Istorinių laikų metraštis – kaip išeisim iš šio bardako

Šį post’ą pradėjau rašyti ir ketinu jį tęsti, su atnaujinimais kas vieną-dvi savaites. Jau anksčiau rašiau Facebook’e, kad aviacijos atsigavimas iš visiško nutūpimo ant žemės iki grįžimo į „naująjį normalumą“ yra pilnas nesąmonių bei vėluojančių sprendimų. Sustabdyti buvo lengviau, negu sugražinti visą šį ratą suktis.

Simboliška, kad post’ą įdedu gegužės 13 d. – po daugiau nei mėnesio pertraukos šiandien suplanuotas pirmas reguliarus skrydis į Lietuvą – Frankfurtas-Vilnius-Frankfurtas su „Lufthansa“.

Aviacija savo žemiausią tašką jau pasiekė ir rodo atsigavimo ženklus. Auga keleivių skaičius JAV oro uostuose, aviakompanijos atidarinėja atgal tai vieną tai kitą lėktuvą, o pasaulyje ant žemės priparkuotų lėktuvų dalis sumažėjo nuo 59% iki 57%.

Šiame post’e dedu gyvą Lietuvos reguliaraus susiekimo stebėjimo grafiką (atnaujinsiu). Mes nežinome, koks bus naujas normalus taškas, į kurį Lietuvos susiekimas grįš, tačiau aviakompanijų planai tiesiog pernelyg optimistiški – labiausiai dėl to, kad daugelis aviakompanijų vis dar laiko senuosius tvarkaraščius, neva „new normal“ = „old good times“.

Atnaujinta gegužės 13 d.:

Kol kas, logišką savo skrydžių tvarkaraštį skelbia tik „airBaltic“, pagal kurios viešus pareiškimus ir skelbiamą tvarkaraštį bendrovė planuoja palaipsnį atsigavimą ir startą su 5 lėktuvais, skraidančiais iš Rygos, palaipsniui aktyvių lėktuvų skaičių didinant. Bendrovė pilnai priklausoma nuo Latvijos vyriausybės sprendimų. Latvija nusprendė, jog reguliarių skrydžių draudimas galijoa iki birželio 9 dienos, jis buvo pratęstas praeitą savaitę ir planuotas jų skrydžių startas gegužės 13 d. buvo atidėtas beveik mėnesiui.

Vakar, gegužės 12 d. „Ryanair“ įdėjo pardavimų sistemoje savo skrydžių tvarkaraštį liepos mėnesiui. Bendrovė atšaukė (beveik) visus skrydžius iš iki birželio mėn. pabaigos. Liepos mėnesio tinklelis yra apie 40% buvusio ir planuoto anksčiau. „Ryanair“ iš Vilniaus mažiausiai iki rugpjūčio neskraidins į Briuselį, Lydsą, Veneciją Treviso, Maltą, Oslą, Charkivą, Berlyną, Brėmeną ir Frankfurtą; iš Kauno į Kopenhagą, Žironą, Rodą, Boloniją, Riminį ir Kelną. Kiti skrydžiai turėtų startuoti liepą, tačiau sumažintu skrydžių skaičiumi. Liepą „Ryanair“ planuoja įvykdyti 29 skrydžius iš Vilniaus (planuota 73), 22 iš Kauno (planuota 52) ir 3 iš Palangos (planuota 6) per savaitę. Panašiai iš Rygos (46%) ir Talino (52%). Negalima teigti, jog rugpjūtį tvarkaraštis grįš į tokį, koks buvo prieš prasidedant pandemiją – jis tiesiog toliau lieka neatnaujintas.

„Wizz Air“ bando gauti leidimą pradėti skrydžius kaip galima anksčiau, tačiau kol kas tai jiems nepavyksta. Jie yra suplanavę dalį skrydžių pradėti gegužės 15-17 dienomis, o kitą dalį – birželio pradžioje. Visgi, jų tvarkaraštis nėra logiškas tolimesniems mėnesiams ir reikėtų vertinti kaip vis dar neadaptuotą „naujai realybei“.

Lygiai tas pats – su visomis kitomis aviakompanijomis, skraidinančiomis iš Lietuvos. Skirtingos aviakompanijos turi skirtingas datas, kuomet numatę gražinti skrydžius, tačiau visų aviakompanijų tvarkaraščiuose po nusistatytos dienos X – beveik toks pat tvarkaraštis, koks buvo prieš šią krizę.

Atskiro paminėjimo nusipelno „Norwegian“ – jų naujieji akcininkai patvirtino sprendimą, pagal kurį bendrovė praktiškai neskraidys iki 2021 m. balandžio, tačiau skrydžiai vis dar pardavinėjami jų tinklapyje, praktiškai tokiais pat tvarkaraščiais, kokie buvo prasidedant šiai pandemijai. Bendrovė suplanavusi šiai vasarai Palangoje ir Kaune buvo didžiulį augimą, tačiau galim būti tikri – jog tai niekada neįvyks.

Atnaujinta gegužės 19 d.:

„airBaltic“ po perturbacijų su valstybiniais leidimais pradėjo skrydžius gegužės 18 dieną – tame tarpe iš Vilniaus į Rygą. Nuo gegužės 25 dienos planuoja pradėti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Talino. Iš Rygos ir Talino gavo leidimus atidaryti po keletą tarptautinių maršrutų.

„Ryanair“ rezervacinėje sistemoje matomas tvarkaraštis, panašu, gali būti teisingas. Jei jis teisingas, tai Vilnius-Berlynas skrydžius numatyta nutraukti visam laikui. Neturėjom progos atsisveikinti su Vilnius-Madridas skrydžiu, kuris taip ir buvo nutrauktas visiems laikams su sienų užsidarymu karantinui.

Panašu, kad turime pirmą patvirtintą Lietuvos rinkos auką – Belgijos spaudos matytas dokumentas sako, kad Vilnius patenka į 27 „Brussels Airlines“ visam nutraukiamų maršrutų sąrašą. „Brussels Airlines“ nebuvo garsus brand’as Lietuvoje, bet sugebėjo išsilaikyti lygiai 11 metų. 2009 m. sausį tai buvo pirmoji aviakompanija, kuri paskelbė, jog užims tą patį mėnesį bankrutavusios „flyLAL“ vietą. „Brussels Airlines“ per tą laiką įstojo į „Star Alliance“, bet liko negraži podukra „Lufthansa Group“, kurios mama nemylėjo ir vis tinkamo veiklos modelio jai nerado. Vilnius praktiškai lieka be tiesioginių skrydžių tarp Vilniaus ir Briuselio (spalio gale „Ryanair“ ketina gražinti retus du skrydžius per savaitę į Charleroi) – paprastai prastas susiekimas tarp Vilniaus ir Briuselio būna trigger’is valdžiai imtis nacionalinio vežėjo kūrimo ar panašių priemonių.

„Finnair“ paskelbė grįžimo planą, pagal kurį vieną kartą per dieną Helsinkis-Vilnius ims skraidyti liepą, rugsėjį jau 2 kartus per dieną, o spalį – tris. „Lufthansa“ pratęsė, jog Frankfurtas-Vilnius tik tris kartus per savaitę skraidys iki birželio mėn. pabaigos.

Kitų vežėjų žemėlapiuose tęsiasi bardakas – kol kas neturim jokio aiškumo, kada į Lietuvą ims skraidyti SAS, „Turkish Airlines“ (yra gandų, kad į Lietuvą ne anksčiau rugsėjo), „LOT Polish Airlines“ (birželio 1 d. pradeda skrydžius Lenkijos viduje, bet tarptautinių skrydžių grįžimas vis dar neaiškus), „Ukraine International“ (kertasi aviakompanijos ir Ukrainos valdžios skelbiama informacija) ir ar dar skraidys į Vilnių „Austrian“. „Wizz Air“ toliau žaidžia žaidimus pardavinėdama bilietus vos už kelių dienų ir atšaukinėja trumpiems laikotarpiams, taip dar įvesdama daugiau neaiškumo „average Joe“.

<…>

Tikiuosi, po dešimtmečio šis įrašas turėjo išlikusią vertę atkurti, kaip atrodė aviacijos grįžimas į „new normal“ Lietuvoje po ilgalaikio nutupdymo ant žemės.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

508 komentarai

 1. Žygimantas - 2020 05 13, 14:59

  Olegas po praeitu postu dar pasidalino Airlines Confidential Podcast’u. Nors blogą skaitau ir aviacija domiuosi jau daug metų, to podcasto klausiau pirmą kartą – rekomenduoju. Būtų nuostabu, kolegos, jei dažniau pasidalintumėte dar neatrastu tokio tipo entertainment turiniu.

 2. Kardiobatonas - 2020 05 13, 16:55

  Paskui LH iškart VNO nusileido „GetJet“ iš DUB. Kas čia per reiškinys?

 3. mikas - 2020 05 13, 17:08

  Rainikas lekia KUN – DUB :)

 4. Andrius - 2020 05 13, 17:11

  Getjet skraidina kaukes iš Kinijos į Dubliną. Matyt grižo tuščias namo.

  https://www.dublinairport.com/flight-information/cargo-flights

  GetJet Airlines Cargo charter Hangzhou, China Medical PPE

 5. Simonas Bartkus - 2020 05 13, 17:13

  URM neteikė vyriausybei svarstyti airBaltic kitų maršrutų ir neteikė Wizz Air ir Belavia prašymu. Pateikė ir vyriausybė patvirtino, kad BT gali nuo 18 d. skraidyti VNO-RIX, o nuo 25 d. VNO-TLL.

 6. Vytautas-NT - 2020 05 13, 17:22

  O kaip AirBaltic skraidys iš Vilniaus į Rygą, jei iš Rygos skraidyti neleidžia?

 7. Simonas Bartkus - 2020 05 13, 17:30

  Tai ir neskraidys turbūt, tik leidimą turės. Nebent latviai suteiktų išskirtinį leidimą skristi į VNO.

 8. Mindaugas - 2020 05 13, 17:38

  Kidy Tour organizuoja reisus į Londoną ir Oslą.

  05.16 – Oslas – 199 EUR
  05.17 – Londonas – 275 EUR

  Padėkite paskleisti informaciją.

 9. Simonas Bartkus - 2020 05 13, 17:44

  kadangi dar mažai Bardako, tai skristi reguliariais į Oslą ar Londoną negalima, tačiau čarteriais į sveikatą. Tarsi būtų koks skirtumas viruso plitimui :)

 10. Kardiobatonas - 2020 05 13, 17:45

  BT leidimas reikalingas, jeigu staiga Latvijos vyriausybė persigalvotų ir atšauktų draudimą skraidyti. Kita vertus, dabar jau nereikės specialių ministerijų leidimų, jie bus išduodami paprasčiau.

 11. Ugnius - 2020 05 13, 17:54

  Tai buvo pasidalinta linku po praeitu postu (pats paskutinis komentaras), kur duodama suprasti, jog BT ir į Rygą/Taliną skrydžių nepradės, nes tiesiog neapsimoka kol negalima skristi niekur kitur, ir nėra tranzito. O šiaip tai keistai atrodo, kai vieną dieną Narkevičius sako kad siūlys vyriausybei, jog skrydžiams vykdyti leidimų iš URM/SM jau tuoj nebereikėtų, atseit sąlygų palengvinimas, o kitos dienos veiksmai visiškai priešingi :))

  P.S. Tame straipsnyje tarp visų skrydžių, kuriems leidimas nesuteiktas, paminėtas ir Wizz KUN-TKU. Niekad nebūčiau pagalvojęs, jog Wizz norėtų atgaivinti šį maršrutą vieną pirmutinių.

 12. Simonas Bartkus - 2020 05 13, 18:04

  Kardiobatonas: reikalingi toliau ministerijų leidimai reguliariems skrydžiams. Nereikalingi yra tik private jet’ai, vienkartiniai čarteriai, t.t., jiems leidimus LTSA išdavinės.

 13. .. - 2020 05 13, 19:44

  Mano manymu visa tai tiesiogiai rodo mid- ir higher level managemento absoliucia nekompetencija, tai is esmes bile kokiame biznyje yra kai susiduriama su siek tiek didesniais issukiais. Nezinau pvz ar Volvo sito vedami pries kelias savaites atleido nemazai managemento (nzn kiek) ir konsultantu (berods apie 300), kurie is esmes nieko neveike tik parazitavo. Gal baigsis tie pezejimai apie valdyma ir pan, o is tikro imti valdyti su kompetetingais zmonem

 14. Linas - 2020 05 13, 21:22

  Baisu tiesiog, kai tokia nekompetencija vyriausybėje… visus 4 metus nesąmonės, o paskutiniu metu tai visai dugną pramušė…

 15. Čiurlionis - 2020 05 13, 22:21

  Aviacijos intuziastas ir blogeris Sam Chui pateikė įdomią apžvalgą dėl galimų pokyčių keliauajant po COVID19.

  https://www.youtube.com/watch?v=QZLZqGFV-nc&t=180s

 16. trolis - 2020 05 13, 23:35

  Atsinaujinus skrydžiams rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 mililitrų dezinfekcinio skysčio. Be to, kol nebus panaikintas reikalavimas, visi išvykstantys keleiviai turės praeiti pasienio kontrolę.
  Serious cia ar gerai to skyscio pavartota?

 17. trolis - 2020 05 13, 23:44

  Sam Chui parodyti pokyciau dauguma teoriniai – middle seat blokuoti niekas nezada, robotu per menesi nepaleis, veido skanavimo boardinge – tuo labiau. Jau nekalbant apie ta kedziu koncepta, kuri visi isikande taso menesi ar du.
  Imho daug realesni pokyciai aptarti tame Olego podcaste – zurnalu mirtis, carry on galimi ribojimai ir pan

 18. Vytautas-NT - 2020 05 14, 03:47

  O kokios problemos su žurnalais? Padarai juos tiesiog išdalinamais ir viskas. Gal spausdinti daugiau reikės. Čia panašiai buvo su Ryanair žurnalu, kurį galėjai išsinešti. Dabar tai daryti bus privaloma.

  Man tai įdomu už kiek į pirmą reisą VNO-FRA bilietus pardavinėjo?

 19. trolis - 2020 05 14, 06:54

  „Once on board and off the gate, the face covering policy becomes more lenient. The flight attendant’s role is informational, not enforcement, with respect to the face covering policy,“ American told its pilots in a message seen by Reuters explaining its policy, which went into effect on Monday.

  „Bottom line to the pilots: a passenger on board your aircraft who is being compliant with the exception of wearing a face covering is NOT considered disruptive enough to trigger a Threat Level 1 response,“ referring to some kind of intentional disruption by a passenger that could cause the captain to divert the flight.

  Belieka tiketis, kad tos apsuktos kedes su skydais isgelbes zmonija

 20. mantas_muc - 2020 05 14, 08:48

  Vytautas-NT LH po 300 Euru one way, per Kiwi.com buvo ir po 170 likus 3d. Taciau kiwi.com labai tapo nepatikimi, nes negrazina nieko uz atsauktus skrydzius.

 21. c2h5oh - 2020 05 14, 08:57

  O aš nesutinku su Simono nuomone, kad Airbaltic čia parodė kažkokią tai super kompetenciją (įdėdami visiškai naują tvarkaraštį nuo liepos), nei kitos aviakompanijos (kurios kol kas tiesiog viską paliko taip, kaip yra).

  Realiai tai juk niekas nežino, kiek visa tai tęsis – pagalvokit patys, iki šiol nežinomi netgi tokie, atrodytų, baziniai dalykai, kaip pavyzdžiui „ar persirgus COVID-19 susidaro imunitetas?“.

  Taigi šiuo metu neįmanoma sužinoti, ar įmanoma sukurti vakciją ir kada ji bus sukurta, ar įmanoma sukurti vaistus ir kada jie bus sukurti, kada bus patikima greita diagnostika, ar bus antra viruso banga, ir t.t. Atitinkamai, niekas negali žinoti, kokie bus keleivių srautai 2020 liepą ar 2021 vasarį.

  Taigi airbaltic planuotojų veiksmai, būkim atviri, pagrįsti būrimu iš kavos tirščių. Kitos aviakompnaijos tikriausiai nusprendė neužsiimti beprasmiu darbu (planavimu, pagrįstu iš lempos paimtomis prielaidomis, nes duomenų tai juk nėra). Na o jeigu atsiranda koks žioplelis, kuris nusiperka bilietą – vis šiokios tokios pajamos dabartiniu sunkiu metu.

 22. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 09:22

  c2h5oh: bet jeigu nežinai, tada gal geriau daryti kaip Aeroflot ir tiesiog nepardavinėti bilietų į tarptautinius skrydžius iki rugpjūčio 1 d.?

  Susiduriu su daugybe visokių variantų, kai žmonės nusiperka 20 žmonių grupes į vestuves su SAS birželio viduryje arba gegužės 13 d. atėjo į KUN keliasdešimt keleiviui skristi su Wizz Air į LTN? Suprantu, kad yra ir pirkėjų apsišvietimo klausimas, bet man bullshit ir nepateisinamas elgesys yra, kad už dviejų savaičių LOT pardavinėja 5x daily į WAW, OS/SN/SK tuos pačius schedules kaip prieš krizę, nors yra viešai paskelbę, kad lėktuvų parkus sumažino, kryptis uždarys ir žmones atleido, nes tokios paklausos nebus.

 23. Pranas - 2020 05 14, 09:34

  Rytoj į KUN vėl daug keleivių ateis.
  Aš tikrai nesuprantu, kaip dabar visiems px ir jokios keleivių teisės negalioja, šalių CAA ir vartotojų teisės nieko neveikia. Koks čia force majore, jei draudimas skraidyt yra seniai žinomas prieš mėnesį, ypač bilietams parduotiems po to.

 24. Pranas - 2020 05 14, 09:55

  KUN savo puslapyje apie rytdienos skrydį irgi turėtų rašyti ką nors apie skrydžių leidimus, realią situaciją, o ne Registracija 9:15.

 25. mrm - 2020 05 14, 10:20
 26. PS - 2020 05 14, 10:30

  Buvome nusipirkę 20 bilietų į Berlyną gegužės mėnesiui. RYANAIR skrydžius atšaukė, pasiūlė dovanų kuponus, kurių dar neatsiuntė, ir dabar tvarkaraštis rodo, kad nebeliko visai Berlyno (nei Maltos). Nejaugi taip ir neliks Berlyno visai???

 27. Oleg - 2020 05 14, 10:39

  https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_854

  Commission’s guidance on how to safely resume travel and reboot Europe’s tourism in 2020 and beyond

 28. c2h5oh - 2020 05 14, 10:47

  @Simonas:

  sutinku, kad bilietų pardavinėjimas skrydžiams rytoj, kurie tikrai neįvyks (nes aviakompanija net neturi vyriausybės leidimo tą skrydį vykdyti) – durnių ieškojimas ir legalus sukčiavimas. Bet aviakompanijos nėra vienintelės, taip besielgiančios – kelionių organizatoriai irgi reikalauja apmokėjimų už keliones, kurios tikrai neįvyks (birželio pradžioje į kokią Turkiją). Bet formaliai jos gali išstatyti žydras akis ir sakyti – karantino pabaiga pagal LRV nutarimą yra gegužės 31 d., vykdykite sutartį, vsio zakonno.

  Tik tai nepaneigia, kad Airbaltic planavimas liepai ir kitiems metams – šakėmis ant vandens :) Tikimybė, kad Airbaltic skrydžių grafikas keisis, manau, ne ką mažesnės, nei bet kokio kito Wizzairo, pardavinėjančio bilietus pagal „normalų“ grafiką.

 29. Pranas - 2020 05 14, 10:57

  Wizz ką tik atšaukė skrydžius savaitei į priekį. O kun.lt irgi nebeliko registracijos.

 30. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 11:04

  PS: FR šiom dienom kaip tik žaidžia su tvarkaraščiais, bet šiaip nenustebintų – manau, turim įsisamoninti, jog 2020-2021 m. bus 30-40% mažiau skrydžių iš Lietuvos. Jeigu legacy sektoriuje aš ne tiek matau daug rizikos, kad kažkas išeis (na, galimai Brussels Airlines, Austrian), tačiau yra erdvės mažinti capacity – galvoju, kad Lufthansa bus su 1-2 daily skrydžiais porą metų, SAS grįš prie 2x, Finnair gal irgi prie 2x, LOT prie 2-3x ir pan.

  Tuo tarpu LCC sektoriuje tiesiog neliks 30% maršrutų.

 31. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 12:40

  Kadangi negali skraidyti iš Rygos, o Lietuva neleido BT skraidyti į AMS/LGW/OSL, tai jie nuo pirmadienio paleidžia TLL-AMS, TLL-OSL ir TLL-CPH, o nuo 25 d., nuo kada LT vyriausybė leido, paleidžia VNO-TLL.

 32. Linas - 2020 05 14, 12:55

  Bet tai kur begalviai mūsų valdžioje sėdi – OMG!!!

 33. Kardiobatonas - 2020 05 14, 13:05

  Nenoriu skubėti teisti valdžios. Jie nori pažiūrėti, kaip viskas vyks su LH skrydžiais. Jeigu neįvyks kokių nesusipratimų, po truputį didins. Saugumo požiūriu gerokai paprasčiau tik išskraidinti keleivius, kaip šį savaitgalį į OSL ir LON. Išskrido – ir viskas, jokių rūpesčių.

 34. Kardiobatonas - 2020 05 14, 13:23

  Virš Lietuvos praskrido „Sunday Airlines“ (Kazachstanas) B-767. Pirmą kartą išgirdau apie tokią kompaniją.

 35. Planespotteris - 2020 05 14, 15:12

  Kardiobatonas: Sunday Airlines buvo ir į VNO atvykusios.

 36. Pranas - 2020 05 14, 15:50

  Slovakija (pas juos su virusu situacija viena geriausių visoj Europoj) visišką neskraidymą pratęsė iki mažiausiai gegužės 28.

 37. trolis - 2020 05 14, 15:57

  USA skaiciu palyginimai:
  On Wednesday, May 13th, 176,667 individuals came through @TSA checkpoints nationwide. Exactly one year earlier, 2,343,675 people were screened at security checkpoints across the country.

  siaip panasu, kad skraidymas Europoje bus valdzios malone ir su pathetic salygomis. USA atsigaus greiciau. pagal vienos kompanijos duomenis, bilietu pardavimai jau pakilo 20% nuo zemiausio lygmens

 38. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 15:57

  airBaltic gavo Latvijos leidimą ir pirmadienį, gegužės 18 d. atidaro VNO-RIX ir VNO-TLL.

 39. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 16:09

  Naujas Ryanair tvarkaraščio update rodo, kad iš VNO į CRL, OSL, HRK, MLA, TSF, SXF, BRE, HHN ir iš KUN į CPH, GRO, RHO, BLQ, RMI, CGN nebus re-startinti ne anksčiau nei žiemą.

 40. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 16:14

  trolis: tie patys TSA skaičiai rodo, kad po truputį kyla praeinančių keleivių skaičiai USA.

  Šiaip Europoje man atrodo aviacijai labiausiai smūgį kol kas įkalė UK, kai ne viena airline nuo gegužės 1 d. po truputį pradėjo gražinti skrydžius, ji gegužės 10 d. įkalė 14-dienų privalomą savi-izoliaciją.

 41. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 16:28

  Delta ką tik paskelbė, jog atsisako visų turimų 777-200 ir 777-300. O dar neseniai tik A380 atrodė per didelis.

  Dabar didžiausios pasaulio airline didžiausias lėktuvas bus A350-900.

 42. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 17:23

  Brussels Airlines nepradės jokių skrydžių be birželio 15 d.
  Austrian nepradės skrydžių be birželio 8 d.

 43. Vytautas-NT - 2020 05 14, 17:48

  Tai nesupratau- nuo pirmadienio VNO-RIX bus garantuotai? O ką jie skraidys, kai nėra jokio tranzito?

 44. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 17:51

  Apie 100 žmonių iki krizės skrisdavo tarp Vilniaus ir Rygos – tai orientuosis į juos.

  Bet dabar turbūt svarbu padaryt pradžią, po kelių savaičių gal ir kitais skrydžiais pasipildys.

 45. Simonas Bartkus - 2020 05 14, 18:11

  Latvija dar leido BT skristi nuo pirmadienio RIX-OSL ir RIX-FRA, 1x daily.

 46. Jurgis - 2020 05 14, 19:08

  O VNO-TLL tikrai nuo pirmadienio, gegužės 18 d., o ne nuo 25 d.? Pats airBaltic visom kalbom rašo, kad Tallinn-Vilnius nuo gegužės 25 d.

