„Air Lituanica” skraidins į Stokholmo centrą – Bromma oro uostą
Nuo sausio 26 dienos, „Air Lituanica” tiesiogiai iš Vilniaus skraidys į Stokholmo Bromma oro uostą. Stokholmo Bromma oro uostas – beveik Švedijos sostinės centre: nuo miesto centro nutolęs 5-7 km, kai tuo tarpu Arlanda oro uostas nutolęs apie 40 km nuo miesto centro.
„Air Lituanica” apie šį maršrutą daug dirbo su verslo įmonėmis, daug keliaujančiomis tarp Lietuvos ir Švedijos sostinių.
„Air Lituanica” užsitikrino leidimosi teises (slot’us) viename labiausiai apribotų Europos oro uostų – veikla Stokholmo Bromma oro uoste ribojama dėl oro uosto vietos beveik miesto centre.
„Air Lituanica” vykdys 10 skrydžių per savaitę – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio kasdien vyks rytiniai skrydžiai, o kasdien (išskyrus šeštadienius) – vakariniai skrydžiai.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
714 komentarai
Leave a reply
Skrydis į duobę: „Air Lituanica“ – per dvejus metus per 30 mln. Lt nuostolių
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1056603/Skrydis.i.duobe..Air.Lituanica..per.dvejus.metus.per.30.mln..Lt.nuostoliu=2014-10-27_14-29#ixzz3HLqNkxpZ
Paviešintais duomenimis, per dvejus veiklos metus patirta apie 30 mln. Lt nuostolių. Negana to, konferencijoje užsiminta, esą kitos savivaldybės įmonės yra terorizuojamos skolinti pinigines lėšas nuostolingai veikiančiai įmonei.
Įmonė gali būti uždaryta
TS-LKD frakcijos narių teigimu, bet kada šios įmonės „Air Lituanica“ kreditoriai gali pasibelsti į teismo duris ir pranešti, kad įmonė yra nemoki. Tuomet žmonės, naudojantys „Air Lituanica“ paslaugas, gali likti kvailio vietoje.
Na čia galingas, TS-LKD spjūvis, bet nieko naujo nepasakė. O aš manau, kad LT turi skraidyti ir kuo greičiau būti atsieta nuo savivaldybės nes kitaip tikrai bus uždaryta kitų metų pavasarį, jei gerb. Zuokas nelaimės rinkimų.
Be jokes abejonės, jeigu Zuokas nelaimės įmonė bus likviduota. Strateginio investuotojo nė kvapo, jau tokiu atveju įmonė turi vykdyti tik peliningus maršrutus ir uždaryti nuostolingus, kad bent žmonių akyse padroiai atrodytų. Kol kas atrodo, kad Lietuvoj nelemta turėt savo a.k.
Pats ‘nesamoningiausias’ LT maarsrutas???? Visi pamenat ,kas buvo galvoje,po paskelbimo VNO-TLL-VNO:)))
O dabar pasirodo jis jau siai dienai pelningas.Ir net pelningiausias:))
Ziuriu labai optimistiskai.Verslui reikia gero/patogaus laiko ,o ne 100Lt pigiau.Gi tik dvi pelnigos kryptys,siai dienai, TLL ir BRU.Abiejuose turim po konkurenta ir vis viena pliusas yra .
Aš labai tikiuosi, kad šitas maršrutas bus sėkmingas – ir kad tokie maršrutai sugebės generuoti pakankamai pajamų, kad nereikėtų daugiau kapitalo didinimų.
Aišku, kad Air Lituanica priartėjo prie kritinio taško. Kas galėtų išgelbėti situaciją ? Matyt tik Vyriausybė ar kokia pelninga valstybinė įmonė. Zuoko apsiskelbimas, kad Air Lituanica turi strateginį investuotoją – FlyBe taip ir liko tuščiu pijaru. Beje, Zuokas išvis pasižymi visišku neatsakingumu savo kalboms.
Nors Flybe skelbiasi besikalbanti su aviakompanijomis dėl bendradarbiavimo regioninių reisų rinkoje :
Flybe Talking To Airlines About Regional Routes
http://www.aviationbrief.com/?p=18775
British regional airline Flybe is in talks with a number of European airlines about contracts to operate regional flights.
Chief executive Saad Hammad said that Flybe was looking to expand the “white label” part of its business, where larger airlines outsource some domestic flights, freeing them up to focus on their long-haul routes.
Na, flybe kaip tik siūlosi už kitas aviakompanijas skraidyti, ji, deja, neinvestuoja. O Air Lituanica gali skraidyti pigiau nei flybe.
Na ir veiklos plane buvo planuotas nuostolis antraisiais veiklos metais, tik nepamenu ar tiek…?
Na, tai tik patvirtina, kad negalima tikėti nė vienu A.Zuoko žodžiu. FlyBe, deja, neinvestuoja. Šitais žodžiais tikiu, nors FlyBe Nordic – JV su Finnair, ar ne isvestavimas ?
Nelabai – tiesiog Finnair perka skraidymo paslaugą iš flybe. JV ten tik tiek, kad Finnair savo lėktuvus įmetė į tą įmonę.
Viena vertus TS-LKD rėkia tik, kad rėkit.
Tačiau kitą vertus išties artėjama prie kritinio taško, manau nesvarbu ką išrinks, jei kompanija bus tokioje padėtyje ją vis vien uždarys. Taigi strateginis investuotojos šiuo metu yra gyvybės ar mirties klausimas.
Konservatoriai dėl „Air Lituanica“ veiklos kreipsis į FNTT
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/konservatoriai-del-air-lituanica-veiklos-kreipsis-i-fntt-201410271621.htm
Gruodžio mėnesį bus paskelbtas Švedijos karalystės Stokholmo prekybos rūmų arbitražo instituto sprendimas dėl nutrūkusio bendradarbiavimo su Estijos įmonės „Estonian Air“ nuostolių atlyginimo. Praėjusių metų gruodžio pradžioje „Air Lituanica“ inicijavo arbitražo procesą prieš kompaniją „Estonian Air“ ir pateikė pranešimą Stokholmo arbitražui. „Air Lituanica“ ieškinio suma yra daugiau nei 7,4 mln. litų.
hm… berods VZ rase kad LT jau gavo kazkiek milijonu kompensacijos del sio bendradarbiavimo su OV. Gali gauti dar? ;-]
Tai sakote paskutiniai čia LT pasispardymai? :(
O kokie jau beveik du mėnesius atnaujinto Amsterdamo rezultatai ?
„Nuo rugpjūčio 31 d. atnaujinti tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Amsterdamą ir siūlomi jungiamieji skrydžiai su „KLM Royal Dutch Airlines“ per Amsterdamą ir „Air France“ per Paryžių. Šiuo metu populiariausios jungtys – Marselis, Aberdynas, Glazgas, Venecija, Bordo, Madridas, Nica, Dubajus. Nė viena šių krypčių nėra tiesiogiai pasiekiama iš Lietuvos, todėl dėl jungčių su didžiaisiais Europos skrydžių centrais lengviau pasiekti Lietuvą.”
Na, man šiek tiek keista, kad tokia reakcija – realiai politinė opozicija nieko naujo nepasakė, kas dar iki šiol nebuvo aišku. Taip, „Air Lituanica” dirba nuostolingai, kaip ir buvo planuota. Bet jokių naujienų šiame fronte daugiau ir nėra – manipuoliuojama skaičiais, kurie ir šiaip buvo vieši.
Kaip sakoma: chau muč kust.
Kokia kaina planuojama naujaja valiuta?
Ironiska, aviakompanija paskelbia apie nauja krypti, bet pasipila ne sveikinimai, o iskart mintys apie artejanti bankrota:)
Va, Ryanair spaudos konferencija spalio 29 dieną Kopenhagoje – laukit Kauno :)
Simonai, ko gergo didžiausia problema yra būtent Zuoko postas. Siekiama pateikti visus neigiamus rodiklius, kaip galima platesnei auditorijai, kad rinkėjai turėtų tai omeny.
BMA tai čia pagalys į OV ratus? :)
Na šiaip tai, kadangi Norwegian nebelieka, gal ir gerai užpildyti emigracines p2p spragas, kai iš žemėlapio dingo FR su NYO ir DY su ARN.
Na ir kur gi visi tie Pietų Afrikos litvakai su visa PAR aviacijos pramone ? Su Tailandu tas pats :) Durnių ir bažnyčioj muša. Bet šiuo atveju tie visi durneliai tai visi vilniečiai, o tas durnintojas yra šito darbo PROFIS.
Na visos kompanijos sunkiai verčiasi , tai kokiu stebuklų nori iš AL.Estijos ir Latvijos ir tos be pagalbos neišsiverčia.Jei su kantrybę dirbant ,neverkiant del keletos mln. po kažkiek laiko gal ir taps rimta kompanija atsiras kažkos pelnas atsiras ir investuotojas.Aišku žodelis gal ,bet geriau bandyti negu verkti.
Na gal bus jau trečias lėtuvas.Didžiausia mislė koks?Sužinosim 2015m.
Konservatoriai, dabar pradėjo savo nešvarius žaidimus. Kaip ir kiekvienais metais, deja Lietuvos politika tokia yra, kad pjauna viską ką darė ar daro kiti, nesvarbu ar tai rentabilus projektas. Žmonėms, kurie domisi aviacija tai ne naujiena, kad avia verslas yra mažai rentabilus. Tačiau politikai tai naudoja kaip kozirį. O TS-LKD padarys viską dabar, kad įkasti dabartinei daugumai.
Vnž neduok dieve jie surink daugumą savivaldybėje, tad ne tik LT uždarys, bet ir taksi ir vėl prasidės betvarkė.
Ir poto vėl rėks, kad oro uostas blogai dirba nes nepritraukia avia kompanijų.
Manau, kad geriau ne užsieniečiams kišti pinigus, o duoti saviems.
Tai koks bus trečiasis orlaivis?
to R
propelerinis , na manau ir vienas iš pigesnių galimų variantu.Ne arabijos šeihas valdo AL ,manau tai butu logiška.
treciasis lektuvas bus Embraer… Tas Dot’o tik nuomojamas,kaip ir vasarai buvo.
Kodel taip manau? Jau daug kartu buvo mineta,kad labai brangu ir neracionalu,tureti dvieju gamintoju lektuvus.Manau jei reikes mazo 50vietu lektuvuko irgi Embraer reaktyvini ims.Jau kazkas buvo rase,kad 50vieciu Embraer’iu ,siai dienai,yra pasiuloj gan daug ir pigiai(ne ka brangiau nei prp…)
@R
bus DOT ATR’as, kuris skraidys už LT, kai bus x2 daily, 4 dienas, tai nelabai ką daugiau tas lėktuvas ir nuveikti begalės… :)
Kam kišti pinigus į lėktuvą, crew ir t.t., kai galima imti „wet lease” …
Ir įmonė turi laisvas rankas, jei reisas nepasiteisintų ir tektų atšaukti…
Manau, kad viskas absoliučiai logiška ir suprantama – iš irgi taip daryčiau, Simonai ;)
Puikios naujienos! Labai tikiuosi, kad marsrutas bus sekmingas (o tai ir turetu buti ziurint i OV yieldus ir puikius laikus)
Dėl TS-LKD (& friends), tai juk visur interesų ausys kyšo, artėja rinkimai, reik kažkaip savo reitingus pasikelt ir vienas iš tokių būdų yra sumenkint oponentų reitingus. Kas dėl AL, nors man sunkiai sekasi ištaikyt proga dažniau pasinaudot, bet mano nuomone vienas geriausių Zuoko projektų vien dėl patogių laikų ir connection’ų… Jei atsitiks taip, kad uždarys AL vėl gryšim prie to, kad skraidysim per Rygą arba toliau remsim visokius RyanAir, kad nepanaikintų krypčių…
Cargo žinovams – o DHL jau pastoviai skraido VNO-LEJ su 757?
@Simonas
dėl 757 nieko nežinojau… Paskutinį kartą, kai mačiau leidžiantis, dar buvo 737…
Pasidomėsiu.
Aha, aš taip pat mačiau B737, o apie B757 išvis niek o negirdėjau. Kas žinot?
Vakar vakare mačiau kylantį iš VNO 757 su DHL livery.
Gal buvo koks užsakomasis skrydis?
Nes dabar flightradar rodo, CarGoAir – 737 pakilo iš VNO :)
Spalio mėnesį DHL B752 VNO buvo 4 kartus. Visus likusius kartus B733.
Ar Air Baltic skrydžiai iš Vilniaus į Amsterdamą neatmušė Air Lituanica ketinimo paleisti antrą dienos reisą ? Ar AIr Baltic nesutankins skrydžių į Amsterdamą iki kasdieninių ? Kaip sekasi Amsterdamo krypčiai dabar, turint KLM jungimus ?
Anot G. Almanto, Lietuvos oro uostai ir toliau plečia savo tinklą naujomis kryptimis ir padeda oro linijoms pergabenti vis daugiau keleivių. Per 2014 m. pirmus tris ketvirčius keleivių skaičius paaugo 9,5 proc. „Išties smagu būti dalimi taip sparčiai besivystančio verslo, kai vien šiais metais skrydžių padaugėjo 15,6 proc., o Lietuva bendruose pasaulio aviacijos vystymosi grafikuose, vertinant keleivių skaičiaus ir BVP augimo santykį, puikuojasi viršutinėje pozicijoje šalia Jungtinių Arabų Emyratų, Turkijos ar Tailando“, – sako G. Almantas. Tai svarbus makroekonominis rodiklis, rodantis šalies augimo tempus bei potencialą pasauliniame kontekste. Lietuvos oro uostai yra šio augimo svarbi katalitinė grandis.
http://www.lrytas.lt/-14144870531414066069-aviatoriai-skelbia-žiemą-kas-nauja-lietuvos-oro-uostuose.htm
@Simonas – dėl CPH, tai statau kad ten skelbs bazę, ir šoks į trasą su VNO. Manau kad jie tikrai mato, kokie tarifai ir srautai kursuoja ta kryptimi ;)
KUN turi šansų tik todėl, kad į DK yra ir nemažas emigrantinis srautas, tačiau jis dabar keliauja „per aplinkui”. Vis dėlto, labiau tikėčiaus pirmo varianto.
Jau, bet kas geriau, negu per aplinkui- per RIX.
Aš nesu tuo tikras, manau, kad Lietuva gali būti pamiršta ;)
Priežastys dvi:
– Ryanair į pagrindinius oro uostus iš esmės eina su verslo kryptimis, šiek tiek atskiestomis „summer sun” kryptimis; jei taip žiūrėti, BRU, FCO, LIS strategija daugiau tokia;
– VNO-CPH maršrutas nėra toks ultra-yield; taip, SAS elgiasi kaip business-oriented kompanija, tačiau emigrantams/studentams ir kt., turi žemus promo-fares perkant išanksto, pvz. ir dabar galima VNO-CPH rasti už 50EUR su mokesčiais.
LCC CPH maršruto bėda gali būti kaip Norwegian bėda VNO-ARN – nėra emigrantų/poilsiautojų bazės, kad jais būtų galima užpildyti 100-130 kėdžių, o tada yield’ą kelti paimant šiek tiek brangesnių keleivių. Kada nėra pakankamos bazės ir revenue manager’is mato 50% tuščio lėktuvo prieš 14 dienų, tenka krautis „pigiais” keleiviais ir jau tada, kada būtų galima ieškoti brangiau, ko rezultate visas maršrutas krenta į duobę.
Na, bet mano prielaidos tikrai nėra super-tvirtos – nebūsiu per daug nustebęs jei Ryanair CPH-Lietuva įtrauks, bet nebūsiu nustebęs jeigu ir netrauks.
Simonai
kaip sekasi parduoti,Kaledinius skrydzius? Na jau preliminariai viskas daugmaz turetu aisku buti…
Turiu galvoj palyginus,su praeitu metu ‘debiutu’,sis reikalas isivaziuoja ar atvirksciai,tendencija mazeja emigrantu srautas.
Valio, man Lufthansa pagaliau gražino pinigus už atšauktą skrydį. Laukiau nuo balandžio, šiandien spalio pabaiga. „Operatyviai” dirba vyrukai, ane? :) Kai peikiami Rynair ir Wizzair per 5-7 darbo dienas gražina.
Tai laukiam alaus ta proga!
O man Air Lituanica atsiuntė eilinį (jau 7 šiemet) emailą apie nedidelį tvarkaraščio pakeitimą. Dabar jau tik juokinga.
O man LT pakeite skrydzio laika i Amsterdama is ryto i vakara. Ir dabar as nespeju i kita lektuva skrydziui i Prancuzija. Nepatikima kompanija, daugiau nepirksiu bilietu.
Prancūzijos teismas nurodė Airijos pigių skrydžių aviacijos bendrovei „Ryanair“ sumokėti 8,1 mln. eurų nuostoliams padengti ir skyrė 200 tūkst. eurų baudų už Prancūzijos darbo įstatymų pažeidimą.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/prancuzijos-smugis-ryanair-tures-sumoketi-milijonus.d?id=66244946
RYANAIR OPENS GLASGOW INTERNATIONAL BASE (NO 69) 9 NEW ROUTES, OVER 850,000 CUSTOMERS & 850 JOBS
Source: Ryanair
28/10/2014
Ryanair, Scotland’s favourite airline, today (28 Oct) opened its 3rd Scottish base (69th in total) in Glasgow with 1 based aircraft, 7 new routes for winter and 9 new routes for summer 2015, delivering over 850,000 passengers p.a. and supporting over 850 “on-site” jobs* at Glasgow International Airport.
Ryanair’s Glasgow base will deliver:
1 based aircraft
7 winter routes (including Dublin and London Stansted 3 x daily)
9 summer routes (Bydgoszcz, Carcassonne, Chania, Derry, Dublin, London, Riga, Warsaw & Wroclaw)
Over 850,000 customers p.a.
Over 850* “on-site jobs”
Ryanair celebrated the opening of its new Glasgow International base by launching flights from £9.99 for travel in November, December and January, which are available for booking until midnight Thursday (30 Oct).
Idomu kaip jie vakarais I Amsterdama skraido. Briuselio reisas su tupimu Amsterdame. Nes tvarkarasty jie kol kas tik rytininreisa turi…
Vat į Varšuvą kad airLituanica susimąstytų – būtų puiku. O tai dabar su Lot be 2500 LTL į abi puses neįmanoma suskraidyti. Gal būtų tokia pat sėkmė kaip su Talinu? Gal dar ir KLM ir AirFrance jungimus galima būtų užgriebti… Fantazija aišku šiek tiek.
oxs, varyk su PolskiBus.com, keli litai kainuoja. O su LOT, kiek ziurejau, tai galima uz 340 Lt suskraidyti. Kur jami uz 2500?
Na tokios laimės ir laiko erdvės vieną dieną važiuoti autobusu į priekį, dar kitą visą dieną atgal neturiu ir nenoriu turėti. Tas dienas galima praleisti gerokai naudingiau. Pabandyk artimiausiu dviejų savaičių laikotarpiu pasiplanuoti – iš anksčiau neišeina – bilietai būtinai bus nerealiai brangūs. Ir taip paskutinius nemažiau keletą metų…
Dėl CPH skrydžio su SAS – parodykit man kitą skrydį 1h30 trukmės, kur dvi savaitės iki skrydžio pigiausias (!!!) tiesioginis dienos skrydis yra 700€.
Juokas juokais, bet pigiau yra nusipirkti VNO-KEF-VNO per CPH nei VNO-CPH-VNO :-) Aš suprantu pricingą, kai būna šiek tiek brangiau, bet konkrečiai randu dienų, kai OW VNO-CPH yra 1,5x brangiau nei VNO-CPH-KEF.
Simonai, ar labai padaugėjo skraidančių aplink? Kiek stebiu, kiekvieną ketvirtį VNO-CPH direct kainos vis didesnės ir didesnės. Tai įdomu, ar vis dar SAS optimizuoja profit varinėdami mažą lėktuvą su didelėm kainom, ar visgi jau rinkos dydis pakankamas parduoti daug pigesnių bilietų. Suprantu, kad 189 vietas pripildyt tai ne 88as, bet 2k imant už one-way net SAS tai yra pelningas maršrutas.
Крупным акционером Estonian Air станет один из владельцев Tallink
http://rus.delfi.ee/daily/business/krupnym-akcionerom-estonian-air-stanet-odin-iz-vladelcev-tallink?id=70043159
O kaip Wilno ?
Ryanair: z Modlina polecimy do Kopenhagi!
Nowa trasa Ryanair z Polski! Od 26 marca 2015 polecimy z Modlina do Kopenhagi! Loty będą odbywać się raz codziennie, przez 7 dni w tygodniu.
Nei Vilniaus, nei Kauno :(
RYANAIR ANNOUNCES NEW BASE (NO.70) AT COPENHAGEN
29 Oct 2014
4 aircraft ($400m investment) in COPENHAGEN
3 NEW ROUTEs to London, Milan & Warsaw, over 1m customers P.A.
Ryanair, Europe’s favourite low fares airline, today (29 Oct) announced it will open its 2nd Danish base (No.70 in total) at Copenhagen in March 2015 with up to 4 based aircraft and starting with 3 exciting new routes to London, Milan and Warsaw, with an additional 10 more new routes to be announced in the New Year. Ryanair will deliver over 1m customers p.a. and support 1,000 “on-site” jobs*, as it invests over $400m at Copenhagen Airport. Ryanair will base its 1st Boeing 737-800 in Copenhagen from March and 3 more units later in 2015.
Ryanair’s base at Copenhagen will deliver:
4 based aircraft
3 new routes to London, Milan & Warsaw (with 10 more to be announced in the New Year)
28 weekly flights (increasing to more than 100)
Over 1m customers p.a.
1,000* “on site” jobs p.a.
Ryanair celebrated its new Copenhagen base by releasing 100,000 seats for sale across its European network, at prices from 149 DKK for travel in November, December & January. These low fare seats are available for booking until midnight Thursday (30 Oct). Ryanair’s new Copenhagen routes go on sale on the Ryanair.com website today at fares from just 149 DKK.
Vienintelė viltis – „with an additional 10 more new routes to be announced in the New Year.”
Taigi, vėliau žada dar 10 papildomų reisų. Didelė tikimybė, kad tarp jų bus Lietuvos kryptis. Kita vertus, tai gali būti tik triukas siekiant pagąsdinti konkurentus, kad pastarieji net negalvotų apie plėtrą iš CPH.
4 lėktuvai tikrai neskraidys tik 3 kryptim, tai daugiau krypčių bus. Klausimas tik kodėl delsiama su jų pasirinkimu.
Prisiminus Ryanair žaidimus su slot’ais CPH, gali būti žaidimas tęsiamas. Gali būti, kad ambicija tokia sudėliota, bet nebūtinai taip vyks – dabar sudėliojo tvarkaraštį grynai vienam lėktuvui: 2x į LTN, 1x į BGY ir 1x į WMI. Bet aišku, orientacija aiški į verslo kryptis, bent kol kas.
Manau tik geriau ,kad neskraido į Lietuvą, turiu mintyje dėl AL.
Eurai vėl atskrenda? https://www.facebook.com/AviaFotoLt/photos/a.472073619526456.1073741828.472051656195319/770718222995326/?type=1&theater
Kad mes jo cia Kaune su Sampanu Laukiam :)
Kaune irgi yra saugykla.
Wincai fotkink:)
Paskui į PLQ ir SQQ ;)?
nea, saugyklos tik Vilniuje ir Kaune. Buvo seniau Klaipėdoje, bet uždarė, kilo šioks toks skandalas dėl to.
Starting from 28 October, Ryanair will perform three flights a week from Riga to Cologne!
Idomu ar skundu is Kaunieciu bus tiek pat kiek ir is Vilnieciu :) O MD11 Staciu kampu pakiles nuleke link DE…..
Man labai keista, kad Greitai.lt rytdienai išvis nerodo Air Lituanica skrydžio į Amsterdamą, tik Air Baltic ? Čia vėl kokia tai agentūros politika nepardavinėti Air Lituanica skrydžių ?
Infortar, an investment company associated with Tallink, could buy out the entire national carrier, not just become a major shareholder, said Ahti Kuningas, the chairman of Estonian Air’s supervisory board.
http://news.err.ee/v/economy/16989f96-95be-4cc4-8858-824cf9f4bc03
Jurgi, mes didelę dalį (elektroninių) pardavimo kanalų uždarome likus 12-16 valandų iki skrydžio.
Rusai skraidins su “Pobeda”
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/rusai-skraidins-su-pobeda.htm
Bet pvz. avia.lt rodo !
Ir kodėl taip skiriasi skrydžio trukmė : Air Lituanica – 2 val. 25 min. , Air Baltic – 3 val. ?
Jurgi, minėjau – ne visus.
Nežinau, galbūt airBaltic nusprendė skraidyti Dash?
VNO rašo, kad skris B735 , tai todėl ir keista, ko taip skiriasi kelionės trukmė ?
BT ryt į AMS skris su Bombardier DHC-8Q-402 (Dash 8Q400)
VNO labai dažnai neteisingai nurodo orlaivius. Jie skelbia tokius modelius, kokie numatyti, o patikslina dažniausiai tik prieš pat skrydį (jeigu išvis patikslina). Kartais matau per Flightradar, kad iš FRA atskrenda LH A321, o VNO atkakliai skelbia A320.
@Mindauqas
Iš pirmo žvilgsnio gal ir šiek teik patrauklų produktą jie sugebą taip sumauti. Sėkmės tiems, kas kratysis 3h su Dash iki Amsterdamo :)
Haaaalp, zmones, znz kaip man rankos „ne is ten” auga – nesugebu surasti bilietu su LT per AMS ar CDG niekaip. VNO-RIX-AMS/CDG-XXX vis siulo arba VNO-AMS-XXX su BT. Ieskau lapkriciui ir gruodziui. Reikia i BEG, SEA ir YUL. Any clues?
Galetu atsirast,koks pasipiktines keleivis,nesuspejas i jungima,del sito BT lektuvo keitimo:))
Oleg, Amadeus yra KLM į YUL, tik ekonomo kaina kosminė. O šiaip sunkiai randa iš tiesų. Blogiausiu atveju bandyk per kelionių agentūras jie turėtų surast.
Norėjau paklausti pelė lėktuve , čia ką taip paprastai gali pakliuti.Man garaže pelė visus laidus nugraužė aišku nevažinėjau pora mėnesių tai galėjo laisvai darbuotis.Gerai kai pamato , o jei nepamatys gali pridirbti šunybių ir paskui nedaskristi.http://www.delfi.lt/verslas/transportas/pele-sustabde-lektuva.d?id=66256552
Pelės ir kiti gyviai gali patekti su bagažu ar cargo.
Na jei su rankiniu bagažu suprantu, net ir tyčia kažkas gali atnešti.O skrendant pamačius , ko gero priverstinai leistis ,jei virš vandenyno tada stiuardesėm nemiegoti stebėti:)
Mariau, tave gal už neapykantos/pasipiktinimo kūrstymą reiktų užbaninti :))
Taip, BT pakeitė orlaivį reisams VNO-AMS pagal rinkos poreikius. Manau jeigu bus norinčiu daugiau skraidyti šiuo maršrutu, bus vėl skraidoma didesniais orlaiviais.
Kiek žinau rugsėjį LT turėjo vidutiniškai 30 keleivių skrydyje, todėl pas BT net ir 60-70, 120 vietų being’e atrodydų ne kaip.
to JonasL
Na nieko blogo dėl Mariaus nematau.Nuo savęs galiu tik pasakyti,kad nesuprantu kodėl aš taip nekenčiu BT.
Geras tas BT. Ypač spalvos man jų patinka :)
Taip, geras. Kupinas staigmenų. Niekada nežinai ar spėsi persėsti Rygoje. Niekada nežinai ar nepasikeis laikas. Niekada nežinai kokiu lėktuvu dardėsi. Niekada nežinai ar tilpsi. Niekada nežinai kokių naujų fintų reiks aiškinantis užsieniuose kai skrydis bus atšauktas. Bet visada žinai, kad lagaminą Rygos oro uoste suniokos tikrai.
airBaltic’ui lėktuvų keitimas į mažesnius skrydžiams į AMS nėra jau toks paprastas dalykas, nes vykdomi W skrydžiai (RIX-AMS-VNO-AMS-RIX). O tuomet gaunasi tokia situacija:
– dėl propelerinio lėktuvo (t.y. dėl ilgų skrydžių segmentų) rytinis skrydis iš RIX turi būti labai anksti, todėl vežtis tranzitą ryte sudėtinga (vos 25 min persėdimas, o žiemą gali būti vėlavimų iš VNO ir TLL dėl rūkų ir de-ice’ingo).
– dėl mažesnio lėktuvo rytiniai RIX-AMS ir vakariniai AMS-RIX bilietai yra gerokai brangesni, todėl skristi su LH su trumpu persėdimu gaunasi 100-150 EUR pigiau, o persėsti į LH gali paskatinti ne tik pigesni bilietai, bet ir propeleris.
– brangūs bilietai (o ir rizikingas persėdimo laikas) jungiamuosius rytinius skrydžius iš VNO ir TLL į AMS per RIX padaro visiškai nekonkurencingais (todėl tranzito nebus arba labai labai sumažės)
– taip pat pabloginamas produktas skrendantiems iš RIX tiesiogiai (propelerinis skrydis).
Taigi, gaunasi, kad kol kas nelabai yra BT naudos iš šio eksperimento, apart to, kad kažkiek kenks LT.
Kaip suprantu yra įsipareigojimai prieš KL-AF, todėl turbūt kurį laiką šis BT eksperimentas bus tęsiamas net ir esant akivaizdiems nuostoliams. Bet įdomu, kiek ilgai.
Visai realu(nors nera jokios garantjos),kad jei nebutu BT tai butume lig siol tureje LAL… Is cia ir simpatijos:)))
Tas pats skraidymasis VNO i AMS,cia grynas LT pjovimas.Jie tikraijokio pelno nei siai dienai,nei artimoj ateity netures.
Jie netgi save pjauna.Kiekkvienas naujas 1stop jungimas per VNO,atima dali keleiviu nuo kitu 1stop’u.Kad tik ikastu Lt.
Na gal tiksliau reikėtų pasakyti, jei BT nebūtų užsiėmę nešvaria konkurencija, kurios tikslas buvo parodyti kas čia kiečiausias ir tiesiog sužlugdyti LAL.
O šiaip man BT irgi neimponuoja nes patirtis buvo nelabai kokia skrendant su jais, o kainos ir kokybės santykis tikrai ne pats geriausias.
Įdomu, o jie negali VNO-AMS reiso kitaip padaryt, t.y naudot lėktuvą atskrendantį iš Rygos? Gausis irgi W, be truputį paprastesnis…
„airBaltic“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/airbaltic-pradejo-skrydzius-is-vilniaus-i-amsterdama/69643d31383739
Bet ble, kam meluoti:
„Šiandien atidarytu maršrutu, vykdomu lėktuvu „Boeing 737”, iš Vilniaus oro uosto į Nyderlandų sostinę Amsterdamą „airBaltic” skraidins tris kartus per savaitę.“??
BT dažnai meluoja :)
Aha, neblogas boingas :) https://www.facebook.com/SkrendamIsVilniaus/photos/pcb.10152509351162428/10152509345112428/?type=1&theater
Va šitaip nevykusiai girtis tai tikrai nederėtų.
Air Baltic atidarė Vilnius – Amsterdam reisą, Ryanair Kaunas-Shannon, o tikrų naujienų dėl Palangos naujų reisų kaip nėr taip nėr.
