Kaip Vilniaus oro uostas atrodė 2001-aisiais?
Šis įrašas yra apie istoriją. Ne seną, bet visgi. Tokie įrašai gal taps archyvu tiek man tiek kitiems, jog internete būtų išsaugota informacija, kaip atrodė aviacija lygiai prieš dešimt metų. Tai savotiškai daug, bet kartu ir mažai.
Kaip atrodė 2001-ieji? Vis dar tik popieriniai bilietai, jokio „laisvojo daugaus” ir tik nacionalinių vežėjų skrydžiai pagal tarpvalstybinius susitarimus, valstybinis LAL dar skraido į Heathrow, labai brangūs bilietai, jokių atostoginių krypčių ir žemas (šių dienų masteliais) efektyvumas.
2001-aisiais skrydžiai iš Vilniaus oro uosto vyko 14 krypčių. Vilniaus oro uostas 2001-aisiais aptarnavo 519 tūkst. 887 keleivius – daugiau nei tris kartus mažiau nei planuojama šiemet.
Vasaros tvarkaraščiu skrydžiai buvo vykdomi tokiais dažniais:
Vilnius-Kopenhaga – 25x: SAS vykdė skrydžius du kartus per dieną – pirmasis vidurdienį vykdavo MD-81 lėktuvu, antrasis popietę – DC-9 lėktuvu. 11 skrydžių per savaitę vykdė LAL (keturi rytiniai skrydžiai su SAAB 2000, 6 vakariniai skrydžiai su B737);
Vilnius-Frankfurtas – 14x: kasdien LAL su SAAB 2000/B737 bei vienas šeštadieninis B737 reisas per Palangą; „Lufthansa” skraidė B737 lėktuvu kasdien;
Vilnius-Varšuva – 14x: kasdieniai LAL SAAB 340 reisai ir kasdieniai LOT reisai (Embraer 145/ATR 72 lėktuvai);
Vilnius-Helsinkis – 12x: 9 skrydžiai per savaitę LAL SAAB 2000 (antradieniais – B737), 3 skrydžiai – „Finnair” dabar nebenaudojamu DC-9 lėktuvu;
Vilnius-Maskva – 12x: 7 kartus per savaitę LAL, SAAB 340/SAAB 2000, 5 kartai per savaitę „Aeroflot” su TU-134 lėktuvu;
Vilnius-Talinas – 11x: 5 kartus per savaitę LAL, SAAB 340 (rytiniai skrydžiai), 6 kartus per savaitę „Estonian” „Fokker 50” lėktuvu (vakariniai skrydžiai);
Vilnius-Berlynas – 7x: kasdieniai LAL reisai su SAAB lėktuvais bei vienas šeštadieninis SAAB2000 reisas per Palangą;
Vilnius-Stokholmas – 7x: kasdieniai SAS reisai „Dash 8-400” lėktuvu;
Vilnius-Londonas – 7x: kasdieniai LAL B737 reisai;
Vilnius-Amsterdamas – 7x: kasdieniai LAL SAAB 2000 reisai (nurodyta tvarkaraštyje, jog vykdoma ir B737, tačiau tvarkaraštis sudarytas SAAB lėktuvams);
Vilnius-Praha – 6x: „Czech Airlines” 6 kartus per savaitę ATR lėktuvais;
Vilnius-Ryga – 6x: „airBaltic” 6 kartus per savaitę „Fokker 50” lėktuvais;
Vilnius-Viena – 5x: „Austrian” reisai 5 kartus per savaitę;
Vilnius-Kijevas – 4 kartus per savaitę LAL, SAAB 340;
Vilnius-Paryžius – LAL reisai tris kartus per savaitę analogiškai Amsterdamo krypčiai tvarkaraštis sudarytas SAAB lėktuvams.
2001-aisiais Vilniaus oro uoste buvo sulaukta vieno naujoko – aviakompanijos „Czech Airlines”, kuri 2001 metų kovo mėnesio pabaigoje atidarė naują maršrutą į Prahą. Praha tapo 14-ąja kryptimi, pasiekiama tiesiogiai iš Vilniaus oro uosto. Beje, greičiausiai „Czech Airlines” buvo pirmoji pionierė, šeštadieniais atsiųsdavusi lėktuvą „nakvojusį” Vilniaus oro uoste – nėra duomenų, jog anksčiau taip darytų kitos aviakompanijos. Tiesa, ir CSA 2001-aisiais taip darė tik naktį iš šeštadienio į sekmadienį – kitomis dienomis vykdavo dieninės rotacijos.
Populiariausios kryptys tais metais:
1. Kopenhaga – 117,7 tūkst. keleivių;
2. Frankfurtas – 76 tūkst. keleivių;
3. Londonas – 47,7 tūkst.;
4. Amsterdamas – 45,2 tūkst.;
5. Helsinkis – 43 tūkst.;
6. Varšuva – 35 tūkst.;
7. Stokholmas – 36,6 tūkst.;
8. Viena – 19,4 tūkst.;
9. Talinas – 19,3 tūkst.;
10. Berlynas – 14 tūkst.
Kaip ir tais laikais priklausydavo, pagal rinkos dalį, nacionalinis valstybinis vežėjas LAL tuo metu Vilniaus oro uoste dominavo:
Žvelgiant iš dabartinių pozicijų į statistiką ir tvarkaraščius, krenta į akis LAL neefektyvumas. Pagal sudarytą tvarkaraštį, daugelis reisų buvo vykdoma anksti ryte, kas reiškia, jog parke buvo labai daug lėktuvų, kurių dauguma atlikdavo po vieną, o kai kurie – 2 kartus per dieną. LAL lėktuvų vidutinis užpildymas nesiekė 50%, geriausias reisas į Londono Heathrow oro uostą buvo vasaros sezonu užpildomas 61% – sunku įsivaizduoti, kaip pildėsi žiemą.
Turimais duomenimis, 2001-aisiais LAL valdė 7 lėktuvų parką – 1 „Boeing 737-300”, 2 „Boeing 737-200”, 2 „SAAB 340” ir 2 „SAAB 2000”.
Bet, LAL greičiausiai regione nebuvo išimtis – „airBaltic” reisą Ryga-Vilnius vykdė su 21% vidutiniu metiniu užpildymu, „Estonian Air” reisą Talinas-Vilnius – 42%. Aišku, tuomet egzistavo „vieno tarifo” laikai ir į daugelį reisų bilietai buvo kelis ar net kelioliką kartų brangesni nei yra šiuo metu.
2001-ieji dar buvo popierinių bilietų ir griežtų tarpvalstybinių susitarimų laikai. Ypač aiškus tarpvalstybinis atsidalijimas matosi Maskvos krypties tvarkaraštyje – pirmadieniai, trečiadieniai ir penktadieniai priklausė LAL, kada jie skraidė po du kartus per dieną, o antradieniai, ketvirtadieniai ir šeštadieniai – „Aeroflot”, kada jie irgi skraidė ryte ir vakare.
Kas tuo metu dėjosi kituose Lietuvos oro uostuose?
Kauno oro uoste skraidė aviakompanija „Air Lithuania”, tuo metu turėjusi savo parke JAK-40 lėktuvus ir vieną ATR-42 lėktuvą. Šiais lėktuvais buvo skraidoma: Kaunas-Palanga-Hamburgas – kasdien, Kaunas-Palanga-Oslas – 5 kartus per savaitę, Kaunas-Palanga-Bilundas – 6 kartus per savaitę, Kaunas-Palanga-Kristianstadas – 5 kartus per savaitę, Palanga-Maskva – 2 kartus per savaitę. Šiais skrydžiais veždavo apie 50 tūkst. keleivių per metus.
Būtent „Air Lithuania”, dukterinė LAL įmonė buvo pagrindinė vežėja ir Palangos oro uoste, tuo tarpu LAL savaitgaliais vykdydavo reisus iš Palangos į Vokietijos miestus.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
448 komentarai
Leave a reply
Amsterdamas ir tais laikais buvo viena populiariausiu krypciu. Nematau Paryziaus statistikos. Na o Berlynas populiarumo gale. Kazkaip tai tendencijos laikosi iki siol.
Foreign experts believe in airBaltic’s potential
http://bnn-news.com/foreign-experts-airbaltic’s-potential-31621
Jurgi, krypčių čia TOP-10, Paryžius būtų dvyliktas.
AMS priežastis buvo tai, jog KLM pasirašė „codeshare” su KLM net 1997-aisiais (gal tai buvo pirmas jų codeshare?) dėl to ant istorinio įdirbio kryptys vystėsi. Deja, visas tas įdirbis yra nubraukiamas aviakompanijai nustojus skraidyti ir to atstatyti neįmanoma – tik sukurti iš naujo.
Beje, pratesiant Vilnius-Tel Aviv reiso diskusija praeitam poste. Buvo kalbama ne tik apie Tel Aviv-Vilnius- JAV, bet ir apie Tel Aviv – Vilnius -Kinija. Teisiniai tokiu variantu aspektai ?
Abiems atvejais reikalinga 7-oji ICAO skrydžio laisvė.
Dėl JAV – tarp ES ir JAV galioja „Open Skies” režimas, bet jis galioja tik vežėjams, kurie yra europietiško arba JAV kapitalo.
Tarp ES ir Kinijos vykdoma tarpvalstybiniais susitarimais ir Kinija nelabai noriai įsileidžia ES vežėjus (paskutinis atvejis – „Lufthansai” buvo beveik metus užstabdytas A380) įsileidimas.
Bet kuriuo atveju, abejais atvejais reikalingas visų trijų šalių didžiulis geranoriškumas, susitarimas ir teisės aktų (vyriausybiniame lygmenyje) keitimas. Įsijungtų čia yra labai labai speficiniai Izraelio saugumo reikalavimai (pvz. Danija ketina uždrausti Izraelio vežėjams skristi į Daniją, nes nesutinka vykdyti jų reikalavimų).
Dar idomu, kad tarp potencialiu a/k buvo minima ne tik El Al, bet ir Aria, kuri turi Arkia Express – naujaji Izraelio LCC –
http://www.arkia.com/click/cl_40004.main
Su ju kainom, Tel Aviv – Vilnius reisas atrodo realesnis.
„Arkia Express” brand’as yra skirtas tik izraeliečiams. Apie „Arkia” kalba labiau eina apie skraidymą jų turim 122 vietų „Embraer E-195LR”.
Tačiau dėl tiesioginių skrydžių tarp Izraelio ir Lietuvos klausimą didžiausia „našta” tenka turizmo agentūroms – be solidžių „block” vietų išpirkimo reguliarūs skrydžiai neprasidės. Kadangi atstumas didžiulis, operacijos brangios, saugumo reikalavimai labai aukšti, tai reguliarūs skrydžiai „stand alone” gali sugeneruoti kelių milijonų EUR nuostolius per vieną sezoną.
Tęsiant Izraelio ir Kinijos tema – gal padiskutuojam apir tiesioginių skrydžių Indija – Kinija su tarpiniu nusileidimu VNO perspektyvas. Įdomu kokių reikėtų lėktuvų, kiek reisų per dieną, koks tikėtinas load faktorius. Turint omeny, kad Kinija ir Indija didžiausios pagal gyventojų skaičių šalys visame Žemės gaublyje, jų ekonomikos ryškiai auga – keleivių neturėtų stigti. Tik gal reikėtų skrydžio segmentus Indija-VNO ir VNO-Kinija organizuoti ne tą pačią parą, o bent 2-3 dienų skirtumu, kad keleiviai spėtų susipažinti su Lietuvos perlais – Vilniaus senamiesčiu, Kuršių nerija bei Kryžių kalnu. Gal Vytautas-NT turėtų galimybę p.Balnienei tiesiogiai pasiūlyti tokią idėją?
Simonai, as truputi nesupratau : „“Arkia Express” brand’as yra skirtas tik izraeliečiams”. Jei yra parduodami skrydziai tarkim Kiev – Tel Aviv – Kiev, tai negi ne izraelio pilietis negali ju nusipirkti ? Jei bus ju skrydis Vilnius-Tel Aviv-Vilnius , negi mes negalesime nusipirkti bilieto ir skristi ?
Be abejo, galima. Tačiau kiekvienas brandas turi savo tikslinį segmentą. Pvz. „flydubai” veža dirbti į JAE, „airberlin” veža vokiečius turistus. „Arkia Express” tikslas vežti Izraelio turistus į tipinius garsiausius Europos miestus, konkuruojant su didžiaisiais vežėjais.
Na tai puiku, nes mes savo tikslinio brando pvz. „Lithuania Express” dar ilgai (arba isvis) neturesim. Svarbu, kad kartu su vokieciu turistais mes galetume pasinaudoti „airBerlin” skrydziu ar kartu su izraelio turistais „Arkia Express” skrydziais is Vilniaus. Galimybe yra svarbiausia. Cia kaip perkant smartphone – perki 1000 galimybiu, realiai naudojiesi zaliu ir raudonu mygtuku :)
Aišku keistai skamba ta idėja dėl skraidymo į JAV ir Kiniją per Lietuvą. Bet juk tą pasiūlymą ne šiame bloge sugalvojo, o Izraelio ministras pasakė.
Todėl ir klausimas: kodėl? Ar čia jis taip pajuokavo. Ar norėjo kokį įspūdingą planą pateikti? Ar galvojo tokio pasiūlymo dėka gaut kažkokį Lietuvos vyriausybės finansavimą?
Dėl to ir pilasi virtinė spėlionių, nes konkrečios informacijos trūksta…
Jau siandien LT paleidziama NFC pagrindu veikianti Mokipay sistema –
http://www.mokipay.com/
kuri gali but panaudojama ir aviacijos paslaugoms, pvz.:
Boarding pass: A NFC device may act as a boarding pass, reducing check-in delays and staffing requirements
VNO galetu kazka tai operatyviai isidiegti , super PR butu kaip pazangaus oro uosto !
Jurgi, galima naudoti VNO – viskas priklauso nuo aviakompanijų, kurios to nenaudoja. SAS dabar tai bando regioniniuose Švedijos oro uostuose. Ir realiai NFC boarding’o esmės aš asmeniškai nesuprantu – paprastas trimatis boarding pasas yra paprasčiau kur kas.
http://www.aex.ru/news/2011/7/8/86517/
nezinojau kad fl boltokus priziuri
„Air France“ klientai turės patys susirinkti savo šiukšles
http://verslas.delfi.lt/automoto/air-france-klientai-tures-patys-susirinkti-savo-siuksles.d?id=47395841
http://verslas.delfi.lt/automoto/wizz-air-gali-isteigti-baze-rygoje.d?id=47407797
Įdomu būtų pamatyti ir maršrutus iš šiek tiek naujesnių laikų, pvz. kokių 2005-2006 metų :) Arba pvz. Ryanairo veiklos istoriją Lietuvoje pamatyt :)
airBaltic to cancel Tartu-Riga line
http://www.balticbusinessnews.com/article/2011/7/8/airbaltic-to-cancel-tartu-riga-line
LAL 2001 m. dar priklausė bene du YAK-42D, kurie išnuomoti Bhoja Air bazavosi DXB ir KHI (LY-AAW ir LY-AAX). Bet ar tai 2001, ar 2002 m. Bhoja bankrutavo.
Kelią į oro uostą pavyks tiktai papudruoti (nuotraukos)
http://www.lrytas.lt/-13102819061308556583-kelią-į-oro-uostą-pavyks-tiktai-papudruoti-nuotraukos.htm
Simonai, kokia tikimybė, kad Amsterdamą atstatys KLM arba Vueling? Ar po Wizz nesekmės Orly yra vykdomos derybos dėl Paryžiaus su kitomis bendrovėmis, tarkim Easyjet ir CDG? Ar sloto gavimui kryptis į vno yra kliūtis ar yra kitos priežastys?
@Simonas – Dėkui už šį įrašą, išties įdomu paskaityti. Kaip tik esu ieškojęs panašios informacijos, bet neradau. Atminty susiplaka viskas, kuriais tiksliai metais, kur, kas, kiek ir už kiek skraidė.
Čia, beje, nėra užsakomųjų reisų. LAL’as tuo metu ir jiems skirdavo dalį lėktuvų. Tarkime kai jų Boeing 737-200 tapo nebepageidaujami Europos Sąjungoje (nes nebatitiko triukšmo standartų) tai pastarieji ir skraidė daugiausiai į Antaliją ir pan. Todėl faktiškai lėktuvų išnaudojimo būta didesnio.
Tačiau, iš kitos pusės, manau, kad 2001 m. tikrai LAL’as dar turėjo ir Jak-42, nežinau kiek. Kartais, atrodo, jie jų oficialiai neskelbdavo, bet faktiškai skraidydavo. Ypač kai dėl minėtų triukšmo standartų buvo ES uždrausti 737-200 – tada daugumą reisų vakarų kryptimi vėl ėmė vykdyti Jak-42.
Kauno oro uostas šiemet aptarnavo 40 proc. daugiau keleivių nei pernai
http://www.lrytas.lt/-13103664371309139535-kauno-oro-uostas-šiemet-aptarnavo-40-proc-daugiau-keleivių-nei-pernai.htm
Atnaujinta pažintis su Ryanair ir pastebėjimai socialine tematika
http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/atnaujinta-pazintis-su-ryanair-ir-pastebejimai-socialine-tematika
Manau Simonui reikėtu pataisyti, nes 2001 metais LAL valdė 9 lėktuvų parką, o ne 7.
Kaip kiti teisingai pastebėjo LAL tuo metu dar turėjo bent du Jak-42D. Nors oficialiuose tvarkaraščiuose JAK nebuvo minimi, bet, kiek atsimenu jie skraidė ir reguliariuoriais ir čarteriniais maršrutais kartu su Boeing’ais. Pats atsimenu 2001 metų vasarą čarteriu į Rijeką skridau su LAL’o JAK-42D.
2002 metų kovo mėnesį paskutiniai du JAK buvo perduoti rusams:
http://www.verslobanga.lt/lt/spaudai.full/3c9067dbe7cb8
Ačiū visiems už pastabas ir papildymus. Išties, duomenys surinkti iš nuotrupų, tai gali būti netikslumų tam tikrų.
Pagal oro uosto turimus reguliariųjų skrydžių tvarkaraščius (kurių sudarymas tais laikais būdavo kur kas „griežtesnis” nei dabar), JAK tipo lėktuvai nebuvo numatyti nė viename LAL reise.
Taip pat neturime duomenų apie čarterines kryptis vykdytas 2001 m. Tačiau, 2001 m. čarterių dar buvo labai mažai – viso labi apie 1000 keleivių žiemos sezonu (suprask – 1-2 reisai per savaitę) ir šiek tiek daugiau vasarą. Antalijos/Egipto ir t.t. realus sprogimas įvyko 2003-2004 metais, sutampa su „Aurelos” „Boeing” lėktuvų įsigijimu.
Aciu uz aktualia info. Pasirodo, Uzkalnis – ne kokia bezdzione, o mesainiu pardavejas is degalines.
Va radau užsienio spoterių užfiksuotus JAK-42D 2001 metų vasaros sezono reguliariuose LAL reisuose:
London Heathrow:
http://www.planepictures.net/netshow.php?id=20432
Paryžiaus CDG:
http://www.planepictures.net/netshow.php?id=6031
Frankfurte
http://www.planepictures.net/netshow.php?id=1682
Užkalnis savo stiliuje :) Kažkodėl, kai skraidė Star1 į Stanstedą, žemdirbių tenai nebuvo.
Idomu kas UZkalniui yra tikras Humoras? Ir jeigu skrydziai su RYR tokie blogi gal pats laikas isbandyti keliavima su Mikruske LT-UK, Mazai durnu veidu, daug bagazo, ir skanus degaliniu hamburgeriai, nieks nekisa loterijos bilietu, visi turi Ipadus ir Ipedus…..
Vis tas žaidimas statistika Kaune tęsiasi. Žinant, kad Ryanair bazė atsidarė 2010 gegužės mėnesį…
Klausimas- kas nors turi KUN birželio statistika? Ar yra augimas lyginant su 2010 metais?
KUN dar nepaskelbe savo birzelio statistikos. Netrukus turetume pamatyti kaip yra is tikruju. Beje, gal kas zino kodel iki siol vyksta tas nukreipimas is http://www.kaunasair.lt i http://82.135.236.114 ? Kam ta jau savaite besitesianti maisatis ?
Kas nagrinėjote būsimus „airBaltic” karpymus iš Rygos, tai įdomus dalykas, jog nuo rugsėjo 1 dienos „airBaltic” naikina skrydžius Ryga-Dublinas. Panašu, jog šiame reise FR juos nukonkuravo, siūlydami tiesioginius ne tik į RIX, bet ir į KUN, VNO ir TLL iš kur BT rinkdavo jungtinius.
Taip pat įdomesni atšaukimai:
nuo rugpjūčio 1 d. naikinamas reisas Ryga-Tartu,
nuo rugsėjo 7 d. – Ryga-Baku, nuo 17 d. – Jerevanas ir Dušanbe, ženklia mažinamas Tbilisis – panašu, kad NVS modelis vešti į vakarus neveikia.
nuo rugsėjo 13 d. Amanas ir Beirutas;
rugsėjį/spalį naikinami visi papildomi skrydžiai į CDG ir AMS, kurie buvo iš „popietinės” BT bangos.
@Simonai jau po biški bunda lietuviškas mentalitetas :D (Juokauju) jei rimtai, tai didesnių nesklandumų su airBaltic laukite Rugsėjo pradžios-vidurio, iki spalio pradžios. Jei nieko baisaus neįvyks, tai jau bus tikrai viskas gerai, jei įvyks tai didžiausia tikimybė tomis dienomis, tada jau dievaži …
Ženklus mažinimas. Jei nepaskelbs nieko naujo, vienas kitas lėktuvėlis žiemą gali praleist užkoncervuotas.
