Rekordinis vežėjų dėmesys skrydžiams iš Vilniaus į Ukrainą

2013 m. pačioje pradžioje „Aerosvit Airlines“ dėl finansinių problemų sustabdžius skrydžius tarp Vilniaus ir Kijevo, kiti vežėjai staigiai parodė dėmesį šiam maršrutui.

Išties, maršrutas pastaraisiais metai stipriai išaugo.

vno_iev_traffic

Po „flyLAL – Lithuanian Airlines“ veiklos sustabdymo, skrydžiai tarp Vilniaus ir Kijevo nutrūko tik trumpam. Greitai skrydžius perėmė Ukrainos vežėjas „Donbassaero“, kuris elgėsi konservatyviai, tačiau vėliau, maršrutą perėmus „Aerosvit“, keleivių skaičius pradėjo augti. 2012 m. maršrutu keliavo 65,7 tūkst. keleivių ir reisas į Kijevo Borispylio oro uostą buvo 11 populiariausias maršrutas iš Vilniaus.

„Aerosvit“ augino maršrutą ne tik per tiesioginio srauto iš Lietuvos į Kijevą sąskaita, tačiau vystė ir tranzitą per Borispylio oro uostą. 2012 m. tranzitinis srautas sudarė maždaug pusę viso srauto.

Pats populiariausias jungimas per Kijevą – Izraelio sostinė Tel Avivas (11,7 tūkst.). Visos kitos kryptys – gerokai mažiau populiarios: Alma Ata (2,1 tūkst), Astana (1,7 tūkst.), Tbilisis (1,6 tūkst.), Atėnai (1,5 tūkst.) ir Baku (1,4 tūkst.), Larnaka (1,3 tūkst.) ir Dubajus (1,2 tūkst.).

„Aerosvit“ nutraukus skrydžius, savo ketinimus skraidinti iš karto paskelbė „Ukraine International“, kuri Ukrainoje laikoma „Aerosvit“ įpėdine. „Ukraine International“ skrydžius į Kijevo Borispyl oro uostą pradės nuo kovo 31 dienos. Bendrovė ketina kasdien skraidinti 123 vietų „Boeing 737-500“ lėktuvu.

Vėliau paskelbė, bet pirmoji skrydžius šią savaitę pradėjo „Utair Ukraine“ bendrovė, kuri skraidina į arčiau Kijevo centro esantį Zhuliany oro uostą. Pirmąjį mėnesį skrydžiai bus vykdomi 3 kartus per savaitę, o nuo balandžio 27 dienos 68 vietų ATR-72 skraidys kiekvieną dieną.

Šią savaitę „Wizz Air“ padalinys Ukrainoje „Wizz Air Ukraine“ paskelbė, jog nuo liepos 5 dienos keturis kartus per savaitę į Kijevo Zhuliany oro uostą skraidins 180 vietų „Airbus A320“ lėktuvu. „Wizz Air Ukraine“ iš karto pasiūlė kelis kartus mažesnius tarifus nei įprasta šiame maršrute.

Toks vežėjų susidomėjimas maršrutu reiškia, jog maršrutu bus pasiūlyta net 18 tūkst. kėdžių. Esminius pasikeitimus rinkoje rodo šis grafikas:

vno_iev_details

Kėdžių skaičius tarp Vilniaus ir Kijevo bus dvigubai didesnis negu praėjusiais metais. Be to, pirmą kartą maršruto istorijoje bus tiesioginė konkurencija šiame maršrute – iki šiol iš Vilniaus į Kijevą skraidindavo tik vienas vežėjas.

Kėdžių skaičius ypač įspūdingai atrodo palyginus su tiesioginių keleivių srautu. Tik vasaros mėnesiais srautas viršydavo 3 tūkst. keleivių per mėnesį, o kėdžių bus pasiūlyta net 18 tūkst.

Be jokios abejonės, išlieka galimybė vežėjams vystyti tranzitą. Per IEV oro uostą „Utair Ukraine“ siūlys jungimus po kitus Ukrainos miestus. „Ukraine International“ per KBP oro uostą iš Vilniaus keleivius jungia populiariausiomis „Aerosvit“ išvystytomis kryptimis – į Tel Avivą, Tbilisį, Alma Atą, Astaną, Larnaką, o taip pat į Rusijos miestus (Maskvą, Samarą, Rostovą, Sankt Peterburgą, Sočį, Novosibirską, Jekaterinburgą), Kirgizijos sostinę Biškeką.

Vis dėl to, reikėtų pripažinti, jog bendros „Utair Ukraine“ ir „Ukraine International“ jungimo galimybės gerokai mažesnės negu buvusio „Aerosvit“ tinklo, be to, vežėjai atskirai Vilnius-Kijevas maršrute turės žemesnius skrydžių dažnius. Dėl šių priežasčių bus sunku pasiekti „Aerosvit“ tranzito srautų lygį, o tinkamam lėktuvų užpildymui bus reikalingas dar didesnis srautas.

Panašus pasiūlos šuolis 2012 m. ištiko Vilnius-Maskva maršrutą, kuomet vietoje šalia vieno vežėjo atsirado du nauji žaidėjai. Tokia situacija keleivių srautą padvigubino. Jeigu toks efektas ištiks ir Vilnius-Kijevas maršrutą, galima tikėtis, jog tarp Lietuvos ir Ukrainos sostinių keliaus virš 10 tūkst. keleivių. Bet kokiu atveju, toks srautas nebus pakankamas pelningai visiems vežėjams užpildyti savo reisus.

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Simferopolį

simferopol

Šią savaitę „Utair Ukraine“ taip pat anonsavo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Simferopolį, kuriuos ketina vykdyti nuo birželio 1 d. Greičiausiai tai bus sezoninis reisas į kurortinio Krymo pusiasalio centrą.

Po keturis mėnesius tarp Vilniaus ir Simferopolio 2005 m. ir 2006 m. skraidė „Donbassaero“.  2008 m. vasarą skraidino „Air Baltic“.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

685 komentarai

 1. Al - 2013 03 23, 22:34

  Bet tikint teorija, kad LCC keleivių iš tradicinių kompanijų nekuria, ir srautą stimuliuoja nuo minimalios esančios bazes, galima daryti prielaidą, kad į Aerosvit vietą atėjo tik UIA ir Utair, o Wizz aptarnaus faktiškai naują nišą.
  Abejoju, ar visos kompanijos sugebės išsilaikyti maršrute, bet bet kokiu atveju tai yra geresnė situacija nei, kad trys nauji full service kariaujantys dėl tų pačių keleivių.
  Jei viena iš dviejų naujų kompanijų Maskvos kryptimis būtų LCC, srautas ko gero būtų išaugęs labiau nei dvigubai…

 2. Simonas Bartkus - 2013 03 23, 22:38

  Pažiūrėsim. Dabartiniai duomenys rodo, jog Wizz Air iš Ukrainos srauto stimuliuoja mažai – tiek dėl Ukrainos rinkos specifikos, tiek dėl to, jog tarp ES ir Ukrainos visgi yra ryškus barjeras.

  Galų gale matosi, jog Wizz Air Ukraine IEV-VNO maršrutą sukūrė su labai aukštu frequency – iš Vilniaus tik LTN turi didesnį. Kurdami aukštą (sau) frequency, akivaizdu, kad bando bent kažkokią dalį verslo keleivių nusiimti sau.

 3. Al - 2013 03 23, 22:50

  4x weekly aš tiesą sakant ir pats nesitikėjau, ypač jei jį planuojama išlaikyti žiemos sezonu. Nors iki to laiko šiame maršrute dar viskas gali pasikeisti.

  Dėl verslo srauto, Wizz Ukrainoje net negali būti tikras no frills (free checked-in baggage, jokių small/large cabin baggage, nemokamas airport check in’as), taip kad bet kokiu atveju yra verslui patrauklesnis LCC modelis nei, kad kitose šalyse.

  O srautą tai manau galima labai neprastai stimulioti ir iš Lietuvos pusės – labai daug kas yra buvę Romoje, Barcelonoje ar Paryžiuje, tuo tarpu Kijevas maža, bet visgi egzotika (žinau jau bent pora žmonių, kurie turi įsigiję bilietus).

 4. Marius - 2013 03 23, 22:59

  O kaip skaiciuosis keleiviai ? Ta prasme ,kaip ir dvi a/k gaunas .
  Nors ir nera dideles reiksmes nes norint nuolaidu Wizz veza <250tukst. ,o iki <500tukst. net ir su WizzUkraine nekabintu:)

 5. Arnoldas - 2013 03 23, 23:09

  Netrukus UIA turės 5 Boeing 777-200LR. Atsiras galimybė vėl pasiūlyti jungimus į long-houl’us. Tikėtina, jog ateityje kompanijos planuose buvo (yra) skrydžių dažnio į VNO didinimas iki dviejų kartų per dieną. Atsiradusi konkurencija gali tam sutrukdyti. Man keista, jog statistikoje apie Aerosvit’o tranzitinius keleivius, minimali dalis keleivių buvo į pietryčių aziją ir JAV. Kainos tikrai budavo žymiai palankesnės nei Finnair’o.

 6. Simonas Bartkus - 2013 03 23, 23:19

  Na, žiūrint realiai, UIA įsukti long haul, ko gero, galės tik 2014 m. – vien leidimų gavimas skraidyti, pvz. į JAV užtrunka gerus metus. Kitąvertus, kaip matosi iš statistikos, „Aerosvit“ jungimai iš Vilniaus į long haul buvo menkos apimtys – populiariausia kryptis buvo Bangkokas, bet už populiariausių krypčių dešimtuko ribų.

 7. Deivis - 2013 03 24, 09:26

  UIA gavo 2x E190. galbūt šis lėktuvas būtų tinkamesnis KBP-VNO maršrutui?

 8. Arnoldas - 2013 03 24, 10:40

  Simonai, o kokios ten problemos su An-148? Juk ekspluotuojamas berots tris metus, tad iš „vaikiškų ligų“ jau tikrai turėjo išaugti…

 9. Marius - 2013 03 24, 12:13

  Kiek pamenu Utair berods irgi su labai jau zemu load pradzioj skraide .Jei neklystu ir neperlenkiu,tai su vos ne 50/50 pusmeti ar net ilgiau skrido.Vakaru a/k jau senai butu nutraukusi ,o jie vat idirbinejo.
  Pas juos nera labai didelis sokas ,mazas load pradzioje,kiek suprantu iprasta ilgiau idirbineti.Zmones/kelioniu agenturos ir kiek ilgiau atranda naujas kryptis.Ne veltui rytu salys mus giria ,kad labai mazai biurokratijos ir viskas greit sutvarkoma.
  Na lyginant su Vakaru Europa tai mes atsiliekam,o lyginanat su rytais tai mes tiek priekyje ,kaip kad pvz Vokietija nuo musu.
  Cia ne is lempos turiu draugu kurie Rusijoj verslauja ir pazystu rusu verslininku.Visi viena ir ta pati sako ,kaip Lietuva toli toli nuo ju.

 10. Žygimantas - 2013 03 24, 16:18

  @Deivis, o kuo blogas B735? Kėdžių skaičius irgi daug nesiskiria- apie 20 kėdžių skirtumas.

 11. Žygimantas - 2013 03 24, 16:20

  jei jau iš vis pagal wikipedia,tai kėdės:
  E-190: 94 (2-class, standard)
  B735: 108 (2-class, typical)

 12. Deivis - 2013 03 24, 17:39

  @Žygimantas, rašydamas apie E190 užsigalvojau apie E170 dydį. Išties B735 nuo E190 mažai kuo skiriasi.

 13. mikas - 2013 03 24, 19:39

  O tuo tarpu, filadelfijai sako, kad RYR įkalino šimtus lietuvių :)

 14. pliumbum - 2013 03 24, 21:02

  Ir aišku kaip visada „įkalinami“ ar kitokius žiaurumus patiria tik skraidantys LCC į pačias emigrantiškiausias arba gulėjimo paplūdimyje kryptis :) simptomiška.

 15. Wincas - 2013 03 24, 23:45

  Cia kaip politikoje, pats musa pats rekia. Lektuvas neskrenda – Blogai. Lektuvas skrenda per puga (lektuva stipriai purto gamtos jegos, daug suzeistu) – Blogai. Lektuvas del prasto oro suduzta ( liudininku nera… ) – Blogai. Noretusi palinketi visiems tiems kirminams kuriems viskas blogai, nebelisti i zemes pavirsiu…. labai gera nuotaika gadina :) PAts esu istriges su kruva tautieciu, del atsaukto skrydzio, tai atrode jog visi lauktu kartuviu…. Sugadino visa kelioniu romantika…

 16. expertas - 2013 03 25, 00:34

  Šiandien „airBaltic“ vėl sublizgėjo ne kaip aviakompanija, o kaip pervežimų autobusu firmelė. Nors dėl jų pačių kaltės vėlavo išskridimas iš Rygos į Kijevą ir atitinkamai grįžimas iš Kijevo į Rygą, Ryga-Vilnius reisas nepalaukė 50 min. vėluojančio Kijevo, o iš Kijevo atskridusiems buvo pareikšta, kad iki ryt vakaro lėktuvuose į Vilnių nėra vietų ir mes jus vežame autobusu. Tiesiog idealus visiško nesiskaitymo pavyzdys: nei užlaikė Vilniaus reiso, nei pasirūpino padaryti rebookingo rytiniame reise, nei nakvyne pasirupino, o tiesiog nusispjovė ir tiek. O man netgi labai peršasi „denied boarding“ mintis – aišku, tokį faktą sunku įrodyti, nes buvo sniego Kijeve ir t.t. Bet šleikštus įspūdis išliks ilgam.

 17. Robertas - 2013 03 25, 09:57

  Experte, matyt, buvo priezasciu, del ko taves nepalauke – nes turbut palaukimo atveju dar daugiau keleiviu butu priversti paveluoti. Tavim pasirupino ir Vilniuje atsidurei greiciau negu butum ten atskrides pirmu imanomu reisu. Ne itin maloni situacija, bet vis delto ji buvo isspresta pakankamai operatyviai (patikek, tai padaro ne visos aviakompanijos). Denied boarding cia ne prie ko. Jei jau esi ezpertas, tai neturi ziureti vien savo interesu neivertines viso konteksto.

 18. expertas - 2013 03 25, 10:34

  @Robertas Ivertinus visa konteksta, jau geriau iskart pirkti TOKS autobuso bilieta uz 5 kartus mazesne kaina. Tada bent ir tikesiesi autobuso reiso. Zmones tam ir perka lektuvo bilietus, kad butu greitas ir patogus keliavimas, o rizika uz nesklandumus turi prisiimti aviakompanija. O uzlaikyti reisa iki 60 min. yra pakankamai iprasta praktika, nes visur turi buti palikta laiko atsarga galimam „de-icing“ procedurai ir pan.

 19. Simonas Bartkus - 2013 03 25, 10:39

  expertai, norėčiau apginti šioje vietoje BT. 60 min. nėra įprasta praktika laukti connecting passengers. 10-15 min. yra įprasta (kompensuojama per flying time ir t.t.), o 60 min. yra daug – įgulos pamainos išsikraipo, grand handling išsikraipo, o be to !!! – visi kiti to reiso keleiviai turėtų virš valandos vėlavimą!

  Dėl rūpinimosi, tai nežinau dėl siūlytų alternatyvų. IMHO, važiuoti autobusu yra geresnė alternatyva negu nakvynė ir rebooking’as kitos dienos vakarą (iš aviakompanijos priklauso tik nakvynės – nes „weather delay’us“). Jeigu vietų nebuvo, realiai aviakompanija galėjo perrašyti per kokį WAW, HEL ar pan., bet klausimas ar tai geriausia alternatyva keleiviui.

 20. expertas - 2013 03 25, 10:46

  @Simonai, man paciam yra teke laukti veluojanciu keleiviu toje pacioje Rygoje virs valandos lektuve (velavo Maskva), Helsinkyje – 45 minutes (velavo Niujorkas) ir niekas jokios tragedijos nedare. Svarbiausia yra poziuris ir pastangos. O siuo atveju ir poziuris, ir pastangos vertos lygiai nulio.

 21. Simonas Bartkus - 2013 03 25, 10:59

  Alternatyvus pavyzdys: 6 žmonių grupė „Austrian“ praeitą savaitę vėlavo iš TLV 10 min., ir „Austrian“ neužlaikė VIE-VNO nė 3 minučių. Vietoje to – rebooking’as 12 val. vėliau.

 22. Simonas Bartkus - 2013 03 25, 11:02

  Irgi papasakosiu savo istoriją: kažkada SIN turėjau conncetintis iš BA reiso SYD-SIN į Finnair reisą SIN-HEL.
  BA vėlavo 1,5 valandos, connecting time’o buvo likę 40 min., boardingas į SIN-HEL buvo vos tik prasidėjęs, tačiau man padarė „deny boarding“, nes tipo atvykote per vėlai :)) Ir – rebookino su Qantas per FRA į VNO.
  Na, nežinau, kieno čia prastos pastangos :) Tiesiog jungiamųjų skrydžių aviakompanijoms svarbu, kad nesugriūtų sistema dėl pavienių keleivių. Sistema svarbiausia :)

 23. mikas - 2013 03 25, 11:42

  Vis prisimenu, kaip EasyJet’as iš Valensijos į Berlyną vėlavo 3 valandas. (Orai buvo geri, tai tikrosios priežastys ir liko man nežinomos). To pasekoje, Berlyne nusileidus, pirmi šokam iš lėktuvo (dėkui stiuardesėms už palaikymą), lekiam į to paties EasyJet’o skrydį į Rygą. Oj, sorry sako, boardingas baigėsi prieš 5 minutes, gate closed ir Jūs pavėlavote, patys kalti, bla bla bla bla. Galų gale, bilietus pakeitė į kitos dienos skrydį. Kai kas oro uoste sėdėjo parą laiko ir negavo jokių hotelių, maisto ir tt. Aišku, gal nemokėjom išsireikalauti. Asmeniškai aš, grįžau autobusu, greičiau, nei chebra išskrido į Rygą.

  Taip kad, BT manau eina respektas, o ne priekaištai.

 24. Vytautas-NT - 2013 03 25, 12:17

  EasyJet yra atskiras žanras. Ryanair ar Wizz tokiu atveju tiesiog pasiūlytų nusipirkti kitą bilietą. LCC už savankiškus jungimus neatsako- veža iš taško A į tašką B.

 25. Al - 2013 03 25, 13:34

  Vieną didžiausių Lietuvoje užsakomųjų skrydžių bendrovę „Small Planet Airlines“ bei jos įmonę Lenkijoje ketina įsigyti dabartinių vadovų komanda. Tai BNS patvirtino „Small Planet Airlines“ vadovas Vytautas Kaikaris. Tačiau jis teigė, kad apie užsakomųjų skrydžių įmonės pardavimo procesą bei planus kol kas daugiau informacijos neteiks.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/3/25/small-planet-airlines-ketina-ispirkti-imones-vadovu-komanda#ixzz2OYBoHdTL

 26. Augustinas Žemaitis - 2013 03 25, 14:23

  Nors keleiviams yra daug teisinių garantijų tačiau aviakompanija tikrai neprivalo užlaikyti lėktuvo, kad laukti į jį nespėjusių (kad ir dėl tos pačios aviakompanijos kito reiso vėlavimo) žmonių. Kaip teisingai pastebėjo Simonas, čia susikerta ne tik keleivių ir aviakompanijos interesai, bet ir keleivių ir kitų keleivių (tų keleivių, kurie irgi skrenda antruoju reisu, bet į jį nevėluoja) interesai.

  Taip pat aviakompanijos turi teisę atvežti iki galutinio taško autobusu jei tai greičiausia alternatyva susiklosčiusioje situacijoje. Bendrai garantijos keleiviams vėlavimo atveju yra labiausiai orientuotos į kuo ankstesnį (lyginant su numatytu laiku) atvykimu į galutinį tašką (kompensacijos mokamos tik priklausomai nuo vėlavimo atvykti), o ne į būtinai skridimą lėktuvu. Aišku tai iš dalies sutampa, nes greičiausia kelionė ir yra lėktuvu. Bet kai kalba eina apie sąlyginai gretimus oro uostus paskutinėje jungiamosios kelionės atkarpoje tai laiko prarandama mažiau.

 27. pliumbum - 2013 03 25, 15:05

  Aišku viską sudedant tai galų gale gali baigtis taip, kad keleiviai pradeda ir privengti tokių autobusinių avialinijų :) Čia yra viena pagridninių priežasčių, kodėl vengiu rinktis BT. Čia jiems ir tebūnie atpildas už tai, manau, kad pakankamas.

 28. klaustukas - 2013 03 25, 15:42

  zinau imoniu, kur vos ne kompanijos oficiali politika BT vengti. pats, po to kai viena karta skrydi per 2 men pakeite keturis kartus (pradedant diena, baigiant marsrutu ir skirtingu laiku) skrendu nebent jei i pacia Ryga reikia kazko.

 29. Zygis - 2013 03 25, 16:17

  Skamba kaip „Lietuviskas pavydas kaimynams“ :-)).
  zinau zmoniu, kurie daznai skraido, ir tarkim per 3 metus visi vezejai jiems jau yra „kazkuo nusikalte“ ir tiesiog nebera su kuo skraidyti :)), taip sakant viska isbande, ir ratas sukasi is naujo.

 30. Justinas - 2013 03 25, 17:46

  Nežinau ar pasakojau.

  Prieš kelis mėnesius, skrendu PEK-WAW segmente su LOT. LOT žioplinėjo Pekine ir dėl to išskrido vėliau, po to dar priešpriešinis vėjas neleido kompensuoti vėlavusio išvykimo. Scheduled jungimas Varšuvoje 40 min. PEK-WAW skrydžio kapitonas praneša oro uostui, jog vėluos 15 min. (teoriškai lieka 25 min.), dar ore esu rebookinamas į WAW-RIX-VNO su 6 valandų vėlesniu atvykimu, nei WAW-VNO. Lėktuvas vėluoja vos kelias minutes nusileisti, aš neskubėdamas ateinu prie WAW-VNO gate’o, tik prasideda boardinimas. Einu paskutinis, gaunu denied boardingą ir rebooked itinerary. Visas aš įpykęs, nubėgu pas LOT, klausiu kodėl taip, atsako, jog čia tokie kompanijos standartai, paprastai keleiviai būtų nespėję pasijungti. Taip pat pasiūlo rebookinti dar kartą bet kuriuo kitu maršrutu (per CPH, FRA, arba tiesiogiai), bet visi kiti atvykimai į VNO po 23ios, o BT parskraidino prieš 20ą. Nu ir negali pykti :-)

 31. Jurgis - 2013 03 25, 18:01

  Kauno oro uostas uždirbo pelno
  http://vz.lt/?PublicationId=96987e1e-0435-49d2-8bff-64bcc583f611&ref=powerlinklist

  Preliminariais duomenimis, pernai pajamas 0,8%, iki 9,3 mln. Lt, padidinęs Kauno oro uostas uždirbo 73.700 Lt pelno.

 32. Jurgis - 2013 03 25, 18:19

  “Wizz Air” svarsto galimybes pradėti skrydžius iš Palangos
  http://www.aviasistemos.lt/wizz-air-svarsto-galimybes-pradeti-skrydzius-is-palangos/

 33. Jurgis - 2013 03 25, 18:25

  Prie lėktuvų į Lietuvą – spūstys
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15090190/Prie.lektuvu.i.Lietuva..spustys=2013-03-22_09-44

 34. Kaunas gerai varo - 2013 03 25, 18:27

  Na va praktiskai tas irodo jog dirikas nereikalingas, viskas sustyguota, veikia :-))
  Tik su tokiu pelnu turbut paskolas kelis simtus metu mokes :-).
  Siaip is principo pritarciau idejai apie bendra oro uostu valdyma, tas manau administracinius kastus sumazintu, pvz marketingo, nors KUN berods 1/2 etato Karolis dirbo, o PLQ Mergina ten n fukciju priedo.

 35. Jurgis - 2013 03 25, 18:40
 36. Marius - 2013 03 25, 19:47

  Tos zmoniu norinciu atskristi i Lietuva spustys bus,kaip per Eurobasket…
  Pucia cia burbula ir tiek:))) Taigi tos pacios a/k irgi turi resursu augant uzsakymams upgrad’ina lektuvus ir t.t.
  Jei butu paklausa butu senai atsirade nauji reisai.Cia gi tokie keleiviai ,kaip verslas/valdinikai ,kurie „aukso kasnis“ avialinijom.Juokinga ,kai kalbos tokios ir tiek.

 37. Obs. - 2013 03 25, 20:29
 38. Marius - 2013 03 25, 21:31

  Panaši situacija buvo Europos vyrų krepšinio čempionato 2011-aisiais metu – viešbučiai prieš metus informavo ir atsiprašė, kad negalės priimti grupių ir bus užpildyti, tačiau vis tiek kilo skandalų, pasipylė skundai. Tad situacija gali pasikartoti ir dabar.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/nerimas-lietuvos-pirmininkavimo-europos-sajungos-tarybai-metu-vilniuje-gali-pritrukti-vietu-viesbuciuose-56-319491#ixzz2Oa6bl032
  Na manau,kiek per naglai bandoma kelti „bangas“ ir ispesti sau naudos.
  Eurobasket buvo is viesbuciu,atvykusiu turistu puses buvo apsoliutus fiasko.Dalyvavo 24,o ne 16 komandu ,kaip Lenkijoj.O sirgaliu atvyko net maziau.Alytus ileidinejo zmones uz dyka,kad arena nebutu tuscia ir t.t.

 39. mikas - 2013 03 25, 22:32

  Nereik su kainom perlenkt lazdos ir bus normoje viskas. Bet kad, viešbučiai Lietuvoje kainuoja kaip normalioje vakarų Europoje, arba netgi brangiau. Apie Šeratonus ir Hiltonus nekalbėkim, bet apie paprastus ** *** galima drąsiai.

  Tas pats ir su bilietų kainomis į tą krepšinį arba kokius koncertus. Paskutinė patirtis: Oslas, koncertuoja Rihanna. Bilietas nuo 250 iki 400. (konkrečiai mokėta 300 kronų). Po kiek laiko tam pačiam Osle, koncertuoja SEL. Bilietas – 500 kronų :) Lietuvis biznierius ir Afrikoj biznierius. :)

  Tai panaši situacija ir su pastaruoju šaršalu apie pirmininkavimą ES.

 40. Augustinas Žemaitis - 2013 03 26, 04:42

  @mikas – įdomumo dėlei pažiūrėjau booking.com tai Vilniaus Senamiesčio viešbučių kainos prasideda nuo 25 EUR už dvivietį numerį su patogumais savaitgalio nakčiai. Tikrai pigiau nei daugumoje vakarų sostinių.

  O dėl srautų tai ten su krepšiniu viskas gerai buvo, daug tų turistų ir pagal užsienio turistų skaičių didžiausias renginys Lietuvos istorijoje (plačiau: http://augustinas.net/eurobasket-2011-sventes-rezultatai-70). O nusivylimo buvo tik todėl, kad lūkesčiai buvo nepamatuoti, tarsi kelios savaitės duotų pusmečio pelną kiekvienam Lietuvos verslininkui; vėliau tas pats kartojosi Ukrainoje per futbolo čempionatą ir kitur. Manau, kad dabar (dėl Lietuvos pirmininkavimo ES) lūkesčiai irgi nepamatuoti, juoba kad dabar mažiau ES funkcijų atliekama šalyje pirmininkėje nei prieš kelis metus. Jau vien straipsnio pavadinimas ko vertas „Prie lėktuvų į Lietuvą – spūstys“ – tarsi jau dabar tos spūstys būtų ar bent išpirkti visi bilietai.

 41. Paulius - 2013 03 26, 07:21

  expertas, o ką būtum sakęs, jeigu tu būtum sėdėjęs tame lėktuve, kuris neva tai turėjo tavęs valandą laukti ir dėka to nebūtum spėjęs į savo numatytą jungimą ir taip pasiekęs savo kelionės tikslą kokiom 8-12 valandų vėliau. Visa laimė, kad tokie dalykai nepraktikuojami, o kad autobusu ‘skristi’ nemalonu visi žinom, bet tokie lėktuvų užlaikymai būtų absurdiškiau už skridimą autobusu.

 42. Boeing - 2013 03 26, 08:36

  Gal truputį ne į temą, bet juokingai-šlykštoka istorija nutiko prieš porą metų su tais autobusais. Skridom su BT iš CPH į VNO. Dėl rūko nusileido Palangoj apie 23 val. Laukia, kol Vilnius rūkas išsisklaidys, bet jis nesisklaido. Po kokių 2 val. susodina į autobusą ir veža į Vilnių. Važiuojam magistrale, dešinėj pusėj Kauno žiburiai, o man į Kauną ir reikia. Bet mano bolidas tai Vilniuj paliktas. Kol nuvažiavom, kol parmyniau į Kauną, jau ir maždaug 8 val. ryto. Smagi naktelė pasitaikė.

 43. Wincas - 2013 03 26, 09:01

  Geriausiai kai neskrenda nes keleiviu mazai… ir veza juos autobusais … dar neteko lektuvu su BT i KUN grizt… :)

 44. Boeing - 2013 03 26, 09:09

  Matau, VNO leidžiasi „Freebird“ iš Antalijos. Nepamenu, kad anksčiau būtų šiuo maršrutu skraidęs. Čia „Novaturas“ užsakė? Apšvieskit, jei kas žinot.

 45. Andrius - 2013 03 26, 10:02

  to Boeing
  Pernai, kiek atsimenu, rudenį irgi skraidė iš VNO į Antaliją Freebird.

 46. Anonimas - 2013 03 26, 10:07

  O Rusijoj yra daug 5domesni7 incident7- l4ktuvui t8pti neleido:

  http://www.newsru.com/world/26mar2013/avia.html

 47. pliumbum - 2013 03 26, 10:30

  Iš tiesų, lūkesčiai ir jų atotrūkis arba atitikimas realybei yra labai įdomi ekonomikos, politikos ir apskritai socialinio gyvenimo dalis, valdanti labai daug. Panašiai juk ne tik su Eurobasket, bet apskritai su Lietuvos nepriklausomybe. Lūkesčiai tai buvo žiauriai aukšti – gyvensim po kelerių metų kaip Amerikoje, na, minimum kaip Vokietijoje. Pasiekta per tuos visus metus kaip ir nemažai, gerovės lygis tikrai gana aukštas, bet vat – lūkesčiai taigi buvo didesni, ir ne tiktai tų gudresnių žmonių, kurie ir Lietuvoje uždirba daug, bet ir kiekvieno statybininko ar valytojo. Tai ir važiuojama ten, kur tie lūkesčiai patenkinami jau šiandien :)

 48. Mindaugas - 2013 03 26, 10:35

  To Boeing: Manau, kad beta.lt akcijos pirkėjų pasiimti. Greičiausiai užsakovas WOW Travel vokiečių kompanija.

 49. keleivis - 2013 03 26, 10:40

  2013 vasaro sezono Ryanair ir Wizz Air tvarkaraščiai
  Vilniaus – http://goo.gl/kWZxQ
  Kauno – http://goo.gl/sdqd3

 50. Marius - 2013 03 26, 11:22

  Greiciausiai ,kad Beta.lt ,kaip jau ir rase.Jie antradieniais skraidina kiek pamenu ,domejaus anksciau,bet nepirkau:).
  Cia vos ne Ecotravel.lt gaunas tai kazkaip nebesinorejo…

 51. Scharas - 2013 03 26, 12:11

  Kas del palaukimu – tai buna, kad laukia pakankamai ilgai. Gruodi is HEL i HKG skrendant lauke daugiau nei valanda ne daugiau nei 20 keleiviu (o po to dar ir ju bagazo :)). Tiesiog Finnair’ui matyt butu buve pernelyg brangu juos rebookinti, o per ilga reisa ta valanda beveik ir „atgrojo“. Buna ir kitaip. Pamenu kazkada skridau Airfrance’u is WAW ir MRS. Skrydis velavo is WAW daugiau nei valanda, o paskui dar gera pusvalandi aplink CDG ratus suko kol nusileido. Musu 2nd leg skrydis kazkodel buvo is ORY, tad nuo trapo paeme autobusiukas ir per pati pika veze skersai Paryziaus. Rezultate – velavom daugiau nei 2 valandas, bet I lektuva kazkokiu nesuvokiamu budu spejom (gal jis ir siaip velavo). Tiesa tada buvom 12 zmoniu grupe J klasej.

 52. Al - 2013 03 26, 12:50

  Lufthansa Considers Low-Cost Carrier Targeting Asia:

  http://www.bloomberg.com/news/2013-03-25/lufthansa-considers-low-cost-carrier-targeting-asian.html

  Visi labai įdėmiai stebi Norwegian :)

 53. Jurgis - 2013 03 26, 12:53

  Lietuvos oro uostų pertvarkos studiją atliks „Ernst&Young Baltic”
  http://vz.lt/article/2013/3/26/lietuvos-oro-uostu-pertvarkos-studija-atliks-ernst-young-baltic#ixzz2Odrkf5Ne

  Trijų Lietuvos oro uostų pertvarkos studija rengiama, nes Rimanto Sinkevičiaus, susisiekimo ministro teigimu, šalies oro uostai dirba nepakankami efektyviai, jiems tenka konkuruoti dėl skrydžių bendrovių, o šioje kovoje prieš Vilnių akivaizdžiai pralaimi Kauno ir Palangos oro uostai. Anot ministro, būtina svarstyti galimus oro uostų valdymo variantus.

 54. Jurgis - 2013 03 26, 14:46

  Kas iškart krenta į akis ir blogai nuteikia UtAir Ukraine reiso Kijevas-Vilnius informacijoje –
  „Užsisakyti ir pirkti bilietus galite bendrovės svetainėje http://www.utair.ua, oro uosto bilietų kasose ir kelionių agentūrose.“
  Jei nebus bilietų platinimo per GDS, tai patirtis rodo, kad toks reisas Lietuvoje pasmerktas žlugti. Net be kitų priežasčių.

 55. Al - 2013 03 26, 15:02

  Manau su laiku tikrai atsiras GDS, kaip kad Utair atsirado.

 56. Linas - 2013 03 26, 22:55

  Naujienos iš Airbus:
  Airbus Installs Engines, APU on First A350 XWB
  http://www.aviationtoday.com/the-checklist/78799.html

 57. Al - 2013 03 27, 09:23

  Estonian vasarai pasilieka CRJ900, E170 ir Saab 340, TLL-VNO bus vykdomas Saab/E170.
  http://airlineroute.net/2013/03/27/ov-s13update2/

  Tuo tarpu kol Dreamliner’is negali skraidyti LOT leas’ina HiFly A330-200.

 58. bu - 2013 03 27, 10:16

  „Lietuvos oro uostų pertvarkos studiją atliks „Ernst&Young Baltic” “

  O, klasikinis atvejis. Nepelnytai susireikšminę studentai braižys Lietuvos aviacijos ateitį, o sprendimų priėmėjai bus saugūs nuo atsakomybės…

 59. Marius - 2013 03 27, 10:35

  Saugus nuo atsakomybes bus „Susisiekimo ministerija“.
  Jie del to renkasi,o ne patys priimineja sprendimus.O dabar klasikinis modelis uzsakoma „konsultacija“ ,kuri parasys tai ko nori SM.Nes jie uzsakovas/klientas kuris visada teisus.Ir jei viskas O.K. visi laurai SM.Jei kur „nugrybauta“ pasikeitusi valdzia(kuri pas mus kas 4metus dazniausiai keiciasi) negales juodinti buvusios vadovybes nes sprendimai buvo ne ju,o privataus verslo subjekto:)))
  Labai dideles tragedijos daryt nereikia nes visur taip yra.

 60. bu - 2013 03 27, 11:05

  Mariau, taip, čia klasikinė schema, beje, naudojama be išimties visų vyriausybių. Savaime tai nėra didelė tragedija, bet aš šį reiškinį viešai kvescionuočiau ir apie jį kalbėčiau. Kodėl kažkoks studentų būrelis de facto tampa pilkąja ministerija ar net Vyriausybe?

 61. klaustukas - 2013 03 27, 11:55

  Dziugu del Estonian – kaip ir buvo galima tiketis, kalbos apie Saab atsisakyma buvo tik PR. Jei neklystu, gal treti metai is eiles, kaip tu Saabu atsisako, bet jie vis skraido.

