Naujas Vilniaus oro uosto įvaizdis
Dabartinis Vilniaus oro uosto logotipas vis dar simbolizuoja senąjį organizacijos pavadinimą („Vilniaus aerouostas”) ir neatitinka besikeičiančio oro uosto vertybių:
Kokia naujo Vilniaus oro uosto įvaizdžio vizija?
Iš užduoties. Logotipas turi būti: „Draugiškas, atviras, emociškai šiltas ir artimas. <..> Modernus. <..> Jaukus („Pasaulis taip arti”.
Kuriant ženklą norėta perteikti emocijas, kurias žmogus patiria matydamas Vilnių iš viršaus. Skirtingų formų ir spalvų abstrakcija atspindi Vilniaus vaizdą žvelgiant iš lėktuvo. Ovali simbolio forma atkartoja lėktuvo iliuminatoriaus formą.
Naujas Vilniaus oro uosto logotipas:
6 sudėtinės logo spalvos reprezentuoja pagrindines spalvines impresijas, matomas per lėktuvo iliuminatorių leidžiantis ar kylant iš Vilniaus. Šviesiai mėlyna – dangus, mėlyna – vanduo, geltona – Vilniaus apylinkių laukai ir pievos, raudona – senamiesčio stogų koloritas, abi žalios spalvos – žalieji miesto plotai. Spalvine gama perteikiamas šviežumas, šiuolaikiškumas,
atspindimas miesto daugialypiškumas.
Šriftas pasirinktas galvojant apie paprastumą, skaitomumą, tačiau kartu jis šiuolaikiškas, modernus, atspindintis naują VNO, augančio ir modernaus oro uosto, koncepciją.
Skirtingi logotipo variantai:
Drauge su logotipu sukurta ir bus įdiegta visa vizualinės komunikacijos sistema.
Spaudos maketai, plakatai, lankstukai:
Suvenyrai:
Prezentacijos šablonai:
Taip pat naujos stilistikos simboliai ir nuorodos:
Ši vizualinės komunikacijos sistema kartu su logotipu bus įdiegta palaipsniui, atnaujinant atskirus elementus.
Šis logotipas ir vizualinės komunikacijos sistema yra išsiųstas „Cannes Lions” festivalio apdovanojimams, kategorijoje „Design”.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
519 komentarai
Leave a reply
Sveikinu, pagaliau įvaizdis, dėl kurio nebus gėda.
Like
Tikrai nieko visa koncepcija! Dar marškinėlių reikėtų ir mėlynos spalvos, ne vien baltos:)
Jo iš tiesų neblogas dizainas ir pati dizaino idėja.
Beje, šiandien apsilankiau „Aerosvit’o” svetainėje. Pagaliau padarė galimybes jungtims per Kiev’ą savo svetainėje. Galimų jungčių sąrašas išties neblogas: Torontas, Tbilisis, Delis, Belgradas, Bankokas ir New-York’as. Taip pat ir solidus Ukrainos miestų pasirinkimas.
skaniai žiūrisi, šaunuoliai
tik šiaip pastebėjimas/klausimas – man pvz top-of-mind asociacija dėl „lango spalvų rinkinio” buvo gėjų vėliava ;) bet gal ir gerai, turizmą skatins :)
Man siek tiek spalvu derinys nepatiko, bet pati ideja labai gera.
man tai nekilo jokių asociacijų.. Jų vėliavos spalvos yra atvirkščiai išdėstytos.
įdomu kas kūrė naują identitetą?
Man irgi vos užmetus akį kilo asociacija su taikos bei tolerancijos vėliava, bet ten yra visos vaivorykštės spalvos… O logotipas atrodo tikrai šauniai – paprastas, šiltas, malonus. Sukelia šiltus jausmus. Taip ir norisi dabar užsivilkti tokius marškinėlius :)
Pauliau, kūrė agentūra „Milk”.
Gražu, paprasta, bet sumanu…
P.S. ..ir, pagaliau, Vilnius – nehomofobiškas miestas :)))
Gražu, atrodo oro uostas draugiškesnis kažkoks
Simonai, kur ir kada galima polo shirt užsisakyti?:)
Įvertinus naują ir tikrai gerai sumeistrautą VNO įvaizdį reikia pastebįti, kad VNO svetainė, deja, visiškai iškrenta iš konteksto, kuriame vietoj šiltų spalvų panaudotos šaltos tamsiai mėlyna ir pilkšvai gelsvos spalvos.
Man labai patinka. Jauku, ne per daug aštriai „madinga”, šilta, ir dar su tokia miela aliuzija į populiarius 70s spalvų derinius – vienu žodžiu, supakuotas geras feelgood paketas.
Koncepcija gera. Spalvos geros. Patinka simboliai ir nuorodos. Tačiau pats logotipas: jame trūksta išdirbimo.
Kontūrų susiliejimas su fonu neatrodo gražiai. Kažkaip truputėli raibuliuoja akyse. Įpatingai kai sumažintas, ar žiūrimas iš toli. O net ir tas ovalintas kvadratas padarytas su spalvomis truputį nekokybiškai. Bent jau koliažas logotipų variacijų nesižiūri :/
Nekantrauju pamatyti dizanterijos komentarą.
Gaila, kad galiausiai už viso to nestovi jokia dizainerio pavardė.
Aišku ne Šveicarai esame, bet būtų įspūdinga, jei ši permaina turėtų savo istoriją, kaip pvz. šveicarų traukinių stoties laikrodžio dizainas tapęs nacionaline ikona.
Bet dabar kazkaip svetaine ne 5 nei 9 atrodys
Dėl interneto svetainės – kaip ir rašiau, elementai bus keičiami nuosekliai, tai artimiausiu metu ir interneto svetainė bus pakeista pagal bendrą įvaizdžio koncepciją.
Man tik įdomu kodėl atsisakyta žaidimo raidėmis? VNO ir pan?
O šiaip bent jau Rygos ir Talino fone tikrai išsiskirsim…
Įdomu būtų pamatyt kokie buvo konkuruojantys pasiūlymai. Kaip suprantu pateiktasis projektas jau patvirtintas kaip konkurso laimėtojas. Patį logo vertinčiau kaip gana komplikuotą – ypač naudojant juodai/baltą variantą. Aš esu šalininkas aiškaus minimalistinio logo, aiškiai suprantamo ir pozicionuojamo tiek spalviniam, tiek juodai/baltam variante. Vienas logo be užrašo „Vilniaus oro uostas” neneša jokios informacijos, jokio identiteto.
Manau, todėl, kad VNO yra pažįstamas tik aviacijos mėgėjams, o visiems kitiems nieko nereiškia: tie žmonės rašo VLN ir KNS, nieko blogo neįtardami.
Marškinėliai atrodo super, bet Stationery nepatiko,kaip Jamaikos velykinis margutis.
Svarstyti įvairūs variantai. Žaidimas su raidėmis taip pat, kaip alternatyva. Tačiau, svarbus argumentas prieš – VNO yra techninis terminas, IATA kodas, kuris mažai kalba ir yra mažai pažįstamas. Nespalvoti logo šiuo metu naudojami retai, tačiau yra atskira aiški versija ir nespalvota.
Ne į temą, šiandien „Norwegian” Vilniuje buvo su B738 lėktuvu, papuoštu Euroviziniu dažymu:
http://www.planespotters.net/Aviation_Photos/photo.show?id=129557
Šrifte raidė „k” gerokai panaši į „h”, manau reiktų koreguot, nes apsunkina teksto skaitymą.
Na va, aciu dievui, sio forumo ekspertai naujaji logotipa aprobavo ir leido naudoti:) Vadinasi, galima grizti prie kitu deganciu reikalu: 1) ar reikalingas skrydis VNO-ORD, 2) ar Star1 privalo atidaryti marsruta VNO-BUD, 3) ar latviai su estais – maziau vertingos tautos uz lietuvius, 4) ar „Labiau patyres” yra is tiesu labiau patyres, ar tik tokiu dedasi? Taigi, tesiam :)
O Kodėl A.Užkalnį pamiršom?
Beje tai dar ne pabaiga- reikia sulaukti naujo tinklapio veido.
Atsakydamas labiau patyrusiam, ką gali valdžia padaryt be nacionalinio vežėjo, pvz. už 15 mln padaryt reklamos konkursą. Vienas iš spendimų perdažinėt įvairių į Vilnių skraidančių kompanijų lėktuvus reklama „Fly to Vilnius”. Manau, kad už atitinkama kaina tuo susigundytų net Lufthansa.
Aišku reikia neapsiribot vien lėktuvais- yra internetas, spauda ir t.t. ir pan.
Na, tiesą pasakius, tas spalvinis mišinys man kiek atgrasus, toks labai lietuviškas blogaja prasme, turiu omeny sąsajas su daug diskusijų keliančia LT vėliava. Realiai nėra tų spalvų pas mus, ypač kai grįžti iš spalvingų Rytų kraštų. Nusileidi į tokią niūrią rudai purviną tarkovskišką realybę (kas matę ir prisimenat Tarkovskio filmus supras). Todėl man tikrai artimesnė estiška ar latviška,- griežtesnė , šaltesnė estetika.
@ Vytautas-NT – bet tai reikės daryti kiekvienais metais ir be perspektyvos. Tai kokia tokios reklamos prasmė?
@ Opapa – LP pasivadinimas turi kiek kita prasmę nesusijusia su komercine aviacija, tai tikrai nepretenduoju į labai išmanačio kategorija, veikiau besidominčio :)
„O tikrai pas juos velykinius kiausinius dazo veliavos spalvomis?” – stai tokios mintys kilo apie naujaja simbolika.
Logotipo koncepcija tobula! Viršija visus lūkesčius. Mintis, kuri užkabina ir nepaleidžia.
Trumpai tariant, man ta estetika neatrodo artima baltiškai/skandinaviškai , pirma asociacija su bahamų , jamaikos , regio estetika ir įvaizdžiu. Todėl mūsų žmonės ir nebežino kas jie yra, smegenys sujaukti, nebeturi savo identiteto net aprangoj. Tai labai matosi kai palygini gatvėj tuos pačius estus su lietuviais.
Kas link reklamos- reikia pabandyt ir pažiūrėt kas gausis. Jei neišeis, teks kažkokių kitų sprendimų ieškot.
Šiaip viso to 15 mln plano esmė- viena kart sumokėt, o kad po to srautai liktų…
To Jurgis. Tai dėl to, kad mes ir nesam kerpės iš šiaurės. Karštesnio būdo.
Milk http://www.vilnius-airport.lt/en/pda/news/detail.php?ID=1492
@Obs. Belieka tikėtis, kad su nauja tapatybe ateis kas nors, kas moka angliškai, nes tas siaubas, kuris ten dabar puikuojasi, prilygsta nebent a.a. flyLAL tinklalapio „anglų kalbai”.
4 advertising agencies of the country participated in the tender of VIA.
Būtų įdomu pamatyti ir likusius 3 pasiūlytus darbus.
Įsivaizduoju, koks spalvinis vinegredas dabar bus VNO interneto svetainėje :(
Praėjus pirmam (teigiamam) įspūdžui, velnias, vis tik Jamaika ir gėjai ima viršų… Sutinku su Užkalnių, kad tai feel good stiliaus identity, bet kitas vertus ar mes tokie esam? Ta prasme šilti, linksmi, „friendly”? Gali susiręsti bet kokį logą, nešantį bet kokią idėją, bet ar mes galime ją įgyvendinti? Ar neapsijuoksime vėliau, kai iš po vaivorykštinio logotipo išlįs niūrūs (ypač rudenio) lietuviški vaizdeliai?
Kitas dalykas, atrodo, kad vėl nėra vieno sprendimo, ką darom su savo įvaizdžiu. Didysis įvaizdžio konkursas patyrė fiasko, o juk jis ir turėjo apibrėžti, kas mes tokie ir kaip mes save pateikiame ir tik tada, nupsręndę kas mes vis tik esame (šalti, drąsūs, pikti, stiprūs, karingi, linksmi…), reikėtų kurti visą turistinę-informacinę simboliką, pradedant: visitlithuania.com ir baigiant vno.lt.
Dabar pažiūrėkim, ką turim: lietuva.lt logas turi 5 spalvas, VNO dar 5 kitokias spalvas. Nors dizaineriai mėgsta pasakyt, kad spalvos – tai gyvenimo druska, tačiau tikrovėje dažniausiai po jomis stengiamasi paslėpti idėjų ir kūrybinių minčių badą.
Taigi reziumuojant, turime dar vieną spalvų mišrainę, kuria išsitepę veidą bandome nustebinti pasaulį.
Tai yra Vilniaus oro uosto identitetas, nepretenduoja į nacionalinį įvaizdį. Tiesiog pats logotipas simbolizuoja labiau, jog esame „vartai”, o ne pastatas Naujininkų gale, kaip kas gali įsivaizduoti.
Galų gale identitetą kuri tokį, kokiu tu nori būti, o romantizavimas yra labai graži forma.
Džiaugiuosi konstruktyvia diskusija – nes geras logotipas tas, kuris savyje geba talpinti klausimus ir atsakymus.
Labai didele musu salis todel labai protingai buvo pasirinkta keisti stiliu isskirtinai Vilniaus oro uostui, o eilini karta Kaunas ir Palanga kaip sakant ne prie chebros, na aisku cia kaip negyveliui kompresas…. Manau nesvascius pinigu skirtingiems dizainams bei ivaizdziams senai reikejo suvienodinti bei neishskirti Lietuvos oro uostu kaip tai padare estai na bet yra kaip yra….
Jei Estijoje geriau, važiuok į Estija
Kaip tik rytoj ir vaziuosiu o paskui kita antradieni vel
Wincas, Jeigu visu Lietuvos oro uostus valdytų vienas privatus operatorius, kaip kad yra Didžiojoje Britanijoje – BAA. Tada būtų bendri logotipai, o kai oro uostuose atskira valdžia, kiekvienas už save kitaip tariant.
Na BAA taip pat kiekvienam oro uoste atskira valdzia taciau savininkas tas pats, Lietuvoje savininkas irgi tas pats taciau visi matome kuriam savo vaikui savininkas skiria daugiausiai demesio.
Čia mano nuomone oro uostai turi daugiau autonomijos.
Kaunietis :D kaip tas „Trolis”
Gražu! Pagaliau normalus identitetas, ne kaip „vyriausybinėm” organizacijom daro LGDA nariai… Tik gal per drąsiai siųsti į Kanus, na bet kuriuo atveju sėkmės!
@Wincas – KUN puslapis apskritai tragiškas, komunikacijos su visuomene nulis (pasidarė facebook profilį, bet nesugeba įsidėti nuorodos į puslapį), ir dar krūva namų darbų laukia. Po to tegul prašo iš valdžios dėmesio ;)
P.S. Pažiūrėjus ten tą skiltį kur kontaktai, panašu, kad jie net neturi žmogaus atsakingo už įvaizdį ir PR’ą.
Paaiškinkite dėl ko: Vilniaus oro uostas , rašomas tik iš vienos didžiosios raidės, o štai Vilnius Airport dvi didžiosios raidės V ir A, o lietuviškajame variante tik V ?
Man asmeniškai tas spalvinis margumynas gana vaikiškai atrodo :/
@Patikimasis – turbūt dėl skirtingų kalbos taisyklių. Lietuvių kalboje tik pirmojo pavadinimo žodžio raidė rašoma iš didžiosios, o anglų kalboje – visų pavadinimo žodžių pirmosios raidės (išskyrus prielinksnių ir artikelių).
Aišku, norėamos įmonės turi teisę rašyti ir įregistruoti pavadinimus bet kaip, kad ir visom didžiosiom.
@Šarūnai – ne visus oro uostus BAA valdo Britanijoje toli gražu.
Simonas parašė: Tai yra Vilniaus oro uosto identitetas, nepretenduoja į nacionalinį įvaizdį. Tiesiog pats logotipas simbolizuoja labiau, jog esame “vartai”, o ne pastatas Naujininkų gale, kaip kas gali įsivaizduoti.
Taip, nepretenduoja, bet yra tampriai susijęs. Dažniausiai tai yra pirmas užsieniečio prisilietimas prie Lietuvos: per turistinę svetainę, oro uosto puslapį, aviakompaniją (jei ji lietuviška).
Idealiu atveju, visa ši vizualinė komunikacija turėtų būtų tampriai tarp savęs susijusi ir koordinuojama. Deja, bet idealių atvejų Lietuvoje labai reta.
Andriau, ne visus, tačiau pagrindinius tai tikrai, LHR, LGW, STN, EDI, GLA…
Šarūnai, tai kas be ko aišku BAA yra didžiausias operatorius pagal keleivių skaičų, bet turi UK tik 6 oro uostus: LHR, STA, ABZ, EDI, GLA ir SOU.
LGW jau pardavė.
Šalyje daug didelių oro uostų, kurie BAA nepriklauso: LTN (virš 10 mln), LBA (Leeds Bradford), BHX (virš 9 mln keleivių), LPL (beveik 5 mln), BFS (4,5 mln), NCL (tiek pat), BRS (6,7 mln)…
Be to, BAA darbas kaip operatoriaus toli gražu ne toks, kad labai džiaugtis galima būtų jo „consistency”.
Truputi nukrypstant nuo VNO temos. AirBaltic skelbia nauja krypti savo Facebook’o puslapyje.
Skrydžių atsigavimas virš Europos panaikinus skrydžių draudimą
Airspace Rebooted – http://vimeo.com/11205494
airBaltic speju vel skris is Stokholmo kazkur i Suomija. Labai nenustebciau…
Galima naujam logotipui daug priekaistu sugalvot,bet kad neiprastas,tai faktas…
geras darbas. negėda.
Logotipas vizualiai patrauklus ir su mintim. Aš manau, būtų tobula, jei vietoj nukvakusio dabartinio Lietuvos prekinio ženklo būtų toks. Šitos spalvos tikrai žymiai lietuviškesnės ir atspindi tai, kas čia yra. Matome ir vėliavos spalvas, atspindėtas ir Vilniaus bei Lietuvos žalumas. Ir pačia savo esme man toks dizainas – pusiau skandinaviškas, pusiau pietietiškas, kas ir atspindi esmę manau – lietuviai vis dar turi to šiaurietiško santūrumo ir šaltumo, bet yra žymiai labiau karštakošiški už kokius suomius. Aliuziją į gėjų vėliavą galima pamatyti, bet tai tik į gera. Nebūtinai daug spalvų reiškia homoseksualizmą, labiau tai parodo, kad Vilnius visada buvo ir yra tautų katilas, aišku iki Londono toli šiuo atžvilgiu, bet regiono mastu tai tikrai taip.
Koncepcija superine! bet spalvos kelia abejoniu.. ech ta tolerancija…
Welcome to Rastaman country! :))) Šiaip patiko Milk’ų ėjimas pristatinėjant idėją parodyti kaip buvo nusempluotos spalvos – jau per Culture Live projektus kažkas rodė, jog taip yra padaręs Sagmeister’is, bet ne – vis tiek reikia taip pat:
http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/the_17_sides_of_a_cultural_ide.php :)
Man patiko. Ir ideja nebloga, gerai kad spalvu daug, nes pas mus kazkaip visada viskas liudna ir niuru. Dabar zaismingai ir gyvai atrodo.
neblogai atrodys.. Dėl Airbaltic naujos krypties tai faktas, jog kažkas skandinavoje ir galimas daiktas Suomijoje ar norvegijoje net kokioje:)
Pagyvensime pamatysime.
„„FL Technics“ plečia savo gamybos pajėgumus ir pradeda remontuoti „Boeing 737 Next Generation“ tipo orlaivius”
http://www.lrytas.lt/-12723741731270435340-lietuvoje-pradedami-remontuoti-boeing-737ng-lėktuvai.htm
Suskubo ir Star1 orlaivį prigriebt:)
neblogai atrodo skrydžių atnaujimas Europoje:)
http://vimeo.com/11205494
@Donatas „Suskubo ir Star1 orlaivį prigriebt:)”
Apie tai neparasyta.
Įdomu, kas ta fotkę į straipsnį pasiūlė. Nes ten pavaizduotas classic variantas, o ne NG :)
Maža pastabėlė dėl ikonų – lietuviai unikalūs tuo, kad naudoja @ ženklą internetui žymėti. Tik kam lietuviams išradinėti dviratį, jei pasaulis turi savo wifi taškų žymėjimą? O @ ženklas tinkamas nebent stacionariems yahoo terminalams iš kur emailą galima išsiųsti…
labai patiko vaizdas per langą. super :)
Sena logo senai keist reikejo bet naujas jokio susizavejimo nekelia. Jis daugiau atitinka Afrikos saliu kolorita bet ne Lietuvos ir tikrai mazai suristas su aviacija ir oro uostu.
