„Estonian Air” vykdys skrydžius tarp Vilniaus ir Berlyno
„Estonian Air” toliau plečia veiklą Vilniaus oro uoste. Nuo gegužės 1 dienos, „Estonian Air” keturis kartus per savaitę skraidys tarp Vilniaus ir Berlyno.
Skrydžiai tarp Vilniaus ir Berlyno Tegelio oro uostų vyks pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais „Boeing 737-500” lėktuvu. Lėktuvas iš Vilniaus kils 13 val. 50 minučių, Berlyne leisis 14 val. 25 min. Iš Tegelio oro uosto pakils 15 val. 5 min., Vilniuje leisis 17 val. 50 minučių.
Tai penktoji tiesioginė skrydžių kryptis, kuria „Estonian Air” skraidys iš Vilniaus oro uosto. Šiuo metu „Estonian Air” skraido į Amsterdamą, Stokholmą, Milaną ir Taliną.
„Estonian Air” Vilnius-Berlynas maršrute siūlys apie 4000 kėdžių per mėnesį. Tai daugiau nei rekordinį mėnesį 2008 m., todėl pakankama pasiūla turėtų stimuliuoti paklausą skrydžiams tarp Lietuvos ir Vokietijos sostinių. Vokietija yra viena iš prioritetinių rinkų mūsų turizmo sferai, o turistams tvarkaraštis ypač patogus – Vilniuje galima praleisti tiek savaitgalį, tiek ilgesnį laiką. Be to, gegužę „Estonian Air” pradės skrydžius į Berlyną ir iš Talino, todėl turizmui patrauklus bus produktas ekskursija po Baltijos šalis – pradėti kelionę Vilniuje, baigti Taline, arba atvirkščiai.
Skrydžiai tarp Vilniaus ir Berlyno buvo nutrūkę nuo 2009 sausio m. Tų pačių metų gruodį „airBaltic” bandė gražinti skrydžius, tačiau po 6 mėnesių skrydžius nutraukė. 2010 m. gegužę „Ryanair” pradėjo skrydžius iš Kauno į Berlyno Šionefildo oro uostą, kuriuos šiuo metu vykdo keturis kartus per savaitę, tačiau nuo 2011 m. kovo pabaigos pranešė šiuos skrydžius nutrauksianti.
Nuo kovo 27 dienos „Estonian Air” padidins skrydžių į Amsterdamą ir Taliną skaičių. Į Amsterdamą „vietų pasiūla” bus didinama 16% – bus vykdomas papildomas skrydis šeštadieniais. Tarp Vilniaus ir Talino skrydžių padaugės daugiau trečdaliu – iki 11 skrydžių per savaitę.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
1 108 komentarai
Leave a reply
Pagaliau naujienos. Ne tokios, kurių tikėjausi, bet geriau nei nieko. Kažin kiek estai išsilaikys kryptyje. Manau būtų protinga pasirašyti codeshare su berlin air. Nes viskas gali baigtis kaip BT.
Estonian manau kad nenutrauks šio maršruto nes skrydis bus žymei patogesnins nei su F50 ar DASH plius tarp rytų vokiečių populiarūs turai po baltijos šalis Vilnius-Ryga-Talinas
Visai idomios naujienos, nors kazkaip tikejausi kad estai Londona pabandys paleist is Vilniaus.
Tai kas nupirko Aurelą? BAS? Flickas?
Matomai viska leme Ryanair atsitraukimas visgi kryptis buvo gan populiari is KUN.
Keistas sprendimas. Aš visgi manau, kad į kokį Diuseldorfą potencialas būtų didesnis nei į Berlyną – tikrai ne su Estonian kainomis į turistus orientuotis. Bet gal laisvas lėktuvo laikas tarp Amsterdamo ir Stokholmo riboja, o artimų miestų ne taip ir daug.
Estonian vėl viską teisingai padarė iki galo. Bilietų prekyba atsidarė likus keturiems su puse mėnesio. Aktyviai dirbanti sales force manau vasaros mėnesiams gegužei-rugsėjui drąsiai Vokietijos agentūroms išstums kokį 1000 block vietų per mėnesį. Apie 1500 vietų užpildys pastovus verslo srautas. Lieka 500-1000 vietų, kuriuos lieka „Estonian” parduoti pavieniams turistams – manau nesunkai įmanoma. O su „Estonian” verslo modeliu ir kainodara, jau ant 55-60% cabin load factor 1,5 valandos Boeing segmente maršrutas gali būti profitable.
O su AirBerlin gal nesusitars, tiek sunkiai dalinasi jungimais, tačiau ir be codeshare, bet susitarus dėl onwards connections, Estonian gali bendradarbiaut Tegelyje su Lufthansa, Heinan. Išvykimas pataiko į pietinį Lufthansa wave, todėl verslas gali per Berlyną visą Vokietiją pasiekt: Niurnbergą, Štutgartą, Kelną, Diuseldorfą
Tiesa, Londonas būtų „unbeatable”. Bet čia tikriausiai tik rotacijos skylė užpildyta. Įdomu, kas bus su „Aurela”? Kol kas rimtesnės paskalos neprasisunkė.
Estonian po truputi arteja prie airBaltic pagal krypciu skaiciu:
Estonian Air: Amsterdam, Berlin-Tegel, Milan-Malpensa, Stockholm-Arlanda, Tallinn
AirBaltic: Copenhagen, Munich, Paris-Charles de Gaulle, Riga, Rome-Fiumicino, Tallinn
Pagal keleiviu kieki tikriausiai dar labai atsilieka, nes airBaltic daug surenka tranzito per Ryga.
Butu idomu pamatyti kaip dabar a/k issidesciusios pagal pervezamus keleivius, kokie skaiciai ?
Balandi startuoja Wizzair su 8 kryptim, tai trys kompanijos kol kas daugiausia krypciu siulo is Vilniaus.
Laukiam kas bus su BAS, ar pasiskelbs kaip zadejo sausi ?
Alioša, gal pasirink vieną kalbą – lietuvių arba anglų, nes tokia mišrainė nesiskaito. Čia gal mandrumo proveržis, tačiau reikėtų rašyti viena kalba.
gera naujiena
Tomai, o tu visada kai ateini i svecius kitus moki kaip reikia elgtis, kaip kalbeti ir ka sakyti?
Is Berlino buna daug geru kainu tolimom kriptim, butu gerai codeshare su didesniu partneriu, kaip Estai Amsterdame padare.
Tomai, manau pakankamai daugeliui zmoniu cia angliski terminai (pabreziu-terminai) yra labiau suprantami ir naudojami kasdien. Tai yra siandienine verslo kalba, ir niekas nekvarsina galvos naudodamas lietuviskus naujadarus.
Paziurejau, bilietai jau parduodami, dabar Vilnius-Berlin (i viena puse) maziausia Estonian kaina €75.97 (262 Lt), su persedimu Rygoje airBaltic – 283 Lt . Gaunasi patraukliau nei airBaltic ir kainos, ir bagazo, ir laiko atzvilgiu.
Labiausiai keista, kad Estonian to reiso neatidarė dar žiemos sezone. Beje, skaičiuojantieji AirBaltic užmiršta žiemą nuimtus reisus- Londoną, Dubliną. Nors ne faktas, kad jų nesiims koks BAS.
O Estonian labai reikia AirBerlin codeshare’o ir daugiau lėktuvų (juolab, kad skraidys ir iš Vilniaus ir iš Talino). Visus tris CRJ gaut 2011.
Avia kompanijos jau taiko naujus VNO mokesčius. Beje, KLM klientų aptarnavimo centras patikino, jei keleiviai sumokėjo 45 Lt, tai mokesčio skirtumas bus grąžintas keleiviui po to, kai gaus oficialų kainų pasikeitimo patvirtinimą.
idomu ar AY man grazins, nes as sumokejau 45lt.?
@rpi >kai gaus oficialų kainų pasikeitimo patvirtinimą. ???
Avia kompanijos iki siol negavo is VNO oficialaus patvirtinimo ?
Jau gavo matyt, nes jau taikomi nauji mokesčiai. Bet dar šios savaitės pradžioje buvo taikomi senieji.
@Vytautas-NT Del airBaltic vasaros skrydziu Londonas, Dublinas ir kt. Manau cia gali susidaryti idomi situacija, jei is tikruju balandi kaip ir skelbesi prades veikla BAS. Nes tada dalis ju skrydziu dubliuosis su airBaltic. Idomi situacija bresta …
Nebus reklamos apie Lietuvą – nebus ir skrydžių
http://www.veidas.lt/ekonomika/verslas/nebus-reklamos-apie-lietuva-–-nebus-ir-skrydziu
Kad ir estiskais tempais, bet VNO po truputi isivaziuoja
Tempai estiški, nes daugiausia gerų naujienų generuoja Estonian.
Klausimas toks- koks dabar užpildymas skrydžių į Stokholmą ir Amsterdamą bei Milaną?
Vizualiai kiek paziuriu tai tik Amsterdamo uzpildymas gerai atrodo, O Stokholmo tai labai svyruoja kiek teko matyt…
>>Aliosai.
tu matematika truputi pasitikrink :).
Jie pasiulys vietu per menesi su savo Boeing virs 4300. taigi jiems net ir labai pasistengus liks ~1800. o su ~50 % apkrovimu, tai neilgai temps. Kaip ir Stokholmu dabar kur kokie 45-50 proc. uzkrovimas…
aisku pasiekiamumas gerai, taciau kokia kaina tai bus vezejui..
Greiciau Estonian Air gautu tuos CRJ900,tai Vilniui butu tinkamas lektuvas.Beje OV atidaro TLL-TXL 3 kartus per sav.
Vasaros sezonas VNO nusimato neblogas,belieka laukti naujienu is BAS
@Tadas Is ko sprendi, kad vasaros sezonas nusimato neblogas ? Kol kas realiai tik naujas zaidejas Wizzair duoda optimizmo. Turi daugiau informacijos ?
Skrydziu daugejimas manau jau neblogai,zinoma reikia ir keleiviu,nes gali buti kaip ir anais metais su BT.
Lithuanian carrier safely on the road to recovery
Jan 14, 2011 (newstodate): The Lithuanian carrier Aurela is on the way to financial security after a sale of shares in the airline.
-I can confirm that we have now reached agreement with a new investor, and technically speaking we are readying to take the next step which will entail the materialization of the agreement – the transfer of capital, says Antanas Simutis, Aurela sales manager.
-At the same time I can also confirm that we are indeed still in possession of our AOC. What has happened is that we have presented the Lithuanian Ministry of Transportation with a full overview of our financial situation to prove that we have no liabilities to passengers and no debts to state of private providers and that we have no current ticket sales activities.
-Based on this, the Ministry has issued us with a temporary operating license valid till July 7, 2011. Once we present a confirmed new investor to prove our long-term financial viability, the operating license will be turned into a permanent license again, and we are fully back to normal.
-I find it only natural for the Ministry to take the said action, seen on the background of the sad demises of other Lithuanian carriers flyLAL and Star1. In our case, the sheet is clean, says Mr Simutis.
Labiausiai aš ramus dėl Wizz. Iš esmės jie ateina į Star1 paliktą nišą ir iš dalies perima jų kryptis (Londonas, Barselona, Milanas), tad dalis krypčių bus beveik garantuotai sėkmingos, o dėl kitų gali būti visko. Spėju su Roma irgi problemų nebus- nebent AirBaltic įsivels į kainų karą. Stokholmas man primena Ryanair Oslo variantą- jei kainos bus proto ribose- bus ir važiuojančių.
Daugiausia mįslių kelia Doncaster’is, Cork’as ir Einhoven’as.
Kadangi Wizz taip ir nepasitraukė iš Rygos, kur konkurencija labai didelė, tai Vilniuje jų šansai geresni. Be to, blogiausiu atveju jie galės naudot Vilnių W tipo skrydžiams su mažesniu krypčių skaičium.
Bent jau lietuviškais įgulas Wizz surinks be problemų. O vat su A320 pilotais bus sunkiau- lietuviai paprastai mokėsi B737 pilotuot.
Šiuo metu visa žiniasklaida mirga apie Lietuvos įvaizdį: „Lietuva kitų akimis: aštriadančių ir vienakojų lesbiečių kraštas, kuriame iš bado mintama arkliena”, „E.Lucasas: Lietuva susikūrė neprognozuojamos šalies įvaizdį” ir t.t. Tame kontekste prisiminiau, kad katalonai yra galbūt palankiausi Lietuvos atžvilgiu, jiems Lietuva iki šiol yra garbingas pavyzdys, jie labai palankiai šneka apie Lietuvą ir nori žinoti daugiau apie ją. Tai matyt susiję su Katalonijos nepriklausomybės siekiu ( kas buvot, žinot , kad net automobiliu ženklus jie nelegaliai naudoja su CA užrašu). Ir čia aš pradedu galvot kaip visa tai išnaudoti Lietuvai naudinga linkme aviacijos prasme, kodėl gi nepabandyti (nors ir visiška utopija) sukontaktuoti su Katalonijos LCC Vueling, kurie plečia savo bazių tinklą Europoje. Nebutinai, kad atidarytų bazę Lietuvoje, bet kad iš savo bazių skristų į Vilnių.
(Vueling closed 2010 with over 11m. passengers carried
Vueling, the new generation airline, carried 11,036,183 passengers in the January-December 2010 period, which represents a 35% increase when compared with the same period last year.)
Na čia toks pamastymas Lietuvos įvaizdžio tema …
Neužmirškit kad dar ir čempionatas turėtų išjudinti rinką šiemet.
Čempionatas Lietuvos turizmui yra labiau šansas, kuriuo galima pasinaudoti, bet ne garantas kažkokiam ženkliam augimui.
Prongozuojama, jog į Europos krepšinio čempionatą atvyks 20 000 – 25 000 dalyvių ir žiūrovų iš užsienio. Didžioji dalis fanų bus iš aplinkinių šalių, kurie greičiausiai rinksis antžeminį transportą.
Todėl oro uostais, tikėtina, jog naudosis 10 000 – 15 000 dalyvių.
Vasaros mėnesiais Vilniaus oro uostas aptarnauja apie 150 000 keleivių per mėnesį, Kauno – apie 100 000. Taigi, rugpjūtį ir rugsėjį oro uostai gali tikėtis apie 5% papildomo prieaugio, kurį „dovanos” čempionatas. Be to, beveik visos komandos atskris čarteriais, iš didžiųjų krepšinio šalių taip pat numatomi organizuoti čarteriai, todėl reguliarių skrydžių paklausai krepšinio čempionatas turės įtaką tik kelias dienas.
Realiai ką noriu pasakyti, jog krepšinio čempionatas nėra kokia panacėja ir metiniams rezultatams neturės nė 1% prieaugio nė vienam oro uostui. Aviaciją realiai įtakoti gali renginių sistema, o ne pavienis renginys – tai jau užduotis šaliai tapti sporto renginių/konferencijų/kultūros renginių valstybe.
Čempionato datos: EUROBASKET, Lithuania 2011, August 31 – September 18, 2011. Reiškia, kad išjudinti rinką nauji skrydžiai turi atsirasti vasaros sezono grafikui. O tai reiškia, kad apie tai turi buti skelbiama jau dabar, kaip pvz. Wizzair ar Estonian nauji skrydžiai. Jūs ką nors girdėjot apie tai ? Aš ne. Taip kad realiai(?) iki krepšinio čempionato gali pradėti skraidyti tik neaiškusis BAS.
Filosofinis klausimas: kas geriau Estonian- laikyt lėktuvą VNO tarp Amsterdamo ir Stokholmo ar suskraidyt pustuščiu į Berlyną?
@Vytautas-NT O kodėl čia filosofinis klausimas ? Matematinis ar tiesiog aritmetinis.
Dar vienas klausimas į Berlyną Estonian skraidys ne kasdien. Kur jie skraidys, kai neskraidys į Berlyną (3 kartai per savaitę)?
„Estonian Air” sieka stiprinti savo veiklą Vilniaus oro uoste. Iš daugiau skrydžių maršrutų yra ir netiesioginė nauda – daugiau žmonių pastebi, jog tai aviakompanija vykdanti skrydžius iš Vilniaus, didina kompanijos žinomumą, brand’o vertę Lietuvos rinkoje ir kt.
„Estonian Air” tikrai labai pamatuoja savo sprendimus ir atlieka labai gilias analizes prieš paleisdami maršrutus. Berlyno kryptis tikrai nėra „garantuotos sėkmės” kryptis, todėl „įvedinėti” ją žiemą, kada lieka tik verslo srautai ir beveik jokio turizmo (ypač Lietuvos kryptimi) išties būtų sunku. Vasara yra būtent tinkamas metas krypties „įsukimui”. Ar galima šią kryptį įsukti iki 3000-3500 keleivių srauto? Esu tikras, jog per metus taip.
„Estonian Air” daug deda vilčių į turizmo grupes. Praėjusią vasarą „Hamburg International” vykdė bene 15 čarterių iš Vokietijos miestų į Vilnių. Prisiminkim, jog „flyLAL” veiklai užsibaigus ir nebelikus skrydžių tarp Vilniaus ir Paryžių, „Estonian Air” uždarė reisą iš Talino į Paryžių. O priežastis buvo, jog nebeliko „trijų Baltijos šalių” paketo turizmo grupių, kurios pradėdavo ekskursiją Taline, o baigdavo Vilniuje ir atvirkščiai. Todėl gegužės 1 d. pradedam skrydžiai iš Talino ir Vilniaus kartu, kas, manau, leis „Estonian” tikrai patrauklų produktą siūlyti.
Beje, „Estonian Air” Talinas-Berlynas vykdys „seasonal” skrydžius iki spalio pabaigos, tuo tarpu Vilnius-Berlynas planuojami reguliarūs „all-year-round”.
„Estonian Air” dirba tradicinės aviakompanijos modeliu, kur yra labai svarbus maršruto „įdirbis”. Paprastas pavyzdys yra Vilnius-Amsterdamas kryptis, kur „flyLAL” tikrai buvo labai gerai sau įdirbusi maršrutą. Tačiau „Estonian Air” po metų pradėjus vėl šį maršrutą „įdirbinėti” pradžioje srautas buvo labai mažas, tačiau nuosekliai auga ir auga, net dabar – žiemos mėnesiais.
Vytautas-NT: šeštadieniais skraidys į Milaną. Tvarkaraštis bus pakeistas į popietės skrydį, kadangi nuo kovo pabaigos rytinis Amsterdamo reisas bus vykdomas ir šeštadieniais.
Beje, gruodį AMS-VNO segmentas buvo užpildytas geriau nei VNO-AMS. Pamenu, daug kas pastebėjo, jog rytinis skrydis iš AMS neleis vystyti tranzito. Į AMS pagrindinė visų „long-haul” reisų banga atvyksta anksti ryte 6-9 val., todėl 9:40 išvykimas iš AMS yra puikus jungimas. Be to, ir europinė KLM banga atvyksta į AMS prieš devynias (visi lėktuvai, kuriuos KLM išsiunčia „nakvoti” į kitus oro uostus).
Kad „Estonian Air” atidarė bazę VNO ir plečiasi ,- net nediskutuotinas gėris. Tai tikrai praeitų metų VNO įvykis. Sėkmės jiems ! Tikiuosi tai nepaskutinė Estonian nauja kryptis iš VNO.
Šiaip tai Lufthansa pavyzdys parodė, kad normaliam tranzitui reikia dviejų reisų per dieną. Aš asmeniškai anksčiau labiausiai mėgau CSA: rytiniu- pirmyn, o vakariniu-atgal. Su dabartiniu tvarkaraščiu man lieka LOT, SAS ir dabar jau Lufthansa.
Manyčiau jei Estai paleistų vakarinį skrydį VNO-AMS su CRJ-900 arba TLL-VNO-AMS- irgi pririnktų keleivių, nes užkabintų visus Europos keleivius ir galėtų net Briuselio dalį paimt.
Nes važiuot ryte į oro uosta kokiam 7 val. skrydžiui ar pan. yra savižudybė- net pusryčių negausi.
Su Estonian ir Milanu išaina įdomiai. Žiema aš suprantu- taikoma į slidininkus. Bet vasara vienas skrydis per savaite kažin ar efektyvus- reikėtų bent dviejų.
Tokiu atveju efektyviam lėktuvo išnaudojimui lieka dar 2 savaitiniai skrydžiai- galima bandyt kokią eksperimentinę krypti.
Beje, AirBaltic skraido iš Vilniaus į Paryžių jau metai laiko. Tai kokios problemos Taline?
airBaltic pradėjus Vilnius-Paryžius, „Estonian” irgi sugražino Talinas-Paryžius. Tiesa, irgi sezoninį reisą – tik vasarą.
O ČSA viena iš bėdų – Vilnius-Praha srautas beveik neegzistuoja. Egzistuoja tik tranzitinis per Prahą į kitus miestus. Todėl dėl tranzito į kitus Europos miestus ČSA sunkiai sekasi konkuruoti su tokiais žaidėjais kaip SAS, Lufthansa, LOT, Finnair, KLM, Austrian.
„Lufthansa” tranzitą puikiai darė ir su vienu reisu, tiesiog antras reisas yra „capacity” didinimas ir produkto patrauklumo didinimas.
O AMS nutolęs nuo Vilniaus yra per du su puse valandos, todėl europinis tranzitas tiesiog neefektyvus, nes mažai tėra miestų, kur per AMS galima skristi be laiko nuostolių (iš principo UK, gal dar pietų Prancūzija ar Ispanija, kurios yra pankankamai toli, jog laiko nuostolis nebūtų toks didelis). Į Europos miestus galima skristi per RIX, ARN, CPH, PRG, WAW, FRA. Tuo tarpu AMS iš principo yra „long haul connections” skirtas ir tai matosi iš VNO-AMS maršruto ataskaitų. Kaip ir HEL, kuris yra „ne vakarų” kryptimi nuo Vilniaus ir Europinis tranzitas per HEL iš Vilniaus beveik nevyksta.
Kad Vytautas-NT jau susidomėjo AMS analizė, tai kaip tik patikrinau IATA PaxIS duomenis ir padariau VNO-AMS segmento analizę (2010 m. III ketvirčio duomenys):
1. point-to-point srautas – 58%;
2. Čikaga – 5%;
3. Niujorkas – 3%;
4. Bordo – 2%;
5. Edinburgas – 2%;
6. Mumbajus – 2%;
7. Aberdynas – 1,5%.
Toliau po 1% eina: Kardifas, Bostonas, Niukaslis, Memfis, Torontas, Madridas, Los Anželas, Londonas, Nica, Osaka, Pekinas, Atlanta.
Simonai, spauda skelbia, kad estai skraidys tik vasarą. „Skrydžius šiuo maršrutu vykdysime iki spalio 29 dienos”, – teigė p. Eskelinen. vz.lt kaip yra iš tiesų?
Intensija yra skraidyti visus metus. Pradžiai pardavimai vyks iki žiemos tvarkaraščio pradžios, tačiau jei viskas gerai, tai vyks visus metus.
„Estonian Air” grąžins Vilniui tiesioginį susisiekimą su Berlynu
http://vz.lt/rss/straipsnis/2011/01/14/Estonian_Air_grazins_Vilniui_tiesiogini_susisiekima_s
Kodel Estonian didina skrydziu skaiciu i Talina ? Nori atimti dali tranzito is Rygos ?
Jurgi, ne dėl tranzito, o dėl atsigaunančio verslo srauto ir noro didinti rinkos dalį konkuruojant su BT. VNO-TLL segmente daugiau yra tranzito per Vilnių nei Taliną.
Na tai dabar galima butų paskelbti, kad pagaliau VNO įvykdė tai, ką suformulavo speciali darbo grupė 2009 m. :) –
„Speciali darbo grupė nusprendė, kad Lietuvai svarbiausios skrydžių kryptys – Amsterdamas, Londonas, Berlynas, Paryžius, Milanas ir Barselona.”
Kas atsitiko Ell725 (VNO-ARN)?Panasu jog grizta atgal i VNO
Simonui >> del AMS kazkaip galvojau , kad tranzitas bent 75-80 proc.
Gal gal primesti kiek skiriasi PaxIs skaiciai AMS per metus nuo oro uosto statistikos?
(nes kiek zinau, ten internetu parduotu bilietu nerodo, bei dar kazko, tik bsp pardavimai).
Cia ir visai idomu:
Estonian Air’s Council has asked the Estonian Air team to analyze profitability of a helicopter line between Tallinn and Helsinki.
“Development of the helicopter line has been discussed among the council members many times. Convenient and fast air connections from Tallinn are the priorities for the airline and the helicopter line could support also our eastward transit traffic,” said Andrus Aljas, Estonian Air’s President and CEO.
“Estonian Air is currently assessing many possibilities to widen its network and for offering better customer service,” added Aljas.
Kas link CSA ir Prahos, tai manau jiems patiems reikia padirbėt. Jei jie pasiūlytų Vilnius-Praha biletus po 300 Lt aš manau be didesnio vargo užpildytų lėktuvus ir tiesioginiu srautu.
Kitas dalykas, jei CSA turėtų mežesnius lėktuvus (kaip pavyzdžiui LOT Embraer ar CRJ), tai galėtų padaryti ir naktinį reisą su mažesniu lėktuvu- taip darydami tranzitą per Prahą patrauklesnį.
Kas link Lufthansos, tai iki šiol aš niekad nesinaudojau jų paslaugom skrydžiams po Europą, nes skrydis vidury dienos šia prasme beviltiškas. Su rytiniu/naktiniusituacija keičiasi iš esmės.
Kas link Europietiško tranzito, tai aišku kelionės trukmės faktorius galioja, bet yra visokių bet. KLM gali pasiūlyt skrydžius į egzotiškesnius oro uostus. Kitas dalykas- kaina. Jei su CSA bilietas kainuos 2000 Lt, o su KLM tik 1000 Lt, tai skrisiu su KLM, nors skraidyt teks ilgiau…
Kiek pamenu FlyLAL laikais per Amsterdamą labai sėkmingai vyko ir Europinis tranzitas. Į tą pačią Italiją ir t.t. ir pan.
O tiesioginiam srautu vien rytinis skrydis nėra gerai. Nors jis ir ne 7 val, bet vistiek skrist namo daug maloniau yra vakare. Be to, vakarinis reisas kabintų dalį Briuselio gyventojų, kurie važiuotų į oro uostą traukiniu…
Vytautai-NT: aviakompanijos rūpi ne tik lėktuvų užpildymas, bet ir „revenues” – pajamos. „low cost” bendrovės tuščias vietas išdalina už simblinę kainą, tačiau tai yra reklama bei įsipareigojimų turizmo institutcijoms/savivaldybėms/oro uostams/valstybėms vykdymas, tačiau galutiniam rezultate vistiek rūpi pajamos.
Kuomet ČSA vykdė du kasdienius reisus, tai jų pagrindinis arkliukas buvo vežimas į „SkyTeam” aljanso miestus – Paryžių, Amsterdamą, Milaną ir Romą. ČSA reisas į Vilnių turi KLM, Alitalia, Air France ir Delta „codeshare”. Bet 2010 m. pradžioje įvykusi naujų maršrutų plėtra Vilniuje daug rinkos nukirto nuo ČSA. AMS kasdienis reisas nuėmė visą tiesioginį srautą į Amsterdamą bei pradėjo konkuruoti dėl vežimo į kitus „SkyTeam” miestus. Atsirado tiesioginiai skrydžiai į Paryžių, Milaną ir Romą, kas irgi nuėmė daug rinkos dalies.
Kas dėl egzotiškesnių oro uostų siūlymo – jie todėl ir vadinasi egzotiniai, jog niekam ten nereikia skristi :) Kad ir „brussels airlines” – jie siūlo puikią egzotiką – skrydžius į vidurio afrikos miestus, tačiau niekam iš Lietuvos ten nereikia – į visą afriką kartu paėmus per mėnesį yra 10 keleivių :)
Laurynai, mane irgi kiek nustebino, būčiau statęs, kad tiesioginis srautas yra iki 50%. Oro uostas neseka bilietų pardavimų, tik galutinį tašką analizuojam pagal galutinį išvykstančių kelionės tikslą, bet ne pagal segmentus.
PaxIS giriasi, kad rodo visą tranzitą, nepriklausomai nuo pardavimo būdo. Vienintelis dalykas, jog nesuseka kelionių su atskirais bilietais. Per tokį hub kaip AMS tokių keleivių gali būti, bet nemanau, jog daugiau nei 5%.
Prisiminkim SN bilietus uz 99 EUR i abi puses. Lygtais tai nera tikras low-cost’as. Nemanau,kad skrydis iki Prahos turetu kainuot daugiau 100 EUR. Nebent CSA dideli kastai. Aisku ju problema,kad jie nesiulo patys tolimu skrydziu, kuriais galetu konkuruot su KLM ir pan.
Tad is esmes jie turi dvi alternatyvas- arba sukurt tiesiogini srauta gerom kainom (gali ir netiesiogini) arba surast mazesniu lektuvu. Nes lenku LOT kai kuriom dienom uzpildymas turetu buti labai geras.
galim formuluot problema kitaip- Lufthansa tikisi pasididinti keleiviu srauta. kieno deka? Ar tolimojo tranzito (nemanau, kad labai isaugtu poreikio), ar skrydziu po Europa (nes dabar atsiveria dideles galimybes.
Jei butent Europa- gali del jos ir CSA pakovot.
Reiškia Wizz Air Eindhoveno reisas turėtų turėt pasisekimą – į Olandiją keleivių srautas yra.
@Vytautas-NT: nu tai turėjo gi čekai produktą click4sky, kur buvo galima už 400 Lt (pažaidus su valiutom už 360 Lt) į Prahą suskraidyt. Panaikino.
Ryanair v easyJet: how they compare with each other, and the rest
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/8241361/Ryanair-v-easyJet-how-they-compare-with-each-other-and-the-rest.html
siaip tai butu gerai paskelbti netiesioginiu krypciu TOP20. Pvz uz 2010 metus arba uz ziemos sezona. Pamatytume kokios kryptys turi potenciala.
Beje, Simonas galetu ir 2010 rezultatus apzvelgt lyginant su 2009.
kas link click4sky tai buvo toks keistas eksperimentas-pigiu kainu maskavimas po atskiru prekes zenklu. Manau AirBaltic vysnios yra daug efektyviau. pastebejau, kad AirBaltic vos ne su Ryanair konkuruoja pagal akciju skaiciu…
Jurgi, Veido straipsi reikia isspausdinti 32 kegliu ir Balnienei vietoj tapetu priklijoti.
Travel.ru apie Rygos reklama: http://www.travel.ru/news/2011/01/14/186544.html
Sveiki. Siek tie of topic. Gal zinote kiek kartu galime ryanair pakeisti skrydziu data?
Bransonai, tiek kiek negaila moketi po 25eur/pax one way change fee ;))
aciu
Uru uostas pasportavo: http://www.delfi.lt/news/daily/crime/vilniaus-oro-uoste-pavojus-del-sprogmenu.d?id=40860001 :)
Keista nes SAAB 2000 airBaltic kaip ir neturi … neveltui LNK žinios
Ryanair can’t make passengers print boarding passes, rules Barcelona judge
http://thereader.es/en/spain-news-stories/5712-Ryanair-cant-make-passengers-print-boarding-passes,-rules-Barcelona-judge.html
Easyjet have just announced a musician-friendlier policy to make flying for musicians music less like an extreme sport.
Musical instruments up to 30 x 117 x 38cm in size, allowing them to comfortably fit within the overhead lockers, will be accepted for carriage in the cabin. Larger instruments such as cellos can also be accepted in the cabin by special arrangement.
http://corporate.easyjet.com/en/media/latest-news/news-year-2011/12-01-2011-en.aspx
Įdomu kodėl Wizz pasirinko Romą, o ne Paryžių? Ar dėl to, kad jie į pagrindinį oro uostą skraido? Ar Roma dabar mažiau išnaudojama, nei Paryžius, nors reisuų skaičius panašus…
Kažkaip Estonian Air skelbiasi kad veikia online registracija skrydžiams iš Vilniaus į Amsterdamą, bet suvedus duomenis Vilniaus oro uoste kaip išvykimo taško net nėra…
Kas nutiko OV, kad atsauke AMS ir ARN skrydzius…???
Matyt lėktuvas pagedo. Į Amsterdamą keleivius paėmė Talino reisas.
bet tai ir OS atsauktas…. Cia matyt rukas kaltas…
Iš Talino lėktuvas į Stokholmą keleivių paimt negali…
galbut susije..
An Estonian Air Boeing 737-300, registration ES-ABJ performing flight OV-143 from Tallinn (Estonia) to Copenhagen (Denmark), had reached cruise FL360 about 110nm southwest of Tallinn when a drinking water pipe burst causing water to enter the cabin. The crew decided to return to Tallin for a safe landing about 50 minutes after departure.
Estonian kaip pastebėsit vykdo šiandien ir į AMS ir į ARN skrydžius. Tiesiog vykdo kitais numeriais. Vienas B735 stovi VNO taisomas, tai AMS reisas daromas TLL-VNO-AMS-TLL-VNO su B733. Po to tas lėktuvas skris VNO-ARN, o tada iš ARN atvyks kitas lėktuvas.
Estonian pakeitė skrydžio numeri ir cancelino AMS reisą, kadangi ne visi keleiviai tilpo į B733. Tai leido dalį keleivių išsiųsti per WAW ir CPH į galutinius kelionės taškus.
Palangos oro uostas tikisi sulaukti 4 proc. daugiau keleivių
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/palangos-oro-uostas-tikisi-sulaukti-4-proc-daugiau-keleiviu-326736
J.Jucevičiūtė BNS sakė, kad derybos dėl naujų krypčių iš Palangos oro uosto „eina į pabaigą”.
„Pagrindinė mūsų oro uosto užduotis – turėti naujų krypčių. Šiuo metu mes turime tik tris kryptis – Kopenhagą, Rygą ir Oslą. Mums yra be galo aktualios Maskvos, Vokietijos kryptys. Manome, kad būtų tikslinga pradėti skrydžius į Londoną. Šiuo metu yra deramasi su keliomis kompanijomis. Aš manau, kad greitu laiku turėtų paaiškėti”, – sakė J.Jucevičiūtė
Ryanair’as PLQ
OS VIE-VNO reisas šiandien atšauktas dėl rūko Vienos oro uoste. Dėl rūko FRA reisas FRA-VNO vėluos greičiausiai valandą.
Kazkas turite newstodate pasijungima?
2011-01-17: Another Russian carrier from star status to bankruptcy
Jei Ryanair prades skraidyt i Palanga, ar ne per mazas planuojamas 4 proc. augimas ?
@Linas, ar tai ne apie ta pati TRANSAERO kalbama?
@Donatas, tai vat ir noriu paprasyti, kas turi pasijungima, kad permestu apie ka ten raso…
Linai, jie ko gero apie utair nupirkta atlant-soyuz raso: http://www.aex.ru/news/2011/1/17/81737/
Mane labiau Vaisvilos komentaras domina:
“Esame pasilikę uždavinį šiais metais pritraukti dar vieną didelę pigių skrydžių bendrovę, kas mūsų keleivių kitimo dinamikai duos dar didesnį pagreitį, nes kompanijos “Wizz Air” atėjimas nuo balandžio mėnesio yra gana rimtas rinkos stimuliatorius. Mes manome, kad šioje vietoje reikia nesustoti ir dar paspausti, kad galėtume atsistoti į neblogą augimo dinamiką”, – teigė T.Vaišvila.
http://www.aviasistemos.lt/vilniaus-oro-uostas-siemet-sieks-pritraukti-dar-viena-pigiu-skrydziu-bendrove-t-vaisvila/
@oleg Na kalbos tikrai neblogos ir optimistines. Tikrai butu gerai tiek Ryanair, tiek easyjet Vilniuje. Gal but easyJet net geriau, tokiu atveju lietuvoj turetume visas tris LCC.
Na ir Vaisvilos prognozes jau realistiskesnes:
„Jis prognozavo, kad šiemet Vilniaus oro uostas aptarnaus 1,8 mln. keleivių. 2012 metais – 2,1 mln., 2013 metais – 2,5 mln. keleivių.”
Jei Vilniaus oro uostas pernai aptarnavo 1,37 mln. keleivių , tai 300 000 planuojamu Wizzair keleiviu ir beveik gaunasi tie siu metu skaiciai – 1.8 mln. Taip gaunasi , kad siems metams Ryanair ar easyJet neiskaiciuotas ?
Lithuanians just dream of, others do it: 6 new airlines launched their services from Riga International Airport in 2010. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36111
@Obs. Kaip ten baigesi aiskinimasis su Rygos oro uosto mokesciais ? Jie tikrai maziausi ?
Ir vėl planai per šiuos metus… reiškias vėlgi galima skrydžių pradžia 2012 vasara? O šiais metais bus kas nors? Nes kuo toliau tuo BAS man atrodo, kaip miražas… Tikiuosi klystu :|
Uz BAS nestatyciau, jau realiau, kad kokis LCC prades skraidyti, nei mistinis BAS…
Beje, manau, kad Ryanair į VNO neis. Nes atstumas nuo bazės pernelyg mažas. Kas kita yra easyjet. Galėtų Simonas patvirtinti su kiek aviakompaniju vyksta realios derybos. Ar p. Vaišvila neišputė to 10 kompanijų skaičiaus. Kadangi rezultatai galbūt jau būtų. Estonian įėjo į tą tarpą?
10 nėra didelis skaičius. Realiai vyksta su 12-15. Tiesa, apimtis tarp derybų objektų skiriasi – su vienomis bendrovėmis kalbama apie 1 maršrutą, su kitomis apie keletą, su kitomis apie bazės kūrimą ir t.t.
Simonai kaip del BAS? ar yra kokiu pasistumejimu? ar nuo pavasario realu, kad jie startuos?
Of course 10 isn’t a big number. After all in Lithuania is the midpoint of Europe!
Simonai, tai realiai iš to sąrašo galima ko nors tikėtis? Progresas yra koks nors ar viskas dar tik derybų stadijoje?
Kaip jau rasiau truputi anksciau , pagal VNO pletros prognuozuojamus skaicius siems metams (1,8 mln.kel.) neatrodo, kad dar siemet turesim dar kokia LCC baze Vilniuj. Nebent koki LCC viena-du reisus.
2010 m. prognuozuotas 2,5 mln. keleivių skaicius jau nukeliamas i 2013 metus. Tai gal tiems metams ir atsiras dar viena LCC baze. Arba dar kitais,- kartu su euro ivedimu 2014 m. Na, vienu zodziu, – tolimos prognozes.
Cia tokios isvados tik is pateikiamu prognuozuojamu keleiviu srautu. Jokiu didesniu ambiciju cia neizvelgiu.
Bet gal pasikeite VNO taktika,- jei anksciau skelbesi nerealius isivaizduojamus skaicius, tai dabar labai mazus neambicingus ir nesunkiai ivykdomus.
Manau visai realistiska butu po sekmingu Wizair metu VNO sulaukti antrojo lektuvo ir skrydziu ispletimo. Tai ka jie padare pvz. Bukareste.
Nesuprantu ko čia visi prisiriša prie prognozuojamų skaičių. Na bus keleivių šiemet ne 1.8, bet 2 mln. Tai ką, dėl to reikės T.Vaišvilą atleist, kaip blogą prognozuotoją.
Beje, jei Star1 būtų skraidęs iki metų galo, VNO skaičiai būtų kitokie.
Kas link kitų LCC, tai nemanau, kad kas nors iš jų čia bazę kurtų. Apskritai koks pasirinkimas yra be EasyJet? Nebent koks Vuealing, kuris rimtai pradėjo it už Ispanijos ribų. Nes be Wizz rytų Europoj nieko ir nebėr iš LCC.
Taigi realus scenarijus, kad bus kažkas su 1-2 reisais (panašiai, kaip Wizz Rygoje).
Kas link Palangos, tai Ryanair atidarius ten kokį 1-2 reisus emigrantinėm kryptim (Londonas/Dublinas) po 1-2 skrydžius per savaite kosminio augimo tikrai nebus. O vat rusus prisiviliot jiems reikia mirtinai. Išvis nesuprantu kodėl pernai UtAir nutraukė gana sėkmingą skrydį į Palangą?
Nežinau, matėt ar ne http://www.estonian-air.ee/crj/?/eng/ estai jau pristatinėja CRJ.
Gal žinote, ar VNO yra galimybė atsispausdinti sodinimo bilietą?
Visi trys Lietuvos oro uostai pazadejo nauju krypciu ir nauju a/k. Belieka palinketi pazadams issipildyti ir tiketis, kad kazkas is tu pazadu realizuosis jau siu metu vasaros sezonui.
Palangai vasara yra bene vienintelis sansas pritraukti nauju keleiviu, cia Maskva aisku butu jau senas zinomas klientas, tikiu, kad gali ir Vokietija atsirasti (idomu kas skraidytu ?), bet tai tikriausiai butu sezoniniai marsrutai. Na o Londonas/Dublinas reisai galetu ir visus metus veikti.
Taip pat idomu, kuo gi baigsis kalba apie Maskvos reisa KUN. Na o VNO tai iki siol viskas idomu,- tiek daug erdves, galimybiu ir nesibaigianciu kalbu !
RIX mėgins vėl prikalbinti skraidyti SAS’ą?
This year, the airport’s passenger turnover could increase 5%, thanks to more capacious aircraft, whereas the number of flights from the airport is to grow almost 4% as the airport plans to bring back some of the airlines that previously halted flights to Riga, the airport’s board chairman Arnis Luhse said previously.
Turiu vieną įdomų klausimą, gal kas žinote atsakymą? :) Ar įmanoma nusipirkti tokį kelionės draudimą, kuris apdraustų nuo dėl pirmojo lėktuvo vėlavimo praleisto tolimesnio skrydžio, jei tas skrydis nėra jungiamasis? T.y. ar įmanoma Ryanair, easyJet ir Wizzair bilietus tam tikra prasme paversti jungiamaisiais perkant draudimą? Domėjausi tuo internete, atsakymai įvairūs – vieni sako, kad neįmanoma, kiti sako, kad yra toks dalykas, tik reikalaujama, kad tarp skrydžių būtų kone 12 valandų tarpas. Gal kam teko susidurti?
O ne paprasčiau kreditinė kortelė su kelionės draudimu? Banke mušasi į krūtinę, kad būtent tokiems atvejams ir yra draudimas. Neteko pačiam išbandyti, bet gal ne veltui Swedbankis nutraukė šios paslaugos teikimą, Nordea naujoms salotinėms kortelėms įvedė apribojimus, kad bent pusę bilieto pirkti jų kortele, tarp skrydžių turi būti bent 2 valandų tarpas. Jei įveda paslaugos ribojimus, reiškia klientai naudojasi paslauga.
Kažkada girdėjau, kad If draudimas sutinka drausti net LCC jungtis. Bet čia reikia draudimo pardavėjų klaust.
Tokia draudimo rusis vadinasi „marsruto praradimas”, ir del jos (kaip ir del bet kurio kito specifinio draudimo) geriausiai kreiptis i draudimo brokerius – tuo jie ir uzsiima, kad suiesko ir suranda, kas apdraus.
„airBaltic“ 2010 metais skraidino daugiau nei 3 milijonus keleivių
http://www.lrytas.lt/-12953393091294842143-airbaltic-2010-metais-skraidino-daugiau-nei-3-milijonus-keleivių.htm
Viso per 2010 metus „airBaltic“ paslaugomis Vilniuje naudojosi 323,2 tūkst. keleivių, Palangoje 24,1 tūkst. keleivių, Kaune 18,3 tūkst. keleivių.
