Kas dvidešimt penktas keleivis iš Vilniaus keliauja į ilgo nuotolio kelionę

   
     

Pasirodė „IATA AirportIS“ duomenys už pilnus 2011 metus, todėl dalinuosi įžvalgomis ir maža analize apie ilgojo nuotolio skrydžių paklausą iš Vilniaus.

Bendras pastebėjimas – ilgo nuotolio skrydžių paklausa vis dar yra mažytė. Ryšiai tvirtėja ir auga su artimaisiais Europos miestais, tačiau kelionės su persėdimais į tolimuosius kraštus sudaro mažą keliautojų dalį.

Tačiau – tai nėra unikalu regiono kontekste. Latvijos ir Estijos rinkos požymiai yra labai panašūs.

Skrydžiai ilgaisiais nuotoliais sudaro vos 4% visų Vilniaus oro uosto keleivių judėjimo

Ką laikau ilgo nuotolio skrydžiais? Tai kelionės, kurių galutinis tikslas yra už Europos ribų ir daugiau nei 5 val. potencialaus tiesioginio skrydžio nuo Vilniaus oro uosto. Pavyzdžiui, keliones į Kanarų salas laikau „short haul“, nors jos toliau nei 5 val. tiesioginio skrydžio, tačiau yra Europoje. Keliones į Tel Avivą, Egiptą, Maroką taip pat laikau „short haul“. Viena išimtis – visą Rusiją priskyriau taip pat „short haul“ (dėl analizės paprastumo), nors kai kuriuos taškus reikėtų skirti „long haul“. Tačiau – tie taškai nėra populiarūs ir į čia pateikiamus populiariausių maršrutų sąrašus nepatektų.

Rezultatas – į ilgo nuotolio kelionės iš Vilniaus oro uosto leidosi ir iš ilgo nuotolio kelionių į Vilnių atvyko 2011 m. apie 58 tūkst. keleivių. Tai yra viso labo nepilni 4% visų iš/į Vilniaus oro uostą skridusių keleivių reguliariaisiais reisais:

Gera žinia yra tai, jog kelionės iš/į Vilnių ilgaisiais nuotoliais (pagal mano sudarytą apibrėžimą) 2011 m. augo net 31%. Tai daugiau nei bendras Vilniaus oro uosto keleivių skaičiaus augimas ir akivaizdus ženklas, jog ne tik mažų sąnaudų aviakompanijos didino keleivių srautą 2011-aisiais metais.

Pastebėtina tai, jog skraidymas tolimaisiais nuotoliais teigiamą tendenciją išlaiko nuo pat 2008 m. (greičiausiai ir anksčiau, tiesiog neturiu duomenų), t.y. net per bendrą nuosmukį 2009 m. ilgaisiais nuotoliais keliaujančiųjų daugėjo.

Populiariausios ilgojo nuotolio kryptys 2011 m.

Populiariausių krypčių trejetukas nuo praėjusių metų nepasikeitė, jame liko Niujorkas, Čikaga ir Tokijas.

Tokijo išsišokimą į populiariausių krypčių trejetą reikėtų vertinti objektyviai – į Tokiją keliauja dauguma srauto į Japoniją, kai tuo tarpu srautus į Australiją, JAV, Kiniją didelėmis dalimis dalijasi keli oro uostai.

2011 m. populiariausiųjų sąraše tik dviem kryptimis srautas krito.

Ilgojo nuotolio maršrutuose įvairovės nėra

Kol kas rinka ilguosiuose nuotoliuose yra tokioje stadijoje, jog srautai yra labai koncentruoti į neilgą krypčių sąrašą. Aukščiau išvardintos 11 krypčių sudaro beveik du trečdalius viso ilgojo nuotolio kelionių srauto!

Tai reiškia, jog visomis likusiomis ilgojo nuotolio kryptimis keliavo tik 19,5 tūkst. keleivių per metus arba pusšimtis keleivių per dieną.

Pasiūla ilgoms kelionėms iš Vilniaus didesnė nei paklausa

„Lufthansa“ ir „Finnair“ savo tvarkaraščius iš Vilniaus oro uosto pirmiausia yra pritaikiusios skrydžiams ilgaisiais nuotoliaus. Vien šios dvi bendrovės į savo hub’us Frankfurte ir Helsinkyje per dieną pasiūlo po 864 kėdes, kai tuo tarpu vidutiniškai per dieną į „long haul“ kelionės iš Vilniaus leidžiasi tik po 150 keleivių. O be to, ilgo nuotolio skrydžius iš Vilniaus dar siūlo SAS, LOT, „Aerosvit“, „Austrian“, „brussels airlines“. Nuo šių metų dar prisijungia „Transaero“ ir „Aeroflot“.

Nors ir sparčiai auganti, tačiau ilgo nuotolio skrydžių rinka iš Lietuvos vis dar yra labai maža. Dėl šios priežasties, negalima laukti aviakompanijų plėtros būtent „long haul“ vystymo kryptimi – kiekvienas atidaromas maršrutas arba didinamas maršrutas privalo turėti stiprią paklausą „iš Vilniaus į tašką X“ bei galimybes vykdyti jungimus Europos viduje.

Kitos populiarios ilgo nuotolio kryptys

Žinau, jog šio tinklaraščio skaitytojai aktyviai domėjosi tolimųjų skryžių populiarumu, todėl pateikiu dar ir kitų populiaresnių krypčių lentelę. Visos likusios kryptys, kurios nepateko į pirmąjį sąrašą ir sulaukia daugiau nei vieno keleivio vidutiniškai per dieną:

Dėl galimos paklaidos ir klaidų šiuose duomenyse

Šie duomenys surinkti pagal „IATA AirportIS“ duomenis. Empiriškai patikrinus, 2011 m. keleivių srautų skaičiavime paklaida labai nedidelė, tačiau yra galimybė, jog dalies keleivių judėjimą sistema „pameta pakeliui“. Tokie atvejai gali būti oro uosto keitimas antžeminiu transportu (pvz. skrydis į Brėmeną, o iš ten pervažiavus į Hamburgą „long haul“ skrydis), kelionė su kelionių organizatoriaus čarteriniu skrydžiu ir panašūs atvejai. Mano vertinimu, ši paklaida gali svyruoti 10% ribose, t.y. bendras „long haul“ keleivių skaičius gali būti neįvertintas maksimaliai 0,4%.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

304 komentarai

 1. Paulius - 2012 03 12, 19:53

  Ačiū, Simonai, įdomūs skaičiai.

  Aš pats neseniai į Lutoną skridau iš Vilniaus ir tik sekančią dieną iš Gatwicko į Kuala Lumpūrą. Grįžus dvi dienas paturistavau Londone ir tik tada atgal į Vilnių, taip kad manęs manau sistema tikrai „nepagaus“. Skrendant atgal dar mažiausiai du žmonės be manęs ir mano draugės buvo lietuviai, tik jau nežinau ar jie pasiliko Londone ar taip pat grįžo į Lietuvą kažkokiu būdu :). Draugas į Afriką pernai vasarą skrido panašiai, tik jau nepamenu kur persėdo :).

 2. Zhymantas - 2012 03 12, 20:22

  Idomi naujiena is Ryanair: ‘atidare’ base Groningen Olandijoje, nors marsrutu yra tik trys ir tik 2 kartus per savaite. Turbut klaida Ryanair sistemoje.

 3. Justinas - 2012 03 12, 20:23

  Ačiū už skaičius.

  Reiškias kai kitąkart skrisiu HEL-PEK, beveik garantuotai žinosiu, kad yra ir daugiau lietuvių :-)

  Tai aišku pasikeis kai Aeroflot pradės skraidyt su savo 1300 LTL už VNO-PEK-VNO. Bet tada pas juos visada bus lietuvių onboard!

 4. Simonas Bartkus - 2012 03 12, 20:26

  Zhymantai, nemačiau, kad Groningen vadintų baze. Tai tiesiog naujas oro uostas jų žemėlapyje su trimis maršrutais po 2x weekly iš kitų bazių.

 5. Domas - 2012 03 12, 20:27

  o, vienos krypties daugiau nei procentą sudarau :)

  stebėtinai aukštai Torontas, keli kiti skrydžiai lentelėje irgi, įdomu būtų, kur yra mūsų verslas, kur jų, o kur emigrantai :)

 6. Žygimantas - 2012 03 12, 20:30

  Ačiū Simonui už dar vieną įdomų straipsnį,keep it doing ;)
  Bet kažkaip likau nustebintas,kad niekur nebuvo Denverio,jau mes su bendradarbiais šešis keleivius sudarėm,o dar kiek sutiktų lietuvių… :)

 7. Zhymantas - 2012 03 12, 20:33

  @Simonas, ryanair.com zemelapyje pavaizduotas Groningen kaip baze.

 8. Simonui - 2012 03 12, 21:25

  Ačiū už skaičiukus, bus ką paanalizuot ;)

 9. Marius - 2012 03 12, 22:02

  Toronte gan nemaza Lietuviu bendruomene(is kuriu puse naujieji emigrantai,ta prasme po atkurtos Lietuvos)…Yra nemazai parduotuviu,restoranas…

 10. Paulius - 2012 03 12, 23:22

  Čia visai tiktų į AirBaltic sagą, tiksliau į paskutinius pasisakymus apie paiešką investuotojų rytuose: Emirates: „We prefer to buy aircraft than airlines“ – http://www.reuters.com/article/2012/03/12/emirates-idUKL5E8EC00U20120312

  O čia irgi įdomu: Sweeping Loss for Boeing in WTO Appeal http://www.airbus.com/presscentre/pressreleases/press-release-detail/detail/sweeping-loss-for-boeing-in-wto-appeal/

 11. Vytautas - 2012 03 13, 08:12

  Simonai, ar tikrai „keliauja“ gale reikalinga nosinė? :))

 12. Boeing - 2012 03 13, 09:49

  Man labai idomus pokyciai dviejomis kryptimis – i Bankoka ir Dubaju, kur uzfiksuotas didelis augimas. Del Tailando dar suprantu, turbut turistai vel skraido. O kas galetu paaiskinti, su kuo susijes toks zenklus Dubajaus augimas?

 13. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 10:14

  Turistinės kryptys plaukioja tarpusavyje dėl geresnio produkto/mažesnių kainų. Iš VNO BKK patogiai pradėjo siūlyti Aerosvit, o Finnair pridėjo antrą daily HEL-BKK. Greičiausiai dėl to krito kainos ir dalis turistų pasuko į Bangkoką.
  Dėl DXB sunkiau surasti argumentų, bet gali būti įvykę kažkas panašaus.

 14. Linas - 2012 03 13, 10:21

  Pauliau, čia Boeing atsakymas – jie kažkodėl visai kitaip supranta tuos pačius WTO išaiškinimus :)

 15. Linas - 2012 03 13, 10:22
 16. Jurgis - 2012 03 13, 10:24

  Paradoksai: Nebelieka reiso,-atsiranda poreikis. Ir atvirksciai, yra reisas (Berlynas),- nera poreikio …

  Lietuva – patraukliausia Baltijos šalis tarp vokiečių turistų
  http://www.lrytas.lt/-13316233081330973644-lietuva-patraukliausia-baltijos-šalis-tarp-vokiečių-turistų.htm

  Be to, turizmo mugės lankytojai Berlyne parodė didelį entuziazmą atvykti į mūsų šalį individualiai – tiek lėktuvu, tiek automobiliu bei pageidavo geresnių susisiekimo galimybių oro transportu iš sostinės Berlyno ir kitų didžiausių miestų.

 17. Boeing - 2012 03 13, 10:40

  @Jurgis. Vokieciai net nezino, kas per daikts yr toks Skyways, skraidantis is VNO i TXL. Jiems reikia LH, tada viskas buna aisku. Tai ir kompanijos zinomumas, ir jungiamieji reisai, ir zinomas aptarnavimo lygis ir t.t. Jeigu LH uzsiimtu labdaringa veikla ir noretu Lietuvai padaryti kazka gero, atidarytu reisus is MUC ir TXL. Pamatytumet, vokieciu butu daugiau nei lenku.

 18. mmm - 2012 03 13, 10:40

  Simonai, o kaip atrodo Europos miestu, kur dazniausiai skrendama su persedimu populiariausiu marsrutu lentele?

 19. Augustinas Žemaitis - 2012 03 13, 10:53

  Čia jei teisingai pamenu rodomi ne vien skiridimai ant vieno bilieto, bet ir dirbtiniai jungimai, kurie dėl menkos normalių jungimų pasiūlos į tolimas vietas gana dažni? Jei taip, tai koks yra laiko, kada dar laikoma vienu skrydžiu? Pv. jei vieną dieną nuskrisčiau Vilnius-Londonas, o kitą Londonas-Niujorkas, čia patekčiau? 24 h?

  Antras dalykas jau ne dėl statistikos, bet dėl realaus srauto iš Vilniaus: manau jis yra didesnis. Nes ilgo nuotolio reisuose kaip niekur kitur aktualu važiuoti į Rygą – kainos daugumoje reisų ten siūlomos geresnės, o kai skrendi tolimą nuotolį tai papildomos 4 h galbūt mažiau skausmingos. Būna ir važiuojančių į tolesnius oro uostus, bet matyt labiausiai į Rygą.

 20. Boeing - 2012 03 13, 11:22

  @Augustinas Žemaitis. Simonas rašė, kad iš RIX tolimieji skrydžiai užima labai panašią dalį kaip iš VNO. Reiškia, didelio keleivių „nutekėjimo“ iš Lietuvos nėra.

 21. Marius - 2012 03 13, 11:38

  Del Berlyno ,tai nelabai kas su Skyways skrido …manau dauguma ,kaip ir anksciu per Frankfurta skrido ,ta pacia Airbaltic…Vokieciai neturi tiek daug laisvo laiko ,kad idan sutaupytu kelis litus jie lauks kazkokkios dienos,kai jiem nera patogu…net ,mes turintys verslus,darbus Lietuviai,skrendam su persedimais…LCC yra populiarus tarp jaunimo ir emigrantu kurie turi daugybe laisvo laiko,ir ju laiko verte yra „kapeikos“ tegu neuzpyksta,as ne visus turiu galvoj,bet 70% emigrantu yra butent tokie
  Beje Simonai ,gal gali paziuret,kiek skrido i Berlyna 2011m,siaip idomu butu,po tokio straipsnio…
  suprantu Vokietija yra ne tik Berlynas,bet idomu butu:)

 22. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 11:44

  Augustinai, tikros metodikos tai niekas iki galo nežino :-) Šio įrankio tikslas yra nustatyti visų keleivių galutinius kelionės tikslus. Tam naudojami įvairūs algoritmai, nes toli gražu ne visus tikslius duomenis IATA turi. Kaip minėjau, kiek empriškai tikrinome, tai paklaida nėra didelė.
  Kaip bebūtų, šitie IATA duomenys yra aviacijos pasaulyje viena iš dviejų-trijų laisvai konvertuojamų duomenų valiutų. Jais naudojasi tiek aviakompanijų planuotojai, tiek pardavėjai, tiek lėktuvų gamintojai ir t.t.

  Dabar pažiūrėjau, kiek iš Rygos skridusių keleivių „point of sale“ yra Lithuania, tai duoda 2% visų RIX keleivių. Čia nesiskaito „Ryanair“, nes Ryanair.com pardavimo vietos neseka. Grubus skaičiavimas, nuo 4 milijonų keleivių RIX 2% yra 80 tūkst. Nuo tų 80 tūkst. 4% skrenda „long haul“, tai yra 3,2 tūkst. keleivių. Toks galimas „leakage“ į RIX, bet čia dar neįvertinta, kiek keleivių long-haul skrenda iš PLQ ir KUN.

  Kalbant apie „long haul“ skrydžius su persėdimu, kaip paminėtas pavyzdys VNO-LTN ir LGW-KUL. Tokių keleivių suskaičiavimas būtų įdomus statistikai, tačiau turiu pasakyti, jog aviakompanijos į tokius keleivius visiškai nekreipia dėmesio. Lygiai taip pat, kaip „Ryanair“ nekreipia dėmesio į tuos, kurie tranzitina per BRE, HHN ar kt. Tai yra „bottom revenue“ srautas ir dėl jo konkurencijos nėra. Tokie keleiviai vadinami „seat fillers“. Keleiviai, kurie važiuoja į Varšuvą, skrenda į Londoną, kad skristų į Hong Kongą ar pan. kaip taisyklė visada perka bilietus tik už tokią kainą, kuri yra žemiau vidutinės kaštų ribos. Aviakomapnija, kuri, pavyzdžiui, skraidina LGW-HKG yra labiau suinteresuota, jog pigiausio tarifo bilietus nupirktų Londono gyventojas, kadangi jis didins žinomumą rinkoje ir stimuliuos srautą – ko pasekoje pavyks parduoti kitą bilietą su „normaliu“ tarifu. Tuo tarpu, jeigu lietuvis su Ryanair nuskrenda į STN ir skrenda iš LGW-HKG su žemiauso tarifo bilietu jokios srauto ateities stimuliacijos nepadaro, nes jis niekada ir greičiausiai jo draugai niekada nepirks pilno tarifo LGW-HKG bilietus, nes pilnas tarifas sutaps su VNO-FRA-HKG, VNO-HEL-HKG ar kitu vienu bilietu visam maršrutui. Čia taip grubiai pasakiau – tikiuosi, pagavot mintį :-) Kad pasitreniravimui, prisiminkit, ar kada skridot su „Ryanair“ jungimais kuomet už vieną segmentą mokėjot daugiau nei „Ryanair“ vidurkį 50EUR?

 23. Augustinas Žemaitis - 2012 03 13, 11:47

  @Boeing – panašią, bet RIX didelę dalį srauto sudaro tranzitinis srautas, kurį BT formuoja išimtinai trumpuose nuotuoliuose (Rytai-Vakarai, Šiaurė-Pietūs); Lietuvoje tokio srauto nėra. Todėl suma, nuo kurios skaičiuojami tie 4% (jeigu RIX išties keturi procentai, tiksliai nebuvo rašoma) – gerokai didesnė.

  4% nuo 5,1 milijono (Rygos) yra 204 000
  4% nuo 1,7 milijono (Vilniaus) yra 58 000

  Tuo tarpu namų rinkos vienodos ar Vilniaus šiek tiek didesnė.

