Ruduo Europoje, kokio nebuvo seniai
Šis ruduo Europos aviacijoje įdomus ir šiek tiek keistas.
„Air Berlin” daugiau nebebus
Ilgai trukusi „Air Berlin” išgyvenimo epopėja atėjo į pabaigą. „Air Berlin” užbaigs skrydžius šio spalio pabaigoje, o nemažą dalį skrydžių jau nutraukė. „Etihad” nutraukus bambagyslę, „Air Berlin” vadovams neliko nieko kito, tik kaip paskelbti nemokumą ir pradėti likvidacijos procesą. Taip, šiandien paskelbta, jog kai kurias dalis surinks „Lufthansa”, tačiau tai – „Air Berlin” pabaiga.
Istorija nuo 1978-ųjų, ne vienas susijungimas ir prisijungimas, kelis kartus keista strategija, piko metais – 170 lėktuvų parkas ir 35 mln. keleivių bei 9000 darbuotojų. Po kelių restruktūrizacijos procesų, akcininkų pasikeitimo jau buvo galima patikėti, jog kompanija yra „nemirtinga” ar „too big to fail”, bet – pabaiga atėjo: „Air Berlin” vardas keliauja į kapines.
„Monarch” sustabdė veiklą
„Didžiausia britų gražinimo į tėvynę operacija Jungtinės Karalystės istorijoje taikos metu” – tokiais epitetais buvo vadinamas procesas prasidėjęs spalio 2 dieną. Jungtinės Karalystės Civilinės Aviacijos administracija pradėjo rūpintis 110 tūkst. „Monarch” keleivių, likusių užsienyje, kuri sustabdė veiklą per vieną naktį.
Šios aviakompanijos problemos prasidėjo dar anksčiau, ši taip pat keitė keletą kartų savo strategiją. Aviakompanijos rezultatai ypač suprastėjo kritus paklausai skrydžiams į Egiptą, Tunisą ir Turkiją, kur dėka tarpvalstybinių sutarčių ši bendrovė turėjo galimybę skraidinti turistus be tiesioginės didžiųjų pigių skrydžių gigantų konkurencijos. Maža to, šioms rinkoms užsidarius, daugelis aviakompanijų iš Didžiosios Britanijos permetė lėktuvus į Ispanijos, Italijos ir Graikijos kurortus, o skrydžiams į šias šalis kainos labai nukrito.
Tai didžiausias Jungtinės Karalystės aviakompanijos žlugimas istorijoje. Jau sustabdžius veiklą, paaiškėjo, jog bandymų išgelbėti ją buvo ne vienas – net 150 mln. JAV dolerių prarado net „Boeing”, skolinusi šiai bendrovei, siekadama išsaugoti „Boeing 737MAX” užsakymą.
Piko metu kompanija skraidino virš 7 mln. keleivių, o uždarymo metu skrydžius vykdė 35 lėktuvais.
„Ryanair” įkrito į planavimo ir pilotų trūkumo duobę
Rugsėjo mėnesį „Ryanair” įsisuko į pilotų trūkumo ir planavimo problemų karuselę. To rezultatas – pradžioje atšaktas nemažas skaičius skrydžių be iš ankstinio įspėjimo, vėliau – žiemos tvarkaraščio karpymai, o dar vėliau – paskelbti planai lėtinti plėtrą 2018 m. vasarą.
Ar tai rimtos ilgalaikės problemos? Greičiausiai ne. Tačiau, atrodęs nepajudinamas agresyvus sparčiai augantis monstras daugiau nei dešimtmetį, pasirodė esąs pažeidžiamas.
Kas toliau?
Įdomu, jog „Monarch” ir „Air Berlin” veiklos sustabdymas, „Ryanair” skrydžių apkarpymas nesukėlė didesnės kitų rinkos dalyvių reakcijos. Niekas nerodo didesnio intereso užimti atsilaisvinusius maršrutus ir slot’us oro uostuose, „Air Berlin” dalims sunkiai atsirado pirkėjęs. Atrodo, jog šių žingsnių rinka tik ir laukė, o dabar sumažėjus konkurencijai lengviau atsikvėpė.
„Monarch” ir „Air Berlin” žlugimas, suintensyvino kalbas ir apie kitų aviakompanijų likimą. „Ryanair” vadovas Michael O’Leary prieš kurį laiką paskelbė skandalingą pranešimą, jog šios žiemos neišgyvens „Monarch” ir „Norwegian” – jau dabar aišku, jog jis buvo bent jau pusiau teisus. Panašioje situacijoje kaip „Air Berlin” yra ir „Alitalia” – atrodanti, kaip turinti begalybę gyvenimų vėl bando persitvarkyti, tačiau, kaip ir „Air Berlin”, šiai bendrovei akcininkė „Etihad” nutraukė palaikymą.
Įdomus ruduo. Intensyvus ir šiek tiek keistas.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
689 komentarai
Leave a reply
Turbūt Europoje yra pernelyg didelė konkurencija, kad vieno ar kito vežėjo žlugimas (sunkumai) ritmai supurtytų rinką. Todėl ir nematome reakcijos – visi tyliai stebi konkurentų agoniją.
tai pavasari gi zlunga avialinijos. Sios kazkaip nesulaike vasario-kovo sezono…
@Oleg, jie tiesiog ištvėrė praeitą pavasarį ir nežlugo :)
Nebeliko Riga-JFK, bet užtat dabar Rygoj bus Dreamliner skrydis 1 weekly. Vis šis tas.
@Julius
ir dar TK x2 weekly A330F
Tipo uzbekai į Rygą skraidys su B787?
Vytautas-NT
http://www.routesonline.com/news/38/airlineroute/275214/uzbekistan-airways-s18-new-york-riga-service-changes-as-of-11oct17/?highlight=uzbekistan
Panašu, kad Wizzair visiškai išeina iš Glasgow ir Bristol orouostų. Ten liko vos 3 ir 1 (atitinkamai) kryptys, kai anksčiau Bristol būdavo maždaug 6, o Glasgow 10 krypčių.
Dėl RIX Uzbekistan: Nemanau kad jie ilgai išlaikys Tashkent-Riga, visgi srautas nėra toks didelis (o lėktuvas labai didelis), o persėdimas RIX niekuo unikalus, juk visus airbaltic miestus gali pasiekt per FRA, DME ir pan
Nesusijęs klausimas, Wizzair yra geriau su vieta kojoms, nei Ryanaire?
Geriau, ir miegoti patogiau padejus galva ant staliuko :)
Šiandien vakarinė WAW su B734! Tiesa, lėktuvas pakeistas paskutinę minutę.
Wizz Air sets up UK company, considering AOC
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60448-wizz-air-sets-up-uk-company-considering-aoc
Gal kas žino, pagal kokią logiką VNO skirsto vartus? Situacija vakar: BT VNO-CDG (737) stovi prie remote stand, o BT VNO-RIX (DH4) stovi prie terminalo A5 vartų, kurie turi boarding bridge. Yra logikos?
Šiaip nuo 2016 m. pradžios turi paskelbtą aikštelių dalinimo politiką:
http://www.vno.lt/s/docs/mokesciai/2016-orlaiviu-stovejimo-aiksteliu-paskirstymo-politika.pdf
Pagal ją yra prioritetas taikomas visiems, kas nori naudoti boarding bridge – aikštelės prie boarding bridge pagal prioritetą turi būti duodamos norintiems jas naudoti ir tik jei norinčių nėra, duodamos walking’ui.
Keista. Vėlgi vakar LOT laipino per bus gate, kai priešais laipino kažkurį Wizz skrydį per boarding bridge gate, nors jie niekada jo nenaudoja. Nejau LOT nenori turėti walking gate?
kaip suprantu viskas veikia šitaip:
– norintys naudoti bridge – prioritetai pagal orlaivio dydį;
– norintys naudoti walking – prioritetai pagal orlaivio dydį.
T.y. jeigu niekas nenaudojo bridge, tai tokiu atveju Wizz Air walking turi prioritetą prieš LOT walking (nes A321/A320 vs. Dash/CRJ/Embraer).
Tai nepaaiškina BT Dash ir BT Boeing situacijos (nebent BT Boeing nerequestino boarding bridge).
Gal kas žinot, jeigu nepasirodžius skrydyje į vieną pusę (su Ryanair), ar leidžiama skristi return leg?
Tai neįtikėtina, WIzzAir irgi atidaro VNO-ATH kitą vasarą. Ta prasme?
3x weekly ir jau nuo kovo pabaigos!
Na ką – bus daug pigių bilietų kitą vasarą – naudokitės, kas galit.
Ir dar – čia didelis slot’as ir kol kas VNO bazėje nieko Wizz Air ne re-schedulino.
Dabar yra taip, kad kitą vasarą iš VNO parduoda antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais anksti ryte išvykimus tiek į LTN, tiek į EIN, tiek į BGY, tiek į TLV bei į ATH.
Ar tai reiškia, kad Wizz penktą lėktuvą į VNO bazę atsiųs?
„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Atėnus
Skaityti daugiau: http://www.madeinvilnius.lt/naujienos/wizz-air-vilniaus-skraidins-atenus/
Labai įdomus sprendimas dėl Athens. Kažkaip keista kad iškarto daug naujų maršrutų iš naujo miesto. Gal darys bazę ATH? Kažkaip neuvokiu kito sprendimo būdo. O jeigu ir naujas lėktuvas VNO, tai manau greitu metu paskelbs :)
viso gero Aegen
Kainos irgi beveik Kaip Aegan …. Va tau ir Low costai….
Tai jau tikrai kad viso gero Aegean. Bet palengvejo fake connection i Singapura :)
Bazė ATH bus:
https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/about-us/news/2017/10/16/wizz-air-announces-an-extensive-low-fare-network-from-athens#/
Bazės nebus ATH – daug maršrutų, bet visi skraidys iš esamų Wizz bazių.
Wizz toks dalykas, kad parduoda taip kaip negalės skraidyti nebūtų naujiena. Labai dažnai pas juos būna nauji maršrutai sudedami bile kaip ir paskui taisoma. Pvz vis dar yra 4 maršrutai kuriuose galima Naujus metus sutikti (nors kelis jau sutaisė).
Ryanair irgi jau VNO-ATH tvarkaraštį koregavo, sekmadieniais nebėra toks kaip pirmą dieną pardavinėjo.
Trys maršrutai į Atėnus, o į Kroatiją kaip nėra, taip nėra. Tikrai kartais užknisa tas žūtbūtinis noras konkuruoti tiesiogiai.
Rome extends €300mn in added funding to Alitalia
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60438-rome-extends-300mn-in-added-funding-to-alitalia
Wizz tvarkaraštis 2018 m. vasarai yra pergrūstas. VNO-ATH-VNO yra ilgas maršrutas, realiai 7 val. rotation, tris kartus per savaitę – jei ne papildomas capacity, reiškia, kažką turės rimtai „nukirpti”.
Aišku, yra kitų resursų – KUT skrydžius permesti į KUT bazę, yra po pora rotation out of base – per TRF ir BGY.
Ką noriu pasakyti – kad major re-schuffle reikėtų daryti norint ATH sutalpinti.
Dar vienas dalykas – WAW įveda griežtą naktinį curfew nuo ateinančios vasaros, kas kels daug problemų tokiems kaip Wizz. Galimai jie suinteresuoti bus perbazuoti lėktuvus į kitas bazes, daugiau skraidant W į Varšuvą. Pvz. VNO-WAW galėtų būti permestas į VNO bazę.
Na įdomu kaip čia bus su slotais. Aš statau už naują lėktuvą VNO. Pavyzdys su Kutaisi nelabai tinka, nes pats Kutaisi gaus KUT-ATH, be to neseniai paskelbta apie antrą lėktuvą KUT ir daugybė naujų maršrutų bei dažnių, tai nemanau kad atsiras laiko VNO permetimui
ne i tema, bet oh well =]
http://avtomotodrive.ru/maz-541-megasedan-iz-sssr/
pirmakart matau si sedana-pushback trucka su tankiniu varikliu. Idomus daiktas.
Dar FUE žiemą, Sardinija vasarą ir man jau nieko daugiau iš VNO ir nereikėtų :))
nu ok dar DXB su betkokiais Ispanijos pietumis ir jau galima drąsiai gyventi
Aegean tinklapyje skrydžiai VNO-ATH dabar jau prasideda nuo gegužės 17d. – nežinau ar čia klaida buvo pranešimuose spaudai, ar čia reaguodami į Ryanair nutarė paankstinti.
Dabar reikės į Wizz reaguoti ir vasarį pradėti, bet šiaip W6 su fantazija prastai.
Kas sekantis i Atėnus?
Po tokios LCC plėtros, atrodo, nebe už kalnų ir Praha su Budapeštu :) būtų puiku prie Gdansko ir Varšuvos :)
Šiandien Vokietijos geležinkeliai pradeda prekybą pagal 2018 m. traukinių tvarkaraštį. Pagal jį nauji greičiausi traukiniai naujai nutiesta linija nuo Miuncheno iki Berlyno važiuos per 3:55 (dauguma važiuos apie 4:30 val.) Iki šiol greičiausiai 6 val. buvo. Turėtų šiek tiek nuimt srauto nuo lėktuvų.
Airbus & Bombardier to partner on CSeries; build aircraft in Alabama
http://atwonline.com/manufacturers/airbus-bombardier-partner-cseries-build-aircraft-alabama
wow, čia big deal – CSeries bus perkelta į atskirą kompaniją, kurios daugiau nei 50% valdys Airbus.
Airbus atidarys CSeries gamybos liniją JAV, Alabamoje. Taip išvengs muitų parduodant JAV kompanijoms.
Gandai sklando, kad Airbus uždarys A319 ir Airbus marketins produktų liniją CS100/CS300/A320neo/A321neo. Gal net CSeries bus rebrandintą į Airbus 219/220.
Anyway, didelis žingsnis Airbus stiprėjimui ir prastos žinios Boeing ir Embraer.
@Simonas
Boeing nekreipė reikiamo dėmesio į šį segmentą – va ir rezultatas :)
Jie gi irgi dalyvavo tam Delta konkurse, kurį laimėjo Bombardier, bet bandė praeiti su dėvėtais ERJ… O po to lobino muitų įvedimą CS’ams, tai ir nebeliko Bombardieriui išeities – susimetė su Airbus, jei gamybą US klientams permes į AL – tai Boeing liks nieko nepešęs…
OAG pradėjo punktualumą vertint žvaigždutėmis.
Iš į Lietuvą skraidančių kompanijų 5* įvertintos tik dvi – airBaltic ir Belavia :)
https://www.oag.com/on-time-performance-star-ratings?utm_campaign=OTP Stars&utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz-_vfqjG8kyFF7H9JDSqGfoV1AerxDOXw58K1L-L4kkv7KGgLNdvDRTa0ylKrZ0Eev28uqheiHPV2htU2SQK_I-1SYOyEA&_hsmi=57430137&utm_content=57430137&utm_source=hs_email&hsCtaTracking=8cbd2b81-9bc6-43ef-977a-7b5d2855cb6e|581b2ca2-d9b0-46da-bac0-9e1df215286e
Stebuosi, kaip visi džiaugsmingai laidoja Aegean, tuo pačiu tikėdamiesi BA ateinant. Juk laukia ta pati situacija – overcapacity su tikslu f—out.
Patys labai norejote RYR ir Wizz Vilniuje :)
Kadangi davei rinktis, tai ir rinkomes VNO Wizz ir Ryanair?
Punktualumo vertinimai – „skrydis” autobusu ir kiti panašūs Airbaltic bajeriukai turbūt prie vėlavimų nesiskaičiuoja?
Beje: „airBaltic was named Regional Airline of the year by CAPA” http://eng.lsm.lv/article/economy/transport/airbaltic-given-capa-aviation-award.a253540/
Skaiciuojasi. Pamirsk tu tuos autobusus. Seniai turbut skridai su BT, kad cia verki. Be problemu skraidau ir skraidysiu su balticu, nes patikima ir atskrendu laiku.
P.s. man idomu kiek kartu esi vaziaves autobusu, kad cia toks nepatenkintas?
Pavydim mes latviams, oi, kaip pavydim..
Aš tai manau, kad veikia dar Daniel Kahneman aprašyta tipiškumo euristika – padarom toli siekiančias išvadas turėdami labai mažai informacijos (asmeninę patirtį).
Aš asmeniškai irgi turiu tris irragularity prisiminimus su BT, ir jie buvo handle’inti gan blogai. Bet – atsidariau dabar flightdiary ir pažiūrėjau, kad esu 110 segmentų su BT skridęs, t.y. 3 atvejai iš 110, <3%.
Kas prisiminimus sukelia, kad irragularities handle'inti buvo blogai; bet tiesa - paskutinį turėjau lygtai 2011 metais. Ar dabar jie irgi būtų buvę handlinti blogai - nežinau, gal pasitaisė, bet netenka susidurti (matyt, kaip OAG ir nustatė - dėl punktualumo).
Mano statistika su BT dar įspūdingesnė, 265 segmentai per paskutinius dešimt metų. Pirmas atšauktas skrydis buvo šią vasarą iš Kauno. Vėlavimų žinoma yra buvę, ilgiausias gal net 1-2h, bet neteko turėti ilgo vėlavimo, dėl kurio keistųsi kokie nors planai. Tad šiaip jau gana smagu, kad būtent BT tapo viena punktualiausių kompanijų pasaulyje. Juk galėjo būti Swiss ar tas pats ilgalaikis lyderis SAS. Dėl klientų aptrarnavimo žinoma yra didelių problemų. Priežastys dvi: 1) rytų Europa 2) LCC mentalitetas įmonėje, kur į viską iš pradžių žiūrima per kaštų prizmę, o tik po to per customer experience ar pan. Ironiška, bet iš to ir kyla punktualumo focus, nes daug brangiau būti nepunktualiam ir mokėti kompensacijas, perbookinti ant kitų oro linijų, etc. O šiaip ar galima kaltinti bendrovę dėl LCC mentaliteto, kai dirbama tokiose rinkose kaip LT? Pažiūrėkite patys į diskusiją aukščiau: Aegean jau dabar viešosios nuomonės palaidotas, nors iš tiesų jei būtų perkamoji galia ir poreikis, visi teiktų prioritetą Aegean geram servisui, nemokamam maistui ir bagažui, geriems connections, Star Alliance benefitams ir etc.
Aegean laidojamas tik dėl neįtikėtinai blogo skrydžių laiko į VNO.
„Wizz Air“ ruošiasi „Brexit“, paprašė JK licencijos
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/wizz-air-ruosiasi-brexit-paprase-jk-licencijos/
Kai WIZZ skraido BLL-VNO su a321, atrodo, kaip paronarmalus reiškinys.
O šiaip Kardiobatonas teisus, Aegean kirvis yra laikas.
Del autobuso buvo klausianciu – si pavasari teko vaziuoti su BT mikruske. Pavydim, oi pavydim prasto serviso
Trečiąjį metų ketvirtį Lietuvos oro uostai baigė naujo rekordo prognozėmis
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/treciaji-metu-ketvirti-lietuvos-oro-uostai-baige-naujo-rekordo-prognozemis/
Uztrolino net pati troli :)
Ar galima tokiu atveju, kai siuloma mikruske, jos atsisakyti ir paprasyti skristi kitu artimiausiu kompanijos skrydziu?
man atsisakyti nepavyko, nors gal tiesiog tingejau kovoti (mano klaida). skrydis buvo XXX-RIX-PLQ tai atveze ir numete visus PLQ gal puse 4 ryto. buvau sutares, kad manes lauks – likusieji pakeleiviai, kuriems galutinis taskas buvo Klaipeda nezinau, kaip ja ir kada pasieke – net taksi aplink nebuvo.
turiu 80 segmentu su BT, bet tik keli paskutiniais metais (ir tai didzioji dalis for fun – tokie kaip VNO-RIX-PLQ uz 29eur ar last resort, kai nebent autobuso alternatyva lieka) – kazkaip nevilioja (neneigsiu asmeninio nusistatymo) ne tokie irregularities, ne is tamsaus narvo kovai isleidziama cabin crew (toki agresyvumo lygi demonstruodavo nebent TAP, kur tetos svaidydavo maista ant stalu), plius daznai nematau jokio price advantage tad pirmieji faktoriai ima groti daug labiau
Ukraine International kitą vasarą neplanuoja gražinti Lviv.
Užtat planuoja Odesa didinti iki 3x weekly.
Yra teke papulti su BT i situacija kai jie rytini ir popietini skrydi i Viena sukiso i viena 757 popietiniam skrydziui, zinoma man reikejo iki 12 but Vienoje…. Meistriskai sutaupe, bet po shito reikalo su jais nebeskrendu kai skubu…
aisku man dabar is STO pasirinkimas didesnis nei is VNO, bet ir kai gyvenau Vilniuje BT buvo tik last resort. Ir taip pat del irregularities handlinimo. Nors 2008-2010 labai daug skraidydavau su BT ir buvo visai gerai. Bet 2014-2015 metais per daug aplink buvo nukentiejusiuju nuo autiko is RIX ir siaip cancelled skrydziu be pagalbos ir kommunikacijos. Tai iki siol BT yra never again – geriau ilgesnis layover ir gal but maziau patogus skrydis nei BT.
Kazkaip skamba kaip isizeidusio senuko ispazintis. Bet oh well.
Neįsivaizduoju, kad skrisčiau ne su BT, kai BT siūlo geriausią tvarkaraštį ir kainą :-)
Bandau įsivaizduoti – BT siūlo 8am skrydį Vilnius-Ryga-Hamburgas, bet kas nors skristų su 6am skrydžiu per Varšuvą už daugiau eurų. Ar kas nors rinktųsi skrydį per FRA vietoj tiesioginio su BT?
Bet tokių situacijų beveik nėra – BT laikai yra varginantys (5:50am departure yra pats blogiausias iš visų hub&spoke operatorių Vilniuje), jų jungimai nėra nei greitesni, nei patogesni, nei SK, LO ar LH. Kainomis jie irgi nežiba. Tai dėl to ir neskraidote. Na, skraidote, bet tik į CDG, AMS, TXL ir MUC.
Mane stebina žmonės, kurie atskraidė šimtus skrydžių ir kabinėjasi dėl kažkokių vienetinių irops. Galiu pasakyti, kad avialinijos brandas yra beveik last thing. Taip, su China Eastern į Singapūrą nenorėčiau skristi ar į Torontą su JetAirways. Ir į Los Angeles su Aeroflot. Bet visa kita same shit – jei reikės, skrisiu su LOT, su SAS, su Finnair, su Wizzair, su Ryanair, su Turkish. Schedule, price. Net tai, kad Wizzair neturi maisto onboard dar niekada netapo priežastimi su jais neskristi.
Brandas gal yra last thing, bet experience’as skrendant naudojantis to brando paslaugomis – ne. 225 segmentai su SAS ir way daugiau irregularites, bet rinksiuos SAS over BT net kai reikes keltis anksciau, skristi su persedimu ir t.t. Nieks nedraudzia norintiems skristi su BT ta ir daryti.
Ir dar – matyt kalbos eina ne apie vienetinius irregularities, jei jau taip rasom? Pvz as turejau keleta skrydziu, pirktu n menesiu pries kelione ir jie buvo iskeitineti tiek kartu (laikai, routingas), kad net checkin mergaites pacios nebesuprato ir teko su ofisu aiskintis.
Viskas del prasto BT serviso, tavo bedos yra tavo bedos, va 2 eu kuponas eik nusipirk cukraus i kava ….
Aš manau, kad BT sunkiai turi preference, jeigu kitos aplinkybės yra vienodos. T.y., jeigu LH, SK ar LO yra panašus schedule ir panaši kaina – renkuosi juos, BT paskutinėje vietoje (dėl ko – dėl nevertingo loyalty, blogos patirties handle’inant irragularity, not-entertaining RIX oro uosto).
Bet tačiau – BT labai dažnai turi geriausią schedule, dažnai turi geresnę kainą, o dabar dar turi ir direct skrydžius iš VNO.
Panagrinėjau paskutinias kelias situacijas, kada rinkausi BT ar kada nesirinkau jų ir kodėl:
1. Reikėjo pavasarį į AMS – BT geriausia opcija, į priekį direct, atgal patogus su persėdimu. Kaina panaši kaip ir kitų – booked BT;
2. Balandį reikėjo į HAM – pirkau BT, nenugalimas tvarkaraštis į abi puses ir keliasdešimt eurų mažesnė kaina.
3. kitą mėnesį reikia į AMS – pasirinkau LH, nes keliasdešimt eurų pigiau ir geresnis tvarkaraštis (neturiu ką veikti ryte nuskridęs kad ir direct į AMS);
4. pavasarį reikia į Berlyną – BT geriausias schedule, į vieną pusę dar ir direct, booked BT;
5. rugsėjo pradžioje reikėjo į BUD – LOT ir BT buvo ta pati kaina, bet LOT geresnis schedule, booked LOT;
6. reikėjo grįžti penktadienio vakarą iš LON (FR buvo fully booked) – BT opcija nenugalima iš LGW, tiek tvarkaraščiu, tiek kaina.
