Televizijų nūdiena: Kaip laimėti karą ir sutaupyti ginklams?
Televizijose dabar turėtų būti karšta. Labai karšta. Pirmiausia, spaudžia visagalė krizė ir akcininkų spaudimas mažinti kaštus, kadangi pardavimų skyrių prognozuojamos pajamų kreivės jau yra ne tokios gražios, kaip buvo keletą metų anksčiau. Iš kitos pusės, dėl reitingų pyrago kova tapo dar „kietesnė” – LNK panaikino tą TV3 pranašumą, kurį pastaroji televizija kūrė keletą metų ir jau kelintą mėnesį kvėpuoja į nugarą. Klaidų kaina dabar labai didelė.
Mūšis su kardais
LNK ypač sėkmingai įvedus „Žvaigždžių duetus” šeštadienio vakarais, TV3 traukiasi iš šios pozicijos. Po naujųjų metų įvesta TV3 naujiena šeimų šou „Nerealieji” yra perkeliami į penktadienio vakarą. Kaip lyderei, tai gėdingas pasitraukimas iš kovos lauko, tačiau galutinis reitingų rezultatas yra svarbiausias – „Žvaigždžių duetai” suvalgė nepigų autorinį projektą „Nerealieji”, todėl kišti pinigus į laidą, kurios niekas nežiūri, yra neefektyvu.
„Nerealieji” bus bandomi reanimuoti penktadienio vakaro pozicijoje. Šiose kovose paaukojamas bus „Penktadienio muzikos šou” avinėlis – Viktorijos Perminaitės ir Edmundo Kučinsko ekrane daugiau nebematysime. TV3 aptiko tašką, kur LNK stengiasi mažiau (daugiausia tik seni koncertai) ir nusprendė, jog „Nerealieji” gali išvystyti didesnį pranašumą prieš LNK penktadienio vakaro metu.
TV3 visiškai aukoja šeštadienio vakaro laiką, tuo metu rodydama tik filmus. Po „Žvaigždžių duetų” žiūrovas tegul jungiasi „Lietuvos balsus”.
Reanimavimas elektrošoku
LNK laidą „Vienas prieš visus” bandys reanimuoti pakeisdama laidos vedėją – vietoje Arnoldo Lukošiaus šioje laidoje pasirodys Algis Ramanauskas-Greitai. Nors man nepatiko A.Lukošius toje laidoje, tačiau neįsivaizduoju ir A.Ramanausko-Greitai tame vaidmenyje. Tačiau laidos vedėjas praktiškai yra viskas, ką tame pirktame laidos formate LNK gali keisti.
TV3 bando sustiprinti savo žinias susigrąžindama iš „Lietuvos ryto TV” charizmatiškąjį orų guru Naglį Šuliją. Pastarasis, beje, išnyko ir iš kasdienio „Lietuvos ryto” dienraščio. Kažin, TV3 tiek daug moka, jog laikraščiams rašyti nebeverta, ar „Lietuvos rytas” neapsikentė tokio akibrokšto ir atsisakė Naglio Šulijos spausdintų prognozių? Nežinau, kas ir kiek kam moka, tačiau pralaimėjo daugiausia „Lietuvos ryto TV” žiūrovas, nes dabar žiūrint Violetos Blėdienės vedamą orų prognozę pirštas pats prašosi perjungti kanalą.
Paulius Korsakas iš „Baltijos televizijos” persikelia į TV6. Juk TV6 – vyrų televizija. Tačiau laidą rodys sekmadienio ryte, šalia Džeimio Oliverio ir Manto Petruškevičiaus. Turbūt jie irgi skirti vyrams … Antrasis, ypač.
Taupuko programa
Taupuko programą tęsia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, nusprendę, jog antrojo kanalo sezonas baigsis balandžio mėnesį, o po to eteris bus užpildomas kartojimais. Tiesa, klausimas kas turi didesnį biudžetą – ar visas antrasis kanalas ar viena laida „Lietuvos balsai”? Pastaroji, beje, tikrai nėra bloga, tačiau toks vertinimas prašyte prašosi.
„Viasat” tyliai atidėjo planus paleisti TV6 atitikmenį, orientuotą į moteris, pavadinimu 3+. „Viasat” tyliai susimokėjo baudą už laiku nepradėtas transliacijas, mainais už tai gavo leidimą kanalą paleisti tik nuo 2010-ųjų.
TV1 uždarė tik kelis mėnesius gyvavusią laidą „Pabusk su TV1”, kuriai LNK skyrė begalinį kiekį anonsų. Žiūrovų tuo metu nėra daug, o ta saujelė yra įpratusi žiūrėti „Labą rytą”. Kažin kodėl LNK grupė rytinės laidos nepaleido per pagrindinį kanalą – LNK?
Gėda – pelėda
Yra laidų, kurių net pačios televizijos gėdyjasi (ne, tai ne „Angelai”). Tai senas geras „Sveikinimų koncertas”, kuris bus vėl rodomas per TV3 po dvi popietės valandas šeštadieniais ir sekmadieniais.
Gėda ne tik dėl žanro, bet gėda ir dėl to, jog lyderė TV3 šioje vietoje bando įdurti visų pamirštai „Baltijos televizijai”, kuri rodo tokią laidą būtent tuo pat metu.
Vietoj išvadų
Šiemetinis televizijų sezonas įdomus savo užkulsiniais žaidimais – kelerius metus to nebuvo. Pardavimo kreivės kildavo aukštyn, todėl į reitingus akcininkai, matyt, ne taip gilinosi. Dabar klaidos labai skaudžios – ne tik dėl grėsmės reitingams (arba jų nepakilimui), bet ir dėl kaštų mažinimo, kuriuos reikia taupyti visur ir visada. Kiekviena prodiuserio ir programų direkcijos klaida dabar matoma iš karto, ir, kaip matom, už tas klaidas yra baudžiama.
Ar keičiasi žiūrovas krizės metu? Reikia pasakyti, jog „taip” ir pridėti žodelį „deja”. Deja, taip. Krizės metu žiūrovui reikia pigesnių juokų (kaip „Dzin” ir „Laba diena”), daugiau loterijų ir žaidimų („Taip arba Ne” šią savaitę truks beveik tris valandas!), daugiau laimingų istorjų (pvz. kaip „Angelai” Jonaičiui darbo Vilniuje ieškojo).