Koks bus juodai baltas variantas?
@Aurelija, taip, neparašyta, bet galima nuspėti.
Kaip anksčiau rašiau, man logo kaip vėliava, kurią iškėles eini į priekį. Dabar įsivaizduokim būrį žmonių einančių iškėlę naująjį VNO logo (na prisiminkim kad ir Olimpiadų atidarymus). Kokia pirma asociacija ? Gėjų šaika eina … gal kokios Afrikos ar Karibų šalies atstovai .. na gal dar kažkas. Bet tikrai ne Vilniaus ar Lietuvos „darbo žmonių grupė”.
Ir tos „6 sudėtinės logo spalvos reprezentuoja pagrindines spalvines impresijas, matomas per lėktuvo iliuminatorių leidžiantis ar kylant iš Vilniaus” tikrai nėra kažkas tai autentiško Vilniui. Pakeiskit „Vilnius Airport” užraše žodį „Vilnius” bet kuriuo kitu Afrikos ar Azijos oro uosto vardu ir visa tai puikiausiai, o tikriausiai ir dar geriau tiks jiems. Tai yra šita idėja yra ne autentiška Vilniui, o universali, gal būt net vadovėliška. Kaip visuma tai yra žingsnis į priekį, bet aš abejoju, kad tai prigis Vilniaus oro uostui, taps ilgalaikiu „brandu”. Manau po kelių, gal keliolikos metų vėl bus skelbiamas konkursas.
naujasis logo zymiai geresnis uz senaji, bet jauciasi agentursiku chaltura — padare graziai ir spalvotai, kad lengviau butu parduoti, bet kaip veliau gyventi su tokiu logo? Jis puikiai tinka bukletams ir ppt prezentacijoms, bet tai tik kokie 5-10 proc visos komunikacijos. O kaip ta spalvu palete igyvendinti paciame oro uoste? Kaip ji iskelti iskabos pavidalu, kad zmones matytu leisdamiesi i VNO?
Senasis logo niekam tikęs, dėl to nėra jokių abejonių ar diskusijų. Diskusija – ar naujasis logo tikrai geras/geriausias variantas.
Keistokas tas lietuviskas mentalas, sniaukroti kaip pus mus tamsu ir pilka, o tuo paciu reikalauti, kad ir kazkieno ivaizdis butu kuriamas pagal ta mano negatyvu poziuri. Spalvos, suprask, per optimistiskos. Gal kazkiek savigarbos ir pasitikejimo su vitaminais kiekviena ryta isgeriam?
Kažkada lipdžiau puodus ir Pilies gatvėje prekiavau. Spalvindavau ryškiom linksmom spalvom, piešdavau Vilniaus senamiesčio spalvotus namus, linksmus spalvotus siužetus, savo darbais stengdavausi praskaidrinti tą niūriai pilką lietuvišką kasdienybę. Žmonės pirkdavo ir džiaugdavosi, bet visada atsirasdavo žmonių, kurie bambėdavo, kad mūsu spalvos ne tokios. Tačiau kas nustatė, kad mūsų koloritas yra pilkai juodai baltas? Kur yra parašyta, kad Lietuvoje reikia tik nuolate gedėti, verkti ir skųstis beigi bambėti. Juk net atkurdami Lietuvos nepriklausomybę mūsų trispalvės spalvas ne iš padangių, o iš lietuviškų juostų parinko. Tai ir nustokime pagaliau skųstis ir bambėti, kad ryškios spalvos Lietuvos įvaizdžio neatitinka. Taip, tikrai, jeigu įsivaizduosime, kad Lietuva tai liūdinčių, raudančių ir nuolat besiskundžiančių žmonių kraštas – tada tikrai neatitinka. Bet kokių turistų srautų mes galime tikėtis, jeigu save pristatysime kaip amžinų bambeklių ir niurzglių kraštą, kas norės čia keliauti? Tai gal nustokime bambėti, o imkime džiaugtis, juk tikrai mokame ir linksmintis, ir svečius svetingai priimti. Meskim lauk tą priaugusią pilkai juodai baltą gedulingą ir verksmingą kaukę ir parodykim, kad neveltui lietuvius Šiaurės italais vadina! :)
Tuo tarpu naujoji AirBaltic kryptis – Archangelskas
Ir ko cia taip visi putoja del to logotipo? Juk nuo to logotipo ABSOLIUCIAI nepriklauso, ar Vilniaus oro uosto vartojimas bus didesnis, ar mazesnis. Cia panasu i tai, koki logotipa turetu (jei turetu) Susisiekimo ministerija – del to nei musu, nei kieno kito iprociai naudotis transportu nepasikeistu ne trupucio.
O kad agenturos megsta pavaryti chaltura ir leisti savo dizaneriams pasimegauti grynuoju menu – tai faktas. Bet cia atskira tema.
:( / konceptas ok, bet logo – no no. fontas irgi.. tipo modernus. apvalinti kampukai modernumo zenitas (ale). Lankstinukai epilepsijos priepuoli gali sukelti (lietuviai jau visas graziausias spalvas i veliava sudejo, gal uzteks).
rimtas, solidesnis, minimalesnis butu dziugu. neislipam is to uzburto rato—lietuvos ivaizdis. labiausiai nepateisinu uzduoties >Draugiškas, atviras, emociškai šiltas ir artimas< gi cia ne zaislu parduotuve.
Nesuvulgarinkit visko, ne apie spalvu ryskuma kalbam, apie identiteta. Prisimenu, kai tik Star1 paskelbe savo nauja logo, iskart pagalvojau, kad toks logo labai galetu tikti VNO – tai is tikruju atrodo kaip vartai i visas salis ir is visu saliu.
Paziurekit http://www.star1.aero , tikrai atsiranda trauka is visu krastu. Is kitos puses , visiskai aisku, kad sprendimas jau priimtas ir belieka ta sprendima tik priimti, nes jokios itakos tam mes neturim,- balso vienam ar kitam projektui atiduoti mes negalim. Taigi, belieka enjoy’inti.
Beje, tas pats nekeliantis pasididžiavimo jausmas apėme, kai žiūrėjau nacionalinius „Expo 2010” paviljonus Šanchajuje. Kur tas LT identitetas, as jo nematau ir nejaučiu. Ir visai kitas jausmas apima kai pasižiūri į norvegų, švedų, suomių, estų, latvių paviljonus –
http://gyvenimas.delfi.lt/naujos_formos/expo-2010-sanchajuje-originalus-saliu-paviljonai-i.d?id=31561465
Ir nereikia suomių vėliavos spalvom tapyti, kad pajust suomišką dvasią suomių architektūroj. O pas mus tęsiasi palmių sodinimo Neries pakrantėje tradicija (prisimenat ? kur jos dabar ? ir kiek tai kainavo ? )
Jurgi, iš tavo pasisakymo ir nuorodos suprantu, kad geriausiai Lietuvą reprezentuotų Valdovų rūmų formos paviljonas… :D
Ne Ieva , neteisingai supratai. Norėjau pasakyt . kad aš pasigendu aukšto lygio modernios lietuvių architektūros. Kas pastatyta dabar Vilniuje labiau panašu į miesto sudarkymą. Sėkmingi darbai, atrodo, baigėsi Nasvyčiais .
Gerai, Jurgi, supratau ir sutinku. Modernios lietuvių architektūros nėra. Bet ji ir neatsiras per kelis mėnesius ar net per kelis metus.
Turime faktą – modernios architektūros nėra, todėl seka išvada, kad jos formų negalime panaudoti Lietuvos paviljonui Šanchajuje. Bet net jeigu ir būtų, ar tai reprezentuotų Lietuvą, ar tik jos sostinę – Vilnių, kur tie modernūs statiniai stovėtų?
Tada ieškome kas yra bendra visai šaliai, o ne tik sostinei? Ko Lietuvoje daugiausia? Dirvonuojančios žemės, pievų, miškų, laukų, ar ne taip? Nebijokime prisipažinti, kad esame tik antra – trečia karta nuo žagrės, ir, kad mūsų pievos, ypač pavasarį ir vasarą yra tikrai nepaprastai gražios. Ir spalvų ten rasi tikrai Lietuvos vėliavą atspindinčių. Tada LT paviljonas, kuriame siūloma pažvelgti iš viršaus į šį žaliuojantį kraštą neatrodo kaip pats prasčiausias sprendimas. Juk negali sukurti paviljono remdamasis tuo ko nėra.
Todėl ir VNO logo man visiškai tinka ir patinka, ir puikia reprezentuoja ne tik Vilnių, bet ir Lietuvą. Net juodai baltame variante parodys tą visų taip trokštamą juodai baltai pilką, niūrų žiemišką Vilnių :)
airBaltic dazniau skraidins i Londona,Dublina,Roma:
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/-194-95239
Jei dar kas nezino,airBaltic nauja kryptis Ryga-Arhangelskas.
Jurgis ir dar keli yra tikri bambekliai. Viskas blogai.
Viskas gerai, atsigaukit.
Kaip sako Pezidentė: daugiau dirbt ir mažiau kalbėt.
Persiprašau, Prezidentė :)
O Wizz Air atšaukia Ryga-Turku.
Įdomu ar atspėjo kas nors? Nes čia beveik tas pats, kaip atidaryt reisą Ryga-Oriolas.
Keista, kad neatidarė Ryga-Jekaterenburgas/Novosibirskas- būtų jungtis su kryptymis į rytus ir geresnė Europos pasiūla sibiro didmiesčiams…
Tikrai nesakau, kad viskas blogai. Nežinau kas kuria Star1 įvaizdį, bet man tikrai patinka ko gero viskas – logo, website, komunikacija etc. Geras supratimas, puiki estetika. Norisi būti jų lojaliu klientu ir dažniau naudotis. Vienu žodžiu, linkiu jiems sėkmės ir kuo greičiau antro lėktuvo :)
2010 04 28 15:00 Palanga, Lietuva OPJ401 Eiti prie vartų
Gal kas placiau zino?
Gan logiškas sprendimas yra Archangelsko kryptis. Nuostabu, jog Rusija išdavė BT leidimą vykdyti maršrutą RIX-AGH. Tai bus pirmoji ne Rusijos aviakompanija Archangelske.
BT nebemezga jungčių su tranzito taškais (netgi nutraukinėja kai kurias esamas jungtis), RIX yra tranzito taškas. Puikai suprantama, jog RIX-AGH segmente OD srautas bus max. 5%.
geras, Archangelskas:) neblogai.
Pranai, kur radai info dėl Wizzairų Ryga-Turku nutraukimą?
Įdomu kaip Wizz su Ryga- London-Luton sekasi?
Beje AirBaltic skrydžių į Dubliną ir Londona didinimas reiškia Star1 pjovimą, ar Aerlingus?
Star1 turi konkurencinį pranašumą- nemokamą bagažą…
Neturi ON-Line check in
Neturi jungiamūjų skrydžių
galima pasiginčyti dėl pranašumo
reikia laukti statistikos:) manau dauguma lietuvių renkasi(rinksis) lietuvišką kapitalą – star1, nes kam teko skristi paliko gerą įspūdį (aptarnavimas ir t.t.).
Dėl Online chek-in, gal sutikčiau- kartais tai patogu.
Dėl jungiamųjų skrydžių- nesamonė, nes Ryanair ir pan. jų irgi neturi. Star1 yra point-to-point vežėjas. Ir absoliuti dauguma keleivių į Dubliną ir Londoną niekur toliau nekeliauja…
On 26 April RIGA International Airport received The Emerging Market Airports Award (EMA) in the Best Airport category handling up to five million passengers per year. The first prestigious award function was held in Dubai and the award was accepted by Krišjānis Peters, Chairman of the Board of RIGA International Airport.
Tai cia panasiai kaip Mamontovas gauna „Geriausios kino filmo muzikos” awarda Kinijoje :)))
viskas cia gerai-oro uostu konkursas pasaulinis. Manau jei Vilnius taip pat intensyviai dirbs ir toliau, yra sansu gaut analogiska apdovanojima uz 2010 metus (ivaizdzio pakeitimas, augimas ir t.t. Ir pan.)
O as vat galvoju, ar jei nebuciau paskaicius koncepto paaiskinimo, ar man butu aisku, kad ten iliuminatorius ir kad tos spalvos – tai kas matosi leidziantis i VNO? (nors irgi manyciau, kad kalba labiau apie tai, ka noretume matyti per iliuminatoriu, o realiai tixliai ne taip graziai matosi). Na, biski „Drasi Lietuva”… reiktu ant kokios focus grupes pasibandyt.
Spalvos ir spalvingumas is esmes yra geris, tik cia man ju daugokai. Ypac kai galvojam apie logo pritaikyma realybeje. Manau, spalvingumo ispudziui nebutinos 6 spalvos. Alternatyva nebutinai su juoda-pilka.
Ir dar labai idomu butu isgirst bent keliu dizaineriu nuomone apie logo kompozicijos isbaigtuma. Vat kazkaip nesu isitikinus, kad cia modernas, o ne pavirsutiniskumas…
Bet is esmes, gerai, kad einama i atsinaujinima.
Siandien skradino mane boltikas is Romos, tai pastebejau kad dauguma zmoniu kalba italiskai arba angliskai.
Dar labai patiko kad kai 20 minuciu pavelavom, VNO pareigunas sutiko tranzitinius keleivius prie vartu padejo kuo greiciau nuvykti prie reikiamu vartu, suzinojo ju chiumadanu numeriukus, paskambino boltikam kad jie rastu tuos chiumadanus ir kuo greiciau nugabentu iki liektuva i TLL.
Pagirtina
Aerosvit launched a daily service between the capitals of the Ukraine and Latvia, originally scheduled for 19 April. The flights from Kiev Borispol (KBP) to Riga (RIX) will be operated with 49-seat ERJ145s wet leased from Dniproavia, competing with codeshare partner airBaltic’s also daily services on 737s.
Estonian state wants to get 66% of Estonian Air
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=26371
Pasirodo Estijos vyriausybė turi per daug pinigų…
Beje klausimas techninis-filosofinis: kodėl Ryanair puslapis po bilietų įsigijimo užlūžta? Ar jie čia taip kovoja su grupiniu pirkimu po 1 bilietą.
@Vytautas-NT, nežinau kodėl, bet kai taip atsitinka, man užtenka cookies pravalyti, ir vėl veikia :)
As nelabai i tema, tiesiog siaip idomu pasidare – gal zinote kokiose kryptyse dazniausiai AirBaltic’as savo 757 naudoja?
@belekazz – BCN,IST,LGW,MUC, CDG, MXP,FCO ir t.t. kiek žinau pastovaus „maršruto” neturi, o dirba pagal tai kur labiausia reikia tuo metu.
Aciu uz atsakyma. Siaip i VNO kiek atsimenu neuzsuka, galbut vasara i koki LGW ir prireiks mums jo:)
BT paleido vulkaninę akciją. Matyt cash flow sustreikavo stipriai :)
@Belekazz
Užsuka ir į VNO kartais Air Baltic 757 RIX-VNO-RIX maršrutu. Praėjusiais metais vienąkart pats mačiau.
Įdomu, ar yra informacijos, kaip Wizz Rygoje sekasi? Ar neaiškėja, kad Vilniuj jiems būtų geriau? Nes vienos krypties jau teko atsisakyt…
Kas čia per skrydis iš Kauno?
14:00 OYVIN AARHUS (Danija) Registracijos pradžia 13:30
Kiek estisku naujienu:
Estonian Air operates flights between Tallinn and Nice once a week on Saturdays, departing from Tallinn at 7:00 am and from Nice at 10:05 local time.
One-way fares from Nice, if purchased from http://www.estonian-air.com, start from 113 EUR including all fees and taxes, subject to availability.
Estonian Air opens an additional new exciting holiday destination this season. On 5 July, Estonian Air will launch a new seasonal route between Athens and Tallinn with flights on Mondays. The route will be operated until 16 August.
rom 12 February, (the beginning of operations of the first direct route in Lithuania),
to 31 March, Estonian Air carried 6703 passengers on the Tallinn-Vilnius-Amsterdam route.
In March Estonian Air carried 5247 passengers, out of which 2703 on the Tallinn-Amsterdam and 2181 on the Vilnius-Amsterdam route.
„Entering the Lithuanian market one and a half months ago was carried out because the huge potential of Lithuanian market and attractiveness of the Vilnius airport, which are substantially enhanced by the efforts of the Lithuanian Government and management of the Vilnius airport. It was strategically important and necessary step, which is proven by the outstanding cabin factor figure and big customer interest in our services, „said Rauno Parras, Estonian Air’s Vice President Commercial.
The most popular destinations from Amsterdam were Athens, Barcelona, Bordeaux, Madrid, Milan, Munich and Nice.
The average cabin factor of Estonian Air flights in Lithuania is 80%, which is above expectations for the start.
o koks load Estijoje?
Visai neblogi Estonian Air skaiciukai :)
to SilvereX, nežinau, gal kokia futbolo komanda ar privat lėktuvas į antrą pagal dydį Danijos miestą išskrido:)
„ES perspėja dėl pagalbos skrydžių bendrovėms”
http://vz.lt/4/straipsnis/2010/04/27/ES_perspeja_del_pagalbos_skrydziu_bendrovems2
http://www.cvbankas.lt/Prekiu_ir_paslaugu_pirkimo_specialistas-Kaune/1-235259 – KUN ruosiasi daug kazko pirkti ;-)
gerai:)
Silverex isskrido cia Arvi vienmotoris i aarhusa, Nors stvi Kaune du Dot-LT orlaiviai neaisku kokiu reikalu.
Na vistiek noretusi kazko tokio „su lektuvu”, kad simbolizuotusi pats skrydis, kad pamacius logotipa is karto sakytum „stai oro uostas” bet is to langelio nelabai galima is karto suprasti kas tai yra.. na bet pokyciai teigiami.
Estonian neblogai Lietuvoj sekasi. Gal jie nori kazka daugiau, nei Amsterdama pabandyt?
Kiek suprantu apie Wizz duomenu nieks neturi?
Apie „Wizz Air” duomenys realūs matysis po kelių dienų, kai Rygos oro uostas paskelbs balandžio rezultatus. Tačiau, „low cost” atveju, keleivių skaičiai pasako nedaug. Nuo gegužės 5 dienos „Wizz Air” maršrutas Turku-Ryga bus uždarytas.
Beje, „Wizz Air” Turku oro uoste naudoja Terminal2, kuris yra turbūt labiausiai Europoje „low cost” terminą atitinkantis terminalas:
http://i895.photobucket.com/albums/ac154/FlyingFinn_photo/Turku_Riga_Tampere_03_2010/Turku_4.jpg
AirBaltic’as rytoj jau tikisi sulaukti savo Q400:)
Tai bus jų pirmas lėktuvas, kuris leis atsisakyti wet-lease fokker70 su Carpatair įgula. Dash gali būti dažnas svečias VNO, RIX-VNO maršrute. Boeing lėktuvų RIX-VNO maršrute praktiškai nebeliks (šiuo metu vykdomas vienas skrydis su atvykimu į VNO 20:15, išvykimu 8:35). BT B752 šiemet nėra pasirodęs VNO.
Ačiū Jums ponai Simonai už išsamius įrašus, tikrai įdomūs straipsniai bei komentarai po jais tiek iš Jūsų tiek iš šio puslapio lankytojų pusės.
Terminal 2 atrodo kaip koks sandelys Lietuvos kaime :)
Keletas pastabų dėl detalių.
1) Jei jau apvalinate fontą, tai reikia kažką daryti ir su rodyklėmis. Nes aštrūs kampai šonuose (žr. paveiksliuką su „Tekstas tekstas“) iškrenta iš konteksto. Lygiai tos pačios rodyklės naudojamos ir simboliuose. Taip pat skėtis simboliuose yra iš principo smailas daiktas. Gal reikėtų jį keisti fotoaparatu ir/ar katiliuku?
2) simbolių stilistika susivedė tik į lėktuvo lango formos rėmelio uždėjimą. „P“ ir „i“ simboliai naudoja ne jūsų pasirinkto fonto proporcijas, „@“ simbolis galėtų būti ir nepasviręs.
