Vilnių ir Sankt Peterburgą sujungs tiesioginiai reguliarūs skrydžiai
Pagal 1993 m. pasirašytą LR Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės susitarimą „Dėl oro susisiekimo”, Rusija suteikė paskirtojo vežėjo statusą maršrute Sankt Peterburgas-Vilnius-Sankt Peterburgas aviakompanijai „Ak Bars Aero”.
„Ak Bars Aero” tiesioginius skrydžius iš Sankt Peterburgo į Vilnių pradės nuo IATA vasaros tvarkaraščio pradžios kovo 26 dieną ir vykdys juos du kartus per savaitę reaktyviniu „CRJ200” lėktuvu.
Lėktuvas iš Sankt Peterburgo pirmadieniais ir ketvirtadieniais kils vietos laiku 10 val. 30 min., Vilniuje leisis 10 val. 50 min. Iš Vilniaus pakilęs 11 val. 20 min., Sankt Peterburge leisis 12 val. 40 min.
Skrydis tarp antrojo pagal dydį Rusijos miesto ir Vilniaus truks 1 val. 20 min.
„AK Bars Aero” yra pastaraisiais metais persitvarkiusi oro bendrovė, kurios pagrindinė bazė – Tatarstano srities mieste Bugulmoje. Anksčiau bendrovė veikė kaip „Aeroflot” Bugulmo padalinys.
Šiais metais šalia „YAK-40” lėktuvų parko, „Ak Bars Aero” įsigijo 5 kanadietiškus 50 vietų „CRJ200” lėktuvus, kuriais plečia tinką skrydžiais už Rusijos ribų. Į Vilnių lėktuvas atskris prieš tai įvykdęs reisą Kazanė-Sankt Peterburgas, o išskridęs iš Vilniaus dar tądien atliks reisus Sankt Peterburgas-Kazanė ir Kazanė-Bugulma. Greičiausiai, per Sankt Peterburgą su „Ak Bars Aero” bus galima iš Vilniaus pasiekti Kazanę ir Bugulmą.
Per pastarąjį dešimtmetį tik 2005 m. kelis mėnesius tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Sankt Peterburgo vykdė „Lietuvos avialinijos”. Skrydžiai buvo vykdomi „SAAB 2000” lėktuvu tris kartus per savaitę nuo birželio iki spalio. Vidutiniškai per mėnesį maršrutu skrido 320 keleivių.
IATA „Airport IS” duomenimis, tarp Vilniaus ir Sankt Peterburgo 2011 m. netiesiogiai reguliariaisiais skrydžiais keliavo 4321 keleivis (360 keleivių per mėnesį). 47% keleivių rinkosi „airBaltic”, 24% – „utair”, 16% – „Finnair”.
Tarp Vilniaus ir Sankt Peterburgo kasdien kursuoja „Lietuvos geležinkelių” traukinys. 2010-aisiais vidutiniškai maršrutu keliavo apie 5300 keleivių per mėnesį (palyginimui į Maskvą – 7500). Bilietų kaina į vieną pusę: 199-220 LTL plackartas, 315-336 LTL kupė. Kelionė trunka virš 13 valandų.
Šiais metais Vilnius su Rusija turės rekordinį susisiekimą. Skrydžiai vyks į visus Maskvos oro uostus – „utair” du kartus per dieną skraidys į Vnukovo oro uostą, „Aeroflot” kasdien į Šeremetjevo, o „Transaero” – keturis kartus per savaitę į Domodedovo.
“AK BARS” taps 21-aja aviakompanija vykdančia reguliariuosius skrydžius iš Vilniaus oro uosto (šalia dabar dirbančių 17 dar ketina prisidėti “Aeroflot”, “El Al” ir „Iceland Express”), o Sankt Peterburgas – 38-uoju oro uostu, reguliariais tiesiogiais skrydžiais pasiekiamu iš Vilniaus 2012 m. vasarą.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
470 komentarai
Leave a reply
Irgi neblogai, nors Stambulas būtų smagiau. Tikiuosi šitie neturės tokių problemų su bilietų pardavimu, kaip IrAero…
Linkiu sėkmės, bet nelabai tikiu ja :) Man atrodo neįtikėtina, kad šia kryptimi galėtų būti daugiau keleivių nei panašiu atstumu į panašaus dydžio miestą Berlyną, į kurį „neapsimoka” skristi.
Gana įdomu stebėti, kaip rusų aviakompanijos tarsi aukso karštligės apimtos puola atidarinėti kryptis į Lietuva :)
Kaip suprantu sita firma domejosi ir Kaunu, bet pasirinko Vilniu, nes Sliupas gyresi del Pyterio taip pat
Na tikrai srautas i St Peterburga didesnis nei Berlyna ,cia jau net keista del palyginimo…Verslo tikrai daugiau,pasiekiamumas automobiliu tikrai ilgiau ir t.t
Beje jei buvo Aeroflot dukterine imone,tai gal pardvines jungimus su Aeroflot is St Peterburgo?
Maršrutą reikės įdirbinėti. Tradicijos šiuo maršrutu skraidyti beveik nėra, tačiau, potencialo daug. Pavyzdys yra judėjimas traukiniais, į Sankt Peterburgą skrenda tik pusantro karto mažiau nei į Maskvą. Didelis potencialas atvykstamajam turizmui, standartiniai tarifai „roundtrip” turėtų būti 500-600 litų, kas yra gerai pakuoti į paketus turistams.
Beje, su persėdimais į Sankt Peterburgą didesnis judėjimas nei į Berlyną.
Mariau – ne, su „Aeroflot” nebeturi nieko bendro ši aviakompaniją. Ją valdo Bugulmos savivaldybė. „Aeroflot” turėjo ten padalinį ir jį naikino, tai savivaldybė nusprendė paimti ir statyti naują aviakompaniją.
http://www.akbarsaero.ru/glavnaya/myunhen/vse_vklucheno/ cia gan idomiai jie jungia Paryziu,Milana,Roma ir daugybe kitu miestu,persedimas Miunhene…tik neradau info ,i kokios a/k jie perseda?
I Peterburga zmones vaziuoja su LuxExpress per Ryga, ne tik traukiniais.
Labai noretusi kad si marsruta gerai idirbtu kartu su turizmo ministerija.
Matyt Rusija yra suteikusi paskirtojo vežėjo statusą maršrute Sankt Peterburgas-Vilnius-Sankt Peterburgas ir daugau aviakompaniju. Ateis laikas ir „grandai” apsispres cia ikelti koja, kaip Maskvos atveju. Is tiesu tikejausi, kad prades Rossya airlines.
Na beabejo butu geriau,kokia tai didesne a/k …idealiai butu Aeroflot…bet jei jie sugalvos,ka tai panasaus ateityje vezti tranzitu i Europa(kaip dabar kazkas vyksta per Miunhena) tai jie net geriau ,nei pats Aeroflot:)
Puikiai suprantu,kad tam reikia idirbti marsruta ,cia apie ateiti as :)
Na o Rossya lektuvui siuo metu rimta problema –
Išskrisdamas iš Berlyno lėktuvas „An-148“ pametė važiuoklės ratą
http://verslas.delfi.lt/automoto/isskrisdamas-is-berlyno-lektuvas-an-148-pamete-vaziuokles-rata.d?id=55923063#ixzz1nJTDdqZB
Na matau, su bilietu prekyba pas juos geriau, neu IrAero startas –
„„Ak Bars aero“ jau pradėjo prekybą bilietais tarptautinėse sistemose. Jų kaina siekia 80-120 eurų.”
Na del tranzito kur per Miunhena,tai cia jie is Bugulma skrenda ,o ne St peterburgo(is kurio nera problemu Europa pasiekt) tai turbut tikrai nebus:)nebent tiesiogiai butu Bugulma/Vilnius kas yra nerealu:)
Tomas Vaišvila sako, kad dėl šio reiso su rusais teko kantriai tartis apie metus. Tai gal Kaunas su kita rusu a/k yra susitares ? Negali gi jis pries savaite skelbti, kad atsiras St.Peterburg – Kaunas, o po tai staiga ta pati kompanija persigalvoja ir pradeda i Vilniu skristi.
Vėl stebina trumpas pre-sale ir skuba pradėt skrydžius nuo sezono pradžios. Čia tradicija ar tai kažkaip susije su paskirtojo vežėjo statusu?
Žinoma, smagu, kad ženkliai gerėja susisiekimas į rytus.
Maža klaidelė:
„Šiais metais šalia “YAK-40″ lėktuvų parko, “Ak Bars Aero” įsigijo 5 kanadietiškus 50 vietų “CRJ200″ lėktuvus,”
Ne šiais metais, o jau 2010 metais Bars Aero įsigijo pirmus 5 CRJ.
Simonas jau kazkada rase apie rusijoj iprasta lektuvo bilietus pirkt pries menesi.
Beje, idomus atvejis- dar viena municipaline oro bendrove.
Jei pas situos veiktu interline’as,gal Sankt peterburgas butu dar vienas tranzito taskas Rusijoj.
ziuresim,zodziu…
Rossiya lektuvas sekmingai nusileido –
Sankt-Peterburge nusileido lėktuvas be rato, vienas keleivis sužeistas
http://www.ekonomika.lt//naujiena/sankt-peterburge-nusileido-lektuvas-be-rato-vienas-keleivis-suzeistas-21581.html
Super. Plečiamės… Beliko ko nors iš Rytų pusės sulaukt. TIkiuosi tai dar nepabaiga ir taip naujienų gausiam vasaros sezonui ;]
Pritariu Simonui, kad kryptis turi didelį potencialą. Greta esamų didžiulių srautų (įvertinant visas transporto priemones), yra ir tam tikra galimybė stimuliacijai.
Kita vertus, stiprus akmuo po kaklu aviakompanijai manau yra jos statusas. Aviakompanija su didesniu įdirbiu vakarų rinkose, platinimo tinklu, baziniu oro uostu persėdimams Sankt Peterburge, užsitarnautu vardu, rinkodara(gebančia paimti dalį keleivių iš traukinių) manau turėtų daug daugiau šansų ir tokiu maršrutu tuomet visai neabejočiau.
Ak Bars bus gerokai sunkiau, net jei jie turės tarkime 20 – 30 proc. mažesnes pajamas, nei turėtų Rossiya, tai gali būti kausimas tarp nemažo pelno ir nemažo nuostolio.
Deja, pastarųjų metų patirtys su nedidelėmis oro bendrovėmis lietuvių nedžiugino. Jei neklystu, tik jos (pvz. Skyways, Sweden Airways), Wizzair ir bankrutavusios įmonės be rimtos priežasties atšaukė jau suplanuotus, pardavinėtus reisus. Tai manau gali pridėti tam tikro skepticizmo ir versti žmones svarbiems reikalams vis tiek skristi su persėdimu.
Pasirodo „Ak Bars aero” skelbesi kad jau nuo 2011 m. skris i Vilniu – „From 2011 the company starts flying to Munich, Vilnius, Minsk, Simferopol, Baku, Lenkoran, Erevan, Dushanbe and Khojend.”
http://www.abh.ru/index.php?DocID=96&page=static_page&lang_id=2
O FlyLal ir Rygos oro uosto byla pasirodo dar nesibaige –
Рижскому аэропорту пока не удалось в литовском суде отменить арест имущества
http://biznes.delfi.lv/bnews/rizhskomu-aeroportu-poka-ne-udalos-v-litovskom-sude-otmenit-arest-imuschestva.d?id=42158994
O kalbant apie IrAero, kaip jiems sekasi? Gal Simonas žino LF? Ir kur galima nusipirkti jų bilietą, nes man per kompanijos saitą neišeina.
@srs Del IrAero bilietu tiesiog paziurek KUN puslapyje info –
http://kun.lt/index.php?lang=lt&page=IrAero
Vasaros sezonui numatyti kasdieniniai skrydziai, tai dar vilties neprarado.
@srs: IrAero bilietus galima pirkti avia.lt
na, pabandžiau nusipirkti.
atsifiltravau kad reik Kaunas – Maskva. Visus pasiūlymus meta per Rygą, Minską, Kijevą ir kitais aplinkeliais.
per avia.lt galima tikrai nusipirkti, tiesiog reikia pasirinkti tinkamas datas. antradieniais iki kovo vidurio isvykimo is Kauno nera (atitinkamai atvykimo pirmadieni i Kauna-taip pat).
Vilinius/St Peterburgas komanijos apytiksliai nuo 500LT… Na pigu tikrai
norejau parasyt kompanijos saite:)
Из-за возраста пилотов самолет авиакомпании LOT не выпустили из Лондона
http://www.aex.ru/news/2012/2/24/93005/
Del pilotu amziaus LOT liektuva neisleido is LHR
Nes gali mirti skrydzio metu?
Nes pagal aviacijos teisę, tarp orlaivį kontroliuojančių pilotų tik vienas gali būti vyresnis negu 60 metų imtinai.
Naujiena iš miestai.net
Beijing to Build World’s Busiest Airport
http://english.cri.cn/6909/2012/02/25/2941s683159.htm
„The airport is designed to be a key international airport. It will have nine runways and is expected to direct more than 130 million passengers and 5,500,000 tones of cargo annually, replacing the Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport in Atlanta, Georgia, the United States, to become the busiest in the world.”
9-i takai skamba kažkaip neįtikėtinai, 130 mln irgi nekuklus skaičius, nors kaip planuojamam pagrindiniam tarptautiniam didžiausios pasaulyje pagal gyventojų skaičių šalies oro uostui matyt visiškai realu.
Beje, bilietai Ak Bars Aero puslapyje parsiduoda tik uz grynus kasose, o ne mokejimo kortele (bent man meta tik toki pasirinkima). Todel bilietu realiai kol kas nenusipirksi pas juos tinklapyje.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/naudodamiesi-aliaksandro-lukasenkos-bedomis-kinai-baltarusijoje-investuoja-milijardus-57-198792#axzz1nIvVzzOH na 1,5 milijardo Litu,minsko Oro Uostui, gal ir skambiai atrodo,bet manau po istojimo i ES sudejus visas investicijas, su siais metais planuojamom, i VNO dar daugiau gautusi…
Ar stiprus Minsko Airport tures dideles itakos VNO ,vargu del tos pacios priezasties ,Baltarusija nera ES(muitine ir visa kita)
>>Vilinius/St Peterburgas komanijos apytiksliai nuo >>500LT… Na pigu tikrai
Kur tau čia pigu? Traukiniu ne daugiau 200 Lt. kainuoja ir per naktį nuveža
Čia Roundtrip ;] Visai padoriai
100Lt už skrydi, kuris trunka pusantros valandos, vietoj 13 valandų kelionės traukiniu yra daug? Sakyčiau, kad labai labai gera ir konkurencinga kaina.
Nu tai I viena puss gaunasi ~250Lt,traukiniu~200Lt,bejesus traukiniu važiuosi visą naktį,su lėktuvu 1.20h. Manai tikrai gera kryptis o kainos irgi fantastiškos.
Autobusu per Ryga i abu galus gaunasi apie 360 Lt, lektuvu apie 500 Lt i abu galus, kupe traukinys i abu galus apie 700 Lt.(nepykite, plackartas man neegzistuoja). Lektuvo kaina labai konkurencinga, taupantiems laika ir norintiems patogumo.
Kaip po „Ryanair“ ir „Wizzair“ sparnais Vilniuje pakils popierinis A. Zuoko lėktuvas?
http://www.lrytas.lt/-13301037061329955475-kaip-po-ryanair-ir-wizzair-sparnais-vilniuje-pakils-popierinis-a-zuoko-lėktuvas.htm
S. Bartkus atkreipia dėmesį, kad, oro uosto skaičiavimais, beveik visais potencialą turintys skrydžių maršrutai iš Vilniaus jau užimti kurio nors vežėjo.
Nuo rugpjūčio 6 iki 14 d. planuojama, jog bus uždarytas Brėmeno oro uostas dėl kilimo/tūpimo tako remonto. Numatoma, jog „Ryanair” skrydžiai Vilnius-Brėmenas tuo metu taip pat nevyks.
Del tu pigiau,ne pigiau :) siuo atveju,net jei kaina butu dviguba… nei autobuso,nei traukinio net lyginti negalima su lektuvu …
13val ir 1,5val:)
Net bedarbiui,pensinikui ir tiem ne vien kaina rupi…
@Paulius Takai 9 planuojami, bet, kiek pamenu, ar ne puse is ju – military paskirties
bet kelionė traukiniu yra savotiškai žavi ir miela. beje, traukinys yra pats ekologiškiausiai optimaliausias transportas. drįstu teigti, neišnyko iki šiol, isilaikys ir toliau traukiniai.
Traukiniai, automobiliai, lėktuvai turi savas paskirtis. Iki tam tikro atstumo traukinys konkurencingas lėktuvui (koks tiksliai tai atstumas – priklauso nuo traukinio greičio ir nuo to ar lėktuvo reisas tiesioginis). Bet virš jo – nebe. Lygiai taip lėktuvas trumpuose atstumuose nekonkurencingas traukiniui (neskristum juk Vilnius-Kaunas). Todėl aišku, kad nė vieni jų artimiausiais dešimtmečiais tikrai neišnyks.
Vilnius-Sankt Peterburgas per didelis atstumas traukiniui, juoba tokiam, koks juo važiuoja. Bet, kaip esu kažkada trumpai rašęs ( http://mn.blogas.lt/nacionaliniai-transporto-ypatumai-7.html ), transporto priemonės pasirinkimą lemia ne vien kaina ir patogumas, o ir įpročiai. Na o rusai traukinius mėgsta.
@Simonas
Pastebėjau,kad Tolimųjų Rytų kompanijos pradėjo eiti į LGW. China Airlines atidarė LGW – PEK, Korean Air atidarys LGW – ICN. Abu reisai vyks lygiagrečiai su LHR reisais. Čia Heathrow slot’ų negauna?
TK plečiasi Ukrainoje:
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35216
Geros naujienos, sveikinimai VNO. Lektuvas CRJ200 tam labai tinkamas. Prognozuoju 40% LF plius dar vasara tai iki 60% LF galima surinkti.
Su traukiniais yra savos specifikos. Nes jei kalbėt apie „dieninius” traukinius, tai lėktuvams konkurenciją sudaro greitieji, nes traukinys iveikdamas tą patį atstumą 2 val. ilgiau nei lėktuvas, iš esmės gali jį atstoti, jei įvertinsim kelionės į oro uostą ir iš jo laiką, registracijas ir pan. Dabar plintant registracijai internetu tas laikas sumažėjo, bet vistiek daro įtaką. Juolab Ryanair reikalauja įsodinimui 30 min prieš skrydį.
Kalbant apie naktinius traukinius, situacija kiek kitokia- realiai traukinys važiuojantis 9-17 val. yra konkurencingas lėktuvui skrendančiam tą patį atstumą, nes naktiniuose traukiniuose yra galimybė miegoti ir ne įtin jautriems žmonėms kartais tai geresnis variantas, nei skristi ryte (keltis 4-5 val, važiuot į oro uostą ir pan.)
Beje, visi rašantys apie kelionęs sausuma, užmiršta tokį linksma dalyka, kaip Rusijos siena, o kur dar nepergeriausi Pskovo gubernijos ir Latvijos keliai…
>>Nu tai I viena puss gaunasi ~250Lt,traukiniu~200Lt,bejesus traukiniu važiuosi visą naktį,su lėktuvu 1.20h. Manai tikrai gera kryptis o kainos irgi fantastiškos.
Užtat nereikia mokėti stoties mokesčio, mokesčio už bagažą, mokesčio už galimą lėktuvo nukritimą ir t.t. Ant bilieto matai tą kainą, kurią sumokėjai
Si menesi dar be VNO naujienlaiškio. Reguliarumas labai svarbu, nelauzykit grazios tradicijos.
Man naktinis traukinys gali būti konkurencingas kai kelionė iki ~10 val. – dabartinės 13 val. negerai, nes prarandama darbo diena grįžus iš Peterburgo 9:18. Nors ir Ak Bars Aero tvarkaraštis neypač tinka Peterburgo aplankymui, jei laisvos dienos yra vertinamos.
Taukiniu populiarumas ,marsrutu Rusija/Baltijos salys kasmet vis mazeja,nes kuo toliau tuo labiau yra svarbu laiko klausimas…
Kaip ir minejo VytautasNT gali komkuruoti tik naktiniai reisai,bet tokiu atveju norint issimiegoti reikalinga kupe kur kaina jau kita bilieto :)
Sio reiso atveju net naktinis reisas neturi konkurencijos nes StPeterburge atsirandi 12:40 ,kai tuo tarpu traukiniu 10:08 ne ka ir tesiskiria,net ir dadejus kelione is Oro Uosto :)
http://www.litrail.lt/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3h3C2N_VzcPIwMDH3NHAyNTU69gPyd_wyB_Q_1wkA6zeAMcwNEAIo_DBKdQM7zyxiGG-n4e-bmp-sE5JfqR-lHmON1iYqYfUZaZWq4foh_ppF-QnR1k4eLqCAB34R2P/dl2/d1/L0lDU0lKSmhtL0lGU0FDSWlNeUNKQUtNb2tBb2chL1lBNDU0NTAtNUZ3IS83X0c4M09FRkgyMDBMN0EwMjU1SlNOQk8xUjQ2L0RrX19fMTQ!/#7_G83OEFH200L7A0255JSNBO1R46/#
Mariau, ryški neteisybė – Vilnius-Sankt Peterburgas ir Vilnius-Maskva populiarumas pastaraisiaias metais labai sparčiai auga, kone po 20% kasmet, jau kelis metus iš eilės. Traukiniais keliauja labai daug specifinės publikos ir labai daug įpročiais besivadovaujančios publikos – 95% visų keliaujančių važiuoja plackartu, kas iš principo sunkiai laikytina galimybe išsimiegoti.
Beje, ir Estonian ir airBaltic iš anksto perkant siūlo bilietus į Peterburgą už 620-660 litų į abi puses su patogiu tvarkaraščiu (kelis kartus per dieną kasdien, su trumpu persėdimu).
