„Eurolot” tiesioginiu reguliariuoju skrydžiu sujungs Vilnių ir Krokuvą
Nuo birželio 7 dienos Lenkijos aviakompanija „Eurolot” tiesioginiu reguliariuoju skrydžiu Vilnių sujungs su Krokuva.
Krokuva yra antras pagal dydį Lenkijos miestas, dažnai laikomas istoriniu, kultūriniu ir akademiniu šalies centru. Krokuvoje gyvena apie 750 tūkst. žmonių tačiau šis miestas yra tankiai apgyvendintos Lenkijos teritorijos centras – 100 km spinduliu aplink Krokuvą gyvena apie 8 mln. žmonių.
78 vietų „Bombardier Dash 8 Q400NG” tarp Vilniaus ir Krokuvos skraidys du kartus per savaitę. Tai pirmas kartais moderniaisiais aviacijos laikais kuomet šie miestai bus sujungti tiesioginiu reguliariuoju skrydžiu.
Skrydžiai tarp Krokuvos ir Vilniaus vyks ketvirtadieniais ir sekmadieniais.
Ketvirtadieniais lėktuvais į Vilnių atvyks 20 val. 30 min., iš Vilniaus – 21 val. Sekmadieniais į Vilnių atskris 21 val. 15 min., iš Vilniaus – 21 val. 40 min.
Planuojama, jog skrydis truks dvi valandas.
„LOT Polish Airlines” kasdien du kartus per dieną skraidina iš Vilniaus į Varšuvą. Šia kryptimi 2011 m. fiksuotas rekordinis keleivių srautas – beveik 60 tūkst. keleivių.
2011 m. netiesiogiai tarp Vilniaus ir Krokuvos keliavo 2,5 tūkst. keleivių (94% iš jų – per Varšuvą).
„Eurolot” yra Lenkijos aviakompanija, kurios didžiąją akcijų dalį tiesiogiai valdo Lenkijos vyriausybė (62%), o likusią dalį – „LOT Polish Airlines”. Įkurta 1996 m. „Eurolot” iki 2011 metų veikė kaip „LOT Polish Airlines” regioninių ir vietinių skrydžių operatorius, o praėjusiais metais pradėjo kurti savą tiesioginių skrydžių tinklą Lenkijos viduje. Šiais metais paskelbusi apie 20 naujų orlaivių „Bombardier Dash 8 Q400NG” įsigijimą (iš kurių 8 gaus dar šiais metais), „Eurolot” pradeda kurti savą tarptautinių tiesioginių skrydžių iš Lenkijos miestų tinklą.
Krokuvos oro uostas yra 36-asis, kuris tiesiogiai reguliariaisiais skrydžiais bus pasiekiamas iš Vilniaus 2012 m. vasarą.
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
498 komentarai
Leave a reply
Kodėl VNO internetiniame puslapyje, pasirinkus Vasaros skrydžių tvarkaraštis Helsinkis arba Kopenhaga, išmeta tokį užrašą?
Bad Request
Your browser sent a request that this server could not understand.
Simonai, kuriomis dienomis skraidys ?
Labai šaunios ir visiškai netikėtos naujienos! Niekaip negali Vilniaus oro uostas liautis mūsų stebinti, šauniausia, kad stebinimas tik gerąja prasme :). Įdomu ar dar bus šįmet kokios nors panašios egzotikos, apie kurią niekas net nepagalvotų? :)
Man taip pat idomiausia butent kokiom dienom ir nuo kada? Siaip manau dienos bus Penktadienis/Pirmaadienis,bent taip butu geriausias variantas a/k jei jie tures laisva lektuva tuo metu.Verslui per retai skrydziai,o vat ir Krokuva,ir Vilniu aplankyt norinciu atsiras
atsiras :-)
pora kartu beveik nusipirkes i krk su konnectionu per waw, kai akcijos budavo. apie 180 ltl uz round tripa iskeidavo, bet vis nerasdavau tinkamo laiko. dabar tikiuosi tsiras
Kol kas tvarkaraščio yra tik draft’as, tai nededu į įrašą, patikslinsiu vėliau. Kol kas numatoma ketvirtadienis/sekmadienis, bet dar gali keistis.
Tobulas prailginto savaitgalio tvarkaraštis. Tikėkimės, toks bus ir patvirtintas :)
vel atsiras tiesioginis i Stoholma? db galim galva nusisukt skraidant su persedimais. Ar yra kokiu kalbu tel to?
Ketvirtadienis/Sekmadienis irgi gan neblogas ssvaitgalinis butu(jei skrypdis vakare aisku)
Ar yra informacija, kada bus bilietai? :) Sudomino visai, priklausomai nuo kainų.
silentium: turėtų šią savaitę pasirodyti prekyboje.
Beje Baden-Baden siandien jau skrido berods?
Bejo i Krokuva bus skrendama visiskai nauju lektuvu,kuriuos tik siemet tegaus
Taip, jau sugrįžo lėktuvas į Karlsuche, įdomu užpildymas kas be ko, nes iš siūlomų kainų panašu, kad tradiciškai vokiškai krypčiai sunki pradžia nusimato.
http://forex.lt/naujienos/lietuvos-ekonomins-naujienos/31797-lietuvos-skrydziu-rinkos-lydere-airijos-ryanair
idomiausia Lietuvos oro vežėjo „Small Planet Airlines” užimama reguliariųjų skrydžių rinkos dalis, palyginti su 2010 metais, sumažėjo nuo 9 proc. iki 0,01 proc., nes įmonė pernai įvykdė tik vieną reguliarųjį skrydį į Tenerifę. Kiti šios oro bendrovės skrydžiai buvo užsakomieji.
Nu va, Wilno jau Eurolot zemelapyje –
http://eurolot.com/images/badz_na_biezaco/eurolot_siatka.jpg
nesuprantu del problemu su skrydziais i Arlanda. na taip – tiesioginis patogiau, bet jau geriau keli variantai su normaliais persedimais (SAS, Finnair, Estonian) nei belenkoks tiesioginis.
OT:
Revised Airbus A350 delivery plan for Finnair
Mar 27, 2012 (newstodate): Hit by the prolonged series of changes in the Airbus A350 program like all other customers, Finnair now plans to take delivery of its first A350-900 aircraft in 2015.
So far the latest plans were to phase in the new aircraft from 2014, but the original schedule called for the A350 to enter service with Finnair from 2011 already.
Finnair also early decided to take aircraft with serial number 30 and upwards only, to avoid suffering from the expected teething troubles with the new aircraft.
In total, Finnair has placed firm orders for 11 Airbus A350-900 aircraft, exercising all options in the initial contract from 2005.
Posted @ 2012-03-27 10:23:19
Is dalies tu teisus…kam laikas brangus,kas yra uzimtas zmogus tas visuomet skris persedant ir nelauks to tiesioginio skrydzio.Yra tokia dalis zmoniu,kaip emigrantai(kuriu Svedijoj tikrai nemazai),tai jie derinasi prie skrydzio laiko,o ne atvirksciai.Tokie zmones pasiziuri datas,kainas ir tada bookina atostogas,beje kiek pastebejau UK emigrantai ,nepamazinsiu 70% nera skride su persedimais ir net bijo tai daryti,net jei ir pigiau gaunas:):):) Cia faktas
Klaustukas: Dažnai skrendant supranti, koks patogumas yra tiesioginis skrydis. Juolab, Stokholmo atveju, tiesioginis skrydis trunka 2-3 kartus trumpiau nei skrendant tranzitu, kad ir su greitu persėdimu.
Patvirtintas EUROLOT tvarkaraštis – ketvirtadieniais ir sekmadieniais vakarais.
Pirmas skrydis atsikėlė savaite anksčiau – birželio 7 dieną.
Ketvirtadieniais lėktuvais į Vilnių atvyks 20 val. 30 min., iš Vilniaus – 21 val.
Sekmadieniais į Vilnių atskris 21 val. 15 min., iš Vilniaus – 21 val. 40 min.
@Marius – UK emigrantai skraido beveik išimtinai Ryanair ir Wizzair, o ten skrydžiai su persėdimais gaunasi tik darant self-connections. Tokių skrydžių su persėdimais tai ir aš bijau net jei ir pigiau gaunasi, nebent kainos skirtumas labai jau ženklus.
Lithuanian airport: a flat „zero” in airfreight in February
Mar 27, 2012 (newstodate): For the second time in 2012, Lithuania’s Kaunas Airport in February saw its cargo volumes at a flat zero in its monthly statistics.
Like in January, the airport also had no airfreight at all in February 2012, while mail still generated 121 tonnes in February and 118 tonnes in January.
Behind the negative development is the sustained suspension of freighter services from China to Kaunas after Jade Air Cargo was grounded.
By the end of September 2010, Hoptrans launched its weekly IL-96-400T freighter flight operated by Polet Airlines from Shanghai to Kaunas Airport.
From April 2, 2011, Polet Airlines was replaced by Jade Cargo with a weekly Boeing 747-400F flight from Shanghai for Hoptrans and Agility in Lithuania, and from June 18, 2011, Lufthansa Cargo Lufthansa Cargo took over the flight from Kaunas Airport to Frankfurt, extending to Bombay, India.
The Jade Cargo flights were, however, suspended shortly before Christmas 2011, initially planned to restart in January 2012 but still grounded due to the unfolding problems at Jade Cargo.
Posted @ 2012-03-27 11:46:29
@Kristijonas
Nu ir naujiena čia išblusinėjo.
Pažiūretų 2011 metų statistiką, tai tada net pirmus 3 mėnesius buvo KUN cargo statistika „flat zero”.
Jau Krakow-Vilnius bilietai pardavime –
http://eurolot.com/
Krakow – Vilnius – 99 PLN
as cia kazko nezinau ar is tikro taip yra? cia istrauka is press releaso (vilniaus oro uosto), kuriame teigiama, kad is vilniaus bus vienintelis teisioginis skrydis i baltijos regiona. simonai, tas wow air i kauna nebeskraidys? jei skraidys, reiketu pataisyti, nes cia dabar panasu kaip rygos oro uostas savo laiku postringavo apie „ilgiausia taka baltijos salyse” nors pagal ilgi buvo gal koks trecias.
Nuo birželio 26 d. iki rugpjūčio 29 d. kompanija „Island Express“ trečiadieniais vykdys tiesioginius vasaros sezono skrydžius iš Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką. Tai bus vienintelis tiesioginis skrydis sujungsiantis Islandiją ir Baltijos regioną. Per numatytą sezoną keleiviams bus pasiūlyta apie 3600 vietų, skrydžiai bus vykdomi lėktuvu „Airbus A320“, talpinančiu 180 keleivių.
Kol kas visom dienom į abi puses su visais mok. 99 zlotai. T.t. RT kaunasi ~170Lt. Tvarkaraštis neblogas, kaina nebloga, miestai vienas kitam visai įdomūs turėtų būt, kažkas gal ir gausis čia :)
To silentium as apie tai ir kalbu,kad emigrantai skraido beveik isimtinai Ryanair/Wizzair ..gan daznai vasara LCC kainos i Lieuva buna 30% ir daugiau didesnes(jei perki pries 2-3sav.), nei 1stop.Emigrantai tokia savotiska publika:),ir anoks cia protu nutekejimas ,net statistika yra nereikia mano pamastymu.Dazniausiai tai maziau issilavine zmones,gyvenu UK jau seniai,prisiziurejau.Juokingiausia kai nebuvo tiesioginiu skrydziu i VNO,zmones sake tiesiog nera skrydziu i VNO is viso:):)Kiitas dalykas ,kaip jau minejau pirma ziurima kokiom datom gera kaina,tada einama atostogu bookint.Kad Lietuvoj pas mazas pajamas turincius,nekvalifikuotus darbus turincius zmones,manau daugiau maziau,tas pats .Pirma salyga kaina,data daugiau maziaukad tiktu ir tada einama atostogu prasyt..
Nu su kaina Lenkai nustebino :)
Tuo tarpu tiems kam įdomu 787 reikalai, JAL gavo savo pirmus du 787-us ir tokiu būdu tampa antras vežėjas po ANA operuosiantis šiuos orlaivius. http://www.reuters.com/article/2012/03/26/business-us-boeing-idUKBRE82P10G20120326
Įdomu kada pagal tvarkaraštį LOT turėtų gauti savo pirmąjį.
kainos 99 zl geras, alia dar neduoda pirkti
Gal Akcija,arba kaip buna skelbiamos vienokios kainos ,o kai nori pirkt jau kitos.Suprask pigiausi bilietai ispirkti.:):)Kazkaip per gerai cia:))
@klausimelis, matyt čia buvo kopinta iš senų pranešimų, dar prieš WOW paskelbiant apie skrydžius į KUN.
klausimėliui: labai atsiprašom, mūsų klaida. Išties, perkėlėm info iš Iceland Express pranešimo. Taisomės kur galim, neįžvelkit nieko blogo :)
Dar grįžtant prie ankstesnės temos Kaunas ar Vilnius į Paryžių. Šio penktadienio skrydžiui (po 3 dienų!) iš Vilniaus į Paryžių su Ryanair likę 2 vietos po 900 Lt.
Gal tai gali būti atsakymu kai kam.
Pakilo ką tik pirmas reisas šiemet iš Kauno į Rodą, tai tik 40 keleivių … Turint minty kad grįš tai visai tuščias, nes pirmas reisas tai prastai :(
Beje, įdomus niuansas – poste rašiau, kad 2,5 tūkst. keliavo į Krokuvą per WAW, FRA ir VIE 2011 m. Tai įdomu, kad „yield’as” labai aukštas – vidutiniškai tie 2,5 tūkst. keleivių mokėjo po 140EUR „one way” be mokesčių. Aišku, 2x weekly verslo srauto mažai pakabins, bet kokiu atveju – šiokia tokia vertinga rinka šiame maršrute yra.
Simonai, o kaip srautas į KTW? Ten visai šalia, tad catchment area iš esmės ta pati, kuomet eina kalba apie tiesioginį skrydį.
Belieka pakartot seniai užduotą klausimą, bet panašu, kad atsakymo į ji čia ne kažkas žino: koks buvo Kaunas-Paryžius reiso užpildymjas, kol iš Kauno skraidė?
Justinai, teisinga pastaba – į KTW buvo 440 keleivių pernai, tai KRK KTW turim 3 tūkst. praktiškai.
FKB-VNO 63 keleiviai
VNO-FKB 86 keleiviai
Vat ir pirmieji skaiciai…
@Vydunas – o vakar į KGS bent 50 skrido?:)
@Marius, specialiai pasižiūrėjau:
Prašom:
http://img600.imageshack.us/img600/8634/eurolotvno.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/9881/eurolotvno2.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/9504/eurolotvno3.jpg
Šiaip labai labai lėtai veikia ta lenkiška bilietų pirkimo sistema, bet veikia, kaip bebūtų. Keistai su bagažu, antroj nuotraukoj matosi, kad galima rinktis arba tik rankinį arba 1 vienetą registruoto, pasirinkau išvykimui rankinį, grįžimui ir registruotą. Prie kainos niekur nieko nepridėjo. Jokių kortelės surcharge irgi nėra. Viskas tvarkoj, galit eiti pirkti :)
Vydunas, Simonai ir vno ačiū už įdomią informaciją. Dėl Rhodo tai reikia palaukti sekančių skrydžių, vis tik Kovo gale dar labai neįprasta pas mus vykti atostogauti, pernai kiek pamenu tas pats buvo iš pat pradžių.
Dėl Karlsuchės tai nemanau, kad artimiausiu metu kažkas labai geriau bus, sunkiai vokiškos kryptis iš Lietuvos. Beje, kaip Dortmundas Wizz sekasi?
O būtina taip mandravot rašant oro uostų pavadinimus? Suprantu, kai rašoma VNO, FRA, HEL, LHR, bet jūs man pasakykit, koks avia frykas iš karto pasakys, negaištant laiko Google, kas per vienas yra KGS (ką sunku buvo Kos parašyt)???
DTM su sumažintu iki 2x weekly pamažu įsisuko, žiemos užpildymas 75%.
Šią savaitę DTM keičia dienas į 1—5–, o EIN didėja iki 3x weekly -2-4-6-. Wizz iki maksimumo vėl spaudžia lėktuvo utilizaciją, 21 savaitinis skrydis.
@Vaidas
čia daugiausia ir rašo avia „frykai” :)
Kas liečia atostogines kryptis iš KUN, tai šiemet aukštesnės kainos matosi. Bet, labai tikėtina, kad su mažesniu LF Ryanair atsiveš didesnį pelną ;)
Po Venice(Italy) ir Nantes(France), Volotea atidaro treciaja baze Ibiza(Spain). Beje, kaip tik is Krokuvos ir galima isbandyti Volotea :)
@Jurgis – netinka skrydžių laikai į VCE, kad jungimą daryt Eurolot->Volotea;)
Bet Venecija, kaip atostoginė kryptis iš Lietuvos, kažkaip atrodo pamiršta LCC. Labai tikiuosi kad kitais metais kas nors pasiūlys…
@Vytautas Na tai galima tiesiog pakeliauti, diena-dvi Krokuvoje, po to pratesti su Volotea Venecijoje, po to dar kur … Tiesiog Krokuva verta apsilankymo ir is jos yra kur skristi ir toliau …
Spręs problemą dėl automobilių statymo šalia Vilniaus oro uosto
http://www.lrytas.lt/-13328535441332003556-spręs-problemą-dėl-automobilių-statymo-šalia-vilniaus-oro-uosto.htm
Vilniaus oro uosto ryšių su visuomene vadovė Sandra Šiaulienė paaiškino, kad pirmąsias 15 minučių išties galima stovėti nemokamai. Tačiau stovėjimo bilietą reikia pažymėti ne greta aikštelės esančiame aparate, o pačiame oro uoste (buvusiame „FlyLAL“ pastate. – Red.) :)
„Ryanair“ pradeda skrydžius iš Kauno į Maljorką
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/-ryanair-pradeda-skrydzius-is-kauno-i-maljorka-417258
„Džiaugiamės galėdami pradėti vasaros skrydžius nauja kryptimi į Palmą de Maljorką. Tai nauja ispaniškoji kryptis, kuri suteiks dar daugiau galimybių keleiviams keliauti pigiau.
Paminėdama šią progą, aviakompanija „Ryanair“ siūlo įsigyti bilietus vos už 18 litų. Juk niekada nebuvo taip lengva pabėgti savaitgaliui į saulėtąją Ispaniją’, – sakė Katarzyna Gaborec, “Ryanair” pardavimų ir rinkodaros vadovė.
To: Vytautas-NT – vidutinis LF is Kauno i BVA kazkur 80% buvo.
Nepatenkintiems IATA oro uostu kodais, prasome kreiptis i IATA, o ne komentuojancius frykais vadinti..
viskas gerai su tais IATA kodais, bet žmonės, kurie juos visus žino, tai arba srities specialistai, arba frykai :D
Beje EuroLOT pardavineja/paradvines per internetines paieskos sitemas ar tik agenturose?Kol kas lyg ir nera.
Iberia Express jau irgi parduoda bilietus online-
http://www.iberiaexpress.com/en/
kazkas siandien rase:
„Dar grįžtant prie ankstesnės temos Kaunas ar Vilnius į Paryžių. Šio penktadienio skrydžiui (po 3 dienų!) iš Vilniaus į Paryžių su Ryanair likę 2 vietos po 900 Lt. Gal tai gali būti atsakymu kai kam.”
visgi atsakymas nelabai teisingas, nes visi isigije kun-bva buvo perbookinti i vno-bva. tad realiai cia yra kauno ir vilniaus potencialo bendras uzpildymas-nieko nuostatabaus, kad 100 proc.
siaip sunku prognozuoti, ar ryanair pasieks panasu kaunui uzpildyma, ar ne, nes vis delto bus ir wizzair skrydis tom paciom dienom/laiku.
galiausiai ne uzpildymas jiem svarbu, o kiek surenka pinigeliu. bet cia tik insider’iai gales pasakyti rudeni, ar tas perkelimas pasiteisino.
Užsisakiau bilietus į Krokuvą, šiaip viskas gerai, neskaitant to, kad puslapis tik pusiau išverstas į anglų kalbą, o pusiau lenkiškas. Nustebino, kad bagažas papildomai neapmokestinamas, galvojau, kad klaida, bet pasirodo ne:
http://eurolot.com/en/eurolot_fares/
as irgi nusipirkau. Grizimui po mindauginiu uz 99 zlotus jau nepakako, bilietai iskart brangsta 100 zlotu
Įdomus dalykas – Italijoje „Ryanair” pasiskelbus didžiausiu vežėju, 28 mln. vs „Alitalia” 25 mln., Italijos CAA paskelbė, jog faktiškai „Ryanair” pervežė vos 22 mln. keleivių. „Ryanair” tuo aiškina, jog jie skaičiuoja „parduotus bilietus”, o CAA pervežtus keleivius. Neįtikėtina, jei Italijos rinkoje net 21% keleivių padaro „no show”.
Simonai, dar vienas klausimas dėl LF.
Ar žinai, ar iš VNO (ar gal KUN) tokių krypčių, kur Ryanair užblokuotų dalį vietų ir nepardavinėtų visų bilietų, gal BCN? Ir kaip tokiu atveju skaičiuojamas LF – nuo viso lėktuvo ar nuo pardavime buvusių bilietų?
Mindauqai, kiek žinau, nė vienas maršrutas iš Lietuvos neturi „Ryanair” svorio apribojimų ir 189 vietos parduodamos į visus reisus. KUN-ALC šiai dienai ilgiausias RYR maršrutas, bet kiek žinau, 189 vietos „for sale” jame.
Visiškai neįtikėtina, kad kas penktas (!) keleivis nusipirkęs bilietą nepasirodo skristi. Tokiu atveju velniškai apsimokėtų overbookint skrydžius Ryanair Italijoje. Beje, jei jau prakalbom apie no show, gal yra kokia nors statistika kiek keleivių vidutiniškai nepasirodo skristi Vilniuje arba šiaip bendrai? Pamenu kažkada minėjai, Simonai, kad kuo pigesni bilietai, tuo daugiau tokių, įdomu ar kokios statistikos nėra? Legacy vežėjams visai aktualu turėtų būti, žinai kiek panašiai oberbookint reisą gali :) Beje, visiškai sutinku su CAA, nesąmonė girtis jog esi didžiausias, nors skaičiuoji pervežamą orą.
Skyways skrydžių užpildymą Simonas jau buvo rašęs anksčiau (jei pamenu, buvo kiek daugiau nei 30%), o kiek buvo keliaujančių į Stokholmą kaip į galutinį tašką, įskaitant tranzitus?
