„Air Lituanica” pradeda skrydžius į Berlyną
Šiandien, rugpjūčio 5 dieną, „Air Lituanica” pradeda trečiąjį maršrutą – tiesioginiu skrydžiu sujungs Lietuvos ir Vokietijos sostines.
„Air Lituanica” skrydžius vykdys 4 kartus per savaitę, 76 vietų „Embraer 170” lėktuvu. Skrydžiai bus vykdomi pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais – išvykimas iš Vilniaus 13 val. 55 min., išvykimas iš Berlyno – 15 val. 5 min.
Skrydžiai tarp Vilniaus ir Berlyno nevyko nuo 2011 m. spalio mėn., kuomet skrydžius sustabdė Švedijos aviakompanija „Skyways”.
Skrydžiai tarp Lietuvos ir Berlyno – vienas nestabiliausių maršrutų. Iki 2009 m. sausio mėn. gan sėkmingai šiuo maršrutu skraidė „airBaltic”. Padariusi pertrauką, 2009 m. gruodį „airBaltic” dar sykį atidarė šį maršrutą, kuriuo skraidė iki 2010 m. birželio pradžios. 2011 m. gegužę, beveik tuo pačiu metu skrydžius tarp Vilniaus ir Berlyno pradėjo dvi bendrovės – „Estonian Air” ir „Skyways”, pirmoji pasitraukė greičiau. 2010 m. gegužę skrydžius iš Kauno į Berlyno Schonefieldo oro uostą pradėjo „Ryanair”, tačiau užbaigė 2011 m. pradžioje.
Srautas tiesioginiais skrydžiais tarp Vilniaus ir Berlyno buvo nepastovus ir svyruojantis, tačiau „airBaltic” šiame maršrute 2007-2008 metais įdirbus maršrutą pavykdavo vežti po 2000-3000 keleivių per mėnesį.
Keleivių srautas Vilnius-Berlynas, 2007-2011 m.
Nuo 2011 m. rudens tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Berlyno nevyko, tačiau keleiviai tęsė keliones netiesioginiais skrydžiais. Su vienu persėdimu tarp Vilniaus ir Berlyno 2012 m. keliavo apie 12,5 tūkst. keleivių. 27% keleivių skrido per Rygą, 25% – per Frankfurtą, 15% – per Kopenhagą, 12% – per Varšuvą, 7% – per Vieną, 6% – per Briuselį, 4% – per Helsinkį. Šių metų liepą „LOT Polish Airlines” sustabdė skrydžius tarp Varšuvos ir Berlyno, todėl keleiviams iš Vilniaus sumažėjo jungimo galimybių.
„Air Lituanica” maršrute Vilnius-Berlynas pasiūlys po 2700 kėdžių per mėnesį.
Kodėl „Air Lituanica” pavyks įsukti šį maršrutą:
– tinkamas šiam maršrutui lėktuvas. „Ryanair” ir „Estonian Air” bandė tarp Lietuvos ir Vokietijos sostinių skraidyti per dideliais lėktuvais (189, 118 vietų), „airBaltic” blaškėsi tarp per didelio („Boeing 737 – 120 vietų) ir per nepatogaus turbopropelerinio („Fokker 50” – 50 vietų).
– įdirbis su kelionių agentūromis ir tiesiogiai su korporatyviniais klientais. Berlynas yra ta kryptis, kurioje svarbus pasiekimas visų parodų ir mugių lankytojų; svarbus turistinių grupių į abi puses pritraukimas – šie dalykai reikalauja kruopštaus darbo rinkoje.
– jungiamųjų skrydžių galimybės: „Air Lituanica” pradėdama skrydį tarp Vilniaus ir Berlyno siūlo jungiamuosius skrydžius su „Air Berlin”. Pagal išankstinius pardavimus populiariausi jungimai – į kitus Vokietijos miestus (Frankfurtą, Miuncheną, Štutgartą, Diuseldorfą), tačiau aktualios ir kitos europinės kryptys – Malaga, Viena, Ciūrichas, Roma. Nors Berlyno Brandenburgo oro uosto atidarymo data dar nepaskelbta, tačiau tikėtina, jog po maždaug 1,5 metų atsidarius naujam Berlyno oro uostui keleiviai sulauks dar patogesnių jungimo galimybių.
– srautas tarp Vilniaus ir Berlyno auga – 2013 m. pirmąjį ketvirtį netiesioginis srautas tarp Lietuvos ir Vokietijos sostinių paaugo 12%.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
521 komentarai
Leave a reply
Lieka palinketi sekmes ;)
Kuo didžiausios sėkmės šiame kol kas rizikingiausiame bandyme! Tikiuosi AirLituanica bus pirmieji sugebėsiantys prisijaukinti šį maršrutą.
Dėl BER atidarymo per pusantrų metų abejoja ir patys vokiečiai :) Laukiam pirmų rezultatų!
Jau anksčiau klausiau Simono, ar teisingai paskaičiavau pervežtų keleivių skaičių:
Simonai, ar teisingai suprantu, kad pirmą mėnesį Air Lituanica pervežė 4841 keleivį ( buvo pasiūlyta 7448 vietos x užimtumas siekia 65 proc.) ?
O čia še tau Zuokas ir duoda atsakymą :)
„Visiškai neseniai pradėjusi veiklą ji jau pervežė 10 tūkstančių keleivių.”
Skola tik grūdina Vilnių
http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/skola-tik-grudina-vilniu.htm
Pasijutau durnius paskutinis :)
@Jurgis – naudoti daugiklį 2x dar yra visai politiškai korektiška ;)
@Vytautas Tai matyt ir Vilniaus skola realiai yra ne vienas milijardas, o bent pora milijardų litų. Čia kažkaip tai ir šypsenėlė nebesideda. Viskas blefas.
Jo, nemoki skaičiuot visai :)
Tokiu atveju neteisus yra Simonas. Pranešime turėtų būti:
Pirmą mėnesį Air Lituanica pasiūlė 7448 vietas, pervežta 10 tūkstančių keleivių, orlaivių užimtumas – 134 procentai.
Na o dabar daug :))))
Aukšto lygio overbooking, turiu pasakyti ;]]
Visai galimas daiktas kad buvo vezami vietnamieciai bagazo skyriuje :) Ne veltui Lietuva taip isgirta kontrabandos srityje :)
Nu nevaldo Zuokas liežuvio kartais ir tiek. Tie avialinijų planai apskritai buvo kažkokie mega grandioziniai ir būtų pasibaigę žiauriomis nesąmonėmis ir nuostoliais, jeigu kažkas būtų pabandęs tiksliai įgyvendinti tai, kas buvo kalbama. Būtų buvę baisiau negu oranžiniai dviračiai v1.0. Gerai, kai už tų Zuoko projektų atsiranda žmonės, kurie sugeba pamatyti realų tų tikrai įdomių ir originalių idėjų potencialą ir suvaldę paverčia jas realybe.
Tourism in 2013: The Fastest Growing European Countries
The fastest growing destinations in Europe are Iceland and Slovakia, at a blistering 30 percent and 20 percent respectively. Montenegro, Latvia and Croatia follow with a growth around 9 percent, Hungary and Poland with a growth of 7 percent.
http://www.etc-corporate.org/images/reports/ETC_July_2013_Trends_and_Prospects.pdf
Lietuva stipriai atsilieka nuo Latvijos turizmo srityje, nors ir kaip kai kam nepatinka „matuotis”, bet tai vienintelis objektyvus metodas žinot kur esi ir kiek reikia pasitempti.
Meras arba žurnalistas greičiausiai sumaišė parduotų bilietų skaičių su pervežtais keleiviais – interviu davimo dieną šis skaičius galėjo būti geras. Jurgi, tavo skaičius tikslesnis ;)
„Go Planet Travel“ skraidins su „Grand Cru Airlines“ lėktuvais
http://www.ekonomika.lt//naujiena/go-planet-travel-skraidins-su-grand-cru-airlines-lektuvais-41608.html#ixzz2b5ExqO5i
Sėkmės Air Lituanicai su Berlynu, asmeniškai labai džiaugiuosi šia kryptimi ir linkiu sumušti visus rekordus. Berlynas nuostabus miestas tiek verslui, tiek turizmui, tiek privačioms kelionėms. Ir labai svarbus kaip Vokietijos sostinė. Ta kryptis tiesiog būtina mums. Svarbiausia, stabilus kryptingas darbas, ko pasekoje Berlynas taptų stabilia kryptimi. Na o dabar jau aišku domina ir sekantys darbai. Laukiam Prahos ir Miuncheno starto ir bilietų prekybos datų.
Gal kas buvot spaudos konferencijoj ? Gal kokių naujienų pasakyta, ko nėra spaudos pranešime ?
Spaudos konferencija: AIR LITUANICA inauguracinis skrydis į BERLYNĄ
Rugpjūčio 5 d. pirmadienį kviečiame Jus į trečiojo „Air Lituanica“ skrydžio atidarymą ir spaudos konferenciją tema: Lietuvos ir Vokietijos ryšių stiprinimas. Kodėl Lietuvai reikia patogaus susisiekimo su Berlynu?
Spaudos konferencijoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas p. Jonas Pinskus, Vokietijos ambasados Lietuvoje ambasadoriaus patarėjas ir pavaduotojas p. Peter Ziegler, Vokietijos ir Baltijos šalių Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje (AHK) Lietuvos biuro vadovė Audronė Ercienė. Taip pat „Air Lituanica“ direktorius Erikas Zubrus pristatys trečiąjį tiesioginį reguliarųjį kompanijos maršrutą į Vokietijos sostinę.
Konferencijos pradžia 12:30 val. Konferencija vyks Vilniaus oro uosto Verslo klubo salėje, tad nuo 12:00 val. laukiame Jūsų oro uosto išvykimo salėje prie Aviacijos saugumo patikros, kad galėtume sklandžiai atlikti aviacijos saugumo procedūras. Prašome Jūsų su savimi turėti asmens dokumentus.
Po spaudos konferencijos vyks keleivių sveikinimas prie laipinimo vartų ir simbolinis juostelės kirpimas. Bus sudaryta galimybė važiuoti į oro uosto peroną filmuoti ir fotografuoti orlaivio kilimo – „Air Lituanica“ į Berlyną kils 13:55 val.
Trumpas renginio planas:
12:00 atvykimas į oro uostą
12:30 spaudos konferencija Verslo klube
13:10 keleivių sveikinimas
13:40 fotografavimas, filmavimas perone
13:55 kyla lėktuvas
Del Turizmo:Na Islandija kiek suprantu staigiai atsigauna po krizes,bet kas cia daros del Slovaku?
Pirmuoju reisu į Vokietijos sostinę išskrido 51 keleivis. Skrydis truks 1,5 valandos.
Startuoja „Air Lituanica“ reisas į Berlyną
http://www.balsas.lt/naujiena/746445/startuoja-air-lituanica-reisas-i-berlyna
Savaitgalį išbandžiau AirLituanica.
Teigiami dalykai kaip ir savaime aiškūs – skrido laiku, tiesiai patogiai į teisingą oro uostą, stiuardesės malonios, aptarnavimas geras, duoda saldainį. Registruojantis internetu galima pasirinkti norimą vietą lėktuve nemokamai.
Prieš laipinimą Vilniaus oro uoste personalas prie vartų prisistūmė rankinio bagažo matavimo rėmą keleiviams pagąsdinti. Kaip koks Ryanairas. Bet nepanaudojo. Kodėl matmenys storis 20 cm, o ne 25?
Blogi dalykai pradidėjo nuo baisiai pikto ir nemalonaus lėktuvą išleidžiančio ground handlingo darbuotojo, kuris neleido lėktuvo fotografuot. Ir šiaip nemandagus buvo. Man pirmą kart gyvenime taip.
Keistas reikalavimas mobilius telefonus išjungtus laikyti visą skrydžio laiką. Normalios avialinijos pasako pirma perjungti į skrydžio režimą, tada išjungti kylant ir leidžiantis.
2 papildomos estės stiuardesės turi labai gerą darbą – sėdėti gale ir nieko neveikti. Net ir vieną keleivį persodino kad nesimaišytų. Reik tikėtis čia iki licenzijos gavimo ar kitaip laikina.
Nemokamai duoda laikraštį – na bet balsas.lt Savaitė mano nuomone tai visiškai geltona spauda, tas pats kas kokios Aikštės žinios su vieninteliu užrašu Tiesos. Bet kaip sakau čia tik mano nuomonė.
Valgyt gert reik pirkt. Valgymo meniu kuklus baisiai, nėra jokių kepsnių kaip pas airBaltic ar buvo pas flyLAL. Prabangiausias patiekalas – vištienos salotos – visai nestebuklingas švelniai sakant. Noriu kepsnio :)
Savaitę prieš skridau Eurolot – kaip ir panaši regioninė aviakompanija. Tai ten bent jau nemokamai gerti duoda – man atodo nėra didelės sąnaudos papilstyti kavos ir sulčių, nebent tikimasi uždirbt iš šitų dalykų pardavimo.
Embraer lėktuvas patiko tylumu ir normaliu vietos kiekiu. Tačiau langai nesulygiuoti su sėdynėm, o stuburo atrama ar kas ten per daiktas man nugarą nemaloniai spaudė. Laipino autobusais tiek Vilniuje, tiek Amsterdame.
Keleivių didelė dalis buvo skrendantys toliau. Šalia sėdėjęs keleivis žadėjo žeme važiuot į Vokietiją. AirLituanica sakė skrido todėl, kad porą dienų prieš skrydį bilietas buvo beveik dvigubai pigesnis nei pas Ryanair (reik manyt ir dėl bagažo).
Sumoj pasiskraidymu patenkintas, ateityje naudosiuos – su sąlyga, kad Ryanair аr Wizz Air alternatyvos nebus. Nes visgi pastarąjį mėnesį naudotų Eurolot ir Ukraine International onboard produktas geresnis.
Dėl slovakų turizmo spartaus augimo tikrai labai netikėta. Nebent jų kritimas buvo toks didelis, kad dabar ir augimas procentais yra aukštas. Gal čia Ryanair į Bratislavą tiek suvežė ? Anyway gana keista, nei jūros, nei aukštų kalnų … Nebent geras alus ir pigi kaina.
Pasimečiau dėl galimo bagažo. Skrendu iš Leeds per AMS į Vilnių. Bilietai pirkti per airLituanica. KLM prie bilieto man rodo, jog galiu pasiimti 1 registruotą bagažo vienetą, 1 vnt. rankinio bagažo iki 12 kg 1 rankinė / nešiojamas kompiuteris.
Tuo tarpu airLituanica puslapyje nurodoma, jog galima pasiimi rankinį bagažą rankinė laptopas, kurių bendra suma negali viršyti 8 kg. Simonai, gal gali pasakyt kaip yra iš tiesų?
Dar klausimas – perkant bilietus sukeitė vardą su pavarde. Paskambinus į airLituanica klientų aptarnavimą pasakė, kad turėtų viskas būti gerai. Nors analogiškoje situacijoje prieš porą metų Estonian Air pasitikslinę, jog vieną skrydžio dalį vykdo partneriai, padarė atitaisymą. Kaip suprantu internetinė registracija šioje situacijoje neįmanoma.
Ačiū už info.
Na, turbūt geriausia LT naujiena yra geresni negu tikėtasi premium srautai. Tai leidžia manyti, kad net ir su 65% load finansiniai rezultatai gali būti visai neblogi.
15min versija: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/nauja-kryptis-oro-transportu-is-vilniaus-i-berlyna-667-358887
Ar Pinskus tikrai nusišnekėjo apie Frankfurto nepasiekiamumą? :)
Kad jau Pranas pradėjo dalintis įspūdžiais, šiokia tokia foto ataskaita apie neseniai vykusį AirLituanica bandymą, VNO-AMS-VNO
http://www.flickr.com/photos/55533105@N04/sets/72157634843529598/
Gal Linas susistemins mūsų potyrius ir pastabas, kurias jau šiaip Simonui išsakėm, ir patalpins čia komentaruose ;]
Iš 15min pranešimo:
„Air Lituanica“ iki šiol neturi komercinės veiklos licencijos, tačiau S.Bartkus užtikrino, kad ją gauti tikimasi jau šią savaitę. Skrydžius kol kas bendrovė vykdo kartu su Estijos oro linijų kompanija, bet esą visi formalumai sutvarkyti.
Kol kas bendrovė turi vieną lėktuvą „Embraer 170“. Rytais jis skrenda į Amsterdamą, popiet – į Berlyną, o vakarais – į Briuselį. Tačiau jau artimiausiu metu į Lietuvą atskris ir antrasis nuomojamas lėktuvas. Jis, anot S.Bartkaus, kol kas Brazilijoje.
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/nauja-kryptis-oro-transportu-is-vilniaus-i-berlyna-667-358887#ixzz2b5ku3XYt
2 pliumbum:
Nieko naujo su tais nusišnekėjimais. Prisimink, kaip tapšniukų vadovas pirmadienį visiems palinkėjo GERO SAVAITGALIO.
@Vytautas – aš tai bent jau Lituanica spalvomis dažytą lėktuvą gavau :)
@Pranas – shit happens. Matyt likimas nori, kad dar kartą skrisčiau ;]
Kaip ir minėjo Vytautas, liepos paskutinį savaitgalį pasinaudojome Simono suteikta proga išbandyti LT servisą maršrute VNO/AMS/VNO.
Pasirinkome AMS, nes buvo ilgesnis lėktuvo stovėjimo laikas, nei BRU, be to, AMS turi puikų „observation deck” ant terminalo stogo, iš kur atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į peroną…
pirmiausia, tai mums nelabai pasisekė, nes LT spalvomis dažytas lėktuvas tą dieną turėjo nedidelių tech. problemų ir buvo perkeltas į TLL smulkiam remontui, todėl skridome pakaitiniu OV lėktuvu… dėl ko kelionė neteko dalies žavesio, bet keisti planus jau buvo vėlu…
nepatiko VNO požiūris, kad visur nurodomas tik OV skrydžio numeris (tuo tarpu AMS buvo ir OV ir LT skrydžio numeriai)…
VNO ir AMS iki lėktuvo vežė autobusu (nors Simonas ne karta minėjo, kad naudojamos laipinimo galerijos), mums tai nepasirodė blogai, nes galėjome netrukdomi (priešingai nei Pranas) dairytis į perone stovinčius orlaivius, bei juos laisvai fotografuoti..
maisto pasirinkimas nėra platus, bet sumuštinis su vištiena buvo super :) kava 2 rūšių: užsieniečių geriama – tirpi ir „lithuanian mud style”, kaip namuose ;)
didžiausias minusas, mūsų su Vytautu nuomone, kad alaus tik 1 rūšis – Volfas, nes net kava 2 „rūšių”, vynas raudonas ir baltas, tai kodėl alaus tik 1 rūšis? :D
dėl estų skrydžio palydovų, tai jie mums irgi krito į akis savo nieko neveikimu, tačiau gavome paaiškinimą, kad jie reikalingi, nes LT cabin crew dar yra „on-work training” režime, siekia tapti „cabin crew training manager’ėmis” Embraer tipui, kad po to galėtu skraidyti su naujokėmis kaip „senior cabin crew”.
visi kiti įspūdžiai užfiksuoti nuotraukose ;)
Mano asmeninis vertinimas 8 (iš 10 balų).
Skrydis trumpas, tai dėl sėdynių nepatogumo balo stipriai nemažinome ;)
Na kaip suprantu ši savaitė yra paskutinė, kai VNO nurodo tik OV skrydžio numerį – gaus licenziją, atsiras abu skrydžio numeriai. O atvykus antram lėktuvui jau turėsime ir pilnai lietuvišką įgulą, – gerai kad merginos pasitreniravo su Embraer.
Įdomu kiek keleivių grįš iš Berlyno pirmuoju reisu. Gal Simonas vėliau pasidalins įspūdžiais.
Dar dėl užpildymo, tai mums skrendant į AMS buvo ~50% užpildymas, AMS/VNO – 70% …
Dėl keleivių skaičiaus į Berlyną, nereik pamiršt kad į pirmą skrydį buvo Facebooke išdalinta 10 bilietų.
Na ir TXL pasitiko LT vandens arka :)
„Berlyną pirmuoju skrydžiu pasieks 51 keleivis.” Tai čia tiek parduota bilietų ? Ar čia visi keleiviai kartu su išdalintais bilietais, žurnalistais, VIP ir panašiai ?
Viešbučių užimtumo skaičiai ateinančiam savaitgaliui: Minskas – 76% užimtų kambarių, Talinas – 65%, Vilnius – 56%, Ryga – 37%, Varšuva-31%.
„Air Lituanica“ tvarko paskutinius formalumus oro susisiekimo licencijai gauti
http://www.lrytas.lt/-13757090811373689984-air-lituanica-tvarko-paskutinius-formalumus-oro-susisiekimo-licencijai-gauti.htm
Oro susisiekimo licencijos siekianti Lietuvos kapitalo skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ tvarko paskutinius tam reikalingus formalumus, sako bendrovės komercijos direktorius Simonas Bartkus.
Anot S. Bartkaus, yra tvarkomi paskutiniai formalumai oro susisiekimo licencijai gauti.
Yra tvarkomi paskutiniai formalumai, tai yra labiau teisinis darbas ir jį planuojame pabaigti per artimiausias kelias dienas, greičiausiai šią savaitę“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Tarptautiniame Vilniaus oro uoste sakė S. Bartkus.
Tačiau jis pažymėjo, kad kaip greitai pavyks gauti licenciją, priklausys ir nuo ją išduodančios Civilinės aviacijos administracijos (CAA).
klausimas keliatojams: kokiu metu geriausia vykti i Islandija, kad nebutu salta?
To Aurimas
na tie procentai neparodo jokios situacijos.Cia tik vienas savaitgalis,net menuo neparodo.Kazka rimciau galima teigti po ketvirciu ataskaitu.
Beje ,pagal pateikta uzimtuma,si savaitgali Vilniuje greiciau vertinciau labai pesimistiskai.Nes Trakuose vyks irklavimo cempionatas su 1000dalyviu,o kur dar traneriai/aptarnaujintis personalas ir bent jau gimines/artimieji.Tai be sio cempionato labai jau nekaip uzimtumas atrodytu:(
Pranai, beje, facebook fenomenas – iš 10 laimėtojų bilietais nusprendė naudotis 2 :) (kaip ir tikėjausi, beje). Facebook žmonės įpratę tiesiog dalyvauti, be lūkesčių naudotis laimėjimu.