Atvažiuoji į CDG, nes skrisi į VNO, bet atėjęs prie vartų pamatai, kad RIX. Bandai kažką aiškintis, sako iššsiaiškinsit Rygoje.
Komunikacija ir mentalitetas tikrai liūdina, nuo cabin crew iki call center.
Emirates loses case re EU delay compensation
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60634-emirates-loses-case-re-eu-delay-compensation
Nors kažkas čia ir teigė priešingai, bet vistiek labai smarkiai abejoju, ar situacija „Atvažiuoji į CDG, nes skrisi į VNO, bet atėjęs prie vartų pamatai, kad RIX” skaičiuojama į kažkokių konsultantų sudaromus vėlavimų reitingus. Reisas į RIX juk įvyko laiku ir nevėlavo. Reisas į VNO buvo atšauktas ir irgi nevėlavo. Reisas RIX-VNO irgi įvyko laiku.
Aišku, kad tokią situaciją būtų įmanoma atspindėti statistikoje (keleivis pasiekė kelionės tikslą vėliau negu jo pirktame biliete), bet labai abejoju, ar reitingus sudarinėjantiems konsultantams apsimoka kapstytis taip giliai.
P.s: visa tai nereiškia, kad ta statistika yra neteisinga ar nupirkta. Tiesiog mes kiekvienas vertiname pagal kitokius kriterijus.
Gal kas zinot, ar daznai atsaukinejamas PLQ-RIX rytinis skrydis? Noriu artimam zmogui padovanot PLQ-RIX-LIS, bet pirmas segmentas pasitikejimo nekelia…
@Vaidas – nuo 07.22 nematau istorijos tik 07.27 skrydziui (gal tiesiog nebuvo jo ta diena ar pan) – visa kita kaip ir tvarkinga, dazniausiai ahead of schedule arrivalas Rygoj.
@Vaidas – nebijok pirkti, kaip čia jau minėta, ir nepaisant visų išsakytų negatyvių patirčių, airBaltic yra viena punktualiausių kompanijų pasaulyje. Ta prasme ne Vilniuje, ne Rygoje, o pasaulyje. Tai šį tą reiškia. Akivaizdu, kad atšaukiamų skrydžių būna, ir iš komentarų panašu, kad tos situacijos ne itin profesionaliai sprendžiamos, bet reiktų suprasti, kad skrydžio atšaukimas yra last resort, o ne šiaip kažkas linksminasi ir bando kažkam suknisti planus.
Paskutinis pavyzdys buvo praėjusią savaitę, kai dėl įtariamo defekto BT groundino 7 savo CS300 lėktuvus vienai dienai, t.y. 7/30 (23% visų savo lėktuvų). To pasekoje buvo atšaukti tik trys skrydžiai pirmyn-atgal, nors iš viso tą dieną buvo suplanuota ~150 skrydžių.
Delta considering MAX or neo order
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60626-delta-considering-max-or-neo-order
Dekui visiems, uzsakineju, gera kaina i Lisabona Eurovizijos finalui, vos €98!
@Linas
sorry už SPAM, Linai gal gali parašyti savo kontaktus į mindauqas.aero at gmail. Thx.
@Spectator – puikus pavyzdys apie CS300 – skrydziu atsaukta mazai, bet kiek zmoniu neisskrido delto, kad CS300 pakeisti i Dash’us? Nesakau, kad BT kalte cia, bet eilini karta statistika gali buti parodyta kokia tik nori.
Man tai atrodo, kad beveik stebuklas, kad toje situacijoje pavyko atšaukti tiek mažai skrydžių. Nežinau, kiek buvo denied boardings, nors pagal BT press release buvo ~350 keleivių kuriems iškilo problemų tą dieną, tai turbūt į tą skaičių įeina ir denied boardings. Vėlgi, galima prisiminti ir Lufthansa tradicinius streikus du kartus per metus. Kiek keleivių tai paliečia? Dešimtis tūkstančių? Visi priima lyg būtų tiesiog normali verslo praktika…
Chinese airlines will fly 140 times more passengers in 2017 than 35 yrs ago. 100mln vs 1,4mlrd. vien nuo 2012 metu – 233mln
Lapkritį porai savaičių uždaromas Eilato Ovda oro uostas, Ryanair tuo metu skraidys į Tel Avivą (tame tarpe iš Kauno).
Gal kas geriau NOTAMus šifruot mokat – ar čia reiškia, kad Ovda apribojimai tik tam tikrom valandom ir dauguma Wizz skrydžių vėlai vakare galės vykti (jie jais prekiauja toliau kaip niekur nieko):
A1635/17 – AD CLSD TO ALL CIV FLTS, EXC BY PPR FM AP OPR. 05 0700-1515, 06 0700-1545, 07
0700-1515, 08 0900-1815, 09 0700-1515, 12 0900-1815, 13-14 DAILY 0700-1515, 15
0900-1815, 16 0700-1045, 05 NOV 07:00 2017 UNTIL 16 NOV 10:45 2017. CREATED:
19 OCT 10:52 2017
A1634/17 – CTR CLSD TO ALL CIV FLTS, EXC BY PPR FM AP OPR. 05 0700-1515, 06 0700-1545, 07
0700-1515, 08 0900-1815, 09 0700-1515, 12 0900-1815, 13-14 DAILY 0700-1515, 15
0900-1815, 16 0700-1045, 05 NOV 07:00 2017 UNTIL 16 NOV 10:45 2017. CREATED:
19 OCT 10:51 2017
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/10/22/news/is-atostogu-lansaroteje-grize-lietuviai-sulauke-nemalonios-zinios-3195380/ Cia rimtai taip buvo ar cia bajeris??? :D
Tai dar gerai kad su poilsiautojais taip nutiko. Jeigu bagažo nebūtų gavę iš Stansted parskridę chicken-factoriai, tai jie verktu kokie nuskriausti ir diskriminuojami
Marius: situacija neįprasta ir netradicinė, tačiau šiuo atveju, geriausia ką buvo galima padaryti – dėl vėjų ir performance pilnai pakrautas lėktuvas negalėjo skristi ACE-VNO, todėl buvo nuspręsta kitu reisu 3 tonas bagažo skraidinti kitu lėktuvu į KTW. Kitos alternatyvos blogesnės – skristi iki WAW ir toliau važiuoti autobusu; dalį keleivių palikti kitam skrydžiui. Alternatyva stoti pakeliui pildyti kuro netiko dėl įgulų darbo laiko ribojimo.
O tai negalėjo lėktuvas pakeliui nusileisti BCN ar ku kitur ir pasipildyti degalų?
Kaip ir rašė, ilguose skrydžiuose tarpinį nusileidimą dažnai riboja įgulos darbo valandos.
klasikinis atvejis – kazkada su BT F50 taip is MUC grizom be bene viso reiso bagazo.
Ne tragedija šita situacija, bet naivumas, tiek vienų, tiek kitų, sunkiai paaiškinamas. Keleivių, nes svarbiausius daiktus atiduoda į bagažinę, SPA, nes neįvertina aplinkybių. Visų pirma, tai ne force majeure. Jau panašiai SPA leidosi kartą WAW. Wizz net iki KEF yra nedatraukęs ir leidosi SVG. Na, iš kur tas idealizuotas mąstymas, kad viskas visada vyks pagal planą. Visada reikia turėti atsarginį variantą, kas bus daroma vienu ar kitu atveju, o ne priimti abejotinus sprendimus paskutinę minutę.
Be abejo, tai ne tik SPA problema, tai universali problema, tinkanti turbūt visoms aviakompanijoms. Beveik kiekvieną kartą, kai įvyksta vėlavimas ar kitos panašios problemos, iš reakcijos ir veiksmų, kurių imamasi, susidaro įspūdis, kad tai įvyko patį pirmą kartą pasaulyje, ir niekas neturi patirties, kaip handle’inti irregularity.
Arnai, kodėl manai kad nepagalvota – toks ir buvo pats geriausias planas: bagažas nukeliavo iki KTW ir visi keleiviai jį gaus, dauguma mažiau nei su 24h val. vėlavimu.
Arnai: tai būtent ir buvo pasirinktas pats logiškiausias sprendimo būdas, keleiviai grįžo namo laiku, lėktuvas ir įgula grįžo laiku į savo bazę, kad galėtų toliau vykdyti suplanuotus skrydžius. Tik bagažas pavėlavo vieną ar dvi dienas.
Kada performance calculations neleidžia skristi, visada imamasi alternatyvų, kurios prioriteto tvarka tokios:
1. Daryti tarpinį sustojimą;
2. Palikti dalį / bagažo;
3. Perkelti dalį keleivių į kitą skrydį / organizuoti papildomą skrydį.
Aišku, idealiame Pasaulyje aviakompanijos turėtų kiekvienoje savo kryptyje turėti po budintį lėktuvą, su budinčia įgula – bet turbūt visi šitame bloge supranta, ant kiek tai nerealu.
Kaip galejo nepraeiti igulos darbo laikai? Juk nesiuncia SPA skraidyti VNO-ACE-VNO, nes kaip suprantu sis atvejis negalimas del laiko ribojimo, o skrendant is ACE-VNO, darbo laikas kiek? 6-8h? Negi dirbti galima tiek nedaug…
Utopija: galėčiau patikslinti ryt, bet darbo laikas sutrumpėja, dirbant naktį. Šio skrydžio atvykimas buvo numatytas 2:55a.m., tai praktiškai visos darbo valandos įgulai skaičiuojamos pagal nakties taisykles.
Blogai yra tik tai, kad keleiviai nebuvo perspėti iš anksto. Bet blogiausia yra tai, kad negalima prognozuoti, kas būtų, jeigu jiems pasakytų iš anksto. Prasidėtų visokie ‘aš neskrisiu’, ‘duokit mano bagažą į saloną’ ir pan. kas sukeltų tik dar didesnių problemų.
Perspėjus keleivius iš anksto, kiltų dar didesnis chaosas. Dalis iškart surengtų maištą su vėliavomis ir transparantais, kiti sunaikintų likusias alkoholio atsargas, o likusieji kelias valandas karotų mantras, kad iš SPA nėra ko tikėtis, niekad jie visada taip ir kad daugiau su SPA niekada, niekada, niekada neskrisiu… Ogi dabar visi gavo trumpą šoką, bet nors lėktuvas liko sveikas…
Viskas tik dėl to, kad keleiviai reikalauja žemiausių kainų. Nepasiruošę mokėti nė centro extra už papildomą komfortą.
Rezultate SPA, turų organizatoriai priversti naudoti A320 tokiems segmentams (beje, Wizzair tas pats, įsivaizduoju, kad dažni atvejai bus, kai Vilnius-Morokas-Vilnius nesuskraidys be tarpinio nusileidimo). Galima būtų mažinti capacity ir atsisakyti 10% keleivių. Kas mokės 10% už skrydžius?
Kai geriau pagalvoji iš resursų pusės, visi keleiviai patys sutinka skristi 10% pigiau su 1% tikimybe, kad bagažas vėluos 24 val.
Taip, bet skristi a320 ar b738 su standartiniu „seating map”, daugiau, nei 4 val. yra labai didelis diskomfortas.
VNO-RAK ženkliai trumpesnis. Įdomu kaip fr skraido nyo-tfs. Atstumas panašus, o problemų nesigirdėjo. Ar 738 skrenda toliau?
Nei juoktis, nei verkti skaitant Simono pasiteisinimus. Ar jūs matėt, kokias sumas moka tie poilsiautojai? TŪKSTANČIUS eurų. Jūs tuos klientus turite ant rankų nešioti. O dabar savo problemas (neturite atsarginės įgulos nei VNO, nei WAW?) išsprendė kaip būtų pigiau ir paprasčiau. Apie kliento patogumą pirmiausia reikia galvoti, o tik paskui apie savo nuostolius. Per 6 valandas turbūt neatvyko ir kiti darbuotojai į VNO, kad kiek įmanoma operatyviai išspręsti bagažo problemą ir klientai turėjo atstovėti kelių valandų eilę paryčiais?
Simonai, taip, šioje situacijoje išeitis pasirinkta tikrai nebloga, bet kokiu atveju, daug kartų geresnė, negu skristi iki WAW ir pratęsti kelionę autobusais.
Kalbu apie išankstinę tendenciją tikėtis, kad viskas klostysis pagal planą. ACE-VNO įgulos darbo laikas stovi visiškai ant ribos. Be abejo, visada galima imtis drastiškų priemonių, pvz., neskraidyti tokiu maršrutu. Tačiau to nesiūlau. Vienas variantų ir būtų rotaciją atlikti dienos metu. Įgulos darbo laikas skaičiuotųsi dieniniu tarifu ir tikrai atsirastų erdvės tokiems netikėtumams padengti. Nežinau, gal tokiam sprendimui yra kliūčių, Simonas galėtų plačiau pakomentuoti.
Dėl pranešimo keleiviams tai greičiausiai tiesiog nebuvo kada pranešti, jei situacija paaiškėjo tik paruošus skrydžio planą. Likus, pvz., valandai iki skrydžio, kaip jau minėjo Kardiobatonas, chaosas būtų buvęs dar didesnis, o išskridimo užvėlinimas būtų tik dar labiau komplikavęs reikalus.
Justinai, nereikia nė W6 Maroko pavyzdžio. Vasarą į Tel Avivą beveik kiekvienu reisu neišskrenda dalis bagažo dėl to, kad nepraeina svoris. Aišku, reikia tikėtis, skaičiai ten suapvalinami žinant publiką ir rankinio bagažo kiekį bei svorį.
Expertas, kam ant rankų nešioti, kai kitų alternatyvų nėra?
Na yra, bet manau, ne tiem, kas eina į Novaturą ieškoti bilietų į Lanzarotę :)
Experte, pritariu dėl to, kad SPA keleiviai, skraidantys į ACE, FUE ir pan., tam tikru mastu yra premium keleiviai, kurių lojalumą tikrai norėtųsi skatinti. Mes visi suprantame, kad toks svorio nepraėjimas, kiti irregularity yra kasdienybė besisukantiems aviacijoje, tačiau SPA kontingentas, pripažinkime, į tokius nutikimus reaguoja jautriai, tai greitai pakliūna į žiniasklaidą ir sukelia tam tikrą rezonansą. Todėl į reputaciją gadinančius niuansus reikia žiūrėti ypač atsargiai.
Experte, dėl VNO darbuotojų pastebėjimas irgi taiklus. Vis dėlto norėčiau pabrėžti, kad rasti tą antrą žmogų per 6 valandas iš tiesų nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Bagažo paieškoje pamainomis dirba gal 8 žmonės, todėl prikalbinti kažką vakare ateiti ant trijų nakties yra sunku.
Kita vertus, tiesioginio kontakto su juodžiausią darbą atidirbančiais žmonėmis trūksta. Tas darbuotojas, aptarnavęs apie 160 keleivių, tikrai nusipelno bent padėkos. Nežinau kaip dabar, bet anksčiau, tarkime, už EXTL pardavimus darbuotojai tikrai buvo skatinami tiesiogiai nuo SPA. Kai yra noro, įmanoma viskas.
Pamenu, prieš kokius 12 metų į Kanarus skraidė kita aviakompanija – ji tiesiog nutūpė Malagoje ir pasipildžiusi kuro atskrido iki VNO. Taip, tuo metu galbūt galiojo kitos įgulos darbo valandų taisyklės, tačiau tai nėra pretekstas viską sukrauti ant klientų pečių. O jei jau taip nutiko – VNO galėjo laukti 3-4 darbuotojai, kurie viduryje nakties padėtų užpildyti dokumentus dėl bagažo. Deja, ir vėl neišdirbta situacija (belieka džiaugtis, kad neliepė autobusu važiuoti iki VNO kaip buvo pavasarį).
Tokia jau vartotojo dalia, perka reklama ir ipakavima, o kas viduje, nesvarbu. Idomu ar daug skristu, jei reklamoje mazomis raidemis, butu nurodyta, jog bagazas gali veluoti – 24h….
Manau, situacija buvo suvaldyta gerai – kiek WizzAir palieka bagažo skrisdami į TLV kas trečiam reise, kiek SAS palieka vasarą bagažo, kai daug keleivių į USA, o į CRJ telpa tik pusė bagažo. Lufthansa žiemą irgi palieka daug lagaminų VNO, nes marketingistai pridalina nemokamai slides, o kad jos netelpa fiziškai į lėktuvą tai nepagalvoja… aišku, malonu nėra, bet tai ne kasdien gi nutinka – visi atskrido laiku, o grįžus parą palaukti tai kas tokio.
wizzair iš paskutinių dešimties skrydžių į KEF keturi stojo SVG – kažin ko neperspėja keleivių, kad taip bus.
Ne kažkas tokio yra paskui porą valandų laukti eilėje užpildyt popieriuką. Tai yra labai nemalonu ir iš principo nesunkiai sprendžiama jeigu būtų suplanuota, kad to gali prireikti. Dar manau tie keleiviai taip pat turėjo laukti dar bent valandą, kad priduoti tą bagažą.
Aš vasarą skridau su SPA (pirkau vien bilietus iš Novaturo), sekančiais metais taip nebedarysiu. Būtent servisas oro uoste (kilometrinė eilė prie checkino) buvo labai labai prasta kelionės dalis. Ir tikrai papildomi agentai nekainuoja tiek daug pinigų kiek sugadina experiensą.
@situacija, kiek SK palieka lagaminų max 5. Jei jie nespėjo į 6h reisą išskris 11h, jei tai per vėlu skris į EWR per ARN arba per OSL ir t.t. Tad nelabai šis variantas tinka.
Jei kalbama apie 2017.10.21 SPA skrydį į Lanzarote, pagal flightaware yra tokie duomenis:
LLC424Z VNO-ACE 5h 55m
LLC82AX ACE-VNO 4h 46m
Tai atrodo, kad skrydžiui atgal į Vilnių buvo labai palankus vėjas ir jis truko daugiau nei valanda trumpiau. Ar čia kažkur yra klaida?
Vienintelė problema, kurią tikrai matau – tai tas beprasmis laukimas, kad supildyti dokumentus atvykus (kai labiausiai norisi greičiau namo, į lovą, po tokio ilgo naktinio skrydžio). Mano klausimas – ar nėra galimybės kažkaip kitaip handlinti tokios situacijos? Juk tai ne pasiklydęs bagažas, kad jo reikėtų ieškoti, paaiškinkite tokios procedūros prasmę, kai sąmoningai nėra pakraunamas visas (arba didelė dalis bagažo)?
Pasidalinsiu asmenine patirtimi, kažkada panaši situacija buvo nutikus KLIA. Nepildžiau jokių dokų ir nelaukiau, važiavau į viešbutį, gal dėl to, kad bagažas buvo draustas ir gal dėl to, kad tai nebuvo 3 mano skrydis.
However, pasiskambinau kitą dieną, žinoma apsimečiau, kad pildžiau vakar, jie sake no worries, registruosim dar kartą, užteko pasakyti spalvą, lagamino dydį ir lipduko reg. nr.
Po 3h lagaminas buvo viešbutyje, vadinasi jis jau buvo atskraidintas :)
Nesiūlau maištaut, bet kiek žinau nėra jokios būtinybės deklaruoti dingusi bagažą, t.y. nėra apibrėžta ar po 1 val. ar po 23 val.
Atidžiau panagarinėjus panašu, kad problema gali būti pakilime iš Lanzarotes oro uosto. Ten takas gana trumpas (2,4km) ir matyt prie nepalankių oro sąlygų nevisada gali A320 pakilti pilnai pakrautas.
B757 būtų idealus lektuvas šitam reisui :)
situacija, iš paskutinių 35 VNO-KEF skrydžių buvo 2 diverted į SVG dėl priešpriešinių vėjų ir range apribojimų.
liudnoka situacija, kai kompanijos vardas plaunamas metant nepamatuotus teiginius apie kitus. Mol nieks neatsidarys flightradar ar flightaware ir VNO-KEF statistikos nepaziures arba nepasiaiskins del tariamu SAS lagaminu? SAD ir labai jau lietuviska…
kitas aspektas – kaip galima considerinti skristi kompanija, kuriai normalus variantas minimas – atskraidinti iki WAW ir parvezti autobusu?
Nenoriu sutikti, kad poilsiautojai nepasiruošę mokėti papildomai už komfortą. Galbūt būtų teisingiau sakyti, kad didžioji dalis nepasiruošusi mokėti. Blogiausia yra tai, kad LT šiame versle nėra konkurencijos. Veikia du dideli kelionių organizatoriai, kurių pasiūlymai yra identiški ir poilsiautojams tiesiog nėra pasirinkimo, o organizatoriai neturi stimulo siūlytą kažką geresnio ar įdomesnio.
Na, aš nenoriu ir nenorėjau pasakyti, jog kažkuri iš šitų situacijų yra normali – tai tiesiog irregular situacija, o irregularities stengiamasi, kad:
1. būtų kuo mažiau;
2. priklausomai nuo situacijos tikimybės – viena ar kita procedūra taikoma.
Iš Vilniaus į Kanarus yra gan sudėtingi skrydžiai (todėl LCC jų ir nesvarsto imtis), kartais nuo karto VNO-TFS skrendant irgi pasitaiko sustojimas AGP.
Liūdnesnė naujiena: Aegean uždarė rezervacijas VNO-ATH.
Labai gaila :(
Ar buvo tos rezervacijos pradejusios veikti normaliai? Kiek ziurejau pries pora savaiciu buvo tas pats statusas. Miles & Bonus VNO sarase irgi nebuvo atsirades iki siol
Jeigu visas lėktuvas atskrido be bagažo (nes jo tiesiog nepakrovė), ar negalima tiesiog VNO atspausdinti 200 egz. prašymų – o keleiviai tiesiog įrašytų savo vardą ir pasirašytų?
Man atrodo, kad šitoj situacijoj baisiausias dalykas ir buvo tas poros valandų laukimas VNO naktį, kol buvo tvarkomi dokumentai.
BGS bagažo paieškoj du agentai dirba ~ 7-21, vienas 4-7 ir 21-2. SPA informavimo klausimu tikriausiai nieko nepadarė. Man regis tas darbuotojas apie tokią situaciją sužinojo kai keleiviai buvo pakeliui į terminalą, o krovikai atsidarinėjo bagažines, tai pasiruošimas galėjo būt vandens stiklinės pasiėmimas ir rašančio tušinuko susiradimas. Bet rankos paspaudimo bičas nusipelno, nes namo grįžo tikrai ne 2h.
Pirmojo pusmečio „Small Planet Airlines“ rezultatai – daugiau nei pusantro karto didesnės pajamos
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/pirmojo-pusmecio-small-planet-airlines-rezultatai-daugiau-nei-pusantro-karto-didesnes-pajamos/
Gal užteks apie tą bagažą ;))
Ar aš nerandu, ar greitai.lt tikrai nesiūlo multi-city bilietų? P.S. kas dar iš lietuviškų bilietų pardavėjų gerai dėlioja open-jaw keliones?
@Vytautas – avia.lt
@Pranas – avia.lt jau prazondavęs, greitai.lt ir skrisk.lt nerandu kad būtų tokia galimybė.
Gal iš čia esančių kam teko pirkti per tokius momondo siūlomus resellerius kaip tickets.lt? Man jie tokie neaiškūs atrodo ;)
Va va, tickets.lt ir mane labai domina, pastaruoju metu meta mažiausias kainas. Gal yra kokių atsiliepimų?
yra. Ta maziausia kaina yra tik su MasterCard credit (regular mastercard netinka). Viena karta pirkau – viskas buvo ok. Daugiau neperku nes nebeturiu tos vienos korteles kuri tinka.
Pats kai perku bilietus ypac is skandinavijos – tai paziuriu momondo.se ir skyscanner.se – ten parodo kur pigiau/akcijos/be mokesciu/etc.
Jeigu nereiks su jais bendrauti (nebus pakeitimų ar pan.) tai daugmaž OK su jais. Kazkas dėl kortelės mokesčio tik buvo užkliuvę, gal didokas pasirodė…
Man jie neleido su lietuviška kortelę būnant Anglijoje nupirkti bilieto iš Amsterdamo, tipo fraud prevencija, tai kaip ir pliusas jiems dėl to. Beje, rezervaciją pasidarė, tai bilietas nedingo, tik teko patvirtinimus emailu dar nusiųsti.
Kiek suprantu jie kilmės iš rytų.
tickets.lt pagal rekvizitus tai austrai.
Karta pirkau bilietus, tai visklas kaip ir ok, tik emeilo neatsiunte kai bilietai atsirado, bet webe buvo :)
Tickets.lt yra Ukrainos kompanija
„Ryanair“ atideda kelionių bagažo pakeitimus
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ryanair-atideda-kelioniu-bagazo-pakeitimus/
Ir visi, kurie pirko priority, kad garantuotai turėti rankinį bagažą lėktuvo salone nuo lapkričio 1 d., lieka ant ledo, nes pinigai negrąžinami.
Air Berlin’s Leisure Cargo bought by Zeitfracht Group
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60817-air-berlins-leisure-cargo-bought-by-zeitfracht-group
Air Berlin and EasyJet said to announce deal on Friday – reports
https://uk.reuters.com/article/uk-air-berlin-easyjet/air-berlin-and-easyjet-said-to-announce-deal-on-friday-reports-idUKKBN1CO23F
British Airways extends codeshare deal with Finnair
http://www.breakingtravelnews.com/news/article/british-airways-extends-codeshare-deal-with-finnair/
@Linas – nu kam dėti senas fake news :) gi nesusitarė.
