„Ryanair” ir „Wizz Air” žiemą iš Vilniaus skraidys po 13 krypčių
Su ateinančiu žiemos skrydžių tvarkaraščiu, “Ryanair” žada daug permainių Baltijos šalyse – kai kuriuose oro uostuose skrydžių ir krypčių daugės, kai kuriuose – mažės.
Iš Vilniaus oro uosto “Ryanair” ketina nuo lapkričio mėnesio skraidyti 13 krypčių:
Į Londono Stanstedo oro uostą – 7 kartus per savaitę;
Į Londono Lutono oro uostą – 5 kartus per savaitę;
Į Oslo Rygge oro uostą – 4 kartus per savaitę;
Į Paryžiaus Beauvais oro uostą – 3 kartus per savaitę;
Į Milano Bergamo oro uostą – 3 kartus per savaitę;
Į Brėmeno oro uostą – 3 kartus per savaitę;
Į Šarlerua/Briuselio oro uostą – 3 kartus per savaitę;
Į Dublino oro uostą – 2 kartus per savaitę;
Į Lydso/Bradfordo oro uostą – 2 kartus per savaitę;
Į Romos Čiampino oro uostą – 2 kartus per savaitę;
Į Liverpulio oro uostą – 2 kartus per savaitę;
Į Barselonos oro uostą – 2 kartus per savaitę;
Į Karlsrūhės/Baden Badeno oro uostą – 2 kartus per savaitę.
Iš viso “Ryanair” į Vilnių vykdys 40 skrydžių per savaitę.
Dalis “Ryanair” skrydžių į Vilnių persikels iš Kauno oro uosto – dviejų “žemų sąnaudų” aviakompanijų konkurencija Vilniuje parodė, jog kai kuriuose maršrutuose skrydžiai į Vilnių pasiekia geresnius rezultatus, todėl “Ryanair” lėtuoju metu sezonu ketina bandyti keletą reisų iš Vilniaus, kurie prasčiau sukosi Kaune.
Pagal “Ryanair” krypčių skaičių Vilniaus oro uostas pralenks Rygos oro uostą, kuriame “Ryanair” apimtis žiemą ketina mažinti 2-3 kryptimis. Dar didesnis karpymas palies Talino oro uostą, kur “Ryanair” krypčių sumažės iki 3-5 nuo dešimties.
“Ryanair” ketina Vilniaus oro uoste žiemos sezono metu vežti maždaug po 50 tūkst. keleivių per mėnesį.
Po šių pertvarku “Ryanair” tiesiogiai konkuruos su “Wizz Air” penkiuose iš trylikos maršrutų – į Londoną Lutoną, Paryžių, Liverpulį, Milaną ir Barseloną.
“Wizz Air” žiemą ketina skraidyti taip 13 krypčių iš Vilniaus oro uosto – į Londono Lutoną (6-7 kartus per savaitę), Einhoveną (3 k.), Milano Bergamo (2-3 k.), Romos Fiumičino, Bergeno, Stavangerio, Oslo Torp, Dortmundo, Barselonos, Liverpulio, Paryžiaus Beauvais, Donkasterio/Šefildo ir Korko (po 2 k.) oro uostus.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
677 komentarai
Leave a reply
Na va ir pagerejo Lietuvos pasiekiamumas. Pliusas Masiuliui nuo kauniečių.
Simonai kiek zinau is KUN i Osla ziema mazindavo skrydzius per savaite,berods iki 3(gal net iki 2).Cia tikrai ziema 4xweekly skris.Ne nu gal is VNO bus kitaip?
VNO-CRL – YES! Su teisingu tvarkarasciu (tinkamu fake transferiams) turetu buti super naudingas ziemai, kur is CRL galima i saltus krastus skristi.
Gal dar galit kas paaiskinti del norvegu rinkos? Ar taip jau gerai sekasi kad konkuroti verta? Tuo labiau TRF ir RYG gi labiau emigrantines kriptys, o ne turistines. Gi FR is KUN VFR srauta varo.
Del KUN mazinimo gali Simonas ka nors pakomentuoti papildomai, arba lauksim oficialiu pranesimu?
Mariau, taip, tikrai. Liverpulis KUN buvo „seasonal” (tik vasarą), jei neklystu.
Masiulis visai nemąsto, kad rinkimai ant nosies. Nors aš priklausau jo partijai, bet šįsyk už ją vien dėl to nebalsuosiu ir jam asmeniškai parašysiu.
Dėl Norvegijos – tai yra „growing market”. Priešingai negu Ispanija ir Airija, kurios yra krentančios rinkos, tai konkurencija labiau dėl ateities. Pastebima, jog Norvegijos turistai irgi mėgsta Vilnių rinktis – Bergeno reise tai pastebima ir „Norwegian” reise.
Gal tu eik i socialdemokartu partija. Budamas liberalas turi suprasti, kad privacios kompanijos ty Ryanair pacios priima verslo sprendimus, o ne skraido ten kur ministerija nurodo
Vėl prasidės sąmokslo teorijų paieška, kiek galima aiškinti, kad žiūrimas pelningumas reisų, potencialus klientų skaičius, o mokesčiai oro uostų visiems vienodi. Kiek galima…
Stai ir viso gero 60% tradicinems oro bendrovems.
Patylėkit su savo teorijom ir nepamirškit, kad šalia yra Baltarusija, iš kur gali „netyčia” koks bombonešis užklysti ant VNO tako.
Valiooo! Pagaliau suede valdininkai KUN!!! Daba galima bus pasakot, kad 20% Vilniuje padidejo keleiviu, o visa kita Lietuva dzin..
Nuu i nafik …. ir vel griztama prie teorijos Lietuva=Vilnius dar bent VNO i oro uosta butu panasus …. 100 % turbut buvo pradetas rengti planas VNO padaryti pagrindiniu oro uostu …. geda man del Lietuvos ir jos gedingos politikos ….
Kaunieciai Rail Baltica tures ;-)
Nesugebejo gelezinkeli per KUN prastumt, nesugebejo VNO-KUN gelezinkelio sujungima prastumt. Dar ir tas 1M keleiviu pikas KUN terminale…
Tada makes sense kodel i VNO labiau verta investuoti. IMHO…
Nu va, jums ir atsakymas kodėl Šliupas išėjo. Jis visa tai žinojo ;)
As tai nesuprantu, ryanair yra ne Lietuvos kompanija, ji skraido ten kur nori skraidyti, prie ko cia Masiulis? Cia gi ne rusija ar baltarusija kur buna taip kaip caras paliepia…
Jau geriau važinėsiu į Rygą ar Varšuvą, bet neskrisiu iš VNO. Ir iš viso, kyla šventvagiška mintis, ar reikėjo visiems kažkada dainuoti „mes be Vilniaus nenurimsim”. Nepykit, vilniečiai, bet tokie sprendimai prie tokių pamąstymų priveda.
Kantrybes taure buvo perpildyta kai KUN pasidare pelningas ….
Džiaugiousi dėl VNO,kitamet jau ir TLL matyt aplenksim :) Matyt KUN pagrinde liks su atostoginėmis kryptimis. FR krypčių perkėlimas yra akivaizdus noras papjaut W6.
Prašau blokuokit kauniečių IP. Neįmanoma skaityti šių skundų
Tbilisis arteja :)
newstodate.aero
The new Georgian carrier Fly Georgia is taking delivery of its first aircraft, an Airbus A319.
The aircraft will land at Tbilisi Airport on July 28, 2012, and be readied for commercial service with the first from Tbilisi to Batumi by next week.
Plans are to take in a second Airbus A319 later this year, and destinations on the route map will include Berlin, Minsk, Dubai, London, Rome, and Vilnius, besides the domestic route between Tbilisi and Batumi.
Fly Georgia, a private venture based at Tbilisi Airport, will offer competition to the existing Georgian airline Georgian Airways, but also to foreign airlines in the country, including Turkish Airlines, and Ukraine’s Aerosvit.
Gal kas zino kur gauti VNO 2 pakilimo tako schema?
Teks rinktis Palanga…. kol iki stotie is VNO atvaziuoji per ta laika is Palangos i Kauna galima grizt … Tai gal Simonas teiksis pasakyt kada jau bus griaunamas KUN terminalas ?
Tomai, gal sukramtyk, ką šneki?
Tomas, Wincas ir kiti, jus ant tiek tupi esat ar kas Jums yra? Sedim su kolegom ir juokiames, sakau – paziurekit kokie idijotai rasineja forume ir galvoja, kad viena galingiausiu ir didziausiu Europos aviakompaniju, kurios pagrindinis tikslas tik pelnas, skraido pagal tai kaip Masiulis liepia :)))) ar Jus runkeliai isvis, ar jus apie versla suprantat tiek, kiek mano suo ? Ryanair’as ir is Babtu skraidytu jeigu matytu, kad ten pelningiau
Reikejo Sliupui nuostolius daryt po 5 milijonus kasmet, butu niekam neuzkliuves.. O daba blogai atrode Vilniaus valdzia, kaip ir sostine, skrydziu daug, o i minusa aina.. Kitamet viskas tvarkoje bus – visi i minusa..
Kaune likęs vienas Ryanair lėktuvas per savaitę darys tik 14 skrydžių, rytais Dublinas, Frankfurtas ir vienas Bristolio reisų, po pietų Stanstedas. Pridėjus vieną skrydį Bristolio lėktuvu – viso bus vos 15 savaitinių skrydžių.
Nors koks Stokholmas teoriškai dar gali ir vėliau atsirast pardavime.
O kaip del Tamperes ? Jinai lieka KUN ar is vis dingsta is LT ?
LOL, gal norėtum pasimatyti teisme už „tupus”?
@Jurgis – šiuo metu iš Kauno pardavime tik Bristolis, Dublinas, Hahnas ir Stanstedas. Ir lėktuvas laisvų langų neturi, nebent skrydžių laikus prastumdyt (tada Tamperė vakare tilptų).
Esu vilnietis ir džiaugiuosi VNO sėkme, bet nuoširdžiai liūdžiu dėl KUN.Drįsčiau manyti, kad permainos nėra geros. Vienok skalsesnius vaisus raškysime tik trumpuoju (aršios konkurencijos) periodu. Bet, nuogąstaudami kelkime klausimą, ar tik nesibaigs viskas TE/BT laikų konkurencijos epilogu? Kita vertus, sumesti skudurus su viena korporacija – visada rizikinga. Pasitikėti stambiojo kapitalo suokliais niekada neverta:) Ir vėl milijonai mūsų litų nulėkė kažkur. Pritariu, kad geografiniu požiūriu Kaunas buvo patogesnis, bet… Teks dabar kimštis Vilniaus oro uosto eilėse ir pakeiksnoti sveiko proto dešiniųjų polinkį į Lietuvos centralizaciją (o gal ir oro uostų privatizaciją:)
@Lol As tikrai esu idiotas ir netgi mano draugai mane idiotu vadina, o kadangi dirbu valytoju tai apie versla netgi maziau suprantu nei tavo suo, ir mano argumentai tera durniaus sapaliones kuris apskritai lektuva yra mates tik per zinias, Lol dekui tau uz tavo izvalgas jei tokiu zmoniu kaip tu ir tavo kolegos butu daugiau tikrai greiciau isliptume is recesijos.
O Simonas kaip visada tokiais atvejais tyli. Gal ir jis kažkiek prisidėjęs prie šitos situacijos? O šiaip išmetė kažkokią nesąmonę ir jūs pjaukitės.
Ner to blogo, kas neiseitu i gera! airLituanica dabar gales skraidyt is KUN, aisku su salyga jei Kaunas uzsipirks pakankama kieki akciju :)
Tomai, manau kad Simonas per jėgą ir privertė Ryanair skristi iš VNO, nes visiems ir taip aišku, kad KUN yra perspektyviausias Šiaurės Europos regiono oro uostas, jei ne tokie pikti dėdės kaip Simonas, visos avialinijos keltųsi iš VNO į KUN, o ne atvirkšiai. O dabar niekšelis tyli… :D
Prastos naujienos dėl KUN, džiaugtis gali tik trumparegiai. Pritariu Olegui, nebent laikysim kumščius dėl CRL gerų grafikų. Nors ir KUN-CRL nebuvo prastas, ne kartą fake transferį dariau.
Dar vienos krypties Ryanair’ui iš Vilniaus trūksta – VNO-CPH.
Na, Kaunui čia turbūt pamoka, kad nereikia realiai tik su viena kompanija bendradarbiauti.
Kodel iki siol nera vilniaus oro uosto triuksmo slopinimo priemoniu?
Pliumbum, gal ir pamoka, bet Ryanair elgesys irgi niekšiškas. Kaip jaustumėtės visi, ypač ponai Vilniečiai, jei sumokėtumėt parduotuvėj už prekę, o pardavėja paimtų ją iš jūsų ir atiduotų už jūsų stovinčiam pirkėjui, nes jis gražiau šypsosi ar jo lytis jai labiau patinka? Kiek Kaunas milijonų sukišo, kas dabar juos gražins? Logiška būtų paduoti Ryanair ar VNO į teismą ar arbitražą ir pareikalauti tų pinigų.
Nuo kada KUN pelningas? Jei viena diena gavo daugiau pajamu, nei islaidu tai cia dar nepelningas. Reikia skaiciuoti bent metu rezultatus.
Ne, čia nerealiai. DELFI komentatoriai atsikomandiravo save į Simono blogą. Pasaulio suvokimas pagal „telefoninės teisės” principus: ministras pakėlė ragelį, paskambino O’Really, o tas pamiršo, kad vadovauja pelno siekiančiai korporacijai, ir viens-du perkėlė skrydžius. Oh, really?
Simonui irgi kliuvo kažkas apie „kažkiek prisidėjęs” ir net „svetimom rankom pelenus žarstantis”, na bet čia, manau, greitu laiku išeis straipsnis Laisvame Laikraštyje, kuris atskleis visą teisibę.
Bet labiausiai užmušė žmogus, kažkodėl tais priklausantis liberalų partijai: „Kaltas Masiulis!” – „gal tu į socialdemokratus eik su savo liberalizmo supratimu” – „o tu!.. o tu!.. o į VNO bombonešis iš Baltarusijos atskris!!!”
Jokio arbitrazo cia nereik, FR isstums per metus kitus W6 is Vilniaus, bus naujas ministras po rinkimu ir visi liks prie suskilusios geldos. Galesim visi per Modlina skraidyt..
bye bye?
http://www.flightglobal.com/news/articles/polands-olt-express-suspends-flights-374815/
Nu jo, gal ir negražiai Ryanair. Na, bet vasaros sezonu grįš visos poilsinės kryptys bent jau, ir bus vėl linksmiau.
Oro uostų darbas pritraukti aviakompanijas sudarant jiems tinkamas sąlygas, o dar kartą galima pasakyti, jog ekonominiais argumentais sprendimus priima aviakompanijos. Ekonominiai argumentai nulemia iš kurio oro uosto ir kuriais maršrutais geriau skraidyti aviakompanijoms ir jėgų „mėtančių” aviakompanijas tarp oro uostų nėra.
Kas dėl „Wizz Air” ir „Ryanair” konkurencijos. Kol „Wizz Air” nedirbo Lietuvoje, „Ryanair” veždavo apie 750 tūkst. keleivių ir realios LCC segmente konkurencijos nejuto, apart vieno laikotarpio, kai „Star1” buvo įšokę su 70 tūkst. keleivių per metus.
Šiemet „Wizz Air” taikosi pervežti apie 500 tūkst. keleivių. Be jokios abejonės, jog „Ryanair” jaučia labai stiprią konkurenciją iš jų pusės. Jeigu nebūtų ekonominių argumentų, „Ryanair” galėtų konkurenciją palaikyti iš Kauno oro uosto, ką jie darė su maršrutais į Eindhoveną, Stokholmą, Liverpulį ir kt. Deja, pasimatė, jog kai kuriais maršrutais susidaro labai didelis skirtumas tarp vidutinio „yield” ir „Wizz Air” turėjo didelį pranašumą.
„Ryanair” negali sau leisti netekti srauto. Šiais metais LCC iš viso Lietuvoje turėtų pervežti apie 1,3 mln. keleivių iš Vilniaus ir Kauno ir tai yra didžiulis augimas, atsižvelgiant netgi į tai, jog LCC neatima rinkų iš vadinamų tradicinių vežėjų (išskyrus čarterius į Pietų Europą, bet čia Europinė tendencija, ne lietuviška). Tradicinių vežėjų srautai auga apie 10%, tiek 2011 m., tiek 2012 m.
Aviakompanijos yra verslo objektai ir vykdo skrydžius ten, kur efektyvu.
Man gaila, jog kai kurie maršrutai iš Lietuvos net su LCC nesugeba išsilaikyti. Kalbu apie maršrutus į Švediją (ir Skavsta ir Goteburgas uždaromi), į Suomiją (Tamperė, ir bloga WIZZ patirtis Ryga-Turku). Tikiuosi, po truputį augantys reisai į Vokietiją ir Norvegiją sugebės išsivystyti į stabilaus srauto rinką.
Reikėtų dar pažiūrėti ir bendrą kontekstą – „Ryanair” ženklūs karpymai žiemos metu nepaliesdavo, tačiau šiais metais jau paliečia. Iš Talino oro uosto uždaroma ta pati Skavsta, Diuseldorfas ir kt. maršrutai. Reikia tikėtis, jie pavirs į „seasonal”, kaip ir su reisais iš Kauno į Suomiją, Švediją.
Įdomu, kaip bus su Birmingemu – nei perkeltas, nei bilietai parduodami iš KUN…
Žmonės, baikim prašau juokinti pasaulį su tom raudom ir dejonėm, kurios visų pirma sklinda ne tuo adresu. Jeigu visi tokie protingi, tai gal pabandykit visas bėdas išlieti paskambinę Ryanair biuro telefonu ? Ten atsiliepęs žmogus, kuris ir yra atsakingas už maršrutų dėliojimą, gal atsakytų į visus rūpimus klausimus ?
Nors ir nesu kaunietis, man giliai šidyje taip pat liūdna, kad turistų srautai tame mieste sumažės, pasiekiamumas bus blogesnis ir t.t. Bet visada įsiungia sveika logika, kurios tikiuosi ir iš daugelio skaitančių šį blog’ą – verslas žaidžia pagal savo sukurtas taisykles -, tai kažkokie abejotino lygio komentarai (…” tas liepė perkelti skrydžius, o anas dar turtus pažadėjo”…) verčia sudvejoti jūsų kompetencija..
Siūlau visiems intrigų ieškotojams bent kartais prisiminti paprastą taisyklę, kuri puikiai tinka ir šioje situacijoje:
” Privatiems subjektams (civiliniams) leidžiama tai, ko įstatymai nedraudžia, o Administraciniams subjektams (šiuo atveju- valstybės įmonėms) leidžiama tik tai, kas parašyta įstatymuose”…
Stiprybės visiems silpnesniems, ateis ir į jūsų kiemus šventė.
Ekonominiai ekonominiai, visi tai supranta todel ir idomu tai kiek gi parems Vyriausybe ryr kad jie spjauna i Kauno parama ir keliasi i VNO ???
„Ryanair” perkelia dar 5 maršrutus iš Kauno į Vilnių
http://vz.lt/?PublicationId=5907edf1-cc4d-4609-a830-17a9855bf195#ixzz21otZWtKN
Arijandas Šliupas, Kauno oro uosto generalinis direktorius, teigia, jog šis Airijos kompanijos sprendimas yra padiktuotas konkurencinės taktikos, todėl jie negalėjo jo įtakoti.
„Tai nebus lengvas laikotarpis, kai 5 maršrutai nuo rudens bus perkelti iš Kauno į Vilnių. Reikės užpildyti šią nišą, atnaujiname pradėtus pokalbius su kitomis kompanijomis, valstybė taip pat turėtų priimti atitinkamus sprendimus, kad Kauno oro uostas nebūtų paliekamas likimo valiai“, – „Verslo žinių“ portalui penktadienį sakė p. Šliupas.
„Dviejų pigių skrydžių kompanijų konkurencinės kovos valstybė negali įtakoti, tai verslas ir jie patys priima sprendimus, kaip dėlioti skrydžius. Savivaldybės turi lėšomis prisidėti, didinant žinomumą, uosto vadovai – ieškoti naujų aviakompanijų“, – yra sakęs Rimantas Mikaitis, susisiekimo ministro patarėjas.
Neseniai buvo paskelbta informacija, esą Kauno miesto ir rajono savivaldybės delsia atsiskaityti su oro uostu, kuris lėšas skiria „Ryanair“ už regiono reklamavimą. Iškart po šių pranešimų savivaldybės pasiskubino pervesti įsipareigotas sumas.
Airijos kompanija Kauno oro uoste yra išsinuomojusi 3.700 kv. m sklypą, jame numačiusi pastatyti orlaivių techninio aptarnavimo angarą (14,7 mln. Lt investicijos kartu su ES parama), sukurdama 60 darbo vietų.
Wincai, galiu tai atsakyti – Vilniaus oro uostas jokios paramos už persikėlimą neteikė. Esu tikras – jokia kita valstybės instituticija – taip pat.
Nieks Vilniaus aerouosto ir nekaltina. Tik keista kad turim susisiekimo ministerija, kuri valdo 2 aerouostus kurie konkuruoja tarpusavyje o ne vygdo vieninga strategija, (man rodo O’Learis labai juokias is musu smelio dezes). Cia panasu butu, jei as su zmona ateinu pirkti buta ir mes abu tarpusavyje varzydamiesi rengiame aukciona, keldami kaina.
As suprantu kas VNO paramos neteike (nors ja galima vadinti sumazintus mokescius) VNO nelabai ir turi is ko paremti, taciau ar SM neteike paramos ? nes kiek girdet jos RYR be patepimo neina i naujas vietas, juk Vilnius nera ta sostine kur gyvena 5 mln gyventoju ir butu galima gera piniga uzkalt ir be paramos…… tai va ir kyla klausimas kaip bus atsiskaitoma RYR uz si malonu ju apsilankyma VNO ???
Estonian Air head: rent of plane for flights to London is too high
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=60587
Sugriausiu tavo samokslo teorijas. Masiulis is Klaipedos. Jei butu galejes, butu liepes visiem skraidyti i Palanga.
Niekas nekalba apie samoksla tik apie ekonomine nauda :)
smagu skaityti kaunieciu agonija. jokios logikos, jokiu argumentu – tik sauksmai, kaip Garliavos istorijoje. balsuokit uz Neringa – gal sugris ne tik mergaine, bet ir skrydziai. ai tiesa, tik paprasykit, kad didysis konspiratorius Kupcinskas pries tai aviakompanijai sumoketu, kas pazadeta…
sprendimas yra logiskas ir, sakyciau, gana lauktas, ypac pagalvojus apie atvykstanti srauta.
Kaunui reiketu ne amseti begant paskui Vilniu, o ieiskoti keliu bendradarbiauti bent jau turizmo srityje.
leisiu sau priminti, kad KUN ir Sliupas kelis metus garsiai trauke ir trauke kitas kompanijas ir plete krypciu skaiciu, tik ne vienos tos kompanijos (apart komedijinio skrydzio i Maskva) taip ir neatsirado.
susitaikykit su realybe – kompanijos skrenda ten, kur apsimoka, net mieste kur viskas vyksta pagal paniatkes
IMHO kas VNO truktu siame kontekste tai butu proper train station, kai galima is/i oro uosta vaziuoti i key cities (nors ir Kaunas, Klaipeda, Minskas) is karto. Tai pagerintu travel experience ir kelione iki oro uoso truktu maziau laiko, butu labiau predictable (dingtu 20-40 min overhead).
Autobusu kelione Kauno stotis – KUN vis tiek apie valanda trunka. Tai jei kelione traukiniu Kauno stotis – VNO truktu apie 80 min (t.y. be 20-40 min overheado del stotis-VNO), tai kaunieciai laimetu daugiau skrydziu galimibiu 20-30 min travel time kaina.
Anyways, be Rail Baltica per KUN sunku surasti antram oro uostui proper positioning. Geriau stiprinti stipresni produkta.
Na ir idomu kaip Wizzai reaguos ;-)
Wizz atsakas – atidarys skrydžius iš KUN… ;)
klaustukui ir kitiems sovinistams: jei jum „smagu skaityt apie kaunieciu agonija”, tai tik ir parodo, kas cia be jokios logikos, be argumentu.
klaustuk, tavo pagieza kaunui liejasi sistemingai, butu smagu, jei simonas tau uzdetu ban’a. ir kaip taip neapkencianciam kauno, turiu paciam pasiulyt turputi susipazinti su geografija, tada zinosi, kad garliava nera kaunas (as jum nesakau, kad simonas is salcininku). garliava yra atskira savivaldybe.
dabar prie reikalo: tikiu, kad dalis ryano argumentu buvo kaip raso simonas grynai ekonominiai. taciau-net ir prie liberalu valdymo oro uostai/susisiekimo ministerija vykdo tam tikra politika; traukti LCC i vilniu buvo butent masiulio sprendimas, ir tikrai nereikia cia pasaku, kad masiulis ir jo liberalu sajudis cia ne prie ko. deja, oi dar kaip prie ko. butu smagu kad i reikala paziuretumet is objektyvesnes puses nei vien vilniaus/kauno konkurencija.
be to, man is tikro ziauriai liudna, kad liberalai, kurie turetu visiap skatinti darnia regionu pletra, elgiasi priesingai-net sovietmeciu nematyti centralizacijos mastai. keista, zinant kad masiulis berods is klaipedos.
na, ir galiausiai apie masiulio poelgi. simonas zinoma dabar tikrai negali komentuoti, bet visagalis itnernetas issaugo informacija, ir kaip paskaitysit zemiau, dar nedirbdamas VNO simonas stebejosi masiulio kai kuriais veiksmais:
ŽIOPLAS SUTAPIMAS AR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ KARAS?
http://simonas.bartkus.lt/blog/tag/eligijus-masiulis/
Rytoj po vidurdienio Kauno oro uoste leisis pirmasis “airBaltic” lėktuvas iš Rygos. Ta proga, žurnalistus Kauno oro uostas kviečia Jus į naujo skrydžio atidarymo renginį, kuris vyks š.m. birželio 4 d., 12:15 val.
O kadangi dėmėsio aviacijai ir taip yra per daug, tai šiandien po pietų (16:22), E. Masiulis sukvietė oro uosto specialiąsias tarnybas pademonstruoti, kaip pasirengta likviduoti pavojingus aviacijos incidentus.
Kaip čia dabar išeina? Vilniaus oro uostas bando nukreipti visuomenės dėmesį nuo Kauno oro uosto? Ar susisiekimo ministras bando tyliai paslėpti žinią, kad Latvijos bendrovė daro dar vieną žingsnį, kad nacionalinis Lietuvos oro uostas persikeltų į Rygą? Ar žinia, kad antrame pagal dydį Lietuvos oro uoste skrydžių per savaitę padaugės beveik dvigubai yra nesvarbi, kad susisiekimo ministras neskiria jai dėmesio?
Aišku, greičiausiai tai tik paprasčiausias sutapimas. Bet tai dar prastesnis atsakymas, rodantis, kad susisiekimo sistema tūno gilioje pelkėje, kur paprasčiausias veiksmų koordinavimas – tolima siekiamybė …
–Citatos pabaiga–
Gerb ministre masiuli (jei skaitot si bloga), man atrodo, kad jusu valdymo metu istumet lietuvos aviacija i dar gilesne pelke, nes pagrindinis budas, kuriuo viliojate naujas aviakompanijas/marsrutus i sostines oro uosta-nugvelbiat is savu. Ar tai ir vadinasi liberalizmas? Nieko naujo nesugebeti sukurti, tik kopijuoti?
Siulau beje visiem nepritariantiem parasyti masiuliui asmeniskai i facebooka ar mailu.
Simonai, sorry kad panaudojau tavo bloga ir citata, bet tikrai pikta, nors ir to tikejausi. Nieko asmenisko pries pati neturiu, tu tik vykdai Susisiekimo ministerijos patvirtinta strategija. Ir be priekaistu.
apie Rail Baltica kalbam tik kroviniu kontekste – prie ko cia KUN ar VNO keleiviu kontekste… Rail Baltica keleiviu poziuriu yra, buvo ir bus slamstas su 80km/h max greiciu. Silpnu nervu zmonems geriau nevaziuoti.
Man dabar idomiau butu sulaukti tradiciniu kompaniju naujienu Vilniui :
– SAS , del Stockholm
– Lufthansa, del Munich, Berlin
– Aerflot/Rossiya – del St.Petersburg
– Turkish, del Istambul
– flyGeorgia, del Tbilisio
Amsterdam – nezinau is ko laukti, nebent airLituanica
Berlin – gal dar is airBerlin
bet, kip ir sios dienos Ryanair atveju, gauni naujienu is ten, is kur nelauki,
o to ko lauki, kaip ner taip ner (Istambul mano atveju) …
kokia čia kalba parašei? :D
sauktukui> ir vel „argumentuotai” papilstei, kaip ir visi pries tai vaitoje – pasapnavai apie kazkokius Masiulo ir Liberalu sajudzio slaptuosius protokolus, bandymus nukreipti demesi nuo tokio istorinio skrydzio kaip airBaltic atvykimas i KUN.
kas del geografijos – tamstos paminetu dvieju vietoviu mentalitetas nesiskiria. skaitom posta – visus netaip rasancius – iskart uzbanininti – panasiai, kaip visi ne violetinia yra pedofilai.
man tikrai gaila, kad turiu nusileisti diskusijose iki jusu lygio. galetumem kalbeti argumentais ir faktais (kaip kad cia diskutuoja kiti), bet kad jus nesuprantat, ka tie zodziai reiskia
zmogau, as tikrai nenoriu ir nesiruosiu „pakilti” iki tamstos lygio, kai reikia kitaip manancius visaip dergti, jei faktai ir argumentai yra tik tie, kurie tamstai atrodo geri.
uzbaninti as tamsta siuliau ne del to, kad tu kitaip galvoji, o del to, kaip tu elgiesi interneto erdveje. visi kitaip mastantys kvailiai, ypac visi is kauno. argumentacija apie kauno ir garliavos vienoda mentaliteta-tikrai mielai lauksim visi tamstos „faktu ir argumentu” siuo klausimu, atliktu ar skaitytu empiriniu tyrimu, gal dabar kaip tik doktorantura is sito rasai.
tikrai, bukim visi normalus, ar galima kalbetis vieni kitu neizeidziant, ar sis blogas skirtas tik tiems, kurie tiki, kad esi protingas tik tuo atveju, jei tiki, kad viskas lietuvoj turi buti vilniuje???
Mielas blogo skaitytojų rate,
jau daugiau nei 10 metų bloginimo nesu nė vieno ištrynęs komentaro ir nė vieno komentuotojo pasiuntęs į mažiau prižiūrimus interneto portalus komentatuojams :)
Tikiu, kad taip gyventi galime dar 10 metų, tačiau perspėjų į neargumentuotus kitų kolegų įžeidinėjimus ir aistringas ugis kas geriau „vilnius ar kaunas” reaguosiu juos trindamas ir išjungdamas.
Labai linkiu visiems pasisakinėti argumentais, o dar labiau kviečiu visus prieš rašant PERSKAITYTI kitų parašytus argumentus.
Simonai, ar teisingai skaiciuoju, kad Ryanair su 40 savaitiniu skrydziu vel ves daugiau keleiviu nei Wizz neturedami VNO bazes?
Laurynai, tiesiog mano mintys del „teisibes” ieskojimo, palaikau.
Karoli, taip šiai dienai „Ryanair” suplanavę 40 savaitinių skrydžių, o „Wizz Air” suplanavę 32 skrydžius. Tačiau, dabar, vasaros tvarkaraštyje, tas pats „Wizz Air” vykdo 40 savaitinių.
Man tai išvis keistas šitas ginčas dėl KUN ir VNO. Aišku, gaila išdurto KUN, bet kalbėti (ir svajoti) reikėtų ne apie tai, iš kurio oro uosto skraidys FR ir W6. Reikėtų svarstyti, ką daryti, kad Lietuvoje matytume KL, TK, AF, BA ar daugiau LH.
Šią savaitę buvau HEL ir VIE. Tai toks liūdesys paėmė grįžus į VNO įvertinus, kokias kompanijas ten mačiau. Visai kitas kokybės lygis, nei vieno pigiojo net nemačiau. Rankinio bagažo niekas net nesvėrė ir nematavo. Nepaprastai geras jausmas. O mes čia džiūgaujam, kad FR naują reisą atidarė.
Panadykime diskusija pakreipti kitu kampu. O kodel Vilnieciai negali tureti LCC, o kaunieciai gali. Taip gal buvo pradzioje tokia politika. Bet Vilniaus verslininkai sako irgi duokit mums daugiau turistu, duokit LCC. ka turi daryti SM sakyti ne LCC turistai tik i kauna gali skristi. Jus pasakysit, kad is Kuano jie gali atvaziuoti i Vilniu. Tai lygiai taip pat is Vilniaus jie gali atvaziuoti i Kauna. Taip gal buvo pradzioje tokia politika kad Kaunas labiausiai tinka LCC, taciau politika yra ne amzina ir keiciasi kaip ir visas gyvenimas.
Gaila Kauno, tačiau matyt Ryanair mato, kad toks maršrutų perkėlimas duoda finansinę naudą, todėl Kaune liko tai, kas tikrai neša pelną ir tai daro būtent Kaune, gaila, kad tų krypčių ne tiek jau daug, ypač kalbant apie žiemą. Taip pat ta pati ne kartą minėta 18-24 mėn. taisyklė.
Kaip ir keletui kitų, šiek tiek neramu dėl W6 ir RYR konkurencijos akis į akį, labai tikiuosi, kad tai nepasibaigs vieno iš vežėjų pasitraukimu, o vietos pakaks abiems ir veikla susibalansuos.
Iš teigiamos pusės, tikiuosi, kad Palangai pavyks galų gale prisivilioti kurį nors LLC bent jau keletui krypčių kitiems metams.
Beje, ar yra dar mažesnių RYR bazių nei šią žiemą bus KUN?
Gal kažkas iš komentatorių, labiausiai kreipiuosi į Vytautą, kuris sekdavo RYR veiksmus Kaune – gal pas ką likęs „Ryanair” praėjusios žiemos tvarkaraštis iš Kauno? Pas mus neišliko … Labiausiai domina, koks buvo žiemos „capacity” perkeltais maršrutais bei į LGW.
Beje, kažkas buvo užsiminęs, kad buvo svarstoma palikti Paphos ir žiemos sezonui, greičiausiai taip nebus irgi, jei jau pradėjo tvarkaraščius skelbti. Nebent, kaip ir dabar, Kipro bazės lėktuvu. Įdomu, koks užpildymas savaitinio reiso.