Simonai, kada prasidės prekyba į MUC ir PRG? Beje, kaip Air Lituanica reklamuojasi užsienyje? :) Gal yra kokių pavyzdžių?
Jurgi, revenue pax – 44.
rpi: interline sutartys reglamentuoja tik vienodas registruoto bagažo taisykles. Rankinio bagažo taisyklės gali būti skirtingos ir Air Lituanica limitas yra 8kg. Na, bet kaip kažkas jau pastebėjo, mes nesame pikti tuo klausimu ;)
Simonai tai 8 laisvi bilietai liko galiu paiimti ? :-)
Kaži, kas čia per bajeris?
http://pilietis.delfi.lt/naujienos/londone-nesulaukia-ryanair-lektuvo-is-kauno.d?id=62013297
Iš Kauno į Gatwicką skridęs lėktuvas dėl techninių priežasčių buvo nukreiptas į Stanstedą. Dėl to sukeitus lėktuvą Ryanair šiandien turėjo skrydį įdomų skrydį:
FR274 London Stansted – London Gatwick 19:00 ON TIME
Ką tik pakilo iš Gatwicko į Kauną, vėluos apie 3 valandas.
Del liuties negalejo leistis Getwicke :) Be to kazkada Vytautas-NT sake kad reik Getwicke antro tako, tai Vytautai jis ten yra, tik nenaudojamas….. Istikruju Getwickas pats nuostabiausias Londono oro uostas….
Simonai, o TXL tortas buvo? :)
Dėl Islandijos – buvau ten rugpjūtį, kartą naktį/ryte snigo. Kita vertus, žiemos ten šiltesnės nei pas mus dėl Golfo srovės ir jūrinio klimato, bet tas „šiltesnės” tai minus keli laipsniai. Žodžiu ten karščių tikėtis nereikia, aišku vasarą gali išpulti ir šiltesnis oras nei mano apsilankymo metu, bet čia ir sėkmės dalyas. Kita vertus galima įlįsti į karštąsias versmes pasišildyti.
O su viešbučiais tai procentas ne ką tegali parodyti apie miesto populiarumą. Jei miestas labai turistinis juk ir viešbučių bus daugiau pastatyta. Per renginius gali būti, kad ir mažam Lietuvos mieste bus užimtumas didesnis nei Niujorke ar Paryžiuje (procentu).
Taciau Minske viesbuciu tikrai truksta, o Varsuvoje jauciasi „overcapacity” – savaitgali 5 zvaigzdutes kainuoja apie 50€.
Linai, torto nebuvo, buvo tik vandens patrankos ir juostelės kirpimas :)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.538763522837945.1073741850.184025524978415&type=1
Gražios nuotraukos ;)
Pratęsiant kalbą dėl Slovakijos turizmo spartaus augimo, gal kas patarsit, kaip pigiau ir greičiau nusigauti iki Bratislavos ? Vienos varianto nesiūlykit. Gal yra koks variantas jungiant su Air Lituanica ?
Ar kam pavyko pasinaudoti nemokama Turkish nakvyne Stambule, kai persėdimas ilgesnis nei 10 valandų? Ar reikia nakvynei registruotis iš anksto?
Mindaugui: Nemokama nakvyne suteikiama, kai persedimas ilgesnis nei 10 valandu ir teoriskai nebuvo kito trumpesnio varianto. Registruotis is anksto nereikia. Reikia praeiti pasu ir muitines kontroles, ir atvykimo saleje kaireje puseje surasti Turkish Airlines Hotel reservation, paduoti isodinimo kortele ir jie viska sutvarkys ir nuvez i viesbuti.
Mindaugui: patikslinu -reikia eiti i desine ir surasti TK Hotel reservation.
Šiandien Palangos oro uoste mačiau kylantį lėktuvą. Pagalvojau, kodėl norvegus nepavyko įkalbėt skraidyt iš Londono?
@Vytautas-NT
Gal apseikime be neaiškių lyrinių nukrypimu. Beje, jei nežinojai tai atsimink: oro uostai yra pastatyti, jog iš jų kiltų lėktuvai.
To :):
geriausia i Islandija vykti dabar. Pas juos sezonas Liepa-Rugpjucio pradzia. Pats buvau tris savaites siemet nuo Birzelio 20, tai su sortais buvau tris dienas, o kita laika praleidau su ilgom kelnem. Jeigu nebuciau dviracio mynes, tai gali buti, jog sortu buciau visai neapsiaves :)
Del oro tai situacija geriausiai atspindi islandu posakis: „If you don’t like weather in Iceland wait 5 minutes and it will change” :)
Tipine diena bus ~10-15 laipsniu, nakti ~8-10. Pastoviai pus vejas ir tikrai gausi lietaus. Be padorios lietaus striukes, kelniu ir hikingo batu nera ka veikti.
Visa tai galioja pakrantems, salies viduje oras dar atsiauresnis ir bet kada gali pasnigti.
Gaunas sioks toks off topic, tai jeigu idomu brukstelk man i email. Papasakosiu placiau
@Srs – nesivargink aiškindamas. Aš pastebėjau, kad Vytautas-NT čia kaip robotas, užduodantis klausimus iš „random” stiliaus. Atsakymų jis nemato ir neskaito – tas pats klausimas karts nuo karto pasikartoja ;]]
@Edis, t.y. jeigu yra galimas skrydis su 6h layover’iu, o aš pasirinksiu su 17 valandų ir over night, tai tikėtis viešbučio neverta?
Mindauqai, ne, negausi.
Wizz Air pradėjo skelbti, kur bazuos naujus lėktuvus 2014 metais. Pirmoji bazė gavusi papildomą lėktuvą – Skopjė. Trys nauji maršrutai ir 5 maršrutų padidinimai.
Pagal Wizz praktiką, iki rugsėjo pabaigos turėtų sudėlioti visus papildomus lėktuvus 2014 metams.
Jurgi, į Bratislavą realiai skraido tik „Ryanair” ir „Utair”. Visą kitą – pavieniai reisai.
Rekomenduoju skristi į Vieną (kaip daro absoliuti dauguma) – sutaupysi daug laiko ir, turbūt, pinigų.
„Air Lituanica” į Vieną skraidina patogiai per Berlyną.
Dekui Simonai, matau be Vienos neapsieisiu.
O kaip čia taip gaunasi, kas airLituanika’os Promo bilietai kartais brangesni nei Travel. Klaida sistemoje?
Lenkijos avialinijos LOT dar kartą prašo finansinės pagalbos
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/lenkijos-avialinijos-lot-dar-karta-praso-finansines-pagalbos.htm
rpi: turbūt kalbi apie „connecting flights”. Dėl klasių jungimo su kitais vežėjais, kartais taip pasitaiko, jog labiau restricted tarifas gaunasi brangesnis negu mažiau restricted.
Beje, šiandien CAA išdavė „Air Lituanica” komercinės veiklos licenziją.
Sveikinimai Air Lituanica užbaigus nelengvą procesą. Lauksime LT kodų skrydžiuose!
Vau, čia jau ne „beje” ! Sveikinimai ! Gal jau ir VNO grafike atsiras iškart LT šalia OV ? Ir pagaliau parašys aviakompaniją Air Lituanica !
http://www.airlituanica.com/lt/about-us/news/air-lituanica-gavo-komercines-veiklos-licencija/
Simonai, kaip dabar bus, kai pradėsit skraidyt ant LT kodo? Bilietai vis tiek eis per Estonian kanalus su jų codeshare’u? Beje, LH žada duot codeshare MUC? :)
Sekanti naujiena ,pradedama prekyba naujomis kryptimis:).
Kiek pamenu butent to ir laukiama buvo,buvo noras prekiauti per savo sistema:)
Mes tęsime bendradarbiavimą su OV ir toliau, niekas nesikeis, šis bendradarbiavimas yra naudingas.
http://sportas.delfi.lt/krepsinis/nba-zvaigzde-b-griffinas-reklamuoja-lietuva-ir-prisipazista-mylis-musu-sali.d?id=62021221
Cia geras:))Turbut Turizmo Departamente buvo dziaugsmo
VNO skrydžių grafike atsisakė a/k logo ir pradėjo tiesiog rašyti a/k pavadinimą – iškart geriau. Tik Air Lituanica dar reikia įrašyti :)
Emiratų A380 Google street view – https://www.google.com/maps?cbp=13,31.03,,0,20.8&layer=c&panoid=XxG0IKbwvOAAAAQIt3wkPw&cbll=25.242656,55.371904&dg=opt&ie=UTF8&t=m&source=embed&ll=25.206805,55.37178&spn=0.124252,0.226593&z=12
Siandien Zalgiriecius i Lenkija skraidino nebe Estonian rezervinis,o AIrLituanicos spalvu lektuvas:))
Reiskias parskris vykdyti reguliariu reisu ir Ketvirtadieni vakare vel skris pasiimti Zalgirieciu.Cia taip gerai apsimoka,kad ir tuscias paskraido?
http://www.zalgiris-vilnius.lt/video/15602.html pamirsau video nuoroda dadet:)
@Marius nežinau kaip su Air Lituanica, kokie ten jos, Vilniaus Žalgirio ir savivaldybės ryšiai ir ar niekas nedaroma nekomerciniais pagrindais, bet, bendrai paėmus, užsakomųjų skrydžių paslaugas teikiančios įmonės, teikdamos pasiūymą įskaičiuoja ir tuščių skrydžių kaštus – t.y. už tai apmoka užsakovas.
Mariau, čarteriai tokiais atstumais praktiškai visada vykdomi su grįžtamaisiais „ferry”. Užlaikyti lėktuvą, jeigu turi jį kur kitur panaudoti, visuomet būna brangiau.
Vėl teko pravažiuot pro Palangos oro uostą ir pamatyt ten nakvojantį SAS CRJ-900. Įdomu ar ten keleiuvių dabar tiek daug ta kryptim, ar tiesiog SAS mažesnių lėktuvų nelabai turi?
Vytautas-NT: jau kokie 3-4 metai, kaip SAS skraido CPH-PLQ CRJ900/CRJ200 mix’u. Žiemą būna daugiau CRJ2, vasarą daugiau CRJ9.
Įdomu, o kodėl iš Stokholmo skraido su SAAB2000? Ar tiesiog švedų padalinys CRJ išvis neturi?
Vytautas-NT, o airBaltic’o nakvojantis Dash’as nepaliko jokiu ispudziu? :)
SAS neturi nei vienų, nei kitų. SAS Mainline europiniams skrydžiams skirtame parke yra tik MD, CRJ900 ir Airbus.
Visus kitus perka wet-lease’ais.
CRJ200, berods, daugiausia Cimber; SAAB2000 – Braathens.
Tai kad Dash’o aš nepastėbėjau arba jis dar nebuvo atskridęs apie 21 val.
Vakar BT į Palangą atvyko 23:50, o SK – 0:50.
Tai 21 val., ko gero, kitu reikalu SAS CRJ900 buvo papuolęs.
Kas darosi su jusu reservacijos sistema, gera pusvalandin bandau bet ismeta error:
The following error(s) occured
An error has occurred in our central database. Please contact us for further information. (4002 – 10002)
Arturai: Cia masinis gedimas, nes tas pacias bedas turi ir Finnair
Arturai, lufthansa irgi ta pati sako
Globalios Amadeus problemos šį rytą. Visi šios sistemos naudotojai susiduria su problemomis.
O kada žinosime naujų krypčių datas?
Aš irgi tikuosi, kad naujas kryptis į prekybą paleis GEROKAI anksčiau nei pirmąsias.
Wizzair FB paskelbė, kad daro naujų darbuotojų stiuardų atranką Vilniuje. Įdomu, ar dėl kaitos, ar dėl galimo rudens pranešimo apie planus.
Mano kaimynė, pvz. perėjo dirbti stiuarde iš WizzAir į Air Lituanica. Tai gal ir daugiau tokių :)
O tai kur antras lėktuvas, jei licencija jau yra? Klausimas: ar ne reikėjo „nuosavo lėktuvo” licencijai gauti?
Vytautai-NT skaityk, ir prisimink karts nuo karto kas ką rašo.
Jeigu kam aktualu, panašu, kad Amadeus susitvarkė.
Ryanair megejas:
O toki bajeri matet? :)
http://www.urlaubspiraten.de/allgemein/kostenloser-10eur-rabatt-gutschein-auf-hin-und-ruckfluge-mit-ryanair
Simonai
kokios dabar likusios populiariausios keliaujanciuju kryptis is VNO,kur neturime DirectFlight?Turiu galvoje ne tik iki 15-2tukst km spinduliu ,kurios tiktu LT,bet aplamai visos.
Ką čia skraidina? :)
2013 08 07 21:40 Ivalo KCA4952
Laplandijos suomiai alaus atvaro :)
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/indonezijoje-nuo-tako-nuslydo-i-karve-rezesis-lektuvas-57-359596
Paskutiniu metu VNO sunkiai sekasi sukelti statistiką… Tuoj ir rugpjūtis įpusės, o liepos skaičiukų vis nėra… ;)
Tai kad Simonas, kiek suprantu, prie statistikos tiesioginio priėjimo neturi..?
Aš ir netaikau pastabos Simonui, akivaizdu, kad iš VNO administracijos Simono blogą skaito, tai ir buvo adresuota tiems skaitytojams ;)
Iš VNO administracijos į blog’ą nieks niekada statistikos nemėtė.
Tai nereikia mesti į blogą, perskaitys pasipiktinimus ir paskelbs kitais kanalais :)
Vytautai-NT
bėk greičiau į pavėsį – aiškus perkaitimas saulėje :)
ar aš sakiau kad į čia turi sumesti? tegul tik sukelia, kur pažiūrėti, visi žinome :D
VNO pervežė liepą 270,1 tūkst. keleivių, augimas apie 14%.
Įdomu kuo paaiškinamas 2013 metų liepos augimas? Juk antras Wizz lėktuvas jau čia ilgiau kaip metus. Negi primininkavimas prideda 14 proc?
Rinkos augimas pirmiausia. Lėktuvus pirmiausia pildo keleiviai. Šiek tiek daugiau nei pernai skraidė „Ryanair”. Šiaip matosi, kad augimas gan subalansuotas – auga ir legacy segmentas, ir LCC, ir čarteriai: viskas beveik vienodu tempu.
Na bet pagal kažkada skelbnta teorija, augimas srauto turėtų atitikt dvigubą ekonomikos augima (ar būt jam lygiu). Tada išeitų max 8 proc. Nes mes jau viršijosm ekonomikos piko 2008 metų rodiklius.
O tu pridek tas kryptis kuriu pernai Liepa nebuvo:) Augimas lyginamas su praejusiu metu,o ne menesio statistika:)
Del visa ko pataisau praejusiu metu to paties menesio,nes praleidau dar atsiras kas prikibs:))
Na, teorijos tam ir yra, kad būtų paneigiamos :) sakyčiau, tas augimas iš dalies yra didesnis todėl, kad apskritai iki šiol labai maža dalis žmonių skraidydavo, palyginus ne tik su Vakarų Europa, bet ir Rytų. Matyt pavyksta aviakompanijoms pritraukti neskraidytojus. Pirmininkavimas aišku irgi turi įtakos.
I Sardinija visai pakenciamos kainos ziema… 112 eu i abi puses ypac per naujus….
OT: Singapuras, Kual Lampuras, Hong Kongas iš kurios Europos vietos geriausia skristi ?
Mindaugai, labai dažnai geriausiai (t.y. trumpiausi o bei ir pigiausi skrydžiai) būna su Finnair per Helsinkį. O dabar kaip tik ir akcija yra:
http://www.finnair.com/LT/GB/exclusive-offer
Pvz. matau Honkongas 1999 Lt, Singapuras 2299 ir panasiai.
Idomu, ar dar teks pamatyti kada nors tokias kainas kaip kad 2009 metais – tada vasara i Honkonga skridom uz 1200 Lt su Finnairu is Vilniaus.
@trvl: tokie laikai neateis (tikiuosi), nes tai reikštu dar vieną krizę :( O štai standartinę kainą į South-East Asia už 2000 Lt, kurią gali pasiūlyti vakarų didmiesčių oro uostai – būtu labai smagu ir čia sulaukti.
Šiaip tai aš visgi norėjau pasiteiraut tikslesnės E-175 atvykimo datos. Nes konkrečios dienos Simonas nėra minėjęs, o sąlygos jam būtinos lyg ir išpildytos…
O jums tai duos?? Miegosite ramiau?
daug cia nesireiskiau, bet Vytauto komentarai man eina per nervus jau..
tas pats klausimas apie ta E175.. kiek gi galima..
P.S. nenoriu nei vieno izeist
O kas pasiūlys geresnį klausimą išspaust iš Simono atsakymą? Piketą prie namų surengti?
Tik Marius kiek aprimo, tai kitam pacientui paūmėjimas :)
Gal aprims ir Linas – jis nėra toks piktybinis kaip Marius
sakykite turiu valandos persėdimą Kijeve spėsiu? kažkaip įpratęs per Vieną, kad ten valanda yra daugiau nei pakankamai. Bet nusipirkus Kijevą tai visai pamiršau, kad ten gi dar ir pasų kontrolė skrydis VNO-Batumi.
Rašiau ne vieną kartą, kai tik tiksliai žinosiu, tai E175 atvykimo datą pranešiu. Atidėjimas nesusijęs su jokiais kitais procesais, komercinė licenzija nei trukdė, nei padėjo, nei įgalino. Atidėjimas susijęs su lėktuvo dokumentų pertvarkymu iš amerikinių standartų į europinius EASA reikalavimus, bei lėktuvo išmuitinimu iš Brazilijos.
Little_man: be vėlavimų spėsi, jei vienu bilietu keliauji per KBP. Atstumai nėra dideli, reikės pereiti saugumo patikrą, tačiau paskutiniu metu ten viskas gan smooth.
Dėkoju už atsakymą.
Kiek suprantu tai susiję su tuo, kad lėktuvas anksčiau JAV skraidė?
O ko jūs čia raunatės? :) Kas ko nori, to ir klausia. Free country. Kaip ten sakoma: nėra kvailų klausimų – tik atsakymai ;)
Deividai, kiek tau metų?
va kaip LT gražiai atrodo – http://www.anna.aero/2013/08/07/new-airline-routes-launched-30-july-5-august-2013/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=2b1d2182d9-anna_nl_030713_resend&utm_medium=email&utm_term=0_ecdbf41674-2b1d2182d9-86850485
OT:”Orlaiviu megejams” :).
BA neseniai isigijo A380, ir vis dar naudoja ji crew training skrydziams tarp FRA-LHR :-), puiki proga nebrangiai, ir neilgai trunkant issbandyti skrydi siuo lektuvu :)
Arnoldai, tai kad su Etihad su vilniaus su jungimu Briuselyje (o dabar, kai su Air Lituanica, galbut ir kiti variantai prisidejo) beveik visada kainos buna 2200-2600 remuose ir pan, Bankoko, Singapuro, Kuala Lumpuro, HK kryptimis… tai ne taip baisiai jau ir skiriasi nuo „vakarietisku” kainu..
@L papasakok daugiau, jei ka zinai. Apie salygas, jei tokios yra :)
noretusi paklausti senokai klausta klausima – ar svarstote skraidyti is Palangos i Hamburga? Gal galvojate isigyti CRJ900 su patogiom kedem? Aciu
Kodėl VNO puslapyje Weeze rašomas kaip Vėcė?
Nors klausimai turbūt adresuoti Simonui, bet į antrąją dalį manau atsakymas yra „ne”, nes svarstymas jau buvo ir pasirinkti buvo Embraer, dėl priežasčių, jau išdiskutuotų šiame bloge. O toliau jau būtų nelogiška laikyti du skirtingus lėktuvų tipus ir taip kelti kaštus. O su Palanga irgi bėda, nes tokį skrydį galima daryti kol kas turbūt tik W tipo, tai reikštų, kad į Hamburgą ir iš Vilniaus reikėtų skraidyti, o abu kažin ar apsimoka. O bazuoti lėktuvą Palangoje tikrai dar rinka nepribrendo.
@trvl: normalios kainos (ne išpardavimų) skrendant iš VNO yra 2500-2900 lt, o va skrendant iš kokio CDG yra 1800-2100 Lt. Kainu skirtumas vis dar labai ženklus. Nerealu tokių pačių kainų ir VNO tikėtis greitu laiku. Padididėjus konkurencijai tarp Finnair/Lufthansa/KLM/Aeroflot ir atėjus kitiems žaidėjams galbūt ir galima tikėtis standartinių kainų už 2000-2200 Lt.
Na tikrai Palangai nereikia W tipo skrydžių. Užtektų išbandyt seną LAL variantą Vilnius-Palanga-Hamburgas ir pan. Bent jau į Londoną ir Dubliną taip kadaise skraidė…
Vytautai kas buvo senais laikais nereiškia kad dabar tai galiotu ir butu pelninga
Skrydžiai su sustojimas viduje Europos yra praeitis. Jie galėjo būti rentabilūs tik tuomet, kai naftos kaina buvo 50 dol., o lėktuvų bilietai kainavo nuo 500$.
Turkish dar plačiai šitą praktikuoja (tiesa trikampius skrydžius, ne su sustojimu į abi puses). Ar tiesiog jie labiau siekia į kuo daugaiu vietų skaidyti nei pelno?
Augustinai, vienas dalykas yra tas, ką tu sakai; antras dalykas – visi tie trikampiai yra laikini: pirmus pusę metų/metus anyway patiri nuostolius, tai klausimas kaip (lygiai kaip Estonian pradėjo TLL-AMS-VNO su mintimi, jog po įvedimo laikotarpio tai pavirs atskirais TLL-AMS ir AMS-VNO).
Kitas dalykas yra slotų trūkumas IST ir Turkish lėktuvų trūkumas.
Dziugi naujiena LT,turesit darbo:)) Zalgiris praejo i kita etapa
Tada galima suformuluot kitaip-ar AirLituanica rimtai svatsto Oangos variantą? Iš vienos pusės galimybės mažesnės,nei Vilniuj, iš kitos-konkurencija gerokai mažesnė…
Simonai nepyk, bet aš Vytautui NT atsakysiu, ne kol kas nesvarsto.
Labas vakaras, vyručiai. Eilinis mano klausimas apie trajektorija, kurią galite pamatyti štai čia: http://www.subas.lt/images/0808.jpg
Čia tipo kažkur Žemaitijoje uraganai siautėja, kad pakilo ir nuskrido belenkaip įdomiai….
Dėkui ir gero vakaro.