LIL Yak santykinai jauni – 1987 metų, lyginant su 732 – 1982 :)
Užkalni – iplytų kiekis lėktuve tiesiogiai rodo tavo suvoktą kompanijos vertę. Priešingai nei tau atrodo, Wizz ir RYR negali būti tiesiogiai lyginamos, o tik pagal tam tikrus kriterijus. Tavo minimi gyvuliai moka tokius pat pinigus ir RYR ir Wizz. Kiekviename skrydyje bus fifų, forsų paloskių ir hiperbolizuotos vertės plytų su raide i – tai kontingento pasiskirstymo normalumas. Tašės – vieną kartą daug, kitą kartą nėra. Taip ir su sumuštinių pirkimu, mato, kad Užkalnis perka, žiūrėk pusė lėktuvo(nuo emergency exit) užsimanys. Nagrinėjant šį esminiį kriterijų (tašių kiekį) toliau, kiek teko matyti Kaune – tašių kiekis ir eilės ilgis yra vienodas nepriklausomai nuo Londono oro uosto.
airBaltic silpnejimas sustiprina nora kitoms a/k ateiti i sia rinka :
Полеты в Ригу могут возобновить Germanwings и EasyJet
http://biznes.delfi.lv/bnews/polety-v-rigu-mogut-vozobnovit-germanwings-i-easyjet.d?id=39507861
Na tai easyJet galetu nuo kitu metu pradet skraidyt i Paryziu ne tik is Rygos , bet ir is Vilniaus …
Manau BT karpo ir karpys atimiausiu metu mazai uzdirbancius/nuostolingus reisus, kai situacija kompanijoje tokia itempta, jie negali sau leisti toliau varyti i minusa ir idirbineti neisidirbancius reisus. Pritariu Patikimajam, kad iki ziemos sezono gali buti ir daugiau „karpymu” ir pan…. Perveztu keleiviu skaicius irgi mazes neisvengiamai, taip kad BT pletra baigesi, prasides traukimasisi…
Siaip tai matosi, kad spaudimas airBaltic bus didziulis. Jie jau pralaimejo Ryanair Dublina. Kaip pranesama Norvegian is Rygos prades skraidyt i Kopenhaga ir Stokholma (galetu ta pati ir is Vilniaus daryti :) ). Ka gi, reikia laukti liepos 25 d., airBaltic akcininku susirinkimo, tada gal ir paaiskes likimas …
O KLM gris i Ryga kai atsiras automatine bagazo rusiavimo sistema :) RIX sako, kad kitamet tai jau bus idiegta. O kaip VNO ? Ar tik tai irgi trukdo KLM atejimui ? Amsterdamo taip reikia :)
Рейсы в Америку могут интересовать бизнес авиацию
http://biznes.delfi.lv/bnews/rejsy-v-ameriku-mogut-interesovat-biznes-aviaciyu.d?id=39510723
Тарту: airBaltic преувеличивает проблемы
http://biznes.delfi.lv/bnews/tartu-airbaltic-preuvelichivaet-problemy.d?id=39502191
@Wincas, atsakau į klausimą. Man geriausias humoras būna, kai Vytautas-NT rašo apie aviaciją.
Na o ka galvojat apie planuojamus Privat Air skrydzius is RIX i JAV ?
http://www.privatair.com/cda/privatair/display/main/privatair_content.jsp?zn=privatair&cp=1_4000_0__
Dėl KUN tai iš pusmečio rezultato atėmus pateikiamus 5 mėnesių gaunasi, kad birželį pervešta 73047 keleivių arba 9,6% mažiau nei pernai, bet aišku dar reik pamatyt kiek pakito skrydžių kiekis
KLM reikalavimai apie automatines rūšiavimo sistemas yra dieduko pasakos ir RIX atsišaudymas, kodėl KLM nėra RIX arba kodėl reikia finansavimo bagažo sistemai.
Aviakompanijoms, kurioms oro uostas nėra hub’as, o tėra „point’as” realiai nerūpi, kokios technika stovi oro uoste, jiems svarbu, kad oro uostas ground handleris (O Rygoje tai yra vienas ir tas pats) laiku sulaipintu keleivius ir teisingai sukrautų bagažą. Jeigu kokios sistemos trūksta, tai nėra jokios problemos aptarnauti ir rankiniu būdu.
Man įdomiau, kokį domino efektą turės šie atšaukimai. Juk yra visokios Lapenrantos ir Oulu, iš kurių keleiviai skrisdavo su persėdimais į Dubliną, Tbilisį ir pan. (na ok, nedaug ten tokių, bet ir lėktuvas į Oulu ir pan. skraidė vos 50 vietų), natūralu, kad sumažinus Dublinus keleivių sumažės ir tuose maršrutuose, iš ko maitindavo reisus į Vakarų Europą. Čia gal kokios statistikos kas turite, kaip ten airBaltico užpildymas tuose reisuose ir kiek ten realiai jiems reikšminga yra. Be abejo, analogiškai praras ir lietuvių srautą, kurie skris su kitomis kompanijomis.
Gaila, kad airBalticui nepavyko įdirbti tų maršrutų, o juk pagal keleivių sk. turėjo artimiausiu laiko LOTą aplenkti :-)
Dėl BT karpymų RIX – neįžvelkite jokio mano džiaugsmo, jog parašiau, ką BT „kerpa”. Tiesiog, manau, jog tai yra labai svarbi situacija.
Pirma, tai yra ženklas, jog BT nuo vystymosi pereina prie koncentracijos į pelningus maršrutus. Ką tai reiškia? Iš principo, tai gali reikšti keleivių skaičiaus augimo stabdymą arba net keleivių skaičiaus mažinimą, kadangi plėtros laikotarpiu plečiantis į naujus maršrutus didelę įtaką daro stimuliacija. Tuo tarp „cutback” laikotarpiu orientacija yra aukštesnį „yield” – pajamas iš keleivio.
Antra, karpymas aviakompanijoms, kurios turi „hub strategy” yra labai labai pavojingas. Matosi iš ženklų, jog BT realiai nukerpa visą (išskyrus TBS kelis reisus) NVS srautą, kuris pildydavo į Vakarų Europą nukreiptus lėktuvus.
Todėl kyla rizikos paprastos. Tarkime, RIX-MAD yra reisas „ant ribos”. Jeigu RIX-MAD papildo po du keleivius iš Baku, Jerevano, Tbilisio, Dušanbė ir Beiruto – tai reiškia, jog RIX-MAD dabar neteks 10 keleivių (load factor kris 6%). Ar nereiks sekančiu žingsniu nukirpti RIX-MAD?
Kitas pavyzdys – reisas BT350, 21:50 kasdien pakylantis iš VNO į RIX, „dirbdavo” kaip „feedintojas” reisams į Dubliną, Tbilisį ir Tel Avivą (šitie trys sudarydavo liūto dalį, o dabar pirmas nukerpamas, o kitu du ženkliai mažinami), o taip pat į Baku, Jerevaną, Dušanbę ir Beirutą. Klausimas – kokį efektą turės šitie atšaukimai reisui BT350?
Čia tiesiog įdomūs dalykai – ne tik kelių krypčių atšaukimas, tačiau ir ženklūs pokyčiai „hub strategy” skraidyme.
Dėl RIX-DUB paaiškinimas paprastas – BT turi labai panašų produktą į „Ryanair” (ekonominėje klasėje), tačiau turbūt kur kas didesnius kaštus.
Beje, daugelis nukerpamų reisų buvo „naktiniai” reisai, t.y. dabartiniai karpymai neleidžia daryti prielaidos, jog galimai bus siaurinamas parkas. Tiesiog panašu į lėktuvų apkrovimo mažinimą.
@keleivis Na matyt dabar nuo 5 men. KUN rezultatai tokie ir bus – apie 9-10 proc. mazesni nei pernai tuo paciu metu. Tai LCC atsiradimo VNO „mokestis” :) KUN reikia pritraukti dar kazka tai is LCC. Gaila to SkyExpress neissipildziusio varianto, visai geras planas buvo.
Dar del Privat Air:
PrivatAir currently operates on behalf of Lufthansa, Swiss, KLM and Gulf Air.
Primena Skyways keleiviu vezima Aerosvit, t.y uz Aerosvit aptarnaujama reisa Vilnius-Kiev.
@Andrius Užkalnis Geriausias pasaulio desnis yra Einsteino reliatyvumo teorija. Vieniems geriausias humoras būna, kai Vytautas-NT rašo apie aviaciją, kitiems kai Andrius Užkalnis :) As cia be jokios blogos potekstes :)
Pagal BT kainu lygi matome, kad jie desperatiskai mazomis kainomis bando gauti pardavimus. Siuo metu jau antra savaite jie bando klienta gauti BET KOKIA KAINA (tiesiogine to zodzio prasme). Tai rodo trinkacius ju pinigu srautus. Deja, bet tai rimtas signalas
@Jurgis – aš tai puikiai žinau, ir man netrukdo. Vieniems patinka (a), kitiems sukelia juoką (b), tretiems pyktį (c). Jei a b > c tai manau viskas labai gerai.
Manau Andriau Uzkalni svarbu islaikai originaluma, ko jau ant Lietuveles labai truksta, nes liko vien tik Copy-Paste….
Beje, dar apie BT strategiją.
Čia vienas veikėjas paanalizavo BT srautus (rigmobility.blogspot.com) http://3.bp.blogspot.com/-5xnuHf2O7Qs/Thqr69RH16I/AAAAAAAAAQ4/if8UM5m-qos/s1600/RIXBase_2011.png kur matyti, jog laaabai daug BT lėktuvų nakvoja ne Rygoje. Tai labai patogu feedinant srautus iš šių miestų į Europą, bet kaži, kaip su išlaidom? Visgi F50 crew yra bent 4 žmonės, tai ten visokie komandiruotpinigiai, viešbučiai ir kitos susijusios išlaidos… Bet matyt pigiau nei tuštiems skraidyt atgal į Rygą…
Jei kam įdomu apie tuos Jak-42 tai LY-AAS priklausęs Lietuvos Avialinijoms, 2003m. sudužo, na jau priklausė kitai kompanijai.
Cia klausimukas Simonui . Visai neseniai grizes i VNO ir is atvykimo sales isejes i aikstele (taxi ir autobusu) pamaciau ratus sukanti apyseni didoka Opel automobili su uzklijuotu lipduku „Wizzair taxi” ir ,matyt , gaudanti keleivius. Ar cia ir yra tas „WIZZ Shuttle Bus Transfer” laisvalaikiu „uzdarbiaujantis”(kol nera Wizzair reiso ? Kazkaip tai nykokai pasirode. Dar nesu sia paslauga pasinaudojes. Kokie atsiliepimai ?
Jurgi: nežinau nieko :) Žinau, kad „Wizz” įvairiomis priemonėmis teikia keleivių vežimo paslaugą, taip pat jų vardiniu transportu yra vežiojamos įgulos.
@Patikimasis
del suduzimo nezinojau – idomi informacija, ar buvo auku?
Visi zuvo por trecio bandymo leistis kalnuotoje vietoveje, suduzimo priezastis – lektuvo nukrypimas nuo kurso, kaltininkas zmogiskasis faktorius.
2003 gegužės 26 dienos 4 valandą 50 minučių Turkijos šiaurės vakaruose, netoli Trabzono miesto sudužo Ukrainos aviakompanijos „Ukrainsko-Sredizemnomorskije Liniji“ lėktuvas JAK-42, borto numeris 42352, skridęs reisu UKM-4230 iš Biškeko (Kirgizija) į Saragosą (Ispanija). Juo skrido Ispanijos taikdarių kontingento Afganistane kariai. Lėktuve buvo 74 žmonės (62 – ispanų taikdariai ir 13 įgulos narių). Iš radarų ekranų lėktuvas išnyko 4 valandos 45 minutės vietos laiku. Lėktuvas leidosi Trabzono oro uoste, kur turėjo pasipildyti degalų. Liudininkų pasakojimais lėktuvas užsidegė ore, paskui sprogo. Prieš tai lėktuvas du kartus mėgino tūpti, tačiau pilotas sakė, kad nemato nusileidimo tako.
2003 spalio 22 dieną Ispanijos laikraštis „Eraldo de Aragon“ paskelbė katastrofos tyrimų komisijos atstovo pareiškimą, kuriuo teigiama, kad katastrofos metu vienas iš JAK-42 pilotų buvo stipriai girtas. Taip pat girta buvo viena iš stiuardesių. Palaikų tyrimo metu nustatyta, kad JAK-42 įgulos narių kraujyje buvo nemažas alkoholio kiekis.
Liudininkai teigė, kad Ukrainos lėktuvo įgulos nariai savo šešių valandų sustojimo Manauso (Kirgyzstanas) metu, oro uosto restorane vartojo stipriuosius alkoholinius gėrimus.
Spalio 20 dieną žuvusių Ispanijos taikdarių giminių asociacija padavė į teismą Ispanijos Gynybos ministeriją. Žuvusiųjų elitinių Ispanijos armijos karininkų giminės mano, kad ministerija dalinai atsakinga už katastrofą. Taupydama pinigus valdžia užsakė lėktuvą toje kompanijoje, kuri ne kartą buvo peikiama dėl prasto darbo ir saugumo normų nesilaikymo.
Šiais lėktuvais į „karštuosius taškus“ ne kartą skraidę Ispanijos karininkai, kaip vėliau tapo aišku, ne kartą skundėsi vadovybei, tačiau niekas nekreipė dėmesio į pavojaus signalus.
Ispanijos taikdarių tarpe buvo sausumos pajėgų karininkai iš elitinės tankų divizijos „Brunete”, taip pat Ispanijos aviagrupę Afganistane aptarnaujantys KOP karininkai. Jie 4 mėnesius praleido Kabule. Po pamainos grįžinėjo į Saragosą, kur yra pastovi dislokavimo vieta. Daugumas žuvusių – vidutinio ir žemesnio rango karininkai – 1 papulkininkis, 4 majorai, 6 kapitonai, 5 leitenantai, keli seržantai ir eiliniai.
„Žmogiškojo faktoriaus“ versija buvo įvardinta pagrindine katastrofos priežastimi. Ekspertai pažymėjo, kad ukrainiečių lėktuvas ketino pasipildyti degalų Trabzono aerodrome, tačiau ten buvo blogas oras ir tirštas rūkas.
Ispanų specialistai tvirtino, kad tokiais atvejais lėktuvai privalo skristi iki artimiausio aerodromo, tačiau JAK-42 pilotas net tris kartus bandė tūpti, o po trečio mėginimo rėžėsi į kalną netoli aerodromo.
Prieš tai laivo vadas pranešė turkų aviadispečeriams, kad nemato nusileidimo tako. Netrukus lėktuvo žyma dingo iš radarų ekrano. Vienas iš vietinių gyventojų sakė, kad po nukritimo dar 20 minučių girdėjosi sprogimai lėktuvo nuolaužose.
Draudimo kompanijos atstovai pranešė, kad lėktuvas buvo apdraustas 2 milijonais dolerių. O keleivių draudimas – 3,5 milijono dolerių. Lėktuvas ir keleiviai buvo apdrausti draudimo kompanijoje „BUSIN“.
Tekstas priklauso lizdas.lt SKRAIDUOLIUI
Kaip teisingai ir buvo pastebėta, aviakompanijai pavojinga nuiminėti skrydžius iš bazinio oro uosto, nes krenta srautas ir kitur. Tiesa, tai BT aišku net labiau, negu mums, nes jie turi konkrečią statistiką kiek, tarkime, keleivių iš Baku kur skrido per Rygą ir pan., tad gali geriau prognozuoti, kas įvyks nuėmus reisą.
Antra vertus, kiek šitie nuėmimai skiriasi nuo įprastinių? Pamenu, Baku žiemai nuimdavo, Dušanbę atrodo irgi ir pan. Aišku, matyt šiemet anksčiau tie reisai nutraukiami ir gali kilti klausimas, ar bus atnaujinti jie kitai vasarai. Tačiau jis taip smarkiai kyla turbūt labiau dėl įvairių straipsnių spaudoje, o ne vien dėl paties fakto, kad nutraukiami šie reisai.
Augustinai, kiek aš žinau, tai Baku ir Dušanbė būdavo visus metus, tik dažniausiai nuimdavo vasariui-kovui, kada pats mažiausias srautas. Jerevanas buvo sezoninis, tačiau laikydavosi iki spalio mėn. galo.
to Patikimasis – 2011 07 11, 15:52
Dėl Jak-42 katastrofos, tas tekstas skraiduolyje remiasi neteisingais žurnalistų išvedžiojimas. Teko skaityti oficialia avarijos tyrimų ataskaitą tai ten viskas šiek tiek kitap buvo.
Visų pirma, buvo tik vienas bandymas tūpti. Dėl rūko nepamačius tako įgula nutraukė tūpimo manevrą ir po to užeidami antram bandymui tūpti, pasuko lėktuvą neteisingą kryptimi, tiesiai į kalnus. Trabzono oro uostas neturėjo radaro, taigi žurnalistų išvedžiojimai apie lėktuvo išnykimą iš radaro ekranų skamba juokingai. Jei būtų buvęs radaras, tai šita tragedija būtų neįvykusi, nes dispečeris būtų pamatęs ir perspėjęs įgulą, kad jie skrenda neteisinga kryptimi.
Alkoholio pas pilotus nebuvo rasta. Pažymima, kad įgulos klaidos priežastimi galėjo būti didelis nuovargis. Nes dėl prasto planavimo įgulai tada gavosi ilga ir sunki diena ir dienos pabaigoj ilgas naktinis skrydis su tūpimu 5val. ryto, dar tamsoje.
@Andrius, oj tikrai nieko neprisiimu čia tik žinojau apie LY-AAS, o paprašė info pirma pasitaikiusią ir įdėjau, nors tai nekeičia fakto kad kažkada jis raižė LT padanges.
@Patikimasis
Jei gerai pamenu, LAL pardave viena tu JAK uz 1 mln. USD, na kad suma atrode juokinga tuo metu. Ir, zinoma, sandoris vyko per offshorine bendrove… Tai cia tikra info, nes maciau pardavimo saskaita :)
Skrydžius pradeda lėktuvas – „svajonė“
http://www.veidas.lt/skrydzius-pradeda-lektuvas-–-„svajone“-2
Dėl juokingos kainos, žinau tą.
Kiek suprantu Yakų buvo 3: LY-AAS LY-AAT ir LY-AAU
Kratosi aviacijos užkampio etiketės
http://www.lrytas.lt/?data=20110712&id=eko12kra110712&view=2
@Karolis – LAL turėjo ar ne 12 JAK-ų nuo Aerofloto. Paskutiniai likę skraidė LY-AAV, LY-AAW.
LAL’as pačioj pradžioje turėjo net 12vnt. Jak-42D, kurie visi buvo gana nauji 1986-1988 metų gamybos ir 9vnt. TU-134, kurie buvo jau senoki, 1973-1977 metų gamybos. Pilnas lėktuvų VNO peronas turėjo būti 1992 metais.
Juos visus išpardavus turbūt nemažai pinigų turėjo užsidirbti.
@Andrius – daug neužsidirbo, nes tokių lėktuvų, ypač TU-134 buvo pilna postsovietinė erdvė. JAK-42 perspektyvesni, bet jų problema dėl eksploatacijos. O vat tiems kas pirko senus B737-200 ir Jestar tikrai vertėjo nagus nukapoti.
Tiesiog dar vienas ženklas, jog LAL „fleet management” tiesiog nevyko. Su dabar turima informacija, jog 2001 m. parke buvo 1 “Boeing 737-300″, 2 “Boeing 737-200″, 2 JAK-42, 2 “SAAB 340″ ir 2 “SAAB 2000″, išeina, jog kiekvienas lėktuvas vidutiniškai per dieną padarydavo 1,2 reiso. „Nuostabus” lėktuvų išnaudojimas.
@Audrius
O kokios buvo Jak-42 problemos dėl eksploatacijos?
Nes 2002 metų straipsnyje atsisveikinant su JAK’ais, LAL direktorius paminėjo – „šie lėktuvai daugelį metų ištikimai mums tarnavo”
Vilniaus oro uostas skatins keleivius vertinti taksi paslaugas
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/vilniaus-oro-uostas-skatins-keleivius-vertinti-taksi-paslaugas-41-159920
Trūko dalių, gamintojo aprūpinimo, netvirtindavo modifikacijų, nenaudojamos keleiviams priekinės durys, dėl mažo paplitimo NVS neparuoštos įgulos, remonto bazė.
JAK-42 lėktuvai neblogi, bet jų perspektyvos buvo aiškios.
Šiek tiek ne į temą – „Wizz Air” šiuo metu artėja prie Vilniaus reisu iš Korko, kuris yra pilnas – 180 keleivių. Berods, ketvirtas toks „Wizz Air” reisas per „karjerą” Vilniuje.
Simonai, nežinau, ar gali atsakyti: o tu visą manifestą matai (su pavardėm ir FF statusu :) ar tik skaičių?
@Audrius. Nesutikčiau – ryšiai su KB buvo normalūs, lėktuvai pakankamai nauji ir populiarūs, taigi dalių netrūko, remonto bazė buvo vietoj ir neblogai vertinama. Įgulų ir technikų pakako – nemaža dalis, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nebuvo permokyti Boeing, po JAK pardavimo atsidūrė gariūnuose. Eksploatacija JAK-42 pigesne nei Boeing, bet naudojo daugiau kuro
Pardavimą lėmė politika – tipo atsikratom rytų technikos ir šitai buvo pakankamai eskaluojama. Nors gal tai tebuvo patogi priedanga bakšišui gauti…
Problemos su JAK-42 realiai iškilo po įstojimo į ES, 2004. Aurela juos eksploatavo naudodamasi EASA išimtim, kuri ilgai netruko
gerb. Simonai,
O kokius rekordus musa Ryanair, t.y. max skaicius keleiviu kiekvienam reisui?
Rusiškų lėktuvų atsikratymas (atsikratom, todėl, kad atsikratom), netampant ilgai virvės, buvo vienas nedaugelio teisingų LAL žingsnių. Čia kaip rūkymas orlaivio salone arba prievarta prieš vaikus: nereikia svarstyti privalumų ir trūkumų. Rusišką techniką (kaip ir SSSR narystę ir tarnybą tarybinėje kariuomenėje) reikėjo mesti lauk, kaip sušvinkusią žuvį.
@Aurelija
Kadangi tada LAL buvo valstybine imone, „senos” (arba sovietines) technikos pardavimas ir „naujos” (vakarietiskos) pirkimas buvo tiesiog ideali proga pasidaryti laabai gero pinigelio, juk tuomet nebuvo jokiu viesu konkursu nei pardavimui, nei pirkimui… Uztai ir eskalavo.
Gal kas pamena Jetstar’o pirkimo istoriją? Miglotai prisimenu, kad kosminiai pinigai buvo sumokėti už laužą ;]]
Andriau, tik skaičius :-)
Zhymantai, „Ryanair” yra vieną kartą turėję pilną lėktuvą Dublino reise.
Dar norėčiau pakomentuoti, kodėl svarbu yra kartais pamatyti absoliučiai pilną „low cost” lėktuvą ir kodėl yra didelis skirtumas tarp 90% ir 100% užpildymo. Kaip žinia, „low cost” užpildymas neparodo maršruto sėkmės, nes svarbus yra „yield” ir kartais lėktuvai užpildomi labai labai pigių bilietų sąskaita.