 24. Augustinas Žemaitis - 2012 03 13, 12:06

  @Simonas Bartkus – dėl netikrų jungimų yra dar kelis segmentai, ypač aktualūs sąlyginai mažai skrydžių turintiems oro uostams:

  1.Dirbtinis jungimas, kur tiesioginio jungimo galimybės nėra.
  2.(Manau aktualesnis) – dirbtinis jungimas dėl patogumo. Pvz. yra įprastinis jungimas tik su 10 val. tarpu tarp skrydžių arba dviem persėdimais arba nepatogiais skrydžių laikais. Tai žmonės verčiau skrenda tarkim į Londoną, pernakvoja viešbuty, kitą dieną skrenda toliau ne dėl kainos (iš viso sumoka brangiau), o dėl patogumo. Tai, kiek tokių atvejų pats žinau, būna didesnes pajamas gaunantys žmonės.

  Kiek žinau Icelandair bent seniau į šį segmentą kažkiek orientuodavosi siūlydamas galimybę pailsėti pakeliui į Ameriką.

 25. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 12:10

  Augustinai, taip sutinku. Bet realiai dabar į visas TOP20 destinacijų iš VNO galima nuskristi su protingos trukmės jungimais. O paklausa originalesnėms kryptims yra labai labai mažytė.

 26. Domas - 2012 03 13, 12:26

  Simonai, o kaip jus tokius keleivius skaiciuojat, kai vienas LH889 ir du longhaul segmentai? http://flux.defau.lt/lhfun.png ;-)

 27. inga - 2012 03 13, 12:50

  Po Simono išsakytų minčių prisiminiau tokį fenomeną kaip „lojalumas ryanairui“ (nors manau, kad pagal lojalumo apibrėžimą jis negali būti grįstas kaina, o su kitokiu pagrindu pas ryanairą sunkiai…)
  Tai va gal todėl Ryanairas ir „nemėgsta“ savo keleivių, nes (didžioji dauguma) jo ištikimų keliautojų nemoka net vidutinės kainos.
  (Aš asmeniškai irgi nemokėčiau, už tokią ar nestipriai didesnę kainą galima nuskristi ir maloniau :) )

  O šiaip long houl skraidytojų yra pakankamai mažai, kad skrydžių statistikai įtaką darytų atsitiktinumai, aš kaip ir mmm norėčiau pamatyti jungimų Europoje statistiką :) ji turėtų būti iškalbesnė

 28. Justinas - 2012 03 13, 13:20

  Patogumas patogumu, bet iš TOP20 skridau į Šanchajų su fake connectionu Londone. Labai pasikeičia tas patogumas ir kainos santykis, kuomet reikia bilieto „rytoj“. Beje, už Wizzair skrydį į abu galus sumokėjau gal 200 EUR sumoj :-) Su BA tai dar pirkau upgrade onboard, tai nebuvau matyt jau visai bottom revenue klientas.

  Kalbant apie Rygą, reikėtų skaičius dvigubinti. Tiek point of sale Lietuva, tiek pat bus žmonių, kurių point of sale bus likęs pasaulis, bet skris į Lietuvą, pvz lietuvis iš Nicos skris į Rygą ir autotransportu pasieks Šiaulius. Taigi jau turime 4%, kas yra 160 tūkst. keleivių, arba beveik 10% VNO srauto. Tiesa, long-haul iš Rygos geresnius dealus iki šiol siūlyt galėjo tik Aeroflot ir Turkish, visus kitus iš esmės turi ir Vilnius. Iš mano patirties į Rygą važiuot nebeapsimoka, daugelį dealų galima gaut iš Vilniaus. Išimtis – Aerofloto long haulai už 1500 :-)

 29. Jurgis - 2012 03 13, 13:39

  “Avia Solutions Group” įmonė planuoja statyti orlaivių angarą Kauno oro uoste
  http://www.aviasistemos.lt/avia-solutions-group-imone-planuoja-statyti-orlaiviu-angara-kauno-oro-uoste/

 30. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 13:47

  Domai, manau kaip vieną, nors nesimato kitų bilieto dalių kaip tu atsiduri FRA iš SFO vėl :-)

  ČSA sekantis karpymų round’as: uždaromo skrydžiai į Tbilisį, Krokuvą, Hanoverį, Štutgartą. Iš viso ČSA šią vasarą uždaro 13 krypčių iš PRG, dar 5 buvo uždarytos šią žiemą.

 31. Karolis - 2012 03 13, 14:23

  Šitas būtų labiau tikęs prie praėjusio Simono posto: http://www.elfaa.com/ . Stebina būtent priešprieša tarp žemų sąnaudų ir žemų kainų.

 32. Domas - 2012 03 13, 14:31

  Simonai, :) neatsiduriu, čia taip būna, kai valandą praleidi keisdamas bilieto datą į kokią nors už kelių dienų (čia ir Justinas apie tai kažką kalbėjo ;-), skambinėdamas tai LH, tai kelionių agentūrai – kokie aštuoni skambučiai iš viso ;-) Ant liežuvio buvo.

  O čekų gaila, vat anie tai buvo dieviški long-haul’ui su VNO-PRG-CDG/AMS-* – nepamirštami kelionių įspūdžiai.

 33. Domas - 2012 03 13, 14:46

  O, beje, pirmą kartą skridau su LCC (Wizzair VNO-EIN) praeitą savaitgalį. Įspūdžių kratinys:

  * Superinis aptarnavimas on-board, mergaitės šypsos, kalba lietuviškai (čia kam nacionalinių avialinijų reikia), viskas labai puikiai.
  * Kiek juokinga saugumo demonstracija, visos atkalusios sinchroninę gimnastiką. Lietuvių/anglų kalba kaitaliojas kas sakinį.
  * Boardingo procedūra – didelis lūdėsys, anam gale dar tiek to, suleidž į aptvariuką tik prioritetinius keliom minutėm, bet pusvalandžiui kai suleidžia į laiptinę visus, tai jau blogai – tikrai blogiausias kelionės akcentas. Darbuotojai darė viską normaliai ir profesionaliai, čia jau aviakompanijos procedūrizmai.
  * Atgalinis skrydis iš Eindhoveno turi daug dar nuo Amsterdamo neatsigavusių piliečių, neveikiančiom galvom ir apsiblausiusiom akim :)
  * Skrido ir kažkokie medium-haul arabai jaunuoliai (transferinos iš MEA) – jie irgi taupo. Vienas tūpimo metu (čia būtent tuo kai ratai į žemę stukteli) atsidarė overhead’ą ir ėmė savo daiktus. Stiuardesės patenkintos nebuvo.
  * Exit row – puikus deal’as, iš anksto nusipirkę vos keli keleiviai, lėktuve beveik niekas nenori krapštyt 10EUR, aišku sėstis nori daug kas (žr. apie apsiblausiusius narkomanus :) – gaunas trys nuosavos kėdės, per kurias galima išsitiest.
  * Nors checkint bagažą kainuoja, jo iškrovimas buvo beveik momentinis, beveik neprarandama laiko.
  * Į vieną pusę lėktuvas leidosi itin kietai, stuburas pajuto. Keleiviai vis tiek plojo it pasiutę.
  * Lėktuvo vadas pasiūlė pasigrožėti Kuršių Nerija, etc – beveik kaip gidas koks – entuziastingiau nei tai darydavo flylal :)
  * Lėktuvo vadas jungia saugos diržų lemputę esant bet kokiam virpėjimui, pagulėti per ilgai gali ir nepavykti. Stiuardesės turi penkių minučių teksta lemputės įjungimo scenarijui.
  * Į vieną pusę neveikė kavos/arbatos aparatas, sugadino visą „gauk nemokamą snikersą“ akciją.

  Žodžiu, tikėjaus blogiau, gavos visai įdomi beigi nebloga patirtis. Skrisiu dar :)

 34. Jurgis - 2012 03 13, 14:51

  Kurgi tie zadetieji nauji Palangos reisai ?

  Turistų į Klaipėdą nebevilioja net jūra
  http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/turistu-i-klaipeda-nebevilioja-net-jura-414118

  „Įvažiuoti į Klaipėdą ir išvažiuoti iš jos yra katastrofa. Į Palangos oro uostą tiek pinigų sukišta, o jis yra niekinis“, – karčių žodžių negailėjo turizmo specialistė.

 35. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 14:53

  Domai, kaip skraidantis su „exit rows“ Wizzair’u, paprastas trick’as palengvint kelionę – kai turi išsipirkęs exit row, tau visiškai nereikai preboard’intis. Boarding’as bet kokiu atveju neužsidaro, kol nepradedami pirmi keleiviai išleisti iš „pre-boarding“ zonos. Na ir neturint „exit row“ jeigu nesvarbu tau pirmam užsiimti vietą, pre-boardint’is nėra būtina :)

 36. klaustukas - 2012 03 13, 14:54

  CSA agonija tesiasi. o gaila – i toki Stutgarta buvo labai patogu.

 37. Domas - 2012 03 13, 14:59

  Simonai, nu aš Vilniuje į pre-boardingą paskutinis įėjau :) Nesu jau toks žioplas, he he. Bet šiaip yra naudos anksčiau atsisėst – mažiau tikimybės, kad nebus tuščių eilių vien tik tau, nu ir/arba lango vietos, bet dėl to laukt pusvalandį stovint susigrūdus ant laiptų gal ir neverta.

  O šiaip jo, yra du geri boardingo jausmai, vienas, kai pats pirmas įeini į lėktuvą, kitas – kai įėjus iš karto uždaro duris. :)

 38. Pranas - 2012 03 13, 15:01

  Dėl boarding procedūrų – čia ir mūsų oro uostų problema. Jau tampa gan įprasta suorganizuot, kad už boarding pasų kontrolės būtų laukimo kambarys ir kėdės, kur žmonės civilizuotai lauktų įlipti. O jei to nėra, tai ir nedaromas „preboardingas“. Tikrai ne visur keleiviai laikomi ant laiptų ir koridoriuose po pusę valandos. Šitoje vietoje jau mūsų Vilniaus ir Kauno oro uostai per daug lenda į užpakalį pigioms aviakompanijoms.

 39. Justinas - 2012 03 13, 15:18

  O ką daro darbuotojai, jei po preboardingo kas nors užsimano į tualetą? :-) Kiek pamenu, ten ant tų laiptukų tūliko lyg ir nėra.

  Beje, mergaitės tai gąsdina, kad jau last call, nors dar lėktuvas būna dar net neatskridęs – tai gaunasi, kad jos meluoja?

 40. Domas - 2012 03 13, 15:24

  EIN tai surinko boarding pasus iš eilėje stovinčių žmonių. Įdomu, kaip po to tą A320 dydžio eilę sureguliuot. Bet matyt tikisi, kad niekas nenori į VNO skrist vietoje kokios nors Valensijos.

  Beje, užmiršau paminėt, kad užusieniuose užmiršo duot tą spalvotą tašką ant boarding passo ir teko prašyt ir laukt n minučių, kol atras vėl ar galiu aš jį gaut ar ne.. :)

 41. A8 - 2012 03 13, 15:55

  Ar žinote, ką daro keleiviai TVOU ieškantys A8 įlaipinimo vartų? – Jie jų neranda. Ilgai ieško, o tada neranda. Kodėl neranda? – paklausite jūs. Todėl, kad nėra reikiamos nuorodos reikiamoje vietoje. Trivialu, bet kažkodėl būtent aštunti vartai yra ignoruojami :)

 42. Augustinas Žemaitis - 2012 03 13, 16:50

  @Simonas Bartkus – Manau, kad paklausa kai kurioms originalesnėms kryptims yra kažkiek dirbtinai sumažinta (o TOP 20 padidinta) kaip tik dėl to, kad į TOP 20 patogūs jungimai. T.y. keleiviai į tas „originalesnes“ kryptis daro netikrus jungimus arba Europoje, tokiu būdu išvis iškrisdami iš statistikos, arba važiuoja į Rygą, arba daro jungimus „aname gale“, tuo būdu patekdami į statistiką prie TOP 20 krypčių.

  Tikrai žinau atvejų, o ir pats esu taip ne kartą daręs. Pvz. į įvairius Šiaurės Amerikos miestus (daugiamilijoninius didmiesčius, o ne vien provinciją) dažnai ne tik pigiausia, bet ir patogiausia skristi į tą patį Niujorką arba Čikagą, o paskui atskiru vietiniu bilietu. Arba pirma nuskristi į kokį Londoną ir tada iš ten. Kadangi skrydis su dviem persėdmiais gali trukti ir virš 24 val., nes apsiribojama vienu aljansu (paprastai tik Star) taigi atitinkamai daug mažiau skrydžių laikų variantų ir kainos ne tokios konkurencingos. Dažnai dar Amerikoje būna prijungiami neva tiesioginiai skrydžiai su tarpiniais tūpimais ant to paties reiso numerio, kas dar labiau viską pailgina.

  Tiesa, kiek būtent kai kurių sunkiau pasiekiamų miestų paklausa dirbtinai sumažėjusi, o lengviau pasiekiamų padidėjusi, nesirįšiu spėlioti. Manau didžiausias sumažėjimas įvairių JAV miestų (t.y. iš ten daro žmonės netikrus jungimus), nes daug kur yra lietuvių išeivių, o ir verslas decentralizuotas. Taip pat Australijos dėl atstumo ir skrydžių su vienu persėdimu nebuvimo net į Sidnėjų ar Melburną. Tuomet galbūt eina Lotynų Amerika ir Azija (pastarojoje jau mažai lietuvių bendruomenių, verslas labiau koncentruojasi pagrindiniuose megapoliuose).

  Aišku be apklausų ir pan. čia labiau pasvarstymai, bet manau logiški.

 43. inga - 2012 03 13, 16:52

  Aš niekada neinu pro vartus anksčiau nei būtina, paprastai sėdžiu ant kėdžių prie vartų ar bent taip, kad matyčiau vartus, ir plepu telefonu, tai iki manęs mergina yra ir pati atėjusi patikrinti dokumentus :D

  O tam, kad neišskristum į Valenciją, įgula užmetą akį į boarding pasą lipant į lėktuvą.

 44. Vitalijus - 2012 03 13, 17:46

  Simonai,

  o kokios galimybės atsirasti VNO tokioms avialinijoms kaip ETIHAD Airways arba QATAR Airways?
  Kiek esu skraidęs rytų ir vakarų kryptimis iš Europos, tai drįsčiau teigti, jog bene vienos geriausių avialinijų.
  O viena iš jų yra netgi Minske, iš kur patogu skristi tolimais maršrutais. Būtų žymiai patogiau tai daryti iš Vilniaus, nei dar papildomai darytis vizas, dardėti traukiniu ir taksi iki Minsko oro uosto.

 45. Šarūnas - 2012 03 13, 17:55

  Vitalijau, šiuo klausimu jau buvo diskutuota. ME3 orientuojasi į business class segmentą, pas juos beveik visi lėktuvai su first class. Lietuvoje nėra paklausos tokio produkto. Na Simonas plačiau pakomentuos manau.

 46. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 19:04

  Vitalijau, apie tai esam ne vieną kartą diskutavę. Kadangi dabar sumemstos mano Excelyje visos long-haul kryptys, tai maždaug statistiškai primetu įvertindamas augimą į Pietų Azijos, Australijos ir pan. pusę, jog ekonomiškai „viable“ maršrutas į MEB iš VNO galėtų būti 2017-2018 metais. Aišku, priklauso nuo daug ko, agresyvumo, nematomų faktorių ir kt. Esama aptarę, kokiais motyvais ETIHAD skraido į MSQ.

 47. Simonas Bartkus - 2012 03 13, 19:07

  Ryanair atšaukė planuotus vasaros skrydžius iš East Midlants į Taliną.

  Po šių pakeitimų Ryanair planuoja po vienodą išvykimų skaičių per savaitę iš Vilniaus, ir iš Talino šią vasarą – 27 per savaitę. KUN išlieka lyderiu regione pagal „Ryanair“ išvykimų skaičių – planuojama 60, pirmą kartą daugiau nei iš RIX.

 48. Paulius - 2012 03 13, 19:18

  Visiškai pritariu A.Žemaičiui dėl Š. Amerikos. Pats pernai autobusu į Klyvlendą iš Niujorko važiavau, tiesa daugiau to tikrai niekada nekartočiau :). Yra tekę ir automobilį nuomotis. O dabar ieškau kaip pačioj vasaros pradžioj nusigauti į JAV provinciją – Wayomingą ir ten kur man reikia perkant bilietą tiesiogiai iš Vilniaus ar net tiesiai iš kitur Europoje kainos kabai nedraugiškos. Todėl pirksiu arba VNO-NYC arba VNO-ORD, tada naktis viešbutuke ir kitą rytą į galutinį tikslą. Taip ir pigiau ir nepalyginamai patogiau. Tą patį pažiūrėjau galėčiau daryti net ir vėliau skrisdamas į Torontą, nes piniginiu atžvilgiu net gi į Torontą skristi su fake connectionu NYC yra pigiau, random datomis, nei tiesiai. Tiesa čia jau gerokai nepatogiau, nes į Torontą iš Vilniaus laisvai su vienu persėdimu galima nusigauti, o ir kainų skirtumas nėra labai ženklus. Taip kad neabejotinai tiek Čikaga, tiek ypatingai Niujorkas turi nemažai keleivių, kurie po to arba kitu skrydžiu arba antžeminiu transportu keliauja toliau kur jiems reikia.

 49. Marius - 2012 03 13, 20:08

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuva-patraukliausia-baltijos-salis-tarp-vokieciu-turistu-56-203125#axzz1oRkOqLKz idomus ,issamus straipsnis apie Lietuvius Kazakstane…Beje kas labai nustebino ,kad ir jie patys gan aktyviai investuoja,eksportuoja i Lietuva

 50. Marius - 2012 03 13, 20:09
 51. apie kauna - 2012 03 13, 20:45

  ar kas zino, ar vietioj EIN ryanair ka nors kita planuoja idet, o gal darys w skrydzius ar tiesiog laikys lektuva ant zemes?