Tiesiog įdomu ar buvo tokia maža paklausa, ar dėl kažko netiko tiesioginis skrydis?
Tuo pačiu, gal kas žino, ar artimiausiu metu iš ko nors galima tikėti šios krypties?
Siaip vadinamas no-show, smarkiai priklauso nuo reiso. (jis didesnis pietu/rytu salyse iv. middle east).
Manau, Italuose, visai realu koki 10proc. , o zinant Ryanair kainas, ir Italu buda, visko gali buti.
Nes anie tarkim i Lietuva savaitgaliui sugalvoja penktadieni po pietu atskristi, kai tuo tarpu vos ne puse kurie uzsisako pries puse metu (esant galimybei nors kiek gauti grazinimo, nekeliauja ir pan.)
Cia kas atvykstamuoju turizmo su Italais dirba galetu konkreciau manau pasakyti.
Mums net kompanijai mokant labiau apsimokedavo skristi per TLL arba HEL labiausiai del patogesnio laiko, ir more meaningful price. Na ir zmones kai pamatydavo kad nezinomos kaimiskos kompanijos kukuruznikas bus, tai prasydavo geriau su persedimu.
Kas idomu, S340 siem zmonem buvo OK. Gal del to kad estus zino…
Ai, dar daznai iseidavo kad i viena arba i kita puse su BT per RIX, jei jau su JZ skrendi, tai dar ir uz bagaza primoketi reiktu. Vien zodziu overpriced produktas ir dar blogios kokybes.
Kas link „no show”, tai kartą ir pats esu tai netyčia atlikęs, kai senais gerais laikais pavėlavau į lėktuvą ir praradau du skrydžius po 3 EUR (tada dar buvo tokios kainos).
Kiek pastebėjau, vidiniuose skrydžiuose gana nemaža dalis bilietų parduodama po 5-10 EUR. Tokios kainos laikosi iki 2 svaičių iki skrydžio. Tada perkant labai iš anksto spėju dažnai planai keičiasi, o išmest bilieta, kuris beveik nieko nekainuoja, iš esmės negala.
Įdomu kokia UK ir Ispanijos vidinių skrydžių analogiška statistika…
O Lietuvoje kokia perkančių bilietus, bet neskrendančių statistika, ar tokią turime?
Šiaip kiek teko kelis kartus matyti Ryanair laipinimo tablo, kur naudojasi laipinantys žmonės, tai kokie 5% – 10% lyginant su parduotais bilietais buvo neskrendantys. Bet čia tik keli skrydžiai, galbūt jie skyrėsi nuo vidurkio.
Kita vertus, tam tikruose oro uostuose Ryanair bilietai galbūt santykinai pigesni nei iš Vilniaus ar Kauno, kur yra santykinai (Ryanair mastais) brangūs Londono reisai. Bent seniau, dažniau būdavo visokių akcijų už vieną eurą ir panašių. Tai teko užsieniniuose aviacijos forumuose skaityti, kaip kažkas gyrėsi nuspirikęs gal per 30 Ryanair bilietų į tą patį reisą skirtingom datom, kai reikėjo tik vieno – palauks ir pasirinks, kada skristi.
Na o kuo turtingesnė rinka, didesni atlyginimai, tuo santykinai mažiau svarbūs tie keliasdešimt eurų. Tuo daugiau žmonės išmeta pasibaigusio galiojimo laiko produktų, ar neužsivilktųkartą apsivilktų rūbų ir t.t. Tai ir čia panašiai – perka bilietą, atsiranda kita galimybė (koks nors draugų balius), ir lengva ranka išmeta tuos bilietus.
Manau dar ir kultūriniai dalykai prisideda – visgi italų kultūra yra daugiaplanė, t.y. jie dažniau nebūna visko susiplanavę iš anksto, priešingai nei, tarkime, vokiečiai.
na, ir Italija turi tokį privalumą kaip patraukli turizmui šalis, ten bilietus galima pirkti šiaip, daug negalvojant :) aš pati pernai ten turėjau keturis ryanairo bilietus kurie baigėsi no show (jie sumoje kainavo 20 eur). Bet aišku kas penktas, tai skamba kaip daugokai tokių atvejų…
Bijau, kad kuro brangimas praėjusiais ir šiais metais pakėlė Ryanair bilietų kainas (jie to neslepia), dėl ko sumažėjo bilietų po 3-5 EUR ir pan. Be to, žiemą Ryanair daug lėktuvų tupdė, t.y. skrydžių nevykdė, dėl ko nebuvo varinėjami pustuščiai lėktuvai su keleiviais už 3 EUR, kad būtų skraidančių.
Iš kitos pusės UK kainos tikrai ne didesnės, nei iš Talino ar Rygos. Dar reikia nepamiršt didelių oro uosto mokesčių UK, kad irgi kelia vidutinę bilieto kainą (ir mažesnę konkurenciją). Šiaip pigiausia kryptis iš Lietuvos iš tolimesnių- Charleroi (Briuselis). O vokietija, UK ar Italija yra jau gerokai brangesnės…
jei jau pradėjome apie Stokholmą – verslo skrydžiai ten rūpi juk labiausiai. Kol nebus ryte vakare po reisą kasdien, tol visi skraidys su persėdimais. Bet kokia kompanija neišsilaikys. Taip ir neteko nei JZ išbandyt, nei OV, nes reikia juk nuskristi ir sugrįžti, be to ne tiek kaina svarbu, kiek galvos skausmo nebuvimas jei reikia perbookinti, ar bagaźo atsiranda…
Kad Stokholmas daugiausia orientuotas į verslą ir jam reikalingas tinkamas tvarkaraštis, sutinku. (Sakykim, toks, kokį šiuo metu vykdo Aeroflot)
Tik įdomu, kokie srautai į Stokholmą ir kokia kompanija šiuo metu galėtų tą įgyvendinti?
Esu pirkes RYR bilietu kur kaina buvo 0 eu net korteles duomenu nereikejo vesti … gaila bet taip ir neskridau …
Simonai, pastebėjimas dėl laikrodžių VNO puslapyje. Rusija laiko nesuko, taigi laiko skirtumas su Maskva 1 val. :)
O Aeroflotas taip ir neatsiranda tarp oro liniju bendroviu ! Kodel ? –
http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/oro-liniju-bendroves/
Iš principo, tai tik „Ryanair” yra vieninteliai, kurie realiai žino, koks yra „now show” procentas, nes jie vieninteliai tiksliai žino konsoliduotus duomenis, kiek parduoda bilietų (oro uostai ir ground handler’iai gali nebent patys stebėti pagal prieš kiekvieną reisą pateikiamus keleivių sąrašus iš kurių matosi, kiek keleivių yra laukiama).
Iš savo patirties galiu pasakyti, jog nuo bilietų kainų vidutinių priklauso „no show” procentas. Kuo pigesni bilietai, tuo daugiau keleivių nepasirodo. Kai „Wizz Air” turėjo reisą į NYO, kur bilietus pardavinėjo po 30 LTL už viską, tai neateidavo 20-30 keleivių į reisą.
Šiaip dar kiek stebime VNO, tai priklauso ir nuo maršruto profilio, kiek yra „no show”. Poilsiniuose/weekend break reisuose yra daugiau „no show” nei emigraciniuose/verslo reisuose. Ir tai netiek priklauso nuo bilietų kainų. Dažnai perkama į BRE, FCO, BCN, BGY bilietai iš anksto ir keleiviai neateina (būna, kad neateina po 10-15 žmonių į reisą), į pirmą BVA reisą išvykti neatėjo 9 keleiviai. Tuo tarpu reisuose į Londoną, Airiją, Norvegiją keleivių skaičius mažas.
Kas liečia tradicinių aviakompanijų „overbooking’us”, tai ten visai kitos taisyklės – ten leidžiama gražinti. Būna, kad „Lufthansa” paskutinę dieną turi 30 gražinamų bilietų.
Na ir del wizz membership no show atsiranda. Daznai nusupirkti 3 (2 draugams ir vienas sau nors ir neskrendi) bilietus pigiau negu kad jie nusipirktu 2 bilietus sau be membershipo.
su eurolot taip ir neisejo nusipirkti =( nei amex nei maestro jie nevalgo…
Gan senokai,apie 5 metus atgal,vienas is Vokietijos universitetu labai statistika skaiciavo .Buvo bandoma skaiciuojama ir tokie dalykai ,kaip velavimai/neatvykimai tai bendras yra 5%.Beje i avarijas patyrusius lektuvus 8%,kiek pamenu ten ju ri buvo toks tikslas suzinoti santyki.Skaiciavo paskutiniu 10 metu laikotarpi.
Beje ,ne i tema,kas futbolu domisi jie taip pat skaiciavo namu ir isvykos rungtyniu itaka rezultatui,tai suskaiciavo rungtyniu statistikas Europos/Azijos/Siaures ir Pietu Amerikos tai gavosi namu rungtyniu persvara yra 53% pries 47% ( toks mazas skirtumas yra tikrai netiketa)
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/latvijos-ekonomikos-ministras-airbaltic-nebus-parduota-uz-bet-kokia-kaina-195-206809#axzz1qJ9rHK3I Showbiznis kazkoks,paskutiniu metu tiek info,kad domisi ir t.t,bet nei derybu ,nei kokiu konkreciu pasiulymu,svarstymu apar tu kur patys save isiulyti bando.Cia gal ju taktika tokia ,kaip Ryanair,kai bandoma nemokamai reklama pasidaryti(ne tik politikai).:)
Šią naktį beje Sukhoi stovėjo prie rankovės ir paprastai ten stovės – Aeroflot pristatė BGS Sukhoi skirtą lėktuvo stūmimo jungtį.
Šianakt SAS buvo su MD82, dabar popietų vėl su tuo pačiu.
Balandį numatyta apie 10-15 rotation’ų CPH-VNO-CPH su MD arb A319.
SK1743 MD? laukiu kaip tik skrydzio:) fantastika butu „vintage”
O tai čia tą senieną jie varinėja dėl CRJ900 trūkumo? Ar čia labiau balansuoja VNO-CPH srautą, kai ryte jo daugiau?
Justinai, ne čia dėl „over sale”. Vakar vakare atskrido virš 100 keleivių su MD.
Tai cia del streiko Vokietijoj taip daug keleiviu atsirado
Rytoj generalinis streikas Ispanijoje. Wizz Air, Ryanair, Lufthansa grupė jau atšaukė visus 29 dienos skrydžius į Ispaniją.
O A319 parkuoja prie jetway? Šiaip būtų smagu jei visą vasarą A319 laikytų :-)
Beje, lėktuvo tipo keitimas yra aviakompanijoms brangus reise „ad hoc”. SAS atveju, gražinimas rotation’ų nuo MD prie CRJ reikalaus atvežti keleivių vietose CRJ įgulas į Vilnių (ir automatiškai mokėti jiems atlyginimus už tas valandas). Lygiai taip pat kuomet LH skraidydavo su 733, upgrade į A320 būdavo brangus ir daromas retai. Tuo tarpu A320 upgrade į A321 nereikalauja papildomų įgulos narių, o A319 į A320 reikalauja tik vieno papildomo „cabin crew” atsivežimo.
Beje, čia jie frequency neapmažino? Žiūriu kad kai kuriomis dienomis flysas.lt išvis nepardavinėja bilietų VNO-CPH balandžio mėn.
@Justinas
nes fully sold out :)
Justinai, na, ne, iki birželio vidurio tai pilnu pajėgumu. Vasaros karščiausiais mėnesiais yra tik savaitgaliais pamažintas frequency ir kai kuriomis atostogų savaičių dienomis vidurdienio reisas nuimtas.
Priminkit- kiek skrydžių per dieną SAS darys vasaros sezone- du ar tris? Beje, ar jų atveju irgi stebimas augimas, kad didesnių lėktuvų prireikė? Aišku gal skandinavijos krypty yra pagyvėjimas…
@Vytautas-NT
x3 daily
Rytdienos SK744 ir SK1742 numatoma MD, pagal VNO puslapį…
rodo ryanair kainas, bet gerai neištesdtavau – http://www.ryanairplus.com/
Ok, ten tiesiog buvo Vėlykų savaitgalis, dėl to nebuvo skrydžių. Šiaip keista, nemažai balandžio vakarų CPH-VNO segmente nepardavinėja economy bilietų, neva sellout. Turėtų neblogai jiems sektis :-)
Simonai, o SK MD ir Airbus nėra request’ų rankovėms?
http://kaunasairport.mailer.lt/email/Kauno-oro-uosto-naujienos-41690/12051850/u9a4c8k7k0j6j7m8 kas uzkliuvo tai WOWAIR 168 vietos Airbus ,tai jie su neperdarytu variantu skris.Keistoka nes LCC skelbias,bus matyt kaip jiem ten seksis
@Simonas – ar aviakompanijos nepraktikuoja įgulų, turinčių sertifikatus keliems iš turimų trumpo nuotolio lėktuvų, turėjimo, panašiems atvejams, kaip įvardyti su SAS ir Lufthansa?
Šarūnai, ne, nėra.
Augustinai, labai retas reiškinys. Vakarų Europos tradicinėms aviakompanijoms tai praktiškai nepasiekiama, dėl profsąjungų spaudimo – profsąjungo saugomos įgulos laimingos turėdamos vieno tipo sertifikatą :-) Dar „cabin crew” tokių atvejų pasitaiko, tačiau pilotų praktiškai nebūna.
na ka as galiu pasakyti apie SK1743, nors ir dingo uzcekinta vieta prie avarinio del crj900, buvo super; ar tai nostalgija, artai didesnis legrumas paprastose vietose kai galiu istiesti kojas, artai kas, bet skrydis buvo superinis:) visgi manau nostalgija kai md82 buvo kasdienis svecias:) linkejimai is Malmes
Nuo vasaros tvarkaraščio pradžios „Estonian Air” 2,5 karto padidino „capacity” VNO-TLL maršrute. Atrodo tai bus labai teisingas sprendimas – pirmų dienų LF 55%, kas yra labai geras rezultatas. Vakar į TLL buvo daugiau keleivių negu į Varšuvą, Helsinkį ir netgi Maskvą.
pamirsau pasakyti, vno-cph sk 1743 buvo 84 keleiviai, kaip md82 prasmatniai
airBaltic is going to sue Flick
http://bnn-news.com/airbaltic-bring-action-flick-55909
During the national airline airBaltic shareholders meeting on Wednesday, March 28, was made a decision to bring an action against the former board member Bertolt Flick according to the Article 172 of The Commercial Law – for losses caused to airBaltic.
@ Simonas & Augustinas: Pilotui tureti kelis Type Rating’us praktiskai neimanoma. Tiek kastai kurie sumokami TRTO, tiek po to sekantys Base traning’ui, Line training’ui ir kitiems skill test’ams yra tikrai dideli net aviakompanijoms ( jau nekalbu apie self sponsor’ius). Realiai jei pilotas turedamas viena TR’tinga imtusi mokytis ant kito tipo, tai kol baigs viena tipa, kita jau reiks persimokyti.
Pritariu, kad MD yra nuostabus, ypac kai sedi gale, kur per langa tik variklis matosi. iPod’as bevertis tampa, nes kiek muzika neuzsisuktum, jos vistiek nesigirdi…
Estonian skaičiai galbūt nelabai turėtų stebinti, nes jie nuo vasaros sezono pradžios paleido savo tranzitinį modelį. Įdomu, kaip tie tranzitiniai keleiviai atsilieps jų yield’ui, nes konkurencija tose rinkose, į kurias jie taikosi yra nemaža (išskyrus Suomijos kaimus).
Estonian siūlant tokias kainas kaip Vilnius-Tbilisis per Taliną už 130 eurų pirmyn atgal rugpjūtį tikrai yieldas nebus didelis. Kita vertus akcijos – tai gerai veikiantianti reklama – bent mane jie su savo bilietais per Taliną už 139 litus į vieną pusę privertė pradėti labiau domėtis ką jie siūlo.
@Pranas. VNO – Tbilisis uz 130 Eur return, kuriomis dienomis?
klaustukui – sedint iki 15 eiles, toliau nuo varikliu – leksusas palyginus su estinian embraeriu…ar kuom nori:)
Kalbant apie Estonian yield’us, tai jie tikrai įdomūs su kainodara :-) užsakiau draugui balandžio mėn roundtrip į LGW Business klase už 583 litus! Turbūt Eurobonus 4000 taškų tokią vertę turi :-)
Tegul pjauna Estai kainas,mums tik i nauda:)
Pusmetis,metai tada bus aisku kokia rinkos dali jie „nusipirks” savo dempingu.Na is kitos puses Estija ,kaip valstybe juk visvien i minusa neis(susisiekiamumas,turizmas,ivaizdis,prestizas),tik aisku jei per 1-2 metus nepereis prie pliuso,gali tapti sunku dotuoti EstonianAir.Gali isikisti ES ir nebeleisti valstybej kisti pinigu,kaip kad su Malev buvo.
Siaip tiek skambus planai del tranzito,siuo metu,atrodo labiau nei realus
@Zhymantas – kad ir rugpjūčio 1-6. Tik ankstesniame žingsnyje kai renkies dienas rodo minimum 152 eurų kažkodėl (gal kad mažiausia kaina ne light eco, o prabangesniame eco tarife). Na ir likę po vieną vietą – kai prieš savaitę kokią žiūrėjau, buvo geresnis pasirinkimas.
Nesusilaukiau ir nusipirkau :) uz 130 Eur, kagi… atostogos beveik suplanuotos :).
Simonai, o kur bookinti reikėtų? Esu matęs panašias kainas kayake, bet nuėjus į Estonian puslapį rodo dideles kainas :(
Dėl CRJ pakeitimų. Palangoje tas pats. Dabar vietoje planuotų CRJ sktaidys – CRJ, M80, A319, 737. Iš CPH ir OSL. Taip kad atrodo čia planuotas pakeitimas ir VNO.
Idomu ar reikia tikėtis Estonian ir AirBaltic kainų karo? Kalbant apie jų kainodara, susidaro įspūdis, kad jie imasi AirBaltic taktikos- teikti pigiausia pasiūlyma lyginant su konkurentais. Nors gal aš čia neteisus…
Estonian kainos tikrai patrauklios. Priklausomai nuo miesto ir datų daugmaž kaip airBaltic, bet, jeigu žiūrėtume į bagažo poreikį, tai skirtumas jau nuo 200 Lt Estonian naudai. Ir laikai tarp skrydžių geri. Mums tik į naudą tokia jų konkurencija.
LOT paskelbė, jog šiemet į reguliarius skrydžius nebegaus/nebespės įvesti 787, tai pirmasis Europos aviakompanijos maršrutas su 787 numatomas nuo 2013 m. sausio mėn. iš Varšuvos į O’Hare. Manau, daug Lietuvos keleivių galės tai išbandyti.
Bet Estonian kainodara irgi įdomi kartais jų ekonominis bilietas pigesnis už internetinį variantą be bagažo (geresnis ir pigesnis)…
Na va, bandžiau sekti naujienas su LOT 787, šiek tiek tikėjausi, kad gal dar spės šių metų gale gauti ir gal net išbandyti pavyks, bet sveikas protas kuždėjo, kad be kitų metų nieko nebus. Sausio mėnesiui matyt gaus tik vieną? Iš pradžių buvo regis planuota gauti vieną šį pavasarį, o po pusmečio dar keturis, taip 2012-ais gaunant 5-is orlaivius. Tai mayt dabar galima tikėtis kitų keturių maždaug birželio mėnesiui tų papildomų keturių. O kad pirmas 787 skraidys į ORD visiškai logiška, ORD yra tolimiausias taškas, į kurį LOT skrenda iš WAW apie 300 mylių toliau nei YYZ, NYC ir PEK.
Tranzitinio modelio „revenue management’as” yra sudėtingas ekonometrinis kompleksas ir tikrai ne per vieną mėnesį padaromas, tai manau eigoje „Estonian” dirbs su tuo reikalu. Nėra paprasta nuo 15 maršrutų, kuriuos operavo „Estonian” pereiti prie 300 maršrutų, kuriuos operuoja dabar.
Bet kokiu atveju, „Estonian” turi labai keleiviui patogią „rebook’inimo” policy, tai šiandien vėlavus pusantros valandos OV652 visas tranzitas buvo „Estonian” iniciatyva perbook’intas su airBaltic. Aišku, tai kainuoja „Estonian” labai brangiai (nes perbook’inimai su kitomis aviakompanijomis paprastai daromi IATA patvirtintais Y tarifais, kurie yra kosminio dydžio, palyginus su dabartinėmis bilietų kainomis).
„airBaltic”, panašu, atsisako 757.
Vienas jų lėktuvas jau perregistruotas Kambodžios aviakompanijos vardu – http://www.tonlesapairlines.com/
Kitas žiemą skraidė į DXB ir TFS iš RIX, o dabar padėtas ant „charter/wet lease/sale”.
Taigi, panašu, jog jau šią vasarą 757 gali nebelikti visose Baltijos šalyse, o kažkada buvo po 2 pas Aurela, BT ir TE. Mano asmenine nuomone, vienos kvailiausių lenktynių – nė vienam vežėjui realiai nebuvo toks lėktuvas reikalingas.
Simonai, kaip šiandien pildėsi Piteris? Gal koks pagyvėjimas?
Šarūnai – ne, apart „no revenue” turizmo organizatorių/žurnalistų išvykstančios grupės į abi puses vienženklis skaičius.
Na čia šiaip buvo tikėtina, kaip spėju parduoda bilietus vis dar per tą vienintelę agentūrą Rusijoje?
Simonai, pakartosiu klausimą: per kurią agentūrą pavyko paimti tuos pigesnius Estonian bilietus? Dabar tokia situacija kad kayak rodo geras kainas, o estonian puslapy visai kitokios kainos…
OT
Scandinavian carrier to start flights to Israel
Mar 29, 2012 (newstodate): SAS is opening a new destination in the Middle East from this summer.
Starting on June 4, 202, the carrier will offer one weekly rotation on the route between Copenhagen Airport and Tel Aviv Ben Gurion Airport in Israel, adding a second weekly flight from July, and increasing to three weekly rotations from October 28, 2012, using Airbus A319 aircraft on the route.
Since November 1, 2010, Cimber Sterling has provided flights on the route, but recently pulled out, officially due to hefty new demands on security by Israeli authorities.
Posted @ 2012-03-29 11:24:03
ir dar OT:
Finnair seeks approval for more flights to Tokyo
Mar 29, 2012 (newstodate): Pending permission from the Japanese authorities, Finnair plans to boost frequency on its service to Tokyo.