To Simonas perskaiciau dar karta ka parasiau,bet as nesuklydau parasiau ta ka norejau…
As apie populiaruma,ne keleivius skaiciu :)
Traukiniu keleivius skaicius paaugo 20%,o lektuvu keliavusiu procentai keliskart didesni…
Aplamai keliaujanciu skaicius Rusija/Lietuva augo todel ir keleiviu skaicius traukiniu taip pat ,bet tai nereiskia ,kad traukiniai tampa populiaresni labiau atvirksciai, jei keliaujanciu skaicius lektuvais auga labiau tai reiskia zmones del vienokiu ar kitoku priezasciu,labiau linke rinktis oro transporta
Nepamenu kiek tiksliai,bet oficialiai skelbta,kad is Rusijos pernai atvyko virs 40% daugiau(kai tuo tarpu traukiniais 20% daugiau)
Šiek tiek nustebino kai kurių komentuotojų džiaugsmas, kad VNO Šliūpui „iš panosės nušvilpė Sankt – Peterburgą”. Nuo kada KUN, o ne Ryga ir ne Talinas pagrindinis VNO konkurentas? ;)
Nelabai kas ir dziauges:)
Kitas dalykas niekas nenusvilpe nieko,jei KUN staiga atsirastu :):):) nacionalinis vezejas tai ka jie nusvilpe is VNO ji
Juk niekad neturjo KUN ST Peterburgo,kalbos yra viena ,o realus skrydziai visai kas kita
Dabar atskleisiu tokį momentą. Visų pirmą, pakartosiu jau daug kartų kartotą, jog tarp VNO ir KUN nėra jokių vežėjų ar maršrutų tampymų :)
Kažkas iš komentatorių pastebėjo, jog mano poste yra klaida, sakanti, jog ‘AK BARS’ šiemet įsigijo pirmuosius CRJ200. Tai tikrai yra klaida. Ji atsirado todėl, jog mano blog’o draft’uose post’as apie „Ak BARS” planuojamą maršrutą VNO-LED kabojo daugiau nei 1,5 metų. Dėl šio maršruto buvom arti susitarimo jau tokį ilgą laiką ir procesas truko ilgai :))
Kas liečia diskusijas apie maršruto potencialą – tai labai rizikingas maršrutas. Vadinčiau jį netgi rizikingesniu už VNO-KEF maršrutą. Tradicijos skraidyti nėra ir 2005 m. „flyLAL” bandymas atidaryti VNO-LED buvo nesėkmingas.
Ziuriai idomu, kas ten dar blog’o draft’uose guli :) Belieka palinketi, kad nebeuzsiguletu tiek ilgai …
„airBaltic” dar sykį atidėjo „Fokker 50” „phase-out’ą” – vasaros tvarkaraštyje vėl kai kurie reisai numatyti operuoti F50.
Keista, kad Palanga taip visiskai uztilo. Jau atrode, kad del skrydziu jau susitarta, parama savivaldybes paskyre, o apie skrydzius jokios informacijos. Net siu metu sausio statistikos neideda. Vasaros sezonas „ant nosies”, tikekimes , kad per menesi dar kas paaiskes.
Įdomu kada AirBaltic imsis lėktuvų parko atnaujinimo. Nes šioj vietoj Estai juos rimtai apsjauna…
Kas link išsimiegojimo plackarte, tai viskas įmanoma. Yra žmonių, kurie jautrūs visokiems triukšmams ir dundesiams, tai jiems ir kupė nalabai išeitų išsimiegot…
Tikėkimės kada nors Lietuvos geležinkeliai pagaliau įsigys šešiaveičius kupė ir baigs kankintis su tais plackartais…
Beje, kiek suprantu reisas Palanga-Sankt Peterburgas būtų dar labiau rizikingas, nei į Vilnių? Ar kaip tik ne? Nors gal ten rusai daugiau linkę važiuot ilsėtis į Estiją…
Man atrodo, per daug didelem baimem apkrovet ta Vilnius-St.Peterburg reisa. Paziurekit, Estijoj yra ir autobusai Talinas-St.Peterburgas, ir traukinys Talinas-St.Peterburgas, ir keltas, ir tiesioginis avia reisas. Ir visi gyvuoja, keleiviu uztenka.
O beje, su kuo susijes vakarykstis Norwegian atsaukimas i VNO ?
keliautojau, „Norwegian” nurodė, jog dėl įgulos trūkumo.
Beje, kalbant apie kainas, yra dar momentas „važiuosiu rytoj”, kur traukinys visada bus keliskart pigesnis už lėktuvą. Nes gi avialinijos biškį pareketuoti klientus linkusios. Panašiai būtų, jei daktaras, diagnozavus vėžį sakytų „girdėjau, turite namą… Aš va jus išgydysiu, bet namą tai perrašykite man…” :-)
Nieko neskyre savivaldybes Palangai. Paverkė, kad neturi pinigų. Tik palanga pasiruošusi skirti.
Pavyzdys, kaip tradicinės aviakompanijos mokosi iš LCC – nuo šio savaitgalio SAS, be to, kad pakeitė handler’į VNO, pakeitė ir standartinį „parking stand request’ą” oro uostui – jis dabar yra „walk on stand”, t.y. keleiviai laipinami nuo/į terminalą einant pėsčiomis. Papildė VNO taip aptarnaujamų „Wizz Air”, „Ryanair” ir „Aer Lingus” sąrašą. Tokios opcijos pavasarį pageidauja ir „brussels airlines”.
Šiek tiek regiono naujienų:
„Estonian Air” užbaigė sandorį su „Embraer”. Tiesiogiai iš gamintojo pirks tris E175 ir vieną E190. Numatomas pristatymas – 2014 m. antra pusė. Šalia to numato nuomotis iki aštuonių E170 (keturis jau nuomoja iš „Finnair”). Tuo pačiu paskelbė, jog CRJ900 2013 m. bus atsisakyta. Greitas ir agresyvus „fleet management’o” sprendimas – manau, gali duoti greitos naudos kaštų prasme.
Na is SAS nelabai tikejausi….jei nepainioju,berods cia jie,zadejo net salonus perdaryt..labiau kokybe rupintis nuo siu metu jau:)
Rumunija priėmė politinį sprendimą uždaryti Bukarešto Baneasa oro uostą, todėl nuo kovo pabaigos „Wizz Air” persikelia į pagrindinį Ruminijos oro uostą Otopeni (kartu su jais vienas vietinis „low cost” „Blue Air”). „Wizz Air” dar didina „capacity” kartu ir taps didžiausiu Ruminijos vežėju pagal krypčių ir kėdžių skaičių. Manau, kad produkto sutapatinimas ir „Wizz Air” plėtra gali būti vinis į „TAROM” karstą.
O tai ką SAS laimi laipindama keleivius ne per rankovę? Sutaupo rankovės ir lėktuvo išstumimo išlaidas? O ką jie darys pvz. kokiam Briusely ir t.t.? Vietoj lapainimo per kišenę reikės lipti laiptai žemyn ir eit iki lėktuvo?
Juk antrų durų, spėju neatidarys?
ČSA toliau eina karpymų keliu. Nuo kovo 5 dienos ČSA uždaro Praha-Berlynas ir Praha-Liublijana. Tiesa, šiuo atveju tuos maršrutus atidaro „Job Air”, kurie skraidys su mažiukais SAAB340 ir ČSA davė jiems „codeshare”.
ČSA šiuo metu VNO yra vienintelė „mažėjanti” aviakompanija. Nuolatiniai karpymai duoda rezultatą, jog beveik nebėra kur jungtis per PRG į Vakarus (uždaryti visi skrydžiai į UK, apkarpyta Italija ir Rytų Europa).
SAS CRJ900 nejungiami prie rankovių – lėktuvas labai žemas, todėl keleiviams tektų „kopti” aukštu kampu rankove. Be to, atsiranda „hand luggage” problema, nes jungiant per rankovę nėra galimybės krauti į bagažinę „hand luggage”. SAS tokį laipinimą naudoja ir BRU, CPH, DUB.
Naudojant laipinimą pėščiomis susitaupo rankovės arba autobuso kaštai, taip pat lėktuvo „push back’as”, kuris reikalingas naudojant rakovę.
Pradėjus kalbą apie laipinimo rankoves,pasidarė įdomu kas visada arba dažniausiai jas naudoja? Beje,iš būsimų naujoku ar kas nors galvoja apie laipinimą rankove?
Visada rankoves naudoja:
„Lufthansa”;
„Czech Airlines”;
„airBaltic” („Boeing’ams”);
„Transaero”;
„Finnair”;
„Small Planet”.
Planuoja „Aeroflot”, „El Al”;
neturiu info dėl „Iceland Express”.
„Boarding bridge” request visada turi „Austrian” (tačiau Fokker70/100 neprijungiami).
O SN irgi tampa Lufthans’os low-cost’u, kad rankovės nebereikia?
Nu bet ir pasipylė žinių iš rytų Europos aviacijos. Ar bent viena regiono kompanija galėtų būti pelninga? LOT pvz?
jo, man irgi uzkliuvo lino truputi keisti „dziugavimai” kauno oro uosto atzvilgiu praeito posto komentaruose, bet, manau, simonas viska sudejo i savo vietas. na, ir galiausiai linas nera vilniaus oro uosto atstovas, tai tik jo asmeninis poziuris.
del brussels airlines, simonai, ar jie ketina tik vasaros sezonui keleivius pesciom ganyti po perona, ar ir ziema? is b.light keleivio paziuros tasko, belieka kad apmokestintu bagaza ir persikeltu is zaventemo i charleroi – turesim tikra ryanair:)
12 d. i Transaero lektuva veze autobusas. Lauke buvo apie -20, sustirau kaip suva.
Cia toks one of atvejis?
@Deivis Abejoju, nes rankoves dazniausiai naudojamos tik dideliuose lektuvuose, pradedant nuo B737 ar A319. Aisku, patogumas nepalyginamas.
Dėl Wizzair/TAROM verta pastebėti, kad Otopeni kaip tik bukareštiečiams prastesnis variantas už Baneasa. Baneasa buvo vienas nedaugelio žemų skrydžių oro uostų, esančių arčiau miesto centro ir patogiau pasiekiamu, už pagrindinį oro uostą.
Jie abu yra netgi ant to paties kelio, tik Otopeni gal15 km toliau nuo miesto už Baneasą.
Dėl laipinimo tai, aišku, geriausia rankovė, bet eiti pėsčiomis manau tikrai geriau, nei važiuoti autobusu. Autobuse reikia laukti, kol uždarys duris, paskui visi kartu išlipa ir grūdasi ant trapo. Taip ir nesupratau,kodėl Palanga kaidarė pastarąją rekonstrukcią pradėjo tuos keliasdešimt metrų pavežėti autobusu, kai anksčiau būdavo einama pėsčiomis.
Sekmadienį skridau su SAS, tai dar vežė su autobusu. Laukiu nesulaukiu, kada bus nuėjimas pėsčiomis iki lėktuvo, nieko labiau nėra užknisančio kaip prie -25 atveža autobusą, ir kol visi keleiviai sulipa į lėktuvą, tenka lauke kalenti. Autobusas žinoma išvažiuoja tik išmetęs keleivius. Vasarai SAS neplanuoja didinti capacity, ar ne?
ahoi ir 2ahoi
apkaltinot mane džiūgavimu ir aš net suabejojau, ar tikrai gerai sudėsčiau mintį tame komentare…
Dar kartą perskaičiau ir jokio džiūgavimo nei perskaitęs neradau, nei tuomet kai rašiau – nebuvo… norėjau tik pabrėžti, koks skirtingas yra naujienų paviešinimo stilius… VNO tyliai daro darbus ir praneša apie naujas kryptis ir a/k tik tada, kai tai galutinai suderinta (Simonas patvirtino, kaip ilgai buvo dirbta prie LED), gi KUN skelbia, kad daro tą ir aną iš anksto… ir jei procesas užsitempia – nebelieka tokio efekto :)
@Linas
Kad Vaišbila yra kalbėjęs spaudoje ne kartą apie planus ir norimas atidaryti kryptis. Taip buvo kalbėta apie Tel Avivą,lyg kažkada ir Peterburgas minėtas.
Vytai, tikrai buvo atsitiktinumas. Vienintelis „Transaero” reisas, kuris buvo aptarnautas „apron position” per visą jų tris mėnesius trunkantį skraidymą :)
Kas dėl „brussels airlines” – „Lufthansa” šios bendrovės realiai yra integravusi kol kas tik pardavimus (kartu su lojalumo programa ir naryste „STar Alliance”). Iš „operations” perspektyvos, tai kol kas tebėra atskira aviakompanija. Galbūt „Lufthansa” ir neketina integruoti „Brussels airlines” kaip sujungė „LUfthansa” su „Austrian ir „Swiss”. Priežastis gali būti, jog „Brussels Airlines” buvo pelninga aviakompanija iki „Lufthansa” nupirko juos, priešingai negu „Swiss” ir „Austrian”, kurios buvo labai labai nuostolingos. Tiesa, dabar „Brussels airlines” patyrė nuostolių, tačiau tai susiję su vienkartiniais kaštais stojant į „Star Alliance” ir neramumais Afrikoje.
Dėl šalčio ir laipinimo pėščiomis vs. laipinimo autobusu vėlgi dalykas sąlyginis. Šiandien stebėjau kaip SAS board’ino 70 keleivių į CRJ, tai su chronometru nematavau, tačiau atrodė gerokai ilgesnis procesas nei „Ryanair” sulaipina 170 keleivių. Labai siauras CRJ praėjimas bei žmonių motyvacijos skubėti nebuvimas daro savo.
Iš kitos pusės, laipinimo autobusais organizavimas irgi priklauso nuo aviakompanijos su handler’iu sutarimo. Pvz. SAS dažniausiai veža dviem autobusais VNO – pirmu sulaipina visi „sąžiningi keleiviai laiku atėję prie vartų” ir juos nuveža, o tada antru autobusu laukiami paskutiniai keleiviai. Dėl to ilgo laukimo gali ir nebūti.
„brussels airlines” nu žiemos į VNO planuoja skraidyti A319, tai gali situacija keistis. Tiesa, planavo ir vasarą tą daryti, bet planai pasikeitė.
Anyway, „brussels” reikalingas esminis fleet management’o sprendimas, kol kas panašu, jog nurašomus AVRO keičia nuomojami įvairus „Airbus”.
Matyt Brussels Airlines idealiausia būtų CRJ9 arba E-170/E-190 tipo lektuvai vietoj naudojamų Avro.
Kas dėl Rytų Europos aviakompanijų – nežinau nė vienos dirbančios rentabiliai. LOT kapstosi nuostoliuose (CEO keičiamas kiekvienais metais) ir privatizavimai keli žlugo – pirkėjai neatsirado. Kartu kalbama, jog LOT daug nuostolių patiria „long haul” maršrutuose, tačiau politikų įtaka neleidžia atsisakyti „long haul” veiklos.
Deivi, gali būti. Iš kitos pusės buvo pasigirdę racionalių kalbų, jog galbūt „brussels airlines” keis į turboprop’us, kadangi „Avro” strategijoje daugeliu maršrutų skraido trumpais atstumais – jie turi po 5-7x daily skrydžius į įvairius UK miestus.
O tai nieks iš tų ekperimentuotojų nežada bandyt per dvejes duris keleivių leist? Nes šiaip laipinimas su paėjėjimu tokiu atveju turi didesnę prasmę.
Tačiau CRJ ar E-jeta’i leidžia greičiau ir patogiau skraidyti į tokius miestus kaip Vilnius ar Maskva.Su turboprop’u tokia kelionė butų per daug varginanti.Žinoma skrydžiams į UK galima užpirkti/išsinuomuoti kelis turboprop’us.
Pažiūrėsime, bent jau Kopenhagoje pėsčiomis laipinimas žymiai patogesnis nei Vilniuje autobusu. Tikiuosi tik nedaromas Wizzair bairis – nuskenuojame boardingus, suleidžiame ant laiptų, o atidarome duris po to – bėkit bėkit į lėktuvą.
Kopenhagoje prasidėjus boaringui nuskenavus boardingą eini tiesiai į lėktuvą, tai kol visi nusiskenuoja, tai ir tas laukimas labiau gaunasi pačiam oro uoste, o ne ant lėktuvo laiptukų prie -20. Čia aišku smulkmena tiems, kas skraido nedaug, bet dažniau skraidant tampa pačiu nemaloniausiu skrydžio etapu.
Yra senas skautu triukas, palauki terminale kol skelbia last call su tavo pavarde, ir be jokiu eiliu, ar salimo autobuse su atidarytomi durimis ir t.t pasieki lektuva :) plius dar sulauki didelio demesio is visos lektuvo komandos bei keleiviu :)
Wincas,va cia tai zmogus:) Sutinku ,kad suveiktu…Bet tau paciam nejuokinga:)
Nezinau, ar pats VNO tvarko savo informacija Wikipedijoje, bet man idomu pasirode, kodel El Al skrydziai Tel Aviv – Vilnius priskirti prie „Charter flights”, o ne prie reguliariu ? Panasus Iceland Express skrydis Reykjavik – Vilnius ,- prie reguliariu.
Pamirsau dar nuoroda pridet, nors visi ja zino –
http://en.wikipedia.org/wiki/Vilnius_International_Airport
@Justinas
Tas sprintas nuo terminalo iki lėktuvo yra sudėtinė kelionės UK -Lietuva dalis. Kaip stovėjimas eilėje neatskridus lėktuvui.
Na bet ziuriu, patys Sun D’Or irgi raso, kad tai charter flights trim menesiams –
Sundor operates a weekly scheduled flight from Israel to Vilnius airport starting mid June and ending mid September
http://www.sundor.co.il/sundor/translations/iw/flights/vilnius.html
Is Simono posto isivaizdavau, kad tai visus metus veikiantis reguliarus reisas –
http://simonas.bartkus.lt/blog/2012/01/11/el-al-sun-dor-tiesioginiais-reguliariaisiais-skrydziais-sujungs-vilniu-ir-tel-aviva/
srs, taip pat kaip ir plojimai nusileidus :-)
@Justinas
Va plojimai dažniausiai, bet nebūtinai :)
Nors teisybės dėlei, reikia paminėti, kad tokie dalykai ne tik Lietuvoje vyksta. Pamenu teko laukti reiso iš CIA į TPS, kuris vėlavo 4 valandom. Scheduled pakilimas turėjo būti apie 6 ryto, bet galiausiai nukėlė iki 10. Tai italai ramiai jau nuo 8 stovėjo eilutėje. O kur dar naktiniai keleivių rėkavimai ir įgulos apšaukimai, kai buvo atšauktas vakarinis reisas į Gironą.
Aišku skrydžiai UK – Lietuva vis tiek turi savo skonį :)
@srs ir Justinas – čia tokie patys stereotipai, kaip ir tai, kad visi arabai teroristai :) Ir plojimai nebūtinai, ir sprintas nebūtinai, ir t.t. Lietuva šitais atžvilgiais nėra nė trupučio išskirtinė, taip visur elgiasi truputį mažiau pasaulio mačiusi ir labiau kaimietiška publika. Italų, portugalų, ispanų, graikų kaimiečiai irgi taip elgiasi. O kokie belgai taip nesielgia tik todėl, kad ten jau neberasi žmogaus, kuris nebūtų atskraidęs savo dalies.
@silentium
Ne visai tiesa. Emigrantai per metus skrenda 1 – 3 kartus, taip kad nėra kaip pirmą kart gyvenime lėktuvą pamatę. Beje daugumą šitų nelabai gerų dalykų reiktų taikyti visai rytų Europai, nes neesame mes išskirtiniai (kaip ir sakei). Čia labiau kiekvieno žmogaus išsilavinimoir kultūros reikalas. Ir būtent tuose reisuose (UK – Lietuva) nuolatos jaučiamas alkoholio kvapas, į lėktuvą bėgamą tarsi jis tuoj pakils be tavęs, „draugiški” pokalbiai su rusišku keiksmažodžių prieskoniu ir dar „draugiškesni” veidai. Vis tik parodo, kad dalis mūsų visuomenės gal ir gyvena civilizacijų civilizacijoje (Londone), bet vis tiek likę prie žagrės.
P.S. Tas gėrimas lėktuve kai kur tikrai rimta problema. Mačiau Aeroflot puslapyje, kad reisuose į Havaną, Bangkoką ir pan. alkoholis nebeparduodamas :D
beje Simonai, teko matyti fokker 100 boardinama per rankove ;]
KLM fokerius per rankove laipina.
pas belgus, beje, plojimai isplite lygiai tiek pat, kiek ir lietuvoj. taciau specifiniam skrydziu segmente- atostogu carteriuose. ovacijos tikrai ne mazesnes nei lietuvoj, o kartais ir lenkia.
del kulturos – na, vel dalykas labai salyginis. i eile, zinoma, lietuvaiciai pirmi sustos, bet jei pavyzdziui bus seima su vaikais, kuri paprasys igulos ar kitu keleiviu vietom pasikeisti, garantuoju, kad lietuviai tikrai geranoriskesni nei kokie belgai ar olandai. galioja tiek igulu, tiek keleiviu atzvilgiu-lt tikrai paslaugesni, ypac situacijose „ne pagal knyga” kuriu igulos nera atidriline.
taip kad nera ten ta lietuva visiski kaimieciai, tiesiog skiriasi papropciai/kultura, bet nera taip, kad lietuviski paprociai visais atzvilgiais labiau nekulturingi nei labiau i vakarus nutolusiu saliu. tiesiog tas brovimasis i eile labiau krenta i akis, nes ja kiekviena karta matai, kai tuo tarpu prasymai pasikeisti vietomis ar panasus pasitaiko ne kiekviename skrydyje.
Vilnių ir Almatą sujungs tiesioginiu skrydžiu http://verslas.delfi.lt/automoto/vilniu-ir-almata-sujungs-tiesioginiu-skrydziu.d?id=56055825
Na gal tai atgaivins Vilniaus taxi rinka ? –
Į Vilniaus taksi rinką sparnus kelia turizmo paslaugas teikianti bendrovė
http://vz.lt/?PublicationId=14654b7c-2f98-4217-9e26-f78cf35a88d7&ref=rss#ixzz1nfGvMmmk
Į reidų supurtytą Vilniaus taksi rinką žengia naujas žaidėjas. Verslininkai iki šiol teikė paslaugas, daugiausia skirtas skraidantiems turistams, o nuo balandžio sostinei žada taksi.
Automobiliuose žadama įrengti planšetinius kompiuterius bei kitą kompiuterinę įrangą.
„Avia Travel Services” valdo internetinę kelionių agentūrą „SmartTravel”, bagažo pakavimo prekinį ženklą „SmartPack”. Verslininkams priklauso ir keleivių aptarnavimo paslaugų prekės ženklas „Meet&Greet”.
Šiandien nustojo Ryanairui tikti mano Moneybookers Mastercard Prepaid skrydžiui iš Lietuvos, nebebando autorizuoti. Gal kam irgi? Neteller dar ima? Jei bent kokį pusmetį dar veiktų – pasidaryčiau.
Plojimai, mano nuomone, yra graži lietuviška tradicija. Kaip ir Londono kebai ar pasisveikinimas įlipus į liftą Ispanijoje.
Plačiau esu rašęs šia tema: http://mn.blogas.lt/saugokime-tradicijas-plokime-pilotams-lektuvui-nusileidus-530.html
P.S. taip, žinau, kad tai nėra vien lietuvių tradicija, pvz. Lotynų Amerikoje plojimai lėktuvui nusileidus įprastas reiškinys. Visgi tai pakankamai retas reiškinys Europoje, kad būtų tam tikras Lietuvos išskirtinumas.
Išskirtinumai šiandienos pasaulyje – teigiamas dalykas. Ne vien subjektyviai, bet ir rinkodaros prasme, nes padeda kurti šalies įvaizdį.