@Pranas
my bad – nepažiūrėjau į straipsnio datą… :)
http://www.vz.lt/rinkos/2017/10/25/interviu-su-ziemeliu-maskvojetrukdantys-asmeniskumai-ir-22-mln-usd-investicijos
yra ten kas idomesio uz paywall ar nelabai?
LOT 2018 metais lizinguos papildomus 6 Embraer-195. Skelbiama, kad lėktuvai bus naudojami Lenkijos vidiniams ir europiniams skrydžiams.
KUN SEP2017
81387 pax
plius 23,33%
Vilniaus oro uostas ieško naujo „Duty Free“ parduotuvių operatoriaus
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uostas-iesko-naujo-duty-free-parduotuviu-operatoriaus/
Ir gerai, nes net už Duty free maišiuką ima po 10 ct.
TK žiemos tvarkaraštis:
FLIGHT NR FREQUENCY ETD
TK1408 DAY 2.4.6. 12:25 LT
TK1410 DAY 5.7. 18:50 LT
Air Berlin hopes to close easyJet or Condor deal soon
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60848-air-berlin-hopes-to-close-easyjet-or-condor-deal-soon
Pranai, kaip matai, ne tokios ir „fake news” buvo :) vis dar derasi su EasyJet
Ten buvo apie praėjusį penktadienį. O jei rimtai tai aš manau, kad nesusitars, bent jau ne normaliomis sąlygomis. Būtų norėję susitarti – būtų tai senai padarę. Dabar gi tuoj Air Berlin nebeskraidys ir viskas baigsis.
Nebent paskutinėm valandom paims kas nors kažką už beveik veltui – apie ką ir šitas straipsnis (kurį išvertus ir yra – tikimės, kad paskutinę dieną numes kaulą arba tie, arba tie).
Dar yra tokia kelių lėktuvų šveicariška aviakompanija Belair, užsiimanti čarteriais ir priklausanti Air Berlin. Jie ir taip planavo užsidaryt šiom dienom.
Bet kažkur mačiau žinutę, kad Small Planet jie įdomus ir svarsto ar nevertėtų įsigyti. Būtų įdomu sužinot daugiau :)
@Pranas
Simonas čia tikrai nepasidalins tokia informacija :D
Tai gi rašo tam pačiam straipsnyje – Belair Airlines (4T, Zurich) will stop operating on October 28 with its four A321-200s being transferred to Niki.
Aš manau, kad klausimas tik, ar AOC nusipirkt tokia proga nebūtų pigiau nei naują registruot, jeigu būtų planų plėstis į Šveicariją ir skraidyt į trečias šalis.
Žiemos skrydžių sezonas prasideda: subalansuotas tiek slidininkams, tiek šilumos ir egzotikos gerbėjams
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ziemos-skrydziu-sezonas-prasideda-subalansuotas-tiek-slidininkams-tiek-silumos-ir-egzotikos-gerbejams/
German consortium acquires airberlin Technik
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60846-german-consortium-acquires-airberlin-technik
Gal ir buvo kas rase tada atsiprašau, bet UIA gauna B777, o B767 grąžina. B777-200 ex Asiana. Pirmos foto: https://m.planespotters.net/photo/792565/hl7596-ukraine-international-airlines-boeing-777-28eer
Ukraine International Airlines in the first quarter of 1Q18 is launching Boeing 777 service, including the 3-4-3 layout in Economy Class. Planned 777 operation as follow.
Kiev Borispil – Bangkok 17FEB18 – 24MAR18 4 weekly
PS271 KBP1925 – 1005 1BKK 777 x245
PS272 BKK1205 – 1825KBP 777 x356
Kiev Borispil – Beijing eff 01MAY18 1 daily
PS287 KBP1025 – 0110 1PEK 777 D
PS288 PEK0240 – 0835KBP 777 D
Kiev Borispil – New York JFK eff 25MAR18 1 daily
PS231 KBP1100 – 1420JFK 777 D
PS232 JFK0030 – 1720KBP 777 D
Kiev Borispil – Tel Aviv eff 06FEB18 PS777/778 1 daily (schedule below effective 06FEB18 – 16FEB18)
PS777 KBP2000 – 2310TLV 777 D
PS778 TLV0530 – 0840KBP 777 D
Operational schedule for Beijing and New York listed above is valid during peak season.
Pranai, visgi easyJet susitarė:
easyJet agrees to take over up to 25 Air Berlin aircraft
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60854-easyjet-agrees-to-take-over-up-to-25-air-berlin-aircraft
Small Planet returns sub-leased Air Berlin A320s
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60849-small-planet-returns-sub-leased-air-berlin-a320s
Easyjet становится главной берлинской авиакомпанией
http://www.delfi.lv/biznes/transport-logistika/easyjet-stanovitsya-glavnoj-berlinskoj-aviakompaniej.d?id=49388609
Компания Easyjet договорилась о покупке части бизнеса обанкротившейся Air Berlin в аэропорту Тегель. Это сделает ее берлинским авиаперевозчиком номер один, уверяют британцы.
gera naujiena del PS – gal bus galima considerinti longhaul’a netik norint astriu pojuciu
Thomas Cook Airlines Belgium ceases all operations
https://www.ch-aviation.com/portal/news/60877-thomas-cook-airlines-belgium-ceases-all-operations
Aegean twitter man parašė, kad čia laikinai negalima book’inti VNO-ATH, bet greitai bus galima.
Lauksiu PS B777 trip report. 767 paliko labai slogu ispudi.
Bookinti pigiai nepatogius skrydžius per ATH, o paskui visgi patogiai skristi per FRA? :)
„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Niurnbergą, Kiolną
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ryanair-skraidins-vilniaus-niurnberga-kiolna/ .
„airBaltic“ žymi trejų metų veiklos Vilniuje sukaktį
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/airbaltic-zymi-treju-metu-veiklos-vilniuje-sukakti/ .
Emirates: Emirates is experimenting with removing all of First Class, in favor of as many Economy Class seats as it can squeeze into some of its Airbus A380 planes.
As Routes Online reports, on some flights between London and Dubai, Emirates is going to shove 615 seats onto the planes.
Hmmm… idomu kodel BT skelbia KGD kaip nauja? As pats esu KGD-RIX-VNO skrydes pries ±4 metus.
We are happy to announce that two new and exciting destinations are joining our network! Fly to Sochi, known as the Russian Riviera, for some Olympic fun or a seaside getaway, or visit Kaliningrad: the amber capital of Russia.
And we have more good news! We have improved the shedule for the Kazan route and prolonged the season for Riga – Baku route – now travel from May until October.
Na, paskutinius bent trejus metus neskraidė, tai ir nauja :) Į Sočį kažkada irgi skraidė, bet dar seniau.
Panašu, airBaltic atsisuko atgal į feedą iš Rusijos – SVO, LED, KZN, KGD, AER. Atsižvelgiant dar kad RIX-LED ir RIX-SVO yra po 4x daily.
aha. Ir kas idomu, kad man is VNO i artimus rytus patogiau skristi is VNO nei is ARN – patogesni skrydziai su SU, PS ir net per RIX su BT connectintis (pvz i koki LED ar MSQ) patogiau is VNO nei is ARN. Vietines SK, DY ir kiti visai nepadeda kai reikia i CIS.
Toks pastebejimas idomus, kad VNO buna patogesnis uz ARN.
Pritariu dėl ARN, Skandinavija tokia apskritai atskirsta nuo CIS šalių, nors geografiškai yra labai arti. Tai tiesiog parodo, kad yra labai mažai ryšių tarp šių dviejų regionų. Turizmo irgi nedaug, nes CIS gyventojai jei jau važiuoja į Šengeno zoną, tai važiuoja į populiaresnes ir kartu pigesnes šalis. SAS skraido vieninteliu maršrutu ARN-LED (6x weekly), kas parodo, kad nėra pakankamos business/corporate demand į CIS.
Del rysiu. Stai sian FB kazkas is Minsko ruosiasi atostogom – https://www.facebook.com/photo/download/?fbid=10213873322334882&ext=1509788026&hash=AeSCMY5VVj0u-qvh
Nzn is kur tas zemelapis, bet Minsk-3 oro uostas =] #classy
Na štai, prasidėjo aviacijos žiemos sezonas. Iš Vilniaus atsirado 3 nauji tiesiogiai pasiekiami miestai: Kelnas, Niurnbergas ir Agadiras. Kaip manote, kokia šių krypčių ateitis? Manau, jog NUE buvo labai keistas sprendimas ir ilgai nelaikys, tuo tarpu CGN gali būti bus stipresnis.
AGA galėtų būti geras atostogų pasirinkimas, bet nežinau bilietų kainų. Didelio srauto turbūt nebus, nes ir Novaturas surengė tik kelis skrydžius. Kita vertus, dabar ten jau šalta ir anksčiau kovo neverta skristi.
@ Kardiabatonas
Iš kur ši info, kad dabar Agadyre šalta? Ir dabar, ir dvi savaitės į priekį 23-28C, saulėta. O kainas pasižiūrėti galima Wizzair puslapyje :)
Įdienojus galbūt ir pasiekia tuos 28C. Buvom kovo pabaigoje, oras taip pat 22-28, Marakeše gavom stipraus lietaus, temperatūra nukrito iki 18-19 laipsnių. Rytai ir vakarai tikrai vėsoki, net dienomis pūtė stiprokas vėjas. Vieną vakarą siautė tikra vėtra. O grįžus, po savaitės žiūrėjau – jau buvo 33-35C. Taigi, orai ten labai permainingi.
Kiek gavau žinių, įdomu, kad pats pirmas reisas iš Agadyro į Vilnių buvo pilnas – apie 160-170pax. Aišku, tarifai buvo labai labai maži, bet įdomu, kad pririnko žmonių, kurie kitais keliais į Maroką pateko.
Patirtis rodo, kad jungiantis per STN arba BVA suskraidyti už 50-60 eurų į vieną pusę. Dabar prisideda ir Vokietija.
Gali nuskristi į Casablanca, Marrakech, Fes, Oujda ir grįžti iš Agadiro arba priešingai. Nereikia prisirišti prie vieno, miesto ar regiono.
Na, kas kokių gandų girdėjote?:)
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/lenkai-nebeperka-novaturo.d?id=76242261
to Mindaugas. Skaitant tekstą susidaro įspūdis, kad nesusitarė dėl kainos ir fondas tikisi daugiau uždirbti biržoje. Kas toliau? Drįsčiau spėti, jog „Itaka” siekia įsitvirtinti Lietuvoje ir mėgins „smaugti” „Novaturą” siūlydama poilsiautojams skrydžius iš WAW dar geresnėmis sąlygomis. Prielaidos tam yra neblogos – LG žada smarkiai pagerinti susisiekimą iš Kauno į Varšuvą, o pavasarį prasidės tiesioginiai „Lot” skrydžiai iš KUN į WAW.
Dar kazkaip KUN kvepia 2019-2020 Lufthansa….
Dėl legacy KUN, tai džiaugčiaus, kad jie atsirastų, tai duotų labai gerą postūmį regionui, bet bijau kad nebūtų kaip su PLQ, kai sušoks visi iš karto ir rezultate visiems bus blogai.
P.S. Wizz Air vis dar vasarai nekoregavo tvarkaraščių – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais yra penki ankstaus ryto išvykimai iš VNO: BGY, LTN, EIN, ATH ir TLV.
Kaune gamyklas stato du Vokietijos pramonės milžinai – „Continental” ir „Hella”, taip pat amerikiečių „Holister”, kuriems reikia skrydžių į JAV. Jeigu nenutiks kokių netikėtumų, beveik galėčiau kirsti lažybų, kad 2019S atsiras LH FRA-KUN. Koks nors nedidukas „Embraer”…
O kaip KUN kainodara – ar jau pakeista ar taip ir likę, kad jei nesi Ryanair/Wizz su daug keleivių, tai turi mokėti po 40 Lt eurais už žmogų (gerokai daugiau nei Vilniuje).
Barclay’s HQ Londone – nuo to neatsirado ne LCY, ne LHR, ne bent jau LGW, kurie yra LON dalis. Continental HQ Hanoveryje, Hella – netoli Dortmundo – kuo FRA pades?
Aš manau LH atidarys iškart KUN-FRA/NYC/LHR, nes daug singerijų atidaryt iškart stationą. Manau, skraidys su 747-8i į JFK, pritrauks daug turistų į Kauną.
Tai pamatę iškart ateis ir DY, ir atidarys KUN-MCO ir KUN-BKK. Kaune ekonomika labai auga, tai labai daug žmonių skris į Tailandą atostogų. Daug jau buvo, tai tie skris į Ameriką. Bus išnaudojama auganti Kauno demografija, ekonomika ir infrastruktūra.
Kas bus anksciau KUN – skrydziai i Kinija, Japonij a (vis zadami) ar FRA?
Siaip nejuokinga. As manau tai yra didziausias Lietuvos nesupratimas kad tarp Laisves Alejos or Konstitucijos Prospekto yra daugiau nei 20-30 minuciu kelio.
O kiek laiko tarp Bratislavos ir Vienos centro? Kur kas didesni miestai, tai turėtų būti geresnis susisiekimas…
Simonai, o gali padaryti komentarų like’inimą. Nes vis norisi instinktyviai palaikinti kai kuriuos:))
@Mindauqas būtų labai puiki idėja. Tikrai norisi :D
Gal geriau padarykite komentaru Lick’inima su nedidele liezuvio icona.
easyJet awarded Frankfurt slots
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61117-easyjet-awarded-frankfurt-slots
Transaviabaltika kasdien skraido į MSQ https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ly-avt
Gal kas numanote, kodėl?
@Giedrius
Skraido už DHL
VNO yra kaip sub-hub. Visas srautas į ir iš BY keliauja per VNO.
O kas nors ką nors daugiau girdėjo apie KUN-WAW? Kiek mačiau paskutines naujienas, kad savivaldybė balsavo UŽ, bet tai buvo rugsėjo mėn. Daugiau neteko nieko nei girdėti nei matyti ta tema ;)
@Vytautas, gal LOT pasidarė analizę ir suprato, kad geriau skraidyti kur nors kitur?
LOT šiai žiemai/pavasariui pranešė apie WAW-TXL ir WAW-OSL, abu 2x daily – tai įtariu jų regional fleet capacity turbūt laisvai nesimėto.
Dar turėčiau atkreipti dėmesį, jog nuo vasaros sezono, WAW oro uostas bus uždaromas naktimis – dabar nemažai čarterių vykdoma naktimis, o naktiniai slotai bus konvertuoti į rytinius slotus. Jau dabar ryte beveik nėra slotų WAW, tai gali būti, jog jų pagrindinis rytinis feed’as per WAW LOT apsunkintas yra.
(atskira kalba, kaip Wizz Air valdys situaciją, kai jų didžiausia bazė bus apribota darbo laiku).
Latvian airBaltic plans to open Riga- Almaty direct flight
https://en.trend.az/casia/2815901.html
Wizz prieš porą savaičių jau smarkiai koregavo WAW 2018 vasaros tvarkaraštį. Aš jo labai neseku, bet man įdomūs WAW-BOD ir WAW-LYS buvo perkelti į visai kitus laikus.
WAW bus uždarytas nuo 23:30 iki 5:30 LOCAL TIME, kiekvieną naktį. Net atsižvelgiant į tai, jog iš WAW dauguma skrydžių trumpesni nei iš VNO, su 18 valandų „langu” sudėtinga suschedule’inti po tris rotacijas kiekvienam lėktuvui, o jei tai nepavyksta – rimtas iššūkis utilizacijai.
Jei paleis LOT skrydžius WAW-KUN, tai tikriausiai perstums vieną iš Bombardierų Q400 skraidančių WAW-TXL į WAW-KUN, o į TXL paskirs naujai įsigytus Embraerius E195.
Aš niekur nerandu info, kuri skelbtų, jog LOT įsigyja papildomų E195 greitu laikotarpiu? Gal galima šaltinį nurodyti?
Šiaip tokia kryptis vėl pas LOT išmėtyta. Atrodė, jog LOT auga prie 737-800, kuriuos šiemet pradėjo naudoti, o regional plėtrą daro per Nordica, su CRJ900.
Pažiūrėjau per Azuon visus Wizz WAW vakarinius ir rytinius atvykimus – tai matos kur kelių savaičių kainos, tai buvo naktinių atvykimų, bet dabar visi nebeparduodami. Per tvarkaraščio taisymą gražiai viskas sudėliota, kad arba leidžias iki 23:10, arba red eye su atvykimu po 6 (bet Portugalija visada pas juos taip buvo, о Reikjaviką tik per 3 val perstumt reikėjo).
Šiaip W6 galėtų grįžti į WMI gal? Gal čia iš dalies to uždarymo mintis ir buvo tokia, kad paskatinti LCCs mestis atgal į WMI? LOT šiaip ar taip skraido savo banks, ir ju pirmas skrydis leidžiasi apie 06:00 o paskutinis išskrenda 23:00, taip kad jų tiesiogiai nepaveiks šitas uždarymas, tik tiek, kad bus sunkiau gauti naujų slotų plėtrai.
įdomu, kas nutiko Kaune šįryt. Nepakilo trys lėktuvai, vėliau departure visų – 11:07. Rūkas?
WMI yra perkrautas ir ten vietos nėra, tokiam operation, kaip Wizz Air.
Aišku, WMI galėtų plėstis sąlyginai nebrangiai, bet esmė, kad WMI akcininkai pešasi tarpusavyje, o politinis sprendimas yra neinvestuoti nei į WMI, nei į WAW; kadangi politinis sprendimas yra naujo oro uosto statyba.
WMI ten pešas ne tas žodis – yra skundų, kad akcininkas kuris valdo WAW net būtinus einamus remontus blokuoja, dėl ko gali tekti net visai užsidaryti vėl.
@randomq – tiesiog duomenis KUN blogai suvedė, lėktuvai normaliai išskrido.
Kas linksmiausia, tai realiai visų WMI akcininkas galų gale ir valstybė – dalis per regioną, dalis per savivaldybę, dalis per kariuomenę, o dar dalis per valstybinę įmonę – WAW operatorių.
O wow… panašu, kad tada Varšuvai nieko gero nenusimato ateinantį dešimtmetį kol nepastatys naujo oro uosto.
Aš kiek susipažinęs su situacija Varšvuoje, man atrodo, atmetus einamas problemas, pats geriausias variantas jiems būtų plėsti WMI, ten įkuriant pagrindinį Varšuvos oro uostą – lokacija gera, geležinkelio linija yra, vietos yra ir pradinė infrastruktūra irgi yra.
Dabar nutarė politiškai statyti naują visai kitoje pusėje ir turės tris oro uostus aplink WAW (taip planai yra uždaryti WAW ir lygtai WMI irgi (?), bet žinant politinius pokyčius per 10-15 metų, tai nebūtinai taip ir vyks.
Man labiau įdomu, VNO spalio mėn. statistika, kokį poveikį padarė WIZZ a321
Geras, VNO jau sudėjo statistiką:
http://vno.lt/upload/iblock/fb5/fb5af414511a830d4d77497778ada097.pdf
419281 pax
plius 17,69%
WOW, VNO spalio mėnesį pasiekė visų laikų vieno mėnesio rekordą (!!!).
Galim tik įsivaizduoti, kiek pax būtų buvę vasarą, jeigu VNO nebūtų buvęs uždarytas.
Wizz Air kėdės stiprų efektą davė, bei čarterių augimas beveik 30%.
Orientacijai TLL statistika:
https://www.tallinn-airport.ee/wordpress/wp-content/uploads/2017/11/TLL-traffic-2017-short.pdf
Taip ir pasirodė, kad skaičius VNO statistikoje dar nematytas. Augant srautam kitą vasarą VNO reikės pastatyt laikinas palapines kaip buvo KUN šiemet – terminalas nebepatemps :)
Praeitą savaitę VNO naudotojams LTOU pranešė, jog pagal suplanuotas investicijas ir petvarkymus 2018-2020 metais terminalo capacity bus padidintas iki 7 mln. keleivių.
Detalių kas ir kaip – nežinau.
Žinau, kad kitiems metams planuojamas naujas duty free išdėstymas – VNO puslapyje yra tenderio dokumentai naujam operatoriui, ten subraižyta kaip atrodys naujos parduotuvės. Taip pat kitais metais planuojama įrengti papildomus pasienio patikros langelius.
Dar – kitąmet VNO planuoja didinti mokesčius.
Keleivio mokestis greičiausiai augs net 27% – iki 8,09 EUR.
Ženkliausiai ketinama didinti stovėjimo mokestį – 2,8 karto (!) – atrodo, VNO skatins kad kuo mažiau lėktuvų nakvotų.
yuck! o kodel taip?
IMHO tai yra pats blogiausias laikas kelti mokesčius ir pats neprotingiausias sprendimas. Mokestinė sistema neturėtų būti didinama, kol oro uostas nepasieks 5 mln.
Kita vertus šiais metais galėtų paskelbti, kad didina mokesčius nuo 2019 po 10% tris metus is eilės.
Bet čia gal lietuvio bruožas: jei mano bandeles perka nebe 2 žmones, o visi 10, tai bandelių kainą reikia padidinti 3 kartus.
Dėl Embraerių šaltinis:
http://www.pasazer.com/news/36547/lot,doda,do,floty,szesc,kolejnych,embraerow.html
https://www.fly4free.pl/lot-dostanie-6-nowych-maszyn-juz-w-marcu-znamy-plany-narodowego-przewoznika-odbijemy-regiony-z-rak-low-costow/
Oficialios sutarties dėl Embraerių kol kas nėra, bet LOT viceprezidentas patvirtino, kad Embraerius gaus kovo mėn.
Taip pat LOT šią savaitę paskelbs dvi naujas kryptis iš Lenkijos regionų. Kalbama, kad viena iš jų bus RZE – TLV.
WMI neplanuoja uždaryti. Naują oro uostą planuojama pastatyti per 10-12 metų, tai WAW dar turės padirbėti ir manau neapsieis išplėtimo. Pagal dabartinės tendencijas jau 2020 m. WAW pasieks savo numatytą maksimumą – 20 mln. keleivių. Todėl ir stengiamasi per visokjius nakties apribojimus, kainų didinimą išmesti LCC ir charterius į WMI, bet anie nenori.
Na ir anglu kalba: Commercial tranzit
Tikras VNO…
LOT perka daugiau Embraer? Toliau strategija visų lėktuvų po dešimt?
O dėl Vilniaus mokesčių – puiku, nors kažin ar tai bent kažkiek pristabdys rinkos griovimą su WizzAir A321, skraidymais į KEF, BRI ir pan žiemos metu ir panašiom nesąmonėm. Aš daryčiau mokestį bent 15EUR.
@Spectator pasakykit, kad paskutinis post’as, tai ironija?
Jei gerai suskaičiavau, ukrainiečiai kitam vasaros sezonui šiek tiek sumažino capacity nuimdami kelis savaitinius reisus.
Tikrai ne ironija. Man atrodo reikia šiek tiek atsikvošėti visiems nuo šito LCC burbulo. Vilniuj ir Lietuvai tikrai nebus geriau, kai bus išnaikinti tradiciniai vežėjai. Vilniuje LCCs turėtų užimti max 30% rinkos, o ne didžiąją dalį. Dabar turim situaciją, kai net LH nesugeba užpildyti trijų skrydžių per dieną ir downgradin’a vieną skrydį į CRJ (o tai juk Frankfurtas su šimtais connecting skrydžių!), SAS skraido su pustuščiais lėktuvais, Austrian beviltiškai stagnuoja, ir t.t. Aegean suvalgytas dar jam net neatėjus. BT pustuštis varo į TXL, MUC (abi rinkos perdengtos LCCs). Jei taip ir toliau, liksim tik su tradiciniais vežėjais reguliuojamose rinkose (IST, MOW, MSQ). Ką tada mielieji darysit, kai reikės nuskristi į Madridą pirmadienio rytą, o iš Reikjaviko grįžti penktadienį vakare? Kursit darbo grafiką pagal WizzAir 2x weekly tvarkaraštį, ar mokėsit po 500 EUR tam vieninteliam likusiam stipriausiam full service carrier? O kaip su long-haul, varinėsim FR-DY connectionais? Vilnius turi būti vieta, kur stovi modernus ir naujas, gėdos nedarantis oro uostas, su tiek contact gate’ų, kad galėtų vienu metu aptarnauti kokius 15-20 tradicinių bendrovių skrydžių. Tai kurtų pridėtinę vertę. Bilietai po 1EUR į random vietas žiemos ir ne tik žiemos metu cattle class servisas nekuria jokios vertės, tik iškraipo rinką.
Na, LCC klestėjimas atspindi rinką – grubiai 90% keleivių tinka tas 2x weekly cattle class servisas mainais į €17,49 už VNO-KEF su Wizz Club ir tėra gal 10%, kuriems VNO-KEF būtinai reikia pirmadienį ryte. Reikia pripažinti, kad tai yra kapitalizmas ir tai yra realybė.