Finnair is currently offering daily flights on the route between Helsinki Vantaa Airport and Tokyo Narita Airport – but it hopes to go up to 10 weekly rotations from June 1, 2012, already.
The additional three weekly rotations will technically be operated on a charter basis, which still awaits the approval of the Japanese government.
Posted @ 2012-03-29 10:53:20
Justinai, galiu būti per anksti apsidžiaugęs – „Estonian” agentui pranešė, kad panaikina tą bilietą :) Matyt ten kažkokia „revenue management’o” klaida.
Gaila del St Peterburgo,bet cia ,kaip toj reklamoj „protu Rusijos nesuvoksi”.Yra skrydis nera bilietu prekyboj.Kai skrydis charter tada bilietai per agenturas platinami,o kai direct dazniausiai perkami internetu.Nu ka as zinau,tikrai jau specifine rinka su savo pricindalais( ir skrydzius irgi pries menesi pradeda).Is kitos puses ,nekeliam baltu veliavu,Utair irgi su kokiu load skrido metus laiko nenueme.Beje Maskva/Kaunas skaiciu nera,bet jau buvo ir postuose ,kad mazai skrenda ir skrenda nenuima nieks.Na sunku mums Rusus suprast,bet jie gal zino tai ko mes nezinom:))Utair dabar juk labai sekmingas,nors irgi nekokias perspektyvas turejo:)
O kodel kvailos lenktynes (del 757). Kvailos jos galbut buvo reguliariuosiuose skrydziuose, bet carteriai tikrai daznai pilni skraidydavo. Tikrai, manau, kad ekonomiskai naudingiau budavo vienas pilnas 757 i Antalija, nei du 737 pusvalandzio intervalu (beje, antras daznai pustustis). Pats esu skrides tokia kombinacija keleta kartu.
Nu matai, scharai, tas 757 turi sukti bent po 2 ratus kasdien. na arba vieną tolimą.
o jei skraidydavo tik savaitgaliais………..
tai kas kad, tik savaitgaliais, bet pilni.
Pagal tai kokiais maršrutais skraidoma iš Baltijos šalių čarteriais (3-4 val. segmentai į Viduržemio jūros šalis ir Egiptą) ir žinant srautus, jog didelės rinkos yra tik dvi-trys (Antalija, Hurgada, gaaal Kreta), tai įprasti A320 ir 737 šeimos lėktuvai turi ženkliai geresnius kėdės kaštus. O juolab, BT ir LSK konfigūracijos turėjo vos po 200 kėdžių, kas yra tik keliomis kėdėmis daugiau nei A320 ar B738.
Taip, nuo 733 reikėjo eiti pirmyn, tačiau buvo geresnių variantų. Kaip matosi šiandien, tie patys Small Planet eina prie A320 – šiose rinkose jie efektyvesni nei 757.
Kaip jau daug kartų rašiau, jei matėt užpildytą lėktuvą, tai nieko nereiškia. Šiais laikais užpildyti lėktuvą – darželinuko darbas. Star1Holidays bankrutavo su 95% vidutiniu „load factor”.
Klausimukas. Jei jau Ryanair is Faro (Portugal) pradeda skraidyt i Stockholm Skavsta ir Oslo Rygge, kodel tokie skrydziai negalimi is Kauno ar Vilniaus. Cia visalaik buvo argumentuojama, kad per toli, bet Faro -> Skavsta ar Rygge nearciau nei Kaunas. Portugalija butu labai patrauklu turet is Lietuvos.
Matyt švedai ir norvegai, kai susiruošia atostogauti Portugalijoje, dafiga pinigų palieka lėktuve, perka brangokus bilietus, ir Ryanair gali atsipirkti net toks tolimas skrydis. Tas pats su Billund – Tenerife maršrutu. Lietuvoje šiuo klausimu kita situacija.
Na manau tokie atstumai nera neimanomi,bet greiciausiai ,del saugumo,lektuvai nebus pildomi pilni ,kad pripilant daugiau degalu nevirsytu svorio..na gal musu KUN ir VNO negali pasiulyti tiek turtingesniu zmoniu,galinciu moketi brangiau uz bilieta,galinciu sau leisti pirkti gerimus/uzkandzius lektuve.Kitas dalykas,ne faktas,kad tie skrydziai bus visalaik,gal cia is dalies eksperimentuoja.Kaina padidins didesnis atstumas,dar mazesnis keleiviu skaicius.
Nelabai tikiu ,kad daug lietuviu skristu i Portugalija esant galimybei 2kart pigesniais bilietais i Ispanija nuvykt(Ispanijoj daug emigrantu,kurie irgi pildo lektuvus)
@Silentium – KUN bazėj „average spend”(vidutiniškai vieno pervežto keleivio išleidžiamas pinigų kiekis) yra ~40proc didesnis, nei pvz MAD bazės analogiškas rodiklis. Perka normaliai tie lietuviai ;)
Jurgi, tiek NYO, tiek RYG nuo FAO yra arčiau nei KUN.
Bet gal ne taip labai ženkliai, kad vertėtų dėl to diskutuoti.
Tiesiog vėl reikia galvoti apie ‘yield’us’.
Turiu prisiminti „Estonian Air” užsakymu darytą rinkos tyrimą Europoje, kuriame išsiskyrė lietuviai, kaip visiškai nevertinantys skrydžio atstumo korealicijos. T.y., kuo trumpesnis skrydis, tuo lietuvių noras mokėti (už kilometrą) yra didesnis. Tą patvirtina ir matyta „flyLAL” analizė, kuri rodydavo, jog FCO nebuvo galima nė vienu litu „charge’inti” daugiau nei MXP, nors skrydis ženkliai yra ilgesnis.
Ir, kaip jau parašė silentium, viskas yra „yield’ai”. Kuo ilgesnis skrydis, tuo didesnę skrydžio dalį sudaro ne kiti kaštai, o kuras. O kaip šiemet dažnai kartojama frazė – „low cost’inis kuras dar neatrastas”.
Jeigu „Ryanair” vidutinė kėdės savikaina yra apie 50EUR (pagal jų pačių finansines viešas ataskaitas), o jų vidutinis segmentas yra apie 600 mylių, tai galima numanyti, jog 1950 mylių atstumas KUN-FAO yra savikaina maždaug 200EUR į vieną pusę. Ar gali palaikyti tokį vidutinį (!!!) yield’ą grynai atostoginis reisas KUN-FAO su srautu realiai į vieną pusę? Mano nuomone – neįmanoma.
Atostoginiai reisai dar turi tokią bėdą lyginant su emigraciniais reisais – ten praktiškai nėra „last minute” skrendančiu bet kokia kaina. O tokie kad ir keli keleiviai įprastame reise dažnai pakelia viso reiso vidutinį „yield’ą”.
Beje Norvegijoj labai brangus alkoholis ,Ryanair lektuve pigesnis:):)
O čia straipsniukas Rusijos-Baltarusijos karo dėl skrydžių tema:
http://www.svobodanews.ru/content/article/24530746.html
Beje, kada čia taip vidutinė savikaina pašoko? Juk dar prieš kelis mėnesius Ryanair skelbėsi, kad jų savikaina yra 35 EUR.
O visiems norintiems į Faro- galima bus pasiųlyti skrydžius per Oslą ir Skanstva, jei jungtys patogios…
Simonai, ar turi duomenų, kiek VNO bilietų parduodama į FR ar W6 skrydžius „paskutinę minutę”, t.y. atvykus prieš pat skrydį?
Vytautas-NT: 35EUR buvo 2011 m. Prie dabartinės kuro kainos prognozės dėjo berods 45 ar X EUR.
Kas liečia atostoginius reisus, tai reikia žiūrėti ne į kryptis, o į bendrą rinką. Faktas – neišvengiamai LCC artimiausiais metais su sezoniniais-vasaros skrydžiais plėsis į atostoginius maršrutus. Aš visiškai sutinku, jog yra daug gerų krypčių atostogoms: Sardinija, Sicilija, ilgas sąrašas Graikijos salų, Adrijos pakrantės ir t.t. – daug krypčių galėtų „veikti”. Tačiau, čia veikia ne krypčių stimuliacija, o TIK kėdžių stimuliacija. Keleivis yra vienas ir tas pats ir jis vieną kartą skrenda atostogauti (na ok, kai kurie du ar tris, bet supaprastinkime modelį) ir renkasi iš visų krypčių, atsižvelgdamas į kainas, datas, viešbučius ir t.t.
Šiemet „Ryanair” nuo 4 atostoginių skrydžių per savaitę šoko prie 9 iš karto ir patys perkaitino savo rinką, teko atšaukti RHODES (lėktuvas tuo metu tiesiog stovės nenaudojamas – taip efektyviau), nors pernai gal Rhodes ir geras maršrutas buvo. Kitaip tariant, Malta ir Maljorką papjovę Rodą :-)
Stimuliacija rinkoms yra gerai, tačiau perkaitimas nieko gero neduoda. Jau turėjo 2008 m. vasarą kada prie pasakiško visuomenės vartojimo apimčių skraidė iš VNO tušti lėktuvai.
Vytautai, ne, tokių duomenų neturiu. „Wizz Air” tai iki paskutinės minutės pardavinėja internetu (tai daugelis taip perka) arba realiai bet kuri oro uoste esanti agentūra gali nupirkti už 50 LTL mokestį.
Kas liečia „Ryanair” tai statistikos neturiu, kiek iš dirbančių žmonių girdėti tai labai varijuoja. Vėlgi, priklauso nuo krypties – į STN perkama sąlyginai daug (net 5 būna kiekvieną vakarą), o į kokį BRE tokių nėra visai.
O tai kas Vilniuj Ryanair bilietus parduoda? Litcargus? Juk realiai paskutinė minutė įmanoma tik pas „oficialius atstovus”, nes internetu bilietai neparduodami 4 dienos iki skrydžio…
Beje, kas link Rodo- ar galėjo šiai krypčiai turėti įtakos Novaturo vasaros skrydžių tvarkaraštis?
Dar įdomu ar Ryanair negalėtų paeksperimentuot su kokia kryptimi Europoje vietoj Rodo? Ten buvo ilgas skrydis, tad geografija tokiam maršrutui pakankamai plati…
Ir pabaigas vertingas Vueling šefo interviu. Pasirodo Vueling taip išaugo, kad galvoja imtis tranzito:
http://www.anna.aero/2012/03/29/vueling-ceo-comments-new-route-expansion-and-new-competitors/
Taip, Ryanair agentas VNO yra Litcargus.
Jeigu neklystu, Ryanair ir daugiau turi langų KUN lėktuvų išnaudojime, vietoje nuimtų EIN reisų taip pat lėktuvai stovės. Ir, bent jau Vytautas paskutinį kartą kai dėjo exceliuką su lėktuvų naudojimu dar ir su EIN buvo skylių.
Tokiu atveju galim kažkiek kalbėt apie Raynair maršrutų Kaune lubas. Kas šiuo atveju didžiausias peilis: Vilnius, kaip alternatyvinė kryptis ar aukštos kuro kainos (verčiančios kelt vidutinę bilieto kainą)?
Na o naujų krypčių rinkoj toliau karaliauja Ryanair:
http://www.anna.aero/2012/03/29/over-500-new-routes-launched-to-welcome-summer-season/
Tiesa man kyla įtarimas, kad jie gali, kaip naujas kryptis skaičiuoti tas, kur uždaro žiemai ir vėl atidaro…
Iš kitos pusės matosi, kad į sąrašą nepapuolė SouthWest? Išeitų, kad jie savo plėtrą JAV iš esmės baigia, ir koreguoja tik pavienes kryptis?
Mano manymu, nebekorektiška žiūrėti į naujus maršrutų atidarymus. Nes jei neklystu, „Ryanair” per paskutinius 12 mėnesių uždarė apie 200 maršrutų. Tai reiškia atidarė vienus – uždarė kitus. Reikėtų lyginti „capacity” prieaugį. Šią žiemą „Ryanair” mažino „capacity”, šiai vasarai planavo keliais % padidinti, bet matysime ar perėję per Europą karpymai tą skaičių kaip paveikė. Suma sumarum, akivaizdu, jog Europoje LCC plėtra stoja. Didieji žaidėjai „Ryanair” ir „easyJet” nebesiplečia po keliolika % kasmet, kaip darė gerus 10 metų. Kiti žaidėjai yra per maži, kad atsvertų didžiųjų plėtros stabdymą.
Nuo birželio 5d. bazuojami lėktuvai atliks 34 rotations/week. Galima sakyti, 8 langai; nors, teisingiau būtų teigti, kad 6 – porą dienų likę laiko tarpai per trumpi atlikt dar po vieną apsisukimą.
Bet Ispanijos LCC (Vueling, Volotes, Iberia express) staigus suolis tikrai stebina. Turetu ir musu rinka pasiekt, jau dabar salia – Krakow(Volotea), Riga(Iberia Express). Na o Ryanair ar Wizzair dar ne pilnai isnaudoje UK – manau Glasgow is Vilniaus ( kai Kaune Edinburgh ) tikrai veiktu. Gal net geriau butu atvirksciai : is Vilniaus->Edinburgh, is Kauno ->Glasgow.
@Simonas – kodėl preziumuoji, kad jei 600 mylių savikaina 50 EUR tai 1950 mylių savikaina 200 EUR? T.y. kad padidinus atstumą kiek daugiau nei 3 kartus kaštai padidėja 4 kartus?
Šiaip daug kaštų yra nesusiję su atstumu arba regresyviai jam proporcingi. Tai ne tik oro uosto, antžeminio aptarnavimo mokesčiai. Regresyviai proporcingi net ir kapitaliniai lėktuvo kaštai, nes daug trumpų reisų atliekantis lėktuvas per tą patį laiką daugiau stovės ant žemės ir mažiau iš viso nuskris kilometrų negu kelis ilgus skrendantis (taigi lėktuvo nuomos kaštai padalinti iš kilometražo didės).
Augustinai, ok, gal šiek tiek perdėjau :) Tačiau manau regresyvumas „Ryanair” yra mažas, o lyginant su kitais vežėjais netgi skirtumas tarp „Ryanair” ir kitų vežėjų yra priešingas: „RYanair” yra stipriai suefekyvinę viską ant žemės, tuo tarpu ore kuras yra kuras.
Dar reikėtų atkreipti dėmesį, jog „Ryanair” naudoja „reduced MTOW B738” ir jų maksimalus nuotolis yra trumpesnis. Dėl to kai kuriuose virš 4 val. segmentuose „Ryanair” neparduoda 189 kėdžių – tas gali padidinti kaštus kėdei.
Kalbant apie „Ryanair” plėtros planus, šiandieninis MOL pasisakymas:
Mr O’Leary also said he did not expect any headline growth for Ryanair in 2014 and 2015.
„We’ll still be opening up new routes and new bases, but be closing the worst performing airports and bases. We’ll continue to have new route and airport growth through 2014 and 2015 as a result of churn, but we won’t have any topline growth,” he said.
Is Kauno gal vietoj Rodo Kipra ides, nes kainos tai aukstokos (kas galbut rodo jog yra is anksto perkanciu) ir tik vienakart per savaite, o ten yra ir emigrantu ir atostogine kryptis. Na bet jie turbut geriau zino :)
Na Ryanair berods dar nera niekad baziu uzdare,jie be to ir akcentuoja/akcentavo tai labai ateidami i KUN.Na nieko negalvoju,bet pasake tai ko anksciau niekad nesakydavo.
na statys jie ta angara KUN,gal tai kiek kitaip ziuresis is Ryanair puses.But labai negerai Lietuvai ,nes Siauliam/Klaipedai su RIX geresnis susisiekimas.Siaip ,kad KUN nekaip sekasi tai faktas,nors ir tures jie ta rekordini krypciu skaiciu,bet keleiviu maziau bus,o ir skrydziai perkeliami i VNO ne is gero gyvenimo.Labai jau stirpriai VNO LCC pjauna KUN.Na o blogiausias variantas KUN butu jei dar ir i PLQ LCC ateitu,tada jau tikrai riesta butu
Mariau, tik fakto patikslinimas – „Ryanair” yra uždariusi bazių: Belfaste, Valensijoje, Marselyje, Reus, Mančesteryje (po kelerių metų atidarė vėl) – pavyzdžiai, kuriuos prisimenu.
Bandžiau tik ką įsigyti KUN-CRL-KUN su Netelleriu ir nesėkmingai. Panašu, kad nors pasirinkimas Prepaido vis dar yra, naudos iš jo jau jokios. Praneškit, jei kam vis tik pavyks įsigyti kažką dar su juo, gal čia dar ne visiems taip :).
@Paulius, jeigu pataikysi ant ‘happy hour’, pavyks. Taip dabar forumuose vadina Prepaid kortelių veikimą Ryanair’e. Dar sako, kad veikia tuo metu, kai vyksta MOL spaudos konferencijos, bet šito dar nesu nei karto bandęs. Kažkaip mažai tikėtina, bet gal:)
Abejoju, kad Ryanair per artimiausius kelis metus uždarytų bazę KUN. Didžiausia rizika, kad gali likti tik 1 bazuojamas lėktuvas, kuriam pelningų maršrutų turėtų užtekti, net ir LCC pradėjus skraidyti į Palangą.
Mariau, kas kur minėjo, kad gali uždaryti KUN bazę? Čia tik tavo […] fantazijų vaisius. Matyt, įskaitai tai, ką nori skaityt.O jei iš Palangos atidarytų kokį Londoną, tai keleivių visiems užtektų.
@Paulius – pirkau užvakar su Neteller. Pavyko.
OT
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35872
Tomai, o kodėl negali uždaryti KUN bazės? Kaip Marselį uždarė, tai ir KUN gali uždaryti. Kad ir dėl kokių nors populistinių valdžios sprendimų. Tolima galimybė, bet kai guli į vieną lovą su Ryanair, turi būti pasiruošęs viskam :)
Kiekvienas Ryanair bazės uždarymo atvejis paprastai susijęs su oro uosto sąlygų pasikeitimu, kuris Ryanair nepatinka. Didesni oro uosto mokesčiai (berods Mančesteris), paramos skrydžiams nesuteikimas (Žirona- ten bazės neuždarė, bet apmažino) ir pan.
KUN atveju Ryanair sąlygos labai geros- mokesčiai maži, savivaldybės investuoja į skrydžių reklamą, suteikiama parama remonto bazei.
Kitas dalykas, kad panašu, jog Lietuvos „potencialas” yra du lėktuvai ir jei pavyktų juos bent jau arti 100 proc. apkraut, tai jau būtų neblogai. Įdomu, ar Ryanair prisiėmė kokius nors įsipareigojimus dėl pervežtų keleivių skaičiaus Kaune?
Ta proga tai pat knieti sužinot kiek Kaunu naudojasi latviai, turint galvoje, kad iš čia yra krypčių (ypač atostoginių), kurių iš Rygos nesiūlo…
@Vytautas-NT – dėl latvių nežinau, bet lenkai naudojasi, matosi mašinos su lenkiškais numeriais, ir neretai autobusiukai organizuotom grupėm važiuoja – spėju, kad iš Suvalkų krašto.
P.S. O kur jie skrenda, tai čia tik koks nors vidinis šaltinis iš KUN galėtų atsakyti, būtų gerai ten jiems turėti kokį Simonas-2 ;)
Vytautui NT. Del labai geru salygu abejoju, nes pavyzdziui pernai Kauno savivaldybe oro uostui nesumokejo visu sutartu pinigu. Siu metu biudzete tam numatyta 0 litu, nors sutartis dar galioja. Taip kad visko gali buti metu gale….
B.Flicko gali reikalauti beveik 0,5 mlrd. Lt
http://verslas.delfi.lt/automoto/bflicko-gali-reikalauti-beveik-05-mlrd-lt.d?id=57513043
Leidinyje svarstoma tikimybė, kad ieškinio tikslas – ne gauti pinigus, o pagerinti bendrovės balansą, nes tokiu atveju bėgant laikui bus galima nurašyti skolas. :)
Nu nukvakimas visiškas. Jūs bent aviacija nors kiek domitės, ar šiaip rašinėjat bile ką?
Kaunas nemažina bendro kėdžių skaičiaus o priešingai didina, pasižiūrekit birželio vidurio atostoginių krypčių kainas, kainos kaip su tradicinėm aviabendrovėm o čempionė Rodo kryptis su 1500lt ir staiga Ryanair nuims visus skrydžius? Atleiskit, tai net nejuokinga o graudu nuo tokių pamastymų. O pabaigai, palyginkit atostoginių krypčių kainas iš Krokuvos ir iš Kauno ir klausimų neturėtų kilti iš kur skrydžiai pelningesni.
Buvo kazkur mineta ,kad i Skavska vos ne 30% lenkai.Ne yra krypciu sutinku,bet apie tai ir yra kalba,kad bus tu lenku,latviu kol skrydziai bus.
Bet as ne apie tai .VNO stipriai juda pirmyn ir perspektyvoj judes dar ,KUN tai labai ne i nauda nes daug Vilnieciu skrenda,kurie atsiradus skrydziui nebevaziuos i KUN.Beje idomu ,o kaip Baltarusiai skrenda su LCC per Vilniu ar ne?
Is pavadinimo net pasirode, kad cia tas pats ankstesnis VNO pranesimas :) Taigi, tiek VNO, tiek KUN rekordiniai sezonai !
Kauno oro uostas pradėjo rekordinį vasaros sezoną
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kauno-oro-uostas-pradejo-rekordini-vasaros-sezona-417839
„Šis vasaros sezonas Kauno oro uostui bus rekordinis. Skrydžius vykdys keturios aviakompanijos, o tvarkaraštis bus intensyviausias per visą oro uosto istoriją – per savaitę numatyti net 76 skrydžiai”, – sakė Kauno oro uosto komercijos vadovė Jūratė Baltrušaitytė.
Jurgi, gi rašiau dar praėjusiam įraše, jog KUN rekordinis sezonas pagal visus parametrus irgi.
Taip, Simonai. As tik patvirtinau tai, nes kai kas jau bando teigti, kad Ryanair KUN baze uzdaroma :)
Aišku nuotrauka straipnsy Aerlingus, kuris niekada į Kauną neskraidė…
Tačiau klausimas ar susiaurinant tema iki „Ryanair Kaune” mes šiais metais negausim skrydžių skaičiaus sumažėjimo, lyginant su 2011 vasara? Labiausiai dėl Einhoven’o atsisakymo ir Paryžiaus perkėlimo į Vilnių, nes Malta, Kipras ir Palma de Maljorka yra mažo dažnio reisai.