Beje, jau penktadieniškai ir ne taip jautriai žiūrėti į VNO ir KUN „konfliktą”, tai buvo idėja pastatyti vieną oro uostą Elektrėnuose kažkur :) Gal ginčų neliktų. O gal kaip tik, ir tie, ir anie būtų nepatenkinti :)
FlyGeorgia lektuvas jau Tbilisio oro uoste-
FlyGeorgia Delivery, Tbilisi airport Airbus 319
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=93654311
@Boeing – nu būkim biedni, bet teisingi. Čia taip pat, kaip klausimas, ką daryti, kad lietuviška minimali alga būtų ne 850 lt, o 850 eur. TK ateina, jūsų žiniai, o ką daryti dėl AF, KLM, BA – stengtis pritraukti investicijas iš tų valstybių, didinti verslo ryšius, ir galų gale apskritai kelti ekonomiką ir perkamąją galią Lietuvoje. Nuo Frankfurto čia skirtumai gana paprasti – nei Paryžius, nei Londonas, nei Amsterdamas nėra tokioje dėkingoje geografinėje padėtyje, kad ten susiformuotų tokio pajėgumo transferinis srautas, kaip Frankfurte – nes iš Lietuvos mažai kam reikia į kokią ten Ameriką, tad daugeliu atvejų iš šitų miestų gaunasi ilgesni skrydžiai. Praha, Varšuva, Viena yra irgi dėkingoje padėtyje, ten irgi transferai formuotis gali.
Taip kad džiaukimės tuo augimu ir nevarykime dievo į medį. Žinoma, nereikia užmigti ant laurų. Bet viskam savas laikas.
FlyGeorgia airbusui tik pusketvirtų metų o anksčiau priklausė Armavia’i.
Simonai, štai paskutinės žiemos vaizdas:
http://i45.tinypic.com/vpgu1y.jpg
smulkių pataisymu po to buvo, bet iš esmės čia teisingas variantas.
Iš VNO ir KUN kartu paveikslo, tai ateinančią žiemą:
Londonas – 25 skrydžiai, vietoje 29 praėjusią žiemą;
Oslas – 9 skrydžiai, vietoje 7 skrydžių;
Dublinas – 8 skrydžiai, vietoje 10 skrydžių.
Iš viso skrydžių į UK, neįtraukiant Londono:
Pernai žiemą: 13 skrydžių, šią žiemą – 10 skrydžių.
Viskas logiška. Jaučiamas po truputį lėtėjimas apsukų srauto iš Lietuvos į UK, tai turbūt gerai, kad aviakompanijos užbėga už akių su „capacity” pokyčiais.
Sunku net skaityti tas nesąmones „Kaunas prieš Vilnių”… Aš ir už „Žalgirį” sergu kai ne su „Lietuvos rytu” žaidžia, ir už KUN džiaugiuosi, kai kokią naują kryptį atidaro, ir arenos didelės bei gražios nepavydžiu, anei finalo EuroBasket’o, „mcferrino” ar „red hot chily pepers”… toks vaizdas, kad vilniečiams Kaunas daug arčiau nei kauniečiams Vilnius :)
„Ryanair“ nesulaikė dosni Kauno valdžios ranka
http://www.lrytas.lt/-13433835571341427117-ryanair-nesulaikė-dosni-kauno-valdžios-ranka.htm
Yra ir blaiviai mąstančių –
Vienas opozicijos Kauno miesto taryboje lyderių Gintautas Labanauskas teigė abejojantis, ar „Ryanair“ pasitraukimas susijęs su politinėmis aplinkybėmis.
„Blogam šokėjui vis kas nors trukdo. Nemanau, kad Susisiekimo ministerija specialiai darė kažką tokio, kad pakenktų Kaunui. Tai juokinga sąmokslo teorija. Visų pirma, pigių skrydžių bendrovė yra verslininkai ir renkasi tą oro uostą, kuris apsimoka. Ir nežinau, ar meras A. Kupčinskas padarė viską, kad airių bendrovė liktų Kaune. Galbūt reikėjo kooperuoti skrydžių paslaugas su Vilniaus oro uostu, o ne konkuruoti“, – kalbėjo miesto tarybos narys G. Labanauskas.
Kaunas mokejo 7mln. vien ,kad is KUN skraidytu .Vilniuje jokiu pinigu jie negauna ,tai kokia cia Masiulio ranka.tai atvirksciai galima kaltinti Kauna,kad niek is ten net nebutu skrist pradeje jei ne tie 7mln.
Vilnius uz Kauna 2x didesnis,ir perkamoji galia didesne pas Vilniecius,o apie atvykstamaji turizma is vis be zodziu ,gal 5-6x didesnis minimum.Apie kokius samokslus kalbama
Situacija panašėja į TE/BT konkurencijos laikus. Pats J. Varadi interviu yra sakęs, kad kainų karas įmanomas, bet laikinas. Šiaurės Anglija ir Norvegija yra kryptys su per didele pasiūla. Kur pešasi KUN ir VNO laimi RIX…
nedidelis pastebejimas – RIX paskutiniu metu tik pralaimi. VNO ir KUN pestyniu oficialiu nebuvo, nes vienas is ju turejo ir tures naturalu prioriteta budamas oro uostu sostineje su visais privalumais, kuriuos isvardino Marius.
O kaip su Škotija bus, gal bet wizz susimils iš LPL varganas 165 mylias šiauriau perkelt…
Belieka pasveikinti su plano igyvendinimu. Ir apgailestauti, kad nei Lietuva, nei SM neturi vizijos, o viskas remiasi i trumpalaikius tikslus.
jau yra pardavime bilietai perkeltose kryptyse
Kiek nesutinku .Ryanair skraidys 14 krypciu ,ne 13.Na galima sakyti Luton ir Stansted abu yra Londonas.Bet ziurint is kitos puses Lutono miestas 200 000gyventoju,kaip Eindhovenas ar dar nemazai kitu VNO krypciu.
Mariau, jau atskyrus LTN ir STN į atskiras kryptis gaunasi 13 krypčių :)
o šiaip, darėm tyrimą – skrendančių į LTN 98% galutinis tikslas yra kiti ne Lutonas, o Londono rajonai.
As Ryanair paziurejau tai suskaiciavau 14,todel ir buvo pirma mintis Londonus sudejo,bet dabar pasitikslinau ten 2 Romos yra:).
Del skaiciu tai tikrai nustebino 98%,na tikejausi bent 10% i Lutona skrenda.Ten ir Lietuviu nemazai yra,teko buti sveciuose pas draugu,kalbejom ta tema.
Labai gaila, kad daliai vilniečių į Lietuvą nusispjauti, kad tik Vilnius klestėtų, nesvarbu kieno sąskaita. Darom iš Vilniaus Maskvą? Darom… O iš Vilniaus oro uosto pažadu neskristi nė vienu LCC reisu, geriau jau patirsiu daugiau nepatogumų ir važiuosiu į Rygą ar Varšuvą. O šiaip pasilieku teisę pirmadienį kreiptis į policiją su pareiškimu dėl nesantaikos kurstymo, jei Lol ir klaustukas oficialiai čia neatsiprašys įžeistų jų pasisakymų.
@Simonas – net 98% į Londoną? Kažkaip galvojau didesnis procentas važiuoja į kitą pusę – iš Lutono į visokius Oksfordus, Koventrius ir kitus miestus neblogas susisiekimas. O plius dar ir savarankiški jungimai.
Tomai,sekmės.
/ar bus kompensacijos gyvenantiems netoli oro uosto? [retorinis toks]
Sprendžiant iš informacijos RYR puslapyje skrydžiai į Fiumicijo iš VNO bus vykdomi tik savaitę, t.y. nuo Rugsėjo 24 iki Spalio 2? Po to grįš į Ciampino. Kažkokie darbai oro uoste?
Rome Ciampino Airport that the airport will be closed from September 24 to October 2 2012 due to runways maintenance.
Ir Vilnius, ir Kaunas yra gražūs miestai, kuriems, miestų tarpe, lygių Lietuvoje nėra daugybe prasmių.
Tačiau vienas dalykas yra krašto įdomumas, kitas – populiarumas tarp turistų. Kaip rašiau komentaruose po praeitu blogo įrašu pagal http://www.truelithuania.com lankytojų duomenis – ieškodami internete angliškos informacijos apie Lietuvą žmonės dažniau ieško informacijos ne tik apie Vilnių, bet ir apie Kryžių kalną, Palangą, Klaipėdą, Druskininkus, Trakus, Kuršių neriją ir tik tuomet apie Kauną.
Kodėl? Yra įvairių priežasčių. Vilnius turi sąsajas su lenkais ir žydais, Klaipėda ir Kuršių nerija – su vokiečiais. Trakai arti Vilniui, kad galėtų būti vienos dienos ekskursija. Druskininkai ir Palanga – kurortai. Kryžių kalnas ir Kuršių nerija – labai unikalūs objektai.
Nemanau, kad to negalima pakeisti, bet tai nėra lengva. Be abejo, oro linijos intereso tą keisti neturi, tai gali būti tik regionų interesas.
Būtų įdomu palyginti kaip pasikeitė domėjimasis Kaunu per pastaruosius metus, kai Ryanair ten skraidė (ypač reliatyvus, t.y. palyginus su Vilniumi, Klaipėda). Jei kas turite kokią nors susijusią statistiką – pasidalinkite.
O šiaip situacija buvo tokia: kai Ryanair pradėjo skraidyti į Kauną Vilniaus oro uoste buvo visai kitoks požiūris, kitokia vadyba. Jeigu tada būtų buvusi dabartinė situacija, matyt Ryanair ir būtų ėmusi skraidyti į VNO.
Kas naudingiau valstybei – galima vertinti įvairiai. Jeigu skrydžiais į VNO atskris daugiau/mokesnių užsieniečių (o panašu, kad taip bus), tai šie skrydžiai naudingesni ekonomikai Lietuvos mastu. Jeigu skrenda daugiau vietinių, reiškia ir vietiniams patogesnis toks reisas.
Kas dėl regionų vystymo, gaila, kad atotrūkis didėja. Bet atotrūkis turėtų būti mažinamas ne replikuojant tą pačią infrastruktūrą visur (100 km – tikrai mažas atstumas, kad nuvažiuoti iki oro uosto). Tai labai brangus sprendimas ne tik pastatymui, bet ir išlaikymui.
XXI a. atotrūkis turi būti mažinamas pigiau ir veiksmingiau:
a)Vystant elektroninę sferą, kad kuo daugiau reikalų, plačiąja prasme, būtų galima tvarkyti neakivaizdžiai.
b)Vystant vietinį susisiekimą (pvz. traukiniai) – ne „iš visur į visur”, bet „iš visur į kelis persėdimo centrus” (taip daug efektyviau). Tas susisiekimas turėtų būti daromas kuo greitesnis, dažnesnis, punktualesnis, aiškesnis ir pigesnis (ką leistų masto ekonomija).
Jau šiandien net gyvendamas gūdžiausiame kaime dėka interneto, automobilizacijos gali jaustis mažiau atitrūkęs nuo gyvenimo nei prieš 10 metų, ką jau kalbėti 20 metų ar kokius 1900 m. Tas procesas manau tęsis ir jį valdžia turi skatinti. Jau dabar technologinės galimybės toli pralenkia ką su jomis, pvz. leidžia daryti įstatymai administracinėje sferoje.
Del idomumo:) Kaip vakar,vel rekordas:)
Perkėlimas atitinka Ryanair strategiją. Kuo Kaunas geresnis už Gironą? Juk džiaugėmės, kai pradėjo iš Lietuvos skraidyti tiesiai į Barseloną. Taip pat Vidurio Lietuvos socialinių problemų sprendimas ne Kauno rajono savivaldybės reikalas. Bedarbių, studentų, vagių išvežimu turėtų rūpintis socialinių reikalų ir darbo, teisingumo ministerijos.
Gaila, nes perkeliama iš Kauno Lietuvos oro uosto į Vilniaus Vilniaus oro uostą. Iš tiesų, KUN arčiau vilniečiams, nei VNO kauniečiams, nes VNO pasiekiamumas orientuotas tik į vilniečius. Žinoma, yra taksi, atskridus su kokiu SAS ar LH papildomi keli šimtai litų nedaug reiškia, bet pritraukiant LCC kontingentą, pasiekiamumą reikėtų gerinti.
@RamunasS – pastačius senamiesčio aplinkkelį (Tūkstantmečio g.) nėra prastas susisiekimas su VNO kauniečiams – iš tikrųjų iš Vilniaus centro į Karmėlavą atstumas toks pats, kaip ir iš Kauno centro į VNO, nes KUN atveju dar tenka pavažiuoti Karmėlavos link.
O viešąjį transportą be abejo reikia VNO gerinti.
Fly Georgia brings first AIRBUS to Georgia
http://en.trend.az/regions/scaucasus/georgia/2051254.html
nera nieko linksmiau, kaip atsizegnotojai nuo VNO. kaip nekeista, zmonem is Vilniaus KUN buvo ir yra normali keliones tarpine stotele – neteko girdeti ne vieno besiskundziancio, kad tenka vaziuoti i KUN, nes nori kazkur skristi. Tuo tarpu Lietuvos sirdies elitui uz VNO baisiau nebuna. ka dar naujo sugalvosit? skriskit visur per Maskva – juk toki verslo skrydi turit.
Na, vilniečiams į KUN važiuoti tenka arba Ollexo busiukais, arba traukiniu valandą, tada su autobusu dar 40 min, kai tuo tarpu į VNO galima atvykti iš esmės traukiniu: reikia tiesiog sykį pakeisti traukinį Vilniuje, trukmė 1h 7min. Tad nereik fantazuoti apie geresnį KUN pasiekiamumą – aš esu atsisakęs savaitgalinės kelionės, nes buvo nepatogu pasiekti KUN.
Mariau, ne, rekordo nebuvo. Manau dar šansas pagerinti šių metų rekordą bus tik rugpjūčio pabaigoje/rugsėjo pradžioje. Dabar liepai persiritus į antrą pusę dienos vidurkis jau šiek tiek krenta, nes visiškai sustoja verslas, be to, geriems orams atėjus šiek tiek pakrenta ir Viduržemio jūros reisai.
siaip jau kauno ir vilniaus oro uostu pasiekiamumas patogumo prasme vienodas (kalbant apie vaziavima is vno kaunieciam ir is kun vilnieciam). abiem atvejais yra arba traukinys miesto autobusas (dar traukinys su persedimu viliniaus atveju) arba autobusas miesto autobusas. na dar kauno oro uosto atveju yra shuttle busas is vilniaus, tokio is kauno i vno nera. bet aisku, viskas kas yra greit bus „buvo”, nes niekad nebus rentabilu laikyti visa sita struktura del keturiu krypciu. o kiek darbo vietu (ypac tiesioginiu) dings del sito ivykio, tai dar nieks neskaiciavo (turiu galvoje oro uoste isikurusiose imonese).
Įdomu, kokia situacija bus kitais metais su Ryanair poilsinėmis kryptimis? Bus grąžintas antras lėktuvas Kaunui? Gal įsikurs bazė Vilniuje? Ar apskritai pasirodė, kad nepasimoka skraidyti į visokias Maltas, Maljorkas ir Kiprus?
na mano spejimas butu kad kauno bazei ir apskritai ryanairui kaune,bent kol valdzioj yra dabartinis ministras, dedamas taskas. tos 4 kryptys tiesiog yra paliktos laikinai arba pasiteisinimui, kad nesukelti per didelio erzelio.
ryanair, steigdamas baze, turbut pasirase sutarti su oro uostu, kur numate, kiek keleiviu isipareigoja pervezti (man kakzaip atminty figuruoja skaicius 800 tukst. bet nesu tikras). zinoma, tokiu atveju reikes ja perziureti, nes nemanau kad su 4 reisais jie padarys tuos 800k. klausimas, kas is dabartiniu oro uostu darbuotoju sutiktu ja pasirasyti. gal tai ir buvo direktoriaus pasitraukimo priezastis, bet cia grynai mano asmenines spekuliacijos.
bent as tikrai nematau tikslo laikyti veikianti oro uosta del keturiu krypciu. nematau ir kodel apskritai reikejo i ta oro uosta investuoti.
as tai isivaizduociau toki tolimesni scenariju: ryr visai traukiasi is kauno, ir atidaro keleta reisu is palangos. beje, tai butu ir ministro, kaip klaipediecio, interesas. kauna dabartinej situacijai galima uzkonservuoti, nematau prasmes laikyti oro uosta veikianti del keturiu skrydziu. nesupraskit neteisingai, as esu uz kauno pletra, bet su dabartine politika nematau tam sansu.
Liks tas Londonas tikrai liks KUN.Net jie ir atsiras PLQ Londonas ir visa Vakaru Lietuva is ten skris,vis vien liks LOndonas KUN .Labai jau daug is Kauno krasto Londone gyvena,Ryanair tikrai neatsisakys pelningu reisu.Dabar kai Lutonas perkeliamas i Vilnius,likes Stanstedo reisas bus dar pelningesnis Ryanairui.
@pliumbum. Turbūt bus svarbūs du pagrindiniai faktoriai: šio sezono rezultatai ir atskirų šalių sutikimas mokėti už „reklamą”. Štai šiemet FR aktyviai reklamavo Maltą ir reisai į šią šalį iš KUN tikrai buvo labai sėkmingi. Bet vis tik sąrašo viršūnėje buvo Graikijos salos.
Žmonės, ypač iš Kauno, noriu informuoti kad iš ryto oro uostas dar teikia ir kitokias paslaugas apart vienos pastarosiomis dienomis minimos ak. Suprantu kad Jums neišaiškinsiu nei aš nei žmonės kuriuos čia gerbiate, bet dabar imkime pvz.: Kauno oro uostas atsidarė tikrai ne dėl vienos europinės ak, įsivaizduojate Kaune yra ir kitų ak!!! Visokie nuviliojimai, na nežinau, tikriausiai išsisaugokite iCloud notes savo komentarus ir po penkerių metų persiskaitykite. Galų gale jeigu kas būtų ką nors nuvilioję, tai Jūs ir esate kalti kad nesugebėjote suteikti to ką suteikė VNO. Tikriausiai dabar galvojate kad Jūs neturite galimybių suteikti tai ką suteikia Vilnius, (turistų srautas, verslo centras ir t.t.) tai būtent ir kaltinkite savo ir tik savo, o ne Vilniaus įstaigas, kad jos nesugeba taip kaip Vilnius. Ačiū už dėmesį.
miestai.net vyksta diskusija ir teigiama, kad Ryanair perėjo į Vinių, nes Ryanair mokama už reklamą per „Recharge in Vilnius”, kiek tame teisybės?
Šį rytą „Ryanair” paskelbė finansinius rezultatus už 1 ketvirtį – pagal jų kalendorių 1 ketvirtis yra balandis-birželis.
Keleivių srautas augo 6%;
Pajamos augo 11%;
Pelnas krito 29%.
Srautas auga nedideliu tempu, vidutinė kaina kyla, tačiau vidutinės kainos kilimas yra mažesnis negu kaštų kilimas.
prie to pačio
Air France-KLM
The Franco-Dutch carrier lost 895m euros ($1.1bn, £700m) in the three months to June, against a 197m euro loss a year earlier.
http://www.bbc.co.uk/news/business-19044334
Del Air France-KLM kas idomu, kad minuse sedi tik AF – KLM, kiek pamenu, pelninga
FlyGeorgia pranesimas:
Dear friends, guests and FlyGeorgia customers …
On behalf of FlyGeorgia Airlines, we would like to announce that our first flight to Batumi will be conducted on Friday, August 3rd 2012, at 8 o’clock in the evening. You can purchase your ticket by calling to our Call Center at (995 32) 271 00 00. Please feel free to ask our agents any questions, we will be glad to help you. Waiting for you on board. FlyGeorgia wishes you a pleasant flight
bent jau pagal wikipedia, tai is esmes visos neperkeltos i VNO kryptys tampa seasonal :
Alicante, Birmingahm, Kos, London-Gatwick, Malta, Palma de Mallorca, Paphos, Rhodes, Stockholm-Skavsta, Tampere
Na, vikipediją pildo kas nori :)
Dėl „AirFrance/KLM” – įsiskaičius giliau, tai jų nuostolis yra ne iš „operating” veiklos, o labiau iš finansinių įrankių naudojimo ir vienkartiniai kaštai vykdant restruktūrizaciją. Jeigu žiūrėti į „operating loss”, tai ji sumažėjo nuo 145 mln. EUR iki 66 mln. EUR – ir viršijo lūkesčius.
AirFrance/KLM loadfactor, beje, pakilo iki 82.2% – aukštas lygis.
Na, o pagal lūkesčius, tai šiandien AirFrance/KLM akcijos kilo 5%, o „Ryanair” akcijos krito 2.8%.
„AirFrance/KLM” transformavosi visiškai į finansiškai vieną organizaciją ir nebeįmanoma palyginti AirFrance ir KLM tarpusavyje.
Taip pildo kas nori.Bet tos kryptys ir nebuvo Full Year.Tai manyciau butu paskelbta,kad sekasi gerai todel skrisime ir ziema.Ar ne taip? :)
Siaip nuo pavasario nemazi sansai,kad ir Skavska VNO bus.Butu neblogai Svedija turet:)
statement’a apie KLM pelna ir AF nuostoli paemiau is to pacio BBC pranesimo tik per televizija. buvo kalbinti kazkas is Flight Global ir dar vienos kompanijos ir jei neklystu, minejo, kad AF-KLM nuostoli nesa tik AF
Šiek tiek Didžiosios Britanijos tarptautinių skrydžių statistikos,kur paminėta ir Lietuva:
http://www.anna.aero/2012/07/26/uk-international-traffic-up-1-3pc-in-first-half-of-2012/
Gal kas žinote apie Rygos oro uosto wikipedijoje paskelbtas Ryanairo naujas kryptis į Bremeną, Shanoną, Edinburgą ir Birminghamą. Ryanairo tinklapyje apie šiuos planus informacijos nerandu.
Tadai, RIX-BRE grįžta nuo lapkričio 3x weekly, jau yra pardavimuose. Kiti kol kas „rumours” stadijoje.
@Tadas – į Bremeną bilietai jau kuris laikas parduodami. Dėl kitų manau paaiškės per kelias dienas.
Simonai kas ryte buvo su SU 2109.
Išvykimo laikas: 05:00
Patikslintas Išvykimo laikas: 02:00
Kaip supratau reisas atidedamas vos ne parai laiko…
VNO sulauke bausmes uz reisu pavogima is KUN? http://www.lrytas.lt/-13436583601341506141-dėl-audros-iš-vilniaus-oro-uosto-nekyla-lėktuvai.htm
na taip,o RIX ir Airbaltic is vis degs pragare:))))) Nes jei ne Airbaltic dempingas ir isskirtines salygos RIX,nebut subankrutaves FlyLAL.Tada gal but mes turetumem didziausia Airport Baltijos Salyse ir visi Latviai per VNO skristu.
Ai nu Ryga didesne nei Vilniu,ai ten turistu daugiau,ai ten verslo daugiau.Bet visvien jie nuo musu „pavoge” :))))
Jauciu sandelyje dezes krauni,kad toks mastymas:)))
Net jei ir džiaugiamės pamatę galbūt pirmą kvailesnį už save komentuotoją, nepamirškim, kad šiame bloge asmeniškumų vengiama. Juo labiau, kad užimamos pareigos absoličia dauguma atvejų (išskyrus „insider’ius”) nieko nerodo apie kompetenciją aviacijos srityje.
@Marius
Tamstai reikėtų rašyti su lietuviškoma raidėm (kas yra įprasta blog’e) ir aiškiau reikšti mintis. Tavo pranešimai dažnai pasižymi netvarkingai sudėliotomis mintimis. Sekantį kartą nesupratęs sarkazmo bent „putosies” ir pyksi gražiau :)
Аудитированные убытки airBaltic в 2011 году составили 83,6 млн Ls
http://biznes.delfi.lv/bnews/auditirovannye-ubytki-airbaltic-v-2011-godu-sostavili-836-mln-ls.d?id=42551012
Mariau, manau, kad butu labai gerai turet is VNO ir butent is VNO, ne is kitur, gink Dieve, tiesioginius reisus 3 k per diena i Sidneju, 6 kartus i Cikaga, 10 kartu i Niujorka, gal dar i Johanesburga kokius 2 kartus per diena. Tai iskeltu VNO i paciu geriausiu pasaulio oro uostu sarasa, o gausiai plustantys turistai pilnai uzpildytu VILNIAUS viesbucius. Ilgai nelaukus Vilniuje isikurtu net 7 zvaigzduciu viesbuciai. Vilnius suklestetu, neliktu jokiu skolu. Gal kai kas kas paklaus – „o kaip Lietuva”? Baikit, ponai, kokia dar Lietuva, Vilnius ir yra tikroji Lietuva, o visus kitus, gyvenan2ius kitur, reikia pamirsti, jie neverti gyventi. Beda, kad kazkokia Europos Sajunga savo tvarka ivede, kitu atveju butu galima tuos nevekslas pasiusti i duju kameras.
Šiek tiek nutolsiu nuo VNO ir KUN priešpriešos ir sarkazmo pliūpsnių. Grįžtant ties Wizz ir RYR konkurencija Vilniuje, panašu, kad Ryanair su 40 savaitinių skrydžių siūlys 7560 kėdžių į/iš VNO – lygiai tiek pat kiek galėtų pasiūlyt Wizz su maksimaliu 42 savaitinių skrydžiu kiekiu.
simonai, ar butu galima suzinoti, koks bus kedziu santykis ziemos sezonu tarp LCC ir klasikiniu kompaniju? ar (prireikus) del to bus perziurima vno strategija? (nes buvo numatyta, kad vno lcc gali sudaryti iki 40 proc.).
OT
Boeing 787s under investigation after ‘engine issue’ on runway
http://www.chicagotribune.com/news/sns-la-fi-boeing-dreamliner-20120730,0,5861519.story
ziuriu, vis tiek kai kuriems sunku suvokti, kad Ryanair, kaip ir bet kuriai kitai kompanijai, apsimoka teikti paslaugas ten, kur jas geriausiai perka – toliau sekmingai svaiciojam, kas yra „visa Lietuva” ir kaip niekas neatsizvelgia i jos poreikius.
gal iskelkim Ryanair ultimatuma – grazinti skrydzius i KUN, prideti skrydziu is PLQ bei SQQ arba nesdintis lauk?
jau isivaizduoju, kaip viena „visa Katalonija” verke, kad neatsizvelgiama i jos poreikius, kai Ryanair eme perkelineti skrydzius is GRO i BCN, o kita (irgi) „visa Katalonija” raudojo del skrydziu perkelimo is REU i BCN…
Jei viskas priklausytų vien nuo verslo veiksnių, turbūt niekas ir neburnotų, nes tas perkėlimas būtų naudingas ne tik Ryanair, bet ir skrendantiesiems. Na, kaip rinkos ekonomikoje. Problemos prasideda tada, kai atsiranda rinkos iškraipymai. Šiuo atveju – susiję su valstybės reguliavimu ir išskirtine parama vienam iš oro uostų.
Populiariai temai apie Ryanair ir Comac:
Ryanair has no interest in buying more planes at the prices on offer from Boeing Co. (BA), Millar said, adding that the U.S. company has “sold lots of aircraft to people who have no money.”
The Irish carrier is continuing to work with Commercial Aircraft Corp. of China, which is developing the C919 jet, though there’s no prospect of an order soon, the executive said.
“We’re helping them out,” he said. “But it’s a long way off. You are talking towards the end of this decade.”
„Ryanair“ keliasi į Vilnių: Kauno oro uosto augimas baigtas?
http://www.technologijos.lt/n/technologijos/lektuvai_ir_aviacija/S-27386/straipsnis?name=S-27386&l=2&p=1
Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas penktadienį Kauno radijo stotyje „Tau“ neigiamai įvertino „Ryanair“ sprendimą mažinti skrydžių skaičių iš jo valdomo miesto oro uosto.
„Mano žiniomis, buvo skirta 24 mln. litų „Recharge in Vilnius“ programai, per kurią buvo viliojamos kompanijos „Ryanair“ ir „Wizzair“, – teigė meras.
Kauno vadovas paminėjo, kad būtent tokia politika ir galėjo turėti įtakos dėl Kauno oro uosto direktoriaus Arijano Šliupo pasitraukimo iš pareigų.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas ryšiams su visuomene Martynas Čerkauskas neigia Kauno mero išsakytus kaltinimus ministerijai. „Kauno meras jau ne pirmą kartą skleidžia melagingą informaciją apie 24 mln. litų ir oro bendrovių viliojimą pinigais į Vilniaus oro uostą. Noriu užtikrinti, kad nei Vilniaus oro uostas, nei valstybė finansiškai neremia nei vienos oro kompanijos“, – teigė jis.
Teliko sulaukti RYR lektuvu salone reklamos Recharge in Vilnius …… . Kuri kainuos koki 10 mln …. :) tai ne parama, o tik turizmo skatinimo programa …
Tikėkimės, kad po rinkimų susiklostys palanki situacija ir A.Šliupas taps susisiekimo ministru. Tegul dirba profesionalai, o ne politikai!
o Wizzairui irgi SM moka?:))))
Beje klausimas Wizzair ziema nemazins skrydziu? Bent jau i Londona tai tikrai per daug,o ka jau kalbet kai dasides Ryanair(Lutonas)
airBaltic losses reach LVL 83.6 mln in 2011. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=60690
Rugpjucio 8d Vilnius to Reykjavik Fully Booked .Gal koks renginys ar pan,na aisku ir taip gali uzpildytas buti.Bet kokiu atveju geriau nebuna:))
Kas buvo įdomu vakar, kai WOW Air atskrido į KEF iš KUN (aš kaip tik su SAS atskridau tuo metu), kad daug buvo girdėti latviškų, rusiškų balsų, o pačių lietuvių ne tiek ir daug. Matyt tokie egzotiški reisai pritraukia neblogai iš aplinkinių metropolijų.
Riga airport short of 10.6% of passengers
http://bnn-news.com/riga-airport-short-10-6-passengers-70421
Riga airport serviced 1 291.9 thousand passengers in the second quarter of 2012, which is by 10.6% less than in the same period of 2011.
to Justinas
o kodel nesirinkai direct flight,ar tu gal ne is Lietuvos skridai?
2Marius: atgal skrydžio data kita, o kombinuoti du one-way nenorėjau, tiesą sakant ir kainos prasme labai panašiai. Dieną prieš perkant SAS arba Finnair apie 2000 Lt, one way buvo virš 200 EUR. Be to, iki VNO man 7 min automobiliu, o iki KUN expressu, kuris dar važiuos netinkamu laiku – 2h. Sudėjus laiką, bagažo mokestį (net nežiūrėjau ar yra toks pas WOW) tas KUN-KEF skrydis tampa nekonkurencingu su SASo VNO-CPH-OSL-KEF. Aj, last but not the least – SAS duoda taškų, ir jaučiu, kad šiemet silveris bus pasiektas.
„Ryanair“ taupys greičiau išlaipindama keleivius
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-taupys-greiciau-islaipindama-keleivius.d?id=59218987
2 Justinas: Welcome to the club.
Lithuanian citizens can go to Kirghizia without visa. http://www.baltic-course.com/eng/baltic_states_cis/?doc=60729. When LLC Ryan will fly from VNO to FRU (Bishkek) or ALTYN AVIA FRU-VNO?
@Jevgenij – 2012 07 30, 16:41
Nežinau, kas buvo atsitikę, bet vakar vakare VNO du Aeroflot lėktuvai stovėjo. Maniau, kad Sukhoi sugedo dėl, bet lyg abu A319 buvo
Estonian Air: за счет одного лишь эстонского рынка нам не выжить
http://rus.delfi.ee/daily/business/estonian-air-za-schet-odnogo-lish-estonskogo-rynka-nam-ne-vyzhit.d?id=64754162
Obs. – NEVER.
Riga
July 2012 statistics
512.059 passengers
(vs 567.982 July 2011)
Krenta zymiai ryga
Pas RIX minusas apie 11%.Smalsu,laukiam VNO,TLL,PLQ.Manau Liepa kaip ir Birzeli busim auksciau uz TLL:).Cia kelias dienas anksciau kazkas rase ,kad po Ryanair jau kitais metais aplenksim TLL.Tai kad jau ir siais metais aplenksim,jie metus startavo gerai dabar siek tiek VNO geriaus sekas,zinant kad 2paskutinius 2012 men dar daugiau Ryanair dasides VNO,o TLL atvirksciai Estonian mazina apsukas ir t.t.
@Marius- jei neklystu,skirtumas Tarp VNO ir TLL kažkur apie 85tūkst.,taigi šiemet aplenkti nelabai įmanoma.
To Deivis
be Liepos menesio skirtumas 85 675, vien birzeli VNO skrido 3 146 keleiviu daugiau.Kas leidzia tiketis ir toliau kiekeviena menesi daugiau keleiviu VNO.Kaip jau ir minejau Estonian pradejo mazinti skrydzius tai skirtumas turetu net padideti ir metu pabaigoje nuo Lapkricio Ryanair papildys ,perkeltomis kryptimis.Kas turetu dadeti apie 50 tukst keleiviu papildomai jau siemet(per du menesius Lapkriti,Gruodi).Taigi manau ne vargu ar aplenksim,o beveik garantuotai aplenksim:).
@Deivis Taip, kad aplenkt siemet Talina reiketu per likusius sesis menesius lenkt po 14 000, o praeita menesi aplenkem 3000 keleiviu, taip kad matyt siunkiai siemet bepavyks.
Laukiam Simono skaiciu …
Jei iš banko pavogsi milijoną ir tavęs nesupakuos, tai žymiai pagerinsi savo gyvenimą ilgam laikui. Taip ir čia – jei jau šildys pavogti reisai, tai pralenksit jūs tą Taliną, pralenksit.
Liepos mėn. VNO:
236 029 keleiviai – augimas 27%;
2732 skrydžiai – augimas 6,5%.
„Dar didesnis karpymas palies Talino oro uostą, kur “Ryanair” krypčių sumažės iki 3-5 nuo dešimties” cia Simono Blog
Ir dar „Taip pat dėl oro parko atnaujinimo nuo spalio vidurio iki pavasario keleiviai nebus skraidinami į Londoną”
DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://verslas.delfi.lt/automoto/estonian-air-mazina-skrydziu-skaiciu-ir-atleidzia-darbuotojus.d?id=59161113#ixzz22IIEdSMP
Na tikrai suskaiciuosit:)))
Įdomu, jog čarteriai ir reguliarieji reisai liepą augo vienodu tempu.
Atmetus „hub” efektą ir transferinį srautą iš Latvijos ir Estijos, čarteriai vis tiek augo 8%.
„Ryanair” netiesiogiai informavo, kad prekyboje paskelbti visi esami skrydžiai, kurie planuojami žiemos tvarkaraščiui, prekyboje nėra tik naujų būsimų maršrutų ir bazių. T.y. taip galima suprasti, jog jeigu prekyboje nėra esamo maršruto, reiškia žiemą nebus vykdomas. Pagal taip išeina, jog Taline žiemai lieka trys maršrutai – RYG, LTN ir BGY; viso 8x weekly.
Skavsta, Hahnas, Weeze, Brėmenas, Dublinas, Skavsta turėtų būt uždaromi, Manchester ir Girona buvo skelbti kaip „seasonal”.
Gal galite pasakyti, kas į/iš Vilniaus skraido su BeA ATP turbopropeleriniu lėktuvu? Ačiū.
Simonai,kaip Airbaltic reikalai .As del VNO/RIX ir koks Load.Smalsu jau daugmaz stabilizavosi ar tendencija blogyn ir blogyn
Kiek žinau,su Bae ATP skraido Atlantic Airways,kuri skraidina DHL krovinius iš/į VNO.Beje,ar Aviavilsa dar dirba?