3) „BUS“ ir „TAXI“ užrašai simboliuose bus 1/5 paaiškinančio teksto dydžio (žr. pav. su „Tekstas tekstas“), taigi juos bus sunku įžiūrėti. Todėl reikėtų šių užrašų atsisakyti apskritai, arba keisti ženklo ir paaiškinančio užrašo proporcijas ir/arba vietą.
4) Trečias ženklas viršutinėje eilutėje reiškia „registracija“? Tai kas yra žmogaus rankose greičiausiai bus sunku įžiūrėti. Ką reiškia ženklas tarp šuniuko ir cigaretės, aš taip ir nesupratau.
Nelabai maloniai nuteike ketvirtadienio kelione VNO-CPH. Is lagamino dingo 3 pakeliai cigareciu.
A, dar. O kokiais simboliais žymėsite atvykimo ir išvykimo sales, vartus?
Ir iš tiesų norėtųsi pamatyti juodai-baltą emblemą. Ar nelįs per daug iš jos sigma (Σ) ženklas.
Lauksim VNO balandzio statistikos. Idomu , kiek vulkanine krize paveike Vilniu kai buvo uzdarytas aerouostas. Maskvos reisui tai itakos lyg ir neturejo. Na ir svarbiausia,- Ar nepasikeite Ryanair planai del Vilniaus ? Kada tai paaiskes ? Kai pilnai paleis Kauno baze ar anksciau?
Balandžio statistiką įdėsiu pirmadienį/antradienį. Preliminarus rezultatas – balandis buvo tokiame pačiame lygyje kaip pernai. Vulkanas „atėmė” apie 22-23 tūkstančius keleivių.
Ne i tema:
Kaip jums sita mano nuotrauka? :)
http://lt-lt.facebook.com/photo.php?pid=281702&o=all&op=1&view=all&subj=265132112427&aid=-1&id=100000201845188#!/photo.php?pid=281702&o=all&op=1&view=all&subj=265132112427&aid=-1&id=100000201845188&fbid=121456821204379
4/10
@Kazimieras
Apkirpciau is apacios iki asfalto, is kaires beveik iki boksto. Deja, angarai fone tokios pat spalvos kaip lektuvas.
nelabai vykusi foto:(
jei balandzio keleiviu skaicius,kaip 2009,tai uzpildymas bus prastas ir augimo dar nematyti. Teks laukt geguzes stebuklo…
Kas skrenda iš Palangos? Neseniai skrydis buvo į EYPA.
Labai gražus, atviras, spalvingas ir manau labai aiškus logotipas. Puikiai atitinka šiandieninius reikalavimus.
sita apkarpyta:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=281702&o=all&op=1&view=all&subj=265132112427&aid=-1&id=100000201845188#!/photo.php?pid=284950&op=1&o=user&view=user&subj=265132112427&aid=-1&oid=265132112427&id=100000201845188
Sorry, suklydau, sita:
http://www.facebook.com/SkrendamIsVilniaus?ref=ts#!/photo.php?pid=284952&o=all&op=1&view=all&subj=265132112427&aid=-1&id=100000201845188
Viešumoj neplatinčiau
@Kazimieras
FB nėra geriausias variantas nuotraukoms talpinti, man kažkodėl nerodo nei vienos. Bet kaip supratau, nieko nepraradau nepamatęs:)
siulyciau Simonui skelbiant Balandzio rezultatus isimti is 2009 metu vulkano dienas. Tada palyginimas bus korektiskesnis.
Logotipas gal ir nieko, bet leisiu sau nuklysti i kiek kita tema:
siandien teko paklausti prie oro uosto stovinciu taksistu uz kiek jie mus nuveztu namo (uz kokiu 3-4km nuo oro uosto). Atsakymas toks: 70Lt
@Tomas: taip, jų kainos baisios, bet nesunku išsikviesti telefonu. Pastarąjį kartą nuo VNO iki namų Šiaurės miestelyje nuvažiavau už 15 LTL.
Lietuviams nesunku issikviesti. Kai issikviecia uzsienietis, kaina pasidaro ta pati, kaip ir su stovinciais ir laukianciais. 10 metu – per trumpas laiko tarpas sitai bedai isspresti.
kaip jum naujasis logotipas idetas i interneto svetaine?
Na dabar pats tinklapio spalvos kazkaip ”be rysio” prie logotipo.
Puslapio virsuj naujas logo, apacioj – senas :)
http://www.balsas.lt/naujiena/387476/uzsiliepsnojo-wizzair-lektuvas
http://vz.lt/straipsnis/2010/05/03/Aviacijos_verslo_imones_buriasi_i_asociacija2
Na va , VNO puslapio apacioj pamatem juodai/balta VNO logo. Ka nors jums sako tas j/b logo ?
„Asociacijos steigėjais tapo 13 juridinių asmenų veikiančių skrydžių, turizmo, aviacijos mokymų, techninio lėktuvų aptarnavimo, antžeminio aptarnavimo ir kitose skrydžių verslo srityse.”
surišta su Žiemeliu ir FL:)
Star1 ir Aurelos, DOT-LT asociacijoje nera…
United Airlines ir Continental jungiasi, sukurdamos didziausias avialinijos pasaulyje.
http://money.cnn.com/2010/05/02/news/companies/United_Continental_merger/index.htm?hpt=T2
Gražus įvaizdis
Šiandien buvo pirmas skrydis iš Bristolio į Kauną. Įdomu tai, kad Bristolio oro uosto puslapyje tiek prie išvykimų, tiek prie atvykimų rašo ne Kaunas, o Lithuania.
@Pranas – kai parskris į BRS, lėktuvo kapitonas per langelį ten jiem pasufleruos iš kokio miesto skrido :) Gal tam oro uostui estas vadovauja
;]]
SAS jau nuo šiandienos vykdo 3x per dieną skrydžius VNO-CPH!
Dabar VNO svetainė šlykščiai atrodo :-(
Masiulis:
Tiesioginis oro susisiekimas geresnis nei kada nors anksčiau
Šį vasaros sezoną iš visų trijų tarptautinių šalies oro uostų keleiviai gali skristi daugiau nei 40-čia tiesioginių oro krypčių į Vakarų Europą ir kaimynines Rytų šalis. Tiek skrydžių nėra buvę net ekonomikos klestėjimo metais. Tą pasiekėme ne „ištaškydami“ kelias dešimtis milijonų mokesčių mokėtojų pinigų pirkdami bankrutuojančią bendrovę „FlyLAL“. Ją gelbėti jau buvo per vėlu – tokius sprendimus laikas buvo daryti dar 2008 m. rudenį senajai Vyriausybei, kuri negalėjo nežinoti apie šios įmonės bankroto grėsmę. Deja, pradėjęs dirbti ministru neradau jokių tuomet skambiai nacionaliniu vežėju vadintos įmonės gelbėjimo planų – ministerija tam buvo visiškai nepasiruošusi.
Nauja Vilniaus oro uosto kainodara mūsų šalies oro vartus padarė konkurencingus kitų Europos sostinių oro uostų atžvilgiu. Įmonės sąnaudos sumažintos daugiau nei per pusę, susidorota su „lesyklėlėmis“, kurių buvo prikurta privatiems interesams penėti, išlaikytos sostinės oro uoste dirbusios ir pritraukta naujų oro bendrovių, skrydžių daugėja ir jie dažnėja. Kauno oro uoste jau po kelių dienų savo bazę atidaro pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“, stipriai išplėtusi skrydžių geografiją. Palangos oro uostas stiprina savo kaip sezoninio regiono oro uosto pozicijas.
Butkevičius Masiuliui:
arptautinio Vilniaus oro uosto situacija
Ministras giriasi tuo, kuo girtis nevertėtų, nes Tarptautinis Vilniaus oro uostas skrydžių gausa galėjo pasigirti dar 2008-aisiais, kai E. Masiulis nevadovavo ministerijai, o Vilniaus oro uosto direktoriumi dirbo Mindaugas Ivanauskas. Tais metais vien iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto, neskaičiuojant Kauno ir Palangos oro uostų, buvo priskaičiuojami 38 skrydžiai į įvairias šalis. Tai – statistiniai duomenys. Remiantis skrydžių ir keleivių skaičiaus augimu, šis oro uostas 2008-aisiais buvo lyderis Europoje. Bent dešimt mėnesių. Vėliau, ministru tapus E. Masiuliui, užvirė košė.
Sugebėta pasiekti absoliutų keleivių rekordą per visą nepriklausomybės laikotarpį – maždaug 2 milijonai 30 tūkstančių. Per visus 17 metų Tarptautinis Vilniaus oro uostas dirbo pelningai. Tam nebuvo reikalinga net nauja kainodara. Vadovaujant M. Ivanauskui, valstybė iš biudžeto oro uostui neskyrė nė lito. Kaip E. Masiulis gali kalbėti apie darbo efektyvumą, kai jo valdymo laikotarpiu, pasikeitus kainodarai, prireikė valstybės paramos. Išėjęs iš oro uosto vadovo pareigų 2008 m. gruodį, M. Ivanauskas paliko 13 milijonų grynojo pelno. Jo vadovavimo laikotarpiu pelnas buvo investuojamas – sutvarkyta infrastruktūra, pastatyti du keleivių terminalai.
Kalbėdamas apie išlaidų mažinimą, susisiekimo ministras pamiršta pajamas. Galima išlaidas mažinti iki nulio, bet ar tai duos pajamų. Dirbant ankstesnei vadovybei, oro uosto pajamos siekė 150 milijonų litų, o praėjusiais metais, kai vadovavo naujasis direktorius, pajamos tesiekė, atrodo, 70 milijonų. Tai kurgi tas E. Masiulio deklaruojamas efektyvumas? 15 milijonų valstybė dabar skiria aviakompanijoms remti, ko niekad nebuvo anksčiau. Kodėl aviakompanijas turi remti pensininkai, kuriems pinigų nelieka?
Skaičiai rodo, kad praėjusiais metais keleivių gerokai sumažėjo, nors išvykstančio keleivio mokestis gerokai sumažintas. Iki E. Masiulio vadovavimo oro uostas sugebėjo uždirbti tiek, kad išlaikytų visą infrastruktūrą, sugebėjo išlaikyti apie 800 darbuotojų ir dirbti pelningai. Dabar etatų skaičius sumažintas iki 500. Bet sumažėjo ne tik skraidančiųjų, prireikė valstybės paramos. Štai toks pagyrūniškas E. Masiulio efektyvus valdymas.
Ministras nebestebina savo žodynu. Prisimintos „lesyklėlės“. Noriu pabrėžti, kad visos įmonės, kurios dirbo oro uoste, dalyvavo ir laimėjo konkursuose. Didžiausia „lesykla“ įkurta paties E. Masiulio – kalbu apie „duty free“ parduotuvių nuomos mokesčio sumažinimą 10 milijonų litų. Juk naujas konkursas nebuvos skelbimas. Ar kas pastebėjote, kad, sumažinus nuomos mokestį, būtų sumažėjusios tų parduotuvių prekių kainos? Čia jau ne lesyklėlė – čia visas lovys.
Gal ir ne šlykščiai, bet tikrai „busy”.
@Donatas Vien šlykšti politika :( Aišku, kad visa tai prieš bandymą nuverst E.Masiulį.
Na, Butkevičius nestebina. Tik pamiršo paminėti, kad tais metais viskas visur augo kaip ant mielių, Ivanauskas būtų galėjęs patrigubint mokesčius, vistiek būtų visi skridę. Būtų vogę trigubai – vistiek pelno liktų. Ir dar pamiršo, kad košė užvirė nepriklausomai koks ministras ar direktorius tuo metu buvo – tiesiog latviai sugalvojo mus sumaišyti su žemėm, vos tik FLYLAL sustabdė veiklą…
Butkevičius rado kuo girtis- VNO buvo vienas brangiausių (savo klaėje) oro uostų, didžiausias personalas ir atitinkamai dideli administravimo kaštai.
Juk pasakyta viešai- VNO gali būt pelningas prie 3 mln keleivių per metus. Kai pasieksim rodiklį, tai ir nereikės nuostolių dengt. Beje, duotojamas viešas transportas, ar nuostolingas keleivių vežimas geležinkeliais jam nekliūna…
Įdomu iš kur išvis šis A.Butkevičiaus komentaras yra gautas?
@Vytautas-NT
http://www.alfa.lt/straipsnis/10355214/?Butkevicius.Masiuliui..statistika.iskalbingesne=2010-05-03_14-52
tai jo.. dabar bando atkapstyti ir šlykčiai teigti, jog Masiulis nieko nepadarė:) Kai 2008 m. viskas augo tai natūralu, jog visi ir skraidė, ir mokesčius laikė užkeltus, ir algas mokėjo padorias.
Kada BT spėjo nutraukt HAM ir MUC reisus?
Jau senokai :)
Čia dėl pernelyg mažo keleivių srauto ar vėl žaidžia nešvarius žaidimus?
Pasiteisinimas pirmas. Tikslas-antras.
@ Vytautas-NT – bandai įsivaizduoti kas bus kai socialdemokratai grįš į valdžią… Aš sunkiai, manau tada liūdnas periodas laukia.
Socdemai seni partijos draugai ir medziokles biciuliai yra vezys edantis Lietuva jau n metu. Prie ko visa tai priveda galima pamatyti siandien Graikijoje. Liudna skaityti tokias Butkeviciaus demagogijas, tuos pokycius VNO kurie daromi dabar reikejo daryti dar 2004-2005 metais, tada VNO butu visai kita situacija nei yra siandien. Blogai, kad tokiem klanam kaip socdemai svarbi ne valstybes, o siauro rato partine gerove ir itakos/postu islaikymas.
@Šarūnai, greičiausiai dėl mažo kėdžių užpildymo. MUC kryptis bus atnaujinta rudenį.
Pagal optimistines prognozes star1 turejo plestis, issinuomoti antra lektuva. Turejo ateiti daugiau kompaniju i VNO. Taciau vietoj viso to realiai netgi uzdaromos kai kurios kryptys (pvz. airbaltic). Kai realybe yra zymiai liudnesne, kaip keiciasi keleiviu skaiciaus prognozes? Gal Simonas galetu pakomentuoti, nes atrodo, kad VNO viesai skelbiamu 2mln siais metais tikrai nebus.
Rytoj VNO turetu sulaukti retai pasirodanciu lektuvu.:
1.Windrose is Kijevo su MD82
2.Hamburg International su A320
3.UtAir is VKO su B735
@Šarūnas
Uždarymo pasiteisinimas buvo- mažas ušpildymas. Ištikrūjų-nešvarūs žaidimukai
Mano manymu galima būtų vilioti Lufthansa apimti MUC kryptį. Galėtų tuo pačiu ir vežtis sau tranzitą.
@ Šarūnas – gali išvardinti bent 5 argumentus kuriais būtų galima suvilioti LH skraidyti iš VNO į MUC? :)
Taip pat, kaip ir LH pradėjo iš Talino skraidyti į MUC. Miunchenas yra antras LH hub’as. Tad du zuikiai vienu šūviu – tiek transferiniai tiek point-to-point keleiviai. ;]
Rytoj Hamburg International su A320? tai čia gal Star1 būsimas orlaivis?
Ne, star1 greitu metu ne pamatysime
Deivi, iš kur tokia informacija? Star’ai sakė bus dar vienas NG
Ir uoste kalbėjo lygtajs iš Hanoverio atskris, ne iš Hamburgo
manau didelės reikšmės neturi iš kur:) manau galime tikėtis, jog tai bus Star1 orlaivis:)
Del Star1, Nu kam jiems toks dsiselis lektuvas? juk ir B737-700 yra gan DIDELIS Lietuvos rinkai… Abejoju, kad tai bus ju lektuvas…
Beto Hamburg International neturi A320 lektuvo, turi tik tokius:
http://www.hamburg-international.de/en/about_us/fleet
Ir ne i tema, puikus Star1 holidays pasiulymas planuojantiems keliones :)
http://www.facebook.com/album.php?aid=220784&id=229218241814&ref=mf
Jei paziuretumete atidziau, pamatytumete, kad sis lektuvas uz keliasdesimt minuciu po atvykimo isskrenda. :))) Cia elementarus carteris :)
Taip pat tas Hamburg international lektuvas greit atgal isskrenda tik atskrides: Taip, kad tai ne Star1 lektuvas ;)
Atvykimas:
2010 05 04 19:50 Hanoveris, Vokietija 4R 9328 Hamburg International
Isvykimas:
2010 05 04 20:40 Erfurtas, Vokietija 4R 932F Hamburg International
LIETUVIŠKAS KELIONIŲ ORGANIZATORIUS PRISTATO NAUJĄ PREKINĮ ŽENKLĄ „BIS! TRAVEL”
Naujiena paskelbta: 2010-04-29
http://www.star1holidays.lt/apie_mus/news/item/26
Atvykimas į KUN:
11:35 FR3466 LONDONAS LTN
11:35 FR2144 LONDONAS STN
Kai paskutinį kartą skridau iš Londono vieno pilno lėktuvo keleivių pasus tikrino oro uoste daugiau negu puse valandos. Kiek dabar žmonėms reikės laukti… :( Ar Kaune yra kokiu pertvarkų, kad pasų patikrinimas būtų vykdomas greičiau ?
Nuo ryt jau Ryanair turėtų bazuoti du boeing’us Kaune ir žadėtuosius skrydžius pradėti.
Ir beje Airijos oro uostai ryt iki 13 valandos uždaryti vėl dėl vulkaninių dulkių.
Tikekimes naujos Ryanair kryptys gerokai padidins atvykstanciu i Lietuva turistu srauta ir jis bus didesnis nei vietiniu lietuvaiciu, pigiai skrendanciu isleisti pinigu uzsienyje. Priesingu atveju dideles naudos musu ekonomikai is naujuju Ryanair krypciu nebus.
„Hamburg International” visą vasarą iš skirtingų Vokietijos miestų vykdys užsakomuosius skrydžius į Vilnių: bus vežamos turistų grupės į Baltijos šalis. Numatomi skrydžiai iš Hamburgo, Hanoverio, Diuseldorfo, Dortmundo ir kitų skrydžių, dauguma skrydžių su 150 vietų A319.
O „Star1 Airlines” jau turi antrą orlaivį – tai „Aurelos” B737-300. Nežinau, ar bus perdažytas „Star1” spalvomis.
Filosofinis klausimas- kodėl Star1 nusprendė imti seną lėktuvą? Ar naujam neukrapštė pinigų? Arba Aurela itin pigiai pasiūlė- jie matyt dabartinio savo parko perdaug neįdarbina. Tada jiems ir vieno B737 užteks…
O „Hamburg International” atėjimas reiškia, kad AirBaltic blogai dirba, jei nesugebėjo savo paslaugų įsiūlyt vokiečių turistams.
Kartu Star1 galėtų pagalvot apie Vokietijos rinką. Gal į ten irgi galima porą reisų per savaitę padaryt..?
@ ACC – kaip manai, kas gali paskatinti užsieniečius atvykti į Lietuvą? Pagal dabartines tendencijas, manau tikrai neatsiras tų užsieniečių Ryanair lėktuvuose atskrendančiuose į Lietuvą.
@ Vytautas-NT – kaip manai kas geriau, už trečdalį NG kainos Aurelos lėktuvas ar trūks plyš imti NG? airBaltic turizmo prasme įdomi Riga, o ne Vilnius, kam čia daryti įdirbi jei gali nusigriebti tik pelningą grietinėlę?
@Vytautas-NT – Vokietijos rinka, IMHO, ir taip stimuliuojama smarkiai, iš VNO pasiekiami TXL, FRA, iš Kauno – HHN,BRE,NRN,SXF. Kur dar matai nišą star1??
Gal kas galėtumėt patarti kokių pigesnių variantų į Kanadą (Edmontoną ar Kalgarį)? Skrydis nusimato vasarą, tai bilietai pakankamai brangūs.
Tam, kad valstybė būtų patraukli turistams reikia bent dviejų iš šių trijų sąlygų:
1. Šiltas klimatas
2. Daug istorinių, kultūros vertybių, paminklų.
3. Nedidelės prekių ir paslaugų kainos.
Lietuva neatitinka nė vieno iš šio kriterijaus.