Jeigu bilietai yra labai pigūs, tuomet apie 5-20 keleivių padaro „no show”, t.y. perka bilietus net nežinodami ar skris. Kuo pigesni bilietai, tuo daugiau „no show” (low cost nenaudoja overbooking). Todėl parduoti VISUS bilietus į reisą „low cost” bendrovei ir padaryti taip, kad tie VISI ateitų į reisą rodo gerą rezultatą – dažniausiai „average fare” tame reise tikrai būna labai geras: „revenue management” valdymu „low cost” bendrovės nesiskundžia.
kaip ir diskutavom, kiti potencialiai nutraukiami reisai – madrid, vienna, berlin: http://www.airbaltic.com/public/cherry_tuesday_en.html
@Vytautas plius kosminiai pinigai kasmet buvo mokami už techninę priežiūrą.
@Audrius Užkalnis. Argumentų bus? Ar tik emocijos?
Na del tu Pigiu bilietu ir neatvykimo i skrydi tai tikra tiesa, pries pora metu ziema RYR buvo paleides bilietus uz 0 LTL taigi net nereikejo turet korteles norint pirkt, lektuvu uzpildymas buvo ypac mazas.
@Aurelija – kad, man rodos, jau viską išdėsčiau. Rusiška technika yra atsilikimas. Vakarietiška technika yra pažanga. Jei jūs manote, kad aš gaišiu laiką aiškindamas ir „argumentuodamas”, kodėl Levi’s yra geriau už Vilkaviškio džinsus, arba kad JAV prezidentas yra geriau už Lukašenką, tai labai klystate.
@Andriau Užkalni, ar Jūs esate aviacijos technikas, kad galėtumėte objektyviai vertinti, tarkim, JAK-42 ir Boeing 737-200 konstrukcijos ypatumus.
Tolesni „argumentai” nebedomina, šia tema išskyrus savo asmeniniu ambicijų demonstravimą, pasakyti JŪs neturite ko.
@AU
niekas nesigincija, kad vakarietiska technika pranasesne, bet as negalvoju, kad LAL pardave JAK lektuvus ir nusipirke 732 bei Jetstar veike, kaip kompanija, norinti antjauninti orlaiviu parka. Tiesiog buvo praplautos labai dideles sumos, nusedusios tuometines valdzios kisenese ir isigyti tokie pat techniskai pasne 732, bei nereikalingas Jetstar, kaip ir tie JAK… Prisiminkime, kas skraide su tuo Jetstaru i medziokles ir viskas bus aisku, kam jo reikejo.
Latviai paskelbe apie nuimtus skrydzius i Dublina
http://biznes.delfi.lv/bnews/airbaltic-otmenyaet-rejsy-riga-dublin-latvijcy-vozmuscheny.d?id=39528373
@ Aurelija – Tai grynai marketinginiai dalykai. Gal jums ir neteko klausyti tuntų pasipiktinusių užieniečių (ir netgi lietuvių), kad jiems buvo „žadėtas Boeing’as”.
Iš kitos pusės, rusai iki šiol negali pagaminti paklausaus darbinio lėktuvo savo rinkai.
До 2015 года Ryanair не может уйти из Риги в Тукумс
http://biznes.delfi.lv/bnews/do-2015-goda-ryanair-ne-mozhet-ujti-iz-rigi-v-tukums.d?id=39529213
@Aurelija, o taip, buvau pamiršęs, kad už mane žymiai daugiau išmano Lietuvos aviacijos specialistai, kurių dėka Lietuvoje yra tokia gerai dirbanti aviacija. Taip, be abejo, Yak yra priekyje visos planetos, ligi šiol vertinami kaip auksinis standartas visos auksinio standarto šalyse, nuo Nigerio iki Kubos. Kaip ir rusiški fotoaparatai Zenit, kurie „neturi analogų pasaulyje”. Ir zapukai kaip automobiliai yra nepralenkiami. Pigūs eksploatuoti, detalių galima prie taboro pasirinkti besivoliojančių.
@Linas – visiškai teisingai, bet toje bendrovėje tuo metu pinigai būtų naudojami neracionaliai bet kuriuo atveju. Net jei jie būtų pirkę dviračius „Ukraina”, vistiek sugebėtų sau nusignybti pinigų. O keleiviui kad ir senas 732 buvo nepalyginamai geresnis už rusišką techniką. Bet nuo kada ten kam nors įdomu, kas geriau keleiviui?
„Ryanair” paskelbė šiandien apie bazės Mančesteryje atidarymą, iš Baltijos šalių tai skris tik į Taliną – sezoninis skrydis vasaros metu.
Andriaus Užkalnio argumentas yra 100% Ad Hominem (jei taip galima išsireikšti apie techniką). Kad būtų aiškiau – gal po SSSR iširimo reikėjo išmesti visas rusiškas Tarptautinės Kosmoso Stoties dalis, nes jos morališkai atgyvenę?
Kita vertus, jis yra teisus sakydamas, kad klientai (daugiausia dėl psichologinių priežasčių) nori skraidyti Boeingais ir Airbusais, kas savaime yra pakankamas argumentas, su sąlyga jei klientai sugeba už tai sumokėti.
Todėl ši diskusija neturi bendrų taškų ir neverta nei tolesnio rašymo nei skaitymo laiko.
Man, kaip inžinieriui, kur kas įdomesnė techninė dalis (t.y. inžinerinis technikos pranašumas ar atsilikimas).
Savo kailiu patyriau pirmąjį B737-200 skrydį iš Vilniaus į Frankfurtą berods 1992 metais (teko skristi ir JAK42), tai buvo tokia euforija ir pasidižiavimas, kaip persėdus nuo žigulio ant Audi (žinoma nenaujos)…
Man taip pat yra teke skristi ir vienu ir kitu orlaiviu. Zinoma, kad 732 yra patogesnis keleiviui, maziau pasaliniu garsu salone, kas sudaro saugumo pojuti eiliniam keleiviui.
Is technines puses manau svarbiausia butu degalu sunaudojimas ir eksploatacines islaidos. Ir vienus ir kitus remontavosi LAL patys.
@Linas B732 užimtų I kategoriją, o 42D tik II, dėl garso apribojimų YAK-42D laikomas geresnis, bet jame prastesnės keleivių lentynos, išėjimas per užpakalį, ir evukuotis iš YAK42D reiktų beveik dvigubai ilgiau nei iš B732 nors 732 max 133Y, o 42D 120Y, YAK yra lėtesnis beveik 80km/h, bet YAK’e telpa daugiau papildomo cargo, bet YAK skrydžio nuotolis yra mažesnis (pilnu užpildymu), YAK’e „ryja” žymei daugiau.
Reaguodamas dar į vakarykštį A.Užkalnio komentarą, pastebėsiu, kad man jo tekstai dabar sukelia „d” tipo emocijas- liūdesį. Nes kai įsigilini, išlenda toks pats „runkeliškas” mąstymas- aš teisus- visi kiti kvailiai, net jei ir kapojama iš teisingos liberalo pozicijos.
Jei jau Erlicko humoras kliūna, tai nenustebsiu, jei užklius ir Jono Pauliaus II pamaldumas…
Analogiškas teiginys su JAK ir B737-200. Neteisingai taikyta analogija- jei lyginam nauja Mersedesą ir naują Žigulį, kokybės klausimas daugmaž akivaizdus. Bet kai lygini seną Mersedesą su senu Žiguliu, tai gali būt labai įvairių variantų…
Klausimas toks- ar įsigijimo metu LAL galėjo nupirkt naujesnius B737- 500/300? Ar kainos skirtumas buvo toks žvėriškas.
Geras pavyzdys- krovininis vežėjas Aviavilsa vis dar skraido su AN-26, nors turi ir ATR42 įsigijus, nes pirmuoju labiau apsimoka, nors ir rusiškas. Aišku, tai kroviniai- ne keleiviai…
Kalbant apie JetStar, kuris formaliai buvo prezidento lėktuvas, tai su verslu tai išvis neturėjo nieko bendro- grynai politinis sprendimas.
Ir pabaigai klausimas apie „Veido” straipsnį skirtą B787- negi Boeing pradėjo intensyvią serijinę šių lėktuvų gamybą, kad LOT juos gaus jau 2012 metais ir net ne vieną?
Kažkaip iš prisiminimų išplaukė dešimtmečio senumo fleimai Delfio Transporte. LAL SAAB-2000: genda kas savaitę, bet „geras lėktuvas, tik keleiviams nepatinka”. Kas rašo, kad negeras, tas diletantas ir nespecialistas.
Vytautas-NT: sutinku, visiems normaliems žmonėms Erlickas ir Kazlas yra šventos karvės, kuriom galima tik žavėtis. Kaip ir Mikutavičiaus „Trys Milijonai”. Ši daina nepatinka tik į mane panašiems ekstremistams.
@Vytautas-NT
as isvis nesuvokiu, kam LAL’ui reikejo pirkti tuo 732? juk galejo paimti dry leasu, ir nebutu buve jokios bedos, bet taip, matyt, nebutu galima gauti „komisiniu”… Tai vat ir visa teorija baigiasi…
Del Aviavilsos AN-26 vs ATR – ju ATR’as yra be cargo floor, del ko reikia pakrauti ir iskrauti rankiniu budu, negalima naudoti PAG tipo paleciu.
AN-26 pakraunamas ir iskraunamas per kelias minutes, kas daro ji labai efektyvu, del kitu chrakteristiku nezinau (reiktu lyginti kuro sunaudojima ir eksploatacinius kastus), bet, matyt, DHL’as sumoka Aviavilsai pakankamai, kitaip jie ieskotu kitokiu sprendimu…
@Oleg Tai prognozes, kad bus MAN – KUN reisas neissipilde :(
Ryanair Announces New Base (No 45) in Manchester
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-new-base-no-45-in-manchester
Aš SAAB-2000 dar spėjau paskraidyt ir man labai patiko. Tiek greitis, tiek kėdžių išdėstymas 2 1.
Beje, SAAB-2000 realiai buvo galima reise pakeist B737, dėl pakankamo greičio. Dabar realus analogas yra tik Q-400.
Kita problema- lėktuvų kokybė ir t.t.
Galim iki begalybės ginčytis- man pavyzdžiui B737 kėdės ir tualetų čiaupai man atrodo gerokai prastesni už A320? Tai kas iš to?
O baigiant apie Erlicką ir Kazlą, tai pirmasis yra sukūręs labai talentingų tekstų, o antrasis- gerų vaidmenų. Už tai juos ir vertinu. O tai kad kiekvieną minutę negali būti genijum- atleistina.
Tuo tarpu „Trys milijonai” yra faktas- vienareikšmiškai mėgiama tautos daina, kuri yra jau tapusi neoficialiu himnu. Nepatinka? siūlau sukurt geresnę.
Tuo tarpu paaiškėjo kas Vilniaus savivaldybėje kuruos bazinio vežėjo steigimo klausimą:
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/azuoko-patareju-komandoje-du-lenkai.d?id=47519467
Uzkalnio komentarais senai manau, kad zavisi tik jis pats, tad kiekviena diskusija visvien baigis „protingais” komentarais ir atsimusiais. Nezinau, ir kur tai plaukia ir speja gal is vaikystes traumu ir prisinimu, gal kazkas stirpiai muse, ar bendraamziai saipes, ar nepilnavertiskumo komplekso, saviraiskos trukumo. Tad ivertinimas jau zinau, ir dabartinius komentarus po sio posto, tad pateisinsiu. Apskritai, cia blogas apie aviacija, o Uzkalnis stengiasi padaryti savo pliurpalu saltiniu mano nuomone daznai ne i tema. Pradziai pas psichologo, tuomet atitinkamuose saltiniuose savo „kompetencija” demonstruoti. Aisku, tokie kaip sis komentaras tik kelia tokio zmogaus „saviverte”. Tad patarimas tiesiog nereaguoti kitiems, o Uzkalniui i mano komentara taip pat nereaguoti, kas parodytu tam tikras viltis, nors ir menkas, kad su kompleksais pavyks pakovoti ateityje.
B732 prastūmė Simas Velonskis, kaip ir Jetstarą. LAL vadovams kažin ar kas „nubyrėjo” nuo pačio pirkimo. Jie nebuvo savarankiški „žaidėjai”.
Dar vienas absurdas, tai dėl Vilniaus vs Kaunas aviatorių ambicijų stekentos net dvi valstybinės aviakompanijos. Nesugebėta jų sujungti.
Ir galiausiai prieš stojimą į ES LAL-ui vien dėl SM nesusivokimo ir „brangumo” neleista įsidiegti internetinio pardavimo, atlikti tam tikros pertvarkos 2003-2004 metų žiemą, SM atskleidė komercinius LAL rodiklius konkurentų akcininkui.
@Vytautas-NT Na, matyt, Zuokas suprato, kad sitas dalykas beviltiskas ir atidave kuruot lenkams. Bent bus kazkas „kaltas”, kad nebus airWilno kompanijos ;)
Jurgi, tai ne as, tai internetai sake =( Jie dar sake kad greitu metu turi FR dar dvi bazes atidaryti. But oh well…
Tom Stuker’s 10 Million Mile United Airlines Celebration Part 1
http://youtu.be/pZ_FwVzkobk
Tom Stuker’s 10M mile Celebration – Part 2
http://youtu.be/_RgqwRlKyPQ
Audriau, suprantama, kad LAL vadams del pirkimo gal ir nieko nenubyrejo, bet uz JAK’u pardavima, mano galva, negalejo nenubyreti, net jei jie ir nepagrindiniai buvo tame „versle”.
Jeigu ka tai sitas blogas nera profesionaliu aviatoriu blogas ir aciu Dievui taip nera. Ir apskritai be A.U. narciziskumo jis nebutu toks idomus kaip ir be Vytauto N.T. originaliu ideju. Dazniausiai nesutinku ne su vienu is ju, bet paskaityti idomu :) Na, o nuo to ka „prastume” S.Velonskis gerai nubyrejo auksciausiai to meto valdziai. Neminesim ju vardu cia… Beje lektuvu pirkimas ten buvo gan menkas bizniukas
Dar pratęsiant Simono mintį apie “low cost” 90% ir 100% užpildymą. Nereiktų pamiršti, kad paskutiniai bilietai yra ypatingai brangūs ir pricentiškai gali sudaryti net apie 50% visų pardavimų už bilietus. Aišku tuose skrydžiuose, kuriuose aukštas LF, pigių bilietų nelabai būna viso pardavimo metu.
Beje klausimas- negi anksčiau Ryanair Mančesteryje bazės neturėjo? Aišku buvo su tuo oro uostu dėl mokesčių susipykę.
O Mančeteris yra gana netoli Liverpulio. Bijau, kad jiems skraidyt į visai gretimus oro uostus gali neapsimokėt. Berods Mančesterio reiso iš Lietuvos niekada nebandė? Ir iš Rygos irgi?
Iš kitos pusės pranešime kalbama, spėju, tik apie lėktuvus bazuojamus Mančesteryje. Jie gali sugalvot KUN-MAN skrydį su Kauno lėktuvu ir paskelbt atskirai. Vis vien žiema Kaune turėtų būt pakeitimų.
Kad Madridas, Viena ir Berlynas pakliuvo į akciją, tai dar nieko nereiškia. Va kai bilietų rudeniui nepardavinės…
O Vienos ir Berlyno atveju- skrydžiai netolimi. Tad gali tiesiog lėktuvą į Q-400 pakeist. Ir dėl Berlyno keista būtų- tokia populiari Rygoj kryptis. Kažkada net trys reisai per dieną būdavo.
Tuo pačiu įdomu ar AirBaltic savo techninio aptarnavimo niekad neturėjo, kad B737 (įdomu kodėl ne B757) aptarnaut perduoda FL technics.?
„turėti savo” yra dešimtmečius atgyvena – kur patogiau ir pigiau pirkti visas galimas paslaugas rinkoje. Todėl realiai remonto bazių nebeturi Europoje realiai niekas – nebent visiškai atskiri verslai.
@Siaip, man rodos, jūs man labai pavydite pigaus populiarumo: dirbate psichiatru, sėdite kabinete, priiminėjate ligonius, receptus išrašinėjate, o lėktuvu net skridęs nesate. Tik matėte lėktuvą Tu-134 kalendoriuje, kur pas jus ant sienos kabo nuo senų laikų. Todėl ir pavydu jums mano įžvalgų.
Matau kad zeminti lengviau nei argumentuoti. Nes is AU ne vieno rimto argumento kuris butu vertas diskusijos net nepamaciau.
FR nauja bazė MAN ten dabar esantiem žaidėjam nežada nieko gero. Įdomūs interviu: http://www.manchesterconfidential.co.uk/News/Confidential-talks-to-Michael-OLeary-in-his-City-shirt
Ankstesnis geras dar buvo ten pat straipsnelis:
http://www.manchesterconfidential.co.uk/News/Go-to-the-loo-before-boarding
@Simonas Bartkus – bent pernai Baku tikrai buvo sezonininis, pamenu, nes pats skridau Baku-Ryga paskutiniu (ar bent priešpaskutiniu) reisu ir tai buvo spalio 25 d. (2010 m.). Dėl Dušanbės jau nesu toks tikras, bet, jei neklystu, Air Baltic žurnaluose esančiuose žemėlapiuose ši kryptis būdavo žymima su žvaigždute, kas reiškia sezoninį skrydį.
Finance expert: public stock flotation might save airBaltic
http://bnn-news.com/finance-expert-public-stock-flotation-save-airbaltic-31982
@Augistinui, permečiau akį, tai bent praietais metais GYD buvo visus metus, tik nuo sausio buvo nuimta viena diena.
„They’ll tell you the customer is always right, which is bollocks. The customer is normally wrong.”
Spekit kas? Užkalnis ar O’Leary? :D
šiandien pirmasis šiemet skrydis iš TEL AVIVO?
2011 07 13 10:05 10:05 Tel Avivas, Israelis LY 5863 El Al-Israel Airlines Laukiam
http://www.airliners.net/search/photo.search?aircraft_genericsearch=&airlinesearch=&countrysearch=&specialsearch=&daterange=&keywords=4X-EBT&range=&sort_order=datestamp desc&page_limit=15&thumbnails=1
@Donatas
Is STR irgi pirmas :)?
siandien tikrai jau nebe pirmasis, bijau pameluoti, bet manau, kad jau trecias :)
“Egzistuoja nuomonė, jog šalis oro keleivių gali aptarnauti triskart daugiau nei turi gyventojų. Taigi, jei Latvija turi per du milijonus gyventojų, gali tikėti maždaug šešių milijono oro linijų keleivių kasmet”, – Rygos oro uosto vadovas.
Stock Exchange: airBaltic still has many management issues
http://bnn-news.com/stock-exchange-airbaltic-management-issues-32018
@Jurgis – keistoka nuomonė. Ne šalis keleivius ir skrydžius aptarnauja, o oro uostai. Ir tai priklauso stipriai nuo geografinės padėties. Malta, Dubajus, Singapūras aptarnauja 10 kartų daugiau keleivių…
ne i tema – bet visai ir noreciau vintage plakaciuka tureti su tu134 nuotrauka :)
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/keleiviu-autobusais-srautus-koreguoja-oro-vezejai-194-160050
http://www.aex.ru/news/2011/7/13/86608/
Dabar aisku kodel Aeroflot taip nenorejo siu liektuvu. Juos nuperki, o po metu atiduodi atgal ;-)
@Patikimasis – jeigu tavo šaltinis patikimas, tai galbūt tada kai pirkau bilietus tiesiog dar nebuvo prekiaujama bilietais vėlesniems reisams. Bet keista, nes, pamenu, ir bendrakeleiviai tuomet kalbėjo, kad paskutinis Air Baltic skrydis į Baku tais metais.
airBaltic pries kelias dienas nutrauke skrydzius i Visby, nors planavo skraidyti iki sezono galo.
Palangos oro uostas auga, dalį keleivių atima pigių skrydžių bendrovės didmiesčiuose
http://www.aviasistemos.lt/palangos-oro-uostas-auga-dali-keleiviu-atima-pigiu-skrydziu-bendroves-didmiesciuose/
Visby atveju, tikrai keista, nes Šiaurės šalys viena pagrindinių AirBaltic tranzito rinkų. Tikrai reikšmingesnių, nei Tartu.
Beje, kiek suprantu Rusijoj pas AirBaltic irgi liko tik Maskva ir Peterburgas…
Kadangi vasara kiek trūksta naujienų, siūlau padiskutuoti tokia abstrakčia tema. Įsivaizduokime, kad A.Zuokas su kažkokiais partneriais įkūrė „Air Vilnius”. Kokį verslo modelį šis naujas vežėjas galėtų pasirinkti?
2011 metais situacija VNO yra gerokai kitokia, nei 2009, kai kūrėsi Star1 praktiškai tuščioje rinkoje. Čia dabar veikia Wizz ir Ryanair. Intensyviai dirba kiti vežėjai…
Aišku viskas čia būtų grynas būrimas iš kavos tirščių, tačiau, kai nieko konkretaus neturime, galima apsvarstyt pačius įvairiausius variantus.
Yra kokių nors versijų?
Galetu zuoka pirma grazinti Vilniaus skolas…. Nors butu galima pripirkt daug Tu 134 ir siulyt nebrangia eutanazija :)
http://www.15min.lt/pdf/doc/airbaltic.pdf
idomus failas ;-)
Palangos statistika
2011 June – 10.395
Keleivių skaičius lyginant su 2010 m. 6 men.- (-8%)
Taigi realiai KUN ir PLQ oro uostuose 8-9 proc. smukimas siemet.
o va „airBaltic” toliau raisina cash’ą išankstiniais išpardavimais:
http://www.airbaltic.com/public/sale_july2011_latvia_lt.html
išpardavinėja jau keliones naujiems metams…
Лухсе: без airBaltic рижскому аэропорту грозит упадок
http://biznes.delfi.lv/bizopinion/luhse-bez-airbaltic-rizhskomu-aeroportu-grozit-upadok.d?id=39564155
Pas airBaltic išpardavimai būdavo visada, tiek mėnesių prieš skrydžius irgi, nieko neįprasto juose nėra. Nesakau, kad nieko blogo pas juos nevyksta, bet į kiekvieną elementarų dalyką rodyt ir rėkt dangus griūna irgi kvaila.
@Pranas
na tokio spamo su ispardavimais tikrai nebudavo, koks eina siom dienom. I savaite po pora laisku su akcijomis… Nemanau, kad viskas cia normalu.
@Linas – nugi gaunu emailus jų jau daug metų, kad ir 2006.08.10 – travel from November 1 onward.
Estonian Air passenger number up 13,4% in June
In June Estonian Air carried altogether 68,521 passengers, 58,079 of these on regular flights. The total number of passengers increased 13,4% y-o-y, and on regular flights 5,2%.
“Encouraged by growth, we have increased frequencies to several destinations and opened new ones. And work on future schedule enhancements continues,” said Rauno Parras, Estonian Air Vice President Commercial.
