Populiariausios kryptys iš Vilniaus 2016 metais
Praėjo pirmi penki šių metų mėnesiai, todėl nutariau žvilgelti, kas darosi Vilniaus oro uosto statistikoje. Juolab, Vilniaus oro uostas auga šiemet rekordiniu tempu. Procentinis augimas nėra rekordinis – 14,8%, tačiau dėl sąlyginai jau aukštos palyginamosios bazės, šiemet per penkis mėnesius sulaukė daugiau nei 200 „naujų” keleivių, o per penkis metų mėnesius jų iš viso aptarnavo 1,39 milijono.
Kokios kryptys buvo populiariausios?
- Londonas LTN – 114,3 tūkst. + Londonas STN 52,6 tūkst.;
Balandžio mėnesį „Ryanair” įjungė Vilniuje Lutono reisą ir VNO-LTN linija absoliučiai atitrūko populiariausiųjų sąraše. Jau pernai VNO-LTN maršrutas buvo pats populiariausias su 230 tūkst. keleivių per metus, o dabar tapo nebepavejamas. Apskritai, LTN oro uostas dominuoja kaip pasiekiamumo taškas iš visos Lietuvos – tiek „Ryanair”, tiek „Wizz Air” skraido į Lutoną iš Kauno, o „Wizz Air” dar skraido ir iš Palangos. Bendrame pyrage, kas dešimtas keleivis iš Lietuvos keliauja į LTN (jei atmetame atostoginius maršrutus).
2. Frankfurtas FRA – 80,7 tūkst. + Frankfurtas HHN – 41,2 tūkst.;
„Lufthansa” kelinti metai skraido Vilnius-Frankfurtas maršrutu beveik nekeisdama tvarkaraščio ir šiais metais srautas šitame maršrute sustojo augęs – „Lufthansa” šiuo maršrutu gabena vidutiniškai 132 keleivius kiekviename reise (lygiai tiek pat vežė ir lygiai prieš metus). Jeigu šitas maršrutas vasaros sezonu persipildo, tai panašu, kad lėtuoju sezonu dar yra vietos pardavimų augimui. Tuo tarpu tik praėjusiais metais „Wizz Air” savo Vilniaus bazės krypčių sąrašą papildžius skrydžiais į Frankfurto Hahno oro uostą, o „Ryanair” į tai sureagavus maršruto permetimu iš Kauno į Vilnių, VNO-HHN maršrutas tapo ketvirtuoju populiariausiu maršrutu tarp „low cost” aptarnaujamų krypčių – atsilieka tik nuo LTN, BGY ir STN.
3. Oslas RYG – 31,6 tūkst. + Oslas OSL – 29,4 tūkst. + Oslas TRF 14,8 tūkst.;
Trečias populiariausias maršrutas iš Vilniaus – Oslas – netrukus sulauks ryškių permainų. Daugiausia Oslo kryptimi šiuo metu keliaujančiųjų yra „Ryanair” aptarnaujamu reisu į Rygge oro uostą, o ne į pagrindinį Osle Gardemoen oro uostą, į kurį skraidina tiek „Norwegian”, tiek SAS. „Ryanair” nepasitenkinimas nauju mokesčiu keliaujantiems lėktuvais Norvegijoje tapo „domino” efektu. „Ryanair” pagrasino uždaryti bazę Rygge, Rygge oro uosto vadovai nusprendė uždaryti oro uostą, „Ryanair” daug maršrutų uždarė, o nedidelę dalį iškėlė į TRF arba OSL oro uostus. Vilniui „pasisekė” – kartu su skrydžiu Oslas-Stanstedas – tai bus viso labo du maršrutai, kuriais „Ryanair” skraidys iš Gardemoen. Kaip jau prognozavau prieš kelis mėnesius – naują Vilniaus bazę „Ryanair” išnaudos aptarnauti maršrutui Vilnius-Oslas-Stanstedas-Oslas-Vilnius. Mainais į tai Vilnius gaus kasdienį rytinį reisą Vilnius-Oslas su „Ryanair”. Tai yra bloga žinia „Norwegian” ir SAS, tačiau globalios turbulencijos šis maršrutas sulaukti neturėtų – visgi, šiuo metu „Ryanair” jau skraido VNO-RYG 6 kartus per savaitę ir „capacity” prieaugis bus ne toks ir didelis.
4. Milanas BGY – 63,4 tūkst.;
Palaipsniui augindami „capacity”, VNO-BGY maršrutą žemų sąnaudų vežėjai užaugino iki aukštumų. 2012 m. šiuo maršrutu buvo 92 tūkst. keleivių, o 2015 m. – jau 150 tūkst. 2016 m. maršrute – dar papildomas 15% prieaugis, ir šis maršrutas pagal keleivių skaičių dabar jau lenkia tokius istoriškai populiarius maršrutus kaip Vilnius-Ryga ar Vilnius-Kopenhaga.
5. Ryga RIX – 59,7 tūkst.;
2014 metais Vilnius-Ryga maršrute „airBaltic” neteko 3% keleivių, o 2015 metais – dar 4%. Praeitais metais keleivių skaičius šiame maršrute buvo 160 tūkst. keleivių – 30 tūkst. mažiau negu „auksiniais” laikais šiam maršrutui: 2009 ar 2011 m. Tačiau šiemet, 2016 m. „airBaltic” sugebėjo šiame maršrute srautą paauginti 7% – panašu, kad „airBaltic” rado būdą kaip tiesioginius maršrutus iš Vilniaus tinkamai parduoti kombinacijoje su augančiais pardavimais per Rygą (2010 m., kuomet „airBaltic” bandė atstatyti keletą tiesioginių krypčių iš Vilniaus, ženkliai krito srautas maršrute Vilnius-Ryga).
6. Kijevas KBP – 44,8 tūkst. + Kijevas IEV – 12,2 tūkst.;
Vilnius-Kijevas maršrute keleivių srautas auga neįtikėtinai. Per šių metų pirmąjį trečdalį keleivių skaičius šiame maršrute padvigubėjo. Ir šioje vietoje indėlį deda ne tik „Wizz Air”, vėl pradėjęs skraidyti šiuo maršrutu, bet ir „Ukraine International” nuolat didinanti srautą. Panašu, kad „Ukraine International” su „Wizz Air” į konkurencinę kovą stojo „low cost” principais – pastatė didelius lėktuvus ir nustatė žemus tarifus šiame maršrute. Nėra nuostabu, kad įkvėpti sėkmės „Ukraine International” didina skrydžių skaičių Vilnius-Kijevas ir atidaro vasaros maršrutą Kijevas-Palanga.
7. Maskva SVO – 42,2 tūkst. + Maskva VKO – 12 tūkst.;
Per pirmus penkis šių metų mėnesius Vilnius-Maskva maršrutas susitraukė 16%. Nors šiam maršrutui kritimas buvo prognozuojamas jau pernai, o Valstybinis Turizimo departamentas oficialiai skelbia sumažėjusį turistų srautą iš Rusijos, keleivių skaičius šiame maršrute mažėti ėmė tik tada, kuomet bankrutavo aviakompanija „Transaero”, skraidžiusi į Vilnių.
8. Stokholmas ARN – 37,5 tūkst. + Stokholmas NYO – 11,8 tūkst.;
Bene labiausiai šį pavasarį augantis maršrutas yra Stokholmas. Nors 5 mėnesių sąraše Stokholmas liko aštuntas, tačiau gegužę jis buvo ketvirtas, po Londono, Frankfurto ir Oslo! Vien į Arlanda oro uostą keliavo 12,8 tūkst. keleivių per vieną mėnesį. Stokholmo augimas nulemtas aršios konkurencijos – nė vienas maršrutas iš Vilniaus neturi keturių aviakompanijų konkurencijos. Kas galėtų dabar pagalvoti, jog 2012 m. šiuo maršrutu neskraidė niekas! Maršrutą pirmieji atidarė SAS, vėliau sulaukė sezoninės konkurencijos iš „Norwegian”, o praėjusiais metais į maršrutą atėjo „airBaltic” ir „Wizz Air”. Šį pavasarį SAS nutarė, jog to jau gana – SAAB2000 pakeitė reaktyviniai CRJ900, o skrydžių skaičius buvo padidintas. Ar tai tęsis amžinai? Nemanau – visgi, šiuo maršrutu šiuo metu yra skraidančių per daug.
9. Kopenhaga CPH – 44,7 tūkst.;
SAS šiemet per pirmus penkis mėnesius SAS Vilnius-Kopenhaga maršrute neteko dar 6%, nors srautas mažėjo ir 2014 m., ir 2015 m. Neaišku, kokia yra pagrindinė to priežastis – SAS galimai kanibalizuoja savo srautą, didinanti skrydžių skaičių Vilnius-Stokholmas maršrute ir pradėjusi skraidyti Vilnius-Oslas. O taip pat, VNO-CPH patiria netiesioginį spaudimą iš LCC vydkomų maršrutų Kaunas-Kopenhaga ir Vilnius-Malmė.
10. Varšuva WAW – 44,2 tūkst.;
2015 m. LOT nepavyko padidinti keleivių srauto Vilnius-Varšuva maršrute (100,2 tūkst. keleivių 2014 m. ir 100,6 tūkst. keleivių 2015 m. – stebėtinas stabilumas), tačiau 2016 m. keleivių srautas šiuo maršrutų tiesiog „sprogsta” – LOT keleivių skaičių padidino net 17%. Nenustebsiu, jei keleivių skaičius daugiausia auga tiesiogiai skrendančių iš Vilniaus į Varšuvą sąskaita. Panašiai netikėtą keleivių augimą turi „Finnair” (kuri, kaip ir LOT, nedarė jokių nei tvarkaraščio, nei „capacity” pokyčių) – jų keleivių skaičius Vilnius-Helsinkis maršrute šiemet auga net 26%.
Vienuolikta populiariausia liko Paryžiaus kryptis, taip pat dominuojama dviejų „low cost” bendrovių, kurios abi skraidina į Beauvais oro uostą (viso 40,4 tūkst. keleivių). Vilnius-Paryžius maršrute laimę dar kartą pabandė „airBaltic” ir sausio bei kovo mėnesiais skraidžiusi pervežė 2 tūkst. keleivių (vasarį neskraidė – prieuždaryminė pertrauka).
Už dešimtuko dar ribų liko: Helsinkis (37 tūkst.), Antalija (36 tūkst., iš jų net 22 tūkst. vien gegužę – antra populiariausia kryptis po LTN jei vertinti tik gegužę), Briuselis (36 tūkst.), Roma (35 tūkst.), Barselona (34 tūkst.), Stambulas (31 tūkst.), Madridas (25 tūkst.).
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
1 070 komentarai
Leave a reply
kazkaip keista, kad top 10 nera stocholmo
taip keista, kad neįtikėtina! mano klaida – praleidau. Dabar papildžiau sąrašą.
Aš dar Romos pasigedau nepatekusių sąraše – negi Madridas daugiau?
O kiek Talinas keleivių? skrydžių atrodo lyg ir nemažai per savaitę yra.
Pranai, dar viena mano klaida, gal per atostogas negerai rašyti postus :) Roma į dešimtuką nepatenka, bet taip, daugiau už Madridą ir Stambulą.
Mantai, Talinas 19 tūkst.
Taip pat kaip Romą dar buvau praleidęs Briuselį – iškrito iš galvos, kad Romoje ir Briuselyje į du oro uostus yra skraidoma.
Klausimas retorinis- ar realu atidaryt LCC maršrutą Vilnius-Talinas? Ta realiai gali daryt tiek Rynair, tiek Wizzair. Kaštai tokio skrydžio būtų salyginai nedideli. O turistinis potencialas-realus.
@Vytautas-NT – Mano supratimu, jei kažkas iš pigių skrydžių bendrovių apsiimtų panašiais „artimaisiais ytai-rytai” maršrutais, būtų logiškesnių variantų pradžiai: pavyzdžiui, čia jau minėti Vilnius-Varšuva, Vilnius-Gdanskas, galbūt Vilnius-Krokuva.
SAS skrydžiai į CPH paprasčiausiai nebeįperkami – round-trip patogiais laikais kainuoja virš 700 EUR (SAS Go). Bet CPH kažkaip atsidurti reikia, todėl dažnai grįžtu per ARN.
Už tokią kainą aš žiemą su TK suskraidžiau į Filipinus.
Mane labiausiai stebina aukšta Kijevo vieta. Tarkime, bilietai labai pigūs, bet turi būti traukos taškai. Kas skrenda: tranzitiniai keleiviai, Lietuvos verslas, Ukrainos verslas, poilsiautojai? Kokių turite minčių ar žinių?
Vytautas-NT: manau, turistinio potencialo tarp Vilniaus ir Talino nėra jokio. Yra didesnių maršrutų, kurių galėtų imtis LCC, jei nuspręstų skraidyti Rytai-Rytai, pirmiausia, Vilnius-Varšuva. Turistinio potencialo gerokai daugiau Krokuvoje, Prahoje, Budapešte ar Gdanske.
Kardiobatonas: manau, kad healthy-mix. Aš pats šį pavasarį skridau bernvakario švęsti į Kijevą ir žinau dar porą panašių grupių. O šiaip maršrute visko yra – susidariau įspūdį, kad dideliai kitų rusakalbių šalių bendruomenei (Gruzija, Armėnija, Azerbaidžianas, Kazakhstanas ir kt.) yra vartai į Lietuvą dėl įvairių priežasčių nenorint skristi per Maskvą.
Kijevas puikus turistinis taškas. Virš 1000 metų istorijos, Lavra. Šalia Černobylis.
O kainos ten dabar išvis juokingos. Viešbūti, manau, net už 10 EUR/nakčiai rast galima.
Kodėl tarp Vilniaus ir Talino potencialo nėra, jei jis yra su Ryga?
Vytautas-NT – man geriau į Tartu maršrutą suorganizuotum. Ten potencialas juk dar didesnis – toks mokslo muziejus yra. Su mašina tiek važiuoti nenoriu.
Nesakau, kad yra skirtumas tarp Talino ir Rygos – yra mažas turistinis potencialas bei keliaujančių užsieniečių per tris Baltijos šalis. Bet manau, kad jis sunkiai stimuliuotinas – tiesiog visi lietuviai jau aplankė Taliną, o estai aplankė Vilnių, kas norėjo. Europoje yra fainesnių ir pigesnių miestų savaitgaliams.
Tai tada reikia Wizz į Lvovą skraidyt, jei jau kalbam apie pigiau ir fainiau?
Negi čia tos VNO anketos (pageidavimų koncerto) tęsinys ?
Lietuva ir Kataras kuria oro susisiekimo planus
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/lietuva-ir-kataras-kuria-oro-susisiekimo-planus.d?id=71514066
Kad yra kažką panašaus su Dubajum pasirašę, bet neskraido nieks.
Jurgi, tai yra reikalinga bent jau, kad būtų galima codeshare kokį maršrutą tarp Lietuvos ir Kataro. Air Lituanica turėjo interline su Qatar Airways, bet dėl codeshare tartis net nebuvo galima, nes nėra tarpvalstybinės sutarties tarp Lietuvos ir Kataro. Kadangi su UAE sutartis yra, tai Etihad codeshare’ina BT maršrutus Amsterdamas-Vilnius ir Ryga-Vilnius.
Vytautas-NT: Small Planet skraido tarp Vilniaus ir Dubajaus.
Kadangi Air Lituanica nebėra, tai kas praktiškai iš tos sutarties mums ? Pradės skraidyt Qatar Airways ? Ar Small Planet galės skristi į Katarą ?
I believe BT had 5% less passengers on Vilnius-Ryga in May. At least half of the growth has come from p2p flyers, influenced by 11-19 euro tickets. Actually BT had permanent sales campaigns on all routes during winter and spring.
Compared to 2010 and even to last year, BT has however much better timings and frequencies out of Riga for connections.
Dėl Kijevo, tai pats po poros savaičių išeiginėms suplanavau city break’ą Kijeve su PS. Patraukli destinacija, patrauklios kainos.
Jurgi, gal ir nepradės Qatar skraidyti iškart, bet bent jau galės iš principo pradėti, kai norės. Ir, kaip jau ir minėta, galės turėti codeshare.
As kad daznai skrentu STO-VNO su W6, DY ir SK galiu pasakyti kad artpilni lektuvai visada (ok, tiesa DY pavasario pradzioje sunkiai sekesi surinkt zmoniu). Dabar vasara su SK vel yra ±€50 OW bilietu, bet kokiais pirmadieniais ir penktadieniais vel gi €700 roundtrip.
BT VNO-ARN niekad nebandziau nes bilietai po €70 kai DY retai daugiau nei €30-40. Overall, dabar kai Stockholme gyvenu tai man Norwegian yra priority airline net kai skrendu uz imones pinigus ir despite turiu LH silveri su lounge ir t.t. Nes puikus servisas, Wifi and all that. Nzn ar DY (ir kiti ju D* imones) turi unions, bet tas LCC approachas kad lektuvas turi skrysti man yra labai svarbus =]
Idomiai susikaite ,kaip tik norejosi kazko tokio.
Beje ,ar pastebejote,kaip daznai ir nemazai klydome:)?
Kijevas,kas galejo pagalvot ,kad skris taip sekmingai:) Apie Stokholma is vis tyliu .Ta pati Warsuva irgi nelabai,kas tikejo susilygins su Kopenhaga.
Na ir nenuspejama ta aviacija:)))
Interpretative Guidelines on Regulation (EC) No 261/2004 of the European Parliament
and of the Council establishing common rules on compensation and assistance to
passengers in the event of denied boarding and of cancellation or long delay of flights
and on Council Regulation (EC) No 2027/97 on air carrier liability in the event of
accidents as amended by Regulation (EC) No 889/2002 of the European Parliament and
of the Council
http://ec.europa.eu/transport/themes/passengers/news/doc/2016-06-10-better-enforcement-pax-rights/c(2016)3502_en.pdf
oleg: turi DY unions, pernai beveik gerą savaitę streikavo Skandinavijoj.
Negaliu patikėti, kad KUN sukėlė balandžio ir gegužės statistiką – stebuklas… :)
APR2016
61920 pax
-5,6 %
MAY2016
67205 pax
plius 0.22 %
Tempė su balandžiu, nes minusą bijojo skelbti :)
Visai idomus ir informatyvus interviu su RYR komercijos direktorium, net apie LT oro transporto politika uzsiminta..
http://forbes.net.ua/business/1416025-devid-o-brajen-my-rassmatrivaem-ukrainu-kak-dopolnenie-k-nashim-osnovnym-rynkam
Kazin kodel nematau savo kelioniu per Checkmytrip.com ? Skrendu su Wizz Air ir Ryanair
To TT: nei vieni nei kiti nesinaudoja Amadeus sistema
Gal kas žino ar AirMexico bus checkmytrips?
Yra 3 skirtingų platformų – Amadeus, Travelport (Galileo) ir Sabre:
https://www.checkmytrip.com/
https://www.viewtrip.com/
https://www.virtuallythere.com/ (kuris migruoja į bjaurų tripcase)
to TT: turėtu būti.
@Linas
Užtai Palanga 2016 m.gegužį aptarnavo 21201 keleivių – augimas 97,7% !
@Jurgis
džiugu už PLQ – vasara bus rekordinė keleivių skaičiumi PLQ, duok Dieve, kad tik pildytųsi gerai :)
@Jurgis. O tai kas dėsis PLQ vasaros mėnesiais, kai prasidės nauji reisai? Gali KUN pralenkti.
Palangos oro uostas – vienas sparčiausiai augančių Europoje
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/palangos-oro-uostas-vienas-sparciausiai-auganciu-europoje.htm
sveiki, kazkaip galvojau, kad RYR skraido i bremena, bet dabar lyg ir nematau bilietu pardavime, nors VNO tvarkarastyje skelbiama. Kaip cia yra?
Atšauktas šio ryto CPH, įdomu, kodėl.
SAS pilotu streikas?
@keleivis, tai kad skraido trečiadieniais ir sekmadieniais. Gali nusipirkti ir rytdienai, ir žiemos sezonui.
Rugsejo menesi i Barselona, Lufthansa ir Wizz/RYR skrydis skiriasi tik 10eu…. Tai kurie cia dabar LCC gaunasi ??? :)
Panašu, kad Cseries pilotuos ir vienas lietuvis:
http://www.airbalticblog.com/news/cs300-how-does-an-airline-prepare-for-the-arrival-of-a-new-fleet
Tuo tarpu AirAisaX grasina augt toliau:
https://www.flightglobal.com/news/articles/interview-airasia-x-ceo-ready-to-renew-growth-426195/
Ačiū R už nuorodą į keleivių teisių reglamento išaiškinimą. Keli svarbūs momentai:
– kompensacija ir pagalba dėl atsisakymo įlaipinti („denied boarding“) priklauso ne tik „overbooking“ atveju, bet ir antžeminių tarnybų klaidų atveju, pvz., kai jų darbuotojai neįleidžia jūsų į lėktuvą dėl jums taikomų vizų reikalavimų nežinojimo [mano komentaras: valio!];
– tačiau skrydžių bendrovės turi teisę neleisti jums skristi, jei neskridote ankstesnio biliete numatyto segmento;
– jei dalis kelionės, nors ir su vienu bilietu, vyksta traukiniu arba autobusu, reglamentas netaikomas: t.y. jei pavėlavus traukiniui arba autobusui nespėjate į lėktuvą, skrydžių bendrovė neįpareigota jums padėti ar kompensuoti [mano komentaras: nesąmonė!];
– kompensacija priklauso ne tik atšaukus skrydį, bet ir pavėlavus atvykti bent 3 valandomis (dėl bendrovės kaltės). Atvykimo laikas yra tas, kuomet atidaromos lėktuvo durys (paprašyta skrydžių bendrovė privalo keleiviui atsiųsti dokumentą su informacija apie atvykimo laiką);
– skaičiuoti reikia atvykimo laiką į biliete numatytą galutinį paskirties tašką, o ne į tarpinį punktą. Jei pirmasis skrydis IŠ ES ŠALIES (!) dėl bendrovės kaltės pavėluoja mažiau kaip 3 val., bet dėl to pavėluojate persėsti (NESVARBU, ES AR UŽ JOS RIBŲ) ir atvykstate į paskirties tašką pavėlavęs bent 3 valandas, turite teisę į kompensaciją – nesvarbu, ar skrydžius vykdė ES, ar ne ES bendrovė. [mano komentaras: puiku, bet reikia aiškumo tuo atveju, jei pavėluojama ne dėl praleistos jungties, o dėl antrojo skrydžio vėlavimo arba atšaukimo už ES ribų. Pagal visą logiką – jei abu skrydžiai viename biliete, kompensacija turėtų būti išmokėta, nors man pernai buvo atsisakyta tai padaryti];
– bet jei skrendama iš ES nepriklausančios šalies ir dėl ne ES vežėjo kaltės pavėluojama persėsti į ES vežėjo lėktuvą, kompensacija nepriklauso;
– kai turite teisę būti nukreiptas kitu skrydžiu, jį turi pasiūlyti pati skrydžių bendrovė. Jei jūs atsisakote pasiūlytos alternatyvos ir nusiperkate kitą bilietą, bendrovė neprivalo jo apmokėti, nebent ji atsisakė pasiūlyti alternatyvą;
– jei alternatyvus skrydis, kuriuo jūs buvote nukreiptas, pavėluoja arba atšaukiamas, jums gali priklausyta nauja (dar viena) kompensacija, nepaisant to, kad jums priklauso kompensacija už pirmąjį neįvykusį skrydį;
– jei pasirenkate skristi ne artimiausiu jums siūlomu alternatyviu variantu, o savo pasirinktą vėlesnę dieną, skrydžių bendrovė nebeprivalo rūpintis jūsų nakvyne ar maitinimu;
– jei skrydžiai pirmyn ir atgal yra viename biliete ir atšaukiamas (arba daugiau kaip 5 val. pavėlinamas) skrydis PIRMYN, galite neskristi ir atgauti visą bilieto kainą už abu segmentus (pirmyn ir atgal);
– kai dėl bendrovės kaltės keleivis nukreipiamas į kitą oro uostą tame pačiame regione, kompensacija skaičiuotina atsižvelgus į pavėlavimą atvykti į pirminį oro uostą arba kitą su keleiviu sutartą [???] vietą;
– kai mobilus trapas apgadina lėktuvą ir dėl to atšaukiamas skrydis, tai nėra „nepaprastoji aplinkybė“, todėl kompensacija priklauso;
– kompensacija nepriklauso, kai keleivis pavėluoja į lėktuvą ilgai užtrukęs aviacijos saugumo patikroje.
Rytoj, 10:40 is Vienos atskrenda fly niki a321. Kaip suprast?
Ir prieš pora sav. buvo atskridęs.
@Wincas: pirkau bilietus rugpjucio 30: KUN-CPH 10 eur Ryanair, CPH-DUB 47 eur SAS. KUN-DUB Ryanair 193 eur:D
O Vueling skraidys i Barselona po rugsejo ?
ne
@Ciurlionis, Pigiausia Atenuose nusigauti is oro uosto i Centra – Miesto autobusu uz 5eu, kuris vaziuoja visa para :) Tik Autobusas toks pat sugriuves kaip ir patys Atenai.
FlyNiki jau gal 5 metai iš eilės vykdo čarterių programą iš įvairių Vokietijos/Austrijos miestų kiekvieną vasarą.
%domu ar FlyBE kada nors pasieks Lietuvą:
http://www.anna.aero/2016/06/15/flybe-is-the-leading-provider-of-domestic-flights-in-the-uk/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=d2e150cdb5-anna_nl_080616&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-d2e150cdb5-86642630
Air Canada Inaugurates Toronto-Warsaw Service
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59046&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333139327C323031362D30362D3135
Vytautas-NT: kodėl turėtų skraidyti, jeigu dedi straipsnį apie tai, kaip flyBE orientuojasi į UK domestic ir skraidymą regional iš UK?
FlyBE kažkada skraidė, kai turėjo joint-venture su Finnair ir operavo VNO-HEL. Bet flyBE Nordic buvo uždarytas dėl blogų finansinių rezultatų, todėl nemanau, kad jie galėtų dar sykį eiti į kitas Europos vietas.
Klausimas- ar Lenkija, Lietuva yra per toli FlyBE? Skai skraidyt į čia iš visokių Southhampton ir pan? Nes jie vykdo skrydžius ne tik UK viduje, bet iš regioninių oro uostų į Europą irgi.
http://www.economist.com/node/7884654?fsrc=scn/fb/te/pe/ed/welcomeaboard
gal kam atidarys :) viršijau jau mėnesio limitą. straipsnio pavadinimas
Fear of flying
Welcome aboard
In-flight announcements are not entirely truthful. What might an honest one sound like?
Sep 7th 2006 | From the print edition
Timekeeper
Thinkstock
“GOOD morning, ladies and gentlemen. We are delighted to welcome you aboard Veritas Airways, the airline that tells it like it is. Please ensure that your seat belt is fastened, your seat back is upright and your tray-table is stowed. At Veritas Airways, your safety is our first priority. Actually, that is not quite true: if it were, our seats would be rear-facing, like those in military aircraft, since they are safer in the event of an emergency landing. But then hardly anybody would buy our tickets and we would go bust.
The flight attendants are now pointing out the emergency exits. This is the part of the announcement that you might want to pay attention to. So stop your sudoku for a minute and listen: knowing in advance where the exits are makes a dramatic difference to your chances of survival if we have to evacuate the aircraft. Also, please keep your seat belt fastened when seated, even if the seat-belt light is not illuminated. This is to protect you from the risk of clear-air turbulence, a rare but extremely nasty form of disturbance that can cause severe injury. Imagine the heavy food trolleys jumping into the air and bashing into the overhead lockers, and you will have some idea of how nasty it can be. We don’t want to scare you. Still, keep that seat belt fastened all the same.
Your life-jacket can be found under your seat, but please do not remove it now. In fact, do not bother to look for it at all. In the event of a landing on water, an unprecedented miracle will have occurred, because in the history of aviation the number of wide-bodied aircraft that have made successful landings on water is zero. This aircraft is equipped with inflatable slides that detach to form life rafts, not that it makes any difference. Please remove high-heeled shoes before using the slides. We might as well add that space helmets and anti-gravity belts should also be removed, since even to mention the use of the slides as rafts is to enter the realm of science fiction.
In this section
The heat is on
A quick departure and a noisy contest
Catastrophe looms
Day of the MiFID
In meltdown
Welcome aboard
Reprints
Related items
Mobile phones on planes: Would you fly in chattering class?
Sep 7th 2006
Air safety: Grassed up
Jun 2nd 2005
Things that go bump in your flight
Jul 1st 1999
Please switch off all mobile phones, since they can interfere with the aircraft’s navigation systems. At least, that’s what you’ve always been told. The real reason to switch them off is because they interfere with mobile networks on the ground, but somehow that doesn’t sound quite so good. On most flights a few mobile phones are left on by mistake, so if they were really dangerous we would not allow them on board at all, if you think about it. We will have to come clean about this next year, when we introduce in-flight calling across the Veritas fleet. At that point the prospect of taking a cut of the sky-high calling charges will miraculously cause our safety concerns about mobile phones to evaporate.
On channel 11 of our in-flight entertainment system you will find a video consisting of abstract imagery and a new-age soundtrack, with a voice-over explaining some exercises you can do to reduce the risk of deep-vein thrombosis. We are aware that this video is tedious, but it is not meant to be fun. It is meant to limit our liability in the event of lawsuits.
Once we have reached cruising altitude you will be offered a light meal and a choice of beverages—a word that sounds so much better than just saying ‘drinks’, don’t you think? The purpose of these refreshments is partly to keep you in your seats where you cannot do yourselves or anyone else any harm. Please consume alcohol in moderate quantities so that you become mildly sedated but not rowdy. That said, we can always turn the cabin air-quality down a notch or two to help ensure that you are sufficiently drowsy.
After take-off, the most dangerous part of the flight, the captain will say a few words that will either be so quiet that you will not be able to hear them, or so loud that they could wake the dead. So please sit back, relax and enjoy the flight. We appreciate that you have a choice of airlines and we thank you for choosing Veritas, a member of an incomprehensible alliance of obscure foreign outfits, most of which you have never heard of. Cabin crew, please make sure we have remembered to close the doors. Sorry, I mean: ‘Doors to automatic and cross-check’. Thank you for flying Veritas.”
http://www.ltou.lt/upload/medialibrary/cf6/cf6c7eb671f0e7259713a03d8ffe3370.pdf
Nordica gavo 100 tūkst. EUR už papildomą dažnį VNO-TLL.
Ukraine International gavo 200 tūkst. EUR už maršrutą Kijevas-Palanga. Tokia didelė parama už 28 skrydžius – po 7 tūkst. EUR už kiekvieną reisą :) Jeigu po 50 keleivių bus, tai kiekvienam keleiviui 142 EUR dotacija (!).
Why oh why duoti Nordicai 100 k?
Ne retais atvejais ieškant bilietų išmeta Adria, kaip vieną pigiausių variantų, bet po Estonian griūties, dauguma jungimų per TLL po 17-25 val.
O kiek viso pinigų padalyta? 3 mln EUR ar daugiau?
Ryanair launches new Leisure Plus fare & improved Business Plus.
Ryanair Regular:
The guaranteed lowest fares
Free 10kg cabin bag & smaller 2nd bag
Free randomly allocated seat
Leisure Plus:
Priority boarding
Allocated seat
20kg checked-in bag
Business Plus:
Security fast-track
Priority boarding
Premium allocated seat
2/-2 day flexibility on ticket changes (as well as on the day of travel)
Dedicated Business Plus desk
Free airport check-in
Nu jo, LT remti buvo neidomu nes perbrangu, remti kitus uz daug daugiau yra OK. Daug emociju!
O kokia Ukrainieciu skrydzio Kijevas-Palanga savikaina?
Na ant 50keleiviu atrodo baisiai,bet jie gi varineja Boeingu …
Man taip skaudus matyti tas paramos sumas svetimų valstybių bendrovėms, kai LT mokėjo mokesčius ir kūrė darbo vietas čia …
Na taip tiesa sako Linas,bet siuo atveju geriau negu nieko.Nes dbar norskazkas daroma.
Be abejo labiausiai nesuprantu tokiu paramu skrydziu dazninimui ,kaip pvz Nordica. Dar siek tiek Barcelonas naujajam vezejui,bet ten ,da galimapaaiskinti,naujas vezejas atejo.Su Estais tai tikrai 100k i ora:)
LT kaip projektas buvo įdomus, tačiau visą tai pakūrė vienas politikas. O tai buvo labai aišku, kad jei jo neperrenka meru projektas žlugs ir ne dėl to, kad jis buvo blogas ar ne perspektyvus, o dėl to, kad atėjus naujam merui RŠ tai reikėjo padaryti reikėjo jį paaukoti ir nuleisti kraują. Aišku dar buvo priešmirtinės konvulsijos, bet rezultatas tas, kad mes vėl neturime savo oro linijų. Tik vis niekaip nesuprantu, kam tai gali būti naudinga. O tuos 3 mln. galėjo geriau čia palikti.
Gaunasi tokia kiek absurdiška situacija- mes vistiek mokam subsidijas. Spėju, kad jei tie subsidijų pinigai būtų skirti Air Lituanica, ji iš jų galėtų išgyvent.
Matyt reiks pasielgt, kaip estams, kurie parodė tinkamą technologija kaip tai daryt. Nes vežėjas su mažais lėktuvais ir baze Vilniuje aiškiai turi savo niša.
Beje, ar Simonas galėtų atskleist buvo kalbos LT gyvavimo metu apie savo paslaugų pardavimą pvz. Lufthansa ir pan. Ta prasme, kad perimt maršrutus su savo mažesniais kaštais ir daryt CodeShare?
@Little_man. Niekam tai nebuvo naudinga, tiesiog politikoje svarbiau už viską yra ambicijos ir net ekonominė logika niekam nerūpi. Jeigu staiga Kaune atsirastų naujas meras iš opozicinės stovyklos, jis turbūt imtų aiškinti, kad remontuodamas gatves Matijošaitis elgėsi netinkamai – duobėtos gatvės juk mažina automobilių greitį ir didina eismo saugumą.
Šiaip tik pastebėjimas: gal geriau pirma reikėtų pasistatyti normalų oro uostą, tinkantį ES šaliai, o po to svaigti apie milijoninius nuostolius patiriančias oro linijas. Manau, kad šiuo metu Lietuva turi tikrai gerą susisiekimą. Estai žaidžia vis dar su Nordica, kuri šiais metais, pagal nepatvirtintus pranešimus, turės 15M Eur nuostolio.
@Kardiobatonas: primokėjimas 142 EUR kiekvienam keleiviui (iš Kijevo į Palangą) lygiai taip pat neturi jokios ekonominės logikos, kaip jos neturėjo ir AL subsidijavimas.
@c2h5oh
bet kaip matome, be to subsidijavimo, kad jis ir neturi ekonominės logikos (su kuo aš irgi dalinai sutinku), nelabai kas nori naudotis mūsų infrastruktūra… manau, kas subsidija reikalinga, kaip kick off, pradėjus skraidyti, atsiradus srautams, keleivių įpročiams susiformavus, tos subsidijos turėtų būti nutrauktos. Avialinijos tiesiog nori susimažinti riziką ir nuostolius naujo maršruto atidarymo atveju… Tik vėlgi, manau, kad LT maršrutų palaikymas būtų turėjęs žymiai daugiau prasmės, nei dabar mokėjimas Nordica už trečią rotaciją TLL/VNO/TLL, arba KBP/PLQ/KBP…
Subsidijos neturi ilgalaikio poveikio arba mes tiesiog nemokame pasinaudoti galimybėmis. Prisiminkime, kiek Kaunas ir kauno rajonas sukišo pinigų FR. Visą Kauną buvo užtvindę suomiai. Ir ką? Neliko pigių skrydžių į Tamperę, neliko ir suomių. Nesusiformavo tie srautai, nors tu ką. Nebūsim niekada Ispanija ar Italija. Galbūt galėtume save identifikuoti kaip pigių ir gerų prekių bei paslaugų šalis, bet ar tikrai esame pigūs ir tokie geri?
Simonas parase teisingai,bet ne iki galo…Todel ir atrodo baisiai tas 142eurai keleiviui.Bet nereikia kalt prie kryziaus Ukrainieciu.Niekas cia pinigu nevagia,o vykdo politiku uzgaidas.
Ukrainieciai skrenda Boeingu ir jiems reikia varineti lektuva,kuris nera 50vietu kukuruznikas.Tai skaiciuokim subsidijas per seat.
Jei p.Almantas&susisiekimo ministerija nusprende sugebes uzpildyti tai jie ir moka is savo(na visu musu:) skatinimo fondo.
Na ir skaiciuokim ekonomiskai.Jei sugebam atsiskraidinti turista(kuris skrenda tik del geros kainos ir 100% butu nekeliaves i Palanga,jei netas skrydis) tai net ir su tuo siaubingu skaicium 142eurai nepuolam i minusa(LR nepuola).
Paskolos skirtos saugumo didinimo ir jo pritaikymo numatomiems keleivių srautams aptarnauti Vilniaus oro uoste bei biokuru ir atliekomis kūrenamos kogeneracinės jėgainės Vilniuje statybos projektams.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/pirmieji-du-dideli-lietuvos-projektai-gavo-efsi-finansavima.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
Paskolos skirtos saugumo didinimo ir jo pritaikymo numatomiems keleivių srautams aptarnauti Vilniaus oro uoste bei biokuru ir atliekomis kūrenamos kogeneracinės jėgainės Vilniuje statybos projektams.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/pirmieji-du-dideli-lietuvos-projektai-gavo-efsi-finansavima.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
O tuo tarpu Turkish Airlines:
http://imgserveri.com/6ADC5E7AE3E2445FA1F53A1E74C54D70/images/0616_miniport-EN_02.jpg
O tuo tarpu W6… :)
https://wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen440
Wizz Air executive VP resigns
http://www.travelmole.com/news_feature.php?news_id=2022569
Idomu kiek Belavia gavo uz skrydi Minskas-Palanga? Nes tie tai jau tikrai turetu maziau nej Ukrainieciai susisubsidijuoti…?
Filmukas kaip naudoti 2 pakilimo takus:
https://www.youtube.com/watch?v=LEE35V5m98Y
Palanga: Pirmuoju reisu atvyko 49 keleiviai, grįžtamuoju skrydžiu į Minską skris 31
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/baltaruses-palangoje-cia-gyventi-nuobodu.d?id=71596572
BT vel paleido 29€ skrydzius VNO-ARN spaliui. DY siulo uz 107 SEK (±11€) visam rudeniui ketvirtadieniams ir atradieniams. W6 net ir vasara VNO-NYO ir atgal po €9.99 bilietu pilna.
SK net ir vasara po 303 SEK (±34€) buna:
Vilnius (VNO) – Stockholm (ARN) må 25 jul 2016 (SAS Go Light). Vuxen 303 SEK
Idomu, ar LON arba OSL panasi kanu situacija?
DELFI straipsnis parašytas, kaip Belavia padidino lėktuvą, o juk numatytas buvo B737-500, pirmą reisą skrido CRJ200. Dar vienas dalykas įdomus čia – iš 49 keleivių MSQ-PLQ, panašu, kad apie 20 buvo „non-rev”, tai mokių keleivių PLQ-MSQ buvo daugiau nei MSQ-PLQ. Įdomu :)
Sveikinimai PLQ su nauja aviakompanija ir nauju reisu.
oleg: tokių „kvailų” kainų Vilnius-Londonas nėra, bet Wizz Air sumažino viduryje vasaros skrydžių skaičių VNO-LTN – nuo 16x iki 14x skrydžių per savaitę ir atsilaisvinusį „capacity” permetė ant aptarnavimo ne Vilniaus bazės maršruto. Palyginus, pernai Wizz skrido 19x VNO-LTN, dabar dalį permetė į Kauną, dalį nuėmė. Matyt, „Ryanair” VNO-LTN pavertė maršrutą į didelį „overcapacity”.
Dabar nusipirkau SK pirmadienio ryto VNO-ARN keleta bilietu for €34. Pirmadienio. Ryta. Rudeniui. Nu osom kainos gi =]
Also VNO-LTN gal ir overcapacity, bet i Londona nuskrysti is Vilniaus darbo reikalais kaip buvo mission impossible taip ir yra =]
@oleg – neteisingose vietose perki. Pas teisingus tarpininkus einant per teisingus kainų lygintojus būtų ir 26 eur užtekę.
Beje klausimas iš tos kainų temos – ar aviakompanijos vis dar moka kokį nors nematomą komisinį agentūroms (kad ir SAS, LOT). Nes nekurie tarpininkai sugeba į minusą su neigiamu aptarnavimo mokesčiu parduot kai yra reikalas (ateini iš kainų lygintojų, turi egzotišką kortelę, sugebi pažymėt kad nieko papildomo nenori). Paskui kokiam LOTe prisijungęs savitarnoj matai, kad bilieto kaina didesnė nei mokėjai. Ar jie čia tikisi, kad statistiškai reikšminga dalis klientų vėliau susimokės kai prireiks nors kokio serviso?
Pranai, nė viena europietiška kompanija komiso nemoka, bet kiek man žinoma. Aviakompanijos daro tam tikrus „incentives” kartais, ypač paleidžiant naujus maršrutus (maždaug – parduok 100 bilietų nauju maršrutu, gauk 1000EUR bonusą) arba „augimo” bonusus (pernai pardavei už 100.000 per pusmetį, jei šiemet parduosi už 120.000, gausi 2000EUR premiją) ar pan.
Dar vienas dalykas – nemažai aviakompanijų savo website taiko 10-15 EUR aptarnavimo mokestį,kurio, nėra GDS. (Vėl ne taisyklė – Lufthansa grupė kiekvienam bilietui taiko 17EUR GDS mokestį).
Tačiau, suma-sumarum – taip, neretas atvejis, kad tarpininkai parduoda bilietus „į minusą”, t.y. sumoka aviakompanijai daugiau, negu paima iš kliento. Ko tikisi? Lojalumo, pakartotinių pirkimų, išnaudoti klientų kontaktinius duomenis, kokio nors bonuso iš aviakompanijos, papildomų pardavimų (kai kurie būna šlykštūs – pvz, aviakompanija pakeičia skrydžio laiką ir tarpininkas piktybiškai neperašinėja bilieto ir neinformuoja). O šiaip – čia didžiulės tarpininkų konkurencijos pasėkmė. Matosi, kad nuėjus į kayak.com, standartiškai tau siūlo viešbučius – nes ten tarpininkas uždirba, o iš bilietų – ne.
@Pranas, mielai priimcau friendly advice =] Pirkau tiesiai flysas. Kas gali buti pigiau?
Suradau – http://www.tripsta.lt/ rodo €24.41
Idomu kad raso €10.10 nuolaida, tad du OW bilietus pigiau pirkti nei return. O SK kazkaip gerus OW tarifus dabar turi.
griztamasis reisas su Air Lituanica – http://www.tripsta.lt/img/billboards/flight/tripsta-lt-flight.jpg
FTW!