@ ahoi – tai kaip bus su Ryanair investicija? Ji skirta tik evakuoti lietuviams iš dabartinės Lietuvos? :)
@Labiau patyręs – Norėčiau truputį paprieštarauti. Užsieničių atsiras. Pačiam poroje užsienio svetainių jau teko sulaukti nevieno prašančio patarimų, ką gero Lietuvoj nuveikti galima, nes nusipirko Ryanair bilietus už kelis ar kelioliką eurų. Nepažintas egzotiškas kraštas. Tai užsieniečių kaip ir bus. Kitas klausimas, kiek iš tų užsieniečių, pirkusių bilietus už centus, bus Lietuvai ekonominės naudos…
@ chebrantas – kai britas prabudęs pasižiūri kur jam skristi – Lisabona, Barcelona ar dvigubai brangiau į Kauna, tai logiška, kad jų bus mažai. Klausimas ką jiems atvykus čia veikti – jokios pas mus egzotikos nėra, nes pakankamai brangu ir nulis serviso :)
@ Labiau patyręs. Kaip nebūtų keista, bet įtariu, kad bent kurį laiką veiks egzotiškos ir anksčiau nepasiekiamos vietos Rytų Europoje trauka. Aišku, jeigu atskridusiems teks nusivilti, tai ilgainiui Lietuvos egzotiškumas išblės. Dabar Lietuvos vietinei turizmo pramonei laikas padirbėti, kad tas egzotiškumas būtų patenkintas ir neišblėstų, nes kol kas Lietuva nelabai turi kuom sužavėti tuos Ryanairinius užsieniečius – nei audringo naktinio gyvenimo, nei pramogų. O vasarą, kai studentai išvažiuoja suvis numirimias miestuose būna.. Puikios nišos naujiems turistiniams projektams, kad ir tam pačiam realybės šou sovietiniame bunkeryje, tik reklamą gerą reikia prasukti :)
Klausimas: kokio velnio tada vokiečiai charter’ius organizuoja?
Šiaip Lietuvoj tikra yra turizmo galimybių. Pirmiausia, aišku lenkams ir baltarusiams (istorinės priežastys).
Katalikiškias turizmas po šventas vietas- Aušros vartai, Kalvarijos, Šiluva, Kryžių kalnas (tiesiog unikalus).
Pietų kraštų gyventojams galime pasiūlyti vėsų klimatą (Italai, Ispanai, kurie vasara nuo karščio kenčia).
Iki krizės anglams galėjom pasiūlyt pigų alų. Dabar kainos, deja, susilygino dėl svaro nuvertėjimo ir alaus pabrangimo.
Rusai mėgsta pribaltika, nes čia daug suprantančių/kalbančių rusiškai.
Kalbant apie paminklus, tai šito gero turim. Vilniuje turim įspūdingų paminklų. Beje, tai yra vienas iš kelių pasaulio vietų, kur rasi žydų, karaimų, liuteronų, reformatų, stačiatikių, sentikių, katalikų ir unitų šventovių.
Kryžių kalnas ir kuršių Nerija (unikalus parkas).
Piramidė prie Merkinės ir Kernavė (o dar naujieji pagonys).
Ir t.t.
@ Vytautas-NT – panagrinėk turistų srautus ir iš kokių šalių per pastaruosiu 15 metų. Pamatysi idomių tendencijų su tuo susijusių. Pvz. Italai ir Ispanai ankščiau važiavo, nes jiems čia buvo PIGU!, dabar jiems yra BRANGU ir su kokybe gerokai prasilenkia. Palyginkite, kad ir maisto kavinėse kainas ir ką už tai gauni. Todėl jų srautai tirpo ir tirpo. Vokiečiai, kaip daugiausiai keliaujanti tauta nemažais būriais čia traukė, bet jie irgi išsisėme. O tokiems kuriems įdomios kapinės sutik Vytautai yra tokia mažuma, kad ir lėktuvo per sezoną nepririnksi. Ką galvoja turistas kai jam mūsų kaimo sodyboje poilsis kainoje panašiai, kaip Prancūzijos Provanso pilyje, nes ten tų pilių ant kiekvieno kampo…
Antradienį Airijoje šešioms valandoms, nuo 7 valandos ryto iki 13 val. dienos, atšaukiami išvykimo ir atvykimo skrydžiai dėl galimos Islandijos vulkano Eyjafjallajokullo pelenų grėsmės, praneša telegraph.co.uk.
Jau parsineša FRFR2742 EI-DYT iš Weezo į KUN. Na bus įdomu sužinoti ar tikrai aktyvus mūsiškių ir kažkiek nemūsiškių bilietų pirkimas į naujus reisus.
Star1 apie antraji savo orlaivi:
http://www.star1.aero/showMainContent.do?relativeURL=/news_articles/news_0026.html
Siandien daug naujienu – geru ir blogu. Man idomiausia siandien – Star1 parka papilde Aurelos lektuvas. Cia jau pradejo vykdytis kalbos apie ju susijungima ? Ar tas lektuvas yra Star1 istatinio kapitalo padidinimas inasu ? Siaip jei tai ivyktu butu labai sveikintinas dalykas. Ir jei tas lektuvas jau tikrai bus Star1 , tai be jokios abejones ji reikia perdazyti i Star1. Bent jau siuo atzvilgiu Star1 ryskiai lenkia Aurela :)
Aha, pranesimas daug ka issklaido: „Antrasis bendrovės orlaivis Boeing 737-300 bus nuomojamas iš aviakompanijos „Aurela”
@LP – kainų palyginimas smarkiai netikslus pas tamstą. Vokietis, anglas ar italas į maximą kiaušinių, ar į topocentrą laptopo pirkti tikrai neis. O kavinėse/klubuose maistas/gėrimai pigesni kokius 2x nei italijoj, 3x nei vokietijoj, ir 4x nei UK. Pramogos, visokia egzotika (pvz karpynė, sovietinės elektryčkos ir pan) taip pat gerokai pigiau.
Man rodos, baisiausia rykštė yra viešbučiai su savo kainom
@ Vytautas – smarkiai netikslus tamsta. Parmos pica Italijoje kainuoja 7EUR, kurioje nuo parmos kumpio picos pagrindo nesimato. Kiek ji kainuoja Lietuvoje ir kokią ją gauni? Berlyne prieš gerą mėnesį buvau tai apakęs buvau nuo kainų, jos mažesnės nei Vilniuje…
Negalima nesutikt su LP, Lietuva yra tikrai brangi salis, ne tik viesbuciais…
Dar vienas taskas kur vezti egzotikos istroskusius uzsieniecius.
Atgal į praeitį: socializmo muziejus po žeme
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/atgal-i-praeiti-socializmo-muziejus-po-zeme.d?id=31799423
Lietuva gali sudominti atsitiktinius turistus kuriems nesvarbu kur važiuoti, bet antrą kartą į ta pačią vietą greičiausiai nebegrįžta. Bėda ta, kad tokie turistai dažniausiai nelabai ir išlaidauja.
Labai specifinių poreikių turistai (visokie maldininkai į Ostrabramą, Kryžių kalną ir pan., natūralios gamtos mylėtojai, alpinistai, slidininkai, irkluotojai ir pan.) sudaro tik labai nedidelę visų turistų dalį ir dar mažiau linkę išlaidauti.
Na, o visi tie kurie realiai gali atvežti pinigų vis tiek rinksis italijas, ispanijas, turkijas, prancūzijas, graikijas, tailandus, tunisus ir marokus. Būkim biedni, bet teisingi – prieš tokias šalis Lietuva neturi jokių šansų.
Tiek iš Lenkijos, tiek iš Vokietijos, tiek iš Izraelio atvykstančios turistų grupės priklauso amžiaus grupei 50 metų ir daugiau. Toks ir yra mūsų segmentas, bent jau šiai dienai.
Viešbučiai ir maitinimas Lietuvoje tikrai nėra pigūs. Pigu lyginant su Skandinavija, tačiau brangu, lyginant su Pietų Europa ir UK.
@LP – kokioj skylėj berlyne valgei?:) normalaus dydžio pica ten ~ 11-15eur. UK ~ 15GBP. Italijoj, bent jau toskanoj, didelė pica minimum 10EUR. Ir nereikia visko lyginti su vilniaus DA ANTONIO. Uztenka cili :)
@ Vytautas – tai va va Toscanoje 35 Lt už pica kurioje nereikia ieškoti ingridientų :) Lietuvoje eilinėje picerijoje ji kainuos 50 Lt :)
Šiaurės Italijoj, kurorte prie vieno iš didžiųjų Alpių ežerų picų kainos prasideda kažkur nuo 4€.
Aišku, picų kepti jie nemoka (kepa kažkokioj prirūkusioj nehigieniškoj senamadiškoj krosny) ir nesupranta kaip turi atrodyti tikra pica, bet …
„Ingredientai” rašoma su „e”. Net ir Italijoje.
Jaučiu, kad ruošiantis versti E.Masiulį didėja spaudimas ir Vilniaus oro uostui. Bet kokiu atveju dabar VNO turi daryti greitus ir ryžtingus sprendimus, kad atimti bet kokius argumentus iš oponentų. Laukimas dabar ne jūsų pusėj. Ir situacija avia versle irgi sudėtinga , ypač nenurimstant Islandijos vulkanui ( o gal vulkanams ? Ką gali žinoti dėl kitų ). Ryanair atidarius bazę Kaune vėl visas dėmesys į Vilnių. Čia kaip šachmatų lentoj,- DABAR JŪSŲ ĖJIMAS !
Pries savaite grizau is Romos. Ten maistas kavynese nuo 5 EUR per porcija, restoranuose nuo 10 EUR. Mazdaug kaip ir pas mus or tikrai skaniau.
Paziurekit i Talinna, ten tas senamiestis, bet ten jau galima ir norisi tusintis, o Vilniuje tuschia ir niuru. Tame ir kampas, ner judesio, ner zmoniu.
Arba i Ryga – tai ten vos ne kiekviena menesi kazkas vyksta, nuo blondiniu parado iki miestieciu marafono. Vilniueje net geju parada uzdraude, kad tik turistai neatvaziuotu…
Cia jau kulturos ir turizmo departamentu darbas.
Kitose salyse ministerijos supranta, kad reikia daryti saligas bizniui ir turizmui vystitis. Ir i reformas ziuri is sito kampo.
Dėl turizmo jaučiuosi turįs pasisakyti.
Masiniam (pigiam) turizmui Lietuvoje šiuo metu sąlygų nėra. Buvo langas, kai galima buvo girdyti ir valgydinti bernvakarių segmentą, ir tai buvo sėkmingai daroma. Paskui ir paklausa smuko, ir siūlomo produkto kaina išaugo.
Kultūriniam/nostalgijos/rural fun/sovieto-egzotikos/freak/etc. turizmui Lietuvoje yra viskas gerai, bet potencialių pirkėjų kiekis yra labai ribotas, ir iš jų neprisodinsi reisinių lėktuvų (o čarterius, žinoma, sėkmingai užpildo kelis kartus per metus). Čia kaip Kaziuko mugė ir verbos: jei kovo mėn. parduodi per 2 dienas 500 verbų, nereiškia, kad jau galima atidaryti Šiaurės miestelyje „Verbos R Us” superparduotuvės.
Tas turizmas yra aukštesnioji kainos kategorija, jų yra, bet mažai. Jie duoda gerą publicity ten, kur yra ir masinis pasiūlymas, jie yra geri keli doleriai į kišenę, bet ne masinis modelis ir ne sprendimas.
Aš manau, kad ir taip jau sudarytos visos palankios sąlygos LOW-costams įžengti į VNO. Laiko klausimas arba padariniai dėl Vulkano nukėlė kompanijų tikslus.
Dėl turizmo skatinimo.. taip, trūksta visko čia, bet mažiau gailėtis ir „varyti”, o daugiau daryti. Kol pas mus sėdės korumpuoti valdininkai, tol nieko ir nepadarysime – reikia visuomeninių organizacijų spaudimo valdžiai.
dar truputi paspaminsiu ;-)
estai labai geras kainas siula is Vilniaus:
http://www.estonian-air.ee/index.php?id=35173&utm_source=facebook&utm_medium=text&utm_campaign=Spring2010
ypac i Amsterdama
Dėl antro star1 orlaivio, orlaivis ne jų, jis skraidys į šiltus kraštus (tiksliau skraidys Star1 Holidays). Star1 Airline tik tarpininkas. Įgula bus Aurelos
@oleg – su tokiom „gerom” kainom Estonian gali slėptis. 600-700 Lt už kelionę pirmyn atgal šiais Ryanair bazių laikais yra labiau pasityčiojimas nei akcijinė kaina.
P.S. Tai nereiškia, kad konkrečiom kelionėms tai nebus geriausias variantas, bet naujų keleivių srautų tokios akcijos negeneruoja.
@Patikimasis Panasu , kad Star1 pradeda naudotis nepradejusio Lietuvoj skraidyti „Lithuania Express” verslo modeliu
@Jurgis
Masiulio ход конём galėtų būti Ryanair bazė VNO.
VNO-AMS-pasaulis yra daznus variantas keleiviams. Na ir AirBaltico VNO-AMS brangesnis. Be to tai gerokai pigiau negu estai anksciau siule.
o..dar, del gandu:
Oleg Pridiuk ar nesiruosiat jungtis i viena bendrove?
Aviakompanija Aurela tikrai tokiu planu neturime!
„Star1 Airlines” ir „Aurelos” susitarimas iš šono tikrai atrodo išmintingas: „Aurela” turi lėktuvą, paruoštą įgulą ir bazę Vilniaus oro uoste (=ypač žemi alternatyvieji kaštai), o „Star1” šiuo atveju turi keleivius.
Jie į vieną kompanija tikrai nesijungs, bet Star1 nori parsiduoti Aurelai ir jau siūlosi nuo Lapkričio tik labai daug prašosi.
Panasu kad Star1 pradeda naudotis taip ir nepradejusio Lietuvoj skraidyti „Lithuanian Express” verslo modeliu.
Pastaroji jau Kovo 8d. įregistruota.
va, autobusą iš VNO į socializmą reiktų:
http://www.sovietbunker.com/
Gal kas žinot nuo ko kilęs starų pavadinimas?
„Ryanair“ atidarė bazę Kauno oro uoste
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/verslas-politika/-ryanair-atidare-baze-kauno-oro-uoste-276456
@Patikimasis, šmaikštauji vis?:)))
@Jurgis, citata iš Kauno dienos:
„Ji [aviakompanijos „Ryanair“ atstovė Maria Macken] skaičiuoja, kad iki šių metų pabaigos per Kauno oro uostą su „Ryanair“ keliaus ne mažiau kaip 11 mln. keleivių.
Per daug vienetų ar trūksta kablelio?:)
@Mindaugas:
Atsakymas
Jet2
Jet2 Holidays
Viena iš idėjų
@Patikimasis
O jeigu paimtumei dviejų aviakomapanijų aljansų pavadinimus ir pabandytumei iš jų sudaryti. Ir jeigu dar palygintumei dabartini Star1 logą su vieno jų logu (5 kryptys)?… :)
@Mindaugas. Vienu vienetu per daug.
Panašu, kad Estonian nusprendė pakovot su AirBaltic dėl tranzito (iš esmės keičia modelį). Į Kuresare galėtu ir pigiau skraidyt.
Kainų karas visada gerai- bilietai tampa pigesni…
O kas link Star1, tai jie dabar turi ne du, bet 1,5 lėktuvo, nes spėju Aurela B737-300 išnaudojimas bus ne toks, kaip B737-NG, nebent naujų krypčių vasara pasiūlys
A.Šliupas: skrydžiai iš Kauno į JAV – abejotina perspektyva
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/a-sliupas-skrydziai-is-kauno-i-jav-abejotina-perspektyva-pildoma-276463
Užduokite klausimą Kauno oro uosto vadovui Arijandui Šliupui –
http://www.diena.lt/lt/portalo-svecias
Baigėsi interviu 15 val. KUN pozuicionuoja save, kaip grynai low-cost oro uostą, bet pretenzijų į LOT arba SAS…
Buvo pasirodziusios kalbos ,kad Yamal grista i VNO,bet tos kalbos kazkaip nutilo.Gal kas zino kaip yra is tiesu?Dabar belieka laukti geru ziniu is Vilniaus.Beje gal kas zino kas cia per skrydis:
010 05 04 15:45 15:41 15:42 Varšuva, Lenkija BT 462 Air Baltic Nusileido
Star1 Airlines: lėktuvas nebus perdažomas.
Oleg Pridiuk Tai nauju liektuvu tik uzsakomiesiems skrydziams ir Star1 Holidays poreikiams naudosites?
Star1 Airlines Olegai, taip, reguliarūs skrydžiai bus vykdomi mūsų pirmuoju lėktuvu, Boeing 737 – 700 NG.
tai nauju krypciu jie berods neplanuoja
BT 462
Varšuva A 15:45 15:42 Nusileido
naujas BT f50?
Vis siokios tokios teigiamos naujienos del star1. Manau gerai, kad jie viska apskaiciuoja ir nepuola veltui svaistyti pinigu, o paskui bankrutuoja (kaip flylal). Siuo metu manau, kad star1 yra ir taip nelengva issilaikyti, kai tokia konkurencija ir sumazejes keleiviu skaicius, todel bendradarbiavimas su aurela turetu atnesti naudos abiems pusems.
Simonas yra minejes, kad citata: „Be to, naujų skrydžių dar bus – greitai :)”. Idomu ar po visu siu problemu su vulkanais ir pan., sie zodziai vis dar galioja, ar jau nebe?
@Tomas: Tikekimes,jog dar galioja,bet svarbiausia kada tas ”greitai”
Star1 akciją paleido – kiek išleisi litų bilietui su S1, tiek litų nuolaida kelionei su SH1. Idomu kiek jie tam turės dar papildomai išleisti, kai ir taip kainos mažos tiek bilietams, tiek kelionėms.
Kavinė „Myls Lounge”
Išvykimo salė, 2 aukštas
Idomus sakyciau pavadinimas is
http://www.vilnius-airport.lt/lt/paslaugos/restoranai-ir-kavines/
Cia tureta omeny Miles Lounge ar Meals Lounge? Ar as kazko neuprantu?
Gerai butu atnaujintoje VNO svetainėje matyti tiesioginės transliacijos WEB kamera (tarkim takas, išvykimo salė) kaip daugelis Europos Oro uostu turi (pvz. http://www.arlanda.se/en/Information-about/About-the-airport/Web-cameras/ arba http://www.cph.dk/CPH/UK/MAIN/Virtual Airport/Web cameras/ ir kiti)
VNO laukiamas Hamburg Internatiol orlaivis jau netoli Lietuvos:
http://www.airliners.net/photo/Hamburg-International/Airbus-A319-112/1525547/L/&sid=e2e8622f48ac35b0ea913a712d1320de
Pastebėjimai, po šiandienos skrydžių Kauno akropoly zuja užsieniečiai, kuriems lietuviškos rūbų kainos kelia didelę nuostabą (scandaloso pagal italus) ir mieste fotografuojantys spaudos kioskus ir kitus sovietinius atributus, bei per vargus bandantys įsigyti vienkartinių bilietėlių. :)
negi jiems neįtinka didelės rūbų kainos? :D šeip geras pastebėjimas:) gerai, reiškias ir turistų atveža tik klausimas ar vien tik kaunu jie susidomės:) Kažkaip maniau greičiau įsuks konkurenciją olex (ar kaip ten jie) su maršutikėm:) dabar 50 litų iki vln daug:) o ir autobusų tuoj reiks :)
Sveikinu su nauju vizualiniu įvaizdžiu.
Dėl piktogramų – ar galima laikyti, kad nueita paprasčiausiu keliu – kaip suprantu, tai čia tiesiog šiek tiek adaptuotas AIGA simbolių rinkinys
http://www.aiga.org/content.cfm/symbol-signs
kuris buvo patvirtintas dar 1974 m. ?
Jei ne paslaptis, tai norėjau paklausti dėl užduoties atlikimo testavimo. T.y. kadangi cituojama reklamos agentūrai pateikta užduotis
„Iš užduoties. Logotipas turi būti: “Draugiškas, atviras, emociškai šiltas ir artimas. Modernus. Jaukus (“Pasaulis taip arti”.
Kuriant ženklą norėta perteikti emocijas, kurias žmogus patiria matydamas Vilnių iš viršaus. “
todėl, ar buvo darytas su tikslinės auditorijos atstovais (target groups) emocinis arba asociatyvinis tyrimas?
Dėkui :)
stebisi bo dauguma eiliniu uzsienieciu iesko shoping and dining experience. Kaunu biski pasidomes bet vistiek Vilnium labiau nes 100km ir 1h uz 5€ is Berlyno ar Paryziaus atvykus yra nulis
Reiktu perdaryti ir VNO internetini tinklapi, kad atitiktu naujaji ivaizdi, nes siuo metu logotipas visiskai nedera su tinklapio spalviniu sprendimu.