Mikas audra virš Lietuvos
Gerai ir leidosi vakar Lutono lėktuvas, kas viduj sėdėjo dešinėj pusėj , tai žaibų prisižiūrėjo turbūt visam gyvenimui :). Palei patį audros pakraštėlį. Žiūrėjau per langą ir galvojau įtrenks ar ne :).
Teko man iš BCN į VIE skristi audros metu, tai tiesa pasakius vaizdas įspūdingas, tiesa jau buvome gerokai virš audros debesų tačiau iš šono matėsi artėja kitas frontas tai žaibavo ir apačioje ir šone. O kartą leidžiantis per audrą BCN kai dar buvo skrydis VNO-BCN (LAL) 737-500, žiauriai pakvipo kerosinu ir lėktuvą mėtyti bei purtyti pradėjo tai net šiokia tokia panika buvo kilusi. Skrydis audros metu tikrai įdomi patirtis.
DHL 757 i VNO atskrenda…
Hey, klausimas besidomintiems aviacijos technine puse: gal turit kokios informacijos apie atsarginių detalių tiekimo skirtumus low-cost’ams ir legacy avialinijoms? Ar apskritai yra tokių skirtumų?
Na, LT licencijas ir leidimus visus gavo. O kada kelionių agentūros ir jų paieškos sistemos pradės rodyti skrydžius kaip Air Lituanica, o ne Estonian Air? Kada VNO puslapis rašys, kad čia skrenda Air Lituanica, o ne tuščias langelis? :)
@Wincas, mačiau žemėjantį virš namų ir pagalvojau, kad kažkoks didelis atrodo :-).
Na tikrai nedažnas svečias B757-236(SF)…
http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/vilniaus-zalgirio-kelione-namo-meiles-prisipazinimas-tortas-ir-voras.htm
Vakar kaip tik Vilniaus Zalgiris buvo patekes i audra. Prie pat Vilniau E170 buvo isbandytas turbulencijos rezime :)
Gali buti,kad Zalgiriui pasiseks ir skris reguliariuoju reisu…
Galimi varzovai ,rasau miestus:
Liege(apie 100km nuo Briuselio Oro Uosto)
Frankfurtas
Salzburgas(300km nuo Vienos ,apie 150 nuo Miuncheno)
Farum(Danija apie 40km nuo Kopenhagos)
Sevilija
Na aisku nereikia sureiksminti vieno uzsakomojo,bet vis vien ne minusas,kai tupi lektuvas ant zemes
O Seviliją patemps E170? :)
Gera anti-reklaminė foto lrytas straipsnyje – fotbolininko basa koja padėta ant porankio :)
Ką gi, Zalcburgas, tai Air Lituanica tinka :)
Manau ,kaip tik,direct skrydzio nera iki Vienos 300km dundet…O jei skrist tai ir atstumas ne per toli.Manau tikrai pigiau bus,nes skrist iki Vienos su Austrian nepigiai atsieitu(o kur dar laikas nepatogus,nebutu kaip grizt,vaziuot iki Oro Uosto)
Teko pajusti gana akryviai keletą kartų kaip pasitinkančiųjų bei išlydinčiųjų veiksmai vyksta, taip pat Taxi paslaugų teikimo principus TLL. Palyginau su Vilniaus oro uosto. No comments, na o jei trumpai- pasijunti iš TLL į VNO atvykęs kaip iš Vakarų Europos į gūdų sovietinį marmalą pakliuvęs. Ten viskas žmogui, o čia viskas pinigams, baudoms, patyčioms, draudimas, policijai, riksmui….
Sorry už emocijas. Neišlaikiau…
to AY
nors pats supratai, ką parašei? :)
minčių kratinys, nieko konkretaus – gal nusiramink ir be emocijų papasakok faktus ;)
Kolektyvas – artimiausią dekadą atostogausiu :) Sorry, jei rašysiu ir komentuosiu mažiau.
Vytautas NT:
Penktadienio naktį Leipcigo oro uoste sudegė lėktuvas „An-12“, priklausęs Ukrainos oro linijų bendrovei „Ukraine Air Alliance“, remdamasi Vokietijos žiniasklaida praneša „Bild“. Lėktuvu buvo gabenami gyvi viščiukai.
Anot pareigūnų, gaisras apie antrą valandą nakties įvyko paleidžiant variklius. Į įvykio vietą atsiųsta 15 ugniagesių automobilių, apie 60 ugniagesių. Ugnis itin greitai išplito, lėktuvas visiškai sudegė. Žmonės, gyvenantys netoli oro uosto, kaip pranešama, girdėjo sprogimą.
Lėktuvu buvo gabenamos gyvos vištos, jų lėktuve buvo beveik 49 tūkstančiai. Visi paukščiai, kurie buvo supakuoti į kartonines dėžes, per gaisrą žuvo. Įgulos nariai nelaimės metu nenukentėjo, žmonės spėjo palikti orlaivį.
Lėktuvas, atskridęs iš Švedijos, užsakomuoju reisu turėjo skristi į Ukrainą. Gaisro priežastis tiriama.
Dėl incidento buvo sustabdytas oro uosto darbas, ryte jo veikla atnaujinta.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/vokietijoje-sudege-ukrainos-lektuvas-su-keliomis-desimtimis-tukstanciu-vistu-57-360211#ixzz2bTodz4O4
Pagal darbo kodeksą atostogos paprastai surteikiamos išdirbus pusę metų. Džiugu, kad Simono darbdavys humeniškesnis…
Aviacijos naujokai jau spėjo apšilti kojas
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/aviacijos-naujokai-jau-spejo-apsilti-kojas.htm
Antrasis „Air Lituanica” orlaivis Lietuvą turėtų pasiekti jau kitą savaitę. Rugsėjo pabaigoje – Praha ir Miunchenas.
Vytautai, ir vėl pro šalį. Simonas pradėjo dirbti „Air Lituanica” vasario pradžioje, tai kaip ir lygiai pusė metų ir praėjo nuo jo darbo pradžios.
Kaunas
July 2013
89927 passengers
Pokytis (2012/2013)- plius 1,36%
“Estonian Air” keleivių šiemet – 37 proc. mažiau
http://www.aviasistemos.lt/estonian-air-keleiviu-siemet-37-proc-maziau/
Šįryt BT iš Vno į Rix paleido 757 :) Smagumėlis.
Mikai, o smagumėlis kame?
Info iš FB:
SOLD OUT: šiandien Amsterdamo reisas buvo užpildytas 100 proc. valio!!!
Smagu, sveikinu :)
Smagumėlis, kad yra skrendančių.
Gi Simonas jau seniau minėjo, kad pasibaigus jaunimo irklavimo čempionatui Trakuose, visų legacy avialinijų lėktuvai užpildyti 100%
Galbūt irklavimas ir prisidėjo, tačiau nepasidžiaugti pirmuoju pilnai užpildytu reisu negalima. Sveikinimai!
Na, 100% LF gerai, bet visgi ne jame esmė :) įdomiau būtų, jeigu sužinotume, kad štai įvyko pelningiausias skrydis :) bet deja, tokiais dalykais nesigiriama garsiai :)
Rytojui VNO-AMS taip pat nebėra tiesioginio!
Tuo tarpu sena dainelė apie tiesioginių skrydžių trūkumą vis dar madinga, šįkart apie skrydžius iš Azerbaidžano ir Kazachstano.
http://www.lrytas.lt/pramogos/vasara/kurortu-trauka-auga-uzsienieciai-itin-pamego-neringa.htm
Tie nesibaigiantys retoriniai skundai, matyt rodo, kad vis dar yra įsigalėjusi visuotinė nuomonė, kad skrydžiai, kaip visuomeninio intereso paslauga, turėtų būti kažkokios valstybinės intervencijos subjektas. Na, maždaug, kad kaip viešojo sektoriaus pagalba yra užtikrinami autobusai tarp kokio nors kaimo ir rajono centro, taip galėtų būti ir su skrydžiais į visą pasaulį.
zxs: 2013 08 13 06:25 Amsterdamas OV 5011
@PS: taigi turbūt žmogus turi omenyje, kad bilietų į rytojaus skrydį nebėra :)
O šiaip licencija gauta, kodėl VNO internetas vis dar nerašo, kad čia Air Lituanica šituos skrydžius atlieka? Ar čia labai formalistiškai kažkas žiūri ir kol nėra kodo, tol nebus ir užrašyto pavadinimo?
Taigi Simonas rašė, kad kolkas naudos OV ir tik palaipsniui pereis prie LT.
@pliumbum
VNO internete nerašo nieko dėl visai neaiškių priežasčių…
Pagal visą VNO logiką, jie turėtų rodyti tik OV – Estonian įrašą, nes taip pat rodo Avion skrydžius iš KEF…
Kita vertus, rodo SK skrydį iš ARN, nors jį vykdo Golden air…
@pliumbum – Čia yra du skirtingi dalykai:
a)Skrydžių užtikrinimas kaip investicija (valstybės mastu) į eksporto skatinimą. Yra įvairių būdų valstybei atsiimti pinigus: PVM, mokesčiai nuo papildomų darbo vietų, sumažėjęs pašalpų mokėjimas ir t.t. Kaip ir su kiekviena investicija čia yra ir rizika bei grąža gaunama ne iš karto (reikia palaikyti reisus ilgiau, kad žmonės juos žinotų ir pan.), todėl ar ją daryti – politinis sprendimas.
b)Skrydžių užtikrinimas kaip socialinė paslauga Lietuvos piliečiams (kaip pats minėjai kaip ir autobusai ir pan.). Panašiais argumentais, kad reikia reiso siekiant užtikrinti Lietuvos piliečiams galimybę greičiau kur nors nuvykti, dažnai girdėti vadovaujantis netenka; gal po 30 ar 50 metų skrydžiai ir bus suvokiami kaip socialinė paslauga, bet ne dabar.
@Augustinai
a) ir b) yra gan grieztai reglamentuota ES istatymais, ir ypac punktas a gali buti vertinamas kaip state aid.
VNO vis labiau atitrūksta nuo TLL pagal keleivių skaičių –
Tallinn
July 2013
198336 passengers
Pax Growth (13-12) – minus 13,1%
Vilnius
July 2013
270100 passengers
Augustinai,
Ačiū, kad priminėte, taip, truputį nekorektiškai palyginau. Bet esmės nekeičia. Supratimo, kad skrydis turi apsimokėti kažkam, nėra. Užuot palobinę, kad tie azerbaidžaniečiai atskristų organizuotai čarteriais, geriau pasiskųs, kad nėra reguliarių skrydžių.
tai Vilnius viskas aišku pirmininkavimas, įvairūs čempionatai ir sukūrė liepos srautą. Tikėkimės 3mln. bus šiemet. Tik įdomu ar kitamet pavyks išlaikyti panašius srautus, Na skrydžių daugėja tas tik į gerą. Gal tuo atgaivins senas LAL svajones pastatyti antrą terminalą ir išplėsti ęsamą. :)
Little_man: 3 mln.? Naivu.
3 mln. realu tik 2014 metais, jei augimo tempas nemažės… šiemet pasieks užsibrėžtą 2,5 mln. tikslą, na gal truputį daugiau :)
Pastebėjau, kad naujoje VNO svetainėje pateikiama neteisinga informacija dėl lėktuvų modelių – parašo lėktuvo registracijos numerį, o nepataiso modelio, jeigu jis pasitaiko kitoks nei nurodyta tvarkaraštyje. Pasižiūri į pateikiamą nuorodą į Airliners.net ir matai, kad, pavyzdžiui, atskrenda Lufthansa Airbus321, o rašoma, kad A320 ir pan.
Perone stovintis ex-Estonian B735- irgi bendradarbiavimas su estais? :D
Grand Cru skrenda už Small Planet. Nejaugi SPA Angry Bird’ui(LY-FLH) galas?
http://www.flightradar24.com/LLC9992
Vilniaus oro avantiūra
2013 rugpjūčio mėn. 12 d.
Julius GIRDVAINIS, „Respublikos“ žurnalistas
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/vilniaus_oro_avantiura/
R.Sinkevičius: – Aš nežinau, iš ko išgyvens „Air Lituanica“
@JurgisL daugumas ex’ų pasižymi tobula nekompetencija. Vien ko vertas šitas marazmas iš BUVUSIO susisiekimo ministro Masiulio lūpų: „Oro linijos gali išsilaikyti be jokio pelno, kai į lėktuvus parduodama bent 80 proc. bilietų, o pati „Air Lituanica“ skelbia vos apie 60 proc. užimtumą.”
@Arnoldui.
80% LF yra klasikiniu vezeju skaiciavimo metodikos rodiklis, kuriuo remiasi RM. Aisku pats komentaras ne kaip skamba, taciau ivertinant musu zurnalistu magejima iskraipyti zodzius, bei paversti juos „skrajojanciomis citatomis” nieko nestebina :-)
Skirtumas tarp aviacjos Masiulio laikais ir prie dabartinės Sinkevičiaus komandos daugiau nei akivaizdus vien pažiūrėjus, kaip suklestėjo VNO, KUN irgi neblogai laikosi, ypač atsižvelgiant į FR spaudimą, galų gale, kad ir kaip baigtųsi, airLituanica atsiradimas – taip pat nemenkas pasiekimas.
Nepergyvenkim – čia gi Respublka. Jos darbo metodai aiškūs:
– jei nepirksit pas mus reklamos ar kitaip kaip mūsų nepamaloninsit (nepirksit laikraščių į lėktuvą) tai mes apie jus parašysim straipsnį.
Vieni dirbo krizės metu, kiti kylant ekonomikai, tad lyginti nekorektiška. Kol krizės nebuvo tai ir prie „senosios” (iki Vaišvilos) VNO valdžios daug kas skraidė.
@AY – Taikliai pastebėta :) Tiesiog tai ne kažką parodantis rodiklis. Nemažai pelningų aviakompanijų, kurių LF nesiekia ir 70%.
Na, liberalų sąjūdžio retorika Zuoko atžvilgiu yra tiesiog žiauri pastaruoju metu, kiek tenka paskaityti facebook ir pan. Ne ką mažiau kritikos jis gauna už kokius paksistus :) visgi liberalai supranta, kad su Zuoku, nepaisant jo nesėkmės Seimo rinkimuose, dar teks konkuruoti.
Na o kalbant apie Masiulio ir Sinkevičiaus darbą aviacijos srityje kol kas – Masiulis tikrai gerai padirbėjo (ne be Vaišvilos, Simono ir kitų pagalbos), visos Ryanair ir Wizz bazės, sprendimas nekišti pinigų į flyLAL, laisva rinka paremtas ir puikiai pavykęs susisiekimo su Lietuva atgaivinimas ir t.t. yra svarbūs dalykai. O Sinkevičius bent jau kol kas nesugadino, už ką irgi galima paploti. Bet nesivelkim per daug į politiką :)
Na o Respublika tikrai yra baisus leidinys, kurį skaityti reikia užsidėjus tam tikrus skepticizmo akinius.
„puikiai pavykęs susisiekimo su LIETUVA atgaivinimas” made-my-day :D
Kas negerai? :) vėl pradėsim apie Kauno ir Vilniaus santykius? niekam neįdomu.
@PB
Reikėtų uždaryti KUN. Kam tam kaimui oro uostas?
@Arnoldas
Ar tik nebūsi LSDP narys? :D
OMG, prasideda trolinimas :D kelkitės į kokį krepšinio puslapį pasiginčyt, ar rinktinėje Žalgirio išugdyti žaidėjai svarbesni, ar Ryto.
@srs: ne nesu LSDP narys. Nepriklausau jokiai partijai iš viso, bet labiau prijaučiu dešinių pažiūroms. Nekopententingi veikėjai nepatinka ir visai nesvarbu kokiai partijai jie priklauso. Būnant ministru neužtenka „užimti postą”, bet reikia ir išmanyti sferą, o ne kalbėti šablonines blevyzgas.
@ Arnoldas: kolkas Lietuvai sunkiai sekasi šiuo klausimu, ypač transporto srities ministrams.
Pasakyk Nors viena kompetetinga veikeja ??? :) visi jie tera peles besivaidijancios del privaciu imoniu surio dalies.
Vakar pagaliau išbandžiau airLITUANICA.
OV5024, TXL-VNO.
Bendras įspudis – puikus!
Lėktuvas patogus, nors pasirodė truputį triukšmingas viduje (LH E190 viduje tikrai buvo tylesnis).
Maistas skanus (bent vištienos salotos) ir kaina nesikandžioja. Man tik įdomu ar brangiai kainuotų gėrimus papilstyti nemokamai?
Ypač didelį pliusą rašau už stiuardeses. Ačiūdie jas turbūt samdė bjaurus šovinistas, seksistas, kuris kreipė didelį dėmesį į jų gražią išvaizdą. Aptarnavimas taip pat puikus. Simonai, jei galima prašau pagirti jas :D
Deja, LF vakar buvo labai blogas. Suskaičiavau vos 25-27 keleivius, o ir jų dauguma (įskaitant mane) panašesni į akcijų gaudytojus, o ne high-yield keleivius. Taip kad Berlynas kol kas sekasi nekaip.
@srs,
nemokamas pilstymas yra visada brangiai :-)).
skaiciuok keleivius perveztus kompanijos, daugink is 2LTL ir pridek suma kuria jie siaip isleistu gerimams pirkti.
manau gausis nemazai net ir AirLituanikos atveju, plius tuomet dar sumazeja brangesnio produkto (ale bilietu su maitinimu) verte.
Ar galite paaiškint bendradarbiavimo su Estonian subtilybes.
Ieškant skrydžio tiesiai iš Estonian puslapio, jie AirLit nerodo!?
VNO-AMS rodo tik su persėdimu Taline.
Sakyčiau necool :)
Ryanair pilots concerned about passenger safety. http://www.channel4.com/info/press/news/dispatches-ryanair-pilots-concerned-about-passenger-safety
Reikia pagalbos dėl atšauktų/nukeltų skrydžių (Ryanair :) )
Skrydis VNO-BRE vietoje 9 h. ryte išskrido 6 h. vakare. Priežastis – lėktuvo gedimas. Keleiviai skrido, bet kaip supratu jiems priklauso kompensacija. Mano klausimau būtų tokie:
Ar lėktuvo gedimas laikomas force majeure? Ar birdstrike irgi yra force majeure? Pagal 2008 bylą Wallentin Herman v Alitalia, lėktuvo gedimas lyg ir nėra force majeure?
Ar priklauso poros šimtų eurų kompensacija? Nors keleiviai skrido, bet išvykimas ir atvykimas buvo ~9 h. vėlesni, nei planuota.
Viskas priklauso nuo pasirinkto teisininko:)
„Ryanair“ aiškins, kad neskrido dėl saugumo, dėl to tau nepriklauso. Kad gausi kompensaciją susirašinėdamas, duočiau 5%. Jeigu eisi iki teismo, manau, kad labai didelė tikimybė, jog laimėsi.
@srs – čia mano išsamus straipsnis apie oro keleivių teises, gal padės: http://www.zemaiciuteise.lt/ka-daryti-kai-atsauke-skrydi-keleiviu-teises-es-ir-lietuvoje/11
Darbuotojai piktinasi Palangos oro uosto direktorės darbu
Verslo žinios
Susisiekimo ministerija tiria valstybinio Palangos oro uosto darbuotojų skundą, kuriame reiškiamas pasipiktinimas kelerius metus įmonei vadovaujančios direktorės Jolantos Jusevičiūtės darbo stiliumi ir pomėgiu vėžintis tarnybiniu automobiliu, rašo „Lietuvos žinios“.
Susisiekimo ministerijos sudarytai darbo grupei, kuriai vadovauja Tomas Karpavičius, ministerijos kancleris, pavesta ištirti daugiau nei prieš mėnesį gautą Palangos oro uosto darbuotojų skundą.
Skunde piktinamasis, kad p. Jusevičiūtės vadovavimo metais neatidarytas nei vienas naujos krypties maršrutas ir mažėjo keleivių ir aptarnaujamų orlaivių skaičius.
VNO atsakymas, kodėl iki šiol nerašo Air Lituanica prie skrydį operuojančios aviakompanijos:
Sveiki gerb. xxx,
Gavome Jūsų užklausą apie „Air Lituanica“ ir tuo pačiu mūsų atnaujinto tinklapio http://www.vno.lt veikimą.
Tai nėra tinklapio klaida. Kadangi Air Lituanica tik prieš keletą dienų gavo komercinio vežėjo licenziją, dar nėra patvirtinti oficialūs avialinijų šaukiniai. Kai tik šie formalumai bus suitvarkyti, Air Lituanica avialinijos užrašu atsiras mūsų tinklapio sistemoje.
Beje, keleivių patogumui, terminaluose esančiuose info-monitoriuose „Air Lituanica“ rodome logotipu.
Tikiuosi, jog mano atsakymas Jums pasirodys naudingas ir informatyvus.
Linkėjimai,
Greta Babarskaitė
Komunikacijos koordinatorė/ Communication coordinator
Kaip jums toks atsakymas ? Čia jau ir Simono komentaro reikėtų?
@Mindauqas ir Augustinas Žemaitis
Ačiū. Viskas pasidarė aiškiau. Tiesa pasakius ir nesitikiu, kad FR bus geranoriška. Tikiuosi, kad CAA įsikišimas padės.
@srs Belieka palinkėti sėkmės. Būtinai parašyk, kaip seksis.
Nesuprantu, kaip galima ir kodėl turėtų rodyti „Air Lituanica“, jeigu skrydžius vykdo „Estonian Air“.
Mano kuklia nuomone, kadangi visur sistemose kol kas figūruoja Estonian vardas ir kodas, tai VNO puslapis turėtų užsirašyti, kad čia Estonian skrydis. Kam klaidinti žmones, ypač visokius ten užsieniečius, kurie nesusipažinę su šitomis peripetijomis? Kai bilietai bus leidžiami jau su LT kodu ir pardavinėjami kaip Air Lituanica, turėtų būti atitinkamai pakeista. Čia elementari logika, net mąstyti nieko nereikia – tiesiog turi sutapti tai, kas rašoma bilietuose, ir tai, kas informaciniuose languose. Aišku, LT logo ir pan. gali likti kaip marketingo sprendimai.
Beje, kol kas neteko girdėti – o kaip oro uoste pranešama informacija per garsiakalbius? A la tas visas „Pradedamas laipinimas į aviakompanijos X lėktuvą, skrendantį į X”. Minima Air Lituanica, Estonian ar apskritai niekas?
Tada kodėl Briuselio, Amsterdamo ar Berlyno oro uostose rašoma prie skrydžio operatoriaus Air Lituanica ?
