„Wizz Air” iš Vilniaus tiesiogiai skraidins į Trondheimą
„Wizz Air” tęsia plėtrą Vilniaus oro uostą. Šiais metais sėkmingai atidariusi tris naujas kryptis į Norvegiją, aviakompanija ketina 2013-aisiais toliau plėsti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Norvegiją.
2013 m. balandžio mėn. „Wizz Air” atidarys tiesioginį skrydį iš Vilniaus į Trondheimą.
Tai bus ketvirtoji „Wizz Air” tiesioginė kryptis iš Vilniaus į Norvegiją. „Wizz Air” jau skraidina į Oslo Sandefjordo, Stavangerio ir Bergeno oro uostus. Iš viso tai 14-oji „Wizz Air” tiesioginė kryptis iš Vilniaus.
Skrydžiai prasidės balandžio mėnesį. Kaip ir skrydžiai kitomis Norvegijos kryptimis, bus skraidinama 2 kartus per savaitę.
Iš Vilniaus tiesiogiai į Oslo Gardemoen oro uostą 3 kartus per savaitę skraidina „Norwegian”. Nuo lapkričio mėn. „Ryanair” 5 kartus per savaitę skraidins į Oslo Rygge oro uostą.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
437 komentarai
Leave a reply
Bene pats geriausias Wizzair pasirinkimas.Norvegijoje labai ilgai trunka keliones automobiliais(visur labai ribojamas greitis,vingiai ir t.t).Kad ir kelione traukiniu brangiai kainuoja.O Lietuviu ten tai yra ir tu paciu Norvegu kurie i Vilniu atskris
eiline emigrantine kryptis. kai reikedavo, skrisdavom per CPH (SAS Wideroe) ir nesakyciau, kad buvo nepatogu. speju, ir toliau per CPH skrisim, nes cia tik 2x savaitej.
Ir labai gerai ,kad emigrantine kryptis.Emigrantas parskrenda savaitei/dviem,turistas dazniausiai 3/4 dienas .Gerai turistas moka viesbutyje,bet emigrantai issiveza degtines/cigareciu ir t.t.
Trondheimo oro uostas:
2011 m. statistics
3,926,461 passengers
Kas tvarko VNO Wikipedia puslapi ?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautinis_Vilniaus_oro_uostas
Po nepriklausomybės atkūrimo Tarptautiniame Vilniaus oro uoste reguliariuosius skrydžius yra vykdžiusios šios aviakompanijos:
Air Ukraine
Ak Bars Aero
British Airways
El Al Israel Airlines
FlyLAL / Lithuanian Airlines
FlySmaland
Iceland Express
Yamal Airlines
KLM Royal Dutch Airlines
Star1 Airlines
O kur Swiss air ? Taigi buvo reisas i Ciuricha. Pridekit.
Jurgi,gi bet kuris pilietis gali pataisyti ta wikipedią. : ]]
Labai šaunu dėl dar vienos wizzair krypties,tačiau tikėjaus kažko egzotiškesnio.. : }
Ir vienas,tikriausiai jau užduotas kažkada,bet ilgai tektų ieškoti atsakymo,klausimas: kodėl kai kuriose oro uostose(kaip PMI) Pigių skrydžių bendrovės(tokios kaip Ryanair,EasyJet) stato lėktuvus prie rankovių?
as absoliuciai nesidziaugciau tokiais reisais, cia absurdas..
Jei neklystu, tai dar antram lėktuvui ir kitam naujam skrydžiui vietos yra, nes dabar tik 4. Teisingai? Lauksime naujienų.
Šūdas ir myžalas tas Widaroe. Kainos nesveikos (mūsų atžvilgiu), skraido su propeleriniu oldskulu ir retai. Jau geriau BT arba Norwegian.
Įdomu kada Vilnius taps tikru ledų pralaužėju, t.y. oro uostų, kuriame atsiranda visiškai naujos Wizz kryptys…
Beje, kas gali paaiškint, kodėl Wizz skraido iš Lvovo, bet neskraido iš daug didesnių Dnepropetrovskų ir Charkovų ar Odesos? Kas jiems ten ką neleidžia?
indeed kad sh tas Wideroe – ka ten lyginti 2x per day su 2-3 times per week! o dar kur tokio pateikto BT „Q means quiet” DASH’ai (Vytauto NT vienas is mylimiausiu modeliu) – kitas lygis
nejauciu simpatijos tam Wideroe, bet nelyginkim organu su pirstais
Lufthansa to present low cost airline plans
http://www.reuters.com/article/2012/09/15/lufthansa-strategy-idUSL5E8KF0WI20120915
Xixi, istorija apie SAS Vilniuje – gi jie FastTrack issipirke yra – einu as sau ten, nu ir pareigune saugos sako:
– EILES GALAS – TEN!
;-) Akivaizdziai nelabai zmones naudojas fasttracku ;-)
Prudentia: сотрудничество стран Балтии в авиационной отрасли — логично и необходимо
http://biznes.delfi.lv/bnews/prudentia-sotrudnichestvo-stran-baltii-v-aviacionnoj-otrasli-logichno-i-neobhodimo.d?id=42673750
Появились отдельные „сигналы о сотрудничестве” и со стороны Литвы, но „все зависит от желания литовцев быть конструктивными”.
Vytautas-NT: pagal „Wizz” tyrimus Lietuvos rinka labai _labai_ panaši į Lenkijos. Tik 10 kartų mažesnė :) Dėl to nenuostabu, jog „Wizz” žemėlapis iš Lietuvos bus toks pat nei Lenkijos.
Na, o „Wizz Air Ukraine” iš principo yra jų nesėkmė. Šalis nėra pasiruošusi priimti „low cost”. Esminis vartotojų skirtumas – jeigu Lietuvoje už 1EUR būtų galima išdalinti pilną lėktuvą bilietų bet kokia kryptimi, tai Ukrainoje žmonės neima tokių bilietų. Priežastis – masinė žmonių perkamoji galia tokia maža, jog žmonės nekeliauja, nes kelionės išlaidos yra ne tik lėktuvo bilietas. Dėl to „Wizz Air” plėtra Ukrainoje labai lėtai vyksta ne „žydrųjų vandenynų” atradime (priversime skristi tuos, kurie iki šiol neskrido), o rinkos dalies atėmime iš kitų. O tai vyksta sunkiai (nes keliauja viršutinis segmentas, kuris nėra jautrus tik kainai) ir yra ribojama politinėmis priemonėmis.
Dėkui Simonui už atsakymą. Ta proga norėčiau pakartotį savio ankstesnį klausimą- ar yra Europoj dar LCC, kurie galėtų ateiti į Lietuvą ir ko tam reikėtų. Kol kas vienintelis teorinis variantas FlyBE-Nordic. Bet jie kažkaip apie savo planus plėstis Lietuvoje pritilo, nors iš visų baltijos šalių čkia konkurencija mažiausia…
Vytautai, man atrodo, Simonas atsakė – pasižiūrim kryptis iš Lenkijos ir pažiūrim, kuri išsilaikytų esant 10x mažiau srauto :-)
Simonas atsake del easyJet ir Wizzair. Kai kurios kitos LCC neskraido net i Lenkija – Vueling, Volotea. Bet yra kitu, kurios gal but teoriskai galetu skrist i Lietuva.
Na o kas dar is LCC galetu ateiti i Lietuva, pasiziurim cia –
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_low-cost_airlines
ir pagalvojam. airBerlin bent kol kas atkrito pasirases code share su airBaltic.
Dar dėl to, kodėl Wizzair Lvovan, o ne Odeson ar Doneckan tai manau dar prisideda ir tai, kad Lvovas turbūt vakarietiškiausias Ukrainos miestas. Manau ir užsienio turistus lengviau privilioti savaitgaliui, o gal ir pačių žmonių įpročiai kiti. Ten žmonės moka angliškai, pvz. man restorane pradėjus kalbėti rusiškai atsakė angliškai.
Manau ne vien pinigai lemia, kad Ukrainoje pigių skrydžių modelis mažiau veikia. Tai ir įpročiai. Gal Simonas paneigs, bet spėju Ukrainoje daug gajesnis „all inclusive” kelionių modelis, statistiškai daugiau kelionių vyksta rytų kryptimi nei iš Baltijos šalių. Žmonės nepasitiki savo anglų kalba, gebėjimais patiems susitvarkyti užsienyje. Kelionė, atmetus skrydį, gali būti ir labai pigi, jei naudotis couch surfing ir pan., bet šitam, kaip ir autobusų/traukinių tvarkaraščių paieškai bei kitam, reikia tarptautinių kalbų mokėjimo (rusų kalba tarptautinė tik į rytus nuo Lenkijos), tam tikrų įgūdžių, pasitikėjimo savimi.
@Vytautas-NT
Head2head konkurencija su Wizzair ir Ryanair yra mažiausia?
@Justinas – na turbūt ne 10x :) . Lenkija yra didesnė plotu, tad faktiškai ne viena rinka, Wizzair ten skraido į 6 oro uostus, iš kurių į 4 rimtai, ir kiekvieno reiso ekonominiai duomenys atskirai skaičiuojami. Lietuvoje manau jų pozicija, kad Vilnius padengia visą šalį išskyrus pačius šaiurės vakarus, kuriuose gyvena mažiau nei trečdalis žmonių.
Tai tiek Ryanair, tiek Wizzair, tiek ir mažesnieji WOW ir Iceland express visų pirma atėjo į Lenkiją, o po to ir į Lietuvą. Nepamenu, bet su Norwegian irgi panašiai buvo? Tai kiek dar yra LCC, kurie skraido į Lenkiją, bet neskraido į Lietuvą? Ko gero Air One į Veneciją su 3x weekly kitą vasarą :-)
@ Jurgis – Wikipedijoje nėra ir Malev, Hamburg Airlines, Aviakompanija Lietuva…
Kalbant apie 2013 jau turim 2 naujas kryptis- Stambulas ir Trondheim. Ka galim prarasti – Vilniaus nebesimato Iceland Express vasaros zemelapyje, jei taip ir neatsiras galim netekti Reikjaviko. Tel Aviv – ar pavyks padaryti visus metus veikianti reisa ? Kas dar is potencialiu, bent jau viesai a/k ivardintu – tai galimybe turet Miunchena (Lufthansa), Stokholma (SAS), Tbilisi (FlyGeorgia). Cia apie Vilniu. Kaunas dabar tyli visai. Palanga – vel kalbos apie Londona ir Hamburga. Ar yra dar kokiu indikaciju del nauju galimu reisu 2013 metais? Gal ka pamirsau ? Buvo minimas Berlynas, bet tai susije su naujojo oro uosto atidarymu.
Dar visada dar gali atsirasti šaraškino kontorėlių kaip Eurolot ar Fly Småland, kurios iš savo kaimo į Vilnių (ar net Kauną, Palangą) kelis mėnesius paskraidytų.
Dar pamirsau Rossiya airlines Peterburgo reisa, bet kol kas matyt cia Estonian su Rossiya code share dirba sita darba.
Palangos statistika:
2012.08 – 12926 15%
2011.08 – 11206
@Jurgis – Kauūne tai spėju vėl grįš krūva poilsinių krypčių, bet nesiryžčiau spėlioti, kokių :)
Siaip tai sudejus siu metu VNO, KUN, PLQ keleivius nuo RIX atsiliekame tik 1 mln aptarnautu keleiviu, kas yra ju tranzitiniai keleiviai. Matyt tu tranzitiniu yra dar daugiau. Tai gaunasi, kad realiai Lietuvos zmones skraido daugiau nei Latvijos, nors ir turedami zymiai mazesni tiesioginiu krypciu skaiciu nei latviai is RIX. Reiskia musu augimo potencialas yra dar visai neisnaudotas ir toli nuo „lubu”.
airBaltic to need extra 137 million euro
http://bnn-news.com/airbaltic-extra-178-million-75367
If the Latvian national airline airBaltic fails to attract a strategic investor, the government will need to invest extra 96 million lats (137 million euro) from 2013 to 2016, reports Pietiek.
Sveiki, turiu kiek nestandartinį klausimą šiai auditorijai.
Su šeima planuojame kelti gyventis į Vilnių ir ieškome pirkti sklypo Vilniuje netoli centro. Antakalnio-arti-centro ir Žvėryno neįkandam :( Šiek tiek pradėjom domėtis Markučiais ir Rasomis. Tačiau, kaip visi turbūt žinot, šie du rajonai yra tiesiai ant VOU pakilimo tako „pratęsimo”.
Praleidom nemažai laiko aiškindamiesi, koks gi iš tikro yra tas lėktuvų keliamas triukšmas, radom netgi interaktyvų žemėlapį, http://maps.vplanas.lt/aplinka/?tema=triuksmas.
Pagal šitą žemėlapį, abu mano paminėti rajonai patenka ant raudonos arba vienos iš rudųjų zonų, tačiau žemėlapis sudarytas 2007-aisiais, todėl neaišku, kiek jis dar aktualus. Patys galimybės sėdėti pusdienį ir laukti lėktuvų neturim (jei nuspręsim pirkti, žinoma, taip ir teks daryti), o dabar bandom kiek įmanoma daugiau info susirinkti virtualiai.
Taigi, klausimai būtų tokie:
– ar vplanas.lt pateiktas žemėlapis vis dar nepasenęs? O gal žinote kur rasti naujesnių (nebūtinai interaktyvių)?
– gal kas nors gyvenate netoliese ir/arba galėtumėte pasidalinti savo nuomone apie OU triukšmo taršą?
– žiūrint tą žemėlapį, tai praktiškai visas Antakalnis (įskaitant ir tas vietas, kur sklypai po 1M) patenka į rudą/geltoną zoną, tai negi situacija tokia jau prasta?
– Kaip suprantu, daugumoje atvejų lėktuvai iš OU kyla link Antakalnio pusės, o leidžiasi į priešingą, ar ne? Kylant garsas turėtų būti stipresnis. Ar kilimas/leidimasis priklauso nuo vėjo krypties?
– Kiek maždaug lėktuvų kyla/leidžiasi iš/į VOU per dieną? Kokia yra maksimali projektinė riba? Mes gyvename virš vieno iš LHR oro kelių Londone, tai per 6 metus nesugebėjau priprasti :(
Iš anksto ačiū visiems už pagalbą.
siulyciau tiesiog nuvykti i vietas, kurios domina, „piko” metu ir ziureti situacija. gyvenau Antakalnio gale, tai vienintelis dalykas, kuris erzindavo – zinodavau, kad pastoviai paskutinis BT skrydis veluodavo :)
jei rimtai, tai kol pats neisitikinsi, niekas daug nepatars. man pvz netrukde, mazam vaikui irgi vienodai budavo, o pazistami nama Rasose ziurejo ir nusprende, kad nepavyks priprasti.
to MZ – 2012 09 17, 16:32
Kilimo tūpimo trajektorija VNO labiausiai priklauso nuo vėjo, jei jis pakankamai stiprus pietų/šiaurės kryptimis.
@klaustukas – o kada yra „pikas”? 6 ryto kai visi LCC išskrenda?
Kalbant apie rasas, tai vakarinėje rasų pusėje manau bus jaučiamas naujininkų žavesys blogąja prasme ;).
@Patikimasis – ačiū, Naujininkus žinau :) Mane labiau domina rytinė šito rajono pusė.
Na reiktu atsizvelgti ir i tai,kad vakare/ryte oras retesnis ir garsas didesnis.Tai jei jau vyksi ziuret vyk ryte per pika :).Aisku dar ir vejo kryptys ir t.t
Šiaip Wizz ir Ryanair konkurencija visiškai neaktuali FlyBE, nes jie skraido mažesniais lėktuvai ir į tokius oro uostus, kur didiesiems neapsimoka. Teoriškai galėtų bandyt Stokholmą ar net net Amsterdamą su Berlynu…
FlyBE galetu, bet kadangi kalba eina apie 2013 m., tai ir pamatysim kas realiai gales – FlyBe ar airLituanica, uri apsiskelbe, kad 2013 m. pavasari jau skraidys. O kadangi VNO zmones yra darbo grupej, jie viska zino, o mums reikia laukti ir melstis :)
Prudentia continues talks with all potential airBaltic investors
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=62934
In order to develop cooperation with Qatar Airways, Latvia and Qatar must sign a bilateral agreement on cooperation in aviation, said Krastins. The Transport Ministry is now actively working on the agreement that will most likely be signed by the end of the year.
During last week’s visit to China, talks were also held with China’s four largest airlines – Air China, China Southern, China Eastern and Hainan Airlines.
o, ir vel Hainan grizo. sako, ir sluota kartais issauna – gal pagaliau nusipirks kazka?
Taskila: where are Estonia and Europe flying to?
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/9/17/taskila-where-are-estonia-and-europe-flying-to
Estonian Air CEO Tero Taskila writes in Äripäev that whether we like it or not, Estonia is too tiny to maintain a network of flight connections that is only based on domestic demand.
@MZ – Su triukšmu tai manau nereikia pasikliauti NT kainomis. Tiesiog yra kam jis trukdo, yra kam netrukdo. Man netrukdo miesto garsai ir kaip tik padeda užmigti, tad į tokius dalykus dėmesio nekreipčiau. Tačiau jei tau jau kur nors trukdė tai nemaža tikimybė, kad ir kitu trukdys. Objektyvios ribos čia nėra nes nuo žmogaus priklauso. Gali nebent pabandyti išsinuomoti butą toje teritorijoje prieš įsigydamas NT ar pan. kad pažiūrėtum kiek trukdys.
MZ – gyvenu Antakalnyje, lėktuvai trukdo mažiau nei idiotai lakstantys Antakalnio gatve britvom… Bet Rasose lėktuvų triukšmas turėtų būti didesnis… visgi negalima net iš tolo lyginti nei eismo intensyvumo, nei lėktuvų dydžio su LHR… geriausia – pasinaudok vienu iš patarimų, praleisk 30 min. ~12 val. arba ~14 val. vienoje iš gatvių, kur esi nusižiūrėjęs NT.
Bene teisingiausias pastebejimas yra ,kad priklauso nuo zmogaus.Zinau priemesciu ar kaimo zmoniu kurie mieste negali uzmigti:)
Linas siulo nuvykti i gatve ,bet mes gi ne gatveje gyvenam.Priklauso ir kokia buto izoliacija.Kaip ir sakaiu del oro tankio ryte ir vakare yra skirtumas labai jau zenklus,teko buvoti pas draugus kurie Klaipedoje stoties rajone gyvena apie 1km nuo gelezinkelio ir cia jie man ta sistema su garso skirtumais ryte ir vakare nupasakojo.Pats daugybe metu Tiltu g. Kalipedos senamiestyje gyvenu ir tas pats,skirtumas labai didelis kai vakare vaziuja autobusas ir kai diena
Mes ten šiek tiek laiko praleidom (gal ~2h dienos metu), tačiau per tiek laiko vos vienas turbopropas praskrido. Juk nesėdėsi dienų dienas laukdamas lėktuvų ir braižydamas grafikus :)
Pagaliau, galima paeiti kelis šimtus metrų į šoną, ir rezultatai labai skirsis (bent jau 2007 žemėlapyje tam tikros zonos labai jau greit pereina į triukšmingesnes).
Dėl to ir įdomu, kiek tas žemėlapis yra realistiškas. Gaila, kad niekas taip ir nepaaiškino kiek dažnai lėktuvai pro ten kyla/leidžiasi. Beje, jei įdomu, tai LHR pateikia gan nemažai informacijos: http://www.heathrowairport.com/noise/noise-in-your-area/aircraft-tracking-maps
->>MZ nuo miesto uzeina/kyla lektuvai gan daznai.
paziurek oro uosto tvarkarasti ir tuomet issirink labiausiai „apkrauta” laikotarpi. dienos metu siaip bendrame masinu ir miesto triuksme maziau girdesis, bet kai kokia 20val. -21val. kai jau aprime buna, turetu gerai girdetis :), sekmes.
Nors siaip zmones ir prie gelezinkelio gyvena, sako pripranta :D.