Kas įdomu dėl Easyjet, jie spalį pradeda skraidyti į Gatvika is Talino, taciau uzdaro Lutona ir Liverpuli
Mariau, liepą srautas VNO-RIX krito 7%. Pirmą pusmetį vidutiniškai krisdavo 14% per mėnesį, tai sunku pasakyti iš vieno mėnesio rezutato, kokia tolimesnė tendencija.
@Skytomas – Simonas pataisys jei klystu, bet seniau su ATP skraidydavo Atlantic Airlines į/iš Leipcigą, regis už DHL vietoje Aviavilsos antanukų.
Aisku.Dekui.
Taip,tiesa , vienas menuo sezono metu nelabai ka parodo.Yra ir kiti faktoriai,pvz jei atvyksta daugiau keliautoju i VNO(o i Vilniu siais metais daugiau,kaip Statistikos Dep. skelbia) tai tokiu atveju isvis sunku kazka ir izvelgti,auga ar krenta.Gi jei visos tam tikros rinkos augimas yra didesnis ,nei vienos kompanijos ,tai daznais atvejais kaip ir kritimas traktuojamas.Bet tiesa tai ,kad vienas ar du menesiai nelabai ka pasako .Gale metu bus matyt:)
Skytomas, Deivi ir kt., taip „Atlantic Airlines” skraido į Leipcigą. Dažną dieną krovininiai netelpa tai būna dar antras per dieną „Exin” skrydis iš Leipcigo per Gdanską.
„Aviavilsa” reguliarių krovininių reisų neturi, tik ad-hoc čarterius šiuo metu.
WIkipedia rašo, kad Aer Lingus nutraukia skrydžius į Dubliną. Čia tiesa?
Kauno oro uostui laikinai vadovaus J.Baltrušaitytė
http://www.aviasistemos.lt/kauno-oro-uostui-laikinai-vadovaus-j-baltrusaityte/
Turimų šaltinių teigimu, A.Šliupas karjerą ketina tęsti transporto ir logistikos bendrovėje “Hoptrans”.
„Aer Lingus” žiemą ketina tęsti skrydžius į Dubliną. Wikipedia autorius supainiojo, matyt, jog re-schedulinant skrydį kelioms savaitėms jis buvo dingęs iš „Amadeus”.
„Aer Lingus” žiemą planuoja skraidyti 2x weekly, trečiadieniais ir sekmadieniais, rytinis „rotation”.
@Simonas – kad ir jų puslapyje pardavimuose po sausio 13 nebėra. Ir taip ir rašo, kad nebus.
Ryanair threatens to pull out of Cyprus
Ryanair is threatening to cancel routes to one of Europe’s major timeshare destinations, Cyprus. The airline may cancel its Larnaca and Paphos flights this October unless the Cyprus Tourism Organisation (CTO) provides more funds for marketing and the Cypriot government scraps landing fees at Paphos, according to a report in leading travel trade magazine Travel Weekly today.
More funds for marketing… Hmmm Interesting ….
Dėl tų pačių priežasčių nukirto Kos ir Rodą, greičiausiai ištesės pažadą ir čia.
OT: nemažą skylę išmušė
United Boeing 737 Bird Strike in Denver
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/United-Boeing-737-Bird-Strike-in-Denver-_76933.html
OT. Needle found in Air Canada sandwich. http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-19081953
Ryanair nuo lapkričio 12 d. prideda Cork-Vilnius 2x weekly. Kartu su dar 4 maršrutais iš Cork į Lenkiją.
Ryanair rimtai užsimojo prieš Wizz Air.
Nors kas cia zino,Londonas kiek zmoniu patempia,tai gal ir cia viskas O.K. bus,2x weekly ne tiek ir daug.Lenkijoje jie su Wizzair visados taip konkuruoja ir jau daug metu ,nieko neatsitinka,nesitraukia niekas:).Gal ir gerai taip, neleis dideliu kainu uzsiplest.
Taip taip, iš Vilniaus viskas sueis, kad ir po 10 reisų per dieną į tą pačią vietą. Vilnius išskirtinis.
Slovėnija siekia parduoti 75 proc. nacionalinės oro vežėjos „Adria Airways“ akcijų
http://www.aviasistemos.lt/slovenija-siekia-parduoti-75-proc-nacionalines-oro-vezejos-„adria-airways“-akciju/
tomai, neatsibosk….
Poilsio zona Vilniaus oro uoste perkelta į antrą aukštą
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/poilsio-zona-vilniaus-oro-uoste-perkelta-i-antra-auk-ta-441029#ixzz22NvJRm5n
Visi zino,kad Ryanair nuo Masiulio gavo „belekiek” pinigu ,kas dabar jiem leidzia pjauti Wizzair is VNO.Bet Wizzair tokia didele a/k ir neturi jokiu ziniu apie tai? O gal kitas variantas jie zino,kad Ryanair gavo pinigu ,bet tyli?:))))
Kaip turi buti „atsilupes” ,kad sneketi tokias nesamones:))))
newstodate.aero
Aug 02, 2012 (newstodate): Since July 31, 2012, Lithuania’s second-largest airport Kaunas Airport has been managed by Commercial Manager Jurate Baltrusaityte, designated as interim General Manager.
Ms Baltrusaityte, with Kanuas Airport since 2003, took up the office as Kaunas Airport’s general manager, Arijandas Sliupas resigned from his duties.
The change in top management came at a very crucial time for Kaunas Airport as Ryanair confirmed that they would narrow their flight map from Kaunas by moving five routes to Vilnius from November 7, 2012.
During the coming winter season Ryanair will thus continue its flights to Bristol, Dublin, Frankfurt Hahn and London Stansted from Kaunas Airport, while the carrier’s flights to Brussels Charleroi, Leeds Bradford, Liverpool, Luton and Oslo Rygge will be transferred to Vilnius Airport.
Ryanair opened Kaunas Airport as its 40th base from May 2010, adding flights at Vilnius Airport from May 2011.
-We treasure our cooperation with Ryanair, but the move of these routes is of course a blow to us, says Ms Baltrusaityte.
-It is now my top-priority to seek to attract new carriers to the airport while nursing our existing airlines including Ryanair, airBaltic as WOW Air that will hopefully return their seasonal service to Iceland in 2013 as well.
-Kaunas Airport has also suffered a steep decline in the airfreight business when the Jade Air service from China stopped. So far we have not been able to recover this volume due to the general stagnation in the air cargo industry. But hopes remain to see airfreight returning to Kaunas Airport, and I am aware of various ideas and projects although I cannot say at this stage if or when they may materialize, says Ms Baltrusaityte.
Estonian Air carried over half a million passengers in the first seven months
Source: Estonian Air
02/08/2012
In July Estonian Air carried 92 136 passengers, out of which 91 983 on regular flights. The number of passengers on regular flights in Tallinn increased 78.6% compared to the same period last year. The load factor of Estonian Air regular flights was 79.3%, which is 9.2 percentage points higher than year before.
Estonia Air launched its new business model at the end of March this year. “In addition to travellers from Estonia we are attracting people from neighboring countries to fly via Tallinn to our destinations in Europe and Russia. This way we can offer better schedule to our most important destinations in Europe and thus improve air connections for Estonians,” explained Rauno Parras, Estonian Air CCO. “Estonian Air is aiming to grow and develop its flight schedule step by step in sustainable way,” added Parras.
In the first seven months Estonian Air carried altogether 515 721 passengers, out of which 514 612 on regular flights. The total number of passengers on regular flights increased 52.5% compared to the same period last year.
In the first seven months Estonian Air operated 11 281 flights, which is 72.2% more than during the same period last year. In July the airline operated 1797 flights, which is 73% more than during the same period last year.
In the first seven months the regularity of Estonian Air flights was 98.9% and the 15-minute punctuality was 83.1%. In July the regularity and punctuality were 99.1% and 80.7% respectively.
AS Estonian Air, Estonia’s national carrier, provides both business travellers and tourists direct air link from Estonia to European cities. Estonian Air is the biggest operator at Tallinn Airport.
Estonian Air focuses on improving the connection between Estonia and the rest of the world with the aim of increasing competitiveness as a network carrier hub.
The airline flies currently to 24 destinations in Europe, Scandinavia and in CIS. The ticket prices start at 49.90 euros, if purchased from http://www.estonian-air.com, including all fees and taxes.
Kolkas TLL duomenys nepasirodė, tačiau įdomu, jog „Estonian Air” liepą pervežė beveik 10% mažiau keleivių nei birželį.
79% „load factor” irgi nekas kaip pikiniam metų mėnesiui. Liepos mėnesio užpildymai, pvz. pas „Ryanair” yra 94%, „Lufthansa” – 92%, „Air France” 96%.
Beje, dar įdomūs pastebėjimai olimpiados tema. „Ryanair” paskelbė, jog srautas į Londoną per olimpiadą liko stabilus, toks pat kaip pernai. „easyJet” paskelbė, jog srautas į Londoną per olimpiadą krito, nes verslininkai olimpiados metu į Londoną nevyksta.
Simonai
pora dienu atgal,nepamenu kur,buvo skelbta statistika is UK..
Londone Liepos men vidutiniskai buna 300tukst. sveciu,kai siuo metu tera 200tukst.Todel kai kuria prasme net geri Ryanair rezultatai.Zmones issigando „balagano” oro uostose,dideliu kainu viesbuciouse,praleisto laiko saugumo patikrose ir t.t.Siuo metu dauguma londono viesbuciu siulo nuolaidas net iki 25%,bet jau saukstai po pietu.Tai va ne tik mes su eurobasket2011 godus esam:)
Žiemos tvarkaraštyje „Czech Airlines” planuoja 2x weekly „overnight’us” iš Vilniaus. Išvykimas pirmadienio ir penktadienio rytais.
Ech,būtu gerai,kad tie FR skrydžiai,kurie dubliuojasi su W6 vyktų bent kitomis dienomis,o dabar bus tie patys skrydžiai,beveik tuo pat metu.
Gal kas dažniau per Rygą skraidot ir labiau žinosit. Kur yra tikrinamas papildomai įvestas saugumo mokestis, kurį iš Ryanair keleivių oro uostas renka pats. T.y. ar skrendant per Rygą tranzitu kai iš karto atvyksti į išvykimo salę, dar būtinai reikia eit laukan, atstovėjus ilgą eilę (tas labiausiai nepatinka) susimokėti ir grįžti per saugumo patikrą, ar viso to galima tiesiog išvengti, ir tikėtis būti įleistam į lėktuvą? Ar boarding pass’ų skanavimas prie saugumo patikros turi kažkokią realią reikšmę, ko nepadarymas sukeltų problemų lipant į lėktuvą prie vartų?
Tai ,kad ta mokesti sumoki kartu su bilietu:) Tik ,kai su Ryanair,reikia paciam eit susimoket.Tu gi neskrendi su Ryanair tranzitu per RIX:)
Pranai, kiek aš žinau tai apie mokesčio sumokėjimą yra pažymima lipduku ar antspaudu ant „boarding pass’o”.
„Boarding pass” tikrinimas prie „security” oro uostuose dažniausiai nėra sujungtas. Tas reikalinga pagal 2010 m. įsigaliojusius reikalavimus, jog į sterilią galima tik su „boarding pasais” eiti.
Teoriškai, kaip tu Pranai nupasakojai situaciją, tai realiai tu turėtum būti laikomas transferiniu keleiviu – nes transferinio keleivio apibrėžimas neįpareigoja, kad būtum su vienu bilietu.
Bet lieka klausimas ar tą sumokėjimą tikrina security, ar boardingo metu. Nesinorėtų būti teoriškai teisiam bet neskristi :)
Tiesiog žiūriu, kad airBaltic Kaunas-Ryga už 37 eur žiemą gerai dera tvarkaraščio prasme prie kai kurių dominančių Ryanair skrydžių iš Rygos.
Pranai
nepyk nu ,bet kazkaip tu cia idomiai .Gali gi autobusu i RIX nulekt jei labai reikia,nes lektuvai veluoja/atsaukiami/registracijos ir t.t. Toki atstuma turbut geriau su autiku,jei masinos nesinori gint.Nebent „egzotikos” nori:).Tas Airbalti skrydis KUN/RIX geras tik jei skredi jungiamuoju,o ne pats jungiesi.Net ir jei neveluos ar pan.Buna Airbaltic nesurinks keleiviu ir perkels i rytoju,kai tau nebetiks(jie megsta neva oro salygos,techniniai gedimai ir t.t)
To Pranas
jei vis delto nuspresi skrist per RIX.pasilik laiko rezerva Bagazo atsiemimui,ten su tuo reikalu visai blogai.Sekmes
Mariui. Prašau nedezinformuok žmonių. Čia kažkada kažkas (gal ir tu pats) irgi aiškino, kaip airBaltic atšaukinėja skrydžius iš Kauno ir Palangos kas antrą dieną, o paaiškėjo, kad realybėje iš ~600 skrydžių per metus buvo atšaukti vos keli. airBaltic yra viena punktualiausių kompanijų!
Na tikrai ne keli atsaukti/perkelti skrydziai buvo tai pirma,o kitas dalykas as ir nesakiau ,kad labai daznai .As sakau ,kad jie megsta tai daryti.Faktas tas ,kad buvo ir ne karta is VNO kai del oror salygu perkeliami bilietai is ekanti skrydi,kai tuo paciu metu kitos a/k skrenda kuo puikiausiai.
Del punktualumo jie berods 95% skelbiasi.Tai va kas 20tas skrydis veluoja daugiau nei 15min( iki 15 nesiskaito:),kas nieko baisaus ,bet jei jungiesi tai nekas.Ypac jei pats darai jungima.Na ir aktualiasia problema bagazas,kad ji ir taip atsiimti reikia ilgai laukti.Kai lektuvas veluoja tokiam „perkrautam” oro uoste ,kaip RIX tavo bagazas dar ilgiau uzsilaiko,nes vyksta kitu lektuvu iskrovimai.
Nekisu as VNO ,todel nesuprantu ko nervinies,yra gi autobusai kurie vaziuoja i RIX.Ta as ir siulau.
Aš nesuprantu, apie ką tu čia kalbi. Skrydis iš Kauno yra ir bus operuojamas bent jau iki kitos vasaros. Bilietai parduodami. Taip, skrydžiai, ypač blogomis sąlygomis, kartais būna atšaukiami, tačiau tai pasitaiko itin retai ir tikrai ne dažniau nei kitoms kompanijomis, tiek Ryanair, tiek Lufthansa, gal tik Scandinavian yra punktualesnės. Tavo atviras išankstinis nusistatymas airBaltic atžvilgiu šiaip jau yra gana juokingas.
Matematika paprasta; Is Kauno i RIX kelione autobusu 4h.Kai lektuvu Kaunas-KUN 0,5h minimumum .Bagazas baigaiamas registruoti 40min iki skrydzio(dar reikia nusigauti iki registravimo stalo atvykti ansciau ,o ne pries 40min) tai reikia buti minimum 1h pries skrydi(cia jau beveik begom:).Pats skrydis 40min oficialiai (15min velavimas leidziamas ofic.) ,tai gausis 1h.Nusiledom RIX kol daeisim Bagazo Konvejerius ,dar laukimas kol pasiemi 40min(cia geriausiu atveju .
Jei viskas tvarkoj 3,5h .Kai autobusu 4h ir jokio begom,jokio streso.
Del Cork kazkas domejosi kada skris.Paziurejau yra pardavime 1…5.. tai dienos ne tos pacios Wizzair .2.4.6. kiek zinau.Is Cork skrenda diena is VNO vakare.
Klausimas Simonui dėl Prahos. OK per tokį ilgą laiką tikrai sukūrė nemažą pastovų srautą tarp Vilniaus ir Prahos. Ir atrodo, kad šitas srautas aukojamas tik dėl to, kad Czech airlines neturi teisingo lėktuvo šiam maršrutui (t.y. 70-90 vietų).
Su tokiu tvarkaraščiu kaip dabar, beveik akivaizdu, kad šis maršrutas yra pasmerktas būti uždarytas anksčiau ar vėliau. Tiesiog nebeįsipaišo nei į jų network, nei į fleet strategiją.
Ar Jūsų nuomonė sutampa?
Mantai, iš principo aš sutinku.
Tačiau realiai ČSA problema gerokai didesnė, o ne PRG-VNO maršrute – jie apskritai neturi nišos ir tokių „griūnančių” maršrutų turi ne tik į VNO, tačiau dar bent 15. Realiai jų „hub” strategija ir „fleet” strategija netinka visiems tiems maršrutams.
Dėl to, mano nuomone, skubi reanimacija reikalinga ČSA visai strategijai. Realiai dabartinę ČSA būtį palaiko tik buvimas vienoje įmonėje su Prahos oro uostu.
simonai, gal gali pakomentuoti (klausiau anksciau, bet turbut praslydo tau pro akis): kiek ziemos tvarkarastyje kedziu vilniuje atiteks LCC? ar tai reiskia, kad vno strategija bus dar karta perziurima ir kokia kryptimi (turint galvoje, kad dabartine-pataisyk jei klystu-numato, kad lcc sudarys ne daugiau nei 40% kedziu).
sauktukui – preliminariai LCC šiai dienai žiemai planuoja užimti apie 42% visų kėdžių. Pagal tai, jog LCC žiemą geriau pildosi nei tradiciniai vežėjai, gali būti, jog tas srautas pasieks 44-45% bendro srauto. Be abejo, pagal situaciją strateginė keleivių profilio prognozė gali būti keičiama.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/nuostolius-skaiciuojanti-lufthansa-i-pensija-anksciau-isleis-daug-degalu-vartojancius-lektuvus-atsisakys-nepelningu-skrydziu-195-238611
„airBaltic“ siūlys penkias bilietų rūšis
http://www.ekonomika.lt//naujiena/airbaltic-siulys-penkias-bilietu-rusis-28633.html
Kalbos, kad Ryanair nuo rudens prades skrydzius i Londona is Palangos, matyt nebus realizuotos. Na nebent siom dienom ka paskelbtu. Na ir siaip idomu, kodel taip sunkiai sekasi ka naujo pritraukti Palangai ? Cia gi nera konkurencijos su VNO. O ir spauda klykia, kad kiekviena savaitgali po puse mln. zmoniu Palangoj, plius visokios sventes Klaipedoj, kad ir dabar vykstanti Juros svente.
Volotea promotion:
3.800 tickets at 19 Euro
http://www.volotea.com/en/offers/promo/
Idomu, kodel Volotea visai neina i Rytus –
http://www.volotea.com/en/destinations/
Nueme Krokuva, bet atsirado Praha. O daugiau nieko.
Volotea aiškiai išreikšta strategija šiai dienai yra nišiniai maršrutai tik Pietų Europoje, tokie maršrutai, kuriais neapsimoka skraidyti „easyJet” ir „Ryanair”. Neina nei link Šiaurės, nei link UK. Realiai bando kopijuoti modelį, kuris pavyko „flybe” Jungtinėje Karalystėje.
Dar nemaciau skelbiant Volotea pirmuju finansiniu rezultatu. Tuo tarpu Volotea kureju ankstenei aviakompanijai Vueling sekasi neblogai (Volotea was founded by Carlos Muñoz and Lázaro Ros; the CEO and managing director, respectively, whose first venture together was Vueling Airlines; at present the third budget airline in Europe by passenger volume):
Vueling doubles Q2 net profit to €7.7 million
http://atwonline.com/airline-finance-data/news/vueling-doubles-q2-net-profit-77-million-0801
Gal kas zino (ar kur rasti) 2000 m. Palangos oro uosto aptarnautu keleiviu skaiciu ?
Jurgi, turiu tik „paveikslėlį”, tai grubiai apie 37 000 keleivių buvo 2000 m.
http://www.balsas.lt/naujiena/612455/lektuvu-bilietu-akcijos-tiesiau-greiciau-aplink-pigiau Simono interviu nors ir nelabai kas naujo,viskas jau apkalbeta.Siaip paskaitymui,kam idomu:)
Tai kas leme toki staigu Palangai suoli iki 45660 2001 m. ?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Palangos_oro_uostas
Simono interviu, nepaminetas Berlynas, o man kaip tik teko sia savaite palydeti svecia i Berlyna LuxExpress autobusu. Ispudis pats geriausias, autobusas super naujas, jautiesi kaip lektuve :) Ir beje, isvyko pilnas is Vilniaus, ne tik lietuviu, bet ir uzsienieciu, tarp kuriu issiskyre grupele japonu. Kazkodel tai Berlynas nera toks populiarus, koks turetu buti. Tai super demokratiskas miestas, ir ,beje, labai pigus turistui.
The balsas interview: Lithuanian questions, lithuanian answers.
Tai Simonai, liepos menesi VNO menesio rekordas vel buvo sumustas ! Tai dabar 236 029 keleiviai yra visu laiku VNO menesio rekordas.
http://simonas.bartkus.lt/blog/2012/07/02/vilniaus-oro-uoste-pagerintas-perveztu-keleiviu-menesio-rekordas/
Jurgi, absoliučiais skaičiais 2000-2001 m. nėra įspūdingas – viso 7000 keleivių per metus arba po 19 keleivių daugiau per dieną. Tai gali būti ir organinis augimas arba galbūt paskatintas kokio vieno naujo maršruto.
Tais laikais LAL ir „Aviakompanija Lietuva” įvairius sezoninius viražus Palangoje vykdydavo, vis pasirodydavo ir dingdavo skrydžiai iš Palangos į Kristianstadą, Oslą, Bilundą, Hamburgą, Maskvą ir kt.
Radau ir tikslesnius PLQ skaičius:
2000 m. – 39,3 tūkst.;
1999 m. – 37,6 tūkst.;
1998 m. – 38,3 tūkst.;
1997 m. – 33,5 tūkst.;
1996 m. – 27,9 tūkst.;
1995 m. – 24,3 tūkst.;
1994 m. – 17,8 tūkst.;
1993 m. – 12 tūkst.
Įdomus niuansas. Nors MOL yra tapatiniamas su „Ryanair”, tačiau jis yra jos samdomas vadovas, o ne savininkas. 2011 m. MOL atlyginimas buvo 1,2 mln. EUR – http://www.managementtoday.co.uk/features/1144080/ryanairs-oleary-earns-12m/
На хитрую стратегию Estonian Air ушлые эстонские потребители придумали свой ответ
http://rus.delfi.ee/daily/estonia/na-hitruyu-strategiyu-estonian-air-ushlye-estonskie-potrebiteli-pridumali-svoj-otvet.d?id=64764474
CTO: no cash for Ryanair demands
The Cyprus Tourism Organisation (CTO) said yesterday it did not have the money being demanded from Ryanair to keep the low-cost carrier flying into Larnaca, putting in jeopardy the deal in place since 2010. CTO chairman Alekos Oroundiotis said the airline was seeking double the originally agreed amounts to promote Cyprus, citing increased fuel prices. Oroundiotis said such a thing was not financially possible for the CTO.
Atrodo RYR su WIZZ pradeda tokį pat karą, kaip BT ir LAL, Simonas Twitter parašė, kad RYR pradės Cork’ą iš VNO, ar čia atvirkščiai turėtų būt. Pigiai skraidysim ;] Tik neaišku kuo visa tai baigsis…
Viskas gerai su ta konkurencija,tarp LCC VIlniuje.Kai prades skrist viskas ir pasimatys,kaip bus dar nelaikas pesimistinem mintim,kad kaip tai baigtis gali.
Pamenat kaip turejo puikiai pildytis St Peterburgas ,o skrido tuscias (jei nebutu skrides Zuokas i St.Peterburga ar uzsakyti turizmo operatoriai is ten,tai tikrai beveik tuscias butu:)
Kaip ,Maskvos kryptyje.Turejo kazkuris ,bent jau vienas is triju turimu,garantuotai trauktis,o visi telpa skrenda puikiai.
Kaip niekas is Romos,Milano nesitraukia sutelpa puikiai uzpildo lektuvus ir kainos ,kaip turi buti.
Ateis laikas pamatysim.Matot apart Korko,nieko naujo tos kryptys nera naujos jos is KUN perkeliamos.Kas labai tiketina emigrantai kurie skrido i KUN,dabar i VNO skris.O tuos emigrantus/turistus kurie rinksis alternatyva tai pakeis turistai kurie i Vilniu skrenda.Net ir uzkietiejes Kaunietis nesigincys ,kad Vilnius turistine prasme turi 5-6kartus didesne trauka.
2000m (tuo metu buvo kopenhagos streikas ir LAL redirektino mane i kristainstada dviem dienom veliau nei turejau skrist, neidomu jiems buvo keisti i kitas avialinijas) pats skridau tokiu keistu marsrutu kristianstadas-Palanga-Kaunas. Esme, kad tas reisas (Jak40) nusileido Palangoje ir mes laukeme kito lektuvo is Arhuso ar tai Bilundo (ATR), susirinko mus ir nuskraidino visus i Kauna. Nezinau ar tai vadinti transferiu, bet tikra skaiciu turbut kele tokie „persedimai”. Nezinau kiek laiko sie reisai gyvavo..
meluoju, tai buvo 1998m
Tokią praktiką „Aviakompanija Lietuva” praktikavo iki pat savo bankroto 2005 m. Kompanijos bazė buvo Kaune, o visi skrydžiai buvo vykdomi Kaunas-Palanga-XXX (2004 m. tokiu būdu netgi būdavo 2x daily KUN-PLQ). Galutinė destinacija įvairiais laikais kito, daugiausia tai buvo kryptys Skandinavijoje bei Vokietijoje.
Tokia a/k Lietuva dabar butu labai gerai tiek Kaunui, tiek Vilniui.
norejau parasyt tiek Kaunui, tiek Palangai …
Mariau, žinok, toks fenomenas, kad Vilniuje telpa visi, tik Vilniui būdingas. Visame normaliame pasaulyje kažkas pasitraukia. Vilnius ypatingas visu kuo – ir sugebėjimu iš kažkur gauti naujų reisų (dar laimė, kad ne iš kokios Varšuvos ar Rygos, nes grėstų tarptautiniu skandalu), ir ypatingomis konkurencijos sąlygomis. Vargšai emigrantai tai turbūt skris, daugeliu atveju jiems nelieka kito pasirinkimo, kaip eriukų bandai, vedamai skersti. O turistų iš Britanijos nesitikėk, jiems tas Vilnius neįdomus, nebent kokį bernvakarį atšvęsti. O dėl Kauno nesijaudink, jau nuo 1940 iš jo vagia viską visi, kas netingi. Kaip nors išgyvens iš šitą spyrį iš šlovingosios sostinės.
Tomai, jei tokie kaip tu, mažiau tikėtumėt sąmokslais, o daugiau logika, argumentais, mažiau žliumbautumėt ir graužtumėt save bei kitus, o daugiau nusiteiktumėt pozityvui, tai ir patys ir visi kiti būtų labiau motyvuoti, turėtų daugiau laiko darbui, kūrybai ir atitinkamai rezultatai būtų geresni, ir visa Lietuva geriau gyventų, ir lėktuvai leistusi. Pusė Lietuvos problemų yra vien dėl tokių niekuo netikinčių žliumbų ir savigraužų sąmokslininkų
@Marius
O kodėl esi įsitikinęs, kad emigrantus pakeis turistai? Tarkim vietas užims, bet koks bus yield’as? Duok bent porą priežaščių, kodėl eilinis vakarų Europos gyventojas rinksis Vilnių, o ne Prahą, Krokuvą, Varšuvą, Rygą, Taliną ar Budapeštą ir jei rinksis ar tikrai mokės normalią, o ne akcijinę kainą (dar pora priežaščių)? Atsimink, kad VNO yra sunkiau pasiekiamas vakarų Lietuvos gyventojams nei KUN, todėl mažiau Lietuvių skris iš Lietuvos. Simonas yra iš Šiaulių. Gal jis žino šiauliečių skridimo įpročius. Ką jie dažniausiai renkasi: VNO, KUN, PLQ ar RIX?
To srs
butent apie tai as ir kalbu,kad didzioji dalis emigrantu skridusiu is/i KUN niekur nedings skraidys is/i VNO.Bet Klaipedos-Siauliu krastas nekuriais atvejais rinksis RIX.Bet tikrai nebus kad visi Klaipedos-Siauliu krasto emigrantai skris per RIX,didzioji dauguma per Vilniu skris.RIX kartais arciau,bet pvz is Klaipedos i Vilniu greiciau nuvyksi nes autostrada turim.I Ryga taip pat kelias geras ,bet nera ka ir lyginti su A1.Be to gi ne visi Rusiskai,Angliskai kalba ir VNO daug mazesnis,neperpildytas,patogiau susigaudyti,greiciau praeinama patikra,atsiimamas bagazas ir t.t. .Niekas tikrai nevaziuos i RIX del 20min trumpesnio kelio.Be to esant tokiai skrydziu kovai tarp Ryanair ir Wizzair VNO mazesniu bilietu tikimybe daugiau nei reali,dar ir nera Oro Uosto mokescio (25Lt berods).Tai as apie tai ir rasau,kad ta nedidele dalis kur pereis i RIX bus kompensuota is atvykstanciu turistu.
Na del turistu as is vis nesuprantu ko tuklausi.Taigi yra statistika kiek atvyksta turistu uzsienieciu i Vilniu.Kad bus skrendanciu turistu tai faktas,nereikia 50/50 uzteks pakeist ta nedidelia dali kuri RIX pasirinks.Kaunieciai tikrai nesirinks RIX jei tures analogiska pigesni produkta VNO.
Tai kad jau ir dabar pilna turistu is tos Vakaru Europos taip pat .Klausi priezasciu,kodel turetu rinktis.As tau faktus ,kad jau pasirinke ir jie vaziuoja ,ir kasmet auga atvykstanciuju skaicius ar tu neskaitai naujienu ,ar kas cia yra:)http://www.vilnius-tourism.lt/turizmas/apie-vilniu/turizmo-statistika/turizmo-statistika/2012-2/
Koks autobusas gali būti alternatyva KUN-RIX skrydžiui? Nebėra tiesioginio visuomeninio transporto iš Kauno į RIX, kol kas nėra į VNO ir WMI.
http://www.flybus.lv/ vaziuoja i/is RIX.
as esu is siauliu ir niekada neskridau is Rygos, kaip ir mano pazystami. Į rygą važiuoti yra savižudybė, nes keliai, orouostas, parkingas, aptarnavimas ir t.t. baisu.
Kaunas ar Vilnius man yra tas pats, na tik į Vilnių man patogiau važiuoti nei į Kauną :), plius traukiniu labai patogu.
Tiek VNO, tiek ir KUN dar toli ir šūdais plaukti iki RIX –> aptarnavimo, parkavimo, pasiekiamumo miesto transportu ir kitomis prasmėmis (pvz kavinių kokybės). Keliai Latvijoje nei blogesni, nei geresni negu LT.
Taip kad nereik čia seilėtis, koks tas Vilnius puikus. Eilinė skylė Europos mastu, pagal patogumą esanti turbūt paskutinėje vietoje tarp ES sostinių ir didžiųjų miestų kaip minimum.
to mikas. turbut tu nesi buves toliau uz savo duobeto kauno sienu?
Juokingi Jūsų komentarai apie tai, skris lietuviai ar ne per Rygą. Jei būtumėte dažniau Rygos oro uoste, matytumėte, kad ne mažiau kaip 30 procentų srauto sudaro būtent lietuviai.
Rygietis: :)))
Oj, tik nepradėkit vėl ant Kauno važiuoti, nes vėl pakvips tipiško plūgo rankenomis. Gyvenu aš Vilniuje, Antakalnyje. Kauno oro uostu nesinaudoju, nes man su ten skraidančia aviakompanija visai nepakeliui ir jokių kitų interesų tame oro uoste pas mane nėra.
Bet tik pabandyk pasakyt, kad Vilniaus oro uostas nėra pasaulio bamba ir tuoj pasigirsta mėšlinų mygtukų kalenimas. Ir būtinai pradedama loti ant Kauno, kaip miesto. Prie ko čia Kaunas, jo duobėtos gatvės, meras ar ten koks Žalgiris…. Tikrai pritariu kai kurių nuomonei, kad Simonui senokai reik padaryt registraciją personų, rašinėjančių ir skalijančių niekus.
Tiesa VNO dar labai toli iki RIX vien tik terminalas keliolika kartu erdvesnis bei patogesnis uz VNO, O lietuviu ten tiek daug kad puikiai su pardavejomis galima susisneketi lietuviskai ….
Perskaičiau komentarus po keltą paskutinių straipsnių ir noriu ką pasakyti: Kolegos ar jums ne gėda gyvenant labai gražioje šalyje taip pilti purvo ant savo šalies, sostinės ir kitų vietų, Juk esate vieni iš trijų milijonų lietuvių, kurie turite ir privalote mylėti savo kraštą, didžiuotis juo, džiaugtis visais pasiekimai, liūdėti kartu, kai kažkas atsitinka. O jūs ką darote? Atsigaukite pagaliau!!!! Man gėda už jus.
p.s. šis Simono blogas maniau yra vienas iš tokių internete vietų, kur susirenka protingi, išsilavinę internautai, bet paskutinios savaitės čia labai ne kokios, gal verta susiimti?
to mikas. sorry tada :)))
http://bendraukime.lrytas.lt/-13439060991342618648-keleivius-kankina-net-parą-vėluojantys-aeroflot-skrydžiai.htm na reikia rinktis Utair tada ir nebus problemos,kartais nelabai suprantu zmoniu,kai kelis kartus ant to pacio greblio lipa.O jei skridai viena,du kartus ir velavo tai nedaryk tragedijos
http://www.lrytas.lt/-13439746121342784863-liepą-iš-vilniaus-oro-uosto-skrido-daugiausiai-keleivių-istorijoje.htm Vienas iš sparčiausiai populiarėjančių maršrutų vis dar yra Maskva, nuo jos nedaug atsilieka Talinas – abiejų krypčių keleivių skaičius liepą augo daugiau nei dvigubai.
Taip pat didelis keleivių skaičiaus augimas pastebimas Oslo kryptimi – net 76 proc., Kijevo ir Londono – 48 proc., Varšuvos – 45 proc., Frankfurto – 26 proc. Daugiausia keleivių šių metų liepą skraidino aviakompanijos „Wizz Air“, „Ryanair“, „Lufthansa“, „Small Planet Airlines“, „SAS Scandinavian Airlines“.
na Talinas suprantu tranzitas,o Maskva (kaip antrasis Londonas guminis marsrutas).
Kaip kažkas pastebėjo, esu kilęs iš Šiaulių, tai iš mano subjektyvios pažįstamų/draugų/giminių keliavimo įpročių įžvalgos tokios.
Šiauliečiui, kurį oro uostą pasirinkti, nulemia sąvoka „kur geresnis produktas”, o šiauliečiui „produktą” realiai įtakoja trys kertinės savybės: tvarkaraštis, kaina ir pasiekiamumas konkrečiam skrydžiui.
Tiems, kurie savo automobiliu važiuoja (šiaip – daugiau nei pusė), pasiekiamumas realiai yra vienodas KUN, RIX ir VNO. Aišku, yra keli niaunsai, tačiau tie niuansai nublanksta prieš konkrečios krypties tvarkaraštį ir kainą.
2008-2010 m. RIX realiai dominavo pasirinkime, dėl geresnių kainų ir tvarkaraščių. Šiai dienai situacija yra išslyginusi ir mano asmeninė pažįstamų patirtis, jog RIX renkasi 40% atvejų, VNO 50%, KUN – 10%.
KUN renkasi dėl atostoginių vasaros krypčių. Darbo reikalais KUN daug kam nė karto netiko, nes realiai tik Londono kryptys iš ten turėjo daugiau nei 3x weekly dažnį.