Amsterdamo oro uoste rašoma – OV5011/LT5011
Nežinau ar jau matėt, bet Google taip pat ruošia bilietų paieškos sistemą https://www.google.com/flights/
Gaila, tik kol kas iš Lietuvos skyrdžių paieška kol kas neveikia :)
Mariau jau kokis pora metu veikia, ar gal netgi daugiau berods nuo tada kai Google nupirko marixa
*matrixa
Jurgi, kodėl nesipiktini, kad VNO neskelbia apie šį skrydį – UA9119 ?
Beje, anksčiau lyg ir skelbdavo.
reikia ir man pasigirti AL isbandzius. Lektuvas – toks pat kaip Estonian kad budavo, kedes – tokios pat, kaip Estonian kad budavo, vietos – tiek pat, kaip Estonian kad budavo. servisas OK (ne BT lygio). zodziu dar vienos neblogos avialinijos ir reikia palinketi sekmes kolektyvui, bet ko cia visi aikciojat paskride, nelabai suprantu…
Įdomu, kodėl IKEA atidarymui kartu su Prezidente, Meru ir pagrindiniais baldų gamintojais buvo pakviestas oro bendrovės „Air Lituanica“ vadovas Erikas Zubrus ? Koks čia ryšys su IKEA? Nei baldininkas, nei politikas, nei IKEA yra Air Lituanica akcininkė, nei atvirkščiai? Kodėl toks dėmesys parodytas vieno lėktuvo (kol kas) aviakompanijai?
Antitrust officials sue to block US Airways-American Airlines merger
http://www.washingtonpost.com/business/economy/officials-sue-to-block-us-airways-american-airlines-merger/2013/08/13/6e2f3f0e-0427-11e3-9259-e2aafe5a5f84_story_1.html
taigi sake Simonas, strategija 1500 km. aplinkiniai oro uostai. tai gal Ikea Cargo i Minska… joke :)
Čia tokį kiek kvailą klausimą turiu,kas atsakingas už parkingų politiką VNO? Nesikeikiant kas per kaina 6-10lt valanda? BCN EL- Prat valanda kainuoja 2,74Euro 30min. 1,50 euro.
Gal kas žino ar labai ten tunelyje gaudo stovinčius jei kokias 15-20min. užtruksiu išlydėti žmogų? Nes 6 arba 10 lt kiek gaila mokėti.
15min yra nemokama aikstele – netinka. VNO tikriaus turetu siulyti personalu parkinga pagal kiekvieno igeidzius
žinau dėl tų 15 min, tik nežinau kiek truksiu, pasitikti atvirai pasakius tos 15 min yra super. Tačiau išlydint jau kiek problematiška.
@Little_man
kiek žinau, visas parkingas išnuomotas, tai turėtumei kreiptis į bendroves, kurios administruoja parkingo aikšteles ir derėtis, kad pasiūlytų Tau spec. kainą, jei užtruksi daugiau nei 15 min… ;)
Kaip sakoma, pasivaikščiok po turgelį ir paieškok pigiau ;]
Aš tai kaip tik sakyčiau, atvirkščiai viskas. Išlydėt jokių problemų – sustojai, iškrovei lagaminus, pabučiavai ir nuvažiavai savo keliais. Nėr ten ko seiliotis dvi valandas prieš skrydį, kai visus įmanomus suoliukus užima ne laukiantys skrydžio, o pusė kaimo, atvažiavusio palydėti….
Pasitinkant gi, tos 15 nemokamų minučių yra ganėtinai slidus reikalas, nes jei ir žinai kada tiksliai nusileis, tai nežinai kiek užtruks kol bagažą pasiims ir tt.
Paskutinį syk skrendant į VNO su Estonian iš Talino, savo bagažo laukėm lygiai 32 minutes, visi jau buvo pradėję nervuotis, nes kažkaip išlipom iš lėktuvo, per lietų nukulniavom į peroną nu ir sustojom laukti bagažo. Laukėm laukėm laukėm laukėm….. Kitų atvykusių skrydžių tuo metu nebuvo, tai nesuprantama, kur tiek laukti. O kas šlykščiausia, tai lijo lietus ir visi lagaminai buvo šlaput šlaputėliai. Thumbs down aptarnaujančiam personalui.
Na aš tai darau taip kaip pasitinku, kai nusileidžia tada iš namų išvažiuoju, žinau, kad naktį 15-20min. užtruksiu tada būna viskas ok. O šiaip buvau pamiršęs apie Norfos aikštelę tai ten ir sustojau. 32 minutės daugoka, bet kokioje BCN ar Milane tai normalu, tiesa Delhi esu laukęs bagažo 2h, tačiau ten taip jau yra nervuokis nesinervavęs.
Kad ir 10Lt,cia ka daug? Gi nekasdien moki,o tik pasitinkant/islydint.
Bet uz tai arti,kiek laiko sutaupai…
Ne nu jei taip taupom,tai gal ir sumustiniu prisitepti reik,bus ka lektuve valgyti:)
Airbus A300 crash in Alabama.
The plane, an A300 airbus en route to Birmingham from Louisville, crashed on its approach to the Birmingham-Shuttlesworth International Airport at approximately 6 a.m. EST. According to flight-tracking service FlightAware.com, the flight took off from Louisville International Airport at 5:04 a.m. and was in the air for approximately 45 minutes.
http://news.yahoo.com/cargo-plane-crashes-in-alabama–reports-say-112817506.html
Daugiau info apie katastrofą – http://avherald.com/h?article=466d969f&opt=0
@Little_man
Policija buna labai daznai. Pastarasias savaites stovi po 6-8 valandas per diena ir baudzia visus is eiles, kurie stovi ilgiau nei pora min. Kad ir siuo metu stovi.
Pvz Luton’e tai visados 3-4 darbuotojai vaiksto ir jei mato,kad sedi 1-2min iskart prieina ir be jokiu kalbu rodo vaziuot i parkinga.As pats asmeniskai rata apsukdavau ir grizdavau,na musiskiame VNO tas ratas ne toks jau ir didelis gaunasi jei ten sako ,kadtuoj tuoj iseis:)
Taisykles yra taisykles,nereikia cia pykti,kad draudzia stoveti(t.y. beveik visada budi,kad nestovetume) Europoje budi visados :))
Dėl nemokamų gėrimų lėktuve tai man jie gana svarbūs. Ypač dėl to, kad dėl „perspaustų” saugumo reikalavimų negalima atsinešti savo gėrimų – priešingai nei maisto. O vos perėjus saugumo kontrolę gėrimų kainos kyla 2-3 kartus, lėktuve – antra tiek. O čia juk ne restoranas, kur ateini būtent pasėdėti/atsigerti ir logiška, kad negali atsinešti savo gėrimų, o jei tai netinka gali laiką leisti namie. Lėktuve esi, nes nori nusigauti iš taško A į tašką B, o 3 ar 6 valandas išbūti neatsigėrus labai nepatogu (vėlgi be maisto – paprasčiau).
Kaip Simonas pastebėjo, pasitenkinimas produktu priklauso (ir nuo) lūkesčių bei rezultato skirtumo. Tai kai moki Ryanair 300 Lt pigiau už alternatyvas nieko tokio, kad to gėrimo nebus, ar sumokėti už jį daugiau. Bet kai moki įprastinę kainą tai jau ir lūkesčiai kiti, nesinori, kad aviakompanija dar „nuplėšinėtų” papildomai už gėrimus gerokai virš rinkos kainų naudodamasi proga, kad vis tiek niekur kitur nenusipirksi ir jei norėsi per tas valandas bent sykį atsigerti tai teks pirkti arba iš jų, arba oro uoste (irgi brangiai). Tad čia esmė ne vien ta, kad kas nors neturėtų 10 Lt skrisdamas lėktuvu, bet papildomas nepatogumas, lūkesčių/rezultato skirtumas.
Mano supratimu, nemokamas gėrimų tiekimas galėtų ir nekainuoti ar net būti pelningas. Vienas variantas – mėginti sudaryti ekskliuzyvinę sutartį su kažkuria gėrimų gamykla, kad bus nemokamai keleiviams tiekiami jos gėrimai. Gėrimų kompanijos vykdo agresyvią rinkodarą, tad gal pavyktų išsiderėti ir mokestį už rinkodarą. Pvz. visiems LT keleiviams (tarp kurių daug Lietuvoj būnančių užsieniečių) duoti paragauti „Vytauto” manau „Birštono mineraliniai vandenys” turėtų interesą.
Palanga
July 2013
13868 passengers
Keleivių skaičius lyginant su 2012 m. – minus 2%
Nuo metų pradžios kritimas jau 4 procentai
To Augustinas Zemaitis
O kuriame Oro Uoste tu 2-3kartus didesnes kainas matei?:)
Sterilioje zonoje pilna DutyFree ,net ir musiskiame VNO yra:) Tik pirk i sveikata:)
Mariau, Vichy Viva Fresh buteliukas Vilniaus mieste prekybos centre kainuoja netoli 2 lt, oro uosto sterilioje zonoje 4 lt, štai jums ir prašom :) visi kiti gėrimai atitinkamai irgi. Brangiausias 0,5 l coca cola buteliukas, kokį esu matęs gyvenime, irgi buvo oro uoste. Dubrovnikas ir Tenerife-South kol kas dalijasi pirmą vietą šiuo atžvilgiu iš ten, kur esu buvęs, buteliuko kaina 3,50 EUR. Ispanijoje tokio buteliuko kaina prekybos centre yra apie 1 EUR, Kroatijoje gal apie 80 centų. Jeigu jūs nematėte 2-3 kartus brangesnių kainų, tai kažkaip ne taip žiūrite :) Aišku yra ir labai gražių pavyzdžių, Salonikų oro uoste yra šalto geriamojo vandens po 20 ct už buteliuką, Frankfurte tiesiog tualetuose kabo skelbimai, kad vanduo iš krano yra geriamas.
Nu bet ir sulyginai:))
Tu gal nelygink su prekybos centru,ale „Maxima” kainom:) Ar jauti tu skirtuma.Tai miesto centre tu mazoj parduotuvelej taip pat,uz gerima, Litu brangiau mokesi nei Maximoj.Cia gi absoliuciai skirtingi dalykai.
Imkim UK Oro Uostus visuose juose rasi Boots ir ten kainos jei ir skiriasi tik keliais pensais,nors ir to nepastebejau.Perki sultis,gerima ir moki kaip ir mieste 1-1,5Svaro.Tos pacios akcijos 3 buteliukai uz 2vieju kaina ir t.t.
Pagal tave iseitu,kad 2kartus brangiau nes Tesco gi kainos kitokios.
Cia gi nerealu tiketis,kad bus Maximos kainos…Net nezinau ,kaip ir paaiskinti…
Kodėl turėčiau nelyginti? Prekybos centro kainos ir yra rinkos kainos normaliomis neapribotomis sąlygomis, apie kurias kalba Augustinas, o jūs čia bandote kažkokius išvedžiojimus, kad rinkos kaina yra kažkas kito, juoda yra balta, o Saulė sukasi apie Žemę. Paskaitykite dar kartą, ką sako Augustinas – tuo nuo senamiesčio parduotuvėlės sterili zona ir skiriasi, kad vietoj tos parduotuvėlės gali pasirinkti tą pačią Maximą, o sterilioje zonoje nieko negali rinktis, tik apskritai neskristi. Tai yra reguliavimų iškraipytos rinkos archetipas.
Niekas juk nesako, kad tie gėrimai oro uoste turėtų kainuoti pigiau negu kainuoja dabar. Jie kainuoja tiek, kiek žmonės vis dar pasiryžę už juos mokėti. Bet tai nėra laisvos rinkos kaina, tai suvaržytos rinkos kaina.
Mariau – pasilaikyk siaurą UK supratimą sau. Pliumbum pateikė ganą platų vandens pardavimo kultūros spektrą Europoje – jog būna visaip, tačiau dažniausiai – vandens kaina oro uoste yra aukštensė nei mieste. Tai galima paaiškinti teoriniais modeliais, jog oro uoste, lyginant su prekybos centru yra mažas pirkėjų kiekis, aukštesnės logistikos ir pardavimo sąnaudos.
Dėja, labiausiai tikėtina versija – tiesiog oro uoste vanduo perkamas priverstinai, todėl kaina kurią moka pirkėjas teoriškai gali būti bet kokia. Pirkėjas jau nemato skirtumo oro uoste mokėti 2 ar 2,5 Eur už buteliuką vandens, tiesiog konstatuoja faktą, jog kaina yra už vandenį yra išpūsta.
Kalbant apie vietinius, tačiau gerus pavyzdžius kurie tarsi objektyviai turėtų atkartoti situaciją, jog logistika, pardavimo kaštai, mažas pirkėjų kiekis turėtų kelti produkcijos kainą buvo ir prekybos sistema Nidoje. Tačiau nutiko netikėtas įvykis – į miestą atėjusi Maxima produkciją parduoda analogiškomis kainomis kaip ir kituose miestuose.
Mano nuomone, aukšta vandens kaina mažame oro uoste yra būdas dirbtinai didinti prekybininkų pajamas, kurios dėl menko keleivių srauto yra žemos. Iš kitos pusės – oro uostas galėtų pastatyti nemokamo vandens automatus, tačiau oro uostas teoriškai tokiu būdu atbaidytų dalį prekybininkų.
Galiausiai kalbant apie nemokamus gėrimus lėktuve – jei gerai pamenu buvo istorija su Easyjet – jie promotino gamintojo sultis, kurios buvo sėkmingos keleivių tarpe. Vėliau gamintojui buvo pasiūlyta sumokėti ir už tarą, kurioje pateikiamas gėrimas. Tokiu būdu kompanijai sultys lėktuve ne tik nekainavo, bet ir galėjo nešti nedideles pajamas.
Taip, būtent, niekas net ir nesako, kad tos aukštos kainos oro uoste yra blogai. Viskas čia ok. Bet respektabili avialinija, kurios klientai už bilietus moka 800-1000 lt, galėtų jau ir pasiūlyti gėrimų klientams.
Na jei tu is senamiescio vaziuosi iki artimiausios Maximos ,del gerimo buteliuko, tai uz degalus/parkavima isleisi daugiau nei sutaupysi:)))
Kokia dar rinkos kaina? Visose salyse prekybos centruose yra pigiau nei mazesnese parduotuvelese,ka jus snekat.Tai jus ir lyginkit su tuom kur reikia.Cia tos snekos ne daugiau nei „perdimas pries veja”…
„Svinius” pateike konkrecius faktus,bet tie faktai visai ne i tema ir nereikia del to pykti.Tu parasyk kiek,Tenerifej centre,kainuoja gerimo buteliukas.O dar geriau vakare kai nebedirba prekybos centrai ir uzsidaro kitos didesnes ,ale „miniprekybos centrai” tipo, parduotuves panasiai.Ten juk ne sterili zona,nereikia praeiti saugumo ir t.t.,paaiskink(man smalsu,kaip mastai) kodeltie prekybos centrai tokie kvailiai ten nepastato savo parduotuves :))
A. Brangi žemė/patalpos – didelis, patogus prekybos centras neatsipirks (tik Mariau nesakyk, kad ir VILNIUJ žemė/nuoma centre brangi).
B. Veiklos leidimai – gyventojų, istitucijų prieštaravimas tokiai veiklai.
C. Darbo kultūra – prekybinė veikla vakare vykdoma išimtinai. Maistro prekių parduotuvės dirba „trumpai” vakaruose.
O aš tai pritariu, kad vandens visos avialinijos turi duoti gerti nemokamai.
Ir dėl to, jog pro apsaugą šiais laikais draudžiama prasinešti vandenį, ir dėl to, jog sumokėjus už skrydį 1500 yra tiesiog nepadoru pinigautis už vandenį už 6 litus ar kiek, bet labiausiai del to, jog vanduo yra toks pats basic need kaip tualetas. Jei avialinija duoda nueiti į tūliką nemokamai, jei avialinija leidžia virš kėdės lempute skaitymui naudotis nemokamai, fck it, vanduo turi būti nemokamai. I don’t care if kitos avialinijos ima už vandenį, I don’t care, jei tai „kainuoja papildomus kaštus”, fck that sht, aš skrisdamas su airlituanica sumokėjau 750 litų one way, net nenoriu girdėt, kad čia mat tualetas, registruotas bagažas įskaičiuoti, o vanduo – ne.
Man nereikia Vittel ar Evian, man reikia paprasto vandens, tokio, koks teka oro uoste iš krano, pilstykit jį, bet vanduo must.
Išsikroviau, uch.
Pritariu, kad stiklinė, kita vandens galėtų būti pasiūlyta. LH pilsto vandenį nemokamai, kodėl LT negalėtų pasiūlyti to paties? :)
Pastebėjau,kad Vilniuje daug kur pasikeitė Air Lituanica reklaminių stendų užrašas. Dabar jau reklamauojamas „Tiesioginis skrydis į Miuncheną – jau netrukus”. Bet Prahos reklamos nepastebėjau. Gal kas jau matė kur kitur ?
Sveiki, dėl Pafoso, Ryanair, lapkritį. Ar dar šilta ten lapkričio pradžioje? Guglinau, kai kur rašo, kad dieną – 21, kitur – 23. Jūra – 21. Kaip manote, ar verta? Ar nesušalsiu, ar galima bus pasideginti, pasimaudyti?
Dar kartelį apie vandenį. Man labiausiai patiktų toks variantas:
http://www.airlinetrends.com/2011/03/07/sfo-airport-hydration-stations/
Atsineši tuščią butelį, prisipili vandens.
Nu bet čia jau ne AirLituanica turi rūpintis tuo, o oro uostas ;)
Dėl AL ir vandens, tai tikrai galėtų duoti, kainos jų yra ne Ryanair ar net easy jet lygio, o lygiuojasi į aukštesnio aptarnavimo lygio kompanijas, dėl maitinimo tikrai nėra būtina nes skrydžio nuotolis gana trumpas, tačiau gėrimai tikrai galėtų būti įskaičiuoti. Antra vertus man patiko OS sprendimas skrendant Viena – Milanas, kadangi skrydis tik 45min. tai jie kaip užkandį duoda Obuolį, ar raguolį. Plius gėrimai, vanduo, kava arbata ar sultys (berods alkoholio nesiūlo).
Na, bet antra vertus, būkim racionalūs. Avialinijų dabartinis tikslas yra kuo greičiau įrodyti, kad jos gali dirbti pelningai ir taip surasti investuotoją. Kaip čia bežiūrėsi, tokie dalykai didins kaštus. Gal vanduo nesmarkiai (tik stiklinė realiai kainuoja), bet visokios ten sultys, kava ir arbata tai visai ženkliai.
Tenka sutikti, kad mąstant racionaliai kaštų didinimas yra skausmingas siekiant pritraukti investuotoją, ypač tokioje rinkoje kaip Lietuva, kur konkuruojama kainos prasme. kitą vertus gali būti ir kitas variantas užkandžiai gėrimai už sąlyginiai simbolinę kainą, nekalbu apie parduotuvės kainodarą tačiau jei lėktuve būtų parduodamas vanduo 0,33cl už 1 euro manau, būtų pasiektas kompromisas.
Manau, Simonas taip ramiai išvyko atostogauti, nes žino, kad šią savaitę žadėtasis antrasis Embraer nepasirodys.
Nors prieš tai sakė „Greičiausiai kitą savaitę orlaivis pasieks Vilnių.”
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/aviacijos-naujokai-jau-spejo-apsilti-kojas.htm?p=2
Kodėl Jūsų manymu Ryanair iš Kauno nesiūlo reisų į Kanarus? Juk ištisus metus galėtų skraidyti, manau paklausa būtų didžiulė.
Turbūt todėl, kad tai labai tolimi skrydžiai. Taigi didelės išlaidos kurui, didelės įgulų darbo valandos, ir didžiają dalį lėktuvo dienos reikia paaukoti. Tai reiškia, kad reikėtų turėti aukštą yield, kad tokie skrydžiai apsimokėtų. Sprendžiant iš Ryanair skrydžių žemėlapio, kol kas panašiu atstumu iš Kanarų apsimoka skraidyti tik į Skandinaviją, bet ne į Rytų Europą.
Aišku, viskas čia gali pasikeisti akimirksniu. Ne taip seniai atrodė apskritai neįtikėtina, kad Ryanair galėtų žengti į atostogų rinką Lietuvoje. Užsitęsusi krizė Egipte aišku irgi galėtų būti papildomas postūmis.
„Kauno tiltai“ ir „Fima“ gavo 11 mln. Lt užsakymą iš Vilniaus oro uosto
http://vz.lt/article/2013/8/16/kauno-tiltai-ir-fima-gavo-11-mln-lt-uzsakyma-is-vilniaus-oro-uosto#ixzz2c7JkKH1h
AB „Kauno tiltai“ ir UAB „Fima“ konsorciumas už 11,599 mln. Lt atliks rekonstrukcijos darbus Vilniaus oro uoste, skelbiama Centriniame viešųjų pirkimų portale.
Bendrovių konsorciumas laimėjo konkursą dėl „Vilniaus oro uosto perimetro tvoros rekonstrukcijos rangos darbų“.
Konkurse paraiškas dėl rekonstrukcijos darbų taip pat buvo pateikęs UAB „Atea“ ir UAB „LitCon“ konsorciumas bei UAB „Promostas“.
Pliumbum, bet tai iš Oslo juk skraido. Atstumas dar didesnis, ar ne? Skrydis 5.50 val.
Jonai, nu taigi ir sakau, kad tik iš Skandinavijos apsimoka panašiais atstumais skraidyti, nes ten žmonės turtingesni ir suneša pakankamai pinigų tiek pirkdami bilietus, tiek pirkdami lėktuve.
Jonui:
Iš Oslo Kanarų salos yra šiek tiek arčiau nei iš Vilniaus.
Oslas-Tenerife apie 4200km, Vilnius-Tenerife – 4500km
Pliumbum, jei žmonės turtingesni, kodėl tuomet kainos tokios juokingos? Kanarai – po 300 – 400 Lt, Kroatija (Pula, Zadaras) – 200 Lt? Užsieniečiai dažnai būna labai taupūs, tad nelabai tikiu, kad jie labai jau išlaidauja lėktuve ir kompensuoja tokias žemas kainas.
Su kuom Krepsinio rinktine skrenda i Makedonija? LKF yra AL akcininke tai logiska butu tiketis,kad su AL.Jei jau Zalgiris sugeba issinuomoti ia dabar rinktine,kur jau rimtesni pinigai sukas.Juolab kiek laiko susitaupo.Kas nors zinot?