MZ – nuo 2007 metų pasikeitė užėjimo slenkstis takui 20, artėjimo keliai, tad dėl aktualesnio triukšmo žemėlapio siūlau kreiptis į operacijų skyrių, Tautvydą Butkų.
Lėktuvai kyla ir tupia prieš vėją. Deja, Vilniaus oro uosto takas nėra pastatytas pagal vyraujančių vėjų kryptis ir deja neteko girdėti apie dėsningumus. Bet kuriuo atveju, ir kilimas ir tūpimas yra priskiriamas skrydžio fazei kuomet kuro suvartojimo ir skleidžiamo triukšmo lygis būna didžiausias dėl variklių galios poreikio.
VNO niekaip nepalyginamas su eismu vienam takui su LHR, net turint omeny takų rotaciją vykdomą Londone. Iki projektinės ribos vno toli, jei neklystu 3 mln. keleivių. Pritariu Augustinui, kad reakcija į triukšmą yra labai asmeninis dalykas, vienam lėktuvas 6 ryto yra malonumas, kitam peilis po kaklu. Didžiausias pikas viena kryptimi ir kilimais būna anksti ryte, apie 6-7, maždaug 10 judesių per valandą į tą pačia pusę.
LOT 787 pristatantis filmukas: http://youtu.be/vkcIcQG16o8
Idomu kiek Lenkai B787 turetu gaut kitais metais?
2013 m. kovo mėn. LOT planuoja nurašyti paskutinį 767. Duokdie, taip jiems ir pavyktų.
Pirmas maršrutas 787 bus:
Warsaw – Chicago nuo 16JAN1, Up to 10 weekly by 20MAY13
Kiti:
Warsaw – Toronto nuo 01FEB13 8 weekly by 06JUN13
Warsaw – New York JFK nuo 03FEB13 10 weekly by from 03JUN13
Warsaw – Beijing nuo 03MAR13 3 weekly.
Warsaw-Beijing planuojama 2013 m. vasarą didinti iki 5x weekly.
Nebeskraidys į Newarką? Ar toliau vienas reisas bus į NWR, kitas į JFK?
Atsiprašau *EWR
Gyvenu Antakalnyje, prie vadinamo OLANDŲ tilto. Besileidžiančių lėktuvų dažniausiai negirdžiu visai (nebent tik naktinius reisus). O kylantys nei kiek nenervuoja, netgi labai smagu. Ir dar pridursiu, kad britvininkų Antakalnio gatvėje nėra ir nebuvo ir jie tikrai nelaksto, nes toje gatvėje neįmanoma niekaip su motociklu lakstyti. Tiek šulinių sukritusių ir duobių, kad nu i nafik.
Tai konstatuosiu, kad daugiausiai triukšmo čia sukelia gaisrinės (netoliese dvi, senoji prie tilto ir naujoji prie ŠILO tilto) ir greitosios pagalbos. Bet ir tie garsai netrukdo, nes tai naturalūs miesto garsai.
Teko Salininkuose kažkada padirbėti, tai kildavo ir leisdavosi grynai virš galvos. Patiko.
Pauliau, neturiu aiškesnės info, tačiau GDS 2013 m. vasarą WAW-EWR reiso nėra…
IMHO, jei tai teisybė, tai tikrai geras sprendimas konsolidacija su tokiomis mažomis apimtimis. Kažkada LOT mėtėsi iki to, jog 1-2 weekly vykdydavo iš Krokuvos ir, kiek pamenu, kažkada net iš Katovicų.
Kai kuriems skrydžiams į Torontą LOT dabar nuomojasi 767 iš Aerosvit. Buvo įdomu prieš porą savaičių stebėti keleivius prieš laipinimą. Kai kurie iš jų atvirai reiškė nepasitenkinimą gate agent’am, kad ‘we paid for LOT quality and now we get this'(rodydami pirštu į geltoną Aerosvit lėktuvą). Pačiam deja neteko skristi, tačiau įdomu, kuo LOT 767 skiriasi nuo Aerosvit 767, manau toks pats Š.
Taip, LOT paskelbė, kad perkels visus EWR skrydžius į JFK nuo žiemos sezono pradžios: http://www.onlinetravelreview.com/2012/06/25/lot-polish-airlines-will-move-newark-services-to-jfk/
FlyGeorgia launches operations as Georgian aviation market continues to grow
http://centreforaviation.com/analysis/flygeorgia-launches-operations-as-georgian-aviation-market-continues-to-grow-82899
Kaunas traukiasi, tuoj uzleis vieta Druskininkams _
Lietuvos kurortai traukė ir užsieniečių dėmesį
http://iq.lt/dienos-grafikas/lietuvos-kurortai-trauke-ir-uzsienieciu-demesi/
Įprasta, kad užsienio turistus labiausiai traukia šalies sostinė. Šiemet Vilniuje apgyvendinta daugiau nei pusė visų užsienio turistų, atvykusių į Lietuvą.
Antroje vietoje išlieka Kaunas, tačiau jei tendencijos nesikeis, jį netrukus pakeis Druskininkai, kurių populiarumas tarp užsieniečių auga daug sparčiau.
Tai gal Druskininkai oro uostą pasidarys su tarptautiniais skrydžiais? :) Skamba kaip nesąmonė, bet Druskininkuose viskas įmanoma :)
Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas: dar atsiras B2 kategorijos oro uostas (lėktuvams iki 70 vietų)
Druskininkai nesiliauja stebinti
http://www.veidas.lt/druskininkai-nesiliauja-stebinti
Skrydžių bendrovė „Sky Express“ paliko 130 mln. Lt skolų
http://verslas.delfi.lt/automoto/skrydziu-bendrove-sky-express-paliko-130-mln-lt-skolu.d?id=59533423#ixzz26oSmLGdo
Kaip patikslino teismas, skolų suma siekia 1,513 milijardo rublių (130 mln. Lt).
Primename, kad „Sky Express” planavo skrydžius iš Maskvos į Kauną.
Estonian Air to Switch from Gatwick to London City
http://news.err.ee/economy/f907a84c-85f2-446e-9d0d-e9a0623d51c2
National air carrier Estonian Air says it will replace its Tallinn-Gatwick route with flights to the single-runway London City airport next March.
Jei tau tiesa, tai cia tiesiog pasaka tiesioginiam verslo srautui, bet kokia tada kainodara bus, su 200 € return ilgai nepatemps…
Įdomu kaip bus su tais Estonian skrydžias į City.
Jei įgyvendins, tai Talinas bus tolimiausia tiesioginė kryptis iš LCY. Nors dabar ilgiausi reisai iš LCY į Faro ar Malagą su BA E190 pagal atstumą nedaug atsilieka nuo Talino.
O priežastis kodėl niekas neskraido taip toli iš LCY yra labai trumpas takas, išvykstantis lėktuvai smarkiai apriboti su svoriu. Gali būti, kad Estonian nevisada galės pilnai užpildyti savo Embraerius grįžtamajam reisui, priklausomai nuo oro sąlygų.
Tikrai įdomus „Estonian Air” apsisrendimas. Įtariu, jeigu papuls daug keleivių su bagažu irgi gali tekti riboti svorį. CRJ900 į City skraidyti negali.
Na, o įdomesnė produkto pusė – patrauklumas verslui. Planuoja skraidyti 3x weekly, vasaros viduryje didinti iki 6x weekly. Kol kas neaiškus tvarkaraštis, bet, spėju, nusileidimas bus viduryje dienos, nes laisvų slotų nei ryte, nei vakare nėra. Ar tiks skrydis verslui viduryje dienos?
Na ir dar vienas aspektas – LCY-WAW neišgyveno, buvo uždaryti po metų…
SAS to cancel Bangkok service from April 2013
Naujų krypčių iš Palangos oro uosto kaina – milijonai litų
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/nauju-krypciu-i-palangos-oro-uosto-kaina-milijonai-litu-449499#ixzz26pO0dJIh
„Šiuo metu intensyviai vedamos derybos dėl skrydžių iš Palangos į Londoną ir iš Palangos į Hamburgą“, – informavo Tarptautinio Palangos oro uosto Pardavimų ir rinkodaros
skyriaus viršininkė Vaida Gendrolytė.
Iš Palangos į Londoną 180 vietų orlaivis keleivius skraidintų du kartus per savaitę, o į Hamburgą tris kartus per savaitę kursuotų mažesnis lėktuvas – 70-ies vietų.
Visgi „Estonian Air” gavo gan ankstyvą slotą London City:
Flights from Tallinn will departure at 7:30 and arrive at London City Airport at 8:20. Flight from London City Airport will departure at 8:50 and arrive at Tallinn Airport at 13:30
Gerai ir keleiviams iš Vilniaus, 6:00 iš VNO, 8:20 gali būti LCY.
Tačiau kaip ras keleivių return leg’ui??
Pastoviai šneka šneka apie tą Hamburgą iš Palangos.. O kokia aviakompanija ten galėtų skraidyti?
@Simonas – kai kam su Estonian (ir airBaltic) akcijinių bilietų kainodara atgalinis legas visai ir neįdomus. Į priekį už kokius 50 eur manau pavyks iš jų bilietą gauti, o atgal ir Ryanair man bus gerai.
Tiesa, su pelningu darbu tai niekaip nesusiję.
Simonai, skris tie patys keistuoliai, kurie skrenda W6 skrydžiu iš Lutono į Vilnių 7 ryto :-) Gaila, kad estonian nesiūlo bilietų, kur į vieną pusę su jais, o į kitą su SAS.
O šiaip tai gi visos avialinijos turi tuos 9am departure ir 12-13 arrival skrydžius, kur pastoviai pustuščiai skraido, ir ką, gyvena.
Jei tik kaina bus normalesnė- faktiškai Estonian skrydis į Londona būtų idealus. kelionė iki centro 2 GBP. Pasaka. O atgalini reisą galės užpildyt bėdžiaus iš rytų Londono- jie ten su dviračiu gali atvažiuot.
Įdomu ar Airbaltic bandys LCY su Q400..?
Ir pabaigai- B787 didesnis už B767 pagal vietų skaičių ar mažesnis? Turiu galvoje LOT atvejį?
@Vytautas-NT:
767-300ER: 18 Business 227 Economy
787: 18 Business 21 Premium Economy 213 Economy
Iš esmės tas pats, bet naujas, gražus ir mažiau kuro valgo…
Emigrantai skaraidantys iš LCY – metų bajeris :D
@Simonas
O kokią bilietų kainą galima prognozuoti LCY-TLL maršrute? Emigrantai nėra tokie bėdžiai
kaip kažkas sako ir už patogumą būtų linkę sumokėti daugiau. Nebent pas
Estijos rusus viskas kitaip.
Estonian tuo tarpu pradėjo pardavinėti bilietus kitų metų vasaros sezonui. Ir tą patį London City jau yra už tikrai neperbrangiai (ir kaip ir reikėjo tikėtis, mažiausias tarifas atgal dvigubai brangesnis nei pirmyn). Į visokius Tbilisius irgi gera kaina bet kada vasarą. Aišku perkant reikia tikėtis, kad Estijos vyriausybei neatsibos iki to laiko aviakompanijos šelpti.
Tikrai gera kaina, reik isbandyt ta City oro uosta..
Neskraidysim su Lufthansa toli, toli:
http://verslas.delfi.lt/automoto/lufthansa-brangina-lektuvu-bilietus.d?id=59541669
Taisyklė “sutinka pagal drabužį” maršrutuose iš oro uosto negalioja
http://www.veidas.lt/taisykle-sutinka-pagal-drabuzi-marsrutuose-is-oro-uosto-negalioja
Kaune padėtis visiškai kitokia. Iš oro uosto į miesto centrą kursuoja naujausi autobusai, į kuriuos įlipus pasigirsta sveikinimas anglų kalba, trumpai informuojama, kaip naudotis viešuoju transportu. Be to, angliškai pranešamos ir pagrindinės stotelės, o pravažiuojant centrą paaiškinama, kur patogiausia išlipti norint pasiekti vieną ar kitą miesto objektą.
Pamirso pamineti kad ir autobusu tvarkarastis priderintas prie lektuvu skrydziu, taigi netgi vidurnakti galima grizti su autobusu i miesta … Na o Vilniuje turbut priderintas prie taboro srautu :)
Palanga iš Hamburgo galėtų vykdyti AirBerlin arba Lufthansa/Lufthansa Regional. Beje kas anksčiau vykdė skrydžius Palanga-Hamburgas?
@Jevgenij. Senais laikais šiuo maršrutu skraidė dukterinė LAL kompanija „Air Lithuania” (TT), kurios būstinė buvo Kaune. Šitas reisas jai buvo vienas geriausių. Jei neklystu, kažkokią Vokietijos kompaniją buvo prikalbinę skraidyti šiuo maršrutu, bet skrydžių lyg tai ji nepradėjo.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/pajurio-merai-linke-pritarti-palangos-oro-uosto-prasymui-skirti-lesu-naujiems-skrydziams-194-250561
Na, matysim kaip čia gausis. Kažkaip turiu abejonių, kad tie skrydžiai būtų self-sustainable, o kiekvienais metais iš naujo dėti tuos pinigus kažin ar pajūrio savivaldybės sugebės.
Tai kokia cia aviakompanija skraidytu reisu Palanga-London lektuvu Airbus 320 ? Ryanair atkrenta. Wizzair ?
„Pagal mūsų pasiūlymus, kiekvienas nauju reisu Palanga-Londonas skrisiantis keleivis savivaldybėms kainuotų iki 7 eurų. Vien skrydžiams į Londoną palaikyti reikėtų nuo 375 tūkst. iki 501 tūkst. litų per metus.
Planuotume, kad per metus šia linija 180 vietų orlaiviais “Airbus 320„ skristų 13-14 tūkst. keleivių per metus“, – sakė oro uosto vadovė.
Tai matyt Wizz su kokiu nors W maršrutu? Negi easyJet arba išvis kas nors iš „tradicinių”?
Sukalkuliavau su kolegų iš LCY pagalba kaštus, skraidyti iš LCY.
Skraidant iš LCY su vienu reisu per dieną (kuo daugiau skraidai, didesnė masto ekonomija) su E190 su 112 kėdėmis, darant prielaidą, jog lėktuvo užpildymas yra 80% vien ekonominės klasės keleiviais. Sudėjus visus valstybinių mokesčių kaštus, tūpimo kaštus, lėktuvo stovėjimo kaštus, oro uosto mokesčius, antžeminio aptarnavimo paslaugas (passenger check-in and boarding, ramp services, toilet services, cleaning), maitinimo paketą, gaunasi, kad „Estonian Air” išsivežti keleivį kainuos 82 svarus, atvežti keleivį – 27 svarus. Į tai neįskaičiuota kuras, įgula, lėktuvo nuoma ir kt., tai tiesiog kaštai, patiriami ant žemės LCY oro uoste. Vidurkis ant vieno segmento išeina 60 svarų. T.y. vieno segmento bilieto kainoje 240 litų yra kaštai, patiriami LCY.
Na, man sunkiai suvokiama koks verslo planas skraidyti į LCY. „Break even’as” prie 80% užpildymo pasiekiamas turbūt prie kažkur vidutinės 800-1000 LTL kainos į vieną pusę.
Matyt, politinis sprendimas čia, o ne verslo planas.
Tai gal darys du reisus į dieną, bei tikisi verslo klasės bilietų (pvz. iš Peterburgo ir Maskvos).
Gal žais su jungimais per Heatrow (iš LCY ten galima greičiausiai nuvažiuot).
Tuo tarpu naujienos apie Londono oro uostus:
http://prian.ru/news/23127.html
Originalus straipsnis apie megaprojektą su gražesniais vaizdais:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2202226/Boris-Island-airport-An-alien-metropolis-solution-Londons-transport-problems.html
@pliumbum. Airbus 320 čia turbūt pateiktas tik kaip pavyzdys, nes nieko konkretaus ten nėra. Šiaip tai PLQ vadovybei reikėtų įvertinti KUN pavyzdį. Tiek metų savivaldybės mokėjo baisius pinigus ir gavosi šnipštas. Nauda tik tokia, kad mūsų emgrantai galėjo pigiai pasiskraidyti. Tai kyla pagrįstas klausimas: kodėl mano (mokesčio mokėtojo) pinigais remiamas emigrantų pasiskraidymas?
@Boeing, nieko panašaus. Tiek restoranai, tiek viešbučiai Kaune neabejotinai pajautė naudą. Taigi, bent dalis sumokėtų sumų tikrai grįžo.
PLQ suderinus veiksmus su kelionių organizatoriais tikrai būtų įmanoma atpirkt subsidijas. Tik greičiausiai taip neatsitiks :)
@Boeing – nu kad ir dėl to, kad emigrantai į Lietuvą perveda kasmet kažkiek ten milijardų pinigų. Skraidydami čia pirmyn atgal jie ilgiau išlaiko tą ryšį su Lietuva ir tų pinigų perveda atitinkamai daugiau.
Kad Kaune šnipštas gavosi irgi nesąmonė. Bent senamiesčio gyvybingumas pasikeitė iš esmės. Sunkiai įsivaizduoju kitą projektą už tuos kelis Ryanairui sumokėtus milijonus kuris būtų taip pakeitęs miestą naktį. Dabar gi Rotušės aišktėje 3 nakties gali į kamštį papult. Ir aš manau būtent Ryanairo privežti turistai padėjo atsirasti tai kritinei masei vakarojančių žmonių, kuri sąlygojo tokį pasikeitimą.
Turiu pastebėti, kad baisoka publika būdavo tame Kauno oro uoste. Teko nemažai ten padirbėti, tai dieve dievulėliau. Skrydis tarkim 17:00, o girta kompanija ten jau trinasi nuo 9 ryto. Tipo, išskrenda bachūriukas į Londoną, o kaimo sėbrai jį atvežė ir dar visą dieną ten trinasi aplink ir gėrimus lauke ragauja. Tfu……………….
@mikas – na Vilniuje į taborą irgi ne inteligentai važiuoja. Aną savaite kaip tik važiuojant į oro uostą 1 autobuse muštynės prasidėjo, teko vairuotojui policijos pagalbos prašyt (kurie nelabai teikėsi padėt, net kai autobuso vairuotojas jų patrulinį automobilį užstatė).
Bet kuriuo atveju kitą kartą aš geriau traukinio ar TOKS mikroautobuso palauksiu.
Beje, Estonian Air negali tikėtis connection’ų iš Rusijos į LCY, kadangi pagal dabartinį tvarkaraštį jungimai neįmanomi. Įmanoma nebent pakeitus tvarkaraštį ir siunčiant nakvoti lėktuvus į SVO ir LED. O to beveik nedaro niekas (Finnair, airBaltic, LOT) – vien įgulos laikymo kaštai vizinėje šalyje būtų didžiuliai.
Kalbant apie LED, tai ten būtų realu dar ryte nuskrist, išskrendant kokia 5 val. ar pan., nes atstumas nedidelis…
Vytautai-NT: būkim tikslūs, kad TLL leistis 6:55 (35 min. yra min-connection time from non-schengen), pradėti TLL-LED-TLL reikėtų 4 val. 10 min. Kitaip tariant atsisakyti beveik viso tiesioginio srauto TLL-LED segmente ir jokių jungimų šiame segmente taip pat.
@Vytautas-NT
Kokie dar jungimai iš LCY į LHR? Su DLR ir Underground užtruks 1h15 – 1h30 vien pervažiuoti.
srs, o kaip buvo LAL atveju, codeshare su Virgin? Gatwick’as dar iš vis ne Londone.
Tai gal šiemet FR tikrai atvežė nemažai pramogautojų į Kauną. Bet kas jų atveš kitąmet? Naivu tikėtis, kad į VNO atskridęs užsienietis važiuos į Kauną.
Visų pirma su DLR galima nuvažiuot iki Heathrow-Connect, kas yra greičiau.
Kas link Kauno- įdomu ką Ryanair kaunui kitą vasarą pasiūlys…
Kažkodėl visai nemažai užsieniečių važiuoja iš KUN į Vilnių ir niekam tai neatrodo naivu nei keista. Atvažiuos ir priešinga kryptimi. Gali kai kurie vilniečiai pasidžiaugt, kad SM rankomis žlugdomas nemažas jų konkurentas – ne tik oro uostas, bet ir pats miestas.