 52. Wincas - 2012 03 13, 21:02

  Jie berods visa ziema KUN jau laike trecia lektuva

 53. Marius - 2012 03 13, 21:10

  Beje Wizzair 39 skrydziai per savaite ,Ryanair 27 .Gaunasi VNO 66,KUN 60…
  Beliko pora men ir LCC VNO aplenks KUN :)

 54. Paulius - 2012 03 13, 22:17

  Kalbant apie KUN, tai pastarasis tradiciškai neskuba praėjusio mėn. rezultatų paskelbti, sakau tai čia, nes anksčiau lyg ir padėdavo toks paminėjimas paspartinti tų duomenų atsiradimą :)

 55. Jurgis - 2012 03 13, 23:07

  Po truputi ryskeja Latvijos vyriausybines delegacijos vizito i JAE rezultatai. Deja, airBaltic jie neperka, bet parode interesa code-share susitarimui su airBaltic. Paziuresim, koks bus sekanciu dvieju dienu vizito Katare rezultatas.

  Богатые арабские страны заинтересовались Латвией
  http://biznes.delfi.lv/bnews/bogatye-arabskie-strany-zainteresovalis-latviej.d?id=42203334

  Стало ясно, что авиакомпании Emirates Airlines и Etihad Airways могут быть заинтересованы в совместных рейсах с airBaltic по принципу code-share, а о привлечении их в качестве стратегических инвесторов говорить преждевременно, сказал Павлютс.

 56. Jurgis - 2012 03 13, 23:12

  Na o Rygos oro uosto tiesioginiu krypciu skaicius mazeja 20 proc. nuo 85 praeita vasara iki 68 sia vasara.

  Рижский аэропорт потеряет много прямых маршрутов
  http://biznes.delfi.lv/bnews/rizhskij-aeroport-poteryaet-mnogo-pryamyh-marshrutov.d?id=42202656

 57. mmm - 2012 03 13, 23:20

  Ar Ryanair dar gali padaryti atsaukimu vasarai is Lietuvos?

 58. Marius - 2012 03 13, 23:58

  Berods Airbaltic i Dubaju turejo,kuris buvo labai jau nuostolingas jiem(tik ,del prestizo laike)
  Cia vel „is tuscio ,i kiaura pilsto“
  Nepadetu net jungimai,norint islaikyti pelningas kryptis i Arabu Salis ,labai jau maza ten paklausa.O ir tie kas skrenda,gerai uzdirbantys zmones,kuriu laikas brangiai kainuoja,ir pasirinkimas bus su persedimu 90% atveju :),nei koks 2xweekly tvarkarastis …
  Snipstas ir tiek.Dar ir Airbaltic pinigu svaistymas,nes i tokius mazai tiketinus susitikimus privati kompanija nesiustu atstovu.Airbaltic smenga ir smigs dar giliau idugna,jeigu jau Flickas nesugebejo isvest i pelna,tai valstybe tikrai to nepadarys,dabar jau ne vien tik verslas ,bet ir politika.Kaip ,kad ir si Airbaltic vadovo kelione,politikam reikia reklamos ,reikia kad informacinese priemonese jie butu,stai ir dar labiau gramzdina Airbaltic.
  Nors cia nera nieko naujo,visu vlastybiniu imoniu valdymo efektyvumas mazesnis

 59. Vytas - 2012 03 14, 00:13

  Turėjau aš nelaimę su AB skristi iš Dubajaus į Vilnių (per Rygą). Tiesiog pagal laiką vienintelis tinkamas variantas buvo.

  757-200. Legroomo nerasta, jokio IFE, 6 val. skrydyje net kavos už dyką negausi. O kaina visai neženkliai skiriasi nuo kokios LH & Co.

  Velniam.

 60. Jurgis - 2012 03 14, 09:04

  Pasauliniu mastu nesuderinti ES aviacijos mokesčiai grasina didžiuliais nuostoliais

  Septynios pagrindinės Europos aviacijos kompanijos parašė laišką Europos politikos lyderiams, kuriame skundžiasi dėl neseniai įvesto Europos Sąjungos (ES) mokesčio už anglies dvideginio išmetimą, praneša BBC.

  Laišką pasirašė kompanijų „Airbus“, „British Airways“, „Virgin Atlantic“, „Lufthansa“, „Air France“, „Air Berlin“ ir „Iberia“ vadovai. Jie nerimauja dėl kompanijų, kurios nesilaiko Emisijų leidimų sistemos (ETS), atsakomųjų veiksmų.
  Mokesčiu piktinasi Kinija ir JAV.

  „Dėl šio mokesčio kyla grėsmė daugiau nei 1 tūkst. darbo vietų (kompanijoje „Airbus“) ir dar tūkstančiui vietų tiekimo grandinėje“, – cituojamas „Airbus“ vadovas Thomas Endersas. „ETS klausimas virsta prekybos konfliktu“, – „The Financial Times“ sakė „Airbus“ atstovas spaudai.

  Laiške kompanijos vadovai ragina politikus rasti „kompromisinę išeitį, kuri sumažins trečiųjų šalių nerimą ir kartu apgins ETS vientisumą aplinkos atžvilgiu“. Kompanijų vadovai mano, kad pasiūlymus reikia atidėti kol nebus sudarytas pasaulinis planas dėl anglies dvideginio išmetimo.

  „Iš pasipriešinimo ES planams masto galima spręsti, kad Europos Komisijai reikia plano B, jeigu būtų imtasi atsakomųjų veiksmų“, – teigiama laiške.

  Laiškai buvo nusiųsti Europos politikos lyderiams, tarp jų ir Didžiosios Britanijos premjerui Davidui Cameronui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ir Prancūzijos ministrui pirmininkui Francois Fillonui.

  Vadinamąjį taršos mokestį ES įvedė nuo 2012 m., taip kovodama prieš klimato pokyčius.

  Praėjusį ketvirtadienį buvo pranešta, kad dėl ES mokesčio Kinija uždraudė šalies kompanijoms pirkti „Airbus“ orlaivius, tačiau šalis tokius kaltinimus neigia.

 61. Jevgenij - 2012 03 14, 10:23

  Mano pastebėjimai dėl Long Haul. Iš Palangos Long Haul yra pakankamas srautas dėl jūreivių. O aš skrisdmas long haul 4 kartus skridau iš Rygos dėl kainos. Iš LT oro uostų į Azija kainos brangesnės nei iš Rygos. Iš Palangos tai visai kosminės kainos. Vilnije mano pastebėjimais irgi brangiau – o iš Rygos kol kas pigiausia – atstumai nuo Klaipėdos labai panašus – todėl daugumoje atvėju pasirinkimas vykti į Rygą.

 62. Pranas - 2012 03 14, 11:08

  Šiandien paskutinė diena kai Skyways skrenda į Stokholmą.

 63. Deividas - 2012 03 14, 11:12

  Kažkaip prisiminiau tą naują (seną) VNO apipavidalinimą. Nelabai daug pokyčių kolkas tiek pačiam oro uoste, tiek ir tinklapyje, išskyrus naują logo. Simonai, kada reikalai pajudės? Ar čia jau baigtas projektas? :)

 64. klaustukas - 2012 03 14, 11:17

  Nebera ten stebuklu su tais jureiviu srautais. Ir tie patys jureiviai senai ir is Vilniaus skraido.

 65. Simonas Bartkus - 2012 03 14, 11:22

  Deividai, na, oro uoste jau pakeitėme visas priemones nauju veidu. O WWW relaunch’ą planuojame šių metų pačioje pabaigoje – dabartinis WWW nėra blogas, kad reikėtų skubėti.

 66. Andrius - 2012 03 14, 12:38

  Pauliau: kas buvo blogai autobuse iš Niujorko į Klyvlendą ? Megabus’u važiavai ?

 67. Mindauqas - 2012 03 14, 13:48

  Į Klyvlendą gerų skrydžių būna iš WAW. Geriau iki Varšuvos nuvažiuoti nei iš Niujorko į Klyvlendą – beveik per pus pigiau.

 68. Paulius - 2012 03 14, 14:03

  Greyhound. Na reklamoje tai jie nauji, su daug legroomo, kiekviena sėdynė turi elektros rozetę ir yra WiFi, pagalvojau jėga, praktiškai viešbutis ant ratų – jamu šitą reikalą (naktinį) :). Realybėje didžioji dauguma autobusų seni, kur nieko kas išvardinta reklamose nei kvapo nėra. Autobusų stotis, aš iš Penn station vykau, visiškas chaosas, teko pavargti kol suradom iš kur išvykti turim, nes nei nuorodų nei kažkokių pranešimų beveik nėra, bet užtat yra vietinių kurie už porą dolerių visada pasirengę padėti :). Apskritai visų smulkmenų jau nepamenu, bet iš dar įdomesnių dalykų, žmonės stovi visi vienoje eilėje, nesvarbu kuria kryptimi vyksta ar į Klyvlendą ar Čikagą ar dar velnias žino kur, kažkodėl turi check in’nint bagažą, nors po check in’o tau jį iškart atidotą ir į autobusą vistiek pats įsikrauni :D, visi kas pirmą k. naudojasi akivaizdžiai pasimetę ir vieni kitų klausinėja ar čia lakti, kur eiti, ką su bagažu daryti. Šiaip įdomi patirtis buvo, nesigailiu, kad vykau, bet antrą k. manau jau nevažiuočiau, nes kainos skirtumas ne toks jau ženklus, laiko jei aktualu prarandi nemažai, o patogumas kurio tikėjausi, jo tiesiog nebuvo, paprastas eilinis autobusas, reiškia kad ilgai važiojant komfortas ne koks, o ir publika tokia specifinė.

 69. Jurgis - 2012 03 14, 14:10

  “Ryanair” patvirtino investicijas Kaune – ketina nuomotis sklypą
  http://www.aviasistemos.lt/ryanair-patvirtino-investicijas-kaune-ketina-nuomotis-sklypa/

 70. Kostik - 2012 03 14, 15:01

  Įdomi statistika.
  Įdomuu į ką pavirstų 4% jei tai būtų finansinė išraiška? Efektyvumas long-haul taip pat, turbūt, didesnis? Juk skraido didesni orlaiviai, skrenda ilgai, o stovi, lyginanat su skrydžio laiku, trumpai…

 71. Augustinas Žemaitis - 2012 03 14, 15:49

  @Kostik – taip, bet kainos, jeigu jas padalinti į skrydžio kilometrus neretai irgi mažesnės.

  Tarkime Vilnius-Helsinkis nuotolis yra tik 9% Vilnius-Niujorkas nuotolio, o kainos dažnai sudaro bent trečdalį.

  Dar netiesioginiai reisai (nesvarbu, tolimi ar ne, bet tolimi iš VNO visi netiesioginiai, o Europoje yra ir daug tiesioginių) turi savo papildomų kaštų: tarpinio oro uosto moeksčiai, komepnsacijų keleiviams nenumatytais atvejais kaštai.

 72. Simonas Bartkus - 2012 03 14, 15:54

  Wizz Air skrydžius iš Bukarešto ir Budapešto perkelia Milane iš Bergamo į Malpensa oro uostą. Skelbiama, jog Wizz Air ištuštėjus Malpensa gavo gerą finansinį sandorį ir tai nepadidins oro uostams kaštų.
  Gali būti, jog pasiteisinus eksperimentui, Wizz Air visus skrydžius perkels į Malpensą, tape tarpe ir VNO-BGY pakeistų VNO-MXP.

 73. Pranas - 2012 03 14, 16:10

  Nemanau, kad Malpensa yra labai pranašesnis už Bergamo, išskyrus kai reikia į Milano centrą (dėl traukinio į Cadorną). Keliaujant visur kitur esminio skirtumo nėr, dar kaip tik dažniau Bergamo teisingesnėje pusėje gaunasi. Ir bent man kuo mažesnis oro uostas yra didelis privalumas, ne trūkumas, jei susisiekimas ne problema.

 74. Simonas Bartkus - 2012 03 14, 16:15

  Pranai, iš esmės sutinku – abu yra toli miesto centro, Malpensa 10 km arčiau ir turi tiesioginį traukinį – tai toks privalumas keliaujant į Milaną. Kas liečia patį oro uostą, tai kiek teko skristi, tai Bergamo visada atrodė „overcrowded“, su didelėmis baggage drop ir security eilėmis. Tuo tarpu po prieš kelias savaites buvau Malpensa – tuščia, švaru ir gražu. Po Alitalia pasitraukimo, „Lufthansa Italia“ uždarymo ir didžiosios dalies „hub’erių“ pasitraukimo į Linate ten likusi menkai išnaudota bet labai patogi infrastuktūra.

 75. Pranas - 2012 03 14, 16:23

  Aš kadangi į Malpensą paskutinį kartą skridau su FlyLAL SAABu, tai galiu būti ir ne visai objektyvus :)

 76. oleg - 2012 03 14, 16:25

  Man pats Bergamo miestas patinka. Su ±70 LTL round trip mes ten vos ne savaitgali praleisti vaziuodavom. Svarus, grazus, kalnai, na ir stotis yra jei reikia i Milana arba kitur (iprastai su persedimu Milane arba Brescia).

  Tuo tarp nei Milanas nei MXP netraukia. Bet tikiu as toks vienas Bergamo kaimo ir ju supermerkato prie pat BGY fanatas ;-)

 77. Wincas - 2012 03 14, 16:45

  Ne vienas.. supermarketas nuostabus… praleidau Milane kokias 4h ir nusprendziau kad supermarkete tikrai likusi laika praleisiu naudingiau … be to nuo kaviniu sektoriaus per langa atsiveria nuostabus vaizdas i oro uosta :) dabar jei tektu persesti BGY tai iskart leksiu i supermarketa :)

 78. srs - 2012 03 14, 16:52

  Turiu klausima bilietu gaudytojams.
  Jei prasivalyti interneto istorija ir cook’ius, ar tai padetu susigaudyti pigesnius bilietus Lufthansos puslapyje?

 79. Karolis - 2012 03 14, 17:10

  BGY prikištas žmonių, tikrai Itališka – daug garso, šukaliojimų ir mažai judesio. Nepatiko, kad Europcar ar Avis (ko gero ir visų kitų) mašinų pasiėmimas nėra „walking distance“, o reikia keliaut shuttle bus. Vakare iškilus bėdoms, tenka keliaut atgal į terminalą, tada vėl atgal, tas užtrunka.
  Iš kitos pusės – prekybos centro idėja šalia oro uosto man pasirodė žymiai priimtinesnė nei mėginimas sukišti shopping mall į Schipholį. Taip pat, BGY patogus judantiems link kalnų ar į Veroną. Aš ko gero vienas iš tų kuriem idealūs maži oro uostai kur iki lėktuvo ar išėjimo patenki sąlyginiai greitai. MXP buvau seniai – bet terminalas, kur visa siena į peroną stiklinė ir matosi KTT paliko gerus ispūdžius :)

 80. klaustukas - 2012 03 14, 17:59

  @srs – kiek teko pirkti, LH – ne Ryanairas ir tokie bajeriai nepadeda. pasiziurek per kokia expedia.com ar orbitz.com – gal tai pades pigiau rasti. as daznai per tuos perku pigesnem kainom USD, nei Eurais LH puslapyje.

 81. Augustinas Žemaitis - 2012 03 14, 20:05

  O Ryanair’e tikrai padeda? Kažkaip pats nesusidūriau su tuo, tai įdomu, ar čia ne miesto legenda.

  Kiek kartų pvz. parinkdavau bilietus ir persisdavau informaciją kam nors, kad galėtų nupirkti, tai gaudavo tą pačią kainą.

 82. srs - 2012 03 14, 20:10

  Apie Ryanair tai tikrai mitas, bet pamenu, kad kažkas buvo susidūręs su tuo BT svetainėje. Ir kažkaip gaila su tuo ekspermentuoti, nes kompas pilnas password’u kurių nepamenu, tai jei ir trinčiau viską tik prieš pat bilietų pirkimą.
  @klaustukas bandęs jau daug kartų su Kayak. Kainos tos pačios kaip ir LH svetainėje.

 83. Labiau patyręs - 2012 03 14, 20:44

  Gal kas turite daugiau info apie Aerosvit – berods sulaikė lėktuvus Kijevo oro uoste už skolas.

 84. Karolis - 2012 03 14, 21:21

  Buvo mėnesio pradžioj straipsnis, panašu jog pildosi..:

  http://www.kievpost.net/news/business/bus_general/detail/98837/

 85. Karolis - 2012 03 14, 21:24

  **Sumaičiau, aukščiau esantis anų metų.
  arčiau šiandienos:
  http://www.kievpost.net/news/business/bus_general/detail/124252/

 86. Mindauqas - 2012 03 14, 21:31

  @Labiau patyręs,
  Viena pažįstama turėjo šiandien iš Atėnų per Kijevą grįžti, tai po kelių valandų skrydžio nukėlinėjimo, tipo vėluoja atskirsti iš Kijevo, pakeitė bilietus su LH per FRA.
  Bet panašu, kad dar laiku spėjo grįžti:)

 87. Toms - 2012 03 14, 22:03

  Panašu kad gali būti teisybės… žinau, kad kai kuriom kelionių agentūrom jau prieš kokį mėnesį nurodyta nebepardavinėti bilietų į Aerosvit reisus.

 88. Vytas - 2012 03 14, 22:11

  Visokių gandų sklando ir nė vieno gero. Reikia suprasti, kad Aerosvit nėra stand alone kompanija, bet jungia visą eilę kitų:

  Aerosvit
  Windrose
  Donbassaero (nu ir pavadinimas)
  Dniproavia
  Cimber Sterling
  Skyways Express
  City Airline

  Nė viena iš jų nedirba pelningai (arbe bent tiek pelningai, kad tai kažką reikštų visos grupės mastu).

  Antra pagal dydį šalies kompanija UIA irgi, kiek girdėti, turi rimtų iššūkių (jei nepasakyti problemų). Tad bendra situacija Ukrainoje atrodo komplikuota.

  Manau naujienų iš ten dar girdėsim ir vargu ar jos bus geros.

 89. Linas - 2012 03 15, 08:46
 90. Mindaugas - 2012 03 15, 09:41

  Facebook Vilniaus Oro Uostas: Ar kada svajojote atsidurti pasakų šalyje? Primename, kad nuo šio mėnesio pabaigos Ryanair iš Vilniaus skraidins į Paryžių, o tai puiki proga aplankyti 20 -ąją sukaktį švenčiantį Disneilendą!!! Pasakiškų akimirkų ten tikrai netrūks – čia rasite renginių programą: http://www.dlrpmagic.com/20th/ O bilietai į Paryžių – ryanair.com
  Kazka praleidau nuo kada Ryanair paskelbe is Vilniaus i Paryziu skrydzius?

