Rūta Oginskaitė „Nes aš nežinojau, kad tu nežinai. Knyga apie Vytautą Kernagį”

   
     

Šie metai lietuviškam knygų leidybos verslui yra lietuviškų biografijų ir autobiografijų bumo metai. Perkamiausių knygų viršūnėse dažnai „puikuojasi” biografijos personų, kurias norisi nuoširdžiai apvemt (Gintarė Karaliūnaitė? Radži? Džordana Butkutė?, KAS ČIA DABAR?), vienintelė paguoda – viltis, jog tai padės dar didesniai tautos daliai prisiminti skaitymo džiaugsmą.

Kadangi turiu įprotį užmesti akį į perkamiausių knygų TOP-10 lentynas tiek knygynuose, tiek prekybos centruose, tai per šias šventes visur pirmauja Rūtos Oginskaitės knyga apie Vytautą Kernagį „Aš nežinojau, kad tu nežinai”. Ačiūdie, dar nesame visiškai sugedę ir kažkas sugeba aplenkti Radži.

Vytauto Kernagio pristatinėti nereikia – spalvingas artistas, kurio biografijos epizoduose ir „Brodo vaikai”, ir „Kabaretas tarp girnų”, ir dainuojamoji poezija, ir „Kancaras”, ir net „Paskutinis šansas”. Vytautas Kernagis savęs nelaikė aktoriumi, nelaikė dainininku, nelaikė muzikantu – jis vadino save artistu. Jis yra vienas iš lietuvių, kuris tikrai vertas biografinės knygos.

Tačiau grįžkime prie pačios knygos – man atrodo, ji išėjo silpna. V.Kernagio gyvenimas ilgas ir spalvingas, todėl knyga gavosi didelė – virš 500 puslapių. Nors autorė Rūta Oginskaitė įžangoje rašo, jog knygą planavo kartu su V.Kernagiu jam dar esant gyvam, tačiau man labiausiai užkliuvo jog knyga neturi veido ir formato – ilgas faktų, interviu ir epizodų aprašymo kratinys be didelei knygai būtino junginio.

Nors autorė labai gerai asmeniškai pažinojo Vytautą Kernagį, tačiau pasibaigus įžangai sunku pajusti autorės prisilietimą prie šios iškilios asmenybės: knygoje surinkta gausybė fakų, pakalbintos kelios dešimtys V.Kernagiui artimų žmonių, tačiau skonis „enciklopediškas”. Pabaigus knygą, nenustebino, jog knygos pabaigoje kaip moksliniame veikale nurodytos nuorodos į kiekvieną garso įrašą, straipsnį ar interviu, kuriais pasiremta rašant biografiją.

Bet kokiu atveju, biografinė knyga vertinga dėl asmenybės, apie kurį ji yra parašyta – įdomių gyvenimo detalių, kurias pažinti verta yra daug.

Beje, vienu metu knyga parduodama dviem skirtingais formatais – apie 40 litų kainuojantis leidimas kietais viršeliais su CD ir mažiau nei 20 litų kainuojanti „minkštų viršelių” versija.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

7 komentarai

 1. Joli - 2010 01 2, 17:57

  Ir beje, knygos kietais virseliais tirazas pasibaige dar pries pat Kaledas.:)
  Del vientisumo trukumo tai visiskai sutinku.

 2. kuku - 2010 01 2, 20:24

  Katik isejusi V. Ivanausko biogafija – atgaiva kunui ir sielai :)

 3. kvanksht - 2010 01 4, 12:45

  Joli, katik ėjau pro Vagos knygyną Gedimino pr., guli knyga kietais viršeliais.
  Neseniai perskaičiau šią knygą, iš tiesų, pusę knygos skaitėsi gan lengvai ir greitai ir buvo labai įdomu. Kita gi pusė, kur prasideda atgimimo laikai, atgaunama nepriklausomybė, prasideda, kaip Simonas sako, enciklopediškas vardijamas, nors neabejoju, kad Vytauto gyvenimas buvo ne ką mažiau spalvingesnis nei jaunystėje.

 4. vilnius - 2010 01 4, 16:16

  O man kaip tik labiausiai patiko ta dalis, kur po Atgimimo… Na, nuo Estrados. O pabaiga… na, pagarba autorei… Nesuprantu žurnalisto, nesuprantu, ko jam trūko. Gal tik šiaip reikėjo parašyt? Nes knyga – gryna dvaia. Laikas, žmonės, gyvybė… Jokios enciklopedijos neujutau, gal juokaujat? šros byra skaitant – taip viskas iš tikrųjų

 5. Maumaz - 2010 01 8, 13:38

  Och tu, mano mintis nukosėjai :)

 6. Egle - 2010 01 15, 15:59

  Kaip tik skaitau sia knyga, jau baigineju. Nusipirkau pries pora savaiciu internetu, kietais virseliais. Kadangi be galo zaviuosi V. Kernagio asmenybe, tai ir knyga patinka. Joje Kernagio asmenybe atskleista per zmoniu pasakojimus, prisiminimus, jo pacio kadaise duotus interviu…ir visas aprasymas jo kurybos geras, juk jis ir atsiskleide per scena, kuryba…ir asara nubraukiau. Man patiko..

 7. jurkis - 2010 01 19, 17:36

  Senelis Šaltis padovanojo 2 biografines knygas – apie Valinską ir apie Kernagį. Pastaroji milijoną kartų geresnė nei pirmoji (nors abu vyrukai asmenybės). Perskaičiau su pasigardžiavimu, skaitydavau iki vėlyvos nakties, kaip vaikystėje :).

Leave a reply