Vytautai, nu padaryk elemtaru google search pries rasydamas. Koki dar Heathrow Connect pasiekti su DLR? 1h 15min yra greiciausiai, su 3 persedimais, ejimu tarp stociu, ir brangiu Heathrow Express. 1h 30min 2 persedimai, ir DLR Tube. Turbut atsiras koks 1 zmogus per metus, mokantis 800-1,000Lt Estonian us skrydi i LCY ir besijungiantis kazkur skrist toliau is LHR.
Tokia diskusija dėl to Londono užvirė tarytum būtų pranešta apie skrydį iš VNO į LCY.
Na, galima važiuot DLR Jubilee Picadilly (Justo variantas) arba DLR Jubilee Bakerloo eiti traukinys eiti (Vytauto-NT variantas). Teoriškai antras variantas (!) yra greitesnis, bet praktiškai jei su lagaminais, tai kuo mažiau persėdimų, tuo geriau. Jei kas netingit, galit pasitikrinti http://tfl.gov.uk
@Šarūnas
O kaip sekėsi tas connecting? Ar buvo daug keliaujančių? Be to, tarp LGW ir LHR kursuoja National Express ir dar kažkas.
@Vytautas-NT
Heathrow Express važiuoja 15 min iš Paddingtono. Heathrow Connection ~30 min. Tačiau pats Paddingtonas yra nepakeliui į Heathrow ir kainuoja nemažai.
LCY-LHR jungimosi idėja yra nesąmonė. Linkiu sėkmės su lagaminais Underground’e rytinio piko metu, kuris trunka iki 9:30-10:00
srs, neteko naudotis šiuo skrydžiu, tiesiog pamenu, kad buvo tokia paslauga. Gal ir buvo besinaudojančiu
Tokius dalykus, kaip jungimus su oro uostų keitimais daro tik totalūs bargaineriai – kuriems pigus keliavimas yra nekeliavimas, o sporto šaka. Ir anyway, turbūt visada pigiau būtų jungtis iš RYR, W6 iš STN/LTN. LCY tikrai ne tam skirtas su savo kaštais ir infrastruktūra.
Nelabai ir aš suprantu, koks čia kam skitumas, kaip iš LCY į LHR patekti :) tokiu būdu iš Vilniaus patekinėti į LHR galėtų nebent visiški egzotikos megėjai :)
Lufthansa planning European LCC. http://atwonline.com/airline-finance-data/news/lufthansa-planning-european-lcc-counting-strike-costs-0918
Lufthansa to launch new low-cost brand. http://www.cnbc.com/id/49089749
šiaip tai tais senais laikais LAL-Virgin caina į JAV buvo fantastinė. Aš seile varvinau, bet pasinaudot nespėjau…
Taigi, LH operacijos iš dviejų hub’ų – MUC ir FRA nebus paliestos šiame etape.
Skrydžiai iš visų kitų miestų – LH dar nemažai skraido iš BER, DUS, HAM, STR, BRE ir kitų Vokietijos miestų operacijos bus sujungtos su „Germanwings” kaip LCC padaliniu. Kol kas neaišku, kaip aviakompanija vadinsis, galbūt „Germanwings”, o galbūt „Direct4U” apeliuojant į „Germanwings” IATA kodą 4U.
Skrydžiai bus pilnai perduoti nuo sausio 1 d.
http://www.lrytas.lt/-13481409281347117296-lietuvoje-skrydžių-bilietus-pirksime-lengviau.htm
Oro uosto naujienos
2012 09 20
„Ryanair“ džiaugiasi sulaukęs 500 000 keleivių Vilniuje
„Ryanair“ – vienintelė ypatingai pigių skrydžių bendrovė Europoje – šiandien (rugsėjo 20 d.) Vilniaus oro uoste sulaukė 500 000-ojo keleivio. Laimingoji keleivė – dešimties mėnesių Ūla Kisielytė, skridusi iš Vilniaus į Romą su savo tėvais Brigita Kisieliene ir Anatolijumi Kisieliumi. Visa šeima gavo „Ryanair“ kuponus skrydžiui vienu iš naujų maršrutų Vilnius–Oslas. Be to, Vilniaus oro uostas visus šiuo laiminguoju skrydžiu į Romą vykstančius keleivius vaišino šventiniais saldumynais.
Pastaruoju metu „Ryanair“ itin išplėtė savo veiklą Lietuvos sostinėje. Liepą bendrovė patvirtino, kad perkels penkis skydžių maršrutus iš Kauno į Vilnių ir po kelių savaičių pranešė apie naują skrydžių maršrutą į Korką, Airija. Dėl šių naujų skrydžių „Ryanair“ siūlomų maršrutų iš Vilniaus oro uosto skaičius šią žiemą bus didžiausias ir sieks 14. Šiandien „Ryanair“ taip pat paskelbė, kad padidins kas savaitę vykdomų skrydžių Vilnius–Londonas (Liutonas) skaičių nuo penkių iki septynių.
Elina Hakkarainen, Šiaurės Europos ir Baltijos šalių pardavimų ir rinkodaros vadovė, šiandien Vilniuje sakė:
„„Ryanair“ savo veiklą Vilniuje pradėjo 2011 m. gegužę ir per kiek daugiau nei metus Vilniaus oro uoste aptarnavo pusę milijono keleivių. Bendrovė „Ryanair“, pradėjusi skraidinti keleivius naujais maršrutais, tikisi Vilniaus oro uoste sulaukti iki 650 000 keleivių kasmet ir išlaikyti 650 darbo vietų, vykdydama savo įsipareigojimus ir investuodama Lietuvos sostinėje.“
„Mes labai džiaugiamės aptarnavę net 500 000 keleivių Vilniuje ir norėdami tai pažymėti išleidžiame šventinius bilietus po 49 Lt. Šiuos pigius bilietus po 49 Lt (viskas įskaičiuota) savaitės vidurio skrydžiams spalio ir lapkričio mėnesiais daugiau nei 1000-iui „Ryanair“ siūlomų maršrutų Europoje, tarp jų ir maršrutams Vilnius–Londonas (Stanstedas) ir Vilnius–Paryžius (Beauvais), galite įsigyti interneto svetainėje http://www.ryanair.com iki pirmadienio (rugsėjo 24 d.) vidurnakčio (24.00).“
„Ryanair“ informacija
Žiemos sezonu „airBaltic“ skraidys dažniau
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/ziemos-sezonu-airbaltic-skraidys-dazniau-449996#axzz271AuFsbW
Šiandien „Ryanair“ taip pat paskelbė, kad padidins kas savaitę vykdomų skrydžių Vilnius–Londonas (Liutonas) skaičių nuo penkių iki septynių.
Nors skrydžių iš Vilniaus daugės, pagrindinė kompanijos bazė išliks Kaune. „Šie oro uostai tikrai nekonkuruoja tarpusavyje“, – sakė įmonės rinkodaros ir pardavimų Baltijos ir Skandinavijos šalims vadovė Elina Hakkarainen.
P.Elina meluoja ir neraudonuoja. Patys elgiasi kaip prostitutė, o kalba, kad nekonkuruoja.
Get over yourself for once man
Sveiki! Turiu viena klausima ne visai i tema:) Noriu nusipirkti ismanuji telefona, kuris iprastai kainuoja apie 2000 LT, o oro uosto duty free parduotuveje (skrendant i ES) – 1644 LT. Ar yra kokia nors galimybe ji nusipirkti neskrendant? Pvz., jei nusipirkciau koki pigu skrydi, uzsiregistruociau, pereiciau kontrole, nusipirkciau telefona ir tada pasakyciau saugos kontrolei, kad pasikeite planai ir nebeskrendu? Ar formaliai turiu tokia teise? Aciu.
Tai geriau jau ieskok bilieto i ne ES. Del grizimo atgal nusipirkus nepasakysiu, bet siaip pazistami yra pirke is Mobili tokiu budu – susitari is anksto, kad ta ir ta diena daiktas butu ir susitvarkai formalumus vietoje, tik tai, kad jie skrido kazkur.
Šeštas savaitinis „Ryanair” skrydis LTN-VNO-LTN prisideda penktadeniais nuo gruodžio 14 d., septintas savaitinis antradieniais prisideda nuo gruodžio 18 d.
Simonai, ar yra kokiu nors prosvaisciu Vilnius- Stockholmas kryptyje? Nuo lapkricio visiska tragedija gaunasi suskraidyti tuos 700km. Nei vienos dienos kelionei yra normaliu skrydziu, nei savaitgalio isvykoms..
Kazkokia mistika- verslo yra ir jis pleciasi su ivairiais naujais paslaugu centrais, o stai susiekimo tuoj visai neliks. Aisku imigrantu Svedijoj ne klanai, bet kazkaip latviai sugeba ir keltus pririnkti ir AB ir Ryanairo lektuvus su kasdieniniais skrydziais.
nebutu to kelto is Rygos, tai butu bent Ryanair skrydziai is Stockholma
Robertas
o ka tokia nuolaida ar be PVM ten parduoda?
Siaip idomiai cia tu sugalvojei.Teko daug veluot ,bet ne taip kad po registracijos/security check inn.Siaip logiskai mastant turetu pavykti,nors tu kai eini pro security check point tai ten i viena puse judejimas :) Aisku jei tu sakysi pasikeite planai ir t.t. turetu leist grizt be problemu.
Na, tikrai dar nei vieno žmogaus per prievartą neišskraidino. Aišku, gali sukelti patikrai įtarimą, bet juk nieko blogo nepadarei, nieko nepavogei. Apsauga labiau tikrina tai, ką įsineši, o ne atvirkščiai. Tik aš truputį abejoju, ar išeis čia biznis.
Robertui –
taip, tokia teise absoliuciai turi. Ir niekas taves neprivers skristi. Tiesa, knygoje „Air Babylon” yra aprasytas panasus atvejis, kaip veikdavo sukciai: nusipirkdavo brangiausius verslo klases bilietus, oro uosto duty free prisipirkdavo kvepalu ir kitokiu gerybiu, o tada nebeskrisdavo… ir atgaudavo pinigus uz bilietus.
@Boeing – turint bilieta ne i EU tas biznis daznai reiskia nuo kainos atimama PVM – kaip jau minejau, isbandyta ir puikai veikia Mobili atveju, tik reikia susitarti, kad norimas daiktas butu vietoje. Roberto aprasytas skridimas i EU man irgi idomiai pasirode – dazniausiai nebuna jokio kainu skirtumo, nebent aprasytas daiktas yra siaip is vitrinos, kuriam Mobili duoda nuolaidas.
Robertui
nejau tikrai taip pigiau.Nes UK Duty Free ne ka ten pigiau.Cia gal labaiau apsimoka,kas i ne EU skrenda ir PVM susigrazina.Na nezinau tu dar karta del kainu susiziurek:)
@klaustukas. Būtent, reikia sekti nuolaidas, kurios gali būti labai solidžios net skrendant i EU. Rizika, kad akcijinio daikto nebus, labai menka (skirtingai negu Lietuvos prekybos centruose), bent jau man nepasitaikė tokių dalykų. Tik klausimas, kaip pigiai pavyks gauti bilietą. Plius kelionės iki oro uosto kaštai, sugaištas laikas. Taigi, reikia gerai skaičuoti, bet jeigu susidaro kokie 300 Lt. skirtumas, tai jau neblogai.
UTair naujienos. Nežinau, ar buvo skelbta, bet pastebėjau, kad UTair nuo lapkričio nakčiai į Vilnių siųs CRJ-200. 50 vietų vietoje 70-ties, bet skrydis greitesnis. Turbūt konkurencijos iš Aeroflot pasekmė.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-19676990
Flights were suspended for two hours at Birmingham Airport after a plane skidded off the runway.
Airport officials said the Monarch-chartered flight ZB467, from Nice in France, skidded off the runway shortly after 13:10 BST.
The airport said the Boeing 737 was operated by Lithuanian firm Air Aurela.
Yra teke pastaryoju metu karta skrist su LLC B733 ir turiu pripazinti, kad tai buvo nemaloniausiai skrydis ir ko gero nepatikimiausiai atrodantis laineris, kokiu tik esu skrides.. Ne nuostabu, kad britam toks lektuvas atrodo kaip milijono metu senumo.
@Robertas – kartą būnant Arlandoje Estonian atšaukė skrydį į Vilnių ir buvome pasiųsti į viešbutį nakvynei. Tai prieš išeidami užsukome į Duty shop’us, prisipirkome % atsargų ir ramiai su maišais išėjome į lauką. Taigi bent Arlandoje (kai net ir arrival’o keleiviai pereina pro pagrindinę išvykimo salę) toks planas išdegtų (jei gautum pigius skrydžio bilietus patekimui į tą salę).
Bandysim Passbook :)
Lufthansa: Mobile boarding pass via Passbook app now available at any time
Source: Lufthansa
21/09/2012
Following the launch of the new Passbook app for the iPhone iOS 6 operating system, Lufthansa passengers can have their boarding pass issued in the appropriate format. From now on, they can also opt to have their mobile boarding pass delivered via the Passbook function on their iPhone. Once passengers have successfully completed the mobile check- in procedure, their boarding pass will be sent to their iPhone and saved to the new Passbook app. The mobile boarding pass can then be called up at any time, even without Internet access. As Passbook is time and location aware, the boarding pass will appear on the passenger’s lock screen in time for the flight.
By the end of this year, in the second phase of development, Lufthansa aims to integrate the update functionality. If, for example, the departure gate changes, information in boarding passes stored in Passbook is automatically updated and the user is notified of the change. No further action is required.
Lufthansa is thus one of the first airlines worldwide to make the Passbook functionality available to its customers.
„airBaltic“ išsigelbėjimo planas: jungtinės oro linijos
http://iq.lt/ekonomika-ir-verslas/„airbaltic“-issigelbejimo-planas-jungtines-oro-linijos/
Lietuvos susisiekimo ministro patarėjas ryšiams su visuomene Martynas Čerkauskas IQ sakė, kad spalio pradžioje turėtų įvykti trijų Baltijos valstybių susisiekimo ministrų susitikimas. Jame greičiausiai būtų aptartas ir bendrų oro linijų klausimas.
Kokia forma veiktų bendros oro linijos, anot jo, yra diskusijų klausimas. Lietuva galimybės dalyvauti šiame projekte neatmeta, tačiau pirmiausia esą reikia išanalizuoti „airBaltic“ ir „Estonian Air“ finansinę būklę ir nuspręsti, ar apsimoka kurti vieną bendrovę.
Kol kas mūsų avialinijos dirba žymiai pelningiau, todėl reiktų žiūrėt į tokius pasiūlymus atsargiai.
Kurios čia tos mūsų avialinijos ?
turiu omeny airLituanica, kurių nuostoliai tikrai mažesni nei airBaltic ar Estonian air.
AirLituanica jau turi nuostolių, kurie mažesni nei airBatic ? :) Puiku :)
O lietuviška mūsų aviakompanija buvo šita –
http://www.pipedija.com/index.php/FlyLAL
Matyt airLituanica laikysis gilių lietuviškų tradicijų, jei jau dabar nuostolinga :)
Neteko vartyti dokumentų, tad informacija apie nuostolius – tik prielaida. Galvoju taip: įmonė įregistruota, bent jau buhalterė turėtų dirbti, tad ir atlyginimo kažkiek gauti. Kažkokių pajamų kol kas nėra, todėl formaliai šiuo metu darbas nuostolingas. Aišku, tokia logika galioja tik kol neskraido – tada jau visai kitaip reikės skaičiuoti.
Musu yra SmallPlanet kuri be nuostoliu dirba .Nors ir ne valstybine a/k vis vien ji musu skaitos.
Charteriai nepasiduoda :)
Lietuvos oro bendrovėmis naudojasi vis daugiau keleivių
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/lietuvos-oro-bendrovemis-naudojasi-vis-daugiau-keleiviu-450417#axzz27BUHypB8
O kokia nauda Lietuvai dalyvauti bendros aviakompanijos kūrime? Kad pasidalinti airBaltic ir Estonian nuostolius? Manau logiška būtų dalyvauti tik visiškai naujos aviakompanijos kūrime, taip sakant „nuo balto popieriaus lapo”.
Jonai, o tu pabandyk naują įkurt.
Mariau, gal Tu, kaip vienas iš SmallPlanet savininkų, galėtum paderint skrydžius į ORD?
Simonai, galima tikėtis kokių tradicinių oro linijų bendrovių 2-3 metų perspektyvoje? Dėl TK, kaip ir aišku viskas. Kiek tenka skaityti straipsnius turizmo sektorius skundžiasi, kad nėra kam atvežti verslo srauto.
asmeniškai statyčiau už Air Berlin, bet net jie pastaruoju metu labiau traukiasi nei plečiasi.. Simonas dar kažkada rašė, kad KLM labai norėtų codeshare su kuo nors VNO – AMS maršrute, gal jie galėtų pradėti skraidyti poros metų bėgyje (tik, kad b738 šitam maršrutui aiškiai per didelis, o mažesnių orlaivių turi tik cityhopper). Ko gero tada labiausiai tikėtina Transavia, jei galima ją vadinti „tradicine”.
Monarch suspends use of jets after second scare of summer
Planes owned by a Lithuanian firm were today suspended from use by an airline after one of its jets overshot Birmingham Airport’s runway, in a hair-raising landing for passengers.
http://www.expressandstar.com/news/2012/09/22/monarch-suspends-use-of-jets-after-second-scare-of-summer/
Ar tik neiššauks tai Aurelos bankroto ?
“We have suspended the use of Aurela Airlines, who we had been using on a temporary basis to provide extra flights for the late summer period.”
Net ir taip būna :)
http://news.airwise.com/story/view/1348445691.html
Norwegian ieško B787 pilotų Bankoko bazei. Plačiai užsimota :)
http://www.rishworthaviation.com/page/4/opportunities.aspx?gclid=CICA-rLkzbICFYZ2cAodUW4AFQ
Klausimas Simonui, Vilniaus oro uosto Masterplanas parengtas, ar dar ne?
Prieš kelias dienas diskutavome, kad LT rinka per maža, B737-F :)
Norime pranesti, kad nuo sios savaites VNO-LEJ marsruta aptarnauja B73F.
Pagal preliminarius duomenis B73F planuojamas iki 2013m su galimybe pratesti.
Kaininkas galioja senas.
Skrydziai darbo dienomis is VNO, reisas SWT5961, ETD 21.00h
ULD tipas – AAA. MAX kroviniu duomenys: ilgis 306cm, plotis 213cm, aukstis 194cm
Linai bet tas pats B737F aptarnauja ir Ryga kartu su Vilniumi. Maršrutas šiandien į priekį buvo toks: Leipcigas-Vilnius-Ryga.
Taip, kad atrodo Lietuvos rinka vis dar per maža 737F :)
Andriau, aš žinau maršruta :)
Juk žinai, kad viena kompanija negali aptarnauti visos rinkos, nes gi konkurencija yra…
Jei sudėtum TNT, UPS, DHL ir visų nepriklausomų agentūrų krovinius į vieną, tai neužtektų ir 737F :)
Įdomu, o kas Vilniuj krovinių lyderis iš tradicinių vežėjų? Gal Lufthansa?
O jei sudetume visus keleivius i viena lektuva, tai ir 2 A380 neuztektu…
Šarūnai, atskirai pagal aviakompanijas, esu pasisakęs kažkiek – esam sutarę, kad apie detales nekalbame :) Tačiau noriu priminti šitoje vietoje esminį momentą – verslo srautas nesistimuliuoja. Jeigu spalio 28 dieną atsirastų 2x daily BA į Heathrow, 1x daily AF į CDG, 3x daily KLM į AMS – verslo keleivių nepadaugėtų nė vienu (ok, kalbame apie trumpą laikotarpį, ilguoju tai gali turėti įtakos konferencijų turizmu, bet šitas segmentas sudaro tik apie 5% nuo verslo srauto).