Idomu, kad Wizzair su vienu bazuojamu lektuvu siais metais planuoja is Vilniaus pervezti panasu kieki keleiviu – 300 000. Paziuresim, kas metu pabaigoj bus VNO vezejas Nr. 1. Ar tik ne Wizzair ?
Tai ,kad AirBaltic dabar daugiausia skraidina su Q-400 ir F50,tad Wizz A320 lengvai gali juos permusti. Juolab,kad ju uzpildymas bus gerokai didesnis.
Klausimas valdantiems iformacija-kiek pernai keleiviu perskraidino Star1? Gal jie su savo 1.5 lektuvo galejo irgi AirBaltic aplenkti, jei nebutu mire…
Aurela skraidina Zalgirio komanda i Valensija, galetu jie kokia ilgalaike sutarti pasirasyt, manau abiems pusems butu gerai…
airBaltic and Turkish Airlines to offer flight in Middle East, Asia and Africa. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36169
Ar nebus tik Romanovas nusipirkęs Aurelos:)
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/airbaltic-ir-turkish-airlines-pasirase-bendradarbiavimo-sutarti-del-bendru-skrydziu-194-133638
Romanovas megsta demesi, manau butu pasigyres :)
Matyt dar nesuderinta del Aurelos iki galo viskas.
14:56 14:56 SAS2746 KOPENHAGA Nusileido 14:56 Va i KUN pradejo ir SAS skraidyt :)
Wincai, o gal turi žinių, kada FR pabaigs savo vasaros tvarkaraštį. Du mėnesiai beliko, o nei Milano nei kitų krypčių nėra…
@Wincas-PLQ nesugebejo priimti,matyt rukas.
Tadai kam isdavei :)
Nemanau kad kas patikejo,bet kita syki neprasitarsiu :)
iš Small Planet Airlines feisbuko – turbūt neblogas užsakymas:
„Small Planet Airlines has joined other airlines which were involved in holidaymakers evacuation from Tunisia. As requested by US State Department, we operated relief cargo flight from Milan to Tunisia and after evacuated American holidaymakers from Tunisia to Morocco.”
Jei kam įdomu TLL statistika ir grafikai:
http://www.tallinn-airport.ee/eng/associates/GeneralInfo/statisticsandsurveys/?articleID=1355
@Donatas Labai smagu matyt TLL grafikus, butu visai šaunu ir VNO grafikus išvysti, o tai vis klausinėjam kas yra VNO TOP 10 airlines 2010. O čia žiūriu Small Planet Airlines turi 5 proc. TLL keleivių srauto :)
VNO neišsitaiso prieš pusė metų nurodytų klaidų lentelėse, o jūs čia apie grafikus svajojat.
Ryanair may operate flights from Tukums
http://bnn-news.com/2011/01/19/social/ryanair-operate-flights-tukums/
In future low cost airlines might operate flights from a small-town Tukums, instead of Riga, thus licensing of a private airport would be a solution for the swollen problem of unequal payments to Riga Airport.
The traditional airlines as airBaltic, Finnair and Lufthansa would keep operating flights from Riga, while the low cost airlines – Ryanair, Norwegian and Wizz Air – from Tukums. This will be possible, if SIA Tukums Airport ensures more beneficial conditions than Riga Airport.
Riga Airport Board Chairman Arnis Luhse told Neatkarīgā this idea has been discussed for some time already, however, no conclusion has been reached yet, thus there is nothing more to tell. Moreover, Riga Airport is willing to service low cost airlines itself, as it brings additional revenue.
Four million lats has been invested in Tukums Airport. Riga Airport has concluded an agreement with Tukums Airport. The new airport representatives are secret about the future plans of the airport. There are ongoing negotiations with airlines, which is actually a pretty sensitive issue. We need airlines so that the airport would have certificates and infrastructure, says Tukums Airport Executive Director Oksana Sergeja.
Paskelbta nauja airBaltic kryptis – skraidys iš Rygos į Budapeštą.
@Jurgis – Įdomiai Google išverčia straipsnį :)
@Audrius Prie ko cia Google ? Negi manai, kad BNN (Baltic News Network) savo pranesimus ruosia su Google translation ?
Siandien SK1742(CPH-VNO)SAS vykdo su A319.Tiek daug keleiviu?
Manau kad delto jog su SK744 atskrido beveik visi keleiviai is vakarykscio cancellinto reiso CPH-PLQ
kiek Labiau patyres negyre latviu vieno oro uosto politika,paaiskejo,kad low-cost’ams reikia atskiro. Tad realiai latvijoj turesim analogiska Kaunui situacija (tik oro uostas ga kiek arciau). Ir Rygos keleiviu sumazejima kokiais 600 tukst,o gal ir dar daugiau.
Gal tada ir Latviai gaus issvajota baze…
Vytautai-NT, nelygink situacijos pas latvius ir pas mus. RIX turi stipru bazini vezeja Airbaltic, VNO tokio vezejo nera. Latvijoje butu Arlanda-Skavsta modelis, su tranzito vystymu per RIX, ir lowcost’u oro uostu. Gi VNO-KUN siai dienai yra 2 tarpusavyje konkuruojantys oro uostai.
Kol mes meldžiamės BAS, Lodonas galvoja statyt 5 oro oro uostą. Negi Gatevicko’išppėlst negalima?
Plestis galvoja ir Kaunas:
Kauno oro uostas aiškinsis galimybes plėsti keleivių terminalą
http://bernardinai.lt/straipsnis/2011-01-19-kauno-oro-uostas-aiskinsis-galimybes-plesti-keleiviu-terminala/56416
O KUN nenorėtų pradžiai panaudot senojo terminalo. Kiek pamenu jie tam mažyčiam terminale sugebėjo kelis Ryanair reisus per dieną aptarnaut. Gal pradžiai tokios priemonės užtektų..?
Vytautai-NT, gera priemonė būtų pakliūti į spaudos puslapius, jei vėl grįžtume prie tos būdelės..
AMB nebėra, bet statybininkų dar daug liko… Daug terminalų su blogesniu ploto/keleivių, lėktuvų santykiu (ne Lietuvoje). Labai norint galima organizacinėm priemonėm pasistengti įrodyti, kad terminalas tragiškai mažas.
Tukums Airport hopes to attract low-cost carriers and change name to Jurmala Airport
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36233
Juk senas KUN terminalas senai paverstas „biuru” pastatu.
Kaip manote ar yra reali tikimybe kad i VNO skraidytu Air Berlin , ar Lufthansa is kitu miestu netik is frankfurto , ar net koks kitas vokieciu low-costas , nes visgi nuo geguzes 1d. Vokietija panaikina darbo rinkos apribojimus naujom ES narem , todel ten turetu padaugeti musu tautieciu ir skrydziu paklausa isaugtu. kaip manot ar toks variantas realus?
Manau, kad Estonian būtent dėl to ir bando Berlyną, kad jis taps emigracine kryptim..
@Mantas Tam ir atsirado Estonian Vilnius-Berlin reisas. Nemanau kad kokia kita vokieciu a/k dar pradetu skraidyti artimiausiu metu. Vienintelis sansas dar neaiskusis BAS, kurio planuose buvo Vokietija. Bet jau sausio pabaiga, o apie juos jokiu ziniu, taip kad gali buti eilinis blefas.
Pagal žemėlapį Tukums nuo Rygos yra panašiai, kaip Kaunas nuo Vilniaus (ypač žinant Latvijos kelius), tad analogija su Kaunu gana didelė.
Kitas dalykas, kad pažiūrėjus į dabartinį oro uosto būkle, tan reikės daugiau investicijų, nei buvo į KUN subetonuota. Klausimas Labiau patyrusiam- negi latviai daro klaidą?
Dėl BAS siūlau dar palaukt. Nes Flick’as gana rimtas vyraas. Bet jei vasarį nieko nebus, galima bus laikyti, jog eksperimentas nepavyko…
Vytautai-NT, Londonas ne penktą, bet net šeštą oro uostą statyti nori, jei Lutoną priskaičiuosime :)
A jo,- aš London city nepaskaičiavau…
@Vytautas-NT- Labiau patyres tikriausiai dar apie Daugpili nezino,ten irgi „nelegalios” statybos. :)
Tai ką, Latvijoj vyksta nelegali oro uostų plėtra?
Vytautai, prajuokinai su Flicku. Flickas – rimtas vyras :) Flickas yra Šleserio žmogus, kuris vykdo jo komandas. Ir oro bendrovės atidarymas Lietuvoje yra eilinis blefas, kad paspausti Latvijos vyriausybę, kuri pastaruoju metu bando perimti Air Baltic kontrolę, keisdama tarybą ir t.t. BAS planai nėra realūs. Jeigu jie norėtų pavasarį skraidyti, bilietų pardavimą turėtų leisti jau dabar ar bent žinoti su kuo skraidys ir kur. Negi nesuprantate, kad Flickas lietuvišką kortą naudoja kovoje Latvijoje.
Man idomiausia, kad tas oro uostas yra „private airport in Tukums” su visais is to isplaukianciais pliusais ir minusais. Idomu kam jis priklauso ir kas stumia visa si projekta ?
Del Flicko – tai iseitu, kad latviai tokie protingi, kad tiki viskuo, ka jiems Flickas sako ir isgirde apie BAS labai issigando. Sedi iki dabar drebanciom kinkom ir airBaltice pakeitimu nebus?
Pernai mažėjo skrydžių per Rygą
Kaune įsikūrusi “Ryanair” bazė, nauji tiesioginiai reisai ir patogesnis skrydžių laikas Tarptautiniame Vilniaus oro uoste sumažino keliaujančiųjų per Rygą skaičių.
“Ryanair” įsitvirtinus Lietuvoje, į Vilnių atėjus “Wizzair” ir kitoms bendrovėms, skraidančių per Rygą ir toliau turėtų mažėti”, – “Vilniaus dienai” sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Vilniaus oro uosto vadovas Tomas Vaišvila įsitikinęs, kad skrydžių iš Vilniaus ir toliau daugės. Jis tikisi, kad derybos bus baigtos ir skrydžius dar viena Lietuvos oro erdvės naujokė pradės nuo vasaros sezono.
“Pagrindinė priežastis, kodėl per Rygą skrendama rečiau: tris kartus per dieną vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Kopenhagą – vieną svarbiausių Europos oro uostų. Skrydžių laikus į patogesnius keleiviams pakoregavo ir lenkų, čekų oro bendrovės”, – sakė T.Vaišvila.
Anot jo, naujokių atėjimą į Vilniaus oro uostą ir skrydžių krypčių augimą lėmė ir sumažinti oro uosto mokesčiai.
“2009 metų pabaigoje “airBaltic” iš Vilniaus skrido tik dviem kryptimis, todėl natūralu, kad tuomet buvo didesnis srautas keliaujančių jungiamaisiais reisais per Rygą. Vėliau padidinus tiesioginių krypčių skaičių iš Vilniaus, keleivių srautas persikėlė į tiesioginius reisus, todėl ir matome sumažėjimą. Tačiau noriu pabrėžti, kad Ryga ir toliau išlieka kaip pagrindinis tranzitinis centras keliaujantiems į Rytų šalis”, – sakė “airBaltic” viceprezidentas ir generalinis direktorius Lietuvoje Tadas Vizgirda.
Anot jo, ateityje planuojama plėsti skrydžių kryptis ir išlaikyti stabilų keleivių, skrendančių per Rygą, srautą.
2010 metų birželį-gruodį, palyginti su tuo pačiu metu 2009-aisiais, skrendančių per Rygą iš Kauno sumažėjo 39,5 proc. iki 10,76 tūkst., iš Palangos – 30 proc. iki 18,52 tūkst., o iš Vilniaus – 18,5 proc. iki 155,22 tūkst.
Nuo 2009 metų vasaros iki dabar lėktuvų, skrendančių iš Kauno į Rygą, skaičius sumažėjo nuo 13 iki 6 per savaitę, Palangoje – nuo 14 iki 4 per savaitę, Vilniuje – nuo 6-7 iki 5 per dieną.
BNS informacija
Sakyčiau per daug veiklos B.Flick’as vykdo paprastai darbi imitacijai. Popierių dėl licencijos tvarkymas, sutarčių su galimais partneriais- kitais vežėjais sudarymas. Spėju dar ir žmonių LT jau kažkiek įdarbino. Ar čia tokia brangi specoperacija?
Kiek pamenu Šleseras dabar yra opozicijoj. Jei B.Flick’as yra jo žmogus ir marionetė, tai Dombrovskis gali jį paprasčiausiai atleist…
Beje, kad gali pakomentuot VNO ir RIX mokesčius? Jei tikėti čia skelbtais duomenimis, tai RIX mokesčiai 2009 buvo mažesni, nei VNO 2011…
Idomu, cia apie BAS Vaisvila kalba ? –
„Vilniaus oro uosto vadovas Tomas Vaišvila įsitikinęs, kad skrydžių iš Vilniaus ir toliau daugės. Jis tikisi, kad derybos bus baigtos ir skrydžius dar viena Lietuvos oro erdvės naujokė pradės nuo vasaros sezono.”
Jurgi, kažin ar čia apie BAS. Jie patys norėjo iš čia skraidyt, tai nemanau, jog reikia su jais dėl kažko derėtis. Galbūt tai bus kokia Rossiya Airlines.
Į Peterburgą? Aš tai pasisakyčiau už EasyJet, kurių parkas irgi didėja, tad neišvengiamai reikia didint krypčių.
Labiau abejočiau dėl AirBerlin, bet jie galėtų skraidyt iš kažkurio kito Voketijos taško pvz. Diuseldorfo…
Estonian Air carried 582,320 passengers last year
http://www.balticbusinessnews.com/?PublicationId=03d1ddc2-43bb-4506-b67c-4757fd87a4f1
Besidomintiems Vilniaus oro uosto naujienomis, bus įdomu sužinoti, kad išleidome pirmąjį naujienlaiškį, kuris atkeliaus kartą per mėnesį. Jame pateiksime naujausią oro uosto statistiką, pranešime apie naujas paslaugas, parduotuves, kavines ir barus ir atrakcijas bei kitas svarbias naujienas, kurias turite žinoti, būdami Vilniaus oro uoste:
http://vno.mailer.lt/email/Vilniaus-oro-uosto-naujienlaiskis-13998/
@Vytautas-NT: Easyjet yra blogis, laimei jie čia neskraidys. Paskutinis dalykas sustiprinęs šitą požiūrį – žvilgsnis prieš kelias dienas į Madrido oro uosto skrydžių švieslentę. Keliolika Easyjet skrydžių, du laiku, vienas atšauktas, visi kiti vėluoja po kelias valandas. Prie Easyjet atstovybės milžiniška eilė. Nors orai geri, apie kokias problemas tą dieną Europoj nieko negirdėt, kiti skrydžiai daugiau mažiau normaliai.
Is VNO naujienlaiskio:
Vilniaus oro uosto populiariausių krypčių dešimtukas :
Ryga 11.10%
Kopenhaga 10.70%
Frankfurtas 7.50%
Antalija 7.0%
Londonas 6.0%
Dublinas 5.8%
Tai, kad Simonas visos sios informacijos nebeskelbia cia bloge, o permeta i VNO naujienlaiski, ko gero reiskia, kad naujienlaiskis ir bus pagrindinis informacijos skleidimo budas. Aisku ir VNO spaudos pranesimai. Bet prioriteto informacijai bloge nebelieka. Tiesa pasakius jau ir dabar visa nauja informacija gaunama is kitur, tik cia jinai koncentruojasi aptarimui.
@Pranas >Easyjet yra blogis, laimei jie čia neskraidys.
Kam blogis, kam geris … Reliatyvu. Is kur sita garantuota informacija, kad „laimei jie čia neskraidys” ?
@Jurgis – Easyjet čia neskraidys, nes Vilnius visai netinka prie jų plėtros strategijos. Apkritai jie iš aplinkinių oro uostų traukiasi, neliko Varšuvoje, Gdanske (ten jų visai nemažai maršrutų buvo), Rygoje. Mūsų šalies rinka daug labiau dera su Wizz Air, Ryanair strategijom ir mažesnėm sąnaudom. Aišku, jie visgi nusprendė atidaryt maršrutą iš Liverpulio į Taliną, nors tokia plėtra jiems dabar nebūdinga, na bet išimtys tik patvirtina taisyklę :)
Iš Rygos EasyJet išėjo seniai, bet pavyzdžiui Wizz į Lietuvą grįžta po kelių metų pertraukos. Tad kodėl analogiškai negali pasielgt ir EasyJet?
EasyJet yra gėris, nes netaiko rankinio bagažo svorio limito…
Na yra daug skirtumu tarp Ryanair ir easyJet. Viena palyginima jau buvau nurodes:
Ryanair v easyJet: how they compare with each other, and the rest
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/8241361/Ryanair-v-easyJet-how-they-compare-with-each-other-and-the-rest.html
O cia skirtingu LCC skrydziu bilietu kainu vidurkis:
Airlines sorted by the average cost of all routes on all days:
Ryanair 38.42 EUR
Wizz Air 44.67 EUR
easyJet 48.06 EUR
Windjet 55.21 EUR
Vueling 61.00 EUR
Tiger Airways 63.56 EUR
Germanwings 71.96 EUR
transavia 84.93 EUR
Air Asia 99.84 EUR
Norwegian 102.88 EUR
Jet4you 111.42 EUR
Air Berlin 127.47 EUR
TUIfly 167.66 EUR
Aer Lingus 172.90 EUR
Air Baltic 176.69 EUR
Įdomu, kad pagal lentelę AirBaltic į Low-cost’o apibrėžimą vargiai patenka. Net AirBerlin sunkiai priskirtina tokiai kategorijai.
Beje, dar vienas kandidatas skraidymui į Vilnių- WindJet.
Tuo tarpu airBaltic panašu apsisprendė jog skraidys iš Vilniaus į Dubliną ir Londoną vasaros sezonu – dabar bilietai parduodami jau už normalias kainas (į Londoną nuo 42 eur).
O kaip jūs tuos kandidatus renkate? Kodėl ne Jet4you? Man jie labiau patinka. Turėtume susisiekimą su Afrika.
O šiaip tai Tiger galėtų skraidyti. Tik jiems gal KUN tiktų labiau.
Tiger? Iš Indijos? Labai originalu…
Nu ne, iš Singapūro. O iš ten visa Azija, taip pat Kinija, kurios taip reikia Balnienei su Ambasadore.
Vueling will end 2011 with nine new aircraft, representing a fleet investment of over 100 million Euros
Source: Vueling
20/01/2011
Vueling, the new generation Spanish airline, has just ratified an agreement to incorporate three new aircraft before the end of the year. This is in addition to the six aircraft that the company reached agreement on in 2010 for service introduction between April 2010 and June 2011. Vueling will incorporate a total of nine aircraft in 2011, taking its total fleet to 42 aircraft and representing an investment of around 110 million Euros.
Nematau jokios priežasties, kodėl negalėtų Germanwings pradėti skraidyti į Lietuvą atsidarius Vokietijos darbo rinkai.
Atsidarius Viokietijos darbo rinkai i vokietija plus gerokai mazesni emigrantu srautai,nei i Airija ar Norvegija.
bet Germanwings skraidyt yra prasme vien del vokieciu turistu.
Baikit svajot… Ryanair turi maziausius kastus, ir maziausias kainas. Ir tai skrydziai i Vokietija jiem neapsimokejo. Ka tokio turi Germanwings, kad jiem apsimoketu? Didesnes kainas, didesnius kastus ir ta pati produkta? Jei butu ta rinka, Ryanair nebutu atsitrauke…
Emigracinis srautas i Vokietija turi atsirast nuo 2011. Tad atitinkamai gali keistis ir situacija. Nebuvo emigrantu-buvo kitoks srautas. Viena I.Rinau neuztikrins reisu pelningumo…
Be to, Ryanair Vokietijos krypčių nuėmimas buvo ne vien srautų klausimas, o net labiau Ryanair karo prieš Vokietiją dėl naujo mokesčio išdava.
Dėl Jurgio pateikto skirtingų avialinijų kainų palyginimo – įdomu, tačiau manau nevisiškai adekvatu. Kainos juk labai priklauso nuo nuotolių, nes nuo to tiesiogiai priklauso kaštai. Aer Lingus tai ir per Atlantą skraido, Air Baltic – į Vidurinę Aziją.
Tikrovėje manau skirtumai kiek mažesni jei lyginti konkuruojančius produktus, nors be abejo vis tiek manau Ryanair pigiausia.
Panoramos „Sportas” rode lakuno V.Lapeno paminejimo reportaza is Madrido, fone visalaik matesi T.Vaisvila su sampano taure. Tai matyt grizes paskelbs apie nauja reisa ir nauja a/k is Madrido i VNO :) Kaip suprantu ir Simonas Bartkus ten.
tikėkimės
Įdomu, tai tik populistinis A. Zuoko pasisakymas prieš rinkimus, ar bandoma imtis realių veiksmų:
Inicijuosime bazinio oro vežėjo ,,Air Vilnius” steigimą. Vilnius garsėja kaip sostinė, į kurią sunku ir brangu atvykti. Ryga turi 107 tiesioginius skrydžius, o Vilnius mažiau nei 20.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1393.snc4/164520_187621961257301_100000284943612_634727_6688228_n.jpg
Artūras Zuokas: jau mes diskutavome apie tikslus, priemones ir svajones. Tikslas aiškus -Vilniuj reikalinga bazinė oro kompanija ir galima ją vadinti air Vilnius ar air Lietuva. VMS gali spausti Susisiekimo ministeriją, kad ji judintu savo užpakalius, o ne sedėtų vietoje. Bazinio oro vežėjo netekimas, tai daugiau nei vieno milijardo minusas šalies BVP. Šiuo metu Aurela (kaip pavyzdys) , kuri turi 4 lėktuvus ir pilotus negalėtų būti bazinis oro vežėjas air Vilnius. Ar kas nors apie tai pagalvojo? Mes TAIP.
Prieš rinkiminė akcija;) bet Zuokas visuomet pasižymėjo projektų įgyvendinumu kai sėdėjo mero kėdėje:) bet nemanau, kad jis į tą VMS valdžią paklius:)
Kad i VMS A.Zuokas paklius,tai faktas. Gal jis ir yra tas mistiskas, niekam nezinomas „Aurelos” pirkejas. Beje, oro bendrove atidaryt butu lengviau, nei tramvaju pastatyt ir kainuotu pigiau…
Kadangi Zuokas savo bloge daznai cituoja irasus is Simono blogo, tai net neabejoju, kad jis pastoviai skaito tiek irasus , tiek komentarus. Beje, paveiksliuke parodytas lektuviukas nudazytas ne Lietuvos veliavos spalvomis, graudu, bet Zuoko pijarsckai tai turetu zinoti.
@ Jurgis – Tas paveiksliukas grynai simbolinis. Juk nei Air Berlin, nei Brussels neturi B747 :)
@Audrius Veliava ir jos spalvos irgi simbolines, t.y. salies simbolis. Bet ne taip pastoviai sudirbamos i salotine, citrinine ir net nezinau kaip pavadinti trecia spalva :(
Amžiais iškyla puristų diskusija, kad spalvos ne tokios, atspalvis kitas, dydis ir proporcijos neatitinka. Jei tik tokios problemos būtų tai tegu tik būna citrininė..
@Francas Tokio nuomone ir priveda prie to, kad Lietuvos veliava net auksciausiose susitikimuose kabinama „atvirksciai” ir nieks to net nepastebi. Tai tapo norma.
Jei atsiras aviakompanija, kuri, anot Zuoko, atneš 1 mlrd. BVP, tai tegu būna Lietuvos vėliava ir atvirkščiai pakabinta.
Ne pakabinimas ar atspalvis patriotizmą patriotizmą demonstruoja.
1 mlrd BVP tai čia garsus skaičius iš LAL priešmirtinių argumentų. Siūlau paskaičiuot kiek BVP sukūrė STAR1. Tada padauginti iš LAL lėktuvų skaičiaus ir matysim ar išeina tas 1 mlrd ar ne.
Istorija bus paprasta 1mlrd avialinijoms Air Zuoka ar ASS AIR ir tada po poros metu kai prades generuoti dideli minusa bus netiketai privatizuotos rubikono, nenustecbciau jei zuoka nemazai akciju rubicono turi. Jau geriau zuoka zadetu ziemeliui ir ko teisma kad nuplove valstybines avialinijas bent realiau skambetu.
Jo – vietoj nauju produktu kurimo geriau lakstykim paskui Ziemeli ir Ko.
http://www.aerosvit.ua/rus/oldstruct/bstck/10468.html
VNO-NYC ir atgal – 480 USD
gerai jie taip
http://www.kyivpost.com/news/business/bus_general/detail/95323/
ir dar is Ukrainos, apie WizzAir gyvenima
Tai aisku kam tie senamiesciai griaukim ir statykim naujus produktus: stiklines dezutes.
Jei reikia padejuoti apie pavelda, piketuok prie seimo ar savivaldybes. Cia diskutuojam apie aviacija, o ne apie sapnus ir smeklu gaudyma.
@Oleg Jo, cia gerai apie monopolizuota Ukrainos aviacijos rinka
KP: How has the fact that the Ukrainian aviation market is heavily monopolized by one player, an aviation alliance among Aerosvit, Dniproavia, Donbassaero, and, reportedly, Windrose, linked to Ukraine’s second richest person, Ihor Kolomoysky, affected your work in Ukraine?
@Wincas – būk geras, praeik trumpą gramatatikos kursą (ypač – skyrybos dalį), jei per lietuvių kalbos pamokas mokykloj užsiimi kita veikla ;] Nes skaityti tavo postus, ilgesnius nei 5 žodžiai, užtrunka ilgiau nei tau juos parašyti ;]]
bloga įtaka daro savo, parašiau „gramatatikos” ;]]]
Malonu, kad bent kazkam darau kazkokia itaka :)
Teoriškai Vilnius net galėtų kurti municipalinę oro bendrovę. Iš kitos pusės turim Maskvos pavyzdį, kuri pabandė tokį triuką ir baigės vežėjo bankrotu…
As irgi visada uz bazini vezeja Vilniuje pasisakiau :) O Kaunas ir Palanga tebunie kaip ori kapstosi :D
Nu ir nusišnekėjai. Palangai verkiant reikia naujų krypčių . Tarkim ,kad ir į Berlyną ar hamburgą. Ir aš nesakau ,kad reikia to bazinio vežėjo Palangoje tačiau tikrai reikia naujų krypčių. :)
Danų nuomone, PLQ turi labai gerus šansus tapti stipriu regioniniu orouostu būtent dėl savo vietos ir gamtinių bei ekonominių perspektyvų. Net gal stipresniu už KUN, kurio pagrindinė silpnybė (šiuo metu pagal srautus tai stiprybė) – priklausomybė nuo vieno vežėjo. Aišku reik didelio įdirbio ir vystymo, per viena dieną Romos nepastatysi.
Palangai vienintele reikalinga kriptys yra londonas :DDD
Palangai labiau sezoniniu reisu reikia, kad ir tarkim Vokietukus i Neringa gabenti, kai tuo tarpu sie autobusais dabar vaziuoja… O del ju tegul patys ir kapstosi… Cia interesus turetu reksti vos ne trys ar keturios savivaldybes…
Siandien Aerlingus (EI398) vykdo B738 EI-DCJ (Ryanair).Negi Aerlingus laisvu lektuvu nebeturi?
„Ryanair“ grasina priversti užmaršius keleivius pirkti naują bilietą
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-grasina-priversti-uzmarsius-keleivius-pirkti-nauja-bilieta.d?id=41135303
Ryanair padeda lėktuvais su įgulomis dėl Aerlingus streiko.
@RamunasS
tiksliau EI samdo FR, kaip charterinis sandoris, manau neblogai FR uzdirba is sio streiko…
Ir reklamos geros pasidaro.
Charleroi oro uosto puslapyje klausiama kokia kryptis labiausiai domina. Yra ir Vilnius. Wizz planai?
Matyt, kad Wizz. Jie iš ten daug kur į Lenkiją ir pan. skraido. Spėju, dalį biurokratų galėtų persiviliot iš Ryanair. Nes daliai bus patogiau skrist tiesiai iš Vilniaus, nei važiuot į Kauną.
Beto, tam oro uoste ne mažai kitų LCC kryčių.
Tačiau tokiu atveju čia jau būtų tiesioginė konkurencija su Ryanair. Įdomu kas laimėtų?
Beje, Vilniui neblogai sekasi. Pagal kryptis matosi, kad kiti yra Ryanair ir Jetair pasiūlymai…
Dubrovnikas pirmauja:) Vilnius 4 :)
Jau Vilnius pirmas ;)
Tai kodel gi nesuorganizavus pabalsavimo uz Vilniu ?
Imeskit kas nuoroda, man kazkodel tai neleidzia .
Gal jau baigėsi balsavimas Charleroi?
Ne, nesibaige, tik tas kas jau balsavo mato tik rezultatus :
Which routes are you interested in?
12.3 % Ankara (Turkey) 53 votes
1.9 % Toulon (France) 8 votes
8.1 % Volos (Greece) 35 votes
31.6 % Vilnius (Lithuania) 136 votes
10.9 % Dubrovnik (Croatia) 47 votes
1.9 % Eskişehir (Turkey) 8 votes
33.4 % None of the routes offered 144 votes
Įdomi metamorfoze. Dar prieš metus ar du, Lietuva ir VNO buvo lyg ir pasaulio bamba. Dabar meldžiamės, kad skristų nors kokia antraeilė aviakompanija iš trečiarūšio oro uosto labiausiai nušiurusioje Vakarų Europos dalyje …
Nesuprantu kodėl Wizz yra trečiarūšė kompanija, o Charleroi antrarūšis oro uostas? Ji niekuom ne blogesnis už KUN.
Kalbu apie tai, kad dar visai nesenai buvo įsivaizduojama, kad į Baltijos tigrus skraidys tik liufthanzos, erfransai ir britišerveyz …
Taip galvojama buvo gal kokiais 2003, kai tikrai į Vilnių ir AirFrance ir BA skraidė…
O kadangi pastarieji net į Taliną neskraido, tad nėr ko riesti nosies…
Imeskit geriau nuoroda balsavimui (nes man uzblokavo bandant kelis kartus), bus daugiau naudos.
Liko savaite sausio menesio.Kaip manot , ar pranes BAS, kaip ir zadejo, sia savaite naujos a/k pavadinima ir skrydziu pradzia ? Ar tai taip ir liks eiliniu ju blefu ?
Kokios naudos??? Negi čia yra tikinčių, kad tokios apklausos, kur per vieną dieną subalsuoja 100 žmonių gali turėti įtakos verslo sprendimams?????
Tai gali būti tik kaip indikacija, kad kažkas yra svarstoma Vilniaus kryptimi, bet ir tai, tai nebūtų viešinama, jeigų būtų kažkokios rimtos derybos.
na, aš tai matau kitokius skaičius:
12.3 % Ankara (Turquie) 302 votes
14.2 % Toulon (France) 348 votes
11 % Volos (Grèce) 269 votes
12.8 % Vilnius (Lituanie) 313 votes
19.3 % Dubrovnik (Croatie) 473 votes
3.1 % Eskişehir (Turquie) 75 votes
27.3 % Aucune des destinations proposées 669 votes
manau del BAS nieko naujo nesulauksime, jei butu sia savaite skelbiama naujiena butu ziniasklaidai info sulaukusi.
Kiekviena kalba balsavimas vyksta atskirai. Tai išaiškina kas balsuoja- valonai, flamai ar užsieniečiai…
Prisiminkim prieš kiek startavo Star1- maždaug prieš mėnesį. Tad laiko dar yra…
Jo, tiksliai, galima tris kartus prabalsuot pasirenkant vis skirtinga kalba :) Ka tik pabandziau, veikia puikiai.
Jei dar kažkas tiki BAS (aš tai ne), tai „oficialiai” jų planai nukeliami į vasarą, taigi reiškia realiai tik kita žiema.
@Francas O is kur „oficialios” zinios ? As jokiu oficialiu ziniu nemaciau ? Bet panasu i tiesa. Atkrenta dar viena galimybe ar tikimybe. Lieka pazadas atvesti dar siemet nauja LCC i Vilniu.
Bet tai kaip BAS tokį „pravalą” padarė –neinformavo Jurgio apie savo planus. Jaučiu dar ne kartą jiems už tai atsirūgs…
Iš tokio sprendimo laimi Wizz, AirBaltic ir Estonian, nes konkurentas ateis jau į įsigyventą rinką…
Jurgi taigi buvo kalbama kad nuo vasaros startuoja, tai cia turi omeni ziema?
BAS sake, kad sausio menesi pranes naujos a/k varda, o skraidyt prades nuo siu metu balandzio pabaigos, vasaros sezono.
Nupirkau bilietus su AirBaltic i Dublina – skrydis tiesioginis birzelio menesi penktadieni naktinis skrydis. Toks pat laikas kaip ir 2010 buvo.
Belieka dziaugtis Wizzair ir, tiketina, ju gerais busimais rezultatais. O tada gal ir koki papildoma reisiuka prides. Beje, o kaip su Kauno vasaros sezonu ? Daugiau irgi nieko ?
Kažkas čia kalbėjo, kad gal bus skrydžiai iš Madrido į VNO, jeigu bus tai jų tikrai bent jau kol kas nevykdys Iberia. Jie paskelbė kryptis 2011 metams.
Šiaip jei BAS temps su startu iki vasaros, tai jiems nuo to tik blogiau. Iš pastarųjų metų praktikos galima sakyt, kad geriausia tai daryt ne vėliau gegužės (kaip darė Ryanair)- kitaip per tą laiką įsibėgės kiti konkurentai.
Beje, mokantys skaičiuoti gali pasakyt ar Lufthansai su 2 A320/321 per dieną realų aplenkt AirBaltic pagal tranzitinių keleivių skaičių?
@Vytautas-NT įmanoma jei airBaltic uzpildymas bus apie 60% ,o Lufthansos 100%
O AirBaltic dabar į Ryga keleivius vežioja tik su F50 ar kartais ir didesnių lėktuvų paleidžia? Kiek suprantu SAS bus nustumtas į garbingą 3 vietą…
@Vytautas-NT BT VNO-RIX dazniausiai su F50,tik rytinis skrydis lygtais su B733/735.
O tai vakariniam reisui iš Rygos ne B737 naudojamas? Nes jei jis išskrenda į Rygą, kada grįžta į Vilnių?
Bijau sumeluoti ,bet lygtais BT349 (arba BT351) ir BT354 dazniausiai vykdomi su Boeing’u.
Vakariniai skrydziai su Dash’u daznai vykdomi paskutiniu metu. Beja, airBaltic’o viduj (bent jau LT) vyksta kazkokios slaptos reorganizacijos – gal ir ruosiamasi BAS…
Įdomu ar ES leidžiama su AN-2 keleivius vežiot? Nes Rusijoj dar kai kur su juo skraido…
An-2 tikrai galėtų išgelbėti VNO. Verslo srautai iš Maišiagalos ir Bezdonių itin dideli.
Ištikrūjų airBaltic Corpuration Lithuania kažkokios pertvarkos vyksta bet tai tikriausia bus ne ji pakeista bet jos pagrindu sudaryta įmonė
Domodedovo:
http://www.lenta.ru/news/2011/01/24/minzdrav/
Maskvos oro uoste susisprogdino mirtininkė, 31 žmogus žuvo (nuolat atnaujinama)
http://www.balsas.lt/naujiena/522047/maskvos-oro-uoste-susisprogdino-mirtininke-31-zmogus-zuvo-nuolat-atnaujinama-video
gali buti idomus straipsniukai newstodate.aero
2011-01-24: Lithuania: liberalization in aviation the only way forward
2011-01-24: Airport ownership change in Lihuania: still a long way to go
Ale lobistai įsisiautėja. Kažkada buvo padaryta nesamonė, privatizuojant Lietuvos avialinijas, tai dabar perša padaryti antrą nesamonę, privatizuojant oro uostus.
Kas dėl BT naudojamų lėktuvų RIX-VNO segmente.
Šiuo metu kasdien skrydžiai BT354/BT351 visi būna vykdomi „Boeing’u”, dažniausiai B733, t.y. šis lėktuvas nakvoja Vilniuje. Tai nenuostabu, kadangi BT354/BT351 aptarnauja pagrindinę BT vakarų krypties bangą (išvykimai iš RIX tarp 10-12 val. ryte). Kitus keturis reisus tvarkaraštyje numatytas F50, tačiau kartais reisai padidininami į Dash.
Nuo balandžio skrydžių tarp VNO ir RIX skaičius bus padidintas iki 6 per dieną, nuo gegužės vidurio – iki 7 tačiau lėktuvų rotacija numatoma panaši. Taip buvo ir praėjusią vasarą.
Pagal bendrą „capacity”, vasaros tvarkaraštyje VNO-FRA bus siūloma 16,5 tūkst. kėdžių, SAS VNO-CPH siūlys apie 12,5 tūkst. (dar 4,7 tūkst. bus BT), BT VNO-RIX piko metu siūlys apie 25 tūkst. kėdžių. Tiesa, „targeted load factors” iš esmės skiriasi: LH būna apie 80% (geresnis tvarkaraštis gali dar pagerinti), SK apie 70-75%, BT apie 45%.
Beje, BT VNO-CPH maršrutu vasarą kasdien vykdys vakarinius reisus – aiški orientacija į verslo „point-to-point” srautą.
Turint omenyje, kiek Domodedovo uždirba pelno per dieną, ir kokios jų pozicijos lyginant su kitais dviem oro uostais – tai čia ne teroro aktas. Dėja, bet Rusijoje tokiais būdais kitus dalykus sprendžia.
Simonai, gal turi ideju, jei VNO-RIX-VNO toks zemas load factor, tai kodel jie pigesnius point-to-point fares ne padaro?
Siaip mano pastebejimais daznai RIX-Europe ir VNO-RIX-Europe bilietai skyriasi 10, reciau 20 Eur. Tai turint omeny zema LF, butu logiska uz tuos pacius 20 Eur p2p bilietus pardavinieti…
Nepanašu, kad sprogimas Domodedove būtų „komercinis”, nes panaudotas mirtininkas. Aišku galima ir su teroristais susitart. Bet turint galvoje, kad tai jau antras sprogimas per savaitės laiką Maskvos gybernijoje, tai greičiau tai tikrai politinis reikalas…
oleg, na, bent jau mano mėgstamame maršrute AMS-RIX(-VNO), tai kaina neretai skiriasi ir daugiau nei 20 EUR, bet dar įdomiau tai, kad AMS-RIX-VNO labai dažnai būna pigiau nei AMS-RIX.
Kas čia nuostabaus. VNO-RIX-MOW dažniausiai pigiau, nei VNO-VKO ir t.t. Spėju VNO-WAW-NYC yra pigiau, nei WAW-NYC, nes reikia užpildyt lėktuvus tranzitu. Be to koks tikslas skrist su persėdimu, jei tiesiogiai yra pigiau? Nebent tvarkaraštis būtų patogesnis…
Bombardier delivers Estonian Air’s first CRJ900 NextGen airliner
January 24, 2011
Bombardier Aerospace today delivered the first of three CRJ900 NextGen regional jets ordered by Estonian Air in 2010. The transaction included options on two additional CRJ900 NextGen aircraft.
The handover to the Tallinn, Estonia-based airline was celebrated at Bombardier Aerospace’s facility in Mirabel, Québec, where the CRJ900 NextGen aircraft is manufactured alongside the CRJ700 NextGen and CRJ1000 NextGen regional jets.
“This a fundamental step forward for our company as we continue with our fleet optimization program,” said Andrus Aljas, President and Chief Executive Officer, Estonian Air. “To better meet Estonia’s market demands, we require an aircraft with less capacity than our larger jets. The CRJ900 NextGen airliner offers an excellent combination of performance, operating economics and passenger comfort.”
Mr. Aljas said Estonian Air will use the aircraft mainly on high-demand business destinations.
“Estonian Air is joining seven other European airlines that have ordered or operate a total of 78 CRJ900 regional jets,” said Gary R. Scott, President, Bombardier Commercial Aircraft. “That represents almost 30 per cent of all CRJ900 aircraft ordered worldwide and is a fine endorsement of the superb qualities of this aircraft.
“The performance attributes, reliability and low operating costs of CRJ Series regional jets contribute to their success in all markets where they operate. We fully expect that Estonian Air will enjoy the same success as other operators with these aircraft,” added Mr. Scott.
Source: Bombardier Aerospace
@ oleg – LF ir AF yra skirtingi dalykai. Jei reiso kaštai yra maži, o pagrindą sudaro tranzitiniai keleiviai, tai iš netranzitinių kurie priversti skristi reikia paimti maksimum, o ne LF didinti.
Dar apie bendrovių kainodarą:
jau ne kartą buvome diskutavę, kad šiais laikais oro bendrovių kainodara visiškai nėra susijusi su bendrovių patiriamais kaštais.
Kaip buvo duotas pavyzdys: VNO-RIX-AMS. Šio tarifo kaina daugiausia priklauso nuo užpildymo RIX-AMS segmente bei nuo konkurencijos su kitais vežėjais iš VNO į AMS (Estonian tiesioginis, OK per PRG, SK per CPH, LO per WAW, LH per FRA ir kt.). VNO-AMS ir RIX-AMS yra visiškai skirtingi produktai, parduodami skirtingose rinkose, skirtingiems klientams.
Lygiai kaip ir produktas VNO-RIX yra visiškai nesusijęs su produktu VNO-RIX-AMS – visiškai skirtingos rinkos su skirtingais produktais. BT jau dirba 10 metų su VNO-RIX produktu, tai esu tikras jie žino, kiek elastingas srautas ir kiek jautrus kainai, parduodant VNO-RIX produktą. VNO-RIX O-D keliauja apie 2 tūkst. keleivių kiekvieną mėnesį ir tai yra pagrinde verslo srautas, dėl to BT iš jo ima premium kaina – 700-1500 LTL už return ticket aiškiai suprasdama, jog maršrutas realiai gyvena iš tranzitinių keleivių.
O toks trumpas segmentas kaip VNO-RIX, kuomet jis tarnauja kaip tranzitinis segmentas ilgesniems segmentams gali puikiai gyventi ir su žemu LF. Čia yra dalis atsakymo, kodėl Baltijos rinka įdomi yra SAS ir LH, bet neįdomi AirFrance ir Iberia. Tranzito vystymas, kuomet prijungiamasis segmentas yra 2,5 val. ir dar daugiau sunkiai įsivaizduojamas – norint rentabiliai dirbti reikalingas labai aukštas LF ir AF taip pat turi būti didelis.
taigi jau stovi Taline pirmasis Estonian CRJ’as. gaila, kad dazyma pasirinko tai neidomu, o ne su „snaigem”, kaip kai kuriuos boeing dazo
Aš tik norėčiau papildyti Simoną, VNO-RIX, VNO-TLL, VNO-RIX-TLL, KUN-RIX, KUN-RIX-TLL ir panašiuos irgi būna akcijų – pvz. su ragų žaidimo kodu buvo ~200 Lt už roundtripą. Aišku bendros kainodaros tai neįtakoja – tipiniai klientai tokių skrydžių kelis mėnesius iš anksto suplanavę neturi.
Dauguma skrydžių iš VNO per RIX yra brangesni negu skrydžiai tiesiogai iš RIX. Kai skelbiamos akcijos tas skirtumas gali būti net dvigubas.
Taip yra todėl, kad iš VNO menka konkurencija. Mažai tiesioginių skrydžių ir todėl BT per Rygą siūlo daug kam patogiausią produktą, nes yra dažni VNO-RIX reisai. Tad leisti kainų neapsimoka. Kas kita, pavyzdžiui, AMS kryptis, kur yra konkurencija iš Vilniaus.
