2016 m. vasara jau čia
Šią savaitę buvo aktyvi kalbomis apie Kauną, Vilnių ir „pigių skrydžių” aviakompanijas (neteisinga taip vadinti, bet tegu).
„Ryanair” atvyko surengti spaudos konferencijos apie plėtrą ir augimą – taip daro kasmet. Tik šiemet, augimo nėra. „Ryanair” „nauju” laiko maršrutą iš Kauno į Kopenhagą, kuris jau vykdomas kelis mėnesius ir „naujais” laiko maršrutų perkėlimą iš Kauno į Vilnių – Lutono ir Birmingemo maršrutai bus vykdomi į Vilnių.
Pranešime nepaminėta, bet tyliai planuojama uždaryti maršrutą iš Kauno į Sardinijos salą (Cagliari), mažės skrydžių tarp Vilniaus ir Madrido bei Briuselio Charleroi.
Susiekimo viceministras radijui pasakė, jog Vilniaus oro uostas neplanuoja naujų skatinimo programų „Ryanair” ir „Wizz Air”, 2016 m. pradžioje baigsis jų galiojančios sutartys ir šioms bendrovėms bus taikomos tos pačios rinkliavos kaip ir kitiems vežėjams. Žingsnis logiškas ir sveikintinas – investicija buvo reikalinga pritraukimui, o dabar aviakompanijoms rinkos dalis brangesnė negu noras protestuoti prieš kylančius mokesčius.
Žodžiai žodžiais, o kokie veiksmai seka šias kalbas. Juolab, kad jau aiškus ir prekyboje sudėti 2016 m. vasaros tvarkaraščiai.
„Ryanair” lėtai, tačiau stabiliai mažina veiklą Kauno oro uoste.
Šis grafikas rodo nedidelį kilimą 2015 m. – tai nulėmė netikėtai įvykęs „Ryanair” konfliktas su Danijos profsąjungomis po kurio „Ryanair” staigiai perkėlė vieną lėktuvą iš Kopenhagos oro uosto į Kauną bei atidarė 7 reisus per savaitę tarp Kauno ir Kopenhagos (išvykimai į Kopenhagą dabar sudaro 13% visų išvykimų iš Kauno). Jeigu šis žingsnis nebūtų įvykęs, mėlyna grafiko eilutė tarp 2012 m. ir 2016 m. praktiškai eitų tiesia linija.
Kodėl pamažu „Ryanair” perkėlinėja „capacity” iš Kauno į Vilnių? Atsakymai yra du. Ir juos abu tarp eilučių pasako viename sakinyje „Ryanair”: „Vilnius yra sostinė, todėl jame lengviau užpildyti lėktuvus, tai yra pirmas kriterijus, o kiti mokesčiai yra antraeilis dalykas. Jeigu mes padarytume akciją skrydžiui iš Kauno, o kita įmonė pasiūlytų tokią kainą iš Vilniaus, mes negalėtume tiesiog sėdėti ir žiūrėti”.
Pirmas atsakymas – Vilnius yra sostinė, jame lengviau užpildyti lėktuvus. Kaunas yra arčiau geografinio Lietuvos centro – faktas. Daugiau žmonių nori skrist į/iš Vilniaus – faktas. Antras atsakymas – „jeigu kita įmonė pasiūlytų”. Siūlo, siūlo daug ir auga. „Wizz Air” galbūt plėtra neskamba taip garsiai kaip pradžia, bet šios įmonės plėtra Vilniuje yra įspūdinga. Per didelė, kad galėtų „sėdėti ir žiūrėti”.
Kas tikrai yra sąlyginai nauja retorikoje – „mokesčiai yra antraeilis dalykas”. „Ryanair” yra visiškai kitoks, negu buvo prieš penkerius metus. „Ryanair” kantriai stovėjo eilėje prie slotų Amsterdame ir Kopenhagoje, įsiveržė į Briuselio ir Romos pagrindinius oro uostus net nepranešę oro uostams. Iš strategijos „keleiviai pas mus ateis”, „Ryanair” tradiciniu metodu vaikšto paskui keleivius.
Kiekvieną kartą, kai „Ryanair” ir „Wizz Air” vadovai atvyksta į Vilnių pasikalbėti su spauda, užduodamas tas pats klausimas – ar skraidysite į Palangą. Atsakymai tie patys visada – pokalbiai vyksta. Spaudai patinka ir tai visada būna pažymima spaudoje, tačiau jokio progreso nevyksta bene penkerius metus. Diplomatiški atsakymai ir jokių veiksmų.
Ar „Ryanair” rimtai domintų skraidyti iš Palangos? Mano nuomone, tikrai ne. „Ryanair” yra stiprūs Kaune ir Rygoje. Realiai jiems jokio intereso skraidyti iš Palangos – realiai aviakompanijos pagrindinis konkurentas Palangoje būtų … „Ryanair”. Juolab, maršrutai iš Palangos pirmiausia kanibalizuotų skrydžius iš Kauno, o Kauno bazė laikosi ant „buvimo baze” ribos – tam tikrame taške dar sumažinus skrydžių gali kilti išlikimo klausimas ar rotacijų kiekis pankamas išlaikyti bazę. „Ryanair” Palanga susidomėtų tik tada, jeigu ten pradėtų skraidyti „Wizz Air”. Nes, kaip patys sakė, „mes negalėtume tiesiog sėdėti ir žiūrėti„.
Palangos oro uostas galėtų dominti „Wizz Air”, nes, su skrydžiais iš Palangos jie pirmiausią trauktų keleivius nuo „Ryanair” – pirmiausia iš Kauno. Iš principo tokia strategija taktiškai būtų prasminga, nes „Wizz Air” strateginis tikslas yra būti Nr. 1 Rytų Europoje ir toks žingsnis darytų spaudimą „Ryanair” vienintelei bazei Rytų Europoje iš visų pusių. Tačiau, kaip galima pastebėti iš veiksmų kitose rinkose, „Wizz Air” nėra agresyvus kakta į kaktą konkuruoti su „Ryanair”. „Wizz Air” yra mažesnis ir dažniau ieško „kelių aplink”, o kuomet „Ryanair” agresyviai puola, net ima trauktis. Pavyzdžiui, kuomet „Ryanair” atėjo į „Wizz Air” maršrutą Korkas-Vilnius, „Wizz Air” labai greitai pasitraukė (todėl „Wizz Air” niekada nesvarstys skraidyti iš Kauno; na, bent tol, kol iš ten skraidys „Ryanair”).
Kitą vasarą „Wizz Air” turės tik maždaug 13 mažiau išvykimų iš Vilniaus negu „Ryanair” iš Kauno ir Vilniaus kartu sudėjus. „Wizz Air” ne kartą yra parodžiusi, jog ji gan stabiliai geba įgyvendinti strategijas, kurios veikia. Varšuvoje sėkmingai auga skraidydami iš Chopin oro uosto, o „Ryanair” stagnuoja skraidydami iš Modlin; Budapešte susidūrimas kakta į kaktą baigėsi „Wizz Air” pergale ir „Ryanair” susitraukimu (nuo 7 bazuojamų lėktuvų iki 3!; tuo metu „Wizz Air” užaugo nuo 6 iki 10).
Kas bus toliau? Rinkliavų padidėjimas Vilniuje visgi stipriai padidins vienos kėdės ar vieno keleivio kaštus „Ryanair” ir „Wizz Air”. Žinant viešai skelbiamas jų maržas, kai kurie maršrutai iš rentabilių gali pavirsti nerentabiliais. Kol kas atrodo, kad tarpusavio konkurencija jiems svarbesnė ir iš veiksmų nesimato, jog vyktų maršrutų karpymai, tačiau ilgu laikotapriu jų plėtros tempo strategija gali kažkuriuo metu pasikeisti. Taip gali įvykti staigiai, jeigu vienas iš dviejų vežėjų staiga nuspręstų susitaikyti, jog „antro rinkoje” vaidmuo jiems tinka. Iš kitos pusės, Europoje šiuo metu yra keli vežėjai, kurie tyko atsirandnačių skylių – „Norwegian”, „Vueling” kol kas realiai jokio dėmesio Lietuvos rinkai nekreipia, bet tai gali keistis. Galų gale dar yra vis mirštantis ir niekaip nemirštantys rumunai „Blue Air”, kurie apie stiprią plėtrą paskelbė.
O kas Kauno oro uostui? Oro uostų sujungimas į vieną, žinoma, išsprendė finansines problemas, tačiau perspektyvų dūmas nuo to neišsisklaidė. Jeigu atmesti vietinę situaciją – išgyvenimo klausimas slegia daug regioninių oro uostų. Nauja Europos Sąjungos investicijų programa nebefinansuoja regioninių oro uostų visiškai. Europoje nebeliko vežėjų, kurie savo verslo modelį grįstų veikla „antruosiuose” oro uostuose.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
410 komentarai
Leave a reply
Viskas idomiai aprasyta,tik… 1nas pastebejimas.
Kad Wizz’ai apzaide Ryanair’a Budapeste jokia naujiena:) Turbut butu net sensacija jei Ryanair’as ten butu apskraides juos.Nezinau,kaip dabar,bet buvo Wizzair’ai net pristatomi,kaip nacionalinis vezejas(po ju nac.vezejo bankroto,berods Malev ar pan)
Jau ,kad Budapeste Wizz’ai turi isskirtines salygas turbut labiau nei tiketina.Nesvarbu,kad ES lygios salygos ir t.t. Taip pat kaip visiem aisku,kad BT RIX turi isskirtines salygas.
Man idomiau butu paspekuliuoti, apie galimas naujas kryptis, tiek FR tiek W6. Vilniuje pilna emigrantiniu krypciu, bet asmeniskai pasigendu atostoginiu.
Idomu, kokia butu kita DY kryptis? CPH ar gal TRD? Kokia imanoma tolimesne Norwegian pletra? Nes ju uzsakymu sarasas, tiek Airbus tiek Boeing labai ilgas.
FR galetu neuzdaryti Cagliari,bet perkelti i VNO…. Bet yra kitas ,bet.. Vilniaus keleiviai mokesni ir perka,galbut,dazniau paketus is kelioniu agenturu. Turbut labai jau stipriai nenusiseke Cagliari’s,kad jo net neperkelineja.
Dar viena labai,labai svarbu dalyka primirsom.Kad LCC suklestejo per krize.Ta prasme pelno jie tiek gal ir neprisikrove,bet rinkas stipriai isplete.Dabar viskas stoja i savas vietas ir zmones nebetaupo 5-10Euru.
Ta galima pastebeti ir is paciu LCC .Jie zengia paskui klientus,gerina servisa ir t.t.
Dar vienas man toks įdomus klausimas, truputį susijęs. Augimas Vilniuje labai stiprus vyksta. 16 procentų rugsėjo mėnesį, ar ne? Čia už bet kokius ten paskaičiavimus apie dvigubą procentą nuo ekonomikos augimo daugiau. Nežinia, kas čia per fenomenas, bet atrodo labai stipriai. Ale po Simono išėjimo iš VNO atrodo, kad iš tradicinių kompanijų pusės nieko nesigirdi ir nesimato, judesiai labai minimalūs, jei neskaitysime LT ir dabar BT judesių. Tai vat, norisi grįžti prie amžino klausimo, ar dar kam nors mes įdomūs esame ir ar kas nors apie mus pradėjo galvoti?
Norwegian pabande ir nutrauke ARN nes rinka perpildyta. LGW ir CPH skamba labai panasiai. Tai is ju nieko nesulaukti.
O kaip Vueling? Ju tas naktinis skrydis i BCN sunkiai suvokiams. Gal daugiau atsirado del ju minciu-ideju-strategijos?
Norwegian ARN skraido – summer seasonal.
Į ARN Norwegian vėl skraidys nuo vasario pabaigos, nelaukdami vasaros sezono pradžios, kas šiaip gan įdomus sprendimas.
Bet aš dar apie žiemą noriu pašnekėt – žiūriu Kaune Ryanair paliko Maltą šiam žiemos sezonui 1x per savaitę. Kartu su Eilatu gaunas šiokia tokia pasiūla į šiltesnius kraštus. Bet pagal kainas neatrodo kad žmonės skubėtų pirkt. Ypač į Eilatą, kur kainos nuo 50 eur į abi puses prasideda.
pliumbum: klausimas įdomus, aišku. Iš savo žinių ir nuojautų pabandysiu atsakyti.
Realiai, vienintelės aviakompanijos, kurios kažką rimtesnio Lietuvoje galėtų daryti tradicinio tinklo metodais yra „airBaltic” ir „Estonian Air”. Pastarieji dabar sunkiai kovoja už išlikimą ir dabar ne tas galvoje (panašu, kad galimai turi ir Europos Sąjungos apribojimų skaraidyti iš Lietuvos). „airBaltic” kažką daryti bando po LT išnykimo.
Iš kitų didžiųjų, kuriuos daug kas norėtų pamatyti, aš nemanau, kad kažko galima tikėtis. Didžiausią tikimybę „gal” dėčiau ant „British Airways”, kurių European network sprendimai yra stipriai veikiami noru išlaikyti ar pasididinti slotų skaičių LHR ir LGW (kurie kelia British Airways kaip įmonės vertę). Kaip pavyzdys, jie ką tik paleido LHR-KRK – 4x weekly, visai nepritaikytą jungimams. Ir Vilnius iš principo jiems buvo ir yra įdomus.
Reikia pastebėti dar, kad po truputį Lietuvoje plečiasi SAS – sugrįžę santykinai neseniai, 2013 m. priaugino ARN, o šiemet bando įvesti OSL (prisiminkim, per tą laiką nesėkmingai bandė įvesti OSL-PLQ). LH kažkada irgi turbūt bandys priauginti trečią FRA reisą, nors jie nespėjo to padaryti prieš TK atsiradimą, o dabar jų yield’as maršrute turėtų būti kritęs – nors keleivių skaičiuose to nesimato, bet turėjo LH prarasti kartu su AY naudingesnių long-haul keleivių, o dabar daugiau tenka pildytis balastiniais europiniais. FRA-TLL vasarą yra 3x daily.
Kad Lietuvoje atsirastų AF, KL, IB, AZ, AB – nemanau, praktiškai jokių šansų.
Ko per artimiausius du tris metus galima tikėtis tai trečio LH reiso ir antro TK reiso (greičiausiai jie pradžioj bandys link 9-10x weekly eiti), su tvarkaraščiu vienu arčiau ryto (maždaug VNO-IST/IST-VNO 8:00-10:30/11:30-14:00 ir 16:30-19:00/20:00-22:30). Bet kol kas į Rygą TK antro reiso neturi.