Nu aš dabar momondo.se naudoju, nors ir skyscanner bei momondo.de, .com kartais gerai (ten net skirtingų kalbų versijos išgauna skirtingas kainas, tik nereik ant naujo SEBo konvertavimo mokesčio užsiraut su valiutom žaidžiant). Beje, tripsta.lt man į juos tiesiai nuėjus jau rodo 44 kaip potencialiai pelningam klientui (gal atsimena, kad esu prieš metus kitus pirkęs), 24 tik iš skyscanner. 2 žmonėm perkant jau vėl kita kaina, kiek didesnė. Yra ir daugiau lietuviškų pavyzdžių – tarkim greitai.lt irgi rodo skirtingas kainas jei juos atsidarai tiesiai ir jei ateini iš skyscanner.
Greitai.lt, yra netgi triukas „Skrydzio kaina galioja tik perkant zemiau nurodyta apgyvendinimo paslauga”
Gal galit suteikt informacijos, kas yra Transaviabaltika? Čia kažkas panašaus kaip lenkų SprintAir, Vykdo ir keleivinius ir krovininius skrydžius?
Szcz – Transaviabaltika turi cargo reisus (turbūt žinomiausias jų kasdienis VNO-MSQ, tęsiantis DHL reisą), o dabar turės ir gana didelį passenger operation – laimėjo konkursą ir aptarnaus Estijoje PSO kontraktą iš Kuressaare ir Kärdla skraidyti į Taliną Jetstream 32 ir Let 410 lėktuvais.
Ar ne Transaviabaltika skraido iš KUN į MSQ?
@Kardiobatonas
VNO-MSQ tikrai skraido Transaviabaltika on behalf of DHL.
KUN-MSQ – tokio reiso nežinau…
Kadangi savaitgalį buvau Nidoje, aplankiau ir aerodromą. Takas ten puikios būklės. Autobusinė kelionė iki Nidos trunka 5 val. Tad lėktuvas tampa konkurencingu.
Reikia dėti visas pastangas, kad aviacija Nidoje atsirastų.
Pilnatis? Taip pilnatis.
kas labiau atsipirktu siulau A330, bet kazin ar pavyks iveikti Vytauto meile turbopropams
Svarbu kad kazkas begs nuogas…
Ponai, su Neringos tarybos nariais jau klausimą gvildent pradėjom. Dar bi9škį ir eisiu vizito pas patį merą.
Vytautai-NT, kam tas aerodromas, jei galima su hidroplanais skraidyti, o ir nebūtina VNO tako papildomai apkrauti. Prie to galima ir patogesnę lokaciją pagal mikrorajoną pasirinkti, tarkim Salotės ežeras labai tiktų gyvenantiems Pilaitėje, Gineitiškių ež. galėtų aptarnauti Pašilaičius ir Perkūnkiemį, o Balsio ež. visą šiurės rytų Vilnių, ir t.t.
Gandai:
„Ryanair will base a third aircraft in Vilnius. At an investment of around €300.0 million, and will add new routes.”
Klausimas kada?
Greičiausiai rudenį 2017 atsižvelgiant į tako rekonstrukciją?
Čiurlioni, iš kur šį gandą paėmei?
Jeigu mano „wild guess” reikėtų, tai aš sakyčiau, kad su VNO baze, FR protinga būtų permesti KUN-CPH daily operations į VNO-CPH ir su to sekančiais „tęsiniais”. Turėtų didžiulį potencialą „yield increase”. Todėl nenustebčiau, jeigu trečias lėktuvas atsirastų VNO labai greitai ir tokiu būdu.
Beje, Ryanair raso jog OSL-STN bus 3xdaily. Negi visa tai su VNO bases lektuvu?
Pauliau, ne – 1x daily su VNO bazės lėktuvu, o kiti du daily su STN bazės lėktuvu.
Nutekėjusi info iš galimo pranešimo spaudai, kiek tai patikima- nežinau.
Tai su CPH, persikels ir dalis vasarinių krypčių tuomet.
Dėl vasarinių krypčių- ne būtinai. Nes jos ten yra būtent dėl Kauno geografijos.
RYG likimas nenumaldomai arteja
Vytautas-NT: prie ko čia Kauno geografija? Manau, kad poilsinės kryptys Kaune susiformavo tik dėl to, kad KUN buvo bazė, o daugelis salų nėra bazės.
Dabar VNO darbuotojai kalba kad tako remonto darba turejo jau vykti pagal paruosta plana, bet nevyksta nes neaisku gal nereikes uzdaryti tako 2017. Nzn kokia cia tiesa.
Kažkuriam Ryanai naujų krypčių pristatyme buvo kalbėta, kad Kaunas patogiau atvažiuot iš visos Lietuvos. Na dar Kaliningradas arčiau negu Vilnius. Tai jų pačių argumentai- ne mano.
KUN jau laidojate 5 metai, bet vis nemirsta… Sprendziant is didejanciu investiciju Kaune i biuru pastatus turiu nuojauta kad skrydziu tik dauges.
Turkish žiemai ketina vėl keisti VNO-IST tvarkaraštį.
TK1407/1408 vyks 09:45-12:30/13:25-16:15; Day 2, 3, 4, 6.
TK1409/1410 vyks 14:30-17:15/18:10-20:55; Day 1, 5, 7.
„Rytinis” skrydis stumiamas į „vėliau”, vakarinis į „anksčiau.
Aš nenustebčiau jei nebus nei VNO rekonstrukcijos nei KUN plėtros, o vėl prasidės kalbos, kad reikia naujo oro uosto, o tą turės padaryti koncesijos laimėtojas. :)
Nes turiu tokių žinių, kad visgi vyriausybės yra sklypas numatytas ties Vieviu, jis yra užkonservuotas nuo neatmenamų 2006-2009 prieškrizinių metų.
Little_man: jis ale „užkonservuotas” tai nuo tarybinių laikų :) Bet nelabai kas ministerijoj ir pamena, kur jis yra.
Na šito nežinau, kaip ten su tais atsiminimais. Bet tas variantas, kad Koncesininką priversti pastatyti naują oro uostą vietoje dviejų yra labai jau realus. :)
Ką reiškia priversti?
Koncesija yra iš principo tiesiog pinigų išskaidymas skirtingais terminais, už tai susimokant. Ar galima koncesijos pagrindais pastatyti naują oro uostą už privačias lėšas, o paskui už tai sumokėti per 50 metų? Taip, žinoma, galima.
Klausimas ar Lietuvai reikia naujo ir didelio oro uosto? turbūt atsakymas šiai dienai- ne.
VNO vienintelė problema šiai dienai terminalas.
Yra architektūriniai projektai, kuriuos reiktų tik šiek tiek pakoreguoti:
http://www.architektusajunga.lt/uploads/old/1364_Oro uostas1.jpg
Kalbant apie taką, va kas pavaizduota Vilniaus detaliajame plane:
http://foto.terpe.lt/inkelti/20131209/i82_aero.jpg
Prašau, tik nekiškime dar daugiau pinigų į esamą terminalą Vilniuje. Jo niekas nebeišgelbės. Galbūt sprendimas būtų statyti naują terminalą kitoj oro uosto pusėj?
Aš tikiu, kad efektyviausias sprendimas būtų statyti „Terminal 2” priešais šiaurinio perono dalį, kur dabartinės orlaivių stovėjimo aikštelės 1-4. Tam reikėtų papildomos privažiavimo infrastruktūros ir kitų sprendinių, bet jie gerokai efektyvesni negu statyti visą naują infrastruktūrą visiškai kitoje KTT pusėje.
Pritarčiau Simonui – tikrai neblogas kompromisinis variantas, privažiavimo ilgo nereikėtų daryti, ir ten pakankamai gera infrastruktūra prie IKEA. Tik klausimas, ką daryti su geležinkeliu (tunelis?). Bet tikrai nesuprantu, kodėl niekas apie naują terminalą (t.y. naują oro uostą) nekalba ir to neplanuoja? Ar mes tikrai už 10, 20, 30 metų vis dar pasitiksime keleivius šlykštaus stalinizmo pastate?
Mano nuomone Wizz/Ryanair reikia atskirti nuo visu kitu. Taigi juos reikia iskraustyti, o kitus palikti senajame terminale arba atvirksciai.
Apie naujo oro uosto statybą, kam statyti didelį oro uostą, manyčiau svarbiausiai pastatyti atitinkantį poreikius. Pasiliekant žemės plėtros galimybėms.
Jei VNO plėsti tai esu matęs plėtros projektą, pristatant po du sparnus iš abiejų pusių. Pradžioje būtų statomas terminalas į IKEA pusę sujungiant su dabartiniu terminalu ir iškeliant atvykstančiųjų salę į naują terminalą, o atsiradus poreikiui būtų dar plečiama į CAA pusę, bet nežinau ar šis vis dar įmanomas variantas.
Truputį nusišnekėjau :)
Po vieną sparną iš kiekvienos pusės.
Jei issikeltu Lektuvu aptarnavimo angarai i KUN atsirastu nemazai vietos.
Tie angarwi niekam netrukdo, juolab, kad yra suplanuoti dar du ar trys. Užtenka vietos plėtrai ir apilink dabartinį terminalą. Tik kaip kažkas minėjo prie trijų esamų terminalų ptilipdžius ketvirtą, būtų tragedija.
Kiek teko girdėti, bus griaunamas trijų metų perspektyvoje ir CAA pastatas (išsikels kartu su Oro Navigacija į kitą vietą Vilniuje).
O dar šiemet turėtų būti nugriautas buvęs flyLAL pastatas.
http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/vilniete-sukresta-jos-tapatybe-pavoge-kitas-lektuvo-keleivis.htm – kaip sufailinti checkin’e ir dar labiau sufailinti bandant po to pakomentuoti situacija
Viking Acquires Bombardier Amphibious Aircraft Program
http://www.aviationtoday.com/av/business-and-general-aviation/88067.html?hq_e=el&hq_m=3257874&hq_l=22&hq_v=5f0082dfdb#.V2oi1nkkqt4
Bombardier parduoda viską, kad tik nepritrūktų pinigų C series programai, kol ji pradės generuoti pajamas…
Bet savo traikiniių ir verslo lėktuvų bei regional jet biznio nepardavė. Taip kad viskas ore. Laukiam Cs300 Vilniuje gal dar ir šiais metais.
Dėl tapatybės: manyčiau, tai, kad Lufthansa grupė jau seniai jos netikrina (užtenka turėti boarding pass, kad patektum į lėktuvą), atveria kelius sukčiauti ir mažina saugumą.
o cia nebuvo tas atvejis kai tiesiog ne tam asmeniui boarding pass atspausdino? ne paprasciau buvo tiesiog pripazinti klaida, pasakyti sorry ir taip viska pabaigti, nei atsakineti tokius vejus…
Aš kažkada i Hrlsinkį skridau iš VNO su japonės boarding pasu. Ir niekas neatkreipė dėmesio kol pats nepastebėjau, kad antro skrydžio vieta 41G, o kryptis Tokijas.
@Čiurlionis. Suskraidei į Tokiją???
Helsinkį. Tiek aš, tiek ta moteris turėjom jungimus per Helsinkį.
@Čiurlionis. Tai bent susipažinot?
Kas nori mestis ant 737-500 simuliatoriaus ???
https://www.evarzytynes.lt/evs/pages/auction.do?id=158893
Tai cia Ziemelio pilotu paruosimo mokykla uzsilenke?
Nes jie kai isigijo skalambijo ,kad pirmieji ir vieninteliai ?
Čia, spėju, Baltic Flight Academy buvęs treniruoklis.
Jo BFA užlinkę jau senokai :) Bankroto administratorius matyt parceliuoja viską :)
Dėka ekonominio pakilimo ir žemų naftos kainų ilgai nematėm bankrotų avialinijų pasaulyje – šiandien baltą rankšluostį išmetė belgų regioninis operatorius VLM, operavęs 11 Fokker 50.
Atrodo, nebeus galima Fokker 50 niekur Europoje paskristi.
Bet vasara bankrutuot? Čia kažkas keista…
Su tokiais mažais lėktuvais jie buvo labai stipriai į business srautą orientuoti.
Skrydžiai su Fokker 50 kartais prilygsta žmonių kankinimams. Teko su su šita skraidykle keliauti MUC-VNO maždaug 3,5 h. Labai labai nekoks experiensas.
Kažkada tą patį VNO-MUC stipriai pavėjui keliavau apie 2 val. buvo ok :)
Su visas Fokeriais skrendant nekoks jausmas, seni, barska tarska. Yra galimybe, primoku ir neskrendu su Fokeriu…
Ne tik SPA skraido iš Kauno į Vilnių :)
Iron Maiden : Jei nepasikeis grupės planai, jos narių kelionė į Kauną ketvirtadienį bus gana kurioziška – 100 kilometrų atstumą „Iron Maiden“ irgi ketina įveikti lėktuvu.
http://zmones.lrytas.lt/muzika/i-vilniu-atvyke-garsieji-iron-maiden-grozisi-lietuvos-sostine.htm
Sveiki ekspertai,
Turiu 2 atskirus bilietus – VNO-ARN-ORD su SK ir
ORD-Toronto su United.
Ar Vilniuje galės įčekinti bagažą iki Toronto ? (žinau, kad ORD vis tiek reikės atsiimti bagažą, bet re-check yra paprastesnis, kai jau ant bagažo kabo lipdukas su galutine atvykimo vieta).
Na n4ra taip blogai su VLM:
https://www.flightglobal.com/news/articles/vlm-files-for-bankruptcy-426588/
Vytautas-NT: o kaip čia įvertinti, kad nėra blogai? :)
nei blogai, nei gerai – sustabdė veiklą, bankrutuoja ir tiek.
Straipsny lyg ir kalba apie veiklos atkūrimą 2017 metais. Kiek pamenų danų Sterling po bankroto dar dabar skraido. Ar bent jau ilgai skraidė…
Esmė, kad visi „feniksai” niekada nebuvo nustoję skraidyti. Nelabai pamenu atvejo moderniame pasaulyje, kad sustabdžiusi veiklą kompanija vėl skraidytų. Todėl – „when it is grounded, it is grounded”.
Aviacijoje ir bankininkystėje: jeigu bankas bent dienai uždarytas, jis jau niekada nebus tas pats bankas.
Lietuviai nori vežti kinų turistus į Europą
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/lietuviai-nori-vezti-kinu-turistus-i-europa.d?id=71638894
Pranešime nurodoma, kad „Avia Solutions Group“ su Kinais bendradarbiauja kuriant Azijos keliautojams patrauklų turistinį maršrutą. Susitikimų Lietuvoje metu svečiams pristatyta kartu su kelionių operatoriumi „Kidy Tour“ parengta pirminė turizmo programa, kuri Kinų keliautojams atvers patogų kelią Baltijos šalių ir Europos link.
Kinai Lietuvoje užtvirtino 1 mlrd. JAV dolerių partnerystę
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/kinai-lietuvoje-uztvirtino-1-mlrd-jav-doleriu-partneryste.htm
Klausimas Simonui, o kodėl SPA neneudoja wide-body lėktuvų? Ar čia užsakomųjų skrydžių segmente yra visiška egzotika?
Ir dar vienas klausimas apie garsųjį čekų L-410. Ar su juo yra keleivius brangu skraidint? Ar panašiai, kaip su F-50?
Šiaip kiek žinau TUI naudoja wide body.
Vytautas-NT: todėl, kad long-haul skrydžiai yra visiškai atskiras verslas. SPA neskraido cargo, neskraido regioniniais, neskraido seaplane’ais ir dar daug ko nedaro :) Bet, aišku, tai nereiškia, kad niekada nedarys ;)
Simonai, kalbu apie tolimus UŽSAKOMUOSIUS skrydžius. Man įdomu koks skirtumas tarp turistų skraidinimo į Ibizą ir turistų skraidinimo į Kubą arba Tailandą? Na atstumai didesni, lėktuvai kitokie.O kas daugiau?
Beje, kiek suprantu iš čia esančių apie L-410 žinių nedaug yra…
:)))) O Nr1 ,taip ir nepaminejai,PAKLAUSA
Vytautas-NT: tai toks ir skirtumas, atstumai kiti, lėktuvai kiti, servisas kitoks, crew duties kitokie ir t.t. – tai kitoks verslas.
L-410 tiesiog yra 19 vietų lėktuvas. Fokker 50 yra 50 vietų lėktuvas. Dėl to tai būtų tokia pat diskusija, kaip lyginti Airbus 320 ir Airbus 380 – dydžio santykis toks pat.
Tai reik suprast, užsakomųjų skrydžių operatoriai, kurie skraido vidutiniais atstumais, neskraido tolimais? Išskryrus kokį TUI, kuris dar yra ir kelionių organizatorius tuo pačiu.
Ar čia dabar yra tokia logika- kad skraidantys long-houl neskraido medium houl. Nors tradiciniai vežėjai dar daro ir tą ir tą.
Dėl L-410 mano klausimas iš esmės būtų toks- ar jo mažumas labai užkelia vieno keleivio skraidinimo kainą. Nes jis vienintelis, kuri Nidoj nusileist galėtų.
Kitą savaitę į Vilnių pradeda skraidyti „Vueling“ ir – surprise surprise – pagaliau suprato, kad negali į Vilnių lėktuvas skristi 2,5 valandos, o atgal 4,5 valandos.
Todėl patikslintas išvykimo iš Vilniaus laikas (05:00 val.) dar labiau prisidės prie rytinių saugumo patikros kamščių.
(išvykimo iš Barselonos ir grįžimo į Barseloną laikai išliko nepakitę)
Ar SPA ketina pardavinėti bilietus į/iš VNO savo web’e, kaip tą daro su lenkiškom kryptim?
Nes dabar berods tik Novaturas perpardavinėja?
Kas dėl tos keleivės iš lryto straipsnio, tai ten grubi Litcargus’o klaida. Galbūt ne ta perspausdinta įlaipinimo kortelė registracijoje, bet blogiausia, kad visiškai nepastebėtas neatitikimas laipinime, kai griežtai tikrinamas asmens dokumentas ir bilietas.
LH daznai netikrina laipinime paso, Del to yra vadinama Refugee Friendly Company :)
LH vidines taisykles draudzia tikrinti duomenis, ir galit nepasakot kad netikrina tik kartais,( per darbo LH laikotarpi buvo tik vienas atvejis kai buvo grazinta procedura tikrinti ir tik kelioms valandoms) apart to kai klientas kreipiasi asmeniskai, dokumento negalima net imti (taisykles ne kiek LH, o veikiau vokietijos istatymai i privatuma), klaida keleivio, kuris turedamas boarding pass lyg ir patvirtina ir sutinka su jame esancia informacija. PS keleiviu headcount po truputi pradedamas laikyti atgyvena, is star alliance jau daugiau nei puse aviakompaniju nebedaro ir to.
Kas gi atsitiko su VNO-EIN-VNO skrydziu kad toks velavimas, beje jei jau gausis virs 5 valandu atvykimo velavimas kiek priklauso kompensacijos?
https://www.youtube.com/watch?v=-90QTNgkeIg
Sin B777 degantis variklis. Filmuota is kabinos
Bombardier Finalizes $1 Billion C Series Program Investment From Quebec http://www.aviationtoday.com/av/commercial/88084.html?hq_e=el&hq_m=3258705&hq_l=11&hq_v=5f0082dfdb#.V3D0K3kkqt4
@jpou
baisu – ką čia bepridursi …
Kiek Singapore sumokejo filmuko autoriui, kad isimtu ta video is YouTube?
To R: https://m.youtube.com/watch?v=ieF8CsJ1yNY prasau
„Ryanair“ po „Brexit”paskelbė apie savo planus
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/ryanair-po-brexitpaskelbe-apie-savo-planus.d?id=71669344
Oho ! –
„Ryanair“ akcijų vertė po ketvirtadienio britų referendumo smuko daugiau kaip 23 procentais.
unbelievable – kaip Vytautas-NT neskelbia kad Comac ARJ21 atliko pirma komercini skrydi?
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/atsaukiamas-skrydis-is-vilniaus-i-stambula.d?id=71679362 – kokios tokiu atveju garantijos keleiviams?
Šiaip aš kinų ir rusų projektų taip neseku, kaip Mitsubishi ir Bombardier.
Na ir dar, iš broliško solidarumo, įdomu, kaip AN-148/158 sekasi…
Dar naujienų iš Cseries:
https://www.flightglobal.com/news/articles/air-canada-finalises-deal-for-up-to-75-cs300s-426770/
@Francas – nesigilinant į konkretų atvejį, bendrai yra šitaip: išpuolis yra „ypatingos aplinkybės”, kompensacijos nepriklauso, bet rūpinimasis ir kt. gali priklausyti (jei priklausytų šiaip). Taip pat galėtų priklausyti ir kompensacijos jei teroras yra tik pretekstas atšaukti reisą: tarkime, jeigu geriau išparduoti reisai į tą patį oro uostą vykdomi, o atšaukiami tik prasčiau išparduoti (ekonominiais motyvais, prisidengiant teroru), ar pan.
Dar reikia atkreipti dėmesį, jog EU261 priklauso tik Europos Bendrijos bendrijoms, arba, jeigu skrydis prasideda EU erdvėje. Turkish Airlines nėra EU bendrovė. Todėl reglamente numatytas rūpinimasis priklauso jei skrydis prasideda EU, ir negalioja skrydžiams iš Stambulo ar iš kitur. T.y. jei skrendi Vilnius-Stambulas-Singapūras-Stambulas-Vilnius, EU261 galioja iš Vilniaus, bet negalioja grįžtant iš Singapūro.
koks naikintuvas pakilo iš VNO prieš 5 min.?
Aha, garsas neblogas buvo.
„Vueling“ pasinaudojo Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos oro uostų įsteigtos maršrutų plėtros programos finansine parama už esamų maršrutų intensyvumo didinimą. Skrydžių bendrovei skirta 50.000 Eur.
Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/2016/06/29/is-vilniaus-i-ispanija-skrydzius-pradejo-nauja-bendrove#ixzz4CyKmsrUC
50k uz naktini skrydi 1xW sezono metu.Cia tai ziauriai skamba.Perspjove net Palangos Kijeva :))
Germania pratese Vilniaus reisa ir ziemos sezonui (iki balandzio 27).
Oho kokia gera naujiena.O Simonas net lazintis norejo,kad jie is viso neprades ,net sezonui,skraidyti:) Be abejo visko nenuspesi.
Na ,visciukus reik skaiciuoti rudeni,bet tokiu atveju galima pateisinti ta ,skrydziu skatinimo programa.Visko nenumatysi nenuspesi,o neklysta ,tik tie, kurie nieko nedaro.
Jei jau neturim nacionalinio vezejo turbut vienintele iseitis ir lieka skrydziu skatinimas.
Be abejo bus tokiu labai nenusisekusiu pavyzdziu,kaip greiciausiai Palanga-kijevas.Bet jei atsiranda tokie ,kaip Ciurichas,kur netiketa buvo,kad jie is vis sezonui startavo,o isivaziave ir ziema skraidys(na tikekimes:))
Bombardier delivers first CS100 to Swiss
http://www.aviationbrief.com/bombardier-delivers-first-cs100-to-swiss/
Mariau – neperspjovė. Visgi, 50K nėra tokia didelė suma kaip 200K už tokį trumpą skrydį ir trumpą programą (PLQ-KBP) atvejis.
Nekantrauju pamatyti Germania rezultatus už birželio mėn.
BT vel emailina apie tiesiogini VNO-ARN po €28. Bet mane labiau nustebino lyg ir naujos payment fees. Uz bank-linka dabar vos 0.59€, uz credit/debit card – 2,39€. Budavo kad maziausiai €5 moki uz paybenta, nebent bitkoinais moki arba Airbaltic bank card.
Labiausiai man patinka TLL po 29 EUR ir PLQ-LON už 59. Palangoj darosi karšta.
We will be able to compete with anybody in the world: Boeing, Airbus, Embraer and whoever else wants to come at us,” he says. “All the stuff you read about competitors saying bad things about the aircraft is that they are so scared and they are right to be scared because there is nothing else like this aircraft in the marketplace.”
https://www.flightglobal.com/news/articles/bombardier-caps-18-month-turnaround-with-cs100-deliv-426838/
RIX JUN2016 statistika:
522506 pax
vs
516308 pax JUN2015
plius 1,2%
Latviai pirmi,kaip visada.
BTW koks VNO rekordas per menesi? Na faktas,kad sia vasara bus pagerintas:)
Su tokiu beprotišku augimu šiemet, aišku, kad rekordas buvo 2016 m. gegužė – 361 tūkst. keleivių.
Jei rekordas 2016 Geguze,tada praejes menuo jau sumuse rekorda(tikimybe 99%:)
Na ,o Rugpjutis ,daugiau nei realu,kad 350k persoks…
380k turejau galvoje:)
Šiaip jau praeitų metų patirtis rodo, kad gegužė yra vienas pačių geriausių mėnesių. Šiemet gali būti irgi panašiai, kadangi charter segmento pikas yra gegužę, o liepą ir rugpjūtį skrydžių sumažėja.
Bet kiek laiko duomiuosi ,tai bent jau VNO ,visuomet Rugpjutis Nr1 buvo?
Taip, rugpjūtis Nr. 1, bet nežymiai.
Jei žiūrėti praeitus metus:
gegužė 320739
birželis 326332
liepa 325257
rugpjūtis 332001
rugsėjis 327669
Ar tikrai charter pikas gegužę?
nes man kažkaip atrodo, kad rugsėjį
Na zymiai ,ne zymiai,bet visuomet pirmas Rugpjutis buvo(ne tik 2015)
Kiek pamenu atotrukis budavo zymiai didesnis…Pernai LT visa statistika sujauke.Rugpjutis toks menuo,kai grizta studentai,verslas sujuda po vasaros ir dar poilsiautojai stipriai skrenda.
BTW Lietuvoje dazniausiai zmones atostogaujama ,butent,Rugpjuti:) Buvo skaiciukai pateikti sia tema (nors ir senokai)
Luka, taip, pažiūrėjau, pernai rugsėjis šiek tiek daugiau nei gegužė.
Šiemet rugsėjis irgi turėtų būti įdomus – skrydžiai į Zakynthos, Faro, Madeira, Almeria, Neapolis.
ilindau pas RIX i statistika,ka pas juos rodo:)
Nuo 2004 iki 2008 Rugpjutis NR1.,o nuo 2008 iki dabar jau Liepa Nr1(nors Rugpjutis stabiliai 2as)
BTW Liepa&Rugpjutis pas Latvius tvirtai stovi.Visi kiti menesiai net nepretenduoja.
Pas Estus irgi Liepa&Rugpjutis virsuneje uzlipe.
BTW pernai Geguze22d(jei gerai suGoogle’inau)LT nustojo skristi.Tai labai gerai matosi ant VNO 2015 augimo.Augimas buvo 14%andOver,o jau Geguze 13,5%,Birzeli 9,2%,Liepa 7,9%,Rugpjuti 10%…Rugseji pradejo BT ir daug maz sugrizo vidutinis augimo pagreitis.
Siemet tikrai sauniai atrodys ,VISI 3,vasaros menesiai…
Dar pliusuokim,ekonomika kazkiek paaugo,ir visa kita tralialia:)) Dvizenklis augimas forSure.Visai realu apie plius/minus 15% bus visa vasara.
Kaip man patinka, kad VNO išleidžia atskridusius su LCC į bendrą salę. 23 Jun pasidariau fake connection: HHN-VNO su FR leidosi 16:10 ir iškart su BT VNO-RIX boarding 16:15. Jei reiktų vėl eiti security, būčiau nespėjęs…
Tai kad ne vien LCC (?). Trečiadienį grįžom iš Vienos, tai irgi per išvykimą praleido.
Koks Austrian užpildymas į/iš VNO? Jie gal ir sumažino kaštus keliais procentais Fokkerį pakeitę į Adria CRJ9, bet kaip jie vis dar išsilaiko šiame maršrute?
Čiurlioni, gegužę Austrian turėjo 67 keleivius vidutiniškai. Kaip išsilaiko? Kadangi skrydis viduryje dienos, grynai kaip „hole filler” lėktuvo utilizacijoje, tai jeigu bent kintamus kaštus (kurą, handlingą, oro navigaciją, tūpimą ir kt). padengia – matyt, priežastis tokį maršrutą išlaikyti.
Austrian neskraido patys nei į TLL, nei RIX; ten codeshare su BT.
Dar kiek pastebėjau Austrian yra vienos didžiausių kainų.
Realiai jų pozicija labai tvirta skrydžiuose į Balkanus (mažai konkurencijos), o į Balkanus nerasi pigiau ~150 eurų (čia didžiausios akcijos), o labai dažnai gerokai virš 300 eurų geriausias pasiūlymas į konkretų miestą būna (iš visų aviakompanijų), nors atstumas mažesnis (taigi tikriausiai ir kaštai) nei į žymią dalį Vakarų Europos.
Na ir į pačią Vieną laiko išvis dideles kainas, pvz. patikrinau atsitiktinę dieną dabar: kai Air Baltic per Rygą ~150 eurų, Austrian laiko virš 600 eurų – nežinau koks ten srautas tiesioginis, bet, aišku, kažkiek verslininkų vis tiek skrenda ir čia jau rimtos pajamos.
VNO-FRA-IST FRA-VIE-VNO 160 Eur
IST-BKK-BKK-FRA 228 eur
Iki kovo mėnesio
Gauss: airBaltic Operations Exceed Expectations
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59207&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333230377C323031362D30372D3034
EK planuoja (nors dar nepranese datos) naudoti A380 DXB-WAW marsrute.
LOT juk neturi codeshare su EK?
EK ir dabar skraido DUB-WAW be codeshare
Turiu klausimėlį, nuo ko priklauso wizz air bilietų kainos?
Little_man: daugiau nuo nieko, tik nuo paklausos.
Nes daily kinta ir išvis kada tikimybė geriausia dealą gauti į priekį nusipirkome, o atgalinis kosmosą kainuoja kaip su Wizz 170 eurų be bagažo. Tai vat gal kas žinote kaip ten yra su jais? jei iki tiek užkilo yra tikimybė, kad dar kris žemiau 100?
KUT-VNO 21/08 reisą žiūriu. Nes liepai pvz yra ir po 59 iš KUT
easyJet to acquire AOC from EU member but not looking to relocate
http://www.aerotime.aero/en/civil/12679-easyjet-to-acquire-air-operators-certificate-from-eu-member?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=brexit_aftermath_easyjet_in_search_of_eu_operator_certificate_aerotime
@Čiurlionis
LO turi code share su EK cargo gabenime, bet dėl pax – nežinau :)
@litle_man – nu tai jei brangu, tai Ukrainos avialinijos KUT-VNO su persėdimu Kijeve parduoda už 130 su bagažu :)
Iš tikrųjų visos kainos priklauso nuo tam tikrų darbuotojų sprendimo.
Aišku, nustato jie ne pačias konkrečias kainas, o metodus, kaip jos apskaičiuojamos priklausomai nuo tuometinio užpildymo, laiko iki skrydžio ir daugybės kitų dalykų, o taip pat gali skelbti akcijas, keisti metodus laikinai ar visam laikui.
Tiksliai pasakyti, kaip keisis kaina (garantuoti, kad tik kils, ar kad bent kartą kris iki tam tikros, ar pan.), ypač nežinant vidinių duomenų, labai sunku.
Gali būti, pavyzdžiui, skelbiamos (vėlgi darbuotojų sprendimu) tam tikros akcijos, kurios „numuš kainas” kuriam laikui nuo visų ar dalies skrydžių, ar pan. Bet gali ir nesulaukti.
Akcijų tikslas yra privilioti tuos, kurie šiaip nebūtų pirkę bilieto, todėl aviakompanijos nesuinteresuotos, kad būtų galima „išskaičiuoti” kad bilietas tikrai pigs tam, kam jo reikia, kad tas žmogus lauktų kol atpigs.
Small Planet Airlines appoints new CEO
http://www.aerotime.aero/en/civil/12681-small-planet-airlines-appoints-new-ceo
Wizz kainos yra apskritai labai išaugusios per pastaruosius metus, nepaisant tam tikrų anomalijų, kaip MMX. Ne retais atvejais skristi per FRA, SK hub’us ar jau minėtą IEV gaunasi pigiau, nei tiesiogiai su Wizz.
Gal bus kokių pozityvių pokyčių RYR atidarius bazę VNO ir ją plečiant.
Tiek Wizz tiek RYR kainos ner ir konkuruojanciuose marsrutuose apyliges, baigesi kainu karas. Itariu Subsidijos palengvina konkurencija.
Adria servisas i TLL yra kazkas tokio. Is esmes truksta tik popieriniu bilietu grazinimo – online checkin nera, boarding passa tebetikrina prie duru kaip LCC ir pan
O kur si viesbuti stato? Negaliu surasti is paveikslelio
http://vz.lt/sektoriai/paslaugos/2016/07/05/pilotu-mokykla-stato-viesbuti-aplink-vilniaus-oro-uosta-jau-bus-trys
Austrian Airlines pulls 300 flights from its Summer Schedule
It seems that the introduction of Embraer E-Jets into the Austrian Airlines fleet isn’t going to plane, with the airline having to cancel flights.
The issues appear to be integrating the fleet and the pilots who are training to fly this type of aircraft.
As such, some regional flights being operated by Austrian Airlines are being cancelled – with 300 flights from the schedule disappearing.
Austrian Airlines long haul and charter operations will not be affected by the changes, and will continue to operate as timetabled.
http://economyclassandbeyond.boardingarea.com/2016/07/04/austrian-airlines-pulls-300-flights-from-its-summer-schedule/
to oleg
ar nebus tik,vietoj buvusio FlyLAL pastato,nes buvo mineta,kad griaus ji siemet?
@oleg
Renovuojamas pastatas D&G ir Eišiškių kampe. Kadangi ten pat greta BAA mokymo bazė, tai manau, jog ten ir bus minimas viešbutis 😀
Jie Warsuvos birzai ,si gera,pranesima padare:) Todel reikia ,zmoniskai suprast,surase, kad atrodytu graziau,nei yra is tikruju:)))
BTW ,statys(cia kabutese),antrine ASG imone…
Teisingai Linas pastebejo,buten ten iryra toks pastatas.Projekto nuotrauka aiskiai parodo,kad bus rekonstruojamas ,butent,sis pastatas.
Na pagrazino savo pranesime,kas tai p nedaro:)Reikia pasidziaugt,kad nors siek tiek maziau geda bus vazinet i/is OroUosta.
2016 07 06 07:00 12:45 Malmė (MMX) Wizz Air W6 8075 Vėluojama
Ilgam užstrigo, kažin, kas nutiko?
Padanga desine nuleido.
@Janka. Rimtai?
Šiandien mačiau besileidžiantį UN lėktuvą,galvojau jie jau nebepakils, bus paleisti dalimis, bet, regis, lizingo bendrovė surado kam išnuomoti 😀
Dėkui už atsakymus. Su UIA apie 190 į abi puses iš esmės padori kaina nepaisant to, kad persėdimas 11 valandų į vieną pusę. Tai viską pasvėrus UIA produktas labai prastas. Žinant dar ir tai kad pernai round trip buvo už 110 euro į abi puses tuo pačiu laiku.
Panašu, kad tiesiog į KUT bilietai apskirtai yra gerokai pabrangę.
pasigrožėti
https://www.picdrop.de/swiss/Ankunft Bombardier CS100
Ir dar cia review: https://www.runwaygirlnetwork.com/2016/07/06/swiss-cseries-debuts-zim-seats-full-production-cabin/
Ryanair žiemos sezonu atnaujina skrydžius Vilnius-Leeds.
VNO-Leads Bradford grįžta 2x weekly žiemai, su lėktuvu iš LBA bazės.
Turbūt reikia traktuoti, kaip spaudimo Wizz žingsnį – realiai kitas kaimo oro uostas kaip ir Doncaster realiai tą pačią sritį aptarnaujantis.
Boeing considers stretching 777 to beat Airbus A380 competition
http://www.aerotime.aero/en/civil/12714-boeing-considers-stretching-777-to-beat-airbus-a380-competition?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=boeing_considers_stretching_777x_to_beat_airbus_a380_competition_aerotime
Iš Western Union Prezidento interviu Verslo Žinioms:
Žinoma, būtų geriau, jeigu turėtumėte daugiau skrydžių krypčių, būtų galima atskristi dažniau. Tai yra problema. Žinoma, į skrydžius investuojama tada, kai yra poreikis, bet tikiu, kad jeigu turėtumėte daugiau skrydžių, išaugtų ir skraidančių žmonių skaičius.
Iš Vilniaus jis išskrido į Londoną. Spėčiau, kad ne Wizz ar Ryan.
Private jet ;)
Idomu,kodel SM neskatina susisiekimo su VNO gerinima? Jei suranda pinigu ,kartais labai abejotinom,skrydziu kryptims paskatinti,kodel cia negali prisideti.
Net nereiktu moketi jokiu subsidiju.Galetu imtis ilgalaikiu investiciju.Irengtu modernia/patogia mini Autobusu stoti ir pan. Nes dabar Ollex’ai turi savo sustojima,o tie patentininkai ten pakampy sustoje ,ir kaip kokioj arabu salyje vaiksto sukalioja:)) kaip ne kaip ES sostine,vargiai ar kur dar taip yra(kalbu,kad nebutu sustojimo/stovejimo vietos tolimesnism ,ne miesto,marsrutams.
Nebuciau soke,kad jie ir subsidiju gavo:)???
Kazkaip idomiai ju spaudos pranesimai skalambija,kaip nauja krypti.
Buvo kalbama ,kad rems kryptis kuriu nera.Deklaravo sostines(i kurias neskraido siuo metu),didmiescius,rimtas a/k.
Bet Barcelona Vueling’o visai nepataike i anei 1na apibudinima.Dar ir pats blogiausias ,naktinis,skrydis gaunasi.Pasiteisintu tik vienu atveju jei jie dar kokia krypti atidarytu.Galetume sakyti ,bent jau nauja a/k prisiviliojom.
„Ryanair“ atidaro dar vieną maršrutą į Angliją
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/07/07/ryanair-atidaro-dar-viena-marsruta-i-anglija
Idomu ar Wizz sureaguos į nuimamą maršrutą KUN-LGW, Nors LGW nera skatinimo programoje?
Wizz praktikos turi viena rotation iš BUD darydami į LGW. Bet slotų problema didžiulė – rytinio reiso VNO-LGW tikrai nepadarys, nebent vakarinį ar vidurio dienos rotation. Beje, VNO bazė aptarnauja VNO-LTN-KUN-LTN-VNO, todėl visi keitimai gana sudėtingi.
Na o jei pvz. naujas lėktuvas VNO bazėje ar wizzairui apskritai ši kryptis butu įdomi? Jis juk ir taip rotations pakankamai į Londoną turi
Banga: mano nuomone, atsižvelgiant į tai, kad šiemet pačiam vasaros sezono įkarštyje Wizz netgi sumažino skrydžių į LTN skaičių, o maršrutas yra arti overcapacity ribos, tai sakyčiau, kad labiau tikėtina, jog jie galėtų keisti LTN į LGW, bet nepildyti papildomais skrydžiais.
Galų gale, jog maršrutas yra praktiškai overcapacity, parodo dabar esančios kainos – skristi šiandien: 69EUR, skristi už trijų dienų – 40EUR, skristi už 10 dienų – 20EUR! Ir čia liepa -piko mėnuo, aviakompanijų duona ir sviestas.
Į šio įrašo temą – Wizz Air uždaro skrydžius iš Vilniaus į Frankfurt Hahn. Liepos pabaigoje mažina iki 2x, o nuo rugsėjo 17 dienos uždaro visai.
Kažin, ar Ryanair dabar gražins maršrutą į Kauną.
Nėr labai geri ženklai iš wizz apie rinkos sveikumą – šią vasarą du uždaryti maršrutai (GLA ir HHN), apkarpyti frequency viduryje sezono: BVA, LTN.
Seniau buvo kalbama kad Ryr VNO-HHN keis į VNO-LUX, bet turbut ir liko gandais. Atidarys viena maršrutą LUX-STN ir tuo greičiausiai baigsis. Į kauną greičiausiai perkeltų, bet tada nebeliktų VNO-HHN. Šiaip manau galima spėlioti kuris KUN maršrutas bus sekantis perkeltas į VNO.
Na, iki praeitų metų VNO-HHN ir nebuvo, niekas labai nepasigedo :)
Nėra geri ženklai Wizz veiklai Lietuvoje, ar apskritai visai rinkai?
Man asmeniškai Wizz produktas, kuo toliau, tuo mažiau patinka.
VNO-LTN bilietai pigus, bet apie LTN-VNO to neina pasakyti. Tas pats su DUB ir visom kitom elitinem kryptim.
HHN gaila – puiki kryptis fake jungimams uz juokinga kaina. Uz paskutini RT mokejau gal 30eur
Baltarusija mus išgelbės :) Minsktrans atidaro naują maršrutą Minskas-Vilnius-Kaunas su užsukimu į Vilniaus ir Kauno oro uostus:
http://kyky.org/news/minsktrans-zapuskaet-pryamoy-reys-do-aeroportov-vilnyusa-i-kaunasa
Хорошие новости для тех, кто любит бывать в Литве и летать лоукостами из литовских аэропортов. 7 июля белорусский государственный перевозчик «Минсктранс» открывает прямой рейс из Минска в Каунас — через Ошмяны, Вильнюс и Вевис. Изюминка: понимая, чего на самом деле хочется большинству пассажиров, их будут подвозить прямо к вильнюсскому и каунасскому аэропортам.
http://varlamov.ru/1822265.html
Idomus avia skandalas Rusijoje. Skrendanti ju lowcostu pora su kudikiu nepaklause komandiro ir negrizo i savo vietas.
Lack of customers leads the Airbus A380 program into the unknown
http://www.aerotime.aero/en/civil/12728-lack-of-customers-leads-the-airbus-a380-program-into-the-unknown?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=lack_of_customers_leads_the_airbus_a380_program_into_the_unknown_top_news_of_the_week_aerotime
Įdomi nauja biznio koncepcija:
Новая авиалиния доставит из Таллинна в Хельсинки за ежемесячную плату
http://turist.delfi.ee/news/stories/novaya-avialiniya-dostavit-iz-tallinna-v-helsinki-za-ezhemesyachnuyu-platu?id=75012685
Финская компания Go!Aviation намерена с 15 августа осуществлять полеты между Таллинном и Хельсинки два раза в день, а также между Куопио и Хельсинки один раз в день за фиксированную месячную плату.
Jei W6 skrydis i LTN velavo virs 3 valandu, priklauso 400 EUR ar 200 EUR kompensacija? Ir ar verta tiesiai kreiptis i Wizz Air ar labiau apsimoka rasyti vienai is tu smulkiu, teisiniu online kontoru, kurios uzsiima siuo dalyku?