In the first six months of 2011 Estonian Air carried altogether 307,858 passengers, 278,984 of these on regular flights. The total number of passengers increased 16.3% y-o-y, on regular flights 18%.
In June Estonian Air carried 61,139 passengers in Tallinn, which is 8.3% more y-o-y. In the first six months Estonian Air carried 266,542 passengers in Tallinn, which is 6.1% more y-o-y.
In June Estonian Air carried 7,206 passengers in Vilnius, which is 141.4% more y-o-y. In the first six months Estonian Air carried 40,976 passengers in Vilnius, which is 316.3% more y-o-y.
Estonian Air operated 5,512 flights in the first six months, which is 11% more flights y-o-y. In June 1,017 flights were operated, which is 7.4% more flights y-o-y.
The regularity of Estonian Air flights in the first six months was 99% and the 15-minute punctuality was 91.1%. In June the regularity and the punctuality were 99.6% and 91.6% respectively.
„Ryanair” jau sukrovė daugiau mažiau visų maršrutų griaučius žiemos sezonui į pardavimus.
Nieko labai stebėtino nėra, iš VNO žiemą nebus GRO krypties (bet kiek žinau ji ir planuota „seasonal”), o tai iš KUN vienintelė kryptis, kurios RYR neparduoda žiemai yra Skavsta.
Tai kaip išeina? Visi taip apsišovė su Stokholmu, kad net be Wizz konkurencijos 3x weekly iš Kauno neišgyvena?
2 barbalejus:
iš Kauno nuo lapkričio nebus ir skrydžių į Kos, Rhodes, Alicante
teisingai, bet čia kaip ir VNO-GRO atveju, akivaizdu, kad šie skrydžiai ir buvo sezoniniai
Bet vistiek airbaltic keleiviu skaicius auga. Akcijos nugali baime prarasti pinigus ?
Number of airBaltic passengers in January-June grew by 8%
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=43425
Jurgi, manau akivaizdu per anksti daryti išvadas – neigiama informacija pradėjo sklisti tik birželį, tai vargiai tai galėjo įtakoti pusmečio rezultatą. Reali įtaka gali pasimatyti liepą-rugpjūtį, ar tos kalbos turėjo įtakos pardavimams ar ne. Kiek sako kelionių agentūros – turėjo, ir labai didelę.
Gal ju statistikai konsultuojasi su Lukasenka? Ten irgi viskas gereja ne dienom o valandom. Be to cia matyt pirkti bilietai pries skandala
Tikrai įdomu kaip Ryanair išnaudos du bazuojamus lėktuvus Kaune. Ar tiesiog pakeis nenuimamų krypčių dažnį, ar ką žieminio pasiūlys? Ar tiesiog nukirps vasarines kryptis ir sumažins lėktuvų panaudojimą?
O kalbant apie AirBaltic pirmo pusmečio statistika, tai tas pats, kas KUN pirmo pusmečio statistika- 40 proc. augimas, nors birželį jau fiksuotas kritimas (vis dar jaučiamas bazės efektas sausi- balandį)…
@barbaliejus – netgi turint galvoje W tipo skrydžius dvi dienas per savaitę, KUN tvarkaraštyje dar 10 „skylių”. Nemanau, kad bus pilnas lėktuvų išnaudojimas žiemos sezonu, tačiau bent poros krypčių tikėtis galim. Iš paskutinių įdomesnių pasikeitimų – HHN padidintas iki 4 per savaitę, o LGW D1 ir D7 perkeltas į ankstyvą rytą. Įdomu, kas iš to išeis – persėdimui laikas idealus, turint omeny milžinišką atostoginių krypčių iš LGW kiekį…
Su Stockholmu man kazkokia mistika, kaip taip is Lietuvos „neisidirba” kriptis. Net is Rygos ir tos RYN skraido kasdiena airbalticas dar kazkoks LCC planavo atidaryti skrydzius i Stockholma greitu metu.
Na, bet ne pirmas savaites skaitote, manau turėtumėte suprasti, kad Ryanair skraidė dėl to į Skavsta, kad pakenktų Wizz Air. Ir kitos kryptys į Vilnių atsirado ne šiaip sau.
Ir iš Rygos Ryanair ne šiaip skraido į Skavsta du kartus per dieną, ir į Weeze skraido (o iš Kauno nebe) ne dėl to, kad latviai labiau į Vokietiją mėgsta, o ir dėl to, kad nuimtų srautą nuo airBaltic ir jam pakenktų.
Kaip matyti tai vis labiau duoda rezultatų.
Apie oro uosto „auxiliary revenue’:
http://www.frankfurt-airport.com/content/frankfurt_airport/en/shop_enjoy0/airport_sightseeingtours.html
VNO gal ir sunkoka suorganizuoti Maxi-turą aplankant A380, tačiau lankytojų terasa tai tikrai paprastai realizuojamas ir gana smagus dalykas:
http://www.frankfurt-airport.com/content/frankfurt_airport/en/shop_enjoy0/visitors_terrace.html
Deja, šiais klausimais Vilniaus oro uostas nuo 2001 metų nepasistūmėjo, ir tada atrodė netgi geriau dėl stiklinės sienos išvykimo salėje.
@ Aloyzas: What to show at VIA? Gipsy housing? Or not working parking meters? Cursing taxi drivers?
@Obs – aš tai visą laiką galvojau kad VIA yra вокально инструментальный ансамбль: http://www.pixshock.net/pic_b/7fa44f7b5072e27c414d2e83f337767c.jpg
@ AU: or http://linksmas.net/kindergarten-t13369.html. Goes with the logo of VIA.
@Obs.: add fireworks in Salininkai, and pissing on airport fence for complete British Stag-Do scenario…
Šiaip tai vokiečiai Frankfurte irgi originalūs- reklamuoja tokia gausybę ekskursijų, bet visos jos nurodyta, kad vyksta vokiečių kalba. Jau jei nesugeba bent vienai rast angliškai kalbančio darbuotojo, galėtų tik vokiškoj versijoj visą šį grožį rodyt.
O kad apžvalgos aikštelės Vilniuj reikia čia rašom jau seniai. Aš svarstau- kas gi trukdo? Griežti saugumo reikalavimai?
Vilnius tikisi 1,5 mln. turistų
VZ.LT
Vilniaus savivaldybės Turizmo skyriaus sako, jog visai realu, kad šiemet Vilniuje viešės apie 1,5 mln. turistų, nes sostinė ypač turtinga įvairių festivalių, valstybinių renginių, artėja Europos vyrų krepšinio čempionatas, rašo diena.lt.
Nijolė Beliukevičienė, Vilniaus savivaldybės Turizmo skyriaus vedėja, sako, jog pirmą metų ketvirtį sostinę aplankė 35% daugiau užsienio svečių nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Viliamasi, kad tokį tempą pavyks išlaikyti ir toliau. Naujausių statistinių duomenų, kiek iš viso užsieniečių šiemet aplankė Vilnių, dar nėra.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė užtikrino, kad asociacijos nariai sezoną vertina optimistiškai: gegužę viešbučiuose apsistojo 11% turistų daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Vilniaus turizmo informacijos centruose šiemet kovo–birželio mėnesiais iš viso apsilankė 31.871 svečias: 24.925 užsieniečiai ir 6.946 lietuviai. Pernai tuo pačiu metu buvo sulaukta 4.000 turistų mažiau.
Kelionėms atsigaunant „paskutinės minutės“ paklausa išnyko.
http://www.verslozinios.lt/index.php?act=mprasa&sub=article&id=37463
Poilsinių kelionių pardavėjai šiemet drąsiai kelia kainas. Pasitikėjimo jiems suteikė tiek didėjantis keliaujančių skaičius, tiek sumažėjusi konkurencija – pernai nuvilniję bankrotai. Padėtis tokia, kad vadinamosios „paskutinės minutės“ kelionės Lietuvoje dabar yra brangesnės nei iš anksto suplanuotos atostogos.
„Toks reiškinys, kaip „paskutinė minutė“, dingsta iš turizmo rinkos. Tam didžiausią įtaką daro kintanti
viešbučių kainodara – kuo anksčiau užsakomas kambarys, tuo jis pigesnis“, – tikina Aleksandras Sukovas,
kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ direktorius.
Donatas Kireilis, agentūros „Kelionių akademija“ (KA) vadovas, patvirtina, kad „paskutinės minutės“ kelionės
dabar tapo brangesnės, nei užsisakant kelionę iš anksto. Anot jo, kelionės kaina artimiausiam savaitgaliui
gali būti brangesnė 300–400 Lt nei kelionės po poros savaičių. Užsakant kelionę dar anksčiau, kainų skirtumas
taptų ryškesnis.
„Užsakant šiuo metu, paketai su pigių skrydžių bendrovėmis būtų pigiausi rugpjūčio pabaigai – rugsėjo
pradžiai. Tuomet kaina siektų apie 900 Lt, o skrendant tuojau pat tas pats dviejų žvaigždučių viešbutis gali
kainuoti beveik 2.000 Lt“, – pavyzdį pateikia KA vadovas.
Jis pažymi, kad galimybę drąsiai kelti kainas suteikė ir pakitusi padėtis rinkoje: kai pernai iš žaidimo
iškrito bendrovė „Star Holidays“, Lietuvoje vietoj trijų didžiųjų organizatorių, liko du, sumažėjo pasiūla.
Ji, anot p. Kireilio, nebėra perteklinė, kaip buvo anksčiau. Dėl to didžioji dalis vietų parduodama maždaug
prieš dvi savaites ir likusią dalį, kai lieka sąlyginai nedidelis skaičius, galima pardavinėti net ir didesne
kaina.
„Klientai vis dar yra jautrūs kainai, ieško prieš metus ar dvejus, kai buvo perteklinė kelionių pasiūla,
galiojusių kelionių kainų. Labiausiai poilsiautojų pamėgtomis kryptis šiemet kainos padidėjo iki 20%, todėl
labiausiai laimėjo tie, kurie keliones užsisakė iš anksto“, – tą pačią tendenciją mato ir Egidijus Vaišvilas,
kelionių agentūrų tinklą „West Express“ valdančios bendrovės UAB „Vestekspress“ generalinis direktorius.
Vidutinė tiek „Novaturo“, tiek ir „Tez Tour“ siūlomų kelionių kaina šiemet yra apie 10% didesnė nei pernai.
„Labiausiai kelionių kainas koregavo pabrangę degalai pasaulinėse rinkose, taip pat ir oro vežėjų teikiamos
paslaugos, kintanti viešbučių kainodara“, – brangimą argumentuoja „Tez Tour“ direktorius.
Didieji kelionių organizatoriai vienu balsu brėžia tendenciją: tautiečiai vėl mielai renkasi „viskas
įskaičiuota“ pasiūlymus, 70–80% nori gyventi 4–5 žvaigždučių viešbučiuose. Dar viena tendencija – šiemet
kelionės vėl planuojamos iš anksto.
Sigita Dabulė, kelionių organizatoriaus „Novaturas“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė, skaičiuoja, kad
šiemet sausį–vasarį šiai vasarai kelionių iš anksto buvo užsakyta 3 kartus daugiau nei 2010 m. o vos prieš
savaitę prasidėję žiemos sezono išankstiniai pardavimai taip pat sudomino daugiau keleivių.
„2007–2008 m. buvo pats didžiausias augimas turizmo rinkoje. Vėliau teko atlaikyti sunkmetį, fiksuotas iki
27% susitraukimas. Šiais metais vėl skaičiuojame augimą – dabar jis sudaro apie 40%“, – vasaros sezono
pardavimų rezultatus vertina p. Sukovas.
Pasak jo, keliauti grįžta jau ir tie, kurie dėl ekonominio sunkmečio kurį laiką negalėjo to sau leisti.
Nors Statistikos departamento I ketv. išvykstamojo turizmo duomenys tokiu optimizmu nespindi. Skaičiai rodo,
kad keliautojų būta mažiau nei pernai, mažiau jų kreipėsi ir į kelionių tarpininkus. Tačiau vasaros sezonu
kelionių organizatoriai teigia esantys labai patenkinti. Pasak jų, atsigauna visa rinka.
„Šią tendenciją stebime jau nuo metų pradžios – po kelerių metų lietuviai vėl aktyviau vyksta atostogauti į
užsienį“, – sako p. Dabulė.
Pasak „Novaturo“ atstovės, šiuo metu vasaros kelionių užsakyta ketvirčiu daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Tiesa, agentūros nemenkina ir paklausos atsigavimo. Pasak p. Kireilio, vasaros kelionių pardavimas yra apie
30% didesnis nei pernai, o „West Express“ š. m. II ketv. poilsinių produktų pardavimus teigia padidinę beveik
15%.
Organizatoriai skaičiuoja, kad vienai kelionei lietuvis vidutiniškai išleidžia nuo 1.900 iki 2.200 Lt vienam
asmeniui, nors kainų spektras labai platus – nuo 800 Lt išankstinių pardavimų metu iki keliasdešimt
tūkstančių litų prabangiausioms kelionėms.
Rizikingas verslas
Romas Vitkauskas, kelionių agentūros UAB „Baltic Clipper“ (BC) generalinis direktorius, skaičiuoja, kad pagal
kai kurias teikiamų paslaugų rūšis įmonės rezultatai geri ir labai geri.
„Nuo tų geriausiųjų 2007 m. ir 2008 m. atsiliekame apie 16%. Kita vertus, iki metų pabaigos daug laiko,
neaišku, kaip viskas susiklostys. Turizmo verslas – rizikingas. Žiemą turime Egiptą, vasarą – Turkiją, tai
šalys, į kurias keliauja 40–50% turistų. Jei tose šalyse kas nors įvyksta, pakeisti jų kuo nebėra – visa
kita, ką pasiūlysi, tai kainos jau gerokai didesnės. Jei ir dabar kas nors atsitiktų, tai alternatyvų
neatsirastų ir išvykstamojo turizmo rinka iš karto sumažėtų“, – pavojų mato p. Vitkauskas.
Ponas Kireilis sako, kad artimiau metu rinka turėtų augti, koją pakišti esą gali nebent bankrotai ar
nenumatytos aplinkybės.
„Pagrindiniai kelionių rinkos trikdžiai – vulkanai, oro bendrovių ir didelių organizatorių bankrotai. Jie
labai išbalansuoja rinką, nes atsiranda baimės“, – sako p. Kireilis.
Pernai rinkai teko pajusti visų jų įtaką. Islandijos ugnikalnis, pasak p. Kireilio, sustingdė rinką mėnesiui.
O ir dabar vis girdisi žinių apie bundančius ugnikalnius.
Bankrotų, anot KA vadovo, šiemet tikėtina pavyks išvengti. Anot jo, norėtųsi tik daugiau aiškumo dėl
„airBaltic“ padėties, kuri dar vis gana neapibrėžta.
Ne tik iš Lietuvos
Organizatoriai vardina, kad populiariausios vasaros kryptys 2011 m., kaip ir ankstesniais, išlieka Turkija,
Kreta ir Bulgarija. Sparčiai per metus išpopuliarėjo poilsis Rodo saloje. Gana greitai turistai grįžta ir į
neramumų supurtytą Egiptą. Pašnekovai pažymi, kad šiemet padaugėjo keleivių, kurie keliauja autobusais,
traukiniais. O ir į Vilnių sugužėjusios pigių skrydžių bendrovės kelionių rinkos nesudrebino. „Mes turizmo
srityje dirbame daugiau kaip 20 metų. Per šį laiką jau daug kas pradėjo skraidyti iš Vilniaus“, – pažymi
Žydrė Gavelienė, kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.
Ji akcentuoja, kad bendrovei svarbiausia ne tai, iš kur pakyla lėktuvas, o kad kiekvienas keleivis keliautų
taip, kaip jis išgali ir nori. Esą lietuvių nebegąsdina skrydžiai iš Rygos, Varšuvos, jie nebeprisiriša prie
Vilniaus, Kauno ar Palangos oro uostų. Beje, pasak jos, taip pat ir užsienio kelionių organizatoriai sudaro
konkurenciją vietiniams.
„Galų gale svarbu ir tai, kad pasinaudojus tam tikra nepalankia ekonomikos padėtimi padedama laimėti pačiam
keliautojui. Pavyzdžiui, sunkmetį išgyvenanti Didžiosios Britanijos turizmo rinka leidžia lietuviams
pasirinkti kelionių maršrutus jau ir iš Londono, o tai atveria ir didesnį palankių kainų, ir maršrutų
pasirinkimą“, – pasakoja p. Gavelienė.
Ponas Vitkauskas vertina, kad pigiųjų skrydžių bendrovių veiksmai buvo naudingi – padėjo išpopuliarinti tam
tikras kryptis.
„Pavyzdžiui, kelionės į Rodo salą buvo patrauklios, bet ne taip, kaip dabar. Dabar dėl pigių skrydžių,
operatorių veiksmų ši kryptis labai išpopuliarėjusi“, – pažymi jis.
Žiemą turime Egiptą, vasarą – Turkiją, tokį ne itin platų pasirinkimą Lietuvos poilsinių kelionių mėgėjams
įvardija patys kelionių organizatoriai.Nijolės TALUTYTĖS NUOTR.
VŽ komentarai
Sigita Dabulė, „Novaturo“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė:
„Sunkiausi turizmo rinkos laikai jau praeityje, atsigaunant ekonomikai, lietuviai vėl ima vertinti atostogų
laiką, skiria tam didesnį biudžetą, anksčiau pradeda jas planuoti ir labiau jas vertina.“
Donatas Kireilis, agentūros „Kelionių akademija“ vadovas:
„Pernai Lietuvos rinkoje buvo jaučiamas pasiūlos perteklius, šiemet to nėra. Didžioji dalis vietų parduodama
maždaug prieš dvi savaites, o likusią dalį galima pardavinėti didesne kaina.“
Egidijus Vaišvilas, turizmo agentūros „West Express“ generalinis direktorius:
„Žvelgdami į ateitį, nematome, kad artimiausią pusmetį smarkiai išaugs standartinių poilsinių kelionių
pasiūla, todėl laimės tie, kurie planuos savo atostogas iš anksto.“
VŽ skaičius
2.000 Lt
Tiek vidutiniškai atostogoms svetur skiria vienas poilsiautojas.
Šaltiniai: „Novaturas“, „Tez Tour“
Populiariausios organizuotų kryptys pagal
keliautojų skaičių 2010 m., %
Turkija 28,6
Egiptas 21
Graikija 7,8
Ispanija 6,1
Italija 3,8
Kitos 32,7
Šaltiniai: Statistikos departamentas, VŽ
Išvykstamojo turizmo įmonių skaičius
I ketv., vnt.
2008 m. 208
2009 m. 204
2010 m. 234
2011 m. 241
Šaltinis: Statistikos departamentas
Kelionių organizavimas
I ketv. statistika
2008 m. 2009 m. 2010 m. 2011 m.
Lietuvos gyventojai, apsilankę užsienyje, asm. 58.865 32.495 34.309 23.270
Sumokėta už suteiktas turizmo paslaugas, mln. Lt 240,296 155,833 145,437 149,635
Sumokėta už turizmo paslaugų paketus, mln. Lt 130,071 66,458 61,633 45,318
Šaltinis: Statistikos departamentas
Užsakomaisiais skrydžiais iš Vilniaus oro uosto skirdę keleiviai I pusm.,
vnt.
2010 m. 142.470
2011 m. 98.354
Šaltinis: Tarptautinis Vilniaus oro uostas
http://www.verslozinios.lt/index.php?act=img&sub=article&id=15346
Kodel Svedija nepopuliari kryptis? Todel, kad pagrinde skraido lietuviai (tiek gyvenantys Lietuvoje, tiek ir emigrantai, kuriu Svedijoje nera labai daug). Svedu – mazuma, o taip yra todel, kad eiliniu svedu su Lietuva niekas nesieja. Visai kas kita Ryga ir Talinas, su kuriais egzistuoja simtmeciu istoriniai saitai. Ten ir skraido daugiausiai svedai, o ne latviai bei estai. Tai ne mano asmenine, o paciu svedu nuomone.
visa pietu Svedijos dali nugriebia Kopenhagos kryptis, su kuria visuomeninis susisiekimas bemaz 300km gilyn i Svedija yra labai geras
svedijos kryptis nepopuliari, nes turetu dominuoti praktiskai vien verslo srautas. helsinkis, kopenhaga be verslo srauto yra ir tranzito taskai, o stokholmas sitoje srityje nelabai populiarus turetu buti.
Skavstos oro uostas labai toli nuo miesto, o ir susisiekimas gan prastas, kai gotheburge gali netik pesciom nueit iki miesto bet ir nuvaziuot su miesto autobusu, cia kalbant apie persedima skrendant su wizz ar ryr, be to gotheburge labai patogu nes gali tarkim atskrist su ryr ir persest i easyjet pervaziavus i landvetter oro uosta, aisku kolkas kiek buvo patys geriausi oro uostai persedimui Bremenas ir Berlynas… bent jau buvo pries metus…
Ir visiems užteko. tai ne dabar, kai 75% skraidančiųjų skraido be tikslo
@D – visi skrenda su tikslu, tik tikslai gal kitokie. Bet nuo 2001 m. smarkiai išaugo ryšiai tarp Lietuvos ir kitų šalių: tiek verslo investicijos, tiek emigraciją ir su tuo susijęs poreikis lankyti gimines. Be to, yra technologijų progresas, ekonominis augimas, verslo optimizavimas leidęs persėsti iš autobusų į lėktuvus.
Tai – natūralu. Kažkada ir visai nebuvo lėktuvų ir visiems pakako traukinių, dar seniau – karietų.
VNO puslapyje kartais nurodomi lektuvu modeliai neatitinka realiu, vykdanciu reisa. Sakykim siandien LH886 rodomas A320, o LH887 – A319, kai skrydziai vykdomi tuo paciu orlaiviu
Ne apie karietas kalba. Kalba apie besaikį vartojimą.
Na jau geriau zmones be saiko keliautu negu be saiko sedetu vienoje vietoje :) Be to jei nebutu keliave anksciau greiciausiai butu apgyvendinta tik afrika. :)
Per nago juodemą priartėjo lietuvių skraidymo dažnumas prie Europos, iškart bobučių lygio kalbos apie „besaikiškumą”. Atsipeikėkite – dar toli, oi toli.. Dėl karietų ir traukinių, pastarieji gali vėl greitai privilioti verslą. Stotys paprastai yra miesto centre, kas gali būti patogu išvykstant ar atvykstant į miestą, yra automobilių nuomos punktai. Atsižvelgiant į greitujų traukinių galimybes tikėtina, kad gali būt pasikeitimų verslo kelionėse. Aš, beje, traukinio Vilnius-Kaunas toli gražu nelaikau greituoju.