I Skopje CRJ2,reiskias ne AirLituanica:(
Jonai, tai ką, sakai šiaip sau iš diskriminacinių paskatų Ryanair skrenda iš Kanarų į Skandinaviją, o į Lietuvą ir Lenkiją ne? :) su vienkartiniu kainų pasižiūrėjimu nieko neišsiaiškinsi. Gal ten daug žmonių nusiperka bilietus kaip tik tada, kai kainos aukštesnės, gal liaudis visiškai netaupo ant bagažo, kuris į Kanarus sezono metu kosminius pinigus kainuoja. Dėl išlaidavimo lėktuve aišku nežinome statistikos, bet visgi yra taip, kad turtingesni vakarų europiečiai išleidžia daugiau, „užsieniečiai būna labai taupūs” tikrai nieko nepasako, nes būna ir ne tokie taupūs. Kaip pavyzdys yra pvz. žinomas faktas, kad nors iš Kauno į Paryžių skrisdavo pilni lėktuvai lietuvaičių, Ryanair norėjosi prisivilioti kuo daugiau prancūzų, kad pasikelti pelną. Galiausiai (tik nepradėkime vėl Žalgirio-Ryto gerbėjų lygio diskusijų) tai tapo viena iš priežasčių, kodėl skrydžiai buvo perkelti į Vilnių.
Žemų sąnaudų oro bendrovės „Ryanair“ lėktuvas iš Brėmeno šįryt Vilniuje turėjo nusileisti 9 val. 40 min., tačiau nusileido tik 12 val.50 min. Skrydį Vokietijoje sulaikė techninės kliūtys – salone pasklido dūmų kvapas.
http://www.lrytas.lt/-13766468631376593241-ryanair-skrydis-vėlavo-dėl-salone-pasklidusio-dūmų-kvapo.htm
Pliumbum, tavo argumentai taipogi nieko nepasako. Be to, sunku tai ir argumentais pavadinti, nes tavo sakiniai prasideda žodžiu „gal” :) O gal ir ne. Apie jokią diskriminaciją nekalbu, suprantu, kad Ryanair viską skaičiuoja, analizuoja ir pan. Tiesiog norėčiau suprasti, kokius būtent priežastys lęmia tokius sprendimus. Bagažas ir rudenį-žiemą kosminius pinigus kainuoja, kai skrendam į Tenerifę su persėdimu ir mokame už jį 4 kartus, tad bagažo argumentas taipog abejotinas.
Jonai, jau buvo diskutuota, kad ši destinacija yra ant 737-800 maksimalaus skrydžio nuotolio ribos, reiškia FR turėtų kažkiek vietų lėktuve palikti laisvų, tuo pačiu padidėja vienos vietos savikaina… FR tikrai turi pakankamai patirties planuojant skrydžių kryptis ir vertinant rinkos galimybes… Jei galvoji, kad gali jiems pasitarnauti, planuodamas naujus maršrutus – siųsk CV.. :)
Jonai, tai kam klausiate, kodėl neskraido, jeigu paskui ginčijatės ir sakote, kad tai ne argumentai, nes tiksliai nežinome Ryanair duomenų? :) juk neateis čia Ryanair plėtros direktorius į komentarus ir jums nepaaiškins su finansiniais rodikliais visko.
Ekonomika čia labai paprasta. Visada, kai kažkas kažkur neskraido, reiškia, kad kažkas yra nepelninga arba per mažai pelninga, lyginant su alternatyvomis. Lėktuvas per parą skrenda tik tam tikrą valandų skaičių ir ne daugiau. Net jeigu kokiam Ryanair ir apsimokėtų iš Kauno skristi, tarkim, į Tenerifę, galbūt dar labiau apsimoka vietoj to sulakstyti į dvi artimesnes kryptis. O jeigu tai Tenerifės bazės lėktuvas, tai jis irgi turi sąrašą geriausią pelną galinčių nešti krypčių, į kurį Kaunas nepapuola. Kol naujo lėktuvo tokia Tenerifės bazė negaus, arba kol iš esamų krypčių kažkurios pelningumas smarkiai nesumažės, tol Kauno niekas ir nesvarstys.
Gal kada ir pamegins kanarus ryanair, ypac jeigu gaus kokiu papildomu subsidiju is kurios nors salos. Kol kas marsrutas gal ir galetu buti kazkiek pelningas, bet matyt per daug rizikos, nes potencialus nuostoliai del atstumo labai dideli, o potencialus pelnas ganetinai mazas del dideliu kastu ir mazesnio telpancio keleiviu skaiciaus lektuve.
airBaltic neišlipa iš finansinių problemų –
Суд обязал airBaltic выплатить российскому банку 11 млн. евро
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/sud-obyazal-airbaltic-vyplatit-rossijskomu-banku-11-mln-evro.d?id=43566557
Tenerifės net nebuvo sąraše, kai paskelbė, kur skraidytų, jeigu gautu palankesnes sąlygas kitiems metams. Pamenu, Faro tolimiausia buvo. Dar Malaga.
Ir šiaip dar galvoju, kad dėl įvykių Egipte, kas būdavo pagrindinė žiemos vasarinė destinacija lietuviams, gali sulaukti naujos ir nišines populiarumo tokios, kaip Wizzų Tel a Avivas, Ryanairo Kipras, net keistas sprendimas Sardinija, kur mano galva Faro koks žymiai labiau tinkamas. Gal kelionių organizatoriai suintensyvins ir Kanarų salas. Arba tikėsis ramybės Egipte. Bet pasąmonėje jau tikriausiai daug kam Egiptas kaip nelabai saugi kryptis po vakar, šiandien įvykių.
Na štai ir antrasis AMS rotation’as
Dear Valued Agent,
Please be informed about additional AMS flights according schedule below:
Confirmed summer season slots:
15SEP2013-26OCT2013
D1234567
OV5015 VNO1810 AMS1935
OV5016 AMS2030 VNO2340
Local times
Super naujiena ! Na ir aišku, kad dabar jau reikalingas antrasis Embraer, nes Vilnius-Brussels 18:30-19:55, o antrasis Amsterdamo reiasas beveik tuo pačiu metu VNO1810 – AMS1935
Šaunu, nuo ridens idealų susisiekimą su AMS turėsim, 2x daily su šauniais rytiniu ir vakariniu išvykimu.
prie to paties, preliminarūs laikai 2013/14 žiemai
NOT confirmed winter season slots (to be confirmed after 31AUG2013):
27OCT2013-29MAR2014
D1234567
OV5015 VNO1810 AMS1935
OV5016 AMS2035 VNO2345
Local times
E170
NOTE: Cancelled flights on 25,26,31DEC!
Jau ir prekyboj sudeta.Keista ,kad niekas spaudai nepranese.Butu vel pasipiarine.Matyt ne tik Simonas is AirLituanicos atostogauja…
Net facebook’e jokios žinutės :D
Turi licenzija,ko neparduoda per savo a/k.Visur Estonianair ir AMS abu skrydziai,ir BRU.Faktas kad bus ,kuri tai kryptis AirLituanicos, antruoju lektuvu aptarnaujama.Jau tiek ilgai truko tas licenzijos gavimas,galejo ir pasiruost ,iseina nosi krapste:(
Įdomu, kad antrasis AMS reisas nurodytas su E170, t.y. su Estonian lėktuvu. Ar tai neturi kol kas jokios reikšmės ? Tokiu atveju į Briuselį skris Embraer 175.
Linkėjimai iš atostogų :-) spėsim pasiPR-int, pirmadienį :)
Taip, antras AMS rotation bus vykdomas Estonian lėktuvu, BRU pereis ant E175.
Tai kodėl dar į prekybą nepaleidžiami Prahos ir Miuncheno skrydžiai, jei jau apkraunamas antrasis Embraer ? Tas kryptis kaip tik reikia anksčiau pardavinėti, jos neįsisuka taip automatiškai kaip AMS.
O kodėl LT lėktuvas Amsterdame nuolat 2 valandas stovi, kai paprastai tai užtrunka 40 min?
Simonai, suprantu, atostogos, bet taip ir neatsakėte į mano mailą dėl skrydžio į Amsterdamą, po atostogų lauksiu žinių ;)
Dirbu kelionių agentūroj. Žmonės masiškai atsisako Egipto. Šiandien, kai pusė Vilniaus pajūry ir miestas tuščias – milijonas skambučių, visi – dėl Egipto. Jei ten situacija dar labiau pablogės, nežinau, ką Novaturas ir Tezturas žiemą darys.. Todėl pritariu Jonui. Logiška būtų vietoj kokios Sardinijos rudenio-žiemos sezonu paleisti kokią Tenerifę, Faro.. Faro rudenį – kainos juokingos, už 500 Lt suskraidyti galima. Tenerifė irgi žiauriai paklausi būtų. Nesuprantu, ko jie laukia.
Skridusiems su LT – ar jie parduoda lėktuvo modeliukus, kaip kad daro kitos aviakompanijos? Kolekcionuoju jas, norėčiau įsigyti :)
O dėl Tel Avivo, tai nemanau, kad bus labai jau paklausi kryptis. Nebent žydai į Vilnių skraidys. Man atrodo, kad lietuviai nėra įpratę prie tų visų niuansų, kuriuos minėjo Simonas. Kalbu apie išskridimą, patikras, interviu, 3 valandas oro uoste.. Aš, aišku, nesu rodiklis, bet norėjau skristi iki tol, kol paskaičiau Simono komentarą šia tema. Ačiū, nereikia. Nemokamai neskrisiu :)
Dėl nemokamų gėrimų: Air Lituanica direktorius uždirba 30.000 Lt / 30 dienų = 1.000 Lt per dieną. 1.000 Lt / 3 reisų per dieną = 333,33 Lt reisui. Išvada – Vilniaus Vandenys taip blogai dirba?:D
Konservai, pakomentuokit! Ir kaip NEpartiniams tą savivaldybės vandenį pilstyt. Ot įdomu…
Idomu ar E-170 vykdys ir rytini ir vakarini reisa i Amsterdama? Ar tik vakarini? Nes tada klausimas kur E-175 ryte skraidys…
@Vytautas-NT: perkant rodo, kad abu reisai bus vykdomi su E170. Aš manau, jog E170 bus įdarbintas skydžiams į AMS ir TXL, o BRU bus vykdomas su E175.
Arnoldai,
vakar Simonas taip ir sake
AMS antras reisas l.gerai. into your face LOT ir ypac SAS su LH. savos kisenes darbo reikalais skraidant neskauda, bet roundtripai po 2.5-3k LT Europoje is VNO gal pasibaigs pagaliau (neskaitant, aisku, atskiru ivykiu).
Na AMS kai kuriais atvejais vien laiko atžvilgiu gali pralošti prieš WAW ir CPH, o gal ir prieš FRA. Visgi 1st leg AMS ilgiausias, tai jungiantis daug kur Europoje jau gali susidaryti bendro kelionės laiko skirtumai..
WizzAir support drama man nutyko…
Turejau Wizz Flexa, norejau pasinauduot nors buvau jau isicheckines. Paskambinau i supporta, tie pasako kad nusipirkciau nauja skrydi ir paclaiminciau pinigus. Taip ir padariau.
Uz savaites CRai atraso GTFO ir NCB, bandau gincytis, po 3-4 laisku gaunu final GTFO, tada reikalauju kad jie perklausytu to mano skambucio irasa. Uz 2 savaiciu gaunu laiska su excusais ir mano pinigus atgal.
Visa drama uztruko menesi ir 6 laiskus is mano puses (keli laiskai buvo „hey please respond to my support request”).
Result: not bad =]
Morale: try harder!
Čia ką, vietoj to laukiamo spaudos pranešimo apie antrąjį Amsterdamo vakarinį skrydį ?
A.Zuoko avialinijų sparnai svyra
http://lzinios.lt/lzinios/Tyrimas/a-zuoko-avialiniju-sparnai-svyra/161428
„Kada „Air Lituanica“ kreipsis pagalbos į Vyriausybę, manau, yra tik laiko klausimas. Neoficialiai apie tai kalbama jau dabar. Jei neatsiras strateginis investuotojas ir savivaldybė, pati paskendusi skolose, toliau turės dengti kompanijos nuostolius, pagalbos gali būti prašoma dar šįmet“, – LŽ sakė E.Masiulis.
Jurgi, negi nejauti straipsnio tendecingumo? Juk visi, kas dalyvauja Simono bloge, žinome, kad BRU nebuvo planuotas AUG, o ką rašo mūsų žurnalistai, visi puikiai žinome… Kas užsako straipsnį, sumoka, tą ir parašo…
Linai, jaučiu viską :) Ir Air Lituanica turi jaust viską, tas jau seniai žinoma, kaip ir žinoma dėl ko visa tai. Tikėkimes, kad tai tik užgrūdins bendrovę ir jos darbuotojus. Bet kai ką naujo visgi sužinojau, o tai, prisipažinsiu, man iki šiol yra visiška migla, neperprantu aiškiai akcinio kapitalo formavimo algoritmo ir pinigų tekėjimo. Matyt čia „aukštasis pilotažas” –
„Air Lituanicos“ akcininkų patvirtintame verslo plane numatytas įmonės įstatinis kapitalas – 10 mln. litų. Vilniaus tarybos sprendimu 2014 ir 2015 metais planuojama kaskart 5 milijonais litų didinti aviakompaniją valdančios miesto įsteigtos „Start Vilnius“ įstatinį kapitalą, taigi šie pinigai turėtų atitekti “Air Lituanicai”. Tačiau lėšos pasieks bendrovę ne tiesiogiai, bet per dar vieną įstaigą – „Air Vilnius group“, kuriai, kaip ir „Air Lituanicai“, vadovauja E.Zubrus.
New Hungarian airline Solyom will launch its first charter flights next month and scheduled flights from early October. http://uk.reuters.com/article/2013/08/18/uk-hungary-airlines-solyom-idUKBRE97H0B920130818
Linai, man atrodo, kad Jurgis jaučia tą tendencingumą.
Tiems kas neseka situacijos nuo pradžių, tokie pareiškimai apie rugpjūtį atrodo normalūs. O Masiuliui norėtųsi pasakyto come on…
Simonai
duok tiems „gudruciams” spaudos pranesima apie tai,kad Briuselis buvo senai planuotas atostogauti.Bus dar vienas teigiamas pasirodymas spaudoje,dar nemokamos reklamos:))
Na galėtų bent į tvarkaraštį įdėt abu AMS skrydžius –
http://www.airlituanica.com/lt/timetable/
Dabar tas blogas šleifas pasipils per visą media, jau ir Lietuvos rytas –
„Air Lituanica“ į Briuselį skraidė vos mėnesį
http://www.lrytas.lt/-13768954111375306848-air-lituanica-į-briuselį-skraidė-vos-mėnesį.htm
Truputį snaudžia su ta geraja žinia Air Lituanica. Negalima atsipalaiduoti.
Prisiminus šitą –
Teismas areštavo „Vilnius veža“ turtą
http://www.lrytas.lt/-13766546001376…turtą.htm
nesunku prognuozuoti, kad daugelis laukia panašaus pranešimo su kitos Vilniaus Savivaldybės įmonės pavadinimu :)
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/air-lituanica-i-amsterdama-skraidys-dukart-per-diena-667-362045
Ok, trumpai permečiau kokie buvo senesni pranešimai apie skrydžius. Niekur neradau, kad būtų parašyta, kad rugpjūtį Briuselis atostogaus. Išskyrus kelis minorinius paminėjimus facebook. O dabar atostogos jau beveik baigiasi, žurnaliūgos pasigavo „skandalą” ir smeigia peilį per visus portalus.
Tai, kad pranešimuose AirLit neakcentavo ir krauju nepaminėjo apie atostogas dabar yra pretekstas laikraštininkams pjaut.
Visi zinom,kad dvigubina,bet primirse buvom:))
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/sas-dvigubina-skrydziu-tarp-vilniaus-ir-stokholmo-skaiciu-667-362062
Įdomu, dėl Prahos krypties. Savo laiku čekai skraidė kasdien, po to tris kartus per savaitę ir galiausiai visai nutraukė skrydžius. Akivaizdu, kad ne dėl keleivių pertekliaus. Kuo Air Lituanica bus pranašesnė už čekus, kad apsimokėtų kryptis?
Lektuvas AirLituanica mazesnis…
Tai kad dar net neskraidė AirLituanica, kai Simonas rašė ir mes visi aptarinėjome, kiek ten trunka tos atostogos Briuselyje ir ką gi tuo metu veiks lėktuvas….
O kas dėl Prahos, tai Stokholmo Arlandon irgi NEBUVO RINKOS ir nieks nenorėjo skraidyti. O čia žiūrėk, tik PYST ir dvigubina reisus. Ir net ne pati pigiausia aviakompanija.
Spaudoj buvo pilna,kad Rugpjuti neskris:)) Reiktu AirLituanicai sureaguot i tokius pranesimus.Tiem uzsakomiejiem straipsniam griztu viskas bumerangu:)
Labai įdomu, ar pasibaigus Lietuvos pirmininkavimui „AirLituanica” šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje nenutrauks skrydžių į Briuselį. Ta pertrauka rugpjūčio mėnesį optimimo neįkvepia…
Kokia čia aviakomopanija, kas vadovai?
http://jetphotos.net/showphotos.php?regsearch=LY-VTA
Kažin kada antras lėktuvas atskris..? Lyg ir žadėjo praeitą savaitę
to Ahoy
gi parašyta – Airline: Charter Jets :)
http://rekvizitai.vz.lt/imone/charter_jets_uab/
@Dodo – pranašesnė pirmiausia tinkamo dydžio lėktuvu. Čekai neturėjo galimybės į Vilnių siųsti tokio dydžio lėktuvą, kad apsimokėtų. Siųsdavo didelį, kuris apsimokėdavo mažiau negu va toks Embraeris. Be to, nėra visiškai aišku, ar ta jų kryptis buvo kažkiek pelninga, ar nelabai, nes visokie ten mažinimai ir optimizavimai pas čekus prasidėjo plačiu mastu, kai pasidarė finansinės problemos pas juos.
@Kristina – manau, kad Air Lituanica, kaip ir visos verslo įmonės, visada ieškos galimybių kaip įmanoma labiau padidinti pajamas ir sumažinti išlaidas. Tikrai nėra jokios garantijos, kad pasibaigus pirmininkavimui tie skrydžiai išliks, arba kad išliks tokiu pačiu dažniu, kaip dabar. Bus matyti, kaip tai apsimokės, turint šalia Brussels ir Ryanair. O galbūt Air Lituanica sugebės nukonkuruoti Brussels šioje kryptyje?
Tiesiog reikia suprasti, kad tai yra visiškai normalus verslo procesas, kurį daro visos aviakompanijos. Kad ir tas pats Ryanair su retomis išimtimis neskraido žiemos metu į visokias ten Viduržemio jūros salas. Reikia suprasti, kad toks gebėjimas greitai reaguoti į egzistuojančius paklausos ir pasiūlos skirtumus rinkoje bus labai svarbus aviakompanijai pasiekiant tikslą dirbti pelningai ir rasti privatų investuotoją.
LT facebook paskyroje jau rašo apie antra AMS skrydį ir apie BRU atnaujinima 25 dieną, bet norisi kažkokio rimtesnio pranešimo spaudai… Trūksta komunikacijos…
VŽ jau taip ir Delfi parašė :), o dėl avia kompanijos išlikimo labai norisi, kad jiems nesibaigtų kaip Star 1, kurie irgi turėjo pradėti su 2 lėktuvais, vėliau atidėjo ir galų gale užsiraukė. Na bet manau pasimokyta iš senų klaidų ir tai nepasikartos, o AL ir AB nukonkuruose ateityje :)
Nebūtų nieko nuostabaus, jeigu net kurį nors reisą visai nutrauktų. Žiūrėkit, kaip radikaliai sprendimus dėl naujų reisų ir jų uždarymo priima FR. Paskraido, pasižiūri, o tuomet priima sprendimą. Viskas normalu. Juk kepėjai nekepa bandelių su aguonomis, jeigu klientams reikia bandelių su džemu. Verslui būtų puiku, jeigu kokių 10 metų nereikėtų keisti strategijos ir taktikos. Deja, taip nėra nuolat besikeičiančiame verslo pasaulyje. O šįkart tipo sensacija padaryta arba iš nežinojimo apie LT planus, kurie seniai buvo paskelbti, arba siekiant sąmoningai pakenkti.
Little_man: Star 1 nutempė ne skrydžiai, o poilsinės kelionės.
Gal čia ir Air Lituanica tinka :)
Futbolo ir oro linijų bendradarbiavimas atveria naujus kelius
http://vz.lt/article/2013/8/19/futbolo-ir-oro-liniju-bendradarbiavimas-atveria-naujus-kelius#ixzz2cQvuK3eq
TK kažkaip nusirito, anksčiau gi vežė tiek MU, tiek Barceloną. Kas liečia LT tam, kad puikuotis ant marškinėlių reikia daug pinigų, na iš kitos pusės tarkim Žalgirio marškinėlių priekis neturėtų tiek daug kainuoti.
Padarėm nedidelį pakeitimą tvarkaraštyje – VNO-AMS vakarinis išvyks 18:05, tai padės pasiekti dar porą svarbių jungimų. Būsime vieninteliai, kurie po darbo valandų išvykus iš Vilniaus, galime pasiūlyti praktiškai visus Vakarų Europos centrus pasiekti tą patį vakarą: Londoną, Paryžių, Nicą, Marselį, Barseloną, Vieną, Florenciją, Strasbūrą, Berlyną, Bazelį, Oslą, Dubliną, Madridą, Frankfurtą, Miuncheną, Lisaboną, Štutgartą, Ženevą, Milaną, Ciūrichą, Hamburgą, Alborgą, Diuseldorfą, Mančesterį ir dar daug kitų miestų.
Be to, vakarinis atvykimas į AMS leis jungtis trumpais jungimais į naktinius long haul į Rytus (skrendant su LH reikia laukti po 6 val.) – Tel Avivas, Abu Dhabi, Hong Kong, Nairobi, Singapore, Jakarta, Kuala Lumpur, Manila, Taipei
@Šarūnas – Tai jau geriau ant „Lietuvos ryto” marškinėlių reklamuotis būtų, gal ir straipsniai kiek pagerėtų.
Simonai, gal galėtum pakomentuoti VNO atsakymą, kad „dar nėra patvirtinti oficialūs Air Lituanica avialinijų šaukiniai.” ir todėl jie nerašo nei AL skrydžio kodo, nei pačios Air Lituanica pavadinimo prie skrydžio operatoriaus. Ar kol neatvyks antrasis lėktuvas VNO ir nerašys LT kodo ?