Velavimai man rodos skaiciuojasi nuo atvykimo laiko. Ne nuo skrydzio pradzios velavimo
Taip, velavimas skaicuojamas pagal duru atidarymo laika atvykus, taigi kad gauti kompensacija durys turi buti atidarytos X valandu veliau nei tvarkarastyje nurodytas laikas.
HHN buvo tikrai gana pigi kryptis, bet keista, kad ją uždaro. Užpildymas geras, tiesa, koks trečdalis keleivių baltarusai.
LTN tai be abejo, kad overcapacity. Pigūs bilietai, bet LF tik koks 80 procentų.
Durys buvo atidarytos 3 valandom 10 minuciu veliau negu planuota. Velavimas ivyko del lektuvo gedimo. Bet kompensacija gali buti sumazinta per puse, jei keleiviui buvo pasiulyta alternatyva. Man idomu kaip yra interpretuojama sita dalis?
Be to, kas turiejo reikalu su WizzAir, kokia bus reakcija ir kiek visa tai uztruks? Ar labiau apsimoka kreiptis i viena is tu agenturu kurios specializuojasi sioje srityje?
Naujas Vezejas ? :)
OUTBOUND – Saturday, 24 Sep 2016 Med-View Airline
VL8764
17:00 BCN Barcelona 3h 30
21:30 VNO Vilnius
Tai kad čia SPA reisas
Įtariu, kad labai greitu metu atkeliauja 3x weekly VNO-LWO.
O tai kas skraidys? UIA, RYR ar atgaivins skrydžius Wizzair? Šiaip įdomi kryptis. Būtų patogu pasiekti tiek vakarų Ukrainą, Rytų Lenkiją (Liubliną), tiek pats Lvovas gerai reklamuojamas su savo renginiais. Tik nemanau kad bus tokia paklausa
Šiaip Vakarų Ukraina manau yra įdomiausias turizmui Ukrainos regionas. Ten labai daug LDK pilių, bendros istorijos (panašiai, kaip Baltarusijoje). Per savaitgalį esu apvažiavęs beveik visas – aišku, tam reikia nuomotos mašinos.
Čia nuotraukos, aprašas:
http://augustinas.net/vakaru-ukraina-lietuviskos-pilys-ukrainietiska-viltis-3788
O čia konkrečiai apie visas Ukrainos LDK pilis su nuotraukom (visos lengvai pasiekiamos iš Lvovo per savaitgalį važiuojant atitinkamą ratą Lvovas-Novoselo-Sviržiai-Auksinė pasaga-Kremenecas-Ostrogas-Dubnas-Klevanė-Olyka-Luckas-Voluinės Vladimiras-Lvovas, išskyrus tas Podolėje):
http://global.truelithuania.com/lt/lithuanian-castles-in-ukraine-2015/
VNO birželį vėl topspeed:
374932 keleiviai, augimas 14,9%.
(stipriai pastūmė pirmyn vežimas čarteriais – augo 25%).
Cargo paaugo 23%.
Lvovas iš Vilniaus būtų įdomu. Ir žinant „Ukraine International” sėkmė Vilnius-Kijevas ir Vilnius-Odesa, bei jų pomėgį naudotis parama (Kijevas-Palanga), tai visai nestebintų toks variantas. Jie vienintelis kandidatas realiai šį maršrutą skraidyti.
Šią vasarą VNO-ODS gali ne tik geresniais load’ais pasigirti, bet, atrodo, ir kainos žymiai aukštesnės nei pernai.
Aukštesnės, visomis kryptimis. Kaikuriais maršrutais netgi x2, x3.
Argi Lvovas yra remiamų krypčių sąraše?
Na, o man smalsu dėl Germania – birželį jie turėjo 1470 keleivių. Vidutiniškai keleivių reise – 81,6.
Jeigu skraidė su A319 visus skrydžius, tai loadfactor 54%, bet (bent jau pirmą skrydį) vykdė ir su A321, tai actual LF mažesnis…
Tikrai keista, kad bando tęsti žiemai.
Gal žiemai tikisi turistų, Slidininkų norinčių vykti į Šveicariją, Austriją, Vokietiją.
Neguldau galvos, bet į LWO skraidys UIA 1,4,6 21:55.
5 ir 7 būtų geriau, nei 4 ir 6.
Na o kodėl butu Lvovas? Juk yra už 100 km Ivano Frankjivsk orouostas o UIA iš jo turi daugiau skrydžių. Jiem butų patogiau daryt skrydžius į Vilnių. Nebent čia bus KBP-VNO-LWO-VNO-KBP, O NE KBP-LWO-VNO-LWO-KBP?
Turėtų būti XXX-VNO-LWO-VNO-XXX
Farnborough 2016: CS300 gets Type Certification
http://www.aerotime.aero/en/civil/12761-farnborough-2016-cs300-gets-type-certification?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=farnborough_2016_let_the_show_begin_aerotime
@Little_man – 2016 07 5, 14:33
kiek pavėluotai, bet tik dabar prisėdau parašyti. Wizz Air kainos priklauso ir nuo to, kaip dažnai tikrinamas konkretus skrydis.
Iš pradžių turėjau įtarimą, po to atlikau kelis eksperimentus – kainos pakildavo vien nuo tikrinimo per 2-4 brangimo žingsnius (tikrindavau 2-3 per dieną, skrydžiai po 6-8 mėnesių). Kainos užkildavo iki 130 EUR į vieną pusę, kai gretimomis dienomis po 20-40 eurų laikėsi. Išbandžiau keliais skirtingai maršrutais. Todėl jeigu nori numušti kainą, palik ramybėje arba tikrink gretimą datą, o parodys ir tavo norimą.
Nustojus tikrinti atsistato per 2-4 savaites, bet ne iš karto, todėl atpigus, nebūtina skubėti pirkti.
Nors daug gandų labai girdėjau, bet nepastebėjau, kad kuri kita aviakompanija dar taip darytų.
Sian ismeginsiu TK iki IST ir KUL. Vat ziuriu, IST-VNO leidziasi 18:25 o VNO-IST isvyks 19:20. Ka jie valanda veiks cia? Kodel taip ilgai nori stoveti?
Ryanair absoliučiai žaisdavo su cookies, tai berods eini per incognito naršymą ir pirk į sveikatą.
oleg: o kas čia keisto? :) nemažai tradicinių aviakompanijų dar naudoja 60 min. turnaround 150-200 vietų lėktuvams. SPA naudoja 50 min. Naudojant laipinimą per rankoves, apie 10 min. kol keleiviai išlipa ir apie 20 min. kol sulipa. Taip pat, aviakompanijos valo lėktuvus tarp kiekvieno skrydžio ir dar krauna maistą.
oleg: bet, manau, dėl audros Turkish suka ratus aplink Vilnių. Kaip ir Belavia, kaip ir LOT.
@Mindauqas – o ar tikrinai tuo pat metu iš kitos naršyklės, ar iš kito kompiuterio, kad matytum, ar tikrai išauginta kaina tik tai naršyklei (cookies), arba tik tam kompiuteriui (IP adresui)?
Beje, jei kas nori paprasčiau palyginti, rekomenduoju palyginimui panaudoti „Tor Browser” naršyklę. Ji rodo puslapiams netikrą vartotojo IP adresą ir net netikrą valstybę.
Offtopic: galbut zinote vietas prie Siauliu oro uosto is kur matytusi kilimo-tupimo takas?
@Augustinas, be abejo, kaina išauga visoje Wizz Air’o sistemoje. Manau, kad specialių kainų kompiuteriui/IP nedrįstų daryti…
Aš dar pastebėjau tokį dalyką su Wizz, kad pigiausios kainos būna kai lėktuvo užpildymas pasiekia maždaug 70-80 proc.
dabar pvz mūsų skrydžiui iš KUT į VNO lėktuvo užpildymas yra apie 55 proc. ir kaina buvo išaugusi one way 229/pax.
O PVZ lėktuvas kita data lodas apie 70 proc. kaina apie 60/pax.
Ir dar atkreipiau dėmesį, kad brangiausi bilietai būna nuo penktadienio iki pirmadienio popietės, poto palengva kaina krenta.
http://news.tut.by/society/503949.html
Del kainu jau senokai pastebetas faktas.Bent jau Ryanair taip daro 100%.
Jei daznai ieskodavai kokiai datai tai ir pakildavo kaina(su Ryanair paciam teko susidurt),bet isvalai kompa nuo Cookies atsigeri kavos ir uz 0,5-1h kaina nukritusi.Na cia ir vel gal ju sistema matydama dideli susidomejima tam tikra data ir pati nelaukia,ir padidina kaina,o niekam nepirkus persikrauna i buvusia kaina.Cia jau visaip gali buti.
Pamenu ,kai LCC tik is KUN skrisdavo tai uzknisdavo ta kainu medziokle :) P.S. Cia budavo su pigiausiai bilietais 10-20GBp OneWay.Dabar ,daug vandens nutekejo,jau nebe monopolistai.
O kaip del salies is kurios perki tai nezinau,pats nesusiduriau.Girdejau daug ,viena boba sake,bet sito patvirtint jau negaliu.Neva is LT perkant OneWay bilieta skrydziui UK-LT pigesni,nei LT-UK. Na man cia pletkai atrodo
W6 skrydis Liverpulis – Ryga vėlavo.. 30 valandų :) http://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/u-wizzair-v-aeroportu-riga-sereznye-sboi-v-raspisanii.d?id=47665785
https://pbs.twimg.com/media/CnKfNO4W8AE6eTQ.jpg
BT zada 11 krypciu is VNO iki 2021 – LED, SVO, CPH
Sako iki 2019 AirBaltic but Bombardier-only – CSeries ir Q400. Prades su 145 vietu CSeries.
Cia is Farnborough naujienos. Daugiau – https://twitter.com/hashtag/FIA16?src=hash
@Marius, dėl Ryanair kainų manipuliavimo, tai daugiau kaip 10 metų Ryanair 100% to nedaro.
Dėl UK-LT OW bilietų ten kita istorija. Bet viskas oficialu.
Wizz Air kainas dėl tikrinimo pradėjo didinti tik nuo šių metų.
VNO šį vakarą linksmybės. Iš pradžių Wizzair’o vakarinį LTN atidėjo nuo 19.25 iki 22.00, tada iki 23.10. Galų gale kažkur prieš 9 vakaro pranešė, kad skrydis atšauktas. Bilietus perrašė į sekančius LTN su Wizzairu, nors buvo ir spjovusių ir paskutinę minutę sėdusių į Ryanair STN. Eilių neliko tik vidurnaktį.
Aš irgi papuoliau į šią situaciją, tik LTN pusėje. Perrašinėjo tik į W6 skrydžius, t.y. po savaitės. Bandė kažkokius viešbučius organizuoti, bet aš su savo travel agentu neradome absoliučiai nieko <400€. Tai nusipirkau SK LHR-ARN-VNO (ačiū Eurobonus Gold, nes pardavė bilietą į soldout skrydį), ir išvariau nakvoti į LHR.
Šiaip absoliučiai jokio efforto iš W6 pusės. Šiuo atveju nekaltinu, nes situacija tricky, bet šiaip visiškai nusispjovę. Nu ką – bandysiu gauti refund už nepanaudotą bilietą 400. Nežinau dėl SK bilieto – matyt jei cancelled ir moka kompensaciją, nebebūtina rūpintis ir pan.
Tai bet o rimtai. Kodel low costai neprivalo perrasyti i artimiausia skrydi su kita aviakompanija?
Nes tas ju €20 refundas uz bilieta nelabai padeda nusipirkti kita skrydi „siandienai”.
Mano nuomone, W6 tokioje situacijoje tikrai „dėję”. Buvo galimybė pasikeisti pačiam skrydį arba laukti ticketing’e, kad ten pakeistų. Variantai: rytinis LTN 6.05, kuriame vietų, aišku, greit nebeliko, vakarinis LTN 19.25 (populiariausias variantas, juolab nelabai išpirktas buvo) ir dieninis KUN-LTN. Man taip pat nesuprantama, kaip W6 neleido perrašyti į FR STN bent motinas su vaikais tą patį vakarą. Manau, kas patys pirko, susigrąžins pinigus, bet taip iš W6 pusės neturėtų būti, ir koks skirtumas, kad čia lowcost. Delay’ų būna dažnai, bet W6 cancellation vargu ar yra kada Vilniuj buvęs. Net SPA savo kosminių delay’ų metu daro ferry iš kokio WAW. FR irgi dar gūdžiais 2008-ais panašioje situacijoje, į kurią buvau papuolęs, ryte, berods, wet lease darė. Kita vertus, tuo metu niekas nesuteikinėjo viešbučių, maisto. Vakar iš W6 pusės bent jau jautėsi nurodymas dėl rūpybos ir hotac.
Neteisinu „Wizz”, bet kadangi šitam forume daug suprantančių, šiek tiek virtuvę atskleisiu, kodėl LH, SAS, BT ar LO noriai perrašinėja ant kitų bendrovių, o FR ar W6 niekada neperrašinėja.
„Involuntary” perrašinėjimas turi fiksuotus kaštus, bet praktiškai neturi jokių kintamų kaštų. T.y. atšaukusi skrydį LO, gali nemokamai keleivius susodinti per LH, tam neišleisdama nė cento. Kaip? Visos „tradicinės” bendrovės išrašinėja e-bilietus ir „involuntary” keleivių siuntimas realiai yra bet kokios interline sutarties dalis. T.y., realiai užtenka turėti paprastą interline (bilietų atpažinimą) ir gali siųsti keleivius su kuo nori. Todėl net BA siunčia su LH, ar KL siunčia su SK be problemų.
Kokią problemą turi W6 ar FR? Neišrašinėdami e-bilietų, jie neturi šanso keisti maršrutus savo bilietuose. Todėl, realiai norėdami perkelti į kitą aviakompaniją, jie turėtų pirkti bilietus už „spot” kainą. Pažiūrėjau vakar vakare, po kiek bilietai Londonas-Vilnius šiandienai, tai kainos nuo 450EUR one-way, tai išsiųsti 170 pax būtų kainavę 76,5K EUR, papildomai visus vežti į kitus oro uostus, nes iš LTN niekas neskrenda.
T.y. low cost taupo neišrašinėdamis e-bilietų ir neturėdamos interline ir nesutinka mokėti spot price tokiais „irragularities” atvejais.
Ar tai blogai? Manau, kad taip. Ir čia jau „vežėją nelaimėje pažinsi”. Todėl derėtų tą įvertinti, kad galbūt sėdėjimas BT ir W6 sėdynėje yra labai panašus reguliarios situacijos atveju, bet „irragularities” atveju patirtis gali būti drastiškai skirtinga.
@SB – kiek pamenu, seniau esi minėjęs, kad toks perkėlinėjimas visoms aviakompanijoms turi netgi dar didesnius kaštus, nei tuometinė bilieto kaina, nes reikia mokėti „oficialią” tarptautiškai nustatytą kainą, kuri gerokai didesnė už realias kainas?
Na, negalėjau taip sakyti – bet jeigu sakiau, tai netiesa ;) Atsiprašau.
Na kažkokie kaštai ar problemos sodinti pas konkrentus visgi yra, kartą manęs SN vakare niekaip nenorėjo perkelti į 6 ryto BA reisą, skrisk mūsų 9 ryto ir viskas. Teko pirkt pačiam, kad nepavėluot.
Mano rašinį apie „nemokamą perkėlimą”, dar reikėtų papildyti, kad už bilietą gautos pajamos pereina vežėjui, kuris veža. T.y. jeigu BT perkelia pas LO, tai „involuntary” atveju pajamos iš BT pereina pas LO, nesvarbu, kiek BT buvo paėmę už tą kupono dalį. Tai paaiškina Prano atvejį – SN norėjo pasilikti pajamas sau, o ne persiųsti BA.
Emirates 2016-ųjų geriausi.
http://www.businessinsider.com/emirates-best-airline-world-skytrax-2016-7
Truputį kitoks atvejis, skrydis iš BRU į BCN, operuoja Vueling, visi kas tuti bilietus su iberia išskrenda po 4 valandų su SN, o kas su Vueling lieka nakvoti Briuselyje.
Čiurlionis pateikė kraštutinį atvejį, kaip vieni keleiviai turi e-bilietus, o kiti – neturi.
teko ir man vakar prie chaoso Londone prisiliesti, nes atsiranda pažįstamų pažįstami.
Viskas prasidėjo nuo to, kad oro uoste pasakė, jog bilietų nekeis, keiskitės internetu arba telefonu. Internetu neleido, telefonu po 10 minučių laukimo atsijungdavo:) bet kažkaip pavyko
Lietuviškas (!) Wizz Air’o aptarnavimas yra blogiausias ever dalykas kokį teko sutikti. geriausi perliukai, per maždaug 30 minučių pokalbį:
– 15 dienai vietų į Vilnių nebėra, todėl nepakeisiu. Atsidarau Wizz puslapį, gal 20-25 vietos dar likusios. Sakau, kad galiu nusipirkti ir jūs kompensuosit? Man sako „ponas, jums tik taip atrodo, kad yra vietų. Jums neleis sistema nusipirkti“. Nueinu iki paskutinio žingsnio, viską leidžia. Ups..
– 14 dienai į Palangą nekeisiu, nes sistema neleidžia. Sakau pasitark su supervaizeriu, gal pamokys. Tipo pasitarė du kartus. Bet vis tiek sistema neleidžia:) Bet sako „galiu tau parduoti, tik bus 20 eurų brangiau nei internetu, tai gali ir pats“. Jooo… vietoje jų atšaukto skrydžio turiu pirktis pats bilietą į jų skrydį!!
– pabandykite paskambinti rytoj ryte gal pakeis – aha, rytoj kai jau savaitei nebus vietų į Vilnių:))
– mes esame skirtingi Wizz Air’ai – jeigu angliškai atsiliepia tai Budapešte, jeigu rusiškai, tai reiškia iš Rusijos, o lietuviškai tai greičiausiai Varšuvoje. Tai va, mes Varšuvoje labai laikomės taisyklių ir pas mus galimybės kitos. Bandžiau aiškinti, kad man nusispjauti į jų vietą ir jų pavaldumą, man reikia bilieto grįžti. Aišku, žodžiai kaip į sieną.
Pagaliau po 2 valandų pavyko prisiskambinti angliškai kalbančiam call centrui, pakeitė per 2 minutes į artimiausią dar laisvą skrydį, be jokių klausimų ir išsidirbinėjimų.
Labai norėčiau turėti savo pokalbio įrašą, nes call centro citatos buvo nemirtingos.
Nezinau ar pades,gal ,ir jus,kas naudojat tokia taktika:)
Ka as darau ? Vardinu Delfi,15min,Lrytas’a ir prasau pavardziu ir t.t. Zinokit,kaip greitai atsiranda visa valdzia.Pirma ka dazniausiai daro ‘perspeja’ (na gasdina,tonas pakeltas,bet atsargiairinkdami zodzius),kad galitebuti patraukti atsakomyben uz smeizta ir t.t.
Na taip sedi mergaites Varsuvoj,bet turbut irgi issigastu net jei ir ne Lietuves ,pagal tautybe.
Bijo visi to neigiamo piaro.
BTW ne karto taip ir neprireike rasyti niekur i spauda.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/isdalijo-aviacijos-oskarus-dvi-bendroves-skraidina-i-lietuva.htm
Kas atsitiko Qatar Airways, nebeduoda omarų ekonominėje klasėje? Jeigu rimtai – kas per daiktas yra EVA Air, kad tokią aukštą vietą užėmė? Gal kam teko išbandyti?
@Kardiobatonas – taip, teko. Skridau iš Honkongo į Taipėjų rodos 2009 m. Lėktuvas buvo „Boeing 747 Combi” (pusiau krovininis). Įsiminė tai, kad per bendrus ekranus buvo rodomas trumpas dokumentinis filmas apie „Sovietinį bunkerį” (tą su aktoriais) Lietuvoje – kažkaip netikėta vaizdus iš Lietuvos išvysti skrendant Honkongas-Taipėjus. Bet tai Taivano avialinijos, Taivanas yra „kapitalistinė Kinija” taigi galbūt logiška rodyti kas netiesiogiai kritikuoja komunizmą.
O iš aptarnavimo pusės kažkas labai neįsiminė, bet sunkiai ir galėtų trumpam skrydyje turbūt.
Tiesa, dar įsiminė jų naudojimas „Hello Kitty” prekės ženklo įvairiose vietose. Įrašykite „Hello Kitty Eva Air” į google, pažiūrėkite Vaizdus ir suprasite. Irgi Europoje nelabai įsivaizduočiau, kad animacinio filmo herojai taip būtų naudojami į vaikus neorientuotam produktui.
@Augustinas Zemaitis
Taivaniečiai nelabai tapatinasi su kinais ir nelaiko Kinijos komunistine, o save kapitalistine šalimi/teritorija, tai tas filmukas buvo parinktas „oh cool. Let’s show this” principu. Hello Kitty yra labai populiarus prekinis ženklas Azijoje, ypač Korėjoje, Japonijoje ir Taivane, kurių pop-kultūros gali būti labai, labai vaikiškos ir „saldžios”. Todėl Hello Kitty galima pamatyti ant Eva Air, bet ne SQ ar CX lektuvų.
@Marius, nei viena aviakompanija nebijo nei spaudos nei viesumos, gal tiesiog sutapimai kad paminejus ZP pasirodydavo „valdzia”. Kalbant apie lietuva, absoliuciai visu kompaniju valdzia puikiai pazystama su ziniasklaidos priemonemiu vadovybe, o kas be ko, tai yra ir gera reklama, kur gali pabrezti jog tau svarbiausias saugumas, ar tu vistiek isliksi pigiausias, arba kiekvienu klientu taip atidziai ir nuosridziai rupiniesi kad nespeji visko atlikti laiku. Tad kiekvienas straipsnis, kur pamineti brandai uzdirba, vietoj noro sukritikuoti. Kalbant apie smeizta, yra atvejis kai kliento ikelta nuotrauka is „chaoso”, paciam klientui uzdirbo BK.
BK už nuotrauką? Galima plačiau? Ar čia Tapino atvejis? :-)
Simonas sako, kad riba tarp low-cost ir legacy išnyko. Štai tokie atvejai įrodo, kad skirtumų yra labai labai daug. Pavyzdžiui, šiandien sėdėdamas LHR-ARN sugalvojau, kad reikėjo vakar griebti paskutinį bilietą į LTN-CPH, o šiandien CPH-KUN. Subject to availability, gal būčiau sutaupęs šimtą kitą. Bet tokioj situacijoj, kai travel agent sako, kad pigiausias bilietas LHR-WAW-VNO 700 svarų, o matai LHR-ARN-VNO už 450, tai gali ir klaidą kitą padaryti :) Bet pointas koks – va būtų e-ticketai, būtų sau rebookinę ir galvos nesukę. Taupo ant eticket sistemos – viskas ok, bet tada reikėtų bite the bullet, kai nutinka irregularities.
Dar dalykas, labai nefaina svetimam mieste per Farnborough, kai nėra nei vieno laisvo viešbučio, sužinoti apie CNL 19:00. Ir nors suprantu, kad things happen, care buvo absoliučiai nulinis. Man dar smalsu, ką jie būtų darę, jei būčiau sakęs „OK, tinka skrydis po savaitės. O dabar pagal taisykles pasirūpinkite manimi iki to laiko, t.y. accomodation and food” :-)
@srs – Taivane konkuruoja dvi idėjos.
Viena – kad Taivanas yra kapitalistinė/demokratinė Kinija ir tikslinga vėl de facto susijungti su Kinija jei pastarojoje pasikeis santvarka (Taivanas juk taip ir atsirado kaip atskira šalis: buvo vienintelė Kinijos žemė, kurios pilietinio karo metu komunistai neužkariavo; ten pasitraukė visos Kinijos valdžia ir elitas, kuris iki šiol turi įtakos).
Kita – kad iš esmės reiktų oficialiai skelbti nepriklausomybę, mandarinų kalbą (kuri oficiali visoje Kinijoje ir Taivane, nors Taivane iš esmės niekam, išskyrus pabėgėlius iš Kinijos, nebuvo gimtoji) pakeisti vietine ir pan.
Dėl valdžios rinkimuose visuomet rungiasi dvi koalicijos („žalia” ir „mėlyna”), kurių abi palaiko skirtingas pozicijas šiuo klausimu.
Tad sakyti, kad taivaniečiai netapatina savęs su Kinija neišeina (iš tikro – kaip kurie), nors aišku filmuko sąsajos su politika tikrai labai galimas daiktas kad nėra.
Is mano Facebook feed’o siandien:
Matėt filmą Terminalas su Tomu Henksu? Aš šiuo metu jame dalyvauju Tomo Henkso vaidmenyje. Skridau iš Kipro į Vilnių per Minską. Nusileido ne Minske, o Gomely – Minske per prastas oras. Anglų kalba stiuardų ir kapitono pranešimai baigėsi iškart, kai tik lėktuvas nukrypo nuo kurso (kadangi reikėjo naudoti ne standartines frazes, kurias turi išverstas į anglų kalbą), tai reikėjo gerai padirbėti, kol išsiaiškinau, kas vyksta. Bet ne apie tai. Žodžiu, pasėdėjom lėktuve Gomely, pasipildėm kuro ir po poros valandų vėl pakilom (tiesa, jau ne visi, nes daliai keleivių kaip tik ir reikėjo į Gomelį, tai išlipo; kaip iš maršrutkės). Minske nusileidom 2,5h vėliau nei turėjom. Mano lėktuvas į Vilnių išskridęs prieš valandą. Lėktuvo bilieto, kuris įleistų į tranzitinę zoną, neturiu, Baltarusijos vizos, kuri išleistų iš oro uosto, irgi ne.
Oro uoste dvi valandas praleidau zonoje tarp lėktuvo ir tranzito zonos (ta prasme, nei ore, nei Baltarusijoje, nes dar ne tranzito zonoje), kol oro uosto darbuotojai galvojo, ką čia padarius. Galiausiai atėjo du labai garsiai telefonu kalbantys ir visiems aplink nurodinėjantys šefai, pasakė, kad namo skrisiu po ~14h. Nakvynės pasiūlyt negali, nes be vizos negaliu ir iki viešbučio nusigauti.
Gera žinia, kad davė naują bilietą, su kuriuo ištrūkau iš limbo ir patekau į tranzitinę zoną. Antra gera žinia, kad leido pabūti business lounge. Vien geros žinios.
Panašu, kad bus hepi-endas. Kaip ir Terminale (sorry, kas nematėt Terminalo). Tik iki jo liko dar bent pusė paros…
http://news.tut.by/society/504257.html
Tai matyt zmogus is mano fb feedo missed all the fun at MSQ
Из-за непогоды в Национальном аэропорту повреждены, по официальным данным, 8 самолетов. Два борта столкнулись, небольшое авиасудно перевернулось и его разорвало на части, еще пять самолетов получили незначительные повреждения.
@Oleg. Nekantraudami lauksim tęsinio.
Gal galite kas nors paaiškinti dėl Baltic Flight Academy – kaip ir buvo rašyta, jog bankrutavusi ir administratorius išpardavinėja simuliatorius. Paskui buvo minima, kad Avia Solutions Group ruošiasi statyti viešbutį pilotų mokyklos studentams. Ar Avia Solutions Group turi kelias akademijas ar Baltic Flight Academy nebuvo susijusi su Avia Solutions Group?
@Bitėkiškis
ASS grupei priklauso BAA (Baltic Aviation Aademy)
bankrutavo – BFA – Baltic Flight Academy, bet jie nepriklausė ASS grupei…
Bitėkiškis: pavadinimai panašūs, bet Baltic Flight Academy buvo visai kita bendrovė, nesusijusi su ASG. ASG priklauso Baltic Aviation Academy (kuri ir plečiasi statydama viešbutį).
KUN paskelbė statistiką!!!
nerealiai greitai :)
JUN2016 – 69928 pax
plius 0.91%
@Augustinas Zemaitis
Nors Taivano oficialus pavadinimas yra Republic of China, paskutiniu apklausu duomenimis virs 70% salos gyventoju save laiko tik taivanieciais, ir tik apie 10-12% kinais (apie 15% save laiko kinais ir taivanieiciais). Didzioji dauguma nori islaikyti statu quo (nes nenori nervinti Kinijos) arba paskelbti nepriklausomybe. Ekonomine priklausomybe nuo Kinijos tapo beveik nasta, nes elektoratas mano, kad nauda nusedo politiku ir turtinguju kisenese ir nepasieke daugumos.
Pan-blue labai stipriai pralaimejo paskutinius rinkimus. Reunification imanoma tik kariniu budu, bet as net nesu tikras ar Kinijai uztenka karines galios tam.
Farnborough 2016: Norwegian orders 30 A321LRs from Airbus
http://www.aerotime.aero/en/civil/12832-farnborough-2016-norwegian-orders-30-a321lrs-from-airbus?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=uk_to_sustain_hundreds_of_jobs_by_new_2bn_typhoon_support_deal_aerotime
Norwegian signs first ever U.S. charter agreements for $14m
http://www.aerotime.aero/en/civil/12828-norwegian-signs-first-ever-u-s-charter-agreements-for-14m?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=uk_to_sustain_hundreds_of_jobs_by_new_2bn_typhoon_support_deal_aerotime
Oleg turbūt užsibuvo Minsko biznio lounge, nes nieko nepraneša.
Informuojame, bet aviakompanija „Vueling“ skrydžių iš Vilniaus oro uosto nuo liepos 19 d. nebevykdys. Keleivius, turinčius oro linijų maršrutų Vilnius-Barselona bei Barselona-Vilnius bilietus, prašome kreiptis į bilietų pardavėją – kelionių agentūrą arba tiesiai į aviakompaniją. Vilniaus oro uosto pranešimas Facebook paskyroje.
Naujienos iš VNO:
Informuojame, bet aviakompanija „Vueling“ skrydžių iš Vilniaus oro uosto nuo liepos 19 d. nebevykdys. Keleivius, turinčius oro linijų maršrutų Vilnius-Barselona bei Barselona-Vilnius bilietus, prašome kreiptis į bilietų pardavėją – kelionių agentūrą arba tiesiai į aviakompaniją.
Kiek skrydžių buvo? Vienas?
Čia kaip gavosi pasiėmė nemokamus pinigus ir dingo.
Šiaip gėdinga jei taip tikrai buvo.
Dar atkreiptinas dėmesys, kad „Vueling” nesilaiko net 14 dienos „advance notice” politikos – sėkmės turintiems bilietus išsimušant po 400EUR cash.
@Little_man
kiek pamenu, paramos taisyklėse buvo nurodyta, kad parama išmokama skraidymo sezono ar metų pabaigoje, tai matyt jie negavo paramos, bet šiaip jau labai drastiškai nutraukė skraidymą…
Kad tas Vueling’as tai tikrai kažkoks grybinis buvo.
Turiu 5 asm bilietus BCN-VNO su VY po 60. Dziaugiausi, kaip pigu. Dabar su FR sumokejau po 130… 350 EUR nuostolis. :(
tai gal kas LF zino Vuelingo ivykusiu skrydziu?
Birželį tik vienas skrydis įvyko, tai užpildymas buvo 73%
Dar blogesnio laiko skrydžiams jie negalėjo pasirinkti?
Laikas visai geras buvo jei su reikalais skrendi, bet vieną kartą per savaitę…. Vistiek Grįžti su Wizz ar RyR reikia.
Del Vueling, tai jie turi problemu sia vasara, neuztenka pilotu, tai speciau, kad tieisog atsaukineja skrydzius, kurie maziau skausmingi ir tiek. Perplanavo siek tiek A Cruz pries iseidamas i BA:) Beje, Norwegian irgi panasios problemos kankina. O del kompensaciju – jo, sekmes issimusinejant. Man kazkada teko su tuo susidurti, tai nusiuntus emaila Cruz’ui viskas stebuklingai isisprende, nors iki to laiko niekas nereagavo, ir atsimusinejo standartinemis frazemis.
nereik varyt ant low-costu, pats asmeniskai esu susidures su Brussels airlines, kurie lygiai taip pat ir dar blogiau elgiasi. mano minimu atveju net tevams su kudikiais nieko nepasiule, tik skristi po triju dienu su ju paciu sekanciu skrydziu. ne tik kad kompensaciju nebuvo, bet net viesbuciu transatlantiniams keleviams, vykstantiems tranzitu per briusely. galbut krastutinis atvejis, bet kuri laika po to kai reikedavo rinktis tarp RYR ir SN, rinkdavausi RYR, ir nesijauciau ka nors praloses. tad prano minetas atvejis manau gana desningas Brussels airlines elgesys. Lufthansa grupes geda ir ne daugiau.
Pataisykit jei klystu.. Nauju skrydziu parama eina dalimis.O kaip dalimis? Taprasme sumoka kazkiek irjie skrenda,po to vel ir t.t. Ar pirma suskraido ,tam tikra laika,o tada gauna?
Idomiai VY nusprende skrydi pakeisti – vietoje buvusio 9 Aug BCN-VNO dabar rodo 13 Aug BCN-RIX. Nors jokio e-mail is ju kol kas neatejo. Pakeitima matau tik pasijunges per Web.
Farnborough Air Show 2016
Boeing vs Airbus :)
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59335&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333231367C323031362D30372D3134
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59343&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333231367C323031362D30372D3134
Gal turite minčių, kodėl FR uždarė pardavimus VNO-CIA nuo spalio 13 iki lapkričio 1 d.?
Wizzair greitai atidarytas reisas į Nicą galimai gali patirti nesklandumų dėl pildymosi po tokių įvykių. Įdomu, kaip paveikė pildymąsi savo laiku į Paryžių įvykiai.
Haha, man Vueling pakeitė iš BCN-VNO į BCN-TLL.
Taip pat nieko neinformavo el. paštu. Gal jiems atrodo, kad VNO, RIX ir TLL visai netoli?
Lietuvos oro uostai: keleivių skaičius per metus išaugo 14,6 proc.
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/lietuvos-oro-uostai-keleiviu-skaicius-per-metus-isaugo-146-proc/69643d34333434
Nejaugi Londone naujas runway bus http://www.anna.aero/2016/07/15/mayor-london-im-backing-gatwick/ Peilis LHR…
@Sarunas
Zmones kurie gyvena prie LHR balsuoja Londono mero rinkimuose, bet ne tie kurie gyvena aplink LGW. Paprastas, bet gana efektyvus budas gauti balsu. S. Khan pozicija netures jokios itakos sprendimui. Buves meras (ir dabartinis Uzsienio Reikalu Sekretorius) norejo statyti nauja oro uosta dirbtineje saloje Temzes ziotyse (Boris Island), bet tas pasiulymas buvo atmestas.
Svarbiausia ka nuspres naujoji Britanijos vyriausybe.
SAS pakeitė savo vakarinį skrydį iš CPH – nuo rugsėjo išvykimas 22:50, nusileidimas 01:15.
Yra minčių kodėl? Verslas turbūt rinksis skraidyti per ARN, grįžus namo 2 nakties kita diena ne itin darbinga.
Paskaičiavom viščiukus UIA Palangoj – 71 keleivis iš Kijevo, 43 keleiviai į Kijevą šiandien. Palangos oro uosto experience geras visai – mažo skandinaviško oro uosto patirtis.
43 žmogai – tai maždaug ketvirtadalis Boeingo. Nelabai jau džiuginantis rodiklis.
O tai tas reisas ne vienas pirmųjų buvo? Šiaip turiu įtarima, kad gali apsimokėt važiuot autobusų į Palangą, o iš ten į Kijevą…
Iš kurios pusės pažiūrėsi – ar tai vienas iš pirmųjų, ar tai vienas iš paskutinių :) Skrydžiai birželio viduryje prasidėjo ir rugsėjo pradžioje baigsis.
PLQ suskaičiavo viščiukus už birželio mėn.:
JUN2016 – 23669 pax
plius – 68,3%
Kas link Palangos. Teko šeštadienį rytą lankytis Palangos oro uoste. 5:55 išskridinėjo AirBaltic’as į Rygą. dar nakvojo SAS ir LOT. Bet vat paradoksas- pirmas autobusas į oro uostą atvyksta 6:07. Negi negalima reiso paakntsint kokiom 40 min. Ar bijo taksistams biznį galutinai sugadint?
@Vytautas-NT – jo, labai sena problema. O taksistai, bent jau kiek turėjau patirties, su visais elgiasi panašiai, kaip Vilniuje su užsieniečiais. Ironiška, kad tais laikais buvo autobusas į oro uostą iš Liepojos, suderintas su skrydžiais, bet ne iš Palangos.
Reiks pabandyti ta marsruta per Kijeva. Per Ryga 2x bandziau siemet – visai nieko – 3,5h in total (teoriskai, nes abu kartus RIX-PLQ velavo). Dabar BT jau connectionu i PLQ nebesiulo is VNO
Del rytinio autobusu i PLQ.
Net ir tas,kuris vaziuoja i Wizzair’o skrydi subsidijuojamas Klaipedos savivaldybes.Tiesa jie dziaugesi,kad netiketai ,puse velnio,uzsipilde tai gal ,daugiau-maziau,be subsidiju susivazines.
Su autobusais,ka padare Klaipeda yra daugiau neireikejo. Siusti dideli autobusa 5kiem zmonem ir cia dar neaisku ar bus tiek:)
Net jeibutu tas autobusas,vaziuotu kas? Tame BT rytiniame skrydije ne vargsai skraido.
6 val. ryto autobusu irgi važiavo oro uostas-Švebntoji 2 žmonės. Iki oro uosto išvis tuščias atvažiavo. Bet toks reisas numatytas.
JAV FAA uždraudė Turkish Airlines skraidyti į JAV iki rugsėjo 1 dienos.
Čia tai rimtas smūgis TK…
Speciau, kad FAA draudimas greit bus panaikintas, ypac zinant Turkijos ir jos oro uostu svarba kovoje su ISIS. TK kaip nekaip yra valstybine kompanija – Erdoganas ir co paderins.
čia panašu į atsaką, Turkija uždarė, kažkurią bazę , kurioje JAV bazuoja savo lėktuvus.
Kodėl į palangą leidžiasi NIKI? Ką tik labai žemai virš Gargždų praskrido.
Wizz antradieni ryte skrido Vilnius – Ryga. Nustebino, maniau tik BT turinsi marsruta. Taip iseina, kad skraido ir trumpais skrydziais bet nereklamuoja..
Čarteris į Mėmelį poto Tomo Mano sodybos važiuos apžiūrėti.
FAA jau panaikino draudima TK skrydžiams į USA.
Naujas Wizz Air maršrutas į Grenoble iš Vilniaus. Nuo sausio 14 d. vieną kartą per savaitę – šeštadieniais.
Tai bus sezoninis orientuotas į slidininkus…
Taip, turėtų būti tik žiemą – Grenoble oro uostas uždarytas vasarą.
Lėktuvo reisas iš Škotijos į Kanadą atidėtas – sulaikyti du girti pilotai
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/lektuvo-reisas-is-skotijos-i-kanada-atidetas-sulaikyti-girti-pilotai-57-657433
Naujas maršrutas iš Vilniaus: „Wizz Air“ skraidins į „Alpių sostinę“ – Grenoblį
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/naujas-marsrutas-is-vilniaus-wizz-air-skraidins-i-alpiu-sostine-grenobli/69643d34333439
maršrutas slidininkams, bet skraidys ir tie kuriems reikia į Lyoną
Grenoble labai jaukus miestas. Ten ir vasara yra ką veikti.
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/ryanair-nuo-2016-metu-kovo-pradeda-skraidinti-is-vilniaus-i-lidsa-637-657697
Wizz atidaro kazka idomesnio, FR – tik skrydzius elito pargabenimui po Brexit’o
Kažkokia sena info apie šitą FR maršrutą, nebeliko portale.
Bet Wizz toliau tvarkaraščius daro taip, kad kuo mažiau jais skrist norėtų. Nors gal čia tik man taip atrodo, kad atvykimas 12 nakties į nakvynės vietą slidinėjimo kurorte jau problema.
prancūzijoje problema nuo Grenoble dauguma kurortų yra nutolę per 100 km ir daugiau. Antrą skipass dažniausiai galioja nuo šeštadienio iki šeštadienio tai, bent jau man svarbu jau šeštadienį slidinėti :). Taigi matyt teks vėl skristi iki kokio Milano ir važiuoti į Prancūziją.
15min pranešime matyt 2017 m. turėjo būti:
Leeds Bradford Summer 2017 Schedule Launched
http://corporate.ryanair.com/news/news/160719-leeds-bradford-summer-2017-schedule-launched/?market=en
Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (19 July) launched its biggest ever Leeds summer schedule (2017), with a new route to Girona, 4 new summer services to Bratislava, Gran Canaria, Vilnius and Warsaw.
Little_man, bet grįžti gali iš Grenobilio :)
Little_man matyt labiau mėgsta konkuruojančias avialinijas. Bet 18:30 leistis Bergamo ar 21:30 Grenoblyje – nedidelis skirtumas, ir vienu ir kitu atveju į autobusus, vežančius į kurortus, nebespėji. 30 eur pirmyn-atgal kaina tragiškai maža (kam tas bagažas!), netgi ir įvertinant galimą papildomą nakvynę atskridus į Grenoblį. Aišku, tokių bilietų jau neliko, nors aš ir spėjau porą prigriebti :)
Aš kai skrendu slidinėti dažniausiai renkuosi LH arba OS dėl bagažo politikos ir kainos. Nes vežuosi Slides šalmą Batus aprangą. Jei skristi su Wizz ar FR kaina dažnai viršija LH ar OS.
Prisipažinsiu nei karto dar neesu skridęs su low cost.
Tai kad tiek Brussels, tiek visoje Lufthansa grupėje bagažas mokamas.
Čiurlionis nevisai taip:
ports baggage is carried free of charge** under the free baggage regulations (number/weight of bags).
Ski or snowboarding equipment as free baggage
In addition to your free baggage allowance, you may take one piece of ski or snowboarding equipment free of charge on your Lufthansa flight.*/** The maximum weight of an additional piece of ski or snowboarding equipment must be within the weight limits of the travel class you have booked.
Kai tuo tarpu, Wizz ar FR moki už viską, t.y. lagaminas mokamas atskirai, slidės apmokęstintos atskirai.
Skraidant vien legacy dideli šansai turėt star alliance gold, ir tada bagažo apribojimai tampa irrelevant.
Justinai, jeigu nusiperki no-bag fare, tai negalioja Star Alliance GOLD benefitai (bent pas LH taip).
Gyvatės :(
Savivaldybė pritarė „Vilnius Airport City“ idėjai: planuoja biurus, viešbučius ir gamyklas
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/07/20/savivaldybe-pritare-vilnius-airport-city-idejai-planuoja-biurus-viesbucius-ir-gamyklas#ixzz4EwmPjCGx
Savivaldybė pritarė „Vilnius Airport City“ idėjai: planuoja biurus, viešbučius ir gamyklas.