 62. Francas - 2013 03 27, 12:11

  @bu
  Bet teoriškai galėjo konkursą laimėti ir ne E&Y studentai, o kokie nors reikiami dėdės ir tuomet jie susižertų pinigus, oj, t.y. atliktų studiją :)

 63. Simonas Bartkus - 2013 03 27, 15:05

  klaustukui ir AI: jei neklystu, pagal grafiką, Estonian Air dar vieno negražino SAAB340, gražinti turėtų balandžio pabaigoje. O tada jau tik E-Jet’ai ir CRJ. Aišku, tvarkaraštis verslui (95% srauto maršrute) – tragiškas.

 64. Jurgis - 2013 03 27, 19:43

  Estonian Air sells subsidiaries and sacks 50 employees
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=72306

  Estonian national carrier Estonian Air, which last year had a loss of nearly 50 million euros, intends to sell its subsidiaries, make at least 50 employees redundant and raise prices of tickets to compensate for expensive fuel, LETA/Postimees writes.

 65. Jurgis - 2013 03 27, 21:12

  „Air France“ įsteigė pigių skrydžių bendrovę „Hop!“
  http://tv.delfi.lt/video/CQbOjKt1/

  Bendrovė „Air France“ pristatė savo įsteigtą pigių skrydžių bendrovę „Hop!“, kuri nuo kovo 31 d. pradės skraidinti Prancūzijoje ir Europoje. Bendrovė įsteigta sujungus regioninių skrydžių bendroves „Brit Air“, „Regional Air“ ir „Airlinair“. „Hop!“ prezidentas Lionelis Guerinas tikisi pademonstruoti pranašumą prieš kitas pigių skrydžių bendroves. Bilietai kainuos nuo 55 eurų, bilietai bus trijų kategorijų, priklausomai nuo bagažo.

 66. Linas - 2013 03 27, 22:40

  B-787 problemos tęsiasi:
  RPT-Boeing 787 faces new risk: limits on extended range-sources
  http://www.reuters.com/article/2013/03/27/boeing-787-range-idUSL2N0CJ00220130327

 67. Jurgis - 2013 03 27, 22:54

  Aerosvit istorijoje padėtas taškas. Gražintas paskutinis lėktuvas.

  АэроСвит вернул последние дальнемагистральные самолеты
  http://www.avianews.com/ukraine/2013/03/27_aerosvit_returns_767.shtml

 68. Paulius - 2013 03 28, 02:40

  Keliom laisvom minutėm prastumti:

  10 Facts You Didn’t Know About Pilots

  http://gofar.aircanada.com/up-in-the-air/10-facts-you-didnt-know-about-pilots/

 69. Jurgis - 2013 03 28, 10:44

  Vasaros sezoną SAS pasitinka tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos į Stokholmą ir Kopenhagą
  http://www.marketnews.lt/naujiena/lietuva_baltijos_s/vasaros_sezona_sas_pasitinka_tiesioginiais_skrydziais_is_lietuvos_i_stokholma_ir_kopenhaga;itemid=30546&cid=2

  SAS aviacijos vasaros sezono laikotarpiu Lietuvoje vykdys 19 skrydžių per savaitę iš Vilniaus į Kopenhagą bei 13 skrydžių per savaitę iš Palangos į Kopenhagą. Nuo š.m. balandžio 1 d. SAS pradėjus skraidinti keleivius iš Vilniaus į Stokholmą, viso skrydžių bendrovė Lietuvoje vykdys 38 skrydžius per savaitę, ir tai bus didžiausias kada nors SAS vykdytas skrydžių skaičius mūsų šalyje.

 70. Marius - 2013 03 28, 11:12

  http://www.marketnews.lt/naujiena/lietuva_baltijos_s/vasaros_sezona_sas_pasitinka_tiesioginiais_skrydziais_is_lietuvos_i_stokholma_ir_kopenhaga;itemid=30546&cid=2
  Butu gerai ,kad Stokholmas isivaziuotu.Aisku verslui butu geriausia,kad 2xdaily ,bet jie ir patys neatmeta,optimistinio varianto,kad daznint reikes.SAS resursu turi per akis,jiem lektuvo upgrad’a padaryt ar naujus skrydzius dadet tikrai neproblema.
  O koks bendras srautas tarp Vilniaus ir Stokholmo?

 71. Jurgis - 2013 03 28, 11:14

  Atsistatydina oro linijų bendrovės „Iberia“ generalinis direktorius
  http://www.ekonomika.lt//naujiena/atsistatydina-oro-liniju-bendroves-iberia-generalinis-direktorius-37765.html

 72. Jurgis - 2013 03 28, 11:30

  VGTU docentas Darius Bazaras: Į Vilniaus oro uostą turi skristi verslininkai, Kauną – pigių skrydžių bendrovės, Palangą – turistai ir poilsiautojai
  http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/vgtu-docentas-darius-bazaras-i-vilniaus-oro-uosta-turi-skristi-verslininkai-kauna-pigiu-skrydziu-bendroves-palanga-turistai-ir-poilsiautojai-667-320461#ixzz2OpDxkYT9

 73. Marius - 2013 03 28, 11:38

  VGTU docentas Darius Bazaras: Į Vilniaus oro uostą turi skristi verslininkai, Kauną – pigių skrydžių bendrovės, Palangą – turistai ir poilsiautojai

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/vgtu-docentas-darius-bazaras-i-vilniaus-oro-uosta-turi-skristi-verslininkai-kauna-pigiu-skrydziu-bendroves-palanga-turistai-ir-poilsiautojai-667-320461#ixzz2OpD3Yq4K
  Na paskaitai ir juokinga daros .Pagal gerb.Docenta LCC naudojas studentai ir emigrantai.Faktas ,kad po Emigrantu seka turistai,o toliau jau studentai ir t.t.
  Na cia ir mastyti nereikia nebelieka pigiu skrydziu,nebelieka turistu .Turtingi turistai i Paryziu,Londona ir t.t skrenda.Gi turejom situacija be LCC Vilniuje ir dabar su LCC.Tradicinem a/k LCC nepadare jokios itakos reiskias skrenda zmones kurie neskraido su tradicinem a/k.Nuimsim LCC nebeliks ju.O tradicinem a/k neuztenka „turtinguju“ srauto ,kad skraidytu.Paklausa diktuoja rinka,o ne kazkieno ne kiek nepasvertos mintys.
  LCC tik Lietuviams (sedintiems Lietuvoje) baubas.Siaubas Meilutyte i sutiktuves(po Olimpiados) su Ryanair grizo.Kokia geda Lietuvai:)))
  Anglu princas daznai skraido su Ryanair ir ten nei vienam zurnalistui nekyla mintis tokiu dalyku rasyti.Gi jie turi British turi didziausius oro uostus,skraido begale tradiciniu a/k.Tai negi negalejo princas skrist ,kaip jis cia nusizemino.Paprasciausiai laikas buvo patogus ir skrido.Cia tik pas mus visi zvaigzdes.Susireiksmine zmones ir tiek.

 74. Marius - 2013 03 28, 12:22

  idomiausia bus paziuret kokiu uzpildymu SAS i Stokholma skraidys.Nes dabar kainas rodo 2100LT (roundtrip)
  Uz menesio 980LT.Logiskai mastant geras uzpildymas turetu but,nors ne faktas.Nes a/k daznai ir paskutinem dienom,net ir esant mazam uzpildymui kainas uzkelia(nes visvien zmogui reikia,tai skris ir brangiau).Bet cia kiek kita situacija nes su 1stop patogus jungimai ,nelabai stipriai ir uzkelsi:)

 75. mėgėjas - 2013 03 28, 12:56

  Kad ir kaip norisi į Stokholmą darbo reikalais skrist tiesiogiai, vis vien nesigauna, nors ir skrendi dieną prieš iki reikiamo renginio. Kadangi tradiciškai dar iš vakaro (apie 19 val.) dar reikia sudalyvauti bendroje dalyvių vakarienėje, tiesioginis lėktuvas iš Vilniaus, kuris Stokholme leidžiasi 18.30 niekaip netinka…

 76. Jurgis - 2013 03 28, 13:09

  Nagi įvertinkit airLituanica logo. Visgi nuspręsta airLituanica rašyt vienu žodžiu. Kaip pasirinktas šriftas ? Ar atitinka istorinio herbo stilistiką ? Man pjaunasi …
  http://www.airlituanica.com

 77. Mindauqas - 2013 03 28, 13:30

  „Visgi nuspręsta airLituanica rašyt vienu žodžiu.“
  :)))
  Pirmas sakinys atsivertus puslapį: „Air Lituanica – naujas Lietuvos oro vežėjas.“ ir visur toliau „Air Lituanica“ :)
  Be to, vargu, ar tai aviakompanijos puslapis.

 78. mikas - 2013 03 28, 13:33

  Man tai nei šilta, nei šalta. Pas mus, vis tiek negali matyti lėktuvo, nei laukdamas skrydžio, nei šiaip. Tai gali ir visai baltas būti, pinigų tik sutaupytų.

 79. Šarūnas - 2013 03 28, 13:35

  Logotipas atrodo, kaip pakeista Swiss kopija. Na, bet vis tiek geriau negu moneta ant uodegos.

 80. Jurgis - 2013 03 28, 13:36

  Tai man tas ir užkliuvo,- logo airLituanica , tekste Air Lituanica. Kam ta dviprasmybė ?

 81. Simonas Bartkus - 2013 03 28, 13:37

  Jurgi, logotipe irgi du atskiri žodžiai.

 82. Mindaugas - 2013 03 28, 13:45

  Tai kad aiškiai matosi Logo, kad atskiri du žodžiai.

 83. Jurgis - 2013 03 28, 13:46

  Gal būt, Simonai. Mano mažas monitoriaus ekranas tai rodo labiau kaip vieną žodį, o tą vieno žodžio įspūdį dar sustiprina pirma mažoji a raidė žodyje airLituanica. Beje, kam tada ta kita dviprasmybė ir kaip taisyklingai rašyti – air Lituanica ar Air Lituanica. Tiesiog viskas turėtų būti aišku ir vienoda.

 84. mikas - 2013 03 28, 13:49

  Jurgi, prekės ženklas ir gramatika – du skirtingi dalykai.

 85. Jurgis - 2013 03 28, 14:01

  Tikrai suprantu, kad prekės ženklas ir gramatika yra skirtingi dalykai, tačiau painiava kažkokia yra. Matyt čia mano išsilavinimo spragos :) Kiek prisimenu airBaltic visada rašo taip, t.y. su pirma mažąja a raide ir vienas žodis. O kaip tekste rašyt air Lituanica ? Pirma a didžioji ar mažoji ? Vieną kart paklausiu, kad bučiau 100 proc. tikras, kad teisingai rašau, ir daugiau neklausiu.

 86. Simonas Bartkus - 2013 03 28, 14:09

  Rašykime gražiai, lietuviškai ir pagal taisykles – „Air Lituanica“.

 87. Jurgis - 2013 03 28, 14:23

  Lietuvių kalba yra baisi ir sunki :) Tai „Air Lituanica“ rašom kabutėse ? Ar taip kaip parašytas pirmas sakinys :

  Air Lituanica – naujas Lietuvos oro vežėjas.

  Vakar per Panoramą pranešė, kad 30 proc. Lietuvos abiturientų beraščiai. Ir suprantu kodėl.

 88. Linas - 2013 03 28, 14:27

  Simonai, gal įmanoma kažkiek naujienų, kaip sekasi? Žinoma, tik kiek leidžiama… :)

 89. Jurgis - 2013 03 28, 14:29
 90. Jurgis - 2013 03 28, 14:35

  Aviatoriai skelbia vasaros pradžią – iš Lietuvos tiesiogiai pasieksime pusšimtį užsienio miestų
  http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/aviatoriai-skelbia-vasaros-pradzia-is-lietuvos-tiesiogiai-pasieksime-pussimti-uzsienio-miestu.htm

  Apie Air Lituanica kol kas nė žodžio. Vienintelė naujovė:
  „Tačiau, pasak TPOU vadovės Jolantos Jucevičiūtės, „Rusline“ svarsto rengti antrąjį skrydį, mat bilietų pardavimas jau dabar pranoko jų lūkesčius. Jei įmonė tesės savo pažadą, tai antrasis reisas bus vykdomas taip pat sekmadieniais. Tikimasi, kad Palanga sulauks daug turistų iš Rusijos.“

 91. Andrius - 2013 03 28, 14:55

  SAS šiandien A320 atsiunčia.

 92. Vytautas-NT - 2013 03 28, 15:15

  o tai ne paprasčiau palangai didesnį lėktuvą pasiūlyt? kokį B737? Apskritai įdomu, kodėl UtAir, kuris skraidė į Palangą prieš porą metų atsisakė šios krypties ir ten nebegrįžta, nors turi tinkamą lėktuvų parką?

 93. Marius - 2013 03 28, 15:54

  Jei butu galimybe tai ir darytu lektuvo upgrada.Bet dabar uzimti turbut,sezonas gi.
  Buvo situacija kai i PLQ skrido du 50vietu lektuvukai sekmadieniais.
  Nepamenu kuris Utair ar Rusline,bet vienas buvo viesbucio „Auska“ uzsakytas ir tik laisvos neuzpildytos vietos buvo pardavinejamos.Paskraide siek tiek abi ir antroji (ne „Auskos“) pabego ,nebesurinko keleiviu.
  Siaip nera tokios tos paklausos i ta PLQ.Gi ir per RIX su 1stop uz gera kaina atskrendi ir t.t.
  Ta pati jiems siule ir LCC.Net neprase jokiu paramu/nuolaidu ir t.t.Pasake taip;skristi galim ,bet pusmeciui isperkat bilietus ir jei viskas kaip jus sakot tada nereikes jokiu nuolaidu.Ir baigesi kalbos is Palangos politiku,nenori rizikos prisiimti va cia ir yra beda.

 94. Jurgis - 2013 03 28, 15:57

  Riga Airport introduces 9 new destinations for summer
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=72638

  In the new summer flight schedule the airlines offer six new scheduled and three charter flight destinations from Riga International Airport. Overall, flight frequency will increase by 24% compared with the winter season, reports head of communications at Riga Airport Elīna Krastiņa.

 95. Marius - 2013 03 28, 18:26

  Kauno oro uostas iš kredito įstaigų pasiskolins beveik 4,5 mln. Lt, trumpalaikę paskolą skirs apyvartinėms lėšoms papildyti.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/3/28/kauno-oro-uostas-is-banku-skolinsis-4-5-mln-lt#ixzz2Oqumtzwt

 96. Simonas Bartkus - 2013 03 29, 09:15

  „airBaltic“ fleet’ą birželį turėtų papildyti dar 4 Dash Q400, viso turėtų būti 12. Bet Fokker 50 phase-out vis atidedamas, VNO reise vasaros pabaigoje yra numatytų F50.

  Mano turimais skaičiais, BT skrydžių skaičius iš Rygos 2011 m. buvo 577 skrydžiai per savaitę, 2012 m. 492 skrydžiai, 2013 m. numatyta 477 skrydžiai. Sunku nusakyti realų „capacity“ pokytį (iš vienos pusės, nebėra 757, iš kitos pusės – Fokker skraido mažiau, daugiau Q400).

 97. Marius - 2013 03 29, 09:50

  Pirmas logo įspūdis – blooogas. „Heraldika“ – a la modernus užapvalintais kampais raudonis – nors turėtų priminti Lietuvos valstybinę vėliavą su Vyčio kryžium – yra joks. Matyt darė kas nors kažkas ir už dyką – Zuokalos „patriotinė“ paradigma.
  Verbalika – antipatriotinė ir klaikių fontų. Nelietuviška. Lietuvių kalbos komisija turėtų uždrausti tokį pavadinimą. Bet faktas tas – kad niekam tai nė motais, viskas kuriama ant karštųjų ir pigei (sic!). Daug kur ir daug kas daroma tokiu būdu – ir pelningai. Smagių žaidimų ;)

 98. Jurgis - 2013 03 29, 10:18

  Na aišku, kad Air Lituanica jau netrukus turėtų irgi paskelbti savo kryptis. Matyt po Velykų ir sulauksim tų žinių.

  Lietuvos oro uostai perbraižo skrydžių maršrutus
  http://verslas.delfi.lt/transportas/lietuvos-oro-uostai-perbraizo-skrydziu-marsrutus.d?id=61016985

  Didžiąją dalį vasaros sezono naujienų oro uostai jau pristatė, tačiau galutinį naują vasaros sezono tvarkaraštį Vilniaus oro uostas žada paskelbti po Velykų.

 99. Karolis - 2013 03 29, 10:50

  Simonai, palietei bti skydziu skaiciu. Galbut galetum apie bendrai numatoma reguliariuju ir uzsakomuju reisu kieki per savaite vno vasara? Taip pat, kaip nuo mazens prijaucianti spotteriui labai aktualios vno piko valandos – kuriom savaites dienom ir valandom numatoma daugiausiai reguliariu ir charteriniu (ar kt oficialiai nematomu :) ) judesiu?

 100. Jurgis - 2013 03 29, 11:16

  Nu va, pagaliau. Su nauja Wizzair programėle jau nebereikia spausdintis boarding pass, tai iškart atsiduria Passbook’e –

  „The mobile boarding card integrated in Passbook is now available for Budapest – Terminal 2, Cluj-Napoca, Debrecen, Dortmund, Eindhoven, Rome Fiumicino – Terminal 2, Gdansk, Geneva, Katowice, Bucharest H. Coanda, Poznan, Vilnius, Wroclaw.
  The mobile boarding card integrated in Passbook is now available for Budapest – Terminal 2, Cluj-Napoca, Debrecen, Dortmund, Eindhoven, Rome Fiumicino – Terminal 2, Gdansk, Geneva, Katowice, Bucharest H. Coanda, Poznan, Vilnius, Wroclaw.“

 101. Vytautas-NT - 2013 03 29, 11:30

  Gaila, kad Androidinė Wizz programėlė dar neatsirado. Na gal neužilgo irgi pasirodys…

 102. Jurgis - 2013 03 29, 11:35

  Ryanair’ui vis dar reikia popierių, mat daugiau reklamos gali sukišti. Beje, netrukus turi pasirodyti nauja SAS programėle.

 103. Žygimantas - 2013 03 29, 12:32

  Oho! Šiandien bevažiuodamas link Vilniaus,užmačiau traktoriuką rausianti griovį už 4-5m nuo tvoros. Tikriausiai ledai ima judėti ir pradedama sienos rekonstrukcija. Matomai iš pradžių bus pastatyta nauja tvora ir tik vėliau sena nugriauta,taip teoriškai turėtų sumažėti teritorijos plotas.

 104. Jurgis - 2013 03 29, 13:05
 105. Karolis - 2013 03 29, 17:35

  Zygimantai kiek teko girdet rytineje puseje nuo tako nukirs dar gabaliuka, nes nera poreikio valdyti zole auganti plota.
  Nors tvora is betono ir tinkline jau atrodo kaip kitas pasaulis, bet schiphol praktika ko gero liks neperspjauta – kanalai, tvora tik ivaziavimo vietose, prie tako 27 speciali vieta spoteriam.

 106. Žygimantas - 2013 03 29, 18:20

  Apie schipholio parkelį spotteriams tikriausiai yra girdėjęs kiekvienas pasaulio spotteris :)
  Nereikia perspjauti tos praktikos,būtų gerai, jei tvora būtų bent jau kaip Kaune.

 107. Simonas Bartkus - 2013 03 29, 23:07

  Armėnijos nacionalinis vežėjas ARMAVIA bankrutuoja, skrydžiai bus sustabdyti balandžio 1 dieną – http://atwonline.com/airlines/armavia-files-bankruptcy-cease-operations?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed: AtwDailyNews (ATW Daily News)&utm_content=Google Reader

 108. Deivis - 2013 03 30, 10:24

  Dairiausi po VNO vasaros tvarkaraštį ir pamačiau porą įdomybių: SAS į ARN skraidys su CR2 vietoj SAAB 2000 ir pora įdomių SAS skrydžių į/iš CPH ( SK7000/1 ir SK9000/1) su A319 ir MD81. Kokią progą jie taip? Wizzair Ukraine, Turkish Airlines ir WOWAir VNO kolkas pamiršo.

 109. ES - 2013 03 30, 10:51

  Klausimas OT: turėsiu progą porą dienų ‘pagyventi’ CDG oro uoste, tai galbūt kas žino apie planespottinimo sąlygas šiame monstre?

 110. ES - 2013 03 30, 11:45

  Papildau: turiu omenyje sąlygas, į kurias neįeina prašymo, leisti spottinti CDG, rašymas vietinei policijai..

 111. Jurgis - 2013 03 31, 09:50

  Šiandien Ukraine International pirmas reisas į Vilnių. Pažiūrėjus į jų puslapį matosi, kad net šiandien jie stengiasi atnaujinti tranzitą per kijevą, reklamuodami skrydžius į St.Peterburgą, Maskvą, Tel Avivą, Tbilisį iš Vilniaus per Borispolį. Paźiūrėsim ar pavyks, nes tranzitas jų pagrindinis koziris konkurencijoje su UtAir ir Wizzair. Na gal vėliau prisidės ir dažnis.

 112. Anonimas - 2013 03 31, 10:04

  turiu klausima gal susidurete kas. kaip skaiciuojasi rankinio bagazo vienetai jei rankinis cemodaniukas ir kostiumas na tokiam spec maise, jau du?:)

 113. .. - 2013 03 31, 10:06

  itariu neturi but problemu, ale kas zino, cia su SAS

 114. mikas - 2013 03 31, 10:34

  Wizze tai toks triukas nepavyko, pareikalavo susimokėti papildomai kaip už registruojamą bagažą, arba palikti žemėje :)

 115. .. - 2013 03 31, 12:21

  na nesinori apsirengus trinti keliones metu, o juolab lankstyti i rankini cemodaniuka..:)

 116. Simonas Bartkus - 2013 03 31, 13:39

  .. : pagal SAS, LH taisykles galima atskirai neštis rankinuką/laptop bag, tai dažniausiai suit bag sueina. Su Wizz, Ryanair, airBaltic – griežtai „one piece“.

 117. Paulius - 2013 04 1, 03:18

  Su didžiąja dauguma legacy vežėjų problemų nebūtų. Simono paminėtas papildomas nedileis krepšys kompiuteriui/fotoaparatui. Aš esu ne kartą kuprinę turėjęs ir kompiuterį plius fotoaparatą ir niekada niekas nei žodžio sakęs nėra. Taip pat neretai rankiniam bagažui būna svorio limitas mažesnis nei yprasta LCC, tarkime 6kg, tačiau esu matęs kai ir tikrai ne mažiau nei 10kg sveriančius carry on’us plius dar kokią labai padorią rankinę moterys nešasi į saloną. Reta kompanija sveria rankinį, nebent akivaizdžiai per didelis vienetas, o LCC esu ne kartą gavęs nurodymą foto aparatą nuo kaklo į kuprinę įsidėti ir kartą net planšetinį kompiuterį iš rankų. Keista kaip dar telefono nebuvo pareikalavę susipakuoti :-).

 118. klaustukas - 2013 04 1, 10:08

  Idomu, kokia laukia ateitis StarAlliance – dar pries metus buvo kaip ir didziausias, o dabar po merge’o su American neliks US Airways, po LAN ir TAM merge’o neliks pastarojo. Jei neklystu, LATAM ir TAP’u domejosi – panasu i sekanti exit’a. Kiti aliancai pradejo vienoki ar kitoki bendradarbiavima su kazkuo is MEB3, bet Star ir cia nieko neturi (speju, pagrinde LH deka)…

 119. Jurgis - 2013 04 1, 11:06

  Wizz Air announces 2nd Lithuanian Airport: Palanga/Klaipeda
  Source: Wizz Air
  31/03/2013
  Wizz Air today announced it will start flying from Palanga/Klaipeda to/from London Luton from 20th May 2013. Wizz Air’s newest Lithuanian low-fare route, which initially will operate twice weekly (Mondays and Friday), will carry over 30,000 passengers per year and support 30 local jobs.
  Wizz Air is renowned for growing tourism between Lithuania and the rest of Europe since 2006 and its low fares support traffic growth and jobs at airports providing low cost facilities. Palanga airport is the latest addition to Wizz Air’s network of now 82 airports across 32 countries.
  Wizz Air’s new Palanga route, announced today, will soon go on sale on wizzair.com with fares starting just from £31.99.

 120. mantas_muc - 2013 04 1, 12:17

  naujienos is Ryanair!
  Nuo liepos 1 rankinis bagazas bus apmokestintas 10 euru, nemokamas bus tik 4 kg maza tasyte.
  Bilietu kainos taip pat priklausys nuo jusu svorio. Bus sumazinti saugos dirzai, kas turi nebloga pilvuka, tam saugos dirzo didinimas kainuos 25 eurus, jei nebus isankstinio rezervavimo, ir bus norima paslauga pirkti lektuve tuomet kainuos 25 Eurus 25 Eurus serviso mokestis. ir daugiau naujienu cia…

  10097-ryanair-neue-gebuehrenordnung-schanke-passagieren-fliegen-billiger-grosses-handgepaeck-kostenpflichtig

  Va jums ir pigios avialinijos!!

 121. mantas_muc - 2013 04 1, 12:19
 122. klaustukas - 2013 04 1, 13:11

  Gal reiketu neuzmirsti, kokia vis delto siandien diena, dirzu didintojai :)

 123. mantas_muc - 2013 04 1, 15:33

  nemanau, kad vokieciai imtu meluoti… nors negali zinot :) bus matyt ryt :)

 124. Marius - 2013 04 1, 17:35

  Na cia jau net logiskai neissimasto dirzu didinimas.Prie ko cia meluot ,jei nesamone 100%.Taigi ES gyvenam,o ne belekur:)))

 125. Žygimantas - 2013 04 1, 20:48

  Diržų didinimas per daug nerealiai atrodo.. ;)
  Bet dėl wizzo skrydžių-tikrai šauniai parašyta! :)

 126. Simonas Bartkus - 2013 04 1, 21:58

  Jurgis taip kietai pavarė, kad lrytas net straipsnį buvo įsidėjęs :)))

  http://www.lrytas.lt/-13648201191363220936-wizzair-priėmė-sprendimą-dėl-palangos.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

  turinys ištrintas.

 127. Jurgis - 2013 04 1, 23:04

  Balandžio 2-ąją galima prisipažinti,-ko nepadarysi „vardan tos Lietuvos“ :)

 128. Jurgis - 2013 04 1, 23:05
 129. srs - 2013 04 2, 09:55

  @Jurgis
  Geras. Trolling at its finest :D

 130. Jurgis - 2013 04 2, 09:56

  „Small Planet Airlines“ vadovai išpirko įmonės akcijas
  http://www.ekonomika.lt//naujiena/small-planet-airlines-vadovai-ispirko-imones-akcijas-37870.html

  Užsakomųjų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ vadovų komanda iš aviacijos paslaugų bendrovės „Avia Solutions Group“ įsigijo 95,5 proc. savo vadovaujamų bendrovių „Small Planet Airlines UAB“ (Lietuva) ir „Small Planet Airlines Sp. z o. o.“ (Lenkija) akcijų.

 131. Jurgis - 2013 04 2, 10:06

  Mokslas kainuoja :) Bet dabar žinos.

  Eilinis „Ryanair“ stebuklas, arba kaip apkarto mano atostogos
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-04-02-eilinis-ryanair-stebuklas-arba-kaip-apkarto-mano-atostogos/98375

 132. Mindaugas - 2013 04 2, 10:25

  Eilinis paburbėjimas ir tiek…

 133. Pranas - 2013 04 2, 10:26

  Ir dar tikriausiai akis draskė Londone, nes panašu mokėjo už naują bilietą, o ne perkėlimo į artimiausią reisą pavėlavus mokestį. Bent prieš porą metų toks buvo 100 eur (prieš kokius 5 metus ar dar seniau kadaise tik ~40 eur), žinau kam teko pasinaudot į Beauvais pavėlavus, sakė pasiūlymas kelias valandas po išvykimo galioja. Nors kai Ryanair reguliariai kelia mokesčius, teoriškai gali dabar ir tuos 500 Lt siekt.

 134. Jurgis - 2013 04 2, 10:40

  Riga March 2013
  354761 passengers
  vs
  346717 March 2012
  augimas 2.32 proc.

  Kaip Vilnius ?

 135. Simonas Bartkus - 2013 04 2, 10:43

  Pranai, bent jau praeitą vasarą buvo tas pats 100EUR. Tik pagal RYR politiką, greičiausiai UK yra 100 svarų, tai ir suapvalino žmogus iki 500 litų :)

 136. Simonas Bartkus - 2013 04 2, 10:44

  Jurgi, 188,0 tūkst. keleivių VNO. Augimas apie 33% išeina.

 137. Mindaugas - 2013 04 2, 10:47

  Simonai,

  Jei tokiu kursu supirkinėja jis svarus tai aš jam norių irgi parduoti :)

 138. Marius - 2013 04 2, 10:51

  Kazkaip keistai cia su tuom persedimu Lutone prirase.99% ,kad pribure.
  Kaip jau ir rase yra mokestis uz pavelavima,nueini i oro uosto informacijos stala ten sedi Ryanair atstovas ir moki ,anksciau 40GBP,KUN 200LT(beje KUN darbuotoja tiek burbejo ,kaip galima taip veluot lyg is jos kisenes 200Lt mokeciau).Skrydis i artimiausia reisa.

 139. Marius - 2013 04 2, 10:59

  http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#article4-taxesfeescharges
  Missed Departure Fee – only available at less than 40 mins before and up to 1 hour after flight departure time. Not Available Online €110 / £110 – at airport only
  Nu 110GBP tai ir gaunas apie 450LT (neaisku koks kursas buvo tada)
  Bet siaip negaila tokiu(pasaulio bambu) taupo,spaudzia ,o paskui verkia.Taupus moka dukart ir tiek.Tai jei vaziuosiu i oro uosta ir koks kamstis avarija bus „Kubilius“ kaltas:)))

 140. Vytautas-NT - 2013 04 2, 11:26

  Aišku optimizmas jungtti Ryanair skrydžius kai laikas tarp jų 1 val. Visiška loterija.

 141. Jurgis - 2013 04 2, 11:28

  Kadangi vasaros visos naujienos kaip ir paskelbtos, visi skrydžiai pardavime, dabar belieka kantriai laukti ir sulaukti Air Lituanica skrydžių pradžios paskelbimo. Jei, kaip skelbta, planuoja pradėti skrydžius birželio mėnesį, tai bilietų platinimas jau kaip ir vėluoja. Tikėkimes galutinai bus užpildytos pagrindinės VNO spragos – Amsterdam, Paris CDG, man vis neaišku, kodėl neatsiranda St.Peterburg, kai į Maskvą ir Kijevą net po 3 a/k skraido. Gal Air Lituanica gali susitarti dėl Aeroflot code-share, kad į St.Peterburgą ir dalis tranzito eitų. Na, vienu žodžiu, dabar informacinė erdvė perduodama Simonui :)

 142. Augustinas Žemaitis - 2013 04 2, 12:04

  O UTAir Ukraine į Simferopolį yra pardavime? Kažkaip nematau, norėčiau kainas pažiūrėt.

 143. Jurgis - 2013 04 2, 12:10

  UtAir Ukraine bilietų pardavimą reikia žiūrėti čia-
  http://www.utair.ua/en/index.html
  Simferopolio dar nėra, bet rodo tranzitą pvz. St.Petersburg.

 144. Mindauqas - 2013 04 2, 16:54

  Gal kas žinote daugiau inside’o apie „Small Planet Airlines“ sandorį? Kadangi pirko įmonės vadovai, tai panašu, kad su kompanija kaip ir viskas OK. O jei einasi gerai, kodėl Žiemelis traukiasi, ar čia tik formalus akcijų perrašymas ir realūs savininkai nepasikeitė?

 145. Žygimantas - 2013 04 2, 17:54

  Rytoj planuojamas turkish a330 atvykimas į Vilnių. Gal kas turit informacijos daugiau? Ta prasme,kokiu tikslu,kelintą atskrenda/išskrenda…

 146. Jurgis - 2013 04 2, 18:01

  Taigi ryt Turkijos prezidentas atvyksta. Jei ne jis pats tuo lektuvu, tai gal lydintieji – verslininkai, spauda etc.

 147. Jurgis - 2013 04 2, 18:08

  Lenkijos vyriausybė atvėrė kelią LOT pardavimui
  http://vz.lt/article/2013/4/2/lenkijos-vyriausybe-atvere-kelia-lot-pardavimui#ixzz2PK4mRtZI

  Lenkijos vyriausybė atvėrė kelią nuostolingai veikiančios oro linijų bendrovės LOT didžiosios akcijų dalies pardavimui. Siekdama išvengti žlugimo nacionalinė skrydžių bendrovė įgyvendina išlaidų karpymo programą, rašo „Bloomberg“.

 148. Oxs - 2013 04 2, 18:16

  Simonai, gal bent datą galėtum numesti, kada bus Air Lituanica oficiali info pradedama skelbti?

 149. Marius - 2013 04 2, 18:33

  Kaip vakar,sianien sekesi Stokholmui…

 150. Marius - 2013 04 2, 18:38

  Vasaros skrydžių sezonas: trūksta kokybiško susisiekimo su sostinėmis

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/2/vasaros-skrydziai-truksta-kokybisko-susisiekimo-su-sostinemis#ixzz2PKBuQD46
  eilinis padejavimas ,kad truksta tradiciniu a/k ,suprask norinciu skristi yra,o truksta tik skrydziu.Tipo ateme LCC keleivius,o tai tuos pora metu po LAL bankroto,kodel niekas neskraide:)))

 151. Augustinas Žemaitis - 2013 04 2, 18:47

  Kas buvo balandžio 1 d. pokštas su Ryanair panašu kitame pasaulio krašte yra daugmaž tikrovė(?): http://www.bbc.co.uk/news/world-22001256 ; http://www.samoaair.ws/.

 152. Paulius - 2013 04 3, 06:33

  Skamba kiek absurdiškai :-). Šiaip JAV yra aviakompanijų, kurios reikalauja įsigyti antrą vietą, jei esi didokas. Viena tokių Southwest, bet čia suprantama, nes priešingu atveju normalią kainą sumokėjusiam paprastam keleiviui jau gaunasi kaip ir bausmė šalia rimto dičkio sėdėti. Sverti niekas nesveria, jeigu keleivis nesutinka arba situacija abejotina tada pažiūrima ar gali keleivis sutilpti į vieną vietą nei kiek neįsikišdamas į šalimai vietai priklausančią erdvę :-).

 153. Augustinas Žemaitis - 2013 04 3, 08:42

  Na tiesa verta pažymėti, kad Okeanijoje yra didžiausios pasauly viršsvorio problemos, o Samoa Air skraido lėktuvais iki 20 vietų. Tokiuose būna, kad dėl didelio keleivių, bagažo svorio viršijamas maksimalus pakilimo svoris ir tenka dėl saugumo pvz. nepriimti vieno keleivio ir pan.

 154. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 09:06

  Jurgi, Oxs, tikiuosi, jog tai įvyks šį mėnesį.

 155. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 09:31

  Mano turimomis žiniomis, vakar VNO-STO buvo fully booked, atvyko iš STO apis 30 keleivių. Tuo tarpu reisai į IEV pildosi tik apie 30%. Žinios neoficialios.

 156. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 10:12

  Wizz Air keliauja į Dubajų.

  Wizz Air bus pirmasis vežėjas naujajame Dubajaus Al Maktoum oro uoste, kuris dar vadinamas Dubai World Central ir po 10-15 metų turėtų tapti pagrindiniu Dubajaus oro uostu.

  Wizz Air skraidys į Dubajų iš Budapešto, Bukarešto, Kijevo ir Sofijos; iš viso 14 reisų per savaitę.

  Įdomu, kaip seksis konkuruoti su flydubai, akivaizdus abiejų aviakompanijų polinkis vežti emigrantus.

  Skrydžiai virš 6 valandų kai kuriomis kryptimis, matyt, teks taikyti svorio apribojimus, dar atsižvelgiant į temperatūrą JAE.

 157. Marius - 2013 04 3, 10:42

  Na gera girdet del STO.Matyt si kart isivaziuos si kryptis pagaliau:)) Nes kainos tai 3xdidesnes nei su 1stop(1h laukimu) ir dar sugeba taip uzpildyti.Tiesa ,kad buvo ir pigesniu bilietu ,bet apie 1tukst. LT roundtrip, kas irgi geras uzdarbis a/k.

 158. Šarūnas - 2013 04 3, 12:22

  Turkish marketingas pradėjo darbą Vilniuje. Šiandien mačiau reklaminį stendą Kareivių gatvėje.