Tokios cia ir naujienos … Atidare shannon praeis pusmetis ir vel uzdarys, su Air BAltic tas pats… nieko naujo …. Kai reguliariai prades skraidyti AA tada gal ir galima bus girtis …
Mano galva iš PLQ nelabai ir bus naujienų jei dar vieną reisą atidarys tai gal ir bus džiugu, manau reikėtų daryti jungimą su VNO kaip kitose valstybėse iš mažų miestų susirenka ir į pagrindinį centrą, o iš ten skrisk kur nori. Na bet čia LT nebent taip padarys gal kada nors jei viskas bus gerai :)
@Wincas. Visiškai pritariu.Aišku, AA turbūt niekada nepasieks VNO, bet koks AF, KL, IB arba OA tai jau tikrai būtų įvykis.
jus pamirskis apie ta flyl, p.GŽ ji tam ir nupirko, kad padarytu tai ka padare, nepelninga veikla ir liko nepelninga, del ko privatus verslas jos ir nedotavo, o kad pasitaike BT su reisais is Vilniaus, tai tik dar viena priezastis teisininkams, nukreipti procesa reikiama linkme, padarant bendra a.ozy, ir kad niekas ir neprisimintu del ko ir kaip is tikruju uzsidare flylal ir kodel ten neliko turto jokio :) (nors NT turejo tikrai tiek, kad padengtu visu keleiviu bilietus)
Ten jau nuo pat pradziu viskas aisku buvo, ir daroma, o jus kaip mazi vaikai, tai tokiu atveju kaltas ne tik BT, bet ir LH, AY, ir kiti vezejai kurie skraidino „pigiau” nei lal, BDD, ir V klases tarifais jei dar kas pamena (nuo 1600LT RT buvo:)
Man iki šiol Flylal liko skoloje :) berods 800lt
Bombardier замораживает проект по строительству самолетов в России
http://www.delfi.lv/biznes/economy/bombardier-zamorazhivaet-proekt-po-stroitelstvu-samoletov-v-rossii.d?id=45164892#ixzz3HiBGiVmy
Estonian Air to Service Swedish Industrial Hub Routes
http://news.err.ee/v/economy/6a49bf9d-c91c-4f2b-9b3a-7762ae95f776
„We must take steps that are as risk-free as possible. What I can say is that Estonian Air must be bigger in the future and go outside of Estonia,” CEO Jan Palmer said.
http://www.lrt.lt/naujienos/news_in_english/29/74889/icelandic_airline_to_offer_budget_flights_from_vilnius_to_usa
Wow Air vis tiek ko gero bus tik Seasonal. Galėtų labiau gal su turizmo agentūrom bendradarbiaut.
jei jau paleis į USA tai galėtų būti ir ne seasonal :), bet lauksiu tikrai žinių.
http://www.riga-airport.com/en/main/newsroom/news/ryanair-celebrates-10-years-in-the-baltics
Bent jau Wow Air tinklapy VNO randa kartą per savaitę ir tai tik iki rugsėjo. Tad niekas čia neaišku dar.
Galėjo ta 10-mečio proga Ryanair paskelbti ir Vilniuje vieno lėktuvo bazę :)
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1091903/Draudejai..didziausia.tikimybe.patirti.zalos.del.bagazo..lapkriti=2014-10-31_14-11
http://www.delfi.lt/news/daily/world/lektuvo-virazai-danguje-vos-pakiles-isdarinejo-neitiketinus-dalykus.d?id=66268916
Geras:))
„Plius Travel“ klientai įstrigo kelionių agentūros neapmokėtame viešbutyje Egipte
http://www.15min.lt/m/id/ikrauk/svarbu/plius-travel-klientai-istrigo-kelioniu-agenturos-neapmoketame-viesbutyje-egipte-515-463905?cf=df
Simonai, kadangi arteja rinkimai, idomu ar Air Lituanica turi plana, jei prasides problemos del politiniu audru,kreipimusi i prokuratura ir pan. Kas jau girdet is signalu ziniasklaidoj…
O gal zinote, seniai cia VNO aptvere tvora ta privaziavima, kur link Salininku vazi0outi, kur ant kalniuko galima buvo uzvaziuoti ir lektuvus stebeti? Ir kur dabar zmones lektuvus stebia?
Jonka čia tu apie Liepkalnį? Ar yra dar koks kitas kalnas ten aplinkui?
„Ryanair“ nušluostė nosį „Lufthansai“ ir „Air France“
http://vz.lt/?PublicationId=5cf82eb4-9d52-459c-bd04-404e765bae6e
Little_man, ne, cia kai nuo Liepkalnio Maximos vaziuoji link rato i Salininkus, jame pasuki i desine ir po pirmos autobuso stoteles dar karta i desine. Vaziuoji keliuku, ten keli vienkiemiai ir tada ivaziuoji i toki kalniuka, net pakilimo tako pradzia, nemazai masinu ten rinkdavosi. O vakar nuvariau – tvora spygliota, kameros, niekur nebepravaziuosi.
Na matyt saugumo sumetimais, ten kiek žinau projektavimo darbai vykdomi VNO teritorijoje tai gali būti, kad ir statybos kokios ateityje prasidės.
Čia tai naujiena – ten tikrai buvo geriausia vieta planespotting’ui. Esu tikras, kad ten nieko nebus statoma, nes – nėra jokios infrastruktūros aplink tą vietą ir vis dar VNO neturi detaliojo plano, todėl jokios naujos statybos nėra įmanomos.
VNO daro detalųjį planą ir jis jau plaukioja internete.
Sveiki,
Gal kam teko skristi i Zambia (Lusaka) ? Idomu kokios vyrauja RT kainos ir su kuo geriausiai butu skristi.
@Wincas siūlyčiau pasižiūrėti iš ARN, su middle east vežėjais, ypač, kai jie išmeta pasiūlymus, bei Ethiopian, jei toks keliavimo būdas priimtinas.
Dėl tvoros, berods ten ją pastatė, kai keitė VNO tvorą.
VNO naudotojams greitai išplatino spalio duomenis – 278 tūkst. keleivių, augimas 9,7%.
Skrydžių skaičiaus augimas vis dar lenkia keleivių skaičiaus augimą – skrydžiai augo 12,2%.
Visai yra realus šansas, kad VNO gali peršokti 3 mln. keleivių per metus. Tam reikia po 243 tūkst. keleivių lapkritį ir gruodį.
Norėtųsi tikėtis, kad pasieks 3 mln., bet pernai lapkritį 50 tūkst. nukrito lyginant su spaliu. Kas liečia pačią statistika, tai smagu, jog pradėjo operatyviau ją pateikinet. Rugėjo skaičiai irgi pakankamai anksti buvo paskelbti.
Neatmesciau ,kad ten Liepkalnis issinuomavo ta teritorija.
Teko nemazai skaityti,kad pernai ilgam laikotarpiui savivaldybe isnuomavo Liekalni bendrai Lietuviu/Latviu imonei.
Jie jau praejusia ziema dideliu uzmoju turejo,bet nebespejo igyvendinti.Kiek skaiciau sia ziema jie stipriai viska pertvarke,bet ir tai,dar bus,ne viskas ka jie planuoja…
Tai vat todel ir mintis tokia,kad gal jie issinuomavo daug didesne teritorija (su planais i ateiti) nei buvusi slidinejimo trasa:)
Mariau, čia absoliučiai kitoje pusėje nei liepkalnis.
Gal Wow Air prailgins skraidymo į Vilnių sezoną ? Arba padarys skrydžius visus metus ?
Iceland is the key to cheap transatlantic flights
Skuli Mogensen, chief executive of Icelandic discount airline WOW air, tells CNBC why Iceland is central to the airline’s business model.
http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000326865
Jurgi, jie Twitter man atsakė, kad bent kol kas bus vasara ir per kalėdas.
@Šarūnas Na tai čia kol kas orientuota tik į Islandijos lietuvius. Palauksim, potencijos yra šiam reikale.
Taip, situacija su VNO spotingu, net jei ir buvo prasta, dabar yra dar labiau komplikuota. Tas kalniukas aptvertas, šalia į kairę pavažiavus yra šiokia tokia vieta kur matosi, bet tikrai vaizdas prastesnis. Belieka aikštelė prie perono, kur bent jau pačio perono vaizdas yra tikrai neblogas. Taip pat galima bandyt kažkur 20 tako gale įsitaisyti, bet aplamai, pakeitus tvorą, situacija suprastėjo.
Gal žinot kokios dabar VNO eilės prie chekino ir saugumo? Prieš kiek pasirodyti reikia kad be streso? Rytinis LT511 į AMS.
Už ką skraido LOT 787 iš CPH?
@Čiurlionis
už Norvegian
http://www.alfa.lt/straipsnis/1104003/zuoko-globojamos-air-lituanica-laukia-flylal-likimas
ATA :)
Kai Simonas išeis, tai tada jau tikrai galėsim skelbti ATA :)
Lietuvos oro uostai: finansinė situacija pagrindžia oro uostų sujungimą
http://www.balsas.lt/naujiena/813769/lietuvos-oro-uostai-finansine-situacija-pagrindzia-oro-uostu-sujungima
Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai per devynis šių metų mėnesius pasiekė 8,9 mln. litų grynojo pelno. Jungtinė įmonė veikti pradėjo tik šių metų liepos mėnesio 1 d., iki tol veiklą vykdė trys atskiros valstybės įmonės – Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai.
Labai didele antireklama Lietuvos Dievuko „Guogos” pasitraukimas … Jei nepalaikymas is Lawin, Zuokas jau senai butu kapituliaves …. :)
@Wincas O ką reiškia „Guogos” pasitraukimas ? Kur jis pasitraukė ? Kas nors iš jo tas akcijas nupirko ? Ar jis pats padovanojo ?
Gi situacija is esmės pasikeite. Guoga tapo politiku ir atstovauja Šimašių. Keista butu, kad teigiamai apie Zuoka atsilieptu
Manau turetu imone perimti susisiekimo misnisterija, kuri tam ir skirta, skirti kazkoki biudzeta suplanuotiems nuostoliams, o ne skolintis is gatviu slaveju. Vadovas turetu atsisakyt visu bonusu ir susimazint alga, arba pats atsistatydint, jeigu nesugeba vykdyti planu ir pasiteisinimai kad estai mus isdure cia netinka, nes yra tik pasiteisinimai – vadovas tam ir gauna didelius pinigus, kad viska numatytu, suplanuotu, turetu strategija, plana A, plana B, plana C. Rezultatas yra rezultatas ir tai viskas pagal ka galima vertinti. Tai kad skraido ir dirba kompanija jau aisku labai neblogai ir suprantama naujas avialinijas nuo nulio sukurti labai sunku – tai pasiekimas. Bet varyt i dvigubai didesni negu planuota minusa ir imt dideles algas ir priedus „nes tokios avialiniju darbuotoju algos” yra neetiska, nes tai ne visai privatus verslas. 40k gal ir nera stebuklai tarptautinese ir didelese kompanijose, bet imonei (nesvarbu ka ji daro) skolintis is grindos ir net nesugebet ivykdyt nuostoliu plano ir tempt guma su ataskaitom nes zinai kad mali suda tai ta sekme, kad pavyko startuoti nebe taip gerai atrodo. Tikekimes, kad vistik pavyks islikt, bet manau be vyriausybes pagalbos bus sunku, ypac jeigu zuokas nelaimes rinkimu, ir reiktu LT biski lobizmo, kad padetu centrine valdzia, kuri labiau skirta tokiems dalykams. Bet cia tik mano neinformuoto pilicio nuomone, gal as ne taip suprantu viska :)
Oi tiesa prisiminiau, kad vadovas ir pasikeite. Tada viskas gerai del to, sujaudino mane tas straipsnis apie guoga :))
qwery, kad buvo rašyta, jog buvęs vadovas liks kažkokiu konsultantu įmonėje. Tad irgi nemažus pinigus gaus. Na taip pirmoj vietoj stabilizuojant finansinę situaciją galima būtų algas apsikarpyt.
Na ta kritika LT tai viskas aišku, vėl TS-LKD vėl Alfa.lt, kurie priklauso LNK grupei ir t.t. Tai čia nieko naujo, tačiau tas, kad kompanija yra savivaldybės ir ji dirba nuostolingai tai yra blogai. O žinant mūsų politines tradicijas tai net jei ir dirbtų pelningai ji greičiausiai po rinkimų būtų likviduota, nors projektas yra labai geras ir nuo pat pradžių palaikiau jį.
Visgi man šviečiasi liūdna jo baigtis, aišku Lietuvai tai išeitų kaip anti reklama, kad va vėl trečias kartas ir nesugebate susitvarkyti.
O SM neperims nes Socdemai dabar turi bėdų su „partneriais” tai reiškia, kad jiems konservatorių gali prireikti, o palaikyti Zuoką ypač dabar jiems būtų visiškai nenaudinga.
Na laukiam rinkimų bus matyti kaip čia baigsis su LT.
Kitas dalykas kompanija pristabdė plėtrą, o tai irgi nėra geras ženklas.
@Little_man – daugiausia pinigų suvalgo būtent plėtra ir nepamatuotos ambicijos. Mano akimis žiūrint, ir tai per daug išsiplėtė AirLituanica. Tegul tik ramiai susitupi, ir atidirba maršrutus, kurie pelną neša.
Viskas ok su tą plėtra, nepamatuota plėtra yra blogai, bet kai yra numatytas planas ir jis nevykdomas, o dar šunys skalambija iš šono, tai kompanijai tai yra labai blogai, jos įvaizdžiui ir t.t. Aš kaip minėjau blogis yra tas, kad yra suinteresuotų žmonių grupė, kuri tiesiogiai sieja šią kompanija su meru Zuoku ir jos žlugimas būtų tiesiog dar vienas stambus akmuo į jo daržą. Nesvarbu kiek ji naudos atnešė Lietuvai ir kiek galbūt sukūrė darbo vietų, LT reikėtų skelbti kaip daro ryanair, mes atidarome maršrutą reiškia sukuriame tiek ir tiek darbo vietų, pritraukiame tiek ir tiek investicijų.
Jei nesi ekonomikoj pirmokas tada supranti,kad 18mln nera nuostoliai:))) Cia kaimo bobutem tik tie milijonai galvoj sukasi.Jei parase zurnalistai tai cia jau ir yra faktas.Cia toks mastymas,kur 80-90% Rusijos visuomenes masto.
Nuostoliai ir buvo planuoti pirmus du metus.Taip sutinku jie yra virsyti,bet skaiciuoti reikia taip: is tu 18mln isminusuokime planuotus nuostolius ir gausime aikia situacija.Dar toks dalykas,kaip situacija su Estonian irgi kabutese ,nuostoliu grafoje,reiktu irasyti.Gi ne kas diena tokie nutikimai buna,cia labiau FMjr…
Riga,
October 2014
420919 passengers
vs 413013 Oct, 2013
Apie nuostolius išviso neverta aviacijoje diskutuoti, nes visą pelną ir grąžą galima įvairiai skaičiuoti, kaip kad ryanair pvz. Bet tūlas Lietuvis juk moka tik 2 2=4, tai jam tie 18mln. yra kosmosas. O opozicijai tai yra gardus kąsnis parodyti, kad viskas yra blogai. Juk alfa.lt tikrai nesigilins į detales, o pateiks sausą statistiką su keliais nusivylusiais, esmė tame, kad visa bėda kyla iš miesto skolos, o kompanija priklauso miestui. Tad nenuostabu, jog ir toliau bus kvestinuojamas kompanijos likimas.
Vnž belieka palinkėti stiprybės. ten dirbantiems.
Vat Mariau, nesusilaikiau patylejes. Pats esi ekonominis imbicilas, jei nesupranti kiek nuostoliai sudaro procentu nuo apyvartos. Tu apskritai, bent turi ekonomikos pagrindus? Jei ta imone butu privati – ji butu arba uzdaryta, arba reorganizuota.
zuiki
esi’misko zveris’ todel jei skaityti nemoki ,tau atleidziama.Cia uz ‘diagnuozuota ek. imbicila:))) Bet nebesivelkim i ,niekam neidomu, ‘zodziu musi’
Parasiau aiskiai,kad sutinku,jog LT dirba nuostolingai ….Bet faktas tas ,kad nuostoliai nera 18mln,o kur kas mazesni.
Pagal tavo teorija pensininke sode auginanti salotas pardavimui,minuse sedi.Gi pradziai reikejo kastuvo ir kt irankiu.Ar tu manai pirma vasara ji jau ‘jachta’ pirks:)))
Cia pavyzdys su pensininke,tam atvejui,jei tu ne tai ,kad perskaitei/atrasei paskubom,o is tikro nieko nenumanai:)
Manau kad tas Guoga pataps trojos arkliu AL …. :) Visgi Liberalai griezia danti ant Mr. Z ….
Marius ka reiskia 18 mljn ne nuostoliai? Kokia cia ekonomikos mokykla? Ne nuostoliai gal butu tam kas turi turto ir gali juos padengti arba prieiti prie kredito rinkos. Cia gi situacija tokia, kad realiai stovi pliki, su kepurem pimpalus prisidenge ir gauna dirbtini kredita is miesto kiemsargiu ir sungaudziu. As labai noriu kad LT pasisektu, bet karalius nuogas. Jeigu visa nuostoli padengtu bankai ir viskas veiktu rinkos salygomis butu kita kalba. Aisku cia apie avialinijas kalbam, vienas nedekingiausiu verslu, todel nesu labai mad ir linkiu viso ko geriausio. Kaip kazkas minejo dabar reikia stabilizuoti situacija ir kuo greiciau iseit ant nulio, kad nebepriklausyti nuo politikos, nes cia labai slidus reikalas ir bet kuria minute pasikeitus situacijai nuostolinga LT bus paaukota ant raganu lauzo, nes susidejo su setonu (zuoku) :) Tokia realybe.
Būtų galima ir toliau dirbti nuostolingai, jei Lietuvos trumparegiai politikai besivaikydami populiarumo nemėgintų vieni kitus į belangę pasodinti. Tačiau dabar kalba eina ne apie finansus, o apskritai apie avia kompanijos likimą. Juk TS-LKD jei jau užsėdo tai tikrai padarys dabar viską, kad kompaniją sulaužyti. Neduok dieve prokuratūra iškels bylą ( nesvarbu parodomąją ar tiesiog pradės tyrimą), pasitikėjimas kris kaip rudens lapai. O vat tada tikrai turės bėdų. LT bijo ir taip skristi su lietuviškomis kompanijomis.
Kaip buvo jau rašyta vienintelė išeitis vyriausybės įsikišimas garantuojantis kompanijos veiklą.
qwerty
ir vel apie ta pati:))
Galiu garantuoti 100%(nors ir nezinau tikru skaiciu),kad pvz Maxima pirmus metus minuse buvo ir t.t.
Cis gi aviakompanija,o ne bobutes salotu bizniukas.Todel ir islaidos didesnes nei kastuvas ir laistytuvas.
Jus norit,kad nauja a/k,pradejusi nuo visisko nulio ,po pusantru metu pliuse butu????
Ar jus turit bent viena pavyzdi ,kad taip butu nutike Europoj,kur veikia rinkos ekonomika???
Viskas juda ,stepbystep,o ne iskarto…Vel paminesiu ,ka jau rasiau(noriu uzbegt uz akiu nereikalingiem komentarams).Sutinku kad minusas yra,bet jis nera tas minetas skaicius 18mln.Verslo plane konkreciai/aiskiai parasyta pirmus 2metus dirbs su minusu,o dabar kazkoks uzsakytas zurnalistas parase sensacija:)))
Jei butu straipsnis LT minusas didesnis nei planuota tada viskas O.K.(kas pasikartosiu yra faktas ir neginciju to),bet tada tas skaicius nebebutu toks ispudingas 18mln.
Nieko tuoj viskas bus euro pavidalu, ir neatrodys tokia didele ta skola :)
Sorry uz tai,kad tiek daug siandien:))
Griztant prie Guogos.Bet tai,kaip gudriai zaltys pasisake:)
Tiems,konservatoriu gerbejams,as cia ne prie ko galetu vaiku darzelius statyti uz tuos milijonus.Mane pati apgavo tik idejau 25kEuriku ir pamirso mane,o jei kas rimto nutiks .na ta prasme ,juodziausias scnarijus,uzsilenks.Tokiu atveju as visame sitame reikale nedalyvavau,as auka.
Tas jo pasisakymas tinka ir Lietuvos NacionalinioVezejo salininkams.Na va prisidedu prie a/k ikurimo,kad butu geresnis susisiekimas.Pas ji nera jokio konkretaus atiduodu tas akcijas,tik pabumbejimas kad i valdyba nepaeme.Bet nera realu patekti i valdyba jei tu turi 25k idejes.Cia greiciausiai nei 0,1% kapitalo nesudaro :))
Rinkimai arteja ,nors ir nezada jis is Briuselio,artimiausiu metu pargrizt.Bet vis viena progos buti matomu nepraleidzia.Kad nepamirstu,zmones:)
Mariau, jei tiki aviakompanija idek pats 25K. i ja, ziurek per spauda kaip jai sekasi? o jei neturi tai is banko paskola paimk, tada paziuresiu kaip kalbesi?
Realiai negali tokio dalyko buti kaip verslas dotuojamas is mokesciu moketoju pinigu, tai paprasciausias konkurencijos pazeidimas. Todel yra sugalvotos neaiskios schemos, su iv. „savivaldybes imoniu investicijom”.
Cia sie „nuostoliai” tik popieriniai, idomu kas butu atlikus audita? juk skolingi dar velniai zino kam, ir kiek (kad ir tam paciam Vilniaus oro uostui).
Tik „Pyst” ir pakeitė skrydžio iš Miuncheno laiką. Sėdžiu, rūkau ir galvoju, ką daryti…….
Dėkui tau, geroji Air Lituanica. Antras tripas, antrą kart pakeičiamas laikas. Išvados savaime aiškios.
Reiketu maziau susireiksminti. Mano paskutiniai du tripai siemet su LH buvo sugadinti streiku – aisku, LH CCO forumo neturi, tai pasiskusti nepavyko. Isvados savaime aiskios – never ever nebebookinsiu LH skrydziu?
Sh mala didzioji dalis vezeju bet aisku, kad Oro Lituanicai ta reiketu daryti maziau, ypac kai uz duru laukia tiek politiniu priesu.
Mano paties skrydis su AirLituanica turejo pakeista laika, bet labiau uz tai uzkniso checkino mergaiciu atkaklus bandymas hand luggage surasti bent 1 gramu daugiau svorio, nei leistina…
Gal dar yra šviesa tunelio gale?
http://finansai.eversus.lt/naujienos/3951
Air Lituanica to wet-lease an ATR42 from January
Air Lituanica (LT, Vilnius) will wet-lease an ATR42-500 for the launch of its upcoming double-daily Vilnius to Stockholm Bromma service, scheduled to launch on January 26, 2015.
The Lithuanian carrier previously wet-leased an ATR72-200, LY-MCA (cn 212), from DOT – Danu oro transportas (R6, Kaunas) during the summer high season this year, however it is still unclear if the ATR42-500 will also be wet-leased from DOT.
Air Lituanica currently operates a single EMB-175 and wet-leases an ERJ-145 from bmi regional (BM, Aberdeen Dyce). It also plans to add an EMB-170 from next summer season.
Nuostoliai patys savaime nėra kažkas ypatingai blogo naujai įkurtai aviakompanijai. Veiklos pradžioje nuostoliai neišvengiami.
Bet tai galioja tik su sąlyga, kad savininkas turi iš ko tuos nuostolius dengti. O Vilniaus savivaldybė, panašu, kad neturi.
Strateginių investuotojų, apie kuriuos taip daug kalbėjo AZ, irgi nėra. Neapibrėžtos kalbos su neįvardinta kompanija – tai nieko nereiškia. Gerai nors kad Hainan vardas dar nepasirodė :)
Na o planas reikalauti iš politinių priešininkų, kad finansuotų AZ įkurtą kompaniją – išvis optimistinis (švelniai tariant). Koks tikslas socdemams į tai veltis?
Jei valstybė perimtų AL – tuomet visi laurai AZ, jis didvyris, įkūrė Lietuvai aviakompaniją. O socdemams tik pinigų biudžete ieškoti.
O jeigu valstybė neparemia AL – tuomet vistiek AZ gerietis, stengiasi dėl Lietuvos, o blogi socdemai žlugdo. Analogiškai su su TS_LKD ir bet kuria kita partija – koks jiems tikslas remti AZ PRą?
Taigi galiu lažintis, kad vyriausybė laikysis nuo AL reikalo atokiai.
Tai sakot, Air Lituanica investuotojas „gali būti tiek „Azerbaijan Airlines“ antrinė įmonė „Azal Avia Cargo“, tiek ir keleivių pervežimu užsiimanti bendrovė „Silk Way Group“. Po tiek melo ir tiek investuotojų iš PAR, Malaizijos, Tailando, JK ir ( kur dar turistavo AZ ? ) sunku kuo nors betikėti. Nors aišku, kad investuotojas gali būti iš ten kur yra pinigų ir europinio intereso, tai šiuo atveju Azerbaidžanas tinka. Turėsime jungimą su Baku. Tačiau ką turėsime jei investuos Cargo įmonė ?
Taip sakant, investuotojas bus AZ Air Lines :) Gražios paralelės !
Jurgis, jeigu investuos cargo skraidysim SilkWay B747 freighter’iais ;]
Azerbaidžanas, gali investuoti jie pinigų turi ir noro turi tačiau su jais dirbti reikia.
Mane labiau neramina kita dalis:
Naujai licencijuoti oro vežėjai yra prižiūrimi akyliau, todėl „Air Lituanica“ Oro susisiekimo licencijavimo komisijai (OSLK) finansines ataskaitas teikia kas ketvirtį. Atsižvelgdama į gaunamus skaičius, OSLK vertina, kad „Air Lituanica“ finansinė būklė yra sunki.
„Tai, kad įmonė šiuo metu veikia nuostolingai, dar nereiškia, kad jau reikia stabdyti arba nutraukti jos veiklą“, – eVersus komentuoja Susisiekimo ministro patarėjas Ričardas Slapšys. Jis taip pat informuoja, kad OSLK nuolat prašė šios bendrovės teikti duomenis, kurie leidžia vertinti situaciją apie įsiskolinimus ir veiksmus padėčiai taisyti. Į kelis OSLK posėdžius buvo kviečiami ir „Air Lituanica“ atstovai, kurie aiškino bendrovės padėtį ir pristatė priemones jai ištaisyti.
„Esame informuoti, kad vyksta derybos su kreditoriais, sudaromi skolų mokėjimo grafikai, tariamasi su investuotojais dėl įstatinio kapitalo didinimo ir kita“, – sako Slapšys.
http://finansai.eversus.lt/naujienos/3951
O tai nieko gero.
Cia gal del tu Wet Leasu KUN stovi 4 DOT LT lektuvai, jau senai ju cia tiek vienoje vietoje teko matyti…
O ką tie DOT-LT veikia KUN? Ar jų techninė priežiūra ten vykdoma?
KUN yra DOT namų oro uostas.
Na įdomi informacija, kad Estonian buvo siūloma įsigyti ir Lietuvai :
Sale of Estonian Air Could Cost State €90 Million Minus One Euro
http://news.err.ee/v/economy/0dd1aa87-a8ff-4c59-8752-4a9cd516fbb5
The sale of state-owned national airline Estonian Air to the owners of shipping company Tallink could mean that the state will lose 90 million euros it has previously lent to the company, and could only net a symbolic one euros, the weekly newspaper Eesti Ekspress speculated on Wednesday.
The weekly wrote that the state had offered Estonian Air to many foreign airlines and entities, including Hong Kong’s flag carrier Cathay Pacific, as well as companies in Latvia and Lithuania, but all have declined or asked for more state funding. Some have also proposed unacceptable conditions, such as Kazakhstan Airlines proposing to fly to Astana five times a day.
OT: klausimas Jei skrendu maršrutu A-B-C-D ir išlipu C su visu bagažu ir viskuo (ilgas persėdimas manau tikrai pavyks sutarti kad bagažą tik iki C nuskraidintu), poto grįžtu maršrutu D-C-B-A gali neįleisti i skrydi atgal ryšium su tuo, kad neskridau segmento C-D skrendant i prieki?
Taip, gali.
Ir tikrai neleis.
Ok du žmonės, dvi skirtingos nuomonės , gal kas iš patirties gali pasakyti ? Skrydžiai su Swiss air
O kodel nepaskambinus i Swiss air, nepaklausius ju ir neturejus patikimos info?
Neleis….
Todėl kad nesiruošiu kol kas gadinti klaidos, kad ja sutvarkytu :-) trumpai tariant Indija balandžio mėnesį iš Rygos 500 Lt.
Priklauso nuo bilieto tarifo. Jei „fully fexible” (Y, C…) tai leis, jei „restricted” – skaityk tarifo sąlygas.
Trumpiau – jei pirkai pigiausią – neleis.
ATR42 kurie stovi KUN yra full tube cargo.
Taip pat stovi du SAAB340, bet jie AL sunkiai tiktu.
Bet idomu, kodel net keturi vnt apsistojo KUN, as asmeniskai ju tiek vienoje vietoje nekada neesu mates…
PS. Gal ponas Mindaugas pasidalintu informacija kur cia tas skrydis po 500lt ? :)
Kolegos, nuo šiandien iki lapkričio 23 dienos – atostogauju. Nepykite, kai nesureaguosiu į komentarus :)
easyJet
27 min. ·
Getting lost is never a waste of time in Iceland, go and see for yourself.
Flying #Belfast to Reykjavik from 12th December http://goo.gl/AlyLYy
Simonas Bartkus, nu tai geru atostogu, jei jau taip :)
OT: Wincas Rix-Rpr-Rix 04.14-04.29 per budgetair.co.uk
Wincas, va šitas deal’as – http://www.holidaypirates.com/flights/cheap-flights-to-india-just-gbp-14547-return
Šarūnai gal jis ten ir yra, bet visi reikalai ne ten atsiranda o flertalks ir pprune
Mindaugai, tai reiktu tave uzhskusti. Nebuciau lietuvis :D Sakyk tik datas ir reference number :D
O tai Swiss pradėjo į Rygą skraidyt? Pasisekė jiems…
Ir šitas gandelis paneigtas :)
Lithuanian press: “Azerbaijani air carrier intends to acquire Air Lituanica Company”
http://en.apa.az/xeber_lithuanian_press_____azerbaijani_air_carri_218644.html
AZAL has rejected this information
Baku. Aynur Aliyeva – APA-Economics. Azerbaijan is interested in acquisition of Air Lituanica Company, Lithuanian Eversus.lt reports.
According to the website, Azerbaijani company intends to acquire 49%-equity of Air Lituanica Company.
According to information, AZAL’s subsidiary company Azal Avia Cargo, as well as Silk Way Group may be interested in Air Lituanica.
AZAL’s official Maharram Safarli rejected the information.
“A while ago, Lithuanian delegation met with AZAL President Jahangir Asgerov in Baku. The Lithuanian side offered to launch flights between Azerbaijan and this country. AZAL President noted that Azerbaijan is ready to provide any support to Lithuania in this regard. However, no concrete step has been taken. Acquisition of Air Lituanica by Azerbaijan was not a topic of the discussion”, Safarli said.
Air Lituanica has been established by Vilnius Mayor’s Office. The company is now operating at loss.
Greek carrier to launch direct Athens-Tallinn flights next June
http://www.balticbusinessnews.com/article/2014/11/6/greek-carrier-to-launch-direct-athens-tallinn-flights-next-june
06.11.2014, 10:56
Greek carrier Aegean Airlines will launch direct flights between Tallinn and Athens next June.
Na jei pratemps šią žiemą tai bus smagu.
„Wizz Air” atidaro jau 19 bazę ir 4 naujas kryptis
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1133003/Wizz.Air.atidaro.jau.19.baze.ir.4.naujas.kryptis=2014-11-06_16-38#ixzz3IJ5BzDJL
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje*, toliau plečia savo veiklą – Bosnijoje ir Hercegovinoje atidaroma iš viso jau 19-ta kompanijos bazė. Oro linijų bendrovė nuo kitų metų birželio Tuzloje bazuos naują „Airbus A320“ tipo orlaivį bei skraidins keleivius 4 naujomis kryptimis. Nuo birželio 26 dienos skrydžiai vyks į Miuncheno Memingeno ir Oslo Sandefjordo Torpo oro uostus, nuo birželio 28 dienos – į Frankfurto Hano ir Stokholmo Skavstos oro uostus.
Iš Vilniaus „Wizz Air“ lėktuvai keleivius skraidina į 11 šalių, o nuo kitų metų vasaros „Wizz Air“ siūlys net 19 skrydžio maršrutų į 12 šalių.