Taip pat buvo pabrėžta, kad oro uosto nusileidimo-pakilimo takas neturėtų eiti per miestą, šitaip siekiant mažinti taršą ir poveikį aplinkai.
KĄ TAI REIŠKIA?
Šiaip mačiau bendrąjį miesto planą su numatytu nauju pakylimo taku einančiu į Rytus, ir kertančiu dabartinę Liepkalnio g. Yra net numatytas žemės sklypas. Takas parodytas iš Rytų į Vakarus. Gal tai susiję su tuo, kad kaip kažkas čia minėjo, jog nutilo visos kalbos apie dabartinio tako rekonstrukciją.
* pakilimo taku :)
Tai jei jie padarys taką pvz. 09-28 tai dabartinis takas irgi gali būti naudojamas (kaip kad WAW yra – senas takas buvo į miesto pusę, bet dabar jis irgi naudojamas). Taip teoriškai būtų galima aptarnaut daugiau lėktuvų, bet lėktuvu VNO nėra taip daug kad reiktų 2 takų tai dabartinis liktų toks kaip pirmasis VNO KTT
Arba vienas kitą dengtų jei vienas negalėtų priimti lėktuvo kitas priimtų, kitą vertus, jei ten plėsis kitos funkcijos tai gal ir reikalingas antras KTT. Na gaila iš to straipsnio nelabai ką suprasi.
Kai du persikertantys takai, tai pralaidumas nepadidėja – tik padeda, jeigu dalį vieno reikia uždaryti. O šiaip – pagal „capacity”, Vilniui nereikia antro tako dar keliasdešimt metų – su vienu taku galima pasiekti drąsiai 10 mln. keleivių.
Kas liečia teorinį, sovietiniais laikais numatytą KTT į Rytus – srauto nuo to nesumažėtų virš miesto (pasikeistų tik kryptis, vietoj Rytinės Antakalnio dalis ir Markučių, būtų Paneriai ir Lazdynai), o atsirastų daug operacinių problemų (Baltarusijos oro erdvė, ilgas taxing’as iki rytinio KTT galo, stovintys pastatai Vakariniame KTT gale ir kt).
Na, kaip sakoma nėra problemos be išeities. Baltarusija pakankamai toli (45km, o approach nereikia tiek), iki rytinio KTT važiuoti iš esmės beveik tiek pat kaip iki pietinio, na o pastatus galima nugriauti (jei takas orientuotas tiesiai į kirtimų stotį griauti reiks tik kelis garažus ir vieną mažą angarą) Jei naujas KTT nesikerta su senu tai per daug vietos užims, reiks kiek griauti kuprioniškes, bet su liepkalnio gatve ar taip ar taip reiks kažką daryti
Bet kam daryti kažką vardan to, kad daryti?
Aš sakau, kad situacija su KTT yra puiki, ir nieko daryti nereikia.
Apie kokią naują taksi kontrolę čia eina kalba ? –
Sostinės meras Remigijus Šimašius teigė, kad kontrolės sistemos Vilniaus oro uoste diegimas vyksta: „Aš kiekvieną mėnesį susitinku su oro uosto vadovu. Jis mane praėjusią savaitę patikino, kad vėliausiai rudens pradžioje sistema bus įdiegta ir veiks. Jau prieš pusę metų esame aiškiai sutarę, kaip ji turi atrodyti ir veikti.“
http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/taksisto-apgautas-norvegas-nelaikykite-uzsienieciu-mulkiais.htm
Paprastai neperku taip anksti bilietų, bet iškilo klausimas dėl bilietų balandžio pradžiai (2017 m.). Kol kas balandį pasiūlymų ženkliai mažiau nei kovą, panašu, kad daug bendrovių dar nesudėjo vasaros grafikų (pvz. Norwegian Long Haul).
Įdomu, kokiu metu maždaug galima tikėtis, kad savo vasaros sezono planus susidėjo visos avialinijos ir grafikai liks daugmaž tokie (išskyrus pavienius keitimus ir pan.)?
Augustinai, realiai rugsėjo gale turėtų daugiau mažiau visi būti susidėję pardavimus, nors realiai – vasarai niekas bilietų neperka iki Kalėdų :) dėl tvarkaraščių – senų aviakompanijų seni maršrutai paprastai nesikeičia, bet realiai aviakompanijos slotus gauna tik sausį.
off-topic: Simonai, o komentarų subscribe’inti el.paštu jau nebegalima?
Almantas siandien per ziniu radija snekejo:
1) VNO bus uzdarytas kaip ir planuota, takas bus pilnai rekonstruojamas, nepailges nes nera kur.
2) Per ateinancius 10m Bus pletojama KUN VNO kaip vieno organizmo ideja su tiesiogine traukiniu linija, kelione geriausiu atveju truktu 40min.
Mindauqas: pabandžiau įjungti vėl, turėtų veikt.
OK. Bandom:)
Sveikinu Simona, su 15 metu blogo rasymo jubiliejumi.
Pirmas irasas – 2001 m. liepos men!
Vaidai, ačiū :) Tik 2001 m. liepos ten įmesta straipsnių, kurie mano parašyti, bet perspausdinti iš kitur. Aš pats blogo gimtadieniu laikau 2002 m. vasario 16 d. Tai dar luktelsiu iki 15 metų jubiliejaus :)
http://simonas.bartkus.lt/blog/2012/02/16/tinklarasciui-10-metu/
Ir vėl jie su tuo KUN – VNO vienas oro uostas. Nevažiuos traukinys 40 min.
a) dabartinė vėžė tam netinka;
b) dabartinis kelias Vilnius – Kaunas, yra perkrautas keleiviniai traukiniai derinasi prie krovininių tvarkaraščių;
c) matyt pigiau būtų naują oro uostą pastatyti nei naują geležinkelį tiesti, o norint kad VNO-KUN važiuotų traukinys tokio reikės, nes iki KUN nėra jokio geležinkelio.
Ar kas nors žinote pavyzdį traukinio, kur 100 km nuvažiuojama per 40 min. pagal tvarkaraštį? Man atrodo, čia siekiame world-best lygio, tikiu, kad kažkur yra.
Stokholme Arlanda Express važiuoja 18 min., atstumas maždaug ~52 km. Bene geriausias servisas Europoje.
Osle iš Gardemoen važiuoja 22 minutes, atstumas apie 50 km.
Tai čia aišku pirmas dalykas, kad Europoje niekur nėra oro uosto už 100 km, anyway.
Beneliukse Thalys Roterdamas – Antwerpenas 100 km. nulekia per 32 minutes, bet kalbam apie vieną tankiausiai Europoje apgyvendintų teritorijų, o bilietai tame traukinyje kainuoja 30-70 EUR.
Yra Vokietijoje ICE 2 klasės traukiniai iš Frankfurto iki Kelno nuvažiuoja per 50 min. berods su keliais sustojimais atstumas ten kiek virš 100 km. Bet ten yra specialūs keliai.
Norint, kad važiuotų traukinys 200 km/h reikia specialaus kelio t.y. turi būti kietas paviršius, o tai skalda išsilakstys (geležinkeliečiai sakė taip). O tam reikia visiškai naujo kelio jis turi būti praktiškai be posūkių. Na ir t.t. todėl ir sakau, kad matyt pigiau bus oro uostą naują pastatyti nei naują geležinkelį nutiesti. O kitą vertus keleivių tikrai nebus tiek, kad jis atsipirktų. Na kliedesiai.
Dar sake kad 15 % KUN keleiviai is Belarusijos ir Kaliningrado.
Na taip, naujai tiesiami greitieji geležinkeliai Lietuvoje, mano nuomone, turi mažai prasmės.
Jų siūlytojai, kaip suprantu, mano, kad Lietuvai turtėjant, situacija joje turėtų tapti identiška esančiai Vakarų šalyse (įskaitant transporto sistemas). Tačiau reikia turėti omenyje, kad tose šalyse yra gerokai (kai kur net dešimt kartų) didesnis gyventojų tankumas (Vokietijoj, Prancūzijoj, Beneliukse…). Tuo tarpu Lietuvoje visgi logiškiau organizuoti eismą keliais, nes keliai geri ir jie niekada nepersipildys taip, kaip persipildytų, jei staiga „išjungtume” Vokietijos ar Japonijos geležinkelių sistemas.
Dėl šios priežasties autobusai nepriklausomybės metais iš esmės nukonkuravo traukinius (būtų dar blogesnė situacija, jei keleiviniai traukiniai nebūtų subsidijuojami): tiesiog, traukiniai čia kaip „widebody” lėktuvai, autobusai kaip „narrowbody” lėktuvai: nors teoriškai gali pririnkti įvairiems reisams „widebody” lėktuvus (ar ir traukinius), praktiškai neišeina, nes tada reisai ten, kur gyventojų mažai, būtų itin reti ir konkurentai tiesiog paleistų dažnesnius „narrowbody” lėktuvus (autobusus) ir didžiąją dalį keleivių pasiimtų sau, siūlydami patogesnį laiką.
Ir kaip iš Londono ar Tokijo apsimoka skraidyti widebody, o iš Vilniaus ne, tai panašiai ir su traukiniais/autobusais.
Atkreiptinas dėmesys, kad net JAV – kur šalis labai turtinga, tačiau retai gyvenama – greitųjų geležinkelių iš esmės nėra, išskyrus tankiau gyvenamus šiaurės rytus.
JAV iš esmės važinėjama automobiliais, ir manau, kad, atmetus utopinius požiūrius, būtent automobiliai ir yra Lietuvos transporto ateitis: o tai, kad jų greitis kiek lėtesnis nei greitųjų traukinių ar vidinių lėktuvų skrydžių, nedidelėje šalyje pilnai kompensuoja galimybė nuvykti „nuo durų iki durų”, kur susitaupo daug laiko.
Gerinant galimybę nuvykti „nuo durų iki durų” greitai galbūt tikslinga gerinti kai kuriuos kelius, statyti daugiaaukščius parkingus, tačiau tai sumoje išeis pigiau ir kur kas atsiperkamiau, nei kurti kažkokią naują infrastruktūrą, kaip ICE greičio greitųjų traukinių linijas.
Šiaip apie subsidijas: deja priešingai nei vakarų šalyse Lietuvoje geležinkelių keleivių niekas nesubsidijuoja, LG tai daro savo pelno sąskaita. :)
@Little_man – taip. Tačiau LG priklauso valstybei, ji priima galutinius sprendimus. Jei ne tokie priimami sprendimai, tai tas pelnas galėtų eiti dividendų pavidalu valstybei.
Taigi, esminio skirtumo, ar yra dabartinis modelis, ar toks modelis, kur keleiviniai traukiniai būtų atskira įmonė, kuri nuomotųsi infrastruktūrą iš kitos valstybei priklausančios įmonės ir eitų į gilų minusą, kurį dengtų valstybė (o krovinius vežanti įmonė ir infrastruktūrą valdanti įmonė savo ruožtu mokėtų valstybei dividendus), nėra.
„Leiskit man važiuot į Angliją“
https://www.facebook.com/agija.jonaityte/videos/1143569192367847/
https://www.flightradar24.com/data/flights/fr9621#a662086
Augustinai, ar tu noretum, kad Lietuvos keliai butu dar labiau prigrusti automobiliu, kuriais vaziuoja po 1-2 zmones? Tai kenkia aplinkai ir zmoniu gyvenimo kokybei. Patrauklus viesasis transportas – budas gerinti padeti, o ne dar didesnis automobilizmo skatinimas.
Posparns: Tai čia dar nieko. Matytum kas dedasi Kanadoje tarp Hamiltono ir Toronto. Susisiekimas traukiniais, autobusais neblogas, tačiau 5 linijų autostrada buna visiškai užsikimšus nuo mašinų su vienu žmogum (yra atskira linija 2 passangers mašinom. 60km važiavau apie 2 val.
Beveik visais atvejais laimi Traukinys, nes labai retais atvejais veluoja, ir grafikas labai grieztas. Vaziavau is Graco i Viena traukiniu (atvyko minute i minute) paskui iki oro uosto autobusu (greitkelyje po oro uosto langais ivyko avarija stovejom 1.5h) Laimei bilietus planavau pirkti oro uoste, o kas turejo is anksto nusipirkes norejo lipti lauk ir begti savom kojom…..
Elektrfikavimas nedidelio gabaliuko kelio nuo VIlniaus soties iki VNO, Padarytu gelezinkeli stipriai patrauklesniu. Butu galima tiesiogiai vaziuoti i Kauna is oro uosto be persedimo.
@Wincas,
nebūtų, esmė tame, kad iš stoties iki oro uosto yra įkalnė ir bėgiai tik viena kryptimi t.y. į Vilniaus stotį. Tai reikėtų naujus bėgius irgi tiesti. arba traukinys turėtų važiuoti iki Vilniaus stoties ir iš ten tada jau į Kauną. Vnž šiuo metu techniškai neįmanoma sujungti abiejų orouostų geležinkeliu neinvestuojant milžiniškų kiekių EUR į infrastruktūros plėtrą.
Idomu, Almantas kalba kaip galvoja Almantas ar kaip Almantui liepe sakyti – nes gandu sitomis temomis yra ivairiu.
Zodziu, salyje, kur gyventoju mazeja, o migracija vidine migracija i Vilniu – didziule, KUN gaivinimo kaina bus milziniska. Jei reikes, tam bus pasitelkti ir gelezinkeliai. Bus daroma viskas, kad vieno miesto, kuris skrydzius turi is esmes tik subsidiju ir pan deka (pradedant savivaldybes, baigiant oro uosto mokesciu schema), ambicijos butu auksciau uz sveika prota.
Idomu, kaip keisis situacija po rinkimu. Long term, imho, KUN laukia RYG likimas – nebent issiplestu logistikos verslas.
http://www.delfi.lt/m360/reklama/small-planet-airlines-prisistato-kaip-seksualiausia-aviakompanija.d?id=71859404
sexy flight
@Little_man. Tiesiant „Rail Baltica” trasą nuo Kauno link Latvijos ji eis prie pat KUN, numatyta net stotelė „Kauno oro uostas”, kuri bus maždaug tokiu pačiu atstumu, kaip VNO.
Su visa pagarba geležinkeliams, kaip transporto rūšiai, su jų ekologiškumu ir pan., mūsuose tai visai neperspektyvu – niekada nebus tokių greičių, apie kuriuos čia svaigstama, nes niekas tokių lėšų neturi ir neskirs finansuoti nuostolingai – keleivių vežimo veiklai reikalingos atšakos tiesimo (tuo labiau, kad ES jau dabar labai blogai vertina mūsų LG, kurie yra valstybė valstybėje, o apie EK nurodymą atskirti veiklas valdžia sėkmingai tyli).
Visa LG struktūra, tai pats didžiausias sovietinio palikimo pūlinys mūsų valstybėje. Kur nėra jokio skaidrumo ir perspektyvoje net nesimato, kad kažkas keistųsi į gerąją pusę artimiausiu metu, nes politikai tiesiog bijo pajudinti ten sėdinčiu ponus…
Ryga -45% viso srauto.
http://vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/07/22/rygos-oro-uostas-uzeme-45-baltijos-saliuskrydziurinkos
@ Kardiobatonas, taip eis, tačiau ten eis jau europinė vėžė, kaip žinome iš Vilniaus eina rusiška vėžė, tai traukinys neperšoks ant kitos vėžės. Tad vėl klausimas ar verta tą daryti, kaip sakau, kad įgyvendinti tas 40 min. tai turi būti 200 km/h traukinys, o tam nei RB tokia kokia yra dabar nei dabartiniai keliai netinka.
Vnž kliedi Almantas, arba šneka, kad šnekėti.
Pro KUN 2KM Atstumu eina ir rusiska veze, ir visuose KUN pletros planuose ji yra jungiama su oro uosto terminalu.
Bus ta rusiska veze – ir? Kas ja traukinius leis kas 30min ir kokiu greiciu? Kas KUN terminalus isples ir t.t. Zodziu, Almantas pasake idea fix, kuri butu, jei kas zaistu Sim City su cheat’ais. Realybeje neisivaizduoju, kaip tai praeis ir kas tam pritars.
Lietuvai su tokiu gyventoju tankumu svaigti apie greituosius gelezinkelius neverta. ES padeda su rail baltic ir i tai reikia koncentruotis, dirbti su lenkais ir patiem padaryti viska kad pas mus butu greita veze. Gal dar deretis kad padetu ir del Vilnius-Kaunas. Visa kita galim pamirst nes laaaabaaai brangu. Automobiliai ir autobusai su musu keliais yra pakankamai gerai ir reikia tuos kelius vystyti. Tuo labiau, kad jau arteja self driving cars prie ko dirba ir intensyviai planuoja ir Tesla ir Uber, dauges elektromobiliu todel ekologiskumas taip pat ateityje nebus tokia problema, o ir masinu kiekis nebus reikalingas toks didelis jeigu Muskas igyvendins savo planus del automobiliu dalinimosi (jeigu neskaitet jo naujausiu planu tai veiktu taip, kad nenaudojant automobilio galetum ji paleisti nuomai ir kazkam ji uzsakius su appsu jis pats nuvaziuotu ir nuveztu zmogu kur reikia o savininkas gautu dar ir pajamu uz tai). Prie to dar dirba ir uber ir lyft ir google ir startupai ir tai yra tik laiko klausimas. Aisku 15-25m klausimas, bet zinant kiek laiko stato gelezinkelius siais laikais, paprasciau tiesiog ziureti viena zingsni i prieki ir paruosti infrastruktura ir teisine baze kad butume vieni pirmuju sioje inovacijoje, ypac kai ji mums kur kas labiau tinka negu traukiniai.
Visas lesas, kurias butu svastoma sudeti i greitaeigio traukinio jungti VNO-KUN, ko gero butu paprasciausia skirti marsrutu skatinino priemonems – butu skaidriau ir is karto matomas reikiamas rezultatas. O visi gelezinkeliai skirti keleiviams lietuvoje, kaip jau daug kas gerai pastebejo yra bullshit of all bulshits imho :)
@qwerty. Problema (arba tiksliau – situacija) daugialypė. Automobiliais be vairuotojų Lietuvoje naudosis žmonės, kurie dar negimę. Mūsų karta sėkmingai numirs vairuodami Golfus ir Pasatus (nieko asmeniško dėl šitų modelių). Ekologiniai reikalai Lietuvoje šiuo metu rūpi turbūt tik 10 proc. gyventojų. Be to, jau turime Rail Balticą (sunku spėlioti, gerai tai ar blogai, brangu ar ne), todėl dabar jau nėra kito kelio – tik kuo geriau ją išnaudoti.
Tai jau geriau ir žymiai pigiau būtų tarp VNO ir KUN paleisti Hyperloop’ą , per kokias 3 min keleiviai sulakstytų tarp oro uostų :)
Viskas gelezinkeliuose pradetu keistis, jei seni pirdalai vadovybeje butu israuti su saknimis (panasiai kaip VNO), nes siai dienai LG yra orientuoti ikroviniu pervezima, keleiviai tik del akiu, nes i kisene is studento „Grey money” neisidesi…. Vien tik ka pasakom jog internetinis bilietu rezervavimas atsirado berods tik pries metus …. Kaip turbut ir internetas LG ofise….
Čia diskusijos neverta tema. O ką Almantui reikėjo pasakyti, kaip visų oro uostų direktoriui? Tai, kad o bet tačiau vienas oro uostas, kaip keleivinis perapektyvos be keliu emigracinių krypčių neturi.
@Kardiobatonas Sutinku, del to ir parasiau kad reikia railbaltika spresti su lenkais, nes be ju ji beverte. Bet railbaltica buvo imanoma tik del ES idetu milijardu, mes patys nei pasistatytume nei reikia. O self driving cars yra gerokai arciau negu tu manai, is esmes technologija kaip ir dabar butu galima paleist, o ir nereikia jokiu grandioziniu projektu daryti, viskas gausis savaime, tiesiog toliau vystyti kelius, infrastruktura ir paruosti istatymine baze (kas yra is esmes pagrindine kliutis tai technologijai). Viskas tinka ir gerina salygas ir golfam su pasatais. Uz gelezinkelio kaina oho kokie autobanai iseitu :) Geriau Vilnius Kaunas dar po pora juostu pridet ir padaryt be greicio ribojimo. O ir zinant gelezinkeliu statybos greicius tai sakyciau jeigu dabar pradetu daryt VNO KUN ar Vilnius Klaipeda greitaji traukini Lietuva savo lesomis, tai tikrai statyciau kad masina kuri pati tave nuveza paspaudus tel appso mygtuka atsiras greiciau.
@qwerty. Taip pat sutinku dėl daugelio teiginių, bet vis tik manau, kad self driving cars dar tolima ateitis (Lietuvoje). Mes nesugebam Via Balticos ir greitkelio ties Kaunu praplatinti (pastarasis projektas numatytas apie 2020 m.). Tai ką bekalbėti apie aukštąsias technologijas keliuose. Dėl geležinkelio tikrai sutinku – jo tiesimas be proto brangus, vienai šaliai neįkandamas. Čia buvo labiau politinis projektas, o ne ekonominis. Bet dabar jau turim jį iki Kauno, todėl reikia maksimaliai plėtoti.
@Kardiobatonas Tai cia ir visas grozis, mums nieko nereikia daryt, mes ir kompiuterio neisradom, bet tai netrukdo mums juo naudotis. Self driving cars nera labai tolima ateitis ir nuo salies ji nepriklauso. Jeigu valdzia tinkamai pasiruos ir bus lanksti Lietuva kaip tik gali buti viena pirmuju (maza, moderni, retas gyventoju tankumas ir didelis automobiliu naudojimas, issilavine zmones, neblogi keliai, nelabai protestuojame pries naujoves(palyginus) ir t.t.). Teisingai suzaidziant Lietuva netgi labai tiktu kaip launching salis tokiam dalykui. Aisku cia niekas neaisku, tiesiog mano mintis, kad tiesti gelezinkeli, net pradejus dabar irgi greiciausiai butu tolima ateitis ir gerokai brangesne negu tiesiog plesti kelius (subalansuota ir dabartiniams golfams), ruosti istatymus ir diskutuoti su technologiju kurejais apie galimybes ir ko reikia.
Pagyvensim – pamatysim arba nespėsim pamatyti.
Teko penktadieni stai ka igyventi. LH888 FRA-VNO. Truputi paveluotai bordinames per rankove, susedom i lektuva, liko lyg ir tik „cabin crew doors in flight and cross check” bet vietoj to „this is from the cabin. According to the German law the ground crew cannot operate during the thunderstorm”.
As nemaciau boardinantis stiprios liuties kazkokios, nu truputi lyja ir tiek, nu taip kairts nuo karto pasirodo lightning kazkur virsuje. Bent is akies. Tai valanda sedejome lektuve, laukeme kol groud crew nebebijos lietaus. T.y. visas oro uostas lauke. Valanda. Piko metu. Frankfurte.
Po valandos mums pranese kad eile pakilimui yra apie 120 lektuvu. Dar valanda laukem leidimo. Po to dar 40 minuciu savo eiles. 22.56 mes buvome sekantys, bet „captain speaking. We have 4 minutes to take off before the curfew starts. But also look left and right, as there are big queues of planes ready to take off”.
Vien zodziu labai namuo norejosi. 23:07 kazkur pakilom. Mums padare exception’a, kaip veliau papasakojo. Pilnas A321 iskviepe menu mietu =]
As vat tik nesuprantu, kas cia per nauja velniava kad ground crew cannot operate during thunderstorm?
Kai yra žaibo grėsmė, tuomet neleidžiama ground crew operuoti.
Man panasiai atsitiko nusileidus Frankfurte. Prie rankoves laukeme gal 20 minuciu, kol ja prijungs prie lektuvo, nes ground crew negalejo dirbti. Klausimas kodel? Atsakymas: Ground crew dirba atviroje erdveje, ant slapio betono, todel yra pavojus ju sveikatai ir gyvybei.
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/04/51-injured-by-lightning-strikes-at-german-rock-festival-as-storm/
http://www.aviationpros.com/article/10960146/know-when-to-leave-the-ramp-before-lightning-strikes
jokia cia naujiena su ground crew ir thunderstorms pas vokiecius – dar gal 2009 ar 2008 sedejom STR Austrian lektuve 1,5 valandos, kol audra praejo… tuomet irgi pasirode keista, nes is esmes tereikejo islaipinti zmones i autobusa is lektuvo
užpernai metais žaibas kirto į bgs darbuotoją vilniuje, kai jis prie brusselsairlines lėktuvo dirbo. tai normalus šitas reikalavimas – lietuvoj ATC nusprendžia, kada negalima judėti po peroną žaibuojant.
oleg: tai tau ir kitiems VNO reiso keleiviams pasisekė, nes 7000 kitų keleivių penktadienį vakare liko nakvoti Frankfurto oro uoste:
https://www.businesstraveller.com/airports-2/2016/07/25/frankfurt-calls-curfew-relaxation/
Air China planuoja skraidyti nuo rugsėjo Pekinas – Varšuvo 4 kartus per savaite su A330. Lenkų forumuose rašo kad jau patvirtintas.
http://www.chinaaviationdaily.com/news/54/54381.html
matet?
The recent UK vote to leave the European Union (“EU”) was both a surprise and a disappointment. Ryanair, as the UK’s largest airline, had campaigned actively for a “Remain” vote. We expect this result will lead to a considerable period of political and economic uncertainty in both the UK and the EU. This uncertainty will be damaging to economic growth and consumer confidence and we will respond as always with our load factor active/yield passive strategy. Until some clarity emerges over the next two years about the UK’s long term political and economic relationships with the EU, we will be unable to predict what effect it will have on our business and regulatory environment, but we have contingency plans in place for all eventualities.
In the near term we expect that Brexit uncertainty will lead to weaker sterling, slower growth in the UK and EU economies and downward pressure on fares until the end of 2017 at least. Over the longer term, if the UK is unable to negotiate access to the single market/open skies it may have implications for our 3 UK domestic routes and UK nationals on our share register but these risks are not material and will be manageable. There may also be some opportunities if our UK registered competitors are no longer permitted to operate intra EU routes, or must divest their majority ownership of EU registered airlines.
*In the meantime, we will pivot our growth away from UK airports and focus more on growing at our EU airports over the next two years. This winter we will cut capacity and frequency on many London Stansted routes (although no routes will close) where we are already significantly ahead of our multiyear traffic growth targets.*
http://corporate.ryanair.com/news/news/160725-q1-profits-rise-4-to-256m-as-fares-fall-10-to-under-40/?market=en
Sveiki,
Perku Lektuvo bilietus:
Vilnius-Minskas-Vilnius.
Minskas-Kuala Lampuras-Minskas
vizos gali reiketi Baltarusijos ir ar Vilniuje Belavia gales bagaza uzregistruoti iki Kuala Lampuro?
Jei be begazo tai tikrai turi paleisti i tranzitine zona, ir vizos i Baltarusija.
Украина и Литва полностью либерализировали авиасообщение
http://www.avianews.com/ukraine/2016/07/26_ukraine_lithuania.shtml
Теперь неограниченное число рейсов между любыми городами двух стран могут выполнять любые авиакомпании, зарегистрированные в ЕС или Украине.
Ранее среди доступных городов для полетов значились только Вильнюс, Киев, Одесса и Симферополь, из-за чего „Международные авиалинии Украины” в мае этого года получили отказ на выдачу прав на полеты в Палангу. Позже в список доступных для полетов городов включили Каунас и Палангу.
Yeaah. Nu tai W6 dabar VNO-LWO ar kas dar galetu? =]
Kharkovas turbut nepatrauklus LT ar ne?
Iki karo Charkovas būtų įdomus, kaip milijoninis miestas. Bet dabar iš Ukrainos paklausos nebus. O lietuviams Charkovas nėra perdėm įdomus. Tai visiškai neturistinis miestas. Anam gale dar kažkiek turistinis nebent Černigovas. O visas kitas grožis- į vakarus nuo Kijevo…
@Mindaugas. Vizos nereikės, o dėl bagažo visaip gali būti. Kartais check-ino merginos aiškina, kad joms „neduoda jungimo”, todėl negali užregistruoti bagažo iki galutinio taško. Turbūt taip nutinka tuomet, kai keleivis skrenda dviem skirtingomis ir visiškai kontaktų nepalaikančiomis (skirtingų aljansų) bendrovėmis.
Kol Ukrainai nepanaikintos ES vizos, kažko tai daugiau tikrai nebus. Palaukim pradžiai jau skelbto Lvovo, bus jis ar ne ir ar išsilaikys.
@Kardiobatonas, tai kaip man tada reikės užsicekininti bagažą iki galo ? Nes jei man cekins iki MSQ turėsiu pats cekininti MSQ-ABU-KUL tai teks išeiti iš tranzitinės zonos o tada jau viza kaip ir reikalinga.
Turi registruoti bagažą iki galo – tai tikrai įmanoma. Parodai kitą bilietą ir gali padaryti, jei registruojantysis to negali – prašyk, kad pakviestų managerį :)
Man net iš PUJ padarė iki VNO, tiesa, teko ilgai aiškinti iš viso, ko mes norime… Manau VNO tikrai sutvarkys :)
@Linas Man baisiau iš KUL :)
Labai, labai abejoju, kad VNO registruotų bagažą VNO-MSQ-XXX su atskirais bilietais. Managerio tikrai prireiktų, reiktų priprašyti, kad pasuktų į MSQ atsiklausti.
O aš siūlau tiesiog keliauti su carry-on. Carry on bag kurpinė privalo užtekti, važiuojant į šiltus kraštus :)
*carry on bag IR kuprinė – plius ženklas prapuolė.
@Justinas. Neaišku, kokiu tikslu žmogus važiuoja. Gal jam reikia kostiumo verslo susitikimui ar kokių gaminių pavyzdžius nugabenti.
Įkainavo skrydžio laiką:
http://www.anna.aero/2016/07/18/skyscanner-analysis-reveals-the-value-of-time-to-air-travellers/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=f8d253f962-anna_nl_010716&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-f8d253f962-86642630
Skrenda pakeliauti. Bandysiu surasti kas aptarnauja Belavia VNO, ir tiesiogiai paklausti ar galėtų uzcekininti iki KUL.
Niekas neprivalo ir neturi registruoti bagažo iki galo. Tiesa dauguma atveju galimybė yra, bet tokiais atvejais, kurį apibūdino Mindaugas reikia šiek tiek daugiau nei dviejų paspaudimų sistemoje.
Beja juk tai turbūt nebūtų pigiausias būdas iš VNO pasiekt KUL. O dar apturėti tiek daug klaustukų iki kelionės.
@Čiurlionis: Šiai dienai tai turbut pigiausias 340 Eur KUL iš MSQ. Belavia bilietai 80 Eur 340 80=420. Aš aišku iki Minsko galėčiau važiuoti dėl šventos ramybės su automobilių ar ten autobusu ar traukiniu, bet vat jau tada tikrai reikia tranzitinės vizos. Ir kai tai viskas susideda tai gaunasi tas pats kas skristi lėktuvu kainos prasme. O jei kam įdomu KUL tai Kalendorius iš MSQ į KUL su datomis https://www.flipo.de/aktion-flug/G-1710?aid=mindaugastuska o poto jei tinka data perleisti paieška per kayak.es
P.s. Jei skaito makaliaus komanda nepamirškite nurodyti iš kur pasiemate info. t.y. nuorodą į Simono bloga.
Nelabai kas atkreipė dėmesį, bet šiemet El Al nebeskraido į Vilnių.
Pagal kainas ir užimtumą, atrodo, jog Izraelio turistų grupių vežimą į Lietuvą pilnai „Wizz Air” perėmė.
Šiaip dar, kaip alternatyvą siūlyčiau pasižiūrėti jungimus pačioje Azijoje. T.y. pigiausiu būdu pasiekti SIN, CGK, DPS ar BKK. O tada žiūrėti ką siūlo AirAsia, Scoot, TigerAirways, JetStar LionAir ir t.t.
Visai neblogų variantų būna.
Šiandien Wizzair visiems bilietams – 20 proc.
Nezinau kokiom datom planuoji, bet siuo metu yra tikrai nebrangiu bilietu is CPH i KUL ar kitur malaizijoj, po tuos pacius 340-350 eur. Iki CPH is KUN po 10 eur pilæna bilietu su ryanair, bei jokiu problemu su vizom neturesi :)
Čia NIKI čarterius daro į Insbrucką?
https://www.flightradar24.com/NLY2011/a799cd3
Jau buvau rašęs – jau kažkur penkti metai iš eilės, kai vasaromis NIKI vykdo čarterius iš skirtingų Austrijos ir Vokietijos miestų į Vilnių.
seniai nerasiau, bet siandienos straipsnis kryte indukavo…ten rasoma apie masinos nuoma VNO is greenmotion ir tt…man panasiai buvo nutike tik skirtumas kad jie grazino pinigus ka nueme buvo nesiklausdami per 2 dienas be klausimu…na ten toks biznis matyt….Klausimas, ar kam is jusu teko susidurti su panasiais issidirbinejimais nedideliu firmu dirbanciu VNO? idomumo delei:)
ir dar, ar kas patarimu kokiu turi CPH-MIA atzvilgiu:)
atsiprasau, kryte=lryte, ir kad grazinti pinigai buvo po didelio didelio laisko teisine kalba parasyto:) gal tik taip suprantama
Galbūt kam nors teko girdėti – ar Wizz skrydyje VNO-LTN jau naudojo A321?
@.. Šia kompanija pasaulio mastu nusiskundimų teko girdėti/skaityti labai daug, pvz. http://green-motion.pissedconsumer.com/ . Įdomu, kad vyrauja ne šiaip skundimasis gaišimu ar prastu servisu, bet apgavystėmis, net iki tokio lygio, kad esą kliento akivaizdoje priėmęs mašiną autonuomos darbuotojas ją įbrėžė, ir reikalavo pinigų iš kliento.
Aišku, viskuo 100 proc. tikėti negalima, ką perskaitai internete, apie kiekvieną įmonę rasi skundų, bet kai skundų kiekis toks (atsižvelgiant į nuomos kompanijos dydį) ir – svarbiausia – didelio jų procento turinys toks „stiprus”, tai neramina (taip pat pagūglinus yra straipsnis apie tą patį iš The Guardian ir kt.).
@klebonas
Ne, W6 VNO-LTN A321 dar nebuvo naudotas/
O tai būna kas šiais laikais dar nenusiperka atskiro draudimo nuo frančizės, kur jei nuoma nuskaito pinigų, paskui juos grąžina. Gi tikrai labai nebrangiai kainuoja skirtingai nei pačių autonuomų pilnas draudimas.
Grįžtant prie aviacijos. Romos Čiampino oro uostas spalį porai savaičių užsidarys tako remontui. Ryanair į tokias naujienas sureaguoja iškart, Wizz kaip jiems įprasta dar visą dieną pardavinėjo skrydžius kurių negalės vykdyti. Dauguma skrydžių perkeliami į Fumcino, bet į Vilnių Ryanair vietoj perkėlimo nusprendė tuo metu neskraidyti.
@Pranas – nesakyčiau, kad nebrangiai. Dažnai kainuoja gerokai daugiau, nei pati nuoma. Pvz. neseniai nuomavausi Sixt už 68 eurus, o pilnas draudimas būtų kainavęs dar, rodos, 230 papildomų eurų.
Tuo tarpu „be draudimo” nereiškia „be draudimo” – yra draudimas, tik su didesne frančize. Jei frančizė, tarkime, 800 eurų, o draudimo kaina 230 eurų, reiškia, apsimoka imti, jei galvoji, kad avarijos, kurioje bus visai sudaužytas automobilis (arba vagystės) tikimybė per maždaug savaitę yra beveik 30%. Tuo tarpu už daugumą įbrėžimų šiaip ar taip maždaug 230 ar 300 eurų autonuoma ir paimtų – t.y. tiek, kiek pirkdamas draudimą būčiau tiesiog susimokėjęs iš karto.
Tai jei autonuoma sąžininga (o dauguma tokių yra) ir nesi visiškai „žalias” vairuotojas draudimo pirkti dažniausiai kaip tik neapsimoka.
Be to, dar atkreiptinas dėmesys, kad daug įvykių yra nedraudiminiai (paskaitykite sutartį) – daug daugiau, nei įprastame KASKO. Ten gali būti įrašyti „visi pažeidimai dugnui”, „visi pažeidimai stogui”, „visi pažeidimai neasfaltuotame kelyje” ir t.t. Paskutinį kartą kai pirkome pilną draudimą, kaip tik įvyko apibraižymas, kuris pateko į vieną iš daugybės nedraudiminių įvykių kategorijų (pažeidimas stogui) – ir be šimtų eurų sumokėtų už pilną draudimą, dar teko ir dengti remonto išlaidas.
Dabar žiūriu, kad turbūt kiek ne taip supratau Prano pasisakymą – kaip suprantu, kalba eina apie trečiųjų šalių draudimą, kurį, tarkime, pasiūlo tarpininkai, kai perki per juos? Ar turi patirties su jais draudiminio įvykio atveju – per kiek laiko, ar lengvai išmokėjo?
@Augustinas – reiškia net nesi girdėjęs apie nepriklausomus frančizės draudimus, jie kainuoja taip nuo 3 eur dienai iki kokių 80 eur metam. Ir taip pat dengia visus nedraudiminius įvykius, kaip padangos, stogai ir t.t.
Vienintelis nepatogumas, kad nuoma pinigus nuskaito pirma, o paskui juos atgauni po kurio laiko, kai susirenki iš nuomos visus popierius ir nusiunti jiems. Pora didesnių tiekėjų yra http://www.icarhireinsurance.com ir http://www.insurance4carhire.com, taip pat daugelis tarpininų siūlo panašius produktus.
Aš turiu metinį, kol kas sekas ir dar neprireikė, bet googlėje nieko blogo nemačiau.
Lithuanian leisure carrier on new flights to Kenya
Jul 27, 2016 (newstodate.aero): With the first flight on July 14, 2016, the Lithuanian leisure carrier Small Planet Airlines added Mombasa Moi International Airport, in Kenya, as a new destination on its network.
The once-weekly Kenya-flights served with Airbus A321 aircraft depart from Warsaw Chopin Airport and operate with at a re-fueling stop at Hurghada, Egypt, on both directions.
The regular charter services on behalf of TUI Poland will run till the end of November 2016.
Small Planet Airlines has thus become the second carrier to add new routes to the Mombasa Airport as Condor introduced direct flights from Munich Germany into Moi International Airport from June 2016.
Kenya has implemented an attractive incentive scheme to attract charter flights into the country, including a waiver of landing fees and a subsidy for every passenger flying directly into the country for leisure and business once their flights terminate their journey at Mombasa or Malindi.
%domu kodėl į Kenija reikia skrist su A320 ir užsipilt kuro Egipte, o ne su A330/B767 non-stop? Ar keleivių tiek nesurenka į Keniją?
Na straipsnyje minimas a321, o iš kur SPA paimti a330 ?
Na va – London City jau gavo finansavimą plėtrai :)
Major boost for UK and London economy as London City Airport receives planning permission for expansion
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59445&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333232377C323031362D30372D3237
Kiek supratau tako ne ilgins? Beje, iš Lietuvos į London-City skraidyt vis dar neapsimoka?
@Vytautas-NT, ar pas tave vis dar sukasi kvailų klausimų generatorius? LCY kaip krypties neturi tokie miestai, kaip Miunchenas, Varšuva, Viena, Kompenhaga, Stokholmas, Oslas ir t.t… o tu vis savo ;)
https://aviationvoice.com/how-much-does-it-cost-to-operate-a-private-jet-201607251255/
There’s a reason we all don’t travel by private jet every day, and that’s because not only are the vehicles themselves extremely expensive, but their upkeep and maintenance and be quite prohibitive to most people as well.
@Mindaugas as ka tik sugrizes is Kuala Lumpur kur praleidau 4 dienas. Labai nepatiko. Mieliau praleisciau 1 diena KL (isitikint kad ten nieko gero) ir daug daugiau Singapure.
Dar jei kam idomu, aprasiai savo kelione aplink pasauli: https://medium.com/@iWozik/around-the-world-in-20-days-ef60269f75b6#.841nmdvdw
Is kiek netiketos siam blogui puses =]
UIA planuoja maršrutą Vilnius – Lvovas.
http://portal.lviv.ua/news/2016/07/25/aeroport-lviv-v-ochikuvanni-novogo-avianapryamku
Nežinau, ar patikimas tas saitas.
Tuo tarpu įdomus pirkinys. Pasirodo per Atlentą Italijoj skraido ne tik AlItalia:
http://www.anna.aero/2016/07/27/qatar-airways-confirms-49-purchase-of-meridiana/
Panašu, kad nemelavau dėl LWO.
@oleg – daugmaž sutinku dėl Kvala Lumpūro, bet aplink yra gana įdomių vietų, į kurias nesunku nuvažiuoti nuskridus į KL. Pagal pomėgius ~50 km spinduliu nuo KL centro: Gentingo aukštumos (didžiausias pasaulio viešbutis su kazino, pramogų parku 2 km aukšty kur vėsiau), Batu olos (induistų šventovė), plaukimas jonvabalių upe, tuščia bet didinga nauja sostinė Putradžaja; kiek toliau (~150 km spinduliu) – vienos seniausių pasaulyje Taman Negaros džiunglės, kolinijinis uostamiestis Melaka.
Plačiau apie tai ką pamatyti Malaizijos pusiasalyje rašau čia: http://augustinas.net/malaizijos-pusiasalis-sauna-i-ateiti-4749
Panašu, kad Ukrainos orouostuose bus daug naujienų
http://www.kyivpost.com/article/content/ukraine-politics/lviv-airport-hopes-to-land-ryanair-as-plans-for-other-carriers-take-off-418480.html
Wizz Air paankstino Vilnius-Bari maršruto pradžią – ji dabar spalio 3 dieną.
Ir arba yra kažkoks gliukas Wizz Air tvarkaraštyje – nuo spalio mėn. visą žiemą pirmadieniais ir penktadieniais suplanuotos 5 rytinės rotacijos: LTN, KEF, BARI, FMM (iki spalio galo AES) ir LCA. Ką tai reiškia? Arba klaida tvarkaraščiuose (didžiausia tikimybė), arba kažkurią iš šitų planuoja atšaukti, arba žiemą penkis lėktuvus VNO palaikys (nelogiška, nes ir 4 lėktuvų parke labai daug prastovos valandų).
Wizz Air užtaisė skylę, neatspėjau :) LTN rytinis reisas pirmadieniais ir penktadieniais nevyks – vyks 12:50 viduryje dienos vietoje to.
Žiemą bus sunku Wizz panaudoti verslo reikmėms į Londoną, nes antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais ir vakarinio reiso nėra.
Keista kodėl aviakompanijos (ypač Wizz) neskiria normalios kompetencijos (žmonių, resursų) tvarkaraščiams. Turėtų išlaidos minimalios lyginant su visa aviakompanijos veikla, pajamų potencialas didelis. Dabar kaip idiotai atrodo.