 159. Marius - 2013 04 3, 13:04

  Šarūnai, aš jau prieš 1.5 mėnesio Šilainiuose (Kaunas) tokį mačiau :)

 160. Šarūnas - 2013 04 3, 13:32

  Mhm… tada dar geriau :)

 161. Vytautas-NT - 2013 04 3, 15:11

  Pasitikslinimui STO tai Stokholmas (ARN) ar kažkas kito turima galvoje?

  Šiaip tai A320 turėų iš Budapešto iki Dubajaus nuskrist. Teoriškai galėtų net užsakyt ilgesnio nuotolio variantus…

  Beje, įdomu, kodėl Wizz kūrė atskirą įmonę ir Bulgarijoj? Ar jiems tai buvo svarbu del kelių turkiškų reisų?

 162. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 15:25

  STO yra Stokholmo kodas.

  Galbūt turėjo, kokių intensijų, tačiau Bulgarijoje uždaryta įmonė ir AOC, skraido vengriškas W6.

  Beje, pirmą kartą paskelbti Wizz Air finansiniai duomenys:
  http://centreforaviation.com/analysis/wizz-air-why-europes-second-lowest-cost-producer-may-be-looking-for-fresh-capital-103429

  Po penkerių metų pertraukos darbo nuostolingai, Wizz Air praėjusiais metais pirmą kartą dirbo pelningai, pasiekusi tikrai aukštą industrijai 4,8% EBITA maržą.

  Wizz Air turi įspūdingą LF 85,7%, gerokai didesnį nei low cost bendrovių vidurkis (79%).

  Paaiškėjo, jog Wizz Air pagal kaštus Europoje yra antra aviakompanija, efektyvesnė tik Ryanair. Wizz Air kaštai 14% didesni negu didesni nei Ryanair, tačiau labai stipriai mažesni nei easyJet, Norwegian, Vueling ir visų kitų. Wizz Air ženkliai daugiau moka už lėktuvus, šiek tiek daugiau oro uostams, nei Ryanair, bet dalį to skirtomo atlošia per mažesnes išlaidas darbuotojų išlaikymui.

  Pajamos iš papildomų paslaugų sudaro net 27% visų Wizz Air pajamų, lenkia net Ryanair ir easyJet, kurios surenka apie 20% savo pajamų.

  Dar ir akivaizdžiai paaiškinama – 35.5% Wizz Air tinklo dengiasi su Ryanair (tiesioginė konkurencija), todėl Wizz ieško naujų rinkų.

 163. Vytautas-NT - 2013 04 3, 15:42

  Įdomu kaip Wizzapsiformino reisus iš Bukarešto ir Sofijos, nes Dubaju ne ES ir reikia leidimo? Ar čia patys arabai į tai žiūri labai liberaliai?

  Klausimas- kodėl Wizz nepabando kautis su kitais LCC (na čia būtų plėtra Vakarų Europoje), kai jų kaštai yra mažesni?
  Įdomu kiek įtakos turi tai, kad Wizz turi daug W tipo skrydžių (skirtingai nuo Ryanair)?

 164. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 15:46

  Nesu tikras, kaip BUC ir SOF reisai bus „apiforminti“ – greičiausiai Rumunijos ir Bulgarijos vyriausybės sutarė su JAE, kad leis paskirti trečiosios Europos Bendrijos šalies vežėją.

  Laimėtojus lemia ne tik kaštai. Jei lemtų tik kaštai, tai geriau kautis su SAS – jų kaštai trigubai (!! sunkiai suvokiama !!) didesni nei Wizz Air. O SAS net skraido vidutiniškai trumpesniais maršrutais!

  Daugiau W skrydžių manau paskęsta kaštų struktūroje ir labai didelės dalies nesudaro. Juolab, kai fleet’as didžiulis.

 165. Karolis - 2013 04 3, 20:17

  Gana idomu suzinot kad wizz is papildomu paslaugu yzdirba daugiau nei RYR – nesijaucia loterijos bilietu, lagaminu ir cigareciu brukimo i rankas. O ta pati wizz member isigija be kisimo ne vienas :) pasirodo ir rytuose Europoje galima kurti gera ir pelninga produkta.

 166. Mindauqas - 2013 04 3, 20:31

  Turbūt todėl, kad Wizz Air aktyviai siūlo transferius ir panašius produktus užsakymo metu, o ne skrydžio. Be to, užsakymo metu mokėjimas eina Wizz tai užsiskaito į pajamas, tačiau vėliau didžioji dalis atiduodama pasaugų tiekėjams.
  Tą dabar aktyviai pradėjo siūlyti ir Ryanair – tik pas juos tas produktas kaip prielipa, o Wizz Aire laibai gražiai integruotas.

 167. Simonas Bartkus - 2013 04 3, 20:45

  Didžioji dalis papildomų pajamų yra bagažas. Wizz politika yra iš to uždirbti, o RYR požiūris, kad keleiviai keliautų be bagažo. Taip turbūt Wizz lanksčiai uždirba daugiau pajamų.

 168. Al - 2013 04 4, 01:12

  Dėl svorio arbibojimų į DXB – kaip suprantu visi nauji a320, kuriuos nuo šiol gauna Wizz air yra su Sharklet’ais – jie papildomai prided beveik 200km rang’o.
  Bet ir be sharkletų turėtų problemų nekilti net irturint max payload’ą: IEV-DXB tėra apie 3500km, kai a320 range’as yra 5900km (MTOW).

 169. Linas - 2013 04 4, 07:43

  Virgin launches first glass bottomed plane
  http://www.globallogisticsmedia.com/articles/view/virgin-launches-first-glass-bottomed-plane

  Nelabai suprantu, kaip tai įmanoma, nes po keleivių kojomis dar yra bagažo skyrius….

 170. Linas - 2013 04 4, 07:45

  Oi – nepasižiūrėjau, kad čia balandžio pirmosios straipsnis… apsižioplinau….

 171. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 07:45

  Linai, balandžio 1-oji :) Bransonas varo panašiai kietai kaip Jurgis ;)

 172. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 07:54
 173. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 08:17

  AI: čia teorinės A320 galimybės. Bent iki šiol Wizz Air naudodavo sumažintos variklio galios variklius, ir sumažinta maksimalią kilimo masę (reguliari A320 yra apie 78 tonas, o Wizz Air, berods 74). Jei neklystu, tokiomis sumažintomis pajėgomis 180 keleivių Wizz galėdavo pasikrauti karštu oru 2500-2700 kilometrų.

  O dabar ilgiausias jų maršrutas BUD-DWC bus 4000 km – galbūt į fleet’ą įtraukė kitokios modifikacijos lėktuvą.

 174. Pranas - 2013 04 4, 08:29

  O ta sumazinta masė ir galia ne popieriuje, kaip pas Ryanair, kur tas pats lėktuvas vis kitais svoriais deklaruojamas pagal poreikį (ir kas vokiečiams truputį nepatiko)? Apie variklių galias irgi kažką girdėjęs, kad fiziškai skirtingos galios nesiskiria, skirtumai atsiranda priežiūros intervaluose priklausomai nuo naudojamos galios.

 175. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 08:33

  Sunku pasakyti realiai, bet bent jau Wizz Air niekada nekaitaliojo „popierinio“ MTOW (tiesa, ilgą laiką VNO-ORK buvo pats ilgiausias Wizz maršrutas).

  O realiai variklio galia apribota padeda ne tik popieriuje (mažesni tūpimo mokesčiai ir ypač svarbu – mažesni navigacijos mokesčiai), tačiau ir pataupo kuro kilimo fazėje.

  Bet galiu ir spekuliuoti nepilnomis žiniomis.

 176. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 09:09

  Kaip suprantu vasaros tvarkaraščio pradžioje RYANAIR vykdo vasaros „capacity“ adjustment’us.

  Kiek pastebėta, KUN-DUB sumažėjo nuo 6 iki 5 reisų.

  Vasaros piko mėnesiams KUN-EDI gavo 3 reisą.

  RIX neteko vieno STN reiso (liko 9, prieš metus buvo 14). Tiek KUN, tiek VNO atskirai turės daugiau Ryanair destinacijų atskirai negu RIX.

  O bendras LCC „capacity“ Lietuvoje bus 222 tūkst. kėdžių per mėnesį, kai Latvijoje – 107 tūkst., Estijoje – 41 tūkst.

  Palyginimui, 2012 m. vasarą: Lietuva – 210 tūkst.; Latvija – 101 tūkst., Estija – 45 tūkst.

 177. Andrius - 2013 04 4, 09:42

  Manau tikrai Wizz viska apgalvojo ir skrydžiams iš DWC naudos lėktuvus su poperiuose didesniu MTOW. Tam net nebūtina pirkti naujų lėktuvų, galima ir seno popierius perrašyti už tam tikrus pinigus. Manau nuostoliai tokiam ilgam maršrute palikus daug tuščių kėdžių tikrai daug didesni nei sutaupymai ant navigacinių mokesčių ir kt.

  4000km nėra didelis atstumas pilnai užpildytam A320. Iš Vilniaus gi skraido į Tenerifę charteriai su A320, atstumas virš 4500km. Turbūt kelionių organiztoriai visas 180 vietų užpildo be apribojimų?

 178. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 09:50

  VNO-TFS lygtai neriboja vietų, tačiau kartais tenka Malagoje tūpimą padaryti (nedažnai, nes skraidina į Tenerifą tik šaltu oru žiemą).

  O VNO-DXB Small Planet skraidė su svorio apribojimu, jei neklystu apie 20 vietų buvo užblokuota.

 179. Andrius - 2013 04 4, 10:11

  Keista kodėl VNO-DXB buvo skraidoma su apribojimu? Atstumas tai mažesnis nei į TFS (4100km vs4500km. Oras tas pats, abu kyla iš Vilniaus žiemą. Ir lėktuvai lyg tais tie patys SPA A320.

 180. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 10:16

  UAE yra piečiau nei TFS, tai temperatūros skirtumas, kitas dalykas, flightpath’as neina tiesia linija ir kelyje į DXB, matyt, yra daugiau „posūkių“. Žinant DXB overload’ą circling time gali būti didesnis. Be to, greičiausiai atsarginių oro uostų kelyje į DXB mažiau (ypač prieinamų Small Planet), todėl ETOPS yra trumpesnis. Skrydžių realybė labai dažnai yra kitokia negu atrodo nusipešus per gcmap’ą :) Skelbiamas max range nuo realaus gali svyruoti keliasdešimt procentų, priklausomai nuo įvairių sąlygų.

 181. Vytautas-NT - 2013 04 4, 10:24

  Panašu, kad Turkijos prezidentas specilaus lėktuvo neturi ir naudojo reisinį. Tik kam tokių atveju reikėjo A330, jei į Vilnių galima be vargo su A320 nustrist. Aišku A320 gali nebūt tokios prabangios biznio arba pirmos klasės…

  Įdomu kokios skirtingos Ryanair politikos Latvijoj ir Lietuvoj priežastys? Ar Latvijoj jie apkarpė skrydžius dėl didelių oro uosto mokesčių? Ar sėkmingai Ryanair iškonkuravo AirBaltic ir atėmė dalį keleivių? Ar pas juos krizė gilesnė, ir mažiau skraidoma? Aišku, Lietuvoj įtakos turi bazės buvimas. Bet klausimas kodėl Ryanair iš Rygos atostoginių krypčių beveik nesiūlo…

 182. Marius - 2013 04 4, 10:32

  Lietuvoj nera Airbaltic’o ,kuris turi daugybe sezoniniu krypciu ir kaiso pagalius i ratus:)))
  Beje pas mus tik 1na LCC vasarine kryptis is VNO,jei jau lyginam sostines.Kaunas yra visai kas kita.

 183. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 10:35

  Manau, kad keli dalykai:

  – Lietuvoje LCC skrydžių yra per daug, tačiau dėl tarpusavio konkurencijos, nesirįžtama juos karpyti. Pagal mano skačiavimus, apie 30-40% Wizz ir Ryanair reisų yra nuostolingi;

  – Ryanair Rygos oro uosto mokesčių augimą turėjo kaip pretekstą apkarpyti ir atsikratyti nuostolingų maršrutų;

  – Didelė buvusi čarterių rinka leido įsisukti LCC į atostoginius maršrutus. Latvijoje tokios didelės atostoginių čarterių rinkos kaip Lietuvoje niekada nebuvo;

  – „airBaltic“ kai kuriuose maršrutuose vis dar elgiasi kaip LCC pardavimų strategijos prasme, todėl realiai laikėtų laikyti, jog kai kuriuose maršrutuose BT konkuruoja su LCC. Bet tai pamažu baigiasi. LCC Latvijoje neina į city break turizmą beveik visai – Ryanair trumpai pabandė Romą ir uždarė, LCC neskraido į Paryžių, Barseloną, Romą, kas iš Lietuvos yra svarbios rinkos LCC.

 184. Andrius - 2013 04 4, 10:40

  Žinau kad realus maršrutai skiriasi nuo gcmapo. Bet žiūrint fr24 į DXB Emirates reisai skraido pakankamai tiesiai pro Lietuvą. Kai kurios avialinijos tik privengia Irano, bet iš VNO aplenkimas Irano nedaug prideda max 200km. ETOPS čia visai ne prie ko, atsarginių oro uostų pilna pakeliui. Iš kitų priežasčių lemtu nebent DXB didelis užimtumas, ir dėl to gal reikia daugiau kuro pasiimt holdinimui.

  Kai kurios Europos avialinijos žiemą skraido daug ilgesniais tiesioginiai reisais iš DXB su trumpo nuotolio lėktuvais.
  Pvz. su B738 Transavia AMS-DXB, Norwegian OSL-DXB
  abu atstumai tiesia linija apie 5200km. Ten turbūt tikrai palieka tuščių kėdžių, bet vistiek matyt apsimoka.

 185. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 11:17

  Ryanair siūlo visiems perkantiems bilietus į/iš VNO įsigyti transferį į miesto centrą. Siūlomas „TOKS“ operuojamas „Airport Express“. Kainuoja 10,36 LTL, kai perkant tiesiog autobuse 3 LTL ;)

 186. Pranas - 2013 04 4, 11:32

  TOKS ankščiau patys į tuos mikroautobusus internetu bilietus po 5 Lt pardavinėjo, kai jame pačiame 3 litai buvo.

 187. Vytautas-NT - 2013 04 4, 11:40

  Išeitų, kad Lietuvoje daugiausia lemia deidesnė LCC konkurencija na ir bazių buvima, nes dėka Wizz bazės VNO, jiems reikia išnaudot lėktuvus ir siūlyt atitinkamą krypčių skaičių, o Rygoj Wizz siūlo vos kelis maršrutus.

  Aišku įdomu, kas karą laimės ilgalaikėje perspektyvoje? Ryanair turi mažesnę skrydžių savikainą. Bet Wizz gali laimėti dėl didesnio lankstumo. Gal jų kaštų skirtumai nėra jau tokie dramatiški…

  Beje, įdomu, kad išmušusi Wizz iį Cork’o krypties Ryanair maršruto neatsisakė- sautas visvien kažkoks susiformavo…

 188. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 12:11

  Ne kiekvienas karas baigiasi mirtimi. Kaip matosi, jog Wizz stengiasi diferencijuotis. Jeigu sėkmingai pavyks, tai išsiteks rinkoje kaip UK Ryanair išsitenka su easyJet, Ispanijoje Ryanair su Vueling.

  O kas liečia LCC portfelį, tai prognozuoju, kad perspektyvoje žiemos apkarpymai turėtų mūsų rinkoje didėti – realiai yra 2-3 maršrutai, kur galima pelningai skraidyti žiemą. Taline RYR žiemą skraido 3 kryptimis, vasarą – 10. Panašus santykis LCC gali būti pasiektas ir pas mus. Jeigu dabar LCC geografija vasarą yra berods 33 kryptys, tai logiška, kad žiemai liktų 9-10.

 189. Marius - 2013 04 4, 12:20
 190. Al - 2013 04 4, 12:49

  Įdomu, kodėl ieškodama nišinių market’ų Wizz nepabando Maroko. Iš Vakarų Europos žinoma FR ir U2 yra neblogai viską padengę, tačiau Marokas yra praktiškai tiesiogiai nepasiekiamas (neskaitant charterių) iš pakankamai didelių marketų kaip WAW, BUD, IEV, OTP ar SOF ( beveik visi tie patys iš kurių bus skraidoma į Dubajų).
  Visi iš paminėtųjų miestų neturėtų jokių probemų dėl range’o ir sektoriai būtų ženkliai trumpesni nei į Dubajų (apart IEV). Plius – į Maroką tikrai galima all year round skrydžius vykdyti.

 191. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 12:56

  AI: mano subjektyvia nuomone, dvi priežastys:
  pirma – range’as. Skristi galima, bet atstumas didelis ir klausimas kiek iš tų rinkų galima atrasti keleivių su aukštais fare’ais;
  antra – Wizz Air stengiasi vengti krypčių, kurios turi absoliučiai vienalyti srautą. Marokas būtų grynai turistinis srautas ir nieko daugiau. Tokie maršrutai turi keletą bėdų – žemi load’ai sezono pradžioje ir pabaigoje, masinis vienpusiškumas ir kt.

  AIšku, abi priežastys nėra neperlenkiamos į kitą pusę, tačiau, manau, kad jas sujungus tai neįvyks.

  Galų gale, šiltų kraštų yra arčiau – pvz. tas pats Egiptas. Iš Vengrijos ir Ukrainos, manau, galėtų pasiekti leidimą ten skraidyti, kaip skraido „easyJet“ iš UK.

 192. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 13:03

  Ką norėjau dar pridėti – teko skristi į Maroką su Ryanair iš Vokietijos ir UK, tai Ryanair turi ne tik turistus, bet ir nemažai vietinių imigrantų į Europą (įtariu, jų ypač daug reisuose į Prancūziją). Tuo tarpu Rytų Europoje imigrantų iš Maroko tikrai nėra.

 193. Marius - 2013 04 4, 13:16

  Olandijoje labai daug Marokieciu:)))Amsterdame(Siaurineje dalyje) visas didziulis etninis rajonas.

 194. Al - 2013 04 4, 13:21

  @Simonas, aš irgi panašiai galvočiau, bet labai panašūs argumentai tiktų ir Dubajaus reisam. Kažkiek galbūt VFR wizzair ir užgriebs, bet pagrindas vis viena bus pure leiseure srautas, verslas niekada neskris 6h su LCC.
  Man toks reisas kaip BUD – DXB neatrodo mažiau rizikingas nei kad pvz BUD – RAK. Pastarasis yra virš 1000km trumpesnis, atrodytų labiau orientuotas į tradicinį LCC keleivį (kaip bebūtų Dubajus žmonių sąmonėje yra labai brangus miestas), taip pat galimai žymiai mažesni oro uosto mokesčiai (nors tikėtina kad W6 gavo gerą discountą naujame Dubajaus oro uoste).
  Kitas dalykas kur Marokas turi pranašumą pries UAE yra vizos – niekas netrukdo nusipirkti bilietą ir kitą dieną išskristi į Maroką, tuo tarpu last minute klientų (kurie ir yra mokaiusi) į Wizz Dubajaus skrydžius vargiai bus.

 195. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 13:24

  Aš susidarau įspūdį, jog Dubajaus reise Wizz pirmiausia orientuojasi į emigrantus. Emyratuose dirba labai daug ukrainiečių ir rumunių (įtariu, kad bulgarų ir vengrų netrūksta ). Leisure – taip, bet pirminis segmentas Dubajaus reisuose turėtų būti VFR.

 196. Al - 2013 04 4, 13:26

  @Simonas – skidau į Maroką po kartą iš Italijos ir Prancūzijos, abu kartus kovo/balandžio mėnesiais. Iš prancūzijos 80% VFR, iš Italijos – 50/50, Tuo tarpu grižtant RAK – BCN absoliuti dauguma turistai. labai priklauso nuo šalies/miesto/ak..

 197. Marius - 2013 04 4, 13:58
 198. Vytautas-NT - 2013 04 4, 14:17

  Dabar galima pasvarstyt ir dar viena tema- ar į Lietuvą gali ateiti daugiau LCC? Ar rytų Europa dalijasi Wizz ir Ryanair, tad čia jau nieko nepaveiksi.
  Nebent iš FlyBE galima kažko tikėtis? Nors regione irgi kažkokių auksinių krypčių nesimato…

 199. Al - 2013 04 4, 14:27

  Būtų malonu VNO išvysti Vueling, ypač pastariesiems plėtojant BCN kaip HUB’ą su jungtimis į visą Ispaniją, Portugaliją, tą patį Maroką. Simonas kažkada minėjo, kad prieš bankrutuojant Spanair turėjo planų pradėti skrydžius į VNO, tai tikimybė, kad sulauksim Ispaniško vežėjo yra (RIX beje turi Iberia Express)

 200. Marius - 2013 04 4, 15:12

  kas nors zinot kaip Minsko oro uostui sekasi.Ten kiek pamenu berods milijona su kazkiek skraidina,bet potencialas tai didelis.Idomu siemet kaip jiems einasi.

 201. Simonas Bartkus - 2013 04 4, 15:20

  2012 m. Minsko oro uosto srautas buvo 1,821,543 keleiviai, augimas 27,4%! Apie pusę srauto keliauja į Maskvą. Etihad, beje, nuo balandžio pabaigos didina reisų į Abu Dhabi iki daily.

 202. Vytautas-NT - 2013 04 4, 15:53

  Įdomu, jei taip gerai Etihad sekasi Minske, gal yra šansų juos ir į Vilnių priviliot? Aišku, Minske konkurencija jiems yra mažesnė, ir, spėju, daugiau srauto į pačius Emiratus…

 203. Šarūnas - 2013 04 4, 16:42

  Vytautai-NT, berods jau buvo kalbėta, kad Etihad į MSQ skraido politiniu pagrindu. Jie net į Kijevą neskraido kur rinka didesnė ir mažiau politinės įtakos. Tad į Vilnių, ko gero, būtų utopija.

 204. Marius - 2013 04 4, 17:08

  Rusijos išvykstamojo turizmo išlaidos 2012 m. išaugo 32% iki 43 mlrd. USD

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/4/daugiausiai-pasaulyje-islaidavo-kinijos-turistai#ixzz2PVWOFtW2

  Turbut cia ir paaiskinama Rusu turistu daugejima Lietuvoje.Lietuvoj daugeja beveik proporcingai sulig bendru Rusu isvykstamojo turizmo ugtelejimu.

 205. Vytautas-NT - 2013 04 4, 19:10

  Man tik įdomu kodėl Etihad tada dažnumą didina? Juk jei reisas nuostolingas, tai daugiau skrydžių- dar daugiau nuostolių. Manau, kad kažkas iš MEB3 turėtų Kijevą išbandyt greitų laiku, ypač po AeroSvit mirties…

 206. Augustinas Žemaitis - 2013 04 4, 22:54

  Na FlyDubai skraido. Ne MEB3, bet savininkai kiek suprantu tie patys kaip Emirates, tik FlyDubai turi mažesnius lėktuvus ir galbūt labiau tinka rinkai kur daug migrantų skraido, o ne su persėdimu.

 207. Paulius - 2013 04 5, 05:59

  Update on CSeries Aircraft Program

  http://youtu.be/GqB9HJVsZ7s

  Labai žavus lėktuvas, tikiuosi, kad pirmieji bandomieji skrydžiai ir visa sertifikavimo programa susiklostys sklandžiai.

 208. Marius - 2013 04 5, 13:22

  Jis taip pat pažadėjo, kad jau birželį pradės skraidyti oro bendrovės „Air Lituanica“ lėktuvai.

  DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/azuokas-zada-busto-nuoma-visam-gyvenimui.d?id=61075341#ixzz2PaRsojW4
  Is sios dienos Zuoko kalbos…
  Noretusi,kad ir Simonas ka apie AirLituanica lepteltu.Bet is kitos puses geriau jau tyleti nei „antis“ laidyti.

 209. Marius - 2013 04 5, 14:04

  „Mes labai džiaugiamės, kad „Wizzair“ pasiūlo vis daugiau skrydžių krypčių“, – teigia Aldis Mūrnieks, Rygos oro uosto vadovas.

  Danielis de Carvalho, „Wizz Air“ kompanijos komunikacijos direktorius, sako, kad pirmo skrydžio metu keliavo 128 keleiviai. Pasak jo, tikimasi, jog šie skrydžiai išvystys savaitgalinį turizmą.

  Rygos oro uostas yra didžiausias Baltijos šalyse. Jame veikia 17 oro bendrovių, kurios siūlo 81 skrydžių kryptį.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/5/wizzair-prades-skraidyti-is-rygos-i-bergena#ixzz2Pad9tzlH

 210. srs - 2013 04 5, 16:21
 211. Al - 2013 04 7, 15:22

  Gal yra žinių kaip naujos kryptys pildosi?
  Beje, spėju, kad Utair nedidinis IEV iki daily nuo balandžio galo, nes liko tik trys savaitės, o bilietų pardavime dar nėra..

 212. mikas - 2013 04 7, 20:56

  Kas ten RIX susiknisę, kad visi ratus suka aplink…

 213. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 08:07

  AI: keista, kad pardavimai neatidaromi. Šiaip visuose GDS (pvz Amadeus tvarkaraščiuose), tiek OAG, tiek visur rodomi gegužės mėnesiui daily skrydžiai:

  darbo dienomis
  IEV-VNO-IEV 10:20-12:10/13:10-15:00

  savaitgalio dienomis
  IEV-VNO-IEV 12:00-13:50/14:50-16:40

  Mano turimais skaičiais, kol kas abiejų vežėjų užpildymai labai labi silpni, nesiekia 40%.

 214. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 08:17

  Vasaros mėnesiais SK, ko gero, turi daugiau Braathens lėktuvų availability, tai ARN-VNO reisas keičiamas į patogesnį tikrai vakarinį reisą, darbo dienomis:
  ARN-VNO-ARN 16:25-19:05/19:35-20:10.
  O-D keleiviams turbūt geriausias tvarkaraštis, ką galima išspausti su vienu SAAB reisu.

 215. Andrius - 2013 04 8, 08:59

  mikas – 2013 04 7, 20:56

  Tiesiog labai daug atvykimų Rygoje tuo pat metu susikaupia. Taigi, kai kuriems reisams tenka pasukti ratus kaip Heathrow, kol juos tinkamais intervalais išrikiuos tūpimui į vienintelį taką skrydžių vadovas. Flightradar24 svetainė parodo mažiau nei pusę Baltico lėktųvų, realiai jų daug daugiau yra ten.

  Rygoj taip gana dažnai būna apie 22val, toks tvarkaraštis. Pvz. šiandien tarp 21:50 ir 22:20 Rygoje numatyti 22 atvykimai.

 216. mikas - 2013 04 8, 09:32

  Supratome, dėkoju už paaiškinimą.

 217. Vytautas - 2013 04 8, 09:36

  Šiandien KUN-BRS EI-EFX neužsikūrė, visus išlaipino atgal, dėl pilno vaizdo ir gaisrinė buvo atvykus. STN-KUN (EI-DPI), atskridęs paims BRS keleivius, o STN reisą vykdys atvykstantis pakaitinis iš BRE.

 218. Linas - 2013 04 8, 09:50

  @Vytautas – kur buvai dingęs? :)
  Tai KUN mechanikai blogai surinko, tai ir neužsikūrė ;)

 219. Vytautas - 2013 04 8, 10:02

  @Linas – miegojau žiemos miegu :)
  o KUN, kaip tyčia, neturėjo atsarginio A/C šiandien pakeitimui.

 220. pliumbum - 2013 04 8, 10:26
 221. Marius - 2013 04 8, 12:37

  O VNO-ARN labiau orientuojasi i tiesiogini srauta?Gal jau galima iziureti kokia dali transferiniai keleiviai,o kokia direct sudaro?

 222. Linas - 2013 04 8, 13:04

  Mariau, kokios gali būti analizės, jei dar tik savaitė, kaip skrydžiai vyksta…

 223. Obs. - 2013 04 8, 13:06

  Tomorrow SAS SK744/SK745 will be with MD81.

 224. Obs. - 2013 04 8, 13:09

  According to the Estonian Finance Ministry the national carrier Estonian Air needs a financial injection of 58 million euros to survive in 2013. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=72952
  Estonian Air carried 121,691 passengers in Q1. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=72943

 225. Marius - 2013 04 8, 13:11

  Suprantu,kad skaiciu po 1 savaites nera.Turejau galvoj gal kokie patogus/populiarus jungimai atsivers su laiko pakeitimu.
  Cia tas laiko pakeitimas pagerins padeti tiesioginiam srautui ar transferams geresnes jungtys atsiras?

 226. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 13:13

  Priešingai, po pakeitimų praktiškai užsidarys visi jungimai, nes po 21 val. nelabai bėra išvykimų, apart „domestic“.

 227. Pranas - 2013 04 8, 13:20

  Dėl Estonian – primokant po ~80 eurų (čia grubiai primečiau) už keleivį Ryanair skraidytų bet kuriuo mašrutu pageidaujamu metu ir dažniu ir dar pats O’Learis asmeniškai už stiuardesę dirbtų.

  Panašu jų šių metų rezultatai bus ne mažiau „įspūdingi“ nei pernai (iš vikipedijos):
  Revenue €91.5 million (2012)
  Profit €−49.2 million (2012)

  Liūdniausia, kad Simono būsimos aviakompanijos rezultatai irgi nebus kitokie.

 228. Marius - 2013 04 8, 13:21

  Reiskias VNO-ARN teikiamas prioritetas tiesioginiam srautui…Bet dar lieka parskrendatys keleiviai ,kurie isvyke ,su SAS,per CPH grizta per ARN i VNO.Butu gerai ,kad bent jau ARN-VNO dalis keleiviu transferiniai butu.
  Priesingu atveju sis reisas taptu vienintel tradicine a/k VNO kuri tik i point to point orientuojasi:)))

 229. Al - 2013 04 8, 13:27

  Vėlesnis atvykimas/išvykimas tikrai gerai p2p srautui. Ar galima tikėtis, kad metų ar pusantrų bėgyje SAS paleis 2x daily?
  Norėtųsi ateityje matyti ir SAS mainline maršrute, bet jei neklystu ARN SAS CRJ9 nebazuoja, taigi nelabai tikėtinas scenarijus, b73x tikrai neapsimokės varinėti.

 230. Marius - 2013 04 8, 13:28

  Tai kad jie ir dabar ne savo lektuvu skraido…

 231. Al - 2013 04 8, 13:32

  @Marius – OV, UN, SU, UT ir netgi LOT visi didžiaja dalimi priklauso nuo p2p srauto.

 232. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 13:37

  Kai lėktuve tik 50 vietų ir tik vienas reisas per dieną, tai tranzitui nelabai yra vietos. Tranzitinis srautas – žemų pajamų srautas ir mažuose lėktuvuose kiekviena vieta parduota „pigiai“ sunkiai atsiperka per kitą segmentą.

 233. Marius - 2013 04 8, 13:42

  Na taip ,bet apie 20-30% transferiniai keleiviai sudaro.Cia tik Airbaltic didzioji dalis transferiniai.Na gal dar Kopenhaga,Frankfurtas visi kiti aisku kad didesne dalis point to point
  Kitas dalykas ,jei a/k sugeba atsivezti net ir 2-3 long haul keleivius su vienu reisu,jiem cia tie tukstanciai(uz bilieta) grynas pelnas.Nes jei nebutu to mazo lektuvelio kuris atskraidino,tai nebutu tu extra keleiviu .

 234. Al - 2013 04 8, 14:34

  Wizzair toliau plečiasi už ES ribų, atidaro 3x weekly OTP – TLV.

 235. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 14:35

  Wizz Air gavo visus leidimus ir nuo birželio 15 d. atidaro Tel Avivo reisą iš Bukarešto.

  Kadangi, panašu, jog Izraelio valdžia palankiai žiūri į tokį Wizz skraidymą iš ne-Vengrijos, tai galima TLV gali būti ir ateities maršrutas iš VNO (kokiai 2014 m. vasarai).

 236. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 14:44

  Kas liečia SK, tai SAS jau kurį laiką vykdė tender’į, kas apsiims SAS vardu operuoti visus regional maršrutus turboprop lėktuvais. Lygtai šiandien pasirašė LOI su danų Jet Time ir lygtai turėtų Jet Time tapti ATR 72-500 operatoriumi, vykdančiu SAS regioninius maršrutus. Nenustebsiu, jeigu tai palies ir VNO/PLQ maršrutus.

 237. klaustukas - 2013 04 8, 16:08

  Gal yra kokia statistika, kokia dalis is STO atkrenda su AY. Bent jau is BMA kiek teko skristi ryte, bent 4-5 zmones connectinasi HEL i VNO.

 238. mikas - 2013 04 8, 16:12

  klaustukai, kai turėjau darbo objektus Švedijoje, tai irgi domestikais skrisdavau į Arlandą, iš jos į Helsinkį ir tada į Vilnių. Tokius bilietus pirkdavo įmonė, tai nežinau, kodėl per Helsinkį, o ne per Rygą ar ten kokį Taliną ar Kopenhagą………

  Jaučiu, pigiausiai gaudavosi.

 239. Simonas Bartkus - 2013 04 8, 16:14

  Po to, kai OV nebeveža į ARN ir BT išnaikino tvarkaraščius, tai AY antras populiariausias vežėjas po SK.

 240. vytautas-nt - 2013 04 8, 23:36

  Keista, kodel AirBaltik atsisake sios jungties- juk gana aiski paklausa yra. Idomu kiek kartu per diena is Rygos i Stokholma jie dabar skraido?

 241. Anonimas - 2013 04 9, 01:28

  Vytautai-NT: o taip sunku, ivesti 17 simboliu i narsykles langeli (t.y. http://www.airbaltic.com), paspausti enter, atsidariusiame puslapyje laukelyje ‘From’ ivesti Riga, ir laukelyje ‘To’ ivesti Stockholm, pakeisti data, ir paspasuti Continue, o atsidariusiame naujame lange suskaiciuoti skrydzius?

 242. Linas - 2013 04 9, 07:41

  @Vytautas
  bet tai čia visas pozharas …
  „Vytautas – 2013 04 8, 09:36
  Šiandien KUN-BRS EI-EFX neužsikūrė, visus išlaipino atgal, dėl pilno vaizdo ir gaisrinė buvo atvykus.“
  sakyčiau net labai užsikūrė, o gaisrinė, panašu, ne dėl vaizdo važiavo… ;)

 243. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 07:57

  Pažįstamas skrido WAW-DXB-WAW, tai pagal jį į priekį load’as economy klasėje apie 40%, grįžtant apie 30 keleivių iš viso. Net ultra pigus bilietai nepadėjo „overcapacity“ užkrauta. Sunkiai tikėtina, jog Business klasė tempia, nes Emirates į WAW skraido be F.

 244. Linas - 2013 04 9, 08:35

  Emirates Set to Launch Trans-Atlantic Flight from Europe
  http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=42728
  Simonai, o tokiam stopoveriui reikalingi papildomi leidimai?

 245. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 08:40

  Linai, taip „labai“ reikalingi – jei neklystu 7 skrydžių laisvė tai vadinasi pagal ICAO. Realiai Italija ir JAV turėjo designate’inti šiam maršrutui „Emirates“. JAV seniai skelbia gan atvirą politiką tais klausimais tiems vežėjams, kurie turi leidimą skraidyti į JAV, todėl čia iš Italijos pusės turėjo būti didelis leidimas, nes savanoriškai pirmiausia pakenkiama Alitalia interesams.

  Julab, kadangi DXB-JFK yra tiesioginis, o MXP-DXB yra anyway trys daily, tai šitas segmentas MXP-JFK praktiškai turėtų pildytis daugiausia keleiviais, kurie skris iš MXP, nes motyvacijos iš DXB skristi ne tiesiai su tais pačiais „Emirates“, o su dviejų valandų stopų MXP daug nebus.

 246. Marius - 2013 04 9, 08:48

  Nu nebegrybaugit :))) Jei butu dege tikrai butu visas internetas mirgejes.Logiskai mastykit ar imanoma toki dalyka nuslept…
  Pas mus jei Ryanair veluoja tai jau tada buna nuotraukos ir straipsniai:)))

 247. Jurgis - 2013 04 9, 09:09

  Kaip jums šita naujiena !?
  Wizz Air решила открыть дочернюю компанию в России
  http://www.delfi.lv/biznes/economy/wizz-air-reshila-otkryt-dochernyuyu-kompaniyu-v-rossii.d?id=43213092

 248. Linas - 2013 04 9, 09:14

  @Marius
  būk geras, pasistenk žodį „grybaukit“ rašti su „K“, nepyk, bet net šiurpas eina, kai perskaitai – „negrybaugit“…

 249. Mindauqas - 2013 04 9, 09:24

  Man šiurpas eina nuo kiekvieno jo komentaro.
  O gal kas galite įmesti tiesioginę nuorodą į EI-EFX pasirodymas – su ankstesne man užkrauna pagrindinį photobucket.com puslapį

 250. Marius - 2013 04 9, 10:03
 251. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 10:05

  Rusline paskelbė tvarkaraštį iš DME ir į Palangą, ir į Kauną.