Рижский аэропорт надеется привлечь транзитных пассажиров из Азии
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/rizhskij-aeroport-nadeetsya-privlech-tranzitnyh-passazhirov-iz-azii.d?id=45192266#ixzz3IJaVeXy5
Kiek supratau čia pirmiausia kalba buvo apie krovininius lėktuvus…
airBaltic прогнозирует прибыль в 9 млн. евро
http://rus.db.lv/ekonomika/transport/airbaltic-prognoziruet-pribyl-v-9-mln-evro-62823
По итогам первых шести месяцев общая годовая прибыль авиакомпании airBlatic в 2014 году может составить 9 миллионов евро, в интервью программе LTV „Утренняя панорама” заявил исполнительный директор airBaltic Мартин Гаус, пишет портал Rus.lsm.lv.
Neblogas AirBlatic rezultatas. M.Gauss’as dabar bus žinomas ne vien, kaip subankrotines nacionalinį vežėją, bet ir prikėlęs kitą…
Palanga
2014 spalis
10687 keleivių
augimas 6%
Po tokiu naujienu investuotojai ju patys ieskotu,one jie ju:))
Nereikiavisko priimti uz gyna piniga.Po pernai patirtu milzinisku nuostoliu,siemet jau toks pelnas.
Yra toks posakis,jei savais zodziais:kas atrodo per gerai,kad butu tikra,dazniausiai ir nebuna tikra.
paimkim pernai patirta minusa ir siemetinius milijonus pliuso…Gaunasi,kad pasikeitimas dar didesnis…per daug nerealu cia:)) Ir kaip minejau investuotojai prie duru su pasiulymais pultu.
Greiciausiai buvo parduotas,koks tai turtas,lektuvai ir pan. Jie gi sumazino skrydziu:))
Mariau, ka vartoji? Pasidalink, prasau. Ir as noriu tokia busena pasiekti.
Mariau, berods AirBaltic ir pernai deklaravo sioki toki pliusa.
Tallinn
October 2014
188891 passengers
augimas 0.3 proc.
Tuo tarpu Q400 lėktuvų problema su važiuokle vėl pasireiškė
http://www.avherald.com/h?article=47cee08a&opt=0
Šį kartą su propelerio dalimis salone.
Po Q400 incidentu Danijoj, pilnam crash reporte yra rekomendacija nesileisti su besisukanciu propeleriu eant vaziuokles problemom. Idomu kaip cia buvo, nes tas prop gabalas styrantis is fiuzeliazo atrodo baugiai.
O ten tas DASH-8 modelis nėra senesnis kažkoks už Q-400? Gal naujuose išsprendė problemą?
Baltarusijai šnipinėjęs asmuo dirbo įmonėje „Oro navigacija“
http://vz.lt/article/2014/11/10/sulaikytasis-snipas-dirbo-baltarusijai-su-skrydziais-susijusioje-imoneje#ixzz3IfeRFyqS
Lietuvos pareigūnų sulaikytasis šnipas dirbo su skrydžių valdymu susijusioje valstybės įmonėje ir teikė informaciją Baltarusijos specialiosioms tarnyboms.
Apie tai spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė Lietuvos teisėsaugos institucijų atstovai.
Pavardės neatskleidė
Darius Raulušaitis, generalinio prokuroro pavaduotojas, pranešė, kad Vilniaus apygardos teismui pirmadienį buvo perduota kelerius metus tirta baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai šnipinėjus prieš Lietuvos Respubliką pateikti Lietuvos piliečiui R.L.
Jo pavardė spaudos konferencijoje nebuvo atskleista. Bet pateikta kai kurių bylos detalių. „Lietuvos pilietis kaltinamas šnipinėjęs prieš Lietuvos Respubliką, vykdydamas neteisėtą žvalgybinę veiklą Baltarusijos naudai“, – sakė prokuroras.
Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina teigė, kad pasirengimas bylai vyko ir informacija apie neteisėtą įtariamojo veiklą buvo renkama bemaž trejus metus. Anot p. Grinos, „ilgalaikės žvalgybos operacijos metu VSD nustatė kelis asmenis, kurie įtariami Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdybos (Baltarusijos GRU) nurodymu rinkę ir perdavę informaciją, įskaitant ir valstybės paslaptis, apie Lietuvos kariuomenę, jos dalinius, strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, jų veiklą, objektus bei įrenginius jose“.
Slapta fotografavo dokumentus
Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis sakė, kad pats tyrimas vyko daugiau kaip devynis mėnesius. Tuomet, kai byla buvo oficialiai pradėta, įtariamasis buvo sulaikytas ir visą šį laiką buvo suimtas. „Tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų apie neteisėtą žvalgybinę veiklą. Pavyzdžiui, buvo užfiksuota, kad įtariamasis būdavo po valandą užsidaręs savo darbo kabinete ir fotografavo slaptus dokumentus. Kaip įtariama, vėliau ši vaizdo medžiaga buvo perduota minėtai užsienio valstybės institucijai“, – teigė p. Kiškis.
Jis papasakojo, kad įtariamasis šnipinėjimu buvo vilnietis R.L., tuo metu dirbęs už skrydžių valdymą atsakingoje valstybės įmonėje ,,Oro navigacija“. Todėl jis disponavo informacija, susijusia su civilinių oro bendrovių ir karinių lėktuvų skrydžiais, taip pat su oro navigacijos bei oro uostų infrastruktūra.
Teismui perduotą bylą sudaro septyni tomai dokumentinės medžiagos.
Ponas Grina atsisakė atsakyti į žurnalistų klausimą, kiek ir kokios informacijos baltarusiams galėjo perduoti Lietuvos pilietis: „Negalime leisti žinoti, ką mes žinome, todėl neskleisime, kokia informacija ir kiek jos buvo perduota Baltarusijai.“
Pasak p. Raulušaičio, baigiamas dar vienas analogiškas tyrimas, kuriame irgi figūruoja Lietuvos pilietis. „Tikimės, tyrimas greitai bus perduotas teismui“, – sakė prokuroras.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/pradejo-skraidyti-naudodami-maistini-alieju.d?id=66354404
Sveiki! Išleidau savo knygą „Mokėk keliauti”, kurioje nemažai dėmesio skiriu aviacijai ir būdams rasti pigius skrydžius. Ją gerai įvertino ir Simonas. Kviečiu ją įsigyti, o taip pat ateiti į jos pristatymą:
http://allevents.in/vilnius city municipality/knygos-„mokĖk-keliauti“-pristatymas/994659807227453#
OT Posparnis: galima gauti dali knygos ivado pdf formatu paziureti apie ka parasyta.
LT zada skraidyti i Bromma, o i naujaja Svedijos vyriausybe ieinantys zalieji paskelbe, kad Bromma nori uzdaryti :)
Dar idomios zinios eme listi apie ruskiu zygius – anot kazkokio thinktank’o ataskaitos, kovo menesi SAS skrydis CPH-FCO tik SAS pilotu deka (pamate visual) nesusidure su Rusijos neandartalieciu zvalgybiniu lektuvu su isjungtais transponderiais.
Conc. klaustukas – 2014 11 10, 20:09 => page 2 http://www.europeanleadershipnetwork.org/dangerous-brinkmanship-close-military-encounters-between-russia-and-the-west-in-2014_2101.html
Klaustukai, tai nieko tokio, kol Bromma uždarys dar praeis daug laiko. Tada jau LT turės skrydį į JFK ir Bromma meberūpės.
Kaunas
2014 spalis
69900 keleiviai
kritimas 12,44%
Maža kas ką skelbia, į LT vyriausybę įeinanti Darbo partija norėjo minimalią algą pakelti iki 1509 lt.
Vilnius bendrovei „Start Vilnius“ skirs beveik 10 mln. Lt ir taip parems „Air Lituanicą“
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/vilnius-bendrovei-start-vilnius-skirs-beveik-10-mln-lt-ir-taip-parems-air-lituanica-667-465656#ixzz3IkbYXEz8
„Perduoti uždarajai akcinei bendrovei „Start Vilnius“ 6 000 000 (šešių milijonų) Lt piniginį įnašą ir Vilniaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą pagal priedą“, – rašoma sprendimo projekte. Priede – nekilnojamojo turto sąrašas: 79 butai, 22 ūkiniai pastatai, 2 gyvenamieji namai ir boilerinė bei pastatas-klubas su ūkiniu pastatu. Visus šiuos statinius turto vertintojai įvertino daugiau nei 3,8 mln. Lt.
„Air Lituanica“ bankrutuoja?
Vilniaus tarybos opozicijos atstovas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vidas Urbonavičius teigia esąs tikras – visi šie pinigai bus skirti gelbėti oro linijų bendrovę „Air Lituanica“. „Tai vienareikšmiška. „Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimas yra užslėptas būdas, kuriuo savivaldybė gelbėja nuo bankroto „Air Lituanicą“.
Anot V.Urbonavičiaus, stebina ir tai, kad iki šiol kalbėta apie įstatinio kapitalo didinimą 3 mln. Lt, o rengiant sprendimo projektą suma išaugo dvigubai ir dar pridėta tiek nekilnojamojo turto. Tai TS-LKD atstovas sieja su spėjimais, kad savivaldybės įsteigtos oro linijos atsidūrė ties nemokumo, o gal ir bankroto riba.
Remigijus Šimašius facebooke:
Šiandien kreipiausi į generalinę prokuratūrą, kad ši išsiaiškintų, ar Vilniaus miesto savivaldybės įmonės, suteikdamos milijonines paskolas į nuostolius grimztančiai “Air Lituanicai”, nepažeidė miestiečių viešojo intereso ir yra teisėti.
Turiu patikimos informacijos, kad tik per kelis paskutinius mėnesius dėl politinių motyvų Vilniaus Šilumos tinklai buvo prispausti „paskolinti” Air Lituanica virš 5 mln. litų.
Iš tiesų keista, kai vairuotojai, kiemsargiai mėnesiais negauna atlyginimų, o tuo tarpu milijoninės sumos nuolat keliauja į bankrutuojančias avialinijas, kurios kasdien (!) generuoja kaip minimum 30 000 litų nuostolį.
Esminis klausimas yra toks: nejaugi asmeninis noras turėti avialinijas bent iki rinkimų yra aukščiau elementaraus ekonominio įvertinimo? Nejaugi Vilniaus klestėjimą ir ateitį galima aukoti vardan asmeninių PRinių tikslų? Aišku, kad ne.
Jau geriau patys įmonės darbuotojai gaunantys tokias algas įsigytų LT akcijų, padėtų ir sau patiems išsaugoti darbo vietas. Kolkas atrodo, kad viskas pasibaigs, kaip ir priklauso oro linijom Lietuvoje.
Kreipėsi į prokurorus dėl „Air Lituanicos“
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/kreipesi-i-prokurorus-del-air-lituanicos.d?id=66361408
R.Šimašiaus žiniomis, Vilniaus šilumos tinklai per pusmetį „Air Lituanicai“ paskolino 5,2 mln. litų. Parlamentaras neatmeta galimybės, kad ir kitos savivaldybės įmonės skolina miesto valdžios įsteigtoms avialinijoms.
Vilniaus skola dabar siekia apie 1,2 mlrd. litų.
Na, kad opozicija sujudo pries rinkimus tai nieko naujo, bet is kitos puses pats zuokas suteikia tema straipsniams kai „strateginiu” investuotoju tampa savivaldybes imones…
Mindaugai, knygos pdf nesiųsiu, gali ją pavartyti knygyne, beveik visuose jau yra ji.
Beje, yra viena pricingo įdomybė su LOT.
Perkant one-way VNO-LHR vakarinį skrydį skrydis tik 390 litų, labai panašiai kaip su Wizzair/Ryanair. Perkant return kaina iškart didėja.
Gal kam pravers, kam nusibodo trankytis po Lutoną/Stanstedą.
@Justinas – aš praėjusią žiemą už LOT rytinį 98 eur mokėjau.
Ne į temą: DHL į VNO/RIX jau ketvirtą kartą iš eilės leidžia B752F. Žiemos sezonui pakeis prieš tai buvusius B733/B734?
Taip, greičiausiai taip ir bus, nes jau n-tąjį kartą ši rudenį leidžiasi 752.
šiandien vėl EUR’ai atvyksta:
LH8321/12NOV14 – VNO1420 FRA1640
1420-1640LT
MD-11F
Flybe pasitraukia iš Flybe Nordic ?
Finnair and Flybe have entered into a share sale agreement of Flybe Nordic
http://aviationtribune.com/airlines/europe/item/1756-finnair-and-flybe-have-entered-into-a-conditional-share-sale-agreement-of-flybe-nordic
Flybe and Finnair have agreed to restructure the ownership of their jointly owned Flybe Nordic venture, and Flybe has agreed to sell the shares that it holds in Flybe Nordic to a potential new majority shareholder or to Finnair for the price of one euro.
Ar „Air Lituanicai“ laikas nutūpti ant žemės?
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Vilniaus miesto taryboje nepritars siūlymui gelbėti skolose skendinčią oro bendrovę トAir Lituanica” vilniečių sąskaita.
http://www.ivilnius.lt/suzinok/transporto-naujienos/ar-air-lituanicai-laikas-nutupti-ant-zemes/69643d31393239
Ar jau reikia sunerimti?
@Pranas
Nebeskraidau rytiniais, I’m too old for that shit :)
Ką Zuoko avialinijos veiks su šimtu nekilnojamo turto objektų?
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1169903/Ka.Zuoko.avialinijos.veiks.su.simtu.nekilnojamo.turto.objektu.=2014-11-12_12-07#ixzz3IqlQwxCF
Labai gerai, po paskutinių kirčių spaudoje ir rinkimų kovoje AirLituanica atsako Einikio kabliu.
Vilniaus savivaldybės skrydžių UAB „Air Lituanica“ rudenį, kylant abejonėms dėl bendrovės veiklos ir savivaldybės investicijų į ją, kreipėsi į nepriklausomus ekspertus – VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir didžiausių Europoje oro linijų padalinį „Lufthansa Consulting“.
Plačiau: http://vz.lt/article/2014/11/12/air-lituanica-paprase-investuok-lietuvoje-ir-lufthansa-consulting-uztarimo#ixzz3Ir6e9W00
Viskas OK su konsultantais, tačiau galutinį sprendimą kaip visada padaro cash flow. Jei Vilnius kranelį užsuks, tai be cash’0 AL dar metus neišskraidys. O pati išsilaikyti irgi dar negali. Ir alternatyvos savivaldybės pinigams irgi nėra. Kaip čia daug kartų yra sakyta – Sausis bus sunkiausias :(
„Aeroflot“ ketina neleisti „TEZ Tour“ rezervuoti bilietų
http://vz.lt/article/2014/11/12/aeroflot-ketina-neleisti-tez-tour-rezervuoti-bilietu#ixzz3IrI1a9rs
Rusijos aviakompanija „Aeroflot“ artimiausiu metu ketina atjungti vieną didžiausių pasaulio kelionių agentūrų „TEZ Tour“ nuo savo bilietų rezervavimo sistemos dėl susikaupusios skolos, rašo „Forbes.ru“.
Estonian spaudžia AL :
„Estonian Air“ dažniau skraidins iš Vilniaus į Taliną
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1170553/Estonian.Air.dazniau.skraidins.is.Vilniaus.i.Talina=2014-11-12_12-58#ixzz3IrIpOkCq
Estijos oro linijų bendrovė „Estonian Air“ nuo lapkričio 23 dienos dažniau skraidins iš Vilniaus į Taliną ir atgal.
„Estonian Air“ spaudos tarnyba pranešė, kad skrydžių skaičių didina nuo 9 iki 13-os per savaitę. Bendrovė papildomai skraidins pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais, o atgal – sekmadieniais, pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais.
Pasirodė tikrai įdomu, kad meras turi paskutines AL bilietų pardavimo kreives :)
Meras taip pat kaltino konservatorius ir liberalus, esą šie savo kalbomis žlugdo „Air Lituanicą“. A. Zuokas demonstravo skaidrę, kurioje atspindėtos avialinijų bilietų pardavimo pajamos – jos esą smarkiai krito po konservatorių spaudos konferencijos apie „Air Lituanicą“, o dar vienas smukimas fiksuojamas dabar, po R. Šimašiaus kreipimosi į prokurorus.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/air-lituanica-drebina-vilniaus-koalicijos-pamatus.d?id=66374758#ixzz3IrU8uFAe
Smagi situacija susidaro… Zuokas svaisto zmoniu pinigus skirtus viesosioms sritims,o konservatoriai daro ta pati tik x2 skleisdami neigiama informacija …. Tam yra labai tinkamas vienas posakis skirtas abiem pusems:
The two most abundant elements In the Universe are Hydrogen and Stupidity
Gedimino Žiemelio razborkės su Eligijum Masiuliu :
Avialinijų verslas negali būti pelningas, bet jis reikalingas
http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgos-ir-nuomones/avialiniju-verslas-negali-buti-pelningas-bet-jis-reikalingas.htm
Zuoko skaidrės apie LT – http://www.slideshare.net/MerasZuokas/air-lituanica-skaiiai-ir-planai
Man pasirodė kelios utopinės kryptys tai Maskva, Helsinkis ir Varšuva. Jūs tikrai tikit, kad jos gali tiek tampytis? EU kryptys galbūt, bet Maskva, kur kai kuriom dienom po keturis skraidžius tai kažin.
Atrodo prasidėjo lemiama kova už AirLituanica.
http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgos-ir-nuomones/flylal-patirtis-skrydziu-verslas-nepelningas-bet-reikalingas.htm
Man kelia nuostabą kitas dalykas: kaip mūsų visuomenėje, kurioje seniai nebeegzistuoja jokios vertybės, dėl noro užimti postus galima taip lipti per galvas? Suprasčiau, jeigu tai būtų konservatoriai, pavyzdžiui, Rasa Juknevičienė ar Andrius Kubilius. Bet Liberalų sąjūdis? Partija, kuri, be kita ko, turėtų atstovauti ir verslių žmonių idėjoms, eina seniai pramintu taku: skundžiame Generalinei prokuratūrai, „prausiame“ priešininkus žiniasklaidoje, juodiname ir, nesvarbu, kad tai žudo paskutinį pasitikėjimą Lietuvai taip reikalingu verslumu.
@Šarūnas Matyt nereikia perdaug rimtai žiūrėti į tas prezentacijas, nors jos ir pristatomos kaip rimtos ekspertų studijos :) Aš visiškai nenustebčiau, jei Zuokas būtų pristatęs skrydžius su Air Lituanica į Toronto ir Chicago ! Tiesiog jam reikia kuo didesnio efekto ir įvaizdžio. Nes jei panagrinėt skrydžius, tai yra įdomių momentų, yra ir neaiškių. Yra Baku ( kad patvirtinti kalbas dėl strateginio investuotojo AZAL), yra Palanga, bet nėra iš Palangos :) Yra Zurich – OK, Vienna – ?,- skrenda Austrian kol kas. Yra kas diskutuoti dėl nurodytų krypčių :)
Helsinkis – ? Nu nebent iš Flybe nusipirks už 1 EUR Flybe akcijas (kurios už tiek ir parduodamos dabar) iš Flybe Nordic :) Gal ir iš tikrųjų galėtų taip padaryti, nes Simonas minėjo, kad AL kaštai mažesni nei Flybe.
Įdomus Žiemelio video apie FlyLAL bankrotą: https://www.youtube.com/watch?v=x9CiVXxXins
Ypač daug dėmėsio skiriama airBaltic ir Vilniaus oro uostui. Priekaištai Vilniaus oro uostui suprantami, tačiau kas ten per argumentai apie nesąžiningą airBaltic konkurenciją? Argumentų jokių, o suma, kurią siekiama prisiteisti milžiniška.
AKIVAIZDŽIOS FlyLAL BANKROTĄ LĖMUSIOS PRIEŽASTYS, TARP KURIŲ:
a.) Vos kelių mėnesių bėgyje po flyLAL veiklos sustabdymo airBaltic uždarė bazę Vilniuje ir nukreipė visus savo skrydžius per Rygos oro uostą, o skrydžių iš Vilniaus į Rygą skaičių padidino nuo 2 iki 7 per dieną.
i. To pasėkoje, Vilniaus oro uosto keleivių srautas šiuo metu yra apie 1,3 mln., o Rygos oro uosto – apie 5,1 mln. keleivių per metus;
ii. Iš/į Rygą skristi gerokai patogiau nei iš /į Vilnių;
iii. O airBaltic, kaip teigia patys latviai, kuria apie 4,5% viso Latvijos vidaus produkto.
b.) Ši tikroji flyLAL daugiamilijoninių nuostolių priežastis pradėta tirti tik po to, kai LR Seimo Ekonomikos komitetas išgirdo tikruosius argumentus.
c.) 2013 spalio mėnesį Latvijos vyriausybės atstovai pradėjo derybas dėl flyLAL padarytos žalos kompensavimo, siekiant taikiai susitarti. Vienas iš kelių garsiai išsakytų pasiūlymų buvo žalą kapitalizuoti į naujas airBaltic akcijas, į kurias pretenduotų visi flyLAL kreditoriai.
flyLAL bankrutavo, nes po jos bankroto airBaltic uždarė bazę Lietuvoje? Nice try. Bazė buvo uždaryta dėl ekonomikos krizės, kai BVP per metus sumažėjo dviženkliu skaičiumi. Tai akivaizdi tiek FlyLAL bankroto, tiek airBaltic pasitraukimo iš Vilniaus priežastis. O dabartiniame Lietuvos kontekste šitokie pareiškimai irgi labai įdomus – kai Vilniaus oro uostas teikia labai dideles nuolaidas, bet tik didžiausiems vežėjams (taip išeina, kad didžiąjį dalį kaštų padengia mažieji vežėjai, o Ryanair ir Wizzair tokiu būdu dutuojami), o Vilniaus savivaldybė ne pačiu skaidriausiu būdu vysto savo vežėją.
Mantai, dotuoja ne tik Vilniaus savivaldybe, taciau ir kitos valst. imones, kurios kaip visada tokiu atveju kai susiduria su politiniais dariniais baiminasi kelti samysi ir nereikalauja atsiskaityti pagal sutartis (turiu omeny labai glaudziai su aviacija susijusias valst. imones ;-) , o tik paskui kazkodel isijungia CAA ir sako, na yra taip ir taip , jie mums pateikinejo dokumentus, pagal kuriuos ju veiklos negalejom stabdyti.
As manau siuo atveju taip pat CAA galetu isikisti, bei atlikti bent jau audita, ar paprasyti pateikti audituotus duomenis. Ir tuo paciu issklaidyti mums visiems tuliems pilieciams abejones del Air Lituanikos nepatikimumo. :)
kazkodel tyla?
airBaltic visam žiemos sezonui Dash pastatė VNO-AMS. Turboprop 3:00. KLM turbūt labai laimingas. Įdomu, kad jie ir iš Rygos skraido turboprop į AMS.
Vytautas tuoj tau parasys, koks Dash puikus lektuvas, ypac tas kur „Q means quiet”. O siaip, kokio lygio avialinijos, tokio lygio ir servisas – kas liepia su ta slamsto kruva skristi?
Gal kas zinote, kodel per airlithuanica.com
neismeta rezervacijai skrydzio AMS-VNO 12 vasario ( ketvirtadieni, o per OTA ismeta vakarini skrydi…. Nematau jokio vakarinio skrydzio ir airlithuanica grafike…
Hinflug 2:05 Std.
Air Lituanica – Flug 512 2:05 Std.
20:15 Do 12. Feb AMS Amsterdam, Niederlande
23:20 Do 12. Feb VNO Vilnius, Litauen
Embraer RJ145 Amazon (Regionaljet) | 2:05 Std.
tenka su BT skristi del to kad susikabina su KL! Men iki siol neiseina sukabinti LT su KL. Niekad ir nekaip. Ka as darau neteisingai?
Nes bandai užsisakyti pats, o ne per agentūras.
Manau, kad prastu agentu naudojiesi.
Siaip jau KLM netgi savo saite routingus su Air Lituanica pradeda duoti, kol kas ne visi yra, bet jau nemažai:
http://s9.postimg.org/48xfxwdgv/airlit_KLM.png
airBaltic autobusas nebevažiuoja daugiau. Jau keli mėnesiai kaip nebevažiuoja nuo Šiaulių, o dabar uždarė ir iš Panevėžio ir iš Kauno. Nenori niekas į Rygą nemokamai.
Mano pažįstama naudojosi šia paslauga. Buvo vienintelis keleivis autobuse.
Siandien LV spaudoj idomu straipsni skaiciau. Atseit RIX vadovas gauna 5000 euru algos, tipo labai mazai, panasiai, kiek Helsinkio oro uosto valytojai. Kai kurie veikejai siulo, kad alga butu ne mazesne, kaip 30 000 euru (tiek gauna BT vadovas). Kaip Jusu manymu, ar 5000 euru oro uosto vadovui nera per mazas atlyginmas? Mazokas mano manymu. Idomu, jei lyginti su Lietuva, niekas neturi duomenu, kiek pvz uzdirba VNO vadovas?
Apie VNO vadovo algą galima sužinoti jų puslapyje – uždirba apie 10.000 Lt, kas toli gražu iki 5.000 EUR. Nemanau, kad tai mažas atlyginimas – o su BT šiek tiek nekorektiška lyginti. Tai visai kitokia įmonė, su visai kitais iššūkiais ir specifika.
FlyLAL pagrindas kompensacijai iš Air Baltic gali būti tai, kas ES teisėje vadinama grobuoniška kainodara (predatory pricing – skamba truputį kaip iš geltonosios spaudos, bet tai ių tikųjų teisės moksle vartojamas terminas). Esmė – viena, stipresnė kompanija įeina į naują rinką, kurioje veikia silpnesnė kompanija. Stipresnė kompanija pasiūlo dubliuojančias prekes pigiau ir/ar geresnes prekes už tą pačią kainą su tuo tikslu, kad bankrutavus konkurentams padidins kainas iki aukšesnių, nei pas tuos konkurentus buvo, arba suprastins paslaugas iki prastesnių, nei konkurentai teikdavo, ir taip “atsigriebs” už grobuoniškos veiklos metu patirtus nuostolius.
Toks metodas gali atnešti naudą tik tada, kai patekimo į rinką barjerai dideli (pvz. dėl reikalingų lėšų, leidimų, kaip aviakompanijų atveju). Nes šiuo atveju subankrutavus senam konkurentui naujas greit neateis, o jei grobuoniška kainodara bus taikoma kelis kartus iš eilės atėjus naujam konkurentui, tikėtina, kad nauji konkurentai ir nebandys eiti į tą rinką, nes supras, kad ir jie bus analogiškai išstumti.
Tai, ką sakė Lionia, kad Air Baltic uždarė bazę su visais FlyLAL dubliuojančiais reisais greitai po to, kai ši bankrutavo, aišku, nebuvo priežastis bankrotui – tačiau gali būti vienas įrodymų tokiam pažeidimui (manau tą Lionia ir turėjo omeny).
ES teisėje grobuoniška kainodara (ir ne vien kainodara) uždrausta, kad apsiginti nuo panašių atvejų kaip FlyLAL ir Air Baltic, kai, atvėrus rinkų sienas, didesnė kitos ES šalies kompanija pasiima sau rinką kitoje šalyje narėje, galiausiai palikdama tą rinką su mažesne pasiūla ir/ar didesnėmis kainomis nei buvo anksčiau.
Čia jau diskutavome šia tema. Tarp argumentų „prieš” buvo, kad aviacijoje tikslių kainų nėra, tad sunku lyginti – bet ne vien kainodara svarbi, o ir paslaugų kokybė (tiesioginis skrydis ar ne). Manau, kad aviacija kaip tik yra viena rinkų, kur grobuoniška kainodara (plačiąja prasme, įskaitant kokybę) gali būti ekonomiškai naudinga, dėl didelių įėjimo į rinką barjerų bei to, kad čia iš esmės nenaudojamas nekilnojamasis turtas, o lėktuvus lengva perkėlinėti iš vieno reiso į kitą konkurentui bankrutavus.
Krizės faktas galbūt galėtų pasitarnauti Air Baltic naudai – kaip Mantas rašė, BT teigtų, esą dėl krizės uždarė. Bet vėlgi – niekur kitur panašiais tempais neužsidarinėjo, iš Rygos, jei teisingai pamenu, tuo metu kaip tik didino skrydžius, nors Latvijos ekonomika sparčiau riedėjo žemyn, o dar Lietuvoje ir konkurencija sumažėjo, kas Latvijoje neatsitiko. Tad tas argumentas nėra labai stiprus.
Aišku, gautinai tik teismas gali spręsti, visus dokumentus matydamas.
Ryanair – еще одна причина отставки правления аэропорта
http://rus.db.lv/ekonomika/transport/ryanair-esche-odna-prichina-otstavki-pravlenija-aeroporta-62948
Konkurencijos taryba: savivaldybės parama „Air Lituanicai“ gali būti neteisėta
http://www.balsas.lt/naujiena/814883/konkurencijos-taryba-savivaldybes-parama-air-lituanicai-gali-buti-neteiseta
Ryanair New Base (No.71) At Bratislava
Source: Ryanair
13/11/2014
2 Aircraft, $200m Investment
16 Routes Including Madrid, 1m Customers P.A.
Ryanair, Europe’s favourite low fares airline, today (13 Nov) announced it would open its 1st Slovakian base (base No.71) at Bratislava in March 2015 with 2 based aircraft and 16 routes including 1 new route to Madrid which will deliver almost 1 million customers p.a. and support 1,000 “on-site” jobs*, as Ryanair invests over $200m at Bratislava.
Ryanair’s new Bratislava base will deliver:
2 based aircraft
16 routes in total
1 new route to Madrid
60 weekly flights
1 million customers
1,000* “on site” jobs p.a.
Ryanair celebrated its new Bratislava base by releasing 100,000 seats for sale across its European network, at prices from €19.99 for travel in December, January and February. These low fare seats are available for booking until midnight Monday (17 Nov).
16 BRATISLAVA S15 ROUTES
London Stansted 2 x daily
Dublin 1 x daily
London Luton 4 x weekly
Milan 4 x weekly
Rome 4 x weekly
Birmingham 3 x weekly
Brussels 3 x weekly
Liverpool 3 x weekly
Madrid 3 x weekly NEW
Paris 3 x weekly
Alghero 2 x weekly
Barcelona Girona 2 x weekly
Edinburgh 2 x weekly
Malaga 2 x weekly
Palma 2 x weekly
Trapani 2 x weekly
Finnair to begin operating summer route to Chicagohttp://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=52548&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323637317C323031342D31312D3133
@Augustinas: Rynair, WizzAir, easyJet, Norwegian yra geriausi predatory pricing pavyzdžiai – jei tai būtų taip lengvai įrodoma, turbūt visi senieji vežėjai būtų su jais teismuose.
Del airBaltic vėlgi – kas įrodė, kad buvo predatory pricing ar subsidijos iš Latvijos? Ar kas pasidomėjo, kokie buvo įmonės finansiniai rezultatai? Ar iš tikrųjų ji buvo nuostolinga? Ir ar tikrai Latvijos mokesčių mokėtojai būtų sutikę 4-5 metus subsidijuoti nuostolingą veiklą Lietuvoje? Vargu! Nepamirškime, kad čia kalba eina apie prieš krizinius metus, su visai kitomis kuro kainomis, didelėmis emigracijos bangomis ir su žymiai mažesne konkurencija.
Be to, kas draudžia konkuruoti efektyvumu? Kiek pamenu, kai airBaltic atėjo į Lietuvą, LAL dar net neturėjo normalaus internetinio puslapio. Ar tikrai visuomenės interesas yra skatinti tokias neefektyvias ir laike užstrigusias įmones?
Problemos prasidėjo 2008m. viduryje-pabaigoje, kai prasidėjo krizė. FlyLal su tuo nesusidotojo ir bankrutavo. airBaltic, kaip Latvijos vežėjas, visų pirma ėmėsi gelbėti Rygos bazės, o ne kitų, ir tai visiškai logiška. Per kelis mėnesius buvo pakeista strategiją ir pradėtas kurti hub’as Rygoje. Nebeegzistuojančius p2p keleivius iš Rygos jie tiesiog pakeitė transferiniais keleivias (dėl to ir buvo didelė ekspansija į egzotiškas vietas Suomijoje ir Azijoje). Šių veiksmų kaina buvo labai didelė ir vos neprivedė prieįmonės bankroto 2011m.
