„Scandinavian Airlines” tiesiogiai iš Vilniaus skraidins į Stokholmą
„Scandinavian Airlines” nuo balandžio 1 dienos tiesiogiai iš Vilniaus skraidins į Stokholmo Arlanda oro uostą.
Skrydžiai vyks kiekvieną dieną, išskyrus šeštadienius. Lėktuvas iš Stokholmo kils 14 val. 45 min., iš Vilniaus – 17 val. 55 min.
Skrydžiai bus vykdomi 50 vietų „SAAB 2000” lėktuvu. Greičiausiai tai bus „Golden Air” nuomojamas lėktuvas.
Tvarkaraštis bus palankus ne tik tiesiogiai į Stokholmą skrendantiems, tačiau ir besinaudojantiems tolimesniu SAS tinklu. Šiuo metu darbo dienomis SAS skraidina iš Vilniaus į Kopenhagą 6:30, 12:40 ir 16:05. Naujas reisas į Stokholmą leis pasiekti daugelį Šiaurės Europos miestų po pilnos darbo dienos Vilniuje.
SAS iš Vilniaus į Stokholmą skraidino iki 2005 m. lapkričio mėn. Vėliau reisą perėmė „airBaltic”, kuris reisą nutraukė 2009 m. balandžio mėn. Vėliau šiuo maršrutu su pertraukomis skraidino švedų bendrovė „Skyways” bei „Estonian Air”. Paskutinį kartą reisas iš Vilniaus į Stokholmą buvo vykdomas 2012 m. kovo mėn., vėliau prieš paskelbdama bankrotą „Skyways” reisą nutraukė.
Didžiausias keleivių skaičius šiame maršrute buvo užfiksuotas 2008 m. – 44,8 tūkst. keleivių per metus.
Iš Kauno oro uosto į Stokholmo Skavsta oro uostą 2013 m. vasarą skrydžius ketina vykdyti „Ryanair”.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
517 komentarai
Leave a reply
Po velniu:) galetu kas nors i Amsterdama tiesiogiai pradeti skraidyt….
to klaustukas
„http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/balandi-naujas-sas-marsrutas-is-vilniaus-i-stokholma-667-299108 – kas cia per komedija? ir orlaivis geras, ir daznis – gales visi Mariaus draugai verslininkai ir pasiturintys emigrantai varyti non stop!”
Ka tu turejei galvoj skaydamas komedija:)) Kur cia tau juokingai:))) Manai neuzpildys???
kuo sitas produktas nuo Estonian siulyto skiriasi? kad pasitelktas modernus ir naujas orlaivis? grazinkit Skyways su JetStream 31 – tada budavo bent ekstrymas skristi – lektuvas, kur pusrycius per rankas siusdavo :)
Viskas OK, SAS, kasdieniniai skrydziai ir SAS tinklas. Viskas ko ir reikejo Stokholmo krypciai !
Su tavim turbut kalbet beviltiska:).Visu pirma cia a/k SAS ,kas Svedam yra labai daug…
Daznis reikalingas 2x daily ir ryte,vakare.Del to tai nelabai kas,bet vis vien 50vietu lektuva uzpildys:).Be to dar ir transferiniai keleiviai vietas uzims..
As nesuprantu tokiu pesimistu…
Konkretus tau klausimas(nors tu jau isreiskei abejone,jei taip supratau).Tu ka rimtai manai ,kad neisilaikys sis skrydis?
tai kuo be SAS vardo ir minamo lektuvo skiriasi tie skrydziai nuo Estonian – EuroBonus buvo, codeshare buvo, galimybe connectintis, kiek pamenu buvo. nu dar Estonian turejo privaluma kad daznai veluodavo.
klaustuk, kadangi dabar tai istorija, tai pasakysiu. Estonian ir nebuvo blogai su ARN. Tiesiog AMS buvo labai didelis minusas. Netgi svarstė rimtai statyti SAAB340 VNO-ARN, bet tada gimė pas juos „Talino hub’o” strategija, tai tam nebeužteko energijos.
Simonas nusiteikes visus itikinti, kad kuo veliau i vakara tuo patogiau :)
is kitos puses, ryte nukeliaut su jungimu nera jokiu bedu. Tikiu, kad orlaivis bus didinamas iki 70-90 vietu arba kita rudeni matysim papildoma rytini reisa.
Del statistikos, Simonai, prasau primink kiek proc. nusipjaus keleiviu is cph reiso?
Karoli, pagal duomenis, kuriuos aš turiu, tai su SAS per CPH dabar į Stokholmą keliavo po 4-6 žmones per dieną. Ir čia realiai atsiranda naujas potencialas SAS: pvz. dabar SAS, Estonian ir airBaltic alternatyvos yra panašios. Tuo tarpu net jeigu nėra idealus ARN tiesioginio reiso laikas, tačiau niekas netrukdo skristi bendru tarifu į priekį per CPH, atgal tiesiogiai. Produkto prasme tai geriau negu su persėdimu į abi puses per RIX ar TLL.
Dabar patikrinau, kokie Star Alliance iš T5 terminalo įmanomi vakariniai jungimai, išvykus iš Vilniaus 18 val.:
Ciūrichas,
Berlynas,
visi Švedijos domestic miestai SAS tinkle,
Diuseldorfas,
Malmo,
London Heathrow,
Oslo,
Helsinki,
Hamburgas,
Goteburgas,
Tamperė,
Turku.
Manau, kad tai gerai.
O dėl produkto tobilinumo, tai esu tikras, jei potencialas matysis, atsiras ir antras daily.
Taip taip, galit prikaišioti mano komentarui, kad Goteburgas ir Malmo irgi yra Švedijos miestai, tačiau jie tokie išskirtiniai iš kitų 12 Švedijos miestų, kur SAS skraidina :)
perkeliu nuoroda, padiskutavimui:
A. Butkevičiaus planuose – bendros oro linijos su Estija
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/a-butkeviciaus-planuose-bendros-oro-linijos-su-estija.htm
Karoli, šiaip tai, kiek aš susiduriu, tai didžiausias „legacy” gap’as ir yra išvykimams iš Vilniaus po darbo :) Nes dvi didžiosios bangos anksti ryte ir 14-16 val., kai tuo tarpu vėliau lieka realiai tik „Finnair”.
Premjeras: nacionalinės oro linijos pasmerktos nuostoliams
http://www.balsas.lt/naujiena/711895/premjeras-nacionalines-oro-linijos-pasmerktos-nuostoliams
Jis taip pat pažymėjo, jog turėti aviakompaniją, Lietuvoje veikiančią pelningai, yra vargu ar įmanoma dėl vis augančios Europoje ir pasaulyje konkurencijos ir degalų kainų, todėl būtų naudinga vystyti bendrą projektą su kita valstybe.
Turėti aviakompaniją, kuri Lietuvoje galėtų dirbti pelningai? Vargu ar tai yra įmanoma”, – sakė Premjeras ir pridūrė, jog šį klausimą planuoja aptarti vizito į Estiją metu.
Dvieju valstybiu avialinijos, netgi LT, LV, EE avialinijos butu nieko ideja, jei ne vienas dalykas – kas ir kaip pasidalins connectionus? Jei butu 1 hubas LV, LT ir EE nesutiks, jei LT padarys kartu su EE butu logiska, kad visi skrydziai i vakarus eitu per LT – EE nesutiks. zodziu, eilinis papilstymas is tuscio i kiaura – antro SAS tikrai nesukurs, nes ne tie keliautoju kiekiai.
R.Sinkevičius po kelių savaičių žada apsispręsti, ar steigti oro uostų valdymo įmonę
http://www.aviasistemos.lt/r-sinkevicius-po-keliu-savaiciu-zada-apsispresti-ar-steigti-oro-uostu-valdymo-imone/
R.Sinkevičius sakė, jog konkursą Vilniaus oro uosto generalinio direktoriaus pareigoms užimti artimiausiu metu neplanuojama skelbti. Anot jo, pirmiausia reikia apsispręsti, ar steigti oro uostų valdymo įmonę.
Pilnai sutinku, kad bendra LT, LV, EE ar tai LT, EE aviakompanija – neįmanoma…
Kol jie ,bent jau susitars kurti tas bendras avialinijas.Lietuvai jau ,kaip ir nebereikes ju:)).Tranzito vezt neapsimoka,mes esam ES salis <bendra oro erdve,konkurencija didele.EK neleis dirbtinai remt.Tokiu atveju nacionaline a/k reikalinga tik ,kaip "point to point" su minimaliu transferiniu keleiviu skaiciumi.
Kad ir sis naujasis SAS i Stokholma,nebutu sansu pakonkuruot .Net ir patys Lietuviai mieliau rinktusi SAS nei, nauja/nezinoma kas per daiktas, nacionaline a/k.
Toliau kitos kryptis Amsterdam,StPeterburgas,Londonas,Berlynas,Paryzius ir t.t.Ekonomika kyla,skraidanciu skaicius kyla.Imones globalizuojasi,daugiau atsiranda verslo kelioniu.Visai realu,kad ir siom kryptim prades skrist tu saliu a/k ,kaip kad SAS.
Ir kas tada beliks bankrutuoti.Nera imanoma sukurti konkurencingos a/k didiesiems ES saliu vezejams.Jei jau Estai su savo ekonomikos stebuklu,karts nuo karto,balancuoja ant prarajos.Per maza mes salis …
Simonai, teisingas pastebejimas, kad nera vakariniu legacy vezeju. Jei teisingai pamenu, LAL savo laikais turedavo atvykimo i vno pika apie 17-18h. Logiskai mastant egzistuodavo ir vakarinis iskridimu pikas. Kurio lyg ir truktu legacy klientam.
Jei teisingai delioju prielaidas, tai sas su arn toliau pjaus air baltic, tik dabar vakariniu reisu
Susikiemi ministras genijus- iš pradžių išvaro direktorių, o po to galvoja ar ja ne pertvarkius. Juk pradėję nuo kito galo, galėjo atleist dėl reorganizacijos, kai būtų nuspręsta.
Be to, ar nereiėks Seimo leidimo įminių sujungimui?
@Marius – su SAAB 2000, tai aš dar pamąstyčiau, ar ne geriau su Zuoku skristi :)
Zuokas dar lektuvu neturi tai ir lyginti nesugebesiu:)Zuokas nei planuose neturi apie nauju/apynaujiu lektuvu pirkima…
Visi pamenat Britanijos spaudoj apie pasiurpusius turistus kurie skrido vienos Lietuviu a/k Boeing.Jie mielai butu skristu su SAS SAAB jei dar karta tektu …
SAS staff paprasciausiai atsisakytu skristi jei lektuvas butu,ale tas Boeing’as.
Negalima lyginti tokiu dalyku.Naujas priziuretas Opel’is kurkas geriau rieda,nei droztas Mercedes’as.
Jei bus didesnis srautas i Stokholma SAS savaites/dvieju begyje turi galimybiu lektuva upgradinti.
būtų labai smagu. tik bilietų flysas.se dar nesiūlo…
Mariau, įsigilink į straipsnį – ten bus ne SK lėkuvas, cituoju:
„Greičiausiai tai bus “Golden Air” nuomojamas lėktuvas.”
Kam komentuoti, jei sraipsnio neskaitai? Iš kur žinai, kad tas SAAB2000 bus naujas? Pastaruoju metu, tamsta visai į pievas komentuojate… :)
Kai kalbam apie SAAB2000, tai sunku rasti skirtumą tarp „senas” ir „naujas”. Nes lėktuvas pradėtas gaminti 1994-aisiais, o 1999-aisiais nustota gaminti ;)
Aš apie tą patį, Simonai… :) „Naujas” turejau minty – pagamintas paskutiniais gamybos metais – 1999 :D
Pasirodo ARN buvo išprašytas Švedijos verslininkų :)
http://vz.lt/?PublicationId=B2EEBDC8-74F6-48F9-BF61-8DB1C4EE6DEE&utm_source=vz&utm_medium=email&utm_campaign=naujienlaiskis-bendras
O kodel ta Golden Air bloga a/k.Manai SAS gadins savo ivaizdi ir pirks „belekokia” paslauga?AirLituanica dar net lektuvu neturi,tai apie tai ir kalbu.Kaip galima lyginti su tuom ko tu nezinai,ar tu nesutinki?
Tu manai tokia a/k kaip SAS tikrai galetu skraidinti keleivius Avono Boeing’ais po savo Brand’u.Cia ne GoldenAir skridis su SAS Codeshare,o pacios SAS tik su lektuvu nuomotu.
Boeing’ais SAS skraidint negalėtų- per didelis lėktuvas tokiam maršrutui. Švedų SAS bėda, kad neturi mažų lėktuvų, tad tenka suktis. Įdomu kaip jie vietiniuose šia problemą sprendžia? nuomuojasi? Samdo kitus vežėjus?
Mariau, ar aš ką-kur parašiau, kad Golden Air bloga a/k? Ar aš lyginau su Zuoko projektu?
Pieš tai prirašei teiginių, kurie yra iš piršto laužti – diletantiški, tuos teiginius aš ir paneigiau – nei daugiau nei mažiau… Jei pačiam patinka Golden Air lyginti su Zuoko projektu – tai lygink, tai tavo teisė reikšti nuomonę, bet nors jau pasidomėk prieš rašydamas, kada gaminti orlaiviai apie kuriuos rašai, įsigilink į Simono išdėstytą informaciją.
Taip, nemažai lėktuvų SAS regioniniam skrydžiams iš Švedijos nuomoja. Lygiai kaip iš Kopenhagos mažiems reisams nuomoja „Cimber” lėktuvus.
Tik nesuprantu, ko čia kažkam SAAB-2000 nepatinka? Teko kelis kartus juo skrist dar LAL gyvavimo laikais- buvo mano mėgstamiausias lėktuvas dėl kėdžių išdėstymo 2 1. Na gal kiek triukšmingas, bet visa kita labai gerai. Ir greitas, beje…
Triukšmingas, tai ne tas žodis :) ir greitis nėra stebuklingas, 665 km/h. Lyginant su CRJ ar Embraer, tai 200-250 km/h lėčiau. Anais laikais FlyLAL skrisdavo su juo net į Milaną, tai pamenu, kad tris valandas dardėjom.
Keista, kad per CPH i Stokholma vos 4-6 keleiviai per diena… Tai per kuriuos oro uostus pagrindinis srautas i ARN eina?
@ACC – taigi per Kopenhagą vos ne dvigubai toliau nei per Rygą. Spėju daugeliui SAS servisas nėra vertas papildomos pusantros valandos lėktuvuose.
pliumbum
Per daug pervertinai CRJ ir Embraer greičius.
Pas Saab-2000 įprastas kreiserinis greitis ramiam ore 660-680 km/h, o pas CRJ ir Embraer apie 830-840 km/h, skirtumas apie 160-180 km/h, o ne 200-250.
Aišku jei skrendama prieš stiprų vėją ilgam maršrute, Saab-2000 ilgokai užtrukdavo. Bet maršrutas į Stokholmą nėra ilgas. Tikrai Saabas geriau nei Skyways Fokker-50. :)
kad tas srautas i ARN turbut nestebuklingas p2p turbut koki 20 per diena bus, na dar tranzito 10 jei surinks tai ir viskas bus. Na pagyvensim pamatysim, kiek ilgai jie su 50 proc. apkrovimu skraidys, juolab, kad is saves dali nuims.
isvykimas is STO per ankstyvas, taigi verslas ir toliau rinksis RIX, TLL persedimui, kur isvykimas po 19val.
@L – palauk, kol Marius perskaitys sita info – visiems jau seniai aisku, kad srautas yra milziniskas, lektuvo tipas ta tik patvirtina.
Vytautas NT turi kazkokia fiksacija propeleriniams lektuvams – nieko nera geriau uz Dash, Saab ir kitus technikos stebuklus, kuriuos daznai rodo per Discovery „Air Alaska” laidas.
Siaip butu CRJ SAS paskyres, butu kitokio lygio produktas. Dabar – back to basics ir gerus FlyLAL laikus…
Citata: Vytautas NT turi kazkokia fiksacija propeleriniams lektuvams
Garsiai juokiausi :DDD
Wizz Air Ukraine į Vilnių ?
Wizz Air Ukraine applies for 18 new international routes
http://www.kyivpost.com/content/all/wizz-air-ukraine-applies-for-18-new-international-routes-319188.html
Wizz Air Ukraine (Kyiv) has filed an application with the aviation authorities of Ukraine to perform flights on 18 new routes, Airline CEO Akos Bus said at a press conference in Kyiv on Tuesday.
According to him, the airline has applied for flights to Tel Aviv, Istanbul, Dubai, Vilnius, Prague, Warsaw, Larnaca, Naples, Thessaloniki, Moscow, St. Petersburg, Baku, Yerevan, Minsk, and Batumi.
to klaustukas
daug rasai ir viska tiesiai per aplinkui…cia politikai taip kalba ir tai pries rinkimus..
Konkretus klausimas ,tavo galva,si kryptis neturi ateities?
@ Jurgis- Matyt dar vienas Simono post’as nusimato :)
Kažkada Simonas rašė, kad Švedijoj SAS neturi CRJ. Šiaip tai nesuprantu aš tu propelerinių lėktuvų bijotojų. Man kažkaip nei ATR, nei DASH nauji modeliai problemų nekelia dėl konforto ir pan. Jie tikrai labai patogūs ir ne taip jau baisiai triušmingi.
Šiaip skrendant į Maskvą ATR buvo ne ką blogiau, nei SuperJet, o UtAir aptarnavimo kokybė yra geresnė…
Jauciu busiu praleides,bet i Kauna grizta Tampere (3-5-7)
Įdomu- Wizz keičia strategija ir atsisako minties, kad rytų Europos viduje skraidyt neapsimoka?
Šiaip būtų gražu sulaukti Vilnius-Praha ir Vilnius-Budapeštas krypčių. Juolab, kad atstumas nedidelis ir tokio skrydžio kaštai būtų mažesni.
Na ir, aišku, tikra revoliucija būtų paskyrus Wizz į Maskvą ir Piterį…
Grįžtant prie amžinos propelerinių temos, tai aš nelabai suprantu tokio priešiško nusistatymo. Trukšmo prasme kokiam B777 yra blogiau. Be to susipaudus kokiam Ryanair B737 yra tikrai ne itin konfortiškiau už ATR ar Q400. Visada maniau kad 2 2 yra geriau nei 3 3. O dar geriau 1 2 (tik viena viete ne prie lango). Didžiausias trūkumas- mažoka vietos lentynose virš galvos. Bet tada reik tiesiog rankinį priduot į bagažą.
O naujų ATR ir Q400 kėdės tikrai nenusileidžia Lufthansos A320. Aišku, jei tenka turėt reikalų su senuku F-50, kur vėjas pučia, tai čia jau kitas atvejis.
Įdomu, kad Wizzair Ukraine paraiškoj yra ne tik Maskva, St.Peterburg, bet ir Minsk !
Wizzair Ukraine veikia kiek kitaip (siaip jie ir juridiskai atskira a/k).
Wizz Air Ukraine lėktuvų bazę padidins iki keturių, 2013 m. tikisi pervežti 1.3 mln. keleivių
Wizz Air Украина увеличит флот до четырех самолетов в 2013 году
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/22_wizzair_press.shtml
Kiek geriau isiskaiciau:))) i Wizzair pranesima.Ten sakoma kad uzpilde reikiamus prasymus ir viskas turetu paaisketi per mazdaug 2 savaites…
Ir jeigu viskas bus patvirtinta,gauti leidimai(del nauju krypciu)tada per artimiausius 3metus lektuvu skaicius bus padidintas nuo 2 iki 8.
Na cia dar nereiskia ,kad jau artimiausiu metu Wizzair skris i Kijeva.Gali buti ,kad tik uz poros metu .per tiek laiko ir planai pasikeisti gali.
Ne ,as negalvoju,kad bus blogiausias variantas,bet ir dziaugtis per anksti.
@Marius – sutinku, kad kryptis turi potencialo, bet tikrai ne pasaku kalnus, kurie pastoviai yra piesiami, apie simtus verslininku, kurie stovi ir ilgesingai laukia tiesioginio skrydzio. Menesiu menesius buvo kalbama apie tuos verslininkus, ju poreikius dazniui ir t.t., tik kazkaip i tai net SAS neatsizvelge. Tikiuosi, kad sita kryptis isivaziuos, gal net 2x pasidarys ir dar ta propelerini triuksmo saltini pakeis i kazka panasesnio i lektuva. Dar labai tikiuosi, kad per CPH, RIX ar TLL skraidyti nebus 2 ar 3x pigiau. Tiesa, TLL pigumas jau baigesi – vietoj 100-200Eur jungimus i ARN jau turim 350-450Eur…
@Vytautas NT – bijotojai turi geros patirties su F50 i MUC pries veja paskraidyti, dar bijotojai labai megsta garso izoliacija, ypac sedint kur arciau propelerio (apie viduri Dash’e, ir Saab’u priekyje/viduryje) – tikrai su 777 nera ko lyginti :)
Ka dabar parasei tai 100% sutinku :))
Jei taip jau grizo tema prie Kijevo tai ir Maskva prisiminiau.