 91. Jurgis - 2012 03 15, 09:58

  Mindaugai, nuo kovo 25, 26, 27 d. sie nauji skrydziai is VNO: Vilnius-Maskva, Vilnius – Sankt Peterburg, Vilnius-Baden Baden, Vilnius-Paris Beauvais

 92. klaustukas - 2012 03 15, 10:14

  @srs – nezinau tada – gal turi reiksmes, is kurios salies i ta pati kayak jungiesi – pries savaite pirkau tevam bilietus is VNO i LIS – LH kaina buvo 280Euru, orbitz kaina (rodoma per kayak) buvo 269USD…

 93. klaustukas - 2012 03 15, 10:15

  anam treade buvo rasoma apie LH pelna – siandien BBC trimituoja apie LH nuostolius ir galima BMI uzdaryma… tai kur tiesa?

 94. Simonas Bartkus - 2012 03 15, 10:19

  klaustukai, matyt apie BMI nuostolius kalba buvo. Jeigu LH užbaigs sandorį su BA, tai BMI greičiausiai bus uždarytas ir integruotas į BA. Neaiškus dar „bmibaby“ likimas.

 95. Tomas - 2012 03 15, 10:23

  Vilnius – Paris Beauvais nėra visai naujas skrydis…

 96. Marius - 2012 03 15, 11:16

  Gaila del Aerosvit ,Kijevas buvo gerai isivaziaves(tiek laiko su mazu load skrido,kai reikalai pagerejo skolos uzspaude),vargu ar kas kiti taip greit i Kijeva skrist prades

 97. Augustinas Žemaitis - 2012 03 15, 13:37

  O skraido dabar Aerosvitas? Vakar vakare buvau oro uoste tai mačiau 16 val. skrydis iki 04 val. atidėtas…

 98. Marius - 2012 03 15, 13:57

  Aerosvit siandein turetu 15:15 but,bent kol kas neatsauktas(kaip,kad VNO rodo)?

 99. Linas - 2012 03 15, 14:20

  Kiek žinau, vakar vakare VV turėjo B737

 100. Marius - 2012 03 15, 14:35

  http://www.verslosavaite.lt/index.php/Augo-airBaltic-lektuvu-uzpildymas.html tik nepasake vieno,kad Vasario men.,buvo akcija kai skraidino zemiau savikainos,per visus didziausius Lietuvos TV kanalus reklama ejo,kuri aisku irgi kanuoja(greiciausiai ,kad buvo apyvartiniu lesu trukumas ir buvo siekiama ,bet kokia kaina gauti lesu)
  Galetu but straipsnis Vasario men., skraidino 1% daugiau,uzpildymas augo 7%,nuostoliai augo 10-20% :):):)

 101. oleg - 2012 03 15, 16:11
 102. Domas - 2012 03 15, 16:35

  TVOU vertas geriausiojo vardo vien už galimybę palaipiot laiptukais ar pasivažinėt eskalatoriais

  \…./…/…….\….\…. ;-)

 103. Jurgis - 2012 03 15, 17:26

  newstodate.aero
  Counting destinations, Latvia’s Riga Airport is seemingly losing terrain to competing airports in the neighboring Baltic countries.
  According to the airline summer schedules, the number of destinations to be reached with direct non-stop flights from Riga Airport will go down from 85 in summer 2011 to 71 in summer 2012.

  In contrast, Tallinn Airport in Estonia will see the number of destinations reached by direct non-stop flights go up by six, and Vilnius Airport in Lithuania will add five new destinations this summer.
  Riga Airport is, however, still by far the largest airport in the Baltic region, counting passengers, followed by Tallinn and Vilnius.

  In 2011 Riga Airport handled a total of 5.1 mio passengers, increasing 9.5 percent y-o-y, while Tallinn Airport handled 1.9 mio passengers and Vilnius Airport 1.7 mio passengers.
  Growth-wise, Estonia’s Tallinn Airport topped with 38 percent, y-o-y, followed by Vilnius Airport with volumes rising 24.7 percent, y-o-y.

 104. Marius - 2012 03 15, 17:37

  Tai ,kad VNO daugiau nauju krypciu siemet nei 5,vien Wizzair naujos 5,Ryanair 1 (nes Paryziu ir Wizzair tures) jau 6 gaunas…
  dar Rejkjavikas,St peterburgas,Tel Avivas …dar Almata irgi tiesioginis skaitysis

 105. Wincas - 2012 03 15, 17:42

  KUN nusileido SAS nukreiptas is PLQ…

 106. Žygimantas - 2012 03 15, 18:08

  Mariau,kad tiesioginis Almata tai tikrai,gi nejungiamasis,bet reisas užsakomasis ; )

 107. Paulius - 2012 03 15, 18:23

  Tai, kad buvo čia ne kartą minėta, kad RIX nesvarbu užsakomasis ar ne, vistiek skaičiuoja kaip kryptį, tai nebūkim tada ir mes blogesni :)

 108. Marius - 2012 03 15, 18:48

  Cia sis Almata reisas yra kiek kitoks,nes zadama pardavineti bilietus ir atskirai per agenturas,pacia SmallPlanet .Cia tokia pat kryptis ,kaip ir Tel Avivo (Charteris ,bet priskiriamas prie Tiesioginiu?Reguliariu krypciu)
  Beje pats VNO pristato Almata ,butent taip…
  O kuom skiriasi Almata nuo ,kai kuriu sezoniniu Ryanair KUN krypciu.Ten ,taip pat,skrenda tik sezonu,yra kur 1xweekly?

 109. Žygimantas - 2012 03 15, 19:01

  Aš tai aišku visom penkiom uŽ tai,kad Almata būtų traktuojamas kaip reguliarusis,bet Simonas sakė,jog tai nereguliarusis,nes tik sezoniškas ir pati Almata yra ne ES nare..? ;)

 110. srs - 2012 03 15, 20:51

  Čia buvo užėjusi kalba, tai pratesiu. Simonas iš tikrųjų suklydo. Lufthansa Group patyrė -13 ml. EUR nuostolį. Dvi nepelningos šakos yra keleivių skraidinimas ir catering. O iš keleivinių oro linijų Austrian, Germanwings ir ypač BMI buvo nuostolingi. SWISS lyg generavo pelną, o pačios Lufthansos neradau (nors dar viso statemento neanalizavau labai, labai detaliai, vis tik daug skaitymo :)). Šiaip didžiausias minusas visoje grupėje yra BMI, kurio nuostolis turi būti gerokai virš 200mln. EUR.

 111. Obs. - 2012 03 15, 20:59

  Lufthansa Group generates operating profit of EUR 820m / Shareholders to receive dividend of EUR 0.25 per share

  Deutsche Lufthansa AG upped its revenue by 8.6 per cent to EUR 28.7bn in the 2011 financial year and posted an operating profit of EUR 820m. Its operating profit was therefore down EUR 200m compared to the previous year. Christoph Franz, Chairman of the Executive Board and CEO of Deutsche Lufthansa AG, said: “Posting a profit of this size is impressive in such a turbulent environment shaped by exogenous shocks and regulatory pressures. This confirms once again that the Lufthansa Group is Europe’s number one.” As of the year-end, the net loss for the period comprised a loss of EUR 285m from discontinued operations. This included the current result recorded by the Group company British Midland Ltd. (bmi) – due to be sold to the International Airlines Group – and valuation effects in connection with its disposal. Taking this into consideration, the Group generated a net loss of EUR 13m. However, the result from continuing operations amounted to EUR 289m. Despite posting a negative result in its individual financial statements prepared in accordance with German commercial law (HGB), Lufthansa intends to make an exception and deviate from its dividend policy. The Company will therefore propose a payout of EUR 0.25 per share at the Annual General Meeting on 8 May.

  http://presse.lufthansa.com/en/news-releases/singleview/archive/2012/march/15/article/2101.html

 112. Marius - 2012 03 15, 21:00

  Lufthansa uzdirbo simbolini pelna 13mln. EUR,nepamenu kur visai neseniai skaiciau..
  dar ten buvo rasyta,kad siemet planuoja 400mln. EUR pelna,bet kazka jie ten mazinti ar karpyti isladas,siais metais bandys
  na nepamenu ten tikslai,bet kazkaip taip

 113. klaustukas - 2012 03 15, 21:06

  BMI nuostolis yra lygtais 50euru kiekvienam skraidintam keleiviui

 114. srs - 2012 03 15, 21:25

  @OBS
  Kaip ir minėjau
  „the Group generated a net loss of EUR 13m“

 115. Mindauqas - 2012 03 15, 21:54

  jeigu dalis komentatorių bent kiek nusimanytų apie finansus, šios diskusijos apie LH rezultatus nebūtų, nei kad tas ar anas neteisus, nei kad kažkas ne taip pasakė ir pan.
  Taip pat nekiltų klausimo, kodėl infrastruktūros įmonės tokios, kaip avialinijos ar telekomai moka dividendus, nors dirba nuostolingai. Lufthansa šiemet dividendams skyrė 114,5 mln. eurų, nors tai ir mažesnė suma ne pernai, kai dirbo pelningai.

 116. Donatas - 2012 03 15, 23:04

  Šiandien aerosvit skrydžio nevykdys?

 117. eras - 2012 03 15, 23:13

  Gal zinote kodel nuo vasaros sezono pradzios olympicair panaikina AMS – ATH ?

 118. Jurgis - 2012 03 16, 00:33

  Arabs could invest in airBaltic
  http://bnn-news.com/arabs-invest-airbaltic-53842

  Dombrovskis stresses that representatives of the Latvian national airline airBaltic met with potential investors. It was agreed with Etihad Airways, Fly Emirates, Qatar Airways and other companies to keep holding bilateral consultations on cooperation.

 119. Jurgis - 2012 03 16, 00:52
 120. mopsas - 2012 03 16, 09:57

  Kauno oro uosto sausio ir vasario bendras kritimas 7 proc.

 121. Obs. - 2012 03 16, 13:12

  The new flightradar24 „N-EYVI1“ works quite precisely.

 122. Marius - 2012 03 16, 13:23

  PLQ 20% augimas http://www.palanga-airport.lt/index.php?id=470 visai neblogai

 123. oleg - 2012 03 16, 14:49

  BTS zino kazka ko mes nezinome?

  http://screencast.com/t/N1r8pg0M

 124. Linas - 2012 03 16, 14:56

  Oleg, tuoj sužinosiu ar čia ne interline su kažkuo…

 125. Marius - 2012 03 16, 15:03
 126. Mindauqas - 2012 03 16, 15:50

  Oleg, neva su Air France, tik pirmi du skrydžiai iki Paris su airBaltic:)

 127. tt - 2012 03 16, 16:04

  Verslo žinios skelbia, kad vasarą TK pradeda skrydžius į Stambulą, o naujo įrašo dar nematyt?

 128. Jurgis - 2012 03 16, 16:11

  „Turkish Airlines“ žada reisą Vilnius-Stambulas
  http://vz.lt/article/2012/3/16/turkish-airlines-zada-reisa-vilnius-stambulas

  Turkijos oro linijų kompanija „Turkish Airlines“ nuo šios vasaros vidurio planuoja bandomuosius skrydžius Vilnius-Stambulas.

  Pasak VŽ šaltinių užsienio reikalų ministerijoje, apie tiesioginio „Turkish Airlines“ reiso Vilnius-Stambulas galimybę šiemet sausį užsiminė Vilniuje viešėjęs Turkijos Europos reikalų ministras ir vyriausiasis derybininkas Egemenas Bagisas, o šiuo metu derybos dėl skrydžių smarkiai pasistūmėjusios į priekį.

  Šiuo metu „Turkish Airlines“ oro linijomis galima iš Stambulo pasiekti visas ES šalių sostines, išskyrus Vilnių ir Taliną.

  „Turkish Airlines“ yra valstybės valdoma įmonė.

  Plačiau: http://vz.lt/article/2012/3/16/turkish-airlines-zada-reisa-vilnius-stambulas#ixzz1pHyeEVvB

 129. ES - 2012 03 16, 16:32

  Pagaliau keletui blogerių ilgai trukusi erekcija del TK baigsis orgazmu..

 130. Paulius - 2012 03 16, 16:35

  Na jeigu tikrai nuo vasaros skraidyti pradėtų tai jau kažkada labai netrukus paskelbti apie tai turėtų, kartu su bilietų prekybos pradžia. Bet dar neskubėčiau pulti džiaugtis, nes ‘bandomieji’ skrydžiai ‘planuojami’ :).

 131. Jurgis - 2012 03 16, 16:45

  Kadangi informacija nutekejo is Uzsienio reikalu ministerijos, tai aisku, kad tai susije su Turkijos prezidento vizitu liepos men. Gali buti , kad jis ir atvyks pirmuoju reisu. Orgazmas pilnas ! Nebezinau, ko dar tiketis ar laukti ? Wizzair pleciasi, Aeroflot atejo, Turkish ateina … Nebent laukti airLituanica, bet cia ne mano „svajones“, kai ir Chicago ar Beijing tiesioginiai reisai :)

 132. Marius - 2012 03 16, 16:50

  Na Turkijos prezidentas tikrai neatvyks pirmuoju reisu:):):)
  Cia buna atveju kai mazu saliu Prezidenai taip pasielgti galetu:)))Na jei minstras ,koks tai but gal ir realu..
  Turkijos Prezidentas,nepyk Jurgi ,bet tu cia ir nusigrybauk taip:))))

 133. Jurgis - 2012 03 16, 16:54

  Ne nu tikrai, pavariau i sona :) Neprezidentinis mastymas vienok :)))

 134. klaustukas - 2012 03 16, 16:56

  Fantastiska naujiena del TK – minios pasipils i fantastiskaji Stambula, o kur dar connectionai i Antalija! Ir i Azija minios pasipils – manau, puiki naujiena ir kaip tik i tema. Siuos metus, TK deka, pabaigsim jau su 20% long-haulu.

 135. Mindaugas - 2012 03 16, 17:08

  Žada nuo skrenda yra skirtingi dalykai. Jei skris bus super, neskris na ką jau darysi ir be jų gyvenam ir plečiamės.

 136. Paulius - 2012 03 16, 22:44

  EU Will Back Down on Airline Carbon on ICAO Plan: SocGen

  http://www.bloomberg.com/news/2012-03-13/eu-will-back-down-on-airline-carbon-after-icao-plan-socgen-says.html

  Panašu, kad Briuselio kostiumuotieji suprato šiek tiek persistengę :)

 137. Tomas - 2012 03 17, 01:16

  Visi, kurie taip laukė skrydžių į išsvajotąjį Stambulą, pasižadėkit bent kelis reisus ten suskraidyti, kitaip ims ir nutrauks reisus po kokio mėnesio.

 138. Justinas - 2012 03 17, 03:33

  Gal reikėtų pasižadėti ir į Reikjaviką suskraidyti? O gal į Tel Avivą? :-) O gal aš galiu suskraidyt į Reikjaviką, bet neskristi į Stambulą?

 139. Anonimas - 2012 03 17, 11:17

  Įdomu ar yra paklausa į Piterį… Kiek žiūrėjau Amadeus dar nėra. Gal bent jau agentūros Lietuvoj platina bilietus? O kas liečia TK planus, apie tai jau buvo kalbėta ir jie patys minėjo, kad planuoja atidaryti VNO ir TLL 2012 metais. Beliko, kad gandai pasitvirtintu, turint omeny, kad Užsienio reikalų ministerija nėra geltonoji presa, kuri galėtu skleisti disinformacija.

 140. Marius - 2012 03 17, 12:20

  Na „geltonoji pressa“ = „politika“
  Siaip as aisku uz tai,kad skristu…Greiciausiai taip ir bus…
  Bet cia tikrai ne ministerijos nuopelnas,o bandymas prisiimti vsus laurus sau…Juk rinkimai arteja,kuo arciau ruduo tuo daugiau „naujienu“ turesime

 141. Jurgis - 2012 03 17, 14:08

  Kalbant apie TK sekme, reikia kad jie kuo anksciau paskelbtu ir pradetu bilietu prekyba. Nes cia gana didelis keleiviu srautas turetu buti tranzitinis. O tokios ilgesnes keliones planuojamos gerokai is anksto. Na bet jei iki vasaros sezono pasiskelbs, tai bent jau iki liepos liks trys menesiai isankstines prekybos. Svarbu, kad nedarytu kaip rusai, paskelbdami skrydi likus dviem savaitem iki pirmojo skrydzio :)

 142. o tuo tarpu - 2012 03 17, 14:30

  2010-ųjų gruodis:

  Author: Jurgis
  Comment:
  Jei BAS skelbiasi, kad balandi prades skraidyt, tai bilietus sausi tikrai turi pradet pardavinet. Matyt tai ivyks kartu su naujos a/k pavadinimo ir zenklo pristatymu sausi. Laukti liko ne taip ir daug. Jei sausi neprades bilietu prekybos, tai matyt ir tebus tik Flick’o PR akcija.

 143. zuikis - 2012 03 17, 22:01

  Apie rinkimus ir politika galesiu papasakot kai baigsis mano 5 metu konfidencialumo sutartis:) Liko tik 1 metai…:)

 144. rpi - 2012 03 18, 12:53

  Užsieniečiai vis seminaruose mini Vilniaus oro uostą, kaip pvz. kuriame sunku atrasti kelią iš lėktuvo į terminalą. Pats irgi pastebėjau, kad praėjus pasų kontrolę rodyklių praktiškai nėra.

 145. Anonimas - 2012 03 18, 19:54

  Simonai, o Stokholmas bus vasaros sezono metu? Kažkaip bilietų nesimato pirkti…

 146. povas - 2012 03 18, 22:03

  Džiugu, kad vėl flightradar24 rodo virš Lietuvos lėktuvus. Kodėl žemėlapyje nerodomas Palangos oro uostas? Permažas? Bet Tartu ir Kuressaare yra. Šitie nemanau, kad didesni už Palangą.