 47. Vytautas-NT - 2020 05 14, 23:01

  Tuo tarpu Lietuvos oro uostų generalinio interviu. Vienintelis dalykas kuo netikiu, kad kažkokios paramos schemos čia kažką susigrą-ins.

  https://www.anna.aero/2020/05/11/ceo-of-lithuanian-airports-chats-to-us-incentivise-properly-support-airlines-business-partners/

 48. Simonas Bartkus - 2020 05 15, 09:32

  Jurgis: VNO-TLL nuo 25 dienos, mano klaida, tik nuo tos dienos LT vyriausybė leido.

 49. Jurgis - 2020 05 15, 10:50

  O šiandien Frankfurto nebus? VNO rašo:
  Oro linijų bendrovė:: Lufthansa
  Atvyksta iš: Frankfurtas FRA
  Išvyksta į: Vilnius VNO
  Atvykimo laikas: 13:20
  Būsena: Skrydis atšauktas

 50. Andrius - 2020 05 15, 11:00

  @Jurgis – 2020 05 15, 10:50
  Ne tą reisą žiūri. Pažėk į velesnį 17:05

 51. Jurgis - 2020 05 15, 11:15

  @Andrius A, tiesa, nepažiūrėjau į laiką :) Jau atpratau.

 52. Spectator - 2020 05 15, 12:49

  Iš Ryanair tvarkarasčio atrodo, kad nelieka VNO-OSL iki žiemos sezono. Nejau tokią rinką paliks Wizzair? Juk Norwegian matyt nebeautnaujins skrydžių?

 53. Simonas Bartkus - 2020 05 15, 12:54

  kad FR VNO-OSL nenumatė jokiam trumpalaikiam plane nane irgi nustebino. Dar nustebino, kad VNO-BER išvis nutraukiamas visam laikui.

  Bet paaiškinti galėčiau, kad FR nuėmė skrydžius, kurie su komplikuotom operacijom, pvz. KUN-CPH irgi negrįš anksčiau nei lapkritį.

 54. Ugnius - 2020 05 15, 13:12

  Kas dėl OSL, tai visgi rytinės OSL-STN-OSL rotacijos kai kuriom dienom yra paliktos, o jos buvo vykdomos su VNO bazės lėktuvu, tai aš neatmesčiau tikimybės kad tvarkaraštis dar koreguosis ir VNO-OSL dar atsiras. Nu nebent FR imtų ir sugalvotų steigt bazę Osle :))

 55. Spectator - 2020 05 15, 14:22

  @Ugnius – o jie neturi STN bazės? Gali būti, kad jie siekia tiesiog kiek įmanoma supaprastinti operations, jeigu mažina visur skrydžių, tai OSL-STN/CPH-STN gali vykdyti su atlaisvintais STN lėktuvais.

 56. trolis - 2020 05 15, 14:27

  kiek suprantu tie FR tvarkarasciai tikrai nera galutiniai

 57. Jurgis - 2020 05 15, 14:45

  Ir visgi negerai daro Lietuva, pati suteikdama konkurencinį pranašumą Latvijai ir Estijai: „As of May 18th we are resuming our regular flights between the three Baltic states capitals as well as direct flights from Riga to Oslo and Frankfurt and from Tallinn to Amsterdam, Copenhagen and Oslo.“ Jei jau airBaltic prašo Lietuvos leidimo nuo gegužės 25 d. iš Vilniaus skraidyti į OSL, LON, DUB, TLL ir AMS, tai galėjo sutekti leidimą bent jau OSL, AMS, DUB, kad nesuteikt Talinui pranašumo.

 58. Ugnius - 2020 05 15, 14:46

  @Spectator – turi, bet tai tame ir kampas, kad visi STN bazės skrydžiai į OSL atšaukti visame vasaros tvarkaraštyje (būdavo 2x-3x daily, bent jau pernai), ir paliktas tik tasai vienintelis rytinis OSL-STN-OSL su VNO bazės lėktuvu. Na bet bus matyt, per 1.5 mėnesio galima dar ne viena tvarkaraščio korekcija.

 59. Spectator - 2020 05 15, 15:27

  Estijoj irgi nesąmonė, vakar suteikė leidimus airbaltic, šiandien jų susisiekio ministras jau sako, kad nėra garantijos, kad pirmadienį skrydžiai į AMS/CPH tikrai įvyks, nes ten dar nėra saugu. Neaišku, kaip ir kada jie įvertins ar jau saugu, ar dar ne. Lietuva rimčiau atrodo neduodama dar leidimo jokio. https://www.err.ee/1090256/aas-ei-saa-kinnitada-et-airbaltic-esmaspaeval-lubatud-kohtadesse-lendaks

 60. trolis - 2020 05 15, 15:32

  vyksta baime priimti sprendimus. nieko naujo. cia kaip kasdieniai profesoriu straipsniai, kad persirges nebutinai turi imuniteta, pateikiami, kaip faktas, nors tam nera jokiu irodymu.

  man kitas klausimas idomus – ok, daug skrydziu dingsta sakykim – is kur avialinijos zada cash’u apsirupinti staigiam milijonu uz bilietus grazinimui? cia bus cashflow peilis

 61. Pranas - 2020 05 15, 15:33

  Tai su leidimais taip yra. Va penktadienis po pietų, o Wizz vis dar tikisi jau šį savaitgalį atidaryt pilnai dvi bazes net ne Europos Sajungoj, Skopje ir Kišiniovą ir iš ten skraidyt po visą Europą su daug lėktuvų, bilietus parduoda į kokias trisdešimt krypčių sumoj iš abiejų.

 62. Simonas Bartkus - 2020 05 15, 15:37

  kad Estijoje dar didesnis bardakas nemažai pasako ir faktas, kad Belavia iki šiandien skraido iš Minsko į Taliną (visą laiką ir praskraidė, kaip LH skraidė FRA-TLL), o Estijos valdžia dabar ėmė pasvarstyti, gal reikėtų uždraust šitą skrydį.

 63. Spectator - 2020 05 15, 15:38

  @trolis – būtent dėl to visos valstybinės bendrovės yra išsirikiavusios prie savo vyriausybių su prašymais skirti milžinišką paramą. LCCs turi sąskaitos sukaupę nemažai cash, be to, matyt labai šykščiai grąžins pinigus už neįvykdytus skrydžius, bet ir jie nėra atsparūs šiai krizei, jei visa tai tęsis dar kurį laiką.

 64. Jurgis - 2020 05 15, 15:42

  @Spectator Nu jo, dvejonių yra. Bet VNO-OSL tai galėjo patvirtinti, net estams dėl OSL saugumo nekyla jokių abejonių.

 65. Simonas Bartkus - 2020 05 15, 15:45

  Reguliavime nelogika dar ir tame, kad reguliarių skrydžių negalima, bet dabar prasidės praktiškai kasdien čarteriai į VNO iš LON, OSL, DUB; kiek žinau visi sold-out per kelias valandas. Tarsi virusui skirtumas būtų :)

  Bet nestebina, visa Europa pilna vienas kitam prieštaraujančių sprendimų.

 66. Pranas - 2020 05 15, 15:51

  Skirtumas yra, kad su reguliariais reisais (bent jau Wizz) turėtų skristi ir tie kurie nenori, tik gaili prarast pinigus. Nes jei skrydis įvyksta, tai keleiviams pinigų negražina, skrydžio nekeičia, net jei pirkti bilietai kokį sausį, o dabar šalis net neįsileidžia ne rezidentų.

 67. Pranas - 2020 05 15, 15:53

  Arba kitaip – čarterinių reisų pirkėjai žino į ką veliasi, jie neburbės varomi į karantiną.

 68. Simonas Bartkus - 2020 05 15, 15:59

  Na, logiška iš šitos pusės, bet leidimų suteikimo argumentai paprastai būna ar neprotingai padidina riziką virusui plisti ar ne, o ne keleivių saugojimas nuo prarastų pinigų.

  O šiaip, dabar skrydžiai, kurie planuojami birželį pradėti, bus daugiau nei 10 savaičių nuo karantino pradžios, tai pardavimai padaryti prieš karantino pradžią bus jau labai nežymūs, kad Wizz Air ar kita aviakompanija skristų tik dėl to, kad jiems verta dėl pinigų negražinimo (kas buvo kovo viduryje motyvas skrydžius vykdyti).

 69. Gintas - 2020 05 15, 16:24

  tai wizz logika/taktika matyt tokia…pardavinejame,kaip buvo,gausime leidima skrisime…negausime neskrisime(o jeigu bus leidimas,bet neapsimokes irgi neskrisime)…gi dabar galima informuoti keleivi ir pries kelias valandas pries skrydi kad atsaukta,atsokomybes jokios…taisykles reglamentai subyrejo,kaip kortu namelis…casho irgi kaip ir nereikia grazinti,ko nesinaudoti…toks biznis

 70. Augustinas Žemaitis - 2020 05 15, 16:31

  @Simonas – dėl Belavia Taline nebūtinai bardakas. Reikalas tas, kad Baltarusijoje situacija (kaip ir bendrai buvusioje TSRS) ilgą laiką buvo gera, o dabar sparčiai blogėjo. Mano nuomone, tai Lietuva paskubėjo uždrausti tą skrydį, nes didelio pavojaus tuo metu jis nekėlė, kadangi buvo metas, kai nei Baltarusijoje, nei kitose vietose kurioms MSQ yra hub’as (buvusioje TSRS) virusas neplito, kai Vakarų Europoje jau ėjo piko link; savo ruožtu, Belavia tarnavo kaip paskutinė linija namo daugybei norėjusių grįžti į Lietuvą.

  Kalbant apie skrydžių draudimus, tai visiškai neaktuali situacija „savo pusėje“, aktuali tik situacija „anoje pusėje“. Todėl, tarkim, Kinija apribojo skrydžius tik gerokai po to, kai koronavirusas Kinijoje iš esmės buvo nugalėtas – nes tai buvo laikas, kada jis masiškai paplito kitur pasaulyje ir prasidėjo dažni įvežtiniai atvejai.

 71. Gintas - 2020 05 15, 16:38

  Lietuva uzdraude ne konkreciai Belavia,bet buvo uzdraustas bet koks reguliarus susisiekimas…o dabar atsaukus ta draudima,prasideda zaidimas be taisykliu ir konkreciu kriteriju

 72. Obs. - 2020 05 15, 19:36

  „Kidy Tour“ negavo leidimo vykdyti skrydžius į Oslą, Londoną ir Dubliną
  https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1179054/kidy-tour-negavo-leidimo-vykdyti-skrydzius-i-osla-londona-ir-dublina

 73. Arnas - 2020 05 15, 19:42

  Klounada tęsiasi

 74. Gintas - 2020 05 15, 19:51

  taip ir tesis,kol leidimus skristi isdavines politikai…kol bus tokia tvarka man atrodo low costu mes nematysime.Gal bus nebent legacy,kur vyriausybes milijonus sukisusios ir politiniame lygmenyje gales paspausti…kam tam klerkui imtis atsakomybes del skrydziu leidimu,o paskui likti kaltu jei atsiras koks infekuotas.Aisku geriau drausti

 75. Pranas - 2020 05 15, 20:17

  Wizz sulaukė 8 vakaro ir atšaukė rytdienos skrydžius iš Kišiniovo (poryt dar vis siūlo skristi). O dar prieš kelias valandas FB interesantams atsakinėjo, kad bus, važiuokit į oro uostą. Pažiūrėjus Moldovos CAA puslapį, akivaizdu, kad jokių reguliarių skrydžių iki 25 d. būti negali, kas žinoma jau ne pirma diena.

  Siūlau ta proga spėti, kada apsižiūrės, jog gegužės 22 dieną iš Vilniaus skristi truputį neišeina.

  Kodėl už tokius dalykus jokia priežiūros institucija neduoda baudų, kad mažai nepasirodytų?

 76. mrm - 2020 05 15, 22:39

  O aš nenurašyčiau 777 ir 380. Man atrodo jų dar prireiks kai bus priimtas saugaus atstumo tarp keleivių standartas. Tuomet ir SQQ taps pagrindiniu Pabaltijo oro uostu.

 77. To mrm - 2020 05 16, 01:20

  Nu tu ir komikas. Pagarba uz sarkazma ir suteiktas viltis V-NT.
  P.S. gal galetum kokia izvalga del busimo tarptautinio Nidos oro uosto ?

 78. Anonimas - 2020 05 16, 02:36

  O tai kur logika neduot leidimo skrist kidytour ar airbaltic i Osla? Jei ne tiesiogiai, tai tie patys keleiviai gales gristi per Ryga su tuo paciu airBaltic nuo pirmadienio. Galimas daiktas, kad juos bus dar sunkiau sugaudyt ir karantinuot negu griztant tiesiogiai. kaip zinia, sienos tarp LV ir LT jau atviros. Balaganas, ne kitaip. Profesionalu valdzia. Visos 3 baltic valstybes skelbia , kad pavyko iveikt pirma pandemijos banga, bet visos elgiasi skirtingai. Visos galejo tartis bendrai, bet daro kas ka nori. Uz ka balsuot kituose rinkimuose, jei kur pazvelgsi, ten nevykeliai ir netikeliai?

 79. Augustinas Žemaitis - 2020 05 16, 03:53

  @Gintas – tikrai taip, tačiau daugelis skrydžių į hub’us tuo metu jau nevyko, o keli dar likę pigių bendrovių skrydžiai „gabeno orą“. Realiai Belavia buvo vienas paskutinių skrydžių į hub’us kur realiai būdavo nemažas LF iki pat paskutinių dienų, nes žmonės grįždavo namo per Minską – t.y. skrydis, kurį draudimas realia paveikė, nes, kaip rodo Talino pavyzdys, jei nedraudimas, Belavia būtų praskraidę.

  @Anonimas – priklauso nuo to, kaip susitarė Lietuva/Latvija/Estija. Jei sistema sukurta gerai, tai, tarkime, apie atskrendantį į Taliną Lietuvos pilietį turėtų pranešti Lietuvai, ir pasienyje jau žinotų jo informaciją, ar pan. Tikrai įmanoma, kai yra pasienio kontrolė – juk, tarkime, kad kokia Malaizija turi bevizį režimą su Sudanu, o Lietuva – su Malaizija, nereiškia, kad sudanietis gali per Kvala Lumpūrą be vizos patekti į Lietuvą. Ar taip bus – kitas klausimas.

 80. Gintas - 2020 05 16, 09:37

  gaila,bet pasirodo kiek bejeges ES strukturos/sutartys/reglamentai(bent jau kas liecia aviacija)

 81. Keliautojas - 2020 05 16, 10:10

  Gal ir klystu, bet pastebejau toki wizzair sprendima. Leidus skraidyti tarp A ir B, padaro 2-4 skrydzius (speju reisai buvo pilnai uzpildyti norinciu gristi namo) ir vel atsauke skrydzius dviem savaitem i prieki (matomai niekas neperka bilietu).

  Kas del business travel- vakar gavom nurodyma, kad visi darbuotoju skrydziai uzdrausti iki 2021m. (kompanija nemaza, patenka i global 500)

 82. Simonas Bartkus - 2020 05 16, 10:54

  Nors neginu sprendimų nenuoseklumo, bet verta paminėti, kad Lietuvos/Latvijos/Estijos sienų kontrolė nėra panaikinta, tik atsirado leidimas ją kirsti, jeigu nebuvai niekur išvykęs už šių valstybių ribų.

 83. Pranas - 2020 05 16, 11:57

  @Keliautojas – na ne visai taip, kitos šalys apsižiūri, kad čia tokie kaip Wizz išsikeroję, bardakas ir uždraudžia. Ispanija pvz dabar paliko tik 5 oro uostus veikiančius nuo šiandien, į kitus, tame tarpe Tenerifės – skristi draudžiama, kol kas iki 25 d., bet gali pratęsti.

 84. Mmm - 2020 05 16, 14:15

  Lrytas rašo kad visiškas bardakas su tais kidy tour skrydžiais iš leidimu išdavė jų pyses

 85. trolis - 2020 05 16, 20:01

  Bent kazkur leidimu cirkelis i pabaiga eina:
  Italy to allow unrestricted travel starting June 3

 86. Wincas - 2020 05 16, 21:28

  Kuo toliau tuo labiau matau, kad šiais metais niekur neskrisiu iš Lietuvos, visas tos karantino procedūros naikina visą smagumą, bet turbūt, kai uždraudė salone rūkyti, neštis ginklus ir skysčius, jausmas buvo panašus. Net didelė konferencija Hamburge šiais metais buvo atšaukta, nors bus tik lapkritį, bet matomai žmonės ir Vokietijoje vilčių nebededa į šiuos metus….

  Šiek tiek apie KUN karantino metu:

  https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/isskirtinis-pasivaiksciojimas-po-tuscia-kauno-oro-uosta-kas-jame-vyksta-per-karantina-ir-naujos-skrydziu-taisykles-637-1316446

 87. Rokas - 2020 05 17, 00:30

  Aš tai po biškį pradedu įsivaizduoti tą siaubą, kuris vyks Lietuvoje vasarą ir rugpjūčiui užsisakiau Sardiniją su Austrian, užsisakiau ir perskaičiau, kad jie 50% fleeto cutins :D Na blogiausiu atveju su motina Lufthansa nuskrisim.

 88. Vytautas-NT - 2020 05 17, 05:19

  Beje, AirBaltic laimėjo bylą prieš FlyLAL- čia dar ne paskutinė instancija?

 89. Linas - 2020 05 17, 11:35

  EK visam laikui groundins 40% visų savo turimų A380

 90. Giedrius - 2020 05 17, 14:36

  „Visam laikui groundins“ skamba kaip oksimoronas. Arba groundins, kas reiškia po kažkiek laiko galvoja grąžint arba atsisakys
  /grammar nazi

 91. Is delfi - 2020 05 17, 14:48

  „Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiuskitą savaitę Vyriausybei žada teikti pasiūlymą atkurti oro susisiekimą su Norvegijos sostine Oslu. Pasak ministro, tai turėtų palengvinti Norvegijoje esančių Lietuvos piliečių padėtį, kurie čia įstrigo kelionių organizatorei „Kidy Tour“ negavus leidimo skrydžiams.“

 92. Linas - 2020 05 17, 17:41

  Taip, Giedriau, jau vien tai, kad vieno sakinio komentare sugebėjau panaudoti ir anglicizmą – negaliu sau atleisti… mea culpa…

 93. Simonas Bartkus - 2020 05 17, 21:38

  Estijos vyriausybė neleido rytoj airBaltic skristi į CPH, bet leido į AMS ir OSL. Nuo gegužės 24 d. dar uždraus Belavia skrydžius.

  Sprendimą, kaip jau įprasta šiais laikais, priėmė iš vakaro:

  Today, Minister of Economic Affairs and Infrastructure Taavi Aas signed an order not to fly from Estonia to countries with a high risk of being infected with COVID-19, listing out the United Kingdom, Sweden, Belgium, Denmark, Turkey, Belarus and Russia and prohibiting flights to these countriues from tomorrow.

 94. Jurgis - 2020 05 17, 21:55

  Džiugu, kad Lietuva atkurs oro susisiekimą su Oslu (tik dar neaišku nuo kada). Tuo tarpu Estija nuo rytdienos uždraudžia skrydžius į JK, Rusiją, Švediją, Belgiją, Daniją, Turkiją, Baltarusiją. Norvegiją palieka.
  Tuo pačiu Talinas leis skrydžius į Vokietiją, Lenkiją, Norvegiją, Austriją, Latviją ir Lietuvą, kaip mažiausios Covid-19 rizikos šalis.

 95. Pranas - 2020 05 17, 22:14

  Wizz pardavinėja iš Talino į Ukrainą po savaitės, kažkaip nematau sąraše nei leidžiamų, nei draudžiamų. Aišku iš Vilniaus į Kijevą nori skristi dar ankščiau, šeštadienį.

  Ir nuo ryt ryto Wizz pradeda skraidyt į Milaną iš Bulgarijos, panašu iš tikrųjų, patys stabdžių neturi jokių, jei tik valdžia leidžia.

 96. Simonas Bartkus - 2020 05 17, 22:19

  Estijos vyriausybė pasisakė oficialiai tik dėl draudžiamų šalių sąrašo, aš suprantu. Leidžiamos šalys yra tiesiog kur kas planuoja šiom dienom.

 97. Augustinas Žemaitis - 2020 05 18, 06:28

  Dvi žmonių grupės, kurios, aišku, visada buvo, bet kažkaip jų nebūdavo mano pažinčių ratuose ir tik per šią krizę galutinai pamačiau, kokios jos didelės:

  1.Tie, kuriems skirsti lėktuvu didžiulis stresas, nors jie ir keliauja. Jei yra galimybė, jie geriau važiuoja iš Londono autobusu ar mikriuku – dingo autobusai/mikriukai, reiškia, nėra galimybės grįžti. Skrydis su persėdimu – irgi negalimybė, „juk tai taip sudėtinga, ne man“. Skrydžio vėlavimas jiems tragedija, skrydžio atšaukimas – pasaulio pabaiga.

  2.Tie, kuriems skristi (ar apskritai keliauti) į kitą šalį (ar bent kitą žemyną) atrodo panaši rizika, kaip man atrodo kopti į Everestą. Jie nuoširdžiai nesupranta, tarkime, besiskundžiančių, kad kažkur įstrigo – juk čia dar vienas geriausių dalykų, kas galėjo jiems atsitikti – „Skraido, aviakatastrofų nebijo, terorizmo, žemės drebėjimų, ligų, cunamių, o čia mat įstrigimas nuotaiką sugadino“. Anot jų, jei jau keliauji, tai, tarsi XVIII a., turi būti susitaikęs su bet kuo, įskaitant savo ir bendrakeleivių žūtį. Na ir su pinigais tas pats – jiems atrodo, kad kasmet keliauti – daugmaž tas pats, kaip kasmet pirkti naują automobilį. Prieinama nebent milijonieriams, todėl jie irgi nuoširdžiai nesupranta, kai kažkas skundžiasi, kad, tarkime, trūksta pinigų išbūti papildomą mėnesį užsienyje. Nes jie patys, juk, kelionėms skirtų (jei skirtų) truputį pinigų nebent jei turėtų „atliekamą milijoną“ banko sąskaitoje ir gyventų iš „pasyvių pajamų“.

  Šitos dvi grupės, atrodo, veikia simbiotiškai: pasiskaičiusi apokaliptinių pirmosios grupės pasakojimų apie „palikimą likimo valiai Londono oro uoste“, antroji grupė tik dar labiau įsitikina, kad skrydžiai, kelionės – begaliniai neatsakingi pavojai. Na o paskaičiusi apokaliptinių antrosios grupės pamokymų apie kelionių ir užsienio siaubus, pirmoji grupė dar labiau įsibaimina ir išsigąsta bet ko, kas ne pagal planą.

 98. Gintas - 2020 05 18, 09:07

  estijos vyriausybe ivede kriteriju,kad butu aiskiau is kur leisti skraidyti…25infekuoti 100000gyv per paskutines 14d draudimas/kriterijus iki birzelio 7d belavia dar isimtis iki geg 24d

 99. 2Pranas - 2020 05 18, 11:32

  Dėl Wizzair skrydžių tai aš rekomenduočiau nerizikuoti ir bilietų nepirkti. Pvz Ukrainos vyriausybė paskelbė kad skrydžių į šalį ir šalyje dar ilgai nebus. Ukrainian International prieš pora dienų paskelbė kad bilietų nepardavinės iki liepos 1. Wizzair žulikauja ir pardavineja bilietus į skrydžius, pvz į Ukrainą kurių tikrai nebus nes nėra ten valdžios leidimo skrydžiams.

 100. Pranas - 2020 05 18, 11:46

  @2Pranas – nėr rizikos, viską perku iš jų sąskaitos ir su flex. Skrydžiai kurių nebus čia ne blogis, o džiaugsmas, padeda patenkint mano priklausomybę bilietų pirkimui kada skraidyti geriau nereikia :)

 101. Patikimasis - 2020 05 18, 12:01

  Tik nenustebkit, kai viena diena Wizz saskaita apmoketi bus galima tik tam tikra dali bilieto kainos.

 102. Pranas - 2020 05 18, 12:08

  @Patikimasis – užtektų neduot 120% kai mokama iš sąskatos, kad užrišt. Neleist apmokėt iš jos, kai čia tiek siūlė imt pinigus į ją vietoj grynų refundinimo būtų kiek negražu.