Vienais metais RYR buvo palikę Cagliari žiemai – teko skristi švesti Naujų metų, per NY RT kainavo mažiau nei 100EUR. Dabar matom nebebus Cagliari krypties ir vasarą. Elijatas bus įdomu pažiūrėti, bet kol kas neatrodo perspektyviai (priešingai negu Wizz TLV – subalansavę capacity jie ir žiemą papardavinėja už kelis šimtus EUR).
Kadangi jau tema apie 2016 m. vasarą – London Gatwick pataikaudamas ir pripažindamas kad easyJet yra pagrindinis jų vežėjas, konsoliduoja visą easyJet veiklą North terminale, tokiu būdu praktiškai easyJet turės savo terminalą. British Airways bus iškraustytas į South terminalą. Virgin Atlantic dar bus North terminale.
Dabar easyJet skrydžiai išmėtyti, vyksta tiek iš North, tiek iš South.
Simonai, apie BA visada buvo kalbų, tačiau kiek realiai jie galėtų konkuruoti su LCC? Taip tai yra kitas segmentas ir galbūt, jeigu, kainos nebus kosminės perviliotu mokesnius keleivius pas save. Tačiau, kaip pats esi minėjęs apie LT galimybęs LON rinkoje ir LCC penetration ar tik ne 90% . Tad, didelė nežinia, kaip ilgai BA išsilaikytų maršrute, bet kokiu atveju jungimų būtų pasakiškai daug, jeigu kalba eitu apie LHR.
Kalbant ne apie Europos vežėjus, kokia tikimybė per artimiausius 5 metus būtų sulaukti QR ar EY, 4x weekly su A320?
Ypač QR nes jie planuoja padvigubinti savo a320 fleet’ą.
Estonian Air žiemai išsinuomavo tris turbopropus – DOT LT ATR72 bei Saab340 ir ATP iš NextJet. VNO-TLL bus turboprop maršrutas ir jame dažnai bus galima matyti British Aerospace ATP – 68 vietų lėktuvas, nebegaminamas nuo 1996 m. ir Nextjet yra vienintelis Pasaulyje likęs keleivinio ATP operatorius. Puiki proga logbook’us pasipildyti :)
Klausimas: ar LH reisas MUC-VNO vis dar neįmanomas? Juk LT jį atidarė net neturėdama jungimų.
Pastebėjimas: Dėl poilsinių FR krypčių. Viskas logiškai paaiškinama. Atidaroma kryptis, per porą metų visi norintieji suskraido ir tada ieškoma kažko naujo. Panašiai nutko su Malta. Sutikite, Sardinija – ne Turkija, nėra tūkstančių norinčiųjų ten kasmet poilsiauti.
LH turėjo (tebeturi?) strategiją, kad Nordic/Baltics hub’as yra FRA. Kažkada jie skraidė MUC-TLL netgi 2x daily, bet iškeitė capacity į FRA.
Neberandu kurioje temoje buvo diskutuota apie fake connections, tad atsiprašau jei pasikartosiu. Jei turiu fake connection be registruoto bagažo, ar atskridus į oro uostą, kuriame yra fake connection reikia išeiti iš oro uosto ir vėl daryti check in, kaip naujai atvykstant į oro uostą, ar galiu būti laukimo zonoje? Veiksmas vyks Briuselio oro uoste.
Į 2016 m. vasaros temą – „Novaturas” paviešino vasaros programą. Nauji reisai į Neapolį ir į Zakintos. Taip pat išplėsta programa į Maroką ir Madeirą.
Pauliau, gali neiti, jeigu boarding passą turi.
airBaltic pradėjo leisti tikslinę reklamą nukreiptą, kad iš St.Peterburgo ir Maskvos į Kijevą galima nuskristi per Rygą: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153610409299477&set=a.10150170557429477.320512.580819476&type=3&permPage=1
Jeigu niekas nesikeis, nuo spalio pabaigos turėtų būti uždrausti skrydžiai tarp Ukrainos ir Rusijos.
Neapolis šiek tiek stebina. Kokia čia mintis?
Siandien ieskant bilietu VNO-CPH nezinau kas labiau nustebino:
1) Po naujuju metu vertinant pagal kaina VNO-KEF-CPH yra labai realus variantas
2) EuroBonus siulo reward tripa uz 12K tasku su Estonian, per Talina, skristi su BA ATP lektuvu (https://drive.google.com/file/d/0B-OBRwNbApdUTTR1Sktkb0k1SUE/view)
Neapolis = Amalfi coast
jpou: VNO-KEF-CPH su WOWAir? Bet čia tik vasarą ir su night-stop KEF?
@Simonas: Siulo ir sauso 3:
https://drive.google.com/file/d/0B-OBRwNbApdUdTNmeTNRekN1cXM
Gaila laikas labai ne koks,nes kitu atveju tai butu idomu praleisti diena islandijoj
Apie BA gi jau nežinia kiek laiko įvairios kalbos sukdavosi. Manau, sudėjus turtingesnį srautą (kurio tikrai irgi yra, Londonas tai ne koks Doncasteris su pilkais fabrikų darbininkų veidais) su geromis jungtimis visi šansai įsukti šį maršrutą.
Žiūrint grynai į tai, kas pvz. jau skraido į Rygą arba Taliną, bet ne į Vilnių, matau tik Swiss ir Aegean. Any chance? Bandė dar TAP į Taliną skraidyti, kaip suprantu, nepasisekė? Čekų grįžimo sulaukti turbūt jau be šansų, likusi rytų Europa turbūt beviltiškas reikalas.
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2015/10/12/pradeda-rusiuoti-siuntas-naujame-dpd-lietuva-terminale
gal bus daugiau dpd skrydziu i KUN?
Tai, kad DPD žeme vykdo.
LOT taip pat turi bus and fly. Nezinojau
http://news.send360.pl/app/panel/Email.aspx?campaign_id=B24BB80A-E762-40C2-848E-02A3A983211E&mail_id=430CBED2-3DFB-4A62-B68B-C45113E470AA&d=1A1447F0-A758-4DD5-B47A-2EEC736DCBA1
DPD neturi Express paslaugos ….
Aegean ir Swiss realiai yra dvi aviakompanijos, kurios yra RIX ar TLL, bet nėra VNO. Realu? Gal. Swiss būtų įdomu; Aegean labiau toks charterinis produktas, kurį jie turi TLL, atrodo 1x weekly ir tik per patį peak-summer.
Iš kitos pusės, VNO vienintelis turi Austrian. Taip pat Sun d’Or ir WOWAir. Ir Rusline :)
O šiaip įdomus festivalis vyktų, jeigu Norwegian paleistų VNO iš CPH. Wizz MMX, Ryanair CPH-KUN ir SAS direct :-) Kaip ir STO ilgalaikis nusistovėjimas būtų įdomus (nors dar STO, neaišku, kuom baigsis).
Simonai iš tavo išvardintų a.k., kurių nėra RIX ir TLL, bet turim mes, tai tik Austrian sukuria kažkokia vertę, žydai su islandais nelabai ką keičia su savo seasonal servisu, kas liečia rusline klausimas, kaip ilgai išsilaikys maršrute.
Na, RIX ir TLL praktiškai apskritai neturi nieko, kas kažkokią vertę kurtų tada.
Na, Swiss 3xweekly dar visai padoriai atrodo, būtų įdomus maršrutas VNO-MAN, jeigu FR sugalvotų paleist.
Būtų 4 kompanijų konkuravimas dėl trijų skandinavijos sostinių. Oslas jau turi: W6, FR, SK ir DY. Stokholme trūksta FR, Kopenhagoje DY.
Visoje šitoje aplinkoje labai juokingai atrodo BT ketinimai susiję su skrydžiais į OSL ir ARN.
@Wincas
klysti DPD turi savo Express paslaugą, bet ne iš LT… O šiaip, iš šalių, kur toks produktas yra pardavime, jis atiduodamas vykdyti skirtingiems operatoriams, pvz. iš UK – Aramex Express…
ir ne i LT :)
@Wincas
ne, butent, kad į LT yra servisas, o iš LT – ne :)
LH FRA/VNO/FRA maršrute pakeitė A321 į A320 ir iki žiemos tvarkaraščio 321 nebeplanuojamas. Girdėjau, kad pax netelpa ir nuolat yra overbooked :)
Žiemai planuojamas A320 ir 319…
Kad ir i A321 daznai netelpa – paskutinius kelis kartus FRA-VNO segmente ne tik pats buvau i Business upgradintas kaip StarAlliance Gold, bet dar ir visi, su kuriais kartu skridau (bet tai galioja tik tais atvejais, kai neskrenda Europarlamento elitas)
Na, ne visada taip – praeitą savaitę skridau RT su LH: abu kartus buvo A320 ir toli gražu nepilni, nors laikai buvo gana pikiniai (sekmadienio popietės VNO-FRA ir antradienio vakaro FRA-VNO).
Praeita savaite reikejo Express serviso su DPD is DE i LT, irrr teko imti TNT, nes DPD gali pasiulyti servisa nebent per 5 darbo dienas su kazkokia laiku atvykimo garantija …. Taigi cia ne express, o kaip visada… As pats buvau nustebintas, bet vaidybininkai geriau nieko negalejo pasiulyti…
Skridau praeitą trečiadienį su rytiniu reisu į FRA, buvo normalus užpildymas, bet toli gražu ne overbookingas, gal koks 90% labiau. Skrydis A320.
Wincai, o tai iš čia norėjai užsakyti? Iš čia negali, bet pvz. UK klientai tikrai turi tokią galimybę… :)
Kitą kart kreipkis – padėsiu, jei negalėsiu, tai nors patarsiu ;)
Mes turim integruota DPD sistema pagal kuria sandelys daro uzsakymus :) O express kartais reikia taip greitai, kad uzsakymus darom telefonu kad is karto gautme patvirtinima jog viskas ok….
Nors paslauga parcel2go visada buna pigesne…
Ir as skridau su FRA praeita treciadieni rytiniu… Atrode kad lektuvas pilnas, ypac kai sulipo visa povandeniniu sachmatu komanda..
O grizau su austrian barskanciu Fokker 70 kuris tikrai buvo 70-80% uzpildytas…
Singapore Airlines grįš į ultra-long-haul skrydžius, launch customer A350-900ULR. 7 lėktuvai, pristatymas 2018 m., planuoja grįžti su jais į NYC ir LAX.
@Simonas
O kaip kalbos apie tiesiogini LHR-SYD marsruta 2020 su 777-8LX?
srs: nemanau. Kas skraidytų? BA?
QF yra apsiženijusi su Emirates ir šiaip visas Kangaroo route jau yra lost MEB3. Čia pagrindinis jų biznis ir jau taip gerai išdirbta – LHR-SYD gali skristi su valandos-dvieju stopu DXB.
Netgi sakyčiau laiko klausimas, kada BA nebeskraidys į Australiją…
http://techcrunch.com/2015/10/09/onego-nationwide/
Lietuviu servisas beje.
@Simonas
Bet tiesioginis reisas lyg ir turetu buti patrauklesnis (24h vs. 19h). Tai ir galetu buti BA pagrindinis konkurencinis pranasumas
Be to, neatmesciau kad QF pasiulytu tiesiogini skrydi, nes siuo metu jie skraido daugiau (MEL ir SYD). Joint-ventures gali buti nutraukti, jei bent viena puse panores :)
Qantas sunkioje finansinėje padėtyje ir LHR likusi vienintelė jų destinacija Europoje (skridau vienu paskutinių reisų SIN-FRA su jais, he) – tai abejoju, kad leistųsi į tokias brangias finansines avantiūras.
Butent Qantas pasvarstymai cia ir buvo, kad B789 gavus butu galima PER-LHR paleisti
Pridedant prie trolio.
http://www.newscorpaustralia.com/404
Atrodo egzistuoja nemazi operational challenges.
Tuo tarpu kažkiek naujienų apie SAS:
http://www.anna.aero/2015/10/14/sas-targets-us-growth-in-2016/
Sėdžiu Briuselyje, mąstau sau, koks nerealiai patogus būtų skrydis rytoj, jeigu Ryanair skristų į Vilnių iš pagrindinio oro uosto, o ne Charleroi.
Kažin, yra šansų?
Del kokios priezasties LY-SPB atskrides is AYT, suko ratus virs Vilniaus?
Buvo pamiršęs nusileisti, tai žemėdamas suko ratus:)
Simonai, kaip supratau, gavote AOC Vokietijoje:
2015-10-15: Lift-off for Small Planet Airlines Germany
1 BASED AIRCRAFT, $100M INVESTMENT & 11 NEW ROUTES
Ryanair, Europe’s favourite airline, today (14 Oct) announced it will open a new base at Corfu (No. 75), from April 2016, with 1 based aircraft (an investment of $100m), 11 new routes to Birmingham, Bratislava, Budapest, Cologne, Rome, Katowice, Poznan, Pisa, Rzeszow, Venice and Warsaw and more flights to Brussels Charleroi, East Midlands, London Stansted & Milan Bergamo, which will deliver 300,000 customers p.a. and support 225* “on-site” jobs, as Ryanair doubles its Corfu traffic.
OT: 169960 ant kieno stocko israsytas bilietas?
ant Hahn Air (HR)
Wizz Air pradės skraidyt į Berlyną, kol kas iš Rumunijos. Bet jie paprastai greitai daugiau krypčių į visus destinationus prideda, manau su sekančia plėtra galima tikėtis bandymo iš Vilniaus. Ryanair daily Berlynas iš Rygos (prasidės nuo žiemos sezono) pagal kainas atrodo pildosi visai neblogai.
KUN nusileido Aeroflot A319, negi ir juos Ziemelis tvarko ?
@Wincas
manau, kad tvarko, nes jau skelbėsi, kad SU pasirinko FL kaip dalių tiekėją, tai ir check’us daro, matyt.
Ar girdėjote apie tokią Ryanair keistą tvarką? Nupirkti bilietai į abi puses 2 asmenims. Pirmyn suskraidė. Dėl asmeninių priežasčių šie asmenys nepasinaudos atgaliniu skrydžiu, kuris vyks po savaitės, jie jau grįžo. Nori pakeisti keleivio vardą/pavardę už 110 EUR (kad vietoje tų dviejų asmenų atgal skristų kitas žmogus). Susisiekus su jais, visą dieną (buvo bendrauta 3 kartus) buvu sakoma, kad tuoj nuimsim čekiną ir galėsite pasikeisti pavardę, atsiųsime laišką. Visą dieną nieko nesulaukus ir 3 kartus primindamas jiems apie tai, dabar iš kito jų atstovo gaunu atsakymą, kad jei skrydis pirmyn jau įvyko – pavardę atgaliniame skrydyje pakeisti neįmanoma. Tipo sistema niekaip to neleis padaryti – pirkite naują bilietą. Ne absurdas?
