Verslo keliautojams prioritetas – geri tvarkaraščiai, o ne tiesioginiai skrydžiai
Kiekvienas lietuvis, kuris per Olimpiadą žiūri Lietuvos rinktinės pasirodymą turi savo pasiūlymus kaip gerinti žaidimą, na, o kiekvienas bent kartą per metus skrendantis lėktuvu turi savo supratimą apie aviacijos verslą.
Vienas iš “ekspertų” suformuotų mitų – verslui reikalingi tik tiesioginiai skrydžiai.
Tai – mitas.
Vienintelis racionalus kriterijus, nusakantis skrydžio kaip produkto patrauklumą verslo keliautojų – kelionės trukmė ir kelionės tvarkaraštis (kitaip tariant, išvykimo ir atvykimo laikas). Yra ir neracionalūs sprendimo aspektai – apie juos vėliau.
Skirtingai negu keliautojas, skrendantis turistiniais reikalais, verslo keliautojas nekoreguoja savo kelionės planų pagal skrydžių pasiūlą. Kitaip tariant, jeigu prezentacija klientui antradienį 12 val. Helsinkyje, tai ir ji ir bus antradienį 12 val. ir labai retai susitikimo laikas nustatomas pagal skrydžių tvarkaraštį. O kur dar konferencijos, seminarai, mokymai, parodos ir kiti renginiai (liūto dalis verslo srauto), kur keliautojas neturi jokios įtakos renginio pradžiai ir pabaigai.
Trumpas nuokrypis į žodyną. Kaip žinia, mes lietuvių kalba vienu žodžiu “verslininkas” vadiname iš karto dvi žmonių grupes. Anglakalbiai juos skirsto į “entrepreneur” (lietuviškas siūlomas atitikmuo yra “įmonininkas”, realiai tai verslo savininkas ir “verslo darytojas”) ir “business man” (tiktų “verslo atstovas” ar tiesiog “verslo žmogus”). Terminą “verslininkas” mes uždedame abiems žmonių grupėms.
Kai aviacijoje kalbame apie verslininkų keliones, tai 95% jų iš tikro yra “business men”. Į “business men” keliautojų srautą telpa žmonės, dirbantys privačioms korporacijoms ir vidutinio dydžio įmonėms, valstybės įmonėms, akademinio pasaulio atstovai ir net valstybės tarnautojai – jų elgesys keliaujant darbo reikalais yra labai panašus. Pavadinkime “Verslo keliautojais” – supraskite, jog tai yra “business man”, o ne “entrepreneur”.
Verslo keliautojai paprastai keliauja daug – bent kartą per du mėnesius, dažnai dar daugiau. Jiems persėdimai įvairiuose oro uostuose yra. Svarbu, jog persėdimai nebūtų labai ilgi ir bendras maršrutas nebūtų “per aplinkui” (na, iš Vilniaus į Taškentą geriau ne per Londoną) – šitie du kriterijai lemia bendrą kelionės trukmę. Verslo keliautojui svarbu, jog skrydis būtų tą dieną, kada jam reikia ir tą valandą, kada jam reikia.
Iš Vilniaus kiekvieną dieną atskrenda lėktuvas iš Briuselio ir skrenda atgal. Tačiau, šiuo skrydžiu skrenda tik pusė keliautojų, kuriems reikia nukeliauti į Briuselį arba atvykti į Vilnių. Taip, skrydžio tvarakaraštis nėra idealus, jis sukonstruotas taip, kad būtų tinkamas tiek keliautojams į Briuselį, tiek tranzitui per Briuselį, tačiau veikia kaip puikus pavyzdys, jog tiesioginis skrydis nėra “geresnis” nei pasiūlymai skristi netiesiogiai per Kopenhagą, Frankfurtą, Varšuvą, Helsinkį ar Rygą. Užtat – tuo laiku, “kada man reikia”.
Sakote vienas skrydis per dieną per mažai? Štai jums du lėktuvai kasdien iš Vilniaus skraidinantys į Helsinkį. Tačiau iš Vilniaus į Helsinkį tiesiogiai skrenda tik apie 70% tų, kuriems reikia į Lietuvos ar Suomijos sostines. Trečdalis keleivių skrenda per Kopenhagą, Rygą ar Taliną. Pagrindinė priežastis – anksčiausias išvykimas iš Vilniaus į Helsinkį yra 11 val. 45 min., tuo tarpu pasirinkęs skrydį su persėdimu, Helsinkyje gali būti dar prieš 11 val.
Netiesioginio skrydžio patrauklumą gali lemti ne tik geresnis tvarkaraštis. Dar vienas svarbus aspektas – korporatyviniai susitarimai. Įmonės dažnai centralizuotai sudaro sutartis su atskiromis aviakompanijomis ar aljansais dėl kelionių verslo reikėms. Kuo didesnė korporacija, kaip taisyklė, tuo didesnė tikimybė, jog tos įmonės darbuotojai skraido su viena aviakompanija ar aljansu. Ir tam nėra būtinas tiesioginis skrydis – savo klientams Vilnių pardavinėja net tokios tolimos ir egzotiškai skambančios aviakompanijos – “Ethiopian Airlines” ar “South African Airways”, jau nekalbame apie “Air Canada”, “United” ar “American”.
Šalia aiškiai matomų racionalių priežasčių, lemiamą vaidmenį vaidina ir neracionalus prisirišimas. Verslo keliautojai skraido ne už savo asmeninės lėšas. Lojalumo taškų kaupimas, statuso kortelės (leidžiančios lankytis verslo klasės klubuose) ir netgi maitinimas ar alkoholis gali būti priežastimi rinktis konkrečią aviakompaniją. Ir oro linijų bendrovės tai puikiai žino – nors ir sudaromi korporatyviniai kontraktai, galutinis keliautojas turi didelę įtaką galutiniam kelionės plano pasirinkimui.
Šiuo metu nevyksta tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir Stokholmo. Per paskutinius ketverius metus maršrutais į Švedijos sostinę iš Lietuvos bandė skraidinti net 6 skirtingos aviakompanijos (“airBaltic”, “Skyways”, “Estonian Air” ir “Wizz Air” iš Vilniaus, “Ryanair” iš Kauno ir “Sweden Airways” iš Palangos). Kodėl joms nepavyko sėkmingai įsisukti šiame maršrute? Atsakymas – dėl didelės konkurencijos.
Maršrute iš miesto A į miestą konkuruojama yra tvarkaraščiais. Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Stokholmą trunka nuo 80 iki 120 minučių (nelygu ar tai propelerinis lėktuvas ar reaktyvinis). Tuo tarpu šiandien, nesant tiesioginių skrydžių “Scandinavian Airlines” siūlo kelionę iš Vilniaus į Stokholmą per 3 val. 15 min., “Finnair” – per 2 val. 55 min., “Estonian Air” per 2 val. 35 min., “airBaltic” – per 2 val. 30 minučių!
Įvertinus tai, jog kelionės trukmę sudaro ir atvykimas į oro uostą prieš protingą visoms procedūroms atlikti būtiną laiką bei bagažo atsiėmimui skirtas laikas, tai galutinių produktų skirtumas yra labai mažas – tiesioginiu skrydžiu kelionė truktų (nuo pradinio išvykimo oro uosto durų iki galutinio oro uosto atvykimo durų) apie 3,5 val., o netiesioginiu – 4-4,5 val. Ne toks didelis skirtumas, tiesa? Todėl netgi tie, kurie ateityje atidarys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Stokholmą turės siūlyti idealius skrydžio laikus ir pakankamą skrydžių dažnį, nes netiesioginiai skrydžiai šiandien trunka apie tinka apie 30% ilgiau, o pasirinkimas – daugiau nei 10 kelionės variantų kiekvieną dieną.
Tiesioginis skrydis turi skrydžio laiko pranašumą, tačiau atsiduria didelėje konkurencijoje su netiesioginiais skrydžiais. “Neteisingas” tiesioginio skrydžio išvykimo laikas ar lojalumo taškų nebuvimas – verslo keliautojus gali pastumėti skristi netiesiogiai.
Prognozuojama, jog maršrutu Vilnius-Niujorkas per 2012 metus iš viso keliaus 10 tūkst. keleivių. Jeigu šioje rinkoje (rinka – keleivių grupė, kuriems reikia iš Vilniaus aprėpties zonos į Niujorko metropolį) būtų pasiūlytas tiesioginis reisas 3 kartus per savaitę, tai šio reiso operatorius galėtų tikėtis tik 15% viso maršruto rinkos! Likę 85% keliautojų toliau skristų per Helsinkį, Kopenhagą, Frankfurtą, Maskvą, Varšuvą, Londoną ar kitą tašką dėl įvairių motyvatorių – tvarkaraščio, lojalumo programos taškų, vežėjo įvaizdžio ir patikimumo, maitinimo lėktuve, bagažo apribojimų, korporatyvinių sutarčių ar, galų gale, kainos.
Kur tikrai svarbūs tiesioginiai skrydžiai – poilsiniam turizmui trumpais atstumais (iki 3 val. trukmės). Čia tiesioginiai skrydžiai yra antras pagal svarbą motyvatorius (po kainos). Gera kaina ir tiesioginis skrydis nesunkiai priverčia žmones netgi atostogų dienas koreguoti pagal tai, kurią dieną skrydis yra vykdomas. Europoje šis poilsinio turizmo segmentas sparčiu tempu migruoja į keliones “žemų sąnaudų” aviakompanijomis. Ir tai menkai koreliuoja su asmens pajamomis – piešiant “žemų sąnaudų” bendrovėmis skraidančiųjų portretą, svarbesnį vaidmenį vaidina kelionės tikslas, o ne keliautojo pajamos. Didelės įmonės viceprezidentas gali trečiadienį “Singapore Airlines” verslo klase grįžti į Londoną iš Sidnėjaus, o penktadienį su “Ryanair” su šeima išskristi į Alikantę šildytis Viduržemio jūros saule. Nepaisant aukštų asmeninių pajamų, kiekvieną savą pinigą norisi taupyti, ypač, kai trumpuose skrydžiuose paslaugos kokybė tarp tradicinių ir “žemų sąnaudų” vežėjų yra labai panaši.
Nenuostabu, jog iš Lietuvos skrydžių geografija daugiausia plečiasi 2-4 val. trukmės “žemų sąnaudų” vežėjų skrydžiuose, kuriems paklausa ypač sparčiai auga. Ypatingą teigiamą impulsą srautų pritraukimas atvykstamajam turizmui į Lietuvą ir Lietuvos oro uostų įtakos zonų išsiplėtimą – šiais maršrutais naudojasi keleiviai iš Baltarusijos, rytinės Lenkijos dalies, o neseniai atsirado ir autobusas, tiesiogiai į Vilniaus oro uostą vežantis iš Rygos centro latvius.
Tačiau verslo srautų segmente skrydžių pasiūla taip pat auga, tik viešai kiek nublanksta prieš augančius dažnius bei didėjančius lėktuvus skrydžiuose iš Vilniaus į Frankfurtą, Kopenhagą, Varšuvą, Briuselį, Helsinkį, Taliną, Maskvą ar Kijevą. Srautas iš Vilniaus į Vieną ir Varšuvą per pastaruosius trejus metus išaugo 40%, į Frankfurtą – 75%, į Taliną – tris kartus, į Maskvą – penkis, į Kijevą – net šešis!
Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.
891 komentarai
Leave a reply
čia truputuką nepaminėta apie long-haulerius, pas kuriuos biškį kitokie prioritetai. dažniausiai skrendama dieną prieš (nebent pižonai verslo ar pirma klasėm, kurie gali išsimiegoję tą pačią dieną į darbą eit), tad nuskridimo laikas nėra toks patogus, kaip patogus skrydis.
o patogiam skrydžiui reik patogių jungimo laikų, nestoti nepatogiose vietose (pvz skrendant į vakarų pakrantę geriau rytų pakrantėje nesileist), neiškreipt per daug maršruto, nes ant long-haulo papildomi 50 procentų laiko nėra tas pusvalandis ar valanda short-haul’e, etc.
be to, dažniau skraidantys longhaulu tikrai turės statusus su avialinijomis, nes neturėti dažniausiai neįmanoma, turėti nekainuoja, o pliusų nemažai – tai aišku įtakos pasirinkimą, bet ne tiek smarkiai, kad smarkiai iškreiptų kainas.
o šiaip, kadangi prasidėjo apie ‘ko reikia verslui’ ir apie tuos skraidančius kartą du per metus ir turinčius nuomonę apie aviaciją, aš manau, kad esamais skaičiais sunku pamatuot, kiek naudos atneštų patogesni jungimai – įvairios kompanijos yra įvairaus dirglumo, kai reikia galvot kur atidarinėt kokį padalinį, kur organizuot konferenciją ar kokį susitikimą – ne vienoje vietoje mačiau įrankius kaip „įvesk kandidatus miestus, ir pateiksime iš karto biudžetą kelių šimtų žmonių suskraidinimui iš viso pasaulio”.