 103. Patikimasis - 2020 05 18, 13:05

  Apmoketi tikrai leis, tiesiog atsiras punktu, kuriuos apmoketj gali tik cash. Bet kokiu atveju, jeigu nuo 50€ sugebi pasikelti kartais, ilgu periodu tikrai atsipirks.

 104. Simonas Bartkus - 2020 05 18, 13:15

  Aš dar pagalvojau tokį niuansą, kuris pereis per Europą – dabar daug kam visai OK imti tuos voucherius, bet kai airline, kurios voucherį turi nebeskraidys iš tavo oro arba skraidys 30% tinklo, ką skraidė prieš tai, tas voucheris prarasti gali visai vertę.

 105. Pranas - 2020 05 18, 13:34

  Tuoj išsigandęs užsipirksiu keliasdešimt Wizz Plus&Flex bilietų atsargai jei taip :)

 106. Oleg - 2020 05 18, 13:37

  BT raso. Cia aisq ne amenity bag kaip verslo klaseje, bet still =] Idomu ant kiek taip taps norma.

  We provide each passenger with a complimentary Basic care kit including a protective face mask and disinfecting wipes, our aircraft are being disinfected after each return flight and several other initiatives are taking place.

 107. Kardiobatonas - 2020 05 18, 13:38

  Nebūkite naivūs – tikrai niekas jūsų veltui neskraidins, ypač po tokios baisios aviacijos verslo krizės. Šita situacija primena finansinę piramidę, kurią pastačius kažkas vis tiek labai skaudžiai nukenčia.

 108. Jurgis - 2020 05 18, 13:43

  Restrictions on flights between Estonia and Denmark lifted
  https://news.err.ee/1091185/restrictions-on-flights-between-estonia-and-denmark-lifted

  The Estonian Ministry of Economic Affairs and Communications on Monday announced it allows flight routes to be opened between Estonia and Denmark.

 109. Pranas - 2020 05 18, 14:03

  @Kardiobatonas – visada galima skraidyt už pinigus gaunamus shortinant Norwegian akcijas :)

 110. Anonimas - 2020 05 18, 14:05

  Finnair paskelbė Q3 bei W20 skrydžių planą. https://company.finnair.com/en/media/all-releases/news?id=3669715

 111. Jurgis - 2020 05 18, 14:21

  Įdomu, kiek keleivių šiandien buvo iš Rygos ir į Rygą?

 112. Simonas Bartkus - 2020 05 18, 14:22

  jeigu teisingai supratau iš booking systems, Finnair skraidys nuo liepos 3 kartus per savaitę HEL-VNO-HEL, o nuo rugsėjo planuoja pereiti prie 1x daily. Skraidys rytinę rotaciją, 7:30 iš HEL, 9:35 iš Vilniaus.

 113. Jurgis - 2020 05 18, 14:38

  @Simonas Bet į Taliną Finnair skraido ir dabar? Jie nebuvo nutraukę skrydžių?

 114. Simonas Bartkus - 2020 05 18, 14:47

  lyg ir nebuvo.

 115. Arunas - 2020 05 18, 15:56

  GDS Finnair tvarkarasciai dar tvarkomi. Pradzia i VNo bus nuo 1/day, rugseji 2/day, o nuo spalio 3/day.

 116. Spectator - 2020 05 18, 16:20

  Belgijos spaudoje jau paviešintos kryptys, kuriomis nebeskraidys Brussels Airlines: Lanzarote, Madeira, Kos, Saint Petersburg, Krakow, Warsaw, Vilnius, Ouagadougou, Conakry, Seville, Valencia, Bristol, Hanover, Moscow, Billund, Marrakesh and Santorini. https://luchtvaartnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/brussels-airlines-schrapt-27-bestemmingen

 117. Šarūnas - 2020 05 18, 16:45

  Man regis dėl SN, tik laiko klausimas buvo. Tik BT, manau, gali perimt BRU. Klausimas ar OS sugrįš…

 118. Simonas Bartkus - 2020 05 18, 16:46

  Dingę skrydžiai iš Vilniaus į Briuselį yra pranašas to, kad turėsim nacionalinį vežėją :)

 119. Wincas - 2020 05 18, 16:50

  Bus Get Jet nacionalinis vežėjas su skrydžiais į Čikagą su A330 iš Kauno.

 120. Jurgis - 2020 05 18, 17:19

  Kas čia planavo skraidyti?

  Vilnius ir Tbilisis svarsto galimybę nuo liepos 1 dienos atnaujinti skrydžius tarp šalių. Nuo balandžio buvo planuojama pradėti tiesioginius vasaros sezono skrydžius iš Vilniaus į Tbilisį, tačiau šie planai buvo atšaukti dėl koronaviruso pandemijos.
  https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/05/18/news/skelbia-kada-gali-buti-atnaujinti-skrydziai-tarp-lietuvos-ir-sakartvelo-14942415/

 121. Spectator - 2020 05 18, 17:31

  Susisiekimo ministro dar vienas šūdo malimas, vietoj to, kad nuspręstų ir paskelbtų, pagal kokius kriterijus ir kada bus leidžiami skrydžiai pačiomis svarbiausiomis kryptimis, užsiiminėja susitikimais su Gruzijos ministrais. Gal jam nepranešė, kad šiuo metu yra žmonės, įstrigę Londone, Dubline, Osle? Kokio prioriteto dabar yra klausimas apie skrydžius į Gruziją?

 122. trolis - 2020 05 18, 18:36

  liudna del BRU – buvo labai patogi vakarine jungtis i centrine/pietine Europa

 123. Aloyzas - 2020 05 18, 18:48

  TK tvarkarašty VNO-IST nuimta tik gegužei. O nuo birželio 1d. viskas berods kaip buvę.

 124. Rokas - 2020 05 18, 20:18

  Oho, čia keistai, dabar liks Charleroi reisas, kurio niekada nesupratau. Nuskrendi tam, kad galbūt spėti į paskutinį/priešpaskutinį shuttle’ą į Briuselį ir tada jau meldiesi, kad spėti į paskutinį metro traukinį :) Kitoje svarstyklių pusėje 100eu už taksą :)

 125. Obs. - 2020 05 18, 20:37

  Dear Customer,
  We would like to inform that LOT Polish Airlines will resume passenger flights on June 1, 2020. The pilot stage involves the gradual restoration of domestic connections, primarily aimed at supporting business and the tourism industry. For the time being, international flights and domestic flights outside the initial recovery network are not covered, so unfortunately your flight VNO-WAW-VNO, 2020.06.12,has been cancelled.

 126. Pranas - 2020 05 18, 22:12

  Wizz nukėlė skrydžių iš Vilniaus į Milaną ir Nicą pradžią birželį per 10 dienų.

 127. Aras - 2020 05 18, 22:33
 128. Vytautas-NT - 2020 05 18, 23:40

  O tai čia Austrian pergalė, jei Lauda traukiasi.

  Beje, ar įmanoma suskaičiuot KNA kas pigiau- dotuoti kryptis mokant atskiriems vežėjams, ar steigti savo, kuris ten skraidys?

 129. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 09:12

  Bardakas tęsiasi skirtingose vietose. Turkish visur skelbia, kad iki liepos nieko doro neskris, bet visą žemėlapį irgi pardavinėja nuo birželio 1 dienos.

  LOT nuo birželio 1 dienos pradeda skraidyti domestic maršrutus Lenkijos viduje, o visus tarptautinius skrydžius dabar cancelino iki birželio 14 dienos. Tačiau po jos toliau pardavinėja niekuo nepakeistą tvarkaraštį.

 130. Mindauqas - 2020 05 19, 11:42

  Aš gal praleidau, bet o tai kas skraidys reguliariais skrydžiais į Oslą? Ryanair paleis? Ar Wizz Air? Nes Norwegian jau nelabai pavyks. Ar gal su airBaltic tariasi, kad jie atidarytų?

 131. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 11:48

  kol kas „request = reply“ principu leidimai skiriami, tai mano žiniom, Wizz Air ir airBaltic prašosi į Oslą skraidyti. Vyriausybės pasitarimai vyksta trečiadieniais, tai turėtume sužinoti.

 132. Jurgis - 2020 05 19, 13:01

  O jei ryt, trečiadienį leis ir į Varšuvą skrist, tai vis tiek teks laukti iki birželio vidurio. Ar kas kitas be LOT bandys?

  Planuojama atnaujinti skrydžius į Varšuvą ir Oslą
  https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/planuojama-atnaujinti-skrydzius-i-varsuva-ir-osla-637-1320150

 133. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 13:07

  Suprantu, kad gavus leidimą galima ir vėliau pradėti skraidyti. LOT paskelbė, kad tarptautinių skrydžių neplanuoja iki birželio 14, tai greičiausiai pradėtų tada.

 134. Kardiobatonas - 2020 05 19, 13:21

  LOT nebūtų prasmės skraidyti VNO-WAW, jeigu nebūtų kitų tarptautinių skrydžių. Skristi tik į WAW nebūtų paklausos, nes Lenkijoje vis dar reikėtų karantinuotis.

 135. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 13:25

  Na, VNO-WAW daugiau paklausos negu VNO-RIX :) o BT VNO-RIX skrenda jau. Darbo reikalais kaip suprantu yra atlaisvinti karantino reikalavimai tarp Lietuvos ir Lenkijos, o VNO-WAW daugiausia ir skrendama dalbo reikalais.

 136. trolis - 2020 05 19, 13:32

  kuo daugiau atidarys tokiu pavieniu, tuo greiciau atsidarys viskas

 137. Paulius - 2020 05 19, 13:32

  WIZZ TURNS 16 TODAY!

  We believe it is better to give than to receive so join us in celebration with a Sweet 16 sale!

  Get 16% off on all tickets and add WIZZ Flex to your booking for only €1 today.

  :)

 138. Kardiobatonas - 2020 05 19, 14:43

  @Simonas Bartkus. Skrendant VNO-RIX nėra privalomo karantino. Tai didžiulis privalumas. Tuo tarpu skrendant į WAW dar reikėtų įrodinėti, kad teisėtai atvykai, todėl dalis žmonių vengia galimų nesusipratimų pasienyje. O šiaip WAW krypties reikšmė – neabejotina.

 139. Jurgis - 2020 05 19, 15:00

  Tai kiek visgi dabar žmonių atskrenda/išskrenda Rygos reisu? Kas nors žino?

 140. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 15:48

  Latvija leido nuo pirmadienio iš Rygos BT skristi į Helsinkį ir Miuncheną, o nuo birželio 1 d. – į Berlyną.

 141. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 16:08

  Dėl MOL pasisakymų pie Lauda likvidaciją – jis gratina likviduoti Lauda, bet ją likvidavus visą jų veiklą vydktų Ryanair. Čia ne apie tai, kad jis svarsto VIEną palikti, čia apie tai, kad verčia pilotus susimažint atlyginimus, o jei jie nesusimažins, tai pakeis Ryanair.

 142. trolis - 2020 05 19, 16:25

  Kazkaip man sitas MOL pasisakymas labiau patiko:
  “Lufthansa is going around hoovering up state aid like the drunken uncle at the end of a wedding, drinking from all the empty glasses. They can’t help themselves,” Mr O’Leary said in an interview with news agency Bloomberg.

  “We don’t want state aid, but we’re now being asked to compete with not one hand, but two hands tied behind our back.”

 143. Vytautas-NT - 2020 05 19, 16:38

  Atsiprašau už įkyrumą, bet kiek pakartosiu savo klausimą Simonui ir ne tik. Kas pigiau: mokėt Sabenai už skraidymą į Briuselį, ar steigti savo Air Lituanica-2?

 144. Simonas Bartkus - 2020 05 19, 16:41

  Sabena bankrutavo 2001 m., tai jai daryt pavedimą būtų nusikaltimas.

 145. Pranas - 2020 05 19, 16:48

  O tai nebus taip, kad pasibaigus pandemijai į tą Briuselį ir nereikės niekam skraidyt. Nes pagal taip kaip tenykščiai biurokratai pasirodė krizės akivaizdoje, tai laisvai galima būtų visus išvaikyti ir pamiršti.
  Čia aš sutirštinu, bet kažkaip abejoju, kad viskam nurimus viskas liks kaip buvę ir poreikis kelionių į Briuselį nesumažės ženkliai.

 146. trolis - 2020 05 19, 17:27

  Kelioniu i Briuseli poreikis nesumazes. Zmones turi alokuotus pinigus tai turi juos kazkur isleisti.

 147. @vytautas NT - 2020 05 19, 18:43

  Air Lituanica paskelbė bankrotą 2015 m. birželio 8 d. kaip ir Sabena. Puikūs kandidatai…

 148. Šarūnas - 2020 05 19, 19:03

  Darys konkursą, kaip su LCY gyvybiškai svarbus miestas ir mokėsim už skrydžio išlaikymą. Jau geriau tada daryt kokį post Corona fondą atstatyt bent svarbiausias kryptis ir dotuot SN sugrįžt, nežinau ant kiek čia legit aišku būtų.

 149. Pranas - 2020 05 19, 19:45

  Wizz Air atšaukė skrydžius iš Lenkijos iki birželio 1 (prieš tai buvo nuo gegužės 24). Ta pačia proga iš Kauno į Norvegiją, Suomiją irgi iki birželio neliko, nes ten lenkų bazių lėktuvai.

 150. Pranas - 2020 05 19, 19:52

  Wizz noras skraidyt toks biškį apsimestinis, va bus ministerijos leidimas skraidyt, bet patiems pagalvot kaip tuos skrydžius iš Kauno į Bergeną ar Alesundą vykdyti tarkim Vilniaus bazės lėktuvais tai jokio noro nėra.

 151. Keliautojas - 2020 05 19, 22:51

  Sprendziant is 2-3 kart pabrangusiu wizzair bilietu siandien, manau neblogai pinigu susirinko siandien su savo akcija :) anyway, is 100 jau 740 kreditu

 152. Aras - 2020 05 19, 23:48

  @ Keliautojas. Tą patį pastebėjeu, prieš kelias dienas kainavę bilietai po 19-39 EUR, 16-to gimtadienio proga po 59-129 EUR. Neškite dovanas, vien žodžiu.

 153. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 09:49

  URM ministras Linkevičius šiandien vyriausybei pateikė patvirtinti Vilnius-Oslas-Vilnius atstatymą. Nurodoma, kad yra kreipęsi du vežėjai dėl šio maršruto – airBaltic ir Wizz Air. Tvirtinimas numatytas šiandien 13:30, įsigaliotų nuo gegužės 28 d.:
  https://lrv.lt/uploads/main/meetings/docs/1618994_imp_cb9e3236c34e183a850e602c08e9bac0.pdf

 154. Šarūnas - 2020 05 20, 10:10

  Panašu, kad BT gali labiausiai išlošt post-Covid-19 Lietuvos aviacijos padangėje. Jau realiai dvi naujas kryptis gali paleist OSL ir BRU.

 155. Šarūnas - 2020 05 20, 10:15

  Beje, Simonai, BT galėtų skraidyti iš Lt į trečias šalys? pvz LED, MOW, MSQ?
  Aš suprantu, kad reikalingas paskyrimas, bet įmonė turi būt registruota toje šalye ar reikia turėti vietinį AOC?

 156. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 10:23

  Atsakymas yra skirtingas, priklausomai nuo skirtingos šalies ir oro uosto. Į Rusiją prieš metus laiko atsakymas būtų buvęs be šansų, kad paskyrimą gautų ne lietuviškas AOC, dabar Rusija paskelbė išimtį LED oro uostui, kur gavo leidimą skristi Wizz (kas reiškia, kad BT irgi gautų). MSQ atveju, manau be šansų, pagal tarpvalstybinę sutartį. Į Gruziją/Maroką/Izraelį/kitas šalis, kurios prisijungusios prie EU open-skies ribojimų nebūtų.

 157. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 10:55

  Norwegian paskelbė, kad įvykdė visas sąlygas ir gavo 3 milijardų NOK paskolą iš Norvegijos vyriausybės:
  https://media.uk.norwegian.com/pressreleases/norwegian-finalises-recapitalisation-and-secures-state-aid-3000961

  Tai suprantu dabar turės pinigų įgyvendinti tą planą „New Norwegian“ ir neskraidyti iki 2021 m. II ketvirčio.

 158. Pranas - 2020 05 20, 11:08

  Man keisčiausia Norwegian plano dalis yra pay by the hour už lėktuvus. Tai yra, kad visi lėktuvų nuomotojai sutinka, kad jie mokės tik už tuos 7 lėktuvus, tiek kiek skraidys jais, o visi Dreamlaineriai ir visi 737 rūdys sau pas juos nemokamai. Aš suprantu, kad dabar gal iš jų mažai naudos, bet negi po pusmečio neatsiras kam jų labiau reiktų. Tokiom sąlygom vien tvarkaraštį kiek pagerint galima su maža utilizacija skraidant.

 159. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 11:12

  Tai matai dabar lėktuvų savininkai yra „Norwegian“ akcininkai, tai jie kaip ir suinteresuoti sėkme jų :) Bet šiaip, aš neabejoju, kad lėktuvų savininkai įtraukė sąlygas, kad gali lėktuvus pasiimti, tai jeigu ras kitų klientų tai ir pasiims. O iki 2021 vasaros tai praktiškai esu tikras, kad neras (nebent visokie tokie variantai, kad Emirates pakeis A380 į naudotus B787, bet tokie variantai irgi neįsigivedins per kelis mėnesius, o labiau kelių metų reikalas).

 160. Jurgis - 2020 05 20, 14:38

  Vyriausybė leido nuo ateinančio pirmadienio atnaujinti reguliarų oro susisiekimą iš Vilniaus į Norvegijos sostinę Oslą. Leidimo skraidyti šiuo maršrutu yra paprašiusios iškart dvi aviakompanijos – „Air Baltic“ ir „WizzAir“. Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras, informavo, kad dėl šios krypties atnaujinimo susitarta su Latvija ir Estija. S. Skvernelis yra sakęs, kad artimiausiu metu turėtų būti atnaujinti ir skrydžiai į Varšuvą. Dėl to esą tariamasi su Lenkija.
  https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2020/05/20/bus-dar-vienas-karantino-svelninimas-pamazu-leis-renginius-dauges-skrydziu#ixzz6Myu6yuh8

 161. Jurgis - 2020 05 20, 14:46

  Galėtų vyriausybė drąsiai leisti skrydžius ir į Austriją, Covid19 situacija ten jau stabiliai gera. Estija irgi leido jau. Tik ar bebus ten kam skraidyt? Lauda traukiasi? O kaip dėl Austrian?

 162. Spectator - 2020 05 20, 15:00

  O kokia paklausa šiaip yra tarp Lietuvos ir Austrijos? Man kažkaip atrodo, kad OS ten daugiausiai vežasi transferį, o nei leisure, nei verslo nėra labai daug. Gal kas žino daugiau apie tą rinką?

 163. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 15:04

  Lauda (Ryanair) nesitraukia, bet jie be liepos mėnesio neturi intereso skraidyti. Austrian irgi neskraido visiškai – jų visi skrydžiai grounded iki birželio 7 d. Tikėtina, jog vyriausybė nėra gavusi niekieno prašymo skraidyti tarp Lietuvos ir Austrijos.

  Šiaip man teko pamatyti lentelę, pagal kurią vyriausybė vadovaujasi, kam suteikti leidimą kam ne (vedamas sergamumo 14 dienų vidurkis ir lyginama su Lietuvos), tai Austrija pažymėta žaliai, tikėtina, jei kas pageidautų, tai leistų.

 164. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 15:05

  Spectator: man panašiai atrodė, bet VIE-VNO kai Ryanair atidarė, tai pagal load’us ir matomas kaitas toks vienas geresnių maršrutų atrodo.

 165. Ugnius - 2020 05 20, 15:21

  „Būtų skrydžiai vykdomi iš Vilniaus į Oslą, ir taip pat „WizzAir“ vykdytų skrydžius iš Alesiundo ir Bergeno į Kauną“, – pranešė L.Linkevičius. Anot jo, grafikai sudėlioti taip, kad skrydžiai nevyktų panašiu metu.

  https://www.15min.lt/m/id/pasaulis-kiseneje/kelioniu-pulsas/leista-atnaujinti-skrydzius-i-norvegija-637-1320874

  Taip išeina, kad Wizz atnaujins skrydžius iš Kauno į BGO ir AES, bet neatnaujins į SVG ?

 166. Jurgis - 2020 05 20, 15:37

  „Anot jo, grafikai sudėlioti taip, kad skrydžiai nevyktų panašiu metu.“ – čia kokie grafikai? Kad airBaltic ir Wizzair tuo pačiu metu neskristų į Oslo?

 167. Jurgis - 2020 05 20, 15:44

  „Skrydžiams gautas ir Latvijos bei Estijos pritarimas, nes sukūrus taip vadinamą „kelionės burbulą“ šiose šalyse, sutarta derintis skrydžių atnaujinimus.“ – man dar įdomu, kaip tas derinimasis vyksta. Kodėl , tarkim, iš Talino galima skrist į Kopenhagą ar Amsterdamą, o iš Vilniaus ne? Jeigu jau vienas „kelionės burbulas“, tai ir leidimai turėtų būti vienodi, ar ne taip?

 168. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 15:58

  dar kartą pažiūrėjau į sąrašą, tai į žaliai pažymėtas šalis ne tiek daug norinčių ir bus skraidyti: Vokietija, Graikija, Kipras, Austrija, Norvegija, Malta, Lenkija.

  Kol kas visiškai raudonai pažymėta Belgija, Švedija, UK ir Airija – tai suprantu dar labai negreitai (suprantu, kad iš visų Baltijos šalių).

 169. Simonas Bartkus - 2020 05 20, 15:59

  Šiaip man atrodo ne į vyriausybių leidimus fokusas trumpalaikis turėtų būti – į Norvegiją negalima atvykti be rimtos priežasties, tiek į Lietuvą norvegai negali atvykti, jei čia nedirba. Ir panašus santykis lieka su daugybe šalių.

 170. Ugnius - 2020 05 20, 19:29

  Wizz šiek tiek apkarpė TRF tvarkaraštį, ir visą birželį skris 4x weekly. Numatytas pirmas skrydis visdar išlieka 24 dieną (nors leidimą skristi gavo tik nuo 25 kaip suprantu). Šį savaitgalį visdar išlieka planai skristi į Dortmundą, Eindhoveną ir Donkasterį, kitai savaitei visdar pardavinėja BFS, LTN ir BLL. Tuo tarpu visi skrydžiai į Prancūziją, Italiją, Ukrainą ir Gruziją atšaukti iki birželio vidurio.

 171. Arunas - 2020 05 20, 21:00
 172. Anonimas - 2020 05 20, 21:38
 173. trolis - 2020 05 21, 06:18

  Emirates is looking to cancel five of its last eight Airbus A380 orders. The UAE-based carrier is planning to take on three of the widebody aircraft this year but does not want the remaining three that are due to arrive after. However, Airbus is standing its ground since the planes are already in production.

 174. trolis - 2020 05 21, 06:20

  Tourism Minister Harry Theoharis said a list of countries from which visitors will be able to arrive in Greece will be announced before the end of May. The selection will be based on “epidemiological criteria” as determined by Greece’s committee of experts dealing with the pandemic.
  Balkan and Baltic countries, Germany and regional countries such as Israel and Cyprus are expected to be in the first wave of those whose citizens will be allowed to enter Greece, he said.
  Visitors from those countries will be able to fly into Greece initially only through Athens’ international airport as of June 15, Theoharis said. Direct international flights to the rest of the country’s airports will resume July 1.

 175. trolis - 2020 05 21, 06:34

  Kazkaip praleidau – LH atsisake 6 is 14 A380 balandi, taip pat ir kitu lektuvu:
  Alongside the six A380s, seven A340-600s, three A340-300s, and five Boeing 747-400s won’t fly for the German flag carrier again.

  Taip pat:
  Air France has today announced the retirement of its nine remaining Airbus A380 aircraft. The French flag carrier had already intended on a 2022 retirement before the outbreak of the current pandemic.

  Gal 10 skrydziu A380 padaryta, iskaitant viena pirmuju kai tik CDG-JNB paleido. Sad

 176. Vytautas-NT - 2020 05 21, 08:11

  Klausimas: jei leido atidaryti Frankfurtą, tai AirBaltic bandys Miuncheną ar Berlyną? O ta pati Wizz ar bandys Dortmundą ir pan.?