Idomu ,kaip ten tiems 3 vezejams,sekasi stumdytis tarpusavyje…O kaip pernai visi verkem ,kad kazkuris 1nas tai jau tikrai trauksis…Kiek laiko praejo ir viskas tvarkoj…
Senukas F50 tikrai nėra labai geras lėktuvas, nors ir gana ekonomiškas. Aš sedėjau B777 gale prie lango, tai triukšmas buvo neblogas…
kas link Wizz tai pasak Jurgio straipsnio jie jau šiemet didins lėktuvų skaičių Kijeve iki 4. O labai pasisekus gali gal dar padidint vienu metų bėgyje.
Beje, klausimas ar Wizz gali daryt toki triuką, kaip dalį Wizz-Ukraine reisų vykdyt pagrindinės Wizz lėktuvais (nuoma, bendras kodas ar pan.)?
Tai bankrutavo Aerosvit ir Wizz pateikė prašymus – panašiai kaip po Malev bankroto Vengrijoje į Malev buvusias kryptis.
Bet tai su Saab 2000 į Milaną ar Fokeriu 50 į Miuncheną nebuvo taip jau blogai – bent jau dabar yra ką prisiminti. O su Saab 2000 iš Palangos į Miuncheną tai apskristai idealus skrydis buvo kiek atsimenu :)
Va Saab 340 man jau blogiau, bet tą vienintelį kartą kai juo skridau galėjau ir pakentėt.
Oj kiek diletantų čia. Mat jiems triukšmingas Saab 2000. Kažkada jis rinkoje išsiskyrė savo tylumu. Tuo tarpu kelionės laikas su Saab 2000 bus 1 val., o su CRJ ar BOJINGU būtų 50 min. (čia ne scheduled, o pagal atstumą ir greitį, įvertinant climb ir descend)
Bet jūs skriskite aplinkui, per Rygą. Vienas legas bus su F50, kitas su dashu!
Suomių pamokos: kaip per porą minučių visiškai nuvalyti pakilimo taką? (video)
http://www.lrytas.lt/-13589308201358225493-suomių-pamokos-kaip-per-pusantros-minutės-visiškai-nuvalyti-pakilimo-taką-video.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Tuo tarpu rusai vis dar suka galvą, kaip sukurt nacionalinius LCC:
http://www.gazeta.ru/business/2013/01/22/4936457.shtml
SAS patikslino VNO-ARN tvarkaraštį. Sekmadieninis reisas turės geresnį vėlesnį tvarkaraštį, akivaizdų „point-to-point” pradėti savaitei.
Darbo dienų tvarkaraštis:
ARN-VNO: 14:45-17:25
VNO-ARN: 17:55-18:30
Sekmadienio tvarkaraštis:
ARN-VNO: 17:55-20:35
VNO-ARN: 21:05-21:40
Manau, jog puikios ir turizmo galimybės weekend-break’ui tiek Stokholme, tiek Vilniuje.
Ukraine’s Largest Airline Grounds Most Flights
http://www.aviationbrief.com/?p=11182
AeroSvit, Ukraine’s largest airline, will seek protection from its creditors in court this week after grounding most of its flights and leaving hundreds of people stranded across the globe due to financial problems.
Арестованы счета АэроСвита во всех украинских банках
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/23_aerosvit_handling_arest.shtml
Amadeus’e jau yra kainos, tik jos dar turi mažėt, kolkas brangiau negu RT su TK.
Permeciau VNO-ARN-VNO variantus SAS puslapyje. Panasu, kad toliau sekmingai keliausim diletantiskais jet’ais per CPH, nors siaip tiesioginis variantas nera daug brangesnis.
Jurmala Airport prepares for passenger flights
http://www.balticbusinessnews.com/article/2013/1/23/jurmala-airport-prepares-for-passenger-flights
Latvia is the undisputed leader in the Baltic aviation market, but its entire position is built on just one airport with scheduled international flights: Riga. That may soon change, however, as Jurmala Airport is now preparing for regular passenger flights that could start as early as Q2 2013, writes news2biz LATVIA.
Mazet tai mazes ,bet nemanau,kad pigiau bus.Manyciau 250-300LT brangiau per RoundTrip nesokiruotu.O geriausiai kad 200LT (kas butu 100LT oneway daugiau).
Yra skrydziu kai is RIX su BT brangiau,nei analogiskas skrydis su pradzia VNO (1stop)..
Bet cia tik burimas is kavos tirsciu bus matyt,kaip bus.
Kolkas ,bent jau,su planuojamu 50vt lektuvu pigiai nepaskraidysi.Reikia tiketis optimistinio varianto,kad gerai pildysis ir upgradins,bent jau iki Bombardyriaus:))
gavau rekomendacija is kelioniu agenturos atsisakyti keliones varianto su LOT, nes jie „gavo tam tikru ziniu” – sausis ir vasaris pradeda rinktis aukas?
Visada idomu, kaip siuos pranesimus skaito tas, kas turi daugiau, nei „tam tikru ziniu”. Kas turi pradzia – turi ir pabaiga (arba gala). Kazkam rytojus isaus paskutinis.
Na pasitikrinau tiesioginio skrydzio enonomika – 3400 Lt uz tiesiogini skrydi…
uz tiek siulo pirkti siandien. Panasu, kad mano grizimo is Stockholmo i Vilniu problemu tai visiskai nesprendzia.
Jei kalbam apie SAS, gal dar kainų nesuvedė. Nors šiaip po paskelbimo apie skrydžius, turėtų būt jau sutvarkyta ir kainodara…
yra tos kainos SAS puslapyje. priklausomai nuo laiko per CPH yra pigiau siek tiek. tikrai ne po 3400Lt kainos (nebent business gal ziureta) – balandziui, geguzei kiek ziurejau buvo po 1200Lt mazdaug roundtrip.
Tuo tarpu jei internetas nemeluoja, gruodį Ryanair gavo paskutinius 7 B737. Tokiu atveju 2013 labai staigios plėtros iš jų tikėtis neverta. Įdomu ką jie išvis darys? Imsis maršrutų optimizacijos (pjaus nepelningus ir ieškos pelningesnių)? Bet kokiu atveju tikėtis didesnės plėtros Rytų Europoje atrodo neverta. Nebent tai darys kitų rinkų sąskaita…
Beje pasirodė informacija, kad nuo palandžio grįžta Kaunas-Tampere. Kas nors gali tai patvirtint?
O ką čia Vytautai tvirtinti ? Eini į http://www.ryanair.com/lt/fares-to-europe
pasižiūri ir perki.
Simonai, Taip ir Ne klausimas. Ar dar bus siurprizų šiai vasarai? :-)
Vytautai vakar rasiau, kad grizta Tampere :)
Kai kuriom dienom per CPH bevek dvigubai pigiau negu tiesiogiai. Įdomi kainų politika. Gal jie nori įrodyti, kad srauto nėra ir greičiau uždaryti arba net nepaleisti skrydžių, nes kainos tikrai kandžiojasi.
Dar ne vakaras:)
Pamenat Tel Avivas irgi pirmom pardavimo dienom buvo uzkeltas…
Nezinau kodel taip daroma,gal cia kokios technines problemos kol kainos sudeliojamos,bet manyciau kad tikrai ,jau tokios,neliks…
Kas ten skundėsi brangiomis kainomis į Stambulą? Su Turkish per kayaką randu RT 587 Lt. Į Ankarą 1000 Lt, kitas pigiausias LH su daugiau nei 1500 :-)
Justinai, Kayak kainos į IST iš oro, bandant rinktis meta į thy.com, o ten rašo invalid departure point.
kas dar nematet – Jurmalos oro uostas:
http://jurmalaairport.com/
TK tiesiog nebuvo atidarytos pigiausios klases:
1 TK1355G 11JUN T VNOIST SS1 545P 810P
2 TK1355G 18JUN T ISTVNO SS1 1100A 445P
WPNCS«
BASE FARE EQUIV AMT TAXES TOTAL
1-EUR80.00 USD107.00 119.20XT USD226.20
Turkija ketina statyti didžiausią pasaulyje oro uostą
http://verslas.delfi.lt/transportas/turkija-ketina-statyti-didziausia-pasaulyje-oro-uosta.d?id=60502439
Iš tikro tai ir iš Rugos oro uosto Jūrmala labai gerai pasiekiama, jis faktiškai yra tarp Rygos ir Jūrmalos prie kelio. Nelabai matau ekonominio projekto pagrindimo.
VNO-IST-VNO uz 600Lt su iskaiciuotu 20kg bagazu…Na ka pigu,net ir labai( Birzelio 11-18d)
Beje jei grizimas pvz treciadieni su 1stop RIX 620Lt gaunas .Grizimas per RIX trunka 4,4h kai per TLL 5,45h.
Greiciausiai ir su SAS tas pat bus.Luktelkim ,paleis ekonom… bilietus,ir viskas stos i savo vietas..
Šarūnai, susirandam kayake, einam į greitai.lt ir bookinam per juos. Bet čia ne tame esmė, esmė, kad tarifai aiškūs, ir kai paleis per savo puslaį, maždaug už tiek galima bus nusipirkti. Kaip ir tikėjausi, daug egzotiškų destinationų iš Vilniaus taps pasiekiami kur kas lengviau ir pigiau – iki šiol daugelis skrido ar iki Londono ar kitur, kad pasidarytų fake connectioną.
Įdomu kodėl Turkish airlines puslapyje vis dar nėra Vilniaus ir bookinge nėra pasirinkimo ?
O pirkt į vieną pusę TK leidźia ir kaina labai gera 323 lt, taip kad viskas OK, visos įmanomos kombinacijos galimos, net su konkuruojančiu airBaltic grįžimui.
yra ir SAS jau tarifai:
1 SK 739O 05APR VNOARN 5.55P 6.30P
OPERATED BY GOLDEN AIR FLYG
2 SK 740O 07APR ARNVNO 5.55P 8.35P
OPERATED BY GOLDEN AIR FLYG
BASE FARE EQUIV AMT TAXES TOTAL
1- EUR66.00 USD88.00 72.70XT $160.70
$160 tai apie 410-415 lt
Žalieji skrydžiai leis „airBaltic“ kasmet sutaupyti 2 mln. JAV dolerių
http://verslas.delfi.lt/transportas/zalieji-skrydziai-leis-airbaltic-kasmet-sutaupyti-2-mln-jav-doleriu.d?id=60494331#ixzz2IsKgAOkH
Kiek suprantu Turkai ketina pasigalinėti su Emirates ir Co. Klausimas kaip jiems seksis. Aišku, jie turi dar savų gyventojų bazę, tik klausimas kiek jie mokūs įpirkti skrydžius:
http://verslas.delfi.lt/transportas/turkija-ketina-statyti-didziausia-pasaulyje-oro-uosta.d?id=60502439
Šiaip nežinau iš kur vertė straipsnį, tačiau realiai Pekino naujasis projektas numatomas didesnis, Dubajaus oro uostas naujasis taip pat. Tiesa, ko gero, tie projektai bus vėliau įgyvendinti nei Stambulo. Dabartinis IST jau aptarnauja virš savo projektinio pajėgumo.
O Turkish privalumai du – Stambulas yra patrauklesnis „point to point” ekonominis centras negu Dubajus ir JAE. Ir antras – lengvesnis „access” į Europą, kur jie gali skraidyti praktiškai be apribojimų. O JAE vežėjų plėtra yra gniaužiama ypač tarpvalstybiniais susitarimais (pvz. Emirates negali skristi į penktą Vokietijos miestą, kad ir kaip norėtų).
O kodėl Turkish gali skraidyt į Europą be apribojimų? Juk jie ne EU
Vaidai, parašiau „beveik”. Su daugeliu šalių turi laisvas sutartis dėl O-D.
Na ar parveš šiandien A.Butkevičius naują a/k iš Estijos ?
Del TK, kitas dalykas, kad visa Europa pasiekiama su narrow body lektuvais.
Irish airline Ryanair eyes Libyan market
http://www.libyaherald.com/2013/01/23/irish-airline-ryanair-eyes-libyan-market/
Tripoli, 23 January 2013:
The budget Irish airline Ryanair plans to expand into new markets in North Africa, including Libya, according to CEO Michael O’Leary.
“The new regimes will be seen to be delivering some growth and economic activity and I think deregulation and open skies is one of the first things those regimes are looking at,” O’Leary told Reuters, “so we’re talking to the Tunisians, the Libyans and the Egyptians.”
@Anonimas – na Emirates yra strateginis sprendimas nė vieno siauro fiuzelažo orlaivio flotilėje neturėti. Jie ir į Katarą ar Bahreiną skraido plačiu fiuzelažu. Tai aišku irgi kažkiek riboja plėtrą į mažesnes rinkas.
Ir riboja dazni-taip, EK gali skraidyti i LH 5x per diena, bet i mazesnes rinkas taip neiseina.
*Turejo buti LHR
http://www.lrytas.lt/-13590256211357985536-ryanair-į-oslą-skraidins-ne-tik-iš-vilniaus-bet-ir-iš-kauno.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Reikia paskaičiuoti kiek dar dviem Kauno lėktuvams liko laivo laiko (įvertinant, kad ir kitų bazių reisus galima perkelt Kauno lėktuvams) – tiek dar naujienų galime sulaukt. Nes nėra labai tikėtina, kad ir vasarą Ryanair lėktuvai be darbo stovės.
Pagal dabar paskelbtus tvarkaraščius, iš viso iš Lietuvos RYR suplanavę 96 „departures” per savaitę, po lygiai iš KUN ir iš VNO. Pernai buvo 88 „departures” per savaitę.
Iš Rygos suplanuoti 54 išvykimai per savaitę, iš Talino 25. Iš Lietuvos daugiau nei iš Latvijos ir Estijos kartu sudėjus.
Panašu, kad Oslas, kaip ir Londonas yra emigrantinė kryptis, tad Ryanair stengiasi skraidyt plačiau. Nors gal čia turistiniai reikalai turėjo įtakos, kaip su Tampere?
RYR bazuojamiems Kaune lektuvams vasaros sezonui liko uzpildyti antr., trec., ketv. 1-am lektuvui skrydzius. Kt dienomis abu lektuvai skraido.
Ryanair puslapyje (http://www.ryanair.com/lt/fares-to-europe) pastebėjau įdomų dalyką: akcijinės kainos į Oslą ir Londoną iš Kauno kelis kartus didesnės nei iš Vilniaus. Ar nebus taip, kad dėl aršios konkurencijos Vilniuje su WizzAir, Ryanair negavo tokių yield’ų kaip tikėjosi? Galbūt dabar bandoma pažiūrėti, kaip rinka reaguos į identišką produktą iš Kauno ir Vilniaus?
Cia nelabai ,toks jau, vasaros sezonas ta Kovo 1d diena …
Manau cia einama arciau skredanciuju(labai daug emigrantu KUN pasiekia ir greiciau,ir pigiau) ,todel ir kainos kiek didesnes…
KUN ,emigrantinem kryptim,vos ne idealus Oro Uostas savo geografine padetimi.
Del poilsiniu krypciu taip pat persvara KUN puseje,na Vilnius miestas didesnis/pajamingesnis…Bet daugumai Lietuviu KUN arciau…Kitas dalykas didesnes pajamas gaunatys ,kur kas daugiau, perka kelioniu agenturose.Arba isvis brangesnese kryptise,kur neskraido LCC.
Mano galva KUN uzpildyti LCC atostogine krypti ,kur kas, lengviau nei VNO…Tai kad ir nera su kuom konkuruot,kelioniu agenturos neskraido:)))
Turi ir KUN savo pliusu tik verkt nereikia ir naudotis…
Vat ir įdomu, ar būtų įmanoma kauniečiams persivilioti tas pačias agentūras. Net ir vilniečiai, kai kalbama apie atostogas, yra linkę šiek tiek pavažiuoti iki oro uosto, priešingai negu verslo atveju. Net ir Londone tas toleravimas kai kalbama apie atostogas pasireiškia – Lutonas yra pavyzdys.
vargu …na is Kauno iki VNO ,lyginant su KUN ,valanda skirtumas.Vargu ar kada nors bus taip,kad pvz Novaturas is KUN skris…
Lektuvo KUN laikyti neapsimoka,del keliu skrydziu,o tuscia skraidint i KUN paskui atgal i VNO irgi laikas,kuras ir t.t.
Kad net Zalgiris siandien ryte su SmallPlanet i Stambula is VNO skrido,nors ir sirgaliu 100 buvo,kiek zinau.Tai va vos ne visas Airbusas uzimtas,o skraidint tuscia ,pirmyn-atgal, i KUN neapsimokejo.
Įdomios airBaltic naujienos: nuo vasario pirmos bus taikomas 10 EUR registracijos mokestis oro uoste. Kartu bus leidžiama nemokamai įsiregistruoti mobiliuoju telefonu/internetu likus 1val iki skrydžio arba self-service kioskuose oro uostuose.
http://www.airbaltic.com/public/51509.html
Na, o visumoje Norvegija tai ypatingais šuoliais vynioja aukštyn.
Jeigu taip žiūrėti vien tik į Lietuva-Norvegija rinką, tai:
2011 m. 5 Norwegian reisai, 3 Ryanair reisai; viso 8
2012 m. 5 Norwegian reisai, 3 SAS reisai, 4 Ryanair reisai, 6 Wizz reisai; viso 18
2013 m. 5 Norwegian reisai, 7 Ryanair reisai, 10 Wizz reisų. Viso 22.
Simonai,ar bus šiemet 2012m. apžvalga? Įdomu,kaip sekėsi oro linijoms ir kryptims (ypač MOW ir Oslas)
Norvegijos atveju, kaip suprantu, sumuojami Vilniaus ir palangos rezultatai?
@Vytautas NT kaip suprantu Vilniaus, Kauno ir Palangos
trečiadieniai iš Oslo Rygge 7:50 kils lėktuvai ir į Vilnių ir į Kauną :) įdomiai čia, gal tikrai bandys lygint kur geriau pardavimai.
Pabandžiau greitai sumesti kaip atrodo S13 vaizdas KUN: http://i50.tinypic.com/zy7ax1.jpg
pataisykit kas, jei įsivėlė klaidų.
Novaturas pries kelerius metus jau skraidino is Kauno i berods Tunisa. Lektuvas buvo Tuniso, todel jam nera jokio skirtumo, ar skristi i Vilniu ar Kauna.
Linkejimai visiems is Portugalijos! Busiu ziaurus – cia apie 15 laipsniu silumos.
@Boeing
Cia svelnus ziaurumas. Kanaruose 25C siandien :)
Linkejimai is Kauno, jau tik -6 ….
Pamenu kaip barsciai skraide is KUN uz Novatura, tai ir populiarumas buvo didelis, ir planavo toliau testi cherterius, bei pasiulyti daugiau krypciu, bet …..
Vytautui: bus RYG-KUN-RYG, o ne KUN-RYG-KUN
Pasimatuokime. Sydney siandien 27 bus, 6h ryte 23. P.S. Qantas nutraukus ground handling kontrakta su Air New Zealand kyla sumaistis ir Qantas „ant greituju” iesko darbuotoju. Jei ir taip toliau stipres konkurencija tarp oz ir nz gali kilti idomus aviacinis karas.
Pasimatuokim, kieno trumpesnis kaip sakant: Bjorli (NO) dabar -24. Paryčiais bus apie -30.
to Boeing
jo tokiu variantu jei lektuvas ne KUN viskas tvarkoj…
Bet ,kad nebeskraido, reiskias yra tam priezasciu..
Panevezys -8 ir totalus rukas :)
Gal ne į temą, bet ieškant Ryanair bilietų iš Londono į Fuertaventura vasaros pabaigai 4 asmenims kainą išmeta… £2000 ir čia dar prieš bagažus ir kortelės mokesčius. Įdomu, kaip tai asocijuojasi su jų deklaruojama low fare/no thrills politika. Nes tokia kaina jau legacy teritorija.
Man tai įdomu kiek jie tokių bilietų parduoda. Suprantu kai lieka diena ar dvi, ar apskritai reisas tą pačią dieną ir kuomet reikia skristi ir viskas. Tačiau likus pusei metų iki reiso, nejaugi yra kažkokia paklausa tokiems brangiems bilietams su vežėjais tokiais kaip Ryanair, kuomet sumokėjęs kalną pinigų už bilietus vistiek neturėsi jokio flexibility jei reikėtų keisti datą, vieno iš keleivių vardą ir net jokio bagažo su savimi pasiimti negalėsi už tą kainą.
UK’s Flybe to Cut 300 Jobs, Reduce Fleet
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78316.html
Siaip tai idomu, jei reisas pasiteisins, ar atidarytu antra per diena is Golden Air, ar savo paleistu karta i diena B737-600..
Į 114 keleivių skraidinusį Turkijos lainerį trenkė žaibas
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/i-114-keleiviu-skraidinusi-turkijos-laineri-trenke-zaibas-57-300368
Statistiškai man regis į kiekvieną lėktuvą kartą per metus trinkteli žaibas. Žinoma, dažniausiai tai jokių nemalonių padarinių nesukelia, priešingai nei šį kartą.
Penktadienį vakare LH iš FRA į VNO stambuolį A321 pasiuntė, nors ekonominėje klasėje trečdalis vietų buvo laisva, o verslo klasėje, atrodo, vos vienas žmogelis sėdėjo. Kokia prasmė gainioti tokį didelį lėktuvą, nes sunku patikėti, kad šeštadienį ryte buvo labai daug keleivių?
