuvoj jie šian groja, pirmadienį – Minske. Gal tiesiog sutapimas koks, kad ir turistai, ir pirmininkavimas, ir dar kažkas.. vasara gi.. o šiaip visai smagu :) Kad tiek žmonių pas mus atvaro :)
Reikia nepamiršti ir „Baltic Pride” – pritraukia užsieniečių nemažai.
Tai tik parodo, kad Lietuva turėtų orientuotis į nedidelių renginių pritraukimą. Daug nedidelių renginių yra pavežama, tačiau Vilnius neturi pajėgumo priimti didelius renginius.
Nu tu Aurimai ir paklausei:)))
Ai rimtai.. taigi eitynės tos šį savaitgalį.. viskas aišku dabar :)
Baik tu Simonai del tu geju:))) Buvo jau syki Vilniuj ,dalyvavo 800zmoniu ir 90% Lietuviai(arba gyvenantys Lietuvoj)
Vilniaus viesbuciai jau pries savaite visi uzsakyti,o tas eitynes patvirtino vakar ar uzvakar.Jau ir taip daug triuksmo del nieko butu buve,o dabar Depeshu gerbejai visus viesbucius uzsake…
Dėl pirmininkavimo iki savaitgalio paprastai svečių nebelieka. Paprastai visi EKP renginiai vyksta ketvirtadieni Aukšto ir vidutinio lygio. O visa kita smulkmė nesutraukia tiek. Na ir kitas dalykas, kad EKP dauguma yra gana smulkūs renginukai, didžiausias bus rudenį.
Mariau, kokie 90 proc. lietuvių? Kiek pamenu, aišku, galiu klysti, bet ten vos ne dauguma iš užsienio buvo.. Be to, eitynės seniai buvo patvirtintos, tiesiog vakar tik buvo galutinai nuspręsta, KUR jos vyks. Bet kad jos VYKS, jau seniai buvo žinoma.. ir nesuprantu tavo minties, kad čia Depešų gerbėjai viešbučius visus užsakė.. jie per visą Europą turą daro, visus pabuvos, tai koks tolkas į Vilnių visiems belstis?
Pasigooglinau 2010m dalyvavo tik 300zmoniu:)),cia tik planuoja jie 800 siemet… Tik zmoniu erzinimas,o ne demokratija:))
Siandien intike ,del Depeshu koncerto,skaiciau vien is Latvijos 10tukst atvyks,dar virs 1000 Estijoj bilietu parduota… Baltijos salyse tik 1nas koncertas jeigu ka.
Aisku gali buti ,kad bandoma burbula pusti,nes pernai tie patys organizavo GAGA:)))) ,irgi skelbesi 50tukst bus ,o vos ne tusciam VParke koncertavo.
Faktas tas ,kad Gagos ir t.t gerbejai paaugliai ir t.t,o Depeshu publika yra vyresnio amziaus ir kur kas labiau mokesne.
Jau geriau tokie renginukai draudziami butu… vel eilines pjautynes bus … kodel tie gejai to pykcio pilni … kaip kokie hitlerininkai … Ir kaip tik turiu i DM koncerta vaziuot… Jauciu bus pragaras kai reikes iki koncerto nusigauti per tautininkus :)
Vingio parkas iš esmės guminis. Galima dar kelis tūkstančius bilietų parduot, jei pasistengtų…
Nebus, nes uždaro tik Gedo prospektą, o tau važiuoti į Vingio parką, Nežinau pats iš kur esi,bet manau geriausiai viešuoju važiuoti, arba žvėryne prisiparkuoti ir per tiltą nupėdinti.
Ai tiesa dar gi Hyper Rimi aikštelė prie Vingio, ten paeiti reikės, bet ne tiek ir daug.
Labiausiai „Lietuviska savimeile” pamalonina,kad koncertas ne Rygoj kur bene labiausiai tiktu darant 1na bendra Baltijos salims ,o Vilniuje:)))
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/bendroves/estonian-air-antrojo-ketvircio-nuostolis-sumenko-80-proc-663-356466
Artėja Air Lituanica veiklos pirmasis mėnuo. Įdomu, ar paskelbs mėnesio veiklos rezultatus (incl. finansinius) ? Ir ar privalo skelbti veiklos rezultatus ?
Jurgi, privaloma skelbti kas metus, planuojam skelbti kas pusmetį.
Finansinių skelbt neprivalo, nes tai UAB. Veiklos, atrodo, irgi dėl tos pačios priežastuies.
Tiesa įmonė iš esmės valdiška, tad bus niuansų…
Šiandien „Turkish” į Vilnių atskraido 42 žmones, išskraidino 36. Keleivių iš Talino Vilniuje lauk nelaipina.
Aš gerai akcinių bendrovių įstatymo neatsimenus, bet AB ir UAB veiklos rezulatatų viešumo mąstas skiriasi.
O Simonas gali pasakyti ar po pirmo mėnesio dirbame į pliusą…
Aišku. Na vis tiek būtų malonu kažkiek informacijos gauti ta proga – pervežta tiek ir tiek ten ir ten, užpildymas toks ir anoks, bilietų negavo n k keleivių ir panašiai :)
Bent jau užpildymą norėtųsi žinoti.
Po pirmo menesio i pliusa? Manau tokio dalyko nera buve visoje aviacijos istorijoje(turiu galvoje normalias salis,bent jau ne „Biednesnes” nei RytuEuropa ir pan)
Keleivių statistiką, be abejo, galėsiu parašyti.
Yra labai specifinis momentas. Pirmininkavimas, kuris yra gerai Briuselio apkrovimui. Amsterdamas dar neblogai einasi (lygtais).
O galop pats Simonas sakė, kad retas vežėjas rugpjūti būna nuostolingas…
Vytautui-NT. Visi Lietuvos UAB privalo kartą per metus pateikti registrų cemtrui įmonės balancą ir pelno/nuostolio ataskaitą už praėjusius metus. Šią informaciją iš registrų centro bet kas gali nusipirkti.
Neturi reiksmes net ir pirmininkavimas .Neisivaizduoju,kaip viskas turi supulti,kad jau pirmaji a/k starto menesi pelnas iseitu.
Taigi ir Amsterdamas kol nestartavo lektuvas ant zemes buvo.Kitas dalykas Briuselio bilietai gi velai pradejo pardavima,pirmaja savaite buvo kai lektuvas ir 20keleiviu skraidino…
Rugpjūti kiek pamenu AL neskraidys, o ir EK atostogaus, tad į Briuselį valdininkai tikrai neskris.
Ką gi, Žalgiris trečiame etape. Kažin į Poznanę LT skris ar chebra žeme važiuos? :)
Rimti vyrai:)))
Dabar turbut dziaugiasi Lietuvos Policijai nes gera proga Sestadieni su Grazulio ir Pankos kompanija pasitreniruoti/klaidas pasiziureti…
Kiek visur prirasyta tai Poznanej Ultros patys masiskiausi/problematiskiausi visoj Lenkijoj.O mums ir Warsuvos nesigavo tvarkytis.
Tokiu Turistu nei priesui nepalinkesi:))) Jiem nereik nei viesbuciu,nei alaus(patus vezasi autobuse,savo geria),o problemu lig ausu.
Nors is kitos puses,kai Warsuvos laukiniai stadiona nusiaube juos diskvalifikavo.Vilnius pateko i kita etapa ir dar Legia visa stadiona atremontavo:))) Toks variantas visai nieko butu:))
@Marius. Reikia kaskart vis kituose miestuose futbolo varžybas su lenkais rengti, tai po kokių 10 metų turėsime visus suremontuotus stadionus.
Na tikėtis reikia, kad nepasikartos LEGIA fanų siautėjimas, nes tada Policija atrodė, kad mažiau organizuoti nei tie chuliganai. vėliau kiek kartų lenkai čia buvo tai kiek mažiau bėdų buvo, tačiua DG stadijoną nusiaubti sugebėjo net per rinktinių varžybas, pernai.
Naujienos iš Kanados:
http://www.flightglobal.com/news/articles/bombardier-delays-cseries-first-flight-again-to-coming-weeks-388672/
Kas pamena kada AierBaltic turi gauti pirmus lėktuvus iš Bombardier?
Airbus Pushes Higher-Density A380 to Counter Luxury Image
http://www.bloomberg.com/news/2013-07-24/airbus-pushes-higher-density-a380s-as-luxury-image-blunts-sales.html
Palaukim dar metus, pamatysim, ar A350 papjaus B777, o Cseries- E195…
Įdomu ar krovininių A380 rinkoje jau atsirado?
Vytautas-NT: nevyksta taip greitai lėktuvų rinkoje pokyčiai. Net tavo terminais kalbant 787 dar nepapjovė to paties gamintojo 767, kurie toliau gaminami. CSeries komercinių rezultatų teks laukti iki kokių 2017 metų.
Krovininiai užsakymai 380 visi buvo atšaukti, tai, ko gero, krovinius vežančių A380 teks palaukti, iš antrinės rinkos.
Vienas iš naujo tipo A380, 787 minusų cargo kroviniams yra tai, jog naudojamos naujos medžiagos lėktuvų korpusams yra neatsparios susidūrimams. Kitaip tariant, kraunant keliolikos tonų krovinį į A380, smulkus „bakstelėjimas” į korpusą gali baigtis lėktuvo nurašymu. Anksčiau naudotus metalo korpusus yra paprasta liaudiškai tariant „atkalti”. Primenu, kad lėktuvų inžinerijoje aš diletantas, bet taip suvokiu situaciją, kodėl 380, 787 neturi freight’erių užsakymų.
@Vytautas-NT, kaip tikras biurokratas, pats pajudinti nei piršto negali???
Atsidarai visagalę wiki, susirandi article apie A380, ir ten susirandi skiltį, kurioje rašoma, kad Freighter versija yra „suspended”. Ten ir daugiau įdomių dalykų parašyta – jei skirtum 10 minučių, ateity paklaustum kokiais 17 klausimų mažiau ;]]]
Dėl 380- F versijos
F versija buvo planuojama ir net buvo pradėti pardavimai su FedEx ir UPS kaip „launch customers”, bet vienas iš užsakovų atsisakė, po ko neliko kritinio kiekio užsakymų, kad modelis būtų pradėtas gaminti. Tai buvo vieniteliai užsakovai, daugiau niekas nesusidomėjo modeliu…
Artimiausioje ateityje nėra jokio poreikio tokio dyd-io korininiams lėktuvams, nes rinkoje vis dar jaučiamas overcapacity, net LH ir CX vėl planuoja parkuoti kelis freighterius dykumoje, pagrinde dėl mažėjančio krovinių srauto iš Kinijos į EU ir US…
taisau klaidas:
„…dydžio krovininiams lėktuvams…”
Linai – tu jo taip nelepink, nes greitai komentaruose Vytautas-NT užduos ir tokį klausimą: „man tik įdomu, kiek dabar valandų? Gal kas iš čia esančių žino?”
Dar kartą pasitaisau, kad buvo užsakymas 380-F iš EK ir iš ILFC (sumoje 7 vienetai).
O tai ką A380 irgi iš kompozicinių medžiagų padarytas?
Ir šiaip bendra logika- kuo didesnis lėktuvas, tuo pigiau jis krovinius skraidina. Tad optimaliausia iš esančių yra B747 naujesni variantai.
Įdomu, ar tiesiog nesusiformuoja pakankamai dideli krovinių srautai, kad juos apsimokėtų su B747 dydžio lėktuvais varinėt.
Bet kokiu atveju galima konstatuot, kad A380 sėkmingai papjovė B747-800. Jų užsakymų kiekis yra minimalus. Aspkritai kur nors yra informacija apie bendrą tam tikro modelio skraidančių lėktuvų skaičių pasaulyje?
Aš tik norėjau pabrėžti, kad nepaisant 380 konstrukcijoje naudojamų kompozitinių medžiagų, F versija buvo planuojama ir ne „bakstelėjimo” pavojus privertė nutraukti programą :) kroviniai nesidaužo į lėktuvo korpusą, jie tvirtinami ant cargo palečių arba konteinerių, kurios tvirtinamos prie grindų.
Kur galiu sutikti su Vytautu-NT, kad 747-8I yra nesėkmingas projektas. Lufthansa paskelbė, jog jau 2020 m. ketina atsisakyti 747-8I naudojimo, net ne po pilnų 10 metų! Kai 747-400 dirbo kelis dešimtmečius.
Vytautai-NT, jau buvo sakyta – google yra visagalis. Tiesiog įsivesk rūpimą temą ir paspausk „enter” – atsakymai ekrane ;)
Tavo žiniai 747-8 kolkas tik F versija patraukli užsakovams, kai tuo tarpu 747-8i tik 5 užsakovai…
Man tik įdomu kodėl tarp krovinių vežėjų nepopoliarūs kariniai transporto lėktuvai. Juk jų pakrovimas dar paprastesnis nei konvertuotų krovininių. Ar jų kuro sanaudos neoptimalios?
Ar AL taip pat siulo papildomas paslaugas kurias turi Estonian Air ( empty seat, upgrade). Uzsisakiu bilieta pas jus gavau email. Bet jei nori sia paslauga pasirinkti/pirkti, nieko nevyksta… Kam tada si emaila apskritai siusti?
Kazkada su Estonian upgrade pirkau, viskas ok….
Dear valued Guest,
Thank you for flying with Estonian Air. For your extra comfort, your booking reference XXXXX can now be used for elevating your travel experience even further. You can enjoy your flight in a more private manner by securing an empty seat next to you at a nominal price through Empty Seat Option (ESo) program offered by our partner Optiontown.