Mano nuomone, ne tradicijos yra provincialios. Tai pats požiūris, kad savos tradicijos kažkuo blogesnės už užsienines – provincialus. Toks požiūris labiausiai vyrauja ekonomiškai atsiliekančiose šalyse. Jis verčia azerbaidžaniečius griauti senus Baku, o kinus – Pekino rajonus, kad miestai atrodytų „modernūs”. Bet italai nešluoja dėl to senosios Romos, o anglai – senojo Londono. Ir pastarųjų miestų restauruotais senamiesčiais užsieniečiai gėrisi labiau, nei stikliniais Pekino dangoraižiais, kurie pasaulio fone vis viena atsilieka nuo Dubajaus, Honkongo ar Šanchajaus.
gal kas gali pakomentuoti del Kazachstano. kazkoks neaiskus ju pranersimas – kaip dažnai jie skraidys?
Dėl alkoholio tvaiko lėktuve – yra nelaipinamų keleivių dėl buvimo išgėrus. Tikrai nesakyčiau, kad tai išimtis Lietuva-Anglija segmente ar LCC. Tik įdomu ar VNO yra tokia statistika pagal kompaniją :)
Augustinai, Europoje plojimai yra paplitę panašiai vienodai visuose gyvuliniuose skrydžiuose. Su Belavia kažkada seniai skridau – plojo. Su Wizzair – plojo (į Romą, Milaną taip pat). Su FlyLAL Charters – plojo. Ir su visais kitais panašaus lygio.
Nors! Sykį kažkokia kaimo kapela skrido su Finnair per Helsinkį kažkur, sėdėjau tame pačiame skrydyje, tai nusileidus irgi plojo :) Buvo juokinga. O šiaip, net Kinijoje vietiniuose skrydžiuose keleiviai vežasi tas tokias rudas dėžes su tovaru, bet neploja :)
Turkish Airlines wants to come to the Estonian market
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=53776
There are two capitals in Europe where Turkish Airlines does not fly – Vilnius and Tallinn. „The issue is not whether to fly into one or the other capital, we are thinking about both,” said the company’s regional manager Melih Yaman, who visited Tallinn at the end of last week to discuss plans with Tallinn Airport.
Plojimai lėktuvui palietus žemę ir dar riedant sukelia daugiau teigiamų (ir saugių) emocijų negu įjunginėjami tapšnofonai („touch screen smartphone” lietuviškas atitikmuo), atsistojimas ir bagažo nusikėlinėjimas.
Justinai, o aš skraidau low-costais iš vakarų Europos (Beneliukso, Vokietijos ir pan.) į pietus (Italija, Ispanija, Bulgarija, Šveicarija) ir turbūt nė karto ten plojimų negirdėjau, nors turbūt bent dalis skrydžių turėtų patekti į tavo „gyvulinę” klasę. (šiaip su tokiu terminu tai tamsta atrodai klaikiai pasikėlęs)
O šiaip man tai nemaloniai atrodo tie lietuviai, kuriems keleivių padėka įgulai plojimais atrodo juokinga, nes juk vakarų europiečiai taip nedaro… vakarų europiečiai šiaip piršto nepajudina, jei nebūtina….
Inga, nevisi emigrantai dar savo kompleksu atsikrate =)
O del idomesniu dalyku –
open sky in Ukraine in time for Olympics
http://www.segodnya.ua/news/14342958.html
Ir citata is ppprune:
I have just been talking with a close friend who works at Lviv airport, she has told me that two low cost airlines are to be granted licenses to fly from Britain to Lviv, the licenses are for six months and twelve months respectively and will start in the next couple of months.
Lviv airport employees have been told flights from three British airports six days per weeks. One airline is British the other European, Ryanair or Wizzair are favorite for the European airline but I’m not sure which British airline it will be, Easyjet maybe?
Šiaip ploimai būdingi Charter’iams. Nėra reikalo jų bijoti. Nepaverčia mūsų kaimiečiais :D
Ir as keikiu Lietuvos LCC publika,bet del plojimu tai tik pagirt galiu:) Skrendant Wizzair malonu ziuret i besisypsancius ir prisijungiancius plojimais Anglus nors ir nedaug ju skrenda:)
Siaip angali dazniausiai sedi be jokiu emociju,uzsisako kavos ar pan ir visa kelione patyliukais tarpusavyje kalbasi,net nelabai reaguoja i verkiancius vaikus,kai musiskiai daznai vos neatsikelia paziuret:)
Kai lektuvas nusileidzia,malonu paziuret i nustebusius anglus kurie nelabai supranta,bet visada pralinksmeja,nusisypso ir prisijungia prie plojimu:)
Beje skridau Luton/VNO 2011 Gruodi,tai nebuvo plojimu kazkas dar bande zvalgytis i kitus laukdami,buvo pavieniu girdet gal pora zmoniu ir tiek:)
Cia gi gerai tie plojimai ,kuriame dekingos salies ivaizdi,kame problema…
Vilnius-Alma Ata reisas numatomas nuo balandžio 27 dienos iki rugpjūčio 29 dienos, vieną kartą per savaitę su B733. Iki gegužės vidurio bus penktadieniais, nuo gegužės vidurio – trečiadieniais. Trečiadieniais išvykimas iš VNO 13 val., grįžimas 1 val. 5 min.
Trečiadienis bus vasarą įdomių reisų diena VNO :) 6 val. į Reikjaviką, 11.30 į Tel Avivą ir 13 val. į Alma Atą :)
Dėl plojimų, man tai atrodo, kad mažų mažiausiai tai jie per anksti būna, nes gi reiktu ploti, kai lėktuvas sustoja ir užgęsta diržų lemputė, o ne kai važiuoklė paliečia ktt.
Kita vertus, tie plojimai turėtų skambėti ir kitose transporto priemonėse, kai jos atvyksta į paskirties tašką, nes pvz. autobuso vairuotojo profesija ne mažiau gerbtina, nei lėktuvo piloto… Tokia mano nuomonė. O dėkingumą už igulos atliktą darbą galima išreikšti ir padėkojant žodžiu, prieš išlipant :)
tie plojimai juokingi, bet dar juokingiau, kai ‘ponai’, skrendantys už ne savo pinigus tai komentuoja darbo metu.
Rusijoje anglu kalba vis dar problema… Pralinksmino IrAero puslapyje patalpintas vertimas:
Для вашего удобства, при оформлении авиабилета в Каунас и обратно на нашем сайте, предлагаем следующие сокращенные комбинации в названии аэропортов вылета и прилета на английском языке
For your accomodation we offer the following abbriviations of airports of departure and arrival in Enlish if You book a ticket from Kaunas and to Kaunas on our web-site
Įdomiai dėl kazachų. Jie pas mus poilsiauti skris? Jiems čia kažin įdomu? :)
silentium: tiesiog berods spa travels atidare atstovybe Kazachstane ir ves Kazachus i Druskininkus pagrinde. http://www.balsas.lt/naujiena/580700/lietuvoje-tikimasi-turistu-is-kazachstano-antpludzio
Kaip rusam idomu,taip ir jiems…. Almata beveik 1,5mln miestas neatsiras uzpildyti 1xweekly? Juk ir verslo ten yra ,tie patys masinu prekeiviai:)Kazakstanas panasaus tipo ,kaip Rusija salis ..Manau turetu buti pasiturintys turistai,kurie dziugins Druskininkus ir Vilniaus SPA centrus
Beje tolimiausia kryptis buvo Tel Avivas,kuri aplenke Reikjavikas,dabar Almata:)
inga, čia tiesiog vertimas iš cattle class. Aš irgi ja skraidau ir labai gerbiu kitus skraidančius. Tikrai kur kas labiau gerbiu nei tuos, kur Wizzair skrydžio metu aiškina, kad niekam kitam negalima dėti nieko į overhead lockerį, nes „čia mano išpirkta” :-)
Linai, manau pats supranti, bet lygindamas lakunus su autobuso vairuotojais lygini bandeliu kepykla su NASA. Vienintelis mano matomas panasumas – kad jie kartais buna autobuse ar lektuve tuo paciu metu. Nezinau ar teko susipazint, bet elementarus PPL atima kelis menesius intensyviu mokslu ir 20 000 litu, ATPL – bent desimteriopai. I klausima „ka ten mokytis” atsako keliu simtu lapu knygos apie meteorologija, navigacija, zmogaus galimybes, skrydzio vykdyma, skrydzio fizika ir t.t. plius skrydziu praktika. Iš patirties – neteko išmėgint nei vieno žemės transporto tipo reikalaujančio panašaus lygio išsimokslinimo ir įgūdžių.
Dėl plojimų – jei nepatiko koncertas – neploji, nes niekas neverčia. Ar verta stumt ant kitų, klausimas, pamėgint suprast plojančius verta.
@Marius – Perfrazuojant berods Vytautą-NT, taip vat ir artėjame prie Balnienės išsvajotojo Pekino ;)
Tai Small Planet Airlines reisas i Almata galima traktuot kad jis reguliarusis?
Beje RIX neturi Almata krypties,tai jei viskas gerai seksis gali dalis ir i Riga skrist per VNO…SmallPlanet juk zada platinti bilietus per populiariausias paieskos sistemas
Karoli, aš nepasakiau, kad lyginu pilota su vairuotoju, aš pasakiau, kad abi profesijos vienodai gerbtinos…. Jei Tamsta įžvelgi kažkokį lyginimą – labai klysti, nes žodis „gerbtina” – nereiškia, kad aš nesuprantu arba abejoju pilotų parengimo sudėtingumu…
Aš nesmerkiu plojančių, bet man atrodo, kad tai daugiau panašu į bandos jausmą, kai vienas ar keli bijantys skristi keleiviai apsidžiaugia, kai ratai paliečia taką, kiti puola klapsėti paskui, nors tuo momentu lėktuvas dar nėra „saugus”… kiti tuoj puola traukti bagažo ir jungti mobiliuosius… nes skrydis jau „baigtas”…
Po „touch down” įvyksta ne mažiau incidentų, nei kreiseriniame aukštyje ;)
Nėra čia reguliarusis. Taip kad ir ilgiausiu skrydžiu laikyti negalime – iš čarterių Bankokas vis tiek ilgesnis :)
Žodžių junginys „ne mažiau” reiškia lyginimą. Bet kuriuos atveju, atsiprašau, jog nesupratau, kad reikšminis žodis buvo „gerbtina profesija”, tokiu atveju NASA ir bandelių kepimas lygiaverčiai visomis prasmėmis.
Dėl bandos jausmo – tai egzistuoja daug kur. Varžybos, kultūros renginiai ir pan., aviacija jokia išimtis. Iš kitos pusės paploju ne dėl to kad bijau skristi, tiesiog man malonu saugiai grįžti į žemę. Tokia padėka pilotams už gerai atliktą darbą. Tą patį pakartoju žodžiu po skrydžio kapitonui.
Silentium,na ais vis tiek nesuprantu kodel tai nereguliarusis,gi aiskiai parasyta viena karta per savaite,du menesius,visai kaip ElAl ar Iceland express,ar klystu?
Jau esu minėjęs, kad riba tarp reguliariaus ir užsakomojo skrydžio baigia išnykti. RIX visus reisus laiko reguliariaisiais.
Šiuo atveju, kadangi tai trečiojo pasaulio šalis (non-EU), tai pagal skrydžio statusą greičiausiai bus charter’is.
@Pranas, viena karta man neleido pirkti su Neteller, bet po 2-3 dienu vel viskas isejo. Galetum pabandyti kita kompa ar pan.
Karoli, net kelis kartus minėjau – mano nuomone, kas reiškia, kad aš taip galvoju ir nieko neverčiu, galvoti taip pat… Tamsta turi kitą nuomonę – valio!
kazkaip, linai, paskutiniu metu tave vis ne taip ir ne taip supranta. susiimk:)
Nereguliarusis del to ,kad ne ES salis…
Del daznio,kad karta savaitej ir tik vasara tai tokio daznio reisu apstu KUN,RIX ir t.t.
Ne i tema, bet cia man idomu pasirode. Estijos autobusu kompanija Lux Express ketina plesti savo versla ir gelezinkeliu transporte. Matyt galima sulaukti Lux Express naujuju traukiniu ir Lietuvoje.
Lux Express plans to launch Tallinn-St Petersburg train route
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=53821
Lux Express iš tiesų šaunuoliai. Tikrai būtų šaunu sulaukti konkurencijos LG, o galgi ir Vilnius-Ryga pagaliau atsirastų. Dar kai Rail Baltica bus, tai jau visai bus jėga. Apskritai aš transporto srityje esu liberalas ir manau, kad ką turi padaryti viešasis sektorius – tai suteikti ir prižiūrėti infrastruktūrą, t.y. oro uostus, kelius, geležinkelius, autobusų ir traukinių stotis. O firmos, kurios veža, turi būti tik privačios. Nacionalinės avialinijos ir nacionaliniai traukiniai prie dabartinio konteksto vis sunkiau ir sunkiau laikysis, o ir niekam jų iš esmės ir nereikia. Nėra valstybinių autobusų gi, ir jokios bėdos. O jei labai reikia, kad būtų traukinys per Bezdonis į Marcinkonis, tai galima kompensuoti arba tiesiog iškelti sąlygą privatininkams mainais už tai, kad geležinkelį jiems valstybė tvarko.
@ silentium
1
Bijau, kad Estų modelis Lietuvoje nesuveiks- čia labai dideli insfrastruktūros mokesčiai ir juos valstybė nekompensuoja keleiviniams traukiniams, akip Estijoj. Dėl tos priežasties ir traukinys Minskas-Ryga važiuoja per aplinkui…
Gal kas zinote kas aptarnaus Aeroflot krovinius ir keleivius? BGS?
@Vytautas-NT Kodel Lietuvoje tas modelis neveiks ? Jis jau veikia –
„Privataus kapitalo valdomas koncernas “Achemos grupė” atsisako dalies “Lietuvos geležinkelių” paslaugų. Koncerno krovinių vežimo geležinkeliais bendrovė “Transachema” pernai už 4,8 mln. litų įsigijo 1500 kilovatų (kW) galios lokomotyvą ir pradėjo vežti dalį Jonavos azotinių trąšų gamintojos “Achema” krovinių.
“Tai pirmas kartas, kai privatus vežėjas įeina į valstybei priklausančią infrastruktūrą”, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė koncerno vadovas Arūnas Laurinaitis.”
Belekazz: kiek žinau, „Aeroflot” tender’is dar nesibaigė.
supratau. O kaip del SU cargo?
Kiek žinau, tai ta pati situacija. Greičiausiai „Aeroflot” visgi pasirodys su A319, kas bus daug vietos cargo.
Skraidant Open Skies viduje esminiаi skirtumai tarp reguliaraus ir užsakomojo skrydžio yra:
1. Oro uosto teikiami prioritetai, ypač nereguliarumų atvejais, reguliariesiems reisams įprastai yra didesni.
2. Reguliaraus reiso atveju prieš keleivį atsakingas yra vežėjas, užsakomojo – užsakovas.
Skrendant į trečiąsias šalis dar yra svarbu:
3. Reguliarųjį skrydį gali vykdyti tik valstybės paskirtasis vežėjas.
4. Visi užsakomuoju reisu atvežami keleiviai turi būti ir išvežami, t.y. negalima pardavinėti bilietų tik į vieną pusę.
Dar apie keleiviu srautus Tallinn-St.Peterburg kryptimi. Nezinau lektuvu, traukinio ir autobusu srautu , bet vien keltu pernai buvo pervezta 114.000 keleiviu.
„В прошлом году услугами линии Таллинн — Петербург воспользовались 114 000 пассажиров.”
Dėl plojimų, tai nebepamenu, kada juos girdėjau lėktuve. Tiesa, skraidau ne taip ir dažnai, bet per paskutinius metus lėktuvose iš/į LT neteko jų girdėti. :)
Simonai, gal žinai kokią programinę įrangą infrastruktūrai naudoja Vilniaus oro uostas? :)
gal kas naudojotes TOKS minibusu is oro uosto i autobusu stoti? Ar jis aplamai veikiantis, nes vno.lt „spausti cia” duoda grybus kazkokius..kur jis sustoja ir aplamai..
To .. Nebūtų papraščiau ir pigiau su traukinuku iš VNO į stoti?
Belekazz
dėl SU cargo aptarnavimo – nežinau dar, bet SU cargo pardavinės patys:
Technical Service & Ground Handling Manager
Air Freight Sales Manager
Representation of “Aeroflot-Russian Airlines” JSC in Finland
Mailing Address: Rahtikuja 1, FIN-01530 Vantaa
paskutinė info iš SU cargo buvo tokia: We will send you the Price List, real schedule and name of our terminal agent as soon as possible.
@.. – http://www.iticket.lt/lt/vilniaus-autobusu-stotis-vilniaus-oro-uostas
Kartą važiavau, nes prieš nosį pasitaikė. Stoja autobusų stotyje savo aikštelėje (kaip ir visi tarpmiestiniai autobusai) ir oro uosto autobusų stotelėje.
Kodel sikart nepasinaudojo VNO ?
Dėl prastų oro sąlygų Kaune nusprendė nesileisti lėktuvas iš Švedijos
Dėl prastų oro sąlygų antradienio vakarą Kauno oro uoste nenusileido iš Švedijos skridęs lėktuvas.
Iš Stokholmo skridusio „Ryanair“ lėktuvo pilotas nusprendė nerizikuoti, nes oro uoste susidaręs plikledis, sakė oro uosto atstovė. Lėktuvas grįžta į Stokholmą.
I Stokholma isskrido Kauno bazinis lektuvas (kaip suprantu).
Idomus pilotai… praejus 15 min nuo sprendimo … isskrido lektuvas i Lutona…
Saugiam kilimui pakanka gerokai mažesnio sukibimo koeficiento, nei saugiam tūpimui. Dėl skrydžio plano keitimo sprendžia TIK pilotas ir tik jis sprendžia, koks sprendimas yra geriausias. Matyt, grįžti į NYO pasirodė geriausias sprendimas ir daugybė argumentų galėjo tam būti.
Mano asmeninis spėjimas, kadangi tai buvo vakarinis rotation, tai galėjo būti, jog įgulos darbo valandos buvo ribinės ir, pvz. nusileidęs VNO, lėktuvas būtų privalėjęs ilsėtis ilgai.
O gal tiesiog keitesi vietiniai pilotai svedijoj ir svedams priimtiniau grizt namo jauciant kad sianakt nebeteks sugrizt…. Siaip jie net nebande zemeti zemiau nei FL290m matomai pasitare su ant zemes esanciu kolega… o atskrides is Hahn nebeturejo su kuo tartis tai ir leidosi …
Grįžtant prie plojimų temos. Aš pats visada prisijungdavau prie aplodismentų. Na o pasakyti ačiū įgūlai po skrydžio yra geležinė taisyklė.
Ypač mūsų kraštuose lėktuvas yra mažiau įprastas tranportas, nei autobusas ar traukinys, todėl skrydis jau išskirtinis įvykis. O kiek dar žmonių kankina skrydžio baimė. Ir lėktuvo nusileidimas atrodo pavojingesnis, nei važiavimas autobusu ar traukiniu (nors pagal aukų statistiką pirmauja autobusai, spėju).
Tad jei yra tokia keista dėkingumo forma, ko gi ja nesinaudoti…
Beje, ar gerai atsimenu, kad Ryanair nuima Geteborga? Apskritai pastebėjau, kad pastarųjų dienų jų reklamos įtin keistos- reklamuoja Geteborgą, Briuselį po 235 Lt į vieną pusę, o bilietus parduoda gerokai pigiau. Ar čia jie morališkai vasarai ruošia?
turiu tokį blondinišką klausimą: ar galima padoriom aviakompanijom (klm, lufthansa, pan), kurių skrydžių į vieną pusę kainos yra nežmoniškos, pirkti skrydžius ratu? pvz. AMS-FCO-CDG-AMS
inga: iš principo taip. Tiesa, nežinau ar AMS-FCO-CDG-AMS užskaitytų kaip ratą, bet pvz. kombinuojant su „long haul” tai „roundtrip” tarifas įsijungia bet kokiai užuominai į ratą esant. O taip pat „roundtrip’us” dažnai apsimoka pirkti neplanuojant skristi atgal – esu nekartą nenaudojęs grįžimo reisų. Čia maždaug vertė, ką dar gero gali tau sugalvoti geras agentas :)
Pvz. kažkada teko pirkti į vieną pusę VNO-FRA-MAD, tai agentas sugalvojo prijungti prie to MAD-FRA-WAW ir bilietas ženkliai atpigo.
bet čia teks kreiptis į astovybę, pačiai per paieškos sistemą nepavyks?
inga: pavyks, reikia tiesiog pačiai eksperimentuoti daug, kas su mažai turint „know how” gali ir nepavykti. Šiaip rekomenduočiau į bet kurią IATA’inę kelionių agentūrą kreiptis, tai su tradicinėm aviakompanijom jie tokius dalykus žino ir tokiais atvejais apsimoka jiems sumokėti 50-100LTL aptarnavimo mokesčio.
Vytautas-NT: taip, KUN-GSE uždaromas maršrutas nuo kovo mėn. pabaigos.
Inga, kiek žinau, Simono blogą skaito ne vienos kelionių agentūros darbuotojai/vadovai, manau atsiras, kad norės padėti :)
Tuo tarpu lyrinis nukrypimas:
http://verslas.delfi.lt/automoto/virgin-atlantic-sius-stiuardeses-i-teisingo-snibzdesio-kursus.d?id=56084919
Ar teisingai išeina, kad pirmos klasės keleiviai yra vienas svarbiausių pajamų šaltinių Virgin Atlantic?
mano tikslas ne tik nusipirkti bilietą, bet ir išmokti tą padaryti optimaliai :) ta prasme, šiaip įdomu :)
ačiū už atsakymus, bandysiu eksperimentuoti :)
jau tikrai blondinė pasijutau, radau klm puslapyje „multiple destinations”, nes vakar pavyko rasti tik „return to/from different airport”, ok, dabar galiu dėliotis :)
@Inga – priklausomai nuo poreikių dar būna įvairūs aljansų pasiūlymai. Nuo tam tikro skrydžių skaičiaus tam tikrame žemyne su to aljanso avialinijomis iki skrydžio aplink pasaulį. Čia reikėtų žiūrėti pačių aljansų puslapius.
@Vytautas-NT: dėl lėktuvų saugumo – labai įdomus dalykas ta skrydžio baimė. Yra pas žmones du vienas kitam prieštaraujantys požiūriai. Vienas sako, oi kaip baisu ir nesaugu skristi, lėktuvai krenta nuolat. Kitas sako, pažiūrėkit, lėktuvas žymiau saugiau, ir pateikia statistiką, kiek žmonių žūsta autoįvykiuose ir kiek lėktuvų katastrofose. Realybė yra tokia, kad važiuoti automobiliu ir skristi lėktuvu yra lygiai taip pat saugu – žūčių skaičius per valandą kelionės yra daugmaž lygus.
O skrydžio baimė atsiranda dėl dviejų priežasčių.