Gal apsirinku kažkiek, bet Wizz air kėdės saviakaina 4 valandų ore yra apie 200 eurų?
Kiek žiūriu Wizz kainas į BRI ir NCE ne sezono metu, tai man ne visi galai sueina. Kažkoks desperatiškas sprendimas užkaišioti skyles, lygiai taip pat ir su KEF.
Geresnėm datom kainos siekia vos ne iki 230 eurų siekia. Tuo tarpu MIA, CUN ar HAV galima pasiekti vos už 40-50 eurų daugiau. Ir tai su bagažu, inflight entertainment ir maistu.
Man kaip airline geek’ui įdomiau „Air Caribbean” patirtis ir garantuotas šiltas klimatas.
Na, lėktuvas gali buti naudojamas outbase rotations? Pvz. Kai atidarė VNO-Grenoble tą dieną buvo atidaryta dar 9 maršrutai. Daleiskim pas Skopje atidarė BLL o ju bazavimo grafikas yra pilnas. Tai realu butu Vno-bll-skopje-bll-vno. Taip lėktuvas ir bus uzimtas beveik visa diena kelis kartus per savaite. Likusia dali užkiš su Hanoveriu Berlynu ir CPH. Va ir bus 5 lėktuvai
Ai gerai, tik nespank. Bus tau CPH kai jau yra MMX ir BLL
Atsiprašau, komentarą pradėjau rašyt kai wizz dar neužtaisė skylės
Gana tuos lėktuvus VNO bazuoti :)
Ar ne 34 stand’ai yra iš kurių komerciniai aviacijai naudojami berods 25. 4 W6 2-3 FR 3 SPA, 1-2 SK, 1-2 BT, 1 PS, 1 LO, 1-SU, LH-1, dar dvi vietos visada paliekamos svečiams/kariniai technikai. Gal dar kažką pamiršau?
Bet perone darosi ankšta.
Pranai – ar dar turi žinomų excess insurance kompanijų? aktualus labai trumpas draudimas Azoruose.
Čiurlionis, nakvojančius teisingai suskaičiavai – SK ir BT dabar naktį visada po 2.
Žiemą dar manau GranCru&Co 2-3 gali priparkuoti.
Ukrainos oro bendrovė planuoja naują skrydžių kryptį į Lietuvą
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/ukrainos-oro-bendrove-planuoja-nauja-skrydziu-krypti-i-lietuva.htm
Ukrainiečiai planuoja pradėti skrydžius iš Lvovo į Vilnių. UIA dabar rūpinasi leidimais.
Dar vis leidimų reikia ?
@Karolis – be šitų dar praktiškai kiekvienas tarpininkas/nuomos kainų lyginimo puslapis siūlo panašų produktą, tik paprastai nuomos laikotarpiui ir kiek brangiau. Pradedi mašinos ieškoti, kad ir nuo skyscanner ir prieš užsakant bus, jei tai ne užsakymas tiesiai iš pačios nuomos kompanijos (kas šiais laikais beveik niekada neapsimoka – geriausia kaina tik tiems kas ją lygina su konkurentų).
Per palyginamuosius puslapius draudžiantis dažnai būna 2-3 brangiau nei pačiam tiesiogiai (bet vis tiek pigiau nei tiesiai iš nuomos kompanijų, kurios nori 6-10 kartų brangiau).
Anksčiau esu naudojęsis questor-insurance.co.uk, bet dabar jie pakeitė perdraudėjus ir lietuvių nedraudžia. Tai buvo toks atvejis, kad Sicilijoje naktį prieš skrydį palikome automobilį (atstovai dar nedirbo), po kelių savaičių naujiena – nuskaityti nuo sąskaitos 245.48 euro. Išsiaiškinome, pasirodo galinis bamperis buvo sulankstytas/nubrozdintas. Aišku, nieko su juo nebuvo, bet jau nieko ir nebeįrodysi, nes va sąskaita iš autoserviso, jie tikrai suremontavo.
Kadangi turėjome draudimą nusiuntėme info iš autonuomos kompanijos, banko išrašą, kad nuskaitė babkes. Po kelių dienų atrašė, kad draudimas grąžins pinigus per artimiausias kelias dienas. Vėliau išsiaiškinome, kad žalai esant iki 250 eurų, draudimo kompanijos neprašo jokių papildomų dokumentų ar paaiškinimų.
Manote, kad siciliečių išstatyta suma buvo tik sutapimas, jog trūko kelių eurų iki 250? Taip, mes irgi manome, kad tai nesutapimas:)
Dabar naudoju http://www.worldwideinsure.com/car-hire-insurance.htm, bet kol kas jokių atsitikimų su jais nebuvo, tai negaliu pasakyti, ar jie lengvai dengia žalą.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1068321089883497&set=a.336872036361743.73320.100001168470561&type=3&theater
World of Tanks lektuvas Belavijos
Daugiau tanku lektuvo nuotrauku: http://mag.relax.by/citynews/10464115-kak-vyglyadit-brendirovannyj-samolet-belavia
A picture is worth a thousand words: say hello to the first #A350-1000 test aircraft!
pic.twitter.com/Sd6JECm5mT
Rugsejui I viena puse su Wizz i Barselona 160eu, o su Lufthansa i abi puses 180eu…. Kazkaip nyksta tas LCC standartas ….
Palangos oro uosto vadovas: „Sapnuoju, kad boingas atrieda“
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/palangos-oro-uosto-vadovas-sapnuoju-kad-boingas-atrieda.htm
Šiuo metu deramasi dėl naujų skrydžių. Dabar aktualiausios Vokietijos ir Airijos kryptys. Pageidaujama, kad atsirastų poilsinių skrydžių iš Palangos į Turkiją, Ispaniją. Taip pat galvojama apie Skandinaviją. „Buvo paskelbtas konkursas gauti Susisiekimo ministerijos paramą ir Palanga norėjo penkių krypčių. Viena iš jų jau įvykdyta – Kijevas. Toliau Vokietijos Hamburgas arba Diuseldorfas. Taip pat Danija. Per mėnesį turėtų paaiškėti atsakymas“, – sakė M.Gelžinis.
WOW vidudienį atsiuntė pakaitinį B757. Ar Europoje vasarą per pusę paros nakčiai neįmanoma gauti A320/B737? :)
Užsėdusi palanga ant to Hamburgo ar Diuseldorfo :)
Lietuvos parama ispanų aviakompanijai: skrydžiai nutraukti, pinigai negrįžo
Tačiau koks likimas tų 50 tūkstančių eurų? Aiškaus atsakymo kol kas nėra, tačiau teigiama, kad juos bandoma susigrąžinti.
„Sumokėti pinigai tikrai bus grąžinami, šiuo metu vyksta procedūros, pagal kurias derinami grąžinimo veiksmai. Konkretaus laiko, kada lėšos bus grąžintos, pasakyti negalime“, – 15min teigė valstybės įmonės Lietuvos oro uostai Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė.
Taigi oro uostus valdanti bendrovė turi vilties, kad „Vueling“ pinigus viena ar kita forma grąžins. Ir esą tikrai su 50 tūkstančių eurų neatsisveikinta.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/lietuvos-parama-ispanu-aviakompanijai-skrydziai-nutraukti-pinigai-negrizo-667-663187
Kaip gerai dirbti darbą, kur gali pezėti kas ant liežuvio ir nereikia gilintis į subtilybes: „Ar pinigai paskirstyti teisingai? Ž.Gavelienės manymu, didesnė naudą būtų, jei būtų priviliotas aviacijos gigantas, už tai skiriant didesnę sumą.” Problema, tik tame, kad suma negali būti didesnė už EUR 200K. Ir Lietuva jau pasirinko būti Ryanair ir Wizzair šalimi, tad dabar jau per vėlu eiti pas British Airways ar Alitalia, nes rinka tiesiog perspausta LCC skrydžiais. Kai WizzAir pradeda skraidyti į Barį vidury žiemos – gero nelauk :D
Susidūriau su įdomia situacija. Reikėjo LOT bilieto VNO-LHR (don’t ask…). Pasitikrinau online, 197 EUR. Parašau savo kelionių agentūrai Londone. Atrašo „302 EUR, ok to book?”. Man toks WTF. Patikrinu, man rodo 197. Londone tas pats bilietas – 302.
Pasirodo, kad ir ką bedarytumėt, LOT pagal skirtingus IP (incognito, skirtingos naršyklės, skirtingi language settingai nepadėjo) skirtingai pricina bilietus. Turėkite omeny, kai iš užsienio bookinsite.
@Justinas eini į skyscanner/kayak/momondo renkiesi šalį tarkim Lietuvą, suvedi kryptis ir datas ir ieškai, kol randi tau reikalingą pasiūlymą už pasirinktos šalies kainą.
Tiesa pastaruosiuose dviejuose, tiek kayak, tiek momondo LT rintkis negalima, aš asmeniškai dažniausiai renkuosi Švediją arba Daniją- kainos dažnai mažesnės, nei per visus kitus.
Čiurlioni, ačiū, aš tai žinau. Bet mano travel agent nežinojo. Apskritai, kiek susiduriu su travel agents – pastoviai visokios nesąmonės. Geriausias kelionių agentas esi pats sau :)
Čiurlioniui: kayeke pasirink ispanija arba italija tai dar keliolika euru susitaupo, rekordas 85 eur.
USA irgi veikia – kai kuriu avialiniju kainos doleriais buna mazesnes nei eurais europiniuose saituose, nors skrydis sakykim koks VNO-FRA-MAD ar pan.
GDS jau yra Ukraine International tvarkaraščiai į Lvovą. Realiai, baigsis skrydžiai į Odesą, vietoj to žiemą savaitgaliams skraidys į Lvovą, vietoje Odesos.
Skrydžiai penktadieniais ir sekmadieniais – iš Vilniaus 21:55, atgal 00:10 (čia jau realiai grįžimas šeštadieniais ir pirmadieniais). Bet sakyčiau geresnis tvarkaraštis nei į Odesą, kur reikėdavo grįžti 03:15 departure iš ODS.
Pirmas skrydis rugsėjo 16 dieną.
Tai vis dėlto ne 1,4,6… Bet kad 21.55, neprašoviau :)
Tai Lvovas bus sezoninis ?
Bet Odesos kiek supratau nepanaikins – vasara Odesa, žiemą Lvovas ?
Manau, kad patys UIA dar nežino, kas bus 2017 m. liepą :) Nepamirškim, kad VNO bus uždarytas 5 savaitėms, o tai pusė visos Odesos programos – nenustebsiu, jei kitąmet Odesos nebus.
Kiek skridau per Kijevą dabar – visąlaik pilni lėktuvai. Įdomu kokia statistika dabar, kai ir Wizzair sugrįžo į šį reisą. Toks įspūdis, kad Ukraina vis dar auganti kryptis. O kai vizas panaikins iš vis gali būt bumas.
Truputis Boeing istorijos:
https://www.flightglobal.com/asset/12551
Dar vienas klausimas žinantiems- o kaip paskaičiuoti keleivių vežimo AN-2 lėktuvu savikainą?
Negalima An2 lektuvu vezti keleiviu ES.
Vytautas-NT: organizuoji skrydį iš Nidos jau, ar ne?
Šiaip, komerciniai transportiniai skrydžiai vienmotoriais lėktuvais negalimi.
O tai kaip Suomijoj su Pilatus skraido?
Vytautas-NT: jeigu nori padaryti biznio pavyzdį, tai galiu duot savikainą Cessnos – 8 vietos, 400 USD per valandą savikainą. Greitis jos apie 300km/h, tai kaip tik valanda iki Nidos.
siek tiek zemiskesnis klausimas – gal kas mate koki galiojanti status match’a SkyTeam’ui?
O kaip čia gaunas, kad 8-12 vietų lėktuvo savikaina vos ne tokia pati, kaip 50 vietų? Tie patys 40 EUR?
Todėl, kad kuo didesnis lėktuvas, tuo mažesnė kėdės savikaina. Praktiškai visada taip, be jokių išimčių.
Jeigu nori pigės kėdės savikainos, gali skraidyti su 180 vietų A320 – pasieksi prie 100% loado kokius 25EUR one-way.
Man tai keista, kad tarp 50 ir 12 vietų nėra jokio skirtumo beveik. Išeitų AN-2 modifikacija keleivių skraidinimui turi komercinę logiką ypač su dotacijomis.
Beje, o kodėl užsakomųjų skrydžių organizatoriai nesusidomėjo A380? Juk ten yra šansas kokis 600-700 keleivių vienu reisu nuvežt.
Vytautai, dėl lankstumo. Geriau 20xA321 negu 6xA380. Be to, A380 ASK (savikaina) yra žemesnė tik skrendant tam tikrą atstumą. Kada A380 beatina A321? Turbūt tik ten, kur A321 negali nuskristi dėl range.
Skraidinti trumpus atstumus A321 nėra brangiau nei A380.
VNO-LWO jau pardavime, apie 40 eurų one-way. Atidarymo proga tikėjausi mažesnių kainų.
Teisingai perkant pasistengus taip 68 eur į abi puses. Labai normali kaina savaitgaliui. Tik pirmadienis sunkus gaunas.
IEV savaitgaliui (ok, ne taip patogu su dienom (ketvirtadieni – sestadieni) buna po 25 eur RT
https://www.facebook.com/SmallPlanetAirlines/posts/279505472418429
We have never had such a difficult situation before.
Idomu kad never =] Keli lektuvai sugedo ar kas?
Tuo tarpu klausimas- kas čia Lietuvoj registravo A319? SPA ar kažkas kitas. IOr kam tas mistiškas B757 priklauso? Nes kiek suprantu „Aurela” ir „Grand CRU” bankrutavo..?
SPA neturi A319 užregistravus.
Gran Cru tai sėkmingai skraido, su 737-300, 737-400 ir planuoja A320.
Costa siulo gera kaina kruizams Adrijos Juroje Lapkricio gale, gal kas esate keliave Lapkriti Adrijos juros regione, Kaip ten oras ?
Jei atmintis neapgauna jie tą a320 jau 3-4 metus planuoja.
O man žinomas vienintelis registruotas a319 Lietuvoje yra Avion Express.
@Wincas – Esu keliavęs Slovėnijoje tokiu metu. Man asmeniškai patiko: nebuvo šalta, mažai turistų (tokios vietos kaip Piranas, kur kelionių vadovai rašo, kad apgultos turistų, buvo iš esmės visai tuščios, aišku kai sustos kruizinis laivas tas negalios, bet vis tiek mažiau žmonių).
Bet jei atostogoms būtinas karštis ir jokios vėsos, tai netiks. Tarkim Juodkalnijoje lapkritį temperatūrų vidurkiai panašūs į Vilniuje rugsėjį-spalį.
Iš Vilniaus oro uosto – tiesioginis skrydis į Lvovą
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/is-vilniaus-oro-uosto-tiesioginis-skrydis-i-lvova/69643d34343032
Kažkaip pastaruoju metu B777 nesiseka:
http://www.gazeta.ru/social/news/2016/08/03/n_8952485.shtml
VNO pranešime sako, kad VNO-LWO skraidys tris kartus per savaitę, bet pardavimuose yra du kartai.
Taip pat sakoma, kad „Jie bus organizuojami visus metus tris kartus per savaitę.” T.y. skirtingai nei Odesa, Lvovas bus ne sezoninis reisas.
Man įdomu kaip UIA rotuos „crew”? Taip gaunasi, kad tie, kurie atvyksta 20.55 reisu eina miegoti ir išvyks pirmu rytiniu reisu, o juos keičia kiti jau esantys VNO?
Tai kam tas mistinis B757 su LY-FLG priklauso? Tiesa kas per keistas modelis 757-204?
LY-FLG priklauso Kazakhstano SCAT.
Šiuo metu skraido už Kazakhstano aviakompaniją „Sunday Airlines” wet-lease.
O tai čia ne „Avia Solution Group” lėktuvas?
ch-aviation duomenų bazė nurodo, kad jis AviaAM lėktuvas, bet AviaAM nėra ASG dalis – http://www.aviaam.com/. O AviaAM savo fleet’e rodo, kad neturi 757. Tai dėl to nežinau.
FLG priklauso SCAT dukterinei įmonei Sunday Airlines. Jei neklystu, savu metu Kazachstane atsidūrė nemažai LAL/FlyLAL orlaivių.
Kas per keistumas dėl 757-204? :)
Man modelis kažkoks keistas. Kiek žinau buvo du variantai B757-200 ir B757-300. O kas čia per mutantas B757-204?
Vytautas-NT: čia bendriniai pavadinimai. Kiekvienas lėktuvo modelis dar turi sub-specifikacijas, daugiausia nuo variklių priklausomas. Pvz., SPA parke daugiausia yra Airbus 320-214 ir Airbus A320-232.
Airbus atveju taip koduojami varikliai, tačiau Boeing dėlioja skaičius/raides pagal orlaivio užsakovą :)
Atitinkamai, Ryanair yra 737-8AS, Lufthansa 30 ir pan.
FLG atveju jis greičiausiai buvo užsakytas Britannia, dabartinio Thompson.
http://avherald.com/h?article=49c12302&opt=0
Šiandien pirmasis skrydis VNO-NCE. Įdomu koks bus užpildymas po Nicos įvykių?
Čia būtų įdomus komentaras iš dirbančių su skrydžiais/kelionėmis, kiek apskritai Lietuvoje žmonės reaguoja į tuos dalykus.
T.y. kiek ir kuriam laikui paprastai sumažėja srautas; ar taip atsitinka tik po vieno įvykio, ar po keleto, ar kažkurios rinkos (pvz. užsakomųjų skrydžių „all inclusive” keleivių) yra jautresnės nei kitos?
Nezinau, kaip Lietuove, bet siaip zmones turi trumpa atminti, ir siaip, didesnis klausimas yra kaina – jei kaina bus maza, uzteks skrendanciu bet kur.
Augustinai, Wizz Air yra savo finansinės ataskaitose davę savo įžvalgą, kad po vienkartinių teroristinių išpuolių, pardavimų lygmuo atsistato po 8 savaičių. Aišku, čia galimai optimistiškai vertina, nes realiai turi investuotojams paaiškinti. Kitas dalykas, Wizz Air lėktuvuose dominuoja emigrantinis srautas, papildomai atostoginis ir verslo, o teroristiniai išpuoliai, žinoma, daugiausia atostoginį segmentą paveikia.
http://flyuia.com/ua/about/ukraine-international-airlines/customer-relations/news/News.html?news=3203&category=3
Також ми розглядаємо можливість відкрити третій напрямок у Литві та розпочати виконувати рейси до Каунаса
Dar idomu kad Рейси виконуватимуться на постійній основі впродовж року. T.y. nera sezoninis reisas sako.
Aš tikrai tikiu, kad Lvovas vasarą eitų geriau nei žiemą, tai jei pradeda žiemą, tai faktas, kad bandys all-year-round.
Tačiau, Odesos ir Lvovo vykdymo dienos sutampa, nes du metus į Odesą skraido naktimis penktadienį ir sekmadienį, todėl tokiu principu abiejų krypčių nėgalės aptarnauti.
Tuo tarpu mus vėl pastebėjo anna.aero:
http://www.anna.aero/2016/08/02/munich-vilnius-is-skyscanner-unserved-route-of-the-week/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=54e11c0614-anna_nl_030816&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-54e11c0614-86642630
Rugpjūčio pradžia ir vėl RIX su statistikos pateikimu pirmauja:
JUL2016 – 556294 pax.
vs
JUL2015 – 553952 pax.
plius 0,4%
Ryga ir šį mėnesį paaugo labai nežymiai, o VNO kasmet priauga apie 0,3mln PAX. Šiemet turėtume sulaukti 3,7mln, kitais metais dėl rekonstrukcijos skaičius liks beveik toks pat ir jei RIX nepradės augti skirtumas bus tik kiek daugiau nei 1mln per metus. Ar tai gali reikšti, kad praaugsime RIX ir be tranzitinių keleivių?
Anna.aero siūlo atidaryti Vilnius-Miunchenas maršrutą
http://www.anna.aero/2016/08/02/munich-vilnius-is-skyscanner-unserved-route-of-the-week/
Siūlo atidaryti, bet kas skraidys? BT, LHcityline? Dabar yra situacija kaip ir Paryžiuje: LCC skraido į orouostą už miesto FMM, tačiau Paryžiuje žmonės skraido į BVA ir kolkas jiems užtenka. Su Miunchenu greičiausiai bus lygiai tas pats: po metų, kitų visi išmoks kad reikia skraidyti į FMM. Deja taip prarandami jungimai.
Vakar wizz atidarė Varšuva – Splitas ir Budapeštas – Varna.
FMM tikrai populiarus, kad tiek skrydziu turim per savaite. #priprasim
Neturiu tikslios info, bet 03AUG NCE LF ~80-85%.
Turiu tikslią info. 03AUG NCE LF buvo 88% (actual po LMC).
Augustinai, dėl reakcijos į tam tikrus „dalykus“ yra sunku vienareikšmiškai komentuoti. Teisingai Simonas sako, kad esmė yra labai skirtinguose keleivių srautuose. Be to, ir įvykis įvykiui nelygus. Plačiai komentuoti negaliu, nes reikėtų ieškoti išsamios statistikos. Atkreipsiu dėmesį tik į Turkijos įvykius, kai tą rytą po vadinamojo „perversmo“ į abi rytines Antalijas neišskrido po maždaug 15 keleivių (buvo ir neatvykusių visai, ir naiviai apsisprendusių neskristi tik prie vartų; naiviai, nes, mano nuomone, toks pasirinkimas grynai emocinis). Kita vertus, jau kitomis dienomis lėktuvų užpildymas buvo šimtaprocentinis, jokie kiti skrydžiai atšaukti nebuvo (išskyrus TK IST, kas jau yra visai kitas produktas).
Svedijoje Uber Chopper bando: https://newsroom.uber.com/sweden/uber-x-big-slap/
Pagaliau kažkas drįso panaudoti B787 pagal tiesioginę paskirtį:
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/qantas-planuoja-ilgiausia-pasaulyje-tiesiogini-skrydi.d?id=71977718
visi skrisiantys tokiu marsrutu ne Business ar First tikriaus bus megstantys kankinimus – issedeti tiek suspaustam economy nejudant…?
trolis: Kodėl gi? Jei neišpindėję tai viskas jiem bus gerai. Pvz. Aš su 787 toliausiai skridau WAW-YYZ ir jokio diskomforto nejaučiau, netgi pranoko mano lūkesčius lenkams :). Normalus tas economy class. Qantas laikoma viena geriausių kompanijų, skrydžio metu prirakinto nelaiko, gali vaikščioti.:) Ir šiaip jei tau reikia skristi Pertas-Londonas tu VISTIEK sėdėsi tokiose pat kėdėse tu skrisi PER-LHR ar PER-SIN-LHR
Aš, jeigu galėčiau rinktis, patogias opcijas, tai vienu „atsisėdimu” noriu skristi iki 10 val. „economy”. 2 val. persėdimas tikrai padeda kažkiek atsistatyti. Mano ilgiausias skrydis MEL-DXB truko 14,5 val. – A380, avarinis išėjimas, bet jau sunkumas ne tiek fiziškai, kiek ir psichologiškai. LHR-PER kalbam, matyt, apie 18-19 val. airborne.
Pritariui Simonui. SIN-CDG bene ilgiausiai sedejau – 13:30-13:40 – kazkas is tos eiles. Paskutines valandos gausiai sucks, aisku AF 777 turi kazkokias baisiai nepatogias sedynes (kazkaip kitur geriau pavyksta isitaisyti).
9-10 valandu galima atsedeti, bet po to normaliai pajudeti labai jau norisi. A380 bent turi vietos – du aukstai, didziules erdves prie EME, o tokiam 787 nzn… Nors ARN-LAX kazkaip neprailgo su Norwegian Dreamlineriu – 10h.
Teko skrist irgi iš Dubajaus į Australiją – pirmyn tiesiogiai, atgal su sustojimu Singapūre. Man tiesiogiai daug geriau, būčiau linkęs kažkiek primokėti už tai.
Sustojimas man yra tik nepatogumas: išlipti, atgal įlipti, neretai dar – pereiti saugumo kontrolę, prie viso to neretai stovėti eilėse. Užuot ramiai miegojus ar skaičius lėktuve, reikia atlikinėti visokias neįdomias ir dažnam skraidytojui rutina esančias „procedūras”. Taip pat gaištamas laikas, be to, jei keičiamas lėktuvas, tai gali visada atsitikti ir nesklandumų (pirmo skrydžio vėlavimas), dėl ko teks lakstyti po oro uostą, o gal 2 val. sustojimas virs puse dienos.
Šiaip geriausia planuotis taip, kad ilguose skrydžiuose nemažą dalį laiko pamiegoti, ir/arba pasilikti sau darbų, kuriuos galima padaryti tuose skrydžiuose (turint kompiuterį ar planšetę).
Yra žmonių kurie specialiai skraido su 5 persėdimais, nes jiems ta rutina patinka. Bet šiaip kelias neprailgsta kai turi ką veikti (miegi, žiūri filmus, dirbi, klausais muzikos ir pan.), na bet tokiuose Ryanairuose ekranų nėra tai pasiėmu kokius žiūronus, telefonas net lėktuvo režimu gaudo buvimo vietą tai ir žiūriu per langą-bandau miestus atpažinti :D
Amazon’s Prime Air is ready for its closeup in Seattle [VIDEO]
http://aircargoworld.com/amazons-prime-air-is-ready-for-its-closeup-in-seattle-video/?goal=0_1711f92e66-f942e1e61f-39090569
Ryanair panašu skraidys iš Vilniaus į Peskarą Italijoje.
http://www.pescarapost.it/economia/voli-rotte-nuovi-ryanair-aeroporto-pescara-5-agosto/55472/
Neblogai, bet Pescara yra tik 2h nuo Romos. Bologna, Florence, Naples, Pisa, Venice bųtų smarkiai populiaresni maršrutai.
Keista kodel ne Treviso ar Napoli.
Tokias lempines vietas kaip Bari ir Pescara siūlo, o Kroatijos kaip nėra, taip nėra. Arba taip, Neapolio, Venecijos ar kitų normaliai turistinių taškų.
@pliumbum – Na jo, rytai-rytai jungčių labai trūksta. Galbūt laiko klausimas kada jos atsiras. Bet pamažu darosi sunku patikėti, kad kai kurios tų krypčių, kurios atidaromos, būtų pelningesnės nei pvz.:
Vilnius-Gdanskas
Vilnius-Varšuva
Vilnius-Krokuva
Vilnius-Praha
Vilnius-Budapeštas
Vilnius-Dubrovnikas
Vilnius-Varna
Šiuo atveju kryptys į Lenkiją galėtų turėti turistų srautą į abi puses. Budapeštas, be kita ko – netikri jungimai į vietas kur nėra gerų alternatyvių pasiūlymų tad maržos gali būti ir normalesnės.
O pragyvenimo lygis Rytų Europoje auga, tai yra, galimos maržos irgi auga, tuo tarpu atstumai į šiuos kraštus mažesni (t.y. savaitgaliniai Prahos ir Budapešto miestai arčiau nei Paryžius ar Londonas; Kroatijos ir Bulgarijos kurortai arčiau nei Italijos ar Ispanijos).
Juoba, Wizzair’as jau kuris laikas kaip vykdo kryptis iš Lietuvos į, sakykim, „visiškus rytus” – Ukrainą, Gruziją (kur pragyvenimo lygis dar žemesnis). Tačiau į „vidurio rytų Europą” jokių normalių reisų iš Vilniaus nėra, išskyrus kaimyninių šalių sostines – manau užpildžius (ar net perpildžius) reisus į Vakarų Europą, tai tikrai žymi spraga.
Vilnius-Atėnai būtų buvę n kartų geriau, nei Pescara.
Tą nuorodą į žinutę apie Pescara reikėtų vertinti atsargiai – kaip suprasti eina iš konteksto, „Ryanair” derasi su vietine savivaldybe, kad toliau remtų jų skraidymą iš Pescaros. Savivaldybė bando juos išlaikyti oro uoste, „Ryanair” prašo paramos ne tik išlaikymui, bet ir veiklos didinimui. Jie pateikė savo matymą, kokiom kryptim didintų veiklą, bet tai nebūtinai reiškia, kad taip ir bus (įtariu, kad daug negalvoję pavyzdinius maršrutus pateikė).
Na, o jeigu Pescara-Vilnius atsiras, tai bus dar vienas sunkiai protu suvokiamas maršrutas, panašiai kaip Bari-Vilnius žiemą.
Čia klausimas, kiek eur keleiviui paramos/mažesnių mokesčių reik, kad apsimokėtų skristi į bilekur vietoj žinomesnės atostogų vietos. Ar kokie 10-20 eur skirtumo jau pakankama suma perviliot tuos kuriems daugmaž nesvarbu kur.
@Pranas – tuos kuriems nesvarbu kur – manau tikrai pakanka. Bet manau, kad tokių mažai.
Daug kas vadovaujasi ir savo patirtimi, kitų rekomendacijomis, asmeniniais pasiskaitymais apie įdomias vietas ar pan. Be to, gali būti svarbus skrydžių laikas (dėl atostogų; t.p. dėl to, kad, tarkime, atskrendant vakare, išskrendant ryte bus papildoma naktis viešbutyje ir pan.).
Čia jau kiekvieno asmeninis reikalas, kiek eurų reikia kad tai „nusverti”. Aš asmeniškai turiu labai daug vietų, kurios mane domina, iš tų renkuosi geriausius siūlymus, tačiau ten, kur visiškai nedomina, neskrisiu ir už 1 eurą – juk atostogos ribotos, verčiau kad ir už 100 ar 150 eurų nuskrisiu kur man įdomu.
Nebent būtų skrydžiai penktadienį vakare – sekmadienį vakare, dėl ko nereiktų atostogų, bet tokių beveik nebūna arba jie ne tokie ir pigūs.
Ir tai, skaičiuodamas kelionės kainą atsižvelgiu ir į viešbučių, vietinio transporto, kitas kainas, ne tik į skrydžio kainą – čia dažnai būna, kad į Rytų Europą net ir susimokėjus brangiau už skrydį rezultate išeina pigiau, nei Vakarų Europą, priklausomai nuo trukmės kelionės.
Na ką LWO jau ir po 56 eur galima rasti.
Vasarą Pescara neturėtų būti itin prastai, ten gi faktiškai Riminis. Kelionių agentūros paimtų dalį srauto, o žiemą tai liūdesiukas turėtų būti, jei ne seasonal padarytų.
Tai kad tas Riminis, tai grynai kaip Palanga, tik daud didesnis. Viena gatvė palei jūra, kiniškos prekės ir lievi kabakai su rusiškais meniu. Vieną kart teko pabūti ten (keliaujant į San Mariną), daugiau tai ir dykai neskrisčiau.
Vilnius-Splitas, Dubrovnikas, Zadaras ar Rijeka nebūtų rytai-rytai skrydis, negalime jo taip traktuoti. Tai standartinis atostoginis skrydis.
Kroatija yra pasaulinio lygio atostogų destinacija, labai mylima be kita ko amerikonų. Ir dar pigi, Graikijos lygio ir pigiau, o ne su Italijos kainomis. Juolab kad ten yra ir visai nemaži žeme atvažiuojančių lietuvių turistų srautai. Standartinė bilieto per Frankfurtą ar pan kaina yra 230 eurų ir daugiau, kas atbaido dalį norinčių ten, o kitą dalį atbaido alternatyva trenktis visą parą automobiliu ar autobusu. Jungtys su Italija yra, bet skristi į Italiją ir imti keltą ar traukinių ir autobusų seriją, arba nuomotis mašiną su leidimu išvažiuoti iš šalies jau ne kiekvienam įkandama logistinė užduotis.
Tuo tarpu Pescara.. Visi Riminiai ir pan. nuo Bergamo pasiekiami su vienu traukinio persėdimu per kelias valandas ir už kelis eurus.
Na, galima vertinti įvairiai, bet faktas toks, kad į Rytų Europą (politine prasme, t.y. teritorijas, kurios buvo valdomos komunistų, bet ne TSRS), jokio reguliaraus (neužsakomojo) atostoginio skrydžio iš Vilniaus nėra ir, jei neklystu, niekada nebuvo: nei į Kroatiją, nei į Slovėniją, nei į Juodkalniją, nei į Bulgariją, nei į Rumuniją.
T.y. kol kas de facto aviakompanijos traktuoja šį regioną taip kaip tuos pačius Vidurio Rytus (Lenkiją, Čekiją, Vengriją…), į kuriuos neskraido tiesiogiai, arba jei ir traktuoja kitaip, tai tai niekaip neatsispindi realybėje.
Šiaip ar taip, Praha, Budapeštas irgi yra labai turistinės vietos, į kurias skrenda turistai iš tų pačių Vakarų savaitgaliams, ir kur yra buvę ir kuriomis džiaugęsi daugybė lietuvių. Jie šia prasme irgi mažai skiriasi nuo vakarų miestų, į kuriuos skrendama savaitgaliui, kaip ir Kroatija mažai skiriasi nuo Vakarų atostoginių vietų.
Į Dubrovniką ir Rijeką airBaltic per Rygą skraido, akcijų metu už ~150 eur į abi puses. Bet šiaip tai nėra masinis produktas, nemačiau kad agentūros reklamuotų ir su viešbučiais pakuotų, kaip masiškai daro su visais atostoginiais Ryanair ir Wizz skrydžiais.
Kai kuriems vyresnio amžiaus keliautojams nepriimtina pati idėja keliauti į Rytų Europą atostogų – tai tarsi kažkoks žengimas į periodą, kuris nėra labai smagiai prisimenamas. Tame tarpe mano mamai. Vis dar sunkiai ją įtikinu išbandyti Kroatiją. Nors mano akimis, Kroatijos pakrantė atrodo kokius 10 kartų vakarietiškiau ir tvarkingiau negu didžioji dauguma Graikijos maudyklų.
Greičiausiai laiko klausimas kada Wizzair atidarys Budapeštas-Vilnius. Jie jau ėmėsi Regional, domestic skrydžių Rumunijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje ir šiaip su wizzair iš Budapešto beveik visos Balkan šalys pasiekiamos. Su laiku, kelių metų bėgyje atsiras BUD-VNO, BUD-RIX ir pan.,nes daugiau nėra kur plėstis ir to pasekoje pasirodo lempinės kryptys Baris-Vilnius žiemą. O į Prahą potencialių carrierių mažiau. Nebent Ryanair arba ČSA kurie skraidė prieš keletą metų.
Atostoginės kryptys nėra „lengvas grobis” tokioj nedidelėje rinkoje kaip Lietuva LCC vežėjams. Taip, „Ryanair” turi pavystę atostogines kryptis iš Kauno, bet tame segmente praktiškai jokio augimo jau trys metai. Yra, matyt, sėkmingų krypčių portfelyje, bet realiai visai daug nesėkmių trumpoje LCC istorijoje.
Ką prisimenu mintinai – „Wizz Air” uždarė Corfu, „Ryanair” uždarė Sardiniją (bandė du oro uostus; pamenu, kad bandė net žiemą – pats skridau), uždarė Comiso Sicilijoje, Rodą sumažino nuo 2x iki 1x. Jeigu paimtumę santykinai, kiek LCC uždarė krypčių iš Lietuvos, tai, spėju, būtų procentaliai labai daug, jeigu atskirtume kryptis į jų segmentus.
Iš Latvijos LCC neskraido poilsinėmis kryptimis visai: tai paaiškinčiau tuo, kad dar mažesnėje rinkoje jie nemato būdų, kaip įsukti.
Kaip atrodo galutinis produktas, labai svarbu.
Žinoma, nėra lengva su tomis atostoginėmis kryptimis, bet gal to augimo nebuvimas yra susijęs su tuo, kad kas norėjo, tas jau tose kryptyse per kelerius metus pabuvo, tad kardinaliai kitokios krypties įvedimas (pvz. Kroatija) galėtų kaip tik paskatinti rinką. Comiso buvo beprasmiška kryptis, kai yra Trapani; Sardinija mano manymu buvo nukonkuruota turinčios daugiau ką pasiūlyti stipresnės kaimynės Sicilijos. Corfu vėlgi nieko ypatingesnio už kitas Graikijos salas, kuriose visi pabuvo, pasiūlyti negali – Mykonos ar Santorini būtų visai kita istorija.
Na ir galiausiai jeigu jau svarstoma apie Bari ir Pescara, tai Splitas būtų neįtikėtinai geriau. Bet matyt kažkokie mokėjimai už keleivius žaidžia ir persveria kaštų-naudos santykį kitaip. Nors Varšuvoje kažkodėl būtent Splitas nusvėrė.
Va imkite pigiai atostogine krypti ….
http://www.costacruise.com/eu/cruises_list/costa_mediterranea-201611.html
pliumbum, ką aš ir noriu pasakyti – LCC esmė yra ta, kad jie ateina į bet kokį maršrutą su masine pasiūla. Kadangi jiems gyvybiškai svarbu lėktuvų utilizacija, jie turi skraidyti nuo kovo iki spalio. Mažiausias dažnis yra 1x weekly, o tokia 11 tūkst. kėdžių pasiūlą. Tai reiškia, kad reikia surasti 5,5 tūkst. TIK TURISTŲ, TIK LIETUVOJE ir už adekvačias kainas. 5,5 tūkst. yra didelis skaičius. O, jeigu normalus reguliarus reisas, už kurį ir dotacijas duoda, yra 2x weekly, tai reiškia 11 tūkst. turistų. Žinoma, bus pigių bilietų balandį ir spalį, kas sukuria spaudimą liepai ir rugpjūčiui, kada reikia labai dideles vidutines kainas išspausti. Tada atsiremiam į tai, jog lengviausia aukštas kainas išspausti yra emigrantiniuose maršrutuose – tas matos pvz. dabar, kur Wizz Air geba parduoti bilietus po brangiau nei 200EUR į Norvegijos miestelius (Bergenas, Stavangeris) ir net Bilundą ir Stokholmą brangiau nei už 100EUR.
Kodėl Bari ar Keflavikas pasirodo patraukliau? Ten galima surasti ir kažkiek emigrantų, ir turistų į Lietuvą, ir dar koks vienas kitas verslininkas pasitaikys, o viso skaičiaus nereikės užpildyti vien tik turistais.
Tokia tragedija =( Nebematau DY ARN-VNO lapkriciui ir veliau.
Ko gero ner sansu kad dar sudes tvarkarascius?
Oleg: Tai ir neturi matyti, gi seasonal. Teks laukt pavasario jei norėsi atvykt į Lietuvą. ;)
Kiek pamenu visada Norwegian skraidė tik summer-season ARN-VNO?
Norwegian VNO-ARN skraidė nepilnus metus, bet daugiau nei vien vasaros sezonu – šiemet visą kovą skraidė.
Tai žofžiu tragedijos nėra. Tiesiog bus proga paskraidyti Wizzair, SAS ar airBaltic :)
Tragedija yra! Man =] Super patogus tvarkarastis. Skrydis i ARN o ne i NYO, ir labai labai geros kainos prie puikaus serviso. DY yra tas atvejis kai perku brangesni bilieta nes yra uz ka moketi.
Dabar jie aisku kainas nuleido labai. VNO-ARN uz 11 EUR, ARN-VNO uz 33 EUR. BT dabar siulo €40-50 rudeniui-ziemai, SK mazdaug apie €50 net pirmadieni ryte ir sekmadieni vakare. W6 vis maziau bilietu po €9.99 atiduoda ir vis dazniau €50 ir brangiau. Is akies W6 lektuvai tustesni, bet tikrai nera pustusti. Lyg ir parodo kad W6 yieldus sugebejo kazkokius gauti.
VNO liepos mėnesis.
375726 keleiviai, augimas – 15,52%. Dar daugiau, negu birželį.
Skrydžių paaugo 10,45%, Cargo 10,62%.
Po 7 mėnesių VNO turi sąskaitoje 2139383 keleivius, su 14,95% total augimu.
Simonai, ar yra vilties šiemet pasiekti 4mln. PAX Vilniuje? Jei augimas išliks apie 15% tai 4 mln. būtų kaip tik gruodžio gale.
Įdomu koks VNO mėnesio rekordas? :)
Ir praeitas, ir užpraeitas rekordas yra paminėti šio įrašo komentaruose – birželį 374932, gegužę – 361 tūkst. keleivių. Tai kaip ir dar vienas naujas rekordas.
Valio :)
Va kaip reikia vytis lektuva jei pavelavai i skrydi.
http://www.thelocal.es/20160809/this-is-what-happened-when-a-desperate-man-missed-ryanair-flight
AirBaltic pristato Bombardier CS300
http://cs300.airbaltic.com/en/
Juliau, ne, nebūtų, 15% growth rate nepakaks pasiekti 4 mln. Jeigu bus 15% growth rate už visus metus, tada keleivių skaičius bus 3,836 mln.
375 tūkst. nuo šiol yra ir mėnesio rekordas.
Jei išlaikytume panašius augimo tempus, ar yra vilties aplenkti Rygą 2018 metais? Ar Cseries padarys savo juodą darbą?
Manau, kad jeigu dar toliau augtų didesniu negu 10% tempu, būtų nenormalu ir reikėtų laukti burbulo sprogimo, todėl linkėčiau tokiu tempu neaugti.
O jeigu pralenkti RIX yra šlapia svajonė numeris vienas, tai tam užtenka vieno politinio sprendimo – uždaryti KUN.
Gal kas žinote, kodėl neįleidžia į Southwest puslapį? Čia koks laikinas reikalas, ar esame blokuoti kaip regionas?
ačiū
http://www.downforeveryoneorjustme.com/southwest.com
AirAsiaX po nesėkmės skraidant į Londoną ir Paryžių su A340-300, bando grįžti į Europą su įdomiu maršrutu KUL-IST-BCN ir A330, skraidys kasdien nuo šios žiemos.
D7001 KUL1000 – 1500IST1630 – 1920BCN 330 D
D7002 BCN2050 – 0120 1IST0250 1 – 1930 1KUL 330 D
Jaučiu gavo A330 pigiai. Soėju keleivius skraidint su A330 yra pigiau, nei su A340.
Grįžtant prie VNO klausimo, kadangi Vilnius greitu laiku turėtų tapti didžiausiu Baltijos šalių miestu, tai jis turėtų turėt ir daugiausia keleivių turintį oro uostą.
Southwest blokuoja įėjimą iš Europos (kalbama, kad patys nelabai apie tai žino). Anyway, problema išsprendžiama panaudojus VPN paslaugą arba atsisiuntus appsą į telefoną.
Vilniuj iki Rygos pagal dydi tolokai – apie koki greita laika kalbam?
trolis: Kodėl?
Rygoje 696 000 gyv.
Vilniuje 542 000 gyv. – 154 000 gyv. skirtumas.