O kalbant apie bendrą reisų skaičių, tai Maskva kasdien jau gerokai gerina bendro oro uosto skrydžių skaičiaus rodiklį…
Vytautas-NT
įdomiau būtų sužinoti, kaip tas Maskvos reisas pildosi…
Vytautas-NT: jau rašiau – skraidys Ryanair KUN daugiau negu praėjusią vasarą.
Dėl KUN-DME tai man šiek tiek keista. Pranešime spaudai rašoma, kad kasdien. KUN.lt skelbiamame tvarkaraštyje 4x weekly, bet „de facto” skraidoma 2-3x weekly.
Simonai, o kaip dabar sekasi UN? Koks pas juos LF pirmą ketvirtį?
Na nei teigiu,nei bandau tai daryt,o tik sakau kad VNO pletra atima keleivius is KUN,na net nelabai tinka zodis atima( greiciau susigrazina,nes nemaza dalis keleiviu patys yra Vilnieciai) ir perspektyvoj nebesimato pletros galimybiu KUN,realus net mazejimas…
Kad rekordinis pagal „krypciu skaiciu” tai skaiciau tai.Nes Maskvos 4xweekly,ir Islandu naujas 1xweekly,o kaip su Ryanair skrydziais kas nors turit info?(cia klausimas,o ne teiginys jeigu ka)
Beje pernai,kaip buvo pernai..Gerai nepamenu,bet rodos irgi skrydziu skaicius buvo rekordinis ar maisau as cia ka,nors keleiviu sumazejo vasara
„Ryanair” KUN capacity vasaros mėnesiams yra apie 105 tūkst. kėdžių per mėnesį, tai net prie pesimistinio LF vasaros mėnesiams 80% vien „Ryanair” keleiviai muš viso KUN rekordus. Taip kad …
Linai, ketvirtinis galbūt mažai sako, žiūrim kaip dėliojasi dabar paveikslas su trimis vežėjais maršrute.
Šios savaitės duomenys maždaug tokie, jog:
utair apie 50%;
transaero apie 38%;
aeroflot apie 33%.
Žiūrėsim kaip viskas dėliosis toliau
Visai malonu girdet del KUN
Taip malonu skaityt,kad KUN nemiega..O gal kas zinot mazdaug kokia dali Vilnieciai/Vilniaus krastas sudaro KUN keleiviu..
Mariau, norėtųsi, kad bent kiek pasidomėtum prieš rašydamas o tai kitą kartą iš lovos išlipęs ne ta koja pradėsi rašyt apie Baikonuro statybas.
tt paskaitytum post pamatytum,kad ten ne teiginys,o labiau klausimas…tai nereikia priimti klausimo,kaip teiginio ir isizeisti neva skelbiu bankrota
@Pauliau, pabandyk dabar – ką tik nusipirkau KUN-BRS-KUN
Mindauqas, dėkui už naujieną, bet vakar vėliau nusipirkau su paprasta kreditine, skrydis balandžio 5 nenorėjau jau nieko laukti, nes bijojau, kad bus dar brangiau po to. Kaip bebūtų, dar kartą dėkui už naujieną :).
@Mindauqas – man prieš porą val irgi suveikė, KUN-LBA-KUN. Sakykim, kad šiandien „happy hour” ;)
Šiandien SAS skrydis 744 vėl buvo su MD, atvyko su 108 keleiviais.
@Paulius, mano balandžio 9 d, tai vakar dar nepirkau, nors nervai jau nelaikė. Šiandien ryte dar ir atpigo:)
@Vytautas, bet labai greitai baigėsi. Po keliolikos minučių pagalvojau dar gegužei nusipirkti, bet jau nespėjau…
Beje, grįžtant prie ankstesnio straipsnio- ar gerai supratau oro uostų lentelę, kad 2010 metais Kaune buvo didesnis kėdžių skaičius vasaros sezone, nei 2011 per mėnesį?
Ir koks jis buvo absoliučiais skaičiais, kad būtų galima palyginti.
O kalbant apie šiuos metus- kokiu lėktuvu į kauną skraido AirBaltic? Nes jei jie ten varinėja B737, tai tas kėdžių skaičiaus pasiūlos išaugimas lengvai paaiškinamas (o dar WOW, rusai). Nes jei teisingai supratau, tai oro uostų lentelėje yra suminis skaičius Kaune, o ne vien Ryanair. Ar aš vėl kažką pripainiojau?
Šiaip Aerofloto pradžia sakyčiau nebloga. Beje, ar jie kasdien su SSJ varinėja, ar kartais leidžia A319, kuris muša statistiką?
Dar reikia neužmirš, kad Aeroflot ir Transaero oro uostai yra labai skirtinguose Maskvos vietose, todėl dėl tiesioginių keleivių konkuruoja nepilnai…
Vytautas-NT: pagal mano turimus skaičius, 2010 m. KUN kėdžių skaičius KUN buvo 101 tūkst., 2011 m. apie 88 tūkst., 2012 m. planuojamas apie 110 tūkst.
„airBaltic” į KUN skraido su Dash8.
Aeroflot kol kas vieną kartą buvo su A320, visus kitus kartus su Dash. Kuomet upgrade’as būna ne dėl pardavimų, tai skaičiuojant LF vistiek naudoju SSJ kėdžių skaičių, nes tai būna „operational change”. Kalbūt SSJ buvo pasiųstas į ilgesnę kryptį, o A320 mažinant nuostolius atsiųstas į VNO – tai neteisinga būtų vertinti prastesnį LF dėl upgrade’o.
Simonai, ar tikrai norėjai pasakyti, kad SU visus kitus kartus buvo su Dash, ne su SSJ?
Siaip smalsu del BVA ..savaites vidury buvo rasyta 2 laisvos vietos,tai buvo siandien Full ar ne …
Turejau daug idomios praktikos su Ryanair (pirkdavau is UK ,skrydziui per Luton),kai skelbiasi liko 2 vietos,nusiperku biliet del smalsumo pasicheckinu kokia likusio bilieto kaina ,ogi raso liko 4vietos ,kaina ta pati:)) Beje kai skridau tai tikrai minimum 10 laisvu vietu buvo,na gal velavo bet ne tiek.Turbut kas esat pirke vos ne paskutine minute ta esat pastebej su Ryanair.
Ryanair’e dabar atsirado tokia paslauga, kaip „Extra leg room” (daugiau vietos kojoms)- tos vietos parduodamos su papildoma priemoka(pirmos dvi ir prie avarinių). Tai prieky nenupirkusiems tų vietų sėdėt neleidžia. Todėl paprastai tos kelios vietos lieka neužimtos pilnai.
Linai, aišku, kad su SSJ, my bad :)
Vytautas-NT: tai kaip papildoma paslauga. Tai neturi įtakos bendriems 189 vietų pardavimams. Jeigu neatsiranda perkančių „extra legroom” seats leidžia sėstis nenusipirkusiems. Lygiai tas pats pas „Wizz Air”. „Wizz Air” netgi prie „emergency seats” privalomai ką nors prašo atsisėsti. „Ryanair” turi skundą Airijoje, kad neatitinka saugumo procedūrų, kadangi palieka tuščias vietas prie „emergency exit”.
O BVA šiandien išskrido su 184 keleiviais. Matyt buvo „fully sold” ar kelios vietos neparduotos, nežinau ar buvo/kiek buvo „no show”.
Mano atveju matyt dar buvo like „normalių” vietų, tad į pirmas dvi sėstis neleido…
pasižiūrėjau kiek vasaros kainų tendencijas į Maskvą- visi vežėjai laiko panašias 650-700 Lt kainas. Įdomu ar imsis kas kainų karo. Panašu, kad dabar dempingo ėmėsi Estai. Apskritai jie čia rodo ruošias gerai Airbaltic įkast su savo tranzito politika…
Jap, man buvo atvejis, kai Wizzair paklausė, ar moku angliškai, ir pasiūlė atsisėsti prie emergency seats :)
BVA gerai, ypač turint galvoje, kad bilietų ten „dykai” nedalina, ne kaip į kuriuos kitus reisus. Įdomu kaip seksis šiai krypčiai kai Wizz skraidyti pradės. Dabar Yield’as vienas geresnių šia kryptimi RYR turėtų būti. Beje, o kaip su srautu iš Prancūzijos, yra kokių nors duomenų apie prancūzų dalį šiuose reisuose?
Gal kas žino, kada bus tiesioginis į Stokholmą?
@klausimas kai kas nors ką nors žinos, greičiausiai čia ir bus vieta kur apie tai pasakys.
Ačiū :)
Šiandien perskaičiau,jog Lufthansa veiklos VNO dvidešimtmetis. T.y. 1992m. Kovo 31d. atskrido pirmasis lėktuvas,būtu idomu sužinoti kokiu lėktuvu tą kart atskrido LH. : )
o kur perskaitei? :)
@Fanas,
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150661508027428&set=a.283354672427.147752.265132112427&type=1&theater
Sorry,prie posto neidejau :)
Gal kam idomu: Iberia paleido akcija i Rio de Zaneira. Pirmyn – atgal 700 Lt!
@zuikis, kur ir iš kur čia tokia akcija? Iberia puslapyje po 700 eurų.
Is milano, birzelio menesi. Per greitai.lt Nusipirkau 2 bilietus su trumpiausiu jungimu uz 1458lt.
Finnair nuo birželio 25 d. didina skrydžių skaičių nuo 13 iki 19 per savaitę.
ir didindami tuos skrydzius kartu ir sugadina, vietoj lektuvo tarka siusdami
Na pagaliau: Palanga turi Hamburga ( nuo birzelio 1) ir Londona ( nuo birzelio 15). Skrydzius vykdys Air Lituanica.
Keista, kad pradejo nuo Palangos, bet tikekimes sugebes uzpildyti B733.
Ta proga Aurela, is kurios bus nuomojamas lektuvas, siulo skrydi i Palanga tik uz 25 Lt su mokesciais!
Daugiau info:
http://www.vilnius.lt ir http://www.aurela.lt
Prasideda Balandžio 1… :D
Velnias, o aš sekundei nustepti spėjau, nemėgstu šios dienos :))
Įdomu, Finnair čia orientuojasi į tolimuosius skrydžius ar po Europą didindami dažnį?
@ES – kai paskaičiau, kad Air Lituanica, iškart supratau :) Būtum Ryanair pasakęs, tai dar visi būtų patikėję :D
Klausimu, Dodo: jau buvau rašęs anksčiau, Finnair šis keitimas tik pusantro mėnesio galios, per vasaros piką nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio pradžios. Vėliau vėl turėtų grįžti 13x weekly E170/190.
Šiek tiek dar į posto temą papildymų – Eurolot ir LOT yra tiesioginiai konkurentai, jokių bendrų jungimų tarp jų skrydžių nebus.
Eurolot šiuo metu diegia kompanijoje „Amadeus”, planuojama, jog birželį pasirodys visi jų maršrutai „Amadeus”. Iki tol – tik per eurolot.com (tai liečia visus jų skrydžius, ne tik KRK-VNO).
Kas liečia „Lufthansa” – tiksliai niekas neprisimena lėktuvo pirmojo reiso, tačiau išlikę duomenys, jog 1992 m. vasaros tvarkaraštyje buvo numatytas 737. Neaišku, kuris tiksliai modelis, bet gali būti, jog tai buvo tuo metu visiškai naujas, bet ir šiandien dar naudojamas 737-500.
Reiso pradžia buvo sunki. Tą pačią 1992 m. vasarą LH atidarė ir RIX ir TLL reisus. Keleivių labai trūkdavo tai dažnai būdavo operuojama FRA-VNO-RIX-FRA.
O TLL reisas visada buvo vykdomas per Minską – FRA-MSQ-TLL-FRA.
Iki atviro dangaus tuomet buvo toli, tai jokių lokalių keleivių vežimo teisių LH neturėjo.
Iki 1995 m. į Vilnių iš Vakarų aviakomapnijų buvo atėjusios LH, SAS, LOT, Swiss ir Malev.
Tuo metu dar „codeshare’ai” neegzistavo. Visus atidaromus užsienio aviakompanijų reisus paprastai turėjo pradubliuoti LAL, tuo pačiu dažniu.
Россия и Украина выпустят Suprejet 148
http://www.ato.ru/content/rossiya-i-ukraina-vypustyat-suprejet-148
Пассажиров к самолетам повезут троллейбусы
http://www.ato.ru/content/passazhirov-k-samoletam-povezut-trolleybusy
@Simonas
Dar pasitikrinau, savininkus:
LOT – State Treasury of Poland
EuroLOT – 62.1% State Treasury of Poland, 37.9% LOT.
Kokia čia magija, kad jie konkurentai?
Man vienintelė idėja kuri ateina, tai, kad tokiu būdu valstybė stengiasi padidinti konkureciją.
http://www.lrytas.lt/-13333401781331784743-sibire-sudužo-rusijos-lėktuvas-su-43-keleiviais.htm
Pasirodo katastrofa įvyko su mums gerai žinomo vežėjo UtAir orlaiviu. Labai keista, nes visi jų naudojami ATR-72 yra nauji, tad kas galėjo sukelt tokią avariją, labai neaišku…
http://www.newsru.com/russia/02apr2012/planeatr.html
Tuo tarpu LTV per „Laba rytą” rodė AirAeran nuotrauką. Tai pagalvojau, kad Airijoj kažkas atsitiko…
Убытки Estonian Air в прошлом году составили 17,3 миллиона евро
http://rus.delfi.ee/daily/business/ubytki-estonian-air-v-proshlom-godu-sostavili-173-milliona-evro.d?id=64159413
Rusijoje sudužo keleivinis lėktuvas, yra išgyvenusiųjų
Publikuota: 06.59 / ATNAUJINTA: 09.28 / 15min.lt
„Utair“ lėktuvas
„Scanpix“ nuotr. / „Utair“ lėktuvas
GALERIJA: Sibire nukrito keleivinis lėktuvas (4 nuotr.)
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą
Rusijoje sudužo aviakompanijai „UTair“ priklausantis keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 43 žmonės – 39 keleiviai ir 4 ekipažo nariai.
Kaip praneša portalas lenta.ru, į lėktuvo katastrofos vietą Tiumenės srityje Sibire atvykę gelbėtojai rado 9 išgyvenusius žmones, patyrusius sunkias traumas ir nudegimus. Kiti Rusijos naujienų portalai praneša apie 12 išgyvenusiųjų.
Prancūzijos ir Italijos gamybos dvimotoris turbopropelerinis lėktuvas ATR-72, skridęs iš Tiumenės į Surgutą, sudužo beveik iš karto po pakilimo 5.50 val. Maskvos laiku. Liudininkai teigia, kad lėktuvas užsidegė ir krisdamas sudužo į gabalus.
Šiuo metu oficialiai patvirtinta 11 žmonių žūtis.
Atnaujinta 07.29 val. Gazeta.ru praneša, kad per katastrofą išgyveno 17 žmonių, iki šiol rasti 16 žuvusiųjų kūnai. Iš Maskvos į įvykio vietą pasiruošę išskristi gelbėtojai, medikai, psichologai.
Atnaujinta 08.09 val. Lenta.ru informuoja, kad rasti 29 žuvusiųjų kūnai. 14 keleivių išgyveno katastrofą, tačiau vienas jų mirė ligoninėje,
Katastrofos vietoje rastos abi lėktuvo juodosios dėžės.
Atnaujinta 09.28 val. Šiuo metu tiriamos kelios pagrindinės katastrofos versijos, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“.
„Lėktuvas pakilo į maždaug 100 metrų aukštį, vėliau apie 05.35 val. Maskvos laiku (04.35 val. Lietuvos laiku) dingo ryšys su juo. Techninės problemos turbūt iškilo lėktuvui dar kylant, ir ekipažas nusprendė leistis avariniu būdu“, – naujienų agentūrai sakė šaltinis teisėsaugoje. Jis teigė, kad lėktuvas nukritęs lūžo į dvi dalis.
Neatmetama, kad dėl katastrofos gali būti kalti ir dispečeriai.
Šiuo metu tyrėjai apklausia liudininkus bei likusius gyvus lėktuvo keleivius.
Aviakompanija paskelbė keleivių ir įgulos narių sąrašą, užsieniečių tarp jų greičiausiai nebuvo.
Paskutiniais duomenimis, žuvo 32 lėktuvu skridę žmonės, tarp jų – ir visas ekipažas. Beje, vienas keleivis neatvyko į šį reisą, nors ir buvo nusipirkęs bilietą – tai jam galbūt išgelbėjo gyvybę.
Šiuo metu įvykio vietoje dirba 230 gelbėtojų.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/rusijoje-suduzo-keleivinis-lektuvas-yra-isgyvenusiuju-57-208044#ixzz1qrX8rK6Q
@Vytautas-NT: Lėktuvų parkas tai tik vienas iš klausimų, kurie turėtų neduoti ramybės Rusijos civilinės aviacijos saugumo specialistams. Galima išvardinti visą krūvą Rusijos civilinės aviacijos saugumo ydų, kurias visas susumavus, gauname tai, kad kasmet bent po porą katastrofų nutinka, kas nėra normalios šalies aviacijos požymis. Aš asmeniškai nei su IrAero, nei su AK Bars nelabai saugiai jausčiausi skrisdamas, nors gal iš Lietuvos skrendant tas saugumas kitame lygyje.
Jei pažiūrėt plačiau, tai Estonian Air ne tik įvirino rekordinį nuostolį, tačiau padidino turtą daugiau nei dvigubai, pajamas – 12 proc.
O šaliai atnešė 130 mln. eurų (tiesa jų pačių teigimu).
http://estonian-air.ee/public/Annual_Reports/Annual_Report_2011_eng.pdf
Naujas SAS reisas – iš Kopenhagos į Tel Avivą
http://www.lrytas.lt/-13333514211331030659-naujas-sas-reisas-iš-kopenhagos-į-tel-avivą.htm
Tikiuosi šį nesmagi naujiena atvers akims tiems kurie galvoja, kad rusiškų lėktuvų panaikinimas ir vakarietiškų naudojimas stebuklingai išspręs problemas Rusijoje.
Bet avarijų priežastys dažniausiai būna ne lėktuvuose o žmonėse ir pačioje aviacijos sistemoje. Dar apie šios nelaimės priežastys spręsti aišku per anksti, bet bijau kad tyrimas kaip ir ankstesnių avarijų Rusijoje tyrimai vėl gali atskleist daug įvairių žmogiškojo aplaidumo faktorių.
@Vytautas-NT deja, bet ne visi. Galbūt tarptautiniuose reisuose ir naudoja naujus, bet šis buvo 1992 m. gamybos.
The accident aircraft was an ATR-72, registered in Bermuda as VP-BYZ. The aircraft, msn 332, had been manufactured in 1992 and first flew on 20 October of that year. It was delivered to Transasia Airways on 16 December 1992 and subsequently served with Finnair and Aero Airlines before entering service with UTair Aviation in July 2008.
Bijau, kad katastrofos priežastis ir vėl bus rusiškas maintenance…
Rygoj kova keleiviu kritimas:
RIX 2012 March statistics – 346.717 passengers
(2011 March – 359.669 keleiviai)
Simonai, kaip VNO rezultatai kova ?
Владелец British Airways получил добро на покупку BMI
http://rus.db.lv/nachalo/transport/vladelec-british-airways-poluchil-dobro-na-pokupku-bmi-41650
VNO kovo mėn. 142 tūkst. keleivių, augimas 56,5%.
Tyrimas nustatys priežastis, bet net neabejoju, kad viskas pasibaigs vieno ar dviejų „iešmininkų” atleidimu iš sistemos, aukčiausių vadovų pareškimu apie pertvarkas civilinėje aviacijoje, o esminės priežastys taip ir nebus pašalintos…
Rusų pochuizmas (atsiprašau už žodį, bet tikslesnio nežinau) yra beribis, ir garantuotai tai vėl buvo priežastis. Iškalbingas dalykas – kai buvo pelenų krizė 2010 m., UTAir vieninteliai skraidė iš Vilniaus. Štai koks požiūris į saugumą.
To silentium
su tavim sutinku del rusu poziurio ,bet yra ir kita pelenu krizes skraidymo priezastis,nes mazesniem lektuvam buvo leista skristi nes jie austai nekyla
@Marius – tą žinau, bet juk mažesniais lėktuvais į ir iš VNO skraido ne vien rusai :)
Ryt AY134 skrydis bus su A319
@Silentium
Pelenų krizė čia ne prie ko. Labai nevykęs pavyzdys.
Ir atsimenu skraidė tada ne tik UTair iš Vilniaus bet ir Aerosvit.
Priežastys buvo tos, kad Rusijos bei Ukrainos CAA neuždarė oro erdvės (visiškai teisingas sprendimas mano nuomonė, kad nepasidavė tai isterijai dėl nematomų pelenų iš ugnikalnio už tūkstančių kilometrų). Taigi aviakompanijos negalėjo šiaip atšaukti skrydžių.
Lietuvos oro edrvė irgi nebuvo uždaryta, bet kadangi visi kiti skrydžiai buvo į valstybės kur erdvė uždaryta tai kiti negalėjo skraidyti.
Na buvau tikras ,kad siu metu gale,ateinanciu pradzioj smiks keleiviu skaicius RIX,bet kad jau si menesi tai nustebino…
Na suprantu,kad panikos nera,bet kur dingo ju augimo planai .Apsiskaiciavo pamazino VNO,KUN,RIX ir tos pacios PLQ augimus ir ju itaka RIX.
Labiausiai manau paaiskins Airbaltic statistika,turejo jie augima Vasario men.,labai sauke del pilnejanciu lektuvu.Tik ,kad Vasario m.,buvo akcija zemiau savikainos(greiciausiai truko apyvartiniu lesu,bet cia tik mano subjektyvi nuomone).
Įdomu koks yra Finnair užmanymas didinti skrydžius iki 3 per dieną? Ar jie taip bando sumažinti laukimo laiką iki savo tolimųjų skrydžių? Ar padidinti tiesioginių keleivių į Helsinkį skaičių? Nes sprendžiant pagal išskrydimo iš Vilniaus laikus, tvarkaraštis nelabai orientuotas į jungtis po Europą…
Kas link Vilniaus statistkos, tai rekordinis augimas turėtų apmažėt balandžio gegužės mėnesiais, suėjus metams nuo Wizz ir Ryanair atėjimo. Na o vėliau jį kilstelės antras Wizz lėktuvas.
Beje, įdomu, kaip sėkėsi Wizz ir Ryanair pervežti 250 tūkstančių keleivių. Metai kaip tik praėjo nuo skrydžių pradžios.