Boeing: na, lėktuvų keitimas gali būti nulemtas ir alternatyvių kaštų principu.
Tarkime, galėjo būti numatytasis 321 į Frankfurtas-Jekaterinburgas reisą, o Frankfurtas-Vilnius numatytasis 319. Į abu reisus gauta po 90 keleivių booking’ų. Tokiu atveju, aviakopmanijai apsimoka sukeisti lėktuvus, nes skraidinti pustuštį 321 yra pigiau į Vilnių negu į Jekaterinburgą.
Aišku, jeigu tokie dalykai darosi sisteminiai, tai jau planavimo ir maršrutų bėda, bet atskirais atvejais taip gali būti.
Boeing: patikrinau, šiuo atveju ne tas variantas. Šeštadienį ryte LH turėjo 199 keleivius LH889 reise.
UKRAINE International ketina įsigyti penkis Boeing 777-200, panašu, kad buvusius Air India lėktuvus. Greičiausiai bandys vystyti long-haul iš Kijevo.
Aerosvit jau nebeskrenda long haul.
Ukraine International jau parduoda ir jungiamuosius skrydžius per Kijevą. Iš Vilniaus Tbilisis, Tel-Avivas, Astana ir t.t.
Verslas keliauja daugiau
http://vz.lt/?PublicationId=699480f5-abae-4f64-a97a-070ea3722f99&ref=powerlinklist
Simonai, o čia jau reguliariai PS pradėjo skraidyti? PS 3777…
Linai, dar ne, čarteris, berods su jūreiviais.
@ Simonas Bartkus – 2013 01 27, 20:04
Kad, vis dar skraido Aerosvit longhaul.
Dabar Aerosvit’o B763 skrenda iš Kijevo į Niujorką:
http://flightaware.com/live/flight/AEW131
Matyt Aerosvit bandys pratempti kazkaip su tolimais marsrutais. nes B777 greitai gauti,speju, sunku. Nors vistiek kazkoks tarpas bus. Kitas klausimas kokia logika gali but paslepta po didesniu lektuvu isigijimu?
Aisku,kastu prasme didesniame lektuve tureyu but mazesne vietos savikaina.
Kitas variantas- gal jie kokius tolimesnius marsrutus planuoja? Zodziu cia tik prielaidos. Idomu kas buvo pelningiausi Aerosvit tolimieji marsrutai? Ar ne Bankokas su Pekinu?
Andriau, geras, ačiū už pastebėjimą. Pasirodo KBP-JFK skraido su uždaryta rezervacija, t.y. bilietai neparduodami į tą reisą. Matyt, kažkokia logika yra. Dar lygtai skraido į Pekiną, o visi kiti, rodos tikrai nebeoperuojami.
Kas dėl lėktuvų, tai long haul lėktuvų įsigijimas/išsinuomavimas nėra toks greitas kaip narrow-body, kurių daug rinkoje. Ypač kai kalbame apie labai greitą priėmimą. Čia greičiausiai eina kalba apie 777-200, kuriuos „Air India” jau kuris laikas bando iškišti.
Klausimas tada kur dingo dabar AeroSvit turimi B767? Nors jie, aišku senoki. Bet spėju AirIndia B777 ne ką naujesni…
Greičiausiai prarastų slotus PEK ir JFK, jei nutrauktu skrydžius…
http://www.flightglobal.com/airspace/blogs/john_dyer/default.aspx
Aerosvit B738 UR-AAN (38119) was ferried from Kiev to Istanbul/Sabiha Gokcen on 10/1 for transfer to Ukraine International as UR-PSE & returned to Kiev on 11/1. UR-AAO (38120) will also transfer to Ukraine International as UR-PSF. All the B763s are to be returned to the lessor & will be replaced by fiv
Азаров: на авиарынке не должно быть монополизма
http://www.avianews.com/ukraine/2013/01/27_azarov_aviamonopoly.shtml
Международные авиалинии Украины уже несколько недель ведут продажи билетов под своим кодом на маршруты АэроСвита, хотя авиационные власти страны официально не объявили о передаче освободившихся квот именно этому авиаперевозчику.
Ранее МАУ получила два новых Boeing 737-800 из флота АэроСвита.
Regional airline OLT Express Germany has ceased operations in the evening of Sunday, January 27th 2013, after talks with their Dutch owner Panta Holdings about a reorganization plan failed. They operated a fleet of 10 Fokker 100, 3 Saab 2000 and 1 Saab 340A with an average age of 19.2 years.
http://www.ch-aviation.ch/portal/news/16345-olt-express-germany-ceases-operations
http://www.welt.de/wirtschaft/article113168973/Regionalairline-OLT-Express-stellt-Flugbetrieb-ein.html
OLT Express pastaruoju metu buvo visiška šaraškino kontora ir labai natūralu, kad užsilenkė. Jie buvo sugalvoję siūlyti dviejų rūšių skryžius, vieni tradiciniai Vokietijos viduje buvo kaip ir senais laikais platinami per Amadeus ir kitur, kitas naujas produktas buvo „pigesni” skrydžiai, kuriuos galima buvo pirkti tik jų puslapyje. Pvz. tokį atidarė Drezdenas-Londonas (Southend). Tačiau jų puslapis, kuris buvo vienintelė vieta pirkti tiems bilietams buvo vien vokiečių kalba. Pats tas pritraukti keleiviams iš Londono.
Tiesa sakant aš nesuprantu kaip dirba tokios aviacijos kontorėlės. Kuria visoskius planus, bet viską daro per kitą galą. Vien į Lietuvą kiek tokių bandė skraidyt. Gi atrodytų bilekoks interneteto savamokslis dirbtų geriau. Nors kita vertus mes irgi vėl kuriam savo AirApuokas su analogiško lygio vadovais, kur neskiria lėktuvų modelių, nežino kiek juose būna vietų ir žada skraidyt į visus miestus ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno ir Palangos (gerai, kad dar ne iš Šiaulių). Tai gal taip ir atsiranda paskui tokie „verslai”.
Pranai, mano darbo sferoje yra irgi taip, kad direktorius neskiria tam tikrų elektronikos komponentų modelių bei kodų. Bet štai interviu imama iš jo, kaip iš direktoriaus.
Aš čia norėjau pasakyti tai, kad direktorius yra direktorius ir neprivalo nusimanyti santechnikos pajungimo reikaluose, nors ir vadovauja kokiems nors KANALIZACIJOS TINKLAMS.
„Ryanair“ ketvirčio pelnas augo penktadaliu
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/ryanair-ketvircio-pelnas-augo-penktadaliu-195-301032
Ryanair to revive six Tallinn routes in spring
28.01.2013, 13:20
Low-cost airline Ryanair will restore some of its Tallinn routes in the spring which the airline stopped for the winter, reported aripaev.ee with reference to reisiuudised.ee.
The following routes will be restored by Ryanair in the spring:
Tallinn-Dublin will be re-launched 16.03
Tallinn-Düsseldorf (Weeze) will be re-launched 26.03.
Tallinn-Girona (Barcelona) will be re-launched 21.03
Tallinn-London (Stansted) will be re-launched 31.03
Tallinn-Manchester will be re-launched 25.03.
Tallinn-Stockholm (Skavsta) will be re-launched 26.03.
By the end of March, Ryanair will also operate its routes from Tallinn to London (Luton), Oslo (Rygge) and Milan (Bergamo).
Atleistas Berlin Brandenburg oro uosto direktorius
Главу аэропорта Берлин-Бранденбург уволили
http://www.ato.ru/blogs/blog-poliny-zverevoy/glavu-aeroporta-berlin-brandenburg-uvolili
@Jurgis
Keista bet ir Tallinn-Bremen yra pardavimuose :).
W6 perkelia skrydzius i Gdanska ir Varsuva is Prestwick (PIK) i pagrindini Glasgo oro uosta (GLA)
„Air France“ planuoja įkurti naują regioninę oro vežėją „HOP!“
http://m.15min.lt/id/pinigai/transportas/air-france-planuoja-ikurti-nauja-regionine-oro-vezeja-hop-667-301249
Prestvikas yra tik ~50 km nuo centro, bei turi neperbrangų traukinį kuris važiuoja iki centro tik 46 min kas 20 min. Ir vis tiek net Wizz Air (kuriuos aš priskirčiau prie pačių taupiausių LCC) noris patogesnio oro uosto. Labai geras pavyzdys kaip atskirų pigių skrydžių oro uostų strategija eina į pabaigą.
Prestwick lieka kaip KUN su vienu Ryanair
Wizz move to Glasgow leaves Prestwick with only Ryanair
http://www.heraldscotland.com/news/home-news/wizz-move-to-glasgow-leaves-prestwick-with-only-ryanair.1359371025
Pratęsiant Prano mintį apie pigių skrydžių oro uostus – Varšuvos Modlin nebus atidarytas mažiausiai iki gegužės.
Man kiek neįtikėtina, jog Ryanair skraido į WAW. Galbūt tikisi gauti kompensaciją ir mokėti kaip už WMI. Nes šiaip WAW turėtų būti tarp kelių pačių brangiausių oro uostų RYR tinkle, jam prilygtų nebent MAD, DUB, BCN ir STN (įtraukus valstybines rinkliavas).
Na, o „Ryanair” sugebėjo pelningai dirbti patį prasčiausią ketvirtį spalio-gruodžio mėn., akivaizdu, jog lėktuvų tupdymas žiemai apsimoka. Ir, kas įdomu, RYR investuotojams oficialiai paskelbė, jog mažinamas planuojamas „capacity” didinimas šiems metams iki 2-3%. Kitaip tariant, naujos bazės ir nauji maršrutai realiai yra perskirstymas, su labai nedideliu numatomu skrydžiu augimu.
airBerlin į Varšuvą, Kaliningradą, kitus R.Europos miestus, tai gal ir iki Vilniaus išdrįs ?
New destinations in Southeast Europe: airberlin flies from Berlin to Bucharest and Sofia for the first time
Source: airberlin
28/01/2013
Starting today, airberlin is taking off from Berlin to Bucharest and Sofia. From now on, the airline will fly to the capitals of Romania and Bulgaria once a day and hence, continues the expansion of its Eastern European route network from the Berlin hub.
„We are delighted to have opened the routes from Berlin to Bucharest and Sofia today. With the new flights from Berlin to Bucharest and Sofia, we are offering flight guests nine destinations in Central and Eastern Europe from Berlin. Travellers who we welcome in Berlin from Bucharest and Sofia can access our international route network through our hub,” said Mohammed Nasr, airberlin’s Area Manager for Eastern Europe.
In addition to Bucharest and Sofia, the airberlin nonstop destinations in Central and Eastern Europe from Berlin include the cities Gdansk, Krakow, Kaliningrad, Moscow,
St. Petersburg and Budapest. From 23 March, Warsaw will be included as well. Feeder flights are available from many cities in Germany, Austria, Switzerland, and from European and worldwide destinations in the airberlin route network.
Skrisdamas su LH pastebėjau vieną keistenybę, kurios anksčiau nepastebėjau. Man tai buvo naujiena. Nieko keisto, kad daugelyje oro bendrovių lėktuvuose nėra 13 eilės (prietarai), bet LH lėktuvuose nėra ir 17 eilės. Patikrinau keliuose skirtingų modelių LH lėktuvuose. Kas galėtų paaiškinti, kodėl taip yra?
Boeing: Italu prietarai. :)
Boeing: Italijoje ir Brazilijoje Nr. 17 yra tas pats, kas mūsų mintyse Nr.13 – tas pats prietaras.
Man tai įdomu ką Ryanair su įgulomis daro žiema? Juk jei jie naudoja 80 lėktuvų mažiau, tai reikia ir mažiau personalo. Nelabai tikiu, kad jie galėtų įdarbinti žmones pagal trumpalaikes sutartis. O trijų mėnesių atostogos tai tikrai prabanga.
Na o Ryanair plėtra turėtų stabdyti ir tai, kad jie gavo paskutinius lėktuvus iš Boeing gavo praėjusių metų pabaigoje, tad verstis turės su tais lėktuvais, kurie yra…
Vytautas-NT: įguloms yra mokama už darbo valandą. Forumuose rašyta, jog tiesiog žiemą visos „cabin crew” gauna „unpaid leave”. Tai čia dar nieko, RYR įgulos pačios mokasi už apmokymus ir moka už uniformas ;)
Tuo tarpu su pilotais kitaip, jie turi valandines normas per mėnesį ir metus. Vasarą atskraido maksimaliai intensyviai.
Pagaliau ilgai lauktas upgreid’as:
Please be informed that since February 1st 2013 „Aeroflot” flights Moscow – Vilnius – Moscow will be performed on Airbus 319 aircraft.
Tuo tarpu pas Estonian labai sėkmingai yra 13 eilė. Osle specialiai savitarnos aparate pasirinkau būtent šitą eilę :)
LOT taip pat sekmingai 13 eile turi
Šiaip tai tos 13 eilės jeigu nėra, tai 14 eilėje sėdintys vis tiek sėdi 13.. tik kitaip pavadintoje :)
Rytoj į Kauną atvyksta Ryanair bosas. Atrodo, atidarys tech. apžiūros centrą.
airBaltic not likely to pay BAS for recovered trade marks
http://bnn-news.com/airbaltic-pay-bas-recovered-trade-marks-86660
It looks as though Latvia’s national airline airBaltic has still not performed payments of nine million LVL to BAS for the recovered trade marks, as Dienas Bizness reports.
Nu va, SCAT sudauze CRJ….
Aviakatastrofa: prie Almatos nukrito verslo klasės keleivinis lėktuvas, žuvo visi keleiviai ir ekipažas
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/aviakatastrofa-prie-almatos-nukrito-verslo-klases-keleivinis-lektuvas-zuvo-visi-keleiviai-ir-ekipazas-57-301425#ixzz2JMDmFW2b
Š.m. sausio 30 d. maloniai kviečiame į spaudos konferenciją, kurios metu su aviakompanijos „Ryanair” generaliniu direktoriumi Michael O’Leary galėsite aptarti „Ryanair” plėtrą Kauno oro uoste.
Michael O’Leary taip pat turės galimybę susitikti individualiems interviu nuo 8:30 val.
Pageidaujantys atvykti į individualų interviu su Michael O’Leary, prašome susisiekite su Elina Hakkarainen, pardavimų ir rinkodaros vadove Šiaurės ir Baltijos šalims, el. paštu hakkarainene@ryanair.com iki š.m. sausio 29 d. (antradienio) 18 val.
Laukiame Jūsų atvykstant.
Galėsim iš pirmų lūpų paklausyt apie Ryanair strategiją artimiausiam laikotarpiui, jei kas nors normaliai paklaust sugebės.
Gal atsiras kokių žinių apie papildomą plėtrą? Tikiuosi O’Leary paruošė kokių saldainių tokiam vizitui.
Čia gal Ryanair nori užbėgt už akių Wizzair ? Kažkaip nesitikiu kažko ypatingai naujo iš Ryanair. Gal apie tą angarą pašnekės. Ir atvirkščiai,- iš Wizzair kaip ir naturalu būtų sulaukt press-konferencijos apie tolimesnę plėtrą.
Manau, kad pats aptarnavimo angaro atidarymo faktas KUN yra reikšmingas įvykis ir FR ir KUN, todėl MOL ir atvyksta. Nemanau, kad bus dar kokių naujienų susijusių su naujais FR skrydžiais iš KUN….
Gal Sinkevičiaus kalbos apie strategijos keitimą veikia ir FR patys nusprendė grįžti į Kauną :D
O ką čia tokio Wizz planuoja, kas dar nėra paskelbta 2013 metams? Na nebent įvyktų susitarimas dėl Palangos.
Irish low-cost carrier (LCC) Ryanair is considering Israel and Georgia as potential new markets.
apie SCAT nelaime is avherald:
Again and again : at time of event (06:50Z) the METAR (06:30Z) shows a visibility less than CAT III, and CRJ2 has a maximum capability for CAT II.
SCAT „sutaupė” ant nusileidimo atsarginiame oro uoste…
Gruzija būtų idomu, bet realiai iš vakarietiškų bazių ji tolokai. Lieka Lietuva, Lenkija, Vengrija…
@Vytautas-NT – taigi MOL ryt Kaune paskelbs apie reisą į Kutaisį, kartą per savaitę, ketvirtadieniais.
P.S. juokauju
O jei tai ar kazkas panasaus pasirodys teisybe? Pamatysim.
Susisiekimo ministras R. Sinkevičius: visi susisiekimo srityje siekiami rodikliai yra aiškiai išmatuojami
Lietuvos verslo konfederacija , 2013.01.29
Atsakydamas į daugelį verslo atstovų dominantį klausimą apie Lietuvos pasiekiamumą oro linijų keliu bei oro uostų restruktūrizaciją, R. Sinkevičius teigė, kad ateityje Lietuva turės vieną šalies oro uostų bendrovę, kuri vykdys bendrą rinkodarinę veiklą. Tai leis segmentuoti rinką pagal skrydžių maršrutus, keleivių ir krovinių srautus. „Visos oro linijų bendrovės yra laukiamos visuose oro uostuose, įskaitant ir galimai atsirasiantį nacionalinį vežėją. Tačiau tai nereiškia, kad jam bus sudarytos išskirtinės sąlygos. Tokia bendrovė turėtų veikti pagal visiems galiojančias bendras taisykles, o ne gyventi iš nuolaidų ar kitų privilegijų”, – sakė ministras. Jo teigimu, valstybė nedalyvautų tokių oro linijų steigime. Oro uostų akcionavimas taip pat nėra numatytas, nes jiems šiuo metu investicijos nebūtinos. Reikalingiausiems darbams atlikti bus naudojamos lėšos iš ES finansavimo, skirto Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai antrąjį šių metų pusmetį.
Šiandien ryte per Žinių radiją citavo KUN direktoriu. MOL atvyksta dėl angaro. Įdomiai kažkaip užbėgo už akių
ministras jau kaip ir nusileido ant zemes po savo genialiu pareiskimu, ale segmentavimas vis tik islenda
Baltic Ground Services successfully launches operations in Italy by serving airBerlin as its first client
http://simonas.bartkus.lt/blog/2013/01/22/scandinavian-airlines-tiesiogiai-is-vilniaus-skraidins-i-stokholma/#comments
FL Technics Jets Unveils MRO Expansion Plan
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78344.html
„Ryanair“ svarsto apie skrydžius iš Palangos
http://verslas.delfi.lt/transportas/ryanair-svarsto-apie-skrydzius-is-palangos.d?id=60548349
Lietuvių mokamais tualetais ar panašiai nenustebinsi, dėl to MOL atsižvelgė į vietines aktualijas ir nemokamos reklamos tikisi pasidaryti padedamas Gražulio ir kompanijos (čia apie nuotrauką straipsnyje).
Gal išsamiausias straipsnis apie Ryanair su O’Leary interviu:
http://verslas.delfi.lt/transportas/ryanair-vadovas-kaunui-uz-naujus-marsrutus-nereikejo-man-moketi.d?id=60548349
Aišku, kai kurie globaliai svarbūs klausimai jam nebuvo užduoti. Iš kitos pusės dėl Palangos ramu- tikėkimės su Wizz susitarti pavyks…
„Ryanair“ vadovas Michaelis O’Leary: „Augsime ir Vilniuje, ir Kaune“
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/bendroves/ryanair-vadovas-michaelis-o-leary-augsime-ir-vilniuje-ir-kaune-663-301801#ixzz2JRuwXvLq
Atnaujinamas vis straipsnis
– Vilniuje gana sėkmingai su „Ryanair“ konkuruoja „Wizzair“. Kokia Jūsų nuomonė apie šią oro linijų bendrovę?
– Jie – tik dar viena brangių skrydžių bendrovė.
Čia tai lūžau :DD
KUN planavo pasiekti šiemet 500 tûkst. keleivių srautą, Ryanair pasakė, kad padės pasiekti 600 tūkst. Daugiau naujienų kaip ir nėra.
O ką dar O’Leary gali pasakyt apie Wizz. Jis turi geležinį argumentą- vidutinė bilieto kaina Ryanair yra mažesnė nei Wizz, todėl visi vežėjai, išskyrus Ryanair yra „brangių skrydžių”…
„Gali būti, kad naujų krypčių pasiūlysime jau rudenį. Pagrindinė sąlyga – Kaunas turi išlikti konkurencingas, nes konkurencija tarp oro uostų Europoje yra didelė“, – sakė M.O‘Leary.
„Ryanair“ tikisi, kad per šiuos metus Kauno ir Vilniaus oro uostuose pavyks aptarnauti 1,3 mln. keleivių. Manoma, kad iš ir į Kauną bus pervežta apie 0,6 mln. keleivių.
Manau, pagrindinis dalykas, kad ateinančiai žiemai Kaune būtų palikta daugiau skrydžių nei šią žiemą. Bet tai irgi aptarta:
„Taip pat skrydžių bendrovės vadovas pabrėžė, kad susitarta susitikti oro uosto ir „Ryanair“ komandoms ir aptarti naujas skrydžių kryptis šių metų žiemai ir kitų metų vasarai.”
Šiandien į VNO atvyko pora įdomesnių charterių:
Conakry, Gvinėja PS 3778 Ukraine Intl
Walvis Bay, Namibija LLC3118
Jūreiviai atsigauna :)
Estonian Air flights set till September
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=69497
Estonia’s national carrier Estonian Air has sent a plan to the government on its flight schedule till September 28, 2013, containing ten destinations instead of the nine mentioned earlier, LETA/Eesti Päevaleht writes.