Vytautai-NT
skirk 2 dalykus:
1. pax to freighter converted
2. factory built freighter
kitas dalykas – kariniai transporto lėktuvai, kodėl sakai nepopuliarūs, o AN-124 ? Jis nebuvo projektuojamas, kaip civilinės paskities. Tik dėl USSR griūties šie orlaiviai pateko į privačių vežėjų rankas… AN-225 išvis tik kosminei programai kurtas…
Na tai karinių transportinių lėktuvų yra daug daugiau. Tas pats Il-76, A400 (dar tik pradedamas gamint), C-5, C130 ir t.t. ir pan.
Kiek suprantu keleiviniu modeliu atveju yra ne tik perdarymai, bet ir grynai kroviniai variantai, kaip B747-F…
Arba kaip Beluga ar Dreamlifter… :)
Dėl karinio transporto, tai gal būt juos ir pirktų tą pati globethoter tačiau gamintojas jo bet kam nepardavinėja, nėra taip užsimaniau nusipirkau. čia tas pats, kas susigalvoti jog AL neblogai dar būtų kokia F-22 eskadrilė, palydai į Egiptą skrendant ( Fantazuoju).
Tavo išvardintų lėktuvų paskirtis yra karinis transportas ypač C series jei turi spec įrangą ir t.t.
Sorry Globemaster :)
Na gal navigacine įranga galima pakeist, o visus papildomus karinius žaislus išimt. Juolab, kad parduodant civilėms reikmėms rinka bus didesnė. Tiesa, tada daugiau šansų, kad priešai įsigys…
@ Vytautas-NT tai gal todėl ir neparduoda real time eksploatuojamos karinės technikos kiekvienam dundukui?
Be abejo tu gali ir naikintuvą nusipirkti ( ypač rusišką), tačiau JAV ir kitos vakarų šalys neparduoda tokių žaislų bet kam.
O kodėl jos neparduoda tų pačių žaislų Lufthansai, BA, KLM ir pan?
Brėmenas 6 valandas vėluoja.
@ Vytautas-NT, o todėl, kad tai yra technika su tam tikra paskirtimi, skirta eksploatuoti tam tikromis sąlygomis ir t.t. O tada kodėl su lėktuvnešiais neplukdo į kruizus? Juk jie atominiai sąnaudos jų mažos vietos daug?
Kitas dar dalykas pasižiūrėk skrydžio nuotolį pilnai pakrauto lėktuvo, daugumos vos keli tūkstančiai kilometrų.
OT: Vytautas-NT nepyk bet tau rimtai jaučiasi pilnatis
Vytautai-NT, na pasidomėk gi kuom nors pats, o ne 5-mečio lygio „kodėl” į komentarus rašinėk…
Juk į viską galima rasti atsakymus, jei TIKRAI domiesi ir informaciją įsimeni… Tikrai nesupyk, bet turi baisiai blogą bruožą, kad klausi tik tam, kad klausti – net nebandai atsiminti buvusiu diskusijų, nei plačiau pasidomėti… pamenu, kad to paties klausinėjai prieš pora metų šitame pačiame Simono bloge (apie tai, kodėl kariniai transporto lėktuvai nenaudojami komerciniams tikslams)
O kartais nebuvo tokio klausimo kodėl tramvajai nevažinėja orouoste? :)
Simonai, ar dar galioja pasiūlymas susipažinti su LT už oro uosto mokesčius?
O Vytautas_NT is tiesu egzistuoja? Man atrodo, kad tai kompiuterinis botas, neleidziantis komentarams nutilti :D
Совет директоров „Аэрофлота”: лоукостеру быть!
http://www.aviaport.ru/news/2013/07/26/260210.html
Совет директоров ОАО „Аэрофлот – российские авиалинии” признал целесообразным создание дочерней компании-низкобюджетного перевозчика. С учетом уже имеющейся базы „Аэрофлоту” намного проще будет развивать этот бизнес, чем если бы лоукостер создавался с нуля.
Дочерняя компания будет на 100% принадлежать „Аэрофлоту”. Представители перевозчика полагают, что лоукостер может начать работу уже в начале будущего года.
Kadangi man pačiam tenka atsakinėt į klausimus stiliaus „kur nupirkti dažus X”, tai žinau, kad greičiau yra paklausti kažko žinančių žmonių, nei googlinti tą informaciją per blogus ir forumus.
O kad būtų linksmiau straipsnis apie Jerevano perspektyvas:
http://www.anna.aero/2013/07/24/yerevan-airport-better-located-than-dubai/
Beje, įdomu, kodėl Azerbaldžiano oro linijos nebando sudaryt konkurencijos MEB3 ir Turkams, dėka geresnės geografinės padėties?
Aišku reikia pažymėti, kad krovininių lėktuvų su naikintuvais, bombonešiais, žvalgybiniais lėktuvais manau negalima lyginti pagal slaptos ar pavojingos technologijos kiekį. Kita vertus tokios institucijos kaip supervalstybių karinės pajėgos nori apsidrausti. Bet kada nors ateityje galimybės, kad bus orlaivis su plačiai naudojamomis karine ir civiline variacija neatmesčiau, ypač iš mažesnių šalių (Embraer? Bombardier?). Šiaip 747 irgi buvo kurtas kariniam transporterio konkursui, o pralaimėjus šį Lockheed’ui (C-5) sukurtas civilinis modelis.
Dubajaus ir Stambulo geografinė padėtis yra geriausiu atveju koks 10% jų sėkmės priežasties. Geografinė padėtis gali būti nesėkmės priežastis, bet ji niekada nebus sėkmės priežastis.
Aš tai bent suprantu, kad Azerbaldžanas, kaip valstybė, gali investuot į HUB’o kūrimą panašiai kaip Dubajaus emiratas. Na dar pasinaudot savo istoriniais ryšiais su buvusiu SSSR…
Šiaip žiūrint grynai ūkiškai, klasikinį karinį transporterį per rampą pakraut galima greičiau nei konvertuotą keleivinį. Aišku, matyt tas skirtumas neturi ypatingos reikšmės…
Na as manau jei pradetu Azerbaidzanas koki rimta Huba’a daryti,tai 99.99% tikimybe ,kad Dubajus dar labiau isprotetu.Ten Rytu salyse pinigai nera nr1,visi turbut skaitet,kad labai nepreztiziska vazineti bazines komplektacijos masina,bent minimalus upgrade’as ko neturi niekas kitas butina.Tokia jau ta kultura,tradicijos…
Jei nebutu tokio galingo zaidejo ,kaip Dubajus tada galetu Azerbaidzanas daryti…
Turim gera pvz sau po nosimi.Lietuvos rinka kur kas didesne nei Latvijos,mes dar ir Minska pasonyje turim.Ta geografine padetis,kaip ir Simonas minejo 10% tik duoda.Visa kita Valstybiu prioritetai:))
Pritariu Mariui :) Štai Kataras sugebės net pasaulio futbolo čempionatą suorganizuoti dykumoje, vasarą, kondicionuojamuose stadionuose. Bet užtai bus prestižas, pirmoji middle east valstybė, kuri rengs čempionatą.
Ryanair sudejo i sistema skrydzius is Luton ir Stansted i Kauna.
O kuri kryptis ziema yra trečia? Oslas, Frankfurtas?
Londono kryptimi Capacity mažina. Ir STN, ir LTN bus 4x weekly (buvo po 7, tiesa LTN iš VNO).
Dar prekyboje BRS, 2x weekly.
Manau, dar turėtų HHN įdėti. Klaustukas dėl DUB.
O tai ką, Oslas iš Kauno virto sezoniniu? Neužtenka emigrantų krypčiai palaikyt?
Oslas jau sudėtas taip pat. Bus 2x weekly.
Gal kas turit praeitos žiemos skrydžius iš Kauno. Kaip suprantu šią žiemą skrydžių bus daugiau?
Praeitą žiemą „Ryanair” iš Kauno vykdė 16 skrydžių per savaitę 4 kryptimis. Šiuo metu prekyboje įdėta 12 skrydžių per savaitę 4 kryptimis.
Praeitą žiemą buvo: 7xSTN, 3xDUB, 3xHHN, 2xBRS;
Ateinančiam žiemos sezonui suplanuota: 4xSTN, 4xLTN, 2xBRS, 2xRYG
Labai tikiuosi kad paliks ir HHN ;]
HHN yra vienintelė kryptis, kurios nėra iš RIX įdėta į prekybą. Arba koks dispute su HHN, arba tiesiog kaip ir FKB atveju, iš Baltijos šalių HHN išimtas.
Atitinka kol kas žadėtuosius 25% :)
Beje, HHN yra antra pagal tęstinumą (po STN) FR kryptis iš Lietuvos; kiek pamenu – atsirado tvarkaraštyje S2006 ir nebuvo iš ten dingus. Iki šiol :)
„airBaltic” nuo spalio uždaro Ryga-Tamperė.
Keistas AirBaltic sprendimas. Negi FlyBE taip bizni sugadino?
Kuo čia dėta flyBE? flyBE neturi nuosavų reisų nei iš Rygos, nei iš Tamperės.
Simonai, neatsakėte dėl LT išbandymo. Nebegalioja pasiūlymas?
Aurimai, parašyk man emailu.
Užvakar rašiau (mano šio blogo nikas ir realus vardas skiriasi).
Ir čia, ko gero, bus piloto klaida. Dėl dėl priekinės važiuoklės lužimo kaltas nusileidimas nosimi žemyn:
http://www.aviationweek.com/Article.aspx?id=/article-xml/awx_07_26_2013_p0-601074.xml
Žinant kokios kosminės skrydžių iš Suomijos kainos, keista, kad AirBaltic su Tampere nepasisekė…
Tuo tarpu Boeing stovykloje:
http://www.newsru.com/world/27jul2013/boeingoff.html
O kaip su Tampere iš Kauno? Skridau neseniai. Pirmyn iš Kauno – lėktuvas pustuščias. Atgal – pilnas. Bilietai pirmyn-atgal – 125 Lt asmeniui su visais taxais. Kiek žinau, ši kryptis jau eilė metų pas Ryanair yra. Apsimoka? Ar tiesiog skraido, kad lėktuvas žemėje nestovėtų? Skrydis tai trumpas, per 3-4 valandas pirmyn-atgal suskraido.
Beje, šian Palangoj. Per 2 val. 3 lėktuvai iš oro uosto pakylo. Neblogai :) Gal laikas tiesiog sutapo. Žmonių – milijonas, vos vos nakvynės vietą radom. Rusų – marios. Marozų irgi marios. Gerai yra, tegul tik pinigėlius veža Lietuvon, Oras geras. Smagu :)
Suomijos rinka labai maža ir verslo už Helsinkio labai mažai.
Kažkada „airBaltic” skraidė Suomijoje į Rovaniemi, Kuopio, Vaasa, Oulu (ten ten planavo mini-hub’ą), Kajanį, dar skraido į Tamperę, o nuo spalio liks tik Turku, Helsinkis ir Laapenranta.
Iš „airBaltic” žiemos tvarkaraščio dar dingo Kišiniovas ir Baku, kurie greičiausiai taps „seasonal”, bet praeitą žiemą buvo.
Simonai ziuriu rytoj Brussels is VNO 18;40/cia jie pavelino laiko ar kaip cia? Niekas nieko lyg ir nepranese?
Vakar teko su vienu exaviacijos zmogum kalbeti…Tai isejo kalba apie lektuvu nuoma.Kiek pasakojo tai musu Embraer170 nuoma per diena prasideda nuo 10tuks. Litais,bent jau mazdaug tokios rinkos kainos? Na tada visai logiska ,kad neskubinami Brazilai del antro lektuvo,kuris jau ir kokiu tukstanciu Litu brangesnis(per diena).
Tie keli parduoti bilietai anksciau atidarius prekyba nepadengs ekstra islaidu nuomai.
O kas gali paaišint Laperantos fenomeną? ten ir Ryanair skraido ir Airbaltic, nors šiaip kaimas nedidelis gana…
Manau, jog atsakymas yra tai, jog be „airBaltic” ir trijų „Ryanair” reisų daugiau niekas neskraido. Į Tamperę multiple daily skraido ir Finnair, ir SAS.
Jau rašiau seniau, bet Vytautui-NT nė motais ;) „Fenomenas” yra toks, jog Lapenrantos savivaldybe moka už skrydžius bendrovėms.
Aš galvojau, kad moka tik Ryanair (kas yra įprasta). Tuo tarpu, kad ir AirBaltic gana pinigo, tai naujiena…
Beje, įdomu šiaip tai AirBaltic kaštai mažesni už SAS. Negi jiems nepavyko mažesne kaina keleivių prisiviliot? Nes Suomijoj transporto kainos kosminės.
Mane asmeniškai stebina, jog „Ryanair” šiuo metu žiemai įdėjo į pardavimus 7x weekly VNO/KUN-RYG. Tai daugiau negu vasarą – 5x weekly.
Ir šalia to Lietuva-Oslas rinka atrodo, kaip labai perspausta, kur kainos nepakyla net vasaros įkarštyje. Kaip žiemos slow-down’e užsipildys 14 savaitinių skrydžių iš Lietuvos sunku suprasti.
Gali būti čia arba „Ryanair” lėktuvų utilizacijos kėlimo būtinybė, arba noras dideliu dažniu išstumti „Norwegian” ir „Wizz”.
Aš manau, kad Ryanair vėl įsivėlė į kainų karą. Panašiai kažkada Rygoje kariavo su AirBaltic dėl Stokholmo. ten ar ne 14 savaitinių skrydžių buvo…
Beje, įdomu ar yra žinių, kaip Norvegiant su tolimaisiais krydžiais sekasi? Pvz. koks jų užpildymas…
Skrydžių bendroves gelbsti mažėjančios degalų sąnaudos
http://vz.lt/article/2013/7/29/skrydziu-bendroves-gelbsti-mazejancios-degalu-sanaudos
@Vytautas-NT – Laapeenranta aptarnauja nemažai rusų keleivių iš Peterburgo regiono.