Net ir nuėmus check-in’ą negalėsi pakeisti, nes turi techniškai turi pakeisti pavardę jau net ir įvykusiame skrydyje. Iš techninės pusės, kad galėtumei pakeisti pavardę, reikia, kad atskirtų rezervacijas – atskirai skrydžius pirmyn ir atgal. Tada galėsi.
O ar susitarsi, kad juos atskirtų, čia jau kitas klausimas.
Todėl beveik niekada low costų bilietų neperku roundtripais :)
Bet tai kam tie papildomi pagalių kaišiojimai savo klientui? Jei, kaip sako Mindaugas, įmanoma atskirti rezervacijas, tai atskirkite ir padėkite klientui. Nelabai suprantu, kame čia sunkumas.
Aš pasakiau iš techninės pusės, ne iš T&C.
O ar taip nepadaro dėl to kad T&C neleidžia, ar dėl to kad nemoka/nežinau, negaliu pasakyti.
Apie FL nuostolius bankrutavus UN:
Po Rusijos oro bendrovės „Transaero“ bankroto Lietuvos įmonė „FL Technics“ prarado milijonus
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/po-rusijos-oro-bendroves-transaero-bankroto-lietuvos-imone-fl-technics-prarado-milijonus-663-534308
TaI dėl to du Transaero b738 stovi VNO? :) perims už skolas?
@Luka – Jei teisingai suprantu, tai perkant į abi puses šie bilietai susieti ir iš klientui palankios pusės: tai yra, atšaukus pirmąjį reisą (ir pasirinkus neskristi) grąžintų pinigus ir už antrąjį ir pan.
Tuo tarpu perkant bilietus atskirai galėtų susidaryti situacija, kad pirmasis reisas atšaukiamas ar atidedamas taip, kad kelionė netenka prasmės, bet antro reiso atžvilgiu situacija išeina tokia pati, kaip su „netikrais jungimais”.
@Čiurlionis
nežinau, ar UN turėjo nuosavų lėktuvų. Greičiausiai, kaip ir minėjo Simonas, lizingo kompanija juo priparkavo VNO, kaip saugiame oro uoste. Čia kaip ir su KD avia kai buvo – po bankroto Airijos lizingo bendrovė skubėjo lektuvus greičiau perkelti į VNO, paskui stovėjo čia belekiek laiko :)
Apie „T” paminėtą Ryanair situaciją.
Visokių vėlavimų ir panašiais atvejais – tai Ryanair kartoja savo maldelę apie point to point, atskiri bilietai, už nieką neatsakom. Ir į atgalinį skrydį negali užsichekinti iš karto (nebent jis mažiau nei prieš 7 dienas arba susimoki už „papildomą paslaugą”).
Šiuo atveju, kai point to point atsisuka prieš juos, jau gieda atvirkščiai.
Kai Ryanair susitvarkė savo mobilų apsą ir padarė jį patogų, tas checkinas nebėra didelė problema.
Brussels Airlines (Tintin comics Livery) A320 Vilniuj
Kiek teko matyti, dauguma Transaero lėktuvų registruoti Airijoje, bet tai dar nieko nesako apie savininko šalį.
BH Air A330 iš Rygos @VNO
Airijos oro bendrovė planuoja įsigyti rusiškų lėktuvų už 1 mlrd. dolerių
Airijos regioninė oro bendrovė „CityJet“ savo keleivinių lainerių parką nusprendė atnaujinti Rusijoje pagamintais lėktuvais „Sukhoi Superjet 100”( SSJ100). Remiantis 1 mlrd. dolerių susitarimu, „CityJet“ planuoja įsigyti 15 rusiškų lėktuvų su galimybe vėliau nusipirkti dar 10, rašo naujienų svetainė atwonline.com.
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/airijos-oro-bendrove-planuoja-isigyti-rusisku-lektuvu-uz-1-mlrd-doleriu-663-534558
Gal kas žino, kaip yra su bagažu, pvz. mano pirmas skrydis su SK iki Oslo, o toliau jungimas su BT iki VNO.
SK frequent flyer lovelis man leidžia pasiimti du bagažas iki Oslo, ar tie abu lagaminai keliauja toliau į Vno?
Nes BT rašo tik vienas.
https://www.airbaltic.com/lt/susisekite-su-mumis
Čiurlioni, vienas bilietas xxx-osl-rix-vno? Tada galioja pirmo vežėjo taisyklės. Ar VNO-OSL-RIX-VNO? Tada galios BT taisykles on return.
Bilietas XXX-OSL-RIX-VNO. Pirmasis skrydus su SK, 2 lagaminus leido vežtis tik iki OSL, pasiskambinus į BT pasiūlė apsimokėti oro uoste arba internetu.
Embraer Releases Positive Q3 Report
http://www.aviationtoday.com/av/topstories/86304.html?hq_e=el&hq_m=3167061&hq_l=20&hq_v=5f0082dfdb#.ViSHKGehftU
Transaero pamažu gęsta – flightradar’e liko gal 7 matomi skrydžiai ir praktiškai visi „turistiniai čarteriai”. Visi kiti keleiviai perkėlinami pas Aeroflot.
Na, toks įdomus Turkish produkto niuansas – visur, įskaitant VNO, check-in užsidaro 60 min. prieš skrydį STRICTLY. Online checkin neduoda spausdinti boarding pass’o.
Čiurlioni, šiaip keistas variantas, gal kažkoks keistas sutarimas yra tarp SAS ir BT. Nes įprastai interline duoda first segment teises, kiek aš esu susidūręs; be to, paprastai pagal IATA gali būti taikoma long-haul segmento viršenybė.
Arba buvo atskirai rezervacijos padarytos, arba kažkas neįprasto ir tik dar daugiau confusion įneša keleiviams į ir taip sudėtingą keliavimo pasaulį.
Arba tiesiog nieko kito negalėjo pasakyti airBaltic’as jiems paskambinus. Tik nesuprantu skrydis jau buvo? OSL buvo stopoveris? Gal bilietai ant BT išrašyti?
Turkish duoda passbook boarding pass’a, bet siaip sutinku – kai kurie dalykai atrodo siek tiek out of date pas juos
Jų manage my booking neduoda nei seat selection, nei pridėti lojalumo kortelę – tie dalykai nemokami ir galima padaryti skambinant.
Manau, tiesiog sistemos nepajėgios tokį augimą atlaikyti ir yra daug outdated dalykų.
http://pointmetotheplane.boardingarea.com/2015/10/18/aeroflot-confirms-intentions-to-exit-b787-deal/
http://cphpost.dk/news/business/sas-to-close-nine-routes-in-2016.html
Skrydis jau buvo ir stopoveris OSL ir viena rezervacija/ vienas bilietas. Net skrydis OSL-RIX partly operated bylos SAS. Taip išeina, kieno lėktuvas, to ir taisyklės.
>Čiurlioniui.
Kas liecia bagazo diskusija keliaujant su SK/BT siuo konkreciu atveju reiktu patikslinimo. Nes nuo 2011 metu visi iata vezejai remiasi rezoliucija 302, kuri apibrezia MSC (most significant carrier) biliete – t.y. kurio vezejo bagazo taisykles galios biliete. Ir tai ne visuomet pirmasis vezejas.., itariu, kad tu skridai xxx-OSL domestic skrydziu, MSC tokiu atveju yra pirmasis tarptautini skrydi vykdantis vezejas, todel teoriskai galioja BT taisykles OSL-RIX visam bilietui. o Praktiskai tai zmones chekine dirba, prie vartu taip pat (tai cia human factor galima ir koki 60proc. nurasyti) :)
Šį niūroką antradienio rytą siūlau mūsų diskusiją pakreipti kiek kita kryptimi. Rinkime gražiausią aviakompanijos pavadinimą! Ką gražaus žinote ir galite pasidalinti be visų tų „airlinesų” ir „airwaysų”? Man asmeniškai gražiausias „SunExpress” (iškart apima mintys apie saulėtas atostogas). Dar gerai skamba „Freebird” (akyse iškyla padangėje sklandantis paukštis). Siūlykite!
Man tai Aer Lingus ir ta zalia spalva su dobilu..uhhh.
Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (bandant ištarti akyse iškyla Eyjafjallajökull ugnikalnis) :D
Galim pagalvoti ir kvailiausius skrydžių bendrovių pavadinimus. Pvz., Prancūzijoj buvo tokia Airlinair. Vueling irgi kvailokas pavadinimas, nors gal kam nors ir patinka (ispanų ir anglų kalbų miksas).
Aš balsuoju už Small Planet :)
Simonai, negali būti…
Qantas :)
Kingfisher – buvo geras pavadinimas :)
Man nauja Etihad livery graziai atrodo, American nauja irgi nebloga
Dar viena banga, Rusiją palieka Europos vežėjai:
SAS uždaro CPH-SVO;
Air Berlin išeina visai iš Rusijos:
eff 10NOV15 Dusseldorf – Moscow Domodedovo Currently operating 1 daily with A320
eff 11JAN16 Berlin Tegel – Kaliningrad Currently operates 4 weekly with Dash8-Q400
eff 18JAN16 Berlin Tegel – Moscow Domodedovo Currently operating 2 daily with 737-800
O ilgą laiką Rusija buvo aukštų yield’ų šalis.
Ir dar – Estonian Air uždaro TLL-SVO, o Norwegian uždaro OSL-LED.
Beje, įdomu kodėl lieka CPH-LED (S.Peterburgas) ir SVO-ARD (Maskva- Stokholmas). Ar čia Piteris turi daugiau ryšių su skandinavija, o Maskva- daugiau verslo kontaktų su Švedija, nei su Danija?
Ne, ne dėl to, tiesiog kažkiek „capacity” norėjo palikti, taip gavosi taip. Dabar SAS pradėjo vėl labiau orientuotis į tolygesnį visų hub’ų panaudojimą (Norwegian įtaka) – nebėra koncentracijos į CPH as main hub.
Apie tai kaip „Ryanair’ui“ nebeįdomus ir neberūpi „Wizz air’as“. Šiandien „Wizz Air“ paskelbė eilinę 20% nuolaidą skrydžiams. „Ryanair“ sureagavo per pusdienį ir kryptims, kurios dubliuojasi su „Wizz Air“, pasiūlė 30% nuolaidą:)
http://www.rbc.ru/business/20/10/2015/56267dd89a7947584a39c3c7
Transaero nebebankrotas, S7 perka 51%
Kaip galima nebankrutuoti turint 4 mlrd. USD skolų? Jie ir tą S7 nusitemptų į dugną. Turbūt tai tik reklaminis S7 žingsni. Žiūrėkit, Aeroflot nesugebėjo išgelbėti, o mes gelbėsim. Po poros savaičių paaiškės, kad „nepavyko suderinti visų detalių”.
@Oleg – įdomus posūkis :) matysime, kokios naujienos bus toliau. FL tech. tai gera žinia – suteikianti vilties atgauti skolas :)
@Kardiobatonas – na taip, skola milžiniška, bet jei svarbiausi kreditoriai sutiks su skolų atidėjimu ir leis restruktūrizuoti UN, tai šansai visada yra. Optimizuos parką, kryptis paliks tik pačias pelningiausias (gal liks daugiausia atostoginės kryptys), žinoma atleis daugybę žmonių – gali ir pavykti… Jei tikėti straipsniu, tai S7 dirba pelningai, juk daug kas priklauso nuo valdymo…
Posūkis įdomus. Kompanija, kurios Aeroflot nerado kaip apsukti, nuo to laiko prarado – teisę pardavinėti bilietus; visas rezervacijas perdavė Aeroflot. Dar kažką įmanoma padaryti? Panašiau, kad daug Transaero priskolinę bankai bando sukti, kad skolas nurašyti reikėtų kuo vėliau.
Grįžtant, kad SAS palieka Stokholmas-Maskva, tai jie palieka 1x weekly reisą :) :)
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12144767_1037925992906645_4012255978477344833_n.jpg
Negaliu susilaikyt. Atsiprasau.
hmmm…. neveikia linkas. Stai naujas: http://postimg.org/image/k6lq7px7b/
Tesian Transaero tema =]
Dėl Transearo, tai man atrodo, kad čia yra pasižaidimas su paskyrimais į tarptautinius skrydžius. Nes Rusijos atveju ten reikia paskyrimų ir pan. O gal ir dalį sėkmingu vidinių maršrutų planuoja perimti…
Na o Stokholmas-Maskva vieną kart per savaite, tai čia kažkoks turistinis variantas. Gal jiems geriau kokį code-shere padaryt?
Beje dar, Aeroflot praktiškai įvykdė viską – liko viso labo tik 13% Transaero bilietus turinčių keleivių.
As of 12 October, some 1,696,547 passengers – 86.9% of the total – of the 1,951,294 holding reservations for travel before 15 December had been carried.
Praktiškai Transaero nebeturi jokių pardavimų į priekį. Viskas. O nuo spalio 26 dienos atėmė iš Transaero CAA AOC’ą – nebegalės Transaero lėktuvai daugiau kilti.
Kažkaip galvoju, kad pas Transaero beveik neliko išrašytų bilietų, o ne pardavimų. T.y. vietos lėktuvuose į kokį Egiptą ar Paryžių parduotos (ta prasme, kad pinigai paimti), tik bilietai ne iki galo suforminti.
@Simonas
26OCT dar neatėjo, todėl negalima sakyti būtajame laike, kaip jau įvykusio fakto :)
Rusijoje viską galima atšaukti ;) čia pasako, kad atima, po to grąžina… :)
Pamenu, ne vienas cia esanciu buvo Madeiroje. Atskridus 00.20 val. bus ten kur auto ishsinuomoti, dirba jie nakti?
Kiek zinau jei uzsisakysi internetu tai jie lauks kol atskrisi…
O jei ne internetu, o vietoje? Nebedirbs?
Vyrai, ar galite nušviesti?
Registruojantis į skrydį su Wizzair reikėjo įvesti daug įvairių duomenų bei asmens dokumento išdavimo datą. Ar kils problemų oro uoste, įvedus dokumento išdavimo datą klaidingai? Ar kompanijos tikrina tik vardo/pavardės atitikimą bei dokumento galiojimą?
@Klebonas, tai prisijunk ir pakoreguok duomenis.
@Janis, o tu mėgsti mokėti dvigubai brangiau?
Nieks nelauks taves tikrai, jei nera daugiau kitu uzsakymu tam vakarui, jie ten visada pasirenge zemam startui i namus :)
@Mindauqas, užsiregistravus nebeleidžia koreguoti duomenų. Todėl ir duomiuosi ar kas nors gresia :)
gal kas daugiau zinantis pakomentuos, bet speju, kad ta galiojimo data means nothing tol, kol atitinka reikalavimus galiojimui kitoje salyje (3, 6 ar 12 men kad butu like pagal konkrecias vietas). idomu, maziau nei reikia ivedus ismes jiems koki warning’a ar ne?