Vilniaus oro uostui šakės… praktiškai gali užsidaryti:
http://img4.imageshack.us/img4/1333/kaunoorouostas4fc4ebf38.jpg
@Mindaugas. O kodėl paveikslėlyje karvių nesimato? Negi Kauno apylinkėse jos išnyks 2030-aisiais…
@Boeing, Tomas jas visas perveš prie Salininkų
Anei karvių anei nuosavų namų nesimato, lyg visa tai būtų išnaikinta… nevykusi vizualizacija :)
18 KRYPČIŲ, 600.000 KELEIVIŲ IR DAUGIAU NEI 600 DARBO VIETŲ KAUNE
http://www.ryanair.com/lt/news/ryanair-naujomis-kryptimis-is-kauno-
Šiandien, sausio 30 dieną, Europos pigių skrydžių aviakompanija „Ryanair“ pristatė 2013 metų vasaros sezono skrydžių iš Kauno oro uosto tvarkaraštį. Jame trys naujos kryptys – į Kaljarį Sardinijoje, Trapanį Sicilijoje ir Oslą Norvegijoje, kurios padės per Kauno oro uostą pervežti daugiau nei 600 tūkst. keleivių per metus bei išlaikyti daugiau nei 600* darbo vietų.
Nelabai sutinku,kad nieko naujo nepasake.
Pasake ir labai daug.Pasake kodel pasirinko KUN ateidami i Lietuva ,o ne VNO.Todel,kad VNO nesutiko „isileisti”.Pasake ,kad perkeliant skrydzius i VNO tam SM itakos neturejo..Paprasciausiai buvo pradeta leisti LCC skristi i VNO.
Siaip is viso nesuprantu anuometines VNO valdzios politikos(turiu galvoj pries Vaisvila).Kas per politika neisileisti LCC,kai RIX isiledo nors jiem jie stipriai Airbaltic pjauna,bet visvien isileido.Idomu kokie buvo argumentai neisileisti.Aplink visur skrido net Varsuvoj…
Svarbiausia, ką sako Ryanair Kaunui turėtų būti:
Aviakompanija „Ryanair“ 2013 metų vasaros sezonu siūlo:
Pervežti 600 tūkst. keleivių;
Sukurti 600* darbo vietų.
Yra fix teorija,kaip padidinti skrydziu/keleivius skaiciu is KUN.Pervadinti i VIlnius „Kaunas Airport”.Bet ji 0% tikimybe ,kad butu igyvendinta per artimiausius 30metu.Del to ,kad ambicijos neleistu.Kitas dalykas susisiekimas nera pakankamai geras.
Padarius gelezinkelio atsaka iki KUN ir paleidus Ekspresa i Vilniu atstumas nebebutu toks ilgas (lyginant ,kaip iki VNO).Arba ,kaip variantas,nutiesti nauja atsaka/apylanka is magistrales Vilnius-Kaunas aplenkiant Kauna.Atstumas sutrumpetu iki mazdaug 45min,kas butu labai nedaug.Zinant ,kad tobuleja autotransportas ir t.t,kokiem 2030m tai keliones trukmes skirtumas (lyginant su VNO) dar labiau sutrumpetu.Vilniuje gi kamsciai ir visa kita.
Bet cia tik taip rasau,nes to niekada (20-30m) nei svarstoma nebus .Vien uztenka i Palangos pasipriesinima paziuret:)
Kokių Jums dar apylankų reikia į Kauno oro uostą?
Norit važiuojat per Muravos sankryžą, norit važiuojat 1919 keliu per Ramučius. Patogiau ir būt negali, o čia kliedi visokie Mariai………..
O ka greiciau gausis:).Kalba eina ne apie atstuma,o laika.Nuo is to islostu visi ir Kaunieciai,ir Vilnieciai.Gi sumazetu srautas Karmelava-Kaunas.
Automagistralės atšakos reikėtų gal tik tuo atveju, jei KUN liktų vieninteliu komerciniu oro uostu, VNO paliekant tik reprezentacinėms reikmėms. Geležinkelio atšaka nuo Kauno – Jonavos geležinkelio būtų reikalinga, tik reikėtų užsitikrinti, kad valstybinis oro uostų pozicionavimas bus ilgalaikis, kad nebus jokių užkulisinių žaidimų. Pirmiausia, ir ne tik oro uosto reikmėms, o dar labiau – pačios Karmėlavos, reikalingas Karmėlavos aplinkkelis. Tai ir pagreitintų susisiekimą su oro uostu, kad ir iš to paties Vilniaus, ir pagerintų karmėlaviškių gyvenimą. O siūlomas pavadinimas toks galėtų būti tuo atveju, jei oro uostas būtų kažkur prie Elektrėnų.
120 kompanijų iš Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Italijos,Ispanijos, Belgijos, Portugalijos, Turkijos ar Šveicarijos po dviejų savaičių atvyksta į Vilnių, kur ieškos vietų savo įmonės renginiams, galimų maisto tiekėjų, renginių organizatorių. Į Vilniuje vasario 13-14 d. vyksiančią konferencijų turizmo parodą-kontaktų mugę „CONVENE“ atvažiuoja tokių įmonių kaip „Microsoft“, „Shell“, „HelmsBriscoe“, „Allianzbank“, „Connect Factory Travel“, Europos bankų asociacijos ar „Ormes“ atstovai.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/1/30/microsoft-ir-shell-lietuvoje-iesko-vietu-savo-imones-renginiams#ixzz2JSxGQHx9
VNO tikriausiai ,is laimes,rankom trina:))
Ale kokie mes jautrūs dėl pavadinimų. Siūlau prisiminti, kaip toli nuo Frankfurto yra Hahn’as ar nuo Paryžiaus Beauvais…
Bijau, kad esant dabartiniems srautams autostrados statymas iki Karmėlavos yra per brangus malonumas.
Na o apie oro uosta prie Elektrėnų siūlau pamiršt- tokių kosminių pinigų Lietuvoj artimiausiu metu nebus. Ir srautų, kuriems reikėtų naujo oro uosto, irgi…
As ta ir rasau,kad bent 20-30m to tikrai nebus:) Cia tik siaip pasvarsciau.
Kitas dalykas jei viskas eisis be problemu,bent jau tike krypciu ,kaip siemet tai nereikia nieko ir daryti.Bet jei norima vel pirkti kryptis,tai cia suvis pro sali.Kai nustosi moketi ta pacia diena nustos skrist.Reikia ziureti,kaip islaikyti srautus,o ne tik moketi uz tai ,kad skraidyti pradeda:)
Kiek galima svaigti apie geležinkelį į Kauno oro uostą? Į darbą važinėjančių traukiniais tarp Kauno ir Vilniaus nėra daug, o norit, kad būtų pilni traukiniai į KUN. Geležinkelis turėtų prasmę, jei būtų neįmanoma Vilniuje važinėti nuosavu transportu. Tuomet sėdai į tramvajų ar troleibusą, nuvažiavai į geležinkelio stotį, o iš ten traukiniu į KUN. Žinoma, iki to laiko dalis skrydžių iš VNO turėtų būti perkelta dėl oro uosto perkrovimo, lėktuvų keliamo triukšmo.
Ryanair Targets Frugal Business Travelers With Allocated Seating
http://www.bloomberg.com/news/2013-01-30/ryanair-targets-frugal-business-travelers-with-allocated-seating.html
Corporate customers now make up about 22 percent of passengers at the Irish budget airline, Chief Executive Officer Michael O’Leary said in an interview in Kaunas, Lithuania, today. Ryanair introduced reserved seating on all routes in January 2012, and O’Leary said the high frequency of Ryanair flights also appeals to those travelers.
Tarptautiniam Vilniaus oro uostui laikinai vadovaus Darius Okunevičius
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/tarptautiniam-vilniaus-oro-uostui-laikinai-vadovaus-darius-okunevicius-56-302066#ixzz2JTM58wF2
Kauno oro uostas remontuos orlaivius
http://verslas.delfi.lt/transportas/kauno-oro-uostas-remontuos-orlaivius.d?id=60553859
Na del traukiniu keleiviu tarp Vilniaus ir Kauno tai cia klysti tu:))
Ir dabar jau daug vazineja ir augimas dvizenklis kasmet
Buvo LG ataskaita neseniai pasigooglint gali…O Vilniaus Gelezinkelio Stotis to VNO augimas isvis didelis labai jeigu ka:)))
perlenkiau biski Vilniu-Kaunas augimas 6,5%,tik neberandu kur VilniausGS-VNO berods 50%
@Marius. Mariau, susikaupk!
Emirates Varšuvoje pradeda akcijas – į abi puses 1165 Lt į Maldyvus, 1220 Lt į Honkongą, nedaug brangiau į Tokiją ar Singapūrą.
http://www.holidaypirates.com/others/flights-poland-dubai-279-hong-kong-355-singapore-406-rt-incl-taxes-emirates-airlines
Idomu kodel Novaturas ,atskirai skrydziu, neparduoda i Dubaju? Gal zinot?
Gal kiek uotpija, bet galbūt Hop airlines atšoliuotų į Lietuvą?
O aš jau nepirmąkart gavau žinutę, kad Finnair lėktuvą downgradina iš Embraer į ATR72. Labai faina pirma eilė pas ATR – sėdi nugara į priekį, kaip palydovas ar gidas koks :-)
18 min. IQ interviu su airLituanica direktorium –
http://iq.lt/iq-tv/air-lituanica-lektuvo-dar-neturi-bet-zada-skristi-2/
Tuo tarpu Ryanair dar vieną incidentą apturėjo dėl mažo kiekio turimo kuro.
Žaidžia su ugnim jie, vieną kartą prisidirbs tikrai..
http://avherald.com/h?article=45a2df69&opt=0
@Justinas – biznio klase pas ATR geriausia – lektuvo gale…
@pliumbum – tai kas sitas atvejis jau buvo zinomas ir net sitam bloge, kiek pamenu, buvo aptartas. nepamenu tiksliai, ar avherald ar „pilotu forumuose” buvo parasyta kazkas panasaus: „kai oro salygos geros, o atvykimo oro uostas turi du veikiancius takus, net Lufthansa nesigabena kuro divertinimuisi”. kiek tai tiesa, nzn.
Kalbant apie tą atvejį, negalėjau nenukopijuoti šito komentaro iš avherald, net ašara ištryško:
Has FR announced the changes they are making to the passenger cabin windows.
All PAX will now need to flap their hands during taxi and take off to assist in saving fuel burn. To implement this the cockpit will control the sliding open and close of windows. In addition, the seat belt will have a built in monitor for calorie burn and PAX who do not put in minimum calorie burn whilst flapping will not be refunded the additional take off fuel charge applied for a window seat whilst booking the ticket.
„Qatar Airways“ ieško skrydžių palydovų Baltijos šalyse
http://vz.lt/?PublicationId=efd0d5f0-20d8-44f3-840a-2b02fc6cc270&ref=powerlinklist
Vilniuje įsikūrusi „Baltic Aviation Academy“ vykdys būsimų stiuardesių ir stiuardų, dirbsiančių Kataro avialinijose, Dohoje, atranką, praneša portalas „Arabian Aerospace“.
Новый туроператор запускает прямой рейс Рига-Салоники
http://biznes.delfi.lv/bnews/novyj-turoperator-zapuskaet-pryamoj-rejs-riga-saloniki.d?id=43018156
http://www.15min.lt/naujiena/kultura/renginiai/lietuva-turistu-zvalgosi-madride-rengiamoje-vienoje-didziausiu-turizmo-parodu-29-302391
1200 darbo vietų mums duos ZuokulaAIR. Kas daugiau, ponai?!
Vilniaus oro uostą palieka komercijos vadovas Simonas Bartkus
Nuo šiandien pareigas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) palieka ne tik generalinis direktorius Tomas Vaišvila, bet ir komercijos departamento direktorius Simonas Bartkus.
Apie išėjimą VŽ patvirtino pats p. Bartkus. Jis teigia, kad pareigas palieka savo iniciatyva.
TVOU komercijos departamento vadovu p. Bartkus dirbo nuo 2009 m. rugsėjo mėn. Prieš tai jis ėjo bendrovės „Lietuva Statoil“ rinkodaros vadovo pareigas. Šiuo metu p. Bartkus taip pat yra Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) valdybos pirmininkas.
Kaip jau skelbta, nuo šiandien iš Susisiekimo ministerijai priklausančio Vilniaus oro uosto generalinio direktoriaus pareigų traukiasi ir Tomas Vaišvila.
TVOU praneša, jog darbo santykiai nutraukiami šalių susitarimu. Sostinės oro uostui p. Vaišvila vadovavo ketverius metus, nuo 2009 m. vasario 24 d.
Laikinasis įmonės vadovas kol kas nėra paskirtas. Po p. Vaišvilos pasitraukimo Susisiekimo ministerija skelbs naują konkursą TVOU generalinio direktoriaus pareigoms užimti.
Nuliūdino žinia, kad TVOU palieka ir Simonas, bet tikiuosi, kad pokyčiai pačiam įšeis tik į gerą. Nuoširdžiai ačiū už parodytą profesionalumą ir sėkmingai/prasmingai praleistą laiką šioje pozicijoje.
Bet tai turbūt vėl leidžia tikėtis platesnių / atviresnių blog’o postų ?!
Sėkmės!
Maziau NDA reiskia daugiau idomiu izvalgu =]
Na ką gi, Simoną laikiau garantu, kad Vilniaus oro uostas tikrai toliau sėkmingai plėsis ir pritrauks skrydžių. Belieka tikėtis, kad naujieji vadovai parodys bent pusę buvusiųjų profesionalumo ir kad ta sėkmė tęsis.
Įdomu, o kur tokia naujiena pasirodė, nes bent jau VŽ puslapyje tokios informacijos nerandu.
Šiaip tai liūdna, kad toks specialistas palieka VNO. Panašu, kad Susisiekimo ministras ėmėssi komandos perkratymo, t.y. turi planą sustatyt savo žmonių. Ir vien direktoriaus vietos tam neužtenka…
Tuo tarpu labai įdomi naujiena apie Aerosvit:
http://www.echo.msk.ru/news/1002192-echo.html
Taip išeitų, kad Aerosvit taps tokia Ukrainietiška Virgin- tiesioginių skrydžių į JAV ir Kinija iš Kijevo vežėjas…
A.Zuokas: Vilniaus avialinijos „Air Lituanica“ startuos jau vasarą
http://verslas.delfi.lt/transportas/azuokas-vilniaus-avialinijos-air-lituanica-startuos-jau-vasara.d?id=60561515#ixzz2JYnYnFKL
Tai blogas grįš vėl į pradžią? :(
http://simonas.bartkus.lt/blog/page/63/
Naujieną dėl Simono buvo galima logiškai nuspėti, jaučiau, kad tik savaičių klausimas, kada apie tai bus pranešta, po to, kai T.Vaišvila pranešė apie išėjimą.
Turbūt nėra žmogaus, rašančio čia, kuris abejotų Simono ir visos išeinančios VNO komandos nuveiktų darbų svarba ir didele apimtimi.
Viliuosi, kad Simonas ras ne prastesnį darbą, o „postų” aviacijos tema bus ne mažiau ir ne mažiau įdomesnių.
Gal Simonas dar tures galimybe ryt is ryto (kaip jau buvom iprate) pateikt VNO sausio statistika ?
Bus informacijos „Badas” :(
Bus daugiau analizių. O bado visisško gal nebus- juk Simono insider’iai turėtų būt likę…
Mariau, nepanikuok :) gal bus mažiau statistikos, bet daugiau informacijos, kurios skelbimas Simonui nebus ribojamas pareigybinėmis instrukcijomis ;)
Zuokas neturi gėdos 2013 metais vis dar pezėti apie jau kaip minimum porą metų nebeegzistuojančią „FlyLAL paliktą skylę”?
Россияне могут отсудить миллионы евро у airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/rossiyane-mogut-otsudit-milliony-evro-u-airbaltic.d?id=43018910
Российский банк летом 2011 года заключил с Baltijas Aviācijas Sistēmas кредитные договоры на сумму 2,1 миллиона евро и 9,9 миллиона евро, сообщил в суде истец. По первому кредиту срок погашения установлен до 4 июля 2012 года, по второму – до 29 июня 2012 года. Поручителем по кредитам выступила авиакомпания Air Baltic Corporation (airBaltic), которая сейчас принадлежит латвийскому государству.
Daug įdomesnis to „Air Lithuanica” vadovo interviu su IQ. Kaip jie klasikinį vežėją darys ir mažų kainų nesivaikys. Įdomi mintis gal tik dėl paslaugų kitiems vežėjams siūlymą (beje, tai galvoja ir Estonian daryt). Galima kažkiek iš codeshare’o išlošt. Bet erdvės irgi daug nėra.
Juokingiausiai nuskambėjo mintis, kad krovinius vežioja tik pigių skrydžių kompanijos (nors yra atvirščiai). Aišku su kokiu CRJ-900 ar E-175 daug krovinių neprivežiosi…
Ačiū Simonui už gerą darbą. O refreshas valstybės institucijose nėra blogai. Savireguliacija :)
Na žinoma gaila, kad Simonas palieka atsakingą postą. Dabar belieka tik pakelti tarifus ir išvaryti FR ir W6… Beje, gal Simonas į AirLituanica? :)
Taigi dabar Finnair CEO vieta atsilaisvino :)
Tiesa, AirLituanica vadovas, nebesvaigo apie LON ar MOW, bet vis tiek eit ten kur yra konkurencija, aš tai labiau norėčiau TVOU matyti SN negu monetas ant uodegų.
Ryanair perkelia skrydžius iš Vilniaus į Kauną!
О jei rimtai, tai kai nuo gegužės pirmos bus atnaujintas Kaunas-Oslas, Vilnius-Oslas dažnis mažės nuo 5 iki 4 per savaitę, trečiadieninis išvykimas iš Oslo bus nebe į Vilnių, o į Kauną lygiai tuo pačiu metu. Nebus vienu metu reisų į abu miestus kaip čia aukščiau kažkas minėjo.
Dėl to pasitraukimo yra šiek tiek kvailinanti situacija. Tikrai yra būdų tiek vadovams (Vaišvila, Bartkus), tiek ministerijai diplomatiškai ir aiškiai identifikuoti dėl ko pasitraukiama iš pareigų.
Nes tas trypčiojimas vietoje nepatinka visuomenei, kuriai tikrai ne visvien jei geri darbuotojai verčiami apleisti patalpas.
ežy, seriosly, diplomatiškai identifikuota – GTFO, jūs nereikalingi, nes vieta reikalinga mūsų lesyklėlės juzeriams.
sėkmės. Deja, savarnkiški žmonės šiai valdžiai nereikalingi. Reiks marionečių
Pakenntėkite, jau greitai 0:00 ir sulauksite naujo įrašo. O jame gal ir sulauksite, kokių nors paaiškinimų.
O klausykit, ar aš žioplas ar pasigedau vienos aviakompanijos, kuri į Maskvą lakiodavo?
@mikas O kurios tu čia pasigedai ?
http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/
Dingo Aerlingus, Aerosvit ir Czech Airlines, bet jos į Maskvą neskrido :)
Pasigedau Transaero, bet įdėmiau pažiūrėjau ir matau kad 4 ir 7 skrenda.
Ryanair ordered to reimburse travelers in Volcano Delay. http://www.bloomberg.com/news/2013-01-31/ryanair-must-pay-traveler-costs-in-volcano-delay-court-says-1-.html
Pilot locked out while co-pilot sleeps
http://www.cnn.com/2013/01/31/travel/737-officer-asleep-at-controls/index.html
Skaitytojų pageidavimu, skelbiu VNO sausio mėn. duomenis:
keleivių skaičius – 174 797, augimas 35,3%
skrydžių skaičius – 2 380, augimas 9,73%
cargo 524, augimas 24,22%.
Šiaip pokyčiai man visada prie širdies, tačiau šie TVOU pokyčiai, nujaučiu, iki gero neprives tikrai. Ačiū Simonui ir Tomui už puikų darbą!
Laikinai oro uostui vadovaus Infrastruktūros departamento direktorius Darius Okunevičius. Tačiau tai gali tęstis labai ilgai. Mat skelbti konkurso užimti oro uosto generalinio direktoriaus vietą Susisiekimo ministerija neplanuoja
http://verslas.delfi.lt/transportas/oru-uostu-laukia-reformos.d?id=60566833#ixzz2JdVDiJYr
Oro uostų laukia permainos
http://www.lrytas.lt/?data=20130201&id=eko01oro130201&view=2
Pasak Susisiekimo ministerijos atstovo Ričardo Slapšio, kurti naująjį oro uostų valdymo modelį pasitelkti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio specialistai.
Jie turės parengti atsakymą, kaip Lietuvai naudingiau valdyti oro uostus. Tačiau kada tokios išvados sulauksime, visiškai neaišku.
R.Slapšys tikino, kad dabartiniai Kauno bei Palangos oro uostų vadovai dirbs ir toliau. O naujasis sostinės oro uosto vadovas galbūt bus tas, kuris vadovautų visus oro uostus valdysiančiai bendrovei.