VNO pasirinkimą dažnai nulemia subjektyvūs pasiekiamumo privalumai:
– daugelis didesnių Šiaulių įmonių turi minivenus, mini-shuttle’us ar vairuotojus beveik kasdien kursuojančius į Vilnių ir vežančius darbuotojus darbo reikalais, nes Šiaulių įmonių ryšys su šalies sostine natūraliai yra stipriausias;
– visuomeninis transportas iš Šiaulių į Vilnių yra geriausias – pirmiausia dėl greitojo traukinio, kuris 3x per dieną per 2 val. 35 min. iš Šiaulių centro atveža į Vilniaus stotį, iš kur kad ir taksi/autubusu/traukiniu;
– rasti važiuojančių draugų/pažįstamų, kurie sutiktų pavežti iki VNO yra lengviausia, nes tie draugai/pažįstami gali tuo pačiu tam tikrus reikalus Vilniuje susitvarkyti.
http://www.flybus.lv/ važiuoja iš Rygos miesto į KUN ir VNO- veža ne į tą pusę. Beje, pažiūrėjus išparduotus flybus bilietus, matosi, kad latviai naudoja KUN poilsiniams skrydžiams.
Gerb. aviacijos mėgėjai, nenusiriskime iki delfio ar 15min lygio. Ne manau, kad šitame bloge reikia matuotis kieno didesnis.
Simonai, dekui uz Palangos statistika. Kazkaip tai isivaizdavau, kad paskutiniais sovietmecio metais daugiau keleiviu skrisdavo. Pats skridau nekarta, toks buvo ispudis, kad visa Maskva Palangoj :) Bet skaiciai to nerodo. Na , matyt, cia tas zinomas efektas suveikia,- visa, kas buvo jaunystej buvo geriau ir daugiau :)
Ten lrytas.lt straipsnyje,manau netiksliai kiek…
Tikrai manau Airbaltic daugiau uz SAS veze:)
Mindaugai, šitam bloge ir taip aišku, kas norėtu turėti didžiausią :) Ir tai teigiamas noras. Bet nereikia išgirdus kad ir menkiausią kritiką tuoj pulti žeminti to paties Kauno, kuriame tipo duobėtos gatvė. Duobėtos jos kaip ir visoje Lietuvoje ar Latvijoje. Kaune lygiai taip pat duobėtos kaip Alytuje, o Šiauliuose dar labiau nei Kaune ir Alytuje kartu sudėjus. Tai va tokie ne į temą užvažiavimai ir sukelia aistras.
Del Aeroflot pastovaus velavimo. Taip, tai problema. Is esmes del Maskva-Vilnius velavimo. Ir cia tikrai ne vien technikos problemu pasekme. Labai teisingas vienas komentaras : „Tik poto supratom kad jie laukia kada susirinks pilnas lektuvas. Nes su mumis buvo daug Indu ir Kinu kurie atskrido ryte apie 5.00. Spreskit patis ar reikia naudotis tokiu serfisu ? Skrendam dabar su UTAIR juokiu problemu viskas laiku !!”
Taigi velavimas i Vilniu susijes su kitu Aeroflot skrydziu velavimu i Maskva, pasekmeje tu tranzitiniu keleiviu velavimu i Vilniaus lektuva. Matyt todel ir laukia, kol susirinks visi tie tranzitiniai keleiviai, kad nepalikti ju kitos dienos reisui ar kad neskraidinti ju i Vilniu kitu aviakompaniju lektuvais. Taip kad cia ir blogai ir gerai. Gerai, jei netycia tu pats atsiduri tokiam tranzitiniam skrydyje, kuris veluoja atskrist i Maskva ir maloniai nustembi, kad lektuvas dar laukia taves :)
Ryanair adds five new Cork routes to eastern Europe
http://www.irishtimes.com/newspaper/finance/2012/0803/1224321368659.html
Ryanair’s prices would be 50 per cent cheaper than Wizz Air, which currently offers one-way tickets from Cork to Gdansk and Wroclaw from €14.99 and from Cork to Krakow, Warsaw and Vilnius from €19.99.
Na ir dar konkreciau :
RYANAIR’S NEW CORK ROUTES
To/from Wizz fare Ryr fare
Vilnius(2pw) €19.99 €9.99
Jei neklystu,Wizzair dar turi laisvų tarpų žiemos sezone,tai gal ir jie paleis kokią naują kryptį?
Del Rygos. RIX reikalingas tol kol skraidys airBaltic. Del visu kitu a/k Rygos svoris mazeja, pleciantis VNO. As asmeniskai is Vilniaus RIX naudojuos tik del Turkish, yra buve del Ryanair reisu, kuriu nebuvo is Lietuvos. O siaip is esmes tik del airBaltic(bet transferu is VNO). O airBaltic realiai yra kol kas labai reikalingas, bet jei jie mazins VNO-RIX skrydziu dazni tai automatiskai mazes ir ju itaka.
airBaltic introduces five ticket types to personalise travel. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=60887
kaip Simonas parase apie Siaulius, ta pati galiu pasakyti apie pajuri – niekas miniom i Ryga seniai nevaziuoja. sekat 2008-uju pasakas, kai be keliu krypciu, daugiau nieko gero is VNO nebuvo. jei ka – situacija seniai pasikeite ir Klaipedos gyventojams tikrai patogiau autostrada iki Vilniaus, nei pusmetriniu duobiu keliais iki Rygos. Taip KUN pakeliui, bet i KUN nusuka emigrantai bei atostogu megejai. turtingi emigrantai davaziuodavo iki KUN, davaziuos ir iki VNO.
sekantiems pasakas siulau is KLP pabandyti i RIX nuvaziuoti – gal atsikratysit per duobes iki realybes.
Taip iseina, kad Ryanair paskelbus apie Corko skrydzius galima gana drasiai teigti VNO didziausias vezejas bus be bazuojamu lektuvu ir lenks Wizz 10proc capacity. Ar yra tokiu sostiniu oro uostu be VNO Europoje?
Budapestas:),gi bankrutavo Malev …
Karoli nežinau ar tavo klausimas apie tai, kad didžiausias vežėjas be bazinių lėktuvų? Tuomet Bratislava. Anyway, LCC laikais bazinių lėktuvų sąvoka nieko nebereiškia. Lutone „Wizz Air” yra arti tapimo didžiausiu vežėju be bazinių lėktuvų. O BVA perveža arti 4 mln. keleivių per oro uostą neturėdama nė vieno bazuojamo lėktuvo.
Jei reikia Vakaru Europos .Dublinas ten Ryanair su Aerlingus veza ,kaip reikiant.Tikrai nera fenomenas VNO,galbut buvo tada kai tik Aerlingus turejo kelis skrydzius.Tada tikrai buvo retenybe.Nedaug Europoje Sostiniu yra i kurias ,beveik, neskraido LCC.
TomaiLT, visai pritariu tavo mintims, kad esam maža valstybė ir nereikėtų čia rietis. Tačiau to nebuvo šitame forume, kol neprasidėjo negražūs veiksmai ir kol neužgiedojo tuos veiksmus pateisinantis ir remiantis choras, tuo pačiu žeminantis kitus. Suprantama, ir antroji pusė nėra tokie jau šventi krikščionys ir nepasiruošusi atsukti dešiniojo skruosto, mušusiems per kairįjį.
Gruzijoj planuojami 4 mln. turistu per metus (daugiau nei planujama LT). Beje, kazkodel Vilnius nebeminimas tarp FlyGeorgia krypciu …
Fly Georgia: New Airline Opens in Georgia
http://pik.tv/en/news/story/44107-fly-georgia-new-airline-opens-in-georgia
A new airline company, Fly Georgia, will perform its first Tbilisi-Batumi flight tomorrow.
The company plans to offer flights to Minsk, Kiev and Amsterdam by the end of this year.
Fly Georgia has recently purchased its 1st vehicle – a new Airbus model.
Tomai, gal nustosi pastoviai verkti ir dejuoti, vargšu būti. Nuomonių skirtumas yra normalu, visada buvo ir bus, tad nereikia pastoviai net progai nepasitaikius, vėl verkti, dejuoti, inkšti apie sąmokslo teorijas, kurias dar reikia įrodyti, o ne mėtytis kaltinimais ir vis pamiršti racionalius, o ne emocininalius avia kompanijų sprendimus. Jei pasirodys Recharge in Vilnius Ryanair, galbūt tuomet arti teisybės bus ši sąmokslo teorija, bet pirma ją išvyskime. O dabar tas pat per tą patį: apgavo, nužudė, primušė.
Wizzair uždaro Budapeštas-Bukareštas. Dar vienas pavyzdys nesėkmingo bandymo skraidyti Rytų Europos viduje LCC.
„Malev” tai buvo antras pagal keleivių skaičių maršrutas.
Gal nemažai tranzito buvo jame.
Kaip suprantu Wizz Air atšaukė 4dienio skrydžius iš EIN-RIX, kurie buvo vykdomi su VNO lėktuvu. Atsirado laisvas rytinis langas iš VNO.
Simonai, taip klausimo esme buvo ar vno unikalus tuo poziuriu, kad pagrindiniame sostines oro uoste dominuoja vezejas be bazuojamu orlauvio. Bratislava puikus irodymas, kad analogu yra, aciu. Beauvais nedristu vadint sostines oro uostu. Del bazuojamu lektuvu, manau, kad vis tik si ta reiskia, jau vien tik siaurai ziurint is oro uostu puses del tiesioginiu mokesciu oro uostam uz orlaiviu parkavima nakti, papildomas pajamas uz patalpu nuoma kompaniju crew patalpoms. Tikiu,kad pajamu sarasas cia nesibaigia.
Karoli, realiai beveik ir baigiasi. Šiaip tavo paminėtas pajamas iš lėktuvų parkavimo turint laisvų parkavimo aikštelių galima gauti ir be bazinių lėktuvų, tiesiog Europoje daug yra lėktuvų, kurie norėtų ilgesniam laikui parkuotis – tik realiai pilnu tempu veikiantys oro uostai tokių aikštelių paprastai neturi pertekliaus, tame tarpe VNO. Panašiai yra ir su patalpomis skirtomis veiklai – prie didesnio keleivių skaičiaus, kuris gali susidaryti iš nebazinių lėktuvų veiklos patalpų poreikis vistiek auga, – ticket sales back office, ground handling back offices, ir t.t.
Na va, dėl pasiekiamumo iš Klaipėdos ir Šiaulių aišku. Problemų dėl to nebus.
@Marius
Klausimas paprastas. Kodėl turistai mokės už bilietus kainą, su aukštesniu yield’u? Ar turi kokią visuomenės apklausą, ar darai prielaidas pasitaręs su savimi?
srs
as gi nuoroda idejau paskaityk,tu vel klausi kodel turistai mokes? Jie moka jau dabar ,jau dabar skrenda.Gi nuorodoj buvo .
Ar esi tu Vilniuj buves ,rekomenduoju del smalsumo nuvyk.Savaitgali plika akimi matosi ,kiek turistu,nereikia net jokiu staistiku,as nelabai taves suprantu ko tu klausi.
As nedarau prielaidu,apklausu taip pat. As skaitau pateiktus faktus ,ar tu nesutinki kad Vilniuje yra turistu?
labai atsiprasau jei ipilsiu alyvos i ugni, bet negaliu likti nesistebejes tavo komentaru, cituoju:
„KUN nusuka emigrantai bei atostogu megejai. turtingi emigrantai davaziuodavo iki KUN, davaziuos ir iki VNO.”
tai negi reikia buti turtingesniu kad skristi is vilniaus? ar tu is tikro kazkokiu asmeniniu nuoskaudu turi kauno atzvilgiu?
Ir kuri nuoroda atsako į klausimą? Kad keleivių vis daugiau? O gal dauguma bilietų buvo akcijiniai ir pelno aviakompanijoms nenešė? Tu nežinai kaip turistai pasiekė Vilnių. Gal autotransportu? Jei iš rytų, gal traukiniu?
atsakau i klausima: kas norejo skirsti tomis kryptimis, kai jos buvo is KUN, skris ir dabar kai jos yra is VNO. del 100km nemanau, kad pamatysim daug mirciu. del nuoskaudu papasakos Tomas.
srs
pala pala…As apie obuolius,tu apie bananus…
Tavo klausimas ,cituoju „Duok bent porą priežaščių, kodėl eilinis vakarų Europos gyventojas rinksis Vilnių, o ne Prahą, Krokuvą, Varšuvą, Rygą, Taliną ar Budapeštą ir jei rinksis ar tikrai mokės normalią, o ne akcijinę kainą (dar pora priežaščių)?” mano atsakymas ,kad pernai labai padaugejo turistu ir nuoroda apie tai.Tu dabar jau prie keleiviu persoki.
Kodel tu kalbi apie akcijinius bilietus.Tai ,kad tu bilietu kainos ne tik ne akcijines ,bet vasaros metu net tradicines siekia:)Kad ri ziema nebuvo uz dyka:)
Ale klausau aš Jūsų, vaikinai, ale kokia Jūsų kalba yra pikta… :)
Kažkaip pasiilgau jau Vytauto-NT retoriniu klausimų :), žymiai linksmiau būdavo skaityti, nei dabartinius apsižodžiavimus…
srs
tu supranti,ko tu klausi kalbame apie nauju Ryanair krypciu tiketinus uzsipildymus.Tu apie turistus is rytu pliurpt pradedi:)
istrauka is stat.dep.”Lietuva tampa vis patrauklesnė turistams iš Vakarų Europos. 2011 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose ženkliai užaugo turistų skaičius iš Ispanijos ( 56 proc.), Italijos ( 40 proc.), Vokietijos ( 22 proc.), Prancūzijos ( 11 proc.)” ar tu nepastebi saliu kur skrenda LCC,o gal daug automobiliu matai su siu saliu numeriais:)
The next victim? Darwin Airline introduces short-time work and cancels flights. http://www.handelszeitung.ch/unternehmen/darwin-airline-fuehrt-kurzarbeit-ein-und-streicht-fluege
Mariau, baik ginčytis kaip ožys ir daryti išvadas iš vieno sakinio. Jeigu iš Ispanijos buvo 50 turistų, o dabar 78, tai ir gaunasi 56%, bet tai visiškai nereiškia antplūdžio.
Tai Julian Cook, kuris dabar kuria FlyA, LCC skrisiancia i JAV ir Kanada –
Long-haul, low-cost FlyA slated for 2013 launch
http://atwonline.com/airline-finance-data/news/long-haul-low-cost-flya-slated-2013-launch-0702
laiku pardave savo ikurta Baboo airlines, kuria ir nupirko dabar bankrutujanti Darwin airlines :)
Midauqai
tu bent zinai mes del ko kalbam is vis ne i tema:)Mes kalbam apie tai kaip pildysis perkeltos Ryanair kryptis.O del turistu isejo kalba,kad dalis Siaulieciu skris per RIX. Tai juos pakeis turistai,nes Vilnius kiek labiau patrauklesnis, nei Kaunas uzsienieciams.`Nu bet tu ir pesimistas ar bent domiesi,kad kalbi apie Ispanu turistus.Turbut nustebsi,kad pernai net Charteriu ir Ispanai,ir Prancuzai i VNO skrido.Grynu gryniausi turistai ,kelioniu agenturose pasirinke Vilniu atostogom.Tai jau cia simtai,o didzioji dalis savarankiskai atskrido.Cia jei smalsu apie perspektyvas paskaityk http://www.veidas.lt/siemet-laukiama-rekordinio-turistu-skaiciaus-augimo ,http://www.tourism.lt/upload/TurizmoStat/Trumpa-turizmo-apzvalga-2012K1.pdf
eiktusau, Į Vilnių atostogomis su charteriu? negalibūti..
Klausykit, gali paaiškinti, kodėl tom pačiom dienom LH VNO-LON-VNO kainuoja su legacy carrieriais 1400, o LH WAW-LON-WAW 800? (čia kelios dienos į priekį) Juk konkurencija maršruta tiek VNO, tiek WAW yra intensyvi?
Mindauqai nebuk is medzio iskrites.Jei tu nematei/nezinai reiskias viskas:)))
@Marius,
Bet tu tikrai trenktas…
Galiu net patikslint is Bilbao(Ispanija),o is Prancuzu tiksliai nezinau Paryzius gal.Neskrido jie pastoviai ar kas savaite,buvo keli reisai ir tiek.Bet kad buvo tai faktas.Tu taip iseina ta diena nebuvai VNO ir nematei ,tai reiskias nebuvo:).Ar tu taip Vilniu nuvertini,kad neimanomas dalykas ,kad kazkas noretu/moketu pinigus kad atskristi cia:)
Mindauqai
sokiruosiu tave Vilnius 2012 Sausi,Vasari,Kova sulauke 2954 Italu turistu.Cia ziema ,ne sezonas ir ka jie cia veikia:),pats supranti kad dauguma LCC atskrido.Atostogos nebutinai degintis sauleje.Londone orai tikrai ne pasaka(net ir su Lietuva lyginant ),o tiek turistu sulaukia.Yra toks dalykas ,dar kaip ir pazintines kelione/City Break ir t.t.Kas yra Europoje populiaru.
Gal yra informacijos, kiek KUN ir VNO naudojasi Lenkijos Suvalkų, Augustavo regiono gyventojai? Žiūrint į žemėlapį – jiems Varšuva toliau.
Cook recently had a “pretty long chat” with AirAsiaX CEO Azran Osman-Rani in Singapore about potential challenges. “One of the things which we identified, and he confirmed, is that the business model does not work for super long-haul, over 10 hours.” Therefore, FlyA will deploy A330s on six- to nine-hr. missions.
Šiaip žiauriai įdomu, labai būtų kieta, jei išdegtų verslo modelis šis. Atstumas gali būti iki 2x mažesnis, o ir traukos centrai kitokie, JAV ir Europa. Laukiam 2013-ųjų :-)
@Marius
Žodžius sumaišiau. Vietoje keleivių turėjo būti užsieniečių/turistų.
O dėl kitko, tai ar tu apsimeti kvailu ar kas tau yra? Tavo teiginys buvo, turistai užims dalį emigrantų vietas. Iš kur turi žinių, kad turistai mokės aukštą yield’ą? Jei sugebės – šaunu. Jei ne – kažkuri iš kompanijų turės trauktis. Jei jie skrenda charter’iais – reiškias reguliarūs maršrutai turi mažai naudos. Nebent ateičiai. Tad tau specialiai dar kartą pakartosiu klausimą: Iš kur turi žinių, kad turistai mokės aukštą yield’ą ir pirks ne tik akcijinius bilietus? Turistų gal ir daugėja, bet Vilnius dažnai velkasi uodegoje palyginus su mano išvardintais miestais.
Is kur tu istraukiai ta auksta yield ir kad dabar akcijiniai bilietai:) Ryanair/Wizzair yra LCC jie siulo mazas kainas,del to ir yra stimulas skristi.Is Stansted pvz Milanas nedaug tearciau,o kainos kokios u 3-4 dienu bilietai tik koki 100GBP ,gal 120GBP ne daugiau.Ka zinau tai zinau kokios kainos is UK ir kokios pas mus.Tu is VNO uz mazdaug 475LT kitai savaitei surask,vargu.Pas kainos kaip reikiant yra ,jau tikrai ne akcijines.Zinant dar kad VNO mokesciai kur kas mazesni ir t.t yra kur mazinti net,o ne akcijiniai.Ir tik nereikia lia lia ,kad jie „britai” lektuve daug perka ar 100% load skrenda.Pas mus kainos ne tik,kad ne akcijines o per aukstos.Turim LCC servisa ir tradiciniu vezeju kainas.Na jei skrydziu daugeje,kokia tai kryptim,kainos krenta nes atsiranda konkurencija.Kodel turetu kainos kilti?
Lidl nori izengti i Lietuva,visi prognozouja kad turetu mazeti kainos,o ne atvirksciai.
eik tumpailseti truputi, uztenka cia ttavo kokentaru!!!
Esu šiaulietis, ir iš savo patirties sakau – iš Rygos esu skridęs apie 40 kartų, Kauno – 15, iš Vilniaus dar neteko, bet jei pasitaikys proga, mielai pabandyčiau.
Į Rygą besileidžiantys lėktuvai visada pilni lietuvių.
OT:
New Navy Fighter Drone Promises Pilotless Future
http://www.futureoftech.msnbc.msn.com/technology/futureoftech/new-navy-fighter-drone-promises-pilotless-future-919904
@Linas – Economist gal pries pusmeti analizavo sita situacija su drone’ais ir ju verdiktas (paremtas ir komentarais is USA armijos), kad F35 tikriaus bus paskutinis sukurtas zmogaus pilotuojamas naikintuvas.
Mariau, o kokia aviakompanija Lidl? Kažkaip tokios negirdėjau.
Na pvz H&M Lietuvoje taip pat nera ,bet dauguma zino kas tai yra.Na bet tiek to ne apie tai.Cia buvo palyginimas,kad didejant pasiulai kainos krenta ,o ne kyla kaip kad cia vienas teigia.Pamaniau ,kad zmogui ,bent taip paaiskes gal but:)
Is VNO skrendam 2xweekly i Liverpuli,o nuo Lapkricio prades skristi 5xweekly.Ir kazkodel turi pakilti kainos,nesuprantu „bajerio”:)))
Įdomu, kas taip pradės iš Liverpulio skraidyt? Lietuviškai kalbantys „turistai”? Abejoju, nes jiems dažnai patogiau į Kauną. Angliakalbių bus vienas kitas, bet ne masės.
Tomai, tai kodėl tu Ryanair to nepaaiškini. Susisiek su Ryanair, prisistatyk kaip vietos rinkos ekspertas, paaiškink iš kur ir kaip tikslinga skraidyti, pateik faktus ir įrodymus, visus kiek turi, nes va kvaileliai akivaizdžiai klaidą daro. Nei iš Lietuvos kas skris per tą VNO, nei tuo labiau į Vilnių. Paskubėk, kol dar turi šansą, po to jau gali būt šaukštai po piet.
Beje, pirmas ne ANA spalvomis nudažytas 787:
http://www.airliners.net/photo/2142635/L/
http://verslas.delfi.lt/automoto/baltarusiai-apgule-ryanair-bei-wizzair-lektuvus.d?id=59234961
@Paulius,dėl B787 tai klysti.Prieš United B787,jau buvo nudažyti JAL (jau 4 skraidantys,beje keli buvo pagauti ir Maskvoje),Qatar Airways (dalyvavo Farnborough air show),Ethiopian,vėliau sekė ir LAN Airlines.
Deivi, tavo tiesa. Etiopian pats dar puikiai prisimenu kai nuotrauką mačiau :-). Trumpa ta atmintis kartais būna :-).
KUN 2012 July
88.724 keleiviai
Pokytis (2011/2012) – plius 10,49%
Noriu paklaust toki praktini klausima- ar Wizz taiko specialu tarifa pavelavus i lektuva, t.y. Bilieta specialia kaina kitam skrydziui, kaip tai daro Ryanair?
Sveikas sugrįžęs:)
Taiko, bet pavėlavimas turi būti iki 30 min. (Ryanair’e – 1 val.)
Aišku, ne visi agentai oro uoste tai gali žinoti ir pritaikyti.
@Marius
Marius – 2012 08 4, 00:55
Šitą komentarą perrašyk aiškia lietuvių kalba. Minties absoliučiai nesupratau. Tamsta, juk gudresnis už penktoką?
Siandien pastebejau kad Eurolot pagaliau atsirado Amadeuse ir lietuviskam BSP, taciau kainos ju puslapyje zemesnes. Anyway pardavimai ir load turetu ugteleti
Tam, kad įvertinti galimą Ryanair apsimokėjimą ar neapsiokėjimą skrydžių perkėlimo iš KUN į VNO visai neaktualus Vilniaus palyginimas su Paryžiumi ar Roma.
Aktualus tik palyginimas Vilniaus su Kaunu tarpusavy. a)Kiek bus užsienio turistų, kurie skris į Vilnių, bet neskristų į Kauną (pvz. likus tik Kauno variantui Lietuvoje pasirinktų Rygą, Krokuvą ar dar ką nors) ir b)Kiek bus užsienio turistų, kurie neskris į Vilnių, nors būtų skridę į Kauną?
Analogiškus klausimus galima pakartoti apie lietuvius.
Na ir aišku aktualus ne vien skridimas, bet ir yieldai, bet šitai yra labai glaudžiai susiję – didesnė paklausa kelia kainą. Pvz. aš esu pasiruošęs už skrydį iš Vilniaus (į abi puses) mokėti gal 100 Lt brangiau nei Kauno.
Logiška – esu vilnietis ir ~50 Lt kainuos vien nuvykimas autobusu ir atgal, ir tai su persėdimu Kalniečių poliklinikoj. O dar yra prarasto laiko vertė.
Savaime suprantama, yra ir žmonių, kuriems Kaunas patogiau. Toliau, kaip minėjau aukštesniame komentare, svarbu vienų ir kitų skaičiai.
to Vytautas-nt: o Ryanair taip DARO?
@Kaulas, na jeigu klausimas ir atsakymas po to i tai, tai turbut kad taip DARO :)
„brussels airlines” numato žiemos tvarkaraščiui BRU-VNO-BRU su A319 numatytuoju lėktuvu.
Nelabai pagavau ar čia ironiškai ar tiesiogiai buvo klausiama apie užsakomuosiais reisais keliaujančiais į Lietuvą turistų grupes, tai šios dienos tvarkaraštyje numatyti net du atvykstamojo turizmo čarteriai:
10:00 Madridas, Ispanija 6Y255 Smartlynx Airlines
11:25 Bilbao, Ispanija LLC3253 Small Planet Airlines
Spauda raso „Baltarusiai apgulė „Ryanair“ bei „Wizzair“ lėktuvus” Vilniuje. Taip ar ne nieks tiksliai nezino, nes nera tokios analizes. Bet jei jau taip, tai ar stoja nors vienas Minsk-Vilnius autobusas VNO ? Lux Express irgi atidare reisa i Minska. Jeigu butu sustojimas VNO, tai gal dar labiau padidetu tu baltarusiu ir is tikruju butu „apgultis” VNO skrydziu …
Jurgi, mes tyrinėjom elgesio įpročius, tai toks autobusas nepadėtų. Kadangi yra valstybės siena, tai absoliuti dauguma baltarusiai planuoja taip, jog atvyksta į Lietuvą mažiausiai viena diena anksčiau negu suplanuotas skrydis.
Daug iš jų bilietus perka Lietuvos agentūrose ir offline-low cost bilietų pardavimo vietose (priežastis – kreditinių nepaplitimas Baltarusijoje).
Dėl to toks tiesioginis „užsukimas” realiai būtų perteklinis, svarbiau groja susisiekimas su miesto centru/stotimi, kuris šiai dienai yra adekvatus.
Tikrai „atvyksta į Lietuvą mažiausiai viena diena anksčiau negu suplanuotas skrydis” ? Neitiketina ! Tokiu atveju VNO tikrai turi dar didziuli potenciala baltarusijos pilieciu, kuriems laikas dar sita reiskia :) Reikia tik juos pasiekti kazkokia tai tiksline media akcija.
Vilniaus oro uostas prarijo beveik pusę Kauno oro uosto
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-oro-uostas-prarijo-beveik-puse-kauno-oro-uosto-441619#ixzz22kdICHZl
„kaip prognozuoja ekspertai, valstybė, konkuruodama pati su savimi, praras apie 12 proc. keleivių, nuostoliai bus dar didesni.”
Kokie cia ekspertai prognuozuoja bendra 12 proc. keleiviu praradima ? Kol kas to nesimato. Sakyciau atvirksciai. Perkelus kai kuriuos skydzius is KUN i VNO augo tiek VNO, tiek KUN, paskutini menesi po perkelimo KUN augo 10 proc. Tikrai nepritarciau, kad bus bendras 12 proc. keleiviu praradimas.
Jurgi, toks potencialas atsirastų tik tuo atveju, jeigu taptų prognozuojamas laikas prie sienos ir kt. Deja, kol kas taip nebus. Kiek žinom, tai pačioje Baltarusijos pusėje Baltarusijos piliečiai su pilnomis Šengeno vizomis yra tikrinami ilgai. Prie dabartinės sienos aplinkos, manau, tai nėra įmanoma, skatinti „same day” keliavimą poilsiniais tikslais.
Gal būt. Pats esu važiavęs tik traukiniu i Minską ir pasirodė, kad viskas sienoje eina gana tvarkingai ir gana operatyviai. Atvykimas pagal grafiką. Nežinau kaip su autobusais. Na o traukiniu atvykę i Vilnių gali gana patogiai traukiniu pasiekt ir VNO. Jei apie tai žino :) Nežinau ar apie tokia galimybę yra kokia informacija pačiam Minskas-Vilnius traukinyje ?
Ne į temą šiek tiek.CSA gražina PRG-TXL ir PRG-STR :
http://goo.gl/C10iU
Ir daugiau pokyčių CSA žiemos sezone:
goo.gl/xkHJy
Marsrutiniai autobusai pasienyje tikrinami be eiles.
http://verslas.delfi.lt/business/vyrus-i-lektuva-ileido-moters-su-vaiku-ne.d?id=59256395 kazkaip idomiai cia,stovejo visi eileje ir neileido.Nelabai tikiu as tokiais zmonem.Vel Lietuva bloga,o uzsienyje pasaka.Pats Lietuvoje ir zinau,kad niekas niekur nezaidzia.
Ir is vis labiausiai nemegstu tokiu zmoniu.Kaip pvz parduotuveje pavogia ka uz 50LT ir teisinasi neva „Kubilius” dar ne tiek pavoge:))))
Nu pavelavai tai ko dejuoji,kokios problemos.
Первый покупатель Sukhoi SuperJet 100 хочет вернуть его обратно
http://rus.db.lv/tehnologii/pervyj-pokupatel-sukhoi-superjet-100-hochet-vernut-ego-obratno-45362
Первый заказчик новейшего российского самолета Sukhoi SuperJet 100 (SSJ-100) окончательно разочаровался в покупке и принял решение не использовать заказанные самолеты, пишет сегодня газета „РБК daily”. В начале июля авиакомпания объявила об отказе от покупки второго SSJ-100, а сейчас ищет возможность отказаться и от первого лайнера, приобретенного еще в начале 2011 года.
Tai ne del pavelavimo ten, o kad pries pat tave ileido net 2 zmones :) As jauciu paimciau uz gerkles ta merga jeigu man taip padarytu (zinau paskui baigtusi negerai :))
Wizzair mazesnis bagazas netrukus jau ir visuose marsrutuose :(
Wizzair: Last month we reported that the carrier will begin August 1, test changes from Katowice – London Luton. Today Wizz Air tells us that after several days of testing, is very pleased with the results and considering further new rules for hand baggage on all routes.
Koks skirtumas.As i pirma vieta statau,ka as padarau,o jau toliau seka ten visa kita.Gali buti kad ji galejo uzdelsti registracija maximum 2-3min,gal jau tuos vyrus registruodami ji velniu gavo ar dar kas nors.Faktas tas ,kad moteris pavelavo ir siunta,kad jai nuolaidu nieks nedaro.Jei esi atsakinga mama tai ir elkis taip,atvaziuok anksciau.Jei nusprendei rizikuot prisiimk visa atsakomybe.
Darbuotojos pasielge pagal taisykles ir cia viskas,o kas jinai tokia ,kad jai turi darbuotojos aiskinti,kodel kazka ileido kazka ne.Norvegijoje ji tikrai bangu nekeltu.
Sutinku, kad tavo nusistatymas prieš emigrantus yra teisingas ir dažniausiai būna taip, kaip sakai, bet vis dėlto negalima absoliutinti – vietiniai irgi kartais nemažų čiūdų pridaro.
Tikekimes, kad du nauji Vilniuje atsidarantys viesbuciai pritrauks dar daugiau sveciu ir dar labiau padidins VNO a/k uzpildyma –
Vilnius welcomes new Comfort Hotel
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=60962
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/mazejant-ryanair-skrydziu-is-kauno-oro-uosto-darbuotojai-stos-i-bedarbiu-eile-194-239351 o ,kaip del VNO? Na del darbuotoju ,turiu galvoje.Daugeja personalo(daugejant skrydziu) ar padidejusius kruvius sugeba sutvarkyti esami darbuotojai ir priimami tik vienas,kitas naujas darbuotojas?
Galės dabar Susisiekimo ministerijos klerkai mokėti kompensacijas žmonėms už prarandamą darbą. Aišku, dar laiko šiek tiek yra, gali daryti išvadas ir atvesti naujas avia kompanijas arba sugrąžinti Ryanair. Normalioj valstybėj už tokią ardomąją veiklą turėtų atsistatydinti ministerijos vadovybė, bet Lietuvoje visų „ekspertų” lūpose figūruoja tik ekonominiai interesai.
kas turetu atsistadytinti, tai vienas komentatorius su savo konspiracijos teorijomis ir slaptaisiais protokolais. sekmes traukiant tas naujas aviakompanijas – kaip zinom, ilga eile jau kuri laika stovi prie KUN duru ir per 2 metus pavyko pritraukti tik pastovius pazadus PR pranesimuose spaudai
Tomai nesinervuok :) palauk kol isvysim Recharge in Vilnius reklama RYR lektuvuose…. :)
Įdomu kaip su viešbučio perspektyvomis Kauno oro uosto teritorijoje, kuris pagal laimėtą konkursą turi išdygti. Tikėtina atsipirkimą skaičiavo pagal esamus srautus, kurie mažėja pakankamai drąstiškai.
@Marius Litcargus vykdė šiokia tokią atranką iki liepos 31d. išvykimo ir atvykimo srautų darbuotojams (registracija, laipinimas ir t.t.).
Skirtumas tarp VNO ir TLL liko 80k, dar gal aplenks šiemet… Jeigu Simonas sakė tiesą dėl RYR karpymų Taline.
Baltics 2012 July
Riga 512.059 (minus 9,9% )
Vilnius 236.029 (plius 26,98%)
Tallinn 228.076 (plius 20,7%)
Metu skirtumas Tallinn vs Vilnius – 77.701 keleiviu
Idomu palyginto Talino ir Vilniaus 2012 July skrydziu skaiciu :
Tallinn – 4.460
Vilnius – 2.732
Cia toks didelis skirtumas vien del Estonian skrydziu ?
Kažkaip Palangos dar nėra rezultatų. Veluojama šį menėsį.
Palanga virs 14 tukst. – daugiausiai istorijoje.
Na tai dabar aišku, kodėl Palaga gali sau leisti nepriiminėti vėluojančių keleivių
:)
susisiekimo ministerija pagaliau gales sakyti, kad kauno oro uosto islaikymas per daug kainuoja biudzetui: juk dabar reikes moketi kompensacijos atleidziamiems darbuotojams; nebutu ryanas persikeles i vilniu, butu oro uostas metus baiges pelningai.
Jurgi, skirtumas tarp TLL ir VNO skrydžių skaičiaus susidaro dėl kelių dalykų:
– Taline vis dar dominuoja maži lėktuvai, iš vienos pusės dėl „Estonian Air” turbopropų ir dėl „Finnair” ATR42, kurie kursuoja, berods 6x daily;
– TLL yra lokalus cargo hub’as (maždaug pagal cargo skrydžių skaičiu tai VNO ir KUN apimtys kartu), o tarp cargo dominuoja ATR, AN-26 ir kiti propeleriniai lėktuvai, kurie leidžiasi gan dažnai;
– vykdomi socialiniai skrydžiai į Estijos salas, kur skraidoma 4-12 vietų lėktuvais.