Taigi, verslo srauto augimas Lietuvoje yra apie 4-8% per metus ir nėra prognozuojamo didelio bumo. Paprastai verslo srauto prognozė besivystančioms šalims skaičiuojama 2xBVP-1, pagal SEB kitų metų BVP augimo prognozė Lietuvai yra 4%, tai verslo srautų augimo galime laukti 2×4-1=7%. Ir tai praktiškai nepriklauso nuo skrydžių skaičiaus, nes verslui „opportunity costs” visada yra didesni negu laiko/kaštų kaina atvykimui. Taigi, kitais metais verslo srautas augs apie 7% ir visi esami/naujokai turės jį dalintis.
Vytautas-NT: taip, pagal non-cargo vežėjus, didžiausi VNO yra 1.Lufthansa; 2.airBaltic; 3.LOT.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/ryanair-ir-aer-lingus-retins-skrydzius-i-airija-194-258433
Papildant informaciją apie tai, jog „utair” „overnight” Vilniuje bus reaktyviniu CRJ, tai LOT taip pat pranešė, jog visi skrydžiai žiemos tvarkaraštyje WAW-VNO-WAW planuojami „Embraer” lėktuvais, ERJ170 kaip numatytasis (anksčiau buvo planuota Dash).
Šitie papildo numatumos „Aeroflot” ir „Brussels Airlines” upgrade’us į A319.
Džiugu dėl SN ir SU, ir liūdna dėl EI mažinimo…
EI cargo kainos iš US geriausios… ;)
Kaip cia su tuo Dublinu?Bet is kitos puses Korkas dasidejo
O gal kokiu nors naujienu del TK yra?
http://www.lrytas.lt/-13485785681348283298-sveiki-atvykę-į-vno-gastronominę-italijos-koloniją.htm kai pagalvoji, KUN vos kelios valgyklos, bet patriotiškumo – gerokai daugiau.
del to verslo srautu…
Simonai, jei uzsimerkame akis, atsirandame alternatyvioje realybeje ir matom kad Estonian Air (arba Whatever Air su OV skrydziu tinklu) perkele HUBa i Vilniu.
Kaip tai galetu teoriskai pakeisti padeti? Ar trauktusi FR kaip jie tai daro TLL? Ar nustotu augti Wizzai?
Ir svarbiausiai, ar stimuliuotu tai ta biznio srauta?
@Oleg – na bent man Estonian Air skrydžiai vidutiniškai kainavo po 24 eur už segmentą, kas netgi pigiau nei Ryanairas dažnai iš manęs gauna pastaruoju metu. Taigi jais tikrai ne tik verslo srautai skristų (aišku jei apskritai žinotų tokius, nes lėktuvai kažkaip man pasitaiko pustuščiai, kartą su estais netgi tik 8 keleiviai skridom). Ačiū Estijos vyriausybei.
Va kas naudosis Tallinn – London City :)
Москва—Лондон-Сити через Таллин
http://www.ato.ru/content/moskva-london-siti-cherez-tallin
Поскольку рынок стран Балтии очень маленький, авиакомпания традиционно сделает ставку на трансферных пассажиров, в том числе, и путешественников из России. Два года назад глава аэропорта Лондон-Сити Ричард Гудинг в интервью ATO.ru, рассказал, что рейсы из этого аэропорта в Москву были бы востребованными, поскольку в восточной части в районе бывших доков, который сейчас стал одним из деловых центров Лондона, работает много выходцев из России.
Idomu kas cia per SAS antikvaras Vilniuje stovi? Koks B737-500
Vytautas-NT: A319 ;)
Vytautas-NT
kiek žinau, visi SK A319 yra retro painted – SAS livery of ’60
Idomu ar saugumo atimta peili grizus galima atgaugt?
Straipsnelis apie Ryanair įtaką Kauno viešbučiams.
http://www.lrytas.lt/-13486481071347609613-p2-viešbučio-kaune-vadovas-ryanair-pasitraukimas-nulems-ne-vienus-liesus-metus.htm
Yra užuominų, neigiančių Tomo sąmokslo teoriją :)
Kaip tik tas straipsnis tik patvirtina, kad ministerija kalčiausia, nenustačiusi oro uostų veiklos sričių. O tai, ką dabar turėsim, tai bus to pasėkmė. Nieks nieko neneigia straipsnyje, kad šiemet VNO (ar ministerija) nesumokėjo Ryanair, kad perkeltų dalį maršrutų. Teiginys, kad dabar SM bando derėtis, gali būti tik dėl akių arba gal iš tikrųjų bando srėbti privirtą košę, tik tai bus labai nelengva. Galės SM numatyti savo biudžeto eilutę „parama Kauno viešbučiams”, jei jau taip padarė.
Tomai, neberasyk cia daugiau – nusibodo
gerai sakai.
veiklos sriciu mat SM nenustate. prabangiai gyvenam, jei galim sau leisti aviakompanijoms nurodineti, kur ir kiek skraidyti. paniatkes praktiskai.
Tomai kaip AU sako dusk paviduoli, paverk kupcinsjui ant peties ir gal geriau bus. Dar galetu pareiksti, kad prie Ruso buvo geriau… marazmas esi su nepilnovertiskumo kompleksu
O kur parama Klaipedos/Palangos viesbuciams? Gi niekaip neateina naujos kryptys i PLQ? Cia didziausias briedas tokius vejus sneketi.
to… – sakyčiau viešoj erdvėj esi, pasirink gal labiau žodžius, kartu kiaulių neganėm.
Mariau, vienas dalykas, kai daikto neturi, o kitas, kai jį tau pavagia.
„Wizz Air” padidino žiemos tvarkaraštyje VNO-LTN iki 7x weekly (buvo planuota 6x weekly).
Nuo gruodžio vidurio likusiai žiemai „Wizz Air” taip pat gražino 3x weekly į BGY ir sugražino šį reisą į vakarinį laiką.
Butu idomu suzinot tada FR vs W6 capacity and weekly departures si ziemos sezona !?
Tomai Na ismete ryanairas kaina is smelio dezes ir… apskritai supranti kas yra laisva ekonomika?
Tai va, liberalai galės tą SM žingsnį labai apgailėti po rinkimų.
Tomai
bent kiek ekonomika supranti,gi VNO nedaro jokiu isskirtiniu salygu Ryanair.Ka tu turi galvoj sakydamas pavoge:).Mes gyvenam ES ir cia galioja ES istaymai,gi Ryanair salygos tokios pat kaip kitu a/k VNO.
Al: pagal dabar turimus tvarkaraščius, 2013 m. vasario mėn. „Ryanair” planuoja 45 weekly departures iš Vilniaus; „Wizz Air” – 33 weekly departures.
Tai nebus stabilu per žiemą – „Ryanair” LTN iki daily užkils tik sausį; Rygge didėja iki 5x ne nuo sezono pradžios ir kt.
@ Simonas – aciu ! Zinant, kad b738 yra siek tiek talpesnis nei a320, iseina jog Ryanair tures apie pusantro karto daugiau capacity nei Wizzair.
Visai sikna KUN kainos ir pasirinkimas toks, kad reiks ziema skraidyt per Ryga …. Bent jau Masiulis tures gera rinkimine reklama …
Bet tai Wizz Air turi problemų su antro lėktuvo išnaudojimu Vilniuje. O lėktuvus jie, skirtingai nei Ryanair, tikrai nepigiai gauna.
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-lektuvai-pries-kaledas-skraidys-dazniau.d?id=59595027
Pranai, pikines vasaros savaites „Wizz Air” lėktuvai iš VNO bazės skraidė po 42 weekly, maksimalus išnaudojimas. Pagal „average daily block hours”, kiek žinau, lėktuvai buvo išnaudojami geriausiai iš visų „Wizz Air” lėktuvų (iš dalies „dėka” to, jog VNO yra labiausiai į Rytus nutolusi jų bazė).
Pagal žiemos išnaudojimą, tai lyginau su KTW ir GDN planuojamais išnaudojimais, tai VNO panašus. Visgi rinkos realija, jog ypač Rytų Europoje, skraidymas yra tikrai sezoniškas ir neapsimoka jų kelti į orą neatsižvelgiant į lėktuvo kainą – tas liečia ir „Wizz”, ir „Ryanair”, ir šimtus čarterių aviakompanijų.
„airBaltic” dar sykį (atrodo kokį 5-tą) atidėjo „Fokker 50” atsisakymą. Parke lieka jų dar 5, žiemą planuoja naudoti 2 iš jų.
Kitą pavasarį ketina padidinti Q400 parką 4 vnt.
Žiemą planuoja suktis su 10×737, 8xQ400 ir 2xF50.
gerbiamam tomui ir kitiems Vilnoskeptikams noriu priminti apie Romą, Madridą, Barselona ir pan., t.y. atvejus, kai Ryanair iš esmės sumažino skrydžius iš pigių oro uostu, o perėjo skraidyt į pagrindinius. O wizzair iš principo pirmiausia iš sostinių skraido.
Šitas verkimas primena istoria su Nokia telefonais ir daug panašių- pasikeitė rinka, pasikeitė situacija ir tai kas buvo gerai vakar, šiandien nebeveikia.
O Kaunui ir apylinkėms reikia su Ryanair sudarinėt labai aiškias sutartis- moka tiek mln., o anie įsipareigoja atitinkamą skaičių mln keleivių pervežt. Ir tada suksis taip kad jų būtų. Gal ir po 1EUR bilietus dalins…
Šiandien, beje, iš Vilniaus skridau su Foker’iu. Buvau labai nustebintas. Beje, o kas jiems trukdo jų visiškai atsisakyt? Q400 trūkumas? Beje, pilotai buvo lietuviai (ar bent jau kapitonas).
Aišku, sutarčių reikia konkrečių, tačiau tai neturi atrodyti taip, lyg bandytų A380 ar kosminį laivą prisivilioti. KUN nėra kažkoks bulvių laukas, turi gerą infrastruktūrą, tiek vidinę, tiek išorinę, yra visai normali rinka, tad tikslūs skaičiai, jei tai nėra įprasta praktika aviacijoje, gal ir nebūtini sutartyje. Nors tai gali būti geru pagrindu kreipiantis į teismus, jei sutartis nevykdoma ar daromi panašūs dalykai.
Galima imt įvarius atraminius skaičius. Pvz. 0,8 mln, 1,1 mln keleivių ir pan. Galima net tartis dėl geografijos (pvz. kad būtų Skandinavija, Suomija, Vokietija ir pan.), o Ryanair iš savo pusės turi sakyt, kiek jie už tai nori. Tada žiurim kur susitinka norai ir galimybės…
O graudžius straipsniu į laikraštį rašyt daug proto nereikia…
Susisiekimo ministerija turėjo įsikišti, kai Ryanair nusprendė pradėti pereidinėti iš Kauno į Vilnių? Tai kad Ryanair yra turbūt labiausiai reaguojanti į visokius politikos pokyčius kompanija, kartais net specialiai tai daro taip, kad atrodytų neracionalu, emociška, specialiai daroma iš pykčio. Visokie valdžių bandymai Ryanairui aiškinti, kur ir kaip skraidyti dažniausiai gerai nesibaigia – jiems nieko nereiškia apskritai nutraukti viską iš Lietuvos. Tiesiog šiaip, dėl to, kad visiems kitiems parodyti, kad jiems valdžia nediktuos, kaip ir kur skraidyti. Matėme jau prikolų su Vokietija, Graikijos salomis ir kuo tik nori – Ryanair gali išsikraustyti kad ir kitą dieną. Kad Kaunas nesugebėjo diversifikuoti vežėjų, pasikliovė vien tik Ryanair – čia jau nieko kito negali kaltinti, tik save. Bet kokiai verslo įmonei yra labai rizikinga kliautis iš esmės vienu tiekėju, klientu, ir t.t., nes užtenka konflikto, prastesnio laikotarpio, paprasčiausio pasiskaičiavimo kaip šiuo atveju, ir bus šakės. Čia gi elementarūs dalykai.
Pagrindinis motyvas, manau, kodėl nėra atsisakoma F50, tai Q400 trūkumas išlaikyti kritinį dažnį tam tikruose maršrutuose, pirmiausia Helsinkio, Talino ir Vilniaus. Produkto kokybė gerokai kristų mažinant frequency žemiau 4x daily. Todėl būtina išlaikyti dažnį.
Be to, pagal mano turimus skaičius, BT turi kelis marginalinius maršrutus, tokius kaip į Kaliningradą, Minską. „Load factor’iai” net skraidant su F50 yra žemi, tačiau, įtariu, tie keleiviai generuoja gerą „yield’ą”. Pakeitus į Q400 naujų keleivių neatsirastų, tačiau dar labiau kristų LF ir tuo pačiu pakiltų reiso sąnaudos.
Įdomus dalykas tas, kad nuo žiemos tvarkaraščio pradžios „airBaltic” keičia tvarkaraščio struktūrą. Visiškai nebelieka ankstyvo ryto „airBaltic” skrydžių į Vakarus iš Rygos. Reisas į Briuselį kyla 9:30, į Amsterdamą 9:30, pirmas reisas į Kopenhagą kyla 9:40, pirmas į Stokholmą – 9:30.
Iš vienos pusės, tuom turėtų būti nepatenkinti „codeshare” partneriai – SAS, KLM, brussels airlines ir tai turėtų netekinti Latvijos verslo keliautojų – su tiesioginiu skrydžiu anksčiausiai Briuselyje gali atsidurti 12 val.; Stokholme/Kopenhagoje – 10:30 val.
Ir, tiesa sakant, vienintelė norintiems keliauti iš Ryto iš Rygos opcija lieka Lufthansa, į FRA skraidinanti 6:15. Tiesa, pasiekti Skandinavijos ji nepadės rytiniams susitikimams. Čia Vilniaus situacija gerokai palankesnė rytiniams keliautojams, kur be LH į Vakarus dar yra SAS, LOT ir Estonian.
Aišku, kita medalio pusė, vėlyvesniais išvykimais stiprinamas tranzitas.
IMHO, vežti keleivius iš Latvijos palankiais tvarkaraščiais galima pasiekti geresnį yield’ą, netgu tranzitinius vežti iš Skandinavijos ir Baltijos šalių – bet čia tik mano nuomonė.
Teorinis klausimas Simonui: ar vos ne visoms pagrindinems Europos tradicinems bendrovems kuriant savo LCC padalinius (Transavia arba pati Germanwings/direct4you)dideja galimybiu jas prisitraukti i VNO?
Juk pvz naujoji direct4you nebutu orientuota tik i business srauta, bet ir i turistu/VFR srauta, kuri butu galima stimuliuoti (MUC tai negalioja, skirtingai nuo pvz Hamburgo ar Duseldorfo).
AI: na, ligšioliniai visi tradicinių bendrovių LCC projektai yra orientuoti į savo „namų rinkas”. Tipinis pavyzdys – „Transavia.com”. Brand’as žinomas tik Olandijoje ir Prancūzijoje, nėra jokių žingsnių plėsti jį į kitas rinkas ir skrydžių žemėlapiai sudarom skraidyti tik ten, kur reikia olandams/prancūzams ir jų lėktuvuose >80% sudaro namų rinkos gyventojai. IMHO, tai su LH projektu irgi galima tikėtis panašaus scenarijaus – LH brand’as tarptautinis, o būsimas LCC brand’as, gali būti statomas ant vietinio pagrindo.
Ir dar vienas niuansas – sukuriami LCC padaliniai dažnai nesielgia kaip „low cost” pardavimų prasme. Čia pavyzdys „Iberia Express” įkūrimas, kur nesikeitė nei žemėlapis nei kainodara nei niekas kitas – tiesiog operacijos buvo perduotos „švariai” įmonei su žemesne kaštų baze. O kito pavyzdžio „Tylorean Airways” niekas (iš keleivių) beveik nepastebėjo – „Austrian” kaip bendrovė nebeskraido (užsiima tik marketingu ir pardavimais), o visus „Austrian” skrydžius vykdo „Tylorean Airways”.
Todėl LCC tokiame reikale dažnai yra tik kaštų mažinimo strategija be pokyčių pardavimų strategijoje.
LOT B788 būsimas turas po Europos miestus:
http://airlineroute.net/2012/09/19/lo-787europe-update1/
Galėtų ir pro VNO prasukti :)
Nu durniai tie AirBaltic. Teks i Briuseli skraidyts su Lufthansa ir Estonian. SAS ir LOT atskrenda gerokai per velai…
Ar tikrai verslo srautas trumpuoju laikotarpiu 0% stimuliuojamas? Turbūt tam tikras stimuliavimas šiais technologijų laikais gali būti. Darbuotojų ir nuosavas laikas yra tolygus darbdavio kaštams. Tai jeigu yra tiesioginis reisas po 3 val. į abi puses (iš viso 6 val.) ar su persėdimu (tarkim 2×7=14 val.) turėtų daryti tam tikrą įtaką vertinant, ar skrydis būtinas (pvz. ar apsilankyti tarptautinėj parodoj, kiek žmonių siųsti, ar pakeisti susitikimą vaizdo konferencija ir pan.).
Beje kalbant apie Kaun1 buvo spaudoje prieš kokią savaitę interviu su Kauno rajono meru, kiek pamenu rašė maždaug taip (netiksli citata) „(…)Bet nesvarbu, kad mažėja skrydžių. Svarbu, kad pats oro uostas plečiasi, daugėja jame darbo vietų(…)”.
Įdomus požiūris.
palaikydamas Tomą pasakysiu, kad Liberalai mano balso negaus, ponas Masiulis totaliai susimovė.
O kalbantiems apie laisvą ekonomiką priminsiu, kad pats Ryanairas – yra akivaizdžiausias nelaisvos ekonomikos pavyzdys, kuomet verslo modelis paremtas pinigų „išmušinėjimu”. Jei jau valstybė/savivaldybė moka pinigus, tai ji gali ir muziką užsakinėti (proporcingai mokamiems pinigams)-nurodyti prioritetinius oro uostus, nustatyti apimtis ir pan. Ir aš esu visiškai ramus dėl tokių reikalavimų, nes jie apmokami iš mūsų visų kišenės. Ir nereikia pasakos, kad Ryanairas siūlo prieinamus bilietus-taip, jis siūlo sąlyginai pigesnius bilietus gaudamas dotacijas iš kitos pusės ir dengdamas savo kaštus. Deja, Lietuvos valdžia yra per silpna turėti aviacijos strategiją ir ją vystyti.
O jei jau norim visai laisvos ekonomikos, tai nukertam Ryanairui visas dotacijas – tuomet bus laisvas, skaidrus verslas, tegul stoja į tiesioginę kovą su kitais konkurentais lygiomis sąlygomis. Va čia ir bus aišku, kas yra kas. Tik bėda, paaiškės, jog karalius yra nuogas ir neturi iš ko dengti skrydžio kaštų skirtumo, tad nuspręs nebeskraidyti nei iš Vilniaus, nei iš Kauno.
Galės latviai iš vakaro atskridę ir permiegoje oro uoste ryte connectintis į Kopenhagą ;)
as irgi savo balso liberalams si karta neskirsiu. o masiulis kaltas ne del to, kad leido ryanui skraidyti i vilniu, tiesiog jis prieme klaidinga sprendima-apskritai i vilniu isleisti LCC. nebutu ten wizz’o, nebutu ir ryanas is kauno pabeges.
vilniaus ortodoksams-nesigincykim apie laisva ekonomika, cia oro transporto pletros strategijos vystymo klaida (arba tiesiog toks pasirinkimas-palikti viska vystytis visiskai laisva eiga, be jokio kryptingumo). aisku, tai ir yra charakteringa liberalizmui, bet man atrodo, butu buve gudriau tureti maziau laukine, labiau apgalvota strategija. butu ir vilnius, ir kaunas, ir kiti lietuvos miestai patenkinti. dabar vilniaus oro uostas pats tampa LCC oro uostu, o LCC ten jau pradeda atbaidyti tradicinius vezejus.
betgi vytautai, jei susisiekimo ministerija netrukdys ryanui perkelti baze i vilniu-galesi sekmingai skraidyti ryanair i komandiruotes.
grizti beje jau ir dabar galetu visi su ryanair-pasiimi vakare viesbuti charleroi-ten jie juk pigesni; ir tada 7 ryto skrydis i vilniu. siaip reiketu skatinti tokia skraidymo schema tarp valstybes tarnautoju, ypac is susisiekimo ministerijos:)
Augustinas Žemaitis: taip, kiek aš patyręs ir matęs IATA/Amadeus analizių, tai trumpuoju laikotarpiu verslo srautas nestimuliuojamas. Vidutiniu laikotarpiu prasideda tavo išvardinti efektai, bet jų svoris bendrame verslo sraute nėra didėlis. Elgesio prasme, tai nėra pirmiausia patikrinamos bilietų kainos/tvarkaraščiai prieš sprendžiant ar vykti į komandiruotę ar ne. Sprendimus įtakoja bendras suvokimas ir žinojimas apie tvarkaraščius ir kainų lygius. O jis per dieną ar mėnesį nepakinta. Na, o ilguoju laikotarpiu tam tikri efektai prasideda konferencijų taškų (nebūtinai atvirųjų – didesnis srautas yra iš vidinių korporaijų renginių) pasirinkimas ir t.t.