Beje, dabar jau turbūt daug kas pamiršo, bet FlyLal 2008 metais taip pat labai garsiai atėjo su skrydžiais į Rygą ir itin mažomis kainomis pradėjo siūlyti skrydžių jungimus per Vilnių.
@Mantas
nereikia taip krūtine užstoti BT – niekas iš mūsų tikrosios TIESOS nežino, prisimink kas tuo metu vadovavo BT kompanijai ir kokių aferų ten buvo primaklinta ir žinoma, kad RIX jiems buvo sudarę išskirtines sąlygas, tą pripažino ir LV teismai… Aš nei už TE nei BT, nes galima rasti kuo pateisinti ir vieną ir kitą įmonę… Skirtumas, kad LV mokesčių mokėtojai dengė belekokius BT nuostolius, neleisdama bankrutuoti, o LT valdžia nusprendė, kad to nedarys…
AirBaltic atveju kautynių pradžioje jiems už nugaros dar SAS stovėjo.
Na, aišku, LAL vadovų ir savininkų klaidų tai nepaneigia. Buvo noras kurti tranzitinį centrą Vilniuje, neturint tam finansinio pagrindo.
Kažkada panašiai elgėsi Estonian, kai jiems atėjo vadovaut vadovas iš AirBaltic- gavosi didelis minusas per pirmus eksperimento metus…
@Vytautas-VT
finansinis pagrindas tai buvo – nebuvo politinio palaikymo ir VNO vadovybės palaikymo, nes VNO vis dar vadovavo (karaliavo) Ivanauskas…
@Linas – man tiesiog nepatinka tie kaltų ieškojimai visur, tik ne savyje. FlyLal buvo bloga, neefektyvi, niekam neįdomi ir neperspektyvi kompanija. Atėjo krizė ir kompanija bankrutavo, nes privatūs savininkai nebenorėjo kišti pinigų į tokį verslą. Va ir visa istorija. Ir ji niekuo neypatinga, nes labai panašiai viskas vyko ar vyksta ir su airBaltic, ir su Estonian Air, ir su SAS, ir su LOT Polish, ir su Czech Airlines, ir su daug kitų oro linijų. Tai kam reikia apsimesti durniais ir sakyti, kad airBaltic ar Vilniaus oro uostas ar dar kas nors kitas kaltas dėl to bankroto? Jūs patys kalti!
@Mantas
tai tik tavo asmeninė nuomonė, kurioje yra tiesos, bet ji nėra absoliuti TIESA, nes pats daug ko nežinai, tai ir nekišk tos nuomonės kaip visiems privalomos ir teisingos, tai tik tavo subjektyvus požiūris/nuomonė. Visi turime kažkiek informacijos apie tuos įvykius ir turime savo nuomones… TE prieš bankrotą užkūrė teismus, kurie vyksta iki šiol, kai jie baigsis – bus aišku ar BT kalti ar ne ir tai bus teismo sprendimas, o ne vieno iš mūsų nuomonė…
Mantas
mastai labai jau idomiai.Na gerai gali sakyti pirmas teismas Latvijoje buvo nupirktas(gi korupcija),o kaip pakomentuosi ES teismo sprendima????
Taigi cia ES teismas pripazino LAL bankroto administratoriaus ieskini,kaip pagrista .Na nebent,tu to neskaitei,arba turi daugiau informacijos nei ES teismai:))
Убытки Estonian Air за этот год выросли до 6,4 млн евро
http://rus.delfi.ee/daily/business/ubytki-estonian-air-za-etot-god-vyrosli-do-64-mln-evro?id=70154669
Brangūs partneriai,
Informuojame, kad UAB „Fresh Travel”, valdanti kelionių operatoriaus Plius Travel prekinį ženklą, stabdo savo veiklą. Užsakytos kelionės nuo 2014.11.14 dienos nebebus vykdomos, nauji užsakymai nebepriimami.
Artimiausiu metu galėsime suteikti daugiau informacijos. Šiuo metu visais klausimais prašome kreiptis į Valstybinį Turizmo departamentą prie susisiekimo ministerijos.
Citata iš 15min.lt:
Oficialiai šios informacijos kol kas nepatvirtina nei įmonė, nei Valstybinis turizmo departamentas, kuriame penktadienio popietę neįmanoma telefonu surasti nė vieno atsakingo žmogaus.
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/kelioniu-pulsas/turizmo-rinkoje-nebeliko-plius-travel-imone-bankrutuoja-637-466736
Teks pirmadienio popietės matyt palukėti, bet kaip ir viskas aišku.
Nu čia dabar kas ? Konkurentai jungiasi ?
„Air Lituanica“ ir „airBaltic“ bendradarbiaus veždamos keleivius į Amsterdamą
Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ ir „airBaltic“ bendradarbiaus vykdant skrydžius į Amsterdamą. Iš Vilniaus oro uosto skrydžiai bus vykdomi 8 kartus per savaitę, t. y. kiekvieną dieną, o sekmadieniais – du kartus per dieną, ryte ir vakare.
„Užtikrinant tiesioginį susisiekimą, svarbus yra skrydžių dažnis, o dažnis tampa dar svarbesnis, kuomet skrendama jungiamaisiais skrydžiais“, – sako „Air Lituanica“ Komercijos direktorius Simonas Bartkus
„Air Lituanica“ skrydžius vykdys pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais vakare, o „airBaltic“ – ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais apie pietus. „Air Lituanica“ lėktuvai ryte iš Vilniaus kils 6.50 val., o sekmadienį vakare – 17.30 val. „airBaltic“ skrydžių laikas iš Vilniaus į Amsterdamą 14 val. 40 min. Bilietus galima įsigyti per abiejų kompanijų bilietų platinimo kanalus į visus 8 savaitinius skrydžius.
„Vienas iš trijų keleivių skrenda į Amsterdamą tik kaip į tarpinį oro uostą ir toliau tęsia savo kelionę. Mūsų tvarkaraštis yra patogus ne tik keliaujantiems į Amsterdamą, bet ir keliaujantiems po visą pasaulį,“ – komentuoja „airBaltic“ Komercijos direktorius Christophe Viatte.
„Air Lituanica“ skrydžius pradėjo 2013 m. birželio 30 d., šiuo metu yra pervežusi daugiau nei 150 tūkst. keleivių, iš Vilniaus oro uosto taip pat skrenda į pagrindinius Briuselio, Berlyno, Prahos, Miuncheno, Paryžiaus, Talino, Bilundo oro uostus. „airBaltic“ yra akcinė bendrovė, įsteigta 1995 metais. Pagrindinis akcininkas Latvijos valstybė, turinti 99.8 proc. akcijų. 2013 metais airBaltic skraidino daugiau kaip 2.95 mln. keleivių.
Obana. Nuo kada čia taip?
Ir ar BT šiuo atveju atsisakys propelerių?
Nenustebčiai, jeigu čia pats BT pasiūlė konsoliduot veiklą. Vėl po to pešis kas ką apvogė…
Tikrai įdomiai čia. Ar tik Air Baltic nebus tas strateginis Air Lituanica investuotojas ?
Bilietus galima įsigyti per abiejų kompanijų bilietų platinimo kanalus į visus 8 savaitinius skrydžius.
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/air-lituanica-ir-airbaltic-kartu-skraidins-i-amsterdama.htm
Kaip sakant, Trukt uz vadziu, vel is pradziu :D
Realiai išeitų, kad AirBaltic sumažino skrydžių skaičių. O AirLituanica atsisakė ketvirtadienio. Nors tobulam tvarkaraščiui reikia daugiau vakarinių skrydžių- leistų jungimais Europoje naudotis.
Jei draugaus toliau, gal ir padarys dukart per dieną visą savaitę. Būtų gerai. Bet ta draugystė kažkokia tai neaiški. Gal tiesiog susitarė, pasidalijo skrydžiais, kad abi a/k neitų į nuostolį.
Pastebejimas:)))
Jei neklystu,fakta, apie bankrota visada skelbia Penktadieni???Sutapimas?
Cia butu,kaip Feb…,aviacijos bankrotu menuo tai Penktadienis Bankrotu diena:))
Ir siaip kiek pastebejau visos imones,net ir prisidirbe politikai,dazniausiai prisiduoda penktadieniais….:)) Kad nurimtu emocijos,per tas keleta dienu.
Na, padirbėji per savaitę, o penktadienį jau galima išeiti poilsio.
Pozityvi naujiena:
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/air-lituanica-laimejo-arbitrazo-teisma-pries-estonian-air-667-466794?cf=df
Nu va :)) Dabar visi kurie asarojot atsakykit uz savo zodzius.
Beje Estukam cia labai,labai bloga naujiena.Siemet ju minusas ir taip augo.Na nereiskai,kad bankrutuos,bet reikia rasti ta milijona Euru,o is kur? Speju duos Valstybe ir nebus jokiu asaru,kaip Lietuvoj,neva kaip cia taip-tegu bankrutuoja:)
Na, čia gali būti paskutinis vinis į Estonian Air karstą šios naujienos. Pažiūrėsim, kaip jiems baigsis…
CPH-TLL-VNO ar 50 min TLL uztenka check-in bagazui nepasimesti?
Niekad nerizikuodavau kai persedimas buvo 35min berods
na, sorry uz fluda, bet…CPH-TLL-VNO return bilietas isleistas su dviem booking numeriais pirmyn ir atgal. kazkaip niekad nepasitaike. ar cia nauja mada ar tiesiog estonian sia kelione traktuoja kaip du skirtingus skrydzius
Ekspertai, patarkit: ar Turkish Airlines suteiktų nemokamą nakvynę, jei pats trumpiausias įmanomas connentionas Stambule yra 11 val. trukmės (jau būčiau eligible kaip 10 h), bet tyčia pasirinkčiau patį ilgiausią įmanomą connectioną (~24h), kad kuo daugiau pabūčiau Stambule? Kitaip tariant, net pats trumpiausias connection jau suteiktų viešbutį, bet tyčia pasirenku ilgiausią persėdimą. TZX-VNO, jei konkrečiai.
Ačiū!
@patarkit
Deja, turbūt nuvilsiu, bet, mano žiniomis, Turkish Airlines nakvynę IST suteikia tik tokiu atveju, jei skrydis yra tarptautinis (t.y. – X valstybė – IST – Y valstybė). Kai vienas iš leg’ų yra vietinis skrydis, tuomet nakvynė nesuteikiama. Pats tuo paeksperimentavau balandį skridęs EZS-IST-RIX. Nuėjus prie viešbučio suteikimo langelio, paėmė bilietus ir netrukus pasakė, kad nakvynė nebus suteikiama, nes skrydis domestic-international. Nebent per paskutinį pusmetį kas nors pasikeitė.
Be to, jeigu skrydžiai ir būtų tarptautiniai, nakvynė, atrodo, suteikiama tik „forced layover” atveju, t.y., kai skrydis atidedamas arba nėra kito skrydžio ankstesniu metu (čia ir kalbama apie variantą, kai persėdimas specialiai perkant pailginamas).
Arnai, ačiū, gal neaiškiai parašiau, bet net ir pats trumpiausias tądien įmanomas layoveris būtų ilgesnis nei 10 val., t.y. tiktų viešbučio kuponui gauti. Bet planas būtų tyčia rinktis dar ilgesnį layoverį.
Taigi, Trabzonas-Stambulas nėra tarptautinis skrydis, negi taip sudėtinga tai suprasti.
Tiek dar, Mindaugai, suprantu. Bet kiečiau pasirodytum, jei atsakytum į klausimą apie tokias/panašias situacijas – gal ateičiai man ar kam kitam praverstų :)
LT problemos su keleivių sąraše nesančiais keleiviais tęsiasi. Viena, kai ten šiaip kažkas, bet aukšto lygio žinomų žmonių situacijas reikia spręsti operatyviai.
Dainius Pūras
1 val. · Vilnius ·
Linkėjimai visiems iš Vilniaus orouosto:) Malaizija kol kas turės manęs palaukti. Į Air Lituanica kompanijos skrydį iki Amsterdamo nebuvau įleistas, taigi nebespėju ir į kitą skrydį. Air Lituanica sako kad manęs tokio nėra keleivių sąraše ir tiek žinių. Tuo tarpu Jungtinės Tautos ir Carlson Wagonlit Travel tvirtina, kad viskas iš jų pusės padaryta užsakant ir nuperkant man bilietą. Kuriais patarsite tikėti? Tiesiog ir man ir Jungtinių Tautų pareigūnams įdomu bus žinoti kas atsitiko. O kol kas pabūsiu „airport psychiatrist” laukdamas VNO kol UN ir CWT pasiūlys naują maršrutą iki Kuala Lumpuro
Aviacija – tai ne religija, čia tikėjimo nereikia. „Viskas padaryta” – reiškia, kad keleivis turi rezervacijos/bilieto numerį ir pagal jį gali pasitikrinti aviakompanijos ar checkmytrip.com puslapyje, nesikreipdamas pagalbos į tautą.
to Patarkyt:
Is savo patirties pasakysiu, kad toks variantas nepraeis. Nemokama nakvyne Stambule suteikiama tik jeigu teoriskai nera ankstesnio skrydzio.
Apskritai įdomu, kiek iš čia rašančių esat taip nakvoję Stambule nemokamai? Mano patirtimi nedavė ir kai perkant bilietą nebuvo jokio varianto su skrydžiu tą pačią dieną – tiesa, tvarkaraštyje toks skrydis, kai tikrinau jau po visko, tikrai buvo (galbūt padidino dažnį po to kai nusipirkau bilietus, nes perkant nerodė skrydžio apskritai, t.y. nerodė ir išparduoto skrydžio).
Blogiausia, kad negalima iš anksto pasitikrinti, ar priklauso nakvynė – juk, jei tikrai kažkam teikia nakvynę, viešųjų ryšių požiūriu būtų geriausia jau perkant tokius bilietus dėti prierašą „Jei pirksite šį variantą, jums priklausys nemokama nakvynė”. Kai žmogus kažko tikisi ir negauna labai blogai viešųjų ryšių požiūriu.
Augustinai,
tokie keleiviai „su nakvyne” manau yra tikras minusas vezejui, todel jie labai ir nesiorentuoja i sio produkto reklamavima, o stengiasi kaip galima patogiau sudelioti tvarkarasti jungiamiesiems skrydziams, seniau ir LH ir kiti Europos vezejai duodavo nakvyne. Dabar gi pvz Egypt air (Star Alliance member) taip pat duoda nakvyne ( free viza, transfers) skrendant per Cairo jeigu nera jungties ta pacia diena.
@patarkit:
Negi nemokamas viešbutis taip gali įtakoti norą aplankyti Stambulą?
booking.com siūlo „dormitory” nuo 21 LTL.
@JonasL – aš tai suprantu. Tiesiog tokiu atveju, manau, reikėtų paslaugos atsisakyti.
Aprašyti paslaugą taip, kad žmonės galėtų iki paskutinio tikėtis, jog ji jiems priklauso, o paskui sužinoti, kad nepriklauso, nes yra daug galimų pretekstų jai neteikti – variantas, paliksiantis blogiausią įspūdį apie aviakompaniją.
Nakvynės atveju čia ne tik pinigų klausimas – daliai žmonių jau vien tai, kad atvykę sužinos, kad reikės pačiam ieškotis kur nakvoti, bus savaime didelis diskomfortas, jei įpratę viskuo kelionėse pasirūpinti iš anksto.
Nemokama nakvyne Stambule teko pasinaudoti 3 kartus, tarp skrydziu buvo 12-14 val. Jokiu klausimu ar problemu nebuvo.
Karta dave Radisson Blu Airport, du kartus – Akgun.
Na va, paskraidžiau į Miuncheną ir atgal su AL. Šeštadienio ryto skrydis – užpildyta gal 30% vietų E175. Sekmadieni atgal su BMI gaiduku. Net ir jame gal 40% vietų užsodinta. Liūdnoka sakyčiau, reik taupyt ir nesiūlyt bambonkių :)
Aš į MUC skridau antradienį – buvo 82 keleiviai, matėsi tranzito iš Talino.
Jūs ką, rimtai, atėję į lėktuvą skaičiuot keleivius?
Ar aš klystu, ar iš tikrųjų airlituanica.com pasirenkant air Baltic skrydį į Amsterdamą rodo tai kaip Air Lituanica skrydį ?- 3 val. 00 min. Be persėdimų, Air Lituanica. 3 val. skrenda tik Air Baltic.
Dėl pilnesnio vaizdo:
On the other hand, the Lithuanian airline company was ruled to pay 0.48 million euros to Estonian Air in damages.
Court orrders Estonian Air to pay Air Lituanica 0.9m euros
17.11.2014, 12:19
http://www.balticbusinessnews.com/article/2014/11/17/court-orrders-estonian-air-to-pay-air-lituanica-0-9m-euros
Estonian national carrier was entitled to terminate the agreement with Air Lituanica, a Lithuanian airline, according to Stockholm Court of Arbitration.
However, the court ruled that Estonian Air must pay Air Lituanica 1.3 million euros that Estonian Air had withheld from ticket sales.
On the other hand, the Lithuanian airline company was ruled to pay 0.48 million euros to Estonian Air in damages.
Labai jau netiketas buvo tas susitarimas su BT…Bet is kitos puses abiem naudingas,jau nekalbu kad ir keleiviams:)
Reiskias galima,kai nori.Is kainu ‘karo’gavosi,abipusiai naudingas bendradarbiavimas.Jau su kuo,su kuo,bet su BT tikrai mazai tiketina buvo…
Bet jei AL Air Baltic skrydžius parduoda kai Air Lituanica, tai negi ir Air Baltic AL skrydžius parduoda kaip BT ?
Na, jei kalba apie tokį susitarimą, tai turėtų bilietus į viena kitos skrydžius pardavinėt. Pagalvojau, gal čia dėl KLM code share padaryta?
to Vytautas-NT
Nelabai is viso supratau,kaip tu cia isgalvojei,pagal sia teorija LT visus KLM CShare’us turetu:)
Čia, aišku, fantazija. Tikrai įdomus klausimas ar AirBaltic savo vietas AirLituanica lėktuve gali pardavinėt, kaip KLM.
Na, tikėkimės, Simonas grįš iš atostogų ir pakomentuos šitą situaciją.
Šiandien airBaltic maloniai nustebino pakeitę savo atšauktą skrydį į Finnair. Aišku, ilgai aiškino ir įtikinėjo, kad nėra jokių galimybių, kaip tik skristi vėliau su jais, bet nurodžius skrydžio numerį, pakeitė į AY:)
Nava… bilundas uzsidare…
Dėl Stambulo, esu nakvojęs vieną kartą, kai vėlavo lėktuvas ir nespėjau į kitą skrydį. Davė Hilton Garden Inn, tiesa, tai nebuvo pilna nakvynė – tiesiog nuvežė maždaug apie 10 vakare ir 3 val. paryčiais jau reikėjo važiuoti atgal į oro uostą. Vis dėlto, kambarys ir nemokamas pavakarieniavimas priklausė, įspūdžiai nuostabūs.
Ne tik Bilundo nebelieka, Prahos taip pat:
Tvarkaraštis keičiasi ir Prahos maršrutui, jis taip pat pereina į vasaros ir kalėdinių švenčių sezono maršrutą“
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/is-skrydziu-bendroves-kaledu-dovanele-danijoje-gyvenanciai-lietuvei.d?id=66415496#ixzz3JMDGhKWa
Linkėjimai iš mano atostogų.
Taip, su „airBaltic” bus „de facto” codeshare susitarimas – BT pardavinės LT reisus, o LT pardavinės BT reisus, taip keleiviai turės daugiau pasirinkimo galimybių. KLM savo ruožtu, taip pat pardavinės tiek BT, tiek LT variantus VNO-AMS maršrute.
Bilundo ir Prahos maršrutai bus sezoniniai – vasaros tvarkaraštyje ir nuo gruodžio vidurio iki sausio 5-7 dienos. Dėka LH Consulting ir vidinių darbų, gryniname pradinę strategiją – orientacija į darbo reikalais keliaujančiuosius ir maršrutus, kur galime užtikrinti gerą frequency – TLL, BRU, AMS, MUC, TXL, STO, CDG.
Tada klausimas, ar nebūtų tikslinga Amsterdamo dažnį padidint iki 11-12 savaitinių skrydžių, kad būtų galimybė Amsterdamą pasiekt tiek ryte, tiek vakare.
Kiek suprantu tranzitas per Prahą nebuvo labai vystomas. Ar ten yra tokių galimybių?
http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/airbus-patentuoja-naujoviska-lektuvo-forma-skraidanti-riestaini-646-467377?cf=df
Per Prahą yra su CSA, bet LT neturėjo kiek suprantu reikiamų sutarčių tai buvo PTP. O ta krypts na tokia sakyčiau jei ne tranzitas nelabai gal įdomi tiek turizmui tiek verslui.
Gal ir gerai, kad LT grįžta prie savo strategijos ištakų, šiaip būtų gerai dabar nebesiplėsti, o išsukti tai ką turi, o kai bus pelnas ir užsitikrins stabilią veiklą, be priekaištų tada galės plėstis.
„Estonian Air“ gaus iš valstybės 12 mln. eurų
http://www.alfa.lt/home/straipsnis/1220153/Estonian.Air.gaus.is.valstybes.12.mln..euru=2014-11-18_17-20#ixzz3JRJyKBnD
Estijos ekonomikos ministerija ir valstybės kontroliuojama skrydžių bendrovė „Estonian Air“ pateikė Finansų ministerijai prašymą suteikti skrydžių bendrovei valstybinę 12,1 mln. eurų paskolą.
Tai būtų paskutinė paskola iš Estijos vyriausybės pernai bendrovei „Estonian Air“ skirto finansinės paramos paketo.
Ukraine International atidaro Odesa-Vilnius nuo 2015 m. birželio 27 iki rugsėjo 14 d. 2x weekly su Boeing 737-400.
Bandys turistus vežtis :)
Ukrainiečiai turintys biometrinius pasus į ES jau keliauja be vizu, tai reisui yra didesnis šansas Išsilaikyti nei prieš pora metu paskelbtam, bet taip ir neatidarytam. Nors tada planavo skraidyt kuklesniu Embrayer lektuvu.
Ukrainiečiai dar neturi biometrinių pasų. Jie tik pradeda diegt sistemą. Jei 2015 pradžioj pavyks, tai su naujais pasais galės važiuot be vizų. Aišku, reik neužmiršt, kad dabar Ukrainoj sunki ekonominė padėtis. Žmonės turi mažiau pinigų skraidyt.
Teko būt Odesoj. Yra ką ten pasižiūrėt. Yra ir kurortų netoliese. Yra druskingų ežerų. Aišku, servisas ne Turkijos. Tiesa, gal grivnos kurso kritimas bus į nauda…
Dėkui už naujienas. Yra pas mus nemažai nostalgija tiems kraštams jaučiančių, tikėkimės tiek su pačia aviakompanija, tiek su nauju maršrutu bus viskas gerai.
Nukrypstant nuo naujienos į šoną, ką tik su gana įdomia situacija susidūriau pirkdamas skrydį.
Ieškojau skrydžio iš Hong Kongo į Singapūrą sausio mėnesiui. Dairiausi jau kuris laikas ir darydamas eilinę paiešką su skyscanner pamačiau, kad yra variantas su Scoot, kuris gerokai patrauklesnis už visus kitus variantus. Maždaug dvigubai pigiau. Tačiau paspaudus ant nuorodos ir gavus nukreipimą į aviakompanijos svetainę kaina būdavo visai kitokia – dvigubai didesnė. Maždaug tokia kaip ir kitų aviakompanijų pasiūlymai šia kryptimi. Netikslumą nurašiau Skyscanneriui kaip sisteminę klaidą.
Taip kelias dienas vis tą patį rezultatą gaudavau. Tada atkreipiau dėmesį, kad Skyscanneris kaip vieną iš alternatyvų įsigyti bilietus siūlo greitai.lt, per kurį būtų pikrti keliolika litų brangiau nei tiesiogiai iš scoot (ten nurodomos kainos gauti negalima), bet vistiek kone dvigubai pigiau nei kitos aviakompanijos.
Įdomumo dėlei spaudžiu nuorodą, esu nukreipiamas į Greitai.lt ir atlikus greitą paiešką greitai.lt rodo jog galiu įsigyti bilietą už kainą, kurią rodė Skyscanner.
Iš anksto nesidžiaugdamas ir įtardamas kainos pasikeitimą kažkuriame iš tolesnių žingsnių nusprendžių mokslo vardan pabandyti ir pažiūrėti kas bus. Suvedu vardus, pavardes, el. pašto adresą ir esu nukreipiamas į sekantį žingsnį. Vyksta kainos patiktinimas. Galvoju, gerai, laikas rodyti 2x didesnę kainą, tačiau Greitai.lt patvirtina, kad bilietų už nurodytą kainą yra, bet reikia greitai atlikti rezervaciją, nes kitaip bilietų gali nebebūti ir net apmokėjimo metu kaina gali pasikeisti, o tuomet arba galėsiu pinigus panaudoti kitam skrydžiui arba susigrąžinti atgal per tris dienas. Nusišypsau.
Gerai, jei jau bandom, tai bandom. Suvedu kortelės duomenis, spaudžiam rezervuoti ir laukiam. Dievaži, rezervacijos eilutė slinko skaičiuodama šimtasias procento dalis mažiausiai penkias minutes ir nesulaukęs kol ji pasieks 100 procentų gaunu du laiškus. Vienas iš greitai.lt, o kitas iš Scoot. Abu su rezervacijos numerias ir patvirtinimu, kad bilietai įsigyti.
Nieko nelaukdamas Scoot laiške spaudžiu ant manage my booking, atsidaro tvarkingai jų svetainėje, rodo, kad rezervacija apmokėta ir patvirtinta, o galutinė kaina yra lygiai dvigubai mažesnė nei ta, kurią gaudavau atlikdamas paiešką jų pačių svetainėje. Negana to, matau, kad į tarifą įskaičiuotas nemokamas registruotas bagažas (FlyBAG vietoj Fly), kuris šiaip kainuoja papildomai ir kurio greitai.lt man nežadėjo – rašė jog įskaičiuotas tik rankinis bagažas.
Vėliau dar kartą atlikus paiešką flyscoot.com tai pačiai dienai ir toliau rodė 2x didesnį tarifą skrydžiui be registruoto bagažo, tuo tarpu greitai.lt nurodoma kainą į tą patį reisą pakilo maždaug 30 Lt.
Galvojau pasidalinsiu, galbūt bus kam nors įdomu :-).
Viskas būtų gerai, jei ne tokie bauginantys pranešimai:
UIA: Poważne trudności finansowe. Ukraińska linia narodowa Ukraine International Airways znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Primena Aerosvit situaciją.
Beje, UIA žadėjo ir Lvov-Vilnius atidaryt. Matyt ne sezoninį skrydį.
Jei UIA pasitrauktų, LT niša būtų visiškai be konkurencijos berods.
O kilo man klausimas, LT neplanuoja APP kurti? Kurį būtų galima įvairiems tikslams naudoti, taip pat ir kaip boarding pass?
App abejoju ar bus kai net web checkin’o nera, tai vat galetu bent tai igyvendinti passbook’a – kaip Finnair
Mažai kompanijai tokius dalykus testuotis ir įgyvendinti yra žymiai lengviau nei stambiai korporacijai, daug mažiau resursų reikia.
LT atveju tai reiskia papildomus piniginius resursus pirmiausiai – kas nutiks, jei isgirs Simasius ir kiti apie tai?
Na taip dėl politinės padėties klaustuk esi teisus, visgi inovacijos yra sveikintina, tai nekainuoja tiek daug tiksliau išviso daug nekainuoja, o sudaryti inovatyvios bendrovės įspūdį tikrai padėtų.
Bet step by step. Pradžioje būtų gerai išsukti viską.
Na, situacija Ukrainoje gal kiek ir stabilizavosi, bet iš anos pusės turbūt daug žmonių finansinė padėtis nekokia, o iš mūsų pusės žiūrint, Odesa visgi pernelyg arti įvykių epicentro. Krymas šalia, Padniestrė šalia, o visi turbūt skaitė, kad Chuilo nori sujungti Padniestrę su Rusija..
Kaip tą patį reikalą skirtingai pateikia abi aviakompanijos:
Estonian Air had the right to terminate its contracts with Lituania
November 19, 2014
Last Friday afternoon, the Arbitration Institute of the Stockholm Chamber of Commerce issued their decision in our dispute with Air Lituanica. The arbitration panel confirmed that Estonian Air had the right to terminate its contracts with Lituania, awarded damages to Estonian Air of roughly half a million euros, and rejected Air Lituanica’s claim for damages.
After six months of cooperation last year, Estonian Air terminated its contracts with Air Lituanica because of poor payment behavior. After termination, the revenue in the amount over million euros came due for Estonian Air to pay to Air Lituanica. Estonian Air decided to hold that money until the end of the arbitration as:
-it did not trust Air Lituanica to pay for the damages it caused by the early termination, and
-it was not sure if Air Lituanica had sufficient financing to survive until the end of the arbitration.
” The arbitration confirmed that Estonian Air was entitled to terminate the contracts because of Air Lituanica’s poor payment behaviour and awarded close to half a million euros in damages to Estonian Air,” said Jan Palmér, the CEO of Estonian Air.”As a final settlement, Estonian Air will return the revenue frozen since termination after deducting the damages Lituanica owes to Estonian Air.”
Source: Estonian Air
Dalinkitės savo mintimis iki lapkričio 30 d. Daugiausiai skaitytojų simpatijų gavusio autorius laimės skrydį pirmyn atgal pasirinkta „Air Lituanica“ kryptimi. Skaitytojai savo simpatijas galės reikšti spausdami prie įkelto teksto žalią arba raudoną mygtuką.
http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/mano-gyvenimo-budas-apsieinu-be-grynuju.d?id=66431518#ixzz3JWNFn9yr
Dėl Ukraine Int. skrydžių į Odesą,tai jie planuoja skraidyt 2x per savaitę (penktadieniais ir sekmadieniais). Bus vykdomi naktiniai skrydžiai (apie 22h iš VNO,apie 2h į VNO),taigi penktadieniais ir sekmadieniais PS lėktuvas skraidys KBP-VNO-ODS-VNO-KBP.
Aha, tikrai, nuo sausio 1 d. ukrainiečiai galės išsiimti biometrinius pasus:
За 15 евро с 1 января украинцы уже смогут получать биометрические паспорта
Na tai Lietuvoj ukrainiečių tikrai turėtų padaugėti. Ir dabar su vizom jų daug važiavo.
OT: ar galetu kas priminti www visu airlines in flight service: maistas, gerimai ir pan.
More passengers traveled by air transport in Lithuania in 10 months
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=99101
In the first ten months of 2014 year-on-year, the number of air passengers in Lithuania increased by a tenth. However, fewer goods were transported by air. Based on the data of Statistics Lithuania, in January-October 2014, the number of passengers at airports stood at 3.3 million, by 8.9% more year-on-year, informs LETA/ELTA.
Most passengers, 613,400 (18.8%) travelled to or arrived from the United Kingdom, followed by Germany – 322,900 (9.9%), Norway – 244,600 (7.5%), Italy – 231,000 (7.1%), Latvia – 176,200 (5.4%) and Denmark – 174,700 (5.36%).
In January-October 2014 year-on-year, by 22.6% more passengers travelled to or arrived from Italy, 4.8% to Norway, 0.9% to Germany, 0.4% to Denmark. However, the number of those travelling to and from the United Kingdom and Latvia decreased by 3.9 and 5.7% respectively.
Most passengers, 88.9% or 2.9 million, travelled on regular flights. Their number compared with January-October 2013 increased by 7.2%.
Šiandien vakare iš Madrido į KUN atvyko štai šis gražuolis
http://www.planespotters.net/Aviation_Photos/photo.show?id=528601
@eras: http://www.airlinequality.com
O ką Kaune Volotea veikia?