  Į Kauną nuo birželio 16 dienos, trečiadieniais ir sekmadieniais: DME1100 – 1140KUN1240 – 1520DME

  Į Palangą nuo birželio 16 dienos, sekmadieniais iki rugsėjo 1 dienos:
  DME0900 – 1000PLQ1040 – 1340DME

  Nuo liepos 21 iki rugpjūčio 18 dienos vyks papildomas reisas tą patį sekmadienį:
  DME0955 – 1100PLQ1150 – 1500DME

  Visi reisai su CRJ200.

 252. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 11:20

  Virgin Atlantic paprašė JAV reguliatorių leisti prisijungti prie bendros AirFrance/KLM/Alitalia/Delta įmonės, vykdančios skrydžius iš Europos į JAV. Realiai liks trys vežėjai per „balą“ – AF/KL/AZ/DL, IB/BA/AA ir UA/LH.

 253. Jurgis - 2013 04 9, 11:47

  SAS pradeda tiesioginius skrydžius į San Franciską
  http://vz.lt/article/2013/4/9/sas-pradeda-tiesioginius-skrydzius-i-san-franciska#ixzz2PxSYlTOo

  „Mūsų lėktuvai į San Franciską iš Kopenhagos oro uosto kils 12:25, todėl keleiviams iš Lietuvos galėsime pasiūlyti puikias jungtis tiek iš Vilniaus, tiek iš Palangos. SAS keleivius į Kopenhagą iš Vilniaus skraidina 19 kartų per savaitę, o iš Palangos – 13 kartų per savaitę, iš abiejų miestų turime ankstyvus rytinius reisus“, – komentavo Rūta Jucienė, SAS vadovė Baltijos šalims.

 254. Jurgis - 2013 04 9, 11:53

  “Small Planet Airlines” pradėjo naujų akcininkų registravimą
  http://www.aviasistemos.lt/small-planet-airlines-pradejo-nauju-akcininku-registravima/

 255. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 13:05

  Aš gan skeptikas dėl „Wizz“ planų Rusijoje – galbūt/duokdie jiems pasiseks. Tačiau, tame pačiame straipsnyje paminėta, jog Wizz netvirtinamas vežėju iš Kijevo ir Budapešto, tai sunkiai tikėtina, jog ims ir bus patvirtinta bendrovė su 3 bazuojamų lėktuvų Maskvoje ir maršrutų planu.

 256. Jurgis - 2013 04 9, 13:20

  Aš manau, svarbiausia, kad Wizzair nusprendė įkurti Wizzair Russia. Matant, kaip kantriai jie dirbo ir dirba Ukrainoj, galima spręsti, kad apie Rusijos sunkumus ir ypatybes jie žino. Jie tiesiog tiki, kad vieną dieną Wizzair Russia suveiks, kaip jau praktiškai suveikė Wizzair Ukraine.

 257. Al - 2013 04 9, 13:38

  Man tai įdomu kiek ilgai Rusija atmetinės Wizzair, ypač BUD-MOS maršrutą, kur W6 yra vienintelis paskirtasis vežejas iš Vengrijos pusės.
  Kaip suprantu kita problema su MOS yra oro uostai, nes nei į VKO nei į SVO LCC įlesita nebus, lieka tik DME. Gal į LED lengviau įeiti, bet ko gero leimas bus išduotas arba LED/MOS arba nei vienam.

 258. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 13:40

  Rusijoje gavus leidimą skristi į MOW, gali pats rinktis oro uostą kiek tinkamas. Mokant mokesčius, formalių „neleidimų“ būti negali, praktikoje – aišku, gali. Tiek VKO, tiek DME deklaruoja, kad yra „low cost airlines welcome“.

 259. Al - 2013 04 9, 13:46

  Viename iš straipsnių susijusių su Wizz Air Russia buvo minima, kad SVO galėtų priimti LCC tik už x metų pastačius naują 10 mln terminalą, o VKO atstovas į klausimą apie LCC atsakė, kad artimoje ateityje jų nebus ir orentuojamasi į tolesnį full service bendrovių pritraukimą (kaip suprantu ypač UN). Taigi lieka tik paskutinis ir vienintelis privatus DME su kuriuo ir vyksta derybos jau kurį laiką.
  Ir beje manau, kad valstybės nustatyti oro uosto mokesčiai VKO ir SVO gali būti traktuojami kaip neformalus LCC neįleidimas.

 260. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 13:49

  Beje, Rusijos oro uostų mokesčiai nėra labai labai dideli. Aišku, jie ne LCC Europinio lygio, bet skraidyti į bet kurį Maskvos oro uostą be jokių nuolaidų ir lengvatų yra ženkliai pigiau nei į WAW, AMS, BRU ar CDG.

 261. Al - 2013 04 9, 14:00

  @Simonas, ačių už info.
  Isivaizdavau, kad SVO/VKO/DME yra brangūs oro uostai suteikiantys didelius discount’us baziniams vežėjams kaip SU, UN, UT, S7 etc.

  Beje, teko nesenai skaityti įdomų interviu su Easyjet CEO. Kaip supratau EZY nori pridėti skrydžius į LED iš UK (nes tik LON turi apribojimus, taigi MAN, EDI gali būti paleisti kada nori, bet dar yra evaluat’inami) ir taip pat tikisi netolimoje ateityje skraidyti GVA – LED/DME.

 262. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 14:11

  Nesu tikras, ar tikrai nėra postalinių žaidimų, tačiau bent jau viešai tai Rusijoje sistema panaši, kaip JAV – niekam nuolaidos netaikomos, pačios aviakompanijos tarpusavyje tariasi, kaip oro uostus išnaudoti, slotuoti ir kaip sąnaudas dalintis. Iš principo, manau, jog taip ir yra. Atskira respublika Aeroflot, kuris, nors po Rusijos įstojimo PPO ir buvo kažkiek išskaidytas, bet dažnai pats valdo oro navigatorius ir netgi non-Moscow oro uostus. Maskvoje tai Aeroflot surištas su SVO, o kitur tikėčiau, kad yra panašūs į JAV santykiai. Aišku politiškai yra iš aukščiau apsimėtomos strategijos, tačiau tos strategijos per daug „nesismulkina“ rinkliavų lygyje.

 263. Al - 2013 04 9, 14:14
 264. Jurgis - 2013 04 9, 14:14

  St Petersburg’s Pulkovo Airport in talks with easyJet
  http://routes-news.com/news/1271-st-petersburg-s-pulkovo-airport-in-talks-with-easyjet

 265. Al - 2013 04 9, 14:18

  antras TK NB order’is:
  20 x 738NG
  65 x 738Max
  10 x 739Max

 266. Jurgis - 2013 04 9, 15:28

  Nagi kokia ta Ryanair galima plėtra Lietuvoje ?

  Susisiekimo viceministras su „Ryanair“ aptarė galimą plėtrą
  http://vz.lt/article/2013/4/3/susisiekimo-viceministras-viesejo-pas-ryanair-vadovus#ixzz2PyMByiHN

 267. Pipas - 2013 04 9, 16:09

  Ryanair nuo gegužės 13 d. atsisako skrydžių Lutonas – Vilnius.

 268. Marius - 2013 04 9, 16:27

  Si kart Wizzair iskonkuravo:))) (Nors nera jokio cia dziaugsmo,cia tik siaip smailas)
  Ar nebus tik ,kaip situacija su Airija.Isikure emigrantai vis reciau pradeda grizineti.

 269. Wincas - 2013 04 9, 16:30

  LUCKY ME :) per marytes plauka nenusipirkau 13d … :) Super..

 270. Jurgis - 2013 04 9, 16:36
 271. Marius - 2013 04 9, 16:40

  Jie VNO bazes lektuvu skrido…Visai imanoma nauja kryptis ar net kelios (gi 7xweekly skrido)

 272. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 16:45

  Ryanair neturi bazės VNO.

 273. Jurgis - 2013 04 9, 16:48
 274. Mindauqas - 2013 04 9, 17:07

  Simonai, gal nesiginčyk su Mariumi.

 275. Al - 2013 04 9, 17:13

  Netikėtai man šiek tiek, ypač tokiu metu, pilnai bučiau supratęs toki sprendimą po vasaros sezono.

  Iš kitos pusės gal galima tikėtis STN frequency didinimo iš VNO arba LTN frequency dažninimo iš KUN.

  Taip pat gal Wizz pasvers ar nereiktų 11x weekly padaryti all round.

 276. Augustinas Žemaitis - 2013 04 9, 17:34

  Sėl skrydžių laisvių tai oficialiai yra tik penkios ir penktoji laisvė apima bet kokį skraidymą iš trečiosios šalies į tą pačią ar kitą trečiąją šalį vežant keleivius. Bet neoficialiai ji dar skaidoma į laisves nuo 5 iki 9.

  Visgi, kiek skaičiau nuorodoje tai ten nerašo, kad veš keleivius tik MXP-JFK-MXP. Jie labiausiai ten akcentuoja galimybę pirkti bilietą su tarpine stotele Milane – esą žmogus pirks vieną bilietą JFK-DXB, pakeliui sustos Milane (tarkim išlips vieną dieną, tęs kelionę kitą dieną). Tiems kas skrenda apsipirkti gal aktualu. Bet gal šis pažadas privilioti papildomų turistų bus ir kaip argumentas prašant laisvės vežti keleivius MXP-JFK.

 277. Wincas - 2013 04 9, 17:36

  Tas Lutonas visais laikais vilkosi pabaigoje… kiek esu skrides nemaciau sausakimso lektuvo, o anksciau skraidydavau pirmadienio rytais i KUN tai praktiskai stuardeses net nevaiksciodavo… Jau geriau pradetu skraidyti i Sauthenda… Vien tik autobuso bilieto kaina i Lutona lenkia expresso traukinio i getwicka…

 278. K. - 2013 04 9, 18:42

  Sekmadieni skridau LTN-VNO tai lektuvas neskaitant pirmu triju eiliu buvo full.

 279. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 18:49

  VNO-LTN load factor aukštesnis už VNO-STN. Aišku, dėl konkurencijos su Wizz gali būti žemesnis yield’as.

 280. Pranas - 2013 04 9, 19:40

  Kainos iš Lietuvos į Londoną skristi už 3-4 savaičių juokingos – pilna variantų už šimtą ar net mažiau litų tarp visų oro uostų (ir tikrai nemanau kad koks Gatwickas-Kaunas už 23 svarus atneša pelno).

 281. Linas - 2013 04 9, 19:54

  Jei load toks aukštas, net ir mažesniu yied, nėra logikos uždaryti…
  Ar čia viceministro „plėtros“ supratimas? :D

 282. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 20:09

  Linai, manau, jog sprendimas labiau buvo „mažinti reisų Lietuva-Londonas“ ir jau po to žiūrėta pagal lėktuvų panaudojimą ir kitus niuansus, ką mažinti. Realiai rinka jeigu yra 30 tūkst., tai juokingom kainom galima surinkti ir 35 tūkst., bet kiekvienas sekantis keleivis realiai vidutinę kainą mažina ir didina bendrą minusą. O kadangi UK rinka yra mažėjanti, tai perspektyvos investuoti į būsimą natūralų srautą nėra.

 283. Al - 2013 04 9, 20:24

  Kiek prisimenu LGW buvo/yra viena iš pagrindinių Air Lituanica krypčių.
  Reikia suprasti, kad emigracinis/turistinis potencialas yra pilnai patenkintas, bet dar būtų vietos full servic’ui?
  Simonai, žinau kad negali skleisti detalių/planų, bet hipotetiškai kalbant ar esant dabartinei rinkai VNO-LGW gali būti rentabilus reisas tradicinei a.k. ?

 284. Simonas Bartkus - 2013 04 9, 21:06

  Yra tarp svarstomų, bet tikrai ne tarp pagrindinių :-) gal po metų kitų su E195:)

 285. Al - 2013 04 9, 21:31

  Ačiū už info :)
  Sakiau pagrindinių nes pagal paviešintą planą LON buvo viena iš 6 pirmų krypčių.

 286. val - 2013 04 9, 23:32

  O štai archyvinis LTV Panoramos reportažas, su ne tokiom optimistinėmis naujienomis apie Kijevo reisą :) http://goo.gl/4elQm
  Tiesa, kiek liūdnokas vaizdelis šviesdavo išvykimo tablo, bet už tai ten ir Dehli su Dubai (!)

 287. Wincas - 2013 04 10, 09:54
 288. Al - 2013 04 10, 09:57

  KUN-LTN atsirado FR puslapyje tiek Route Map’e, tiek skrydziu paieskoje. Tiesa, bent kol kas bilietu nera.

 289. Tomas - 2013 04 10, 10:24

  KUN-LTN pradės skraidyti nuo gegužės 13 d. Tai nurodyta ryanair.com puslapyje prie maršrutų naujienų.

 290. keleivis - 2013 04 10, 10:32

  Dėl Lutono tai Ryanair abu Londono skrydžiai išskrisdavo vėlai vakare Stanstedas (21:50-22:05) Lutonas (20:05-23:35), tuo tarpu kai dienos metu galima skristi tik iš Kauno, arba WizzAir 6:00 ryto.
  Įdomu kodėl nepabandė skirtingu dienos metu abu skrydžius daryti.

 291. Al - 2013 04 10, 10:37

  Įdomu, ar KUN – LTN bus seasonal, ar year round.

  Dėl KUN, tai man įdomu, ką FR ten mato tokio stebuklingo, kad skraido į LGW.
  Be KUN ten telikusios 4 kryptys..

 292. Marius - 2013 04 10, 10:39

  Tai nenutraukia,o perkelia i KUN Lutona.Viskas apsiverte aukstyn kojom.Is tokio pat produkto pasitrauke ne Wizzair,o si kart Ryanair pasidave.Analogiskai ir su Oro Uostais ,kryptis perkeliama is VNO i KUN,o ne atvirksciai ,kaip tendencija buvo prasidejusi.
  Nors is kitos puses jokio cia didelio stebuklo nera.Lutonas grynai emigrantine kryptis ir daugumai emigrantu KUN arciau nei VNO :)
  Paskutine statistika rodydavo skraidanciuju LT – UK mazejima.Skrydis i KUN yra produkto gerinimas.

 293. Wincas - 2013 04 10, 10:52

  LGW visada buna pilnas lektuvas, turbut vienas patogiausiu oro uostu Londone visomis prasmemis :) pats renkuosi LGW jei niekas nepasitinka

 294. Al - 2013 04 10, 10:59

  Man asmeniškai kaip oro uostas LTN labiau prie širdies, bet dėl susisiekimo patogumo tikrai nesiginčysiu.
  Manęs nestebina pilnas lėktuvas į LGW, bet nesuprantu kuo KUN toks išskirtinis, kad yra vientintelė FR kryptis iš LGW Rytų Europoje (yra dar 3 Airijos ir 1 Ispanijos maršrutai)?

 295. Jurgis - 2013 04 10, 11:40

  Spain’s Vueling accepts takeover bid from IAG
  http://www.reuters.com/article/2013/04/09/us-vueling-iag-idUSBRE9380P020130409

  (Reuters) – The board of Spanish low-cost airline Vueling (VULG.MC) on Tuesday unanimously recommended shareholders accept an improved takeover offer of 9.25 euros per share from International Airline Group

 296. Jurgis - 2013 04 10, 11:47

  Gal air Lituanica reikia pilotu ?

  Estonian Air Lays Off 19 Pilots
  http://news.err.ee/economy/43576c31-12f2-4a1f-b838-1bc680884cdd

 297. Marius - 2013 04 10, 11:55

  Atrodo kas cia tokio vienas skrydis kasdien…Bet pvz KUN tai didelis ivykis.Jei skraidys istisus metus,o greiciausiai taip ir bus.Tai minimum 110tukst ekstra keleiviu gaunas.

 298. Vytautas - 2013 04 10, 12:26

  KUN-LTN jau pardavime, daily vakarinis skrydis, atlieka LTN bazės lėktuvas.

 299. Simonas Bartkus - 2013 04 10, 12:33

  Vytautai, gal turi paskutinę Ryanair KUN bazės vasaros lėktuvų utilizaciją?

 300. Scharas - 2013 04 10, 12:37

  Nesuprantu kuo jums tas Lutonas blogai? Susisiekimas traukiniu visai pakenciamas (na, ok, reikia autobusu 5 min pavaziuoti iki stoties), bet uztat zmoniu visada maziau nei STN, o tai sutaupo laiko. Aisku geriausia butu skraidyti i LHR, bet pacaiaja prasme didelio skirtumo su low cost skraidant nera. Kur kas svarbiau tai, kad skrydziai is skirtingu oro uostu issidestytu tolygiai dienos begyje: tada galima patogiau planuotis laika skrendant i viena oro uosta, o griztant is kito. Su legacy – butu kitaip, bet LON atveju jei skrendi butent i LON low costai tikrai konkurencingas produktas. Skraidau i UK beveik isimtinai verslo reikalais ir, tiesa sakant, jau senokai skridau su full seervice. Vistik tiesioginis skrydis yra patogiau…

 301. Vytautas - 2013 04 10, 12:42

  Simonai, turiu, šiek tiek vėliau įmesiu nuorodą – dabar ne po ranka.

 302. Al - 2013 04 10, 13:06

  Jei teisingai primetu Wizz dabar turėtų aplenkti FR pagal frequency skaičių VNO, o KUN gana ženklaiia aplenkti VNO pagal FR skrydžių skaičių, bent jau vasaros sezonu.

 303. keleivis - 2013 04 10, 13:10

  VNO FR vykdė 47 savaitinius skrydžius, KUN 48, tad dabar atitinkamai bus bus 40 ir 55.
  Wizz bus 43 (pradėjus į Trondheimą ir Kijevą skraidyti)

 304. Vytautas - 2013 04 10, 13:16

  Vasaros mėnesiais FR padidino KUN-ALC iki 3 weekly. Jei rusai gali mokėti, tai kodėl gi ne?:)

  paskutinis vaizdas:
  http://oi49.tinypic.com/a41zy8.jpg

  Man suskaičiuoja 59 weekly rotations, čia turint omeny, kad pvz RYG vasaros piko metu irgi bus 3 weekly.
  Kas stebina, tai žema bazuojamų A/C utilizacija. Gal čia susiję su aptarnavimo centro veikla, t.y. lengviau rotuot lėktuvus per KUN?

 305. Vytautas - 2013 04 10, 13:18

  iš karto radau nedidelę klaidelę – šeštadienį susidubliavęs PMO. Pataisius, lieka 58 savaitinės rotacijos.

 306. Jurgis - 2013 04 10, 13:19

  Gal tai ką nors reiškia ?

  airberlin now represented by Aviareps in the Baltic States

  April 10, 2013

  (Munich) With immediate effect Aviareps represents airberlin in the Baltic States: Estonia, Latvia, and Lithuania. The services will include sales and marketing.

  airberlin’s inaugural flight in April 1979 from Berlin to Mallorca set the beginning of a success story. Today, airberlin is one of Europe’s leading airlines and flies to 150 destinations in 40 countries. Through the strategic partnership with Etihad Airways and the membership in the airline alliance oneworld® airberlin offers its flight guests even more destinations.

  In terms of passenger numbers the airberlin group is in seventh place amongst European carriers and carried more than 35million passengers in 2012.

  For airberlin guests, travelling in 2013 will be even more varied and more comfortable. The airline is ready for takeoff with new destinations, for example Chicago, Warsaw and Madrid, a new Business Class and a larger network for summer 2013. The fleet has an average age of five years and is among the most modern and eco-efficient in Europe.

  Source: Aviareps

 307. keleivis - 2013 04 10, 13:29

  ne RYG bus 3 weekly, o EDI (jei neklystu).
  Beto 06.04-06.25 Dublinas dar ir antradieniais skraidys.

 308. Simonas Bartkus - 2013 04 10, 13:30

  Man gaunasi 43 weekly rotacijos WIZZ iš VNO, 40 Ryanair iš VNO, 58 Ryanair iš KUN.

  Palyginimui: RIX – 53 Ryanair, 13 Wizz; TLL – 25 Ryanair.

  Dėl ALC – džiugu. Tiesa, pernai skridau KUN-ALC rudeniop, tai nustebino, jog absoliuti dauguma lietuviai emigrantai – lašinių ir degtinės lėktuve buvo daug ir sulaukiau klausimų, „tai kur bachūrs dirbi“ ir lėktuve vyko dylinimas, kas metasi ant mikruškės į Valenciją nuomos :)

  Žema RYR lėktuvų utilizacija KUN bazėje – kosmosas. Kažin, ar visose bazėse net vasaros piku dabar Ryanair tokia utilizaciją išlaiko. Paskaičiavau, kad RYR KUN bazėje lėktuvai per mėnesį skraido tik po 300 val. (net AirLituanica planuoja tiek :)), kai Wizz VNO bazėje vasaros mėnesiais drožiai po 450.

 309. Jurgis - 2013 04 10, 15:54

  „Ryanair“ skrydžius iš Vilniaus perkelia į Kauną
  http://vz.lt/article/2013/4/10/ryanair-skrydzius-is-vilniaus-perkelia-i-kauna#ixzz2Q4J9P1bu

  Arijandas Šliupas, Lietuvos susisiekimo viceministras, sakė, kad jis apie tai sužinojo antradienį iš Kauno oro uosto vadovų. VŽ jau rašė, kad p. Šliupas Paryžiuje balandžio 3 dieną susitiko su skrydžių bendrovės „Ryanair“ viceprezidentu Michaeliu Cawley ir aptarė galimos plėtros Lietuvoje perspektyvas. Tačiau viceministras neigia, kad šio susitikimo metu buvo kalbėta ir apie „Ryanair“ skrydžių perkėlimą iš Vilniaus į Kauną.

 310. Mindauqas - 2013 04 10, 16:37

  Tiksliai, taigi čia sąmokslas – Šliupas (ministerija!!) žlugdo Vilniaus oro uostą ir perkelinėja skrydžius į Kauną!!

 311. mikas - 2013 04 10, 16:41

  Nu tik nepradėkit čia erezijų skleist, nes dviem piliečiams čia tuoj paūmės :)

 312. Marius - 2013 04 10, 20:34
 313. Marius - 2013 04 10, 22:43

  Kelionė į Ciurichą portale greitai.lt apsipirkusiam Romui pabrango tris kartus

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/bendroves/kelione-i-ciuricha-portale-greitai-lt-apsipirkusiam-romui-pabrango-tris-kartus-663-324012#ixzz2Q5yMGuKe

 314. vytautas-nt - 2013 04 11, 00:09

  Del Ryanair Kaune idomu- kodel jie nepakankamai bazes lektuvus isnaudoja. Juolab dalis reisu vykdoma ne bazes lektuvais. Ar cia grynai del patogesniu tvarkarasciu daroma? Tai sakyciau prabanga.
  Pagal sumini efekta Vilniuj turim didesne LCC geografija. Rygoj, matyt kiek didesnius daznius, jei Ryanair daro daugiau skrydziu, nei Vilniuj.
  O Vueling isigijimas idomus. Iseitu IAG su Iberia-Espress ne kas isejo…

 315. Anonimas - 2013 04 11, 09:05

  Turiu tokį klausimą, gal kas patartumėte?
  Skrydis iš VNO/BJS su AY 19APR, bet pasikeitė planai ir žmogus neskrenda, ar galima kažkaip susigrąžinti pinigus? Bilietas pirktas internetu.
  Pigiausia kaina :)

 316. Robertas - 2013 04 11, 09:28

  Priklauso nuo tarifo, bet jei pigiausia – tai turbūt tik oro mokesčius gali susigrąžinti. Susisiek su agentūra ar aviakompanija (žiūrint kur pirkai bilietą).

 317. Marius - 2013 04 11, 09:34

  Lietuvos oro uostų politika – skrydis be krypties

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/11/lietuvos-oro-uostu-politika-skrydis-be-krypties#ixzz2Q8cBHiqM

 318. Jurgis - 2013 04 11, 10:31

  „airBaltic“ 50% didins turbopropelerinių lėktuvų skaičių
  http://vz.lt/article/2013/4/11/airbaltic-50-didins-turbopropeleriniu-lektuvu-skaiciu#ixzz2Q8qZcmMH

  Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ planuoja iki liepos įsigyti daugiau „Bombardier Q400 NextGen“ lėktuvų, rašoma bendrovės pranešime.

 319. klaustukas - 2013 04 11, 10:40

  nuostabi naujiena del BT – tik why Q400 – reikejo daugiau F50…

 320. vytautas-nt - 2013 04 11, 11:39

  Na cia tai AirBaltic lektuvu parko tinklo unifikacija. Kiek suprantu F-50 jie dar ir dabar galutinai neatsikrate?
  Gal vel to deka geografija ples ar daznius didins?

 321. Simonas Bartkus - 2013 04 11, 11:43

  Ne, bendrą skrydžių skaičių sumažins. Tiesa, kelios kryptys eis iš Boeing į Dash ir gaus daugiau frequency. Kitas augimas F50 sąskaita, kurių mažėja, bet jų dar neatsisakyta galutinai.

 322. Al - 2013 04 11, 11:48

  Шереметьево“ готовит предложение лоукостеру Wizz Air

  http://www.bbc.co.uk/russian/business/2013/04/130410_wizz_air_russia.shtml

 323. Al - 2013 04 11, 11:51

  Gal kas žinot paskutinias naujienas apie BT fleet’ą ir ko bus atsisakyta iki metų galo?
  Vakar kaip tik užmačiau planespotters, kad Jet2 gavo ex-BT b733.

 324. Al - 2013 04 11, 11:59
 325. Mantas - 2013 04 11, 12:12

  Dabar BT turi aštuonis Q400, keturi nauji atvyks iki vasaros pabaigos, taip pat yra šeši Fokker50 (bet realiai naudojami 2-3), jie turėtų palikti fleetą iki rudens. Tad Lietuvoje Q400 leisis kur kas dažniau nei dabar. Bus nemažas capacity augimas, nes Q400 turi 50% daugiau vietų.

 326. Al - 2013 04 11, 12:28

  F50 pas BT taip stiprokai užstrigę, jie jų bando atsisakyti jau n metų :). Nenustebčiau jei BT vėl nuspręstų pailikti porą Foker’ių trumpiem maršrutam į VNO,KUN,PLQ,MSQ,TLL,KGD ir MSQ.
  O capacity augimo į VNO gali ir nebūti jei F50/b73x keistų į 400, bet produktas būtų aišku geresnis :)

 327. Jurgis - 2013 04 11, 12:28

  Emirates to introduce new Scandinavian destination

  Apr 11, 2013 (newstodate): Emirates has announced the launch of a new Scandinavian service from this autumn.

  Starting from September 4, 2013, the Gulf carrier will introduce flights on a new route between Dubai and Stockholm, Sweden, offering daily rotations with Boeing 777-300ER aircraft.

  Emirates made its debut in Scandinavia by opening flights to Copenhagen from August 1, 2011, with daily services now using Boeing 777-300ER aircraft.

 328. Jurgis - 2013 04 11, 12:58

  Dėl Wizzair problemų Rusijoje yra keletas prieštaraujančių faktų. Visų pirma rašoma, kad pagrindinė problema įsteigti Wizzair Russia bus tai, kad Wizzair akcininkai yra amerikiečių fondas Indigo Partners. Tačiau tai nesutrukdė jiems jau anksčiau Rusijoje įkurti Avianova. Beje, tai nesutrukdė ir ES, kur Wizzair buvo apskusta, kad dėl amerikiečių akcinio kapitalo Wizzair negali būt laikoma ES aviabendrove. Manau, galu gale, po įvairių trukdymų Wizzair Russia vis tiek bus įkurta.

 329. Simonas Bartkus - 2013 04 11, 13:03

  Europoje galioja reikalavimas, kad 50% ir viena akcija privalo priklausyti ES kapitalui. Wizz Air buvo apskųsta, bet įrodė, jog daugiau nei pusė akcijų priklauso europiečiams.

  Kiek žinau, Rusijoje tas pats – virš pusės akcijų turi būtų Rusijos kapitalo.

  Rusijoje Wizz Air turės kelis esminius žingsnius – pirma, aišku, aviakompanijos įkūrimas. Čia manau įveikiamas procesas, jei įvykdys kapitalo reikalavimus.

  Antras, gerokai sunkesnis – paskyrimai vykdyti tarptautinius maršrutus. Čia įmanomas politinis blokavimas be motyvacijos tiesiog nesuteikiant paskyrimo skraidyti į tuos miestus, kur Wizz Air norės. Taip buvo Ukrainoje ir penkmetį Wizz Air realiai galėjo rinktis tik maršrutus, kur niekas neskraido ir tik Aerosvit problemos pradėjo išjudinti tą klausimą. Dėl to, be politinio palaikymo Wizz Air planai gali būti stipriai suvaržyti Rusijoje.

 330. Simonas Bartkus - 2013 04 11, 14:24

  Wizz Air kala dar vieną ne-EU maršrutą – Budapeštas-Baku 2x weekly.

 331. Al - 2013 04 11, 14:48

  Ar tik neinama prie to, kad už kelių metų Wizz siūlys transferius iš pagrindiniu savo bazių, ypač BUD, kaip kad elgiasi Norwegian ir Vueiling. Nes Skrydžių geografija BUD tokiais tempais pralenks ex-MALEV

 332. Marius - 2013 04 11, 15:04

  Tas Norwegian skrenda ir is VNO ,ir is PLQ.Nezinau gal kur paziuret statistika galima ,bet absoliuti dauguma point to point(cia mano manymu)

 333. Al - 2013 04 11, 15:25

  UIA siūlo VNO-KBP one way už 30 eurų, net juokinga darosi :)

 334. Simonas Bartkus - 2013 04 11, 15:29

  Kas žavu, kad tarifas galioja tik PIRMADIENIAIS, TREČIADIENIAIS, PENKTADIENIAIS ir SEKMADIENIAIS – tada, kada skraido wizzair. Pilna roundtrip kaina gaunasi 78.84EUR. UIA tinkle nematyti tarifai.

 335. Pranas - 2013 04 11, 15:31

  @Al – bet tik tom dienom kai skrenda Wizz Air :)

 336. Al - 2013 04 11, 15:32

  Ir, beje, orlaivis numatytas keičiasi į E190.

 337. Al - 2013 04 11, 15:35

  Aš asmeniškai dar pagalvočiau ar rinktis UIA ar W6 net esant labai panašiai kainai.
  Wizz turi nemokamą bagažą, mažesnė velavimo tikimybė, naujas orlaivis ir patogus oro uostas :)

 338. Pranas - 2013 04 11, 15:57

  Wizz Air išvykimas iš Kijevo 6:20 ryto nedžiugina, aš va galvoju gal dar nusipirkt UIA skrydį atgal 14:40, o Wizz Airui no show padaryt.

 339. Al - 2013 04 11, 16:01

  @Pranas, Wizz išvykimo laikas iš IEV tikrai tragiškas, ypač tiems kas skrenda VNO-IEV-VNO. Tuo tarpu išvykimas iš Vilniaus labai patogus.

 340. Jurgis - 2013 04 11, 16:09

  Gal airBaltic ir laiku gaus užsakytus lėktuvus :

  CSeries on track for first flight in June, says Bombardier
  http://www.flightglobal.com/news/articles/cseries-on-track-for-first-flight-in-june-says-bombardier-384521/

 341. Marius - 2013 04 11, 16:12

  Neaisku kokia ten savikaina pas juos gaunas.Bet iki to Kijevo ne tiek jau ir toli,palyginimui dukart arciau nei Londonas.
  Aisku ten LCC pigiau isigyti lektuvai,didesne capacity ir t.t.
  Bet Ukrainoj maziau islaidu personalui.Labai tiketina,kad mazi mokesciai Zhuliani .Aviacinis kuras irgi pigesnis ir t.t.
  Ta kaina 270LT roundtrip ne toks jau ir stebuklas.Stebuklas buvo ankstesnes kainos:)

 342. Mindauqas - 2013 04 11, 16:51

  Ar kažką praleidau ar airBaltic vėl tyliai įvedė mokama check-in’ą oro uoste? Bilietuose parašė, kad online arba 10 EUR oro uoste.

 343. klaustukas - 2013 04 11, 17:10

  @Mindauqas – praleidai ir oficialia info ir n nusiskundimu lrytas.lt ar delfi.lt

 344. Mindauqas - 2013 04 11, 17:13

  @klaustukas – ok, aišku tuomet. Paskutinius mėnesius apie aviaciją tik čia skaitau:)

 345. Jurgis - 2013 04 11, 17:41

  Dėl skrydžių iš Palangos į Londoną – nežinomybė
  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/del-skrydziu-i-palangos-i-londona-nezinomybe-488293#ixzz2QAageNjC

  Niekuo pasibaigę užmojai į Palangos oro uostą privilioti pigių linijų aviakompaniją sudaužė tūkstančių keliautojų viltis Londoną pasiekti patogiau ir greičiau.
  Artimiausiu metu iš pajūrio nenusimato ir skrydžių į Hamburgą, apie kuriuos taip pat buvo prabilta praėjusių metų pabaigoje.

 346. Jurgis - 2013 04 11, 18:15

  Wizz Air: the end of the booking fee from April 12th!

  Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad nuo balandžio 12 d. „Wizz Air“ nebeapmokestins klientų rezervacijos mokesčiu, todėl nulinis rezervacijos mokestis atsiskaitant „WIZZ“ sąskaita nebus taikomas užsakymams po nurodytos dienos.

 347. Laura - 2013 04 12, 07:44

  „The end of the booking fee from April 12th!“
  Liuks.
  Šventė atėjo pagaliau į mūsų kiemą :)

 348. Boeing - 2013 04 12, 07:50

  @Laura. Berods atsirado pirmoji moteris tarp mūsų. Smagu

  Beje, visus su Aviacijos diena!!!

 349. Mindaugas - 2013 04 12, 09:04

  Na liaudis su Aviacijos diena!!!

  O dabar klausimas toks:
  Pirkti aviabilietai su sistemos klaida už nerealia kaina, turiu patvirtinimus ir t.t. bet gavau laišką po 5 dienų, kad atsiprašome pinigus gražiname. Galima ką nors išpešti, kad ne pinigus gražintu o pasiūlytu skrydį. Iki skrydžio daug laiko dar like. Pirkta per ebookers

 350. Jurgis - 2013 04 12, 09:12

  Ta proga galetų būt ir koks nors mielas pranešimas, kad ir iš Air Lituanica. O kol kas Lietuvos pirmininkavimo ES proga nors tokios mielos smulkmenėlės –

  Keis taksi įvaizdį

  Kiti miesto pertvarkos darbai, pasak R.Motuzo, nei Vyriausybei, nei miestui neturėtų papildomai kainuoti. Šiuo metu jau yra susitarimas dėl taksi darbo oro uoste. Nuo liepos 1 d. užsieniečius turėtų pasitikti malonūs, besišypsantys, anglų klabą įvaldę taksistai. Taip pat oro uoste turėtų atsirasti ir moderni taksi linija.

  „Gauname nemažai skundų iš užsieniečių dėl mūsų taksistų. Minima neestetiška vairuotojų išvaizda, nekultūringas elgesys, aukštos kainos, apgavystės. Nauji reikalavimai taksi firmoms turėtų išspręsti šią problemą“, – dėstė R.Motuzas.

  Taksi automobiliai stovės viena eile prie specialaus užtvaro. Taip pat tikėtina, kad ant automobilio kėbulo bus nurodyta įsėdimo ir važiavimo kaina.

  „Oro uostas labai geranoriškai priėmė pasiūlymą dėl taksi pertvarkos. O pati reforma bus nemokama“, – pabrėžė pašnekovas.