Ir siulyciau padaryti tokius nedidelius pakeitimus dizaine… Man intuityviai norisi spausti ant ‘Jeigu skubate’, ‘Skrydziu informacija’, Planuoti kelione’, bet jos nera nuorodos, tik paprasti uzrasai… Tai turetu buti arba nuorodos, arba tada uzrasyti mazesniu sriftu, nes dabar jie yra didesni nei oro uosto logotipas ir is ju visiskai jokios naudos apart to kad vizualiai apkrauna ir taip grafiskai ‘sunku’ tinklapi.
Del laikrodziu, uztektu paprasto skaitmeninio su data ir vietos laiku. Arba jeigu jau palikti ‘bliudus’ tai palikti 2: Vilniaus laika ir GMT. Maskva nereikalinga. Geriau jau kaip nors dideliu sriftu ikomponuoti telefona informacijai, nes jis ten mazais skaiciais kazkur kampe pasimetes.
Siaip galima background’a naudoti ne balta, o zydra spalva, labiau isipaisys i naujaji VNO ivaizdi.
Tokie butu draugiski patarimai :)
O man vat pasitaikė pirmadienį skristi į VKO. Atvažiavęs anksti ryte į oro uostą sėdėjau prie 8 vartų. Saulė kaip tik kilo ir švietė į langus. Pasakysiu viena – langus reiktų nors kartais nusivalyti… Įvaizdžiai įvaizdžiais, o tokie elementarūs dalykai labai krenta į akis….
Nauja Kauno misija: pritraukti daugiau oro keleivių
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/kaunas/nauja-kauno-misija-pritraukti-daugiau-oro-keleiviu-42-96175
Dar neturim balandzio statistikos, bet idomiausia prasides nuo geguzes. Ar prasides Kauno atotrukis nuo Vilniaus jau si menesi ? Prisiminus Akropolio akcijas idomu koks lektuvu uzpildymas Kaune ?
Balandį statistika bus iškreipta dėl vulkano, stebuklų nebus nei KUN nei VNO
@Vytautas-ir aplamai jokiu stebuklu nebus.Kaunas tiesiog tures savo nisa-tai bus apie 50% ir visa tik low cost .
Įdomu kaip KUN su prognozuojamais 700k keleivių gali atitrūkti nuo VNO su prognozuojamais 2000k keleivių :)
Man patiko tas straipsnis: tiesiog „Dainavos šalies senų žmonių padavimai”. Visas šitas baikas labai tinka prie laužo pasakoti vaikams, ypač apie tai, kaip atstatysim pilį, ir atvažiuos jos žiūrėti daugybė turistų iš už jūrų marių.
Lietuvių mitologijoje yra šie kertiniai akmenys:
1. Kaip Vytautas Juodojoje jūroje žirgus girdė.
2. Ateis diena, ir nugalėsime Eurovizijoje.
3. Bus atidarytas tiesioginis reisas iš Lietuvos į JAV.
4. Ateis, tikrai ateis toks laikas, ir Kaunas taps pagrindiniu šalies oro uostu :)
Na man įdomu kaip VNO pasieks 2 ar 3 mln.(kaip skelbėsi) kelevių apyvartą ??? Kol kas ipusėjus metams nematau jokių naujų ženklų, kad tai ivyktų. Praeitais metais buvo 1,308 mln. Kol kas viskas eina praeitu metų lygyje, todėl ir pradedu galvoti, ar neįvyks rokiruotė su Kaunu. Kad Kaunas įvykdys savo ketinimus yra visi šansai. Iš esmės Kaunui galioja Mao Zedong posakis,- „Kuo blogiau, tuo geriau !” T.y. kuo situacija Lietuvoj bus blogesnė, tuo daugiau žmonių naudosis Kauno oro uostu.
Pagal oro transporto pletros studija 2010-2025m siemet Vilniuje planuojama 1566tuks.keleiviu :)
Tipiška mažos tautos nepilnavertiškumo kompleksų išdava: mes PRIVALOME nustebinti pasaulį. Ir jis nustebs, kai pasklis garsas apie… atstatytą Kauno pilį. Ir apie naują baseiną, aišku (nes tokio baseino nematė niekas pasaulyje). Ir apie oro uostą, kas be ko. Gal kai kurie turista netgi atskris pažiūrėti vien to oro uosto? Ko gero, taip.
Na shopping experience Lietuvoje nelabai pamatysi.. Su dining jau žymiai geresnis atvejis :)
Nuo kada oro uostas pats savaime yra lankytinas objektas? Nebent oro transporto fanams. Na, gal didieji pasaulio oro uostai įdomūs ir savaime. O kad stengiamės parodyti tai, ką turime, nieko stebėtino ir nereikia čia ironijos. Andriau, teko su pačiu mokytis VDU, to paties miesto gatves mindyt, tai gal negailėk jam kažko geresnio. Suprantu, Londonas ypatingas miestas ir niekas su juo nepakonkuruos, ir nesistengia, bet palikim nišą ir kitiems.
Aš noriu atsiriboti nuo visų ironijų ir sarkazmų ,- man tai neįdomu. Man įdomų vystymasis ir jo perspektyvos. Jei prasta ar neverta praeitis ,- darykim dabartį. Jei nėra ką parodyt ar nustebint iš praeities, darykim tokius renginius, kurie dabar būtų traukos objektas Europos turistui. Racionalus veiksmas ir jokio kompleksavimo !
@ Jurgis – kudikiai yra vystomi, o verslas – pleciamas :) Sarkazmas atsiranda tada, kai zinai kas slepiasi uz lozungu ir skambiu zodziu.
Kas slepiasi uz lozungu ir skambiu zodziu ? Tai irgi verslo dalis. A.Mockus pralenks Johną McCainą „Facebook“ tinkle – http://www.delfi.lt/news/daily/world/amockus-pralenks-johna-mccaina-facebook-tinkle.d?id=31860547
Savo laiku R.Paksas visus lenkė. Dabar Kaunas visus lenks :)
Tai yra žodis, kurį Simonas nori įteisinti lietuvių kalboje – MARKETINGAS
Eikit i delfi su savo Kaunas-Vilnius zaidimu. Negyvai atsibodot – tikrai kazkoks nepilnavertiskumo kompleksas…
Kas link VNO- skydžių ir krypčių šiemet daugiau, tad jei pavyks keleivius suaktyvinti galima 2 mln išspaust ir galvot apie daugiau. O KUN turėtų pagalvot apie 1 mln.
Beje, kas nors žino koks yra seno terminalo pralaidumas?
@Tomai, aš pats kaunietis, iš Žaliakalnio, ir labai myliu tą miestą. Bet kai yra rašomi tokie dalykai, kaip „Kaunas bus pagrindinis Lietuvos oro uostas, nes jis geografiškai šalies viduryje”, norisi pasiimti šakutę ir įbesti sau į akį. Kadangi to daryti negaliu, tenka išdėstyti savo požiūrį.
O dėl ironijos: kai žmonės skaudžiai reaguoja į ironiją ir sarkazmą ir liepia nejuokauti, pradeda atrodyti, gal jų idėjos labai skystos, kad toks jautrumas pašaipai. Paprastai tik vaikai pradeda verkti, kai iš jų piešinukų pasijuokia.
@Andrius Užkalnis Nemačiau, kad kas lieptų nejuokauti :) Bet skaičiai sustatys viską į savo vietas ( nejuokauju ).
@Jurgis – tai čia jau kai kas „atsiribojo” nuo ironijos ir sarkazmo, kitiems „nereikia ironijos” :)
@Jurgis – šiemet vėl bus skraidinam į Antaliją iš Palangos, iš Vilniaus skraidinama į daug kurortų, o va iš Kauno čarterinių reisų su atostogautojais nebus. Nors čarterinį reisą suorganizuoti laisvai galima iš bet kurio oro uosto, jei tik klientai tą įvertintų.
„Atsiribojau” nuo ironijos ir sarkazmo, nes nenoriu toliau toliau eskaluoti tos temos ironijos ir sarkazmo kontekste. Suprantu, kad labai smagu ir labai norisi „pasižodeliauti” :), bent jau labai „žmogiška ir lietuviška”. Bet neproduktyvu. Todėl ir atsiribojau.
Į skaitytojų klausimus atsako susisiekimo ministras E.Masiulis
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/konferencijos/i-skaitytoju-klausimus-tiesiogiai-atsako-susisiekimo-ministras-e-masiulis-168-96246
siaip tai lyginkim palyginamus dalykus. Siulau pirma issiaiskinti,kas turistams turetu but idomiau-LT, LV ar EE ir kodel. O tada galvojam ka toliau reiketu daryt,kad butume bent regiono turizmo lyderiai.
Iš E.Masiulio atsakymų :
Kokių turite realių planų dėl krypčių iš Vilniaus oro uosto didinimo? Kada galėsime jaustis visaverčiais žmonėmis šia prasme? (Danielė)
esame pasitvirtinę prioritetinių krypčių sąrašą. Norėtume daugiau krypčių į Europos pietinių valstybių miestus – Graikijos, Ispanijos… Kitas dalykas – reikėtų suintensyvinti tiesioginius reisus į Skandinaviją. Matome, nemaža dalis srauto formuojasi šia kryptimi. Žiūrint į perspektyvą, manau, Vilniaus oro uostas turėtų pradėti žvalgytis ir siekti tiesioginių krypčių į buvusias NVS šalis.
Neužilgo sulauksime svečių iš Izraelio dėl tiesioginio reiso į Tel Avivą. Idėjų ir minčių yra. Manau, šįmet pradžiuginsime tiek Lietuvos žmones, tiek svečius, siūlydami naujas kryptis.
Ar pakaks tų, kas skris tais lėktuvais?
Mes matome tam tikrą problemą, kad krypčių daugėja, bet užpildomumas mažėja. Tai susiję ir su sumažėjusiu srautu pasaulyje bendrai, bet aš manau, kad turi būti radikaliai performuota Lietuvos turizmo strategija. Bandome išsiskirti viskuo, o neišsiskiriame niekuo, nerandame nieko, kuo galėtume būti įdomūs užsieniui.
@Jurgis – aš jus suprantu. Bet man lygiai taip pat neproduktyvu atrodo, kai skaitau kliedesius apie reisus į Ameriką iš KUN arba apie tą Kauno pilį. Atsiprašau, bet man neišeina į tai rimtu veidu reaguoti.
Tai reiškia, kad į VNO EL al gali atidaryt tiesioginius reisus :)
„Kada galėsime jaustis visaverčiais žmonėmis”, klausia Danielė. Taip niežti nagai paironizuoti Danielės (ir dar 95% LT gyventojų) atžvilgiu… pasakant, kad NIEKADA – bet gal negražu? :P
@NP, na taip, jei laikysime tiesioginius skrydžius ir pigius bilietus į visur, kur tik kas nors nori keliauti, pamatine „žmogaus teise”, tai tada galime artimiausią šimtmetį tikrai laikyti save tironijos prispaustais.
Na bent jau Izraelio piliečiai tikrai ras ką Vilniuj ( ir ne tik Vilniuj, o ir visoj Lietuvoj ) pamatyt. Tik kiek tų reisų per savaitę galės būti? Vienas, du ? Man svarbiau atrodo Stambulas, kaip vartai į Rytus. Šiaip tai Simonas buvo minėjęs, kad „greit bus naujų krypčių”. Belieka kantriai laukti …
Na matomai Lietuvos pagrindini oro uosta lems naturali gamtos atranka o tai pamatysime kai skelbs Ryanair naujus skrydzius ziemos sezonui tada bus matyt ar sekmyngai sekasi konkuruoti, o del USA krypties tai nebent Ryanair su 787 prades skraidyt is savo Hubu, nes is Vilniaus nelabai kelio uzteks kokiam 767 pakylti pilnai pakrautam.
Bet tai gal jau uztenka paie tuos skrydzius is LT i USA, Seriously…
Kovo mėn. duomenys:
VNO: 112 787 ( 24,4%)
KUN: 48 411 ( 37,26%)
Prieaugis keleivių skaičiumi:
VNO: 22 122
KUN: 13 141
Norint, kad KUN pradėtų lenkti VNO, reikia jam prieš tai pradėti augti sparčiau nei VNO. Ką tai reiškia? Imant tą patį kovo mėn. kaip pavyzdį, tai reiškia, kad KUN prieaugis turėjo būti ne 37.26%, o daugiau kaip 63%.
Išvada paprasta: norint, kad KUN bent pradėtų vytis VNO pagal absoliučius skaičius, šiais metais, visais likusiais mėnesiais KUN turi augti apie 70%. Ar ryanair padarys tokį augimą? Nepykit ponas Jurgi, nors to linkiu KUN, bet abejoju.
Aišku mano paskaičiavimai gan primityvūs, vasarą suaktyvėja VNO charteriai, tačiau iš kitos pusės KUN augimas gali šiek tiek sumažinti VNO augimą, arba dar yra ir tokie dalykai kaip ugnikalniai. :)
Beje, paskaičiavimai remiasi tik vienu mėnesiu, kas irgi yra švelniai tariant gan netikslu, tačiau esmė manau aiški.
Ryanair’as padarys šuolį gegužės mėnesį, bet tuo viskas ir baigsis.
@Vytautas-NT Kodėl viskas tuo ir baigsis? A.Šliupas minėjo, kad sėkmės atveju Ryanair bazuojamų lėktuvų parkas gali būti padidintas, tai reiškia tuo pačiu padidintas naujų krypčių kiekis. O tai reiškia ir vėl didesnį aptarnaujamų keleivių skaičių.
Arba ne
@Jurgis. Tai mes visi tikimes, kad ir Vilniuje pletra nesustos, dauges ir krypciu, ir nauju oro liniju bendroviu :)
@Anonimas O taip, as irgi tikiuosiu ir noriu, kad VNO plestusi. Tiesiog LCC generuoja didesnius keleiviu srautus mazesnemis kryptimis (apie tai jau daug diskutuota). Todel Kaunas teoriskai dabar turi galimybe labai dinamiskai augti. Kaip jus manot, kodel Riga, jau dabar turinti didziausia keleiviu srauta, taip verziasi tapti Ryanair baze ? Vis del tu keleiviu srautu, kitaip tariant vis del tos statistikos. Beje, kur zadeta balandzio statistika ?
@ Jurgis – todėl, kad RIX yra HUB’as, jiems ir svarbu ten turėti srautą, kai valstybė remia tokių keleivių atvežimą. KUN atveju, tai P2P keleiviai, o nesant turizmui bus tas pats, kaip tiesioginiam skrydžiui į Mančesterį.
@Labiau patyres Graziai parasei. RIX yra HUB’as, KUN – P2P. O kas yra VNO ? Kaip is vis yra pozicionuojamas VNO ? Cia klausimas labiau Simonui. Kur VNO patrauklumas arba isskirtinumas? Kodel naujos a/k turetu ateiti butent i Vilniu? VNO pasmerktas mirciai, ar atvirksciai – sparciam augimui …
@ Jurgis – VNO yra P2P taip pat. Nesant bazinio vežėjo oro uoste HUB’u jis niekada netaps – va ir atsakymas :) VNO išskirtinumo neturi, turi tik gyventojų skaičių, ekonomikos rodiklus ir tai lemia, kad pas mus atskrenda a/k išsivežti keleivius į savo HUB’us :)
Rygoje (kaip ir Taline)Ryanair bazes nebus.
Dėl KUN gegužės statistikos: atsiradus Ryanair bazei KUN labai pašoks keleivių skaičius gegužę. Vėlesniais mėnesiais viskas priklauso nuo užpildymo, nes jei gegužę Ryanair rezultatai naujomis kryptimis bus labai geri, tai toliau augimas arba sustos, arba bus labai mažas.
O trečias lėktuvas ir daugiau krypčių yra tolimesnės ateities klausimas. Manau čia Ryanair kažką paskelbs ne anksčiau, kaip po 1-2 mėnesių. Tad greitų permainų tikėtis neverta. Nors teigiamos tendencijos jas skatins.
Kas link HUB’u tai Ryanair dėka atsirado toks fenomenas, kaip LCC Hub’ai. Nes kaip pavadinsi pvz. Hahn’o oro uosta, kur nieks be LCC išvis neskraido. O tranzitas vyksta. Net pats taip esu daręs kažkada. Tai va- Kaunas turi šansu tapti būtent tokio tipo Hub’u ir to tikslingai siekia…
Svarbiausia sąmonės aiškumas ir švarumas. Ta prasme Kaunas turi aiškiausią poziciją – augantis LCC ir krovinių pervežimų centras. Abi stiprios ir augančios pusės.
@ Jurgis – Ryanair persikelia į Vilnių – kur tada sąmonės švarumas? :)
O kas sakė, kad Ryanair persikelia į Vilnių?
Iš tikrųjų tai airBaltic perkelia hubą iš Rygos į Šiaulius. Šiauliuose bus pastatytas naujas terminalas galintis aptarnauti 6 mln. keleivių. Iš greta esančios (100 m nuo būsimo terminalo) geležinkelio stotelės „Sodai” bus paleistas greitasis traukinys į Rygą (kelionės trukmė iki valandos). Oro uostas bus vadinamas Ryga-Šiauliai. Mažesni oro uosto mokesčiai leis airBaltic sutaupyti 30 mln. litų per metus, o didesnė aprėpties zona (oro uostas bus patrauklesnis Kauno, Vilniaus gyventojams) padidinti keleivių srautus papildomais 20% lyginant su augimo galimybėmis Rygoje.
Dėl VNO ir bendros LT pozicijos,- mūsų trūkumus reikia paversti mūsų privalumais. Latvija visa laik buvo vieno miesto šalis,t.y. Latvija=Riga . Lietuva = Vilnius, Kaunas, Klaipeda, Siauliai, Alytus, Panevezys etc. Net sovietmečiu tai buvo mūsų privalumas. Todėl mes turėtume poziciuonot save kaip kokie vokiečiai RUHR regioną,t.y. metropolis RUHR. Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostus apjungti geru susisiekimu su visais LT miestais. Bent ivaizdžio prasme formuoti, kad skrisdamas į bet kuri LT oro uostą , tu atskrendi į kompaktišką regioną, iš esmės visapusišką HUB’ą – tiek LCC , tiek tradicinį. Plius patogiai pasiekiamą europinės vėžės geležinkelių į/iš (manau netrukus) Kauno. T.y. visa Lietuva taptu HUB’u. Tam reikia didelių ir centralizuotų, viena kryptim dirbančių jėgų, bet tai būtų esminio proveržio planas, Lietuvai suteiksiantis ilgalaikį pranašumą net pasikeitus geopolitinei situacijai, pvz. atsidarius Baltarusijos, Rusijos sienoms, išsiplėtus ES ar Šengenui ir panašiai. Tokia būtų mano vizija.
@ Pranas – geriausia šiais metais girdėta vizija, užskaitau!
@ Jurgis – problema didžiausia tame, kad LT nėra kvalifikuotų vadybininkų tam įgyvendinti. O valdžioje sėdintiems tik lesyklėlės ar šeryklos domina, taip, kad neįmanoma tai padaryti mūsų krašte. Reikia kažko gerokai paprastesnio :)
O tada praverstu ir pasirašyta transporto sutartis su Singapuru !
Tai vat, kad kai ateina žmogus, kuriam ne vien lesyklėlės rūpi (t.y. Masiulis), tai tuoj būtų nebūtų dalykų prigalvojama, kad išmesti :) O kad atskridus į Kauną toliau galima skristi iš Vilniaus ir atvirkščiai – tą irgi reikia reklamuoti, nors Ryanair ir nedaro jungimų..
KUN balandžio mėn. statistika:
Keleiviai: 37 194
Regul.: 37048
Neregul.: 146
Palyginimas
(2010/2009): 12,10%
http://www.kaunasair.lt/index.php?lang=lt&page=statistika
Šiaip tai jau laikas pagalvoti apie tiesiogini autobusą VNO-KUN.
Atstumas apie 100 km. Aplinkelis beveik sutvarkytas. Tad galima pradėt, pradžiai nuo 19 vietų autobuso ir ateity pereiti prie didesnių. O jo tvarkaraščius derinti su skrydžiu tvarkaraščiu.