Na kiek buvo klaidu pas mane, niekada nei viena bendrove neprisikabino.
Paso išdavimo duomenys gali būti įdomūs tik pasienio darbuotojams. Net prašant vizos kai kuriose šalyse smulkios klaidos nieko nereiškia. Garantuoti 100 proc. negalima, bet tikrai neturėtų būti problemų.
@Klebonas, bedu nekils visai, gali nunesti icekina ir pasakyti kad dokumenta pasikeitei ir ar jiems reikia nauju duomenu, susives, bet tai yra nesvarbu nebent tai butu UK, Germany, Norway, Israel ar Georgia, kur automatiskai siunciami sarasai pasieniui, bet ir tai, dar INAD VNO neteko savo laiku kad is W6 atsiutume.
Mindauqas, taip, turiu tokia silpnybe.
Is praktikos niekas neziuri tu pasu galiojimu laiku, tik varda ir pavarde.
Gal kas zino, kodel FR į BVA, kur vakar vakare turejo skristi, skris tik siandien 11.35? Sugedo?
Sugedo, tai ir neskrido. Meistrai iš Londono negalėjo atskristi su Jet’u, nes Vilniaus oro uostas nuėjo naktį miegotį. O ryte pasaka iš naujo :)
Boeing, Norwegian Finalize Order for 19 787-9 Dreamliners
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=56688&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323938327C323031352D31302D3232
airBaltic Teams Up with LOT Polish Airlines
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=56698&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323938327C323031352D31302D3232
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2015/10/23/is-rygos-oro-uosto–4-naujos-kryptys
Įdomiausia kryptis: Ryga-Berlynas su Ryanair…
Lino antrame linke manau yra atsakymas, kodėl BT nepradėjo VNO-WAW.
Pranas buvo iškėlęs teoriją, kuriai pritariu, kad Wizz Air kai Vakaruose „atranda” naują oro uostą, tai dažnai nesibaigia vienu maršrutu, o visa puokšte. Wizz Air pradės skristi iš Ruminijos į Berlyną, tai iš Vilniaus irgi toks variantas galimas.
Šitą teoriją manau ir Ryanair puikiai žino ir Birmingemas-Vilnius perkėlimas iš KUN yra noras užbėgti už akių galimam Wizz maršrutui. Wizz Air atrado prieš pusmetį Birmingemą ir dabar jau 4 maršrutus turi.
gal kas pasakys SkyTeam „gold’as”, skrendantis XXX-CDG-RIX-VNO turi accessa i lounge CDG? Skrydis BT su AF codeshare
trolis: ne, negalės į lounge eiti.
ok – aciu uz info ir eilinis aciu didziausiam slamstui regione – BT: 1,5 val connectionas XXX-CDG-VNO pakeistas i 7 val laukima iki skrydzio i RIX…
i lounge teks brautis su Priority Pass
Varšuvoje vakar atradau Fantazja lounge. Su lovom, su karštu maistu, dušais, kala į klyną daugeliui lounge’ų Europoje. Ir kadangi skirtas OW, tai kol kas tuštokas. Žada lygtais, jog LOT juo pradės naudotis, kai uždarys esamą lounge rekonstrukcijai.
105PLN (26€), tikrai verta to, jei turite 2h ir ilgesnį layoverį Varšuvoje.
Savaitgalio pasiskaitymas :)
http://issuu.com/azurainternational/docs/acw_26_october_15_7f8b25c7ccaf39?e=17121373/30896404
@Justinas. O kaip reikalai su gėrimais, bent Žywieco galima gauti?
@Kardiobatonas
Visko buvo. Neragavau, bet buvo šaldytuve alaus, self service stiprieji, net rafaello saldainiukų!!! Tikrai, sakau, kietas lounge, nesu aš didelis lounge fanas, bet tarkim mano akimis geriau, nei FRA LH biz lounge (ne 1st, aišku). Vienintelis minusas, kad langai į landside :)
FRA LH biz labai jau basic ir pastoviai pilnos. Senator visai good, AirCanada FRA gana basic bet labai rami ir tuscia daznai
Gal kam jau teko išbandyti AY A359? berods tik šia savaitę pradėjusius pasibandymus Europos „short-haul”skrydžiuose.
Transaero ruošiasi užsidarymui spalio 26 dieną – visą eilė lėktuvų skrenda vienas paskui kitą į „sandėliavimą” Ispanijoje:
https://twitter.com/flightradar24/status/657933296937082880
Sia savaite teko skristi Finnair A350 HEL-FRA-HEL. Puikus produktas tiek Biznio, tiek Ekonominej. WiFi greitis kaip 3G zemeje. Kolkas inflight entertainment programa dar nera pilnai pajungta, nes Nordic Sky premjera kartu su pirmuoju longhaul 21NOV HEL-SHA. Lietimu valdomu ekranu dydis Verslo 16″, Ekonominej 11″. Verslo full-lie-flat, panasios kedes kurias naudoja CX. LED mood apsvietimas irgi cool. Vienzo – puikus produktas. Siuo metu AY vykdo akcija skrydziams i SHA, PEK, tad gera proga isbandyti. More info http://www.finnair.com/a350
Sveiki,
Skrendant is Kauno veikia mobili ilaipinimo aplikacija? Nebus taip kad Ryanas
sakys mes neturime cia galimybiu?
@mhm
Veikia. Esu naudojes KUN-LGW.
Trouble at VNO: SAS, Wizz and SPA circling, LH diverted to Warsaw.
5 flights diverted. Reason:
METAR: EYVI
Report emitted the day: 24, time 20:50 UTC
Saturday 24 October 2015 22:50 local time.
Wind: Variable in direction, speed: 1 knots (2 km/h) (1 m/s).
Minimum horizontal visibility: 50 m.
Runway 02, touchdown zone visual range is 0200 meters (656 feet).
Pažiūrėjau Jutubėj filmuką apie WAW Fantazja Lounge ir labai labai labai užsinorėjau ten atsidurti. Kaina tikrai humaniška. Nors WAW nėra brangus oro uostas, pasėdėjus kelias valandas eilinėj kavinėje, gerokai didesnė sąskaita atsirastų.
Tai įvyko: skrydžiai tarp Rusijos ir Ukrainos buvo uždrausti.
„Direct flights between Ukraine and Russia will cease from midnight on Saturday after last-minute crisis talks failed. Moscow first called Kiev’s ban on Russian airlines „madness”, then announced that it would mirror the move. Ukraine’s sanctions are intended to punish Russia for annexing Crimea and supporting armed rebels in eastern Ukraine. „
@Simonas
ar Ukrainiečiai uždraudė skraidyti visoms Rusijos avialinijoms ar tik toms, kurios vykdo skrydžius į Krymą?
Linas: nežinau tikslios info, vienur rašo, kad leidimą išlaikė Utair, kuri neskraido į Krymą (nes vienintelė Rusijos aviakompanija, kuri neskraido į Krymą), bet kitur rašo, kad Utair Ukraine gali tik skraidyti, bet kadangi rusai atsakydami absoliučiai visoms Ukrainos aviakompanijoms uždraudė skraidyti, tai turbūt irgi pateko į tą draudimą.
Bet kokiu atveju, Borispyl lentoje nėra nė vieno nei atvykimo, nei išvykimo į Maskvą šiandien.
Wizz Air LTN neįleido Samantos Fox į Vilniaus reisą :)
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3288609/Former-page-three-star-Samantha-Fox-booted-flight-intoxicated-abusive-staff.html
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/ukraina-ir-rusija-kilus-naujam-gincui-nutrauke-tiesioginius-skrydzius-667-536455
Ginčas dėl skrydžių prasidėjo Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai rugsėjo 16 dieną paskelbus, kad dėl Maskvos atsisakymo grąžinti aneksuotą Krymą Rusijos oro bendrovėms netrukus bus uždrausta tūpti Ukrainoje, bet ne skristi virš jos.
Kas ten kalbejo apie ARJ-21 tapima rimtu konkurentu Bombardier ir Embraer?
Exclusive: China-made regional jet set for delivery, but no U.S. certification
http://www.reuters.com/article/2015/10/21/us-china-aircraft-arj21-exclusive-idUSKCN0SF2XN20151021
Transaero vykdo paskutinį skrydį – UN160 from Magadan to Moscow, B767.
Labai idomu bus paziuret,kokiu 1stop’u skraidys Ukrainieciai ir Rusai.Ten labai zenklus skaicius per metus milijonas skrenda.
Rase variantus Moldova,Minskas ir Baltijos salys.Speju Lukasenka ir vel cia islos:) Kur du pesasi ir vel Lukasenka laimi:)
Ryanair.com atsinaujino. Mielas akiai.
Mr. Ralf-Dieter Montag-Girmes perka 20% airBaltic akciju uz 52 mln Eur.
BT nuima skrydžius į VKO:
flights RIX-VKO-RIX are cancelled as of 10NOV15
ir dar nuima Stockholm’ą:
flights RIX-ARN BT119 and ARN-VNO BT114 are cancelled as of 10NOV15 on DoW .23.5.. and flights VNO-ARN BT111 and ARN-RIX BT118 are cancelled as of 11NOV15 on DoW 1.34…
Čia neseniai suskraidžiau į Stokholmą, tai SAS už skrydį Saab’u norėjo 40 eur, Wizz – 10. Nelabai dar ten vietos dar airBaltic’ui ir Norwegian. Wizz keleviai buvo kaip visiškai emigrantiniam reise, nedžiugino su jais skristi, o Saab’as buvo visai malonu, nebuvau skridęs tokiu nuo flyLAL laikų.
Ka BT sekanti nuims? Speju Paryziu:)
Gal kas pamena, ar Wizzair kada nors skraide is Vilniaus i Trondheima?
Aš pamenu – taip, skraidė Wizz iš Vilniaus į Trondheimą.
Jei konkrečiau – atidarę buvo 2013 m. balandį, uždarė, turbūt po vasaros sezono.
Man keisčiausia, kad Trondheimą uždarė, o gerokai mažesnis ir nuošalesnis Alesundas liko.
Gal todėl, kad pvz. aš į Trondheimą turėjau bilietus dviem asmenims pirmyn atgal už bendrą 16 litų sumą (4 Lt vienam į vieną puse).
Gaila, tą savaitgalį negalėjau skristi, o po to nepavyko susiderinti ir nuo rugsėjo pradžios uždarė.
@Mindaugas. Taip baisiai permokėjai???
Čia juokas juokais, bet buvo tokie treji metai, kai kas 2-3 savaitęs tekdavo skraidyti į Alesundą dirbti. Tai per kur tik neskraidžiau, per Rygą, per Oslą, per Kopenhagą :) Ir jau nebereikėjo skraidyti, tai atsirado Wizzz :)
Gal kas žinot, kokių pašto pervežimų bendrovių lėktuvai skraido į Lietuvą, į kokį oro uostą ir kada kyla/leidžiasi?
Jeigu nepainioju nieko:
DHL kasdien skrenda su Boeing į Vilnių vakare, tada siunčia toliau lėktuvą į RIX ir dalį nukrautų krovinių siunčia su Arpatas Air lėktuvu į MSQ. Reisas kasdien (ar 6 weekly?);
UPS ir TNT turi kasdienius į KUN su saab340 ar panašiais.
O UPS ir TNT ryte ar vakare į KUN?
siandien gavau toki keista maila is klm: It is with much regret that we have to inform you of our decision to stop our local KLM newsletter to Lithuania and would like to thank you for the dedication you have shown us. If you would still like to receive news and offers from us, we recommend you sign up for our Latvian, Estonian or Finnish newsletter; they are similar to what we have been sending you in the past.
Keista tai, kad LV/EE tokia priemone lieka. Iseitu, kad jiem idomesne LV ir EE ar kazkur kitur suo pakastas? (simonas jau anksciau yra paaiskines, kad Baltijos rinka jiem neidomi, bet cia lyg ir atrodo, kad LT jiems dar neidomesne nei likusi Baltijos rinka)
Laimonai, TNT išvykimas vakare ~21h. Tai naktį Liege praleidžia ir ryte grįžta su krovinukais.
Taip visi parcel servisai dirba.
Liege ??? Kaip ir i WAW kas vakara skrenda
@Justinas
TNT ir UPS skrenda iš WAW, nes su SAAB 340F iki LGG (TNT atveju) ar CGN (UPS atveju) tikrai neprotingas atstumas…
Atvykimas abiejų į KUN – labai panašus ~ tarp 9 – 10 val, ryte. Per dieną stovi KUN abu lėktuvai ir vakare skrenda atgal į WAW – išvykimas vėl apie 8 – 9 val.
Abu servisai operated by SPRINTAIR – lenkų bendrovės.
KUN planespotteriai pripyškinę jų į valias priparkuotų, leidžiančių dienas KUN ;)
@Wincas
greičiausiai niekada nebeišvysime TNT skrydžių (ir TNT airways lėktuvų) skraidančių iš/į LGG, nes net jei ir bus kažkada jungtis su LGG, tai jau bus FedEx spalvos :)
SU2594 (A320) iš SVO į MUC apsisuko virš Gardino ir nusileido VNO. Turite kažkas kokių žinių?
Kiekviena ryta ~ 9.00 galima sutikti Sprint Air lektuvu pilotus savanoriu Maximoje perkancius pusrycius:)
Na taip, aš čia pagal krovinukų trackerį pasakiau. Jo, konsoliduojasi WAW ar kur ten.
Ar S5 taiko „two man in cockpit rule”?
@Justinas
patikslinu, kad nei UPS, nei TNT sekimo sistemose siuntų skanavimo WAW nesimato, nes WAW nėra tikras
rūšiavimo HUB, o tik perkrovimo punktas. Į WAW atskrenda didesni lėktuvai iš kurių siuntos į Sprint Air lėktuvėlius perkraunamos skrydžiui į KUN. Jei neklystu, tokiu pačiu principu aptarnaujamas ir RIX – regis tas pats Sprint Air skrenda iš WAW į RIX.
Tuo tarpu „Transaero” dar bando gelbėt:
http://lenta.ru/articles/2015/10/26/burdin/
del KLM ir as norejau klausti – ar nebus taip, kad newsletterio pabaiga pranasauja skrydziu i AMS pabaiga?
Is kitos puses 99% newsletterio pasiulymu buna labiau is pathetic srities
Čiurlioni – taip, taiko.