Ačiū, Simonai, už darbą nuveiktą VNO (ir taip pat šiame bloge :) )
Kažkoks tai liūdesys po Simono vakarykščio atsistatydinimo ir nerimas dėl VNO tokio pat tolimesnio augimo. Sausio mėn. rezultatai džiuginantys, belieka tikėtis, kad tas augimas nebus kaip nors nemokšiškai ir dirbtinai sutrikdytas. Simonui sėkmės jo sekančiuose profesiniuose iššūkiuose, tikiuosi Vilniaus oro uoste jis paliko nemažą dalelę savo „dūšios”, todėl per daug nenutols nuo VNO džiaugsmų ir rūpęsčių.
Jei reikalai klostysis sąžiningai ir garbingai, tai augimas bus, bet ne toks šuoliškas, o vienženklis. Nebent atsirastų tiesioginiai skrydžiai į kokią Čikagą ar dar kur nors ir VNO taptų tranzitiniu oro uostu.
padarys ka r3eikia lep’u rankom, nesvariai, tada ir nauja valdzia issirinks
Labai gera sentencija igirdau apie valstybes valdymo organus.
Manau kaikur sioje situacijoje ja galima pritaikyti, nes kaip jau tapo iprasta, valdzios vyrukai eilini karta elgiasi kaip apsisnargleje paaugliai.
Grupine Atsakomybe – Ne Atsakomybe :)
Sveiki,
Dabar čia nemažai gerų kainų padavė (Etihad, Quatar), tačiau pirkimui iki birželio. O man reikėtų Rugpjūčio mėnesiui. Kaip senbuviai pasakytumėt, kada būna (jei būna) geresni kainų pasiūlymai Rugpjūčiui?
Sunkiai liepai-rugpjuciui rasi ka – high season. Pvz, kiek pamenu (ir jei teisingai pamenu), Lufthansos jokio sale’o siems menesiams pernai is vis nebuvo.
Tie nepatyrę bilietų pirkėjai kaip senovės alchemikai tikisi, kad yra kažkokia formulė, kurią pritaikius staiga ims lyti pigiais bilietais :) Tačiau iš tiesų yra taip, kad kažką nuprognozuoti yra gana sunku. Tiesiog reikia žinoti, kiek yra brangu, kiek yra pigu ir kai jau matai, kad pigu, griebti nelaukiant ir per daug nelandžioti po puslapius tikrinant kainas, nes priklausomai nuo apsilankymų kiekio kainos yra keliamos. Kainos bet kuriuo duotuoju laikotarpiu avialinijų yra nustatomos turint omenyje daugybę veiksnių, pvz. kompanijos lėšų srautus, konkurencinės aplinkos pokyčius, sąnaudų pokyčius ir pan. Gal ir yra žmonių, kurie turi įgimtą talentą tuos pokyčius nuspėti, bet jie ko gero dirba kokiose akcijų biržose :)
Beje, nesupratau ką Wincas turėjo galvoje? Pasitraukusius VNPO vadovus ar Susisiekimo ministeriją?
Manau kad ministerija jis turejo galvoje :) Bet sentencija nebloga ? :) nepamenu, kad koks valdininkas butu atsistojes ir pareiskes, kad jis kaltas del padarytu klaidu :)
Incidentas Romoje
http://www.welt.de/vermischtes/article113335652/Rumaenische-Maschine-schiesst-ueber-Piste-hinaus.html
Tas pats angliskai:
Accident: Carpatair AT72 at Rome on Feb 2nd 2013, runway excursion on landing, main and nose gear collapsed
http://avherald.com/h?article=45d25cc2
Kauno oro uoste paniką sukėlė pranešimas apie bombą
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kauno-oro-uoste-panika-sukele-prane-imas-apie-bomba-475686
Italai perdažė lėktuvą, kad Alitalia logotipo nesimatytu :D Keistas būdas apsisaugoti nuo bad publicity
@srs – po tuo paciu avherald straipsniu isdiskutuota, kad tai – normali praktika
Kas nors zinot TLL,RIX Sausio statistika? Idomu butu
Vilnius 2013 January
174.797 passengers
Tallinn 2013 January
123.445 passengers
Beje, Talino 2013 sausio men. rezultatas – minus 7.5 proc. palyginus su 2012 m. sausiu.
Na ką gi, skirtumas solidus netikėtai pasidarė.. :)
Talino -7.5%
Vilniaus 35%
Gan sėkminga metų pradžia.
Du Maskvos oro uostai priartėjo prie Europos dešimtuko
http://vz.lt/article/2013/2/4/du-maskvos-oro-uostai-priartejo-prie-europos-desimtuko#ixzz2JwK685Ly
Du didžiausi Maskvos oro uostai priartėjo prie didžiausių Europoje dešimtuko – tradiciniai skrydžių centrai Romoje ir Madride praranda augimą pablogėjus situacijai dėl skolų krizės.
„Bloomberg” rašo, kad didžiausiame Maskvoje Domodedovo oro uoste aptarnautų keleivių skaičius pernai augo 9,6%, iki 28,2 mln., o Šeremetjevo oro uoste jų daugėjo 16%.
Tuo metu Londono Gatwicko oo uostas, paskutinis Europos dešimtuke, paaugo 1,6% ir aptarnavo apie 6 mln. žmonių mažiau nei Domodedovo.
Skirtumas tarp Šeremetjevo ir Paryžiaus Orly buvo apie 1 mln.
Aviacijos rinkoje toks augimo Europos Sąjungoje (2,5%) ir už jos ribų (38%) skirtumas įvardijamas kaip „dviejų greičių Europa”.
Tikejau ,kad bus geresnis Sausis nei TLL ,bet ne tiek.TLL minusas del nuimtu Ryanair krypciu,kurios gris pavasari.Bet pas mus dasides nauju Ryanair,Wizzair krypciu tai turetumem siemet lenkti TLL ,kaip reikiant.Na turiu galvoj ,ne tik simboliskai,kaip 2012m.Koki 150tukst. tikrai turetumem VNO daugiau turet per visus metus.
Rygos oro uostas pranešė per pirmąjį šių metų mėnesį sulaukęs 312,1 tūkst. keleivių – 1,6 proc. mažiau nei pernai sausį.
Lėktuvų skrydžių aptarnauta 1,8 proc. mažiau – 4970
Dėl pūgos Maskvoje,visuose oro uostuose chaosas. KLM903 AMS-SVO lekia atgal,kiti lėktuvai kolkas suka ratus.
KLM903 leisis į VNO. Ar tik nepirmas kartas,kai B739 leisis Vilniuje?
Syki tikrai jau leidos.Cia neperseniausiai, kiek pamenu. VNO pasirinko nes esame pakeliui ir ES.
Mariau ten A319 berods buvo …
900-ukas tikriausiai pirmas VNO. Su tuo ir sveikinam. Gal patiks? Reguliariai gal pradės skraidyt? : )
Palanga 2013 sausis
8981 keleiviu
Keleivių skaičius lyginant su 2011 m. – minus 7%
Mariau,jei kalbam apie tą patį,tai neperseniausiai leidosi AirFrance su kažkuom iš A320 šeimos.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/uz-tona-aviacinio-kuro-palangoje-tenka-pakloti-500-lt-daugiau-nei-vilniaus-kauno-ar-rygos-oro-uostuose-667-303601
http://www.lrytas.lt/-13599981081359575237-pigūs-lėktuvų-bilietai-iš-lenkijos-į-azijos-šalis-gundo-ir-lietuvius.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Na iki pavasrio galo VNO turėtų augimas sumažėti iki vienženklio, kai dings Ryanair ir Wizz pernai metų plėtros efekto pasekmės.
Na o Talinas, be Ryanair susitraukimo dar ir Estonian mažėjimo efekto apimtas. Tad nepanašu, kad labai augs.
Tuo tarpu Rygos kritimas yra gana nežymus. gal šiemet jau srautai stabilizuosis. gal čia Ryanair žiemos mažėjimo politika įtakos turėjo…
Įdomu, kad Turkish Airlines puslapyje iki šiol nėra Lietuvos ir Vilniaus, į kurį bus skrendama, tuo tarpu Emirates, kuris skrenda tik iš Varšuvos, puslapyje jau dabar tarp Europos šalių gali pasirinkti Lietuvą. Ką nors tai gali reikšti ? Ilgalaikė Emirates strategija ?
Galvoju, kiek užtruks laukti sekančio Simono posto…? :)
@Jurgis – ta Emirates strategija vadinasi pacopypastink puslapi pakeisdamas salies pavadinima – pvz Estijos, Latvijos, Lietuvos ir dar keliu saliu saitai ispudingai „skiriasi”, jau nekalbant apie tai kad ne i VNO, RIX, TLL ne is ju nieko bookinti negali.
@klaustukas Taip, taip, aš tą matau ir žinau, ale vistiek maloniau, kai randi savo šalį Europoj :) Tikiu, kas ir Turkish Airlines puslapyje bus ne tik Latvija, bet ir Lietuva. Čia nieko svarbaus, šiaip emocijos.
Čia dar klausimas, ar ta Turkija Europoje…………..
KLM uzsipyle saliarkos ir parleke namo is VNO … :) Vytautas-NT gali kimst sampana, nes pirmas KLM skrydis Amsterdamas-Vilnius-Amsterdamas ivyko :)
Pamenu kaip Flylalailas mums veždavo dalis iš sandėlio Šiphole. Užsakai iki 15:00, kitą ryte turi Vilniuje.
Dabar gi, keliauja per Varšuvą ir užtrunka 3 dienas.
Gal kas pamena, kokiu grafiku skraidydavo 2008 metais?
Krintančiai „Estonian Air“ ieško pagalvės
http://bit.ly/WWojO2
@mikas –
TE461 AMS 10:10 VNO 13:25
TE465 AMS 19:30 VNO 22:45
o su Finnair nebandėt vežti?
@mikas
parašyk ką ir kiek veži, gal padėsiu ;)
Pratęsiant Emirates temą, tai savo skrydžių žemėlapyje rodo,kad iš VNO dar skrenda flylal ir Airbaltic (į Londoną) http://www.emirates.com/lt/English/flash/route_map_nordic.aspx
Visi neigia, kad B787 problemos turi įtakos A350 užsakymams, bet faktas, kad tų užsakymų daugėja:
ALC Orders 25 A350s, Firms Order for A321neos
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78408.html
to Linas ir Audrius.
Dėkui už pagalbą, bet viskas OK. Ten smulkmenos (atsarginės dalys) ir jų logistika užsiima pats gamintojas, tai mes ten neturim įtakos ir net nenorim kištis.
„Ryanair” siūlo precedento neturinčių nuolaidų dėl „Aer Lingus”
2013.02.05, 11:31
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/2/5/ryanair-siulo-precedento-neturinciu-nuolaidu-del-aer-lingus#ixzz2K16Mmnax
Lietuvoje apsilankęs britų futurologas: paklauskite savęs, kodėl Vilnius toks brangus?
DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://verslas.delfi.lt/verslas/lietuvoje-apsilankes-britu-futurologas-paklauskite-saves-kodel-vilnius-toks-brangus.d?id=60594923#ixzz2K173jMgz
Gryna tiesa,gal biski valdzia prabus…Bent jau PVM sulygintu.Juokinga kai sakoma ejo prasyti sumazinti:))) Ejo prasyti sulyginti su kitomis ES salimis
Aktualu /Lietuva Publikuota: 11:31
Iš Žirnio gatvės ir Vilniaus oro uosto jungties statytų konkurso rezultatus apskundusios bendrovės Vilniaus savivaldybė nori išsireikalauti 50 mln. Lt
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/is-zirnio-gatves-ir-vilniaus-oro-uosto-jungties-statytu-konkurso-rezultatus-apskundusios-bendroves-vilniaus-savivaldybe-nori-issireikalauti-50-mln-lt-56-303782#ixzz2K1Gcojj2
2012 m. Europos oro uostų eismas
http://www.vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=43097
Oro uostai, kurių keleivių srauto augimas grupėje, lyginant visų 2012 m. ir visų 2011 m. duomenis, buvo didžiausias:
4 GRUPĖS oro uostai – Arado (1 236,6 %), Vatry (71,7 %), Vilniaus (28,9 %), Pafoso (25,0 %) ir Kirunos (20,5 %).
Tas Arado oro uostas matyt nuo 0 pradėjo ?
„Boeing“ ketina pakelti „Dreamliner“ į dangų
http://www.ekonomika.lt//naujiena/boeing-ketina-pakelti-dreamliner-i-dangu-35809.html
Gal kas yra rades pigu buda nusigauti is Lietuvos i Venecija ? Be Lufthansos…..
Wincai, skrydis į Bergamo ir tada traukiniu lieka tik 2-3 valandos kelio :)
Boeing battery solution may keep 787 grounded until 2014. http://news.cnet.com/8301-11386_3-57566066-76/boeing-battery-solution-may-keep-787-grounded-until-2014
Boeing Asks U.S. FAA to Permit Test Flights With Dreamliner. http://washpost.bloomberg.com/Story?docId=1376-MHPZ4B6TTDS601-1A9TNBDV235KMV0170Q1K50KF0
Nesupratau, vakare LH skrydis į VNO neva buvo atšauktas, o Flightradar rodė, kad A320 skrenda į VNO, tik kažkodėl buvo nurodyta, kad skrenda iš VNO į FRA
RYANAIR JAN TRAFFIC FALLS BY 50,000 PAX (-1%)
79.6M PAX CARRIED IN 12 MONTHS TO JAN 13
Ryanair, Europe’s only ultra-low cost airline, today (5 Feb) released passenger and load factor stats for Jan 2013, with its monthly traffic falling – as previously guided – by 50,000 (-1%) over Jan 2012 as Ryanair grounded up to 80 aircraft following the busy Christmas period.
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-jan-traffic-falls-by-50000-pax-1-percent
Bet ziurejau kad bilietas is bergamo traukiniu i viena puse ~ 40 euru… tai tada LH pigiau siulo nuskrist tiesiogiai…
Wincai, kažkaip ne taip ieškai :) pabandyk gal pasirinkti „tutti i treni” Trenitalia puslapyje. Nuo 13 eur į vieną pusę, balandžio viduryje bet kokias dienas pabandžius. Brangiausia kiek man rodo tai 24 eur. Be to, gali kartais netgi apsimokėti pavažiuoti iki Milano, iš ten greitaisiais traukiniais Trenitalia nuolat siūlo ryanairinių kainų bilietus, po 9 eur :) tik tokius jau reikia iš anksto pirkti internetu.
Aišku bus reikalingas traukinio keitimas Brescia arba gal Treviglio. Galima ir Milane, bet čia jau gaunasi važiavimas atgal. Na o iš Bergamo oro uosto nusigauti iki Bergamo stoties tai pora eurų kainuoja.
@Wincas – nu tai traukinių kainos irgi kaip ir lėktuvų, labai skiriasi nuo to kaip jas pirkt moki. Milanas-Venecija greito traukinio mažiausia akcijinė kaina yra 9 eurai, ir tikrai nėra problemų iš anksto už tiek nusipirkt. Vietiniai lėti traukiniai ten šiaip labai nebrangūs, bet jiems akcijų nėra, dėl to dažnai apsimoka iš Bergamo oro uosto autobusu iki didesnės stoties (Milano) pavažiuot.
Kita vertus skrisk su LH, nėra ko šūdeliauti :)
Wincai, bilietas paprastais traukiniais Bergamo-Venecija kainuoja 17,25 EUR. Nebutina vaziuoti Frecciabianca ir kitais aukstesnes klases traukiniais.
Dekui, kazkaip zioplai pasiziurejau tas kainas… :) reiks ziuret kaip ir kas cia labiau apsimoka… lufthansa siulosi nuvezt uz 700-800lt pirmyn atgal … o kas idomiausia praktiskai daugiau jokia kompanija neduoda skrydziu is VNO i VCE…
@Pranas. Va, tikrai pritariu, nėra ką šūdeliauti. Ką jūs čia kuriat mįslingus maršrutus dėl kelių eurų? Nespėsi Venecijoj apsidairyti ir už pietus daugiau sumokėti negu tas traukinio bilietas. Džiaukis gyvenimu!
Šūdeliauti? :) Bergamo labai gražus miestas, pakeliui galima sustoti į Veroną, kuri irgi nuostabaus grožio, arba aplankyti Gardos ežerą. Ne viskas LH aptarnavimo kokybe matuojama :)
Ismoke RYR EU pigiai keliauti, tai pasidare kaip koks rukymas tie pigus skrydziai… Nuodingas, bet sunku atprasti :)
AeroSvit
The following flights are cancelled due to the commercial reason:
VV131/VV132 Kiev-New York-Kiev since 03 Feb till 29 Mar
VV181/VV182 Kiev-Beijing-Kiev 16 Feb and since 20 Feb till 30 Mar
“Avia Solutions Group” vadovas: 2013 metų iššūkis – suvaldyti augimą
http://www.aviasistemos.lt/avia-solutions-group-vadovas-2013-metu-issukis-suvaldyti-augima/
Oj lekia lekia į Vilnių UR-ABA
Ir kas čia toks tas UR-ABA?
UR-ABA atlėkė Ukrainos prezidentas Janukovyčius
Ką tik buvusios skrydžių akcijos iš Varšuvos parodė, koks gėris dabar yra Varšuvos oro uostas ir, iš kitos pusės, koks blogas susisiekimas iš Vilniaus į WAW. Aišku, Emirates ar Qatar ko gero mes niekad nesulauksim, bet kaip apmaudu, kai akcijas daro Air France/KLM , o iš Vilniaus nėra jokio jungimo ne tik į CDG ir AMS, bet ir WAW. Tragedija ir tiek.
Tuo tarpu problemos su SuperJet Rusijoj tęsiasi:
http://www.newsru.com/russia/06feb2013/ssj.html
Gerais senais laikais su SkyTeam gelbėjo kažkiek CSA. Dabar jau jie nebeskraido. O į CDG/AMS galima per Ryga nuskrist. Bet, aišku, akcijos ren nelabai galios. Įdomu ar iš Rygos KLM ką nors siūlo, nes codeshare turi? Tik, aišku, ten konkurencija mažesnė tad ir kainos didesnės…
Atšauktas „Wizzair“ skrydis iš Dortmundo, skridę iš Vilniaus nusileido Paderborne
http://verslas.delfi.lt/transportas/atsauktas-wizzair-skrydis-is-dortmundo.d?id=60603477#ixzz2K6oXgTsW
@Jurgis – TOKS autobusas veža tiesiai į WAW. Nuo vakarinės stoties (dar iš Lietuvos ten veža Ecolines, Simple Express ir Kautros autobusai bei šiok toks traukinys) iki WAW tik 15 min miesto traukinuku.
O jei rimtai taigi LOT skraido į Varšuvą. Ko dar nori, Ryanair?
Nepritariu,kad geris yra Warsuvos Oro Uostas.Cia tik pavieniai atvejai tos akcijos…O neakcijinem kainom keliaujanciu nera taip ir daug.Kelioniu agenturos organizuoja apsipirkimus i visokius Suvalkus is Vilniaus ir t.t.
Butu poreikis ,bent jau toks Ollex staigiai atidarytu susisiekima su „mikrushke”
Pranai, traukinys atkrenta iškart, nes yra visiška nesamonė:
Vilnius – Warszawa Centr.
Traukinio numeris Išvykimo laikas Atvykimo laikas Atstumas, Km Kelionės trukmė
819/393/10012 11:15 20:51 574 10:36
Keleiviams vykstantiems iš Vilniaus į Lenkiją, Kauno stotyje persėdimas iš traukinio Nr. 819 į traukinį Nr. 393, Šeštokų stotyje persėdimas iš traukinio Nr.393 į traukinį Nr.10012. Nuo 2013-02-10 iki 2013-04-13 į Tlušč st. atv.19.52, išv. 19.53.
Praneši kad LOT skraido į Varšuvą :) Žinau.
Kaip nuvykti į WAW jei lėktuvas ne rytinis, o popietinis. Nes antraip, atvykus autobusu 4, 5 ar 6 ryto tenka laukti dar bent 12 val.
@Marius – abejoju dėl pavienių atvejų. 144 vietos pas Qatar ir 237 pas Emirates kasdien. Tokia nauja pasiūla per dieną neįsisavinama. Spėju bent porą metų iš Varšuvos į Aziją bus palyginus pigu. Dar ir dėl to, kad tvarkaraščiai jais skrendant daugeliu krypčių yra gerokai nepatogesni lyginant su europiniais vežėjais.
Beje, šiandien (6.02) WAW pasitiko pirmajį Emirates Airbus A330-200 lėktuvą. Varšuva tapo 129-ąja šios a/k skrydžių kryptimi.
Bet ne Lietuviai tuos lektuvus pildo.Yra dalis Lietuviu,bet ne tiek daug ,kaip pvz;Delfi ir t.t rasoma.
Iki Varsuvos Chopin’o 6,5h kelio i viena puse(gan geras gabalas).Vaziuoti nuosavu automobiliu neatsipirks niekada(kuras,parkavimas).Dideliam autobusui nera paklausos,o mazam pvz Ollex kaina butu min 300Lt roundtrip.O ir Oro Uostas ne VNO,kai pas mus security patiroj laukimas 20min skandalas:)pas Lenkus minimumas.