LG iš savo pusės gali pabandyti pasinaudoti Luton’o patirtimi- specialus autobusas pvz. iš Palemono stotelė iki KUN (arba kitos artimesnės prie oro uosto).
@ silentium – Masiuliui niekas išskyrus PR nerūpi. O skraidyti KUN-VNO ir toliau yra nesamonė, nes kainos nebus patrauklios, jau neklabant apie pačią kelionės trukmę ir sąlygas.
Susisiekimo ministras kartu yra ir Seimo narys, tad jam labai rūpi būti išrinktam…
@ Vytautas-NT – todėl ir naudojasi tribūna, kad būtu išrinktas. Strategiškai nepopuliarių, bet būtinų sprendimų tikrai nepriims, nes tada kris reitingai… Tokių dalykų ir esame įkaitai dėja :(
Siek tiek nukrypstant nuo diskusijos — LITCARGUS paeme Ryanair pleciasi KUN, o BGS zygiuoja i Lenkija:
http://vz.lt/rss/straipsnis/2010/05/06/Baltic_Gound_Services_imasi_veiklos_Lenkijoje2
Vakar maciau kaip is KUN i Klaipeda olex persikreipes sprinteris vaziavo manau buvo ir stovinciu keleiviu, o bagaza ant keliu zmones pasideje buvo primine Indijos viesaji transporta.
Gali priimti ministras nepopuliarius spendimus, jei jie atitinka partijos programa ir pan. Pvz. Kitas ministras-G.Steponavicius labai pakenke su reforma savo reitingams, bet visvien ja vykdo.
susiekimo ministerijos problema- pradzioj nebuvo aiskaus plano ka su ja daryt.
Kalbant apie autobusų maršrutus ir sparčiuosius geležinkelius, man yra nuostabus štai koks dalykas: tie patys žmonės bado pirštais į persėdimo bet kuriame Europos hub’e „nepatogumą”, tačiau kai prasideda kalbos, kaip KUN gali būti patogus ukmergiškiams (arba panašūs kone religiniai svaitalai, nes kitaip juos sunku paaiškinti), tada kelių valandų kelionė autobusu arba mikriuku, susispaudus ir su krepšiais ant kelių niekada neatrodo didelė problema.
Matyt, kad ten „nepatogu”, nes užsienietiška, svetimame oro uoste visur prirašyta raidžių daug ir gali reikėti tris žodžius angliškai pasakyti, o čia štai sava ir pažįstama. Ir dar Russkoje radio groja šoferis, tai išvis gerai.
Šitą pastabą galima laikyti šiaip netinkamu piktžodžiavimu, bet tai simptomatinis reiškinys: jis apibrėžia didelį rinkos segmentą ir tai, ko jis trokšta iš siūlomo produkto/paslaugos. Paskui yra stebimasi, kodėl nedaugėja krypčių arba nedidėja jų užpildymas. Todėl, kad vidutinis budulis geriau šešias valandas važiuos į RIX ir skris P2P, negu persėdinės FRA. Tiesiog kelionė autobusu (arba gal uošvis paveža su Audi 100) yra jo komforto zona, o FRA persėdimas nėra.
Ne i tema:Nuo birzelio 12d. Star1 Airlines vykdys Palanga-Antalija reisa.
Įdomus,bet neteisingas tas logotipas. Realiai kai grįžti į Lietuvą, tai matai pilkumą (ypač palyginus su šiltais kraštais).
I tema : vykds ne star1, o holidays
Andriau, matyt P2P iš RIX yra pigiau nei per FRA su persėdimu net ir su 6 valandų uždelsimu. O kadangi budulio valanda nieko nekainuoja (skirtingai nuo kvalifikuoto teisininko / vadybininko / dizainerio), galima ir iki RIX nuvažiuot, o kur dar širdžiai mielos šastuškos per radiją, bazaras apie bobas ir debilus anglus – tokia kelionė su Audi100 tampa išvis neįkainuojama budulio pasaulėžiūrai…
Įdomu, ar tai reiškia, kad Star1 su laiku įžengs į Palangos oro uostą? Kol Ryanair miega ar laužia PLQ, Star1 gali išmėginti pasiteisinusias dar LAL laikais kryptis PLQ-LON ir PLQ-DUB.
Beje, ar pernai iš Palangos kas nors turistus užsakomaisiais skraidino?
Kas link autobusų nepatogumu- kai benzinas kainuos 5 Lt. už litrą, budulis pagalvos ar ne pigiau iki KUN nuvažiuot autobusu…
Apie ‘Ollex’
Jiems darbo smarkiai padaugės, ypač rytinių reisų metu, kai kitos alternatyvos pasiekti oro uostus iš kitų miestu visuomeninių transportu nėra.
Pabandžiau palyginti „Ollex” siūlomas kainas su kitų autobusų kompanijų kainomis.
OLLEX kainos:
VILNIUS („Panorama”) – KUN: 35 Lt
KLAIPĖDA („Akropolis”) – KUN: 59 Lt
KLAIPĖDA („Akropolis”) – VNO: 75 Lt
Kitų autobusų parkų kainos važiuojant iki autobusų stočių. Prie šių kainų dar reikia bilieto kainą iš autobusų stoties į oro uostus. Sakykime tai bus 2,00 Lt.
VILNIAUS AS – KAUNO AS – KUN: ~19 Lt 2 Lt = ~21 Lt
KLAIPĖDOS AS – KAUNO AS – KUN: ~50 Lt 2 Lt = ~52 Lt
KLAIPĖDOS AS – VILNIAUS AS – VNO: ~64 Lt 2 Lt = ~66 Lt
Taigi gauname:
VILNIUS – KUN: 35 Lt vs 21 Lt
KLAIPĖDA – KUN: 59 Lt vs 52 Lt
KLAIPĖDA – VNO: 75 Lt vs 66 Lt
Matome, jog iš Vilniaus vykti į KUN yra neproporcingai brangiau negu kituose reisuose. Jeigu jie pradėtų taikyti proporcingesnę kainodarą VILNIUS – KNO maršrute, kainą turėtų nukristi iki kokiu 27 Lt.
Ir kitoms autobusų kompanijoms vertėtų pagalvoti ar neverta užsukti į oro uostus, o ne tik į centrines autobusų stotis.
Apie autobusų užsukimą į KUN ir VNO aš jau rašiau dar pernai, dar prieš Ryanair bazės paskelbimą.
Beje, iš kur informacija, kad RIX Ryanair bazės nebus? Nors AirBaltic ji tikrai būtų nenaudinga (ypač su Gatwick kryptimi)
Skraidė, TEZTOUR
Gal kas gal nepiktai paaskinti kodel Star1 renkasi tokia taktika, kad skraidyt is PLQ, bet neina i KUN, nors Kaune tikrai atsirastu labai daug zmoniu kurie su charteriu skristu i Antalija ar panasiai?
Galbūt čia taktinės gudrybės, kad nekelt srauto Kaune, nes flylal’as savo laikais berods irgi iš KUN nieko nevykdė.
Jei gerai pamenu, net LAL charteriai i Antalija skraidyti buvo pradeje.
Priežastis gerokai paprastesnė – tarp Klaipėdos/Palangos yra 300 kilometrų, todėl keleiviams skrendantiems į organizuotas keliones (ypač šeimoms, kurios ypač naudojasi šiuo produktu) kelionės pradžia „arčiau namų” yra rimtas privalumas. Skrydžiai iš ne-namų oro uostų susiję su papildomais kaštais, todėl tinkamai reikia pasverti naudą (ypač įgulos darbo organizavimas darosi sudėtingas).
Vienais metais „Tez Tour” siūlė skrydžius į Antaliją ir iš VNO, ir iš KUN, ir iš PLQ, pernai siūlė iš VNO ir PLQ. „Star1 Holidays” dabar labiau orientuojasi į nišinius produktus – Taba, Palermo, Ibiza, o dabar ir PLQ/AYT.
tai jiems teks liektuva tuschia varynet VNO-PLQ. Gal kartais nuo karto akciju-atrakciju siulis kaip ziema BT
I PLQ skraidysim per AYT ne per VNO
Sveiki aviacijos myletojai,
As taip pat kaip ir Jus megstu viska kas susije su dangum ir skrydziais, todel net savo baigiamojo darbo tema pasirinkau „Aviakompanijos „Ryanair” ivaizdzio gerinimas”. Tikiuosi padesit atsakydami i pora apklausos klausimu. Aciu. http://www.publika.lt/apklausa-15-4be2bb12da810.html
;]]]
Simonas užtruko su balandžio mėn. statistika:)
Gerai, aš paminėsiu konkurentinių oro uostų statistika balandžio mėn.:
TLL
Passenger – 88 579
Pax Growth (08-09) – -20,5%
Total cargo (tonnes) – 417
Cargo Growth (08-09) – -41,8%
Žiūrint į aptarnautų keleivių skaičių, tai jis yra ~20 000 mažesnis nei kovo mėn. Štai kiek paveikė vulkaninis debesis.
RIX
April – 296 439
Lyginant su kovo mėn. kada buvo aptarnauti 344 602 tūkt. keleivių, tai keleivių sumažėjo per 48 000 tūkst.
@bri, padariau Jūsų apklausą, padėsiu dar savo Feisbuke, kad kiti padarytų Jums ir padėtų.
Aciu labai :)
„Ryanair” pradeda skrydžius iš Kauno į Milaną
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/-ryanair-pradeda-skrydzius-is-kauno-i-milana-277047?
klausimas retorinis- kaip atrodo Talino ir Rygos statistika ismetus neskraidymo dienas, t.y. Lyginant su „sutrumpintu” kovu.
VNO turėjo aptnaurnauti irgi apie 88 000 :)
Bet kitas įdomus dalykas, ar jau didėja lėktuvų užimtumas? Gal žmonės jau pamiršo vulkaną?
Kas nors skaičiavo- iš kur dabar daugiau krypčių- iš Vilniaus ar Talino?
Šiaip tai, jei esam Talino lygyje, tai nekas…
As dar pagalvojau… jei jau Vilniaus oro uostas atsisake savo vizualizacijoj naudoti VNO (tipo mazai kas zino ka tai reiskia), tai kodel savo URL adresa pasidare butent vno.lt ? Ir dar ta pacia proga del Lietuvos oro uostu interneto adresu … Vilnius – vno.lt , Kaunas – www,kaunasair.lt , Palanga – http://www.palanga-airport.lt . Na negi net cia negalima standartizuot/suvienodint ? Kas pajegs sujungti tas visas „nepriklausomas grafystes” i viena valstybe ? Tai irgi parodo, kokiame issivystymo lygyje/etape yra visa LT aviacija ( paralele su nepriklausomomis kunigaikstystemis ir suvienyta valstybe).
@Vytautas-NT.Jei neklystu is Talino apie 34 kryptis is Vilniaus apie 26 krytptys.Skaiciai panasus,bet gali buti viena ar dvejomis daugiau/maziau.
@Deivi – ne visada kryptis reikia skaičiuoti oro uostų puslapiuose
@Jurgis – kiekvienas oro uostas turi daug adresų išpirkęs: kun.lt, vno.lt, vilnius-airport.lt, kaunasair.lt, kaunas-airport.lt ir daugiau. O tau tik kad palot :)
Kazkaip sumaise viska tie puslapiu nepasikrovimai per vulkano krize ir pasakymas, kad dabar tik vno.lt puslapis veiks.
VNO puslapio apacioj nebeliko juodai/balto VNO logo. Matyt ne man vienam jis nesiziuri.
Antras dublis: http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/del-pelenu-uzdaromi-ispanijos-ir-portugalijos-oro-uostai.d?id=32016233
@Jurgi paprasciausiai pakeistas footeris, atnaujinti copy right ir logo nebetilpo
kažin koks yra BT F50 užpildymas VNO – TXL maršrute?
įdomus dalykas, jog prieš kelioliką min. Šiaulių oro uoste nutūpė neblogas paukštis:
Ryan international boeingas 767-322
http://www.airliners.net/photo/Ryan-International-Airlines/Boeing-767-332/1563684/&sid=118c84c3c6bf08c40fd87249c453cc62
Taip pat, šiauliuose pastatytas jau normalus keleivių terminalas:
http://www.siauliai-airport.com/index.php?option=com_content&task=category§ionid=8&id=19&Itemid=37
Jeigu ką, SQQ dažnai atskrenda didesni už 767
Jeigu ką, tas terminalas yra senas.
Tai suprantu, bet jie yra reti svečiai SQQ.
Dėl terminalo tai nežinojau, jog ten senas. Jiegi ruošėsi statyti normalų atitinkanti šengeno zoną?
Nu…. stato… begalo….
buvęs FlyLal boeingas leidžiasi VNO greičiausiai pas FLtechnics:
http://www.airliners.net/search/photo.search?regsearch=LY-FLB
Pirmakart ryan online checkine uzmaciau toki finta:
•When you check-in online if you are issued a sequence number of 190 or above (located at the top right of the boarding pass). Please go to the airport check-in desk on arrival at the airport. Airport check-in desks open 3 hours prior to departure and close 60 minutes prior.
Tipo overbookingus jie pradejo daryt ar kas kokiu versiju turi?
Spėju, kad visai tikėtina, nes kai parduodi daug bilietų po 5 EUR kažkoks procentas tiesiog neateina į skrydį ir jiems tų pinigų negaila…
O tuo tarpu klausimas Labiau patyrusiam- ar po Ryanair bazės įsikūrimo Kaune į oro uostą darytos investicijos pasiteisino?
@ Vytautas-NT – aišku, kad nepasiteisino. Juk Ryanair mokesčių nemoka, o keleivių srautas turizmo nekuria. Tai kaip atpirkti? Juk galėjo su daug mažesnėmis investicijomis tokia pačią kokybę keleiviams pasiūlyti. Nors aišku VNO terminalo investicijų niekas turbūt nesugebės labiau ištaškyti :)
Na, bet dabar pamatysime ar Ryanair sukurs tą trokštamą vertę ar ne :)
Tai kas tada skraidys reisais iš Kauno į Milaną, Tampere, Oslą, Berlyną ir t.t. ? „Emigrantai”?
Juk sprendimas dėl Ryanair bazės grįstas tuom, kad susikurs keleivių į Lietuvą srautai. O dabartinis KUN direktorius aiškina, kad terminalas greit pasieks pralaidumo ribas su 800 000 keleivių per metus (planas- turėt virš 1 mln 2011).
Daug laukti nereikės, prasideda skrydžiai ir bus matyt, kaip einasi. O kaip tie srautai susikurs? Kiek a/k į VNO atvedė – o LF nedidėja, kaip ir AF. A/k tikrai ilgai to netoleruos, bus proga stebėti kaip Ryanair seksis.
Tie vežėjai, kurie dirba VNO, neturi talento kurt srautus iš niekur į niekur, kaip Ryanair su jų bilietais už 5 EUR.
Kitas dalykas- „atėję” vežėjai, tai iš esmės yra vienas AirBaltic, kuris tiesioginėmis kryptimis žymiai apkapojo tranzitos srautus, išskyrus SAS ir keliom kryptim dabar dirba low cost režimu (Londonas, Kopenhaga)..
Ryanair su savo fantastiška savikaina 32 EUR kėdei, turėtų faktiškai užtikrinti srautus bet kur. Aišku, ne manau, kad visos naujos kryptys bus vienodai populiarios. Tačiau galime konstatuoti vieną- esant dabartinėms kainoms, keleiviai dažniau iš Rygos važiuos į Kauną, negu atvirkščiai…
Savaitgalį pasiskraidžiau naujais Ryanair reisais. Malonu tai, kad palydovų pusė lietuviškai šneka, gal tik kiek juokinga kai siūlo Švyturio alų už labai gerą kainą – tik 4,5 euro. Bet šiaip dėl šitų dalykų norint galima jaustis, kad lietuviška kompanija skrendi – daliai keleivių kaip čia aukščiau Andrius rašė tai labai patiks.
Labiau patyres, reikejo paprasčiausiai, išeiti savaitgalį į Laisvės al., atsisėti ant suoliuko pažiūrėti kokia dalis praeivių eina su žemėlapiu ir paklausyti kokiomis kalbomis jie kalba , ir būtų aišku kuria Ryanair srautą ar nekuria :)
Srautas jaučiasi ir Vilniuje. Tik jaunimas susidūrė su hosteliu trūkumu…
Simonas matyt irgi skraido, kad zadetos balandzio statistikos iki siol nera :)
Padidejes turistu srautas Kaune jauciasi nors negaliu teigti kad tai del Ryanair gal tiesiog visi su automibiliu traukia i LT pigesniu degalu :) ir pasikeite vienas bazuojamas orlaivis dabar jei neklystu EI-EKE praktiskai naujas tik neaisku ar ilgam
Kaip ir galima buvo tikėtis, airBaltic nebeskraidys iš Vilniaus į Oslą kaip planavo. Skrydžiai turėjo prasidėti nuo gegužės 17, tačiau dabar bilietai parduodami tik į 2 pirmus reisus. Vėliau nebėra.
nu va.
jeigu apie BT prakalbome:
„Air Baltic“ keleivis prisiteisė iš bendrovės kompensaciją
http://www.lrytas.lt/-12734784381272958868-air-baltic-keleivis-prisiteisė-iš-bendrovės-kompensaciją.htm
reisas TXL – VNO
Mano nuomone kompensacijas reikia naikinti, mažinti – neturi jos būti mokamos kai nėra tiesioginės aviakompanijos kaltės. Oro transportas nėra nieko kitoks už autobusus, traukinius ar kitą viešą transportą kur tokių kompensacijų nėra. Nes galų gale vis tiek tas kompensacijas sumoka keleiviai per bilietų kainas. Ir per dideli kompensavimo mechanizmai jas gali tik pakelti. Jei kas nori – gali apsidrausti papildomai, tai yra daug ekonomiškai efektyviau, negu mokėti kompensacijas kam reikia ir kam ne.
Daugeliu atveju lektuvas skiriasi nuo autobuso tuo, kad skrendi didesniai atstumais ir atsidures nezinomoje vietoje susiduri su daugybe problemu. Jei as skrendu is Londono i Pekina per kokia Sri Lanka, as tikrai nenoriu sukt galvos del maisto, viesbucio ar pokalbiu Sri Lankoje. Bet sutinku del kompensaciju: nera logiska, kad kompensacijos yra fiksuotos, nepriklausomai nuo uz bilieta moketos kainos, taip, kaip yra traukiniuose.
Nepamirškite dar ir to, kad keleivis prieš aviakompaniją yra nelygioje pozicijoje. Aviakompanija visada lengviau priiminės sprendimus. Aviakompanijai vienas skrydis yra nedaug, o keleiviui gali būti metų santaupos.
Dar svarbesnis yra kitas aspektas: priešingai nei autobusai ar traukiniai, aviakompanijos taiko visai kitokią kainodarą. Įsivaizduokime, jog atšaukiamas traukinys Vilnius-Kaunas ar autobusas Vilnius-Ryga. Po valandos kitos galima atsiėmus už bilietą sumokėtus pinigus nusipirkti bilietą į kitą reisą. Kadangi aviakompanijos taiko, mano nuomone, diskriminuojančią kainodarą, keleivis gali būti nesunkiai prievartaujamas atšaukiant reisą ir pasiūlant pirkti bilietus į kitą už 10x didesnes kainas. Nebūtų problemos, jeigu visi bilietai kainuotų vienodą kainą, na kad ir tuos pačius 32 EUR už kiekvieną Ryanair legą nepriklausomai nuo pirkimo dienos. Tačiau įsivaizduokime situaciją, kad žmogus, nusipirkęs bilietą į paklausų maršrutą sužino dieną prieš skrydį, jog skrydis neįvyks. Alternatyvus bilietas kainuos labai daug ir aviakompanija jį parduos su didžiule marža. Taigi, paprastai kalbant pačios aviakompanijos moką kainą už savo „pajamų optimizavimą”, kurį vykdo.
Dar daugiau, mano nuomone airBaltic padarė didžiulę klaidą, sukurdama tokį precedentą, o ne sumokėdama tuos 250 EUR be jokių teismų. Visų pirma dabar visi keleiviai iš to reiso paprašys susimokėti, ir BT neturės pasirinkimo, visų antra, visi vėlavimai dėl techninių priežasčių dabar taps pretekstu mokėti baudas. Tai yra blogai, nes aviakompanijos turės finansinį interesą skristi su techniškai ne iki galo tvarkingais lėktuvais (žinoma, formaliai viskas bus ok).