  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/lietuvos-pirmininkavimas-es-koki-vilniu-isvys-sveciai-488294

 351. Marius - 2013 04 12, 09:16

  Ecotravel kiek persistenge besigirdami,kad puikus pardavimai .Sianedien ryte Lrytas.lt uzkliuvo vieno masinio apsipirkimo portalo reklama.Isvykimas jau Balandzio 18d.Ten ne Ecotravel,bet skrydis tas pats naktinis.
  http://masinis.lt/visa-lietuva/1250-lt-net-7-iu-dienu-poilsine-kelione-lektuvu-i-turkija-apgyvendinimas-5-viesbutyje-alanijoje-su-viskas-iskaiciuota-skrydis-jau-balandzio-18-diena-2/6259/

 352. mikas - 2013 04 12, 09:42

  Jau greičiau aš mesiu visus savo esamus darbus ir nueisiu dirbti tuo, angliškai kalbančiu, nesmirdinčiu ir tvarkingu taksistu, nei kad vietinius guselovus kas privers nusiprausti ir išsikuopti savo 1989 metų gamybos pasatus ir dar senesnes audi silkes :)

 353. Pipas - 2013 04 12, 09:44

  Ryanair.com paleido chata. Labai patogu. Nebereikia po 10 minuciu klausytis muzikos ir laukti, kol sujungs su operatoriumi ir nuskaitys 20 Lt. Galima visas problemas chate ishpresti.

 354. Marius - 2013 04 12, 09:49

  Šiandien mačiau Kaune važinėjantį viešojo transporto autobusą padabintą „Turkish Airlines“ lėktuvu ir išmargintu reklama apie skrydžius į Turkiją. Kaune ši bebdrovė reklamuojasi tikrai gana aktyviai :)

 355. Jurgis - 2013 04 12, 09:59

  Mačiau ir Vilniuj tokį pat „Turkish Airlines“ spalvom išdažytą visą purviną autobusą. Net nemalonu pasidarė, kad tokį gerą dalyką taip purvinai reklamuoja. Na bet atšilus orams gal nusiplaus tuos autobusus ir gatvės švaresnės gal taps.

 356. Jurgis - 2013 04 12, 10:05

  Gal kam darbo ?

  Mūsų klientė „Air Lituanica“ – nauja Lietuvos oro vežėja, siekianti pagerinti oro susisiekimą su Lietuva ir žadanti pradėti pirmuosius skrydžius jau birželio mėnesį. Įmonė savo veiklą grindžia saugumo, patikimumo bei patogumo vertybėmis. Šiuo metu besiburianti komanda darbui Vilniuje ieško pardavimų vadovo (-ės) darbui su kelionių agentūromis / organizatoriais.
  http://www.cv.lt/nuolatinis-darbas/1-236190267/1070-Parda/PARDAVIMŲ-VADOVAS-(-Ė)-/?

 357. Šarūnas - 2013 04 12, 10:58

  Simonai, gal jau yra kokios nors konkrečios datos? Kaip reikalai su licenzija?

 358. Jurgis - 2013 04 12, 13:14

  МАУ снизила цены на билеты Киев-Вильнюс до уровня Wizz Air
  http://www.avianews.com/ukraine/2013/04/12_mau_kiev_vilnus_tickets.shtml

 359. Al - 2013 04 12, 13:16

  Taigi, Wizzair’o booking fee nuėmimas buvo puiki proga šiek tiek kilstelėti bilietų kainas:

  Po pasikeitimo galutinė bilieto kaina yra 1 euru arba 3 LTL žemesnė nei kad prieš tai jei apmokėjimas buvo vykdomas kortele.
  Kadangi nelieka pasirinkimo mokėti bank transfer’iu arba wizz account’u, ką manau labai daug kas darė, vidutinė bilieto kaina išaugo apie 10-15 LTL .
  Daug kas nepastebės ir džiaugsis, kad neliko booking fee. Smart :)

 360. Jurgis - 2013 04 12, 13:26

  Kaip gali nelikti pasirinkimo moketi Wizz account’u ?

 361. Al - 2013 04 12, 13:32

  Jurgi, Wizz account’u mokėti galima, bet kadangi nera jokio booking fee, kurį wizz account’as ir nuimdavo, nėra jokio skirtumo kaip daryti apmokėjimą – kaina vis viena bus ta pati.

 362. Jurgis - 2013 04 12, 13:32

  CV.LT: „Air Lituanica“ ieško darbuotojų
  http://vz.lt/?PublicationId=fdf31c1c-923e-4ed4-9e64-fae657bb64e7&ref=powerlinklist

  Ponas Zubrus aiškina, kad „artimiausiu metu“ bendrovė pradės ieškos 20 pilotų ir tiek pat palydovų. Iš viso pirmaisiais gyvavimo metais planuojama sukurti virš 70 darbo vietų. Vėliau planuojama plėtra ir atitinkamai didinti darbuotojų skaičių.

 363. Marius - 2013 04 12, 13:48

  Tai faktas ,kad prasidejo kainu karas,ir tokiu kainu veliau nebus…
  Idomu bus stebeti.Ar pavyks uzpildyti lektuvus su tokiom kainom.Cia bus puikiausias atsakymas Turizmo Departamentui i klausima: Ar Vilnius/Lietuva idomi Kijevo gyventojams(aisku ir Ukraina,bet pagrindas bus Kijevas)?
  Kijevas su priemiesciais per 3,5mln vien tik oficialiu gyventoju.Imant atskirai Kijevo gyventojus (pabreziu ne visos Ukrainos) pagal perkamaja galia jie daugiau sau gali leisti nei statistinis Vilnietis.
  Na taip labai jau grubiai skaiciuojant sesi Vilniaus miestai laisvai sugebetu uzpildyti net ir nelabai populiaria turistine krypti(kokia mes Ukrainai esam).
  Manau laisvai,turetu problemu su LF nelikt.Tik aisku kompanijos ne labdaros organizacijos ,jos pelno siekia.Uz savikaina nieks neskraidins.
  Na galima ir TD suprast nepuls jie reklamuoti Vilniaus ,jei neaisku kas ir kiek ilgai skris.

 364. Augustinas Žemaitis - 2013 04 12, 14:02

  @Mindaugas – Neseniai dirbau su pretenzijomis dėl tokios pat situacijos Ebookers. Su kokia aviakompanija situacija? Šiaip bilieto pardavimas yra pirkimo/pardavimo sutartis, privalo skraidinti, bet faktiškai skirtingos aviakompanijos skirtingai žiūri į savo įvaizdį ir pan.; dauguma supranta, kad dėl kelių šimtų litų ar eurų tarptautinio teismo proceso dauguma žmonių nepradės (juoba kai tuos pinigus atgaus), taigi, sprendimą skraidinti ar ne lemia aviakompanijos politika. Pasiginčijimas prideda tikimybės, kad pavyks, bet 100% ji niekada nėra.

 365. Simonas Bartkus - 2013 04 12, 14:10

  @Augustinas, @Mindaugas – dar reikėtų panagrinėti ir pačios sistemos taisykles. Neseniai pirmą kartą avia bilietą pirkau per Expedia (tiesiog su Sales of Point: US buvo pigiau nei Sales of Point: LT), tai patyriau, jog Expedios confirmation taisyklėse parašytą, jog po pirkimo atsiunčiamas pirmasis patvirtinimas NĖRA BILIETAS. Bilietas atsiunčiamas kitu emailu per 72 val.

  Kaip Augustinas parašė, tai bilietas yra sutartis tarp aviakompanijos ir keleivio, todėl dar reikėtų tikrinti faktą ar tikrai ta sutartis buvo sudaryta.

 366. Stebėtojas - 2013 04 12, 14:37

  Iš Small Planet Airlines wikipedia puslapio: 2012 m.Bendrovė „Small Planet Airlines“ užsisakė du Boeing 787 lektuvus.Kurie bus pristatyti kompanijai 2015m.
  Reikia kuo greičiau tokius vėjus ištrint :)

 367. Vytautas-NT - 2013 04 12, 14:56

  Man tai įdomu ar UkraineInt bilietai į Vilniu susikabina su kokiais kitais skrydžiais. Gal tokiu būdu labai gerai būtų kur į Maskvą, Peterburgą skrist?

  Kalbant apie Kijeva, nepamirškim, kad jiem visvien į Europą vizų reikia. Tad tai kiek apriboja keleivių srautus iš ten.

  Beje grįžtant prie Wizz-Rusija, tai kalbant apie Avianova tenka pastebėt, kad ji skraidė tik Rusijos viduje. Deja, vidiniams reisams LCC modelis Rusijoj pasirodė negyvibingas. Aišku, ten pas juos yra teisinių niuansų- visi bilietai gražinami pvz. ir pan.

 368. Mindaugas - 2013 04 12, 15:09

  @Simonas ir @Augustinas avia kompanija Oman Air.

 369. Simonas Bartkus - 2013 04 12, 15:23

  Na, tik dar stipriau apsunkina galimybę kažką atgauti, netgi jeigu tu esi teisus :))

 370. klaustukas - 2013 04 12, 16:37

  daznai perku per orbitz.com (del tos pacios priezasties, kaip Simonas aprase) ir su kai kuriomis avialinijomis daznai buna idomi situacija su apmokejimu (dazniausiai Lufthansa) – orbitz uzsirezervuoja pinigus CC, bet po kurio laiko ir Lufthansa lygiai ta pati uzsirezervuoja. po kurio laiko Lufthansa savo rezerva releasina.

 371. Jurgis - 2013 04 12, 19:21

  Wizzair nueme rezervacijos mokesti, bet vel pakele bagazo kainas :(

  Further increases in the Wizz Air. After changing the commission for the purchase now changes the rules of the carrier charges for checked baggage and too much baggage. Of course, the changes are for the worse – pay more for luggage!
  http://wizzair.com/en-GB/useful_information/service_fees

 372. Al - 2013 04 12, 20:22

  Pastebėjau, kad Aeroflot jau kelintą kartą atsiunčia a321, kuris dabar net dažnesnis svečias nei a320.

  Turint omenyje vis dar augantį srautą į Maskvą ar realu tikėtis bent jau S14 sezone matyti SU skraidant 2x daily, su sąlyga, kad kokia Air Lituanica neateis į maršrutą?

 373. Mindauqas - 2013 04 12, 20:42

  @Jurgis – o koks šaltinis, kad pakėlė bagažo kainas? arba kurias pakėlė?

 374. Marius - 2013 04 12, 21:11

  Turetu but neblogai keleiviu skaicius isauges jei jau 321 siuncia…Siemet kazkaip nepastebejau niekur statistikos.Zinot kas nors? Smalsu butu paziuret:))

 375. klausYmas - 2013 04 13, 08:49

  SAS pagaliau turi savo appsa, bent jau iOS. Visai nieko padarytas

 376. Simonas Bartkus - 2013 04 13, 18:04

  Anot, CAPA informacijos, WIzz Air Russia siekis pradžioje skraidyti būtent iš Maskvos vidiniais reisais – į Yekaterinburg, Samara, Nizhny Novgorod ir Rostov – šios kryptys įvardintos.

 377. Al - 2013 04 13, 19:19

  Simonai, gal turi nuorodą ?

 378. Oleg - 2013 04 14, 16:54

  Gal kas zino ka nors del VNO stovinciu keliu 737 su LY-XXX registracija ir vieno CRJ200, taip pat Lietuvoje registruoto?

 379. Boeing - 2013 04 14, 20:02

  @Oleg Gal čia Air Lituanica juos užsisakė?

 380. mikas - 2013 04 14, 21:18

  Buvo rusų, dabar mūsų.

 381. Vytautas-NT - 2013 04 14, 21:58

  Na kad AirLithuanica kalbėjo apie E-170.

  Beje, įdomu, kodėl Wizz tikisi Rusijoj sėkmės vidiniuose skrydžiuose? Juk tų pačių savininkų sukurta AviaNova su analogiškais lėktuvais užsilenkė. Nebent tikisi iš Wizz prekės ženklo tam tikro žinomumo sėkmės.
  Ukrainoj, po kažkiek bandymų Wizz vidinių skrydžių iš esmės atsisakė…

 382. Patikimasis - 2013 04 14, 22:31

  Dėl Wizz Russia, kas supras tas supras – neviskas auksas, kas auksu žiba ;).

 383. eras - 2013 04 14, 22:39
 384. Vytautas-NT - 2013 04 14, 23:10

  Jei neklystu, tai LionAir berods didžiausias Boeing užsakymas priklauso B737, o gal dar ir Airbus A320.?

 385. eras - 2013 04 15, 00:19

  @Vytautas-NT apacioj straipsnio ir raso kad su Boeing del 230, o su Airbus – 234 lektuvu.

 386. vytautas-nt - 2013 04 15, 00:47

  LionAir yra, berods, ES juodajam sarase. panasu, kad ne be pagrindo. tiesa i Europa jie garantuotai neskraido. Aisku Indonezijoj potencialiu skraidytoju itin daug
  ..

 387. klaustukas - 2013 04 15, 06:43

  tai kad outdated ta informacija del LionAir. pirmiausia tai jis niekur nenuslydo, o nusileido dar iki tako.
  gaila naujo 738 – nebuvo lemta daug skraidyti – vasari pirma karta pakiles i ora, pristatytas LionAir kovo gale.
  is to, kiek teko skaityti, realiausiai kol atrodo microburst versija.

 388. Linas - 2013 04 15, 07:29

  @Vytautas-NT
  Kiek girdėjau, tai LionAir buvo juodąjame sąraše, bet prieš pora metų. Dabar lyg ir nebe…

 389. MJ - 2013 04 15, 08:20

  @Linas
  Tebera. Oficialiai ta aviakompanija vadinasi „Lion Mentari Airlines“.

 390. Jurgis - 2013 04 15, 10:34

  Panašu, kad netrukus oro uostų konkurencija pereis į kitą lygį – Minske Vueling :)

  Vueling to Start Barcelona – Minsk Service from June to Sep 2013

  Update at 0700GMT 15APR13

  Vueling from 02JUN13 to 15SEP13 is introducing operation to Belarus, with 1 weekly Barcelona – Minsk service on board Airbus A320 aircraft. Service operates on Sundays.

  VY7692 BCN0055 – 0525MSQ 320 7
  VY7693 MSQ0610 – 0850BCN 320 7

 391. Jurgis - 2013 04 15, 10:36

  airBaltic удалось в 4 раза сократить размер убытков
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/airbaltic-udalos-v-4-raza-sokratit-razmer-ubytkov.d?id=43229144

  Латвийской национальной авиакомпании airBaltic в прошлом году удалось приблизительно в четыре раза сократить размер убытков, но их общая сумма немного превысила 20 млн. латов, отметил в интервью порталу Nozare.lv министр сообщения Андрийс Матисс.

  По его словам, 2011 года компания завершила с убытками в 84 млн. латов, а прошлый год – чуть более 20 млн. латов, хотя были запланированы потери в 38 млн. латов.

 392. pliumbum - 2013 04 15, 13:16

  Na, ankstoka dar kalbėti apie naują konkurencijos lygį, pirma kregždė tik :) na ir be abejo, konkurencija gali būti tik dėl baltarusiškų keleivių, ne dėl lietuviškų.

 393. mmm - 2013 04 15, 13:18

  Paziurejau kainas Vueling – i abi puses apie 300 euru. Nepigu

 394. Simonas Bartkus - 2013 04 15, 14:19

  Matyt, maršrutas pagal senovinį pariteto principą buvo atidarytas – gruodį Belavia pradėjo skraidyti tuo pačiu maršrutu. Nebūtų nuostabu, jeigu tarifai būtų suderinti.

 395. Deivis - 2013 04 15, 15:04

  @Oleg- Seni B733/735 greičiausiai nupikti dalims FL Technics, pernai jau keli pabaigė savo gyvenimą VNO. CRJ200 greičiausiai LY-VTA tai Chaterjets naujas pirkinys http://www.charterjets.lt/lt/jusu-orlaiviai/cr-200/

 396. Oleg - 2013 04 15, 18:56
 397. Vardas - 2013 04 15, 23:24

  Nieko čia baisaus
  http://www.bbc.co.uk/news/technology-22107433

  „This presentation was based on a PC training simulator and did not reveal potential vulnerabilities on actual flying systems,“ it said. „There are major differences between a PC-based training FMS software and an embedded FMS software.“

  The version used on flight desks was hardened to avoid many of the loopholes found in the training systems, it added.

  Mr Teso said there was little risk that malicious hackers would be able to use what he found.

  „You would have to have solid knowledge of aviation and its protocols and that’s not easy to get,“ he said, adding that he planned to keep on with the research. He said there were lots of other „approach vectors“ for hacking aircraft systems.

 398. Jurgis - 2013 04 16, 10:36

  Rangovai planuoja jau liepos pradžioje atidaryti Žirnių gatvės ir oro uosto jungtį
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15131955/Rangovai.planuoja.jau.liepos.pradzioje.atidaryti.Zirniu.gatves.ir.oro.uosto.jungti=2013-04-16_10-36/

  Planuojame trūkstamą Žirnių gatvės jungtį su Vilniaus oro uostu nutiesti ir sudaryti sąlygas ja važiuoti autotransportui jau liepos mėnesio pradžioje. Likusius gatvės įrengimo darbus, t.y. gatvės apšvietimą, šviesoforines sankryžas, šaligatvius, dviračių takus bei Žirnių gatvę kertančio viaduko ir jungiamųjų kelių statybą – užbaigti kiek vėliau,“ – sakė darbus vykdančios bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Giedrius Cvilikas.

 399. Linas - 2013 04 16, 11:58

  Kažkas naujo vyksta, o mes nežinome? Simonai? ;)
  2013-04-16: Processing of AOC for new Lithuanian carrier advancing

 400. Marius - 2013 04 16, 12:25

  Prasidejo trecia savaite ,kaip Stokholmas skraisdo…Pradzia buvo su labai geru uzpildymu,kaip dabar reikalai.Nusistovejo geras load ir pan.?

 401. Jurgis - 2013 04 16, 13:19
 402. Jurgis - 2013 04 16, 15:18

  Правительство одобрило новые скидки в Рижском аэропорту
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/pravitelstvo-odobrilo-novye-skidki-v-rizhskom-aeroportu.d?id=43235110

  Вновь появятся льготы для авиакомпаний за открытие новых авиалиний и ежегодное увеличение числа перевезённых в и из Риги пассажиров – они получат скидки на стоимость обслуживания пассажиров и стоянки самолётов.

 403. eugenijus - 2013 04 16, 20:28

  OT labai idomu skrydi radau su b737-800 net 7 valandu, kokiu budu cia viskas ivyksta:
  SUN 28 APRIL 2013 FLIGHT – NOVOSIBIRSK RU TO FRANKFURT DE
  —————————————————————————–
  DEPARTURE: 28 APR 06:45 – TOLMACHEVO, TERMINAL: B
  ARRIVAL: 28 APR 08:55 – FRANKFURT INTL, TERMINAL: 2
  FLIGHT: S7 851 – SIBERIA AIRLINES

  DURATION: 07:10
  MEAL: MEAL
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  AIRCRAFT OWNER: S7 SIBERIA AIRLINES
  EQUIPMENT: BOEING 737-800
  OPERATED BY SIBERIA AIRLINES, S7

 404. Andrius - 2013 04 16, 21:29

  Sibir ne vieninteliai tokius ilgius skrydžius su paprastu (ne VIP) B738 daro.
  Yra dar keletas 7 valandų non-stop reisų su B738:
  Transavia Dubajus-Amsterdamas HV6902
  Norwegian Dubajus-Oslas DY5003

  Man rodos tokie reisai įmanomi tik užblokavus tam tikrą kiekį kėdžių.

 405. Jurgis - 2013 04 16, 22:00

  Еврокомиссия расширяет следствие по делу о выдаче государственных средств Estonian Air
  http://rus.delfi.ee/daily/business/evrokomissiya-rasshiryaet-sledstvie-po-delu-o-vydache-gosudarstvennyh-sredstv-estonian-air.d?id=65983598

  Начиная с 2009 года Estonian Air получала государственную помощь несколько раз, в том числе три вливания капитала на общую сумму 57 миллионов евро.

 406. Arturas - 2013 04 17, 09:09

  Transavia skrenda i Dubai su stopover’iu…

 407. Tomas - 2013 04 17, 09:13

  Reikalingi 30 bilietų liepos pabaigos skrydžiui Ryga – Stambulas – Ryga. Nusiunčiau Turkish Airlines užklausą, gavau atsakymą: At the moment the flight is overbookL..no seat at allL

  Neblogai :)

 408. Marius - 2013 04 17, 09:31

  http://www.lrytas.lt/-13661772101365835648-d-grybauskaitė-į-londoną-vyksta-su-pigių-skrydžių-kompanija.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss pagaliau …Gal pralaus ledus ir kiti nebedarys tragedijos.Vakaru Europoje jokio soko nebus.Cia tik Rytu Salyse vos ne didziausia geda pazeminimas

 409. Jurgis - 2013 04 17, 09:33

  Spauda praneša: Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį kelionei į Londoną, kur dalyvaus buvusios Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Margaret Thatcher laidotuvėse, pasirinko pigių skrydžių avialinijas „Wizzair“.
  Aišku, čia visiška PR akcija. Tačiau tai visiškai natūralu. Pažiūrėkim,- Lietuva tarp pasaulio lyderių naudojant low-cost airlines (>50%)-
  http://www.economist.com/blogs/graphicdetail/2013/04/daily-chart-10

 410. Vaidas - 2013 04 17, 09:58

  Prezidentė su Wizzair?
  Man atvirai tai gėda už tokį sprendimą. Kokią žinutę tai siunčia pasauliui apie mus? Kaip kokią prasčiokų tautą, kur net prezidentas negali charterio užsisakyt. Nekalbu apie klerkus, kuriems tikrai gali LCC naudotis, bet tik ne aukščiausi šalies valdovai.

 411. Al - 2013 04 17, 10:06

  @Tomas, o iš VNO nebandei?

 412. Tomas - 2013 04 17, 10:15

  @Al Netinka iš Vilniaus, iš Rygos reikia :)

 413. Augustinas Žemaitis - 2013 04 17, 10:21

  Nematau kažko gėdingo. Faktas, kad Vilnius-Londonas patogiausias skrydis yra pigių skrydžių avialinijomis. Užsakomieji reisai brangūs, ypač kai užsakomi prieš pat, ko valdžiai dažnai prireikia – tokiu atveju jau geriau įsigyti specialų lėktuvą. Valdžios lėktuvas su Lietuvos simboliais galėtų reprezentuoti šalį. O jei jau tokio nėra tai jokio skirtumo, atskris užsakomuoju reisu su ten kokiais nelietuviškais „SmartLynx“ ar „Small Planet“ ženklais ar reisiniu – niekas čia neatkreips dėmesio. Tada turi būti žiūrima į patogumą ir kainą – jei kur nors reikėtų skristi su keliais persėdimais ar pan., gal verta užsakyti lėktuvą (arba jei yra didelė delegacija), o kitu atveju reisiniai visai tinka. Na o jei vienintelis reisas yra pigių skrydžių aviakompanijos tai logiška pigių skrydžių.

 414. Marius - 2013 04 17, 10:21

  Nieko čia gėdingo nematau. Ar būtinai prezidentė privalo skraidyti biznio klasėmis už mokesčių mokėtojų pinigus?

 415. Marius - 2013 04 17, 10:23

  Vaidai
  tuoj bus ir Vakaru spaudoj atsiliepimu ir pamatysi kokia geda ji padare:))).Dauguma itakingiausiu dienrasciu isvis nerasys apie tai,nes anoks cia skandalas,daug kas taip skraido(turiu galvoj Vakaru Europos auksto rango zmones).Kaip tik bus pagyrimai nes pavyzdi rodo,tuom paciu ir Lietuva priartina prie vakarietisko poziurio.Ta prasme pavyzdi rodo Rytu Salims.
  Vat tuom mes ir skiriames nuo Vakaru,kad pas mus rubai su Brendo logotipais per visa krutin.Kas vakaruose iskart iskiria minioj atvykusisu Rytu Europiecius:))

 416. expertas - 2013 04 17, 10:24

  puikus Prezidentes sprendimas. palaikau.

 417. Al - 2013 04 17, 10:26

  Ir prezidentė ir Wizz air gavo nemokamo PR’o šiek tiek. Visi laimingi :)

 418. Nepatyręs - 2013 04 17, 11:45

  Sveiki.Vasarai ieškau bilietų į Londoną ir galbūt galėtumėt patarti,kur galima rasti pigesnių bilietų? Amadeus pigiausias variantas (via RIX) 182 svarai (2 žmonės),tačiau perėjus į airbaltic puslpį kaina šokteli virš 600 eur.

 419. Augustinas Žemaitis - 2013 04 17, 12:38

  Wizzair.com ir Ryanair.com manau bus pigesnių bilietų.

 420. Vaidas - 2013 04 17, 12:49

  Prasčiokiškas, valstietiškas mentalitetas ir tiek: ir nereikia tau biznio klasės, paskrisi 3 val. su liaudim, nenubiednėsi. Gražus vaizdelis bus: atsidaro trapas ir iš jo lipa mūsų tautiečiai klykiančiais vaikais, plyštančias maišais, išsilankstinėja vežimėlius, čia privaziuoja Jaguar XJ, sustabdo eismą, ieško tarp būrio mūsų prezidentės dideliam tautiečių nepasitenkinimui: ką yr, ko blia neleidž eit???

  Manau, taupoma ne vietoje.

 421. Marius - 2013 04 17, 12:52

  Visu pirma prezidente neskrenda i oficialu tarpvalstybini sutikima .Tai tokiu atveju raudono kilimo ir sutikimo nera….

 422. Numba - 2013 04 17, 12:54

  O i lektuva DG begte bego, kad geresne vieta uzsiimti ar kaip :D

 423. Linas - 2013 04 17, 13:09

  @Numba
  Apsauginiai už ja bėgo ;)

 424. WIncas - 2013 04 17, 13:10

  Anoks cia taupymas, jei butu su mikriuku vaziavus gal kitas reikalas…. Valdzios atstovai yra tokie patys zmones kaip ir kiti, manau net ne su jaguaru o su taxu iki laidotuviu galetu prezidente palekt, tai tik parodytu zmogaus evoliucija is gudziu viduramziu ….

 425. Andrius - 2013 04 17, 13:16

  Arturas – 2013 04 17, 09:09

  „Transavia skrenda i Dubai su stopover’iu…“

  Nevisada.
  Kartais su stopoveriu Stambula, kartais tiesiogiai, priklausomai nuo oro sąlygu.
  Paskutinis balandžio 15d DXB-AMS reisas buvo tiesioginis.
  http://www.flightradar24.com/#!/2013-04-15/19:30/TRA6902

 426. Mindaugas - 2013 04 17, 14:05

  Prezidentūra atskleidė, kodėl Dalia Grybauskaitė į Londoną skrido pigių skrydžių bendrovės „Wizz Air“ reisu

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pigių skrydžių bendrovės „Wizzair“ paslaugas kelionei į Londoną dalyvauti buvusios britų premjerės Margaret Thatcher laidotuvėse pasirinko dėl paprastumo, pigumo ir greitumo, teigia šalies vadovės spaudos tarnyba.

  15min.lt jau rašė, kad Prezidentė socialiniame tinklapyje „Facebook“ išplatino nuotrauką, darytą „Wizz Air“ lėktuve.

  Tiesioginis reisinis skrydis į Londoną pirmyn ir atgal kainavo 3 tūkst. litų, tokia kelionė karinių oro pajėgų lėktuvu kainuoja 50 tūkst. litų, užsakomuoju reisiniu lėktuvu – mažiausiai 150 tūkst. litų, BNS pranešė spaudos tarnyba.

  „Prezidentė pasirinko paprasčiausią, pigiausią ir greičiausią būdą pasiekti Londoną“, – teigiama komentare.

  Skaitykite daugiau:
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidentura-atskleide-kodel-dalia-grybauskaite-i-londona-skrido-pigiu-skrydziu-bendroves-wizz-air-reisu-56-326908

 427. Marius - 2013 04 17, 14:33
 428. Arturas - 2013 04 17, 14:40

  To Andrius:
  aciu uz pataisas. As taip giliai net neziurejau. Tik ju pardavimo sistemoje visi skrydziai nurodomi su techniniu sustojimu….is to ir padariau isvadas…

 429. Nepatyręs - 2013 04 17, 16:45

  To Augustinas:
  Žinoma, Wizzair ir Ryanair puslapiai patys pirmi paieškoje,tačiau vis norisi sutaupyti.Kadangi skraidyti mėgstu,negasdina ir persėdimai.

 430. Marius - 2013 04 17, 16:46

  Taigi yra „Chartejets“ ir panasiai…Cia ka pas juos tokios kainos 150tukst ir daugiau ,uz lektuvo su igula nuoma?

 431. Simonas Bartkus - 2013 04 17, 18:09

  Pasiekė žinia, jog kai kurie turintys bilietus STN-VNO gavo notification’us (birželio mėn), kad jų skrydis yra cancelled. Tačiau bilietai prekyboje, pagal anksčiau paskelbtą tvarkaraštį. Kas nors su tuo dar susidūrėte?

  AirBaltic pakoregavo planuojama tvarkaraštį iš Rygos vasarai – vieno savaitinio reiso neteko Tel Avivas, Palanga, Kopenhaga, Miunchenas, dviejų Hamburgas. Padaugėjo vienu į Stavangerį, trimis – į Minską.

 432. Simonas Bartkus - 2013 04 17, 18:16

  Mariau, čia panaši kaina ir padiktuota. Hawkerio nuoma apie 15 tūkst. valandai – su atstova ir kt. manau, kad panašus pasiūlymas gali gautis.

 433. Karolis - 2013 04 17, 18:24

  Jei neklystu vakar suejo dveji metai nuo Wizz atejimo i vno ir lcc isigalejimo pradzios Lietuvoj ;)
  Beje buvo kalbos jog balandzio antroj pusej bus ziniu apie Air Lituanica.
  Tai sveikinimai Wizz ir laukiam oficialiu ziniu.

 434. oxs - 2013 04 17, 18:31

  Suprantama, kad Simonas kol kas nieko nepraneša, bet internetas skelbia:
  New start-up national carrier of Lithuania. Mid-term vision – regional airline with 4-5 regional jets, operating high frequency flights from Vilnius Airport.
  Official launch date – May 1, 2013.
  Inaugural flight – June/July, 2013.

 435. Laurynas - 2013 04 17, 18:39

  <Simonai,
  kaip tik Ryga pakoregavo tvarkarasti vasarai ir pridejo papildomu freq, FCO, MUC, PLQ.

  (cia nzn nebent su pernai lygini).

 436. Simonas Bartkus - 2013 04 17, 18:50

  Laurynai, lyginu su tuo, kas buvo paskelbta kovo mėnesį vasarai.

 437. Simonas Bartkus - 2013 04 17, 19:02

  O jei lyginti su praėjusia vasara:

  Amsterdam: 12, buvo 13;
  Atėnai: 3, buvo 4;
  Bilundas: 6, buvo 7;
  Hamburgas: 10, buvo 12;
  Kaunas: 4, buvo 5;
  Kijevas: 14, buvo 21;
  Miunchenas 9, buvo 12;
  Vilnius 35, buvo 49;
  Talinas 35, buvo 49;
  Venecija 2, buvo 3.

  Auga:
  Barselona 8, buvo 7;
  Briuselis 11, buvo 10;
  Kišiniovas 4, buvo 3;
  Diuseldorfas 7, buvo 5;
  Gatwick 9, buvo 7;
  Domodedovo 10, buvo 7;
  Paryžius 12, buvo 9;
  Roma 8, buvo 7;
  Stavangeris 6, buvo 5;
  Stokholmas 28, buvo 21;
  Turku 6, buvo 5;

  Uždaryti reisai nuo praėjusios vasaros: Dublinas, Gdanskas, Oulu.

  Aišku, čia tik frequency pokyčiai, nerodo capacity pokyčių, nes atsirado daugiau Dash, o Fokkerių ir Boeingų mažėja.

 438. Augustinas Žemaitis - 2013 04 17, 19:07

  Nepatyres – nemanau,kad pigiau rasi. Ten kur skraido pigiu skrydziu bendroves tiesiogiai ju kaina paprastai maziausia (jei is anksto perkama). Juk su persedimu ir kastai daug didesni nei tiesioginio reiso.

 439. Karolis - 2013 04 17, 19:40

  Panašu, jog Wizzair pradėjo taikyti standartinį 6 GBP administracinį mokestį, nesvarbu ar mokama pavedimu ar kortele…

  Kažin, ar turintiems Wizz Account jis irgi taikomas? Tuomet jį turėti nėra jokios prasmės.

 440. Šarūnas - 2013 04 17, 21:09

  Jeigu Air Lituanicos datos teisingos, per mėnesį nepavyks išreklamuot skrydžių. Ir jeigu startas gegužę, pirmas skrydis, kaip min rugsėjį, manau, turėtų būti. Dar aišku klausimas, kaip greit GDS įsivažiuos.

 441. Marius - 2013 04 17, 21:27

  Aiski data ir Zuokas nepranese:))))Lengviau patiketi zemes drebejimu Lietuvoj:)))
  Kas seka Vilnius Veza,Airlituanica ir visus kitus Zuoko projektus zino :viskas ivyksta po ilgu,ilgu kalbu ir ,taip pat, po daugkartiniu datu,pradziu nukelimu.

 442. Tomas - 2013 04 18, 09:08

  Aš turėjau bilietą Lutonas – Vilnius su Ryanair gegužės 30 dieną. Pranešė, kad atšauktas. Pasiūlė skristi į Kauną (perkėlė skrydžius iš Vilniaus į Kauną). Sakau netinka, pasiūlė skristi iš Stanstedo į Vilnių tą pačią dieną. Sakau gerai. Vakar gavau laišką, su tuo pačiu reference number, kad skrydis Stansted – Vilnius atšauktas. Užėjau į Ryanair.com, bilietai parduodami. Tai irgi nesupratau. Ar tikrai atšauktas, ar čia per klaida atsiuntė tą laišką. Reikės skambinti, klausti.

 443. Jurgis - 2013 04 18, 09:09

  Литовские аэропорты Рижскому пока не конкуренты, но лишь пока

  Хотя аэропорты соседней Литвы, несмотря на освоение ими новых маршрутов, пока нельзя назвать конкурентами Рижскому международному аэропорту, его руководству необходимо учитывать на будущее фактор их стремительного развития, пишет газета Dienas bizness.
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/litovskie-aeroporty-rizhskomu-poka-ne-konkurenty-no-lish-poka-51834

 444. mmm - 2013 04 18, 09:39

  Paskutines naujienos – AirLItuanica CAA dar nenurode lektuvo, kuriuo ruosiasi skraidyti. Licencijos reikalai del to svarstomi letai.

 445. Jurgis - 2013 04 18, 11:22

  Govt aircraft could be operated by Lithuanian-Estonian joint venture – PM
  http://www.lithuaniatribune.com/34536/govt-aircraft-could-be-operated-by-lithuanian-estonian-joint-venture-pm-201334536/

  An aircraft that would be used for official visits by the Heads of State could be operated by a joint Lithuanian-Estonian venture, Lithuania’s Prime Minister Algirdas Butkevicius has said adding that this initiative is already being discussed with Vilnius Mayor Arturas Zuokas and Estonia’s air carrier Estonian Air.

 446. Jurgis - 2013 04 18, 11:24

  Серьёзные инвесторы не интересуются покупкой airBaltic
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/serioznye-investory-ne-interesuyutsya-pokupkoj-airbaltic.d?id=43240134

 447. Jurgis - 2013 04 18, 11:27

  SAS and Turkish Airlines commence code-share partnership
  Source: SAS

  17/04/2013

  SAS and Star Alliance partner Turkish Airlines are today entering into a code
  -share agreement that offers Scandinavian travelers easy access to six
  destinations in Turkey.
  As of today, SAS customers are able to book Turkish Airlines operated flights
  with a SK flight code on http://www.flysas.com (or with a travel agency) from
  Copenhagen, Oslo, Stockholm, Gothenburg, Helsinki, Aalborg and Billund to
  Istanbul and further on to Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman and Izmir. In
  addition, Turkish Airlines will add their code to more than 20 destinations in
  Scandinavia and Finland.

  „We are very pleased to announce this code-share agreement with Turkish
  Airlines. Both tourism and trade between Scandinavia and Turkey have increased
  with double digit figures the last years, and we are happy to be able to offer
  our customers flights to six destinations in Turkey“, says Joakim Landholm, EVP
  Commercial at SAS.

  SAS customers will also be able to earn EuroBonus-points on all Turkish Airlines
  flights since both airlines are partners within Star Alliance.

  Turkish Airlines operates three daily flights to Copenhagen and Stockholm,
  twelve weekly flights to Oslo and Helsinki, ten weekly flights to Gothenburg and
  three weekly flights to Aalborg/Billund, a total of almost 80 weekly flights
  between Istanbul and Scandinavia/Finland.