Pirma, neįprasta situacija (man atrodo, 90% šio blogo lankytojų skrisdami pirmą kartą bijojo, o dabar pasakykite, kuris vis dar bijote, tikrai mažuma). Antra, kontrolės nebuvimas. Važiuodamas automobiliu tu arba pats vairuoji, arba vairuoja žmogus, kuriuo tu asmeniškai pasitiki. Autobuse tu irgi primeti, kad šiaip juk čia labai paprastas darbas, tu pats mokėtum, tai vairuotojas irgi nebus toks žioplys, kad nemokėtų. Lėktuve to kontrolės jausmo nebėra.
Idomu ar trečio piloto reikalavimas tolimuose skrydžiuose yra šalies nustatomas standartas ar tarptautinia IATA reikalavimas?
O či straipsnis apie rusų bėdas:
http://www.newsru.com/arch/russia/29feb2012/piloty.html
Vytautas-NT: AFAIK, tai susiję tik su darbo valandų išsekimu ilguose skrydžiuose. O skirtingos šalys gali turėti skirtingus reikalavimus darbo valandų trukmei ir jeigu skrydžio metu valandos išsenka, reikalingos papildomos įgulos.
dėl rankovių, va JAV lėktuvai labai mėgsta skraidyt tarp oro uostų, kur vienur nėra kitokio įlipimo kaip per rankovę, o kitur nėra rankovių iš viso :) kai kuriuose oro uostuose yra specialios pozicijos mažiems lėktuvams (ir Europoje – Kopenhagoj gi), su iš karto greta esančiais įėjimais į terminalą. Vilniaus oro uostas yra ganėtinai nepatogus mažiems lėktuvam, matyt visi planavo long-haul’ą iš jo ;-)
beje, ar naudojasi kas nors čia matrix.itasoftware.com bilietų paieška? :-)
va įmečiau vieną iš interfeiso pavyzdukų:
http://flux.defau.lt/vnosfo.png ;)
Turiu BT 2012 vasaros tvarkaraštį, jei kam įdomu…
taigi yra ju internete idetas
Pasaulio oro vežėjų keleivių skaičius sausį paūgėjo 5,7 proc.:
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/pasaulio-oro-vezeju-keleiviu-skaicius-sausi-paugejo-5-7-proc-195-200004#axzz1nkrp5Exm
Vėl tas Linas… :D
Tuo tarpu atnaujintas Aleksoto aerodromas http://www.lrytas.lt/-13305253531329216185-atnaujintas-vienas-seniausių-europoje-veikiančių-aerodromų.htm
Domai, google jau seniai matrixa nusipirko ir i paieska integravo – http://www.google.com/flights/
@inga parasyk ko tau reikia i menturas//lektuvu//lt panasu kad paciai tikrai nelabai pavyks sudelioti tai ko tau reikia uz protinga kaina tieiog automatines paieskos sistemos tam nepritaikytos mums kaip tik labai patinka tokie uzsakymai sorry uz OT
Olegai, nupirko tai nupirko, bet paieška tik po US skrydžius, be jokių advanced feature’ų, kuriuos matrix’as tiesiai duoda. Power toolsas vis tiek tiesiogiai matrix’as pasiliko. Po to galima Eugenijui rašyt :)
Eugenijau, o mileage-run’us pardavinėjat? :-) O šiaip Inga pramokus Matrix’ą visai galėtų susidėliot :-)
P.S. O Bostone esanti LISP’ininkų brigada programuojanti Matrix’ą ganėtinai įdomi ;-)
O tuo tarpu JZ nuo 15 kovo atsauke visus skrydzius ARN-VNO-ARN. Viena svarbiausiu verslui krypciu liko be tiesioginio skrydzio.
Yep, naudoja, Matrixas nerealus toolsas, jau keleta paskutiniu metu visos keliones suplanuotos per matrix. Jei nepavyksta nusipirkti kelioniu bilietu paciam, kreipiuos i kelioniu agentura nupaste’indamas is matrixo info, kokio bilieto noriu.
Beje, ta pacia tema, gal kas galetu parekomenduoti kelioniu agentus su galva (kaip Simonas minejo, kurie nesibodi paieskoti geresnio/pigesnio ir ne tokio tradicinio varianto ir pan)?
@domas nezinau kas yra mileage-run, gal mes juos kaip kitaip vadinam. Cia gal net i tema butu jei placiau pakomentuotum
@rob nesibodim pasiknaisioti. kartais pavyksta, bet cia jau savireklama kas visai ne i tema
Tai Skyways antra kart traukiasi is Vilniaus. Liekam be Berlyno ir Stokholmo. Tai gal SAS paims Stokholma ? Patys sake, kad masto apie tai. Jei ne tai gal Norvegian, kaip pagrindiniai SAS konkurentai.
Šiaip, man išvis keista mūsų susisiekimo su kaimynais politika. Į Švediją gaunasi kad nieks neskraido, nes visi reisai užsidaro. Keltais irgi nuplauksi tik į Kylį arba Karlshamną, kai tuo tarpu iš Latvijos į Švediją plaukiantys keltai sausakimši lietuvių. Tas pats ir su autobusais į Europą. Tik čia mums geriau – pakeliui esame, tai sustoja Panevžy ir Kaune.
tai kad plaukia keltas i Svedija …i Malme ar kazkur salia berods..
Karlshamas yra Svedijoje:),ir plaukia kasdien:)
Dar be Kylio 6xweekly ir i Sassnitz Vokietija plaukia 3xweek
viskas normaliai su keltais
Gal Klaipedos uoste atsiras ir daugiau keleiviniu keltu krypciu po ES skirtos paramos –
Europos Komisija iš Europos sanglaudos fondo Klaipėdos uosto direkcijai skirs 18 mln. eurų (apie 62 mln. Lt) subsidiją naujojo keleivių ir krovinių keltų terminalo Klaipėdoje prieplaukoms plėsti ir tobulinti.
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/klaipedos-uostas-uzsitikrino-parama-naujajam-keltu-terminalui-plesti-194-198255#ixzz1noSmJ7wJ
O kol kas dauguma lietuviu plaukia is Rygos i Stokholma. Na, kaip jau anksciau minejau, mums reikia det visas pastangas, kad tuos visus lietuvius keliautojus susigrazintume atgal i Klaipeda, Vilnius ar Kauna.
Kiek teko skaityt,buvo prasyta apie 50mln ,o gavo 62 ten kazkaip net pati Uosto Direkcija nustebusi buvo tokiu ES dosnumu …ir dar ten buvo rasyta ,kad jau lygtais siuo metu beveik ir sutarta su naujom keltu linijom..cia berods VersloZiniose buvo
http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=56587353-554e-44fd-b884-c39f20c6b11b
na siaip cia aviacinis Blog ,tai gal ir grybaujam su tais keltais,bet radau viena gera straipsni tai pasidalinsiu,viskas aiskiai surasyta apie keltu i Klaipeda situacija http://www.jura24.lt/lt/naujienos/uostas/kelto-sulaikymas-smugis-kompanijos-prestizui-405051
kartais būtų teisingiau naudoti vienaskaitą.
Kalbant apie Matrix, noriu paklausti Eugenijaus. Sakykim, ten susidėlioju bilietus už tam tikrą kainą, bet be Jūsų pagalbos negaliu nusipirkti. Kiek maždaug pabrangs bilietai dėl Jūsų įsikišimo?
@mariui jei jau viskas „sukramtyta” tai koki 50 litu
straipsnis, aišku, su klaidom. Bet panašu, kad kinai rado būdą nemokėt ES taršos mokesčių:
http://verslas.delfi.lt/automoto/kinija-smarkiai-didins-biokuro-naudojima-aviacijoje.d?id=56121249
Sveiki gyvi,
toks klausimelis: gal kas nors bande neseniai Ryanair bilietus pirkti su NETELLER? Ar isejo? Mano korta panasu, kad pora kartu blokavo kaip ne MC prepaid :(.
@Zhymantas – panašu Ryanair kovoja su Prepaid kortelėmis – mano Moneybookers nebetinka, pprune forume mačiau skundės, kad su kažkokiu Escape Prepaid card nustojo veikt.
Aš kol kas nusprendžiau, kad 16 eur vietoj 10 už bilietą nemokėsiu iš principo :)
VNO vasario mėnesio rezultatai:
Keleivių – 129,9 tūkst., augimas – 70,3%;
Skrydžių – 2080, augimas 19%;
Dabartiniam kontekste šiek tiek svarbiai atrodo, kad po 5 mėn. petraukos „cargo” nuo kritimo pasisuko į viršų – paaugo 1%. Paprastai tai vienas iš esminių ekonomikos indikatorių.
@Pranas,
Siaip girdejau, kad paskambinus i Ryanair dar galima uzsisakyti ir su Prepaid :). Jei naudotum koki Voip, tai kuonuotu 10 eur 0.006 eur/min*20min = 10,12 eur :).
@Wincas,
kaip sekasi gauti Ryanair Cash Passport?
@Simonas
Pabusiu ikyrus ir uzduosiu standartini savo klausima: kaip sekasi Bremenui?
Na, žiemą tai tikrai silpnas maršrutas, vasarį užpildymas 61%. Prasčiausias maršrutas RYR tinkle iš VNO.
Laukiantiems Turkish airlines VNO (tokiems kaip as), nuojauta sako, kad jie, kaip ir Estijoje, prades nuo charter flights. Tiesiog Taline Travel Fair TOUREST 2012 vyko menesiu anksciau nei musu Vivattur 2012, tai jie anksciau ir pasiskelbe apie skrydzius i Talina. Dabar Turkish airlines dalyvauja musu Vivattur mugeje ir po jos tikriausiai irgi pranes apie skrydziu pradzia. Jei jie kaip ir Taline prades nuo charteriniu skrydziu, gerai butu, kad nors bilietus i siuos skrydzius butu galima isigyti taip pat kaip ir reguliariuosius skrydziu su galimybe tranzito per Stambula. O gal pas mus jie prades iskart nuo reguliariu ? Beje, Estonian air Talino Travel Fair TOUREST 2012 mugeje pardave rekordini skrydziu skaiciu – 75 proc. daugiau nei praejusiais metais –
Estonian Air breaks sales records during the Travel Trade Fair TOUREST 2012
http://estonian-air.com/en/service/news/press-releases/estonian-air-breaks-sales-records-during-the-travel-trade-fair-tourest-2012/
Beje, įdomu ar Trasaero Vilniuje ėmėsi krovinių vežimo, nes, kiek pamenu jie tokia paslaugai teikia. Ir lėktuvai pas juos dideli…
Vytautas-NT: taip veža ir gan aktyviai. Praktiškai kiekviename reise VNO-DME paima po toną.
Super skaičiai, Simonai.
Ar tai geriausias visų laikų vasario rezultatas?
Vaidai, šį kartą ne – porą tūkstančių keleivių mažiau nei rekordiniais.
Taigi tas Bremenas yra visai netoli Hamburgo. Ir traukiniu Bremene daug sustoja. Ko gi jis neisisuka? Gal del prasto tvarkarascio?
Oleg: atsakymas turbūt toks, jog į Hamburgą srautas yra gerokai pervertintas. 4x weekly rytais simetriškomis dienomis yra geras tvarkaraštis.
Dziugu del puikiu VNO rodikliu, beje tikriausiai pirma kart per paskutinius bent jau tris metus vasario men. daugiau keleiviu nei sausi. Paprastai vasari yra smukimas, bent jau del mazesnio dienu skaiciaus menesyje. Na o toks didelis augimo procentas bus iki geguzes, bet gerai , kad „nauji varikliai”, uztikrinsiantys VNO augima – antras Wizzair lektuvas, Aeroflot atejimas ir kruva mazesniu nauju krypciu. Na jei dar Turkish pasirodytu – jau butu beveik pilna satisfakcija.
Jurgi, vasarį nėra daugiau nei sausį – 129241 prieš 120894. Tačiau, retas atvejis, kad vasario dienos average buvo lygiai toks pat kaip sausio. Paprastai sausis dėl šventinio laikotarpio mėnesio pradžioje būna kiek stipresnis.
Ačiū, Eugenijau, jei sugalvosiu ko noriu ir nepavyks susidėlioti, tai parašysiu. Bet šiaip aš paprastai skrendu kur akys veda, tai man bilietų ieškojimas ir planavimas yra „a part of trip joy” :)
aš šiaip įpratusi tokius random roundtripus dėliotis su low costais ir panašiom aviakompanijom, kurios pardavinėja bilietus į vieną pusę (pvz Norvegian), bet va kai užsinorėjau Amsterdamą su Roma sujungti, tai klm pasirodė geriausias variantas :)
Dar neprisedau prie korteles bet gal kaip nors … Nes irgi is principo nebeskrendu su RYR ….. bet kiek galima su AirBaltic…..
Simonai , tai koks vasario men. teisingas skaicius – 129,9 tūkst. ar 120894 ? Jei pirmasis , tai gaunasi:
sausis – 129241
vasaris – 129900
kaip matosi, vasari keleiviu buvo daugiau nei sausi, nebent si vasari buvo 120894 keleiviu.
120894 yra teisingas skaičius. Buvo mano mistype, sorry :)
Na o Palangos oro uostas dar gyvena praeitais 2011 metais. Jokios statistikos po dvieju 2012 m. menesiu :( Gal bent paskaito si bloga, pasikrutintu ?
Simonai, cargo augimas 1% po 5 menesiu idomus pastebejimas. Tavo statistika itraukia ta cargo, kuris isvaziuoja antzeminiais aviakompaniju reisais? Nebutinai tais, kurios turi skrydzius is VNO? Pvz. ar statistika apima CO, SU, TK ir pan.?
Riga
February 2012 – 286.160 passengers
A2C: ne, neįtraukia. Skaičiuojam pagal bendrą europinę metodologiją, pagal kurią bendras AIRCargo srautas Europos oro uostuose skaičiuojamas.
A2C
Simonas, jau buvo rašęs seniau, kad trucked cargo į statistiką nepatenka, nors, žinoma, galėtų tuos skaičius pateikti abu terminalai – nebūtų sunku….
Simonai, dekui.
Linai, be abejo, butu labai idomu. Juolab, jog sausa statistika neturi dideles itakos konkretiems veiksmams normalioje konkurencineje aplinkoje.
Deja, asmenys, turintys siuos duomenis saugo juos lyg itin didele paslapti. Matyt juos paviesinus paaisketu, jog Lietuvoje yra dar 2 itin dideli oro transporto „forwarder’iai”.
Del Hamburgas pervertintas..
I Hamburga buvo srautas didelis PLQ,ir tai buvo verslas susijes su Klaipedos juru uostu:)
Verslas tik labai retai skrenda su LCC..tai ,kad ir tradicine kompanija aptarnautu Bremena,reikia is Klaipedos vaziuot i VNO ir dar atskridus i Bremena, lauks kelione i Hamburga..kai yra alternatyva per PLQ su 1stop,tai net greiciau gaunasi ir datos/laiko pasirinkimas ne keliskart,o keliasdesimt kartu geresnis
@A2C
teisingai, tik galvoju, kad orouostas turėtų pareikalauti tokios statistikos iš abiejų terminalų operatorių – tada situacija su cargo skaičiais atspindėtų tikrą situaciją. Dabar gi tik „flown cargo” matome…
Palanga sausi augo 25 proc. lyginant su 2011
RIX statistika yra,o gal but ir augimas % zinomas?
RIX augimas – 0,1%.
Siūlyčiau prieš komentuojant, pasižiūrėt duomenis, kiek skrenda iš Palangos su persėdimu į Hamburgą.
OP. Klausimas apie RIX augimą – jau iš viso viršūnė. Nemaniau, kad tarp čia rašančiųjų yra žmonių, kurie nesugeba patys tiek suskaičiuot.
Gal kas galite paliginimui PLQ Sausis, Vasaris 2012?
Papriestarausiu Simonui :
RIX
2011 vasaris – 278663
2012 vasaris – 286160
augimas – 2,69 proc.
Tai jau tikrai :)) Mėtausi su skaičiais šiandien :) Jurgio teisingas.
Jevgenij, PLQ 2012 statistika nebent mmm zino , nes pas juos oficialiai dar 2011 metai :)
http://www.palanga-airport.lt/index.php?id=470
Tai parasyk tuos duomenis jei zinai?
Parasyk kiek Klaipedos/Liepojos verslo skrenda is RIX i Hamburga Parasyk?
Kad PLQ buvo tokia kryptis tu zinau jau bent tai?kad tai buvo labai populiari kryptis,palyginus su kitomis tuo metu buvusiomis?Kad skrido ne tik Klaipedos uosto verlas,bet ir Liepojos zinai bent?Kad is RIX i Hamburga Airbaltic skraido ,tu zinai?Kad is Klaipedos i RIX kelione automobiliu trunka beveik tiek pat tu zinai?Dar be to Bremen Airport yra mazdaug 120km nuo Hamburgo,kas irgi trunka nusigaut tu zina?
Dabar parasyk priezasti,kodel Klaipedos as jau nekalbu Liepojos versla(kuriem RIX arciau nei VNO) turetu skrist is VNO su LCC i Bremena,is kurio dar reiks vykti Hamburga,o ne RIX kur nuskrisi tiesiogiai…Pamastyk,protigas tu zinai:)
Šiek tiek apsigavau – vasarį RYR tinkle CIA buvo dar prastesnis maršrutas nei BRE. Žiūrint du mėnesius kartu BRE prasčiausias (63%), CIA šiek tiek geresnis (67%).
nu nereik čia piktai, bet iš asmeninės patirties. du skrydžiai su Ryru ir du su Wizzu. daugiau nebeskraidau su jais, geriau moku brangiau ir skrendu kad ir su BT.
Si menesi net keturios naujienos – Maskva, Sankt Peterburg, Paris, Baden Baden. Na man aisku idomiausia, kaip Maskva persigrupuos. O is populiariausiu matyt bus Paryzius, bent is musu puses. Ir populiarus turetu buti nepriklausomai nuo sezono, istisus metus.
@Simonas
O kaip sekasi Wizz su FCO?
Ir gal žinai pas ką yield didesnis?
Icelanders build links to Vilnius and Kaunas
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/3/1/icelanders-build-links-to-vilnius-and-kaunas
Siandien atidaromas naujos ispanu LCC Volotea puslapis –
http://volotea.com/?lang=en
Ir siandien pradedama Volotea skrydziu bilietu prekyba :
„Port – Venice , one of the first low cost airline routes will be available for booking tonight, with prices starting at 19.99 euros per route.”
Nuo Krokuvos Vilnius ne taip toli, galetu sujungti VNO su Venecija :)
Šiaip aš pirmiausia galvojau, kad Volotea bazė bus Ispanijoj, o ne tik Italijoj. Pagal atstumus sprendžiant Lietuva teoriškai užkabint galėtų.
Pagal strategiją- skraidyt tarp nepagrindinių miestų Vilnius arba Kaunas tiktų. Aišku tikėkimės, kad su laiku Volotea atsiras daugiau bazių ir užkabins daugiau Rytų Europos…
Jau pats pirmas Volotea marsrutas Porto – Venice idomus ta prasme, kad abu butu patrauklus is Vilniaus. Portugalija kol kas mums baisiai tolima salis, butu faina jei kokia LCC mus sujungtu. Kitas idomus dalykas – net du Volotea taskai Sardinijoje. Tikrai apsilankyciau :)
O Estonian Air bus pamaitinta dar 15 mln. eur.
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=53921
Ne tokia maža gaunas nacionalinės kompanijos palaikymo kaina, turint omenyje kad ji skradina palyginus labai mažai keleivių (678 tūkst. 2011 m.).
Na taip netokia ir maza suma pagal keleivius,bet Estonianair buvimas daro neabejotina itaka TLL ,konkurencijos prasme neleidzia kitoms kompanijoms dominuoti,kelti kainu ir t.t Sita prasme idejus 15mln nauda gaunasi daug didesne
Jei isnyktu EstonianAir, TLL keleiviu sumazetu daug daugiau nei jie veza siuo metu…kaip buvo analogiskas atvejis su FlyLAL ,pamenat kiek sumzejo VNO
Mariau, tikrai taip nebūtų.
Bazinio vežėjo išlaikymas duoda tam tikras naudas, tokias kaip:
– stabilumas krizių metu (nacionalinis vežėjas neturi kur trauktis, tačiau „Estonian Air” atveju, tai 2009 m. Taline keleivių skaičius irgi krito apie 30% – krizė yra krizė);
– geresnis tvarkaraštis;
– tranzitas (kuris leidžia plėsti geografiją, kur be tranzito kryptys negalėtų būti vykdomos);
– dažnai frequency;
– ir, kai valstybė vežėją finansuoja, greičiausiai gali politiškai įtakoti maršrutus ir skrydžių tvarkaraščius, kas gali daryti ekonominę įtaką kitoms verslo šakoms (turizmo strategija, investuotojų pritraukimo strategija ir pan).
Tačiau, kaip rodo Lietuvos, Vengrijos ar kiti pavyzdžiai, ilgu laikotarpiu konkurencija kainomis vyksta, rentabilios kryptys užsipildo kitais vežėjais ir t.t.
Nesakau, kad nacionalinis vežėjas ir jo išlaikymas neduoda naudos – duoda, tačiau tikrai ne tokias, kokias įvardino Marius.
Na ir dar mokestukų susimoka bendrovė toje šalyje, kurioje turi hubą. Tai ir darbuotojų pajamų mokestis, tai ir visokie ofisai, medžiagos ir pan., turint omeny, kad dar indukuotos naudos yra, tai susidaro visai nemažas skaičius.
Justinai, supratau mintį – taip tai nauda. Tačiau tai nepriklauso nuo hub’o, o daugiausia nuo darbuotojų įdarbinimo vietos (su kuo susijusi didžiausia mokesčių dalis, kadangi kitų mokesčių aviakompanijos moka mažai – tarptautiniai skrydžiai neamokestinami PVM, o pelnas tai neuždirbamas ženklus turbūt niekada :).
Šiuo atveju, žinau, kad „airBaltic” įgulos dirba Kipre, visos „Ryanair” įgulos dirba Airijoje, jei neklystu, „Wizz Air” įgulos dirba Šveicarijoje (bent jau pagrindinis „Wizz Air” headquarters yra Ženevoje, nors įmonės registracijos adresas Vengrijoje).
O „Norwegian” Helsinkio bazės įgulos yra įdarbintos Taline.
Dėl to mokesčiai gali judėti atskirai nuo hub’o ar bazės.
Tada skaičiuojant proporcingai AirBaltic reikėtų 5*15, t.y. 75 mln. EUR. berods panašiai jiems vyriausybė ir dabė, nes anie yra 5 kart didesni.
Tikėkimes, kad jie ir lėktuvu klausimu ką nors nupręs, nes jiems patiems būtų geriau.
Įdomu, kas trukdo priimti sprendimą panašų į Estonian? Ar vežėjo dydis labai problemiškas, dėl didesnio kapitalo poreikio?
Latvija „airBaltic” berods įdėjo per šiuos metus apie 280 mln. EUR – gerokai daugiau nei „Estonian Air”.