Bet kaip minėjau ankstesniame komentare, niekas kitas, bet pačios aviakompanijos yra kaltos dėl tokios situacijos.
mane labiausiai domina, kas šiuo metu vyksta VNO dėl naujų kompanijų atėjimų ir naujų skrydžių atidarymo galimybių.
Aš nuoširdžiai nemanau, kad, išskyrus tokį atvejį, kad VNO pasiūlytų kokias neįtikėtinai sau nuostolingas sąlygas naujiems operatoriams arba jei būtų pampumpuota kokia vyriausybės subsidija „turizmui skatinti” (kaip be abejonės norėtų „turizmo kaip strategijos ir aviacijos kaip valstybės infrastruktūros” apologetai-valstybininkai), kas nors priklauso nuo VNO.
Bendrovės atidaro maršrutus besiremdamos realių paklausos skaičių analize, o ne biurokratų įtikinėjimais, kad „jau reikėtų atidaryt reisą iš Vilniaus į Atėnus, keleivių TIKRAI BUS”.
@ Andrius – nejau šventai tiki, kad airBaltic įsigalėjo regiono rinkoje dėka realios paklausos įvertinimo?
@Labiau patyręs: Dėl kelių dalykų kombinacijos, kurių pagrindiniai buvo valstybės subsidijos Latvijoje bei tam tikras SK postūmis ir raumuo anais laikais. Šiais laikais nei vyriausybės turi pinigų, nei avialinijų yra Europoje, kurios piltų pinigus į įsigalėjimą naujose rinkose.
to Justinas M. „aviakompanijos turės finansinį interesą skristi su techniškai ne iki galo tvarkingais lėktuvais (žinoma, formaliai viskas bus ok)”
Prievoles skristi tik su 100 proc. tvarkingu lektuvu ir dabar nera. Tokio intereso realizacija – MEL. Gi esant rimtesniam gedimui, del kuriu paprastai ir buna prastovos, skristi niekas nerizikuos, nepriklausomai nuo intereso.
Man tai skamba absurdiskai .
Teismas: lėktuvo gedimas nėra „ypatinga aplinkybė“
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/teismas-lektuvo-gedimas-nera-ypatinga-aplinkybe-277469?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed
Nesuprantu ko čia širstam. Jokios Europos Sąjungos valstybės teismas negali priimti jokio kito sprendimo, nes pagrindas- Europos Teisingu Teismo išaiškinimas. O kad AirBaltic juristai durni ir vietoj 250 EUR turės mokėt 5000 su virš Lt už EB teisės komentarus.
Paaiškinimas paprastas- lėktuvo techninė priežiūra yra vežėjo atsakomybė. Tvarkingas lėktuvas negali nei iš šio nei iš to gęsti. Jei čia taupoma- turi atitinkamą riziką.
Ta proga verta prisimint, kodėl Ryanair skraido tik naujais lėktuvais ir masiškai perka vis naujus…
kol kas Lietuvoje nėra turizmo strategijos ir greičiausiai nebus.. todėl, nors ir mūsų šalis domina keliautojus, bet nesudomina tiek, kad rinktusi ir keliautų.. Bet naujoms kryptims atsidarius tikrai pradėtų stimuliuoti rinką ir tas kryptis. Augtų ir keliautojų srautas.
Tai tikrai nėra prasimanymas. Čia ir taip aišku, jog BT gal ir skraido vidutiniškai ~60 LF, bet jie stimuliuoja rinka naujomis kryptimis iš RIX ir keliautojai renkasi vien tik dėka jungiamųjų skrydžių galimybę ar pigių bilietų, o kiek renkasi Latviją ar Rygą dėka „EASY TO COME, HARD TO LEAVE” strategijos…
Estija pasirašė ketinimų protokolą dėl „Estonian Air”
http://vz.lt/rss/straipsnis/2010/05/10/Estija_pasirase_ketinimu_protokola_del_Estonian_Air
Estijos pasiryžimas pilnai įsigyti „Estonian Air” paneigia Andriaus Užkalnio įsitikinimą, kad „Šiais laikais nei vyriausybės turi pinigų, nei avialinijų yra Europoje, kurios piltų pinigus į įsigalėjimą naujose rinkose.” Krizė – geriausias laikas pirkti, blogiausias parduoti :)
Kad keliautojų srautą galima įvairiais būdais dirbtinai padidinti, nė kiek neabejoju. Kad padidėjusio srauto vertė šiais laikais atpirks tam padarytas išlaidas, nesu įsitikinęs.
Jei kažkas ideologiškai atrodo gerai, dar nereiškia, kad tai praktiškai apsimoka. Prieš flyLAL bankrotą buvo tiršta lavina visokių jų „skaičiavimų”, kaip kiekvienas valstybės milijonas, duotas jiems, grįš vos ne 50 mln. valstybės ekonomikai, ir juos paskaičius, galėjai pamanyti, kad jei tik jiems duosi lituką, tai užaugs pinigų medis, kaip Buratinui.
Abejoju, kad Latvių strategija turi kažkokį antgamtišką efektą. Vat kultūros sostinė gali pastimuliuot turizmą, bet pas mus ji su LAL bankrotu sutapo…
Užtat turim vilties į krepšinio čempionatą- ispanai ar Italai su Graikais tikrai autobusais čia nevažiuos.
A.Užkalniui noriu pastebėti, kad gamtoje sutinkami oro uostai, kuriuose išvis nėra mokesčių.
Kartais man atrodo, kad pono A.Užkalnio mąstymą geriausiai atitinka Laisvosios rinkos instituto propaguojamos idėjos (pastaruoju metu jis daug išgimdė nesąmonių)
Oro uostai, kaip keliai, galima prie jų pastatyti kasa, o galima pinigus rinkt kitais būdais…
Gerbiamasis @Vytautai-NT, Jūs labai tiksliai pastebėjote; esu linkęs manyti, kad kuo mažiau valstybė kišasi, tuo geriau, kaip mokesčių mokėtojas turiu didelę nuoskaudą dėl kiekvieno mano vardu išleisto lito.
Kai valstybė visai nesikiša visokia broliai Lemanai sukelia pasaulines finansų krizes prisispekuliavę…
Dabar klausimas iš kitos operos- ar teisybė, kad Rossiya pradeda tiesioginius skrydžius Vilnius-Peterburgas nuo birželio? Ar čia Amadeus haliucinacijos?
Iš esmės sutinku su Andrium, bet kadangi valstybė renka mokęsčius, tai tuos surinktus pinigus turi ir panaudoti. Antraip gali pati tyliai ir „pravalgyti”. Pinigų visada yra – tik jie iki šiol daugiausia būdavo nukreipiami ten, kur didžiausias „atkatas”. Ne be reikalo premjerai ar merai gaudavo pravardes „3 procentai” ar „5 procentai”, ar „abonentai”.
Beje,-
Šeštokuose prasidėjo „Rail Baltica“ statybos
http://www.lrytas.lt/-12734996461272416134-šeštokuose-prasidėjo-rail-baltica-statybos-nuotraukos.htm
Konkurencija vėl didėja –
Rygos oro uostas aviakompanijoms gali vėl imti taikyti nuolaidų
http://www.lrytas.lt/-12734991211271411796-rygos-oro-uostas-aviakompanijoms-gali-vėl-imti-taikyti-nuolaidų.htm
Ne į temą, pasak BT Facebook post’o ryt Q400 atvyks į Vilnių.
Ne ryt, bet poryt naujasis airBaltic Q400 atskrenda i Vilniu (May12 BT347/348 Riga-Vilnius-Riga)
Ne ten pažiūrėjau. :)
RIX mąsto apie lengvatų grąžinimą ir greičiausiai tai susiję su jų norais įkurdinti Ryanair bazę.
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=26706
Rygos oro uosto vadovas kalba stebėtinai atvirai:
„It has been wrongly assumed that Ryanair will have two planes at its base in Kaunas, and that Ryanair leaves Riga. It is not so, Ryanair still has more flights from Riga than Kaunas will ever have, I believe. If we could accept the conditions they offer, then we would have the base, meaning that planes stay here at night, tomorrow already,” said Peters, adding that eventually such a base would be developed in Riga.
In the meantime, Vilnius Airport currently offers airlines practically the same tax breaks as the Riga Airport used to have a few years ago. „The example of Vilnius is symptomatic – we lifted our tax breaks, and they introduced theirs in just two weeks after that. Here it is legally impossible without support from the state,” said Peters.
Šiaip tai meluoja tas Rygos oro uostas, nes iš Kauno krypčių skaičius ne mažesnis nei iš Rygos. Gal net ir skrydžių skaičius beveik panašus.
O esminis dalykas- dėka mažesnių mokesčių bilietai į Kauną dabar pigesni, nei į Rygą. Todėl tas keleivis, kuriam svarbus skrist pigiau, o kryptis ne taip svarbu- skris į Kauną
Taip pat su mokesčių lengvatomis ten ne viskas taip gražu. RIX baudė už 80 proc. nuolaidą. Dabar jiems leidžiama daryt ne daugiau, kaip 30 proc. nuolaidą. Ji, aišku irgi gerai, bet su 80 proc. nepalyginsi. Reikia bendro mokesčių mažinimo…
Tad Latviai labiau giriasi, nei turi realų rezultatą…
Nes bijau, jei Ryanair didelių nuolaidų neišlauš- bazės nedarys. Tada laikys dideles kainas, nuo jų gali sumažėt srautai ir gali kai kurias kryptis uždaryt ar apmažint.
Kažkada Ryanair melžė Kauna skraidindama gana brangiai- dabar melžia Rygą…
@Vytautas-NT – šiaip jau galutinė kaina priklauso nuo to kiek yra vietų ir keleivių ir kiek jie pasiruošę mokėti (pasiūlos ir paklausos). Nuo oro uosto mokesčių priklauso tik aviakompanijai liekantis pelnas. Šiuo metu Kaune kainos mažos dėl to, kad pasiūla akivaizdžiai viršija paklausą. Taip negalės per daug ilgai tęstis. Turės kainos pasiekti daugmaž realų lygį, koks dabar yra Rygoje arba kurių nors skrydžių gali ir nelikti.
Kalbant tiksliai, iš Rygos dabar Ryanair skraido 14 krypčių 132 savaitiniais reisais, iš Kauno 18 krypčių 120 savaitinių reisų. Reikia nepamiršti, kad iš Rygos yra kasdieninis skrydis į Stokholmą, vien kuris sudaro 14 savaitinių reisų, taip pat keliais kitais maršrutais skraido šiek tiek dažniau.
@Pranas – Pasižiūrėjus liepos mėnesio tvarkaraščius, tos kainos jau realesnės, nebėra po 10 litų. Pradžioje reikia prisijaukinti keleivį, paskui gali proto ribose padidinti kainas, nors juk įprasta, kad Ryanair kartais ir turtingose šalyse, ir populiariuose maršrutuose, ir labai žinomuose oro uostuose pasiūlo bilietų ir po 1 ct.
Jau senokai iš Rygos į Skavstą vienas skrydis. Liepos mėnesiui akcijos dar neprasidėjo, nors liepos- rugpjūčio mėnesiais nedaug jų ir būna. Kita vertus, bent pusę metų įsukinės skrydžius iš Kauno, tai kainos bus mažesnės nei iš Rygos.
Skraidau su Ryanair jau daugiau nei 4 metus ir visada geriausios kainos i skrydzius yra – menesis iki skrydzio nepriklausomai nuo akciju ar kitu dirgikliu. Siaip kartais labai anksti rytais buna akcija 0 pinigu tada galima pirkti bilietus net nesinaudojant kortele aisku tai yra retas variantas bet pasitaiko.
„airBaltic“ šiemet skraidino 16 proc. daugiau keleivių
http://www.alfa.lt/straipsnis/10356789/?airBaltic.siemet.skraidino.16.proc..daugiau.keleiviu=2010-05-11_11-58
Ryanair akcijos liepos mėnesiui prasidės gegužės pabaigoj arba birželį.
Esmė tame, kad kokiais 2009 metais ir anksčiau Ryga būdavo paprastai pigesnė nei Kaunas, o dabar yra atvirkščiai ir, spėju, ši tendencija išsilaikys ilgiau.
Beje, juokingos kainos yra toli gražu ne visur- Tampere, Berlynas, Oslas, Diuseldorfas taip, o su kitais yra visaip.
Pabaigai, kuo mažesni oro uosto mokesčiai, tuo mažesni vežėjo kaštai ir jo galimybė nuleisti bilietų kainas…
@Wincas – o kokia sistema su tom Ryanair kortelem? Niekad nesinaudojau ju kortelem nei ju „gift voucheriais”, bet kai bandziau normalia kreditine pasinaudot, tai nieko nesigavo. Kas naudojasi papasakokit :) Aciu :)
Del gift voucheriu tai paprasta suvedi koda ir gauni nuolaida bilietui nuo voucherio vertes aisku jei voucheris buvo pirktas aukcione tai 50/50 kad jis buvo pirktas is vogtos korteles ir i skrydi nepateksite.
O apie korteles tai tinka VISA classic arba mastercard taciau uz jas nuskaito 5Eu mokesti asmeniui, todel rekomenduoju pasidaryti Mastercard prepaid is https://www.entropay.com/ su ja Ryanair nemokamas atsiskaitymas, kortele kainuoja apie 20Lt gauni mazdaug per pora savaiciu po duomenu patikrinimo, pririsi savo kreditine prie entropay ir viskas. poto moki 5% nuo pervedamos sumos taigi jei bilietai pigus visada apsimoka, o atsiperka iskarto, daznai skrendu Kaunas-Bremenas-Londonas kaskart sutaupau 20eu su mastercard prepaid.
http://www.entropay.com uzsiregistruoji sumoki ~20LT, per menesi gauni kortele mastercard prepaid su ja ryanair neskaiciuoja korteles mokesciu ja pririsi prie savo kreditines visa classic arba mastercard ir uz kiekviena inesima pinigu i entropay turi moket 4.95% nuo inesamos sumos taigi sutaupai beveik 5 eurus nuo vieno asmens.
Reikia isigyti entropay mastercard prepaid kortele ir vietoj 5EU asmeniui mokesi 4.95% nuo bendros sumos
@Wincas 0,1 GBP kiekvienam pervedimui iš Entropay Virtual Card į Entropay Plastic Card ;)
Kažkodėl ištrynė pliuso ženklą prieš 0,1.. Turėjo būti „plius” 0,1 GBP.
Ir pati kortele dar apie 20lt kainuoja bet vistiek tai labai atpigina kelione, daugiau 100 Lt pirmyn atgal bilietams net nemoku.
Vezejo kastai cia tiek mums idomus, kiek vezejam neatsibos generuoti nuostoliu. Nepriklausomai nuo kastu, jei yra paklausa, bilietai kainuos daug, jei jos nera-mazai.
SAS first with “curved-approaches” at Stockholm’s Arlanda
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=26767
Vezejo kastai irgi idomus, nes leidzia vezti nenuostolingai uz mazesne kaina. Noriu paklaust,ar AirBaltik kaina- 300 Lt iki Kopenhagos (i abi puses) yra zemiau savikainos ar dar ne?
Palyginus su senuoju – SUPER!
Man irgi teko savaitgalį pabirbint su lietuviška įgula į LGW. Tik po to turėjau akibrokštą su Easyjet, kurie sugalvojo ir atšaukė skrydį (Atseit dėl vulkano, nors visos kitos avialinijos tuo metu skraidė). Tuo pačiu norėjau paklaust išmanančių keleivių teises – ar galiu Easyjet’o reikalaut padengti papildomas išlaidas? Nes staigiai teko pirkti bilietus su wizzair ir iki kito oro uosto lėkti ir traukiniu ir taksi. Dabar turiu e-mail iš Easyjet kurie spaudžia apsispręst ar gražint pinigus ar pakeist skrydžio datą (tas man neaktualu)
Gal kas gali tuo klausimu pasisakyti?
ačiū
@Vytautas – manau neįrodysi, kad vulkano nebuvo – tuo pačiu daugiau nieko, išskyrus atgal pinigus už jų bilietą negausi.
@Pranas – tą dieną iš/į VLC vyko absoliučiai visi skrydžiai, išskyrus vienintelį EZY reisą.
@ Vytautas – gali, bet jei pats nesi teisininkas tai tas kas padės gali greitai kantrybė baigtis. Bet su a/k kaip ir bankas tai užtruks. Jos nurodys krūvas paaiškinimų, bandys apeliuoti į vidines saugumo tvarkas ir t.t. Draugas dabar su LH turi case, jau pusę metų praėjo, o dar tik pati pradžia :)
Tiesioginiai skrydžiai jau pritraukė turistų
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/kaunas/tiesioginiai-skrydziai-jau-pritrauke-turistu-42-97175
Vytautai, pasiimk pinigus ir gyvenk ramiai toliau.
Klausimas: į Palanga šiemet UtAir skraidys? Ar tik Atlant-Soyuz? Ar abu?
Vytautas-NT: buvo skelbiama, kad UTair skraidys (bilietai lygtais dar vis neparduodami), Atlant-Soyuz skraidė tik į Liepoją, ne pas mus, dabar arčiausiai skraido į Minską ir Gardiną.
Siandien Susisiekimo ministerijos puslapyje buvo paskelbta,kad pasirasyta sutartis su Atlant-Soyuz pasirase sutarti del skrydziu Maskva-Palanga.
man labai-labai patiko tokia oro uosto reklama
http://www.therouteshop.com/bordeaux-airport/
billi is looking for the development of following
countries :
Baltic countries
Tallinn, Riga, Vilnius
Who is billi?
billi is the new, low cost, purpose-built terminal to be unveiled in May 2010. It is a brand new facility, rather than a conversion of an existing building and represents an investment of €5.5 million.
The phrase missing from your Lithuanian phrase book, which every network planner should know: ‘Bazės Atidarymas’ = ‘Base Opening’.
http://www.anna.aero/2010/05/12/ryanairs-launches-first-eastern-european-base-in-lithuania
geras;]
@Oleg Gaila, bet Lietuvos tam Route Shop http://www.therouteshop.com/ kol kas nera is vis . Nei Vilniaus, nei Kauno oro uostu. Yra tik Latvia/Riga .
Tuoj ipuses geguze, visi oro uostai jau paskelbe savo duomenis uz praeita menesi. Tuo tarpu VNO miega. Negi tokie blogi duomenys, kad vengiama juos skelbti?
Tai gal pvz.: Simonas atostogauti į karaibus išskrido todėl ir nėra jokio garso iš jo:) Pask. įrašas dar 6 dieną.
Atsiprašau, kantrybės – tikrai daug darbų, tame tarpe „Routes Europe 2010” renginys.
Balandžio rezultatas nėra blogas:
VNO: -0,5%;
RIX: -9,2%;
TLL: -20,5%.
o geras, tikrai nesitikėjau tokių gerų rezultatų.
Džiugu!
Cia pokytis lyginant su 2009 metu balandziu, ar su 2010 kovu?
panasu,kad rodikliai lyginami su 2010 kovu,nes lyginant su pernyksciu balandziu VNO butu augimas.
Kas link The Routes Shop, Simonas kadaise minejo,kad reklama ten gana brangi ir neaisku ar efektyvi…
Lyginam viščiukus su viščiukais, čia yra palyginimas su 2009 m. balandžiu.
Tokiu atveju Rygoj ne pyragai. pas juos 2010 metų kovą buvo augimas. Vadinasi vulkanas stipriai paveikė keleivių srautus.
Įdomu koks rezultatas gaunamas, išmetus „vulkano dienas”?
Suskraidžiau KUN-BVA. Skrydžiai artipilniai, į BVA mačiau skrendant ukrainiečius, latvius, rusus, juoduką su kažkokios Afrikos valstybės pasu, portugalą… Grįžtant skrido ir nemažai prancūzų, daugiausia jaunimėlio.
Lietuvoje pradedami rengti lėktuvų „Embraer“ pilotai
http://www.lrytas.lt/-12737356011273008336-lietuvoje-pradedami-rengti-lėktuvų-embraer-pilotai.htm
Na kiek skraidau is KUN kolkas neesu mates nei viena kryptimi mazesnio nei 80 % lektuvo uzpildymo o ka jau kalbeti apie GB kryptis…. Tik labai idomu kiek naujasis terminalas ilgai temps nes atskrendanciu ne is sengeno zonos eile nutysta ir lauke, o be to Kaune pasirodo yra transito sale.
@ahoi – iš GRO trys paskutiniai skrydžiai buvo sausakimši. Kaip į priešingą pusę, nežinau.