Na, kiek žinau virtuvę, abejoju, kad kažkokių paralelių tarp newsletter ir kitų dalykų būtų galima ieškoti – KLM tokia didelė ir stagnuojanti organizacija, kad abejoju, kad regional marketing žinotų, ką veikia network planning :)
Taip ir bus, įdomu, kada BT paliks tik VNO-RIX, o pasiteisinimas bus kaip visada nėra srauto ir pan. Bet jie ir toliau reklamuosis kaip Baltic countries airlines :)
Dar vienas ryškus Rusijos mažinimas – Rytų Europos ekspertai Austrian stabdo skrydžius VIE-LED, kuriuos turėjo daily.
Niekas neužsiminė ar aš praleidau – B2 nuo žiemos sezono skraidys daily MSQ/VNO/MSQ
Gal kas nors galit iškrapštyti PNR?
Eticket: 2352156143033
Surname: Grigaitis
Tai kaip ir aišku, kad su BT nėra srauto. Būtų normali a.k. maršrute, atsirastų srautas.
Kad kaip tik BT yra normali aviakompanija, su visais reikalingais codesharais, interlainais, pardavimo kanalais, on-time performansu ir t.t., skirtingai nuo kitų, kurios jau nebeskraido.
@Justinui: šitas bilietas be PNR
@ Pranas, BT nėra normali kompanija. Nes normalios taip nesielgia kaip jie. Aišku jei lyginsi su LT tai tarkim normali. Bet visais kitais atvejais ir t.t. visiškai nenormali.
@Justinui: ups, yra non-Amadeus PNR, su juo viskas OK.
kaip ir buvo galima tiketis, Zilvinui TK bilietai nekainuoja
Alyyzas, tai koks PNR?
Taigi, pats pasižiūrėk TK puslapyje:) U6Y…
Justinui:
Ödeme / Payment :
Esas ücret / Base Fare : FREE
Vergi / Tax : TAXES/FEES/CHARGES INCLUDED IN TOTAL FARE
Toplam / Total : EUR 33.03
•This is an award ticket/reservation. R klases – is forumu kiek rasoma – dazniausiai nemokamai duodami Business bilietai
Pavydit? :D
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/rizhskij-aeroport-i-airbaltic-vyigrali-tyazhbu-protiv-obankrotivshejsya-litovskoj-aviakompanii.d?id=46645827
Beveik neabejoju, kad sprendimą ginčys ES Teisingumo Teisme. Retai tokie dalykai užsibaigia nacionaliniame lygmenyje.
Kad British Airways short-haul network planning sunkiai nuspėjamas, štai jums pavyzdys:
British Airways starting May 2016 launches new Danish link from London Heathrow, as it begins London Heathrow – Billund route. From 03MAY16, Airbus A319 aircraft is scheduled to operate 11 weekly flights on this route.
Kas link Latvijos aukščiausiojo teismo sprendimo, tai jame kalbama ne apie ginčą (bent jau kiek galima suprast iš spaudos), bet apie turto areštus. Tiesiog latviai nesutiko vykdyti Lietuvos teismų sprednimų dėl turto arešto.
O vat kaip teismai dėl ginčo esmės pasibaigs- iki šiol neaišku.
Sveiki visi, ar teko kam susidurti su finnair long haul skrydzio upgrade is economy i business paciame oro uoste pries skrydi? ar ta priemoka yra tos dienos fare skirtumas tarp klasiu, ar kazkokios special pagerintos salygos?
Nuo ketvirtadienio SAS pradeda skraidyti Vilnius-Oslas
Skandinavijos skrydžių bendrovė SAS ketvirtadienį pradeda vykdyti tiesioginius reguliarius skrydžius tarp Vilniaus ir Oslo. Naujuoju maršrutu SAS pasiūlys keleiviams keturis reisus per savaitę – pirmadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais.
Linka pamirsau ideti: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/nuo-ketvirtadienio-naujas-marsrutas-is-vilniaus-oro-uosto.htm
Gal SAS pasiūlyti tapti nacionaliniu vežėju, manau visiems tik į naudą būtų, tik matyt vargiai SAS sutiktų :D
Kas čia verda? Gal kas žinote?
2015-10-29: Fresh support to air link between Lithuania and Kazakhstan
@Simonas
Kas galejo itakoti BA zingsni i Billund? Ir kas tokio stebinancio siame sprendime?
BT toliau karpo VNO:
• BT701/702 VNO-CDG-VNO on D2 17NOV-15DEC cancelled
@srs. Stebina tai, kad Europos mastais Bilundas yra kaimas.
srs: nežinau, kas galėjo lemti. Sunku paaiškinti aiškia kryptimi ar strategija, bet BA įdomiai dėlioja short-haul tvarkaraštį. Gal nori spausti KLM, LH, kurie stipriai Vakarų Danijoje plečiasi, bet štai BA eina į visiškai naują rinką su aukštu frequency, kur jie konkuruos su aukštu LCC penetration.
FR to STN: 2,268 seats; 87% market share by seats
BA opb EZ (Sun Air) to LCY: 341 seats; 13% market share by seats
Nauja rinka, kaimas, aukštas LCC penetration – kažką primena.
Kaip Pranas irode, BT yra normali kompanija :D
Heathrow makes £419 million profit
http://www.aircargoweek.com/heathrow-makes-419-million-profit/?utm_source=ACW Newsletter Subscribers&utm_campaign=5ec59201e6-ACW_Newsletter_29th_October_2015_10_27_2015&utm_medium=email&utm_term=0_7ef236d954-5ec59201e6-125312773
@Kardiobatonas
Nezinojau, kad Billund toks mazas. Is ties pasidaro truputi keista. Taciau Billund yra second busiest oro uostas Danijoje. Beje, grafikas 100% pritaikytas verslui Londone.
Su tokiu pelnu seniai reikia trečią taką Heathrow statyt…
Billund kaip miestelis mažas, bet geras pavyzdys, kaip jie gerai išsimarketino, kaip „viduryje visko”. Vakarų Danija yra „dispersed” su Alborgu, Arhusu, Ejsbergu, Odense – visur nepriskraidysi, bet gali bandyti apimti viską su BLL.
Tuo tarpu panašu, kad CSeries išgelbėjo. Ir AirBaltic turės su kuo skaraidyt:
https://www.flightglobal.com/news/articles/quebec-government-buys-495-stake-in-cseries-418350/
LHR takas niekada neturėjo finansavimo klausimo. Jeigu paprastai oro uostinė infrastruktūra atsiperka per 30 metų, jeigu gerai pamenu LHR 3rd runway, paskaičiuota, kad atsipirktų per 2 metus?
Na LHR atveju tai gerokai brangesnis projektas- nes reiks griaut dalį namų ir iškelti gyventojus. Bet, aišku, prie tokių pelnų- apsimoka.
Aš britų vietoj statyčiau takus ir LHR ir LGW…
Small Planet Airlines GmbH enters into partnership with Thomas Cook
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=56790&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323938387C323031352D31302D3239
Ar man čia atrodo, ar Ryanair reklamos biudžetą padidino, kad dabar apie eilinę jų akciją (kurios realiai būna nuolat) lrytas ir kitokios internetinės naujienos rašo. Ir lygtais jau nebe pirmą kartą.
Dvi naujos Small Planet bazės kitąmet – Brėmene ir Paderborne.
Nuomonė, jog Lietuva nėra turizmo šalis, neatitinka tikrovės, teigia Žygimantas Mauricas, „Nordea“ banko vyr. ekonomistas. Visgi turizmo srityje pagal pluoštą rodiklių atsiliekame nuo kaimynų latvių ir estų. Viena iš priežasčių – ir prastas susisiekimas su Lietuva oro transportu.
http://vz.lt/sektoriai/paslaugos/2015/10/30/mauricas-norint-daugiau-turistu-reiketu-keisti-angliska-lietuvos-varda#ixzz3q2bMMmHv
http://vz.lt/sektoriai/paslaugos/2015/10/30/mauricas-norint-daugiau-turistu-reiketu-keisti-angliska-lietuvos-varda
Del vardo tai cia nesamone…Cia tik mums patiems LIETUVIAMS sunku ta TH istart,anglakalbese salyse tai jokiu problemu nesukelia:))) Eilinis mitas,kaip kad visa Europa Lietuvius nusikalteliais laiko:)))O.K sakykim vardas koja kisa,bet kas apie salis kur Lietuva turi kita pavadinima?
Siaip daug idomios statistikos(palyginamosios) pateikta.
Simonai, ar pradedant veiklą Vokietijos rinkoje (ir su tokiais garsiais vardais) yra kažkokie spec. reikalavimai orlaivių parko amžiui? Ar vokiški SPA lėktuvai bus su D-xxxx registracija? Gal galime tikėtis SPA flotilėje ir A321?
skytomas: taip, kadangi planuojame AOC Vokietjoje, tai taip – keli lėktuvai bus užregistruoti Vokietijoje su D-xxxx registracija. Lėktuvų amžius, tai, aišku, svarbu, Small Planet aukščiau nei average tarp tokio profilio/tradicinių aviakompanijų. Vokietijoje didesni konkurentai yra Air Berlin, Germania, Lufhansa.
Kazkaip sumasciau paskaiciuot,kada 3mln bus:) Speju visai realu ,kad net,Lapkricio 15d .O jei pesimistinis variantas tai i pabaiga.Neaisku,koks rimtas,sio besibaigiancio menesio augimas:))
@Marius
sužinosi tą pačią dieną, kai tik 3 mln. prasisuks, nes VNO tikrai nepraleis progos pasiskelbti viešai, su visokiomis dovanomis 3-milijoniniam keleiviui… :)
Bilundas įdomus dėl Legoland’o. Turizmo agentūros deda blokus kiekvienam skrydžiui po keliolika kėdžių, grafikas verslui į Londono pusę.
Kazkaip pasigedau info’s del Oslo.Kiek dabar isaugo ,kedziu pasiula,kai SAS dadejo savo skrydzius?
@ES – kad visų pirma tas Legolendas toli gražu ne visus metus dirba.
Naujuose bazėse bus bazuojama po vieną lėktuvą? Ar tai reiškia kad orlaivių parkas plėsis daugiau, nei planuota?
Tai kas nors pakeite Mr. Sviesatuneliogale booking’a? :)
Beje, Mr. Sviesatuneliogale naująją TK verslo klasę pristatė birželio 11 d., o bilietas išrašytas birželio 7 d. Pinigai ryte, kėdės vakare:)
Panasu, kad A3 kita vasara skraidys i VNO.
http://news.gtp.gr/2015/10/30/aegean-launches-14-new-destinations-athens/
Uzmeciau aki i Wiki… Pasirodo jie jau 2014 pradejo,vos ne devynmyliais zingsniais, suoliuoti.Todel galim ,jau vos ne, uztvirtinti but,kad cia rimti ketinimai,o ne planai:) Nors nutinka visko:)
Russian Metrojet A321 with 212 people on board crashed on Oct 31st 2015 after it disappeared from radar in climb over Sinai. http://avherald.com/h?article=48e9abe4&opt=0
Na o kokios versijos ? Dar nera ?
http://ria.ru/incidents/20151031/1311202207.html
Neprisimenu, kad tokio modelio lėktuvas būtų sudužęs pastaruoju metu. Ar tik nebus žmogiškasis faktorius.
Engine problems. Paaiškės dar kad shortcutino maintenance, nes neturi juodai pinigų.
Dėl Bilundo. Jei Wizzair po du pilnus a320 per savaitę į Vilnių prirenka ( pats skridau pirmyn ir atgal šią savaitę, su užpildymu apie 95%), ta BA tikrai ras kas norės skristi į Londoną ir atgal. Vilniaus atveju į patį Bilundą(Legolandą) ir jo apylinkes skrenda mažuma keleivių, o didžioji dalis yra iš visos žemyninės Danijos, tiek emigrantai tiek ir danai savaitgaliui Vilniuje. Bilundo oro uostas yra pakankamai naujas, labai patogus, optimalaus dydžio. Pasvajojus, toks ir tokio dydžio bei patogumo oro uostas idealiai tiktų Vilniui.
Versijos ir tokios jau pasirodo :
http://www.svoboda.mobi/a/27337547.html
http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20011116-0
Va turbut ir nukritimo priezastis.
Beje, kiek imanoma suremontuoti tailstrike padarinius? Kas nusimano apie aviacijos technine dali? Del tos pacios priezasties yra nukrite China Airlines 611 (2002, TPE-HKG) ir Japan Airlines 123 (1985, HND-ITM)
Priklauso nuo tailstrike pobūdžio ir kokia žala buvo padaryta, bet šiaip rekomendacija būtų keisti visą/visas pažeistas plokštes, kas yra brangiau, bet ne jas taisyti ar lopyti- paprasčiau, pigiau ir greičiau.
Nes netinkamai atlikus remontą įtrūkimai gali didėti ir plėstis dėl patiriamo nuolatinio „stress”, net ir po lopu, bei persimesti į sveikas dalis, kas gali įtakoti „metal fatigue” ir turėti liūdnų pasekmių.
Tiesa reiktų žinoti kokie darbai buvo atlikti būtent tam a321 po tailstrike.
RIX statistika jau sukelta!
2015 SEP – 470355 pax
vs
2014 SEP – 449613 pax
plius 4.6%
Matyt, visa tiesa čia -http://ixtc.org/2015/11/4054/?_utl_t=fb
Surašiau rugsėjo mėn., o gi spalis pasibaigė :) – my bad…
RIX OCT2015 – 448352 pax
vs
OCT2014 – 419413 pax
plius 6,9%
Китай показал собственный авиалайнер, призванный конкурировать с Boeing и Airbus
http://www.delfi.lv/biznes/economy/foto-kitaj-pokazal-sobstvennyj-avialajner-prizvannyj-konkurirovat-s-boeing-i-airbus.d?id=46662987
Šanchajuje pristatytas pirmasis Kinijoje pagamintas keleivinis laineris
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/sanchajuje-pristatytas-pirmasis-kinijoje-pagamintas-keleivinis-laineris-667-538156
Vyrai, turiu klausimą.
Pirkau return bilietus xxx-IST-VNO su Turkish airlines. Perkant jungiamąjį skrydį kaina buvo ~150 eurų aukštesnė nei kad užsakius du atskirus skrydžius tomis pačiomis datomis xxx-IST ir IST-VNO. Jungiamojo kaina buvo aukštesnė dėl bagažo perkėlimo iš vieno reiso į kitą?
Ačiū
Jungiamuosius vykdyti aviakompanijoms kainuoja daugiau dėl kitų priežasčių: pvz., jos įsipareigoja duoti kitą bilietą, jei pirmas reisas vėluos (tai svarbu ir keleiviams).
Bet skrydžio kainą tai nebūtinai įtakoja: dažniausiai jungiamieji parduodami pigiau nei du atskiri, nes aviakompanija mano, kad kitaip jungiamąjį sunkiai parduos, o vietas užpildyti naudinga. Tačiau tavo minėtu atveju, matyt, Turkish Airlines nelabai turi konkurencijos tame skrydyje, ir todėl jungiamąjį parduoda net brangiau už du atskirus.