Efektas, jog pirma skrydis – turistas atsiras, veikia tik laisvalaikio turizme. Pirma atėjo į Lietuvą Skandinavų investicijos, o tik paskui juos atsirado skrydžiai į Kopenhagą, Stokholmą ir Helsinkį.
Šiandien, beje, VNO bendravau su keturiais estais, kurie su „Wizz Air” atskrido FCO-VNO ir atskirais bilietais jungėsi prie vakarinio „Estonian Air” VNO-TLL. Įdomių „connection’ų” įvyksta – beje, paminėjo, jog bilietą pardavė kelionių agentūra, kaip patogiausią būdą nuskristi iš Romos į Taliną.
idomu dalyka dabar pamaciau: ryr ryzosi atsidaryti oslo rygge-tenerife south. tiesa, tik karta savaitej, bet matyt bando ar toks skrydis gali buti rentabilus. aisku, skandikai linke moketi daugiau, bet turint galvoje novaturo/teztouro kainas, galetu toki varianta svarstyti ir lietuvoje. tik lietuva gaunasi dar toliau nei rygge, bet kuria nors kita sala galetu svarstyti (pvz, ACE).
sauktukui ir expertui
rinkimu agitacijos tai cia tikrai maziausiai reikia ir savo politine pakraipa, bei izvalgas gal pasilikite sau, mielieji… kad ir kaip butu gaila, bet nacionalinio vezejo neturime ir esame priversti tenkintis LCC pletra ir taikytis prie ju keliamu salygu ir veiklos specifikos, kita vertus, mokame tikrai maziau nei latviai su estais, kad ir kaip sirdis krauju sruva, matant olimpinius cempijonus atskrendant su FR… lazda turi 2 galus, jei turi viena, negali tureti kito.
tfs-ryg: praėjusį sezoną ilgiausias RYR reisas buvo BLL-TFS. Kiek žinau, tai jų apribotos galios 738 pilnai įvykdyti maršruto negalėjo ir buvo parduodami bilietai į 165 kėdes (keturios eilės buvo blokuotos). Gali būti panašiai ir su šiuo reisu. Visgi, tokie reisai labiau išimtis, o ne taisyklė. Ir tokiuose reisuose average yield pasidaro ypač svarbus – klausimas, ar RYR break-even nebūtų panašiame kainos lygyje kaip TezTour/Novaturo vidurkio.
Na, Novaturo ir Teztour bilieto pigiau nei 1600-1700 negausi rinkoje. Tad, skaičiuokime..
na dabar rodo kaina apie 2000 nok su kortos mokesciu be bagazo pirmyn-atgal.tai yra apie 270 eur. tai vos ne dvigubai pigiau nei novaturas ar tezas.
Skrydžiai tarp Gruzijos ir Lietuvos žadami artimiausiu metu
BNS
Jau artimiausiu metu bus pradėti organizuoti skrydžiai tarp Gruzijos ir Lietuvos, sako susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.
„Šitas susitarimas leis pradėti organizuoti jau artimiausiu metu skrydžius tarp Gruzijos ir Lietuvos. Šiandien tokios galimybės nėra”, – viceministras trečiadienį pareiškė parlamentarams Seime, pristatydamas įstatymo dėl Europos Sąjungos (ES) bei jos valstybių narių ir Gruzijos bendrosios aviacijos erdvės susitarimo, pasirašyto 2010 metų pabaigoje Briuselyje, ratifikavimo projektą.
Pasak R.Vaštako, organizuojant skrydžius pirmenybė būtų teikiama Lietuvos ir Gruzijos oro bendrovėms.
Susitarime, kurį po poros savaičių ketina ratifikuoti Seimas, be kita ko numatoma galimybė Gruzijai prisijungti prie 2006 metais pasirašyto pagrindinio daugiašalio Europos valstybių aviacijos susitarimo dėl Europos bendrosios aviacijos erdvės.
Šiuo metu oro susisiekimo tarp ES ir Gruzijos paslaugos teikiamos remiantis dvišaliais atskirų valstybių narių ir Gruzijos susitarimais.
Grįžtant prie Wizz, Ryan ir susisiekimo ministerijos – taip, modelis yra liberalistinis. Tačiau tas modelis suveikė taip, kad dabar skrydžių yra daugiausia istorijoje, kai kadencijos pradžioje buvo visiška tragedija ir visi verkė krokodilo ašaromis.
Mes mokame dotacijas Ryanui, todėl galime diktuoti sąlygas? Na taip, teoriškai taip. Bet praktiškai tai jie nepasirašys po niekuo, kas jiems nepatinka. Taip, nesugebėjome susiderėti, kad bus skraidoma būtent iš Kauno – bet įdomu, ar buvo įmanoma suderėti kitaip? Gal to kaina būtų per didelė? Gal apskritai jie būtų nesteigę jokios bazės ir nieko nedarę Lietuvoje?
Įsileisti LCC į Vilnių buvo klaida? Pirma, ar geriau turėti Wizz bazę Vilniuje, ar neturėti Lietuvoje visai? Yra šalia Ryga, kuri ir taip per daug lietuvių keleivių sau prisigriebia, jie tai su malonumu Wizz priglaus. Wizz skraido daugiausia į sostines, na ir Kaune jau kažkada nesėkmingai bandė veiklą. Nebūtų jie ėję į Kauną, pamirškit apie tai. Ryanair būtų likę Kaune – bet apskritai Lietuva būtų žymiai mažiau pasiekiama negu dabar.
Na, o teiginys, kad LCC Vilniuje atbaido tradicines kompanijas – nagi, pasakykite, kuri kompanija buvo atbaidyta. Aš tai matau, kad atėjo Aeroflot, Turkish, Lufthansa išsiplėtė iki neregėto masto, ir t.t. – nunyko tik Czech ir BT, kurie apskritai keitė strategiją, ir visokie Skyways, kurie pasmerkti buvo iš karto.
VNO ir KUN funkcijos dabar vis tiek labai aiškiai atsiskirs. VNO bus catch-all oro uostas, kaip FCO, Barselona, Budapeštas ar Dublinas – su low-costais ir tradicinėmis. KUN skraidins dvi rūšis keleivių – emigrantus ir išvykstančius turistus.
Balsuokit uz Drasos kelia ar LSDP> Jie kaip valstybininkai privers is Kauno skraidyti KLM, SAS, AIR FRance. Ju vadukai klupos prie Neringos koju ir prasys pasigaileti.
Paprastai politikai kritikuojami, kad nesilaiko ideologijos. Šįkart liberalai kritikuoujami todėl, kad yra liberalai:)
pliumbum, Wizzair skraidymo į Kauną negalima laikyti tikru įsikūrimu – vienas keistas reisas į Londoną su nusileidimu Varšuvoje dar nereiškia veiklos. Jei būtų buvę laikomasi strategijos, manau, kad jie būtų atėję ir į Kauną, konkuruoti su Ryanair. Nesutinku su tamstos siūlymu, kad KUN būtų tik emigrantams ir poilsinėms kryptims; kodėl manai, kad Kaune nėra paprastų keleivių, kuriems gali prireikti ne tik į Londoną ar Dubliną, bet ir kitur? Galiausiai, tame interviu su viešbučio vadovu aiškiai pasakyta, kad kai kurios turistų grupės keis planus ir į Lietuvą visai neatskris. Kodėl kažkieno ambicijos turi griauti biznį, žlugdyti miestą ir sukelti daug nepatogumų. Aš pats asmeniškai tikrai nesinaudosiu LCC iš Vilniaus, ypač Ryanair, paslaugomis, jau geriau važiuosiu į Rygą.
Tomai vaziuok I Ryga
Beje,Vastakas galetu pasimokyti is Gruzijos kaip reikia vykdyti oro susisiekimo politika, nors ten Tbilisis ne kazi ka keleiviu turi (2011m apie 1mil.)bet,Wizz ir Ryan buvo pasiulyta skraidyti is Kutaisi’o.
Siaip Gruzija saunuoliai, patinka del savo regionines politikos ir ypatingai del kovos su korupcija.
Tomai, nieko aš nesiūlau. Aš tik konstatuoju faktą, kad šitaip išsikristalizuoja oro uostų ateities vizijos. Ir tai nėra taip jau blogai.
Kai kurios konspiracijos teorijos mažiau tikėtinos, kai kurios labiau. Jūsų, Tomai, konspiracijos teorija nėra neįtikėtina, bet nesiremia jokiais įrodymais, o tik neracionaliu pykčiu. Galbūt čia veikia dar ir tas reiškinys, kad apie kitus sprendžiame pagal save – jūsų ambicija yra, kad Kaunas nenusileistų Vilniui, tai manote, kad kiti turi ambicijų, kad Vilnius susigriebtų viską.
Aviator, jeigu pasidomėtum daugiau, tai žinotum, kad gruzinus daryti regioninę politiką mokė ne kas kitas, o lietuviai.
WWIZZ AIR PRESENTS ITS BIGGEST EVER HUNGARIAN SUMMER SCHEDULE FOR 2013
AND ANNOUNCES 1 NEW BUDAPEST ROUTE TO/FROM GENEVA
Gruzijos ankstesnė valdžia yra privatizavusi turkams Tbilisio ir Batumio oro uostus, o dabartinė valdžia pykstasi su turkais, kad šie riboja vežėjų atsiradimą Tbilisyje ir Batumyje. Tai gruzinai pastatė oro uostą Kutaisyje ir tikisi visus vežėjus iš Tbilisio ištemti į Kutaisi. Deja, apart vieno Wizz maršruto ir Belavios, kol kas niekas nesutiko į Kutaisi skraidyti.
Vėl svaigstat apie tas regionines politikas – neužtenka Kutaisio su dviem kryptim (great success), tai galit dar ir kokį pvz.: Portugalijos Beja prisidėti – milijonai sukišti į oro uostą, kuris turėjo būti skirtas LCC ir nė vieno skrydžio – EasyJet bazę išplėtė LIS, Ryanair pasakė, kad skraidys tik į LIS.
Įsikalkit vieną kartą į galvą – KUN era pasibaigė. Ta era truko kelis metus, truko todėl kad Ryanair buvo mokama, todėl, kad „visos Lietuvos” (KUN aprėpties zona) žmonės emigravo sparčiau, nei VNO aplinkos gyventojai. Dabar ir liks keli skrydžiai tiems emigrantams, kelios poilsinės kryptys.
Ne Masiulis čia kaltas, ne liberalai, o patys, kalti, kurie skundžiatės, nes neturit (ir nenorit turėti) elementariausio supratimo ir logikos. Tad skirskit iš Varšuvos, skriskit iš Rygos – nors ir iki Berlyno pėsčiom eikit – kelių purkštaujančių asmenų statistika nepasiges.
Toks populiarus tas KUN buvo, su tiek kompanijų buvo kalbama, bet be Ryanair, kuriam laiku net sumokėti nebuvo sugebėta, taip niekas ir neatėjo? Prisiminkim – AirBerlin jau kyla į Berlyną, SAS – į Kopenhagą, net apie Lufthansą kažkas svaigo. O kur tos išgirtos kryptys i Maskvą, kur (pagal pasakojimus apie prie vartų laukiančius srautus) vos ne 747 2x per dieną turėjo kilti.
Negi taip sunku pripažinti realybę?
@ klaustukas, ko taip nervuojiesi, kad net putos drimba iš ekrano?
Net aš jau taip nesinervuoju. Netgi susitaikiau su realybe. Tik konstatuoju faktą, kad Lietuvos valdžios vyrai neturi PROTINGOS vizijos, o vadovaujasi tik trumpalaikiais tikslais ir kuria piarą. Todėl atitinkami politikai per rinkimus, tikiuosi, bus nubausti, nes jiems rūpi tik savo kailis ir savireklama – ant valstybės politikos jiems nusispjaut – ir tai ciniškai demonstruoja agitacinės reklamos. Tegul skraido Ryanairas iš kur nori ir kada nori – 9 atvejais iš 10 man su jais nepakeliui ir džiaugiuosi dėl to.
Vizija buvo protinga, žiūrint iš liberalų perspektyvos. Viską diktuoja rinka, valstybė nesikiša, kur kam skraidyti. Neremiamos nuostolingos valstybinės avialinijos, nesugebančios pačios išsilaikyti. Turime tai, ką turime, rezultatai dviprasmiški, bet negalima sakyti, kad vizija neprotinga.
Apie kokią viziją kalbam? Tik vizijose LCC ir skraidys iš KUN, o Lufthansos su SAS’ais is VNO, ypač kai neišėjo sugalvoti per tiek metų, kad susisiekimo kažkokio tarp šitų oro uostų reikėtų (traukinio). Įdomu, kas turėtų nustatyti, kas yra LCC, o kas ne – Garliavos bendruomenė? Kupčinskas? Referendumas lemtų?
Apie kokias dar tolimas perspektyvas čia svajojat – šalis su mažėjančiu gyventojų skaičiumi, kuri yra Europos užkampyje (skrydžio nuotolio prasme) ir taip nesulaukia padoraus dėmesio (jei kalbėsim apie kitus didesnius vežėjus) dar ims diktuoti, kur ir kam skraidyti?
Kaip tais pasigedau šį kartą tų argumentų, kad KUN yra daug patogiau ir arčiau didžiajai daliai Lietuvos – ypač tai, kuri niekada neskrenda.
pagarba klaustukui :)
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/klaipeda-dazniausiai-lanko-atvykeliai-is-vokietijos-56-259373 na aiskiau nei aisku,kodel norima kad skrisu i Vokietija is PLQ
pasistenk bent viena komentara be pykcio purslu parasyti. sumuse tave tam kaune ar mergina paliko?
Jau du mėnesius riejasi Vilniečiai su Kauniečiais. Gerai kažkas čia buvo pasakęs:”Vilniečiui Kaunas arčiau,nei Kauniečiui Vilnius”.
Iš mano,tokio nelabai nusimanančio aviacijoje, pusės,atrodo taip dėl ko Ryanas nusprendė iš Vilniaus skraidyti: vis dėl to Vilnius-Sostinė,turistas tikriausiai irgi renkasi labiau sostinę,nei niekuo neišsiskiriantį Kauną,toliau gyventojai-Vilniui vos ne du kart daugiau jų,taip pat konkurencija su Wizzu,niekaip neišeis konkuruot su wizzu,skraidant iš Kauno Ryanui. Tai trys priežastys,kodėl Ryanui labiau apsimoka skraidyt iš Vilniaus nei Kauno. ; )
Ir,beje,Kauniečiai,čia VILNIAUS oro uosto komercijos departamento direktoriaus blogas,tai kažkaip čia apie Kauną kalba eina labai retai,tad…
Tokie klaustukai neturėtų čia rašinėt ne ta koja iš lovos išlipę. Tavęs nei pažįstu, turbūt ir nematęs, bet maždaug susidaręs tavo įvaizdį – pasikėlęs jaunosios kartos vilnietis, kuriam nei šaknų kažkokių yra, nei giminės kokie nors svarbūs, nei ta Lietuva reikalinga. Svarbu, kad viskas būtų Wilno, o kiti – dvėskit.
Gal kas zinot, kas pretenduoja tapti KUN vadovu? Simonai, esu tikras, kad turi informacijos…
Simonas :)
Visada malonu skaityti KUN puses atsakymus i tai, ką prieštaraujantys parašo – nė vieno fakto, nė vienos minties į temą – tiesiog varymas ant pašnekovo. Matyt, todėl ir sklinda kalbos, kad KUN vadovu bus kažkas vardu Tomas. Sparčiau tada „kristalizuosis” oro uostu vizijos.
Žygimantai, nežinau ar vilniečiui Kaunas arčiau, nei kauniečiui Vilnius, bet, kad vilniečiui KUN yra arčiau , nei kauniečiui VNO tai manau niekas nesiginčys. Vilnietis 12 nakties nusileidęs KUN sėda į šatlą ir už valandos su trupučiu išlipa Vilniaus centre. Atvirkščias variantas yra žymiai „tolesnis”.
@RRR – na TOKS Minskas-Palanga 11 vakaro iš VNO į Kauną už 17 Lt (o internetu perkant dar pigiau) veža. Atgalinis Palanga-Minskas į VNO atvykta 5:35. Bet šiaip daugiau tiesioginių autobusų tikrai nepakenktų ir reik manyt atsiras su laiku.
Pavelavai i Minskas palanga ir gaudyk veja laukuose… o nueit iki VNO isejimo dar ir laiko uztrunka…. KUN shuttlai visada palaukia, labiau oro uostas dirba su keleiviais, nes reikia issikovoti savo vieta po saule…. Pikta ne del to kad permesti skrydziai i VNO bet del to kad norint nusigaut iki VNO ir atvirksciai reikia gerokai galva pasukt, kaip tai padaryt, tikrai nepykit kas atsakingas uz susisiekima su VNO, bet gal pats laikas patraukt i pensija ar kitu uzsiemimu uzsiimt pvz. : anukais…. :)
RRR,šiaip KUN ir VNO turėjau omeny,ne taip parašiau :)
Pasakyme ” Vilnieciui Kaunas yra arčiau nei Kauniečiui VIlnius” slypi šis tas daugiau nei kelionė traukiniu ar shutle’u ;)
Na taip, Parskridau čia su vieną vėlyvą vakarą su viena tokia nepigia vokietiška aviakompanija. Kol bagažo sulaukiau, kol ką, tai beliko sužinoti pas taksistą, kad Oro Uostas – Olandų žiedas kainuoja 150 litų :) Nemokėjau, ranka nekilo. Prikėliau draugą ir 01:00 buvau namie.
Linkėjimai Zuokui ir Bartkui.
Šiandien popietinis Stokholmas-Ryga. Pilnas lėktuvas, apie 60-70 keleivių, nusileidus Rygon pasuko gal kokie 7 keleiviai, o visi kiti tranzitinėn salėn. Iš jų toliau į Vilnių apie 10.
Visiškai suprantama kodėl nėra tiesioginio Stokholmas-Vilnius, kaip kad ko gero nebūtų ir į Rygą, jei ne tranzitas.
Nesenai grizau is Talino… Nauji Taxi…. jokiu ubagiu…. jokio zw radio…. taxi viduje kasos aparatas… korteliu skaitytuvas…. man dykaduoniui is provincijos sunku suprasti kodel taip sunku VNO savo kieme apsitvarkyt, prieini prie informacijos , pasakai kur vezt, susimoki, gauni cekuti kuri parodai vairuotojui laukianciam prie isejimo, vaziuoji ir nesuki galvos „kiek reikes moketi” ar ” kodel taip gilyn i miska veza”…. be to viena mergina snekancia anglu kalba yra lengviau gauti nei angliskai snekanciu taksistu …. nebent px ant turistu aptarnavimo kok”i”bes…. :)
Skaitau čia apie KUN-VNO-KUN-VNO. Ir noriu įspūdžiais pasidalint. Grįžau su tuo Ryanair iš Londono. Tai va:
– išskrendant iš Vilniaus – kiekvieną bagažo cm prakratė, prasvėrė, ant laiptų sušalau;
– išskrendant iš Londono – nieks nieko nematavo, jei iš išvaizdos padoriai atrodė;
– na atskridus į Londoną – užmuša pasų patikra, bet taksi – santykinai pigu;
– grįžus į Vilnių – labirintais ir laiptais ( nes eskalaroriai dirbo į priešingą pusę !!!!) užkopi į padangę ir šiaip taip išeini
Keleivi isigyk raudona pasa ir praleksi Londone pasu patikra kaip vejas…. :)
Sorry – tęsinys
– gauni bagažą ir sužinai taksi kainą – didesnė nei Londone! Užsisakai iš miesto – atvažiuoja, guselovai apspardo taksisto automobilį. Išvažiavau persigandęs kaip gūdžiu sovietmečiu, palydėtas rusiškais keiksmažodžisis.