 448. Linas - 2013 04 18, 11:42

  Iš paskutinių dienų naujienų, man labiausiai patiko ši:
  AEA: U.S. customs facility in Abu Dhabi harms the competitiveness in the transatlantic aviation market
  http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=42938

 449. Jurgis - 2013 04 18, 13:09

  Dar viena a/k nusimato :)

  Premjeras: su estais deramasi dėl „prezidentinio lėktuvo“
  http://vz.lt/article/2013/4/18/premjeras-su-estais-deramasi-del-prezidentinio-lektuvo#ixzz2QoPYXwuV

  „Noriu informuoti, kad Susisiekimo ministerija jau anksčiau pradėjo derybas su Estijos aviakompanija „Estonian Air“ dėl bendros įmonės steigimo. Tos derybos vyksta jau du mėnesius. Dabartiniu metu aptariami planai dėl bendros aviakompanijos steigimo Lietuvoje, dėl naujų maršrutų atidarymo“, – Seime kalbėjo premjeras.

 450. Donatas - 2013 04 18, 14:01

  Visiskai nenaudingas projektas.

 451. Jurgis - 2013 04 18, 14:21
 452. Marius - 2013 04 18, 14:39

  Bendrovės pajamingumas buvo 10% didesnis nei prieš metus.
  Pernai „airBaltic“ RASK (pajamos iš vienos vietos nuskridus vieną kilometrą) augo 15%, lyginant su 2011 metais. Oro bendrovė per 2012 m. sugeneravo beveik 1,13 mlrd. Lt (228,5 mln. LVL) pajamų, nepaisant sumažėjusių pajėgumų. Lyginant su metais prieš tai, 2012 m. „airBaltic“ veiklos sąnaudos buvo sumažintos beveik 286 mln. Lt (58 mln. LVL) iki 1,22 mlrd. Lt (248 mln. LVL).

  Šių metų vasarą be jau įprastų maršrutų „airBaltic“ keleivius skraidins šešiomis naujomis kryptimis. Su oro bendrove keleiviai galės pasiekti Prahos (Čekija), Hevizo-Balatono (Vengija), Olbijos (Sardinija, Italija), Larnakos (Kipras), Maltos ir Rijekos (Kroatija) oro uostus. Iš viso „airBaltic“ skraido 60 krypčių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir NVS šalyse.

  99,8% „airBaltic“ akcijų valdo Latvijos vyriausybė. Šiuo metu bendrovės lėktuvų parką sudaro 29 lėktuvai.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/18/airbaltic-apyvarta-pernai-sieke-325-mln-lt#ixzz2QomcCPMs

 453. klaustukas - 2013 04 18, 16:05

  idekit kas nors straipsni, kur Hainan domisi BT – manau, tiktu i tema – juk negali buti, kad nesidomi? jei jau ANNA domis, kaip Hainan gali toki gardu kasni paleisti

 454. Jurgis - 2013 04 18, 16:16

  Kaunas airport grows in popularity among Latvians
  http://bnn-news.com/kaunas-airport-grows-popularity-latvians-93373

  Kaunas International airport (KIA) is experiencing a rapid increase of passengers from Latvia. The number of Latvian passengers has increased by 44% lately.

 455. Vytautas-NT - 2013 04 19, 10:15

  A.Butkevičius vėl pripūtė miglos, kur reikia, kur nereikia. kas čia per mistinė kategorija- prezidentinis lėktuvas, bet ne specialus, kuris būtų naudojamas įprastiniams skrydžiams? Ar čia bus kažkoks „pagerintas’ paprastas lėktuvas, nes biznierių vežiojimui skirtų lėktuvų į reisus nepaleisi. Ar naudos tiesiog paprasta reisinį lėktuvą (gal kitaip dažytą). Tai tada koks skirtumas , lyginant su lėktuvo nuoma? Galima sutartį metams pasirašyt ir nuomuotis tuos lėktuvus. Kainos žinomos.

  Įdomu iš kur ta 3000 Lt suma už D.Grybauskaitės skrydį? Ar ten labai didelė kompanija su ja skrido. Manau 1000 Lt pirmyn- atgal su visais [priedais) Londonan yra maksimumas…

 456. expertas - 2013 04 19, 11:03

  @Vytautas-NT, juk buvo minėta, kad suma už 5 bilietus, tai išeina po 600 Lt/asm., kas yra visiškai normali kaina.

 457. Linas - 2013 04 19, 11:03

  @Vytautas-NT
  na perskaityk nors kartą iki pabaigos ir įsigilink, parašyta, kad skrido 5 žmonių delegacija su apsauginiais, kitais lydinčiais asmenimis ….

 458. Marius - 2013 04 19, 11:03

  Buvo rasyta 5zmones .Kas isejo 600LT roundtrip vienam tikrai pigiau nerasi.Nepamirskit,kad ir saugumo proceduras derino.Cia papildomi „reikalai“ Wizzairui buvo(ta irgi patys Wizzair patvirtino)

 459. Marius - 2013 04 19, 11:24

  Linai
  apsauginiai mokejo atskirai(uz juos ne Prezidentura moka)
  5zmones is prezidenturos puses .Ten kiek pamenu prezidente ,fotografas,atstove spaudai ir dar patarejai gal:)))

 460. Jurgis - 2013 04 19, 11:29

  Estonian Air registracija nuo rugpjucio 1 d. – 10 Euru. Eina airBaltic keliu.

  Estonian Air изменит бортовое обслуживание и количество ценовых классов
  http://rus.delfi.ee/daily/business/estonian-air-izmenit-bortovoe-obsluzhivanie-i-kolichestvo-cenovyh-klassov.d?id=65999438

  Регистрация на полет за стойкой для владельцев билетов Eco с 1 августа станет платной и обойдется в 10 евро. Бесплатно зарегистрироваться на рейс можно будет в интернете на сайте Estonian Air, при помощи SMS по мобильному телефону или в специальном автомате в аэропорту.

 461. Jurgis - 2013 04 19, 16:17
 462. mikas - 2013 04 19, 17:22

  Kas apie Estonian registracijas, tai ir dabar pvz, Osle registruojiesi SAS automate ir nėra jokių problemų.

 463. Jurgis - 2013 04 19, 17:44

  @mikas Tai tų problemų ir nebūtų, jei VNO stovėtų airBaltic, Estonian ir t.t. registravimosi automatai. O kol jų nėra, bent jau su airBaltic skrendantiems pastoviai iškyla konfliktinės situacijos. Gal būt ne visi moka ar gali registruotis internetu, gal pamiršta, gal nežino, nes anksčiau taip nebuvo. Dėl pvz. Ryanair tokių problemų nekyla, nes visi žino, kad tik taip galima registruotis nemokamai ir taškas :)

 464. mikas - 2013 04 19, 18:22

  Čia gal Simonas papliotkintų, kiek gi kainuoja tos dvi mergaitės (BT atveju), kurios registruoja. Šiaip ar taip, bent viena gi turi būti net ir SMS, Internet ar Registravimo aparato buvimo atveju, nes bagažą kažkas gi priimti turi….

 465. Simonas Bartkus - 2013 04 19, 18:53

  Grubiai check-in oro uoste aviakompanijai kainuoja apie 2 LTL. Čia vidurkis.

 466. Paulius - 2013 04 20, 03:40

  Panašu, kad Dreamlineriai tuoj vėl kils į orą.

  Boeing Dreamliner cleared to fix battery, start flying again
  http://money.cnn.com/2013/04/19/news/economy/boeing-dreamliner/

 467. Mindauqas - 2013 04 20, 14:36

  @Tomas – 2013 04 18, 09:08
  Būtinai išsiaiškink, nes galbūti tik komunikacijos klaida, o gal iš tikrųjų tavo bilietą panaikino.
  Paprasčiausiai pasijunk per Manage Bookings – jei statusas Confirmed ir skrydžiai tau tinkami, tai viskas bus OK.
  Galėjo būti kad paėmė rez nr iš atšauktų LTN-VNO skrydžių, o, kadangi jau buvai pasikeitęs skrydį, sistema sugeneravo emailą su skrydžiu iš STN.

 468. Jurgis - 2013 04 22, 10:09

  Dar viena A.Zuoko ekskursija- buvo Tailandas, dabar P.Afrikos Respublika. Ir niekas jo nesustabdys !

  Egzotika: A. Zuokas investuotojų į avialinijas ieško P.Afrikoje
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/egzotika-a-zuokas-investuotoju-i-avialinijas-iesko-pafrikoje.d?id=61208285#ixzz2RB4ksJUz

 469. Jurgis - 2013 04 22, 10:31

  Kad Brian Joffe nusipirktų ir apmokėtų vieną Air Lituanica akciją (kokia jos vertė ? rašė, kad 10 000 Eur, bet ar tokia ir užregistruota ?), A.Zuokas išleidžia 15 000 lt (čia tik bilieto kaina). 49 proc. strateginis investuotojas rastas – britų FlyBe. Čia vis ne mano žodžiai. Čia cukraus pudra :)

 470. Jurgis - 2013 04 22, 10:39

  Kaunas pagaliau paskelbė 2013 m. kovo statistiką :

  29295 keleivių
  Pokytis (2012/2013) minus 59,90%

 471. Vytautas-NT - 2013 04 22, 10:40

  Gana įdomus (bet, spėju, ne pirmas) incidentas nutiko praėjusį antradienį. Skrendant rytiniu reisu į Kopenhagą su SAS Danijoj laukė rūkas. Pasukes ore ratus vos ne valandą, lėktuvas tūpė Malmėj, prisipylė kūro, dar pastovėjo apie valandą, kol galop pagavo tinkamą tarpą su 350 m. matomumu ir šiaip ne taip po kokiom 3 ar daugiau valandom pasiekėm Kopenhagą.
  Kiek Supratau CRJ-900, nors ir nauji lėktuvai, neturi įrangos leistis riboto matomumo sąlygomis (be kelių SAS Malmėj dar buvo ir Estonian nusileidę).
  Įdomu, ar tai visų mažesnių lėktuvų bėda? Ar čia tik Bombardier taip keistai gamina? Ar čia SAS sugebėjo tokius lėktuvu užsakyt (pvz. kad pigesni).
  Nes tokiu atcveju žiemos sezonu problemų su jais turėtų kilti gana dažnai…

 472. Jurgis - 2013 04 22, 11:01

  Įmonių vadovams svarbiausias suskystintųjų dujų terminalas, nacionalinės oro linijos – nė motais
  http://www.balsas.lt/naujiena/729348/imoniu-vadovams-svarbiausias-suskystintuju-duju-terminalas-nacionalines-oro-linijos-ne-motais/1

  Paprašius nurodyti, ar atitinkami Lietuvos strateginiai projektai yra prioritetiniai, net 90 proc. apklaustųjų palaikė Klaipėdos suskystintųjų dujų terminalo projektą, po 83 proc. respondentų – elektros jungtį su Švedija „NordBalt“ ir Klaipėdos uosto plėtrą, 81 proc. – elektros jungtį su Lenkija „LitPol Link“, 70 proc. – gamtinių dujų jungtį su Lenkija, 63 proc. – europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektą, o naujos atominės elektrinės projektą – 56 proc. apklaustų verslo lyderių. Nacionalinių oro linijų projektą prioritetiniu nurodė tik 22 proc. apklaustų verslo atstovų.

 473. Jurgis - 2013 04 22, 11:05

  Lietuvos oro uostų augimas sustojo.

  Per tris šių metų mėnesius į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 624.400 keleivių – tai 0,04% mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
  http://vz.lt/article/2013/4/22/keleiviu-oro-uostuose-skaicius-augo-nezymiai#ixzz2RBIngWnZ

 474. Jurgis - 2013 04 22, 11:16

  Прогноз: 120 000 жителей Латвии в отпуск полетят через Каунас
  http://www.delfi.lv/biznes/bnews/prognoz-120-000-zhitelej-latvii-v-otpusk-poletyat-cherez-kaunas.d?id=43251259

  В этом году доля латвийских пассажиров выросла до 15%. Это означает, что не менее 120 000 жителей Латвии в отпуск полетят через Каунас.

 475. Vytautas-NT - 2013 04 22, 11:58

  Na Kaunas gaina Lietuvos statistika. Bet jei imti Vilnių atskirai, tai šiemet vis dar bus augimas, nors ir nedidelis. Turėtų jaustis antrojo Wizz lėktuvo efektas. O toliau vasara, matyt, augimas dėl Wizz ir Ryanair įtakos bus nežymus…

 476. Marius - 2013 04 22, 12:05

  To Vytautas-NT
  kazka netaip cia pagalvojei/parasei del VNO.Jei imant VNO atskirai tai augimas 30%.Nieko sau „nedidelis“ augimas:)))

 477. Marius - 2013 04 22, 12:19

  To Jurgis
  del vizito PAR nebuciau taip jau uztikrintai skeptiskas.Labai realu ,kad vel tuscias reikalas bus.Bet palyginus su visomis kitomis jau buvusiomis investuotuju paieskomis/derybomis cia didziausia tikimybe sulaukti rezultato.Turiu galvoje ne „stebuklo“ ,o bent jau nedidelio ,kokio tai,veiksmo/judesio.Nes dabar tai visikai apmires reikalas.
  Vizito metu taip pat vyks susitikimai su aviacijos verslo atstovais, kurie jau konsultavo „airLituanica“ darbo grupę.

 478. Jurgis - 2013 04 22, 12:48

  Normalus žydas neinvestuos savo pinigų ten, kur nekontroliuoja situacijos. Išvada – arba neinvestuos į Air Lituanica, arba – kontroliuos Air Lituanica :)

 479. Marius - 2013 04 22, 12:49

  Vilniaus mero Artūro Zuoko sumanyta oro bendrovė „Air Lituanica“ savo įstatinį kapitalą padidino 5 mln. Lt.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/22/air-lituanica-istatinis-kapitalas-didinamas-5-mln-lt#ixzz2RBjDJxM0

 480. Linas - 2013 04 22, 13:14

  Čia informacija daugiau tiems, kas domisi Cargo avialinijomis:
  Air Cargo Germany – Kaputt??
  In an unexpected move, Air Cargo Germany has interrupted operations as of Thursday afternoon.
  Two of their freighters (presumably flights 6U 3141 and 6U 3232 both bound for the U.S.) were offloaded shortly before planned departure at Frankfurt – Rhein Main Airport.
  Sources familiar with the issue have speculated that the German Civil Aviation Authority, the LBA, may have revoked ACG’s Operator Certificate.
  Although ACG’s homepage speaks of „temporary interruptions,“ it is unclear if and when operations might be resumed.
  Reportedly, ACG is in dire financial troubles, not having declared any profit since beginning operations in 2008.
  In April 2012, Russian cargo group Volga-Dnepr (VI) completed the acquisition of Frankfurt Hahn-based Air Cargo Germany (6U) for a 49% stake. At FRA, ABC AirBridge Cargo, subsidiary of Volga Dnepr Group is the second largest operator after German flag carrier Lufthansa.
  There is also speculation that Lufthansa has questioned the cash influx from ABC to ACG because of ACG allegedly not meeting the requirements for European Community based ownership.
  The cooperation of ACG and ABC is a challenge to Lufthansa’s most profitable North Atlantic business to the U.S. since ABC also has U.S. traffic rights from Germany.
  However, at presstime, there is no confirmation from the German LBA regarding the revocation of ACG’s operating certificate.

 481. Jurgis - 2013 04 22, 13:39

  Israel passes Open Skies despite protests

  An agreement to allow unrestricted air services between Europe and Israel has been passed by the country’s parliament despite angry protests from airline workers who claim it could lead to job losses.

  Israel ratified the country’s entry into the European Common Aviation Area (CAA) despite protests by workers from Israir, El Al and Akria outside the Israeli parliament.

  „The goal of the reform we approved today is to reduce the costs of flights to and from Israel and to increase incoming tourism,“ Prime Minister Benjamin Netanyahu said in a statement, adding that the deal had been under discussion for „many years.“

  The agreement, which was signed in March 2012, will give European carriers unrestricted access to points in Israel and affords Israeli carriers the same blanket access to the airports of all European states.

  In its continuing expansion of Europe’s Common Aviation Area (CAA), the European Commission now aims to close deals with Ukraine and Azerbaijan, a commission official told Routes News.

  “With Ukraine, our hope is that we could finalise that this year,” said the official. “The same for Azerbaijan. We hope to finalise it by the end of this year.”

  Under its neighbourhood policy, the European Union is seeking rapid, comprehensive liberalisation of air markets with states to the South and East of the trade bloc.

  Yet Israel negotiated a gradual opening of its aviation sector.

  Despite the alarm of airline workers in Israel, the EU-Israel air transport market will only be fully open in 2018, 10 years after negotiations between the EU and Israel began.

 482. Marius - 2013 04 22, 14:25

  Kaip tik i tema apie krovinius
  Šiemet kovą Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir Būtingės terminale krovinių perkrauta 10,6%, oro uostuose – 27,8% daugiau nei 2012 m. kovo mėn., praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis išankstiniais duomenimis.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/22/isaugo-perkrautu-kroviniu-skaicius#ixzz2RC6sKrUt

 483. Marius - 2013 04 22, 16:24

  Pirmasis skrydis jau irgi suplanuotas – birželio 30-ąją, sekmadienį, į Briuselį. „Tai jau konkretu. Su oro uostais reikia sekundžių tikslumu tartis. Tariamės ir planuojame tokiam laikui“, – tvirtino „airLituanica“ valdybos pirmininkas.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/transportas/pirmasis-airlituanica-skrydis-birzelio-30-aja-nors-kol-kas-nera-nei-investuotoju-nei-licencijos-667-328469#ixzz2RCbCSiTs

 484. Simonas Bartkus - 2013 04 22, 17:52

  Ryanair „reserved seats“ įtraukė dar 2 eiles (paskutines), dabar jau iš viso 45 vietos yra „reserved“. Įdomu, ar čia spaudimas, kad tiems, kurie nerezervuoja gyvenimas taptų dar blogesnis, dar čia būdas kaip pereinama prie pildai „allocated seating“.

 485. Simonas Bartkus - 2013 04 22, 17:54

  Vytautas-NT: praktikoje prie 0 matomumo jokie komerciniai lėktuvai nesileidžia niekada. Stiprus rūkas yra trukdis visiems oro uostams ir visiems lėktuvų tipams.

 486. Jurgis - 2013 04 22, 18:05

  Ka gi, Wizair nebeliko juridinių kliūčių atidaryti Vilnius-Tel Aviv reisą :)

 487. Aviator - 2013 04 22, 18:08

  Siaip yra trys minimumai:
  oro uosto,lektuvo ir kapitono.
  Visada galioja blogiausias.

 488. .. - 2013 04 22, 19:15

  o ka veike Lufthansa oro uoste 16val jei streikas ir skrydis atsauktas. ar jis jau stovi kelios dienos, nelabai supratau, lyg ir nebuvo jo kol tryniausi oro uoste

 489. Vytautas-NT - 2013 04 22, 20:01

  Bet šiaip 350 metrų minimumas pasirodė didokas (čia CRJ900). Sprendžiant pagal tai, kad kito tipo lėktuvai tuo metu Malmėj nesileido (tik CRJ) jie rūko bijo mažiau. Todėl labai keista, kad tokius lėktuvus SAS pasirinko, kur orai toli gražu nelengvi būna per visus metus…

 490. Marius - 2013 04 22, 20:11

  Įdomybės iš pasaulio – Google turės nuosavą terminalą Mineta San Jose tarptautiniame oro uoste:

  http://marketingland.com/googles-82-million-private-airport-terminal-approved-40512

 491. .. - 2013 04 22, 20:27

  Vytautai-NT, nevaryk ant CRJ, vienintelis dziaugsmas po MD dabar galiniais varikliais ir grakscia isvaizda:)

 492. Pranas - 2013 04 22, 23:13

  Vytautas-NT > nezinau, kas tau keista ir ka SAS pasirinko, bet sedejau 2x HEL estu Embraeryje, kol sie lauke 400 metru matomumo TLL. dar keisciau yra, kai biznio klase skrendancios Briuselio erkes sugeba reglamentuoti menkiausia pirstelejima del 2h velavimo isskristi, kai sedi patogiai oro uoste, o 4,5h sedejimas ant tarmac’o lektuve, kur net vandens jau nebeturejo (kavos, sumustiniu ir t.t. jau neminesim) yra normalu (taip taip – break through jau padarytas – 4h atkentejus isigalios Briuselio gelbejimo planas)

 493. klaustukas - 2013 04 23, 04:45

  Idomu, VNO wifi apklausa irgi socialdemokratu darbas? Labai logiska pasirinkus lietuviska varianta ieskoti Lietuvos tarp virs 100 saliu, tai tikiuosi, kad marketingui keliaiviai is Abchazijos ir Azerbaidzano marketingui bus pats tas

 494. Linas - 2013 04 23, 08:29
 495. Linas - 2013 04 23, 08:31

  IAG Orders 18 A350s for British Airways
  http://www.aviationtoday.com/the-checklist/79048.html

 496. Oleg - 2013 04 23, 09:12

  Norwegian establishes a new cargo company – this was the headline of today’s press release from Norwegian. Further the press lease says: „Today, Norwegian only transports cargo within Scandinavia. The establishment of Norwegian Cargo means that Norwegian’s entire route network with over 120 destinations will be available for customers who need to transport goods.“

  http://media.norwegian.com/en/#/pressrelease/view/norwegian-establishes-a-new-cargo-company-858323

 497. Jurgis - 2013 04 23, 10:06

  Dar Norvegian tema:

  Finnair has sold its shareholding in Norwegian
  April 22, 2013

  Finnair has sold today its entire holding of 1,649,862 shares, representing 4.69% of total shares, in Norwegian Air Shuttle ASA (Norwegian). The shares were sold for approximately 53 million euros, and Finnair’s capital gain for the transaction totalled approximately 34 million euros. It will be recorded as financial income in Finnair’s second quarter 2013 accounts.

  Finnair’s holding in Norwegian was included in Finnair’s 2012 Financial Statements in other short-term financial assets and it was valued at fair value. The proceeds from the sale will be used for the development of the Finnair and implementation of its growth strategy. The sale of Norwegian shares increases Finnair’s shareholders’ equity by approximately 16 million euros compared to 31.12.2012 level.

  Norwegian shares were transferred to Finnair in 2007 in connection with the sale of Finnair’s Swedish subsidiary FlyNordic to Norwegian. The transaction was then implemented as a share-swap.

  Source: Finnair

 498. Jurgis - 2013 04 23, 10:07

  Суд приступает к рассмотрению иска „airBaltic“ против Флика
  http://rus.db.lv/nachalo/sudebnye-dela/sud-pristupaet-k-rassmotreniju-iska-airbaltic-protiv-flika-51924

 499. Jurgis - 2013 04 23, 11:23

  „Wizz Air“ 2-jų metų veiklos Lietuvoje sukakties proga dovanoja filmą
  http://www.balsas.lt/naujiena/729569/wizz-air-2-ju-metu-veiklos-lietuvoje-sukakties-proga-dovanoja-filma

  „Wizz Air“, didžiausia pigių skrydžių ir mažų sąnaudų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje, mini 2-jų metų veiklos Vilniuje sukaktį. 2011 m. balandžio 16 d. atidaryta „Wizz Air“ bazė Lietuvoje per dvejus metus stipriai išsiplėtė, ir žada plėstis toliau.

 500. Vytautas-NT - 2013 04 23, 13:17

  Grįžtant prie lėktuvų tupimo subtilybių- įdomu kokius techninius minimumus turi nauji B737 ir A320? Čia kad palyginti su SAS CRJ-900…

 501. WIncas - 2013 04 23, 13:34

  Vytautai-NT lemiama sprendima tupt ar netupt priima kapitonas, jei jis tako nemato jis negali tupt nes pries tai bokstui turi patvirtinti kad taka mato, ar tai CRJ ar 787 vistiek visalaika islieka zmogiskasis fakorius….

 502. Marius - 2013 04 23, 14:15

  Pigių oro linijų bendrovė „Ryanair“ pranešė nuo lapkričio 1 dienos mažinanti savo veiklą Kauno bazėje 25%. Teigiama, kad šis sprendimas buvo priimtas po to, kai LR susisiekimo ministerija atsisakė reaguoti į kompanijos pasiūlymus dėl Kaunos ir naujos Vilniaus bazės augimo.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/23/ryanair-sumazins-kauno-bazes-veikla-25#ixzz2RHvG2zdn

 503. pliumbum - 2013 04 23, 14:22

  Ryanair ultimatumai nieko naujo po saule, įdomu tik, kokie ten tie pasiūlymai buvo :) matyt bandė išsimušti dar didesnes nuolaidas ar ką.

 504. Jurgis - 2013 04 23, 14:30

  „ir naujos Vilniaus bazės augimo…“ Tai SM nesutiko su Ryanair bazės Vilniuje įkūrimu ? Any comments ?

 505. pliumbum - 2013 04 23, 14:34

  Jeigu kalbos apie galimą bazę Vilniuje tiesa, tai čia tikrai labai įdomu. Ko gero, tai reikštų, kad ilgainiui Kauno bazė nunyktų. Spėju, kad čia ir buvo Ryanair žingsnis, kuris labiausiai nepatiko Šliupui ir co.

 506. keleivis - 2013 04 23, 14:35

  Dėl veiklos sumažinimo Kauno bazėje 25% tai jie įsipareigoję pervežti 800000 keleivių.
  Pernai pervežė 827k, o per 1 šių metų ketvirtį 129k mažiau nei pernai, tad nelabai stebina pareiškimas nuo 800k iki 600k mažinti pervežimus dėlto apkaltinant kitus

 507. pliumbum - 2013 04 23, 14:40

  Na taip, visiškai šiaip Ryanair stilius, išsimušinėti nuolaidas, o kai negauna, leisti burbulus per žiniasklaidą aiškinant gąsdinant tuo, kas šiaip ar taip būtų atsitikę :)

 508. Pipas - 2013 04 23, 14:49

  Iš VNO puslapio:

  FR 5504 Diuseldorfas/Vėcė 7 14:45 15:08 Išvyko :))

 509. Marius - 2013 04 23, 14:55

  Tai kad nekalbama apie nuolaidas? Jei butu „nuolaidos“ tai SM duotu staigiai atsakyma per spauda.Cia kiek suprantu norima keisti dabartines salygas .Ta prasme kazka atimti.Ryanair kad ir „ne kokios reputacijos“ kompanija,bet jie atvirai kalba.Pvz : sumokesit uz krypciu reklama skrisim,pakelsit aptarnavimo ikainius iseisim(kaip,kad Ispanijoj buvo)
  Sitam pranesime spaudai jie aiskiai sako ,kad atsirado suvarzymai.Nieko nekalbama ,kad mus netenkina salygos ir reikalingi papildomi „paskatinimai“ norint ,kad mes „vargsai“ isilaikytume.
  O Sliupo politika senai aiski LCC lauk is VNO,tegu jie is KUN skrenda.
  Tik ,kad zmogus nelabai suskaiciuoja.KUN aukso kasykla emigrantinems kryptims nes Lietuvos centras.O Emigrantai ileide saknis vis maziau grizta i Lietuva.Paziurekit statistika Airijos emigrantai jau senai retina keliones,ir UK tas pat aiskiai prasidejo.O pilno lektuvo turistu i Kauna nepriviliosi,kad ir kaip bereklamuotum.

 510. Marius - 2013 04 23, 15:04

  „Vykdydami plėtrą, jie norėtų gauti papildomų nuolaidų ir išlygų, kurios būtų taikomos tik jiems. O tai jau būtų diskriminacija kitų vežėjų atžvilgiu“, – pridūrė R. Slapšys.

  Kokių sąlygų reikalauja „Ryanair“, R. Slapšys nepatikslino.

  „Labai gaila, tačiau toks yra oro bendrovės sprendimas. Žiūrint istoriškai, „Ryanair“ panašių sprendimų yra priėmusi ir kitų šalių rinkose“, – kalbėjo Tarptautinio Kauno oro uosto vadovė Jūratė Baltrušaitytė, turėdama galvoje Vengriją, Vokietiją, Latviją. Šiose šalyse airiai mažino skrydžių dėl nepatikusių vietos valdžios sprendimų.

  Vaje ,kaip parase.Kokiu dar isskirtiniu salygu „tik Ryanair“.Nei vienoj ES salyje tokiu nera ir but negali gi kitos a/k uzskustu ES konkurencijos tarybai tai tokias baudas gautu,kad pasibaigtu viskas:)))
  Latvijos sumazino nes ivede papildoma mokesti ir perkelt is RIX norejo.Kiek pamenu Vokietijoj taip pat del pakeltu mokesciu viskas buvo.

 511. Savas - 2013 04 23, 15:05

  Kai į valdžią ateina žmonės ne dirbti bendrai, kad šaliai gerai būtų, o savo asmeninių keršto ambicijų vedami ir noro įrodyti, pamatysi, ką aš galiu ir kaip turi viskas būti, tai nieko nuostabaus. Žėk, gal desertui vainikuoti dabartinę aviacijos politikią, koks ir Vainauskas grįš bendro 3 -jų Lietuvos oro uostų projektų valdyti. Bus baisiau nei per krizę :)

 512. Jurgis - 2013 04 23, 15:08

  Update:
  „Ryanair“ pavydo scena Lietuvai – dėl „Wizz Air“
  http://vz.lt/article/2013/4/23/ryanair-sumazins-kauno-bazes-veikla-25#ixzz2RI8JyU00

  Airijos pigių skrydžių kompanija „Ryanair“ nusprendė nuo lapkričio pradžios 25% sumažinti Kaune įkurtos aviacijos bazės veiklą, taip reaguodama į Susisiekimo ministerijos atsaką dėl veiklos plėtros.Tačiau Ričardas Slapšys, susisiekimo ministro patarėjas, sako, kad „Ryanair“ nori išskirtinių sąlygų, kurių neturi kita pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“, bet tai prieštarauja teisės principams.

 513. Marius - 2013 04 23, 15:11

  Siaip ir man apmaudu del tokiu „vikruntasu“,bet manau vargu ar jie pries Ryanair pasokines.Na isstums ir kas toliau.Bus nauji rinkimai Liberalai sakys pamenat ,kaip gerai buvo mes sugrazinsim ir vel valdzia keisis.Ryanair turi per daug stipria korta tikrai ju neisvarys,spesiu kad SM nusileis ir nebesispardys.Kitu atviju savo ambicijas neilgai teirodines…

 514. Marius - 2013 04 23, 15:14

  Susisiekimo ministro patarėjas ryšiams su visuomene VŽ sakė, kad ministerija vertina „Ryanair“ kompaniją kaip vieną didžiausių Lietuvoje, todėl su jos atstovais kartą per savaitę vyksta susitikimai.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2013/4/23/ryanair-sumazins-kauno-bazes-veikla-25#ixzz2RI9vlAqb
  Kai viena didziausiu Lietuvoj:)))).Nu jo tai,kad Ryanair min dukart didesne uz bet kuria kita a/k Lietuvoj:)))

 515. Jurgis - 2013 04 23, 15:37

  Taigi, buvo kalba apie Ryanair bazę Vilniuje :

  Bendrovės Baltijos šalių ir Šiaurės Europos pardavimų ir rinkodaros vadovė Elina Hakkarainen taip pat nedetalizavo, kokių sąlygų reikalavo.
  Tiesa, ji patvirtino, kad skrydžių bendrovės planuose buvo nauja bazė Vilniuje.

  http://www.ekonomika.lt//naujiena/del-nesutarimu-su-lietuva-ryanair-zada-mazinti-veiklos-apimtis-38588.html#ixzz2RIFjZKHQ

 516. Deivis - 2013 04 23, 15:41

  Jei tikėti http://www.planespotters.net ,tai SPA neužilgo turėtų gauti dar 2 A320: LY-SPA (2002m,ex Meridiana Fly EI-EZN) ir LY-SPB (2006m, ex Air Astana P4-UAS). Matyt dar pora B733 paliks Lietuvą.

 517. Jurgis - 2013 04 23, 15:51

  Šiap žinia bloga, kažkas ja pasinaudos. Gal Ryga, gal kas kitas …

  LIETUVOS VYRIAUSYBĖ NESUTINKA SU NAUJOS VILNIAUS BAZĖS AUGIMO , 500.000 NAUJŲ KELEIVIŲ IR 500 DARBŲ,PASIŪLYMU
  http://www.ryanair.com/lt/news/ryanair-sumazins-kauno-bazes-veikla-25-procentai

 518. Vytautas-NT - 2013 04 23, 16:41

  Įdomiausia, kad visiškai neįmanoma suprast ką Ryanair siūlė. Padidinti keleivių skaičių dar 500 000 per metus (labai optimistinis scenarijus).

  Man tai kyla įtarimas, kad jie nusprendė panaudot sezoninį skrydžių kirpimą, kaip spaudimo priemonę vyriausybei, siekiant papildomų lengvatų. Į Kiprą, Sardiniją, Alikantę ir pan. visvien žiema nevežios (kaip buvo praėjusią žiemą) užtat bus galima garsiai pašaukt dėl skrydžių mažinimo nuo lapkričio 1 d.
  Ir kur jie tuos skrydžius perkels? Į Rygą? Na neskris nieks žiema į viduržiemio jūros kurortus…

  Iš kitos pusės įdomu, kad prasidėjo kalba apie Vilniaus bazę. Matyt efektyviai konkurencijai su Wizz jos reikia. Rygoj iki šiol jokio postumio šia kryptimi nėra…

 519. Linas - 2013 04 23, 16:44

  Tai kad nauja valdžia viską daro atvirkščiai, atseit viskas, kas buvo padaryta prieš jiems ateinant yra blogis… Ir čia ne tik susisiekimo srityje, bet visur. Ir apie kokį valstybės politikos tęstinumą galima kalbėti…???

 520. RamunasS - 2013 04 23, 16:48

  Gerai buvo kol neturėjome savo Airbaltic, Estonian. Dabar turėsime, tai bus kaip pas kaimynus.

 521. Al - 2013 04 23, 17:13

  Simonai, kad bus apie Air Lituanica daugiau žinių, nes FA’s jau mačiau ieškomi :) ?

 522. Jurgis - 2013 04 23, 18:16

  Susisiekimo ministerijai nesuprantamas „Ryanair“ sprendimas
  http://www.sumin.lt/lt/naujienos/12524

  Lietuvos oro uostus būtina valdyti strategiškai ir laikytis oro uostų veiklos segmentavimo – taip galima efektyviausiai išnaudoti oro uostų infrastruktūrą ir išvengti trumpalaikio efekto sprendimų.

 523. Marius - 2013 04 23, 19:26

  Iki Lapkricio laiko daug,gal dar tie patys Wizzair 3cia lektuva atsivarytu:))).Aisku jei sugalvotu ir is VNO numazinti.
  Juokingiausia ,kad nesutaria,nori nuolaidu VNO ,o KUN naudoja kaip santazo priemone.KUN kiek teko dometis visai dykai skraido:))),tai ten jau jokiu nuolaidu nebeimanoma pritaikyt.Tik vat Kaune jiems sekesi gerai kol Vilnieciai skrido.Atsirado Wizzair ir pasieme visus Vilniecius.

 524. Karolis - 2013 04 23, 21:43

  Dėl „segmentavimo“ – 59 proc. Lietuvos keleivių yra pervežama LCC – tai ką siūlo SM? perkelti visus LCC skrydžius į Kauną? 1.9 mln keleivių kur projektinis terminalo pajėgumas yra 800 tūkst.? ar variantas paprašyti visų legacy vežėjų maloniai persikelt į Kauną ir pasispaust be infrastruktūros? Šita svajonė turėti tik LCC oro uostą primena svajuko drambliones. Ko gero tik kelis atvejus žinau – Beauvais ir Modlin, dar latvių neišdegęs projektas – kitur turima ir LCC ir Legacy ir niekas neverkia, ministerijos nedriguoja kam kur skraidyt – o jei bando, gauna per snapa kaip Ispanu AENA.

 525. Audrius - 2013 04 24, 07:13

  Įdomu, kokiu būdu SM galėjo uždrausti Ryanair kurti bazę VNO? Galėjo neskirti pastatų, žemės. Bet skrydžių uždrausti legaliai lyg ir neturi teisės?

 526. Jurgis - 2013 04 24, 09:50

  Taigi reziume. Ryanair ketino atidaryti bazę VNO, tikriausiai vieno lėktuvo. SM pasakė, ne, mes segmentuojam oro uostus, jūsų vieta KUN. VNO jūs konkuruosit su Wizzair ir, be to, A.Zuokui nepatiks, jis atidaro Air Lituanica kaip tik tuo metu :) Įvyksta konfliktas ir, ar pastebėjote, Ryanair paskelbia apie sumažinamus žiemos sezono skrydžius Kaune(!), o ne Vilniuje (kas keisčiausia), tuo specialiai parodydami, kad VNO Ryanair skrydžių nemažės ir to SM taip norimo įvykdyti „segmentavimo“ vis tiek neišeis padaryti :) Valio ! O ir kas pvz. būtų, jei tarkim Lufthansa nuspręstų į Vilnių pasiūsti Germanwings aptarnauti šią kryptį ? SM permestų į Kauną ? Briedas.
  Čia vis dar Susisiekimo viceministro Arijando Šliupo susitikimo Paryžiuje su „Ryanair“ dėl galimos plėtros Lietuvoje pasekmės.