VNO-RIX-XXX kaina tiesa priklauso ir nuo užpildymo VNO-RIX, pigiausia paprastai būna išskrist anksčiausiu (ir dažnai tuštoku) rytiniu reisu.
Tarkime ČSA bent seniau parduoda reisus iš VNO (ar bent seniau pardavinėdavo) keliais litais pigiau nei tiesiogiai iš Prahos net ir tada, kai nėra jokios konkurencijos, tarkime Vilnius-Beirutas dar tais laikais, kai į Beirutą BT neskraidė o likusios aviakompanijos skraidino gal tūkstančiu litų brangiau nei ČSA.
Augustinai, ne taip pasakei – iš Rygos yra didesnės kainos nei iš Vilniaus per Rygą, nes Rygoje mažesnė konkurencija. Tiesioginis produktas turi ir taip aibę privalumų prieš LH, LO produktus. O iš VNO produktai per RIX konkuruoja su kitais produktais per kitus hub’us. Aišku, tiesioginiai skrydžiai iš VNO, be abejo, mažina paklausą visų „per X” produktų.
Dėl tos priežasties tas pats BT „revenue management” veikia visai kitais principais parduodamas bilietus iš VNO nei iš RIX. Tiesioginiai skrydžiai dažnai panaudojami kaip lėktuvo užpildymo priemonė ir paklausos stimuliavimo (parduodant bilietus tiems, kuriems nereikia ir jie neplanavo skristi) įrankis, todėl kai kuriomis nepopuliariomis kryptimis nepklausiomis datomis galima rasti labai pigių bilietų. Skrydžių su persėdimu realiai stimuliacija yra per daug brangi, kadangi kintamųjų kaštų bazė yra daug aukštesnė negu tiesioginio skrydžio (dėl to tik long-haul su persėdimais realiai ir yra stimuliuojamas akcijomis). Dėl to BT kelionių per RIX iš VNO „revenue management’as” daugiausia dirba konkurencinės aplinkos sąlygomis, o BT daugeliu maršrutu turi strategiją laikytis pačios mažiausios kainos.
Kiek teisybės, kad Ryanair nuima Milano skrydį? Ar tai, kad balandžio mėnesiui dar nėra įkelta tvarkaraščių pirkimui, reiškia, kad reiso nebebus? :)
Nuimta 99,9%
Įdomu pastebėti, jog BT žemų kainų strategija, turbūt vienintelė su FR yra tvari – visgi visa kompanija laikoma „low fare” šalyje Latvijoje/Lietuvoje. Neįsivaizduoju, kaip tokiom sąlygom kainom galėtų konkuruoti LH, SK ir kiti. Ir iš dalies nesusipratimas, kad HEL, o ne RIX yra Europos vartai į rytus. Juk vien 10ies ir pan. stiuardų išlaikymas ir kiti tiesioginiai kaštai skrydžiui į kokį Honkongą yra milžiniški, nekalbant apie netiesiogines išlaidas, tokias kaip back office darbo jėgos kaina, maintenance’as ir pan. Turbūt tik visokių Finnair „galimybė” varyt į didelį minusą gelbsti juos nuo pralaimėjimo pigesniems carrieriams, kad ir iš tos pačios Azijos…
@Mindaugas – egzpertas :) Galutinio Kauno vasaros tvarkaraščio dar nėra ir tokias išvadas daryti anksti. Toks tvarkaraštis kaip yra dabar galutiniu būti negali. Didesnė tikimybė, kad bus Milanas iš Kauno.
Aišku aIRbALTIC SU SAVO 150 EUR/Skrydžiui kaštais labai pritemptai gali vadinti low-cost’u…
Dėl Finnair siūlau nesijaudint, o pažiūrėt kokios kainos yra skrist iš Suomijos provincijos. Ten po Europa niekur mažiau nei už 400-500 EUR nenuskrisi…
Kas gali populiariai paaiškint kodėl JAV skrist su 2 persėdimais 10 ir daugiau valandų yra pigiau, o Europoj pigiau skrist tiesiogiai?
Vytautai-NT:
Tikslaus įvardijimo nežinau, kodėl taip yra, sunku pasakyti. Turiu savo keletą pamąstymų tuo klausimu.
Pirma, Europoje negalima suabsoliutinti, jog tiesiogiai visada pigiau. Dalis atsakymo slypi tame, jog JAV yra įprasta, jog skrydžių dažnis (frequency) yra labai aukštas. Įprasta, jog tarp netoli nutolusių didesnių miestų, valstijų sostinių skrydžiai vyksta 6-25 kartus per dieną. Vakarų Europoje, kur irgi taip įprasta, taisyklė, jog su persėdimu yra pigiau, irgi dažnai galioja. Kuomet skrydžių dažnis yra aukštas, tokios kainodaros laviracijos leidžia išlyginti visų reisų užpildymą.
Antra, amerikiečiai yra visiškai neįpratę „connectintis”, tai produkto patrauklumas yra ryškiai žemesnis.
Trečia, oro uostai komerciškai valstijose veikia kaip keliai Lietuvoje. T.y., tokia kaip oro uostų kainodara neegzistuoja ir konkurencijos jokios nėra tarp oro uostų. Apmokėjimas už paslaugas vyksta tokiu principu: oro uostai patiria kaštus, kuriuos proporcingai pasidalina visos bendrovės. Pačios oro bendrovės tariasi tik tarpusavyje ar oro uostą plėsti, kaip jį keisti ir pan. Pvz. Čikagos oro uostas buvo didžiausias vienu metu JAV, tačiau jame buvo daug vėlavimų. Tada visi vežėjai susėdo prie stalo ir nutarė, kad solidariai sumažina skrydžių skaičių po 20%. Taip ir padarė – keleivių srautas irgi panašiu dydžiu nukrito, tačiau vėlavimai dingo. Europoje santykiai tarp oro uostų ir vežėjų yra iš principo kitokie.
Ketvirta, Valstijose rinka iš principo yra oligopolinė, ypač kalbant apie tradicinius vežėjus. Egizstuoja tik keletas bendrovių, o jos turi keletą ar net kelioliką hub’ų valstijose. T.y., pvz. American gali pasiūlyti skrydį iš LAX į JFK, tiesiogiai, gali pasiūlyti jungimus per keletą hub’ų. Dėl to atsidaro daug daug erdvės revenue managamentui.
Asmeniškai manau, jog Vakarų Europoje formuojasi taip pat oligopolinė rinka, kurioje veikėjai yra BA/IB, AF/KL/AZ, LH(su vaikais SN,BMI,OS,Swiss), todėl gali irgi panašios tendencijos formuotis.
Penkta, JAV yra daug didesnis procentas keleivių skrendančių verslo klase, kur vis dar dažniausiai yra fiksuoti tarifai, maršrutas nesvarbus, svarbūs tik galutiniai taškai, o bilietai parduodami corporate kontraktais. Tiesioginiai skrydžiai verslui vėl aiškiai skiriasi savo produktine kokybe nuo netiesioginių skrydžių.
Šešta, didesni atstumai. Ypač, jog verslas yra sukoncentruotas vakaruose ir rytuose, todėl didžiausias judėjimas vyksta tarp didesnių atstumų. Čia vėlgi reikėtų atskirti Vakarų Europą nuo visos Europos. Rytų Europoje skraido žmonės daug daug mažiau (o ir žmonių čia mažiau), o iš rytų Europos judėjimas yra realiai tik į Vakarus. Jeigu imti tik Vakarų Europą, tai ten ir skrydžiai labai dažni ir atstumai trumpi, todėl netiesioginis, o jungiamasis skrydis sukuria didelius veltui iššvaistyto skrydžio nuotolio nuostolius (kad vaizdžiau – iš LHR į CDG būtų galima skristi per AMS, bet realiai atstumas tai dvigubas).
Septinta, mentalitetinis tingumas. JAV greito maisto restoranai coca colą pardavinėja su „free refils”, tačiau vistiek skiriasi kaina mažos ir didelės stiklinės – diskriminacinis mokestis už tingėjimą nueiti prisipilti colos. Panašiai ir su skrydžiais, tiesioginis skrydis yra mokestis „už tingumą persėsti”.
Aštunta, ir viena iš svarbiausių, reikėtų atskirti tradicines kainas ir Ryan/Wizz marketingines paklausos skatinimo kainas. Jeigu kalbame apie pirmąsias, tai Y (full flex economy) tarifo bilietai dažniausiai yra panašios kainos, tiek su persėdimu, tiek tiesioginio reiso. Pvz., Y klasės tarifas iš Vilniaus į Amsterdamą bus panašus tiek Estonian, tiek SAS, tiek Czech, tiek LOT.
Daug prirašiau filosofijos, tačiau ir tų priežasčių daug.
@Mindaugas – o iš ko tu spręndi dėl tų 99,9proc? Aš būčiau kaip ir Pranas linkęs manyti, kad BGY bus vasaros tvarkaraštyje, kaip ir dar trys-keturios kryptys. Aš tik nesuprantu, kas taip „apleido” nesudėliotą iki galo tvarkaraštį. Gal FR dar laukia naujų žaidėjų, prieš apsispręsdami, kokias naujas kryptis paleisti; o gal tiesiog po Laszlo Tamas išėjimo šiek tiek sutriko planavimo ir plėtros reikalų derinimas East-Central rinkose?
Ačiū Simonui už išsamų komentarą.
Grįžtu prie klausimo apie skraidymą su AN-2 ES viduje. Iš esmės klausimas skaidytinas į dvi dalis:
1. Ar galima dabartinį nidos oro uostą, kuriame yra tik takas, naudoti skrydžiams?
2. Kokio tipo lėktuvais pigiausiai galima skraidint nedaug keleivių su galimybe leistis ant gruntinių takų?
Aš čia norėčiau įmest tokį pamąstymą, kad Lietuvos atveju Neringa faktiškai yra sala. Tai, kad atstumas nuo kranto čia mažesni, nei Saarema atveju, esmės nekeičia. Su salom turi būt ir kažkoks susisiekimas oru (vėlgi Estijos variantas). Koks žemiausios klasės oro uostas ten įmanomas?
Pabaigai klausimas- ar JAV taiko žaidimą laiko juostomis, t.y. analogiška VNO-DUB-VNO situacija, kai suskraidoma į tašką per naktį, o lėktuvai aria visą parą?
@Vytautas-NT
Labai trumpas komentaras: į salą nėra greito patekimo sausuma (sausumos transportu). O būtent atstumas keltu ir sudaro tą skirtumą, dėl kurio neapsimoka skraidyti į Nidą.
Vytautai-NT:
nežinau kiek reikia fantazijos turėti, jog priskirti Nidą salai :) Pagal Lietuvos įstatymus, kelias tarp Klaipėdos ir Smiltynės yra tiesiog „kelias”, o keltas atlieka kelio vaidmenį. Tai nenoriu toliau ir tęsti fantazijų apie An2.
Kas dėl naktinių skrydžių, tai JAV tokie skrydžiai ir atsirado, kilo ir savoka „Red Eye flight”, net filmas yra sukurtas „Red Eye”, kuris daug kur komentaruose daug kas peikė vertėjus, kad skrydis vadinasi „Naktinis skrydis” :))
Tačiau tiek Europoje, tiek JAV, 98% short-haul lėktuvų naktį tupi ant žemės.
Vytautai-NT, An2 panaudojimas komerciniam keleiviu vezimui neimanomas del ES reglamentavimo, i detales nesigilinsiu.
Ka jau ten ES reglamentavimas, žibalo kvapas salone gerokai išbaidytų keleivius :)
O šiaip berods kažkas čia buvo įmetęs straipsnį, kaip su de havilland twin otteriu leidžiasi kanadoj ir škotijoj berods ant smelio, tarp potvynių ir atoslūgių.
Bet tai anyway, čia diskusija iš New Vasiuki Arlines serijos. Vis Simonas bei kiti subtiliai užsimena, kad gal jau baigiam, ir vis Vytautas-NT atnaujina temą :D
Gal kam bus įdomu? Airijos oro uostų statistika. Yra skaičiai iš VNO, KUN, PLQ.
http://www.cso.ie/px/pxeirestat/Dialog/varval.asp?ma=ctm01&ti=Air Passenger Movement (Number) by Irish Airport, Foreign Airport, Month and Direction&path=../Database/Eirestat/Airport Pairings/&lang=1
Daug pliusų nuorodoje, kuriuos suėda, gal taip bus geriau :)
http://www.pprune.org/6202494-post1046.html
Kas link Nidos- vėl pastėsiu, kad tai, jog keltas laikomaas keliu, nekečia faktinės situacijos. Keltas į Saarema irgi prilyginamas keliui, bet nepaisant to kelio, Kuresarės oro uostas veikia..
Ties NIdą eina išorinė ES siena. Tokiu atveju turim kažką panašaus į Honkongą-geografiškai pusiasalis, bet politiškai sala, kurią, nuo kontinento siena skiria.
Ar kas nors prisimena kokiu tikslu satytas Nidos oro uostas? Ar reguliariems skrydžiams, ar tik privatiems? Ko mums trūksta, kad šį oro uostą baigt (Be terminalo pastatų)?
Pabaigai klausimas apie BAS- ar jie jau gavo licencija iš CAA? Ar bent jau dokumentus pridavė? O jei taip, tai kada turi gaut atsakymą?
BAS countdown: liko 5 dienos iki burbulo/sensacijos sprogimo…
Kodėl būtent 5? Ar čia turima galvoje sausio 31 d.? Šiaip jie konkrečios datos kada ką paskelbs nenurodė…
Vytautas-NT – juk Alex ir rašo : „BURBULO/sensacijos” ..
Nieko baisaus, bus pateisinimas: „dėl sunkios ekonominės padėties Lietuvoje ir keleivių skatinimo programos nebuvimo Lietuvoje, planai atidedami”.
OV siandien vel is AMS skrydi atsauke…? ar gedimas koks?
Paskutiniu metu OV dažnai reisą VNO-AMS-VNO vykdo apjungdami TLL-VNO-AMS-TLL-VNO.
@Simonas – tikrai nėra tiesioginiai iš RIX visuomet brangesni už skrydžius iš Vilniaus per Rygą. Dažnai (galbūt ir dažniausiai) yra atvirkščiai.
Pvz. į Baku iš Vilniaus balandžio 24-28 yra 281 euras, iš Rygos tom pačiom dienom – 141 euras. Į Dušanbę balandžio 23-27 yra 350 EUR iš Vilniaus ir 317 EUR iš Rygos.
Pigiau iš Vilniaus dažnai būna į tokias vietas, kaip Amsterdamas, kur iš Vilniaus yra normali tiesioginių skrydžių pasiūla (bet tai menka mažuma BT skrydžių). Aišku, yra ir kitų atvejų.
Jei nebūtų didelio skaičiaus skrydžių, kur ženkliai pigiau iš Rygos tiesiogiai nei iš Vilniaus, juk ir nebūtų jokios rinkos autobusams iš Vilniaus į Rygos oro uostą – visi skristų per Rygą. Bet, kaip ir minėjai, matyt rinkos autobusams prideda ir akcijos, kurios jau tikrai daug aktyvesnės tiesioginiams reisams iš Rygos nei reisams per Rygą.
@Vytautas-NT – kai buvo planų prieš kokius 8 metus užbaigti Nidos oro uostą buvo kalbama, esą ten galėtų leistis du lėktuvai per dieną, berods kalbėta apie 40 vietų lėktuvus.
Aišku, tai tebuvo tik planai.
Del Nidos oro uosto kaip ir viskas aisku. Visa uosto pletra sustabdyta del gamtosauginiu priezasciu. Norint pailginti pakilimo taka buvo suplanuota iskirsti dali misko. Tam buvo aktyviai pasipriesinta ,- visgi gamtos rezervatas, Kuršių nerija – gamtos kūrinys įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Savo neigiama pozicija del oro uosto tada aiskiai issake ir prezidentas V.Adamkus. Taigi, oro uostas liko uzmestas ir nevystomas. Panasiai kaip ir tilto is Klaipedos i Neringa projektas. Tam , kad riboti zmoniu skaiciu ir mazinti aktyvuma Neringoje. Kad is tikruju liktu gamtos rezervatas. Nors man teko skristi pora kartu i Nida mazu keturvieciu lektuveliu pries kokius 8 metus. Ir virs Neringos paskraidyti.
O tai kur tas lėktuvas leidosi? Šiaip tai manau, kad oro uosto plėtra iš tikrųjų nėra problema- tik visus tuos ilginimus ir platinimus reikia daryt į marias (jei jau oro uostus dirbtinėse salose pastato).
Akivaizdu, kad tokio oro uosto veikimas būtų labai apribotas. Pavyzdžiui jame nebus galima įsipilti kuro. Bet kažkaip tą taką naudot reikėtų.
O lėktuvais daug žmonių į Neringa nepriskraidys- brangu labai.
@Vytautas-NT O kas leistu ilginima ir platinima daryt i marias ? Sabonis bande botus pelkej pastatyt, kuo tai baigesi visi zinot. Sprendimas – nugriauti. Tiesa , vilkinamas ir skundziamas iki siol. Na, bet pinigai jau „sumerkti” ir dinge jau seniai. O lektuviukas leidosi ir kilo is to Nidos oro uosto tako. Anksciau vasara ten galedavai pamatyt kokius 3-4 lektuviukus vienu metu. Dabar tuscia.
Nors šiaip dažniausiai esu už oro uostų ir skrydžių plėtrą, dėl Nidos absoliučiai norėčiau, kad tas oro uostas taip niekada ir nematytų lėktuvų ir tolesnės plėtros. Palikime Kuršių Nerijos niokojimą rusams, o patys nebūkime tokie. 50 km atvažiuoti nuo Klaipėdos niekam neturėtų sukelti problemų.
O ir šiaip šita tema visiškai apie kosmosą – apleistų pakilimo takų Lietuvoje rasi kiekviename kolūkyje, bet tai nereiškia, kad juos visus reikia gaivinti. Kartais jie pasitarnauja kitiems poreikiams (pvz. šalia mano gimtinės esančiame pakilimo take žmonės važiuoja mokytis vairuoti arba organizuoja nelegalius dragus :))
Siaip tai cia sneka gaunasi labiau apie avia turizma mazaisiais lektuvais. Tai daugiau privacios iniciatyvos arba draugiju reikalas. Ir privatus pakilimo-nusileidimo takai. Ignalinoje ir viesbutis jau statomas tokiam reikalui. Bet palyginus su svedais ar vokieciais pas mus viskas dar tik embriono lygyje.
Pelkė ir marios yra du skirtingi dalykai. Jei statysim oro uostą į Marias- maksimum ką deformuosim- naturalią kranto liniją…
Kai susidarys kada nors kritine mase mazu lektuveliu savininku, gal tada ir vel bandys lobizmu pajudinti Nidos oro uosto klausima. O kol kas Barstys savo sraigtasparniu gali nusileisti nors ir prie Nidos savivaldybes pastato. Daugiau nieks ir nebeskraido.
Augustinai, taip tu teisus dėl to, jog į Dušanbė ar Baku iš Rygos dažnai būna pigiau. Tai yra ne tik dėl to, jog nėra iš Vilniaus tiesioginio į Dušanbė ar Baku, bet ir dėl to, jog Ryga realiai siūlo patį geriausią produktą į tuos miestus – „Austrian” ar „Lufthansa” ar „Czech” čia sunkiai pakonkuruoja. Lygiai kaip ir į kokią Kinšasą „Brussels Airlines” bilietai yra brangūs, bet niekas kitas tokio produkto į tą miestą nesiūlo – čia jau konkurenciniai aspektai. Tačiau jeigu į Kinšasą reikia iš Lietuvos 2 žmonėms per pusmetį, tai į Dušanbė iš Lietuvos reikia 10 žmonių per mėnesį – dėl to sunku daryti išvadas pagal egzotines destinacijas apie kainų lygį.
Vytautai-NT: būsiu atvirai sarkastiškas, bet tavo planas statyti Nidoj taką į marias pralenkė net tavo planą dėl skrydžių iš Vilniaus į London City. Nieko asmeniško :)
Kas dėl Estonian tvarkaraščio pakeitimų – paskutinį mėnesį „Estonian” sukasi su vienu trūkstamu B735, kuris sugedo, dėl to visaip miksuoja tvarkaraščius tiek Taline, tiek Vilniuje. Problema turėtų dingti sausio 29 dieną, kada CRJ900 pradeda operuoti iš Talino.
Vytautai-NT, na jau issememe ta tema… Visi pritaria, kai tai ne visai ta tema, kuriomis cia diskutuojame…. Nereikia Neringai to orouosto pletros – nereikia ir tos vietos lyginti su HKG ar kitomis vietomis, nes tai musu visu pasididziavimas, todel reikia ji tausoti, uztenka tos industrializacijos kitose vietose (sovietiniais laikais ir Neringoje sugebejo savartyna irengti…)
Šiaip tai seniai reikia naujo Simono straipsnio apie 2010 metų VNO rezultatus…
airBaltic will start a new route from Riga to Gdansk, Poland
January 26, 2011
Riga – In the summer season, Latvian national airline airBaltic will start a new route from Riga to Gdansk, Poland. The new route of airBaltic will offer excellent transit connections via North Hub Riga to destinations in Scandinavia, Russia, the CIS and the Middle East.
Tero Taskila, Chief Commercial Officer: “The new route will offer convenient transit connections for tourists and business people to via Riga to destinations in Scandinavia, Russia, the CIS and the Middle East. On the other hand, the new route will attract more travellers to the seaside city in Northern Poland.”
Starting from April 18, airBaltic will fly from Riga to Gdansk four times a week – Mondays, Wednesdays, Thursdays and Sundays. Passengers will board a Fokker 50 aircraft for a flight that will last for 1 hour and 20 minutes. One-way ticket prices will start at EUR 39, including airport fees and transaction costs.
Source: Air Baltic
galetu dar pasiulyti kokia kelione apie pasauli su savo Fokker F50…
@Vytautas-NT Vytautai, kaip jau minejau anksciau, matyt mums dabar belieka uzsisakyti VNO naujienlaiski :
Į šį naujienlaiškį sudėsime svarbiausias žinutes ir pranešimus, kurie gali būti įdomūs ir naudingi oro uosto naudotojams, jame dirbančioms įmonėms ir organizacijoms, potencialiems mūsų partneriams ir klientams.
Naujienlaiškyje kas mėnesį pateiksime naujausią oro uosto statistiką, pranešime apie naujas paslaugas, parduotuves, kavines ir barus, akcijas ir atrakcijas bei kitas Jums svarbias žinias bei naujienas, kurias turite žinoti, būdami ir dirbdami šalia ar Vilniaus oro uoste.
Man tik idomu, ar tures ka rasyti kita menesi, ar bus realiai kokiu naujienu. Menuo jau baigiasi.
Turkai toliau aktyviai plečiasi. Tikėkimės VNO npamirš ;]
Kitais metais atskris planeta Nibiru. Tikėkimės BAS pradės tiesioginius skrydžius VNO-Nibiru.
http://www.lrytas.lt/-12960641941295519466-ryanair-principas-3-centimetrai-svarbiau-nei-žmogiškumas.htm
nieko sau patirtis
Galima net asara isspausti :) Visiems Ryanair buna pirmas kartais kai reikia susimoketi uz bagaza, pats esu mokejes 80 euru uz virssvori dar kaip Ryanair tik i Rytus pradejo skraidyti bet tikrai nerasiau straipsniu parodyt savo durnumo kad nesugalvojau paskaityti ju vidaus taisykliu. Uztai ismokina zmones nesitempti viso savo uzgyvento turto paskui save.
Lrytas atidirbinėja Estonian reklamą? Ar taip prašo, kad Kauno savivaldybė už Ryanair reklamą jam sumokėtų?
Atsirado KUN-BGY vasarai. Milano lėktuvas. Langų vietinių lėktuvų tvarkaraštyje tik padidėjo. Negi siuntinės uždarbiauti lėktuvą iš KUN į kokį Taliną?
http://verslas.delfi.lt/automoto/airbaltic-is-vilniaus-skraidins-i-londona-ir-dublina.d?id=41301779
Pirkit žmonės bilietukus, mes jus vėl apgausim ir skraidinsim per Rygą… Matyt tai būdas mažėjančiau srautui per Rygą iš LT susigrąžinti..
Turbūt tai reiškia, kad naujienų aprie BAS laukti neverta.
Gal kas nors iš žurnalistų sugebėtų pašnekinti B.Flicką dėl BAS ateities?
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair”, žadėjusi sausį dalį darbuotojų ir lėktuvų iš Marselio perkelti į Kauną, pasirinko kitas bazes, BNS informaciją pateikia „Lietuvos rytas”.
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-persigalvojo-neperkels-lektuvu-is-marselio-i-kauna.d?id=41315689
BAS countdown: liko 4 dienos iki burbulo/sensacijos sprogimo…
Matyt Ryanair nusprendė, kad negalės iš Kauno atidaryt tiek krypčių, kad apkrauti pilnai tris lėktuvus.
Beje, dabar keičiama strategija- uždaromos bazės UK ir plečiamos Ispanijoj, iš kurios lėktuvai skraido į UK.
http://www.anna.aero/2011/01/26/ryanair-takes-firm-hold-of-northern-england-and-spain/
Kalbant apie ta ivyki su bagazu Kauno oro uoste, tai cia greiciau lietuvisko personalo bedos. Lietuviai kaip laukiniai, nei jokio mandagumo, nei pagarbos klientui, ne veltui zmones skundziasi, kad KUN daznai ir bagaza isplesia. Siuo atveju, VNO irgi ne isimtis, bent jau anksciau nusileidus jame pasijauti kaip koks potencialus nusikaltelis, i kuri itariai ir piktai ziuri visas personalas, o paprasto mandagumo lygiai 0.
Iš VŽ:
Dar vienas lėktuvų aptarnavimo centras
Kol kas neįvardytas investuotojas Kauno oro uoste ketina teikti lėktuvų aptarnavimo paslaugas. Oro uosto vadovai investuotoją žada atskleisti po poros savaičių, kai bus oficialiai paskelbti sklypo nuomos aukciono rezultatai. Arijandas Šliupas, Kauno oro uosto generalinis direktorius, neslepia, kad tokių paslaugų, siekiant pritraukti
daugiau skrydžių bendrovių, labai reikia.
„Rynair“ tokį sklypą yra išsinuomojusi tik savo reikmėms, o dabar turėsime kompaniją, kuri teiks lėktuvų
aptarnavimo paslaugas tretiesiems asmenims. Taigi pastačius angarą mes kitoms skrydžių bendrovėms galėsime
pasiūlyti technines paslaugas. Kompanijos mieliau renkasi tuos oro uostus, kuriuose gali gauti lėktuvų
aptarnavimo paslaugas“, – pabrėžia p. Šliupas.
Su rimtais ketinimais
48 a sklypo nuomos konkurse dalyvavo dvi bendrovės. Konkursą laimėjusi bendrovė nurodė mokėsianti didesnę
sumą nei nurodyta pradinė metinė žemės nuomos kaina (4,2 Lt už m2, be PVM). Aukciono laimėtojui sklypas bus
išnuomotas 40 metų. Per pusmetį bendrovė privalės pateikti techninį projektą, per pusantrų metų pastatyti
angarą ir pradėti jį eksploatuoti.
Pagal patvirtinus reikalavimus, angaras turi būti ne mažesnis kaip 2000 m2. Naujo angaro statybos kaina gali
siekti 3–5 mln. Lt.
„Aukciono laimėtojas yra bendrovė, registruota Europos Sąjungoje. Ši įmonė turi patirties, rimtų ketinimų, –
nedaugžodžiavo p. Šliupas. – Tai yra didelis laimėjimas. Pasirengimas šiam aukcionui užtruko ilgiau negu
derybos su Airijos pigių skrydžių bendrove „Ryanair“.
„Ryanair“ kompanija Kauno oro uoste pernai paskelbė steigianti pirmąją Vidurio ir Rytų Europos regiono šalyse
aviacijos bazę ir išsinuomojo 27,5 a žemės sklypą, kuriame pastatė lėktuvų techninio aptarnavimo angarą. Jis
buvo pradėtas eksploatuoti pernai spalį.
Kauno oro uosto vadovas įsitikinęs, kad naujoji bendrovė bus suinteresuota teikti paslaugas kuo didesniam
skaičiui lėktuvų, todėl tai atneš pajamų oro uostui. Naujame angare bus laikomi lėktuvai ir teikiamos visos
orlaivių techninio aptarnavimo paslaugos: priežiūros, reglamentuotų periodinių patikrų, įvairių mazgų
remonto, dažymo.
Kiek naujų darbo vietų bus sukurta įgyvendinus šį projektą, p. Šliupas tiksliai dar negalėjo pasakyti.
„Nenorėčiau spekuliuoti nepatvirtinta informacija. Netrukus bus oficialus pranešimas – tada bus paskelbta
daugiau apie naujo angaro statybos projektą“, – teigė oro uosto vadovas.
Kauno oro uosto duomenimis, pernai jų aptarnautas keleivių skaičius buvo didžiausias per pastaruosius
penkerius metus. 2010 m. buvo aptarnauti 809.732 keleiviai, arba 77 % daugiau nei 2009 metais.
Tenka pastebėti, kad 2011 KUN augimas bus daug mažesnis. Beje, tas investuotojas pradės veiklą ne anksčiau 2012 metų pabaigos.
Iš kitos pusės, spėju, kad Wizz bazei pasirinko VNO ir dėl to, kad galės ten gauti lėktuvo techninį aptarnavimą FL-technics…
Žinoma, augimas bus mažesnis – visgi Wizz atėjo į Vilnių, tai vis tiek nemažą gabalą pigiai keliaujančių rinkos nugriebė. Plius, yra gi kažkokios ribos, kiek iš tiesų reikia pigių skrydžių Lietuvai, ir prie jų po truputį artėjame.
@Vytautas-NT KUN tai zino ir, kaip matosi, dirba toliau kad augimas vyktu. Is cia ir naujas lėktuvų aptarnavimo centras, ir kalbos apie skrydzius i Maskva ar S.Peterburga. O taip pat studija apie terminalo pletima.
Šiuo metu KUN yra tikras Ryanar oro uostas ir gal net vienintelis toks Europoje, kur be Ryanair beveik niekas neskraido…
Bet vat kuo jie motyvuos potencialius skraidytojus į Maskvą ir Peterburgą, tai sunkiai įsivaizduoju…
Geriausia motyvacija yra kaina. Jei tai bus pigiau nei su UTair skristi is Vilniaus, tai ir skris.
Vakar vakare maciau Ryanair lektuva VNO (gerai ziurisi:) KUN orai neleido nusileisti?
Vytautas-NT’ai, kaip pažiūrėsi. Yra oro uostų, sėdinčių praktiškai vien ant FR adatos – kad ir Abruzzo ar Birgi. Bet iš tikro galima pastebėt, kad daugelis kažkaip pritraukia kelias pigias bendroves – Frankfurt-Hahn, Skavsta bei Glasgow Prestwick turi dar ir kelias Wizz kryptis, Rygge – Norwegian Air Shuttle, Ciampino – po kelias easy Jet ir Wizz kryptis. Bandant mėgdžiot kitų didesnių pigių oro linijų strategiją, reikėtų dar pritraukt ką nors iš piguvos bent vienai kitai krypčiai dėl geresnių derybinių pozicijų su FR, bet gali būt, kad iš dalies trukdo ir oro uostų konkurencija dėl pigių bendrovių LT viduj.
@Alkis Ne, cia tas is Marselio :)
@Jurgis – gerai būtų..
Vieni jau pastatė ir priinvestavo KUN, dabar apie kitus kliedi. Man idomu per kiek metų jie pririnks pakankamai kvalifikuoto personalo… Tai čia vėjus kalba apie tą remonto bazę
@Tarasas – nu Šliupas sakosi per porą savaičių atskleis kas ir kaip. palaukim ir pamatysim. O vasaros tvarkaraštis tai įdomiai atrodo, vienam lėktuvui antradienis ir šeštadienis visiškai laisvas – žiūrėsim kuo tai baigsis ;)
Sako, kad Ryanairo angarą KUNe aptarnauja kažkokia estų kompanija. Lietuvaičiams pasirodė pernelyg žemas lygis :)
ahoi – i lietuvaicius vargu ar buvo kreiptasi. Aptarnauja AME.
@alkis.
pas aerlingusa streikas, tai jie issinuomavo ryanairo lektuva su visa igula ir dbr skraido i Vilniu reisu Dublinas-Vilnius-Dublinas. Tarp kitko, snd irgi buvo ryanair atskrides, siuo metu kyla ! :D
@KI
taip, zinome, jau pries kelias dienas cia buvo apie tai rasyta…
pagal mano neoficialia informacija, sestadieni lygtais jau EI lektuvas bus…
Šiaulių oro uostui neklius nė lito
http://etaplius.lt/Verslas/Siauliu-oro-uostui-neklius-ne-lito
Gal kas nors zinote kodel siandien reisas Diuseldorfas – Kaunas veluoja?
Man tai įdomus toks dalykas, jeigu jau daug kartų praktikoje pasitaiko, kad BT paleidžia skrydžius per Rygą, tai kokio velnio jai leist juos pradėt iš VNO? Čia gi tiesioginis RIX tranzito auginimas. Jie pastebėjo, kad tranzitas per Rygą krito ir reikia imti kažkokių veiksmų. Tai gi…
@Šarūnas – kuo remiantis tai galima uždrausti?
Tų pačių reisų nukreipimu per RIX dėl įvairių priežasčių.
Uzdarytas Weeze oro uostas
@Kaziemieras – o tai pats nenori pažiūrėti?
http://www.ryanair.com/lt/flight-info
Aciu, supratau.
Uždarytas dėl įtarimų jog rasti sprogmenys. Vėliau ryte atidarė, tačiau visi skrydžiai jau susimaišė.
Dėl to atidėtas skrydis iš Kauno į Briuselį (Šarlerua) – skrenda lėktuvas iš tos bazės ir tada paims skrendančius į Briuselį.
@Šarūnas – reikėtų pirma priimti teisės aktą, pagal kurį aviakompanijoms už tokius dalykus būtų atimta teisė skraidyti iš Lietuvos. Be įstatymo neuždrausi skraidyti.
Bet greičiausiai net ir jį priėmus Air Baltic tada įrodinėtų, kad ES teisė tą draudžia daryti.
Apskritai Lietuvos aviacijai stojimas į ES buvo žalingas. Bankrutavo aviakompanijos, o visi ES „saugikliai”, keleivių teisės yra skirti apsisaugoti nuo piktavalių kompanijų, bet ne nuo bankrotų. Priešingai – didžiuliai įsipareigojimai kuriuos ES teisė primeta po kelių atšauktų skrydžių daro su finansiniais sunkumais susidūrusių aviakompanijų gaivinimą nerentabiliu, o mažų aviakompanijų veiklą – dar rizikingesne ir todėl bankroto tikimybę didesne.
Labai didelę dalį laisvės aviacijos reguliavimo sferoje (priimti teisės aktus atsižvelgiant visų pirma į Lietuvos, o ne kitų, didesnių ES šalių interesus) stojimas į ES atėmė.
@Augustinas – žinai, ačiū, bet ES ir laisvų skrydžių privalumai nesulyginami su nacionalinės aviacijos saugojimo nauda. Man tikrai nereikia nacionalinių avialinijų kurios galėtų sau be konkurencijos skraidint į 10 miestų imdamos po porą tūkstančių litų už bilietą.
Grįžtant prie Ryanair vasaros sezono, tai labai įdomiai tvarkaraštis atrodo:
Penktadieniais 11 krypčių – 6 KUN lėktuvais ir 5 kitų bazių, sekmadienį – 10 krypčių (6 4).
Tačiau šeštadienį iš abiems KUN lėktuvams tik viena kryptis patvirtinta iš šešių, antradienį vos dvi. Pirmadienį trys, bet išmėtytos per abu lėktuvus.
Antradienį ir šeštadienį vienas lėktuvas kol kas visiškai laisvas, todėl kaip ir tikėtinas koks nors W variantas.
Taip pat visos ankstesnės kryptys jau patvirtintos, todėl reikia laukti naujų, gal net tolimųjų – tokių kaip Portugalijos, Sicilijos. Gal net Graikijos…
”BAA pradeda mokytis pilotai iš Gruzijos, Švedijos, Kazachstano, Norvegijos ir Italijos. Nuo sausio 31 d. jie atliks Boeing737 tipo kvalifikacijos kursus, daugumai bus pravesta ir aerodrominė treniruotė. Aerodrominės treniruotės Vilniaus oro uoste vyksta retai ir net patenka į naujienų portalus – gyventojai raportuoja, kad virš jų namų nuleista važiuokle keistai skraido lėktuvas.:-D” Is BAA facebook puslapio.beje idomu su kokiu orlaiviu atlikines bandymus.
kadangi BAA yra ASG, tai skraidys su kuriuo nors SMall Planet Boeing’u, arba Small Planet nenaudojamu AAM priklausančiu 737…
Beje, BT gruodį VNO nutupdė tris B735. Kažin, čia tik dėl to, kad RIX trūksta parkingo vietų lėktuvams sulaukti vasaros ar čia būsimi BAS lėktuvai?
Papildant dėl KUN vasaros sezono, paskutinė vizualizacija:
http://img268.imageshack.us/img268/4085/kuns2011.jpg
Įdomiai atrodo vasaros KUN-STN skrydžių tvarkaraštis. Keista, kad geriausiu laiku papildomas Stanstedo lėktuvas skrenda ne į šiltus kraštus, o į Lietuvą. Tiek daug atsirado dirbančių Londone ir savaitgaliais grįžtančių namo? Ar suteiktas dar vienas šansas turizmo statistikos departamentui privilioti britus savaitgaliams?
Pagal Ryanair dabartine taktiką gali pasiūlyt Faro (iš esmės atostoginė kryptis, bet gana tolima) arba ta pačia Graikiją (Kos). Sicilija irgi įmanoma, kaip turistinė kryptis…
O dar vienas tikėtinas variantas varianatas, kad KUN lėktuvai bus naudojami W tipo skrydžiams ir krypčių 2011 metais nepadaugės (keisis tik geografija)…
Jei kam įdomu iš ATW
Airline Of the Year:
Emirates Airline
Regional Airline Of the Year:
Air Nostrum Iberia Regional
Aviation Technology Achievement:
GE Aviation GE90
Passenger Service:
Virgin America
Market Leadership:
Turkish Airlines
Airline Technology Leadership:
Alaska Airlines
Phoenix Award:
@Vytautas,
based supplied movements 42 (6×7)
@Mindauqas – tai kad ne. Aš suskaičiuoju 28 round-trip’us. O tai yra 56 a/c „judėjimai”;)
OK. Supratau. Pirmas skaičius rodo, kiek „judėjimų” jau yra patvirtintų, o ne kiek teoriškai galima.
Anyway, jeigu nebus ‘delta’ arba W skrydžių, Šliupo komentarai apie terminalo plėtrą gana logiški.
O gal antradieniais ir šeštadieniais laisvas lėktuvas iš VNO skraidys?:)))) Simonai?
Skraidys, Hoptrans perves B737 A1 magistrale kad pigiau gautusi :)
@Wincas
is tamstos komentaru atrodo, kad esate toks kietas, kad net kartais kyla mintis: bene pats Arijandas cia raso…?! :D
Man tai dar kartą kylą filosofinis klausimas- kam jums Vilniuj reikalingas Ryanair, kai yra Wizz? Aš suprasčiau EasyJet, AirBerlin, Monarch ir pan.
Tiems, kam reikia Ryanair nuvažiuos iki Kauno ar Rygos…
@Vytautas-NT Kam is vis Vilniui reikalingas oro uostas ? Tiems, kam reikia nuvaziuos iki Kauno ar Rygos …
Verslininkai nori naujų skrydžių iš Palangos oro uosto
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/verslininkai-nori-susisiekimo-su-palangos-oro-uostu-329069
Čia jau kažkoks nušokimas nuo proto- oro uostas reikalingas tik tam, kad į jį galėtų Ryanair skraidyt?
Hmm.. filosofinis klausimas, ar tikrai užteks keleivių visiems 3 oro uostams? :) Palangos potencialas yra didelis, aišku, bet kiek dalis tų verslininkų sudaro pvz B757 ?
Kaip suprantu, Kauno augumas šįmet sulėtės, o Vilniaus turėtų šauti, jeigu nepasikartos prognozės – skrydžių yra, nėra kam skristi.
Bet atsigaunant ekonomikai galime tikėtis turistų/savų antplūdžio per VNO.
O dėl naujų krypčių, tai turbūt reikia tikėtis ir iš Estonian Air ko nors naujo vasaros sezonui?
http://vz.lt/rss/straipsnis/2011/01/28/Avia_Solutions_Group_tikisi_daugiau_uzsakymu_priziure2
„Avia Solutions Group” tikisi daugiau užsakymų prižiūrėti „Airbus A320” lėktuvus
VZ.LT
2011.01.28 10:45
„Avia Solutions Group” priklausanti „FL Technics” gavo sertifikatą, leidžiantį remontuoti „Airbus A320” šeimai priklausančius lėktuvus ir atlikti jų techninę apžiūrą.
„Tikimės, kad dėl naujų bendrovės galimybių darbuotojų skaičius padidės iki 30”, – bendrovės pranešime cituojamas Jonas Butautis, „FL Technics” generalinis direktorius.
Anot jo, poreikį aptarnauti šio tipo lėktuvus lėmė augantis jų populiarumas Rytų Europoje, Rusijoje ir NVS šalyse.
Skaityti toliau
reklama:
Bendrovės duomenimis, pasaulyje eksploatuojama per 4.300 „Airbus A320” tipo orlaivių, iš jų apie 1.700 skraido Europoje. Planuojama, jog pirmąjį „Airbus” orlaivį bendrovė aptarnaus II ketv.
„FL Technics” žada iki 2015 m. investuoti 25 mln. USD į paslaugų plėtrą. Įgyvendinus investicijų programą bendrovės angarų plotai sudarys 15.000 kv. m, vienu metu gali būti aptarnaujama 12 komercinių orlaivių.
2010-ųjų balandį įmonė pradėjo „Boeing 737NG” techninę priežiūrą.”
European Regional Airlines met in Riga for the first time
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=36602
”Užsakomųjų skrydžių oro bendrovė “Small Planet Airlines” stiprina savo pozicijas Italijoje ir nuo 2011 m. vasaros skrydžius iš šios šalies vykdys trimis “Boeing 737-300″ tipo lėktuvais.”
http://www.aviasistemos.lt/nuo-vasaros-italijoje-skraidys-trys-small-planet-airlines-lektuvai/
Įdomu ar FL Technics planai buvo derinami prie WIZZ pasirodymo VNO rinkoj? Nes kažkaip įtartinai sutampa A320 aptarnavimo pradžia…
dalinai, manau ir delto, kad SPA patys isigis a320
BAS countdown: liko 2 dienos iki burbulo/sensacijos sprogimo…
jau startavo naujoji http://www.flightradar24.com/ versija:)
tiksliau buvo tą betą versiją trumpam padarę pagrindiniu..
Flightradar’o beta versija pagrindine bus nuo rytojaus.Kiek zinau siandien buvo kazkokiu netikslumu su beta versija,todel paleido senaja.
Na va per Krepsinio burtu traukima buvo ideta reklama oro uostams. Nors ir vos pastebima bet jau vis kazkas turizmo skatinimui.
Gal rusu patekimas i pogrupi , kuris zais Klaipedoje, lems kokios nors rusu a/k atejima i PLQ?