 147. .. - 2012 03 19, 05:29

  ok savaitgali apturejau cph-tll-vno-waw-cph. ispudziai: estonian emrbaeris nepatiko, saab340 geresnes sedynes, vno-waw gavosi bisnio klase visas lektuvas nes paleistas buvo b737 del kareiviu atskridusiu, waw-cph velavo bet dave alaus daugiau nei skardine

 148. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 10:39

  Gavom žinių, jog „Aeroflot“ ground’ino visus „Sukhoi“ lėktuvus po eilinio inicidento su jų patikimumu. Kol kas neaišku, kada „Aeroflot“ vėl skraidins „Sukhoi“.
  Apie tą pastarąjį inicidentą rašo čia: http://avherald.com/h?article=44c88007&opt=0

 149. oleg - 2012 03 19, 11:07

  Please note that your membership will expire soon. From 1st April 2012, the membership fee will increase to €39.99 but if you renew today you can still benefit from the current price of €29.99!

  Dabar bandau atsiminti, ar dar koks nors LCC turi loyalty program?

 150. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 11:11

  oleg: turi „Norwegian“, turi „Air Asia“, turi „Vueling“. Panašią schemą į „Wizz Air“ turi „flybe“.
  Kiek esu girdėjęs renginiuose, tai „business oriented“ aviakompanijos sako, jog „loyalty program“ yra labai svarbu vystymuisi ir „easyJet“ yra minėję, kada surast „low cost’inį“ lojalumo programos valdymo variantą, tai ketina tokį paleisti.

 151. Andrius - 2012 03 19, 11:13

  Simonai, kad šiuo metu ore yra 2 Aeroflot „Sukhoi“ reguliariais maršrutais skredantys pagal flightradar24 svetainę. Ir vakar skraidė, net Osle buvo vienas.
  Kada tas „ground’inimas“ buvo?

 152. Marius - 2012 03 19, 12:15

  Del Wizzair lojalumo membership tai ten super pasiulymas,pats turiu atsipirko N kartu…
  Manau net tiem kas mazai skraido atsiperka:)jei skrendi su pora tai jau per pirmaji return skrydi pliuse

 153. .. - 2012 03 19, 13:36

  Beje, buvo sneka apie crj900 laipinima. Taline jie per kisenes laipinami

 154. Alkis - 2012 03 19, 13:37

  Simonai, o kaip su ankstesniais oro uosto planais atvykstantį srautą leisti atgal į sterilią zoną? Ar atsisakyta visiems laikams/laikinai ar neužilgo bus paleista?

 155. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 13:42

  Alki, pilnavertė rekonstrukcija yra atidėta, tačiau tai bus įvedama palaipsniui išbandant srautų judėjimą. „Novaturo“ vasaros tranzito projektą vykdant, bus visi keleiviai išleidžiami tiesiai į sterilią, kaip pirmas rimtas bandymas.

 156. Zygimantas - 2012 03 19, 14:23

  Va,is wikipedijos fotke :

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4c/CRJ_at_LGA.jpg/800px-CRJ_at_LGA.jpg

  New Yorke per kisenes laipina CRJ200. Aisku cia tie visi gaite’ai zemi,Vilniuj tai jie kazkokie labai auksti atrodo,kokiam B747 : D

 157. Vytautas-NT - 2012 03 19, 14:43

  Kalbant apie išlaipinimą- vakar pirmą kartą teko į Vilnių atskrist su Ryanair. Tai turiu pasakyt, kad labai keistas buvo lėktuvo parkavimas- netoli priekinės kišenės (berods ties A9/A10 vartais).
  Klausimas- ar žinant mūsų mažą oro uosto užimtumą, negalima buvo jo kur nors ties A14) priparkuot (prie pat išvykimo estakados), kjad keleiviai galėtų eiti tiesiai į bagažą, neužsiimant tuo liūdnai garsiuoju vaikščiojimu aukštyn/žemyn, kai dar rankini gana sunkus).
  Aišku tuo metu ten stovėjop AirBaltic lėktuvas, bet gal jį galima ir kitaip priparkuot.

  Beje, įdomu kurie oro uostai be Madrido ir Barselonoslapina Ryanair griežtai per rankoves? Nes išeina dukart ilgiau. Ar čia oro uosto taisyklės tokios griežtos? Idomu, kaip tokiu atveju pigiau- autobusai keleivius suvežta atvežt ar stumdyt nuo rankovės?

 158. Zhymantas - 2012 03 19, 14:49

  @Vytautas-NT: man teko su Ryanair per rankove islipti Palma de Maljorkoje.

 159. ZZz` - 2012 03 19, 14:52

  Reikalai juda. Oro bendrovę „airLituanica“ įsteigti planuojanti Vilniaus savivaldybė tam reikalui ketina iš vietos ir užsienio investuotojų surinkti 14 mln. EUR (48,3 mln. Lt), Niujorke pareiškė Lietuvos sostinės meras Artūras Zuokas.

  Plačiau: http://vz.lt/?PublicationId=5f5d4326-d2a8-479b-8619-09438968a727#ixzz1pZCOtlD3

 160. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 15:00

  Vytautas-NT: ne, kiekvienoje pusėje, atitinkamai A1 ir A14 vartai nenaudojami „walk on/walk off“ išlaipinimui. Priežastis – sukuriamos sąlygos lėktuvui be stūmimo savo eiga išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės. Esant nedideliam perono apkrovimui walk on/walk off keleiviai iš kai kurių aikštelių yra leidžiami tiesiai į bagažo salę (tik iš Šengeno atvykę). Taip dažniausiai daroma su Ryanair BGY reisu, dieniniais SAS CPH reisais.

  Kaip suprantu, vakar atvykai iš BCN, tai tuo metu leidosi „Wizz Air“ iš FCO, atitinkamai buvo pre-boardingas į BCN ir DSA reisus, taip pat buvo laukiamas STN reisas, o šalia dar vyko laipinimas/išlaipinimas į Estonian TLL, airBaltic RIX, Norwegian OSL, du private jet’ai iš Novgorodo ir Domodedovo.

  Šiaip laipinimas per rankovę dažniausiai būna brangesnis per rankovę nei autobusu (VNO kaštų prasme tai yra vienodas dydis), o laiko sąnaudos per rankovę gerokai didesnės negu autobusu.

 161. Wincas - 2012 03 19, 15:45

  Kopenhagoje maciau prisvartuota Rstonian CRJ prie rankoves…

 162. klaustukas - 2012 03 19, 16:05

  kokia sitos diskusijos apie rankoves esme – Simonas jau nekarta buvo rases, kad F70, CRJ ir pan VNO rankoves netinka. matyt, tikrai buvo projektuotos A380 ir 747-8

 163. Wincas - 2012 03 19, 16:13

  Balnienes uzsakymu projektas ?

 164. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 16:14

  Taip, netinka. JAV esu matęs specialiai CRJ projektuotų rankovių – ten keleivių laipinimas autobusu praktiškai nematytas dalykas. O tokios rankovės nepritaikytos aukštesniems lėktuvams yra „CRJ only“.
  Žinau, kad Taline specialiai CRJ buvo daryta rankovių rekonstrukcija. Nežinau kaip jie išsprendė klausimą su rankinio bagažo sukrovimu į CRJ bagažinę, nes IATA standarto bagažas į CRJ900 daiktadėžes netelpa.

  VNO rankovės tinka Embraer 170/175/190, MD82/87, 737 visiems tipams, A320 šeimai, B757, viena rankovė – 767.

 165. Zygimantas - 2012 03 19, 16:24

  o,va cia idomesne informacija :) Bet zinant jog daugiau sancu,kad i Vilniu skraidys daugiau F70 ar Embraeriai,tai galetu buti vietoj tos rankoves B767,irengta F70 ar Embraeriui :)

 166. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 16:26

  Jau rašiau, Embraer’iui visos rankovės tinkamos. O F70 ir F100 jau 15 metų kaip nebegaminami, tai ne kokia jų perspektyva, jog po poros metų jie dar skraidys VNO.

 167. Linas - 2012 03 19, 17:13

  OT
  ne visai į temą, bet tai irgi dalis oro transporto :)
  http://postandparcel.info/46483/news/companies/ups-agrees-e5-16bn-deal-to-buy-tnt-express/

 168. airbaltic rankinis bagazas - 2012 03 19, 17:31

  visiem skrendantiem su bt tik su rankiniu bagazu perspejimas-vno pasirodo yra svarstykles ir bt mergaites visus maloniai kviecia svertis. tiesa, seniai buvau su jais neskrides, gal cia jau seniai ta mada atsiradus?

 169. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 17:36

  airBaltic jau daro taip beveik metai savo didesnėse stotyse – RIX, VNO, TLL, HEL, ARN. Analogiškai FR/W6 „gate bag“ paslauga kainuoja 60EUR.

 170. Alkis - 2012 03 19, 17:52

  Simonai, bukim realistai, BT tai daro TIK VNO. Labai dažnai skrendu su BT Baltijos šalyse ir niekur nemačiau svarstyklių ir tokio pretenzingo pinigų išmušinėjimo. Net patys latviai labai nustemba:). Šiandien eilinį kartą turėjau ilgai aiškinti kad nenoriu priduoti išmatavimus atitinkantį bet 9.9kg sverenčio bagažo tik dėl to kad nereikėtų laikti Rygoje – pati paslauga man nemokama su BT statusu…

 171. Simonas Bartkus - 2012 03 19, 18:05

  Alki, asmeniškai aš esu beveik mokėjęs už 9,5 kg svėrusį „gate bag“ Rygoje, skrisdamas VNO-RIX-DUB 2011 m. žiemą. Išgelbėjo tai, jog gate staff susisiekė su apron staff, jog nebespės pakrauti, tai atlyžo boarding’o darbuotojo širdis :-)

 172. Alkis - 2012 03 19, 18:10

  Na ok, tuomet tau pasisekė:). Bet niekada neteko to matyti Rygoje, nes svarstykliu nesimato. Rytoj skrisiu iš Rygos į Taliną, tai galėsiu dar sykį patikrinti:)

 173. Šarūnas - 2012 03 19, 19:09

  Simonai, kaip suprantu B767 tinka tik rankovė A10 vartams? P.S. įdomiai atrodo tas CRJ-200 board’inimas per rankovę :D Turint omeny, kad orlaivyje įmontuotas trapas duryse. Atrodo atstumas nemažas.

 174. Žygimantas - 2012 03 19, 20:56

  Nu rimtai,idomu kaip su tuo trapu? Tikriausiai jie nuleidziami ir tada tik rankovė pristumiama…

 175. Audrius - 2012 03 19, 21:13

  Kas tam BT349 nutiko, kad skraido pirmyn-atgal?

 176. Tomas - 2012 03 19, 21:16

  BT349 nieko nenutiko, VNO negalejo leistis del prasto oro, todel grizo i RIX…Pagerejus orui vel atskrenda i VNO

 177. Paulius - 2012 03 20, 08:52

  Pirmo Air Indijos 787-o nuotraukos iš vidaus su keletu video ir nuotraukomis, manau bus kam įdomu: http://www.bangaloreaviation.com/2012/03/photos-and-videos-air-indias-boeing-787.html

 178. ZZz` - 2012 03 20, 09:28

  Dėkui, Pauliau, išties įdomu.

 179. Jurgis - 2012 03 20, 09:36

  A.Zuokas Niujorke dalijosi „airLithuanica“ įsteigimo planais
  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/a-zuokas-niujorke-dalijosi-airlithuania-isteigimo-planais-415472

  Taip pat paaiškėjo, kad, Vilniaus miesto savivaldybei ruošiantis steigti naują oro bendrovę „airLituanica“, ją konsultuoja viena didžiausių Lietuvoje advokatų kontorų „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“.
  „Vilniaus savivaldybė pasamdė šią bendrovę konsultacijoms teikti. Jie dirba už simbolinį įkainį ir tai vertinama kaip indėlis į projektą“, – sakė Vilniaus meras A.Zuokas. Anot jo, teisininkų paslaugos kainuos 100 tūkst. litų.

  Kieno name isikurusi advokatų kontora „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ :) ?

 180. Jurgis - 2012 03 20, 10:20
 181. Mindaugas - 2012 03 20, 10:42

  http://www.estravel.lt/index.php?lang=lit&main_id&show=uudised&id=888 Kaip suprantu prasidejo prekyba akbarsaero bilietais i Sankt Peterburga

 182. Statistika - 2012 03 20, 11:35

  Sitas pasiulymas buvo jau per vivattur

 183. keleivis - 2012 03 20, 13:21

  Kauno ir Vilniaus oro uostų ryanair bei wizzair 2012 m. vasaros sezono tvarkaraštis – http://www.facebook.com/pigiausiosKeliones

 184. Marius - 2012 03 20, 15:00

  I Paryziu pirmadieni,penktadieni 2xdaily gaunas ,na idomiai cia bus …Bus arsi konkurencija ,paziuresim kas pasitrauks:) Su Skavska pralaimejo Wizzair ,su Eindhovenu Ryanair:)
  Pas Ryanair dar treciadini reisas i Paryziu,kazin ar jiem apsimoka „pirmadienis,penktadienis“ visus keleivius pasiims,o kam laikas brangus(ir gali sau leist kiek daugiau moket) tai su 1stop begale pasiulymu tures …
  Tas Ryanair 3xweekly butu privalumas jei jie butu tradicine a/k ,kur return ticket maziau gaunas,o dabar jokio skirtuvo …net tas pats korteles mokestis ,perkant pirmyn/atgal moki dviguba …

 185. Jurgis - 2012 03 20, 15:04

  Kalbejom apie aljansus ir ju nauda. Cia pratesiant tema :

  Альянсы авиакомпаний: зачем они нужны и кому они выгодны
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/al-jansy-aviakompanij-zachem-oni-nuzhny-i-komu-oni-vygodny-41255

 186. Mindauqas - 2012 03 20, 15:07

  įdomiausia tai, kad 1dienį ir 5dienį abu lėktuvai kils (turėtų kilti) vienu metu:) įdomu, kiek bardako ir nesusipratimų bus:))

 187. Marius - 2012 03 20, 15:21

  Na cia tik grafikas,kiek teko skrist niekados nekyla laiku parasytu ant bilieto…kiek zinau lektuvas kyla/leidziasi laiku jei nuo bilieto laiko skirtumas nera 15min,del to manau tirai jei ir bus koks uzlaikymasRyanairui ar Wizzairui, tai iki 5min maximum
  manau visi tilps ir i security checkinga,ir visur kitur.VNO dar tikrai toli iki perpildyto Oro Uosto.Teko pernai is KUN i Lutona skrist,tai ten beveik vienu metu yra Briuselis,Stanstedas ir Lutonas na aisku prie iejimo i sterilia zona,didele eile atrodo,kai paziuri,bet dirbt pradeda visi ir juda taip greitai,kad nepajunti…Mum ,KUN ar VNO,dar daug skrydziu reik,kad lauktume po tiek laiko ,kaip kituose Oro Uostuose

 188. klaustukas - 2012 03 20, 15:41

  KUN esu laukes prie pasu kontroles 1,5h. Didelis oro uostas vienok

 189. Mindauqas - 2012 03 20, 15:50

  @Marius, tu pagalvok, po to rašyk. Jeigu su Wizz Air bilietais sugeba nuvažiuoti į Kauną skrydžiui į Londoną, tai kas bus kai ateis su Ryanair online checkin’u prieš 2 valandas, pamatys „Paryžius 12:55“ ir atsistos į eilę. Tada Ryanair baigs pre-boarding, uždarys vartus, o tuo metu prasidės laipinimas į Wizz Air (nes skrydis vėluos 15 minučių) ir BGS mergaitės sakys – „sorry, jums kiti vartai“. Tie nesupratę nueis ten, o ten „sorry, mes jūsų laukėme, jau pavėlavote…“

 190. Klaudijus - 2012 03 20, 16:29

  Simonai, kokia programa grafikas pateiktas?
  Kas liečia „long haul“, manau VNO per mažas, kaip ir pats Vilnius, tokie skrydžiai brangesni už vidutinius (į)perkamus, ir pagaliau į tolimą kelionę nuskrisi duok dieve kartą per metus, o pigių skrydžių bendrovės ten neskraidina.

 191. Marius - 2012 03 20, 16:31

  Nieko nesupratau,ka parasei:) pasakysiu tiesiai,nu absoliuti nesamone sorry
  as tau net kaip pavyzdi pateikiau,kad KUN Airport kuris pagal galimybes tikrai yra 3-4 kartus mazesnis ,sugeba 3 Ryanair Boengus sulaipint beveik tuo paciu metu,tu manai VNO nesugebes 2 aptarnaut:)

 192. keleivis - 2012 03 20, 16:36

  Mindaugas rašė, kad žmonės gali sumaišyti du lektuvus, kurie vienu metu skris į Paryžių, nes abu lėktuvai į Paris Beauvais kils tuo pačiu metu.

 193. Mindauqas - 2012 03 20, 16:38

  Prie ko čia oro uostas ir jo galimybės aptarnauti? Ar kas tuo abejoja?
  Man atrodo aiškiai pasakoma, kad lėktuve rūkyti negalima, bet kažkodėl visuose Ryanair lėktuvų tūlikuose yra skelbimas apie tai lietuvių kalba ir vis tiek tautiečiai sugeba parūkyti. Todėl ir sakau, kad su šiais Paryžiaus skrydžiais bus linksma.