Na taip ant VMFD Zalgirio marskineliu .Kai atsikure Zalgiris su Unibet Lazyby bendrove pasirase remimo sutarti 2mln LT dviem metam.
O ant Lrytas marskineliu dar daugiau butu,nebent mazas uzrasas kur nors „pazastyje”
Snoras 2mln Lt mokejo uz savo logotipa ant Lrytas marskineliu:)
Simonai, tai kada bus Praha ir Miunchenas? Ar vel skelbsit likus 3 savaitem iki skydziu pradzios? Siaip tai laikyt lektuva del vieno reiso, sakyciau, yra prabanga…
O galite duoti žmogui atostogauti ?
Tai kad jo atostogos jau turejo baigtis. Kiek pamenu, 10 dienu jau praejo…
14 d. gal žmonės atostogauja.
Tai kad jau nuo 9 rugpjucio ir 14 dienu beveik praejo. Be to Simonas rase butent apie 10 dienu atostogas.
Kad tu negerbi savo darbo vietos ir darbo metu gali sau leisti visą dieną čia prasėdėti, tai nereiškia, kad normalūs žmonės irgi taip daro. Duokit žmogui dirbti/ilsėtis.
Galiu nuraminti piktuosius- as irgi atostogauju…
Reports: Berlin Brandenburg Airport eyes opening spring 2014
http://www.aviationbrief.com/?p=13870
The new Berlin Brandenburg Airport could start minor operations in the first half of next year with about 10 flights per day, handling around 1,500 passengers daily, according to several German media reports. No details have been given about which airline would operate into the new airport. Air Berlin CEO Wolfgang Prock-Schauer told ATW that easyJet has been mentioned in the past.
Berlin Brandenburg Airport CEO Hartmut Mehdorn has reportedly said commercial services would begin in March or April. This is the fifth proposed opening date for the much-delayed airport, which was originally planned to open in October 2011.
Meanwhile, German TV ARD said the cost of the Brandenburg hub has risen from at least €2.4 billion ($ 3.1 billion) to €4.3 billion over the course of the project.
ATR становится лидером в сегменте турбовинтовых самолетов
http://www.aviaport.ru/news/2013/08/19/261744.html
Спрос на лайнеры ATR растет с каждым годом
Для компании ATR, специализирующейся на производстве турбовинтовых самолетов, авиасалон Paris Airshow 2013 был одним из самых успешных за всю ее историю. Авиастроитель получил большое количество заказов на новые лайнеры, что наглядно демонстрирует высокий интерес со стороны перевозчиков к региональным турбовинтовым воздушным судам, обладающим завидной экономичностью по сравнению с аналогичными реактивными машинами.
Одним из самых крупных контрактов для ATR стал заказ со стороны лизинговой компании Nordic Aviation Capital, которая готова приобрести порядка 90 самолетов 600-й серии. В это число входят твердые контракты на поставку 30 лайнеров ATR 72-600 и пяти 42-600. Как отметил президент ATR Филиппо Баньято, для европейского авиастроителя этот заказ был практически самым большим за всю историю компании.
Nuo kada kompiuteriniai botai atostogauja? :D
Gera Europos LCC rinkos analizė:
The Top Low-Cost Carriers in Europe
http://www.airlineleader.com/regional-focus/europe-outlook
LCCs continue to enjoy better traffic growth than their full-service competitors. While AEA passenger numbers grew by only 2.2% in 2012 (based on their 32 member airlines), members of the European Low Fares Airline Association carried 7.2% more passengers than in 2011.
In 2013 so far, AEA passenger number are up just 0.6% (Jan-Apr), while easyJet has seen growth of 3.7%, Vueling 10.4%, Norwegian 15.2% (all Jan-May) and Pegasus 28.1% (Jan-Mar). Among the large LCCs, only Ryanair’s YTD growth of 0.4% (Jan-May) has been less than that of AEA members, reflecting its winter capacity cuts. Ryanair saw growth of 3.5% for Apr-May and expects around 3% this financial year.
While it is not always a given that LCCs are financially more successful than FSCs on an individual basis, this is broadly true in aggregate. Among Europe’s biggest 13 airline groups, the four leading LCCs saw combined revenue growth of 15% and a collective operating margin of 9% in 2012, compared with 7% revenue growth and a margin of 0.5% for the nine legacy carriers.
Del Berlyno:
Uzpildymas nedziugina,bet tai ne tragedija nes neisdirbta kryptis.O nebutu protingiau laikinai palikti 2xweekly ,nes su 4xweekly tranzito nelabai daug pritrauksi,o direct kiek per daug jau.Manau but visai neblogai lanksciau reaguot ir neuzsiciklinti,kol nera idirbio 2x savaitej per akis butu.Aisku verslo nedaug skristu,bet ir dabar su 4skrydzias ne supe daug skrenda,o skraidytu tie kam nera taip svarbu laikas ir gali derintis prie grafiko…
Visi taip daro EStonianAir,Airbaltic ir LCC mazina,didina ir t.t ,vis geriau nei i minusa skrist.
Jau geriau laikyt lektuva ant zemes nei dvirati isradinet.Arba vietoj 4xBerlyno padaryt dvi kryptis,kad ir ta pati Pyteri.Kai skrido Rusai kiek pamenu 40%Load buvo,kai musu Berlynas siuo metu nei tiek nesurenka.
Butu minusinis skrydis tai faktas,bet su ateitimi.Nes jei kitamet atidarysit StPeterbuga tai jau ir kryptis pradirbta butu .Na aisku del Pyterio tai nera taip lengva staigiai reaguot,nes Rusija nera OpenSky,bet tada kita krypti,kad ir Praha siuo metu galetume tureti.
O ka geriau 2xBerlynas,2xPraha nei 4Berlynai savaitej.
Dėl Berlyno, tai artimiausia didelė mugė –
IFA 2013 – CONSUMER ELECTRONICS UNLIMITED
http://www.visitberlin.de/en/event/09-11-2013/ifa-2013-consumer-electronics-unlimited
Reikėtų pareklamuoti tai (jei ne pervėlu), Lietuva tikrai turi daug elektronikos specialistų ir firmų, užpildytų bent tos savaitės reisus.
Berlyno jei neklystu tai jau trečias bandymas, pirmieji du buvo nesėkmingi, verslui Berlynas nėra labai aktualus, nes Vokietijos finansų centras Frankfurte. Turizmui tinkama kryptis galbūt, persėdimai irgi galbūt. Na bet pagyvensim pamatysim kaip ten bus, po kokio pusmečio bus aišku skraidys ar ne.
Per pusmeti tai jau tikrai isivaziuos kryptis.As turejau galvoje ,kad nereikejo pradet nuo 4xw,o butu uzteke net 2xW pirmaji menesi.
Del tranzitines krypties bent jau siuo metu nereikia daug vilciu puoselet.Gi AirLituanica dadejo 2xDaily Amsterdama,SAS Stokholma ir t.t.Taigi 1stop skrydziu koknkurencija VNO isaugo kaip reikiant.
Vien sios dvi kryptis,beveik suvalgo visa „bendra skraidanciuju augima”
Tas pats su zadamom kryptim:Praha,Moscow,Munich
Ne aisku viskas O.K. ,reikalingi tie tranzitiniai keleiviai siuose reisuose.Bet nereikia puoselet nerealiu fantaziju,kad labai daug ju cia bus.
Auga ekonomika,auga skraidanciuju skaicius su tuo viskas tvarkoj.Bet tas augimas tik keli procentai,geriausiu atveju max 10%.O papildomu kelziu(1stp flight’ams)is VNO dasidejo ,kur kas daugiau nei 10%.Cia konkurencija atsirado kaip reikiant.
Butu idomu suzinot statistika,koks „tranzitiniu” krypciu load ,lyginant su praejusiais metais.
Jurgi : esi buvęs IFa parodoje ?
Atostogauju dar ;) iki ketvirtadienio.
Tai nori pasakyti, kad ištisus metus atostogauji?
tai lėktuvo nebus iki penktadienio??? Nu blyn..
Air Lituanica flying twice daily to Amsterdam
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=45221&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323234317C323031332D30382D3230
Yra ir gražiau :)
Air Lituanica flying twice daily to Amsterdam
http://aviationtribune.com/routes/item/689-air-lituanica-flying-twice-daily-to-amsterdam
http://www.airliners.net/photo/Air-Lituanica-(Estonian/Embraer-ERJ-170-100LR-170LR/2303309/L/&sid=eec0520d9237ca7c3a72cc7ef54dcd9e
pirmas Air Lituanica apsilankymas Berlyne
ES skelbia, kad turistų skaičius labiausiai augo Slovakijoje ir Islandijoje, Lietuvos alstybinio turizmo departamento (VTD) direktorė dr. Raimonda Balnienė skelbia, kad labiausiai augo Islandijoje ir Lietuvoje :) Kas blefuoja (ar meluoja) ?
Lietuvos turizmo sektorius ir viešbučiai laukia rekordo – į šalį visą vasarą plūdo baltarusiai, rusai, vokiečiai ir japonai
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/finansai/lietuva-laukia-rekordo-i-sali-plusta-turistai-is-baltarusijos-rusijos-vokietijos-662-362244#ixzz2caQC8yP8
Jurgi
cia pernai,o apie Islandija,Slovakija buvo siu metu I pusmetis jei neklystu:)
Tema mėgstantiems piktintis ir rašyti laiškus:
Rugpjūčio 28 d. paskutinis „Wizz Air“ skrydis iš Vilniaus į Trondheim. Kaina į vieną pusę 29 Lt, o su WIZZ Discount Club – 34 Lt.
Į oro uostus atvyko 6,4% daugiau keleivių
http://vz.lt/article/2013/8/21/i-oro-uostus-atvyko-6-4-daugiau-keleiviu#ixzz2casnP5YF
Šių metų sausio–liepos mėn. į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 1,9 mln. keleivių – 6,4% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, praneša Statistikos departamentas.
Daugiausia keleivių atvyko iš ir išvyko į Jungtinę Karalystę (431.700, arba 22,3% visų keleivių), Vokietiją (212.300, arba 11%), Norvegiją (153.100, arba 7,9%), Italiją (124.900, arba 6,5%), Latviją (124.400, arba 6,4%) ir Daniją (119.000, arba 6,1%).
Palyginti su 2012 m. sausio–liepos mėn., daugiau keleivių atvyko iš ir išvyko į Norvegiją – 58,8%, Italiją – 22,4%, Daniją – 7,9%, Vokietiją – 4,7%, ir Jungtinę Karalystę – 1,9%, bet sumažėjo asmenų, keliaujančių iš ir į Latviją – 0,6%.
Dauguma keleivių – 91,4%, arba 1,8 mln. – atvyko ir išvyko reguliariaisiais skrydžiais. Palyginti su 2012 m. sausio–liepos mėn., jų srautas padidėjo 5,4%.
Air Lituanica indėlis dar nesijaučia:
Lietuvos oro bendrovių paslaugomis naudojosi 15,6% mažiau keleivių
2013.08.21, 11:34
http://vz.lt/article/2013/8/21/lietuvos-oro-bendroviu-paslaugomis-naudojosi-15-6-maziau-keleiviu#ixzz2catVVtVf
Šių metų sausio–liepos mėn. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais vežta 275.600 keleivių – 15,6% mažiau nei per tą patį 2012 m. laikotarpį, praneša Statistikos departamentas.
Keleivių apyvarta sudarė 615,4 mln. keleivio kilometrų ir, palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, padidėjo 6,3%.
Lietuvos oro bendrovių lėktuvais vežta 587 t krovinių ir pašto, arba 16,8% mažiau nei 2012 m. sausio–liepos mėn., o krovinių apyvarta padidėjo 4,5% ir sudarė 456.000 tonkilometrių.
Vien tik liepos mėn., palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, į šalies oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 10,4% daugiau keleivių. Lietuvos oro bendrovių lėktuvais keleivių vežta 54,7% daugiau.
Šių metų sausio–liepos mėn. į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 1,9 mln. keleivių, iš jų Lietuvos oro bendrovių lėktuvais vežta 275.600 keleivių. Tai sudaro tik 14,5 % viso srauto. Mažokas indėlis sakyčiau.
To Jurgis
cia uz Sausi-Liepa ,kai AirLituanica dar neskraide
pagal dėsnius augimas lyg ir turėtų būti didesnis? :) BVP augimas berods buvo 4%?
O beje, tas šalių pasiskirstymas kaip suprantu matuojamas imant ne galutinius kelionės tikslus, o tiesiog skrydžius? Nes Vokietijos, Latvijos ir Danijos srautai atrodo didoki, spėju, kad ten nemaža keleivių dalis tiesiog persėda.. Kodėl toks kvailas matavimas? Ar nėra, kas statistikos departamentui paaiškina, kaip būtų teisingiau matuoti? :)
Mariau, tai ir sakau – Air Lituanica indėlis dar nesijaučia. Palauksim antro pusmečio rezultatų, tada ir paskaičiuosim kokį procentą sudaro Air Lituanica keleiviai visame Lietuvos oro linijų keleivių sraute.
Beje Balnienes interviu,kalbama kad isaugo Rusu is StPeterburgo turistu skaicius.
Kas turetu buti labai gera naujiena LT,nes ir siaip kai skraide 40% uzpilde…
Nes net su 20% užpildymu pervežama daugiau lyginant su tuo metu kai nebuvo skraidoma.
Del statistikos tai siuo atveju duoti Lietuvos aviakompaniju ju saukiniais vykdyti skrydziai. T.y. kol Air Lituanica parduoda bilietus Estonian saukiniais, i sia statistika jie nepapuola.
@pliumbum. Teisingiau neišeina suskaičiuoti. Juk registruojantis VNO gali išvis nesimatyti, kur žmogas skris, sakykim, iš RIX, jeigu jis turi atskirtus bilietus. Jeigu skaičiuotume tik tuos jungtinius skrydžius, kurie matosi VNO, statistika būtų dar klaidesnė. Kita vertus, dabar gerai matosi, per kokius miestus eina didžioji tranzito dalis.
@Boeing – bet juk štai Simonas nuolat pateikdavo statistiką pagal galutinius kelionės taškus, remiantis kažkurios ten sistemos duomenimis. Ten būdavo atsižvelgiama netgi į fake connections. Tokia statistika yra prieinama, ir jeigu Simonas ją turėjo Vilniaus oro uostui, reiškia jo įpėdinis irgi gali turėti, reiškia, statistikos departamentas tokią informaciją gali gauti.
Ta informacija, kaip ji pateikiama dabar, yra visai naudinga irgi, bet mažiau naudinga. Šiek tiek apie tuos transferų taškus iš tokios statistikos galima suprasti, bet tik tada, jeigu jau turi supratimą ir kontekstą ir žinai, kad Anglijoje beveik niekas niekur nepersėda, o vat Vokietijoje persėda. Tiesiog prie tokių duomenų turėtų būti šalia paaiškinimas, kad skaičiuojamos tik pirmosios skrydžių dalys ir tai gali neatitikti galutinių keleivių kelionės tikslų. Ir atitinkamai niekas neturėtų rašyti, kad skrendama buvo, pvz. į Latviją, nes čia yra žmonių klaidinimas. Frankfurto oro uoste aš jau šiemet buvau kokius 5 kartus, bet nė karto neskridau „į Vokietiją”.
@pliumbum. Viskas teisingai, aš tik noriu pasakyti, kad pateikti 100 proc. teisingą statistiką neįmanoma. Nebent pastatytume VNO specialius žmones, kurie apklaustų visus keleivius apie galutinį kelionės tašką, o pastarieji sąžiningai atsakytų. Būna ir kitokių situacijų: kartą maždaug savaitės trukmės kelionės metu skridau maršrutu Vilnius-Frankfurtas-Ženeva-Palma de Maljorka-Viena-Vilnius. Tai į kokią šalį aš skridau?
@Boeing – žinoma, visi duomenys turi savo paklaidą. Simonas savo laiku duomenis rinkdavo štai iš šios sistemos: http://www.iata.org/airportis Čia pvz. Simono citata iš senesnio long-haul krypčių perspektyvų Vilniuje aptarimo šitame pačiame bloge:
„Empiriškai patikrinus, 2011 m. keleivių srautų skaičiavime paklaida labai nedidelė, tačiau yra galimybė, jog dalies keleivių judėjimą sistema “pameta pakeliui”. Tokie atvejai gali būti oro uosto keitimas antžeminiu transportu (pvz. skrydis į Brėmeną, o iš ten pervažiavus į Hamburgą “long haul” skrydis), kelionė su kelionių organizatoriaus čarteriniu skrydžiu ir panašūs atvejai. Mano vertinimu, ši paklaida gali svyruoti 10% ribose, t.y. bendras “long haul” keleivių skaičius gali būti neįvertintas maksimaliai 0,4%.”
Kalbant apie jūsų klajones po Europą, tai metodika irgi labai paprasta – yra tam tikras standartinis laikas, neatsimenu tiksliai, para ar pusė paros, kuomet persėdus „užskaičiuojamas” persėdimas. Taip, kad ten, kur užsibuvote, ten ir skridote.
Iš Egipto krizės išloš Izraelis. Tai matyt kažkiek tai galios ir Lietuvos atveju.
Wizz Air is to fly from Warsaw Chopin (WAW) to Tel Aviv (TLV) in November but will delay its new services to Hurghada (HRG).
In light of Egypt’s continuing unrest, Wizz has cancelled an October launch for services linking Katowice and Warsaw with Hurghada.
But the airline will now start Warsaw-Tel Aviv flights on November 25, offering an alternative route to Middle East beaches.
The airline’s new route will initially operate three times a week, the same frequency as flights to Tel Aviv from Katowice (KTW), due to launch in October.
Daniel de Carvalho, a spokesman for Wizz Air, said the new flight will cater for Israelis travelling to Europe and Polish tourists in search of winter sun.
„It is very important to us that we can offer Polish passengers new flights from Warsaw to Tel Aviv, especially given the suspension of flights to Hurghada,” he said.
Wizz will aim to revive its Hurghada routes once Egypt’s situation stabilises, he added.
On Warsaw-Tel Aviv, LOT already flies daily and El Al five times a week.
Jeigu net turizmo agentūros nežino apie tiesioginius skrydžius į Ukrainą, tai ką kalbėt apie paprastus žmones. Net nesitiki, kad taip sako:
Turizmo agentūros kaip didžiausią kliūtį įvardija sudėtingą susisiekimą.
Ukraina, pasak Lietuvos turizmo agentūrų, patraukli šalis, tačiau į ją lietuviai kol kas vyksta verslo reikalais arba pavieniui, pavyzdžiui, pailsėti Kryme prie Juodosios jūros. Nors tiesioginių lėktuvų skydžių ir traukinių maršrutų be persėdimų nėra.
Lietuvos turistų Ukraina nevilioja
http://verslas.delfi.lt/verslas/lietuvos-turistu-ukraina-nevilioja.d?id=62121823#ixzz2cd87UnWV
VNO skrydžių tvarkaraštyje antrojo Amsterdamo skrydžio taip ir neįdeda –
http://www.vno.lt/lt/informacija-keleiviams/tvarkarastis/
Beje, tvarkaraštyje visi Air Lituanica skrydžiai žymimi kaip Estonian Air, o atvykimo-išvykimo grafikuose – iki šiol tuštuma. Negi negali apsispręsti, tegu rašo arba taip, arba kitaip. O dabar iš vis niekaip.
Skrydžių žemėlapis irgi iki šiol nesutvarkytas. Nepatinka. Už 10,5 tūkst. algą G.Almantas galėtų bent kiek pasirūpinti VNO įvaizdžiu ir puslapiu.
eiline tragedija – nera emblemos, nera iraso wikipedijoje, nera iraso tvarkarastyje, o G.Almantas tikriaus itempes akinukus sedi cia ir skaito, kas dar negerai.
ne paprasciau butu transparantus kabinti mieste su priekaistais – gal vaziuodamas namo dar pastebetu?
O gal geriau, kad užuot rūpinęsis įvaizdžiu, Vadovas rūpinasi Oro uostu? Juk kiekvienam akivaizdu, kaip suklestėjo jam pradėjus eiti šias pareigas.
Dėl statistikos yra toks dalykas, kad ne visa statistika, kuri prieinama VNO yra prieinama ir statistikos departamentui. Arba yra atitinkama kaina.
Nežinau galbūt bendradarbiauja VNO su departamentu ir pateikia savo turimą statistiką jiems, bet kažkodėl abejočiau.
Tikrai nebandau revizionuoti VNO „suklestėjimo pradėjus G.Almantui eiti šias pareigas”. Tiesiog oro uostas yra tas objektas kur informacijos teisingumas turi būti 100 procentinis, o informacijos operatyvumas – 1 minutės.
Man patiko, kad „Vadovas”, kaip „Dievas” rašomas didžiąja raide ;)
gal p.Almantas ir yra Dievas?
Manau, jeigu Simono blogas gali be jokių pasekmių įsidėti analizę, padarytą remiantis iš mokamų šaltinių gautais duomenimis, tai statistikos departamentas irgi gali gauti iš mokamų šaltinių oro uosto ištrauktus ir apdorotus duomenis. Jeigu jokio bendradarbiavimo nevyksta – tai blogai, nes reiškia, kad valstybinės įmonės/įstaigos nesugeba dirbti kartu visuomenės labui. O jeigu vyksta ir pateikinėjami ne tokie rodikliai, kokie yra svarbiausi, tai dar blogiau.
Dėl bendradarbiavimo turbūt reiktų klausti Simono ar kada nors koks nors buvo/yra.
Manau, jei statistikos departamentas vieną mėnesį pateiktų duomenis, kitą nepateiktų po kiek laiko vėl pateiktų tai nebūtų labai gerai. Kadangi šiuo atveju jie tampa priklausomi nuo žmonių dirbančių VNO, o VNO nėra įpareigoti teikti statistikos.
Prancūzija gali įvesti mokestį lėktuvų bilietams, kad finansuotų geležinkelio linijos tarp Paryžiaus ir oro uosto statybą
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/prancuzija-gali-ivesti-mokesti-lektuvu-bilietams-kad-finansuotu-gelezinkelio-linijos-tarp-paryziaus-ir-oro-uosto-statyba-667-362199#ixzz2cgb6TxJf
O negi neįmanoma valstybinės įmonės įpareigoti teikti statistiką? :) čia turėtų būti labai paprasta. Na aš mąstau aišku iš savanaudiškų perspektyvų, nes manau daug kam iš čia esančių būtų įdomu, kad būtų galima pasiekti informaciją taip pat gerai, kaip tada, kai Simonas dirbo VNO.