Dėl KUN darbuotojų tai gan keistas straipsnis – realiai KUN turės galimybę atsisakyti tik kokių 5-10 darbuotojų paslaugų. Palyginimui, PLQ dirba 71 darbuotojas, KUN 123 darbuotojai. Nuo keleivių skaičiaus priklausantys darbuotojų segmentas yra tik saugumo patikros darbuotojai. O KUN prie planuojamo 500 tūkst. keleivių srauto vistiek yra 4 didesnis nei PLQ.
Kas kita yra aptarnavimo darbuotojai, tačiau tiek KUN, tiek VNO „Ryanair” aptarnauja „Litcargus”, tai, ko gero, keletas darbuotojų gali pakeisti darbo vietą į VNO.
Pasakei ir prisnigo :)
O kas nors valstybės mastu pagalvoja apie strateginius planus: statyti viešbutį šalia Kauno oro uosto, plėsti automobilių parkavimo ir kitas pridėtines paslaugas ar apskritai – apie jau padarytas investicijas į KUN? Išdurtas ne tik Kauno oro uostas, bet ir verslininkai, kurie buvo patikėję, jog valstybė skatina tolygią regionų plėtra, mąsto toli į ateitį. Tačiau dabar tik skaudus nusivylimas. Ir man labai sunku prognozuoti, kada verslas vėl galės patikėti tokia galimybe. Iš principo nesu prieš Vilniaus oro uostą, viskas su juo yra gerai, yra labai daug šaunių pokyčių, tačiau valstybė, kaip šeimininkė, turėtų teisingai pozicionuoti visus 3 šalies oro uostus. Nes dabar gaunasi taip, kad VNO vis dar taiko žemiausius mokesčius ir lenda į nuostolius, o Kauno miesto ir rajono savivaldybės mėto pinigus tiesiog į balą. Ar čia yra ūkiškas valstybės tvarkymasis? Ne. VNO turėtų teikti paslaugas už adekvačius įkainius. Tuomet pasimatytų, jog KUN yra pigesnis tiek dėl lokacijos, tiek dėl darbo jėgos įkainių. Ir viskas natūraliai išsispręstų. Dabar gi, Ryanas, matydamas tuos pačius ar net žemesnius įkainius sostinėje, be abejo, renkasi ten, kur galima išspausti daugiausia naudos. Bet tai nėra nauda Lietuvai.
Praeitą savaitę teko lankytis Londone, Olimpiadoje. Mane sužavėjo visa renginio organizacija – ten iš ties apie viską pagalvota. Kiekviena minimali smulkmena. Nes ten mąstoma strategiškai, kad žmonės būtų patogu ir nekiltų nė mažiausio nesklandumo. O pas mus viskas daroma atvirkščiai – kad VNO būtų ilgesnis pirtyje nei KUN. Nei kaina nesvarbi, nei ekonominė logika, nei patogumas. Svarbus tik piaras. Labai nuoširdžiai VNO RYR linkiu, to, ką minėjo Linas Kunigėlis Venesueloje. Ypač po pastarojo RYR skrydžio, kur arogantiška įgula atrodė kaip darželyje žaidžiantys vaikai ir nė per nago juodymą nepriminė profesionalios ir apmokytos įgulos, kuri turėtų ir galėtų pasirūpinti keleiviais esant nestandartinei situacijai.
Rusijos aviacijos gėda „Sukhoi“: atšaukti užsakymai, nuslėptos avarijos
http://www.lrytas.lt/-13442652271344053393-rusijos-aviacijos-gėda-sukhoi-atšaukti-užsakymai-nuslėptos-avarijos.htm
„easyJet” paskelbė, jog rudenį užbaigs „free seating” ir pakeis jį į paskirtas vietas keleiviams. Iš vienos pusės tai geresnis produktas, tačiau kita pusė – realiai norint skrendant sėdėti kartu teks už kiekvieną bilietą primokėti 3 svarus, tiek kainuoja vietos pasirinkimas. Tie, kurie „nepirks” konkrečios vietos, sistema „random” padalins vietas.
Pritariu expertui,nera pas mus jokios regionines politikos – isduriau kaimyna ir laimingas. As suprantu oro uoste besmegeniai- gyvena tik sia diena, bet vastybes mastu netureti jokios strategijos,tai tiesiog trumparegiska, o apie zala verslui nera ir ka kalbeti.
Experte, nors iš dalies ir kalbate teisingai, antra jūsų pastraipa skamba kaip varškės istorijos autorė Zita Čepaitė – jai irgi viskas, kas Anglijoje, buvo tobula, o viskas, kas Lietuvoje – akmens amžius ir barbarai. RYR įgulos dažnai atrodo lyg žaidžiantys vaikai, bet tai nereiškia, kad jie yra nepasiruošę darbui. Tiesiog kompanijos įvaizdis kitoks negu Lufthansos, kur kiekvienas sulčių pylimo judesys pas stiuardus atidirbtas ir rafinuotas.
Na, o dėl pirmosios pastraipos – jei mokesčiai būtų dideli, tai nebūtų ne tik Ryanair ir Wizzair Vilniuje, bet ir daugybės kitų aviakompanijų. Tie mokesčiai buvo sumažinti ne iš gero gyvenimo – gal dar atsimenate, kiek skrydžių buvo likę Vilniuje prieš 3 metus? Wizz į Kauną būtų nėjusi net ir su Kauno mokesčiais, o į Vilnių atėjo. Tačiau jei yra Wizz, tai negali dabar diskriminuoti RYR.
Vilnius >600tukst., Kaunas <300tukst.Ir ka imanoma islaikyti du Milijoninius Airport.Net Vakaru Europoj kur du tokio dydzio miestai salai kito neturi kiekvienas savo Oro Uosto.Nepamirskim ,kad pas juos perkamoji galia didesne ir skrendanciuju bent 2x daugiau,ir neturi tiek Oro Uostu ,kad kas 100km butu
Patarčiau visiems VNO apologetams pasiskaityti šios dienos „Veido” straipsnį, labai viskas aiškiai parašyta, analizuojama, kas dėl ko kaltas, pateikiamas ir oro uostų aprėpčių žemėlapis, kuris aiškiai parodo, kas Lietuvos gyventojams ir daliai turistų naudingiausia.
Kolegos ramiai, užteks marazmu, mes žinome Kaunas – Lietuvos širdis.
@pliumbum
Dėl RYR ekipažo veiksmų – man tiesiog nusibodo skaičiuoti jų grubius nusižengimus skrydžio saugai. Kalba neina apie sulčių pilstymą, paslaugumą ar kitus panašius dalykus, kurių iš jų nesitikima.
Dėl Anglijos – palyginimui gali būti ir kita šalis, tarkim, Suomija ar Estija, kur nacionalinis interesas yra aukščiau už asmenines ambicijas. Kaip bežiūrėtum, Lietuvoje viskas atvirkščiai.
Ir be atitinkamo požiūrio nesurengtum 36 sporto šakų pasaulio čempionatų vienu metu. Mano minėtą organizaciją reikia patirti.
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-oro-uostas-prarijo-beveik-puse-kauno-oro-uosto-441619#axzz22hkPriZA kodel praranda valstybe.Kaunas praranda tai taip.bet ne valstybe.Lietuvas net islosia Vilniuje daugiau pramogu,daugiau isleistu pinigu ir t.t
to Marius. pritariu 100%. Payginkite vien turizmo sfera.
Kauno turizmo informacijos centras:
http://www.vilnius-tourism.lt/
Vilniaus turizmo informacijos centras:
http://visit.kaunas.lt/
Pasiilgusiems regionų plėtros politikos norėtusi priminti, kokiais laikais gyvenam – tokio dydžio ir lygio valstybėse ryškėja tik du regionai: sostinė ir periferija. Taip yra Latvijoje, taip yra Estijoje, taip yra ir daug kur kitur.
OK, Lietuvoje yra Klaipėda, kuri gyvuoja uosto dėka, bet tokie Kaunai tik nyks ir čia ne dėl to, kad kažkas kažką turi prieš Kauną – natūraliai.
Sostinė turės infrastrukturą, sostinė turės darbo jėga (sorry, pusė mano draugų kauniečių seniai dirba Vilniuje, didžiajai daliai seniai pabodo ir važinėti kasdien, todėl persikėlė).
Regionų politiką (pinigų kišimą į balą) mes irgi sėkmingai vykdom – kuri dalis ten sumokėto pajamų mokesčio tenka Vilniui, o kuri – kitiems miestams?
Jei Kaunas gauna kokį 80-90% ten sumokėto pajamų mokesčio, o Vilnius – 60%, gal duokim tiek, kiek priklauso, o regionai tegul gyvena iš savo lėšų, nes, remiantis eGZperto argumentacija, „ten yra pigesnė darbo jėga”. Kodėl dabar vilniečiai, vietoj to, kad, sakykim, būtų tvarkomos jų miesto gatvės, dalį pinigų neoficialiai atiduoda Kaunui, kurio savivaldybė savo ruožtu moka už tai, kad Rynair skraidytų iš KUN? Ok, kvailokas pavyzdys, bet in the end yra būtent taip.
Apie tokią regionų politiką, kurią vykdo Danija, Švedija ar Norvegija galit tik toliau sapnuoti, nes ją sau vykdyti gali leisti tik Danija, Švedija ar Norvegija. Suomiai senai kyla prieš tai, kad, sakykim, už Helsinkyje, Espoo ar Vantoje sumokėtus mokeščius kažkam Karelijoje būtų tiesiamas kelias, kad ir kaip tai atrodytų socialiai teisinga.
Socializmas baigėsi (Skandinavijoje jau eina į pabaigą milžinišku greičiu) – kai tai suprasit, gal suvoksit ir kad Ryanair skrydžių perkėlimas mažai ką turi su sudainuota regionų politika, o yra iš esmės verslo sandoris. Reikėtų labiau ne dejuoti, kad tie skrydžiai perkelti, o džiaugtis, kad jie kurį laiką buvo ten, kur jų, logiškai mastant, net neturėjo būti – Ryanair mažiausiai įdomu, kad yra susireikšminusi ir su realybe susipykusi visos Lietuvos širdis.
bukim biedni,bet teisingi…
I Vilniu skristu tik 2xweekly(nepamenu,nenoriu izeist gal 3xw buvo) 50 vietu lektuvelis i Maskva.Ka manot nesurinktu zmoniu?????Tas pats Airbaltic skrenda is VNO ir is KUN.Ka ir jiems Recharge in Vilnius moka??? Paziurekit kiek zmoniu per VNO,kiek per KUN skrenda.Ko SAS arba Lufthansa neskrenda is KUN,SAS net is PLQ skrenda.
@expertas manau neturite atsakomybės kaltinti įgulų už netinkamus veiksmus dėl saugumo užtikrinimo orlaivyje ir nepriklausomai ar tai FR, ar W6 ar AC. Aišku čia tik Jūsų nuomonė.
@Patikimasis taip jau susiklostė, kad turiu patirties aviacijoje, todėl bent elementarius dalykus išmanau, kas galima, o kas negalima. Tai, kas vyko orlaivyje – aplaidumas arba lengvabūdiškumas. Mažų mažiausiai taip nedera elgtis. Ir net jei tai toleruoja aviakompanija, aš jaučiuosi nesaugus ir ateityje vengsiu jų paslaugų. Svarstau, ar verta apie tai pranešti CAA.
o kuo baigėsi panašus lengvabūdiškumas – siūlau prisiminti ne taip seniai apvirtusį kruizinį laivą ;)
Expertui, CAA internetiniame puslapyje galite uzpildyti anonimine forma apie bet koki ivyki, jusu manymu susijusi su skrydziu sauga.
@mmm Na, jei Palanga liepą aptarnavo virš 14.000 keleivių (nors oficialiai jie dar kažkodėl tai nepaskelbė), tai tokiu atveju turime ir geriausią Lietuvos visų laikų rezultatą – virš 338.753 keleivių Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose kartu sudėjus ! Nežinau ar vedama tokia statistika, nebent Statistikos departamente, bet – rekordas !
Gerbiamam ekspertui norėčiau pateikti tokią pastabą: jei jau turite kažkam pretenzijų, tai tada įvardinkit konkrečiai kas blogai buvo padaryta. Nes kol kas skamba taip- „aš žinau, kaip turi būt, o darė neteisingai”. Tuo tarpu blogo skaitytojai gali fantazuot ką ten padarė. Gal duris pilnai neuždarė iskrisdami. Ar leido keleiviams i tualeta vaiksčiot kilimo metu?
O dabar truputis įspūdžiu kita tema- pagaliau po 8 metų pertraukos skridau su Wizz.
Įspūdžiai tokie: kėdės geresnės, nei Ryanair ir vietos kojoms daugiau. Maisto pasiūla prastesnė (3 sumuštiniai ir kava bei arbata). Kainos kiek mažesnės. Labai nepatiko, kad neima smulkių eurocenrų ir penių. Taip pat negalima, kaip Ryanair dalies kainos apmokėt grynais, o dalies kortele.
Aisku tualetai Airbus geresni, nei B737. Tiesa trukstą įmontuoto trapo.
Na o pabaigai grįžtant prie tropinio klimato Lietuvoje vakar, kilo klausimas ar negalima galerijose sustatyti tamsintų langų, jei jau kondicionieriai nestovi? Nes einant koridoriais jautiesi, kaip kokioj Malaizijoj.
Dar norėčiau, kad kas nors primintų kur dingo pasų kontrolė buvusi pirmam aukšte prie bagažo? negi negalima paleist keleivius tiesiai į bagažo salę ir ten tikrint pasus. Nes ta garsioji Vilniaus gimnatsika (aukštyn-žemyn) kiek nervina…
Jo, experte, būtų visiems įdomu išgirsti, ką konkrečiai blogai darė Ryanair.
Vytautai-NT, tai čia jums pasisekė, kad vietos kojoms daugiau. Deja, ne visada šitaip.
Vytautas-NT: pasų kontrolė bagažo salėje negali būti, nes Šengeno keleiviai ateina taip pat, t.y. į bagažo salę turi patekti be pasų patikros. Antras dalykas, projektuojant naują terminalo dalį numatytą pagal europines tendencijas įrenginėti vietą efektyvų imigracijos postą.
Visų pirma pasų kontrolės postus galima atidarinėt ir uždarinėt, t.y. kei atskrenda šengenas- atidaryt praėjimus ir nieko entikrint. Be to, patekimai į bagažo salę yra du- iš kairės ir dešinės. Todėl ne šengena visą laiką galima leisti per vieną pusę, o Šengeną- per kitą.
Vienas pasų postas įmanomas, kai turim didžiulį terminalą ir kontrolė vyksta jo pradžioje. Be to, kur atvykstantys ir išvykstantys srautai turi būti atskirti. Žodžiu šiojie vietoje dar galima kažką patobulint keleivių patogumui. Juolab, kad dienos metu skrydžių yra sąlyginai mažai. O ne Šengenas pas mus yra tik Maskva, Kijevas, Airija ir Britanija bei Islandija…
Vytautas-NT: ne Šengenas yra 50% skrydžių:
– Maskva mažiausiai 3x daily;
– Kijevas mažiausiai 2x daily;
– Antalija vasarą 2x daily, žiemą pakeičia Egiptas;
– Londonas 3x daily;
– Korkas, Dublinas (daily);
– Donkasteris, Liverpulis,
– atsidarys Leeds, papildomai Liverpulis, Londonas, Korkas;
– Tel Avivas.
Papildomi čarteriai.
Islandija šengenas.
Šengeno ir ne Šengeno srautai turi būti griežtai atskirti, tai „postus uždarinėt/atidarinėti” negalima. O abiejose pusėse tavo minėtose yra Šengeno kanalai taip pat, todėl srautų painioti negalima. Išskaidyti postai taip pat sudarinėtų ilgesnes keleivių eiles: 4 postai atidaryti ir visi keleiviai einantys per ten yra didesnis efektyvumas ir trumpesnės eilės negu 2 postai po 2 langelius skirtingose vietose.
Tada yra irgi sprendimas- kaire pusę padaryt Šengenu, o dešine- ne šengenu ir pastatyt ten 4 kabinas.
Nes kai turim reikalą su lėktuvais parkuojamais prie rankovių- čia dar pusė bėdos. Bet Ryanair/Wizz atveju tas alpinizmas į pirmą aukštą per 3 tikrai nesukelia geriausio įspūdžio.
Beje, kalbant apie kontrolės organizavima. Kodėl Wizz lėktuva aptarnauja tik 2 darbuotojai. Tai juk garantuotai bent 150 keleivių, o ne 50 UtAir/Aeroflot. Aišku taupumas, bet kuo greičiau žmones praleidžia, tuo mažiau bneigiamų įspūdžių. Ypač turistams…
Ir pabaigai- ar galvota ką nors dayt kovai su karščiu oro uosto galerijose? Bent užuolaidas/žaliuzes pakabint būtu galima…
Ką turi omenyje aptarnauja? Turi omenyje „check-in” ir „boarding”? Čia kiek aviakompanija antžeminio staff užsako, tiek ir būna. LCC yra „cost sensitive”, tai visuomet stengiasi kaip įmanoma efektyviausiai tai atlikti.
FlyGeorgia Launches Operation
Georgia’s new carrier FlyGeorgia on 03AUG12 has launched operation, with 4 weekly Tbilisi – Batumi service on board Airbus A319 aircraft. The IATA code for the carrier is “9Y”, previously used by Air Kazakhstan.
Schedule:
9Y101 TBS2000 – 2045BUS 319 x136
9Y102 BUS1145 – 1230TBS 319 x136
Net keista, kad yra toks poreikis vidiniams reisams, o ir atstumas gi nedidelis tarp Tbilisi ir Batumi.
Kauno oro uostas šiemet aptarnavo 3,4 proc. daugiau keleivių – 573 tūkst.
http://www.aviasistemos.lt/kauno-oro-uostas-siemet-aptarnavo-34-proc-daugiau-keleiviu-573-tukst/
Aš konkrečiai turiu galvoje veikiančius pasų kontrolės postus. Vakar per Liverpulio reisą jų veikė tik 2 ir susiformavo didžiulė eilė.
O kas link Gruzijos, tai noriu primint, kad ten kalnai. Greitkelių ir tunelių nėra. Todėl 100 km kelionė gali trūkt 3-5 val. automobiliu…
Bankrotą lydi gandų uodega
http://www.lrytas.lt/-13443162371343984572-bankrotą-lydi-gandų-uodega.htm
Ar pigių skrydžių bendrovė „OLT Express” verčiama bankrutuoti, nes trukdo valstybės valdomai LOT? Tokie gandai sklando Lenkijoje.
@Jurgis, taip, kaip minėjo Vytautas-NT iš Tbilisio reikia važiuoti per aplinkui aplenkiant kalnus, nors vis tie dalis kelio eina per kalnus. Kelionė apie 5 automobili/maršrutka. Greituoju traukiniu apie 4,5 val. Bet populiariausi yra naktiniai 7 valandų traukiniai.
Pvz. anksčiau netgi Armavia skraidė iš Jerevano į Batumi, bet vis tiek 1,5-2 val. skrydis neatsilaikė prieš 11-13 valandų naktinę kelionę traukiniu.
Vytautai, o tu nemėginai apmokėt dalį lietuviškais centais, dalį eurocentais, dar tada dolerinių pridėt, biškį tugrikų, o likusią dalį paskirstyt per tris korteles (viena iš jų gali būti Snoro ElitoCardas) :-)
O su tropikais galerijose viskas tvarkoj – geriau, nei ledinės :) Be to, smagu, kai primena galerija apie tai, koks oras lauke, mažiau siurprizo išėjus iš oro uosto.
Nors va, gal galėčiau dar įkišt trigrašį apie oro uostus ir regionų plėtrą. Visgi, Vilnius konkurencija yra vidinė ir yra išorinė, yra kažkiek trinties su Kaunu, bet daug didesnė trintis vyksta tarp Vilniaus ir Rygos kaipo verslo miestų, Talinas irgi padalyvauja. Tai ne tik tarp užsienio turistų, kurie beje, mažiau jautrūs kainai, bet ir tarptautinių verslų planavime.
Čia nėra kažkokia ypatingai uždara sistema, kur paspaudus ant vieno Lietuvos galo viskas gali perbėgt į kitą (ką paliudija visi skraidantys per Rygą ar apsipirkinėjantys Lenkijoje ;-)
O šiaip, kai nėra patogaus tiesioginio reiso iš Vilniaus, tų kas perka bilietus porą dienų prieš ir gali mokėt daugiau, skrendama bus su *A, o ne per Kauną :) Aišku, gali ir iš vis neskristi (ypač tie, kurienori atskrist ryte ir išskrist vakare :).
@expertas teisingai pasakėte, turėjote patirties aviacijoje, saugumo standartai kurie buvo prieš 12 metų ir kokie yra dabar būtų visiškai nesuprantami nei 2000’aisiais šių dienų reikalavimai, nei dabartinėmis dienomis 2000 saugumo reikalavimai. Galų gale jei jau taip blogai apmokyta yra orlaivio įgula tai kodėl FR nėra patyrusi jokių ypač rimtų katastrofų ar gedimų apart RYR4102. O išduodant paslaptį, tarp visų tipų orlaivio pilotų FR yra viena iš geidžiamiausių darbdavių. Be patirties įsidarbinti šioje įmonėje pilotui praktiškai nėra šansų.
Klaustukui – tavo neapykantą viskam, kas teigiamo vyksta ne Vilniuje jau žinom. Tau tik galiu patarti pasiskaityti LR Baudžiamojo kodekso 169, 170 straipsnius, gal kiek apsiraminsi.
To Tomas, klaustukas, expertas: dar neatsibodo vieniem su kitais pjautis. Ir gąsdintis butais ir nebutais reikalais. Viskas RYR perkėlė skrydžius į Vilnių, norės atgal perkels, norės ne.
OT:
Jetliner feud deepens as Boeing grabs key Airbus client
http://www.reuters.com/article/2012/08/05/uk-airbus-idUSLNE87400E20120805
Nebesuprantu kas čia dedasi? Neapykanta liejasi per kraštus. Ar tai normalu, kad jau yra grasinami Baudžiamojo Kodekso straipsniais?
To Tomas LT: ignoruok ir viskas
vyksta paprastas dalykas-yra flangas, kuriame yra klaustukas ir ko., kurie mano, kad lietuva turi buti centralizuota valstybe (berods pats tomai davei latvijos pavyzdi), kuriuo mum reik sekti. yra kitu, kurie lygiuojasi i labiau issivysciusias salis-kaip belgija, olandija, kur manoma, kad sostine ir taip jau turi naturaliu privalumu, ir stengiamasi kad ir regionai vystytusi tolygiai. aisku, cia patys saket, kad stai vilniuje surenkama absoliuti dauguma fiz pajamu mokescio, tai ko cia kisti pinigus i tuos regionus. patirtis yra tokia-jei nieko nedarysi, greit tas surinkimas vilniuj pasieks 90 proc., o like 10 bus is tu, kurie klaipedoj ir palangoj aptarnauja poilsiaujancius vilniecius. visa kita, iskaitant ne tik kauna, bet ir kitus miestus-bus, kaip jus megstate vadinti, benzino kolonele pakeliui is vilniaus i klaipeda.
nemanau, kad kada nors situo klausimu siame forume bus pasiektas sutarimas, nes tai nera sio forumo tema, plius abi puses nusiteikusios gana radikaliai.
kiek bebutu kaunieciai kritikuojami del to, kad myli savo miesta, is salies ziurint, man atrodo, sioje diskusijoje tam tikru nekorektiskumu kauno atzvilgiu kai kuriems forumo dalyviams nepavyksta isvengti. cituoju klaustuka: „Ryanair mažiausiai įdomu, kad yra susireikšminusi ir su realybe susipykusi visos Lietuvos širdis.” Tokiu nekorektiskumu is tikro reiketu vengti, bet kai kuriems dalyviams kazkodel nepavyksta pakilti auksciau turgaus motereliu lygio.
atsakymas klaustukui: suprantu, kad tau nepatinka, kad i kauna ar kitus miestus eina pajamu mokestis is vilniaus. bet su tavo siuloma politika – kad kaunas (ar kiti miestai) nyks ir nunyks savaime – ta vilniaus mokesciu dalis atiduodama kitiems miestams tik dar labiau dides. ir ta tendencija dabartine politika (iskaitant ir susisiekimo ministerijos) tik stiprina.
pataisysiu dėl pajamų mokesčio. Kaunas , kaip ir Vilnius atiduoda dalį savo pajamų mokesčio kitems regionams, nes Kaune paliekama 90 proc. surinkto mokesčio , o 10 proc. atiduodama kitiems, taigi klaustukas parašė nesąmonę, bet jam tai turbūt nesvarbu, jam turbūt tai savotiška masturbacijos rūšis.
newstodate.aero
A new airline company has been included in Sweden’s official company registry.
Little is so far known about this enterprise: the name registered is sky4u, and according to the registry, the board comprises Mikael Hans Ewert Waangdahl, Jan Olof Palmér, and Jan Olof Brunstedt – all well-known aviation figures serving earlier as managing directors of the airlines Skyways, City Airline and Cimber Sterling that all went bust earlier this summer.
Hardly the most promising background…
Baikite – galų gale… Kiek galima varyti tą patį per tą patį – jau bloga darosi.
Dalyvaukite delfi komentatorių diskusijose, pasidrabstykite ten „purvais” – palikte šį blog’ą aviacijai, please!
Simonai, jau tikrai laikas „sijoti” komentarus ir pačius komentatorius…
Visgi yra skirtumas tarp 90 proc. Kaune ir berods 40 proc. Vilniuje (nors gal ir sumaišiau su 60 proc.)
Domui atsakšysiu, kad pirma mokėjau litais,eurais, savarais, o po to nusprendžiau pasilikt monetas ir sumokėjau kortele. Beje, mano klausimas logiškas- nes Ryanair leidžia mokėt dalį kainos grynais, o kitą kortele. Taip jie prisirenka smulkių gražai…
Tuo pačiu klausimas apie matinimą lėktuve. Ar jis kaip nors regmamentuojamas ES? Kad iki 1 val- užkandis, iki 2 val. šaltas maistas, o virš 2 val- karštas ir t.t.
Ar čia tik kažkokios nerašytos oro bendrovių taisyklės? Nes buvau nemaloniai nustebęs radęs Wizz iš karštų tik sriubą…
Atsakysiu kiek grubiai – ačiūdie, ES dar nedasirito iki to, kad pradėtų nurodynėti kam ką ir kada pardavinėti.
@Simonas
:)))))
you never know, you never know…
Čia Simonui,- kaip iškart pakelti VNO pelningumą. Atidaryti supermarketą! Tik ar musu Rimi, Maxima etc. pakankamai technologiskai pasikauste … Labai kieta siuo klausimu P.Koreja, ten tiesiog autobuso stoteleje gali telefonu nuskanaves prekiu kodus issiusti uzsakyma i parduotuve ir kol grisi jau pirkinys bus pristatytas :)
Tesco Launches UK’s First Virtual Supermarket at Gatwick Airport
http://www.airport-int.com/news/tesco-launches-uks-first-virtual-supermarket-at-gatwick-airport.html
Žiūrim, ką turim: Vilnius 2010 gavo 40% GPM, Kaunas – 94%, Klaipėda – 86%, Mažeikiai – 95%, Šiauliai ir Panevėžys – po 100%. Kaip suprantu, kai kuriems šitie skaičiai – sunkiai suvokiami?
@sauktukas – bravo. Pagaliau yra diskusija. Visiškai pritariu tam, kad idelu būtų skatinti regionus, bet tas skatinimas turi turėti kažkokį tvirtą pagrindą ir ateitį, o ne tik būti kiaura bala. Reikia žiūrėti, iš ko tie Olandijos ar Belgijos regionai pragyvena – pramonė, žemės ūkis ar dar kažkas?
Lietuvos, kaip ir n k kitų šalių regionuose nėra jokių investicijų į darbo vietas (pasivažinėkit po Ispanijos, Portugalijos, Prancūzijos kaimus – daug jų – tušti ir ne tik dėl krizės). Todėl vyksta natūrali migracija ten, kur darbo yra ar jo užmokestis – didesnis. Tai lemia ne klaustukas ar Kubilius. Kitas klausimas – o kodėl kažkas turi tame regione investuoti, jei patogiau – kur nors netoli uosto ar sostinės? Gal girdėjot pastaruoju metu apie dideles investicijas kur nors viduryje Lietuvos?
Aš nesiūlau politikos, kurioje numatytas Kauno iškraustymas, nes tai vyksta natūraliai ir kai kurie čia bandot kurti konspiracijas iš natūralių procesų – per 2001-2010 metų laikotarpį Kaunas neteko 11,3% gyventojų, Šiauliai ir Panevėžys po ~9% abu, Vilnius, tuo tarpu, nepasikeitė (Statistikos dep. duomenys).
KUN atvejis, dar kartą sakau, yra su regionais niekuo nesusijęs – tad nereikia bandyti pristumti to prie kiekvieno diskusijų topic’o. Verslas yra verslas. Taip pat ir skrydžių perkėlimas regionų plėtros neriboja nė kiek – kas investuoja į regionus, Ryanair neskraido. Kryptys KUN irgi buvo labai orientuotos į regionų plėtra ir investicijas.
Daug kam nepatiks, bet dar kartą pasakysiu savo prognozę – Kaunas ir kiti miestai Lietuvos viduryje yra pasmerkti mažėti (nebent ateitų kažkokie dideli pramonės žaidėjai, ar kardinaliai imtų keistis demografija – kam priežasčių nematau). KUN teks epizodinis vaiduo, kaip ir PLQ, o VNO turi galimybių plėstis, nes yra sostinėje. Čia yra mano nuomonė (ir aš esu ne iš Vilniaus ir jame šiuo metu negyvenu). Nepatinka – dėstykit savo argumentus. Vienam juodariui aukščiau galiu parašyti, kad „kaunietis” – ne rasė, ne tautybė ir ne orientacija – dėl to BK mažiausiai bijau.
O tai visos tos tvarkos su dviem maitinimais ilguose skrydžiuose ir pan. Čia ka tiesiog nerašyta aviakompanijų tradicija ar IATA rekomendacijų rezultatas?
Šiaip tai maitinimas yra viena iš keleivio teisių plačiaja prasme. O dabar, kai oro uostuose labai sunku įsinešti skysčius ir t.t. tai labai aktualu.
Apskritai keleivio požiūriu nemokamas maitinimas lėktuve yra savotiška laiko užpildymo forma. Nes kol praeina su maitinimu, su gėraimais ir surenka šiukšles- skrydis paprastai baigiasi…
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/palangos-oro-uostas-skaiciuoja-rekordinius-keleiviu-srautus-441871?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed#axzz22hkPriZA
14 090 keleivių Palangai yra gerai, bet jei pagaliau pavyktu susitarti nors del vieno reiso (pvz. London) su Ryanair, tai skaiciai padvigubetu.
Grįžtant prie garsiosios Kauno problemos, norėčiau užduoti klausimą iš kitos pusės- o ką reikia daryti? konkrečiai, o nesišvaistant lozungais apie regionų plėtra ir pan.
Pakelti oro uosto mokesčius VNO, tikintis, kad Ryanair vėl parbėgs į Kauną. Beje, savo bazės Kaune jie neuždaro, bet sumažinimas yra.
Šiaip, jei nieko nepainioju, Vilniuj veikė viskas paprastai- vienam bazuojamam Wizz lėktuvui buvo pritaikyta akcijiniai mokesčiai, kad jis Vilniuj atsirastų. Ryanair tiesiog pasinaudojo bendra taisykle. Beje, bazės Vilniuje nėra- visi skrydžiai tik iš bazių.
Šiaip bendra tendencija, kad LCC vis labiau keliasi į pagrindinius oro uostus (tuos kurie nėra nesvietiškai brangūs). Madride, pvz. išvis „pigių skryžių” oro uosto nėra…
Vienintelis naujas tokio oro uosto atvejis- Varšuvos Modlin. Tiesa nesupratau, kodėl jų Etiuda terminalo eksperimentas nepasiteisino?
Beje, įdomu ar Lufthansa teoriškai gali pasiekt mokesčių nuolaidos ribą? Ir klausimas- kaip tokiais atvejais skaičiuojami bendro kodo keleiviai (pvz. skrendantys su SN ar Austrian?)
Ko reikalauja Kaunas- iš esmės jie nori tapti Varšuvos Modlin’u, t.y. pigūs skrydžiai tik iš Kauno, o Vilniuje visi kiti. Tokiu atveju Vilniuje keleivių sumažėja 40 proc. Wizz gali pasitraukti ar pan. ir t.t.
Beje, įdomu, kodėl Estonian nepabandė laimės Kaune ir Palangoj, ar tai jau per smulkūs taškai jų tinklo plėtrai?
Be to, diskutuojantys užmiršta dar viena svarbia tendenciją- vis didėjantį sezoniškumą pigiuose skrydžiuose, t.y. žiema skraidoma daug mažiau. Viena iš Kauno ryškaus mažėjimo priežasčių- būtent sezoninių krypčių nutraukimas.
Sveikinimai PLQ dėl rekordinio menėsio. Manau PLQ dar gali augti. Tikrai kokio Londono užtektų. Gal Simonas žino koks LF buvo Palangos reisuose į/iš Maskvos?
Ko man labiausiai trūkta, kaip nemažai skraidančiam kauniečiui tai AirBerlin su savo „konektais” ir pakankamai nebrangiai skydziais. Jei tam, kad skraidytų į Kauną kompanijas reikia remti(pirkti reklamą) tai aš paremčiau būtent AirBerlin, kad ir vienintelį kasdieninį reisą į Berlyną. Atsirastų geros conection galimybės, o ir turistų teisingai pasireklamavus sulauktume.
del Maskvos ,kaip spauda skelbe buvo net kai Fullload skrido.Man idomu,kada SAS i Osla nutrauke? Nes siaip Liepos augimas 25%,tai taip iseina stipriai gereja uzpildymas PLQ.Jei jau Liepa SAS-Oslas nebeskrido,tai tik 1papildomas skrydis i Maskva (lyginant su 2011m).Su 50vt lektuveliu,net ir full load 400keleiviu tesigautu,kas butu maziau nei 3%
Trumpai apie bendrus regiono rezultatus liepos mėnesį (nuo šiaurės į Pietus):
Talinas 21% prieaugus;
Ryga 10% nuosmukis;
Palanga 25% prieaugus;
Kaunas 10% prieaugis;
Vilnius 27% prieaugus.
Absoliučiais skaičiais:
Talinas gavo 39 tūkst. keleivių;
Ryga neteko 56 tūkst. keleivių;
Palanga gavo 2,3 tūkst. keleivių;
Kaunas gavo 8,4 tūkst. keleivių;
Vilnius gavo 50 tūkst. keleivių.
Viso regione keleivių 1,079 mln. Bendras regiono prieaugis – 4,1%. Tam tikras sulėtėjimas, nes pavasarį augimo tempas laikėsi apie 6-7%. Labiausiai atsiliepia per Rygos kritimo tempo pagavimą apie 10-11% mėnesį ir „Estonian Air” stabtelėjimą Taline nuo kosminių apsukų.