Na gal ir ne pats greiciausias Vilnius-Kaunas traukinys bet tikrai dauguma traukiniu europoje greiciau ir nevaziuoja… o greitieji kartais kainuoja daugiau nei bilietas lektuvu.
@Karolis – o taip, čia socialistinės Europos ideologija visame gražume: valstybė, visuomenė ir kokios nors ekologinės nevyriausybinės organizacijos, tik jiems duok valią, tuoj nustatytų kvotas ir limitus, kiek kam ir kada tikslinga skraidyti. Nes pats keleivis niekada be valstybės patarimo juk negali susiprasti, kas jam geriau.
Vis prisimenu, kaip pasitaikius progai, darau kuo ilgesnio atstumo maršrutus, kuo daugiau persėdimų ir kuo daugiau laiko lėktuve. Be tikslo? Ne, kodėl, su tikslu – man patinka skraidyti. Be saiko? Tikrai be jo, kas man nustatys saiką?
Labiausiai begėdiškas pavyzdys: iš Londono į Taškentą per Seulą.
AU pirma karta sutinku su tavim, man irgi patinka skraidyt su kuo daugiau persedimu, Gal cia kokia liga ? :)
Портал: Латвия не смогла пересмотреть невыгодный договор с акционером airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/portal-latviya-ne-smogla-peresmotret-nevygodnyj-dogovor-s-akcionerom-airbaltic.d?id=39589445
KUN statistika
2011 birzelis – 73.029 keleiviai
Palyginimas (2010/2011) – (-9,63%)
Tema i sona: reiktu siek tiek teisines pagal EU 261/2004 atzvilgiu. Gal kas nors gales padeti :).
Situacija: uzsisakau return ticket per http://www.klm.de is Berlyno TXL i New York JFK. Is karto http://www.klm.de atsiuncia laiska su patvirtinimu, kad bilietas nupirktas ir kad:
Skrdydziu numeriai yra AF XXX (Air France), bet skrydzius ivykdys DELTA.
I New Yorka skrydis praejo be problemu. Atgal buvo baisu: tik oro uoste suzinaujau, kad skrydziai tomis savaites dienomis yra nutraukti ir kad tai ivyko pries keleta savaiciu. Taigi dave man kita bilieta kitai dienai (su persedimu Paryziuje). Su manini niekas nesusisieke (nei is AF, KLM ar DELTA) nei per email, nei telefonu, nors perkant bilietus visas kordinates daviau.
Klausimas: ar priklauso man 600 eur pagal EU 261/2004?
Rusijos “Transaero” nepanoro investuoti į “airBaltic”
http://www.aviasistemos.lt/rusijos-transaero-nepanoro-investuoti-i-airbaltic/
O tuo tarpu Avia Solutions Group sekmingai vystosi ne tik i vakarus, bet ir i rytus. Interviu su Ziemeliu: http://expert.ua/articles/16/0/9111/
„Wizz Air” tuo tarpu šį savaitgalį du kartus pagerino savo rekordus. Penktadienį pervežė 1023 keleivius – jų rekordas VNO per dieną, o sekmadienį dar pagerino rezultatą, perveždama 1031 keleivius: 95,5% vidutinis lėktuvų užpildymas.
Reiškias bilietai brangs…
:)
Klausimas Zhymantui- kiek laiko realiai vėlavo išskridimas iš Niujorko? Formaliai bilietą pakeitė.
Spėju, kad iš JAV irgi skraidino „Delta”? Formaliai ES reglamentas turėtų galioti, bet esant trečioj šaly gali būt visokių niuansų…
Grįžtant prie AirBaltic temos- amžina žurnalistų problema- stengiasi uždėt rėkiančią antraštę, o tai dažnai klaidina.
Trasnaero atveju, jie atsisakė pirkti „AirBaltic” obligacijas, t.y. paskolinti jiems pinigų. Dabartinėj situacijoj toks skolinimas atrodo gana rizikingu.
Kitas dalykas- akcijų paketo įgijimas (pakankamai didelio, kad daryt įtaką valdymui arba kontrolinio)- tada jau gali įtakoti vežėjo veiklą ir būti tikresniu, kad įmerkti pinigai neprapuls.
Įdomu, kurie Wizz reisai muša rekordus? Gal bus galima tikėtis didesnio dažnumo (bet čia jau greičiausiai kitos vasaros klausimas) tomis kryptimis.
Tenka konstatuot, kad Wizz pradžia Vilniuje iš esmės sėkminga.
Tuo pačiu dar vienas klausimas susijęs su 250 tūkst. keleivių norma lengvatai gauti. Kadangi Wizz ir Ryanair pradėjo skraidyt balandžio ir gegužės mėnesiais, tai ar jiems norma bus sumažinta proporcingai išskraidytam laikui? ar keleiviai bus skaičiuojami už veiklos metus (t.y. 2012 m. gegužę balandį) ar dar kažkaip kitaip?
@Zhymantas
Iš pirmo žvilgsnio pagal EU 261/2004
priklauso ir 600 EUR, ir nakvynės kompensacija už papildomą naktį (pvz. jeigu nakvojai viešbutyje).
Beje, pagal EU 261/2004 atsako konkretus to skrydžio vežėjas, o ne tai kokios aviakompanijos kodu pirktas bilietas.
Tačiau klausimas kodėl tu negavai perspėjimo. Paprastai tokie pranešimai siunčiami automatinių sistemų ir kartais el.pašto serveriai juos atpažįsta kaip spamą ir nukreipia į spamą arba net sunaikina (pvz, vienu metu į Hostex administruojamą paštą negalėdavo ateiti net easyJet patvirtinimai apie bilieto įsigijimus, nes „siųsta ne iš to adreso, kuris nurodytas kaip siuntėjo”). Taigi, gali būti ir tokia detalė.
Kitas klausimas, kaip buvo tau atvykus į oro uostą, ar tau jau buvo priskirtas naujas skrydis, ar naujo kelionės maršruto ieškojo vietoje. Jeigu buvo priskirtas, greičiausiai ir info apie pakeitimą buvo išsiųsta, tik dėl vienokių ar kitokių priežasčių negavai.
@ Vytautas-NT ir Mindauqas
Atgalinio skrydzio (fizine, ant bilieto buvo Air France skrydzio numeris) operatore buvo DELTA, pakeista i Air France. Pagal EU 261 jei ‘grynasis’ operatorius yra is JAV, 600 eur nereikia moketi. Bet ant popieriaus (email) buvo Air France numeriai! O skrydis buvo pakeistas tik oro uoste.
Tai ar tokiu atveju priklauso man pinigeliai?
Pamirsau pamineti: pakilau 20 valandu veliau.
Galėtų Žiemelis investuoti į Air Baltic. Lygtais buvo grasinęsis. Bet jį tenkintų ko gero tik kontrolinis.
Siaip Wizzair jau ir dabar kainos didesnes nei Rygoj,tai nebera kur jau didinti(ne nu aisku teoriskai imanoma)….
Gal, po tokio sekmingo starto, kokiu planu ateiciai atsirado pas Wizzairus?
Aisku, labai noretusi Wizzair pletros, bet palaukim Dortmundo rezultatu. Norisi sekmingo Vokietijos reiso pavyzdzio.
Pzystu asmeniskai kelis zmones is Dortmundo,ten yra didele rusakalbiu ir serbu bendruomene ar net miesto kvartalas,tai gal ir neblogai turetu but su siuo reisu,bet cia neaisku dar visko gali but Svedijoj irgi daug lietuviu…Na ir kas k,kad Skavska toliau nuo sostines,bet juk dauguma lietuviu gyvena visai kituose Svedijos miestuose,kelta keliasi dar toliau nuo sostines ,o koks uzpildymas …Cia dar priklauso nuo keliaujanciu zmoniu iprociu…
Į Dortmundą jau nuimti ketvirtadienio skrydžiai žiemos sezonu (iki lapkričio yra antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais, nuo lapkričio dabar parduodami tik antradieniais ir šeštadieniais).
Berlyne irgi didziulis rusakalbiu kvartalas yra bet….
Pranai, nėra čia pakeitimo, iš pat karto buvo įdėta prekybon, jog žiemos sezonu, išskyrus per Kalėdas bus 2x weekly. Aš turiu dar pradžios pranešimą, kuriame nurodoma, jog S11-W11 bus vykdoma 3x weekly, „except low season weeks”. („Low Season Weeks” yra laikoma lapkričio-gruodžio pirma pusė/ sausio antra pusė-vasaris ir kovas).
Nesuprantamas argumentas dėl rusakalbių ir serbų Dortmunde- juk ne iš Maskvos skraidoma. O iš Belgrado ir taip Wizz į Dortmundą skraido.
Įdomu kokios strategijos Wizz imsis žiemą- ar ieškos kokių nors naujų krypčių, ar tiesiog mažins lėktuvo išnaudojimą ir skrydžių per savaite skaičių?
Zhymantui noriu pastebėt, kad bendro kodo atveju atsakomybę už skrydį turėtų prisiimt konkretaus skrydžio faktinis vežėjas. Codeshare atveju į vieną lėktuvą gali papult net kokių 6 vežėjų keleiviai (su jų atskirais bilietais). Todėl čia didžiausia problema, jei skraidint turėjo Delta, tai ji ir atsako už kitų vežėjų keleivių nuskraidinimą.
Kažkada turėjau panašią situaciją su Lufthansa- skraidino JAT lėktuvu iš Belgrado, kuris pavėlavo. Tai galop Lufthansa (nors bilietai buvo jos) nusiuntė aiškintis su JAT Frankfurte (o tokios mažos kompanijos atveju tai gerokai kebliau), kuri ir davė man naują bilietą iki Vilniaus.
Plius dar niuansas ar bilietas nebuvo pakeistas prieš 14 dienų kaip reikalauja reglamentas (tik informacija nepasiekė).
Sprendžiant pagal užlaikymo trukmę- turėjo nakvynę suteikt.
Vytautas-NT: „Wizz Air” neketina mažinti dažnių kitomis kryptimis (išskyrus Dortmundą). „Wizz Air” daugelį skrydžių skraido 2x weekly režimu, o jų strategija yra palaipsniui stimuliuojant visas kryptis „užauginti” iki mažiausiai 3x weekly, taip užtikrinant gerą pasiekiamumą ir sukuriant gerą produktą.
Galimi tik tolimesni taktiniai keitimai – pvz. kaip jau anksčiau paskelbta, jų antra pagal gerumą kryptis BGY keliama į 3x weekly, o sąlyginai prasčiausia FCO leidžiama į 2x weekly.
Jei Wizz stengsis skraidyt 3 kart per dieną dauguma krypčių, tai jiems turėtų neužtekt vieno lėktuvo. Išeitų, kad ateityje planuoja bazuot antrą, ar suktis W tipo skrydžiais?
Tiesa aš rašiau apie 2011 metų žiemą, kada keleivių srautai natūraliai krenta. Todėl ir kyla klausimas kaip Wizz reaguos į sezoniškumą. Kad ir Barselonos kryptimi. Net ir emigrantinės kryptys(sprendžiant pagal Ryanair) yra jo veikiamos.
Simonai ,kaip del Lutono nera planu paleist 7x weekly,juk sekasi tikrai geriau nei tiketasi…
Keista Wizz leidžia į BCN gruodžio 16d. pirkti bilietus po 130LTL
Mariau, iš LTN krypties ir buvo gerai tikėtąsi.
Sezoniškumas veikia visose kryptyse ir mūsų rinka yra labai sezoniška – nieko nuostabaus, jog Londono kryptyje spalį bus kur kas mažiau keleivių nei yra liepą – priežastys yra akivaizdžios.
Barselonos kryptis „Wizz Air” bus operuojama visus metus, tuo tarpu „Ryanair” Žirona yra sezoninė vasarinė kryptis. Mano asmenine nuomone, Barselona rudenį ir žiemą yra viena smagiausių „weekend break” krypčių dėl švelnaus klimato :)
2x weekly „low cost” segmentui yra suprantama, kaip minimalus produktas, labai jautrus konkurencijai – neketinama nė vienos krypties mažinti iki 1x weekly. 3x weekly jau yra neblogas produktas, realiai „frequency” prasme jeigu orientuojamasi tik į „leisure” segmentą, tai 3x weekly yra pakankamas padengimas.
@Patikimasis, kas keisto? Per pigu?…
SkyExpress gavo pirmajį Airbusą, RYANAIR kaip ir sudėliojo žiemos tvarkaraštį, o kaip tik SkyExpress žadėjo liepą paskelbti apie galimus skrydžius Lietuvon.
Iš Simono komentaro supratau, kad Wizz kol kas labiau linkusi dirbt į gylį (tai, matyt, saugesnė strategija, siekiant išgauti reikiamą keleivių skaičių). Klausimas kiek realu, kad jie mėgins pasiūlyti ir naujų krypčių. Kol kas turėjom tik vieną tokį eksperimentą ir iš dalies iš reikalo (Skanstvos pakeitimas į Dortmundą).
Klausimas- kiek Wizz dar linkusi paeksperimentuoti, nes potencialių „neatrastų” krypčių pigiems skrydžiams ne tiek jau daug. Iš kitos pusės to paties Ryanair pavyzdys rodo, kad dar įmanoma kažką išspausti ir pabandyt skraidyt, kur iš Lietuvos dar neskraidė.
Kartu noriu atsiprašyti už įkyrumą ir pakartoti klausima dėl to kaip tiksliai bus skaičiuojama 250 Tūkst. keleivių nuolaida: imant pilnus skaidymo metus (2011-2012 balandis Wizz atveju) ar metų galui proporcingai skraidytam dienų skaičiui?
Jei snekant apie Barcelona, koks apskritai oras rudeni Ispanijoj, kada geriausiai skrist ?
2001 metais, tai jau dešimt metų atgal… oho, kaip greitai gi laikas bėga, net ir nemano sustoti..
Vytautas-NT: skaičius skačiuojamas nuo sutarto atskaitinio taško, ne nuo kalendorinių metų.
Wincai, priklauso kas yra ruduo. Spalis tradiciškai lietingas ir su potvyniais. Manau, kad rudenį su kelių laipsnių paklaida gali tikėtis apie 20 šilumos.
Kaip rugsejis ?
Rugsėjį pakankamai šilta, apie 22-26
Noriu tokiu gandu pasidalinti, aišku, gal tik gandas
AirBaltic žiemos sezonui ketina nutupdyti visus Fokkerius ant žemės ir uždaryti visus regioninius maršrutus, tame tarpe Palangą, Kauną, Kaliningradą, Minską ir kt. Į Taliną, Helsinkį ir Vilnių bus paliekami tik Dash’ai žemesniu dažniu. Toks drastiškas skrydžių skaičiaus sumažinimas per žiemą tikimasi sutaupytų daug pinigo
Wincai, http://en.wikipedia.org/wiki/Barcelona#Climate atsako i tavo klausimus apie visus metu laikus.
O tuo metu long hault LCC biznis juda i prieki http://www.just4airlines.com/j4_dox/email/rss.mv?story_id=52319
Na ir Norwegian vis dar perka 787, galvuoja apie long haul. Ir „internetai raso” kad Air Asia X Gatwicke su easyJet transfero sutarti gali pasirasyti. Butu idomu labai.
airBaltic no longer to use Fokker 50 aircraft
http://bnn-news.com/airbaltic-longer-fokker-50-aircraft-32536
Hainan matyt pagaliau apsisprende –
Hainan Airlines can take Malev
Hainan Airlines is considering investing in a Malev Hungarian Airlines.
Jei Hainan nusprende atsisakyti airBaltic dalies, tai matyt aisku, kad jei airbaltic turi nauja savininka – tai jis rusu kapitalo.
Hainan Airlines mulls stake in Malev Hungarian Airlines
http://www.aviationbrief.com/?p=2716
Simonai, o kodel SN nesilaiko savo skrydziu tvarkarascio? Turetu buti skrydziai kasdiena, isskyrus day 6, o siandien pvz. skrydzio nera, jie net nera pazymetas kaip atsauktas… Kalbejau su litcargusu, sako, kad bardakas su SN…
Linai, liepos-rugpjūčio mėnesiais SN skrydžiai vyksta 4x weekly – taip buvo ir pernai iš anksto toks tvarkaraštis buvo numatytas.
O SN aptarnauja BGS, o ne Litcargus :-)
tai Fokker 50 atsisakymas kažkiek turėtų pakoreguoti ir VNO planus. Vistiek mažins skrydžių skaičių.
cargo – Litcargus :)
Jei yra zinoma, kad toks numatytas, tai ir VNO puslapyje, kur metinis tvarkarastis, turetu buti nurodyta, kuriomis dienomis skrenda liepos – rugpjucio men. ;)
Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nusprendė nuo lapkričio atsisakyti skrydžio Kaunas-Stokholmas. Šiuo metu į Švedijos sostinę lėktuvai kyla triskart per savaitę.
O, pasirodo Vilniaus long-haul čempionė LH į A380 First tik senatoriams (M&M Gold) leidž apgreidintis, neapsigaukit!
Jie sumažino F kėdžių skaičių, 744’ukuose buvo 16, A380 jau tik 8.
Dar kas įdomu, – A380’uose C-cabin ne horizontalios lovos, nors lyg ir 2011’ieji.
Rusų superlėktuvas negali skraidyti dėl kondicionierių gedimo
http://verslas.delfi.lt/automoto/rusu-superlektuvas-negali-skraidyti-del-kondicionieriu-gedimo.d?id=47751229
Idomu kaip Skyways seksis ,kai nuims Ryanair rudeni…
Idomu, kad Vokietija yra Nr.1 kryptis is Rygos oro uosto –
Больше всего пассажиров из Риги летают в Германию, Великобританию и Финляндию
http://biznes.delfi.lv/bnews/bolshe-vsego-passazhirov-iz-rigi-letayut-v-germaniyu-velikobritaniyu-i-finlyandiyu.d?id=39648207
he, BT dabar nešasi iš Vilniaus į RIX su B752 ;) kaip kokia lufthansa tarp miuncheno ir frankfurto su A321 skraido
Į oro uostą – su paspirtuku-lagaminu
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/i-oro-uosta-su-paspirtuku-lagaminu-365100
Artėjant krepšinio čempionatui mažėja lėktuvų bilietų
VZ.LT
2011.07.20 09:22
Skrydžių bendrovės pastebi, jog artėjant Europos vyrų krepšinio čempionatui padidėjo lėktuvo bilietų paklausa į Lietuvos miestus, rašo „Kauno diena“.
„Gruzija, Prancūzija, rodos, ir Italija – šalys, iš kurių grupinių skrydžių užsakoma daugiausia”, – pažymi Rosita Sakalauskaitė, „Air Baltic Corporation Lithuania“ Korporatyvinės komunikacijos koordinatorė.
Kasia Gaborec, „Ryanair” Pardavimų ir rinkodaros vadovė Lietuvai, sako, kad dar yra galimybių užsisakyti bilietų į Lietuvą, tačiau laisvų vietų rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje sparčiai mažėja.
Jos teigimu, skrydžių bilietai prieš pat čempionatą ir per jį nekainuos brangiau, nes bendrovė neperžiūri kainų atsižvelgdama į masinius renginius.
Бизнес > Бизнес
Доклад: airBaltic создает 2% ВВП Латвии
http://biznes.delfi.lv/bnews/doklad-airbaltic-sozdaet-2-vvp-latvii.d?id=39656791
Перекупив топ-менеджера airBaltic, Estonian Air открывает прямые маршруты в несколько финских городов
http://biznes.delfi.lv/bnews/perekupiv-top-menedzhera-airbaltic-estonian-air-otkryvaet-pryamye-marshruty-v-neskolko-finskih-gorodov.d?id=39669185
airBaltic Fall 2011 Service Reductions/Cancellations
Posted: 20 Jul 2011 12:11 AM PDT
airBaltic is reducing or cancelling selected service between July and October 2011.
As per 20JUL11 GDS timetable display, affected destinations as follows:
Riga – Beirut – Amman – Riga Canceled from 13SEP11
Riga – Dublin Canceled from 01SEP11
Riga – Geneva Service already canceled since 10JUL11
Riga – Kaliningrad Reduce from 2 to 1 Daily from 14AUG11 (This has been already reduced from 3 Daily to 2)
Riga – Palanga Reduce from 2 to 1 Daily eff 30OCT11
Riga – Tartu Canceled from 01AUG11
Riga – Lulea Service appears to be not resuming in Winter 2011
OOT: LOT’as skelbiasi, kas leidžia tik 6 kg rankinio bagažo. Įdomu ar kaip nors jį tikrina?
Nu ką, American pralaužė ledus su Airbus. Paskutinis užsakymas – 260 A320 prieš 200 B737NG
http://www.aa.com/i18n/urls/aanews.jsp?cd=110719&gc=ASM&cc=SCM&cp=FB,TW&skw=&tc=NEWS,AAPLANES&pp=
Įdomu, kam American Airlines užsakinėti B737 po daug metų ir tokiu dideliu kiekiu. Paskutinėj Paryžiaus parodoj dominavo Airbus. A320NEO buvo gana populiarus. Aš net labiau statyciau ant Bombardier Cseries, nors jis gali būt AA per mažas…
Tuo tarpu Ryanair atsirado nauja paslauga, kurios nauda nelabai aiški:
http://www.balsas.lt/naujiena/547490/ryanair-leis-stebeti-skrydziu-uzsakymu-istorija
Finnair flies today from Amsterdam to Helsinki using biofuel
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=462576&lang=en
Vytautas-NT: svarstai net koks fleet’as būtų geriau „American” :)) Bet tai anyway post factum – užsakymai naujiems lėktuvams jau duoti :)
Pritariu, jog „Boeing” tai dar vienas rimtas smūgis. Ir ne tik komercinis, kur „Airbus A320” šeima jau ima rimtai dominuoti, bet ir emocinis – aviakompanija, kuri vadinasi „American”, užsisako ne amerikietiškus, o pagrindinio konkurento lėktuvus.
Pagal skaičius tai „American” realiai beveik parko nekeičia, tiesiog atnaujina. Puiku, nes „American” turėjo patį seniausią parką JAV.
Beje, šis „American” lėktuvų pirkimas yra didžiausias visų laikų lėktuvų užsakymas istorijoje.
Realiai tai atrodys taip:
* 100 737NG, pristatomi nuo 2013
* 100 737RE, pristatomi nuo 2017 – pirmasis šio modelio klientas.
* 130 A320, pristatomi 2013
* 130 A320NEO, pristatomi nuo 2017 – pirmasis šio modelio klientas JAV.
Šie lėktuvai pakeis MD lėktuvus, B757 ir net 767-200.