Ryga kažkada buvo tokiu atveju opcija (ten ir buvo meet’as), Vilnius ne, bet čia blogaisiais laikais.
Bet visgi, long-haul’ui tinkančių kėdžių (o ypač – skrydžių) pasiūla nėra didelė, Frankfurtas ir taip skraido su įspūdingais apkrovimais.
aišku, aš čia mojuoju rankomis, būtų įdomu ką Simonas galvoja ar žino apie aviaciją long-haul verslo segmente :-)
Simonai, kaip suprantu dėl Stokholmo yr kažkokie susitarimai ar bent preliminarūs pokalbiai. Apie kokį oro uostą eina kalba? Beje, dėl TK naujienų jokių nėra?
Dauguma teiginių teisingi. Su Domu irgi sutinku, kad patogių jungimų į didelį skaičių oro uostų trūkumas oro uostui yra problema ne mažesnė, nei tiesioginių reisų trūkumas – aišku, tai susiję, bet LCC tiesioginiai skrydžiai šiuo atveju iškrenta iš papildančių galimus verslo jungimus skaičiaus.
Keli pastebėjimai:
Iš savo patirties dirbant su užsieniečiais galiu pasakyti, kad susitikimų derinimas prie skrydžių tvarkaraščių – gana dažnas reiškinys. Atskrendančioji pusė pasako dieną/valandą kuriomis galėtų atvykti ir išvykti, o vietiniai derinasi.
Taip pat dėl Vilnius-Niujorkas buvo preziumuojama, kad srautas yra išimtinai verslo. Yra ir daug emigrantinio, turistinio srauto, kuris tvarkaraščiui daug mažiau jautrus bei (ilgame nuotolyje labiau emigrantinis srautas) stimuliuojamas – galutiniame rezultate manau skaičius būtų kelis kartus didesnis nei 15%. Tas pats pasakytina apie Čikagą, ypač vasaros sezonu.
Simonai, tesiant diskusija Facebooke, tai tam verslo srautui is VNO, ar praverstu tureti CDG ir/arba AMS kaip dar viena taska connectionsam? Arba tai perdaug nupjautu PRG ir SVO ir dideles naudos musu rinkai ne atnestu?
Nesu žmogus, dirbantis tiesiogiai versle, bet šiaip viskas logiškai išdėstyta. Kažkaip anksčiau apie tai net nesusimąstydavau, kai visi aplink tik apie bilietų pigumą kalba.
Plėtrą stabdo prastas susisiekimas
Apie tai, kaip sekasi plėtoti paslaugų centrų verslus Lietuvoje kalbėjęsi bendrovių atstovai šnekėjo, jog su didelėmis problemomis nesusiduria, tačiau kliūčių šalį atrasti ir kitoms bendrovėms vis tik yra. Ilma Mažeikienė, SEB atstovė sakė, jog vienas iš kitų verslų plėtrą į Lietuvą stabdantis veiksnys – prastas susisiekimas. „Nuskristi į Vilnių labai sunku. Kai negali iš Skandinavijos nuskristi tiesiogiai, tai kai ką pasako, tai sudaro įspūdį“, – kalbėjo moteris.
DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://verslas.delfi.lt/business/paslaugu-centru-atstovai-jus-turite-labai-talentingu-zmoniu.d?id=59845163#ixzz2AK4txQKS
SVO tikrai nenupjautu,nes jie daugiausia konkuruoja Azijos kryptimi (o ne JAV). Tuo tarpu bendrai tolimuju skrydziu
pasiulai ir jungimams i vakarus butu labai gerai.
Esai buvo beveik rade optimalius marsruto parametrus. bet del vieno reiso Vilniuj lektuva laikyt prabanga.
Siaip nesutinku su bendru skrydzio trukmes vertinimu kryptyse iki 1:30 val. tiesioginis skrydis butu gana konkurencingas.
Sitas tekstas truputi skiriasi nuo pradinio publikuoto Fcebook’e, o ypac dingusiu paskutiniu sakiniu:
„Na, bet tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Stokholmą greitu metu bus – bet nebus jiems taip lengva ;)”
Tikekimes, kad redagavimas nesusijes su pasikeitimu, o tiesiog cia Simonas save labiau cenzuruoja, nei Facebook’e ;)
Peza amžinai visokias nesąmones žmonės apie prastą susisiekimą, kaip ir tame pavyzdyje aukščiau. Jeigu yra laisva rinka, šventa vieta tuščia nebūna. O jeigu ji tuščia – reiškia, ne tokia ir šventa, o lengvai pakeičiama alternatyvomis. Ką Simonas čia ir išaiškino su Stokholmu.
puikus straipsnis. butent taip dazniausiai ir skraidom – pagal atvykimo laika, o tiesioginis skrydis ar ne, nedidelis skirtumas. plius su connection daznai buna ir pigesnis – pvz VNO-TLL ir VNO-HEL-TLL roudtripas kartais skiriasi dvigubai HEL naudai.
kas del long-haul – manau, asmeniniai prioritetai/korporatyvines taisykles nemazai groja. as pvz megstu ilgus layoverius(10-12h) miestuose, kuriuose anksciau nebuvau – taip ir marsrutus deliojuosi, o kur dar ta kvaila ideja, kad kuo daugiau connectionu, tuo idomiau. esu skrides ne karta su papildomu connectionu, vien del to, kad galutinis long-haul skrydis butu A380 vietoj kokio 777.
bet reikia ir Domui pritarti – kai kas menesi VNO-SFO keliauji, prioritetai atsiranda kitokie.
@Vytautas-NT > kas geriau sudarytu konkurencija i ARN/BMA is VNO jungimams per HEL, CPH, TLL ar RIX – kazkas su Sukhoi ar geriau su propelerine tarka?
O del Stockholmo tai didesne tikimybe, kad pats SAS skris, o ne koks Norvegian.
Flybe Finland to fly as oneworld affiliate on Finnair routes
Flybe Finland is to fly as an affiliate member of oneworld®, the leading quality global airline alliance, on routes it operates on behalf of alliance member Finnair.
The affiliation covers the full range of oneworld services and benefits – including, for members of any oneworld member airlines’ frequent flyer program, the ability to earn mileage rewards and tier status points, redeem mileage rewards on all Finnair flights operated by Flybe Finland, and, for top tier cardholders, lounge access when flying these routes. At the same time, its flights will be featured in all oneworld fares.
The arrangement takes effect from Sunday, October 28, when Finnair is transferring its 12 Embraer 190 regional jets to Flybe Finland to operate on behalf of Finnair on select routes at select times, to destinations in Europe including Budapest, Manchester, Munich and Warsaw.
Flybe Finland already operates a number of domestic and Baltic routes on behalf of Finnair, including between its Helsinki hub and Joensuu, Ivalo, Kittilä, Kuopio, Kuusamo, Rovaniemi, Oulu, Tallinn, Tampere, Turku and Vaasa.
All these flights carry the regular Finnair AY flight code, with products and services to match those offered on regular Finnair flights. Pilots will be from Finnair and Flybe while flight attendants will be employed by Flybe only, and wear the Flybe uniform. Other than that, customers should not notice any difference from regular Finnair services.
Only these “contract” flights operated by Flybe Finland with flight numbers in the AY2000 or AY3000 series will be covered by oneworld services and benefits. Flybe Finland’s oneworld affiliation does not extend to flights it operates in its own right, even those also carrying Finnair code under the two airlines’ code-sharing arrangements, nor does it extend to other parts of the Flybe group.
Flybe Finland is wholly owned by Flybe Nordic, a joint venture between Finnair and Flybe, Europe’s leading regional airline. Finnair owns 40 per cent of Flybe Nordic, and Flybe 60 per cent.
Domai, kas dėl long haul – taip, skiriasi, bet principas tas pats :) Atvykimas valandos tikslumu nėra toks svarbus, nes bent jau vieną naktį prieš darbą visi skrenda.
Kitą vertus, long-haul’e, išskyrus rinką JAV-Europa, kuri šiek tiek kitas pasaulis, kitur tvarkaraščiai tarp aviakopmanijų praktiškai nesiskiria. Pvz. į Aziją praktiškai visų bendrovių visi reisai į „overnight’iniai” ir kyla vėlai vakare iš Europos. Ir mažai yra reisų, kur turėtų kelis daily frequencies su didesniu laikų pasirinkimu.
Neracionalios priežastys – tas pats. Statusai, lounge’ai ir kita. Dar būtų galima pridėti, jog long-haule yra didesnis skirtumas tarp produktų, kas gali nulemt pasirinkimą – jeigu short-haule tai sumuštinio lygmenyje ir retai lėktuvo tipe skirtumai, tai long haule atsiranda skirtingas kėdžių išdėstymas, AVOD sistemos, alkoholis ir kt. Galioja tiek ekonominėje, tiek premium klasėse.
Augustinai, ne – anaiptol, nemodeliuota, jog Vilnius-Niujorkas būtų grynai verslo. Aišku, VFR/laisvalaikio srautui tvarkaraštis nėra toks svarbus, bet jiems kainos yra stipresnė įtaka. Tačiau, bendra praktika, jog paprastai maršrutai „from secondary cities to secondary cities” būna brangesni, negu tas maršrutas su persėdimu. O tai susidaro ir dėl aukštesnių kaštų. Esu girdėjęs iš „Delta” ir „United”, jog maršrutus „from secondary cities to secondary cities” atidaro tik tuomet, kuomet jaučia, jog tiesioginiu skrydžiu sujungus bus galima keleivius „price’inti” brangiau. Na, iš Vilniaus į Niujorką su A321 iki FRA ir A380 nuo FRA vienos ekonominės kėdės kaštai su jungimu būtų žemesni, negu pvz. 330 skrendančio tiesiogiai.
Kas dėl kėdžių į long haul – esu rašęs prieš metus kažkur, jog tam pačiam LH VNO-FRA reise, nors jo LF aukštas, jame tik maža dalis yra long haul tranzito – dauguma yra „intra-European” tranzitas. Kadangi yra žinoma, jog „intra-European” tranzite LH dirba nuostolingai, tai jeigu atsirastų norinčių daugiau į long-haul, tai LH laisvai tas vietas atiduotų „long-haul” klientams :) Jų revenue managemento ir booking forecasts sistemos leidžia tokius srautus skirstyti.
Anyway, atsakant į galimą CDG ar AMS jungimą – taip, stipresnis long haul vežėjas galbūt sukurtų daugiau iš konkurencijos išeinančių pliusų, tačiau trečias LH reisas sutrumpintų jungimus. Nes 1x ar netgi 2x skrydžiai į naują intercontinental hub’ą būtų identišku tvarkaraščiu kaip LH. O long haul tvarkaraščiai praktiškai nesiskiria visų vežėjų iš visų didžiųjų hub’ų. Premium srautas nori išvykti vėlai vakare, o atvykti anksti ryte. Jeigu neišeina – tuomet atvykti pavakare. Laiko juostų skirtumai neleidžia kitokių long haul tvarkaraščių sudėlioti.
Laukiu nesulaukiu tiesioginio skrydzio i Stockholma. Daug svedu verslininku prasta susiekima mini kaip viena is priezasciu kodel daznai investicijos nukreipiamos i kitas baltijos salis. Tiketina, kad tai nebus pati pelningiausia kryptis, taciau valstybes interesas turetu buti tiesiogin skrydi tureti. Svedija yra didziausia investuotoja Lietuvoje ir tiesioginio skrydzio nebuvimas yra sunkiai suprantamas. Butu gerai suzinoti daugiau informacijos jei sia krypti planuojama paleisti artimiausiu metu.
