Archive for 23 gruodžio, 2008

Pilnavertis „SimCity” žaidimas „iPhone”

Šis straipsnis parašytas „Žaidimų Patarėjo” tinklaraščiui – originalą skaitykite čia.

Apie „SimCity” pasirodymą „iPhone” sužinojau iš kolegos „Žaidimų patarėjo”. Susidariau įspūdį, jog žaidimas pasirodys tik „artimiausioje ateityje”, todėl kai šeštadienio ryte ramiai naršiau po „Apple Store” naujienas laukė siurprizas – mokamų populiariausių aplikacijų antroje vietoje išvydau „SimCity”.

Man, kuriam „SimCity” yra beveik vienintelis kompiuterinis žaidimas, kurį žaisdamas galiu ką nors aplošti, tai 9,99 dolerio už žaidimą tikrai nepasirodė per daug. Tačiau „AppStore” man neleido jo pirkti – metė pranešimą, jog žaidimas „not compatible with your iPhone”. Jau buvau įsisisavinęs mintį, jog „SimCity” galėsiu išbandyti tik perėjęs prie „iPhone 3G”, tačiau pamąsčiau, jog problema gali būti mano naudojama „iPhone” programinės įrangos versija – vis atidėliojau atnaujinimą nuo 2.1 į 2.2.

Bingo! Atnaujinus „iPhone” programinę įrangą, per kelioliką minučių „SimCity” atsidūrė mano telefone. Programa sveria apie 40 MB.

simcity1

Bendras įspūdis – žaidimas ypatingas ir įtraukiantis. Pirmą kartą įsijungęs žaidimą žaidžiau apie tris valandas (per tą laiką spėjo televizoriuje prasisukti visa „Užsispyrusi blondinė 2” ir dar kai kas). Bet apie viską nuo pradžių.

Žaidimas telefone pasileidžia per 15 sekundžių – kai paskutinį kartą žaidžiau „SimCity 3000” kompiuteryje, tai jis kraudavosi ilgiau. Žaidimas vyksta pasukus telefoną horizontaliai (verčiant neapsiverčia) – todėl žaidimo ekranas iš karto primena PSP ar „Nokia NGange”.

simcity2

Maloniai nustebino žaidimo stabilumas – trys žaidimo valandos prabėgo be jokių užstrigimų ar užlūžimų – nesu bandęs, bet naršyti tiek daug su „iPhone” nepavyks, nes „Safari” išsijungimai/įsijungimai nėra reti. Telefonas neišilo, kelis kartus pamėginau pertraukėlėje bežaidžiant pasitikrinti el. paštą, o žaidimą dar pertraukė skambutis – neatrodė tai „iPhone” didelis sunkumas susidurti su visom užduotim iš karto.

Man, naudojančiam „iPhone” jau vienuolika mėnesių, žaidimo valdymas nesudarė problemų – valdymo mygtukai yra optimalaus dydžio. Tik dėl vietos stokos kai kurias funkcijas valdymo medyje kūrėjams teko slėpti giliau, todėl tam tikrus specifinių veiksmų teko paieškoti (pvz. kaip paimti paskolą).

simcity3

Stebino žaidimo grafika – „zoom in”/”zoom out” vyksta labai greitai. Veikia tempimas dviem pirštais – lygiai taip kaip su „iPhone” žiūrint nuotraukas. Tiesa, vaizdą pritraukus maksimaliai, matosi, jog „tekstūros” gana stipriai optimizuotos – tačiau, nežinau, kuriam galui reikėtų naudoti maksimalų vaido pritraukimą.

Stebina ir tai, jog išlaikytos visos žaidimo detalės – gatvėse važinėja automobiliai, vaikšto žmonės, iš gamyklų kaminų rūksta dūmai, rieda traukiniai, skraido malūnsparniai! Ir ne bet kur, kad tik paišytų judesį – bet logiškai su nusileidimais, išlipančiais keleiviais. Laikant rankose telefoną su miestu jauti, jog jis tikrai gyvas.

simcity6

Stebuklas, jog „EA” į „iPhone” perkėlė pilną „SimCity” žaidimo funkcionalumą – tai nėra sutrauktas šio žaidimo parodinis variantas ar tiesiog reklaminis žaidimukas, skirtas paskatinti „didiesiems kompiuteriams” skirto žaidimo pardavimus. Visa žaidimo logika yra išlaikyta iki smulkiausių detalių. Aišku, yra panaikinta keletas funkcijų, bet ir kompiuterių variante jos buvo daugiau tik dėl „fun” – pvz. galimybė pasirinkti savo miesto gyventojus kaip „Sims” herojus ir stebėti jų elgesį.

simcity5

„SimCity” „iPhone” telefonui persikėlė su visais garsais – tiek fonine muzika, simbolizuojančia miesto ekonomines nuotaikas, tiek visais efektais, šūkaujančiais piketuotojais ir besileidžiančiais lėktuvais. Turint ausines ir sėdint kad ir oro uosto laukimo salėje galima visiškai pasinerti į žaidimą ir apsiriboti nuo aplinkos.

simcity4

Esminis trūkumas – trys žaidimo valandos suvalgė 60% „iPhone” baterijos. Esu įpratęs „iPhone” krauti kiekvieną vakarą, bet norint daug žaisti, teks planuoti laiką, kad telefonas išlaikytų bent vieną dieną – tai trūkumas, ruošiantis žaisti „SimCity” ilgose kelionėse ar kitose vietose, kur tenka „užmušinėti” laiką.

Nežinau, ar Steve Jobsas, galvodamas „iPhone” koncepciją pagalvojo, jog šis apratas dar bus ir žaidimų aparatas. Bet po pilnaverčio „SimCity”, aš manau, jog „Sony” ir „Nokia” turėtų susimąstyti, kur link turėtų eiti su „PlayStation Portable” ar „N Gange”. „SimCity” laikau nedidele revoliucija – žaidimų srityje „iPhone” programų parduotuvėje daugiausia dominavo reklaminiai žaidimukai, primityvūs klasikiniai žaidimai arba „iPhone” judesio daviklių panaudojimas – tokius daikčiukus išbandai ir pamiršai. Tuo tarpu „SimCity” yra pilnavertis žaidimas – jeigu tokių daugės „iPhone” greitai taps galingu nešiojamuoju žaidimų aparatu.

Su „iPhone” darosi taip pat, kaip ir su kitais „Apple” gaminiais – kritikai mano, jog „iPhone” turi daug trūkumų, tuo tarpu jo savininkai mano, jog jis turi viską. Kam man reikalingi MMS jeigu galiu kišenėje nešiotis kompiuterį, kuriuo galiu žaisti „SimCity”?

Kuo dar gali nustebinti „iPhone”/”iPod Touch”?