Ir nebesuprantu – ką mes čia VNO reprezentuojam? Pats Ryanairas kelionės viešumoje atrodė kaip aukso paslaugų grynuolis.
Frazė, kad vilniečiams Kaunas arčiau nei kauniečiaams Vilnius skamba truputį juokingai ir keistokao. 20 % kauniečių kasdien važinėja dirbti į Vilnių.
O Tomui & Co. Nusiraminkit. Sakau kaip kaunietis kauniečiams. FR skrydžių perkėlimą SM galėjo įtakoti tik vienu būdu – padidindama išlaidas Recharge in Vilnius programai. Čia Simonas gali pasakyti daugiau. Tikiuosi tai netiesa, nes tai parodytų, kad SM yra labai, labai kvailų žmonių.
Kitu atveju, viską nulemia rinka.
Yra tik vienas didelis klausimas. Ar abiems kompanijoms užteks vietos? Ar bus pakankami yield’ai?
Vienas anglas verslinykas, dažnai atvažiuojantis, užklaustas, kodel jam nesvarbu kur skristi – ar į Vilnių ar į Kauną atsakė. Svarbiausia tvarkaraštis, nes taksi KUN-Novotelis ar VNO-Novotelis kainuoja panašiai. O išskrenda visada iš VNO. Kažkaip tuo sunku patikėti, bet gal
Oro uostas – Olandu ziedas – 150Lt, kai pastoviai uz oro uostas – Radisson Astoria sumoku 70Lt su tais stovinciais lauke be jokiu derybu? KUN – Novotelis, be abejo, dar pigiau iseina tikriaus.
As daznai dirbu su uzsenieciais, tiksliau su verslo klase, jie nekuomet nevyskta ir nenori vykti i kauna. o del taksi tai jau perdauk jus cia, jei netinka vilniaus orouosto kainos, galite issikviesti telefonu taksi, kuris iki olandu ziedo parvez uz 14lt. O uzsienieciai iki viesbucio dazniausiai vaziuoja viesbucio transportu.
To mikas
pagrazinai ir apsimelavai …Tu gi lietuvis puikiai zinai,kiek kainuoja issikviestas taxi:))) Na nebent tau nekarto neteko vaziuoti taxi:)))
http://www.balsas.lt/naujiena/622227/vilniaus-oro-uoste-staigmena-keleiviams-tapo-lektuvo-igulos-sokis-video
Alio, visi vilniofilai.
Pabandykit 23:50 išsikviesti taksi į oro uostą.
Ir šiaip, pabandykit naktį sostinėje taksi išsikviesti į bet kurį tašką. Gyvenu naktinį gyvenimą, dirbu naktimis, situacijos galite nepiešti savo vaivorykštinio gražumo spalvomis.
Mariau pats laikas kraustytis is tevu namu ir pradet savarankiska gyvenima – Mama apsidziaugs :)
Gal kas nors zinos ir gal kas nors domejosi(domisi) apie beveik-katastrofa Kölno oro uoste 2010 metais:
http://www.welt.de/politik/deutschland/article109512118/Germanwings-vertuschte-Beinahe-Absturz-ueber-Koeln.html
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/oro-keleiviu-srautas-lenkijoje-pirmaji-pusmeti-augo-1-5-mln-195-259439 jei ir vel palyginsime Lietuva vs Lenkija tai mes ,kaip ir normaliai atrodom(aisku Lenkija arciau Vakaru Europos,tai vaziuojama ir automobiliais)
Mes daugiau nei 11x mazesne salis,o keleiviu skrido virs milijono
http://avherald.com/h?article=434e753b/0000&opt=0
Bet galėtumėt jau baigt.
Rimtai.
Aš skirtingai nei Tomas skridau ir skrisiu ir iš KUN, ir iš Rygos, jei taip yra patogiau/naudingiau, nors esu vilnietis.
Džiugu, kad ten jau nebesikabinėja taip lyg karui ruoštųsi.
Ir apskritai, visi žinom tiek VNO, tiek KUN problemas ir reik jas spręst, o ne baksnot pištais, ieškot sąmokslo teorijų ir tapšnot.
Jau net pykina, kai skaitau visus tuos komentarus, kas kam arčiau… arba kokia sąmokslo teorija remiantis FR išdavė KUN=LT interesus…
Naudojausi ir naudosiuosi ir KUN ir VNO, viska lems kaina ir patogumas, o ne principai.
Pritariu Francui, kad problemos visiems yra žinomos, reikia tik valios tas problemas išspręsti
Tik tiek ir tenorėjau pasakyti, kad VNO turi dirbti ir gerinti pasiekiamumą ne tik iš Kauno, bet ir apskritai Lietuvos, ypatingai anksti rytą ir vėlai vakare. Šitoj vietoj yra didžiulė skylė. Šiap galvojant neateina į galvą nei vienas oro uostas Europoj , kuris neturėtų tieioginio susiekimo su aplinkiniais miestais išskyrus VNO.
Pasiekiamumas autobusais gerės su augančia paklausa – viskam turi būti pakankama paklausa. Tiesioginiai autobusai šiai dienai važiuoja iš Klaipėdos, Kauno, Rygos, Minsko. Galbūt tvarkaraščiai nėra užtektinai intensyvūs patenkinti kiekvieno poreikį, bet tokius dalykus diktuoja paklausa. Artimiausiu metu šiuo klausimu susisiekimas tiek gerės. Iš kitos pusės – niekur nėra oro uostas įsikūręs taip arti centrinės miesto stoties, tai susisiekimas didele dalimi ir toliau vystysis per centrinę Vilniaus miesto stotį.
Dėl taksi dar kartą prašau visus konkrečius pastebėjimus registruoti http://www.vno.lt/taxi. Visi skundai konkrečiai nagrinėjami ir perduodami Vilniaus miesto savivaldybei, Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Policijai. Vienas iš dalykų, kuriuos sako šios organizacijos, jog skundų nėra gaunama.
Paklausai ir pasiūla turi būti atitinkama. Dabar planuoti „open jaw” keliones iš Vilniaus beveik neįmanoma dėl to, kad nėra susisiekimo su VNO naktį. Arti esantys oro uostai kompensuoja bene didžiausią LCC trūkūmą- retus skrydžius. Nebent oro uostui didžiausia nauda ne iš skraidinimo, o iš parkavimo ir dėl to nėra noro keisti besiparkuojančius į autobusu/traukiniu atvažiavusius?
Vel atsimusam i siena … VNO atsiriboja nuo bet kokios atsakomybes savo kieme …. suprantu kad VNO prioritetas yra labiau Boeing o ne Neoplan… bet visgi pacio VNo didesnis iniciatyvumas ieskant sprendimo siuo klausimu duotu didesni efekta nei mirtingojo skundas ….. visi matem kas buvo po taxi kratu… ogi nieko viskas buve kaip buvo…. ir per ta pacia centrine stoti susisiekimas tragiskas, bent kad ta automotrise kas pusvalandi vaziuotu, jau butu pasiekimas.
Wincai, neatsiribojam dirbam tuo klausimu ir aktyviai su vežėjais. Visgi, paklausa yra paklausa – iš vieno reiso norintys vykti į kitus miestus autobusais yra 1-2 keleiviai, todėl tikslus tvarkaraštis ir tinkama transporto priemonė yra svarbu.
Su centrine stotimi be traukinio dar važiuoja TOKS Airport Express – šiuo metu kas 40 min., planuoja dažnininti iki kas 20 min.
Butu super mikriukas kas 20 min bet manau traukinio padazninimas butu taip pat i nauda nes daug vakarieciu nesupranta mikriuko veikimo principo, o traukinys yra iprasta keliones priemone vakaruose, ir velgi taxi klausimas vis dar islieka labai opus.. vien skundais cia nieko neispresi …
Is esmes ko manau reiketu tai expreso VNO – Lukiskiu aikste, kuris nestotu visose ‘puikiose’ pakeliui i oro uosta ir atgal, kainuotu siek tiek brangiau nei paprastas autobuso bilietas,bet butu pritaikytas keleiviam su bagazu ir pan.. Kursuojant kas 20-30 min tai butu puikiausias variantas tiek turistam, tiek ir tiek ir patiems Vilnieciam.
turejau omenyje ‘puikiose stotelese’
To AI: puikus pasiūlymas, ten ir atvežti, ir pasiimti patogu, ir susitikti kompanijai patogu, nereiktų grūstis į patį oro uostą. Tik kaip jį realizuoti?
Kviečiu imtis tokio verslo ;)
Vilniaus oro uostas už kuo geresnį susisiekimą su visomis miesto dalimis ir kitais miestais.
Ollex turi ir autobusiuku,ir vairoutojai yra ir t.t.Pati kompanija taip poa is Vilniaus puikiai zino jie ir stebi ta situacija,gi visas ju pervezimo verslas buvo sukoncentruotas KUN.Jiem pakeisti marsruta minimumas problemu tik ,kad va paklausos nera.
Pernai pavasari smalsumo vedinas vaziavau traukiniu i Gelezinkelio stoti,tai 7-8 zmones tebuvo 14h dienos.Niekas nespaudzia to lito ,kam yra galimybe su Taxi vaziuoja.Kam nera ir tie patys autobusai ir t.t.
Jug gi ir patys ,kas keliaujat su zmona/drauge su Taxi vaziujat jei atstumas nedidelis.Jei Taxi 20Euru tai tikrai nera daug net VNO isedus net ir biednam turistui:)
„Estonian Air” atsidūrė ties bankroto riba
http://verslas.delfi.lt/automoto/estonian-air-atsidure-ties-bankroto-riba.d?id=59613189
tiesiog puiki idėja vilniaus oro uoste
http://www.youtube.com/watch?v=Vty6NhmFi-A
BT atsiuntė žiemos tvarkaraštį ir jame aš neberandu KUN…???
Transport: New horizons for EU aviation
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?id=39256
The European Commission has today set out an ambitious package of proposals to boost the international competitiveness of the EU’s aviation industry by opening negotiations with key partners to access new business opportunities in the fast growing markets, developing new tools to fight unfair competition and creating the right regulatory conditions to stimulate investment.
Mariau, tie flashmob Europos oro uostuose yra nuvalkiota tema…
@Jurgis
Tas EK pareiškimas yra visiška nesąmonė. Pilstymas iš tuščio į kiaurą. Tik parodo, kad kai kurių biurokratų ir eurokratų darbas yra pateisinti savo darbą, o tikros strategijos ar idėjų nėra.
apie BT ir KUN, tai man rodos tuoj klaustukas su marium apsisisios iš džiaugsmo.
@Simonas
JAL ir BA paskelbė apie didesnę partnerystę. Ar čia tik formalumas ir smulki reklama ar kažkokia stebuklinga visata kur oneworld partneriai nedirbo kartu?
srs: „route joint venture” yra gerokai didesnė integracija nei aljansinė partnerystė – paprastais žodžiais tariant, įkūriamas maršrutui bendrai vienas UAB’as ir dalijamasi visais maršruto kaštais, visomis pajamomis, slotais, derinami tvarkaraščiai, bendros kainos ir kt.
@Simonas – kokia tikimybe kad Wizz perkels visus arba daugiau savo skrydziu is BGY i MXP (nes kiek zinau MXP labai sumazino savo ikainius pastaraisias metais – bet ar tikrai nuleido juos iki BGY lygio) ? Bent man atrodytu, kad tai suteiktu sioki toki pranasuma pries FR, ypac srautam is Milano.
anonimui- nuvalkiotos temos nenaudojamos.
dar pridėsiu, jog nesu TAS Marius, o kitas.
patikslinimui- ten, kur jos nėra nuvalkiotos
@Simonas
O gal kiekvienas aljansas turi standartines partnerystės taisykles? Ar tai yra susitarimas tarp kiekvieno vežėjo? Kokio „gilumo” partnerystė yra tarp LH ir SQ, jei tei naudotume kaip pavyzdį?
Ok, ne į temą, nemanau, kad pritariu 100%, bet skaityti visai nieko: http://protokolai.com/2012/09/20/ryanair-mano-megstamiausios-europos-avialinijos/?utm_medium=referral&utm_source=pulsenews
srs: kiek aš žinau, tai aljansinis susitarimas neapima bendradarbiavimo, tačiau apima tik taisykles, kaip tartis dėl bendradarbiavimo :) Aljanso taisyklės (panašiai visų aljansų apima):
– vieni kitų bilietų pripažinimą;
– bendrą lojalių klientų atpažinimą ir privalumų jiems suteikimą;
– bazę tartis dėl interline/codeshare;
– taisykles tartis su non-alliance partners ir other alliances airlines;
– round-the-world bendras produktas;
– atvirumą dalintis rezultatais.
Paminėsiu pavyzdį su kuriuo esu susidūręs. „Asiana” ir „Lufthansa” abi yra „Star Alliance”, tačiau jokio bendradarbiavimo tarp šių aviakompanijų nėra. Iš Frankfurto į Seulą abi išskrenda pusvalandžio skirtumu. Jeigu nori nusipirkti bilietą iš Vilniaus į Seulą su LH Asiana, tai tik galima už IATA nustatytą tarifą (apie 9000LTL economy), kai tuo tarpu atskiri bilietai kainuoja 2-3 kartus mažiau. T.y. jokio interline’o tarp šių aviakompanijų nėra.
Kiek žinau LH ir SQ, tai jos bendradarbiauja su „nepilnu abipusiu codeshare”. Ant abiejų aviakompanijų yra abipusiai kodai ir gali pirkti Lufthansa bilietą iš Vilniaus į Singapūrą kur FRA-SIN vykdo SQ. Taip gali pirkti iš Vilniaus bilietus su tolimesniais jungimais per SIN. Tačiau, pvz. negali iš Vilniaus į Singapūrą į vieną pusę skristi SQ į kitą LH (na, teoriškai gali – už IATA’inį tarifą). Turi į abi puses imti LH operated arba SQ operated.
Na, o „joint venture” kaip aptarėm tai giliausia iki šiol žinoma forma. Jau gal 15 metų BA turi joint venture su AA dėl skrydžių tarp Londono ir JAV miestų. BA su QF iki šiol turi joint venture dėl „kangaroo” maršrutų. QF dabar pereina į „joint venture” su „Emirates” dėl „kangaroo” maršrutų. „Etihad” su „Virgin Australia” turi „joint venture” „kangaroo” maršrutuose. Šiemet SAS sudarė joint venture su Singapore maršrutuose iš Skandinavijos į Singapūrą, ANA sudarė su United maršrutuose Japonija-JAV. Jeigu neklystu, Lufthansa-United taip pat turi joint venture tarp Vokietijos ir JAV – bent jau panašiai atrodo jų bendradarbiavimas.
Spalio 8 dieną „oneworld” rengia renginį, kurio metu žada pranešti apie „significant membership development”. Spėju, jog „Qatar Airways” stos į „oneworld”.
Air Arabia to start service to Ufa, Russia
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=39291
galėtų ir iki VNO….
Linai, gal pas tave „airBaltic” Cargo tvarkaraštis?..
Nes kiek aš žinau, tai į RIX-KUN gražino F50 ir sumažino iki 3x weekly. Gal iš cargo tvarkaraščio reisą išėmė visai ir cargo neims. Anksčiau buvo planuota 4x weekly Dash.
„Jeigu nori nusipirkti bilietą iš Vilniaus į Seulą su LH Asiana, tai tik galima už IATA nustatytą tarifą (apie 9000LTL economy), kai tuo tarpu atskiri bilietai kainuoja 2-3 kartus mažiau. T.y. jokio interline’o tarp šių aviakompanijų nėra.”
Patikslinsiu skirtumą tarp Interline ir SPA:
Jei gali nusipirkti vieną bilietą su LH-Asiana, reiškia, kad interline tarp jų yra ir remiasi standartiniu IATA MPA (Multilateral Proration Agreement).
SPA (Special Proration Agreement) sudaromas tarp dviejų ar daugiau vežėjų tam tikriems maršrutams. Paminėtu atveju SPA pavyzdys butų, jei LH ir Asiana susitartų, kad tarifas Vilnius-Frankfurtas-Seulas yra pvz. 3000LTL, iš kurių 1000LTL tenka LH, o 2000LTL – Asianai.
Interline gali egzistuoti be SPA (MPA pagrindu), SPA be interline – ne.
Vakar LOT pagaliau gavo savo Dreamlineri…
Gal foto yra?
Lot dreamliner: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.446178028761826.105359.104429119603387&type=1
http://www.happyfly.lt – lietuviai FR captcha sulauze?
http://www.lrytas.lt/pramogos/mp3/su-nuotykiais-i-londona-atvykes-a-mamontovas-jau-uzlipo-i-o2-arenos-scena.htm
sumokejo ir jokio skandalo”””Lėktuvas iš Vilniaus išvyko net anksčiau negu reikia, tačiau smuikas į tą lėktuvą pateko, matyt, tik todėl, kad jis buvo reikalingas Andriui. Tai, kad instrumentas sveria kelis gramus ir niekam netrukdo, „Ryanair“ akyse visiškai nublanko prieš faktą, jog jis keliais centimetrais ilgesnis už numatytą standartą. Galiausiai, vargšeliui teko keliauti su vaikiškais vežimėliais ir nusipirkti sau bilietą už 50 eurų.””taisykles yra taisykles.Butu emigrante paliktu vaikus vietoj smuiko,kad koncerto neatsauktu ir dar Delfi pasiskustu :)))
Preliminiariais duomenimis 2012 m. rugsėjis VNO:
209 tūkst. keleivių, augimas 16,4%;
2,6 tūkst. skrydžių, augimas 1,5%;
474 tonų cargo, augimas 4,6%.
Čarteriai augo 11,4%, reguliarūs – 17,6%.
@Marius Gerai tėkšta :) Aišku, negalima sakyti, kad visi emigrantai tokie..
Įdomu, o kada LOT su savo savonių lėktuvu skraidyt pradės? Dar šiais metais, ar jau tik kitais?
Riga , September 2012
447.928 passengers vs
481.533 passengers September 2011
pokytis – minus 7 proc.
Vytautas-NT: Lot svajoniu lektuvelio pirmieji skrydziai bus specialiai Europos viduje, kaip pristatomasis turas. Pirmas pakilimas gruodzio 14 d. i Praha, po to bus ir i tavo Briuseli:) O pirmas transatlantinis i Cikaga sausio 16 d.
@ Oleg. Šia sistema naudojasi dešimtys agentūrų, pakankamai sena naujiena, kad Capthu čia nereikia įvesdinėti, vos tik tos Captchos atsirado. :)
Simonai, o per metus, skaičiuojant nuo rugsėjo ir atgal kiek keleivių dabar VNO turi? Anksčiau buvai pateikęs tokius skaičius, kai 2mln perlipo :-).
@Paulius Labai greit nori 2 mln. :) Ne, dar neperlipo, kol kas apie 1.65 mln ir trys like menesiai.
Jurgi, aš apie Rugsėjis 11 – Rugsėjis 12 :-)
@Paulius O, tada kita kalba :)
gal kas turite newstodate pasijungimą?
2012-10-01: Lithuanian airport to cooperate with airfreight forwarders
Truputis naujienų apie AirBaltic:
http://verslas.delfi.lt/automoto/pigiu-skrydziu-bendroves-perkantis-milijonierius-domisi-airbaltic.d?id=59628473
Indijos „Kingfisher” gal nors dabar priėjo galą?