Na, o tarp orouostų VNO ir RIX – 1,5mln. skirtumas
Tos ekonomistų prognozės, kurias aš girdėjau prieš metus ir daugiau, kad Vilnius iki 2025 m. gyventojų skaičiumi pavys Rygą, nėra iš piršto laužtos“.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/vilnius-ryga-bei-talinas-ir-ju-draugiska-konkurencija-973-664659
Niekada neatkreipiau dėmesio, bet pasirodo, kad santykis labai panašus.
Vilniaus ir Rygos gyventojų santykis: -22%
VNO ir RIX keleivių santykis (primetu 2016 – 3,8 mln. VNO ir 5,2 mln. RIX): -27%.
Ir du faktai dar – RIX turi 1 mln. transfer keleivių, o VNO turi pašonėje KUN su 0,8 mln. keleivių.
Kitais skaičiavilmais Vilniuje gyvena 625 000 gyventojų. Todėl ir keleivių rezulatati turėtų būti kitokie…
Tuo tarpu įdomus FlyDubai tyrimo rezultatai:
http://www.gazeta.ru/social/2016/08/10/10115147.shtml
Off-topic. SAS vasaros promotion’ui i Europa naudoja Kauno foto :)
http://imgur.com/GqN4lgK
Gal i KUN ateis ….
Daug diskutuoti dėl tikslaus gyventojų skaičiaus tikriausiai nėra prasmės, nes, šiaip ar taip, oro uostas traukia keleivius iš gerokai didesnių plotų, nei vienas miestas. Vilniaus atveju tie plotai yra tankiau gyvenami, tačiau Vilniaus atveju nemaža dalis potencialios rinkos yra už sienos Baltarusijoje, taip pat daliai artimesnis oro uostas yra Kauno (tiesa, skrydžių iš ten mažai).
O oficialios miesto ribos yra tam tikra fikcija. Realiai miestiečiai keliasi į „kaimus”, bet de facto vis tiek lieka miestiečiais, nes ten dirba, leidžia laiką ir kt. Todėl, tarkime, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų gyventojų skaičiai 2001-2011 m. išaugo, nors visur Lietuvoje krito. Analogiškai daug miestelių aplink Rygą faktiškai yra Rygos dalis, net ir visa Jūrmala (o iki oro uosto nuo Jūrmalos arčiau nei nuo Rygos rytinių rajonų).
Su visais priemiesčiais (Jūrmala, Dauguvos slėniu) Ryga manau neribotą laiką liks didesnė už Vilnių su priemiesčiais. Kita vertus iš karto už tų priemiesčių Lietuvoje laukia daugiau miestelių ir kaimų, o Latvijoje daugiau laukų ir miškų (o oro uostui svarbi ir ši erdvė, iš kurios irgi važiuoja skraidytojai).
Gal, bet kažkada pamenu Simonas buvo rašęs:
Kodėl „Wizz Air“ šio žingsnio ėmėsi? Atsakymas – „Lietuvos oro uostų tinklo skatinimo programa“. Ji iš esmės sako – jeigu perveši 75 tūkst. keleivių iš Vilniaus oro uosto, 100 tūkst. keleivių iš Kauno oro uosto ir 20 tūkst. keleivių iš Palangos oro uosto – gausi 30% nuolaidą abiem pagrindinėm oro uosto rinkliavom (tūpimo ir išvykstančio keleivio mokesčiams). „Wizz Air“ vežant 1 mln. keleivių, jų mokamos rinkliavos per metus turėtų siekti (labai apytiksliais skaičiavimais) apie 12 mln. eurų, todėl 30% taupymas gali būti apie 4 mln. eurų.
„Wizz Air“ nuo vasaros sezono pradėjo skrydžius iš Kauno į Lutono oro uostą, tačiau šio vieno reiso nepakaks keistai apskaičiuotai 100 tūkst. keleivių kartelei Kaune (ši kartelė iš esmės sako – vežėjai su 1-2 maršrutais šiam oro uostui NEREIKALINGI).
http://simonas.bartkus.lt/blog/2016/03/25/dvi-ryanair-bazes-lietuvoje-kas-dabar-bus/
Augustinas Žemaitis: Nepamiršk, kad į Rygą važiuoja visokie Šiauliai, Klaipėda ir pan. Pažįstu žmonių kurie gyvena Kretingoj, bet dėl to kad PLQ-LTN buvo 15Eur. brangiau jie skrido KUN-LTN. Iš kurio orouosto skrenda žmonės iš dalies priklauso ir nuo orouosto siūlomų krypčių-kam skristi su persėdimu jei gali pavažiuoti 300km ir nuskrist tiesiogiai(kalbu ne apie verslo reikalais skrendančius žmones). Šiaip nėra svarbu kiek miestas turi priemiesčių, gyventojų, juk tai, kad jie gyvena prie orouosto nereiškia kad skraido dažniau :)
Ponai, jei gyventojų pačiam mieste daugiau, jie visvien pirma rinksis skrydžius iš savo oro uosto, o į kitus dairysis, jei bus didelis kainų skirtumas.
O ta Metropolitan area yra labai slidus dalykas. Yra žmonių, kurie iš Kauno į Vilnių dirbt važiuoja. Jei taip plačiai griebsim, tai Vilnius už Ryga seniai didesnis…
Tai paimkim ir elementariai apskritis palyginkim (grubiai bus Metropolitan area su visai gyvenanciais uz miesto, o dirbanciais mieste) – Vilniaus ir Rygos apskriciu plotas panasus. Paaiskes, kad Vilniui truksta 300k gyventoju pagal 2014 ar 2015 metu duomenimis.
Metropolitan area nera toks jau slidus dalykas, kaip bandoma vaizduoti – is Kauno i Vilniu ne desimtys tukstanciu vazineja dirbti, kad tai kazka keistu. Tas pats ir su vaziuojanciais is Siauliu/Klaipedos/Palangos i Rygos oro uosta – ju yra ne desimtys tukstanciu ir jie vaziuoja ne kas dien ar kas savaite.
Judėjimas toli yra pervertinamas. Mes gerai girdime pavyzdžius, kai kažkas važiuoja iki kažkur, kad skristi iš ten.
Čia kaip „milžiniškas” srautas lietuvių, važiuojančių skristi iš Varšuvos. Statistiškai jų yra 30 per dieną.
@jpou įdomus linkas. nepamirškim VNO KTT rekosntrukcijos. nejaugi toks įžvalgus klientų jaukinimas?
Daugeliu atveju poreikis nėra „skrydis”. Poreikis yra „nuvykimas XXX-YYY”. Tuomet racionalūs žmonės renkasi kaip tą poreikį patenkinti, atsižvelgdami į kainas, laikus ir kt. Tai gali būti skrydis iš vieno oro uosto, gali būti iš kito. XXX ir YYY šiuo atveju – ne oro uostai, o konkrečios vietos (pvz. namai ir viešbutis), ir nuo to, kur tos vietos, irgi daug priklauso.
Netokie racionalūs kažko galbūt nepriskaičiuoja, bet daug ką vis tiek manau įvertina.
Jei kauniečiui reikia į Londoną – matyt skris iš Kauno. Jei į kažkur, kur yra tiesioginis nebrangus reisas iš Vilniaus, bet nėra iš Kauno (o tokių vietų daug) – greičiausiai skris iš Vilniaus. Savo ruožtu, jei nebus ir iš ten (ar bus labai brangu), bet bus normalus siūlymas iš Rygos, gal važiuos į Rygą ar pirks su persėdimu iš Vilniaus, ar netikru persėdimu iš Kauno (priklausomai nuo kainų, laikų).
Pats, kaip vilnietis, dažniausiai skraidau iš Vilniaus, bet esu važinėjęs ir į Rygą, Kauną, kai pasiūlymai skyrėsi labai ženkliai; porą kartų važiavau ir į Varšuvą.
Kur žmonės važiuoja dirbti ir iš kur skraido nelabai susiję, į oro uostą paprastai atvykstama ir iš toliau, nei į darbą, nes darbų yra kiekviename miestelyje (ir tik dalis žmonių važiuoja dirti į kitą miestą), o oro uostai – keli visoje šalyje (ir daugumai žmonių tenka skristi iš ne savo miesto).
Šiaip būtų įdomi statistika, kiek procentų kurio miesto gyventojų skrydžių yra iš to miesto oro uosto (nesvarbu, su persėdimu ar be).
Pvz.:
*Kiek procentų visų vilniečių skrydžių yra iš Vilniaus? (o kiek iš Kauno, Rygos, Varšuvos)
*Kiek procentų visų kauniečių skrydžių – iš Kauno? (ar yra bent 50%?)
*Kiek procentų visų klaipėdiečių skrydžių – iš Palangos? (ar yra bent 50%?)
Gal kažkas panašaus Simonui žinoma / darytas tyrimas?
P.S. Aišku, kad nė vienas šiauliečių, panevėžiečių, daugpiliečių ar liepojiečių skrydis nėra iš jų miestų, taigi, šių miestų gyventojai naudojasi vien kitais oro uostais – proporcijos tarp tų oro uostų „konkuruojant dėl kiekvieno miesto” irgi būtų įdomios.
TRAVEL MISERY Hundreds of holidaymakers stranded at Manchester Airport for SEVEN hours after their flights were delayed
https://www.thesun.co.uk/news/1588642/hundreds-of-holidaymakers-stranded-at-manchester-airport-for-seven-hours-after-their-flights-were-delayed/
Šiandien VNO geras šou buvo – W6 TLV overbook 10 keleivių.
VNO sou ir su informacija – FRA gate closed reiske boardinga, WAW final call reiske gate closed
Brussels Airlines to resume direct Belgium-to-India service
http://aircargoworld.com/brussels-airlines-to-resume-direct-belgium-to-india-service-in-2017/?goal=0_1711f92e66-c6c4747190-39090569
Finnair adds U.K. cargo capacity to meet increased demand
http://aircargoworld.com/finnair-adds-u-k-cargo-capacity-to-meet-increased-demand/
Литовская авиакомпания KlasJet получила бизнес-джет Hawker 800XP
http://www.ato.ru/content/litovskaya-aviakompaniya-klasjet-poluchila-biznes-dzhet-hawker-800xp
Европейский деловой оператор KlasJet (входит в литовскую Avia Solutions Group) сообщил о получении двухдвигательного бизнес-джета среднего класса Hawker 800XP. Машина стала третьим бортом этого типа в парке оператора. Воздушное судно, способное перевозить до восьми пассажиров, уже введено в эксплуатацию и летает на чартерных рейсах по Европе. Дальность полета этой машины составляет 4700 км.
Dėl WAW tai nereikia 6.12 prie vartų ateiti, kai gate closes 10 min iki STD (6.20), ir viskas bus gerai.
Scoot Airlines nuo kitų metų atidaro Singapūras – Atėnai 4 kartus per savaitę su B787 įdomu darosi. ir dabar promo paleido http://www.flyscoot.com/en/sg-athens
Updated on the 17th of August 2016: AirAsia X denies it will resume European service in 2016. The airline says Istanbul – Barcelona route have been loaded only to test GDS. The strange thing is that both IST and BCN airports were to be seen on their online route map. The new destinations have been already removed.
PLQ sukėlė statistiką :)
JUL2016 – 26640 pax
plius 55,7%
2016-08-17: Small Planet Airlines Poland with 3-class direct pax sales
Uzbekai rugpjūčio gale gaus pirmąjį Boeing 788. Vykdys longhaul skrydžius Taškentas-Niujorkas be sustojimo Rygoje. Anie turbūt labai to nepasiges?
Liepaja airport to be certified by September 20
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=123203
Panašu, kad LT oro uostai statistiką pradėjo skelbti viešai tą pačią dieną :)
KUN
JUL2016 – 70169 pax
minus 9,17%
Airbus delivers world’s first A330-300 Regional to Saudi Arabian Airlines
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=59633&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333234357C323031362D30382D3138
(666 komentaras)
Nesigilinsiu, kas teisus kas ne, bet tik pradėjęs skaityti R.Valatkos įrašą (https://www.facebook.com/rvalatka/posts/1675760199414200) ir net nežinodamas nei koks skrydis, nei kur, iš karto galėjau, pasakyti, kad kalba eina apie BGS. Net darbuotoją galėčiau pirštu parodyti.
Ir kiek ilgai dar BGS tai toleruos…
So what? Hiperbolizuota situacija. Man asmeniškai tai čia tiesiog nesusikalbėjimas, ir apskritai kam tuo pasu švaistytis, jei iš tiesų skrendi savais reikalais?
Čia, kaip kažkada vienas politikas LT bandė prasibrauti, priešais visus į SK CPH, rodydamas savo pažymėjimą. Ir tarkim, kuo seimo nario pažymėjimas būtų pranašesnis už mano gold laipinimo metu?
Bet, kad BGS darbuotojų veido mimikos/komentarai ar elgesys tam tikrais atvejais galėtų būti mažiau SSRS primenantis tai faktas. Kartais atrodo, kad čia tie patys asmenys, kurie VNO atlieka ir pasų kontrolę atvykus iš ne Šengeno šalių.
Litcargus’e geruliu irgi netruksta – pasislepes uz stalelio turi parodyti didybe ir toliau sekmingai irodineti, kad po tiek metu nepriklausomybes klientas Lietuvoje buvo ir tebera sh kruva. Liudniausia, kad taip elgiasi jaunimas.
Pvz ne per seniausiai skridau VNO-AMS-LAX su seima tai checkin’e VNO reikejo isklausyti komentarus „idomu, ar cia tikrai ta leidima turi, nes tikriaus niekur ju neileis”. Que? WTF? Teskus atspausdinta ETSA po nosim – sako, reikes eiti i ofisa virsuj patikrinti. Pasiulius, kad jeigu jai reikia, pati ir tegul eina, kazkodel tikrinti nebereikejo.
Nezinojimas yra viena ir normalu, kad pasitaiko situaciju, kad reikia pasitikrinti, kas per procedura, bet su tokia didybes manija per beveik 700 skrydziu teko susidurti is esmes tik VNO…
tiesa, del pasu kontroles – idomu, kiek metu prireiks VNO perdaryti pasu kontroles eile atvykus – kad su LT/EU pasais nereiketu bendroje eileje su 100 atvykeliu (kurie ta eile uzkisa) stoveti negalint prieiti prie tusciu langeliu – dabar situacija juokinga – pasienieciai nuobodziauja, o visi tvarkingai laukia eileje, kol kam virsaus nepaima gyvuliski instinktai – tada prasideda brovimasis i prieki, nes „as su lietuvisku pasu”…
@Mindauqas: ir kuris BGS’o darbuotojas, jūsų nuomone, tai padarė?
Įdomu, kokiomis avialinijomis ponas Valatka skrido į TLV. Šiaip diplomatiniu pasu visur sklaidytis gal ir nėra reikalo, bet bent jau man jis neužkliūtų ir tikrai nematyčiau reikalo kabinėtis, kokiais tikslais tas žmogus skrenda.
Taip, tiek BGS’as, tiek Litcargus’as savo bendravimo kultūra dažnai „sušvyti“. Mano nuomone, visų pirma tai pačių darbuotojų problema, nes žmogus pats yra atsakingas už savo pasirinkimą bendrauti vienaip ar kitaip. Kita vertus, labai, labai didelę spragą matau iš vadovų pusės, nes tokie darbuotojai, kurie pastoviai pasirenka tą netoleruotiną elgesio modelį, yra priimami į darbą ir net papeikimų nė negauna. O darbuotojų tai trūksta. Už minimumą ne visi nori dirbti.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/kauno-oro-uosto-vadovas-atskleide-ko-laukti-keleiviams.htm
Įdomu jei parama būtų teikiama kompanijoms, savo nuožiūra pasirinkusioms skraidyti į kuriuos nori 2 LT oro uostus, kiek W6 skrydžių būtų iš KUN?
Geras tas Kauno oro uosto vadovas, nezino apie Wizz skrydzius Kaunas Varsuva.
‘Tiesioinio skrydzio is Kauno i Varsuva niekada nebuvo.’
@Mamaj.Jo ir nebuvo. Buvo skrydis Kaunas-Londonas su nusileidimu Varšuvoje, kurį turbūt teisingiau būtų vadinti techniniu tūpimu.
@Kardiobatonas – nu ne. Buvo parduodami bilietai iš Kauno į Varšuvą.
@Vytautas-NT
siunčiu užfiksuotą trafficą EYND :D
https://www.facebook.com/AviaFotoLt/photos/a.472812949452523.1073741837.472051656195319/1243779199022557/?type=3&theater
Kalbant apie aptarnaujantį personalą VNO – man buvo ne tai kad kažkokia ypač nemandagi situacija, bet situacija, kurioje pasirodžiau protingesnis už juos, nors viskas buvo gana paprasta.
Skridome į Colombo, pirmas legas SAS į Stokholmą, tada Qatar iki Dohos, ten 7 valandų laukimas ir galiausiai kitas skrydis su Qatar iki Colombo.
Aišku, pirmiausia reikėjo giliai suabejoti, ar mano atsispausdintas įvažiavimo dokumentas yra pakankamas – nors jo tikrai pakako, Šri Lanka reikalauja tik susimokėti keliasdešimt baksų internetu ir viskas. Beje, kadangi tą mokestį galima susimokėti ir į šalį įvažiuoti on arrival, galvojome taip ir padaryti – dabar kai pagalvoju, tai gerai kad pasirūpinau iš anksto, nes lietuviams išsigalvojus dar gal būčiau neišskridęs.
Bet dar geresnis bajeris buvo su bagažu. „Persėdimas Dohoje 7 valandos, yra rekomendacija, kad jūs pasiimtumėte bagažą Dohoje ir jį iš naujo priduotumėte, nes mes negalime pasakyti, ar avialinija laikys jūsų bagažą taip ilgai”. Vos nepasirašiau, nes nu jo, atrodo visai nieko idėja. Kol prisiminiau, kad Kataras neišduoda vizų lietuviams apskritai, ir jeigu kartais tame nežinomame oro uoste tvarka kokia nors keista, galiu atsiskirti nuo savo bagažo valstybine siena ar panašiai. Sakau: „Gal jūs užrašykit, kad man bagažą atiduotų Stokholme, ten aš pasiimsiu ir paklausiu avialinijos tiksliai ką daryti. Šengenas ir viską.” „Ai nu jo, teisingai, geriausiai taip ir padarykit”.
Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija kainuos beveik 25 mln. eurų
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/vilniaus-oro-uosto-kilimo-ir-tupimo-tako-rekonstrukcija-kainuos-beveik-25-mln-euru/69643d34343630
tuo tarp VNO viskas aisku – ir registruojam, ir gate closed. ir taip tikrai jau ne pirma karta.
https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-0/s526x296/14088617_10153665332921507_4306917163943460352_n.jpg?oh=5471ea0e0b4e47a0671d424dd95fb60e&oe=58149CA7&__gda__=1482303839_8d61bdae59c0f314ca4a804ce40bae81
@Tomas LT – Kažkas į programą vietoje reiso LH889 įvedė reisą LH889. ir programa užskaitė kaip papildomą reisą užuot atnaujinusi LH889 įrašą?
tik VNO lentoje du Lufthansa reisus rodo jau kokius pusę metų…
savo laiku ir codeshare rodydavo atskira eilute – UA, SN ir pan.
Bet kam dabar reikalingi du skirtingi irasai – su tasku ir be? Is pradziu abu turi ta pati statusa. po to vienas is ju staiga pasidaro gate closed. sitas tikrai ne savaite jau tesiasi – buvo laiko ir istaisyti… ar SW pirktas is startuolio kokio, kurio nebera?
@trolis – AFAIK tas „startuolis” – Fima.
Fima daro viska, bet nieko gerai, jei butu paskelbtas konkursas, imtusi statyti pirma Lietuviska tarpgalaktini erdvelaivi… Realiai tai yra Imone – Skalbykla, skirta valstybiniams konkursams laimeti….
O vat Jūs man ponai pasakykite, koks čia lėktuvas ore tiek kainuoja?
„Opozicijos atstovas Carlosas Berrizbeitia „Fox News Latino“ teigė: „Maduro pasinaudojo prezidentiniu lėktuvu, kurio naudojimas kainuoja 25 tūkstančių dolerių per valandą“.
AN 225
Finnair in summer 2017 season plans to offer seasonal service to Kaunas, currently scheduled to operate for 5-week period. The oneWorld member will operate Helsinki – Kaunas route with up to 3 times a day on weekdays, from 14JUL17 to 18AUG17. Planned schedule as follow.
AY135 HEL0730 – 0915KUN AT7 x67
AY131 HEL0930 – 1115KUN AT7 x6
AY135 HEL0930 – 1115KUN AT7 6
AY133 HEL1630 – 1815KUN AT7 D
AY136 KUN0945 – 1125HEL AT7 x67
AY132 KUN1145 – 1325HEL AT7 D
AY134 KUN1845 – 2025HEL AT7 D
@Jurgis,panašių pranešimų bus daugiau dėl VNO uždarymo remontui. AY atveju tai ir skrydžio numeriai VNO palikti.
https://tjournal.ru/33236-rossiiskie-sportsmeni-ne-smogli-vovremya-viletet-iz-rio-iz-za-nagruzki-na-aeroport
Самолёт Олимпийской сборной России не смог вовремя вылететь из аэропорта в Рио из-за того, что на борт не получалось загрузить матрёшку из «Русского дома»
Aš šiandien apturėjau šoką ryte. SK reisas backtrackino į pietus, kad kiltų 02 taku. Tako gale apsisukinėjo ir pamačiau, kad takas nebe 02, o 01… Pasikeitė heading iš 17/197 į 15/195. Čia kaip, sovietai kažkada buvo netiksliai headingą nustatę? :)
@Justinas – Magentine siaure letai juda
http://www.ngdc.noaa.gov/geomag/GeomagneticPoles.shtml
Aš tai galvojau, jog pagal geographical north headingai yra.
https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_declination
Atsakytas neraminantis klausimas apie lėktuvų padangas
http://www.delfi.lt/a/72118410
Čia tai tikras „duty free”
http://pasaulis.lrytas.lt/rytai-vakarai/rusijos-oro-uoste-lauktuviu-galima-isigyti-kalasnikova.htm
Patirtia iš šiandien VNO, oro uostas šių metų liepą/rugpjūtį dirba maksimaliu „load’u” t.y. tiek kiek oro uostas yra pastatytas aptarnauti 4-5 mln. per metus, nors šiandien atistojau į eilę kuri buvo už gyvatvorės, bet apsaugą praėjau per 12 minučių. Bet chebra dirbanti patikroje stovi šlapi.
Terminalo problema turėtų būti sprendžiama pakankamai greitai arba tiesiog per kitus metus, nes kai visi sugrįš į VNO 2018 manau 4,5 mln. turėsim kišenėj.
Įdomu ar 2018 arba gal net 2017 galim sulaukt čia kokko Qatar?
http://www.anna.aero/2016/08/24/qatar-airways-emirates-leaving-etihad-airways-behind-network-expansion-race-us-australia-uk-biggest-country-markets-asks/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=2042dd5dff-anna_nl_240816&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-2042dd5dff-86642630
Security pastaruoju metu tikrai ok dirba, isskyrus fast-track dali – reikejo dar koki sudetingesni mechanizma susiorganizuoti – korteliu kaisymai ir t.t., manau, yra per paprasta. Dabar tikriaus kas trecias einantis per fast-track (ypac uzsienieciai) megaujasi asmeniniu demesiu, kol galiausiai pavyksta vartelius praeiti.. :)
Aisku, prie to prisideda ir skirtingi kiekvienu avialiniju benefitai – SAS su Star Alliance Gold duoda ir lounge ir fast track, LH duoda tik lounge, LOT net business neduoda fast-track ir t.t.
RYG susirado investuotoją, kuris žadą pritraukti naują bazinį vežėją į oro uostą. Žiniasklaida spekuliuoja, kad iš galimai derybos vyksta su Easyjet ir Norwegian.
Taip pat norėtų išlaikyti visas pagrindines kryptis buvusias iki šiol. Tarp jų ir Vilnius?
Mano spėjimas, kad DY pradėjus skraidyti iš RYG į VNO būtų uždarytas DY OSL-VNO, bet tuomet DY netektų visų jungiamųjų keleivių.
Būtų „freaky” matyt U2 operuojantį RYG-VNO, beto penktas vežėjas į Oslą būtų daugoka, todėl šiuo variantu labai abejoju.
Spėju, kad DY jungiamųjų keleivių skaičius OSL yra nykstamai mažas ir kelia daugiau rūpesčių negu naudos.
Baltic rush for Chinese e-trade traffic: Alibaba picks Riga
Aug 25, 2016 (newstodate.aero): The vast volume of China’s e-trade with the rest of the world calls for tailored and large-scale logistics solutions – and three Baltic contenders are vying for a share in the business.
It has now surfaced in Baltic media that China’s Alibaba Group is in talks with Latvia concerning the use of Riga Airport as a transit point for ex-China exports to Northern Europe.
Earlier expected to be aiming at setting up a comprehensive logistics facility at Riga Airport, Alibaba now seems to be looking purely into using the airport as a transit point if attractive handling and other charges can be obtained.
Latvia’s Investment and Development Agency is now working with Riga Airport to finalize a special handling charges scheme to meet Alibaba’s demands.
In Estonia, the state-owned postal company Omniva has established a joint-venture with one of China’s leading express carriers, SF Express to bring Chinese e-commerce goods into Tallinn Airport for onward distribution.
An in Lithuania, plans for the imminent launch of a dedicated freighter service between Tianjin and Kaunas Airport are well advanced, also targeting the Chinese e-trade logistics.
However similar in shape, the Lithuanian bid seems to differ in keeping the chain of logistics in own hands once the freighter carrying Chinese e-commodities has lifted from China.
Nu Kaunas turi neblogai isvystyta logistika ir lenkija netoli. Idomu ka reiskia „keeping the chain of logistics in own hands”, tegul sau kinieciai patys viska daro jeigu jau taip nori.
Ir meras kalba apie gerėjantį susisiekimą –
Kaip dar vieną trūkumą M. Katinas įvardino ir prastą susisiekimo paslaugų kokybę: „Šiemet jau pralaimėjome vieną didelę investiciją, nes neturime gerų skrydžių. Šiandien dienai, jei kokia įmonė norėtų atskristi į Lietuvą, ji turėtų nuvažiuoti į Zarasų dydžio miestelį Anglijoje, kad iš ten, su mūsų pačių oro linijomis, kuriomis naudojasi ir ekonominiai emigrantai, kurie rūko, geria ir lėktuvų salonuose kalba telefonu, galėtų atvykti į mūsų šalį. Taigi mūsų investuotojai turėtų skristi drauge. Gerai, kad jie keliauja dabar su jungiamaisiais skrydžiais, bet neduok Dieve, jie skris drauge. Manau, kad tokių atveju jie mūsų oro uoste net neišliptų“ , – sakė M. Katinas.
Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/brexit-sansas-lietuvai-kas-gali-pakisti-koja.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
Nelabai suprantu, ką M. Katinas čia kalba?
*”Mūsų pačių avialinijomis” – kad Lietuva tokių seniai neturi.
*”Zarasų dydžio miestelį” – čia Londonas, Bristolis, Birmingemas, Liverpulis ar Lydsas?
*”Rūko, geria ir lėktuvų salonuose kalba telefonu” – šiaip jau skrendančiame lėktuve, jei nėra specialios įrangos, net norėdamas nelabai paskambintum, nes per greitai keičiasi tinklo pazonės. Rūkančio lėktuve iš Vilniaus asmeniškai nemačiau nė vieno žmogaus nuo pat to uždraudimo, o jei ekscesų būna, į juos reaguojama.
Likusioje interviu trumpo interviu dalyje M. Katinas problemas įvardija dar „taikliau”. Susidaro įspūdis, kad pati „Investuok Lietuvoje” su tokiu paviršutinišku „delfišku” požiūriu yra rimta problema – gaila, nes kažkada, kiek teko turėti kontaktų su jais, tai buvo kompetentinga (valdiškais masteliais) institucija.
@ AZ: The article itself depicts the reality (idem the scintillatingly intelligent comments!).
Kaip suprantu, Turkish pakeitė grafiką į Stambulą? Gavau informaciją apie atšauktus skrydžius Stambulas-Vilnius pirmadieniais ir siūlomą perkėlimą į antradienį.
@Augustinas, imho atrodo būsi ne visiškai taip supratęs vedamas paraleles apie Londoną aplipusius kaimelius ir požiūrio kampą..
LOT leidosi VNO avariniu budu
Gal kas daugiau detalių turi?
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/avariniu-budu-vilniuje-besileidusio-lektuvo-keleive-kartais-kelios-minutes-trunka-amzinybe.d?id=72150174
Incident: LOT DH8D at Vilnius on Aug 26th 2016, flaps problem
http://avherald.com/h?article=49d20fe8&opt=0
TK mažina TLL ir VNO iki 5x, RIX iki 4x W16. Atrodo pas turkus problemos
TK šiuo metu VNO W16 berodo tik 4x: —4567
Jo, tiesa man atšaukė 2 reisą ir pasiūlė perkelti į 3 reisą (kuris nepardavinėjamas), tai sunku suprasti, susisieksiu su jais.
airBaltic DH8D near Riga on Aug 24th 2016, engine shut down in flight.
http://avherald.com/h?article=49d37897&opt=0
Turkish vėl parašė, kad perkelia 3 reisą į 2 reisą (t.y. atgal į tokį, kokį pirkau). Tiesa, taip atsitiko tik su vienu reisu kol kas iš dviejų. Kaitalioja sistemoje tvarkaraščius, o sistema automatiškai siuntinėja žinutes? Žiūrėsim, koks tvarkaraštis nusistovės.
Ispaniška bonanza: Air Europa turbūt yra prasčiausias visų laikų „mobile chickin’as”, bet čia dar visai neblogai.
Rytoj naktį turėčiau su Vueling skristi į Vilnių. Įdomumo dėlei paskambinau jiems pasiklausti, ką daryti, nes pranešimo apie atšauktą skrydį nebuvo. Jie, kaip padori kompanija siūlo skristi į alternatyvų oro uostą.
Kadangi man Talinas buvo per toli, kaip alternatyvą jie man pasiūlė Minską. Kai pradėjau pasakoti apie vizas, gavau atsakyma: yes yes but we fly.
Wizz puslapį atsirado keistų bug’ų – pvz. Grenoble – Vilnius skrydžius rodo kasdien, kaina fix.
@Karolis – jau apsidžiaugiau, kad mano didelė wizz sąskaita dar 20% padidės kaip nuo Ciampino uždarymo, o ten tik interfeisas naujas toks. Paieškos data ten, ne skrydžio (ją rodo šone).
Kodel SmallPlanet bilietu I Vilniu negalima isigyti imones svetaineje ?
Sveiki. Kokia yra tikimybe, kad Ryanair/Wizzair pakeis tvarkarascius gruodzio-sausio men. skrydziams ? Klausiu, nes planuoju gruodzio pabaigoje-sausio pradzioje kelione ir bus fake-connections bei tarp skrydziu bus nepilnos 3 valandos.
Ar kas pastaruoju metu yra pirkes bilieta per BrusselsAirlines saita? Man niekaip nepavyksta uzsakyti spalio menesiui. Tiesioginio skrydzio neduoda.
Tai nepirk per jų saitą, pasižiūrėk kur pigiau ;)
@a. Niekas negali atsakyti į šitą klausimą. Jie greitai paskelbia naują reisą, greitai jį ir nuima. Laiko dar daug, todėl gali visaip nutikti. Pas tradicines aviakompanijas gerokai daugiau stabilumo.
Pats paprastai perku netikrus jungimus tik jeigu yra labai didelis skirtumas tarp kainų nuo tikro jungimo. Pastaruoju atveju galėtum pasižiūrėti ir draudimo variantų. Gal ir turimoje kortelėje (jei turi) yra toks draudimas (bet reikia skaityti sąlygas, gali būti, tarkime, nedraudiminis įvykis jei persėsti buvo mažiau nei 4 val., ir pan.).
dekui uz pamastymus. Esminis dalykas, kad skrendant su tradicinem aviakompanijom, baisiai nepatogus persedimai, ju skaicius ir skrydzio trukme ir kaina galutiniame variante (cia kalba apie kanarus per barselona). Kas idomu, kad pvz. VNO-BCN-VNO su tradicinem (pvz. Lufthansa) kainuoja beveik identiskai kiek su Ryanair/Wizzair, bet jungimas su salom visvien geriausia kaina Ryanair… Kada vyksta ziemos tvarkarasciu paskelbimas, gal sito sulaukti ?
Kanarai yra viena iš krypčių, kur stabiliai geriau yra skristi su fake connection. Dvigubai. Ir taip jau yra kokius 6 metus. Dar yra ir agentūrų siūlomi paketai – ten su visu viešbučiu galima gauti bilietą už tiek pat, kiek kainuoja skrydis su tradicine aviakompanija su persėdimu.
@pliumbum – dar galima iš Varšuvos – pvz. iš Kauno gaunas ~4 val vairavimo skirtumas, palyginama su sugaišimu persėdimui. Nors aš pats pastaruoju metu į Kanarus skraidau per Madridą, smagu ten visokias egzotines avialinijas bandyt.
Novaturas gali ir vien skrydį parduot, dabar rodo savo skrydžių puslapyje mažiausią kainą 316 eur į abi puses (kas jei reik bagažo nėra ypač baisiai).
@Čiiurlionis- Ar galetumet patarti kur ieskoti pigausiu bilietu, nes as kur nepataikau is Skyscanner arba Momondo- visur aptarnavimo bei kredito kort. mokesciai ir kaina isauga 15-30 Euru
Bandyk http://www.edreams.com/
jie irgi taiko aptarnavimo mokesti, bet kartais buna, kad vienas pirkimas per menesi nemokamas. Plius, jie taiko 10 eur nuolaida perkant bilieta per ju app.
Ir dar: jie duoda jungimus, kuriuos Kayak kazkodel nerodo visai.
opodo.com
kiwi.com
expedia.com
Pakaitaliok šalis, pasirink kažką iš skandinavų ar pietų šalių. Arba pasakyk iš kur į kur skrendi ir kokiom datom?
Dekui- pameginsiu :-)
Žiūriu beveik visos tradicinės kompanijos (net ir airBaltic įskaitant) parduoda skrydžius iš Vilniaus tako uždarymo metu kitą vasarą. Bandau sugalvot ką su tuo gero nuveikt galima, gal kuri turi naudingą atšauktų skrydžių keitimo/kompensavimo politiką?
„In this case” nieko nepeši.
Ar kas nors atgavo pinigus iš Vueling už atšauktus skrydžius ? Negirdėti net kad VNO būtų susigrąžinusi sumokėtą skrydžių stimuliacijos sumą. Kas nors turit kokios informacijos ta tema?
Vienu metu iš Minsko kyla Belavia B-737 ir Turkmenian Airlines B-777 į Ashgabatą. Kaip paaiškinti tokią paklausą?
@Edis – Šiaip, kiek pastebėjau, kiekvienas iš tų pardavėjų tiru kortelių, už kurias neima aptarnavimo mokesčio. Pvz. vienas gali neimti už MasterCard debit, kitas už Visa credit. Karts nuo karto jie tai pakeičia. Tai patikrink visus, pažiūrėk kas tavo kortelei netaiko. Užima laiko, bet kai atrasi, pamatysi, kad tarkim, bus taip, kad tas siūlys bilietą už 403 eurus, o tas kur taiko mokestį siūlys už 400 eurų, bet tada žinosi, kad vis tiek verta imti pirmą, jei mokestis būtų 15 eurų. Šiaip, aišku, galėtų Skyscanner ir pan. ir patys parašyti, už kokias korteles kurios iš jų siūlomų agentūrų kokius mokesčius ima.
@Pranas – ką turėtum gauti nemokamai tai nuvežimą iš Vilniaus į Kauną, jei jau parduoda bilietą iš Vilniaus. Gal planuoja organizuoti aviakompanijos šiaip ar taip tokius pavežimus / autobusus, nes turbūt daug kam reiks.
@Augustinas – nu mažiausiai dar flexible bilietas gaunas, nori skrendi, nori nesutinki su pakeitimu, su šiuo pasirinku tempdamas iki galo. Prieš kažkiek metų esu bilietą net išvykimo dieną oro uoste „grąžinęs” po pakeitimo, kai geresnis paskutinės minutės pasiūlymas pasitaikė.
Bet gal kas leidžia keistis datą plačiose ribose arba keist paskirties miestą ar dar ką. Nu negali būti Wizz su Ryanair labiausiai user friendly šiuo klausimu (pirmas grąžiną 20% jei naudosi jų skrydžiams, antras leidžia skrist bet kur tarp tų pačių šalių dar lyg ir kelių savaičių laikotarpyje).
plius 20%
@Pranas – na taip, dėl flexible irgi, jei tai aktualu.
@A, dėl jungimų į Kanarus. Ryanair jau pakaitoliojo savo grafiką žiemai. Vienam pažįstamam, kuris turėjo susipirkęs fake jungimus į Kanarus iki kitų metų birželio(!!) subyrėjo skrydžiai pirmyn per Barseloną (atgal visada per Stanstedą skrenda). Bet jo laimei, jam pasikeitė ir VNO-BCN, ir BCN-FUE, tai žiemos sezono skrydžius dabar nusipirko per Dubliną.
Beje, Ryanair nesutiko pakeisti VNO-BCN į VNO-DUB, taip pat ir atitinkamai kito skrydžio. Bet jam pasisekė, kad pasikeitė abiejų skrydžių laikai, tai susigrąžino pilną sumą.
Na o porai sezonų į priekį tai tikrai pirkti netikrų jungimų manau neapsimoka (nes birželis jau 2017 m. vasaros sezone). Realiai aviakompanijos, kiek suprantu, „užateinančiam” sezonui pradžiai sudeda daugmaž atsitiktinius grafikus (t.y. paprastai tiesiog tęsia esamą grafiką), o realiai būna grafikai kitokie (viską apmąsto artėjant sezonui). Aišku, yra tikimybė, kad net ir ateinančiam sezonui pakeis (kaip šiuo atveju buvo), bet „užateinančiam” kad pakeis tai tikimybė labai didelė.
FR jau tikrai paleidzia PLL skrydzius. Taip i VNO-TLL galima sulaukti. Arba, galima butu jei ne tas VNO tako kaka.
WAW – WRO
WAW – GDN
Going to 3x a day from commencement
WAW – SZZ
Launching in March 2017
FR Lenkijoje jau skraido senokai (tiesiog į WRO ir GDN skraidydavo iš Modlin 2x daily). Nuo žiemos sezono Lenkijos skrydžius perkelia į WAW (2x daily), o vasarą padidina iki 3x daily ir prideda SZZ.
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/vilniaus-oro-uosto-laukia-pokyciai-o-isbandymai-teks-kaunui.htm
Jau KUN kyla oro uosto Viesbutis.
Paskelbė Ryanair LON schedules 2017 vasarai.
Vilniuje iš esmės niekas nesikeičia: 7x STN ir 5x LTN.
Kaune, panašu, kad LGW nebebus, bet bus STN: 7x LTN ir 5x STN.
Šiandien į EIN mačiau bent 10 keleivių su tolimesniai bilietais į DUB. Pastaruoju metu netrūksta ir VNO-HEL-DUB, į DUB per RYG, net į STN per DTM ir net per BGY. Tiesioginis FR VNO-DUB išparduotas kone dviem savaitėms į priekį, neatsilieka ir BFS. Keista, kaip niekas nesiryžta atidaryti naujų skrydžių, jei čia tokios aukso kasyklos.
@Arnas – nėra į Dubliną ar Londoną kasyklos, tiesiog yra keli pikiniai laikotarpiai, vasaros pradžioj į Lietuvą, pabaigoj atgal į užsienį. Į priešingą pusę neužpildyti lėktuvai skrenda. O su persėdimais kaina kitos eilės gaunas, aš irgi Norwegian CPH-DUB daug lietuvių mačiau, ryte iš Kauno atskridusių. Dabar pakankamai daug vietų pardavinėja tokius bilietus nelabai apie rizikas įspėdami, tai žmonės ir perka.
„Антонов” договорился о серийной сборке Ан-225 в Китае
http://www.ato.ru/content/antonov-dogovorilsya-o-seriynoy-sborke-225-v-kitae
Del fake connections, tai kiwi.com ir dar pora saitu siulo reebook’inti arba grazinti pinigus jei pirmasis skrydis veluoja ar buna atsauktas. Turbut ir atsirado tiek daug jungimu per CPH, OSL ar EIN, ypac kai bilietai i ta puse siuo metu gan brangus.
Airbaltic PR’as
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/airbaltic-greiciausiai-klientu-rata-auginusios-oro-linijos-baltijos-salyse.d?id=72184644
Antradieni skridau KUN-CPH-DUB, tai Ryanair load 90 %, SAS fully booked, lietuviu min. 20%.
Penktadieni skridau DUB-KUN, load buvo apie 90%.
RIX statistika:
AUG 2016 – 559711 pax
vs
AUG 2015 – 548112 pax
plius 2,11%
Old style: vakarykstis Malmö-Bromma-Malmö, ryte-vakare vienos dienos skrydis su BRA. Sodinimas i lektuva 15 min iki skrydzio ir labai efektyviai su free seat, maistas nemokamai (ryte daug, vakare tik muffin), oro uostai mazi viskas labai greitai
labai greitai,- tai nuo iejimo i oro uosta iki atsiradimo prie sodinimo vartu = 5-8 minutes, cheers:)
Štai kaip sekėsi Simonui ir visam SPA
http://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/small-planet-derlius-orlaiviai-keleiviai-ir-menkokas-pelnas.htm
Šeštadienį buvo pirmasis VNO-SXF skrydis: gal pasidalintumėte informacija kaip keleivių užpildymas?
To Salininkų kaimas: geras visi skrydo i IFA
Šiandien W6 vėl uždelay’ino. HHN virš 7h vėlavimas ir t.t.
Ukrainiečiams LWO, matyt, nekaip sekasi pardavinėti, jeigu paleido bilietus po eurą oro uosto mokesčiai (išeina €50 RT). Šitie gan greit buvo išpirkti. Pagriebiau ir aš, tik ar neatšauks po to skrydžių :)
po eurą plius* oro uosto mokesčiai
gal kas buves – yra realiai tame Lvove ka veikti visa savaitgali?
Žiūrint kas domina. Lvovo senamiestis gana įspūdingas su turtinga istorija. Yra muzieju visokių, kapines galima aplankyt.
Priklauso nuo poreikių. Plius yra daug vietų susijusių su vakarų Ukrainos partizanu judėjimu. Yra net baras, turintis partizanų slėptuvės įvaizdį ir t.t.
Lvove bus ką veikti savaitgalį, tai gražus miestas – tačiau dar įdomiau apvažiuoti apylinkes, kur daug LDK pilių ir rūmų, istorinių miestelių.