 177. Pranas - 2020 05 21, 08:36

  @Vytautas-NT: Wizz į Dortmundą iš Vilniaus vis dar parduoda bilietus skrist rytoj ryte.

 178. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 09:04

  Turkish Airlines visus tarptautinius skrydžius išėmė iki birželio 10 d. Vistiek tebežaidžia bullshit-bingo, nes ir tą dieną imti ir atstatyti visą tinklą nerealu: na, bet panašiaip kaip SAS ir LOT.

 179. trolis - 2020 05 21, 09:18

  Prisimenant, kad BT taip gerai pasiruose – ar tikrai gerai? Paimkim pvz Dubrovnika – ne top kryptis, ne butino reikalingumo, bet – jei laikas parodys, kad vasara bus galima atidaryti tik dali krypciu – ar ne paprasciau skraidyti i toki Dubrovnika, neprarandant pinigu uz parduotus bilietus ir dar gausiai susirenkant uz likusias vietas, nes tikriaus atostoginiu krypciu bus minimaliai, o norinciu skristi atsiras, nei viska atsaukiant pries kelis menesius kai nebuvo jokio aiskumo?
  Ta prasme, ar tikrai SAS, LOT ir kiti daro blogai reaguodami velai, nei BT, sureagave kai dar niekas nebuvo aisku?

 180. Jurgis - 2020 05 21, 09:26

  Ryga leido ir AirBaltic skris į Miuncheną ir Berlyną. Man visiškai neaiškus tas koordinavimas ir leidimų davimas. Kodėl Ryga ar Talinas leidžia, o Vilnius – ne. Ir kur čia tas susiderinimas? Ar čia yra susitarimas, kad vis tiek visi skrydžiai būtų per Rygą?

 181. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 09:27

  Jurgis: aš suprantu, tiesiog iš Vilniaus niekas neprašo. Kaip suprantu, į Vokietiją leistų dabar visiems, jeigu kas konkrečiai paprašytų.

 182. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 09:29

  trolis: kadangi Dubrovnikas naujas maršrutas ir jo marketingas tik pirmus žingsnius žengė, tai aš galvoju, kad iki kovo mėn. pradžios vasaros mėnesiams buvo parduota <10% vietų, sunkiai tikėtina, kad parduota būtų buvę daugiau.

 183. Jurgis - 2020 05 21, 09:37

  Wizz parduoda į Dortmundą iš Vilniaus, bet neprašo leidimo? Iš kitos pusės, tai kam tas prašymas, jei Vyriausybė tiesiog pati galėtų paskelbti į kokias šalis leidžia skrist ir tiek. Kam tas bereikalingas papildomas biurokratizmas?

 184. Spectator - 2020 05 21, 09:49

  @trolis – airbaltic tiesiog buvo turbūt pirmoji bendrovė, kuri pripažino, kad šita krizė yra labai gili ir kad keleivių srautai dar ilgą laiką negrįš į tuos, kurie buvo 2019 metais. Jie jau prieš kurį laiką priėmė sprendimą sumažinti savo lėktuvų parką nuo 38 iki 22 lėktuvų ir beveik perpus sumažinti darbuotojų. Jie atšaukė visus naujai paskelbtus maršrutus iš visų trijų bazių, be jokių išimčių (iš viso apie 14 maršrutų). Aišku, galima dabar klausti, galbūt DBV būtų logiškiau skristi nei MUC, bet prieš mėnesį nebuvo jokio aiškumo, nėra jo ir dabar.

 185. Kardiobatonas - 2020 05 21, 09:59
 186. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 10:37

  Aš suprantu logiką, kodėl skrydžių atstatymas turi būti palaipsnis – reikia prisitaikyti ir sustyguoti kontrolę, užsikrėtusių „gaudymą“, jų izoliaciją, bendravusių asmenų nustatymą ir t.t. Leidimų sistema reikalinga tinkamai susekti, kada kas kokį skrydį planuoja vykdyti. Ko man trūksta, tai valstybė nepasako, iki kurio laiko ketina taikyti šią sistemą. Jei aiškiai pasakytų, kad, pavyzdžiui, iki liepos 1 d., tada būtų galima gaudyti ir bausti bendroves už tokius cirkus, kad pardavinėja bilietus neturėdamos leidimo.

 187. Pranas - 2020 05 21, 10:49

  Cirkas labiausiai susiveda į tai, kad keleivių teisės dingo visai. Va turėtų Wizz skrydžio į Dortumdą pirkėjui nupirkti kelto ir traukinio bilietus, gal labiau žiūrėtų ką parduoda.

  Beje, rytoj tas Vilniaus lėktuvas turėtų skristi ir iš Dortmundo į Nišą Serbijoje, kur draudimai jau baigėsi, skrydžiai atnaujinti, keleiviai pagrįstai tikisi skristi ir perka bilietus brangiai. Kodėl lietuviški draudimai turėtų būti force majore Serbijos keleiviams?

 188. Jurgis - 2020 05 21, 10:55

  O kaip su Wizzair Vilnius (VNO) Oslo Sandefjord Torp (TRF)? Parduoda bilietus nuo Sun, 24 May 2020, o vyriausybės leidimas duotas nuo gegužės 25 d. Tai gal išimtį padarys tam skrydžiui? Ar jo nebus?

 189. Kardiobatonas - 2020 05 21, 11:14

  @Pranas. Čia jau aviakompanijos reikalas, ką ir kaip ji planuoja, kaip skraido jos lėktuvai. Lietuvos institucijoms turėtų rūpėti tik Lietuvos reikalai.

  @Simonas Bartkus. Šiais laikais turbūt niekas negali pateikti jokių tikslių datų.

 190. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 11:15

  @Jurgis: 99,9%, kad nevyks.

  Man išvis įdomu ar tas Wizz Air noras skristi tikrai tikras ir jie kels lėktuvą vienam skrydžiui kas tris dienas. Galbūt.

 191. Pranas - 2020 05 21, 11:21

  Beje, Norvegijos taisyklės draudžiančios sodinti keleivius šalia (Norwegian ir SAS ten skraido su laisvais middle seat, Wideroe mažuos lėktuvuos sodina tik prie lango) galioja tik vidiniams skrydžiams ar ir tarptautiniams?

 192. Randomq - 2020 05 21, 11:38

  Norwegian skrydžio OSL – BGO užvakar užpildymas – apie 85%, buvo pora vietų laisvų vidury. Niekas nekontroliavo to. Ir jokių kaukių. Neserviruojamas maistas ir gėrimai, žurnalai išimti. Matyt dėl to, jog vidinis skrydis.

 193. Wincas - 2020 05 21, 12:03

  Smagu, bus beveik verslo klasė visur :)

 194. Pranas - 2020 05 21, 12:30

  Verslo klasė tai pas Alitalia, internete dalinamasi seatmapu su socialine distancija:
  https://i.ibb.co/GfD4m8v/AZseatmap.png

 195. Jurgis - 2020 05 21, 12:39

  Laudamotion S20 operations as of 20MAY20:
  Vienna – Vilnius eff 01JUL20 3 weekly

  Bet vyriausybė leidimo į Vieną dar nedavė. Nes niekas nesikreipė :)

 196. trolis - 2020 05 21, 12:51

  Biurokratinis cirkelis tesiasi ir tesis.
  Stai pvz EASA (European Union Aviation Safety Agency) po ilgu ir nuozmiu svarstymu (gi pradeta svarstyti dar Covid-19 pradzioje, o dabar jau beveik birzelis – speju, are net naktimis biurokratai), isleido COVID-19 Aviation Health Safety Protocol, kur daug visko prirasyta, bes esme yra si:
  Physical distancing at the airport should be maintained. Terminal infrastructure, such as with baggage drop and claim, and at security, should be optimized to prevent queuing
  The wearing of masks at all times in the airport and on board is recommended, as is provision of appropriate personal protective equipment (PPE) to staff
  Enhanced cleaning procedures in both the airport and aircraft are recommended, especially for frequently-touched surfaces
  Where allowed by the passenger load, cabin configuration and mass and balance requirements, airlines should ensure, to the extent possible, physical distancing among passengers. Family members and individuals travelling together as part of the same household can be seated next to each other.

  No shit captain. Kas galejo pagalvoti, kad tokios rekomendacijos bus?

 197. Paulius - 2020 05 21, 13:27

  Nieko sau, BT mano rugpjucio menesio RIX-BCN-RIX atsauke, cia del sumazejusio lektuvo parko koreguoja viska, ane?

 198. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 13:34

  kolektyvas, bet nepamirškim ir paklausos nuopulio. Įsivaizduokim, hipotetinį klausimą – nebūtų jokių skrydžių draudimų dabar, koks šią savaitę būtų VNO trafficas? Aš manau, būtų kažkur -94%. T.y. USA šiuo metu apie -92%, bet tempia į viršų kad dauguma skrydžių šalies viduje.

  Kiek skrydžių iš viso reikia su paklausa -94% ?

 199. Kardiobatonas - 2020 05 21, 13:57

  Jeigu niekur neliktų jokių apribojimų, judėjimas labai greitai atsigautų. Poros savaičių klausimas. Štai vos atidarė Latvijos sieną, iškart prasidėjo prekinis turizmas. Žinoma, keleivių skaičiai nepasiektų 2019 metų vasaros lygio, tačiau bent 50 proc. galėtų drąsiai pasiekti. Žinoma, dar yra šalutinių veiksnių – bilieto kaina, orai Lietuvoje ir t.t.

 200. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 14:04

  Na, JAV ribojimų judėti formalių nėra šalies viduje. 9% 2019 m. kasdienio srauto – tiesa, jau atsigavęs, buvo kritę iki 4%.

  čia panašiai kaip su kavinėm Švedijoje – jokių ribojimų nėra, bet apyvarta -70%.

 201. trolis - 2020 05 21, 14:05

  Uzburtas ratas su paklausa, imho – kuo ilgiau nebus pasiulos, tuo maziau po to jos reikes ir atsigavimas bus ilgesnis, ypac tai aktualu corporate skraidymams. Su atostogomis irgi, tikriaus, panasiai – nemaza dalis galejusiu keliauti jau bus susibookine taip promotinama local turizma ir poreikio skristi nebebus. Zinau net kas PLQ kotedza nusipirko pries pora sav – kainos geros, o galimybes isvykti kitur artimiausioje ateityje – miglotos.

 202. PS - 2020 05 21, 14:51

  Air Baltic, dideliam nusivylimui, neketina atnaujinti skrydžių Vilnius-Miunchenas, bent jau vasaros sezonui.

 203. Arnas - 2020 05 21, 15:08

  Simonas, bet pats kalbėjote, kad aviacija po įvairių sukrėtimų atsigauna gana staigiai ir atneša dar didesnį bumą.
  Be abejo, toks bumas turi būti ne šį ar kitą mėnesį, o kitais ar dar kitais metais, t.y. aš neneigiu, kad paklausa šiuo metu -90 %. Tačiau po kompleksinio suvaržymų panaikinimo (valstybių sienos, prekyba, pramogos ir t.t.) ta paklausa atsistatys. Dar daugiau, tas atsistatymo tempas bus itin nenuspėjamas.

 204. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 15:23

  Tas tiesa, bet mano mintis šioje vietoje ta, kad neverta per daug dėmesio skirti vienam ar kitam skrydžiui, kuris čia atsidarys ar šią ar kitą savaitę. Paklausa beveik neegzistuojanti, praktiškai tik emergency skrydžiai kol kas, nes sienos Europoje vis dar uždarytos, jei neuždarytos, turizmas eliminuotas per self-isolation reikalavimus ar kitas priemones. Reikėtų labiau orientuotis į tą laiką, kada Europoje dabar matosi, kad sienos pradės atsidarinėti – birželio pabaigą ar liepą ir dirbti, kad skrydžių būtų pakankamai tada. Net mažai atvejų turinti Graikija, kuriai turizmas yra išgyvenimo klausimas paskelbė, kad neleis skrydžių į kurortus iki liepos 1 d.

 205. Ugnius - 2020 05 21, 15:29

  Panašu, kad kažkokių pokyčių iš BT galime sulaukti ir CDG/AMS reisuose, nes jie dabar visame vasaros tvarkaraštyje vakarines rotacijas į Taliną vykdys VNO bazės lėktuvu, na o per dieną suskraidyti AMS-CDG-TLL turbūt nelabai pavyks (ypač kai dabar viuose naujai paleidžiamuose reisuose suplanuotas lėktuvo apsisukimas niekada nebūna mažesnis nei 1h, matyt dėl salono dezinfekcijos). Dabar uždėtas išvykimas į CDG 11:30, bet kad tokiu tvarkaraščiu neįmanoma suskraidyti pirmos rotacijos į Amsterdamą, tai galimai bus dar daugiau karpymų.

  P.S. O dėl tiesioginių VNO-OSL tyli, bilietų taip pat nepardavinėja. Gal persigalvojo ?

 206. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 16:33

  Tai žiūriu rytinis TLL reisas irgi padarytas VNO-TLL-VNO 07:10-08:20/09:20-10:30, tai matyt CDG reisas tarp dviejų TLL rotacijų.

  MUC tvarkaraštyje nebėra. Gal atsilaisvino vietos OSL ar BRU.

 207. Ugnius - 2020 05 21, 16:55

  Tai MUC reisas tvarkaraštyje atlaisvino vietą vakarinei TLL rotacijai, su vienu lėktuvu daugiau ten niekas nebetilptų. Nebent nuspręstų bazuoti antrą A220, nes dabar kyla klausimas su kuo jie skraidys į AMS (netikiu, kad išvis nuimtų šitą kryptį). Tada galėtų su antru rytais skraidyt į AMS, o popiet OSL/BRU/MUC (gal dar kokia ARN paeitų ? Dabar kai SAS liko vienintelis vežėjas, tai gali pasidaryti labai nejautrus kainai, tai BT galėtų prigriebti mažesnio yieldo keleivius, taip kaip anksčiau darydavo Wizz ar Norwegian)

  P.S. Žiūriu TLL-VIE sugrįžimą paankstino į birželio mėnesį (prieš tai antras lėktuvas planavo grįžti tik rugpjūčio pabaigoj). Matyt tikslas saugoti savo antrąją namų rinką nuo Wizz ir Lauda yra svarbesnis už tą drastišką paklausos sumažėjimą.

 208. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 17:33

  airBaltic dar turi TXL. Jeigu Ryanair uždaro SXF visam laikui netikėčiau, kad airBaltic uždarytų Berlyną.

 209. Simonas Bartkus - 2020 05 21, 18:22

  airBaltic „pilname“ tvarkaraštyje liko 4x daily VNO-RIX (todėl dingo kompleksiškai RIX-VNO-TLL-RIX ir atvirkščiai vykdomi skrydžiai), o RIX-PLQ liko 1x daily.

 210. Arnas - 2020 05 21, 18:28

  Panašu, kad bus DTM. Po 13 val. išskrenda, vis dar prekyboj :))

 211. Arnas - 2020 05 21, 18:28

  LTN, BFS išėmė rytojaus, DTM ne

 212. Pranas - 2020 05 21, 18:30

  @Arnas – tuos išėmė jau vakar, o DTM manau išims 8 vakaro, kaip visada :)

 213. Rytis - 2020 05 21, 18:36

  Svarstys atnaujinti skrydžius tik į tas šalis, kuriose 100 tūkst. gyventojų tenka ne daugiau kaip 25 susirgimai

  Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/naujienos/transportas/oro-uostas/svarstys-atnaujinti-skrydzius-tik-i-tas-salis-kuriose-100-tukst-gyventoju-tenka-ne-daugiau-kaip-25-susirgimai/ .

 214. Arnas - 2020 05 21, 18:39

  Pranai, persikėlinėkit Flex jau į kitą dieną, nes DTM-VNO išimtas, tuo tarpu VNO-DTM-INI-DTM live.

 215. Pranas - 2020 05 21, 18:42

  Taigi cancelino jau :)

 216. Pranas - 2020 05 21, 18:52

  Bet šiaip jo, šaunuoliai – kitą savaitę Dortmundą cancelino tik į vieną pusę. Turės ką sekmadienio vakarą cancelinti. Na dar ir šeštadienio vakarą susipras dėl Oslo.

 217. Arnas - 2020 05 21, 18:59

  Ar tikrai cancellino? Wizz puslapy stovi kaip operational

 218. Pranas - 2020 05 21, 19:04

  Tikrai, pas juos cancelinimo procesas gali iki valandos trukti kol per visur suvaikšto. Perkant per mobilią programą rodo pirmiausiai.

 219. Jurgis - 2020 05 21, 19:09

  airBaltic nuo birželio 1 d. atnaujina skrydžius iš Talino į Paryžių, Vieną ir Berlyną

 220. AudriusK - 2020 05 21, 21:43

  Kolegos, po Dortmundo atšaukimo, ką šiandien iš WIZZ užsakom, kad rytoj atšauktų? Patarkit, prašau. Oslą sekmadieniui?

 221. Jurgis - 2020 05 21, 21:45

  Pagal specialų Susisiekimo ministerijos leidimą, airBaltic gegužės 25 d. atnaujina skrydžius į Amsterdamą, birželio 1 d. – į Hamburgą, birželio 8 d. – į Vieną, birželio 9 d. – į Diuseldorfą.
  Vilnius dėl neaiškių Vyriausybės neveiklumo priežasčių lieka „juodąja skyle“ – skraidysim per Taliną ir Rygą :(

 222. Jurgis - 2020 05 21, 21:47

  Oi, praleidau, kad skrydžiai atnaujinami iš Rygos!

 223. trolis - 2020 05 21, 22:15

  nelabai daug i Torpa ispirkta sekmadieniui

 224. Džiugas - 2020 05 22, 00:35

  Sekmadieniui į TRP rodo bilietą už 202 € :)

 225. Pranas - 2020 05 22, 00:40

  Easyjet parašė, kad ir mano duomenis pavogė. Reiks dabar laukt emailų, kur prašys kortelės duomenų refundui ir panašiai.

 226. Pranas - 2020 05 22, 09:11

  Wizz Vilnius-Dortmundas visgi išskrido vėluodamas valandą ir be keleivių. Suskraidys iš Vokietijos į Serbiją ir grįš. Pirmadienį pagal tai kaip dabar parduoda, galvoja į priekį skristi su keleiviais, atgal be.
  Ta proga klausimas – skrydžiams leidimo reikia į abi puses, ar tik atvykstantiems? Teoriškai išskrendantys keleiviai nėra pavojingi. Net jei reikia leidimo, galėtų duoti kaip nors paprasčiau.

 227. Arnas - 2020 05 22, 09:49

  Pranai, nepamenu kas taip sakė, bet viešojoje erdvėje buvo aiškiai nuskambėjęs teiginys „išvykstantys keleiviai epidemiologinės situacijos neblogina“. Tai leidimo išvežti keleivius lyg ir neturėtų reikėti. Vis dėlto sunku pakomentuoti sprendimus dėl šito skrydžio. Man keista, ar ne pigiau būtų buvę atsiskraidinti lėktuvą iš arčiau?

 228. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 10:11

  pažodžiui skaitant vyriausybės nutarimą, tai vyriausybės leidimo URM teikimu reikia reguliariems skrydžiams „į Lietuvos Respubliką“. Tai teoriškai šiandien VNO-DTM galėjo imt keleivius, bet turbūt neišdrįso.

 229. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 11:03

  airBaltic pushinimas greitesnis skrydžių gražinimo iš TLL gali būti nulemtas ir to, kad Nordica su cashu kišenėse gali grįžti į scheduled operations, jeigu kažkurie maršrutai iš TLL liktų laisvi.

 230. mrm - 2020 05 22, 11:28

  „Dėl skrydžių atnaujinimo yra sutarta tarp trijų Baltijos valstybių, nustatytas rodiklis – per dvi savaitės ne daugiau kaip 25 susirgimai 100 tūkst. gyventojų. Jei tai nėra viršijama, tai ta kryptis laikoma saugia. Kas savaitę bus vertinamas šis kriterijus ir atliepiama į pageidavimus bei siūlymus dėl oro krypčių tarp valstybių atkūrimo“, – sakė S. Skvernelis.
  Man rodos, vertinanant tik pagal šį kriterijų jau už 1-2 savačių butų galima atnaujinti daugumą krypčių, išskyrus BE, UK, SE, IRE, RU. Kažin kiek realu sulaukti į pastarąsias šią vasarą?
  https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-05-08..&country=GBR DEU BEL SWE NOR DNK POL FRA ITA IRL NLD LVA EST UKR FIN&casesMetric=true&dailyFreq=true&perCapita=true&smoothing=7

 231. Spectator - 2020 05 22, 11:45

  @Simonas – nepamirškime dar ir to, kad Estija suteikė visus leidimus toms kryptims (taikydama 25 susirgimų reikalavimą 100 tūkst. gyv.). Lietuva kol kad dar tik Frankfurtą ir Oslą patvirtino, ir tai dar dokumentai nesuvaikščiojo matyt dėl Oslo. Visos kitos kryptys net nebuvo svarstytos Vyriausybėje. Va ir skirtumas.

 232. Jurgis - 2020 05 22, 11:51

  @mrm Geriausi rodikliai Kinijos – 0
  O iš tikrųjų tai man irgi neaišku, kodėl taip ilgai tempiama, kai pagal tą rodiklį jau galima bent jau oficialiai leisti daug kur skraidyti. Man atrodo čia Vyriausybė kaip tik turėtų būti priekyje, leisdama ir skatindama atnaujinti skrydžius, o ne atsišaudydama sakant kad „niekas nesikreipė dėl leidimo“. Linkevičius „įkalbėjo“ Lufthansa atnaujinti skrydžius, tai dabar galėtų „įkalbėti“ ir kitas aviakompanijas, pvz. airBaltic kuo greičiau atnaujinti skrydžius į Berlyną, Paryžių ir Amsterdamą.

 233. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 11:55

  Fazė akivaizdžiai dabar yra kuo mažiau – tuo geriau.

 234. Jurgis - 2020 05 22, 12:05

  @Simonas Tos fazės skirtumas tik toks, kad skrisim kaip ir anksčiau per Rygą, o ne tiesiogiai. Tai koks čia Vyriausybės išmintingumas?

 235. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 12:09

  Jurgi, kol kas niekur neskrisim :) Kur aš šiandien galėčiau nuskristi ir grįžti?

  Nesakau, kad išmintingai daro, tik be liepos mėn. vistiek jokio skirtumo.

 236. Jurgis - 2020 05 22, 12:14

  Ar tikrai? Va pvz. Serbija be jokių išlygų atsidaro skrydžiams.

 237. Jurgis - 2020 05 22, 12:19

  Šitą Vyriausybę reikia spausti, kaip reikėjo spausti Verygą per visą Covid19 krizę!

 238. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 12:20

  Į Kroatiją galėčiau irgi skristi dabar, nes pradėjo įleisti darbo reikalais, bet neskrendu, nes grįžus į Lietuvą reikia 14 dienų self-isolation, tai ne variantas.

  O kad self-isolation imtų naikinti dar nenusišviečia- nuo šiandien UK tik įsiveda self-isolation 14 dienų.

  ES nors ir jokios reikšmės nebeturinti organizacija šiame kontekste, tačiau paskelbė, kad be birželio 15 judėjimo nebus, tai nemanau, kad kažką imtųsi laisvinti anksčiau.

  Jau su vienu FRA reisu VNO terminalas tuoj bus pilnas neįleistų į šalį piliečių, kurie miega ir laukia grįžimo reiso :) https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/uzstriges-vilniaus-oro-uosto-terminale-pas-suzadetine-atskrides-prancuzas-neileidziamas-i-sali.d?id=84343095

 239. Jurgis - 2020 05 22, 12:25

  Serbijos vyriausybė atveria šalies sienas užsieniečiams be jokių sąlygų – jiems nereikės pateikti koronaviruso testo ar karantinuotis. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė vyriausybė. Iki šiol atvykti į Serbiją užsienio piliečiams buvo galima tik išimtinais atvejais. Nauja tvarka įsigalioja šį penktadienį, rašo „euronews.com“.

  Tai va, čia Serbijos vyriausybė pati paskelbia pasauliai apie atsidarymą, o ne laukia, kol aviakompanijos atsiųs prašymus. Yra skirtumas!