Parko tvarkymui reikalingas didžiulis kapitalas – lėktuvai brangiai kainuoja tai net visokius finansinius instrumentus (kaip lizingą ir pan.) panaudojus reikalingi „cash-in” idėjimai už kelis mėnesius į priekį bei kapitalo garantijos.
Kaip suprantu, „Estonian Air” didino kapitalą, kuris greičiausiai bus panaudotas kaip užstatas lėktuvų nuomos sandoriui garantuoti.
Ryanair’s “Cash Passport” Card Delivers Huge Savings in Ireland From Today
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-s-cash-passport-card-delivers-huge-savings-in-ireland-from-today
beje http://www.lrytas.lt/-13306066131329061826-užsienio-turistų-skaičius-lietuvos-apgyvendinimo-įstaigose-viršijo-milijoną.htm
Jurgi, kur tu radai info apie „Turkish Airlines” planuojamus „charter” skrydžius į TLL ? Nepasiekė tokia info :)
Taksi tema,- rasoma, kad yra jau 4 vairuotojai sutike dirbti Savivaldybes taksi. O perkama 100 nauju automobiliu :)
Savivaldybė vilniečius vežios naujutėlaičiais „Ford“ ir „Volkswagen“?
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/savivaldybe-vilniecius-vezios-naujutelaiciais-ford-ir-volkswagen-411628
Simonai, neskaitai savo blogo :)
Buvau rases anksciau ( auksciau ) –
Jurgis – 2012 02 28, 11:42
Turkish Airlines wants to come to the Estonian market
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=53776
There are two capitals in Europe where Turkish Airlines does not fly – Vilnius and Tallinn. “The issue is not whether to fly into one or the other capital, we are thinking about both,” said the company’s regional manager Melih Yaman, who visited Tallinn at the end of last week to discuss plans with Tallinn Airport.
Jurgi, tavo pranešimus numeta į spamo dėžutę :D
Ačiū, supratau.
Greičiausiai žurnalistai supynė viską į vieną straipsnį. Čarteriai ir skiriasi tuo, jog aviakompanija neprisiima jokios komercinės pardavimo rizikos. Šiuo atveju turizmo agentūra užsakė čarterį, o „Turkish” greičiausiai pasiūlė geriausias sąlygas :) Beje, reisai bus į Antaliją, o ne į Stambulą – jau išsiaiškinau.
As matau charterius Tallinn – Antalya , vykdomus Turkish Airlines
Расписание полетов:
24.04.2012 – 30.10.2012 по вторникам TK766 TLL-AYT 14:05-17:45 TK765 AYT-TLL 09:15-13:05
21.04.2012 – 03.11.2012 по субботам TK766 TLL-AYT 13:20-17:00 TK765 AYT-TLL 08:30-12:20
Wizzair reikia nauju darbuotoju Vilniuje :
Would you like to fly with us more often? Steward/Stewardess job opportunity is now available in Vilnius !
Lithuania
Cabin Attendants [Vilnius base]
recruitment open days
Steward/Stewardess Job Opportunity!
***
FOR OUR VILNIUS BASE
OPEN DAY recruitment on 6th March 2012, at 10 o’clock
Address: Best Western Hotel Vilnius, Konstitucijos pr. 14, Vilnius, LT09308, Lietuva
Please bring a CV in English together with a recent photo
See you there!
Participants are asked to arrive sharply at the time indicated
Beje, o Vilnių turkai užsukę nebuvo? Jei neklystu SPA pasitraukė iš Estijos, tai matyt dėl to jie ėmė naujų vežėjų ieškot…
Beje, kas per mistiška firma Avion, kuri WOWair lėktuvus nuomuoja? Čia vėl kokia užsakomųjų skrydžių bendrovė alia Aurela, ar lėktuvų nuomotojai, kaip Avia Assstes Managments? Gal dėl to į Lietuvą reisą ir suplanavo. Gal ir techninę čia darys…
Beje, iš kur toks atstronominis įliejimu į AirBaltic skaičius- 280 mln EUR. Kiek pamenu ten bendras indėlis buvo iki 100 mln LVL, kas yra tikrai mažiau. O gal čia paimta per ilgesnį laiką- nuo 2009?
Vytautai, apie Avion Express pasiskaityk cia –
http://avionexpress.lt/about-us
Vytautas-NT: pagal tavo palyginimus tai „Avion Express” labiau panašūs į „Avia Asset Management”, gali susipažinti su jais čia: http://avionexpress.lt/ Valdo A320 ir kelis krovininius SAAB. Reisas manau tikrai nesusietas su techniniu aptarnavimu Lietuvoje – 8 reisai per metus su 1 val turnaround’u Kaune tam tikrai sąlygų nepalengvina.
Taip, „Small Planet Airlines” pasitraukė iš Estijos, todėl ten šioks toks sujudimas ir persiskirstymai – užsakovai ieško vežėjų. Kadangi su Estijos AOC vežėjų nėra daug, tai skrydžiams į trečias šalis tenka ieškoti ir vežėjų „iš kitos pusės”.
Manau Ak Bars bus sunku užpildyti netgi tik 50 vietų lėktuvą, neparduodant bilietų per amadeus. Matau kelias išeitis, savaitės eigoje paleist masinę prekybą ir tikėtis, kad daug norinčių atsiras, atidėtis skrydį vasaro viduriui, nepradėti skrydžių apskritai..
Šarūnai, „Ak BARS” pardavinėja per „Sirena” – Rusijoje ji gerokai populiaresnė sistema nei „Amadeus”. Na, o Lietuvoje tai visos didžiosios agentūros „Sirena” irgi naudoja.
Todėl atkrenta tik internetinės lietuviškos bilietų pardavimų sistemos. Tačiau dėl šiame maršrute esančios rinkos specifikos, jos vargiai vaidina lemiamą vaidmenį. Bent jau mano metų senumo duomenimis, „utair” MOW-VNO parduodavo tik 5% bilietų internetu.
Beje, o garsusi IrAero Sirenoj yra?
Šiaip dabar aišku kodėl iš lietuviško Avion express WOW nuomojasi- jų savininkai Islandai. Gal net kai kurie tie patys. Tiesa nuosavybės struktūra kažkokia labai įdomi- ilandų firma registruota Prancūzijoj ar net Šveicarijoj perka UAB Lietuvoje. Įdomu jų įgulos lietuviškos (bent jau pilotai). ir ką jie prieš tai čia veikė.
Beje, kaip AURELA likimas susiklostė po pardavimo? Ar vėl užsiima jūreiviais ir pan, nes apie juos kažkaip mažai girdėt…
IrAero yra tikrai nepaliekanti abejingų aviakompanija:
http://www.airliners.net/aviation-forums/trip_reports/read.main/209040/
Tada aišku, gerai, kad akcentuoja į rusus. Niekada neteko girdėti apie tą Sireną. Na aišku, kaip kam patogiau pirkti tuos bilietus.
Simonai su sirena lietuvoj dirba zmogus westexprese ir dar sia sistema turi santika travel. taip kad gana problematiska. yra keletas rusisku saitu kur galima pirkt sirenos aviabilietus, beje ir gelezinkelio taip pat. vienas is ju
vienas ius ju http://www.ring-avia.com
Kad jau uvo paminetas RIX augimas, gal yra kokiu duomenu apie TLL skaicius? nes ju puslapy kol kas lyg ir tuscia..
Uzklausiau TK facebooke del VNO. parase keep following us for announcement. Simonai, draftas jau paruostas? :D
įdomu ar B787 dabar yra toliausiai skrendantis keleivinis lėktuvas? Aplink pasaulį su vienu tūpimu?
http://www.flightglobal.com/news/articles/boeing-picks-up-awards-for-record-breaking-787-flight-368998/
Vytautai-NT
Jei perskaitei straipsnį, tai ten parašyta kad 787 pasiekė rekordą tik savo svorio klasėje (200-250t)
O apskritai toliausiai skrendantis yra sunkesnis B777-200LR.
Rekordas pasiektas dar 2005 metais:
http://www.boeing.com/news/releases/2005/q4/nr_051110g.html
Įdomu ar teaoriškai B787 modifikacija galėtų pamušti B777 rekordą?
Tuo tarpu Rusijoj toliau tęsiasi kova dėl Domodedovo:
http://www.gazeta.ru/business/2012/03/01/4018625.shtml
Labai aiski ir estetiska, minimalistine Volotea sistema –
http://www.volotea.com/en/
Praejau visa bilieto pirkimo etapa, jokiu neaiskumu ar nesamoniu kaip pas Ryanair.
Idomu, kad bilietus galima bus pirkti ne tik per ju puslapi – „You will soon be able to buy via your regular travel agency”. Ir siaip, paskaicius FAQ matosi gana draugiskos visos salygos. Lauksim kitu baziu atidarymo, gal kuri nors is ju bus mums artimesne :)
Ta pati TK atsako ir i kitus panasius klausimus, taip kad tai nieko dar nereiskia:)
Sorry, bet su tuo TK saves nevimdot dar? N-toji tema ir vel tas pats per ta pati…
Uoj ne. Dar kartosim ir kartosim. Mes nuorim turkish. Mes nuorim turkish. Mes nuorim, mes nuorim, mes nuorim turkish!
:-)
TK, tai kaip maginiai uzkalbejimai. Aisku butu galima pridet dar KLM, bet kol kas TK atrodo labiau realu.
Beje, idomu ar CSA jau baige lektuvu parko optimizacija? Vilniaus atveju jiems butu daug geriau, jei vietoj vieno didelio, skraidytu du mazi, ka sekmingai demonstruoja LOT.
Tada jie galetu sekmingai ir esamu tinklu konkuruot regione. Beje, CSA galejo pabandyt suzaist Bratislavos zaidima ir atidaryt antrine baze Budapeste. Dali Romos, Amsterdamo ir Paryziaus keleiviu nugriebtu. Tokioj tuscioj vietoj tikrai galima pasireikst. O ir Budapestas daug didesnis miestas- cia Vienos konkurencijos nebus…
Ateis ta TK – saunu, neateis – nematau jokios problemos. Kam tiek demesio apie viena ir ta pati?
Del TK, o kam tas TK, jei galima SunExpress pasikviesti (arba bandyti pasikviesti). DE ash gavau bilietus i Stambula uz 88 eur return :) su bagazu :):). Butu atostogine kryptis ir galbut kryptis i kai kuriuos kitus miestus.
@Wincas: galiu paprasyti pagalbos: gal galetum persiusti Ryanair atsiustas formas Cash Passport gauti (jei jos yra bendros, t.y. nera personal details surasyta) i lietuvelis at gmail dot com?
Kazkas idomaus su vokisku variantu. O italiskame variante jau leidziama ir neonline gauti Cash Passport :(.
We are Turkish Airlines, We are globaly yours,
We are Turkish Airlines,We are globaly yours!
Kažkokia istėrija. Čia TK į VNO kaip ir Hamburgas iš Palangos.
Va kas tikrai būtų naudingiau visai Baltijos rinkai ir VNO vienos iš arabų AK atėjimas. Ethiad, Qatar ir pan. Tada jau ir šamaną galima gerti, o TK tik atostogoms į Antaliją.
PS Tai gal čia nepilnavertiškumo kompleksas – skraido į visas EU sostinės TK – tik VNO ir TLL missing.
Šiaip Turkish turi daugiausia krypčių Europoje (turiu galvoje iš Stambulo), tad tai irgi gana geras variantas, Be to kiek realiau, nei Persijos įlankos vežėjai (kas irgi būtų gerai). Tiesa arabų atveju problema, kad jų specifinė pasiųla- pietryčių Azija ir Australija bei Afrika nėra pagrindinės tolimosios kryptys iš Vilniaus, jei nieko nepainioju…
Persiust galiu bet pas mane UK variantas, taigi reikia tureti UK adresa, ir uk banko saskaita. Ar tiks ? siaip jiems i meila paraai ir patys atsiuncia.
Beje, ar čia yra asmenų, kuriems per paskutines savaite-dvi pavyko nupirkti Ryanair bilietą su Nettler Mastercard prepaid kortele?
Vytautas-NT: ČSA dėl finansinių problemų niekaip nebaigia parko optimizacijos – panašu, kad tiesiog atsisakinėja lėktuvų į kairę į dėšinę ir tiek. O lėktuvo keitimas į ATR72 VNO-PRG maršrute, manau, jog nužudytų šį maršrutą galutinai :( ČSA strategijoje buvo A319 ATR, tačiau, panašu, jog ATR jiems darosi per dideli kai kuriais maršrutais, tai užleidžia „outsourced operations” su SAAB340.
Tallinn Airport to introduce automatic border control
02.03.2012, 09:31
The Tallinn Airport plans to open its first automatic border control checkpoints as early as end of this year or early next year, writes Eesti Päevaleht.
This means that EU citizens who have a biometric passport will be able to enter or leave Estonia without manual border control, similar to automatic border control in Helsinki.
The police and border guard authority is already preparing public procurement documents and the tender should be announced in the near future.
Automatic border control system is based on the biometric identification of passengers. A biometric passport contains a chip, and the information on it is checked by the system’s reader. In the process a real life picture is taken to compare individual facial dimensions with the photograph held on the chip in the passport. Also the passenger’s fingerprint is scanned.
Estonian Air нацелился на рынки Северных стран и Азии
http://biznes.delfi.lv/bnews/estonian-air-nacelilsya-na-rynki-severnyh-stran-i-azii.d?id=42176796
Gal kas zino del streiko FRA? Siandien LH 889 is 5:20 i 13:00 perkeltas buvo. O ryt kaip?
2012-03-02: New turbulence on the route between Stockholm and Vilnius
skyways iseina. SAS in, speciau taip
Šiaip panašu, kad VNO-PRG maršrutui tinkemesnis variantai būtų Embraer, CRJ arba Q-400, nes pagal skrydžio laiką skirtumas būtų minimalus…
Šiaip CSA atvejubazinės sąlygos lyg ir neblogos- Praha svarbus turistinis taškas. Tad kažkokie natūralūs keleivių srautai yra. Belieka dar gerai išnaudot buvimą aljanse ir, aišku, savo pagrindinėm rinkom siūlyt tinkamas paslaugas (du skrydžius per dieną)…
Beje, gal CSA galėtų naudoti LOT/Lufthansa taikyta taktiką- dalį krypčių perleidžiant broliškiems vežėjams su mažesniais lėktuvais (EuroLOT/Cirrus atvejis)…
Turizmo parodoje – naujovių stygius
http://www.lrytas.lt/-13306931981328569479-turizmo-parodoje-naujovių-stygius.htm
Tiesa, parodoje Vilniuje dalyvaujantys oro bendrovės „Turkish Airlines“ atstovai neslėpė besiderantys su Tarptautiniu Vilniaus oro uostu, tad ilgainiui Stambulas lietuviams bus pasiekiamas tiesiogiai iš Lietuvos sostinės.
Dingo sakinukas. Pidedu vel :
Tiesa, parodoje Vilniuje dalyvaujantys oro bendrovės „Turkish Airlines“ atstovai neslėpė besiderantys su Tarptautiniu Vilniaus oro uostu, tad ilgainiui Stambulas lietuviams bus pasiekiamas tiesiogiai iš Lietuvos sostinės.
Tačiau kad toks planas būtų įgyvendintas, anot jų, teks palūkėti iki kitų metų, o kol kas panorus į Stambulą prisieis dardėti iki Rygos.
Va taip ir zlugo svajones :(
Palangos oro uosto kritika suveike, atsirado sausio ir vasario men. statistika :)
2012
sausis – 9627 keleiviu
augimas – 26%
vasaris – 8040 keleiviu
augimas – 14%
@PS Gal gali visa teksta ikelti ?
2012-03-02: New turbulence on the route between Stockholm and Vilnius
@Wincas: persiusk please, nes su vokisku variantu issidirbinejimas: jau prasiau offline varianto, nes online neveikia, ir pasakiau, kad neturiu laidinio telefono, tai sako ‘This is one mandatory field (security check). I am affraid you cannot purchase Ryanair MC Cash Passport’. Bandyciau kaip nors suktis :). PVZ kaip nors spausti (nurodydamas italiska ir UK offline variantus). Liko dvi savaites ir neiseina pasigaminti :(.
@Vytautas-NT. Na vienas is tokiu esu ash. Tiksliau bandziau pirkti, bet buvo per mazai pinigu kortoje, bet NETELLER account atsirado irasas, kad Ryanair operation (Amount XX.XX) Declined. Tai manau, kad jei buciau turejes pakankamai pinigeliu, butu pavyke. Chia vakar ivyko. Uzvakar nepavyko to padaryti, nes Ryanair pranesdavo, kad kortele yra kito tipo ar kokia nors kita klaida (puslapis su uzrasu Please wait about 45 sec. neatsidarydavo ir NETELLER account iraso neatsirasdavo).
newstodate.aero
2012-03-02: Turkish eyes on the markets in the Baltic region
Kas nors turi prisijungima ? Gali permest visa straipsni ?
Dublino oro uoste makabriskas vaizdas: vienas salia kito sustatyti 8 Spanair, 2 kingfisher ir 1 flyhellas.com
Pasikeitimai PLQ tvarkaraštyje:
SK2749 PLQ-CPH – 7:00 – 7:10 CRJ9 123456
SK2747 PLQ-CPH – 14:50 – 15:00 CRJ9 12345
SK2747 PLQ-CPH – 14:00 – 14:10 CRJ2 6 (QI)
SK2747 PLQ-CPH – 15:15 – 15:25 CRJ2 7 (QI)
SK2746 CPH-PLQ – 12:10 – 14:20 CRJ9 12345
SK2744 CPH-PLQ – 22:45 – 00:50 CRJ9 123457
SK2746 CPH-PLQ – 11:20 – 13:30 CRJ2 6 (QI)
SK2746 CPH-PLQ – 12:35 – 14:45 CRJ2 7 (QI)
SK2743 PLQ-OSL – 14:30 – 14:50 B736 135
SK2742 OSL-PLQ – 11:55 – 14:15 B736 135
BT32 PLQ-RIX 05:25-06:10 0:45 1235
BT32 PLQ-RIX 08:45-09:30 0:45 467
BT33 RIX-PLQ 20:00-20:45 0:45 1234567
Nuo 13.06 Iki 27.10
7R-187 DMD-PLQ 14:30-15:20 1:50 CRJ2 3
7R-187 DMD-PLQ 17:00-17:50 1:50 CRJ2 6
7R-188 PLQ-DMD 16:10-18:50 1:40 CRJ2 3
7R-188 PLQ-DMD 18:40-21:20 1:40 CRJ2 6
Informacija surinkta iš AK tinklapių ir rezervavimo sistemų.
AirBaltic vėl didina skrydžių skaičių iki 1x daily (DH4/737). Išskrendant(1235) – 05:25 patenkama į 7 val. bangą Rygoje – Berlin, Billund, Copenhagen, Hamburg, Helsinki, Kiev, Munich, Oslo, St. Peterburg, Stockholm, Tallinn, Vienna, Vilnius.
Tada kaip (467) 08:45 išskridimas tinkasmas visiems kryptims kurių išskridimas 12 val. bangoje (Amsterdam,Athens,Barcelona,Bari,Berlin,Brussels,Budapest, Chisinau, Copenhagen,Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Helsinki, Istanbul, Kiev, London(LGW), Milan, Minsk, Moscow, Nice, Oslo, Paris, Rome, Stockholm, Tallinn, Venice, Vienna, Vilnius, Warsaw, Ziurich). Tai labai pagerina AirBaltic konkurencingumą Palangoje.
Pagerėjo ir RusLine skridimo laikas labiau tinkantis turistams. Vakarinis išskridimas žymiai patogiau nei rytinis.
SAS jokių pakeitimų nepasiūlė. Pagrindinis skirtumas savaitgaliniai CRJ2 Operated by: Cimber Sterling.
Įdomiausia, kad sistemoje ir PDF tvarkaraštyje yra vienas skirtumas dėl šeštadienio:
BT032 PLQ RIX 05:30 06:10 DH4/737 12356
BT032 PLQ RIX 09:10 09:50 DH4/737 47
(Čia PDF versiija)
Ir dar… Norwegian didina skrydžių skaičių iki 3x weekly bei keičia skrydžių laikus.
DY1087 PLQ-OSL – 10:10 – 10:30 135
DY1086 OSL-PLQ – 07:15 – 09:35 135
O SAS i Osla nebeskraido?
kad tave kur.. Pakelk nosį truputį ir pamatysi Jevgenij – 2012 03 2, 21:07
Gal kam bus idomu. LOT siūlo Pekiną nuo 1380 lt.
SImonai, jeigu LOT atskrenda Ebraer’iais vis tiek veža autobusu?
@Šarūnas, mane vežė autobusu tiek į ATR, tiek į E170. Spėju, kad Embraer taip pat kiek per žemas patogiam rankovės naudojimui, nors nesakau, kad tai priežastis kodėl jos nenaudojamos. Ištiesų manau jog tiesiog bendra tvarka lėktuvai aptarnaujami vienodai, nesvarbu reisas vykdomas ATR’u ar E170-u :)
@Paulius, tikrai Embraer ne per žemas,nes kiek teko skristi su Finnair, tiek prie jų Embraer būdavo rankovė.
Kas čia per neįprastas čarterinis skrydis šį savaitgalį Oslas-Vilnius-Oslas su SAS B737-800?
Atvyko penktadienį dieną, o išvykimas sekmadienį vakare planuojamas.
Šarūnai, LOT kol kas visada autobusu, nes nuo senovės vis dar daugiau skrydžių vis dar vyksta ATR. Emraer170-190 tinkami prie rankovės, „Finnair” visada jungiasi prie rankovės.
ČSA kerta dar vieną maršrutą – PRG-HEL. Tai 16-tas maršrutas, kurį ČSA uždaro per metus.
Kam Netteler reikalai aktualu. Tik ką pirkau Beavais – VNO su Neteller – jokių problemų.
Klausantis pastaruju Simono post’u apie CSA apima jausmas, kad bandoma paruost ziniai apie cancelinama PRG-VNO.
Kokia is visu Ceku strategija vystoma pastaruoju metu? karpyti maziau pelningus marsrutus laukiant investuotojo?
su tokia marsrutu pasiula CSA greit nelabai gales su kuom nors konkuruot…
galima formuluot klausima kitaip- o kas is Europos tinkliniu/tradiciniu vezeju realiai uzdirba is skraidymo Europos viduje? Gal tada matysis,ko tam reikia? Finnair, Lufthansa ir kt. berods uzdirba is tolimu skrydziu (ir net SN bei Swiss). idomu kokia situacija SAS atveju,nes jie tolimu skrydziu turi net maziau uz Finnair,jei kazko nepainioju?
Bet ar galima taip drasiai teigti kad ta pati Lufthansa, BA ar Turkish uzdirba tik is long haul? Ju europiniai tinklai feedina tolimuosiuos skrydzius, kuriuose aviakompanijos sugeba generuoti pelna. Nuemus skrydzius Europos viduje, dingtu ir bet koks profit skrendant uz europos ribu. Del to manau kad long haul yra pelningas tada, kai ji ‘remia’ salyginai nepelningas vidinis network’as.