Taip, kokius du čerterius. Arba vieną. Arba nė vieno.
Aš taip ir nesuprantu iki šiol, ar jūs skaityt nemokat, ar durnais apsimetat…
O man ta proga butu idomu isgirst Simono komentara kokie sansai i VNO pritraukt turkus ir ka nors is Persijos ilankos skraidytoju?
apskritai, koks srautas is Vilniaus yra Azijos/Australijos kryptimi?
Ale pas žmogų fantazija… Pesijos įlankos skraidytojų… Gal dar Australijos ir Singapūro?
Pradžiai pritraukime Airfrance, British Airways, Aeroflot, Malev, Swissair, Iberia, tada galėsim svaigt. Šansai matyt tokie, kokie ir turėt tiesioginį reisą į Kairą su tais 10 keleivių į Afriką per mėnesį…
Matyt kaikurie tikisi,kad visi prades skraidyt i LT oro uostus cempionato laiku.Manau jog isvysime kelis charterius,gal didesni skrydziu daznuma,bet nieko daugiau…
BAS countdown: liko kelios valandos iki jau panašu, kad burbulo, sprogimo…
Ethiad į Minską skraido ir žinom dėl kokių priežasčių. Kainos rytų kryptimi pačios geriausios yra būtent per šį regioną, jau nekalbant apie serviso lygį.
Man tai kyla kitas klausimas- Vilniuj pasirodė Turkijos reklama ant kurios ir Turkish airlines uždėta. Ar tai reiškia, kad jie šiemet čia skraidyt pradės? Jei ne- kam juos ant reklamos dėt?
Gal greiciau kad Eurolyga remia Turkish Airlines del to ir reklama
„„Baltic Aviation Systems“ įstatinis kapitalas siekia 1 mln. eurų. Vėliau investicijas planuojama didinti iki 20 mln. eurų. …Tiesa, nors nauja įmonė pavadinta „Baltic Aviation Systems“, oro linijos turės kitą pavadinimą. Šis prekių ženklas, anot bendrovės atstovų, bus pristatytas kitų metų sausį.”
-nežinia, gaila ar negaila, bet matyt burbulas sprogsta dėl motyvacijos stokos.
Praeita penktadieni „Wizz Air” Lietuvoje užregistravo filialą 2011-01-31 09:45:07 „Verslo zinios”.
Dar del Palangos:
Kaip rašo „Verslo žinios“, verslas mėgina pats imtis iniciatyvos. „Pradedame kalbėti su skrydžių bendrovėmis „Ryanair“ ir „airBaltic“, ko reikėtų, kad jie vykdytų skrydžius – rinkodaros, garantijų, kokių nors sąlygų“, – teigia Viktoras Krolis, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius.
Na taip. Kas link Ryanair, tai jiems reikia padaryt mokestį 1 EUR ir tada jau galima derėtis. O AirBaltic dabar teoriškai turi Q400 su kuriais gali vokiečius vežiot, nes Ryanair iš ten Palangos tikrai nedarys.
Kita problema- Rusijai nei vienas iš minėtų variantų netinka…
Ar Wizzair užregistravus filialą atsiranda teorinė galimybė Wizzair pradėti skraidyti iš Vilniaus ir į trečias ne ES šalis ? Kad ir į tą patį Kijevą, Stambulą, Tbilisį ir t.t. ?
Atsakymas Vytautui-NT apie „gulf carriers”: darbas su jais vyksta ir namų darbai daromi, realiai jų atsiradimą Lietuvoje prognozuoju 2015-2016 m.
Pagrindiniai trukdžiai:
– Lietuvoje visai nėra „first class” rinkos. „5-star airlines” ir kiti regiono vežėjai pirmiausia orientuojasi į juos, Lietuvoje tik „Lufthansa”, „Finnair” ir dar pora vežėjų rimtai tėra įdirbę jau „business class” rinką, nekalbant apie „first class”;
– Baltijos šalių regionas yra per toli nuo Dubajaus/Dohos/Abu Dabio, kad būtų galima efektyviai čia skraidytu su „narrow body” lėktuvais, o „widebody” net ir ekonominės klasės užpildyti būtų neįmanoma. Taip „Etihad” skraido į Minską su A319, tačiau efektyviai tokio lėktuvo virš 5h segmente sunkiai įmanoma padaryti. Mano turimais skaičiais „Etihad” Minsko maršrutą užpildo 48%, tačiau vidutinis tarifas į vieną pusę yra apie 1400 JAV dolerių. Ar kas įsivaizduojate Lietuvoje rinką tokiems tarifams?..
– Vienas dalykas yra tai, jog iš Lietuvos mažai keliaujančių į Australiją ir Pietų Aziją, kur to regiono vežėjai galėtų pasiūlyti gerus connections. „Westbound” tikrai per ten niekas neskris;
– Dar svarbesnis dalykas yra už aukščiau paminėta, jog srauto iš Lietuvos į JAE (point-to-point) yra tragiškai mažas. Maršrutai, kuriuose „connection passengers” sudaro daugiau nei 70%, vadinami „unhealthy mix” ir labai atsargiai į juos žiūrima. Kad daugiau nei 30% keleivių būtų „direct traffic” – neįsivaizduojama.
Reziumė – rinkos dydis ir rinkos branda. Tik šiais metais pradėjo „gulf carriers” plėstis į Skandinaviją, tai Baltijos regionas, mano nuomone, už 5 metų.
Transaero and airBaltic launch code-share flights
January 31, 2011
Moscow – Transaero Airlines and airBaltic have launched flights on route Moscow (Domodedovo) – Riga within the frames of previously concluded code-share agreement. According to the agreement flights between the Russian and Latvian capitals will be jointly operated by both airlines and use a joint code – UN/ВТ.
Transaero Airlines and airBaltic both provide their passengers for direct flight ticket sales on code-share flights through their distribution networks. Flights are operated on Boeing 737 aircraft.
The code-share agreement gives customers more flexibility in choosing flight timing and allows them to use transfer facilities in both Moscow and Riga airports. Thus, passengers from Latvia will be able to use Transaero Airlines wide route network to destinations in Siberia, the Russian Far East, Asia, North and Latin America. At the same time, passengers arriving in Riga will be able to continue their trip to their final destination on board of airBaltic to the cities in Scandinavia States, Western and South Europe, Baltic States and Middle East.
Source: Transaero Airlines
Be jokios abejonės, jeigu kažkas iš tolimųjų skrydžių bus pradėta, tai bus Rygoje. Manau lemiamas faktorius yra bazinė aviakompanija, su kuria galima pasirašyti code-share sutartį ir pritraukti šiokį tokį tranzitą. Tad manau, jeigu Vilniuje neatsiras bazinio vežėjo apie tolimas kryptis galima pamiršti. Beje Simonai, kaip ten iš tiesų yra su tais TK reklamomis? Čia tik šiaip viliojam aplankyti Turkiją ar bus kažkas rimtesnio?
dėl Turkish Airlines.
Turkijos turizmo biuras užsakė visoje Europoje vienigą Turkijos turizmo skatinimo kampaniją. Remėjais pritraukė Turkish airlines. Tada sako, žiūrėkit, mes planuojam 20000 plakatų visoje Europoje, 20 stendų bus Lietuvoje, į kurią jūs neskraidote. Ką daryti išimti jūsų logo, palikti, ar kažką kitą dedam. Turkish airlines marketingistų atsakymas buvo – kas ta Lietuva? Taigi mes skraidom į Rygą, palikit.
Simonai, as turiu klausima apie „gulf” LCC, kad ir AirArabia, jie su A320 skraido, ir pleciasi stipriai, jau turi ir Maroke ir Egipte dukterines a/k, skraido i ALA ir KBP…. (aisku as nelyginu LT rinkos su KZ ar UA) Nejau neimanoma to srauto pastimuliuoti LCC tarifais? Juk tai atostogine kryptis, as manau atsirastu skrendanciu pailseti, kurie viesbucius organizuotusi patys? Gal kokiu x2 per savaite skrydziai uzsipildytu :) cia tik garsiai mastau …
Lietuva biški per toli AirArabia. Beje, pastebėsiu, kad per AbuDabi į Australija kainos yra itin geros.
Su skraidymu į vakarus irgi klausimas, nes jei skrist į Lotynų Ameriką, tai ne ką blogiau išeina, nei per kitur.
Kaip teisingai pastebėta, Emiratai tiesioginį srautą gali sukurt poilsinių kelionių pagalba. Kol kas tenka konstatuot, kad jų kainos yra nekonkurencingos (lyginant net su Iranu)…
Vat klausimas, ar filialo atidarymas leidžia Wizz veikti kilmės šalies vardu. Jei tai būtų normali dukterinė (kaip Ukrainoj)- tada tikrai…
Svaigstantiems priminsiu, kad Lietuvos piliečiams į JAE reikia vizų.
@Pranas Skrendant per Abu Dhabi (JAE) tranzitu jokiu vizu nereikia.
O del Wizzair filialo gal Simonas galetu pakomentuot mano ankstesni klausima ?
Į Indija ir Kinija irgi vizų reikia, bet turistai n ten vis vien skrenda…
O čia apie Ryanair:
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-nuostoliu-pridare-blogos-oro-salygos-ir-streikai.d?id=41467345
„Wizz Air” neketina kurti Lietuvoje atskiro vežėjo ir išsiimti lietuviško AOC bent jau kol kas. „Wizz Air” šiuo metu turi tris vežėjo licenzijas – lenkišką, vengrišką ir ukrainietišką (pvz. „Ryanair” turi vienintelį AOC – airišką): naudojantis jomis bus vykdoma veikla Lietuvoje. T.y. pagal daugelį tarpvalstybinių sutarčių, Lietuva negalės paskirti „Wizz Air” savo paskirtuoju vežėju. Dar paprasčiau – „Wizz Air” neketina skraidyti į trečiasias šalis iš Lietuvos.
Atstovybė reikalinga įdarbinti darbuotojus, vykdyti čia veiklą ir t.t. Lygiai kaip „airBaltic” turi atstovybę Vilniuje.
@Pranas
i Egipta ir Jordanija irgi vizu reikia, bet jas parduoda orouoste… Nzn kokia UAE tvarka, niekad ten neskridau…
As nesvaigstu, o garsiai mastau, nes Simonas rase apie 5star avialinijas, bet ne apie LCC…
Tuo tarpu liūdna 2009 metų statistika:
http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/72747/2009-aisiais-lietuvoje-oro-keleiviu-srautas-sumazejo-27-proc
Beje, kaip rodo Ryanair pavyzdys bazei steigti nereikia filialo.
@Pranas vykstant į JAE turizmo tikslais vizą gauti labai paprasta. Turistu srautelis į šią šalį visada buvo.Air BAltic sėkmingai skraido iš Rygos.
Tam tikras turizmo gerai pavadintas „srautelis”, aišku, yra. Tačiau pagal IATA PaxIS, Baltijos šalių gyventojai (kurių starting point yra Ryga, Vilnius, Talinas ir kt.) sudaro 40% RIX-DXB bendrojo srauto. O „airBaltic” šią žiemą (kaip ir pernai) pradėjusi sezoną „capacity” sumažino iki 1 skrydžio per savaitę. Taigi, tas „srautelis” iš tikrųjų yra tik „srautelis”.
Kad jau būti tiksliems, tikslūs srautai iš Vilniaus į tas valstybes:
Duomenys už keleivius į abi puses per KETVIRTĮ (2010 m. III ketv.):
– Dubajus – 184 keleiviai (pagrinde su VV ir LH);
– Abu Dhabi – 13 keleivių;
– Doha – 16 keleivių.
Kas dėl stimuliavimo „low cost” kainomis – taip, kažkiek įmanoma. Tačiau, kaip matosi, realiai prie dabartinės bazės tūkstančių nesugeneruosi :) Be to, 5,5 val. skrydis „low cost” principams jau nebepasiduoda – ne veltui „Ryanair” neskrenda ilgiau nei 4h, o „easyJet” neseniai tai pradėjo bandyti.
As manau, kad galbant apie Rytu kryptis prioritetas butu ( arba mums uztektu) Stambulo. BAS buvo pasiskelbes, kad skris ten, bet kad su paciu BAS „šabaš” gaunasi. Man mieliau ir patikimiau butu zinia apie Turkish Airlines.
http://www.regnum.ru/news/1369763.html
Минсообщения Латвии хочет выкупить проданный частному инвестору бренд airBaltic
@oleg Iš to straipsnio gaunasi, kad Latvijos vyriausybė iki 2010 gruodžio 31 d. turėjo sumokėti BAS už airBaltic ženklus 13 mln EUR. Kadangi tų pinigų iš Latvijos vyriausybės dar negavo, tai ir neturi už ką steigti naują a/k Lietuvoj.
Kaip ten bebūtų BAS Latviją „patvarkė”…
Įdomu, ar low cost rinka Vakarų Europoje jau persipildė? Neberandu linko, tačiau užsienio forumiečiai suskaičiavo, kad šią žiemą Ryanair lėktuvai turi tiek langų, jog realiai visų langų valandas susumavus, gaunasi, tarsi 30 lėktuvų yra visai neskraidomi.
Pvz. Stanstedo bazėje darbo dienomis naudojami 22 lėktuvai, savaitgaliais – 27. Reiškia, vien čia jau 5 lėktuvai keturias dienas neskrenda…
„High fleet utilization”, matyt, nebetaisyklė. Net Ryanair kartais apsimoka neskristi, o laikyti lėktuvus ant žemės
Na ka, sausio men. lauktu naujienu neivyko, nauju zaideju rinkoje irgi nepasirode, belieka eilini karta laukti skaiciuku. Idomesnis menesio ivykis – „revoliucines” situacijos susidarymas Vakaru Lietuvoje- „kai apačios nebenori, o viršūnės nebegali …” :)
Manau Ryanair lėktuvų stovėjimą lemia sezoniškumas. Grynai žieminių krypčių yra daug mažiau, nei grynai vasarinių. Todėl balandžio-gegužės mėnesiais tie lėktuvai pakils ir langų nebeliks.
Be to oras žiema prastenis…
Beje, pasitenkinimas VNO kyla –
Išaugo Vilniaus oro uosto keleivių pasitenkinimas gaunamomis paslaugomis
http://www.vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=17234
Tyrimo duomenimis, populiariausios kryptys iš Vilniaus yra į Frankfurtą (12% apklausos dalyvių), į Kopenhagą (11%), į Dubliną (9%), į Rygą (8%) ir į Kijevą (8%). Pagal pageidaujamus tiesioginius skrydžius pirmavo Londonas, Milanas, Hamburgas ir Paryžius. Taip pat respondentai pageidavo tiesioginių skrydžių į Niujorką, Berlyną, Barseloną, Romą ir Amsterdamą.
Stai ko reikia lietuviams :)
Blue1 launches a new route between Tallinn and Helsinki. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36677
Estonian Air working on a new strategy to reach profits. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=36673
Neblogas filmukas reprezentuojantis KUN
http://www.youtube.com/watch?v=sy0wa9pHS3I
Ta proga galima užduoti geresni klausima: kokios yra TOP10/TOP20 tolimųjų krypčių iš VNO?
Simonai, o siandien EI su savo lektuvu atskrenda ar vel FR?
Ryanair could buy planes from China or Russia
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/8293790/Ryanair-could-buy-planes-from-China-or-Russia.html
Vytautas-NT klausimas – tai įsakymas :)
TOP long haul kryptys iš Vilniaus:
1. Čikaga;
2. Niujorkas;
3. Vašingtonas;
4. Alma Ata;
5. Torontas;
6. Dubajus;
7. Bangkokas;
8. Pekinas;
9. Astana;
10. Bostonas.
Toliau vardinti manau ne verta, nes jau Bostonas yra vidutiniškai 50 keleivių per mėnesį.
Įsivaizduoju Ryanair skraidanti su TU-214. vienintelis lėktuvas kuri galima garantuotai gaut po 2013 metų…
Aišku rusai iš tikrųjų apsidžiaugtų. Parduotų jiems žemiau savikainos ir kas antrą dieną rodytų reportažus per teliką…
Linai, šiandien EI reisas vykdomas FR lėktuvu, registracija EI-DCJ.
Šiaip TOP10 iš tikrųjų rodo kai kurias gana liūdnas tendencijas. Į sąrašą nepateko Šanchajus ir Honkongas. Nekalbant jau apie Delį. O kur visa Australija ir Naujoji Zelandija.
Džiugina ryšiai su Kazakstanų- gal ateity atsiras erdvės tiesioginiams skrydžiams. Iš kitos pusės pagal atstumą tai nėra long-houl. Nes atstumas panašus, kaip iki Lisabonos o tuo labiau Kanarų. Nors įdomu koks oficialiai yra kriterijus? 5000 km ar 5 val?
Vytautai-NT: čia aš apibrėžimų nesilaikiau. Alma Ata realiai turėtų būti short-haul, tačiau tai visgi gan toli, į Alma Atą yra 5 val., atgal – apie 5,5 val.
Realiai nerašytas apibrėžimas yra, jog long-haul skaitomas skrydis virš 6,5 valandų, vykdomas „widebody” lėktuvu.
Įdomu, kiek keliautojų į Pekiną. Jaučiu, kad tikrai apsimoka atidaryti tiesioginį skrydį. Būtų patogiau Ambasadorei su Balniene.
Grizta Ryanair i Marseli vasaros sezonui
http://www.ryanair.com/lt/news/ryanair-adds-11-new-marseille-summer-routes
http://www.ryanair.com/lt/news/daugiau-nei-7m-kelevi
Pigiausių skrydžių kainų, geriausia keleivių aptarnavimo paslaugų kokybė, t.y. mažiausiai prarastų bagažo vienetų, tik keletas neįvykusių skrydžių bei tiksliai nurodytu laiku atvykstantys ir išvykstantys skrydžiai, leidžia aviakompanijai “Ryanair” vadintis didžiausia ir geriausia Europos aviakompanija.
Pigiausia tai viskas labai gerai, bet man labiau patinka, kad jie ir aptarnavimo kokybe lenkia jau visus kitus – ŠAUNUOLIAI!
Off topic: Gal kas nors zinote wizzair atstovybes lietuvoje kokius nors kontaktus
Gruzijos oro uostas atsiliepė į senuosius Mestijos bokštus
http://bernardinai.lt/straipsnis/2011-02-01-gruzijos-oro-uostas-atsiliepe-i-senuosius-mestijos-bokstus/57183
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/kipro-gold-nsky-leasing-nupirko-bendrove-aurela-195-135688
http://vz.lt/2/straipsnis/2011/02/01/Aurela_nupirko_GoldnSky_Leasing
@Tomas Rusu offshore’as registruotas Kipre-
http://www.goldnsky.com
Registrant:
UAB „Streamcraft Baltics”
Kalvu g. 17
Riese, 14180
LT
Domain name: GOLDNSKY.COM
Administrative Contact:
Hostmaster, IV
J. Kubiliaus g. 6
Vilnius, 08234
LT
370.52324444
Technical Contact:
Hostmaster, IV
J. Kubiliaus g. 6
Vilnius, 08234
LT
370.52324444
Dabar butu idomu isgirsti apie Aurelos planus ateiciai.
Kad ir patys puslapyje nurodo Lietuviska nr
Alexander Kochetkov
President and CEO
GOLD’NSKY Leasing
mob.: 370 618 84234
akochetkov@goldnsky.com
http://www.goldnsky.com
Kočetkovas yra buvęs Avia Asset Management generalinis direktorius. Tai patirties tame reikale turi. VERSUS aiškiai rašo, kad „Aurela” akcijos nupirktos už 1 litą. Būsima veikla – parko praplėtimas keliais 10 metų senumo orlaiviais ir tos pačios paslaugos toliau: wet leasingas, čarteriai, t.t.
Александр Кочетков: президент и основатель компании „Gold’nSky Leasing” и сервиса „BigBuzzy.ru”.
Tai tas Aleksandras Kočetkovas Lietuvos pilietis, G.Žiemelio įmonės AAM gen. direktorius? Ar galima teigti, kad „Aurelą” nupirko Gediminas?
tikrai ne
Gedukas labiau megsta pirkt valstybines imones su tetuko pagalba :)
Wincukas (Arijandukas) mėgsta blondines į darbą kviesti ir paloti blog’e :)
Uuuu kazkam ant nuospaudos uzmyniau….
Neleidzia man linko cia idet, bet idomu tam interviu klausimas kur Kočetkovas pinigu gavo:
Александр Кочетков: президент и основатель компании „Gold’nSky Leasing” и сервиса „BigBuzzy.ru”.
– Итак, первый вопрос. Когда вы начали делать, пробовать, не бояться? Когда это произошло первый раз? Я имею в виду бизнес, ничего плохого.
КОЧЕТКОВ: Хотел сразу сказать, наверное, как и все дети, которые пытаются встать, с самого раннего возраста. Но если говорить о бизнесе, то это 92-й год, когда я начал учить детей единоборствам.
– За деньги?
КОЧЕТКОВ: Бедному студенту как-то надо было зарабатывать на жизнь. Поскольку единоборства в то время были для меня очень большим увлечением, я подумал, почему бы не делать то, что мне приятно, и на этом еще зарабатывать какие-то деньги.
– Я снова слышу эту аналогию: когда я спрашиваю бизнесменов, что их сформировало, они часто говорят: „Вы знаете, у меня был такой тренер”, „Вы знаете, я ходил в такую секцию”, „Вы знаете, я занимался таким видом единоборств” – то есть что-то из спорта. Я сейчас прямо хочу посоветовать даже людям: „Если вы хотите, что ваша дочь или ваш сын занимались впоследствии чем-либо, связанным с предпринимательством в хорошем смысле этого слова, с большой буквы „П”, отдавайте их смело в спорт”. В какой, как вы думаете, лучше спорт отдавать для того, чтобы вырастить предпринимательницу или предпринимателя, такого человека, который делает, пробует, не боится?
КОЧЕТКОВ: Знаете, на самом деле не имеет значения, будет человек играть в шашки или заниматься дзюдо, значение имеет то, с каким рвением он это делает. Если человек стремится, ребенок или взрослый даже человек, к тому, чтобы достичь определенных успехов, он будет точно так же успешен и в бизнесе, и в жизни в целом. Потому что главное – это стремление к победе.
– А как вы формулируете для себя победу? Что такое победа для вас сейчас, когда вы не занимаетесь профессионально спортом, но по-прежнему, наверное, стремитесь к победе? И что это такое?
КОЧЕТКОВ: Не занимаюсь профессионально спортом, но все равно, даже катаясь на доске с горы, хочется каждый раз ехать быстрее, лучше, подпрыгнуть, сделать какой-то трюк. Поэтому в любом случае это желание достичь какого-то дополнительного результата. Чем хороша, скажем, это восточная философия единоборств, что человек движется по определенному пути, всю жизнь он будет по нему двигаться. Если мы стараемся достичь чего-то нового, достичь определенных результатов, развиваться, то мы будем это делать всю жизнь. Когда человек останавливается, начинает стагнировать, он погибает.
– И все-таки, что для вас победа? Это просто стремление вперед? Вы не ответили сейчас на мой вопрос. Стремление вперед или куда? Что это за путь? Хорошо. Победа – это путь? Сформулируйте.
КОЧЕТКОВ: Победа – это скорее достижение определенных результатов. Победы бывают разные – большие, маленькие. Одной победой для меня будет, когда компания, которую я создал, будет стоить миллиард долларов. Есть такая маленькая кнопочка, когда она сработает, загорится зеленая лампочка – „сделал”. Это может быть маленькая победа, которая говорит: „Да, я съехал по черной трассе на доске”
– Это самое опасное, да?
КОЧЕТКОВ: Да. Маленькой победой может быть, что я поучаствовал в какой-нибудь регате, прошел на яхте вокруг света и так далее. Может быть много разных побед. Главное – не останавливаться, достигать определенного результата.
– что же такое для вас победа в общем, целостном восприятии вас на этом длинном жизненном пути? Если вы занимались восточными философиями, то слово „путь” или „дао” для вас очень актуально.
КОЧЕТКОВ: Наверное, можно, опять же, философски ответить, что победа – это когда удается самореализоваться. А в какой форме эта самореализация происходит, уже не столь важно.
– У вас были уже когда-нибудь моменты, когда вы почувствовали это удовлетворение?
КОЧЕТКОВ: Да.
– А в какие?
КОЧЕТКОВ: Когда стал чемпионом Литвы хотя бы. А если говорить о каких-то частных вопросах – это какие-то другие вещи: когда я создал свой бизнес. Я почувствовал себя героем, когда ушел с работы на карьеру на зарплату в работу ради своего удовольствия и своих интересов, и, опять же, возможности самореализоваться.
– Спасибо за исчерпывающий ответ. Александр, давайте теперь просто расскажем о проектах „Gold’nSky Leasing” и „BigBuzzy” –тех самых последних проектах, которые вы реализовали после ухода с этой карьерной лестницы, линейной карьеры. Для начала все-таки самый-самый первый бизнес был какой? Не тот бизнес, когда вы по-детски обучали кого-то за деньги восточным единоборствам, а уже более или менее серьезный.
КОЧЕТКОВ: Наверное, можно первым сознательным собственным бизнесом назвать „Tyson & Associates” – компанию в США, когда, будучи студентом, обучаясь там, я познакомился с преподавателем. Компания специализировалась на очень узкой области консалтинга – мы консультировали по вопросам всего, что связано с безопасностью на воде. Мы обучали спасателей, мы готовили материалы для американского „Красного креста”, для американской Ассоциации спасателей, консультировали Дэвида Хассельхофа на предмет выполнения определенных правильных техник спасения, которые снимались в сериале „Спасатели Малибу”, и так далее.
– И как, достаточно успешно прошел этот первый ваш опыт?
КОЧЕТКОВ: Да, на самом деле я вырос по карьере, потому что я пришел туда просто ассистентом, человеком, который использовал свои знания, полученные в университете по специализации „информационно-аналитическая деятельность”, я очень легко, быстро собирал информацию, мог выдать определенную сжатую форму именно того, что нужно, без всего лишнего. Тут недавно господин Медведев заявил о том, что не потерпит больше „воды” в отчетах, и что все должны говорить о конкретике. Это сложно, если люди не выполняют свою работу.
– А вы обладаете этой способностью, переработав большое количество материала, сделать четкую, емкую и ясную выжимку?
КОЧЕТКОВ: Анализировать проще, чем выполнять работу.
– А потом вы еще можете все это сделать, что вы проанализировали? Это важный момент.
КОЧЕТКОВ: Это главное – именно выполнить то, что намечено. Просто вырос по карьере в этой компании, потому что я начал с аналитика, дошел до того состояния, что стал соучредителем этой компании.
– Да еще на чужой территории все-таки – в Соединенных Штатах достаточно сложно.
КОЧЕТКОВ: Территория не имеет значения, если человек в состоянии делать свою работу, и он хочет ее делать. Если человек сидит ради зарплаты, просто ради галочки и пункта в резюме, что он достиг какой-то должности, то ничего хорошего от этого не будет, потому что рано или поздно он почувствует дискомфорт, и он либо захочет покинуть эту компанию, либо компания захочет, чтобы он ее покинул.
– Еще на одной вашей фразе я бы заострила внимание наших слушателей: „Территория не имеет никакого значения, главное – желание”. Хорошо. Дальше еще было несколько компаний, в которых вы занимали достаточно значимые посты – это наше крупнейшее издательство „Эксмо” и еще несколько крупных компаний, причем в совершенно разных областях. И где вы закончили вашу карьерную лестницу?
КОЧЕТКОВ: Закончил ее в Литве в лизинговой компании, которая здесь упоминалась, „Avia Asset Management”, я был ее генеральным директором.
– И после того как вы стали генеральным директором лизинговой компании, вас тут же посетила мысль сделать свою лизинговую компанию, вероятнее всего?
– Нет, история немного иная. Почувствовав удовольствие от того, что можно работать в собственном бизнесе (это был 97-й год, когда я учился в Штатах), я подумал, что, вернувшись в Россию, я смогу действительно себя реализовать, я сделаю свою собственную компанию и все будет просто великолепно. Я вернулся в 98-м году, защитил диплом в университете. Это был май-июнь 98-го года, я создал сразу свою компанию с товарищем. В августе пришлось ее закрыть после кризиса, и связано это было не с тем, что мы сделали какие-то ошибки, а с тем, что мы одолжили деньги не у тех людей, у кого следовало. Наступил кризис – нас сразу попросили все деньги вернуть. Пришлось продавать себе в убыток, поскольку надо было очень быстро избавляться от имущества, от всего, что мы приобрели, и, соответственно, распускать штат, платить всем выходные пособия и так далее. Поэтому был такой неудачный опыт, который на определенное время отбил желание делать что-либо собственное, и заставил пойти заниматься просто строительством карьеры и работы на кого-то другого.
-На довольно большой промежуток времени отбило у вас желание заниматься своим собственным бизнесом. В начале мы говорили о том, что нужно пробовать и делать, но в данном случае вы, что касается собственного бизнеса, почти на девять лет затаились.
КОЧЕТКОВ: Практически да. Наверное, мой комплекс в тот момент был связан с тем, что я посчитал, что не следует делать бизнес на чужие деньги вообще больше никогда. И это было связано именно с этой потерей денег, потерей всего, что было собственное, потому что, как я сказал, пришлось очень быстро избавляться от имущества, возвращать долги. В принципе, любой бизнес должен начинаться с собственной идеи, собственных денег, это мое если не правило, хотя бы желание по жизни, хотя не всегда так получается, и что новый лизинговый бизнес, что „BigBuzzy” – два бизнеса, которые я делаю с партнерами, и под которые я привлекаю деньги извне. А что изменило мое желание и мою психологию строительства этого бизнеса, почему я перешел все-таки от того, что нельзя использовать чужие деньги к тому, что все же надо попробовать – это новый учитель Роберт Киосаки. Начитавшись его книг, я подумал, что…
– Роберт Киосаки?
КОЧЕТКОВ: Да. Он написал целую серию, она называется „Богатый Папа, бедный Папа”. Я думаю, что многие уже читали. Это позволило как-то освободить мозг, можно сказать, от лишних барьеров, потому что он именно в своих книг и пишет, что нет границ для того, чтобы делать бизнес, бизнес вообще не понимает значения „границы” государства или „границы” чего-то допустимого – недопустимого – всегда можно двигаться вперед, всегда можно делать что-то новое. Интернет – это еще одна среда, которая позволяет вам делать бизнес не только в любой точке мира, но еще и 24 часа в сутки, семь дней в неделю, 31 день в месяц. Потому что человек может зайти в Интернет в любой момент, если у вас есть Интернет-магазин или представительство вашей компании в Интернете, он все равно найдет ту информацию, которая ему нужна, и главное, чтобы сервис был удобный. К этому мы и стремимся.
– Спасибо за еще одну рекомендацию и за то, что вы назвали эту книгу – может быть, действительно кто-то ее не читал и кому-то она пригодится. Кстати, как вы думаете, эта книга только для мужчин, или она и для женщин? Потому что из-за названия у меня почему-то некоторые подруги не читают – это же типа для мальчиков. Я говорю: „Да нет, не для мальчиков, почитайте, пожалуйста”.
КОЧЕТКОВ: Нет, эта книга на самом деле написана в сотрудничестве с его супругой, то есть Роберт писал не один, он писал с женой, еще с рядом консультантов, поэтому она интересна именно тем, что аккумулируется жизненный опыт нескольких типов людей, можно так сказать. И что еще интересно – он говорит, что бизнес подразумевает под собой не только, что это какой-то „мужской вид спорта” – создание бизнеса, это доступно любому человеку, это доступно ребенку.
– Теперь давайте перейдем к проекту, который вы реализовали первым. Это был все-таки оффлайновский проект. Вы работали в лизинговой компании в Литве, были генеральным директором, и после этого стали собственником лизинговой компании, основали компанию „Gold’nSky Leasing”. История этой компании?
КОЧЕТКОВ: История очень простая. Я опять же встретил своего учителя, который научил меня всему. Ввиду ряда разногласий с существующими акционерами с точки зрения того, как надо вести бизнес, что является этичным – неэтичным, я решил, что лучше все-таки мне это делать самому для себя. Поэтому я и создал свою собственную компанию. Я не придумал какой-то новый вид бизнеса, я не Стивен Удвар-Хази, который 35 лет назад создал компанию „ILFC”…
– Первую по этому типу, да?
КОЧЕТКОВ: …И создал вообще понятие оперативного или операционного (по-русски правильнее будет так называть) лизинга. Я сделал компанию всего лишь в 2009 году, она работает, она существует. Хотим выйти на российский рынок, но пока это сложно. Мы сейчас работаем с Индией, арабскими государствами. Оттуда же приходит финансирование, и их основное условие, что эти деньги должны там же оставаться.
– А как вы нашли инвесторов?
КОЧЕТКОВ: Ходили, искали.
ЛИХАЧЕВА: Как ходили, искали? Вы знаете, этот вопрос мне задают очень-очень часто, зная о том, что я каждое утро беседую с людьми, которые в основном являются бизнесменам: „Слушай, спроси, а где они деньги нашли. А где они находят, как ходят?” Я им говорю: „Вы знаете, или связи, или просто ходят в двери, правда”. КОЧЕТКОВ: Знаете, все очень просто. Есть знакомый, который занимается бизнес-джетами, достаточно было его спросить: „А у тебя есть кто-нибудь, кто обладает определенным багажом средств, которые позволили бы нам сделать наш бизнес, и кто был бы готов профинансировать?” Мне сказали: „Да, есть знакомый шейх в Дубае”.
– И вы поехали к шейху?
КОЧЕТКОВ: Я сказал: „О, дайте контакт!” И, как ни странно, мне дали контакт, я позвонил шейху, шейх пригласил меня в Дубай, я приехал к нему, мы поговорили. Денег он не дал, но я нашел другого шейха в Бахрейне.
– Это по рекомендации первого шейха?
КОЧЕТКОВ: По рекомендации первого шейха, да. Нашел инвестиционный банк, который заинтересован в том, чтобы заниматься авиацией, они видят, что это достаточно интересный бизнес, и захотели вложить туда деньги.
Nu va , dabar vietoj paskutinio klausimo isidejo puse straipsnio . Sorry.
Alexander Kochetkov
http://cy.linkedin.com/pub/alexander-kochetkov/5/433/198
Zmogus, dar pries metus buves samdomas G.Ziemelio darbuotojas, gavo is arabu seichu pinigu ir nupirko Aurela. Genialus verslininkas ? Ar is tikruju dar vienas bandymas uzdangstyti ir paslepti bankrota ?
O dabar pasirodys, kad tas laukiamas BAS bus Aurela su savo skrydžiais nuo gegužės mėnesio
Kaip ir Karosas – dar tarybiniais laikais išvyko į Šveicarija tarpininkauti naftos prekyboje tarp rusų ir arabų šeichų :))) GRU yra GRU …
Jurgi, „na samom interesnom meste…” Ar cia jau visas interviu?
Linkas i visa straipsni bit.ly/fuGV68
Žurnalas “Versus” skelbia, kad nauja “Aurelos” savininkė 100 proc. bendrovės akcijų perka už simbolinę kainą ir įsipareigoja padengti įmonės skolas, kurių didžiojis dalis yra skolos dabartiniams akcininkams.
“Gold’nSky Leasing” prezidentas Aleksandras Kočetkovas patvirtino, kad sandoris jau baigtas, pinigai pervesti.
Idomu, ar tai reiskia, kad pervede simboline kaina (1 lt ?) uz Aurelos akcijas ?
O skolos yra tik įsipareigojimas ?
AIESEC Vilnius kviečia Jus į paskaitą:
…Tema: Vakarai – Artimieji rytai, arba skirtinga bankininkystės samprata.
Lektorius: Aleksandras Kočetkovas
Laikas: lapkričio 17d., 18h.
Vieta: VU EF( ekonomikos fakultetas), JR1 auditorija
Artimieji rytai ir Europa, kuo skiriasi požiūriai į bankinininkystę? Verslas? Bankai? O gal klausimas, ar apsimoka būti socialiai atsakingiems?
Išsiaiškinkime tiesą!
Lektorius – Aleksandras Kočetkovas, garsus finansų analitikas ir straipsnių autorius. Žymus verslininkas, Kipre įsikūrusios tarptautinės įmonės Gold’nsky prezidentas bei direktorius . Žmogus, kuris pasidalins asmenine patirtimi ir papasakos apie Artimųjų rytų, bei Europos bankininkystės tradicijas!
@Tomas Nu ka gali zinot, gal ir genijus, nors pagal mokslu baigima (Maskvos Valstybinis Kulturos ir Meno universitetas) labiau panasu i talentinga „Pretender’i”
Education
* Moskovskij Gosudarstvennyj Universitet Kul’tury i Iskusstv
Airlines offer free in-flight Facebook
http://www.usatoday.com/travel/flights/2011-02-01-facebook-inflight-wifi_N.htm
offtopic – gal kas zino ar yra pas ryanair su mastercard prepaid kazkokie bilietu pirkimo limitai, nebepavyksta pirkti sekanciame lange gaunu payment error
@eras – Nėra. Gal su kortele ar likučiu ne viskas tvarkoj. Dar pas Ryanair apmokėjimo klaida būna ir kai pirkimo metu nebelieka bilietų už tą kainą.
aš pastaruosius tris ar keturis kartus pirkdama bilietus iš ryanair’o gavau errorus (nesu tikra, kaip jei vadinosi, bet atsirasdavo po sumokėjimo), bet visi bilietai buvo nupirkti, e-mail’as ateidavo.
@eras
oficialiai nėra, bet iš tikrųjų yra blokuojami su Mastercard Prepaid kortele perkantys ne sau.
@Pranas – likutis viskas gerai, gal kas nors su kortele, bet pries savaite laiko viskas buvo gerai.
Pabandziau su visa gold tai mokejima bando atlikti, o cia visai nieko iskart error.
@inga – tie error kuriuos gaudavai buna kazkas panasiai duplicate booking, bet pinigai nuskaiciuojasi ir bilietas nusiperka.
Aciu uz atsakymus
@Mindauqas – nesąmonę parašei. Pakankamai daug bilietų draugams esu nupirkęs savo kortele be jokių problemų.
O nera kortele uzblokuota nes nenusiusta paso kopija ir adreso patvirtinimas ? Siaip niekada neblokuoja Prepaid jei ne sau perki apskritai negirdejau kad butu toks dalykas.
@Wincas – ne viskas senai jau sutvarkyta, 22 sausio pirkau buvo viskas gerai. Beda tame kad i processing’o puslapi neperjungia. Error punktai parasomi, kad neteisingai ivesti skaiciukai, ar sumaitysa vietomis, ar billing adresas ne tas, bet viskas yra teisingai suvesta.
Jei perki daug bilietu už daug pinigų gali blokuot kortelė ir reikalaut patvirtinimo. pvz. kai pervedi 600 EUR. Čia kalba apie Entropay.
O susitikimas su A.Kačetkovu jau buvo…
@Pranas, nežinai tai nerašinėk. Skirtumas yra – ar esi nupirkęs, ar daug pirkai sausio mėn.
@eras, pabandyk su ta pačia prepaid kortele nupirkti lagaminą – veiks, arba nurodyk jos tipą kaip MC – irgi veiks, o bilietų pirkti neleis:))
galiojimas korteles nepasibaiges ? :) siaip rasyt i entropay helpdeska gan operatyviai ir issamiai atsako i klausimus. Pabandyk per kita narsykle pirkti.
Mindauqas – pažiūrėjau išrašą, vien sausio mėn. buvo 7 sėkmingi pirkimai kur manęs nebuvo tarp keleivių.
@Wincas, ne kortelės problema, su kortele viskas ok.
@Pranas, dėl tiek pirkimų neblokuoja #eras per savaitę daugiau padarė, tai jį ir užblokavo. Ir ne jį vieną.
@Wincas – nepasibaiges dar pora metu like, pas mane moneybokers jau prirasiau jiems i support’a.
Bet cia kazkas bus kaip Mindauqas minejo, kad pakeitei i MC ir processing’as vyksta. Tikrai panasu i blokavima perkant ir pasirenkant MC prepaid.
gal blokuoja butent moneybookers korteles nes anksciau buvo imanoma be mokescio atiskaitineti lietuviska visa electron senukai kortele nors galiausiai uzblokavo ja ir taip pat pakibdavo ant pirkimo, nors su vakaru saliu banku visa electron ejo susimoketi.
@Wincas – sausio menesi iki 22 dienos dar viskas buvo gerai, o nuo vakar jau reiskia uzblokavo moneybookers korteles :) idomiai gaunasi..
Gal labai daug pirkimu vykdavo is moneybookers ir nusprende ryanair mazinti savo patiriama nuostoli :)
@eras, iki sausio 21 d.:)
su ja tau net leis lagaminą pirkti kaip su prepaid, o perkant bilietus neautorizuos. Pirkimo kartų apribojimai uždėti visoms prepaid’inėms kortelėms – tiesiog Ryanair’as užraukė uždirbinėtojus.
Mistiškas tipas tas A.Kočetovas. Aišku, kad susipyko su G.Žiemeliu dėl verslo strategijos.
Tik vis dar neaišku kam jam „Aurela”? Ar užsiims operaciniu, bet ir šlapiu lizingu?
Yra Ryanair’o nuotraukeliu is VNO http://www.lt-vacc.org/forumas/viewtopic.php?p=19780#p19780
Na kaip ten bebutu, sekmes Aurelai ir A.Kočetkovui. O gal susikurs konkurentas G.Ziemeliui ? Bet tikriausiai dar viena avia kompanija dings is Lietuvos padanges.
Siaip manau vasaris kaip ir paskutinis menuo tiketis naujienu is VNO. Jei vasari ju nebus, tai nebus ir is vis siais metais. Nes kas gi prades skraidyti ziemos sezonui ?
Geriausia, kad vietoj tu visu BAS nesamoniu atsirastu VNO dar vienas LCC, tai tada pagyvetu visas oro uostas, atsirastu zmoniu srautai. Visa tai kaip kraujas kune, jei necirkuliuoja, tenka amputuoti.
Gali pradėt skraidyt ir nuo gegužės ar birželio, nes vasara- pats kelionių pikas (paprastai). Tas pats Ryanair startavo ne balandį, bet gegužės 1. Ir dar daug skrydžių atidaro metų eigoje.
Dar vienas low-cost’as būtų gerai, kaip ir dar vienas OneWorld ar SkyTeam atstovas.
“airBaltic” – didžiausia Rygos oro uosto skolininkė
Didžiausia Rygos tarptautinio oro uosto skolininkė – Latvijos skrydžių bendrovė “airBaltic”. Kitos skrydžių bendrovės ženklesnių skolų neturi, pranešė oro uosto atstovė spaudai Sarmitė Bunka-Brilijonka.
Praėjusio mėnesio pabaigoje “airBaltic” buvo skolinga Rygos oro uostui 7,227 mln. latų.
Rygos oro uosto ir “airBaltic” pasirašytas susitarimą įpareigoja “airBaltic” kiekvieną penktadienį iš anksto susimokėti už lėktuvų skrydžių bei keleivių aptarnavimą pagal Latvijos vyriausybės patvirtintus įkainius.
“Šiuo metu “airBaltic” šią sąlygą vykdo nepilnai”, – pabrėžė oro uosto atstovė spaudai.
BNS informacija
airBaltic Training has been approved by International Air Transport Association (IATA) as the only IATA Training and Development Institute (ITDI) Regional Training Center in the European Union. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36770
Katik gavau VNO naujienlaiski.populiariausi transferai 2010m(per 11 men):Paryzius 15365,Londonas LHR 14407,Barselona 12875,Milanas 12353,Stokholmas 12121,toliau kryptys kur srautas apie 10tukst.keleiviu:Amsterdamas,Londonas LGW,Miunchenas,Ziurichas,Roma,Madridas,Nica,Budapestas,Briuselis,Mancesteris.