Tai ar per likusias porą šio mėnesio dienų sulauksime antrojo Air Lituanica lėktuvo ?
Man tik įdomu ar jiems koks Talinas iš Peterburgo ne arčiau?
Simonai, o tai rugpjūtį visai BRU neparsiduoda, kad paankstinote pertrauka?
Please be informed about schedule changes as follows:
Flights to/ex BRU OV5005/5006 cancelled from 29JUL-02AUG (5 flights).
Initially it was planned to have a break between 03-24AUG. The updated break is between 29JUL-24AUG – first flight after the break will be on 25AUG.
Matyt jau praeitą savaitę sugalvota atšaukti šituos, nes ieškojau trečiadieniui (07.31) bilietų į Briuselį, nepasiūlė agentūra LT, teks su lenkais per Varšuvą skristi..
@Simonas> kodel negalimi jungimai per AMS i LIS? visom datom, kuriom bandziau, meta errora: We are unable to find recommendations for your search
„Boeing“ paprašė visame pasaulyje atlikti lėktuvų patikrą
http://www.lrytas.lt/-13750883731373231329-boeing-paprašė-visame-pasaulyje-atlikti-lėktuvų-patikrą.htm
Is Lapenratntos skraido Pyterio rusai, nes daug ka turi ilgalaikes vizas
http://verslas.delfi.lt/transportas/veikla-prades-rusiska-pigiu-skrydziu-bendrove.d?id=61957593
klaustuk, atsiprašau, bet vis dar turime problemų su tarifų atvaizdavimu kai kuriuose reisuose, tuose, kur KLM nustato kainas. AMS-LIS atstumas didesnis nei VNO-AMS, todėl kainas nustato KLM. Galiu tik pasiūlyti kol kas naudoti skyscanner.net, greitai.lt ar pan. šio maršruto įsigijimui arba kreiptis į bet kurią kelionių agentūrą.
Peterburgieciai gauna suomiska viza metams su saliga kad bent puse isvykimu turi buti per Suomijos puse (kitaip kitoms metams neisduos). Tallinas arciau, patogiau ir pigiau, bet is jo mazai skrydziu. Dar yra pigus autobusas i Ryga.
I Laapenranta vaziuoja tik nuosavom masinom, apie 5-6 val uztrunka. Geriau (bet brangiau) iki Helsinkio su greituoju traukiniu.
„o bet tačiau” – Laapenrantos oro uostas aptarnauja apie 110 tūkst. keleivių per metus (kaip Palangos). Net jeigu darant prielaidą, kad pusė iš jų yra rusai, tai anyway, manau, jog pasiekia dvigubai mažiau, negu VNO pritraukia baltarusių – prognozuoju, jog šiais metais apie 90-100 tūkst. keleivių turėtų sugeneruoti keleiviai iš Baltarusijos.
Jeigu prijungsim VNO ir KUN, tai gausim dar didesnius skaičius.
Sankt-Peterburgas – Laapenranta atstumas ~200 km. Važiuoja keli autobusai kasdien.
@Simonas, tame ir reikalas, kad jokie greitai, kayakai, matrix’ai nerodo. visi siulo per BRU, FRA – tradicinius marsrutus.
O tai kur kiekvienam skrydyje besigiriantis Ryanair ? Galvojau bus pirmoje vietoje :)
Flightstats ranked the the top international airlines for their promptness. The solid performance by easyJet, a European discount airline, seems especially impressive –
http://www.economist.com/blogs/gulliver/2013/07/flight-delays?fsrc=scn/gp/wl/bl/timetofly
Ir tuo pačiu :
An interactive map of the world’s best and worst airports for flight delays
http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2013/07/16/an-interactive-map-of-the-worlds-best-and-worst-airports-for-flight-delays/
Originalus report čia-
FlightStats, Inc., the leader in global flight and airport information services, has released the June 2013 Airline and Airport On-time Performance Report. The report covers airlines and airports in the following regions: Major International, North America, Europe and Asia.
Get the FlightStats On-time Report – June 2013 or see the summary report and top 10 lists below.
http://www.flightstats.com/go/story.do;jsessionid=9E26710859E0041BF19142C255B97C0F.web2:8009?id=1061
Įdomu kas pirmas- WizzRussia ar Aeroflot padarys tvarką pigiuose skrydžiuose Rusijoj?
Kaip Delfi sako,- „Rusai ruošia konkurentą „Ryanair”
http://verslas.delfi.lt/transportas/rusai-ruosia-konkurenta-ryanair.d?id=61957593
Manau, kad Aeroflot pirmoji įsteigs savo LLC, o tik po to leis staeigtis konkurentams – WizzRussia ir kitiems.
Eco travel nuo rugsėjo mėnesio paleidžia Kreta, vakarinius-naktinius skrydžius:
Skrydžiai vykdomi Penktadieniais iš Vilniaus, iš Kretos šeštadienio nakty.
Vilnius – Kreta 21:00
Kreta – Vilnius 01:05
Įdomu kodėl VNO, anksčiau ant Air Lituanica reisų nerašydavęs išvis a/k pavadinimo, dabar pradėjo rašyt Estonian Air ? –
2013.07.29 23:50 Briuselis, Belgija OV 5006 Estonian Air
Priminkit man kodėl AirLithuanica blogai dalyvauti kokioje nors lojalumo programoje? Juk spėju dalis verslo sektoriaus tikrai yra visokių mylių rinkimo gernėjai…
Beje, kaip suprantu su dabartiniai AirLithuanica skrydžiais galima sėkmingai rinkt EuroBonus?
Vytautas-NT: tai kainuoja labai brangiai ir todėl yra didelis klaustukas, ar tai atneštų teigiamą ROI.
Air Lituanica reisuose nėra galimybės kaupti Eurobonus mylias.
O kodėl, jei kodas yra OV. Beje, kodėl Estonian apsimoka dalyvaut Eurobonus, o AirLituanica kažkurioj programoj ne? Aišku estų atveju tai paveldas. Bet AirBaltic turi savo sistemą.
Galop galima ir įdomesnių sprendimų paieškot…
Estonian Air nebeduoda Eurobonus visiems reisams, duoda tik reisuose į Star Alliance hub’us – CPH, ARN, OSL ir BRU.
Talinas-Vilnius, Talinas-Amsterdamas ar Talinas-Maskva su OV Eurobonus negausi.
Va kaip blogai. Žinosim- reiks labai atsargiai estų paslaugomis naudotis…
Ryanair ir žiemos sezonu skraidins į Pafosą.
Taigi buvo rašyta, kad Kipro vyriausybė tariasi su aviakompanijomis dėl pastovių skrydžių iš Lietuvos į Kiprą. Tai matyt ir susitarė su Ryanair.
Laimėkite bilietus dviems skrydžiui į Berlyną! Tapkite pirmojo „Air Lituanica” reiso į Vokietijos sostinę dalyviu. Rugpjūčio 5 d. skriskite Vilnius-Berlynas, o grįžkite, kada panorėsite! Dalyvaukite komentaruose parašę „Į Berlyną skrisiu su [draugo vardas ir pavardė]”. Laimėtojus išrinksime ketvirtadienį.
Nebloga akcija tik anksciau galejo paskelbt butu daugiau vertes gave…LT nekainuoja beveik nieko pora simtu Litu Oro uosto ir aptarnavimo mokesciai.Cia bene mums gerai zinomas rinkodaros specialistas usgalvojo:)))
Neparasiau,cia Facebook’e komentara palikt reikia..
Simonai, praejusia savaite skridau AMS-TLL su OV ir man taskus i euro bonus irase…
Arturai, keista, nes jie patys rašo, jog neturėtų :)
http://estonian-air.com/en/loyalty-programme/eurobonus/changes-to-eurobonus-conditions/
http://estonian-air.com/en/loyalty-programme/collecting-eurobonus-points/
Galbūt dėl to, jog pirkai bilietą iki birželio 1 d.
tai iš Kauno prisideda 4 x Dublinas ir 1 X Paphos. Kol kas gaunasi 16 savaitinių.
netgi 17 karštis :)daro savo
Vat ir nebeliko 25% mažinimo, kuris buvo žadėtas :)
O šiaip buvot kas žiemą Kipre? gruodį-sausį rodo tempratūros average high 17 laipsnių. Šaltokai skamba, o pasiūlyti kitų pramogų tiek kiek kokia Roma ar Barselona neturi.. Įdomu, kiek čia apsimokės šitą kryptį žiemą laikyti.
Gyvenau ten žiemos metu. Oficialiai rodo svetainėse visada mažiau nei iš tikrųjų. Pvz. ir Vilnius. Kokiam weather.com rašė, kad 28, buvo 33C. Taip ir čia. Lapkritį apie 25C, gruodį retai būna mažiau 20C, realiai 22C. Nuo sausio jau lietingiau, būna ir 15C, būna ir 21C. Iš esmės tinkamas salos pažinimui, verta dėmesio. Čia kalbu apie Pafosą. Paprastai Larnacoje laipsniu dviem šilčiau. Nuo kovo jau visiškas pavasaris, daug žalumos, gėlyčių :) Taigi reziumuojant iki Naujų galima degintis, vėliau keliauti, nuo kovo vėl degintis :)
Galetu Malta ziemai palikt.Nors ten ir vidutiniskai 15salciausia ziemos men,bet uz tai yra tiek visko pamatyt,kad ir savaites neuzteks.
Zinau zmoniu kurie is UK skrido(butent ziema),tai tiek pripasakojo.Sake nusiperki dienos autobusu bilieta ir su juo gali vaziuot po visa sala,po visus miestus.Vienas miestas grynai zveju,kitame jachtos prisvartuotos ir t.t.Na vienu zodziu labai patenkinti buvo:)))
O kainos ziema 20Euru 3* viesbutis,uz 40Euru 4* gali net ir 5* rast:))
Žinok, ir vasarą gali su tokiu bilietu važinėtis.
Aš kai buvau gruodį Maltoj bvau apsistojęs už 15 eurų (50 Lt) už naktį dviems žmonėms (dvivietis numeris), viešbutis ant jūros kranto, su balkonu iš kurio matosi jūra ir kambarys nemažas su virtuvėle (tiesa purvinokas). Šiaip tikrai pasirodė vienos geriausių kainų apsistojimui Europos kurortuose, už panašias kainas kitur rasti panašios kokybės viešbučių kitose šalyse neišėjo (jei pats keliauji, o ne su agentūra).
Boeing Faces $2.75 Million Fine for 777 Fasteners
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/Boeing-Faces-$2-75-Million-Fine-for-777-Fasteners_79814.html#.Ufde7oPHvmQ
Jau apie šitą vyruką architektą šiame bloge buvom minėję, dabar dar viena proga prisimint. Gal kada ir naują Vilnius/Kaunas oro uostą suprojektuos (jei laimės konkursą ir jei iš vis tokio oro uosto reikės lietuvai).
Lietuvio projektas sužavėjo Šiaurės Korėjos lyderį
http://verslas.delfi.lt/transportas/lietuvio-projektas-suzavejo-siaures-korejos-lyderi.d?id=61966991
Man tik įdomu už kokius pinigus jie tą oro uostą statys? Ar pasodins dar 10 000 žmonių į konclagerį ir bandys juos panaudot?
Ta proga klausimas- kiek suprantu didesnio intereso dirbti užsakomųjų skrydžių rinkoje AirLituanica neturi? Suprantu, kad konkuruot su SPA tokiais mažais lėktuvais neišeis. Tik vat klausimas ar yra Lietuvoj turistinių krypčių, kur apsimokėtų skraidyt su E-175. Ar tai išvis tokiam tikslui lėktuvas per mažas?
Simonai,
kaip daznai skraidysit(xkartu per week) i jau minetuosius Miunhena,Praha,Maskva…Ir ar bus dirbama su kokiomis a/k,del jungimu? Su Praha tai viskas aisku,manau jie patys suinteresuoti,kad atskristu jungimams…O kaip Maskva,Miunhenas?
Maskva tai aišku bus Aeroflot. Vat Miuncheno atveju neaišku, kiek Lufthansa linkusi šioj vietoj draugaut. Idomu kokia yra AirBaltic patirtis šioje srityje…
Bet kokiu atveju mažiau 3 skrydžių per savaite nebus. Tiesa klausimaskuria kryptim bus du skrydžiai per dieną. Nes turint vieną, reik skrist vidurdienį (Berlynas). Kitaip jokio tranzito…
Amsterdamas, greičiau yra išimtis. Tad jei yra vienas rytinis skrydis- sunku kalbėt apie tranzitą.
Sveiki,
Čia audra prie Kauno ar kas, daug lėktuvų keistai apskrenda:
http://i42.tinypic.com/25hhgdv.jpg
audra, bet jau praeina
Ko gero, Ryanair sudėjo į prekybą jau visus skrydžius, pagal tai matosi, jog nors iš Lietuvos krypčių skaičius tas pats tiek 2012 m., tiek 2013 m. žiemai, tačiau bendras skrydžių per savaitę sumažėjo 13% – nuo 61 skrydžio iki 53 skrydžių.
Kaune nedidelis prieaugis nuo 16 iki 17 savaitinių skrydžių, Vilniuje sumažėjimas nuo 45 iki 36.
Wizz Air skrydžių skaičius VNO auga nuo 33 iki 37. 6 iš tų skrydžių yra „naujos Rytų” rinkos, jeigu lyginsime įprastinę „Europos rinką”, gautume nedidelį sumažėjimą.
MUC, PRG, MOW tvarkaraščiai ir frequency dažniai dar derinami. MUC, PRG žiemai greičiausiai startuosim su 3-4x weekly. MOW rečiau kaip daily neturi prasmės, Aeroflot nėra vienintelis galimas partneris, šiuo metu esamų vežėjų dar neaiškūs planai žiemai.