Ar tik nebus taip kad po sio emocinio smugio visgi nusileis Boeing Ryanairui
FL Technics Adds Wizz Air With A320 To Its List Of Line Maintenance Customers
http://www.amtonline.com/article/article.jsp?siteSection=1&id=14111
FL Technics, an integrated aircraft maintenance and repair organization further expands its capabilities and signs its first contract with Wizz Air – the largest low-cost carrier in Central and Eastern Europe. FL Technics has been entrusted to provide maintenance services for the airline’s Airbus 320 at its newly opened base in Vilnius International Airport.
The Airline Strategy Awards 2011:
http://www.strategyawards.com/strategyawards2011/winners-2011
kam idomu Wizzair mazina kainas i Dortmunda ,kazko viskas link to ,kad nelabai einas jiem ten surinkt keleiviu …Na bus matyt nedaug beliko,o gal nori didesni loading padaryt:)
Riga – among TOP 5 summer travel destinations
http://bnn-news.com/riga-top-5-summer-travel-destinations-32729
OV-104 ka tik nusileido paskutini karta. nors tai ir nera „tradicines” aviacijos pavyzdys, bet vistiek susije. Landing speed – 20x usual commercial airplane…
Lietuvos oro uostai pirmoje metų pusėje sulaukė 1,2 mln. keleivių – daugiau skrista į Latviją ir Didžiąją Britaniją
http://www.lrytas.lt/-13112366681311221330-lietuvos-oro-uostai-pirmoje-metų-pusėje-sulaukė-1-2-mln-keleivių-daugiau-skrista-į-latviją-ir-didžiąją-britaniją.htm
@klaustukas – bet touch-down greitis yra 346 km/h.
Kalbant apie American airlines lėktuvus, tai mano esminė retorinė pastaba- kiek dar galima išspaust iš senos geros konstrukcijos- 737? Dar kartą pakeis variklius modeliu, kuriam jau virš 30 metų.
Nors, aišku, šiandien realios alternatyvos B737/A320 nėra.
Senos konstrukcijos privalumas- atidirbta gamybos technologija ir ištaisyti visokie pirmiems lėktuvams būdingi trūkumai (pvz. per didelė tuščio lėktuvo masė).
Iš vienos pusės American Airlines mažiau reikia pilotus mokyt, atidirbta techninė priežiūra ir pan. (perkant B737), bet iš kitos pusės kiek sena konstrukcija yra efektyvi, vis labiau aštrėjant kuro klausimams?
Taip išeitų, kad AA pirks ne tik A320, bet ir A321, nes B757 pakeist realiai galėtų tik A321/B737-900. O vat kuom jie keis B767-200 man mįslė? Ar tiesiog vietoj mažesnių lėktuvų bus naudojami didesni?
В России остановлена сборка нового самолета Ил-112
http://rus.delfi.lv/news/daily/abroad/v-rossii-ostanovlena-sborka-novogo-samoleta-il-112.d?id=39686115
@Vytautas-NT visi uzsakyti lektuvai dalinai pakeis 767-200 – pradedant A320, A320NEO, 737RE ir baigiant, matyt, 787. AA turi 767-200 15 is vis teturi
Vytautai-NT, A320 šiuo atveju apibūdina šeimą, į kurią ieina ir A319 ir A321 – šie lėktuvai yra operavimo prasme beveik tokie patys.
Vakar AA patvirtino, jog A321 ir B737-900 bus su trijų klasių salonu ir pakeis B767-200. B767-200 AA naudojo tik „domestic” skrydžiuose, konkrečiai tik reisuose iš JFK į SFO/LAX. Prie dabartinių kuro kainų nauji „narrow-body” bus gerokai efektyvesni, anot jų.
O dėl 737/A320 pakaitalo – laukiama, jog „Boeing” turėtų griebtis šiaudo ir kurti naują lėktuvą tokio tipo. Dabar „Boeing” su AA pasirašė tik ketinimų protokolą, jog „Boeing” pristatys 2017 metais 737RE – „re engined” modelį. Tuo tarpu „Airbus” po kelerių metų pradeda leisti A320NEO, kuris labai sėkmingai perkamas, tai manau, kokį 20 metų šis modelis gali gyvuoti. Aišku, jei iš esmės nepasikeis konkurencinė situacija ir neatsiras revoliucinių sprendinių.
Kiek galima suprast iš spaudos, pusiau revoliucinis sprendimas yra C serijos Bombardier lėktuvai, kurie kuriami naudojant kompozicines medžiagas (anglies pluoštą ir pan.), tuo panašūs į B787. Kol kas naudojamas kelias- lektuvų svorio mažinimas.
Boeing kol kas teigia, kad taip paprastai perkelti B787 technologijų mažesniam lėktuvui negalima:
http://www.flightglobal.com/articles/2011/03/14/354329/avitas-expects-a-boeing-737-re-engine-announcement-in.html
Tiesa kitas klausimas kiek Bombardier su savo nauju lėktuvu gali įlįst į aukštesnį B737/A320 segmentą 150-200 vietų lėktuvus, t.y. išdidinti kuriamą modelį, nes kol kas jis tik dalinis gigantų konkurentas.
Tuo pačiu galima konstatuot, kad Embraer su Bombardier 100 vietų lėktuvų rinkoje Airbus ir Boeing nugalėjo- mažų A318 ar B737-600 nieks nebeužsako (labai reti specifiniai atvejai)
Taip pat abejotina ar A321 gali lengvai pakeist B757-767, nes skrydžio nuotolis yra mažesnis ir vietų irgi kiek mažiau? Ar atstumu tarp pakrančių A321 skridimo nuotolio užtenka.
Beje, apie transatlantinius A321 girdėt neteko? Kas šiam segmente B757 pakeis?
„AviaAM Leasing“ įsigijo 8 orlaivius „Bombardier CRJ200”
http://verslas.delfi.lt/automoto/aviaam-leasing-isigijo-8-orlaivius-bombardier-crj200.d?id=47830573
S.Dariaus ir Girėno gatvėje link oro uosta, matyti audros padariniai.
Žiūriu Vytautas dalyvauja konkurse parašyti kuo daugiau klausimų… Negi sunku palyginti atstumą tarp JFK ir LAX ir 737 range’ą?
JFK-LAX lygiai 4002km approach
Gal kas zino, kokia dali WIZZ liektuvu FLT aptarnaus Vilniuje? Ir ar aptarnaus FLT ju liektuvus ne tik Vilniuje?
Grįžtant prie senų naujienų- keista, kad apie Wizz aptarnavimą FL-technics paskelbta tik dabar. Juk apie bazės įkūrimą seniai žinoma. Negi tik liepą susiderėjo? Ar A320 aptarnavimą pradėjo FL-technis neseniai?
Panašu, kad A321 iki Los Angeles nuskristų, bet per Atlantą jau sunkiau…
„FL Technics” atlieka „Wizz Air” „line maintenance”, t.y. kasdienę lėktuvų techinę priežiūrą. Dėl „heavy maintenance” „Wizz Air” turi igalaikę korporacinę sutartį su „Lufthansa Technics”, kuria didžiuojasi. Gali būti, jog šis pranešimas reiškia susitarimą dėl kai kurių check’ų atlikimą „FL Technics” bazėse.
Vytautas-NT: kiek žinau ir mačiau analizių, visi transatlantiniai maršrutai, išskyrus į Airiją, su „narrow body” yra nuostolingi ir manau, jog jų nebeliks po kokių dviejų metų, kai su 757 skraidantys tikrai negalės sukonkuruoti su nedideliais, naujais ir efektyviais 787 ir 350.
Ryanairas jau suka ratus virs Alytaus, negali nusileisti VNO, nes arteja audra?
Estonian ir Aer Lingus skiria tik 1000 pedu EIN tai pat suka ratą
Panašu, jog audra atėjo ir prie Alytaus, tai „Ryanair” buvo pasiųstas sukti ratų virš Ukmergės, kartu su EIN ir OV.
gal yra kokiunors oru radaru? butu idomu suzitoti po kiek laiko turetu pasibaigti tas lietus…
RYR svarsto galimybę skristi Kaunan
Ryanair iš STN, Small Planet iš HER, UTair iš VKO ir Estonian iš ARN nukreipti į Kauną, Aer LIngus iš Dublino į Taliną. Gal Kaunas nebesugeba aptarnauti tiek daug lėktuvų tuo pat metu?
Is http://www.ryanair.com/lt/flight-info
23:00 FR 244 Kaunas – Vilnius 23:35 ON TIME
:)
KUN parenge nebloga miestu gida –
http://www.kaunas-airport.lt/index.php?lang=lt&page=miestu_gidas
Kaip del Palangos jie negali,ar nieks nesvarsto tokios galimybes?Juk kaip ir sutvarkytas Oro Uostas…
Beje, katik pasinauduojau yandex money paslauga. Uz 5 minutes su yandex money isejo nusipirkti mastercard prepaid (be jokiu patikrinimu is skambuciu i Airija) ir nusipirkti RYR bilieta be transaction fee.
O Neteller cortele vis dar kaliauja… jau 3 savaites praejo =)
AerLingus nukreiptas i Talina,idomu nieks neprieme ar kaip cia ?
O kaip dabar bus su FR 2245 i Londona ? Lektuvas nukreiptas i KUN, keleiviai i Vilniu vezami autobusais. O kaip lektuvas, kils vel i Vilniu is KUN , kad vykdyt reisa i STN ?
Iš dalies gerai, kai šalia yra rezervinis oro uostas: )
Į Taliną vietoj Vilniaus dėl audros nuskraidinti lietuviai: naktis be viešbučio, maisto ir pažado sugrąžinti namo
http://www.lrytas.lt/-13113118971309692574-į-taliną-vietoj-vilniaus-dėl-audros-nuskraidinti-lietuviai-naktis-be-viešbučio-maisto-ir-pažado-sugrąžinti-namo.htm
Kaip žinia, dėl meteo sąlygų atsarginius oro uostus rinktis yra lėktuvo kapitono sprendimas ir lėktuvai realiai nėra „nukreipinėjami”.
Vakar RYR STN leidosi Kaune, išlaipinio keleivius ir skrydis iš VNO buvo atšauktas
EI nusileido Taline, išlaipino keleivius ir skrydis iš VNO buvo atšauktas. EI pilotai ne pirmą kartą įdomu sprendimą priima – atsimenu, kartą kai dar skraidė iš LGW buvo nusikreipė iš VNO į HEL.
LLC Heraklionas leidosi Kaune ir vėliau po poros valandų tuščias perskrido į VNO.
Utair ir Estonian Stokholmas nusileido Kaune, norinčius išlaipino Kaune, o po poros valandų su kitais keleiviais atskrido į VNO.
Tokia štai buvo audra :)
Na o jei airBaltic atitektu Aerosvit ? –
Домбровскис встречался с украинским миллиардером; могли говорить о продаже airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/dombrovskis-vstrechalsya-s-ukrainskim-milliarderom-mogli-govorit-o-prodazhe-airbaltic.d?id=39706745
Убытки Рижского аэропорта – 2,8 млн. латов
http://biznes.delfi.lv/bnews/ubytki-rizhskogo-aeroporta-28-mln-latov.d?id=39702513
O kas nors prisimena atveji, kai AerLingus vietoj Vilniaus būtų nusileidę Rygoje?
Kiek suprantu iš Talino jie išskraidino tuščią lėktuvą atgal į Dubliną, o keleivius autobusais vežė?
Viskas buvo padaryta tik dėl keleivių saugumo, jei būtų VNO nusileidęs ir spauda kokį burbulą išpūtusi būtų vėl negerai, rizikuotu gyvybe.
Mažiau Dublino ir Kopenhagos – daugiau Rygos
http://iq.lt/svarbus-straipsnis/maziau-dublino-ir-kopenhagos-daugiau-rygos/
To Oleg : kiek yandexas ima procentu uz pervedimus i master card prepaid?
2SB: dėl RYR STN nevisai tiesa. Reisas buvo vykdomas iš KUN.
Biofuel transported passengers surely and more sustainably
http://blogs.finnair.com/2011/07/22/biofuels-transports-passengers-surely-and-sustainably/
@Latehansa Idomu ! Tai is VNO to reiso keleivius autobusu nakti nuveze i KUN ir is ten isskraidino i STN ? Is tikruju ?
2Jurgis: taip ir buvo, – ne nu – rimtai
Kinai žada skraidinti žmones per Vilnių į Europą, jei Lietuva griežtai nereikalautų vizų iš kiniečių
http://www.lrytas.lt/-13113228811309994045-kinai-žada-skraidinti-žmones-per-vilnių-į-europą-jei-lietuva-griežtai-nereikalautų-vizų-iš-kiniečių.htm
Tupas Zuoko PR visiem aisku, kad be vizu kinu cia niekas neileis
Na gerai, kad Lithuania express kazka tai daro. Sitas variantas visai realus atrodo. Tuo paciu galetu ir mums parduoti laisvas vietas i Pekina, o taip pat Paryžių, Barseloną, Dubliną ir Keflaviką. Mielai suskraidyciau ir i Keflavika, Islandija. Atsirastu ir daugiau tokiu norinciu,- nemazai lietuviu dirba Islandijoj. Aisku, to skaiciaus nepalyginsi su Airija, bet jei kiekvienam reise atsirastu bent po 10-20 laisvu vietu, tai jau butu gerai ir mums. Nekalbant jau apie tiesiogini turizma. Kinu atvezimas cia butu savaime gerai.
Tokiu pat principu galima butu realizuoti ir Izraelio siulyta plana vykdyti skrydzius is Tel Avivo per Vilniu i JAV. Pvz. pajungus tuos pacius islandus. Issisprestu teisiniai reikalai.
Apie kokias vizas kalba eina? Jeigu galutinis tikslas yra EU, tai keleiviai ir taip turi Šengeno vizą, ar ne? Nežinau kaip dėl Islandijos.
Pries pirmadienio airBaltic akcininku susirinkima prasideda politine kova –
Flick: Latvia has been sabotaging airBaltic
http://bnn-news.com/flick-latvia-sabotaging-airbaltic-32803
kai zuokas pavaro:
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/per-vilniu-svarstoma-organizuoti-skrydzius-is-pekino-41-161506
Kodel sios dienos Berlynas TXL, Vokietija JZ 130 Skyways atsauktas skrydis ?
Kinų planai atsitrenkia į Šengeno sutarties sieną
http://iq.lt/titulinis/kinu-planai-atsitrenkia-i-sengeno-sutarties-siena/
Kaip teigiama sostinės savivaldybės išplatintame pranešime, susitarimą dėl skrydžių per Vilnių būtų galima pasirašyti jau šį rudenį. Tačiau tik tuo atveju, jei Kinijos piliečiams būtų taikomas supaprastintų vizų režimas – tokią sąlygą iškėlė delegacijos nariai. Šiandien kinai žada apsilankyti ir Migracijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos.
Civilinės aviacijos administracijos direktorius Kęstutis Auryla teigė, jog tokia praktika pasaulyje yra taikoma. Pavyzdžiui, supaprastinta tvarka vizas gauna į Turkiją užsakomaisiais skrydžiais atvykę užsieniečiai.
Tačiau galimybe taikyti supaprastintą vizų režimą kinams Lietuvoje K. Auryla abejoja.
„Anksčiau buvo bandoma taikyti supaprastintą vizų režimą į Palangą atskrendantiems rusams. Tačiau tada Lietuva dar net nepriklausė ES. Kai mes prisijungėme prie Šengeno sutarties šalių, visos galimybės išduoti vizas trečiosioms šalims yra aiškiai reglamentuotos. Todėl abejoju, ar supaprastinta vizų išdavimo tvarka galėtų galioti Kinijos piliečiams“, – teigė K. Auryla.
Dabar be vizų į Lietuvą gali atvykti tik Kinijos Honkongo ir Makao specialiųjų administracinių regionų piliečiai, turintys šių regionų piliečių pasus.
Singapore Air picks Boeing 777-200 for its new airline
http://uk.reuters.com/article/2011/07/22/singaporeairlines-idUKWNAS287420110722
777-200 kaip LCC liektuvas? Mmm.. ka zinantys gali pakomentuoti? Gal Boeing pigiai sutiko parduoti kol visi is Airbuso perka?
Mindaugas, ten ne procentas, ten biski kitaip babkes nuima. http://money.yandex.ru/card/virtual/faq.xml#price
Bet apie 2% iseina.
Man is Zuoko naujienu tik vienas dalikas nesuprantomas. Kas per Lithuanian Express? Cia gi tiesiog kompanija an popieriaus, tai apie kokius Dublinus ir Keflavikus eina kalba?
Vytautai, pvz Virgin America visus skrydžius su A319/A320 operuoja, o jie tarp krantų skraido:
http://www.virginamerica.com/va/infoDeskRouteMap.do?method=showcheckInOption&pageName=routeMap
@Oleg Jau anksciau buvo rasyta apie Lithuania express verslo modeli,- tai labiau virtualus operatorius, na kaip Eurocom mobiliam rysy.
Nesuprantama ko kinai nori? Nes skrist į Paryžių, Balseloną, reikia Šengeno vizos. Į Dubliną ir Islandiją- atskirų.
Beje, aišku, žurnalistai neįsigilino, kad Keflavikas yra Reikjaviko oro uosto pavadinimas.
Tam, kad jie patektų į tranzitine oro uosto zoną, jokių vizų nereikia.
O vat jei jie nori gauti kažkokia supaprastinta tvarka šengeno vizas iš Lietuvos, tai čia jau problema. Nes kiek suprantu, kinai net neskristų į Lietuvą (arba bent jau dauguma jų)…
O jei skraidyt nuspręstu su B777, tai tektų juos Kaune tupdyt, kur kiltų problemų su terminalu…
Skridau vakar tuo skrydziu is VNO i STN, kad skrydis neivyks nepranese beveik 2h, nors jau maciau kad lektuvas KUN nusileido, poto daug neaiskinant buvo pasakyta kas nori su autobusu vaziuoja i KUN kas nenori gali atgaut bilietus, apie vandeni ar maista nebuvo VNO ne kalbos, po 4h atvaziavo autobusai is Kauno ir parveze visus i KUN sedejau antrame autobuse pasiekus KUN aptarnavimas akimirksniu pasikeite gavome naujus bilietus buvo viskas isaiskinta netgi ir tai RYR yra isakes jokio maisto nedalint, po kiek laiko buvom sulaipinti i lektuva ~5h ryto, trapai nuvaziavo buvo pranesta kad kilsime uz 5 min…. dar po 10 min pranese kad lektuvo nepriima STN ir tuo paciu igulai baigiasi darbo valandos, buvo pazadeta kad atvykus igulai 8h kilsime, visi buvom islaipinti kartu su igula i terminala, ten suzinojome kad buvo apskritai sulaipinti du is triju autobusu <>, treciojo autobuso keleiviai tik mums islipus suprato kad vos neiskridome be ju…. taigi galu gale po geros valandos buvo vis delto isdalinti 5 euru kuponai, galu gale 8 atvyko nauja igula pasieme keleivius sena igula ir isskridome i Londona, na va po ~12 keliones as Londone ir speju kad is VNO daugiau neskrisiu su RYR nes susidare toks vaizdas kad VNO darbuotojai kuo greiciau norejo atsikratyti keleiviu tarsi jie kele labai didele problema….
@Wincas Na siaip paemus, tai VNO ir KUN artumas tokiom ir panasiom situacijom gerai organizavus darba butu tikras issigelbejimas tiek keleiviams, tiek a/k. Siuo atveju pritruko operatyvumo ir igulai baigesi darbo valandos. Trecio autobuso keleiviu nesulaipinimas visiskai neaiskus. Nebent tuo laiku jie jau suzinojo, kad lektuvas nebeisskris. Siaip , vakar dienos situacija parode, kiek daug galimu variantu yra. SPA ir UtAir is KUN pakilo ir parveze keleivius i VNO. Ryanair atsiveze keleivius i KUN.
Kalbant apie Singapūro naujo pigaus vežėjo projektą, tai geresnė informacija šitam straipsnyje:
http://www.flightglobal.com/articles/2011/07/22/359819/sia-to-operate-long-haul-low-cost-unit-using-boeing.html
Tiesa kur skraidys tie mistiško tolimojo nuotolio low-cost’ai- mįslė. Srautų jiems reikėtų neblogų, tokiems dideliems lėktuvams užpildyti…
Jie lėktuvų nepirks, o gaus iš SIA. Beje, jiems dar „Tiger” priklauso.
Kas link American Airlines, tai jie paskutiniai iš didžiųjų JAV vežėjų, kurie naudojo vien Boeing’us. Visi kiti jau derina Airbus ir Boeing lėktuvų parką. Spėju čia logika paprasta- tokiu būdu daromas spaudimas abiems gamintojams- nenuleisi A320 kainos- pirksiu B737…
@Wincas, aiškiai matosi kad esi nusistatęs, nes kiekvienam normaliai mąstančiam žmogui užmiršimas įlaipinti keleivius į lėktuvą (KUN/EYKA) yra tikrai baisiau negu, perspėjimas kad keleiviai bus pervežami į KUN iš VNO, o kas nenori atgaus bilietus tad pamąstyk (VNO) ;)
Флик: мне не сложно управлять airBaltic из Берлина
http://biznes.delfi.lv/bizopinion/flik-mne-ne-slozhno-upravlyat-airbaltic-iz-berlina.d?id=39708101
25 июля в Латвии должно пройти собрание акционеров airBaltic. Флик обещает, что будет в нем участвовать, скорее всего при помощи видеосвязи, в Ригу он приезжать не собирается.
Напомним, что Флик опасается, что в Латвии может быть выдан ордер на его задержание, и главе airBaltic угрожает арест.
Заключение Генпрокуратуры о airBaltic обнародовано не будет
http://biznes.delfi.lv/bnews/zaklyuchenie-genprokuratury-o-airbaltic-obnarodovano-ne-budet.d?id=39709221
Paprasciausiai nebuvo is VNO pranesta kad is vis yra trecias autobusas, siaip nenoriu girt ir KUN bet VNO tiesiai sviesiai visus imete ant gatves ir pasake laukit autobuso kur kada ir kokio issiaiskinkit patys musu darbas tarminale…. Siaip esu pervarges tai reiks apmastyt viska blaivia galva ryt
ir vien ir kitam mieste aptarnauja BGS tai cia bgs problema o ne vno, o vat jei bgs darbuotojai nesusisneka tai cia jau beda.
@Mindaugas
arba as kazko nezinau, arba KUN FR aptarnauja Litcargus…
Aptarnavo Litcargus RYR, BGS aptarnavo AerLingus
na tai Litcargus cia bedos, ne VNO …
Man isvis keista, kad Wincas bande skristi is VNO. Is jo pasisakymu jau senokai buvo galima suprasti, kad VNO isvis geriau neegzistuotu ir visi turi skristi is jo mylimo KUN. :)))
@EugenijusToo: Tame ir esmė, kad kinų galutinis (ir negrįžtamas) tikslas yra EU, tačiau nei Šengeno, nei jokios kitos vizos jie neturi.