 194. Jurgis - 2012 03 20, 17:16
 195. Marius - 2012 03 20, 17:38

  To keleivis
  kaip gali sumaisyti lektuvus,juk pranesejes skelbia vartus a/k pavadinima?Ne nu visada buna tokiu zmoniu,kurie skrenda syki gyvenime,ar pagyvene zmones is kaimo,kai stovi prie vartu ir dar kas 15min tikslinasi ar tikrai cia tas lektuvas:),bet kiek tokiu yra…O ka Ryanair tulikai pastoviai prirukyti,niekad neteko girdet?Kad man i Londona gaunas 6-7skrydziai per metus,kas jei return skaiciuosim per 12 bus…Kad eiles buna prie Ryanair,Wizzair tuliko tai pastoviai.Butent prie tuliko,o ne tuliku(nes,kad abu veiktu ne taip ir daznai buna).Ten tu ka ilgai uztrukt sugebesi:),zmones nors ir mato,kad uzimta duris klibina..
  Ne VNO,KUN per metus su LCC skrenda 1,5 mln keleiviu,girtu sulaiko islaipina 10-20 max .Tai jei kam pasitaike ,nesakysi kad pastoviai..
  KUN kai skridau,buvo Briuselis,London Luton,London Stansted ir dar visi Ryanair ir nemaise niekas

 196. Audrius - 2012 03 20, 18:07

  Beviltiškas Marius, vistiek kampo nepagauna…

 197. Aviator - 2012 03 20, 18:08

  Sunku Palangai,kai niekas nepadeda….(DĖL VALSTYBEI SVARBIŲ TIESIOGINIO REGULIARIOJO ORO SUSISIEKIMO KRYPČIŲ PATVIRTINIMO 2012 m. vasario 27 d. Nr. 3-154) :)

 198. Marius - 2012 03 20, 18:15

  To Aviator
  kame kampas
  Marius, tu pagalvok, po to rašyk. Jeigu su Wizz Air bilietais sugeba nuvažiuoti į Kauną skrydžiui į Londoną, tai kas bus kai ateis su Ryanair online checkin’u prieš 2 valandas, pamatys “Paryžius 12:55″ ir atsistos į eilę. Tada Ryanair baigs pre-boarding, uždarys vartus, o tuo metu prasidės laipinimas į Wizz Air (nes skrydis vėluos 15 minučių) ir BGS mergaitės sakys – “sorry, jums kiti vartai”. Tie nesupratę nueis ten, o ten “sorry, mes jūsų laukėme, jau pavėlavote…”
  nu nusigrybavai,kas cia tokio bet dar teisintis
  Ne nu imanoma nusipirkus bilieta Wizzair skrydziui
  Vilnius/Lutonas vaziuoti i Kauno Oro Uosta ir galvoti,kad skrydis yra is Kauno..
  Bet ant kiek cia briedas,ir dar kaip pavyzdi sakyti,ant kiek cia zmogus atsilikes turi buti,na manau net KUN personalo paklausus,apie toki ivyki kazin ar buvo :))))

 199. Deivis - 2012 03 20, 18:17

  Mariau, juk STN, LTN ar LGW daug sunkiau sumaišyti nei du lėktuvus kylančius į BVA tuo pačiu metu. Per skubėjimą laisvai galima prie ne tų vartų nulėkti :)

 200. Marius - 2012 03 20, 18:20

  Sorry Aviator ,cia Audriui rasiau

  Apie kokius lektuvu sumaisymus jus kalbat;Audrius,Mindauqas,Keleivis
  Tai,juk UK Oro Uostai dar didesni,skrydziu dar daugiau,plius kalbos barjeras ir viskas tvarkoj nera problemos….Absurdas cia

 201. Deivis - 2012 03 20, 18:24

  Mariau, mes kalbam apie išskridimą iš Lietuvos, šiuo atveju būtent iš VNO. Vartus sumaišančių tikrai bus. Žodžiu neapsimoka daugiau gilintis, kam reikėjo tas suprato :)

 202. Marius - 2012 03 20, 18:50

  Deivis
  Tai visur ju yra,maisanciu vartus,visam pasaulyje:)
  Bet a/k juk skirtingos,tai nelabai cia ir yra ka maisyti
  Visi juk i monitoriu ziuri yra aiskiai skrydzio kryptis pvz Vilnius/Lutonas ir salia skrydzio numeris ,veliau uzsklanda keiciasi ir ieskai savo skrydzio numerio ir salia vartai/gate X…Ant bilieto yra aiskiai skrydzio kryptis/skrydzio numeris
  Ar jus niekad neskride?Na gali buti,kad yra ir tokiu zmoniu kurie laukia per garsiakalbi pranesimo,bet ten irgi aiskiai pasako a/k visada..

 203. eras - 2012 03 20, 18:52

  Mariau gal eik tu pailset truputi

 204. Marius - 2012 03 20, 18:56

  To Deivis
  man smalsu ,gal gali pakomentuot toki varianta
  Perka Wizzair bilieta Vilniu/Lutonas ,o vaziouja i Kauna?As del ko ir juokiausi..Visi Lietuviai zino Vilniu ir Kaunas ,du skirtingi miestai …Uzsienieciai irgi neabejoju zino…Na butu galima sumaisyti jei visai issibalske/nemastantis ir nusipirkes bilieta London Luton/Vilnius ir nuvykti LondonStansted ,ir tai butu labai jau neiprasta…Kaip gali pateikt toki pavyzdi?

 205. Marius - 2012 03 20, 19:01

  Eras argumentuok jei komentuoji,tai tu taip pat manai ,kad daug zmoniu su VNO bilietais vyksta i Kauna?

 206. Paulius - 2012 03 20, 19:09

  Kažko prisiuostėt Jūs čia matyt :). Užteks jau gal apie važiavimą į Kauną su bilietu iš Vilniaus ir apie lipimus į ne į tą Paryžiaus lėktuvą, kaip nors gal jau atsirinks žmonės, su oro uosto personalo pagalba, kur lipt. Jei koks vienas veikėjas ir atsiranda per metus, kuris taip sugrybauja tai dar nereikia tendencijos iš to daryt :).

 207. Wincas - 2012 03 20, 19:24

  Ziopliu pilna ne tik Lietuvoje, tik lietuvius gal tokiose situacijose isskirciau tuom, kad jei kazkas parodys lektuva i Paryziu visa banda ten ir nubegs, net nesvarbu kurios aviakompanijos bilieta laikys, juk kitas geriau zino… kam cia skaityt ir gilintis kas ant bilieto parasyta, o ta info ant ekranu tokia paini…. Juk cia mes tai zinom kad skrenda i Paryziu Wizz ir RYR kiti speju pirke tuos bilietus per agenturas gal dar mastys kad skrenda su LAL… :)

 208. Simonas Bartkus - 2012 03 20, 19:35

  Diskutuojate klausimu, kuriuo nėra kuo diskutuoti :-) Vėluojantys ar gate’o nerandantys keleiviai yra bet kurio oro uosto kasdienybė ir tame pačiame VNO to pasitaiko kone kasdien. Stebim, kad tai netaptų tendencija, nes tendencija rodytų apie blogą komunikaciją. VNO aviakompanijų atstovai turi galimybę naudoti garsines kvietimo priemones, kurios yra naudojamos (tendencija oro uostuose yra, jog jos draudžiamos) – kiek žinau, tiek „Wizz Air“, tiek „Ryanair“ jas irgi naudoja VNO, nors tai yra prieš šių aviakompanijų politiką („Ryanair“ ground handling’o manual’as skelbia, jog keleivis nepasirodęs prie gate’ų 30 min. iki skrydžio laiko yra keleivio paties problema). Aišku, daugėjant keleivių ir skrydžių daugės ir iššūkių, ne tik su Paryžiumi, bet ir kas rytą 20 min. skirtimu išvykstančiais lėktuvais į Maskvą.

 209. Augustinas Žemaitis - 2012 03 20, 20:53

  Vieną kartą prieš nemažai metų esu panašioje situacijoje ne prie tų vartų nuėjęs. Pamatęs tą patį paskirties tašką ir kitą aviakompaniją (tai nebuvo pigių skrydžių bendrovės) pagalvojau, kad, matyt, bendrojo kodo skrydis ir pernelyg negalvojęs ėjau. Na bet po to spėjau pereiti prie kitų vartų. Nuo to laiko tiksliai pasižiūriu laiką, skrydžio numerius, ar nėra kitų skrydžių panašiu laiku į tą patį miestą.

  Tad nemanau, kad iš piršto laužta, ką Mindauqas rašo, juoba, kad čia reisai retai skrendantiems žmonėms, kurie apie bendrąjį kodą žino tik tiek, kad „Kartais būna, kad rašo ne tą aviakompaniją, kuri skrenda“.

  Manau idealiausia būtų daryti specialų pranešimą tuo metu, kad „Wizzair skryis į Paryžių nuo X vartų, Ryanair skrydis į Paryžių nuo Y vartų. Pasitikrinkite, kuria aviakompanija skrendate, ir nueikite prie reikiam įlaipinimo vartų“.

 210. Wincas - 2012 03 20, 21:00

  Daznai sutinku lakstancia aviu banda Stanstede rytais, neduok dieve pirmas begantis atsistos ne ant tu vartu tai visi atsistos is paskos nes visi kartu terminale ziurejo i monitoriu visi bego ir t.t… :) aisku vistiek galiausiai pakelia kas nors akis ir pamato kad per vartus laipinama i RIX… :) ir ypac patinka klausimai is kur tu zinai kurie vartai dar kai nedega svieslenteje … :)

 211. Justinas - 2012 03 20, 21:13

  Pernai kaskart skrisdamas CPH-VNO penktadienį vakare matydavau žmones, lekiančius nuo vienų vartų prie kitų, nes valandos bėgyje skrisdavo SK ir BT į Vilnių :-) Turbūt būdavo ir tų, kurie sugebėdavo pražiopsoti savo skrydį :-)

 212. Audrius - 2012 03 20, 21:41

  Užteks tų pavyzdžių.
  Vistiek Marius nepatikės, kad taip būna :)

 213. Marius - 2012 03 20, 22:14

  To Audrius
  Esu mates ,kai zmones ne prie tu vartu ateina ir t.t.,juk ir rasiau apie tai…kad tokiu visados yra,jeigu jau issiblaskes,o gal rupesciai kokie galvoj ir ju visados bus,paskaityk komentarus…

  Jei paskaitysi viska nuo pradziu pamatysi,kad cia viskas prasidejo nuo pasvarstymu,del Mindauqo iraso
  #įdomiausia tai, kad 1dienį ir 5dienį abu lėktuvai kils (turėtų kilti) vienu metu:) įdomu, kiek bardako ir nesusipratimų bus:))# siaip cia Mindauqas nesake nieko,apie kazkokius pasiklydimus prie vartu
  as pamanes,kad jis abejoja VNO galimybem atsakiau
  #Na cia tik grafikas,kiek teko skrist niekados nekyla laiku parasytu ant bilieto…kiek zinau lektuvas kyla/leidziasi laiku jei nuo bilieto laiko skirtumas nera 15min,del to manau tirai jei ir bus koks uzlaikymasRyanairui ar Wizzairui, tai iki 5min maximum
  manau visi tilps ir i security checkinga,ir visur kitur.VNO dar tikrai toli iki perpildyto Oro Uosto.Teko pernai is KUN i Lutona skrist,tai ten beveik vienu metu yra Briuselis,Stanstedas ir Lutonas na aisku prie iejimo i sterilia zona,didele eile atrodo,kai paziuri,bet dirbt pradeda visi ir juda taip greitai,kad nepajunti…Mum ,KUN ar VNO,dar daug skrydziu reik,kad lauktume po tiek laiko ,kaip kituose Oro Uostuose#

  po kurio seke Mndauqo pasiulymas,pamastyti su tokiom mintim ,kad nesusivaldziau #@Marius, tu pagalvok, po to rašyk. Jeigu su Wizz Air bilietais sugeba nuvažiuoti į Kauną skrydžiui į Londoną, tai kas bus kai ateis su Ryanair online checkin’u prieš 2 valandas, pamatys “Paryžius 12:55″ ir atsistos į eilę. Tada Ryanair baigs pre-boarding, uždarys vartus, o tuo metu prasidės laipinimas į Wizz Air (nes skrydis vėluos 15 minučių) ir BGS mergaitės sakys – “sorry, jums kiti vartai”. Tie nesupratę nueis ten, o ten “sorry, mes jūsų laukėme, jau pavėlavote…”# tai skaitykit viska :)Jau ir mane pabodo,bet jus ziurekit del ko viskas uzvire.Del #tu pamastyk,LIETUVIAI tokie durni#,kad nusipirke bilietus Vilnius/Lutonas vaziuja i Kauno Oro Uosta
  O tolesni pamastymai,del to ,kad bus painiavos prie vartu ir t.t,tai kaip ir rasiau nebus cia kazkas tokio super bardako,kituose Oro Uostose pilna tokiu grafiku

 214. Augustinas Žemaitis - 2012 03 20, 22:21

  Beje, 100 000 litų už teisines konsultacijas steigiant įmonę bendru atveju Lietuvoje tikrai nėra simbolinė suma.

  Aišku tiksliau įvertinti labai sunku, visko tiksliai nežinant – gal į tas konsultacijas labai daug kas įeina, jos truks ne daugiau metų ir pan. (nors pastaruoju atveju veikiausiai nebūtų iš pradžių įvardijama suma už visą periodą).

 215. Marius - 2012 03 20, 22:34

  Toliau po mano ,atkertancio atgal(kaip man,taip ir jam tokiu paciu budu atrasiau)
  #Nieko nesupratau,ka parasei:) pasakysiu tiesiai,nu absoliuti nesamone sorry
  as tau net kaip pavyzdi pateikiau,kad KUN Airport kuris pagal galimybes tikrai yra 3-4 kartus mazesnis ,sugeba 3 Ryanair Boengus sulaipint beveik tuo paciu metu,tu manai VNO nesugebes 2 aptarnaut:)# Mindauqas paaiskino ,kad neabejoja VNO galimybem ir as viska supratau,man tinka, viskas O.K.,bet Mindauqas dadeda apie ,kazkokius neva pastoviai prirukytus TULIKUS
  #Prie ko čia oro uostas ir jo galimybės aptarnauti? Ar kas tuo abejoja?
  Man atrodo aiškiai pasakoma, kad lėktuve rūkyti negalima, bet kažkodėl visuose Ryanair lėktuvų tūlikuose yra skelbimas apie tai lietuvių kalba ir vis tiek tautiečiai sugeba parūkyti. Todėl ir sakau, kad su šiais Paryžiaus skrydžiais bus linksma.#
  Mano sekantis ,jau ne tik Mindauqui,bet ir dasidejusiam,nauja Keleiviui atsakymas apie (Neitiketinai durna tauta,ir tuos ale pastoviai prirukytus TULIKUS)
  #To keleivis
  kaip gali sumaisyti lektuvus,juk pranesejes skelbia vartus a/k pavadinima?Ne nu visada buna tokiu zmoniu,kurie skrenda syki gyvenime,ar pagyvene zmones is kaimo,kai stovi prie vartu ir dar kas 15min tikslinasi ar tikrai cia tas lektuvas:),bet kiek tokiu yra…O ka Ryanair tulikai pastoviai prirukyti,niekad neteko girdet?Kad man i Londona gaunas 6-7skrydziai per metus,kas jei return skaiciuosim per 12 bus…Kad eiles buna prie Ryanair,Wizzair tuliko tai pastoviai.Butent prie tuliko,o ne tuliku(nes,kad abu veiktu ne taip ir daznai buna).Ten tu ka ilgai uztrukt sugebesi:),zmones nors ir mato,kad uzimta duris klibina..
  Ne VNO,KUN per metus su LCC skrenda 1,5 mln keleiviu,girtu sulaiko islaipina 10-20 max .Tai jei kam pasitaike ,nesakysi kad pastoviai..
  KUN kai skridau,buvo Briuselis,London Luton,London Stansted ir dar visi Ryanair ir nemaise niekas#
  na is eiles reikia skaityt viska,jau ir taip nepatingejau,parinkau viska.
  Vienu zodziu reikia pirma perskaityt,o ne sakyt ,kad neva busiu pasakes,kad pasiklydimai nera imanomi:))))

 216. WIncas - 2012 03 20, 22:50

  Mariau padaryt koki 50 gramu, teisybes nera nebuvo ir nebus :)

 217. Mindauqas - 2012 03 20, 22:54

  @Marius, kas tau sakė, kad lietuviai lochai, tiesiog yra žmonių, kuriems lėktuvu skristi stresas ir jie viską viską pamirša tuo metu.
  Tiesiog tu visada galvoji pagal save, iš savo varpinės, todėl tau sunku bet ką įsivaizduoti kitaip. Patikėk, turbūt oro uostas ir skrydžiuose, būtent labiausia žmogus pasimeta ir tokių dalykų padaro, kokių net sapne nesusapnuotumei.

  Nėra viskas taip racionalu ir paprasta, pvz. gal kas dešimtame Wizz Air skrydyje tenka susimokėti už „airport checkin“, nors turiu ją nemokamai. Beje, niekada dėl to nekyla problemų Vilniuje ar Londone, dažniausiai Milane ar Barselonoje. Dažnai dar kartą patikrina ar kam nors paskambina ir problema išpręsta. Prieš kelias dienas berniukas BCN registracijoje viskuo prisiekdamas aiškino, kad VISI IR TIK VISI Wizz Air keleiviai privalo turėti atsispausdinę „online checkin“, ir jokių nemokamų registracijų oro uoste nebūna. Deja jis nepaiškino, kodėl kitus 10 kartų jo kolegoms viskas tiko. Na ir ką, ir susimokėjau, ir grįžęs vėl parašysiau pretenziją, o Wizz Air vėl atsiprašinės ir vėl grąžins.

 218. Augustinas Žemaitis - 2012 03 20, 23:02

  Prieš tai buvusiame įraše turėjo būti „jos truks daugiau metų“, o ne „jos truks ne daugiau metų“.