@Simonas
Dažnai buvo minėta, kad LH Europinis neša didelį nuostolį (ar ne šimtais milijonų?). Tokiu atveju, ar VNO-FRA maršrutas yra išmitis t.y. pelningas (įskaičiuojant skrendančius tranzitu per FRA) ar Lufthansa auginasi rinką?
Long-haul LCC tema:
Scoot has just acquired 20 Boeing 787 Dreamliner jets, which will commence delivery in 2014. These planes are the most technologically-advanced planes ever built, and you’ll enjoy brand new interiors, enlarged windows, unique interior climatic systems and a host of other kickass features that will give you a cabin experience you’ve never ever felt before. You’ll feel like a VIP the moment you step on the plane!
And these planes are also the most fuel-efficient planes to date – which will help us keep our prices low as well. Which is even more good news for you.
Tuo tarpu EasyJet bent jau pradžiai panašu, kad neblogas kainas žada siūlyti į Maskvą: http://twitter.com/easyJet/status/261500373724958720/photo/1
srs: na, tokiam lygmenyje aš, aišku, duomenų neturiu. Juolab, jog „hub’inių” aviakompanijų finansai yra sudėtingas reikalas.
Akivaizdu, kad Finnair daugiausia dirba savo Azijos kryptims (jiems geografiškai nelabai yra pasirinkimo). Tačiau SAS negali pasiūlyti tokio tolimųjų skrydžių pasirinkimo, kaip Lufthansa. Vadinasi jie daugiausia gyvena iš tranzito po Europa. Negi jie taip į minusą dirba Vilniuje?
Analogiškas klausimas dėl LOT.
Ir kalbant apie vietinių skrydžių nuostolinguma, tai manau, kad bilietai po 1500 Lt return iš Vilniaus į Briuselį Lufthansai tikrai nėra nuostolingi. Pagrindinis klausimas- kiek jie tokių gali iškišt…
O pabaigai klausimas apie mūsų brangiąją Sabeną- koki gabaliuką tranzito jie turi ir kur jis keliauja?
Briuselis siekia, kad lėktuvai skristų tiesiai
http://www.aviasistemos.lt/briuselis-siekia-kad-lektuvai-skristu-tiesiai/
Vytautas-NT: pusė SAS keleivių lieka CPH, o tranzito dalis didžioji dalis juda po Skandinaviją.
O LOT jau pasiekė, jog 70% jų srauto lieka Varšuvoje.
„brussels airlines” tranzito turi apie 20-25%, juda daugiausia į UK ir Ispaniją.
O Lufthansos atveju tranzitas siekia 50 proc. ar visgi ten daug tiesioginio srauto?
Apie 70% tranzitas.
Įdomu, o kur Lietuviai Vokietijoj išvis skrenda, atėmus LCC keleivius? Frankfurtas ne populiarus, Berlynas irgi. Kas lieka? Hamburgas? Miunchenas?
Kiek suprantu Lufthansos biznį smarkiai gadina Ryanair su Wizz nukasdami daug tiesioginio srauto…
Ryt 2012.10.27 baigiasi vasaros sezono tvarkarastis. Ar ziemos sezono tvarkarastyje atsiras kas naujo be perkeltu Ryanair skrydziu ir Diuseldorfo nuo kovo menesio ? Matyt visos naujoves jau tik nuo vasaros sezono pradzios, tame tarpe ir paminetas Stokholmas ?
Labai įdomus straipsnis apie tiesų lėktuvų skridimą :) iš tiesų, ES kuria bendrus dalykus visose srityse, tad čia irgi turėtų būti savaime suprantama..
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/finansai/devynis-siu-metu-menesius-vilniaus-oro-uostas-baige-pelningai-662-268135
Beje, jau galima aptart ir 2012 m., vasaros sezonas baigesi. Sekmes/nesekmes. Bent iskart ka prisimenu nesekmes butu :
Vilnius – Sankt Peterburg, Ak Bars
Vilnius- Alma Ata, nesirealizaves projektas
Vilnius-Rodas, Larnaka, Katanija, Faro, Small Planet . Kokie sio projekto rezultatai ? Ar viskas buvo? Ar selmingai ?
Kas dar ?
Kaip Krokuva – Vilnius, Eurolot ?
Aha, tai Simonas mus apgavo. Kažkada jis rašė, kad pelningumui VNO reikia 3 mln keleivių per metus, o užteko jau dvieju su trupučiu…
Five air carriers increase the number of flights from Riga airport
http://bnn-news.com/air-carriers-increase-number-flights-riga-airport-79399
Five air carriers have increased the number of flights from Riga airport with the approval of the winter schedule. The list is comprised of a total of 18 destinations – Amsterdam, Brussels, Moscow, Vienna, London, Munich, Paris, and others.
With the winter schedule becoming in force, two new destinations are opened – Manchester and Salzburg; as well as restored flights to Bremen, the airport informed BNN.
Starting from November 7, Ryanair will begin servicing flights to Manchester. The air carrier will also begin its flights to Bremen, Germany on November 8.
Latvian national airBaltic airline plans to increase its number of flights to several destinations – to Amsterdam (ten flights per week), to Brussels (12 times per week), to Moscow (19 times per week), and Munich (nine times per week).
Compared with last year’s winter, airBaltic passengers will be able to travel to Budapest and Kishinev, as well as travel to Copenhagen with Norwegian.
Wizz Air also increases its number of flights for the winter season – seven flights per week are planned for London (Luton) and three flights per week for Eindhoven.
It is planned that Austrian Airlines Group Lauda Air will continue its flights to Innsbruck and Salzburg from Riga. AMC Airlines, on the other hand, plans to perform flights to Sharm-el-Sheikh and Hurghada.
Seeing as though Latvia will go through a times transition to winter time on October 28, passengers are advised to check departure times for their flights.
Sveikinimai dėl 9 mėn rezultato :) Džiugu, kad reformos davė rezutatą ne tik skrydžių ir keleivių skaičiui bet ir finansinėms eilutėms.
Primenu klausimą apie Atlas Air – kiek atvykimų buvo Spalį ir ar yra numatytų atvykimų šį ar kitą mėnesį?
Vytautas-NT: kalbėjau apie „break even” prie 2,5 mln. keleivių. Tačiau šiais metais neaviacines pajamas pavyko didinti sparčiau ir kaštų sutaupyta daugiau nei planuota.
2Karolis: kadangi Atlas skraido „gangnam” stiliumi, tai tas skrydis buvo vienintelis ir nepakartojamas. Planespotteriams turėjo patikti. Ko gero pirmasis jumbo freighetris VNO.
Karoli, „cargo” neplanuojami iš anksto, dažniausiai prieš porą dienų „max” sužinome apie tvarkaraščius. Spalį buvo 1 Atlas apsilankymas.
kurgi ne pavyks :-), jei pasto dezutes mokestis 100 LTL :-))
„Avia Solutions Group“ su armėnais aptarė galimybes stiprinti aviacijos rinką
http://www.veidas.lt/„avia-solutions-group“-su-armenais-aptare-galimybes-stiprinti-aviacijos-rinka
„Avia Solutions Group“ Valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis vieno įtakingiausių Armėnijos verslininkų, oro linijų kompanijos „Armavia“ bei futbolo klubo FC „Mika“ vadovo Mikhailo Bagdasarovo kvietimu lankėsi Jerevane, Armėnijoje.
Kazkas jau buvo klauses, bet butu is Simono idomu isgirsti apie Small Planet rezultatus vezant keleivius is RIX ir TLL. Bent kiek pamenu tai pradzioj LF buvo labai ausktas visu krypciu :)
Ar galima tiketis to paties kitamet, o gal Novaturas su LLC dar ir plestis ketina?
O tai priminkit kiek mes 2012 turėtumėm turėt keleivių? Bus 2,5 mln ar vis dar kiek mažiau. Aišku metai dar neibaigė, bet įdomu prognozės pagal tendencijas.
Ir gįžtant prie Lufthansos. Jei pas juos 70 proc. keleivių sudaro tranzitas, ar šis reisas yra pelningas? Ar eina ant nulio? Ar jie iš esmės uždirba dėka tolimųjų skrydžių kurie kompensuoja nuostolius Europoj?
Panašia situacija turėjęs AirBaltic dirbo ganėtinai į minusą…
Al: rezultatai geri, visi reisai buvo pilnai užpildyti. Dėl kitų metų sprendžiama, bus aišku apie Kalėdas.
Vytautas-NT: laukiame 2,2 mln. keleivių šiais metais. Apie LH pelningumo struktūrą reiso lygmenyje duomenų nėra, o kaip ir minėjau realiatyvus reikalas, kaip pelningumą tokios hub’inės aviakompanijos apskaičiuoti reiso lygmenyje. Yra aišku, jog tranzitinis skraidinimas po Europą produkto lygmenyje LH yra nuostolingas.
У предпринимателей – большие планы по развитию региональных аэропортов
http://rus.db.lv/nachalo/transport/u-predprinimatelej-bol-shie-plany-po-razvitiju-regional-nyh-aeroportov-47771
14 сентября SIA Daugavpils lidosta подписало с псковской авиакомпанией «Псков-авиа» протокол о намерениях об открытии регулярных авиаперевозок Псков — Даугавпилс. Планируется, что рейсы могут открыться в 2014 году. Аэропорт надеется привлечь небольшие международные авиакомпании, такие как Turku Air Oy, Avies, SkyWays.
airBaltic enters winter season with improved service
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=65045
On October 28, Latvian national airline airBaltic will enter the winter season with an increased number of flights in its network spanning Europe, Middle East, and Russia/CIS.
Žurnalistai užmiršo, kad SKYWAYS bankrutavo…
Kodel airBerlin puslapyje atsirado Latvija ?
http://www.airberlin.com/prepage.php
Del codeshare su airBaltic ?
Tai gal tada ir Vilnius turetu but zemelapyje ?
WIZZ AIR dar konkurse laimėjo teises skraidyti iš Budapešto į Stambulą, Analiją ir Maskvą. Anksčiau buvo laimėjusi reisus į Kijevą ir Tel Avivą.
Taigi, kitąmet Maskvoje turėtų pasirodyti ir „easyJet”, ir „Wizz Air”. Jei dar airiai paskurtų „Ryanair” skraidytų iš Dublino, būtų tikra invazija.
Aš tai bijau, kad Ryanair nei su vienu Maskvos oro uostu nesugebės dėl kainų susitart. Vienintelis privatus yra Domodedovo. Bet ir jam reisas į Dublina iš esmės nei šilta nei šalta…
2012/2013 žiemos sezono ryanair ir wizzair skrydžių tvarkaraštis iš Vilniaus – http://www.facebook.com/pigiausiosKeliones
Na ir dar idomu. Germania airline savo destinations zemelapyje rodo Vilniu –
http://www.flygermania.de/en/destinations_and_timetables/
su skrydziais is Paderborn, Dresden ir Frankfurt.
Kas cia ?
Jurgi, skraidė jau šią vasarą, kitą irgi ketina skraidyti. Čarteriais veža vokiečių turistus į Lietuvą.
Dėl DUB-MOW, tai manau, čia ne mokesčiai stabdis, o labiau klausimas ar pats maršrutas įdomus. Šiai dienai šiuo maršrutu nei „Aer Lingus”, nei niekas iš Rusijos vežėjų neskraido – tokio tiesioginio reiso nėra.
Tai gal tada Germania airline turetu pasirodyti VNO puslapyje tarp „Užsakomųjų skrydžių oro bendroves” ?
Ar ten rasot tik tas bendroves, kurios lietuvius veza? Bet ten matydavau El Al ? Kuo skiriasi Germania airlines vokieciu atvezimas nuo El Al zydu atvezimo ?
El Al buvo reguliarus reisas pastaruoju metu su galimybe įsigyt bilietus Internetu.
Beje, kiek pamenu anksčiau iš Maskvos į Dublina kažkas skraidė? Ar ne S7? O gal Transaero?