Audra gal ir praėjo, bet Lutono lėktuvas gerokai pasisukiojęs nuskrido į Vilnių. Iš Maljorkos atskridęs praktiškai iš karto pasuko į Vilnių.
Kažkam gali būti sugadintos atostogos..
Lektuvai abu laukia keleiviu ir i Palma 02.00h planuoja skrist :) tai gal nelabai sugadins tas atostogas kelios valandos :)
Na, bet ekonomikos augimas Lietuvoje bent jau kol kas dar ir geresnis negu pernai. Pagal tą žinomą taisyklę, ir pervežamų keleivių augimas turėtų būti atitinkamas. Tai vat ir įdomu, taip išeina, kad tas augimas pereina iš low-costų į tradicines bendroves? :)
Tai kad tu „low costu” kainos jau netoli siekia tradiciniu avialiniju, o taupyti 100lt del to kad turetum kelis extreme persedimus ne visada apsimoka…
pliumbum: manau, kad low cost pasiūla Lietuvoje buvo pertempta ir tokį žingsnį prognozavau dar pavasarį.
Jeigu tradicinėms bendrovėms žiemą šiek tiek patempia korporatyvinis sektorius, kuris sutinka žiemą mokėti brangiau, tai low cost neturi kuo atsverti paklausos sumažėjimo – mūsų rinka _LABAI_ sezoniška. Pildyti reisus keleiviais po 10-15EUR nėra išeitis, nes keleivių į Brėmeną, Donkasterį, Stavangerį ar Karlsrūhę neaugs, kad būtų galima įtikėti, jog kažkada tas pats srautas sutiks mokėti brangiau. Į didelę rinką panašiai – jeigu lapkritį yra 10 tūkst. keleivių iš Lietuvos į Londoną, kurie sutinka mokėti bent 100EUR už bilietą, tai sumažinęs pasiūlą nuo 30 tūkst. kėdžių iki 25 tūkst. kėdžių ne tik, kad mažiau turėsi krautis „nemokamų” keleivių, bet lengviau bus paimti tuos 100EUR, nes mažiau pataikysi, kad imi 30EUR iš to, kuris sutiktų mokėti 100EUR.
Pigių skrydžių bendrovių kainos tikrai nesiekia tradicinių avialinijų kainų. Tiesiog kita kainodara – jei tradicinės daro nuolaidas persėdimams, o kartais net parduoda reisą su persėdimu (realiai 2 skrydžius vietoje 1) pigiau vieno atskiro skrydžio, tai su pigių skrydžių bendrovėm išeina, kad persėdimo atveju susimoki už du bilietus pilną kainą. O jei yra tiesioginis reisas kur tau reikia tai nemačiau atvejų, kad įprastinės bendrovės būtų pigesnės nei pigių skrydžių.
Украина откроет небо с Европой в 2015 году
http://www.avianews.com/ukraine/2013/07/30_opensky2015.shtml
Соглашение об Открытом небе с Европой заработает в 2015 году, сообщил журналистам заместитель министра инфраструктуры Владимир Корниенко.
Man visgi idomu tas klausimas del skrydziu trumpais atstumais. Niekaip negaliu paaiskinti sito dalyko, kaip tokie pavyzdziai is Azijos, pvz. skrydis Kuala Lumpuras (KUL arba SZB oro uostai) ir Penangas (PEN), miestas Malaizijos siaureje su 1,5 mln zmoniu. Atstumas tarp miestu – 350 km, autostrada – kuo puikiausia ir iveikiama labai lengvai. Malaysia airlines „pigi” dukterine imone Firefly turi 12 (!) daily skrydziu, vos ne kas valanda. Salia to – dar AirAsia turi 9 dieninius, bei naujai atsiradusi Malaizijos-Indonezijos Malindo Air startuoja su dar 3 skrydziais kasdien. Nors Fireflyz skraido su kuklesniais ATR72 lektuvais, tuo tarpu AirAsia – A320. Kuo paaiskinti tokia kosmine paklausta, priestaraujancia Simono logikai apie marsrutus >500 km ir ne tarp salu, ar pan?
@trvl Na Penang yra sala, nors ir sujungta tiltu su žemynu. O trumpai tariant – tai tarptautinis kurortas. Matyt tai viską ir paaiškina.
Klausykit brolyčiai, kaip čia yra su tokiais vat skrydžiais, kaip mano screenšote: http://www.subas.lt/images/ba1.jpg
Atstumas aišku lyg ir nebaisus gaunasi, nu bet negi vistiek, tokios gerbtinos kompanijos kaip British Airways skraido su tokiais „gaidosais”….
Čia to „gaidoso” vidus su 32 vietomis:
http://images3.jetphotos.net/img/2/1/6/3/70124_1280929361.jpg
Ir skrenda jis iš LCY per SNN.
@mikas: taip skraido…, tik ne su „gaidosais”, o vien tik biznio klasę turinčiais 32 vietų A318 iš London City oro uosto į JFK. Tik turtingiems skirtas VIP servisas iš pačio Londono centro, nes dydesni „gaidosai” negali aptarnauti ši oro uostą. Šis mažylis skrenda su techniniu sustojimu Airojoje kuro pasipildymui.
http://www.britishairways.com/en-gb/information/travel-classes/business/club-world-london-city
Šiaip tai Rusijoj variantų yra tikrai nedaug, nes apart Aeroflot, išplėtotą tarptautinių skrydžių tinklą turi Transaero ir S7. Gal dar galima Peterburga su Rosssiya bandyt.
Realiai dabartiniam Aeroflot reisui iš esmės trūksta dieninio skrydžio, kad sumažint tarpus tarp persėdimu į visokias kinijas. Nes kitaip gali patirti kokio Snowden’o jausmą atskridęs į Maskva ir laukdamas terminale 12 val.
LCY-JFK puikus reisas ( ir kainos sio reiso yra zemesnes nei is LHR). O geriausia tai, kad per technini sustojima Airijoje, pereinama per JAV imigracijos kontrole ir nusileidus JFK, nereikia valandu stoveti eilese….
Tai kad ir taip nereikia valandų stovėti eilėse JFK :)
Lietuvos oro erdvėje šiemet daugiausiai skraidė “Lufthansa”
http://www.aviasistemos.lt/lietuvos-oro-erdveje-siemet-daugiausiai-skraide-lufthansa/
Vokietijos skrydžių bendrovė “Lufthansa” pirmąjį pusmetį Lietuvos oro erdvėje skraidė dažniausiai.
“Oro navigacijos” duomenimis, sausį-birželį “Lufthansa” skrido 11,7 tūkst. kartų – 0,5 proc. daugiau negu pernai pirmąjį pusmetį, jai teko 11 proc. visų skrydžių.
Antra pagal skrydžių dažnumą buvo Latvijos įmonė “airBaltic” – 9,8 tūkst. skrydžių – 9 proc. mažiau (10 proc. rinkos), Rusijos “Aeroflot” – 6,8 tūkst. kartų, arba 6,3 proc. daugiau, o Suomijos “Finnair” – 6,7 tūkst. kartų, arba 24,3 proc. mažiau, abiem įmonėms teko po 7 proc. rinkos.
Airijos pigių skrydžių “Ryanair” skrydžių Lietuvoje šiemet sumažėjo 7 proc. iki 4,8 tūkst, jai teko 5 proc. rinkos.
Čia, kiek suprantu, praskrendančių lėktuvų statistika, o ne skraidančių iš/į Lietuvą?
to ;) Tau tai sekas… paskutinius 8 kartus JFK neteko maziau net 2 valandas stoveti… stengiuosi, geriau su persedimu per Detroita skristi, negu tiesiai i JFK…. Paziurek internete: http://apps.cbp.gov/
vidutinis laikas eileje kai kuriom valandom 134 minutes…
O tai kiti oro uostai? Newark? La Guardia?
Is Europos nieks tiesiogiai i La Guardia neskraido… Newark eiles trumpesnes, bet mazokas pasirinkimas tiesioginiu reisiu is AMS su skyteam….
@Arturas: nustebino, jog kainos praktiškai vienodos skrendant VERSLO klase su „British Airways” tiek iš LHR, tiek iš LCY t.y. ~3000 GBP.
@Arnoldas pamirsau, pridurti, kad musu corporate sutartis su BA duoda didesne nuolaida skrydziams is LCY….kazkada teko privaciai skristi, buvo pigiau… senokai buvo, bet skirtumas buvo apie 300 svaru sterlingu…
Už maždaug tiek ekonomine klase galima aplink pasaulį apskrist…
Taigi, su kartkartėmis pasitaikančiais sukčiavimo atvejais oro uosto vadovai kovoja iš karto siūlydami žmonėms susimokėti brangiau.
http://www.lrytas.lt/-13752608231374067297-vilnietiškas-sąžiningumas-dvigubai-brangesnis-taksi-ir-kylančios-kainos.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Nebloga straipsniuka uzsake,greiciausiai musu nepatenkintas Martono Taxi.
Tai kad tokiu 1,8-2Lt tarifo oro Uoste niekada ir nebuvo:)))
Kitąmet vasarą veiklą gali atnaujinti Nidos oro uostas
http://vz.lt/article/2013/7/31/kitamet-vasara-veikla-gali-atnaujinti-nidos-oro-uostas#ixzz2acOAlBr1
O ne logiškiau būtų Nidoje leistis ant vandens? ir atrakcija būtų šiokia tokia. Juk dauguma lėktuvų amfibijų gali kilti iš paprastų aerodromų.
Fantastiškos naujienos iš Nidos. Dabar belieka to paties iš Druskininkų sulaukt…
Grįžtant prie amžinš temų, priminkit kodėl LCC neapsimoka krovinius vežiot? Ar tai labai pailgina lėktuvo aptarnavimą (pakrovimas/iškrovimas)? Ar jie į blogus oro uostus skraido? Ar dar kažkas?
Vilniaus oro uostas kviečia naujus vežėjus
http://www.ekonomika.lt/naujiena/vilniaus-oro-uostas-kviecia-naujus-vezejus-41467.html?page=1
O vandeninei aviacijai kuršių marios ar ne per seklios?
Man įdomiau, kas šiandien darosi VNO. Matau LO nusileidimą iš Poznanės ir vakare lėktuvą iš Tokijo. Kas čia vyksta?
Gal koks aukšto lygio vizitas?
Koks lėktuvas iš Tokio?
Is Poznanes atskrido lenku futbolo komanda:))
Dėl Poznanės, tai nežinau, kur Lietuvoje turėtumei gyventi, kad nebūtumei girdėjęs apie artėjančias „Žalgiri“ rungtynes su Poznanės „Lech“ klubu.
Dėl Tokyo matyt turistai, lygtais vizitai nenusimato šiuo metu.
IŠ Tokijo B767. Negi lenkų futbolininkai su ATR atlėkė?
o kur matomas tas TYO skrydis?
http://vno.lt/lt/tvarkarastis/apie_reisa.php?ID=OR 7612&TP=arr&TIME=1375282500
Neteisingai įsidėjo nuoroda – čia gali rasti http://goo.gl/JJPpxS
matau jau atvykimuose, pradžioje nerodė… :)
Pries savaite vel buvo kalbu apie Hitachi.Manyciau labiau koks ekonomikos forumas,ar Japonu verslininku vizitas.
Na sutikit Japonu turistai uzsakytu lektuvu i Vilniu labai mazai tiketina:)
Man rodo:
TUI Airlines Nederland B.V.
Keistas lėktuvo nuomos šaltinis japonams.
Šiek tiek išsiaiškinau. Vis tik japonų turistai atskrenda. Bandysiu daugiau sužinoti.
Kaip ir logiška, nes TUI – atostoginių skrydžių kompanija
Atskrenda Arkefly B763(WL) PH-OYJ
Vargiai Hitachi imtų 767 yra ir mažesnių lėktuvų galinčių iš tokyo į VNO skristi. Nebent jau kai buvo jie Vilniuje matėt kas, kad būtent tokiu atskrido, > Boeing tu kaip suprantu VNO esi gal kartais užmatei Hitachi su kokiu buvo atskridę?
Lenkai pergudravo muitines pareigunus ir juos perskrido :D
Toks jausmas, kad oro uoste nėra muitininkų…
Sengeno zona Vytautai-NT
http://lt.wikipedia.org/wiki/Šengeno_sutartis
Ir Lenkija su Lietuva i ja yra istojusi, todel labai didele galimybe buti nepatikrintam mutines darbuotoju :) o visa kita info suteiks wiki
Šiaip tai aš Kaune, Laisvės alėjoje sėdžiu. Hitachi buvo atskridę nedideliu, bet pavadinimo neprisimenu.
Muitinė ne prie ko brangieji, jie tikrina kontrabandą ir t.t. čia pasieniečiai tikrina, o orouoste išeinant visada stovi keli pasieniečiai.
Boeing kartais ne Gulfstream?
Šengenas, šengenu, bet norint gali dokuemntus patikrint oro uoste. Beje, ten bent jau nuolat yra pareigūnai, o vat sausumos postai- tušti…
Dabar postai pilni ir laukia lenku sirgaliu :) nustebtum kiek ten pareigunu …. tubut daugiau nei pries uzdarant postus :)
Pilnas Boeing’as Japonu turistu.Tikrai gerai skamba.Tuoj turetu TD koki straipsni isplatinti kokie jie saunuoliai.
Gerai nepamenu bet berods kazkada buvo Kinai skraidinami(tik nezinau ar i VNO) ,jie ten per 3Baltijos salis keliavo.
Bet kokiu atveju butu labai smalsu suzinot,kas ir kaip ten atskrido.Tas pats ir del pinigu..Jei pradet taip skaiciuot tai Japonai min 3-4xdaugiau isleidzia nei kokie Lenku turistai..