 240. PS - 2020 05 22, 12:42

  Airijos pigių skrydžių oro linijų bendrovei „Ryanair“ priklausanti „Laudamotion“ paskelbė uždarysianti savo pagrindinę bazę Vienoje, nes bendrovės darbuotojų profsąjunga nesutiko, kad „Laudamotion“ sumažintų atlyginimus darbuotojams dėl koronaviruso krizės.
  „Laudamotion“ labai apgailestauja dėl daugiau nei 300 darbuotojų praradimo iš savo „Airbus A320“ komandos ir „Laudamotion“ A320 bazės Vienoje uždarymo nuo penktadienio, gegužės 29 d.“, – sakoma oro linijų bendrovės pranešime.

 241. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 12:54

  Atsidaryti ar ne, čia jau ne aviacinis klausimas. Aš nemanau, kad pasirinkus esamą strategiją tvarkytis su COVID19 išeitis dabar imti ir atsidaryt.

  Aišku, dabartinį bardaką spręsti reikia, galėtų nuspręsti, kad galima skraidyti ir judėti iš visų ES šalių išskyrus UK/SE/BE/IE, tarkim, nuo birželio 20 d. ir būtų aiškiau, aviakompanijos galėtų planuoti, o Wizz Air būtų galima bausti už esamus bajerius.

 242. Jurgis - 2020 05 22, 12:59

  Bulgarija atvėrė sienas ES ir Šengeno šalių piliečiams. Nuo gegužės 22 d. Bulgarija panaikino draudimą į šalį įvažiuoti Europos Sąjungos ir Šengeno zonos šalių piliečiams, kuris dėl COVID-19 pandemijos buvo įvestas nuo kovo vidurio.

  Nu va, tegul veža čarteriai poilsiautojus.

 243. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 13:02

  Jurgi, skaityk tekstą iki galo – privaloma self izoliacija 14 dienų Bulgarijoje, tai poilsiautojų kol kas nebus.

 244. Jurgis - 2020 05 22, 13:05

  Taip, bet turistinį sezoną Bulgarijos kurortuose tikimasi atidaryti nuo liepos 1 dienos. Tai va, kaip tik mėnuo pardavimams.

 245. Vytautas-NT - 2020 05 22, 13:17

  Įdomu ar Bulgarijoje izoliuotis viešbūtyje prie jūros galima?

 246. Pranas - 2020 05 22, 13:18

  Wizz Air visą šitą laiką ir taip iš Bulgarijos skraidė, visur kur tik leido, ten į kokį Londoną ir 3 kartus per dieną. Į Ispanijos visus židinius skraidė. Net į Milaną jau savaitė kaip skraido. Tie draudimai skambūs labai, bet realiai viskas priklauso nuo to kiek išimčių.

 247. Arnas - 2020 05 22, 13:29
 248. Simonas Bartkus - 2020 05 22, 14:34

  Finnair paskelbė, kad į Estijos Tartu miestą neskraidys iki 2021 m. vasaros. Tai vienintelis skrydis, kurį turi/turėjo Tartu.

 249. Vardas - 2020 05 22, 15:01

  Sklinda gandas, kad URM’as entuziastingai dirba prie SN sugrįžimo.

 250. Ugnius - 2020 05 22, 15:20

  BT tiesioginis VNO-OSL startuoja gegužės 28 !

 251. Luna - 2020 05 22, 15:23

  https://getjet.aero/career/cargo-sales-executive/

  GetJetas ieško žmonių savo naujai veiklso sričiai :)

 252. Jurgis - 2020 05 22, 18:18

  Italijos vyriausybė pranešė, kad nuo birželio 3 d. į šalį bus vėl įleidžiami ES turistai. Tą pačią dieną bus atšauktas ir privalomas į pussiasalį atvykstančių užsieniečių karantinas. „Nuo birželio 3 d. bus galima palengva atverti oro uostų duris, tą dieną bus atnaujinti tarpregioniniai ir tarptautiniai skrydžiai“, – parlamentarams sakė P. De Micheli.
  https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/05/20/news/nuo-birzelio-3-d-italijos-oro-uostai-atveria-duris-14973608/

 253. Jurgis - 2020 05 22, 18:42

  Ryanair: We’ve created an information page for travel restrictions updates across Europe – which we’ll be updating regularly with the latest developments from the relevant authorities.
  Where can I fly? – https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/map-page

 254. .. - 2020 05 22, 19:01

  Ale jus cia ir priduskutavot:) Pries diena Svedijos atitinkama vartotoju teisiu tarnyba skelbe, kad perziuri 4 kompaniju (SAS, Norwegian, TUI, Ving) negera elgesi su klientais – vilkina pinigu grazinima uz cancelation’us…kad „ne vartotojai turi susimoketi“ – t.y. nelaukti nauju pinigu uz pardavimus

 255. .. - 2020 05 22, 19:11

  ir kad visokie vauceriai yra OK tol, kol vartotojas savanoriskai pasirenka, kitaip grazinti pinigus

 256. Edis - 2020 05 22, 21:19

  Kipras atsidaro nuo birzelio 9 d dviem etapais. Lietuva pirmame sarase: https://knews.kathimerini.com.cy/en/news/airports-to-reopen-in-two-stages-from-june-9

 257. Augustinas Žemaitis - 2020 05 23, 03:01

  Suprantu, kad sienas reikia ir logiška palaipsniui atidarinėti ir Lietuvos atvykimo reikalavimai galbūt per griežti.

  Tačiau vienas keistesnių pasiūlymų man, dažnai sklindantis iš ES institucijų, atidaryti „visas ES/EEE sienas“. Jei čia epidemijos, o ne politinis klausimas, kaip gali būti tokie pasiūlymai? Čia ne migrantų krizė. Problema yra ne išorėje, o (ir) ES viduje, tiksliau, kai kuriuose jos regionuose. Ten situacija, kad ir pagerėjusi nuo blogiausio taško, vis tiek beveik visur yra ženkliai blogesnė, nei buvo tuo metu, kovo viduryje, kai sienos uždarytos, įvestas Lietuvoje karantinas.

  Dabar yra saugiau, tarkime, pakviesti kinų, korėjiečių, japonų turistus, nei turistus iš Vakarų Europos. Saugiau dešimtim ar šimtais kartų: Pietų Korėjoje, tarkime, ~20 atvejų per dieną 50 milijonų šalyje, kai panašaus dydžio Italijoje ~700, Ispanijoje ~1500, JK ~3500 (ir dar testavimo kriterijai ten daug „švelnesni“, tai realiai Vakarų Europoje dar, tikėtina, kelis kartus blogesnė situacija nei rodo skaičiai).

  Japonijoje situacija kažkiek blogesnė nei Korėjoje (~80 atvejų per dieną 120 mln. šaly), Kinijoje – dar geresnė (vos keli atvejai milijardinėje šalyje). Tai kokia logika, tarkime, kinų, japonų ar korėjiečių neįleisti (be karantino), o britus ar ispanus įleisti (be karantino)? Gal reikėtų verčiau ieškoti dvišalių susitarimų su valstybėmis, kur situacija panaši kaip Lietuvoje ar geresnė (o jei situacija „anoje pusėje“ daug geresnė, įleisti ir vienašališkai)?

  Suprantu, kad tokie pasiūlymai naudingi Vakarų Europos „didžiosioms valstybėms“, kurios neturi ką prarasti, nes greičiau iš ten būtų išvežamas COVID nei įvežamas, daug jų pasirinko modelį testuoti tik rimtus ligonius ir nesiekė „išgaudyti“ kiekvieno ligonio, t.y. nesiekia, kad liga nebesklistų išvis. O dar norisi gelbėti „ES idėją“.

  Kita vertus, su Rytų Europos pasirinktu COVID išnaikinimo, masinių testų keliu, tai toks dalykas galėtų būti pražūtingas (t.y. liga vėl išplistų).

  Taip, Rytų Europos „kelionių burbulas“ gali ir turi plėstis (į Lenkiją, Vengriją, Slovakiją ir pan.), nes situacija čia panaši, bet įtraukti Vakarų Europą (išskyrus pavienes šalis, kaip Islandiją) manau dar ne laikas ir dar negalima pasakyti, kada tas laikas ateis.

 258. trolis - 2020 05 23, 08:37

  Gali ir turi bet nesiplecia. Is Rytu kelioniu burbulo isejo tik visa pasauli aikcioti (tai musu portalai pateikia) ir zavetis privertes marketingas.

 259. Obs. - 2020 05 23, 20:31

  @ Augustinas: Do you really believe that in China there are only so few cases? Do you really trust the Lithuanian data?

 260. Aras - 2020 05 24, 11:12

  Graikoja, Kipras, Bulgarija, o dabar Malta jau linkusi lietuvius įsileisti pačius pirmus. Klausimas, kada vyriausybė leis grįžus nesikarantinuoti..Ar lauks kol Palanga fully booked bus :)
  https://www.vz.lt/paslaugos/2020/05/23/malta-planuoja-atidaryti-turizmo-koridoriu-su-devyniomis-salimis-tarp-ju–ir-lietuva

 261. Simonas Bartkus - 2020 05 24, 13:58

  Belavia susivokė ir išėmė iš tvarkaraščio planuojamus MSQ-PLQ (nors teko girdėti plačiom politinėm priemonėm bando gauti leidimą kuo greičiau skraidyti MSQ-VNO).

 262. Augustinas Žemaitis - 2020 05 25, 04:39

  @Obs. I believe it does not matter policy-wise whether there is 1, 2, 3 or 4 infections per million inhabitants per day, rendering the discussion on the exact numbers meaningless.

  It *does* matter policy-wise though whether there are 2 infections per million or 20 or 200.

  I believe it is impossible to plausibly fake-reduce statistics by 99% (in the world of internet, social media, foreign intelligence, etc. of which even China is part) and, indeed, I wouldn’t believe any claim that China reduced the numbers by 99,9% or that the Chinese situation is anywhere close to that of Western Europe’s. And it would take a whopping 99,97% fake-reduction in Chinese statistics for a situation there to be as bad as in Italy today (by the terms of infections per million per day).

  As for comparing Lithuania (or South Korea, Latvia, etc.) to much of Western Europe, testing policies matter: while the first group of countries aims to discover and isolate every case, the second group only tests those arriving at a hospital with serious symptoms. That means, even if 100% successful, their testing would discover only a minority of cases.

  Some cases will escape the detection in the first group of countries as well but a much smaller percentage, so it is fair to say that the statistics in the first group of countries represent the reality „as well as is possible“, whereas in the second group they don’t even aim at that.

 263. Vytautas-NT - 2020 05 25, 10:03

  Rygon bilietai pao 63, o Talinan net po 73 eurus. Įdomu ar daug skrendančių už tiek atsiras?

 264. trolis - 2020 05 25, 11:01

  kol kazkas gyvena susvajotame ir visa pasauli stebinanciame burbule, likes pasaulis po truputi atsidarineja normaliam turizmui – Islandija nuo birzelio vidurio, Ispanija nuo liepos

 265. 2trolis - 2020 05 25, 11:43

  Koks čia “pasaulio atsidarinejimas?”. Islandija: No later than 15 June 2020, travelers are expected to be given a choice between a two-week quarantine or being tested for the virus upon arrival, or otherwise proving that they are free of corona virus infection.

 266. Simonas Bartkus - 2020 05 25, 11:50

  Man išties būtų įdomu sužinoti, kiek BT skrydžiai iš RIX ir TLL sulaukia paklausos šiomis dienomis.

  Šiaip, jei būtų paklausa didelė, tai Lufthansa tikrai skraidytų ne 3x kartus per savaitę vakarais iš Vilniaus – leidimas leidžia jiems kiek nori skraidyti; bet dabar bent iki birželio vidurio nepplanuoja daugiau nei 3x per savaitę.

 267. PS - 2020 05 25, 11:53

  Kaip suprasti? Paskelbus apie Lauda uždarymą skrydžiuose Vilnius-Viena atsirado prierašas Operated by Ryanair, tačiau tik pirmadieniais ir penktadieniais. O trečiadieniais liko Operated by Lauda. Trečiadienis mums ypač svarbus, kadangi ruošiamės rudenį skristi į Vieną.

 268. Besidomintis - 2020 05 25, 14:12

  Brussels Airlines paskelbė atnaujintą skrydžių žemėlapį. Planuoja grįžti į Vilnių nuo liepos trečiadieniais, penktadieniais, sekmadieniais:
  https://www.brusselsairlines.com/en-be/destinations/Default.aspx?version=3&fbclid=IwAR083ppg9aGaQAt1nIrk8X5XQUdD37gfKZLvThuLSsl0hnNq_tsX4-94fZU

  Beje, airBaltic vakar pervarė į VNO 2xA220. Su dabartiniu tvarkaraščiu dviejų lėktuvų reiks ketvirtadienio ir sekmadienio vakarais į Taliną ir Oslą

 269. Jurgis - 2020 05 25, 14:24

  Flights to nine destinations available from Tallinn Airport this week
  https://news.err.ee/1094089/flights-to-nine-destinations-available-from-tallinn-airport-this-week

 270. Simonas Bartkus - 2020 05 25, 14:42

  Panašu, kad URM (ar kažkas kitas) rimtai padirbėjo ant brussels airlines sprendimo – džiugu.

 271. Simonas Bartkus - 2020 05 25, 15:29

  kai taip didžiausios valstybės kanclerė nukala EU į vieną vietą, tai nėra nuostabu, kad jokios keleivių teisės, EU261 reglamentai ir kitos smulkmenos EU nebegalija:

  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-lufthansa-merkel/merkel-wont-allow-eu-to-deprive-lufthansa-of-key-slots-handelsblatt-idUSKBN23119O?il=0

 272. Čiurlionis - 2020 05 25, 16:53

  Manau, kad yra žymiai svarbiau turėti OY ir SN produktus į VIE ir BRU, nei BT ar bet kurį LCC, tuo tarpu labai norėčiau, kad BT įsitvirtintu OSL ir ilgainiui taptų kasdieninis su visais SK jungimais.

 273. Vytautas-NT - 2020 05 25, 16:57

  Filosofinis klausimas- jo Air Berlin būtų išgyvenusi iki pandemijos, ar Vokietijos vyriausybė galėtų ir ją?
  Beje, o ten be LH dat kas iš stambesnių žuvų likę?

 274. Simonas Bartkus - 2020 05 25, 17:28

  Finnair tvarkaraštyje iki 2021 m. nebėra operacijų su A330, tai greičiausiai lieka jie parke tik su A350.

  Visos Azijos kryptys, nepaisant to, kad BKK ar HKG būdavo iki 3x daily žiemos piko metu, bus max iki 1x daily.

  Žemiau išvardintų maršrutų nebeplanuojama gražinti (nebent 2022):
  Helsinki – Beijing Daxing
  Helsinki – Busan
  Helsinki – Chicago O’Hare
  Helsinki – Guangzhou
  Helsinki – Fukuoka
  Helsinki – Los Angeles
  Helsinki – Nanjing
  Helsinki – San Francisco
  Helsinki – Sapporo Chitose
  Helsinki – Xi’an

 275. Linas - 2020 05 25, 18:08

  @Simonas
  Stipriai čia AY apkarpė geografiją… Na bet viliuosi, kad ilgoje perspektyvoje atkurs kiek įmanoma daugiau krypčių…

 276. Jurgis - 2020 05 25, 19:58

  Įdomu, trečiadienį vyriausybė naujų krypčių nepatvirtins?

 277. Arunas - 2020 05 25, 20:20

  Simonai, AY šiuo metu paskelbė skrydžius iki S21, tad apkarpyti maršrutai gali grįžti jau kitą vasarą, o ne 2022. HKG bei BKK bus 10 per savaitę jau nuo lapkričio. Tokijas su NRT 10 per savaitę nuo spalio, o nuo lapkričio splitas bus 3 NRT bei 7 HND. VNO split tvarkaraštis nuo liepos 1 d. – 7 per savaitę liepą-rugpjūtį, rugsėjį 14/w, o nuo spalio 21/w.

 278. .. - 2020 05 25, 20:27

  OK, rebusas visiems:) Is pietu Svedijos reikia zmogui (ne man) patekti i Vilniu (reemigracija). Pagal situacija sakau, kad varyti i Stikholma, tada FRA ir VNO…geresnes idejos?

 279. Jurgis - 2020 05 25, 20:57

  @.. Keltu į Klaipėdą

 280. mėgėjas - 2020 05 25, 22:25

  Vokietija parems Lufthansą 9 milijardais Eur. Už tai gaus 20% akcijų ir dar teisę padidinti iki 25% 1akcija (to reikia Lufthansos perėmimo blokavimui iš kitų šalių). Papildomos salygos – jokių dividendų akcininkams, jokių bonusų valdybai ir direktoriams, jokių pinigų “mokesčių rojuose”. Beliko sulaukti tik pritarimo šiam planui iš ES.

 281. Rokas - 2020 05 25, 22:45

  Mda, poto buybackins už kokius 500 mil. O O’Leary netik savo 100 milikų bonuso negavo, bet dar ir reiks gerokai padirbėti prieš pensiją.

 282. mėgėjas - 2020 05 26, 00:34

  @rokas. Ne, būtent 25% ir 1 akcija neleidžia pardavimo be Vokietijos vyriausybės pritarimo. Vokiečiai dar ne ant tiek durni, kad sukišti 9 milijardus, kad kažkas po to pigiai dar ir viską nusipirktų.

 283. Follower - 2020 05 26, 05:26

  Ryanair traukiasi nuo birzelio 30 is VNO ir KUN. Buzz perims bazes.

 284. Augustinas Žemaitis - 2020 05 26, 05:51

  @2trolis – ar čia atsidarymas, ar ne, priklauso nuo testo kainos. Austrijoje jos yra beprotiškos ir aišku beveik niekas, išskyrus kam labai reikia, tiek nemokės.

  Tuo tarpu Pietų Korėjoje, kur esu, savanoriškas koronaviruso testas kainuoja, kiek skaičiau vietos spaudoj, 20 eurų (jeigu nepatenki į grupes, kurioms jis nemokamas), pinigus grąžina jei teigiamas (tas galioja ir vietiniams, ir užsieniečiams).

  Tai čia pigiau nei daugelis vizų – tai, manau, jei tiek kainuotų, tai privalomas testas besaviizoliacijos tikrai lygu turizmo atidarymui.

  Aišku, žinant Islandijos kainas, vilčių nededu, bet, bendrai paėmus, pasaulyje ilguoju laikotapriu, aišku, tos kainos kris, nes pasiūla augs, o paklausa, galbūt, po piko mažės. Tas jau atsitiko Pietų Korėjoje.

  Šiaip čia istoriškai nieko naujo. Aišku, koronaviruso sukeltai pasaulinei masinei isterijai, tikriausiai, niekas istorijoje neprilygsta (na, tai pirma tokia situacija kai socialiniai tinklai ir pan. yra pasauliniai reiškiniai), bet po ŽIV atsiradimo nemažai šalių buvo uždraudusios atvykti ŽIV infekuotiems ir darė privalomus testus. Atrodo, tik neseniai (t.y. per pastaruosius 10 metų) tas išnyko iš paskutinių šalių, pvz. Irako.

 285. Augustinas Žemaitis - 2020 05 26, 06:23

  (Savanoriškas testas Pietų Korėjoje turėjau omeny tuo atveju, jeigu, tarkime, norėtum išvykti iš Pietų Korėjos ir ana pusė reikalautų testo prieš išvykimą. Tuo tarpu visiems atvykusiems daro testus išvis nemokamai kaip patenkantiems į rizikos grupę, tiesa, Pietų Korėjoje testo pasidarymas šiuo metu nepanaikina 14 d. karantino reikalavimo, išskyrus pagal dvišalį susitarimą su Kinija dėl verslo keliautojų – priešingai nei, kaip suprantu, siūloma Islandijoje – todėl, aišku, atvykstamojo turizmo Pietų Korėjoje net ir su nemokamais testais nelabai yra).

 286. ..-NT - 2020 05 26, 07:16

  @Follower
  O Su Buzz galima išnaudoti Ryanair voucherius?

  Ir šiaip – kodėl? Buzz yra dar žemesnių kaštų, nei Ryanair? Juk mūsų krašte žmonės atskirs Wizz nuo Buzz.

 287. Follower - 2020 05 26, 07:45

  @..-NT galima panaudot.
  Labiau gal pavadinčiau žemesnių algų. .

 288. Posparnis - 2020 05 26, 08:08

  O livery bus naujas ar ne?

 289. Luna - 2020 05 26, 09:14

  gal turim kokį šaltinį Ryanair pasitraukimui?

 290. c2h5oh - 2020 05 26, 09:31

  „Nuo liepos mėnesio galėsite arba karantinuotis 14 dienų, arba darytis privalomą testą“ – čia toks labiau forward guidane (kaip kad bankininkai mėgsta), nei rimtas sprendimas dėl atsidarymo.

  O ispanų, italų ir kitų saulėtų šalių skambūs pranešimai apie atsidarymą (nuo X datos mūsų šalis atvira turistams, jokios kontrolės!) – tai irgi labiau PRas, skirtas tų šalių vidinei publikai (viešbučių, restoranų ir turizmo sektoriui, kuris tuoj užsilenks). Tipo, mes, vyriausybė, sienas atidarėm, viską padarėm – toliau pretenzijos blogiesiems vokiečiams, kurie neatvažiuoja (neleidžia atvažiuoti).

  Masinio turizmo tai vistiek neatkurs. Masinis turizmas tiesiog neveikia, jeigu klientas negali atsipalaiduoti, jeigu klientas įsitempęs ir išgąsdintas, jeigu klientas jaučia nerimą dėl medicininių ir biurokratinių reikalavimų.

  Romantiška vakarienė restorane, saulei leidžiantis į viduržemio jūrą, irgi neveikia, jeigu restorane visi darbuotojai su kaukėmis, stalai atskirti plastikinėm atitvarom, tvyro dezinfekatoriaus kvapas, patekimui į restoraną skanuojamas barkodas appse, ir išvis turi gauti rezervaciją prieš savaitę (nes be išankstinės rezervacijos neįleidžia, o ir vietų skaičius ribotas, nes pusė restoranų tiesiog užsidarė ir nebeveikia).

  Žodžiu, ką noriu pasakyt – dar bus reikalų su tuo atsigavimu.

 291. trolis - 2020 05 26, 10:33

  tai koks pasiulymas? nedaryti PR ir atidarineti po viena krypti reiksmingai visose naujienuose ir per spaudos konferencijas pranesant? tai bent atsidarymas.
  Italija, Ispanija, Graikija ir ta pati Islandija bent komunikuoja aiskesnius kriterijus ir datas, o ne „vyriausybiniu lygmeniu“ leidzia skrydi i Bergena, tiems, kurie „kreipesi, kad nori vykdyti“.
  Jei kazkas valgo LT restorane su kauke ir pertvara, tikriaus, pavalgys ir Paryziuje ar Sicilijoje taip pat. As ir nesakau, kad nuo day 1 bus taip kaip buvo. As sakau, kad metas yra judeti i prieki, ypac zinant, kad Europoje ar ne 12% visu dirbanciuju dirba turizmo/kelioniu sferoje. LT karantinas tikriaus tesis beveik iki seimo rinkimu.

  Ryanair ir Buzz reikalas, kiek zinau, yra gryni mokestiniai reikalai.

 292. Jurgis - 2020 05 26, 10:41

  Vokietija nuo birželio 15 d. panaikins kelionių į 31 Europos šalį apribojimus. Omenyje turimos 26 Europos Sąjungos šalys, taip pat Didžioji Britanija, Islandija, Norvegija, Šveicarija ir Lichtenšteinas.
  https://www.delfi.lt/news/daily/world/dpa-vokietija-nuo-birzelio-15-d-panaikins-kelioniu-i-31-europos-sali-apribojimus.d?id=84370451

 293. Jurgis - 2020 05 26, 11:07

  Vokietija: Šiuo atveju įspėjimo atšaukimą lydės reguliarių skrydžių atnaujinimas – tai reiškia, kad atsiras galimybė leistis į laisvas turistines keliones.

 294. Jurgis - 2020 05 26, 11:27

  Latvijos tarnyba nerekomenduoja atnaujinti oro susisiekimo su šešiomis Europos šalimis. Tai – Švedija, Jungtinė Karalystė, Belgija, Airija, Portugalija, Malta.
  https://www.delfi.lt/news/daily/world/latvijos-tarnyba-nerekomenduoja-atnaujinti-oro-susisiekimo-su-sesiomis-europos-salimis.d?id=84370835

 295. Vytautas-NT - 2020 05 26, 11:48

  O tai kodėl Italija, Ispanija iškrito? Nematau logikos…

 296. Jurgis - 2020 05 26, 11:57

  Italijos ir Ispanijos Covid19 situacija dabar tarp 10-15 sergančių 100 tūkst. gyventojų. Danijos ir Italijos rodikliai dabar beveik identiški, Ispanijos – aukštesni.