Iš kitos pusės, reikia pripažinti ir tai, kad yra eilė įrankių, kuriais kontroliuojama rinka, o ją kontroliuoti REIKIA norint pasiekti išsikeltų tikslų. Paklausa yra formuojama: yra VNO-BRI, skrenda 2x weekly 230 pax, kurie niekada gyvenime šiaip ten neskristų, nėra VNO-BRI, skrenda VNO-LWO, kur irgi šiaip jau niekada niekam nereikėjo, o kai PS pasiūlė, visi subėgo. Išsikvėpė, nebeliko. Bus kitų krypčių. Nebus, sėdės namuose tie 230 pax.
O tarp kitko, tos kontroliuojamos rinkos dabar klesti. Sunku paskaičiuoti, bet, grubiai primetus yieldus, tiek IST, tiek SVO, tiek MSQ (!) yra pelningiausi reisai iš VNO.
Na Rygge pakėlė mokesčius, „aukso” rinka nesulaukia jau 2 metai, nei LCC, nei tradcinių vežėjų, kurie „rikiavosi” prie RYG ir laukė FR išėjimo. Kas nutiko? FR perskrido į OSL ir išėdė SK iš OSL-VNO-OSL ir toliau sėkmingai pakapoja SK su DY.
Nesakau, kad LCC yra gėris, toli gražu, labai norėčiau į AMS skristi su KLM ar į CDG su AF, su IB į MAD, su BA į LHR, o su FI į KEF bei su SR į ZRH.
Bet sakau, kad visus vežėjus, tiek LCC, tiek tradicinius veikia ta pati rinka, tik tradiciniai turės rūpintis tavo jungimu, bagažu, laikraščiu, snack’u, lože ir t.t., nekalbant apie profsąjungas, algas ir visa infrastruktūrą iki paties skrydžio. Ir mokesčiai čia nieko nepakeis, tik tradiciniams vežėjams, kas dar didesnę duobę.
Na, manau žiūrint į mokesčius, svarbu, kad būtų skaidrūs ir aišku galima į regioninį kontekstą pažiūrėti.
RIX – 9,38EUR (keleivio mokestis, saugumo mokestis ir PRM);
TLL – 7,03EUR;
WAW – 60PLN=14EUR;
VNO 2017 – 6,5EUR (keleivio mokestis ir PRM);
VNO 2018 – 8,2EUR (keleivio mokestis ir PRM).
Mokesčių kėlimas visada labiau liečia LCC. Kodėl? Jų labai dideli lėktuvai ir daug žemų tarifų – kaip įvardintas pavyzdys, 17EUR tarifas, tai jei kelevio mokesčių sumoki 6EUR ar 8EUR, tai aviakompanijai liekanti dalis sumažėja 20%.
Na bet didieji LCC pas mus tai mokestį su didele nuolaida moka, ne? Ir tą jo pakėlimą labiau pajaus naujai norinčios ateiti kompanijos.
skrydziai yra commodity siais laikais. Pvz kaip arbata.
Isivaizduojame valdzioje kazkas megsta labai brangia rusine arbata ir sako mazdaug panasiai kaip Spectator:
o davaj pakeliam arbatos tarifus iki dangaus, nu kad brangi rusine arbata galetu konkuruoti, iskart atsiras Vilniuje tie geros tikros arbatos pardaviejai ir pardavines normalia arbata. Ir zmonems bus geriau – suzinos kad tikra arbata yra zymiai geresne nei ta paketuota. Visiems bus tik geriau.
IMO LT LCC ne griauzia rinka o ja vysto ir stimuliuoja labiau nei dar kas nors sioje salyje.
Taip gal būt neskraido pas mus visi su b787, turim tik LH su a320/321, SU su a320, TK su b738 ir PS kartais su b738.
Bet, kaip išlaikyti, kad ir Aeagean su a320, juolab padididnus mokesčius aš neįsiviazduoju, nekalbu, apie dar kažko pritraukimą. P.S. ATH slotų,dienos metu, tikrai yra.
Įvardinkit, nors vieną naują tradicnį vežėją, kuris galėtų ateiti į VNO (BA atmetam).
Aš tai į oro transportą labiau žiūrėčiau kaip į infrastruktūrą, o ne maisto prekę. Ta prasme galima nutiesti šešių juostų greitkelį tarp Vilniaus ir Kauno (didžiausias srautas juk naudojasi šiuo keliu), na o visus kitus paliekam kaip yra, gal downgradinam iki žvyrkelio, iki kokių nuošalesnių vietovių galima būtų pasikinkius arklius pasiekti, nu žinot, vis tiek tokia rinka, mažai kam reikia. Kas kad ten koks Orlenas vidury laukų 10proc BVP sukuria. Taip pat su oro transportu: tradiciniai vežėjai, siūlantys dažnų ir patogų susisiekimą su pagrindiniais oro uostais yra infrastruktūros būtinybė. Neturėsim šito, neišgelbės BRI, DTM, BFS ir KUT, BVA du-tris kartus per savaitę. Ta prasme šitas gali egzistuoti iš Kauno kaip priedas, bet ne pakaitalas normaliam susisiekimui. O dabar įsivaizduojam kokius KL/AF/BA ar bet kurią kitą bendrovę tiriančią LT rinką, jiems užtektų pažiūrėti koks yra LCC market share ir klausimas uždarytas. Yra pakankamai kitų rinkų Europoje, kur galima skraidyti. Tas pats TLL, kur kas mažesnis, bet nenustebčiau jei TLL srautas sugeneruoja tiek pat jei ne daugiau revenue nei VNO srautas.
Šiek tiek įžvalgų iš rekordinio spalio mėnesio reporto.
Pagrindinis augimo draiveris buvo čarteriniai skrydžiai, kurie augo net 49% – 71000 keleivių. Pusė iš jų į Antaliją – 34,4 tūkst., kuri pagerino rekordą visų laikų.
Reguliarūs skrydžiai augo 12,9% ir pagrindinis variklis buvo Wizz Air A321. Wizz Air spalį skraido 102 tūkst. keleivių – man atrodo pirmas kartas ever, kad viena aviakompanija skraidintų 100 tūkst. keleivių Vilniuje per vieną mėnesį.
Labai prieaugis jaučiasi ant „mažųjų” Wizz krypčių, kur A321 įvedimas ženklų šuolį padarė – KEF, NYO, LCA, BLL.
WAW atėjus Wizz, tapo trečia kryptim, po Antalijos ir LTN. Tiesa, panašu, kad ne koks load’as, nes jei teisingai suskaičiuoju, LOT dabar siūlo 25000 vietų, Wizz 6000; o keleivių spalį buvo 20,8 tūkst. – bendras load’as apie 67%. LOT load’as – ~64%; Wizz – ~82%.
Kiti įdomesni apskaičiuojami load’ai:
TK IST – 118 pax per flight;
SN BRU – 120 pax per flight;
LH FRA – 109 pax per flight;
SU SVO – 95 pax per flight;
BT AMS – 89 pax per flight;
BT CDG – 83 pax per flight;
OS VIE – 77 pax per flight;
OY HEL – 67 pax per flight;
BT TXL – 59 pax per flight;
BT MUC – 57 pax per flight;
LO WAW – 51 pax per flight;
SK CPH – 48 pax per flight (krenta žemyn nuolat);
BT TLL – 40 pax per flight;
Nordica TLL – 38 pax per flight.
Vilniaus oro uostas didina saugumą – samdo „Ekskomisarų biuro“ darbuotojus
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uostas-didina-sauguma-samdo-ekskomisaru-biuro-darbuotojus/
Spectator, as siaip sutinku is didziosios dalies su tavo logika, ir joje yra labai daug prasmes. Bet jei valstybe tesia kelius ne tik is verslo/srauto/rinkos bet ir is socialiuju ir kitu poreikiu kampo, tai ir oro keliai turi buti tiesiami papildomai is sio poziurio, nelauziant rinkos.
Tai su tavo pavizdziu Vilnius-Kaunas autostrados nereikia ardyti, kad is jos atlauzytu daliu tiestu brangu keliuka i laukus kur verslui reikia.
Simonai,
> SK CPH – 48 pax per flight (krenta žemyn nuolat);
Stai kodel SK man ARN-VNO per CPH daznai siulo pigiau nei tiesiogini. Anksciau budavo tiesiginiai skrydziai pigesni.
aha, pasiilgot! vel as =]
stai twitteris sako RIX avarija: https://twitter.com/nadvorie/status/927620039796248576
@oleg
gerą galą sparno nukirto :)
Sakyčiau nemenkas incidentas…
Ilgam šis DASH iškris iš skraidančio fleet’o
@Simonas: šiaip BT tik 18 skrydžių suskrido spalį į MUC, tai gaunasi apie 57 keleiviai skrydyje. O dėl SK, tai liūdna ir graudu. Tarp kitko, SK nelabai stipriai atrodo ir Rygoj spalio mėn. (vid. 32 keleiviai skrydyje arba 40% užpildymas). Taline šiek tiek geriau su 57 keleiviais ir 65% užpildymu.
Pakoregavau MUC skaičių.
Šiaip aš tik prielaidom remiuosi, neturiu duomenų apie SK duomenis connecting vs. direct, bet aš manau, jog galimai SK kaip silpniausias ir mažiausiai unikalus connecting network’as, praranda keleivius keliaujančius į Europą su persėdimu CPH. Iš jų keleivius atiminėja:
1. LCC su tiesioginėm kryptim – KEF, Norvegija, LTN ir kt.;
2. LOT su aukštesniu frequency ir panašiu tinklu (SK ir LO Europiniai tinklai labai panašūs);
3. BT su tiesioginėm kryptim į AMS, CDG, TXL, MUC.;
4. Aukštesnį frequency ir unikalesnį networką pasiūliusios LH ir AY.
Čia panašiai, kaip su pirmuoju LCC atėjimu užlūžo Czech Airlines – jie skraidindavo į CDG, MXP, BCN, AMS, BRU labai daug, o atsiradusioms toms kryptims direct, srautas ženkliai krito.
kaip pastoviai skraidantis SAS (44 leg’ai siemet) kazkaip nematau tu tusciu lektuvu. del connectionu per CPH tai seniai neteko per ten skristi nes to pacio SAS per ARN yra way pigiau pastoviai ir kalba dazniau eina apie kartus, nei kelis eurus.
kainos SAS irgi to pacio kosminio lygio, kaip buvo – t.y. pvz RT to OSL keliom sav i prieki bus min 400 Eur, dvi sav i prieki ir maziau ramiai bus 600 Eur. Kolegom pries kelias dienas rodziau, kad VNO-NYC-VNO kitam Mon-Fri kainuoja pigiau, nei koks VNO-OSL-VNO ar kazkas kitas su SAS.
Pranas: dėl nuolaidų LCC – šiaip pagal dabar galiojančias schemas tai LCC turėtų gauti 25% nuolaidą nuo viešai skelbiamų tarifų (pagal schemą, kad gauni nuolaidą VNO, jei skraidai į KUN ir PLQ). Papildomai turbūt dar nuolaidos taikoms tiem maršrutam, kurie vis dar „nauji”.
apie ką čia?
2017-11-07: Fist-ever air link in 2018 between Lithuania and Kazakhstan
@Linas
Air Aladin, 4 vietu kilimu skraidys
VNO-ALA-VNO, 2 kartu per dieną, kilimas nakvos VNO.
Kuwait’s Wataniya Airways leasing in winter A320 capacity
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61144-kuwaits-wataniya-airways-leasing-in-winter-a320-capacity
„Ryanair B738 at Rhodes on Nov 5th 2017, dog strike”
vat tokio dar neteko girdėti :)
@Linas gal apie tai. ASTANA. KAZINFORM New flight routes will link Astana and Almaty with three European cities, including Vilnius (Lithuania), Riga (Latvia), and Bucharest (Romania) in 2018, Kazinform correspondent cites the Civil Aviation Committee of the Kazakh Ministry of Investment and Development.
The Civil Aviation Committee held a series of meetings on the launch of the new flights within the framework of the 10th International Conference on Transport and Transit Potential „TransEurasia-2017”.
In particular, Kazakhstani airline SCAT is planning to launch a new international flight – Astana-Vilnius in May 2018.
Besides, air Baltic (Latvia) is expected to open a new international flight – Riga-Almaty. According to the Romanian Embassy, TAROM, Romania’s national air carrier, is considering the possibility of launching Astana-Bucharest flights.
Srautas į KZ nėra mažas, bet abejoju, ar labai užsipildytų reisai, nes tai – daugiau verslo kryptis, jautri tvarkaraščiui, tad 2x weekly modelis nenusiseks. Dabar pakanka patogių jungimų per MSQ, SVO, na, dar KBP.
Dėkui, Mindaugai,įdomu ar planai pasitvirtins 😀
Na pamirštat srautą iš ten. Ypač žmones, kurie apžiūri prekes, nusiperka ir išsiunčia, tokių labai daug.
O jiems skristi antradienį ar ketvirtadienį 5.00 ryto ar 18.00 vakaro nėra svarbu.
Dėl užpildymo, tai teoriškai, jie beveik su savo CRJ atkapoti iki VNO gali, o su 120 vietų b735 drąsiai.
@Čiurlionis
Wincas sakė KZ tik kilimais skraido po keturis (tokio equipment, kaip CRJ ar B737 net nematė)
Wincas ten dažnas svečias, tai viską – viską žino ;)
Nuo Vilniaus Alma Ata yra beveik tokiu pat atstumu kaip Dubajus!! 2417 mylių vs. 2542 mylios.
CRJ200 tikrai ne netinkamas equipment tokiam skrydžiui, ir net abejoju, ar su B735 galima komerciškai skraidyti – jeigu airBaltic tikrai planuoja RIX-ALA skristi, tai panašu, jog laukė CS300 šiam maršrutui.
O užpildyti 757? Hmm.
Na, paklausa į Kazakhstaną yra, jeigu tarkim 735 skraidytų labai svarbu distribucija ir marketingas LT rinkoje, ką SCAT nuveiktų šitoje srityje. Aš sutinku, kad į Kazakhstaną verslo srautas čia ne į Taliną ar Stokholmą – su 2-3x skrydžiais per savaitę galima liūto rinkos dalį paimti, jei sėkmingai su marketingu ir distribucija.
Atsiprašau, straipsnyje minima, kad SCAT į Astaną skraidytų ne į Alma Atą. CRJ200 vistiek netinkamas equipment’as, bet B735 greičiausiai OK; Astana nuo Vilniaus tokiu pat atstumu kaip Lisabona – 4,5 val. skrydžio.
Na bent jau pamatytume, senus FlyLaL Boeing’us :)
Analyst: Airbus could eventually terminate CSeries program
https://leehamnews.com/2017/11/07/analyst-airbus-could-eventually-terminate-cseries-program/
Tai srautą iš KZ irgi turėjau omeny. Na, šiek tiek suabejočiau aš tokios krypties sėkme.
Tokie maršrutai kaip iš Kazakhastano į Vilnių tiesiog reikalauja labai ilgo įdirbio – keleivių įpročiai ir elgesys labai senamadiškas tokiuose maršrutuose, čia ne VNO-BRI paleisti ir užmėtyti rinką po 19,99EUR tarifais. Klausimas, ar SCAT turėtų nusiteikimą, kantrybės ir pinigų įdirbinėti 2-3 metus.
Kilimas ar B752, Svarbu kas skraidytu, ne kaip Vueling….
O dabar ne i tema, Sedziu autobuse vaziuojanciame i Varsuva. Turejau skristi is VNO , bet palyginus abu variantus patogiau ir turbut greiciau is Kauno gaunasi vaziuoti autobusu. Svarbiausiai viduje veikia internetas, taigi galiu dirbti visa darbo diena tarsi is biuro neisejes.
Kazakstanas įdomi rinka: Astana yra sostinė ir yra kur kas arčiau Europos, bet Almata, kaip didžiausias miestas, sutraukia kur kas didesnį keleivių srautą į Kazakstaną (taip pat ir iš Lietuvos). Kiek suprantu, Air Astana nori visą srautą kreipti per Astaną, dėl to gana atsargiai leidžia užzienio vežėjams skristi tiesiogiai į Almatą. Pavyzdžiui, KL/LH skraido „trikampiais”: porą dienų per savaitę AMS-TSE-ALA-AMS, porą AMS-ALA-TSE-AMS ir analogiškai iš FRA. Turiu įtarimą, kad ne patys pasirinko tokį modelį, o buvo priversti skristi į abu taškus.
Taip pat pavyzdžiui LOT/Finnair pradėjo skrydžius į TSE, o ne ALA. Tad tiesioginiai, be sustojimo, skrydžiai iš Europos į ALA yra tik iš KBP (PS, kasdieną), IST (TK, kasdieną), MSQ (B2, 3x per sav.), na ir porą kartų per sav. LH/KL, kai trikampis skrenda į „teisingą pusę” :).
Vilniaus atveju, manau Astana neveiks, ją ištemptų gal nebent Air Astana su kažkokiais connections, ir kaip Simonas minėjo, ilgamečiu įdirbiu.
Dėl BT, tai atkreipkit dėmesį, kad nebuvo jokio oficialaus paskelbimo tiesiai iš BT, skrydžiai taip pat neparduodami, tai dar reikia palaukt ir pažiūrėti, kaip viskas ten baigsis.
Teisinių peripetijų ir Kazakhstano spaudimo/reguliavimo nežinau, bet neatmesčiau, kad TSE vs. ALA dar du dalykai veikia:
1. Techninis: iš Baltics, KBP ar MSQ su 737Classic’ais galima skraidyti į TSE, o į ALA gali būti ribojimų;
2. Cost: atstumas nuo Vilniaus į Astanos yra 25% trumpesnis negu iki Almatos (panašiai ir nuo RIX, KBP ar MSQ) – realiai beveik tiek ir skrydžio kaštai mažesni ir automatiškai poreikis „yield’ui”.
PS dar susiduria su tuo, kad negali skristi per Rusijos oro erdvę, tai gaunasi taip: https://www.flightradar24.com/data/flights/ps537#f72bd03 apie 30% ilgesnis maršrutas, manau tikrai turi kažkokių limitations tokiam atstume.
LOT nuo kovo 27 paleidžia 2x weekly skrydžius iš netoli Lietuvos esančio SZY oro uosto į LWO. Skraidys Q400. Kainos prasideda nuo 239 PLN (56 EUR). Valandos nekažką, iš LWO 1:40 nakties, leidimasis SZY 2:15. Iš Szymanų 3:25, LWO leisis 5:35.
LOT varo toliau :D Šiaip galvoju, gal jų logika tokiais maršrutais skraidinti ukrainiečius imigrantus, kurių dabar Lenkijoj yra daug. Teoriškai jie turėtų nebūti jautrūs produktui, bet bus labai jautrūs kainai (šiaip 56EUR OW atrodo gana daug, jei lygini su kokiu nors autobusu už 10-20EUR).
United considering B767 order
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61156-united-considering-b767-order
Aš nežinau, gal tie ukrainiečiai gali subsidijuotis lėktuvo bilietą į Lenkiją pora blokų cigarečių ir kažkiek degtinės :) Gal kiti labiau žino duty free privalumus skrendant prieš autobusus.
Jei jau SZY palietėm, tai SPA irgi iš SZY skraidys :) parduodami bilietai į Bourgas, 1x weekly.
Olštynas-Lvovas rimtai?? LOT nelabai su fantazija sakyčiau. Suprasčiau Olštynas-Berlynas, Olštynas-Krokuva/Vroclavas.
Šiaip dabar žiūriu, kad LOT skraidė SZY-WAW 3x weekly vasarą, bet kitai vasarai dar nepardavinėja. Tai taip išeina neranda traffico savo hub’ui, bet skraidins kažką į Lvovą? Kosmosas. Maniau, kad jie turi daugiau iš Lvovo skrydžių, bet nerandu jokių kitų krypčių, išskyrus WAW. Ta prasme LWO-KRK/LWO-GDN būtų kur kas logiškiau nei LWO-SZY?
Ryanair prijungė trečią stotį, per kurią daro jungimus – Porto (šalia FCO ir BGY).
Šiaip, atrodo, labai lėtai jiems connecting vystymas vyksta – žadėjo visą networką iki šių metų pabaigos pajungti. Klausimas, ar trūksta paklausos tam, ar techniškai tai yra taip jiems sudėtinga.
Iš Lvovo dar skraido į Poznanę ir Bydgoščių
Pastebėjau, kad SAS skrydžių žiemai ir kitai vasarai į Palangą bėra numatyta po 10-11 per savaitę. Kažkada bandė net 19 skraidyti – matyt, konkurencija SAS paveikė ir PLQ rinka riboto dydžio.
Šitas LOT tinklas iš LWO yra kaip alternative universe :D Tiesiog neįtikėtina. Tikriausiai tai duoklė mažiausiems regioniniams oro uostams (su politikų spaudimu ir kažkuria dalimi subsidijomis). Pasirinko mažiausiai skausmingą maršrutą, naudodami lėktuvą, kuris šiaip ar taip būtų parkuojamas LWO per naktį.
FedEx Express orders 30 20 ATR72-600(F)s
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61338-fedex-express-orders-3020-atr72-600fs
Kazachstane visokeriopai norima „vystyti” Astaną, kaip finansinį, tranzitinį, politinį etc. regiono hubą. Jei neklysti Expo parodos metu Astana buvo „open sky” oro uostas, del to ten ir pradėjo skraidyti LOT, Wizzair ir pan. Lyg ir tą „open sky” režimą Astanai pratęsė ir po Expo.
Kitas dalykas, kad valdžia „spaudžia” bankus, MNC ir kitas didesnes kompanijas savo KZ HQ perkelti iš Almatos į Astaną (jau nekalbant, kad faktišktai visos valstybės kontroliuojamos įmonės bazuojasi jau Astanoje. Viena „juokinga” išimtis – pačios Air Astana HQ su jų britu CEO yra Almatoje :) Bet kokiu atveju didieji Kazachstano pinigai dabar jau Astanoje, o ne Almatoje (tik nežinia ar tai aktualu skrydžiui iš KZ.
http://m.indiatoday.in/story/qatar-airways-doha-to-bali-extramarital-affair-mid-air-flight-diversion-chennai/1/1083860.html
Buvo kažkada tai kalbos apie Qatar airways skrydžius į Vilnių. Jų blokada vis dar tesiasi, o tai yra geras pagrindas kontaktuoti VNO su jais. Tuo labiau, kad jie plečia Europos kryptis mažesniais taškais, tokiais kaip Sarajevas. Negirdėti jokių naujienų dėl Vilniaus?
@Jurgis
QR upgradino DOH/HEL iš A321 iki B787 ne taip seniai
įdomus straipsnis apie A380, jau pirmas parkuojamas po 10 metų skraidymo, nes neranda naujo operatoriaus lizigo kompanija:
Parked in the Pyrenees, an A380 Awaits New Owner — or Scrapyard
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-11-08/parked-in-the-pyrenees-an-a380-awaits-new-owner-or-scrapyard
World Airways to be reborn as a longhaul LCC
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61346-world-airways-to-be-reborn-as-a-longhaul-lcc
Olštyne yra daugiausiai ukrainiečių Lenkijoje („senųjų” gyventojų, ne naujų ekonominių migrantų). Po karo, kovojant su ukrainiečių partizanais, ukrainiečiai iš Ukrainos pasienio buvo ištremti į „naująsias” teritorijas, daugiausia olštyną
Qatar Airways: Our growing network continues to expand with 7 new destinations launched in 2017 and more to come in 2018
https://www.qatarairways.com/en/new-destinations.html
Sarajevas, Skopje … , o ir 2018 metų planuose nesimato Vilniaus.
Aš manau, jog ženklas, kad MEB3 gali pradėti skraidyti į VNO bus tada, kai vienas iš MEB3 pradės skraidyti į RIX. Vistik, pirmiausia turėtų atrasti RIX.
BT su EY kodu dabar turi gerą produktą į AUH, įtariu, nėra pats lengviausias maršrutas užpildymui net su geru feed’u iš viso Baltics.
O šiaip, Artimuosiuose Rytuose Lietuvos rinkai aktualiausias taškas yra Dubajus. Žiemos sezonu SPA skraidina 2x weekly turistus į ten.
Qatar Airways turi ban’ą ir negali skraidyti į UAE, nei į Dubajų, nei į Abu Dabį.
Manau, kad VNO taikinys dabar galėtų būti flydubai – nesakau, kad realu juos pritraukti, bet turbūt realiausia iš esamų opcijų. LCC produktas labiausiai tiktų labiausiai turizmu varomam produktui bei ~1200 lietuvių UAE.
Dar reikia prisiminti, jog WizzAir gavo iš Susisiekimo ministerijos leidimą skraidytį Vilnius-Dubajus, bet tų skrydžių taip ir nepradėjo.
Wizz įdomūs (keisti) tuo, kad į Dubajų skraido ir vasarą, kai turistams ten sunku.