 527. Marius - 2013 04 24, 10:21

  Po „Ryanair“ žinių „Wizz Air“ žada daug krypčių iš Vilniaus

  Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt/naujiena/po-ryanair-ziniu-wizz-air-zada-daug-krypciu-is-vilniaus-38609.html#ixzz2RMoUCd4o

 528. pliumbum - 2013 04 24, 10:25

  Jurgi, nebloga čia teorija, mane visai įtikino :) iš tiesų, Ryanair nedurni, mato aiškiai, kad Šliupas bando supiršti Ryanair su Kaunu. Žodžiu, Šliupas statomas į tokią padėtį, kad arba Ryanair bus ir Vilniuje, ir Kaune, arba jų nebus visai. Galiausiai spėju viskas baigsis tuo, kad Sinkevičius nenorės mirtinai ir ilgam laikui susiknisti reitingų ir dar susilaukti kokios interpeliacijo, nepasitikėjimo ir taip toliau, ir sakys Šliupui, kad gal davai baik žaisti su ugnim. Ir bus viskas po senovei.

 529. Jurgis - 2013 04 24, 10:31

  Deja, Arijando Šliupo pastangos permesti Ryanair atgal į Kauną, matomai duos atvirkštinį rezultatą. Jei visgi Ryanair įvykdys savo skelbiamą sumažinimą Kaune, to pasekoje taip norimam susegmentuoti Kaune nuo lapkričio vietoj pernai buvusių Ryanair skrydžių į keturis oro uostus – Bristolį, Dubliną, Frankfurtą-Hahną bei Stanstedą, beliks 25 proc. mažiau, t.y. į kažkuriuos tai tris oro uostus. Kauno oro uostui po tokio planuojamo žiemos sezono iš esmės gręsia bankrotas. Jau ir šiemet ėmė paskolą po žiemos sezono.

 530. Al - 2013 04 24, 10:41

  Nei Kaune, nei Vilniuje Ryanair tikrai neatsisakys pelningu marsrutu – atsisakys arba net neprades tu, kurie gali buti islaikyti tik esant labai specialiom salygom (subsidijos, nuliniai mokesciai, nemokama reklama is savivaldybiu ir pan.)

  Asmeniskai visai dziaugciausi jei Wizz Air Vilniuje dar issiplestu Ryanair’o saskaita.

 531. Al - 2013 04 24, 10:54

  OT:
  Easyjet gavo visus leidimus skraidyti MAN-LED ir turėtų pradėti skrydžius nuo šios vasaros.
  Taip pat vis dar laukiama atsakymo dėl Šveicarijos ir kitų UK miestų į LED.

 532. Jurgis - 2013 04 24, 11:12

  Be abejo, visi džiaugsis Wizzair plėtra Vilniuje. Ir nebūtinai Ryanair sąskaita, nes Ryanair apie skrydžių mažinimą Vilniuje nekalba :)

 533. Audrius - 2013 04 24, 12:06

  Įdomu koks yra draudimo steigti bazę Vilniuje juridinis pagrindas. Teisiškai Ryanair nesiskiria nuo bet kurios kitos ES aviakompanijos.

 534. oleg - 2013 04 24, 12:16

  idomu uz ka utairo ur-utj neisleidzia I kieva. atveze autobusu prie lektuvo, bet neisleidzia, matosi kaip zmones su popieriais begioja I lektuva ir atgal…

 535. Marius - 2013 04 24, 12:33

  As kaip supratau situacija yra sekati; Ryanair bando teigti mes padarysime baze VNO,bet jus mum uz tai „keleiviu/orlaiviu aptarnavimo mokescius“ padarykit ,kaip KUN.Kiek teko dometis jie vos ne dykai KUN kyla/leidziasi.O vat VNO ,kad ir nedideli bet mokesciai yra.
  O argumentuoja jie tuom,kad dadeje dar 500tukst. metam jie butu didziausia a/k kuria be sansu pavyt.
  Dabar gi VNO tiem kurie skraidina 250tukst per metus didziule nuolaida taiko.O jei skraidintu 500tukst per metus jau nebe tokia didele nuolaida(nuo tos esamos virs 250tikst)
  Na cia ir vieni ir kiti sako nedasako:))).SM teigia ,kad neimanoma sukurti isskirtiniu salygu.Tai faktas ,kad visuose Rytu Europos oro uostose Ryanair turi isskirtines salygas.Ir VNO ne isimtis 250tukst ir tu turi milziniskas nuolaidas.500tukst ir dar siek tiek pigiau,bet va jei padarytu pvz po 500tukst „beveik uz dyka,kaip KUN“ tas butu sunkiai pasiekiama kitom a/k ,o Ryanair ivykde skristu su didziule teiseta nuolaida.

 536. keleivis - 2013 04 24, 12:39

  sakot draudimas steigti bazę VNO?
  Mano manymu Ryanair pareikalavo geresnių sąlygų nei turi visi kiti ir negavo.
  Dabar VNO mažesni tarifai yra pervežus 250k per metus. Ryanair gal pasiūlė skaičiuoti KUN ir VNO keleivius kartu ir tada taikyti mažesnį tarifą (taip negalėtų Wizz pretenduoti).
  O ta išvada, kad KUN mažinamas, nes juos nori iš VNO stumti.. Jau ankščiau skelbė Ryanair, kad Kauną mato emigracinį ir turizmo srautą laikys tai taip ir darys (jei KUN liks).

 537. Tomas LT - 2013 04 24, 13:01
 538. Jurgis - 2013 04 24, 13:08

  Kodėl VNO vasaros skrydžių žemėlapyje yra Tel Aviv, bet nėra Stambulo ir Reikjaviko ?
  http://www.vno.lt/lt/tvarkarastis/pusmetinis-tvarkarastis/

  Dėl Wizzair, tai panašu, kad dar šiemet paskelbs naujų krypčių, t.y. žiemos sezonui, kas yra tikrai įdomu. Reiškia tos kryptys turėtų būti stabilios all-year. Pafantazuokim, kas tai galėtų būti ?

  Ir dar viena mintis dėl Wizzair. Bankrutavus ArmAvia atlaisvėjo Jerevano erdvė. Manau po Gruzijos ir Azerbaidžiano artėja Wizzair Armėnijos reisas. Įdomu, kiek realu būtų iš Vilniaus Wizzair į Izraelį ar kurią nors iš Kaukazo šalių? Ar Gruzija jau pilnai OpenSky narė ? Kitos tai dar ne, bet bendra tendecija yra integruot Kaukazo šalis į ES, tai matyt viskas judės ta linkme.

 539. Marius - 2013 04 24, 13:08

  Cia musu SM toki varianta Ryanair pasiule:))) Gi dabar jau vos ne oficialiai skelbiama ,kad visi 3oro uostai yra ,kaip 1nas vienetas.Ir vadovas ieskomas vienas bendras visiems.
  Tokiu atveju Ryanair ,kaip ir teisi gaunas.Lietuvos mastu jie veza 1,2-1,3mln keleiviu …

 540. Jurgis - 2013 04 24, 13:40

  O kodėl Air Lituanica dar neturi oro vežėjo pažymėjimo ir kodėl, kaip rašoma, neturės dar ilgai ? Ko realiai trūksta ? Lėktuvų ? Iš ankstesnių interviu buvau susidaręs nuomonę, kad viskas yra, tik paraiškoj nenurodyti lėktuvai, kuriais bus skraidoma.

 541. Marius - 2013 04 24, 13:47

  Butu privati a/k visi rankom plotu,o cia politika.Zuokui pavykus isukti Vilnius Veza ir AirLituanica .Uzsitikrintu visa savo likusi gyvenima ,populiaruma Vilniuje.Aisku ,kad yra labai daug zmoniu siekianciu kuom labiau pristabdyt viska:))
  Beje Vilnius Veza irgi visi absurdu laike:))).Sake gi nieks nevaziuos nes keliais centas brangesnis bus,o dabar bene populiariausias taxi.Ne visi gi Maximoj Optima linijos produktus perka:))

 542. Vydunas - 2013 04 24, 13:50

  Šumskas yra Pakso pakalikas tai kaišo pagalius į ratus. Air Lituanica visus popierius jau pridavę, tik CAA „neturi“ laiko skaityti.

 543. W6 - 2013 04 24, 14:08

  Vilnius – Liublinas

 544. Audrius - 2013 04 24, 14:13

  Aišku, A.Zuoko patronažas „Air Lituanicai“ daro meškos paslaugą. Dėl politinių motyvų tą aviakompaniją blokuos beveik visos politinės jėgos.

 545. Vytautas-NT - 2013 04 24, 14:26

  Šiaip tai samokslo teorija dėl Ryanair bazės Vilniuje ne vietoj. Kaip formaliai jai galima trukdyt? Juk iš esmės vienintelis skirtumas nuo dabar- Ryanair paliktų lėktuvą nakčiai ir mokėtų už stovėjimą per naktį. Jei nesikeičia skrydžių skaičius, praktiškai beveik tas pats, kaip dabar. Uždraust laikyt lėktuvą Vilniuj negalima (Wizz, SAS, Lufthansa ir kt. leidžiam).
  Beje, Wizz jau šiemet turėtų pasiekt arti 500 000 keleivių per metus (nes skraido 2 lėktuvai Kijevo reisas).

  Vienintelis logiškas variantas, kad Ryanair pasiūlė kitokia keleivių skaičiavimo nuolaidai formulę (per Vilnių ir Kauną kartu), nes kitu atveju viskas, kas galioja Ryanair, galioja ir viz, tad nėra biznio. Na o tokia nuolaida, panašu, yra diskriminacinė.

  Kitas dalykas- ką reiškia 25 proc. mažinimas srauto? Ar lyginant su 2012-2013 metų žiema, atr lyginant su 2013 metų vasara? Nes dabar Ryanair sezoniškumas ypač stiptrus…

 546. Numba - 2013 04 24, 16:36

  Prieš pradėdami postringauti apie derybas tarp SM ir RYR pirma pasiaiškinkite kas tai yra aviakompanijos bazė oro uoste? :D

 547. Jurgis - 2013 04 24, 16:46

  Sąmokslo teorijos nėra, bet kažkas yra. Ir ne be reikalo SM savo pranešime visų pirma akcentuoja „Lietuvos oro uostus būtina valdyti strategiškai ir laikytis oro uostų veiklos segmentavimo“. Tai čia ir yra visa esmė. Juk net kai Kaunas nesilaikė savo įsipareigojimų Ryanair ir įsiskolino ar tai už metus, ar tai už pusmetį, – nebuvo jokių Ryanair gąsdinančių spaudos pranešimų. O čia staiga „netikėta ir nesuprantama“ kaip sako SM, vieša Ryanair reakcija. Taip nebūna. Tam yra aiški priežastis. Bent jau SM jinai žinoma.

 548. Jurgis - 2013 04 24, 16:54

  Dar apie „segmentavima“ ir kas dabar yra LCC, o kas ne –

  SAS has good reasons to smile now as it has been considered by a travel site to provide the lowest fares for several destinations in Europe, before Ryanair and easyJet, which deserves a bravo. Besides, this new position as one of the cheapest airlines in Europe also encompasses something bigger than the pleasure of “getting the gold”.

  Indeed, originally, SAS was a legacy carrier, specialized in business class services. Now, after a thorough mutation of its business model, it is “officially” a low-cost.

 549. Jurgis - 2013 04 24, 16:58

  SAS į Kauną ?

  SAS now cheapest on several European routes
  http://www.thelocal.se/47422/20130418/#.UXfycYIlhe5

  Scandinavian airline SAS has the cheapest airfares to several destinations in Europe and is on par with budget airlines such as Norwegian and Ryanair, new figures show.

 550. Šarūnas - 2013 04 24, 19:46

  Pagal VNO paskelbtą TLV tvarkaraštį, LY vykdys du skrydžius per savaitę tuo pačiu B738. Dabar vasaros tvarkarašty trūksta tik KEF ir IST.

 551. Marius - 2013 04 24, 19:56

  lt.wiki is vis raso,kad 3x per savaite? Cia kazkaip net per gerai skamba:)
  Ir Simonas nieko nerase?

 552. Marius - 2013 04 24, 19:59

  Sundor puslapyje tik 1xweekly Pirmadieniais…Kazkaip nesitikejo man:)))

 553. Jurgis - 2013 04 24, 20:13

  Kaliningradas gali tapti antruoju Rusijos OpenSky miestu po Vladivostoko.

  В аэропорту Калининград могут ввести режим открытого неба
  http://www.avianews.com/russia/2013/04/16_kaliningrad_opensky.shtml

 554. Jurgis - 2013 04 24, 20:22

  Keista, kad Wikipedia nieko nerašo apie Air Lituanica pirmąjį reisą į Briuselį birželio 30 d. :)
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautinis_Vilniaus_oro_uostas

 555. Šarūnas - 2013 04 24, 20:29

  Jurgi, atrodo, kad ir Wiki supranta, kad Air Lituanica vis dar tik utopija ;]

 556. Marius - 2013 04 24, 21:04

  Keista ,kad nieks neskraido i Kaliningrada.Automobiliu 5h (jei muitinej viskas tbarkoj:).I Ryga daug greiciau ir patogiau automobiliu nuvaziuot ,o tiek verslo skrenda.Klainingrade irgi daug verslo .Tie patys turistai ir t.t.
  Vakar rase ,kad trecdalis visu Rusu turistu yra is Klainingrado.Jie megsta ir Klaipedos Akropoli apsipirkti,ir Palangoj pailseti.Vilnius turi ka parodyt .Labai tiketina ,kad bent jau 50vietu lektuvuka(pradziai) uzpildytu.

 557. Laurynas - 2013 04 25, 04:50

  @Mariau, i Ryga is KGD nera tiesioginio Traffic, ka jau kalbeti apie Vilniu. Ten situacija panasi kaip Klaipedos krastu jureiviskas biznis.

 558. Paulius - 2013 04 25, 05:25

  Ne į temą, bet noriu blogo autoriaus paklausti ar galima šiais metais panašios analizės, kaip kad turėjom pernai sulaukti: http://simonas.bartkus.lt/blog/2012/03/12/kas-dvidesimt-penktas-keleivis-is-vilniaus-keliauja-i-ilgo-nuotolio-kelione/

  Jau turėtų būti duomenys už 2012 metus, įdomu ar yra kokių pasikeitimų, ar vis dar išlaikoma spartaus augimo tendencija? Galų gale būtų įdomu tiesiog skaičius pamatyti :).

 559. Vytautas-NT - 2013 04 25, 08:39

  Grįžttant prie SM pastangų Vilniaus ir Kauno atveju,
  tai turiu hipotezę, kad ministeriją galbūt mėgino dalį Ryanair skrydžių grąžint į Kauną. Iš esmės Ryanair atsiradimas Vilniuje buvo sąlygotas Wizz. Nes kai atsirado jų skrydžiai iš Vilniaus, Ryanair pasidarė mažiau konkurencingas- kam grųstis į Kauną, kai galima skrist iš Vilniaus, arba kaina turi būt gerokai mažesnė…
  Iki tol Ryanair tiesioginių konkurentų Vilniuje neturėjo, o Kaune jiems visad sąlygos buvo įtin palankios.
  Pati gi SM dabar yra tam tikruose spastuose. Realiai jų oro uostų diversifikavimo planas galėtų pasireikšt nebent tuo, kad jie panaikintų garsiąją didmeninę lengvatą Vilniuje. Ir tada, tikėtina, Vilnių paliktų ir Ryanair, ir Wizz. Kažkiek skrydžių Ryanair perkeltų į Kauną, tačiau suminis efektas srautų krytimo būtų daug didesnis.
  Gal Wizz padarytų kelis maršrutus, kaip Rygoj, kitų bazių lėktuvais…
  Iš esmės paradoksas yra tame, kad dėka Wizz ir Ryanair intensyvios konkurencijos mes turime daugiau skrydžių ir krypčių, nei būtų šiaip normaliom sąlygom. Palyginimui galim paimt Rygą, kuri kadaise buvo pagrindinis Ryanair oro uostas Baltijos valstybėse…

 560. klaustukas - 2013 04 25, 10:31

  eilini karta griztam prie klausimo apie KUN ir eilini karta pastangos dirbtinai prikisti skrydziu ten atrodo kaip kaip klizmos statymas numireliui. aisku, ta dar viena kova Kaunas pries Vilniu yra labai reikalinga, kaip ir utopines vos ne long haul hub’u vizijos.
  kai toks ministras (del vaizdo) nera ir ko stebetis. belieka tiketis kad pasirinktas busimas VNO ar tos bendros imones vadovas tures kazkokiu veiklos galiu, o ne marionete bus. sekmes jam – net keista, kad pasirinktas jaunas, issilavines ir su tarptautine patirtim zmogus

 561. Linas - 2013 04 25, 10:55

  Please be advised that following BT flight in period of JUN-SEP will be operated by B757
  Paris – CDG on D4 during JUN-SEP according to schedule below.
  London -LGW on D3 during JUN-SEP according to schedule below
  Barcelona – BCN on D6 during JUN-JUL according to schedule below.
  Tallinn – TLL on D1.3.5.. during JUN-JUL according to schedule below
  Vilnius – VNO on D4 and D7 during JUN-SEP according to schedule below

 562. Tomas - 2013 04 25, 10:57

  Kodėl VNO klientai turi būti viršesni prieš KUN?Kodėl Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojai būtinai privalo važiuoti iki pietrytinio Lietuvos pakraščio, o iš ten – tai jau niekaip? Galbūt KUN klientams atrodo skrydžių kišimas į VNO kaip klizma numirėliui. Šita isterija labai aiški – Ryanair ir Wizz air konkurencija, kuomet pirmieji nori išskirtinių sąlygų. Būtų logiška, jei Ryanair grąsintųsi apkarpyti VNO skrydžius, nes pjautynių objektas būtent ten. Suprantu, kodėl jie to nedaro, nes tai būtų paliktos laisvos rankos Wizz. Tačiau kodėl turi kentėti kiti, nieko dėti? Vyriausybei lieka vienas kelias – panaikinti išskirtines lengvatas VNO ir lai eina kas kur nori.

 563. klaustukas - 2013 04 25, 11:08

  troliams reiketu zinoti, kad oro uostai reikalingi tiems, kurie skrenda, o ne tiems kurie netoli ju gyvena. kai sitas pasidarys aisku, gal daeis ir kodel Ryanair nori buti Vilniuje, o ne skraidyti i Siaulius, Balbieriski ar dar kur butu gyventojam arciau.

 564. Jurgis - 2013 04 25, 11:08

  Vilniaus meras A. Zuokas užkariauja PAR
  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-meras-a-zuokas-uzkariauja-par-491210

  „Važiavome tikėdamiesi įtikinti vieną investuotoją, kuris jau įsigijo “Air Lituanicos„ akcijų, tačiau po vakarykščių susitikimų turime dar vieną rimtą bendrovę, kuri taip pat dalyvauja aviacijos versle. Ji išreiškė didelį susidomėjimą, yra pasiruošusi atsiųsti savo komandą į Lietuvą arba susitikti su mūsų atstovais bet kurioje kitoje priimtinoje šalyje“, – balandžio 24 d. telefonu iš PAR sakė A. Zuokas.

 565. klaustukas - 2013 04 25, 11:14

  siaip idomu, kodel aviacija segmentavimu turi buti isskirtine – kodel Tomai ir panasus nereikalauja, kad pvz. Barclay ofisa i Kauna perkeltu? juk Klaipedos ir Kauno gyventojai turejo persikelti gyventi i taip nekenciama Vilniu, kad ten dirbtu (tokiu zinau ne viena ir ne du)? gal ir su kitom investicijom nustatykim, kuriame rajone ar kaime privalo buti?

 566. Linas - 2013 04 25, 11:21

  @klaustukas
  tavo komentarai pirvers Tomą išsakyti senokai puoselėjamą mintį apie problemos spendimą perkeliant sostinę :)

 567. To klaustukas - 2013 04 25, 12:03

  kaip suprantu, klaustukas problema sprestu tiesiog uzdarytas KUN? Nes oro uostas = keleiviai?! :D

 568. Scharas - 2013 04 25, 12:44

  Baikit jus cia „parintis“ Vilnius-Kaunas, Kaunas-Vilnius. Jei esate skaite to paties Simono ne karta rasytus komentarus, skrydziu Lietuvoje yra overcapacity is ko ir kyla visas sitas triuksmas. Ryanair bando suvynioti kai kuriuos perteklinius savo reisus arba issimusti geresnes salygas veiklai. Nemanau, kad jie uzdarines gerus skrydzius is Kauno puikiai suprasdami, kad kai kas jiems ten labiau apsimoka nei Vilniuje. Pavyzdziui bilietai I Londona is Kauno praktiskai visada brangesni nei is Vilniaus ir lektuvai taip pat pilnesni. Paprasciausiai jie nori zenkliai geresniu salygu nei turi Wizz, tam kad juos priverstu mazinti skrydziu skaiciu. Bet tam ivykus jie ir patys paribotu skrydziu skaiciu…

 569. WIncas - 2013 04 25, 12:53

  Klaustuk pries snekant patariu praskrist is KUN nes retai apytusciai skrydziai buna :) O ir oro uostas 100 kartu patogesnis nei VNO tarybinis monstras, o susisiekimas ypac blogas viesuoju transportu, o kur dar Taxi …. :) o gal nesamones sneku ?

 570. pliumbum - 2013 04 25, 13:33

  O taip, panaikinus nuolaidas Vilniuje tikrai LCC liks Lietuvoje, persikels į Kauną ir visi bus laimingi :)

 571. Marius - 2013 04 25, 14:16

  Kaip SAS Stokholmo reikalai ? Pradejo tai labai gerai,buvo net Full Loaded dienu.Jei gerai pamenu ,kai atidare sake ,kad ziures kaip seksis.Kad,esant gerai paklausai ,gal net ir 2kart dienoj paleis.
  Aisku pas tradicines a/k ,ne kaip pas LCC,taip greitai viskas nesidaro:).Bet visvien jau gal aiskeja ,kaip cia bus?

 572. qwerty - 2013 04 25, 14:26

  Na manau ryanair tiesiog nori Kauno keleivius iskaiciuoti i bendra perveztu keleiviu skaiciu, tam kad gautu ta VNO nuolaida, o SM nesutinka, kas yra logiska. Todel Ryanair logiska perkelti skrydzius i Vilniu, kad galetu surinkti ta keleiviu skaiciu ir konkuruoti su Wizzair. Aisku Kaune jiem ir taip pigiau, bet ten zymiai maziau skraidanciu, todel ir visiskai logiska, kad Kaune mazina, tiesiog nori eiti ir kovoti del didelio pyrago, o ne del keliu nemokamu sausainuku. Sunku pasakyti koks butu geriausias sprendimas, VNO mokesciu kelti negalima, o siaip i Kauna nieks nenori skristi. Is esmes abi puses teisios, manau jeigu sujungus oro uostus i viena, butu galima keleivius skaiciuoti bendrai, tai nebutu protegavimas, jeigu tik visiems tokios salygos vienodos.

 573. Simonas Bartkus - 2013 04 25, 14:47

  Šiandien O’Leary paskelbė, jog „Ryanair“ palieka Berlyną – nebeskraidys į Schonefeld dėl aukštų mokesčių.

 574. Marius - 2013 04 25, 14:50

  PLQ sezonui(vasarai) atnaujins Osla(SAS) 4xweekly…

 575. Vytautas-NT - 2013 04 25, 15:01

  Šiaip tai šiuo metu Ryanair sėkmingai viršija 250 000 keleivių per metus. Ir tai ji pasiekė dar iki dalies skrydžių perkėlimo į Kauną.
  Aišku, jei norima Vilniuj atsikratyt nuostolingų maršrutų, yra šansų kristi žemiau nustatytos ribos (kažkada AirBaltic ir Lufthansa buvo netoli to), tada būtų geriau prisumuoti Kauną. Tačiau čia jau prasideda suktybės, nes Kaune šiaip skraidoma lengvatiniu tarifu, o tie keleiviai dar padaro lengvatą Vilniuj. Realiai prie dabartinio Kauno apkrovimo vasara Ryanair užtektų vieną reisą turėt, kad gaut nuolaidą Kauno skaičių pagalba.
  Tad Wizz atžvilgiu tai būtų aiškiai nesąžininga.

 576. Vytautas-NT - 2013 04 25, 16:30

  Ryanair pabėgimas iš Berlyno įdomus. Bet matyt čia tos dramatiškos naujo oro uosto statybos kaltos. Arba vietiniai vežėjai Ryanair gerokai prispaudė, kad biznio Berlyne mažai…

  O tai žiūriu SAS vis dar Palanga-Oslas kripty bizni mato. bent sezoninį. Gerai…

 577. klaustukas - 2013 04 25, 17:35

  @WIncas> nezinau, kokiu izvelgi KUN privalumu taxi ir viesajame transporte – kiek skridau, nemaciau. Taxi privalumas pas mus yra kalbeti lietuviskai, nes jei pasikeicia kalba, keiciasi ir kaina – galit patys pabandyti, kaip pasikeicia pono vairuotojo veidas keliones pabaigoje kai kaina prasai lietuviska vis delto skaiciuoti.
  Siaip su taxi VNO situacija stipriai pagerejo atsiradus Vilnius veza, Smart taxi ar etaksi bookingui – gal kadanors ir oro uostu prieigos taxi reikalai issispres.

 578. WIncas - 2013 04 25, 17:56

  Su TAXI niekas nepagerejo…. or ir kalba turbut lemia 20 % nuolaida…..

  Butu idomiau panagrineti jei KUN ir VNO stovetu 5 km atstumu vienas nuo kito aplink Vilniu su ta pacia infrastruktura, idomu kuri tada oro uosta rinktusi gyventojas?

 579. Linas - 2013 04 25, 19:25

  @WIncas
  ar tamsta drignių šiandien valgei?
  Kiek komentarų parašei, tiek kažkokios pievos :)

 580. Mindaugas - 2013 04 25, 22:30

  @Linas pilnatis :)

 581. Jonas - 2013 04 25, 22:34

  Susegmentuoti oro uostus įmanoma greitai, tačiau to rezultatas bus mažesnis skrydžių, krypčių ir keleivių skaičius Lietuvos mastu, mažesnė konkurencija ir, automatiškai, didesnės bilietų kainos. Taigi, jei vis dėl to tai įvyks, tai bus tik dar vienas eilinis šios vyriausybės FAIL

 582. pliumbum - 2013 04 26, 00:54
 583. Paulius - 2013 04 26, 05:26

  Ethiopian Airlines to resume Dreamliner flights
  http://www.reuters.com/article/2013/04/24/boeing-dreamliner-ethiopianairlines-idUSL6N0DB3D620130424

  Ethiopian Airlines is set to become the world’s first carrier to resume flying Boeing Co’s 787 Dreamliner passenger jets, with a commercial flight on Saturday to neighbouring Kenya, two airline sources said.

  An Air India source told Reuters in New Delhi that commercial operations should start within a week or so, immediately after approval from the local regulator DGCA.

 584. keleivis - 2013 04 26, 07:19

  Dar vienas straipsnis kur užsimenama apie Ryanair reikalavimus
  http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/ryanair-reikalavimai-kaunui-jokiu-mokesciu-uz-daugiau-skrydziu.htm
  Sutikus su sąlygomis Ryananir per metus siūlytų pervežti tuos pačius 800k kaip ir ankščiau (vietoje 550k planuojamų šiemet)
  Tarp galimų naujų krypčių minima Cherona (Ispanija), Malaga (Ispanija), Zadaras (Kroatija), Faras (Portugalija), Marselis (Prancūzija), Bolonija (Italija), Miunchenas (Vokietija), Haugesiundas (Norvegija) ir Niurnbergas (Vokietija).

 585. Paulius - 2013 04 26, 08:11

  Portugalija būtų matyt vienas pačių ilgiausių Ryanair maršrutų, jų tinkle. Kaip bebūtų – jokių mokesčių iš aviakompanijos, kuri iš principo yra vienntelis oro uosto klientas – čia įdomiai skamba.

 586. Francas - 2013 04 26, 08:45

  Tai kad nieko čia įdomaus. Jei esi vienintėlis, tai vienintelė logiška pabaiga ir yra 0 mokesčių, nes tu diktuoji sąlygas.

 587. Vytautas-NT - 2013 04 26, 09:14

  Šiaip tai paskebta skrydžių geografija iš esmės turistinė, išskyrus Norvegijos ir Vokietijos miestus . Čia, aišku, suktas ėjimas- vyriausybės ir savivaldybių sąskaita pasistimuliuot poilsinius skrydžius.
  Spėju, kad iš išvardintų maršrutų Haugesiundą gal ir taip atidarytų- nes realiai Wizz Norvegijos siūlo žymiai daugiau.
  Savivaldybės galėtų ieškot tarpinio sprendimo- mažiau krypčių, bet labiau apgalvotomis, į atvykstamą turizmą orientuotomis kryptimis…

 588. Mindaugas - 2013 04 26, 09:33

  Andrius Uzkalnis
  Naglą Ryanair sustabdytų tik vienas atsakymas, bet jo nebus
  http://protokolai.com/2013/04/26/nagla-ryanair-sustabdytu-tik-vienas-atsakymas-bet-jo-nebus/

  „Ryanairas prašys skraidyti nemokamai, primokėti už skraidymą, o paskui dar pageidaus, kad Lietuva sumokėtų jiems už lėktuvų nuomą ir tualetų valymą, nes kol į jų prašymus bus rimtai reaguojama, ir dar su tokiu pagarbiu drebuliu, tol visa tai ir tęsis. Ir čia nėra jokio pasityčiojimo. Čia tik verslas.“

  Stipriai, bet teisingai!

 589. Justinas - 2013 04 26, 09:43

  http://www.estravel.lt/index.php?lang=lit&main_id=&show=uudised&id=1042

  Čia Etihad paleidžia skrydžius iš Rygos ar kaip?

 590. Simonas Bartkus - 2013 04 26, 09:46

  Justinai, Etihad išrašo bilietus ir iš Vilniaus – per BRU ir FRA.

 591. Marius - 2013 04 26, 10:44

  Na Kauno merija aiskiai pasake reikalauja 3iem metam 7mln reklamai,kaip kad buvo uz 2010-2013m.Paprasciausiai baigiasi mokejimo terminas ,o savivaldybe nebezada reklamuoti.Geriausiu atveju suma bus 2-3kartus mazesne.Cia aisku ir Ryanair nepraleidzia progos dar labiau pasipelnyti,matydami kiek naudos Kaunui isejo.Bet is kitos puses dabar gi keiciasi salygos jei nebelieka 7mln…
  Galim svarstyti ka norim ,bet KUN nera sansu ,kad kokia kita a/k uz 7mln 3metus skraidins bent jau po 500mln keleiviu.
  Palanga 2xweekly Londono uz 400tukst per metus nesugeba prisiviliot.O cia Kaunas kuris uz valandos kelio VNO turi sugebes islaikyti pelningas kryptis.
  7mln triems metams,kas metams 2,3mln Lt, uz mazdaug 500tukst keeleiviu.
  Palangos norimas 2weekly Londonas ,skrendant istisus metus, perveztu iki 35tuks maximum.Uz 400tukst Lt.Kas daugiau nei 14 kartu maziau.
  Jei jau taip skaiciuojant 14*400tukst.Lt =5,6mln uz vienus metus(KUN 2,3mln siuo metu ir sie metai paskutiniai,o toliau keliskart mazins ar neskirs isvis)

 592. Justinas - 2013 04 26, 10:53

  Kad išrašo tai žinau, bet estravel paveiksliukas mane glumina. Visgi RIX-FRA-AUH kitaip žemėlapyje atrodytų nei RIX-AUH. Bet okey, Etihadas dar į Rygą patyliukais neatėjo :-)

 593. keleivis - 2013 04 26, 12:07

  Mariau,
  Straipsnyje rašo 7mln per metus:
  „Jie taip pat norėtų, kad skrydžių rinkodaros biudžetai kasmet siektų bent po 7 mln. litų. Iki šiol jie buvo du tris kartus mažesni.“

 594. Marius - 2013 04 26, 12:28

  O taip „My fault“ .Na metam laiko 7mln ir dar nulini keleiviu aptarnavimo mokesti(dabar 2Eur=7LT),kas vien nuo 500tukst keleiviu gaunasi 3,5mln LT.
  Tai metam laiko jie nori 10,5mln Litu .Nieko sau sugalvojo.Ne nu ir dabar moka,bet 7mln uz trejus metus ,kas gausis 7/3=2,333mln. Lt vidutiniskai metams.
  Sugalvojo 4,5karto pakelt savo reikalavimus.Skamba labai jau protu nesuvokiama.Gerai ,kad Wizz turim tai jie nuledzia Ryanair i vieta:)))
  Jei nebutu Wizzu visko gali but ,kad ir tektu sutikt su ju „apiplesimu“
  Gerai ,kad ES neleido Ryanair jungtis AerLingus ,o tai isvis butu salygas diktave.
  Jau ir dabar Ryanair metine apyvarta puse Lietuvos metinio biudeto:))

 595. pliumbum - 2013 04 26, 12:48

  Bet vat šiaip įdomu – kodėl visgi Wizz nepradeda plėtoti to atostoginio turizmo po Viduržemio regioną, jeigu Ryanair taip gerai sekasi, kad ir dar visa krūva tokių krypčių priplanuota?

 596. Marius - 2013 04 26, 13:09

  Manau neturi pakankamai lektuvu,pirma skrenda ten kur pelningiausia…Su laiku skris ir atostoginem,jau ir taip Wizzair’o lektuvai daug labiau isnaudojami.
  O Ryanair siemet ziema buvo pirmi metai net ant zemes laike lektuvus.
  Cia tik pas mus VNO jie vos ne koja su koja su Ryanair eina.
  Pas Ryanair 305 lektuvai,o pas Wizz’us 40…

 597. Mindauqas - 2013 04 26, 13:47

  @pliumbum, kaip anksčiau minėjo Simonas, Wizz nenori atidarinėti sezoninių krypčių. Kol kas tai ne jų strategijoje.

 598. Vytautas-NT - 2013 04 26, 16:26

  Na Ryanair jau antrus ar trečius metuūs žiemai tupdo lėktuvus. Prie dabartinių naftos kainų jiems neapsimoka juos varinėt po 5 EUR už bilietą užpildytais keleiviais.
  Šiaip didžiojo plano esmė Kaune buvo dalį šių kaštų permest savivaldybėms.
  Įdomu panagrinėt kokį Varšuvos atvejį. Ten, greičiausiai, Ryanair ir Wizz konkurencija skatina didesnius srautus ir krypčių skaičių.

 599. .. - 2013 04 26, 22:26

  kol nebus kritines mases zmoniu skraidanciu legal avialinijomis, tol tokie kaip ryan ir pis prota net valstybes lygmeniu..

 600. .. - 2013 04 26, 22:32

  jei kas prisimenate CPH terminala low cost, salygos sudarytos, bet niekas nesilankstys su kazkokiom salygom is avialinijos

 601. Mindauqas - 2013 04 26, 22:41

  Panašu, kad tai kažkas rimčiau nei vien tik žodžių karas — Ryanair atsakymas dėl komentaro apie Zulu karalystę. Paminėtas net ir Arijandas Šliupas, kuris į paskutinįjį apsižodžiavimą/konfliktą nesivėlė:
  http://www.ryanair.com/lt/news/ryanair-responds-to-minister-s-comments-in-lithuania

 602. Fransas - 2013 04 27, 07:25

  gerai, kad turim ministrą, kuris moka kalbėti su Ryanair jų kalba ;)

 603. Paulius - 2013 04 27, 19:11

  Ethiopian sėkmingai atliko pirmąjį 787 komercinį skrydį po pertraukos:

  Boeing 787 Dreamliner returns to service in Ethiopia flight
  http://www.bbc.co.uk/news/business-22315317

  Tuo tarpo pirmas Norwegian spalvomis nudažytas 787:
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.366797116764918.1073741845.320739694703994&type=3

  Gal kam jau teko girdėti kada Norwegian pradės jo eksplotaciją?

 604. Šarūnas - 2013 04 27, 20:49

  Simonai, kyla spekuliacijos dėl Air Lituanica fleet’o ar jau yra kažko konkretaus? nes teko skaityti, kad Embraer’ių jau atsisakyta galvojama apie CRJ ir A319…?