 297. Simonas Bartkus - 2020 05 26, 12:02

  Čekijoje vyksta drama, kokia pas mus vyko 2008 m. gruodį – ar Čekijos valstybė nacionalizuos Smartwings (kuriam priklauso ir nykštuke likusi Czech Airlines). Smartwings privatus, priklauso ne patiems populiariausiems vietos ir Kinijos investuotojam, kaip suprantu iš vietos spaudos, dabar valstybė situacijoje, kad arba bando gelbėti visą Smartwings arba nieko, neturi opcijos imti tik Czech Airlines.

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ombudsman-smartwings-krach-by-ohrozil-az-60000-pracovnich-mi/r~ce9e2e1a9c3f11eab0f60cc47ab5f122/

 298. Simonas Bartkus - 2020 05 26, 13:36

  Ačiū Arūnai, pažiūrėjau dabar random savaitę sausiui, tai aha – BKK ir HKG yra 10x weekly. Bus visgi iššūkis 3x daily VNO-HEL užpildyti, nes long-haul network’as sėdynių prasme visgi žymiai bus mažesnis. Still, visi skrydžiai su A350, tai manau laukia žinia, kad A330 atsisakyti gali anksčiau laiko.

 299. Edis - 2020 05 26, 15:06

  Bankrutuoja didziasia Pietu Amerikos aviakompanija
  LATAM.

 300. Follower - 2020 05 26, 18:30

  @Luna jau pranešta VNO/KUN įguloms.

 301. Vytautas-NT - 2020 05 26, 19:00

  Beje, tai Ryanair be liepos 1 Lietuvoje skrydžių nepradės?

 302. 2vytNT - 2020 05 26, 20:14

  Bet jau kai pradės liepos 1d. tai bus didžiausios bazes Europoje.

 303. Follower - 2020 05 26, 20:27

  @Vytautas-NT , Buzz skraidys. Bet bus Ryanair skrydžių iš kitų bazių.

 304. Vytautas - 2020 05 26, 22:22

  dėl LATAM labai gaila, ketinau žiemą MAD-FRA su jų 787-9 suskraidyt. Vienas iš labai nedaug widebody intra-EU flights ;(

 305. Anonimas - 2020 05 26, 22:30

  @Vytautas – tai galesi skristi, LATAM tiesiog pradejo Chapter 11 process, bet toliau skraidys.

 306. Augustinas Žemaitis - 2020 05 27, 06:51

  Naujas „kelionių burbulas“ – Čekija-Slovakija-Vengrija. Tiesa, kol kas tik „savaitgalinėms kelionėms“ (iki 48 val.), jei per tiek laiko negrįžti į savo šalį reikia karantinuotis.

 307. Augustinas Žemaitis - 2020 05 27, 07:12

  O tuo tarpu Australijoje ir Naujoji Zelandijoje, kurios ir sugalvojo frazę „Kelionių burbulas“ ir pačios pirmos skleidė pranešimus spaudai apie „greit atsiversiančias sienas tarp Australijos ir Naujosios Zelandijos“, dabar, panašu, kalbama, kad gal tas burbulas galėtų atsirasti „iki metų galo“, nors abiejose šalyse situacija daug geresnė, nei Europoje, įskaitant Lietuvą (ženkliai mažiau koronaviruso nei 1 atvejis milijonui gyventojų per dieną). Kaip visada ir visur pastaraisiais mėnesiais, valstybių sprendimams stebėtinai nedidelę įtaką turi epidemijos raida, nors oficialiai visi sprendimai dėl jos.

  https://www.news.com.au/travel/destinations/when-will-international-flights-resume-in-australia/news-story/20cbe0490365378b75bd312d1a7badcd

 308. Spectator - 2020 05 27, 09:14

  Kalbant apie Australiją, ten pavyzdžiui Vakarų Australijos (WA) valstija tik nuo penktadienio atidarys savo sienas, iki šiol neįsileido žmonių iš kitų Australijos valstijų, tai matyt jiems dar toli iki kažkokio tarprautinio travel bubble: https://www.wa.gov.au/organisation/department-of-the-premier-and-cabinet/covid-19-coronavirus-travel-wa

 309. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 09:57

  Šiandien LRV pasitarime žiūriu nenumatyta jokių sprendimų svarstyti dėl papildomų skrydžių leidimo:
  https://lrv.lt/lt/posedziai/lietuvos-respublikos-vyriausybes-pasitarimas-108

 310. Spectator - 2020 05 27, 10:17

  @Simonas – dar turiu vilties, kad ten ne baigtinis klausimų sąrašas…

 311. c2h5oh - 2020 05 27, 10:18

  @trolis: „tai koks pasiulymas? nedaryti PR ir atidarineti po viena krypti reiksmingai visose naujienuose ir per spaudos konferencijas pranesant? tai bent atsidarymas.“

  O aš juk ir neteigiau, kad LT požiūris – vaizduoti didelius viršininkus ir leisti vyriausybės nutarimus kiekvienam atskiram skrydžiui – yra geresnis.

  Netgi, sakyčiau, kad tai dvi to paties medalio pusės, parodančios tą patį dalyką – kad aiškių kriterijų, kada jau „saugu“ nutraukti ribojimus, nėra.

 312. Spectator - 2020 05 27, 10:22

  Beje, Estija jau atšaukė nepaprastąją padėtį, o Latvijos ministras pirmininkas šiandien pareiškė, kad nepratęs nepaprastosios padėties po birželio 9 d. Atkreipkite dėmesį, kad nei viena, nei kita šalis neturėjo „karantino“, nors galbūt čia tik skirtingi teisiniai apibrėžimai, bet esmė ta pati. Šiaip lieka neaišku, kokiu pagrindu Lietuva ruošiasi tęsti ne tik nepaprastąją padėtį, bet ir karantiną iki birželio galo.

 313. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 10:27

  Man atrodo čia tiesiog skirtingi žodžiai ir tiek. Nes suprantu iš informacijos, Estijoje yra daugybė ribojimų, kurie toliau galios iki liepos 1 dienos, kas liečia renginius, kavinių darbą ir kt. Taip pat ribojimai atvykti toliau niekur nedingo ir galioja – kaip ir Lietuvoje, nėra paskelbta, nuo kada planuoja atsidaryti ar panaikinti 14-dienų self-izoliaciją (neskaitant latvių, lietuvių ir su tam tikrais ribojimais suomių).

  Lietuvoje suprantu tą karantino reguliavimą laiko, kad būtų formalus pagrindas tęsti išmokas bei vykdyti priežiūra ir bausti už reikalavimų nesilaikymą. Tai mano supratimu, čia „nepaprastoji padėtis“ ir „karantinas“ yra tik žodžiai, reikia žiūrėti į turinį – tai kol kas kažkokių esminių skirtimų nesimato.

 314. Giedrius - 2020 05 27, 10:30

  Lietuvoje nepaprastosios padėties kaip suprantu nebuvo, lietuvoj buvo ir yra „karantinas“. Du skirtingi dalykai kuriuos reglamentuoja skirtingi teises aktai. Tai tuo paciu pagrindu ir tes, kad virusas plinta.

 315. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 10:43

  apie kovojimą su covid-19 ir šiek tiek aviaciją Mongolijoje (skaityti kaip entertaining content):
  https://medium.com/@indica/covid-underdogs-mongolia-3b0c162427c2

 316. Augustinas Žemaitis - 2020 05 27, 11:27

  „Nepaprastoji padėtis“, „Karantinas“ čia tik žodžiai, kurie skirtingose šalyse reiškia skirtingus dalykus.

  Reikia žiūrėti, kas realiai ribojama. Pagal tai pasaulyje yra keturi variantai, kuriuos plačiau aprašiau http://augustinas.net/valstybiu-reakcija-i-koronavirusa-kaip-skiriasi-kas-geriausia-17396 .
  (1)Tik rekomendacijos.
  (2)Draudžiama tai, kas pavojingiausia.
  (3)Draudžiama viskas, kas nebūtina.
  (4)Liepiama būti namie.

  Tai iš esmės bet kuris jų, o ypač 2-4, vadinamas tais pačiais vardais. Lietuvoje „karantinas“ iš pradžių buvo 3 variantas, dabar 2.

  Kitur pasauly yra dar išradingesnių vardų. Malaizijoje tas pats vadinasi „Movement control order“, Singapūre „Circuit breaker“. Čia, Pietų Korėjoje, kai atvykau vadinosi „Extended Social Distancing“ (buvo griežčiausias variantas tarp to, kas čia buvo, bet iš tikro panašiai, kaip dabar Lietuvoje, ar švelniau), o dabar yra „Everyday life quarantine“ (kas reiškia jokių ribojimų nacionaliniu mastu veiklai, gyvenimui ar verslui, bet yra 14 d. karantinas atvykėliams, kai kur reikalaujamos kaukės, kuriam laikui uždaromos tos vietos, kuriose kas nors užsikrečia ir pan.).

  Žoždiu, reikia žiūrėti ne pavadinimą, o turinį. Tai pagal jį Latvijoje buvo 2 variantas (buvo uždaryti tik pavojingi dalykai, kaip masiniai renginiai ar mokyklos, bet pvz. veikė restoranai, paslaugos ir t.t.), o Lietuvoje per „karantino piką“ buvo 3 variantas.

 317. Jurgis - 2020 05 27, 12:49

  Saulius Skvernelis:
  Svarbi žinia: planuojame atnaujinti daugiau tarptautinių skrydžių.

  Šiandien Vyriausybėje planuojame priimti sprendimą dėl platesnio skrydžių atnaujinimo. Tam jau pritarta kiek anksčiau vykusiame COVID–19 komiteto posėdyje.

  Nuo birželio 1 dienos į Lietuvą bus leidžiama atvykti (parvykti) žmonėms iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos. Esminė sąlyga, į kurią orientuojamės – tose valstybėse sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Kitas aspektas – dėl dviejų savaičių izoliacijos, kam jos reikės, o kam ne. Šioje vietoje savo veiksmus esame sutarę derinti su Latvija ir Estija, tą ir darysime. Kiekvieną savaitę, vadovaujantis epidemiologiniais rodikliais, bus tvirtinamas ir skelbiamas sąrašas šalių, iš kurių atvykusiems žmonėms izoliacija bus netaikoma.

  Pirmasis sąrašas bus paskelbtas pirmadienį, tai padarys Sveikatos apsaugos ministerija. Šiandienos duomenims, į tokį sąrašą galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija. Tačiau dėl to, kaip minėjau, dar būtina pasiekti bendrą sutarimą su Latvija ir Estija.

 318. Džiugas - 2020 05 27, 13:04

  įdomu, kodėl tame sąraše nesimato Slovakijos.

 319. Wincas - 2020 05 27, 13:54
 320. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 14:12

  klausausi vyriausybės posėdžio gyvai, kaip suprantu be karantino režimo tektų panaikinti ir sienų kontrolę. Tai vienas iš argumentų, kodėl karantinas tęsiamas.

 321. Spectator - 2020 05 27, 14:37

  Bet nieko apie leidimus naujiems skrydžiams, tad teisiškai nuo pirmadienio bus galima atvykti užsieniečiams iš nemažai šalių, bet nebus jokių papildomų skrydžių, net iš „saugių“ šalių.

 322. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 14:41

  Paliko galioti tvarką, kad vyriausybė tvirtins iš kur galima, tai Linkevičius įdėjo skubos tvarka papildomą klausimą – posėdžio pabaigoje svarstys iš kur dar leisti.

 323. @Dziugas - 2020 05 27, 14:53

  Mano manymu Slovakijos nėra nes visa tai daroma paskubomis ir be logikos. Nenustebčiau jei Slovakija buvo tiesiog pamiršta.

 324. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 15:04

  Teikiame Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarimo protokolo projektą, kurio tikslas nuo 2020 m. gegužės 28 d. atnaujinti reguliarųjį oro susisiekimą tarp Lietuvos Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos bei Nyderlandų Karalystės.
  Dėl skrydžių maršrutų atnaujinimo iš šių šalių į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją yra kreipęsi oro vežėjai – airBaltic Corporation ir Wizz Air Group.

 325. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 15:37

  Patvirtino. Linkevičius paminėjo, kad BT kreipėsi AMS ir BER; o Wizz Air kreipėsi VNO-DTM, KUN-EIN ir VNO-EIN.

 326. Jurgis - 2020 05 27, 15:38

  @Simonas O tarp Vokietijos nebuvo dar atnaujinti skrydžiai? Ar jie iki šiol kitokį statusą turėjo? airBaltic paleis Amsterdamą. Nuo kada? Šiaip tai keista, kad gegužės 27 d. svarstoma atnaujinti skrydžius nuo gegužės 28 d. Pagirtinas operatyvumas :)

 327. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 15:45

  Ne, buvo tik VNO-FRA leidžiamas iki šiol, nuo praeitos savaitės tik pakeitė schemą, kad duoda ne maršrutams, o šalims.

 328. Jurgis - 2020 05 27, 15:48

  Žiūriu, VNO-AMS tiesioginis airBaltic jau pardavime nuo birželio 15 d.

 329. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 15:49

  šitaip buvo jau labai seniai.

 330. Keliautojas - 2020 05 27, 16:14

  Taip iseina, kad iki siol wizzair neprase, kad leistu skraidyti kitur? Tik Norvegija, Olandina ir Vokietija? Bet sekmingai pardavineja bilietus visur kitur?

 331. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 16:29

  BT prašė LGW ir DUB, bet leidimo nedavė; tikėtina, kad Wizz irgi prašė UK, tai tuo pačiu irgi neleidžia. O ar Wizz neprašė kitų – nežinau.

 332. F - 2020 05 27, 17:07

  O kaip del BRU? SN bilietus pardavinėja nuo liepos 1. Galima rizikuoti pirkti BRU-VNO? Juk leidimas dar neduotas.

 333. Jurgis - 2020 05 27, 18:46

  Tai, kaip suprantu, nuo pirmadienio Vyriausybė pagaliau jau atidarinės šalis ir be aviakompanijų kreipimosį konkretiems reisams. Nustebau, kad šalių sąraše nėra Sakartvelo, o juk net pats Susisiekimo ministras pareiškė, kad nuo birželio bus naujas tiesioginis skrydis tarp Vilniaus ir Tbilisi :)

 334. Pranas - 2020 05 27, 19:17

  Keista, kad Danijos nėra. Wizz parduoda į Bilundą šeštadienį, epideminė situacija ten normą atitinka.

 335. Kardiobatonas - 2020 05 27, 19:41

  @Jurgis. Šitas susisiekimo ministras dar ne tokių dalykų yra prišnekėjęs.

 336. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 19:49

  Jurgi, ne, tai netiesa. atskirai pabrėžė, kad niekas nesikeičia ir norit atidaryti skrydį reikia kreiptis į URM, o URM teikia vyriausybei svarstyti.

  Nuo pirmadienio planuojama suderinus su Latvija ir Estija paskelbti sąrašą šalių, iš kurių grįžus nebereikės karantinuotis. Atskirai Lietuva leis atvykti ES/ir draugų (Šveicarija, Norvegija, kt) piliečiams su sąlyga, kad jiems tinka čia karantinuotis. Tai nereiškia, kad galima reisus atidarinėti, tai reiškia, kad prancūzas gali skristi per FRA, AMS ar RIX ir bus įleistas į Lietuvą jei sutiks karantinuotis.

  Dėl Gruzijos – neįmanoma teoriškai, EU yra nutarusi, jog iki birželio 15 dienos nesvarstomi variantai įsilieisti už ES/Šengeno/EEE ribų.

 337. Pranas - 2020 05 27, 19:55

  @Simonas – o tai kaip iš Belgrado visur į EU sėkmingai skraido? Kuo Gruzija kitokia nei Serbija, pastarojoj man rodos net ir tuos 25 viršija kol kas.

 338. Simonas Bartkus - 2020 05 27, 20:00

  Negaliu paaiškint. Skraidyt gal ir galima, bet gal skrenda tik serbai į Belgradą? FRA-VNO irgi vyksta, nors tik Lietuvos rezidentai gali naudotis. O gal tiesiog vokiečiams, prancūzams ar UK kaip visada nerūpi ką EU sprendžia :) Tiesiog nemanau, kad Lietuva imtųsi nesilaikyti EU sprendimų.

 339. Oleg - 2020 05 27, 22:44

  https://www.economist.com/podcasts/2020/05/26/were-not-going-on-a-summer-holiday-covid-19-and-global-travel

  trecia dalis apie keliones ir lektuvus. Is esmes analytikai sako ta pati ka ir mes cia, bet su rimtesne intonacija.

 340. Kardiobatonas - 2020 05 28, 08:32

  „Belavia“ taip pat sėkmingai skraido į AMS, CDG, FRA, ARN. Viso karantino metu net nebuvo sustoję tai daryti.

 341. trolis - 2020 05 28, 09:01

  Wizz zada vykdyti Dortmunda ryt, kaip suprantu?

 342. Pranas - 2020 05 28, 09:17

  Į Dortmundą parduoda, iš Dortmundo į Vilnių tai atšaukė dar praeitą savaitę.

 343. Simonas Bartkus - 2020 05 28, 09:28

  SAS naujas investuotojų PPT ir pranešimas spaudai suponuoja mintį, kad birželio mėn. SAS nesiruošia skraidyti į Baltics.

  Kitas įdomus momentas, kad panašu, long-haul su widebodies bus tik iš CPH, o iš OSL ir ARN nebent vienas kitas maršrutas su A321LR:
  Maintain CPH as main long haul hub, right-size selective routes from OSL/ARN with A321LR

 344. Pranas - 2020 05 28, 09:33

  Skraidyti ir nereikia. Šiuo metu akcijų biržoje Norwegian yra 3 kartus brangesnė kompanija už SAS :)

 345. Simonas Bartkus - 2020 05 28, 10:55

  Wizz Air paskelbė ką tik, kad atidaro bazę Larnakoje, tik 5 savaičių notice, atsidaro liepos 1 d. 2 lėktuvų bazė. Visi nauji routes nėra į Rytų Europą – skraidys daily į Atėnus ir Salonikus, tada Kopenhagą, Bilundą, Turku, Zalcburgą, 3 naujus miestus Vokietijoje.

 346. Pranas - 2020 05 28, 11:52

  Ar tikrai būna mokių atostogautojų, kurie nori skristi atgal namo 6 ryto arba nuskristi 2 nakties?

 347. Vytautas-NT - 2020 05 28, 12:01

  Mane į ekskursiją Turkijoj išvežinėjo 5 ryto, o parvežė į vakarienės pabaigą. Kažkada Tunise stebėjau, kad lėktuvai varo naktį non-stop.

 348. Simonas Bartkus - 2020 05 28, 12:36

  Austrian paskelbė, jog planuoja dalį skrydžių atidaryti birželio 15 d., papildomą dalį nuo birželio 22 d.:
  https://www.austrian.com/Home/Sales Site/Home/Info/Flightinformation/restart2020.aspx

  Tarp skelbiamų planų Vilniaus nėra.

  Tačiau pardavimuose Vilnius likęs senu tvarkaraščiu nuo liepos 1 d.

 349. Simonas Bartkus - 2020 05 28, 12:45

  Norwegian nutraukė bilietų prekybą skrydžiams iki rugsėjo 1 dienos. Tačiau po jos viskas tarsi būtų kaip buvę.

 350. trolis - 2020 05 28, 13:47

  panasu, kad visi vezejai isivaizduoja, kad po covid skraidys tik pagrindiniais pelningais marsrutais. matyt, konkurencijos juose neplanuoja

 351. Jurgis - 2020 05 28, 17:46

  Estai paskelbė viską labai aiškiai:

  Citizens of 16 Schengen zone countries can travel to Estonia without quarantining on arrival from June 1, foreign minister Urmas Reinsalu told ERR on Thursday.

  Citizens and residents of Austria, the Czech Republic, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Norway, Poland, Slovakia, Slovenia and Switzerland will be able enter Estonia without having to undergo a 14-day quarantine period after they arrive.

  Reinsalu said the government had decided people who have traveled to Estonia from Sweden, the United Kingdom, Belgium, Ireland, Portugal, Malta, Luxembourg, Italy, Spain, the Netherlands and Denmark must still undergo a period of quarantine.

 352. Pranas - 2020 05 28, 18:20

  Wizz Air paskelbė dar ir bazę Malpensoje šiandien su 20 naujų maršrutų. Milanas kaip tik dabar turi puikų įvaizdį :)

 353. Simonas Bartkus - 2020 05 28, 19:00

  Pranas: kosmosas. Wizz Air šalia to paskelbia jau ketvirtą naują maršrutą į TLL per šią krizę.

 354. Arnas - 2020 05 28, 19:38

  Wizz atšaukė rytojaus VNO-DTM, turbūt vėl skris be keleivių. Keista, atrodo, gavo leidimą skristi į DTM ir EIN?

 355. Pranas - 2020 05 28, 19:57

  Čekų avialinijos šiandien paskelbė naują maršrutą iš Prahos į LHR, žada skraidyt nuo birželio 25. Čia motyvuoja taip juos gelbėt? :)

 356. skytomas - 2020 05 29, 08:55

  Simonai, gal žinote, ar Estijos vyriausybė remia užsienio bendrovių skrydžius į Taliną valstybės ar savivaldybės biudžeto pinigais, taip kaip daroma Lietuvoje?

 357. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 09:40

  skytomas: kiek man žinoma, Estijoje valstybė tender’ina ir pagal PSO mechanizmą subsidijuoja skrydžius iš Talino į Kurressare ir Kardla salas, konkursą yra laimėjusi Lietuvos aviakompanija Transaviabaltika.
  Taip pat valstybė vis „investuoja“ į Nordica/Regional Jet/XFly, kaip tik dabar imetė keliasdešimt milijonų.

  Kad remtų tarptautinius skrydžius pagal PSO kaip Lietuva VNO-LCY, arba kad teiktų finansinę paramą pagal de minimis, kaip Lietuva daro, tai nežinau tokių atvejų. Greičiausiai taiko kokias nuolaidas naujiems maršrutams atidaryti oro uosto rinkliavoms (beveik visi Europoje taip daro).

 358. Vytautas-NT - 2020 05 29, 12:27

  Man tai įdomu, kaip Norvegian skraidys su 7 lėktuvais viską, kam bilietus parduoda rudeniui?

 359. Anonimas - 2020 05 29, 12:49

  BT paleidzia Amsterdama ir Berlyna is VNO. AMS nuo birzelio 8d, TXL nuo birzelio 11d

 360. Spectator - 2020 05 29, 12:53

  Paskutinis šansas suskristi į TXL, jeigu tiesa, kad nuo birželio 15d. jis bus uždaromas :)

 361. Jurgis - 2020 05 29, 13:12

  Tai Dortmundas buvo ar ne?

  „Wizz Air“ pradeda skrydžius į Dortmundą
  https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/05/29/news/-wizz-air-pradeda-skrydzius-i-dortmunda-15074662/

  Pirmasis lėktuvas iš Vilniaus kilo 7 val. 35 min., o iš Dortmundo į Vilnių parskris 17 val. 45 min., skelbia Vilniaus oro uostas.

 362. Pranas - 2020 05 29, 13:26

  @Jurgis – be keleivių. VNO puslapyje iš pradžių buvo, paskui išėmė ir pataisė naujieną kada prasidės.

 363. Jurgis - 2020 05 29, 13:46

  Anksčiau niekur pranešimuose apie atnaujinamus skrydžius nebuvo įvardijamas Stavanger. O dabar Kauno oro uostas skelbia:
  Nuo 2020 m. birželio 4 d.: „Wizz Air“ – skrydis iš/į Stavangerio oro uostą (SVG).

 364. Pranas - 2020 05 29, 14:20

  Taigi dabar leidimai pagal šalis, ne pagal miestus. Leidžia į Norvegiją, tai gali kad ir į Tromso skristi.

 365. Jurgis - 2020 05 29, 14:29

  @Pranas Tai aš irgi taip galvojau, kad nuo pirmadienio Vyriausybė pagaliau jau atidarinės šalis ir be aviakompanijų kreipimosį konkretiems reisams.
  Tačiau Simonas parašė „atskirai pabrėžė, kad niekas nesikeičia ir norit atidaryti skrydį reikia kreiptis į URM, o URM teikia vyriausybei svarstyti.“
  O URM skelbė „„WizzAir“ vykdytų skrydžius iš Alesiundo ir Bergeno į Kauną“, – pranešė L.Linkevičius.“ Tai va, to Stavangerio niekur nebuvo, o dabar jis atsirado ir neaišku ar dėl jo atskirai buvo kreiptasi į Vyriausybę.