Real Madrid krepsininkus atskraidino.
Vėl LY-LTF užsilenkė, kad SPA skraido?
Šarūnai, ne – LY-LTF išvyko į seniai planuotą checką hangar’e.
Jei teisingai supratau, tai Simonas jau Grįžo iš atostogų. Gal galėtų pakomentuot situacija Jungtinių Tautų ekspertu Dr. Dainium Pūru, kuris su verslo klasės bilietu lapkričio 17 dieną nebuvo įleistas į Vilnius-Amsterdamas reisą?
UTair užsilenkė?
Авиакомпания «ЮТейр» объявила о своем дефолте после того, как не смогла расплатиться по облигациям. Об этом сообщает в пятницу, 21 ноября, газета «Коммерсантъ».
Dar negrįžau – sužinojęs parasysiu.
O koks šaltinis žinios apie UtAir?
Pats radau:
http://lenta.ru/news/2014/11/21/utair/
Tai gal газета «Коммерсантъ»?
@Vytautas-NT, šaunuolis!
Kaip manote, taip patikima info? Iš tikro taip yra? Kažkaip Ryanair bent jau mano galvoje buvo sudares ivaizdi, kad visi ju lektuvai 2-3 metu senumo, paskraide pora metu jie lyg ir parduoda juos? Ar ne taip cia? Taip gaunasi, kad Wizzair lektuvai naujesni uz Ryanair?
vidutinis kelių oro bendrovių lėktuvų amžis: „Wizzair” – 4.1 metai (52 lėktuvai), Easyjet – 5.9 metai (200 lėktuvų), Ryanair – 6.1 m. (302 lėktuvai), „Small Planet Airlines” (su kuria Lietuvos gyventojai skraido čarteriniais reisais į užsienio kurortus) – 18.7 metai (14 lėktuvų).
Algiui: kai nėra nuorodos neaišku kur ieškot. Nes tekstas panašu yra citata, t.y. iš kito šaltino- ne iš laikraščio. Laikraštis dažnai neįdeda žinutės iš karto į internetinę versiją.
Na šis atvejis, kiek kitoks (pirminis šaltinis)
http://www.kommersant.ru/doc/2615253
@Algis: Vidurkio neskaiciavau, bet FR turi daug lektuvu pagamintu in early 2000s, ir siaip pats skaicius skamba logiskai. Jei FR noretu kas 2-3 metus atnaujinti visa savo fleet, jiems reiktu 100-150 lektuvu kas metus pakeisti, net neskaicuojant augimo. Tai mazai tiketina (ir ziauriai brangu).
Na, kaip buvo anksčiau diskutuota, su Ryanair yra ne visai taip. Dalį senų lėktuvų, kurių jai nesisekė gerai parduot, Ryanair pasiliko. Šiaip kiek pamenu ten esminis žaidimas buvo su didele Boeing nuolaida, kas leido realiai naudotus lėktuvus parduot vos ne už naujai pirkto kainas. Tik sutartis pasibaigė, o dėl naujos ilgai nesutarė. Tad Ryanair plėstis buvo keblu. Matyt dėl to ir lėktuvų pardavimą sustabdė.
Qatar Announces First A350 Route
Qatar Airways, the global launch customer of the new Airbus A350 Xtra Wide Body aircraft, plans to introduce its first commercial service to the German business hub city of Frankfurt (FRA) next year. The carrier will operate the non-stop route daily from Doha (DOH) to the European city from January 2015. The 283-seat A350 XWB is equipped with a dual-cabin layout, featuring 36 lie-flat seats in business class. Qatar currently has 80 A350s on order and plans to add eight into its fleet before the end of 2015.
http://www.globaltravelerusa.com/qatar-announces-first-a350-route/
RYR parkas yra 307 lektuvai, seniausiam beveik 13 metu (2002). Taciau nepamirskime wet-lease orlaiviu – speju kad B734 buvo tik vasarai.
Taip pat, kaip ir sako Vytautas, kai kurie net ir 2002-2008 m lektuvai buvo keiciami naujais, del geru kainu rinkoje ir Boeing pasiulymo.
Info apie lektuvu parkus gana neblogai piesa airframes.org puslapis.
*beveik 12 :)
Turiu nuogirdų, kad kitamet VNO taką ilginti planuoja.
Little_man, būtų puiku. Tik, kad buvo kalbėta, jog nėra kur jo ilgint. Na, bet jeigu yra nuogirdos tai galu gale master planą padarė/baigs darys. Tai gal tokiu atveju ir kalbos dėl terminalo plėtros ateičiai. Dar dvi galerijas galėtų prilipdyt prie esamo. Šiaip, galėtų apie terminalą galvot ne tik kaip apie pralaidumo poreikį, bet ir papildomo prekybinio ploto nuomai. Žmonėms daugiau vietos kažkuo užsiimt būtų.
@Algis, skaičiai daugmaž teisingi, gal kokiu mėnesiu kitu skiriasi, nes Wizz Air gavo kelis naujus neseniai, o kadangi lėktuvų nedaug, tai vidurkis galėjo pagerėti.
Ryanair visus 2013 negavo nė vieno naujo lėktuvo, o nuo šių metų rugsėjo – vos penkis. Taip ir paseno lėktuvai.
Šarūnai, visiškai sutinku, kad orouostas galėtų būti kaip prekybos centras su paviljonais, kavinėmis ir t.t. na dabar jau kažkas panašaus kai ateini į sterilią zoną, tačiau galėtų dar labiau išplėsti. O dėl plano tai kiek žinau jis jau daromas ir internete voliojasi.
Sarunai, nelabai isivaizduoju kurioj vietoj dar galetu dvi galerijas prilipdyt?
ar kas yra mates tuos VIP jet’us skrendancius? kada per VNO bekeliauju, stovi kaip stoveje – gal cia tik man nesiseka pamatyti, kad nors vieno ju truktu?
Little_man: Greičiau tai ne tako ilginimo, o rekonstrukcijos darbai
Tarptautinis Vilniaus oro uostas pradeda vykdyti kilimo ir tūpimo tako (KTT) bei signalinių žiburių sistemos rekonstravimo projektavimo darbus. Dabartinis KTT buvo įrengtas 1961 m. ir per savo gyvavimo laikotarpį buvo ne kartą ilginimas, platinimas, rekonstruojamas ir modernizuojamas. Oro uosto kilimo ir tūpimo tako dangos ir pagrindai yra gerokai susidėvėję, paskutinį kartą KTT dangos dalinė rekonstrukcija buvo atlikta 2003-2004 metais. Rekonstruoto KTT tarnavimo laikas priklauso nuo projektinių sprendimų, jo naudojimo intensyvumo, priežiūros ir kitų dalykų. Vidutinis atnaujintos asfaltbetonio dangos tarnavimo laikotarpis yra maždaug 7 metai. Numatoma atnaujinti visas KTT asfaltbetonio dangas, darbų apimtis bus apie 157 000 m².
http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/kelioniu-pulsas/apie-perkelta-skrydi-air-lituanica-kliente-suzinojo-atsitiktinai-uzejusi-i-vno-puslapi-637-468336?cf=df
Cia situacija 1na is 2vieju: Arba moteriske nesitikrina savo email’o ir dabar bando gudraut, neva negavau,arba LT spaudzia ant IT darbuotoju ir samdo kokius savamokslius:(
Nors kiek teko girdet panasiu situaciju buna gan daznai,tai speciau moteriske kazka nugrybavo.Buna suklysta email’a rasydami,ar istrina neskaite ir t.t.na tai cia ir nebuciau toks tikras,kad negavo:)
Siaip yra programos kurios parodo ar email’as issisiunte ar ne .Pas mane ,jau perkant,laptope yra,tai netikiu kad LT neturi…Na aisku visalaika islieka zmogiskasis faktorius,gal ir LT personalas pramiegojo,kad email’as not delivered
@OP, taip tu teisus, bet ši informacija iš kompetetingo šaltinio, čia prie tos rekonstrukcijos. visos info matyt neskelbia, reiktu dokumentus skaityti. Apie ilginimą esu jau anksčiau girdėjęs.
Delta Orders 50 Airbus Widebody Aircraft
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=52651&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323637377C323031342D31312D3231
Nežinau, kiek Airbus lėktuvų turi kitos US oro linijos, bet, regis, DL turi daugiausia…
Ryanair planuoja ketvirčiu sumažint bilietų kainas :)
Снижение цен на авиабилеты Ryanair повлияет и на другие авиафирмы
http://rus.delfi.ee/daily/business/snizhenie-cen-na-aviabilety-ryanair-povliyaet-i-na-drugie-aviafirmy?id=70201443
Ryanair планирует понизить цены на билеты примерно на четверть. Это окажет давление и на остальные фирмы.
Авиакомпания Ryanair после успешного первого полугодия хозяйственного года сообщила, что планирует снизить цены на авиабилеты. Если в первой половине хозяйственного года средняя цена билета Ryanair составляла 54 евро — на 5% выше, чем в тот же период прошлого года, то во второй половине хозяйственного года предприятие планирует достичь средней стоимости билета в 47 евро. Если предположить, что во второй половине у авиакомпании будет столько же пассажиров, сколько было в первой половине, это означает снижение цен на билеты более, чем на четверть.
Tik dabar pastebejau, kad Lufthansa vel pakele kainas i Frankfurta, K klase kainuoja jau 484 Lt (buvo 411, o dar anksciau 340). Per gerai gyvename?..
Jokio tako ilginimo VNO neplanuoja – planuojama 2016 m. vasarą pilna dangos rekonstrukciją, kada greičiausiai bus stabdomas oro uosto darbas maždaug 6 savaitėms. Jau buvau rašęs apie tai.
O gaila (del tako ilginimas)…
Klausimas apie Ryanair bagaza. Visu pirma klausimas kas butu, jei bagazas ilgesnis (registruojamas) nei 120 cm, t.y. ar svarbu tik gabaritu suma, ar svarbu nevirsyti atskiro maksimalaus ismatavimo (plocio, ilgio).
Kitas klausimas, del rankinio bagazo. Tas antras vienetas, kuri leidziama inest yra matuojamas, gabaritu atzvilgiu?
O ko čia gailėti? Būtų gaila jeigu neilgintų, bet tam būtų poreikis. Dabar ilgesnio tako nereikia ir artimiausiu metu nepanašu, kad reikės, jei išvis kada reikės, tai koks čia gailestis gali būti?
Man kur kas įdomiau kaip atrodytu logistika oro uostą uždarius visoms 6 savaitėms? Kažkaip sunku įsivaizduoti, kad tako dangos keitimas taip ilgai trukti gali.
Dėl Ryanair rankinuko, tai svoris neribojamas (bent jau niekur apie tai nerašoma), o išmatavimai 35x20x20cm.
Ukraine International 2015 m. vasarai yra užplanavusi VNO-KBP 14x weekly su overnight VIlniuje ir visi reisai su B737-400/500/700. Kas yra apie 17000 kėdžių per mėnesį. Daugiau nei tais laikais, kai skraide ir flyUIA, ir Wizz, ir utair.ua
@Simonas
Jei VNO bus uždaromas 6 savaitėms, KUN laikinai taps pagrindiniu Lietuvos oro uostu? Ar tam užtektų terminal capacity?
Na reiškias 2015 VNO 3 mln. tikrai nebus :| KUN skaičiuos rekordus. 2016 dar didesnis prieaugis turėtų būti, na jeigu SUMIN nesugalvos RYR ir WIzz išvaryt.
srs: sprendimą LTOU turėtų paskelbti 2015 m. pavasarį, koks bus tiksliai planas, dar yra svarstoma daugiau variantų, kaip atlikti KTT rekonstrukciją. Jeigu bus uždaryta 6 savaitėms, turi pristatyti planą, kaip veiks kiti oro uostai tuo laikotarpiu.
Jeigu tai įvyktų, tai aišku, ne visos aviakompanijos nuspręstų skraidyti į KUN dalis tikrai apkarpytų frequency, capacity, kai kurios gal visai neskristų tuo laikotarpiu. Kadangi tai būtų daroma vidurvasarį, tai mano asmeninė prognozė būtų tokia, kad LH sumažintų iki 1x daily; SAS CPH iki 1-2x daily; SAS ARN uždarytų; BT galbūt visai neskristų; Air Lituanica bandytų lėktuvų check-us tam laikui ir mažintų capacity. Didžiausias iššūkis būtų charterinėms progamoms, kurioms vasara yra pikas.
Anyway, žinoma, KUN capacity nepakankamas. Terminalas neatitikant standartų gal kažkaip ir galėtų aptarnauti keleivius su apribojimais (pvz. yra tekę matyti tokius laikinus ribojimus piko metu: 1 check-in stalas reisui, security papildymas, neleidžiami keleviai į terminalą anksčiau nei prieš 70 min. ir pan.). Bet būtų kitų pamatinių problemų, kaip viena jų – stovėjimo aikštelių orlaiviams trūkumas KUN.
Tai galetu resurfacinima daryti naktimis – taip, turbut taip stipriai brangiau, bet bent jau 90% keleiviu itakos nepajustu.
Tai berods, pagrindinis variantas ir yra darbus daryti naktimis tuo tarpu kai niekas neskrenda.
Kiek realiai, Lt turės įtakos Sas ARN srautui? Kiek žinau SAS greit VNO-CPH visus crj pakeis į a319, nes crj keliaus į Helsinkį vietoj 717. Man asmeniškai šiuo maršrutu keliaujant beveik kiekvieną savaitę, turint savo vietą ir pažįstant dalį crew, tai minusas, bet studentams ir p2p srautams smagu, nes bilietai atpigs vid. 5 eur.
butu super, jei A319 keistu CRJ – gal baigtusi VNO-CPH-VNO MON FRI roundtripai po 1k Eur
Iš kur tokios žinios apie SAS VNO-CPH pokyčius? Šiaip SAS turi strategijoje visus CRJ900 perkelti į Blue1 ir tai bus „operated by Blue1”, bet dėl profsąjungų reikalų nėra tai padaryti taip paprasta. Blue1 turėtų būti CRJ900 ir 717 operatorius. Kad pereis VNO-CPH į SAS mainline? Abejoju, trumpu laikotarpiu tai tikrai ne.
Paksiačiavus, kiek 6 savaičių pertrauka turėtų įtakos ekonomikai, naktinis darbas yra pigiau grybų.
Bent jau pagal paskutinę komunikaciją VNO naudotojams iškomunikuota, jog šiai dienai jokie projektuotojai nerado būdo atliktį šį darbą naktimis. Dar konsultuojamasi su Frankfurto/Bergamo ir kitais oro uostais ir ieškoma variantų, bet greičiausiai bus uždarymas. Jeigu būtų pasirinktas uždarymas, tai tuopat metu būtų iš esmės rekonstruojamas VNO atvykimo terminalas.
Uždarymas planuojamas 2016 m., ne 2015 m.
Pagal dabar užplanuotą Wizz ir Ryanair „capacity”, prognozuoju, jog VNO gali pasiekti 3,25 mln. keleivių 2015 m.
Siaip tai juokinga, kad jokie projektuotojai nesugeba sugalvoti, kaip tai padaryti-tegul pasikonsultuoja su Heathrow. Jei ten sugeba tai padaryti, kazkaip sunku patiketi, kad tai neimanoma VNO…
Na iš pokalbių supratau, kad crj keis 717(blue1 bus tik crj operatorius, bet ne 717, kuris eis į pensiją), kaip ir b737 fleet’ą keis a320neo, t.y. turėtų likviduotis dalis šiuo metu esančio fleet’o, o ilgainiui tapti Airbus opereted mainly, su tam tikromis 737ng išimtimis Osle ir ARN. Šaltinis nepatikimas, personalo plepalai, bet tikiu pagrindą turi.
o tai kaip KUN naktimis sugebejo taka susitvarkyti ???
Na, tokios rekonstruckijos mūsuose seniai nebuvo – VNO eina kalba apie absoliučiai viso tako ilgio ir pločio dangos pakeitimą. Nei KUN, nei VNO, kiek žinau nebuvo 20 metų tokios apimties darbų.
Na, SAS kaip vieša aviakompanija, savo future fleet development skelbia viešai. Regional jets ir turboprop’ai bus wet-leasinami iš kitų aviakompanijų.
Dalykas dar tas, kad SAS turi tik 4 Airbus 319, kuriuos planuoja phase-out’inti ir liks tik Airbus A320. T.y. 168 vietos. Jeigu SAS norėtų išlaikyti esamą frequency (18 skrydžių per savaitę), tai būtų 25000 kėdžių per mėnesį. SAS per savo istoriją VNO daugiausia turėjo 13000 keleivių. airBaltic laikais, kai jie skraidė 3x daily Boeing 737, geriausias mėnesis buvo 17000 keleivių.
Šiaip SAS VNO-CPH krenta šiais metais (manau pagrindinė priežastis yra kad pats SAS su VNO-ARN kanibalizuoja save; antra priežastis, jog CPH nėra unikalus hub’as ir su kiekviena tiesioginių skrydžių plėtra iš VNO srautas per CPH tik kris ir kris) – per 2014 m. 10 mėnesių srautas nukrito 8%, nors SAS nekeitė capacity.
SImonai, kas planuojama daryti terminale kažkokia plėtra ar esamame terminale didins pralaidumą?
Ryanair per laiką dar paryškino vaizdą 2015 m. vasarai.
Vilnius – 47 weekly departures, augimas 47% (!!) [čia įvertinus, kad dar įdės BVA 5x weekly kaip žiemą, kol kas BVA nėra įdėtas pardavimuose, bet paprastai jis įdedamas vėlai, nes rotuojamas per W formos skrydžius].
Kaunas – 47 weekly departures, sumažėjimas 9,6% – VNO ir KUN capacity padalintas vienodai.
Ryga – 52 weekly departures, augimas 12,5% – vėl RIX tampa didžiausiu Baltijos šalių oro uostų, nuo 2011 m. didžiausias buvo KUN.
Talinas – 19 weekly departures, augimas 19% – po ilgos pertraukos, kada Ryanair TLL tik karpė ir karpė, vėl šioks toks augimas. Grįžta Dublino ir Weeze maršrutai, kurių dvejus metus nebuvo TLL.
Jei jau VNO uzsidarys 6savaitem, tai bus didziausias anekdotas, galesim juoktis ir raudonuot visa ta laika. Projektuotojai turetu nuskrist i RIX, kur bus isaiskinta kaip reikia asfaltuot taka. Sia vasara rygos takas buvo atnaujintas neuzdarant oro uosto. Viskas vyko naktimis, uzdarant oro uosta tik kelioms valandom.
tai jeigu jau is pagrindu” taka atnaujins, tai gal tiesiog paprasciau imti ir lygegreciai nauja nutiesti :) taip visai praktiskai netrikdant oro uosto darbo.
JonasL, tai gal ir ILS išmontuojam tuomet? Užteks visual.
Grįžtant apie SAS, labai didelė dalis žmonių nėra patenkinti ATR ir SAAB servisu, kaip vienas dėdė sakė, jei aš norėčiau propelerio, aš bilietus pirkčiau iš Wideroe, o ne SAS. Bet tai vėl demagogija.
Laikas parodys, beto šiemet, kiek pamenu, SAS pirmą kartą darys OSL-VNO Kalėdiniu laikotarpiu su 737-700.
Jei jau prakalbom apie planavimą ir statybas, tai Berlyno Brandenburgo oro uostas bus atidarytas ne anksčiau nei 2018 m.
ATR ir SAAB valanda laiko dar galima pakenteti, bet tuos, kurie su BT i AMS savo noru skrenda su Dash tai tikrai sunkiai sekasi suprasti. Nebent galetu groti argumentas is tos serijos, kad svedai LT neinvestavo, nes nebuvo tiesioginio skrydzio :)
Kas liečia turboprop’ operacijas – teko dabar matyti europietišką tyrimą, kad keleiviai mėgsta kalbėti kokie jie nepatenkinti turboprop, tačiau realybėje nagrinėjant keleivių elgesį – jiems tai nerūpi. T.y. nei yield’as krenta, nei keleiviai nusisuka dėl turboprop. Kalba eina, žinoma, apie keliones trumpais atstumais, iki 110 min. skrydžio trukmės.
Anti Norwegian filmukas susuktas USA: http://youtu.be/IJCjHS0KQdc
Papildant Simona, kiek teko matyt panasiu studiju, tai tai svarbiau yra USA – ten kazkaip publika yra jautresne lektuvo tipui, laipinimui ne per rankove ir panasiai. Europoje butent, duokit gera kaina, skris ir SAAB 2000. Is asmenines patirties, tai as neisivaziduoju situaicjos, kad skrisciau VNO-ARN per kazkur, jei yra tiesioginis skrydis nors ir su SAAB, bet patogiu laiku.
Na kelis kartus teko skristi su SAAB 2000 paskutiniu metu – tai viskas su juo gerai, patogus, erdvus kojoms, sąlyginai tylus, ir pakankamai greitas. Nė nesulyginti su ATR ar Dash. Tik kada senas.
Teko čia skristi su tuo Dash iš AMS, tai labiausia biesina ne propeleriai ar skrydžio laikas, bet siauros sėdynės (kurios dar ir sustatytos taip kad prie lango ne galva o atlošas). Su SAAB žymiai geriau.
Grazus startupas
Refund.me, is a platform that makes it easier for airline passengers to recoup money they’re owed when a flight originating from Europe or operated by a EU-based carrier is canceled or delayed over two hours.
http://fortune.com/2014/11/24/airline-delays-cash/
Ukrainos ėjimas ES link – žingsnis į priekį, du atgal. Wizzair gali išeit iš Ukrainos:
На Украине ограничат присутствие иностранных авиакомпаний
http://www.ato.ru/content/na-ukraine-ogranichat-prisutstvie-inostrannyh-aviakompaniy
Госавиаслужба Украины 13 ноября утвердила новые правила предоставления и аннулирования прав на эксплуатацию воздушных линий, которые по сути ограничивают присутствие иностранных авиакомпаний на Украине. Согласно документу, все зарегистрированные на Украине иностранные перевозчики с долей иностранной собственности более 49% лишатся права быть назначенным на международные маршруты и осуществлять международные чартерные перевозки. В связи со сменой правил под удар попадают как минимум два иностранных перевозчика, зарегистрированных на территории Украины — Wizz Air Ukraine („дочка” венгерской Wizz Air) и „ЮТэйр Украина” (дочернее предприятие российской „ЮТэйр”).
Новые правила, скорее всего, разработаны в интересах украинских авиакомпаний. В настоящий момент иностранные перевозчики занимают доминирующее положение на рынке авиаперевозок Украины. По итогам 2013 г. лидирующие позиции по количеству перевезенных пассажиров на украинских линиях, в том числе международных, занимали Wizz Air Ukraine и „ЮТэйр Украина”, которые уступали первенство только местному перевозчику „Международные авиалинии Украины” (МАУ). При этом рост пассажиропотока Wizz Air Ukraine в 2013 г. составил 58,1%, а число пассажиров, перевезенных „ЮТэйр Украина”, выросло в 2,3 раза. Пассажиропоток МАУ за этот год вырос на 69,5%.
Galėtų Air Lituanica pabandyti susitarti su nauja Švedijos regionine skrydžių kompanija dėl bendradarbiavimo ir jungtinių skrydžių bei bilietų:
Seven local airlines in Sweden to be united under a single brand in 2015
http://worldairlinenews.com/2014/11/22/seven-local-airlines-in-sweden-to-united-under-a-single-brand-in-2015/
Sverigeflyg (Stockholm-Bromma) is the primary umbrella brand for seven local airlines (some virtual) which includes Blekingeflyg, Flysmaland, Golden Air, Gotlandsflyg, Kalmarflyg, Kullaflyg, and Sundsvallsflyg.
Braathens Regional, Malmö Aviation and Sverigeflyg are all part of the Braathens Aviation group of companies.
This group of airlines will unite in 2015 under a single new brand which has not yet been determined or announced.
Na, speju kvaila Ukrainos sprendima galima lengvai apeit. Ikurt dar viena UAB Ukrainoj ir jam perleist akcijas. Tada bus 100 proc ukrainietiskas kapitalas.
Norėjau paklausti kaip vno atrodo eilės prie saugumo patikros ryte tarp 6 ir 7 ryto? Vis dar iki terminalo durų?
@Karolis: 5:30 tai apie 15min stovejimo eileje:)
Jeigu tą dieną nėra charter’ių, tai ilgesnio stovėjimo kaip 15 min. nebūna. Šiaip pikas būna apie 5:00-5:30, kai eina 3 Wizz reisai, LH, čarteriai, BT. Po 6:00 jau eilių nebūna.
Ukraine International Airlines finansinės problemos aštrėja:
Суд арестовал банковский счет авиакомпании Коломойского
http://inforesist.org/sud-arestoval-bankovskij-schet-aviakompanii-kolomojskogo/
Хозяйственный суд Киева арестовал денежные средства на расчетном счете ЧАО «Авиакомпания «Международные авиалинии Украины» (МАУ) в АО «Банк «Финансы и кредит» (оба Киев) и запретил авиаперевозчику открывать новые текущие счета.
Geras ėjimas. Dar reikia, kad delfiai išspausdintų:
Dėmesio! Gruodžio 8 d. ir 15 d. planuojamas plataus masto streikas Belgijoje. Mes pastoviai stebime situaciją, bet negalime būti tikri, ar mūsų skrydžių Vilnius-Briuselis-Vilnius gruodžio 8-ą ir 15-ą dieną keleiviai nesusidurs su nepatogumais. Dėl šios priežasties mes siūlome visiems keleiviams, įsigijusiems bilietus gruodžio 8-ai arba gruodžio 15-ai dienai į reisus Vilnius-Briuselis arba Briuselis-Vilnius pasikeisti NEMOKAMAI į skrydžius kitomis datomis, nepriklausomai nuo bilieto klasės. Keleivius, turinčius bilietus į LT501/502 reisus toms dienoms, kviečiame susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo centru.
Авиакомпании предложат Яценюку уволить из руководства отрасли людей Коломойского
http://inforesist.org/aviakompanii-predlozhat-yacenyuku-uvolit-iz-rukovodstva-otrasli-lyudej-kolomojskogo/
Создаваемая Ассоциация авиапредприятий Украины предложит премьер-министру уволить главу Государственной авиационной службы Украины Дениса Антонюка и генерального директора международного аэропорта «Борисполь» Евгения Дыхне.
Об этом заявил вице-спикер ассоциации, генеральный директор авиакомпании «Атласджет-Украина» Сергей Подгородецкий, передает Интерфакс-Украина.
«Выстраивается полная монополия в небе. Сегодня все авиакомпании возмущены шагами Министерства инфраструктуры совместно с Госавиаслужбой… Управляющий Госавиаслужбой откровенно лоббирует интересы отдельного авиаперевозчика», – сказал Подгорецкий.
Ассоциация намерена обратиться к президенту Петру Порошенко, в частности, с просьбой создать межведомственную комиссию по вопросам развития и надзора за работой авиаотрасли, аннулировать постановление Кабмина об утверждении положения о Госавиаслужбе, а также ее приказ об утверждении нового порядка выдачи назначений на авиамаршруты.
Кроме этого, в ассоциации предлагают обсудить кандидатуры на должность руководителей госавиапредприятий на заседании СНБО и не допускать к управлению заангажированных лиц.
По словам Подгородецкого, ассоциация также предложит президенту осуществить тщательную проверку приватизации авиакомпании «Международные авиалинии Украины» (МАУ), а также ее реального финансового положения.
Krito dar viena Rusijos aviakompanija, skraidžiusi ir į Lietuvą – Polet oficialiai nutraukė veiklą.
Tuo tarpu UIA savo tinklapyje skelbia:
Information about the court arresting UIA’s account does not reflect reality
November 18, 2014, the Economic Court of Kiev ordered on interim measures of protection to secure the claim of the First Deputy Prosecutor of Kiev to recover 5.4 million UAH from UIA. Further to the abovementioned, the funds on one of the carrier`s accounts with JSC “Finance and Credit Bank” were distrained.
UIA does not acknowledge the debt and will challenge it at court.
Moreover, UIA deems that the court had no legal basis to take such measures of protection. In this regard the Airline filed the appeal on November 24, 2014.
Currently, UIA keeps on using the bank account in question. However, in case the account is optionally blocked, it won`t freeze UIA`s operations. The carrier will be operating normally, fully complying with its obligations to passengers, partners, and counterparts.
ir vos prieš porą dienų pradėjo pardavimus į naują Kijevas – Pekinas reisą nuo balandžio 29.
http://ru.delfi.lt/abroad/russia/rossiya-passazhiram-prishlos-tolkat-tu-134-primerzshij-k-vzletnoj-polose.d?id=66501164 ‘Protu Rusijos nesuvoksi’-taip patys Rusaimegsta save apibudinti.Bet cia tai jau tikrai….Ar pvz Lietuvoj,kam nors,net tokia mintis ateit i galva galetu:))))
Ogo ziuriu Youtube panaikino jau video,nebenori Rusai apsijuokti:).Ryte ziurejau,tai ten Utair’o lektuva stume.Na taip tokie lektuvai ,pasmus neskraido,tik po Rusija,bet visviena labai jau geras a/k Utair poziuris i sauguma.
Cia kas nori video: https://www.youtube.com/results?search_query=Пассажирам пришлось толкать ТУ-134
Čia kazusas, bet nereikia į toli dairytis, VNO ground servisas, tampo rankom ir vagonelius su lagaminais ir laiptus, kartais galvoju, kad Embraerius, nuo rankovių irgi galėtų rankiniu būdu išstumti.
na, ne veltui tas UTair lėktuvas dėl visiškai banalių priežasčių ir nukrito ne taip seniai.
Na ten pilotams viskas labai gerai atrodo, pasak rusų interneto:
Борт действительно мой RA-65977. Летал не я. до этого летали 3года в игарку и ставили так чтобы могли вырулить на своих…
НО! летом завезли в Игарку тягач (точнее тягаченок) и сразу перерисовали стоянки-теперь ставят только носом к краю перрона(оно и понятно одна буксировки 14 тыр стоит).
Вот и доставились! тягач успешно сдох! температура была -45(ночью -48), при -52 летать нельзя.
Делать было нечего, мужики поступили как в старые добрые времена (а советское время это делали не раз и не два).
попросили вахтовиков -а это здоровые мужики оттолкнуть самолет чтоб можно было запуститься и вырулить на своих, под контролем САБ (чтоб по перрону не разбежались) вытолкнули.,сели в самолет и улетели.
Я так понимаю, решение такое принял инженер смены по согласованию с ВрИО начальника а/п(он начальник ССТ кстати)-решение кстати правильное. Иначе до весны там жить….
Экипажу в общем-то пофигу кто и как его толкает.
Насчет того что (как пишут в ряде СМИ) что так можно повредить обшивку крыла -скоростной напор на приборной скорости 600 км/ч. куда сильнее давит на кусок обшивки площадью с ладонь чем самый здоровый мужик….
А Игарке нефиг было выдумывать эту затею с постоянной буксировкой! завтра лечу туда-спорим поставят так что мы сами сможем вырулить????
С ув RR
И вопрос крикунам -какую угрозу БП несла эта затея? Вытолкнули технику? так они за вахту раз сто это делают. работа такая.
С ума уже все сошли со страхами и фобиями. А это -СЕВЕР!!!!
Vėl prasideda.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo vykdant Vilniaus savivaldybės valdomos skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ veiklą.
„Ikiteisminis tyrimas pradėtas šių metų lapkričio 7 dieną dėl galimo sukčiavimo. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, jį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba“, – BNS trečiadienį informavo Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/air-lituanica-fntt-akiratyje.d?id=66506932#ixzz3KBs2YFBp
FLYBE SIGNS WHITE LABEL AGREEMENT WITH SAS
Flybe today announces that it has signed a white-label agreement to fly services for SAS, Scandinavia’s largest carrier.
Flybe will operate four ATR72-600 aircraft on behalf of SAS with initial operations due to start in October 2015.
The aircraft, which will operate under Flybe’s Airline Operating Certificate (AOC), will be used on short-haul SAS services in Europe and are being provided with full flight and cabin crew as well as maintenance.