Prieš kelias valandas prasidėjo darbuotojų streikas, lėktuvai nebekyla. Darbuotojai reikalauja sumokėti atlyginimus už (!!!) balandį.
Simonai, kadangi Tyrolean vykdo Austrian faktiskai teorinius skrydzius, ar neturetu buti rasoma, kad vezejas yra Tyrolean? Kaip kad buvo Wow Air ir Iceland Express atveju?
Beje, kiek skaiciau, kad Austrian pasiliko viena B777, kad galetu vykdyti tarpvalstybinius susitarimus.
zuiki, nesu aviacijos teisininkas, bet ne – Tyrolean vykdo skrydžius su šaukiniais, kurie priklauso „Austrian” :)
Pauliau, VNO 12 mėnesių rezultatas dabar yra 2,09 mln. keleivių.
Simonai, dar klausimelis i straipsnio tema: kodel Wizzair neberodo Trondheimo krypties savo puslapyje is Vilniaus, ir nutrauke bilietu prekyba?
Sistemoje, kurios ženkli dalis naudotojų bus su ja nepatyrę (o užsieniečiai beveik visuomet tokie), labai svarbu aiškumas/paprastumas. Pats Simonas taip yra rašęs, tiesa kitu kampu, kai kritikavo pernelyg didelį asortimentą.
Geriau ne 6 skirtingi būdai pasiekti miesto centrą, o vienas, bet nuolatinis (pvz. kas 15 min dieną ir kas 30 min vėlai vakare-anksti ryte). Jei su vienu būdu neišeina (suprantama – laisva rinka), yra sprendimas elektroninis tablo, rodantis 10 artimiausių atvykstančių transporto priemonių bei apytikslį kelionės laiką iki centro ir kainą, o greta Vilniaus planas. Taip pat analogiškas tablo (su visais tvarkaraščiais sumestais į vieną vietą, laikais bei kainomis) tinklapyje. Tokiu atveju pakaktų iš kitų vietų nuorodos į tokį tablo ir pranešimo, kad toks yra.
Kai pats keliauju tai tikrai nėra privalumas kai reikia praleisti ilgą laiką skaitant kaip geriausia bus nuvažiuoti iki centro, tikrinant įvairius grafikus bei maršrutus, pateikiamus skirtinguose tinklapiuose (ar skirtingose reklaminėse lentose), dažnai ne angliškai ir dar žinant kad yra tokių, kurie niekur nepateikiami.
Deja Vilniaus situacija šiuo atveju nekokia.
Beje, pats esu atsisakęs ir vienos kelionės (pasirinkęs kitą šalį) dėl to, kad atskridimas į postsovietinę šalį buvo vėlai, o į oro uostą tuo laiku nekursavo viešasis transportas (taksistų sąžiningumo problemos į rytus nuo Lietuvos nemažėja).
@Augustinas Žemaitis
Labai teisingas pamąstymas. Apmaudžiausia, kad toks informacijos sutvarkymas kainuoja tikrai nebrangiai, bet „kažkodėl” jo nesiimama..
Na kodėl, nesiimama. Štai VNO oro uosto suinteresuotas asmuo (visi čia jį pažįsta) sako: KREIPKITĖS Į SAVIVALDYBĘ, Į VVT (Vilniaus viešajį transportą), PATYS MUŠKITĖS SU GUSIALOVAIS IR UŽPILDYKITE FORMĄ, kurioje įrašykite, KUO VARDU TAKSISTAS, KOKIĄ MAŠINĄ VAIRUOJA IR KIEK PINIGŲ PRAŠĖ.
Žodžiu, tegul liaudies masės pačios susitvarko, kaip joms reik patekt į oro uostą. O MES SĖDĖSIM SAVO KĖDĖSE IR ŽIŪRĖSIM, KAIP ČIA DAR KOKIĄ NESĄMONĘ SU PARKINGU SUGALVOT.
zuiki: kad niekada „Wizz Air” dar nebuvo atidariusi Trondheimo prekybos. Pasirodys su pardavimais vasaros sezonui, dienų klausimas.
Augustinai, manau, kad tu labai teisus. Įvertinsime kaip tai pagerinti kuo greičiau.
Tai vat paimkit ir visi draugiškai parašykit po laišką Vilniaus miesto savivaldybei. Paprašykite, kad autobuso nr. 1 tvarkaraštis būtų pailgintas iki paskutinio lėktuvo (tebus bene pora valandų papildomų).
Turint omeny, kad rinkimų metai, gal ir padarys ką nors. O jei ir nepadarys, tai galėsit sau ramiai pasakyt, kad padarėt kažką, kad pagerint situaciją, o ne pasyviai skundėtės forume :)
Toks klausimas senas sukasi galvoje, kodel RYR nebededa dideliu reklamu ant lektuvu, berods anksciau budavo ir Geltonas RYR lektuvas su Hertz reklama ir Zalias su Jaguar. Negi neapsimoka ? visgi atrodo, kad butu galima uzdirbti kelis litus is isores reklamos …
@Wincui: Reklama ant fiuzeliažo – tai ne PVC lipduko užklijavimas: lėktuvo dažymas kainuoja dešimtis tūkst. EUR, pridėjus dar Ground time kelias dienas ir Ferry flight iki dažyklos ir atgal gaunasi nemenki reklamos gamybos kaštai, analogiškai kainuoja ir jos „nuemimas”.
Nėra lengva rasti atitinkamą užsakovą.
Plius, papildomas dazu sluoksnis pasunkina lektuva, ir jis degina daugiau degalu. Pvz: http://www.watoday.com.au/travel/travel-news/british-airways-to-use-special-paint-on-planes-to-save-fuel-20111230-1pf1y.html
Palanga , September 2012
10630 keleiviai
augimas 5%
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/frankfurto-oro-uostas-didina-pajeguma-195-260843 beje ,o kaip del VNO pajegumu oficialiai teigiama 3mln per metus.Bet kaip zinom RIX pernai aptarnavo vos ne 5mln ,o pas juos irgi berods buvo teigiama 3,5mln jei gerai pamenu.
http://m.15min.lt/id/laisvalaikis/ivairenybes/american-airlines-laineriui-pakilus-i-ora-nuluzo-kedes-61-260884
Aeroflotui taip patiko parytiniai atvykimui į Vilnių, kad net laikinai pakeitė tvarkaraštį?
expertas: uždarytas dėl remonto vienas Sheremetyevo kilimo/tūpimo takas, dėl to dalį skrydžių teko keisti tvarkaraščius dėl pajėgumų apribojimo.
@Linas: „Air Arabia to start service to Ufa, Russia… galėtų ir iki VNO…”
Ufa yra Rusijos ir CIS islamo centras, VNO tuo pasigirti negali…
O tuo tarpu Etihad bando užsakinėti muziką Europoje – code share tarp Oneworld ir SkyTeam.
„Etihad Envisions Alignment Of Air Berlin With Proposed Air France-KLM Accord”:
http://www.aviationweek.com/Article.aspx?id=/article-xml/avd_10_02_2012_p01-01-502024.xml
@Aloyzas
žvilgtelk į jų skrydžių žemėlapį http://www.airarabia.com/destination-map ar kitos destinacijos Rytų Europoje irgi vietiniai islamo centrai? ;)
Tallinn, September 2012
208 506 passengers
augimas 12,5%
Tai Vilnius per plauka vel aplenke Talina
su 209000 keleiviais (kiek tiksliai?)
@Linui:
Ne, kitos destinacijos Rytų Europoje yra šviesiaplaukių ilgakojų tiekimo centrai.
VNO negyvena ir nei vienas is Šardžos emyro uošvių. Bet negali žinot ateityje… ;)
Ka BT veikia is VNO ir is TLL Kaune ?
Rukas Rygoj ? :) Idomus divertinimas is VNO i KUN apsukant rata RIX
Iš Palangos – į Hamburgą ir Londoną?
http://verslas.delfi.lt/automoto/is-palangos-i-hamburga-ir-londona.d?id=59640013
Tuo tarpu žinios iš Rusijos:
http://www.gazeta.ru/business/2012/10/02/4796801.shtml
Palanga, Hamburgas ir Londonas tapo vienu iš tų ilgai grojančių straipsnių, kurie pasirodo kas savaitę vis kitur. Gal ir gerai, atsiras gal visuomenės spaudimas didesnis.
Na ne visai taip.Si karta jau rasoma,kad derybos pradetos:)
hamburgas būtų gerai, nes tikrai ne Ryanair skristų. O Londoną galėtų paimt Wizz su W tipo skrydžiu iš Vilniaus…
„Novaturas” atidarė skrydžių pardavimams skirtą svetainę:
http://sms.worldticket.net/novaturas/frontpage.jsp?menuId=10
Nuostabu !
Tiesa pats puslapis nera labai vykes,bilietu paieskos sistema kiek primityvi, bet kaip bebutu vienoje vienoje vietoje yra tvarkarastis, bilietai etc. Plius Novaturas net skirtingos klases bilietus pardavineja (Flex, Eco ir Eco rest). Atrodo, kad carteris kuo toliau panaseja faktiskai ni paprastus Ryanair’o seasonal reisus.
O tai kaip tie Novaturo skrydžiai skaičiuojami- kaip reguliarūs ar kaip užsakomieji?
Vytautas-NT: užsakomieji, tokį formalų statusą skrydžiai turi. Tačiau, kiek žinau, tai atskirais bilietais parduodama mažiau nei 1%.
Beje, ar man čia vaidenasi, ar UtAir turi benrą kodą Aeroflot skrydžiams į Maskvą?
200 mln. litų vertės Rygos oro uosto turtas toliau lieka areštuotas – Lietuvos teismas
http://www.aviasistemos.lt/200-mln-litu-vertes-rygos-oro-uosto-turtas-toliau-lieka-arestuotas-lietuvos-teismas/
Tarptautinis Rygos oro uostas neįtikino Lietuvos teismo, kad būtų panaikintas beveik 200 mln. litų vertės jo turto areštas. Arešto 2008 metais pasiekė nesąžininga konkurencija oro uostą apkaltinusi bankrutavusi Lietuvos skrydžių bendrovė “flyLAL-Lithuanian Airlines”.
Zuokas Kaune dalinsis oro uostų vizijomis ir bandys įtikinti dėl „Air Lituanica”
http://vz.lt/article/2012/10/3/zuokas-kaune-dalinsis-oro-uostu-vizijomis-ir-bandys-itikinti-del-air-lituanica#ixzz28Go2379c
Į sostinėje prieš keturis mėnesius įsteigtą skrydžių UAB „Air Lituanica” šešioms kitoms savivaldybėms investuoti pasiūlęs Vilniaus meras Artūras Zuokas ketvirtadienį nacionalinio oro vežėjo projektą pristatys Kauno savivaldybės tarybai.
Zuoko avialinijos galetu KUN bazuotis, po Ryanair akibroksto dabar pats metas imti jauti uz ragu :-)
nieko nesuprantu: ryanas perkele skrydzius is kauno i vilniu, nes esa skraidant is vilniaus galima daugiau uzdirbti. dabar gi ziuriu marsruta kuri gerai zinau- i charleroi tokiu kainu net is kauno seniai nebuvo (o gal ir niekada). 10 euru (lapkricio men.) i viena puse!!! tai kaip ryanas tikisi daugiau uzdirbti perkeldamas skrydzius i vilniu, kur mokesciai bent teoriskai didesni, o konkurencija didesne?
Na kur yra reklaminės Ryanair kainos pirmame psl. tai Vilniaus gerokai didesnės. Tiksliau skaičiai Vilniaus mažesni, bet Vilniaus eurais rašo, o Kauno litais. Aišku galbūt bus vietų, kur bus daroma nauja akcija ar pan. Vilniuje, bet bendrai tikrai nepasakyčiau, kad bilietai atpigo.
Kaunas
Lt
Frankfurt Hahn 42
Leeds Bradford 76
Tampere 80
London Gatwick 87
London Stansted 87
Vilnius
€
Paris Beauvais 39
Karlsruhe 42
London Stansted 42
Oslo Rygge 42
Milan Bergamo 49
Siūlau visiems, nerimaujantiems dėl Ryanair pelnų, susimesti, kiek išeina, kad tik jie vargšai nebankrutuotų.
@Augustinai, turiu spalio 12 – 14 bilietus is Kauno i Osla uz 18 Lt pirmyn – atgal. Tokiu kainu dede Ryanas nerode puslapio reklamoje. Rode 49 lt i viena puse:)
@Justinas: give me 5!
@Justinas- si karta Masiulis uz visus uzdejo, bet kita karta ….Zuokui reikes krapstyti pinigine… bet, jis tuo momentu jau tures ka parduoti- oro linijas „AirZ…” :)
Ten tas € simbolis Ryanair svetainėje prie Vilniaus yra klaida, kuri nuo pat Ryanair veiklos Vilniuje pradžios nepataisoma. Realiai ten kainos yra nurodytos litais, simbolis tik eurų :-)
„Wizz Air” roll-out’ina mokamo „didelio rankinio” bagažo politiką visuose skrydžiuose (išskyrus „Wizz Air Ukraine”).
Perkant nuo šiandien, skrydžiams po spalio 24 dienos, nemokamas bus tik mažas rankinis bagažas (42 x 32 x 25), o „didelis rankinis” bagažas (56 x 45 x 25) kainuos 10EUR už segmentą.
Iki šiandien pirktiems bilietams „didelis rankinis” yra nemokamas.
Na, įdomu – kaip visa Europos LCC industrija sureaguos į tokį žingsnį.
Na tas 10 Eur gali pavirsti net i 30 Eur :
The fee for a large cabin bag is €10 if you pay online before you travel. Wizz Air encourages all passengers to decide about the bag type they wish to carry at home and purchase this option online up to 3 hours before departure. If you pay at the airport, the fee is €20 at check-in or €30 at the gate. Purchase online in advance and save 50% or more!
tai bus biznis cimodanu gamintojams. O kiek kilu telpa i toki mazuli?
Jei deti plytas, tai tilps ir 10 kg. Bet siaip pagal cm skirtumas yra 7 litrai. tiesa dabar Wizz didelio rankinio ismatavimus padidino 6 cm. O kai pasirodys Cseries lektuvai,tai ten berods telpa iki 63 cm aukscio lagaminai.
Kažką ne taip suskaičiavai Vytautas-NT. Pagal talpą litrais, „mažas wizz lagaminas” yra 30 litrų, didelis – 60 litrų. O didelio lagamino išmatavimai visada tokie pas „Wizz Air” buvo.
Šiaip visos aviakompanijos pradeda jausti skausmą dėl rankinio bagažo, tai mano spėjimas, jog 2-3 metų bėgyje bus naujų reikalavimų/apribojimų. „Lufthansa” FRA ir MUC oro uostuose prie vartų pradeda tikrinti rankinius bagažus, tiesa, per didelius užregistruoja nemokamai. Tiesiog esu gal porą kartų susidūręs, jog rankinio bagažo talpinimas tampa vėlavimų priežastimi. Praėjusią savaitę du kartus skridau „Ryanair”, net su griežtais tikrinimais prie vartų, stiuardesės turėjo apie 5-7 minutes gaišti, kol surado vietos visam bagažui – keleivių buvo po 170 reise.
Manau, jog WIZZ testo rezultatai rodė, jog kelevių motyvacija padidėjo pirkti registruotą bagažą portfelis. Realiai WIZZ 32 kg kainuoja 15-25EUR, kai rankinis 10EUR. Keleivių perėjimas prie check-in luggage portfelis padidina ir aviakompanijos pajamas ir pagreitina boarding’o procesą.
Simonai
tas stiuardesiu elgesys daugiau negu idomus:)
Kiek teko skrist nepamenu,kad visu bagazai tilptu:).Visados yra bandoma sprausti kiek imanoma daugiau,o kas lieka kisama po sedynemis.Tai va tilps tie bagazai be problemu,ar taip ar taip po sedynem visados kisa tik svorio dasides ir viskas
Kauno taryba pramete zuoka. Nutare neleisti pasisakyti.
Rinkimų psichozė: A.Zuokas veržiasi į Kauno savivaldybę
http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/rinkimu-psichoze-a-zuokas-verziasi-i-kauno-savivaldybe-452637#axzz28JNF08cn
Vilniaus meras „sutiko į „AirLithuania“ plėtros planus įtraukti ir Kauną, tik Vilniaus mero Kaune ne visi laukia išskėstom rankom“.
Simonai, dėl Wizz bagažo šįkart suklydai :) Kadaise jis buvo toks kaip dabar siūlomas „didelis”, po to buvo pamažintas iki Ryanair standarto. Net ir dabartinėse taisyklėse yra tai parašyta:
Kiekvienam keleiviui leidžiama skraidinti:
vieną rankinio bagažo vienetą, kurio matmenys neviršija 55 x 40 x 20 cm, o svoris – 10 kilogramų,
Iš A.Zuoko airLituanica pristatymo:
Kauno savivaldybėje vykusiame pristatyme pabrėžta Kauno ir Vilniaus bendradarbiavimo svarba, sujungiant miestus ir jų oro uostus greituoju geležinkeliu, kelionė kuriuo truktų 30 minučių. Skrydžius „Air Lituanica“ planuoja vykdyti iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų.
Pristatymo pradžioje A.Zuokas atsiminė dar 2005 m. svarstytą Kauno ir Vilniaus tarptautinių oro uostų sujungimą į vieną. Kaunas turėjo tapti pagrindiniu Lietuvos oro uostu, per kurį vyktų ir tranzitiniai skrydžiai, o Vilnius aptarnautų europinius skrydžius.
Pirmais metais – skrydžiai į 6 miestus
Nors Kaunas kol kas nepareiškė noro prisijungti prie nacionalinio oro vežėjo, A.Zuokas pristatyme drąsiai minėjo ir antrąjį šalies miestą, tačiau pripažino, kad kol kas nėra numatyta skrydžių iš Karmėlavos.
„Ekspertų skaičiavimais, turistai, atskrisiantys „Air Lituanica“ lėktuvais per metus Vilniuje ir Kaune išleis per 36,2 mln. litų. Iš viso ketinama skraidinti apie 125 tūkst. keleivių kasmet. Pirmaisiais metais planuojame skraidinti į 6 miestų pagrindinius oro uostus – Amsterdamą, Briuselį, Kijevą, Londoną, Maskvą, Palangą, po metų veiklos atidaryti dar 6 naujas kryptis – Stokholmą, Miuncheną, Berlyną, Sankt Peterburgą, Hamburgą, Tbilisį, o 2015 metais – skraidinti į dar vieną miestą Stambulą“, – sakė Vilniaus meras A.Zuokas.
Prie bendrovės steigimo jau prisidėjo 14 Lietuvos įmonių ir verslininkų: ADLEX, Antanas Guoga, „Arvi“, Balsas.lt, „Baltic Optical Disk“, Brianas Joffe, „Garsų pasaulis“, „Lietuvos rytas“, „MG Baltic Investment“, „Modus“, Panevėžio keliai, SBA, „Vičiūnai Group“, Vilniaus vystymo kompanija. Jie jau pasirašė bendrovės „Air Lituanica“ akcijų sutartį ir tapo kompanijos bendraturčiais, tiesa ne visi yra sumokėję pinigus.
Bendrovės partneriai – Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija, Ūkio ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Tarptautinis Vilniaus oro uostas.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kauno-politikai-nepanoro-isgirsti-vilniaus-mero-arturo-zuoko-pasiulymu-apie-oro-vezeja-56-261344#ixzz28K5Mygbq
„Air Lituanicai” iki realybės trūksta 11 mln. Lt
http://verslas.delfi.lt/automoto/air-lituanicai-iki-realybes-truksta-11-mln-lt.d?id=59682615#ixzz28K7iEv8j
Va ir bus kauniečiams skųstis, kad vilnius atėmė skrydžius: kai susigėdę siūlo, patys neima.
