Richard Branson „Nekaltybės praradimas. Autobiografija”

   
     

branson_knyga.jpgMažai žinoma nedidelė leidykla išleido Richardo Bransono „Losing my virginity” lietuvišką vertimą. Lietuviškas vertimas kainuoja ~97 litus, tuo tarpu anglų kalba knyga amazon’e – nepilnus 11 dolerių … Aišku, aš puikiai suprantu, leidybos mažose rinkose subtilybes, be to, amerikonams paperback’as, o pas mus knyga kietais viršeliais …

Kaip bebūtų, vasara yra tinkamiausias laikas skaitymui, todėl R.Bransono sukurptus 550 puslapių pasigradžiuodamas perskaičiau per gerą savaitę.

220px-richard_branson.jpgRichardas Bransonas – ekcentriškas ir netradiciškais poelgiais garsėjantis britų milijardierius, iš nieko sukūręs korporaciją „Virgin Group”, kurią sudaro 350 įmonių ir vieną stipriausių europietiškų brand’ų „Virgin”, kuris apima nuo „Virgin Music” iki „Virgin Airlines”.

„Nekaltybės praradimas” – tai autobiografinė knyga, kurioje R.Bransonas apžvelgia savo verslo pradžią, kaip pradėjo leisti rūsyje žurnalą studentams ir paštu veikiančią kompaktinių diskų parduotuvę. Ilgoje knygoje aprašoma viskas – verslo pradžia 1965-1970-aisiais, didysis persilaužimas 1980-aisiais, kuomet „Virgin Records” ir „Virgin Airlines” tapo tikromis kompanijomis, R.Bransono „ne verslo” veikla – skrydžiai oro balionu aplink pasaulį, ekspedicijos į karo regionus ir kiti poelgiai.

Knyga nėra mokanti ar aiškinanti – tai tikrąją prasme autobiografinė knyga, nuosekliai pasakojanti apie įvykius ir pateikianti autoriaus nuomonę iš šios dienos taško. Rašymo stilius labai paprastas, ne tokio galima tikėtis pažiūrėjus per Lietuvos televizijas rodytą R.Bransono susuktą realybės šou „Iššūkis milijonieriui”, ar stebėti jo elgesį. Milijonierius pripažįsta, jog daugelį veiksmų atlieka viešųjų ryšių tikslais.

virgin.jpgAsmeninis gyvenimas taip pat įdomus – mokykloje Richardas Bransonas kentėjo dėl disleksijos sutrikimo – nesugebėjimo skaityti. Įdomu skaityti, kaip verslas siejamas su asmeniniu gyvenimu ir šeima.

Įdomi ir Richardo Bransono santykių su žiniasklaida istorija – kodėl buvo daromi vieni ar kiti veiksmai.

Richardo Bransono knygoje mažai auksinių minčių, citatų ar taisyklių, kurias mėgsta grūsti šiuolaikinė verslo literatūra. „Nekaltybės praradimas” yra velniškai įdomus ir nuoseklus skaitalas, verčiantis pamąstyti apie bendrą kontekstą, išskirtinumo paieškas ir smulkių sprendimų įtaką ateičiai.

Įvertinimas: 9/10


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

4 komentarai

  1. […] Elena iš MSA minėjo, jog Richardo Bransono biografijos tęsinys jau pasirodė lietuviškai – reikės jį griebti, kadangi sulaukiau daug rekomendacijų, jog ji geresnė, nei “Loosing My Virginity“, kuri man labai patiko. […]

  2. […] Apie “Virgin Atlantic” įsikūrimą ir jų kovą su “British Airways” siūlau pasidomėti visiems besidomintiems aviacija. Kaip pats charizmatiškasis Richardas Bransonas tai vertina, galima išsamiai paskaityti jo autobiografijoje. […]

  3. […] susiję įrašai Richard Branson “Nekaltybės praradimas. Autobiografija” […]

  4. […] Iš principo, trečiojoje R.Bransono knygoje naudojami pavyzdžiai kartojasi nuo naudotų pirmose dviejose. Tačiau ši knyga kur kas šviežesnė, negu “Velniop viską! Imk ir daryk” skyrėsi nuo “Nekaltybės praradimas. Autobiografija”. […]

Leave a reply