Kauno oro uosto pristatomasis filmukas:
http://www.youtube.com/watch?v=sy0wa9pHS3I&feature=player_embedded
Manau jog ir VNO reiktu kazko panasaus.
Man tai įdomu, kad A.Zuokas rimtai reklamuoja „Vilnius air”, kaip ir saulės baterijas ant balkonų…
Perskaicius Naujienlaiškis Nr.2
http://www.vno.lt/lt/naujienos/naujienlaiskiai/issamiai.php?id=17285
nauju naujienu nera, taciau optimizmo duoda vienas sakinys :
„Vilniaus oro uostas keleiviams netrukus arba nuo vasaros sezono pradžios pasiūlys ne vieną populiarią transfero kryptį iš Vilniaus tiesiogiai.”
Kantriai laukiam …
O gal A.Zuokas B.Flick’ui pinigų pažadėjo? Juk naujo vežėjo pavadinimas dar nepaskelbtas…
Tai tu gal nelauk, o akis prasikrapštyk, toliau viskas parašyta:
„Taip pat bus pradėti arba didinamas skrydžių skaičius į Romą, Milaną, Londoną, Barseloną. Todėl transferinių keleivių skaičius šiemet gerokai sumažės ir keleiviams bus patogiau pasiekti savo kelionės tikslą.” – atsiras skrydžiai į Barseloną, Gatwick.
Eilinis rinkiminis triukas jau nebeturi ko prizadet, geriau jau zadetu kad metro pastatys.
Zuokas naudojasi VNO padetim. As net buvau pagalvojes, kad VNO specialiai nebus jokiu naujienu tol, kol nesibaigs rinkimai, o po to laimejus A.Zuokui plusteles banga nauju skrydziu, visa tai pateikiant kaip jo nuopelna. Ir nieks nesigilins tiesa tai ar ne. Is esmes Zuokas kisa pagalius Masiuliui, nebent yra koks susitarimas tarp ju. O del „Vilnius Air” tai vel sena Zuoko taktika – jis yra labai „smart guy” ten, kur biudzeto ar savivaldybes pinigai. O zinant, kad Vilniaus savivaldybe siuo metu yra arti 1 milijardo litu skoloj, tai reiskia du variantus : 1. arba tai darys bet kokiu atveju gramzdinant Vilniu dar giliau i skola arba 2. nieko nedarys , suzais tik skausminga Vilniui ir vilnieciams tema. Bet PR uztikrintas, A.Zuokas laimu bet kokiu atveju. Todel teisybes ir skaidrumo delei VNO reiketu paskelbti visas geras naujienas iki rinkimu.
Gal kas nors suprantą ką ten mokys:
http://www.balsas.lt/naujiena/523417/airbaltic-training-vykdys-iata-mokymus
Keista kodel vis dar yra neuzdrausta politine reklama…
Cia galima paziureti ko mokys:
http://www.iata.org/training/Pages/Calendar.aspx?l=Riga, Latvia
ko jums skauda del to Zuoko? kad pjara pilsto skauda? geriau skaudetu kai vyksta realios machinacijos, kaip LAL’ai, Aurelos ir pan. svarbiausia, kad Zuokas savo pasiekia – jau ne pirma karta sia tema kalbat.
Simonai, ar iš kai kurių tavo postų ir atvirų žinučių galima suprasti, kad bus permanų VNO?..
Mindauqai – permainų kuria prasme?
kadrų prasme
Simonai,ar nusimato kas nors naujo vasaros sezonui(isskyrus Wizzair ir Estonian Air i TXL)?
Mindauqai – ne.
@Simonas, gerai tuomet:)
skaitau dabar Turizmo departamento konkurso sąlygas – nafig Turizmo departamentui feisbuko puslapis lietuviškai su 25.000 fanų (anglų atitinkamai 15K, rusų – 5K), kai PAGRINDINIAI tikslai yra šie:
1. Tiesioginio virtualaus kontakto su užsienio turistais užmezgimas.
2. Tiesioginis informacijos teikimas turizmo temomis ir klausimais skirtingomis užsienio kalbomis.
Ir visa tai už 540.000 Lt…. Nu Balnienė, ne nu ji visiškai…
Gal vel i Vilniu ? :)
Swedish regional carrier Skyways expands internationally
http://www.anna.aero/2011/02/02/swedish-regional-carrier-skyways-expands-internationally/#
Turizmo dep. konkurso absurdiskumas dar karta parodo, kad pinigu valstybej yra, tik jie ir toliau svaistomi. Geriau jau butu ta 0.5 mln. Lt suma skirti dar vienai LCC Vilniuje.
@Mindauqas – sausio menesi esu atlikes tik 6 pirkimus.
@Jurgis-parasyta,jog skraidys i Briuseli,Berlyna,Bergena,Stavangeri,Trongheima.
@Pesimistas Kur parasyta jog skraidys i Bergena,Stavangeri,Trongheima ? T.y. ar yra kas nors be Wizzair ir Estonian nauju krypciu, bei airbaltic atnaujinamu vasarai Londono ir Dublino ?
greičiausiai bus naujų krypčių. Bazių gal ne, bet naujų nusimato:) tai leidžia suprasti tiek Simonas, tiek Vaišvila, tiek pats VNO
RIX 2011 m. sausio statistika :
Passengers – 2011 January – 301.398
Palanga 2011 m. sausis:
Keleiviu – 7659
Keleivių skaičius lyginant su 2010 m. – 113%
Kas per spaudos konferencija šiandien Vilniuje apie Ryanair naujas (naują) kryptis?
@RamunasS – gal pagaliau sulauksime galutinio Kauno vasaros tvarkaraščio. Pagal dabar parduodamą pvz. šeštadienias 2 lėktuvai daro vieną skrydį (kai normalu būtų 6) – yra galimybė iki 5 naujų krypčių atsirasti. Na arba mažiau naujų krypčių ir daugiau skrydžių esamom.
@RamunasS – o iš kur info apie spaudos konferenciją, ir kas ją rengia? Kokiu laiku?
Radau, jei kam įdomu: http://www.bns.lt/topic/931/news/35679295/
Viso yra erdvės 14 naujų/papildomų savaitinių skrydžių lyginant su tuo kas dabar parduodama.
Aš čia radau:
http://www.pprune.org/airlines-airports-routes/432261-ryanair-8-a-23.html#post6219781
Patiko ši citata:
„Elsewhere… Ryanair strengthens its presence in Lithuania. Tomorrow the press conference in Vilnius(!), but no, we should not expect any news about a possible agreement with the main airport in Lithuanian’s capital, as the new route will lead from Kaunas to Kos. Oops, it’s a secret. Let’s wait till tomorrow then.”
Ką gi Kos atspėjau. Kas man iš to? Saldainis?
Bet, aišku, vieno Kos mažoka. Nors tai bus pirma tiesioginė jungtis su Graikija, jei neskaityt Star1 reguliariai užsakomųjų…
Sveiki,
truputi offtopic, bet gal zinot koki gera masinu nuomos uzsienyje portala, a la skycanner.net atitikmeni?
@Nepatyręs – bandyk argusrentals.com
Kas per degalų problemos vakar buvo VNO?
“Avia Solutions Group” grupėje – pokyčiai
http://www.aviasistemos.lt/avia-solutions-group-grupeje-pokyciai/
@Nepatyręs, Car Rentals man kol kas pigiausias buvo kiek esu ieškojęs: http://tinyurl.com/5u8mrzq
Kokie klausimai Ryanair’ui – bet tokie, į kuriuos galima tikėtis atsakymo, o ne „Ar deratės su VNO ir nuo kada skraidysite iš VNO?” (aišku jeigu spaudos konferencija ne apie tai, bet panašu, kad ne apie tai)
gal kas gali paklaust, kada sutvarkys naujienlaiski? nes jeigu Preferred airport of departure nustatai Kauna ir Ryga, tai kiekviena karta ateina lenkam skirtas naujienlaiskis…
Čia Lufthansa neoficialiai atidarė skrydį Vilnius – Berlynas ar kaip? Per mėn. laiko jau ne pirmas skrydis vykdomas Vilnius – Berlynas – Frankfurtas (FRA oro uosto duomenimis), tuo tartu LH savo sistemose rodo tik Vilnius – Berlynas.
Ryanair increases number of routes to Greece
03/02/2011 – 10:18:57
Ryanair has announced 17 new routes to the Greek holiday destinations of Kos, Rhodes and Thessaloniki from April 2010.
It brings the number of routes Ryanair offers to and from Greece, including Kos, Rhodes, Volos and Thessaloniki, up to 30.
Ryanair’s 17 new Greek routes go on sale on http://www.ryanair.com tomorrow.
@Jurgis – pasirodo gandai buvo teisingi, tik skraidys ne 5 vieną, o į dvi graikijos salas. Puiki proga galų gale ten apsilankyti ;)
Reikėtų patikslinti, kad atidaromi ir maršrutai Kaunas – Kos ir Kaunas – Rhodes.
„Ryanair is delighted to boost Greek tourism and the Greek economy with 17 new low fare routes to Kos, Rhodes and Thessaloniki, including new routes to currently un-served markets such as Lithuania.” – na smagu, kad Lietuvą išskiria:)
Tik tai bene pirmosios Ryanair kryptys, kuriios skirtos lietuviams. Kitos buvo (bent oficialiai buvo sakoma), kad ir užsieniečiams į Lietuvą atvežti (nors užpildydavo turistai ir emigrantai.
Laukiam spaudos konferencijos – gal dar bus džiugių naujienų. Galvojant, kad į Graikiją viso bus 4 skrydžiai per savaitę (po du į KOS ir Rhodes), dar lieka 10 savaitinių laisvų round-trip’ų
Mindauqai,
1) What was the final reason to not relocate the third plane to Kaunas. Does it have anything to do with the low demand or local government policy?
2) Is Ryanair happy with tourism department and other government institutions in Lithuania? Can there be any improvements to help Ryanair develop business in Lithuania?
3) Does Ryanair see any competition between their business in Riga airport and Kaunas?
4) Did Ryanair receive any proposals from Palanga airport authorities or local businesses that are believed to have taken the place? Does Ryanair see any business possibilities for that airport?
5) Do they believe that expansion and renovation of Kaunas airport can lead to further growth of Ryanair presence in that airport?
Visai nieko KUN labiau supanases i baze per kuria bus galima skristi su persedimu.
Ar galima tikėtis, jog KUN pavyktų taipti pigių oro linijų tranzito tašku, tarkime, prisikviesti Avianova ar SkyExpress?
@Karolis – tikėtis žinoma galima, taip pat sėkmingai kaip ir tai, kad atidarys čia kosmodromą;) O realiai susisiekimas su Rusija smarkiai kontroliuojamas politiniam lygmenyje, todėl tos viltys skamba panašiai kaip kažkada Vasiukai ;]]
Na labai idomus ir netiketas Ryan zingsnis, ar graikai gerai pamokejo, ar taiko i kitas rinkas… nes lietuviu i Graikija uz pelningas kainas tai be sansu pririnkt…
Idomu kodel FR spados konferencija daro Vilniuje,o ne Kaune?Gal VNO pavyko susidereti su Ryanair del keliu krypciu?
Jei kas busit Ryanair spaudos konferencijoj, gal galit operatyviai cia i bloga imest idomiausias/svarbiausias pasnekovu mintis. taip kaip buvo per Wizzair spaudos konferencija.
Ryanair visada daro Vilniuje, nes Ziniasklaida cia
Pesimistai, pažiūrėk, kas organizuoja konferenciją..
Jei spaudos konferencija vyktų Kaune, apie ją žinotų ir ką nors praneštų tik Kauno diena, Laikinoji sostinė ir Valstiečių laikraštis. Tokia yra mūsų žiniasklaida …
taigi, nors žinios apie skrydžius į Graikiją jau yra ryanair tinklapyje, apie tai dar nesugebėjo pranešti nė vienas portalas.
Pagal blogo laika –
silentium – 2011 02 3, 16:03
spaudos konferencija jau baigesi :)
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/geronomika/nuo-balandzio-menesio-ryanair-is-kauno-skraidins-i-dvi-graikijos-salas-129-136043
Ryanair pirmąkart paskelbė incoming ir outcoming skaičius kiekvienai krypčiai… LF skirtimuai beveik visur gana nemaži…
http://vz.lt/straipsnis/2011/02/03/Ryanair_pavasari_skraidins_i_Graikijos_salas
ir viskas?
Reikia tiketis, kad daugiau paskelbs..
http://kun.lt/index.php?lang=lt&page=naujienos&news_id=97
tai tik tiek :( siai vasarai
Keista… gal visdelto nenuims vokietijos krypciu.
O kur yra tie LF skaiciai?
Deja, į Vokietiją nuima.. http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-skraidins-i-koso-ir-rodo-salas-mazina-skrydzius-i-vokietija.d?id=41606483
Tai vadinasi, bus W arba stovės.
@Vytautui-NT, ką tau gali moteriškaitė pakomentuoti apie rusiškus ar kiniškus lėktuvus, kuri pati pirmą kartą tai perskaitė internete…
@Silentium, panašu kad atnaujins į Vokietiją. Gal į Brėmeną, gal Weeze, gal bus naujas į Memmingem.
Na matyt tada Delfi atstovai negerai išgirdo arba negerai suprato :)
@Mindauqas – sukonkretink, iš ko sprendi apie Vokietijos atnaujinimą. Ir dar mestelk nuorodą, kur tie Ryanair skaičiai ;] Ačiū
Vokietijos kol kas atnaujinti nesiruosia. (Buvau preskonfe)
Sprendžiu iš šūdo malimo apie Vokietiją.
Beje, tų langų jau ne tiek ir daug liko Ryanair tvarkaraštyje. Liutonas 2dienį ir 6dienį jau su Kauno lėktuvu. Ir panašu, kad vienas lėktuvas darys tik Graikiją ir Liutoną (tik dvi kryptys per dieną). Nebent kokį Taliną grįžęs 21 val.
Tai gaunasi jau tik 6 langai.
Ryanair skaičius sudėsiu prie progos.
Vokietijos neatidarys, bet gali atidaryt Olandija. Beje įdomus faktas kas trukdo Einhovenui- oro uosto darbo laikas kliudo bazės atidarymui.
Faktas, kad lėktuvų išnaudojimui erdvės dar yra. Todėl gali atsirast kad ir ta pati Olandija. Abstrakčiai kalbėjo apie plėtra rytų Europoj, todėl gali daugėt skrydžių į Bulgariją ir Rumunija.
Wizz jiems ne konkurentas (kas tas Wizz).
A.Šliupas minėjo apie derybas tiek su ES tiek kitų šalių vežėjais. Beje, EasyJet į Kauną neskris- nebent į Vilnių (tiesa jie daug investuoja į biznierių skraidymą).
Vadinasi Kaunui lieka kiti LCC…
Įdomi naujiena- specautobusas iš Kauno autobusų stoties, kuris veš Kautros keleivius į KUN.
Šiaip iš spaudos konferencijos matosi, kad pagrindinės turistinės kryptys- Paryžius ir Žirona ir Milanas. O efektyviausia atvykstamajam turizmui- Tampere ir Vokietija, nes Norvegija, Airija, UK didelę įtaka gali daryt emigrantai.
Beje, Mastercard Prepaid pasirinkta dėl to, kad ji labai populiari Ispanijoj ir Italijoj…
Ateity svarsto apie ėjimą į Lotynų Amerikos rinką…
„Ryanair“: „Wizzair“ mums ne konkurentai
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/-ryanair-wizzair-mums-ne-konkurentai-330369
Aišku smagu, kai atsakymus į mano užduotus klausimus laikraščiai spausdina. „Panorama” išvis nelabai turėjo ką paklaust…
Beje, buvo kalba, kad teoriškai ateity bus gali bilietus ir pavedimu apmokėt…
Tiesa, Talinui 2011 metais labai padeda Europos kultūros sostinė.
Ir pabaigai- A.Šliūpas šį blogą skaito, bet į ji nerašo net anonimiškai…
Na jau paskelbtos kainos i Kosova :) ir i roda po 120 lt
Beje, ar niekas neuždavė klausimo dėl trečio lėktuvo KUN?
A. Šliupas patvirtino, kad vyksta derybos ne tik su ES bendrovėmis dėl skraidymo į oro uostą, tačiau derybų dar nekomentuoja.
@Vytautas. Uždavėm. Nieko doro nekomentavo. Trečio bazinio lėktuvo nebus, dėl rezervinio numykė. Bet panašu kad tipo nelabai laisvų turi dabar.
Didelių naujienų artimiausiomis savaitėmis sakė nesitikėti, tai panašu kad langai bus užpildomu kažkuo senu arba didinant skrydžių skaičių. Kaip minėjau jau ir tų langų neperdaugiausiai. Gali būti kad sugrąžins skrydžius Kaune bazuojamais lėktuvais kuria nors kryptimi, kaip tai padarė su Liutonu.
EYPA to EYKA
http://www.youtube.com/watch?v=oPV552LQJO4&feature=related
Ryanair LF (Auslastungsquote) at Frankfurt/Hahn 2010/11: http://www.fluglaerm.de/hahn/oeffent/statistik/2010/aus_ryanair_11.html
O cia jau i Simono darza :
Estonian Air waits for Vilnius Airport to keep its promise
http://www.balticbusinessnews.com/article/2011/2/3/estonian-air-waits-for-vilnius-airport-to-keep-its-promise
ohoho
Estonian prasom i Kauna atvykti cia zmones labiau susnekami :)
Bet tai ir pazadas geras buvo –
Media has reported that Lithuanian authorities have promised to allocate a total of 4.3 million euros to support marketing activities of airlines that open new lines in Vilnius Airport.
Tai čia tie 15 mln. Lt, kuriuos turėjo išdalinti.
As tai suprantu, kad cia SM zadejo, o ne orouostas…
Šiaip tai estai be reikalo triukšmą kelią- tų 15 mln. dar niekas negavo…
Vytautai, labai jau lietuviškas Tamstos požiūris „jei kaimynas neturi, tai ir man nereikia” :)
O kas jiems sake, kad ismokes tuos 15mln tiesiogiai, galbut jie jau naudojami, o estonian air gauna nauda per sumazintus oro uosto mokescius?
Jei jie būtų naudojami- apie tai būtų per visą žiniasklaida ištrūbintą?
Faktas, kad bus daugiau krypčių iš Kauno.
O gal ir naujų vežėjų…
Tiesiam 2011 m. sausio statistika:
Tallinn 2011 January
Passengers – 111.346
http://www.tallinn-airport.ee/upload/Editor/Statistika/REPO7-kodulehele-ik_24.pdf
Primenu RIX 2011 sausio – 301.398 passengers
Laukiam Kauno ir Vilniaus skaiciu .
VNO 2011 m. sausis – 77.820
Na ka, Talinas sove i virsu !
VNO lentelej rasoma:
Keleivių augimas lyginant su 2009 m. -12,52%
Kodel lyginant su 2009 m. ? Klaida ?
Jei taip, tai pataisykit i 2010.
KUN paskutinis vaizdas: http://img691.imageshack.us/img691/1450/frs2011.jpg
Iš 8 langų realiai tinkami 5. Ir tai neilgiem maršrutam…
Kai langas sudaro 1 ar 2 val, tai išvis nerealu kažkur skrist. Įdomu dėl ko tokie tarpai susidaro? Ar čia daromas išvykimo laikas pvz. iš Rodo?
Panašu, kad VNO sumažėjimas yra lyginant su 2010, nes 2009 žiemą jau buvo nekas nors dar skraidė LAL ir AirBaltic.
Talinas – 25,8% augimas
Vilnius – 12,52% smukimas !
@Vytautas, šeštadienio CRL blogas laikas lentelėje.
Dar vakar KGS laikai šeštadieniais buvo KUN-KGS-KUN 07:15-14:35, tai labai gerai derėjo prie Liutono laiko (50 min. laukimas). Šiandien jau pakeitė.
Ketinama steigti „Vilnius Air“ (papildyta)
http://www.tiesa.com/naujienos/3254/ketinama-steigti-vilnius-air-p.html
Ir tokius vėjus sako SM atstovas:
Didžiausia problema – keleivių nebuvimas
„Mes matome problemą, kad į Lietuvą nėra kam skristi, o ne tai, kad nėra skrydžių. Skrydžių atsirastų, jeigu būtų kam skristi“, – kalbėjo A. Čerkauskas. Pasak pašnekovo, konkretus pavyzdys – pernai metų pradžioje „Airbaltic“ kompanijos pasiūlyti nauji skrydžiai į Mančesterį, Londoną, Berlyną, Oslą, Amsterdamą, kurių vežėjai turėjo atsisakyti, nes nesulaukė keleivių.
„Praėjo keli mėnesiai ir viską uždarė, nes niekas neskrido – buvo tušti lėktuvai. Turi būti keleivių, bet į Lietuvą niekas neskrenda. Skrenda emigrantai, taip, bet kiek atskrenda užsieniečių? Dėl to, mes manome, pagrindinė problema yra ta, kad nėra tinkamos Lietuvos reklamos, kuri galėtų pritraukti normalų turistų srautą“, – kalbėjo M. Čerkauskas.
Gerb. Čerkauskui siūlau pradžiai perskaityti knygą – The Global Airline Industry, o tada kalbėti.
Atsakant į klausimą apie keleivių nebuvimą – tam yra sugalvotas TRANZITAS…
Na ponas Čerkauskas visiškai teisus teigdamas, kad srauto į Lietuvą nėra. Yra srautas iš Lietuvos.
Galima sakyti, kad susiformavo VNO sindromas – „nera keleiviu”. Ta pati deklaruoja ir VNO besibazuojantys taksistai ,- kaina 8 Lt uz km , nes „nera keleiviu”, einam i minusa, mums nuostolinga.
Yra, jei su galva daryti, o ne su minkšta, negalvojančia vieta. Kaip pvz. FB profiliui sukurti ir palaikyti 0,5 mln litų
vakar per preskonfa Ryanair merginos aiskino, kad skrydzius is Kauno i Berlyna ir Diuseldorfa nutraukia butent del mazo keleiviu srauto. Faktas, kad vokieciams esame nelabai idomus.
Aisku, kad Vokietija nueme ne dek to. Kauno statistika buvo pakankamai gera, paziurekit kad ir cia-
http://www.fluglaerm.de/hahn/oeffent/statistik/2010/aus_ryanair_11.html
Nuėmė dėl to Vokietija, kad tai buvo mažiau pelningos kryptys, nei Alicante, Girona ir pan.
Dar kartą atsakau Labiau patyrusiam- galima sukurti keleivių srautus ir be tranzito. Tai puikiausiai įrodo didžiausias Lietuvos vežėjas- Ryanair.
Tokia logika vadovaujantis, galima pasakyti, kad ir SPA sukuria srautus, su beveik 100% LF…
Tai iš Frankfurto geriau apkrautos beveik vien kurortinės šiltųjų kraštų kryptys.
Ir visgi aisku, kad Zuokas „Air Vilnius” ideja jau yra aptares ir partnerius turi. Zinant , kas buvo ankstesniu didesniu jo projektu partneriai ( arba kam dirbo Zuokas ) galima prognozuoti :
A.Zuokas kartu su VB naujaja kompanija kurs tarkim Gold’NSky (Aurelos) (ar Gold’NBerg, ar Gold’NStein ir pan.) bazeje, kuri veliau bus sujungta su BAS ir taps naujaja nacionaline bazine „Gold’NVilnius Air” kompanija. Kompanija bus tiesiogine bambagysle sujungtos su Lietuvos ir Vilniaus m. biudzetais.
Taskas. Projektas ivykdytas.
@Jurgis – pamiršai dar Star1 ir Žiemelį prijungti, ir būtų tiesiog viską aprėpiantis projektas :D
Ir Pekinas butu ranka pasiekiamas. Cia manau jau yra konkurencija tarp metu projektu, buvo stadionas, LAL dabar Valdovu rumai, gal kazkur vyksta lazybos kas daugiau vienu kartu is biudzeto pinigu nuleis ???
KUN irgi sėkmingai pinigai įsisavinami. Pavydas graužia, kad Vilniuje kiekiai didesni?
@silentium Kas zino, gal ir jiems vietos atsiras naujoj a/k. Juk Zuokas sako,- „dabar norinčių dalyvauti tokiame projekte yra bent du”.
Zuoko neišrinko meru, ir tik dėl to Vilnius air taip ir neatsirado.
Dar apie Estonian –
“Estonian Air” viceprezidentas prekybai Rauno’as Parras (Raunas Paras) pareiškė, kad Vilniaus oro uostas ir Lietuvos Vyriausybė dar nerado bendro sprendimo, kaip paremti oro bendroves. Pagal vieną iš svarstomų galimybių siūloma, kad oro bendrovės pateiktų oro uostui savo rinkodaros planus, o oro uostas organizuotų konkursą jiems įgyvendinti, bet šis scenarijus kol kas nebuvo įgyvendintas.
Tuo tarpu Vilniaus oro uosto atstovė Gabrielė Vasiliauskaitė sakė, kad Lietuvos Vyriausybė įgyvendina 2010-2012 metų programą, kurios tikslas yra ne remti vežėjus, o taikyti priemones naujų skrydžių iš Vilniui reklamai skatinti.
“Kai kurios šios programos dalys jau diegiamos, kitos bus pradėtos įgyvendinti šiais metais”, – pareiškė ji.
R.Parras teigia tikįs, kad sprendimas netrukus bus rastas. Anot jo, Vilniaus oro uosto nuolaidų paketas naujiems maršrutams paremti (mažesni tūpimo ir keleivių mokesčiai) tebėra labai patrauklus.
BNS informacija
@Gedukas ir Ko, pavydas tikrai negriauzia visgi nera ko pavydet Vilnius sostine ir tiesiog taip jau priimta pasaulyje, kad sostines gauna didesni finansavima, bet graudu ziuret kai uz sunkiai sumoketus mokescius kazkas perka lektuvus @PST, bet aisku juk ziemelis saziningas verslininkas ir su ponu Zuoka ikurs avialinijas kurios isgelbes Lietuva nuo biudzeto deficito, tik gaila kad paskui jos pavirs i very small planet airlines.
Kodel turiu įtarimą, kad jei Zuokas laimės rinkimus bus BAS = Vilnius Air. ABejoju, kad Zuokas praleido anksčiau skelbtą informaciją. Manau, kad Zuokas pažadėjo paremti BAS savivaldybės pinigais jei B.Flickas susies savo bendrovę su rinkimais. Vienas gauna finansavimą bendrovei, kitas įvykdomą rinkimų pažadą. WIN WIN :)
Tai ieškok pinigų, kad susimokėti už naujas kryptis už naujas į Graikiją… Ir melskis, kad nauji savivaldos rinkimai nepakeistų jėgų santykio ir FR nenueitų į VNO :)
Sakyčiau Ryanair plėtra Kaune gan smarkiai įtakos atotoginių kelionių rinką. Visgi bus jau 8 skrydžiai per savaitę praktiškai vien turistam iš Lietuvos skraidinti (Žirona, Alikantė, Rodas ir Kosas). Ir Ryanair tai dar baisiau už Star1 – anie tai bent per agentūras prekiavo. Gal dėl to čia ir nepasitenkinimą reiškiančių negražiu stiliumi tiek.
:) Na matau kolega esate apimtas pavydo kitu sekmei, vietoje to butu galima pasidziaugti kad Lietuva turi tikrai pigu susiekima su Europa ko ilgus metus truko,o kol zmoniu tankis Lietuvoje bus toks mazas ir turizmas bus skatinamas kavutes isgerimais tikrai is nacionaliniu Avialiniju naudos tures tik seimo viesbutis ir kas jas nusipirks kai taps nebereikalingomis.
Estonia waives national visa fee for Belarusian citizens. http://www.baltic-course.com/eng/baltic_states_cis/?doc=36848
manau, mes, kaip piliečiai būsime patenkinte turėdami savo nacionalines oro linijas ir nesvarbu iš kur kas paims tuos pinigus:) vistiek valstybė gyvena iš mūsų mokesčių
@Donatas Prabuskit pagaliau su tom savo „nacionalinem”,- turim dvi „nacionalines” komandas Zalgiri (V.Romanovo Ukio bankas) ir Lietuvos rytas (Snoro bankas), tai gal ir uzteks. Dar reikia kokiu nors „nacionaliniu oro liniju” priklausanciu kokiai nors Vilniaus brigadai ar kokiam nors oligarcho offshorui?
Cia is serijos turiu nauja merscedes, o maisto prasau labdaroje….
Na Latvija ir Estija turi savo kompanijas, nors tiek salys, tiek ju biudzetai yra gan zymiai mazesnes, nei Lietuvos,o issivystymo lygis yra panasus i Lietuvos. Tuo tarpu mes lakstom paskui ivairias aviakompanijas ir jas remiam tikrai gan stipriai, bei galvojam ka dar joms pasiulyti. Rezultatas akivaizdus – turistu skaicius Estijoje ir Latvijoje yra zymiai didesnis nei Lietuvos.
Gal kasnors naudojates Neteller isduodama Mastercard Prepaid kortele? Ar nebuna su ja problemu perkant Ryanairo bilietus?
http://public.neteller.com/content/en/cards_index.htm
Entropay kuo puikiausiai veikia Ryanair, bet apsimoka pirkti tik pigius bilietus
Kazkas naujo bus VNO is Wizzair ?
WizzAir’s transfer company in Vilnius.
In Vilnius International (VNO) airport, we provide two types of transfer for our passengers:
A low-cost transfer, and
A shared hotel shuttle.
https://wizzair.com/downloads/meeting_point_Vilnius.pdf
Gal Wizzair transfer prapus ta slogu VNO taksistu tvaika ! Tokio gaivaus gusio ir reikejo.
Our transfer vehicles are buses and minivans with ’Wizz’ sign.
In Vilnius, we offer both low-cost and shared hotel shuttle transfers.
http://mogyoro.hwstudio.hu/pair/?town=55
@Belekazz: Veikia fantastiskai! Ka tik nusipirkau bilietus Bremen – Stansted. Reikejo moketi 12 Eur, tai is kisenes sumokejau 12 Eur, nes uzloadinti galima for free su Sofortueberweisung.de (gaila, kad tik kaikuriose valstybese tai galima).
Jei kas nors norit informacijos apie NETELLER (kaip sumazinti islaidas arba ju is viso isvengti), tiesiog klauskit! Galit rasyti i email lietuvelis@gmail.com
http://verslas.delfi.lt/automoto/vasaros-sezono-metu-is-vilniaus-oro-uosto-devynios-naujos-kryptys.d?id=41661969
Estijos prekybos rumuose? Kazkaip idomiai
Vakar buvau sutikes kavinėje A.Šliūpą. Jis man pareiškė, kad dabar VNO oro uosto mokesčiai yra maženi, nei KUN, nors Ryanair moka 0.5 EUR už keleivį. Klausimas- kaip taip gali būt?
Kas nors čia gali (be Winco) kompetetingai paaiškinti?
Jei VNO salygos butu geresnes nei KUN, vargu ar ilgai ryanair ten uzsilaikytu, tad abejoju. Nebent yra kazkokiu ilgalaikiu sutarciu ir ryanair jomis yra suvarzytas.
Kas del VNO, tai kaip visada, kai kokios nors blogos naujienos, tai is karto i ziniasklaida paleidziamas didziulis burbulas kaip bus gerai ateity. Kai uzsilenke star1 ir net susvyravo Masiulio postas, is karto seke spaudos konferencija apie BAS. Kaip matom BAS nera, o VNO statistika apgailetina, todel leidziami nauji burbulai apie tai kaip is VNO bus 46 tiesiogines kryptys. Apgailetina. VNO yra labiausiai nevykes oro uostas Baltijos salyse ta prasme, kad prasciausiai sugeba privilioti skrydziu kompanijas, o susisiekimo ministerija ir VNO moka leisti tik burbulus, kai riesta. As manau, kad gal j nereikia laukti kol sprogs dar n burbulu, reiktu keisti zmones i tuos, kurie gali, ne tuos, kuriuos pazista Masiulis.
„Susisiekimo ministerijos Civilinės aviacijos departamento direktoriaus pavaduotoja Agnė Katkutė sakė, kad prognozuojama, jog šiemet iš Vilniaus tiesiogiai bus galima nuskristi 46 kryptimis”
Nagi paziuresim, kaip tos prognozes issipildys. Ka rodo aritmetika :
Dabar iš Vilniaus tiesiogiai skraidoma į 21 miestą.
Plius 9 naujos kryptys vasaros sezonui. Viso 30 krypciu .
46-30 = 16 .
Sesiolika nauju krypciu is Vilniaus ! Kada ! A.Katkute sako, kad siemet .
Gal kas gali praskleisti ta paslapties syda ? Be naujos a/k cia niekaip
16 nauju krypciu nesigaus.
Zhymantas, tai gi per local bank transferi arba credit card transferi overheadas iseina abie 1-2%, t.y. 2 EUR is 200 EUR transferio. Kam tada visokie Sofortueberweisung.de reikalingi?
Jei skelbia, kad iš Vilniaus – 9 naujos kryptys, tai anksčiau skelbtos Odesos krypties nebus?
Lufthansa wants to acquire SAS
http://bnn-news.com/2011/02/05/world/lufthansa-acquire-sas/
46 cia manau su BAS
Charteriai irgi kryptys.
Na tai tokiu atveju siemet i Europos krepsinio cempionata charteriais atvyks is daug kur. Visus juos galima priskaiciuoti prie nauju krypciu :)
@oleg. O kam man ta overhead’a moketi? Sofortueberweisung.de man yra nemokamas, nes saskaita Vokietijoje. O tu gal local bank transfer is LT naudoji? Butu idomu suzinoti i koki banka reikia siusti, nes noriu draugams rekomenduoti. Tik tokio gerio kaip Sofortueberweisung.de (nemokamai ir 5min trunka) ar giropay (kuris 1,5% kainuoja) nera :(.
O gal kas nors bande su lietuviska DEBETINE uzkrauti Neteller account? Dabar Neteller tokius krovimus atlieka nemokamai!
„Ryanair” stabdo skrydžius: kaip emigrantai pasieks Vokietiją?
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/-ryanair-stabdo-skrydzius-kaip-emigrantai-pasieks-vokietija-330794
Pastebėjau, kad kartais Ryanair skrenda virš Kaliningrado srities, o kartais aplenkia. Norėjau paklausti ar kainuoja skrydis virš valstybės teritorijos? jei taip, tai kokios yra kainos? kas lemia pasirinkimą virš ko skristi?
Kiek daug skraidytoju prisidejo per metus –
„Statistikos departamentas užfiksavo visų laikų emigracijos rekordą: iš Lietuvos per praėjusius metus dingo 83 577 žmonės. Tai yra net 3,8 karto daugiau nei 2009-aisiais.”
O sakot nera keleiviu ?
Lietuvoje fiksuojamas visų laikų migracijos rekordas
http://www.alfa.lt/straipsnis/10522904/?Lietuvoje.fiksuojamas.visu.laiku.migracijos.rekordas=2011-02-05_09-41
@ Jurgis. They fly Lufthansa, go by car or stay at home.
diskusija apie VNO ir Ryanair jau primena diskusija apie vista ir kiausini. Ryanair gali buti kvieciami visur, bet eina ten, kur nori. jei jiem KUN viskas tinka, tai ko staiga persimesti i VNO? FR politika eiti i pagrindinius oro uostus galioja kol kas tik issivysciusiose vakaru salyse su uzpildytomis rinkomis. Tame paciame Talline isikure „is bedos”, nes pradiniam variante reikalavo sutvarkyti kazkokia sovietine juosta Pernu. RIX gal siek tiek kitas atvejis, kai salis = 1 miestas. tie amzini VNO pries RIX ir VNO pries KUN palyginimai jau skamba patetiskai. VNO jiems tik burbulus pucia – tai pirmyn i vadovaujancius postus. Galesit kelnes nusimauti pries kokiu Turkish Airlines vadovus ar Etihad ar dar pries ka nors kokiu organu pamuojuoti, nes tai tebus vienintelis dalykas, kuo galesit sudominti avialinijas skraidyti i VNO, kai uz 300km yra oro uostas su daug geresniu idirbiu, baziniu vezeju ir n kartu didesniu srautu. kas is to, kad VNO chebra veda derybas su n k avialiniju pastoviai – isivaizduojat, kad pakvieciat ir visi bega? Gal susitaikom su realybe geriau, o ne linkstam i sapnus? nereikejo VNO bazinio vezejo – dziaukimes uzkampio statusu ir gelbetojais is Estijos. situacija VNO gereja ir toliau geres, bet ne tokiais tempais, kaip cia kai kurie sapnuoja. aisku, bepigu sedeti prie kebabu kioskelio KUN ir rekauti, koks KUN dabar geras. kur buvo tas KUN gerumas pries 1,5 metu?
Anksčiau KUN skelbė nuolaidų lentelę, pagal kurią nuolaidos vežėjui, pervežančiam sunkiai įsivaizduojamą keleivių kiekį (250000), buvo iki 85%. Ar negali būti, kad Ryanair oro uostui palieka tuos pačius pinigus, bet jau už 800000 keleivių? Galėtų tiesiai parašyti- vežėjui, vežančiam milijoną keleivių, suteikiama 95% nuolaida :).
Nepatyręs: už skridimą virš teritorijos reikia mokėti rinkliavas vietos oro navigacijos paslaugas teikiančiai tarnybai. Įsivaizdavimui: maršrutas nuo vakarų Lietuvos iki VNO b737 lėktuvui yra apie 2500Ltl.
Virš Kaliningrado rinkliavos gerokai didesnes nei virš Lietuvos ar Lenkijos. Be to, Europoje visas rinkliavas renka Eurocontrol organizacija, o kertant Rusijos erdvę reikia mokėti Rusijos federecijai, Europos bendrovėms pirmas variantas paprastesnis. Praktiškai visi pilotai, skrendantys iš VNO, renkasi maršrutus, aplenkiančius Kaliningrado sritį.
Tai Odesos vis dėl to nebus?
Simonai, ar siandien EI skrydis jau ju paciu lektuvu ar vis dar FR?
per stirpus vejas?
atvykimas SK 742
Kopenhaga A 23:25 Lėktuvas sugrįžo į Kopenhaga
@Tomas – puikiai surašei. Iš esmės tai apie ką daugelis tą patį pasakytų, tik nedrįsta. Pradedant nuo pačios griežčiausios ir nemandagiausios patikros visoje ES – VNO tikrai yra nevykėlių nevykėlis. Baigiant aišku verslo susitkimų su UK žmonėmis planavimu 3 metams į priekį Rygoje arba Kaune, juk aišku dėl ko. Krizė baigiasi juk, o tarptautinis verslas nelaukia, kol crazy pažadai a la BAS isigyvendins… Sorry už griežtą toną..
http://www.zuokas.lt/2011/01/10/air-vilius-viskas-imanoma
Paaiškėjo apie ką O’leary šneka:
http://www.independent.ie/business/irish/ryanair-may-spend-billions-on-cheap-chinese-jets-2527367.html
Lyg ir pigios avialinijos naudoja tik vieno tipo lektuvus kad sumazintu aptarnavimo islaidas, o gal atsisakys 738NG ir pakeis juos kiniska plastmase? Manau cia tik psichologinis spaudimas Boeing nuleist kainas…
Toks jausmas,kad nieks neskaito M.O’leary interviu. Jis gi seniai paskelbe,kad Ryanair’as toks turitngas,kad gali skraidyt 2 tipu lektuvais. todel pradejo derybas su Airbus,bet sie nenusileidzia. Todel reali Ryanair viltis-nauji gamintojai- Bombardier, rusai ir kinai.
rusu atveju ten gali but politinis kontraktas-Ryanair perka lektuvus, mainais i skraidymo teises i Rusija ir t.t.
tik zinant SuperJet istorija, sansai,kad 2014 prades MS-21 skraidyt yr labai mazi.
Puse M.O’leary straipsniu tai tik reklamine kompanija, kaip palikti tik viena pilota, apmokestinti tualeta ir palikt lektuve tik viena WC taip isplesti vietu skaicius, irengti stovimas vietas ir t.t, tai jei tokie turtingi kodel vis dar boeingai uzsakinejami su priekiniu trapu ar kodel nemoka uz rankoves pritraukima net ir per stiprias liutis laipinant keleivius… manau tai dar vienas blefas kuris padarys gera reklama.
Vytautai-NT: panasu, kad Tu ne tik neskaitei Simono rekomenduotos knygos, bet yra ekonomikos pradziamokslio… Didele nesamone pasakei, kad ‘Ryanair’as yra toks turtingas’…
Ryanair: Scuffle Occurs Aboard Plane in Spanish Resort. http://abcnews.go.com/Travel/wireStory?id=12851914
Na tiesa trys milijardai pelno nėra tiek daug kaip pasaulinio lygio kompanijai
Ne apie turtą ten reikalas:
„But once an airline’s fleet has reached about 200 planes, the cost advantages of operating only one type of plane are not as significant.
„We’re large enough now to run two fleets,” Michael Cawley, deputy chief executive of Ryanair, told reporters Monday at a press briefing in London.”
http://blog.seattlepi.com/aerospace/archives/161126.asp
Ar estai jau naudoja savo naujaji CRJ? Galetu kada Stokholmo reisa su juo vykdyt, nes sian is ju boeingo buvo gal tik 20 keleiviu…
@Belekazz – naudoja. skraido su juo i Stockholma is Talino. kitu marsrutu neuzmaciau.
Stokholmo reisa aptarnauja Vilniuje bazuojamas B737. Jei ji pakeis i CRJ,tai tada su juo ir skraidys. Nors kokiam nors Amsterdamui CRJ butu per mazas,speju.
siaip Estams reiketu kainodara padirbet,nes greit dar Wizz atsiras ir tada tuo reisu tik verslininkai ir skraidys.
Aha, o kokia cia kompanija 3 milijardus pelno uzdirbo? Ir beje kokia valiuta? Ir siaip Vilius pacitavo esme…
@Belekazz-Estu CRJ pastoviu krypciu neturi.Dazniausiai skraido i Osla,Kopenhaga,Kijeva,Stokholma,siandien skrenda i Amsterdama.Beje 5dieni turetu atvykti i VNO.
http://www.lrytas.lt/-12970620261296673067-ryanair-iš-lėktuvo-išmetė-120-keleivių.htm
„Ryanair“ iš lėktuvo išmetė 120 keleivių
Ale Lietuvos ryto straipsnis turbūt pats tendencingiausias iš visų matytų (spėju kitos aviakompanijos reklama pas juos deda, o Ryanair ne). Tuos keleivius tikrai buvo už ką neleisti į lėktuvą. Ir ne vienas Ryanair kapitonas nusprendė paskui visų jų nebepriimti.
Atsiprašau, visgi tai Elta pranešimas. Vis tiek garbės nedaro.
Šiaip tai policija nieko negali daryti jeigu ką :) Viskas kas susiję su aviaciniu saugumu yra sprendžiama CAA, o pas mus KUN sugeba net policijos surašyti ATPK pagal chuliganizmo straipsnį…
@LP – į UK atskridus, iš lėktuvo visokius „pavargėlius” irgi eilinė policija išsiveža, ir surašo visai eilinius protokolus už visai eilinius pažeidimus.