Ne, pastaruoju metu, kai atsirado reguliarus Tel Aviv reisas, tai Sun d’Or irgi atsirado tarp reguliariu skrydziu bendroviu. Bet as turiu omeny ankstesnius metus, kai charteriu skraide El Al ir ju logo buvo tarp VNO “Užsakomųjų skrydžių oro bendroves”.
O Rusija gali užblokuoti Wizzair ir EasyJet atėjimą į jų rinką? Ir jei taip, kokia to tikimybė?
Visgi kadangi nėra tiesioginių skrydžių tarp DUB ir MOW, tai RyanAir būtų visa rinka, tiesa neaišku kokio ji dydžio. Kadangi niekas nesiima vykdyti šio segmento, matomai, paklausa nekokia. Bet koku atveju būtų įdomu pamatyti kokią gi nauda atneštų LCC įėjusios į CIS. Tai Wizz iš esmės galima vadinti, kaip ir Flag Carrier ar vis dėl to tik de facto?
Lufthansa savo trijuose pagrindiniuose maršrutuose pereikia prie „shuttle” tvarkaraščio: Frankfurt – Berlin Tegel, Frankfurt – Hamburg ir Frankfurt – Munich nuo žiemos sezono bus šventai skraidomi kas valandą.
srs: nemanau, kad galėtų. Tiesa, reikėtų nagrinėti tarpvalstybines Vengrijos-Rusijos ir Didžiosios Britanijos-Rusijos sutartis (bilateral agreements). Jos turėtų būti panašios kaip Lietuvos-Rusijos.
Jeigu vežėjai daro viską kaip parašyta tose sutartyse, kitai pusei beveik neįmanoma atmesti kitos pusės paskyrimo.
Aciu uz atsakyma del Atlas Air. Tiesiog butu puiku apie panasiu orlaiviu atvykima suzinot ne po fakto, jei tai nepaslaptis nes jus nera tiek daug.
Kazkada esu uzsimines, kad pda versija prasosi rankos – kai kuriu skilciu informacija panasu, kad ikalinta 2008 metuose.
Del bendro supratimo, vistik MOW-DUB tipinis keleivis yra verslo ar turizmo? Atrodytu, jei turizmas, lcc galbut megintu stimuliuot, nes neatrodo nepasiekiamas atstumas. Ir keleiviu skaicius 2011 yra arciau 10tukst kur apie tiesiogini nera kalbos, ar tai kazkas apciuopiamo?
Ar tikėtina, kad kitą pavasarį atsiras Vilnius – Miunchenas? Manau, per ten būtų geriausia skristi į Siciliją, nes dabar tik brangūs variantai matyti.
Jau paskelbtas VNO Žiemos sezono reguliariųjų skrydžių tvarkaraštis –
http://www.vno.lt/lt/tvarkarastis/pusmetinis-tvarkarastis/
Yra visos naujos Ryanair kryptys iš VNO,tik kur Oslo-Rygge?Pamiršo įkelti? :)
Tai kad yra Ryanair Oslo(Rygge)-Vilnius , ziurek 6 psl.
Tačiau, kodėl tvarkaraštyje, skelbiama, kad Aer Lingus skraidys iki sezono galo? Kiek žinau, Dublinas-Vilnius nutraukiamas jau sausio mėnesį.
@PS
berods EI neskraidys nuo 13JAN2013
Manau, kad i Sicilija yra toks traficas, kad LH tik ir laukia, kad MUC gales pasiulyti, ypac tai tinka i tema, kurioje pilna postu, kad LH europinis tranzitas yra nuostolingas.
Kas del MUC, idomu, is kur BT renka toki traffica i MUC (9 skrydziai per savaite) – tiek slidinetoju?
Kodel Lh numatytas b733, klaida?
@Jurgis-aš apie skrydžių žemėlapį kalbėjau,ten Oslo RYG nėra.
@Simonas Bartkus. Kada tiksliau startuos nauja vno.lt svetainė?
Dar kiek apie LCC Rusijoje:
http://www.gazeta.ru/business/2012/10/26/4825837.shtml
Как «Аэрофлот» будет создавать лоукостера?
http://www.ato.ru/blogs/blog-alekseya-sinickogo/kak-aeroflot-budet-sozdavat-loukostera
Gal jau ir Tbilisi-Vilnius skrydziai arteja:
„FlyGeorgia acquires two new planes”
WizzAir to fly to Antalya, Istanbul and Moscow
http://www.caboodle.hu/nc/news/news_archive/single_page/article/11/wizzair_to_f/?cHash=77ffa55cf1
easyJet adds three new routes from London Stansted Airport – Marrakech, Sharm el Sheikh and Sofia
Sofia? Ten tiek biznio arba tiek rysiu su Londonu?
Olegai, bulgarų pilna europa. O Londone gi, pilna viso pasaulio.
Oleg: na, jau ir dabar SOF-LON nėra maža rinka. Wizz Air skraido 2x daily vasarą, BA skraido daily ir Bulgaria Air dar kažkiek.
Pamiršau, kad tas pats „easyJet” šiemet vasarą skraido daily iš LGW (žiemą 4x weekly) – gal čia „capacity” permetimas į STN dalinis.
Simonai, tai negi LH tikrai grazina b733 kaip numatytaji ziemos sezone, nes siandien su juo is FRA atskrenda, ko jau senokai neesu mates?
AI: ne, numatytasis žiemai dieninis reisas A320, „overnight’inis” – A319.
Aisku, bet tada tvarkarasti reiktu pataisyt, ten b733 :)
Atrodo kad ir SVO numatytas su A319, bet tvarkarastis rodo kitaip
V.Upaskichas: noriu Susisiekimo ministerijos …
Ar nebus taip, kad po pusmečio Simonas rašys ne kaip VNO insideris? Vyktaro kėslai niekada nebūna geri.
Vyktaras ni girai.
Nuo lapkričio 7 dienos „Aeroflot” numatytuoju gražina SU9.
Beje, įdomus niuansas – kuomet „Singapore Airlines” uždarys du abu „non stop” skrydžius iš Singapūro į JAV, ilgiausio „non stop” skrydžio savininkės titulas pereis „Qantas” ir jos reisui iš Sidnėjaus į Dalasą. Tiesa, šį reisą „non stop” pavyksta įvkydyti tik skrendant į Rytus, o į Vakarus daromas tarpinis tūpimas Brisbane. Į abi puses „non stop” įvykdomas ilgiausias reisas bus „Delta” Atlanta-Johanesburgas.
„Prezidentė užsimena, kad Darbo partija negali dalyvauti vyriausybės formavime”. Ramiau uoste? :)
@Simonas Bartkus – minėjai, kad Vilnius-Frankfurtas-Niujorkas kaštai būtų mažesni nei Vilnius-Niujorkas. Kiek ir ar tikrai? Juk dėl persėdimo susidaro daug papildomų kaštų: oro uosto mokestis už visus keleivius, nusileidžiant/kylant deginamas kuras, papildomas valymas ir t.t. Dar pats esi minėjęs, kad jei parduodamas jungiamasis skrydis tai kaštai didėja atrodo 25% vien dėl poreikio garantuoti jungimą/vėlavimo kompensacijas. O Vilnius-Niujorkas ne tiek didesnis atstumas už Vilnius-Frankfurtas-Niujorkas, kad būtų didelis skirtumas dėl tolimesnei kelionės daliai gabenamo kuro.
Turėjau omenyje „Vilnius-Niujorkas ne tiek didesnis atstumas už Frankfurtas-Niujorkas”.
Tallinn Airport: number of flights grows by a third in winter
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=65081
Tallinn Airport announced that its flight plan includes by a third more flights this winter season that starts on Sunday than it did last winter, LETA/Postimees Online reports.
Augustinai, tu teisus, jeigu skraidoma vieno dydžio lėktuvais. Lygindamas turėjau omenyje, jog iš hub’ų didžiųjų, tokių kaip FRA į JFK/ORD reisus kinkomi 744/380/777. Tuo tarpu realiai žiūrint, iš VNO reisas būtų kokiu 767/330. Kėdės kaštai mažesni būtų grandine per FRA. Kuro efektyvumą kompensuotų skrydis iki FRA su A320, tuo tarpu skrendant su 767, tai atkarpoje iki FRA tektų vežtis kurą, reikalingą tolimesniam maršrutui.
Kodel Aeroflot grazina SU9? Neturi lasivu A319 ar jis tiesiog per didelis dabartiniam srautui? Buvo juk mineta, kad SSJ yra pagrindine prieastis kodel Utair vis dar islaiko didziaja market share dali..
2Karolis: gangnam skraido tik kariniai lėktuvai arba plain clothes officer’iai; todėl taip – tai karinė paslaptis, kuri kai kam išaiškėja vos pora d. prieš skrydį, o daugumai (CAA, ANS) tik skrydžio dieną planuose. Simonas ir taip nemažai papasakoja kas vyksta/-o TVOU kieme. Bendrai isider’ių pasaulis neturi nieko bendro su paprastų žmonių gyvenimu nei politikoje, nei versle, nei niekur.
bet tai kaip ziauriai atrodo KUN ziemos tvarkarastis. Toks vaizdas, kad oro uostas uzdaromas, speju pavys tuoj palangos lygi, jei Palanga ka pritrauks.
Почему они назначили EasyJet?
http://www.ato.ru/blogs/blog-poliny-zverevoy/pochemu-oni-naznachili-easyjet
Согласно британскому законодательству, при выборе чиновники анализируют несколько обязательных пунктов:
а) новый игрок сможет предоставить услуги наиболее широкой группе авиапутешественников по наиболее низким тарифам, но при этом с высочайшим уровнем обеспечения безопасности полетов;
б) должны приниматься в расчет интересы пользователей услуг авиатранспортных компаний;
в) Великобритания должна быть наиболее эффективным образом представлена на мировом рынке;
г) необходимы доказательства, что авиакомпании-претенденты активно конкурируют с другими перевозчиками, представленными на этом маршруте;
д) при назначении должно учитываться наиболее эффективное использование аэропортов Великобритании.
Klausimas Simonaui- o kaip būtų su stebuklinguoju B787? Apskritai įdomu ar A350 projektas suvalgys ne tik A340, bet ir A330? Ar anas dar turi kažkiek šansų gyventi? Kaip suprantu B767 jau pasmerktas gamybos nutraukimui?
Ir dar vienas dalykas- kaip visam tam žaidime veikia apyvartiniai taršos leidimai.
767 toliau gamins. Ypatingai cargo reikmėms.
787 realią įtaką pradės daryt rinkai maždaug 2018-2020 m., kai bus aiškus realus efektyvumas, atsiras antrinė rinka ir bus pakankamai jų prigaminta. Pirmas naudojimo penkmetis naujo didelio lėktuvo gyvavimo cikle labiau toks „first taker’ių” žvalgymasis ir analizė. Na, o A350 realią įtaką aviacijai pradės daryti maždaug 2020-2022 m.
Anksčiau sukurti modeliai nemiršta vos pasirodžius naujam – tam yra gamybos ciklai užkurti ir pardavimų procesai, kurie užtrunka 5-10 metų. Taigi, ką suvalgys 787 ar 350 bus galima spręsti maždaug po dešimtmečio.
Nesusipažinęs su apyvartinių taršos leidimų sukimųsi, bet neteko niekur girdėti, jog kažkas priimtų sprendimus mąstydami apie tai. Matyt, tiesiog lašas jūroje, jokios įtakos progresui nedarantis.
Number of passengers on Tallinn-Moscow route doubled in a year
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/10/29/number-of-passengers-on-tallinn-moscow-route-doubled-in-a-year
Tallinn Airport announced that there were 52,000 passegners in the Tallinn-Moscow route last year which is more than double the 2010 figure, reports ERR.
In the first nine months, 78,000 passengers have already been on the route or more than during the whole 2011.
On Sunday, Russian airline Aeroflot re-reopened the route after a hiatus of 16 years. The airline will be flying between the two capitals an Airbus 319 seven times a week.