Dar ta pacia tema p2p srautas iš Lietuvos į Berlyną tikrai yra, galbūt jis nepakankamas,bet toks Airberlin reisas duotų galimybę pritraukti ir Vilniaus keleivius, kuriems reikia į Berlyną, o jungiamasis srautas tikrai susigeneruotų, nes tai būtų vos ne vienintelė galimybė iš Kauno. Air Baltic nesiskaito :).
Taigi buvo Ryanair KUN-SXF. Labai patogūs jungimai į rytinius Ryanair skrydžius. Geležinkelis oro uoste- įsėdai į traukinį ir gali važiuoti per visą Vokietiją. Bilietai pigūs būdavo. Ir į Vilnių važiuoti nereikėdavo. Deja… :(.
Nuo kada Ryanair daro jungimus?
@Rolas
Najuokauk. FR bilietus pardavinėjo po 5 lt. ir keleivių nesurinko. Iš VNO net pora kompanijų bandė skraidyti, bet nesėkmingai. Tie nudegimai prilaikys naujus žaidėjus nuo atėjimo į rinką.
Pamirštat, kad AirBerlin turi ir Q400 savo parke su 76 vietom.
Na, nedidelis pastebėjimas dėl „airBerlin” – man norėtųsi, jog jie apsispręstų dėl hub’o BER vystymo. Realiai jie visų maršrutų P&L šiai dienai į BER skaičiuoja tik ant „point to point” srauto.
Na, o Q400 jie visais atvejais atmetė skraidymui į Lietuvą, jie tą nišinį lėktuvą laiko specifiniams maršrutams ir jo niekur nestato, tai reikėtų modeliuoti situacijas prie A319.
Dėkui Simonai už informaciją. Kaip su BER apskritai situacija, daugiau neatidės?
RYR skrydis buvo super i Berlyna … Nuskridai persokai i Easyjet ir jau Kopenhagoj …. :) o lektuvai kiek skridau budavo ~ 80 % uzpildymo, tik tie 5lt ir surinkdavo liaudi uz 5lt (be bagazo ir su pilna kuprine sumustiniu … ) :)
Rolai, na, ne vanga, tai nežinau ;) Norėtųsi tikėti, kad ne. Tokie neplanuoti ir neprognozuoti vėlavimai jau ir dabar yra ne vokiška tradicija.
Bijau, kad iki to laiko, kol Berlynas atidarys naują oro uostą, AirBerlin plėtros projektais neužsiims. Bet ir tokiu atveju jiems labiau patrauklesnis bus Vilnius, nei Kaunas.
Beje, Palangai reikia ne Londono, bet kokio nos reiso vakarų turistams atsivežti. kokio nors Liubeko, Tamperes ar Skanstvos.
Beje, grįžtant prie Kauno temos- panašu, kad čia trūksta aiškios strategijos ir analizės, kaip naudoti savivaldybių pinigus. Iš esmės reiketų apgalvot kryptis, kurias vertėtų skatint, ir lėšas sukoncentruot į jas. Gal tokių dotacijų pagalba ir pavyktų skrydžių skaičių iš Kauno išplėst…
Neusprantu aš AirBerlin- krypčiai Vilnius-berlynas Q400 vos ne įdealus. Nuskrenda greitai ir pakankamai mažas tikėtiniems srautams. Kitas dalykas, tai realiai žaistų tik su HUB’u Berlyne, kas automatiškai reiškia konkurencija su LOT ir t.t., nes tada be tiesioginio srauto, pritrauktų ir tranzitinio bei užtikrintų užpildymą…
Pasižiūrėjus KUN W12 tvarkaraštį, net neatrodo, kad būtų FR bazė. Graudus vaizdas tapo. PLQ dar gali sugebėt aplenkt juos tokiais tempais.
PLQ neaplenks- žiemą rusai neskraidys. O vienas B737 visvien lenkia SAS ir AirBaltic bei Norvegian lėktuvus kartu sudėjus.
Beje, keista, kad Ryanair perkėlė Oslą iš Kauno- tai juk iš esmės emigrantinė kryptis…
FlyGeorgia pagaliau paleido savo puslapi –
http://flygeorgia.com/
Na tikekimes, kad atsiras iki metu galo ir zadetasis Vilniaus reisas. Jiems reikia sulaukti antro lektuvo dabar.
taaaaaip, Vytautai, esminė teisė ir laisvalaikio praleidimo forma, beveik kaip alus Lietuvoje, ir krepšinis.
manau, kad reiktų įpareigot visas aviakompanijas rodyt krepšinio transliacijas tiesiogiai ;-)
(o šiaip tai tiesiog produkto sudėtinė dalis, ir kiekviena aviakompanija savaip įsivaizduoja, vienos duoda visiems lievų sumuštiakų su daug bulkos, kitos nieko nemokamai neduoda, kai kurios pardavinėja visai neblogą maistelį, o kitose reik užsakyt iš anksto).
o jeigu tikrai nori išmėgint, kas yra laisvalaikio praleidimas valgant lektuve, tam yra A/F bookingo kategorijos ilguosiuose skrydžiuose :-) čia tiems, kam prigimtinė teisė mišelininių šefų maistą valgyt :)
Годовой отчет airBaltic заставляет думать о риске дальнейших вложений
http://rus.db.lv/nachalo/transport/godovoj-otchet-airbaltic-zastavljaet-dumat-o-riske-dal-nejshih-vlozhenij-45425
Собственный капитал авиакомпании airBaltic в конце прошлого года составил минус 106,8 млн. латов
Kalbant apie pirmos klasės skrydžius tai bijau, kad nupirkus ekonominės klasės skrydį, skirtumo užtektų gerai pavalgyt Michelin klasės restorane ir dar liktų pinigų pramogoms…
Bendrai žiūrint, tai aš labai suprasčiau bent jau įvest reikalavima išduot 0,5 l mineralinio vandens žmogui. Beje, JAV vaisvandeniai iki šiol visose kompanijose dalinami nemokamai, nes žino, kad įsinešt gėrimų negalima.
O šiaip aš tai žiūrėčiau, kaip į tam tikrus paslaugos reikalavimus. Ilgesniam skrydyje turi būt karšto maisto (kažkokio). Gali būt ir už pinigus (čia kalabnt apie LCC). Tokia pati logika, kaip kad lėktuve turi būt tualetas…
Juk yra pvz. reikalavimas, kad užlaikius skrydi 4 val.- keleivį reikia maitint, jei dar ilgiau, at ir apnakvyndint ir t.t. ir pan.
Jeigu ES pradėtų nustatinėti maisto išdavimo taisykles, tai tegul nustatinėja privaloma tvarka ir bilietų kainas – taip, kaip 1970-aisiais. Skrendant su LH 2,5h negausi karšto maisto ir nebus galimybės jį nusipirkti – tik įprastas „snack” davinys.
Siūlau nepamiršti, kad skraidymas nėra prigimtinė žmogaus teisė. Tai galimybė nusipirkti paslaugą komerciniais santykiais.
O maitinimas kelionės planų pasikeitimo atveju yra kelevių apsauga kritiniais atvejais, kadangi eilinis nepatyręs keleivis praktinės galimybės neturi palyginti aviakompanijų elgesio tokiose situacijose.
@Vytautas-NT
Q400 nėra toks greitas palyginus su Embraer ar Airbus. Skrydžio trukmė nebūtu labai trumpa, ir tarkim LOT su VNO-WAW-TXL/BER galės sekmingai konkuruoti. Be to, turbūt yra krūva maršrutų, kurie yra pelningesni nei Vilnius-Berlynas (o patirtis rodo, kad jis nėra labai pelningas).
O privalomas maistas/gėrimai taptu vienu iš kertinių LCC akmenų sunaikinimu. JAV ne visi vežėjai maitina ar net duoda nemokamą bagažą. Pvz. United mid-haul SFO-JFK maršrute teikiamomis paslaugomis nelabai skiriasi nuo FR.
Bet kaip tik su airBaltic’o Q400 du kart ir skridau is Rygos i Berlyna. Abu kartus visiskai pilnas.
Grįžtant prie klausimo pradžios- tas maitinimas (užkandis iki 1 val. , karštas virš 2 val ir t.t.) ir jo tvarka iš kur ji atsirado? Tai tokia „skrydžių tradicija”? Nes jei jokių taisyklių/rekomendacijų nėra, aviakompanijos pačios nustatinėja taisykles, tai visa tai senų laikų konkurencijos rezulstatas.
Žodžiu klausimas- kur šaknys. Seniai į Frankfurtą skridau- nepamenu ar dar duoda kartą ar ne. Ar kažkada duodavo. Nors tas maršrutas ant 2 val ribos.
Beje, aš kalbu ne apie nemokamą maitinimą, bet nemokamus gėrimus, tiksliau vandenį, kad būtų dar paprasčiau. Aišku tai paildomas krovinys pigių skrydžių bendrovėms. Apie 180×0.5 kg
Tuo tarpu grįžtant prie reglamentavimo priinsiu, kad tarptinklinis ryšys irgi nėra prigimtinė žmogaus teisė, bet ES jo kainos nustatytos net Internetui…
Kas jums pasidarė su tuo maitinimu. Taigi, norit maisto – nusipirkit. Ar norite susimokėti už tą, kuris valgo 2kart daugiau?
Čia panašiai kaip su alko – aš visiškai nenorėčiau nemokamo alko lėktuve, nes tai automatiškai reikštų, kad moku už tai, ko aš nenaudojų, o kiti sunaudoja labai daug.
Iš kitos pusės, už bilietą mokat 1000 litų, bet gaila susimokėti 30-50 litų už patiekalą, nors bilietą dėl maisto buvimo rinktumėtės?..
Pritariu,del tu visu nesamoniu su nemokamu maitinimu.Verslo pasaulis yra materialus ir jokio nemokamo dalyko nera is vis.Cia ne kokia labdaros organizacija:).Jei yra kas nemokama ,tai kaip jau ir minejo automatiskai iskaiciuota ir sumoketa per bilieto kaina,o jei tau to nereikia pavalges kavineje Oro Uoste,alkoholio is vis negeri ir t.t.Kodel turiu moketi uz kitus.Tas pats del bagazo,man visai priimtina LCC tvarka.Susimoki kiek vezi.Gi tau niekas nepadarys nuolaidos bilietui,jei su tradicine a/k skrendi 1-2 dienom ir bagazas rankinis tiktai.
As buciau tiktai uz jei tradicines sumazintu bilietu kainas ir bagazas,maitinimas extra kainuotu.Nezinau kaip kiti as asmeniskai is Londono i VNO/KUN kai skrendu net ir FlyLAL laikais to sumustinio neimdavau tik gerima yra teke skrist tik su rankinu bagazu ir nesyki,kam man reikia jei 1-2dienom.Gaunasi kad sumokejau uz servisa kurio nesinaudojau.
paskutiniu metu pastoviai su Wizzair skraidau ,tai maisto man ir nereikia kol lauki laipinimo Lutone kavineje normaliai ,kaip zmogus kavineje uzkandi.Tos dvi valandos nera tiek ilgai,kad isalktum.Man tai isvis juokingi tie kurie perka ta sumustini,gi Airport pilna kaviniu prisesk ir uzkasi.
Tuo tarpu šiek tiek apie AirFrance-KLM ateities perpektyvas:
http://www.flightglobal.com/news/articles/analysis-air-france-klm-wrestles-with-medium-haul-challenge-375132/
Beje, kas link prisėsk, tai aš niekada nevažiuoju į oro uosta prieš 2 val. todėl sėdėt kavinėj paprasčiausiai nėra laiko- praeini patikrą ir keliauji tiesiai į lėktuvą.
Be to, maistą lėktuve galima nusipirkt neturint pinigų…
To Vytautas-NT kovo menesi bent jau Lufthansa is Fra I Vno dave sumustini. Austrian Vno I Vie dave sumustini ir atsigerti, is Vie I Mxp dave obuoli.
Mariau: Dar beje priklauso ir iš kokios oro uosto skrendi, nes kartais tas sumuštinis Wizz lėktuve gaunasi kaip pigiausia galimybė užkąsti.
sutinku brangiau,Lutone net parduotuvej security praejus brangiau vanduo ar gerimas nei lektuve…Bet ,kaip sakant kiekvienas ziuri is savo varpines,tai kai man galimybes leidzia,pinigai ne pirmoj vietoj.Nors tikrai manau nemazai tokiu kur pinigai nera nr1,kad ir tie juodadarbiai kur emigrave senai ,nelabai taupo.
Rasau dabar ,kad nepamirsciau :).Kaip jau ir sakiau planavau i Islandija nuskrist,tai beieskodamas pastebejau rytoj ryte nebera bilietu.Prasymas Simonui,jei nesunku rytoj paziurek kaip ten bus.Labai jau smalsu,nejau taip gerai jiem ten sekasi:)
Ryanair set to open new Lebanese route
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/irishsun/irishsunnews/4474771/Ryanair-set-to-open-new-Lebanese-route.html
The low-cost airline is in discussions with tourism chiefs in the Middle East state in a bid to relaunch capital city Beirut’s status as the ‘Paris of the East’.
Kas dėl apmokestinamų papildomų paslaugų, viskas čiki išskyrus vieną niuansą – maržą. Na sutikite, 20 kg bagažas negali kainuoti tiek pat, kiek aviabilietas. Net ir pusės tiek kainuoti negali. Čia kaip su verslo klasės bilietais – tiesiog avialinijos labai skirtingas maržas turi. Niekaip nesuprantu, kodėl reikia uždirbinėt iš tų, kurie su čimodanais skrenda, ir laikyt nulines maržas tiems, kas be jų.
Beje, gatvėje Reikjavike išgirsti lietuvių kalbą yra labai nesunku :-) Tiesa, daugelis – ne turistai.
Pasyviai skaitytojai uzejo noras parasyti keleta pastebejimu :)
20kg bagazas pats nenukeliauja is oro uosto iki orlaivio, pats i lektuva neilipa :)…. ir taip sukuria ne tik tiesioginius kastus, bet ir netiesioginius- naudojamas brangus laikas, per kuri lektuvas galetu buti ore… Todel bagazas gali kainuoti daugiau, negu aviabilietas :) LCC tikslas atsikratyti keliautoju iprociu temptis cimodanus, tad jei tempiesi, atverk pinigine… Gryna ekonomine logika, gryna komercija, suskaiciuotos sekundes ir kiekvienas kastu centas.
O kas del sumustiniu orlaivyje, tai cia tikrai, ant tiek individualu … Pvz pati butinai ka nors perku skrydyje, pirma, kad greiciau uzmusti laika skrydyje, o antra, kad LCC uzsidirbtu ir kad LT marsrutais skraidytu :) Oro uostu kavines jei bankrutuos, kas mazai tiketina, tai man vienodai, o vat skrydziu LT tai reikia :)
o mane erzina, kad mano kaimynas lektuve moka tiek pat kiek, skirtumas tik tas, kad as sveriu 80 kg, o kaimynas 150 :) negana to jis dar man sukelia nepatogumu, jei as sedziu prie lango, ir siaip turi jaustis kaip pele, nes jo lasiniai lenda ir i mano kede :) bet kai paliecia musu abieju bagazus, pvz virsvoris, as turiu primoketi, kad ir uz 200 gr, todel man labiau patinka, LH ir kitos normalios avialinijos, nes jos bent jau nesiajuti taip lyg sedetum marsute Seskine – Oro uostas :)
Beje, žiūrinėjau Finnair skrydžius, rudeniop nemažai kur paplanuota A319/A320 :-) smagu
Spėju bagažas yra viena tu eilučių iš kurių LCC uždirba. Nes pagerintos kėdės, lipimo prioritetas ir t.t. nepanašu, kad atneštų įtin daug pajamų.
Tiesa jei bilietas brangus (pvz. 100 EUR), tai bagažas sudaro mažiau nei pusę kainos…
Tuo pačiu norėčiau paklaust kurioje JAV aviakompanijoje yra apmokestinami vaisvandeniai ir vanduo?
Mariau, į Islandiją šiandien išskrido 173 keleiviai, atskrido 144.
Simonai,gal žinai kodėl ElAl šiandien su B738 atskrido?Keleivių trūkumas ar kokios problemos su B752?
Jei jau prakalbom apie bagaza, tai panasu, kad Wizzair praras tureta bagazo politikos pranasuma pries Ryanair –
Wizz Air cabin baggage trial proceeds as scheduled
http://www.airnewstimes.co.uk/wizz-air-cabin-baggage-trial-proceeds-as-scheduled-14823-news.html
Kodel jie samoningai atsisako sio kozirio? Negi tai is tikruju nera joks pranasumas ? Nes dabar tai bus akivaizdus minusas. Nebent taip pat pasielgs ir Ryanair, jei tai koks bendras ar slaptas LCC susitarimas.
Na, „Wizz Air” turi registruoto bagažo politikos pranašumą prieš „Ryanair” – rankinio bagažo politika yra vienoda.
Kas liečia skirtumus tarp registruoto bagažo, tai mūsų skaičiai sako, jog nors „Wizz Air” bagažas pigesnis ir limitai didesni, tačiau bagažo vienetų vežama vienodai beveik visuose maršrutuose, t.y. „Ryanair” iš to uždirba daugiau (tokia peršasi išvada).
O šiaip – esu tokį gandą girdėjęs, jog „Ryanair” ketina išstoti su kažkuo panašiu. Tiesa, tai tiesiog gandas, tik gandas. Bet kokiu atveju, JAV „Spirit” yra įdiegusi tokią koncepciją ir nors JAV niekas to neperėmė, tačiau „Spirit” sako, jog mokamų overhead bins koncepcija pasiteisina.
Šiaip tai čia visiška Spirit nesamonė, nes Ryanair standarto lagaminas kuo puikiausiai po kojomis telpa. Ypač naujupose A
320 ir Ryanair B737, nes ten gelbėjimosi liemenės yra viršuje, ir lagaminams netrukdo.
Fiziškai sukišti tokį pati kiekį bagažo į mažesnę norma neišeina- ten tūris sumažėja 3 l, kas yra daug. Ir jei mes kalbam apie vasarą, tai gal dar galima kažkaip suktis su vien maikute. Bet ką daryt žiemą.
Tiesa lieka universiali išeitis- Pocket jaket už 29 GBP. Su juo ir į spirit turėtų įleist…
Jei tiketi gandais, LOT susitvarkiusi su OLT Express vel kvieciasi Turkish airlines –
Poland invites Turkish Airlines again for LOT
http://www.airnewstimes.co.uk/poland-invites-turkish-airlines-again-for-lot-14822-news.html
Latvijos naujienos:
airBaltic’s annual accounts reveal a tragic state
http://bnn-news.com/airbaltics-annual-account-reveal-tragic-state-71176
Airport manager: the new terminal will not pay for itself
http://bnn-news.com/airport-manager-terminal-pay-71185
Na o čia į posto temą –
Kanibalizmas: kodėl Vilniaus oro uostas prarijo beveik pusę Kauno oro uosto
http://www.veidas.lt/kanibalizmas-kodel-vilniaus-oro-uostas-prarijo-beveik-puse-kauno-oro-uosto
KUN dabar laukia Berlino Tempelhof oro uosto likimas – įsileisti daržininkus :)
Berlin’s Tempelhof Airport Hosts Urban Garden
http://www.huffingtonpost.com/2011/08/29/tempelhof-airport-garden_n_941016.html#s343688
Na čia juokais aišku :)
SAS ketvirčio pelnas – mažesnis nei tikėtasi
http://vz.lt/?PublicationId=ec5d8bc2-1160-4d0d-8594-9b79e9df2ec1&ref=rss#ixzz22wp9lB2Q
Na cia absurdas taip kalbeti,tada kaltinkim RIX.Nes jei nebutu RIX didziausias regione,tai Turkish is VNO skristu ir t.t.
Mano tokiem „samokslininkam” noretusi 1na paklausti:),ka jau rases esu.
Kodel VNO turi tiek skrydziu i Maskva(jau nekalbu apie kedziu skaiciu) ,o KUN nesugebejo 2xweekly 50vietu lektuvu issilaikyti.Tik nereikia kalbeti,kad butu daznis didesnis surinktu norincius skristi.Transaero sugeba su Boengu skristi ir dar Utair,Aeroflot konkurencija atlaikyti.
Kodel Airbaltic tiek daznai is VNO skrenda,o KUN kur jie turi „tranzito” monopoli skrydziu nedidina.Tai kad nera skrendanciu ar ir cia nesutiksit.
Na ,kad Vilnieciu (min 10%)pajamos didesnes tai cia faktas,kas jiem leidzia ne tik nuo algos iki algos,bet ir dali kelionems skirti.Na kad Vilnius vos ne dvigubai didesnis uz Kauna cia faktas.
Jus gi nesistebit,kad pvz Akropolis Siauliuose ,o ne Alytuje.
Nebesinori kartotis ,bet Kaunas vos ne dvigubai mazesnis
Dėl lagamminų ir kt. apmokestinimo tai ir papildoma rinkodara. Neįtikėtinai daug žmonių neskaičiuoja normaliai savo išlaidų – pasižiūri, pigus skrydis (nes pagrindinė kaina pigi), perka – nesusimąsto, kiek papildomų išlaidų dar teks sumokėti ir kad galbūt kaina pavis ar aplenks brangesnį skrydį (be to, paskui dar giriasi tam tikrose svetainėse, kaip pigiai sumokėjo už skrydį, kai kiti neva to nežino ir permoka). Panašiai veikia pvz. grupinio apsipirkimo portalai, kur žmonės prisiperka paslaugų, kuriomis paskui net nepasinaudoja, nes pvz. tuo metu neturi laiko. Būtų brangiau – nepirktų. Ir su skrydžiais taip.
Čia rašau plačiau:
http://mn.blogas.lt/kiek-is-tikruju-kainuoja-jusu-pigus-skrydis-618.html
„airBaltic“ planuoja bristi iš nuostolių
http://www.ekonomika.lt//naujiena/airbaltic-planuoja-bristi-is-nuostoliu-28883.html
mariau, nebūk kaip pirtyje, kai pradedama matuotis. Kaunas tikrai nėra dvigubai mažesnis už Vilnių, na, o dėl atlyginimo, tai gal jis ir didesnis Vilniuje apie 10 proc., juk visa valdžia ir didžiausių įmonių, veikiančių visoje Lietuvoje, centrai. Visgi labai abejoju, kad vilniečiai tą kiek didesnį atlyginimą praskraido, kita vertus, visokiems klerkams gera už valdiškus pinigus skraidyt. Kalbant apie Kauno – Maskvos reisą, kažkaip nerimtai pati aviakompanija į jį žiūrėjo, darė visokias pauzes ir iš viso, norint įdirbti maršrutą, reikia ilgesnio laiko.
Kad i ta reisa Kaunas – Maskva praktiskai bilietus ejo nusipirkti tik ju puslapyje…..
Tomai
Airbaltic 4xweekly is KUN?Kodel?
Kaunas 320tukst. gyventoju,Vilnius 554tukst. cia tik kurie deklaruojasi.Jau yra skelbti tie duomenis ,kad Kaune apie 10% gyvena nedeklarave Kauno ,kaip gyvenamosios vietos,o Vilniuje dirba gyvena nesideklarave apie tai 30%.Tai jei prisiregistruotu pats supranti kiek skirtumas isaugtu.Cia skaiciai ne is „lempos”.320 32=352tukst. ir 554 166=720tukst,cia aisku neharantuoju kad tiek,bet plius minus taip isena
Iš aviacijos temos liko kas geriau Kaunas ar Vilnius kaip vaikų darželyje. Pasikartosiu viskas Ryanair perkėlė skrydžius, ir tikrai niekas iki pavasario nepasikeis. Tad yra taip kaip yra. Ir jokios sąmokslo teorijos nepakeis.
Gal kas nors gali paaiškinti, kaip airBaltic sugeba nebankrutuoti turėdama ~500 mln. litų minusą?? Ir tas minusas auga, o 2014 m. pavasarį pagal optimistinį BT planą turėtų siekti apie 700 mln. Lt. Iš kur pinigai?
Vargšė Lietuva nesugebėjo sukrapštyti 30-40 mln. nacionalinei aviakompanijai. Spiegė visų krypčių politikai.
Jeigu čia, ką davė Jurgis yra teisybė: http://bnn-news.com/airbaltics-annual-account-reveal-tragic-state-71176, tai realiai kiek aš gaudausi finansuose, tai įmonės skola gerokai viršija įmonės turimą kapitalą, t.y. realiai pagal pvz. Skandinaviškus įstatymus įmonės direktorius privalo skelbti bankrotą, nepaisant to, ko nori akcininkai. Pvz. taip buvo paskelbtas „Skyways” ir „Cimber Sterling” bankrotas. Na, matyt, Latvijos įstatymai ir valstybės perimti įsipareigojimai leidžia greičiausiai to nedaryti.
Simonai, apie tai rašoma visom kalbom ir situacija švelniai kalbant „stebina”, nes tokia a/k ne tik turėtų skelbti bankrotą, bet ir turėtų būt jau bankrutavusi :
Годовой отчет airBaltic заставляет думать о риске дальнейших вложений
http://rus.db.lv/nachalo/transport/godovoj-otchet-airbaltic-zastavljaet-dumat-o-riske-dal-nejshih-vlozhenij-45425
Собственный капитал авиакомпании airBaltic в конце прошлого года составил минус 106,8 млн. латов
airBaltic’s annual accounts reveal a tragic state
http://bnn-news.com/airbaltics-annual-account-reveal-tragic-state-71176
Latvijos ekonomika,labai jau nekokia,gal but todel ES ir nesikisa.Latvija turetu labai dziaugtis,kad nera FlyLAL,kurie iskeltu sita klausima.Estonian sudejo turbut sudejo visus uz ir pries,ir stebi is salies kas toliau bus.Manau butu ne valstybine imone Estonianair greitai iskeltu tai ir butu bankrotas.I Vengru Malev irgi su malonumu buvo kasmet kisami pinigai,kol neisikiso ES ir neuzdraude.kai tai atsitiko vos ne sekancia deina bankrutavo:)
airBaltic’s 2012 losses – 23 million LVL
LETA
airBaltic’s losses for the first half-year of 2012 have reached 23 million LVL, reveals Chairman of the company Martins Gauss.
Nevertheless, the airline plans to work with profits in July and August.
Gauss also said that ever since February, airBaltic managed to work better than planned. Therefore, the year is planned to be concluded with 33 million LVL large losses, instead of 38 million LVL. The company plans to reduce losses by 50 million LVL this year, compared to last year.
However, the number of serviced passengers declined by 11% this year.
Gauss also reminds that the company plans to return to working with profits in 2014.
It was previously reported that the annual accounts presented during the July 30 shareholder meeting show that last year’s losses reached 83.6 million LVL.
Transport Ministry (TM) reports that these losses formed due to the inappropriate business model of airBaltic. A number of different litigations also negatively impacted the results of 2011.
The TM reports that thanks to the initiation of significant restructuring measures in the end of 2011, airBaltic managed to overcome the largest crisis in the national airline’s history.
By realizing the ReShape plan, airBaltic plans a consolidation of 330 million LVL in five years – 2012 – 2016.
Prisiminus su kokiom skolom kadaise gyveno AlItalia, tai AirBaltic problemos visai neatrodo baisios. Juolab, kad panašu, jog didžiausi kreditoriniai reikalavimai yra iš valstybės. Tad ši nusprendžia pakentėt ir nekelt vėju. O kol kreditoriams gerai- bendrovei gerai. Skraido ir nebankrutuoja…
Beje, įdomu Estonian ar AirBaltic balansas dabar blogesnis (ne absoliučiais skaičiais, o snatykiniais). Ir kiek realios Airbaltic gerėjimo tendencijos? Ar tai tik PR spaudai…
Na manau per ateinancius puse metu viskas is savo vietas stos ir jei Airbaltic sugebes pereiti per Vasario men (a/k bankrotu menesi),viskas bus gerai jiems .Jei iki to laiko neisipildys ju verslo planas(nors kiek ju buvo ,niekaip nei vienas, nesipilde) sunkiai net Vyriausybe bepades.Tie patys Ryanair ,kurie nebijo pyktis net su didesnem salimis,pateiks skunda ES ir baigsis ,kaip su Malev.Ta pati Malev turbut irgi ne be kokiu Wizzair pagalbos dienas pabaige.
Airbalticui jau ir sis Vasaris sunkus buvo,antro jie nelabai atlaikys
Palyginimui, LAL ilgalaikės skolos privatizuojant 2005 metais buvo apie 40 mln. Lt. T.y. apie 15-17% metinės apyvartos. Bankrutuojant 2009 metais skolos apie 100 mln. Lt – 30-33% metinės apyvartos.
Kalbant apie bankrotą, korektiškiau būtų lyginti turtą su įsipareigojimais.
Aviakompanijų atveju, tai ko gero reikštų 95% bankrotų.
99 proc. turbūt – tais atvejais, kai įsipareigojimai viršija turtą.
Tai daugelis aviakompanijų turto turi minimaliai. Panašiai, kaip FlyLAL, kurio turtas buvo lėktuvų detalės, nes visi lėktuyvai lizinguoti iš susijusių įmonių…
Гаусс: единственной возможностью вернуть бренды airBaltic было выкупить их у BAS
http://rus.db.lv/nachalo/vse-novosti/gauss-edinstvennoj-vozmozhnost-ju-vernut-brendy-airbaltic-bylo-vykupit-ih-u-bas-45468
Ryanair to send free SMS alerts for flight delays of over 90 mins
http://www.easier.com/105834-ryanair-send-free-sms-alerts-flight-delays-over-90-mins.html
Ryanair ir nemokamai, kažkaip net nesirimuoja, bet pasirodo būna :-).
Из рижского аэропорта могут открыть 12 новых направлений
http://biznes.delfi.lv/bnews/iz-rizhskogo-aeroporta-mogut-otkryt-12-novyh-napravlenij.d?id=42576870
На вопрос о возможности создания единой балтийской авиакомпании он ответил, что название airBaltic само по себе подразумевает открытость для сотрудничества.
Kazkaip tai sunkiai betikiu ta kompanija, nors uz 13 mln. euru jie is B.Flick’o ir issipirko savo brandus. Faktiskai beliks tik milijonines skolas paversti Lietuvos ir Estijos akcijomis. Bet dar cia ir flyLAL ieskinys kabo …
Saziningu Flylal bankrotu tikeciau, jei butu bankrutavusi visa grupe, o ne viena aviakompanija, kuriai buvo nurasytos visos skolos. Kodel nekalbama apie valstybes garantuotas paskolas, kurias po bankroto Lietuva padenge? Kam buvo perleistas nekilnojamas turtas, paveldetas po privatizavimo? Kodel likus kelioms dienoms iki bankroto tuometinis Flylal charters gavo „dovanu” visus Flylal lektuvus?
Vat toks „bankrotas”…
airBaltic выкупил свои бренды у Флика за 13 млн. евро
Visi klausimas dėl FlyLAL bankroto šiame bloge išdiskutuoti dar 2009 metais…
Nekilnojamas turtas buvo pervestas kitoms grupės įmonėmsdar gerokai prieš bankrota. Ten net buvo terminalo bedrovė (jie norėjo atskira terminalą pasistatyt).
O lėktuvai priklausė lėktuvų lizingo bendrovei iš grupės. Kiek pamenu, tai po bankroto FlyLAl Charters lėktuvų nepadaugėjo, tai FlyLAL lėktuvai buvo perleisti kažkam kitam…
Juk tiek charters tiek FLylal nuomavo lektuvus is Flylal lektuvu nuomos kompanijos …. :) kuri tiesiog juos po bankroto atsieme savo turta :)
airBaltic buys back its scandalous trademarks from Flick
http://bnn-news.com/airbaltic-buys-scandalous-trademarks-flick-71324
@Paulius
Man labiau keistas šis Ryanair pranešimas, nes apie vėlavimą žinutes iš jų gaunu jau panašiai apie metus.
Beje, šį pirmadienį kai dėl audros lėktuvas iš Kauno buvo nukreiptas į Vilnių ir dėl to vėlavo išvykimas, irgi gavau SMS žinutę, nors jokių bilietų tam skrydžiui neturėjau. Tiesa, tai dažniausiai mano skraidomas maršrutas, tai turbūt atsiuntė tiesiog, kad žinočiau:)
Man tai įdomu kur dabar pačios BAS akcijos? Ar ne kokiam Krajbanka guli už skolas?
Tada tas „sumokėjimas” gali būt irgi į valstybės kišenę per aplinkui…
BAS akcijos paskutiniu metu priklausė dukterinei Krajbanka įmonei. Taip, kad pinigai tikriausiai nukeliaus į bankrutuojančio banko saskaitą.
Tiesa, jei tikėt spauda- sumokėta buvo vos 13 000 EUR. Tokiu atveju B.Flick’o planas idealiai pasiteisino- pardavė- brangiai, o išpirko- pigiai…
airBaltic could open new service to 12 destinations in the future. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=61130
Pagalys į airLituanica ratus – brangsta nauji lėktuvai: http://www.alfa.lt/straipsnis/15050760/Boeing.padidino.lektuvu.kainas=2012-08-09_08-22/
O kas sakė, kad AirLithuanica pirk naujus lėktuvus..?
Kas sakė, kad išvis ką nors pirks? :-)
Kiek jau „popierinių” kompanijų mes turėjom – Lithuania Express, BAS, Air Lituanica. Juokinga, o juokingiausia tai, kad oro uostų vadovai negali pasijuokti iš jų ir privalo rimtu veidu aiškinti, kaip jie sveikina konkurenciją, kad visi vežėjai laukiami ir kad nauji skrydžiai visada yra geros galimybės.
Gal kas žinote, kaip SCAT bilietus Lietuvoje nusipirkti. Beveik lietuviška kompanija, o nerandu kas Lietuvoje nepardavinėtų…
End to Ryanair debit card tricks as budget airlines forced to include payment fee in ticket price
Read more: http://www.thisismoney.co.uk/money/holidays/article-2169087/End-Ryanair-debit-card-tricks-budget-airlines-forced-include-payment-fee-ticket-price.html
Tai arba Internetu iš jų puslapio.Arba per Poliot-Sirena sistema. Lt ja audoja Westexpress ir dar kažkas…
Kaip Lietuvoje purenama dirva Omano Sultonato oro įmonei
Plačiau: http://vz.lt/article/2012/8/9/penktadieni-dienrastyje-verslo-zinios-suzinokite#ixzz234XQ9qXA
Įdomus AirBerlin geografijos pasikeitimai:
http://www.anna.aero/2012/08/09/airberlin-shape-and-size-which-routes-have-been-cut-since-last-summer-and-which-have-been-added/
Atidarė reisus į Gdanską ir Kaliningradą. Gal kada po jų seks ir Klaipėda bei Vilnius?
http://www.lrytas.lt/-13444293611342276254-kodėl-lietuviai-mėgsta-po-nusileidimo-ploti-pilotams.htm
Labai geras skraidančio lietuvio portretas. Dar pagalvojau, kad plojantis keleivis labai koreliuoja su besiskundžiančiu dėl lėktuvo vėlavimo:
„.. oro bendrovių „Lufthansa“, SAS, „Finnair“ skrydžius besirenkantys klientai neploja arba ploja labai retai, o skrendantys su „Wizzair“ ar „Ryanair“ oro linijomis tai daro dažnai.”