Ir pažeidžia įstatymus :) Bet fiziškai išvesti „pavargėlį” yra viena, o kai juokelį kokį pasakiusi keleivį klimaksuotą stiuardesė nusprendžia išsodinti – va tada policija neturi jokių teisių :)
Pranelis ir Wincukas – ryanair ambasadoriai Lietuvoje. ;)
Beje, ar pas mūsų CAA sumažėjo kadrų? Kažkas pasakojo, kad ten vien informacijos/statistikos skyriuje šiknas trina 4-5 žmonės, ir per metus paruošia kokius 2-3 straipsnelius spaudai ;]]]]
Po to nėr ko stebėtis, kad rimtais dalykais tenka užsiimt policijai – CAA nėr tam lėšų ;]]]
Vytautai, kokia koreliacija tarp informatikos ir aviacinio saugumo?
Erik Sakkov: Tallinn Airport will be growing fast this year
http://www.balticbusinessnews.com/?PublicationId=fb02e02a-ccc3-495d-bbb2-f8eb5a5b6907
Daug kur valstybes sektoriuje siknas trina ir imituoja darba, juk cia viesa paslaptis….
KUN Arijandas labai mėgsta blondines įdarbinti, jaučia joms ypatingą silpnybę :) P.S. nors dažnai tik atranka pasitenkina :)
@Aurelija – tiesioginė. Laikant, kad darbuotojų skaičius valstybinėj įmonėj (institucijoje) yra baigtinis, kiekvienai užsėstai kėdei nieko neveikiančiame skyriuje, tenka viena vieta mažiau aviacinio saugumo skyriuje.
Ar aiški koreliacija?
@737 – bent jau prieš įsodinant (kur tikrina dokumentus) visos gražuolės yra brunetės ;]]]
Tai ten Litcargus jei neklystu :)
Šiaip tai, kadangi paskutinį kartą buvau sutikęs A.Šliūpą tokioj vietoj, kur daug blondinių ganosi, tad nenustebčiau, jog taip ir yra…
Bet estai yra dideli optimistai. Galvoja, kad jei yra šalia Helsinkio, tai pas juos turi kinai skraidyt? Vilnius, beje, irgi ne daug toliau. Tiesa turim problemą- takas per trumpas…
O niekas iš komentatorių Arijando „Kapeikoj” nesutikdavo?
Ir tos Blondines palaiko KUN gyvybe gal ir VNO padetu blondiniu idarbinimas pritraukti taip issvajotaji FR, o gal net i Cikaga ir Pekina skrydziu tiesioginiu sulauktume :)
Va kaip reikia save pristatyti –
Estonia, Europe’s fastest-growing tourism destination in 2010
http://www.balticbusinessnews.com/?PublicationId=e1d1c677-5a41-4298-9c6c-14fa17c4b6cd
@Wincas tai tada tave nuliūdinti tektų, nes KUN tik žalieji liktų.
According to Sakkov, Tallinn Airport is currently negotiating with 30 to 40 airlines and is looking for an Asian carrier to make Tallinn its hub in flights between Asia and Europe
Skirtingai nei kitais atvejais, estai gali ir įvykdyti tai, apie ką šneka :)
Ką estai gali įvykdyt? Tiesioginius skrydžius į Kiniją? Nebent Estonian kinams parduotų…
Tuo tarpu VNO:
http://verslas.delfi.lt/automoto/vilniaus-oro-uoste-7-keleiviai-pajuokavo-turintys-sprogmenu.d?id=41739959
Ko Kaunas delsia su sausio men. statistika ? Manau iki balandžio men. gali išmušti ta X diena, kai KUN aptarnaujamų keleivių skaičiumi aplenks VNO.
Aurela siandien 2 lektuvu is Nuadzibu paleidzia…??
Siuo metu VNO „sterilioje zonoje” labai labai tuscia…. Vos keli zmones laukia skrydziu…. Liudnokas vaizdas.
Na ir kas iš to? Jau balandžio mėn su AirBaltic ir Wizz pagalba VNO aplenks KUN, nes Ryanair trečio lėktuvo nedavė…
Gediminas Žiemelis
Pagrindinis UAB “ŽIA valda” akcininkas
“ŽIA valda” valdo keliolika įmonių, dirbančių aviacijos ir turizmo, nekilnojamojo turto ir statybų, žemės ūkio, gamybos ir viešojo maitinimo sektoriuose.
Įtaka žiniasklaidai: iki praėjusių metų pabaigos valdė bendrovę “Krašto spauda”, leidžiančią “Valstiečių laikraštį” ir savaitraštį “Gimtasis kraštas”.
Siekis: plėsti savo įtaką visuose sektoriuose, į kuriuos jau pavyko įkelti koją.
Pelnas man, nuostoliai – valstybei
Kad tokie nuogąstavimai ne iš piršto laužti, liudija svaigiu skrydžiu į turtuolių gretas prieš kelerius metus įsiveržusio Gedimino Žiemelio pavyzdys: jo valdomai įmonei su partneriais privatizavus buvusią valstybinę bendrovę “Lietuvos avialinijos”, buvo atskirti pelningi užsakomųjų skrydžių, techninės lėktuvų priežiūros, antžeminio keleivių aptarnavimo padaliniai, o nuostolingai veikęs keleivių skraidinimo padalinys prieš dvejus metus bankrutavo, palikdamas Lietuvą be nacionalinio vežėjo. Užtat pats G.Žiemelis dabar – išdidus augančio orlaivių priežiūros ir užsakomųjų skrydžių verslo savininkas.
respektai Veidui: http://www.veidas.lt/aktualijos/lietuva/oligarchai-tiesia-rankas-i-valstybes-infrastruktura
Gal gali pasakyti, kokios pelningos veiklos atskirtos?
Gal gali pasakyti kiek tos pelningos veiklos nusirašė flyLAL skolų – ASG konsoliduota atskaitomybė vieša.
Gal gali pasakyti, kaip atsirado tokio ex LAL darbuotojo Razgaičio verslas?
Vytautai, tai aš tą ir sakau – iki balandžio mėn. Nors matyt ir balandį VNO dar bus nekas, nes Wizzair pradės skrydžius tik nuo balandžio pabaigos.
Na, tas aplenkimas , aišku, labiau simbolinis/istorinis dalykas bus. Vienam linksmas, kitam liūdnas.
Aš tai sakau, kad nereikia prie skaičių kabinėtis ir užsiimt simbolika- svarbu realios permainos. Manau, kad net dvi savaitės Wizzair Vilniuje duos efektą.
Šiaip yra didelis įtarimas, kad ant FlyLAL buvo nurašytos kitų įmonių grupių skolos. Kaip tai daroma- puikiausiai parodė Star1 bankrotas, kurie viena įmonė buvo pelninga kitos sąskaita…
@Vytautas-NT Na ka padarysi, vienintelis objektyvus pamatuojamas dalykas yra skaiciai. Visa kita lieka „už kadro” …
Kur ziemelio atstovas 737 apgint apsmeizta sazininga ir didi verslininku tandema gedukas ir tetukas ???? Na kad aplenks KUN anksciau ar veliau senai buvo aisku bet vietoje to konkuravimo tarp savu gal pats laikas suvienyti trims oro uostams jegas ir pakonkuruot su RIX.
Dar apie BAS :
Latviai į Vilnių neskuba
http://iq.lt/titulinis/latviai-i-vilniu-neskuba/
Pigių skrydžių krėsluose
http://iq.lt/the-economist/pigiu-skrydziu-bendroviu-kresluose/
Wincai, o kaip tu isivaizduoji ta ‘jegu suvienyjima’? Supliusuoti statistika? :-)
Dabar BAS galetu surengti spaudos konferencija apie savo planus,ir ar jie dar galvoja ka nors daryti Lietuvoje.Vis dar tikiu jog BAS pazadai issipildys.
airBaltic links with KLM to offer more destinations globally
February 7, 2011
Latvian national airline airBaltic has concluded a cooperation agreement with KLM Royal Dutch Airlines, including code-sharing of flights between Riga and Amsterdam. KLM offers convenient onward connections from Amsterdam to destinations in both Europe and overseas, airBaltic from Riga to destinations in Eastern Europe, Russia and CIS.
Bertolt Flick, President and CEO of airBaltic: “We are very happy to have reached this agreement with KLM, one of Europe’s largest and most experienced carriers. Now we are able to offer our customers onward connections on KLM to over 150 destinations worldwide. KLM passengers, on their side, will find convenient connections on airBaltic to Riga and onward to destinations in Russia and CIS.”
The new agreement will enable airBaltic passengers to reach 72 intercontinental and 79 European destinations via Amsterdam Schiphol, to almost any spot on the globe.
Source: Air Baltic
Ivairus portalai jau pliusuoja ta statistika…. as siulyciau bent jau pasidalinti patirtimi tarpusavyje bet matomai tai yra sunku jei net nesugeba KUN su PLQ pasiprasyti puslapio sablono is VNO, o jei susivienytu oro uostai butu lengviau spausti turizmo departamenta del kokybiskos reklamos fly to Lithuania. Net geda kai vaikstai Berlyne o visur reklama Visit Ryga o visit Vilnius tik Airbaltic reklamoje fly via Rix ir tai tik oro uoste.
Statistikos pliusavimas yra tik zaidimas skaiciais, pagal tokia logika galima sakyti, kad Lietuvoje mes turime milijonini miesta Vilnius-Kaunas-Klaipeda, kuris savo itaka regione gali konkuruoti su Varsuva ar Praha. Siai dienai turime 3 nedidelius oro uostus, kuriu itaka RIX, mano manymu, ateityje tik mazes (su salyga, kad neatsiras kompanija vystanti stipru tranzita per VNO ar KUN).
Šiaip, jeigu VNO išlaikys gerus santykius su Estonian Air, tai turėtų dar kokią kryptis atsirasti iš VIlniaus.
BAS realiai kuo toliau tuo mistiškiau. Bet viltis žūsta paskutinė.
Šiaip, reikia tikėtis Easyjeto vilniuje.
„Small Planet Airlines” paskelbta sėkmingiausia Katovicų oro uosto debiutante
http://www.verslobanga.lt/lt/spaudai.full/4d4bb43942f4d
Aš čia :), tai nėra atsakymų?
Gal žurnaliste nežino, jog už LAL aukcione sumokėta 25 mln litų buvo – tai kaip tai pavadinsite?
50 mln akcininkų investicija – kaip tai pavadinsite?
Tai bendroje sumoje G.Žiemelis su kitais akcininkais išleido 75 mln litų kad visi čia esantys pigiai paskraidytumėte 2006-2008. Tai kas Jums negerai?
Wincai tu juk protingas vyras, paaiškink kokios veiklos buvo atskirtos? Ką BAA buvo LAL’e? AAM buvo LAL’e? Kiek investuota į FLT, kad jis būtu toks?
Labai paprasta paaiskinti buvo turtas atskirtas nuo nuo skolu. Bukim realistai i skolas 50 milijonu niekas neinvestavo, o uz 25 milijonus tiek lektuvu nusipirkti…. „a bargain”, manau ne tik as bet ir daugiau liaudies butu pasirase tokiam sandoriui. Aisku turbut buvo aukciono pagrindine salyga kad pirkejas turi buti Zia Valda :) Gal kas pakomentuos kiek mazdaug kainuoja rinkoje tvarkingas 737-500 ?
737 (Gediminas & co)
vien uz LAL-cargo gavote ~12 mln. LTL, tai jau puse sumoketos sumos, o kur dar visas kitas nekilnojamas ir kilnojamas LAL turtas…. Nereikia cia skiesti! LAL’o taip gaila, kad net sirdis krauju sruva… Aisku, ir tuometine VNO valdzia kalta ir BT spaudimas buvo stiprus, bet negaliu atleisti uz LAL bankrota!
Na va radau tik nezinau kiek cia tiesos bet 737-400 kainuoja 11 milijonu doleriu, gal kas zino kiek buvo privatizuota lektuvu pardavus LAL ?
Tai 50 mln galite pasitikrinti pas bankroto administratorių kokie tai pinigai? Tai buvo cash in. Kiek SAS investavo į airBaltic ir kiek atsiemė, vien per kuro hedgus ir įkišdamas Q400?
Čia gerai šiame fone skamba apie kompetencijas kai kurių personalijų, bet kai turizmo ir aviacijos specialistai sukūrė Star1 – kas gavosi?
O NT yra šiaip pas bankroto administratorių :) Administracijos pastatas Rodūnios g. ir kiti pastatai – ti kad jie nelabai kam reikalingi :) :) :)
to Wincas – ziurint kokio amziaus lektuvas, kokio masto planiniai remontai arteja, kokia registracija.
to 737 – gyvybiniai FLT pagrindai buvo sukurti avialinijose, ko nebuvo, tai agresyvaus marketingo ir 2 angaro.
AAM uzuomazgos, t.y. zmones apie tai ismanantys, irgi.
Pilotu mokymo centro su treniruokliais nebuvo, cia jau jusu nuopelnas, kopijuojant Sabenavita.
Nelabai supratau ekskurso i SAS darzha…. :)
Jei jie „numelzhe” BT tai reiskia ir LAL’o „numelzhimas” pateisinamas ar kaip…???
Gerai – SAS ir BT neliečiam.
Tai gal atsakys @ 737 kiek buvo rinkoje verti lektuvai sandorio metu visgi investuotojai pries aukciona pasiskaiciuoja preliminaria verte perkamu objektu.
aaaa, pas administratoriu, ir FLT visas pastatas irgi ten…? LAL-cargo terminalas gal irgi pas administratoriu… Pasaku nesekite. Investavote i tai, kas nese pelna.
Turiu toki klausima, ar LAL liko skolinga FLT pavyzdziui uz servisa…??
Jei šaltinis teisingas – 12 mln litu
12 mln litu ? uz kiek lektuvu ? :) LaL FLT skolinga neliko nes pirma buvo atsikaitoma su FLT ir kitom imonem kurios buvo pagimdytos is LAL, net ir lektuvus nuomavosi is Asset managment, taigi visi pinigai ejo i savas kisenes,galiausiai skolingas LAL uzsitrauke kilpa ant kaklo kai net RIX del skolu sulaikes buvo lektuva o galiausiai buvo iskelta bankroto byla, tarsi eutanazija paralyzuotam vaikui po kurios seima staiga suklestejo.
Wincai – bliauni kaip žurnaliste, o vietoj to pasidomėk konsoliduota ASG atskaitomybe, ji juk vieša. Ten rasi audituotus skaičius.
Ir kad as pasidomesiu kas nuo to pasikeis juk pinigai jau isplauti saukstai po pietu…. man tik idomu kiek realiai tuo metu kainavo lektuvai kurie buvo parduoti kartu su LAL ir kiek ten ju buvo.
Na tai tik parodo, ko verti komentarai – as viska zinau, nes kazkur girdejau…, o kaip is tikruju – net nelabai idomu.
@737: oi meluoji, pats puikiai zinai kur kas buvo isdeliota ir padalyta:) Paskutinemis dienomis FlyLAL netgi gaudavo saskaitas uz FlyLAL Charters maitinima. Viskas buvo kabinama ant lal’o kaip ant kaledines eglutes… Sorry, bet tavo slykstus melas neleidzia man nutyleti.
gal tada žinai kas kalėdinį di-icingą apmokėjo?
@737 kaip viskas buvo puikiai zinau juk tai patikrinta verslo schema, bet man idomu kiek procentliai pigiau buvo nupirktas LAL negu reali rinka butu davus. nes speju cia daugiau nei 100& buvo ir gerokai daugiau. Juk sanitex nebutu kise savo pinigu i kazka ko neismano bet kai toks pelnas cia ir ismanyti nieko nereikia juk rizika nuline.
Wincai man atrodo kad nieko nezinai, nes kalbi nesamones.
Jei teisingai atsimenu pries pat privatizavima LAL turejo tik viena nuosava skraidanti lektuva – senuteli, europiniu triuksmo normu neatitinkanti B737-200. Jo verte gana maza turejo buti. Visi kiti LAL’o lektuvai (B737-500 ir Saab-2000) man rodos buvo issinuomuoti is uzsienio bendroviu.
o visgi Ryan monopolis ant Lietuvos jau uzknist pradeda, laiko kainas bilekaip… pigiau nei uz 50 svaru pargryzt savaitagaliui LT-ESP paziuret is Londona neina nors tu ka, nebent per Gioteborga :(((
LAL prieš privatizavimą turėjo 2 B737-200 (darių ir Girėną). Dėl SAAB nesu tikras- gal buvo tik nuomuoti. Vieną iš tų dviejų LAL sugebėjo prakalti už 10 mln (neaišku ar Lt ar USD)…
Galima kiek nori šnekėt apie investicijas į LAL ir t.t. Bet faktas, kad vadyba buvo niekam tikus. Jei su tokiais maišais pinigų, kaip G.Žiemelis turėjo, subankrotino vežėją…
(jei Star1 turėtų 10 mln kapitalo- dar ir šiandien skraidytų).
O blogam šokėjui visi žino kas trukdo…
Vytautai-NT – prie ko čia vadybą jei skirtumas tarp RIX mokesčių ir VNO koks buvo? Juk BT VNO dempingavo kainas dėka nuolaidų RIX. Tai apie kokią vadybą šnekame? Juk Star1 buvome tuščiame lauke ir tai subankrutavo. Jauti skirtumą?
737-200 už 10 mln. – gal truputi pagalvok prieš rašydamas.
SAAB buvo iki 2008 nuoma paimti, tas pats ir su 737.
Taigi siūlėsi LAL’as SAS’ui kiek laiko? Kai atvažiavę pamatė, pamatė VNO kunigaikštį Ivanauską nusprendė, kad bus naudingiau juos dempinguojant eliminuoti.
Novaturas su aviacijos specialistas už LAL’ą pasiūlė 8 mln mažiau, t.y 17 mln. tai apie ką šnekame?
Gerai- tegu kas nors parašo tiksliai už kiek pardavė B737-200.
Su AirBaltic ir RIX, tai labai norėtųsi išgirst chronologiškai- kada dempingas prasidėjo, nes 2006 jie tų lengvatų dar tikrai neturėjo.
Beje, Estonian, kažkodėl AirBaltic nepapjovė, nors jie kelis metus nuostolingai dirba.
Ir dar grįšiu prie savo pastabos- visada dėl bankroto kalti blogi konkurentai. O Ryanair su lengvatomis KUN nesutrukdė?
Reikėjo kažką daryt dar 2008 metų pradžioje- ne tik po teismus vaikščiot…
Išeina, kad 737 ir Star1 dirbo. Tad gali papasakoti kas jiems gyvenime trukdė be apyvartinių lėšų trūkumo?
Vytautui-NT
Turejo LAL’as du 737-200, bet skraidancioje bukleje buvo tik vienas. Kitas del kazkokio gedimo jau nuo 2002m stovejo perone nenaudojamas ir apardytas (be varikliu).
„Šią paskolą garantavo Vyriausybė, už kurios garantiją „Lietuvos avialinijos” įkeitė du „Boeing 737-200″ lėktuvus, tuomet įvertintus apie 20 mln. litų, kurių vienas vėliau buvo parduotas, sumažinant skolą 5,2 mln. litų.”
„Praėjusių metų rugpjūtį, praėjus tik 2 dienoms po to, kai vieninteliu avialinijų akcininku tapo įmonė „LAL investicijų valdymas”, avialinijos pasirašė preliminarią 24 nekilnojamojo turto objektų pirkimo-pardavimo sutartį su bendrove „Vingrių investicijų valdymas” (kuri vėliau perregistruota į „Gafizzi capital”).
Turto pardavimo kaina buvo 17 mln. litų, avansinė įmoka – 10 mln. litų, kuri, pasak bendrovių atstovų, tuoj pat buvo sumokėta.”
Ar tik stiprus vėjas nesutrikdys oro uostų darbo šiandien?
@Vytautui-NT – 2006 metais BT su RIX uostu jau buvo pripažinti dėl neteisėtos konkurencijos. Nuolaidos RIX įvestos 2004 metais.
2003 metų balandžio mėn. SAS paskelbė, kad nepirks LAL’o. Prieš tai susirinkdamas iš LAL’o beveik visą komercinę informaciją, stebėtinai atlapaširdiškų SM ir VTF dėka.
SAS samokslas atrodo baisiai. Tik tegu nieks nepasakoja,kad 2006 metais perkant LAL sie faktai nebuvo zinomi. Buvo aiski konkurencine aplinka. ir ji buvo aiski dar 2006, o ne 2008. kodel LAL investuotoju poradejo ieskot tik bankrotinej buklej? Beje ta pacia klaida padare Star1, nors galejo su kinais pradet tartis pries metus.
Nieks nesako,kad LAL dirbo rojaus salygomis,bet atsakomybe uz bankrota pirmiausia tenka imones vadovams.
O ministerija kalta,kad pardave imone G.Ziemeliui. Geriau uz 1 Lt butu atidave kokiam vezejui- butu gal ir dabar skraides…
@Vytautai-NT: LAL administracijos balsas dėl įmonės strategijos buvo tik patariamasis.
Maža to, SAS ir BT atstovai, kaip sakant, SM koja duris atidarinėdavo.
Vytautui-NT > ir ką Star1 galėjo/gali pasiūlyti kinams? Tai elementarus PR veiksmas atitraukti dėmesi ant kurio visi sėkmingai pasimovė.
V.Kaikaris vadovavo flyLAL nesėkmingai, o Small Planet airlines jau sėkmingai… Kažkaip nesusiveda galai…
G.Žiemelis niekada nebuvo vadovas – tai ką nori pasakyti apiė atsakomybę?
Galėjo parduoti, tik bėda tame, kad niekas nepirko. O valstybinė įstaiga su SM priežiūra gerai melžė biudžeto pinigus. Kalbi kaip Masiulis 2009 sausį – stovi eilės aviakompanijų skraidyti iš VNO – o realybėje? Barankos skylė…
Siandien i VNO Transaero atskrenda, be anksciau kai atskrisdavo kazkaip nerodydavo tvarkarastyje…
Maskvos CSKA Transaero skraidina.
@737 – LAL reikėjo privatizuoti dar 1997-1998m., bet tada to daugelis nenorėjo.
Taip, nes 1998 buvo įkurtas NOVATURAS, kuris sėkmingai „bendradarbiavo” su LAL, kuris veždavo turistus žemiau savikainos.
NOVATURAS 2008 buvo parduotas už 137 mln. litų, va kokie puikūs vadybininkai – tiesiog šventieji…
@737 – tai žinomas faktas, pilna buvo to neūkiškumo pavyzdžių, kurių „nematė” kontroliuojančios institucijos. Bet tikrai pelnėsi mažuma – buvo gerų specialistų-patriotų, kurie ir dabar be darbo nesėdi (be partinių protekcijų :)
Neužmirškim, kad LAL buvo reguliarių skrydžių bendrovė, o SPA- užsakomųjų. Čia yra truputi skirtingi verslo segmentai su savo specifika. Priminsiu, kad Lietuvoj iš esmės bankrutavo 4 reguliarūs vežėjai (pradedant nuo „Air Lithuania”).
O užsakomieji laikosi daug geriau. Net „Aurela”.
Turiu informacijos, kad LAL privatizavimo sąlygos buvo sukurtos taip, kad „atbaidyt” vežėjus…
Galop- galėjo neparduot 100 proc akcijų (KAIP DARĖ LATVIAI IR ESTAI).
G.Žiemelis kaltas, kaip pagrindinis akcininkas. Arba blogus vadovus įmonei parinko, arba neteisingą strategiją nustatė.
Taip išeina, kad G.Žiemelis kaltas 45% ŽIAVALDOS dalies, bet kadangi jis ten nėra 100% akcininkas, tai dar mažiau – manau apie kokius 38%. O kur likę 62% kaltų?
Galop- galėjo neparduot 100 proc akcijų (KAIP DARĖ LATVIAI IR ESTAI).
Galėjo E.Masiūlis tai padaryti 2009 sausį, bet irgi nepadarė. Nors liberalas ir priklauso tai pačiai partijai kaip ir tu Vytautai. Taip išeina ir Eligijus kaltas?
Latviai turi 52%, bet net ženklo neturi :)
SK 1742
Kopenhaga A 15:50 Lėktuvas sugrįžo į Kopenhaga
šiandien antrą skrydį atšaukė. kas nutiko?
@Donatas – nenusileido del stipraus vejo. Keista bet Aerosvitas tuo paciu metu nepabijojo ir nutupe.
Ar tik neatsinaujins KUN website’as ? Siandien neatsidarineja puslapis, matyt kazkas keiciama.
airBaltic second best among world’s airlines in online marketing. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=36999
Man tai jau nusibodo ginčytis del 2009 metų sausio. Aš E.Masiulio vietoj pasielgčiau lygiai taip pat. Nes kai G.Žiemelis iš tos akcijos nieko nerizikavo, o pelningus verslus išsaugojo, tai sąžiningu pasiūlymu tai pavadint negalima.
Lygiai, kaip nebuvo prasmės pirkt Star1, kuris daug mažiau už LAL skolų turėjo..
O kas link 45 proc, tai kartais ir tiek kontrolei užtenka, jei visi kiti turi dar mažiau…
FlyLAL pirkimo metu atrodo turėjo pora 737-200, kiti buvo nuomojami.
Be abejo, Air Baltic veiksmai padarė didelę žalą ir jie buvo neteisėti: Air Baltic pasinaudodama ES teise pradėjo skraidyti iš Vilniaus (tai – teisėta), bet tuo pačiu gavo neteisėtas subsidijas Rygoje, kas leido dubliuoti LAL reisus su tikslu išstumti LAL iš rinkos (ir tikslą pasiekus tuos reisus panaikinti bei vežti keleivius per RIX). Deja, tuometinė VNO valdžia tik dar labiau tempė LAL žemyn, kaišiojo į ratus pagalius.
Neneigsiu, kad ir LAL valdymas buvo prastesnis nei Air Baltic. Bandymai atsakyti į BT veiksmus analogišku dubliavimu (3x skrydžiai į Rygą realiai neturint galimybės siūlyti kur skristi su persėdimu negu ten, kur iš Rygos galima tiesiogiai; reisai į Tbilisį neturint „maintinančių skrydžių”, ir pan.) manau materialios naudos neatnešė, nes LAL buvo silpnesnėj pozicijoj – tiek politinėj, tiek (bent jau vėlesniuose etapuose) finansinėj.
http://www.delfi.lt/news/daily/world/amerikoje-ore-vos-nesusidure-3-lektuvai.d?id=41790563
http://verslas.delfi.lt/automoto/vasara-palangoje-gali-leistis-lektuvai-is-minsko-ir-maskvos.d?id=41803463
Siandien matyt sugedo Estonian Air B735,todel skrydis is AMS bus bus vykdomas Talino lektuvu.Siandien laukiam OV CRJ900 Vilniuje!
Man tai įdomu, kaip į CRJ-900 keleiviai tilps.
Beje, kas nors gali paaiškint kodėl UtAir nutraukė skrydžius į Palangą? Juk keleiviu vasara visada buvo…
What is Aurela (LSK123) doing at VNO? Touch and go training?
Kaunas 74000 kelievių per sausį. Skavsta 3 kart per sav. nuo balandžio
http://www.kun.lt/index.php?lang=lt&page=naujienos&news_id=99
To Obs.
You are right.
FR i Stokholma skraidys tokiom pat dienom kaip W6 is VNO.Ziuresim kas paims virsu :)
Virsu ims tas, kas bus pigesnis nu ir aisku kitos smulkesnes detales :) Nu idomu bus stebeti :)
Nemanau kad bus tiek daug skraidanciu i Stokholma kad butu laimingi FR,W6 ir OV. Kazkodel manau kad labiausiai nuskriausti gali but Wizzai…
o VNO tyla
Tai Wizz Galės vietoj Stokholmo-Turku pabandyt. Turiu Ryanair’o prezentacija su labai gerais Tampere rodikliais.
Beje, skaičiuotojai- ar dar liko langų Ryanair tvarkarašty?
Ką gi. Istorinis mėnuo.
KUN pirmą kartą aplenkė VNO pagal reguliarių keleivių skaičių:
KUN – 73588
VNO – 69211
Šnekant apie prezentacijas. Gal kas turit tuos skaičius, kuriuos FR rodė per preskonferenciją?
Vienas labai negražus skaičius KUN statistikoje – kroviniai (ne paštas)- 0.
@Vytautas-NT – gal gali ta prezentacija pasidalinti?
o kur tas „reguliarus” krovininis i Kun is Kinijos prapuole?
Na ka sveikinimai, KUN su pergale mikrodvikovoje.
Tradiciskai, is pradziu nebuvo jokio susisiekimo su Stokholmu, dabar staiga jau skraidys net 3 bendroves. Yra tikimybe, kad baigsis viskas kaip su Londonu is VNO.
Na bet konkurencija labai sveika Ryanair nes be konkurencijos jie Lietuvoj kaip inkstas taukuose, pasirinkimas skristi arba Ryanair arba Ryanair….
SM strategija buvo tiesiogines konkurencijos VNO ir KUN vengimas. Taciau dabar jau aisku, kad tai neimanoma. Ilgainiui Stokholmo kryptyje kazkas tures trauktis, nes pasiula, manau, per didele.
Kai kuriomis dienomis reiks uzpildyti apie 490 vietu i viena puse(sudejus ARN,NYO kryptis ir OV,FR,W6).Tikiuosi jog nereiks i ARN su Saab 340 skraidyt.
Visai galėtų Wizz Air greičiau susiprast ir pakeist Stokholmą į kokią Malmę ar Aarhusą :)
Manau jog vasaros sezonu Wizz skraidys i NYO,nes reiktu kazkur padeti keleivius kurie turi bilietus,o tai veda i papildomas islaidas,vardo susigadinima ir t.t.O ziemos sezonui manau galima laukti kazko naujo.
@Tadas – su Skayways teko pora kartu su JetStream 31 i ARN skristi – Saab 340 dar nera taip blogai :)
Sunku Malmei konkuruoti su Kopenhagos oro uosto geležinkelio stotimi ir tranzitu. Švedui poilsiautojui patogiau skristi į Vilnių, tai klausimas, kas labiau turi susiprasti:). Matosi, kad Ryanair į KUN geriausiai sekasi vežti emigrantus ir skandinavus. Skavsta buvo logiškas žingsnis- aplinkui daugiau nėra iš kur. Bet netikėta buvo, kad Ryanair atrado pinigų kelionių agentūrose :)
O kur jums ta prezentaciją Ryanair siųst. Nurodykit adresą- padalinsiu.
Tai iki vasaros Kaunas galės džiaugtis, bet toliau manau, kad vieno papildomo reiso tikrai neužteks pranašumui prieš Vilnių užtikrinti…
Siaip ilgaijau gyvenu UK ,turiu nemazai pazystamu latviu jie dazniausiai skrenda i Ryga su Wizzair,manau trauksis Kaunas arba estai,verslas turistai visi i Vilniu ,pajuris plaukia keltais..O siaip ka tik ziurejau i abi puses 100LT be check in ir korteles charge,manau viskas bus O.K. ,nors pagyvensim pamatysim.Ryanair vargu ar pasiulys pigiau jie turistam neturi ka parodyt,tik ant emigrantu laikysis
@Vytautas-NT man gali atsiųsti, el. pašto adresą žinai.
Manau kad po kokių 2 mėnesių trauksis Wizz, Ryanair ir Estonian skraidys toliau.
Ryanair skirtingai nei Wizz ar AirBaltic maršrutų nenuimineja viduryje sezono, bent jau iki lapkričio atskraidys. O Estonian su Ryanair labai skirtingi produktai ir gali sugyventi vienas kitam per daug netrukdydami.
Kalbant apie Stokholma, nesigincysiu, kad is VNO poreikis yra didesnis, nei is KUN, bet is VNO skraidys tiek estonian, tiek wizz, o ryanair yra atsparus ir gali pakenteti ilgiau. Todel vistik as pritarsiu nuomonei, kad trauksis wizz.
Vytautas-NT – man zanito@gmail.com
O gali but ir optimistinis variantas,liks visi..Kodel gi ne? Po krizes Airijoje,ir svaro nuvertejimo daug zmoniu isvyko(bet ne i LT),pakeite sali i Svedija ,Norvegija.. Cia ne siaip mano pamastymas tai akivaizdziai parodo pernyksciai banku pranesimai apie keiciamas valiutas…Svedijoj labai daug lietuviu ir atstumas nedidelis ,o tai savaime suprantama ir kaina mazesne..Kai pigus bilietai zmones daznai skrenda vien del to..Prisiminkim kai pradejo Star1 i Londona skrist ar labai sumazejo Kauno -Londono kryptis? Beveik nieko nenutiko,paprasciausiai atsirado nauji keleiviai (daug kas dar juokavo kad Londono kryptis gumine)
Manau nebus nieko blogo estai skris nes siulo jungiamuosius su SAS,o Kauno emigrantus skraidins Ryanair,Vilniaus Wizzair ..
Wizzair dali emigrantu pasiims Estonian ,bet tai bent jau is dalies kompensuos turistai(vilnius tikrai turi ka parodyt)
Visoje rytų europoje (na mes nevaidinkime kad esame jos viduryje) iš 10 keleivių (tarp low coast’u) 7 WizzAir 2 Ryanair 1 kita… Sveikinu Kauną :) bet nesutinku su Wincu RYANAIR arba RYANAIR taip nėra, nes tie mistiški 1,34 mln. iš oro neatsirastų.
Plius su WizzAir mano datomis bilietai pigiau 20Lt na bent jau kokią min. kainą skelbią RYANAIR.
O man – traukimas@gmail.com
Taigi tegu Vytautas-NT patalpina i kokia failu talpykla ir visi gales pasiimti (kad ir http://www.failai.lt).
@Vytautas-NT – siųsk į intelis@gmail.com. Ačiū
http://www.anna.aero/2011/02/09/analysis-of-data-at-300-european-airports-reveals-winners-and-losers-in-2010/
Lithuania antroj vietoj pagal keleivius. P just sakot ;-)
Kaunas (KUN) 77.3%
Istanbul Sabiha Gökçen (SAW) 70.8%
Visi kas negavo, galit pasiimt čia:
http://www.failai.lt/no6gmck11rbu/KUN_PC_03-02-2011.pdf.htm
Toliau sekmingai pleciasi skrydziu geografija is Vilniaus:
Seimo Pirmininkė taip pat paragino aktyviau ieškoti būdų stiprinant susisiekimą oro transportu tarp Azerbaidžano ir Lietuvos. „Tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Baku leistų aktyviau bendradarbiauti mūsų verslininkams, atvertų ir naujas turizmo galimybes bei stiprintų kultūrinius ir žmogiškuosius ryšius”, – sakė I. Degutienė.
E. Mamadiarovas patvirtino, kad toks tiesioginis transporto koridorius būtų labai naudingas, ir pažymėjo, kad šiuo metu Azerbaidžano aviakompanija jau yra pateikusi paraiškas naujiems lėktuvams įsigyti ir rimtai svarstytų galimybes juos naudoti tiesioginiams skrydžiams tarp Vilniaus ir Baku.
statistika liūdina. Reiškias kėdės tikrai gerai neužpildomos. Bet dėl BAKU tai labai geras signalas.
Cia kuri statistika liudna? Ir kuo tas signalas is Baku geras? Tu manai, kad cia kalba apie realu skraidyma? Cia mandagiai pasake eikit jus kur nors toliau ir viskas… Jie cia skraidys nebent tuomet kai bus daug jungiamuju skrydziu, kuriais pasibaidoje azeriai galetu skristi i Europa arba kai Lietuvoje bus labai daug zmoniu, kurie noretu per Baku skristi kur nors i Pietus arba Rytus. Kol kas nera nei vieno, nei kito ir vargu ar greaitai nusimato…
Ta Ryanair ‘statistika’ tai absoliuciai nieko nepasako, bent jau nebuvusiems prezentacijoje. Nelabai aisku, kaip jie apibrezia tuos incoming ir outgoing passengers. O nei apie load faktoriu, nei marsurtu sekminguma isvis nieko neaisku…
Kai kalbėjo, tai sakė kad užimtumas, suprask užpildymas. Kažkaip iš karto pasidarė įtarimas, kodėl tokie dideli LF skirtumai. Tačiau panašu, kad čia pavaizduota, kur pagal bilietą yra kelionės pradžia.
@Mindaugas – jei tai būtų pavaizduota, duomenys nesiskirtų nuo LF lentelės. Pagal apibrėžimą :)
Plius, tu dvieju stulpeliu suma yra 100%.
Na net Ryanair raso Kad Lietuva ne rytu bet centrineje europoje. Cia ta statistika gal nurodo procentini santyki tarp isvykstanciu ir atvykstanciu
Daugiau yra grįžtančių atostogauti į Lietuvą emigrantų, nei skrendančių juos aplankyti iš Lietuvos. Naujiena? Ryanair nuopelnas? Pagal tas lenteles ir UK studijuojantys studentai priskirti prie atvykstančių turistų.
Skavsta greit reaguoja, ir netgi prisimena kad skraidė į Kauną;)
http://www.skavsta.se/en/news/1/224/ryanair-re-opens-route-to-kaunas.html
Singalas gera plėtoti tolimensnius veiksmus, organizuoti keliones ir t.t. Čia kaip su tel avivu.. Politinė valia kuri gali pakrypti tai į vieną pusę, tai į kitą.
Dėl statistikos tai čia taip aišku, jog VNO atiliks tiek nuo KUN, tiek jau nuo TLL, bet iki vasaros:)
Esmė, kad iki vasaros bus dar naujų skrydžių iš VNO. Todėl dabar galime pasidžiaugti už Kauną, bent kažkiek.
*Signalas gerai
@ Wincas – Veikiausiai taip, bet klausimas, kaip jie nuspręndžia, kas yra atvykstantis, o kas išvykstantis. Įtariu, kažkaip susieta su bookinant nurodomu adresu. Tad vienam stulpely keleiviai (nesvarbu kuria kryptim skrendantys), kurių gyvenamoji vieta nurodyta ne LT, kitam – LT.
Galima taip: jei moka svarais arba eurais- atvykstantis, jei litais- išvykstantis.
O gal niekas cia taip toli netraukia, be to nemanau kad skelbtu jie tokia detalia informacija placiajai visuomenei, greiciausiai bus kad tarkim is KUN isskrido 150 o atskrido tuo paciu reisu 180 turim 330 keleiviu pasinaudojo vienu lektuvu isgaunam procentus ir turim apkrovimo santyki kuris visiskai nieko nepasako bet tuo paciu ir parodo kuri kryptis populiariau.
„Avia Solutions Group” Varšuvoje akcijas tikisi išplatinti ta pačia kaina
http://vz.lt/2/straipsnis/2011/02/09/Avia_Solutions_Group_Varsuvoje_akcijas_tikisi_isplati
@Wincas – nemanau, kad taip yra. Kitaip tai reikštų, kad pvz. jei į Tamperę skraido kokie 180 Tamperė-Kaunas ir tik kokie 30 Kaunas-Tamperė.
Čia idėja parodyti, kad esą Ryanair daugiau prisideda prie eksporto nei importo (atvykstamojo, ne išvykstamojo turizmo). Juk tik eksportas naudingas šaliai ir tik jis gali paskatinti subsidijuoti Ryanair. Nežinau, ar skaičiai tikslūs (ar nepakoreguoti kiek priskaitant kai kurias statistines kategorijaskaip patogiau) bet pagal kryptis manau logiška, kad daugiausiai nevietinių iš Tamperės, taip pat iš emigrantinių krypčių (lietuviai, grįžtantys į tėvynę atostogoms bet kuriuo atveju prie „incoming”), o didžiausias procentas lietuvių skrenda į Žironą, Paryžių, Milaną.
na, bet jei esu studentė emigrantė, turiu abiejų šalių banko korteles, po adresą kiekvienoje šalyje, tai mano „statusas” priklauso nuo to, kokia kortele sumokėsiu? O jei skrendu iš Italijos į Lietuvą, bet moku Vokiška kortele (nurodau vokišką adresą), tai matyt abejose šalyse esu turistė?
Manau, kad čia per daug gudrių teorijų kuriama. manau viskas daroma paprastai. Taip, berods, ir press konfrencijoj sakė. Ryanair įma skrydzio pradžios tašką. Pvz. Keleivis gali skrist KUN-TMP-KUN arba TMP-KUN-TMP. Užpildymas gali būi didelis abiem kryptim, bet kas ji generuoja išoriniai ar vietiniai kleiviai matosi.
Tačiau šis metodas neleidžia atskirt turistų nuo emigrantų UK, Airijos ir Norvegijos atveju…
Wizzair paleido lietuvišką puslapio versiją.
@rpi-Wizzair lietuviskas puslapis,liko anglu kalba,tik bilietu pirkimo skiltis is dalies lietuviska,bet su neiskaitomais zenklais.Tikekimes klaidas greit pasalins.
Dar gerbiamieji atkreipkite dėmesį, kad Ryanair skraidina daugiau keleivių, nei visos kitos aviakompanijos kartu paėmus.
Kodel neleidzia atskirt juk darydami check-in ivedame nationality
Dėl šito tai nesutinku, nes reikia pripliusuot dar Palangą ir atimti AirBaltic Kaune…
O Wincui pasakysiu, kad teoriškai tokia analizę daryt galima, bet čia iškils problemų su privatumu. Nes galimi pjūviai ir pagal amžių ir t.t.
Gal kas nors zinote kiek Ryanair Rygoje perveza keleiviu per metus?
Speju ryanair turi savo visu skrydziu statistika ir pagal amziu ir pagal tautybe is ko galima lengviau sprest kokiu skrydziu reikia, tarkim jei mato kad skraido lietuviai per frankfurta i barcelona, kodel gi neatidarius tiesiogiai skrydzio, va ir turime skrydi, aisku tai tik teorija bet tikrai butu protinga remtis statistika, bent jau emigracijos regionus galima puikiai matyt.
Vakaru lietuvos „revoliucine” situacija jau duoda rezultatus:
„airBaltic“ trigubina skrydžių iš Palangos skaičių
http://www.lrytas.lt/-12973327121296915729-airbaltic-trigubina-skrydžių-iš-palangos-skaičių.htm
Kaip del „revoliucines” situacijos Vilniuje ? Negi tik Zuokas & Co. isjudins situacija ?
Vytautas NT labai teisingai sako: aisku, kad jie skaiciuoja pagal skrydzio pradzios taska. Ir jokio skirtumo ar is Svedijos skrenda emigrantai ar svedai: juk jei zmogus gyvena uzsienyje jis pinigus atveza i sali, o ne isveza is jos. Gi paciam Ryanairui ta statistika rupi tik tiek, kiek zinoti, kuriame gale reikia daryti pirkimo skatinima: juk bilietu kaina perkant, tarkime GSE-KUN-GSE perkant is Svedijos tiketinai skiriasi nuo KUN-GSE-KUN, perkant is Lietuvos.
Palangoj trigubina nuo 4 iki 14 per savaite ,2kart per diena…,bet ir vel persedimas Rygoj ir kaina ka as zinau 125lt i viena puse…
Skrisdavo su 52% uzpildymu,dabar skris gal 40% ne daugiau..
Padarytu vietoj 2ju,3kartus per diena ir kaina iki 70lt tai tada gal..
Dabar skris kas ir taip skrido,is Palangos i Ryga su masina geros 2,5h kelio..Cia skrydis 45min registracijos bagazu registracijos ir taip toliau,kam sito reikia..
Kiek zinau dar kaina labai skiriasi del oro uosto mokesciu ka labai galima izvelgti skrendant i Londona, visada dabar pigiausi bileitai i Gatwicka kur skrendama su KUN lektuvu. Vilniui zuoka, o Kaune partijos plesosi kuri is ju atveze i KUN Ryanair, kaip malonu sildytis po kitu saule :) ….