Sudejus viska skrist is Varsuvos ne taip ir pigiau gaunas. Kai toks atstumas tai tik is bedos skristi galima.Dar ir pavalgyt teks oro Uoste irgi kainuoja.
Pilna mikrushkiu kursuoja i uk ir DE kasdiena non stop, reikia tik pasidometi ir varsuva bus ranka pasiekiama.
Wincai nu pavarai pasiulyk jei nori (pilna tel internete) isjuoks tave arba tokia kaina pasakys,kad tu juoksis.Taigi nepakeliui visai,kas suks tiek i sona del 1-2zmoniu.Vienas dalykas Vokietijoj,UK pavaziuot i sona kitas dalykas Lenkijoj,o tuo labiau i Varsuva .Jei smalsu paskambink:))))
Šiandien SN į VNO siunčia a320, ar tik nebus pirmas kartas?
„Ryanair“ vadovas: atsisakęs pigių skrydžių Vilnius liktų be keleivių
http://www.ekonomika.lt//naujiena/ryanair-vadovas-atsisakes-pigiu-skrydziu-vilnius-liktu-be-keleiviu-35889.html#ixzz2K7RedYM2
Mariau, man ir sukt nereik, puikiai zinau kad veza, bet tikrai manau su Simple Express yra pigiau ir patogiau keliauti.
Kodel VNO ka tik nusileido Small Planet Airlines lektuvas, pries tai pakiles is to paties VNO, paskrides iki Zemaitijos ir dabar sugrizes?
M. O’Leary: „Vasarą planuojame paskelbti dvi naujas iš Vilniaus”. Kas tai galėtų būti ? Düsseldorf Weeze ir Chania jau paskelbtos, tai matyt ne tai turėjo omeny, o dar dvi naujas kryptis. Įdomu.
MJ – daro „abkatkę”.
@Wincas Taip, Simple Express geriausia, bet, kaip rašiau, ką daryt, kai skrydis iš WAW tarkim 18 val. ? Laukti dvyliką val.?
Simple Express
Vilnius – Warsaw 22:30 – 06:00
Vilnius – Warsaw 14:45 – 22:25
@Jurgis
Skristi LO772. WAW busi apie puse ketvirtos.
Jurgi, man pernai teko laukt 12h Varšuvoje per velykas, kai niekas nedirbo. O jeigu ne tokia šventė laukimo dieną tai gal nieko baisaus
@Jurgis
Arba skristi su BT. Dauguma tokiu skrydziu siuo metu kainuoja tik truputi daugiau nei 200 Lt (i viena puse). Iskrides ryte, WAW busi apie pietus.
Kazkaip geriau turet ta 12 h langa nei strigus kokiame kamstyje polekijoje paveluot i skrydi. :) Esu apturejes varianta kai buvo del avarijos uztvertas kelias, tai lengvos masinos apsisuko bet sunkiasvores turejo laukti kol atlaisvins kelia, nes nebuvo galimybiu apsisukti. Jau esu pavelaves i lektuva del tokiu dalyku, tai kazkaip siokia tokia paranoja issivyste :)
@MJ Na skrydis LOT atkrenta iškart, nes tada bendra kaina tampa nebe konkurencinga. BT kai pradedi žiūrėt konkrečiai su bagažu irgi ne ką geriau. Plius reikia ten ir atgal, o dar persėdimo Rygoje rizika, nespės bagažo perkrauti į kitą lėktuvą ir t.t. Idealiausia būtų dar vienas reguliarus autobuso reisas su atvykimu apie 12-13 val.
@Jurgis
Pagalvok, koks butu tokio tavo pageidaujamo autobuso isvykimo laikas is Vilniaus?
Neesu tikras ar čia naujovė, o gal jau kuris laikas egzistuoja, bet Novaturas stipriai reklamuoja ir prastūminėja savaigalines keliones su Ryanair:
http://www.novaturas.lt/paieska/index/promogroup/group/40
Kažkaip galvojau , kad Wizz yra draugiškiau nusiteikę perpardavinėtojų ir agenturų atžvilgiu negu FR.
Wincai
nors viena pavyzdi pasakyk,kur i UK,GER vaziuodami i Varsuvos oro uosta uzsuko.Nebent buvo visas busiukas i oro uosta.Kam kalbi nesamones .Gi daug tenka bendraut .Daznai siuntinius siunciu su jais.Jie net Vokietijoj didelio lanko nedaro.
Puikiai zinau ir viskas.Tai pasakyk nors vien numeri :)))).
O tu bent logiskai galvoji .Vairuotojas geriau jau nepilnas vaziuos nei i Varsuva suks.
Nu nepagalvojai pasakei,bet kam tas gincijamasis „puikiai zinau”.Man smalsu kiek kainuoja :))))
mmm rail baltica gal dar si simtmeti pastatys…. bus galima tikrai greitai iki warshavos nusigaut :)
MJ O tai 4.30 ar 5.00 val. išvykimas autobusu į Varšuvą yra kažkas tai neįmanomo ?
Wincai,kiek kainuoja???Taip smalsu,kad negaliu:)))
As suprantu,kad tavo „puikiai zianu” is lempos.Man smalsu kiek kainuot galetu,kad ir „is lempos”.Bent mazdaug:)))
Mariau, tu labai idomus zmogus esi, imk telefona, pasiskambink ir suzinosi kiek kainuos. Ar ezio saskaita tuscia ? :) Net tavo garbei prisiminiau mikriukininkus kurie su autobusu mina i UK ir tikrai warshava kliudo :)
Wincai tai tu sakei,kad „puikiai ziani” kad jie ir i Varsuvos Oro Uosta veza.Tai tu ir zinai,kkiek kainuoja.
Kam man zmones juokint.As tau sakau,kad neveza.As tau skau,kad daug bendrauti tenka su jais.
Kitas dalykas negarantuoju,bet kiek teko kalbet jie Varsuvos nekliudo.Bene pons vel is lempos sneki.Zinau viena ,kad jie mokamais keliais vaziuoja.
Nu bet ir uzsispyres tu.Zinai kad veza ,bet nesakysi:)))
Gal baikit su tais mikriukais pagaliau! Nelabai įsivaizduoju, kad save gerbiantis žmogus galėtų su jais (ir tuo kontingentu) grūstis – tikriausiai dėl to ir nevažiuoja, kad paklausos natūraliai nėra.
Suprantu,kad nusibodo….Rasau paskutini irasa apie Winco fixteorija,kad mikriukai veza i Varsuvos oro Uosta.Buciau iskart parases,bet norejau ,kad Wincas kaina pasakytu…Nesulaukiau:)))
Wincai specialiai tau (Praplesiu akirati)
Nezinau is kur tu cia istraukei,kad jie veza.Kartais tenka su jais siuntinius siust,vaziuot nevaziavau nezinau todel garantuot negaliu ka parasysiu(cia vaziuot gali,kas labai jau iseities neturi ir kur laiko i valias)
1.Jie nevazineja pagal grafika .Zianai tik diena ir apytiksliai ryte/vakare.Ju paklausus kada isvaziuos niekada nezinai,jie vaziuoja/atvaziuoja i UK apytiksliai.(Kaip tu isivaizduoji jiems pasakysi,kad reik tada ir tada atvaziuot:).Kiek zinau jie per lenkija vaziuoja tik naktimis(ne nu buna atveju),kai maziau furu.Isvaziuojant tai taip pasako iki tada ir tada siuntini pristatyti.Isvaziuosim mazdaug tokiu laiku.Bet jie po to vaziuoja susirinkineti zmoniu ,kurie dazniausiai is kaimu.Kada pajudes link Lenkijos jie zino tik apytiksliai.
2.I tokia Lenkija jie jei ir sutiktu tave vezt tai tik paskutine diena(ar tu lauksi iki paskutines dienos?).Jie gi laukia zmoniu ,kaip minimum i Vokietija.Nebent sumoketum ,kaip iki Vokieciu.Nezinau kiek,bet kiek zinau i UK plius/minus 80GBP priklauso nuo kur ir kiek zmoniu vaziuos.
3.Koks zmogus vaziuos su mikrushke i Oro Uosta kai kainuos 2-3kartus brangiau nei su marsrutiniu autobusu.Ir kai tu tik paskutine diena suzinosi ar jis tave paims ar ant ledo paliks:).Ir jei jau paims tu atvykimo i Airport laika zinosi tik apytiksliai?
Wincai,Wincai….Pasikartosiu nedaryciau is to burbulo.parasei nesamone as pasijuokiau.Gi neklausinejau,nepuoliau taves.Nelabai suprantu,kam gincytis iki pamelinavimo neva”puikiai zianu” kad vaziuoja.
Senais laikais dalis autobusų užsukdavo į Varšuvos oro uostą. Dabar jau to nebedaro- matyt nėra tokio poreikio. Per toli ta Varšuva, kad galima būtų 3 autobusus per dieną varinėt.
Šiaip reikia pažiūrėt ar Emirates ir Qatar bilietai su tuo pačiu LOT nesusikabina? Aišku taip pigiai, kaip iš Varšuvos tiesiai nebus…
:) Mariau tikrai matau daug laisvo laiko turi… Gal pats laikas darba susirasti ? Jei Mikriukas vaziuoja pustustis jis tave kur tik nori nuves, jei tik apsimokes, todel ir nepatogu su jais vaziuoti, nes plavineja be tikslo po europa. Bet baisiausia, kad dazniausia vairuoja vienas vairuotoja, kuris miega turbut tik kas trecia para…. O kaina Mariau visada yra paskaiciuojama individualiai. jei mokesi deretis ir uz 100lt nuves :)
„Blyn” Wincai…As tau sakau ,kad teko siustis siuntinius ir ne karta.Teko konkreciai asmeniskai bendraut,o tu bent siunteisi ka nors su jais.Gi kalbi is oro.
Na paskambink pasiteirauk jei uzsispyres toks.Pasijuoks is taves kai tu pasakysi i Varsuvos oro uosta.
Koks pustustis apie ka tu kalbi jis iki paskutines dienos zmones renka.Kad pustustis jis zinos velai isvakarese pries isvykstant.Ar tiks tau.
Kaip tu gali niekada nieko nesiuntes gincytis,su zmogum kuris siuntesi ir nekarta.
Tokiu atveju tu konkreciai nusisneki.As tau sakau asmeniskai turejau reikalu ir kalbu tik tai ka zinau.Siuntinys kainuoja 20GBP ir jie tau atves i namus priklauso nuo tos vietos kur Londone randiesi .Jei nepakeliui jiem jau primoket reikes.Dazniausiai tie kurie i sona gyvena atvaziuoja pasiimti patys i sutarta vieta.Cia siuntinys 80Lt ,o tu apie 100LT i Varsuvos Oro Uosta kalbi.
Jei tau tiks gali sutarti,bet tave autostradoj pakeliui islaipins uz tavo 100LT.
Jie siuntinio neveza i namus uz 80LT jei jiems 40min nusukimas trunka(nors dazniausiai atvyksta vakare buna ,kad ir nakti 2h).Veza nebent jau esi siuntes kelis kartus ir kaip daznam klientui,kaipo nuolaida gaunas.
Nu prajuokinai
Saunu kad esi siuntes siuntas „ir ne karta”, esi DiDis bachuras, :) atsiprasau kad norejau pasirodyti uz jus gudresnis, daugiau tai nebepasikartos.
Nesuprantu,kam cia ironija.Gi nei as tave puoliau nei ka.Nusikalbejai ir puolei cia kazka irodineti,beirodinedamas visai i lankas nuejei,o dabar pyksti.Gi pats kurei nebutas istorijas ale „puikiai zinai” .
Baigiam gal .Apsijuokei ir dar eskaluoji bereikalo
Na Mariau pasakysiu tik tiek atsibodo skaityti… Nori irodymu prasom:
http://www.visaeuropa .lt iisvaziuoja kiekviena penktadieni paskambinau paklausiau ar nuveztu atsakymas taip kaip tik siuo atveju turime laisvu vietu, kainos startas nuo 250,- Lt pasakiau kad brangu sekantis klausimas Ju buvo kiek duosi ? Is lempos pasakiau 100 lt. Spek sutiko ar ne? Sutiko tad manau derantis galima nusidereti dar iki geresnes kainos.
P.s. Paemimas is Panevezio
Nu ,kad pasiseke tamstai:)) Siaip tikrai nesitikejau .
P.S. Ir negarantavau,kad neves rasiau kiek siuntiniai/zmoniu pervezimai kainuoja ir kokios salygos.Nieko neisgalvojau rasiau tik tai ka zinau.
Jokiu budu neteisinu saves,nor ir nera ka teisinti.Nieko nepasakiau tokio.
Kitas dalykas galiu pasidalinti patirtimi.Kai maza firmike ,o cia vienas isvaziavimas tik 5ktadieni.Buna toks atvejas kai Sestadienio nakti nesulaukes siuntinio londone skambini kas daros.Sako autobusiukas sugedo ,grizo su siuntiniu i Lietuva.Mes labai atsiprasom.Atves kita savaite jei netinka kas nors galite atvykti kur pridavet passiimti ,siustis su kuom kitais.Taip atsitinka isskirtinai tik su siuntiniais :))) Tokiu istoriju pilna,tik ne is lempos ,tikrai teko ir paciam susidurt.Ir draugam.Labai daznai siuntini atveza ne ta firma kur skambinai,jie keiciasi tarpusavyje kam pakeliau.
Visko gali buti ,kad cia ir rimta firma.Negaliu sakyti to ko nezinau.Bet tikrai daug abejotinu tokiu „atsaukimu” buna.
Maldauju, baikit. Ne šito čia žmonės paskaityti susirenka…
Šiaip ar taip užsidarys šitas blogas artimiausiu metu.
Kodėl užsidarys? Simonas rašė apie aviaciją, kai VNO nedirbo. Gali tai sėkmingai daryt, ir kai nebedirba. Aišku, insider’inės informacijos bus mažiau…
Beje, įdomus O’leary požiūris į Wizz. Įdomu ar pagal jo logika egzistuoja Europoj dar nors vienas LCC?
pats tas RYR nebe LCC ir jau gan senokai… bent jau musu kraste :) Anksciau galejai aklai pirkti tik pas RYR, o dabar jau reik perziureti ir konkurentu pasiulymus.
Prisiminkite, ką reiškia LCC – pagal tai MOL ir lygina save su kitomis. O ne pagal bilietų kainas.
Vilniaus mero Artūro Zuoko sumanyta oro bendrovė „Air Lituanica“ pateikė prašymą gauti oro vežėjo pažymėjimą. Tai portalui lrytas.lt patvirtino Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius Kęstutis Auryla.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/2/6/bendrove-air-lituanica-pateike-prasyma-gauti-oro-vezejo-pazymejima#ixzz2K8xbPf15
http://www.verslobanga.lt/lt/spaudai.full/51120b6e1a5c8 galetu VNO kas taip padaryti.Attsigeri kavos ir intike naujienas perskaitai.Patogu nereik laptopo traukt.
Flybe and Ryanair to create new airline Flybe Ireland
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/9851815/Flybe-and-Ryanair-to-create-new-airline-Flybe-Ireland.html
Flybe, the loss-making British airline, and Ryanair have agreed to create Flybe Ireland, if the Irish low-cost carrier’s bid for rival Aer Lingus is successful.
Prieš mėnesį Mineapolyje teko tokioje kavinėje oro uostejngiamojo skrydžio laukti. Ten taip pat ir užsakyma pateiki tuo pačiu iPadu ir telieka sulaukti kol gausi ko paprašęs. Tiesa tai nekabai ką bendri su pačiu oro uostu turi, tai kavinės/restorano konsepcija.
Dėkui Simonui už atliktus darbus. Gaila, kad šie pokyčiai įvyko.
Panašu, kad neliks Lietuvoje vienintelio atvejo, kai valstybės valdomos įmonės/įstaigos pareigūnas internetu tiesiogiai ir viešai bendrauja su visais norinčiais apie įstaigos darbą (jei kas žino daugiau tokių pavyzdžių Lietuvoje – parašykite). Gal ir tai kam nors užkliuvo?..
Augustinai, gi mūsų draugas Aušrys Kriščiūnas (Kauno miesto tarybos narys) puikiai bendrauja su tautiečiais, tiek internetu, tiek veidaknygiu, tiek alubaryje :) Va tau ir teigiamas pavyzdys.
NTSB ‘Weeks Away’ on Boeing Battery Investigation
http://www.bloomberg.com/news/2013-02-06/ntsb-weeks-away-on-boeing-battery-investigation.html
Panašu, kad B787 dar kurį laiką pastovės peronuose… Mano galva, Boeing’as turi labai rimtą bėdą, kuri kainuos šimtus milijonų $…
Kol kas populiariausia hipotezė dėl B787 baterijų, kurią teko skaityt- bloga ličio jonų baterijos konstrukcija. Ji padaryta iš stambesnių elementų (didesnės talpos ir gabaritų), dėl ko jų yra mažiau. Ir tai padidina šansus jiems užkaisti. Analogiškas baterijas naudojantis Tesla roadster, turi gerokai mažesnius elementus (3Am-val)- kažkur arčiau AA baterijų dydžio. Aišku dėl to elementų skaičius baterijoje būna labai didelis, bet vieno elemento gedimas nesukelia tokių dramatiškų pasėkmių.
http://www.flightglobal.com/news/articles/japan-probe-finds-signs-of-thermal-runaway-short-circuit-in-ana-787-battery-381928/
Gaila tas straipsnis, kur buvo pokalbis su Tesla savininku nebepasiekiamas.
Tik šioj vietoj B787 susidūrė su didele konstrukcine problema. Logiškai mąstant analogiškos talpos baterija iš mažesnių elementų bus gerokai sunkesnė (ir didesnė). Pakeisti senesnės technologijos akumuliatoriais irgi vargu ar įmanoma- jų talpa gerokai mažesnė (vadinasi analogiški bus daug sunkesni ir didesni).
Žodžiu, tikėkimės, kad Boeing projektavo su tam tikrų elektros kiekio rezervu. Nors ir čia bėda- atsisakius rezervo gali atsirast naujų rizikų.
Žodžiu kebli ten situacija…
Iš kitos pusės toks filosofinis klausimas- kodėl baterijos ekstremaliai netestavo? Gal tada konstrukcinės problemos būtų išlinduios iki lėktuvų pristatymo pradžios…
Ar Transearo nutraukia skydžius į DME Kovo pabaigoje? Nebematau bilietu pardavime velesniam laikui…
Rūkas RIX,RYR2644 lekia į Kauną, UtAir ir RYR1664 vis dar suka ratus,vėluoja ir skrydžiai į VNO iš RIX.
Ryte daug skrydžių į Rygą buvo nukreipti. Net Palangai keli kliuvo (iš Maskvos ir Helsinkio).
Japonijoje atšaukiami 368 skrydžiai lėktuvais „Boeing-787 Dreamliner“
http://www.aviasistemos.lt/japonijoje-atsaukiami-368-skrydziai-lektuvais-„boeing-787-dreamliner“/
Tai visgi kokios tos dvi naujos Ryanair kryptys iš Vilniaus galėtų būti ?
M. O’Leary: “Vasarą planuojame paskelbti dvi naujas kryptis iš Vilniaus”.
http://www.ekonomika.lt//naujiena/ryanair-vadovas-atsisakes-pigiu-skrydziu-vilnius-liktu-be-keleiviu-35889.html#ixzz2K7RedYM2
@Jurgis – Weeze ir Chania. Lygiai toks pats išvedžiojimas kaip ir sakymas, kad Oslas yra nauja kryptis iš Kauno.
Įdomu, ar čia O’Leary, ar žurnalistai neskiria „paskelbti” nuo „paleisti”, arba „announce” nuo „launch”.
Šiaip tai dabar Ryanair gali vos ne kiekvienais metais galybėj oro uostų skelbti, kad atidaro „naujas” žiemai uždarytas kryptis. Ar jau aiškėja ženklai, kad Ryanair daugės sezoninių (daugiausia vasarinių ir kažkiek žieminių) krypčių?
Bet kad Düsseldorf Weeze paskelbtas nuo kovo 15 d., o ne nuo vasaros ?
Tikimės, kad ateityje mūsų verslas Lietuvoje ir toliau augs. Pristatėme tris naujas kryptis iš Kauno, vasarą planuojame paskelbti dvi naujas iš Vilniaus.
Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt//naujiena/ryanair-vadovas-atsisakes-pigiu-skrydziu-vilnius-liktu-be-keleiviu-35889.html#ixzz2KDMD6a9d
Nemanau ,kad zurnalistas suklydo.Gi akivazdziai sako planuojame .Gali suklysti su paskelbti ir paskelbtos.Bet prie ko cia planuojame tada:).Kitas dalykas gi vienam sakini,tai taip ir butu sakes.Paskelbeme 3 is Kauno,2 is Vilniaus.Na cia anksciau laiko juoktis is zurnalisto per stipru sakyciau.
Ryanair niekada nekalba apie tai, kas nepaskelbta. Taip, kad čia apie tas pačias dvi kryptis. Jurgi, „pradėti skrydį vasarą” ir bet kada tarp kovo 1 ir liepos 1 d.
Panašu Ryanair atveža autobusais Ryga-Brėmenas keleivius skristi iš Vilniaus.