@Jurgis – tai kad G.Almantas vos ketvirtą mėnesį VNO vadovauja – kažkokių didelių suklestėjimo požymių aš nepastebiu.
Audriau, čia gi ne mano žodžiai „kiekvienam akivaizdu, kaip suklestėjo jam pradėjus eiti šias pareigas.” Kol kas jokių požymių, apart taksi šlagbaumo aš irgi dar nepastebiu. Na bet duokim laiko :)
LEGENDA ATGIMUSI „AIR LITUANICA“ VARDU
http://www.ivilnius.lt/vilnius-gyvai/pabandom/legenda-atgimusi-air-lituanica-vardu/69643d313933
O tai isivaizduojate, kad Lietuvos statistikos departamentas susigalvoja pats kokius duomenis rinkti, o kokiu nerinti? :D Oro uostai yra ipareigoti teikti tokius duomenis kurie reikalingi visos ES mastu…
Lithuanian charter carrier: winter capacity almost sold out
http://www.newstodate.aero: The Lithuanian charter and ACMI carrier Small Planet Airlines is reporting brisk business for its aircraft fleet continuing into the coming winter season.
-During this summer season we have been operating a fleet of nine aircraft – three in Poland and two in Lithuania, France and Great Britain, respectively. This will be reduced to seven aircraft during the winter season after delivering two Boeing 737-300 aircraft back to their Ukrainian owner, says Vytautas Kaikaris, Small Planet Airlines CEO.
-Five of these aircraft to serve with us during the winter season are already fully contracted, one is still being marketed, while the seventh aircraft will be kept as a back-up.
-The outlook for the coming season is thus rather promising. The current upheaval in Egypt may have some effects on our plans but of the five aircraft now contracted, three are unaffected by these developments while two will partly be serving traffic to Egypt. We must wait and see what will happen, but there are various scenarios.
Pas mus teisinė sistema tokia, kad tarp teisės aktų aukščiausia yra Konstitucija (keičiama tam tikra tvarka, kurios sudėtingumas priklauso nuo keičiamų nuostatų), paskui įstatymai (leidžiami Seimo), toliau poįstatyminiai aktai (leidžiami atskirų institucijų), kurie irgi faktiškai turi savo herarchiją pagal juos priėmusias institucijas.
Žemesni teisės aktai negali prieštarauti aukštesniems.
Tai, aišku, aukštesniu teisės aktu galima įpareigoti valstybines institucijas ką nors daryti ar nedaryti.
Tik tiek, kiek aukštesni teisės aktai tą leidžia, tiek valstybės institucijos savo veiklą sprendžia pačios (t.y. naujai leidžiamais savo poįstatyminiais aktais).
AirportIS duomenys geri verslui, tačiau tikrai netinkami statistikai.
Kiek aš renku duomenis tiek iš UK, tiek iš Vokietijos CAA ir statistikos departamentų, tai visi renka duomenis taip pat kaip Lietuvoje. Jeigu keleivis iš UK į Dubajų, tai reiškia į Dubajų, oficialioje statistikoje jungimai neatsispindi.
Gal Simonas galetu imesti vel kokios statistikos apie long haul keliautoju is VNO galutinius keliones tikslus?
Šiuo metu tokio plataus priėjimo prie duomenų nebeturiu, o be to, tų duomenų paruošimas skaitymui tikrai daug darbo reikalauja. Grubiai – didelių pokyčių nėra nei geografijoje, nei galutiniuose skaičiuose. Galima būtų pastebėti, jog srautas į Šiaurės Ameriką atrodo vienodam lygyje, į Aziją nedidelis, bet šiek tiek augimas matosi. Ir matosi didžiulė dispersija Azijos geografijoje, kuri, manau, nulemta pasiūlos, kainų ir akcijų.
Keliautojų long-haul į Aziją tiek mažai, kad parduota kokia Finnair ar Etihad akcija į Manilą 100 žmonių gali visą statistiką pakeisti.
Kada kada atsakymas į laukiamiausią klausimą ?
Koks laukiamiausias klausimas?
Embraer 175
Ar SB blogas Vytauta-NT statistikoje nurodo kaip bota ?
Vilniaus oro uostas: uždirbo 2,363 mln. Lt pelno
http://vz.lt/article/2013/8/22/vilniaus-oro-uostas-uzdirbo-2-363-mln-lt-pelno#ixzz2ciPdlkrP
Per pirmą šių metų pusmetį Tarptautinis Vilniaus oro uostas uždirbo 2,363 mln. Lt pelną. Pernai bendrovė už tą patį laikotarpį skaičiavo 1,059 mln. Lt nuostolį.
Keleivių pasiskirstymas. Daugiausia keleivių per šį pusmetį skrido į Londoną (166.474), Frankfurtą (95.072), Rygą (85.875), Kopenhagą (65.576), Oslą (63.820) ir Maskvą (61.851). Reguliarius skrydžius birželį vykdė 17 bendrovių.
Pagal aptarnautų keleivių skaičų Vilniaus oro uoste pirmauja oro linijos „Ryanair“, kuriomis skrido 28,8% visų keleivių. Antroje vietoje atsidūrė „Wizz Air“ (20,5%), toliau seka „Small Planet Airlines“ (8,3%), „Lufthansa“ (7,8%), „Air Baltic“ (6,9%) ir kt.
Vejasi Rygą. TVOU pamažu mažina atotrūkį tarp regiono aviacinių paslaugų rinkos lyderio – Rygos oro uosto. 2013 m. pirmuosius 6 mėnesius keleivių skaičiaus augimo TVOU gerokai aplenkė kaimyninius oro uostus.
Rygos oro uoste keleivių per šį laikotarpį sumažėjo 4% iki 2,3 milijono. Vilniaus oro uostas per pusmetį aptarnavo 1,214 mln. keleivių ir priėmė 15.100 skrydžių. Aptarnautų keleivių skaičius pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su atitinkamu 2012 metų laikotarpiu, padidėjo 25%, skrydžių – 4%.
@Simonas – iš kiekvieno dydžio gali būti skaičiuojama statistika, tiek „Į kokią valstybę išskrido tiesiogiai”, tiek „Į kokią valstybę išskrido tiesiogiai arba su 24h persėdimu”. O kokia yra skaičiuojama, priklauso nuo atitinkamų institucijų sprendimų.
Šiaip pritariu čia išreikštai minčiai, kad statistika įskaitant persėdimus būtų aktuali statistika. Manau, kad tokios statistikos neįprasta skaičiuoti ir dėl įpratimo – oro reisų statistikai naudojami panašūs metodai, kaip ir autobusų ar traukinių reisams, tačiau, be abejo, oro reisai turi savo ypatumų, tarp jų (ypač skaičiuojant mažesnių šalių statistiką) itin didelis procentas skrydžių su persėdimais, kur tie persėdimai tereiškia 2 ar 3 val. pabuvimą tarpiniame oro uoste. Kalbant apie kokius geležinkelius panašūs dalykai daug retesni.
Svarbiausias klausimas yra Miunchenas ir Praha. Skubu nuraminti Winca ir Co.- mano atostogos dar nesibaige…
Simonai, kodėl internete nėra Flexi klasės jungimuose su AF?
Pvz. CDG-AMS-VNO 03NOV: jungiantis su AF – Flexi nėra, o su KL kodu į tuos pačius „operated by AF” skrydį – yra.
Ir klausimas dėl keitimų:
Nurodoma „Date and time changes are permitted free of charge prior to the first outbound flight. Additional fare difference fee may apply.”
Ar tikrai turint Y-class RT bilietą ir panaudojus pirmą skrydį antras tampa nebekeičiamas?
Tikrai nebetikiu, kad rugsėjį, kaip skelbta, AL pradės skrydžius į Miuncheną ir Prahą. Bent bilietų prekybą būtų pradėję kol lėktuvo nėra.
Amsterdamas jau menesi skrenda. Buvo mineta ,kad skrenda 45% tranzitiniu keleiviu,o taikotes i <50%…Kaip einasi reikalai,situcija keiciasi?
Helsinkio oro uoste atsiras lovos laukiantiesiems
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/kelioniu-pulsas/helsinkio-oro-uoste-atsiras-lovos-laukiantiesiems-637-362928#ixzz2cjtXN7jx
Helsinkio Vantos oro uoste atsiras nauja poilsio zona laukiantiems keleiviams – joje stovės patogios lovos. Ši laukimo salė veikti pradės jau nuo rugsėjo, skelbia „The Telegraph“.
Poilsio zoną planuojama įrengti suomišku stiliumi, sukurtu vietinių dizainerių kompanijų. Tranzito zonos keleiviai, laukiantys savo sekančio skrydžio galės patogiai pailsėti šioje oro uosto dalyje. Vieni galės įsitaisyti patogiuose foteliuose, kiti gi galės rinktis poilsį lovose, atitvertose nuo pašalinių žvilgsnių.
Šio projekto autoriai perspėja keleivius ir oro uostus – ši laukimo salės naujovė – tik pilotinė versija. Todėl autoriai prašo keleivių aktyviai palikti savo įspūdžius ir vertinimus, kad sumanymą galima būtų dar labiau patobulinti.
Labiausiai ši naujovė pravers jungiamųjų skrydžių keleiviams, kurie Helsinkio oro uoste turi persėsti į kitą lėktuvą ir yra priversti laukti oro uoste ilgas valandas. Jei tokia naujovė save pateisintų, jos koncepcija būtų siūloma ir kitų šalių oro uostams.
Aloyzai, Flexi klasė su skirtingomis aviakompanijomis veikia skritingai, todėl su kai kuriomis aviakompanijomis negalima pasiūlyti visų tų pačių šeimų, kurias siūlome „point to point”.
Tas pats liečia datos keitimo grįžtant. Su „Air Lituanica” „Flexi” tarifu leidžiama keisti grįžimo datą jeigu yra įvykęs „inbound” skrydis. Taip pat tai yra leidžiama su visais KLM operated skrydžiais. Tačiau internete aprašyta griežčiau, nes gali pasitaikyti tokių atvejų, kada kitų partnerių skrydžių datos nebūtų galima pakeisti. Reikėtų skaityti konkrečios rezervacijos taisykles. Tokiais sudėtingesniais atvejais kviečiu naudotis kelionių agentų pagalba, kad teisingai nustatytų ir nusakytų taisykles.
Bilietų prekybą kryptimis Praha ir Miunchenas ketiname pradėti kitą savaitę. Tuomet pranešim ir tikslią maršrutų pradžios datą bei tvarkaraščius.
Kas nutinka, kai skrydį užsisakai per „Greitai.lt“
http://www.lrytas.lt/-13771802391375784528-kas-nutinka-kai-skrydį-užsisakai-per-greitai-lt.htm
Simonai, ar gali atsakyti, kokiu šaukiniu bus vykdomi skrydžiai į MUC ir PRG?
Atsiprašau, gal būsiu praleidęs, bet gal kas pasakytų kurį mėnesį startuotų Praha ? Ieškome išvykos kolektyvui iki 30 asm., tai šis miestas būtų pats tas 1-2 dienų kelionei.
to ES Praha smagu, bet rudenį ar skrisčiau piečiau, pvz Barcelona ar Milaną, ten dar oras bus geras ( Prahoje bus jau darganota), o kainos tikrai nesikandžioja bent jau BCN.
Linai,
BRU, MUC ir PRG bus vykdomi LT kodu.
ES spalį bus tikrai.
A.Zuokas neišgirdo R.Williamso, nes užsikalbėjo apie „Air Lituanica“
http://www.lrytas.lt/-13770968371375837289-a-zuokas-neišgirdo-r-williamso-nes-užsikalbėjo-apie-air-lituanica.htm
Jam teko ilgai kalbėtis su Talino meru Edgaru Savisaaru apie dalyvavimą MIPIM parodoje ir Vilniaus oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ akcijas.
Iš Talino Vilniaus meras A.Zuokas parsivežė džiugių žinių – Estijos sostinės meras E.Savisaaras išreiškė norą įsigyti Vilniaus oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ akcijų. Tokį pageidavimą, kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybė, jau yra pareiškusi Gruzijos sostinė Tbilisis.
Simonai, o kokia MUC ir PRG vėlavimo priežastis ? Jei bus vykdomi tik LT kodu tai ar pardavimui dar naudosit Estonian pardavimų kanalus? Ar tai sutartis leidžia?
Naudosime sistemas iš dalies. Sistemų diegimas, narystės BSP, GDS; web aplikacijų ir kt. diegimas užtrunka.
The First UK Budget Airline to Come to America Is Not Ryanair
Oliver Smith, Daily Telegraph
Aug 23, 2013 12:01 am
Holidaymakers in the north of England and Scotland have been given a boost by the launch of new transatlantic services by Jet2.com.
The low cost airline is running a handful of direct flights and package holidays to the US next spring, flying from Leeds Bradford and Newcastle airports to New York, and from Leeds Bradford and Glasgow to Boston.
It will also be provide a service from Leeds Bradford and Newcastle to the Canadian city of Toronto.
Although only six flights are scheduled, the airline said it would consider introducing the services on a permanent basis should demand warrant it.
Fares for package holidays will start at £749 ($1167) return; flight-only fares are from £499 ($777.)
The airline has visited North America before, briefly running a service to New York last November, but Steve Heapy, chief executive of Jet2.com, said the announcement marked a “milestone”.
No airlines currently fly direct from Glasgow, Leeds Bradford or Newcastle to North America. Travellers in Scotland and the north of England must fly via London (paying Air Passenger Duty twice), or rely on limited services from Manchester.
“We are thrilled to be the very first holiday company to give people direct access to these exciting transatlantic destinations from Leeds, Glasgow and Newcastle,” said Mr Heapy.
“The addition of these three routes reinforces our commitment to our regional customers.”
The services
New York – three-night Easter breaks departing from Leeds Bradford and Newcastle airport on April 17.
Boston – four-night break from Glasgow for St Patrick’s Weekend, departing on March 14, and a three-night break from Leeds Bradford departing on April 3.
Toronto – three-night break departing on April 10 from Leeds Bradford and Newcastle.
O norėjau pasiklausti aplikacijų nebus Android ir OS sistemoms?
Palangos oro uostas: pajamos mažėjo 4%
http://vz.lt/article/2013/8/23/palangos-oro-uostas-pajamos-mazejo-2#ixzz2cnJVNR2B
Per pirmą metų pusmetį valstybės valdomo Palangos oro uostas pajamos, palyginti su tuo pačiu 2012 m. laikotarpiu, praėjusiais metais smuko 4%, iki 2,212 mln. Lt, rodo oro uosto pusmečio ataskaita.
Pajamos smuko, kaip nurodoma ataskaitoje, dėl aviacijos kompanijos SAS sprendimo nevykdyti skrydžių į Oslą.
Per šių metų sausio-birželio mėn. oro uostas patyrė 2.000 Lt nuostolių – 93.000 Lt mažiau nei per tą patį 2012 m. laikotarpį.
Didžiausią dalį pervežtų keleivių ir aptarnautų orlaivių palangos oro uoste užima kompanija SAS – 47% visų skrydžių. „airBaltic“ vykdė 17% visų skrydžių, o Norvegijos kompanija „Norvegian Air Shuttle“ – 8%.
Reikšmingesnį įvykiai: Susisiekimo ministerija pritarė, jog Palangos ir Kauno oro uostai bus jungiami prie Vilniaus oro uosto.
Bendrovės valdymas: direktorė – Jolanta Jucevičiūtė.
Pirmąjį metų pusmetį Palangos oro uoste dirbo 71 darbuotojas.
100% Palangos oro uosto akcijų priklauso valstybei.
Per likusį rugpjūtį ir rugsėjo mėn. SK planuoja nemažai skrydžių su A320/319, kai kuriom dienom net x2 daily!
Taip pat bus viena paskutinių progų pamatyti MD, ir nedažna proga SK B737-600 ;)
Simonai,
kam AL skrydžių tvarkaraštyje rodyti pasenusios datos (Birželio 30 – Liepos 28) grafiką ?
Dabar gi rugpjučio paskutinės dienos :
http://www.airlituanica.com/lt/timetable/
Vilnius – Briuselis
Birželio 30 – Liepos 28 1,2,3,4,5,7 18:30-19:55 OV5005
Linai, kad nereiktu raust, gal gali data B736 parasyt? :)
Smalsiems:
VNO-PRG-VNO bus vykdomas dienomis 1,3,5,7.
VNO-MUC-VNO bus vykdomas dienomis 2,4,6.
Prahos preliminarus tvarkaraštis – 9:50-10:30/11:40-14:15
Miuncheno – 9:50-11:00/11:40-14:40.
Tai jau tuo pačiu reikėjo ir pirmųjų skrydžių datas išduoti !
Tai antrasis Embraer 175 lėktuvas bus taip apkrautas:
Praha – 9:50-10:30/11:40-14:15
Miunchenas – 9:50-11:00/11:40-14:40.
Briuselis – 18:30-19:55, 20:35-23:50
Kažkas gražiai pasidarbavo VNO wiki puslapyje, prirašyta daug informacijos.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautinis_Vilniaus_oro_uostas
@pliumbum Tik nesurašyti planuojami Air Lituanica skrydžiai, tik Wizzair Vilnius-Tel Aviv.
Jurgi, tai gi nėra ten dar ką rašyt. Kai bus oficialu įrašys.
@Žygimantas
SEP17 SK743 736
@Šarūnas Taip, tiesa. Simonas čia surašė naujų skrydžių laikus, tai susimaišiau. Datų tai nėra dar.
O kodėl tvarkaraštis į Prahą ir Miuncheną toks blogas. Čia juk ne Amsterdamas- su tokiais skydžiais tranzito nepavykdysi.
Ir tada kyla logiškas klausimas- ką lėktuvas veiks tarpe tarp Prahos ir Briuselio?
Dar užmečiau akį į wikipedijos VNO puslapį –
Šiuo metu nėra tiesioginio susisiekimo (reguliarių skrydžių) iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto su šiomis Europos Sąjungos bei Šengeno sutarties valstybėmis:
Bulgarija
Čekija
Kipras
Liuksemburgas
Malta
Portugalija
Rumunija
Slovakija
Slovėnija
Šveicarija
Vengrija
Tai Čekija tuoj atsiras. Kas dar galėtų būti ? Aišku, Šveicarija – Ciūrichas. Air Lituanica galėtų išdrįsti. Kiek su airBalticu skridau – visada absoliučiai pilnas lėktuvas. Aišku, jie namažai tranzitinių susirenka. Bet iš to sąrašiuko Šveicarija turėtų dingti. Kas dar? Sekanti Vengrija-Budapeštas. Bet gal čia jau Wizzair teritorija :) Bet Budapeštas irgi galėtų būti. Na o Kipras ir Malta – jau tikrai Ryanair ir Wizzair žemė.
Na įdomiai čia surašyta, niekas juk neturi tokio tikslo užpildyti visą ES/Šengeno erdvę :) bent jau negirdėjau, kad būtų iškelta. Ir visiškai nieko tai nepasako. Bet kaip minčių eksperimentas įdomu.
Visų pirma, šitame sąraše pamiršta Kroatija :) na o dabar mano nuomonė apie šitų krypčių užpildymo galimybes, nuo tikėtiniausios iki mažiausiai tikėtinos.
Čekija – jau 100% tuoj prasidės, LT
Bulgarija/Kroatija – vienodi manau gan dideli šansai, FR arba W6 plėtra siūlant atostoginius skrydžius kad ir kitai vasarai. Nepamirškim, kad susisiekimas su Graikija yra tik atostoginiu Chanijos skrydžiu :) Atostoginiams skrydžiams principas neskraidyti Rytų Europos viduje turi neveikti.
Šveicarija – Ciurichas tikrai yra LT planuose, bet ne artimiausiuose, o trečias lėktuvas dar nežinia, kada nusimato.
Kipras/Malta – taip pat FR/W6, bet kadangi yra skrydžiai iš Kauno, mažesnė tikimybė. FR nesiūlys, W6 vengs tiesioginės akistatos.
Vengrija – yra buvę tiesioginių skrydžių, kažkokie verslo ryšiai yra, ir Wizz nusiteikimas skraidyti iš Budapešto kur papuola gali suveikti.
Portugalija – puiki atostogų šalis, bet deja per toli, kad artimiausiu metu apsimokėtų ten skraidinti reguliariai. Tikiuosi klystu.
Slovėnija – artimiausius keletą metų nematau priežasties tiesioginiam skrydžiui, bet tai sparčiai turtingėjanti, nors dabar ir krizės užspausta šalis, tad verslo ryšiai gali ir paskatinti skrydžius ateityje. Šiek tiek potencialo yra ir turizmui.
Rumunija – ten skrydžių nebus dar ilgai, nebent koks nors perversmas turizme įvyks ar netikėtai verslo ryšiai išsiplėtos.
Liuksemburgas – kol nepasivysim Vakarų Europos pagal BVP, tol ten nebus skraidoma. Ir tada kažin.
Slovakija – šalia yra Viena su tiesioginiu skrydžiu, Ryanair poreikio nenusimato, viskas tuo ir pasakyta.
Sveiki,
gal jau buvo kalbeta, bet rupi vienas klausimas – ar skrendant tranzitu per maskva ar kitus rusijos oro uostus galima tik su pasu? Vizu nereikia?
kokius puslapius naudojat skrydziu paieskoms?
Ačiū uz atsakyma.
Greitai.lt jau randa LT skrydzius MUC ir PRG, kaina 400 lt
1. SVO nereikia vizų, išbandyta ne kartą. Kituose oro uostuose nagrinėk atskirai.
2. KAYAK
Martyno Laivio eilinis naujas tour operatorius „Go Planet” jau rugsėjo 10 dieną organizuoja pirmą pirmą skrydį į Kiprą, Pafosą.
Taip pat skraidins į Vytautas-NT mėgstamą Tunisą ir banalius Kretą, Bodrumą ir Antaliją.
http://www.goplanet.lt/informacija/skrydziu-tvarkarastis
Cia gal spaudos atstove pas LT atostogauja.Veluoja ,kaip reikiant:)
O MUC su LH bus connectionas?
Apskritai, Simonai, su kokiomis avialinijomis connectionai/tarifai MUC, PRG ir TXL surasyti?
Su LH be sansu,jei butu tai ir Berlyne butu.Kiek suprantu ju „politika”,kaip su Brussels,patys atsiskraidina.