 366. Arnas - 2020 05 29, 14:37

  Taip, aš irgi pasitikslinau, dėl reguliarių skrydžių vis dar reikia kreiptis į LTSA, todėl ir nebuvo šį rytą keleivių DTM.

 367. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 14:57

  NEreguliariems skrydžiams reikalingas LTSA leidimas.

  Reguliariems skrydžiams reikalingas vyriausybės leidimas URM teikimu.

  Sistema nėra pakeista.

 368. Jurgis - 2020 05 29, 15:03

  Tai reiškia, kas KUN skelbia Stavangerį, nors jam Vyriausybės leidimas URM teikimu dar negautas! Nebent iki birželio 4 d. vyriausybė tą leidimą paskelbs. Vėl trečiadienį, birželio 3 d., likus dienai iki skrydžio :)

 369. Arnas - 2020 05 29, 15:07

  Tai taip išeina, kad vis dar nėra vyriausybės leidimo ir į Vokietiją skraidyti, jei nevyko DTM?

 370. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 15:08

  Jurgi, jei paskaitytum vyriausybės sprendimą, sprendime parašyta, kad galima vykdyti skrydžius iš Norvegijos į Lietuvą, be apribojimų iš kurių Norvegijos oro uostų.

 371. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 15:08

  Kiek man žinoma, vienintelis naujas prašymas, kurį gavo URM yra SAS prašymas atidaryti CPH-PLQ ir CPH-VNO.

 372. Jurgis - 2020 05 29, 15:22

  @Simonas Aha, OK! Tas pats ir su Vokietija?

 373. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 15:28

  Taip.

  Kodėl šiandien VNO-DTM skrido tuščiu lėktuvu ir neėmė keleivių – nežinau.

 374. Jurgis - 2020 05 29, 15:38

  O kodėl nėra grįžimo iš Dortmundo? Lėktuvas iš vis negrįš? Bent jau VNO dabar jau neskelbia, nors iš ryto buvo „o iš Dortmundo į Vilnių parskris 17 val. 45 min., skelbia Vilniaus oro uostas.“

 375. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 15:40

  tai kadangi keleivių neima tai ir išėmė iš grafiko. Techninių skrydžių tai nerodo.

 376. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 15:42

  Ukrainoje rašoma, jog UIA grįš kaip point-to-point bendrovė su 737NG, atsisakys long haul, nebepardavinės transferu bilietų ir planuoja grįžti tik su 14 orlaivių.

  Kaip UIA skelbia, jeigu viskas gerai, prie longhaul gali grįžti 2021 m. balandį.

  http://www.aviation.com.ua/news/65335/remote/

  https://www.flyuia.com/ua/en/news/2020/ukraine-international-presents-its-business-recovery-strategy

  Įdomu, ar liks VNO jų žemėlapyje.

 377. trolis - 2020 05 29, 15:56

  DTM bilietai buvo atsaukti vakar gana velai vakare. matyt, kazko neapsisprende.

 378. Arnas - 2020 05 29, 16:03

  Greičiausiai nesuvaikščiojo info, kad jau galima skraidyti, gal negavo kokio oficialaus rašto.

 379. Jurgis - 2020 05 29, 16:13

  @Arnas man sunku suvokti, kaip šiais laikais galimas išvis toks išsireiškimas „nesuvaikščiojo info“. Tuoj 5G visur bus. Nebent „žmogiškasis faktorius“ suveikė – pasibaigė darbo valandos ir panašiai.

 380. Simonas Bartkus - 2020 05 29, 16:18

  Wizz Air ką tik paskelbė dar vieną naują bazę – Tirana.

  Iš viso per vakar ir šiandien Wizz Air paskelbė apie 55 naujus maršrutus, tame tarpe trys naujos bazės – LCA, TIA ir MXP; naujas oro uostas Zalcburgas su 5 maršrutais iš karto; plėtra iš LTN į poilsines kryptis. MXP bus 5 lėktuvų bazė, LCA ir TIA po 2 lėktuvus.

  Kažin ar jie tiek daug Airbus deliveries gaus ar pradės nuiminėti nuo kitų bazių, kad jau liepą visą šitą plėtrą įgyvendinti.

 381. Arnas - 2020 05 29, 16:41

  Jurgi, be abejo, tokiose situacijose ir veikia žmogiškasis faktorius. Kas nors pamiršo pasirašyti, atsiųsti, pažiūrėti, persiųsti ir pan.

  Dėl Wizz tai ambicijos rimtos. Labai norėtųsi, kad ir mūsų regioną jos paliestų.

 382. Mmm - 2020 05 29, 17:15

  Tai gal bus skrydis iš Vno o Tirana. Hahaha

 383. PS - 2020 05 29, 17:20

  airBaltic on Thursday (28MAY20) issued revised summer 2020 operation, between June and October 2020. The airline has made further adjustment:

  Vilnius – Amsterdam Cancelled (previously scheduled as 7 weekly)
  Vilnius – Berlin Tegel Cancelled (previously scheduled as 4 weekly)
  Vilnius – Dubrovnik Cancelled (2)
  Vilnius – Munich Cancelled (previously increased from 3 to 4 weekly)
  Vilnius – Oslo 2 weekly (new route)
  Vilnius – Paris CDG Cancelled (previously reduced from 4 to 3 weekly)
  Vilnius – Zurich Cancelled (2)

 384. Ugnius - 2020 05 29, 17:43

  @PS tai kad nei Amsterdamas, nei Berlynas nėra cancellinti, tik tiek kad pastarasis sumažintas iki 2x weekly. Paryžius kolkas irgi pardavinėjamas.
  Nors man tai įdomi BT strategija ta prasme, kad bazuoja VNO antrą lėktuvą (nes pagal tvarkaraštį ryte vienu metu vyks TLL ir AMS, o vakarais kai kuriom dienom dubliuosis TLL ir OSL), tačiau overall skrydžių kiekis sumažintas; negi jiems nebūtų racionaliau bazuoti vieną lėktuvą, tačiau su normalia utilizacija ?

 385. PS - 2020 05 29, 17:52

  Labai gaila, kad iki žiemos sezono atšauktas tiesioginis reisas į Miuncheną

 386. trolis - 2020 05 29, 20:16

  Na tai bent BT reakcija ir strategija. Griztam i legendinius isgrynintus 2008/2009

 387. Ugnius - 2020 05 29, 21:26

  @trolis – gal galima patikslinti, kokie čia panašumai su 2008/2009 ? Nes dabar tai neatrodo kad BT planuotų pasitraukimą iš VNO, o kad ten kai kuriomis kryptimis numažino frequency tai nėra nieko išskirtinio – visos avialinijos Europoje šiuo metu daro lygiai tą patį, net ir Rygoj/Taline BT elgiasi taip pat. Galų gale, atidarytas ir naujas maršrutas – OSL, gal dar koks LGW/DUB atsiras, tai lyginant airBaltic 2019 ir 2020m. vasaros sezono išvykimų skaičių, nesimato jokio didelio mažėjimo.
  O kas dėl fakto kad BT greitai reaguoja ir dažnai keičia savo planus/tvarkaraštį, tai vėlgi nematau tame nieko blogo. Negi manot, kad geriau kaip Wizz, kai non-stop pardavinėjami visi bilietai visomis leidimo neturinčiomis kryptimis, o ir atšaukinėjimai įvyksta neretu atveju likus mažiau nei 24val. iki skrydžio ?

 388. Oleg - 2020 05 30, 01:06

  Discover our new 2020 summer network!
  sako SN: (spoiler: VNO savo vietoje)
  https://www.brusselsairlines.com/en-be/destinations/Default.aspx

  man dar idomu kad JAV tik i New Yorka skris. Ir tradiciskai daug skrydziu po afrika.

 389. Oleg - 2020 05 30, 02:22

  kaip gerai kai viskas yra nemokomai ir online:
  https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=F4Rd5yz5fUSvnA01PxgZeKQMUo0yIPZFmK_msEOt2w5UM0dDNlg0SVVQNjBLUDFNWlAxWlFXQ0NUMi4u

  Registration to Webinar “Restart of Aviation Industry: How We Do it in Lithuania?”

  The webinar will be held online on June 4th at 10 a.m., on the Zoom platform.
  Participation is free of charge, but registration is required.

 390. Augustinas Žemaitis - 2020 05 30, 04:42

  Šiaip keistoka „Ukraine International“ taktika, jei nepardavinės jungimų. Bent jau šiuo metu jungimai turėtų labai apsimokėti, nes kainos didelės, konkurencija kiekvienoje kryptyje maža, o nuo visokių kompensacijų pavyksta išsisukti. Net ir be longhaul, turėtų būti daug jungimų variantų, kuriems būtų mažai konkurencijos ir nors būtų parduodamos kelios vietos, bet už brangiai – ten visoks Pabaltijys-Užkaukazė, Pabaltijys-Vidurio Azija ir pan. Aišku, galbūt numato, kad situacija sunkės pvz. vėl grąžinant realias kompensacijas.

 391. Posparnis - 2020 05 30, 13:13

  Augustinai, terminas “Pabaltijys” dvelkia sovietmečiu, atprask nuo jo ;) Baltijos šalys.

 392. Simonas Bartkus - 2020 05 30, 15:18

  Spauda Lenkijoje ir Vengrijoje vardina, iš kur Wizz Air paims lėktuvus augimui Tiranoje, Larnakoje, Malpensa ir kt.

  Tame tarpe minima, kad iš Vilniaus bazės – sumažės lėktuvų nuo 3 iki 2:

  https://airportal.hu/magyar-es-lengyel-bazisokon-is-csokkenti-repulogepeinek-szamat-a-wizz-air/

  https://www.pasazer.com/news/44013/wizz,air,redukuje,bazy,w,polsce,oprocz,krakowa.html

 393. Arnas - 2020 05 30, 15:39

  Posparni, čia jau perlenkėte lazdą. Pabaltijys – normalus lietuviškas žodis su priesaga „pa“, lygiai kaip ir Pavilnys, Padubysys, Panemunė ir t.t.

 394. Posparnis - 2020 05 30, 16:54

  Arnai, aš ne apie semantiką. Tai visų pirms yra politinio korektiškumo klausimas. Tiesiog tai yra tiesioginis “Pribaltika” vertimas – o tai terminas, kurį vartoja oficiali Rusija pagal SSRS tradiciją. Jei norime iš jos išsivaduoti – vartokime “Baltijos šalys”.

  P.S. Žinau, kas čia aviacijos, o ne politikos forumas – bet tiesiog norėjau paaiškinti :)

 395. Linas - 2020 05 30, 17:23

  Pritariu Posparniui, nes tai ne apie žodžio konstruciją, o apie tai, kokį geopolitinį kontekstą jis primena…

 396. Linas - 2020 05 30, 17:26

  Beje ir Užkaukazė – to paties raugo terminas

 397. Zep3 - 2020 05 30, 17:36

  Del Pabaltijo sutinku su Linu. Štai Valstybinės Lietuvių Kalbos komisijos paaiškinimas: “Pabaltijys – trijų prie Baltijos jūros buvusių sąjunginių respublikų (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) geopolitinis apibendrinimas, plačiai vartotas sovietiniais metais. Dabar šis žodis traukiasi į pasyviąją vartoseną, vietoj jo vis dažniau sakoma Baltijos šalys.”
  Gal taip ir bandom daryt, gal pavyks… Gero savaitgalio visiems!

 398. Pranas - 2020 05 30, 20:11

  Wizz ką tik atšaukė Londoną ir kitus reisus kuriems nėra leidimų iki birželio 8. Į Bilundą man rodos būtų galėję leidimą gauti, bet nebelabai noro turėjo.

 399. AudriusK - 2020 05 30, 20:26

  Kaip manot, yra šansų, kad birželio 2 d. WIZZ skraidys iš PLQ į Dortmundą?

 400. Pranas - 2020 05 30, 21:12

  @AudriusK – ten Skopjės lėktuvas turi vykdyt, iš Skopjės skrydžių dar nėra, bet tuščią lėktuvą atvaryt į Dortmundą gali jei tik norės. Aš sakyčiau gal 70% kad bus jei dabartinė vyriausybės nutarimo formuluotė leidžia (iš Dortmundo į Niš kur varinėjo Vilniaus lėktuvą bilietai buvo daug brangesni nei iš Dortmundo į Palangą).

 401. AudriusK - 2020 05 30, 21:40

  @Pranas Dėkui. O gal turi variantų kas iš Wizz tinklo artimiausiom dienom yra parduodama, bet 70 proc. tikimybė, kad nevyks?

 402. Mmm - 2020 05 30, 22:02

  Jei liks tik 2 Wizz lėktuvai, nebus kur sugrąžintų pinigų už bilietus naudot

 403. Pranas - 2020 05 30, 22:05

  Nelabai yra kas ankščiau nei Lenkija-UK ir Lietuva-UK po savaitės. Ir Wizz nebegrąžina skirtumo jei pakeiti skrydį į pigesnį.

 404. AudriusK - 2020 05 30, 22:14

  Na, į Londoną vistiek skraidys, tai išleisiu :)
  O ką manot ar Porto-Lutonas birželio 2 d. įvyks?

 405. Augustinas Žemaitis - 2020 05 31, 03:58

  Na taip, geriau pagalvojus, matyt, jūs teisūs dėl terminų. Bet, manyčiau, ne tiek dėl to, kad tai – vertimai iš rusų kalbos (skolinių, vertalų lietuvių k. devynios galybės, visų neišimsi), o labiau dėl to, ką tie žodžiai reiškia paraidžiui.

  Nes kodėl „Užkaukazė“? Todėl, kad tai buvo Rusijos Imperijos / Sovietų Sąjungos dalis anapus Kaukazo. Jei žvelgti iš anos pusės, tarkime, Irano ar Turkijos, tai čia „Prieškaukazė“, jei iš tų pačių valstybių – „Priekaukazė“ ir tik Rusijos akim „Užkaukazė“.

  Na ir „Pabaltijys“, matyt, todėl, kad „(Rusijos Imperijos) Pabaltijys“ ar „(Sovietų Sąjungos) Pabaltijys“. Nes šiaip juk šalių palei Baltiją yra daugiau, bet tik šitos vadinamos Pabaltiju, nes Rusijai/TSRS tai buvo vienintelis Pabaltijys (išskyrus Sankt Peterburgą, kuris neturėjo kažkokios TSRS „autonomijos“).

  Kita vertus, su terminu „Baltijos šalys“ – ta pati problema. Šalių aplink Baltiją daug, kodėl tik šitos „Baltijos šalys“? Realiai tai naujoms aplinkybėms pritaikytas tas pats „Pabaltijys“ / „Baltijos Respublikos“.

  Tiksliausia / objektyviausia gal tada būtų „Rytų Pabaltijys“ – nes aiškiai apibrėžia geografinį santykį su jūra, bet ne su Rusija.

 406. Vytautas-NT - 2020 05 31, 11:49

  Lietuvos oro uostai kalba, kad jie derasi dėl skrydžių atnaujinimo. O kuo jie gali vežėjus paskatinti dabartinėje situacijoje be oro uosto mokesčių nuolaidų?

 407. 2AZemaitis - 2020 05 31, 14:19

  Skandinavijos šalys ir Baltijos šalys. Neaišku, ką daryti su Kaliningradu.

 408. Kardiobatonas - 2020 05 31, 21:11

  Elementaru, Kaliningradas yra Prūsija.

 409. Pranas - 2020 06 1, 09:01

  Kenkėjai Kauno oro uoste šį rytą atnaujino skrydžių būsenas, sugalvojo naują, laukiama leidimo:

  11:15 2020-06-02 Londonas (Lutonas) LTN Wizz Air
  W98121 Laukiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimo.

  Vat taip ims iš dangaus ir duos leidimą rytoj skrist į Londoną, nesvarbu kad net nesvartys nieko be trečiadienio, o ir aviakompanija skrydį kelios dienos kaip atšaukus. Klaidina žmones.

 410. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 09:51

  Galim tokią edukuotą spėlionę padaryti – jeigu Wizz mažins lėktuvų parką VNO nuo 3 iki 2, grubiai jiems reikės cancelinti 4-6 maršrutus, priklausomai nuo kitų frequency mažinimo.

  Kokie maršrutai bus out?

 411. Pranas - 2020 06 1, 10:01

  Aš sakyčiau neliks naujų maršrutų, Nicos, gal Paryžiaus, Bilundo. Bent kol kas atrodo VFR kryptys laikos daug geriau už turistines pažintines.

  Rygoje dar prieš pandemiją buvo suplanuota, kad nuo šiandien mažės iki vieno lėktuvo.

 412. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 11:37

  Teoriškai, tai Wizz gali kokias rotacijas pavykdyti su LTN ir MXP bazės lėktuvais, bet manau, kad tai nebus, čia jiems prieš strategiją tai, nes akvaizdu, kad VNO bazėje darbo jėga kol kas pigesnė.

  Aš spėju, kad neliks Southend (atrodė prasti yield’ai, bei lankstumo nėra nes ten negalima A321, kas bus problema kai tik 2 lėktuvai liks); neliks Nice, galbūt neliks BVA (kažkiek norėčiau, kad neliktų), neliks planų į Yereven ir Zaporožę, gal neliks žieminio Eilat. Sakyčiau gali visgi bandyti paleist LED, dėl trumpo atstumo ir optimizmo leidimams skrist į Rusiją. Tada visi DTM, TLV, EIN, TRF mažinsis iki minimalių 2x weekly.

 413. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 11:43

  Žiūriu LH pildo tvarkaraštį ir planuoja extra skrydžiu FRA-VNO-FRA, pvz. skris šį sekadienį su Cityline Embraer 190.

 414. Pranas - 2020 06 1, 12:33

  Man per pastaruosius metus susidarė įspūdis, kad Wizz Air schedulingo skyrių sudaro vienas žmogus ir tas pats amžinai girtas, čia pagal tvarkaraščių kokybę ir keitinėjimus.
  Dabar į Kauną iš Eindhoveno skrenda Gdansko lėktuvas, kuris iš Gdansko į Olandiją skrido tuščias, paskui vėl atgal tuščias iš Eindhoveno į Gdanską grįžinės suskraidęs. Panašu reisai į Norvegiją vėliau šiandien irgi tokiu pat būdu bus vykdomi. Tikrai optimaliau įmanoma skraidyti norint.

 415. Kardiobatonas - 2020 06 1, 13:03

  Daugiausia šansų išlikti turi emigrantinės kryptys, mažiausia – poilsinės.

 416. Vytautas-NT - 2020 06 1, 13:15

  O šiaip kokia buvo southend oro uosto prasmė? Ar Luton’e su Stansted’u visi netilpo?

 417. Gintare - 2020 06 1, 13:16

  Sveiki,
  Kas galit patarti kuo optimalesni kelia, kaip nusigauti is Vilniaus i Paris CDG su kudikiu nuo birzelio 8?

 418. Giedrius - 2020 06 1, 13:54

  Šiuo metu nieko labai gero nematau, greičiausia ką randu, naktį su Lux express į Rygą, ryte skrydis į CDG, viso 11h. Arba dar ilgesni persėdimai.

 419. Arnas - 2020 06 1, 13:58

  Panaikintas saviizoliacijos reikalavimas atvykstantiems iš 24 valstybių. Geras ženklas besitikint bent kažkokio apčiuopiamo turizmo šio sezono metu.

 420. Patikimasis - 2020 06 1, 14:23

  Kai organizacija yra tokio dydzio kaip Wizz ar FR, yra paprasciau vykdyti standartines rotacijas, kad ir su ferry skrydziais, negu daryti perplanavimus, o ir lektuvus uzkurti retkarciais – neprosal.

  Lankstus operational, kai viskas derinama kiekvienam skrydziui individualiai, daznai siejama su „saraskino kontoros“ etikete ar neprofesionalumu kad ir kaip skambetu tai keistai. Visada galima tobuleti ir taupyti kastus, bet kartais paprasciau yra to nedaryti.

 421. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 14:37

  Komercinis schedule’ing ir Operations tokioj organizacijoj tai atskiri dalykai. Kad schedule’ingas pas Wizz Air prastai daromas tai matosi plika akim, o kad operations skrydžius „gamina“ su kelių valandų ferries, tai jau tiesiog nelankstumas.

 422. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 14:40

  Gintare: aš tai skrisčiau su BT VNO-AMS ir tada arba lėktuvas į CDG, arba Thalys traukinys tiesiai iš Schiphol – tik reikėtų patikrinti, ar kursuoja šiuo metu ir kokiu tvarkaraščiu.

 423. Keliautojas - 2020 06 1, 14:45

  Kiek maciau, WIZZ kolkas nueme tik viena skrydi i Tel Aviv

 424. Pranas - 2020 06 1, 14:46

  Tai bet turi Wizz to lankstumo kai nori. Pvz pernai per Belgijos nacionalinį streiką skrydžius ne cancelino, o delayino į sekančią dieną ir vykdė su ~20 valandų vėlavimu. Arba ir dabar keletą reisų į Gatwicką nukreipė kol Lutonas uždarytas buvo.

 425. 2G - 2020 06 1, 15:07

  Thalys Schiphol – Gare du Nord kursuoja kelis kart per diena.

 426. Gintare - 2020 06 1, 15:16

  Nematau nei vieno traukinio is AMS oro uosto. Panasu reikia vaziuot is AMS centro

 427. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 15:25

  Aha, patikrinau, Thalys uždarytas į Amsterdamą, dabar planuoja nuo birželio 9 dienos pradėti važiuoti.

 428. Gintare - 2020 06 1, 15:51

  Ko gero, reikia belstis i TLL arba FRA ir ten nakvot.

 429. Pranas - 2020 06 1, 16:05

  Taigi per Rygą yra, kaip tik pirmas reisas su visai nebrangiu jungtiniu bilietu 8d VNO-RIX-CDG, tik Rygoj prie oro uosto pernakvoti viešbutyje reiktų.

 430. Gintare - 2020 06 1, 16:24

  Man per RIX tik nuo 10dienos dienos rodo.

 431. Pranas - 2020 06 1, 16:29

  Per agentūras rodo ir parduoda nuo 8. AirBaltic tą skrydį atrodo tik šiandien pridėjo, jų saito kalendorius gal neatsinaujina taip greit, o rankomis datos įvesti neduoda.

 432. 2G - 2020 06 1, 16:31

  Tuesday June 9 to Saturday July 11

  Amsterdam Central – Brussels South / Midi – Paris Gare du Nord
  • Thalys 9322 (departure Amsterdam Central 8:15 am) *
  • Thalys 9364 (departure Amsterdam Central 3:15 PM)
  Reiškia bus Schipolio oro uoste apie 8:25 ir 15:25

 433. Jurgis - 2020 06 1, 16:33

  Tai gal VNO-CDG startą airBaltic irgi paankstins?

 434. Simonas Bartkus - 2020 06 1, 16:40

  Na, ko mes nežinome, ar BT prašė URM leidimo VNO-CDG ir jei taip, ar šį trečiadienį jį duos.

  VNO-AMS paleido po 11 dienų nuo leidimo išdavimo, tai nerealu, kad VNO-CDG taip greitai paleidinėtų.

 435. Jurgis - 2020 06 1, 16:58

  Šiaip man keista, kodėl Vilnius visąlaik paskelbia viską trim dienom vėliau negu Talinas? Jei vyksta koordinacija tarp Baltijos šalių, tai reiškia sprendimai suderinti jau yra tada, kai paskelbia Talinas. Tai kam tas amžinas vėlavimas? Paskelbia leidimus skristi 1 dieną prieš numatytą skrydį ir galu gale tas skrydis nebeįvyksta. Tokių VNO pavyzdžių jau yra keletas, ir tai yra visiems tiesioginiai nuostoliai, nebekalbant apie žmonių asmeninius nuostolius. Trumpai tariant, prasta Lietuvos vyriausybės darbo kokybė. Net matėm, kad Latvija operatyviai priėmė kai kuriuos sprendimus ir suteikė skrydžio leidimus „išimties tvarka“.

 436. Pranas - 2020 06 1, 17:03

  @Jurgis – tu manai, kad skrydžiai yra gerai. Kiti mano, kas skrydžiai yra blogis, ir kuo jie bus vėliau ir jų bus mažiau, tuo geriau. Šiandien ryte skelbtoj šalių iš kurių galima atvykti lentelėje yra skaičiai ir pagal juos daugelyje šalių į kurias leidžiama skristi padėtis kelis kartus blogesnė nei pas mus.