Laisvų lėktuvų turėjimas padeda gerokai – Wizz vakar skrydį iš Dortmundo į Vilnių paprasčiausiai atšaukė, po nukreipimo tuščią lėktuvą kuo greičiau parvarė į Vilnių, kad toliau skraidytų sekančiais reisais, o Dortmunde strigusiems keleiviams pasiūlė laukti sekmadienio.
Reiskias apgyniau apsizioplinusi zurnalista:)))
@Mariau
norėjai apginti, bet susifeilinai :)
Juk tikrai buvo aišku, kad MOL kalba pie reisus, kurie jau paskelbti, čia tik nepataisomi naivuoliai galėjo galvoti, kad tai kažkas naujo ;)
Beje, jei neklystų Wizz atveju keleiviams priklauso 400 EUR kompensacijos? Ar čia jie gali kažkaip išsisukti dėl oro salygų? Tik, aišku, klausimas per kiek laiko jie tas kompensacijas sumoka- naujo bilieto nusipirkimui pinigų negausi…
Kiek galima apie tą patį kiekvienais metais – jokios kompensacijos nepriklauso, nes ne dėl aviakompanijos kaltės (dėl oro). Išsireikalauti realiai gali tik dėl overbookinimo. Kitus pripaišys, kad neskrido dėl saugumo, o tada jau tektų eiti į teismus.
Na matai Linai susifeilinau ir pripazinau,ir kas cia tokio.
O del naivuoliu.Nesu tas kuris nieko nezinodamas ka kaltinti,kvailinti puola.Ir net jeigu labai keistai skamba straipsnis nezinodamas to negali garantuoti,kad jis grybas nesamone isverte:)
The government will allocate Estonian Air the rest of the rescue loan
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=69981
The Estonian government decided at its Thursday session to transfer to national carrier Estonian Air 4.5 million euros, which is the last part of the 8.3 million euros rescue loan decided upon at the end of the year 2012, LETA/Public Broadcasting reports.
Visiškai nesusijęs su diskusija klausimas- gal jau yra žinių kokiam sektoriuje dabar Simonas darbuosis? Ar tai dar ateities klausimas?
Boeing изменит конструкцию аккумуляторов Dreamliner
http://rus.db.lv/tehnologii/boeing-izmenit-konstrukciju-akkumuljatorov-dreamliner-50285
По подсчетам аналитиков, в худшем случае убыток Boeing составят около $5 млрд.
Vilniaus savivaldybės, mero Artūro Zuoko iniciatyva, kuriama skrydžių bendrovė „Air Lituanica” turi naują vadovą – nuo sausio pabaigos jai vadovauja Erikas Zubrus, buvęs oro bendrovės „Small Planet Airlines” ir investicijų į žemės ūkį grupės „Agrowill Group” vadovas.
Plačiau: http://vz.lt/article/2013/2/7/air-lituanica-vadovas-zubrus-is-agrowill-group#ixzz2KDcvyeWo
Paskelbta E190 pilotų paieška darbui Vilniuje.Darosi aišku,kuo AirLituanica rengiasi skraidyti :) http://www.aviationmatch.com/display-job/49911/Embraer-190-Captains.html
Vadinasi „Air Lituanica” turi ŽIA ausis. Taip ir galvojau :) Gal ir lėktuvus iš SPA nuomosis…
Labai tiktu pavadinimas Air Bankrot :)
Strateginis investuotojas bus Avia Solution Group? ;)
Nemanau. Kam jiems lįsti? Tiesiog teiks techninį, o gal ir komercinį aprūpinimą – tai 10 kartų pelningiau, nei vežioti keleivius reguliariomis linijomis. Jau kartą sudegė su FlyLAL. Air Lituanica formaliai bus municipalinė. Blogai tai, kad savivaldybė pati turi virš 1 mlrd. skolų.
Nu jo taip ir galvojau.Bus pesimizmo banga.Todel Lietuva ir renka „Valinskus” i seima.O tai ko susirgus einat i poliklinika ,o nesikreipiat pas kokius gabius verslinikus.
Zmogus ne pirma diena aviacijoj tai cia gerai,o ne atvirksciai.
Ir tik nereikia depresuot apie FlyLAL bankrota.Bill Gates’as irgi pradzioj bankrutavo .
Kas ka turit konkreciai pasakyt apie paskirtaji direktoriu,kol kas niekas nieko nepasake.Bet jau jis kazkoks toks:))).
nu va,reikalai ir ledynai pradejo judet. Manau,bent siokiai tokiai pradziai Air Lituanica pasiruose. :)
Mariau niekad nebandei prisijungti prie SuperMamu forumo ? :) Ten butum suprastas ir isklausytas :)
Kaip tik nesenai skelbe, kad planuoja laltech plesti aptarnaujamu lektuvu sarasa vno, berods embrarier buvo ju sarase. Mieli sutapimai … :) matomai dar vienas versliukas, kaip is savivaldybes ismelzt dar daugiau grynu. Turbut ir Rubicono ausys kazkur kysos …
Double Z airlines ;)
O is kur tu viska taip zinai? :)))) Zinai ir tiek
Lrytas rašo, kad Simonas taps Air Apuokas komercijos vadovu :(
Tikrai, Pranai, čia ir atsakymas smalsiajam Vytautaui-NT :)
„Air Lituanica“ vadovas E. Zubrus: „Tikimės tapti baziniu vežėju“
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/air-lituanica-vadovas-e-zubrus-tikimes-tapti-baziniu-vezeju-201302071614.htm
Įtarimai pasitvirtino! Sėkmės Simonui ir air Lituanicai !
Linkiu Simonui ir naujajai aiviakompanijai (gal IATA suteiktų TE kodą :)) pasisekimo, o jo tikrai reikės… viliuosi, kad ir į cargo gabenimus nespjaus …
Kita vertus naujos aviakompanijos koncepcija gerėja lyginant su tuo kas buvo ankščiau. Pagal dabartinę gal net pavyktų skraidint 200-300 tūkst. keleivių su kelių mln. eur nuostoliu per metus.
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/air-lituanica-vadovas-e-zubrus-tikimes-tapti-baziniu-vezeju-201302071614.htm
„Likusį paketą siūloma įsigyti strateginiam investuotojui. Prisijungti prie ambicingo projekto buvo gundami vienos didžiausių Azijoje šalyse Tailando oro bendrovės „Thai Airways“ vadovai, tačiau jie didelio noro nerodo.”
Eina sau Thai Airways noro didelio nerodo idomu kodel ? :) Siulykite Hainan sitie visa laika susidomeje.
Paryžiaus nebeliko, Briuselis tik svarstomas :) Užtai atsirado Tbilisis :) Kiekvienam interviu vis kitos kryptys. Manau Briuselis bent pusmetį turėtų būti kryptis Nr.1, po to Amsterdamas, Paryžius su air France/KLM code-share.
Amsterdamas, Berlynas, Miunchenas, taip pat Kijevas, Sankt Peterburgas, Hamburgas, Tbilisis – tokiomis kryptimis ketina iš Lietuvos oro uostų skraidyti naujoji oro bendrovė.
Nors, pasak E. Zubraus, naujokė „Air Lituanica“ neketina konkuruoti su mūsų šalies oro uostų senbuvėmis, vis dėlto svarstoma ir apie skrydžius į Briuselį, Londoną, Maskvą, Stokholmą – šiomis kryptimis jau skraido kitos bendrovės.
Klausimas visiems dejuotojiems …Vagys,Rubicon,AirBankrot ir t.t.
Turit proga pasakyti tiesa i akis .Cia gi Simono Blog’as .Tai skaykit ka jus manot apie ji dabar.
Ar dabar jau norisi pamirsti:))))
Jei prieš mėnesį buvo kokie tik 20%,kad kas nors įvyks,tai dabar, po kelių dienų straipsnių, galima teigti,kad Air Lituanica tampa realybė:Dokumentai CAA,pilotų paieškos Embraer’iui,Simonas komercijos skyriuje,pakeistas vadovas-judam link „dreams come true” :)
Na ir įdomiai klostosi įvykiai. Žinoma, Simono atėjimas smarkiai pagerina šansus, kad bent jau kažkas iš viso šito gali išeiti. Bent jau nebebus nesąmonių apie skraidymą iš Kauno, Palangos ir Balbieriškio visomis įmanomomis kryptimis :)
Pilotų, aišku, gali rasti Estijoje. Ir jei imtų CRJ-900, tai ir su visais lėktuvais…
Įdomus karjeros vingis. Tiesa galima sakyt, kad naujas vadovas turi karčios patirties aviacijoj, tad gal ankstesnių klaidų nedarys.
Nenustebčiau, jei G.Žiemelio kontora įsigytų kokis 2-5 proc. akcijų (čia šiaip dėl grožio).
Na šiaip iš Simono pusės tai toks ambiciangiausias ir rizikingiausias darbas. Bet jis puikiai supranta, kokia sudėtinga yra aviacijos rinkos situacija. Belieka palinkėt sėkmės. Maždaug po metų matytume rezultatus.
Kas link lietuvių pilotų, tai bijau, kad E-190 jiems yra truputi egzotiką. Daugiausia mokančių skaridyt bus su B737, gal kiek mažiau su A320. Nors aišku, jei kažką buvo nubloškę į tolimesnius kraštus. O gal į tą pačią Estiją…
Įdomu ar ne „Avia Solutions Grioup” lėktuvus tai „Air Lithuanica” nuomuos…
Ir aš pirmą kartą patikėjau, kad Air Lituanica išties gali pakilti, na įdomu, įdomu bus.
P.S. Tokių dalykų tik išvengti naujoje aviakompanijoje reikėtų: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2274101/Air-hostess-sacked-picture-showing-giving-passengers-finger-goes-viral.html#axzz2KEHKkKCG :-)
Simonas ko gero žino kas bus iš VNO naujų a.k. tarpe ir galia tiesiogiai įtakoti kryptis. Čia yra didelis pliusas, geriausias insider’is kokį start-up’inė a.k. gali turėti. ;]
Simonas turbūt yra didžiausias Lituanicos pasiekimas. Gal nebegirdėsim apie planus skraidyti į Tbilisį ar Berlyną.
p.Pliumbum, suplakate ir miltus, ir tiltus. Jei jau bandote būti dideliu žinovu, tai venkite tokių nesąmonių.
Kur žodis Kaunas,ten ir musmirius kažkoks Tomas… Kokia formule išreikštas šis judėjimas..? :-))
@Tomas
Arba tu master-level trolis arba patologinis mulkis.
Kas dar aukštos kultūros perlų pažersite? Forumas yra vieša erdvė ir pagalvokite prieš įžeidinėdami. Žinau, jau yra kelios bylos dėl įžeidinėjimų Facebook’e.
Tuo tarpu Ryanair nepardavinėja balandžio mėnesio bilietų iš Varšuvos, kovo yra (skrenda iš Chopin), gegužės yra (tikisi iš Modlin), o baland=iui nuo šiandien nepardavinėja :)
O kaip Airbaltic skelbe Sausio men. statistika,nors kiek teko a/k,kaip ir imones, dazniausiai ketvircius skelbia
Kuriozu karusele Berlyne toliau sukasi :D :D :D
Aisku saltinis – ne pats patikimiausias
http://www.bild.de/regional/berlin/flughafen-berlin-brandenburg-international/jetzt-wird-tegel-ausgebaut-28436786.bild.html
Siame etape kalbet apie AirLituanica ir Kauna manau butu naivu- su dviem lektuvais jiem Vilniuj isivaziuot reiketu.
Sakyciau realesnis Palangos variantas-atidaryt vasara koki savaitgalini, turistini marsruta. gal dar is ten i koki Hub’a paskraidyt. Na dar galima pabandyt issimust dotacija i vidini reisa.
Siaip panasu, kad jie tikisi is ES pirmininkavimo
zodziu bus matyt..
Tomas turi kompleksų galimai didelių, ir bele kas, kai nėra ką pasakyti, pastoviai grasina teismais, bausmėmis. Gal Tomą reiktų paduoti į teismą už grąsinimą teismais? :)
Dėl Simono tai paradoksas tarp Simono posto, ar reikia LIetuviai nacionalinių avialinijų ir šiandieninės naujienos. Net sunku logiškai paaiškinti. Simonai, gal tars vis dėl to žodį ir pats apie tai, kaip ta nuomonė taip pasikeitė.
bet komercijos direktorius yra samdomas darbuotojas, atlieki savo darbą ir gauni algą, savų gi neinvestuoji, tad nuomonė nebūtinai turi labai pasikeisti :)
Iš tiesų, nuomonė ir darbas gali skirtis. Gal kaip tik iššūkis didesnis pasiekti gerų rezultatų :) Šiaip įdomu aišku būtų sulaukti kažkokio įrašo apie visa tai.
Dėl Tomo – man tai jau senokai vienodai rodo tokie komentarai. Turėjau tiesiog omenyje neseną pasisakymą, kurį dabar dar cituoja visi kas netingi, kad iš Vilniaus, Kauno ir Palangos bus skraidoma į Amsterdamą, Briuselį ir t.t., sudarant įspūdį, kad iš visur bus skrendama į visur. Galbūt net rusišku papročiu, a la sovietmečiu būdavo Palanga – Vilnius – Minskas – Kijevas – Kišiniovas – Simferopolis. Kažkoks šansas Kaunui sulaukti šitų avialinijų (bent jau pabandymo)aišku yra, jeigu kauniečiai nesityčios iš Zuoko ir toliau :)
Problema gali būti ir ta, kad tie, kas atsakingi už Air Lituanica, ir tie, kas dabar yra valdžioje greičiausiai yra asmenys iš skirtingų politinių stovyklų (aišku galbūt yra užkulisiniai dalykai/susitarimai kurių aš asmeniškai nežinau).
Nors teoriškai tai neturėtų kelti problemų Lietuvoje deja sukelia ir sferose, kuriose yra didelė priklausomybė nuo valstybės įmonių/įstaigų/institucijų sprendimų (avialinijos – tokia sfera, nes visa būtina infrastruktūra valstybinė, tik valstybė turi galią sudaryti tarptautines sutartis dėl oro laisvių ir t.t.) pelnas ar nuostolis, deja, ženkliai priklauso nuo ryšių su valdžia. Juk valdžia gali lemti palankią ar nepalankią oro uostų mokesčių tvarką, gali „priiminėti” sprendimą dėl paskirtojo vežėjo į ne ES šalis mėnesį ar „pasidėti į stalčių” keliems metams kol gal ir pačios aviakompanijos neliks, o teismai dėl vilkinimo dar tęsis.
Prie ko tai gali privesti parodė ir FlyLAL atvejis – manau situacija su FlyLAL galėjo būti kitokia jei būtų buvusi kitokia ilgametė VNO politika, o ją lėmė ir centrinės valdžios požiūris (nes ši turėjo svertų keisti VNO politiką/vadovus, bet to nedarė).
Kalbant apie VNO politika FlyLAL laikais, tai klausimas ar čia oro uostas kalčiausias. Juk diskriminacinių mokesčių nebuvo AirBaltic atžvilgiu- visi mokėjo vienodai daug.
Aišku, AirBaltic turėjo finansinį užnugarį ir galėjo daryt dempingą. Tačiau manau, kad kalčiausia buvo FlyLAL savininkų ir vadovų bloga startegija- neturėdami finansinių resursų įlindo į kainų karą…
Žiūrint iš AirLithuanica perspektyvos, ta man nepatinka kai kurios A.Zuoko kalbos. Iš esmės jis norėtų pakelti VNO mekesčius, kad iš jo pasitrauktų Wizz ir Ryanair. Tik bijau, kad tai jam nelabai padės…
O atviras protekcionizmas, sukeltų kitų vežėjų protestų bangą, o gal net ir teismus…
Tikrai, visi tie, kuriems didžiausias džiaugsmas yra įžeidinėti vilniečius, kauniečius ar šiaip neįtikusius žmones, galėtų tokiai pramogai pasirinkti kitas vietas ir formas. Jeigu jiems tik tokiu požiūriu įdomi aviacija, belieka apgailestauti. Labai liūdna, kad kai kurie skaitytojai rašo tai, kas tik jiems patiems ir yra įdomu.
Na, Simonai, sėkmės ir duok dieve neapsigauk. Jei čia kyšo tų žmonių ausys, apie kuriuos galvoju, su jais dirbti laaabai nelengva..
@Vytautai – nepakelti mokescius, o uztektu tiesiog juos suvienodinti ;-) ir oro uosta, arba netektu LCC, arba eitu i ziauru minusa, jei sumazintu mokescius visiems vezejams. (siai diena LCC vno uzima jau apie 60% rinkos) jei dar charterius ismesime is ju skaiciavimo metodikos, tai ta dalis dar didesne bus. Vilnius tapo labai konkurencingas oro uostas, o atejus TK,SK, bei Ukrainos vezejui, praktiskai nebeliks GAP’u poreikui..
Manau cia tikrai gali buti poliskai spaudziama isvaryti LCC is VNO (perkelti i KUN pvz). kad atsirastu rinka naujam zaidejui.
Kaip būtų linksma, jeigu Air Lituanica lėktuvus nudažytų oranžine spalva ir užsidėtų Lituanica užrašą kaip ant Dariaus ir Girėno lėktuvo.. :) Gaila, kad tas skrydis paženklintas katastrofa, nes šiaip jau jų pasiekimas buvo rimtas ir vertas įamžinimo.
Šiaip tai dabartinė nuolaida logiška- nuo pervežto keleivių skaičiaus. Nel LH buvo netoli to, kad gautų tą nuolaidą. Teoriškais AirLithuanica prasisukus irgi galėtų į ją pretenduot…
E.Zubrus: “Air Lituanica” plės skrydžių geografiją iš Lietuvos
http://www.aviasistemos.lt/e-zubrus-air-lituanica-ples-skrydziu-geografija-is-lietuvos/
E.Zubraus kalba kol kas logiška ir teisinga :
“Galvodami apie šį projektą, daugiau kalbame ne tiek apie konkurenciją su egzistuojančiais vežėjais, bet apie Lietuvos susisiekimo su Europa galimybių padidinimą. Pirminiuose planuose tikrai nėra numatyta tiesioginės konkurencijos tiek su pigių skrydžių, tiek su kitomis oro bendrovėmis. Atvirkščiai – yra mąstoma daugiau apie bendradarbiavimą, ypač su tradicinėmis oro bendrovėmis ir galimybių skrydžių tinklo plėtimą”, – sakė E.Zubrus.
“Žiūrint į šiuolaikinės aviacijos tendencijas Europoje, mažos regioninės skrydžių kompanijos yra priverstos glaudžiai bendradarbiauti su didelėmis bendrovėmis, siekdamos išgyventi. Mūsų projekto tikslas – augant ir pačiai “Air Lituanica”, ieškoti kiek įmanoma partnerystės su didžiaisiais vežėjais, pradedant “Air France”, KLM ir Skandinavijos oro bendrovėmis”.
Kokias Skandinavijos oro bendroves jis turi omenyje? SAS lyg ir jau turi skrydžius į Kopenhagą ir Stokholmą. Daugiau „didžiųjų vežėjų” Skandinavijoje nėra..
Norwegian ne skandinavijos bendrove ir nedidele?
Norwegian irgi skrydžius turi patys savo į Vilnių ir į Palangą.
Dėl Skandinavijos vežėjų tai fail … Taip pat neaišku, kodėl nera CDG krypčių sąraše, jei siekia air France/KLM codeshare ?
Žiūrint krypčių sąrašą, galima įtarti, kad Palanga sulauks taip norimo Hamburgo. O kas iš Kauno sunku pasakyti. Ir iš vis ar pirmam etape su dviem lėktuvais įmanoma bus dar Kauną ir Palangą prijungti ? Kad ir viena-dvi kryptys su dukart per savaitę skydžiais. Nes kaip skelbiasi, žada orientuotis į verslo segmentą, reiškia būtinas dažnis reisuose į Vilnių.
Prašyčiau kol kas nespekuliuoti ir tarp eilučių informacijos neieškoti :)
Nėra nuspręsta, kokios bus kryptys. Šiuo metu visa energija AOC’ui ir kitiems planavimo darbams. Planuojame kovo pabaigoje/balandžio pradžioje turėti AOC ir tuo pačiu metu baigti fleet/network planning.
Skrydžiai bus iš Vilniaus.
Orientuosimės į skrydžius ten, kur yra didžiausia komercinė prasmė. Vizija – regioninis „high frequency” vežėjas su stipria ko-operacija. 3 metų bėgyje pasiekti, kad visose kryptyse turėti po partnerį.
Visos kryptys bus pasirinktos tokios, kur galima pasiekti bent daily frequency (nebūtinai nuo pirmos dienos).
Nesiorientuojame į tranzitą.
Orientuojamės į stiprią partnerystę su didžiaisiais vežėjais, kooperuojantis jungtiniuose skrydžiuose. Todėl pradinės kryptys ir tvarkaraščiai priklausys ir nuo to, kokius susitarimus pavyks pasiekti šiuo klausimu.
INTERVIEW: Estonian Air as Loss Leader for an Internationalized Economy
http://news.err.ee/economy/70cb8c67-af37-41a7-ab40-79d4d8a38bfb
Manau, Simonas labai tiksliai uždarė spekuliacijas krypčių ir prioritetų reikalais. Kol kas atrodo labai logiška. Ką su užsienio verslininkais ne kartą teko aptarti (ypač kai jie niekaip normaliai Vilniaus negali pasiekti) – jų vizija dėl Lietuvos susisiekimo paprastai būna visiškai sutampanti su tuo ką trumpai pateikė Simonas. O jei Londonas (normaliame oro uoste ir su jungtiniais skrydžiais) ir Amsterdamas išsispręs – tai jau bus didelis žingsnis į priekį.