@Wincas – pirmas reisas iš TMP turėjo ~70keleivių ;)
Kaune amzina problema su stovejimu lauke… Buvo senas terminalas – eileje prie pasu tikrinimo lauke reikdavo laukti, pastate nauja – vel tas pats – pasu patikrinimo zmones lauke laukia… kazkokia nesamone, gal tik musuose taip gali buti…
Na kiek pamenu daznai skraidydavau bremenas- Londonas vakariniu reisu anksciau ju buvo lyg ir 4 per diena o zmoniu 30-40 skrisdavo tai labai greitai ryanair sumazino skrydziu skaiciu tai gal ir is Kauno TMP neatsipirkus pakeistu i koki NYO
Jo problema su atvykimo iš ne Šengeno zonos yra didele. Vos atvykus vienam pilnam lėktuvui reikėjo laukti pasu patikrinimo ~40 minučių. Pasus tikrino vos du žmonės (prieš du mėnesius, nežinau kaip dabar yra). Vienintelis galima (laikinas) sprendimas yra sumažinti bagažo atsiėmimo salės plotą ir įrengti dar kelius pasu patikrinimo langelius. „Atrakcija” stovėti pasų patikrinimo eilėje po 1,5 val. manau nesužavės turistus.
siaip tai KUN galetu isnaudoti ir sena terminala- visvien apkrovima sumazintu. Panasu,kad naujasis KUN terminalas labai greit pasieke galimybiu riba.
„airBaltic“ gavo apdovanojimą už skrydžių plėtrą
http://www.balsas.lt/naujiena/389465/airbaltic-gavo-apdovanojima-uz-skrydziu-pletra
Nebuvau po bazės atidaryto KUN oro uoste. Būtų labai įdomu sužinoti kaip reikalai su saugos patikrinimu ir t.t. Ar ar nesusidaro eiles? Terminalas priartės prie galimybių ribos kai vienu metu bus aptarnaujami kokie 3-4 lėktuvai. O dėl pasų patikrinimo dar vienas galimas sprendimas būtų pakoreguoti tvarkaraštį taip, jog vienu metu nebūtų dviejų išvykimų/atvykimų iš ne Šengeno zonos šalių. Keista, kad KUN valdžia nesugebėjo prognozuoti problemos kai sudarinėjo tvarkaraščius, jeigu nebuvo įmanoma jo tinkamai sudėlioti – tai bent būtų bandę surasti kitų sprendimų…
Neslotuojamuose oro uostuose realiai oro uostai įtakos tvarkaraščiams nedaro, tvarkaraščius sudaro aviakompanijos.
Žaliam jaunimėliui ta atrakcija nieko baisaus, ne tiek pigiai keliaudami jie iškenčia :) Bet aišku planuojant milijoninius keleivių srautus reikia kažką čia daryti.
Dėl TMP – jei nepasiteisins, tai aš visom keturiom už pakeitimą į NYO :) Nors kažkada gi jau bandė, nepasiteisino. Aišku, gal dabar kita situacija..
@Vytautas-Nt terminalas neatitinka (senas) RYANAIR keliamų reikalavimų
@silentium: esme ne kentėjime, bet pirmasis įspūdis apie Lietuvą. Jie atvyksta pamatyti šalį, o ne gaišti brangų laiką pasu patikrinimams. Atvykus kelioms dienoms norisi kuo daugiau pamatyti, o ne švaistyti laiką. Ypač „atrakcija” turėtų patikti tiems kurie netilpo viduje ir laukia lauke. Lietus šią atrakciją padarytų dar labiau ekstremalia :)
Naujasis KUN terminalas apskritai yra absurdiško projektavimo pavyzdys, toks galėjo atsirasti tik Lietuvoj. Dėžė statoma plyname lauke, o norint nuo įėjimo patekti prie lėktuvo reikia iš pirmo aukšto užlipt į trečią, o paskui vėl leistis žemyn. Žymiai didesni aerouostai išsiverčia su 1-2 aukštais.
Arnoldai, su viskuo aš sutinku ir nesakau, kad yra gerai :) bet sakau, kad tam jaunimėliui tikrai per daug tokie dalykai nerūpi, rūpi labiau kitiems.
Pries kelis metus draugai buvo atvyke is UK, spalio gale stovejo lauke – lauke pasu patikrinimo, ispudzius pasakojo – geda buvo…
Dabar naujas terminalas – ispudziai tie patys bus, ypac ziema ar velyva rudeni, kai kosia saltas vejas ir merkia ledinis lietutis…
Man kas labiausia nepatiko, kad iš išvykimo salės po patikrinimo ne iš karto leidžia į lėktuvą, o sugrūda visus į „nakopiteli”, kur saulei šviečiant ir galą žmogus gali gaut…
Pamenu kažkada atskridau į Mančesterį, o tuo metu didžiulis Thomas Cook lėktuvas nusileido su poilsiautojais, tad teko labai šauniai pastovėti pusvalandį eilėje. Ir nieko :) Bent jau JK gyventojai tikrai įpratę stovėti eilėse.
(kaip tik prisiminiau tą juokingą užrašą JK oro uostuose: UK citizens; EU citizens; Other countries (including United states))
Dar vienas absurdo pavyzdys yra 2-as BCN terminalas. Kaip tik savaitgalį iš ten skridau – stovi 150pax prie įėjimo į rankovę, praėjimas siaurias toks, o visus atskridusius išgrūda į tą pačią „departures” salę. Ir lipa vieni kitiem ant galvų – kas ką nustums ;)))
@Justinas M.: ar jauti skirtumą tarp pusvalandžio ir 1,5 val. stovėjimo ?
to Justinas
UK ziema temperatura nenukrinta iki -15 C…
Kai reiks pastypsoti lauke prie tokio salcio dar veju pagaireje – neatrodys trumpas ir pusvalandis…
Nu šiap šiais metais taj UK šalčio buvau daugiausia -11C. Įdomu iš kur trauki tokius skaičius?
O ko reikia, kad senasis terminalas atitiktų Ryanair reikalavimus? Kokių darbų ir kokių pinigų? Gal kas žinot?
Senas terminalas jau nadojamas kitiems dalykams (kad ir to paties Ryanair ofisui, aptarnavimo kompanijų). Pamirškit.
O naujame terminale aš neįsivaizduoju, kad galėčiau kaip nors netilpt į vidų prieš pasų kontrolę – ten gi 2 nemažos patalpos. Nu bet jei kažkas sugeba – tikrai tą iš juostelių pastatytas labirintas išspręstų (ir kainuotų juokingai lyginant su terminalų rekonstrukcijomis).
@Patikimasis
Isiskaityk pirma :)
Ir -11 C retas atvejis…. Gi norejau pasakyti, kad LT orai zymiai saltesi ir laukti lauke nera taip smagu…
Iš KUN senojo terminalo skraidindavo iki 250000 keleivių. Terminalas dirbdavo daugiausia vakare ir per valandą išskrisdavo 2-3 lėktuvai. Dabar skrydžių tankis nelabai padidėjo, tik skrydžiai pasiskirstė per visą dieną. Bremene, arklidėje palyginus su KUN terminalu, aptarnaujami keturi vietiniai Ryanair lektuvai.
Norint labai nesunkiai galima sugadinti oro uosto įvaizdį. Pakanka, kad pasus tikrintų vienas policininkas, lagaminus priiminėtų vienoje darbo vietoje ir veiktų vienas parkavimo bilietų automatas. Emocijų bus pakankamai tiek išskrendantiems, tiek atskrendantiems, tiek pasitinkantiems.
@RamunasS: Bremeno arklidė yra prabangūs rūmai palyginus su Londono STN „Ryanair” priestatu :) STN’e tėra angaras su stogu, kur vienoje salėje sugrūsti atrodo 8 taip vadinami vartai. Vieną kėdžių eilė – vieni vartai, kita kėdžių eilė šalia – jau kiti vartai. Ir tu kėdžių pakanka kas penktam keleiviui…
@Arnoldas – iš to vadinamo „Ryanair” priestato skraido tik į PL,LT,LV ir panašias vietas. Prieš tai yra visai padori ilga galerija su kavinukėmis, bet ten skirta FR išvykimams į pietinę europą, FR,DE, skandinaviją ir pan. Kaip sakant lygybėm bet vieni šiek tiek lygesni už kitus ;]]]]
Beje, kas link pasų kontrolės, tai ji aktuali tik UK ir Airijos keleiviams. Aišku tai dabar Kaune sudaro vos ne pusę visų reisų.
Kiti gi gali eit prie bagažo tiesiai (net norvegai)…
Beje, kur yra VNO administracinis pastatas? Kur skrydžių valdymo bokštas? Galvojau užsukt, nes pastarosiomis dienomis dažnai tenka lankytis oro uoste…
STN is papildomos galerijos esu skrides tik du kartus visa laika is pagrindines laipina, o del Kauno kad sugruda po bilietu patikrinimo prie stiklo nera baisiausias variantas Lutone ziema teko pusvalandi lauke stovet kol keleivius islaipino is kitu orlaiviu. Be to jei butu du skrydziai i sengeno zonas is Kauno idomu kur sutalpintu laukiancius skrydzio…., Kauno terminalas yra nukopijuotas is Treviso terminalo beveik viens prie vieno. O Stoholmo krypti nueme ne del nepasiteisinimo, o del to, kad lektuvo reikejo kitai pelningesnei krypciai.
O tuo tarpu, Air France vasara skraidys A380 tarp Paryziaus ir Londono. Kaina 80 svaru pirmyn-atgal. Gal kas susidomes:) Skrydziai diena.
@Wincas – tavo variantas dėl lėktuvo panaudojimo kitur visai logiškas; klausimas tik ar tu spėji, ar turi informacijos apie tai?
I si klausima kodel buvo panaikinta stoholmo kryptis atsake Kauno oro uosto direktorius tik nepamenu kuris tiesiog tuo metu Ryanair truko stoholme lektuvo o turejo paleist tolima zymiai pelningesne krypti todel turejo kazkuria nuimti tuo metu Ryga gerai mokejo Ryanui todel nukentejo Kaunas. Siaip kas skraide is Kauno i Stoholma zino, kad lektuvai buvo beveik pilni.
Skavsta man patinka kaip persėdimo taškas, ten yra nuostabus ir nuostabaus pigumo viešbutukas šalia, jei tenka nakvoti. Bet kuriuo atveju iš Skavstos lietuviams daugiau naudos negu iš Tamperės.
Dėl to, kas prie ko pripratęs (eilių ir kt.). Esminė klaida (man rodos, labai lietuviška), ieškoti ne BŪDŲ pagerinti, o PASITEISINIMŲ, kodėl GALIMA NEGERINTI.
Iš ten nuolatos lenda ta logika „nekritikuokit mūsų, pas jus pas pačius dar blogiau”. „Jie prie eilių pripratę” ir panašiai. Tai gali būti faktiškai teisinga, bet visiškai nepadeda įvaizdžio formavimo ir kliento prijaukinimo prasme.
Kiekvienas klientas turi labai ryškiai skirtingą percepciją ir tolerancijos slenksčius NAMIE ir SVETUR. Taip elgiasi ne tik anglai, taip elgiamės ir mes, lietuviai. Kas namuose toleruojama nebambant, užsienyje tampa baisiu dalyku ir absoliučiai nepriimtina betvarke.
Žmogus, atvykęs iš Glazgo, kur 3/4 miesto sudaro baisūs, kraupūs blokiniai namai su laiptinėmis, pilnomis švirkštų, su panieka badys pirštu į Naujininkų penkiaaukščius (galbūt objektyviai ir tvarkingesnius, ir patogesnius, nei jo namie) ir vaipysis.
Tačiau priminti atvykėliui, kad jis elgiasi nenuosekliai, yra nebrandaus „principingo” valstiečio, o ne sumanaus pardavėjo elgesys. Tikėtis, kad kas nors atleis mums mūsų tvartus, nes „pas juos” yra baisesnių tvartų, yra naivu ir trumparegiška.
@Vytautas-NT
VNO administracinis pastatas yra salia Litcargus Cargo Center (jei tai ka sako).
Rodunios kelias 10A
2 aukstu neisvaizdus pastatas, priesais ADC parkinga :)
Lietuvoje daugėja turistų. Vilniuje apsilankė 40 proc. daugiau svečių, Kaune – dvigubai. Turizmo informacijos centrai pagyvėjimą sieja su pagausėjusiais į Lietuvą skrydžiais
http://www.delfi.lt/news/economy/business/lietuvoje-atsigauna-turizmo-rinka.d?id=32238797
@ Vytautas-NT – yra skrydžiai yra ir turistų. Idomus bus galutiniai šių metų skaičiais, bet pradžia puiki. Tai atsakyk – ar ne atleisti reikia populistą ministrą, kuris paaukojo vardan reitingų a/k, o milijonus sukišo subsidijom. Juk atėjas VNO generalinis kasoje rado 63 mln :) bepigu su tokiu kapitalu optimizacijas daryti ir a/k pritraukinėti.
Masiulis rodo stebuklus, o kažkas bando interpeliacijas jam statyti :) ech ta Lietuva :) Dabar dar jei Turizmo departamente perversmą padarius..
@ silentium – patinka tavo naivumas. Vyksta perskirtymas – vienų lesyklėlių ar šeryklų keitimas kitomis tik su PR’u ir fanfaromis, o jus tikite. Mane įkvepia jūsų vaikiškas, jaunatviškas naivumas :)
Labiau patyręs, tuomet papasakok labiau apie Masiulio „aferas”, o jei neturi ką pasakot, būtų gera proga patylėt, nes kol kas šiame forume esi vertinamas tik kaip kaip flyLAL statytinis.
LP – nesakau, kad Masiulis visiškai švarus, politikoje lesyklėlės žinoma visada yra :) bet yra skirtumas – ar tos lesyklėlės atneša ir visuomenei naudos, ar taip ir lieka tik lesyklėlėm :) va čia ir skirtumas – Ryanairas vat lesa, dar kažkas lesa, bet ir visuomenės gerovė dėl to pakilo. Su Rail Baltica tas pats.
@ Vaidas – vertinimus pasilik sau. Paskirus ministru – kelių tiesimo įmonės pradėjo remti LLS. Jei tau ne 18-olika turbūt supranti ką tai reiškia. Lietuvos pašto generalinio paskyrimas be konkurso – į valstybės tarnybą – tau čias kas? Yra ir daugiau, bet tau matau PR’as ir opinijos formavimas sunkiai įkandami. Aj dar tiesa Gentvilas, kaip postą gavo? :)
@ silentium – manau skiriasi tik braižas. Senoji karta buvo ipratusi, kad visuomenė nulis, tipo dzin. Naujoji karta daro truputi kitais. Nors pvz. prieš rinkimus socdemai irgi buvo geležinkelio reisų keleiviams vežti prikūrę :)
Čia iš serijos, kas geriau MAXIMA ar RIMI? Vieni pelną naudoja, kad didinti įtaką ir stekenti ekonomiką, kiti pelną išsiveža į užsienį. Bet tiekėjus smauga abudu :)
Labiau patyręs nenustoje stebines. Nuo kada Akcinės bendrovės „Lietuvos paštas” generalinis direktorius yra valstybės tarnautojas? Pagal kokį istatymą?
Šiaip tai logika genialiai nuosekli. Ivanauskas keikiamas u- didelius mokesčius ir aviakompanijų žlugdymą, bet pasirodo „paliko 63 mln pinigų”.
E.Masiulis keikiamas už tai, kad nedavė milijonų G. Žiemeliui LAL gelbėti be išgelbėjimo garantijos. Ar klausėt ketvirtadienio Lietuvos Radijo laidos „ant svarstyklių”?
Nauji reisai iš Vilniaus ir Kauno gerai, bet Ryanair iš esmės žlugdo Kauno oro uostą…
prasideda:
2010 05 14 15:10 Briuselis, Belgija SN 2371 Brussels Airlines Skrydis atšauktas
LP pastovus flylal interesu gynimas ir esama kritika bei pastovus atsimusinejimas su ta tema susijusiu dalyku yra „naturalus ir normalus”, zinant, kurios kelioniu agenturos vadovas jis yra :)
Išeitų, kad Labiau patyręs vadovauja BPC. Įdomu…
500.
Gal kas jau skridot naujuoju airBaltic Q400 ? Ar bent jau matet Vilniuj ?
Vieną kartą kol kas Vilniuje buvo Q400, trečiadienį pavakare. 99 keleiviai skrido į vieną ar kitą pusę. Šiandien nenumatyta atvykimas, bet manau, kai flotilėje jau bus ne vienas Q400, tai turėtų būti dažnas svečias RIX-VNO maršrute. Kol kas lėktuvų skyles BT pildo F70 ir F100 svetimom įgulom.
aaa, LP, yla lenda iš maišo :)
Kodėl tau taip skaudu, kas kur į kokią vietą atsisėdo, asmeninės nuoskaudos?
Tai kad Masiulis apsistatė savo aplinko žmonėmis, tai net sakyčiau pusiau normalu, kiek jis tai padarė laikydamasis įstatymų – kitas klausimas. Bet užvis svarbiausia, ar tie žmonės dirba, ar tik imituoja darbą.
Ir tikrai neįrodysi, kad reikėjo kišti milijous į mirštantį, neefektyvų, nepelningą monstrą.
@ MP – technologijos gali klaidinti, matau ant to pasigavai. Sekanti kartą manau kur kas įdomesne asmenybe įvardinsi.
Mano šaknys žiniasklaidoje, taip, kad su aviacija esu susijęs tiek, kiek ir su kitomis sritimis. Todėl manęs skambiais pavadinimais ar dar labiau pokyčiais nei nustebinsi, nei įtikinsi. O kas liečia „tą” temą – visada, kaip pavyzdį turiu airBaltic, kurie sugeba, tai kodėl mes nesugebame?
@ Vaidas – man dėl nieko neskaudu, čia kiekvieno asmeninis reikalas. Man tiesiog keista, žmonės suprantys ir besidominantys apie ganėtinai sudėtinga dalyką kaip aviacija nelabai supranta apie PR’ą.
Klaida su LAL buvo padaryta privatizuojant, o bankrotas- naturali tos klaidos pasekmė. Estai ir latviai tos klaidos nepadarė, tad jų vežėjai toliau skraido. AirBaltic išnaudojo LAL bankrotą. Kad mums gauti tą patį efektą- reikia subankrotint AirBaltic.
O dabar turim Slovakijos situacija- low-cost’as vietoj nacionalinio vežėjo, bet konservatyvus, todėl per daug nesiplečiantis ir nerizikuojantis…
Vytautas-NT: tu apie kurį Slovakijos vežėją? Nes šiaip tai realiai nebėra nė vieno gyvo, apart DanubeWings su ATR’ais.
Aš tai turėjau galvoje „Sky Europe”. Beje, negi „Slovakia airways” irgi išnyko?
Ta Slovakijos situacija- pagal modelį praeityje…
Sveikinu su Adrenalino prizu.
wow, negalvojau, kad taip prastai MILKAI pasidarbuos
tokio wow bebrinio logo dar nesu mates skirto kompanijai uzsiimancia dinaminiais judejimais gal siauliu taurui butu tike tas ekrano su rgb kanalu paspygavimais jo kefyras gerai uzrauge dizaina su kuo sveikinam juos siaures italu palikuonis
Valuable info. Fortunate me I found your web site unintentionally, and I’m shocked why this twist of fate did not took place earlier! I bookmarked it.
I’m impressed, I must say. Actually rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you’ve gotten hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the problem is something that not sufficient people are speaking intelligently about. I’m very pleased that I stumbled across this in my search for one thing relating to this.
Balmos625@yahoo.com
I simply couldn’t go away your web site prior to suggesting that I really enjoyed the usual information an individual provide for your guests? Is gonna be back frequently to inspect new posts.
First-class post indeed. We have been seeking for this content.
you’re in point of fact a good webmaster. The web site loading velocity is amazing. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you’ve performed a excellent job on this subject!
T H buy viagra no prescription usa K D
Manau, kad šio logotipo kūrimas yra geras sprendimas, nes logotipas tikrai labai šiltų spalvų, visi lankstinukai atrodo suderinti kartu su logo. Manau, tai puiki idėja, nes senasis logo buvo labai jau konservatyvus :)
Tikrai logotipų kūrimas labai svarbus žingsnis į sėkmingą verslą. Todėl, kad žmonės juos gerai įsimena!:)