O kalbant apie tas vulkano dulkes, tai man atrodo, jog tai gerokai išpūstas reikalas. Tyrimai neparodė, jog rizika iš tiesų yra tokia didelė, kaip garsiai šaukta…
srs: būtent taip, bet savininkų panašumas/persidengimas kartais netrukdo konkuruoti.
Iki 2010 m. pabaigos visas „eurolot” akcijas valdė LOT, o paskui valstybė išpirko „kontrolinį” paketą iš LOT ir dabar daroma bendrovių konkurencija. Atskiros IT sistemos, atskiras AOC, jokių jungimų ir kainodaros derinimų.
Gal del isaugusiu keleiviu skaiciu,nes Linas rase ryt Helsinkis skris su A319
@silentium.
Kalbant apie rusų pilotus, jų mokyklos yra labai aukšto lygio ir skrisdamas su jais gali jaustis užtikrintai. Bent aš taip jaučiuosi :)
Siandien buvo St. Peterburgas ,aisku kiekvieno reiso keleviu neskaiciuosi,bet sisyk skrido be kelioniu operatoriu.Bent jau 2-3 keleiviai buvo :)
Idomu,kodel nera srauto is Lietuvos,na verslui tai daznis mazas,o keliautojai?Gal del to,kad salta dar,ne sezonas…
Palanga 2012 kovas – 9661 keleiviu
Keleivių skaičius lyginant su 2011 m. – plius 15%
OT:
Lithuanian MRO provider sets up new base in CIS
Apr 02, 2012 (newstodate): Lithuanian provider of integrated aircraft maintenance, repair and overhaul services FL Technics has added new business in Kyrgyzstan.
The company has set up a new line maintenance station in Kyrgyzstan’s Manas International Airport, Bishkek.
The Bishkek station will offer on-call, scheduled and overnight line maintenance and engineering services for regional and mainline carriers 24/7.
The opening of the latest line maintenance facility marks a further expansion of the company’s network of line maintenance stations, which now covers 26 airports in Europe, the CIS and Asia-Pacific.
The company has also announced that it will expand further within the next few months, to offer services at 30 stations worldwide.
Posted @ 2012-04-02 10:27:53
Wizzair is Lutono is antro bandymo nusileido. Soninis vejas labai stiprus siandien.
O kaip deliojasi populiariausios kryptys KOva? Koks pirmas penketukas ir kelintoje vietoje Ryga?
Beje, kas link Rygos, tai ten įtakos galėjo turėt Ryanair karpymai. Nors tada tai turėjo pasijust ir žiemos mėnesiais. Nes jei nieko nepainioju, tai Ryanair iš Rygos šiemet skrydžių kiek apmažino lyginant su geriausiais laikais…
Estonian Air extends its wings to Asia
http://www.e24.ee/788024/estonian-air-sirutab-tiibu-aasiasse/
Estonian Air’s CEO Tero Taskila said in an interview why the company will replace the long-awaited Canadian planes to those of Brazil and that will happen very soon direct flights to China, Singapore and Thailand.
Vis delto speju Airbaltic ,nes pastarasis ir yra didziausias vezejas RIX..
Estonian nepaliauja stebinti svajonemis
Įdomu ką Estonian vežios į Singapūrą, Tailandą ir Kiniją, kai jie per metus vos 640 tūkst keleivių gabena..?
Kodel gi ne,siandienos Delfi straipsnis ,kad Estija turi 3 kart daugiau uzsienio investiciju nei Lietuva,kas tikrai atrodo is fantastikos srities jie juk beveik 3 kart mazesni.Matematika paprasta 3*3=9.Kad toki rezultata pasiektume,net svajonese nera .Salis tikrai turi potencialo.Mes save galim lyginti tik su Latvija.
Gal kas pasakys maza salis,maza rinka.Dar salia Helsinkis su St Peterburgu,na jei gera kaina ir Suomiai skris,kodel gi ne.Estu a/k kastai tikrai yra mazesni nei Suomiu,aisku reikia idirbti kryptis.Talinas pagal turistu skaiciu Vilniu lenkia ,taip pat, kelis kartus
Nuo balandžio 9 d. Aeroflot keičia VNO maršruto lėktuvo tipą į A320 su C20Y120 konfigūracija, planuojama mažiausiai iki gegužės 1 d.
Įdomus Aeroflot ėjimas. Jie tiek daug keleiviu tikisi, ar SSJ užimtas kituose reisuose. Aišku dabar bus Velykos ir gegužės šventės.
O kas link Talino, tai dauguma tų turistų keltais atplaukia iš Švedijos ir Suomijos. Būtų šalia mūsų turtinga Baltarusija ir lengvesnis vizų režimas- turėtume irgi gausiai panašių turistų…
Beje, Estija už mus mažesnė tik 2 kartus, nes mūsų jau vos 3 mln, o jų apie 1,5 mln gyventojų…
beveik juodas jumoras-kai dabar susvyruos Utair reputacija del katastrofos ir lektuvo tipo, Aeroflotas gali persverti rezultata savo naudai…
Keliavo į Ispaniją – liko įkalinti lėktuve
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/keliavo-i-ispanija-liko-ikalinti-lektuve-418352
„Anglų ir ispanų kalbomis pranešė, kad lėktuvas negali išskristi dėl Prancūzijos dispečerių streiko. Sakė, kad reikės laukti apie pusvalandį. Tačiau praėjus pusvalandžiui lėktuvas nepakilo, tik išgirdome naują pažadą, kad išskrisime dar po pusės valandos“, – telefonu portalui kaunodiena.lt sakė keleivis Linas, skrydžio laukiantis jau nuo 12 val.
Na Lietuva apie 3,2 mln,o Estija 1,35 mln…
beje salia yra labai geras pavyzdys RIX,jie pasiule gera produkta sugeba vezt tranzita neturedami didmiesciu kaiminysteje.Na Latviu perkamoji galia taip pat neprilygsta Estu .Ir jau minetas verslas Latviu ne is tolo neprilygsta Estu pozicijom.
Ryanair savo stiliuje,jei butu kokia vakaru salis ,butu visai kitas elgesys..pamenat ,berods Belgai,syki net atsisake is lektuvo lipt kiek jie ten reikalu su jais turejo,paprasciausiai yra naudojamasi Lietuviu kantrumu ir nenoru nieko daryt:ai tegul kas kiti eina aiskintis,as pasedesiu visvien kas kitas eis teises aiskint,ai vistiek nieko nepakeisiu ir t.t
Nereikia čia pasakų sekti, kaip mus visus skriaudžia ir kaip kitose šalyse tokiomis pačiomis aplinkybėmis rūpintųsi visais.
2009 metų rugsėjo mėnesį dėl toje pačioje Prancūzijoje vykusio streiko, teko asmeniškai tokį malonumą patirti skrydyje iš Alikantės į Oslo Rygge. Jau sulipus visiems į lėktuvą, kapitonas pranešė, kad neturi leidimo skristi į Prancūzijos oro erdvę, todėl pusvalandį reikės palaukti. Pralaukėm valandą, o po jos buvo pranešta, kad reikės palaukti dar pusvalandį, tai palaukėm ir dar vieną valandą. Lygiai dvi valandas (!) žmonės susėdę lėktuve laukė skrydžios pradžios ir reisas vyko ne tarp labiausiai atsilikusių šalių, o didžioji dauguma keleivių buvo norvegai. Beje, nebuvo jokio tai nepasitenkinimo, kažkokių burbėjimų ar bandymų išlipti.
Jei jau prakalbom apie „ATC Capacity” trūkumo problemas, tai galiu papasakoti, jog prieš porą metų LH lėktuve ant žemės FRA teko palaukti 4 val., prieš 70 min. skrydį FRA-TLS. Besisukundžiančių nemačiau :-)
Ryanair atveju turim problemą dėl tinkamų taisyklių ką daryt tokiais ekstremaliais atvejais nebuvimo. Vat tokiuose situacijose LCC, kur „viskas yra už pinigus”, sukelia bereikalingų neigiamų emocijų keleiviams.
Aš tai jų vietoj tiesiog išpilstyčiau mineralinio vandens ir padalinčiau visiems norintiems. Vis kažkoks veiksmas, nors aišku butų pastebimas „nuotolis” dėl negautų pajamų…
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/keliavo-i-ispanija-liko-ikalinti-lektuve-papildyta-418352?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed isskrido
Va ko norėti iš RyanAir. Jei sumoki 1 EUR tai niekas tau vandens tikrai ne pasiūlys. Skraidykite su normaliom avialinijom ir sultys ir vanduo ir alkoholiniai gėrimai nemokamai. Aš su SAS Osle 4 valandas dėl sniego pratupėjau lėktuve – visus vaišino gėrimais kol jie nesibaigė :)
@Andrius – koks skirtumas, CAA ar aviakompanija pati per pelenų krizę nusprendė skraidyti, aš nevarau ant UTAir šiuo atžvilgiu. Esmė, kad rusų požiūris buvo „ai, nieko čia baisaus, viskas bus ok”, o europiečių – „gal geriau nerizikuokim ir išsiaiškinkim, kokios galimos pasekmės”. Aš drįsčiau teigti, kad šitas požiūrių skirtumas yra daug kur su aviacija susijusiuose dalykuose. Pelenų krizė tik labai ryškiai parodė tuos skirtumus. Na gerai, situacija pasirodė nesantis tokia grėsminga, kaip buvo bijoma, rusai šiuo atveju gal ir teisūs. Bet atsarga aviacijoje gėdos nedaro.
@Dodo – tebūnie rusų pilotai kad ir kaip gerai treniruoti (vienas atvejis su įjungtu stabdžiu Jaroslavlyje nieko neįrodo, sutinku), neigti, kad pas rusus yra kažkokios giluminės problemos su aviacijos saugumu yra neįmanoma. Gali būti tobuli pilotai, bet jie priklausomi nuo lėktuvų maintenance, nuo air traffic control ir t.t. Taip pat matoma tendencija, kad tos problemos rimtesnės pas visokius regioninius vežėjus ir regioniniuose oro uostuose (Maskvoje lėktuvai nelabai krenta, krenta Smolenske, Jaroslavlyje, Tiumenėje ir panašiuose). Tai tiek.
UTair avariją patyrusio lėktuvo VADAS – 1984 gimimo. Antrasis pilotas – 1988. Nenoriu iš to daryti jokių išvadų. Bet…
@zuikis – kuriam laikotarpiui tie pigus bilietai i Rio su Iberia buvo. nieko nerandu dabar
nebera Iberios pigiu tixu, siandien dar iki pietu buvo. vakar nusipirkau uz 692 is romos i rio. cia kazokia sistemine klaida turbut isivelus buvo, kitokio paaiskinimo rasti nelabai galima tokiai kainai :)
Idomu, kas čia buvo su Iberia. Nes tokias kainas tik per Greitai.lt man rodė. 692 Lt atitinka 200 EUR, tai galėjo ir akcija būti.
Tie kas nusipirkote, parašykite po kelių dienų ar neatšaukė kaip Simonui LGW biznio klasės.
Kam įdomu dėl Neteller, tai ką tik nusipirkau bilietų su MC prepaid – viskas OK. Happy hour?:)
Man ryte pavyko. Gal ‘happy day’:) o gal jau baigė savo nesąmones.
kiek bilietu pirkai, tiksliau kiek kartu. ar daugiau nei tris?
Aš sekmadienį ryte pirkau – irgi pavyko :)
kas? Estai su embraeriu i asia? o kodel ne su saab 340…
@Vytautui – pirkau būtent tris bilietus.
Sveiki,
gal kas turit kokių įdėjų kaip geriau/pigiau nusigauti į Lincą? Skrydis (su kuo?) iki Prahos/Vienos/Miunheno ir traukinys?
Estai visą dienos srautą į Aziją galės sutalpinti Cessna :)
Mariau tu su savo komentarais apie airBaltic apyvartiniu lesu trukuma ir akcijas zemiau savikainos jau atsibodai, kaip koks budylnikas :) ta pati per ta pati.
jeigu pasidometum kokio laikotarpio skrydziams buvo skelbtos akcijos vasario men. ir tuomet kalbetum manau protingiau atrodytu. Nes isspardavimas daromas bent jau 1,5 men in advance skrydziams, todel ta statistika akcijos bilietu i vasario menesi perveztu keleiviu skaiciu niekaip nepatenka.
Edd, 300 litų VNO-VIE-VNO per TLL, traukinys 30 EUR į vieną pusę iki Linz. Tops 600-700 litų į abu galus.
O jei pigiai – iš Baden-badeno traukinys į Lincą 39 eurai į vieną pusę už akcijinį bilietą, tik kad 7 val važiuoti. Bet už tat Ryanair skrydį galima kartais ir už 10 eurų į abi puses gauti.
greičiausiai tai su Austrian per Vieną skrist į Linzą, ne pigiausia čia aišku.
traukinys nuo Vienos dvi valandas prideda, o iki Vienos su Austrian galima mėgint skrist
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35918
DY planuoja ir lėktuvų lizingo veiklą:
http://online.wsj.com/article/SB10001424052702304023504577319282084751696.html
@Linas Na dabar reikia, kad Estonian pradetu i Palanga skraidyti ir tada Palanga tures taip ilgai laukta Palanga – Hannover (via Tallinn) skrydi :)
Nu ,kad ta akcija ir buvo butent Vasario men skrydziams ,kaip tik ta as ir akcentuoju.Tu sakai skelbiama pries 1,5 men ,tai taip dazniausiai ir buna,bet Airbaltic skelbesi ,kad akcija taikoma tik skrydziams iki Vasario m. kazkokios tai dienos…
Man kazkas buvo parase,kad skaitytciau viska o ne komentuociau ka tik „is lovos islipes”,tai vat gerbiamasis jei nezinai apie tokia akcija kur buvo nerasinek..
Vilniaus oro uostui gresia grumtynės dėl stovėjimo aikštelių
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/vilniaus-oro-uostui-gresia-grumtynes-del-stovejimo-aiksteliu-418543
http://www.forex.lt/naujienos/pasaulio-ekonomins-naujienos/31952-air-france-klm-ketina-teikti-pigiu-skrydziu-paslaugas
Oro bendrovė „Air France-KLM“ pareiškė rengianti pigių vidutinio nuotolio skrydžių paslaugas per padalinį „Transavia“.
„Kitą birželį pristatysime įmonės planą. Tuo siekiama sumažinti išlaidas bent 20 proc.“, – sakė vadovas Alexandre’as de Juniacas (Aleksandras de Žiuniakas).
Sausio mėnesį „Air France-KLM“ pranešė skubių priemonių serijas, siekiant per trejus metus sutaupyti 1 mlrd. eurų, tačiau dabar suma padidinta dar vienu milijardu eurų.
Pernai, dėl pigių skrydžių bendrovių konkurencijos, bendrovės įplaukos iš trumpo ir vidutinio nuotolio skrydžių sumažėjo 700 mln. eurų.
Grynieji nuostoliai 2011 metais siekė 809 mln. eurų, palyginti su 289 mln. eurų pelnu metais anksčiau.
Kadangi didziosios „tradicines” a/k pradejo kurti savo LCC padalinius, belieka sulaukti atvirkstinio proceso,- kad LCC pradetu steigti savo „tradicines” a/k , pvz. „Ryanair Prestige” :)
Rygos oro uostas vis dar islaiko minimalu augima. Per pirmaji ketvirti aptarnauta 1.1 proc. daugiau keleiviu nei 2011 m. I ketv., nors kova jau 3.6 proc kritimas.
Рижский аэропорт: больше пассажиров, меньше рейсов
http://biznes.delfi.lv/bnews/rizhskij-aeroport-bolshe-passazhirov-menshe-rejsov.d?id=42255088
Jau buvai įspėtas, kad tokios žinutės bus trinamos..
Valstybės kontrolė: Lietuva gali nespėti įrengti ES pirmininkauti reikalingų patalpų ir susitarti dėl skrydžių
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/valstybes-kontrole-lietuva-gali-nespeti-irengti-es-pirmininkauti-reikalingu-patalpu-ir-susitarti-del-skrydziu-56-208477#ixzz1qyAtKq78
Likus kiek daugiau nei metams iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai, lieka rizika, kad Lietuva gali nespėti įrengti renginiams reikalingų patalpų ir susitarti dėl skrydžių iš Briuselio, teigia valstybės auditoriai.
Tai Brussels Airlines skrydziu nepakanka ? Gales pajungti papildomai airLituanica :)
Ka tik pristaciusi 2012 m. vasaros sezono tvarkarašti, Turkish airlines ir toliau skelbia apie naujus reisus,- „we invite you to discover Bilbao! Turkish Airlines’ new route, Bilbao flights are planned as 4 flights per week and will be launched as of May 28, 2012.
Gal ir VNO eile ateis netrukus ?
PLQ Kovo mėn. statistika.
2012 m. – 9661 ( 15%)
2011 m. – 8386 ( 15%)
2010 m. – 7288 ( 23%)
O bendarai per 3 mėn.
2012 m. – 27394 ( 19%)
BA lėktuvai olimpinėms žaidynėms tampa auksiniais paukščiais :)
http://www.bbc.co.uk/news/uk-17565838
O čia Utair katastrofos tema:
The MAK reported first analysis of the data showed that both engines were working normally until impact with the ground. The aircraft had climbed to a maximum altitude of 210 meters/688 feet, then banked 35 degrees to the right followed by a bank to the left that reached more than 50 degrees at impact with the ground.
kas supranta rusiskai, smagus interviu su Dzeremi is topgear. ypac jo pastabos apie BA lektuvu stovi, kurie skraido i Maskva (zemiau nuotraukos ta dalis, kas tingi skaityti viska).
http://www.livejournal.ru/themes/id/48578
Simonai, o apžvalga pagal kryptis už pirmą ketvirtį bus? :-)
„ЮТэйр” приостановил эксплуатацию самолетов ATR 72-200
http://www.ato.ru/content/yuteyr-priostanovil-ekspluataciyu-samoletov-atr-72-200
Įdomu su kuriais ATR-72 UtAir skraidė į Vilnių- 200-iniais ar 500-iniais?
@Vytautas-NT
Su visokiais. Ir vis dar skraido beje.
@a. ir vsiems kiti
Kadangi tai turėtų būti tiesiog Jeremy Clarkson straipsnio iš The Sunday Times vertimas, gal kas turi priėmimą prie interneto svetainės, ir galėtų įkelti straipsnį orginalo kalba, vietoje vertimo į rusų kalbą.
Neesu tikras, bet manau kad su 72-212A, t.y. 500-iniais, Utair apskritai tik tris 200-inius 72-us turėjo, vienas iš jų sudužo, reiškia liko du, abu panašaus amžiaus apie 20 metų, bet šįmet jau turėtų jų atsisakyti pagal planą, o insidentas procesui matyt neduos niekur užstrigt. Visi likę ATR 72 yra visiškai nauji, t.y. metų senumo arba naujesni (!). Neramiau turėtų būti jei tenka lipti į Utair priklausantį ATR 42, nes „šviežiausiam” jau 20 metų, o vyresniem ir po 25 jau yra.
Na, dabar per sunku tikrinti visus log’us, bet paskutinį bent jau pusmetį, tai senieji ATR72 jei ir buvo, tai labai seni svečiai.
O daugiau ir nebepasirodys, UTAIR šiandien paskelbė, kad ground’ina tuos senuosius likusius ATR72.
Vilniuje tikrai yra buvęs katastrofa patyręs orlaivis. : )
Sibire sudužusio „UTair“ lėktuvo maršrutas siekė ir Vilnių
http://www.lrytas.lt/-13333670831333333148-sibire-sudužusio-utair-lėktuvo-maršrutas-siekė-ir-vilnių-papildytas-nuotraukomis.htm
Ir vėl nuoroda pamiršau pridėti…
Čia dar tu pačių intuziastų webas,į kurį ir buvo įdėta:
http://www.lt-vacc.org/forumas/viewtopic.php?f=14&t=1594
Žygimantai, nesakau, kad nebuvo – buvo :-) utair VNO leidosi apie 2000 kartų. Tačiau per paskutinius metus tai buvo labai labai retas paukštis šio tipo lėktuvai.
iš lrytas.lt straipsnio:
„Civilinės aviacijos administracijos direktorius Kęstutis Auryla lrytas.lt sakė, jog skrydžius tarp Vilniaus ir Maskvos „UTair“ paprastai vykdo kiek mažesniu ATR-42 lėktuvu, tačiau kai kuriais atvejais aviakompanija atsiųsdavo ir ATR-72 lėktuvą.
„Ši kompanija turėjo tris ATR-72 modelio lėktuvus. Galbūt ir galėjo kartais į Vilnių skristi su jais. Tikslių duomenų neturime“, – sakė jis.”
Galėtų bent Wikipedia pasiskaityti. O dar labiau rekomenduotina būtų šį blogą.
Ai tai tas Atr-72 leidosi 2000 kartu? Ar kaip? Aš galvoju,kad tai buvo egzotika,kai šis modelis atskrisdavo. : /
Taigi, Simonas sako, kad Utair per visa praktika leidosi apie 2000 kartu. Anksciau dazniau budavo ATR 42 ir reciau ATR 72; dabartiniais laikais dazniausiai ATR 72. O tos modifikacijos ATR 72-200, kuriu 3 lektuvus turejo ir dabar like 2 – keleta kartu (is visu 2000) yra buve ir VNO, bet daugumoje buna ATR 72-500 serija.
Nu kad modelis pats yra buvęs-tai jo,bet as omenyje turejau tą lėktuvą,kuris nukrito,atrodo kaip egzotika vis vien,aišku nera čia iš ko „juoktis”. Tai tiek.
Žygimantai, nesuprantu kaip tu skaitai? Gi lrytas.lt straipsnyje aiskiai parasyta ir to lektuvo su numeriu „VP-BYZ“ nuotrauka ideta-
„Tiumenėje dėl kol kas dar nežinomų priežasčių nukritusį lainerį, kurio registracijos numeris yra „VP-BYZ“, Vilniuje 2010-ųjų sausio 22 dieną nufotografavo lėktuvų entuziastai, atėję į ekskursiją į Vilniaus oro uosto skrydžių valdymo centrą.
Lėktuvas buvo nufotografuotas jam važiuojant pakilimo tako link.”
Estonian Air to get its fourth Embraer
Source: Estonian Air
03/04/2012
The fourth 76-seater Embraer 170 with register number ES-AED has landed at Tallinn Airport. The aircraft carrying the new livery of Estonian Air is delivered to Estonian Air under a lease agreement with Finnair.