O Ryanair sugalvojo automatizuoti EU261 kompensacijų mokėjimą – daro mokėjimą į kortelę iš kurios pirkti bilietai kaip refundą be jokių nuorodų į prašymą ar aplinkybes, tik su prašymu perduot kitiems keleiviams jų dalį. Ankščiau pavedimai į sąskaitą ėjo kartu su teisininkų raštais. Panašu kažkas juos užtrumpino, jog vėluoja su complaintais apsidirbt.
Iš AEGEAN svetainės jau išnyko planuoti tiesioginiai skrydžiai Atėnai-Vilnius
PLQ skaičiukai:
OCT2017
25100 pax
plius 18,5%
Boeing 757 Testing Shows Airplanes Vulnerable to Hacking, DHS Says
http://www.aviationtoday.com/2017/11/08/boeing-757-testing-shows-airplanes-vulnerable-hacking-dhs-says/?mkt_tok=eyJpIjoiTVRVMVkyVTJOalpoTldRMiIsInQiOiJJbEx5aTI5XC9WTUVcL2JOaEowYWRRdWJoaHErdHg0aUtvWUdLZzdJYW5XZEwwdUpKdmRtSndOdms2MDNTK2Z1YXhuZGRZakE5bW9UWVJnb0FvYjBVdkRWajNrSWhYSktJXC9IYU80VDJjem5VdlE1bnV0SCtOTFFKazZ4Rk5cL2RjMDMifQ==
Ukraine International sumažino vasarai skrydžių į VNO iki 14x weekly.
Savo ruožtu ženkliai didina KBP-RIX nuo 7x iki 14x.
Kalbant apie Aegean, jau išplatino oficialią informaciją agentūros, kad nusprendė šio maršruto neatidaryti ir pasiūlymai išimti iš GDS. :)
Labai čia apkarpo PS VNO iš visų galų.
Dėl meb3, aš juos labiau siečiau su transferiu, nei kaip p2p kryptį, ar juolab, kaip SPA čarterį.
Plėtros į Izraelį rezultas: Frankfurt Hahn-Eilatas dažniausia kaina lapkritį 8 eur, gruodį ir sausį 10 eur. O tai 3200 km, toliau nei Hahn-Tenerifė.
ejo 2017 musu eros metai, o Litcargus autobuso duris visdar reikejo spardyti ir dauzyti, kad uzsidarytu is n-tojo karto. kazkaip pirmus kartus juokinga dar budavo, dabar jau graudu
@trolis – gerai įsipaišo į apskirtai visą oro uosto experience :D
Bus vertinama ir naujo oro uosto statybos idėja
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/bus-vertinama-ir-naujo-oro-uosto-statybos-ideja/
Aegean paskelbe, kad skrydziu nebus, ta proga Ryanair kazka pradejo zaisti – abi is turimu rezervaciju i ATH – canceled
O Kaune Zvalgosi UIA….
@trolis – čia kaip ir kada canceled? Atrodo FR skrydžiai į ATH parduodami įprastai, tik pačiom pirmom dienomis (jau prieš kelias savaites) buvo tvarkaraščio pakeitimas per kelias val. sekmadieniais.
paprastai – prie rezervacijos raso canceled. nors paieskojus tom paciom dienom niekas nepasikeite – tie patys skrydziai, tos pacios valandos
va pavyzdys:
https://scontent.fqlf1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23621384_10154825527496507_885136197155057421_n.jpg?oh=dbd4b1682e47b9fc33063e29519b475b&oe=5AAAE661
ir
https://scontent.fqlf1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23472958_10154825527861507_3836374595977475073_n.jpg?oh=f4658c5401bab91072490a1e266d6886&oe=5A9A0A28
arba man nesiseka iziureti, arba (dar) niekas nepasikeite)
Vėl trupiniai informacijos iš Kauno savivaldybės:
http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/11/13/miestas/kauno-savivaldybe-tikisi-i-miesto-oro-uosta-pritraukti-nauja-skrydziu-bendrove/
„Nuo pavasario prisidės dar viena kryptis į Varšuvą”. Nieko konkretaus, kaip šakėm ant vandens – įtariu kad nieko nėra konkretaus pasirašyta.
Gal kai keitė kitų dienų tvarakaraštį buvo viską iš prekybos keliom valandom išėmę.
Bet kuriuo atveju pliusas – kokį balandį galėsi arba nusipirkt iš naujo už pusę kainos, arba šitą per live chat paprašyt sutaisyt, arba skrist bet kurią kitą panašią datą, arba skrist kada į Chania, arba net Rodą iš Kauno (galima prašyt keist į bet ką Lietuva-Graikija), arba visai persigalvot. Flexible bilietai yra gerai :)
Panasu, kad zaidzia su skrydziu numeriais – FR4979 tapo FR4879 – delto ir canceled – live chat’as sutvarke.
LOT schedules first B737 MAX flight for December 7
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61386-lot-schedules-first-b737-max-flight-for-december-7
Boeing, Azerbaijan Airlines Announce Deal for 787 Dreamliners, Freighters, 787 Landing Gear Exchange Program
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=65343&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333633307C323031372D31312D3132
@trolis – bet FR4879 yra Roma-Kaljaris, ir dabar skraido, ir gegužę taip parduoda. Keis dar :)
DUBAI: Air Baltic plans for CSeries-only fleet
https://www.flightglobal.com/news/articles/dubai-air-baltic-plans-for-cseries-only-fleet-443201/
Latvian carrier Air Baltic will aim to move to an exclusive Bombardier CSeries fleet with its intention to acquire at least another 14 of the twinjets.
Tai gal airBaltic ims Vilnius-London City kryptį ?
Gauss says the airline could consider switching to the CS100 for specific routes – particularly if it chose to operate to such restricted airports as London City.
Kad gal dabar geresnė proga pabandyt nemokamai gaut gerų slotų LGW (ten teismas sako, kad Monarch slotai nebe turtas ir turi būti išdalinti pageidaujantiems skraidyt), kad paskui juos parduot :) Klausimas tik ar jie pakankami vertingi, kad pusmetį iš VNO paskraidyt.
Šventė namuosna: NY sudėjo vasaros skrydžius į ARN.
yaaay! svente =]
Idomu kad DY taip ir paliko jan/feb tuscia
dar idomu kad ketvirtadieniais ARN-VNO leg daznai soldout. Pvz 23 Lapkricio ARN-VNO pirkau uz 200 EUR ow, sian jau negaleciau nupirkti ir tokio. VNO-ARN pilnu buna labai labai retai.
Manau schedule’ingo dalykai – įtariu yra daug komandiruojamų į Stokholmą, kurie ketvirtadienį vakare nori grįžt, o Norwegian skrydis patogesniu laiku (ir įtariu, pigiau, nei SAS).
Čia kaip BRU atvejis, kai „visi” nori BRU-VNO skristi ketvirtadienį vakare.
o VNO-ARN su SK skrenda tada? Nes VNO-ARN su DY lb retai buna brangestis uz 50 EUR
Ir taip, perkant pries dvi savaites 200 EUR su DY yra vis tiek pigiau uz SK.
Dar idomybe. Mums corporate travels rules is esmes neleidzia nauduotis FR ar W6, bet DY yra preferred airline. nzn kodel. SU pvz taip pat neleidzia.
Manau, kad ketvirtadieniais vakare ir SK VNO-ARN neturi užpildymo problemų.
Nebūtinai tai reiškia, kad tikrai taip ir bus, bet WAW slot coordination report’as sako, kad LOT cancelled slotą WAW-KUN.
Kaip žinia, WAW kitais metais užsidaro nakčiai, dėl to slotų sumažėja ir sunku bus pridėti skrydžius.
Iš kitos pusės, nurodoma, kad LOT filin’o skrydžių augimą į Palangą ir skrydžių augimą į Vilnių (VNO gali būti, kad reguliatorius lygina vasara su vasara ir skrydžiai 2017 vasarą tiesiog nevyko dėl VNO uždarymo ir augimas gaunasi iš to).
LOT smarkiai apsijuoktų, jeigu atšauktų skrydžius į KUN. Patys pateikė paraišką, Kauno savivaldybė ją patenkino, mieto taryba skyrė paramą ir staiga – babach, nucancelina projektą. Visvaldas labai supyktų…
Na, dėl to „apsijuokimo”, tai manau savivaldybė viešojoje erdvėje labiau apsijuoktų :) Ta prasme, LOT nei skelbė apie planus; nei pradėjo prekybą, nei skelbė tvarkaraščius – visi gandai ir planai ėjo tik iš savivaldybės pusės. Bent jau aš viešojoje erdvėje nemačiau jokios info iš LOT.
yet again milziniskas demandas is KUN liks nepatenkinas
Jokių gandų šitoje istorijoje nebuvo, tik faktai. LOT pateikė oficialią paraišką Kauno savivaldybei dėl reiso atidarymo ir finansinės paramos, o Kauno taryba taip pat priėmė oficialų sprendimą suteikti paramą. Buvo sutarta programą vykdyti 3 metus, nustatytas skrydžių dažnis ir net laikas. Taigi, LOT belieka vykdyti savo įsipareigojimus.
LO skipina KUN ir vietoje to varys charterius kitomis kryptimis ;)
LOT will operate regular charters to Brazil, Panama
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61406-lot-will-operate-regular-charters-to-brazil-panama
Nesupraskite manęs neteisingai, man atrodo KUN teisinga kryptis bandyti prisivilioti kažką iš vežėjų, kad jie low-scale vykdytų dalį skrydžių iš KUN – LOT, BT atrodo geriausi kandidatai, UIA – maybe.
Tačiau, labai neblogai žinau, kaip faktiškai vyksta dialogai tarp Oro uosto/Savivaldybės/Apskrities/Turizmo departamentų (toliau – Norintis) ir aviakompanijos.
Norintis: Mes norėtume, kad skraidytumėte iš XXX į XXX – neabejojam labai geras maršrutas.
Aviakompanija: Leiskit paskaičiuoti.
Norintis: OK.
Aviakompanija: žinokite, mes patirtume X mln. minusą iš šio maršruto todėl neskraidysime.
Norintis: Gaila.
Norintis pasakoja kitiems „stakeholders”, kad maršruto nėra, nes būtų X mln. minusas.
Tada, retais kartais, atsiranda koks dar Labiau Norintis, kuris sako – tai mes galim duoti X mln.!
Labiau Norintis atlieka formalumus ir suranda/paskiria X mln.
Ar tai reiškia, kad Aviakompanija ims skraidyti? Ne, ji tiesiog pasakė, kiek nuostolių patirtų, nepasakė, jog tikrai imtų skraidyti, jei tuos pinigus gautų.
Toks žaidimas vyko tarp British Airways ir Vilniaus miestos avivaldybės.
Panašus žaidimas vyksta tarp LOT ir Kauno miesto savivaldybės.
Ne viskas taip baigiasi – yra ir pavykusių tokio tipo dialogų.
Tačiau, aš labai atsargiai žiūriu į visus „ketinimus” ir „planus”, kol jie neatsiranda tvarkaraščiuose ir pardavimuose :) Ypač politiniame lygmenyje tokių „ketinimų” būna nuolat. Politikai pakalba apie Astana-Vilnius, ar Almata-Ryga. Aišku, LOT KUN-WAW yra gerokai realiau negu „kažkokie čarteriai iš Japonijos/Kinijos”, bet – patikėsiu, kai pamatysiu :)
Ryanair nusprenė pabandyti su Girona dar kartelį:
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/11/14/news/-ryanair-skelbia-nauja-skrydziu-krypti-is-kauno-3509261/
Keistas Ryanair sprendimas, kai skrendama tiek kartų į BCN ir pasiekimo tų pačių kurortų patogumas panašus. Nebent trumpiau/patogiau skristi, mažesnės kuro sąnaudos, oro uosto mokesčiai, skrydžių laikai. Tad nebent mažesnės skrydžių kainos bus nei BCN.
Legacy sugalvojo susigalvojo transatlantinėje rinkoje pasistengt susigrąžint leisure keleivius iš Norwegian – vakar Lufthansa pradėjo akciją, kad iš Skrandinavijos miestų į daug JAV miestų per Frankfurtą po ~300 eur. Šiandien KLM atsako – iš Kopenhagos į Niujorką per Amsterdamą jau mažiau 200 eur į abi puses, į kitus miestus irgi atrodo stengias Lufthansą permušt. Tuoj žmonės galutinai įpras, kad ir skrydis per Atlantą turi būti pigus.
@Pranas Lufthansos pigus bilietais iš Skandinavijos jau gal mėnesį yra sistemoje. Verta pažymėti, kad bilietai tik su rankiniu bagažu. AY kainos iš Skandinavios į JAV irigi laikosi apie 280-290 eur.
Iš kitos pusės po AirBerlino veiklos nutraukimo Vokietijos rinkoje galima pastebėti skrydžių į JAV kainų kylimą.
Skandinavijos zmones jau seniai prie to priprato, nes tokios kainos yra metai-pusantru. Pamirsai dar WOW air pamineti
Taip, apie pusantrų metų- du metus, 350 eur yra max kiek moki skrisdamas iš Skandinavijos į JAV.
Be WOW, Icelnadair irgi dažnai paleidžia bilietus į rytinę pakrantę iki 300 eur.
Vis viena labiausiai tai kerta JAV vežėjams.
wizz kraitis:
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61544-wizz-air-orders-146-a320neo-family-jets
Na va, ir RIX paskelbė statistiką:
OCT2017 – 553396 pax
plius 15,92 %
„Airbus“ sudarė rekordinį sandorį – parduos 430 lėktuvų
https://www.vz.lt/transportas-logistika/2017/11/15/airbus-sudare-rekordini-sandori–parduos-430-lektuvu
„Wizz Air” plečia savo tinklą: 146 nauji orlaiviai papildys aviakompanijos bazes
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/wizz-air-plecia-savo-tinkla-146-nauji-orlaiviai-papildys-aviakompanijos-bazes/
Na, aš jau mintyse nebesudedu kaip atrodo Wizz utilizacija, manau jog neišsiteks kitai vasarai į 4 lėktuvus
Tai kiek vienas lėktuvas kainuoja? Nemoku paskaičiuoti. 116 milijonų? O kažin kiek FR Boeing’ai kainuoja?
A320 list price $99 milijonai. Bet tai vieša paslaptis kad nieks tiek nemoka. Kažkur ~50% mokama pagal gandus
Priklauso nuo kompanijos. Pvz kai Wizzair perka šimtais iškart jiem pritaikomos įvairios nuolaidos.
Kolegos, reikia pagalbos. Gal žinote, kada šiandien į VNO atskrenda grupė „Queen”?
Ar šiandien VNO buvo A330-200?
LOT Polish Airlines to launch first direct flights between Singapore and Poland
Read more at http://www.channelnewsasia.com/news/singapore/lot-polish-airlines-first-direct-flights-singapore-poland-9414498
http://www.channelnewsasia.com/news/singapore/lot-polish-airlines-first-direct-flights-singapore-poland-9414498
Įdomios naujienos, VNO reiškiančios tiesioginę konkurenciją su Finnair.
LO dabar dar HKG trūksta :)
Vakar vienu metu iš WAW pakilo lėktuvai į New Yourk JFK ir Newark oro uostus. Toks didelis srautas, kad reikia dviejų lėktuvų?
Last year Air France-KLM, a legacy carrier, sold a single daily landing and take-off slot at London Heathrow, Europe’s most congested airport, to Oman Air for $75m. The slots owned by Monarch are worth an estimated £60m ($79m).
Gruodžio 31 d., Sekmadienį 9.00 prie VNO saugumo patikros turėtų būti daugiau mažiau tuščia? Planuoju 8.52 išlipti iš traukinuko (su rankiniu bagažu) į 9.30 W6 VNO-WAW
Edgarai, tikrai spėsi.
Polen much fly, so far.
Jei rimtai, tai LOT pletros planai atrodo 100% padiktuoti politiniu sprendimu. Gal neseniai ivyko koks Lenkijos-SG lyderiu meeting’as?
@Srs Singapuro prezidentas lankėsi Varšuvoje gegužės mėnesį.
Gandai sklinda, kad kita LO longhaul kryptis bus DEL, kuri puikiai tinka WAW-SIN rotacijai.
Jau kokius tris mėnesius vis laikas nuo laiko pasižiūriu skrydžius į Dohą, bet nematau pigesnių variantų, nei 480RT su TK. Man jau prarasti viltį ar laukti kol QR bus visai blogai?
Wizz Air skraidys Londonas-Talinas (pirmas maršrutas Estijoje) ir Londonas-Larnaka (pirmas maršutas nesusijęs su jų „Rytų Europa”).
Bendrai suklydau, Wizz jau ankščiau skelbė Talinas-Kijevas.
Amedeo plans airline-for-hire service using its fleet of A380s
https://www.ft.com/content/cb8209ec-cd19-11e7-b781-794ce08b24dc
O kur iš LTOU žadėtos naujienos, ruduo jau į galą, o naujienų, kaip nėr, taip nėr, palyginus, su kaimynais:)
https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/about-us/news/2017/11/20/wizz-air-announces-major-expansion-at-london-luton#/
Wizzair labai prasiplėtė LTN. 4 nauji lėktuvai, daug capacity increse
Lietuva turės tiesioginį susisiekimą oru su Kazachstanu
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuva-tures-tiesiogini-susisiekima-oru-su-kazachstanu/
„Scat” – ne pats geriausias pavadinimas oro linijoms. Visai kaip ir „Dong” energetikos kompanijai.
Ir šiaip ne aukščiausio lygio kompanija. Jeigu gerai pamenu, jie net vieną lietuvių lėktuvą supleškino. „Air Astana” būtų visai kitas lygis.
B-737, LY-FLB sudegė
o dar blogiau, kad CRJ sudužo 2013 sausio 29, su 21 žmogumi – visi žuvo
Kaip ir visi kiti KZ oro vežėjai, SCAT buvo juodame EU sąraše:
https://aviation-safety.net/database/operator/airline.php?var=8521
„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Korfu
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/ryanair-skraidins-vilniaus-korfu/
SCAT. Čia tai Vilnius driokstelėjo! Gal net jungiamieji į Kiniją bus?
Džiugu dėl naujų krypčių. SCAT geriau negu nieko ;) Tikiuos neužsilenks Astana greitai
SCAT grąžina LAL’o Boeingus į Vilnių. Vieną sudegino, bet čia nieko.
118 pax 2 x savaitę, misija nėra neįmanoma.
Ryanair skraidins iš Kauno į Burgas. Atostogausim daug ;)
Ir Rimini iš Kauno. 4 kryptys per dieną -įspūdinga!
kodėl koks Wizz nepasiūlo Valencijos nesuprantu.
Ka cia Valencija, kodel i Venecija reikia vis dar vaziuoti kampais….
O geras. Nepamenu tokios ,,produktyvios dienos” Nuostabu. Daug atostogų pareina. Čia matyt buvo ta rudeninė banga kai paskelbiami nauji skrydžiai kitam sezonui.
@Linas – 2017 11 21, 17:53
>SCAT. Čia tai Vilnius driokstelėjo! Gal net >jungiamieji į Kiniją bus?
Būtų protinga nedubliuoti vardo, kažkaip pasistengti išsiskirti, juk pakanka pridėti papildomą raidę ar skaičių prie vardo :)
@Linas
Kad SCAT is Almaty skraido tik i Xian ir Sanya.
Gal pasidalintų kaip sekasi Agadyras lapkritį Wizz’ams? Dėkui
@Srs
Xian ir Sanya yra puikios turistines kryptys.
@Posparnis
Nors Hainan salos turistine infrastruktura isvystyta, bet labiau target’ina vietinius turistus. Be to, bendras lygis netempia iki Langkawi ar daugybes kitu vietu SE Asia. Be to, i Hanan Lietuvos pilieciams reikia vizu.
@Posparnis
Xian turi idomiu vietu, bet jos nera tokios ispudingos (iskaitant Terracotta Warriors). Kinijoje yra daug kitu vietu, kurios vertos aplankyti pirmiau. Be to, negi noretum skristi 10 valandu i Kinija su SCAT.
Vėl netikėtai nelauktai naujam Berlyno oro uoste rado naujų problemų su priešgaisrine sistema, rašo, kad dabar atidarymas iki 2021 mažai tikėtinas.
@Pranas
gal jie geriau nugriautų ir naują pastatytų – pigiau būtų
@Pranas – jau yra labai daug nuomonių Brandenburgo valdžioj, kad reikia statyti papildomą terminalą, kol šitas tvarkomas. Nes šiai dienai tas terminalas jau per ankštas būtų visam BER trafficui ;)
O šiaip straipsnis čia:
http://www.tagesspiegel.de/berlin/neuer-rueckschlag-am-hauptstadtflughafen-geheimer-tuev-bericht-zum-ber-offenbart-bisher-unbekannte-maengel/20620284.html
Dabar dar kitą dalyką pastebėjau. Keista kad tik dabar :)
Wizz Londonas-Kaunas vykdo Lutono bazės lėktuvas su išvykimu 5:45 iš Lutono.
Dar pagal Simono rugpjūčio pabaigoj darytą lentelę buvo Vilniaus lėktuvas (http://simonas.bartkus.lt/blog/wp-content/uploads/2017/08/wizzairgyvas.png).
O Vilniaus lėktuvas dabar panašu tuo metu nieko neveikia. Keista kad naujas 321 daug be darbo stovėt paliekamas.
Taip. Man irgi labai susimaišė LTN tvarkaraštis. Seniau viskas aišku: Vno-Ltn-Kun-Ltn-Vno-Ltn-Vno ir taip 7x weekly. O dabar kai kuriom dienom net nėra 2 daily isp Vilniaus.
Pranai, labai įdomus pastebėjimas. Vasarai kol kas grįžta į ankstesnį planą.
Šiaip žiemos mėnesiais lėktuvų netrūksta Wizz, tai gal tiesiog sumąstė, kad A321 siuntinėt į Kauną per didelis žiemą? Nes LTN-KUN žiūriu su A320 daro dabar.
Dar momentas toks – kai skrydžiai vyko VNO-LTN-KUN-LTN-VNO, Vilniaus crew nakvodavo LTN. Kadangi dabar žiema ir turi crew LTN, turbūt efektyviau dar dėl šito aspekto taip daryti.
Na bet negi bet kokio efektyvumo neužmuša tvarkaraštis? 5:45 išvykimas yra peilis ir turėtų kaina krist. Ar čia kaip tik privalumas – galima gimines naktį vežt į oro uostą kol į fabriką nereikia.
Į Lietuvą žengia lenkų kelionių operatorius Rainbow tours.
To Skytomas. Puiki naujiena – jie siūlo Keniją, Jamaiką, Vietnamą labai patraukliomis kainomis.
tie patys ir Rio siulo – nauja kryptis su LOT charteriu, jei neklystu.
Na į Kauną Wizzair jau skraido su a321. Skrydžiai į Alesunda
ą vyksta su Gdansko bazės a321, o pats užpildymas turbut nėra labai didelis. Viską turėtų atpirkt tas srautas tarp Gdansko ir Alesundo kur daug keleivių ?
Rainbow tolimiems skrydžiams nuomojasi LOT Dreamlinerius. Dar siūlo ir Meksiką, Panamą, Tailandą. Trumpesniais atstumais už juos skraido Enter Air, kartais – Small Planet.
O ką reiškia „žengia”?
Dar paskartosiu, gal kas pasidalintų Agadir užpildymu. Ačiū.
Arai, daugiau čia: https://www.delfi.lt/a/76438933
Straipsnis nieko nepasako – gali tai reiksti, kad pardavinės keliones is Varsuvos, kaip Itaka daro. Gedimino9 yra Rainbow kioskas jau.
Tiesa kalba kad Itaka irgi galvoja skraidyt is Vilniaus, kai Novaturo nepavyko nupirkt
Arai,
Kol kas įvyko 4 skrydžiai VNO-AGA-VNO.
VNO-AGA vid. 142 pax.
AGA-VNO vid. 130 pax.
Kol kas tas žengimas panašus tiesiog į kelionių perpardavimą, kas iki šiol ir vyko. Ir atstovaujanti pagal rekvizitus įmonė, jau tą daro daug metų atstovaudama tai vienus, tai kitus. Nebent tai pasiruošiamasis žingsnis dėl prekinio ženklo „pripratinimo”.
Ačiū,Arnai.
Įdomus klausimas man yra, ar Wizz Air parduoda 180 vietų VNO-AGA; ar dalį vietų blokuoja dėl performance.
Ale dabar žiūriu linksmai – iš Talino į Londoną skrydžius vykdys 4 skirtingi operatoriai į 4 skirtingus oro uostus ir nė vienas iš jų neskraidys net daily.
easyJet: 2x weekly LGW;
British Airways: 2x weekly LHR (tom pačiom dienom beje skraido easyJet ir BA);
Ryanair: 4x weekly STN;
Wizzair: 4x weekly LTN.
Vilniaus oro uoste vyksta avarinis orlaivio tūpimas
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uoste-vyksta-avarinis-orlaivio-tupimas-atnaujinama/
Galbūt kas nors galėtų pasidalinti kaip LOT kainas į WAW paveikė Wizz? Spėčiau kad rytiniams skrydžiams jos pastebimai krito, tačiau vakariniai turėjo pilnėti ir brangti dėl tą pačią dieną grįžtančio verslo. Klausimą gridžiu įspudžiu, jog vakar ryte pastebima dalis Wizz srauto į abi puses buvo verslas.