The agreement is for a period of six years with scope for it to be extended and also for a further four aircraft to be brought into service as required.
Na vakar juokėtės iš rusų, štai vaizdelis iš Arlandos:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204395240953937&set=p.10204395240953937&type=1&theater
irgi neblogai:))
Bet,vis viena,skirtumas milziniskas tame,kad cia darbuotojai ,o ne keleiviai.Ir cia tik stumia,o ne atplesineja prisalusi prie tako lektuva…
Akumas nusedo reik pastumt kad uzsikurtu, tik svarbu spet isokt pries lektuvui pakylant :) Ir atsarginiu padangu nepamirst.
„FlyLAL“ bankrotas sukurs istorinį precedentą?
http://www.lrytas.lt/-14168305021414812155-flylal-bankrotas-sukurs-istorinį-precedentą.htm
@Jurgis – vėl Lietuvos ryte Žiemelio straipsnis į vienus vartus. Visi kalti, o FlyLAL buvo pati geriausia, efektyviausia ir sumaniausia kompanija… Darosi nuobodu.
manau, tikrai viska dare sumaniai – Mon/Fri skraidydavau VNO-TLL, tai penktadieni daznai tekdavo grizti su max 3-4 kitais keleiviais us 737 :)
Sveiki, priminkit, kas išmano, kaip aviacinio kuro kainos koreliuoja su dabar krentančia nafta ir ar koreliuoja, per laiko gali pajusti avia kompanijos naudą (jeigu jos gali pajusti)? Dėkui.
Arai – bisky offtopic – bet geras isaiskinimas ant pirstu kiek krentant naftos kainom gali/turi kristi kuro kaina.
http://neris.mii.lt/~ekonomika/Econlib/rk_degalai_2014.pdf
SAS and Etihad Airways announce a codeshare agreement
SAS and Etihad Airways, the national airline of the United Arab Emirates, are set to begin codeshare operations and provide customers with enhanced travel options between Scandinavia and the UAE.
The agreement, which is subject to regulatory approval, will strengthen both carriers by enabling them to offer greater connectivity to and from a number of key European cities. SAS is Etihad Airways’ 47th airline partnership globally and its 22nd in Europe. For SAS, Etihad is the 23rd codeshare partner and the third with strong presence in the Middle East.
Both airlines will also develop and sign a Frequent Flyer agreement, which will benefit the members of Etihad Airways’ Etihad Guest and SAS’ EuroBonus loyalty programs.
The deal will see SAS place its SK code on Etihad Airways’ flights between Abu Dhabi and Brussels, Düsseldorf, Frankfurt, Rome, Milan, Zurich, Geneva and London Heathrow.
In turn, Etihad Airways will place its EY code on SAS-operated flights from these European destinations, excluding Brussels, onto SAS’ hubs in Copenhagen, Oslo, and Stockholm.
The EY code will also be placed on flights beyond Copenhagen to Billund and Ålesund; beyond Oslo to Ålesund, Kristiansand, Trondheim, and Stavanger; and beyond Stockholm to Umeå, Sundsvall, and Östersund.
OT:
AY atsisako krovininių MD-11F lėktuvų:
It has been another exciting and eventful year at Finnair Cargo. We will enter 2015 with an era of MD-11 freighters coming to an end as long-haul freighter flights will be discontinued at the end of December 2014.
This was a difficult decision to make, and we played out quite a few scenarios internally. With that said, the final decision was clear: Finnair Cargo does not see long-haul freighter operations with an MD-11 as a sustainable solution in today’s market situation laden with elements such as overcapacity, deteriorating yields and fluctuating currencies.
Aviakompanijoms kuro kaina korealiuoja su naftos kaina gerokai greičiau, negu mažmeninė automobilių kuro kaina.
Praktiškai visuose (bent Europos) oro uostuose kuro kaina nustatoma pagal naftos kainos indeksus – naftos kaina tiesiogiai arba per išvestinius rodiklius yra formulėse pagal kurią priklauso nuo kuro tiekimo į orlaivį kainą. Šitoje vietoje yra tik laiko tarpas, kuriam yra kuro kainos fiksuojamos (jos nekinta kasdien, kaip degalinėse). Didžiuosiuose Europos oro uostuose kainos dažniausiai fiksuojamos savaitei, mažesniuose (pvz. VNO) – mėnesiui.
Šalia to, didelės aviakompanijos draudžiasi nuo kuro kainų svyravimų, t.y. hedge’inasi kuro kiekius metams ar keleriems metams į priekį (pvz. Ryanair skelbia jau užsihedge’inę kuro kainą 2016 metams 90% reikalingo kiekio). Tokiu būdu didžiosios aviakomapnijos laimi per kuro kaino kilimą, tačiau pralaimi per kuro kainos kritimą. T.y. šiuo metu didžiosios aviakompanijos gali būti, kad perka gerokai už didesnę kainą kurą, negu jis kainuoja „on spot”. Mažos aviakompanijos paprastai perka kurą „on spot”, t.y. kokia yra šiandien aktuali kaina.
Simonai,
kodel ,taip uzsispyre, visas akcijas darot skydziams is Lietuvos? Na taip cia bazuojates ir t.t.,bet ar nebutu verta bent jau pabandyti pvz: Akcija skrydziams i Vilniu?
Cia visu pirma mastau apie emigrantines kryptis,nes turistu tiek nesurinksi ,o ir reklamai didziuliu islaidu reiktu.Gi visviena perkamas RT,tai skirtumas tik butu,kad keliones pradziais is X oro uosto i VNO,o ne iprastas VNO to X
Kodel manau,kad visai sekminga taip butu? Visu pirma emigrantai turi daugiau pinigu,nei gimines/draugai kurie is Lietuvos skrenda pas juos pasisveciuoti.Na nebent jus mastot(nezinau,gal ir rinka esat istyre),kad emigrantai skris ir uz didesne kaina,tai neverta atsisakyti pelno…
Manyciau visai idomu butu,jei sugalvotumet ka panasaus….Nebutinai parduoti 60-70% akcijiniu bilietu,galima pabandymui paleisti ir paziureti ,kaip parsidavines?
O kas SAS ir Etihad beliko, kai QR ir EK, kasdiena operuoja tolygiai iš ARN, CPH ir OSL.
Simonai, kodėl taip užsiciklinę ant mažų lėktuvėlių ir neišsinuomojat didesnių, pvz. B747. Dabar pigiai ant pasiūlos jų yra. Būtų mažesnė vienos vietos savikaina, galėtumėt pigiau bilietus pardavinėti ir dėl to daugiau keleivių būtų. Galėtumėt į Londoną ir Dubliną skraidyti, ten daug emigrantų, tai keleivių būtų, nes visi jau nori normaliomis avialinijomis skraidyti.
Iš šiaip manyčiau, kažkaip ant laurų užmigę esat. Reiktų naujų vėjų jums – va galėtumėt Marių pasisamdyti, biški pakonsultuotų jus.
@Mindauqas – aš sakyčiau B747 truputi per didelis, geriau būtų koks L1011. Vien iš entuziastų reisas išsilaikytų, o ir atvykstantys spoteriai dar labiau pakeltų turistų skaičių Vilniuje.
Ilgokas C-Check airLitunica Embraeriui. Turbūt kas nors rimčiau tvarkoma.
@Pranas, gera mintis, bet juk spoteriams iš Kinijos atsivežti tai vis tiek reikės B747…
Na aišku, čia jau ne mums spręsti, tam juk ir reikalingi konsultantai.
Sutinku su Marium… Galetumete tikrai akciju padaryti net tik is VNO… As tai gyvendamas Olandijoje pastebejau, kad dauguma potencialiu turistu nezino, kad AL tiesiogiai skrenda is Amsterdamo… Air Baltic pradejo tiesioginius reisus ir is karto reklamos „uzmete”…ir turizmo spaudoje nemazai publikaciju padare….Net AL FB puslapyje pasitaiko prasymu , kad pranesimai butu ne tik LT kalba, bet ir anglu.. Kiek pastebejau, nieko nepasikeite…viskas lietuviu kalba… Keleta sakiniu anglu FB nekainuoja nieko, o galimybe uzsidirbti viena ar kita keleivi padideja… Nemanau, kad esat tokie stiprus, kad galite atisakyti vieno ar kito potencialaus keleivio…
B748 arba A380 porai kalediniu skrydziu i Londona tikrai butu smagu isnomuoti :) tikrai butu kas skrenda, kaip ir is KUN i VNO, gal ir uzdirbti is to pavyktu :)
Arturai, LT ale skiria Twitter’į komunikacijai su užsieniečiais, tik tiek, kad paskutinis postas apie 150k keleivį į Berlyną. Jau jeigu Twitter nenaudojat tai bent multilanguage skill’ą FB užsimeskit. Nors ir nebeturiu paskyros kartais peržiūriu profilį. Tai čia kaio jūs save pozicionuojat, ar avialinios lietuviams ar platesnei auditorijai…
Gera ideja del 747, bet geriau imti tuos MD11F is Finnair, yra keturi langai, butu galima daug kedziu sukisti.
Kaip tik galetu naudotis, tuo, salia tako nutiestu papildomu kylimo-tupimo taku, kai vyks renovacija siuo metu esancio tako.
Panašu, kad iš TLL skrisime su B737 :) nors ir vėluoja, bet upgrade rimtas. Kas nutiko?
http://i.imgur.com/s89BFOt.png įdomiai čia.
Keista,kad Air Lituanica puslapy galima pirkt tiek jų,tiek BT bilietus,o airBaltic ir KLM puslapiuose AL bilietų neranda. BT tik tvarkaraštyje nurodo AL skrydžius.
New Lufthansa strike starts Monday, 2014.12.01.
http://www.vcockpit.de/presse/pressemitteilungen/detailansicht/news/vereinigung-cockpit-ruft-piloten-am-montag-und-dienstag-zum-streik-auf.html
Kiek suprantu emigrantai nera pagrindiniai AirLituanica klientai. Beje, ten kur skraido AirLituanica emigrantu yra maziau…
OT: Jei aš skrendu tarkime su skrydžių bendrove JetAirways iš Delio į Mumbajų ir lėktuvas leidžiasi sakykim 18:45 ir norių grįžti argal į Delį dar ta patį vakarą, bet paskutynis JetAirways skdrydis yra 19:20 yra kokia nors galimybė grįžti dar ta patį vakarą? Arba ar galima likti lėktuve su kuriuo atskridau, nes jis kaip ir grįžta atgal į Delį?
@Mindaugas – teoriškai galimybė yra, bet viskas priklauso nuo tvarkos oro uoste. Iš lėktuvo manau išvarys, o toliau jau klausimas – jei atvykstantys ir išvykstantys keleivių srautai neatskirti, atvykę keleiviai paleidžimi ten pat kur kiti laukia išvykti prie vartų, keleivių iki lėktuvo neveža autobusu ir yra online checkin – tai įmanoma. Kaip Indijoje nežinau.
Kelionių guru, paaiškinkite prašau, kokia tvarka yra su Egipto viza LR piliečiams. URM tinklapyje parašyta, kad LR piliečiams reikalinga Egipto viza (jokių išimčių nenumatyta). Berods „Novaturo” tinklapyje parašyta, kad ji kainuoja 25 USD. Nuskrendame į Šarm el Šeichą, atskaičiuojame 2×25 USD (gaila, aišku), bet tuomet gidė sako, kad vizos nereikia. Grįžtant iš Izraelio – tas pats scenarijus, nors pasienyje iškabintas plakatas skelbia, kad viza kainuoja 25 USD. Galbūt antspaudas pase ir yra ta viza, noras antspaudas yra antspaudas ar URM puslapis meluoja?
Vizos tikrai reikia (bent jau reikėjo, kai aš skridau). Gal perkant kelionę jau buvo sumokėti tie 25 usd?
Su ta pačia viza gali kelis kartus kirsti Egipto sieną – aš keliavau iš Egipto į Izraelį ir į Jordaniją, tai tiesiog ant tos vizos pridėjo antspaudų ir viskas…
KLM saite yra Air Lituanica route’ingai, ir AL su BT jungia tarpusavyje
http://tinypic.com/view.php?pic=29ej1u0&s=8#.VHwtzIfd7ww
O čia mintis tiesiog su lėktuvu paskraidyt pirmyn-atgal. Nes per 30 min net didesnio oro uosto neapžiūrėsi.
Beje, čia planas skrist atgal be atgalinio bilieto?
Dėkui Jpou ir Simonui už komentarus dėl aviacinio kuro. Iš prezentacijos dėl kuro tikrai viskas akivaizdu. Dėkui.
Iš Simono komentarų suprantu, kad Air Lituanica yra tarp tų, kurios šiuo metu laimi „on spot”. Kas aišku, yra gerai :)
Vytautas-NT su bilietu :) Tiesiog gavosi taip nupirkti bilietus pigiau, tai kadangi nieko nenoriu pamatyti Raipure tai noriu grįžti atgal dar ta pati vakarą i Deli :)
Ar AirLituanica gauna kažkiek nubyrėjusių Lufthansa klientų?
@ZXS, Lufthansa neišrašinėja airLituanica bilietų. Tai nebent kas nors grąžina ir perkasi patys.
http://by24.org/2014/11/30/vandals_in_kiev_airport_borispol_wrote_on_the_plane_of_russian_aeroflot_putin_khuylo/
В Киевском аэропорту Борисполь неизвестные украинцы высказали все, что они думают о президенте России Владимире Путине прямо на борту самолета Airbus A321 российской авиакомпании „Аэрофлот”.
@Linas. Jeigu būtų sumokėta iš anksto, kažką įklijuotų į pasą, bet juk nieko neįklijavo.
Dėl Egipto vizos. Jeigu neišvyksite iš Sinajaus pusiasalio, viza nereikalinga.Įdeda tik antspaudą į pasą.Patikrinta :)
@Mindaugas čia tam, kad tik paskraidyti vietniu maršrutu?
Ne, čia buvo keli maršrutai kur su LH per iš VNO ar RIX per FRA iki Delio ar Mumbai ir po to vietinis skrydis su JetAirways. Bilietas išrašomas kaip JetAirways ir pirmyn atgal kainavo apie 500-800 Lt, todėl reikia išskraidyti visus segmentus, kad neanuliuotų.
Ten didžiausia problema- bagažas. Jei tarpai tarp skrydžių bus 45 min neimanomai paimt bagažą ir jį vėl įregistruot.
Tai kiek supratau iš Raipūro dar ir grįžt reikia, ar ten vienas segmentas tik į priekį svarbus?
Simonai, ar Air Lituanica leidžia į kabiną pasiimti 8-9kg rankinį bagažą, jei nenori turėt registruoto? Taip pat, koks vidutiniškai registruoto bagažo laukimo laikas AMS?
@Karolis, kai prieini prie diržo, nuo 5-15min.
Off-topic įdomus jungimas per AMS į LGW su Garuda, apie 38eur, su lagaminu, on flight entertainment pora užkandžių, ir long haul experience.
Karolis,
Ne maziau kaip 20 min…. Per 15 metu gyvenant Olandijoje, neteko gauti bagazo per 5-15 min…
RIX statistics:
NOV2014 – 346615 pax.
vs
NOV2013 – 330148 pax.
beveik plius 5% padidėjimas
Na, Air Lituanica puslapyje rankinis baga=as yra 8 kg ir viskas. Tiesa gabaritai Ruanair. Kas sunkiai 5 lentynas sutelpa E-145 ar CRJ-200
„Akys į dangų, o rankos – į svetimą kišenę”
http://vz.lt/blog/2014/11/26/akys-i-dangu-o-rankos-i-svetima-kisene#ixzz3Kj7EjM8Q
Na straipsnis toks, lyg būtų užsakytas pvz gerb. p. Šimašiaus. Vyriausybė turi sugebėti perimti LT iš savivaldybės arba padėti surasti strateginį investuotoją, tos politinės ambicijos man jau depresiją varo.
Ar šiandien VNO viešėjo senukas C-160 Transall?
skytomas: mačiau šiandien iš Šiaulių atskrido Spartanas ir išskrido į Taliną, greičiausiai sumaišei su juo.
http://www.gazeta.ru/business/2014/12/01/6322965.shtml
Ryanair in 2018: Free Wi-Fi, transatlantic flights, ‘smiley-face’ interiors and package holidays
http://www.independent.ie/life/travel/travel-news/ryanair-in-2018-free-wifi-transatlantic-flights-smileyface-interiors-and-package-holidays-30779802.html
Will Ryanair offer transatlantic flights?
„Transatlantic is still very much in the business plan…
Could we see a Business Class cabin on Ryanair’s European flights?
No. We’re pretty clear on that.
Will Wi-Fi be charged?
„Nope. We’d envisage that being a free service.”
Air Lituanica puslapyje atsirado online check-in –
https://www.airlituanica.com/en/flight-information/online-check-in.html
Kažkaip anksčiau nebuvau pastebėjęs.
Jurgi, taip, tik šiandien pilnai paleidome – annoucment rytoj.
Online check-in veikia skrendant iš VNO, BRU ir AMS; kitos stotys – vėliau. Mobile check-in ir Passbook paleisime už dviejų mėn.
Valio! Pagaliau bus galima apeiti checkino siaubūnes ir siaubūnus. Reik tikėtis iki svarstyklių statymo prie vartų nenusileisit.
Na nėra tam chekine tokie siaubūnai, net klausė ar noriu prie lango sėdėti, bet už online tai pliusas.
Pritarciau Pranui – siaubunes, ypac del tu 8Kg rankinio. Is tono atrodo, kad kartais del 8,01Kg ir sudraskyti galetu.
tiesa, del Ryanair nepaminetas dar vienas faktas – 100 738MAX dealas su Boeingu. idomioji dalis (skrisiantiems gal liudnoji) – planuojama, kad jie tures po 200 vietu, kai pvz South West ir kiti all economy uzsakineja po 175 vietas
Berods jau buvo mineta tas 200 vietu, lyg ir Max’as siek tiek ilgesnis bus…. Aisku Visada smagu glaudziau susesti su pagerusiais tautieciais…
Boeing 737 MAX8 korpusas bus lygiai toks, kaip Boeing 737-800, t.y. realiai tame pačiame salone bus daugiau vietų.
Maža to, bus įdėtas papildomas avarinis išėjimas antroje salono dalyje – prie dviejų avarinių išėjimų dabar esančių ant sparnų, bus viena išėjimų eilė tarp sparno ir uodegos, o avarinis išėjimas bus vienos išimtos eilės sąskaita.
Lėktuvo priekyje bus įdėtos trys sėdynės priekinio „galley” sąskaita, sumažinti tualetai gale, o visa kita – erdvės sąskaita.
Dėl LH streiko nepavyko šiandien išskristi į Frankfurtą, perrašė bilietą rytojaus rytui. Kadangi esu nevilnietis, tai nakvosiu viešbutyje. Ar įmanoma būtų iš jų išsireikalauti padengti išlaidas viešbučiui, kaip manote?
Toks klausimėlis – gal pavyksta load’ą padidinti AL, kol naudojamas SP LY-FLH?
Na tai LH turėjo pasiūlyt ir viešbutį. Siūlau dar kartą pasidomėt jų atstovybėj.
Aišku, viešbutis bus toks, kokį duos. Gal tas prie oro uosto.
Žinoma, tokiu atveju turi duoti viešbutį nemokamai.
Geras dalykas tas online check inn’as,bet anywhy bagaza registruoti reikia.Nelabai cia suprantu to perdeto dziugavimo…
Nelabai suprantu to liudesio, kai gali pasirinkti vieta is anksto ir pan, o jei dar ir tik su rankiniu bagazu skrendi…
Kai kuriuose mūsų maršrutuose 90% keleivių keliauja be bagažo.
Nu, nešiojamas kompas su krepšiu ir laidais, pelėm jau 3 kg, lagaminas tuščias 2 kg ir lieka tik 3 kg visam likusiam bagažui.
Ne visiem reikalingas tas bagažas. Džiūgauja matyt tie, kurie jo neregistruoje, tame tarpe ir aš.
VNO lapkritis – 221,1 tūkst. keleivių, augimas 8%.
Pirmą kartą šiemet keleivių srauto augimas didesnis nei skrydžių srauto – 3,2%.
Bendras skaičius – 2,73 mln.; pritrūks VNO iki 3 mln. apie 70 tūkst. keleivių 2014 m.
Na jei yra krypciu su 90% keleiviu be registuoto bagazo,tada si naujiena,jiems susper .
O kas cia per kryptis/kryptys jei ne paslaptis:) Speciau verslas su TLL?
Žinoma, kad TLL.
Московский суд арестовал имущество крупнейшей авиакомпаний РФ
Арбитражный суд Москвы принял решение арестовать имущество авиакомпании UTair на сумму $11,8 млн. Арест имущества стал обеспечительной мерой по иску Альфа-банка о взыскании долга с авиакомпании. Сейчас на рассмотрении различных судов находятся более 20 исков к UTair на сумму более 700 млн руб.
Susidaro įspūdis, kad TLL yra svajonių kryptis. Paklausa didelė, skrenda verslo žmonės, kuriems kaina nėra svarbiausias dalykas, nereikia rūpintis keleivių bagažu, nes jo nėra, o ir lėktuvas lengvesnis – sunaudoja mažiau degalų.
Simonai, kaip suprantu jau grįžot iš atostogų. Tai kas ten su Dr. D.Pūru nutiko ir jo verslo klasės bilietų, kad į Air Lituanica keleivių sąrašus nepateko?
Pasaulio margumynas: Aš vis prisimenu, kai check in siaubūnė (ne Lituanicos), primygtinai liepė pasisverti lengvą per petį permetamą rankinę/pederastkę. Mane net juokas apėmė, dar paklausiau, gal dar pamatuosite išmieras? Finale, svoris buvo 0.8kg. (telefonas, piniginė, namų ir mašinos raktai, dar kažkas smulkaus). Ką ji sau galvojo, neįsivaizduoju ir negaliu net įsivaizduoti. Ten ją pilną švino karšto pripylus, ir tai nesvertų daugiu kokių 4kg :)
@Kardiobatonas – ir TLL keleiviams smagu gryžus su registruotu bagažu – tie keli vienetai jau seniai būna padėti ant diržo kol pasivažinėji autobusu ir pereini vno labirintą.
US Delay On Norwegian License Breaches Aviation Deal – EU
http://www.aviationbrief.com/?p=19187
The United States has violated an aviation deal with the European Union by taking too long to grant a license allowing budget airline Norwegian Air to boost trans-atlantic flights, the European Commission said on Tuesday.
Norwegian Air, which currently flies to the United States on a temporary license from non-EU Norway, is seeking a foreign carrier permit for its Irish subsidiary with the backing of the EU executive.
The move is opposed by US rivals such as Delta, American, United and industry unions. They are concerned it will undermine US wages and working standards.
Ne pirma karta visi peikia check-in’o agentus del priekabiavimo, bet visi pamirsta kad nurodymus sverti, matuoti bagazus jie gauna is tu paciu avialiniju atstovu. Na del „pederastkiu” tikrinimo tai cia jau zinoma atskiras klausimas…
Gal kas zino, ar verta pirkti Malaysian Airlines bilietus, SIN-SYD marsrutui, vasario galui (apie Kinu naujuosius metus)? Ar didele tikimybe, kad iki to laiko neissilaikys ir tokiu atveju nunestu pinigus?
Na, kiek suprantu Malaizijos vyriausybė ėmėsi gelbėjimo. Keis pavadinimą ir t.t. Tad turėtų išsilaikyt…
Dar paduos pigaus long-haul’o.
Eurowings to Launch Long-Haul from Cologne under Lufthansa ‘Wings’ Project
http://www.routesonline.com/news/29/breaking-news/245868/eurowings-to-launch-long-haul-from-cologne-under-lufthansa-wings-project/?utm_source=content_and_community&utm_medium=social_media&utm_campaign=the-hub
Vytautas-NT: nebuvo KLM tinkamai išrašę bilieto
O cia interline problema. Ar agenturoj darbuotojas kreivarankis buvo. Kaip tas techniskai atrodo…
„Ukraine International Airlines“ pradeda tarptautinių skrydžių iš Ukrainos miestų bilietų pardavimą
http://vno.lt/lt/naujienos/?id=939855
Ukrainos tarptautinės oro linijos (UIA) 2015 m. vasaros sezono tvarkaraštį papildė skrydžiais iš Ukrainos miestų ir siūlo tiesioginius reguliarius skrydžius iš Odesos į Vilnių. Skrydžių ekonomine klase bilietų pirmyn ir atgal (su visais mokesčiais) kaina Odesa–Vilnius nuo 2 343 UAH*.
Finnair paskelbė, jog panaudoja A350 „options” ir padidino savo A350 užsakymą iki 19 vienetų. Taigi, dabar turimą Finnair Airbus mix’ą iki 2018 m. pakeis „pure” A350 su, panašu, vienoda konfigūracija. Puiku :) Tikras long-haul LCC, kiek gali LCC long-haul veikti.
Anyway, pakartosiu savo nuomonę – tie, kurie vadina save long-haul LCC – veikiančių „tikrų” long-haul LCC nėra. AirAsiaX veikia su -35% EBITA (!!) ir netgi praranda daugiau pinigų negu „Malaysia Airlines” po visų jų problemų. „Norwegian” savo raporte rodo, jog long-haul business irgi heavily loss making.
„Lufthansa” projektai į „Jump” ir „Eurowings” panašus į „Singapore Airlines” SCOOT – tiesiog žemesnio lygio servisas negadinant pagrindinio brando. Be to, tai investicija į tai, jog jokie „Norwegian” net negalvotų apie atsiradimą Vokietijoje.
Jei AirAsia-X tokia nuotolinga, i6 ko jie ten gyvena? Ar vis dar degina investuotojų pinigus? Ar regioninis LCC AirAsia juos maitina.
Na, kiek suprantu Eurowings yra skirtas HUB’u aptarnavimusu mažesniais kaštais.
O tas Jump pradėjo skraidyt ar ne?
Į Odesa iš Lietuvos yra paklausa? O gal dirbs su turizmo agentūrom ir iš Odesos veš traukiniais į frontą, karą pažiūrėt?
OT: Niki planuoja skraidyt iš Vienos į Bratislavą su E190. Skrydžio trukmė 25min. Panašu,kad tai bus vienas trumpiausių skrydžių Europoje.
Slovakijai ruošiantis EU pirmininkavimui 2016 m., Niki nutarė atidaryti BTS-BRU, dėl to reikia perpozicionuoti lėktuvą, kurį paleido į prekybą. Problema skrydžiui didelė bus Vienos oro uosto didžiuliai mokesčiai – vien išvykstančio keleivio mokestis yra 33,03EUR, t.y. net jeigu Niki pardavinėtų po 1EUR, be jokių kuro, kreditinių kortelių ir kitų mokesčių, minimali kaina 34EUR.
AirAsiaX prieš porą savaičių pranešė, kad atsisako plėtros planų, stabdo naujų lėktuvų deivės, o dalį esančio fleet’o perduoda kitiems operatoriams ir koncentruotis tik tiesioginio AirAsia
O ne paprasčiau per Briuselį ta lėktuvą varinėt. Nors, aišku Belgijos savo geografijoj NIKI irgi neturi.
Apskritai įdomu ar mūsų regioną gali kabint tokie vežėjai, kaip NIKI ir Volotea. Ar čia per didelė konkurencija ir per mažai potencialo?
Didžiulė konkurencija ir didžiulė low cost penetracija. Ypatingai LCC vežėjams šiuo metu Lietuvoje vietos nėra.
Kas iššaukė tokį Talino 9 proc. augimą ?
Tallinn
November, 2014
148351 passengers
Pax Growth (13-14)- 9,0%
Pats Talino oro uostas atsako:
http://www.tallinn-airport.ee/eng/news/?newsID=6676#.VIBoz4fd7ww
Estonian Air frequency growth;
Air Lituanica;
airBaltic Paryžius;
Turkish Airlines frequency growth
airBaltic to launch Riga – Rhodes flight
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=99710
The new route will add another popular summer destination for Baltic travellers, as well as connecting travellers from the south with Riga, and beyond to destinations in the Baltics, Europe, Scandinavia, CIS and the Middle East.
airBaltic will fly from Riga to Rhodes once a week on Fridays. Passengers will board a Boeing 737-300 aircraft for a flight that will last 3 hours 35 minutes. The price of a one-way ticket will start at EUR 119, including airport fees and transaction costs.
AirAsia (short-haul) veikia gana neblogai, tiesa irgi su red-numbers, bet toli gražu ne kaip AirAsiaX. Vidinės rinkos yra stipriai augančios ir ten AirAsiaX modelis sukasi – šalia to oro uostų paslaugos tame regione arba nemokamos, arba sumoka keleiviai atskirai oro uoste.
Nemokamos? Geras. Tai oro uostai kaip kokie prekybos centrai, išsilaiko iš prekybinio ploto nuomininkų?
Beje, čia kalba apie mažesnius regioninius oro uostus ar didelių yra kuriais nemokamai naudotis galima?
Azijoje turbut 50% oro uostu moki pats vietoje oro uoste.
Azijoje daug oro uostų moka pats keleivis oro uoste; o kita labai didelė dalis yra išlaikomi valstybių/savivaldybių. Tokie kaip SIN ar KUL yra mokami aviakompanijoms, bet Europos mastais – labai labai pigūs.
Small Planet Airlines during the month of January 2015 is operating Vilnius – Geneva service, as the A320 aircraft operates on Saturdays. Service from Vilnius operates from 03JAN15 to 24JAN15, return flight from 10JAN15 to 31JAN15.
W28587 VNO0600 – 0755GVA 320 6
W28588 GVA0845 – 1230VNO 320 6
Operational flight number listed above is using FlexFlight’s “W2″ code in the GDS for greater market visibility.
Tai čia reik suprast į charter’į slidininkams bilietus pardavinės.
In 2013, Lithuania saw 10% increase in air passenger transport
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=99747
In 2013, the increase in air passenger transport in Lithuania amounted to 10%, Eurostat, the statistical office of the European Union, said. In 2013, 842 million passengers travelled by air in the EU28, a rise of 1.7% compared with 2012, writes LETA/ELTA.
In 2013, the highest numbers of air passengers were recorded in the United Kingdom (210 million, 3.6% compared with 2012), Germany (181 million, 1.2%), Spain (158 million, –1.3%), France (138 million, 2.3%) and Italy (115 million, –0.7%).
On average across the EU28, the number of air passengers rose by 1.7% between 2012 and 2013, with the largest increases in Luxembourg ( 14.5%), Malta ( 10.5%) and Lithuania ( 10.0%), while decreases were observed in six Member States: in Estonia (-11.1%), Cyprus (-4.3%), Spain (-1.3%), Austria (-0.8%), Italy (-0.7%) and Slovakia (-0.4%).
Šiandien matau SPA už LT į CDG suskraidė. Ar kokia skraidyklė pagedo?
Ryanair to add base in the Azores
Ryanair is launching a new weekly flight from London Stansted to the Azores in April.
It is one of three new routes being added from the Azores, where the airline will base one 737-800 aircraft.
The others are Lisbon (twice daily) and Porto (daily.
Ryanair said it is also in discussions with the Azores Government about possible services to Terceira and additional international flights to the islands.
The routes start on April 15 but go on sale today.
Tai jau trecia savaite SPA uz LY-LTF skraido, kaip suprantu planuoti techniniai darbai uzsitese…
Small Planet Adds Lamezia Terme Operation in Sep/Oct 2015
Posted: 04 Dec 2014 08:40 PM PST
Update at 0440GMT 05DEC14
Small Planet Airlines during the month of September and October 2015 is adding weekly service on Vilnius – Lamezia Terme route, on board Airbus A320 aircraft. From Vilnius, service operates from 11SEP15 to 09OCT15, while return from Lamezia Terme operates from 18SEP15 to 16OCT15.
W28423 VNO0800 – 1000SUF 320 5
W28424 SUF1200 – 1600VNO 320 5
Ryanair lietuviska versija vis dar rulina, ypac 1 left @ this fare = 1 kairėje pusėje
Flightradare prie lietuviu Alenia C-27J Spartan 08 profiliu prideta Rusu Su-27P, idomu ar cia netycia viskas ivyko, ar vis dar kazkas maiso Lietuviu oro pajegas su Rusu ….