Estonian Air has selected Embraer E-Jet family to support its long-term strategy. Embraer is the largest producer of regional aircraft. Estonian Air is estimating a requirement for 12 Embraer E-Jet aircraft that enable the company to increase flight frequencies, open new destinations and to operate at least double daily services to main destinations in Europe. The airline is committing to pragmatic and sustainable growth in the future.
The national flag carrier of Estonia and Embraer have signed a contract for the purchase of three E175s and one E190. Estonian Air takes eight additional aircraft, four E170s and four E190s, under a combination of lease agreements with third parties and leasing companies. The direct purchase from Embraer is subject to the approval of Estonian Air’s Supervisory Council.
Estonian Air flies to 24 destinations in CIS, Scandinavia and Europe. Estonian Air focuses on improving the connection between Estonia and the rest of the world with the aim of increasing competitiveness as a network carrier hub. The airline has added new destinations to its flight schedule, such as Helsinki, Riga, Jyväskylä, Hannover, Vienna, Venice, Joensuu, Kajaani and Tbilisi.
Dziugu del Estonian. Gal jau yra pardavime ju bilietai i Singapura?
@klaustukas Ten gi savo interviu Estonian CEO aiskiai pasake, kad Singapuro, Tailando etc. skrydziai ne siu ir ne kitu metu tikslas. Artimiausias tikslas uzvesti Talino hub’a (kitame interviu Talino oro uosto direktorius sake, kad kartu su Estonian jie sieks dabartiniam oro uoste pasiekti 5 mln. keleiviu skaiciu per metus, o po to galvoja apie nauja oro uosta), o tik po to, po kokiu 3 metu sugeneravus pakankamus keleiviu srautus atsiras skrydziai i Azija. Viskas.
Ale kažkokie gigantiški Estų planai- per 3 metus daugiau kaip padvigubinti keleivių skaičių Taline. Žodžiu nori iš jo padaryt antrą Rygą. Sakyčiau optimistiškas planas, turint galvoje, kad su AirBaltic reikėtų dalintis tuos pačius keleivius…
Ryanair vs. Europos Komisija: taip danguje, kaip ir ant žemės?
http://www.euroblogas.lt/2012/04/ryanair-vs-europos-komisija-taip-danguje-kaip-ir-ant-zemes/
Pasirodo, kelionių paslaugų teikėja Briuselyje, su kurios pagalba ES pareigūnai užsisakinėja ir perka skrydžius (apmokamus iš ES gyventojų mokesčių), neleidžia (!) pirkti skrydžių iš pigiųjų oro linijų. Ir tai – ne paprasčiausia antis; „Ryanair“ vadovas Michael O‘Leary pademonstravo vieną laišką, gautą iš minėtos kelionių organizatorės AMEX: “Europos Komisija mums nesuteikia leidimo užsakyti pigių skrydžių oro linijų skrydžius“. Tai patvirtinantį laišką „Ryanair“ gavo ir iš Europos Komisijos Administracijos direktoriaus Stephen Quest, kuriame teigiamia: „Tiesa, kad šio kontrakto sąlygos neleidžia AMEX užsakinėti skrydžių iš pigiųjų oro linijų“.
Na del TLL superplanu…bus jie igivendinti ar is dalies,gal isvis subliuks,pamatysim ateityje.Faktas yra tai,kad jie ne tik planuose,bet jau siuo metu didina kryptis plecia savo lektuvu parka.Tuo tarpu Airbaltic optimizuoja veikla,atsisakineja krypciu cia vyksta rinkos persiskirstymas.Estai susigrazins savo keleivius ir perims dali tranzito is RIX ir tiek,o toliau ateitis parodys sugebes jie kartu dirbt,ar neliks galbut kurios tai a/k ,gal ir abi uzsidaryti.
Tas O’leary komentaras jau gerus tris mėnesius ar net pusę metų vis patenka čia įvairiausiomis formomis. Na nemėgsta Europos Komisija LCC (ne tik Ryanair) ir ką dabar padarysi?
Установлены причины авиакастрофы в Тюмени
http://rus.db.lv/nachalo/v-mire/ustanovleny-prichiny-aviakastrofy-v-tjumeni-41744
Причиной крушения ATR-72, произошедшего в понедельник, 2 апреля, под Тюменью стало обледенение, которое привело к неуправляемости самолета, сообщают „Известия” со ссылкой на собственные источники в Росавиации. По информации, полученной изданием, лед забился в подвижные части крыла на задней кромке (элероны), непосредственно отвечающие за управление углом крена борта. Как показали данные расшифровки черных ящиков, именно поэтому пилоты лайнера после взлета не смогли совершить ни одного маневра.
pries kelias temas buvo diskutuota, kad rusams de-icingas nereikalingas. turim rezultata
Norwegian recruiting flight crews for Dreamliner operations
Apr 04, 2012 (newstodate): Norwegian is now seeking applicants for new jobs with the carrier’s coming fleet of Boeing 787 Dreamliner aircraft.
The Norwegian Long Haul cockpit crews will have Bangkok, Thailand, as operational base, and the three-year contracts will run from January 2013.
Norwegian has so far placed firm orders for delivery of six Dreamliner aircraft and the launch routes will be from the Scandinavian capitals to New York and Bangkok.
Posted @ 2012-04-04 09:51:30
Labai labai įdomu kokiu principu Norwegian skraidys Long haul. Panašu, kad nebe tiek daug laukti liko laukti kol sužinosim. Jei skrydžiai prasidės kitų metų pradžioje, jau šių metų antroje pusėje turėtų prasidėti pažindinimas su būsimu servisu, o galiausiai ir bilietų prekyba.
Beje, čia tarp kitko, Ryanair nuosava viešbučių rezervavimo sistemna: http://www.ryanairhotels.com/ :)
Pauliau, iš išvaizdos atrodo, kad tai booking.com įvilkta į naują rūbą…
Beje, kokius saitus naudojate viešbučių rezervacijoms. Mano mėgstamiausias: alpharooms.com, bet gal yra geresnių?
Pauliau, ne nuosava, HotelsCombined ten – http://cdn.datahc.com, kurios affiliate cookie galioja vienus metus.
Vaidai naudoju http://www.hotelscombined.com/ is daug viesbuciu rezervavimo sistemu duomenys ir palygina kainas.
Čia dar šiek tiek vaizdinės medžiagos apie anksčiau šiek tiek minėtą BA balandį: http://edition.cnn.com/video/?hpt=hp_c3#/video/world/2012/04/03/ctw-pkg-tracey-emin-dove-ba-airplanes-for-olympics.cnn
Gal kas žinot Dreamlainerio pilotams reikia atskiros visai naujos licencijos ar tiesiog galima „dasimokyt” nuo kažkurio giminingo lėktuvo?
Bijau, kad B787 yra gana negiminingas kitiems Boeing lėktuvams. Tiesa valdymas turėtų būt į B777 panašus…
Vytautai-NT, gal galima detaliau apie tai, kiek panašus valdymas?
Kiek teko skityti tai pagrindinis skirtumas yra, jog B787 maziau naudoja sistemose „bleed air”, daugiau remiasi elektriniais servo varikliais.
Vilniaus oro uoste keleivių skaičius daugiau nei 50 proc. auga šeštą mėnesį iš eilės
http://www.ekonomika.lt//naujiena/vilniaus-oro-uoste-keleiviu-skaicius-daugiau-nei-50-proc-auga-sesta-menesi-is-eiles-23541.html
„Wizz Air” kovą skraidino 25,5 tūkst., o „Ryanair” – beveik 30 tūkst. keliautojų.
FAA pripazino 787 kaip 777 gimininga orlaivi gaunant Type rating praejusiais metais.
Asmeniniai pastebejimai – 787 cockpit perime 777 isdestyma, dviguba tiller (capt ir FO), Electronic flight bag. Del valdymo panasumo, suprantu, atsakys Vytautas-NT :)
Baltics 2012 March statistics:
Riga 346.717 minus 3,6%
Tallinn 163.732 plus 19,3%
Vilnius 142.000 plus 56,5%
Vilnius aplenks Taliną, bet tik tada kai Vilnius neskelbs rezultatų taip greitai: estai pastoviai laukia VNO duomenų, o paskui prie jų prideda ~20 000 :)
Po katastrofos visi „UTair“ lėktuvai bus saugomi nuo apledėjimo
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/po-katastrofos-visi-utair-lektuvai-bus-saugomi-nuo-apledejimo-57-208852#ixzz1r5qpkwH2
Visi aviakompanijos „UTair“ pilotai bus įpareigoti apipurkšti orlaivius skysčiu, apsaugančiu nuo apledėjimo. Taip nuspręsta po to, kai paaiškėjo, kad pirmadienį netoli Tiumenės nukritusio kompanijai priklausančio lėktuvo katastrofą galėjo lemti apledėjimas.
Kaip skelbia „RIA Novosti“, anksčiau purkšti ar nepurkšti nuo apledėjimo saugančiu skysčiu, spręsdavo patys pilotai.
ziauru ir apmaudu aisku, kai del tokios seniai priezasties zusta zmones…
siaip rusyne pilna iv. kariniu oro uostu, kuriuos bandoma paversti „civiliniais”, bei skraidinti reguliariais reisais, tik dauguma is ju net de-icing’o irangos neturi, nekalbant apie padoresne nusileidimo iranga…
bent jau VNO psl. raso, kad UTair siandien atskrido su CRJ.
Neapipurkst lektuvu atifreezu didesnio debiliskumo neesu girdejes 21 a. kaip su tokia skrydziu saugumo spraga UTAIR yra leidziama skraidyt EU ??? Juk n lektuvu jau nukrito del apledejimo negi nepasimokyta is to gaila kad pilotai nera supazindinami su kaikuriu nedadielku pasekmemis… be to juk siti ATR jau ir taip rizikos faktoriuje buvo atsidure gamybos pradzioje kai vienas nukrito del apledejimo del blogos sparno konstrukcijos …
Grįžtant prie statistikos, tai Jurgio pateiktais duomenimis, Kovą LCC vežė jau beveik 40% visų VNO keleivių :).
Tai jei aileronai apledejo reiskias pilotai pries skrydi ju net netikrino….
VNO dar ir AerLingus skrenda tai LCC dalis % dar didesne gaunas :)
Del B777 ir B787 valdymo kiek netiksliai išsireiškiau- turėjau galvoje, kad abu naudoja „fly by wire” sitemą. Kas šiaip dar būdinga mažesnei daliai Boeing lėktuvų, jei nieko nepainioju…
Manau Aer Lingus 4000 minimum praveze (3xweekly)…
@Wincas. Patikek, cia ne tik rusu problema. Kai man papasakojo kokios avialinijos kartais nenaudoja de-icing`o LHR`e buvau nustebintas. Ir tai liecia EU kompanijas. O pagrindine priezastis – neprarasti tos minutes, kuri skirta pakilimui. Gaila, bet saugumas dar nera prioritetas visoms avialinijoms…
Bet vistiek jei butu tikrine aileronus pries kylant manau butu pastebeje kad uzsale… aisku pilotai irgi zmones ir visokiu ju buna bet kartais daug lemia avia kompanijos politika… nors kartais ir usa pilotai stebina… lektuvas suduzo nes visi 4 cocpite buve pilotai buvo susikoncentrave i perdegusios lemputes keitima valdymo skyde….
chichi, ne tik tas UTair yra buvęs Vilniuje, bet aš juom ir esu skridęs \o/
Cia ne visai i tema, bet gal kas is avia finansu srities galetu pakomentuoti – niekaip iki galo nesuvokiu tokios logikos. Ka tik atsiunte Austrian airlines naujienlaiski su akcijomis. VNO-Milanas 206 Eur, VNO-Vienna – 274 Eur. Bet mano „problema” tame, kad skrydis i Milana vykdomas per ta pacia Viena. Taigi kaip cia gaunasi, kad 3 oro uostu mokesciai, aptarnavimas, kuras, visokie ten igulu darbo laikai ir siaip 2 kilimu/tupimu kaina ir pigesne, nei to paties, bet grubiai padalinto is dvieju („paprasto” skrydzio VNO-Viena atveju?). Niekaip nesuprantu kaip pagrista si kainodara? Nejaugi tai lemia tik didesne konkurencija VNO-Milanas?
sober, man regis dabar visi į Vieną su Estonian skraidys, kol jie tokias kainas laikys :-)
sober, jau daug diskutuota, kad aviacijoje kainas lemia paklausos ir pasiūlos dėsniai.
O aš pažiūrėjau, kad gegužės mėnesį tris ketvirtadienius nėra VNO-EIN skrydžiui bilietų (anksčiau buvo), gal kas žino priežastį? nebus skrydžių? nes sunku patikėti, kad išpirkta?
Ryanair kovą palyginus su 2011 kovu -4% pervežtų keleivių skaičiumi ir -1% lėktuvų užpildyme. Skaičiuojama tradiciškai ne faktiškai skridę, o parduoti bilietai. Gaila vidutinė bilieto kaina neskelbiama :).
http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-s-mar-traffic-down-4-percent
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35990
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=35996
Berods Vytautas-NT neseniai domėjosi Southwest ateities planais ir kvestionavo dabartinio augimo nebuvimą. Skaitydamas Southwest vadovo daryto pristatymo apžvalgą darytą „Aviation Week’s MRO Americas conference” metu kaip tik radau komentarą šiuo klausimu:
CAPACITY GROWTH
Southwest still plans to keep its capacity flat in 2012 and possibly 2013. Kelly believes economic growth in the U.S. will remain “sluggish” over the next two years. “We definitely want to grow this airline…but not until we are hitting our profit targets and have an outlook that really supports that,” he said.
Čia pilna pristatymo apžvalga, jei įdomu kam nors: http://www.aviationweek.com/aw/blogs/commercial_aviation/ThingsWithWings/index.jsp?plckController=Blog&plckBlogPage=BlogViewPost&newspaperUserId=7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbb&plckPostId=Blog:7a78f54e-b3dd-4fa6-ae6e-dff2ffd7bdbbPost:f5962f4a-189d-4997-924f-47998a6263e1&plckScript=blogScript&plckElementId=blogDest
Šiek tiek pasaulinių, bet manau, esminių naujienų – pasirodė info, jog jau balandžio 18 dieną BMI palieka „Star Alliance”. Bus „Star Alliance” per pusmetį praradęs du narius Europoje – „Spanair” ir „Star Alliance”.
Apie BMI – gali būti vienas greičiausiai istorijoje vykdomų perėmimų. Vos gavo ES leidimą, BA jau net kitą dieną uždėjo savo kodus ant daugelio BMI skrydžių. Nenustebsiu, jog jeigu per olimpiadą visu BMI lėktuvai jau bus BA spalvomis perdažyti.
Neoficialiai skelbiama, jog IAG pasiekė susitarimą su Konkurencijos taryba, jog BMI perėmimo sandorio sąlyga yra, jog dalį Heathrow slotų IAG gražins į bendrą slotų „pool’ą”, tai gali būti kažkokių pasistumdymų ten. Didžiausius interesus rodo „Aer Lingus” ir „Virgin”, matysim ar neliks tik pareiškimais.
Įdomu kas nutiko su kitomis BMI dalimis, t.y. BMI-baby ir BMI-regional, nes jų kiek pamenu, BA nepirko…
Vytautas-NT: kiek aš žinau, tai LH buvo padėjusi pasiūlymą jas paimti bet kam, dabar spėju, bus tyliai ir ramiai uždarytos šios bendrovės …
Kas dėl „Ryanair” tai duomenys rodo aiškią kryptį link „yield’ų” – mažinamas ne tik „capacity”, skrydžių skaičius, tačiau mažėja ir „load factor”, t.y. atsisakoma rinkos dalies dėl geresnės vidutinės kainos.
inga: taip, gegužę kai kuriais ketvirtadieniais Wizz reiso į EIN nebus. Wizz pajuto, jog rinka perkaitinta naujomis paslaugomis, tai įvedinės dalį naujų reisų nuosekliai.
Taip pat gegužės pabaigoje-birželio pradžioje išimti kai kurie LTN reisai, bus lėčiau didinama nuo 5x weekly iki 11x weekly, o taip pat EIN ir DSA bus vasaros pikui įvedami 3x weekly.
O kaip del SK744/745, kazkaip nereguliariai pastarosiom dienom jie skrenda..
BT katik išplatino pranešimą apie atšauktus skrydžius Balandžio mėn. tarp VNO ir RIX:
BT 350 11.Bal.2012 VNO RIX
BT 341 12.Bal.2012 RIX VNO
BT 344 14.Bal.2012 VNO RIX
BT 351 14.Bal.2012 RIX VNO
BT 350 14.Bal.2012 VNO RIX
BT 353 14.Bal.2012 RIX VNO
BT 354 15.Bal.2012 VNO RIX
BT 341 15.Bal.2012 RIX VNO
BT 351 16.Bal.2012 RIX VNO
BT 350 16.Bal.2012 VNO RIX
BT 344 17.Bal.2012 VNO RIX
BT 347 17.Bal.2012 RIX VNO
BT 350 18.Bal.2012 VNO RIX
BT 341 19.Bal.2012 RIX VNO
BT 344 19.Bal.2012 VNO RIX
BT 344 21.Bal.2012 VNO RIX
BT 347 19.Bal.2012 RIX VNO
BT 347 21.Bal.2012 RIX VNO
BT 350 21.Bal.2012 VNO RIX
BT 341 22.Bal.2012 RIX VNO
Gal kas įsivaizduojate kodėl ak bars nuo liepos 2 d. nebepardavinėja bilietų? Nusprendė trauktis?
Volotea flying start today. Present in 53 cities, 10 countries with 76 routes
The Volotea get to fly today from Venice Marco Polo airport. In total, sells 76 routes to 53 destinations in 10 countries.
The 53 airports are located in: Ajaccio, Alguer, Alicante, Ancona, Asturias (Oviedo), Bari, Bastia, Biarritz, Bilbao, Bordeaux, Brindisi, Budapest, Cagliari, Corfu, Krakow, Genoa, Granada, Heraklion (Crete) Ibiza, Kos, Lampedusa, Lille, Lisbon, Malaga, Metz-Nancy, Milan, Menorca, Muniqye, Mykonos, Nantes, Olbia, Oporto, Palermo, Palma de Mallorca, Perpiñán, Prague, Reggio Calabria, Rhodes, Thessaloniki, Santander, Santiago de Compostela Santorini Zaragoza, Sevilla, Split, Strasbourg, Tolon, Trieste, Valencia, Valladolid, Venice Marco Polo, Verona and Vigo.
Countries where Volotea flies where: Italy, France, Spain, Portugal, Greece, Czech Republic, Croatia, Germany, Hungary and Poland.
The Volotea announced three bases (Marco Polo Venice, Nantes and Ibiza).
na jei nutrauktu butu tikrai gaila,turbut niekaip nesiseka jiems keleiviu pritraukti.Nors traukiniam i St Peterbuga paklausa didziule…
Vat tokie Airbaltic triukai ir yra patys bjauriausi…Liko viena/dvi savaites kur tu kita bilieta uz normalia kaina nusipirksi.Belieka taikytis prie Airbaltic grafiku ir gaisti papildomai laika,o yra ir verlo,kuriems netinka reikia ieskotis kito varianto..
Mariau, tarp TLL ir RIX dar daugiau nuimtų skrydžių…
Airbus starts final assembly of first A350 XWB
http://www.airbus.com/presscentre/pressreleases/press-release-detail/detail/airbus-starts-final-assembly-of-first-a350-xwb/
O kas tam BT yra? Jie čia jau variklius užverčia,ar tiesiog skrydžius tarp Baltijos šalių atšaukinėja?
Taip pat gaila dėl BarsAero,nors aišku-jei keleivių susirenka 4 iš 50-iečio lėktuvo,tai kam laikyti tokį skrydį? :/
AKBARS skrydžių rugpjūčiui dar ir nebuvo – čia rusiška tendencija pardavinėti tik 3-4 mėn. į priekį, ne daugiau.
Kas liečia BT – tai „capacity reductions”, kuriuos daro visi. Mūsų rinkoje šiai dienai jaučiasi kėdžių perteklius, tai paprastuoju būdu ir mažinamas „capacity” – keleivius perkels į vienu ankstesnį skrydį, nes dabar kasdien jų po septynis.
Tikėkimės, kad A350 bandymai vyks sėkmingiau nei B787 ir programą pavyks užbaigti laiku.
Panašu, kad šis lėktuvas pakeis ir A330 ir A340. Nors realiai šioks toks tarpas tarp A350 ir A380 susidarys…
O kuom AirBaltic į Vilnių dažniausiai skraido? Su B737 ar Q400?
Vytautas-NT: tipinė 350-1000 konfirgūracija turės apie 420-440 vietų, tai tik vos 100 mažiau nei A380, tai nemanau, jog yra tarpas tarp šių lėktuvų tipų.
Bet kokiu atveju, „Airbus” ir „Boeing” savo vystymąsi grindžia skirtingomis filosofijomis – „Airbus” sako, kad long-haul augs skrydžiai tarp didžiųjų metropolių/hub’ų, todėl dėmesį sutelkia ties didesniais lėktuvais, tuo tarpu „Boeing” mano, jog augs paklausa „long haul” segmente tiesioginių skrydžių tarp „secondary cities”. Bent jau šiuo laikotarpiu atrodo, kad laimi „Airbus” strategija.
Vytautas-NT: miksas skraido, visų tipų 737/F50/Dash. Pirmas ir antras dažesni.
Tai gal iš vis su q400 nedaro,numatytasis tikriausiai F50,o kartais B737 atsiunčia,manau.
Uoj,jau Simonas atsakė.. :D
VIsgi pataisysiu save tiksliais skaičiais, už balandžio pirmasias dienas:
39 skrydžiai su F50;
7 skrydžiai su B733;
6 skrydžiai su B735;
14 skrydžių su DH8D.
Beje, gegužės 1 dieną vakare OV654/OV655 numatomas su E170. Matyt, bus pirmas „Estonian” Embraer’io VNO pasirodymas.
Tarp RIX /TLL per balandi BT nuima 23 skrydzius…
Naujas „UTair“ aviakatastrofos Rusijoje aspektas: kompanija norėjo sutaupyti pinigų
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/naujas-utair-aviakatastrofos-rusjijoje-aspektas-kompanija-norejo-sutaupyti-pinigu-57-209231#ixzz1rCNXSOPm
Simonai, kartais nepadauginai A350 keleiviu? Pats Airbusas A350-1000 tik 350 zada talpinti
A380 maksimalus keleiviu skaicius 853, A350-1000 maksimalus keleiviu skaicius yra 550. Lygindami nepamirskite lyginti lygiaverciu duomenu. Isdestymas gali buti skirtingas priklausomai nuo klasiu skaiciaus ir avialiniju pageidavimu :)
Tai jei teisingai suprantu A350 bus ka=kur tarpe tarp A330 ir A340, o konkurentų atžvilgiu- tarp B787 ir B777, kuris kol kas liks didžiausias dvimotoris keleivinis lėktuvas..?