 219. Marius - 2012 03 20, 23:12

  Viskas O.K. Mindauqai,as pats nors syki metuose veluoju i Lektuva,bet tai yra todel,kad skraidau 10kartu ir daugiau(jei skaiciuot pirmyn/atgal 20 ir t.t)…Cia normalus dalykas,kai bandai suspet visur.As juk nevaziuoju pries 2h,nes gali but kamsciai.Syki buvo kuriozas su Ryanair check in,norejau darytis likus pusdieniui iki skrydzio ,pataikiau ant System Maintenance,nu ka pasijuokiau ir tiek ka cia padarysi,bet tu ir pats turi suprast ,kad cia ne apie tai(ar tu to nesupratai)
  Tu niekad neklysti ir negali pripazinti to:).Na yra tokiu zmoniu ir viskas,ka cia padarysi.
  As jau parasiau ,kad ir tiek jau to ,viska baigaim,bet jei parasei tai atsakyk i du klausimus(bet be nukrypimu i son gerai)
  1 Ar tu tikrai manai,kad Lietuviai nusipirke bilietus Vilnius/Luton su „tasem“ traukia i Kauna:),juk taip ir neatsakei ?
  2 Ryanair tualetai yra visados(ar beveik visados)
  yra prirukyti?
  Atsakyk jei gali ir pabaigiam,nes jau visiem nusibodom:)

 220. Mindauqas - 2012 03 20, 23:20

  Galvojau jau nuėjai 50 gramų, bet atsakysiu.
  1. Kas tau sakė, kad traukia? Kodėl tu interpretuoji faktus. Taip yra buvę. Man ir tau tai nesuvokiama, bet deja tai tiesa.
  2. Kas tau sakė, kad jie prirūkyti? Bet visuose yra lipdukas lietuvių kalba, deja prieš savaitę:
  „Skrydžio metu Anglijoje nuolat gyvenantis 26-erių lietuvis nesilaikė aviacijos saugumo taisyklių – lėktuvo tualete rūkė ir taip sukėlė grėsmę orlaivio saugumui.“

  Jeigu netiki – plačiau:
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/girta-mazameciu-mama-neisleista-i-anglija-is-jos-skrides-lietuvis-lektuve-ruke-59-202817

 221. Karolis - 2012 03 20, 23:55

  Pritariu Wincui – po 50.. abiem.

 222. Mindauqas - 2012 03 21, 00:00

  Ačiū, bet atsisakysiu, nes ryte turiu VNO būti – patikrinti ar visi su teisingais boarding pass’ais, ar kas vartų nesumaišė ir pan.
  :)

 223. Marius - 2012 03 21, 00:12

  Atsakyk,veliau …Atsakyk,kada turesi laiko…:)

 224. inga - 2012 03 21, 00:36

  Mariau, aš nepastebėjau, kad Mindaugas būtų rašęs, jog kiekvienas padorus lietuvis ryanair tualete parūko, jis tik parašė, kad net tokių atvejų pasitaiko, nors atrodo, kad neįmanoma nesuprasti, jog lėktuve rūkyti negalima.
  Tas pats ir su važiavimu į Kauną, vat pasitaikė vienas toks sveiku protu nesuvokiamas atvejis, kai sugebėjo kažkas oro uostus sumaišyti, tai Mindaugas ir sako, kad sumaišyti vartus, kai lėktuvai kils į tą patį miestą yra žymiai paprasčiau, todėl taip sumaišančių pasitaikys (vėlgi niekas nesako, kad vartus sumaišys visi).

  Beje, aš asmeniškai niekada neieškau vartų numerio pagal skrydžio numerį ir manau, kad dauguma žmonių kaip ir aš ieško pagal miestą ir laiką.

 225. Vytautas-NT - 2012 03 21, 00:55

  Kalbant apie rukyma tualete,tai viena karta teko su tokiu fenomenu susidurt. Tiesa tai buvo Larnaka-Maskva su Aeroflot. Tad atsarga gedos nedaro, nes Ryanair atskirai nepranesineja,kad tualete rukyt taip pat draudziama…

  Beje, norejau pasitikslinti del preboardingo Vilniuje. Kaune tai daro pries saugumo patikra. bet vilniuj tai tokios atskiros erdves nera, nes tikrina kartu su tradicinem. Tai klausimas ar isodinimo talonus ziuri jau laipinant. Tokiu atveju matytusi,kad ne ten nuejai,o toli begt nereikes. Kitas dalykas,kad jei nuejai i velesni skrydi,tai i teisinga gali nespet…

 226. expertas - 2012 03 21, 00:58

  Vyrai, ale radot problema? O pvz nepastebejote, kad vasaros metu keliu minuciu skirtumu skrenda 2 ar 3 lektuvai i Antalija su pilieciais, kurie net nelabai zino, kas ju keliones uzsakovas (Novaturas, Tezturas)? Ir jokiu esminiu problemu tame nera…

 227. Paulius - 2012 03 21, 09:18

  Naujoji ilgų nuotolių LCC – FlyScoot (Singapore airlines dukterinė) pradeda išankstinę bilietų prekybą iš anksto užairegistravusiems. Ta proga Singapūras – Sidnėjus / Gold coast RT nuo ~300 Lt su visais mok. Skraidyti pradeda nuo birželio galo. Labai įdomu kaip seksis :).

 228. Mindauqas - 2012 03 21, 10:29

  @Marius, tau tikrai kazkas blogai…
  Manau Inga viska labai teisingai paaiskino. O mano nerimus issklaide Simonas. Tiek ir norejau.Iki.

 229. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 10:54

  Jeigu teisingai suprantu, „Ryanair“ „advanced purchase restrictions“ internetu sutrumpino nuo savaitės iki 3 dienų skrydžiams iš/į Lietuvą. Be to, skrydžius iš/į Talino irgi įtraukė į „Baltijos šalims taikomų apribojimų klubą“.

 230. Paulius - 2012 03 21, 11:46

  Simonai, man regis sumažino iki 4. Nes įsijungus VNO-STN neleidžia pirkti šiandien, nors reisas vėlai vakare ir dar tris dienas po to. Pirma diena kuriai jau galima pirkti – 25. Šiaip šaunu, vis laisviau, beje ir kainos sakyčiau labai neblogos mažiau nei 150Lt už skrydį į Londoną, kuris mažiau nei už savaitės :).

 231. klaustukas - 2012 03 21, 11:54

  be reikalo sumazino Ryanair – reikejo dar padidinti. norejau ne karta ir ne du skristi likus savaitei, bet kadangi bilietu neisejo normaliai nusipirkti, pasitarnavo kitos avialinijos. dabar Ryanair skrydziu net nebetikrinu. idiotizmas visiskas – neuztenka kad ir taip plaki keliasdesimt litu uz mokejima kortele, tai dar nustato is vis kada ja gali apsipirkineti. BT ir LH skrydzius esu pirkes ir likus 2-3 valandoms iki skrydziu – pasaulis nesugriuvo. jei Ryanair pasaulis kitoks, patys jame ir tegul gyvena.

 232. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 11:58

  Mariau, tavo ir visų kitų komentarus ta pačia asmeniniškumu paremta tema – trinsiu.

 233. Marius - 2012 03 21, 12:00

  Simonai,supratau:) Sakau nuosirdziai,man tikrai pabodo…Sekmes tau

 234. Paulius - 2012 03 21, 12:04

  klaustukas, čia prevensijos priemonė kaip apsisaugoti, nuo bilietų pirkimo vogtomis kortelėmis, kas deja gana populiaru reisuose iš/į baltijos šalis. Kuomet perkama iš anksto apie tokį pirkinį Ryr iš banko sužino dar prieš įvykstant reisui, o kuomet perkama likus savaitei iki skrydžio tas įvyksta jau skrydžiui įvykus, taip sakant šaukštai po pietų, ryr pinigų už tokį keleivi nebegauna. Matyt dabar jau užtenka 4 dienų pagauti bilietus, kurie nupirkti vogtomis kortelėmis, todėl terminas buvo sutrumpintas. Kaip bebūtų, naudojant secure code apsaugą galima tokių prevensijos priemonių atsisakyti. Vakar pirkau bilietą su LOT tiesiai iš jų svetainės, naudojamas secure code, viskas čiki piki, kiek žinau (čia komentuojantys rašė), kad Wizz taip pat naudoja secure code apsaugą kreditinėms, dėl ko gali sėkmingai pardavinėti bilietus iki paskutinės akimirkos :)

 235. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 12:06

  Žiūrėsim kaip seksis „FlyScoot“ projektui. Mano nuomone, šį projektą „Singapore Airlines“ paleido tam, kad neužleistų niekam žemesnio serviso rinkos iš Singapūro. „Singapore Airlines“ yra „5 star airline“, tačiau jaučia poreikį, jog yra rinkų, kuriame „economy“ srautas yra didesnis, kurio „Singapore Airlines“ negali pavežti. Tam, kad išlaikyti tolygų „comfort level“ visose klasėse ir neperkonfigūruoti „Singapore“ brand’o lėktuvų mažinant „First“ ir „Business“ klasių kėdžių kuriamas atskiro brand’o aviakompanija „economy“ srautui patenkinti. Bus ir „biz“ klasė „Scoot“ lėktuvuose, tačiau serviso prasme ženkliai prastesnė nei „Singapore“.

 236. Mindauqas - 2012 03 21, 12:08

  Simonai, Lietuvai jau pries keleta menesiu sutrumpino, bet latviams vis tiek paliko savaite, Estija pridejo irgi pries kuri laika, bet su trumpesniu dienu terminu (kaip Lietuvai)
  Gera naujiena lietuviams dar ta, kad Litcargus nebeima savo admin mokescio per juos perkant bilietus. Todel dabar pirkimas pabrangsta tik 78 litais, nesvarbu kiek zmoniu skrenda. Tai nera jau taip blogai.

 237. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 12:08

  Esu asmeniškai patyręs, pirkęs bilietą į „Wizz Air“ skrydį likus 3 valandoms iki skrydžio. Problema buvo kad „online check-in“ per tą laiką buvo nutrauktas, bet tai menkniekis, palyginus su „late purchase“ komfortu. Taip, „Wizz Air“ pirkimo variklis naudoja „secure code“.

 238. Marius - 2012 03 21, 12:22
 239. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 12:55

  Šiandien belgiška spauda skelbia apie pavojų „Brussels Airlines“. „Lufthansa“ paskelbė, jog neišpirks viso akcijų paketo kaip buvo planuota.

  Vakar „Brussels Airlines“ vadovai kreipėsi į Belgijos vyriausybę skelbdama apie „netvarią“ situaciją ir artėjančią galimybę patirti „Sabena“ likimą.

  Praėjusiais metais „brussels airlines“ patyrė 80 mln. EUR nuostolių (kas yra daug tokiai nedidelei kompanijai). Šiemetinis biudžetas suplanuotas 20 mln. nuostoliams, bet, vadovai skelbia, jog tokio lygio nepavyks pasiekti.

 240. keliautojas - 2012 03 21, 13:07

  Simonai, o ar jau galutinai aisku ka rinksis Aeroflot skrydziam i Vilniu, nes lyg ir buvo minita kad keitesi ju planai del SSJ?

 241. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 13:15

  Turėtų būti Sukhoi – C12Y75 konfigūracija.

 242. mopsas - 2012 03 21, 13:24

  O kaip Bosnijos avialinijos ar isgyveno?

 243. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 13:30

  „B&H Airlines“ šiuo metu dar skraido su vienu ATR72. Kitus lėktuvus lessor’iai atėmė.

 244. Linas - 2012 03 21, 13:39

  Simonai, LH, tokiu atveju, turėtų patirti netesybų baudas kažkokias…?

 245. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 13:41

  Linai, ne, man atrodo tai buvo kažkas tokio kaip „teisė pirkti iki 2012 m.“.

 246. LP - 2012 03 21, 13:47

  Simonai, GDS glitchai planuojant AY/BE tvarkarasciu pasikeitimus ar realiai ir AY ir BE planuoja abi po 2 reisus per diena?
  06JUL FRI VNO/Z‡3 HEL/‡0
  AY RESPONSE ** DIRECT CONNECT PARTICIPANT **
  ** FINNAIR – AN ** 107 FR 06JUL 0000
  7AY*3752 *VNOHEL 945A 1125A AT7 0

  8AY 132 *VNOHEL 1145A 1255P E90 0

  9AY 134 *VNOHEL 605P 720P E90 0

  10AY*3754 *VNOHEL 635P 815P AT7 0

 247. PS - 2012 03 21, 15:20

  Ką tik grįžau iš Vietnamo. Buvau labai nustebęs, kai Hošimino ir Hanojaus oro uostuose prie rankovės mačiau lėktuvus su air Baltic simbolika. Nesupratau – juk ši kompanija skrydžių į Vietnamą nevykdo, gal tai buvę išnuomoti lėktuvai, kurių nespėta perdažyti išnuomavus kitoms kompanijoms?…

 248. Zhymantas - 2012 03 21, 15:22

  Ryanair zinios: su MasterCard Prepaid skrendant is Vokietijos jau reikia moketi po 6 Eur. Katino dienos baigesi :(.

 249. Paulius - 2012 03 21, 15:27

  Zhymantas, vakar pirkau BRE-VNO-BRE pažįstamai – nieko nemokėjau.

 250. Mindauqas - 2012 03 21, 15:40

  @Paulius, dar ir šiandien ryte nereikėjo, bet kaip rašė, katino dienos baigėsi. „Ryanair“ tinklapyje nurodyta, kad ir skrendant iš Ispanijos jau turi būti taikomas mokestis su MasterCard Prepaid, bet kol kas dar netaiko. Bet turbūt irgi artimiausių dienų klausimas.

 251. Vytas - 2012 03 21, 15:45

  PS – airBaltic išsiuntė į Kambodžą kažkurį iš savo 737 wet lease pagrindu. Matyt jį ir matei.

 252. keleivis - 2012 03 21, 16:28

  o nėra taip, kad skrendant VNO-BRE-VNO nereikia mokėti, o BRE-VNO-BRE reikia?
  čia aišku tik spėlioju tai galiu ir nusišnekėt.

 253. Vytautas-NT - 2012 03 21, 16:31

  Įdomu gal tiesiog mokestis netaikomas perkant bilietus iš Lietuvos į Vokietiją ir pan. Jei perki pirmyn/atgal- eina kaip vienas pirkimas su abiejų bilietų kaina litais.

  Toj pačioj UK Ryanair Cash Passport seniai galioja, tad turėtų būt prepaid’ams mokestis taikomas…

  Beje, visgi neišgidau patikslinimo dėl Ryanair ir Wizz preboarding’o Vilniuje. Čia yra tas žiaurus vaizdas, kai žmones į kišenę suvaro? Nelabai suprantu kokia to prasmė- atidarai vartus, kai baigia keleiviai išeit- ir lėtuviai tvarkingai subėgs į lėktuvą. O neskubantys galės labai nesikankinti. ir pasėdėt ramiai, kol minia išeis.

 254. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 16:36

  Vytautas-NT: teoriškai neįmanoma, kad būtų galima pre-boarding daryti prieš saugumo patikrą. Pre-boarding yra procedūra pagreitinanti laipinimą, t.y. keleivių dokumentų paskutinis patikrinimas dar prieš leidžiant į lėktuvą. Keleiviai suleidžiami į vadinamą „boarded area“, o jau lėktuvui pasiruošus priimti keleivius jie paleidžiami ten eiti be jokios dokumentų patikros daugiau.

 255. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 16:42

  Geopolitiniame konflikte tarp ES ir likusio pasaulio mokesčių dar vienas žingsnis – Kinijos vyriausybė uždraudė „Lufthansa“ skraidyti A380 iš Frankfurto į Šanchajų, motyvuodama ES įvestais taršos mokesčiais:
  http://atwonline.com/international-aviation-regulation/news/lufthansa-ceo-a380-rights-shanghai-denied-ets-dispute-0320

 256. Paulius - 2012 03 21, 16:43

  keleivis, būtent taip ir yra. Tokiu atveju skrendant BRE-VNO apsimoka pirkti skrydį į vieną pusę, o tada atgal pirkti atskirą VNO-BRE :).

 257. Pranas - 2012 03 21, 16:44

  @Simonas – ar yra planai padaryti civilizuotą tą „boarded area“, bent jau su suolais? Kad nelaikyt žmonių ant laiptų besigrūdančių. Paskutines tokias atsimenu SXF, AMS. Dar LBA bent jau labirintas su juosta padarytas buvo, kad žmonės nesigrūstų.

 258. Šarūnas - 2012 03 21, 18:46

  Sveiki, gal kas turit dviejų paskutinių mėnesių VNO naujienlaiškius? Tinklalapyje nėra naujų, o užsiprenumeravus kažkodėl negaunu. :|

 259. Simonas Bartkus - 2012 03 21, 21:34

  Iš Kauno į Rhodą 2x weekly „Ryanair“ skraidys tik iki birželio 5 dienos, po to antradienio skrydžiai nuimti, skraidys tik 1x weekly šeštadieniais.

 260. mmm - 2012 03 21, 21:42

  Gal kas gali pasakyti, ar imanoma susitarti su Ryanairu, jei jie skrydi i Roda antradienini pakeite man netinkamom datom. Aisku as galiu susigrazinti pinigus, bet bilietai naujom datom brangesni, o jei pakeistu i tas datas, kurios man tinka nereiketu susigrazinti pinigu.

 261. Mindauqas - 2012 03 21, 21:58

  @mmm, taip gali susitarti. Tiksliau net tartis nereikia, tiesiog paskambink ir pakeis taip kaip tu nori. Arba gali į Kos pasikeisti ar dar kur.

 262. mmm - 2012 03 21, 22:00

  o kur skambinti reikia?

 263. Zhymantas - 2012 03 21, 22:21

  @mmm: ash tokiais atvejais skambinu tiesiai i Airija: 00353818303030. Chia tipo landline telefonas :). Deja kainu is LT nezinau, bet su kokiu nors Voip Services butu galima labai pigiai paskambinti :).

 264. Wincas - 2012 03 21, 22:33

  Skype skambinkit i landline kapeikos kainuoja…

 265. Jurgis - 2012 03 21, 23:16

  Gauss: airBaltic to grow and search for new partners
  http://bnn-news.com/gauss-airbaltic-grow-search-partners-54820

  Latvian national airline airBaltic will keep growing, it will not reduce the current number of destinations (60), and will also attract new cooperation partners one of which have also been found – Air France, the airBaltic president Martin Gauss told on Wednesday, March 21, to members of the American Chamber of Commerce in Latvia.

 266. Jurgis - 2012 03 21, 23:32

  Estonian Air ищет инвесторов. Негласно
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/estonian-air-ischet-investorov-neglasno-41315

  По имеющимся у Postimees сведениям, в роли покупателей Estonian Air могут оказаться фирмы из Китая, Сингапура или Ближнего Востока. Петерсон не исключает возможности участия и российского бизнеса.
  Пока же Estonian Air работает с убытками и, по прогнозам руководства, в прибыль компания сможет выйти только в 2013 году при благоприятной конъюнктуре.