 605. LT - 2013 04 27, 21:06

  @Šarunai, o kur teko skaityt? Gali numest nuorodą?

 606. klaustukas - 2013 04 28, 17:59

  suktas klausimas – kodel SAS nurodo, kad skrydziai vykdomi MD81, kai patys rodo, kad neturi MD81 – turi tik MD82?

 607. Simonas Bartkus - 2013 04 28, 18:38

  Matyt, todėl, kad realiai šie lėktuvai nesiskiria niekuo, apart truputėlį range’u.

 608. klaustukas - 2013 04 28, 19:03

  kuo skiriasi, zinau, bet tokiam rasymui tai racijos ne kiek nedadeda.

 609. Vytautas-NT - 2013 04 28, 21:15

  Įdomi informacija dėl AirLithuanica. Dėl A319 kažkaip nesitiki- jiems jis aiškiai per didelis. Nebent egzotiškas A318, bet ir tas didokas…

  Turėjęs galimybę vienos kelionės metu paskraidyt su CRJ-900 ir E-170, visgi balsuočiau už Embraer. Vietos daugiau salone, didenės lentynos, didesnė bagažinė ir t.t.
  CRJ matyt mažesnė masė ir gal kiek didesnis greitis kreiserinis (nes panašu, kad jis plonesnis).

 610. Žygimantas - 2013 04 28, 21:36

  Taaip.. A318 tikrai per daug egzotiškas ir didelis kaip Lietuvai. Kažkas iš E-jets serijos turi būti. O gal Air Lituanica nusitaikius ir pasiims jau mėnesį perone stovintį B735, buvusį Rossia lėktuvą, dabar perregistruotą lietuviška registracija? Bet jis taipogi kiek didokas ir per senas, bet Būtų dar visai pakenčiamai :)

 611. mikas - 2013 04 28, 21:44

  Man tai labiau CRJ patiko, nei embraeris. Tiesa, jis pasirodė triukšmingesnis ir vietos mažiau, bet eina tikrai smagiai :)

  Iš kitos pusės, koks skirtumas, kokią žuvį pagausim, svarbu šnapso nepamiršt pasiimt į žvejybą :)

 612. Žygimantas - 2013 04 28, 21:55

  Tai kaip tik gerą šnapsą pasiėmus, geriau kibs :))

 613. ES - 2013 04 28, 22:52

  Bijau, kad nepasisekus šiam AZ Lithuanica projektui, bus persimesta į šnapso iš pluoštinių kanapių virimą („Vilnius pila“). ..

 614. Augustinas Žemaitis - 2013 04 28, 23:20

  @klaustukas – greičiausiai jie taip pagal tradiciją žymi visą modelių grupę. Jei Boeing 737 tinka visai modelių grupei, tai MD buvo skaičiai nuo 81 iki 90 analogiškoms variacijoms. Turbūt SAS būdavo patogiau užuot rašius konkretų modelį įrašyti anksčiausią modelį (MD-81) kaip apibrėžiantį visą modelių grupę. Daabr gal atrodo keista, kai liko tik MD-82 jų flotilėje, bet seniau SAS turėjo ir MD-81, ir MD-83, ir MD-87, ir MD-90.

 615. Vytautas - 2013 04 29, 09:14

  Turiu klausimą skraidantiems su Wizz. Ar normalu, kad darant check-in’ą, neprašė įvesti jokių asmens duomenų (nei paso numerio, nei nationality)? Atsidariau sugeneruotą boarding pass – o ten tik vardas ir pavardė. Ties Nationality – tuščia, ties ID details – trumpinys „exp“.
  Ačiū ;)

 616. pliumbum - 2013 04 29, 09:19

  Vytautai, normalu, easyJet tokią praktiką taiko jau keletą metų, o dabar ir Wizz pasekė jų pavyzdžiu. Mano manymu, teisingai. Reikalavimai suvesti visus paso duomenis registruojantis yra smarkiai pertekliniai, ypač skraidant Šengeno zonoje.

 617. Boeing - 2013 04 29, 10:06

  Iškilo klausimėlis: kodėl Small Planet Airlines skrydžiuose nurodomas ne senasis skrydžio numeris LLC, o S5?

 618. Simonas Bartkus - 2013 04 29, 10:08

  Nes Small Planet išsiėmė dviženklius IATA kodus

 619. Linas - 2013 04 29, 10:12

  Bet pagal S5 rodo kažkokią kitą aviakompaniją…

 620. Boeing - 2013 04 29, 10:56

  O kodėl prireikė tų naujų kodų? Juk tai negali būti susiję su savininkų pasikeitimu.

 621. Simonas Bartkus - 2013 04 29, 11:00

  Pagrinde dėl galimybės pardavinėti atskirus bilietus. Norint dalyvauti BSP ir IATA Clearing House dažnu atveju reikia IATA kodų, neužtenka triženklių ICAO.

 622. Jurgis - 2013 04 29, 12:38

  newstodate.aero
  New Lithuanian airline still flying only in thin air

  Apr 29, 2013 (newstodate): The Lithuanian project for launch of a new carrier, Air Lituanica is obviously running behind schedule.

  In February 2013, Simonas Bartkus, Air Lituanica CCO told newstodate that the carrier would announce its route network as well as open up for booking by late April 2013, while flights would be launched from June or July 2013.

  The projected carrier’s application for an AOC is, however, still being handled by Lithuania’s CAA Flight Operations Division that has, however, refused to come up with a closing date, as reported by newstodate earlier this month.
  Also the crucial issues of the financial background for Air Lituanica remain unsettled, as inadvertently proved by its restless propagator and initiator, the mayor of Vilnius, Mr Arturas Zuokas.

  Returning from a visit to South America during the weekend, Mr Zuokas told Lithuanian reporters that he had managed to establish contact with SA business partners that might be willing to enter as „strategic investors“.

  Air Lituanica has thus not so far succeeded in establishing a financial basis strong enough to secure the granting of the AOC as one step towards launching the carrier.

 623. Boeing - 2013 04 29, 12:45

  @Jurgis. Truputį nugrybavo rašytojai – A.Zuokas lankėsi Pietų Afrikoje

 624. Jurgis - 2013 04 29, 12:54

  Eksministro nuomonė į paskutines LT aviacijos aktualijas –

  E. Masiulis. Kiek kainuoja bilietas į Marsą?
  http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/e-masiulis-kiek-kainuoja-bilietas-i-marsa.d?id=61265555

  Išlaikyti galimybę rinktis tiesioginius skrydžius dabar yra geriau, nei naiviai tikėtis, kad rytoj perversmą padarys ir dešimtis naujų maršrutų pasiūlys tokios popierinės kompanijos kaip Vilniaus valdžios kuriama „Air Lituanica“, net nesugebanti gauti oro vežėjo licencijos…
  Eligijus Masiulis

 625. eugenijus - 2013 04 29, 14:40

  OT ieskom aviabilietu pardavejo darbui su amadeus. Gali buti ir be praktikosm, bet besidomintis ir svajojantis dirbti si darba. Kazkaip galvoju kad tarp sio blogo skaitytoju tokiu yra. Arba patyres. rasyti darbas // lektuvu.lt

  Is anksto tsiprasau visu kuriems sis skelbimas neaktualus o ypac tu kuriuos tai erzina.

 626. Jonas - 2013 04 29, 16:37

  @ eugenijus Nemanau, kad siame forume atsirastu zmoniu, kuriuos tenkintu 1200 Lt atlyginimas ant popieriaus.

 627. Mindauqas - 2013 04 29, 16:37

  @Marius, kiti galite neskaityti. Sorry už išsireiškimus, bet kartais nervai nelaiko.

  Ble užtrukau, kol galutinai išsiaiškinau, bet bl@t užp!$ai Mariau su savo dalbajobiškaia komentarais ir visažinio poza, užp!$ai!! Viską, ble, viską viską jis išmano ir viską žino ir bet ką gali pakomentuoti. Pirmas vaikinas kaimo baliuje, bobučių numylėtinis.

  „Marius – 2013 04 19, 11:24

  Linai
  apsauginiai mokejo atskirai(uz juos ne Prezidentura moka)
  5zmones is prezidenturos puses .Ten kiek pamenu prezidente ,fotografas,atstove spaudai ir dar patarejai gal:)))“

  Nx tu kitiems aiškini, tai ko nežinai ir visiškai neišmanai?? Konkrečiai, kalbėkime faktais: iš Lietuvos iš viso skrido 5 žmonės (įskaitant apsaugą), kurių bilietai bendrai kainavo ~3000 Lt.
  Bet ne, visažinis Marius sugeba net Lietuvos delegaciją įvardinti – jam tai savaime suprantama ir jam aišku, kas skrido, tik mes visi aplink lochai nesusiprantame.

  Atrodai juokingai ir apgailėtinai.

 628. LP - 2013 04 29, 17:06

  trecias LOT reisas is WAW i VNO nuo birzelio 24d.:

  LO 775 WAW VNO 15.55 18.00 E70 1
  LO 775 WAW VNO 16.20 18.25 E70 2,3,4,5

  LO 776 VNO WAW 19.00 19.10 E70 1,2,3,4,5

 629. Al - 2013 04 29, 17:30

  Taigi, sveikinimai LOT tampant tik trečiu full service vežėju VNO su daugiau nei 2x daily frequency.

  Beje, pagal jų skelbtus planus atsisakyti nepelningų maršrutų ir stiprinti pozicijas gerai veikiančiose kryptyse reikia suprast, kad VNO yra vienas pelningesnių krypčių.

  Gal kas turit info ar čia bus year round ? Kolkas tik iki Spalio pabaigos matosi..

 630. Al - 2013 04 29, 17:32

  Atsiprašau, LOT bus 4 tradicinė kompanija su aukštesniu nei 2x daily – pamiršau kad AY vasarą trečią reisą prideda :)

 631. Justinas - 2013 04 29, 17:42

  Puikios žinios, labai gerai – jungimai labai pagerėja, galima po darbų vakare iš Vilniaus pasprukt :-)

 632. Marius - 2013 04 29, 18:12

  To Mindauqas
  as nieko nerasau is savo galvos,jei rasau tai taip ir sakau „as manau“.Dazniausiai ikeliu nuoroda,bet buna kai perskaitau pries kiek tai laiko ir nebeieskau,kur nuCopy“inti.Parasau ka skaiciau ir tiek.Kad pons cia visi taip raso.Cia ne Delfi ar pan. ,kur visi su savo nuomonem-faktais:))
  O vat tu ,savo nuomone ,uz fakta pateiki.Is kur tu istraukei ,kas ir kiek skrido? Man siaip idomu is kur atsiranda tavo teiginiai?
  Ko tu nerviniesi ,kas tau yra.Specialiai tau ikeliu nuoroda…
  Skaitytojams pradėjus stebėtis, kad prezidentės kelionė pigių skrydžių avialinijomis kainavo tiek daug, prezidentūra portalui 15min.lt paaiškino, kad buvo perkami bilietai penkiems žmonėms – ne tik D.Grybauskaitei, bet ir atstovei spaudai, prezidentūros fotografei, operatoriui.
  Papildomų išlaidų turėjo ir Vadovybės apsaugos departamentas, mat bilietus teko nupirkti ir apsaugininkams.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidentura-atskleide-kodel-dalia-grybauskaite-i-londona-skrido-pigiu-skrydziu-bendroves-wizz-air-reisu-56-326908#ixzz2Rrv6L6MS

 633. Simonas Bartkus - 2013 04 29, 18:16

  Mariau, gal galėtum pasakyti, iš kur info apie SAS reisą OSL-PLQ. Nes nei SAS, nei OAG, nei GDS tokių žinių neturi :-)

 634. Marius - 2013 04 29, 18:33

  As po Wiki(Lietuviska varianta) narsiau ,tai ir uztikau…Gali but ,kad kazkas prigrybavo ten.
  Siaip ir man keistoka buvo,kad niekas netrimituoja,gi tokiam mazam oro uostui didelis ivykis.
  Na jei SAS nezino gal ir briedas.As del ko pasimoviau,nes kiek pamenu SAS ir ziema skraide,o cia ti sezonui ideta.Tai ir pagalvojau ,kad visai realu.

 635. Simonas Bartkus - 2013 04 29, 18:42

  Wikipedia tikrai yra blogas šaltinis tokiems dalykams.

 636. Marius - 2013 04 29, 18:49

  Jo zinau,kad atnaujinti ten gali vos ne visi:)))
  Bet ,kaip ir sakiau pasimoviau nes buvo nuimtas all year ,o vietoj to atsirado seasonal:)))
  Kazkaip itikinamai pasirode,del to ir bandziau uzvest diskusija sitame Blog’e. Norejau suzinot ka nors konkreciau/daugiau…

 637. Mindauqas - 2013 04 29, 21:24

  @Marius, skrido 5 žmonės (su apsauga).
  Niekur nebuvo parašyta, kad 3000 Lt mokėjo Prezidentūra, visur, kad tiek kainavo bilietai ir lyginama su kitomis alternatyvomis. Juk jeigu užsisako private-jet, tai nesimeta 10000 Lt Prezidentūra ir 5000 Lt VAD, skaičiuojama kiek bendrai kainuos toks malonumas. Su tuo ir buvo lyginimas. Skaityk pagrindinius šaltinius, o ne interpretacijas. O jeigu nežinai, nekomentuok. Nebūtina visais klausimais savo nuomonę pareikšti, ypač kai pastaruoju metu išvien feilini.

 638. Marius - 2013 04 29, 22:14

  to Mindauqas
  na bent jau be keiksmazodziu ir nerrrvu dabar:)))
  Ka as tau parasyt norejau.Viska ka rasau ,as paimu is ziniasklaidos,taip ir tavo minetaji „skrydi“.
  Na tu parasei „Ble užtrukau, kol galutinai išsiaiškinau“ irasas buvo 19d. siandien 29d. (10 dienu gaunas).Kur tu aiskinais ,kas ir kiek skrido? Tu man ir vel savo mintis ,kaip fakta pateiki.As nezinau kas kiek moka kai uzsisako lektuva…Niekada as apie tai nerasiau ir to nezinau.Rasiau apie konkretu atveji,o tu isiutai,kad as nesamones sneku.Special for you nuoroda suieskojau…Ar tu bent perskaitei??? Gi parasyta,kad apsauga atskirai.Na 15min aisku bulvarinis skaitalas,bet del to jie ir pucia burbula ,kodel tiek brangiai.Gi rase,kad jie UZKLAUSE PREZIDENTUROJ ir gavo atsakyma.Tai tu ir su tuom straipsniu nesutinki?
  Gerai tebunie,o is kur tu emej informacija,kad apsauga iejo i ta 5zmoniu delegacija???Pamastej ir faktas.
  Na dar suprantu tuos tavo neRRRRvus:)))) ,keiksmus ,kai galvojei jog savo nuomone rasiau.Bet ,dabar gi juodu ant balto,parasyta.O tu man vis vien 5zmones (su apsauga)

 639. Marius - 2013 04 29, 22:23

  „prezidentūra portalui 15min.lt paaiškino, kad buvo perkami bilietai penkiems žmonėms – ne tik D.Grybauskaitei, bet ir atstovei spaudai, prezidentūros fotografei, operatoriui.
  Papildomų išlaidų turėjo ir Vadovybės apsaugos departamentas, mat bilietus teko nupirkti ir apsaugininkams.“
  PREZIDENTURA PAAISKINO,kokiu dar kyla pasaymu(„Skaityk pagrindinius šaltinius, o ne interpretacijas“).Cia oficialus Prezidenturos attsakymas i zurnalistu uzklausa.Nejau tu manai,kad jie „is lempos“ sugalvoja ir paskiau sako ,kad cia oficiali PREZIDENTUROS informacija.

 640. LT - 2013 04 29, 22:24

  @Mindaugai, Mariau
  Butume dekingi, jei perkeltumete sia diskusija i privacia erdve, o mums galit paskui rezultata parasyt – kas buvo teisus, jei Jums tai labai svarbu. Nors man asmeniskai tai visiskai neidomu!
  Aciu. :)

 641. Mindauqas - 2013 04 29, 22:29

  Dėl to kad žinojau, kad 5 žmonės skrido ir norėjau iš karto tavo pezalus paneigti, bet tiesiog norėjau pasitikrinti, o kadangi skraidžiau, negalėjau Grybauskaitei prisiskambinti ir paklausti.
  15 min. parašyta nesąmonė suplakti faktai ir interpretacijos. Yra ir klaidų bet ne toje vietoje, kur tu nusišneki. Šiaip jie iš esmės parašė teisingai – kaina 3000 Lt (niekur neparašyta, kad tiek mokėjo Prezidentūra) ir kad kažkiek patys mokėjo VAD. Be to, visur kitur aiškiau buvo parašyta ir NIEKUR nebuvo rašyta, kad 3000 Lt mokėjo Prezidentūra, o tiek kainavo bilietai. Toliau buvo tavo ir kitų interpretacijos. Todėl pats neinterpretuok ir nepaversk savo interpretacijų faktais.

  O jeigu taip pasitiki žiniasklaida – va tau Sirijos (suprask valdžios) apšaudytas Rusijos KELEIVINIS lėktuvas:
  http://www.delfi.lt/news/daily/world/sirijos-pajegos-paleido-raketas-i-keleivini-rusijos-lektuva.d?id=61272667

 642. Mindauqas - 2013 04 29, 22:36

  @LT
  Šiais trimis komentarais, bandžiau išvalyti šią erdvę nuo bereikalingų maždaug 100 komentarų per mėnesį, kuriuos po to vis vien reikia paneiginėti arba perkomentuoti. Todėl manau ‘igra stoit svech’ ;)

 643. Marius - 2013 04 29, 22:36

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pigių skrydžių bendrovės „Wizzair“ paslaugas kelionei į Londoną dalyvauti buvusios britų premjerės Margaret Thatcher laidotuvėse pasirinko dėl paprastumo, pigumo ir greitumo, teigia šalies vadovės spaudos tarnyba.
  15min.lt jau rašė, kad Prezidentė socialiniame tinklapyje „Facebook“ išplatino nuotrauką, darytą „Wizz Air“ lėktuve.
  Tiesioginis reisinis skrydis į Londoną pirmyn ir atgal kainavo šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. litų, tokia kelionė karinių oro pajėgų lėktuvu kainuoja 50 tūkst. litų, užsakomuoju reisiniu lėktuvu – mažiausiai 150 tūkst. litų, BNS pranešė spaudos tarnyba.
  „Prezidentė pasirinko paprasčiausią, pigiausią ir greičiausią būdą pasiekti Londoną“, – teigiama komentare.
  Skaitytojams pradėjus stebėtis, kad prezidentės kelionė pigių skrydžių avialinijomis kainavo tiek daug, prezidentūra portalui 15min.lt paaiškino, kad buvo perkami bilietai penkiems žmonėms – ne tik D.Grybauskaitei, bet ir atstovei spaudai, prezidentūros fotografei, operatoriui.
  Papildomų išlaidų turėjo ir Vadovybės apsaugos departamentas, mat bilietus teko nupirkti ir apsaugininkams.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidentura-atskleide-kodel-dalia-grybauskaite-i-londona-skrido-pigiu-skrydziu-bendroves-wizz-air-reisu-56-326908#ixzz2Rt2CIYWG

  Tai ,kad parasyta 3tukst. mokejo Prezidentura.Tu straipsni VVVVIIIISSSAAA perskaityk ir eik GULT :)))

 644. Mindauqas - 2013 04 29, 22:48

  Ble durnas tu ar visiškas durnas – kur parašyta, kad kad 3 tūkst. Lt mokėjo Prezidentūra???
  Nežinau, ką tu geri ir rūkai, bet „kainavo“ ir „mokėjo“ lietuvių kalboje yra gana skirtingi žodžiai. Bet tau visažiniui, galbūt ir ne. Labos.

 645. Marius - 2013 04 29, 22:53

  Labos,su tamsta nebediskutuoju sia tema ir taskas…Ir sorry visu kitu:))

 646. Simonas Bartkus - 2013 04 30, 07:47

  LOT sprendimas labai logiškas ir nuoseklus. Srautas auga nuolat, o LOT sugeba pasiekti VNO-WAW į vieną pusę prieš mokesčius tarifą 123 EUR. T.y. vidutiniškai keleiviams galutinė kaina roundtrip viršija 1000 LTL.

  Naujas reisas pirmiausias skirtas būtent point-to-point srautams, tačiau kelis papildomai vakarinius jungimus atidaro – į Briuselį, Amsterdamą, Diuseldorfą ir Paryžių.

 647. Wizzard - 2013 04 30, 07:58

  Jūs gal parašykit užklausimą į prezidentūrą arba užklauskit drauge skridusių žmonių. Nes 15min rašo „Tiesioginis reisinis skrydis į Londoną pirmyn ir atgal kainavo šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. litų“, o nuotraukoj matyt, kad skrido daugiau nei penki žmonės. Šitą sumą padalijus iš keleivių skaičiaus, būtų galima apytikriai sužinoti, kiek kainavo Prezidentės skrydis.

 648. Simonas Bartkus - 2013 04 30, 08:06

  Ryanair paskelbė apie maršrutą VST-TFS, kuris yra net 4300 km ilgio. Tik 100 km betrūksta iki įsivaizduojamo maršruto KUN-TFS :)

 649. oxs - 2013 04 30, 08:25

  Simonai, ar dar yra šansų šį mėnesį gauti žinių apie Air Lituanica?
  O dėl Varšuvos – tai paskutiniu metu net per Frankfurtą tekdavo skristi dėl visiškai nenormalios kainos (vieną kartą kainą gavau ~4000 Lt roundtrip), JAV ar Rytai ‘arčiau’ pagal kainą… Matyt pastebėjo, kad iš point to point irgi uždirbti galima, tai būtent šis reisas tam gali tapti labai tinkamas.

 650. .. (vienas iš ..) - 2013 04 30, 08:31

  Neskaitant dviejų ar trijų komentarų apie savo skrydžius esu šio blogo nuolatinis SKAITYTOJAS jau 4 metus.

  Tai man pirmas ir vienintelis informacijos šaltinis apie aviaciją. Esu dėkingas visiems dalyviams ir autoriui (Simonui).

  Gatvėje vairuodamas dažnai jaučiuosi taip, kaip savo jausmus išliedamas Mindauqas, tad jį pilnai suprantu. Tačiau šio blogo žavesys ir yra tame, kad galime išklausyti įvairių nuomonių ir „pažinti“ tų nuomonių autorius. Kaip kažkas rašė – „blogo mytas pirtelėje“…

  Dėkoju Marius, Vytautas-NT, Mindauqas, Jurgis, net Tomas (Kaunas VS pasaulis), oleg, Linas, Boeing, Patikimasis, klaustukas, bendravardžiams .. ir visiems kitiems už jų nuomones ir stilių. Gal tik nereikia taip giliai imti į plaučius ir pykti.

  Tikrų trolių čia tikrai nėra (net kai Užkalnis straipsniui medžiagą rinko – jo pastabos apie čia susirinkusius „profesionalus“ buvo įdomios). Kiekvienas rašantis, panašu, tai daro nuoširdžiai.
  Įvertinkime tai. Show must go on!

 651. Boeing - 2013 04 30, 08:39

  Dėkui už gerą žodį!

 652. Linas - 2013 04 30, 09:07

  Tikrai labai geras, aistras nuraminantis komentaras :)
  Sutinku 100%

 653. Jurgis - 2013 04 30, 10:34

  Рижский аэропорт может подать в суд на Ryanair
  http://www.delfi.lv/biznes/bizopinion/rizhskij-aeroport-mozhet-podat-v-sud-na-ryanair.d?id=43275211

  Ранее сообщалось, что авиакомпания Ryanair задолжала аэропорту 2,2 млн. евро (1,5 млн. латов).

 654. Jurgis - 2013 04 30, 10:36

  Ryanair proposes plan to rescue Greek tourism and aviation
  April 27, 2013

  Ryanair today presented a Greek tourism rescue plan to the Transport Minister Kostas Chatzidakis which could see Ryanair grow its Greek traffic to 10m passengers p.a. by 2016, on the day Ryanair opened its 1st Greek base (and 57th in total) at Chania. Ryanair has carried over 2m passengers to/from Greece in less than 3 years since its first flight arrived to Kos from Frankfurt Hahn in May 2010. Ryanair’s summer 2013 schedule will offer 85 Greek routes from 10 airports (including 2 new airports at Kalamata and Zakynthos), delivering over 1.4m passengers p.a. and supporting 1,400* Greek jobs. Unfortunately, Athens continues to miss out on Ryanair’s traffic growth and the tourism jobs it brings because of the airport operator’s refusal to engage with Ryanair, at a time when Athens’ passenger traffic has fallen by 22%, from 16.4m in 2008 to just 12.8m in 2012, its lowest figure in a decade. Ryanair could deliver up to 4m passengers p.a. if a realistic low-cost deal were made available at Athens Airport, with a further 2m passengers at Thessaloniki and 4m passengers across Ryanair’s 10 other Greek airports. To celebrate our biggest-ever Greek summer schedule, Ryanair is launching a 100,000 seat sale across its entire European network, with prices starting from just €15.99 for travel in May and June, which are available for booking until midnight (24:00hrs) Mon (29 Apr). In Athens, Ryanair’s Michael Cawley said: “In 2013, Ryanair will carry over 1.4m passengers through Greek airports, sustaining 1,400* jobs and underlining Ryanair’s commitment to Greece’s tourism industry. Today, Ryanair presented its Greek rescue plan, which could deliver over 10m passengers and €4.5bn tourism revenue p.a. by 2016 and support 10,000* Greek jobs. Tourism is one of the few industries that can quickly provide the economic boost that Greece so badly needs with new jobs and high-spending international tourists. Ryanair has carried over 2m passengers to/from Greece with these passengers saving over €140m by switching to Ryanair’s low fares. However, while our 10 Greek airports continue to grow, traffic at Athens continues to decline as it misses out on Ryanair’s traffic and tourism jobs growth, as well as Ryanair’s low fares, while its management refuses to engage with Ryanair. To celebrate the launch of our biggest-ever Greek summer schedule, the opening of our first Greek base at Chania, and the launch of two new Greek airports, at Kalamata and Zakynthos, we are releasing a 100,000 seat sale with fares starting from €15.99 for travel across Europe in May and June, which are available for booking until midnight Monday (29 Apr). Since seats at these crazy low prices will be snapped up quickly, we urge passengers to book them immediately on http://www.ryanair.com.” * ACI research confirms up to 1,000 ‘on-site’ jobs are sustained at international airports for every 1m passengers

  Source: Ryanair

 655. Al - 2013 04 30, 12:18

  @Simonas, tokie skrydžio atstumai jau beveik petenka į TATL zonoje, DUB-BOS/JFK yra tik nedaug ilgensi.

 656. Simonas Bartkus - 2013 04 30, 12:39

  oxs: bus kitą savaitę daug info iš karto turbūt :)

 657. Linas - 2013 04 30, 12:57

  Laukiame nekantraudami :)

 658. Belekazz - 2013 04 30, 12:59

  Gal truputį per anksti dar klausti, bet ar ateityje Air Lituanica masto apie cargo vežimą ar apsiribos keleiviais?

 659. Simonas Bartkus - 2013 04 30, 13:02

  Air Lituanica veš cargo

 660. Linas - 2013 04 30, 13:04

  Čia tai išvis super žinia! Simonai, sveikinimai priėmus tokį reikšmingą sprendimą.

 661. Jurgis - 2013 04 30, 13:54

  Tai gal Air Lituanica negavusi oro vežėjo lincenzijos pradės dirbt be jos, t.y. dirbs Iceland Express metodu ? Kitą savaitę pamatysim.

 662. oxs - 2013 04 30, 14:01

  Labai daug žadantis Simono atsakymas! Lauksime naujienų. Tikimės daug pozityvo ir – sėkmės!

 663. klaustukas - 2013 04 30, 14:28

  pats metas paziureti, ka Wikipedia rado apie AirLituanica (lektuvus, marsrutus) ir papostinti cia. Kas rysis?

 664. Linas - 2013 04 30, 16:28

  Gal ir žinot, bet jei yra neskaičiusių, įdedu nuorodą:
  29-APR-2013 – National Air Cargo Boeing 747-428BCF accident
  http://www.atn.aero/article.pl?mcateg=&id=43154

 665. klaustukas - 2013 04 30, 18:27

  sakyciau, net idomesnis incidentas ivyko su rusu A320 virs Sirijos – jei tikesim ziniasklaida, nuo siol su A320 gali ir detektuoti zeme-oras raketas, ir sekmingai manevrais ju isvengti. naikintuvai nebereikalingi.

 666. klaustukas - 2013 04 30, 18:35
 667. Al - 2013 04 30, 19:53

  Gal kas nors turi naujienų dėl Simferopolio ?

  Ar čia bus kaip su Kijevu, kai Utair paleido prekybą į daily reisus vos ne savaitė prieš skrydžius.. :)

 668. Klausimas - 2013 04 30, 20:20

  Sveiki, gal kas galėtumėte pakomentuoti man iškilusią dilemą..?:) Turiu nusipirkęs bilietus su Turkish VNO – IST – VNO. Taip gavosi, kad kaip tik grįžimo dieną turėčiau atsidurti Taline, o kaip suprantu lėktuvas iš IST pirmiausia skrenda į Taliną, o iš ten į VNO. Kaip manote, ar galima būtų tiesiog išlipti Taline (Bagažas gali skristi toliau, nes jį paimtų į VNO kelionę tęsiantys draugai)? Ar tokiais atvejais išlipant iš lėktuvo netikrina boarding pass, kad iki Vilniaus yra ir t.t.? Dėkui už pagalbą…:)

 669. Simonas Bartkus - 2013 04 30, 20:35

  Klausimui: kol kas gal dar patys Turkish nežino ar keleiviai bus de-boardinami Taline. Jeigu taip – tuomet aišku gali padaryti no-show. Tačiau bagažas be tavęs keliauti negali anyway – tai būtų kritinis saugumo reikalavimų pažeidimas (skraidinti bagažą be keleivio neleidžiama).

 670. Marius - 2013 04 30, 21:04

  Teko skrist is Londono i Vilniu su tupimu PLQ.
  Nusileidus PLQ stiuardeses pirmus kelis patikrino,o veliau kas ejo pro duris perspedavo,kad cia PLQ(ta prasme ,kad kas per anksti neisliptu ir niekuo nebeziurejo).Uzdarius duris suskaiciavo kiek keleiviu liko,kad kas ir per toli nenuskristu:))
  Siaip reisas is Stambulo ir truksta 1no keleivio,manau tikrai prasidetu ieskojimas kas ir kaip.Speciau butumei sugrazintas…
  Bet cia buvo LAL’o lietuvaites stiuardeses:))

 671. Jurgis - 2013 04 30, 22:37

  Na tai mūsų Start Up’as turi startuoti ryt :

  Organisation Type: Start Up
  Website: http://www.airlituanica.com
  Country: Lithuania

  New start-up national carrier of Lithuania. Mid-term vision – regional airline with 4-5 regional jets, operating high frequency flights from Vilnius Airport.
  Official launch date – May 1, 2013.
  Inaugural flight – June/July, 2013.
  http://www.routesonline.com/airlines/13296/air-lituanica/

  Bent jau taip skelbiasi Routes Europe 2013 konferencijoje (Budapest, Hungary – 12 to 14 May 2013) dalyvaujanti Air Lituanica.

 672. ... - 2013 05 1, 06:34

  aciu kitam dvitaskiui uz mintis, as pasirasau! ir pakeiciu i tritaski tada, kazkaip negalvojau kad dubliuojasi:)

 673. ... - 2013 05 1, 06:44

  ai jo, ar kas bandete SAS programele androidams? man nepatiko, nebent paziureti savo skrydziui, kitos funkcijos per daug sudetingos, pasikrovus normalu flysas psl paprasciau eina daryt…

 674. klaustukas - 2013 05 1, 08:34

  Androidui reiks isbandyti, bet iOS tai super veikia – pradedant Eurobonus, uzbookintais skrydziais, boarding pasais ir baigiant skrydziu pasikeitimu.

 675. Boeing - 2013 05 1, 09:05

  @Klausimui. Draugai dar IST gali bagažą registruoti savo vardu ir galėsi be problemų įkvėpti gaivaus Estijos oro. Tuomet nebus jokių nemalonių situacijų.

 676. Oxs - 2013 05 1, 09:46

  Kai estai iš Amsterdamo skraidė per Vilnių, kiekvieno išlipančio prašė Boarding paso ir asmens dokumento.

 677. Marius - 2013 05 1, 11:49

  As ta Istambula del ko pabreziau.Ten net ir siais laikais ,ir prie ambasadu sprogimu buve ir t.t.Vis vien rizika kur kas didesne ir saugumo taisykles yra sustiprintos.Jau ir pas mus tokie dalykai siomis dienom nepraeitu,o cia tikrai nerizikuociau.Jei truksta keleivio kuris pridaves bagaza is kart ziurima kas nutiko.Kiek zinau tai yra grieztai draudziama.Nebent viska paaiskint paciam ir susitart su Turkish,kad Taline islipsi.Tada registruojiesi iki Talino ir bagaza kartu pasiimi.

 678. Al - 2013 05 1, 12:08

  Gal kam bus įdomu:

  Russian low-cost airline market set to significantly grow in coming years

  http://centreforaviation.com/analysis/russian-low-cost-airline-market-set-to-significantly-grow-in-coming-years-107676

  Beje, gal, Simonai, jau žinai Balandžio skaičius ? :)

 679. Jurgis - 2013 05 1, 12:35

  Vikipedija sako, kad šiandien švenčiama:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Gegužės_1

  Tarptautinė darbo diena;
  Gegutės diena;
  Lietuvos aviacijos diena;
  Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena;
  Konstitucijos šventė (Maršalo salos).

  Na tai su Lietuvos aviacijos diena visus ! Būtų buvę labai simboliškai gražu, jei Air Lituanica būtų sugebėjus šiandien ir prisistatyti, kaip buvo ir sumanyta :
  Official launch date – May 1, 2013.

  Na bet vistiek, šiandien norisi tikėti, kad netrukus sulauksime daugiau lietuviškos aviacijos ir, gal būt, garbingas Lituanicos vardas nors kurį laiką išliks Lietuvos rankose. Nors Air Lituanicos kūrėjas A.Z. Lituanica , matyt, jau yra pardavęs (bent savo planuose). Ir ar mums (Lietuvai) džiaugtis tuo, aš nežinau. Air Lituanica nėra tapatu Air Litvakija.

 680. anti cellulite treatment - 2013 05 26, 01:21

  Hi there, You have done an excellent job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I’m confident they will
  be benefited from this site.

 681. natural cellulite treatment - 2013 05 26, 17:34

  Today, I went to the beach front with my children.
  I found a sea shell and gave it to my 4 year old
  daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.“ She placed
  the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is totally off
  topic but I had to tell someone!

 682. Jonas - 2013 05 28, 10:49

  Duomenys išties labai stebina.

 683. edmond williams - 2013 08 2, 03:26

  mes apdalinti paskolą įmonei ir privataus investuotojo paskola Kreditinė kortelė, medicininė priežiūra paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolų etcOr jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą, paskolos konsoliduoti savo skolą, rašykite mums šiuo metu: edmondloanlender2000@mail.mn

  Paraiška kreditui gauti
  Pilnas vardas: ………………..
  Šalis: …………………
  Valstybė: …………..
  Miestas: …………..
  Lytis: …………………….
  Telefonas Nr: ………..
  Paskolos suma: ………..
  Mėnesio pajamos: ……….
  Pareigos: ………………. ….
  Paskolos laikotarpis ………………….. …………….
  Tikslas paskolos: ……………………. ………..
  E-pašto adresas: …………………. …………….
  Ar Jūs taikytus prieš? …………………..

 684. Abby - 2013 10 17, 22:58

  I have been browsing on-line greater than three hours today,
  but I by no means found any fascinating article like yours.

  It’s lovely worth sufficient for me. Personally, if
  all website owners and bloggers made just right content material as you probably did, the internet will probably be a lot more
  useful than ever before.

 685. Mr Collins - 2016 01 14, 14:06

  Ar jums reikia paskolos? Kokio tipo paskolą jūs ieškote? Susisiekite su mumis šiandien kellyjerriy040@gmail.com jūsų paskolos ir pateikti mums žemiau informacija.
  Pavadinimas;
  Šalis;
  Lytis;
  Pareigos;
  Paskolos suma;
  Trukmė;
  Tikslas paskolos;
  Telefono numeris;

Leave a reply