„..plojimai dažniau skamba užsakomuosiuose skrydžiuose.”
tiesa sakant man keista kad palangos oro uostas iki siol nesugeba prisitraukti daugiau aviakompaniju ar reisu. sakyciau pagal galimybes tai iki siol daugiausiai buvo pasieke kaunieciai, turint galvoje kad kaunas yra visai salia vilniaus, ir daugelis bendroviu vien delto i kauna rimtai neziuri. nereik pamirsti ir tai, kad buvo nulis paramos, jei ne trukdymai, is susisiekimo ministerijos.
plius ir paslaugu, sukurtu oro uoste, spektras, buvo didelis, net iki supermarketas man atrodo veikia. aisku, dabar viskas grius, bet nemazai aspektu dar ir vilniaus oro uostui butu is ko pasimokyti (pvz informacija realiam laike apie autobusus is oro uosto, supermarketas, etc.)
nemanau, kad airBerlin lis dabar i Lietuva, nes jiems niekaip neiseina is krizes isbrist, liepos menesi -5% berods
Šiais metais Palangai pasiūlė Kauno stiliaus modelį, t.y. kad savivaldybės susimestų kokiems 1-2 reisams. Bet kadangi be Palangos ir Klaipėdos daugiaus susidomėjimo nebuvo-planas neišdegė.
OT:
Fractured Fan Shaft Led to Boeing 787 Engine Failure
http://www.aviationtoday.com/the-checklist/76993.html
http://www.verslozinios.lt
Iš Omano laukiama prašymo skrydžiams
http://imageshack.us/photo/my-images/59/omanasair.jpg/
Q: o tai JAV ‘Spirit’ apmokestina ir rankinį bagažą ?
Negi taip sunku pasinaudot google 5s: http://www.spirit.com/OptionalFees.aspx#baggage-fees
Tai cia eina kalba apie Oman Air ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Oman_Air
Nelabai daug kur jie i Europa skrenda,tik 6 miestai kol kas –
http://en.wikipedia.org/wiki/Oman_Air_destinations
Bet gal del to ir planuoja „expansion” ?
Justai, mačiau. Keista vienok … už rankinį bagažą mokėti 30-35 USD :(
Kas del low cost ir bagazo USA yra dvi kategorijos – JetBlue ir visa kita.
„Estonian Air” geresnių rezultatų viltis atideda antrajam pusmečiui
Plačiau: http://vz.lt/?PublicationId=b8cd6d42-1046-4765-8c09-47e31cf2499a&ref=rss#ixzz238cCYuSg
„Finnair” keleivių daugiau, nuostolių kiek mažiau
http://vz.lt/?PublicationId=be30b326-de46-43ba-bf54-14ef11090c86&ref=rss
Aeroflot apie Vilnių: http://www.youtube.com/watch?v=xJCZiQDfMI4
nuo kada LOT i VNO su Dash skrenda?
flyBus iš Rygos miesto jau veža ir į Vilniaus oro uostą: http://www.flybus.lv/?page_id=5347 Kol kas į Paryžiaus ir Reikjaviko reisus – kokių nėra iš Rygos LCC.
O vakar mačiau vakare VNO Aerofloto A321!
tas video apie Vilniu tai jau tikrai geras.Gyvenciau uzsienyje ir as noreciau atvykt:),taip pozityviai padaryta.Visi megsta sumenkint,o cia net perdeta ir sauniai.Lietuva tik siemet planuoja sulaukti 2mln turistu,Vilnius berods planuoja 1mln ir tai butu daugiausiai kada atvyke(rekordas).O video sakoma,kad kasmet vien Vilniu aplanko 2mln,neblogai butu:)
Dar prie to pacio,tas Aeroflot video patalpintas tik pries 3 dienas ir 133tukst perziuru .Kazkiek tikrai susigundys,bent savaitgaliui atskrist:)))
O mane kažkaip atvirkščiai… Kavinėje pavalgyti 25-50€?
Ne taip supratai,ten sakoma „PACIUOSE BRANGIAUSIUOSE RESTORANUOSE VIDUTINISKAI 25-50EURU”:)
@Žygimantas
Maskviečiams tai nebaisu :)
Video geras, tik su finansais nelabai. 6 Eurai – 10 litų, puiki galimybė arbitražui :)
Aa,aš kaip ne rusakalbis,tai tik dalimis teksto suprantu. ;]]
@Simonas
Kas sudaro pagrindinę Berlynas – Karaliaučius srauto dalį? Nesu tikras, bet airBerlin pastaruoju metu gan sunkiai sekėsi. Ar tai nėra desperatiškas bandymas grįžti į pelningą veiklą?
srs: sudaro rusai, skrendantys į Berlyną. Tiesiog Rusijos ryšys su buvusia Rytų Vokietija yra labai stiprus – užtenka pažiūrėti į ilgą sąrašą maršrutų, kiek Rusijos vežėjai skraido į Vokietiją.
Tai beje vienas iš viso labo trijų maršrutų į Europą iš Kaliningrado – po Kopenhagos ir Rygos.
Birželio pabaigoje, beje, LOT tyliai uždarė Varšuva-Kaliningradas. Berods mažiau nei metus maršrutas išbuvo.
„OT”: Norvegų turistas oro uoste užmigo ant veikiančios bagažo juostos. http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/ivairenybes/norvegu-turistas-oro-uoste-uzmigo-ant-veikiancios-bagazo-juostos-61-240622
@Simonas
Rusų darbininkai ar verslas sudaro srautą?
srs: VFR srautas realiai, mūsuose būtų pavadinta „emigrantai”.
Vokieciai apie BER :) panasu, kad gali buti dar vienas, didesnis, nesusipratimas kaip praeita karta: http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/flughafen-berlin-brandenburg-braucht-frisches-geld-a-849447.html
OT biski, bet…
http://abcnews.go.com/blogs/lifestyle/2012/08/vietnamese-airline-vietjetair-fined-for-in-flight-bikini-show/
Estonian Air revenues grew by 24% in H1, airline to take vigorous steps to reach profitability
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=61210
Keista, kad absoliuciai jokiu komentaru cia nesulauke zinia:
Gali atsirasti oro tiltas tarp Lietuvos ir Omano
http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=2a344916-2cd7-44b6-ac9a-195fa63f48c8
Niekas tuo netiki ? Rytu kryptis dar visai neisnaudota. Vis nesulaukiam Turkish airlines, o jau atsiranda konkurentas jiems :) Nors sunku lyginti juos, Turkish ailines tikrai kito kalibro zaidejas.
Parts: first-half results of Estonian Air were well below expectations
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/8/9/parts-first-half-results-of-estonian-air-were-well-below-expectations
Šiandien turėtų būti neblogas vaizdas TLL,2x Pullmantur Air B744 :)
Sveiki broliai „kurmiai” ryanair su prepaidu bilietu pirkejai. Noriu pasidalinti su Jumis savo atradimu ir isgirsti patarima. Netellerar kitos korteles blokavimas priklauso nuo to is kokio kompiuterio perki. Gal tai ir atsistiktinumas, taciau eksperimente dalyvavo 3 kompiuteriai. is vieno labai daznai perkami ryanair ir jis uzluzo. Tada is kito nupirkom kokius penkis kart irgi uzluzo. Manem kad tai priklauso nuo IP, taciau prisijungus per per skirtingus providerius su tuo paciu kompiuteriu netelleris nepraeina, taciau is to pacio tinklo su „svariu” kompiuteriu is kart parduoda. Klausimas kokius duomenis is kompo ryanair puslapis nuskaito (plokste, dar koki ID) ir kaip juos butu galima kiekviena kart keisti
Deiviui
Air Pullmantur B747 įprastas vaizdas šią vasarą Taline. Kiekvieną 6-dienį bent po kelis atskrenda.
Prieš porą savaičių buvo net 3 vienu metu ant žemės:
http://www.youtube.com/watch?v=HafHAIgr8hA&
Daugiau bandymų nedarėt? Pvz. naudoti skirtingas naršykles, leisti kompiuterio operacinę sistemą iš laikmenos (pvz. per http://en.opensuse.org/SDB:Live_USB_stick ). Jei pastarasis variantas neveikia, galima manyti, kad ryanair rišasi prie geležies.
Eugenijui:
Sausainiukus (cookies) gali į kompą siųst
Omanas? Kokia čia naujiena. Gali nors ir su Papua Naujosios Gvinėjos avialinijomis pasirašinėti tokias sutartis, tik popieriaus ir valdininkų darbo gadinimas ir daugiau nieko.
I narsykles nereaguoja I cookies bent jau ryanair irasytu istrynima nereaguoja bet procese ne tik prie ryanair domeno jungiasi gal ten yra raktas aciu uz ideja del paleidimo is laikmenos
Eugenijui
Aciu kad parasei tai dabar dar daugiau suzinos kaip apeidineti ir greiciau Ryanair uzblokuos paskutine galimybe. Taip buvo ir su prepeidinemis kortelemis, viskas veike tol, kol visi ant kiekvieno kampo pradejo girtis ir aiskinti kaip gauti korteles. Is karto Ryanair uzblokavo.
Nesuprantu tokiu zmoniu, kurie specialiai pjauna saka ant kurios patys sedi. Taip dar ir kitiems sugadindami viska.
Kai Lietuva pasirase tualetinio popieriaus gabaleli su Singapuru, irgi buvo daug rasyta…
Jei dalinsimės idėjom, ryanairui uždarius vieną skylę, mes atrasime kitą. Jei sėdėsim tyliai po vieną – nieko nebus. Pats juk irgi nieko nesugalvojai, tik nuo kitų greičiausiai nusižiūrėjai.
Na va, turbut dar vienas bankrotas
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19234661
@ Titasui. Tikriausiai laikai labai paslapčių, ir dabar, kai Eugenijus viena pasidalino, pasijautei nepilnaverčiui. Vargšelis…Užjaučiu. Kuo daugiau tokiu Eugenijų, tuo geriau šiam forumui. ATA Titasui, tikriausiai tik ant to ir verslo modelis laikėsi.
Dėl sutarčių dėl skrydžių su trečiosiomis šalimis – tokios sutartys sudaromos tam, kad ateityje skrydžiai galėtų vykti.
Reikalas tas, jog su visomis „normaliomis” (žargoniškai) šalimis, kur skrydžiai galėtų vykti trumpuoju laikotarpiu, sutartys jau yra pasirašytos – nė karto nesusidūriau per praktiką, jog nebūtų sutarties su kuria šalimi.
Tačiau su labiau egzotiškomis sutartis mūsų vyriausybė turi pasirašinėti, jog ateityje skrydžiai galėtų vykti. Realiai sutarties derinimas ir derybos gali užtrukti iki 3-6 metų. Iki šiol, pvz. skrydžiai iš Lietuvos į Omaną negalėjo vykti, pasirašius sutartį – galės.
http://kauno.diena.lt/naujienos/ekonomika/-travelonline-baltics-siulo-latviams-keliones-is-lietuvos-442747#axzz23PwjwjuN
Estonian Air terminates collective agreement with employees. http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=61281
„airBaltic“ vadovas: susiduriame su tais pačiais iššūkiais kaip ir kiti
http://www.balsas.lt/naujiena/614214/airbaltic-vadovas-susiduriame-su-tais-paciais-issukiais-kaip-ir-kiti
Aeroflot klipas apie Vilniu:
http://www.youtube.com/watch?v=xJCZiQDfMI4&feature=player_embedded
Turkijoje įstrigę turistai ilgiau nei parą laukia skrydžio į Lietuvą
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/turkijoje-istrige-turistai-ilgiau-nei-para-laukia-skrydzio-i-lietuva-442774#ixzz23QKRfUNT
Turkijos kurorte Antalijoje 180 poilsiautojų iš Lietuvos, tarp jų ir kauniečiai, nuo sekmadienio nesulaukia lėktuvo iš Vilniaus. Keleivius labiausiai piktina informacijos stoka………….. Super :)
Panašu, kad SPA su savo senais lėktuvais karts nuo karto prisidaro bėdos. Tik keista, kad per tiek laiko pas juos neatsirado laisvo lėktuvo kažkur kitur. Juk galop bent jau naktimis jų lėktuvai tikrai neskraido…
Gal kas iš Star Alliance mylių kaupėjų gali patarti kuri programa geresnė: Miles & More ar Eurobonus? Kurioje lengviau rinkti mylias ir kurias mylias galima „pigiau” isleisti?
miles & more
srs, nelygu kur norėsi išleisti mylias. Jeigu po Skandinaviją – tada Eurobonus. Taip pat, jei aktualu, už Estonian taškus galima gauti Eurobonus taškų, bet ne M&M. Kitais atvejais ko gero M&M geriau.
“Small Planet Airlines” stiprina pozicijas Lenkijoje, planuoja veiklą Vokietijos rinkoje
http://www.aviasistemos.lt/small-planet-airlines-stiprina-pozicijas-lenkijoje-planuoja-veikla-vokietijos-rinkoje/
taigi jau rašiau, Aegean geriausia – *A goldas ten nuo 20k mylių.
o šiaip tai priklauso nuo keletos dalykų, pvz MM silveris įleidžia į laundžus LH namų oro uostuose, o EB į SAS’o – ne. Gali būt niuansas Vilniuje beje, SAS’as yra išsipirkęs priority lane saugumo patikroj verslo klasės keleiviams, gal kaip nors ir pagal programą ten praleistų – reikia klausti.
O šiaip, award’ai realiai Star Alliance vienodi, akcijinius nebent reik tada lygint (pvz Fly Smart pas MM – 7-14d prieš skrydį pusę taškų tekainuoja awardai, oro uosto mokesčiai vis tiek didesni nei bilietas su Wizz :).
Žinoma, daug long-haulinant per Frankfurtą, MM yra labai gerai (B43 Senator lounge visai nebloga), ir dar galima HON statusą pasiekt, ko pas EB nėra (okok, čia biškį pašiepiu :), na ir lengviau gaut awardinius apgreidus į A380 C ar į F (SAS’e net nėr).
Dar neteko naudotis taškais ne aviakompanijos viduj, tad kitų programos dalykų per daug nevertinu.
Nors realiai *G paėmųs per kokį Aegean visi malonumai oro uostuose ir taip turimi, kad jus kur.
http://verslas.delfi.lt/automoto/internetu-pirktas-lektuvo-bilietas-pabrango-90-lt.d?id=59316325 ,beg ir atsiranda dar zmoniu.Ne kokia 80m bobute ir vis vien perka:).Niekada nepateisinu tokiu zmoniu,o juokas ima ir tiek
Šiandien dar kartą įsitikinom, kad reikia alternatyvaus įvažiavimo į oro uostą. Buvo graudu žiūrėti į šeimas su vaikais bėgančias su lagaminais.
@Audrius
seniai aišku, kad alternatyvus kelias yra BŪTINAS… o ir tas pats esamas jau seniausiai nesusitvarko su srautais… čia tik laiko klausimas, kada atsitiks kažkas nenumatyto, dėl ko visi puls ieškoti kaltų…. bet pas mus jau taip yra, kad tempiame iki paskutinio…, o planavimas į priekį – nereikalingas…
Linai, Audriau, jau buvau rašęs ir siuntęs schemas – Vilniaus miesto savivaldybė ketina dar šiemet pradėti kelio tiesimą, kuris turėtų būti pastatytas per gerus metus.
Skrydžiai į RomąSkrydžiai į VienąSkrydžiai į LiverpulįSkrydžiai į LondonąSkrydžiai į MadridąSkrydžiai į MilanąSkrydžiai į BerlynąSkrydžiai į MaskvąSkrydžiai į Šarm El ŠeichąSkrydžiai į HurgadąSkrydžiai į LarnakąSkrydžiai į BankokąSkrydžiai į AntalijąSkrydžiai į Sankt PeterburgąSkrydžiai į MumbajųSkrydžiai į Delį
2011
HappyFLY.lt
Evelina
Sveiki,
Jei reikės pagalbos kreipkitės, padėsime.
Jūs:: O kaip su Ryanair bilietais parduodat?
Evelina: sveiki
Jūs padarote užsakymą
tada sumokate
užpildote skrydžio registracijos duomenis
ir 2-6 dienos prieš skrydį atsiunčiamas bilietas
Jūs:: Tai,kad Ryanair taisykles draudzia?O nebus problemu po to?
Evelina: ką būtent draudžia?
Jūs:: Draudzia tarpininkams pardavineti ju bilietus
Evelina: čia kur Jūs gavote tokios informcijos?
Jūs:: Na yra Ryanair puslapyje T&C parasyta
„Sharaskino kontora” ka as daugiau galiu pasakyti
Evelina: mes neperparduodame bilietų, bilietai tiesiogiai perkami iš ryanair, tiesiog mes padedame surasti skrydžius ir atliekame skrydžių registracijas
Jūs:: o pinigus moku kam?
Jums ar i Ryanair saskaita?
Evelina: tai mums sumokate ir bilieta išperkame iš ryanair kuomet gauname pinigus iš Jūsų
Jūs:: O tai,kaip tas visa vadinas?
Tarpininkavimas ar ne?
Evelina: na taip tarpininkavimas, bet Jūs sakot kad perpardavinėjam bilietus, mes neperpardavinėjam, jis tiesiogiai išperkamas kuomet Jūs padarot užsakymą ir sumokate mums
Jūs:: O.K. kiek jusu paslaugos kainuos?Uz bilieto ” ispikima”
Evelina: Tai kuomet suranate norimą skrydį mūsų tinklapyje, matote visas kainas
Jūs:: O tai jus nemokamai,isperkate/spausdinate/siunciate tuos bilietus? Kiek uz visa ta varga Dekingas busius?
Evelina: jūs tiesiog sumokėsite bilieto kainą ir oro uostomokesčius
Jūs:: Ta prasme nebus jokiu kitu mokesciu uz rezervavima/spausdinima/siuntima?
tai vis vien gi ne uz ACIU dirbat?
Evelina: ne tikrai ne
viskas tvarkoje
tikrai gausite bilietus
mokėti papildomai nereikės
Jūs:: Mastau logiskai todel ir keista man.Senais FlyLAL laikais pamenu agenturose pirkdavom tai nuo 20 iki 50LT kainavo bilieto uzsakymas/rezervavimas.Kazkaip nezinau idomiai cia
Na Ryanair su jumis sutarties neturi,todel logiska: jue jokiu lesu uz platinima is ju negaunat,taip.
Evelina: tai taip nieko mes negauname už platinimą
Jūs:: O tai kaip isgyvenat tada?
Cia valstybes galbut finansuojama .Susisiekimui su Lietuva gerinimui programa?
Evelina: niekas nefinansuoja žinokit, mes kelionių agentūra ne tik bilietus parduodam, keliones taip pat, tad taip ir užsidirbame
Jūs:: Tai jei man dabr reikalingas bilietas Kaunas-Londonas jus neparduosit atskirai?Cia tik keliones ta prasme man nereikia viesbucio as pas gimines skrendu?
Evelina: tai parduosime aišku
Jūs:: Nieka nesuprantu uz dyka,kaip draugui?
Evelina: susirandate mūsų tinklapyje norimą skrydį, matote kainą, jei tenkina spaudžiate užsakyti, užsakote, sumokate sumą kuri buvo nurodyta, kuomet gaunate patvirtinimą apie apmokėjimą tuomet viskas nieko daryti nebereikia tik laukti kuomet bus atsiųsti bilietai
Jūs:: Bet kaina nebus didesne nei kRyanair puslapyje?
Evelina: galite patikrinti kokios kainos ten
ir kokios mūsų tinklapyje
jos gali skirtis
Jūs:: Tai as to ir kalusiu,kiek pas jumis skiriasi kainos?Kiek jums reikia uz rezervavima? Tai pasakykit ,bent apytiksliai kiek tos kainos pas jus didesnes ir viskas.As noriu suzinot kiek man tai kainuos.Jei jusu paslauga man pasirodys brangu,as baigiu chata ir VisoGero
Evelina: kaip Jūs norite kad aš pasakyčiau kiek kainuos, juk mintinai visų skryd-ių kainų nežinau, sistema parodo kiekvieną kainą atskirai kai išsirenkat skrydį, galima tik patikrint kiek tiesiogiai per ryanair kainuoja tas skydis ir kiek per mūsų agentūrą ir palyginti
daugiau nei kokių antkainių ar kažko aš nežinau ir nematau, matau tokią pat puslapio informaciją kaip ir Jūs
Jūs:: Tai jei netingeciau palyginti,nekalbeciau cia su jumis puse valandos.As pamaniau parasysiu paklausiu kiek mazdaug kainuoja,kai dabar supratau pas jus bilietai brangesni.Tai konkreciai ir kalusiu kiek % ar galbut konkreciai Litais,kiek viskas atsieis.Jei nezinot ar nenorit sakyti tai ir sakykit.
Vienu zodziu nebeturiu laiko pasakom
Sekmes
Aš pamenu, Simonai, apie naują privažiavimą, kolkas dar konkurso stadija, jei gerai pamenu…
Tiesiog, kai rekonstravo viaduka per geležinkelį, nepamąstė apie normalią sankryžą, dabar perdaro, stulpai griūna, žmonės į skrydžius vėluoja…
Nesupratau pokalbio su HappyFly esmės? Juk aišku, kad bilietų pardavimo sistemos kabina savo „mokestį” prie Ryanair ir Wizz kainos. Todėl ten bilietai visada bus 20 Lt ar daugiau brangesni. Ir ta priemoka gali būt kintama.
Jei nori nieko nemokėt- pirk Ryanair puslapy ir nesuk sau galvos…
kuris čia iš Kauno fanų stulpą nuvertėt?
Simonai, duok Dieve, kad naują privažiavimą normaliai suprojektuotų.
D&G gatvės apkrovimas dar labiau išaugs po naujo logistikos terminalo ir „Norfos” atidarymo.
Šiaip jau vertėtų aplinkinę infrastruktūrą, įskaitant Rodūnios kelią, sutvarkyti. Girdėjau, kad senas tvoras keisite dar šiemet…
Naujas privažiavimas atsiras dar ir dėl didelės IKEA įtakos kuri ruošiasi statyt prekybos centrą netoli VNO.
Audriau, taip, tvoros bus keičiamos. Ne viskas oro uosto valioje – visa privažiavimo infrastruktūra yra Vilniaus miesto savivaldybės. Tačiau projektai daromi, tai manau, ženklūs pokyčiai įvyks per artimiausius 12-18 mėnesių.
Naujienos is DE: BER vel susimove.
http://www.welt.de/politik/deutschland/article108619522/Eroeffnung-des-BER-offenbar-erneut-verschoben.html
http://www.lrytas.lt/-13449256181342877138-s-dariaus-ir-s-girėno-skrydį-įamžins-sparnai-vilniuje-ir-niujorke.htm
Sveikinimai Vilniui, pasirodo D&G „svajojo” skristi i Vilniu !!!!.
Iki kokio lygio galima svaigti?
kaip kazkas ironiskai komentavo, susisiekimo ministerijos planuose dar yra nemuno ir baltijos juros perkelimas i vilniu, tada jau bus programa 100 proc. igyvendinta.
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-mazina-skrydziu-skaiciu-is-suomijos.d?id=59317973
na gal kas galit pakomentuoti (simonas gal) kodel ryanui apsimoka net is suomijos mazinti skrydzius. tvarkoj, helsinkio perkamoji galia gal didesne, bet ten ryr net neskrenda (skirtingai nei i vilniu).
sauktukui: nors „Ryanair” yra pelningai dirbanti aviakompanija šiuo metu, toli gražu tai nereiškia, jog visi jos vykdomi maršrutai yra pelningi. Priešingai – viena iš jų pelningumo priežasčių yra tai, jog jie operatyviai ir staigiai reaguoja į pokyčius ir uždaro/keičia maršrutus. Nors sąlygos yra svarbios visiems vežėjams, tačiau net „Ryanair” niekada neuždaro maršrutų, kurie jiems pelningi.
Čia net paprasta logika sako, kas pjaus šaką, ant kurios sėdi? Pjauna tik tą, ant kurios nesėdi…
Idomu ar teisybe, kad praejusi savaitgali Druskininkuose lankesi pats Simonas Bartkus?
Griztant prie esmines temos, kyla ir toks klausimas-ar yra sansu Lietuvos padangej daugiau LCC nauju, ar islandu pasirodymas yra greiciau isimtis negu taisykle…
Kalbant apie suomius, tenka pastebet,kad jie yra nepatogioj geografinej padety-gerokai toliau nuo vakaru Europos del ko kuro i ten sudegint reikia daugiau…
Simonai, ar galėtum pasakyti kiek daugiausiai judesių per valandą buvo Vilniaus oro uoste per paskutinius metus ir rekordiniais 2008?
Karoli, nežinau, reikėtų analizę daryti, tačiau rekordas yra 21 „take off/landing” per valandą.
Helsinkyje gana nemažomis apimtimis skraidė „easyJet”, tačiau visiškai iš ten pasitraukė. Visgi manau, besiplečiantis „Norwegian” ten daro rimtą spaudimą visiems, savo namų rinkoje. Dėl šios priežasties aš labai linkęs abejoti, kad „Ryanair” skraidys iš CPH. Visgi, Skandinavija nėra jų stiprybė, nors MOL ir įvardino tą regioną kaip „key” plėtros vietą.
newstodate.aero
The demise of Malev has cost Hungary’s Budapest Airport dearly.
The current estimates for Budapest Airport include a decrease by 10 to 13 percent in passenger volumes due to the shortfall of practically all transfer traffic – a drop by 99 percent, y-o-y.
While the airport has been successful in seeing point-to-point traffic building up again through 2012, the total volumes of air traffic movements have dropped by 20 percent – back to the level of 2002.
Most of the traffic at the airport is now generated by low-cost carrier that have collectively increased their share of the market from 26 percent in 20101 to 53 percent in July 2012.
The bleak picture by the passenger traffic is, however, now shared by the airport’s cargo business.
Most of the air cargo through Budapest Airport is, and was, generated by freighter traffic that has remained largely unaffected by Malev’s exit.
The airport thus expects cargo volumes in 2012 to around the levels of 2011, even allowing for a slight increase.
In 2011, the airport handled a total of 106,595 tonnes of cargo, an increase by 29 percent, y-o-y.
Kas nors galetu pakomentuoti Ryanair dalini pasitraukima is KUN ir ju sutarti su KUN. Kazkaip nuojauta sako, kad Ryanair taip gali daug skrydziu, nes sutartyje tikrai yra nurodytas keleiviu skaicius per metus (ir nemanau, kad jiems butu pelninga lauzyti sutarti). Ar klystu?
Ryanair repays principal debt to Latvijas gaisa satiksme
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=61396
ar ne simono bloge kazkas buvo uzsimines, kad ministerija ieskojo, kas pasirasytu nauja sutarti su ryanair kauno vardu. gal ta nauja sutartis tiesiog numatytu maziau keleiviu, nes is tiesu padaryti 800k keleiviu su nuo lapkricio numatytom apsukom kazin ar imanoma.
Литовцев не оставляют мечты о развитии собственной авиации
http://rus.db.lv/nachalo/transport/litovcev-ne-ostavljajut-mechty-o-razvitii-sobstvennoj-aviacii-45672
Ryanair to cut flights to Finland, fate of Tallinn routes unknown
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/8/15/ryanair-to-cut-flights-to-finland-fate-of-tallinn-routes-unknown
Ryanair officially suspends Larnaca flights
http://www.cyprus-mail.com/cyprus/ryanair-officially-suspends-larnaca-flights/20120809
The best airline in the world will fly from Warsaw!
Qatar Airways (second consecutive year selected the best airlines in the world by Skytrax), launch regular flights from Warsaw to Doha! Flights will be held four times a week on Mondays, Wednesdays, Fridays and Saturdays. The first flight on December 5. Flights will be operated by Airbus A320. Qatar is famous for very good prices in a multi-city option! Flights from Warsaw are already in booking systems.
Na va Masiulis nurode sužlugdyti ir Suomijos mažesnius oro uostus. Tave mintis tvirtunasi:) Lapenrantos savivaldybe sumokejo 3 mln. idomu, kiek Lietuvos susisiekimo ministerija sumokejo, kad Ryanair atsauktus skrydzius is Suomijos kaimu. Eina, kalba, kad dave 57 mln, Eur.
Idomu tai,kad Eurolot iki Spalio 25d bilietais i/is VNO bilietais prekiauja.Kas yra kiek ilgiau nei turizmo sezonas/pikas Vilniuje.Gal ir nieko,nuteikia optimistiskai:)
@Simonas
Ar Qatar su A320 ir 4 skrydžiais per savaitę į WAW nėra per drąsu, kai Emirates kasdien varinės A330?
Low-fuel emergency landings: Ryanair accused of jeopardising passenger safety. http://www.brisbanetimes.com.au/travel/travel-news/lowfuel-emergency-landings-ryanair-accused-of-jeopardising-passenger-safety-20120815-247mo.html
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19267153
Man įdomu, kodėl didelės kompanijos pradėjo domėtis Lietuvos rinka? Atradau code-share VNO-FRA Ethiopian ir TAM, VNO-BRU Etihad, VNO-TLL Rossiya, ir! VNO-RIX Airfrance… Pries metus tokiu fokusu nebuvo.
Na kagi- pamažu Qatar ir Etihad artėja prie Lietuvos. Klausimas ar 2013 vertą tikėtis šių antgamtinių vežėjų pasirodymo Lietuvos padangėj?
Dar vienas klausimas apie Ryanair ir Norvegian- kokį tokį konkurencinį pranašumą turi norvegai, kad jiems sekasi, o Ryanair ne. Skandinavai labiau mėgsta konfortą ir pasiruošę daugiau mokėt už norvegų bilietus? Nes akivaizdu, kad kaštai ir vidutinės kainos Ryanair yra mažesnės.
Kitas klausimas- kur gi žadėtas FlyBE Nordic augimas? Ar tiesiog jų sugalvotas verslo modelis Skandinavijoje nelabai veikia?
OT:
Kuri agentura Lietuvoje parduotu bilietus susidatytus per http://matrix.itasoftware.com uz tokia kaina kaip rodo matrix?
Per mattrixa VNO-IAH-VNO sugebu surasti uz mazdaug 500LTL pigiau negu pvz tom paciom dienom siulo greitai.lt?
Aciu!
@Vytautas-NT Qatar ar Etihad 2013 tikėtis neverta. Artimu metu taip pat. Nesuprantu kaip tau gali kilti tokios mintys. Nė viena iš avialinijų neskraido ten kur reikia lietuviams ir arabai nesiveržia į Lietuvą. Gal reikėtų pakabinti plakatų su geltonkasėm lietuvėm Dohoje ir užrašais „A lot of them are virgins. Recharge in Vilnius”? Manau atvykstančiųjų skaičius pakiltų ne procentais, o kartais :) Simonas yra postinęs statistiką, kad long-haul keleivių iš VNO yra labai nedaug, o ir dauguma iš keliaujančių vykstą į Šiaurės Ameriką. Tai apie kokį srautą galime kalbėti?
Turkish atveju irgi Hub’o padetis ne itin palanki,bet galvoja skraidyt. O siaip pas arabus gali but ir kita logika-pasiekt visas ES sostines ir pan.
Juk yra nekomerciniu sprendimu pavyzdziu (Minskas)…
Turbūt jokia. Pirma, visi norės užsidėti komisinių, kas yra normalu ir pateisinama; antra, nebūtinai apskritai bus įmanoma gauti tokius bilietus: gali būti, kad ta kaina egzistuoja tik paralelioj realybėj. Tą galite patikrinti palygindami matrixo ir avia.lt/greitai.lt kainas lygiai tokiai pačiai kelionei (su tais pačiais laikais, persėdimais etc.).
Šiaip, vienas iš komentuotojų su menkais komisiniais galėtų pagelbėti, bet be jo sutikimo nenoriu reklamuoti. Pasigūglinkit.
Minsko atveju veikia motyvai, iš esmės panašūs į srsės(o) aprašytuosius.
@Vytautas-NT
Simonas yra minėjęs, kad viena baltarusė yra ištekėjusi už kažko iš Abu Dabio karališkosios šeimos. Etihad yra jos transportas grįžti namo ir aplankyti šeimą.
Varšuvos atveju, tai manau, ne Qatar didelis žingsnis, o „Emirates” staigus įėjimas su 17 tūkst. kėdžių per mėnesį iš karto. Įprasta istorija būdavo, jog iš MEB3 į naujas rinkas Europoje pirmiausia įeidinėjo „Etihad” arba „Qatar” su „narrow body” lėktuvais. Įtariu, jog „Qatar” žingsnis į Varšuvą yra seniai suplanuotas, tačiau „Emirates” užbėgo už akių.
Anyway, bus įdomu pažiūrėti, kaip panaši rinka į mūsų sureaguos į tokį staigų „middle east” vežėjų įėjimą. Realiai „Emirates” ekonominę klasę į Vakarų Europą pagrinde užsipildo Indijoje/Pakistate ir kituose emigrantiniuose kraštuose, tuo tarpu Lenkija tokių imigrantų daug neturi. Bijau, kad toliau tęsis kelionių organizatorių bankrotų banga Lenkijoje – žinau, jog dėl didelės konkurencijos kai kurie organizatoriai Lenkijoje pradėjo siūlyti Indijos vandenyno kurortus, tai jei ne adaptuos produkto, manau „Emirates” greitai juos uždusins.
bastard: realiai kiekviena kelionių agentūra, dirbanti su „Amadeus” gali tokį bilietą parduoti – „Matrix” gale išmeta pilna „fare” struktūrą, tai siųsk ją kokiam nors agentui, tikrai padės, galbūt su agentūros komisiniu, bet jie nebūna dideli. Tiesa, esu susidūręs, jog kartais kai kurių bilietų realiai neįmanoma išrašyti, kuriuos meta „Matrix”, tačiau realiai tai būna tik su kokiais 5% bilietų. Nepamirškite pirmame žingsnyje nurodyti „point of sale=lithuania”, nes vežėjai diskriminuoja tarifus pagal pirkimo vietą.
Vytautas-NT: „flybe Nordic” iš esmės peržiūrėjo strategiją. Jų tiesioginis modelis kaip UK neveikia, jie smarkiai nudegė skraidydami į Taliną, Gdanską, Turku ir kt. Labiau jie orientuojasi į „Finnair” skrydžių perėmimą (visi „Embraer” ir ATR iš „Finnair” keliaus pas „flybe”) ir į slotų rinkimą Bromma oro uoste.
Beje, įdomi naujiena, kad American uždarė reisą Niujorkas-Briuselis. Labai keista, nes atrodytų šia kryptimi verslo srautas turėtų būt stabilus…
Kas link FlyBE Nordic, tai įdomu ar jie bandys naudotis proga ir perimti SKYWAYS ir kitų bankrutavusių vežėjų kryptis? Ir iš kur tas sujudimas Bromoje? Negi tai perpildytas oro uostas? Po SKYWAYS ten turėjo likt nemažai laisvos erdvės…
Kiek suprantu FlyBE Vilniuje greitu laiku nesulauksime…
Bromma yra oro uostas Stokholmo centre su ribotu maksimaliu skrydžių per dieną skaičiumi ir ribotomis darbo valandomis – taip pat kaip London City. Todėl slot’ai ten riboti.