Kas link aptyvartinių taršos leidimų, tai pirmame etape Europos vežėjai gauna 90 proc. ar net daugiau jų nemokamai. Tačiau toliau mechanizmas veiks taip- nemokamų leidimų kiekis mažės. Be to, vežėjams, kurie norės plėstis (t.y. daugiau skraidyt) reiks tuos leidimus pirkt. Kitas dalykas, kad dėl krizės dabar susidarė leidimų perteklius- sumažėjo gamyba, išmetimai ir taršos leidimų poreikis. Tačiau šitoj vietoj irgi gali sužaist Europos Komisija, panaikindama dalį leidimų ir sukeldama jų kainas…
Realus B787 efektyvumas turėtų paaiškėt anksčiau. Juk jau metus skraidoma. Bent jau kuro sanaudos (svarbiausias faktorius) ir gedimų dažnumas yra aiškoki.
Nieks juk neskandalina, kad boeing juos išdūrė, pakišusi lėktuvą neatitinkantį parametrų (kaip iš esmės yra su SSJ)…
Nors keli yra 787 naudotojai, tačiau toli gražu jis dar neišbandytas įvairiose situacijose, skirtinguose vaidmenyse, aviakopmanijose ir t.t. Galų gale, jo prieinamumas dar yra labai tolimas – antrinės rinkos nėra, „wet lease’o” rinkoje iš viso nė vieno lėktuvo nėra, o užsakius naują, tai pristatymas po kelerių metų. Tai dar neaišku, kaip jo atsiradimas keis kitų lėktuvų kainas, o nuo ko priklauso ir sąlyginis efektyvumas, kuris svarbus aviakompanijoms.
Dėl stormo Rytinėje JAV pakrantėje, visus į Rytinę pakrantę keleivius SAS/LH palieka Vilniuje. Panašu, kad rytojaus irgi visi skrydžiai bus nuimti. Praeis pora dienų, ko gero, kol visą backlog’ą aviakompanijos išvalys.
Kodel Aeroflot i Talino reisa leidzia Airbus A319, o i Vilniu Sukhoi Superjet ? Nejaucia konkurencijos Vilniuje ?
СМИ: Находящаяся на грани банкротства авиакомпания SAS надеется на помощь кредиторов
http://rus.delfi.ee/daily/business/smi-nahodyaschayasya-na-grani-bankrotstva-aviakompaniya-sas-nadeetsya-na-pomosch-kreditorov.d?id=65183118
Airlines and subsidy
Straipsnis, nors ir iš Emirates varpinės, tačiau pateikia įdomių skaičių palyginimui apie aviakompanijų kaštus:
http://www.emirates.com/english/images/Airlines and subsidy – our position new_tcm233-845771.pdf
Ačiū Aloyzai, įdomių minčių yra šioje „Emirates” propagandoje. Daug kur jie teisūs, bet šiame konflikte, manau, bazinis dalykas yra susitarti, kas yra subsidija, kas nėra subsidija. IMHO, „Emirates” išvardinti Europos vyriausybių skolų perėmimai, pensijų fondų nacionalizavimai ir kitos priemonės yra subsidijos taip pat. O kas dokumente nutylima, tai kiek aš žinau, Dubajaus oro uoste visas groundhandling’as priklauso „Emirates”, tai netiesiogiai visos tos 150 aviakompanijų DXB turi iš jų pirkti handling’o paslaugas, kurios, pagal mano turimą kainyną yra brangiausios pasaulyje. Anyway.
Prie kitų pasaulinių reikalų įdomūs tarpaljansiniai dalykai vyksta. Sudarius bendrą „Air France”/”Etihad”/”Air Berlin” globalų susitarimą, „Air France” pradėjo reikalauti, jog „Air Berlin” išstotų iš „oneworld” ir pereitų į „SkyTeam”. Jeigu taip nutiks, tai turbūt bus pats trumpiausias pabuvimas „oneworld” :-)
„Singapore Airlines” tuo tarpu nusipirko 10% „Virgin Australia” akcijų, o „Virgin Australia” nusipirko 60% „low cost’o” „Tiger Airways” akcijų. „Virgin Australia” akcijų dalį turi ir „Etihad Airways”. „Virgin Australia” toks skirtingų aviakompanijų stake’ų kompleksas – 25% Branson’ui, 20% priklauso „Air New Zeland”, 10% „Singapore”, nežinau tiksliai kiek „Etihad”.
Gandas – Krokuva (KRK) bus sekanti „Ryanair” bazė. Šiuo metu daugiau nei 20 krypčių jau skraido RYR iš KRK.
Idomu koki poveiki Ryanair bazes turi Wizz. Kaip suprantu kazkaip iskonkuruot nepavyko ir Ryanair dazniau pasiduoda nei Wizz.
Poveiki manau turi labai nemaza vien yield’am ir pelningumui. Kiek zinau Wizz oficialiai nelabai skelbia savo pelno/nuostolio ataskaitu, ir speciau (is gandu internete), kad sis balansas yra neigiamas, ko gero is dalies del tiesiogines FR konkurencijos.
Idomu, kodel tik FR neateina i didelius Wizz market’us: Rumunija, Bulgarija, Makedonija ir apskritai visus Balkanus.
Al: teisybės dėlei reikia pasakyti, jog „balkaniški” WIZZ market’ai nėra tokie dideli. Iš 11 milijonų WIZZ pervežtų keleivių 2011 m., 4,2 mln. buvo Lenkijoje, 1,6 mln. Vengrijoje, t.y. daugiau nei pusė visų keleivių yra vos iš dviejų rinkų. Likusią pusę dalinasi Ukraina, Lietuva, Rumunija ir t.t.t.
Na bent Rumunija buvo antras didziausias market’as po Lenkijos, zinoma iki Malev zlugimo ir Wizz ekspansijos Vengrijoj. Nors Lenkija ir Vengrija ir yra du didziausi Wizz market’ai, Balkanuose Wizz turi labai dideli market share, faktiskai be didelis konkurencijos is kitu LCC. Neskaitaint poros Esyjet ir Pegasus reisu Balkanai yra tuscia deme Europos LCC zemelapyje. Keista, nes Bulgarai ir Rumunai yra pasklide po Europa ne maziau nei lenkai, ir FR turetu buti labai susidomejusi tokiu VFR srautu :)
AI: Rumunijoje yra dar Blue Air, 9 Boeing 737 operuojantis low-cost’as. O kitos rinkos net su dideliu Wizz Market share yra mažytės.
OT
Turiu klausima, jei moteris atskrenda į LT pasikeisti asmens tapatybes kortelę, nes keičiasi pavarė, kaip reaguotu FR, jei bus išvykstama su jau nauja kortele, kur bus nurodyta nauja pavardė?
Ar nebus problemų? Gal kas esate su panašiai situacija susidūręs?
@Linui: bendra tokiu atveju world wide taikoma praktika: pateikiamas santuokos liudijimas ar koks kitoks pavardės keitimą ir abi – senąją ir naująją – pavardes nurodantis dokumentas.
Dienos naujiena !
Estonian Air CEO Tero Taskila Sacked
http://news.err.ee/economy/5153d349-d350-4c26-803c-c651c035a071
Estonian Air’s supervisory board is switching out its CEO, Tero Taskila, and all of the supervisory board members will step down.
Jan Palmer will take over as CEO in November.
Supervisory board chairman Erkki Raasuke said the current management’s strategy took risks that significantly hurt the company’s financial results.
The air carrier today published fresh financial results, reporting a 20.2-million-euro loss in the first nine months of the year – nearly doubling its 11.2-million-euro loss during the same period of last year.
The current year’s losses will likely turned out to be the greatest in the company’s history.
Ka gi, matomai nebeteksim tranzito per Talina :) Puiki zinia airBaltic. Mums is to nieko gero.
Vel praso Sankt Peterburgo reiso :
Prastas susisiekimas stabdo turistų iš Rusijos srautą
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/prastas-susisiekimas-stabdo-turistu-i-rusijos-srauta-457924#axzz2AVoT0fvu
„Susisiekimas problemiškas. Kelis mėnesius skraidė Rusijos „Ak Bars” avialinijų lėktuvas, tačiau skrydžiai buvo nutraukti. Manau, reikia dėti didžiules pastangas, kad vėl būtų atnaujinti lėktuvų skrydžiai. Daugelis turistų norėtų skristi lėktuvu“, – teigė Lietuvos komercijos atašė Sankt Peterbuge Algimantas Belzus.
Pasak atašė, tokias pareigas pradėjusio eiti nuo kovo 1 dienos, dedama daug pastangų, kad vėl skraidytų lėktuvas iš Sankt Peterburgo į Lietuvą.
Čia kaip tik klausimas į temą ar tikrai tuos turistus taip baido skrydis su persėdimu. Nes iš Peterburgo į Vilnių tikrai nėra problemos atskristi bet kurią savaitės dieną bet kuriuo dienos metu su pusvalandžio persėdimu Rygoje arba Taline už pakankamai gerą kainą (iš principo ne blogesnę nei tiesioginio skrydžio). Negi tikrai daug turistų taip bijo to persėdimo, kad neskrenda, bet va tiesioginiu reisu jau skirstų, nors ir nepatogiu tvarkaraščiu.
Kadangi patogaus Talino jungimo gali nebelikti, pats laikas prasyti tiesioginio Sankt Peterburgo reiso :)
Jan Palmer – čia tas pats ex-Skyways ir ex-Cimber CEO?
VNO atsiveria dar didesni šansai aplenkti Talino oro uostą :)
Beje, o kas jums sakė, kad Estonian kardinaliai keis strategija ir grįš atgal prie vietinio vežėjo, aptarnaujančio tik Estijos keleivius…
“Based on the financial results and future prospects, the supervisory council decided to change the strategy approved last year,“ said Raasuke. “Changed direction is based on core route network for Estonia, where there is a solid fundamental demand.“
Estonian Air CEO Tero Taskila sacked amid huge losses
http://www.balticbusinessnews.com/Default.aspx?PublicationId=79473b0d-20fa-48b4-899d-dbf54591fe39
Nepaisant streikų, „Lufthansa” pelnas viršijo prognozes
http://verslas.delfi.lt/automoto/nepaisant-streiku-lufthansa-pelnas-virsijo-prognozes.d?id=59884611
Vytautas-NT: Jurgis idėjo citatą. Kita platesnė citata sako, jog iki lapkričio pabaigos naujasis CEO turės paruošti strategiją paklausai iš/į Taliną tenkinti.
IMHO, bus einama „airBaltic” keliu ir tranzitinio srauto atsisakoma. Tiesa, „airBaltic” pasirinko strategiją lėto mažinimo.
Деловая авиация в Прибалтике обречена на рост
http://www.ato.ru/content/delovaya-aviaciya-v-pribaltike-obrechena-na-rost
„За последние два года количество частных перелетов в Латвии выросло на 41,9%, что отражает рост экономики, начиная с 2009 г. За тот же период число перелетов, совершенных самолетами бизнес-авиации в Эстонии и Литве, увеличилось на 31,5% и 28,8% соответственно. В среднем по 27 странам Европейского союза этот показатель увеличился лишь на 7%”, — говорится в сообщении HBC со ссылкой на данные Евроконтроля.
Государство потратило на Теро Таскила почти миллион евро
http://rus.delfi.ee/daily/business/gosudarstvo-potratilo-na-tero-taskila-pochti-million-evro.d?id=65193640
Будущий глава Estonian Air Ян Палмер ранее руководил авиакомпанией, которая обанкротилась
http://rus.delfi.ee/daily/business/buduschij-glava-estonian-air-yan-palmer-ranee-rukovodil-aviakompaniej-kotoraya-obankrotilas.d?id=65193572
Tai kad AirBaltic nekeičia strategijos- juk tranzito jie neatsisako. Tik optimizuoja tinklą, kad tas tranzitas negeneruotų minuso.
Estonian atveju panašu, kad tranzito išvis nebeliks (tiksliau jis bus toks atsitiktinis- kai skrydžiai susijungia). Iš Vilniaus bus tik 2 reisai vietoj 4 ir t.t. Tik klausimas kaip greit jie gali tokis drastiškus pakeitimus padaryt..?
Iš Talino ateina informacija, jog „Estonian Air” nedelsiant uždarys reisus iš Talino į Tartu, Helsinkį ir Jonsiu. Taip pat neatidarys planuotų maršrutų į Goteburgą ir London City, negražins reisų į Tbilisį ir Rygą (planuota gražinti pavasarį).