Tik ka pasnekejau….nors cia visiem buvo aisku,kad spaudoj bus
http://www.lrytas.lt/-13752784241374183405-boeing-767-lėktuvas-atskraidins-turistų-iš-japonijos.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Negi Japonijoj, Korėjoj ar Kinijoj išsinuomuot tokio tipo lėktuvą sudėtinga, kad reik iš Europos varinėt?
Beje, klausimas, ar B787 neįgalins pagaliau atkurti susisiekimą užsakomaisiais skrydžiais taip Vilniaus ir Bankoko?
Nu va, jau ir Estonian ims 10 Euru už registraciją-
Estonian Air начинает брать плату за регистрацию на рейс
http://rus.delfi.ee/daily/business/estonian-air-nachinaet-brat-platu-za-registraciyu-na-rejs.d?id=66522496
Регистрация на рейс у стойки в аэропорту будет стоить 10 евро, сообщила авиакомпания.
Galite stebėti kaip iš Tokijo į Vilnių pilnas japonų turistų B767 skrenda :)))
http://www.flightradar24.com/TFL7612
jau tuoj pradės žemėjimą:)
Tai kad VNO Atvykime 20:30 laukiama
„Ryanair“ drastiškai padidino mokestį už bagažą
http://verslas.delfi.lt/transportas/ryanair-drastiskai-padidino-mokesti-uz-bagaza.d?id=61980471
O tai kaip cia tie Japonu turistai? Pagal lektuvo judejima iseina jie is Olandijos atskrenda.Cia pas juos gal tokios superatostogos Vakaru po to Rytu Europa…
Griztant prie verslo kainu is LON, tai pigiausia imanoma siai dienai be agentiniu is LCY 8758 Lt, is LHR – 6060 Lt
Eugenijau, so?
Simonai, vis neatsakote dėl galimybės išbandyti LT. Jei nebegalite suteikti šios paslaugos – taip ir pasakykite. Jokių bėdų. Tiesiog mailus rašau, Jūs čia sakote – rašykite mailus, o jokio atsakymo negaunu.
Nepatikslinau. Lonodnas Niujorkas Londonas su BA verslo klase. Is kitu EU miestu per Londona gali buti ir pigiau
VNO.lt kardinaliai pasikeitė. Gana įdomus dizainas.
Jo gana įdomus dizainas, tik senasis kažkaip akiai mielesnis buvo.
Titai, ko gero, negavau tamstos laiško, nes tikrai nesuvedu su kuriuo emailu turėčiau tamstą tapatinti. Parašykite dar kartą – vardas pavardė atskirti tašku, et airlituanica.com
Jo, VNO puslapis tikrai stipriai pasikeitė… kolkas nelabai patinka :)
čia nauja mada- kiekvienas naujas VNO direktorius susikuria naują VNO puslapį…
Ir man nekoks naujas VNO dizainas :/
Visai nieko tas dizainas :) BEt senasis irgi buvo neprastas, ar cia kartais nebuvo lesu svaistymas….
Trūksta išraiškingumo, neįpratusiam žmogui reikia pastangų rasti informaciją bendrame margumyne, o kai kurių aviakompanijų ženklai lentelėje visai neįžiūrimi.
Tai va, kad logotipai sudėti, bet realiai jų neimanoma įžiūrėti :)
@Vytautas-NT: jau ir seniau Simonas rašė, jog bus vykdomi svetainės atnaujinimo darbai. Čia ne naujo oro uosto direktoriaus išmyslas…
Dizainas gal ir nieko, tačiau funkcionalumo apgalvojimas yra nelabai vykęs.
1) Išvykimo-atvykimo sąrašas. Nėra galimybės matyti patikslintą laiką, esant vėlavimui (nėra kur jį parodyti, nes truksta stulpelio lentelėje). Kai kurių aviakompanijų logotipai neįskaitomi arba neįžiurimi. Kai kurios aviakompanijos iš viso neturi logotipų (pvz.: „Turkish Airlines” rodomas kaip tekstas).
č) Atvykimo ir išvykimo sąrašas turėtų būti iškeltas iš „Informacijos keleiviams” ir egzistuoti kaip atskiras meniu punktas tituliniame puslapyje (padaryti jį pirmu iš kairės ir perkeliant „Infomrcija keleiviams” dešiniau). Informacija apie atvykimus ir išvykimus neturėti būti rodoma tituliniame puslapyje pagal nutylėjimą, bet lengvai pasiekiama per meniu. Pagal nutylejima turėtų būti rodomos oro uosto naujienos. Dabartinis plotelis naujienoms yra užkištas kažkur apačioje, skiriant joms niekinančiai mažai vietos, kurioje net ir mažos nuotraukos šalia teksto neįkelsi.
3) Reklaminių skydu išdestymas visur vienodas. Išdėstymas, tinkantis pirmam puslapiui, prastai atrodo kituose puslapoiose. Reikėtų perkelti apatinius 5 skydus į dešinę pusę, kai jie rodomi NE tituliniame puslapyje (surikuoti po „Fast Track” skydeliu žemyn).
4) Pašalinti iš titulinio puslapio „Atvykti į oro uosta”. Atvykimo informacija yra svarbi, bet gi gali būti labai lengvai atrasta „Informacija keleiviams” dalyje. Na nereikia jai tokio perdėtai išskirtino dėmesio…
Yra ir daug kitų problemų… Todėl ir atrodo, jog kažkas „ne kaip”. Problema, ne pačiame dizaine, bet kaip informacija pateikiama ir išdėstoma.
P.S. čia yra tik mano subjėktyvi nuomonė ir pastebėjimai.
Na, projektą atnaujinimo pradėjome dar prieš metus, stilius nepasikeitė, tačiau išdėstymas išsimėtė labai :)
noriu tik apginti atvykimo/išvykimo informaciją – 80% žmonių ieško būtent šitos informacijos ir, manau, būtina ją atvaizduoti tituliniame lape. 15% ieško, kaip atvykti į oro uostą, o _visa_ likusi informacija, kartu sudėjus, sudaro tik 5% apsilankymų.
@Simonai: sutinku, galima palikti atvykimą/išvykimą pirmame puslapyje. Prie dabartinio išdėstymo paprastas „fix’as” padarytu jį žymiai geresniu: perkelti „Naujienos” skiltį virš „Fast Track” skydelio, o atlaisvintą dalį atiduoti „Oro uosto informacija” skilčiai praplėsti. Naujienoms reikia skirti dydesnį plotelį t.y. su galimybe talpinti nuotrauką.
Dar toks klausimas, kodėl naršant po VNO puslapį nuolat atsidaro langas, kad mano narškylei reikia atnaujinimo? negi negalima šito išvengti?
Na o čia keli sakiniai apie mūsų mylimus MEB3:
http://www.anna.aero/2013/07/31/emirates-etihad-airways-and-qatar-airways-network-comparison/
Ir dar šiek tiek įdomybių apie FIGUS:
http://www.anna.aero/2013/07/31/figus-analysis-the-leading-international-destinations/
Del VNO naujo puslapio. Na visados prie naujo reikia priprasti ,bet vieno tai tikrai nesuprantu.Sonuose tiek daug tuscios vietos,kad cia kaip nebaigtas darbas
Tik nereikia sakyti,kad tuscios erdves sonuose visai dera:)) Pirmas jausmas ,kad skaitau mobiliajam telefonui skirta puslapi…
@Marius: o kur reikia, tai naudoją erdvę be reikalo. Erdvės tikrai neužtenks ilgesniam oro uosto pavadinimui, o ir oro bendrovių ikonoms per mažai vietos. Brangi erdvė švaistoma prie kiekvieno skrydžio parašant po pilna datą… Na aišku, labai malonu žinoti, kad lėktuvas nusileis 2013.08.01, o ne 2017.08.01, kaip būtų, ko gero dauguma pagalvoję ;)
Suprasciau,kad bent reklamai isnauduotu ta erdve…Dabar man visai nesuprantama.
Gali zmones sakyt ,kad tokiu „kritiku” vienetai,tegu nors vienas „uztarejes” ikielia nuoroda i svetaine,kuri butu palikusi tuscia erdve sonuose.Turiu galvoj normalia svetaine,o ne „kiosko” kokio nors:)))
Kaip jau ir minejau,cia atrodo,kad mobiliojo telefono versija per kompa ziuriu:)))
Šiaip palyginus su kitais orouostais tai VNO puslapis yra super, kiek teko naršyti pvz Milan Malpensa ar Barcelona el-prat, tai na ne kokie tie puslapiai klaidūs ( kaip kokio JTO) ir t.t. nors dizainas ir pasikeitė bet esmė nepakito, tiesa norėjau apginti direktorių, bet Simonas jau parašė, kad prieš metus pradėjo.
Realiai puslapį sukurti su dizainų trunka apie metus pusantrų ( jei nereikia vidinių sistemų labai keisti).
Visai neblogas naujas VNO puslapio dizainas,tik keista, kad prie SPA skrydžių rodomas Ecotravel logotipas.
Išvados: dizainas – gerai, logiskumas ir realizacija bloga. Rodos, prieš darant svetainę, nebuvo peržiūrimos kitų oro uostų svetainės, siekiant pasisemti gerų idėjų. Vienas iš geresnių pavydžiu, kur viskas beveik idealiai apgalvota ir pakankamai efektyviai išnaudojama erdvė – Helsinkio oro uosto svetaine.
Puslapi su dizainu ir sistema uztrunka sukurti apie du menesius, jei uzsakovai zino ko nori. :) pusantru metu kuriama tada kada reikia pinigus isplauti… :)
Riga, July 2013
516661 passengers
Dizainą per du mėnesius gal ir sukurs, pakurti puslapį užtrunką dar tiek pat minimum, testavimas dar trunka apie mėnesį ir t.t. Metai yra normalu. Jei darai šablonais ir nereikia programuoti tada taip 2-3 mėn. realu.
:) joa metai normalu kai reikia paimti daug pinigu uz puslapio kurima :) jei sablonais darai galima ir i menesi tilpti :)
Naujas VNO puslapis – erzinantis mirgantis spalvotas vinegretas, pritemptas prie VNO logo. Toli nuo dabartinio web 2.0 supratimo, funcionalumo ir tiesiog pacio vaizdo. Blogiausia, kad pats pirmas įspūdis yra erzinantis – tie mirgsintys baneriai, bėganti eilutė, spalvingos antraštės atsiduoda pigiu kiosku su gausybe mirksinčiu neoninių lempučių. It’s so outdated !
OT Marius: http://www.bbc.co.uk/ http://www.nba.com/
Na tik ne metai.Baikit juokus:)))
O gal jie pusmetį koncepciją rašė :), juk techninis darbas dar ne viskas, sukišti į rėmus ir greičiau galima.
O dėl pinigų gal ir teisus.
Dažnai užduodamas klausimas apie Air Lituanica – kaip sekėsi pirmąjį veiklos mėnesį ?
@ Jurgis
Atsakymas šiandien išplatintame pranešime spaudai, kurį galima rasti vz.lt :)
Pirmąjį veiklos mėnesį oro bendrovės „Air Lituanica“ lėktuvai buvo naudojami daugiau nei 220 val. 58% keleivių skrido į Vilnių, o 42% – iš Vilniaus. Šiuo metu vidutinis orlaivių užimtumas siekia 65%. Kompanija planuoja, kad rudenį šis rodiklis kils iki 70%.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/8/1/air-lituanica-tiesiogiai-skraidins-i-berlyna#ixzz2aiPYDmtA
Minimaliai jau galima rasti AL statistikos apie pirmojo menesio performance’a :)
http://vz.lt/article/2013/8/1/air-lituanica-tiesiogiai-skraidins-i-berlyna
Beje, žiūrėdamas dabar naujojo VNO puslapio skrydžių žemėlapį, matau kad šalia naujųjų Air Lituanica paskelbtų krypčių – Berlyno, Prahos, Maskvos etc., atsirado ir St.Peterburgas. Ar tai klaida, ar iš tikrųjų nauja kryptis. Kas operuos ? Air Lituanica ? Beje, žemėlapyje nėra Miuncheno.
Lryte.lt vienu sakiniu daugiau :)
http://www.lrytas.lt/-13753552841374891196-air-lituanica-nuo-pirmadienio-skraidys-į-berlyną.htm
Kompanijai pavyksta sklandžiai laikytis skrydžių grafiko: laiku įvyko 95 proc. išvykstamųjų ir 93 proc. atvykstamųjų „Air Lituanica“ reisų į Tarptautinį Vilniaus oro uostą.
Beje, VNO skrydžių žemėlapyje yra ir daugiau neaiškumų – pvz. reguliarūs skrydžiai į Tenerifė, Ispanija, Krokuva, Lenkija
http://www.vno.lt/lt/planuoti-kelione/skrydziu-zemelapis/
Tie 5 animaciniai mirgantys baneriai apacioje tai kazkokia tragedija, primena porno puslapius. O turetu jie buti sukurti vienu stiliumi ir jei jau taip neimanoma be animacijos, ji turi buti vienodo timeframe’o.
Man patinka, kad Air Lituanica pranešime spaudai visur naudoja daugiskaita – „Pirmąjį veiklos mėnesį oro bendrovės „Air Lituanica“ lėktuvai …” , „Šiuo metu vidutinis orlaivių užimtumas …” :)
Na tikėkimes, kad netrukus atvyks antrasis lėktuvas ir tikrai galėsim džiaugtis daugiskaita pranešimuose.