Čia šiaip off-topic: o kur Vytautas NT dingo?:)
Aras: Gali būti, jog šiuo metu vyksta įvairūs posėdžiai dėl Nidos orouosto, todėl užsiėmęs :D
Aš kažkurią dieną tą patį pagalvojau, kad nebematau Vytauto-NT komentarų jau kuris laikas, liūdnas blogas paliko be Vytauto-NT 😀
Gal žmogus pas Richardą Bransoną kuria verslo planus?
Iš lietryčio straipsnio: Egipte įstrigę lietuviai: pažiūrėkite, kokiomis baisybėmis mus maitino
„Žinoma, iš Hurgados pakylame ne 16.40 val., o 17.35 val”
Čia kažką sumaišė ar dabar, kiekvieną vėlavimą aprašinėsime?
Fauna skrendanti i Egipta, tokio pat kalibro kaip ir skrendanti i UK, taigi nenuostabu, jog zmogus taupes kelionei 2 metus uzstates tevu buta, nori kad viskas butu taip kaip mate per LNK.
http://fortune.com/2017/11/27/mumbai-airport-flights-world-record/
Mumbai International Airport handled a combined 969 flights on Friday. That’s more than any other airport that operates a single runway has ever handled over a 24-hour period.
Su naujų poilsinių krypčių atsiradimu iš KUN, kitai vasara nebėra suplanuota Sicilijos/Trapani. Panašu, kad FR panašų sun tourism capacity nusimatę ir kaitalioja kryptis kartas nuo karto.
Lietuvos ir Kroatijos premjerai aptarė tiesioginių skrydžių tarp šalių galimybę
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuvos-ir-kroatijos-premjerai-aptare-tiesioginiu-skrydziu-tarp-saliu-galimybe/
Wizzair žengia į Charkovą. O aš kaip tik prieš kokią savaitę galvojau apie LCC naujus orouostus Ukrainoje :D Iš Charkovo skraidys į Katowice ir Dortmund.
Dėl Trapani, tai Ryanair nėra atidariusi pardavimų ateinančiam sezonui į jokius miestus.
„Mumbai International Airport handled a combined 969 flights on Friday”.
Aišku, čia rekordas ir čia Indija, bet šitą skaičių reikėtų įsidėmėti svajotojams apie naują Elektrėnų oro uostą (nes VNO gi perkrautas).
Ir kuo cia VNO susijes? Oro uosto pajegumus ne tik taku skaicius nustato? Terminalo ir pan pajegumai nesvarbus?
British Airways motina IAG iš bankroto administratoriaus nupirko visus Monarch slotus London Gatwick oro uoste. BA dabar gavo maždaug 22 daily departures/arrivals LGW oro uoste (10 short haul lėktuvų bazė).
Slotams galioja use it or loose it principas, t.y. BA turi juos pradėti naudoti 2018 m. vasaros sezoną (aišku, gali nuomoti/skolinti/babysitt’inti).
Na, bet galimai čia kaip ir šansas išsvajotam VNO BA žemėlapyje atsirasti.
22 departures ir 22 arrivals ar all together 22?
Wizz išėmė iš prekymos Vilnius-Memmingenas 2018 vasarai. Panašu nebus penkto lėktuvo dėl Atėnų.
elektrinis bae!
http://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2017/11/airbus–rolls-royce–and-siemens-team-up-for-electric-future-par.html
Siemens, Airbus, and Rolls-Royce want – for the first time – to test a hybrid-electric propulsion system in a relatively large aircraft. That’s what the three companies announced today. Basically a flying test platform, the plane, which will be based on a 100-seat BAe146, is scheduled to make its maiden flight in 2020
Į pigius skrydžius nusitaikęs G. Žiemelis paaiškino, kas vyksta danguje
https://verslas.lrytas.lt/izvalgos-ir-nuomones/2017/11/28/news/i-pigius-skrydzius-nusitaikes-g-ziemelis-paaiskino-kas-vyksta-danguje-3653570/
Įdomu, kad WizzAir nepaėjo su Memmingen.
Konkurencijos su FR nebuvo, konkuruoja tik su BT MUC, gal CGN ir NUE aplinkui taip numušė atsiradę yield’us.
Daugiau net nežinau, su kuo konkurencija į Pietų Vokietiją susiduria toks VNO-FMM.
FMM vasaros tvarkaraštyje trumpas reisas pirmadienio ir penktadienio rytais buvo suplanuotas, turės dar Wizz daryti tvarkaraščio pertvarkymą, kad sudėliotų ant esamų lėktuvų.
O šiaip iš tikro, kas yra Memingenas? Tai yra kaip Vokietijos Baris :D Tik tiek, kad Baryje bent jau kažką su turizmu galima daryti. O Niurnbergas, Kiolnas – bent jau vietos, kurios kažką sako. Tikriausiai dėl to ir nesėkmė :)
Man Baris, Niurnbergas, Neapolis, Brėmenas atrodo labiau atsitiktiniai taškai žemėlapyje, nei Memingenas :) Nesakau, kad Memingenas kažkoks geras taškas, bet sakau, kad yra labiau random taškų, kuriuos Wizz/FR užpildo. Memingenas tarsi cover’ina ir Miuncheną ir Štutgartą, turtingus Vokietijos regionus ir vienintelė kita alternatyva tiesioginio reiso yra neseniai atsiradęs BT MUC.
Kitas momentas – buvo dar labiau random FR bandymas skraidyti į Karlsruhe – irgi ilgai negyveno :)
Aš per Memingeną skraidydavau į kalnus Austrijoje, tam ten jis dažnai net patogiau už MUC. Ir kartą suėjo kaip puiki alternatyva Ciuricho oro uostui kai Germania skrydžius atšaukė.
Ir šiaip Neuschwanstein yra geriau už Arbelobello :)
@Čiurlioniui: oro uosto „slotas” reiškia „nusileist ir pakilt”.
Galbūt laikinas nesklandumas, tačiau Ryanair puslapyje neleidžia įsigyti bilietų į Atėnus – datos yra, tačiau kainų ne. Negi išstūmus Aegian koreguojamas tvarkaraštis? :)
@Karolis – kad man rodo parduodami Atėnai normaliai. Na tik skrydžio numeris vis dar blogas, po pakeitimo dubliuojasi su kitu maršrutu.
Sekanti nauja LOT kryptis. Nuo gegužės 7 d. LO paleis 2x daily (savaitgaliais 1x daily) skrydžius WAW-NUE.
Gal kas turite patikimų žinių dėl LOT reiso WAW-KUN?
Fun fact – šiandien SPA vykdo antrą direct pax non-stop flight’ą VNO-DEL (pirmas buvo šeštadienį). Estimated flight time – 6:15 (šeštadienio skrydis truko 6:30 val.).
Skrydžiai SPA vidinėms reikmėms, numatyta jų ir daugiau.
@Simonas
o tai čia kaip ferry flight? Ar parduodate ir bilietus į tuos skrydžius?
@Aloyzas, doh- ačiū už paaiškinimą. Tai to ir klausiu, ar 11 slotų ar 22, o ne kas yra slotas ;)
O, nebuvau nieko girdėjusi apie Ryanair problemas,
o skrydžiai į Berlyną jau kišenėje, tad reiks gal pasidomėt, ar tik neatšauks. Labai negerai būtų, bet net neįsivaizduoju, ką tada reikėtų daryti?
oho, kaip Baltic Tours nusirito… Net spaminti pradėjo:)
Kaip Vilniaus oro uoste buvo ardomas lėktuvas
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/kaip-vilniaus-oro-uoste-buvo-ardomas-lektuvas/
ATA paukštukui – LY-FLJ
Monarch dalybos baigėsi – Wizz Air nupirko jų slotus Lutone.
Wizz Air sako, kad tie slotai leis 28 skrydžius per savaitę papildomai į Lutoną jiems padaryti.
Sveiki,
Gal žinote, kiek rimtai Ryanair dabar žiūri į bagažo ribas? Pagal jų oficialias taisykles iki sausio riba tokia: „cabin baggage 35x20x20”. Neva, čia gali būti „handbag or laptop bag”, bet kad joks normalesnis „laptop” neatitinka 35×20 kriterijaus (o krepšys prideda dar papildomai pločio)…
Ar kas nors skridote Ryanair su įprastiniu 17″ ar bent 15,4″ ekrano laptopu? Ar leido prasinešti be priority / papildomų pirkimų?
Senas geras triukas, perki kuprine su ratukais. Ir kai reikia eiti per vartus, suskleidi ratus ir uzsidedi ant peciu. Ne tik kad nesikabineja, bet ir i bagazo skyriu nepraso padeti, nes tipo kuprine ….
SmartLynx continues cooperation with easyJet by wet-leasing 6 aircraft for the beginning 2018
http://www.smartlynx.aero/corporate/media-centre/news/628
Būna ir kuprinę žymi DAA, pagrindinis kriterijus yra ratukai.
Ar teisingai suprantu, kad jei turėčiau kuprinę be ratukų ir ten dėčiau kompiuterį, tai nebūtų problemų nors ir viršytų 35x20x20 matmenis?
Ar niekam nėra kilę problemų su kuprinėmis be ratukų? Juk jų irgi būna net labai didelių (žygeivių kuprinės ir pan.).
Mano kolega yra prasineses i salona ne tik zygeiviu kuprine, bet ir primusa su duju balionu …. Bet siais laikais manau zygeiviu kuprine butu problema. Su standarinte kuprine tikrai nebus problemu, nes reikia uzsimesti ant peties ir bandyti eiti tokiu kampu i darbuotojus, kad ji nekristu i akis. Tikrai niekada neturejau problemu, net nepraso ikisti stenda.
@Augustinas Žemaitis
manau, per daug jau smulkmeniškai žiūri į reikalą… tiek tikrai niekas netikrina, kad keliais cm didesnis kompas užkliūtų..
Vilniaus oro uosto keleiviams – eilėse stovėti tenka trumpiau
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uosto-keleiviams-eilese-stoveti-tenka-trumpiau/
Pargrįžau iš egzotinio FCN. Be trukdžių. Tik buvo įdomu matyti Air Berlin paukščius su Niki keleiviais;) dar ilgai perdažinės matyt.
*FNC. Spaustuvės klaida.
Dar 3 AB paukščiai stovi KUN perone, kurie bus perduoti easyJet…
O kadangi EasyJet planuoja pradeti skrydzius is KUN, tai kaip ir nereiks daryti lektuvu Ferry flight pirmam skrydziui….
Svarstoma geležinkeliu sujungti Vilniaus ir Kauno oro uostus
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/traukiniai/svarstoma-gelezinkeliu-sujungti-vilniaus-ir-kauno-oro-uostus/
LH gali ir neperimti Niki, jei EC biurokratai neleis…
EC raises antitrust concerns over Lufthansa/Niki deal
https://www.ch-aviation.com/portal/news/61978-ec-raises-antitrust-concerns-over-lufthansaniki-deal
SCAT žadėjo gruodžio 1 paleisti prekybą bilietai TSE-VNO, bet kol kas nėra…
Skrydžių planavimo įpročiai:
https://www.vz.lt/transportas-logistika/2017/12/02/del-velyvo-skrydziu-planavimo-amerikieciai-praranda-daugiausiai
atėjo ir gruodis, kol KUN paskelbė spalio statistiką:
https://kaunas-airport.lt/images/pdf/statistika_web_2017_lt.pdf
84744 pax
plius 24,84%
Boeing, LOT Polish Airlines Celebrate Delivery of 737 MAX
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=65640&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333635317C323031372D31322D3033
UIA atgaivina skrydžius tarp Borispolio ir Toronto
http://www.flyuia.com/eng/company/ukraine-international-airlines/press/news/1658.html?news=3562&category=1
UIA B777 vidus: https://www.youtube.com/watch?v=z4npG4mIiqI
LOT jau skelbia Kauną:
LOT połączy Warszawę z Kownem na Litwie
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie pomiędzy Warszawą z Kownem na Litwie. Pierwszy rejs został zaplanowany na 21 maja 2018 roku.
LOT obsłuży sześć połączeń tygodniowo w każdą stronę. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który posiada na pokładzie 78 foteli w trzech klasach: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Podróż między Warszawą i Kownem potrwa ok. 1 godz. 10 minut.
Z Warszawy do Kowna przewoźnik będzie latał codziennie oprócz sobót. Start z Lotniska Chopina zaplanowany jest o godz. 22:35, a lądowanie w Kownie o godz. 0:45 (czasu miejscowego). Z Kowna do Warszawy pasażerowie będą zaś mogli dotrzeć LOT-em codziennie oprócz niedziel o godz. 06:15, żeby – po uwzględnieniu różnicy czasu – wylądować w stolicy Polski o 06:25.
Puiki žinia, sveikinimai Kaunui :)
Dabar reikėtų tikėtis, kad BT paseks LOT pėdom :)
Gaila kad Q400 skraidys, bet dziugu jog bus 78 foteliai, tai praktiskai full business …
Kauno oro uosto pergalė: lėktuvai iš Kauno į Varšuvą kils nuolatos
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/12/05/news/lot-lektuvai-is-kauno-i-varsuva-kils-nuolatos-3784929/
Visi skeptikai sėdi tyliai kamputyje.
uzuojauta
BT sėdinimo tendencijos labai įdomios, 22 skrydžiai šiemet, beveik visada middle, su retom išimtim aisle.
su didzia pergale nusipirkus skrydi i Varsuva! tikekimes, biudzeto asignavimai nesibaigs ir skrydis isliks ilgiau, nei pusmeti ar metus!
Panašu, kad WizzAir Vilniuje lapkritį vežė mažiau keleivių nei Ryanair, nors turėjo kur kas daugiau vietų pasiūlos. Tikriausiai rodo A321 „efektyvumą” žiemos sezonu :)
Pagal sutartį su Kauno savivaldybe skrydžiai KUN-WAW vyks mažiausiai trejus metus.
VNO statistika – lapkritį 331,7 tūkst. keleivių, augimas 17,8% (!!) – 50 tūkst. papildomų keleivių.
Reguliarūs skrydžiai augo 14,80%, užsakomieji 85,41%.
Kalbant dar apie statistiką, tai Ryga lapkritį augo 20%, o Talinas net 27%. Ekonomikos augimas tiesiogiai atsispindi keleivių skaičiaus augime.
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/12/06/news/-small-planet-airlines-zengia-i-skandinavijos-saliu-rinka-3794240/
SPA žengia į Skandinaviją
@Spectator
o iš kur matai RIX statistiką NOV?
Turiu priėjimą, bet šiaip jie skelbia savo puslapyje (tik kol kas dar neturi įdėję lapkričio mėn).
Trumpai užmetus į statistiką akį – bendri trendai panašūs, daugelis krypčių slightly down, pagal lapkričio tendencijas, kaip slow season.
Įdomesni pastebėjimai:
– Rusline dar skraido į Vilnių? Tik 119 keleivių lapkritį;
– Wizz Agadir tik 135 pax vidutiniškai segmente. Aišku, nežinom ar/kiek blokuoja vietų dėl performance;
– Belavia jau ir žiemą siekia 39 pax per flight.
@Spectator
tai puslapyje aš pats matau, tik kad pats jau konstatuoji augimą, o dar nėra sukelta – todėl ir paklausiau :)
@Simonas
gal naujas post’as draftuose gimsta? :)
Easyjet paskelbė daug naujų maršrutų iš Berlyno Tėgelio, dauguma dideliu dažniu.
Man nesuprantama, kaip į maršrutus kur dabar skraido 2x daily iš SXF ir bilietai po 40 eur skristi už savaitės ir 55 eur rytoj, prideda dar 5x daily (pvz ZRH). Bet panašu jie mano, kad ТXL ant tiek daugiau klientų gali pritraukti.
Pranai, aš irgi šiandien nuo ryto žiūriu į easyJet planus, bet negaliu vertinti ar čia pasiteisins šis sprendimas ar ne, bet panašu, kad jie tiesiog sustūmė ALL IN konkurencijai su Lufthansa Group.
Koks siekis? Matyt, siekis ilgu laikotarpiu atsikąsti savo rinkos dalį ir sustabdyti LH plėtrą, siekiant uždirbti ilgu laikotarpiu. easyJet savo finansiniuose review labai akcentuoja brandingo svarbą – pvz jie atsisakė eiti į DUS (kuris didesnė AirBerlin bazė buvo), nes neturi tame regione žinomo brando. Berlyne vat, turi įdirbį ir tiki, kad gali atsikąsti savo rinkos dalį ilgu laikotarpiu.
Ir dar, kas stumia juos prie ALL IN – TXL su jais bus full capacity, t.y. gerų laisvų slotų nebus palikta, t.y. konkurentai neateis. Panašiai kaip su LGW, kur easyJet įdirbo ir „užlock’ino” savo rinkos dalį valdydama slotus.
„Small Planet Airlines“ žengia į Skandinavijos šalių rinką
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/small-planet-airlines-zengia-skandinavijos-saliu-rinka/
Tada dar galima daryt prielaidą, kad gali būti aktualu ir kitam gale slotus užimt. MUC, FRA, STR, VIE, ZRH ir t.t. irgi nėra labai laisvi oro uostai, į juos paskui galima bus ir ne iš Berlyno skraidyt.
Patirkinant Spectator hipotozę dėl Wizz Air load factor.
Iš tiesų, lapkričio mėnesį, Ryanair vežė VNO 2% daugiau keleivių nei WizzAir.
Tuo tarpu, OAG duomenys rodo, kad Wizz Air turi 7,2% daugiau capacity nei Ryanair, šią savaitę. Darau prielaidą, kad šios savaitės tvarkaraštis atitinka lapkričio tvarkaraštį irgi (sezonas tas pats, kažkokių karpymų ar didinimų nesimatė).
T.y. Wizz Air lėktuvai lapkritį turėjo apie 10% žemesnį užpildymą negi Ryanair.
Kas yra viešai skelbiama, kad lapkritį viso Ryanair tinklo load factor buvo 96% (suapvalinta iki sveikų skaičių), Wizz Air – 91.4%. Abi aviakompanijos skelbia parduotų vietų loadfactor, kai oro uostų statistikoje atsispindi actual skridę keleiviai.
Ką noriu pasakyti, jog panašu, kad Wizz Air underperform’ina VNO, palyginus su jų viso tinklo average.
Pagal mano skaičiavimus, WizzAir turėjo 82% užpildymą, o Ryanair 91%, tai abu mažiau užpildyti nei jų bendras tinklo vidurkis. Tikriausiai logiška, nes daug capacity ne itin patraukliuose maršrutuose, kur net su maža kaina neįmanoma pristimuliuot pilnų lėktuvų low season. Įdomu, ką tai reiškia visai Vilniaus rinkai? Kad jau pasiektas oversaturation taškas?
bet wizz daznai bilietai brangesni. gal jie ant to atsilošia
airBaltic on flight BT428 from Riga to Moscow
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=65693&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333635347C323031372D31322D3036
Dėl Wizz bilietų brangumo nežinau – iš Vilniaus pastaruoju metu pigiau būdavo Wizz nei Ryanair kiek skraidydavau. Matyt, kaip kuris reisas. Reikia turėti omeny dar WizzAir nuolaidų programą – kuri numuša kainą praktiškai bet kam, kas su Wizz skrenda daugiau nei į vieną kelionę per metus, ir gali numušti dideliu procentu, jei bilietas ir šiaip pigus.
Gal kas žino daugiau apie šią lietuvių įmonę? : http://flyglobal.eu/
@Besidomintis ar čia kartais ne ,”garsusis” Globalal aviation iš PAR?
Rostove atidarytas naujas orouostas (Platovo) Jau į jį paskelbta nemažai skrydžių.
Rostove senas oro uostas bus uždarytas, tai tiesiog vyksta palaipsniui persikėlimas iš seno oro uosto į naują.
SCAT įdėjo į GDS tvarkaraštį ir tarifus (kol kas dideli, gal ne visos klasės sukeltos).
Skrydžiai patogiom dienom (ketvirtadienį ir sekmadienį) ir pilnai day-light.
TSE-VNO – 10:00 10:30
VNO-TSE – 11:30 19:50
(supainiotos viena valanda laiko zonos, man atrodo VNO laiką reikėtų viena valanda perkelti vėliau).
Skrydžio trukmė 4 val 30 min, numatytas 737-300.
The delusion of Bitcoin Gold is to make
Bitcoin defense
decentralised
besides. Satoshi Nakamoto’s unachievable
discerning of “one CPU one vote” has been altered
away a materiality
where the confer and assigning
of defense
gear has or learned collection close dead
as abject
near a further petite nonentity
of reasons, any
of which suffer
championing
busy
in dirty
convention fronting pull laborers
and the Bitcoin mesh
as a unabridged
. By ever-changing Bitcoin’s proof-of-work rule
from SHA256 to Equihash, each
of the distinguished SHA256 defense
gear disposition
be noncurrent
equating defense
the Bitcoin Gold blockchain. Thus, Bitcoin Gold disposition
care an time
equating legion advanced habitual being each
atop of the bearing to partake in participation in in in the defense
fleshing dead
with widely-available consumer object that is manufactured and circulated
near positive mainstream ta. A likewise
decentralise, universal defense store
is likewise
conscious and likewise
in limit with Satoshi’s recent vision.
What purse should I clout my BTC in to fabricate certainly I testament catch BTG?
Some billfold ballplayer
energy you manage
way
to your BTG, patch others ballplayer
disposition you to get
added
abstract
bitcoin for gold
bitcoin gold 2.0
bitcoin gold 25 oktober
bitcoin gold 4chan
bitcoin gold and segwit2x
bitcoin gold and trezor
bitcoin gold binance
bitcoin gold blockchain wallet
bitcoin gold claim
bitcoin gold correlation
bitcoin gold crypto
bitcoin gold desktop wallet
bitcoin gold download
bitcoin gold exchange support
bitcoin gold expected value
bitcoin gold fork date
bitcoin gold free money
bitcoin gold gdax
bitcoin gold gratis
bitcoin gold hard fork date
bitcoin gold how
bitcoin gold ico
movements. Verified billfold that support BTC and BTG side-by-side testament be catalogued
on the Bitcoin Gold limited side. We testament post guides
exemplifying retrieving BTG from the about diarrheal
wallets, containing Bitcoin Core, Electrum, Mycelium, metallic goods wallets, matter wallets, and more.
bitcoin cash eda
Dar Apie Global
https://www.vz.lt/sektoriai/transportas-logistika/2016/05/20/par-kompanija-dar-nepradejo-planuotu-statybu-kauno-oro-uoste#ixzz50ZIfzfRM
LOT skelbia naujus skrydžius: RZE-TLV ir RZE-EWR. TLV dar galima suprasti, nes Izraelio turizmo ministerija primoka po apie 100$ už pax ir lėktuvai iš kitų Lenkijos regioninių oro uostų yra pilni į TLV.
Tačiau iš 200k Lenkijos miesto tiesioginiai skrydžiai į Niujorką? Suprantu, kad naujus dreamlinerius reikia kažkur naudoti, bet galima pvz padidinti skrydžių WAW-LAX dažnį iki 7x weekly (dabar 4x weekly).
Wow… RZE-EWR, kai galvojau, kad LOT jau daugiau nebegali nustebinti. Matau, kad net iš KRK neturi NYC, nors iš ten skrenda į ORD. Tai nors kokį GDN, WRO, POZ būtų pasirinkę, kur kažkokia ekonominė veikla vystoma. Gal klaida?
VNO NOV2017 statistika sukelta ir tinklalapyje – http://vno.lt/upload/iblock/9b3/9b32a82bea276b118234568ce42f7dc4.pdf
PLQ lapkričio rezultatas – neigiamas:
http://www.palanga-airport.lt/lt/skrydziu-statistika
minus 9,10%
Dėl RZE-EWR sprendimas gali būti ir politikų prastumtas:
https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_parliamentary_election,_2015#/media/File:Parlamentswahl_Polen_2015_Wahlkarte.svg
Lenkijos valdančioji partija (mėlyna spalva žemėlapyje) ypač populiari tame regione.
Žešuvas – Niuarkas?? LOT pavarė šį kartą. Vėliau galės pradėti skraidyti ir iš Pociūnų-Balbieriškio į JFK, manau bus tas pats…
Akivaizdu, kad lenkai sau gali leisti tokius eksperimentus, o mes ne. Mes kaip ir visada skaičiuojam ir taikomės prie laisvosios oro rinkos dėsnių, svetimiems vežėjams mokėdami milijonus mokesčių mokėtojų eurais:) Taip, kad čia, matyt, politekonominių pažiūrų klausimas.
svarbiausia yra pinigeliu naujai studijai
https://www.vz.lt/transportas-logistika/2017/12/07/analizuojama-naujo-oro-uostolietuvojegalimybe
Šita studija realiai yra paralyžiavusi KUN/VNO vystymą – terminalų, orlaivių remonto industrijos plėtrą. Anksčiau minėti Global ir dar pora įmonių yra įkalintos šio betikslio proceso. Turime 4 oro uostus 3M gyventojų šalyje ir dabar norim penkto, tuščio, brangaus ir po 10 m. o visas mid-term nerūpi. Nemanau, kad galim sau leist tokią prabangą.