Noriu pakreipti sita modeli kita kryptim, jau anksciau mineta ideja Tel Aviv – Vilnius – JAV. Vizu problemos cia nera is jokios puses. Tel Aviv- Vilnius skrydi daro izraelio a/k , Vilnius – JAV – tarkim Island Express. Tokiu atveju schema vekia puikiai.
Kinijos atveju vizos problema nera tik LT problema, tai ES problema. Ir ta problema yra zinoma visiems, ir kinieciams ir islandams is Lithuania express. Bet matyt yra teorine galimybe ta problema palengvinti, todel ir buvo siandien tariamasi Migracijos departamente. Butu idomu po sio susitikimo isgirsti kokius tai komentarus,- is A.Zuoko, is Vilniaus savivaldybes, is SM , o gal net pats Simonas dalyvavo visuose tuose pokalbiuose ir zino daugiau tikru detaliu. Nemanau, kad visa sita ideja yra vien „dumu putimas” .
Dabar iki pilnos laimes truksta tik kad Vytautas-NT kartu su Jurgiu pradetu detaliau nagrineti kinieciu skraidinima per Vilniu… Nusileiskit ant zemes nors viena karta, nes jau darosi net nebejuokinga. Virtualus operatorius Lithuania Express :)
Aviakompanija “Ryanair” šių metų lapkričio mėnesį pradės skrydžius du kartus per dieną (?) tarp pagrindinio Barselono El Prat oro uosto (BCN) ir Vilniaus.
O as girdejau,kad Ryanair nuo lapkricio is Vilnaus skraidys i menuli(ten ziema truputi silciau) ,pradine kaina 10$.Bilietai jau prekyboje -paskubekite.
Šiaip tai latviai galėtų išduoti Europos arešto orderį ir tada B.Flick’ą ir Berlyne sulaikytų.
Labai keista visa ši istorija atrodo.
Kiek teko skaityt spaudoj- migracijos departamentas pasiuntė kinus ir islandus į URM, pakomentavę, kad daug ko labai nesitikėtų- šengenas…
Beje, jei neklystų nei Airija, nei Islandija nėra šengenas- reikia atskirų vizų…
Na tai dabar turesime BCN is VNO jau keturis kart per savaite. Belieka tiketis, kad Ryanair nepadarys skrydziu tom paciom dienom kaip Wizzair.
Islandija šengenas, kaip ir norvegija, šveicarija nors jos nepriklauso EU.
Dar apie Lithuania express planus:
Šiandien kinai planavo apsilankyti ir Migracijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos (MD). Tačiau departamento atstovai užsieniečiams rekomendavo kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją.
„Tokiam susitarimui jau reikėtų politinių sprendimų. Vizų klausimą paprastai sprendžia Europos Komisija, nors tam tikru lygmeniu galimos ir dvišalės derybos. Tačiau tai – jau ne mūsų kompetencija“, – IQ.lt sakė MD direktorius Almantas Gavėnas.
URM spaudos ir viešųjų ryšių skyrius informavo, kad kol kas apie jokį susitikimą su „ComWa“ atstovais ministerija kol kas duomenų neturi.
Sengeno salys vizualiai:
http://www.axa-schengen.com/en/schengen-countries
Kažkaip naujieną apie VNO-BCN atsirado Simono RSS’e, bet bloge jos nėra :) Gal persigalvojo?
Iš kalėjimu virtusio Talino oro uosto ištrūkęs A.Tapinas: „Žiūrėsime, kaip oro linijų bendrovė reaguos į lietuvių skundą“
http://www.lrytas.lt/-13113584531310593898-iš-kalėjimu-virtusio-talino-oro-uosto-ištrūkęs-a-tapinas-žiūrėsime-kaip-oro-linijų-bendrovė-reaguos-į-lietuvių-skundą.htm
is SB rss:
Aviakompanija “Ryanair” šių metų lapkričio mėnesį pradės skrydžius du kartus per dieną tarp pagrindinio Barselono El Prat oro uosto (BCN) ir Vilniaus.
Šiuo vasaros sezonu “Ryanair” skraido tarp Žironos oro uosto netoli Barselonos ir Vilniaus. Kaip ir buvo planuota, skrydis į Žironą buvo sezoninis ir spalio pabaigoje bus nutrauktas.
Be “Ryanair” į Barselonos oro uostą taip pat skraido aviakompanija “Wizz Air”.
Šiuo žiemos sezonu “Ryanair” į Vilnių kaip ir vasarą skraidys 6 kryptimis: keturiomis kryptimis dažnis nesikeis į Dubliną – 4, į Londoną – 7, į Brėmeną – 4, į Romą – 3 kartus per savaitę. Skrydžiai į Milano Bergamo oro uostą numatomi 2 kartus per savaitę (vasarą vyksta tris kartus). Nuo lapkričio mėnesio nauja kryptis “Ryanair” žemėlapyje – Barselonos oro uostas, į kurį skrydžiai vyks 2 kartus per savaitę.
vat as galvuoju, gl vertetu bent trupiti garbes Simonui tureti ir bent cia nepostinti to ka jis pasalino?
o gal tiesiog atsisakykim lietuvisko drovumo? ir prie ko cia garbe?
@Mindaugas Tikriausiai Oleg turėjo omeny „pagarba”, t.y. „…bent truputį pagarbos Simonui…”
— thanks
Wizz tuo tarpu jau darosi juokingi su savo tvarkaraščio kaitaliojimu. Kažkaip man neatrodo normalu, kai pirkau su jais tris keliones, ir kol kas visos trys po to buvo pakeistos. Šįkart DSA porą valandų nuvėlino.
Danish Cimber Sterling’s CEO confirms plans to merge with Swedish peers
22 July 2011 – The CEO of Danish air carrier Cimber Sterling A/S (CPH: CIMBER), Jakob Krogsgaard, confirmed merger plans with Swedish rivals Skyways and City Airlines AB, Danish site Business.dk reported today.
Cyprus-based Mansvell Enterprises Ltd, which earlier in July agreed to buy 70% in Cimber for DKK165m, is also the owner of Skyways and City Airlines. Mansvell is controlled by Ukrainian billionaire Igor Kolomoisky.
The acquisition is subject to approval by the Danish company’s board, which will convene at the end of July. If clearance is granted, the merger talks will begin immediately afterwards, the chief executive said.
A consolidation will be the only logical solution since Cimber’s business model is not working, according to senior analyst Jacob Pedersen from Sydbank.
On Wednesday, Danish news provider Check-In.dk reported that Cimber had entered into a strategic and commercial alliance with Ukrainian Aerosvit Airlines, also controlled by Kolomoisky, as of 1 August.
Labai senos Ryanair bėdos bent jau Italijoje:
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-uz-pirkeju-mulkinima-gavo-05-mln-euru-bauda.d?id=47928975
Sia savaite bus airbaltic fronto naujienu :
1.Transport Minister: BAS wants to shift airBaltic management to Vilnius
http://bnn-news.com/transport-minister-bas-shift-airbaltic-management-vilnius-32886
Įdomu kodėl visi galvoja, kad vadovybės perkėlimas reiškia maršrutų tinklo perkėlimą? Teoriškai šiais laikais AirBaltic vadovybė gali sėdėt Šiauliuose ar Joniškyje ar kokioj Duobelėj, Tukumse ir t.t ir iš ten vadovaut, jei nererikia asmeniškai gyvai vadovybei duot komandų oro uoste
47,2% oro bendrovės „airBaltic” akcijų valdanti bendrovė „Baltijas aviacijas sistemas” bazinį bendrovės oro uostą norėtų perkelti į Vilnių, tačiau tai prieštarautų Latvijos interesams tokį oro uostą išlaikyti Rygoje, cituojamas Uldis Augulis, Latvijos susisiekimo ministras. Praėjusią savaitę paruoštame „airBaltic” įstatų pakeitimų projekte planuojama keisti vieną iš punktų, šiuo metu neleidžiantį steigti bazių užsienyje. O BAS norėtų, kad baziniu „airBaltic” oro uostu taptų Vilnius.
Vilniaus oro uostas – taip gerai dar niekad nebuvo
http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/vilniaus-oro-uostas-taip-gerai-dar-niekad-nebuvo-2
URM siūlo Vyriausybei neimti jokio mokesčio už nacionalines vizas iš Baltarusijos
http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/urm-siulo-vyriausybei-neimti-jokio-mokescio-uz-nacionalines-vizas-is-baltarusijos-366041
Šiuo atveju kalbama apie galimybę neimti mokesčio už ilgalaikes nacionalines vizas, dar vadinamas D kategorijos vizomis. Jos išduodamos, jei asmuo šalyje nori būti ilgiau nei tris mėnesius per pusę metų. Turint tokią vizą, ribotą laiką galima lankytis ir kitose Šengeno erdvės šalyse.
Lietuva tikisi, kad Baltarusija Lietuvos piliečiams atsakys tuo pačiu.
As cia sitai miniu del dvieju dalyku:
1.Gal ir su kinieciu vizom Lietuva gali priimti kazkoki lengvatini sprendima. Kuo teisiskai skiriasi Baltarusija nuo Kinijos Lietuvos atzvilgiu ?
2. Jei, kaip tikimasi, ir Baltarusija atsisakys vizu (ar tik mokamu vizu), gal palengves mums skraidymas is Minsko oro uosto ? Ypac Etihad ir BelAvia kai kurie Rytu reisai tikrai mums patrauklus butu. Beje , BelAvia lyg ir buvo zadejsi skraidyt i Palanga ?
Išnuomos lėktuvų pilotus
http://www.verslosavaite.lt/index.php/Isnuomos-lektuvu-pilotus.html
Skrydžių įgulos nuomos paslaugas teikianti kompanija „AviationCV.com“ žengia į Rytų Europos aviacijos rinką ir pradeda bendradarbiavimą su Ukrainos užsakomųjų skrydžių kelionių operatoriumi „Khors Air“.
Man tai kyla klausimas- kokiu pagrindu tada funkcionavo AirBaltic bazės Vilniuje ir Taline, iš kur buvo vykdomi tiesioginiai skrydžiai ne tik į Rygą? Ar čia jie neseniai įstatus pasikeitė? Ar čia kažkokia kita žodžio „bazė” prasmė, nei lėktuvų bazavimas oro uoste ir skrydžių iš jo vykdymas?
Man tai panašiau į akių dūmimą ir bandymą gąsdinti Latvijos vyriausybę, kad išsikels iš Rygos…
Aisku, kad cia BAS spaudimas Latvijos vyriausybei,- arba „merkiat” eilini karta kruva pinigu, arba iskeliam baze i Vilniu. Beje, teisingai pastebeta del buvusios bazes Vilniuje „teisetumo”. Arba tai buvo neteiseta, arba vyriausybes atstovai/stebetojai net nebuvo skaite airBaltic istatu :) Bet kokiu atveju, tai anksciau nekliude turet bazes Vilniuje ir Taline.
To Jurgis: Skirtumas tarp Baltarusijos ir Kinijos toks: Kinija nedalyvauja ES kaimynystės programoje. Šiuo atveju kalbama ne apie ekonominius interesus, o apie kaimynų ryšius, demokratijos sklaida ir pan. Manoma, kad bevizis rezimas arba vizos su lengvatinėmis sąlygomis gali prisidėti prie tokių dalykų.
http://www.iliustruotasismokslas.lt/article/2011/7/11/valdymą_perima_autopilotas
Gal baikit tas svajones apie lengvatines vizas kinieciams. Kokiu pagrindu jas isivaizduojate? Kad per savaite kinieciai viena, du ar tris 767 atsius? Rimtas pagrindas – kaip zinia, dabar is Kinijos i Europa praktiskai niekas neskraido, tik vos ne is kiekvieno didesnio oro uosto yra skrydziai i minimum kelis Kinijos oro uostus. Kinieciu skraidymas per VNO gali stoti i viena greta su Hainan domejimusi Europos vezejais (jau kiek per n metu isigijo taip rimtai besidomedami?), BAS ir kitomis panasaus lygio aferelemis.
@klaustukas Klaustuk, kodel baigti tas svajones ? Tavo ziniai, Hainan domejimasis Europos vezejais baigesi Malev nupirkimu. Nors is tikruju nesibaige, – dabar yra ziniu, kad Hainan perka dar viena Europos transporto a/k.
Pritariu,kad cia tik muilo burbulas su tais kinais,net zydu atejimas ir tas realesnis…Del Airbaltic bazes perkelimo tai net politiku neisgasdinsi su tokiu briedu,cia mano galva populistinis pasisakymas Latvijos liaudziai ,tipo kokie jie vargsai…
Na rytoj turetu but idomi diena Wizzair prades skrydzius i Dortmunda
@Jurgis Gal butu galima isvysti oficialius pranesimus apie isigijima? Kiek % akciju ir pan? Kiek teko skaityti – visur yra „plans to buy” arba „will participate in re-structuring”. Taip kad arba kazka praleidau, arba „eilinis” penkmecio plano pirkinys.
@klaustukas Vienas is Hainan akcininku – George Soros (18.6%), todel neatsitiktinai matyt Hainan apsisprende pirkti vengru Malev. Pirkimas dar neivykes, bet vien tai, kad vengras George Soros uzsiima sio sandorio lobizmu, duoda pagrindo tiket, kad taip ir ivyks.
Акционеры airBaltic начнут переговоры о пересмотре акционерного договора
http://biznes.delfi.lv/bnews/akcionery-airbaltic-nachnut-peregovory-o-peresmotre-akcionernogo-dogovora.d?id=39764751
@Jurgis Taip pat aktyviai Hainan pirko Malev 2004-aisiais tik nenusipirko. Kai sandoris ivyks, tada ir kalbesim. Kol kas – eilinis pjaras. Tada irgi tas pats Sorosas uz Hainan stovejo. Hainan perka viska – paskutinis gandas buvo apie kazkuri Vokietijos oro uosta. Gal KUN ar PLQ reik pasiulyti?
@klaustukas Verslas yra verslas, 2004 Malev ir 2011 Malev situacija visiskai skirtinga, kaip ir Vengrijos ekonomine padetis. Be abejones, palaukim kol sandoris ivyks. Viskas keiciasi siuo metu labai dinamiskai – svedu pasididziavimas Volvo – kinieciu, Amerikos pasididziavimas – Warner Music ,- kartu su visa Madonna – rusu.
Situo savo posto atsiradimu ir dingimu, Simonas ko gero testuoja ivairias marketingo formas :
„Ryanair” nuo lapkričio skraidys iš Vilniaus į Barseloną?
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-nuo-lapkricio-skraidys-is-vilniaus-i-barselona.d?id=47944603
Prieš tai Volvo buvo amerikiečių…
Kol kas tikras dalykas- ukrainos turtuolio Koloimskio įsigijimai skandinavijoje (beje, parodė kaip galima spręsti problemas su ES juridinio asmens statusu).
Klausimas- ar jam reikėtų dar ir AirBaltic įsigyt? Iš vienos pusės tai daug didesnis vežėjas už Cimber Sterling, SKYWAYS ir City- pagal lėktuvų skaičių ir keleivius. Taip pat gana žinomas prekėsa ženklas ir išvystytas maršrutų tinklas. Kitas dalykas- vežėjo įsipareigojimai, politinis karas tarp akcininkų ir t.t. ir pan.
Šiaip sujungus visa tai į vieną krūvą (su Airbaltic kartu)- galima būtų sukurti regione rimtą konkurentą SAS ir Finnair.
Aišku, tai galima ir be AirBaltic- auginant danų- švedų vežėjus iki stambesnio žaidėjo rinkoje…
Ko norvegu boingas suka ratus virs VNO?
Kiek matau tai dar ir dabar suka, tik iš toli pagalvojau, kad ten wizzair.
Jau leidžiasi berods.
Kokia jo registracija? nes viena norwegian maciau su lt registracija VNO perone stovejo visa savaitgali.
Vilniaus oro uostas neslepia ambicijų
http://verslas.delfi.lt/automoto/vilniaus-oro-uostas-neslepia-ambiciju.d?id=47952303
Na tai greičiausiai praskraidymas buvo.
Kaip čia niekas nespėjo parašyti, kad Norwegian bazę VNO atidaro:)
@Wincas Gal matei Small Planet lėktuvą, kurį nesenai iš Norwegian nusipirko ir matyt perdažyt nespėjo.
Kas čia toksper skrydis?
Airline: Air Baltic
Flight: BT620
From: Amsterdam, Schiphol (AMS)
To: Vilnius, Vilnius (VNO)
Aircraft: Boeing 737-522 (B735)
Reg: YL-BBP
Hex: 502C45
Altitude: 37000 ft (11278 m)
Speed: 432 kt (800 km/h, 497 mph)
Track: 70°
Squawk: 3142
Pos: 55.53621 / 14.92642
Radar: EPKO
Gali but, visgi palikta tik raudona nosis o uzrasai nuimti, LY-FLJ atrodo…
Apie VNO ambicijas manau tai ir liks tik ambicijomis, visgi RIX netik terminalas bet ir takas gerokai lenkia VNO , o penktadieni kai perveze is tvankaus VNO i erdvu KUN supratau kad VNO ateities neturi, nes netgi KUN paprastas terminalas savo funkcionalumu lenkia VNO labirinta, bet gaila kad viska sprendzia politiniai interesai o ne sveika logika…
Amsterdamai, cia skrydis i ryga. Kazkokia klaida ivele
Авиационный профсоюз: airBaltic грозит банкротство; Минсообщения это отрицает
http://biznes.delfi.lv/bnews/aviacionnyj-profsoyuz-airbaltic-grozit-bankrotstvo-minsoobscheniya-eto-otricaet.d?id=39768767
Didelis interviu su R.Balniene –
В Литве ожидается рекордный наплыв туристов из России
http://biznes.delfi.lv/bnews/v-litve-ozhidaetsya-rekordnyj-naplyv-turistov-iz-rossii.d?id=39777887
Туристы из России, как и другие наши соседи, – белорусы и поляки – являются главными нашими целевыми группами. Так, в первом квартале этого года 21% всех туристов приехали именно из России, 15% – из Беларуси, 13% – из Польши, 6% – из Германии.
Согласно данным, 48% россиян приезжают на автомобилях, 4% – на самолете, на автобусах – 10%, поездом – 21%.
Transport Minister not to allow airBaltic move to Lithuania
http://bnn-news.com/transport-minister-airbaltic-move-lithuania-32990
Домбровскис: нет установки продать акции аirBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/dombrovskis-net-ustanovki-prodat-akcii-airbaltic.d?id=39780333
Laipinama i Dortmunda,gal Simonas ides ,koks uzpildymas …But labai idomu suzinot…
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150259660097428.329774.265132112427
Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) vasaros skrydžių žemėlapį papildo nauja kryptis: nuo liepos 26 d. aviakompanija „Wizz Air” skraido į Dortmundo oro uostą.
„Šiandien Vilniaus oro uoste pasveikinome pirmuosius keleivius į Dortmundą. Džiaugiamės, kad „Wizz Air“ Vilniaus oro uoste įsteigta 14-oji bazė yra sėkminga ir tikimės dar ne kartą sveikinti keleivius su naujomis „Wizz Air“ kryptimis,“ – sako TVOU generalinis direktorius Tomas Vaišvila.
Pirmasis skrydis į Dortmundą pasitiko 89 keleivius. Didžiausia pigių skrydžių bendrovė Rytų ir Centrinėje Europoje „Wizz Air” į Dortmundą skraidys antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Išvykimas iš Vilniaus – 13.30 val., atvykimas į Vilnių – 18.05 val.
Šią vasarą Vilnius su Vokietija turi itin gerą susisiekimą, nes „Wizz Air” kryptis yra ketvirtoji tiesioginė kryptis iš Vilniaus į šios šalies oro uostus. Skirtingi vežėjai padengia kone visą Vokietiją: aviakompanija „Skyways“ skraido į Berlyną, su „Lufthansa“ galima pasiekti Frankfurtą, o „Ryanair“ turi Brėmeno kryptį.
„Wizz Air“ Vilniaus oro uoste bazuoja vieną „Airbus A320“ lėktuvą, skraidantį 8-iais maršrutais: į Korką (Airijoje), Londono Lutono bei Donkasterio Šefildo oro uostus Jungtinėje Karalystėje, Eindhoveną Nyderlanduose, Barseloną Ispanijoje, oro uostus Italijoje: Romos Fiumičino ir Milano Bergamo, bei Dortmundo maršrutu, pakeitusiu Stokholmo Skavskos oro uosto kryptį.
Vilniaus oro uostas šią vasarą aptarnauja po 600 skrydžių per savaitę. Reguliariosiomis kryptimis iš Vilniaus 16 oro bendrovių skraidina į 28 Europos oro uostus.
Silpnokas startas, turint omeny kada pradėta prekyba bilietais. Tikėkimės, kad įsibėgės.
Bet tai kaip mazai 89,tai cia tik puse lektuvo…Na tiketis kazi ar galima supergeros krypties nebent vokieciai pradetu atskristi,as jau tikejausi siek tiek geriau,na bet ka padarysi…
Man jau keista anksciau buvo,nes labai jau pigus bilietai buvo
Natūralu. Reino-Rūro kraštas ne turistinė kryptis. Verslo ryšiai tarp Lietuvos ir Vokietijos silpnoki (Lietuva elementariai per maža ekonomika, kad rimčiau trauktų Vokietijos korporacijų dėmesį), o emigrantų iš Lietuvos (kol kas) ne prūdai …
Tai dar idomu, kiek zmoniu gris is to pirmojo reiso. Teisingiau pasakius , idomu kokie in/out reiso skaiciai. Kaip supratau , Skavstos problema buvo, kad svedai neskrido i Lietuva (skirtingai negu Ryanair reisas i Kauna). Kaip bus su vokieciais ? Ir kame cia problema ? Kiek zinau Tampere gana intensyviai dirbo ir tebedirba del Kauno krypties populiarinimo. Matyt svedai del siu LT reisu ne pirsto nepajudino. Idomu kaip su vokieciais bus (ar yra) ?
Emigrantų yra – bet jiems reikia laiko apie naują maršrutą sužinoti. Bus įdirbis – bus ir keleivių. Su vokiečiais turistais irgi tas pats.
Turejau omeny skirtingai negu Ryanair Tamperes reisas i Kauna.
na taip ,emigrantu tai tikrai yra …gal per anksti mes cia keliam baltas veliavas,su Svedija buvo kitas reikalas daug su keltais keliasi,daug is Kauno skrido,skrido Estonian su Boengu
Siaip galejo pradziai 2x padaryt ,kad nereiktu mazint paskui ir atsaukineti ir gadintis savo ivaizdi del to,na bet yra kaip yra bus matyt juk Stokholmas irgi i gala siek tiek isivaziavo
Estonian Air to launch unique auction in its Facebook
Source: Estonian Air
26/07/2011
On Tuesday, 26 July at 10 am, all Facebook account members are invited to attend the first unique flight ticket auction on Estonian Air´s Facebook Fan Page.