Šiandien VŽ rašo, kad Turkish vasarą žada „bandomuosius skrydžius”. Įdomu, kaip tas bandymas atrodys..
P.S. Jau trinat rankom? :D
Man atrodo, visi komerciniai (ne politiniai) skrydziai yra bandomieji,- jei nepasiteisina, juos nuima.
Trinsim ir džiaugsimės kai čia, Simono bloge, atsiras įrašas jog Turkish tada ir tada pradeda skrydžius tokiu ir tokiu dažniu, tokiomis ir tokiomis dienomis. Kol to nėra geriau labai neįsijausti, nes gali tekti nusivilti :)
Grįžtant prie A350, straipsnyje, kurio nuorodą pateikiau anksčiau rašoma apie būsimą vietų skaičių:
In a typical three-class configuration, the A350-800 will offer 270 seats while the A350-900 and the A350-1000 will offer 314 and 350 seats respectively. All A350 XWB Family members can be configured for higher density layouts of up to 440 seats.
Čia kaip ir A380 gali 853 keleivius maksimaliai gabenti all-economy, kai typical seating option yra 525, o dauguma vežėjų renkasi dar mažiau vietų turėti, nei tas 525 :). Tik Lufthansos A380 šiuo metu turi po 526 vietas ir AirFrance, kai kurie po 538 vietas. Visi kiti operatoriai naudoja versijas su mažesniu nei tipiniu 525 vietų skaičiumi :).
Panašu, jog Easyjet traukiasi iš TLL.STN ir LPL pardavime iki spalio 26d.,toliau bilietai neparduodami.
Italijos įmonė perėmė antrinės “Avia Solutions Group” įmonės kontrolę
http://www.aviasistemos.lt/italijos-imone-pereme-antrines-avia-solutions-group-imones-kontrole/
Gerai, kad mes neturim nei tanku, nei lektuvu .. Tai nera ko ir kariauti :)
Tarp Rusijos ir Baltarusijos – aviacinis karas
http://verslas.delfi.lt/automoto/tarp-rusijos-ir-baltarusijos-aviacinis-karas.d?id=57812634&categoryID=174757
Aišku, aš galiu klysti, bet įžvelgiu tokį dalyką Europoje – panašu, jog trūksta 737NG pilotų, dėl to su trumpalaikėmis problemomis gali susidurti vežėjai.
Šį pavasarį „Norwegian” atšaukė vieną skrydį OSL-VNO-OSL nurodžiusi „lack of crew”. Praeitą sekmadienį „Norwegian” skrydį iš Vilniaus į Oslą vykdė „SmartLynx” A320, panašu, jog dėl tos pačios priežasties.
Užsienio forumuose pasirodė žinučių, jog „Ryanair” iš UK atšaukė kelis skrydžius, nes, manoma, tiesiog pilotai išėjo iš darbo ir dėl to nebuvo kam skristi. Kaip žinia, „Ryanair” sudaro darbo sutartis su pilotais pagal labai lanksčią Airijos darbo teisę, tai turbūt lankstumas yra abipusis ir pilotai gali staigiai palikti darbo vietą taip pat. Žinant, jog „Norwegian” labai aktyviai didina 737NG parką, matyt, jiems labai reikia staigiai ir pilotus pasiruošti/pasisamdyti.
Situacija primena 2010 m. vasarą, kada „easyJet” turėjo lygiai tokių pačių problemų, kuomet sparčiai plėti A319/320 parką, šalia keitė 737 į A319. Aviakompanija turėjo didžiulių bėdų – jų „on time” rodiklis jei neklystu krito iki kažkur 55%, o gelbėjimosi kaina buvo didžiulė – nuo nepatenkintų klientų iki užsakomų čarterinių lėktuvų tiems keleiviams pervežti (kai savo lėktuvai tupi dėl „lack of rotating crews”).
Aišku, ilgu laikotarpiu tas dalykas susibalansuoja, bet čia tokia mano įžvalga kas matosi šiuo metu Europoje. Jei taip iš tikro yra, tai vasaros piko metu gali būti bėdų dėl to vežėjams.
MOL bajeriai :):):)
http://www.welt.de/wirtschaft/article106160444/Ryanair-will-weniger-Eiswuerfel-servieren.html
Keista, sakyčiau, nes B737 yra labai paplitęs lėktuvų tipas. Kitas dalykas, kad aišku pilotai skraidę su B737 senesniais modeliais ant naujų turi persimokyti.
Keista, kad A320 pilotų trūkumas jaučiamas, nes Airbus atveju, kaip kadaise pilotai pasakojo, visoje serijoje yra vienodas lėktuvų valdymas (pagal vieną sistemą įrengtos kabinos), skiriasi tik kabinos įrengimas (matyt kuo didesni lėktuvai- tuo sudėtingesnė), kad pilotus galima lengviau permokint nuo A320 net iki A380.
Įdomu, kad 2011 Ryanair keleivių iš vokietijos sumažėjo net 2 milijonais nuo 10 mln 2010 metais iki 8 mln.
Įdomu kur jie pradės iš Kiolno skraidyt?
Kaip TRTO „insider’is” galiu pasakyti, kad
B737 CL/NG pilotu ES rinkoje netruksta. Nemazai ju neteko darbdaviu po paskutiniu bankrotu ( Malev, etc) taip pat AA atleidus 11K pilotu ( ju didzioji dalis pasirinko Azijos kompanijas) nemazai patrauke i Europos kompanijas ( tiksliau -grizo i Europa).Zinoma ne visi jie buvo B737 pilotai.
Taip pat pastebima tendencija, kad B757 pilotai persimoko i B737. Asmeniskai zinau ~50 pilotu su B737 TR kurie iesko darbo.
Kodel kyla „lack of crew” problemos- tai gali pasakyti tik pati aviakompanija. Tai gali buti sutartiniai, ivaizdzio, profsajungu ir kt klausimai.
Ačiū, ES.
Matyt, priežastis yra blogame planavime, kaip buvo ir easyJet atveju. Žiūrėsim, ar pavyks užtaisyti greitu metu minėtoms aviakompanijoms.
Siandien suduzo Ak Bars Aero sraigtasparnis …
http://www.balsas.lt/naujiena/589352/kazachu-keliavimo-ypatumai-arba-kuo-lietuva-geresne-uz-turkija/1 cia apie SPA Travel ,beje skrydzio bilietas 1000-1200LT i veina puse ,jei be keliones paketo.Brangoka sakyciau,turbut skris tik kas su kelionem:)
Lietuviai Velykų švęsti vis dažniau keliauja svetur
http://verslas.delfi.lt/business/lietuviai-velyku-svesti-vis-dazniau-keliauja-svetur.d?id=57839996
i tema del Ryanair capacity mazejimo:
ASKs per week in March 2011 – 1,807,821,666
ASKs per week in March 2012 – 1,640,128,858
Change – -9.3%, Tai yra didziausias capacity mazejimas 20 didziausiu pasauliu aviakompanju tarpe.
Tuo tarpu Wizz Air’o – plius 10%. Aišku skaičiai 6 kartus mažesni:)
O čia dar straipsnis pamąstymui apie baltarusiu aviacijos verslo ypatumus:
http://www.gazeta.ru/business/2012/04/07/4338785.shtml
Bajeriai su Ryanair Cashpassport: kai pradejo priimineti paraiskas airiskam variantui, galima buvo padaryti tik online, dabar jau ir offline (po 7 savaiciu nuo pardavimu pradzios). Tas pats ir su italisku variantu. Idomu kodel is viso leido offline varianta: vartotoju teisiu gynejai isikiso, ar kokia nors kita priezastis?
katik sulipom is KUN i PMI. jausmas kaip private jete, kiekvienas turi po tris kedes :)
Na tai kas per anksti I Maljorka skrist balandi, per salta dar
Gal kas nepatingėsit paaiškinti, kas įvyko: Įprastuoju būdu, su lietuviška Mastercard kortele pirkau Ryanair bilietus KUN-CRL-KUN. Paskutiniame žingsnyje galutinė suma su visais kortelių mokesčiais buvo 882 Lt. Banko išraše matau nuskaičiuota 272 Eur, kas yra 940 Lt. Klausimai du: ar normalus toks skirtumas, ir kaip daryti ateityje, kad tokių „konvertavimų” nebūtų?
Edgarai, taip čia mano manymu yra apskritai tikrąja to žodžio prasme žmonių apsukinėjimas. Viskas vyksta taip, kai pasirenki kokią kortelę naudosi apmokėjimui ir suvedi jos duomenis, TIK TADA atsiranda toks nedidelis užrašas, šiek tiek aukščiau, kiek tau viskas kainuotų eurais, jeigu ant jo paspaudi naujai atsidariusioje nedidelėje lentelėje yra parašyta, kad Ryanair nuskaičiuos pinigus eurais, tam kad neva iškart žinotum kokia bus galutinė suma ir nurodytas fiksuotas kursas, kuris bus naudojamas. Na matyt tau jau nereikia sakyti koks jis apverktinai prastas ir jeigu nenuimi varnelės, kad priisimi riziką ir supranti, kad nuskaičiuos iš tavęs litus, tada suma bus konvertuota į eurus, siaubingu kursu ir apmokėsi jais. Taip jau yra, labai labai labai purvinas būdas uždirbti, bet Ryanair praktikuojamas. Beje, ne taip jau seniai iš siaubingai prasto savo naudojamo valiutos keitimo kurso į katastrofiškai prastą jie pakeitė.
Kam įdomu, čia kažkas yra sukūręs detalią instrukciją, kaip nuimti tą varnelę dėl kurso:
http://www.failai.lt/mj9p9be9txif/HowToChangeCurrencyOnRyanair.pdf.htm
verslininkas, ten kiti dalykai, ten skirta norint išvengti aptarnavimo mokesčio mokant kortelėmis, kurios ima mokestį už pirkimą kitomis valiutomis, nei kad yra kortelės numatytoji, kaip bebūtų galima ir aną variantą naudoti.
O tai ko klausė Edgaras ir apie ką aš kalbėjau yra čia:
http://www.pics.lt/images/29ryr.png
http://www.pics.lt/images/65ryr2.png
Retai kalbu apie tarifus, tačiau – ieškau bilieto iš Oslo į Briuselį (po dviejų savaičių). Tai įdomu, jog pigiausias tarifas – Estonian Air per Taliną, antroje vietoje – „airBaltic” per Rygą :)
Simonai, Estonian tai gerai – pilni Eurobonus taškai :-) Bet Tamsta turbūt ir taip Eurobonus Goldas?
Kimba Estonian į atlapus Airbalticui rimtai. Tokiu atveju kažkaip pagalvoji, kad na ir kokio velnio mums tas nacionalinis vežėjas? Dabar latviai su estais mušis dėl rinkos, visi žinom, kaip brangiai kainuoja tokios kovos, ypač gerai tai žinom iš AirBaltic rezultatų, na o mums iš to tik kelionės mažiau kainuos ir jokio galvos skausmo, pykčių :).
P.S. Vargšas AirBaltic, Estoniam tai matyt kryptingai siekia atsikąsti rinkos ir į tai investuoja, t.y. susitaikę ir numatę būsimas sąnaudas šiam reikalui, o tuo tarpu AirBaltic jau kaip ir turi pradėti bent kiek rentabiliau veikti, kiek gi galima 20% nuostolio nuo visų gaunamų pajamų virinti :). Bus įdomu.
Karas karu, bet čia toks konkuravimas aplinkniais maršrutais kaip OSL-BRU per TLL ar RIX tai jau keistas. Vistiek lojalumo nei norvegams nei belgams nesukurs skraidyti per aplinkui :)
Pamenu, kaip kadaise buvo atvejis JAV, kuomet vienas veikėjas per „Expedia” pirko „American Airlines” bilietą iš Bostono ir Čikagą berods. Tuo metu „Expedia” nerodydavo tikslaus maršruto, o tik atvykimo/išvykimo laikus. Pasirodo skrydis iš Bostono į Čikagą ėjo į Majamį. Vėliau veikėjas bandė refund’inti, aviakompanija nesutiko. Tada jis padavė ją į teismą už „tyčinį neekologinį/neekonomišką elgesį” ir … laimėjo :)
Kiek pamenu JAV dažniausiai būna pigiausias bilietas su dviem persėdimais per aplinkui. Kažką panašaus teko su AirBaltic matyt, kai skrydis iš Briuselio į Vilnių pigiausiai kainavo skrendant per Taliną (Briuselis-Ryga-Talinas-Vilnius) už kokius 200 Lt ar pan.
Aišku Europoj tokia sistema nelabai vekia, nes didieji vežėjai neturi bazių išsimėčiusių po visą kontinentą….
kas negyvenat uzsienyje,nebutina vargti su visokiom internetinem Prepaid Card…
SEB bankas turi Eurine Visa, 50eur metinis mokestis,bet uztat sutaupysit ant konvertavimu,valiutu keitimu,galite be problemu uzsienyje atsiskaitinet,galima Lietuvoje issiimti Euru Cash is kai kuriu bankomatu
Beje dėl Estonian rezultatų – tik paskutiniais metais jie įvirino keliolika (berods 13 mln.) EUR nuostolio. Iki tol buvo maždaug break-even. O ir tas nuostolis, nemaža dalimi buvo operationų iš VNO rezultatas :-) Aš kažkaip turiu tikėjimą, kad Estonian, turėdami protingą mgmt ir labai tikslų matymą, kur konkuruos, tai gal nepadarys airBaltic klaidų. Beje, dėl kainų, pernai vienas ASK Estonian vidutiniškai kainavo 7,5 euro centus, tai pvz TLL-LGW skrydžio kėdės savikaina yra 136 EUR, o RT gaunasi 272 EUR arba 939 LTL (yra niuansų, bet grubiam matymui visai geras metricsas). Matydamas kainas, kuriomis jie dabar pardavinėja bilietus linkėčiau, jog fleeto pakeitimas duotų kuo geresnį efektką sąnaudų prasme, nes pajamų pusėje už 939 litus vidutiniškai pardavinėti skrydį per Europą bus labai sunku.
Nors, kad jau paliečiau kaštų temą. Truputį palyginau, kokius kaštus turi įvairios Europos kompanijos. Manau čia matyti, jog Estonian neturi daug vietos nuspausti kaštus žemyn :(
http://i42.tinypic.com/33wtx0y.jpg
Vytautai, bet einama link to. Į Londoną pigiau skrist per Madridą, į Vieną ar Briuselį per Frankfurtą, o į Paryžių per Amsterdamą. Kol kas žinoma tik LH Grupė turi daugiau nei du rimtus hubus savo dispozicijoje, bet reikia įvertinti ir tai, kad US atstumai 2x didesni nei Europoje, tad Europoje hubų poreikis šia prasme mažesnis. Kaip ir keliavimo oru poreikis dėl tų pačių atstumų.
Labai keistas rezultatas- AirFrance/KLM kaštai labai maži, o pajamos turėtų būt normalios (jei teisingai suprantu ASK/RPK skirtumą), tuo tarpu anie kenčia dėl didelių nuostolių…
Aišku tam kad veikti visos Europos mastu reikėtų turėt HUB’us kitam kontinento gale (geriausia Eytų Europoj). Tik klausimas ar šiais laikais dar galima išspausti iš Hub’inio modelio, kai kontinente siautėja LCC
Beje, manau, eurinės kortelės neprasmingos. Reikia neužmiršt bjaurias varnas nuimt, o jau keitimo kursas į eurus banke neturėtų būt itin bjaurus…
Justinai, gal esi radęs BT duomenis, kokie jų kaštai?
Justinai, ačiū – labai įdomu.
Kas liečia „Estonian Air” strategiją, tai nemanau, jog ji gali veikti taip, jog būtų galima dirbti pelningai, tačiau manau, jog gali būti nedidelio/valdomo trumpalaikio nuostolio ribose.
„Estonian Air” nors iš dalies elgiasi panašiai kaip „airBaltic” 2008-2009 metais, tačiau nedaro kelių labai brangiai kainavusių „airBaltic” klaidų:
1. „Fleet management’as” padarytas pirmiau, negu atidaromi maršrutai. Nauji, gan efektyvūs lėktuvai ir matosi, jog jie maršrutus atidarinėja pagal tai, kokius maršrutus gali vykdyti efektyviai turimi lėktuvai. Aišku, „regional jets” pasirinkimas niekada neleis bent priartėti prie vidutinės kėdės kaštų prie „Norwegian” ar panašių bendrovių, kuriuos operuoja dideliais lėktuvais.
2. Ieškoma nišų, o ne „darykime kaip kiti”. „Estonian Air” Suomijoje atidarė kryptis, kur nėra „airBaltic” ir kur gavo dotacijas. Vokietijoje atidarė Hanoverį, o ne estams turbūt reikalingesnius Berlyną/Hamburgą/Diusedorfą – į Hanoverį iš Baltijos šalių ir Suomijos niekas neskraido. Net Tbilisio reisą atidarė būtent tomis dienomis, kuomet neskrenda „airBaltic”.
3. Nesivelia (bent kol kas) į kvailas „head on head” konkrencijas namų rinkoje. Prisiminkime, kaip „airBaltic” atidarė RIX-FRA beveik tuo pačiu tvarkaraščiu kaip LH, atidarė RIX-WAW, savo laiku skraidė tuo pačiu tvarkaraščiu RIX-DUB kaip „Aer Lingus” ir net buvo sugebėjusi įsivelti į „head on head” konkurenciją su „Ryanair” kai kuriuose maršrutuose. Epinė konkurencija buvo Turku maršrute – kai „Wizz Air” atidarė Turku, BT padarė Turku daily su 733 ir pardavinėjo po 3 latus. Aišku, kai kuriuose maršrutuose varžovai nusispjovė ir išėjo iš Rygos, tačiau nemanau, jog nors vienas maršrutas buvo vertas tiek sudegintų grynų konkurencijoje.
4. Aukštesnių „yield’ų” paieška – „Estonian Air” iš karto šovė į SVO/LED, kur padarė „high frequency” ir turbūt iš ten tiki tranzito su aukštesniais yield’ais. „airBaltic” bandė visokius Pskovus, Archengelskus ir kitas kryptis, kol gale apsistojo ant frequency didžiuosiuose miestuose.
5. Orientacija į verslo srautus. Tai jaučiasi iš produkto kokybės (užkandžiai, eurobonus taškai, per amadeus perkant – įskaičiuotas bagažas) bei iš to, jog „Estonian Air” praktiškai visai neskraido šeštadieniais ir tik truputį – sekmadieniais.
Virgin nori grįžti į UK vidinius skrydžius.
http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/transport/9193152/Virgin-eyes-BMI-slots-for-launch-of-UK-flights.html
Justinai, panašu, jog keliose vietose RPK ir ASK skaičiai sumaišyti vietomis. Jei teisingai suprantu, Estonian COST/ASK turėtų būti dar žemesnis.
http://www.alfa.lt/straipsnis/14242692/Del.pilotu.streiko.Ispanijos.oro.bendrove.Iberia.Velyku.pirmadieni.atsaukia.127.skrydzius=2012-04-09_12-43
Nauja versija: ATR-72 katastrofos scenarijus gali būti labai panašus į vieną iš Lecho Kaczynskio tragedijos versijų
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/nauja-versija-atr-72-katastrofos-scenarijus-gali-buti-labai-panasus-i-viena-is-lecho-kaczynskio-tragedijos-versiju-57-209758#ixzz1rXHMwPyU
Karoli, taip, pats pastebėjau po to, kad ASK skaičius mažesnis už RPK :-) Atnaujinau skaičius:
http://i42.tinypic.com/2zg9g2a.png
Linai, airBaltic yra kaimiečiai, kurie galvoja, kad parodę skaičius praras konkurencinį pranašumą (prieš ką?) arba apnuogins problemas, kurias turi jau dabar bet niekas nemato, todėl ir slepia… Nors Latvijos registrų centras turėtų turėti ataskaitas, jei kam nors papuls, pasidalinkit ;-)
Bendra pastaba dėl skaičių, nereikėtų jais pernelyg pasitikėti dėl krūvos priežasčių: gali būt, kai kai kurios kompanijos į ASK neįtraukia charterių ar dar kokio velnio, taip pat kaštų pusėje aš įtraukiau sąnaudas su nusidėvėjimu, tam kad išlyginti skirtumus tarp wet-lease’inančių kompanijų (Estonian) ir didžiųjų, kurių P/N ataskaitose lėktuvai pasirodo per nusidėvėjimą. Pats nusidėvėjimas yra grynai finansinis skaičius, nieko bendra neturintis su faktiniu lėktuvų nusidėvėjimu, ir nusidėvėjimo rodiklis yra optimizuojamas mokesčių tikslais. Geroji žinia, kad nusidėvėjimas pas LH sudaro mažiau nei 10% visų sąnaudų, tad nusidėvėjimo kaltinti dėl labai didelio skaičių iškraipymo gal ir nereikėtų kaltinti.
Taip pat ASK kaina labai priklauso ir nuo veiklos tipo. Sutikite, jog ASKo kaina reise VNO-TLL su Saab 340 yra kitokia nei Ryanair skrydžio su 737-800 KUN-CRL. Analogiškai, pirmos klasės ASK kaina didesnė nei ekonominės klasės, iš VNO operuojančių vežėjų ją turi tik LH, kiek žinau. Manau iš lentelės galima daryti tik šias išvadas:
1) Estonian su dabartiniu fleetu nuspausti žemyn kaštus nelabai yra kur. Duok dieve nuo 7,5 €centų iki 6.
2) Ryanair ASKo kaina yra 3,1€centas. VNO-STN kelionės savikaina vienam keleiviui yra (įsk. visus booking fee ir pan.) 54 EUR.
3) Estonian yra kur padirbėti su LF. Gale dienos jie galės išgyvent su 7 eurocentų RPK rodikliu. Kokia tuomet VNO-TLL-VIE ar VNO-TLL-SVO vidutinė kaina turi būti, galite pasiskaičiuoti patys.
O tam, jog galėtume lyginti LH ir KLM, reikėtų padaryti šiek tiek detalesnę studiją ;-)
Dėkui tau Justinai, labai įdomūs domenys. Dar daugiau skaičių patiems galima pasidaryti, naudojant juos, super :).