Jei tranzitinis keleivis skris per Miunhena,nebeskris per Frankfurta…
Pranešime viešai, kuomet būsime pilnai pasiruošę prekybai naujiems maršrutams. Prahos tvarkaraštis maksimaliai pritaikytas jungimams per Prahą su „Czech Airlines”. Miuncheno reisas labiausiai orientuotas į point-to-point, bus jungimai su „Air Berlin” (ne iš karto); manau, kad pats geriausias laikas į MUC bus ir slidinėtojams, kuriems ypač pritaikytas šeštadienio reisas.
Randa skrydžius ne tik greitai.lt, bet ir skyscanner.net. Skrydžiai į Praha prasideda nuo 09.20, o į Miuncheną nuo 09.21. Skyscanner.net rodo kaip „Unspecified Airline”.
Gal kas turite Alitalia CEO email adresa? Labai reiketu….
@Arturas. Deja, su juo kažkaip nesusirašinėju.
Rodo jau su Air Lituanica kodu:
Vilnius – Praha 2013-09-25
2013-09-25 09:55 Vilnius (VNO) 2013-09-25 10:35 Praha (PRG) Air Lituanica LT 401
Praha – Vilnius 2013-09-30
2013-09-30 12:15 Praha (PRG) 2013-09-30 14:50 Vilnius (VNO) Air Lituanica LT 402
Alitalia in talks with Etihad. http://www.reuters.com/article/2013/08/24/alitalia-etihad-idUSL6N0GP09Q20130824
kada bus MD80?:)
kas dar nenusipirkot, siandien SAS paskutine diena nuolaidoms (pats pajamiau cph-vno-cph 450lt)
O gal galetu Simonas placiau pakomentuot del jungimu per Praha? Siaip tai paprastai, kai yra vienas skrydis i tranzito taska taikoma skrist vidury dienos (pvz. Viena)- tada kabinami vakariniai isvykimai ir rytiniai atvykimai. Bet ka galima kabint su visninteliu rytiniu skrydziu? Jungimus i Koreja, analogiskai KLM Amsterdame?
Beje, pagalvojau, ar AirLituanica svarstymo sarase yra Odessa? Ja kazkada turejo pabandyt AeroSvit, bet numire. Manau galetu but reali poilsine kryptis. Ten kainos kaip tik netokios beprotiskos, kaip Kryme. Ir skrist salyginai netoli…
Linui – 2013 08 25, 19:50
SEP07 SK743 M81
ale ot, as 26 cph-vno:(
MD80 visada grazuolis buvo, rasiau jau…gaila nebeliks
Batumis, manau, dar yra AirLituanica svarstomu krypciu sarase – irgi gera atostogine kryptis :)
Batumis yra gerokai toliau. Tiesa konkurentu sia kryptimi irgi nebutu visai.
Idomu kodel Wizz nueme skrydzius is Kijevo i Simferopoli?
Kalbant apie naujas Air Lituanica kryptis man įdomus poreikio ir įsipareigojimo aspektas. Manau tikrai yra poreikis Paris CDG, tai beveik tiek pat svarbu kaip ir AMS. Beje, labai džiugu, kad Air Lituanica operatyviai padarė tai kas aišku – atidarė antrąjį AMS reisą. Bet Paris CDG nėra bent artimu metu, bet , gal būt, yra įsipareigojimas atidaryt Tbilisi, nes miestas nupirko vieną AL akciją. OK, Tbilisis nėra blogai, vienintelis dalykas kas baido – vizų klausimas. Bet dabar apie tuos įsipareigojimus. Atsimenam Zuokas sakė Kaunui, norit skrydžių – pirkit akcijas. Palanga taip pat. Na, man keista, kad jie iki šiol nenusipirko tos vienos akcijos, būtų mano valia aš tikrai būčiau nupirkęs, kad atsirasti koks nors realiai reikalingas ir išsilaikantis skydis iš Kauno ar Palangos. Bet čia man įdomus pats Tbilisio precedentas. Eikim toliau ir eikim ten kur yra pinigų. Pasiūlykim vieną akcija pvz. Baku. Pinigais pertekę ir , kiek žinau, airBaltic nutraukė reisus į Baku. Tai va, proga jiems per Vilnių skrist į Europą, nors Azerbaidžiano oro linijos pačios daug kur skrenda. Na bet tada mes su jais į Teheraną galėtume skristi. Na čia tik toks pavyzdys, bet kalba eina apie tuos akcinius įsipareigojimus – kas už to slypi ir kur tai gali nuvesti ?
Na, i Gruzija vizu seniai nebereikia. I Ukraina, beje, taip pat. Vat Azerbaldzianas ir Armenija- kitas atvejis.
Paryzius, aisku, reali kryptis, bet bijau, kad jos teks palaukt iki kitu metu pavasario ir flagmano E-190 atsiradimo AirLituanica lektuvyne…
Aš turėjau minty, kad gruzinams reikalingos vizos į Lietuvą.
Man tai siaip idomu, kad deliojat vyrukai kryptis aviakompanijai, kuri dar nei vieno ziemos sezono nepergyveno… :D
O man įdomu kada per KLM web bilietus pirkti bus galima?
Jokių „įsipareigotų” ar pan. krypčių nėra – aviakompanija negalėtų išgyventi, jeigu politika dėliotų kryptis.
@Vytautas_nt Armėnijos vizos LT piliečiams nereikia
@Simonas Bartkus Super ! Trumpai ir aiškiai !
Vis dėl to kada per KLM bus galima bilietus pirkti tikrai svarbus klausimas. Dabar gi, nors ir yra AMS-VNO, užsienio partneriai vyksta per kitur, nes corporate įpareigojimai neleidžia ne KLM, SAS, LH ar keleto kitų aviakompanijų pirkti bilietų dėl žinomos rizikos (nesvarbu ar ta rizika reali ar kiek perdėta).
Man keista, kad tarkim per Greitai.lt tiesioginį Air Lituanica skrydį į Prahą galim nusipirkt, o per pačią Air Lituanica – ne.
Šiaip bet kuris kelionių agentas, gali išrašyti KLM bilietą iš XXX į VNO per AMS. Bilietą galima išrašyti ant KLM stock’o ir visa atsakomybę neša KLM už keleivio nuvežimą.
Dėl KLM kodo, tai klausimas, žinoma, turi būti skirtas KLM. AL dabartinė padėtis netgi finansiškai yra naudingesnė.
Matyt, užsienio kelionių agentai ar agentūros arba kažko nežino, arba kažko nemato, nes su KLM į VNO tiesioginių skrydžių nesiūlo niekaip.
Киев-Вильнюс Международными авиалиниями Украины – отзыв пассажира
http://www.avianews.com/airlines/pas/2013/4_08_kiev_vilnius.shtml
„Novaturas“, „Baltic Clipper“ ir „Vestekspress“ kuria bendrą įmonę
2013.08.26, 11:21
http://vz.lt/article/2013/8/26/novaturas-baltic-clipper-ir-vestekspress-kuria-bendra-imone#ixzz2d49nGikt
51% kuriamos bendrovės akcijų priklausys „Novaturui“, 24,5% akcijų – „Baltic Clipper“ ir 24,5% akcijų valdys įmonė „Vestekspress“.
Konkurencijos taryba prašymą dėl bendrovės įmonės steigimo gavo rugpjūčio 21 d.
Flightradar24.com rodo į VNO iš AMS skrendantį AL Embraer 170. Rodo ir LOT Embraer 170, skrendantį iš WAW į TLL. Kas įvyko? Kiek žinau, anksčiau šių modelių skrydžių nerodydavo.
JAu senokai rodo, siandien net maciau Sprint Air SAAB is Warshawos i KUN skrendant, rimta update daro radaras :)
Boeing: Flightradar24.com sukurė nauja radaru tinkla ko pasekoje dabar jau matomi :).
Plačiau: Have you seen that Flightradar24 has started to show aircraft in Europe that wasn’t visible before? By installing our new FR24 ADS-B/MLAT receiver we have built a MLAT network that can show most aircraft without an ADS-B transponder. You can read more about ADS-B and MLAT here: http://www.flightradar24.com/how-it-works
Na padominuos naujoji kelioniu agentura,turbut „uzgriebs” maximalia leistina rinkos dali.
Simonai ,o nebandet su jais kalbetis,del pvz Prahos.Jie patys neskraido,galetu suderinti skrydzius prie LT grafiko ir pasiulyti abiem pusem naudinga produkta.Siuo metu yra kelioniu agenturu kurie siulo keliones i Praha su skrydzias is RIX,idomu jie jau bande kalbetis su LT,del kokiu tai nuolaidu/nuolatiniu klientu salygu ir pan?
Ir dar…Idomu del jau esamu krypciu?Vyksta koks benradarbiavimas su kelioniu agenturom(turiu galvoj siulancion turistiniu kelioniu paketus)? Ar visiems yra vienas tarifas ir jokiu islygu net nezadama daryt?
Beje, kol kas nerandu Air Lituanica jungimo Prahoje su Korean Air/Czech Airlines į Seoul. Ar jau galimi jungimai ar codeshare su Czech Airlines Prahoje ?
@Marius – kažkaip turiu nuojautą, kad tas apsijungimas čia prieš kažkokius rimtus Ryanair ir ypač Wizz manevrus – manau, kad Wizz Tours kažką rengia gero Lietuvai :)
@pliumbum. Kitas variantas – į Lietuvą žengia (arba rimtai svarsto) koks nors didelis tarptautinis kelionių operatorius. Lenkų „Itaka” jau įkūrė atstovybę, tai nenustebčiau, kad pradėtų rengti keliones iš VNO. Aišku, „Itaka” – tai ne TUI, bet vis tiek rimtas žaidėjas.
Pasikeitė „Tez Tour“ akcininkas
http://vz.lt/article/2013/8/26/pasikeite-tez-tour-akcininkas
Registrų centro duomenimis, penktadienį pasikeitė vienintelis kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ akcininkas. Ir buvęs, ir esamas akcininkai registruoti tuo pačiu adresu Liuksemburge.
Dabar įmonę kontroliuoja „Azimuth Investments S.A.“, iki šiol akcijų paketas priklausė tuo pačiu adresu registruotai „Krystal Star S.A.“
„Azimuth Investments S.A.“ įregistruota šių metų balandį.
„Krystal Star S.A.“ kelionių agentūra priklausė nuo 2011 m. lapkričio, pati įmonė įregistruota tų metų liepą.
„Tez Tour“ savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2003 m. Pernai įmonė gavo 114 mln. Lt pajamų, uždirbo 0,85 mln. Lt ikimokestinio pelno, į svečias šalis išgabeno apie 42.000 turistų.
Kiek zinau Baltic Cliperr ir Westekspress siulydavo keliones ir is Lenkijos,Vokietijos…
Gali but ,kad dabar daugiau su Novaturu skris.Gal visai ir i gera puse iseis tas jungimas,gales sau ivairesniu kelioniu pasiulyt.Aisku ir tie patys lektuvai pilnesnini ir t.t.
Jei pavyks dar kiek zenkliau sumazinti kaina ir padidinti pasiula pritrauks daugiau Latviu/Estu.
Įdomu kokia tikimybė, kad sumokėjus greitai.lt tuos 184 Lt pavyks su Air Lituanica nuskristi į Miuncheną be Vartotojų teisių pagalbos?
to Pranas
O kodel turetu neskrist? Jei gerai pameni antraji AMS reisa irgi paskelbe Pirmadieni,nors bilietai jau buvo 3-4 dienas prekyboj.
@Marius – kad skris aš neabejoju, klausimas ar į lėktuvą norės įleisti :) Greitai.lt gi skirtingai nei visi kiti nerodo aviakompanijos patvirtinimo kodo ar eticketo numerio. Pas jokius kitus man labiau patinkančius pardavėjus bilietų nerandu, o kaina įtartina.
To Arturas: turėtų būti toks: andrea.ragnetti@alitalia.it
Graziai atrodo Boing 777 :).
http://www.welt.de/vermischtes/weltgeschehen/article119381774/Flugzeug-macht-Rauchwoelkchen-bei-Landung.html
Praha jau atsirado Air Lituanica tvarkaraštyje :
http://www.airlituanica.com/lt/timetable/
OT: Prahos išvykimo laikas iš Prahos man rodos neteisingas.
http://www.airlituanica.com/lt/timetable/
Tai jau ir MUC yra :)
Skridau pirmąsyk su Air Lituanica (Berlyną). Į priekį nužiūrėjau oro uosto “laipintojų” ekrane, kad skrido 32 žmonės, atgal nepažiūrėjau. Vilniuje jungia prie rankovės, rodo logotipą, Berlyne buvo autobusas.
Atkreipiau dėmesį į FlyLAL nebuvusią praktiką: saugumo informacija vizualiai pateikiama tik tada, kai ji sakoma angliškai, o kai sakoma lietuviškai stiuardesės nieko nerodo (t.y. avarinių išėjimų ir pan.). Praktika pasirodė keista todėl, kad:
a)Pataisykit jei klystu, bet papildomų kaštų, darant saugumo instrukciją kaip ir FlyLAL darydavo, demonstruojant viską per pristatymą abiem kalbomis, nebūtų. Visgi laikas prieš pakilimą yra netrumpas, stiuardesių vis tiek yra kiek reikalaujama ir joms mokama už visą laiką.
b)Air Lituanica įvaizdis – pavadinimas, nudažymas, Zuoko interviu – transliuoja žinutę „(Pagaliau vėl) sava aviakompanija”. Šiam įvaizdžiui (ir jam priešingo įvaizdžio “tai išvis ne aviakompanija, o tik estų ir Zuoko bendra reklamos kampanija“ panaikinimui) svarbu, kad lietuvių kalba būtų kur įmanoma vartojama. Pilotai, beje, nekalbėjo lietuviškai, bet turbūt jie buvo estai.
c)Nesunku įsivaizduoti, kad jei neduok Dieve kas nors atsitiktų (pvz. avarinis su evakuacija), žurnalistai šitą dalyką galėtų pasigauti ir tai atrodytų labai labai nekaip (“XXX gaišo brangų laiką užsidėdamas gelbėjimosi liemenę, nes Vilniaus savivaldybės aviakompanija Air Lituanica pilnavertę saugumo informaciją pateikia tik angliškai”). Nesvarbu, ar tikrai kas nors nukentėtų būtent dėl šito, bet koks nutolimas nuo įprastų saugumo normų nedidelei kompanijai įvaidžio prasme gali būti pražūtingas.
d)Na ir pagaliau iš tikrųjų, jei tarkime 30% LT klientų moka lietuviškai, bet nemoka ar prastai moka angliškai, tai toks dalykas kelia tam tikrą papildomą riziką (tegu ir labai nedidelę) šiems keleiviams. Visų rizikų nepanaikinsi, bet jei panaikinimas papildomai nekainuoja tai galima.
Augustinai, ačiū už atsiliepimą. Pastebėsiu, jog visa informacija yra perskaitoma lietuviškai (ir lietuviškai yra skaitoma pirmiausia), tačiau demonstruojama skaitant antrą kartą angliškai. Nelabai matosi prasmės du kartus kartoti, kaip segamas diržas ir pučiama liemenė.
Lufthansa taiko tą pačią praktiką.
„Embraer” dirba dvi „cabin crew”, tai „pre-flight” darbų nėra mažai.
Etihad tuoj bus visur :)
Etihad investing into Slovakia’s national airline
http://inserbia.info/news/2013/08/etihad-investing-into-slovakias-national-airline/
Slovakia may soon get a new national airline, according to the weekly “Plus 7 dni”. Etihad, from UAE, is seriously interested in entering the market.
The shape of the future cooperation is not yet known, but Bratislava is a ‘strategic city which will open the sky of the whole European Union” to the company, says the daily, stressing that Slovakia is also delighted with rich strategic partner from Arabian Peninsula.
For now the negotiations are unofficial. There are several possibilities how Etihad could be engaged, says the weekly.
One of them is that Etihad gets the status of Slovakia’s national airline, which would give the company open sky in the whole European Union, and the agreement would provide better conditions for non-European countries, said a source for “Plus 7 dni”.
The other possibility is just to have a base in Bratislava. Most probable is a combination of both possibilities. The result will be known only after official negotiations are finished in October, writes the weekly. An integral part of negotiations will also be freight traffic.
In June this year the delegation of United Arab Emirates visited Slovakia. It was led by the Deputy Foreign Minister Khalid Ghanim Al Gaita, and prominent businessmen came with him.
The topic of the meeting, according to the weekly, were possibilities of entering into agreement on investment protection and avoidance of double taxation, but also possible opening of commercial air line from UAE using airport in Bratislava.
Etihad tried to enter Czech airlines (CSA), which were in financial difficulties. However, Etihad withdrew, and Korean company Korea Air invested in CSA.
O LCD monitoriu E-jet’uose nebuna? Sitas dalykas isprestu problemas visiems laikams.
Beje, jei yra technines galimybes butu grazu padaryti irasa vokiskai, olandiskai ir prancuziskai atitinkamoms kryptims. Tai smulkmena, bet keleiviui malonu. Nes pamenu, jog visada teigiamai sureguodavau i Ryanair lietuviskus pranesimus.
Beje, nesuprantu Etihad. Tai jie AirBerlin perka, o dabar Slovakijoj startuoja nuo nulio. Tiesa tokiu atveju ir dengtini nuostoliai nuliniai.
AirLithuanica dar nesidomejo? Ar jie tiesiog nezino, kad tokia jau skraido?
Turės Slovakijos, turi Serbijoj ir Vokietijoj. Gal vėliau sujungs visas į vieną Etihad Europe ? Na galėtų ir kažką iš Baltijos paimti :)
Boeing Rolls Out First 787-9
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/80021.html#.Uhw2R4PHvmQ
Puiku, jau paleista Air Lituanica bilietų pardavimo sistema, galima pirkti Praha ir Miuncheną tiesiogiai. Sistema labai primena Greitai.lt, matyt jų veikia jų modulis.
Beje, jau visur nurodyti Air Lituanica kodai, pvz.
Amsterdamas (AMS) Air Lituanica LT 5011
Gal jau ir VNO pradės skrydžius skelbti kaip Air Lituanica ?
@Simonai: Hmz.. Dar yra roblemu su tuo integroutu greitai.lt moduliu. Pavyzdžiui Amsterdamo išvykimas rodomas net tris kartus t.y. 06:25, 18:10 ir 18:05 (klaidingas). Taip pat dar ne visi tarifai yra aktyvuoti (ar suvesti), nes daug kur galima pasirinkti tik PROMO tarifą. Taip pat įdomu, kodėl yra likęs skirtingų skrydžio numerių formatų mišinys: „LT XXX” ir „LT XXXX” (t.y. trys ir du skaitmenys)?
Arnoldai, ačiū už komentarus, dar vystome, dirbame, tvarkome.
LT triženkliai skrydžių numeriai bus pilnai operuojamiems LT skrydžiams, keturženkliai – vykdomiems Estonian Air.
Aišku, klaidų dar yra. Keletas aiškiai matomų ir greit pataisomų klaidų:
Bukarestas
Diusledorfas
Sanchajus
Nurembergas ?
@Simonai: manau paspaudus „Pirkti”, sekantis trys žingsniai galėtu būti apjungti arba sumažintas jų skaičius. Kad atlikti pirkima, reikia pereiti per labai daug žingsnių: „Ieškoti” => „Pirkti” => „Rezervuoti” => „Testi” => „Testi” => „Pirkti”. Kai kurių žingsniu metu pasirenkama vos viena vienintelė opcija.
@Simonai o kaip suprasti mokejimo atlikima jusu puslapyje? Na idomus sprendimas :-) pardavimus atiduoti online agenturai.
pasirinkus mokejimo buda, mokejimas atliekamas i kazkoki UAB „interneto partneris”
Payment information:
Beneficiary: UAB „Interneto partneris”
Account: LT777300010071791280
Booking number must be indicated in the payment
Amount:
Na tai UAB “interneto partneris” ir yra Greitai.lt
Jo nes ir sistema visiškai identiška greitai.lt.
O turiu tokį klausimą, planuoju kruizą į Rio, galvojau pirkti per AL bilietus atgal, tik nelabai yra kaip kiek suprantu neįmanoma iš Brazilijos su AL ( aišku partneriais).
Nieko čia keisto nėra, bilietus į koncertus juk irgi perki ne tiesiogiai iš organizatorių, o iš Tiketa, Bilietai.lt ar Bilietų Pasaulis. Tik klausimas, ar Air Lituanica bilietai bus pasiekiami visose sistemose ?
Visgi idomu ar siais metais dar planuojama uzpildyt tarpus tarp dvieju Amsterdamu ir tarp Prahos/Miuncheno ir Briuselio. Nors antruoju atveju Berlynas lenda keturiom dienom.
Beje angliskuose tvarkarasciuose nera Prahos, Miuncheno ir antro Amsterdamo…
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/karjera/kauno-oro-uostui-vadovo-nebeiesko-666-363991
artejama galutinai prie triju LT oro uostu sujungimo.
Tai matyt Palangoj irgi neliks vadovės :)
Ministerija baigė Palangos oro uosto vadovės veiklos tyrimą
http://www.aviasistemos.lt/ministerija-baige-palangos-oro-uosto-vadoves-veiklos-tyrima/
@Jurgi, zinau, kas yra interneto partneris.:)
taip renginiu bilietu perki is platintoju, taciau vezejai savo puslapiuose parduoda bilietus su tikslu gauti greiciau/tiesiogiai cash’a, bei del tam tikru kitu priezasciu.
Citata iš vieno Miestai.net forumo dalyvio pasisakymo:
Vakar skrendant iš Amsterdamo ketinau pora nuotraukų padaryti ir pasidalinti čia, labai greitai prisistatė stiuardesė ir pasakė, kad lėktuve yra draudžiama fotografuoti, nes:”mes nežinome kokie jūsų tikslai”, tai buvo man didelė naujiena, tad nuotraukų deja nebus
uo metu nėra tiesioginio susisiekimo (reguliarių skrydžių) iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto su šiomis Europos Sąjungos bei Šengeno sutarties valstybėmis:
O su Ispanija tipo yra?
ne, Barcelona tipo ne Ispanija – Katalonija! Pradekim gal tada dalinti, ar yra susisiekimas su Flamandija ir Volonija, Provansu ir pan?
aš irgi palinkėsiu didžiausiso sėkmės, nors visiškai netiniu tokių [url=http://ryanair-bilietai.lt]pigių skrydžių[url] sėkme