The auction object is flight tickets for two persons on assigned Estonian Air flights with fixed route and dates. The auction is held as reverse auction where the object price is reduced proportionally in time as per auction moderator´s appointment. To announce his/her intention to buy the participant must post: „I buy” or in Estonian „Ostan” under the auction section in Facebook.
According to Gunnar Mägi, the Development and Marketing Director of Estonian Air, the social media channels are used as very effective information channels, but also as the sales channel. “Our social media channels are becoming as ideas laboratory, where we try new solutions and sales opportunities. Estonian Air will continue launching unique offers in its social media also in the future,” added Mägi.
Auction is for over 18 year old Facebook account members, as well as membership of Estonian Air´s fan page is needed. For the conditions and rules for the auction please visit our website http://www.estonian-air.ee/38568.
To participate a Facebook account and membership of Estonian Air community in Facebook is required. Auction participant must be minimum of 18 years of age.
Beja, estams su tuo aukcionu nesamonė gaunas, nes kaina ne kyla, o krinta buvo 650 eurų kažkur dabar kainą nuleido daugiau nei per pusę
Tuo tarpu man tai neaiški ta AirBalktic politinė akcija su Vilnium. Ar jie taip bando užlaužt Rygos oro uostą dėl mažesnių oro uosto mokesčių? Ar Latvijos vyriausybę, dėl investicijų?
Bet šiaip tas pareiškimas- perkelsim bazę į Vilnių skamba keistai- lyg galėtų paimt ir per vieną dieną perkelt.
Lygiai taip pat galėtų pagrasinti Kaunu ar Gdansku kokiu…
Beje, kalbant apie Kauno ir Vilniaus terminalus. Kauno terminalas gal ir nieko- vis vien tenka laipioti aukštyn ir žemyn sėdant į lėktuvą, bet dabar jis praktiškai ant galimybių ribos. Jei kraunami vienu metu kokie 3 Ryanair reisai, laukimo salės- perpildytos.
Užtat negalima skųstis blogu infrastruktūros išnaudojimu…
Prisimenant penktadienio neivykusi skridi is VNO i Londona, galiu pamineti kad ir visa lektuvo komanda gavo 5 euru voucherius :) Del to jie taip ir skubejo isskrist ir neuzstrigt KUN kad net ir pamirso trecia autobusa susodint :)
Na Dortmundas tai man nuo pat pradžių atrodė visiškai feilinantis pasirinkimas, lyginant su Turku, Malme, Hahn. Kažkokia neaiški vieta, kur niekas jokių interesų per daug neturi. Žinant Wizz stilių, po mėnesio bus naujas bandymas. Aš spėju, kad Turku.
Правительство подождет рекомендаций консультанта по изменениям акционерного договора airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/pravitelstvo-podozhdet-rekomendacij-konsultanta-po-izmeneniyam-akcionernogo-dogovora-airbaltic.d?id=39789183
O kiek is Dortmundo atskrido?
Kas liečia BCN, šiandien PPRUNE forumuose vėl atsirado tvirtinimų, kad maršrutas bus. Tiesiog, Simonas susigriebė kad per anksti skelbia ;)
Kad jau ir Ryanair puslapyke pasirinkus išskridimo tašką Vilnių jau rodo Barcelona (El Prat). Taip ši kryptis rodoma ir skrydžių žemėlapyje Tik tvarkarašis ir kainos dar nepaskelbtos.
Beje, o kaip Ryanair vežė į Kauną? Ar tiesiai prie Lėktuvo autobusus privairavo, ar KUN reikėjo per naują boardin’tis?
Juokingas klausimas:) Man atrodo paprasciau keleivius patikrint, o ne 3 Ollex’o autobususu:)) Be to leidimu manau kazkokiu tikrai reikia ivaziuot i perona…
Gavome naujus bilietus KUN, per nauja boardinomes ir stebejome kaip duty free blogai supakuoto alkoholio nepraleidzia per saugumo patikra, vieni ji gere vietoje kitiems apsauga suderino laisvos vietos pas tuos kurie pridavinejo bagaza. Lyg ir mano kolega padave jau paraiska kompensacijai del atsaukto skrydzio, nes buvo pakeistas skrydzio NR, ziuresim kaip baigsis :)
sveiki,
kazkas atsimenu turejot padare excel lentele su kauno lektuvu uzimtumu ziemos sezonui. gal galit dar syki ideti linka, nes nerandu. aciu.
ir dar klausimelis: kadangi kos/rhodes yra vasarines kryptys, gal zinot, kuo juos ketina pakeisti ziema? iki kanaru turbut toloka? (nors teoriskai panasu kad 737-800 lyg ir gali be jokiu rezervu nuskristi) kas zino pilotu darbo valandu reglamentavima, ar toks skrydis (mazdaug 6 val i viena puse) reikstu kad viena igula nuskridus i kanarus turetu palikineti ilsetis, ir grizt su kita? (tada, aisku, nerealu tiketis)
Vat dėl duty free tai Litcargus be reikalo prisikabino. Jei buteliai tvarkingai supakuoti- turi įleist į lėktuvą. Kiek teko užsieny tai daryt (pvz. kai tenka skrist kitą dieną)- nebūdavo problemų.
Juolab čia ne keleivių kaltė, kad jie iš tranzito zonos iškeliavo atgal.
Stebiu Avia Solutions Group imone http://www.locatory.com – gana idomu projekteli uzsuko vaikinai, zinant ju agresyvu ejima i rinkas gali ir pasisegti. Naujausias video tai super http://www.youtube.com/watch?v=-xTrNaqXcSo&feature=related
Vienas niuansas galima tikėtis winter season dar vieno Wizz orlaivio, blogiausiu atveju ties sausį. Dar nėra tikslios info, jei ką vėl nugirsiu parašysiu.
Na jau tikrino ne be Litcargus o oro uosto saugos patikra, ir viska kas buvo supakuota tvarkingai praleido o kas paprastuose maiseliuose ne nors ir ilgai liaudis derejosi nieks nekreipe demesio – saugumas ir viskas… nors mes buteliuka vandens prasinesem bet apsauga liepe atsigerti is jo :)
Panasu, kad ryanair juda link pagrindiniu oro uostu, kaip sake MOL: Vilnius ir Poznane i GRO perkelta i BCN, prades skraidyti i Leipig (Altenburgas jau dinges is zemelapio). Ir panasu, kad i Maastricht nebeskraidys.
@expertams – paskutinis čia: http://oi51.tinypic.com/33z6v6x.jpg
Beje, Simonai, kaip paskutiniu metu atrodo wizz BCN prieš ryanair GRO? Manau, kad žiemai reikia laukti itin gerų kainų į Kataloniją, nes 4x weekly „žemuoju” sezonu yra tikrai didžiulė pasiūla.
Beje, ką tik apsižiūrėjau, kad NYO paliekamas ir žiemai. 3 per savaitę – antradienį ir ketvirtadienį skrenda „švediškas” lėktuvas, šeštadienį -„lietuviškas”
@expertams – ilgiausias Ryanair skrydis šiuo metu yra iš Bilundo į Tenerife Sur, 5 valandos 20. Ir čia yra tolimiausias Ryanair skrydis. O į Kauną dar valanda toliau. Siūlau pamiršti tokias svajones :)
Čia, beje, įdomus sąrašas:
http://en.wikipedia.org/wiki/Non-stop_flight#Longest_flights
Tai kaip cia su tuo NYO gaunasi, spaudos pranesimas kad nutraukiamas o dabar kiba nerado geresnes alternatyvos :P, o kad perkialia lektuvus i BCN nieko nuostabaus juk uzdaro Gironos baze
@Wincas – pasidomėk prieš pliurpdamas. Niekas GRO bazės neuždaro, tiesiog „Girona’s base will be cut 50% this winter compared to this summer”. Ir šiaip, capacity didinimas BCN nėra susijęs su GRO mažinimu (ten kitos problemos – nauja valdžia nesileidžia FR smaugiama). pvz, VNO-BCN ir VNO-GRO iš esmės yra skirtingi produktai.
BLL-TFS – 2000 NM,
KUN-TFS – 2381 NM,
ir galiausiai nebutinai skristi i TFS, galimi kiti variantai, kuriais atstumas gaunasi kiek trumpesnis:
KUN-ACE – 2246 NM.
Man atrodo, kad cia gal net ne tiek atstumas groja, kiek praktiniai dalykai: sanaudos vs. pajamos, igulos darbo ir poilsio rezimas ir t.t.
bet butu idomu isgirsti specu (jei tokiu cia yra) nuomone.
Ok neuzdaro o sumazina iki 5 lektuvu, ir abejoju ar BCN didinimas nera GRO mazinimo pasekme, juk visi buvo prate pasiekti barcelona per GRO taigi tiesiog skrydziai perkeliami is GRO i BCN.
http://en.wikipedia.org/wiki/Barcelona_El_Prat_Airport#Airlines_and_destinations
Vilnius taip pat jau atsirado.
Na tai žinoma, kad atstumas savaime nieko nereiškia. Reiškia sąnaudos, kurios gal atsiperka skrendant iš Billundo, bet kažin ar atsipirks iš Kauno. Techniškai tai be abejo įmanoma su 737-800, yra net ir transatlantinių skrydžių su juo.
Aktualia aviacijos ir krepšinio tema :) –
Tarp „Žalgirio“ rėmėjų – ir Ukrainos milijardierius
http://www.alfa.lt/straipsnis/11990155/Tarp.Zalgirio.remeju..ir.Ukrainos.milijardierius=2011-07-26_09-34/
@Vytautas-NT – taip, Air Baltic spaudžia Latvijos valdžią, komentarai gal labiau skirti žiniasklaidai prieš Seimos rinkimus. Jei perkelti bazę, tai Vilnius logiškiausias sprendimas (lyginant su kokiu Gdansku ar Kaunu), nes tiek BT vardas čia žinomas, tiek miestas didelis ir apylinkės tankiai gyvenamas, tiek oro uostas pakankamo dydžio ir pan. Tačiau perkėlimas į kitą šalį kai daugumą akcijų valdo valstybė – sunkiai suvokiamas dalykas, nekalbant apie didelius kitus tokio perkėlimo kaštus.
Gal būt Ukrainos milijardieriaus I. Kolomoiski meilė Kauno „Žalgiriui“ pavirs į kokį nors „Cimber Sterling“ Kaunas – Copenhagen reisą. Atsimenu kauniečiai labai pageidavo tokio reiso :)
Эксперт: акционеры airBaltic занимаются шантажом
http://biznes.delfi.lv/bnews/ekspert-akcionery-airbaltic-zanimayutsya-shantazhom.d?id=39798085
To silentium http://www.boeing.com/news/releases/2005/q4/nr_051110g.html
@Patikimasis Patikimasis paprastai skelbia patikimas naujienas, taigi jei ta naujiena del antro Wizzair lektuvo VNO tikra, tai butu didziausia siu metu naujiena. Super !
@Mindaugas – įdomus faktas :) bet kalba eina apie nuolatinius, komercinius ilgiausius skrydžius :) Techninės galimybės nuskristi non-stop bet kur yra, bet net tokius pasaulio centrus kaip Londonas ir Sidnėjus šiuo metu neapsimoka sujungti tiesioginiu reisu.
Wizzair lektuve is Londono pritruko vietu :
Air passenger marched off flight by police because there were not enough seats
http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23973303-i-was-marched-off-full-flight-after-being-selected-at-random.do
A man today told of his anger after he was forced to leave a plane at Luton because it was overbooked – even though he had a seat.
Danielius Jancauskas, 33, was flying off for a school reunion in Vilnius, Lithuania, on Saturday. But minutes before the Wizz Air flight was due to take off, staff ordered him and another man, who had been „selected at random”, to disembark because there were not enough seats.
o jeigu taip Užkalnį būtų išlaipinę iš jo mėgiamo Wizz Air:))
@Mindauqas – skraidytų vėl su čekais :))
siandien turetu Barcelona – Vilnius – 2 weekly kainos pasirodyti
pala pala, o kas taip elgiasi? kokie čia dar random išlaipinimai? juk turi būti pasiūlyta kompensacija už tai, ir norintys ją gauti turi pasisiūlyti neskristi.
@silentium, pasiūlymas neskristi su kompensacija yra siekiamybė ir aviakompanijų praktika. Tačiau tai nėra privaloma, aviakompanija gali pati nuspręsti, kurie neskris ir NEDELSIANT gaus kompensaciją.
Dėl Wizzair antro lėktuvo, tai čia gal gali būti susiję su FL Technics aptarnavimu. Pavyzdžiui, tvarkaraštį sudėlios taip, kad būtų laiko vienam lėktuvui atlikinėti periodinį aptarnavimą ir vis sukeitinės atskrendančius lėktuvus, kad būtų galima vis skirtingus aptarnauti.
@JB Tegul ir taip. Svarbu, kad abu Wizzair lektuvai keleivius skraidintu ir abiem krypciu (arba dazniu) butu.
Na taip idomu su tuo random galetu pasiulyti kas nori kompensacijos ar pan ,ir tada butu everybody happy dabar kazkokia nesamone tikrai,jeigu zmogui reikia butinai neduok dieve nelaime kokia ar pan kas per nesamone priverstinis islaipinimas,na o jei kas pasiulo 400EU maista viesbuti tikrai koks juodadarbis, neisizeiskit kas esat tokie,pasiims tuos pinigus ir dziaugsis kaip loterijoj isloses
Šiaip tai keistas tas Lietuvis iš UK. Už 400 EUR (jeigu juos duoda iš karto ir grynais jis galėjo nusipirkti bilietą iki Lietuvos su kokiu AirBaltic ir pan. ir atskrist kažkiek valandų ar pusdieniu vėliau.
Teoriškai jei paskutiniai į Wizz lėktuvą pirko bilietus daugiau nei už 400 EUR., tai jiems apsimoka išmest tuos, kurie juos pirko pigiai (va toks random)…
Problemos su Wizzair jau nieko naujo. Esu čia plačiau vienoje vietoje aprašęs savo patirtį su jais (šiek tiek rašiau ir čia Simono bloge):
http://mn.blogas.lt/kaip-nepraleidau-savaitgalio-stokholme-ir-kaip-atgavinejau-pinigus-is-oro-bendroves-357.html#comment-323
Čia nuoroda į patį straipsnį (buvo į komentarą):
http://mn.blogas.lt/kaip-nepraleidau-savaitgalio-stokholme-ir-kaip-atgavinejau-pinigus-is-oro-bendroves-357.html
Siaip Wizzair vietoj tu 3x weekly skrydziu i Dortmunda ir Italija,padarytu 7x i Lutona juk tikrai ten ir bilietai brangesni ir uzpildymas geresnis,kazko nelabai logiskai kazka jie ten experimentuoja,o Vokiecius su Italija 2x weekly pilnai uztektu jei paliktu
chmm…. ziemai is Gironos paliko:
Alghero – 4 weekly
Billund – 2 weekly
Birmingham – 3 weekly
Bologna – daily
Bremen – 3 weekly
Brindisi – 2 weekly
Eindhoven – 5 weekly
Fez – 3 weekly
Hahn – 4 weekly
Karlsruhe-Baden – 3 weekly
Lamezia – 2 weekly
Laranca – 2 weekly
London-Stansted – 2 daily
Manchester – 5 weekly
Marrakesh – 3 weekly
Memmingen – 3 weekly
Palma Mallorca – 5 weekly
Paris Beauvais – 4 weekly
Pescara – 2 weekly
Pisa – daily
Stockholm Skavsta – 4 weekly
Tallinn – 2 weekly
Trapani – 2 weekly
Turin – 3 weekly
Venice-Treviso – daily
O is El prat atidare
Barcelona – Vilnius – 2 weekly
Barcelona – Poznan – 2 weekly
Is Poznanes taip pat yra WIzz reisas i BCN
@Augustinas Žemaitis Tai Augustinai, tau pinigu (124 Lt) Wizzair iki siol negrazino ? Taip supratau perskaites viska su komentarais.
O kaip silentium ir kitiems, turėjusiems bilietus į Stokholmą – grąžino? Ar patys savo nuožiūrą, ar reikėjo skambinėti jų brangiais telefono numeriais?
Kadangi ne aš pats pirkau, tiksliai dabar nežinau, bet buvo negrąžinta, prieš kokią savaitę parašiau pretenziją, atsakymo nesulaukiau jokio.
PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
Liepos 27 d.
Iš Kauno į Olandiją
Naujas „Ryanair“ maršrutas į Eindhoveną
Didžiausia Europos pigių skrydžių aviakompanija “Ryanair” skelbia naują maršrutą iš Kauno į Eindhoveną. Nauja Olandijos kryptis suteiks Lietuvos keliautojams galimybę aplankyti Nyderlandų kraštą, įsigyjant pigiausius bilietus skrydžiui su punktualiausia aviakompanija “Ryanair”. Skrydžiai iš Kauno į Eindhoveną bus vykdomi du kartus per savaitę (pirmadieniais ir penktadieniais) nuo 2011 m. spalio 31 d. Tai bus pirmasis aviakompanijos “Ryanair” maršrutas iš Lietuvos į Olandiją.
Eindhovenas yra puikus miestas praleisti savaitgalį. Tai vienas iš didžiausių Nyderlandų miestų. Ar norėtumėte apsipirkti, ar susipažinti su kultūriniu gyvenimu, ar aplankyti sporto renginius – čia Jūs rasite kaip praleisti laiką. Būtina apsilankyti „Van Abbe“ muziejuje ir savo akimis pamatyti nepakartojamus Pikaso ir Šagalo darbus. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti „Philips“ lempučių gamykloje ir susipažinti su įkvepiančia devynioliktojo amžiaus industrijos istorija. Parduotuvių maniakai galės pasidžiaugti tiek mažais ir stilingais “butikais”, tiek ir dideliais prekybos centrais. „De Huevel“ galerijoje rasite prašmatnias išskirtinių prekinių ženklų parduotuves, o jei norite apsilankyti didžiausiame pirkinių centre pietų Nyderlanduose, tiesiog ateikite į miesto centrą. Eindhovenas – puiki kryptis, kurią galėsite pasiekti iš Kauno.
Katarzyna Gaborec, “Ryanair” pardavimų ir rinkodaros vadovė teigia: “Aviakompanija “Ryanair” džiaugiasi pristatydama naują kryptį iš Kauno į Eindhoveną. Skrydžiai šiuo maršrutu bus pradėti vykdyti nuo šių metų spalio 31 d. ir Lietuvos keliautojams tai bus puiki proga pamatyti nuostabaus grožio Nyderlandus. Bilietų kainos naujam maršrutui prasideda nuo 66 Lt į vieną pusę, įskaitant mokesčius. Bilietai už šią kainą bus išgraibstyti labai greitai, todėl paskubėkite įsigyti bilietus sau ir draugui tinklapyje http://www.ryanair.com jau nuo rytojaus.“
Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Katarzyna Gaborec, tel. 353/1/5081785
Katarzyna Gaborec
Pardavimų ir rinkodaros vadovė Lietuvos, Lenkijos, Bulgarijos, Vengrijos ir Čekijos šalims
Ryanair Ltd., Unit D2, Airport Business Park, Swords Road, Co. Dublin, IRELAND
Tel. 353 / 1 / 5081785, Mobile IRL 353 / 87 / 9232335, gaboreck@ryanair.ie
Ryanair biski jau juokina su bandymais pakenkti Wizz
belieka laukti wizzair marsruto i brussels south charleroi:) simonai, ar nusimato dar siais metais?:)
Bet turbūt dabar jau visiems pagaliau patapo aišku, kodėl perkėlė iš GRO į BCN, kodėl iš Rygos skraido į Diuseldorfą, o iš Kauno ne ir pan.
Nežinau ar grąžino, man darbovietė pirko. Išsiaiškinsiu gal :) o Ryanair tai jau ne tik Wizzus, bet ir mane užkniso su savo beždžioniavimu.
nu jo jau rimtai juokas ima,bet jie ryskiai pralaimes nes Vilnius traukia ir turistus ne vien tik emigrantus kuriu ne taip jau ir daug olandijoje,na cia as taip manau
Kas nors gal galit pasakyt atvejį, kada Ryanair „ryskiai” pralaimėjo konkurentams? :)
@Francas – buvo taip. Bandė jie kažkada išstumt EZY iš EDI-LON ir Glasgow-LON, tai paskraidė škotai po 5GBP pusę metų, paskui nėrė FR į krūmus. Iš kitos pusės žiūrint, čia LT rinkoje jie jaučiasi senbuviai, ir wizz laiko įsibrovėliais. Be Katalonijos, šią žiemą būtina aplankyt ir Philips lempučių fabriką – daugiau tokio šanso nebus ;]]]
Na is kitos puses, Wizz atidaro marsruta, idirba ji, o RYR nauduojasi. Taip pat strategija ;-)
Be to, Eindhoven labai jaukus miestas.
Beje, įdomu kodėl apie Einhoveną paskelbė, o apie Barseloną iš Vilniaus- ne?
Ir čia dar viena pastaba Jurgiui, dėl galimybės rast naujų krypčių iš Vilniaus Wizzair- Ryanair kol kas tokių galimybių nemato, arba eina lengvesniu keliu…
jau geriau ryanair i eindhoven skraidytu kitokiom dienom, nei kopijuotu tas pacias.
Ūkio viceministras nušalintas nuo „Ryanair“ reikalų
http://iq.lt/titulinis/ukio-viceministras-nusalintas-nuo-„ryanair“-reikalu/
These are generally brief term loans that do supply you meet your fiscal troubles inside a preferred particular time period.
Thinking about time limitations these loans are specifically made above
an obligation free of charge platform. As such, these are kept fully cost-free from credential checksums.
Issues such as defaults, arrears, bankruptcy, CCJs and even IVAs are
not thought to be right here. Further, there are also no collaterals
connected with these loans. There is minimal
paper function required on the aspect of borrower. There are also no hidden or
added documentation or faxing required here. Applying for these loans is also quite convenient.
Individuals simply call for filling an web based form and once this gets approved cash is received within 24 hours time frame.
These loans are normally provided under practical terms and circumstances.
The basic fundamental applicant criteria right here is that
they will need to be a UK resident and of 18 years of age.
Kaip dabar isspresti si problema? Ne taip ir lengvai atrodo :)
Nieko sau! Labai idomu, aciu uz informacija!
Nuostabus straipsnis, aciu kad rasote!