Čia viskas ok, reikia sukurti įvaizdį, nes tikrai ne visi žino, kad AL turi tik vieną lėktuvą. O kai rašai daugiskaitoje atrodo, kad tikrai rimta kontora su bent 5 orlaiviais, nes neretas gi pas mus galvoja , kad viena kryptis 1 lėktuvas. :)
Jurgi, kam tas 2-as lėktuvas, jei rugpjūtį tik 2 kryptys :) nebent į pabaigą mėnesio, kai BRU atnaujins, prireiks 2-ojo…
Sveiki,
pripazinsiu neskaiciau visu 900 komentaru, bet manyciau verta pagalvoti apie skrydzius i Dublina. Is daugybes pazystamu girdziu kad truksta tu skrydziu ir patogiu laiku, ypacjei palyginsime su skrydziu i Londona pasiula. Siuo metu turim 3 skrydzius i savaite. Bet laikai issderine taip, kad nera visai dekingi norintiems nuvykti savaitgalui ar lygiai vienai savaitei. Sakykim savaitgaliui nuskristi nera jau taip lengva, nes tiems kas gyvena toliau nuo oruosto labiau i siaure reikia papildomu iseiginiu prisedrint prie tvarkarascio. Tas pats savaites atostogas paemus, reikes arba imt daugiau arba skrist sestadieniais, bet tai ne visada patogu tiem kas skrenda aplankyt artimuju, ir nori su jais praleist iseigines. Gal tai skamba pernelyg primityvu, bet butent si marsruta sudarytu labiau paprasti zmones, nei verslo klientai, todel manyciau butu idomu paziuret is to ko rekia siems klientams. Antras dalykas nezinau kaip kiti, bet daug pazistamu skraido gan daznai tarp Airijos ir Lietuvos su visokiais reikalais ir visi skundziasi kad kartais permoka ar sumoka net daugiau nei kainuotu normali avialinija. Mielai skristu su kita, bet deja tokios nera. As asmeniskai skraidau jau ne pirmus metus su persedimais ir man iseina ir patogiau ir kaip nekeista pigiau. Be to vis delto kartais norisi ir to bagazo paimt ir artimisiems kazka parvest ir atgal parvezt ir nesukt sau per daug galvos del visokiu Ryanairo taisykliu. Be to del kainos tikrai nejuokauju, kaip pavasari ieskojom bilietu rugpjuciui 4 asmenu seimai Lufthansa ir SAS buvo zymiai pigiau nei ryanair, vienintelis dalykas seimai su mazais vaikais gal siek tiek sunkiau su persedimais skraidyt. Siuo atveju manyciau atsiradus pasiulai salia Ryanairo paklausa tikrai atsirastu ir lektuvai butu uzpildyti, juolab ir dabar lektuvai skrenda pilni, kiek teko girdet. Todel gal vertetu pasidometi sia rinkos dalim atidziau.
Simonai, pamenu Berlyno klausimas per paskutinius porą metų buvo ne kartą svarstytas šiame blog’e. Aiškiai buvo laikomasi nuomonės, kad lietuviam psichologiškai Berlynas yra automobilinė kryptis, tuo mes labai skiriamės nuo, pvz, latvių. Ar manai, kad šis įprotis keičiasi? Ar AirLituanica tikisi šitoj kryptyje išgyventi tik iš tiesioginio verslo srauto? Tranzitas, kiek suprantu, per Berlyną tikrai nėra tas „arkliukas”, kuris svariai prisidėtų prie maršruto įdirbinėjimo. Kaip įsivaizduoji keleivių į TXL „pyragą” pagal jų tipą?
Va dėl tų visų Dublinų, Londonų – ar įmanoma būtų uždirbti padarant porą reisų prieš Kalėdas ir po Naujų metų – ar visgi organizaciniai kaštai visą reikalą padarytų grynai nuostolingu.
@is Airijos – malonu, kad nusprendėte sudalyvauti diskusijoje. Bet neskraidys Air Lituanica į Dubliną, na tikrai neskraidys. Nes visa tai, ką jūs kalbate, yra tiesa iš jūsų perspektyvos ir iš jūsų draugų perspektyvos.
Bet realybė yra tokia, kad emigrantinės kryptys nėra Air Lituanica strateginis prioritetas. Tas „paprastų žmonių” vežimas buvo Star1 strategija, kuri nepasiteisino, nes nepakonkuruosi su Ryanair ir Wizz Air ilguoju laikotarpiu. Vis tiek tie paprasti žmonės yra žymiai jautresni kainai. Jeigu pradėsi siūlyti už kokius 700 lt tuos skrydžius, tai Ryanair nieko nereiškia kokiems keliems mėnesiams paleisti savo skrydžius už 300, vien tam, kad nebeknistum proto. Na, ir dar pora dalykų – Dublinas yra baisiai toli, kaštai skristi ten yra tikrai dideli. Ir perspektyva Dublino krypties nekokia. Verslo ryšiai su Lietuva gana menki, emigracinis srautas ten nutrūkęs, srautai tik mažėja pastaraisiais metais.
Jei žmonės prašo – reikia paleisti skrydžius į Dubliną :)
Vytautai, Berlynas mums tikrai yra labiausiai „challenging” kryptis kol kas. Dirbam daug su tos krypties pardavimais ir tikim, jog kryptis tiesiog reikalauja daug daug įdirbio.
„Air Lituanica” portfelyje Berlyno reisas bus tie, kuriame bus pati didžiausia turistinio srauto koncentracija, nes vien iš verslo į Berlyną max galime surinkti 1000 keleivių per mėn.
Šiuo metu aktyviai dirbam su turizmo grupių organizatoriais ir pilnai tikėtina, jog 2014 m. vasaros sezonui turėsim apie 2000 turistų užsakymą į Berlyną.
Kitas dalykas, su kuriuo dirbame yra tradicijos keliauti „per Berlyną” nebuvimo. Čia pirmiausia dirbam su kelionių agentais, nes jie niekada gyvenime nėra pardavinėję transfero per Berlyną. Tai po truputį pradeda judėti pirmyn ir book’inimo tempai transfero per Berlyną pradeda augti – pirmą mėnesį paleidę prekybą parduodavome praktiškai tik point-to-point. Dabar matome, jog parduodame skrydžius į Frankfurtą, Miuncheną, Štutgartą per Berlyną.
Kita kryptis, su kuria dirbam yra parodų verslo srautas, kurį reikia atsiimti iš autobusų/automobilių. Keliavimas 3-6 dienoms – labai daug parodų ir mugių vyksta Berlyne. Matosi, kad susidomėjimas yra, tiesiog tradicijos svarstyti kelionę lėktuvu nėra.
Aš tikrai tikiu, jog Vilnius-Berlynas point-to-point yra potencialas apie 2000 keleivių per mėn. 2007 m. „airBaltic” buvo įdirbę apie 3000 keleivių per metus.
Šiuo metu apie 1500 keleivių per mėn. skrenda per Kopenhagą/Frankfurtą/Rygą, mokėdami po 150EUR one-way be mokesčių.
Jei prie tų 2000 būtų galima dar pridėti apie 1000 transferinių keleivių per Berlyną, būtų puiku.
Na jei i London South End skristu AL, tikrai pereiciau is RYR :) visa valanda emigrantai galetu sutaupyti vaziavimui i oro uosta :)
Pranai, įdomus klausimas, žiūrim/skaičiuojam. Organizaciniai kaštai nėra dideli, sunkesnis klausimas yra distribucijos kaštai, reikėtų investuoti į krypties reklamą ir pardavimų skatinimą.
Kitas dalykas yra atsiprekamumas. Atstumas iki Londono/Dublino yra didelis, o srautas yra labai vienpusis. T.y. 700LTL į vieną pusę gali būti nepakankamos pajamos, nes realiai keleivis, skrisdamas Dublinas-Vilnius gruodžio 23 dieną, siekiant pelningumo, turėtų sumokėti už kėdę, atskridusią gruodžio 23 d. Vilnius-Dublinas, kuri greičiausiai būtų tuščia ir už 100 LTL.(pvz. Wizz Air pardavinėja Vilnius-Londonas gruodžio 23 d. už 139litus).
Kiek suprataui iš Simono užuominų, Londono variantas galėtų būti LCY. Bene patogiausias visiems ten gyvenantiems (su tam tikromis išimtimis).
Jei AirBaltic atsisakė Dublino, tai ten tikrai nekas. Juk jie buvo pagrindiniai emigrantų vežėjai po Ryanair ir dar geru laiku- naktimis…
Vytautas-NT, iš kur ištraukėte tą LCY? Nu tikrai ne AL nosiai ten skraidyti šiuo metu. Ar jūs čia juokaujate? :)
Pliumbum, Vytautas palaiko diskusiją ;)
Simonai, ar teisingai suprantu, kad pirmą mėnesį Air Lituanica pervežė 4841 keleivį ( buvo pasiūlyta 7448 vietos x užimtumas siekia 65 proc.) ?
Per Kaledas visados(pernai/uzpernai) musiskiai LCC dadeda reisu,tai LT su mazesniu lektuvuku nelabai kur vietos ir beatsirastu…
Kitas dalykas jau minetasis vienpusis srautas labai daug keliauja Kaledom i LT ir tik nedidele dalis vaziuoja pas draugus/gimines Emigrantus…
Jei bus ispirkti bilietai Ryanair staigiai dades pora reisu,pas juos su laisvais lektuvais ziema ner problemu.
Jau senokai po truputi atsiranda ir pas mus Lietuvius,seimos zmones,per Kaledas isvykti kur nors atostogu.Cia buvo spaudoj praejusia ziema rasyta,kad juntamas pagyvejimas Kaledinem kelionem.Tai cia AirLituanicai reiktu ziuret su 75-85vietu lektuvais butu pats tas.Neuzsisakys kelioniu agentura gi Boeing’o iskart i nauja krypti,o cia tokiam lektuvui visai realu pririnkt zmoniu.
Sakyciau neblogas uzimtumas kaip pirmam menesiui, bet aisku cia dar grietinele JUL bru renginiai. Berlynas nebus toks saldus…
Per pirmąjį veiklos mėnesį kompanija sėkmingai įvykdė 98 skrydžius.
http://www.balsas.lt/naujiena/745970/nuo-pirmadienio-air-lituanica-tiesiogiai-skraidins-i-vokietijos-sostine
Tai gaunasi, kad vidutiniškai viename skrydyje buvo 49 keleiviai (4841 keleiviai / 98 skrydžiai).
Jat Airways to become Air Serbia with a new look and Airbus A319s
http://worldairlinenews.com/2013/08/01/jat-airways-to-become-air-serbia-with-a-new-look-and-airbus-a319s/
Jat Airways (Belgrade) is getting a new makeover with a new brand, new name and new aircraft. The airline will be renamed Air Serbia. Etihad Airways is taking a 49 percent share in the Serbian flag carrier. Etihad Airways will wet lease two Airbus A319s to the struggling carrier. A further eight A319s will join the fleet in order to retire the aging Boeing 737 fleet.
Etihad Airways has issued the following statement:
Etihad Airways, the national airline of the United Arab Emirates(UAE) has unveiled plans to acquire 49 percent of Jat Airways. The Abu Dhabi-based carrier has also been awarded a five year management contract for the Serbian national airline.
• Etihad Airways to acquire 49 per cent of Jat Airways
• Jat Airways to be renamed and rebranded Air Serbia
• Etihad Airways awarded five year management contract for new airline
• Etihad Airways and Government of Serbia both to inject $40 million
• Etihad Airways and Government of Serbia to each provide up to $60 million further funding
• Air Serbia to launch fights to Abu Dhabi from October 2013
Tais senais laikais, kai į TXL skraidė TE, didžiųjų Berlyno parodų metu lėktuvuose nebūdavo nei vienos laisvos vietos, o verslininkai raudodavo, kad nėra kaip nuskristi. Parodos Berlyne tikrai įspūdingos („Žalioji savaitė”, Turizmo mugė, Statybų paroda), jų verslas ten klesti, todėl ši niša labai įdomi.
@Boeing – dėl to, kad Berlynas yra didžiulis traukos centras visokių sferų keliautojams, nėra net ko ginčytis. Betgi, pats esu buvęs Berlyne ~10 sykių, ir tik vieną kartą lėktuvu. Tai buvo žiemą, kai dėl baisaus oro važiuoti atrodė tolygu savižudybei :)
Simonai, ar planuojate su Deutsche Bahn del rail-and-fly tartis? Tada galima butu ir parodas Hanoveryje aprepti, ir Drezdena su Leipcigu…
Simonui. Atrodo, kad RYR nepasitrauke is baltijos rinkos su HHN skrydziu, ryga jau parduodama ir panasu, kad KUN-HHN taip pat neisnyks is 2013/14 ziemos sezono.
@Aviator’ius – panašu tik todėl, kad parduodama iš Rygos, ar dar ką nors žinai?
Simonai,
kas nutiko Vilnius-Berlynas per siandien kainos pasoko 2x visom dienom…
Pasikeite „kainu politika” nebesistengsit pildyti lektuvu,o skraidysit pustusciai.Bandysit islost is tu tiems kam butinai reikia tai tie ir dvigubai mokes:))
Atskleisiu paslaptį: kažkada Simonas rašė, kad jiems E-190 būtų geriau, nes gali leistis Bromma ir LCY oro uostuose. Vadinasi šis variantas svarstomas ir nėra iki galo atmestas.
Vytautas-NT: taip niekada nerašiau. Antrą sakinio dalį rašiau, pirmos – ne.
vat Bromma butu tik p2p, nebus tiek keliautoju
@Vytautas-NT: „Atskleisiu paslaptį: kažkada Simonas rašė, kad jiems E-190 būtų geriau, nes gali leistis Bromma ir LCY oro uostuose.”
Aš irgi atskleisiu paslaptų. „Air Lituanica” todėl ir neplanuoja skristi į „Broma” ir „London City” oro uostus, nes šiuose oro uostuose griežtai draudžiama leistis E-170 ir E-175’iems ;)
Arnoldai, šiek tiek kitaip :)
LCY ir BMA gali E170 ir E190, bet negali E175 ir E195.
@Simonas:
Kaltas, suklydau. O kodėl negali liestis E175 ir E195 į BMA? Takas BMA yra pakankamai ilgas, o nusileidimo kampas, kaip LCY atveju, nėra status.