Dėl kitų reisų bus sprendžiama vėliau. Skelbiama, jog stabilūs reisai yra tik šeši – Kopenhaga, Maskva, Sankt Peterburgas, Stokholmas, Oslas ir Briuselis.
Keista, kad AMS nera tarp ‘stabiliu’ reisu. Ko gero tikrai uzdarys dar ir Jyvaskyla bei sezoninius Nica ir Venecija. Buvo beje internetinei spaudoj pasirode gandu, kad SAS bando parduoti savo Estonian akciju dali, tai ko gero finansam irgi nepades..
Raasuke said the company will continue with nine to 11 routes. „These are destinations that have been worked up, which have the greatest business necessity and which are the most important for ensuring flight connections for Estonia,“ he said
Tuo tarpu airLituanica planuoja pradet nuo Vilnius-Palanga reiso :)
Estonian Air закроет маршрут Таллинн-Тарту, тартуский мэр – против: город превратится в провинцию
http://rus.delfi.ee/daily/business/estonian-air-zakroet-marshrut-tallinn-tartu-tartuskij-mer-protiv-gorod-prevratitsya-v-provinciyu.d?id=65194972
Vava jau norėjau rašyti, kad estonian neleidžia bookinti Vilnius – London skrydžių.
Kol kas dalis info yra pasiklydusi vertime, tai, ko gero, dalis maršrutų vertintina per bendrą kontekstą – manau, jog AMS tikrai patiria daug nuostolio su tokiu intensyvumu iš Talino. Brėžiama vizija yra 9-11 maršrutų aviakompanija.
Įtariu, maršrutai „Estonian Air” žemėlapyje liks OSL, CPH, ARN, SVO, LED, BRU, VNO, AMS, KBP, VIE. Nebent politinis spaudimas privers įdėti LON ir PAR.
Tuo tarpu W.Tomaszewski išreiškė norą kontroliuoti Susisiekimo ministeriją …
airLituanica direktorius lygtais lenkas?
Matyt jis ir yra lenkų kandidatas į ministrus. Tuo tarpu įdomu ką Estonian darys su lėktuvų užsakymais? Skraidant 9 maršrutais jiems tiek daug Embraer nereikia…
Audriau, neprisiriškim taip prie tautybių. Nors aišku, dėl bendro konteksto būtų galima tikėtis daugiau skrydžių į Varšuvą, Krokuvą, galbūt Gdanską ir Poznanę.
http://news.err.ee/economy/de756774-f39c-425e-8b63-b8375aec0b2a
Frankfurto oro uostas skelbia, kad Luhthansa reisas iš VNO vėluos apie 5 valandas. Kas atsitiko?
Boeing: dėl techninio gėdimo (nežinau kokio) skrendant FRA-VNO lėktuvas apsisuko Lenkijoje ir nutarė leistis TXL.
Ziurint is perspektyvos tai BT turetu dziaugtis del sito Estonian karpymo – su savo bilietu kainom jie gerokai gadino gyvenima AirBaltic’ui..
Siaip toks klausimas dabar iskilo: kiek Estonian is VNO veze tranzito ir kiek buvo tiesioginis srautas? Nuo to priklauso kiek visa sita optimizacija atsilieps VNO – TLL capacity.
Del LH tai idomu, apsisuko grizt i TXL iki VNO likos kokiem 200km:
http://www.flightradar24.com/#!/2012-10-31/10:42/DLH886
AI: manau, kad protinga būtų grįžti prie 2x daily skrydžių su tinkamu „day-trip” tvarkaraščiu. Žinau, jog prieš 3 metus, tai buvo vienas geriausių „Estonian Air” maršrutų.
Dabar ryškėja ir užkulsinės „Estonian Air” reikalų detalės. Jau rugsėjo mėn. buvo rengti posėdžiai dėl „Estonian Air” likimo ir svarstomos trys alternatyvos: skubiai perleisti „Estonian Air” kitam savininkui, investuoti papildomus 60 mln. EUR arba skelbti bankrotą.
Kaip dabar aišku, pasirinktas sprendimas – reformuoti aviakompaniją ir valstybei investuoti papildomą kapitalą.
Number of Riga airport passengers drops by 8.9%
http://bnn-news.com/number-passengers-drops-8-9-riga-airport-79838
The number of arriving and departing passengers at Riga airport has been 8.9% lower in Q3 of 2012 than it was in last year’s period.
Labai įdomiai šiandien LH886 – B733, jau pradėjęs žemėti, apsisuko prie pat LT sienos ir nusileido Berlyne. Dabar iš Diuseldorfo skrenda B735. Įdomu, paims likusius Berlyne, ar jie jau buvo nuskraidinti į Diuseldorfą.
Skrydžių bendrovės pakėlė Vakarų Europos akcijų indeksus
VZ.lt
Didžiausioms Europos skrydžių bendrovėms paskelbus geresnius nei prognozuota trečiojo ketvirčio pelnus, dauguma Vakarų Europos akcijų indeksų neturėjo aiškios krypties, jų pokyčiai svyravo apie nulį.
Naujienlaiškis Darbo dienomis gaukite svarbiausių naujienų santrauką į savo el. pašto dėžutę. Naujienlaiškio pavyzdys
Vakarų Europos akcijų indekso „Stoxx Europe 600“ reikšmė trečiadienį 16.00 val. Lietuvos laiku buvo nepakitusi, o dviejų didžiausių Europos skrydžių bendrovių „Air France-KLM Group” ir „Deutsche Lufthansa” akcijos pabrango atitinkamai 8,4% ir 6,8%.
Darbo vietų skaičiaus sumažinimas ir išaugęs keleivių skaičius vasarą, kompensavo padidėjusias išlaidas degalams ir leido bendrovei „Air France-KLM Group” veiklos pelną šių metų III ketv. išauginti 27%, iki 506 mln. EUR (1,35 mlrd. Lt). „Bloomberg” duomenimis, analitikai prognozavo, kad bendrovė gaus vidutiniškai 434 mln. EUR veiklos pelno.
„Deutsche Lufthansa” 2012 m. III ketv. veiklos pelnas siekė 648 mln. EUR, 6,2% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai analitikai prognozavo bendrovę uždirbsiant apie 522 mln. EUR.
„Tikimės, kad bendrovių pelnai pagerės per artimiausius 12 mėnesių, nes pasaulio ekonominė situacija stabilizuosis. Šiek tiek stabtelėjus ekonomikai, agresyvios centrinių bankų politikos turėtų užtekti, kad išvengtume dar vieno didelio nuosmukio akcijų rinkoje, kokį matėme 2010-2011 m.”, – naujienų agentūra „Bloomberg” cituoja Bobą Dollą, didžiausios pasaulyje turto valdymo bendrovės „Black Rock” konsultantą.
Leisis TXL, tik tada i VNO.
Na, dabar jau matosi, kad leidžiasi TXL:)
Tik klausimas, ar leisis VN0 dėl rūko. Small Planet berods 5 ratus apsuko.
MIndauqai, rūko situacija keičiasi minutėmis, tai per sunku prognozuoti. Juolab, kad dar prieš tai laukia du wizz lėktuvai, du ryr, finnair’as, airbaltic’as
Gaila Estonian. Buvo labai patogu rinktis is keliu daily skrydziu ir patogiai pasiekti Stockholma bei grizti atgal.
Wizz Air to start talks with Bosnia’s officials
Wizz Air to start talks with Bosnia’s officials
Early next month Wizz Air will start talks with Bosnian officials in order for the no frills airline to launch flights to the country in the summer of 2013, making it its fourth market within the former Yugoslavia. Talks will first be held with Mostar Airport, which was designated as a low cost airport by the government earlier this year. High ranking local and state officials, including Bosnia’s Minister for Transport and Communication, Enver Bijedić, met yesterday to discuss and prepare ahead of the planned talks with Wizz Air. All parties agreed for the state to give its support to Wizz Air and its planned Bosnian operations.
Eurolot Lvovo kryptis is Krokuvos pasirode zymiai sekmingesne nei Vilnius.
Papildomai prie Krokuvos Eurolot pradeda skraidyt is Lvovo ir i Wroclaw’a.
Idomu ar vasara vel atsiras Vilnius – Krokuva ?
Eurolot: Additional flights to Lviv
http://eurolot.com/en/timetable/flymap.html
A.U. „veidaknygėj” paskelbė gandą, kad British Airways greit vėl skraidys į VNO:
https://www.facebook.com/uzkalnis/posts/4697935416750
Įdomu, pasitvirtins, ar ne? :))
Geras Simono komentaras prie posto:))
VNO panašu susitvarkė su rūku. Tačiau ILS trūkumas jau kiša pagalius į ratus naujajam Varšuvos Modlin oro uostui. Ryanair suka ratus arba skrenda į Chopin’ą.
Siaip tai BA pasirodymas tikrai butu idomus. Tik klausimas ka jie siulytu-Gatwick’a ar netgi Heathrow? Gal cia bus Lufthansos variantas,kai bandys gyvent is tranzito? Nes kazkaip tiesioginiuose skrydziuose i Londona as sunkiai isivaizduoju ju konkurencinius pranasumus. Beje, o BA nesiriosia kurt LCC, kaip IBeria?
Tiesioginiuose į Londoną būtų konkurencinis pranašumas tam tikrame segmente, kuriam svarbiau ne kaina, o tam tikri kiti dalykai. Taip, tokių mažiau, bet ir maržos didesnės, tad ir nereikia tokių didelių užkrovimo procentų kad gauti pelną.
Na verslo srautas i Londona tikrai yra:). O ir emigrantai ,toli grazu,ne visi „juoda” darba dirba… Dar ir tranzitas.
Manau tikrai butu geras variantas.Kitas ,bene svarbiausias, dalykas Ryanair perkeldama skrydzius is KUN konkurencija sustiprins iki max,gal net ir dempinguot prades.Bet visvien tai neturetu „nuzudyti” BA nes ju privalumas Heatrow/Gatwick.
Taip BA pasitrauke,bet dabar kiek verslas pasistumejo,o ir emigrantai isitvirtino…
Butu puiku jei BA griztu, senais laikais jie netgi labai gera jungima turijo marsrutu AMS-LGW-VNO ir kaina labai prieinama buvo…
2012 m. spalio mėn. statistika VNO:
196,6 tūkst. keleivių, augimas 17% (geriausias visų laikų spalis).
Reguliarūs augo 22%, čarteriai krito 9,6%.
2672 skrydžiai, augimas 7.
539t cargo – augimas 17%.
Keleivių per paskutinius 12 mėnesių – 2,12 MLN.
Раазуке: объединение Estonian Air с латвийской авиафирмой Airbaltic нереально
http://rus.delfi.ee/daily/business/raazuke-obedinenie-estonian-air-s-latvijskoj-aviafirmoj-airbaltic-nerealno.d?id=65197314
Riga, October 2012
414.126 passengers
vs 450.430 October 2011
kritimas 8 proc.
OT: Utair didina Rygoj capacity ir is CRJ pereina prie b735.
AI: bet tuo pačiu metu nuo 2x daily eina prie 1x daily :) „overnight’inis” CRJ perėjo į VNO.
Драма на главной арене Берлина
http://www.ato.ru/content/drama-na-glavnoy-arene-berlina
Lufthansa и Air Berlin, крупнейшие авиакомпании Германии, реализуют в Берлине амбициозные проекты, которые не только изменят их базовые аэропорты, но и сделают город ареной уникального транспортного эксперимента.
Амбициозный проект сейчас проходит под флагом direct4u, но новая авиакомпания будет называться либо Lufthansa, либо Lufthansa Express, либо Germanwings.
Ryanair plečia „Reserved Seats” pardavimą ir dabar bus galima užsisakyti konkrečią vietą ne tik pirmose dviejose eilėse bei prie avarinių išėjimų, bet dar ir 5 eilėje ir 15 eilėje. Nežinau, kuo tos dvi eilės ypatingos – greičiausiai tiesiog perkančių tas rezervuotas vietas būna daugiau nei tos 24 vietos.