Nežinau, ar džiaugtis, ar liūdėt dėl tokių Wizzair permainų. Manau patirs jie didelį smūgį dėl morozų, kurie nežinos apie šias taisykles ir bus labai nepatenkinti (net Ryanaire leidžia šitą tašę!) – toli gražu ne visi seka info ir skaito viską, ką vežėjai savo puslapiuose rašo. Iš kitos pusės, kaina už cabin luggage iš esmės iškraipo kainų suvokimą Wizzaire – tai faktiškai uždaro kelią pigiam weekendbreakinimui, arba skatina kelis keleivius kombinuoti vieną checkin čimodaną. Naujas Wizzair šūkis: „Skrisdami keturiese, susimeskite ant checkin bagažo – sutaupysite ir nervų, ir pinigų!”
@Justinas – morozom problemu nebus tiek jau daug – jie visi skrenda emigrantinem kryptim, o ne weekend brake’am, taip kad 32kg yra garantuotas (imant tokio dydzio lagamina nemanu, kad labai jau verta terliotis su rankiniu bagazu).
Bet kai siaip nori nuskristi keliom dienom kazkur tada sunkiau, ypac ziema, kai megztinis uzims puse leidziamo rankinio bagazo…
Na ką, pirma netektis – EI nebeskraidys į VNO – sausio 14d. paskutinis skrydis…
Čia pirma auka FR prekeltų skrydžių…
@Al nebūtinai. Užmesk akį į gan reprezentatyvų Mariaus pasisakymą.
Simonai, kaip vertintum Air Lituanica perspektyvas? Čia pristatymas – http://www.slideshare.net/VilniausSavivaldybe/air-lituanica-pristatymas
Šarūnai, manau, Simonas greičiausiai nieko tau nepasakys – tik kad Vilniaus oro uostas sveikina bet kokias iniciatyvas didinti skrydžių skaičių :)
Šiaip tai čia viskas taip permatomai aišku, kad net juokinga – liko 10 dienų iki rinkimų, staiga ir aviakompanijos reikalai „pajudėjo” – paskelbė apie keletą mažų investuotojų, vėl pribraižė grafikų iš lempos, sugalvojo, kokie galėtų būti lėktuvai ir viskas. Rinkimai praeis, viskas bus po senovei.
Pala pala o Air Lituanica VNO-PLQ-VNO vykdys tokiu maršrutu skrydžius ?
Nemanau, kad čia yra kokios problemos su savaitgalių turistais. Manau tokie keliautojai, kurie dažnai skraido pigių skrydžių bendrovėm savaitgaliui, jau įpratę nesitįsti galybės daiktų su mintimi „o gal prireiks” (taip daro tik kartą į metus ir pan. skrendantieji). Be kita ko, nepatogu pačiam. Esu savaitgaliui ir išvis be bagažo skridęs, viskas tilpo kišenėse, o šiaip vežuosi nedidelę kuprinę.
Aišku kai tai tik viena tokia kompanija Vilniuje taikanti tokius ribojimus pradžioje problemų gali būti. Tą galima išspręsti galbūt daug kur pranešant apie naują tvarką, įskaitant bilietų pirkimą, paskui su atsiųstu bilietu ir Boarding pasu taip pat atsiųsti tą informaciją ir pasiūlyti jei reikia įsigyti papildomą tūrį ir pan.
Džiaugiuosi, kad Vilniaus savivaldybė išplatino pristatymą, tai galite panagrinėti, koks planuojamas veiklos modelis.
Asmeniniai mano pastebėjimai prie šio modelio būtų du – 1. Modelyje nenusimato, kad aviakompanija būtų pelninga; 2. Kadangi „return on investment” nesimato, tai klaustukas, ar pavyks rasti strateginį investuotoją.
Bet, be jokios abejonės, vežėjų atėjimas būtų naudingas.
Mane tai stebina, kad AIR LITUANICA net ant popieriaus neketina įgyvendinti tikslų. Meras sako, kad trūksta gerų tvarkaraščių verslui reikalingomis kryptimis. OK, galbūt.
Tačiau, ką matom: pirmaisiais metais BRU, LGW, PLQ, VKO, AMS ir KBP. Tik vienas naujas taškas VNO žemėlapyje – AMS.
Daily skrydžiai į LGW, VKO – sąlyginai LGW verslui gal ir geriau nei STN, tačiau į LTN/STN galima suskraidyti ryte vakare kasdien, o čia bus tik vienas per dieną skrydis – pagerėjimo jokio. Į Maskvą yra reisai 3-4 kartus per dieną, o į tą patį VKO jau yra reisas ryte/vakare. Kokį pasiekiamumą pagerins AIR LITUANICA?
Vienintelis, kur galbūt pagerins – BRU. Ketina skraidyti 9x weekly, tai, matyt, nebus galima ryte/vakare suskraidyti darbo dienomis.
AMS? Gera kryptis, bet su 5x weekly, tai matyt su WIZZ konkuruos, nes connectionams per mažai.
PLQ??? čia verslui?? kartą per dieną?
antrais metais įsijungia STO daily, reikalingas maršrutas, keista, kodėl ne pirmais metais.
Visi kiti antrais metais įsijungia HAM, TBS, LED? Irgi nesimato, kad būtų verslui, su retais frequency…..
na ir dar – tikėjausi, kad AIR LITUANICA pildys spragas, kokio susisiekimo Lietuvoje trūksta. Bet gaunasi, kad bandys išstumti iš Vilniaus „brussels airlines”, „utair”, Aerosvit. Kalsis į Londoną su RYANAIR – šansų jokių. išstums SN, VV ir užsileks – cool
na, o su VNO aktyviu darbu ką matom paskutinius tris metus, tai realiai tos naujos kryptys iki 2017 m taip ar taip atsirastų VNO – IST, TBS jau perspektyvoj matosi, esu tikras, kad AMS, MUC, STO vienaip ar kitaip irgi poros metų bėgyje atsiras
Tai jau seniai aišku, kad visokiems Lithuania Express, Air Lituanica, BAS ir panašiems popieriniams vežėjams aukso amžius jau praeityje, o dabar atrasti pakankamai naujų vietų, kur būtų galima skristi nelabai įmanoma.
visiems skeptikams
AirLituanica skiriasi nuo Lithunian Exspress ir BAS ,ir t.t
Jau dabar cia nebera tik Zuoko a/k,kad ir tos vardines akcijos 100tukst. niekas uz dyka nedalija ir pan
Pasak Zuoko Air Lituanica turetu buti ganetinai stpriai orentuota i verslo srautus. To visiskai nesimato veikos plane: kryptys kaip ARN, BRU, VKO, KBP turi tureti 2x daily. Reisuose i Maskva ir Bruseli is esmes reiktu gauti codeshare is SN ir SU(pakeiciant oro uosta i SVO)ir vykdyti 1x daily kiekvienai kompanijai.
Skrydziams i AMS tikrai reikia susitarimo su KLM, kas manau nebutu sunku – Simonas yra minejes, kad tai KLM yra labai tuo suinteresuota, AMS ir siaip ko gero butu geriausia destinacija is VNO. I BER butu neprosal gauti visus jungimus i Airberlin network’a, matem kuo baugesi ankstesni point to point reisai i Berlyna. Nematau visai jokios prasmes skraidyti i Kijeva – rinka yra visiskai patenkinta, tas pats bus ir su IST kai ateis TK. I MUC pakaktu 1x daily, nes nemanau kad LH duotu savo codeshare – butu konkurencija VNO-FRA.. Hamburgas ko gero operuotu labiau kaip reisas is PLQ su tupimu VNO, kas labai abejoju ar butu pelninga. Netikeciau ir VNO-LED sekme, ypac po pastarojo nadymo siame marsrute, cia nebent sekmingiau veikti galetu Rossiya – naujas vezejas nesugebetu parduoti daug bilietu is Sankt Peterburgo del savo brand’o nezinomo. O Londonas tai aisku guminis – jei tik kada butu galimybe i Virgin jungtis..
Labai keistas tais AirLituanica pristatymas. įdomu ką Simonas galvoja apie logotipus. Dėti karalių/kunigaikščių antspaudus gal ir originalu, bet keistai atrodo- beveik neįmanoma suprast kas nupiešta…
Ir šiaip aš mąstyčiau apie E175/195 kombinaciją, nes kai kuriuose reisuose keleivių galima pririnkt ir daugiau. O Palangą, manau, paimta tranzitiniams keleiviams pirmiausia. Tai ko realiai niekad negalėjo išnaudot LAL…
Beje, grižtant prie Wizz bagažo- panašu, kad jie panaikino mokamo rankinio svorio limitą. Todėl dabar galima rinktis ar imt rankini už 10 EUR, ar didesnį lagaminą už 20 EUR…
Vytautai, lėktuvai bus oranžiniai, turėtum žinoti.
Juk rinkimai kita savaite. Tuscias piaras ir tiek. Be reiklo cia lauzot galva.
Jei kas nematę- AirLituanica dažymo pavizdys:
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384539_473780379333492_1982298485_n.jpg
Tik,kad ant labai didelio lėktuvo modeliuota… : )
OMG how could one take that effin shit serious….
Airbaltic may have to pay back EUR 81m in state aid
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/10/4/airbaltic-may-have-to-pay-back-eur-81m-in-state-aid
Koks grazus galvu kapojimo spektaklis Varsuvos Modlin oro uoste… Wizz Air bilietai po 4 zlotus, Ryanair 5 kryptys po 1 zlota:)
September 2012 European Carrier Arrival Performance Report:
http://image.email.flightstats.com/lib/fe9513707565027571/m/1/EURmajorcarriers9_12.pdf
Išgirtasis FR punktualumas ne toks jau įspūdingas…
FR kaip FR, bet uztat TAP punktualumas valdo
airBaltic rezultatai labai geri, puikus atsakas Mariaus blevyzgoms apie kas antrą dieną atšaukiamus skrydžius į Kauną ir Palangą.
AirBaltic sees scope for Estonian tie-up
http://www.aviationbrief.com/?p=9660
Speaking to ATW at the World Low-Cost Airlines Congress in London, Taskila said: “There are no negotiations. I think the whole discussion and rumors were started by a Lithuanian minister, who said it would be a good idea. A couple of weeks later, the Latvian minister said maybe we should discuss it. I think that idea has appeared every three years. I would say never say never because you don’t know what will happen in future, but at the moment there is no discussion.”
Hmz. Malev užilenkė iš karto, kai tik EK pareikalavo gražinti valstybės pagalbą. ES gerokai kerpa tokius bajerius.
Paryžiaus “Orly” oro uostas rengiasi pertvarkai už 450 mln. eurų
BNS
Antras pagal dydį Prancūzijos oro uostas “Orly” rengiasi pertvarkai už 450 mln. eurų, kurios metu bus sujungti du terminalai, pranešė oro uosto operatorė ADP.
“Patvirtiname, jog yra “Orly” modernizavimo projektas”, – sakė ADP atstovas.
“Projekto investicijos sieks 400-450 mln. eurų”, – pridūrė jis.
Pasak šalies dienraščio “La Tribune”, terminalai bus sujungti iki 2018 metų, tarp jų pastatant naują pastatą.
Naujasis pastatas galės aptarnauti orlaivius “Airbus A380″ ir bus sujungtas su Paryžiaus miestu metro linija.
Išsiplėtus oro uostui, jis galės aptarnauti iki 40 mln. keleivių per metus, palyginti su 27 mln. šiuo metu, tačiau tai bus atlikta didinant ne skrydžių skaičių, o lėktuvų dydį, sakoma dienraštyje.
@Aloyzas – o daugiausiai virš 44 min atidėtų skrydžių Aerosvit, net virš 14%. Tačiau nedaug atidėtų skrydžių pas juos mažiau nei TAP. Jei jau atidedama tai paprastai ilgam laikui.
@Augustinas: kalbant apie Aerosvit velavimus, tai as, pagal CAA atstovu turima informacija, esu pirmas Lietuvoje, kuris „ismuse” kompensacija uz velavima:)
Teko paskraidyt su UtAir i Maskva. Matinimas zymiai pagerejo. Nauji ATR 72-500 labai patogus, kedes geros, triuksmo mazai. Zodziu liuk. Dabar beliko isbandyt Supejet pakeliui atgal…
Ką VNO veikia Atlas Air B744?
Ne ka veikia,o kada isskrenda? Ar dar speciau pamatyt.
WOW air (KUN) per kalėdas, vasara atnaujinamas aptarnavimas kiekvieną antradienį iki rugsėjo.
http://img607.imageshack.us/img607/9505/dsc7669o.jpg cia is http://www.lt-vacc.org/forumas/viewtopic.php?f=14&t=611&start=1230
Gal kas turite info., kieno užsakymu?
Kieno užsakymu nežinau,bet sužinojau,jog maršrutas buvo New-York-Ryga-Vilnius ir išskrenda ryt, apie 4 val ryto. : )
Uoj,išvykimas ankstesnis-apie 2-3h nakties.
Sveiki, gal žinot kokių akcijų dabar vykstančių ar šiaip dealų? Norėtųsi po 1-2 savaičių savaitgaliui (ketv.-pirm. blogiausiu atveju) kur nors į pietus nuskristi už ~1000 lietuviškų. Iš VNO/KUN, galbūt RIX. Romoje, Barsoj ir Milane šiemet jau buvau.
@Patikimasis Tai panašu, kad Iceland Express tikrai nebeskraidys vasarą į Vilnių ir tą nišą iškart pasiima Wow Air sutankindamas grafika į KUN.
@Justinas – nu kad akcija ar dylas būtų tai reik bent 3 savaičių prieš skrydį. O dabar tai dar gali suspėti į visokias Maltas Maljorkas Alikantes iš Kauno kur dar šį mėnesį skraido. Na ir Antalija irgi visai smagus ir šiltas didmiestis, turbūt ir tinkamas tvarkaraštis iš Vilniaus atsirastų :)
Vilniaus oro uostas per metus sulaukė rekordinio keleivių srauto
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/vilniaus-oro-uostas-per-metus-sulauke-rekordinio-keleiviu-srauto-453253#ixzz28guvujEM
Tarptautinis Vilniaus oro uostas per paskutinius dvylika mėnesių aptarnavo daugiausiai per visą savo veiklos istoriją
keleivių. Iš viso juo pasinaudojo 2,093 mln. žmonių. Oro uostui pavyko išvystyti vidutinį 41,96 proc. keleivių skaičiaus augimą, o 2012 metus planuojama baigti pelningai.
Government wants Estonian Air to be partnered with Air Astana. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=64001
Kubilius called the idea of Air Lituanica unrealistic. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=63992
Atlas Air atskrido maršrutu Philadelphia-Riga-Vilnius, išskrido iš Vilniaus į Bukarešto OTP.
Kas iš pasaulinių naujienų, tai šiandien pranešta irgi apie įdomų platų tarpaljansinį žemėlapių sudengimą – „Etihad” paskelbė apie plačią partnerystę su KLM ir Air France, kuri dengs didelę dalį Europos, o AF/KLM į Aziją keleivius siųs per Etihad. O tuo pačiu OneWorld priklausanti Air Berlin, kurioje Etihad turi didelį akcijų paketą paskelbė apie plačią partnerystę su tais pačiais KLM ir Air France Europos viduje. Susitarimas platus ir apima nemažai maršrutų. Etihad, kadangi supranta, jog dydžiu nepasivis Emirates, kurios tuoj pusė parko bus A380, tai nusiteikus geografiją ir maršrutus plėsti su „codeshare’ais” ir akcijų dalies pirkimais. Akcijų jau turi „Air Berlin”, „Aer Lingus”, „Virgin Australia” ir „Air Seychelles”, su kuriais platus „codeshare’as” eina šalia.
Na, o visai galimas scenarijus, jog jeigu išsipildys, jog „Qatar” keliauja į „oneworld”, tai visai gali būt realu, jog „Etihad” jungsis prie „SkyTeam”. Tokiu atveju „Air Berlin” gali likti trumpai pabuvęs „oneworld” ir permestas į kitą aljansą.. bet čia tik mano spėjimas.
Atlas Air skrydi į VNO galima susekti per Flightradar (šaukinys: GTI5301,reg.N418MC)
Tokiu atveju iseina, kad Star Alliance lieka vienintelis be MEB3. Emirates pakartojo, kad niekur nesijungs, o ples individualias partnerystes, kaip kad Qantas. Priedo dar Star Alliance neteks ir vieno is ikureju United.
Is LT puses ziurint, tiek Etihad naujienos, tiek galimos Qatar naujienos – nieko gero, nes vis tiek pas mus viskas sukasi apie Star Alliance… Gal tik Qatar bus kazkiek geriau, jei su Finnair bus jungimai po oneworld „skeciu”.
klaustuk, Star Alliance neteks UNITED? Are you sure? kokios prielaidos leidžia taip galvoti?
Beje, Star Alliance pagal keleivių skaičių yra didžiausias aljansas, pvz. už „oneworld” didesnis daugiau nei dvigubai. Tai praktiškai visi oro uostai, apart tų, kurie yra konkruojančio aljanso hub’ai, „Star Alliance” yra lyderis. Jau nekalbant apie Rytų Europą, kuriame persidengia SAS, LH, Austrian ir LOT įtaka.
my bad – turejo buti US Airways, be abejo, merge su American Airlines atveju
@ Simonas: zinau informacijos skleidimo siame bloge taisykles, bet ar yra reali galimybe iki S13 sulaukti nauju vezeju arba nauju marsrutu is jau dirbanciu bendroviu, neskaintant musu mylimu FR ir W6 ?
Jau kaip ir zinoma del TK, o Air Lituanica taip matyt ir liks rinkiminis sukis..
https://www.facebook.com/qatarairways
Qatar Airways Fans, your world is just about to become even smaller, as Qatar Airways joins the oneworld alliance with Qantas Airways, American Airlines, Cathay Pacific, British Airways, and many more quality partners.
If you are a Twitter user, catch all the live news @QatarAirways and use the Official Hashtag #QatarOneWorld
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=524381&lang=en
Finnair looks forward to welcoming Qatar Airways to oneworld alliance
http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/557747_491170190901906_1556548341_n.jpg
Sorry uz 3 postus is eiles, ten kur Anonimas tai mano ten :)
Wooohoo. Mano finnair statusas ir mylios įgyja dar daugiau naudos!
2012-10-09: SAS, Blue1 and Aerosvit to cooperate from winter
pastebejau ryanair tarp nauju marsrutu idejes kad nuo 14 mar 2013 is VNO i NRN pradeda skraidyti. ar tai jau buvo pranesta?
o tas Weezas i KUN ar VNO ?
@Marius – aišku, kad VNO. Gi reik su Wizz Eindhovenu ir Dortmundu konkuruoti.
Vienas geresnių klausimų:
eras: „nuo 14 mar 2013 is VNO i NRN”
Marius: „o tas Weezas i KUN ar VNO ?”
Ukraine’s Aerosvit and the Scandinavian carrier SAS have signed an interline agreement taking effect from this winter schedule.
With the new cooperation, Aerosvit, SAS and the SAS subsidiary in Finland, Blue1 can sell tickets to each others flights, granting Aerosvit’s passengers access to onward flights from Copenhagen and Stockholm unto the network of SAS and Blue1, while passengers from these carriers can transfer at Kiev for onward flights to Aerosvit’s destinations in Ukraine, CIS, Russia and Asia.
During the coming winter schedule, Aerosvit will be offering four weekly rotations on routes from Kiev to Copenhagen and Stockholm.
[…] kryptis iš Vilniaus, kuria skrydžiai prasidės 2013-aisiais metais. 2013 m. balandžio mėn. “Wizz Air” pradės tiesioginius skrydžius į Trondheimą. […]
Marius biski isejes is saves … :)
whoah this blog is great i really like reading your articles.
Keep up the good work! You recognize, a lot of individuals
are searching round for this information, you could help them greatly.
If you are doing your roof yourself, work on it when it is sunny and dry outside.
Why struggle for space in your van when the answers lies up above, courtesy of Rhino Roof
Bars. These types of coatings have become popular recently for its benefit of keeping roofs cooler.
Take a look at my web-site – http://siouxcityseo.net/
In the company websites you can find a list of all the areas that they offer their services in.
Check out the BBB to find out if a potential roofer is
someone you can trust. They’re easy to install on almost any flat surface using nails, screws or glue.