Aisku, yra isskirtinumu, kad ir kokia Virgin Atlantic, bet ir ji kiek zinau ‘eina i minusa’.
airBaltic cuts number of destinations
http://bnn-news.com/52254-52254
“Major European airports are crowded. So if they want to keep growing, they will have to look for secondary hubs. Riga fits perfectly for that. But it must be a strong local airline that can service passengers of intercontinental flights. airBaltic could be especially successful if it attracted a strategic investor, for example, from Asia.”
Man tai vis dar keista, jog airBaltic CEO pasisakymai ir airBaltic veiksmai nuolat nesutampa :-)
Įdomumai tęsiasi Budapešte. „Ryanair” cancellina dalį skrydžių iš Budapešto oro uosto, teisindamiesi, jog turi praeiti pasienio procedūrą įgulos atskridusios iš ne-Šengeno:
http://www.xpatloop.com/news/69635#.T1HnA9it2SI.twitter
Panašu, jog čia labiau motyvas tik atšaukti dalį skrydžių – pasirodę duomenų, jog šie marginaliniai maršrutai kada vyko, tai Ryanair skrido su 15-30 keleivių. Matyt, greito planavimo klaidų pridaryta.
keliautojui, Vytautui-NT: taip, būtent – „long-haul” turbūt irgi taptų nuostolingi be europinio „feed network”. Dėl to europiniai tinklai ir egzistuoja tokie platūs. Tačiau, vėlgi, ryškėja tai, jog svarbu yra išlaikyti stiprią namų rinką: „Lufthansa” tinkle apie 60% visų „long haul” skrydžių užpildo vokiečiai (ir keliaujantys Į Voketiją), o „British Airways”, jei neklystu, apie 85%. Problema, kurias turi SAS ir „Finnair”, kad jų „long haul” skrydžių nepajėgia jų „namų rinkos” užpildyti bent 50%, nes „connecting long haul traffic”, kaip taisyklė, yra mažiau mokantys keleiviai (kaip pavyzdys, FRA-JFK beveik visada brangiau nei VNO-FRA-JFK).
Del CSA,jei nebeskristu Praga/Vilnius tai dideles tragedijos nebutu …verslo ten labai jau minimaliai,turistu srautas tik vienpusis is musu…
vien tranzita pasiima is VNO…jei ir dingtu is VNO skrydziu zemelapio,nieko blogo neivyktu…
Gal net atsiradus daugiau laisvu tranzitiniu keleiviu rinka sujudintu,ir leistu kitiems dazni ir lektuva padidint,kas ir kaina dar priedu sumazintu
Vadinasi Cekai gali laisvai karpyti blogesnius marsrutus ir Vyriausybe jiems jokio spaudimo nedaro? Juk kiekvienas nukirptas marsrutas reiskia maziau turistu Prahoje.
Prisiskaites neigiamu spaudos atsiliepimu apie siumetini Vivattur 2012 ( beje, jokios reklamos apie paroda neteko matyti ir jei ne tie neigiami straipsniai, niekas apie ja ir nebutu zinojes ), sekmadieni nusprendziau ir as trumpam apsilankyti. Ispudis vienas – tuscia ir nyku. Vienintelis tikrai issiskiriantis kokybe, dizainu ir patrauklumu gana didelis Latvijos stendas. Gal but todel, kad Ryga 2014 m. Europos kulturos sostine ir to viesinimui yra skirtos didesnes pajegos ir lesos. Bet kokiu atveju tikrai kokybiskai ir patraukliai. Veikia !
Aisku, mano pagrindinis interesas buvo pamatyt Turkish airlines stenda. Grazus, daug informacijos apie visus kurortus ( atradau geros informacijos apie kalnu slidinejimo vietas !), taciau jokios praktines medziagos apie Turkish airlines, jokios bilietu prekybos, akciju ir panasiai (beje airBaltic parodoje pardavinejo aviabilietus specialia akcijine kaina). Nesusilaikiau nesnektelejes apie tai su Turkish atstovu. Jis paminejo du dalykus del ko yra pozityviai nustebes,- kad kiekvienas priejes prie stendo pasako, kad jau yra buves vienam ar kitam kurorte, kad labai patiko ir kad noretu dar karta apsilankyti, bet savarankiskai ir klausia, kodel Turkish neskrenda ir kada prades skristi is Vilniaus. Sako jau pavarges kiekvienam apie tai atsakineti. Neaisku , kokio rango ir kokia pazicija kompanijoj jis uzima, taciau bendra nuomone jis vistiek perduos. Tai man nebeliko nieko kito, kaip paprasyti jo atsakyti dar karta i ta pati klausima, labiau akcentuojant ar yra sansu siemet sulaukti Turkish Vilniuje. I ka jis atsake, kad yra svarstomi ivairus variantai kaip ir kada pradeti skrydzius is Vilniaus ir tikrai yra tikimybe, kad tai gali ivykti ir siemet. Draugiskai atsisveikinom ir su tokia optimistine nuotaika palikau tustoka Vivattur 2012 :)
Jei visi diskusantai atvestų bent po vieną kryptį į VNO, jų greit padvigubėtų, o oro uostų valdžią būtų galima ir toliau kaltinti neveiklumu!
Neperdekit kalbu ir kalbeliu reiksmes :) Bet ko nebuna, net stambiausiu firmu Baltijos atstovybes, pradzioj kaip taisykle isikurusios Rygoje, po to keliasi kur patraukliau ar didesne rinka, pvz. „Japan consumer electronics firm Panasonic is moving its centre of Baltic activity from Latvia to Lithuania”. Kodel taip negali atsitikti su Turkish airlines Baltics ofisu ? :)
Beje, dar apie Budapeštą – įdomūs dalykai. Situacija gana kuriozinė, nes „Ryanair” dabar yra didžiausias vežėjas _tradicinėms_legacy_ bendrovėms skirtame BUD terminale. Tuo tarpu „Wizz Air”, „easyJet”, „germanwings”, „Jet2.com”, „Norwegian” naudojasi specialiu „low cost” bendrovėms skirtu BUD terminalu (jie nutolę vienas nuo kito per kelis kilometrus). Neregėtas atvejis, kai „Ryanair” moka daugiau už terminalo naudojimą nei kitos aviakompanijos.
Ir tai mane stabdo nuo Wizz Air sąskaitos pasipildymo 500 eur, kad nemokėt aptarnavimo mokesčių. Nes laikau, kad Ryanair turi daugiau šansų laimėt karą tarp šitų kompanijų su negerom pasekmėm Wizz Airui ilgu laikotarpiu.
Tiesa, dar ka pastebejau parodoj, kad daugelis turizmo bendroviu siulo paketus i Islandija su naujaisiais skrydziais is Vilniaus, tai teikia pagrindo optimizmui del Islandijos skrydziu. Deja, nemaciau, kad kas siulytu turistini paketa i St.Peterburga su skrydziu is Vilniaus. Galetu kazkaip tai operatyviau isnaudot atsiradusia galimybe, nes St.Peterburgo startas gali but sunkus.
Aš tai linkiu CSA uždaryt VNO-PRG ir palinkėt, kad šis uždarymas lemtų, jog būtų atidarytas ar VNO-MUC, ar VNO-IST, ar galų gale dažniau skraidytų VNO-HEL/CPH/FRA/VIE/BRU. Nekokia kompanija ta čekų, nei jie srautą kada simuliavo, nei turi didelį tinklą, kad siūlytų patogius jungimus.
Uzejus kalbai apie Wizzair, prisiminiau, kad Simonas buvo uzsimines, kad Wizzair nelabai isivaizduoja, i kur galima butu atidaryti is Vilniaus naujus skrydzius. Na man visu pirma matosi, kad tai galetu buti visus metus veikiantis Madrido reisas. Kiti buvo mineje Malmo ar Memmingen, bet Madridas , manau, turi didesne tikimybe buti sekmingu reisu.
Jurgi, VNO-MAD yra per ilgas reisas tipiniam LCC operavimui. Jeigu neklystu, tiek A320, tiek B738 negalėtų įveikinėti šio maršruto su 180 ir 189 kėdėmis atitinkamai („Ryanair”, tiesa, jau vykdo maršrutus, kur parduoda bilietus į mažiau nei 189 kėdes). Ir šalutinis dalykas: VNO-MAD-VNO yra 9 val. 40 min. „block-hours”, kas reiškia, jog per likusį laiką paroje nebūtų galima įgyvendinti dar dviejų „daily rotations”.
Čia du labai dideli „operational reasons”.
Na, ir kitas dalykas – rinka. Srautas yra Madridą yra, tačiau jis mažesnis nei į Romą, Barseloną, Milaną ar Paryžių. Maršrutai, kurie yra labai sezoniniai ir su vidutinišku „yield’u” (nes mažai keleivių, kuriems BŪTINAI reikia skristi). Šis mažesnės paklausos ir mažai tikėtina, jog aukštesnio „yield’o” skirtumas ir kiša koją.
Realiai LCC bet kokiu atveju žvalgosi į maršrutus 2-3 valandų trukmės. O kiti maršrutai – išimtys, šią taisyklę patvirtinančios.
Man tik įdomu, kam Ryanair tas skandalas su patikrinimais oro uoste? Juolab, kad atšaukia jie reisus vykstančius būtent Šengene? Ar čia tiesiog reikėjo atšaukimui rast piktų išroinių jėgų..?
Beje, įdomu ar vasaros tvarkaraštyje Ryanair jau atsisakė dalies pradžioje paskelbtų reisų, ar jie kol kas tes žaidimą su bloga pasienio apsauga?
Ar čia dar negalėjo būt pasekmė to, kad bazę atidare ant smūgio. Nesigilino ir terminalo darbo specifiką?
O šiaip pagal Vilniaus oro uosto praktiką įgūloms daromi, tokie, kaip aprašyti, patikrinimai..?
Kalbant apie Ryanair ir Wizz, tai sakyčiau, kad Wizz turi tam tiką konkurencinį pranašumą, kaip Vengrijos vežėjas, nes gali imtis krypčių į ne ES šalis. Pirmiausia Maskvą ir Sankt peterburgą. Aišku ten reikės nemažo įdirbio, bet potencialiai galėtų iš jų uždirbt…
Štai WOW Air 160 vietų tik A320am. Tai turėtų būt reikšmingai daugiau legroomo!
Lietuvos ambasada Indijoje, bendradarbiaudama su Valstybiniu turizmo departamentu, surengė pirmąjį turizmo galimybių Lietuvoje pristatymą Delio verslo, žiniasklaidos ir visuomenės atstovams.
http://in.mfa.lt/index.php?-144778504
Man keista aprašyta problema su įgulų tikrinimu – manau, čia labiau pretekstas negu reali problema. Vilniuje, tiesa su tokiu dalyku praktiškai nėra net susiduriama – segmentai tokie ilgi, jog įgulos keičiasi po kiekieno reiso.
Wizzair ir Ryanair Maskvoje? Cia tai butu sensacija:)
Nepyk Vytautas-NT ,bet pirma pamastyk ar duos Kremlius leidima Ryanair ar Wizzair cia juk Rusija ,juk politika …Ryanair ir Wizzair eina i salis ir nuolaidu dar praso,o norint Rusijoje gauti leidima skristi reikia paremti,o ne nuolaidu tiketis:(
Mariau, „Wizz Air” turi ketinimu skraidyti iš BUD į Maskvą, Kijevą ir Tel Avivą. Kiek žinau, turi tų šalių pritarimą, klausimas yra kabantis ar Vengrijos vyriausybė pripažins „de facto” Wizz Air nacionaliniu vežėju ir duos paskyrimą skraidyti Vengrijos vardu.
Idomu, ar is tokiu tolimu saliu yra sansas sulaukti turistu charteriniais reisais ? I Ryga japonai skraide, nezinau kaip siemet. Lietuvoj tikriausiai dar neturejom tokiu turistu ? Potencialas aisku didelis, bet nezinau ar indai keliauja i Baltijos salis.
„Susirinkusiųjų dėmesys taip pat atkreiptas į tai, kad vos per aštuonias skrydžio valandas pasiekiama didžiausia Baltijos valstybė galėtų tapti Rytų Europos regiono vartais turistams iš Indijos, ieškantiems naujų vietovių, kuriose, be nepaliestos gamtos, egzistuoja ir kokybiškai teikiamos modernios paslaugos.”
Nuo vasaros sezono tvarkaraščio įsigaliojimo „Aerosvit” augina Vilnius-Kijevas iki 3x daily.
Išvykimai iš Vilniaus: 7 val. 5 min., 12 val. 5 min ir 17 val. 20 min.
Atvykimai į Vilnių: 11 val. 15 min., 16 val. 20 min. ir 0 val. 5 min.
ATR72 numatomas visuose reisuose.
Gera žinia dėl VV dažnio didinimo.
WOW :) nezinojau, tikrai idomu but jei Vengrai suteiktu nacionalinio vezejo statusa ir jie i Rusija skraidyt pradetu…
O Aerosvit labai daug is VNO tikisi,bet tam yra pagrindo,Lietuvos ekonomika atsigauna (tai ir zmones,gali daugiau sau leist),yra gan nemazai kompaniju,kurios brasketi pradejo mazina skrydziu pasiula ,jie bando perimti srautus,kovoti del tranzitiniu keleiviu,manau gerai tai
Maxima isigijo Ispanijos prekybos tinkla, tai kazkiek tai lietuviu (kai kurie gal su seimomis) ten dirbs ir pastoviai migruos tarp Lietuvos ir Ispanijos. Aisku, cia mazas pliusiukas, bet Madrido reiketu ne tik jiems.
Simonai, ar galima butu isgirsti paties nuomone ir izvalgas del Stockholmo?
Ko siam marsrutui truksta?
keliautojui, į Stokholmą yra šiek tiek didesnis srautas nei į Berlyną, bet keleiviai yra labai jautrūs tvarkaraščiui. Manau, kad maršrutas gerai dirbtų, jeigu:
1. būtų 11x weekly skrydžiai. Du kartus darbo dienomis su išvykimais iš VNO 7:00 ir 18:00 – tik tokiu atveju atsirastų pranašumas prieš SAS ir airBaltic;
2. efektyvus lėktuvas. Idealu šiam maršrutui yra 50-seater turboprop;
3. didelės pardavimų pajėgos, kadangi daugelis skraidančių šiuo maršrutu (SEB, Swedbank, OMX, Volvo, t.t.) skraido su „corporate” kontraktais, tam reikia juos užsitikrinti šiam maršrutui;
4. patikimumas – skyways to trūksta.
Šitos taisyklės galioja šiam maršrutui, jeigu jį operuoja ne SAS. SAS atveju tai būtų skaičiavimas srauto perkėlimo iš VNO-CPH į VNO-ARN. SAS jungimų opcijos tarp ARN ir CPH yra absoliučiai identiškos, apart „long haul”.
reiskia Rynair pasiimdama visa VFR ir leisure srauta is KUN faktiskai palieka VNO-ARN buti isskirtinai verslo kryptim. O nebutu tada optimalu tureti VNO – Bromma, ir beje optimalus kandidatas – Flybe?
SAS minejo, kad svarsto pradet skrydzius Vilnius-Stockholm. Kitas variantas Flybe, bet kaip supratau, jie dabar bando tartis su „major” vezejais del „feed’inimo” ju hub’u. Tai cia vel tada, klausimas , gal Flybe ir Copenhagen perimtu is SAS ir i Stockholm skraidytu ?
Norėčiau grįžt prie mano anksčiau užduoto klausimo- ar tradiciniai vežėjai Europoje pelningi tik dėl skraidymo į tolimus kraštus? Ta prasme ar yra Europoj tradicinio modelio vežėjų, gyvenančių tik iš skrydžių Europos viduje? Nekalbu apie tokius specifinius regioninius modelius, kaip FlyBE ar SKYWAYS ar pan., kurie dažnai dar dirba feeder’iais.
Iš esmės klausimas, ar be tolimųjų skrydžiu gali Europoj vystyt regioninį tranzitą…
O kalbant apie namų rinką, tai tam pačiam BA ar Lufthansa vistiek reikia savo keleivius susivežti į pagrindinę tolimųjų skrydžių bazę (iš kitų UK vietų, iš kitų Vokietijos miestų, to paties Berlyno ir pan.). Aišku Londono atveju ar Paryžiaus jau pačiam mieste gyvena pakankamai važiuotoju…
Analogiškas klausimas su SN- ar jie remiasi Belgijos gyventojais mėgstančiais Afrika, ar laimi dėka egzotinių krypčių..?
ACI Europe fastest growing airports in passenger number January 2012:
Vatry 223%;
Bourgas 152%;
Brno 96%;
Vilnius 65%;
Skopje 36%.
Visi kiti keturi penketuke esantys oro uostai – bent keturis kartus mažesni už VNO, todėl jų augimas gan sąlyginis.
Vytautas-NT: teisingo atsakymo koks modelis veikia, o koks ne, tai nėra – jei būtų, tai visi taip darytų :)
Mano nuomone, kai kalbame apie europinius regioninius vežėjus – nežinau pavyzdžių, kur tokie vežėjai būtų sėkmingi. Vertinčiau, jog „Estonian Air” glabūt yra finansiškai pats sėkmingiausias regioninis vežėjas – kažkada bandžiau skaičiuoti jų patiriamą nuostolį iš vieno keleivio pervežimo, tai „Estonian Air” patiria mažiausia nuostolį vienam keleiviui, palyginus su ČSA, airBaltic, Malev, TAROM, LOT, SAS, Finnair. Tai aš manau, jog darytina išvada, jog toks modelis neveikia.
Kaip aviakomapnijos kai kurios Europoje uždirba? Yra keli modeliai ir variantai. „Lufthansa” uždirba turėdama galingą jėgą, per įtaką ES saugodama Europos rinką nuo išorės vežėjų, o Vokietijos vyriausybė taip pat saugo Vokietijos rinką nuo vežėjų iš Artimųjų Rytų, Kinijos ir kt. Taip pat Vokietijos rinka yra didžiulė ir „Lufthansa” suka vien iš savo namų rinkos daug. „Brussels Airlines” turi nišą skraidinti į Afriką – ten, kur kiti vežėjai neturi „know how” kaip skraidyti. Tokiame mieste kaip Bužumbūra reikia turėti žinių, kaip ten operuoti. Kadangi niekas neturi, tai į Afriką kaip pats pastebėjai, vis dar galima parduoti ekonominės klasės bilietus nuo 1500EUR. „flybe” radę nišą UK, aukštu „frequency” ir žemais kaštais konkuruoti su antžeminio transporto rūšimis. Yra įvairių variantų ir nišų, kur randama būdų uždirbti.
Beje, idomu, kad is Talino skrendama i visus tris Stockholm’o oro uostus – Arlanda, Bromma, Skavsta, ir visi vezejai laikosi. Tikrai, kaip ir St.Peterburgo atveju stebina Talino srautai.
Na jie gan arti Talino ir tranzitui super,o del St.Peterburgas dar ir Rusai labai megsta paturistauti,ir verslo reik manyt is ir i St.Peterburga labai daug(del tos pacios priezasties labai jau arti)
Siek tiek pritingiu ieskot,bet kiek pamenu Talinas/Kopenhaga labai jau siaip sau keleiviu skaicius,taipogi Frankfurtas
Jei VNO geografine padetis butu ,bent kiek i siaure nuo Stocholmo tai ir mes i Europa taip skristume,o del St.Peterburga beveik 5mln gyventoju ir atstumas kiek per 350km jei mes turetume ka panasaus salia is rusu irgi tokie srautai butu:)
Jie labai geroj vietoj ir tiek
LOT per facebook pasidalino pirmosiomis jų būsimo 787-o nuotraukomis: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150542602075938.373917.269021210937&type=3
Gal kas kokios nors ne visiems prieinamos informacijos turi, kada LOT tikisi jį gauti ir pradėti eksplotuoti? Oficialiai visur skelbiama, kad antroje šių metų pusėje, bet informacija neatnaujinama, o 787 surinkimo linija neva tai šiek tiek atsilieka nuo grafiko.
Paketus kelionių bendrovės į Peterburga siūlo ( skrydis viešbutis), tai negalima sakyti, kad nesinaudoja proga. Akcentas beje – lyginimas su traukiniu :D
Mitas yra kad tarp Talino ir Sankt Peterburgo yra dideli srautai :) 2011 m. vidurkis yra 1100 keleivių per mėnesį. Tiesiog skrydžiai 5x weekly su 33 vietų lėktuvu ir labai mažas atstumas padaro prielaidą, jog skrydžiai vyksta ir plėtojami.
Kas dėl TLL-STO rinkos, tai vėlgi – tradicija groja savo vaidmenį. Istoriškai estams STO yra pagrindinis hub’as. Jis buvo svarbesnis nei CPH. Kai iš Lietuvos buvo skraidoma per CPH, AMS, FRA, tai daugelis estų skrisdavo per ARN. Skrydžiai iš Talino į Amsterdamą atsirado tik 2010 m., o iš Talino į Frankfurtą tik 2004 m.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bourgas_Airport Bourgas didesnis nei VNO iseina?
Simonai, rasydamas apie didelius srautus tarp Talino ir St.Peterburgo turiu omenyje bendra visom transporto rusimis keliaujanciu skaiciu,- traukiniais, autobusais, keltais, lektuvais ir automobiliais. Avia transportas cia matyt uzima maziausia procenta. Tas pats ir del Stockholmo – turimas omeny bendras srautas su keltais.
Jurgi, tada visada reikia įvertinti atstumą. Lietuviai, esu tikras, gerokai daugiau keliauja į Minską nei estai ar latviai. Ir niekada tai neapsivers.
Šiek tiek suklydau dėl „Aerosvit” planuojamos plėtros – 3x weekly tvarkaraštis bus taikomas ne nuo IATA sezono pradžios, o nuo balandžio mėn. 17 dienos.
Riga Airport’s tax-free zone reopens after renovation and modernization. Turkish company ATU has opened a new shopping section with 15 stores at the Riga International Airport. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=54074
Siaip tai tikrai butu idomu suzinoti, kokie yra bendri keleiviu srautai tarp Vilniaus ir Minsko ? Gelezinkelio transporto turetu buti tokia statistika, o autobusu ? Ar yra kada nors buves oro susisiekimas tarp Vilniaus ir Minsko ? Lietuviu biznio yra gana daug Minske, bet nera tradicijos skraidyt.
Simonai – turejai omeny 3X daily?
Ir beje, jeigu jau Stockholmas yra pagrindinas hubas Talinui, is kur poreikis tada skrydziam ir i Frankfurta ir i Miunchena, abu 2x daily jei neklystu?
O tai Skyways, nutraukus Stockholm’o skrydzius galutinai dingsta is VNO ?