Čia mano parašytas Lvovo ir apylinkių lankytinų vietų aprašymas su nuotraukomis (aplankiau viską per 3 dienas):
http://augustinas.net/vakaru-ukraina-lietuviskos-pilys-ukrainietiska-viltis-3788
Kitais metais Ryanair atidaro Glasgow – Palanga 2x weekly. http://corporate.ryanair.com/news/news/16907-ryanair-launches-record-up-18-glasgow-s-2017-schedule-5-new-routes-to-barcelona-g-lisbon-palanga-valencia-zadar/?market=en
Bandyti spėlioti naujus maršrutus labai nedėkingas reikalas – aviakompanijų fantazijai tikrai nėra ribų. Vadinas skris škotai pas mus atostogauti :)
Bene pats keisčiausias maršrutas, kokį galima sugalvoti. Galima vadinti fantazijai nėra ribų, arba nebėra fantazijos kur skraidyti. Juolab, kad Wizz nesugebėjo įsukti ir greitai uždarė Vilnius-Glasgow.
O kodėl Ryanair skandinavijos nebando? Kokio Stokholmo-Palanga. Gal daugiau racijos būtų…
@Vytautas-NT. O dar geriau Stokholmas-Nida, a ne?
Kaip jums toks incidentas:
http://echo.msk.ru/news/1834058-echo.html
Kolektyvas, gal kas zinote kaip su Norwegian bagazo ir maisto taisyklemis? Galvojame pirkti bilietus i Amerika ir kazkaip kilo itariu del ju 10kg apribojimo. Jie leidzia paimti dar tasyte kaip Ryanair? O gal kas kokiu tips’u turit?
Nemaciau, kad tikrintu isinesama bagaza, bet ka gali zinoti. Maista jei nori, turi uzsakineti pries, nes skrydzio metu jau jo neuzsakysi – veikia tik skybar ar pan, kuriame tik uzkandziai ir veikia tik tada, kai igula neuzsiemusi maisto dalinimu uzsisakiusiems. Mes issivertem be maisto uzsakymo – skrydziai buvo overnight tai uzteko pietu mieste ir pasiimtu su savim snacksu skrydzio metu bei poros bandeliu pusryciams. Dar patartina tureti siltu rubu, nes antklode mokama, o uzsaldo atsakanciai. Beja, jokio atsiskaitymo cash.
Mano experience – teigiamas, bet didziaja dali dalyku zinojau is anksto ir buvom pasiruose. Tikrai skrisciau dar, bet daug kas nuo poziurio priklauso.
Tik tiek, kad Norwegian nera pigiausi – paskutinius kartus skridom su error fare megstanciais dalinti Sky Team uz max 250eur is VNO
Dėl Gla-PLQ… nu nemėgsta škotai wizz nors tu ką kainos visom kryptim mažoz. Ryanair jiems airiški, savi tokie. Glazgą laikė ilgai iš VNO gal pamatė kad lietuvius skraidint į pietus labiau apsimoka ir į Nicą pakeitė. EDI-KUN per amžius puikiai laikėsi. O per Lietuvos – Škotijos futbolą rugsėjo 1d. kaina vos ne triguba :)))
VNO-GLA silpnokas reisas buvo, kitaip nei VNO-DSA, kur bent jau vasarą po 180 pax.
Beje, kur dažniausiai sekate pasirodančius error fares?
Ziuriu skrydzius su Brussels Airlines is Vilniaus i Briuseli. Kayak, eDreams, Kiwi rodo tiesioginius reisus lapkricio menesi, bet paciame Brussels airlines puslapyje tiesioginiu skrydziu visai nera. Gal kas nors galite paasikinti? Aciu!
Pradedame statymus del naujos WIZZ lempines krypties is PLQ :)
@Simonas
Gal Tim Cook ir Willie Walsh paaiskino daugiau, ka turejo omenyje sakydami, jog GDS bus nereikalingi po 5 metu ir kad industrija tapo per daug komplikuota, bet tai keiciasi?
TLL statistika:
AUG2016 – 228175 pax
minus 2,6%
@R
Man irgi teko pirkti bilieta per Edreams, nes Brussels Airlines saite kazkoks „bug”… Buvau netgi uzklausias juos e-mailu. Atsakymo negavau. .
siaip is marketingines puses gal kas atsakys – koks pointas Turkish nemokamai skraidinti musu zviazdas nes ir vel kazkas boarding pasu papostino su price 0 Eur. suprasciau, Zilvinas G tai nors reklamuoja, bet kad likusios zviazdos akivaizdziai nepranesa su Turkish skrendancios.
Kažkaip skrenda, skrenda tas freighterins į KUN ir niekaip neatskrenda :)
2016-09-09: Lithuanian Airports: China-freighter at Kaunas a big feat
Vat ir tavo freighteris :). O jei rimtai, tai čia po remonto lektuvas skraido?
https://www.flightradar24.com/GCA320/af2138c
Kaune bandė, bandė leistis, galop sugalvojo geriau skristi į VNO?
srs: maždaug taip, kad GDS nebeatitinka rinkos realijų, yra pasenusi, vis dar nėra gerų įrankių lankstumui ir ancillaries pardavimui. Emirates kuria savo sistemą labaratorijoje su Oxford University. O trumpu laikotarpiu manau tai reiškia, kad didieji seks Lufthansa ir apmokestins agentūras, kurios nori naudoti GDS.
Linas:
First Lithuania – China freighter service to start on 15 September
http://www.aircargoweek.com/lithuania-china-freighter-service-start-15-september/
man irgi tas pats buvo, jau menuo laiko kaip sukontaktavau su brussels airlines (telefonu ir el pastu) del to, kad neleidzia rezervuoti bilietu is vilniaus. nepaisant pakartotino priminimo pries pora savaiciu, jokiu paaiskinimu ir jokiu pasikeitimu. na, zinant brussels airlines tai nestebina: tik jie gali vykdyti skrydzius, ir tuo paciu nepardavineti i juos bilietu. turbut blogiausiai organizuota is visu vakarietisku aviakompaniju. gaila, bet lufthansos itakos nelabai jauciasi.
VNO rugpjūtis – naujas rekordas.
Keleivių: 382830. Augimas 15,31%.
YTD bendras augimas – 15,00%.
Skrydžių skaičiaus augimas 9,9%, cargo augimas 11,5%.
PLQ statistika AUG2016
27261 – pax
Augimas – 60,8%
Ryanair po truputį pradeda kelti tvarkaraščius kitai vasarai, nors kainų dar nėra. Beje, Malta galutinai „atsikraustė” iš KUN į VNO. Bet su Maltos bazės lėktuvu, jei neklystu.
Augimas betprotiškas,tačiau kaip jau rašė Simonas, tokio augimo nepakanka norint turėt 4 M šiemet.
Įdomu kaip atrodys žiemos sezono pradžia su Ryanair bazės atidarymu. Galbūt 46 weekly flights papildomai pastiprins likusius mėnesius? ar yra dar kažkokių naujienų žiemai?
PLQ augimas įspūdingas. Būtų įdomu specialistų nuomonė, kas iš sezoninių krypčių (Maskva, Minskas ir Kijevas) pasirodė geriausiai ir kas turi daugiausia perspektyvų. Suprantu, kad potencialas didžiausias Maskvoje, bet kaip yra tikrovėje?
Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos plėtrai – dar vienas paramos paketas
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/tiesioginiu-skrydziu-is-lietuvos-pletrai-dar-vienas-paramos-paketas/69643d34353336
Iš to straipsnio – „Tarp krypčių, kurioms ieškoma skrydžius iš Vilniaus galinčių vykdyti bendrovių, yra Pekinas, Miunchenas, Porto, Tbilisis, Dubajus ir dar 25 kryptys į Europos ir pasaulio didmiesčius. Iš Kauno oro uosto ieškoma vežėjų 21 krypčiai, pavyzdžiui, Maskvai, Minskui, Oslui, Pekinui ir kt., iš Palangos – 5 kryptims į Bilundą, Dubliną, Duseldorfą, Hamburgą, Helsinkį ir Sankt Peterburgą. Taip pat numatyta, kad į paramą gali pretenduoti vežėjai, didinantys skrydžių dažnumą aktualiais maršrutais.”
Kažin į koki Oklendą, NZ nereikia tiesioginio skrydžio… Dubajus dar suprantu, bet Pekinas, tikiuosi čia klaida įvelta. Nes, jeigu ten tokie specialsitai sėdi, tai neturiu ką ir bepridurti.
Pažiūrėjau visą sąrašą, tai galvoju, kažin kas geriau būtų, ar KUN-JFK, ar VNO-NRT?
Kodėl ne? Juk yra RIX-JFK (greit uždarys), MSQ-PEK (PEK-MSQ-BUD-PEK), tai ir VNO galėtų turėti longhaul kad ir XXX-VNO-RIX-XXX
Kur galima visą sarašą rasti tų 40 krypčių?
http://www.ltou.lt/upload/medialibrary/481/481a9a5b2541ec0ab72b55bd3052c6e9.pdf
Kas liečia žiemos srautus VNO, tai Ryanair šiek tiek suteiks boost, bet labai nedidelį, nes realiai didelio capacity prieaugio nėra su baze – visi maršrutai kaip ir buvo. OSL 7x weekly (bet ir dabar RYG yra 6x, pernai buvo žiemą 5x); Malta su 1x freq.
Neigiamai paveiks Wizz emigrantinės capacity permetimas į Kauną (AES, BGO, SVG). Wizz uždarė maršrutus į GLA, HHN, juos keičia dar neaišku, kokios sėkmės KEF ir Bari. Aš prognozuočiau, kad Wizz tikrai kažkada turėtų nervai neišlaikyti su NYO, MMX.
Ryanair dar neseniai apkarpė VNO-MAD žiemai iki 2-3 weekly vietoj buvusių 4.
Klausimas pamąstymui: kuri, jūsų nuomone, W6 kryptis iš VNO yra pati stipriausia? Sakyčiau, LTN, bet dabartinėmis aplinkybėmis (turiu galvoje pasiūlos perteklių) tuo suabejočiau. Todėl drįsčiau teigti, kad TLV, kad ir kaip egzotiškai skambėtų. Drįsčiau kaźką pastatyti, kad kitą vasarą TLV bus tikrai daugiau nei 2x weekly.
Yra daug gana logiškų krypčių, bet KUN-ORD, KUN-JFK ar VNO-NRT labai toli nuo realybės. Lietuvai tiesiog jų nereikia (tiesą sakant nelabai suvokiu kam reikia skrydžių ir į Lulea ar Almaty). Neabejoju kad lietuviams puikiausiai užtktų WAW su tomis visomis tolimomis destinations. Lietuvoje apskritai nėra kam skristi į Tokiją. Lyg LTOU galvoja, kad keli turistai iš Azijos bei darbo reikalais skrendantys 5 verslininkai pakels ekonomiką?
Arnas: Sakyčiau Belfast ar Milan laikosi visai neblogai, ypač žiemą kai skrendama švest Naujų metų į LT ar vykstama slidinėti. Taipat Sheffield ir Kiev laikosi neblogai. Būtų įdomu sužinoti kaip sekasi Dortmundui bei Eindhovenui. Koks maždaug LF ir ateitis šioms kryptims.
Geriau Jau krovinines linijas finansuotu, ten tikrai galima paciupineti nauda.
Jeigu Tel Avivas gerai laikosi, turbūt panašiai turėtų būti ir Larnaka. Žiemos sezonui Wizz pirmą kartą du savaitinius reisus palieka, ko pernai nebuvo. Galbūt kas nors žinote užpildymą TLV ir LCA krypčių?
Kaip cia zmones kalbejo apie bilietu paieska is kitu saliu, tai mano patirtis irgi, kad randu geresnes kainas ir skyscanner.se ir net oro liniju tinklapiuose. Norwegian ir sas svedams pigiau parduoda ir siulo akcijas visokias.
Pvz katik nusipirkau kaledoms ARN-VNO-ARN uz 9000 (iprastai 30000) taskus verslo klase. Primoket teko apie €30 mokesciu, nes skrydis yra per CPH (ARN-VNO sventiniu laikotarpiu sustabdo/paretina).
Mol nenaturalu, kad vezejai vykdo skirtingas akcijas ivairiose rinkose?
Kitas klausimas del Wizz ir Ryanair krypciu – kodel karpomos kryptys, kurios populiarejo kaip weekend destination’ai – dabar tiek IEV, tiek MAD susidelioti savaitgalio ar ilgesnio savaitgalio nebeiseina – vietoj to pridedami kazkokie Bariai
LH889 siryt padare rejected take-off del gyvuno ant tako. Kadangi viskas vyko mazu greiciu, labiau isimins pats faktas. Kapitonas sake, kad jam antras rejected take-off per 24 metu karjera.
Sita SAS Eurobonus akcija apie kuria kalbate nera pavyzdys skirtingu tarifu skandinavams ir kitiems. Siuo atveju taisykles leidzia pradeti kelione i bet kuria puse, tad VNO-skandinavija RT eina irgi po 6000 tasku SAS Go ir 9000 SAS Plus. Paskubekit, ryt deadlainas:)
trolis: aš turiu savo išvadą tokią paprastą, kad nors LCC „gerėja” požiūriu į klientą, tačiau, LCC skrydžių tvarkaraščius, tol, kol jie nėra multiple daily, tai dėlioja tiesiog, kaip patogiau operations, visiškai nekreipdami dėmesio į kaip geriau klientų segmentui, kurie jie aptarnauja.
Kitu atveju nebūtų galima paaiškinti, kodėl Wizz nutarė nuimti rytinį LTN reisą pirmadieniais, o vietoje jo skraidyti 12:50. Atrodo, kad VNO-LTN pirmadienio ryte yra segmentas, kuris daugiausia turi corporate travel prieskonio bei, kurio yield turėtų būti didžiausias. Analogiškai galima būtų pritaikyti ir kitus skrydžius. Pvz. žiemomis ketvirtadieniais trys Wizz lėktuvai VNO stovės ant žemės? Kodėl ketvirtadienis, nes tipo vienas skrydis išsidėlioja simetriškai savaitės pradžioje, o kitas pabaigoje, tai vidurinis iškerpamas, nors ketvirtadienis galėtų būti diena formuojant savaitgalinius produktus.
Dėl Wizz krypčių sėkmės – pagal mano stebėseną, taip – TLV galimai yra pati geriausia Wizz kryptis dabar iš VNO, labai mažai žemų tarifų, all-year-round. Aš jų vietoje nedidinčiau skrydžių dažnio – vistiek į šią kryptį niekas neplanuoja ateiti :)
Larnaka, Kutaisi yra daug prastesnės kryptys – ypatingai žemi tarifai žiemą ir pavasarį, o skrydžiai labai ilgi.
Prie neblogų Wizz krypčių priskirčiau BCN, BGY. Prie vidutiniškų – DSA, EIN, BLL. Prie blogesnių – BVA, DTM, MMX.
Įdomu dėl WizzAir TLV – ar tikrai manot, kad jie sugeba užsipildyti lėktuvą vidutiniškai 100-110 EUR bilietais? Į abi puses gaunasi maždaug 240 EUR su mokesčiais. Gana nemažai LT rinkai.
Paprastai tai galima spręsti pagal bilieto kainą 30 dienų prieš ir kokią kainą duoda group bookingams. Ir paprastai TLV reisuose ta kaina yra didesnė negu 250EUR RT.
Žiūrint į wizz kainas jų saite, reikėtų atkreipti dėmesį, kad realiai dar 35EUR jų fees prie yield’o galima pridėti, tokiam segmente kaip VNO-TLV turėtų būti daugiau nei vidurkis.
Mano supratimu, su įvardytais oro uostais, į kuriuos skatinama skristi, viskas gerai.
Skatintojų reikalas yra atsakyti į klausimą „į kur atidaryti reisai atneštų didžiausios naudos Lietuvai” (ypač atvykstamojo turizmo prasme). Atsakyti į klausimą „ar apsimokės skraidyti?” – aviakompanijų reikalas. Jei neapsimokės, tai nebus reiso ir nieko nereiks mokėti. O variantas, kai tiesiog surašomi „labiausiai tikėtini, bet nesami reisai” ir jie remiami valstybės – visai nelogiškas (juk tokie reisai gali būti visai nenaudingi ekonomiškai, pvz. poilsiniai į pietų Europą) – jo apraiškų tiesa irgi yra, kaip Rijeka, ir manau būtent čia yra didesnė problema.
Tai štai neabejoju, kad JFK, NRT, ORD būtų tarp labiausiai Lietuvai naudingų reisų. Japonai daug keliauja, Amerikoje daug lietuvių (įskaitant ten gimusius pusiau lietuvius) kuriems Lietuva vien dėl šito yra tarp įdomesnių pasaulio vietų. Abi šios šalys(JAV ir Japonija) labai turtingos, tačiau pasižymi trumpomis atostogomis, todėl visokie 24 val. į vieną pusę skraidymai su neretai dviem persėdimais dažnam Lietuvą eliminuoja iš potencialių vietų kelionei.
Sakote, „kam rašyti jei vis tiek neskris?”. Na, pasikartosiu – tai vertinti ne valdininkams. Ne vienas reisas atidarytas iš Vilniaus, kuris atrodo nelogiškas (pvz. Reikjavikas žiemą). Ir būtų visiškai kvaila, jeigu kažkokia aviakompanija, tarkime, svarstytų atidaryti Lietuvai naudingą reisą gavusi paramą, tačiau to negalėtų padaryti, nes kažkoks valdininkas, pagalvojęs, kad „ai, čia tai vis tiek neapsimokės skraidyti”, nebūtų įrašęs to reiso į remiamų reisų sąrašą. Juk papildomas įrašas lentelėje nieko nekainuoja (kainuos tik jei atidarys reisą, bet tada bus ir nauda, o jei nėra naudos – tai taip, tokių reisų neturi būti lentelėje, bet JFK/NRT/ORD nėra tarp tokių).
Panašiai naudingi ir reisai, kurie privilioja dažniau grįžti emigrantus (šie leidžia pinigus pvz. paslaugoms kurios jų „naujojoje tėvynėje” brangesnės), ar jungia Lietuvą su turtingiausiomis šalimis kurių gyventojai mažiau skaičiuoja pinigus keliaudami (galbūt Lulėja iš tokių).
Aišku, nesakau, kad lentelė ideali. Mano supratimu, gal reikėtų ją dar labiau abstrahuoti (nors gal tai neįmanoma pagal ES biurokratinius reikalavimus), pvz. formuluoti kaip „Skrydis į X gyventojų X km spinduliu aplink, paskutinio surašymo duomenimis, turintį oro uostą, esantį šalyje, kurios BVP/gyv. viršija X”, nes, tikėtina, bet kuris Suomijos ar Švedijos miestas būtų gana naudingas (ir ne tik iš KUN, kaip siūloma, o ir iš PLQ ar VNO). Jei neįmanoma tokia abstrakti parama, galbūt reikėtų tiesiog surašyti visus atitinkančius kriterijus oro uostus, suporuotus su visais trimis Lietuvos oro uostais ir lai renkasi aviakompanijos – nes Lietuvai ekonominio skirtumo, ar suomių turistas atskris į Vilnių, ar į Kauną, didelio nėra.
Jeigu kam dar aktualu dėl Brussels bug’o, tai jis yra išsprendžiamas. Skrydžių „nėra“ tik pirmame puslapyje. Pvz man net nerodė galimybės pasirinkti skrydžių iš MUC skristi į VNO (Vilniaus net nebuvo meniu). Pasirinkau Rygą, aišku nieko nerado. Bet tolimesniame žingsnyje ieškant iš naujo sistema jau veikia ir skrydžius randa. Arba iš karto galima eiti čia:
https://tdp.brusselsairlines.com/BEL/AirSearchExternalForward.do
Dėl TLV – manau žydai daug skrenda, o jie turtingesni. Vėl gi, rinka panaši į JAV – yra Izraelyje labai daug žydų, kurie patys, jų tėvai ar seneliai gyveno ar poilsiaudavo Lietuvoje, todėl šiems žmonėms Lietuva yra viena įdomiausių šalių.
Brussels bugas yra rimtesnis ir labai paradoksalus-ju websaite neina pirkti skrydziu is Vilniaus. tavo aprasytas metodas to neissprendzia-rodomi tik connecting flights. Gal Brussels iesko preteksto nutraukti skrydzius?:) Tipo niekas neperka, tai ir neskraidom:)
na taip, tiesioginių netikrinau. Bet vis tiek norisi tikėti, kad tai tik programinė klaida, o ne specialiai. Bet ir jeigu tik programinė – kodėl ji netaisoma?..
Belavia becomes the first airline to serve Moscow Zhukovsky
http://www.anna.aero/2016/09/12/belavia-becomes-first-airline-serve-moscow-zhukovsky/
Gal kas žinote kas ten per gyvūnai vaikšto VNO takasis? Tiesiog įdomu :)
http://avherald.com/h?article=49df340d&opt=1
Turbūt zuikis, esu jų matęs gausybę VNO, WAW, FRA, CDG ir kitur.
šiaip oro uosto tvora neturėtų būti įveikiama jokiems gyvūnams, net kiškiams, vadinasi kažkur yra tarpas. Dabar tik klausimas ar kas inicijuos tvoros defekto paieškas, nuoširdžiai abejoju.
olrait, pagaliau ir SAS eurobonus kazko verti (kaip rase oleg), 9000 golu SASplus cph-vno-arn-cph, cia kaip uz dyka
Zuikiai tiesiog veisiasi oro uostų teritorijoje. Ji didelė, todėl išgaudyti niekaip nepavyksta.
Gal kas žinot, kada šiandien į Kauną atskrenda B-747 iš Kinijos?
Girdėjau, kad vėl nukeltas pirmas skrydis….
Wizz sukėlė vasaros tvarkaraščius iš Vilniaus, tiesa kol kas be kainų. Taip pat yra ir visi skrydžiai iš Kauno tako remonto metu.
Wizz pagal tvarkaraščius palieka ir Reikjaviką, ir Barį vasarai po du kartus.
okaaaaay, tai rusai dabar parduoda bilietus per kinds of pornhub mockup – https://prnhb.aviasales.ru/
:D
VNO laksto gyviai
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/lufthansa-lektuva-vilniaus-oro-uoste-sustabde-mislingas-gyvunas.htm
Lithuania’s Small Planet Airlines seeks AOC in Cambodia
http://atwonline.com/airlines/lithuania-s-small-planet-airlines-seeks-aoc-cambodia
W6 pradės skraidyti domestic Bulgarijoje – SOF/VAR
https://book.wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen487
Ryanair naujos kryptis is Lenkijos:
Porto – Krakow: 2 weekly
Venice – Krakow: 2 weekly
Pecara – Krakow: 2 weekly
Lourdes – Krakow: 2 weekly
Crete (Chania) – Krakow: weekly
Vaxjo Smaland – Gdansk: 2 weekly
OT: ar yra imanoma oro uoste padaryti checkin (gauti boarding pass) anksciau nei yra atsidares checkin i skrydi. Siuo atveju checkin online nera galimas. Skrydis su Transavia, is LCA.
KArtais oro uostuose vaiksto pagalbininkai, kurie gali atspausdinti bilietus su savo nesiojamais spausdintuvais… bet cia gal tik didesniuose oro uostuose….
>eras Taip, jei bendrovės sistema ir taisyklės tai leidžia. Dideliuose oro uostuose esu ne kartą gavęs įlaipinimo kortelę ir tranzito zonoje, ir bendrovės (ar ją aptarnaujančios įmonės) langelyje išvykimo salėje. Bet visais atvejais tam buvo rimtos priežastys (pvz., perkėlimas į vėlesnį ar ankstesnį skrydį, nepavykęs įregistravimas į antrąjį skrydį pirmame oro uoste ir pan.). Abejoju, ar LCA būtų tokia galimybė.
Kur dingo ly-Spc SPAlvos? Į Aziją ruošiant?
Kažkas Rygoje nutiko, Lietuvos oro uostuose – daug nenumatytų svečių.
airBaltic CPH-RIX leidziasi LT, SVO-RIX taip pat pasuko link Lietuvos
https://www.flightradar24.com/BTI13G/b0765ad
Atrodo, kad vienas iš bt q400 turejo leistis avariniu būdu.
Lietuvis Rygoje su „AirBaltic“ lėktuvu leidosi avariniu būdu, orlaivis čiuožė ant korpuso
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/lietuvis-rygoje-su-airbaltic-lektuvu-leidosi-avariniu-budu-orlaivis-ciuoze-ant-korpuso-57-684607
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/lietuvis-rygoje-su-airbaltic-lektuvu-leidosi-avariniu-budu-orlaivis-ciuoze-ant-korpuso-57-684607
Šiek tiek sugrįšiu prie ankstesnės temos apie W6 kryptis, atsakysiu į jūsų klausimus.
TLV užpildymas visą vasarą buvo 180/180. Be to, kiekviename KBP, SVO, WAW ir kt. skrydžiuose dažnas connection’as taip pat buvo TLV. Lietuvių keleivių bent vasarą gal 2-5 viename skrydyje, visi kiti – žydų pensininkai, kurie, kiek teko bendrauti, atskrenda ilsėtis nuo karščių ir šiaip jiems Lietuva, kaip Augustinas teisingai pastebėjo, yra tiesiog įdomi valstybė, į kurią organizuojamos turistinės kelionės ir pan.
Dėl LCA norėčiau kiek paprieštarauti Simonui. Taip, žiemą LCA yra pritemptas reisas, bet vasarą netrūksta keliautojų, mokančių gana nemažas kainas už bilietus, perkančių papildomus servisus (turiu galvoje bagažą), be to, LCA taip pat yra gana populiari destinacija, pvz., per KBP. Užpildymas vasarą apie 160/180, matysim, kaip seksis toliau.
Labiau su Simonu sutikčiau dėl KUT. Mano nuomone, gana keista kryptis, bet, matyt, dėl to, kad į Gruziją tiesioginių skrydžių iš pabaltijo kaip ir nėra (jei klystu, pataisykit), tai keliauja įvairus kontingentas, iš esmės latvių, kiek mažiau lietuvių ir gruzinų. Tačiau KUT aš iš esmės matau kaip labiau rinką stimuliuojančią, negu jos poreikius tenkinančią kryptį, t.y. yra skrydžiai – kažkas ir skrenda, kas šiaip jau ir neskristų.
Labai paprieštaraučiau, kad IEV skrydžiai sėkmingi. Gal atstumas ir nedidelis, o kainos vidutinės, bet load’ai bene žemiausi iš visų W6 VNO krypčių.
Juliau, DTM ir EIN yra visai šalia, bet kontingentas kardinaliai skiriasi. DTM – daug vyresnio amžiaus vokiečių, Vokietijos rusų, o EIN – kind of emigrantinis reisas. Tiesa, tiek DTM, tiek EIN labai populiarūs tarp fake connection’ų mėgėjų. Užpildymas įvairus: kartais 140, kartais 180 keleivių. Tačiau sėkmingesnis yra EIN, jis tikrai išliks dar ilgai.
O kad su NYO ir MMX nervai W6 tikrai greit neatlaikys, tai aš irgi už. Galėčiau ir statyti ką nors :)
Jei dar kas įdomu, klauskit, tik pažymėsiu, kad nesiremiu jokia labai tiksliai statistika. Tai viso labo stebėjimai, bendro konteksto matymas darant kai kurias išvadas.
Vakar, beje, įvyko pirmasis VNO-LWO-VNO skrydis. Dar kartą labai suabejojau jo ateitimi: į Lvovą išskrido dar ir visai padorūs 75 pax, bet atgal – vos 27.
Arnas: tikrai ssu tavimi sutinku visais klausimais (P.S. Iš pabaltijo nuskristi į Gruziją galima ir su BT iš RIX). Tik man atrodo, jog už 2sav. prasidėsiantys skrydžiai lems Eindhoven-Vilnius keleivių mažėjimą. Taip pat šiandien pastebėjau, jog Wizzair neparduoda skrydžių KUN-LCA vasarai (kai tuo tarpu koki Kutaisi parduoda)
Arnai, jeigu sakai, kad žiemos sezono metu LCA yra pritemptas reisas, kurių galų šiais metais žiemos metu į LCA bus du reisai per savaitę, kai pernai buvo tik vienas? Tik dėl to, kad lėktuvas nestovėtų be darbo? Ar yra kokios kitos priežastys?
Dėl LCA, manau, „groja“ ir tas, kad lėktuvas nestovėtų be darbo (nors kiti su šiuo argumentu tvirtai gali ginčytis, kai, jei gerai pastebėjau, tvarkaraščiuose atsirado tarpų), ir vėlgi rinką stimuliuojantis veiksnys. Gal kažkas ir skris atostogų, bet aš labai, labai abejoju šios krypties sėkme. Žinoma, mes matysime ir po 160 pax gruodžio pradžioje, bet tai nekeis fakto, kad 140 iš jų bus nusipirkę bilietus po 20 eurų.
Čia žinantys galėtų geriau pakomentuoti, kiek skrydžių dažnumo pakėlimas nuo 1 iki 2 per sav. (ypač jei tie du reisai daugmaž tinka savaitgaliui ar ilgajam savaitgaliui) padidina Lietuvos rinkoje keleivių skaičių į neverslo kryptis?
Nes, įsivaizduoju, turėtų padidinti, ir galbūt efektas ilgainiui, lietuviams daugiau keliaujant (t.y. kelionėms tampant nebe „kasmetinėms atostogoms”, o dažnesnėmis išvykomis), būti pasidaręs didesnis nei seniau.
Pvz. mane iš potencialių klientų kartą į savaitę reisai iš esmės diskvalifikuoja. Paprastai neturiu tiek laiko skristi į Europą savaitei – renkuosi keliones savaitgaliui ar ilgajam savaitgaliui. O jei ir skrisčiau savaitei, tai norėčiau maksimizuoti kelionės laiką išnaudojant savaitgaliui: tarkim, išskristi penktadienį ar šeštadienį, grįžti sekmadienį ar pirmadienį, o ne pvz. išskristi ir gįžti trečiadienį.
Jei neklystu,MMX šiaip buvo sukurtas po airLituanica bankroto ir skirtas išgelbėti tuos keleivius kurie skris po bankroto, BLL tas pats, tačiau jam geriau sekasi.
offtopic
Kada gali sakyti kad kazka pasiekei gyvenime? Kai Flightradar24 rodo kad tai tavo lektuvas.
http://imgur.com/a/YklZ4
@jpou. Jis dažnai virš Lietuvos praskrenda.
Del W6 ir NYO – jie vel pakeite tvarkarasti. W15 buvo anksti ryte 1,6. S16 buvo vakarinis 1,5. W17 ir dabar rodo S17 kaip 3,7 vidurdieni. Lyg ir pigesnis slotas atrodo. W6 visada apipilnas lektuvas NYO-VNO ir atgal. Gal 10 skrydziu esu padares. Bet jo, net ir keliom savaitem iki skrydzio apie €20 kainuoja. Nors kelis kartus patekau i situacija kai apie €50 budavo pries menesi. Kalbu apie Discount Club kainas.
SK pirmadieni rytais VNO-ARN €21 W16. ARN-VNO penktadenio vakara daznai €31 ARN-VNO. DY ziema neskraido. BT 3,4,5 VNO-ARN daznai uz €28 galima nupirkti. Atgal apie €34.
KUN statistika
AUG2016 – 71102 pax
minus -16,61%
Gal galėtumėt pasakyt kodėl aš galiu nusipirkt Vilnius-Ciampino, bet negaliu nusipirkt Vilnius-Chania birželiui? Gal čia todėl, kad tai sezonis route ir schedule dar nesudėtas? Jei taip, tai kada juos paprastai sudeda?
Jet2 paskelbė naują bazę Stanstede, 6 lėktuvai 21 maršrutas. Rimtai konkuruos su Ryanair atostoginiuose maršrutuose.
@Nežinantis – sukėlinėja dabar po truputį įvairias rinkas, va šiandien jų buvo pranešimas spaudai, kad jau parduodami sekančio vasaros sezono skrydžiai iš Atėnų. Gali atsirast bet kurią dieną, nors gali ir po kelių mėnesių – šiemet jie pradėjo ankčiau nei seniau. Ir stebuklingų kainų nebus.
Čia tik Wizz kainų sukėlimo naujam tvarkaraščiui pagal istorinius duomenis algoritmas buvo nesuveikęs. Kitai vasarai iš Kauno į Reikjaviką, Barį ir Nicą (į pastarąją tik iki rupjūčio, iki metų nuo starto) po 20 eur į abi puses visai daug bilietų buvo.
2016-09-21: Red tape issues postponed start of Tianjin-Kaunas freighter
ir vėl nukėlė skrydžių pradžią…
Iki kada nukele neraso?
tai visgi pirmas sekmadienį bus – išsiaiškinau 100%
Kelintą valandą leidžiasi?
išskrenda iš KUN sekmadienį ~13.00 vietos laiku, ETA – kol kas nežinau, bet galiu pasidomėti ;)
@Linas. Būčiau dėkingas
nesako ETA – sorry …
Tuo tarpu šiandien buvo apsilankęs El-Al B767 iš Tel Avivo
http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/pribloskiantys-uzmojai-nori-skrydziu-i-tokija-ir-niujorka.htm
Visgi šiandien apie 6:30 atvyko pirmasis Transaviaexport B747-300 į Kauną tiesiai iš Tianjin. Turbūt 7-dienį jau bus antrasis reisas?
Tai greičiausiai :)
Sveiki,
Gal galėtumėte patarti? Turiu jau senokai pirktus bilietus LCA-KUT-LCA lapkričio 19-22 d. W6 saite užmačiau, kad 22 d. skrydį jie nuėmė (panašu, kad lėktuvai bus tušti) ir palieka tik 1x per savaitę – šeštadieniais. Ši opcija man visiškai netinka. Ar yra kažkokios galimybės gauti iš jų alternatyvų grįžimą į LCA 22d. vietoje atšaukto bilieto ar apie tai nėra ko svajoti? :) Ačiū
@Klebonas – perki alternatyva pats tiek, jie kitomis aviakompanijomis skrydžių nedus. Jei neturi fantazijos – ukrainiečiai KUT-KBP-LCA, o jei turi ir nori ką nors mums gero papasakot – skrendi iš Tblisio į Ercan (Šiaurės Kiprą) TBS-SAW-ECN su Atlasglobal/Pegasus.
@Klebonas – Privalo jį duoti pagal ES reglamentą (nes dėl ankstyvo informavimo dingsta tik pareiga mokėti kompensaciją, bet ne kuo greičiau nuskraidinti, kad ir kitom aviakompanijom). Kiek geranoriškai (be advokatų raštų / teismo ir pan.) vykdys savo prievoles, priklauso nuo aviakompanijos.
@Augustinas – teoriškai kaip ir taip, bet ar esi girdėjęs, kad nors kuris LCC atšaukęs skrydį/pakeitę tvarkaraštį tą būtų davęs? Aš ne.
Tokiu atveju LCC aiškina, kad nėra galimybių nuskraidinti, nes nėra sutarčių, nėra laisvų vietų ir blablabla.
Per ECN esu pernai skridęs, tad galiu ir dabar papasakoti :) Įdomus oro uostas. Panašaus dydžio į KUN, tik turi gerokai didesnę duty free zoną su daug didelių parduotuvių. Dabar turkai ruošiasi didelei ECN rekonstrukcijai. Planuoja tiesti antrą taką ir išplėsti išvykimo zoną iki 48 vartų, nes oro uostas žiauriai apkrautas.
Yra galimybė 22 d. su W6 skristi KUT-SOF-LCA arba su tuo pačiu W6 KUT-BUD-LCA. Skrydžiai labai gražiai susidėlioja, bet klausimas ar W6 man sutiks padaryti jungiamąjį vietoje užsakyto ir atšaukto tiesioginio. Kaip manote? Ar geriau prašyti, kad pakeistų atšauktą KUT-LCA į KUT-SKG ir iš ten pačiam nusipirkti su FR SKG-PFO? Kiek suprantu, naivu tikėtis pilno pakeitimo, kurį gaučiau keliaudamas tradicinėmis avialinijomis.
@Pranas – taip, turiu tokios praktikos, kad pigių skrydžių bendrovės mano klientams kompensavo jiems papildomas išlaidas / nuostolius atsiradusius dėl skrydžio atšaukimo, įskaitant naujo bilieto kainą.
Tiesa, laiškai nuo manęs yra laiškai nuo advokatų kontoros, taigi, reakcijos gali būti rimtesnės, nes tiesiog jei jau kas nors nusamdo advokatų kontorą tai, tikėtina, atsisakius atlyginti nuostolius gražiuoju, kreipsis į teismą ir be nuostolių dar teks atlyginti teismo išlaidas ir kt.
Augustinai, vadinasi jeigu laiškai bus parašyti su advokato rekvizitais, yra tikimybė, jog W6 kompensuos mano įsigytus bilietus KUT-SKG su W6 ir SKG-PFO su FR? Ar kad būtų mažiau painiavos geriau pirkti abu bilietus su W6 per BUD arba SOF? Apskritai kalbant, ar galiu grįžti į kitą tos pačios šalies oro uostą? Ar tik į tą patį, jeigu noriu išsireikalauti kompensaciją?
Update: Paskambinau į W6 call center. Jie sutinka nemokamai pakeisti į kitą skrydį, bet apie jungiamąjį KUT-BUD-LCA net nesileidžia į kalbas. Ala tik vienas skrydis ir viskas. Ką tokiu atveju daryti? Bookintis savarankiškai KUT-BUD-LCA ir siųsti jiems pretenziją nuo advokato? :)
Gali pavykti, kaip sakai.
Situacijos minusas: jei prieitų iki teismo, teismas būtų Kipre.
Šiuo metu EYKA perone stovi IL76 Ir B747 :)
Štai ir antrasis skrydis – https://www.facebook.com/AviaFotoLt/photos/p.1273354919398318/1273354919398318/?type=3&theater
Atrodo įsivažiuoja :)
CS300 skrenda i Rygą.
https://www.flightradar24.com/BBA508/b1fcf28
@Mindaugas – smagų atstumą skrenda ICT/KEF non stop…
SAS nusprendė pakariaut su Norwegian long haul – net tiesioginiai skrydžiai į Majamį iš Stokholmo, Oslo, Kopenhagagos taip nuo ~270 eur į abi puses, su persėdimais dar pigiau.
„Wizz Air“ pilotai bus rengiami Lietuvoje
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/wizz-air-pilotai-bus-rengiami-lietuvoje/69643d34353930
labas, sklinda gandai, jog 09/29 VNO pirmą kart atvyks naujasis Air Baltic CS300 apie 9 val ryto.
Daugiau info apie CS300 čia: http://atwonline.com/airframes/bombardier-cs300-begins-european-route-proving-flights. CS300 dabar Rygoje, ir šiandien skrenda į Taliną. Tiesa, šis lėktuvas yra vis dar testinis ir nebus tas, kurį gaus airBaltic.
Jei čia būtų tas kurį gaus BTI būtų latviška registracija ant lėktuvo
„Turkish Airlines“ atidarys paslaugų centrą Vilniuje
http://www.ivilnius.lt/naujienos/verslas/turkish-airlines-atidarys-paslaugu-centra-vilniuje/69643d34353933
Vilniaus oro uosto keleivių daugėjimo pasekmes šiandien pajaučiau ir savo kailiu. Nė viename ilgalaikiame parkinge neradau laisvų vietų(bandžiau trijuose), tad teko skubiai parkuotis trumpalaikiame.
Lufthansa Supervisory Board approves full acquisition of Brussels Airlines
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=60071&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333237387C323031362D30392D3238
Atrodo, WizzAir kuria Ryanairui konkurenciją Eilate
https://book.wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen492
GoAir, an Indian low-cost carrier, hires only female flight attendants because they are on average 10–15kg lighter than men
Super del Brussels airlines, gal bent kiek tvarkos įves šitose avialinijose. Tačiau klausimas pasvarstymui-ką LH darys su SN: savo low-costą ar paliks kaip yra? O gal bandys padaryti panašius į save ir į savo kainas? Kaip manot?
Ir BA naikina nemokamą maistą short haule
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/british-airways-atsisako-nemokamo-maitinimo-trumpuju-skrydziu-metu-667-690797
Brussels bus visiškai integruota į eurowings. Tad jų tiesiog nebeliks. LH pereme 40 AirBerlin lėktuvų su visa įgula, kurie taip pat su eurowings logo. AirBerlin lėktuvų skaičių sumažina beveik per pusę, nuo 145 iki 75 nuo ateinacio vasaros sezono. 5 lektuvus LH paėmė Austrian, taip pat lėktuvų gaus TUI. AirBerlin planuose sujungti TUI su Niki ir taiIP įkurti naują čarterini vežėją.
Įdomus klausimas, po Brussels pokyčių Vilniaus reisas taps eurowings reisu ar išvis jo nebeliks?
Vakar visai neblogai atrodė trys, perone stovintys CRJ9 su SAS liveries, CIMBER, Air Nostrum ir CityJet.
Tiesa SAS vis bandosi su OSL reisu ieškodamas optimaliausio varianto jungimams. Dabar visai neblogai gaunasi vakarinis reisas iš OSL, tiesa atgal pustuštis. Rytinis reisas iš VNO į OSL irgi neblogai pildosi. Įdomu kokia TIKIMYBĖ, kad SK iš OSL 3 kart per savaitę nakvotų VNO ?
Manau, kad Brussels airlines bus panašiam statuse, kaip kad dabar yra Austrian ir Swiss. Visiškos integracijos nebus, ir priežastis tam – leidimai skraidymui į trečiąsias šalis.
Jau Austrian turėjo problemų (berods su rusais?), kad yra „nepakankamai austriška” (dvišalės sutartys dėl skraidymo gali numatyti, kad leidžiama skraidyti tik tų dviejų susitariančių šalių aviakompanijoms).
@C2h5oh
pritariu nuomonei, kad SN brandas išliks, o visa kita bus integruota/optimizuota
Dėl „Lufthansa” – tai įdomiai gali būti. LH, panašu, kad keičia savo strategiją, kada Austrian ir Swiss veikė atskirais brand’ais.
Dabar Lufthansa Eurowings viena iš bazių daro Vieną – primena palaipsnį Austrian low-cost-izavimą.
Aš nenustebsiu, jeigu Brussels Airlines liks tik brand’as skraidantis į Afriką, o visas European network taps Eurowings.
LH paima dabar 40 A320 iš AirBerlin, iš kurių 35 eis į Eurowings – kažkur tą visą capacity turės išdėlioti. Kol kas paskelbė, kad bazės bus 7 Vokietijoje, Viena ir Maljorka. Nenustebsiu, jeigu BRU eilė irgi gali ateiti tokiu būdu.
airBaltic paskelbė, jog nuo vasaros sezono gražina VNO-CDG (4x weekly) ir atidaro VNO-MUC (3x weekly).
Beje, BT skelbia kitos vasaros tvarkaraštį, prideda šešis naujus maršrutus iš Rygos (Aberdynas, Stavangeris, Tamperė, Ženeva, Katanija, Goteburgas) ir du iš Vilniaus (Paryžius 4x per sav ir Miunchenas 3x per sav).