@ Marius. Can you really reach Riga Airport from Palanga in 2,5 hours? How many km? Costs per km?
nu tikrai – 2.5 valandos kelio i viena puse keliu, kuri keliu vadinti nesivercia liezuvis, kuro kainos, parkingas RIX turetu suzlugdyti PLQ-RIX krypti
Juk liaudis skrenda ne yra Ryga, o ten perseda ir skrenda toliau, gryzus po keliones vakare dar vaziuoti 2.5 valandos namo paciam automobiliu tj tikrai bedos ieskojimas….
Kam tampyt automobilį į užsienį, kai Palangoj gali greit įsėst į lėktuve atvažiavęs autobusu ir nesėdėt prie vairo 3 val. baisiais Latvijos keliais.
O šiaip Marius galėtų paskelbt automobilio numerį- žinotume ką baust už greičio viršijimą…
Google Maps duomenimis-4 val. kelio su viršum. Beveik tas pats, kas iki Vilniaus. O tikrai toliau, nei iki Kauno…
Na del Latvijos keliu bukles tai as dar labai abejociau jiems pliusu prideda tai kad daug kur kelkrastis platus ir galima labai lengvai apsilenkt, ko nepasakysi apie lietuviskus kelkrascius is zvyro. o del greicio gali bausti ir mane per 4.30h is Paide miestelio Estijoje parvaziavau iki Kauno , del placiu kelkrasciu praktiskai visur vaziavau viduriu kelio, isskyrus Lietuva.
Bet idomiai FR su Skavsta. Net pranešimo spaudai jų puslapyje nėra. Anksčiau tikrai nepraleisdavo progos pasireklamuot ar bent jau pranešt. Toks jausmas, kad nelabai planuota arba planuota, bet nelabai gerai įgyvendinta.
@Francas, imho laukė iki paskutinės akimirkos, pvz mokesčių sumažinimo Vokietijoje, bet to neivyko – štai ir skubotas sprendimas. KUN-NYO maršruto vykdymo išlaidos – mažiausios iš likusių įmanomų pasirinkimų, todėl nesėkmės atveju ir nuostoliai mažiausi…
P.S. dvi „skylės” tvarkaraštyje dar lieka – pirmadienio vakaras ir ketvirtadienio rytas arba vakaras, priklausomai nuo to, kada skris į skavsta.
Bet keista dar ir tai kad nera galimybes isigyti bilietu, ir neaisku kieno lektuvas skraidys, tai gal dar kokia krypti mestels ir abi kartu ides.
Jau yra bilietai ;)
Bent man tai nerodo, nepardavineja dar. ;)
Nežinau ar tikrai čia protingesnis sprendimas negu padaryti į kokį Aarhus ar netgi sakyčiau Taliną.
http://img844.imageshack.us/img844/4085/kuns2011.jpg
Šiaip tai manau, kad atidaryt Skanstva juos paskatino Geteborgo sėkmė. Realios alternatyvos būtų nebent Haugesund’as (Norvegija) ar Aarhus/Billund (Danija), bet visi gerokai toliau už Skanstva…
Talinui kaip tik lieka laisvas langas – pirmadienį ir ketvirtadienį vakarais.
Nepasakyciau, kad Geteborgas yra sekme. Skridau kokius 4 kartus is ju bent triskart (i viena puse) buvo ne daugiau 50 keleiviu lektuve… Beje, tik pastebejau idomu desninguma, kad svedai (o taip pat ir emigrantai) gan daug perka lektuve, ko nepasakysi apie daugeli kitu FR krypciu is/i LT. O Talino, manau, nedaro nes tai yra verslo marsrutas ir is Kauno jis tiketinai nepasiteisintu… Nors man asmeniskai, oi koks jis parankus butu…
Talinas šiemet Europos kultūros sostinė. Tai baje, buvo vienas iš argumentų pradėt skraidyt į Taliną ir siūlyt ten naujas kryptis.
Gal tai galiotų ir Kauno atveju. Juolab tik du savaitiniai skrydžiai. Be to- geras susisiekimas su Helsinkiu…
Plius estai gal norėtų skristi per Kauną į kur nors kitur.
Gal kas suprantate arba žinote, kodėl nauji skrydžiai atidaromi tik nuo balandžio vidurio? Iki to laiko pora savaičių bus langai?
Wizzair irgi nuo balandžio vidurio startuoja tik. Bet jie startuoja, tai jų sprendimas logiškesnis pradėti prieš Velykas.
Idomu, is kur geresnis susisiekimas su Helsinkiu – Talino ar Temperes = 2,5h kelte vs valanda su trupuciu traukiniu?
„Ryanair” moko studentus, „kaip susidėti lagaminą”
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/-ryanair-moko-studentus-kaip-susideti-lagamina-331959
O chia kazkas naujesnio: Ryanair pralaimi kova del mazu oro mokesciu Lufthansa’i ir Airberlin’ui. Negi Ryanair teks sumoketi oro uostams?
http://www.welt.de/wirtschaft/article12500884/Ryanair-kassiert-herbe-Niederlage-vor-dem-BGH.html
Na nebent is tiesu estai per Kauna kur nors kitur skraidytu… O kad kulturos sostine tai nzn ar ten bus tiek veiklos vidury savaites… O ir apskritai gal as klystu bet dukart per savaite yra tinkamas daznumas nebent visiskai atostoginems kryptims… Kas del Helsinkio tai isties per brangi salis lietuviams turistams, o suomiai vargu ar kelsis i Talina vien tam, kad po to skristi i Kauna
Sparčiausiai augęs Europos oro uostas – Kaune
http://vz.lt/2/straipsnis/2011/02/11/Sparciausiai_auges_Europos_oro_uostas_-_Kaune
Vienintelė bėda, kad 2011 metais tokio augimo pakartot nepavyks. Ir visai gali būti, kad Vilnius augs labiau, nei Kaunas…
Keliams, geležinkeliams, jūrų ir oro uostų infrastruktūrai šiemet bus skirta 0,8 mlrd. litų ES paramos
Dideliems kelių ir geležinkelių infrastruktūros projektams, tarptautinių oro uostų ir Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūrai, gatvių ir kelių rekonstrukcijai bei ekologiško viešojo transporto plėtrai savivaldybėse šiemet numatoma panaudoti 841 mln. litų Europos Sąjungos paramos.
Tarptautiniuose oro uostuose Vilniuje ir Palangoje bus rekonstruojami peronai, lėktuvų riedėjimo takai, iš viso panaudojant beveik 32 mln.litų paramos.
BNS informacija
Ką ten VNO perone reikia rekonstruot? Ar čia ta mintis, kad jį reikia Wizzair pritaikyt.
Perono dangos dėvisi ir dangos, kurios tarnauja daugiau nei 10 metų yra keičiamos. Be to, ruošiamasi ir perono plėtrai, kadangi stovėjimo aikštelių orlaiviams piko metu gali trūkti.
O kurioje vietoje bus pleciamas peronas? :) Ar ten VNO isvis yra dar daug vietos peronui praplesti? :)
Yra vienos perono plėtrai pakankamai :) O artimiausia plėtra numatoma plečiant dabartinį peroną į šiaurinę pusę.
Aerosvit pigiu skrydziu megejus meta i Krokuva, o galetu i Vilniu … jei butu bent toks pat pasirinkimas kaip Krokuvoj
АэроСвит начинает регулярные полеты в Краков
http://blog.aviasg.com/на-русском/аэросвит-начинает-регулярные-полеты/
Aisku. paziurejus per google maps tikrai yra vietos… :)
Nevarykit ant Aerosvit- jų kainos į JAV, Kanadą ir Kinija yra mažiausios…
Beje, o kurioj vietoj nuo terminalo stovės Wizzair A320? Man kažkodėl atrodo, kad turėtų stovėt kairėje (Žiūrint į taką)…
Planuojami tiesioginiai skrydžiai iš Izraelio į Lietuvą
http://verslas.delfi.lt/automoto/planuojami-tiesioginiai-skrydziai-is-izraelio-i-lietuva.d?id=41893159
Idomu kur skraidys,ar VNO ar KUN.Greiciausiai bus ElAl.
Skraidins auksa visus metus is Lietuvos :)
Leidziasi FR i KUN is RIX.
Tai kiek FR boeingų KUN dabar? Penki?
Kas nors nufotkinkit :DD, graziai atrodytu 5 FR ;D
Na is Izraelio gal ir pririnktu tu zmoniu i Lietuva, bet atgal tai manau skraidytu pustustis tas lektuvas…O yra ten kokiu kitu aviakompaniju be Elal?
At RIX all FR diverted but all BT landed. Does that mean FR-pilots without experience? Only able to land when sunshine?
Šiaip jau normaliai reguliariu reisu Sun d’Or iš Tel Avivo skraidys tik į Rygą – bilietai jų puslapyje parduodami.
http://www.sundor.co.il/sundor/translations/iw/mainlayout.html
Tai jei pririnks i viena puse-bus ir griztanciu. Lietuva tikrai nera emigracine kryptis zydams. O siaip reisas turetu buti sekmingas, nes vistik yra daug is Lietuvos emigravusiu zydu, kurie cia turi giminiu, draugu ir turto/verslo. Pazistu ne viena, kurie reguliariai Lietuvoje lankosi, tad, manau, tikrai skraidys tiesioginiais reisais
@Pranas-ir ElAl puslapy visi Sun d’Or bilietai parduodami.Is TelAvivo dar galetu skraidyti Israir ir Arkia Israel Airlines.
Skris i Vilniu. Klausimas tik kas ?
Kol kas siulomas carteris TLV-VNO-TLV su Sun d’Or:
http://www.travellux.com/index2.php?mode=67
Izraelio oro bendrovė “Sun D’or International Airlines” ir Latvijos kapitalo įmonė “Baltijas aviacijas sistemas” nuo vasaros ketina pradėti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Tel Avivą.
Tai BNS patvirtino ūkio viceministras Daumantas Lapinskas. Jo teigimu, apie tokius “Sun D’or International Airlines” planus jam užsiminė kompanijos atstovas.
Pasak jo, sujungti Vilnių ir Izraelį taip pat planuoja ir “Baltijas aviacijas sistemas”. Viceministro teigimu, bendrovė planuoja, kad nuo birželio mėnesio skrydžiai vyks 3-4 kartus per savaitę.
Pernai pranešta, kad “Baltijas aviacijas sistemas” Lietuvoje steigia oro bendrovę ir balandį planuoja pradėti pirmuosius skrydžius iš Vilniaus. Bendrovė sausį žadėjo pristatyti steigiamos oro bendrovės prekės ženklą, tačiau iki šiol ji to nepadarė.
Šiuo metu nė viena Lietuvoje veikianti oro bendrovė nesiūlo tiesioginių skrydžių į Tel Avivą.
Statistikos departamento duomenimis, per devynis praėjusių metų mėnesius Lietuvoje lankėsi daugiau nei 5 tūkst. turistų iš Izraelio – 20,7 proc. daugiau nei užpernai tuo pat metu.
BNS
kuo toliau tuo idomiau su ta BAS
Sitas pranesimas dvigubai papildo pries tai buvusi. Nes ankstesnis skelbe, kad Izraelio bendrove skris. Dabar gaunasi, kad “Sun D’or International Airlines” ir BAS skris. Bendradarbiaus ar konkuruos ? Tai kiek tu reisu bus? Ar atsiras keleiviu abiem ?
Tai juk aiškiai parašyta, kad BAS skraidys codeshare pagrindu. Tad realiausia, kad lėktuvai bus BAS.
Kalbos sklido ir apie jų codeshare su Aeroflot ir Aerosvit. Tad šitoj srity B.Flick’as dirba. Kažkaip veiklos akių dumimui per daug.
Galim pradėt lažybas- kas atsitiks pirma: ar Wizz pradės skraidyt iš Vilniaus ar BAS pradės bilietus pardavinėt?
Bet as manau, kad cia parasyta remiantis anksciau issakytais BAS ketinimais. Be to BAS neskelbe, kad jau siais metais prades skraidyti i Izraeli. jei teisingai prisimenu, tai buvo numatyta kitiems 2012 metams. Taip, kad del BAS cia gali buti eiline „antis”. Duok dieve, kad siemet Sun D’or pradetu skraidyti reguliariu, o ne carteriniu reisu.
O kur aiskiai parasyta, kad skraidys codeshare pagrindu ? Parasyta tik :
„Pasak jo, sujungti Vilnių ir Izraelį taip pat planuoja ir “Baltijas aviacijas sistemas”.”
Planuoja, ketina …
O siaip tai, kur sitam pranesime yra nors zodis apie reguliarius skrydzius ?
„Tai BNS patvirtino ūkio viceministras Daumantas Lapinskas. Jo teigimu, apie tokius “Sun D’or International Airlines” planus jam užsiminė kompanijos atstovas.”
Tiesioginius skrydzius Sun D’or vykde ir pernai. Ir kiek rimti tokie pasakymai kaip „užsiminė” ?
@Jurgis VŽ rašoma „Šiuo metu abi įmonės yra deklaravusios planus vykdyti reguliarius skrydžius”. Aišku, gali būti ir senesne BAS deklaracija paremta.
@Vytautas-NT Na as statau uz tai, kad Wizzair anksciau pradės skraidyt iš Vilniaus nei BAS pradės bilietus pardavinėt.
http://www.ukmin.lt/lt/dokumentai/ziniasklaidai/detail.php?ID=30079
Ryanair cancels flights from Riga due to weather conditions
http://bnn-news.com/2011/02/11/social/ryanair-cancels-flights-riga-due-weather-conditions/
Nuotrauka iš RIX tai tikrai baisi…
easyJet pleciasi ir toliau jungia pagrindinius oro uostus. Kas cia zadejo 100 proc. kad easyJet siemet bus Vilniuje ? Jau laikas butu !
11 February, 2011
easyJet Launches Flights From London Gatwick To Zagreb
easyJet, the UK’s largest airline is today (Friday, 11th February) launching a new route from its largest base, London Gatwick to the capital of Croatia, Zagreb.
The new Zagreb route means the low-fares airline now flies to a staggering 92 destinations from London Gatwick airport alone.
RIX ir BTI aptarnavimas kaip visad – aukstomoj. Susodino i autobusa, pralaike 20 min prie vartu. Tada nuveze iki F50 ir apvaziavo rata apie ji. Pavaziavo dar i sona ir vel 20 ar 30 min stovejimo. Per ta laika kazka pasakyti pilnam autobusui pasirode per sudetinga. Laimei, po to grizo prie to pacio F50 ir parskraidino iki VNO
Kam cia naujo terminalo reikejo ? KUN ar VNO :)
World’s 1st mobile terminal at Geneva airport
published 11-Feb-2011
Geneva airport unveiled its new mobile passenger terminal this week – the first of its kind in the world!
http://www.courchnet.com/whats_new_article.php?id_whats_new=8806&id_back=1
Labai patogu, permest is VNO i KUN ir atvirksciai padaugejus kazkuriame oro uoste keleiviu :)
Nenustebčiau, jei BAS skraidytų į Izraelį. Juk tai taip panašu į airbaltic strategiją – skraidyti ten kur nelabai apsimoka, bet kur skraido kas nors kitas, kad būtų galima išstumti, o paskui ir patiems uždaryti tą kryptį.
@ Jurgis. New safety regulations :-) of Ryanair: Ryanair pilots only land when and where weather conditions are optimal. If the destination airport (for example RIX or KUN) cannot guarantee sunny weather then it is fully responsible for the costs thereby incurred (FR flight diversion and transport of Ryanair passengers to the scheduled destination).
kiek suprantu Izraelis ne open sky, kadangi Ryanair ten neskraido?..
Šiaip tai rašydami apie Skanstva visi užmiršta, kad tai yra galimas tranzito taškas. Tokiu atveju Wizz gali sėkmingai skraidint keleivius į Stokholmą, kurie toliau kažkur skris su Ryanair pvz.
O EasyJet kaip į verslą orientuotas vežėjas greičiausiai eis į Vilnių. Juolab, kad jei jie į tokius kaimus, kaip Pristina skraido…
Vytautas, Izraelio nelabai ir verčiasi priskirti prie Europos, tokiu atveju Open sky be šansų.
Į Lietuvą nėra verslo srauto, tai ko čia tam EasyJetui?
Nesamone- su JAV, Maroku ir pan. Open Sky sutartys yra, tad lygiai taip pat galima su Izraeliu susitart.
Jei is UK veslo srauto nera, gal tad is kokios Vokietijos atidarys reisa ar Briuselio.
Per LKF finalą matėsi visų trijų oro uostų reklama. Čia visi draugiškai parėmė krepšinį?
Tuo tarpu klausimas Simonui: ar yra vilties priiviliot daugiau OneWorld ir SkyTeam vežėjų? Su OneWorld situacija bene liūdniausia, nors čia galėtų pataisyt Estonian codeshare’as su AirBerlin.
Teoriškai galima ir Malev tikėtis. Ir net Iberia, nes į Barselona bent jau vasara yra tiesioginis srautas.
Analogiškas klausimas dėl AlItalia atėjimo galimybių- AirBaltic įrodė, kad tiesioginis srautas ten yra kiaurus metus, o be jo Alitalia gali pasiūlyti gerą tranzitą. Aišku tai vėl pjaus CSA srautą…
Vytautas-NT:
jau rašiau komentaruose, bet dar paaiškinsiu tranzito veikimo logiką. Pirma, realiai feedinimas hub’ų nevyksta iš tolimesnių nei 2-2,5 val. atstumu esančių oro uostų – tiesiog skristi iki hub’o toliau nėra efektyvu, juolab retai pasitaiko geografinės lokacijos taip sutampančios. „Alitalia” hub’as Roma yra gerokai už šių ribų, juolabiau Madridas (Barselona nebėra „Iberia” hub’as). Antra, kad maršrute vystytųsi tranzitas, būtina mažiausiai 5 skrydžiai per savaitę. Toks dažnis Madrido ar Romos reisams būtų tikrai didelis ir prie tokio dažnio nemanau, jog bent 20% gebėtų užpildyti tranzitas (nes realiai miestai labai toli, tai efektyvu „connectintis” tik į „long haul”).
Kitas dalykas, dėl „long haul” destinacijų iš Lietuvos jau dabar yra didelė konkurencija, o „long haul” srautas pasiūlą įmetus stimuliuojasi labai labai mažai (priežastis, kodėl „low cost” kompanijos nesiplečia į „long haul”), todėl atsiradusi papildoma „long haul” „capacity” realiai turėtų „atsikovoti” iš kitų hub’ų. O į „long haul” hub’us siūloma „capacity” šią vasarą bus didesnė nei „topiniais” 2008 metais. Į Aziją srauto apie 90% nugriebia puikius tarifus ir tvarkaraštį siūlantys „Finnair”, jiems stipriai kanda „Aerosvit”. Į topines lietuviams reikalingas kryptis skrydžius siūlo SAS ir LOT, o KLM ir „Lufthansa” realiai patogiu tvarkaraščiu ir geru „frequency” siūlo visą pasaulio žemėlapį.
O dar vienas labai svarbus dalykas yra tai, jog tradicinės bendrovės pirmiausia orientuojasi į verslo srautą, o ne į „leisure”. Iš Lietuvos į Italija ir Ispaniją yra tikrai nemažas „leisure” srautas ir manau, jog papildoma pasiūla jis dar galėtų būti stimuliuojamas, tačiau, kaip žinia, ta Lietuvoje gali daryti „low cost’ai” ir gerai žinomos lietuviams aviakomapnijos.
Grįžtant prie konkretesnio Vytautas-NT klausimo, tai „Iberia”, „Alitalia” Lietuvoje gali atsirasti tik turizmo operatoriams paėmus dalį vietų, kitu atveju, per artimiausius trejus metus – vargu.
„AirBerlin” yra kitas atvejis, su jais aktyviai kalbama, tai realiai manau, jog jų realu sulaukti atsidarius naujam Berlyno oro uostui, kadangi tuomet ketina „AirBerlin” vystyti tranzitą per Berlyną, šiuo metu TXL oro uoste ji orientuojasi į „point to point” srautą. „Malev” irgi kalbama, tačiau dėl labai sunkios finansinės situacijos ši kompanija šiuo metu jokios plėtros nevykdo visiškai, bet, jeigu bus surasti nauji savininkai aviakompanijai, tai anksčiau ar vėliau tai keisis.
Jei neklystu, tai naujas oro uostas Berlyne turėtų atsirast apie 2012 metus, tad teks dar ilgokai palaukt. Kitas klausimas- ar negalėtų AirBerlin atidaryt skrydžių į kokį kitą Hub’ą- Hamburgą arba Diusseldorfą.
Įdomu koks yra netiesioginis srautas į Madridą? Kadangi tai nėra poilsinė kryptis, jis, aišku mažesnis, nei į Barselona.
Kalbant apie egzotinius variantus- gal realu su kokiu kipro vežėju atidaryt skrydžius į Larnaką, nors nepanašu, kad iš ten gerų jungčių gautume…
Beje, o gal įmanoma su AirMalta susiderėt, kad jie reguliarius, o ne užsakomuosius skrydžius į Vilnių atidarytų? Atsirastų kiek jungčių su Tunisu ir pietų Italija bei Libija.
Dar vienas klausimas- kodėl AerLingus nebando pasiūlyt jungčių į JAV. Juk jei būtų galimybė jungt skrydžius su Čikagos ir Niujorko krytimis- keleivių iš Vilniaus atsirastų, juolab emigrantai sėkmingai užpildo likusias vietas.
Apskritai airiai galėtū, kaip Suomiai aiškint visiems, jog jie yra arčiausiai JAV.
Dėl „Aer Lingus” – yra veiklos strategija. Jų strategija yra gausius airių būrius JAV jungti su tėvyne ir nevysto tranzito per Dubliną, tiesiog parduoda jungtinius bilietus kur tvarkaraščiai sutampa ir tiek. Iš Europos vyksta šimtai skrydžių kasdien ir taip. Beje, kadangi DUB-VNO-DUB segmentas yra didelis (daugiau nei 8 block hours), tai jis negali būti viduryje dienos, todėl yra arba pirmasis lėktuvo rotacijoje, arba paskutinis, todėl tranzitas praktiškai neįgyvendinamas.
Aerlingus atveju reikia neužmiršt laiko juostų faktoriaus. Teoriškai jie galėtų siūlyt „pernaktinį” reisą, kuris atskristų į Vilniu kokią 5 ryto ir atsirastų Dubline labai anksti ryte, tad teoriškai galėtų jungtis vos ne su visom jų ilgom kryptim.
Nes long-houl low-cost’u AirLingus irgi tapti nesistengia. Tuo tarpu dėl unikalios geografinės padėties ir Dublino oro uosto ypatumų (išankstinė JAV patikra)- galėtų ko kuruot sėkmingai dėl keleivių į JAV.
Ir dar kitas klausimas- teoriškai ar įmanoma Air India squizor-hub galimybė Vilniuje (jei turėtume 3 km taką ir dar kai ką)? Nes nelabai tikiu, jog Dublinas gali būt Indams populiari kryptis. Šiuo atveju atveju pigus ir tuščias Vilniaus oro uostas turi savo privalumų…
Aaaa tai va del ko Schönefeld istryne antra taka ir praejo terminala statyti :)
Vytautai, esu tikras, kad jeigu „Aer Lingus” pradėtų keleivius skraidinti ‘overnight flights’, tai prarastų kur kas daugiau pajamų, negu gautų papildomus kelis transferinius keleivius.
Nesu tikras, bet manau profsąjunga net nesutiktų dirbti ‘red eye’ ‘shorthaul’ skrydžiuose.
@ Vytautas-NT – manau tau už idėja dėl jungties AirMalta dėka tikrai nusipelnai Gustaičio premijos. Aš net savotiškai džiaugiuosi, kad tu aplinkosaugoje darbuojiese, nes jei netyčia Masiulis tave pasiimtu viceministru – jaučiu iš proto išvestum visą Lietuvos civilinę aviaciją su savo strateginiais svaičiojimais…
„Atsirastu puikiu jungciu i Libija…” Dievazi, kai jau galvoji, kad taves niekas nebenustebins, tas ponas ima ir teksteli tokia minti, kad… :)
Vytautui-NT jau derėtų keisti žolės dilerį, nes per stiprią tiekia.
sklinda kalbos, kad Simonas derasi del Air Djibouti atgaivinimo ir galimo hub’o isteigimo.
Tai vasaros sezonui dar galima kažko tikėtis? Beje sklando kalbos, kad TK paleis Ryga – Antalija.
Na pralinksmina zmogus su naujomis idejomis :)
Atskridau su AY sekmadieni, tai tikrai didzioji dalis buvo long-haul keleiviai is Tolimuju rytu: BKK, HKG, TYO
Nesakyčiau, kad mano mintys labiau egzotiškos, nei A.Zuoko AirVilnius…
Beje, Libija yra dar neatrastas turistinių galimybių kraštas…
Tiesa dėl Air India niekas nieko taip ir nepakomentavo…
Na štai ir aiškiai įvardintas būsimas skraidytojas į Izraelį:
http://verslas.delfi.lt/business/turizmo-parodoje-izraelyje-isgraibstyti-lankstinukai-apie-vilniu.d?id=41990169
@Vytautas-NT. Vilnius Airlines nėra jokia fantastika. Stovi lėktuvai perone – imk ir skraidyk. Aviaspecialistų yra pakankamai. Klausimas tik, kas duos apyvartinių lėšų ir dengs nuostolius neišvengiamus pradžioje.
@Audrius – nuostolius ne tik pradžioje, bet ir visos veiklos metu, iki neišvengiamo bankroto. Nu nebegali Europoje jau išgyventi vieno kaimo aviakompanija, niekaip. Svaigimas čia ir tiek.
@silentium-keista jog airBaltic skraidys is VNO i TLV.Tikejausi jog bus kazkas is Izraelio aviakompaniju.Gal tuo paciu BT dar kelias kryptis galvoja paleisti?
Man atrodo, kad tai, kad airBaltic skraidys i Tel Aviva yra paskutinis zenklas, kad BAS savo pasirodyma Vilniuje baige. Net nepradejusi. Bent siemet.
BT pasitikėjimo neteikia. Manau vėl paliks maršrutą po poros mėnesių. Tai reiškia, kad BAS yra vis dėl to utopija. Norėtųsi El Al :|
Nebūtinai- jei B.Flick’as įkurs BAS, tai ir maršrutus perims kuriuos reikia…
@Pranas – O kaip išgyveno Air Baltic, dar 2003 metais buvusi „kaimo aviakompanija”. Aišku, dabar situacija kiek kitokia, bet ne beperspektyvinė.
Tik vienas komentaras ir priminimas – nepriimkite visko už gryną pinigą ką rašo spauda. Spaudoje ne aviacijos profesionalai dirba (natūralu), o bėda kad ir informaciją teikia irgi nebūtinai profesionalai.
Kitas variantas- BT laikosi savo taktikos ir pirma paskelbia, kad skraidys. Kiti galimi kandidatai atsitraukia ir galu gale viskas lieka kaip buve- t.y. Apsiribojama pranesimais apie krize Lietuvoje ir t.t.
@Jurgis .Delfio Filadelfijams ar Air Baltic ,ar BAS, ar EL AL irt.t. yra visiskai vienas ir tas pats
airBaltic skrydzius galetu vykdyti tik Air Baltic Corporation Lithuania, bet abejoju ar airBaltic Latvia perleis savo b733 i lietuva …
Nepergyvenkite, tiesiog bus organizuotas patogus „tiesioginis jungiamasis skrydis” VNO-RIX-TLV :)
O jeigu rimtai, tai tą pusiau čarterį jau 17 metų kontroliuoja patys izraelitai, ir bus taip kaip jie norės – tuo jau ne kartą įsitikinta.
Šiaip jo, čia arba klaida iš nežinojimo, arba specialiai įkišta dezinformacija apie BT skridimą į Tel Avivą. Kai prasidėjo visos tos kalbos apie Izraelį, buvo tokia frazė, kad tas viceministras išgirdo, jog būtent Izraelio kompanija rengiasi skrydžiams.
Visai pamiršom, kad skraidyt į Izraelį reikia spec sutarties. Įdomu ar teoriškai LIetuva gali leisti AirBaltic ar Estonian skraidyt iš Vilniaus į Telavivą?
Tuo tarpu nutolkim nuo Lietuvos. Boeing pristatė 747-8 intercontinental. Atrodo, kad jis greičiau pasieks rinka, nei futuristinis 787 dreamlineris ;]
http://www.alfa.lt/straipsnis/10540169/?Is.Vilniaus.vel.atsiras.skrydziai.i.Tel.Aviva=2011-02-14_17-00
Tikrai skraidys.Prisiekiu! :)
Tikiuosi jog ir BAS pakels sparnus sia vasara :) Keisciausia kodel jie delsia?Bet kaip sake BAS atstovas dar pora sav. ir viska suzinosim,tad laukiam…
Airbaltic, BAS ar pan. – ne jau ačiū, atsikandom ir ne kartą tokių. Vilniui reikia patikimesnių, didelių kompanijų, o ypač gerai būtų pigių skrydžių. Manau, kad tiktų easyjet. Kodėl? Todėl, kad airbaltic & co nebūtų pajėgūs prieš juos išsidirbinėti, todėl kad tokios kompanijos žymiai greičiau augina srautus, bei labai tinka turizmo vystymui. Pas mus yra maža verslo rinka ir nemaža turistų-emigrantų rinka, todėl tokios kompanijos geriausiai tinka.
Bet esmė, kad nieko negirdėt apie tą easyjet’ą VNO.
Kas dar nematė:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150180068333154&oid=265132112427&comments&ref=mf
Šarūnas – Tikrai ne. 787 šiais metais jau skraidys su keleiviais (planuoja gaut sertifikaciją metų viduryje), tuo tarpu 747-8 tik pradės testavimo procedūras pavasarį. Lufthansa gaus ne anksčiau kaip 2012 pradžioje…
Šiaip tai iš užsakymų matyti, kad B747-800 nėra rimtas konkurentas A380…
Nors, spėju, kad lyginant su B787, jo testavimas turėtų praeit itin sklandžiai- juk ne naujas lėktuvas…
Įdomu kaip Bombardier seksis su C-series. Ar kankinsis, kaip su B787…
@Vytautas
kai 787 tiek kartu atidetas, tai nebuciau toks tikras, kad nebeliks jokiu kliuciu ir gales skristi su keleiviais metu viduryje…
Vytautai-NT, nesutikciau su „nerimto konkurento” etikete, ypac po A380 incidentu.
airBaltic in January carried 187,236 passengers, load factor grows
February 14, 2011
Latvian airline airBaltic carried 187,236 passengers in January 2011 (from Riga, Vilnius and Tallinn), representing 6% decrease comparing with the same month in 2010, when airBaltic transported 199,085 passengers.
In January, airBaltic operated 4,138 flights, or 3% more than in January 2010 when airBaltic operated 4,011 flights.
The airline’s load factor, which represents the number of passengers as a proportion of the number of available seats, in January 2011 was at a level of 58% – or 1% point more than in January 2010.
The 15-minute flight punctuality indicator for airBaltic was at a level of 83.2% in January 2011. This means that more than 83 of every 100 airBaltic flights in January departed at the planned time or with a delay of no more than 15 minutes.
Source: Air Baltic
Nereikia painioti variklio problemų su lėktuvo problemom. Avarijos vyko tik su A380, kuriuose sumontuoti Rolls-Roys varikliai. Su kitų gamintojų produkcija problemų nėra.
Todėl B747 jau nebėra A380 konkurentas. Jis labiau yra tarpinė niša tarp A350 ir A380…
Na vargu ar B747-8 gali konkuruoti su A380. Berods Lufthansa vadovas dalyvavęs šio modelio pristatyme užsiminė, kad tai geriausias modelis (B747-8) tarp 400 vietų klasės lėktuvų.
B747-8 negalima lyginti su A380, tai skirtingų dydžio kategorijų laineriai. A380 kol kas yra pats didžiausias ir talpiausias keleivinis laineris, o B747-8 antroj vietoj, pagal galimybės gerokai atsilieka. Tai tas pats kas pvz. lyginti B737 ir B757.
Šiaip tai B737-900 beveik tokio pat dydžio, kaip B757…
Tuo tarpu:
http://verslozinios.feedsportal.com/c/33094/f/535653/s/12b2e6dc/l/0Lvz0Blt0Crss0Cstraipsnis0C20A110C0A20C140CSausi0Isumazejo0IairBaltic0Iskrydziu0Iir0Ikeleiviu2/story01.htm
Vytautai-NT, pls. nebedek linku, kur reikia registruoto vartotojo pasijungimo…
Deja, kol kas kituose šaltiniuose info nepasirodė:
Sausį sumažėjo „airBaltic” skrydžių ir keleivių
VZ.LT
2011.02.14 15:59
Latvijos skrydžių bendrovė „airBaltic” šiemet sausį iš ir į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus skraidino 19.565 keleivius – 19% mažiau nei pernai tą patį mėnesį.
Taip pat sausį per metus 17%, iki 601, sumažėjo bendrovės vykdytų skrydžių Lietuvoje.
Per Vilniaus oro uostą sausį bendrovė skraidino 16.864 keleivius, t.y. 17% mažiau nei pernai tuo pat metu. Įmonės lėktuvai kilo 515 kartų, kai pernai buvo 551 reisas.
„Air Baltic Corporation” paslaugomis Kauno oro uoste sausį naudojosi 1.442, tai – 10% mažiau nei pernai. Oro bendrovė iš Kauno skrido 52 kartus, kai pernai – 88 kartus.
Sausį „Air Baltic Corporation” per Palangos uostą skraidino 1.259 (40% mažiau) ir atliko 34 skrydžius (pernai sausį – 85).
„Air Baltic Corporation” yra uždaroji akcinė bendrovė, įkurta 1995 m. Latvijos valstybei priklauso 52,6% „Baltijas aviācijas sistēmas SIA” – 47,2% akcijų.
Andriau, del atsiliekanciu galimybiu, palygink pats:
B747-8I
Seating capacity: 467 (3-class), 581 (1-class)
MTOW: 975,000 lb (442,000 kg)
Range (at MTOW) 8,000nmi (15,000 km) with 467 PAX and baggage
A380
Seating capacity: 525 (3-class), 853 (1-class)
MTOW: 569,000 kg (1,250,000 lb)
Range at design load 15,400 km (8,300 nmi, 9,500 mi)
Ryskiai skiriasi tik keleiviu skaicius pilnai Y konfiguracijoj. A380 incidento metu buvo kazkur 470 keleiviu.
Siaip tai primena sena kova tarp AMD ir Intel.
Mano galva, tai visgi skirtingu klasiu orlaiviai, nepaisant to, kad triju klasiu konfiguracijos vietu skaicius skiriasi nedaug, MTOW 127.000 kg skirtumas….
Siūlau žiūrėti į pardavimus ir pamatyti, ar jie konkuruoja ar ne :)
Vienintelius du užsakymus keleiviniams lėktuvams „Boeing” turi iš „Lufthansa” ir „Korean Air”.
„Lufthansa” turi fleet’e A380 ir aiškiai savo pranešime komunikuoja, kad 747-8 jiems puikiai tinka pagal dydį, kaip tarpinis lėktuvas tarp „747 Classic” ir A380.
„Korean Air” irgi turi užsisakiusi A380, tai 747-8 yra kitai nišai lėktuvas.
Mano nuomone, tai rodo, kad 747-8 nekonkuruoja su A380 – tai skirtingoms reikmėms lėktuvai. Tačiau, kadangi tik du užsakymus turi, tai rodo, kad realiai tokio lėktuvo kaip 747-8 niekam nereikia.
Nekalbu apie krovininius, 747 naujoji krovininė versija parduodama gerai.
Pagal Andriaus apibūdinimą, A320, B737 apskritai beviltiškai atsilieka nuo A380 ;] Pats Boeing aiškiai nusako, kad 747-8I yra atskiro segmento orlaivis, skirtas 400-500 PAX rinkai. Taip kad nereikia lygint karvės su avim ;)
Tai, kad šiuo metu order list’as yra kuklus, dar nieko nereiškia. Šiuo metu B744 parkas artėja prie amžiaus ribos, kai normalios avialinijos neišvengiamai turės juos keisti. Kuo? Dalį keis į didesnį A380. Kita dalis „sumažės” iki 787,A350. O likę, eventually, manau bus pakeisti į 747-8I. Boeing’as mažai kuo rizikuoja – naujos kartos 747 vystymo išlaidos smarkiai mažesnės nei visiškai naujo A380…
@ Simonas
teko girdeti, kad ir A380 F projektas dar nelaidojamas. Nors abu launch klientai (UPS ir FedEx) ir atsisake planu, Airbus vis dar galvoja apie krovininio A380 versija…
Vytautai-NT: užsakymai sudaromi 10 metų į priekį, tai tik du užsakymai yra tik blogas ženklas, su tuo sutinka visi analitikai. A380 turi užsakymų 240 vnt. lėktuvų.
744 Classic, kurių parkus operauoja BA, LH ir kiti didieji (bent jau Europos), dar apie 15 metų, manau, tarnaus.
Klausimas yra toks, ar toks lėktuvas yra reikalingas. Gali būti, kad kai prieis keisti 744 dalyje maršrutų jie gali būti keičiami į mažesnius ir efektyvius 787, 350XWB, galu gale 330-340 serija ir 777, o „topiniuose” maršrutuose, kur frequency gali būti mažinamas ir svarbu efektyvumas bus pereinama prie A380.
Žinau, Linai, kad nelaidojamas, tačiau manau, kad bus kokiems 15 metų atidėtas. „Airbus” patys inicijavo projekto stabdymą nes keleivinis A380 buvo labai populiarus ir gaminama yra pilnu pajėgumu. Nors iš kitos pusės, greičiausiai tai reiškia, kad cargo rinkai toks lėktuvas dar yra per didelis. Nors, aišku, už 15 metų nuo pasaulio ekonominiams poliams daug labiau išsiskaidžius ir sustiprėjus Azijai ir Pietų Amerikai, manau, tikrai bus efektyvių maršrutų ir A380F.
Wizz Air closes sale and lease back transaction for four A320 aircraft with Hong Kong Aviation Capital
http://www.traveldailynews.com/pages/show_page/41590-Wizz-Air-closes-sale-and-lease-back-transaction-for-four-A320-aircraft-with-Hong-Kong-Aviation-Capital
Beje, jau kad WizzAir lėktuvų klausimas paliestas – planuojama, kad bent jau pradžioje (iki pirmo maintanence) VNO bus bazuojamas visiškai naujas iš „Airbus” gamyklos priimtas orlaivis, prieš atskrisdamas į VNO bus su beveik „nuliniu kilometražu”, automobilių terminais kalbant :)
Beje, dar kas dėl didžiųjų lėktuvų – „Korean Air” savo A380 turės tik 407 vietas – antras aukštas bus tik verslo klasės kėdės. Taigi, yra rinkų kur auga „premium travelling”, tai tas vietų skaičius didžiuosiuose orlaiviuose labai realiatyvu :)
IATA Predicts 32% Rise in Air Travelers by 2014
http://news.carrentals.co.uk/iata-predicts-32-rise-in-air-travelers-by-2014-34238565.html
Ryanair to renew flights from Riga to Bristol and Tampere in March
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=37273
Na dabar, matyt, airBaltic tures nuimti savo skrydi i Tampere.
Kas link krovininių tai dar rinkoje gali pasireikšt „kariniai” orlaiviai, kaip AN-125 ir pan.
Kuo didesnis- tuo pigiau veža. O srautai iš Kinijos dideli…
Parasiau komentara ir jis dingo….
Vytautai-NT, „kariniai” krovininiai lektuvai (tokie kaip AN-125, C-17 GLOBEMASTER III, Hercules) skraido isimtinai charter segmente. Reguliarius „cargo” skrydzius vykdo civiliu orlaiviu F versijos arba „converted”.
Pakelti AN-125 is Kinijos iki Lietuvos kainuotu apie 0.5 mln USD, kai tuo tarpu standartine 747-400 F versija galetu uz 0.4 mln. USD. Todel AN-125 naudojami tik labai sunkiems arba negabaritiniams kroviniam, kuriems reikalingos spec. pakrovimo salygos, kranai ir t.t.
@Jurgis airBaltic su RYANAIR del Tamperes konkuravo gal 2-3 m. pakonkuruos ir dar.
Pratesiant Vilnius- Tel Aviv kalba, esu isitikines, kad apart Sun d’Or carterio TLV-VNO-TLV nieko daugiau neturesime. Kalba ir poreikis skrydziams yra vasaros menesiais. Kad airBaltic skris ten kur nera garantuotu srautu lygu nuliui. Siemet tikrai nebus. Ir is vis manau siemet nieko naujo nebebus. Turim dziaugtis ka turim – Estonian ir Wizzair. Reikia dievo melsti, kad abu plestusi. Wizzair tam tikrai turi potencialo. Reikia antro Wizzair lektuvo.
Reikia ne antro Wizz lėktuvo, o EasyJet. Arba bent jau WindJet. Antras lėktuvas savaime atsiras, jei keleivių srautai bus neblogi. Iš kitos pusės Ryanair atveju matome, kad plėtra Lietuvoje turi tam tikras ribas. Didesnėj perspektyvoj- 3 bazuojami lėktuvai jų atveju…
@Vytautas-NT Kas yra realiau ? Turint Wizzair baze sulaukti antro Wizz lektuvo, ar neturint nieko sulaukti Easyjet bazes ar lektuvo ? Matyt realistiskiau yra pirmas variantas. Tai as ir kalbu pesimistiskai realistiskai.
Realiau, kad EasyJet atidarys 1 reisą. Arba Wizz atidarys 1-2 papildomus reisus.
@Vytautas-NT Na tas vienas easyJet reisas matyt butu Gatwick – Vilnius. O tu manai su tuo paciu vienu lektuvu Wizzair pajegus atidaryti dar 2 papildomus reisus ?
Wizzair tvarkarastyje beveik nelieka laisvu tarpu,tai is kur keli papildomi reisai?Daug realiau 2as lektuvas VNO.
Atstumas tarp Tartu ir Talino apie 160 km ir neziurint i tai :
-From 27 February 2011, Estonian Air will open a new route between Tartu and Tallinn. Early morning flights from Tartu to Tallinn will be operated six times a week on Mondays, Tuesdays, Wednesdays, Thursdays, Fridays and Saturdays.
Late evening flights from Tallinn to Tartu will be operated on the same days, with the exception on weekends, when Saturday flights are operated on Sundays instead.
Jurgis – Estonian Regional ir i salas skraido – yra tam tikras verslo ir mazas turtingu turistu segmentas, kuris, matyt, neblogai uzpildo Saab’us
@skraidytojas Kad Estonian i salas skraido – suprantama. Del Tartu – Tallinn parasiau del anksciau buvusios diskusijos apie Palanga-Vilnius reiso tikslinguma ir galimuma.