Simonai, ar nekeistai skamba – „kur skraidysim neaišku, tik žinom, kad skraidysim”. Ar neprimena, tau tai aviakompanijos tik dėl idėjos, kur svarbu tik tai, kad ir aš tokią turėčiau. Berods pats rašei, kad dauguma aviakompanijų įkuriama (kaip ir futbolo klubų perkama) ne ekonominio verslo prasme, bet iš idėjos (nepamenu dabar tai nusakančio termino).
Ar iš šono žiūrint, tau pačiam nesusidarytų įspūdis, kad aviakompanija vis dėl to turi ir kitus, užslėptus tikslus, pvz. praplauti savivaldybės/valstybės pinigus?
Turbūt gerai supranti, kad būsi vienas pirmųjų kompanijos žmonių ir jos feilas tiesiogiai atsilieps tavo karjerai ir įvaizdžiui, kuris dabar yra tikrai aukštas. Aš net prognozuočiau, kad po 1-1,5 metų, kai vis dėlto paaiškės, kad ne visas rožėmis klota, kad nuostoliai per dideli, ir reikia imtis sąnaudų mažinimo, bus atleistas direktorius ir į jo vietą bus paskirtas Simonas. Deja, tik 6-9 mėnesiams iki aviakompanijos veiklos pabaigos.
Labai norėčiau, kad mano prognozės neišsipildytų, tačiau visa ekonominė logika sako, priešingai.
@Vytautas-NT – taip, galėtų pretenduoti į nuolaidą ir šiuo būdu gauti pranašumą prieš užsienio „tradicines” oro bendroves su kuriomis konkuruos. Bet reikalas tas kad VNO mokesčių sistema gali būti lengvai pakeista – LCC „išvarymas” šiuo atveju galėtų reikšti ir Air Lituanica apsunkinimą. Vėlgi – čia daug priklauso nuo valdžios požiūrio, nes nors taip ir neturėtų būti, valdžios nuomonė apie Air Lituanica ir jos savininkus tikėtina lems tokius sprendimus.
Na be spekuliacijų čia neapseisim- juk reikia dėl kažko diskutuoti. Informacijos yra mažai. Todėl galima bandyt svarstyt visokius teorinius variantus…
Kalba apie skandinavija reiškia, kad bus siekiama greičiausiai perimt Stokhomas-Vilnius maršruta (aišku tokiam E-190 dabar net per didelis). O vėliau gal įsipaišyt ir į Vilnius-Kopenhaga. Juk seniau SAS buvo be vargo atidavęs šį reisą AirBaltic.
Ukrainos krypty galima užkišt AeroSvit paliktą spragą ir t.t.
Žodžiu, gal ateity skraidančių į Vilnių bus mažiau, bet jų reisus vykdys AirLituanica…
Simonai, tokio komentaro reikėjo jau vakar :)
Tuomet būtų mažiau ir tų spekuliacijų, bandymų kažką išskaityti tarp eilučių.
Dėl Mindauqo komentaro, tokios rizikos visada yra, bet aš, kažkodėl, tikiu, kad viskas turėtų pavykti, jei įmonėje bus suburti tokie profai, kaip Simonas, o akcininkai bus kantrūs ir nepasitrauks po 6 mėn., kaip buvo Star1 atveju…
Simonai, nepamirškite ir cargo… ;) tai generuoja papildomus pinigus…
@Linas. Mes norime žinoti labai daug, bet manau, kad patys kompanijos vadovai dar ne viską iki galo išsiaiškino ir patys nežino smulkmenų. Taigi, reikia palaukti porą mėnesių, o kad mes čia visi spėliajame, tai normalus dalykas.
Simonai, kodėl http://www.facebook.com/airLituanica
puikuojasi senu LAL lėktuvu ? Ar čia kaip ir su turkishairlines.lt , – jums nepriklauso ?
Aš čia labiau apie visą air Lituanica brand’ų/vardų zoną. Kad nepasikartotų airBaltic vardų istorija.
@Boeing
suprantama, kad mes norime daugiau, nei Simonas gali papasakoti, o gal dar ir nėra viskas iki galo sudėliota ar tik tikslinama, kurios kryptys būtų pelningiausios, kurios avialinijos pasirašys bendro kodo sutartis ir t.t. Bet jo komentaras, kad ir toks neišsamus, įnešė daugiau aiškumo, nei iki šiol publikuoti straipsniai, interviu spaudoje.
O dėl spėlionių ir interpretacijų, tai žinoma, kad jų bus dar laaaabai daug, bet tai ir gerai, tik įdomiau bus laukti skrydžių pradžios :)
Bent jau nepakartojamas viduramžių antspaudas logotipe yra prastas sprendimas. Manau, Simonas kaip marketingistas apsvarstys tai.
O gal Simonas, kaip marketingistas, pasakys, kad tai kaip tik žiauriai kietas ejimas :)
Aš tai kol kas užduočiau grynai techninį klausimą- kiek krovinių gali nuvežt su E-190/CRJ-900 dydžio lėktuvu? Kiek suprantu rimčiausias potencialus Hub’as būtų Amsterdamas, o iki jo dar skrist tolokai. Tad manau, kad krovinių vežimas galėtų atsirast nebent po metų…
@Linas. Taip, Linai, visiškai sutinku.
Vytautas-NT: čia aišku detalės, tačiau realiai vienas iš esminių CRJ900 ir E-Series skirtumų – E-Series gali imti cargo, o CRJ900 praktiškai 0, gal nebent paštą trumpesniuose skrydžiuose.
@ Mindauqas labai gerai suformuluotas komentaras… zinant Zuoka ir jo utopijas kuriomis maitina liaudi, manau kad tai tik dar vienas jo gyvenimo vingis siekiant asmenines naudos sau bei „Kolegoms”
Štai kodėl CRJ Estonian atsikratyt norėjo. Na čia, aišku, ne pagrindinė priežastis, bet žinant kad jie krovinius vežioja, tai jiems irgi svarbu…
Be to, manau, kad krovinių vežimo sistemą suformuot reikia laiko ir tai bus ne pirmasis AirLituanica prioritetas. Be to reikia jungčių su dideliais oro uostais, kurie gali pasiūlyt gerą tolesnio krovinių paskirstymo geografiją…
Vytautai-NT, su E-170 skraido AY, ima ~ 500 kg cargo per flight, priklausomai nuo pax load.
@Vytauatas – Kaip ir visų „regionalų” cargo labai priklauso nuo bagažo, balanso, tūrio, tankio – reikia žiūrėti čartus. Esant vidutiniam komerciniam apkrovimui ir iki 1500km E-190 ima normaliai iki tonos, CRJ900 iki 400kg tik jei pasiseks. Plius CRJ-o pakrovimas durnas.
Tuo tarpu geros žinios apie FinnAir- panašu, kad pertvarka davė rezultatų:
http://www.lenta.ru/news/2013/02/08/finnair/
Tuo tarpu kiek supratau FlyBE savo eksperimentus regione kol kas nutraukė ir Lietuvos nekabins?
Numušiu nuo temos.
Į Vilnių pradės skraidyti UTAIR Ukraine, 3x weekly ATR iš Zhuliany. 1,3,5, atvykimas į Vilnių 12:10, išvykimas 13:10.
Nuo kovo 22 dienos, beje.
Tai viskas i Kijeva tranzitiniu keleiviu labai mazai beliks?
Kam dabar atiteks buve Kijevo tranzitiniai keleiviai (kiek suprantu i Rytus dauguma 1stop per Kijeve skrido)
Reik manyt bus gerai Turkish is sito „posukio”.Smalsu kam dar i nauda iseis?
Na tai dabar sekantis pranešimas bus, kad ir Wizzair Ukraine pradės skraidyti iš Zhuliany :) Bet Kijevas kaip hub’as bent kol kas mirė.
Klausimas dar, beje, buvo dėl „Transaero” – vasarą „Transaero” skraidys 2x weekly. Kaip jau matėsi pernai, Rusijos turistai į Lietuvą dažniausiai renkasi šią aviakompaniją, tai dabar turės ir idealų produktą tam – skrydžiai penktadienio ir sekmadienio vakarais.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vilnius_airport
Nu greitai dirba vyrukai… Ir UTair nauja kryptis yra,ir air lituanica ideta.. :))
Dabar taip pat 2x skrenda? Tik berods Ketv/Sekm?
Mariau, taip, dabar žiemą skrenda ketvirtadienio pavakare ir sekmadienio rytą.
Estijos vyriausybės nuo bankroto gelbėjama skrydžių bendrovė „Estonian Air” gali sukurti bendrą įmonę su Didžiosios Britanijos pigių skrydžių aviakompanija „Flybe”.
Pasak Estijos spaudos, „Flybe” – nėra vienintelė potenciali „Estonian Air” partnerė, tačiau minima dažniausiai.
Dienraštis „Postimees” rašo, kad „Flybe” gali atitekti 49 proc., o Estijai – 51 proc. tokios galimos bendros įmonės akcijų.
Šio sandorio galimybes aktyviai svarsto tiek „Estonian Air” vadovybė, tiek ir Estijos ekonomikos ministerija.
@mmm Įdomi informacija. Ir nauja a/k vadinsis Flybe Estonia :) Kaip kad su Ryanair sukurta bendra a/k vadinsis Flybe Ireland.
Tik koks jiems bzinis iš tos Estonia? Ar čia ilgalaikis planas pamažu dalį suomiškų maršrutų perduot estams- lėktuvai juk iš esmės tie patys E-190?
Spėčiau, kad Utair Ukraine gali būti net realesnis Air Lituanica partneris į Kijevą nei UIA (daily codeshare skrydžiai).
Klausimas Simonui dėl Stockholmo – ar yra/bus svarstoma skraidyti į BMA vietoje ARN, ar tam tiesiog nėra poreikio?
Vizija – regioninis “high frequency” vežėjas su stipria ko-operacija
– kaip ir OV… tik kad estams nelabai sekasi. Ar yra esminiu skirtumu vizijose?
Talino oro uoste lėktuvas nuvažiavo nuo tako
http://verslas.delfi.lt/transportas/talino-oro-uoste-lektuvas-nuvaziavo-nuo-tako.d?id=60625679
Airbaltic ir KUN reklamuoja jungiamuosius skrydzius is KUN (Delfi).
Kazkokia keistoka ta reklama nes KUN logotipas afisoj .Na jeigu ir cia sugalvojo KUN moketi uz krypciu reklamavima,kaip kad Ryanair mokejo tai ka as zinau.Gal ir tie sugalvojo pagasdint ir issireikalavo.
Nežinau ar bus geras jungimas, bet teoriškai su UTair Ukraine galima bus ir į Tbilisį skrist –
http://en.wikipedia.org/wiki/UTair-Ukraine
Vizija iš esmės ta pati. Tik Estonian atveju problemų daugiausia kyla dėl eksperimento vystyti tranzitą, nes didžiulės skolos susidarė būtent tuo periodu (2011 pabaigoj-2012 metais). Iki tol Estonian gyvavo su nedideliu minusu. Gal kiek optimizavus maršrutų tinklą, būtų gyvenusi ant nulio ar nedidelio pliuso. Aišku jiems reikėjo pinigų ir lėktuvų parko pertvarkai (ką spręs ateity AirBaltic).
Man tai ta UtAir-Ukraine keistokai atrodo- kodėl jie vietoj Borispolio naudoja Žuliany oro uostą? Aišku, ten mokesčiai mažesni,bet skrydžiai nesusikabina su kitais vežėjais. Nors panašu, kad UtAir to nepraktikuoja.
Tuo tarpu skrydžiu į Vilnių jie realiai labiau taiko į tiesioginius keleivius, nes tranzitinis tinklas iš Kijevo nedidukas- daugiausia vidiniai reisai ir dar kiek į Rusiją. Nepanašu, kad čia būtų dideli srautai…
Bet, matyt, bando kažkiek atsikąst AeroSvit buvusios rinkos…
Prades judeti ir pamatysit ta vizija ir realius rezultatus. Bus koks 2x AMS su KLM codeshare ar 2x CDG su AF codeshare (vis delto statyciau uz AMS), 2x ARN per diena (E170 vietoj Saabo – sorry Vytautas-NT), dar vienas kitas svarbus marsrutas Mariaus verslininkams, kurie vis dar nezino, kad nevisada lektuvas skrenda nuo vienu duru iki kitu – reikia kartais kazkur ir persesti. Is SN bus galima atimti BRU marsruta – valdininku armija auga, valdininku, keliaujanciu i BRU armija auga dar greiciau (neskaitant to, kad kiekviena zuvivaisos departamento teta, dirbanti su Europiniais projektais, ismano, kad ir kur jai turi buti skrydis ir dar butinai tiesioginis, del to skrenda kiekviena karta su SAS bambedama) – 2x BRU bus pats tas, ypac jei puse lektuvo bus Economy Extra (juk valdininkas, zinantis, kad jam meetingas rytoj nuo 10:00 iki 16:00 nezino, kada jam gali tekti planus staigiai pakeisti) 5 vietos biznio klase, nes europarlamentaras privalo skristi business. 2x per diena BRU leis ministerijoms daug lesu sutaupyti – nereikes moketi puses dienos dienpinigiu skrendantiems is vakaro ar griztantiems ryte (o kur dar viesbuciai). Daugiau kokiu stebuklingu krypciu tikites, nzn. Gal i Rytus kazko galima tiketis. Skrendantys i GOA su A320 ir nusileidimu DXB gali tiketis ORD su nusileidimu LHR.
UTair Ukraine jau dabar konkuruos su Ukraine Int. dėl tiesioginio Kijevo srauto. O tranzitas kažkoks tai su Ukraine Int. vis tiek bus, nors ir mažesnis nei buvo su Aerosvit.
Su 3x weekly tramzito nepavystysi nei KBP nei Zhuliany, tad point to point srautui oro uostas netgi geresis – ir mazesnis, ir arti centro Kijevo masteliais.
Beje pastebėsiu, kad jei Stokholmo atveju būrų Bromma vietoj Arlanda, tai jokių jungimų su ten nepadarysi- vien tiesioginis srautas.
Šiaip dėl 2 kart per diena CDG labai abejočiau- ganėtinai toli oro uostas. Nepririnks tiek keleivių.
Bijau, kad skrendant į BRU nakvojimo neatsisakysi- nes yra lėktuvo vėlavimo ir t.t. rizika. Aš tokius atvejus savo akim mačiau. Taip, kad nemanau, jog tai bus masinis reiškinys.
Tolimesnėj perpektyvoj kas link rytų tikėtina kryptis būtų Stambulas- nereikės Turkish didelį lėktuvą varinėt. Tiesa tada griūna dviejų miestų aptarnavimo planas…
Iš tų dar daug svarstytų krypčių galėtų buti Miunchenas , kuri Airbaltic sėkmingai naudoja jungimams ir kur dar kažkoks tiesioginis srautas yra. Tik ar duos čia LH codeshare, kad su Frankfurtu konkuruot- klausimas.
Kaip teorinė galimybė lieka Berlynas, bet tik su sąlyga, kad bus susitarimas su AirBerlin. Jie pamažu optimizuoja maršrutų tinklą ten.
O rytų Europoj, deja, nebėr variantų. Prahai tiesioginiam srautui net toks lėktuvas būtų per didelis…
@Vytautas-NT – na su tranzitu yra taip – be jo tiesiog mažesnis srautas. Geriau 50 tiesioginių keleivių 20 tranzitinių mokančių žemiau kėdės savikainos vidurkio (bet daugiau kintamų kaštų) nei tik 50 tiesioginių (tokio pat modelio lėktuve). Jei nebus tranito reikės mažiau reisų, o mažiau reisų reiškia mažiau patogų produktą verslui. Tai manau viena priežasčių kodėl Estonian stengėsi vystyti tranzitą – ne dėl to, kad tikėjosi labai daug uždirbti iš paties tranzito, bet kad kitaip tokie dažni reisai būtų buvė neįmanomi, o retesni reisai būtų reiškę dalies likusių mokėti pasirįžusių tiesioginių keleivių praradimą ir t.t.
gera info pas Zubru linkedin kabo :))
Erikas Zubrus
Manager at Star1
Lithuania
Airlines/Aviation
Čia vat klausimas kas yra tranzitas? Nes vienas dalykas yra keleiviai skrendantis per vežėjo Hub’ą kitomis kryptimis, kitas dalykas- kartu su tiesioginiai į kito vežėjo Hub’ą keliaujantys keleiviai. Čia būtų privežėjo (feeder’io) variantas.
Aišku, tokiu atveju didžiausia problema, kad taip gali dirbt su nedaug krypčių- tik su gana dideliais oro uostais, turinčiai platų maršrutų tinklą. O vat su mažesniais oro uostais toks žaidimas neveiks.
Beje, kas per biznis FlyBE vis dar skraidyt į Tartu? Ar tai populiari Suomių turizmo kryptis?
„Estonian Air“ gali susijungti su Didžiosios Britanijos „Flybe“
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/estonian-air-gali-susijungti-su-didziosios-britanijos-flybe-667-305096#ixzz2KKmRQcSz
O Flybe nenorėtų įsigyti air Lituanica akcijų paketo ? Gal niekas su ja nekalbėjo ir nesiūlė ? Regioniniai skrydžiai Flybe specializacija, o ne Tailando oro bendrovės „Thai Airways” :)
@Jurgis tai gal ivardink, kuriu regioniu krypciu mums truksta? LPX ir SQQ? ar FlyBE butu pats tas su ATR42 i AMS 2x dienoj varineti?
@klaustukas Tam yra air Lituanica vadovybė.
@klaustukas – aš tai dar į PNV siūlau :) O apskritai tai nereik apsiriboti tiek nedaug – nacionalinis vežėjas turi skraidyti bent į keliolika iš šito sąrašo – http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_airports_in_Lithuania
@klaustukas Aš čia labiau į tai, kad A.Zuokas už savivaldybės pinigus pasiskraido į Tailandą atsieit pasiūlyti airLituanica akcijų. Praėjus metams po ekskursijos pasiguodžia, kad „Thai Airways” nelabai domisi akcijų pirkimu. Būtų keista jei susidomėtų. Ir kaip atsvara tam, yra a/k , kurios „arkliukas” yra regioniniai skrydžiai ir kuri aktyviai domisi savo rinkos plėtimu, t.y. Flybe. Kas dėl Flybe fleet, tai užmesk akį, gal tiks ir Lietuvai:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flybe
http://en.wikipedia.org/wiki/Flybe_Nordic
Bet čia aš kol kas minėjau galimybę pasiūlyt akcijų paketą, o lėktuvų perėmimą.
… o NE lėktuvų perėmimą.
Diletantiškas pamąstymas: gal air Lituanica galėtų ir pirmame etape užgriebti PLQ, pvz. penktadienį vakare skrenda VNO-PLQ, savaitgalį suskraido iš PLQ ten kur aktualu vakarų Lietuvai, sekmadienį vakare grįžta į VNO. Savaitgalį verslas neskraido, tai 1 lėktuvas galėtų padirbėti PLQ. Penktadienį iš VNO į pajūrį, sekmadienį atgal gal irgi būtų srauto? Pvz. „prakutę” verslininkai, turintys antrą būstą prie jūros :) Žinoma, kiek realiau toks projektas būtų vasaros sezono metu.
Niekas ir niekada neskris vietiniais mūsų reisais, ibo laikas sugaištas oro uosto procedūroms kainuoja daugiau, nei smaugimas Magistrale A1
Smagu, kad kuriamas verslas, bandoma kurti konkurentus esamoms avialinijoms. Ir Simona puikiai suprantu, jam atsiveria nauji issukiai kurti bendrove, tai labai masina. Butu labai idomu pamatyti tos bendroves strategija, suzinoti kuo gi ji skirsis nuo kitu, rinkoje esanciu. Kurti bendroves valstybes saskaita (ar savivaldybes) bepigu, galima daug prifantazuoti apie tai, kad pritrauksime daug verslo, turistu, bendradarbiausime su didziosiomis aviakompanijomis…. Aviacijos versle didziule konkurencija, o pelnas nestabilus ir labai menkas, visa esme – revenue management subtilybes, yra daug Harvardo atvejo analiziu ta tema. Jei man atsiustu verslo plana: nauja aviakompanija Lietuvoje, 95% tikimybe, kad atsakyciau very interesting and excellent opportunities, but… manau, kad joks privataus kapitalo fondas tokios investicijos nefinansuotu. Per didele rizika ir per mazas pelnas, o potencialus nuostoliai labai dideli. Tai jei jau deginsit pinigus, butu gerai, kad tai butu privatus sitos idejos sponsoriu, bet ne valstybes ar miesto pinigai….
salyje, kurios zmones ir taip salyginai mazai skraido, siulot atidaryti vidinius skrydzius – manau, kad dar ilgai to nebus, nebent FlyBE susidomes ar koks apsukruolis lietuvis is kur nors Saab340 parsitemps :)
Aevarm
I’m not sure exactly why but this blog is loading extremely slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I’ll check back later and see if the problem still exists.