On Apr 9th Rostransnadzor (Russia’s Ministry of Transport) suspended the activities of UTAir Technics at Moscow’s Vnukovo Airport due to violations of regulations released by Rosaviatsia (Civil Aviation Authority). Those violations permitted 4 ATR-72 of UTAir to depart Moscow’s Vnukovo Airport without de-icing/anti-icing in weather conditions conducive to icing. Rostransnadzor also suspended operation of UTAir’s ATR-72s until the factors that led to the crash of VP-BYZ in Tyumen have been determined and measures to reduce the risk have been taken.
http://avherald.com/h?article=44d5e519&opt=0
Man įdomu kada tie keturi 42-tri buvo „pagauti” kylantys be deicingo, nes iškart po katarstrofos UTair juk pasiskelbė, kad priverstine tvarka visus deicins.
O šiaip tai rimtų bėdų nusimato kompanijai, duomenimis, kuriuos greit paieškojęs radau, ATR’ai kompanijoje sudaro 30% viso jų parko.
Pardon, regis tik 72 uždrausta operuoti, nieko apie 42-us nerašo :). Tuomet parodoksalu, orlaiviais, kurių seniausiam metų nėra skraidyti dabar nebus galima, o dar senesniais už nukritusį 42-ais, bus galima?
Beje, jei tikrai tik ATR 72 suspended tuomet 19% parko „sulaikytas”.
Bent ta gera naujiena ,kad jie ne vieninteliai i VNO skrenda( kaip,kad buvo 4men atgal).Jei ir atsitiks kokios tai problemos a/k ,bent jau mums tai netures dideles itakos:)
Toks klausimas iskilo, dabar pirkau bilietus skrydziui i Vienna uz poros valandu tai Airbaltico psl nebedave bilietu pirkt, o per skyscanner buvau nudirectintas atgal i airbaltico puslapi ir jau galejau pirkti bilietus, kame cia reples ?
Simonai, gal but dar anksti, bet Rusijos skrydziu analize butu labai vertinga ir idomi. Ar Ak Bars issilaikys platindami bilietus tik per Sirena ? Rossia ar Transavia atejimas i si marsruta butu buves zymiai stabilesnis.
Pernai Lietuvoje apsilankė 320 tūkst. turistų iš Rusijos
http://www.balsas.lt/naujiena/591641/pernai-lietuvoje-apsilanke-320-tukst-turistu-is-rusijos
Po 20 metų pertraukos atnaujinus tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir antro pagal dydį Rusijos miesto Sankt Peterburgo, tikimasi sulaukti dar didesnio turistų srauto iš Rusijos. Šis naujas maršrutas, viliamasi, bus aktualus ne tik verslininkams, bet ir žmonėms, į Lietuvą vykstantiems pailsėti, aplankyti artimųjų ar papramogauti.
Apie UN
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=36052
„airBaltic“ lėktuvus gali areštuoti Rusijos oro uostuose
http://verslas.delfi.lt/automoto/airbaltic-lektuvus-gali-arestuoti-rusijos-oro-uostuose.d?id=57918060
Įdomu – šį rytą SAS turėjo pilną A319 – 138 keleiviai.
Jurgi, dėl Rusijos tai tikrai anksti bet kokias išvadas daryti. Reikia bent birželio sulaukti. Tendencijos kol kas kylančios tai tik svarbu kuriame taške nusistovės.
nu jo su Rusais nepazaisi,o skristi negali nes skrydziu daug…
National carrier opens Tallinn-Tbilisi route
10.04.2012, 09:48
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/4/10/national-carrier-opens-tallinn-tbilisi-route
Estonian national airline Estonian Air opened for the first time in its 20 years of operations the route from Tallinn to Georgia’s capital Tbilisi.
nieko keisto, kad Skandinavijos pusėn skrenda pilni skristuvai budulių. velykos juk baigėsi.
Uz tai per sventes gal tik keli reisai ivyko todel ir siunte A319
Buvęs V.Antonovo bankas reikalauja pinigų iš „airBaltic“
http://iq.lt/ekonomika-ir-verslas/buves-v-antonovo-bankas-reikalauja-pinigu-is-„airbaltic“/
Na o rusai toliau kankinasi:
http://lenta.ru/news/2012/04/10/mintrans/
Beje, ar „atviro dangaus” derybos su Ukraina pavyko, ar dar tęsiasi. Kiek suprantu Gruzija ir Moldova jau prisijungė, tik rezultato jaučiamo iš to dar nėra…
Gruzija su ES turi galiojantį „open skies” jau pusantrų metų.
Ukraina, kiek žinau neturi ir neusimato dar kelerius metus. Buvo minčių sudaryti laikiną „open skies” šių metų Europos čempionato laikotarpiui.
Moldova kiek žinau pasirašė, bet dar neįsigaliojo, lygtai nuo 2012.10.01, bet galiu klysti.
Papasakosiu vieną atvejį, kaip keliones autobusu į Europą vienas organizatorius pradėjo organizuoti.
Kelionė autobusu į Vidurio Prancūziją/slėniai/vynai/pilys, gan populiari ekskursija.
Tris dienas prieš kelionės pradžią surenkamas bagažas iš keleivių ir autobusas su bagažu išvyksta į Prancūziją.
Keleiviai skraidinami su „Ryanair” VNO-BVA. Juos oro uoste paima atvykęs autobusas su bagažu. 7 dienas vyksta kelionė autobusu po vidurio Prancūzijos regionus.
Po 7 dienų autobusas keleivius atveža į BVA, keleiviai išskrenda BVA-VNO, o autobusas išvažiuoja į Lietuvą, bagažas parkeliauja po 2-3 dienų.
Toks autobuso važiavimas susijęs ne tik su bagažo mokesčiais papildomais, tačiau ir su tuo, jog priešingai negu vežant keleivius autobusu reikalinga papildomos nakvynės pakeliui į Prancūziją tiek keliaujant pirmyn, tiek atgal. Keleiviai taip pat sutapo daugiau nei 3 keliones paras skirtas keliavimui iš Lietuvos autobusu į Prancūziją. Ir, praktiškai neribotas kiekis bagažo, kas ypač aktualu keliaujant į vyno daryklas :))
Mano nuomone, labai gera kelionės organizavimo idėja. Šiuolaikiniai LCC tarifai į vieną pusę praktiškai tokie patys kaip vienos nakvynės kaina. Keleiviai laimi komfortą, o organizatorius dažnu atveju laimi ekonomiją net papildomą.
http://verslas.delfi.lt/automoto/airbaltic-vadovas-jei-brangs-degalai-pabrangs-ir-bilietai.d?id=57932234
http://www.ekonomika.lt/naujiena/ka-reikia-zinoti-apie-bagaza-keliaujant-lektuvu-23758.html?page=1 na daug maz zinojau,tik kiek nustebino kad 21 diena gali „legaliai” veluoti bagazas
Na bagazas daugiausia velavo dvi savaites, bet mane stebina kitas dalykas – du kartus per paskutini menesi vaiko vezimas paliekamas FRA at the gate ir du kartus jis neatkeliauja…
@klaustukas – skrendant normalia kompanija, pavyzdžiui, Ryanairu, tokia problema tikrai nekiltų :)
(jie vėžimėlius ima ir atiduoda prie lėktuvo durų)
@ simonas – o koks operatorius jei ne paslaptis?
Kelioniu operatoriai pereme emigrantu patirti…Labai populiaru i UK vezti „tase” mikriuku ir skrist su LCC…i UK mikriuku nuo duru iki duru ima 20SVARU(svorio beveik nereguliuoja) ir nereikia po Oro Uostus tampyti laukti registruojant/atsiimant:)
Kas cia TLL vyksta:
13:55
OV 643
Riga
Cancelled
18:05
SK 8444
Stockholm – Arlanda
Cancelled
18:15
BT 318
Riga
Cancelled
20:05
BT 362
Riga
Cancelled
Apie autobusus ir LCC. Teko nemazai gastroliuoti su ivairiais orkestrais po Europa, tai jau prie keleta metu net pervaziavimui tarp Ispanijos ir Olandijos apsimokedavo skrist su Ryanair o autobusas vaziuodavo tuscias. Siaip prie dabartiniu kainu butu protinga is vis autobusus laikyti Vokietijoje ir ekskursijas pradeti Badene, hahne, dortmunde ar eindhovene. velykom isbandem badena. Labai patogu: Colmaras, strasburgas, Heidelbergas, Karlsruhe ar net Miliuzas su Bazeliu 2 valandu atstumu. Kainos kaip i Palanga express autobusu ir laiko atzvilgiu taip pat. Taciau pavasario tikro ir ten nebuvo
OT: Boeing and Embraer sign aviation pact. http://atwonline.com/airline-finance-data/news/boeing-embraer-sign-aviation-pact-0409
Gal kas yra skridę į Aziją per SVO su SU?
Planuoju skristi iš Vilniaus į Šanchajų. Žinau, kad VNO-SVO atskrenda į D terminalą, o SVO-PVG išvyksta iš F terminalo. Ar tikrai nereikia Rusijos vizų, ir gal kas žino kaip veikia terminalo keitimas? Turėsiu nelabai daug laiko, o ir atvyksiu per piką, ryte.
srs,
maždaug 10 sekundžių paieška būtų davusi detalų paaiškinimą: http://www.flyertalk.com/forum/russia-cis-based-airlines/1173611-svo-transfer-aeroflot.html
Šiaip siūlyčiau skristi su Finnair, esu skridęs su abejais, drąsiai kelis šimtus damesčiau dėl Finnair. Tiesa, dažnai Aeroflot būna vos ne dvigubai pigesni už visus konkurentus.
Simonai, mačiau čiandien į VNO atskrenda kompanijos „Golden Air Flyg” AT72. Kas čia per svečias?
srs
Kovo mėnesį su Aeroflotu skridau į Hanojų iš Rygos (tada dar neskraidė iš Vilniaus) ir buvau labai patenkintas šita kompanija, nors anksčiau esu skraidęs ir su Finnair (India). Lėktuvas buvo Airbus 330, ne perpildytas. Skaniai maitino. Dėl terminalų keitimo Maskvoje, manau, problemų nebus, nes jie jungiasi tarpusavyje. Aerofltotas dažniausiai pasiūlo daug pigesnius bilietus nei kitos aviakompanijos, o aptarnavimo kokybė nėra bloga.
@Justinas
Ačiū. Prieš tai žiūrėjau oficialią SU svetainę, tai tas transferinis autobusas, bei žodžiai „passport control” sukėlė įtarimą, kad pareikalaus kokios vizos.
Mielai skrisčiau su Finnair, deja kelionės biudžetas gan ribotas. Plius skrendant į priekį tvarkaraštis svarbus, o SU siūlo geresnį.
Lietuvos kapitalo užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines”, nuo balandžio pabaigos kelionių agentūros „SPA Travel” užsakymu ketinusi tiesiogiai skraidinti iš Vilniaus į Kazachstano miestą Almatą, atšaukia savo planus.
„SPA Travel“ atšaukus nereguliarius skrydžius, „Small Planet Airlines” trečiadienį spaudoje pranešė, kad atšaukiama iš viso 18 skrydžių, planuotų nuo balandžio 27 iki rugpjūčio 29 dienos.
Tai taip ir liko vienas neatsakytas klausimas ar reikalinga tranzitine viza skrendant su Aeroflotu per SVO?
Jei Maskvoj neišeinate iš Šeremejevo oro uosto sterilios zonos, tai tranzitine viza nereikalinga. Kažkada senais neatmenamais laikais esu sridęs per MAskva dar LAL gyvam esant. O jie skraidė iš Terminalo-1, tad ten iš Terminalo-2 (o jie yra priešingose kilimo-tūpimo takų pusėse) buvau nuvežtas su autobusu, kuris važiavo oro uosto perimetru ir patekau tiesiai į sterilią zoną.
Žodžiu, jei nėra tikslo išeiti iš Tarminalo- tranzitinės vizos tikrai nereikia. Beje Aeroflot dabar vakarietiškus reisus turėtų vežt į buvusį Terminalą-2 (dabar visus pervadino raidėm ir yra kiek painiavos, nes labiau vidinė ir grynai tarptautinė dalys labai atskirtos)- iš kur skraidoma po visą pasaulį…
Ne, vizos tranzitui per SVO nereikia.
Su “Small Planet Airlines” kazkas neaisku, kazkas pasikeite, issiparduoda savo padalinius (Estija, Italija). Gal kas daugiau zino apie ju planus ir tu pasikeitimu priezastis?
„SPA Travel” Kazachstano atstovybės vadovas Tautvydas Kuzma BNS sakė, jog skrydžius nuspręsta atšaukti dėl mažos paklausos.
„Pagrindinė priežastis – ekonominė. Buvo maža paklausa. Dėl šios priežasties nusprendėme sustabdyti savo planus. Tai yra nauja kryptis, visi labai atsargiai žiūri”, – sakė jis. Pasak jo, bilietus buvo įsigiję 50-60 žmonių.
Estukai daro nerealia bilietu pardavimo akcija 2012-2013 ziemos sezonui. Kainos numestos per pus nuo dabartiniu pigiuju. Negi pinigu labai reikia?
„Small Planet Airlines” šiuo atveju tik atliko viešinimo funkciją – „SPA Travel” tiesiog atšaukė savo užsakymą, nes jie buvo vieninteliai skrydžio užsakovai (atšaukta prieš gerą savaitę-dvi). Anyway, tas planas skambėjo labai ambicingai.
Jau atsakyta į klausimą – nepaisant terminalų, tranzitinės vizos skrendant per SVO nereikia. Vienintelis apribojimas – laukimas iki 24 val.
@mmm Na tai skaiciavimai buvo „is kavos puoduko”, jei bilietus buvo isigije tik 50-60 zmoniu ,- „Pagal Kazachstano turizmo asociacijos, tiesiogiai bendraujančios su daugiau nei 4 000 šalies kelionių organizatorių, skaičiavimus, dar iki šių metų rudens Lietuvoje turėtų apsilankyti apie 3 000 kazachų turistų, kurie mūsų šalyje išleis iki 10 mln. litų.”
Boeing: yra toks čarteris iš Visby su ATR72 numatytas, nežinau, kas jį užsisakęs.
ar man vienam nepavyksta rasti KUN-DME Iraero balandžio mėnesiui? Nei per jų saitą, nei per greitai.lt…. kažkaip http://www.kun.lt šią savaitę atvykimų nenusimato…
paskelbe,kaip pasiseke per Velykas:) Tik Kovo men. kazkaip,kaip nesiseke neskelbia …
Beje gal radot kas apie Airbaltic Kovo men. statistika,aisku kad garsiai jie nesauks kai nekokie duomenys..
http://www.alfa.lt/straipsnis/14260177/Tarp.populiariausiu.airBaltic.krypciu.Velyku.laikotarpiu..Barselona..Paryzius.ir.Maskva=2012-04-11_13-15
Kažkaip nerimtai jie su kazachais dirbo. Gal reikėjo tiesiog paimti trumpesnį periodą- kokį rugpjūčio mėnesį ir pabandyt per tą trumpą laiką lėktuvus užpildyt, o tada jau plėstis visai vasarai…
Žodžiu žiniasklaidoj daug burbulų pripūtė, o rezultate- šnipštas…
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/uzsienis/suomijos-finnair-mazina-darbuotoju-skaiciu-195-210227#axzz1rSXjJ5QJ
Šiaulių oro uostą siūlo pavadinti F. Vaitkaus vardu
http://www.lrt.lt/news.php?strid=31489&id=5990952
OT
pora įdomesnių naujienų iš pasaulio:
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=36070
http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=36072
@Linas Kita kart pridek prie nuorodu straipsniu pavadinimus, kad zinot skaiciau jau ta naujiena ar ne.
Sprendžiant pagal pirmą straipsnį AirAsia-X susikoncentravo grynai į Malaizija-Australija rinka. Matyt tik šioje krypty tolimieji LCC apsimoka…
Pagaliau pasiekė RIX kovo mėnesio statistika.
RIX kaip žinia, kovą prarado 3,6% srauto, skrydžių prarado 4%.
Kaip „Ryanair” ir grasino, „Ryanair” srautas Rygoje krito 21%. Per visus metus „Ryanair” nuo Rygos nuneš kažkur apie 180 tūkst. keleivių.
„airBaltic” srautas taip pat krito, 5%. „airBaltic” net 20% prarado VNO-RIX srauto, tuo tarpu TLL-RIX net porą procentų paaugino.
VNO-RIX kritimas, atsižvelgiant, jog 80% VNO-RIX keliauja transferu per RIX sudarė pusę viso BT RIX kritimo.
„airBaltic” iš KUN krito apie 20%, o PLQ išlaikė tą patį srautą.
Nuo didesnio RIX kritimo šiek tiek apsaugojo augantys „Wizz Air” ir „Aeroflot”. Įdomu dar tai, jog „Transaero” rezultatai kovą VNO buvo geresni nei RIX.
Cia matyt bus naujas Simono blogo postas:
Kodėl nebus tarpžemyninių reisų mažų sąnaudų aviakompanijų
2012-04-11 Simonas Bartkus
http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/kodel-nebus-tarpzemyniniu-reisu-mazu-sanaudu-aviakompaniju
o kas pasiime ta 20% Airbaltic tranzitiniu keleiviu? Pasidalino Lufthansa su SAS ar visiem po truputi kliuvo?
Įdomu, kaip Simonas galėtų pakomentuoti Norvegian planus skraidyt į tolį…
Kadangi pastaruoju metu daug kalbame apie Air Asia, nusprendžiau įkelti įspūdžius iš vieno vizito į kompaniją – tikiuosi nebus per ilgas ir patiks skaityti… :)
A Lesson in Leadership: Fadi Ghandour’s Visit with Tony Fernandes of Air Asia
He walks in to greet us and starts cracking jokes. Full of passion and charisma, his knowledge of every single detail of his company is evident. Spending time with Tony Fernandes, the founder of Air Asia, is an education in leadership and management of a unique kind.
I ask him what is it that makes this company so different, so successful, and so passionate about everything it does, creating a culture that shows on the faces of every single person in the company. He says, “Our corporate culture is it. It’s what makes us.” And it’s what makes this such a powerful story; Tony Fernandes is not an ordinary CEO and Air Asia is not an ordinary company.
Walking with him across the one floor where the company exists is like walking with a rock star getting ready to go on stage, except that every single person he says hello to is not a fan but part of the band (or brand for that matter). Management sits on one huge stage in an open space office, where the chief pilot has a corner desk looking at the operations team, which is right next to the flight attendant team, which is right next to the reception area, and where there is no call center but an online chat customer service team.
(Tony says that he shut down the call center because there was no use for it and it was not doing what it is supposed to do. So his website, where the client comes, books, pays, and complains, or rejoices, is one big happy floor– all connected, all visible, and all orchestrated by Tony).
If you did not know this was an airline, you would think you were walking into a dot com company, with a chief evangelist living in Kuala Lumpur, not in Silicon Valley.
So what is this corporate culture that changes lives and makes this company one of the most successful airlines in the world? It asks the question, “Hierarchy, what hierarchy?” Tony is a leader and a manager, but he is one of the team also. So his office is smack at the heart of the company, with no walls and no doors. Everyone sees him and he sees everyone. He is Tony to everyone and he is in his polo shirt and with his famous baseball cap. His only vice is that he gets a special parking slot right next to the door of his building, for his two-door white Peugeot.
Stepping out of his car to his office, which is next to the passenger terminal, he is stopped by clients who want his autograph and to take a photo with him. He talks to them, carries their bags, checks them in and walks the aisles of the plane.
So, can corporate culture be the only competitive advantage of a company? You bet it can. In a business of people, people make and break companies, and their happiness is what matters most. You can buy the best airplanes in the world and they will cost you hundreds of millions of dollars, but if you do not have the people to make this investment in your planes worthwhile, you’re going to vanish. The airline industry is filled with brands that one never thought would not exist today. Yet Tony, with his simple idea that people matter, and his ability to walk the talk, has created the ultimate people’s company, with billions of dollars in revenue and hundreds of million in operating income. How many companies could achieve such incredible margins, and how many airlines could run 100 aircrafts, with over 300 takeoffs and landings a day, and still make this much money? It’s a rare commodity by any rubric.
Tony Fernandes throws Michael Porter’s theories about the airline industry into disarray. Tony defies MBA theory, and gravity, just because his corporate leadership and management is one that makes working for an airline as cool as working for Google or Zynga or Facebook.
After 4 hours with tony, eating airline food with him at the open air cafeteria with every single trainee, captain, and ground handling staff, I walked away thinking that I just went to leadership school, and learned what I have always known: walking the talk is not a theory, it is life itself in the corporate world, in the leadership world, and in the consumer world, where customers rule through instant feedback on Facebook, Twitter, and everything in between.
So while we may continue to look West to learn, sometimes the real lessons occur where East converges with South, mixes with “down to earth,” and is energized by the magic touch of a leader who makes working a pleasure and puts a smile on every face.
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog.
Any feed-back would be greatly appreciated.
my web-site; ราคาเครื่องซักผ้า
I love it when individuals get together and share ideas.
Great site, stick with it!
Feel free to visit my site: website (Madeleine)
You made some good points there. I checked on the net for additional information about the issue and found
most individuals will go along with your views on this site.
my blog post: how to make money on youtube
It is a receiving of information, which is a different mode from that
of our left-brain logical modes which are active as we analyze and probe.
Moreover, while David Hedison, too, embodied no less impressive-a-moral figure, at least it must be
observed that Jeff Goldblum’s more disappointing performance in this
respect, alongside the equally questionable integrity of Geena Davis, nevertheless failed to detract in the least from
the effectiveness of the remake of part one as a
first-class Morality Play as well, including the
anything-but-accidental observation that her jilted boyfriend turned out to
have been the only impressively palatable figure.
” And, unfortunately, he was almost as right as he was wrong, thanks to most „Lawmakers,” in whose cynically, abusively self-indulgent hands such tools are systematically reduced to the most primitively, savagely, albeit asymmetrically „sophisticated” weapons.
from a printed book, reproduction
(palimpsests). In the XIII-XV centuries in
XVII century was Nicholas Jarry [fr].
55 thousand Greek, 30 thousand Armenian
Century to a kind of destruction:
book about the chess of love „, created by
scroll. Go to Code Form
Western Europe also formed
Since the era of Charlemagne
55 thousand Greek, 30 thousand Armenian
from lat. manus – „hand” and scribo – „I write”) [1]
Western Europe also formed
bride, Julie d’Angenne.