Skridau su Austrian i VNO, pirmos keliones dalyje gavau bilietus iki VNO, VNO biliete buvo nurodyta 13 eile (kurios fokeryje nera), ilipant gavau nauja bilieta su nauja vieta. Pasirodo namazai daliai keleiviu vietos buvo pakeistos, dalis ju sedo pagal pirma bilieta, kita dalis pagal isduota bilieta. Fokkeris net braskejo kai visi su savo terbomis keitesi vietomis. Primine Ryanair :) Kyla klausimas, kam rasyti vietas ant bilietu, kurie yra dar karta perspausdinami ?
Turbūt buvo pakeistas lėktuvas. Už Austrian VIE-VNO maršrute skraido Estonian su Embraer 170, tai turbūt buvote susodinti pagal jį.
Nop, perkant bilietus buvo nurodytas Fokeris… :)
Aegean planavo vasarą 2016 skraidyti 14 naujų krypčių, įskaitant ir VNO. Tačiau, iš tikrųjų, VNO nebeliko.
During the summer season of 2016 thirteen additional destinations will be launched from Athens and will bring the number of direct services to 101. The 13 new routes are: Amsterdam, Bari, Dublin, Jeddah, Krakow, Lille, Lisbon, Ljubljana, Luxembourg, Naples, Nice, Palma de Mallorca and Split. The new countries served from Athens are 5: Ireland, Luxembourg, The Netherlands, Portugal and Slovenia. Extra frequencies are also planned for existing routes in all major source markets of Greek tourism as the network additions from past years continue to mature.
Nespejom ir pasidziaugti:( Na gal bent jau zinom,kad jie mus svarsto:)
Simonai,
gal jau zinai VNO skaicius…?Nes jie ,patys,labai jau veluojasi skelbtis.
Taip, aciu VNO del uzdaromo tako… Sunku kompanijoms atidarineti seasonal routes, kai puse sezono oro uostas uzdarytas.
Tuo tarpu Singapore Airlines toliau perdavineja marsrutus Scoot. Be Guangzhou ir Hangzhou Kinijoje, ypac idomu, kad Scoot skraidys i Jeddah Saudo Arabijoe. Pirmasis ju marsrutas uz Asia Pacific ribu.
Ryanair Europe’s largest budget airlines this morning posted that first-half net profit rose by 37% to €1.09 billion after a strong summer and low fuel prices. Ryanair wants to bring air fares down over the winter.
The budget airline – once famed for off-hand treatment of passengers – dramatically changed its image. Being pleasant to customers has paid off. The Dublin-based airline said the load factor for the first half of the financial year jumped 4% points to 93%. As traffic grew by 13% to 58 million passengers, the earnings for the full year should be at the top of the airline’s projections.
We have enjoyed a bumper summer due to a very rare confluence of favourable events including stronger sterling, adverse weather in northern Europe, reasonably flat industry capacity and further savings on our unhedged fuel, chief executive Michael O’Leary said.
This winter Ryanair will open 4 new bases (Berlin, Corfu, Gothenburg and Milan) and 119 new routes including a 4 daily Dublin – Amsterdam route, a 6 daily Cologne – Berlin service, and 3 routes to Eilat Ovda (Israel) from Budapest, Kaunas and Krakow. The carrier plans a busy winter season flying almost all planes that don’t have to undergo scheduled maintenance. The airline takes delivery of 28 new Boeing 737 aircraft which will take the fleet to 340 by year end, with another 330 on order. These aircraft will deliver with Boeing’s new Sky interiors and slimline seats which will improve leg room.
Mr O’Leary claims that Ryanair plans a decline in pricing to put pressures on its competitors.
Winter pricing will tend to be softer only because we’re expanding in so many markets across Europe. We’re forecasting flat in Q3 up to Christmas and then down 4% in our fourth quarter (from January to March).
The budget airline is expecting to carry 105 million passengers this year, one million more than forecast in September. It now predicts that third quarter traffic will grow by 17 per cent and by 22 per cent in the fourth quarter.
Tai laikas, kad Ryanair negavo naujų lėktuvų ir neturėjo galvoti kur juos padėti baigėsi. Dabar vėl bus spartaus augimo laikotarpis su daug naujų krypčių ir labai mažų kainų.
Wow Air plečiasi į vakarų pakrantę -http://www.usatoday.com/story/travel/flights/todayinthesky/2015/11/02/wow-icelandic-discounter-known-99-fares-fly-l-san-francisco/75034858/
Lietuvos oro uostų“ vadovas Gediminas Almantas: iš kur teks paimti šimtus milijonų eurų?
VĮ „Lietuvos oro uostai“ vadovas Gediminas Almantas 15min.lt nubrėžė kelis ateities scenarijus. Iš trijų šiuo metu Lietuvoje veikiančių oro uostų pelną uždirbą tik Vilniaus, tačiau greitai jis pasieks savo pajėgumų ribą. Visiems oro uostams būtinos didelės investicijos, kurioms savarankiškai lėšų sukaupti valstybės įmonė tiesiog nepajėgi.
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/lietuvos-oro-uostu-vadovas-gediminas-almantas-is-kur-imsime-simtus-milijonu-euru-667-538296
Ar „Qatar Airways“ avialinijos skraidys į Vilnių?
Skaityti daugiau: http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/ar-qatar-airways-avialinijos-skraidys-i-vilniu/69643d33353032
Neskraidys. Su Emiratais yra analogi6ka sutartis- nieks neskraido…
Ar jau isrinko oro uostu valdybos naujus narius ???
Čia labiau overfly sutartis turbūt, Kai Singapūras irgi pasirašė, kiek svaigimo buvo apie A380 kylantį iš VNO :D
Tokios sutartys reikalingos tik tam, kad valdininkai pasigirtų savo darbo rezultatais. Aišku, iš dešimt sutarčių viena gali ir praversti kažkada.
Tokias sutartis su tolimomis šalimis užtrunka suderinti labai ilgai. Dėl to jas pasirašinėti geriau iš anksto (o ne tada kai jau kažkas nori skraidyti) – ir sutarties pasirašymas nereiškia, kad kažkas pradės nuo rytojaus skraidyt. Tiesiog atsiranda tokia TEISINĖ galimybė.
Šiek tiek veiksmo Latvijoje: http://bnn-news.com/long-talks-government-decides-approve-prudentias-investor-airbaltic-134826?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
O kas būtų skraidęs į Emyratus? Tikėjotės EK b777 daily DUB-VNO? Ar kad LT su pora sustojimų ten iki ten belsis :)
Bet Etihad a320 VNO pamatyti būtų smagu.
Ištiesų visi juk manėm, kad tai bus W6.
Tokia sutartis yra reikalinga, kad „Qatar Airways” galėtų uždėti codeshare ant reiso į VNO. Apie tai su jais dar LT laikais kalbėjom ir nagrinėjome. Prie dabartinio reguliavimo, reisuose į VNO negali būti QR codeshare. Greičiausiai uždėtų ant SAS arba Austrian, dabar interline’ina Qatar su šiom bendrovėm.
Panašu, kad Wizz Air nebeskraidys daugiau į Corfu.
Šiaip, kiek žiūrėjau, ten niekada nemačiau mažesnių kainų nei ~700 Lt į abi puses (tiesa, nuolat netikrindavau – bet tuo pačiu metu kone visom kitom kryptim būdavo geresnės kainos). Tai įdomu, koks buvo užpildymas – ar čia kažkodėl Wizzair būtent tai krypčiai nutarė taikyti kainodarą artimesnę tradicinėms bendrovėms, ar kažkokios kitos priežastys.
Manau, kad programa per trumpa ir tik 1x weekly, todėl turi du „balastinius” leg’us – t.y. pirmas atgal ir paskutinis į priekį, praktiškai neturi pajamų, kas iškelia likusių reisų savikainą.
Be to, Graikijos salose problemos su slotais. Gal gavo baudų už slot violation, juolab, kad bandė pikinę dieną skraidyti.
Trečia priežastis, reikia nemažai reklamos reisams, o kai programa tokia trumpa, tai kaštai irgi nėra maži.
Na, ketvirtą dar pridėsiu, kad galimai didelę dalį užimdavo Wizz darbuotojai reise, nes toks vienintelis atostoginis reisas Wizz bazės darbuotojams iš VNO :) :) :) Čia juokauju, labiau ;)
Na dar Larnaca su Ayia Napa:)
Štai pagaliau, KUN pakasynų panaigos pabaiga – WizzAir paleidžia LTN-PLQ.
Nuo kovo 23, 2x weekly, Day1&Day5.
Bet reikia pastebėti, kad Wizz kažkaip neišnaudoja to, kas visai gerai Ryanairui jau keleri metai einasi – atostoginių Viduržemio jūros krypčių. Vien emigrantų vežimu užsiima iš esmės. O neįtikėtini nemokamo bagažo skirtumai su Ryanair padaro taip, kad net ir s nebesinori su jais žiūrėti.
Net ir tų kelių esamų krypčių :) susimalė klaviatūra.
„Wizz Air“ skraidins iš Palangos
Skaityti daugiau: http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/wizz-air-skraidins-is-palangos/69643d33353132
Rytoj bus praneshta apie OV pabaiga – juk penktadienis.
Sekite zinias.
OV feniksas atgims per kelias, naujai isteigtas kompanijas.
to pliumbum
tai,kad Ryanair’as daugiau leidzia vezt nomokama bagazo.
Kiek pamenu Wizz’ai tik tik 1na rankini bagaza i lektuva isileidzia…O Ryanair’as 2vnt
Skraidys 1,3ciadieni .Visur skalambija 1,5tadieni:)
Bus labai idomu,kaip stipriai latvius jie skraidins.Kazkada net autobusai kursavo Liepoja-PLQ. Liepojos apylinkes nelabai stiprios ekonomiskai,turbut net nereikia spelioti ,kad emigravusiu koks 3cdalis(kaip ,kad pas mus is biednesniu regionu).
Tai visgi nerašo Klaipėda/Palanga , o tik Palanga International Airport (PLQ). O tiek daug triukšmo buvo :)
Mariau, tai aš ir sakau – Wizz ir taip neturi ką pasiūlyti, o kai dar ir skirtumas tarp bagažo yra 2 normalūs vienetai ar maža tašytė, tai ir to ką siūlo nebesinori žiūrėti.
Na nesutikčiau, kad pas Wizz vien emigrantinės kryptys.. Yra juk ir tos pačios Barselonos, Romos, Milanai ir Paryžiai, kelios poilsinės, kaip Korfu ir Larnaka, kelios tiesiog įdomios kryptys pakeliauti ar savaitgalį praleisti – Eindhovenas, Kutaisis, Kijevas ir pan.
Ryanair „capacity” portfelyje tai irgi tėra koks 5-10% viduržemio jūros krypčių. Nėra paprasta padaryti jas „veikiančias”, ypač, jeigu programos trumpos. Juolab, kad Ryanair nedidina šitos pasiūlos paskutinius porą metu, o netgi po truputį mažina (mažėjo Rodas, Sicilijos buvo net du oro uostai, dingsta Sardinija).
@Marius, o kodėl tu skalambiji, kad skraidys 1,3dienį? Jeigu bilietus parduoda pirmadieniams ir penktadieniams?
Trečiadienį skris tik pirmą kartą pačią pirmą dieną.
Kiek pamenu Palanga neleido nes norejo rasyti Klaipeda-Palanga,bet jie nebuvo nieko pries rasyma Palanga-Klaipeda.
Cia gal jau dabar uzgautos ambicijos is Klaipedos puses.Ten jau ir uzrasai paruosti buvo .Sustabde visa reikala jau kai buvo pradetas nukabinejimas senojo uzraso:) Gi tereikalingos minimalios korekcijos sukeiti Klaipeda-Planga vietomis ir everybodyhappy.
Gal Wizz’ai paspaus ir todel Klaipeda laukia,kad Palanga nebetures iseities ir leis visviena kabinti Klaipeda pirma.
Beje dabar kai padare Palangos aplinkeli tai jau visai Klaipedos oro uostu galime laikyti.
Ir siaip keisti tie uzsispyrimai.Lutonas,Stanstedas nieko niekada pries neturejo ,kad juos Londonais vadina.CIa gi ne keiksmazodis koks:)
O.K. MyBad
pamaciau ,kad Kovo 23d Treciadienis tai ir sumasciau,kad sumaise
Spalio mėn. Taline 207 tūkst. keleivių, augimas 9,6%.
Buvo gi savo laiku net toks atvejis, kad ar ne Beauvais oro uoste rašydavo Vilnius (Kaunas)?
Na ką – įdomūs laikai: Estonian Air bankrutuoja, o Latvijoje beveik byra vyriausybė dėl įtartino airbaltic investuotojo ir naujų lėktuvų pirkimo. Gal visgi gerai, kad Lietuvoje nėra jokio savo vežėjo?
@Spectator
bet OV pakils naujomis spalvomis :)
BT ir toliau mus kvailins su fake direct per RIX
o mes sėdėsime prie suskilusios geldos …
Jo, Estija kiša 40 milijonų eurų į naują vežėją. Nors žinoma, jų situacija kitokia, nes be Estonian jie nelabai ką daugiau turi, nenori likti be pasiekiamumo visai.
Nera didesnio Cirko kaip Valstybine Imone …. :) Ir cia ne tik Lietuvoje ar pabaltyje … :)
Latviai į BT savo laiku dar daugiau sukišo, nepaisė nei Flicko visų aferų… Jie labiausiai suprato naudą avialinijų ekonomikai, ko pasekoje pasiekiamumas geriausias iš/į RIX…
Nesakau, kad valstybinė įmonė turi dirbti neskaidriai, bet galima gi rasti modelį, kad ir privati aviakompanija turėtų kažkokia forma (kurios nedraudžia EK direktyvos) valstybės palaikymą. Juk ir W6 kažkiek lėšų gaus iš Klaipėdos regiono, gal ir simbolinė suma, bet vis tiek parama..
Man vienam čia atrodo, kad biškį šiuo atveju tos ES direktyvos neatitinka realijų ir visuomenės interesų?
Estonian Air may stop flying in two days
http://www.balticbusinessnews.com/article/2015/11/5/estonian-air-may-stop-flying-in-two-days
Tallinn should team up with Helsinki Airport
http://www.balticbusinessnews.com/article/2015/11/5/tallinn-should-team-up-with-helsinki-airport-paper
Why not look at Tallinn Airport as one terminal of Helsinki Airport?
Instead of having two airlines and airports competing with each other, perhaps we can join them and become stronger.