Bandžiau googlinti, bet nesuradau atsakymo.
Arnoldai, „noise restriction”. E175 ir E170 varikliai tie patys, todėl, liaudiškai tariant, didesnį svorį keldami kelia šiek tiek daugiau garso :)
Tokiu atveju Bromma gali aptarnaut su estišku E-170, kuris yra pakankamai mažas. Kitas dalykas, kad Londo nui toks lėktuvas būtų per mažas.
Mano logika buvo tokia, jei teigiama, kad E-190 turi p[ranašumą kai kurių oro uostų atveju, matyt galvojama į juos ir skraidyt.
Hmz… E190 yra tylesnis už E175? Juk E190 yra sunkesnis už E175, o ir varikliai 1/3 galingesni. Turiu hipotezę, gal todėl, kad varikliai yra naujesnio dizaino, negu pas E175, ir todėl yra tylesni.
@Arnoldas. Variklio sklaidžiamas garsas tikrai nesusijęs su dizainu, o štai su nauja konstrukcija gali būti susiję.
@Boeing: Na aš ir turiu omenyje naują variklių konstruciją (new design), ne tik formą ar spalvą :)
O gal tu turi omenyje pačio lėktuvo patobulintas aerodinamines savybes, dėl kurių varikliai generuoja mažiau trukšmo, nors ir jie yra galingesni ir kelia dydesnį svorį?
Įdomu ar Simono įvardintos technikos yra naudojamos ir AirLithuanica marketinge?
http://www.ekonomika.lt/naujiena/kaip-verslas-naudojasi-musu-neracionalumu-41466.html?page=1
Na bene geriausiai matomas marketingo sprendimas yra minetasis „minios efektas”,kad ir H&M Vilniuje darys http://www.ekonomika.lt/naujiena/h-m-i-lietuva-atvyksta-su-nuolaidomis-41460.html
Idomi Simono nuomone,kaip specialisto sioje srityje…Ar yra kokia statistika/atliktas tyrimas,kaip labiau Rytu Europos salys pasiduoda siam „reiskiniui”.Cia imant tik Europa,nes kuom biednesne salis/neturtingesnis rajonas tuo labiau zmones ziuri kito nuomone/sprendimus,tuo maziau jie pasitikis savimi ir t.t. Kad ir tie super Sale’ai Londone paziurekit kas eilese stovi bedarbiai/emigrantai ir turistai…
Musu SEB banko „Bankrotas”,minios zmoniu ir kuo mazesnis/biednesnis miestas tuo labiau puola.Zmones nors ir suprasdami,kad daro nesamone visi vien pasiduoda.Idomiausia,kai Klaipedoj TV zurnaliste kalbino vidutinio amziaus zmones:)),zmogus ne tikrai ne jokios panikos,man paprasciausiai labai siek tiek grynu reikia.Na kur jau ten man reikia 50Lt ateinu i Banka ,o eile 2h ir ka stovesi:) Zmogus supranta,bet tas „O tai tiek zmoniu nebus kvailiai” itraukia.
Gal yra kur statistika/tyrimas koks apie tai?Na visvien jau vakarejam praejo 20m nuo „laisvos” rinkos atsiradimo..
Tavo tekstai Mariau.. tikras Škėmos sąmonės srautas. Pamėgink tekstus struktūruoti į pastraipas. o po to du kart perskaityk prieš spausdamas submit. Liksime dėkingi.
Nebeatsiminu is kur turiu, suradau pas save Beginner’s Guide
to Aviation Efficiency, kur apie variklius ir lektuvu dizajna labai paprastai ir aiskiai papasakota: https://app.box.com/s/dk7wj7hzn5kwha2gidrm
Dabar Vytauta-NT galima siusti ne i Wikipedia, kur „ne viskas yra” ir „kazin kas parase”, o stai sita knyga parodyti =]
P.S.
Nebandau izeisti nieko, siriusly
Įdomu, kaip sekasi Air Lituanica su strateginio investuotojo paieška ? Kaip ten su skelbtuoju FlyBE ? Blefas ar kas nors vyksta pakete su Estonian Air ?
Tuo tarpu serbai savo problemą (kaip ir Air Berlin) išsprendė Etihad pagalba –
Serbijoje įkurta nauja oro linijų bendrovė
http://www.lrytas.lt/-13754299421373278949-serbijoje-įkurta-nauja-oro-linijų-bendrovė.htm
Serbijoje nieko neįkurta- tiesiog Etthad nupirko JAT ir pekeitė jų pavadinimą. Taigi šitas variantas Air Lithuanica atpuola. Lieka Qatar iš ten. Na ir visokie kinai. Gal vėl J.Kazlauskas pagelbės?
1000
Jau tada geriau CRJ-1000, nors E-190 tobulesnis…
@Jurgis. Vasarą neverta tikėtis jokių rimtų pokyčių ar poslinkių derybose. Tai, kas paskelbta Serbijoje, turbūt yra metų ar dar ilgesnio laikotarpio įdirbis. Kažkokių žinių galime sulaukti 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais. Būtent 2014 m., nes investuotojas turi įsitikinti, kad LT dirba ir dirba sėkmingai.
Oleg: Puiki santrauka. Prieš kelis metus, kai pradėjau domėtis aviacija, visą tą informaciją reikėjo rankiotis po gabelėlį, o čia viskas vienoje vietoje.
Įdomu kiek kompanija pratemps be investuotojo ir valstybės paramos.
@Vytautas-NT Etihad nupirko 49 proc. Jat airways akcijų. Ar ne tiek pat strateginiam investuotojui siūlo Air Lituanica ? Tiek pat. Tai kodėl sakai šitas variantas Air Litanica netinka. Tinka. Tegul tik FlyBe ar airbaltic :) perka 49 proc. Air Lituanica akcijų ! Šiaip tai įdomus tas bendradarbiavimo ar bendros įmonės su Estonian kūrimo klausimas bendrai pritraukiant stiprų aviacinį investuotoją (kad ir FlyBe). Tiesiog nesigirdi rimtos diskusijos apie tai.
Jei kas dar neklausėt apie aviacijos užkulisius http://www.youtube.com/watch?v=QuIrIlF6weM#at=108
Ziemelio Saika uztusuota :D
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/ryanair-ziema-is-kauno-skraidins-i-kaljari-ir-pafosa-667-358544
Nuskriausti Kauną grasinęs „Ryanair“ skraidins į daugiau miestųp
http://verslas.delfi.lt/transportas/nuskriausti-kauna-grasines-ryanair-skraidins-i-daugiau-miestu.d?id=61997741#ixzz2aolEzwJw
Penktadienį, rugpjūčio 2 d., „Ryanair” išplatino pranešimą spaudai, kuriame skelbiama, kad ateinantį žiemos sezoną iš Kauno oro uosto bus vykdomi skrydžiai į Bristolį (Didžioji Britanija), Kaljarį (Italija), Dubliną (Airija), Frankfurto Haną (Vokietija), Londono Liutono (Didžioji Britanija), Londono Stenstedo (Didžioji Britanija), Oslo Rygge (Norvegija) ir Pafosą (Kipras).
Skrydžiai į Kaljarį ir Pafosą anksčiau žiemą nevykdavo. Taip pat didinamas skrydžių į Dubliną skaičius per savaitę. Taip pat „Ryanair“ paskelbė, kad žiemą bus vykdomi skrydžiai į Oslą ir Londoną (Liutoną), kurių praėjusią žiemą nebuvo.
Praėjusią žiemą „Ryanair“ iš Kauno oro uosto vykdė skrydžius keturiomis kryptimis (Bristolis, Dublinas, Frankfuro Hanas ir Londono Stenstedas). Savaitei kliuvo 16 skrydžių.
Puikumėlis, žiemą keliom dienom į Sardiniją!
Kipras tai suprantoma. O ką veikti žiemą Sardinijoe?
Sardinija mane labai nustebinęs sprendimas. Teko ten būti sausį, prie jūros – šaltoki vėjai, giliau į žemyną vėjai mažesni, temperatūra būna 15-20C. Kurortai uždaryti, pramogų mažai. Kur kas kaip geresnį variantą siūlyčiau žiemą lankytis Ispanijos ar Italijos žemyniniuose miestuose ir miesteliuose, kur klimatas panašus, tačiau pramogų ir veiklos, ką apžiūrėti, gerokai daugiau.
Tai kiek is viso Kaune per savaite?
@Vaidas – dar nesimato HHN pardavimuose. Jei laikysim, kad bus 3x (kaip praeitą žiemą) tai viso 24 per savaitę.
Simonai, Sardiniją, kaip ir Kiprą – laikyčiau investicija į rusų kontingentą, kuriem orai daugiau mažiau vienodai. Ten vaidina kiti prioritetai ;]]
„Air Lituanica“ akcininkų gretos auga
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/air-lituanica-akcininku-gretos-auga.htm
Prie bendrovės „Air Lituanica Club“ prisijungė Alainas ir Danutė Mallartai. Žinomi verslininkai bei meno kolekcionieriai iš Belgijos liepos 30-ąją įsigijo bendrovės „Air Lituanica“ akcijų.
A. Mallartas yra pagrindinis kompanijos „Navtech Aero“ akcininkas bei steigėjas, turintis ir Belgijos, ir Prancūzijos pilietybę. D. Mallart – Paryžiuje gyvenanti lietuvė aktorė, meno mecenatė.
Bendrai „Air Lituanica Club“ veiklai yra susijungę dar 27 investuotojai: „MG Baltic Investment“, „Panevėžio keliai“, koncernas „SBA“, „Vičiūnai Group“, Antanas Guoga, Jonas Garbaravičius, „Hanner“, „Pieno žvaigždės“, „Arvi ir ko“, „Balsas.lt“, „Lietuvos rytas“, Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacija, Lietuvos krepšinio federacija, „IDW Manekenų pasaulis“, „Management and Accounting Services“, Advokatų profesinė bendrija ADLEX, „Modus grupė“, „Baltic Optical Disc“, „Vilniaus vystymo kompanija“, „Enercom Capital“, „Nesė Group“, „Ogmios grupė“, „BS Holding“, „Vyspra“, „Ortizai“, „Laxford Investment Limited“ ir Tbilisio miesto savivaldybė.
„Air Lituanica Club“ yra privataus kapitalo įmonė, jungianti beveik 30 Lietuvos ir užsienio investuotojų. Įmonė valdo 17 proc. „Air Lituanica“ akcijų, kiti 83 proc. priklauso Vilniaus miesto savivaldybės įmonei „Start Vilnius“.
Na Sardinijoj nei buves,nei kas pazystamu keliavo.Bet ziema ,kad salta tai faktas,nes draugai Maltoj ankstyva pavasari buvo ir tai vesoka ,kaip reikiant.
Nereikia ziuret vien tik i oro temperatura.Labai stipriai dregme viska keicia ir vejas taip pat.
Kas ziema keliavot i Klaipeda zinot:)Kai is -15Vilniuje,atvaziavus i Klaipedos -5 nebevaikstai,o „begiojo”
Aš tik vieno nesuprantu – tie vis atsirandantys nauji akcininkai vis perka tas pačias „Air Lituanica Club“ akcijas ? Nes kaip valdė 17 proc. „Air Lituanica“ akcijų klubas taip ir tebevaldo tas pačias 17 proc. Ar jos iki šiol yra neišpirktos ? Tai galėtų jas laisvai paleisti visiems vilniečiams po 100 Lt (atrodo tokia yra vienos „Air Lituanica Club“ akcijos vertė ?) gal greičiau materializuotusi tos 17 proc. Air Lituanica akcijų ir savivaldybė galėtų pradėti mažinti savo turimą 83 proc. dalį.
O pameni,kaip Savivaldybe papildomai investavo iki 5mln.Lt:)
Kaip jie mazins,jei jie dar prireikus papildomai ines,tai turima procentine dalis dar isaugs:)
Ką tik sudėtas HHN, 3xweekly, D2,4,6 – taip pat kaip ir pernai žiemą.
Poetto (Cagliari) sea water temperatures peak in the range 23 to 28°C (73 to 82°F) on around the 14th of August and are at their lowest on about the 1st of March, in the range 13 to 14°C (55 to 57°F).
Analogiškai Paphose šalčiausia taip pat kovą – 15,1 pagal celsijų.
Tūlam Baltijos jūros plaukikui gal dar ir ‘nieko baisaus’, tačiau šiaip tai me maudytis ten tokiu metu vykti. Asmeniškai man įdomu visai būtų, buvęs ten dar neesu, o maudynės šiaip ar taip nelabai man rūpi.
DUB pakoreguotas iki 5x weekly (nepamenu kada tiek buvo žiemą), o LTN ir STN pardavime kol kas tik iki sausio vidurio. Spėju – palauks, pažiūrės kaip pardavimai einasi, ir pagal tai koreguos nuo sausio vidurio.
Monday is the day when „Air Lituanica“ launches direct flights to the capital of Germany
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=44958&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323232367C323031332D30382D3032
Kas į Poznanę? :)
http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujienos/n2712_skriskite_su_zalgirieciais_i_poznane.html
Pigiau nei Simonas siūlė tiesiog išbandyti air Lituanica-Verta! :-)
http://www.sofatravel.lt/ypatingai-karstos-kainos
Greit susizgribo.Net labai neblogos kainos i Izraeli.Verta ir saugumo procedurose pralaukti:))
Pasirodė įdomus straipsnis :)
Why Boeing Is Buying Up Older 747s
http://www.businessweek.com/articles/2013-08-01/why-boeing-is-buying-up-older-747s
Naujos destinacijos (TXL) atidarymo proga, norėtųsi naujo Simono posto ;)
Vienas pastebėjimas – VNO vasaros tvarkaraštyje TXL nėra, bet rytdienos išvykimuose, skrydis jau yra… Kažkaip sunkiai VNO sekasi su informacijos pateikimu :)
Mieste jau šmėžuoja informacija apie Prahą ir Miuncheną. Dėl Maskvos nieko nemačiau, gal visgi tai tik į gerąją pusę. Aš Maskvos kryptyje nematau potencialo, kai pasiūla ir taip viršija paklausą.