 437. Spectator - 2020 06 1, 17:10

  @Jurgis – todėl, kad Lietuvoj sugalvota griozdiška sistema. Estijoje tiesiog leidžiami skrydžiai į visas šalis, kurios atitinka sergamumo kriterijų (t.y. mažiau nei 25 susirgimai 100 tūkst. gyventojų). Latvijoje susisiekimo ministras turi teisę savo įsakymu taikyti išimtis tam tikroms kryptis (ir tik į šalis su mažiau nei 25 susirgimais 100 tūkst. gyventojų) – pagal tokius įsakymus dabar vyksta visi BT skrydžiai iš Rygos.

  Lietuvoje gi Vyriausybė, Užsienio reikalų ministerijos teikimu, patvirtina skrydžius į šalis, kur yra gautos paraiškos iš oro bendrovių. Formaliai Lietuva taip pat taiko tokį patį 25 susirgimų kriterijų kaip Estija ir Latvija, tačiau kažkodėl URM net nesikreipė į Vyriausybę dėl skrydžių į Paryžių (į kurį nori skristi BT), bei kitų skrydžių W6 atveju. Dėl to, kad tik Vyriausybė gali suteikti leidimą, o jos posėdžiai vyksta tik kartą per savaitę, viskas vyksta labai lėtai ir bent jau šiomis pirmomis savaitėmis prarandame galimybę turėti daugiau skrydžių.

 438. Ugnius - 2020 06 1, 17:19

  @Pranas – tai esmė ne tame, ar skrydžiai yra gėris ar blogis. Esmė ta, kad jeigu Baltijos šalys sprendimus dėl sienų atvėrimo priima kartu, tai ir apie tuos sprendimus paskelbti turėtų kartu; jeigu sprendimas buvo vieningai priimtas dar penktadienį (priešingu atveju estai nebūtų nieko viešai pranešę), tai kokia išvis prasmė Lietuvos Vyriausybei dar laukti 3 dienas, jei visvien viskas jau buvo aiškiai nuspręsta ?
  P.S. Tai dabar galima manyt, kad trečiadienį turėtų būti patenkinti visi skrydžių prašymai, kurie atsiras į tas 24 Europos šalis ?

 439. Jurgis - 2020 06 1, 18:12

  Kad ir šviežias KUN pavyzdys:
  2020-06-03 Turku TKU Wizz Air W68148 Laukiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimo.
  Trečiadienį 2020-06-03 vyriausybė matyt patvirtins – Suomija atitinka visus kriterijus jau senokai.
  Bet manot skrydis įvyks? Tikriausiai (aišku, kad) – ne!

 440. lp - 2020 06 1, 18:24

  Lufthansa antrai birzelio pusei prideda rytini reisa antradieniais ir sekmadieniais:
  1 LH886 FRA VNO 06:55AM – 09:55AM 32Q
  1 LH887 VNO FRA 10:40AM – 11:50AM 32Q

  Pirmoje birzelio puseje du sekmadieniai jau iprasta popietine rotacija

 441. Pranas - 2020 06 1, 18:44

  Kad KUN puslapis pievas rašinėja visų pirma, nieks į TKU jokio leidimo nelaukia, birželio 3 ir 7 reisai atšaukti aviakompanijos.

 442. PS - 2020 06 2, 10:44

  RYANAIR imasi kažkokių korekcijų vasaros sezonui. Nors buvo manoma, kad Berlynas atšauktas amžinai, FR programėlėje matosi, kad vyksta kažkokie koregavimai. Pavyzdžiui, ketvirtadieniais reisas į Berlyną buvo numatytas 10.05 val., dabar nurodoma, kad reisas vyks 7.25 val. Tiesa, kol kas nuoroda neveiksni, bet faktas, kad laikas pasikeitė. Matyt, skrydžiai vyks. Koreguojama ir skrydžių į Vieną laikai. trečiadienį vis dar veiksni Lauda nuoroda, o pirmadienį ir penktadienį šalia veiksnių Lauda nuorodų (Operated by Ryanair) atsirado nauji laikai.

 443. Pranas - 2020 06 2, 10:53

  Puslapyje galima URL oro uosto kodus keisti ir matyti:

  05:25 Berlyno Šėnefeldo
  Trukmė 0 h 35 m
  07:00 Vilnius
  Skrydis Nr. FR 1570

  07:25 Vilnius
  Trukmė 2 h 40 m
  09:05 Berlyno Šėnefeldo
  Skrydis Nr. FR 1571

  Laikai dar neteisingai sudėti, bet 5:25 išvykimas iš Berlyno :( Jie visai išprotėję – aš galvojau, kad paklausos sumažėjimas ir lėktuvų perteklius bus proga pagerinti tvarkaraščius. Bet kažko nei Wizz nei Ryanair taip negalvoja

 444. Keliautojas - 2020 06 2, 11:06

  Is Barcelonos i Vilnius 4:15 Nesu tikras, reiktu sakyti ryto ar nakties?

 445. Simonas Bartkus - 2020 06 2, 11:29

  Įdomi šiaip visiška tyla iš Lenkijos – negirdėti apie jokį valstybės paketą LOT gelbėjimui ar paramai.

  Iš paties LOT irgi visiška tyla, pradėjo skraidyti domestic, o apie international visiškai nieko. Nuo birželio 15 d. pardavinėja visą schedule mažomis kainomis, nors akivaizdu, kad tokiu masteliu neskraidys. Apskritai jokių žinių ar strategijos, kaip mato išėjimą iš šios krizės.

  Lenkijos politika, kaip suprantu, lieka toliau laikyti uždarytas sienas. Lenkijos susiekimas uždarytas iki birželio 8 d., o Lenkijos spaudą pavarčius, atrodo, jog niekas neabejoja, kad liks uždaryta ir toliau. Lenkų neleidžia įvažiuoti į Vokietiją be rimtos priežasties, į Čekiją irgi, tai po vakarykščio Lietuvos plataus atsivėrimo dabar kur nors norint nuskristi lenkams reikėtų į Vilnių važiuoti.

 446. Ugnius - 2020 06 2, 11:32

  Panašu kad tiek pirmadieniais, tiek penktadieniais skrydžiai į Vieną suplanuoti VNO bazės lėktuvu
  Bet nemanau kad tai, ką matome Ryanair saite yra patikima, labiau tikėtina kad visi tie naktiniai skrydžiai yra kažkokia klaida. Nes pvz VNO-OSL išvykimas numatytas 03:50, manau nulinė tikimybė kad taip ir bus

 447. Kardiobatonas - 2020 06 2, 11:32

  4:15 kilti iš BCN į VNO yra visiška beprotybė. Suprantu, kad galima aukoti bemiegę naktį keliaujant į Keniją ar Kubą, bet Ispanija…

 448. Patikimasis - 2020 06 2, 11:35

  Ekspermentuojama, o laikai schedulingo sistemoje – UTC

 449. Jurgis - 2020 06 2, 12:47

  Šiandien Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai tariasi dėl Lenkijos ir Suomijos prisijungimo prie Baltijos laisvo judėjimo burbulo.

  Reinsalu hopes Poland will join free movement area of Baltic countries
  https://news.err.ee/1097227/reinsalu-hopes-poland-will-join-free-movement-area-of-baltic-countries

 450. trolis - 2020 06 2, 13:21

  burbulas yra labai svarbu. analogu neturintis sprendimas (isskyrus n kitu tokiu pat variantu) vis ar stebina pasauli ir yra labai reikalingas vis labiau atsidarinejancios Europos fone. jei kas yra blogiau uz situacija pas mus – tai lenku klounada su uzdarytom sienom iki siol.

 451. Spectator - 2020 06 2, 14:06

  Lenkija iš viso pamažu tampa Europos juodąja skyle su savo nacionalistais valdžioje ir visuomeninės žiniasklaidos uzurpavimu. Taip, kaip jie pasielgė uždarydami sienas be jokio perspėjimo buvo spjūvis visiems kaimynams į veidą, gaila, kad iš Lietuvos (ir Baltijos šalių) nebuvo jokio principinio atsako.

 452. Linas - 2020 06 2, 14:14

  @trolis
  sutinku, kad yra nemažai komunikavimo problemų tarp LT, LV ir EE vyriausybių, bet bendrame Europos atsidarinėjimo kontekste, tas „burbulas“ atrodo, kaip nerealus pasiekimas :)

 453. Simonas Bartkus - 2020 06 2, 15:12

  Tai tarp eilučių galima perskaityti, kad Lenkija atmetė Baltijos šalių pasiūlymą jungtis prie „burbulo“:
  https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2020/06/02/lenkija-netrukus-tikisi-atsaukti-draudima-atvykti-kaimynams

 454. Jurgis - 2020 06 2, 17:18

  Rygos oro uostas gegužę aptarnavo 10,31 tūkst. keleivių
  https://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/rygos-oro-uostas-keleiviu-geguze-aptarnavo-triskart-daugiau-nei-balandi-667-1327090

  Tačiau metinis keleivių srauto kritimas labai didelis – pernai gegužę keleivių turėjome 716,62 tūkst.“, – sakė oro uosto atstovė spaudai Laura Kulakova.

 455. Simonas Bartkus - 2020 06 2, 18:07

  LOT atšaukė visus skrydžius iki birželio 19 d., panašu niekam iki to neleis į Lenkiją skraidyti.

 456. Pranas - 2020 06 2, 19:22

  To neleidimo skraidyt iki 19 d. proga, šiandien Wizz pacancelino Lenkijoj iki 15 d. :)

 457. Kardiobatonas - 2020 06 2, 20:06
 458. oleg - 2020 06 3, 01:36
 459. Jurgis - 2020 06 3, 09:48

  Ko šiandien tikėtis iš Vyriausybės posėdžio?

 460. Oleg - 2020 06 3, 10:43
 461. Andrius - 2020 06 3, 10:56

  Scamas ir tiek tas Hyperloop. Niekad neveiks.

 462. Wincas - 2020 06 3, 11:56

  O Jeigu Veiks ?

 463. Vytautas-NT - 2020 06 3, 13:56

  Klausimas: kaip nuskrist į Graikiją po birželio 15?

 464. Simonas Bartkus - 2020 06 3, 14:37

  Linkevičius pateikė tvirtinimui, kad nuo birželio 4 d. būtų leidžiami skrydžiai į Prancūziją, Daniją ir Suomiją. Kreipėsi airBaltic, SAS ir Wizz Air.

 465. Simonas Bartkus - 2020 06 3, 14:44

  Vytautas-NT: su Lufthansa per FRA.

 466. Linas - 2020 06 3, 14:49

  Ar jau kalba buvo apie BT dažnį VNO/AMS?
  From Vilnius to:
  • as of June 08 Amsterdam (daily flights)
  • as of June 11 Berlin (D47)

 467. Edis - 2020 06 3, 14:57

  Lenkijoje iregistruota nauja akcine bendrove LOT Polish Airlines SA. Diskutuojama ka tai galetu reiksti. Dabartine a.k. – Polskie Linie Lotnicze LOT SA. https://www.pasazer.com/news/44026/tajemniczy,klon,lot,u,powstala,spolka,lot,polish,airlines,sa.html#:~:text=Biuro prasowe dementuje.,o nominalnej wartości 1 zł.

 468. Zpt - 2020 06 3, 15:57

  LOT lenkiška variantą nubankrotins su visom skolom ir bilietais, o LOT angliškas variantas pradės nuo nulio ir be skolų. Gal taip.

 469. Jurgis - 2020 06 3, 16:01

  Rygos oro uostas pirmąjį metų ketvirtį patyrė 704 tūkst. eurų nuostolį
  https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/rygos-oro-uostas-pirmaji-metu-ketvirti-patyre-704-tukst-euru-nuostoli-663-1327602

  O kaip Lietuvos oro uostai?

 470. Simonas Bartkus - 2020 06 3, 16:04

  Jurgi, visada gali puslapyje pažiūrėti:
  https://www.ltou.lt/uploads/documents/files/apie-oro-uostus/administracine-informacija/finansines-ataskaitos/2020/8F-450.pdf

  Uždirbo 2 mln. EUR pelno per tą patį laikotarpį.

 471. Jurgis - 2020 06 3, 16:22

  Anot L. Linkevičiaus, SAS planuoja atnaujinti skrydžius iš Vilniaus ir Palangos į Kopenhagą, „Air Baltic“ – iš Vilniaus į Paryžių, o „Wizz Air“ iš Kauno į Turku Suomijoje, iš Vilniaus į Paryžių, taip pat Nicą Prancūzijoje ir Bilundą Danijoje.
  https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2020/06/03/leisti-skrydziai-i-paryziu-ir-kopenhaga#ixzz6OJBYsQ3J

 472. Obs. - 2020 06 3, 16:59

  Vyriausybė atveria naujus oro kelius: jau nuo rytojaus leista skristi į Prancūziją, Suomiją ir Daniją. lrt.lt

 473. randomq - 2020 06 3, 17:54

  Norwegian vėl atidarinėja nemažai skrydžių nuo liepos mėn. Šiuo metu yra 48 kryptys iš apytikriai 90-ties. KUN nėra iki rugsėjo, o VNO ir PLQ parduoda tik liepos mėn. Alikantė ir etc. kaina kyla minutėmis. Įdomu, ar jie visgi bandys su SAS pakovot dėl to, ar ir vėl šiek tiek prisirinkt cash’o, o grąžint point’sais…

 474. mikas - 2020 06 3, 18:40

  Tai kiek pamenu, Norwegian planas buvo skraidyt tik vietos rinkoje.

 475. Zpt - 2020 06 3, 19:40

  Neužilgo Ispanijoj, Italijoje, Graikijoj ir Portugalijoje bus 40C, ir vietiniai prašys leidimo skristi į Lietuvą atvėsti. Fantazuoju.

 476. Kardiobatonas - 2020 06 4, 10:12

  To Zpt. Nėra čia jokios fantazijos. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Izraelio gyventojai mielai važiuoja atvėsti į Birštoną ir Druskininkus, nes pas juos tuo metu būna ir virš 40C.

 477. Pranas - 2020 06 4, 10:13

  Tai norvegai ir skris masiškai į Palangą prie jūros, kur ne per karšta ir viruso nėra. Norwegian liepą OSL-PLQ daily vėl parduoda :)

 478. Jurgis - 2020 06 4, 11:13

  Kodėl Finnair nerodo iniciatyvos atnaujinti srydžių į Vilnių? Bent apie jų paraišką skrist neskelbiama. Nors jie jau skrenda į Taliną ir Rygą.

 479. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 11:17

  Finnair jau senokai pasiskelbė, kad jų planas skraidyti nuo liepos 1 d.

 480. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 11:28

  Austrian nutraukė bilietų prekybą skrydžiams į VNO iki rugsėjo 29 dienos.

 481. Jurgis - 2020 06 4, 11:28

  Tada klausimas, o kodėl iš Vilniaus taip vėlai? Ar yra kokių objektyvių priežasčių? Iš Talino nebuvo sustabdyta išvis.

 482. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 11:29

  Jurgis: nes Lietuva toli nuo Suomijos ir paklausa gerokai mažesnė.

 483. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 11:32

  airBaltic atidaro Paryžių nuo birželio 9 d.

  Tai airBaltic jau visas kryptis bus atidarę ir net vieną naują (OSL).

 484. Jurgis - 2020 06 4, 11:42

  O Wizzair į Paris Beauvais (BVA) nuo birželio 14 d. Trūksta Ryanair, jau daug kur galėtų skristi.

 485. Jurgis - 2020 06 4, 11:53

  Autobusų kompanijos atnaujina reisus į Varšuvą ir Berlyną nuo 2020 06 15. Ar tai reiškia, kad Lenkija atsidarys ir skrydžiams nuo birželio 15 d.? Nėra dar žinių dėl LOT sugrįžimo?

 486. Anonimas - 2020 06 4, 11:54
 487. Jurgis - 2020 06 4, 12:03

  Beje, Flixbus Poland vakar gavo leidimą reisui Warsaw – Vilnius. Tai jau antrasis Flixbus reisas iš Varšuvos, prieš tai gautas leidimas Warsaw – Kaunas reisui. Na ir Flixbus tranzitiniai reisai per Lietuvą: Riga – Warsaw, Tallinn – Warsaw, Tallinn – Riga – Warsaw – Prague. Dar viena galima: N1236 Krakow – Wilno. Keista, kad Lietuvos spaudoje kol kas apie tai nėra jokios informacijos. Galėtų pakalbinti kas nors Flixbus Poland ir Flixbus Estonia.

 488. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 12:07

  Kiek suprantama iš Lenkijos spaudos, Lenkija laikys uždarytas sienas toliau, tikėtina iki birželio galo mažiausiai, tai nebus nei autobusų, nei skrydžių.

  Į Paryžių kad tik nebūtų per daug skrydžių – vis dar mes negalime laisvai važiuoti į Prancūziją, nes Prancūzija neįsileidžia.

 489. Jurgis - 2020 06 4, 12:14

  Kad gal jau nebėra taip ribojamas atvykimas į Prancūziją:
  Passengers arriving in France from Schengen countries are recommended to observe voluntary 14 days of self-isolation. VOLUNTARY.

 490. Oleg - 2020 06 4, 12:19

  kaip suprantu Jareko nauju avialiniju pamastymu niekas nenori komentuot? =]

 491. Oleg - 2020 06 4, 12:23

  in other news, kaip BT kazkada visus veze per RIX, tai SK planuoja svedus vezti per CPH: https://www.flygtorget.se/Aktuellt/Artikel/?Id=13741

  skirtumas tik kad Svedija SK bailoutino =]

 492. Jurgis - 2020 06 4, 12:25

  @Oleg Manau, kad reikalinga. Galėtų pradėt nuo skrydžių Vilnius – Nida. Turim gi Lietuvoje mažųjų lėktuvėlių parką neišnaudojamą. Va ir galėtų nuo to startuot. Būtų toks savotiškas Lietuvos avia Uber :) . Visur kitur tektų konkuruot su airBaltic.

 493. Kristijonas - 2020 06 4, 13:05

  Jeigu virtualus vežėjas įdarbins visus dabar niekam nereikalingus lietuviškus GetJet, Avion Express ir kitų fleet’us, tai čia visai nemažos avialinijos gali gautis. Net ir su A330 VNO-ORD.

 494. Ugnius - 2020 06 4, 14:21

  Jei Lietuvoje atsirastų nacionalinis vežėjas, manau būtų tik laiko klausimas, kada BT nuspręstų atidaryti kiekvieną tokį patį tiesioginį maršrutą iš VNO :) matėm jų strategiją Taline 2018-2019m., matėm tai ir Vilniuje prieš dešimtmetį

  Na nebent tas virtualusis vežėjas ir būtų steigiamas BT pagrindu. Jie turi didelį lėktuvų orderį, plius tie jų Airbusai savo dydžiu (ir kaštais) būtų pats tas, ko reiktų Lietuvai, tai galbūt gautųsi ganėtinai neblogas variantas ?

 495. Arnas - 2020 06 4, 14:23

  Na, jo, pats geriausias laikas kurti aviakompaniją :) Dar ir rinkimai jau čia pat :)
  Kažkaip nelabai tikiu, kad Narkevičius nusimano, kas yra „virtuali aviakompanija“. Įdomu bus paklausyti jo ekspertinių komentarų. Na, bet kol nevėlu, galima surinkti iš šito forumo skaitovų management board’ą.

 496. Oleg - 2020 06 4, 14:39

  bet pasvajoti tai butu idomu ;-)
  as tik priminsiu kad
  – daug laisvu zmoniu pasamdyt greitai
  – daug laisvu lektuvu issinuomot greitai
  – Lietuva gali labai daug ir labai pigiai skolintis
  – EU dabar pro pirstus kazkaip ziuri i visas tas dotacijas
  – ACMI bendroves neturi ka veikti dabar del rinka ant dugno
  – naujas oro uostas, keliuku atnaujinimai – tokius procesus megsta vykdyt valdantieji. O naujos avialinijos tai gali atrodyti panasiai.

 497. Simonas Bartkus - 2020 06 4, 14:46

  Jeigu jau yra politinė valia kurti bendrovę, tai daug geriau tegul kuria virtual carrier, negu pilnavertį (dėl mažesnės investicijos, greitesnio entry-to-market, didesnio lankstumo).

  Tačiau, manau, kad projektas neįvyks, nes nebus suvaldytos politinės rizikos. Šitokiam projektam ne žmonių, kompetencijos ar pinigų rizikos didžiausios, o politinės.

 498. Spectator - 2020 06 4, 15:05

  @Simonas – net nežinau, ar tas virtul iš tikrųjų geriau. Pažiūrėjus, kaip sekėsi Nordica su komercine platforma (iš pradžių Adrija, su kuria prarado berods ~7M EUR, po to LOT, su kuriais gandai sklando jiems itin sunkiai sekasi susikalbėti). Kitas klausimas: o kur tos susisiekimo spragos Lietuvoje? Ar čia kuriamas vežėjas paskraidyti porą kartų per savaitę į Hamburgą ir Prahą? Dabar iš to, ką rašo vz.lt, čia labiau mūsų čarterinių bendrovių lobizmas duoti joms darbo – bet jos pačios negali pasiūlyti jokios komercinės platformos.

 499. Jurgis - 2020 06 4, 15:28

  Aviacijos ekspertas Simonas Bartkus 15min paaiškino, kokie didžiausi tokio modelio pranašumai, grėsmės ir ar dabar tinkamas metas steigti nacionalinį oro vežėją.
  https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/lietuva-uzsimojo-steigti-virtualu-oro-vezeja-kas-tai-yra-ir-ar-tikrai-jo-mums-reikia-638-1328106

 500. Jurgis - 2020 06 4, 17:08

  Dar daugiau informacijos čia-
  Pandemijos paveikta Lietuva praras milijonus: Susisiekimo ministerija suskubo lopyti spragą
  https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/06/04/news/ilgai-laukta-akimirka-raketa-isplauke-is-kauno-i-nida-15139921/

 501. Jurgis - 2020 06 4, 17:10
 502. Spectator - 2020 06 4, 17:14

  Skaitau ir net koktu kiek daug bullshit: „Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Dalia Perednienė trečiadienį portalą lrytas.lt informavo, kad ministerija siekia išnaudoti ribojimų sušvelninimą, kurį Lietuva pradeda viena pirmųjų taip, kad maršrutų tinklelis plėstųsi kiek įmanoma greičiau. „Norą atnaujinti skrydžius į Lietuvą rodo daug vežėjų, ir tai demonstruoja, kad sumaniai sudarytos galimybės jiems grįžti į Lietuvos rinką taip pat gali būti svarbus oro vežėjų pasirinkimą lemiantis veiksnys“, – rašoma atsakyme portalui lrytas.lt. Čia kalba tie patys, kurie sukurė sistemą Vyriausybei patvirtinti kiekvieną kryptį, be to, tą daryti be jokių aiškių kriterijų ir daug vėliau nei Estija/Latvija.

 503. Pranas - 2020 06 4, 17:41

  Berlyne persigalvojo ir Tegelio neuždaro, veiks iki rudens (arba ir ilgiau jei su naujo atidarymu nesiseks).

 504. AudriusK - 2020 06 4, 17:42

  WIZZ atšaukė Vilnius- Barselona skrydį šeštadienį (birželio 13 d.), o antradieniui (birželio 9 d.) paliko. Gal kas galit pakomentuot šį manevrą?

 505. trolis - 2020 06 4, 18:07

  @AudriusK> matyt, supranta, kad dar ne visi turi pakankamai Wizz kreditu prisikaupe

 506. Jurgis - 2020 06 4, 18:55

  O kur airBaltic dar galėtų skrist tiesiogiai iš Vilniaus? Ar jau šiam sezonui jau tai viskas? Manau, kad jei jau tyliai pridėjo Oslo, taip pat tyliai gali primesti ir dar kokią kryptį, priklausomai nuo situacijos.

 507. PS - 2020 06 4, 21:02

  Jurgis– o Air Baltic nuėmė Miuncheną, į kurį seniai skraidė

 508. Keliautojas - 2020 06 4, 22:48

  Wizzair atsauke visus 6dienio skrydzius iki liepos, o sita atsauks savaitgali ;) tad pasikeiti data ir uz 35eur rugpjuti skrendi i Barsa

Leave a reply