Šiaip Palangai čia amžiaus įvykis (nes taip nieko ir nebūdavo ten naujo, neskaitant kiekvieną kartą vis kitos aviakompanijos pabandymo į Maskvą ir kalėdinių LT/SPA skrydžių). Labai norėtųsi kad pasisektų, bet kažkaip turiu abejonių. Kokios jūsų nuomonės? Simonai, gal kokių nors įžvalgų galima padaryti iš kalėdinių LT reisų?
@Jurgis
Estai kartais galvoja per daug is dezes, nesuprasdami savo, kaip mazos salies, ribu.
Aš galvoju, kokio atsako galima laukti dabar iš Ryanair ? Gal pagaliau paskelbs bazę Vilniuje :)
pliumbum: sutinku. Bet jos neatitinka tik _mažų_šalių ir besivystančių šalių interesus. Jos labai atitinka didžiųjų gigantų (nes randa būdų „didelių” apėjimui) ir didžiųjų LCC interesus (nes naudingai dusina mažų šalių vežėjus). Kadangi mažų šalių mažas balsas, mažai ką ir padarysi. Bet, apribojimai visada išlaisvina kūrybiškumą – latviai ką tik rado „teisėtą” būdą padaryti 80mln. EUR valstybės injekciją, estai rado būdą, kad galima „restartinti” kompaniją.
Absoliučiai sutinku, kad direktyvos blogos tik mažos ir rytinėms ES valstybėms. Bet direktyvas galima gi protingai surašyti, kad visiems tiktų. Visos direktyvos milijoną išimčių turi. galima net tiesiai šviesiai parašyti, kad praėjus ten kažkuriam laikotarpiui, kai nėra privataus kapitalo skrydžio tam tikra kryptimi, kur yra valstybės interesas, galima visiškai kompensuoti to skrydžio kaštus iš valstybės lėšų ir pan.
@Simonas
Jei Estonian Air bankrutuos sekmadieni, o ikurti nauja vezeja uztruks laiko, per kiek laiko air Baltic isoks i VNO-TLL ir kitus kitus reisus is Talino?
srs: kad jie jau turi variantą, naują aviakopmaniją, tai spėju greitai gali susisukti.
VNO-TLL, kiek žinau, airBaltic vis dar uždrausta skraidyti, iki 2016 m. vasaros
Labai didelė tikimybė, kad rytoj prasidės savaitės (!) trukmės Lufthansa streikas:
http://www.lufthansa.com/de/en/Travel-information
Na su tuo Talino ir Helsinkio oro uostu sujungimu (per jūra) yra visiška utopija…
pliumbum, dėl Wizz reisų – manau, viskas bus gerai. Aišku, pirmus metus kažkiek paminusuos, piko mėnesiais liepą ir rugpjūtį bus gerai, tada klausimas nuo to, kaip seksis sezono pradžioje ir pabaigoje, ar reisas taps year round ar summer-seasonal. Kai yra 14 reisų LON-KUN, 25 reisai LON-RIX ir 35 reisai LON-VNO, tai kodėl neturėtų pasisukti 2 reisai LON-PLQ? Tik klausimas kokio dydžio minusas bus ne sezono metu.
„Estonian Air“ nuo 2009 m. yra gavusi apie 57 mln. Eur finansinių injekcijų iš Estijos vyriausybės.
Estijos vyriausybės veiksmai rodo, kad iš EK laukiama neigiamo atsakymo, kuris iš karto reikštų, kad „Estonian Air“ turėtų grąžinti subsidijas ir skelbti bankrotą.
Rugsėjį Estijos vyriausybė paskelbė, kad ketina kurti nacionalinę skrydžių bendrovę „Nordic Aviation Group“.
„Aripaev“, remdamasis danų aviacijos naujienų tinklalapiu check-in.dk, ketvirtadienį paskelbė, kad jau yra deramasi dėl „Estonian Air“ skrydžių maršrutų perdavimo kitoms Europos skrydžių bendrovėms.
Skelbiama, kad maršrutą Talinas-Oslas nuo lapkričio 8 d. iki gruodžio 6 d. turėtų perimti austrų avialinijos „InterSky“.
Taip pat tariamasi, kad maršrutą Orebro-Kopenhaga perimtų slovėnų „Adria Airways“. Pastaroji pareiškė susidomėjimą ir maršruto Talinas-Kijevas perėmimu.
Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2015/11/05/ziniasklada-estonian-air-ruosiasi-bankrotui#ixzz3qd9p67QZ
kazkokios keistos a/k nori marsrutus nusipirkt? Suprasciau,kad BT ar SAS
Šitą žinutę turbūt reikėtų skaityti taip, kad Nordic Aviation Group, wet-lease’ins lėktuvų atskiriems maršrutams, nes tiesiog staigiai negaus lėktuvų ir įgulų juoms. Na, kaip LT pradėjo su Estonian Air, o jie galėtų su išvardintom aviakompanijom pradėti.
@Simonas Bartkus dėl Kerkyros (Korfu) – suprantu, kad gali būti didesni kaštai, bet vis tiek kainodara keista, nes LCC paprastai nedaro kainodaros pagal filosofiją „kainą į kėdę į kilometrą antkainis”, o siūlo tokias kainas, kad išparduotų kuo daugiau vietų, ypač pradžioje. Kerkyros atveju to nemaičiau – galvojau, negi ten srautai tokie, kad prie 700 Lt išperka, bet turbūt ne. O šiaip pasekdavau tą reisą, nes planavau aplankyti Albaniją į ten skrisdamas – bet nieko normalesnio neradau (juoba, ir laikas nekoks). Palyginimui į Makedoniją su netikru jungimu (3 Wizz, 1 Ryan skrydis) šiemet nuskridau už daugiau nei perpus mažiau. Į kitus Viduržemio kurortus pasitaiko dar geresnių kainų ir tiesiogiai iš Lietuvos – sunkiai galėjo Kerkyra konkuruoti, nes ar ji turi kažką, kas darytų tą rinką mažiau elastingą kainos atžvilgiu (išskyrus minėtą artumą prie Albanijos, kuris kažin, ar daug kam aktualus)?
„Jeigu EK paskelbtų, kad subsidijos buvo suteiktos nepažeidžiant konkurencingumo nuostatų, „Estonian Air“ būtų prijungta prie „Nordic Aviation Group“.”
Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2015/11/05/ziniasklada-estonian-air-ruosiasi-bankrotui#ixzz3qdQI0RG6
Reik suprast, kad yra planas B pagal kurį liks senoji Estonian su visomis skolomis?
Beje, o nauja įmonė prekės ženklą ir pardavimo kanalus perims?
Augustinai, LCC nedaro kainodaros tokios, daro „tokią, kad pirktų”, bet po atitinkamo laikotarpio pažiūri profit ar no-profit, jeigu no-profit ar mato galimybių padidinti pajamas ar sumažinti kaštus, jeigu ne – cut. Matyt, no-profit, todėl pasvarsčiau, kodėl buvo no-profit.
Be to, reikia atsižvelgti, kad toks „pure leisure” maršrutas visiškai neturi last-minute-buyers, kurie pakelia bendra yield. Į tokį LTN, tai, manau, kiekvienam reise yra keleivių, kurie nusiperka už kelis šimtus EUR, kurie pakelia yield.
LTN pavyzdys ne šiaip – Wizz iškeitė CFU į dar vieną papildomą LTN rotaciją, t.y. bus 21 rotacija per savaitę 2016 m. piko mėnesiais.
Pasižiūrėjus į Londono rotacijų skaičius, nenuostabu visai būtų jau BA atėjimas :) neįtikėtini skaičiai žmonių ten keliauja sudėjus lietuvius iš VNO, KUN ir RIX.
O jau yra taip buve kur nors,kaip kad Estijos vyriausybe sugalvojo?
Nes visviena kazkaip keistai ir pergudriai jie cia issimaste. Visu pirma dingsta CodeShare’ai,net interline’am reikalingas laikas.Jie neuzpildys lektuvu ,vel skris i minusa.O kas toliau? Vel subsidijuos vyriausybe..Cia ,kaip uzburtas ratas gausis.Ateis laikas skola valstybej grazint nesugebes,skels bankrota.
Jie sunkiai issilaike,kai LCC nebuvo isisakoje TLL.O dabar cia stipriai keiciasi viskas.
Äripäev: конец Estonian Air? Составляется соответствующий пресс-релиз
http://rus.delfi.ee/daily/business/aripaev-konec-estonian-air-sostavlyaetsya-sootvetstvuyuschij-press-reliz?id=72882731
Как сообщил Äripäev работающий при Европейской комиссии источник, Европейская комиссия вынесла решение и Estonian Air должна вернуть государству незаконно полученную помощь.
По словам источника, сейчас в Европейской комиссии составляется и переводится соответствующий пресс-релиз, пишет dv.ee.
Banas Rusijoje 737 :)
http://avherald.com/h?article=48ee3567&opt=0
Vytautas Grubliauskas apie PLQ :
Pasakysiu daugiau, tikėtina, kad šiomis dienomis turėtumėme sulaukti gerų žinių ta pačia tema dar, bet…ir vėl palaukime dar bent iki rytojaus (o gal ir pirmadienio)…
Laukiam :)
Nice:)
nors jei kalba V.G.tai ,is jo puses, gal gera naujiena PLQ vardo keitimas:)
Išgirdau gandą, kad uždaromas paskutinis traukinys į Rusiją Vilnius-Maskva. Neradau patvirtinimo kol kas niekur.
I PLQ summer season skraidys Belavia.
Simonai, čia yra:
https://www.facebook.com/117823701614220/videos/989842871078961/
Estų schema (subankrotini seną vežėją, tą pačią dieną įsteigi naują) nėra nauja ir ne jie ją išrado.
Pvz 2009 m Graikija analogiškai subankrotino Olympic (tik ten skolos buvo graikiško masto, kažkas apie 2 milijardus eurų).
Almantas apie oro uostų koncesiją: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/11/04/ekonomika-siandien/50381
VNO – 325706 keleiviai spalį, augimas 17,23%.
Skrydžių augo 5%, cargo krito 19%.
Tai lapkritį turėsime 3 mln. keleivį, džiugu!
Nuo gruodžio vidurio neberiedės lietuviški traukiniai ir į Maskvą. Rusijos sostinę bus galima pasiekti tik „Rusijos geležinkelių“ traukiniais.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/lietuviski-traukiniai-neberiedes-i-maskva.htm?p=1
Tai traukinių susisiekimas liks, tik be LG traukinių.
Be LG šilumvežio, bet su LG vagonais.
Iš Rygos į Maskvą lėktuvai kyla 58 kartus per savaitę. Kažkaip wow. Nebūčiai pagalvojus, kad tiek daug skrydžių.
@janis – Iš Lietuvos į Londoną kyla 74 kartus.
Londone gali būti ~80 000 lietuvių.
O Latvijoje rusų yra ~550 000.
Didžiulė dalis šių rusų buvo atkelti į Latviją sovietų okupacijos metais – t.y. neseniai (sovietmečiu rusų procentas Latvijoje išaugo nuo 10,6% iki 34%). Ekonomine prasme jie tokie patys migrantai, nors į juos taip retai žiūrime – bet daugybė jų išlaikę panašius ryšius su giminėmis Rusijoje, kaip JK lietuviai su giminėmis Lietuvoje.
Palyginimui Lietuvoje rusų yra ~170 000.
Taip kad yra stipresnis poreikis iš Latvijos skraidyti į Rusiją, nei iš Lietuvos (o ir kitas NVS šalis, nes analogiškai didesni ir jų tautiečių skaičiai Latvijoje dėl aktyvesnės sovietinės kolonizacijos programos Latvijoje nei Lietuvoje).
Atsiprašau, suklydau su skaičiumi – Lietuva-Londonas 49 kartai
LOT nuo kovo paleidžia Varšuva-Palanga 6x per savaitę:
http://www.fly4free.pl/nowa-trasa-pll-lot-z-warszawy-polecimy-do-polagi/
Wa czia tai naujiena
Va čia matyt tai, ką Vytautas Grubliauskas ir užuominom ir minėjo apie PLQ !
PLQ tai pasakiškos žinios – ypač dėl LO
Tuoj reiks PLQ Duty Free Plesti :)
Palangai gerai :) Kad dar taip į Kauną tradicinė aviakompanija ateitų ar bent BT grįžtų.
O tai Belavia gandas galioja vis dar? Jeigu visi trys susideda – visai rimtas oro uostas jau, ir tvarumas turbūt didesnis negu KUN :)
PLQ’oje turetu prasideti kainu karas tarp SAS,BT,LOT.. Nes labai jau stipriai isauga kedziu pasiula 1stop’am?
Germania Flug nuo birželio 2 d. skraidys ZRH-VNO,du sykius per savaitę pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Bilietai jau prekyboj.
„Puiki”, organizuota aviakompanija – bilietai į Vilnių yra tik googlės nežinomam šveicariškam jų puslapyje. Googlės siūlomam vokiškam nėra nei pusės žodžiu užsiminta, kad jie apskritai į Šveicariją skraido ar galvoja skraidyt.
Ber šiaip naujiena gera, o pardavimus per pusmetį gal susitvarkys.
Dėl Palangos geros žinios. Beveik išsipildė viskas, ką maniau esant – tai yra papildomas hub’as (logiškaiusia buvo LOT’as dėl atstumo) ir skrydžiai į Londoną.
Dar gal galėtų aiškesnė būti situacija su sezoniniais skrydžiais į Rytus/Šiaurę (Talinas, Minskas, Maskva, Sankt Peterburgas), gal dar dažnėti Londono reisas iki 4/7.
Bet šiaip manau oro uostas pagaliau labiau išnaudoja savo potencialą kaip artimiausias oro uostas Klaipėdai, Liepojai ir visiems Lietuvos kurortams. Gal bus normalesnių kainų, o ne taip, kaip būdavo su SAS, kad dvigubai brangiau nei iš Vilniaus.
Talino oro uoste – chaosas: laukiama avialinijų bankroto
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/talino-oro-uoste-chaosas-laukiama-avialiniju-bankroto.htm
Man tai įdomu, kad Germania žemėlapyje dar nėra nei Ciuricho, nei Vilniaus –
http://www.flygermania.de/en/flight-info/route-map/
O šiai tai, Vilnius bus jų tolimiausias Rytų taškas.
Visa info yra tik šveicariškam jų puslapyje:
https://www.germania.ch/de/fluginformation/streckennetz/
Viskas: The Management Board of Estonian Air decided to cease operations starting from 8 November followed by a decision of the European Commission according to which Estonian Air has received State aid which is incompatible with the internal market and must be paid back.