National Geographic papasakota 747-ojo istorija: http://youtu.be/TT0VHcuPIVQ
Sveikinimai
Esu sertifikuota, registruoti ir teisėtu skolintojas aš suteikti paskolas labai
pigūs tarifai ir mes galime pasiūlyti savo paskolą kurį prašomą
maloniai grįžti į mus dabar, jei esate rimtai reikia paskolos.
Tikiuosi išgirsti iš tavęs.
Nuoširdžiausi linkėjimai
J. Džekas lenta
Vadovas / direktorius
Džekas lenta Skolinimas organizacija
kingsmike01@hotmail.com
labas.
Ar jūs ieškote verslo paskolos, asmeninės paskolos, namų, automobilių paskolos skolos konsolidavimo paskolos, rizikos kapitalo ir tt, bet kokia suma. KREIPKITĖS į mus adresu: senatorwalterfinancialhome@gmail.com
Paraiškos forma.
Vardai : ………………..
Lytis : …………………………..
gimimo data:…
Šeimyninė padėtis:…
Kontaktinis adresas:…
Miestas Pašto kodas : …………………………
Pašto kodas : ………………………..
Šalis : ………………………….
Valstybės :………………………………
Miestas :………………………………..
Namas telefonas:…
Mobilus telefonas : ……………………………
E-mail : …………………………….
Pareigos:…
Religija : ………………………….
Paskolos suma:…
Paskolos trukmė:…
Valstybės tikslas paskola:…
Mėnesinės pajamos:…
Atsakyti į mane kuo greičiau su pirmiau nurodyta informacija, užpildytas.
Tikiuosi išgirsti iš tavęs,
Senatorius Walter
Tai Jums pranešti, kad p Bino Peters atvėrė kiekvieną kartą, kai dėl bet kokios finansinės pagalbos ar” Kalėdos PASKOLŲ” poreikį. Mes suteikiame paskolą asmenų, firmų ir kompanijų pagal aiškiai ir suprantamai ir būklės ir geros besidominčių norma 2% jums visiems. Prašome užpildyti žemiau esančią formą ir išsiųsti ją mums elektroniniu paštu: binopetersloanfirm@superposta.com
Skolininkų informacija, kurios reikia pildyti ir atgal.
Pilnas vardas: ……………………….
Kontaktai Adresas: ………………….
Šalis: …………………………
Reikalinga suma, kaip paskola: …………….
Paskolos Trukmė: ……………………
Tikslas paskolos: ………………….
Pareigos: ………………………
Lytis: …………………………….
Amžius: …………………………….
Telefonas: …………………………..
E-MAIL: binopetersloanfirm@superposta.com
Contact: Mr bino Peters
Bino Peters finansinei rizikai UAB
Direktorius / MD
My partner and i liked this. Many thanks for submitting which. Let me go back to learn more in addition to recommend my own co-workers about this
Sveiki Sir / Madam
Email : finance.europa12@gmail.com
Aš esu iš kelių bankų partneris ir aš turiu daug kapitalo į savo bankams. Jums reikia paskolos tarp individų susidoroti su finansiniais sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kad sukelti bankai, iki jūsų prašymų bylas kredito atmetimą Mes finansų ekspertų grupė galėtų suteikti jums paskola suma jums reikia ir su sąlygomis, kad palengvinti gyvenimą.
Mes suteikti paskolas, svyruoja nuo 1 mėnesio iki 30 metų, ir mes mokėti milijonų 2000 € iki € 10.
Mūsų palūkanų norma yra 2% per metus, čia yra sričių, kur mes galime jums padėti:
* Finansų
* Pradžia Paskolų
* Investicijų paskolos
* Auto Paskolos
* Skolos konsolidavimas
* Įsigijimas kredito
* Asmeninė paskola
* Jūs esate įstrigo
* Banko uždrausta ir jūs neturite bankų naudai ar jums geriau turėti projektą ir reikia **** susisiekite su manimi ir aš jums padėtiez.
Email : finance.europa12@gmail.com
Email : finance.europa12@gmail.com
Aš esu iš kelių bankų partneris ir aš turiu daug kapitalo į savo bankams. Jums reikia paskolos tarp individų susidoroti su finansiniais sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kad sukelti bankai, iki jūsų prašymų bylas kredito atmetimą Mes finansų ekspertų grupė galėtų suteikti jums paskola suma jums reikia ir su sąlygomis, kad palengvinti gyvenimą.
Mes suteikti paskolas, svyruoja nuo 1 mėnesio iki 30 metų, ir mes mokėti milijonų 2000 € iki € 10.
Mūsų palūkanų norma yra 2% per metus, čia yra sričių, kur mes galime jums padėti:
* Finansų
* Pradžia Paskolų
* Investicijų paskolos
* Auto Paskolos
* Skolos konsolidavimas
* Įsigijimas kredito
* Asmeninė paskola
* Jūs esate įstrigo
* Banko uždrausta ir jūs neturite bankų naudai ar jums geriau turėti projektą ir reikia **** susisiekite su manimi ir aš jums padėtiez.
Email : finance.europa12@gmail.com
Sveiki Sir / Madam
Email : finance.europa12@gmail.com
Aš esu iš kelių bankų partneris ir aš turiu daug kapitalo į savo bankams. Jums reikia paskolos tarp individų susidoroti su finansiniais sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kad sukelti bankai, iki jūsų prašymų bylas kredito atmetimą Mes finansų ekspertų grupė galėtų suteikti jums paskola suma jums reikia ir su sąlygomis, kad palengvinti gyvenimą.
Mes suteikti paskolas, svyruoja nuo 1 mėnesio iki 30 metų, ir mes mokėti milijonų 2000 € iki € 10.
Mūsų palūkanų norma yra 2% per metus, čia yra sričių, kur mes galime jums padėti:
* Finansų
* Pradžia Paskolų
* Investicijų paskolos
* Auto Paskolos
* Skolos konsolidavimas
* Įsigijimas kredito
* Asmeninė paskola
* Jūs esate įstrigo
* Banko uždrausta ir jūs neturite bankų naudai ar jums geriau turėti projektą ir reikia **** susisiekite su manimi ir aš jums padėtiez.
Email : finance.europa12@gmail.com
Aš esu iš kelių bankų partneris ir aš turiu daug kapitalo į savo bankams. Jums reikia paskolos tarp individų susidoroti su finansiniais sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kad sukelti bankai, iki jūsų prašymų bylas kredito atmetimą Mes finansų ekspertų grupė galėtų suteikti jums paskola suma jums reikia ir su sąlygomis, kad palengvinti gyvenimą.
Mes suteikti paskolas, svyruoja nuo 1 mėnesio iki 30 metų, ir mes mokėti milijonų 2000 € iki € 10.
Mūsų palūkanų norma yra 2% per metus, čia yra sričių, kur mes galime jums padėti:
* Finansų
* Pradžia Paskolų
* Investicijų paskolos
* Auto Paskolos
* Skolos konsolidavimas
* Įsigijimas kredito
* Asmeninė paskola
* Jūs esate įstrigo
* Banko uždrausta ir jūs neturite bankų naudai ar jums geriau turėti projektą ir reikia **** susisiekite su manimi ir aš jums padėtiez.
Gera diena Kiekvienas.
Aš esu ponas Nespor Gina acredible paskola skolintojas, mes teisėtas ir Garsi paskolų bendrovė. Esame dinamiška kompanija su finansinės paramos Mes paskolos lėšas iš fiziniams asmenims ne daugiau kaip 3% norma, reikia finansinės paramos, kad turite blogą kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas arba pradėti, Bendrovė / fabrikas investicijos, investuoti į business.We nori naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir gavėjo pagalbą, stengiamės pasiūlyti jums loan.Contact mumis pašto adresas: (nesporguniversalfunds@outlook.com)
Teikiamos paslaugos apima; Refinansuoti, Majsterkowanie, investicinė paskola, automobilių paskolos, skolos konsolidavimas, kredito linijos, antrą hipotekos, verslo paskolos, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, auto paskolos.
Parašyti atgal, jei domina.
VISAS PAVADINIMAS ………
NAMŲ ADRESAS ……
SEX ……….
AMŽIAUS ……….
Šeimyninė padėtis ……..
ŠALIS ……….
Mobiliojo telefono numerį ………
BIURAS NUMERIS ………
VALSTYBĖS ……….
Mėnesio pajamos ………
UŽSIĖMIMAS …..
GIMIMO DATA …..
Reikalingos sumos AS PASKOLOS ………
Paskolos trukmė, mokėjimo ……
TIKSLAS PASKOLOS ………
Grįžti į mus su jais informacija s, kad galėtume tęsti toliau
gerai.
Laukiu išgirsti iš tavęs gerai.
J. Nespor Gina.
Sveiki, aš esu ponia Anita Grava, privati paskola skolintojas, kuris suteikia RESURSAS galimybių paskolas. Ar jums reikia paskolos skubiai sumokėti savo skolų ar jums reikia paskolą padidinti savo verslą? Jūs buvote atmetė bankų ir kitų finansų institucijų? Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? ieško daugiau, nes mes esame čia, kad visi jūsų finansinių problemų praeityje. Mes skolinti fiziniams asmenims, kuriems reikalinga finansinė pagalba, kad yra bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą, esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir gavėjo pagalbą, ir bus pasirengę pasiūlyti paskolą. Taigi, susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu:
(anitagrava@live.co.uk)
Thanks , I’ve recently been searching for info approximately this topic for a while and yours is
the best I have came upon so far. However, what in regards
to the conclusion? Are you sure concerning the source?
My site; how much does it cost to unlock a phone
Aš esu ponas Morris Ray teisėtas ir Garsi pinigų Skolintojas. Mes skolinti lėšas iš fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės pagalbos, mes suteikiame paskolą asmenims, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą.
Ar jums buvo ieškote paskolos? Jūs neturite jaudintis, nes jūs, reikiamoje vietoje galiu pasiūlyti paskolą žemos palūkanų normos 2%, todėl, jei jums reikia paskolos, aš noriu jums tiesiog susisiekite su manimi per šį elektroninio pašto adresas: morris_ray123@outlook.com
Sveiki, aš Donaldas Patrick privati paskola skolintojas aš
suteikti paskolas tiems, kuriems reikia paskolos, ir tie, kurie pradeda naujas business.I suteikti asmeninės paskolos,
Verslo paskolos, studentų paskolų ir verslo paskolos. E-MAIL
JAV DABAR :: donaldpatrickloanheritage@gmail.com
Pilnas pavadinimas:
Šalis:
Reikalinga suma:
Paskolos trukmė:
Mėnesio pajamos:
EMAIL US DABAR: donaldpatrickloanheritage@gmail.com
Gang Chen has professional experience of more than 20 years.
However, this is not just helpful to a TIBCO architect –this is also valuable training material to every TIBCO developerinterested in learning more about the
higher technical overview of the – TIBCO software packages,” Jazon Samillano, the Founding Chairman and – Chief TIBCO Architect of Xmarter, Inc.
Architects who have it gain peace of mind from knowing that if one of their employees visits a job site and accidentally injures someone
or damages something, its covered.
To use a chamois, simply wet it down, ring it out, and wipe it gently across your painted surfaces.
You won’t get a proper reading off of this dipstick pull,
so go ahead and put the dipstick back in, wait about 20 seconds, and pull
it again. It is even cooler to know where
they are) You may need to remove the hubcap or wheel cover by prying
it loose with the tire jack.
Sveiki turiu kapitalą, kuris bus naudojamas suteikti paskolas asmenų trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu nuo 2000 iki 800.000? į bet rimtas žmogus nori tai paskola. 2% iki 4% palūkanų metus, atsižvelgiant į sumą, paskolino, nes yra ypač aš nenoriu pažeisti įstatymą nešioti. Prašome nurodyti savo paskolų paraiškų tikslią sumą, kad jūs norėtumėte ir datos. Parašykite mums jūsų asmeninės paskolos :denis_vezier@outlook.fr Sigmas Kredito jūsų paslaugos 24/24 Valandų P. S: aš tik skolina žmonėms, kurie gali grąžinti man.
Ar jums reikia paskolos? Ar jūs jau ieško, kur gauti paskolą? Ar jums buvo bando gauti bet paskolos rūšį? tada taikyti dabar? (carlosellisonfinance@outlook.com), jei norite gauti prieinamą paskolą. Paskolų siūlo čia labai maža palūkanų norma 2%. Susisiekite su mumis dabar, jei jus domina.
Ar jums reikia bet kokios paskolos 3% natūra?
Ar jums reikia skubiai paskolą konsoliduoti savo skolą?
Ar jums reikia automobilio, verslo ar kreditą sumokėti sąskaitas?
Susisiekite su mumis šiandien ir gauti paskolą, jums reikia.
Kontaktinis elektroninio pašto adresas: johnharry723@gmail.com
skolininkas DUOMENYS
Vardas:
adresas:
Telefono numeris:
Suma, kurios reikia:
trukmė:
Amžius: / Lytis:
Šalis:
Vadovas / El.paštas: johnharry723@gmail.com
Potrebujete finančnú pomoc? Ste podnikateľ? Ste v ťažkej finančnej situácii? Alebo potrebujete peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania? alebo platiť účty alebo platiť za dom alebo auto? Máte záujem o online finančnú pomoc? Potrebujete spoľahlivého súkromného veriteľa s overenými skúsenosťami? Ak áno, kontaktujte ma prosím na email:mrzenovajitka30@gmail.com