„American” uždaro reisą Niujorkas-Briuselis, pokytis įdomus, jie skraidė keliasdešimt metų. Dar prieš kelerius metus „American” skraidė 2x daily 767, po to downgrade iki 2x daily 757, o paskutiniu metu 1x daily 757. Briuselis yra tik administracinis centras ir srautas ten yra labai apribotas, kiek rodo skaičiai be jokio augimo ir esu matęs analizę, jog į Briuselį srautai juda mažėjančia kreive. „Brussels Airlines” galutinai užmušė „American”, atidariusi BRU-JFK su „Star Alliance” jungimais per BRU.
„flybe Nordic”, SAS ir kiti užėmė po vieną buvusius „Skyways” ir „Cimber” maršrutus, o visi kiti panašu, jog buvo giliai nuostolingi tai jie niekam neįdomūs.
Keista, juk kažkada čia rašyta, jog SKYWAYS vidiniai skrydžiai buvo pelningi? Negi 1-2 maršrutai kompensavo kokis 7 nuostolingus..?
O kad SN atidarė skrydžius į JAV tai valio. Gal ir daugiau United HUB’ų uždengs?..
Beje, kažkokia įdomi savoka „administracinis centras”. Tai kad Briusely nėra didžiausių bankų būstinių nereiškia, kad ten nėr ką veikt. Vien tik Europos Komisijos ir Parlamento buvimas savaime daug interesų generuoja, prekybos su ES srityje…
Jei būtų skraidę pelningais maršrutais tai būtų nebankrutavę – logika paprasta ir aiški.
„brussels airlines” ketina plėstis į JAV. Tačiau strategija ne į UNITED hub’us taikoma. Kol „brussels airlines” nebuvo „Star Alliance”, tai jie stipriai kooperavosi su „American Airlines” dėl srauto iš JAV per Briuselį į Afriką. Stojimo į „Star Alliance” sąlyga buvo nutraukti „codeshare” su „American”. Dabar norint tęsti Afrikos ekspansiją „brussels airlines” būtinas feed’as į Afriką iš JAV, todėl, tikėtina, jog skrydžių į JAV jie didins.
Vytautas-NT, kalbant teoriškai apie „daug interesų” ir pan. Faktai rodo kitaip, verslui daugiausia reikia ten, kur susitelkę pinigai. Aišku administraciniai EK ir EP centrai duoda tam tikrą srautą, tačiau jis ribotas ir neaugantis. Tam pilnai pakanka kelių „brussels airlines” ir „Delta” skrydžių į JAV arba patogiai jungtis per CDG, LHR, AMS ir pan. Briuselis nėra ta vieta, kur augimas numatomas – tą aviacijos srautų prognozės rodo. Europa apskritai lėčiausiai auganti rinka Pasaulyje, o patį nedidelį Europos augimą sudaro augimas nuo vidurkio atsiliekančiose šalyse.
zuiki, pora tų „codeshare” atsiradimų yra ir mūsų pokalbių su aviakompanijomis rezultatas, nes rinkos išbandymą galima ir per „codeshare” išbandyti. Mūsų rinka auganti, tai tolimi didieji vežėjai irgi vis labiau nori turėti tašką savo žemėlapiuose, ko dažnai iš jų reikalauja korporatyviniai kontraktai. Didelių bendrovių pardavimuose jie labai svarbūs ir didelės korporacijos dažnai perka bilietus tik iš vieno vežėjo ir jiems yra interesas pasiekti su tuo vežėju visus reikšmingus taškus pasaulyje.
http://www.ekonomika.lt/naujiena/oro-uostai-vilnius-laimi-pries-kauna-29170.html
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/daugeja-lietuviu-atostogauti-skrendanciu-is-varsuvos-443161?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed#axzz23hJE0zr7
Įdomu kas čia per problemos:
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-del-avariniu-nusileidimu-gresia-teismas.d?id=59325801
http://www.lrytas.lt/-13450917261343341130-atostogos-užsienyje-prasideda-nuo-varšuvos.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
cia kiek daugiau apie keliones is Varsuvos.Belieka tiketis ,kad Novaturui ir toliau gerai seksis Talina ir Ryga per VNO skraidinti.Tik tokiu atveju musu rinka padideja ir galime uzpildyti didesnius lektuvus,pateikti didesni uzsakyma viesbuciams ir t.t. Gan keista kur raso Varsuva ne toli,lygina su atstumu nuo Klaipedos iki Vilniaus:).Cia briedas nera ka ir lyginti,jei su automobiliu tai min 2xilgiaus
Kam su automobiliu? Sėdi ir nuskrendi. Nenori skrist – sėdi į autobusą ir per naktį nuvažiuoji pigiau nei į Klaipėdą.
Ten kalba eina apie keliones is Varsuvos.Jei kelione prasideda VNO ,o Varsuvoje tik persedimas tai skaitosikelione is VNO.Grybauji ,kaip reikiant ir su tuo autobuso palyginimu,bent zinai kiek trunka iki tos Varsuvos nuvaziuot:)
Kalba eina ne apie kelionę „su vienu bilietu”, o tiesiog nuskridimą į Varšuvą ir skridimą atostogaut su kelionių agentūros užsakomuoju skrydžiu. O apie kelionės trukmę, vėlavimų tikimybes ir kitką žinau kuo puikiausiai, nes kartais važiuoju.
Cia citata „Jo vadovaujamos agentūros 70 proc. parduodamų kelionių sudaro tos, kurių pradžia – Varšuvoje”.Konkreciai parasyta ar ne?
Nejaugi Jūs įsivaizduojate, kad Alfature keliones perka vien Varšuvos gyventojai? Perka ir vilniečiai, kauniečiai, kitų Lietuvos vietovių gyventojai galbūt net koks emigrantas. Tai va, jie teleportuotis į Varšuvą negali, todėl keliauja įprastais būdais – lėktuvais, autobusais, automobiliais, dviračiais, baidarėmis, arkliais, pėsčiomis.. Dabar, manau, jau viskas bus aišku. Jei dar ne – teaiškina kiti, jau ir taip per daug spamo dėl to, kas aišku net vaikui.
Tai faktas,kad dalis isigijusiu kelioniu paketa is Varsuvos,savarankiskai renkasi kaip iki tan nusigauti:lektuvu,automobiliu,autobusu ir t.t.Kokios problemos ne apie tai kalba,tu iskelei tokia shakar makar ,kad nuvykt i Varsuva tas pats ,kaip i Klaipeda,net ir pigiau:)(beje lrytas straipsni irgi „namiokas” toks pat,bet ten bent jau nesakoma kad pigiau)
Senais laikais teko ir iš Varšuvos tiesiog skraidyt, kai jungimai iš Lietuvos buvo problemiški, o kainos didelės…
Šenasis gerasis Šopenas…
Beje, o kas nors gali paaiškint, kodėl Varšuvoj užsilenkė Etiuda terminalas? Juk iš esmės buvo patogu- atskiras terminalas LCC. Net teko vieną kart per jį skristi į Kauną…
Atsiprašau kitų skaitytojų, bet nesusilaikiau. Mariau, pasiskaitykite ką dėl skrydžių rašėte anksčiau…
Dėl kainų, šiandien Vilnius-Varšuva 45 Lt, Vilnius-Klaipėda 64 Lt (yra dar kažkoks naktinis, važiuojantis pusšeštos valandos už 47,5 Lt). Kad būtų aiškiau (jei nelygybes jau mokino): 45 < 64. Dėl visa ko, ir žodžiais parašysiu: 45 yra mažiau už 64.
Mažai galima Europoje atrasti sėkmingų pavyzdžių, kada šalia „legacy” terminalo stovi „low cost” terminalas. Pagrindinė problema ta, jog vežėjai vis vienodėja. Su „Etiuda” buvo tas pats. Kadangi „Etiuda” pasiekė ženkliai mažesnius kaštus, nei pagrindinis, tai realiai visi vėžėjai pareiškė nora kraustytis į „low cost” terminalą. Tada kainos buvo beveik suvienodintos ir tuomet LCC nebeliko prasmės skraidyti į „Etiuda” terminalą. Tą pačią problemą turi Dublino oro uostas, kuris statant Terminal2 buvo numatyta, jog naujasis Terminal2 bus brangesnis, o Terminal1 bus pigesnis. Tada griežtai „Aer Lingus” ir „Ryanair” pareiškė, jog abu skraidys į Terminal1. Kadangi jie kartu sudaro daugiau nei 80% Dublino srauto, tai realiai naujas didžiulis terminalas būtų tuščias.
Kopenhagoje su „GO” terminalu yra sprendžiama kitaip, ten įvesti dirbtiniai „software” apribojimai dėl LCC terminalo naudojimo – ten nėra leidžiama registruoti tranzitinio bagažo. Taip pat kaina skraidyti į pagrindinį terminalą ar LCC skiriasi labai mažai, dėl to naujų vežėjų terminalas nevilioja ir tik „easyJet” jis tiko iš esamų vežėjų.
Realiai grįšiu prie minties, jog Europos viduje skraidantys vežėjai vis vienodėja ir įrengus LCC terminalą realiai daugelis vežėjų norėtų skraidyti iš jo, jei jis garantuotų žemesnes sąnaudas.
Su Varšuvos oro uostų planavimu šiaip keista situacija. Chopin’as šiemet neteks apie 2 mln. keleivių ir artimiausius keletą metų turės išlaikyti dvigubai didesnę infrastruktūrą negu ji reikalinga. O naujai pastatytas Modlin jau kitąmet pasieks savo pajėgumo ribą …
ACI II ketvirčio ataskaita rodo, jog bendras Lietuvos oro uostų augimas buvo 23,7% – antras didžiausias visoje Europoje, atsiliko tik nuo Rumunijos.
Pasinagrinėjimui, kokios tendencijos Europoje:
http://yfrog.com/odi59vep
O kodėl Rumunija taip nesveikai auga? Tuo metu, kai Čekija, Slovakija, Vengrija, Moldova krenta? Juk krizė ten irgi dantis rodo. Ar čia Wizz organizavo didžiulę plėtrą?
Man smalsu,kaip tu mastai,matai ka nori,o ko nenori uzsimerki:)))Gali pakomentuot tai:))
Klaipeda-VNO 47,5 LT keliones trikme 5,35h
Vilnius-Varsuva 45Lt keliones trukme 7,3h ,bet nepamirsk kad dar is stoties reik i Oro Uosta nuvykti ir kaina jau nebebus mazesne.O ir del laiko min 0,5h dasides.
I/is Kalipeda kazkoks naktinis:)),o i Varsuva kokiu laiku vaziuoja matei 22;15-5;45 cia diena iseina:))
Na o del skrydziu,ta ir rasiau kad keliones pradzia Varsuva ,o ne VNO.O kas cia neaisku.Ta ir rasiau,kad dalis zmoniu savarankiskai/atskirai pirks bilietus i Varsuva is VNO jungima darys.Bet ta dalis zmoniu yra mazuma.Na bent jau logiskai mastai,gi aiskai sakoma is Varsuvos skrendama del pigesniu kelioniu packu 10-20%.Jei tu dadesi skrydi is Vilniaus gi tada net brangiau iseis.O tie kurie renkasi Varsuva del didesnes kelioniu ivairoves,ir maziau kaina ziuri greiciausiai lektuvu skris
Romunijos tendencijos yra iškreiptos. Anksčiau „Wizz Air” ir „Blue Air” skraidė į BBU oro uostą, kuris nebuvo ACI narys ir niekam duomenų neteikė (bendroje šalies statistikoje tų keleivių iš viso nebuvo).
BBU buvo uždarytas ir visi persikėlė į OTP, kuris pateikia statistikai didelį augimą.
Sunku prieiti prie tikslių duomenų, tačiau atmetus šį kriterijų, gali būti, jog Lietuva būtų 1 vietoje.
Ne vien Wizz: tradicinės, pvz. Lufthansa, irgi anksčiau gyrėsi, kad neprastai auga. O lygint su aplinkinėm šalim nėra visai korektiška, nes sąlygos (potencialas, pradinės pozicijos (vis dėlto kalba apie santykinius rodiklius), narystė ES ir kt.) gerokai skiriasi.
Mariaus žiniai Autobusai važiuojantys į Varšuva užsuka į oro uostą (kaip ir Rygos atveju). Tad sėdus į autobusą galima patekt tiesiai į Šopeną. O su SimpleExpress galima ir dar pigiau nuvažiuot už kokis 29 Lt į vieną pusę.
na ten konkreciai parasyta Varsuvos centrine stotis,nors pats nesu vaziaves negaliu garantuoti.O del pigiau tai cia nezinau gal ir yra,bet gi Wizzair/Ryanair irgi i Londona skrenda nuo 20Svaru,o kur tokios kainos?Gi keliones packo nederinsim,prie akcijonio autobuso bilieto.
O.K. net jei ir 29LT bet vistiek lieka 2,5-3h laiko skirtumas(jei dar is Varsuvos reik i Oro Uosta nusigaut).Klausimas kiek kainuoja valanda jusu laiko,o kiek kainuoja valanda jusu atostogu?
Na cia ne tik ‘is mano varpines” :)))Paziurekim lektuvu bilietu 1stop kainas.Kad ir tu paciu Airbaltic,Estonianair buna kad i Vilniu su 1stop RIX ar TLL pigiau(ir labai daznai),nei tas pats skrydis i Ryga ar Talina ir pan.Didzioji dauguma rinkasi ,kad ir brangesni bet maziau laiko gaistanti reisa ir tai faktas su tuom turbut nesigincys niekas(neparasiau visi jeigu ka DAUGUMA)
As nesuprantu suvienodinimo atstumu tarp Vilniaus-Klaipedos ir Vilniaus-Varsuva gi akivaizdu ,kad nesamone.
Beje paziurejau Simpleexspress Vilnius-varsuva nuo 55LT http://www.simpleexpress.eu/lt
Jei taip visai primityviai pateikti si palyginima tai butu taip
Klausimas bet kuriam ?Atsakymo nereikia nes ir taip aisku,nors kas nori gali:)))
Esu Lietuvis isgijau TravelPack ir turiu galimybe skrist is Lietuvisko O/U ir Lenkisko O/U kuri rinksites .Ir nera cia jokio rasizmo paprasciausias kalbos barjeras ir viskas.Neturiu jokios kitos galimybes tik autobusa nuvykti i Oro Uosta.Vaziuoja du autobusai vienas apie 5h30min kaina 47,5Lt,kitas 45LT vaziuja apie7,5h (cia dar neaisku ar nereikes persest i oro Uosta) .Na kuris sutaupys 2,5LT:)))
@Mariui
Simple Express Varšuvos reisu gana dažnai naudojuosi. Kadangi paprastai keliones planuoju kelis mėnesius į priekį, bilietus dažniausiai perku už 10 litų į vieną pusę. Autobusai patogūs, daug vietos tarp sėdynių, veikia bevielis, į sėdynes įmontuoti įrenginiai, kuriais galima žiūrėti filmus ir t.t. Yra du kasdieniai reisai: naktinis ir dieninis. Renkuosi naktinį. Man asmeniškai jis yra pakankamai patogus ir važiuoja pakankamai ilgai, kad galėčiau normaliai išsimiegoti ir po to turėt visą dieną laisvą. Gal tiesiog jaunas dar :)
Į oro uostą berods nebeužsuka, nors iki birželio dar tikrai užsukdavo.
Dėl tos Varšuvos. Šiaip tai tik klaipėdiečiai nagrinėjimai. Tačiau jei esu iš Vilniaus, tuomet net nelabai ką reikia lyginti, 7-8 į vieną pusę ir atgal tiek pats, kas yra para, yra prarasta. Reikia paskaičiuoti, ar tai nesudarys to paties 10-20% skirtumo tie kaštai nuvykti ar autobusu, ar automobilius ( parkavimas) ir tiek labai daug laiko sugaišimas vien ant ratų, kas yra dar ir fizinis nuovargis. Grįžti iš atostogų ir vėl ant ratų, tai iš karto vėl pavargti taip galima :). Na, subjektyvu. Keisti man lietuviai, kurie į Turkiją ir Egiptą skrenda iš dėl 100 ar 200 lt pigiau. Kitos kryptys, kur nesiūloma čia, OK, sutinku. Bet kad iš LT galima tuos fake connectionus pasidaryti, labai norinti.
Nuo Centrinės stoties Varšuvoj iki Šopeno važiuoja tiesioginis autobusas. Kelionės trukmė- 30 min., t.y. Varšuvoj oro uostas nuo Centro yra arčiau negu Kaune.
Na o lyginant kainas, tai pigiausias autobusas iš Klaipėdos kainuoja tuos 48 Lt. O visi kiti- virš 60 Lt.
Na min 3h ilgesne kelione nakti,del 37LT nedaug tokiu atsiras.Pamenu Estonian rase ,kad kai kurie estai neskrisdavo direct to TLL ,kad pigiau kelione gautus cia ir kazkas panasaus.Bet ,tokiu atveju,kaip rase „vilnius” tikrai nera daug.
Paziurekim 1stop skrydzius i/is VNO i koki tai Europos miesta.Retai kuris renkasi laukima 4,5h vietoj 1,5h vardan 37Lt
@Marius
Viskas priklauso nuo to, ką gali iš tos Varšuvos gauti. Vardan 100 litų nesitrenkčiau per naktį, o va kai bilietas 1000 litų pigesnis, kaip paskutinį kartą su Kairo reisu, trenkiuosi. LOT pardavė tiesioginį return už 500 litų, o pigiausias variantas iš Vilniaus reikalingomis dienomis buvo apie 2000. O ir apskritai nelabai būna pigiau 1500.
To Vytautas-NT
na iki Varsuvos berods is vis 3 tevaziuoja.Simpleexspres diena ir nakti po 55LT ir Ecolines po 45 nakti.Tai ir lyginkim su Klaipeda-Vilnius naktiniu kur 47,5LT.Prie tu Warsuvu dadek 3LT is stoties i oro uosta ,pigiausias gausis 48LT ir 58Lt simple.
O del kitu dieniniu Klaipeda-Vilnius tai ten kelione trunka nuo 3;45 iki 3;50 plius iki Oro Uosto apie 15min,tai su viskuom apie 4h pries 8h.Na dvigubai ilgiau yra skirtumas???Tai ir kaina tokia todel
Pamiršot pridėt kelionės iš Klaipėdos į POU išlaidas ;)
Vienok juokinga skaityt, kaip Marius iš pradžių bandė teigti, kad į Varšuvą neskrendama (juk aiškiai parašyta! :D), paskui persimetė prie kainų, galiausiai liko tik laikas.. Nuo ko diskusija prasidėjo, jau pamiršta, liko tik beatodairiškas noras įrodyti savo teisumą, nors dalelyte, nors centu :) Vaikiška ir juokinga. Atsiprašau, kad pamosavau kvailiui raudona skepeta ir diskusija iš aviacijos persimetė prie autobusų..
OT: Iš kurios Europos vietos pigiausia nusigauti iki Australijos arba Naujosios Zelandijos ?
Artiste,nesikvailink …:) Kur aiskiai parasyta ,kad i Varsuva skrendama.Aiskiai parasyta,kad zmones renkasi keliones del dvieju priezasciu 1;Kelioniu kainos10-20% pigesnes ir 2:Didesnes ivairoves.
Kas skrenda tai tie kurie del didesnes ivairoves,bet didzioji dauguma yra tu kurie del mazesnes kainos.
Tu „aiskiai parasyta” tai paimk ciata idek as nurimsiu is kart:).
kas aiskiai parasyta,tai kad perkami paketai cituoju „Jo vadovaujamos agentūros 70 proc. parduodamų kelionių sudaro tos, kurių pradžia – Varšuvoje” Kurioje vietoje „aiskiai parasyta” skrendama is Vilniaus.
Skaiciuok elementariai zmogus perka nes sutaupo 10-20%,kai pigiausias skrydis VNO-WAW-VNO net uzsakant is anksto nuo 520LT!!!!!!!
Skaiciuok elementariai net jei kelione 3000LT ,o pas Lenkus 20% pigiau 2500LT ir tu skrisi iki WAW is VNO lektuvu.Tu ir laiko sugaisi skrydziuo/persedimui bet ir 20LT brangiau jau gausis is Lenkijos skrist.Cia kai 20%,o kai 10% tai is vis minusas belekoks.
Tavo pamastymai yra pamastymai,o ne faktai ir nesikvailink artiste.Skaityk kas straipsnyje parasyta.
@Marius,
kur aiškiai ar bet kokiu kitu būdu parašyta, kad „didzioji dauguma yra tu kurie del mazesnes kainos”.
Ar čia vėl tamystos fantazijos?
Viskas prasidejo nuo straipsnio Lrytas.lt kuri visi skaitet.Idesiu konkrecias iskarpas,ne mano pamastymus.
Atsakymas Mindauqui ,citata:”Priežastys paprastos – patrauklesnės kainos ir didesnis pasirinkimas, ypač žiemos sezonu.” ir „Kainos nuo lietuviškų skiriasi 10–20 proc. Lenkijos operatoriai naudojasi iš anksto išperkamais viešbučiais ir skraidina kur kas didesniais lėktuvais nei mūsiškiai, o tai sumažina kainą”
O jei i konkretu mindauqo klausima:kur aiškiai ar bet kokiu kitu būdu parašyta, kad “didzioji dauguma yra tu kurie del mazesnes kainos” tai citata „„2006–2008 metais keliauti iš Varšuvos buvo lyg ir negarbinga, tačiau krizės metu ir po jos klientai tapo pragmatiškesni, vis daugiau jų pirmenybę teikia kainai, o ne įvaizdžiui.” na manau aisku ar ne???
na, deja bet niekur nematau, kad “aiskiai parasyta”, jog “didzioji dauguma yra tu kurie del mazesnes kainos”.
soriukas, bet nematau…
„2006–2008 metais keliauti iš Varšuvos buvo lyg ir negarbinga, tačiau krizės metu ir po jos klientai tapo pragmatiškesni, vis daugiau jų pirmenybę teikia kainai, o ne įvaizdžiui.” o kas cia parasyta tada?
Kad 2006–2008 metais iš Varšuvos visi keliavo tik dėl to, kad nebuvo, kur iš Lietuvos skristi.
1 iš 100 keliavo dėl mažesnės kainos, o 99 keleiviai dėl patogesnių krypčių, o dabar dėl mažesnės kainos iš Varšuvos keliauja vis daugiau ir tas srautas padidėjo 15 kartų, t.y. dabar 15 iš 100 keleivių per Varšuvą skrenda dėl kainos, ir 85 keleiviai dėl įvairesnių krypčių.
o tai 2006-2008 metais is Lietuvos buvo didesne pasiula.Tai kad siemet rekordine pasiula ir pagal atostogines kryptis taip pat?
Pratęsiant diskusiją Mariu noriu pateikt tokį pavyzdį. Kai ieškojau šią vasarą kaip grįžt iš Londono, svarsčiau variantą Londonas-Leipcigas, tada traukiniu iki Berlyno, o iš ten autobusu iki Vilniaus. Berods sumoj turėjo 200 Lt pigiau but. Galop pasirinkau brangesnį variantą londonas-Edinburgas (autobusas) Edinburgas-Oslas-Vilnius.
Todėl niekaip negaliu suprast, ko čia stebimasi, kad žmonės važiuoja į Varšuvą dėl pigesnių skrydžių/kelionių. Visai neseniai į Rygą važinėjom, ir nieks nesistebėjo. Dabar kainos Lietuvoj tokios, kad į Ryga važinėt neapsimoka…
Manau Simonas paskaitys ir parasys kiek isaugo VNO-WAW srautas :) ir bus aisku tada.Na Birzelio men augo 25% buvo 7032keleiviai,kas roundtripais 3516.Birzelio menesi siu reisu skrido 879 roundtrip daugiau skaiciai ispudingi ar ne WOW
Nesuprantu- skrydis VNO-WAW-VNO net per Rygą apie 500 Lt kainuoja. Tai kokia prasmė skrist lėktuvu, kai kainos skirtumas su autobusu bent 5 kartai?
Dėl alternatyvaus varianto nuvykti į VNO – jis yra ir dabar.
Tiesiog važiuokite Burbiškių gatve ir aplenksite Dariaus ir Girėno gatvę.
Itin patogu taip vykti iš Vilniaus miegamųjų rajonų, nes važiuoji Laisvės pr., tada Tūkstantmečio g. (t.y. senamiesčio aplinkkeliu) ir suki į dešinę dar iki posūkio į Dariaus ir Girėno g.
Tiesa Burbiškių gatvės kokybė nekokia, bet kamščius aplenkt galima.
Vytautas-NT
cia kiek nesupratai,diskutuojam apie tai,kokiu keliautoju daugiau per WAW.
Tu kurie renkas del kainos,ar tu kurie del didesnes pasiulos.Nors Lrytas visas straipsnis apie tai raso,kai kam nedaeina:)
simonai, klausimas toks man kilo: kokia wizzair ir ryanair srauto dali is vilniaus sudaro baltarusiai? aciu.
@sauktukas, jau buvo rašyta apie tai. Oro uostas duomenų neturi, Ryanair teigia irgi nedarantys tokios statistikos, nors galėtų laisvai, tai daryti pagal checkin informaciją.
Vieninteliai BGS ir Litcargus galėtų iš akies pasakyti, kiek jų būna. Kažkada jų klausiau apie tai, tai sakė daugiausia būna Barselonos, Paryžiaus skrydžiuose, į Londoną gerokai mažiau. Bet kiek tas daugiausia, tai neaišku.
Tai Jūs, nesupratot, o ne Vytautas. Iš tikrųjų Jūs diskutuojate apie nežinia ką, o visi kiti kvatoja susiėmę už pilvų ;)
Beje, skaičiuoti „roundtripais” nėra teisinga, nes birželį aš kartą į Varšuvą važiavau autobusu, o grįžau lėktuvu (taip patogiau, nes autobusu grįžta apsipirkinėtojai).
@Mindaugas – į Australiją pigiausei iš Rygos bus.
Kvailas klausimas- varsuvoj ir kainos mazesnes ir pasirinkimas didesnis, nes salis ir miestas didesni. O jau kiekvienas konkretus vaziuotojas renkasi ko jam reikia. ir naktis autobuse tam tikrai ne kliutis…
To „mariui”
as nesuprantu,ko tu klausi:)
Na jei Kelioniu agenturos skalambija ,kad zymiai daugiau parduoda kelioniu kurios prasideda WAW.O VNO-WAW augimas tera 25%,tai faktas kad zmones iki WAW vyksta autobusais,automobiliais ir pan.
To „mariui”
klausyk as nezinau,kas tau konkreciai uzkliuva.Jei kas netaip nuCopijuok is mano iraso/pateik ir klausk konkreciai.Sakyk cia nesamone ,taip ir taip.Kokios problemos?
Tu is „lempos” trauki kazka ir pateiki,kaip as sakiau:)
Grybauji toli toli…Ar tu pats tai supranti.Tavo tas (Beje, skaičiuoti “roundtripais” nėra teisinga, nes birželį aš kartą į Varšuvą važiavau autobusu, o grįžau lėktuvu (taip patogiau, nes autobusu grįžta apsipirkinėtojai).Ar tu supratai,ka rasai???
O tu rimtai manai,kad apsipirkinetojai sumoka 270LT i viena puse ir skraido i Varsuva lektuvu.
jei žmonės važiuoja per Varšuvą reiškias apsimoka ir tiek. Va kaip pavyzdys kelionė į Budapeštą vienu metu kainavo Vilnius-Kaunas-Varšuva su simple (10,20,16Lt – jei kelionė už 2 mėnesių tikrai tokių kainų sulauksite), Varšuva – Modlinas kelionė iki 20zl, Modlinas – Budapeštas su ryanair 19zl ir taip kelionė į vieną pusę ~55Lt, o kaip iš VNO į BUD nusigauti net nežinau
Tenka pastebet,kad Marius nelabai supranta ka skaito.
Apsipirkinetojai i Varsuva vaziuoja autobusu ir grizta pilnom tasem
gal del tokazkas aukoja pinigus ir grizta lektuvu.
Apskritai cia geriausias pavyzdys LCC. Kazkada visi vaziavom i Ryga, nes ten buvo daugiau krypciu ir pigiau. Dabar speju latviai daznai vaziuoja i Kauna ar Vilniu, nes cia kainos geresnes ir pan.
Atitinkamai planuojant keliones pasiziuri variantus Vilnius, Kaunas, Ryga, Varsuva- kas pasiekiama per protinga laika uz protinga kaina…
Na galiu apibendrinti taip – kiekvienam žmogui ir laikas, ir pinigai turi kažkokią vertę. Laiko visi turim po 24 val. į dieną, o pinigų kiekvienas turim/uždirbam skirtingai. Gali skirtis ir reali galimybė atostogauti (atostogų trukmė) priklausomai nuo turimo darbo/mokslo.
Atsižvelgiant į tai žmonės ir pasirenka iš kelių variantų. Pvz. ar nepatogiai važiuoti į Varšuvą ir aukoti papildomą parą, ir nuo kokio kainų skirtumo tai daryti. Jei žmogus nedirbantis studentas, jam vasaros atostogos ir diena šen ar ten nieko nereiškia, jo pasirinkimas galbūt bus vienoks, jeigu įmonės direktorius, kuris per valandą vidutiniškai uždirba kokį ketvirtį skrydžio vertės – kitoks.
Tad ir tas, ir tas produktas turi savas rinkas. Aišku važiuojančių į Varšuvą gal niekad artimiausiais metais nebus tiek, kiek BT klestėjimo laikais į Rygą, nes atstumas kitas.
Aišku, kaip jau rašiau, yra žmonių, besielgiančių ir neracionaliai, pvz. galvojančių, kad įsigijo kažką itin pigaus, kai iš tikro tiesiog nesusumuoja visų išlaidų lyginant su alternatyviu variantu.
vakar VNO-TLL-CPH, i Talina gal koks 30% LF, nuo Talino panasu 95-100% LF. is lektuvo kokie 5-6 persedinejo i Kopenhaga. SAS netenka siek tiek srauto per estu kainas:)
Jevgenij: Man reikia bilietų į Australija skristi gruodžio mėnesį per šventes 12.22 ir grįžti 01.05 tai pigiausia variantą iš artimiausių oro uostu randu iš Vilniaus 5700 Lt žmogui iš Rygos 6800 Lt, Varšuva 6500 Lt, bet jei kainos skirtumas būtų didesnis tai galėčiau iš bet kurios Europos vietos skristi, idealus variantas būtu 4000-4500 Lt. Reikia 3 bilietų. Minčių gal kas turite.
@Mindaugas – Dar iš Minsko su Etihad patikrink, taip pat Londono.
Kas link Asutralijos, tai pirmiausia reikia patikrinti didžiausius Europos oro uostus- Londonas (Heathrow), Frankfurtas, Paryžius (de Golis) Roma (Fumicino), Stambulas, Maskva.
Aš pats vienintelį kartą skridau iš Stambulo, nors ir per Maskvą rodė gana neblogą kainą.
Tiesa yra vienas „bet”- labai blogos skrydžio datos. Surast tokiu metu bilietų už 4000 Lt nelabai tikėtina. O kitu laiku ir iš Lietuvos galima i Sidnėju už 3500 Lt. nuskrist…
Žodžiu nurodytus kriterijus atitinka tik variantai iš Maskvos ir Stambulo (iki 4500 Lt). Gal juos galima dar su kažkuo sukabint:
http://www.skyscanner.net/flights/mosc/syd/121222/130105/airfares-from-moscow-to-sydney-kingsford-smith-in-december-2012-and-january-2013.html
1.Ar yra patvirtinas oro uosto ir jo prieigu detalusis planas? 2. Ar tvora bus visiskai atnaujinta , ar tik dalis?
3. Ar yra sanitarines zonos ir triuksmo zemelapis?
Manau, reiktų rišti Varšuvos temą ir pasidžiaugti, kad šiandien sukanka 80 metų, kai atidarytas maršrutas Varšuva – Kirtimai (Wilno-Porubanek).
Del Australijos, Kijevas – Sydnejus nurodytom datom 4027 Lt su Emirates per Dubaju.
avia.lt tokia kaina duoda.
Air France asks passengers for refuel cash at Damascus stop:
http://www.reuters.com/article/2012/08/16/uk-syria-crisis-airfrance-idUSLNE87F01M20120816
Aviacijos fanams skaitytojams:
Ryanair: How a Small Irish Airline Conquered Europe
by Siobhan Creaton
http://www.amazon.co.uk/Ryanair-Small-Airline-Conquered-Europe/dp/1845132939/ref=cm_cr_pr_product_top/279-0320685-6178152
This is a short book that explains the roots of Ryanair, the role of Michael O’Leary in completely revamping the business model of what used to be a struggling small Irish airline to make it Europe’s low cost champion. Besides the purely airline-related part of the story, it also provides a vivid picture of the personality of the Irish airline’s larger-than-life CEO.
Ir dar viena –
EasyJet: The Story of Britain’s Biggest Low-cost Airline
by Lois Jones
http://www.amazon.co.uk/EasyJet-Britains-Biggest-Low-cost-Airline/dp/1845132475/ref=as_li_wdgt_ex?&linkCode=wey&tag=londcall-21
EasyJet has always been a colorful enterprise, thanks to both its charismatic and self-promoting Greek founder, Stelios Haji-Ioannou, and its bright orange planes and publicity material. Beginning as a modest operation flying a couple of elderly, leased 737s between Luton and Glasgow, it is now one of the biggest airlines in Europe and has led the way in web-based ticket sales. This is a full account of easyJet’s business success, the flamboyant stunts it has used to gain an advantage on its competitors, and the wider social changes its cheap flights have brought about.
“Oro navigacija” šiemet patyrė 1,5 mln. litų nuostolių, pajamos augo 4 proc. iki 41 mln. litų
http://www.aviasistemos.lt/oro-navigacija-siemet-patyre-15-mln-litu-nuostoliu-pajamos-augo-4-proc-iki-41-mln-litu/
Estonian Air Cannot Rely on Government Subsidies, Says Minister
http://news.err.ee/economy/6e2bf0c1-f4a9-47d2-b57b-bf2b54ab3e81
Minister of Economic Affairs and Communications Juhan Parts said the national carrier can no longer count on government subsidies when in trouble.
Sugadinsiu skaičių, bet 666 komentarai velniškai prašosi naujo posto :)
Mindaugai, is Maskvos i Sidneju tomis datomis yra 3530 Lt su China Southern.
Zuiki, kaip tu radai tokį variantą su Southern? Ta prasme, Matrix tokios nesiūlo, o per visų aviakompanijų saitus juk neprivaikščiosi… Jei ne paslaptis, per kokia sistemą ieškojai?
Vaidai, per Matrix… Tik vat perku per ivairius puslapius, nes kaina priklauso nuo pardavimo salies! Karta pirkau is portugalisko puslapio, nes skirtumas buvo net apie 100 Lt.
O tai konkrečia paieškia galima atsiųst, nes su Matrix mažiau, kaip 1500 EUR nesigauna…
http://www.pelikan.sk 1200 Eur http://www.expedia.com 1450 USD
Greitai.lt tik kitom datom net 3218. 12.21-01.04 3563 Lt. Manau, viena diena i sona nieko nekeis del 6000 Lt ekonomijos:)
http://www.goshgames.com/?token=A_ErqAbCcaC4wB8byBxflGNd7ZgqdRLk&username=ryanair&user_id=2
Zuikis cia is Maskvos kaina parasiai?
Pirmasis Lietuvoje registruotas A319
http://djaviationphotographynews.blogspot.com/2012/08/ly-veu-airbus-a319-avion-airlines.html
Naudingas straipsnis keliaujantiems žmonėms.