Estonian žlugo. Tegyvuoja Nordic! Nesiimčiau spręst, ar Europos Komisija užspaudė estus, ar estai išdurė EK. Bet estai ką norėjo/galėjo tą tyliai ramiai ir daro (ar dar padarys, bent jau planas yra). Taip, tai yra politinis-ekonominis klausimas – ar valstybei/savivaldybei išlaikyt/dotuot oro susisiekimą kaip viešąją infrastruktūrą ar ne.
Bet lietuviai, perskaitę tik straipsnio antraštes ir būdami visai ne prie ko, jau puolė garsiai rietis tarp savęs – „Ar aš nesakiau? Mano ilgesnis!”, pildami pamazgas ant oponentų. Dabar vieni, kai (jei) atgims Nordic – kiti.
O kai iki tokio lygio nusileidžia partijų lyderiai ir vyriausieji bankų ekonomistai, atvirai pasakius https://www.youtube.com/watch?v=TiHacJ3OWjY
Nu kad jau pardavinėja, tai ir nusipirkau į Ciūrichą ir atgal :) Tuo labiau kad reikėjo, bet galvojau dar per anksti .
Nieko napadarysi, siomis dienomis, tikriausi visu galu ekspertai yra banku ekonomistai. Labai apmaudu, jog nei vienas is ju nedalyvauja Metrojet avarijos tyrime….
Estijos vyriausybė stilingu ir teisėtu būdu išžagino Europos Komsijos sprendimus ir ES reguliavimo taisykles. Kaip žinia, EK nustatė, jog Estonian Air valstybė kelis kartus suteikė valstybės pagalbą neteisėtu būdi ir kompanija privalo ją nedelsiant gražinti valstybei. Natūralu, po tokio sprendimo, vakar Estonian Air sustabdė veiklą. Estija be nacionalinio vežėjo? Well, hello. Hello, Nordic Aviation. Nordic Aviation skraido jau šiandien, visais Estonian Air maršrutais, visiškai, minučių tikslumu, identišku tvarkaraščiu. Švari istorija, baltas lapas, 40 mln. EUR valstybės suformuotas įstatinis kapitalas. Estija-Europos komisija 1:0
Nordic Aviation šiandien jau skraido, su wet-lease fleet ir Adria Airways šaukiniais ir pardavimo sistemomis. Panašiai, kaip Air Lituanica startavo su Estonian Air 2013 m.
Nu nėra taip visiškai idealiai – į Rusiją skraidyti negali. Dar šiom dienom užsilenkė Interflug, o jie kažkuriais maršrutais turėjo skraidyti už Nordic.
Nors aš gal neobjektyvus – piktas, kad nauja kompanija nesiūlo atsidarymo proga už kelis eurus suskraidyt į Taliną ir išbandyt Bae lėktuvų :)
Šiaip į Maskvą Estonian Air paskutinį mėnesį nebeskraidė – uždarė, kai Aeroflot padarė 2x daily.
Intersky užsilenkė, ne Interflug
Na o lėktuvus mielai suteikė BMI Regional :)
kalbant apie estonian, jei ne paslaptis, ar air lituanica arba jos bankroto administratorius speju is estonian atsiimti pinigus, kuriuos priteise arbitrazas?
Estai tapo nordicais taip pat kaip darbiečiai tapo leiboristais :D
O kaip šitą oro uostą išnaudoti ?
Kazlų Rūdos miškuose – slaptas milžiniškas oro uostas
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-istorijos/kazlu-rudos-miskuose-slaptas-milziniskas-oro-uostas-639-537453
Tako ilgis dar ne viskas, juk turim ir EYPP- 2000 m. ir EYRU 2400 m. Bet kažką tvarkyti tenai turbūt būtų brangiau, nei statyti kažką nuają.
Pasimeciau … Cia du skirtingi miestai, ar vel Lietuvos kalbininkai bando keisti pasaulio zemelapi ?
Šarm aš Šeichas
ar
Šarm el Šeichas
@Wincas –
Šarm eš Šeichas – taip tariama.
Šarm el Šeichas – taip rašoma arabų raštu (būtent Šrm Alšych, nes arabai nerašo trumpųjų balsių išvis).
Atrikelis „Al” kartais (ir šiuo atveju) asimiliuojasi – vietoje „l” tariama kito žodžio pirmoji priebalsė.
Turbūt pagal tą principą, kad užsieninius tikrinius žodžius sakome pagal tarimą (ypač ne lotynų raidyno), Šarm aš Šeichas logiškiau. Panašiai kaip, tarkime, Maskva – o ne Moskva. Nors, aišku, čia jau buvo sustabarėjęs ganėtinai variantas Šarm El Šeichas.
Šarm al Šeich tarimas perimtas iš angliško pavadinimo tarimo. Kaip ir Kairas iš Cairo, nors arabiškai jis yra al Gachera, o patys egiptiečiai jį vadina Masr, kaip ir patį Egiptą – el Masryja. Hurgada arabiškai irgi ne Hurgada o el Gardaqa.
Dekui uz issaiskinima :)
Na o kur džiugesys, kad naujos avialinijos į Vilnių ateina? Adria Airways 2x daily į Taliną :-)
@Simonas – o kaip estai su interlainais / bendruoju kodu susitvarkė, ar Adria turi/gavo tuos pačius? Taip pat, kaip suprantu realiai dabar „Nordic” faktiškai nemokamai skraidins Estonian keleivius (nes už bilietus keleiviai mokėjo Estonian ir tie pinigai bus išdalinti kreditoriams)?
Čia jų tinklapis: http://www.nagroup.ee/en/ . Kol kas, panašu, netestuotas ant skirtingų naršyklių (Intenet Exploreris man rodo su dideliais bug’ais, Mozilla ir Chrome ok).
Amadeus rodo, kad OV turi/ėjo 90 interlainų, iš kurių 27 su E (E-ticket interline).
JP turi 127 interlainus, iš kurių 51 su E.
Likę interlainai (be E) – „popieriniai”. Tai labiau istoriniai atavizmai, teoriškai galiojantys, praktiškai nebeveikiantys, nebelikus popierinių bilietų.
Interlainai tarp A/K įprastai galioja bet kokiam maršrutui (su labai retom išimtimis).
Palyginimui, BT turi 139 interlainus, iš kurių 62 su E.
JP codeshare iš TLL kol kas Amadeus nerodo.
Why is it hard for Nordic Aviation to become a success?
http://www.balticbusinessnews.com/article/2015/11/9/why-is-it-hard-for-nordic-aviation-to-become-a-success
http://rus.delfi.ee/daily/business/chitajte-skolko-zarabatyvaet-rukovodstvo-novoj-aviakompanii-nordic-aviation?id=72903645
Na vat nebeaisku ar nemokamai NA skraidins estonian keleivius. Man agentura jau pranese del mano bilietu..
„For tickets that depart after 11.november 2015 the price of the tickets will be refunded.
We have applied for a full refund of your tickets and will inform you as soon as the application has been completed. The information we have at this moment is that refunds will start from 11.december 2015, but please note that this may vary from booking to booking.
In the meantime, we suggest that you look for other tickets with another airline for the affected segments.”
SAS tuo tarpu sugalvojo pjauti naują estų aviakompaniją, skraidys patys į Taliną 8 kartus per dieną
http://www.sasgroup.net/en/sas-launches-flights-to-tallinn/
Na ką, estams labai nepasisekė – tik laiko klausimas, kada bus sudeginti 40M EUR, kuriuos skyrė valstybė. Dar pažiūrėsim, kas bus su Amsterdamu, kurį jau nuo kitų metų planuoja atidaryti airBaltic. Taip pat labai keistai atrodo jų naujas įvaizdis, palyginamui, Air Lituanica buvo paleista žymiai profesionaliau (savo spalvų lėktuvas, sava įgula, etc.). Dabar jie panašūs į kažkokį paskutinės minutės desperatišką projektą. Įdomu, kokius įkainius sugebėjo susigaufyti viską darydami paskutinę minutę. Gaila estų…
Truputį žiūrėjau RIX ir VNO statistiką šių metų, tai noriu atkreipti dėmesį, kad VNO jau 6 mėn. iš eilės nekrinta žemiau 320tūkst./mėn. keleivių – labai stabilus metų bėgyje, kai tu tarpu RIX labai šokinėjanti statistika – lyginant tuos pačius mėnesius skirtumas virš 100 tūkst. keleivių… Gal Simonas galėtų pakomentuoti, kokios to priežastys?
Tas video NAG pradiniame puslapi, nors truputi paaiskina kas ta Nordic Aviation Group, bet vis tiek sukelia much fly, so connect, wow friends, help good ispudi. Truksta tik Comic Sans ant jo drabuziu.
Beje, kas tas Erik Sakkov?
Kas yra atsitikę su Singapore Airlines Lietuvoje? Kodėl dauguma agentūrų negali/nenori išrašinėti jų bilietų?
Oficialu: Nuo kitų metų vasaros pradžios – skrydžiai tarp Vilniaus ir Ciuricho
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/nuo-kitu-metu-vasaros-pradzios-skrydziai-tarp-vilniaus-ir-ciuricho/69643d33353238
Erik Sakkov ilgai buvo Talino oro uosto veidas, ekspresyvus bičas, aviacijos veidas Estijoje.
Kas liečia SAS – manau, tai didelis smūgis Nordic Aviation. Manau, kad jie greitai įšoko, pastatė „Adria Airways” callsigns, jie turi interline įdiegtą su SAS ir tikėjosi, kad SAS nenorės prarasti srauto, neturės pasirinkimo ir geromis sąlygomis (Nordic Aviation atžvilgiu) pasirašys „codeshare”. Savo ruožtu, mane asmeniškai irgi labai nustebino toks SAS greitis – su savo profsąjunginėm apsukom jiems reikės dviejų lėktuvų dedikuotų Estijos operacijoms, vieno CPH, kito ARN.
Ką dabar daryti Nordic Aviation? Million dollar question, bet jų core idėja, panašu, kad žlugo. Ant KLM partnerystės neišsilaikysi, juolab, kad panašu, jog AFKL gana patenkinti draugavimu su BT.
Tai čia taip jau veikia ta maršrutų plėtros programa :
Tai jau 4-oji kompanija, pasinaudojusi Lietuvos oro uostų įsteigtos maršrutų plėtros programos finansine parama, VŽ patvirtino Indrė Baltrušaitienė, valstybinės įmonės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.
Rugsėjo pabaigoje į Lietuvos rinką atėjo ir pirmą maršrutą pasiūlė mažų sąnaudų Ispanijos kompanija „Vueling“, nuo ateinančios vasaros skraidinsianti iš sostinės į Barseloną. Praėjusią savaitę apie planus Palangoje pranešė lenkų LOT ir vengrų „Wizz Air“. Pirmoji Lietuvos kurortą sujungs su Varšuva, antroji – su Londonu.
O tai kodėl Aegean Airlines atsisakė bandyt Atėnai-Vilnius reisą ? Kas nors žino detalių ?
Buvo kalbų, kad dėl tako remonto Aegean persigalvojo, ar ne? Kam leisti reisą, kai pusę sezono nebus galima skraidyti. Paleis po remonto.
Simonai, tavo nuomone Germania issilaikys cia? Labai daug kas nuo kainu priklausys, bet 2xweekly nera konkurencingas produktas.
Iš nedidelės sumos lažinčiausi, kad jie net nepradės skraidyti. Vien jau jų planuojama geografija daug pasako: Zurich-Hurgada, 2x weekly
Zurich-Varna, 1x weekly
Zurich-Calvy (France) 1x weekly
Zurich-Kos 1x weekly
Zurich-Heraklion 2x weekly
Zurich-Rhodes 1x weekly
Zurich-Beirut 2x weekly
Zurich-Palma DAILY
Zurich-Antalya 2x weekly
Zurich-Larnaca 2x weekly.
Neturi jokio brand’o, jokios distribucijos LT, Šveicarijoje asocijuojami kaip „vokiečiai čarteristai kur į Maljorką veža”.
Iš pradžių taip ir pagalvojau, kad Germania skrydžiai bus čarteriniai, bet negi du lėktuvus kas savaitę galima prikrauti iš CH į LT?
O kas i6vis ta „Germania” yra? Čia koks naujas LCC ar Lufthansa dukterinė?
Germania veikia jau nuo 1978 metų. Didžiausias nepriklausomas Charter opratorius Vokietijoje.
Tai jie čia naują verslą pradėt bando? Nors šiaip jų geografija įdomi. Be tradicinių turistinių krypčių (Ispanija, Tunisas, Egiptas, Graikija), Turi Iraną, Iraką ir Libaną. Kokia čia gili prasmė? Emigrantus vežioja?
Man neišku, kokia prasmė jiems į Vilnių skristi ? Pasiimti plėtros pinigus vežant organizuotus turistus čarteriu? Ir kokia prasmė plėtros pinigus skirti čarteriniams skrydžiams ? Dėl Palangos nėra jokių abejonių – viskas gerai su LOT ir Wizzair, bet Vilniuje – Vueling ir Germania, ypač pastaroji, kelia abejonių.
Germania maršrutus seku labi seniai, nors niekad nesu su jais skridęs. Susidaro įspūdis, jog ši bendrovė neturi aiškios strategijos ir blaškosi. Skraido tai į Maskvą (kažkada buvo pigiausias variantas ten nuskristi iš Vokietijos), tai į Turkiją, Iraką ir Libaną, tai į Europos pietus, tai dar kur nors. Įsteigė dukterinę bendrovę Gambijoje (Gambia Bird), kuri vėliau sužlugo. Keista, kad ji vis dar laikosi – matyt, pakanka pelno iš užsakomųjų skrydžių.
Gal kas žinot, iki kada pratęstas leidimas ES operuoti b737 classic ?
Čia kuris B737? Nes, jei nieko nepainioju, tai naudojimas 737-300 ir aukšesnių serijų (400, 500) nebuvo ribojamas…
NG nebuvo ribojamas t.y. -600/-700/-800/-900. Kiek žinau EK buvo paskelbę datą, bet atsižvelgdami į mažuosius vežėjus ją pratęsė, jei neklystu.
Taip, buvo iki 2017 metų, dabar berods iki 2019 metų (jei neklystu atmintinai). Gal airBaltic kažkaip „datrauks” :)
Mitsubishi flies Japan’s first ever passenger jet
http://www.theguardian.com/world/2015/nov/11/mitsubishi-flies-japans-first-ever-passenger-jet
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/es-konkurencijos-komisare-sprendimas-del-estonian-air-pagristas-667-540266
Idomu Zuokas siaip nuotrauka imete ar indeed su uzsakomuoju i Kieva skrido – https://twitter.com/zuokas/status/664432490296115200
@Oleg Zuokas niekad nieko šiaip sau nedaro :)
FL Technics to open a representative office in the USA
http://www.aerotime.aero/en/mro/mro-news/other/20170-fl-technics-to-open-a-representative-office-in-the-usa