Turiu klausimą naudojantiems NETELLER MC Prepaid. Gavau kortą iš jų, susiruošiau pirkt bilietus. Einu į neteller.com, money in, pasirenku instant option, nurodau VISA. Toliau darosi įdomu – suvedu kortelės numerį, galiojimo datą, CVV, pageidaujamą sumą. O BILLING ADRESS nereikalauja. Viso to pasekoje gaunu atsakymą – DECLINED. Niekam nepasitaikė tokių triukų? Kaip ten pasidaryt pastovų funding source’ą, kaip pas entropay?
Kalbant apie Estonian, tai spėju, kad Simonas vertino jų kaštus ir pajamas tuo metu, kai jie laikėsi feeder’io strategijos, o ne tranzitinio vežėjo strategijos.
Apskritai yra duomenų kiek Estonian vežė tranzito per Taliną 2010 ir 2011 metais, kai tai nebuvo jų veiklos esminė dalis.
Kalbant apie Lufthansa aš norėjau atkreipt dėmesį, kad iš kitų Vokietijos miestų (Hamburgas, Diuseldorfas, Berlynas ir pan.) jiems irgi reikia susivežt tranzitą. O atstumai kartais analogiški, nei skrendant į kaimyninių valstybių didesnius miestus. Tad tada nebent galima apie nacionalinį faktorių (vokiečiai labiau mėgsta skraidyt Lufthansa, nei prancūzai, šveicarai ar šiaurės italai)
Tiesiog bandžiau suprasti ar kur nors Europoj sėkmingai veikia „tinklinio vežėjo” modelis. Ar Spanair bankrotas dar kartą įrodė, kad pelningas/gyvybingas gali būt arba feeder’io arba tinklinio su tolimais skrydžiais variantas.
Beje, kodėl tas pats BA nepabando dviejų bazių modelio (pvz. Londonas ir Mančesteris), sprendžiant Heathrow oro uosto problemas- ar toks dekoncentravimas (alia LH Frankfurtas- Miunchenas)?
Количество пассажиров Estonian Air в феврале выросло на 15,4%
http://rus.delfi.ee/daily/business/kolichestvo-passazhirov-estonian-air-v-fevrale-vyroslo-na-154.d?id=64021143
Kaip jau rašyta, šiek tiek keista sakyti, kad aviakompanija X uždirba pelno tik iš tolimo nuotolio reisų, o artimo nuotolio reisai jai nuostolingi.
Nes jungiamųjų skrydžių atveju paskirstymas pajamų maitinamajam reisui ir tolimajam reisui – labai sąlyginis, iš esmės priklauso nuo apskaitos.
Galima skirstyti pagal nuotolį, bet tai nebus objektyvu, aišku, kad šiandieninėje aviacijoje bilietų kainos tik gana nedidele dalimi yra proporcingos nuotoliui.
Na o jei nuėmus esą nuostolingą skrydį X, nuostolingu taptų esą pelningas skrydis Y, nes labai dažnai parduodamas produktas X Y (t.y. jungiamasis reisas), tai gali kilti klausimas, kad gal vykdant pirminį skaičiavimą nepakankama iš produkto X Y pardavimo gautų pajamų dalis priskirta X skrydžiui.
Ką noriu pasakyti tai, kad aviakompanijų versle gana sunku įvertinti vietinį tinklą ir tolimąjį tinklą atskirai pelningumo atžvilgiu, nes vienas maitina kitą.
Kodėl AF pradėjo atidarinėti hub’us Prancūzijoje? Čia, kad neprarastų pozicijų LCC?
Ir kodėl BA to nedaro? Dėl anksčiau minėtos IAG strategijos „play big”?
Vytautas-NT: „British Airways” antrą hub’ą kuria … Madride. Bent jau taip realiai reikėtų suprasti jų IAG kurimą su „Iberia”. Ekspertų skaičiavimu, už kokių 5 metų „Heathrow” nebebus hub’as, o bus tiesiog „point to point” oro uostas aptarnaujantis Londono tarpkontinentinius poreikius.
srs: būtent, „Air France” priėmė strategiją LCC metodais ginti pozicijas. Kituose miestuose jie kuria ne hub’us, o bazes – maršrutai orientuoti į ‘point to point’, didesni lėktuvai (A320), tai tiesioginis atsakas į Vueling ir easyJet plėtrą.
Augustinai, aš sutinku su tuo ką tu sakai. Tačiau aviakompanijos pagal savo metodikas skaičiuoja tam tikrų savo verslo šakų efektyvumą. Ir tikrai taip, jeigu „long haul” galėtų gyventi be „short haul”, tai „short haul” jau būtų uždarytas. Visi suprantam, kad tinklinių aviakompanijų veikla yra labai labai kompleksinė kas liečia tinko vystymą ir keleivių įpročius. Akivaizdus pavyzdys vyksta ČSA – uždarius vien PRG-LHR dingo ne tik keleiviai šio maršruto, bet krito keleiviai ir PRG-GYD, nes dalis keleivių keliavo PRG-LHR-GYD. Tokią kompleksiją yra labai labai sunku apskaičiuoti ir esu matęs sudėtingų šimtus tūkstančių EUR kainuojančių kompiuterinių programų, kurios bando simuliuoti, kas darytųsi „airBaltic” atveju VNO-RIX, pakėlus 10% tarifus VNO-RIX-LGW ir pan.
@Vytautas: nereikalauja BILLING ADDRESS ir HOLDER’S NAME, nes reikalauja, kad butu tie patys kaip NETELLER account.
Beje kokia valiuta nurodei? At tokia pacia kaip account? Nes galbut del to atmete, nes atpazinti kortos valiuta galima (Ryanair daro :)).
Jei net tas nepadeda, paprasciausiai ju paklausk del BIN.
Klausimas- o AirFrance-KLM tada tuo pačiu principu veikia? Bet kaip tada realiai pas juos tas dvihub’iškumas pasireiškia?
Londono atveju didžiausia problema- ribotos plėtros galimybės ir didžiuliai oro uosto kaštai tenai. Iš kitos pusės tas pats Madridas iš esmės yra dar labiau Europos pakrašty, nei Londonas.
Gal anglai per kokis 5-6 metus sugebės pagaliau naują didelį oro uostą pasistatyt?
Vytautas-NT: Anglijoje oro uostų statybos trunka „nuo 20 metų” – čia Užkalnis galėtų plačiau papasakoti kaip realiai vyksta didelių kompleksinių projektų vystymas Anglijoje, kur įsivelia bendruomeniniai interesai.
„Air France/KLM” veikia taip pat kaip IAG ir kaip LHGroup: pirmosios hub’ai Paryžiuje ir Amsterdame, antrosios – LHR ir MAD, trečiosios – FRA/MUC, ZRH, VIE ir BRU (LHR uždaromas, MXP – uždarytas).
@Zhymantas – kas yra BIN? O mano wallet account valiuta yra LTL, VISA kortelė taip pat LTL. Adresus sutikrinau – tas pats. Parašiau jiem per helpdesk’ą – laukiu atsakymo.
Vytautas-NT: buvai rašęs argumentą, kad „Air Asia X” toliau skraido į Naująją Zelandiją, tai šis maršrutas irgi nukerpamas. T.y. „Air Asia X” lieka su A330 tik su skrydžiais į Kinijos pietus ir Australiją. Šitą „long haul LCC” bandymo puslapį turbūt galima užversti.
Tuo tarpu dar vienas incidentas su An-148:
http://www.lenta.ru/news/2012/03/05/pulkovo/
@Vytautas: o kokia yra NETELLER MC valiuta? Anksciau LTL neleisdavo, tai tau gali labai brangiai kainuoti :( (FX mokesciai butu skaiciuojami 2 kartus (LTL -> EUR -> LTL), t.y. daugiau nei 6%). Siaip del saskaitos papildymo pabandyk banko pavedima, atrodo jau NETELLER turi saskaita Lietuvoje (nors gal klystu).
BIN – Bank identification number.
Patarimas: suziurek visus mokescius, galbut geriau butu eWallet ir banko kortele EUR pasidaryti.
Simonai, kaip suprantu graži naujienlaiškio tradicija nutrūko?
Kitas Cash Passport taikinys – Ispanija. Kam idomu paskaitykit Fees Ryanair puslapy (UK versija).
Vilnius 4-tas 4-toj grupej :)
ACI EUROPE: January airport traffic indicates difficult months ahead
Source: ACI EUROPE
05/03/2012
The overall passenger traffic at European airports increased by 3.2% in January 2012 compared with January 2011. However, the overall freight traffic among European airports remains entrenched in a negative pattern, falling sharply by -7.5% in January 2012 compared with January 2011. Aircraft movements (an indicator of airline capacity) at European airports also decreased significantly by -2.1%.
Olivier Jankovec, Director General ACI EUROPE commented “January figures point to worrying prospects for the months ahead. The apparent resilience in passenger traffic conceals a rather contrasted picture, with non-EU airports growing by 12.2% but EU growth at just 1.4%.Freight traffic clearly reflects continued weaknesses in the European economy while aircraft movements are set to further decline – in the wake of Spanair and Malev’s demise, to say nothing of renewed oil price pressure.”
Airports welcoming more than 25 million passengers per year (Group 1), airports welcoming between 10 and 25 million passengers (Group 2), airports welcoming between 5 and 10 million passengers (Group 3) and airports welcoming less than 5 million passengers per year (Group 4) reported an average increase/decrease of 4.6%, 2.9%, 0.6% and 2.4% respectively when compared with January 2011. The same comparison of January 2012 with January 2010 demonstrates an average increase of 12.7%, 10.0%, 7.9% and 10.6% respectively.
Examples of airports that experienced the highest increase in passenger traffic per group, when comparing January 2012 with January 2011, include:
GROUP 1 airports – Istanbul IST ( 25.4%), Antalya ( 14.9%),
Moscow DME ( 13.8%), Barcelona ( 7.8%) and Frankfurt ( 5.5%)
GROUP 2 airports – Moscow SVO ( 20.1%), Vienna ( 9.0%),
Helsinki HEL ( 8.6%), Berlin TXL ( 8.1%) and Oslo ( 8.0%)
GROUP 3 airports – Kiev ( 14.6%), Tenerife TFS ( 11.9%),
Budapest ( 7.9%), Marseille ( 6.7%) and Milan LIN ( 6.2%)
GROUP 4 airports – Vatry ( 223.1%), Bourgas ( 152.8%),
Brno ( 96.5%), Vilnius ( 65.3%) and Skopje ( 36.3%)
@Simonas
Sudominai su tuo pasakymu, kad Londonas nebebus hub’as. Čia kokie ekspertai taip sako?
Ši mintis kilo, dėl perkrautų Londono oro uostų?
srs: logika paprasta. LHR „capacity” labai lėtai auga tik terminaluose, tuo tarpu skrydžių „capacity” auga tik tokiu būdu, jog naudojami vis didesni lėktuvai. Trečio tako greičiausiai nebus (nors BA atgaivino klausimą ir pradėjo naują teismo procesą, kuris turbūt truks kokius penkerius metus). Tuo tarpu, vidutiniškai Londono rinka auga po 5%. Tranzitą aviakompanijoms (ir keleiviams) vežti nepatogu (minimum connection time – 120 min!) ir nebeapsimoka, nes atlaisvinus „capacity” „London originating passenger” gaunamos aukštesnės pajamos. Tokiu būdu LHR keleiviams atsiranda laisvų vietų tik tranzitinių keleivių sąskaita. Kitaip tariant – rinka kad ir lėtai auga, o „capacity” – ne.
@Jurgis: del Vivattur – reklamos gal ir mazai, bet riboja biudzetas. Be to, paroda daro ne Litexpo. Is kitos puses, tu apie paroda vistiek suzinojai, ar ne?:) Spauda – irgi reklamos didzioji ddalis. Tu juk aplankei paroda. Taip?
Dauguma mano draugu, smarkiai nesidominciu kelionemis, netgi zinojo apie paroda, taip kad, tam kam reikia, pagauna zinute spaudoje.
Be to, parodos Organizatoriaus pareiga – organizuoti paroda. O Dalyvio pareiga – parodyti, ka gali. Taip, kad nereikia…
WestExpress lenkiu galva: padare naujienlaiski, akcijas. O ka kiti?.. Sukureno savivaldybiu pinigus, ir tiek.
Esu pravedes N paskaitu, kaip ‘nedeginti’ pinigu, bet musiskiai negirdi!
Simonai, koks numatytas lėktuvas rytoj VNO-FRA, LH889, rytinis skrydis? Pagal tai, kaip LH siūlo rinktis kėdę, neatitinka nei vieno jų lėktuvo, aprašyto seatguru.com ;) Beje, dažnieji skraidūnai – kurioj pusės įdomiau sėdėt, leidžiantis FRA?
OT
Apie arabų LCC – http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35341
ir dar šiek tiek naujienų:
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35326
Vytautai, numatytas Boeing 737-300, nieko neįprasto :)
airBaltic to seek investors in the Middle East
BNN
March 6, 2012
Latvia plans to offer its national airline Air Baltic Corporation (airBaltic) to investors from the Middle East.
Baltic news, News from Latvia, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU From March 10 up to March 18, the Prime Minister Valdis Dombrovskis and a delegation of businessmen will pay a visit to the United Arab Emirates, Kuwait and Qatar. The delegation will also include airBaltic CEO Martin Gauss, who will present the airline to potential investors.
“Also Turkish Airlines is interested in airBaltic or some other airline operating in Riga,” Sani Sener, president of Riga airport trade zone operator TAV Airports, told the newspaper Business & Baltics.
“The company [Turkish Airlines] is also considering acquisition of the Polish Lot,” he says.
Sener stresses that TAV Airports attributes great importance to its operations in Riga airport but is not planning to become the airline’s co-owner.
Informally, also Qatar Airways is among the potential buyers of airBaltic. In addition, also one of the leading Chinese airlines Hainan Airlines has addressed the Latvian government.
Šiandien O’Leary daro spaudos konferenciją Alikantėje, tai arba:
1) paskelbs susitaikymą su ALC ir plėtrą;
2) paskelbts apie tolimesnį karpymą skrydžių iš ALC.
http://www.balsas.lt/naujiena/585255/pradejo-veikla-sestasis-londono-oro-uostas
@Vytautas,kai skrendu i FRa,visada b8na smagu pasižvalgyti i FRA terminalus,tai manau reikia sedėt pirmojo piloto vietoi. Vienu žodžiu kairėj,žiūrint skrydimo kryptimi.
„Šiuo metu Southende per metus gali pakilti ir nusileisti du milijonai lėktuvų, tačiau šie skaičiai ateityje gali ir patrigubėti.” ėėė… rimtas oro uostas! su sąlyga, kad frankfurtas daro pusę milijono…
@Vytautas, man labiau patinka F vieta (prie dešinio lango), nes galima spoksot į miestą besileidžiant, vis geriau atrodo downtownas už Vilniaus dešinįjį krantą :) O dėl terminalų, šiais la ikais nusileidimo takai yra iš abiejų pusių, tad galima ir prašauti. Dar F yra gerai, nes galima apžiūrėt Trakus ir Elektrėnus pakeliui :)
Aišku, grįžtant namo F vieta labai gerai, nes galima lėtai sau apžiūrėt Vilniaus senamiestį :-)
Ačiū už patarimus dėl VNO-FRA.
Beje, MOL Alikantėj nieko naujo nepristatė – eilinį sykį skundėsi priverstiniu rankovių naudojimu ir pareiškė, kad jei bus leista jų nenaudoti, Ryanair padidins pervežamų keleivių skaičių ALC nuo 2,5M iki 5M
Tai čia tiesiog spaudimas oro uostui. Kadangi papildomai negrasina, galima manyti, kad artėjama prie susitarimo.
Baltics 2012 m. vasario statistika:
Riga 286.160 augimas 2,69 proc.
Tallinn 126.054 augimas 21 proc.
Vilnius 120.894 augimas 70,3 proc.
Beje ,del Tallinn nusimato kokios naujos kryptys si ar per ateinancius menesius?
VNO kaip ir daugoka vien si menesi ,o dar Wizzair vasaros tvarkarastis kai prasides..
Dar del Talino… As turiu galvoj naujas kryptis,o ne siaip sezonines kurios ir pernai buvo,tik atnaujinamos po ziemos sezono:)
Berods tik si sezona startuosiancios Ryanair Frankfurtas ir Manchesteris
@ Marius Iš TLL nuo vasaros bus skrendama į: OV-Hanoveris, Viena, Tbilisis, Helsinkis, Ryga ir keli suomių kaimai, FR- Frankfurtas, Mančesteris.
Na cia tie Estonianair berods ir pernai buvo,tik ziemos metu jie buvo nutraukti…
Tbilisio,Helsinkio ir Rygos man atrodo jog nebuvo pernai.
Kiek suprantu Vilniaus fantasti6kas augimas šiais metais vis dar Star1 bankroto pasekmė, nes Wizz startavo tik nuo balandžio. Tokiu atveju iki balandžio dar turėsime „rekordinius” skaičius, o po to augimas mažes iki Wizz antro lėktuvo…
Beje, ar antras Wizz lėktuvas leis Vilniuj pagaliau Talina aplenkt, ar čia koja pakiš Estonian plėtra ir Ryanair Taline?
Beje, kiek suprantu Aerosvit maršrutą toliau aptarnaus SKYWAYS tik su ATR-72 ar dabar jau Kijevo lėktuvai į Vilnių skraidys. Be to, įdomu kokios populiariausios kryptys per Kijevą, nes kiek pamenu Europos krypčių jie turi ne per daugiausia…
Man idomu, ar cia taip per amziu amzius jau buvo, kad VNO visa laik trecias tarp Baltijos oro uostu ? O gal kada nors buvo kitaip ? Gal kartais Simonas turi senesne statistika ?
@Jurgis
2002 ir 2003 Vilnius buvo pirmas;
2001 ir 2008 – antras;
Na o 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010 ir 2011 Vilnius buvo trečias. Taip, kad visko yra buvę :)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautinis_Vilniaus_oro_uostas#Baltijos_valstybi.C5.B3_oro_uost.C5.B3_lyderiai
@Liau O, labai patinka 2002 ir 2003 ! Na as tikrai manau, kad mes, vienintele is Baltijos sostiniu neturedami juru uosto, privalome buti pirmi, na bent jau antri. Nes oro uostas mums yra pagrindiniai ir beveik vieninteliai salies vartai.
@Jurgis – pralinksminai čia. Skirtingai nuo latvių ir estų, pas mus oro uostų šiek tiek daugiau ir iki kokios Lenkijos ar Vokietijos nuvažiuoti lengviau, taip kad tų vartų yra sočiai.
@silentium Nieko cia juokingo nera, zinant, kad Talino uostas 2011 m. aptarnavo 8,478,929 keleiviu. O kur dar traukiniu, autobusu keleiviai. Taip, kad mums oro uostas yra Nr.1, bent jau kol kas , kol nepradejo veikti Rail Baltic. O kad yra Kauno ir Palangos oro uostai as puikiai zinau. Cia nera priekaistas VNO, tiesiog palyginimas uzsienio keleiviu srautu su Talinu ir Ryga. Mes tikrai maziau ju susilaukiam ir tai yra musu (Vilniaus) bendra beda.
http://www.balsas.lt/naujiena/585381/tiesiogiai-is-rygos-airbaltic-zada-pamazu-mazinti-kainas-papildyta-16-45-val nu jo manau eiline antis:)
Tiesiogiai iš Rygos: „airBaltic“ žada pamažu mažinti kainas
http://www.balsas.lt/naujiena/585381/tiesiogiai-is-rygos-airbaltic-zada-pamazu-mazinti-kainas-papildyta-16-45-val
airBaltic“ yra pristatoma kaip latviška kompanija, aš norėčiau matyti visas tris Baltijos šalis tarpusavyje susietas. Kaip tai galima būtų padaryti, jau politinis klausimas“, – sakė M. A. Gaussas.
Na kiek prisimenu VNO planai visiskai sutampa su mano norais. Praeitais metais VNO viesai deklaravo: „Tarptautinio Vilniaus oro uosto tikslas – plečiant skrydžių geografiją ir didinant oro keleivių srautus įtvirtinti sostinės oro uostą lyderiu regione“
Латвийская национальная авиакомпания „airBaltic” до 2016 года осуществит путем снижения расходов и увеличения доходов консолидацию на сумму 330 млн. латов. Это предусмотрено бизнес-планом компании, который сегодня рассмотрело правительство.
Как сообщил госсекретарь Минсообщения Анрийс Матисс, большая часть этой суммы будет получена за счет увеличения доходов. Для этого планируется увеличить заполненность самолетов, повысить эффективность маршрутной сети и ценовой политики.
В соответствии с бизнес-планом, в 2014 году airBaltic планирует вновь работать с прибылью.
По словам Матисса, в этом году дополнительных вложений в airBaltic не потребуется, но в 2013 году, возможно, возникнет необходимость профинансировать первый взнос для смены самолетов
Латвийская национальная авиакомпания airBaltic, по предварительным данным, закончила 2011 год с убытками в размере 77 млн. латов, сообщил во вторник журналистам ее исполнительный директор airBaltic Мартин Гаусс. AirBaltic собирается увольнять работников и снижать цены на авиабилеты.
В нынешнем году компания планирует предпринять различные мероприятия по экономии, например, сократить число работников на 15%. В 2012 году airBaltic намеревается сэкономить 64 млн. латов и завершить год с убытками в 38 млн. латов.
Согласно новому бизнес-плану авиакомпании, в 2013 году ее убытки составят 13 млн. латов, а 2014 год airBaltic завершит с прибылью в 14 млн. латов.
Статьи по теме:
По словам Гаусса, к 2016 году число перевезенных авиакомпанией пассажиров может достигнуть 4 млн. человек.
Как сообщает db.lv, исполнительный директор рассказал, что компания планирует снижать цены на билеты, следуя тенденциям, наметившимся на европейском рынке пассажирских авиаперевозок, на котором сегмент авиакомпаний-дискаунтеров растет в два раза быстрее сегмента традиционных авиакомпаний.
Планы по модернизации флота airBaltic пока остаются не очень ясными. Пока авиакомпания планирует сохранить 27 из 34 самолетов, отказавшись от турбовинтовых самолетов Fokker, тогда как Bombardier Q400 и Boeing 737 продолжат работать на рейсах. К лету нынешнего года может быть принято решение о том, заменить ли имеющиеся самолеты на более новые авиалайнеры Airbus или Boeing.
Ten su skaičiaus negerai- kokie keturių gamintojų lėktuvai, kai jie turi maksimum trijų (Bombardier, Fokker, Boeing). Arba kalbama apie tipus- tada keturių (B757 ir B737).
Tik vat vis dar neaišku kada jie tą savo planą realizuos? Nes Estai tai jau ėmesi veiklos.