Labai įdomi situacija dėl tos studijos. Kadangi vertinu dabartini susisiekimo ministrą gana pozityviai, ir noriu tikėti, kad jis pasiryžęs sutvarkyti oro uostus, manau jo sprendimas turėti tokią studiją yra logiškas. Jei jau tikrai investuosim, turėtų būti atsakyta į pagrindinius klausimas. Mano nuomone, logiškiausia būtų statyti naują ir visiškai atskirą terminalą Vilniuje ~7M keleivių numatant plėtimo galimybes. Panašiai, kaip buvo padaryta Budapešte. Priedo, Vilniaus oro uostas būtų sujungtas su Rail Baltica. Tik žinoma ne tokia traukinio parodija, kuri yra dabar, o kad Vilnius-Kaunas/Vilnius-Klaipėda ir kt. maršrutai eitų per oro uostą. Kaune nereikia išradinėti dviračio, tiesiog sudaryti geras sąlygas naujoms įmonėms, juk žemės yra. Palangoje užtenka tik palaikyti esamą infrastruktūrą.
LOT tiesioginiai transatlantiniai skrydžiai iš Rzeszow į Niujorka nėra naujiena ir nėra joks eksperimentas.
Jie jau vykdomi 10 metų, nuo 2007 metų, tik vasaros sezono metu.
Panašu, kad iš to regiono yra daug emigrantų kurie gyvena Niujorko apylinkėse, kurie sudaro pakankamą paklausą vasaros sezono metu.
Čia gal naujiena, kad pakeitė LOT oro uostą iš JFK į EWR?
Jeigu tikrai LOT jau 10 metų skraido tuo maršrutu, tai turbūt nėra kažkoks eksperimentas, o normali pelninga kryptis.
2010 m. rugsėjo mėnesį LOT uždarė skrydžius iš Niujorko į RZE.
Kas dabar kitaip, tai nors iš WAW LOT skraido į JFK, iš BUD ir kitų regioninių oro uostų skraidys į EWR. Šiaip logiškesnis sprendimas, nes United jub yra EWR, bet matyt JFK turėti tiesiog labiau prestižas.
RIX statistika – tikslūs skaičiai:
2017NOV – 461636 pax
plius 19,75%
nerealiai auga…
idomu kaip RIX pavyksta 20% augti…
Bezpośrednie loty do Kowna! ✈
Loty już od 239 PLN w obie strony.
Loty będą się odbywać aż 6 razy w tygodniu.
58 EUR uz WAW-KUN yra gerai
@oleg – na bet kiti tarifai iš KUN dar nesudėti tikiuos, nes vasarą pvz
KUN-WAW-GVA-WAW-KUN 560 eur
VNO-WAW-GVA-WAW-VNO 180 eur
tom pačiom dienom. Ir visi kiti skrydžiai per Varšuvą taip, su kosminėm kainom.
@Pranas – tikrinau KUN-ORD-KUN, tai mažiau €1.9K neradau :)
P.S. sutvarkė per savaitgalį, žiūrau jau po €450 RT galima suskraidyti
Kas šį vakarą nutiko VNO? Atšaukti keli skrydžiai, SK ARN-VNO nukreiptas į KUN.
Na 450EUR už RT Kaunas-O’Hare yra visai normali kaina, už didesnę nepirkčiau :)
Po FlyingBlue netruko ir Miles & More:
Miles and More has announced a revamp of its award miles earning structure from next spring, moving towards a revenue-based structure
Beliko sulaukti EuroBonus kada kris.
Kalbant apie mylias – kur geriausia dėti nepanaudotą mylių likutį?
Wizz Air nuo vasaros sezono nutraukia Ryga-Liverpulis ir vietoje jo atidaro Ryga-Kutaisis.
Ryanair’s Dublin Pilots Throw Weight Behind Strike Effort https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-11/ryanair-s-dublin-pilots-throw-weight-behind-strike-effort
German pilots union calls for strikes at Ryanair http://uk.businessinsider.com/r-german-pilots-union-calls-for-strikes-at-ryanair-in-germany-2017-12?r=US&IR=T
Ryanair šiandien paskelbė, jog nuo gruodžio 15 d. išeina iš Amadeus platformos. Ryanair į GDS atėjo ~2014 metais, kai prasidėjo „Better Ryanair” programa. Travelporte ir Sabre Ryanair liks.
Kas čia nutiko ryanairui, kad staiga visi streikuoja?
nepraleiskit Almano pamastymu, gal idomios:
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/lietuvos-oro-uostu-vadovas-g-almantas-negailejo-karciu-zodziu-politine-rizika-yra-nevaldoma-667-893794
KUN rezultatas NOV2017:
65516 pax
plius – 15,97%
https://kaunas-airport.lt/images/pdf/statistika_web_2017_lt.pdf
Ar kas galetu paaiskint, kodel tokia brangi yra oro uostu statyba. Kuri sistemos/infrstruturos dalis uzima didziausia islaidu eilute?
Stai p.Almantas prognozuoja nauj oro uosto statyba atsieinant 1 mlrd litu. Juk tikrai ne betonas ir plytos tiek kainuotu…
Man atrodo 1 mlrd EUR yra gal net optimistinis scenarijus jei kalbame apie naują oro uostą plyname lauke. Juk reikia absoliučiai visko, pačio pakilimo tako, visų taxi ways, terminalo, kelių ir kitos infrastruktūros, visų pagalbinių dalykų (angarų, skrydžių valdymo bokšto, avarinių tarnybų, etc.). Čia panašiai lyg vienu ypu statant mažą miestelį.
@Spectator
nemanau, kad galima tilpti į 1 mlrd. EUR su visa privažiavimo infrastruktūra – keliais ir geležinkeliais. Galvoju, kad tokia kaina – tik orientacijai, kiek pats oro uostas su terminalais, bokštu ir riedėjimo takais gali kainuoti. Labai grubi, preliminari kainos idėja.
1 mlrd. EUR? Nejuokaukit. Čia furšetams tiek neužteks. Jeigu rimtai, aš statyčiau maždaug už 3 mlrd. EUR ir labai rimtai pretenduočiau laimėti lažybas.
Dėl Ryanair ir Amadeus buvo labai keista draugystė. Jokio pabrangimo FR perkant per Amadeus palyginti su jų puslapiu (prisiminkime, kad net LH brangiau), perkant svarinius skrydžius, pvz iš Londono, eurais per Amadeus net pigiau gaudavosi.
Todėl labiau tikėjausi, kad bilietai per Amadeus pabrangs, nei kad visiškai nutrauks…
Norwegian has just announced buying 28 weekly slots at LGW from… Small Planet Airlines.
Europos komisija sustabdė Niki pardavimą Lufthansai. Niki skelbia bankrotą ir nuo rytdienos nutraukia skrydžius. Rašo dėl skrydžių nutraukimo reiks pargabent iki 60 tūkstančių išvykusių žmonių ir nuplaukia virš 800 tūkstančių parduotų bilietų. Lėktuvus panašu vis tiek gaus Lufthansa, o slotai keliaus į rinką.
Norwegian acquires 28 weekly slots at Gatwick
http://atwonline.com/airlines/norwegian-acquires-28-weekly-slots-gatwick
Kodėl SPA atsisako LGW slotų? Ypač po Monarch griūties?
@spectator
ir tas milijardas eurų naujai infrastruktūrai, kurios trūkumo Lietuvoje nėra! VNO siaura vieta terminalas, ne pakilimo takas. KUN neperpildytas, PLQ apytuštis, jau nekalbant apie Zoknius.
@c2h5oh
Visiškai pritariu. Būtų išmesti pinigai praktiškai į balą. Labai tikiuosi, kad bus priimtas sprendimas statyti naują modernų terminalą, tokį, kuris padarytų „wow” įspūdį čia atskridus tiesioginis geležinkelio susisiekimas.
5 milijoniniu „Wizz Air“ keleiviu tapo šešiametis vilnietis
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/5-milijoniniu-wizz-air-keleiviu-tapo-sesiametis-vilnietis/
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/12/14/news/-small-planet-palieka-jungtine-karalyste-pranese-apie-ispudinga-sandori-3891111/
SPA palieka JK
Small Planet nusprendė palikti UK rinką ir koncentruotis kitų metų augimui Vokietijoje (nuo 4 iki 10 lėktuvų) ir naujas žingsnis į Skandinaviją (viena bazė ARN, o kita bazę CHQ su skrydžiais į Švediją/Daniją).
Nepaisant Monarch užsidarymo, UK nėra gera rinka užsienio vežėjams: svaro kursas po Brexit labai žemas, o vykstant Brexit, panašus scenarijus, kad UK gali net neturėti open sky su Europos Sąjunga. Nors leisure segmente antra didžiausia Europos rinka (po Vokietijos), bet pati konkurencingiausia: British Airways, Norwegian, easyJet, Ryanair, ThomasCook, TUI, Jet2.com, Titan Airways. Konkurencija agresyvi, kas sukuria gerą situaciją parduoti slotus, nes daug jų norinčių.
Tai Simonai, iš planuoto nuostolio šiemet, panašu, kad SPA bus pelningi metai, po slotų pardavimo :)
Austrian airline Niki has filed for bankruptcy protection after German carrier Lufthansa withdrew its takeover bid for the former Air Berlin subsidiary amid antitrust concerns voiced by the European Union.
Dar viena aviakompanija sustabdė veiklą su daug pavadinimų – Darwin Airline, Etihad Regional, Adria Airways Switzerland.
Linas: šiemet neplanavome nuostolių, esam ir viešai skelbę, jog SPA planuoja pelningai dirbti.
Sorry, Simonai, gal supainiojau su kažkuriais kitais metais, kai dėl staigios plėtros buvo suplanuotas nuostolis…
taip – 2016 tokie buvo.
Pamačiau SPA lėktuvą, skrendantį į Gambiją. Gal kas buvote ir galite pasidalinti mintimis, ar verta svarstyti apie kelionę į šią šalį.
Spėčiau SPA į Gambiją vežė ne turistus o jūreivius.
to Giedrius. Nemanau, Lenkijos agentūros siūlo Gambijoje poilsiauti, o SPA skraidina Itaka turistus.
@Kardiobatonas – buvau Gambijoje. Skridau su kelionių agentūra, bet ir pavažinėjau po visą šalį – ji mažytė, tad daugelį vietų gali aplankyti dieną, o nakvoti grįžti į viešbutį.
Čia išsamus mano Gambijos aprašymas su nuotraukomis, padės usidaryti įspūdį ar verta: http://augustinas.net/gambija-nuo-turistinio-kranto-iki-atkampios-egzotikos-407
Kaledoms kaip tik yra skrydis is Varsuvos i Gambija uz 255 eurus: http://charterflights.r.pl
CPH svente – skrendant Ryanair nuo siol galima savitarnos terminale atsispausdinti bagazo tag’a ir veliau priduoti bagaza bag-drope. Pagaliau bagsis eiles prie Ryanairo counteriu.
Ne visai į blogo temą, bet arti mūsų :
vokiečiu Flixbus perima Polskibus. Gan netikėta!
Flixbus Set To Take Over Polskibus
http://wroclawuncut.com/2017/12/15/flixbus-take-polskibus/
@Jurgis – kodėl netikėta? Dažno startupo tikslas yra ne uždirbti pinigų, o paaugti ir parsiduoti. Aviacijoje Volotea tokie.
P.S. Į Gambiją bilietai jau iki 177 eur atpigo :)
@Pranas Na, Polskibus toli gražu ne startapas, o pasaulinis škotų multimilijonieriaus Megabus, veikiantis USA, UK, Suomijoj etc. Nebūčiau nustebęs jei jis viską būtų supirkęs, o dabar atvirkščiai :)
Ko labai norėjo Vilnius, o gavo Talinas: BT atidarys TLL-LGW (2x per savaitę nuo 2018 kovo mėn). Žinutė VNO tikriausiai būtų susitvarkyti su LCCs dominavimu. http://www.dv.ee/novosti/2017/12/19/airbaltic-nachinaet-operirorat-prjamym-poletom-tallinn—london
Bet tai kosmosas, TLL-LON turės 4 vežėjus ir visi su LCC-style produktais (frequency ir tvarkaraščio prasme):
easyJet: 2x weekly LGW;
British Airways: 2x weekly LHR (tom pačiom dienom beje skraido easyJet ir BA);
Ryanair: 4x weekly STN;
Wizzair: 4x weekly LTN;
ir hello:
BT: 2x weekly į LGW.
Pritariu, kad situacija Taline nestandartinė, bet svarbiausias klausimas bus, kam Talino rinka yra svarbesnė: BA, U2, FR, W6 ar BT. FR/W6 paprastai būna gana užsispyrę, bet BA/U2 gali ilgai ir nekentėti. U2 jau yra sumažinę skrydžių šiame maršrute nuo berods 4x iki 2x per savaitę. O žiūrint iš BT pusės, jie jau dabar veža labai didelį kiekį LGW keleivių per Rygą, tai 2x skrydžiai per savaitę tiesiogiai pagerins produktą, o vasaros piko metu šiek tiek sumažins paklausą visada perpildytuose TLL-RIX skrydžiuose.
Man įdomu į kur dar Wizz iš Lutono plėsis – jie keturiem penkiem lėktuvam (pamiršau jau tiksliai kiek jų ten papildomai bazuos) turi darbo sugalvoti vasarai. Jie ir taip iš ten Rytų Europoj skraido į visur kur įmanoma ir kiek įmanoma, tik visokie SQQ likę.
Na, taip, BT logika paaiškinama – kam rinka nesvarbi, tas trauksis pirmas. WizzAir visiški naujokai su nežinomu brand’u, BA atėjimas šiaip sunkiai paaiškinamas, na, o EasyJet panašu tęsia iš senos tradicijos – berods nuo 2005 jie skraido į TLL.
o šiaip dabar trūksta kad Nordica atidarytų LON iš TLL :)) kad ir su netinkamu equipmentu.
WizzAir iš LTN jau paleido TLV ir LCA, tai, panašu, strategija koreguojasi.
Iš kitos pusės, jie su LTN bazuojamais lėktuvais gali didinti frequencies ir koreguoti W skraidymus – bazėse atlaisvinti daugiau lėktuvų, o ne bazes aptarnauti iš LTN – pradėkim nuo to paties LTN-KUN kaip daro žiemą.
TLL turi, net trys vežėjus į LHR/LGW, kurių Vilniui reikia, kaip oro.
Aš negalvoju, kad Wizz sumažins skraidymą kitų bazių lėktuvais į LTN, visgi tai irgi beveik pilnas oro uostas ir net dienos mažiau vertingų slotų atsisakyt nesinorės. Freequency didint aišku gali, ką turbūt ir darys. Bet tai tikrai muš yieldus ir dar labiau mažins ne LCC norą skraidyt iš Londono į Rytų Europą.
Dėl LHR, LGW kaip oro – nesąmonė, aš į LON gerą pusšimtį kartų suskraidęs, viską sudėjus nėra skirtumo į kurį oro uostą ten P2P skristi.
Nežinau, kaip kitiem, bet BT atidarius CDG ir AMS, ženkliai krito kainos ypač į US ir kai kurias Azijos kryptis.
Manau panašus rezultatas būtų su LGW. Abusrdiška situacija, kai nori skristi tiesiogiai, turi keisti oro uostą, kitu atveju reikia skristi su persėdimu.
BT turi gerus kontraktus su KL/AF, ir patys KL/AF yra labai konkurencingi parduodami connecting skrydžius, tada jo, efektas žinoma yra didelis. Bet LGW nėra labai didelis BA hub, iš ten daugiausiai skrendama į poilsines kryptis Europoje, Karibuose, kažkiek krypčių į JAV.
Kas man keista Talino situacijoje, kad niekas nesustumia „all in” – vat BT paleistų TLL-LGW 7x weekly ir easyJet ir BA greitai uždarytų.
Man atrodo, kad problema su 7x weekly scenarijum galėtų būti LGW slotai.
Įdomu, ar BT darys vasarai kokių pokyčių VNO tinkle, ar liks vieno B735 bazė su AMS ryte, MUC/CDG per pietus ir TXL vakare.
Slotai viduryje dienos LTN nėra jokia problema.
Slotų viduryje dienos galima ir LGW gauti nemokamai.
Iššūkis ir kaina atsiranda tada, kai nori gerų slotų ryte, išvykimų kasdien vienodų laikų arba bazuoti lėktuvus.
Visgi Wizz plečias į naujas rinkas – paskelbė naujus maršrutus iš Lutono į Reikjaviką, Atėnus ir Barį.
Iš visko dabar panašu, kad Wizz tikrai galėtų LTN padaryti savo pirmuoju connecting hub’u. Bet – kažin ar darys jie connecting.
Iš to, kad Ryanair skambiai šovė pradžią, bet plečia labai lėtai jungiamuosius skrydžius; panašu, kad nesulaukia jie tos sėkmės, kaip planavo.
Dar Londono naujienų – Emirates skraidys į Stanstedą, siūlys ir pirmą klasę.
Wizzair tampa ne tik Rytų Europos vežėju, tikėtina, kad po to atsiras ir kitų hubų vakaruose, pavyzdžiui DTM, EIN.
DTM, EIN turi didelius apribojimus dėl darbo laiko, sunku ten lėktuvus bazuoti.
Šiaip dar pagalvojau kitą momentą, kodėl „neapsimoka” LTN bazuotais lėktuvais į Rytų Europą skraidyti. Iš LTN neskrisi anksčiau nei 6-7 val. local time, kas Rytų Europoje jau yra viena arba dviem valandom daugiau, t.y. realiai utilizacijos praradimas.
Gali būti, kad bazė LTN yra tam, kad būtų galima vykdyti skrydžius į tokius orouostus, kurie turi vienintelę kryptį – LTN (pvz. Popradas, Konstanta, Satu Mare, Palanga ir taip toliau). Kad neatiminėti outbase rotations iš kitų bazių lėktuvų ir kitose bazėse atsirastų daugiau laisvų utilizacijos laikų (naujiem maršrutam/capacity increase)
Na ir dar vienas svarbus aspektas – yra labai didelė tikimybė, kad Wizz Air po Brexit’o praras teisę skraidinti VNO-LTN, WAW-LTN ir kitus maršrutus.
Kam jiem ruošiasi? Kuria Wizz Air UK, ketina ten registruoti lėktuvus, ir, matyt, prašys paskyrimų iš UK pusės, kad taptų designated carrier tuose maršrutuose.
LTN bazuoto lėktuvo utilizacija mažesnė tik kai Rytų Europoje jie gali į bazę grįžt pirmą antrą valandą nakties. Jei grįžta normaliu laiku – tai dienos ilgis tas pats.
Jei kam įdomu: Į Vilnių iš Irano atskrenda IL76, naktį leisis.
matyt SAS went wild. Net neitiketina – dabar silveriai sestadieniais gales i lounge eiti: https://www.sas.se/en/eurobonus/offers-and-news
We have also given you access to SAS Lounge on Saturdays from the Jan 13 until Jul 7, 2018 to give you plenty of time and opportunity to enjoy this offer.
LOT pasklelbė dar vieną naują kryptį: WAW-DBV. Nuo gegužės 3 d. 3x weekly, nuo gegužės 21 d. 5x weekly, nuo birželio 28 d. 6x weekly. Skraidins Embraeriais 170/175/195. Skelbiama, kad žiemos sezonui LO sumažins skrydzžių kiekį.
Ką veikė Japonų 747 šiandien Kaune?
@oleg – tai kad SAS ne pirma karta jau su situo zaidzia tik seniau trumpesniam periodui leisdavo
Meanwhile:
Boeing Co. confirmed it is in takeover talks with Brazilian aircraft maker Embraer SA, a move that would give Boeing a presence in the regional jet market and help it counter a recent move by Airbus SE to strike a similar deal with Canada’s Bombardier Inc.
Boeing and Embraer have discussed a deal that would value Embraer at a big premium to its market value Thursday morning of some $3.7 billion
Šiandien pirmas istorijoj Ryanair streikas. Vokiečių pilotų profsajunga į derybas atsiuntė tarp atstovų porą labai piktų buvusiu pilotų, vienas kurių dar ir teisiasi su Ryanair. Ryanair juos pasiuntė, dėl ko profsajunga sugalvojo pastreikuot. Iš 16 išvykimų atrodo 3 vėluoja po pusę dienos, dar keli po valandą, nieko neatšaukė.
Reik tikėtis sugebės kada nors išmest iš darbo tuos sugalvojusius, kad Kalėdos tinkamas metas streikuoti dėl smulkmenų.
LOT networke Vilnius nebebus išskirtinis – nuo vasaros jie WAW-BUD ir WAW-PRG irgi didina iki 5x daily reisų.
Šiaip LOT situacija komplikuota dėl išsibarsčiusios Lenkijos, kur regionuose plečiasi didieji vežėjai, va, šiandien Lufthansa paskelbė, jog atidaro daily iš Miuncheno į Katovicus ir Lodzę.
LOT sprendimas dėl BUD/PRG labai logiškas. Tai padės jiems sustiprinti pozicijas Centrinėje Europoje, ir galės pasiūlyti neblogą connecting produktą į Baltijos šalis, Rusiją. Manyčiau, kad artimu metu paskelbs ir skrydžius į HEL ir daugiau skrydžių į LED, galbūt SVO.
Iš PRG visai nėra tolimųjų skrydžių, todėl LOT sprendimas atvers puikias galimybes keleiviams per WAW pasiekti JAV, Kanadą, Japoniją, Korėją.
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/12/22/news/-wizz-air-pradeda-nauja-krypti-is-vilniaus-3974233/
Na štai, kalėdinė naujiena!
O, kad taip Kalėdoms naujas Simono postas :)
@kardiobatonas
Is PRG yra keletas sezoniniu transatlantic krypciu. Taip pat PVG, XIY, ICN, PEK.
Vilniaus oro uostas dovanoja nemokamas ekskursijas
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/vilniaus-oro-uostas-dovanoja-nemokamas-ekskursijas/ .
https://www.facebook.com/AviaFotoLt/photos/a.472073619526456.1073741828.472051656195319/1729823210418151/?type=3&theater
Wizz perkėlė vasaros Kaunas-Lutonas skrydžius iš Vilniaus lėktuvo Lutono lėktuvui. Vilniaus lėktuvas dabar turi 7 didelius langus dieną – panaudojus 3 Atėnams ir pridėjus 2 likusius nuo Memingeno – gaunam 6 laisvus rotationus. Su tiek gali atidaryt kokį naują maršrutą ar net du.
Skraidoma vis daugiau: gruodį – beveik 7 proc., per metus – 5 proc. augimas
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/skraidoma-vis-daugiau-gruodi-beveik-7-proc-per-metus-5-proc-augimas/
Air Berlin calls off Belair sale, carrier to be liquidated
It’s an open secret in the aviation world that the Airbus A380 program is on life support. Since early 2014, Airbus has only secured orders for just five more examples of its behemoth four-engine aircraft. Over the same time, it’s gotten cancellations notices for nine that were previously ordered. That’s a net of negative four aircraft orders in four years.
Programs such as the manufacturer’s “I Fly A380” initiative have failed to drive enough A380-specific demand for the aircraft to keep the airline orders coming. The original A380 aircraft has been retired by Singapore Airlines after just 10 years of service.
Now, it seems that the end of the A380 is getting closer and closer to being a reality. Citing three sources familiar with the matter, Reuters reports that Airbus is planning to shut down production of A380 unless it can secure another large order from Emirates. Already Airbus’ largest A380 customer, Emirates recently took delivery of its 100th A380 and currently operates 101 of the 221 A380s in the skies today.
Gaila, labai gražus paukštis
@trolis
tai gi seni čia reikalai…
Airbusas labai tikėjosi gauti užsakymą iš EK per Dubai AirShow, bet EK pasirinko B787-10 – 40 vienetų
https://www.emirates.com/media-centre/emirates-places-us151-billion-order-for-40-boeing-787-dreamliners-at-2017-dubai-airshow#
Airbus dar nepraranda vilties, bet EK spaudžia, kad A380 būtų pristatomas jau atnaujintas, o atnaujinimo programa gali kainuoti per daug, kad apsimokėtų Airbus, be to EK matyt stipriai spaudžia dėl kainos, nes yra vienintelis potencialiai realus klientas
ITAKA isteige savo imone Lietuvoje.
dar vieni lenkai Rainbow Tours paleidžia tiesioginius skrydžius iš Vilniaus.
jų lenkiškoje sistemoje yra parduodami skrydžiai Vilnius-Salonikai 2018 m. vasarai. vežėjas – SPA
gal FR A380 pripirks ir paleis nauja LHULCC? Kaip kazkada su B738 buvo =]
Stebiu kaip Latviai primeraair.com reklamuojasi Svedijoje ir kokias geras kainas siulo. Ziema i Kanarus OW uz ~60 EUR galima surasti chartera. Pavasari pvz AGP, PMA, ATH ~40-50 EUR.
Dabar kai SPA bando pas Skandinavus eiti, tai bus idomu stebeti pabaltijos oro liniju kova.