@Jurgis – tikslingumas gal butu kitoks, jei nebutu Kauno, Klaipedos, Siauliu, Marijampoles ir verslas koncentruotusi aplink Vilniu ir Palanga, kadangi to nera, tai nera ir marsruto. Dabar situacija yra tokia, kokia yra – neisivaizduoju, kas galetu skraidyti ir kuo, kad bent kazkiek populiarumo sulauktu. Estonian, nepamirskim, yra valstybinis vezejas, galintis skraidyti ir kai nebutinai neapsimoka. Musu drasiai saliai to nereikia. Vasara kokiu svenciu proga gal gal – nuskrisciau ir pats (uz ikandama kaina – ne 50Lt aisku), kad kokiam flightdiary linija per Lietuva uzsibrezciau, bet siaip tokiu skrydziu sekme, logiskai mastant, labai abejotina.
kovo menesiui belenkokiom datom primeciau – TLL-TAY-TLL nuo 55euru – nuo tokiu kainu pradejus gal ir is VNO-PLQ kazkas iseitu, jei PLQ per 30km pasistumtu i vakarus ir pasivadintu KLJ
Simonai, ar VNO kažkokiose duomenų bazėse saugoma informacija apie 2000-2001 metų TE vykdytų skrydžių laikus, numerius ir lėktuvo tipus? Mane domina keletas konkrečių atvejų ;]]
Jei PLQ pasistumtu 30 km i vakarus-ji vadintusi BLJ – t.y. Baltijos jura. O jei rimtai tai Tartu reisu Estonian vesis tranzitinius keleivius, o ne vietinius keliautojus. Net it turtingiems estams toks skraidymas butu prabanga, o estai-prabangos nemegsta
„Vytautas-NT – 2011 02 14, 15:20
Nesakyčiau, kad mano mintys labiau egzotiškos, nei A.Zuoko AirVilnius… Beje, Libija yra dar neatrastas turistinių galimybių kraštas…”
A.Zuoko karjera prasidėjo, kai jis 1990 karo žurnalistu iškeliavo į egzotiškąjį Iraką (anot Andy Hernandez: „Zuoko Irake tarp žurnalistų nebuvo matyti”, bet tai nekeičia reikalo esmės). Vytautui-NT dabar kaip tik tinkamas momentas „atrasti turistines galimybes” Libijoje: kaip tik ketvirtadienį ten skelbiama „Day of Rage”, gal dar spės iš Gadaffi’o paskutinį interviu paimt, informuoti apie investavimo galimybes Lietuvoje, ar netgi susitarti dėl tiesioginio vienakartinio reiso TIP-VNO.
http://breakingnews.ie/business/ryanair-cancels-five-year-extension-of-girona-deal-493688.html
Žiūrint pagal kainas, abejoju ar KUN reikia bijoti, kad praras Girona…
http://www.ryanair.com/lt/news/ryanair-s-five-year-girona-extension-collapses-as-new-government-backtracks-on-deal
Kaip ir nepraras
Only big show of Ryanair to get rid of routes with lousy LF.
Estonian Air launches new flights and increases flight frequencies in 2011. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=37329
Gal kas nors zinote kodel veluoja is Kauno i Tampere isskristi Ryanair’as?
Subirejo vienas lektuvas parskrides is gatwico, kaip tik tuscias jau skrenda is weezo i KUN, kad ryte nevieluotu.
Vien tik del tokiu situaciju manau neuzilgo sulauksime KUN trecio bazuojamo lektuvo.
Wincai, ka reiskia subirejo? :)
Man idomu kokiu budu byra tie lektuvai…. lyg ir pusiau naujas parkas pas Ryanair’a. Nes taip pasakei, lyg tai butu kasdienis dalykas, o ore nesubyra jie? :)
Klausimas filosofinis- o kur tas trečias Ryanair lėktuvas skraidys? Nebent W tipo skrydžiais aptarnaus kokią Tampere, Aarhus ir pan. Nes perėmus visus kitų bazių reisus, vienam lėktuvui apkrovimo neužteks…
Jo, bet Ryanair vėl lėktuvą čia „perkėlinėja”. Nes mažinant Žironos bazę rašo pranešime, kad lėktuvai bus perkelti tame tarpe ir į „Eastern Europe”, kas kol nėra naujų bazių reiškia tiktai Kauną.
Wizz Air enters the Macedonian market
February 16, 2011
Wizz Air, the largest low fare – low cost airline in Central and Eastern Europe, announced at a press conference today that it would enter the Macedonian market by opening a new route from Skopje to London-Luton, as of 20 June. The flight will be operated initially three times a week.
Jozsef Varadi, Chief Executive Officer of Wizz Air said: “As the first low cost carrier in the country, Wizz Air is delighted to offer its services to the Macedonian passengers, who can now enjoy our truly affordable fares coupled with great travel experience all along their journey. Our market entry will boost the passenger traffic and will have an accelerator effect on the local businesses and employment as well. ”
Murat Ornekol, Chief Operations Officer of TAV Airports stated: “We are excited to have Wizz Air, the largest CEE airline, entering Macedonia, and cooperating with Alexander The Great airport in Skopje, operated by TAV, a major global airport company. Our passengers will have the pleasure of cost effective and comfortable flights and we are looking forward to seeing increased passenger traffic.”
All the flights are on sale on wizzair.com with fares starting from as low as EUR 34,99 (one way, all inclusive).
Source: Wizz Air
Na tai Ryanair ir iš Marselio į Kauną lėktuvus kėlė, o jie liko Ispanijoj…
@Pranas – savo pranešime jie nieko nešneka apie eastern europe – „Ryanair will now switch these five aircraft to lower cost airports elsewhere in Europe.”
Beje, gal kas įsivaizuojat, kas per čarteris šiandien iš KUN? „11:00 YLKSC Bosnia & Herzegovina Įsodinimas 10:38”
B.Flicko „BAS” jau ieško žmonių naujoms avialinijoms: http://www.cvonline.lt/darbo/fls-sia/revenue-management-and-pricing-specialist-d188507.html?index=eac7a3b7a2377c1cd9365be8c2d94a08fbe6cda0
Pranai, kad ir Rytų Europoj, FR gali gan greitai sukurt tą bazę..
Iš Justo nuorodos įdomu tai, kad The revenue management and pricing administration will be hosted with our partner airBaltic and the person we are looking for will therefore be working closely with airBaltic.
Initially the position will be situated at our partner in Riga, but the successful candidate must be prepared to work in Vilnius when the head office moves there.
@Justas Idomu …
– The revenue management and pricing administration will be hosted with our partner airBaltic and the person we are looking for will therefore be working closely with airBaltic.
– Willing to relocate to either Riga or Vilnius
– Location Riga
Dar idomu, kad tas Financial & Legal services – E-mail cv@fls.lv neturi net savo puslapio http://www.fls.lv
Jurgi, fls yra personalo paieškos agentūra.
AirBaltic, BAS, FLS, viskas yra po vienu stogu:
http://www.balticaviationsystems.lv/en/investments/
Iš karto ofiso Vilniuje neįkūrinės, matyt įkurs visą pagrindinę komandą Rygoje,o vėliau apsidirbus ir išsikėlus bendrus tikslus relocate’ins.
BAS jau Vilniuje turi įdarbinus gal 5 vadybinkus, kurie darbą daro. tiesiog matyt aviacijos specialistus kaip schedule managerius, revenue managerius ir t.t. pirmiausia siųs į Rygą, kad BT chebra duotų nemokamų pamokų.
Tai pasirodo progresas kažkoks yra. Laukiam, laukiam. Kuo toliau tuo įdomiau darosi.
Gerai, kad iki BAS atejimo i VNO atsirado Vilniuje Wizzair ir Estonian. Gerai butu, kad dar ir easyJet atsirastu. Na o tada galetu BAS su airBaltic zaisti zaidimus, nebe taip skaudu mums butu.
Sveiki,gal kas nors gali pasakyti kokios oro linijos punktualiausios VNO?
SAS wins the prize as the Best European and International airline. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=37409
Vadovavimas aviacijos verslui prilygsta aukštajam pilotažui
http://www.veidas.lt/visuomene/karjera/vadovavimas-aviacijos-verslui-prilygsta-aukstajam-pilotazui
Gaila, kad straipsnyje nieko neparašė apie vadovavimą FlyLAL, kuris buvo daugsyk sudėtingesnis, už bet kokios kitos ASG grupės įmonės valdymą…
Kauno oro uostas augo sparčiausiai Europoje
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/kauno-oro-uostas-augo-sparciausiai-europoje-333340
@ Vytautas-NT – o jis vadovavo flyLAL? Atmintis prasta pas tamsta :)
Skubu nuliūdinti- 2011 metais Kaune tai nebepasikartos… Spėju kokie 11 ar max 20 procentų.
Aš nesakau, kad jis vadovavo FlyLAL, bet straipsnio pavadinimas geriausiai tiktų būtent šiai įmonei…
Pasakei, tai kaip SVEIKO PROTO LIBERALAS…
Rinkimine agitacija čia neužsiimu, bet jei jau norit išreikšt savo moralinį palaikymą- prašom. Balsuokit už Susisiekimo ministro partiją…
BT sian atsiunte Boeing 752 su gal max 20 zmoniu…Kogero fokeriukas rimtai suluzo…
@Vytautas-NT Na, bent jau Vilniuj, Susisiekimo ministrui ir jo partijai truksta kozirio. Jei jis ta koziri bent jau iki rinkimu pradzios ismestu,- gautu tikrai daugiau balu. Kas tas koziris gali buti ? Easyjet arba BAS skrydziu paskelbimas VNO. Bet panasu , kad Masiulio koziris bus BAS, bent jau is ankstesnes ju bendros spaudos konferencijos sprendziant. Bet gal BAS bus Zuoko koziris ? Paziuresim, o tada balsuosim. Easyjet butu geras Masiulio koziris,- tada atiduociau balsa :)
Uzdaras ratas balsuojant uz partijas…..
@Vytautas-NT – Jeigu jis atkurs reguliarių skrydžių bendrovę, tuomet bus aukštasis pilotažas. Bent jau dauguma tų kas dirbo su ar aviakompanijoje, Lino akyse net nematė. G.Žiemelį – taip, dažnai. Taip kad yra klausimas, kas pilotuoja :)
Kas pilotuoja – geras klausimas! :)
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-valdzia-iki-rudens-zada-sutvarkyti-kelia-nuo-oro-uosto-iki-centro-333399
Šiaip aš ministrui sakiau, kad prieš rinkimus reikia gerų naujienų. Bet kol kas nieko nepagamino. Tiesa laiko dar yra.
O su flight simuliatorium ir aš galiu nusifilmuot- bet kas iš to?
Dėl kelia į oro uosto grąžinimo- reikia spręst sankryžų problemą pakeliui į oro uostą, o ne tik žolytę šienaut…
Labiausiai nervina tai, kad gatvė į oro uostą yra vos 2-jų juostų.
Be to, nusukimui į Eišiškių pl. verkiant reikia praplatinimo dešinėje.
Vietos yra, bet niekam, matyt, iki šiol nerūpi. Rekonstruojant gyvenamų namų pusėje galima būtų pastatyti garso izoliacinę sieną – užsidengtų dalis šiurpesnių vaizdų.
Pietinis aplinkelis iš esmės pagerino situaciją. Gustaičio g. pratęsimas su atskiru viaduku į Žirnių g. kol kas, tikriausiai, skirtas tolimesnei ateičiai.
„Avia Solutions Group” į Varšuvos biržą žengia antru bandymu
vz.lt
Ledai pralaužti
“Avia Solutions Groups” teigia sėkmingai išplatinusi naują akcijų emisiją
http://www.aviasistemos.lt/avia-solutions-groups-teigia-sekmingai-isplatinusi-nauja-akciju-emisija/
„Įmonės debiutas Varšuvos biržoje numatomas vasario pabaigoje-sausio pradžioje.” įdomiai, įdomiai
Japonija pirmąkart įsigijo lėktuvų „Airbus A380”
http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/73960/japonija-pirmakart-isigijo-lektuvu-airbus-a380
@Vytautas-NT Iki rinkimu liko 8 dienos (2011 m. vasario 27 d.), tai laiko ne tiek jau daug ir liko. Jei E.Masiulis paskelbs kokia tai naujiena rinkimu diena, tai naujiena jau nebesuveiks. Reiskia faktiskai lieka tik kita savaite tam „koziriui” ismesti. Jeigu ta „koziri” turi.
A prieš B:
http://www.anna.aero/2011/02/16/airbus-vs-boeing-race-2011-is-on/
http://www.riga-airport.com/en/main/newsroom/news/london-is-the-top-destination-of-passengers-flying-from-riga-international-airport
Jurgi, turbūt ne savaitė, o keletas dienų, nes paprastai dar paliekam šiek tiek laiko naujienai „apsivirškint” – kad žmonės suvoktų nuopelnus ir kt.
o kodel jus paskelbima apie BAS siejat su savivaldos rinkimais.Nei VNO nei ministerija juose nedalyvauja.
@ koko – jaunas dar esi, paaugsi suprasi, kaip tai yra susiję :)
@koko – ne visi rinkėjai yra tokie protingi kaip tu arba aš, kad suprastų, kas kur dalyvauja ir kur nedalyvauja :) rinkėjų logika tokia – va, sveiko proto dešinieji atvedė naują aviakompaniją į Vilnių, tai reiškia gal jie ir šiaip sugebėtų gerai Vilniuje tvarkytis.
Na statistiskai po 1000-ojo komentaro ir Simonas nauja pranesima paskelbia :)
@ silentium – matai, kai turime sveiko proto liberalų atstovą su pasiūlymais apie turizmo plėtrą Libijoje, kai nesugebame normaliai paslaugų suteikti rusams, baltarusiams ir vokiečiams – tai apie ką kalba…
BAS tikrai bus. CAA tvarkosi popierius.
Air Asia X pradejo skrydzius i CDG nuo 14 Vasario, matyt pasiteisina long-haul LCC modelis…
ne CDG o ORY
O jus naiviai galvojat, kad viskas sukasi tik apie aviacija? Tipo pagrindiniai koziriai naujos AK atvedimas?
Teorinis pavyzdys. Zuokas ar Masiulis atveda easyJet, o koks Paleckis ar pan. Wall-Mart, Citibank ar dar koky very big employer. Kuris geriau atrodytu?
Keliones oru tikrai nera pirmo butinumo preke ir daugeliui rinkeju nusisvilpt ar 20 ar 40 krypciu is Vilniaus, tuo tarpu naujos darbo vietos jau tiesiogiai itakoja nemaza dali rinkeju. (priminsiu kad nedarbas LT beveik 20 proc.)
Iškilmingai pagerbtas Lietuvos aviacijos patriarchas
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/iskilmingai-pagerbtas-lietuvos-aviacijos-patriarchas.d?id=42195951
Labai jau siaurai mastai, panasiai kaip koks Ivanauskas. Tarp 20 ir 40 krypciu yra laaabai didelis skirtumas ir tas skirtumas taip pat reiskia daug darbo vietu ne tik srityse tiesiogiai susijusiose su aviacija, bet ir visam turizmo ir ne tik sektoriuje. Negana to, kai tas tavo „very big employer” renkasi vieta, „kur eiti”, susisiekimas yra vienas is labai svarbiu faktoriu. Dabar neuzsiminesim skaiciavimais ir vertinimais, bet 20 papildomu krypciu sukurtu darbo vietu daugiau, nei kokio nors barclays atejimas. Siaurai mastantiems, pasikartosiu – kalbu ne tik apie stiuardeses ir lakunus… :))
SSJ100 idomu bus gaminamas ar jo laukia TU-204 likimas…
Первоначально затраты на проект Sukhoi Superjet 100 должны были составить $750 млн. Согласно бизнес-плану, в течение 15 лет (то есть за весь цикл производства этой модели) планировалось получить $2,7 млрд чистой прибыли, выпустив 750 самолётов. Сейчас на программу разработки самолета потрачено, по самым скромным подсчётам, около $3,5 млрд.
Kal link Superjet, tai gal jo likimas bus geresnis, nei Tu-204(beje, galvojau, kad O’leary svarsto būtent šio rusiško lėktuvo variantą, o ne mistišką MS-21), bet greičiausiai jis niekada neatsipirks.
Apskritai as labiau tikiu AN-148 sėkme…
Kas link turizmo, tai nenoriu čia veltis į dideles politines diskusijas, bet nereikia painiot atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo.
O Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos turistus dar galima susivežti trukiniais, nes ten ši transporto rūšis labai populiari…
A.Zuoko minčiai, kad turistų skaičių Vilniuje reikia padidinti iki 2,5 mln per metus- pritariu. Toliau yra daug detalių kaip tai daryti. Ir čia svarbus ne tik skraidinimas…
Visiskai sutinku – turistus pas mus galima pritraukti ne tik skrydziais, kuriu nera, bet automobiliais, kai keliai – vien duobes, bei traukiniais, vaziuojanciais tais paciais greiciais kaip Stephensono raketos. Tada pakvieskim juos i viesbucius, kuriu kainos – kaip Manhetene – stai ir turim pacia geriausia sali turizmui visoje Europoje.
Tai čia dar su tuo SuperJet palyginus viskas normaliai.
Vat pvz. Boeing paleisdami 787 programą planavo lėktuvo kūrimui išleisti iki 5 mlrd. USD, o dabar po trijų metų vėlavimų programos kaina įvairiuose šaltiniuose spaudoje jau minima kaip arti 20mlrd. USD. Ir tai dar ne pabaiga. :)
A380 kūrimo išlaidos irgi viršijo pradžioj planuotus 8 mlrd USD, ir pagal įvairius šaltinius pasiekė kažkur apie 11-15mlrd. USD.
Panašu, kad šiais laikais niekas nesugeba naujo komercinio lėktuvo kūrimo projektą įvykdyti neviršijant biudžeto ir nevėluojant.
Na biudzeto padidejimas x2 – dar nera taip baisu, kaip x4 SSJ100 ar B787 atveju. Velgi, Rusu gamintojai yra zymiai blogesneje situacijoje, nei Boeing, nes neturi nei placiai zinomo vardo, nera gerai uzsirekomendave apratnavimo, patikimumo ir saugumo srityse, taip kad toks biudzeto padidejimas siam projektui gali reiksti zhlugima…
Tomai as puikiai suprantu ka nori pasakyti ir puikiai suprantu susisiekimo svarba ir itaka ekonomikos pletrai, TUI pritraukimui ir etc.
Bet ar didzioji dalis Vilniaus ar kitu miestu rinkeju tai suvokia? As kalbu apie didziaja mase o ne tuos kurie skaito sita bloga ar verslininkus vystancius uzsienio prekyba ir pan. Manau kad statistiniam bedarbiui tikrai svarbiau darbo vieta o ne naujas marsrutas Vilnius-Tripolis.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/geronomika/wizz-air-konkurencijos-issigandes-ryanair-savo-baze-steigs-ir-vilniuje-129-138567
na ka laukiame pirmadienio ;)
wooow
Tikiuosi tai nebus tiesiogine marsrutu konkurencija, nes galu gale kazkas tures pasitraukti- o vienam pasitraukus kitas gali grizti i savas vezes ir vartotojai nukentes.
Taip pat bus idomu pasiziureti kaip sveiko proto (?) desinieji pasinaudos siuo PR ;)
Jooo – cia tai naujiena… Jei cia prasides pestynes su Wizz, ar neliksime mes vel prie suskilusios geldos, kaip po TE ir BT pestyniu…
Jei pesis su Wizzais – tai liksim prie geldos po krepsinio cempionato.
Wincas manau jau žūdysis
„faktą įrodo kompanijos „Ryanair“ planai keleivius iš Vilniaus skraidinti tomis pačiomis kryptimis kaip ir „Wizz Air“
Įdomu, įdomu.. Iš Kauno juk irgi iš esmės denginėja wizzus.
ES, parašyta, kad jie skraidys būtent tais pačiais maršrutais, kaip ir Wizz. Manau, kad jeigu Ryan privers wizz pabėgti. O’leary šutvė baigs skrydžius iš VNO :|
Fantastiška naujiena – jei nesidubliuos maršrutai, tai turėsim pasakišką pasirinkimą ateinančiam sezonui…
Nelinksma tik tai, kad Simonas palieka savo blog’o skaitytojus be komentaro – 15min sužinojo anksčiau nei mes ;[[[
„Šį faktą įrodo kompanijos „Ryanair“ planai keleivius iš Vilniaus skraidinti tomis pačiomis kryptimis kaip ir „Wizz Air“. Primename, jog nuo šių metų balandžio Vengrijos kompanijos lėktuvai iš Vilniaus pradės skraidyti į Londoną, Stokholmą, Romą, Milaną, Barseloną, Eindhoveną, Korką ir Donkasterį.” Bus bėdų, mano manymu nereikėtų leisti tokio dalyko. Nes kažkas tikrai trauksis, jeigu Wizz neatlaikys bus šakės. Nes FR, bet kada galės pervaryti lėktuvu į KUN.
Nera gyvenimo… :) tik keista kodel VNO o ne PLQ
@ Šarunai- jeigu skaitei ka rasiau- tai mano nuomone tokia ir buvo. Ar tikrai dubliuosis -suzinosim po oficialaus pranesimo, o ne po 15 min straipsnio.
Tikėkimės, kad rytoj ir Simonas brūkštels daugiau žinių apie tai.
Palaukim pirmadienio, gal nebus taip kaip raso 15min. Geriau Ryanair duotu daugiau krypciu, ir tu, kuriu net is Kauno nera. Gal but Ryanair ateina i Vilniu ne del Wizzair , bet noredama uzblokuoti EasyJet galima atejima. Sitoj situacijoj idomi darosi ir busima BAS padetis VNO. Anyway , svarbiausia – „ledas pajudejo” !
o kaip jūs galvojat, kad RYANAIR skraidytų į naują oro uostą ir tarp krypčių nebūtų Londono? Aišku, Londonas bus ir manau, kad tokios kryptis kaip Londonas, Dublinas gali iki 20 savaitinių frequency turėti, Milanas kokias 8.
Labai gerai, tik reiketu kitu krypciu. Pagaliau turesime VNO pakylimejima!!
Tik keista butu jei steigtu baze, visgi dvi RYR bazes Lietuvoje 100km atstumu viena nuo kitos praktiskai kaip Londone butu :) o jei ir steigs tada tikrai trecias lektuvas turetu stovet KUN kaip pakaitinis. Na bet konkurencija niekam nepakenke :)
Jeigu „Ryanair” tikslas būtų „užmušti” Wizzair, tai „Ryanair” būtų atėjęs po poros savaičių nuo Wizz pranešimo ir būtų pradėjęs skristi dar anksčiau nei Wizz. Dabar išeina, jog „Ryanair” tikrai vėliau skris nei „Wizz”, nes kokius 2-3 mėn. bilietus turės pardavinėti.
Galų gale „Ryanair” ir „Wizz” akcininkai iš dalies persidengia ir „head-to-head” mušimosi nėra niekur.
Manau, kad šitas žingsnis rodo kitus dalykus: „Ryanair” tiksliai pamatė koks Kauno potencialas. Kaunas labai gerai emigrantams ir daliai Lietuvos skraidinti kur šilčiau. Tačiau Kaunas yra visiška šikna norint vystyti kitas kryptis. Taip pat, įtariu, kad „Ryanair” žino/apsiskaičiuoja „Wizz” pardavimus ir pastarieji turbūt yra geri.
Aišku, „Ryanair” skris iš Vilniaus į Londoną ir Dubliną, dar kokią Žironą tikrai ir tai nepavadinčiau noru nukonkuruoti „Wizz”. Roma, Londonas, Milanas, Barselona yra maršrutai, kuriuos lowcost’as gali imti ir stimuliuoti. Kad „Ryanair” nori užmušti „Wizz” bus galima pasakyti, jeigu „Ryanair” atidarys silpnesnes kryptis – Donkasterį, Einhoveną ar Korką ir/arba tomis pačiomis dienomis kaip wizz atidarys Skavsta.
Butu idealu ( jei nusprestu vystyti naujas kryptis) gauti kazka is centrines/pietu Italijos, pietu Prancuzijos ( Paryzius pjautu Kauno reisa, todel atrodo nerealiai), Danijos etc.
@navigatorius – Ryanair gavo 5 laisvus lėktuvus, kurie bus „išimti” iš GRO. Atsilaisvina pirmą gegužės savaitę. Sakyčiau, priimtas greitas sprendimas, kur bandyti plėstis…
Kur ir kaip bus paskelbta apie Ryanair bazes atidaryma Vilniuje ? Kol kas visi cituoja tik 15min.lt kaip pirmini informacijos saltini, kas yra pakankamai keista. Ar turit kas oficialios informacijos apie tai ?
Navigatoriau, gal pasirink šiek tiek atidžiau žodžius, kuriuos vartoji.
Ryt turėtume sulaukti Simono komentaro.
p.s. Wizzair, Ryanair, BAS… Atrodo nerealiai:)
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-skraidys-is-vilniaus.d?id=42228471 keista būtų jei atidarytų bazę, nes Lietuvoj būtų dvi bazės 100km atstumu, o kai tokios šalys kaip germany ar ireland turi tik po 3, bet iš kitos pusės Kaunas nėra pati palankiausia vieta vystyti plėtra,
* terminalas.
* parkingas – na jis nemažas, bet vistiek.
* Vilnius europoje pripažinkim žinomas geriau nei Kaunas, o dėl trumpalaikio RYANAIR yra labai abejotina.
* tikėtina kad, RYANAIR slapta tikisi iš kitų kompanijų tokių kaip (aerosvit ir t.t.) bus papildomas srautas, nes kaune be jų telieka aBa.
* Tikriausia iš VNO bilietai bus brangesni dėl daugelio faktorių.
* baltarusiai
P.S. kas atrodo keiščiausia tai dėl Skavstos, jei skraidytų tais pačiais maršrutais.
o tai ryt kazkokia konferncija rengiama ar pan?
Matyt po Ryanair atejimo kai kuriu cia prognozuotas 100% easyJet atejimas i VNO tampa neimanomas. Ko gero kitos a/k tures koreguoti savo planus taip pat,- airBaltic London, Dublin kryptys, Estonian Stokholmo kryptis. Man kazkodel tai atrodo, kad Ryanair gali duoti kokia Vokietijos krypti is Vilniaus. Klausimas su kokia kryptim startuos BAS ? Kas lieka – Maskva, Peterburgas, Stambulas, Tel Aviv ?
atsiprašau, jei ką įžeidžiau. Tačiau jeigu turėdamas pigesnį oro uostą šalia, „Ryanair” nusprendžia eiti į brangesnį, tai faiktas, jog Kauno oro uostas nėra tinkamas Vilniaus atitikmuo.
@Navigatorius Nebutinai taip. Jau anksciau Ryanair atstovai sake, kad svarsto galimybe pradeti skristi is Vilniaus, bet ne uzdarant Kauno baze, bet derinant skrydzius su Kaunu, kad atvykes keliautojas (tarkim) i KUN, po to nuvaziuotu i Vilniu ir isskristu jau is VNO. Taigi, norint galima tikrai viska padaryti ir protingai ir naudingai. Ar bus taip padaryta, ar taip kaip raso 15min (butu tragedija) pamatysim jau ryt.
Geros naujienos, bet gaila, kad ryanair, o ne easyjet. Na bet kokiu atveju, jei naujienos pasitvirtins, VNO siais metais turetu neblogai augti. Tikiuosi, kad ryanair ar wizz skris is Vilniaus ir i Paryziu.
ziurekit tik, kad Ryanair ir VNO naujiena nebutu didesne „antis” uz BAS
Geriau jau būtų antis, nes tas Ryanair tik atbaidys normalesnes kompanijas iš Vilniaus. Galėjo geriau į Palangą eiti, nes ten verkiant reikėtų tokios aviakompanijos, kaip Ryanair. O Vilniui labiau tiktų koks EasyJet, kad ir be bazės…
Bet kuriuo atveju ilgainiui Ryanair išloš pjudydama Vilniaus oro uostą prieš Kauno.
@navigatorius Kad dalis Wizzair ir Ryanair akcininku/investuotoju tie patys dar nieko nereiskia. Cia taip pat kaip Ryanair ir Aer Lingus atvejis. Bet Wizzair pasiskelbe, kad eis i Varsuvos vertybiniu popieriu birza. O tada jau Ryanair gali visas ju akcijas nusipirkti ir liks vienas vilkas miske. Aisku, jei leis EU konkurencijos taryba.
avia.lt, pasirinkus ryanair išmetamas sąrašas miestų į kuriuos jie skraido. Tarp jų jau yra ir Vilnius. Čia taip seniau buvo, ar tik dabar atsirado?:
http://www.avia.lt/avialinijos/RyanAir/
Įvykių eiga visai natūrali. Ryanair bazė iš KUN bus perkelta į VNO ir tiek. Kadangi VNO patyrė fiasko kaip „verslo” oro uostas, beliko keisti strategiją ir perorientuoti jį į pigius skrydžius.
Deja šiuo atveju KUNas lieka ant ledo ir kaip keleivinis oro uostas matyt faktiškai nebus naudojamas. Kadangi tokios rokiruotės neabejotinai daromos su Susisiekimo ministerijos žinia, o greičiausiai ir jos iniciatyva, Kauno regiono rinkėjai artėjančiuose rinkimuose (tiek savivaldybių, tiek Seimo) turėtų aiškiai parodyti savo poziciją nebalsuodami už sveiko proto liberalų partiją.
Nepykit, bet esat verslo pradžiamoksliai arba nežinau tada … jei tokios kompanijos kurios skraido į mažus oro uostus ateina į didelius reiškiasi ten yra potencialas, kaip nepaslaptis RYANAIR srautus sukuria nesunkiai. Būten dėl to aviakompanijų neatbaidys, o turėtų pritraukri. Per ateinančias 3sav. turėtų išaiškėti 2 jau žinomų kompanijų plėtra (ateitis(be RYANAIR)) ir dar tikriausiai bus naujiena iš PLQ ;)
@ahoi Ne. Man atrodo viskas baigsis vienu Ryanair lektuvu Vilniuje.
Ziuresim kuo cia baigsis, bet jau dabar aisku, kad jei visi prades skraidyti is VNO, jame konkurencija bus ziauri ir metu pabaigoj, ar net anksciau matysim kaip uzdarinejamos kryptys ar net isvis traukiasi kokios nors kompanijos. Na, tikiuosi, kad klystu.
Bet kokiu atveju, bent jau turistai pagaliau tures kaip pigiai ir patogiai pasiekti Vilniu. Kad Kaunas sioje srityje (turizmo) neypac perspektyvus manau ir ryanair spejo susivokti.
Dabar bus low cost du – WizzAir ir RYANAIR nu dar airBaltic ant ribos, o visos kitos yra tradicinės ir jų low costai tikrai neatbaidys
Na gal po pirmadienio nebeliks ir tokiu straipsniu ?
Turistų maršrutų užkampyje
http://iq.lt/titulinis/turistu-marsrutu-uzkampyje-2/
Na metų gale VNO tikrai matysime uždariėjamas kryptis ir besitraukiančias kompanijas. KUN parodė, kad nėra guminis, VNO taip pat. Manau, kad trauksis tradicinės a/k (CSA, BAS startuos kukliau)…
Su tokia logika išeina kad nei Dubline ,nei Gatwicke, Stanstede nebera, nei CSA, nei BA nei Lufthansos. Juk tokios kompanijos ne į emigrantus dairos, o į verslo klientus, arba pasiturinčius turistus
Toks vaizdas , kad kituose oro uostuose visi dirba be konkurencijos;)
Bet kokiu atveju tai bus didelis impulsas VNO ! Reikia greitesnio vizu panaikinimo baltarusiams, reikia is karto galvoti kaip vystyti tranzita. Aerosvit gal but kazkiek atves. Bet lieka neisnaudota Rusijos rinka. Cia aisku BAS galetu privezti tranzito ir is to sau „duona uzsidirbti”.
Kaip rodo info RYR neuzdarineja baziu ten kur turi savo lektuvu aptarnavimo taskus, o VNO RYR gal ateina del to kad buvo pasiulyta parama is masiulio puses visgi padai dega kai jau visi pamirso Wizzair ir stebi Air Zuoka kurima, gal cia ir bus tas kozeris pries rinkimus, visgi BAS vis dar blefuoja. Nors manyciau kad du raudoni taskai vienas ant kito gan idomia atrodys RYR zemelapyje, greiciau manau butu tiketinas geltonas taskas VNO vietoje, juk ir pats Simonas minejo kad nereikia priimti visko ka ziniasklaida raso uz tikra piniga.
Tokių raudonų taškiukų netolimu atstumu ryanair žemėlapyje yra ir daugiau, tik aišku ne „rytų” Europoje. Įdomiausia tai, kad VNO būtų pirma bazė „rytų” Europoje tiek wizz, tiek ir ryanair.
Ryanair atidarines marsruta i Tripoli – jokios konkurencijos tarp VNO ir KUN nebus.
Na į Tripolį gal dar ne, bet į Maroką jau galėtų ! O ir šiaip ko tai gerų naujienų pasipylė – ateina Ikea, grišta Lidl, atsirado Google Street View „ant Lietuvos” !
Ateina Ikea, grįžta Lidl – vienos antys. Dėl Ikea tai nežinau, bet apie Lidl grįžimą buvo paskelbta sprendžiant vien iš darbo skelbimo, kuris siūlė darbą žmonėms, pasirengusiems metus praleisti Vokietijoje.
@silentium Na BAS darba irgi Rygoj siulo :) Palaukim rytdienos. Gal tas Ryanair Vilniuj irgi tik „antis”. Nors ryt ne balandzio 1.
Gali buti ir antis, ypac turint omeny tai, kad dazniausiai is anksto zinodavom, kad bus spaudos konferencija ir per ja paskelbdavo, o cia… Niekas nieko nezino, o tik kazkas paraso straipsni.
vakaru europos standartais ziurint, kaunas ar vilnius, yra vienas ir tas pats. ir tikrai ne s*** kaip kai kurie cia leidzia sau issireiksti. kadangi su ryanair pirmiausiai skraido turistai ir emigrantai, o verslas//valstybes tarnautojai (ypac pastarieji) linke skristi su tradicinem kompanijoj, bijau, kad FR ne s**** vilniuj nesurinks kazka daugiau nei s**** kaune, jei siulys ta pacia capacity ir tas pacias kainas. pagyvensim-pamatysim, bet atvirai tariant, butu smagu, kad sitam bloge viena karta baigtusi kvaila diskusija, kas geriau (vilnius ar kaunas). beje, nezinau kodel, bet pastaruoju metu panasu kad mus, vilniecius, pradejo kankinti kazkoks nepilnavertiskumo kompleksas sitam bloge.
Kad turbūt ne tik vilniečius ar kauniečius, bet ir apskritai lietuvius. Atrodo, kad rimtai esam apsėsti kokio nepilnavertiškumo ir bijom suvokti, kad galima būt ir mažam, ir silpnam, tačiau save mylinčiam. Svarbu tik žiūrėti į pasaulį atmerktomis akimis, nenorėti per daug ir dėti nuoseklias pastangas, kad būtų geriau.
Viskas bus geriau tai jau tikrai,niekas niekur nebegs..Sumazes keleiviu tranzitinese kryptyse ale Ryga ir pan..Aisku uzsidaryti gali kelios kryptys,bet jos ir taip buna kai uzsidaro..Puikus pvz; yra Tampere-Kaunas kryptis ten didzioji dalis suomiu turistai ir jie randa ka veikt Kaune .Net uzkietieje kaunieciai nesigincys ,kad Vilnius turi net nepatogu sakyt daugiau ka parodyt
aišku kad randa ka veikti suomiai Kaune, bet logiška būtų manyt kad dauguma šauna tik į Vilnių, tiesiai iš terminalo shuttlu… o dabar bus visi į Vilnių, deprivation didėja… o KUN terminala galima užkonservuot…
o Vakarų Lietuvos gyventojams vėl paaštrės amžina problema – skrist iš Rygos ar Vilniaus, visi žinom iš kur pasiūla visada didesnė bus
@patikimasis – o CSA į Londoną ir apskritai į Angliją nebeskraido – išstūmė juos visai LCC.
Pranas teisus – OK jau daugiau nei pusmetis kaip nutrauke skrydzius i UK…
Pranas (alm) net tema miestai.net sukure, kurioje bando irodyti, kad Kaunas yra patrauklesnis turistams nei Vilnius. :) Atsipalaiduokit kaunieciai, dar niekas nieko nepatvirtino, o jus jau panikuojat…
Jau pirmadienis, ar kas nors girdejote kazka naujo? Kada ta spaudos konferencija? Pasidalinkite info., kolegos!
* 15:30-16:00 Susisiekimo ministerijoje įvyks susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio ir aviakompanijos „Ryanair“ pardavimų ir rinkodaros vadovės Henrike Schmidt spaudos konferencija, kurioje bus paskelbta apie tolesnius „Ryanair“ veiklos Lietuvoje planus.
Iš Susisiekimo ministerijos tinklapio. Galbūt ir bus tiesa.
Na kagi,laukiam 15:30 ir naujo Simono post’o :)
Prasymas kaip ir anksciau. Kas dalyvaus spaudos konferencijoje ( kodel ne BNS ? ), jei bus galimybe papostinkit cia extra informacija ir tai kas nepakliuna i spaudos puslapius.
Man vat vienas toks esminis klausimas kyla. Negi taip jau siaubingai neapsimokėtų pigių skrydžių bendrovėms daryti maršrutų iš Rytų Europos į Rytų Europą, turistinėmis kryptimis? Manau, Lietuvoje Praha ar Kroatija būtų tikrai labai populiaru.
Idomi naujiena, gryzus is Gothenburgo. :)
O beje pirmakarta FR skrydzyje maciau apie 60 keleiviu i Gothenburga ir atgal. O keista kad jie ir trecia lektuva laiko KUN. Gal rezervinis….o gal skirtas VNO bazei?..
Pirmosios kryptys:
„Ryanair“ iš Vilniaus skris į Dubliną ir Londoną
http://www.lrytas.lt/-12982790481296424087-ryanair-iš-vilniaus-skris-į-dubliną-ir-londoną.htm
Galbūt bus Gatwick. Tikėkimės čia dar ne viskas.
@Šarūnas – statau už STN arba LTN :)
Na kaip ir galvojau, tai visu pirma konkurencija airBaltic. Bet ar neisstums tai Aer Lingus is Vilniaus ?
Kadangi nemažai bandančių pasidemonstruoti savo intuicinius gabumus, tai matau reikalą pateikti savo skrydžių geografijos viziją – Ryanair iš Vilniaus skraidys į Kauną !!!
@Vardas – maladiec. Intuityvinės ekspresijo galiūnas ;]
Kai Londono kryptis apžios ir įpratins dėl dabartinio visiško vakuumo verslo srautą (aišku jei pasiūlys Gatwicką), tai bet kokiam newcomeriui šia kryptimi bus visiški nepyragai…
Gaila ne LT esu, tai negalėsiu nueiti į spaudos konferenciją ir parašinėti.
Henrike Schmidt kai paklausiau, kada turės naujienų, sakė po 3-4 savaičių. Pasirodo nemelavo… :)
Kad skraidys į Dubliną ir Londoną, net nenurodant konkrečių oro uostų ir durniui aišku, nes tai pačios pagrindinės Ryanair bazės į kurias skraidoma iš praktiškai visų oro uostų, kuriuose dirba Ryanair. Taip kad anokia čia naujiena. Kalbant apie spaudos konferenciją, ji bus atvira? Bet kas gali užeiti pasiklausyti?
nebuvo londono.. ir vėl penkios kompanijos pradės skraidyti.. Gaila, jgo Estonian Air pavėlavo anksčiau pasiimti tos krypties
LAKŪNAS apie savo darbą
http://goo.gl/wLKLe
Konferencija nei atvira nei uždara. Vat BNS’e konferencijoje buvo VNO atstovė spaudai – gal ruošėsi kitai konferencijai su Ryanair:)
Tiesiog klas ateisite nusivelkate striukę apačioje (už budėtojo) ir drąsiu žingsniu į antro aukšto salytę. Paprastai ten būna.
Kurias oro linijas rinksis keleiviai Vilniuje – „Ryanair“ ar „Wizzair“?
http://www.pinigukarta.lt/naujienos-nuomones/makroekonomika-naujienos/transportas-naujienos/kurias-oro-linijas-rinksis-keleiviai-vilniuje-ryanair-ar-wizzair
„L.Marozsi juokavo, jei Vilniaus oro uostas bendrovės vadovui duotų milijardą dolerių, jos lėktuvai galėtų skraidyti ir į Lietuvos sostinę. Kitu atveju to daryti nėra jokio reikalo.”
”Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pradės skrydžius iš Vilniaus.
„Mes ruošiamės pranešti apie kryptis iš Vilniaus, o visa kita pranešime spaudos konferencijoje“, – BNS patvirtino susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Išamiau apie tolesnius „Ryanair“ veiklos Lietuvoje planus numatoma pranešti E.Masiulio ir „Ryanair“ pardavimų ir rinkodaros vadovės Henrike Schmidt spaudos konferencijoje, kuri rengiama pirmadienį 15.30 val. Vilniuje.
Manoma, kad viena pagrindinių bazės atidarymo priežasčių – siekis konkuruoti su Vengrijos pigių skrydžių bendrove „Wizz Air“, kuri nuo balandžio pradės skrydžius iš Vilniaus aštuoniomis kryptimis. Abi bendrovės keleivius iš Vilniaus skraidins tomis pačiomis kryptimis. ”
Simonas veluoja su postu :)
Bus kaip su Wizzair.Lygiai tada,kada prasideda spaudos konferencija :)
Aš manau, kad pats Simonas yra šioje konferencijoje ir dabar blogas jam nėra prioritetinis reikalas ;]
tai kad spaudos konferencija jau prasidejusi ;)
Vadinasi spauda pas mus nelabai operatyviai reaguoja…
o tikėjimės kad naujas įrašas bloge ant 15:30 užschedulintas
Jau praejo puse valandos.Tylu kazkaip…
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-skraidys-ir-is-vilniaus-ministras-skaiciuoja-turistus.d?id=42264261
The next time I read a blog, I hope that it won’t disappoint me just as much as this particular one. I mean, I know it was my choice to read, but I really believed you would have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you weren’t too busy looking for attention.
As a matter of fact they are not much more different then those that do not seem to be waterproof digital
cameras. Not to long ago, underwater photography was limited to a few because of
the equipment and expense involved. We shopped around for several other waterproof cameras and
I can honestly say that the Sony-TX5 is overall the best waterproof camera out there.
Rent a Car in Cluj from 15 euro – http://www.rentacar-cluj.it
Dɑs Hochgeschwindigkeitsnetƶ gibt sսper Wege
What’s սp, I read your blog like every week.
Your humoristic style is аwesome, keep up the good work!
Ar jums reikia skubiai paskolą? Ar jums skolos? jums reikia skubiai paskolą finansuoti savo verslą ?, jūs atsisakė išduoti savo banko, nerimauti ne daugiau, mūsų paslaugos yra greitai, lengvai ir saugiai paskolas dabar kokiomis aplinkybėmis. Skolintis iki $ 2,000 – $ 1,000.000 Šiandien! Susisiekite su mumis paskolos informacija šiuo adresu: noramildred.loans@hotmail.com
Pastaba: Jūs tikėtis preliminarų atsakymą, ir finansavimą per 24 valandas
Linkėjimai.
Ponia Nora
Gydytojas pavadinimas: DR.march Baida
Sveikinimas iš MAX HOSPITAL skubiai susisiekti DR.march Baida MAX ligoninę. Kaip mes turime pacientų, kurie čia inkstų transplantacijos, Ar jūs ieško galimybę parduoti savo inkstą už daug pinigų dėl finansinių suskaidyti ir mes Jums pasiūlyti $ 150,000USD savo inkstą. Mano vardas DR.march Baida, aš esu Nefrologija Indija MAX ligoninę. Mūsų ligoninė specializuojasi inkstų chirurgijos / persodinimo ir kitų organų gydymui, mes taip pat kovoti su pirkimo ir transplantacijos inkstus su gyvenimo ir sveiko donoro. Mes įsikūrę Indijoje. Jei esate suinteresuoti parduoti savo inkstą, prašome nedvejodami susisiekite su mumis elektroniniu
Paštas: dr.marchbaida@gmail.com