Šimtas metų jau šitam radaro bajeriui.
SAS įsigijo Cimber ir perduos jiems visus 12 CRJ900:
http://www.sasgroup.net/en/sas-acquirers-cimber/
Tai kas dabar iš CPH skraidys? upgrade’ins į Airbus ar Cimber on behalf of SAS skraidys?
Manau, kad reisą vykdys „Cimber”.
Juolab, keleivių skaičius VNO-CPH mažėja 2014 m. vs 2013 m.
Kur jau nemažės, kai bilieto kaina kaip į kitą Europos galą.
Belieka laukti Ryanair pranešimo po naujųjų metų, o gal išdrįs paleist Copenhagen-Vilnius du kart per savaitę :)
Bilieto kaina daznai kaip long haul, ypac pirmadienio rytais/penktadienio vakarais.
@klaustukas. Kodėl turėtų elgtis kitaip, jeigu sugeba parduoti bilietus už didelę kainą? Juk tai ne katalikiška labdaros organizacija.
SAS turi vos 10% leakage VNO-CPH maršrute, kas tikrai yra geras rezultatas. Motyvų mažinti kainas, tikrai nėra. Sumažėjimas daugiausiai yra dėl transfero per CPH netekimo (pirmiausiai pats ARN, po to Air Lituanica ir agresyvi LH/LO kainodara).
Tokios kainos turėtų generuoti gerą yield’ą. Taip ir bus kol maršrute bus monopolis, na, bet iš kitos pusės nelabai kas gali konkuruoti su SAS. Norwegian, net ne pagrindiniame ARN hub’e nebuvo konkurencingas. Simonai, LT planuoja siūlyt dar kokių jungimų per kitus miestus.. PRG/BER..?
PRG tik vasaros sezonu dabar.
Šarūnai, norėtume, bet baziniai vežėjai PRG ir TXL yra tokioje tragiškoje padėtyje, kad sulaukti iš jų realių veiksmų dėl techninio pasiruošimo praktiškai, deja, neįmanoma.
Mhm, keista. Lyg ir maniau, kad stojasi tiek CSA, tiek AB ant kojų, juk turi stiprius finansinius užnugarius. Nors gal čia long-term labiau planas. Iš kitos pusės, ko gero per TXL nelabai yra ką labai pasiūlyti. BER „kaišioja” pagalius į AB ratus. MUC tai vienareikšmiškai LH savęs nepjaus.
Metai jau artėja prie galo. Kadaise čia minėtame straipsnyje, kur sakyta, kad iki 2017 kasmet bus pridedama po orlaivį prie AL fleet, taip pat minėta ir kad šių metų pabaigoje atsiras naujas Embraer 170. Tikriausiai planai vėl pasikeitė..?
Ryti, ne, tęsime toliau su E145, mažiausiai iki žiemos sezono pabaigos.
O taip norėtųsi matyti lėktuvus, pasidabinusius AL logotipu.
Будет открыт прямой авиарейс Ашхабад-Рига
LETA, 8 декабря 2014 г. 15:34
Авиакомпания „Туркменские авиалинии” в феврале 2015 года начнет прямые авиарейсы по маршруту Ашхабад-Рига, информирует Министерство сообщения.
Соглашение о начале полетов подписал в Ашхабаде заместитель госсекретаря министерства Улдис Рейманис. Одновременно была достигнута договоренность о том, что в первом полугодии следующего года будет открыт также межконтинентальный рейс Туркменистан-Латвия-Канада.
Kad „Turkmenistan Airlines” jau buvo atidarę Ashgabat – Riga 2014 m. pavasarį. Įvykdė 2 reisus ir daugiau nebeskraidė.
TAP Portugal uždaro Lisabona-Talinas.
Na va, „egzotikai” paklausos iš Baltijos šalių nėra. Turbūt nebeverta galvot apie VNO-DWC.
Svajoti visada galima. Aš tai svajoju apie tiesioginį KUN-SYD.
Ir visgi potencijos dar yra daug, kokiu aspektu bežiūrėtum – turizmo, biznio ar tautišku. Na, tarkim tautišku aspektu pažiūrėjus Ispanijoj gyvena apie 15 000 lietuvių, t.y. puse to kas yra Vokietijoje, o susisiekimas nepalyginamai blogesnis (išskyrus Kataloniją).
O kur zemynineje Ispanijoje nori skristi? BCN yra, MAD bus – kas dar domina? Ok, kokia Malaga butu reasonable gal vasaros sezonu, o visa kita? VNO-CQM?
N-taji karta galiu parasyti – duokit geru connectionu i didziuosius hub’us – verslui nereikes uz skrydi Europoje long haul kaina moketi, del konkurencijos VFR ir turistai tures deal’u (pvz WAW kad turi, aisku, srautai sunkiai palyginami). O tie, kurie negali skristi su persedimu, gales neskristi
Vien FR ir W6 pasiūla nuo kitos vasaros bus iš Lietuvos į Ispaniją 25000 kėdžių per mėnesį, per metus apie 250 tūkst., t.y. kiekvienas lietuvos gali po 5 roundtrip padaryti :) Papildomai dar yra netrumpos čarterių programos į Malagą, Barseloną, Žironą.
Vietų į Ispaniją yra daug. Bet problema nr. 1 yra tolimas atstumas, o problema nr. 2, kad verslo srautas yra labai mažas: Barselona ir Madridas yra konferencinio turizmo taškai, bet pas mus labai nedaug ispaniško biznio, o lietuviai irgi nedaug Ispanijoje investavę. Galite pradėti vardinti pavyzdžius, bet pabandykite palyginti su Švedija, Norvegija, Suomija, Vokietija ar Lenkija.
Būsima 25000 kėdžių per mėnesį pasiūla ir rodo, kad Ispanija yra rinka. Mes juk čia nekalbame tik apie Air Lituanica potencialią rinką. AL turėtų pabandyti Ciurichą ir, kaip matėsi iš paviešintų planų, apie tai galvoja. Vėlgi, o su kuo ten galima būtų daryti jungimus, kad nors kažkiek prisidėtų srauto, jei jau su Prahoj ir Berlyne niekas nesigauna ?
Jurgi, tie „planai” buvo nupiesti „investuotojams” :). paeme APT statistika paziurejo didziausius srautus (atmete egzistuojancius vezejus) ir gavosi, kas gavosi :).
i Ispanija pasiula per didele, garantuoju, kad pries prasidedant realiam sezonui balandi/geguze sulauksime dazniu mazinimo, bei pigiu kainu.
O tai kas su AirBerlin Berlyne blogai? Interline normaliai neveikia? Ar ten tvarkaraščiai tokie, kad problemos su jungimais? Ar tarifų politika nepalanki skraidymui per Berlyną?
@Vytautas-NT: paziurek i AB financials, ir turetu klausimu nebekilti.
Dėl Turkmėnistano – tai visada praverčia žinoti, kad jei pranešimas ateina iš kokios nors ministerijos ar valstybinės įstaigos, greičiausiai tai tik kokių nors ketinimų protokolų ar diskusijų paviešinimas. Latvijos prezidentas labai mėgsta lankytis visose -stanuose (nes tai vienintelės šalys, kuriose gali be vertėjo kalbėti). Tai ir gaunasi taip, kad didelės delegacijos pradeda kalbėti apie visokius potencialius ir vizijas. Realybėje niekas nuo to nepasikeičia ir neatsiranda daugiau nei 100 žmonių per metus, kuriems reikia skristi iš Latvijos į Turkmėnistaną.
Beje, kiek žinau, nebuvo nė tų dviejų skrydžių tarp Rygos ir Ašhabato, nors paskelbta apie skrydžius buvo irgi ministerijos lygiu vos ne prieš pusę metų.
UTair Facing Bankruptcy Lawsuit
http://www.aviationbrief.com/?p=19245
Russia’s third-biggest airline UTair is facing a bankruptcy lawsuit after struggling to pay its debts because of currency devaluation and an economic downturn.
With the Russian economy heading for recession following Western sanctions over the Ukraine crisis, some observers expect Russian airlines to see losses deepen, likely forcing them to reduce their fleets and seek state support.
Russia’s Availeasing said on Monday it had filed a lawsuit over RUB3.5 million rubles (USD$ 65,000) in overdue lease payments and interest, and seeking a court award. UTair would not comment and said only that the lawsuit did not affect its operations.
UTair, controlled by the pension fund of oil firm Surgutneftegaz, said in July it was cutting costs and could lay off at least 30 percent of senior managers and executives in what it said were increasingly negative economic conditions.
Last month UTair failed to meet an obligation to repurchase RUB2.68 billion (USD$ 50 million) of bonds and hired Raiffeisenbank to advise on restructuring its credit portfolio.
Nu kad čia ne diskusijos paviešintos, o pasirašytas susitarimas dėl skrydžių. O kaip seksis matysim :
Intercontinental flight Turkmenistan-Latvia-Canada may be launched in 2015
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=99871
Turkmen Airlines will launch a new flight between Ashgabat and Riga on February 13, 2015, the Transport Ministry informed LETA.
The agreement was signed in Ashgabat by the ministry’s State Secretary Uldis Reimanis, who is the head of the Transport Group of the Latvia-Turkmenistan intergovernmental commission.
The agreement also stipulates that the intercontinental flight Turkmenistan-Latvia-Canada will launch in the first half of 2015.
Į Lietuvą planavo skraidyti kokios 5 Gruzijos aviakompanijos, tačiau nei vienos taip ir neišvydome.
@Kardiobatonas Tai jau taip … ačiū Dievui Wizzair skrenda. Beje, Air Lituanica tuose pačiuose ateities planuose irgi įrašytas Tbilisi :)
Google Flights Air Lituanica skrydžius rodo.
@Vygis Rodyt rodo, tik kažkodėl tai be kainos :(
Check price airlituanica.com
http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/estonian-air-atsauke-antradienio-skrydzius-tarp-vilniaus-ir-talino-667-472011?cf=df
Nu va – Istanbul Ataturk – Vilnius eff 29MAR15 Increase from 5 to 7 weekly
Super ! Čia tai gera žinia. Augo, augo ir išaugo iki kasdieninių TK skrydžių iš Vilniaus.
Verta paminet, kad TLL irgi gaus daily nuo 4 weekly.
Puiki žinia rinkai, nekokia žinia Lufthansa ir labai bloga žinia Finnair bei Ukraine International.
Man atrodo, jog Lietuvos rinka artėja prie perkaitimo ir labai primena Latvijos rinką 2007 m.
Ziurint i tai, kad Lietuvoje pleciasi aktyviai
– Turkish Airlines (nuo 0 iki 9000 kedziu per 1,5 metu),
– Air Lituanica (nuo 0 iki 20000 kedziu per 1,5 metu),
– Aeroflot (nuo 0 iki 16000 kedziu per 2 metus),
– SAS (8000 kedziu papildomai per ARN reisa),
– WizzAir ir Ryanair – stabiliai po 150.000 kasmet.
Kazkas turetu trauktis? Kas trauksis pirmas?
Latvijoje 2008 m pasitrauke KLM, easyJet, Aer Lingus, Austrian, germanwings.
As statyciau, kad is Lietuvos pirmi gali trauktis Brussels Airlines, Austrian, Utair, Transaero. Dar klaustukas Estonian Air.
Aš sutinku iš dailies su Agentu. Rinkos dėsniai veikia ir tiesioginių skrydžių plėtra pamažu išmušinės iš rinkus vežėjus, kurie neturi unikalių produktų, o Lietuvos rinkoje stipriai stovi su „neįdomiais produktais”. Wizz Air atsiradimas išmušė iš Lietuvos rinkos Czech Airlines, nes jų pardavimai buvo į Paryžių, Barseloną, Romą ir Milaną.
Šiais metais pagal keleivių srautus krentantys vežėjai yra:
– Austrian;
– Finnair;
– airBaltic;
– Brussels Airlines;
– LOT Polish Airlines;
– SAS CPH maršrute (bendrai jie auga – atsiradus ARN).
Skraidymas į Londoną, Berlyną, Miuncheną, Amsterdamą, Briuselį su persėdimais nyksta, o egzotinės rinkos iš Lietuvos auga lėtai. „Turkish Airlines” daug keleivių perėmė iš „Finnair” ir „Lufthansa”. To rezultate „Finnair” srautas krenta (nes nėra srauto kuo pakeisti), o „Lufthansa” vietas užpildo keleiviais į intra-europines kryptis, ko pasekoje „Lufthansa” yield’ai krenta žemyn ir jie nesiplečia, nors ir turi >90% load’ą.
Įdomu ar Finnair padėtų persiorentavimas labiau į tiesioginį srautą?
AirBaltic teoriškai gali susimažinti skrydžių į Rygą skaičių. Bet tada, aišku jie neteks pagrindinio pranašumo- trumpo laukimo laiko.
Austrian galį grįžt prie mažesnių lėktuvų, arba bandyt daugiau dirbt su tiesioginiu srautu į Viena.
BRU realiai nelabai ką gali pasiūlyt. Nebent kažką iš tranzito išspaustų.
LOT- pakeist save EuroLOT’ų vėl.
Beje, Aeroflot, kiek suprantu, nebandys keisti tvarkaraštį į labiau tranzitan orientuotą..?
Austrian nebeturi mažesnių lėktuvų savo fleet’e negu dabar į VNO skraidantys F100/70. Taip,dar yra kiek mažesni Q400,bet tuomet žymiai pailgėtų pati kelionė.
Austrian ir LOT neturi kur mažinti – Q400 ir E170/F70 turi tiek pat vietų, tik prastesnis produktas.
Dabar BT sugriovus rytinius regioninius jungimus, Finnair tiesioginiui srautui visai gerai. Na, o žinoma, jiems svarbiausia yra Azijos jungimai, kur Finnair pagrindis privalumas yra trumpos kelionės iš Lietuvos. Skrydžiai iš Pekino/Hong Kongo ir kt., rekordiškai trumpi su Finnair.
@Agentas. Man atrodo, kad Utair tuoj pasitrauks iš visų rinkų.
Koks čia stebuklas? Šiandien SPA rengia skrydį VNO-PLQ. Nepanašu į treniruotes, nes VNO skelbia, kad „vyksta registracija”.
Dėl Finnair, tai problema, kad jų skyrdis iš Vilniaus yra per vėlai, o iš Helsinkio per anksti, jei imti atvejį rytas/vakaras. Ir labiau optimizuota skrydžiams į Aziją.
Aišku, jei rytinių jungimų su AirBaltic nėra- tai čia Finnair be konkurencijos
Beje, LOT jau visai su EuroLOT nebendradarbiauja, kurie ATR-42 turėjo?
Eurolot ir LOT santykiai tai atšyla, tai atšala, bet eurolot fleet yra Dash Q400 (ir du Embraer 175 prezidentinėms reikmėms naudojami).
Dėl šiandienos SPA reiso, tai laukit naujienų :-)
Na tai su Klaipeda-Palanga susitaret ir atidarysite kryptis ? :)
Aeroflot 2x daily reisas pastatytas grynai „connections” geranimui. Būtent rytinis reisas SVO-VNO yra reikalingas long-haul connections, nes didžioji dalis skrydžių yra naktiniai, ir leidžiasi anksti ryte. Vėlyvo ryto VNO-SVO realiai pagerina jungimus į Aziją bei New York, kurie iš Maskvos išvyksta 14-16 val. range. Trūkumas yra tik popietinio reiso VNO-SVO nebuvimas vakariniams long haul jungimams, kurie išvyksta iš Maskvos 19-21 val.: Seulas, Tokijas, Šanchajus, Bangkokas, Pekinas.
O šiaip – Aeroflot dabar yra pati pigiausia opcija iš Vilniaus į Aziją, New York ir Los Angeles. Bet pritraukti higher yield keleivius jiems labai sunku skraidinant per Maskvą.
http://www.planespotters.net/Aviation_Photos/photo.show?id=437678&from=flightradar_200 Bhutan Airlines? Dabar skrenda iš Vilniaus į Palangą.
SPA kažkokią prezentaciją daro, žurnalistus skraidina ? Tik dėl ko ? Ką prezentuoja ?
Gal SPA paleis charter’ius is PLQ? Arba prides Palanga prie savo VNO feed’o?
16:20 numatytas SPA grįžimas į VNO, tai matyt tada ir sužinosime. Nors galėtų kas nors jau dabar iš Palangos nutekinti informaciją :)
http://www.delfi.lt/verslas/transportas/small-planet-airlines-nusitaike-i-tailanda.d?id=66632110
O kam dėl to Tailando skrist iš Vilniaus į Palangą?
Kiek suprantu Tailande bus dirbama grynai regiono viduje. Iki Europos ir lėktuvu nelabai yra nuskrendančių…
Iš nuotraukų Delfyje susidaro įspūdis, kad tuščią lėktuvą varinėjo į Palangą ir atgal. Kam to reikia ? Kiek tai kainuoja SPA, negi nebūtų pranešimo Delfyje, Lryte.lt ar Makaliaus puslapyje be jų skraidinimo ?
Korporacinio lygio naujienoms (tokia, kaip SmallPlanet) – tikrai sunku prasimušti į mass media. Spaudai įdomu tik nuimti maršrutai, šiek tiek įdomūs nauji maršrutai, o labai įdomūs tik nepatenkinti keleiviai. Tokio korporacinio lygio naujiena tikrai gavo gerą padengimą, įdomaus pateikimo dėka. Reikia nepamiršti, jog SmallPlanet yra B2B kompanija ir tikrai gavo gerą padengimą visoje žiniasklaidoje santykinai nebrangiai.
O įkurti aviakompaniją Tailande, su tailandietiška skrydžių licenzija tikrai yra didelis dalykas – lietuviško kapitalo avacija taip galingai ėjus dar nebuvo. Kitąmet pagal apyvartą, spėju, SmallPlanet bus Lietuvos TOP20 įmonė – didesnė už TEO, Omnitel ar SEB.
Nu jei SPA bus didesnė už SEB, tada viskas galima. Privati gi įmonė.
Labai įdomu, kad Aer Lingus orlaivių parke atsirado B757 – 200. Gan neįprastas sprendimas šiems laikams ir dar Europoje.
Small Planet naujienas užgoš Kauno oro uostas…
Mindauqas, o ką KUN?
Benamis pajuokavo :) Gerai, kad nebuvo skrydžių tuo metu.
Aliarmas Kaune – paskelbta apie užminuotą oro uostą
http://www.lrytas.lt/-14182272131416427831-aliarmas-kaune-paskelbta-apie-užminuotą-oro-uostą.htm
Tai kaip supratau, kad SPA, Thailande, dabar dirbs, kaip SPA „branch” Azijoje, o ne tik, kaip „wet-lease”, kuomet skridė už Buthaną?
Verslo žinių pranešime rašoma aiškiau:
Tailande jau įregistruota nauja bendrovė „Small Planet Airlines Thailand“, kurios didžiąją dalį akcijų, kaip reikalauja šalies tvarka, valdo vietos partneris, o 49% – „Small Planet Group“. 2015 m. pavasarį planuojama gauti oro vežėjo pažymėjimą veiklai Tailande.
@skytomas
EI naudos B757 naujų maršrutų DUB-US testavimui, tai buvo oficialiai iškomunikuota jau prieš kokį pusmetį. Jei matys, kad maršrutas turi potencialo ir pildosi gerai, bus upgrade į A330.
Jie turi net kelis b752, nepaisant oficialios versijos apie testaciją, greičiausiai b752 buvo prijungti dėl krentančių srautų ir a330 perdavimo kitiem operatoriams.
Aer Lingus stipriai plečia skraidymą į JAV. 757 naudoja naujiems maršrutams apšildyti, bei skrydžiams iš kitų Airijos miestų į JFK ir BOS.
Bet su B757 į daug kur nenuskrisi. Tik į Rytų pakrantės miestus, ir tai ne visus.
O is Airijos emigrantai i Los Andzela kazkada trauke ar vis delto i Rytine pakrante?
Vytautas-NT: siūlau čia paskaityti:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._cities_with_large_Irish-American_populations
Absoliuti dauguma iš 34 mln. airių kilmės žmonių JAV gyvena būtent rytinėje pakrantėje.
Man kuo toliau, tuo labiau susidaro vaizdas, kad ne rinkimai ir politikavimas pribaigs LT, o pačios įmonės nesugebėjimas vykdyti skrydžių. Pats norėčiau išbandyti Air Lituanica, tik tas bilieto įsigyjimas dar ne faktas, kad tą dieną ir atskrisi. Pasižiūrėjus Facebook komentarus tai būtent tokia situacija ir yra. Būtų įdomu, jeigu padarytumėte apklausą kiek jūsų keleivių siūlytų savo draugams naudotis LT paslaugomis. Tada galima būtų daryti išvadas. O šiaip, manau į pernelyg daug rinkų įšokot vienu metu. Labai noris išvysti kažkokią metinę veiklos ataskaitą. Nekalbu apie finansus, grynai, keleivių srautai, punktualumas, atšaukti skrydžiai ir t.t.
To Šarūnas: Pirkau 2 kartus, ir skrydau du kartus be jokių pakeitimų.
Gal Simonas gali pasakyti apytiksliai, kiek % pirkusių skrydį laikui X išskrido laiku Y?
Na, pakeitimai – 30 min nesiskaito.
Man jausmas, kad lietuviai žino, kad yra kam skųstis, tai ir skundžiasi. Kaip aptarnaudamas daugiausia corporate klientus, galiu pasakyti, kad iš punktualumo ir skrydžių tvarkaraščio pastovumo pusės, Air Lituanica viena geresnių. Tvarkaraščius likus 8-4 savaitėms keičia visi: Lufthansa, SAS irgi. Nė karto nesusidūrė nė vienas mano klientas su Air Lituanica atšaukimu. Skrydžiuose į Taliną LT patikimiau nei OV. Į BRU buvo problemu 2013 m. žiemą, bet šiemet skraido irgi patikimai, netgi sakyčiau patikimiau nei SN. Į AMS rytinis skrydis irgi stabilus. Nežinau punktualumo statistikos, bet turėtų būti ±90%.
P.S. Mano klientai daugiausia skraido į Paryžių, Briuselį, Amsterdamą ir Taliną. Negaliu pasakyti apie Prahą, Berlyną ir Miuncheną, nes ten beveik neparduodu.
Manau į skundus reikėtų reaguoti. Ir po neigiamais komentarais turėtų būti malonus atsakymas.
http://www.delfi.lv/biznes/economy/airbus-mozhet-prekratit-proizvodstvo-samogo-bolshogo-v-mire-passazhirskogo-avialajnera.d?id=45329494
To ZXS
jau buvo kiek pamenu anonsuota…Berods daugiau nei 90% isskrisdavo laiku ir visas tas reikalas buvo ,jau po, tu juoduju gedimo dienu.
Tai siai dienai manau tikrai virs 90% yra,nes paskutiniu metu ,tfu tfu tfu ,niekas negedo rimtai.
Lietuviai aplamai pesimistine tauta(cia ne mano pamastymas yra daugybe apklausu,kur LTuviai save vertina labiau nei reiktu neigiamai,jau nekalbu apie tai kad esam Nr1 pagal savizudybes),cia toks musu bruozas:)
Kitas dalykas,kas kreipia demesi i tokius FB padejavimus? Manyciau dauguma tie kurie dejuoja ,kad ir kas benutiktu vis viena pirks kur pigiau,kad ir kelis kartus is eiles nudege nagus,kad ir kokie neigiami atsiliepimai.O tie kas geriau uzdirba tai ir savo kita nuomone turi,ir manyciau nelabaijau ciklinasi uz tu FB komentaru…
Paimkim ta pati Booking’a… Tokiu atveju tie pigus Hotel-Hostel’iai turetujau seniai bankrutave buti.Yra kur beveik viskas neigiama komentaruose.
Siaip Simonas cia rinkodaros specas…:) Kitas dalykas del Akciju? Mes esam turbut Nr1 Akciju medziotojai Europoje.Ta kalba visi prekybos centrai,tie patys degaliniu operatoriai ir t.t. Galsi reikala reiktu labiau isnaudot kaip nors,jei toks isskirtinis ,kaip tautos,pas mus bruozas?
to Pranas
jauciu jeikas reaguotu,tai speju nebutu laiko atsirasineti.Ten tokie zmones ,kur skundiasi viskuo ir koks ju tikslas(gi gali rasyti oficialu skunda i a/k,o ne FB) jiem reikia demesio
Dėl tų akcijų, patys prekybininkai pripratino visus prie jų, aš asmeniškai mažai kreipiu dėmesį ir mielai atsisakyčiau tos krūvos kortelių. Kitas dalykas vėlgi kaip vakar premjeras sakė, Lietuvoje nėra stiprios vidutinės klasės, kurie daugumoje valstybių ir yra ekonomikos variklis, pas mus arba labai turtingi arba sunkiai galą su galu suduriantys. Net ir uždirbdamas 2,5-3k lt negali vadintis viduriniosios klasės atstovais, kaip va vienas kolega sakė, kalbėjo su vienos kompanijos atstovu tai jis pareiškė jei darbuotojas jau svaigsta apie naują automobilį iš salono reiškias artėja krizė, kitaip sakant pradeda formuotis vidurinė klasė, kuri rems darbdavius prie sienos ir reikalaus didesnių atlyginimų.
Offtopic- Eksportuojam specialistus:
http://newsru.co.il/israel/11dec2014/moshennik_704.html
Manau yra 2 Aer Lingus pletros priezastys i JAV: atsigaunanti ekonomika ir turizmas. Airiai skrenda apsipirkti, jaunimas stazuotis i JAV, o amerikieciai pradeda arba baigia tura po Europa Airijoje. Abi valstybes yra tiesiog English speaking.
Na o del AL velavimu ir atsaukimu, tai rekia tie, kas mazai skraido (kai skrydis – gyvenimo ivykis). Kaip sake Agentas, visi keicia. Mano paskutini skrydi Swiss keite 3, American ir Alaska – 5 kartus. Su Lufthansa paskutinius 2 kartus isvis ant streiko pataikau! Nu ir nieko, vistiek skrisiu:)
Kaunas
2014 lapkritis
43118 keleivių
augimas 8,90%
Palanga
2014 lapkritis
10233 keleivių
augimas 8%
Oho, KUN ir PLQ augimas beveik vienodas.
Palangą matyt Eurolygos charteriai ir paties Neptūno skraidymai sukėlė :-)
Neptunas ,visados skraido is RIX,buvo net cia daug diskutuota apie ju si pasirinkima.O su charteriais tai nezinau,bet kazkaip neteko girdeti.
Na nezinau su kokiom komandom jie ten zaide,bet kiek teko skaityt tik kelios komandos skrenda uzsakomaisiais: CSKA ir Real’as tikrai,o daugiau vargu:)?
Tai,kad ir tas augimas nedidelis,tai gal geriau pildesi ir tiek:)
Pirmasis BELL 407 su Lietuvos registracija? Gal žinote, kas čia tokį žaisliuką įsigijo? O gal čia tik fotomontažas?
http://www.airliners.net/photo/Bell-407/2554652/&sid=74f1eb0778a0494858fba6a7bdd6f71a
Na registre galiojimas numerio iki 2015 kovo. Vadinasi tikrai egzistuoja.
VIsa Londono oro erdvė dėl kompiuterinių sistemų gedimo uždaryta, Neblogas bardakas turėtų būti.
to skytomas: Vasarą ne kartą teko pamatyti S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, mus taip pat nustebino šis žaisliukas..
http://www.airplane-pictures.net/photo/422952/ly-era-private-bell-407/
summer paid internships
Simonas Bartkus | Blog » Air Lituanica skraidins į Stokholmo centrÄ – Bromma oro uostÄ
Bell 407 jau senokai isigijo „Senukai”.
etihad airways and south african airways commence second phase of landmark strategic cooperation
http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=52930&member=696E666F406C697467696E612E6C747C323639347C323031342D31322D3131
Jau kitų metų pavasarį pigių skrydžių bendrovių žemėlapyje turėtų atsirasti ir Tarptautinis Palangos oro uostas. Septynios Klaipėdos regiono savivaldybės nutarė trejus metus kasmet investuoti po 400. 000 Lt į naujo maršruto Palanga–Londonas rinkodarą.
Plačiau: http://vz.lt/article/2014/11/13/vakaru-lietuva-renkasi-skrydzius-i-londona#ixzz3LsX0nFkr
Įdomu, ar kas nors girdėjo apie tokio tipo paramą tradiciniams vežėjams (skraidinantiems per bazes)?
Šiaip ten keistai įsivaizduojama, kad Hamburgas yra kažkoks ypatingas HUB’as Vokietijoj.
Ne jei jau kalbam apie HUB’us, tai turėtų būt arba Frankfurtas, arba Amsterdamas arba Berlynas ar Varšuva galų gale.
Nes kol kas panašiau į emigrantų vežiojimą Palangon. Neaišku, ar į tai reikėtų tiek investuoti.
Man taip pat keistos tos savivaldybių (tai yra mūsų visų)pinigų injekcijos į keliones žmonių , kurie pabėgo iš Lietuvos, mokęsčių čia nemoka, visaip keikia valstybę, kuri jiems „nieko nedavė”. Tuos 400 000 geriau skirt senelių namams arba ligoninėms, tai bent tikrai kažkam bus gerai. O emigrantai juk taip gerai tam Londone uždirba, gali parskrist ir už normalią kainą, kas gi čia jiems reiškia.
Neringa Klaipėdos regiono pasiekiamumo programai skyrė 1909 Lt :) Matyt tikisi pritraukti naujų skrydžių į Nidos oro uostą :) Arba niekas iš Neringos neemigruoja į UK darbo ieškot :) Gerai uždirba ir Neringoj.
Šiaip keistoka paleisti tokį straipsnį ir visiškai nieko neįvardinti. Jau bent gerus porą metų vis tokius pat analogiškus straipsnius apie Palangą skaitom. Na, tikėkimės, šį kart jau tikrai bus. Ir labai gerai, kad atsiras dar vienas Lietuvos taškas kažkurios tai LCC žemėlapyje. Aš taip suprantu, kad čia bus ne sezoniniai skrydžiai, o visus metus vykstantys ?
Rinkimai juk arteja, o impotentai bando visais budais pritaukti silpnaprocius rinkejus, kuriems ju poreikis sutaupyti skrydzio bilietui i gimtine yra auksciau visu ligoniniu ir seneliu namu …. Apskritai, pastaruoju metu miestu riebusis „Elitas” yra susikoncentraves i skrydziu pritraukima i kiekviena uzkampi, juk ir Siauliai jau kelias dienas sneka apie investicijas ir rimta civilini oro uosta…. Laukiu nesulaukiu kada Moletai prades reikstis, atsibodo su masina trenktis i sodyba ….
@Wincas. Nesutinku, kolega. Man reikia skrydžio iš Kauno į sodybą Varėnoje.
Na tai ką, sugalvojo padaryti tas pačias problemas, kokias padarė RIX ? Ypač skrendant Ryanair, kai kiekvienas keleivis prieš check-in dar turi lakstyti susimokėti tuos 2 Eur !
Už skrydžių saugą – 2 Eur iš kiekvieno išskrendančio keleivio. Lietuvos oro uostai kasmet daugiau nei 3 mln. Lt atseikėja priežiūrą vykdančios Civilinės aviacijos administracijos išlaikymui. Susisiekimo ministerija teigia, kad toks finansavimo modelis nėra teisingas ir siūlo įteisinti skrydžių saugos priežiūros įmoką, kurią mokėtų iš oro uostų išvykstantis keleivis.
Tai galima naudoti ir Azijos modelį, kuomet visi oro uosto mokesčiai susimokami pridavus registruotą bagažą.
CAA su tokiais pasiūlymais gali eiti toli toli mano nuomone, ten nėra ką išlikyti, nebent, sėdinčius tower’yje, kurie sako: dobri vechir, plyz tern rait hedzing zyrau for tu, dysent end meintain 7000, ranvaj 02.