Poilsio charteriams servisu sunku konkuruot (nebent 6h skrydziuose), tai teks konkuruot kaina? Arba tiesiog retail channelsais?
Overall, gal Simonui butu idomu biski pasidalinti SPA vizija, idejomis 2018 arba bent bottom line 2017 metams?
Simonai, laukiam paaiškinimų dėl Rainbow Tours. Kas paskelbta viešai, jau nebe komercinė paslaptis.
Airbus gets year-end boost with $60bn order rush http://www.telegraph.co.uk/business/2017/12/29/airbus-gets-year-end-boost-60bn-order-rush/
https://www.cnbc.com/2017/12/29/airbus-confirms-50-billion-jet-order-one-of-the-biggest-aviation-deals-in-history.html
Niki istorija tęsiasi:
http://www.bbc.com/news/business-42518239
@Mindaugas
Džiugi žinia ir tikrai geriau nei LH konkurencijos prasme.
Gal kas zinote, kodel Vilniaus oro uoste maisialiai skysciams yra mazesnes talpos, nei kitu Europos oro uostu duodami maiseliai? VNO sako, kad tokios ju vidines taisykles. Ar taip gali buti? Pagal ES taisykles galima veztis 1 litra (max. 100ml vienas vienetas).
Scoot to fly to Berlin, its third long-haul destination
Read more at https://www.channelnewsasia.com/news/business/scoot-to-fly-to-berlin-its-third-long-haul-destination-9459812
Su Naujaisiais visus Simono blogo dalyvius :)
Sveikinu su 2018, kolegos!
Germania Flug in recent schedule update filed new service in winter 2018/19 season, effective 05NOV18. The filing sees the airline schedules Zurich – Vilnius nonstop flight, on board Airbus A319 aircraft. Current schedule shows one weekly frequency.
GM4414 ZRH1600 – 1925VNO 319 1
GM4415 VNO2010 – 2140ZRH 319 1
Bandė vasarą, dabar sugrįžta po 2 metų žiemą. Man kažkaip atrodo, jog Zürich turėtų būti populiarus maršrutas, gal šį kartą laikys ilgiau?
ASN data show 2017 was safest year in aviation history
The Aviation Safety Network today released the 2017 airliner accident statistics showing an extremely low total of 10 fatal airliner accidents, resulting in 44 fatalities.
The year 2017 turned out to be the safest year ever for commercial aviation, Aviation Safety Network data show.
Over the year 2017 the Aviation Safety Network recorded a total of 10 fatal airliner accidents [1], resulting in 44 occupant fatalities and 35 persons on the ground. This makes 2017 the safest year ever, both by the number of fatal accidents as well as in terms of fatalities. In 2016 ASN recorded 16 accidents and 303 lives lost.
Five accidents involved cargo flights, five were passenger flights. Given the expected worldwide air traffic of about 36,800,000 flights, the accident rate is one fatal passenger flight accident per 7,360,000 flights.
https://news.aviation-safety.net/2017/12/30/preliminary-asn-data-show-2017-safest-year-aviation-history/
Su naujais metais visus! :-)
Nenoriu karksėti, bet tas Germania ZRH-VNO visai panašu į scheduling’o klaidą – gali būti, kad kažkas pamiršo ištrinti iš seno tvarkaraščio (sutampa skrydžio numeriai ir laikai kaip ir buvusio skrydžio).
Jeigu ne – labai sunkiai makes sense toks skrydis 1x weekly ir dar pirmadieniais… (suprasčiau šeštadieniais galėtų taikyti į slidininkus).
Gerų metų, kolegos!
Tai naujiems metams iššūkis: surask 10 skirtumų. Su kuo, patys suprasit:
https://www.abitsky.com/
:D
Company details
UAB „Interneto partneris“, Perkūnkiemio g. 2, LT – 12126 Vilnius, Lithuania
Company number 125946415, VAT number LT259464113
IATA code: 68321035
Su Naujais!
Ryanair padavė prašymą papildomam angliškam AOC gauti.
Naujienos tekste priminė apie jų dar vieną AOC – Ryanair Sun čarterių aviakompaniją Lenkijoje. Apie šitą kažkaip tylu, nesigirdi, nors jau greit turėtų pradėti skraidyt.
Pranai – vasarą lyg ir planuoja pradėti skraidyti. Žiemą Lenkijoje čarteriuose mažai yra ką veikti.
Dabar ruošia naujus lėktuvus b732, pirmasis su nauja dažymo schema, jau atvyko :)
https://c1.staticflickr.com/9/8593/16393788788_f100750f17_b.jpg
Wizz nuėmė ką tik atidaryto maršruto GDN-VNO skrydžius ketvirtadieniais iki kovo mėn. pabaigos, paliko 2x weekly; antradieniais ir šeštadieniais.
Gaila, kadangi teko išbandyti ir modelis vykti porai dienų nuo ketvirtadienio pasirodė optimalus. Sunkiai įsivaizduoju, kad Lenkija/LT pritrauktų weekend-break’erius šestadienis – antradienis modeliu.
Geriausi ir greičiausiai populiariausi tie skrydžiai, kai galima išvykti ketvirtadienio ryte, o grįžti sekmadienio vakare ar net naktį į pirmadienį. Gal jau dešimt kartų su bendradarbiais esame skridę tokių trumpų atostogų. Labai pasiteisina ir laukiam daugiau tokių tvarkaraščių. Ypatingai gerai, kai galima derinti Wizz Air su Ryanair. Dabar labiausiai laukiame Romos. Gaila, kad sekmadienį nėra kaip grįžti.
@Čiurlionis
čia Naujametinis juokas? :) 737 – 200 su hushkitais ;D
negi rinkoje nėra geresnio equipment’o
Na į Gdanską žmonės keliauja pailsėt prie jūros, tai logiška, kad žiemą mažiau keliautojų ir tie kurie labai norės žieminio Gdansko, pasiims weekend break
Vasarai Ryanair VNO-NUE suplanavo antradieniais kr ketvirtadieniais – ne tik, kad dėmesio į tvarkaraščius nekreipia, bet net ir dienų simetriją pametė :)
@Linas- Naujametinis juokas, čia vienas pirmųjų RYR 737-200 su dinraščio The SUN reklama :)
OK, jau buvo karštas prakaitas išpylęs :D
BaltCap pardavė Magnetic MRO:
http://www.baltcap.com/news/2018/baltcap-exits-magnetic-mro
Truputį Egipto ir SPA:
https://www.15min.lt/m/id/verslas/transportas/europos-aviacijos-saugos-agentura-leistis-ir-kilti-egipto-kurorte-nerekomenduoja-bet-ispejimu-lietuvoje-nesigirdi-667-905482
Beje, lyg ir nuo kovo rusai į Egipto kurortus sugrįš.
Nusimato garantnis fondas kelionių organizatoriams
https://www.vz.lt/paslaugos/2018/01/03/vejas-keiciasi-kelioniu-garantinis-fondas-bus
Fondas nelogiskas, bet jis daromas vien del to jog neatsirado draudimo kompaniju kurios draustu privalomu kelioniu draudimu.
„airBaltic“ pripažinta punktualiausia aviakompanija pasaulyje
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/airbaltic-pripazinta-punktualiausia-aviakompanija-pasaulyje/
CBS kanalas buvo tiesiog sužavėtas išvydęs Vilniaus oro uostą. „Visų pirma, tai yra vienas neįtikėčiausių oro uostų. Niekada nebuvau Lietuvoje, todėl negaliu daug pasakyti apie gyvenimo kokybę čia, tačiau tai atrodo kaip pats prabangiausias ir šilčiausias oro uostas, kurį man yra tekę matyti“, – rašo Pete’as Blackburnas.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/24sek/naujiena/amerika/amerikieciai-suzaveti-ballus-pasitiko-karaliskas-chaosas-ir-prabangus-vilniaus-oro-uostas-873-905686
Turiu klausima.
Ar turbulencija yra pavojingas dalykas, ar tai tik pakratymas ir nieko daugiau?
Vakar per Europa ejo nebloga audra ir kaip tik skridom is MUC – DUB. Likus geras 15-20 min iki nusileidimo, dar virs debesu pradejo taip kratyt, kaip dar niekad gyvenime, zmones pradejo rekt, verkt, lektuva kelis kartus teske i apacia taip kad stiurdas neissilaike ant koju. Buvo tikrai labai labai baisu.
Niekas tiksliai negali atsakyti į tokį klausimą. Dažniausiai tai būna tik pakratymas, bet pasitaiko sudėtingesnių situacijų (vienoje jų ir pats atsidūrei), kai žmogus gali būti net sužalotas, patiria stresą ir tokių nutikimų yra buvę ne kartą. Na, kad žūtų keleivis dėl turbulencijos tai negirdėjau.
Pernai airCanada ar Cathay manrodos pateko į tokią turbulenciją kai 15 žmonių paskui į ligoninę vežė.
Aciu Kardiobatonas uz atsakyma. Del klausimo ar pavojinga, turejau galvoje ne tai ar keleivis gali numirt (del pvz infarkto), bet as pats lektuvas gali prarast kontrole ir tekstis i zeme…
Apie turbulensiją https://www.youtube.com/watch?v=p4DoiUXGDro
Aš kai mažai suprantantys žmonės man tokį klausimą užduoda, atsakau taip – turbulencija nėra pavojinga lėktuvui, yra pavojinga keleiviams.
Tai yra priežastis, kodėl visais atvejais reikia segėti diržą ir sunkiu daiktų stengtis neturėti nepritvirtintų šalia savęs.
to Vaidas. Turbūt nesame girdėję, kad dėl turbulencijos nukristų lėktuvas. Kita vertus, kai kurių nelaimių priežastys nebuvo iki galo ištirtos ir būtų sunku paneigti, kad išskirtiniais atvejais taip galėjo nutikti.
Va http://avherald.com/h?article=46a38136&opt=0
Turbulencija del per mazo lektuvo greicio
https://twitter.com/flightorg/status/948845931297845248
0_o
Aciu Simonai uz labai gera atsakyma.
Zinojimas, kad lektuvui turbulencia neturi itakos tikrai pades apsiramint, kai kita karta lektuva prades kratyt.
Paburbesiu biski del MUC.
Kas galbut visumoj ir nera kazkas labai tragisko, bet paatostogavus vokieciu zemese 2 savaites ir pripratus prie ju Ordnung, MUC niuansai labai bade akis.
1. Visi Car rent priduoda savo masinas vienam taske, taigi
per min privaziuoja gal 10-20 masinu ir visi pradeda karstligiskai ieskot baggage trolleys. Jokiu nuorodu nera. Galiausiai randi parkingo gale ir uz juos dar €1 praso. Nesu didelis keliautojas, bet nepamenu kad kur dar kitur butu mokami trolleys
2. Tada turi pasirinkima: I desine Terminal 1, i kaire Terminal 2 ir salia nedidukas ekranas su Departures. Bet kadangi MUC oro uostas labai busy, ekrane telpa tik artimiausios valandos skrydziai. Likimo ironija: jeigu siam ekrane matai savo skrydi, greiciausiai i ji jau nespesi.
3. Na gerai radai savo skydi tam didziuliam ekrane: Checkin D, Gates C. Bet zinoma yra ir Checkin C, Gates D, kas yra labai painu, kai matai toliese didele raide C ir iskart nesupranti ar cia Checkin Area ar Gates. Kodel nebuvo galima koduot nesidubliuojanciom raidem?
4. Praejes security, lieka passport control. Kadangi su vaikais, tai automatic passport scan gates nepriklauso, eini toliau, ieskai dedes su antpeciais ir matai, nemeluosiu, kokia 100 zmoniu eile! Intuicija kuzda, kazkas cia ne taip. Iriesi i prieki su vaikais ir cemodanais. Pasirodo ten yra 2 langeliais su dedemis: EU ir non EU. O visa si eile tai pagrinde rusai su turkais skrendants namo, Ir jokios tetos vysnine ar salotine maikute reguliuojancia eile: „EU on the left, non EU to the right”
5. Ka gi, lipam i autobusa, nes Ryanair vis dar ne kosher uzsisakinet rankove, privaziuojam lektuva ir sedim dar kokias 10-15 min, nes Ryanair ne kosher ir antra trapa uzsisakyt, taigi visi keleiviai lipa tik per priekines duris.
Tai tokios 1st world problems.
City jet jau ieško darbuotojų Vilniuje:
https://www.15min.lt/m/id/verslas/transportas/i-vilniaus-oro-uosta-atsikrauste-cityjet-iesko-40-pilotu-ir-kitu-igulos-nariu-6l67-905896
Vaidui – man MUC yra vienas pačių geriausių keleiviui oro uostų (iš pasaulio didžiųjų). Gal prikibti galima tik prie to, kad T2 experience lenkia T1 experience.
Pagal experience sakyčiau MUC, AMS, CPH man prie top patirčių Europoje, abiejais naudojasis daugiau nei po 10 kartų.
Man MUC irgi labai patinka. Išskyrus, jeigu reikia jungtis iš T1 į T2, nes nėra požeminio traukinio ( kaip tarp T2 ir T2 satelito). Nežinant apie autobusą, kuris važiuoja tarp abiejų terminalų, galima lengvai praleisti jungimą, nes pėsčiomis nuo vieno iki kito yra tikrai labai toli (ir reikia pereiti sauguma patikrą).
Tikrai, keista, kad kolegai susidarė toks įspūdis apie MUC. Gal tiesiog nesėkminga diena. Man MUC – vienas smagiausių.
Gal žinote ar iš Varšuvos yra charterių į Maldyvus?
airBaltic Passengers Up 27% in December
https://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=65998&member=696E666F406C697467696E612E6C747C333637387C323031382D30312D3034
Delta Air Lines ends B747 operations
https://www.ch-aviation.com/portal/news/63067-delta-air-lines-ends-b747-operations
to Rokas. Kiek žinau, šiemet nėra.
@Rokas
su TK galima nuskristi VNO/IST/MLE
Kaip ten medikų protestas vakar SPA orlaivyje atsidūrė? ;)
@Linas žinau, bet žiūrinėju ar yra variantų už mažiau nei 500eu.(šiuo metu ir už mažiau, nei 600 nėra)
Lietuvoje pernai daugiausia skraidė Suomijos, Latvijos, Vokietijos ir Rusijos oro bendrovės
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/lietuvoje-pernai-daugiausia-skraide-suomijos-latvijos-vokietijos-ir-rusijos-oro-bendroves/
Sklando Gandelis jog vienas automobiliu gamintojas masto surinkineti automobilius ar ju dalis Kaune. Matomai LOT skraidys ne veltui.
Ar uzteks LOT – cia labiau klausimas
Kadangi darbuotojų LT trūksta – atskraidins į KUN čarteriais į darbą iš WAW :)
to Wincas. Gal tas gandelis apie Continental? Nes tai jau ne gandelis, o faktelis.
Continenantal gamins elektronikos komponentus ir aktyvaus saugumo sistemas Kaune.
Kazakhstan’s Air Astana adds maiden A321neo
https://www.ch-aviation.com/portal/news/63070-kazakhstans-air-astana-adds-maiden-a321neo
Šalia jų Hella gamins automotive elektroniką ir non-LCC produkto atsiradimas yra labai welcome.
abiejose imonese pirminese fazese dirbs apie 30-40 darbuotoju. dadejus Ballu atvykima stai ir turim business case
Hella ir Continental yra komponentu gamintojos, o cia jau pletkai apie paciu automobiliu gamintoju susidomejima, situ automobiliu klasteriu. Nors man tas gamintojas nera pats stabiliausias, bet pagyvensim pamatysim … Ir kazkoks aplink juos Brexit tvaikas sklando ….
Ford?
Negaliu sakyt ir taip mazai draugu turiu :)
Šiaip turbulencija gal ir nepavojinga lėktuvui, bet yra potencialiai lėktuvui pavojingų dalykų (ar dalykų simptomų), kurie keleiviui gali atrodyti (jaustis) panašiai kaip turbulencija.
Tarkim, stiprūs skersinio vėjo gūsiai leidžiantis. „Microburst” (net nežinau kaip verčiasi) žemame aukštyje. Lėktuvo drebėjimas dėl apledėjimo (jei neatlikta ar prastai atlikta antiledodara). Ir pan.
Kaip taisyklė, daugelis realiai pavojingų situacijų įvyksta žemame aukštyje.
Tačiau sakyti, kad lėkuvo „drebėjimas, kratymas ir pakritimai” būtinai nieko pavojingo (prisisegusiems diržą) negalima.
Saugiausios avia kompanijos:
https://www.vz.lt/paslaugos/2018/01/06/isrinko-saugiausias-pasaulio-oro-bendroves
Geru kausu turi buti, kad po keliu labai rimtu near miss’u siais metais Emirates isrinktum saugiausia aviakompanija. Gal pagrindinis kriterijus buvo pirmos klases suite aptarnavimas?
Dar vienas Ryanair connecting hub’as — Porto
https://corporate.ryanair.com/news/connecting-flights-at-porto-now-live/
Netikėta, bet KUN jau paskelbė savo statistiką:
DEC2017 – 65331 pax
plius 60,16%
per visus 2017 metus – 1186074 pax
https://kaunas-airport.lt/images/pdf/statistika_web_2017_lt.pdf
Nice
čia apie BGS?
2018-01-08: Baltic company entering the German handling, fueling market
Vilniaus oro uosto „Duty free“ parduotuvių laukia grandioziniai pokyčiai
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/vilniaus-oro-uosto-duty-free-parduotuviu-laukia-grandioziniai-pokyciai/
Duty Free bus grandiozinis unique experience eiti per duty free sale iskart po security? Taip pat, kaip visur kitur?
Deja, bet taip :( Tol, kol VNO lieka Subway, galima kęsti :)
Airbus reaches out to China to boost A380 sales – report
https://www.ch-aviation.com/portal/news/63225-airbus-reaches-out-to-china-to-boost-a380-sales-report
Wizz paskelbė naują bazę Vienoje, iškart nemažą su 3 lėktuvais. Į Lietuvą maršruto nepaskelbė, bet turint omenyje kiek yra langų tvarkaraštyje, galime ir sulaukti.
Na va, WizzAir galutinai išaugo Rytų Europą ir pradeda keltis į Vakarų Europą, ir tiesiai į Lufthansa group teritoriją su tokiais maršrutais kaip VIE-FCO: http://www.cityam.com/278444/wizz-air-has-just-announced-new-european-base-vienna-and-17
Manau, kad tokiam W6 žingsniui daug įtakos turėjo visa turbulencija su AB bankrotu, situacija su Niki, kuri dar irgi tokia ne iki galo aiški ir suplanuota easyJet plėtra VIE. Matyt įvertino, kad geras laikas įsisprausti VIE.
Aš nesu labai nustebęs Wizzair žingsniu. Buvo akivaizdu, jog anksčiau ar vėliau ateis į Austriją. Dabar vienintelė Europos valstybė be Wizzair bus Airija, kurios eilė, tikiu, ateis šiemet.
Aš kažkaip užuodžiu 4x weekly VNO-VIE su wzz netolimoje ateityje.
Palinkėčiau šiaip, kad neatidarytų VNO-VIE, nes tada Austrian būtų galas, o tai dar vienu connecting hub ir hub airline mažiau. Baisoka…
Na taip. Aš tikrai nenorėčiau, kad LCC išvarytų normalias kompanijas. Bet pripažinkime, kad Austrian yra galbūt prasčiausias tradicinis produktas.
Aš tai tikiuos, kad gal dabar pagaliau OS pagal kainodarą pavirs labiau panašiu į SN. Nes į Vieną tiesiogiai paskutinį kartą skridau 2005 su BT. Skirtingai nei į Briuselį, kur SN sėkmingai su LCC konkuruoja.
Taip, bet Austrian yra nepakeičiamas, vidurdienio produktas, ypač skrendant i Belgija, Šveicariją, Vokietiją. Ir produktas tikrai geresnis, nei BT MUC.
Su W6 VIE taptų, dead end’u.
Šiaip labai geras pvz yra KUT kur Wizz liko vieninteliai. Jeigu į KUT dar prieš kelis metus buvo galima suskraidyti (sezono metu) į abi puses su bagažu na maždaug už 150 eur. tai šiai dienai kaina yra apie 400 eur. jei ne pigiausią imti produktą. Kai už tokią pačią kainą galima pvz su LH iki LIS ar dar kur toliau nusikrapštyti, nelaužant nugaros tuose wizz suoluose.
2017-ieji Lietuvos oro uostams atskraidino rekordinę keleivių ir skrydžių gausą
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/2017-ieji-lietuvos-oro-uostams-atskraidino-rekordine-keleiviu-ir-skrydziu-gausa/
KUT yra Lietuvos fenomenas kazkoks su 400EUR RT – is kokio Londono ar Vokietijos tas pats Wizz po 30-40Eur RT duoda daznai.
https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2018/01/10/news/rekordo-pasiekusiu-lietuvos-oro-uostu-siemeciai-uzmojai-stulbina-dar-ir-statusa-keis-4173354/
Žmonių fantazija beribė
7 statybos bendrovės varžysis dėl Vilniaus oro uosto užsakymų
Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/7-statybos-bendroves-varzysis-del-vilniaus-oro-uosto-uzsakymu/
Lithuania hopes to find firm of business flights to London within year
https://www.baltictimes.com/lithuania_hopes_to_find_firm_of_business_flights_to_london_within_year/
In mid-2017, Almantas said that conversations with British Airways, EasyJet and Latvia’s AirBaltic had been fruitless.
British Airways is planning to introduce economy seats that cannot recline on short-haul flights.
So Ryanair?
Kokie dar realus variantai lieka del LON? Norwegian su LGW?
Cia viskas kaip ir kazkada su telefonais…
Budavo Business class telefonai ir Ubag Class…. Dabar net ir tie kurie gamino Business class perejo gaminti Ubag Class… Blackberry, Nokia, Panasonic… Mire… Tas pats laukia ir avialiniju. Galesite pasakoti anukams kaip lektuve gaudavote vyno uz dyka ir koju nereikejo ant paciu uzsikelti, o vaikai klausys issizioje ir negales patiketi tokiais dalykais. Mases laimejo dar syki, sakyciau beveik revoliucija ivyko, tik be giljotinos….
Kas liečia KUT, tai čia tarsi inercijos reikalas. Kažkas pabandė, kažkas parekomendavo, suplūdo visi. Visada dominavo žinomi brandai. Kai dauguma aviakompanijų buvo, kaip Wincas mini, Business Class, dominavo LH, BA ir t.t. Į kitus žiūrėta įtartinai. Dabar uždominavo Ubag Class, ir brandas tapo W6 ar FR, dėl ko skristi su LH, nors ir pigiau, yra kažkas įtartino.
KUT atveju dar daug lemia galutinio produkto kaina. Žmonės skaičiuoja galutinį biudžetą. Todėl brangūs KUT bilietai labai pigūs tenykščiai viešbučiai lemia padorią sumą, labai jau panašią į, kokią, tarkim pigesnę NCE su didelėm viešbučių kainom.
SPA fleet papildymas Vokietijoje, 2x A321: D-ASPD ex TC-ATY ir D-ASPC ex TC-ATZ
Nu nėra niekam nieko įtartino skristi su LH, baikit. W6 ir FR vis tiek siūlo pigiau, tikrai ne dėl brando jais skrenda.
O kalbant apie Austrian – nežinau, kur tie vidurdienio variantai į Belgiją, per 8 skraidymo į Belgiją kartą per mėnesį metus dar neteko su Austrian skristi. Esu net per HEL skridęs, o VIE tiesiog niekada net į agentūros pasiūlymus nepatenka, nes žymiai brangesni variantai.
Apie kokį KUT fenomeną jūs kalbate? Jeigu būtų koks fenomenas, Wizz nebūtų nukirpę paskutinę žiemos minutę iki 1x weekly.
Apart vienos savaitės (moksleivių atostogos vasario viduryje), visi tarifai 40-60EUR one-way, net atsižvelgiant matyt į tai, jog Wizz daug keleivių iš dviejų reisų sukėlė į vieną.
to Wincas. Bet kaip pas mus susiformavo toks varguolio mentalitetas? Jokio polėkio, jokio noro išsiskirti iš minios, tik pigiau, pigiau, pigiau. Tikrai, ką jūs pasakosite anūkams? Kad skridote su FR? Tai visi skrido. O kiek skrido su South African Airways Verslo klase, naudojosi Stambulo Loungu?
Kardiobatonai, čia dėsnis, kuris visada pasauly egzistuos, tik pavidalai keisis.
Praeis koks 10-20 metų ir Ryanair pradės siūlyti Business Class ir lounge :) Viskas sukasi ratu….
First easyJet flight takes off from Berlin Tegel Airport
https://www.traveldailynews.com/post/first-easyjet-flight-takes-off-from-berlin-tegel-airport?
Estonian court sides with Nordica against Estonian Air staff
https://www.ch-aviation.com/portal/news/63268-estonian-court-sides-with-nordica-against-estonian-air-staff
Another Nordic Airline to Offer Low Fare Transatlantic Flights
http://aviationtribune.com/ceo-interviews/another-nordic-airline-offer-low-fare-transatlantic-flights/
Lit Dogg