Na o Estonian Air finansiniu problemu fone airBaltic trimituoja apie pelninga trecia ketvirti:
airBaltic завершила третий квартал с прибылью
http://biznes.delfi.lv/bnews/airbaltic-zavershila-tretij-kvartal-s-pribylyu.d?id=42793034
Чистая прибыль третьего квартала в размере 4,8 миллионов латов была достигнута при обороте в 70,8 миллионов латов.
Аэропорт „Рига” потратит почти 80 млн. евро на расширение
http://biznes.delfi.lv/bnews/aeroport-riga-potratit-pochti-80-mln-evro-na-rasshirenie.d?id=42792896
AirBaltic Eyes Acquisition of Estonian Air
http://news.err.ee/economy/e2c9fc24-a0d7-44cf-bfd8-7e5b428266e7
Although outgoing supervisory board officials at Estonian Air have ruled a merger out, AirBaltic CEO Martin Gauss said it was a promising possibility.
„As a manager, I can say that the merger could have potential. As our company’s name says, and it seems we picked the right name, the Baltic states are the natural market for us,” he told Postimees.
Estai prakalbo apie dotacijas nacionalinei a/k :
Союз турфирм: государство должно дотировать авиасообщение с ЕС
http://rus.delfi.ee/daily/business/soyuz-turfirm-gosudarstvo-dolzhno-dotirovat-aviasoobschenie-s-es.d?id=65196554
Jeigu BA pradetu skraidyt butu tikrai super, as manau, kad sulauktu gana nemazo pasirinkimo. Noriu pasakyt ne tik apie versla skraidanti, bet ir siek tiek padoriau uzdirbancius tautiecius, kuriem daugeliui pvz. mano rate 50-70£ damoket uz BA tikrai nera jokiu problemu del ramios galvos, serviso, bagazo, uzkandziu, rankinio bagazo ir kitu dalyku, kaip mylios ir pan. Tikrai daug nusiskundimu tiek Wizzu tiek Ryanau, taciau pasirinkimo ir alternatyvos jokios – nebent jungiamieji. Taip pat zinau nemazai verslo skraidancio Londonas – Vilnius ir pan. kuriu imones taisykles leidzia bookint mazdaug iki 300£ return bilietus short haul iki 3h segmente. Uz tokia kaina su BA i Vilniu manau suskraidysi bet kada praktiskai, todel visi is principo rinktusi sita produkta, aisku jeigu ir laikai butu protingi… Zodziu sena svajone turet is Londono i Vilniu normalias oro linijas
Turiu praktinį klausimą apie Vilniaus oro uostą. Kur jame geriausia porą valandų pasnausti? Ar nakčiai keleiviai neišvejami? Lygtais virš atvykimo salės antram aukšte kavinė kažkokia minkšta yra, kiek atsimenu. Lėktuvas atskrenda 2 nakties, traukinys iš stories išvyksta 4:30, tai porą valandų reik pratempt. Jei būtų kur patogi sofa, kad išmiegot iki pirmo traukinuko iš oro uosto 6 ryto, dar geriau, nereiktų su taksistais aiškintis. Į viešbutį eit nesinori, nes vėliausiai 6 vis tiek važiuot reiks.
P.S. bjauru skrist į vieną pusę iš Kauno, atgal į Vilnių – neina kaip žmogui tiesiog automobiliu į oro uostą atvažiuot. Tada ir Ryanair skrydžių perkėlimas nebe toks nemalonus atrodo.
Nusileis lektuvas kol pasiimsi bagaza,issikviesi Taxi ir nuvyksi iki stoties praeis valanda.Beliks pralaukt dar valanda ne uzmigt nespesi :).Traukinys kiek zinau isvyksta 4;25,perone jau buna mazdaug 4;17.Jei noresi Gel. Stotyje laukimo salej ta 1-1,5h nusnausi.
Акциями airBaltic интересуются несколько инвесторов
http://biznes.delfi.lv/bnews/akciyami-airbaltic-interesuyutsya-neskolko-investorov.d?id=42794726
@Simonas
Kas per stebuklų laukas yra Bratislavos oro uostas? Praktiškai nėra jokių tradicinių vežėjų, pagrindinai skrydžiai yra arba į Balkanus (nėra Prahos!), arba VFR kryptys (kuriomis skraidina Ryanair). Suprantu, kad long-haul ir leisure keleiviai nemato problemų pavažiuoti iki Vienos, bet kaip verslas? Vis tik kelionė iki Vienos turėtų užimti nemažai brangaus laiko. O jei dar reikia skristi į kokią Prahą? Ar verslas yra tiek apmiręs Slovakijoje?
@srs
viskas tvarkoj su ta Bratislava :) Juokaujam, kad turim didžiausio priemiesčio – Vienos – oro uostą, juo ir naudojamės. Iš Bratislavos centro dažnai važiuoja autobusai į VIE, taip pat yra autobusas, jungiantis abu oro uostus su Bratislavos centru, tad susisiekimo problemų tikrai nėra. O kad Bratislavos oro uoste nėra kažin kokio pasirinkimo, – logiška, kai šalia yra kitas didelis oro uostas (slovakai net džiaugiasi, kad jį išlaiko kita šalis).
Bratislavai nėra jokių galimybių smarkiai plėstis, kai visai šalia yra toks didelis VIE oro uostas su stipria OS ir kitomis kompanijomis. Prieš mėnesį ten kaip tik važinėjomis, tai mašina per dieną porą kartų tą maršrutą tarp Bratislavos ir Vienos įveikėm visai neskausmingai – be spūsčių ir t.t.
srs: na, jau kiti atsakė – VIE per arti.
Iš kitos pusės, tai Bratislavos oro uostas turi teorinį pranašumą – per 1 val. kelio iš oro uosto galima pasiekti ne tik Vieną ir Bratislavą, tačiau ir Brno Čekijoje ir Gyor Vengrijoje – tačiau tai viso labo teorija.
Per pastarąjį penkmetį vykdyti skrydžius Bratislavoje bandė ir bankrutavo: Air Slovakia, Central Charter Airlines Slovakia, Seagle Air, Sirocco Aviation, SkyEurope Airlines ir Slovak Airlines. 2011 m. „Czech Airlines” Bratislavoje įkurė hub’ą su dažnais skrydžiais į „SkyTeam” hub’us – be PRG į CDG, FCO, AMS ir kitomis kryptimis – pabėgo su daug nuostolių.
Kas nors gali priminti, kokia yra AirBaltic rinkos dalis RIX? Jei nieko nepainioju, tai gerais laikais jie vežė ar ne 3 mln keleivių. Todėl Estonian su savo kukliais 600-700 tūkstančių yra tam tikras nykštukas. Iš kitos pusės AirBaltic, skirtingai nuo Estonian atsisakyt tranzito faktiškai negali- nes tada keleivių turės mažiau nei 1 mln per metus.
Šiemet „airBaltic” rinkos dalis RIX yra 63,9%.
Kas matosi iš „airBaltic” pranešimų ir rodomų ženklų, tai „airBaltic” srautą mažina tranzito sąskaita ir stengiasi išlaikyti visą srautą iš Rygos/į Rygą. Manau tai tęsis ir pamažu toliau skrydžių skaičių „airBaltic” mažins. 2012 m. III ketvirtį sumažino 17%.
Iš „airBaltic” geografijos dingo kryptys, kurios buvo grynai „tranzitinės” – Archangelskas, Pskovas, Dušanbė, Rovaniemi, Visby, Baku, Taškentas, Kupio, Linčiopingas, Tromsė, Jerevanas, Beirutas, Amanas, Belgradas, Liepoja, Ventspilis, Alma Ata, Tartu.
Latviams reikalingų krypčių atsisakyta gerokai mažiau, įvardinčiau Dublinas, Madridas, Ženeva, Hanoveris, Kiolnas. Ko gero, galima tikėtis ir tolimesnių veiksmų ta pačia kryptimi, nes, atrodo, pagal programą ir fleet’ą mažinimas dar nesibaigė. Kadangi rinka Latvijos auga, panašiu tempu kaip Lietuvos (apie 7-8% per metus verslo segmente), tai kad keleivių srauto kritimas nebūtų toks skaudus per kelis sezonus einama nuo tranzito link arčiau „point to point”.
Mazejant Estonian ir airBaltic tranzitiniu skrydziu, o kitoms regioninems a/k tiesiog bankrutavus, viena vis delto dideja – tai Flybe Nordic (ar Flybe Finland dabar dazniau vadinama), tuo paciu stiprindama regione Helsinki.
Jurgi, bent jau iš Helsinkio, tai „flyBe Nordic” nepadidėjo – buvo kelios naujos kryptys, bet jos uždarytos. Dabar „flyBe Nordic” iš HEL skraido tik Finnair perimtais maršrutais. Ir, beje, manoma, jog „Finnair” 2012 m. gali turėti teigiamą finansinį rezultatą – matyt, optimizavimas su „flyBE” bendra įmone toli gražu nepaskutinėje vietoje finansiniams rezultatams.
Aisku, idomu ar jie bandys ir toliau vystyti savo buvusi ambicinga Nordic-Baltic plana, bet bent jau kol kas jie sekmingai optimizavosi” ir dideja tiek lektuvu, tiek personalo skaiciumi, kai visi kiti mazinasi:
Flybe Finland – an aviation success story born out of SW England
https://www.aviator.aero/press_releases/8722
Prie ko as lenkiu … Prie to, kad Flybe skelbesi kalbesianti ir su kitomis major airlines del panasaus darbo modelio, kaip su Finnair. Kol kas negirdejau, kad butu skelbti kokie tai rezultatai, bet matyt derybos vyko. Dabar pasklides gandelis apie BA vel primine apie FLybe. O gal Flybe dirbs ir su BA, nes ir dabar „Flybe Finland is to fly as an affiliate member of Oneworld, the leading quality global airline alliance, on routes it operates on behalf of alliance member Finnair.”
“Aurela” planuoja atnaujinti orlaivių parką
http://www.aviasistemos.lt/aurela-planuoja-atnaujinti-orlaiviu-parka/
Na panašu, kad Aurela pakeis Boeing 737 Classic į NG ir tiek žinių, nes pereit prie AirBus jiems būtų per brangu…
Grįžtant prie AirBaltic aš visgi nesutikčiau su teiginiu, kad visisškai atsisakoma tranzito. Tik aišku blusinėjimasis po visokius Tartu ir Visbius efekto nedavė. Jei neklystu, AirBaltic mažindama krypčių, didina dažnumą dalyje iš jų. Tokiu atveju tranzito galimybės iš esmės gerėja. Manau net politiškai atsisakyt tranzito AirBaltic būtų nenaudinga, nes tai labai pakirstų jų statistika. Išspaust 2-3 mln keleivių vien teisioginiais skrydžiais reiktų tapt tokiu visišku Latvijos Ryanair…
O gįžtant prie FlyBE, tai klausimas ar tai negalėtų būti išeitis Europos mažiesiems, tai pačiai Estonian ir pan., t.y. pradėt teikt regioninių skrydžių paslaugas didiesiems vežėjams (KLM, AirFrance ir pan.)?
As irgi manau, kad cia butu vienas is sekmingesniu vadinamuju „nacionaliniu” oro liniju veiklos keliu. Bet kai isijungia i versla politika, viskas baigiasi fiasko. Beje, kaip vystosi ir ar vystosi airLituanica reikalai ? Kol kuriamos Vilniaus Savivaldybes Taxi ir Oro linijos, skola priartejo prie milijardo litu ir nebera uz ka darbuotojams net algu moketi :
Didelių skolų slegiama Vilniaus savivaldybė ketina imti 20 mln. litų paskolą darbuotojų algoms
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/savivaldybe-ketina-imti-20-mln-litu-paskola-darbuotoju-algoms-458214
Varsuvos Modlin spalio men. rezultatai:
pervezta 170.355 keleiviu, ivyko 1,242 skrydziu.