Nebent CAA kažkokiu kosminiu būdu pradės investuoti į patikrą, atvykstančių iš ne šengeno, nes kai praleidi 45min „stikliniam tunely”, tave pasitinka draugiškas „pareigūno” veidas: pasas!! iš kur?
Čiurlioni, nė vieno, nei kito CAA nedaro :)
Oro erdvės valdymu užsiima VĮ „Oro navigacija” – jie vadovauja skrydžiams ir sako tavo nurodytus žodžius.
Pasus tikrina LR Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.
Ciurlioni, pro sali..
CAA funkcijos aprasytos ju puslapi. Kiek teko susidurti – taip darbas galetu vykti ir intensyviau, bet cia juk valstybes tarnautoju zanro klasika.
Tautiečiai, klausimas Jums, pasidalinkit patirtimi.
Reikia keliauti su mažu kūdikiu (iki 6 mėn.) kokios avialinijos tam tinkamiausios? Ką specialiai reikia žinoti?
Pvz. Lufthansa rašo: With Lufthansa, children under the age of two are entitled to one piece of baggage weighing up to 23 kg under the free baggage allowance.
Ar čia galioja ir tuo atveju, kai neperki atskiro bilieto vaikui?
Jei taip, ar čia normali praktika ir kitoms avialinijoms ir užsisakius skrydį (pvz. KLM LT arba AF LT) būtų tas pats?
„Qantas“ neblogos, dar „Singapore Airlines“.
Bet jeigu svarbiausias dalykas bagažas, tada net nežinau.
kudikiui bilieta perki tai jam bagazas ir galios – tikriaus 90% avialiniju – nepamenu ten visu Ryanair, Wizzair ir co peripetiju.
del avialiniju is esmes visur tas pats – Lufthansos ispudziai gal geriausi – buvo atveju, kai persodino kitus keleivius vien tam, kad salia butu vieta salia. Pora kartu (kai buvo vietu) vietos salia buvo uzblokuotos, kad nieks nepaimtu. Tikriaus sunku butu tiketis to is tu, kur checkine susodina kovinius dalinius, tik ir laukiancius, kol kas virsys 8kg rankinio bagazo limita…
Šiek tiek buvo diskusijos apie naftos kainas. Kaip žinome, tai, ką mokame degalinėje ir naftos kainos turi labai silpną ryšį dėl akcizų. O kaip su JET-A1, kokie mokesčiai taikomi? Kiek stipriai nukrito kainos Europos oro uostuose lyginant su vasara?
Justinai, labai grubiai nuo vasaros piko nukrito 21-24%.
Tolimiems skrydžiams tas labai gerai. Spėju Ryanair pasinaudos žemom kuro kainom kiek kainų karą pakariaut…
Ryanair skelbiasi, kad 85% kuro kainos buvo „užsihedge’inusi”, t.y. didelėms kompanijoms pokyčių įtaka yra mažesnė.
Tiesa, kuro kainos mažėjimas LCC veikia labiau tiesiogiai negu long-haul’ines ar regionines, ar tradicines aviakompanijas. Kuras jų kaštų bazėje sudaro 30-35% visų kaštų, o pas LCC – 40-45%. Todėl kuro kainų sumažėjimas (ar padidėjimas) LCC labiau pakelia arba nuleidžia sąnaudas.
Long-haul kuro kaina mažiau veikia, ten kuras mažesnė sąnaudų dalis, nebent lyginti ultra-long-haul sąnaudas.
Ir dar vienas dalykas – aviakompanijos, taip krentant kainai, skraidančios senais pigiais lėktuvais laimi daugiau, negu investavusios kapitalą į naujus efektyvius lėktuvus.
Buves ministras supyko ir Facebook reklamuoja Air Lituanica
Kestutis Skrebys
Artėjant link tarybų Lietuvos…
Turiu pažymėti, jog taip vadinamos Zuoko avialinijos air lituanica yra didelė mėšlo krūva….
Nusiperki bilietą internetu pirmyn ir atgal, sumoki internetu banko kortele, gauni patvirtinimą, atsispausdini. Lyg ir viskas puiku…. Tik staiga PYST skambina DRAUGAS ir sako: „Tavo reisas į prieki atšauktas…”
Geras… Jei taip tai turėčiau gauti mail iš kompanijos ar ne ???
Skambinu į Zuoko avialinijas, panelė, nekaltos prostitutės balseliu aiškina: ” jog nėra kur skubėti kelių dienų bėgyje informacija mane būtų pasiekusi…” Jai mąstančiai nugaros smegenimis, nors vargu ar ir jas turi, atrodo, jog kiti reisai tai datai yra guminiai, bilietų kainos nekinta ir t.t.
Gerai susirandu kitos aviakompanijos skrydį į priekį, nusiperku bilietą, gaunu air lituanica patvirtinimą, jog grižimo bilietas galioja ir patikinimą, kad DVIEJŲ SAVAIČIŲ !!! bėgyje bus sugrąžinti pinigai už bilietą…
OK aišku gražinama MAŽESNĖ suma nei aš mokėjau, mat pasirodo mokesčiai negražinami…
Ateina skrydžio į Vilnių diena… Atvykstu į oro uostą, einu prie check in langelio ir padavus atsispausdintą bilietą ir tapatybės kortelę prancūziukas CHDG oro uoste įninka į kompiuterį… knisasi jis ten ilgai, pakelia akis ir sako Jūsų keleivių sąraše nėra…. Aš jam bandau rodyti atsispausdintą bilietą, o jis šypsosi ir sako tokį atsispausdinti 2 min darbas, sistemoje Jūsų NĖRA… Aš klausiu ką daryti, o jis pirkite naują bilietą ( kaina apie 250 EUR ) ir grįže namo aiškinkitės su Zuoku ir jo pridurkais…. Ta patį jis pasako ir prie gretimo check in stovinčioms dviems merginoms, jų akyse atsiranda ašaros….
Ką bandau susisiekti telef su air lituanica, aišku biliete atspausdintas numeris su kodu 700 kuriau esanr užsienyje prisiskambinti neįmanoma… Skambinu draugams į Vilnių, prašau skubiai surasti įprastą air lituanica telef. Pavyksta, paskambini iškloju viską ką apie juos galvoju…. Ir po keliolikos minučių mano pavardė sistemoje atsiranda…. WTF ????
Čia ką taip turi būti ??? ??? ???
Ir aišku sugrįžus į Vilnių Zuokizmai pasitinka visame gražume….
Kviečiu taksi, nes tos kurios stovi oro uoste yra skirtos lochams užsieniečiams.
Aišku tie taxi kur stovi prie oro uosto vež penkiagubu tarifu… Na bet aš vietinis, žinau. Jie skirti melžti „lochams užsieniečiams”. Matomai Vilniaus Meras ir Oro uosto vadovas vadovaujasi zekų ir zonos poniatkėm, radai „lochą” paduchinai reiškia jis pats kaltas…
Juk neateis normaliam, civilizuotam žmogui mintis, kad šalyje, kuri lyg ir priklauso Europos Sąjungai galioja rusiškos zonos paniatkės….
Parodykit man nors vieną šalį kur dar oro uoste stovintis taxi paprašys iš Jūsų penkiagubo tarifo…
Bet čia tik įžanga….
Kaip minėjau aš vietinis sovietiniame kalėjime gimęs, taigi kai ką žinau…
Kviečiu taxi telefonu:
Dispečerė maloniai sako: „Jūsų taxi bus už 10 minučių. PAKILKITE TEN KUR KELEIVIŲ IŠVYKIMAS”
WTF??? ??? ??? Klausiu aš, kokio velnio? Jis ką apačioje negali privažiuoti????
Dispečerė: „Negali, lygtai mentai lygtai tie taksistai kur lochus gaudo neleidžia”
Na ką gi supratau į Vilnių atvykstame pro oro uosto išvykimą… Super reikia būti Zuoku, kad tą suprastum…Matyt zuokas ir oro uosto vadovai atvykėliams nuo pirmo žingsnio nori parodyti kad Vilniuje viskas „RAKOM”
Taxi reikalai niekaip nesusiję nei su Air Lituanica, nei su A.Zuoku. Tai tik oro uosto, kuris pavaldus Susisiekimo ministerijai, nustatyta tvarka.
:) atrodo yra sprendimu, kaip panaikinti tuos x5 tarifus…. bet atrodo kazkas gauna savo dali, jog taip nebutu padaryta. Asmeniskai jauciu didele geda, kai svecius is uzsienio, legaliai apgaudineja …. Gaila, bet susisiekimo ministerijai, negeda, paciam ministrui ir girtam darbe pasirodyti negeda…. Gudus sovietmetis ….
Sovietmečiu su taksais buvo paprasčiau – prisiperki raštinėse reikmenyse talonėlius po 20 kapeikų, nuvažiuoji kažkiek kilometrų – atplėši kiek reikia ir paduodi taksistui.
@mikas – Kažkaip neprisimenu tokio atsiskaitymo būdo. O kam taksistam tie talonėliai? Negautum veržliarakčiu į galvą už tokius „bajerius”?
2Audrius – Buvo ir toks būdas, apie kurį rašau. Čia greta įprasto – grynaisiais. O talonėliai kalbama, atsirado siekiant pažaboti pinigų dėjimą į savo kišenę, mat ir anais laikais taksuose nebuvo kasos čekių, o ir kontrolė nelabai kokia, tai taksistai dažnai sumaišydavo kišenes:) Bet va taip ir neprigijo…..
@mikas. Jau esu gana senas žmogas, bet neprisimenu talonėlių sovietiniuose taksuose. Kuriais metais tai buvo naudojama?
Buvai tai apie „perestroikus” laikus. O kad niekas nenaudojo, tai ir šiaip aišku, nes ks norės prisipirkti taxi talonėlių ir nešiotis piniginėje. O kad tokie buvo, gali pasiklausti pas kokį seną dušmaną. Turėjau tokį, kai vaikas-paauglys buvau, tai duodavo tų talonėlių:) O ir esu matęs raštinėse reikmenyse jų pirkti.
Va čia geras: talonėliai taxui raštinės reikmenyse. Kai Indijoje vietinių paklausiau, kur galima nusipirkti cigarečių, jie nedvejodami atsakė: pigiausia – vaistinėse. Ir tikrai.
Ir VNO galima talonelius pritaikyti, ateini prie „TAXI Vilnius” budeles atvykimo saleje, sakai „need taxi to Kempinski Hotel” ok 22LT, VISA ? AMEX ? please go to taxi cab number 16 in taxi parking lot, have a nice trip….. Viskas, nueini i taksa, paduodi ceki, shoferis paziuri cekyje kur vaziuoti, ir veza. Nei keleiviui liezuvi lauzyti reikia nei shoferiui bandyti suprasti ko is jo nori …. Bet problema… nebelieka juodu pinigu…
Tikrai, pritariu, kažkur užsienyje jau teko matyti tokią sistemą. Labai gerai jautiesi, kai žinai fiksuotą sumą ir jau esi sumokėjęs už kelionę. Net užsienyje taksistai gali neatsispirti pagundai apsukti pora papildomų ratukų, o skaitiklis tai tiksi.
TAKSI talonėliai Lietuvoje pagal galiojančius įstatymas yra nelegalu – galimas taksi paslaugų apmokėjimas yra TIK pagal taksometro parodymus.
Ką noriu pasakyti – iš esmės pakeisti taksi Vilniaus oro uoste galime esant labai tvirtam trijų organizacijų pasiryžimui ir sutarimui: LR Susisiekimo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus oro uosto. Vienos iš organizacijų bandymai tvarkyti atsimuša į lubas.
Tai trkatuot galima ne kaip taksi, o kaip keleiviu pervezimo paslauga, kaip autobusa 4 vietu … kasoje nusiperki bilieta ir keliauji.
Vat pradės Uber veiklą Lietuvoje ir baigsis taksi problema. Ir mokėt reikės ne tiek, kiek taksometras parodo ar taksistas pasako, o kiek programėlė parodo. Ir cash’o ar kortelės nereikia iš vis,- kiek parodo programėlė, tiek per ją tiesiogiai ir sumoki, o Uber atsiskaito su vairuotojais pati. Bet jų veikla nereglamentuojama taksi įstatymu, todėl taksistai kiek įmanoma ir priešinasi tam visur. Čia panašiai kaip ir su elektromobilių naudojimu,-pasirodo valdžia yra didžiausias stabdis, nes ji suinteresuota tik kuo didesniu PVM surinkimu iš benzino, t.y. kad benzinas būtų kuo brangesnis ir kuo daugiau naudojamas. Paradoksas ! Bet labai trumparegiškas. Iš esmės visiškas stabdys.
GetTaxi yra gera alternatyva. idomu, pvz kodel kokie SmartTaxi kazko panasaus nepadare
Na kaip minėjau, čia svarbiausia yra visai kita teisine baze besiremianti paslauga. Tai laužo stuburą visam taksistų klanui. SmartTaxi yra pažangi, bet taksi teisinėje bazėje veikianti paslauga. Čia esminis skirtumas.
Aisku ta uber gera ideja, bet mano telefonas nepritaikytas visoms end user idejoms, taigi jau negaleciau ja pasinaudoti, o as toks ne vienas.
Ar jums viskas gerai su galva. Jums prašo, kad „taksi paslaugų apmokėjimas yra TIK pagal taksometro parodymus“, o jūs toliau blevyzgojat „Ir mokėt reikės kiek programėlė parodo“.
Nuo kada programėlė yra sertifikuotas taksometras???
Programėle iš dalies „leidžia apeiti” įstatymą, nes tu moki už taksometro parodymus,už kuriuos atsakomybę yra patikėta programėliai.
Tiesiog taksi perka taksometro paslaugas iš programėlę sukūrusios įmonės.
Ar tik ne Taline puikiai veikia sistema su apmokėjimu iš anksto. Norvegijoje irgi puikiai veikia. O pas mus įstatymą galima puikiai pakoreguoti. Kodėl tai nepadaroma, na patys suprantate :)
Indijoje galioja tokia sistema su taloneliais, yra traffic police budelė orouoste, ateini ir sakai noriu ten ir ten važiuoti, susimoki fiksuotą mokestį ir eini į taksi,numerio tiesa taksi nėra, duodi dėdei, kuris tave įsodina ir įbruką talonėli atgal ir negalima vairuotojui jo duoti kol iki vietos ne nuveža, nes gali pakeliui paleisti ir grįžti atgal naujo laukti.
Šiaip Lietuvoje pirmas dalykas tai būtų: apriboti automobilių amžių iki kokių 5-6 metų, apie ką dabar savivaldybės jau šneka ir padaryti vienodą spalvą taksi privalomą, tačiau susisiekimo min. visą tai blokuoja kiek teko girdėti, matyt savi kadrai sėdi.
Mums viskas gerai su galva ir Uber CEO Travis Kalanick irgi viskas gerai su galva. Uber jau registruota Latvijoje. Su Euro įvedimu pas mus nusimato daug naujovių :)
Šiek tiek pateisindamas pasakysiu – realiai tvarkingą ir neapgaudinėjantį taksi esu matęs tik JAE ir Singapūre. Nuo Švedijos iki Hong Kongo ir JAV – daugybė apgaudinėjimų ir prišnerkštų lėktuvų.
OK, su euru, bus galima Lietuvoje ignoruoti įstatymus. Taip, mano klaida, atsiprašau.
Apgaudinėja visur tačiau, kai sutvarkysim taxi, tai:
1. estetinis vaizdas bus visai kitas;
2. Maloniau naudotis paslaugomis;
3. šiuolaikinės technologijos leidžia sekti kiekvieną nuvažiuotą kilometrą, tai būtų galima irgi privalomai diegti gps cell, daviklius (berods jau kažkurie taxi tai turi), bet be galimybės atjungti, o jei atjungta iškart rėkti dispečeriui. Taip mokesčių būtų surinka kokius 10 kartų daugiau, ir nustotų taksi dirbti nepelningai, ar deklaruoti 500 lt atlyginimus ar pan.
Nereikia Indijų, Europoj daug kur veikia taksi talonėlių ar automatų sistema. Pvz. Galzgo. Viskas paprasta. Čia įstatyme užtektų padaryti papildymą ar prierašą, suskirstyti miestą pagal zonas ir pirmyn.
Tanžere (kas yra Marokas, Afrika) taksi iš oro uosto į miestą visi veža už adekvatų fiksuotą mokestį, parašytą ant stendo. Su prieštvaniniais mersedesais, bet bet apgaudinėjimo.
Marokas kaip Marokas, LTU yra ES šalis ir turėtų būti taxi normalūs, gali būti dacia kokios, bet naujos ar apynaujės vienodos. Indijoje visi taxi atitinkamos spalvos, nors ir supuvę ambassador.
Ne tik Švedijoj, bet ir kitose šalyse, net Tel Avivo oro uoste yra Shared Taxi, kur irgi už fiksuotą kainą tave nuveža į centrą.
Shared taxi
We are good at making one trip of many travelers. Shared taxi is the taxi alternative for people who are traveling alone and at the same time wants to preserve the environment by carpooling with other travelers. Shared taxi is the most affordable option by taxi to the airport and train station. You order a seat in one of our cars at a fixed price and we plan your trip with other travelers who have a similar itinerary. Should we fail to plan you with another traveler, you will of course keep your fixed low price.
http://www.flygtaxi.se/products/shared/
Viskas įmanoma padaryti, patobulinti įstatymą, jei tik yra noro. O kai nėra noro, tai vyksta tik teisinimasis, kad neįmanoma nieko pakeisti, nes TOKS jau MŪSŲ ĮSTSTYMAS yra.
Majamyje ant visu geltonuju Taxi yra lipdukas: 2.5 dolerio/mylia, ir zemelapis su zonomis kiek mazdaug turetu kainuoti iki tasko nuvaziuoti, mane, ziopli is Lietuvos, nuveze iki viesbucio uz tokia kaina kokia ir buvo nurodyta lipduke, tik juodas 100 doleriu bijojo imti, reikejo smulkiau duoti ….
Na buvo Lietuvoje (gal dar yra) ale taxi bet ne taxi, atseit „automobilio su vairuotoju nuoma”, fiksuota kaina issikvieciant kaina sutari
Taigi uždarė, atseit tai yra nelegalu, šiaip buvo patogu, iš anksto dispečerė pasakydavo pvz karoliniškės-senamiestis 20LT, o kaip jis važiuos man tada jau neskauda galvos. Bet kažkam nepatiko ir uždraudė jų veiklą.
VNO dažnai leidžia info, kad jei manote, kad permokėjote, kreipkitės į oro uosto adminsitraciją, tik įdomu, kaip jie poto sprendžią ta situacija.
Tarp kitko tą skelbimą esu girdėjęs N, kartų išvykimo salėje ir 0 kartų atvykimo salėje, kažkaip trūksta logikos tame.
Jei klausytum isgeres, pagautum logika ;) Nes siai dienai valstybes valdyme didele dali sprendimu priima alkoholis ir ko. Neisgeres nesuprasi …
Ar jau išsisėmė Vilniaus taksi tema ir galime pereiti prie skrydžių Vilnius-Palanga?
o kas apie VNO-PLQ?
Girdejau ganda, jog Ryanair sturmuos USA su 737MAX, bent jau rytine pakrante. Gal kas daugiau zinote ?
USAUSA ar USAEU? nes pastarasis su ultra mazai vietos keleiviams tai turetu sulaukti neregeto pasisekimo :)
USAUSA :) netgi planuojamas marsrutas Frankfurt Hahn-New York, arba cia tiesiog dar viena viesoji akcija priminti apie save…. O norwegian nori buti vieninteliais kurie sujungs europa su Hawaii tiesioginiu skrydziu su 787.
T.y USA-EU
Kazkas cia pasakojo, kad Neptunas i Eurolygos varzybas nuolat skraido is Rygos. Cia rasoma, kad i Valensija siandien skrido is Palangos: http://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/k-maksvytis-zaidejams-kartoju-kad-reikia-siekti-neimanomo.htm
Del Neptuno,tai cia pirmas kartas,nes jiem sios rungtynes ,gyvenk ar mirk,svarbos…
Jei jie laimi sukuria sensaciju-sensacija ir patenka i Top16.Kai pries sezona visi krepsinio zmones vienbalsiai tvirtino ,kad sunku bus ziauriai,ir jei pasieks bent 1na pergale tai jau ivykis bus:)) Todel greiciausiai ir nusprende kiek paislaidauti,vardan patogesnes keliones:)
Tarp kita ko,jie skraide diena pries ,o si karta turbut labai rimtai ziuri,kad taip anksti ruosias.
Kad tik neperdegtų
Ryanair может в марте прекратить рейсы из Риги
http://rus.delfi.ee/daily/business/ryanair-mozhet-v-marte-prekratit-rejsy-iz-rigi?id=70383177
New head of Riga Airport to increase fees for airlines
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=100229
2016 VNO turbūt taip pat matysim LCC stumimą lauk.
Nemanau, kad Ryanair pavyks išstumti iš Rygos, bet jeigu visgi jie išeitų, tai VNO atsirastų puikus šansas pakovoti su RIX dėl lyderiaujančios pozicijos. Aišku, jeigu jie nesumanys irgi padaryti kokių nesamonių bandydami LCC stumimą lauk. Aš manau, jie (VNO) turėtų padaryti atvirkščiai, pasinaudodami RIX situacija, dar labiau padidinti keleivių VNO skaičių ir bandyti veržtis į lyderius.
Su tokiu SInkevičiaus požiūriu, kurį jis viešai ne kartą tra išsakęs, nemanau, kad bandys viliot FR plėtrą į VNO. Plius išstumimas LCC sutaupys daug lėšų terminalo plėtrai. Nulups ~1 mln. keleivių ir ramu.
Nemanau, kad realu, jog Ryanair trauktųsi iš Rygos, net jei jai mokesčiai padidėtų. Juolab, Ryanair jau suplanavusi ir į pardavimus paleidųsi žymią plėtrą Rygoje. Ryanair kitokia, negu buvo 2008-2011 metais, kur mokesčių lygis buvo pirmoje vietoje – dabar ji saugo savo rinkas, ypač, kur randa business traffic. Juolab, jei jiems tinkamas BRU, BCN, LIS, FCO, ATH, CGN, CPH ir, net panašu, MUC tarifų lygis.
Išbandžiau aną savaitę Turkish economy klasę.
Šiaip įdomus dalykas, Turkish Eco pagal seatguru yra žymiai ilgesnis nei kiti su 46 colių tarpu tarp sėdynių (kitur 36-38).
Labai gaila, kad Turkish naikina šį produktą, nes tai yra labai gera alternatyva tiems, kas netelpa į economy, bet mokėti 4-5x daugiau už business negali.
Kaip daugelis žmonių lygina, eco long haule yra tokio lygio, kaip JAV 1st, su plačiom kėdėm, didele erdve kojomis, bet be lounge access.
Kadangi kainos už Eco labai geros, tikrai rekomenduoju išbandyti, kas skrendat į tas kryptis, kur eco vis dar liko. Visų kitų vežėjų, kurie Eco turi (BA, SAS, LH, LO) kainos yra ženkliai didesnės nei TK.
Beje, įdomus procesas. Kai TK naikina eco , visi kiti vysto šiuos produktus. Mano asmenine nuomone – taip, eco atima dalį biz pardavimų, bet vistiek eco long haule yra arčiau eco nei biz (negali išsitiesti, kas yra pagrindinis biz privalumas). Todėl su tinkama kainodara eco gali žymiai daugiau paimti iš eco nei iš biz.
Tuo pačiu tai suteikia alternatyvą keleiviams, kurie gali mokėti ne 500€ už long haul, o 1000€, bet ne 3000€.
Justino komentare apie Turkish, deja, buvo suvalgytas „pliusas”, t.y. jis kalbėjo apie „economy plius”.
Aš manau, kad priežastis, kodėl „Turkish” nevažiavo economy plius produktas – „Turkish” neturi lojalių verslo klientų bazės, ir, turbūt, niekada jos neturės.
Kaip ir „Emirates”, ir „Qatar”, jie pasirinko kovoti dėl klientų taip pat – būti patys pigiausi „economy” (tą gali sau leisti, nes kaštai mažesni negu pas LH, BA, KL, Cathay ar SQ), o „business class” būti ištaigingesni, bet pigiausi irgi tarp visų „business” – tokių būdu traukti atsitiktinius, nepastovius darbo reikalais keliaujančius, kuriems rūpi mažiausia kaina visuomet.
LH, BA ir kt. turi daug lojalių korporatyvinių klientų ir jiems „economy plius” yra būdas parduoti papildomų paslaugų. „Lufthansa” vadovas net yra viešai leptelėjęs, kad jo nuomone, „flat bed” yra nesąmonė verslo klasėje, bet kadangi Rytų vežėjai tą padarė, „Lufthansa” turi sekti. Verslo klasės kainos kyla (nes sėdynės užima daugiau ploto), o korporatyviniai klientai mažina darbuotojų, kuriems leidžiama pirkti „business” sąrašus. Todėl atsiranda vieta, kur galima „upsell” brangiau mokančius korporatyvinius economy klientus. Aišku, manau, jog „economy” bus pagrindas toliau „bloginti”.
Na, ir pakartosiu, ką esu sakęs – „First” klasė nyksta (ją naikina netgi Emirates, o Qatar išvis neturi First), „Business class” flat-bed’ai yra kitaip pavadinta „First”, „economy” bus toliau prastėjanti „economy”, o „Economy Plius” yra naujoji „Business”.
Kad „economy plus” nėra lounge sunku ir pastebėti – vistiek didžioji dalis target’o to produkto turi susirinkę „Gold’us”, kur juos ir su pigiausiais bilietais į lounge įleidžia.
http://vz.lt/?PublicationId=c964b8e0-829d-4ff7-bbc3-6571b11e03e8&ref=rss
LT 6toje vietoje:)) Faktas,kad ne visos naujienos buvo teigiamos,bet LT yra matomas ir tas dziugina:)
Man dar atrodo, kad economy plus produktas labiau veikia tiesioginiuose skrydžiuose. Pvz, jeigu skrendi iš Londono ar Amsterdamo į Aziją ar iš Azijos į Europą tai economy plus rinksiesi tik tiesioginiame skrydyje, nes jeigu jau taupai ir skrendi su persėdimu (pvz su TK), tai tuomet taupai iki galo ir skrendi tiesiog economy.
http://rus.delfi.lv/news/daily/abroad/silnaya-turbulentnost-na-rejse-aa-280-15-postradavshih.d?id=45355058
Ar is cia kam nors esanciu teko kada nors savo kailiu isbandyti panasaus pobudzio turbulencija?
Estonian Air to add Vienna to its summer destinations, extend Munich route
http://www.balticbusinessnews.com/article/2014/12/17/estonian-air-to-add-vienna-to-its-summer-destinations-extend-munich-route
Mindauqas, Europoje vidiniuose skrydžiuose nėra eco . Aš stebiuosi, kad vis dar likęs biz, net pas luftus LAX-FRA gali skirsti 1st, gali skristi eco, o FRA-VNO segmente sėdėsi identiškoje kėdėje.
Tuo pačiu sutinku, kad turėtų būti labai greitas jungimas, kad bet kas rinktųsi eco su 1stop, o ne eco tiesioginį skrydį.
Finnair nuėjo dar kitu keliu ir eco siūlo kaip labai panašų produktą į eco, tik su šiek tiek daugiau legroomo. Man atrodo, kad būtent to eco pirkėjai ir ieško: jie netelpa į eco, ir gali sumokėti už papildomą legroomą, bet nieko daugiau.
Aha, vėl dingo pliusai. OOps.
Įdomu, kaip ateity atrodys tas Ecoplius.
Šiai dienai įdomiausiai atrodo LOT ir Norwegian. Tik LOT dar su kainodara nesusitvarkė, kol kas jie chargina 2/3 business kainos už ecoplius.
Norwegian ecoplius yra toks pats kaip Turkish su 46 colių pitch, tuo pačiu jie kala į klyną bet kokiems kitiems biz pasiūlymams.
Labai sunkiai įsivaizduoju darbuotoją, kuris reikalautų skrydžio ne su Norwegian vien dėl to, kad Norwegian neturi flatbed :) O Norwegian ecoplius visada bus dvigubai pigiau nei bet kurio kito biz.
Beje, dar apie Turkish. Visgi atskraidžius į Aziją su Finnair ir LOT, Turkish akivaizdžiai yra prasčiau operuojama kompanija. Nuo to, kad triskart reik paprašyti, kad FF numerį prikabintų iki to, kad net ir turėdami wifi enablintus 77W, vistiek wifi laiko išjungtą, ar kėdėse sulūžęs recline mechanizmas. Saldainiukų duoda daugiau, tiesa :-)
Pritariu Justino komentarui dėl Turkish. O dar jeigu tenka susidurti su Turkish irregularities atveju – visiškas bardakas ir vėlavimo ar missed connection atveju dažniausiai liksi „on your own”.
Kas liečia „Norwegian”, tai jos long-haul visai netinka darbo reikalais. Net jei esi bazuotas Skandinavijoje, jų long-haul skrydžių frequency yra 1-3 reisai per savaitę. O jeigu jie tiktų, tarkim, į vieną pusę, tai jie neturi nė vieno interline, todėl už kitos aviakompanijos bilietus vistiek turėsi mokėti už pilną roundtripą, nes nei Europoje yra į Europą neskraido nė viena long-haul aviakompanija, kuri turėtų „one-way” kainodarą: t.y. bilietai į abi puses pigesni nei one-way.
Justinai, taip aš ir rašiau apie skrydžius ir Europos į Aziją ir atvirkščiai, o ne Europos viduje.
UK valstybinėse organizacijose (pagal mūsų sampratą jos valstybinės, o realiai tik finansuojamos iš biudžeto) skrydžiuose ilgesniuose nei 7 val., leidžiama skristi biznio klase. Tai praėjusią savaitę turėjome diskusiją, ką geriau rinktis skrydžiuose į Kiniją už tokią pat kainą – ar „Virgin“ Economy Premium ar „China Eastern“ biznio klasę, kuri net neturi ‘flat bed’ (jos tik First).
OT Algis: čia iš to skrydžio filmuota http://m.youtube.com/watch?v=V21eV22fYxI . Dėl turbulencijos tai didžiausia teko patirti skrydyje CUN-BRU kai skrendant virš Atlanto purtė taip, kad žmonės galvas daužėsi į lubas.
cabinets fort lauderdale
Simonas Bartkus | Blog » Air Lituanica skraidins į Stokholmo centrÄ – Bromma oro uostÄ
ultimate flush
Simonas Bartkus | Blog » Air Lituanica skraidins į Stokholmo centrÄ – Bromma oro uostÄ
csr classics hack
Simonas Bartkus | Blog » âAir Lituanicaâ skraidins į Stokholmo centrÄ – Bromma oro uostÄ
Ne kredito patikrinimas, Greitas patvirtinimas
Finansai patvirtintas ir Transferrred 2-5 DIENŲ
Ar jums reikia finansinės pagalbos? Žemo palūkanų norma 3%? jei taip grįžti užpildant paskolos paraiškos formą:
Jei jus domina, Atsakyti šiandien daugiau informacijos.
Pareiškėjas Asmeninė informacija.
Pilnas vardas:
Lytis :
Šeimyninė padėtis:
adresas:
Zip / Miestas:
Šalis:
Gimimo data :
paštas:
Reikalinga suma:
Paskolos Trukmė:
Pajamos / metinės pajamos:
Pareigos:
Paskolos paskirtis:
Telefonas:
Faksas:
P Robby Hilson / MD /
Kontaktinė paštas: robbyhilsoncooperative@gmail.com
————————————————– ————–
Šūkis: finansinis stabilumas yra mūsų rūpestis pasaulyje.
Didelis ačiū jums Thomas gosteli kalbėti su manimi apie Ponia meri
tai tikrai mesijas, kaip jūs sakėte.
Jis tarnavo man per mažiau nei 72 valandas paskola 48.500 € ir jei aš vis dar norėjo
dauguma tai dar galima iki 10.500.000 € su palūkanų norma 3%
Daugiau laiko prarasti, nes ji yra pasirengusi padėti kiekvienam.
Ji gauna savo klientus paštu žemiau: merisauvou@hotmail.com
tada ne dvejojo ne, naudingas šis netikėtai .