 267. Mindauqas - 2012 03 22, 00:15

  @mmm @Wincas, iš Skype į šitą skambinti negalima, nes tai „nepaprastas“ landline’as.
  Skambinant iš užsienio (pvz.Lietuvos) gali kainuoti kaip skambinant į airišką mobilų – apie 1-1,5 Lt/min, todėl pasitikrink prieš tai. Per VoIP gali rasti ir už 5-10 lietuviškų centų. Bet anyway, pokalbis truks 10-20 minučių (priklausomai kaip greitai atsilieps). Nors vienkartinės išlaidos ir bus nemažos, bet turėsi skrydžius, kokius norėsi.

 268. apie roda - 2012 03 22, 02:26

  tai ka tas ryanair apskritai kaune planuoja, jei nueme eindhovena, nueme roda dalinai, bent trys tarpai tvarkarastyje. darys w skrydzius, laikys ant zemes ar kazka naujo prides? man nebeaiskios ryanair intencijos kaune, tuo labiau kad praeita vasara i roda kainas tikrai ne pigiausias laike, ir lektuvai pilni buvo. butu labai gerai isgirsti is tu, kurie zino priezastis ir tolesne strategija.

 269. expertas - 2012 03 22, 02:34

  Del Rodo speju, kad siek tiek FR koja kisa operatoriai, pasiule siais metais 2 lektuvus per savaite. Todel tiesiog naturaliai nebeuztenka keleiviu 4 lektuvams, o FR siuo metu daugiau orientuojasi i uzdarbi nei i rinkos pletima, uztat taip ir gaunasi. FR reiktu kasmet kaitalioti kryptis vasaros atostogoms, kad operatoriai negaletu prisitaikyti. Tuomet bus daugiau sansu sekmingai konkuruoti.

 270. Simonas Bartkus - 2012 03 22, 09:27

  apie Rodą ir kt.:
  akivaizdu, jog „Ryanair“ strategija šiai vasarai realiai yra „yield oriented“. Anksčiau buvęs lėktuvų išnaudojimas yra nebesvarbus. Tvarkaraščiai buvo sudaryti maždaug optimaliam lėktuvų išnaudojimui, tačiau dabar, prasidedant sezonui žiūrima į išankstinių pardavimų duomenis ir maršrutai, kurie neturi pakankamos vidutinės kainos yra tiesiog uždaromi arba sumažinamas frequency (pastarasis triukas ypač kelia vidutinį „yield“).
  Todėl atlaisvėję langai lėktuvų išnaudojime tiesiog tarnaus kaip atsargoje esantys lėktuvai.

  Kas liečia patį Rodo klausimą, tai nors pernai Rodas galbūt ir pildėsi gerai, tačiau su „pure holiday traffic’u“ yra toks dalykas, kad maršrutai konkuruoja tarpusavyje. Kas pernai skrido į Rodą, šiemet galbūt skris į Maljorką, todėl reikėtų bendrą pasiūlą žiūrėti. Pernai „Ryanair“ siūlė iš KUN 4x weekly „pure holiday“ skrydžių, o šią vasarą buvo išmesta 9x weekly, dabar sumažinta iki 8x weekly (2x PMI, 2x KGS, 2x Malta, 1x Paphos, 1x Rhodes). Greičiausiai tiek mūsų rinka nepaveža, turint dar kontekste „Novaturo“ plėtrą, kuri kerta per yield’us ir „Ryanair“. Aišku, „Ryanair“ turėtų resursų ir kaštų bazę konkurencinėje kovoje laimėti, tačiau, kaip rašiau aukščiau, akivaizdu, jog „Ryanair“ orientacija yra į aukštus „yield’us“, o ne į srautą.

 271. Pranas - 2012 03 22, 09:30

  Man gal tik keista, kad sumažino Rodą, o ne Kosą. Mano subjektyviu pastebėjimu į Kosą kainos paprastai mažesnės, o skristi praktiškai tiek pat.

 272. Mindauqas - 2012 03 22, 09:53

  Laisvalaikio pasiskaitymas. Yra ir mums „artimų“ oro uostų.

  Geriausi ir blogiausi oro uostai: per kur skristi ir ko vengti?
  http://kelione.eversus.lt/naujienos/2424

 273. Augustinas Žemaitis - 2012 03 22, 10:19

  Įdomu, kiek būtent mažinimas nuo 2 iki 1 padidins yieldą. Šiaip tokia sala kaip Rodas manau nebloga nuskristi 3-4 dienoms ar pan. Tai dažnumo sumažinimas daugmaž „iškerta“ tokį segmentą, jei kas nors skrido reisu A ir grįždavo B, tai šis segmentas nuėmus reisą B nebeskris ir reisu A, o pasirinks kitą kryptį kur galės praleisti tą laiką.

  Aišku gal į Rodą daugiau kas savaitei skrenda, tai daug jų pereis iš B į A, bet nestandartinės trukmės kelionių rinka šiaip vienas Ranair pranašumų prieš kelionių organizatorius (jei siūlomas bent 2x grafikas).

 274. Simonas Bartkus - 2012 03 22, 11:02

  Pranai, yra pagerintas pre-boarding’ui naudojamų zonų vėdinimas (buvo problemų pernai vasarą), tačiau kitų pagerinimų ten neplanuojame. Reikalas tas, jog tos zonos naudojamos ir kitoms funkcijoms – atvykimo srautams, tranzitui. Kitąvertus, šią vasarą bus mažesnis „gate availability“, todėl aviakompanijos neturės galimybės taip anksti pradėti „pre boarding“, jog realiai nebus galimybės tiek ilgai keleivių užlaikyti toje zonoje.

 275. Wincas - 2012 03 22, 11:22

  Skambinant i RYR su skype reik suvest ir ziuret kiek kainuoja skambutis, kol rasi optimalu varianta uz kelis centus i landline, o jis tikrai yra.

 276. Vytautas-NT - 2012 03 22, 11:27

  O tai negalima išvis to preboarding’o atsisakyti? Kaip Madride ar Barselonoj? Pradeda lapinimą per vartus ir tada sukasi…
  Nemanau, kad jie labai prarastų daug laiko sodinant įprasta tvarka, kai keleiviai natūraliai išsirikiuoja prieš skrydį, kad geresnes vietas užimt…

  Ir dar- ar buvo pasvarstymų apie atskirą LCC terminalą Vilniuj? Nors aišku dabartinis dar nėra pilnwi išnaudojamas…

 277. Simonas Bartkus - 2012 03 22, 11:31

  LCC bendrovėms „fast turn around policy“ yra kritinis. Laipinimas be pre-boarding’o pailgina lėktuvo apsisukimą maždaug 12 minučių.

  Kaip esu minėjęs – „pre-boarding“ nėra būtinas. Gali laipintis jau pradėjus boarding’ą. Kaip ir daugelis LCC išnaudojamų įpročių korekcijų yra nulemtos žmonių psichologijos, todėl norą užsiimti geresnę vietą lėktuve aviakompanijos išnaudoja greitesniam sulaipinimui. Tačiau, manau, jog atskirai parduodant „exit rows“ ir „first rows“ lėktuvuose nebėra „geresnių“ vietų.

 278. Anonimas - 2012 03 22, 12:37

  off-topic
  Kalbant apie LCC Southwest gavo savo pirmaji 737-800

 279. Jurgis - 2012 03 22, 12:42

  Norvegijos valstybinis fondas įsigijo „Avia Solution Group“ akcijų
  http://www.ekonomika.lt//naujiena/norvegijos-valstybinis-fondas-isigijo-avia-solution-group-akciju-22910.html

 280. Jurgis - 2012 03 22, 12:49

  At Riga Airport Flight Frequency will Soar in the Summer Season
  Source: Riga Airport

  22/03/2012

  In the summer flight schedule of Riga International Airport the frequency of flights will increase by 35 percent compared with the winter season. There will be more flights to such destinations as Helsinki, Tallinn, Vilnius, Moscow, London, Amsterdam, Frankfurt and other.

  In March the carrier Estonian Air will return to Riga Airport with 17 flights a week to/from Tallinn (Estonia).
  The airline Ryanair will open a route to Karlsruhe (Baden-Baden) in Germany with a frequency of three flights a week.
  In April the carrier Norwegian will commence flights to the capital of Sweden Stockholm and in May – to the capital of Denmark Copenhagen.

  „Lufthansa will carry passengers to the Germany’s biggest airport in Frankfurt twice a day thus offering them more convenient connections for further trips. airBaltic will resume flights to one of the most demanded destinations – Dublin,” said Arnis Luhse, Chairman of the Board of Riga International Airport.

  Traffic will be also opened to Athens, Baku, Dublin, Nice, Venice and Simferopol, while Turkish Airlines will carry passengers to the holiday destination Antalya.

  In the summer season the airline Uzbekistan Airways will perform flights to New York twice a week, Finnair will increase the number of flights to Helsinki and Wizz Air will provide more trips to Luton Airport (London).

  „This, as well as the last year, has seen an increasing number of travellers flying to the capital of Russia Moscow. The city has taken a firm second place in terms of the number of passengers. Therefore the flight frequency on the route Riga – Moscow has been raised significantly – to 55 flights a week performed by such airlines as Aeroflot, UTair, Transaero and airBaltic,” A.Luhse pointed out, adding that “still, the passengers of Riga Airport for several years have given their greatest preference to London as their destination.”

  Currently from Riga Airport flights to 78 different destinations are provided by 16 carriers operating at the airport.

  Please remember that this weekend the clocks in Latvia will be turned to the summer daylight saving time, one hour ahead. Therefore the passengers are asked to arrive at the airport on time so as not to miss their flights.

  Riga International Airport is the biggest air traffic hub in the Baltic states. In the first two months of 2012 Riga Airport has welcomed more than 600 passengers or four percent more than in the corresponding period of the year 2011.

 281. Linas - 2012 03 22, 13:03

  Jei kas turite pasijungimą, butu įdomu:
  2012-03-22: Jade Cargo at Kaunas: prospects for a return in 2012

 282. keliautojas - 2012 03 22, 13:38

  Tuo tarpu Volotea sekmingai pleciasi:

  http://airlineroute.net/2012/03/22/vt-s12update2/
  Teoriskai VNO visai tiktu ju tolesnej pletrai is Venecijos, tik ar ne per didelis atstumas b717..

 283. silentium - 2012 03 22, 14:02

  Simonai, pagal žmonių psichologiją geresnės vietos lėktuve niekur nedingsta pradėjus atskirai pardavinėti exit rows ir ir first rows :) Lemiamas momentas yra „paskui neberasim vietos kartu atsisėsti“, o taip pat veikia tokie nesuvokiami subjektyvūs dalykai, kaip preferencija sėdėti priekyje / gale, preferencija būti prie lango / prie aisle (čia ir sau taikau, prie aisle man labiau patinka, nes mėgstu pamankštinti kojas skrydžio metu), baimė būti netoli sparno (retai skrendantiems keleiviams). Dar pridėkime bandos jausmą, ir turime pulką norinčių pirmiems atsidurti lėktuve :)

 284. klaustukas - 2012 03 22, 14:10

  Maciau languota Volotea 717 MAD stovinti, bet nepanasu, kad vienas is naudojamu – gal tik ruosia ji. Dazymas nuobodus, bet bent jau uz Iberia idomiau.

 285. Šarūnas - 2012 03 22, 15:34

  Skyways dingo iš VNO aviakompanijų sąrašo. Atrodo su jais baigta. Atsirado Ak Bars aero, tačiau nėra Aeroflot, nejaugi dar liko sudėti taškus ant i?

 286. Jurgis - 2012 03 22, 18:29
 287. Simonas Bartkus - 2012 03 22, 21:11

  Įdomieji vasaros tvarkaraščio niuansai – „Estonian“ pirmasis išvykimas į TLL numatytas 6 val. 1 min. (6:01). Artėjam prie JAV standartų :-)

 288. Arunas - 2012 03 22, 21:13

  Finnair nuo 25.06 iki 10.08 padidino HelVno skrydziu skaiciu iki 18 per savaite. Darbo dienom 3 kartus per diena, sestadieni – 2, sekmadieni – 1. Skrydziai bus vykdomi ATRais.

 289. Simonas Bartkus - 2012 03 22, 21:27

  Taip, tuo laikotarpiu pasirodys FlyBE ATR-72. Darbo dienomis:
  išvykimai iš VNO: 9:45, 12:15, 18:35;
  išvykimai iš HEL: 7:30, 10:00, 16:20.

  Dėl ATR vietoj ERJ „scheduled flying time“ pailgėja nuo 1:15 iki 1:40.

 290. Jurgis - 2012 03 22, 23:07

  Tai gal jau Vilnius ir Lietuva pasirodys ir http://www.flybe.com ?

 291. klaustukas - 2012 03 23, 10:38

  buvo padorus skrydziai, pasidare slamstas (HEL kryptis). gaila vienok.

 292. momblogsociety.com - 2013 01 11, 11:56

  fantastic points altogether, you just received a

  brand new reader. What would you recommend in regards to your

  put up that you made some days ago? Any certain?

  Here is my web page :: momblogsociety.com

 293. Salvatore - 2013 07 14, 17:05

  I’m really enjoying the theme/design of your weblog. Do you ever run into any

  internet browser compatibility problems? A handful of my blog readers have complained about my website not working correctly

  in Explorer but looks great in Opera. Do you have any solutions to help fix this problem?

  Review my weblog – Click In this article (Salvatore)

 294. ekspresy ciśnieniowe - 2013 07 23, 10:53

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be
  really something which I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely broad for me.

  I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 295. Norman - 2013 07 30, 05:35

  Someone essentially assist to make seriously articles I’d state. This is the very first time I

  frequented your website page and thus far? I surprised with the

  research you made to create this particular post extraordinary. Great job!

  my web blog :: British (Norman)

 296. Excellent weblog right here! Additionally your web site quite a
  bit up fast! What web host are you using? Can

  I get your affiliate hyperlink for your host? I desire my site
  loaded up as quickly as yours lol

 297. Ali - 2017 04 27, 21:53

  if I were a frog, would this post make me jump? I think maybe

 298. Dewey - 2017 06 30, 07:04

  Уou made some good points tһeгe. I looked on the intenet for tthe subject matter and found mօst persons wіll go
  along with ԝith your website.

 299. Lynn - 2017 07 17, 05:09

  Hi, I do think tһis is an excellent website. I stumbledupon it
  ;) I ɑm going to return once aցain since i have bookmarked it.
  Money ɑnd freedom is tһe greatest way to change, may you be rich and cotinue to
  guidе ߋthers.

 300. Angel - 2022 07 29, 11:31

  You also needs to enter in your private info (age, intercourse,
  weight) as this helps determine how many calories you burn per session.

 301. My Cams - 2022 07 30, 17:01

  It was based on a publicity photo that his agent would deliver out for casting calls.
  It’s plausible to assume that some of these chicks had their photos ‘leaked’ on reason for
  publicity while we just cannot truly be sure.

  I like to assume of my Casino Royale copy as one thing that
  might or might not exist. I assume the title is brilliant.

  I constantly want to scream There’s More TO IT THEN JUST RHMYMING CAT AND BAT!

  I fail to remember one particular additional efficiency
  piece. We ended up normally telling our mom to acquire far more groceries so we could get far
  more stamps. My Cams
  mother states she knew him from her time operating for Joseph Kennedy in London just following World War Two.
  She was being a mother and that night time
  I hugged and disappeared into her wholly. The Legion of Decency wouldn’t allow
  Jane and Tarzan to have a son since they weren’t married,
  so the script medical doctors built up a tale
  about Boy currently being the only survivor of a plane crash.

 302. Britney - 2022 08 1, 22:40

  Jerkmate is also an excellent option for individuals who
  get pleasure from cam-2-cam periods. Government-funded well being care protection for the poor (Medicaid, established in 1965) and for these age 65 and
  older (Medicare, begun in 1966) is accessible to Americans who meet
  the programs’ income or age skills. During his marketing campaign for the 2010 election, Governor Sam Brownback known as for a complete „phase out of Kansas’s income tax“.

  Kemp, Roger L. (2010). Documents of American Democracy:
  A collection of Essential Works. Savage, David G. (January
  22, 2010). „Supreme Court OKs limitless corporate spending on elections“.
  Writers akin to Washington Irving, Nathaniel Hawthorne, Edgar Allan Poe, and Henry David Thoreau established a distinctive American literary voice by the center
  of the 19th century. William Faulkner, Ernest Hemingway and John Steinbeck
  are often named among the most influential writers of the twentieth century.
  Popular entertainers of the twenty first century embody Eminem, Britney Spears, Beyoncé, Bruno Mars, Lady Gaga, Christina
  Aguilera, Justin Timberlake, Taylor Swift and Ariana Grande.
  Simone recorded her final album for RCA,
  It’s Finished, in 1974, and didn’t make one other file till 1978, when she was persuaded to
  enter the recording studio by CTI Records owner
  Creed Taylor.

 303. webcam teens video - 2022 08 2, 16:51

  fifty two Savage, Jon, England’s Dreaming, pp. 135 Savage, Jon,
  England’s Dreaming, p. 97. See also Savage, Jon, England’s Dreaming, pp.
  Rhino Magazine. Archived from the unique on 15 July 2011. Retrieved four December 2010.
  See also later on Lydon estimate: Savage, Jon, England’s Dreaming, pp.

  Olsson, Mats (23 July 1977). „Sex Pistols“. 108-112. Savage notes that the July 1975 unemployment
  figures were the worst considering that World War II (p. Let us figure out which internet websites have the worst adverts.
  Choose your preferred pornstar and verify out her bio and her sex videos.
  Ranked 39th in the earth among the all web-sites in accordance to Alexa, Xvideos blows everyone else out of the drinking water with practically
  10 billion visits. But as opposed to other influencer duos’ experiments with podcasting, like H3H3’S Ethan Klein and
  Trisha Paytas’ doomed Frenemies, this 1 is co-hosted by on the internet famous people with a a great deal extra stable bond.
  If Pornhub curated films much more rigorously, the most
  offensive product may just move to the dark website or to web sites in fewer controlled nations.
  If you trust us for your source of porn to
  check out you could as effectively set a bit additional
  blind religion in our abilities to present access to the most
  pleasurable grownup webcam teens video clips and clips on line.

 304. cryptocurrency alerting review - 2022 08 29, 04:07

  You could definitely see your expertise in the article you write.
  The sector hopes for more passionate writers like you who are not
  afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

Leave a reply