Kalbant apie Baltijos šalis, tai girdisi noras būti vieninteliais rinkoje (uždarykit Estonian)…
Nu nu gaus jie pelno,kai pleciasi Ryanair,Wizzair…kiti juk irgi vietoj nestovi,na neimanoma jiem paiulyti tokiu kainu ,kaip Ryanair,Wizzair arba tokio serviso ,kaip SAS,Lufthansa…manau nuostoliai ne mazes,bet dides…
Daug didesniu valstybiu vezejai nesugeba issilaikyti,issilaikys Latvija su 2mln zmoniu,Latvijos emigrantai skrenda ir toliau skris su LCC.Tas ant ko jie laikesi buvo tranzitas,kas musu rinkai yra nuostolingas dabar ir nera jokiu kitu perspektyvu daryti pelna is tranzito…Reikia ne pamirsti,kad labai stipriai auga VNO,TLL kas atims is RIX dali keleiviu,juk tikrai nemazai i RIX vyksata automobiliais,autobusais…PLQ irgi reikalai juda ,buvo anksciau snekos,siulymai dabar konkrecios derybos jau vyksta,kas leidzia manyti tik laiko klausimas kol susitars beliko,tas irgi nurez nuo RIX Vakaru Lietuva ,ta pacia Liepaja ir jos krasta…Na cia kalbos apie pelninga Airbaltic yra nerealios,reikia jiem stengtis islaikyti bent tai ka turi ,o ne i kosmosa skristi :)
Latvių „airBaltic“ atgimti žada ir per Vilnių
http://www.ekonomika.lt//naujiena/atsigaunancios-airbaltic-strategija-kainos-pamazu-kris-22151.html
Vilniuje ieškos partnerių
Pagal planą, vienas iš augimo garantų turėtų būti ir aktyvesnė veikla Vilniaus tarptautiniame oro uoste. Jis patikino, kad vien Ryga nebus kaip pagrindinė ir vienintelė bazė kompanijos reisams. Kad būtų lengviau stiprinti pozicijas Lietuvos ir Estijos sostinėse, „airBaltic“ ieškos verslo partnerių.
Nu pamazino tas kainas Airbaltic: Pekinas is Rygos 1217 Lt! Neblogai:)
Lietuvos rytas ta pati pateikia visiskai priesingai :
Iš nuostolių neišbrendanti „airBaltic“ Vilniuje plėstis neketina
http://www.lrytas.lt/-13310484561328739936-iš-nuostolių-neišbrendanti-airbaltic-vilniuje-plėstis-neketina.htm
Bendrovė „airBaltic“ Vilniuje savo skrydžių bazės nekurs tol, kol neišspręs savo rimtų finansinių problemų. Tai portalui lrytas.lt antradienį pareiškė Latvijos kompanijos vadovas Martinas Gaussas.
„Vilniuje stipriai įsitvirtino mažų kainų avialinijos. Gal tai ir yra Vilniaus kelias. Pamatysime, kas iš to bus“, – apie oro uosto ateitį kalbėjo M. Gaussas. Vilniuje pernai „airBaltic“ iš lyderio pozicijų išspyrė naujus skrydžius pradėjusios „Ryanair“ ir „Wizzair“ kompanija.
O tuo tarpu Estonian siandien Talino oro uoste sulauke antrojo Embraer ! Vieni (airBaltic) sneka, kiti (Estonian) dirba :)
Na matot su ta Airbaltic tokie dalykai daros ,nes dabar yra valdoma valstybes ,ir tos kalbos yra labiau politika ir reklama nei turi realaus pagrindo.Jau kelinta karta paskutiniu metu vyksta spaudos konferencijos,ir tik darysim ta ana ir t.t.
Nei viena privati kompanija taip nedaro neskelbia savo planu jei neturi konkreciu sprendimu,jei jau daro tai yra konkretus sprendimai (datos,kryptis,lektuvai ir t.t)
Cia panasiau,kaip Zuokas su AirLituanica :)
Na yra tik viena kompanija dar Ryanair,bet jie tokiom Sp.konferencijom siekia nemokamos reklamos ir del to yra labai nemegstama,manau tikrai kitai kompanijai pasiulius lygiai tokia pacia kaina pvz: Britanijoje tikrai but pasirinkimas ne Ryanair naudai..na Airbaltic nera pigi reklama pagrindinis tikslas,cia labiau politika ,na turi jie kazka zadeti,kai valstybeje labai sunki padetis ,o i nuostolinga kompanija idetos tokios milziniskos sumos
Hainan domisi airBaltic – gal baikit tuos anekdotus rasineti?
He he :) Hainan yra kaip mirties šešėlis. Jei Jūs avialinijos ir Jumis domisi Hainan – Jums batai :D
Šiandien O’Leary po spaudos konferencijoje dar sudalyvavo konferencijoje Budapešte. Paskelbė, kad „Ryanair” nutraukia pradėtus/nepradėtus skrydžius dėl mažos paklausos iš Budapešto į Kretą, Maljorką, Rodą ir Siciliją, tiesa, atidaro du naujus reisus į Bilundą ir Weeze. Vengrijos pasienis paskelbė, kad neketina keisti įgulų pasienio tikrinimo tvarkos, tai prisidengdami tuo „Ryanair” atšaukia dalį skrydžių iš Budapešto į Karlsrūhę, Salonikus, Mančesterį ir Memingeną. Greičiausiai tikroji priežastis irgi yra nepakankama paklausa tiems skrydžiams.
Visgi, staigi plėtra turi savo nemažą kainą.
Tokiu atveju išeitų, kad balandį Vengrų pasieniečiai Ryanair nebetrukdys…
Beje, ar galėtų Simonas pakomentuoti AirBaltic planą, jei yra pakankamai informacijos tai komentuoti?
Beje, įdomu, kodėl AirBaltic teigia, kad reisas Vilnius Talinas jiems labai svarbus? Ar galima teigti, kad AirBaltic tai buvo pelningas maršrutas? Ar jis tiesiog sąlyginai nebrangus ur reikalingas dėl baltijos vežėjo įvaizdžio…
Ir dar toks paradoksas- kodėl AirBaltic apsimoka stkraidyt į Taškentą, bet ne į Almatą?
Dėl Budapešto Ryanair dabar elgiasi panašiau į Wizz- paskraido dvi savaite ir nutraukia. Nors tokiu ekstar atveju tai suprantama..
Na Ryanair moka kainą už savo vietą eilėje prie Malev stalo. Nors ir nebūdinga RYR vos paskraidžius mesti maršrutą, bet atsisako matyt tokių, kur net dykai bilietus dalinant lėktuvo nepririnksi, jau nebekalbant net apie kažkokį rentabilumą ar dovanotiną minusą, maršruto vystymui/įdirbimui. Grynų gryniausias Wizz atvejis su Stockholmu pernai Vilniuje, tik mastelis kitas. Niekas pinigų švaistyti vėjais nenori :)
Man tik idomu kodėl Wizz išvis pradėjo skraidyt į Stokholma, o paprasčiausiai ne atšaukė net ir pirmų skrydžių su pinigų gražinimu? Jukbilietus iš anksto pardavinėjo ir situacija matės…
O šiaip kaip pastebėjau baigėsi jau tie laikai, kai Ryanair už 1 EUR vežiojo. Dabra, berods, nuo 10 pradeda,,, Kuras pabrangos…
Tai ,kad mes lietuviai ne daug ka nuo rusu skiriames ir bilietus daznai vos ne paskutine minute perkam(2-3savaites) tai ir tikejosi Wizzair ,kad dar isivaziuos.Jie juk irgi isanalizave rinkas,pries eidami,zino daugiau maziau ,kaip kokia salis perka ir t.t. Buvo dar ir kitas niuansas is KUN i Skavska visai gerai sekas tai jie galvojo dar pakovoti siek tiek su savo 3 eurais uz ticket ir passimti krypti is KUN…na ,o galiausiai kazkas turejo nusileist sitoj beprasmej kovoj,ir prieme sprendima geriau kita krypti atidaryt nei cia principus rodyti…
Mano nuomone, šiandien „airBaltic” padaryti pareiškimai apie naują strategiją rodo, jog realiai niekas nesikeis. Viskas apie ką kalbama yra labai kosmetiniai patvarkymai: keli uždaryti maršrutai (jie uždaryti dar vadovaujant B.Flickui, beje), galimas Vilnius-Talinas reopening’as yra labiau kasdienė aviakompanijos virtuvė, visiškai nekeičianti strategijos. Vienintelis aspektas, kuris gali labiau pakoreguoti aviakompanijos veiklą yra galimas parko performavimas, tačiau tai planuojama jau keleri metai ir realios vizijos bei veiksmų kol kas nesimato.
Todėl aš šiandienos pareiškimus tiesiog vertinu kaip užtvirtinimą matytos informacijos, jog „airBaltic” toliau bandys išlikti toks, koks dabar yra. Ar tai turi ateitį? Jau daug apie tai diskutavom ir visi turim savo nuomones – nesikartosiu.
Taip gaunasi, kad M.Gauss = A.Zuokas :)
Daug pijaro, mažokai darbų.
Apie Gaussą kaip Malev vadovą teko skaityti labai blogų atsiliepimų. Visi žinom kur Malev yra dabar. O ir jokių nors kiek žymesnių pertvarkų Malev nedarė, kad savo galo išvengti.
Ką dabar daro CSA gali nepatikti, bet jie apskritai bent kažką daro, kad išliktų, ne vien pinigus įsisavina.
„Czech Airlines” optimizacija paliečia ir Baltijos šalių regioną.
ČSA nuo IATA vasaros tvarkaraščio skraidys PRG-VNO 3x weekly. Antradieniais ir ketvirtadieniais liks panašiu tvarkaraščiu, o sekmadienį/pirmadienį bus „overnight” Vilniaus oro uoste.
ČSA taip pat PRG-RIX mažina nuo daily iki 2x weekly, PRG-TLL – nuo daily iki 3x weekly.
Realiai tai čia įteisinamos faktinės situacijos – nors žiemos tvarkaraštyje ČSA VNO turi daily skrydžius, tačiau realiai pajėgdavo įvykdyti 3-4x weekly, kaip jau su Linu šiame forume esam aptarinėję.
Panašu, jog strategiškai ČSA tampa „regional” vežėju „point to point” į Prahą.
dar vienas „laimejimas” SkyTeamui Baltijos regione.
Simonai – o Kaip del Stockholmo? Skyways skraidys balandzio menesi, ar jau nebe? nes nebeduoda bilietu isigyti.
Kazkas prisnekejo del CSA kad ruosiama si informacija…
Taip iki galo ir nesupratau kas skraidys į Ukrainą su ATR-72: SKYWAYS ar Aerosvit? Išeitų, kad po nedidelių bazinio vežėjo pabandymų (tiesa gerų kainų SKYWAYS pasiūlyt nebandė, reklamos irgi nedarė)- jie išvis traukiasi ar pereina prie gryno Aerosvit feeder’io?
Kiek skridau i Kijeva, visalaik buvo –
Aerosvit Airlines operated by Cimber Sterling.
Tai matyt taip ir bus. Viskas ten fain, danu pilotai, stuardeses ( viena lietuve ), taip , kad viskas europietiskai.
SKYWAYS neskraidė niekada už „Aerosvit”. Praėjusią vasarą „Aerosvit” reisus operavo „City Airline” „Embraer145”, o šią žiemą vykdo „Cimber Sterling”. Tas operavimas neturi visiškai jokios įtakos keleiviui, tiesiog „wet lease’as” lėktuvų – „Aerosvit” trūksta lėktuvų.
„Skyways” yra didelėje finansinėje duobėje, planuoja, jog visus tarptautinius skrydžius atšaukti, grįš prie Švedijos „domestic” skrydžių tik.
ES, panašu, sertifikavo „Sukhoi Superjet”, tai atsiranda tikimybė, jog jau pirmame „Aeroflot” reise į Vilnių sulauksime „Sukhoi”, o ne A319.
Na 3xweekly tranzito nepavez,ne nu bus kazkiek gal net ir 10%,bet cia kaip ir rase bus PointToPoint…beje 2011m berods 60 000-70 000 keleiviu buvo,kar yra nelabai daug ,bet ne tiek ir mazai…kaip manot kas is Ceku tranzita pasims Lufthansa ?Na cia nelygu i kokias kryptis buvo patogiausi jungimai per PRG..
ČSA rinkos iš VNO atsiriekė LOT, kuris dabar siūlo geriausius jungimus į Rytų Europą – rinka čia maža, bet šiokia tokia yra. Rinkos į Vakarų Europą ČSA jau nebeturėjo, šiek tiek turėjo į Ispaniją, kurią aptirpdė Wizz, o verslo srautą Austrian ir Brussels.
O tai tie E-145 ir ATR-42/72 buvo Vilniuj bazuojami ar skraidė iš Kijevo? Kitas klausimas ar tie lėktuvai nebuvo naudojami SKYWAYS skrytdžiams į berlyną ar pan.?
Žodžiu yra tam tikros painiavos su tuo Koloimskio konglomeratu. Klausimas ar vietoj SKYWAYS jų skrydžius iš Vilniaus negalėtų perimt City Airline ar Cimber-Sterling?
Vytautas-NT: taip, buvo. Taip, „operational” persidengimų tarp Aerosvit/Skyways/Cimber/CityAirline buvo ir yra. Kol kas sunku pasakyti, kurios aviakompanijos lėktuvas skraidys „Aerosvit” vasaros programa KBP-VNO. Skyways bazė yra ARN, Cimber – CPH, o CityAirline – GOT. Kol kas tai nepasikeitė, tiesa, CityAirline brand’as dabar panaikinamas (nors lėktuvai neperdažyti) ir bendras CityAirline Skyways vardas yra Skyways.
Pirmą kartą Lietuvoje – tarptautinė aviacijos konferencija
Gegužės 23–24 dienomis Lietuvoje vyks pirmą kartą tarptautiniu lygmeniu rengiama orlaivių techninės priežiūros ir remonto konferencija „MRO Regional: Eastern Europe, Baltics and Russia“. Konferenciją organizuoja aviacijos verslo įmonių grupės „Avia Solutions Group“ (ASG) kompanija „FL Technics“ kartu su didžiausiu pasaulyje aviacijos informaciniu kanalu, rengiančiu tarptautines aviacijos konferencijas ir parodas, „Aviation Week“.
„Rytų Europos, įskaitant ir Baltijos šalis bei Rusiją, aviacijos rinka pastaraisiais metais įvardijama kaip viena iš sparčiausiai augančių. Globalios aviacijos industrijos pokyčių metu, Rytų Europos įsitraukimui į aviacijos veiklą proga yra itin palanki. Plečiantis orlaivių parkams, vis labiau populiarėjant naujos kartos orlaiviams, Rytų Europos regionas turi milžinišką potencialą konkuruoti su vakarų aviacijos dalyviais. Tad ši tarptautinė, pirmą kartą Lietuvoje organizuojama konferencija, yra itin savalaikė, ne tik sujungsianti Vakarų ir Rytų aviacijos rinkos dalyvius, tačiau ir tapsianti platforma galimoms inovacijoms, strateginiams tikslams įvardinti, kurių dėka galima pasiekti racionalesnius, naujoviškus sprendimus bei mažinti išlaidas aviacijoje“, – sako „FL Technics“ generalinis direktorius Jonas Butautis.
Anot jo, tikimasi, jog pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 150 žinomiausių oro bendrovių, orlaivių techninės priežiūros ir remonto kompanijų, aviacinio personalo mokymų organizacijų, tarptautinės žiniasklaidos atstovų, ne tik iš Rytų Europos, bet iš viso pasaulio.
Didžiausias dėmesys konferencijoje bus skiriamas sparčiai augančioms Rytų Europos, Baltijos šalių ir Rusijos aviacijos rinkoms, orlaivių parko plėtros galimybėms regione, orlaivių techninės priežiūros ir remonto išlaidų mažinimui, pajėgumų didinimui bei augimo strategijoms aptarti. Konferencijoje taip pat bus kalbama apie orlaivių detalių tiekimo linijas, žemų kainų oro linijų kompanijų perspektyvas, esamus ir ateityje galinčius kilti aviacijos iššūkius, aptariamos aviacijos rinkos tendencijos, keleivių srautai ir pan.
Dviejų dienų trukmės renginyje pranešimus skaitys vienos didžiausių orlaivių techninės priežiūros ir remonto kompanijų, tarp kurių ir „KLM Engineering & Maintenance“, „Turkish Engine Center“, „Finnair Engine Services“, „S7 Engineering“, „Lufthansa Technik Budapest“, oro bendrovių ir aviacijos organizacijų „Engine Lease Finance Corporation“, „AJ Walter Aviation“, „TeamSAI“ ir kt. atstovai.
Suprantu, kad pagrindinės tų skandinavų vežėjų bazės yra Geteborgas, Stokholmas ir Kopenhaga. Bet kur tie lėktuvai buvo bazuojami? Ar ištų bazių varomi į Vilnių, ar į Kijevą iš kur jau aptarnavo Vilniaus kryptį..?
Siek tiek linksmos informacijos :) http://www.travel.ru/news/2012/03/07/198882.html
i berlyna teko city airline praeita rugseji
Simonas Bartkus. “Low cost” aviakompanijas lietuviškai vadinkime teisingai
http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/“low-cost”-aviakompanijas-lietuviskai-vadinkime-teisingai
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/turistu-srautas-is-rusijos-pernai-padidejo-15-proc-195-201826#axzz1nsL8zBGM
o cia statistikos departamentas http://www.makalius.lt/kelioniu-naujienos/daugiausia-turistu-lietuva-sulauke-is-lenkijos-vokietijos-rusijos/
Tai kaip cia yra 19% minusas ar 43% pliusas
O, su statistika visada stebuklai ! As tai dar esu atkreipes toki idomu dalyka, pranesimus, kiek Lietuvoje statistiskai isleidzia vienas uzsienio turistas. Na pvz. „praėjusiais metais vienas užsienio turistas Lietuvoje vidutiniškai išleido 1933 litus,“ – apie turizmo rodiklius kalbėjo VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė.” Ir palyginau, kiek skelbiasi apie ta pati kitos salys, na tarkim kaimynes Latvija ir Estija. Tai tie skaiciai skiriasi kartais o ne procentais. Lietuvoj atsiet isleidziama daugiausia, t.y. pajamu gaunama daugiausia. Ir yra tam kokiu nors prielaidu ? Geriausi viesnamiai ar dar kas nors panasaus :) Ne, nieko to nera. Tiesiog Turizmo departamentas noredamas sureiksminti ar susireiksminti, perdeda ir padidina tuos skaiciu, tuo paciu parodydami kokie jie svarbus ir kaip jie atidirba jiems skirtus pinigus, arba net noredami sau pramusti dar didesni finansavima.
As ir apie ta pati…Na aisku,kad kiekvienas su savo tiksalais ir staistika skaiciuoja ,kaip naudingiau,bet toks skirtumas kai vieni rodo 20% minusa,kiti 40% pliusa jau net nejuokinga:)
Beje kad padaugejo rusu tai sutikciau,tie patys Druskininkai,Vilnius per naujus metus Palanga irgi tikrai nemeluotu,jie juk visa laika megsta dejuoti,kad sunku,nera poilsiautoju,bet siemet gyresi na ir patys matem..
Sutinku,kad gal ir pagrazinta musu statistika,bet kad padaugejo rusu tai faktas,cia klaida arba paprasciausiai yra Rusijos Stat. Departamento suinteresuotumas sumenkinti Lietuvos ivaizdi,na nera daugiau jokiu paaiskinimu:)
Siaip Lietuva dabar turi gera sansa pasidaryt nemokama reklama paakcentuodami sia Rosstat skaiciavima,palygindami su savo ir pateikdami LietuvosGelezinkeliu ,VNO ,Viesbuciu statistikas ,kaip irodyma…
Siuo metu beabejo visi rusai labaiu atkreips demesi i Estija jei mato,kad 2,2 karto daugiau, nei lietuva 20% maziau…
Esu mates vienintele objektyvia statistika, kiek uzsienieciai isleidzia pinigu kokioje salyje,- tai buvo Visa ir Mastercard pateikta metu ataskaita. Bet ir tai nerodo, kiek realiai isleidzia uzsienietis kokioje salyje, o tik tai, kiek kortele buvo isleista pinigu. O kur atsiveztas ir isleistas cash ?
Įdomu ar šiame straipsnyje pateikiama informacija apie Atlanta-Praha nutraukimą, reiškia, kad Delta galutinai pasitraukė iš Čekijos ir Praha nebeturi jokių tolimų jungčių?
http://www.anna.aero/2012/03/07/europes-long-haul-market-this-summer-features-new-chinese-destinations-fewer-delta-routes-and-lots-of-london-changes/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=5ff0258584-anna_nl_070312&utm_medium=email
Ryanair’s Flights Transfer to Berlin’s New ‘Brandenburg’ Terminal FROM 3 JUN AS ‘SCHOENEFELD’ TERMINAL CLOSES
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-s-flights-transfer-to-berlin-s-new-brandenburg-terminal
Vytautas-NT: Liko PRG vienas „Delta” maršrutas į JFK, na ir dar yra „Emirates”.
@Simonas O Seoul-Prague, Korean Air nebesiskaito ?
The Armenian carrier Armavia seems to be in financial troubles that have led to a suspension of flights between Armenia and Russia.
Armavia operates flights on routes from Yerevan to Moscow and to Rostov, but flights have been suspended by Russia’s Rosaviatsia due to airnav debts.
The carrier, however, has blamed Armenia’s Yerevan Airport to be over-charging Armavia with excessive bills for airport services, causing the airline to run low on cash. And Armavia has even threatened to suspend all flights in a protest against the airport.
Tuo tarpu anna.aero gasdina dėl blogų Austrian perspektyvų:
http://www.anna.aero/2012/03/07/austrian-faces-uncertain-future/
Lies, damned lies, and statistics :)
[…] Pirmasis “Aeroflot” reisas turėtų leistis Vilniuje sekmadienio vakarą, o pirmasis “AK BARS” reisas iš Sankt Peterburgo – pirmadienio […]
Man asmeniškai tai nuostabi naujiena – pagaliau bus galima skristi į Peterburgą be persėdimų vežantis kartu šunį vos už kelis šimtus litų. Iki šiol norint kartu gabentis gyvūną traukiniu reikėjo pirkti visą kupe (apie 1600Lt į vieną pusę…)
Vienintelė problema – šių skrydžių nerodo nei http://www.skrendu.lt, nei http://www.greitai.lt. Kaip nusipirkti bilietą???
Išsiaiškinau – bilietus parduoda West Express
Kelionės užsienyje – mūsų rubrika kurioje dalinamės patarimais ir įspūdžiais iš įdomiausių kelionių vietų visame pasaulyje. Kelionė yra vienas laukiamiausių etapų atostogų planavime, renkantis ar keliauti automobiliu, ar keliauti lėktuvu. Šioje rubrikoje rasite kelionių patarimus ieškantiems paskutinės minutės pasiūlymų, norintiems rasti pigiausias keliones, apžvelgsime smagiausias poilsines keliones. Šioje rubrikoje turėsime geriausius kelionių pasiūlymus kokių ne kiekviena agentūra jums gali pasiūlyti. Viskas iskaičiuota ar pigiausios kelionės viską rasite mūsų rubrikoje kelionės užsienyje.