@Simonas
labai jau laukiame naujo posto :)
Oi, laukiam, laukiam, naujo posto laukiam
Šįryt pirmas W6 reisas į Barį. Load’as 72%. Labai, labai abejotinas pasirinkimas vietoje rytinio LTN.
Lvovo loads irgi pakankamai prastas, beja
gal kas žinot, kaip Germania pildosi?
BT i MUC ir CDG sius 737, Q400 ar C-series?
Seniau į CGD nesu mates q400, tik 737, o į MUC pats skridau su q400 pries pora metų. O juk CS baltic pirko iš esmės tam, kad retire’inti B737, tai greičiausiai ten kur dabar 737 ten bus CSeries
Bet pirko daugiau, nei turi 737. Neabejoju, kad žemesni variable costs leis dalį Q400 maršrutų tiesiog upgradint į CS300.
Pažiūrėsim. Kol kas tvarkaraščiuose lyg ir nėra CS300.
BT visus Vilniaus skrydžius vykdys su 737-500 nuo kitos vasaros (išskyrus Rygą ir Taliną). CS300 reikės šiek tiek palaukti, nes užtruks keletą metų kol jie pakeis visus 737s.
O tai buvo jau CS300 Vilniuj ar dar ne? Gal kas matėt?
Pagal gandus, CS300 leisis šiandien Vilniuje. Jau pabuvojo Helsinky, Abu Dabyje ir Amsterdame.
CS300 deliveries nebus tokie greiti – lygtai 2020 metais final delivery numatytas (?). O dar pirmasis vėluoja dar kartą ir dabar numatytas lapkričio viduryje.
BT CS300 orderis yra 20 lėktuvų, dabar turi 12 B737. Growth rate 2017-2018 m. stipriai priklausys nuo tempo kaip 737 retire’ins, o ne kiek CS300 gaus.
@Čiurlionis Germania 36 skrydžiai, LF 56%
Nuo pavasario AirBaltic iš Vilniaus pradės skraidinti į Miuncheną ir Paryžių
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/nuo-pavasario-airbaltic-is-vilniaus-prades-skraidinti-i-miunchena-ir-paryziu/69643d34363130
Vis dar nėra tvarkaraščių BT vasarai :(
Wizz Air sprendimas atidaryti Bari iš artimojo kosmoso serijos. Pamenu prieš tris metus Ryanair žiemą į Sardiniją skraidino (pats skridau per Naujuosius) – taip pat atsikando, kad net vasaromis nebeskraido.
2016-10-04: Tianjin-Kaunas freighter seeking new freighter operator
Gal kas zinot kokios ryano intencijos del ktt renovacijos? Matau kad skrydziu liepa ir rugpjuti is vno visai neparduoda. Nekels i kauna, tiesiog liepa ir rugpjuti neskraidys?
Man irgi įdomu dėl perkėlimų rekonstrukcijos metu – tik dėl SAS – iš Vilniaus neparduoda tiksliai pagal remonto tvarkaraštį. Gal jie žada neskraidyt.
Ryanair manau vėliau spręs, dabar tiesiog su didele atsarga sudėjo. Nėra prasmes neskraidyt piko metu dar prieš rekonstrukcijos pradžią.
CS300 tuoj leisis Vilniuje.
aha – užeina nuo Salininkų
https://www.flightradar24.com/BBA508/b3472da
Gal žinote kada kils?
Tuoj kils CSeries
https://www.flightradar24.com/BBA508/b3472da
BT VNO-MUC dienos 135, VNO-CDG 246, skrydžiai po pietų.
Taip pat jų skrydžiai jau iš KUN tako remonto metu.
va tas gražuolis:
https://www.facebook.com/AviaFotoLt/photos/a.472073619526456.1073741828.472051656195319/1281448125255664/?type=3&theater
Bet teko iš arti stebėti pakilimą, tai tikrai labai tylus lėktuvas – kai buvo nuo manęs apie 0,5 km vos girdėjosi kai pvz. vakarinį CargoAir į LEJ girdžiu už 4 km
Beje, kažkaip mažai reklamos tam naujam AirBaltic lėktuvui. Neišviešino atskridimo plačiau.
Beje, o kodėl jo spalvos mėlynos, o ne žalios, kaip įprasta AirBaltic?
Šiaip tie vizitai naujo orlaivio pristatymo dalis, ar bandymų programos dalis? O gal čia su mokymais kaip nors susiję?
airBaltic vasara 2017 Vilniuje:
1. Stokholmas uždaromas. Nelabai ko kito galima ir tikėtis, nes 4 vežėjai vienam maršrute tiesiog per daug.
2. Amsterdamas pereina ant Boeing – tikrai geresnis servisas, skrendantiems su KLM, vietoj 3h val. Dash. Be to, kol kas tvarkaraštis sako, kad skris 8:05 iš Vilniaus (kur kas labiau humaniškas ir kitoks KLM produktas nei LH ar SK), bet, įtariu, dar koreguosis, priklausomai nuo slotų situacijos AMS.
3. Kaip jau rašyta, CDG 2,4,6,7, 14:50-16:35/17:20-20:55, o MUC 14:20-15:30/16:15 dienomis 1,3,5.
4. Į Ryanair maršrutą VNO-SXF airBaltic atsako šiame maršrute pastatydami Boeing ir pagerindami tvarkaraštį leisure srautui: dabar bus Day 1,3,5,7 skrydžiai vėlai vakare. Pavyzdžiui, labai patogu savaitgaliui į Berlyną: Day 5 20:20-20:40 / return day 7: 22:40-01:10( 1).
5. Pokyčių skrydžiuose į TLL ir RIX praktiškai nėra.
Kitaip tariant, BT kitais metais vieno Dash bazę Vilniuje pakeis į vieno 737 bazę (RIX ir TLL aptarnaujami iš RIX bazės), o maršrutų tinklas iš AMS/TXL/ARN keičiasi į AMS/CDG/MUC/TXL.
Vytautas-NT: šitas lėktuvas nėra ir nebus „airBaltic” lėktuvas. Čia yra antras surinktas CS300 modelis, kuris vis dar daro testinius skrydžius. Dėl to ir neturi livery airBaltic, turbūt Bombardier užklijavo airBaltic lipduką tik dėl reklamos skrydžiams į RIX/TLL/VNO.
BT pirmas delivery CS300 turėtų būti 3-asis surinktas lėktuvas.
Lentelė apie konkrečių Cseries pristatymo datas ir jų registracijas
http://www.abcdlist.nl/cseries/cseries.html
Tai ARN uždaro diena prieš CDG ir MUC?
Dabar Vno bazės lėktuvai skraido VNO-AMS-VNO-TXL-VNO-ARN-VNO,
O vasarą bus VNO-AMS-VNO-MUC/CDG-VNO-TXL-VNO
Klausimas: Checkmytrip rodo, kad atsauktas Volotea CAG-NAP 12/10. Avialinijos laisko apie atsaukima negavau (tikrai negavau), nors berniukas hotline sako, kad siunte atsaukimo laiska ir jau net pnigus grazino. Ar realu issimusti tikra nauja bilieta skrydziui po savaites? Ar pirkti nauja o jau po atostogu uzsiimti claiminimu?
Turėtų aviakompanija siūlyti tavo pasirinkimu grąžinti pinigus ar suteikti naują skrydį, o ne savo nuožiūra tiesiog grąžinti pinigus (net jei siuntė laišką).
Jeigi iš tikro nesiuntė laiško prieš atitinkamą laiko tarpą, tai tada ir kompensacija priklauso. Dar gali spamą pažiūrėti ir pan. (tegu pasako kada ir kokiu adresu siuntė). Teoriškai, aišku, gali būti, kad tavo serveris atmetė ar pan., nors tikimybė maža, be to, dažnai tokiais atvejais jie tai matytų, kad laiškas nenuėjo.
Jeigu stovi labai galingi filtrai, el. laiškas tiesiog neateina, o siuntėjas negauna jokio pranešimo, kad laiškas tikrai nenuėjo. Toks scenarijus nėra jokia retenybė, o kaltų šiuo atveju kaip ir nėra.
Panašu, kad LOT atsisveikina su Palanga – skrydžiai baigiasi ties spalio pabaiga ir kitai vasarai skrydžių taip pat nenumatyta.
Nepaisteisino planas. Beje, o jie už tai buvo Vilniuj nuolaidų gavę?
Man tai apskritai buvo labai keista, kad atidaro PLQ-WAW: juk lenkai Gdanske geresnę jūrą turi. :)
Kad kainos is PLQ budavo tokios kad vistiek i VNO labiau apsimokedavo vaziuoti.
Dėl PLQ gal mintis, be nuolaidų, buvo persėdančių keleivių rinkimas?
Pastaruoju metu nestebėjau, bet anksčiau, iki Palangos „išsiplėtimo”, SAS kainos iš Palangos su persėdimu būdavo ir dvigubai didesnės nei iš Vilniaus. Tokioje rinkoje galėjo pasirodyti verta konkuruoti dėl skrydžių su persėdimais į kitas Europos šalis.
Visgi nuo Klaipėdos ir Ryga, ir Vilnius toli ir galintys tai sau leisti žmonės manau renkasi skristi iš Palangos net kai ir gerokai brangiau (kitaip SAS nebūtų galėjusi laikyti tokių kainų).
Manęs visai nenustebino PLQ-WAW uždarymas. Taip, VNO-WAW reisas praktiškai yra transfer’inių keleivių gabenimas, kurie toliau paprastai skrenda į kitus Europos miestus, tačiau tai gana mokūs keleiviai, nemaža dalis verslo segmento. Atkreipkit dėmesį, kad kainos į, pvz., PRG su LOT yra didžiausios, paprastai didesnės nei per RIX ar KBP. Be abejo, VNO-WAW yra sėkminga kryptis: 3x daily puikus rodiklis, bet nepamirškim, kad paprastai skraido turboprop’as, ir keleivių pervežama apie 150 per dieną, t.y. realiai vienas Boeing’as ar Airbus’as. Jeigu toks kiekis teprisirenka Vilniuje, tai galima nuspėti, koks užpildymas iš Palangos. Tiesiog nėra pakankamai keleivių. Be abejo, SAS pavyzdys gal ir prieštarauja mano išsakytoms mintims, nes SAS ir LOT siūlo panašų produktą, bet atkreipsiu dėmesį, kad nedidelėje rinkoje svarbų vaidmenį atlieka konkurencija, ir LOT, atėjęs tikrai nekonkurencingomis kainomis, tiesiog prastai pasirodė ir nė kiek neišjudino senbuvio. Lygiai taip pat neišjudins ir ukrainiečiai su savo PLQ-KBP. Be abejo, ukrainiečiai laimi VNO dėl sąlyginai mažo atstumo VNO-KBP, bet skraidyti iš PLQ tiesiog iš principo yra per toli taikantis į transfer’inių keleivių segmentą. Tarp kitko, UIA, mano nuomone, paskutiniu metu visiškai pjauna grybą su visokiais KBP-PLQ, ODS-VNO, LWO-VNO, nes nėra tokio poreikio, o užsimojus pastimuliuoti tokį srautą reikia daug, daug didesnio indėlio, nei yra pajėgūs įdėti UIA. Bet čia jau kita tema.
Net neturėjau abejonių, kad WAW-PLQ gali būti tik sezoninis, skirtas lenkams trumpam prasiblaškyti. Panašiai, kaip mes vykstam savaitgaliui į ODS ar LWO. Bėda ta, kad bilietai buvo per brangūs.
VNO-WAW – visai kitas reikalas. Žmonės renkasi LO, o ne SK dėl patogių jungčių. Štai vienas mano bičiulis nuolat turi reikalų Prahoje ir jam skristi per WAW idealiai tinka. Panašiai yra su skrydžiais į Vokietijos, Prancūzijos miestus.
VNO-WAW turi didelę point-to-point paklausą. Neturiu naujų duomenų, bet galvočiau, kad gali būti 50% ir daugiau srauto point-to-point.
Negaliu sutikti su komentaru dėl ukrainiečių – jie labai daug įdirbio deda ir, manau, jie šią vasarą tikrai daug uždirbo iš VNO-ODS. ~70% LF su 200EUR ir daugiau kaina už RT tikrai yra geras rezultatas už naktinį, kitaip nepanaudojamą lėktuvo rotation. Aišku, su Lvovu tikrai bus sunkiau, ypatingai žiemą.
Beje, UIA kitai vasarai numato VNO-KBP 20x weekly, t.y. bus 3x daily beveik kasdien.
Rytoj šiek tiek peržvelgsiu duomenis, kiek WAW tranzintinių, kiek vietinių keleivių, ir galėsiu tiksliau argumentuoti.
Tuo tarpu, kad būtų kiek linksmiau, padiskutuokim apie MSQ perspektyvas :)
@Arnas. Nėra ką diskutuoti: lieps Batkia – ir skraidys, niekur nedings.
„Small Planet Airlines“ pradės skraidyti ir iš Amsterdamo
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/small-planet-airlines-prades-skraidyti-ir-is-amsterdamo-663-693917
Simonai, turiu pagrindo paprieštarauti dėl WAW keleivių srauto. Tikslesnei informacijai gauti reikėtų skirti daugiau laiko, bet išanalizavęs šios savaitės duomenis galiu pasakyti, kad point to point keleivių srautas – lygiai 25%.
Po ilgo laiko teko keliauti su registruotu bagažu, tai pamaniau įsiregistruosiu jį per self-check’in terminalą, užsiklijuosiu tag’ą ir paliksiu drop’e. Bet kur tau :) Nors ir checkin’ą buvau pasidaręs anksčiau,terminalas tik pakartojo registraciją, bet lipdukų neišdavė. Paklausiau greta sėdinčios tetos kodėl ši f-ja neveikia, tai tik myktelėjo ir pasiūlė stoti į bendrą eilę prie reg.stalų (panašią jau šiandien atstovėjau balsuodamas).
Wtf tada tas terminalas reikalingas, jei checkin’ą ir taip pasidarome telefone?
Pasakysiu taip – self check-in terminalai VNO yra nevykusio mandrumo reikalas, kurio minties eiga maždaug tokia: „Vakaruose taip žmonės daro, tai reikia ir mums”, bet nei kaip iš tiesų tokia funkcija turi atrodyti, kaip veikti, nei kad iš viso tame Vakarų pasaulyje tie kioskai kone atgyvena prieš tikrąsias self aptarnavimo oro uostuose sistema, niekas nenusimano. Tie VNO self check-in yra pats nereikalingiausias dalykas, kurį ten galima rasti, tiesiog tik klaidina keleivius ir apskritai daugiau vargo kelia. Užsiregistruoti galima ir taip internetu, o oro uostuose tokiu būdu galima palikti ir bagažą. O kadangi VNO tokio bag drop’o nėra, tai self check-in yra visiškas resursų švaistymas.
Visiškai sutinku su Arnu. Beja, norėčiau paklausti, ar priklauso nuo orolinijos ar reikia self-checkin ar ne? Vat kai skridau YYZ-PUJ su Sunwing reikėjo tik eilėj stovėt, o kai su KLM YYZ-AMS tai tokia ponia stovėjo, sako dabar eikit prie to aparato atsispausdint bilietus, po to priduokit bagaža prie kito aparato ir laisvi. Tik kažkokie turbūt VIPai prie reg. stalo bagažą pridavė.
Vilniaus oro uostas gerina rekordus – jau aptarnauta 3 mln. keleivių
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/vilniaus-oro-uostas-gerina-rekordus-jau-aptarnauta-3-mln-keleiviu/69643d34363237
Finnair VNO-HEL evening flights (AY134) will depart later than usually starting from 10OCT and flight is operated by ATR aircraft.
FLIGHT NR FREQUENCY DEP VNO ARR HEL A/C TYPE
AY134 1 2 3 4 5 . . 20:30 22:10 ATR
Kiek tuščių kėdžių lektuve buvo vakar iš Glazgo? Labai brangu lėktuvą palaikyti 6 valandas Bratislavoj (iš VNO į varžybas ir po to iš karto atgal) :))))
68 laisvos vietos buvo :))
Finnair departure laikas sux. Vietoj to, kad nuvyktum overnight normaliu laiku, dabar nuvyksi kazkada nakti plius visi delay
Norwegian Air Aims to Extend Long-Haul Model to Buenos Aires
Norwegian Air Shuttle ASA is evaluating plans for a base in Buenos Aires with flights from cities including Oslo, London, Paris, Madrid and Barcelona as the next phase of its long-haul, low-cost expansion strategy.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-10-09/norwegian-eyes-buenos-aires-as-150-transatlantic-tickets-loom
@trolis
Toks laikas patogus verslininkams iš Helsinkio ir tiems kas jungsis į SIN ir HKG.
Laikai tinkami formuoti RT į abi puses tą pačią dieną yra idealūs. Manau savo nedideliam tiesioginių skrydžių networke turim žymiai blogesnių variantų.
VNO rugsėjis.
371192 keleiviai, augimas 13,28%
Skrydžių paaugo 8,01%, cargo 11,27%.
Kaip del HHN? Wizzai nuo kada naikina? FR skraidys? Ar i Liuksemburga perkels?
Wizz Air nebeskraido į HHN.
FR toliau skraido į HHN, LUX operations bent kol kas labai nedidelės,
Rinkoje labai jaučiasi, kad Ryanair labai nori pagrindiniuose oro uostuose plėstis, bet smarkiai atsitrenka į slotų trūkumo problemą. Po truputį FR nemėgsta, bet gauti slotų kad ir LUX ar BRU penkiems bazuojamiems lėktuvams tikrai yra iššūkis.
RIX statistika:
SEP2016 – 494729 pax
plius 5,18%
PLQ statistika
SEP2016 – 22671 pax
Plius 68,51%
Kol CPH profsajungos toliau nemegsta Ryanairo, keleiviai balsuoja piniginemis ir Ryanairas atidaro 4 papildomus marsrutus is CPH i Peskara, Valencija, Zadara ir Tesalonikus. Kolega Graikas jau 3 diena sokinja is laimes, kad namo gales grizti mokedamas maziau nei 350 Eur return.
Katastrofos BRU isvengta „tik per plauka”: http://www.lalibre.be/actu/belgique/collision-evitee-de-justesse-entre-deux-avions-a-brussels-airport-voici-ce-qu-il-s-est-passe-57ff1046cd701eed8fcc5e9d ir http://www.7sur7.be/7s7/fr/1502/Belgique/article/detail/2918760/2016/10/13/Catastrophe-evitee-de-justesse-a-Brussels-Airport.dhtml
The addition of Helsinki completes the airline’s Nordic cities network of Stockholm, Oslo and Copenhagen
http://www.qatarairways.com/global/en/press-release.page?pr_id=pressrelease_helinaugural&CID=SMALL0678502232000000001105
jpou, klausyk, neverk dėl SAS – tikrai susitvarkė, VNO-CPH-VNO nebereik nė €200 mokėti. SAS FTW!
„Ryanair“ iki 4 dienų prieš skrydį sumažina nemokamo online check-in’o laiką (nuo lapkričio 1 d.). Nusipirkus vietas, kaip ir anksčiau bus galima prieš 30 dienų.
O ar yra Europoje dar oro uostų kur mobile boarding passų nepriima? Aš jau senokai nebesispausdinu pastarųjų.
PLQ:)
Wizz 2017 vasarai didina KUN-LTN iki daily (vietoj 5 dabar) ir PLQ-LTN iki 4x per savaitę (vienu daugiau).
Kilo klausimas dėl kompensacijos. Wizz atšaukė skrydį dieną prieš dėl būsimo graikų ATC streiko. O paskui po kelių valandų streikas buvo atšauktas dar iš vakaro, žodžiu kitų aviakompanijų skrydžiai vyko. Na Ryanair irgi buvo spėję keleiviams apie atšaukimą pranešt, bet paskui atstatė ir skrydžius vykdė. Tai čia nenugalimos aplinkybės (streikas, nors ir neįvykęs) ar visgi kompanijos komercinės priežastys (susimažint nuostolius jei netyčia streikas vyktų) ir kompensacija priklausytų?
Mano, kaip šiek tiek patyrusio ant EU261, nuomone Wizz savo noru neatiduos 400 EUR. Tuo pačiu manau, kad nenugalimos jėgos nebuvo, kuri būtų trukdžiusi vykdyti skrydžius – vienintelis dalykas, kam trukdė šis planuojamas streikas – tai planavimas.
Nevertheless, manau kompensacija priklauso, bet tam reikės eiti iki CAA arba teismo. Geroji žinia – Europos sąjungoje yra mažieji teismai, kur nereik advokatų, galima teismą rengti bet kurioje šalyje, viskas labai paprasta. Tai sėkmės, bus įdomu sužinot baigtį.
Dar papildysiu, kad yra daug tuo užsiimančių tarpininkų, pvz kaip šie: https://www.refund.me/
Jie pasiima savo sėkmės dalį, bet avialinijos, kiek skačiau, su jais nesišakoja :)
Įdomus dalykas, pasirodo skrendant su LH grupe, ne visada yra registruojami Eurobonus taškai:
Our partner has confirmed that your booking class is not valid for accrual of EuroBonus points.
Tiksliau būtų sakyti, kad vis daugėja ir daugėja klasių, už kurias yra skiriama 0 taško cross-airline. Ir, ko gero, toliau vis daugės – pigūs bilietai nebeduos miles.
@Čiurlionis. Aš pirmą kartą su tokiu reiškiniu susidūriau prieš maždaug 10 metų.
https://book.wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen502
Visai stagnuojame – jokių naujienų :)
Tai kas ten del Quatar?
http://www.ziniuradijas.lt/laidos/verslo-pulsas/kodel-lietuviams-pasiekti-kitus-kontinentus-oru-vis-dar-sunkiai-igyvendinama-misija?video=1
Kodėl lietuviams pasiekti kitus kontinentus oru vis dar sunkiai įgyvendinama misija?
Studijoje – dėstytojas Vidmantas Kairys ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė.
Na tikrai, tai kaip ta URM trukdo Qatar Airways atėjimui į Vilnių ? Kas nors žino ką nors tiksliau ? Kiek čia tiesos ?
Kažkaip abejoju, kad QR būtų pradėję VNO, o ne RIX. Nebent gal ten buvo sutarta dėl kažkokios subsidijos.
Tikejausi, kad pasnekovai bus profesionalesni. Kai kurie ju pasisakymai labai nesutebino:
– „Lufthansa neparkuoja savo lektuvu (VNO-FRA) prie rankoves Frankfurto oro uoste, nes nera konkurencijos”. Frankfurto oro uoste truksta rankoviu, del to daug lektuvu parkuojami peronuose. Konkurencija arba jos nebuvimas ne prie ko.
– „Mazesnis skrydziu skaicius – blogesnis servisas”. Vienos oro kompanijos servisas arba blogas, arba geras. Atskiriems skrydziams jie aptarnavimo negerina arba neblogina.
– „Vilnius – Varsuva 700 eur”. Nera tokiu kainu. Verslo klase nebent. Specialiai patikrinau.
– „Mazas lektuvas” kaip blogo serviso pavyzdys. Bet jei nera pakankamai keleiviu dideliam lektuvui, tai mazas ir skrenda.
– „Mylios, maitinimas”. Vel gi – visa tai nera bloginama arba gerinama atskiriems skrydziams, taisykles ir aptarnavimo lygis vienodas visiems skrydziams.
– „Padarykime skrydzius i hub oro uostus – … Gatwick’a”. Rimtai? O is Getviko su Easyjet? Siaip, Londono hub’as – Heathrow.
– „Turkish airlines skrydziai kasdien 2 kartus i diena”. Ar as kazka praleidau???
Visi kiti nusišnekėjimai nelabai domina, jau įpratom. Bet va žinia dėl Qatar kaip ir laukiama.
Ar „Qatar Airways“ avialinijos skraidys į Vilnių?
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/ar-qatar-airways-avialinijos-skraidys-i-vilniu/69643d33353032
Na, jie užsisakinėja gana daug lėktuvų, kažkur skraidys:
http://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/boeing-qatar/
Interviu, baisu.
Diletantų plepalai :)
Apie interviu – man patiko pačiam gale apie tai, kad oro uostas turėtų būti „kažkur prie Kėdainių”. :)
Kad žurnalistas nusikalba – nieko nuostabaus, bet kad „specai” tokias pievas pasakoja – įspūdinga ;)
Новые самолеты позволят airBaltic летать на Канары и открыть много маршрутов
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/video-novye-samolety-pozvolyat-airbaltic-letat-na-kanary-i-otkryt-mnogo-marshrutov.d?id=48071649
Kalbant apie naujus maršrutus – pas Novaturą jau galima nusipirkti atskirai skrydžių bilietų į Tivatą Juodkalnijoje.
Dar vienas istorijos tęsinys:
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/10/25/heathrow-airport-expansion-gatwick-boris-johnson-live/
Gal pavyks pagaliau jiems kas nors.
Gal kas turi pilną versiją?
2016-10-25: Indian contract for Lithuanian A320 wet-lease operation
Small Planet išsiuntė žiemai du savo lėktuvus iš Lenkijos į Indiją skraidyti GoAir skrydžių.
Wizzair sujungs Vilnių su Varšuva !
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wizz Air poinformował o otwarciu kilku nowych tras z Warszawy! Nowe kierunki to m.in. Bratysława, Bukareszt, Kijów, Lamezia Terme, Lyon, Nicea i Wilno !
Tai Wizz keičia strategija- pradeda siūlyt skrydžius rytų Europos viduje.
Bilietai jau pardavime :
Trasy mają ruszyć od sezonu letniego 2017. Bilety są już w sprzedaży!
Turbūt anksčiausiai paskelbtas maršrutas istorijoje :)
Wizz WAW-VNO prasidės 2017 metų rugsėjo 18d, 4 kartus per savaitę, WAW bazės lėktuvu.
Iš WAW 07:00, atvykimas į VNO 9:00; iš Vilniaus 9:30, Varšuvoje 9:40.
Galima pagirti, kad labiausiai kitoks tvarkaraštis negu LOT, kiek tik įmanoma.
Tai kaip visgi dėl Qatar, Simonai, gal yra kokių žinių ? Negi gandai be pagrindo ?
Labiausiai kitoks tvarkaraštis :D Na, taip, teisingai.
Bet ėjimas tikrai intriguojantis. LOT spaudimo nedarys, bet vis šis tas naujo Lietuvos rinkoje. Atstumas mažas, kaštai maži, turėtų neblogai eiti. Laukiam VNO-BUD.
QR laukia paskutinių biurokratinių sprendimų ir uždės savo kodą ant VNO-HEL. Tai jau turėjo būti padaryta, nes kodas jau yra iš RIX bei TLL. Nebūkit naivūs dėl VNO-DOH!
QR pradėjo skrydžius DOH/HEL su A320/321 ir suprantama, kad sudarius code share su AY didėja galimybės greičiau pasikelti srautą, kad galėtų maršrute naudoti 330…
Naujas maršrutas iš Vilniaus: „Wizz Air“ skraidins į kaimyninę Lenkiją
http://www.ivilnius.lt/naujienos/transporto-naujienos/naujas-marsrutas-is-vilniaus-wizz-air-skraidins-i-kaimynine-lenkija/69643d34363632
Oro uostai laukia turtingo ir patyrusio koncesininko, kuris ten įvestų tvarką
http://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/oro-uostai-laukia-turtingo-ir-patyrusio-koncesininko-kuris-ten-ivestu-tvarka.htm
Tai kad QR kodas is vilniaus i kopenhaga jau seniai yra? Turiu omeny kad qr puslapyje galima pirkti bilietus i „from” vedant vilniu.
Bilietai iš Kauno į Kopenhagą ir atgal po 2 eur skrist už poros savaičių. Iš Vilniaus į Oslą irgi nuo 2 eur, ankščiausia diena už 2 eur skristi iš Oslo į Vilnių – mažiau nei po savaitės.
O’Leary čia neseniai sakė, kad jų tikslas žiemą bus aukštas užpildymas vidutinės kainos sąskaita. Konkuretams skaudės.
Bet bilietukai greit buvo iššluoti… Na, ko daugiau tikėtis. Tačiau man šįryt kažkaip nei iš šio, nei iš to susišvietė užeiti į Ryanair puslapį. O ten kas dedasi… Nesusilaikiau neapsiprekinęs KUN-CPH ir VNO-OSL RT pusdieniui. Spėsiu po senamiestį pasižvalgyti, neteko dar ten būti.
Grįžtant iš šio lyrinio nukrypimo, tai FR kainų politika, sakyčiau, daug efektyvesnė, nei W6, bent jau kalbant apie LF. Negaliu kalbėti Europos mastais, bet VNO statistika iškalbinga. Na, tarkim, keli pavyzdėliai iš šiandienos: W6 KUT – 144 pax, MMX – 136 pax, TRF – 152 pax iš 180 ir t.t. Tuo tarpu FR vargiai kurią dieną gali užmatyti mažiau kaip 180 išparduotų bilietų iš 189.
Kuo toliau, tuo labiau man W6 panašesnis į tokį FR mėgdžiotoją, kuris žengia iš paskos vis atsilikinėdamas.
Lažinuosi, ne už kalnų metas, kai W6 atsisakys savo dviejų rankinių bagažų politikos ir panašių kontraversiškų taisyklių.
Išparduoti bilietus po kelis eurus nėra sudėtinga, tačiau klausimas, kiek laiko su tokiomis kainomis galima tempti. Jeigu sąnaudos viršija pajamas, joks verslas ilgai negali gyvuoti be dotacijų. Net aviacijoje, kur yra sava specifika. Taikant mažas kainas galima sugeneruoti trumpalaikį srautą, bet ilgalaikis gali susiformuoti tik esant poreikiui.
Arnai, bet tu pats atsakei – load’as nepasako apie yield’ą, o nežinant yield’o, negalim žinoti kokie yra total revenues iš reiso.
Išdalinti bilietus po 2 EUR lengva, bet jie net tiesioginių revenues nedengia. Ryanair sumokės 15EUR už tai, kad pasinaudojai CPH security ir tualetu.
Ir Wizz irgi tą patį daro kartais, nemanau, kad jiems daug liks, kai mokėjau po 10 eur segmentui už KUN-KEF-KUN bei KUN-NCE-KUN kitą vasarą.
Faktas, kad daro, tiesiog atkreipiu dėmesį, kad negalima vien pagal load’o kriterijų spręsti (ypač paimtą vienos savaitės).
Tiesiog Wizz, mano supratimu, dabar iš Vilniaus turi daugiau nei Ryanair beprasmių krypčių – faktas, kad skraidyti į MMX ar KUT žiemą yra iš kosmoso serijos, kas pavirsta į labai pigius bilietus ir vidutiniškus užpildymus.
O reklamoje per radiją Wizz reklamavo būtent Malmę, jokių kitų krypčių neminėjo.
Taip, visiškai sutinku su Simonu ir tikrai skiriu load’ą nuo yield’o. Bet aš būtent ir norėjau pabrėžti load’o formavimą, yield’as eina jau po to. Gal ir populistiškai skamba O’Leario kažkada išreikšta mintis principu „geriau kėdė užimta, nes gal keleivis lėktuve kavos nusipirks“, bet kartais marginal cost mažumas leidžia daryti tokius triukus aviacijoje. Plius, netiesioginiu atžvilgiu, kaip visada Ryanair per tokius triukus pasidaro nemokamą reklamą. Na, mokamą, bet tik tuo keleivio marginal cost, kuris, palyginus su galimomis marketingo išlaidomis, yra labai mažas, dydžiu.
o gal turite kas nors informacijos ar minčių, ką Ryanair kitą savaitę Vilniuje pristatys? Tiesiog žiemos sezoną ar kažką įdomesnio?
Švęs bazės atidarymą VNO?
Gi šį sekmadienį atsidaro Ryanair bazė VNO.
o geras:) visiškai pamiršta naujiena:))
tai reiškia nieko įdomaus nebus:)
Ši FR naujiena jau ne naujiena – dar viena proga nemokamai (beveik) apie save priminti.
Ten ir atgal i CPH su FR gal ir smagu del paskraidymo, bet turistauti nelabai. Atskrisi 7 ryto, 7:30 busi senamiestyje. 11:30 jau reikes buti prie gate’u, tai is miesto centro reikes iseiti kokia 10:30. Jei pasitaikys geras oras – gal bus smagu. Kitu atveju – tamsu, lyja, viskas uzdaryta, nes dar ankstyvas rytas.
Crew training?
https://www.flightradar24.com/RYR98M/b6f68e0
Kas čia SU nutiko ?
https://www.flightradar24.com/AFL7634/b6f5d13
Skrenda tech. apžiūrai į KUN
Toks jausmas, kad skrido į KUN angarą, bet kažkas apsiskaičiavo, kiek kuro reikia užpilti, tai turėjo nudump’inti degalų, kad galėtų nusileisti :))
SAS pasiduoda Ryanair:
Vilnius – Oslo Gardermoen route will be terminated on February 5, 2017.
Panašu, kad užsidaro ir Rusline su skrydžiais i Sankt Peterburga!?
Man tai itin džiugu, kad tie populiariausi vis dar išlieka ir pigiausi! Tarkim, lektuvu bilietai i londona> gali atsieiti 30eu į abi puses, o apskritai skrydziai i anglija yra vykdomi dažnai ir patogiai, tai irgi džiugina.
Na jau ne pirmą, kartą Norvegijos vyriausybės sprendimai kasa griovį SAS. Ta pats atsitiko su Norwegian, panaši situacija su FR.
Dar nepaleidę 2 naujų krypčių jie jau atima iš SK vieną kryptį. Toliau tikrai logiškai seks visa Lenkija ir atostogų kryptys iš OSL.
Maža to skandinavų jaunimas praktiškai nekreipia dėmesio su kuo skristi, tad SK gyvenimas gali baigtis su vyresniąją skandinavų karta.
Turite konkrečių žinių apie VNO-LED?
Amadeus’e tvarkaraščių nėra; Rusline saite bilietų nėra; VNO tvarkaraštyje skrydžių nėra.
Matyt, VNO-LED Rusline galime siųsti į kapines.
SAS nuima amzinai veluojanti reisa. Nustebintas. Net susilazine darbe buvom ar bent karta kai skrendam (bent jau OSL-VNO) pakils laiku
Regis B747 lieka tik krovininiu:
Boeing, UPS Announce Order for 14 747-8 Freighters
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=60384&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333330327C323031362D31302D3237
Linas: KLM šiandien vykdo paskutinį 747 skrydį į SXM
Tai kad LED labai jau sunkiai rinko keleivius – net ir su CRJ 10-20 buvo mažai. Ir šiaip to srauto, bent jau oro transportu, nėra. Kam reikia, tas per MSQ visai patogiai nusigauna.
http://news.tut.by/society/517972.html
Из Минска до Берлина за 12 часов. С декабря через Беларусь пойдет скоростной поезд Swift
Следуя из Москвы до Берлина, состав сделает остановки в Смоленске, Орше, Минске, Бресте, где поезд перейдет за 20 минут на другую колею. После следуют остановки в Тересполе, Варшаве, Познани, Жепине и Франкфурте.
Читать полностью: http://news.tut.by/society/517972.html
Cia rusai siuncia linkejimus rail baltica.
SAS parduoda VNO-CPH-VNO uz 64.58 EUR.
Nnope, per ticket.se katik nusipirkau gruodziui ARN-VNO-ARN uz 345SEK
@ Oleg
Rail Baltica ir Maskva niekaip nesusieti projektai, antrą vertus. iš Maskvos į Berlyną visada važiavo traukinys, gal tik BY nestojo. Tai kad anoks čia linkėjimas.
Traukinys važiavo seniai ir Minske stojo. Tik dabar vietoj to, kad ant sienos būtų keičiami ratai (o tai valandos trumės procedūra), traukinys tiesiog važiuos toliau siauresne vėže. Didelis laiko sutaupymas.
Galturit informacija kaip sekėsi VNO-MLA RYANAIR ir VNO-KEF WIZZAIR?
Dėl MLA neturiu informacijos, bet VNO-KEF išskrido 149 pax, nors bilietų nupirkta buvo šiek tiek virš 160.
Vistiek kelionė traukiniu Maskva-Berlynas truks apie 24 valandas. Tai ta valanda buvus-nebuvus.
MLA galimai bus neblogai dėl moksleivių atostogų…Bet palaukime duomenų.
British Airways atidaro Taliną – LHR-TLL, 2x weekly, a320.
Pavydu Talinui dėl LHR :) Nors iš kitos pusės, nelabai aišku, kam skirtas toks 2x weekly produktas, ir dar pačiomis blogiausiomis dienomis verslui (antradienis, šeštadienio vakaras).
Ir dar į TLL, kurio pajėgumai absoliučiai mažiausi visam regione. Maža to jie turi EasyJet į LGW, Ryanair į STN, o čia dar LHR. Bus kaip ir su portugalais buvo.
Pagal tai, į kokį kontekstą pateko Talinas, panašu, kad BA tikisi britų turistais užpildyti.
British Airways adds twice weekly S17 links from @HeathrowAirport to #Brindisi, #Montpellier, #Murcia, #Nantes, #Pula, #Tallinn, #Zakinthos.
Niekaip TLL, bent jau man, neįsipaišo į šį sąrašą. Na gal ir paskraidys iki rugsėjo. Bet Talinui, kovoti dėl britų turistų su Zakinthos, Pula ir Nantes, bei visom kitom BA vasaros kyptimis…
Na gal Liepą užsipildys tais 5 estais, kurie netoli LHR gyvena :)
Ryanair Holdings Plc plans to start flights from Frankfurt Airport, marking its first foray into one of Europe’s top aviation hubs and laying down a challenge to Deutsche Lufthansa AG, which has its main base there.
Discount giant Ryanair will unveil the strategy at a joint press conference with airport operator Fraport AG on Wednesday, according to invitations sent to the media.
Ryanair Chief Executive Officer Michael O’Leary has said he wants to boost the Dublin-based airline’s market share in Germany and serve more major airports across Europe as the carrier seeks to add business travelers. At the same time, he has said that entering Frankfurt, London Heathrow or Paris Charles de Gaulle, the home hubs for the region’s top three network carriers, would be a stretch.
Talinui LHR nelabai reikia.Jie turi LGW Tiesą sakant Vilniui taip pat nereikia. Aišku Patogu visokiems verslininkams geriems jungimams, bet emigrantai kurie sudaro pagrindini srautą į Londoną vistiek skraidytų su RYR ir WZZ
Ar yra bent kokio pagrindo tiketis BA Vilniuj?
Jei atmintis neapgauna, BA jau du kartus nusvilo Vilniuje, tad dėl trečio karto labai abejočiau.
@Čiurlionis – neapgauna tavęs atmintis :)
x2 bandė VNO, bet abu kartai buvo iš LGW, gal LHR kitaip būtų – negali žinoti :)
Ryanair siurprizas šiandien – VNO uždarymo metu, Ryanair NEPERKELS skrydžių iš VNO į KUN, uždarymo metu VNO maršrutų tiesiog neskraidys.
Taip pat, kitą vasarą iš Kauno neskris į Kosą ir LGW.
Vakar perone pamačiau apie 4 vnt. senų B737, berdos Hellenic ar kažkas su graikų livery. Čia servisas ar SPA nusipirko ? Prieš kelias dienas įdomiai atrodė afriqiya lėktuvai perdaryti į SPA, tik dalinis livery liko ant variklių/uodegos :)
Čia turbūt kalbi apie GCA „senukus” skraidančius už Ellinair, kurie grįžo žiemoti namo :)
Ryanair has confirmed it is to open a new base at Frankfurt Main airport and will start four routes to leisure destinations from the German airport next summer.
The announcement further underlines the Irish carrier’s move into more primary airports over recent years and Frankfurt Main – Europe’s fourth biggest airport by passenger number in 2015 – will be the largest airport Ryanair serves.
Ryanair will operate services to Alicante, Faro, Malaga and Palma and base two aircraft at Frankfurt from March 2017. All four routes will be operated on a daily basis.
http://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/vilniaus-oro-uoste-bus-naujas-vadovas-663-705931
SPA nenaudoja Boeing lėktuvų, jų parke – tik Airbus.
Skrydžiai iš Lietuvos: ar žinote, kiek ir kam mokame?
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/transportas/skrydziai-is-lietuvos-ar-zinote-kiek-ir-kam-mokame.d?id=72683876
Ir kaip visa laika lietuvos turizmo asociacijai viskas blogai.
„Lietuvos oro uostai skelbia, kad sutiktų remti naujus maršrutus į Kairą…“
Bet tokius vėjus skaitant silpna darosi… Prie ko dabar tas Kairas? Turistus skraidinti nelabai, tad kas lieka? Verslo keleiviai??
Parėmė SPA į BCN, kodėl neparėmus dar kokio charter’io į Kairą?
Bet aš asmeniškai nebūčiau prieš charter’ių rėmimus į Graikojos salas, kaip Zakynthos, Mykonos ar Skiathos :)
Ta paramos programa ir jos igyvendinimas atitinka bendra salies lygi – more or less viskas skirta isisavinimui. Graudu. Aisku, Kaikaris visiskai teisus – jei yra galimybe ir kiti ja naudojasi, tai kodel SPA negali naudotis. Pirmiausia reiketu klausti, kodel tokia galimybe apskritai egzistuoja?
Please kindly be informed that flights AY132 and AY134 will operate mostly by ATR aircraft during winter period.
Bigger aircraft (Embraer 90) will operate only on days 2 and 4 now (evening flight AY134).
Galėtų paremti skrydį į Johanesburgą :) arba Windhook, verslas labai domisi šiomis kryptimis.
Bet deja matyt nerems.
Off topic: Gal kas nors updatina wizzair utilizacijos lenteles? Įdomu būtų pažiūrėti.
Na ir cirkas, VNO paviešino GIF apie EU centrus ir jų oro uostus. lygina atstumus tarp VNO ir KUN ir kitų miestų. Ir pateikia, kad pvz Frankfurtą ir HHN skiria 110 km. Bet apie FRA jokios info, arba kaip Paryžiaus oro uostą pateikia BVA, o CDG dingo kažkur.
Apgailėtina.
kontaktas už užtikrinti & neužtikrintos paskola.
skolintis paskola suma nuo € 3000 – 5000,000euro.
pasirinkti nuo 1 metų į 20 metų tūzas paskola duraion.
kontaktas paštu. azeesabdul480@gmail.com
Man tiesą sakant labai keista, jog nėra skrydžių į Kiprą. Šios poilsinės kelionės buvo vienos populiariausios šiemet, taigi natūraliai ir skrydžių turėjo būti nemažai… Na, tikimės kitais metais bus daugiau keliaujančių į šiltus kraštus tautiečių.
I thought it was heading to become some dull previous publish, however it truly compensated for my time. I’ll publish a hyperlink to this web page on my blog. I am positive my visitors will uncover that extremely helpful.
idomiai cia
Čia yra didžiausia parama tiems, kurie šiandien ieško paskolos, susisiekite su šiuo el. Pašto adresu Collins_jamesfinance555@hotmail.com. Mano vardas Julian Morals