Ryanair perveze 79.110 keleiviu
Wizz Air perveze 91.245 keleiviu
Nuo Modlin atidarymo pradzios 2012.07.15 jau
pervezta 603.259 keleiviu , is ju
Wizz Air – 382.201
Ryanair – 220.695
Siaip su VilniusVeza reikalai labai neblogai eina.O ir keleiviu atsiliepimai teigiami ,buvo straipsnis pries 2-3dienas nepamenu kazkur(per bfn.lt naujienas skaitau,cia jei kas susigalvos ,kad isgalvoju viska)
Чистая прибыль авиакомпании Finnair по итогам III квартала 2012 г. выросла на 200%
http://www.ato.ru/content/chistaya-pribyl-aviakompanii-finnair-po-itogam-iii-kvartala-2012-g-vyrosla-na-200
Чистая прибыль финской авиакомпании Finnair по итогам III квартала 2012 г. составила 50,8 млн евро. Это на 200% больше, чем в июле-сентябре 2011 г., когда чистая прибыль была зафиксирована на уровне 1,9 млн евро.
Nu va, panasu kad pradesim konkuruot nebe su Talinu, o su Ryga :
Tallinn Airport shelves plan to build a new terminal
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/11/2/tallinn-airport-shelves-plan-to-build-a-new-terminal
„We don’t know at this point how many flights Estonian Air will have next year, but we expect it to be significantly less than today. Next year’s passenger figure will be clearly below two million, probably at around 1.8 million,” said Loik.
Cia Vytautas-NT klause del nacionaliniu a/k rinkos dalies savo uostuose, tai atsakymas cia :
Estonian Air is a big player in the Tallinn Airport and handles about 40% of passenger flights. Loik said that a strong national airline is always very important for the airport and that the share of airBaltic in Riga is 64% and that of Finnair in Helsinki is over 70%.
Na o kol kas Talinas vel aplenke Vilniu :(
Tallinn October 2012
202.930 passengers
augimas 12,7%
Riga – 414.126
Tallinn – 202.930
Vilnius – 196.600
Palanga Oct 2012
10491 keleiviai
augimas 14%
VNO uzdirbo pelno,o kaip TLL ir RIX dirba,pelningai? Del TLL tai greiciausiai taip,nes Estai ka sugeba tai sugeba,o ir LCC neperdaugiausiai pas juos.Idomiausia RIX su savo nuolaidom Airbaltic?
Didziosios Britanijos teismo sprendimu, nuo 2012-12-01 atsiskaitant Ryanair Cash Passport kreditine, bus taikomas 6 svaru korteles mokestis visose salyse.
@zuikis: is kur tokios naujienas?
@Zhymantas:
Dear Cardholder,
Firstly we would like to thank you for purchasing a Ryanair Cash Passport card. We have seen thousands of our cardholders benefit from the offer of avoiding the admin fee charge on Ryanair.com since the launch of the card on 1st October 2011. We thank you for your continued support.
It is with regret that we write to inform you that, as a result of decisions by the UK Office of Fair Trading, Ryanair Cash Passport card users will no longer benefit from avoiding the £6 admin fee for transactions made on Ryanair.com from 1st December 2012. While we are disappointed at this development, Ryanair is obliged to honour the decisions of the UK Office of Fair Trading.
We are committed to providing you, the cardholder, with further updates on card promotions and intend on notifying you shortly on our planned changes in the card offering.”
@zuikis – aisku, o tavo yra UK Cashpassport? Ash turiu vokiska, tai gal nebus man tokiu apribojimu :).
Vokiškam kol kas neturėtų būt, bet panašu, kad gali ir iki ten nusiristi banga…
Vakar as tai naujienose skaiciau.Daug kur apie tai rase,kad visam pasaulyje nuo nauju metu.Tai Vokietija irgi „pasaulyje” yra :).
Nu idomu, kaip bus su Vokietija. Dar email/mail negavau. Pagal vokiskus istatymus turi pries tris menesiu tokius dalykus pranesti :).
Bet siaip idomiai skamba ‘as a result of decisions by the UK Office of Fair Trading’: koks ten ‘ruling’? As tik apie debetines kortas girdejau.
Naujas Wizz pasiūlymas:
We would like to inform you about our latest service: WIZZ Premium!
Get our favourite services at a package price!
Are you frustrated by clicking many additional options during your booking or would like to upgrade your travel experience with Wizz Air?
Tick this option to save minimum 33%*!
* Versus the price of the services purchased individually.
WIZZ Premium is a great combination of our popular services listed below:
Prepaid airport check-in (€7)
XXLong extra legroom or Front Row Reserved Seat (€8)
Large Cabin Bag (€10)
WIZZ Flex (€10)
On Time Arrival Guarantee (€10)
Total price of the services listed above if purchased individually: €45
WIZZ Premium price of the above services if purchased as a package: €30
Your saving: €15 (33%)
WIZZ Premium Plus contains the services included in the WIZZ Premium, plus one piece of checked-in baggage:
One piece of Checked-in baggage (€15-€25 depending on season and flight time)
Prepaid airport check-in (€7)
XXLong extra legroom or Front Row Reserved Seat (€8)
Large Cabin Bag (€10)
WIZZ Flex (€10)
On Time Arrival Guarantee (€10)
Total price of the services listed above if purchased individually: €70(including maximum fee for one piece of checked-in baggage)
WIZZ Premium Plus price of the above services if purchased as a package: €40
Your saving: €30 (43%)
Manau daugeliui čia besilankančių bus įdomu turint laisvo laiko užmesti čia akį: http://aviationhumor.net/atc-quotes/
Авиакомпания Ryanair должна аэропорту „Рига” около 2 млн. евро
http://biznes.delfi.lv/bnews/aviakompaniya-ryanair-dolzhna-aeroportu-riga-okolo-2-mln-evro.d?id=42799710
Įdomu, kada Ryanair ketina sukelti žadėtus Kos ir Rodo skrydžius į pardavimą :) norėtųsi jau gal ir pirkti kažką balandžio mėnesiui.. Ar visgi čia buvo tik priešrinkiminis pranešimas?
pliumbum: iki gruodžio vidurio turėtų atsirasti. Kol kas Ryanair vasaros sezonui tėra sukėlusi apie 3% maršrutų, viską daugmaž planuoja per gerą mėnesį sudėti.
Beje, kas galėtų priminti kokios gėlės mūsų laukia Kaune nuo vasaros? Be Kos, Rodos, Malta?
Alicante, Palma ir Paphos taip pat dar yra palikti pasirinkimų sąraše, bet atrodo, kad jokių oficialių žinių apie kito sezono skrydžius dar nebuvo, priešingai nuo Kos ir Rodo.
Neaišku dar kaip yra su Skvasta, Tampere ir Birmingham maršrutais – nei RYR nei KUN nepasisakė, ar čia tampa seasonal maršrutais ar nutraukiami visam.
ALC, PMI tai buvo anonsuota kaip „seasonal”.
http://www.ab-in-den-urlaub.de/ibe/offers/params/tt/adult/2/agent/ab-in-den-urlaub.de/area/643/depAirport/-1/depDate/05.11.2012/dest/10004/optSportOffer/-1/port/654/retDate/17.12.2012/hotelId/19907/topHotelSelected/0/start/0/ibecat/lastminute/route/flattrip/formSelected/lastminute?zanpid=1700463926447604737&partnerid=17168532C731512409
Kol laukiat i turkija pigiai galima sulakstyt :)
Augimas lyginant su žiemos tvarkaraščiu turėtų būti įspūdingas. Beje, kodėl Ryanair iš Lietuvos nesiūlo slidinėjimo krypčių? Kad ir tą pačią Austriją?
berods gi siūlė Zalcburgą, argi ne?
Iš Kauno oro uosto daugiausiai keliautojų skrido į Ispaniją
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/i-kauno-oro-uosto-daugiausiai-keliautoju-skrido-i-ispanija-458701#ixzz2BLlLXVvR
Vasaros sezonas (balandžio – lapkričio mėnesiai) Kauno oro uostui buvo rekordinis. Oro uostas aptarnavo 11 proc. daugiau keleivių nei praeitais metais tuo pačiu laikotarpiu, iš viso 572 tūkst. Apie 20 proc. keliautojų sudarė svečiai iš kaimyninių šalių – Latvijos, Baltarusijos, Kaliningrado.
Iš 22 Kauno oro uosto krypčių daugiausiai dėmesio sulaukė Ispanija – dauguma poilsiautojų rinkosi Alikantę ir Maljorką. Sėkmingiausias buvo liepos mėnuo, kai per Kauno oro uostą skrido daugiau kaip 88 tūkst. keleivių, pranešė oro uostas.
Per 10 mėn. Kauno oro uoste aptarnauta 777 tūkst. keleivių – 5,5 proc. daugiau nei praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu. Skrydžių skaičius per tą patį laikotarpį išaugo 2 proc. iki 7784. Tuo tarpu pasikeitusi krovinių pervežimo sektoriaus situacija lėmė sumažėjusį iki 2319 tonų aptarnautų krovinių kiekį.
Skrydžių bendorvė „Ryanair“ patvirtino, jog nuo lapkričio 7 dienos jų skrydžių žemėlapis iš Kauno oro uosto susiaurėja – penki maršrutai perkeliami į Vilnių. Kauno oro uoste žiemos sezonu lieka skrydžiai į Bristolį, Dubliną, Frankfurtą (Hano oro uostą) ir Londoną (Stanstedo oro uostą). Jie bus vykdomi kaip įprasta.
2011 m. Kauno oro uosto keleivių srautas viršijo 872 tūkstančius.
Beje, o kodėl Ryanair nutraukė skrydžius į Gatwick’ą? Per brangu? Per didelė konkurencija?
Jeigu čia KUN piarinis straipsnis, tai reikėjo užbaigti optimistine gaida ir paminėti Kos, Rhodes, Alicante ir Palma grįžimą kitai vasarai :)
Na KUN matyt norejo pasakyt, kad spalio men. turejo 74,5 tukst. keleiviu.
Ar kam teko skristi su Wizzair po nauju rankinio bagazo taisykliu ivedimo? Turiu bilieta, pirkta pries keleta menesiu, kur parasyto senos normos…
Tai tas bilietas ir galioja, kaip ir anksčiau. O vat perkant šiandien jau būtų kitaip…
Lufthansa and Turkish Airlines may merge into one company – said the Prime Minister of Turkey, Recep Tayyip Erdogan. Talking to journalists during a congress of his party, Erdogan stressed that idea came from Angela Merkel, the German chancellor.
– Angela Merkel proposed the creation of a joint management board during our last week’s meeting in Berlin. We agreed to this – Erdogan said, quoted by the newspaper „Today’s Zaman”.
Beje, kada gi ta Turkish Airlines oficialiai paskelbs apie skrydzius i Vilniu ? Reikejo spali, teko vel is Rygos imt, dabar reikia geguze, tai neaisku laukt ar ne ?
The aim is to establish a joint company, similar to the Air France-KLM.
Hamdi Topcu, Turkish Airlines chairman, told reporters, „Today’s Zaman” that detailed action plan will be developed in five months.
If Lufthansa and Turkish Airlines will join forces it would become the second largest carrier in the world. The total the value of the join airline would be around 7 billion. German and Turkish carrier together employ around 135 thousand employees.
Įdomu- pasirodo Europos smulkmės (Austrian, Swiss ir SN) jiems pasirodė per maža…
Lufthansa Says All Is Possible in Talks with Turkish Airlines
http://www.businessweek.com/news/2012-11-04/lufthansa-says-all-is-possible-after-turkish-merger-talks-report
Turkish-Lufthansa combination could create world’s largest airline group
http://centreforaviation.com/analysis/turkish-airlines-tie-up-could-give-lufthansa-the-solution-it-needs-as-profits-continue-to-fall-87372
Combining the Lufthansa Group with Turkish Airlines would create the world’s second largest airline group after Delta Air Lines based on capacity, with about 3.8 million weekly seats compared to 3.9 million for Delta. Given the rapid rate of growth at Turkish, which has seen its monthly passenger and seat figures increase by about 40% over the last two years, it would not be surprising to see a combined Lufthansa-Turkish emerge ahead of Delta as the world’s largest airline group in terms of seat capacity.
Kitų metų vasarą „Novaturas” ketina vėl skraidinti per Vilnių.
Be to, kitos vasaros skrydžių tinklelyje dvi naujienos – tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Nicą Prancūzijoje ir Rimini Italijoje.
Vueling expanding outside of Spain, to add second international base
http://centreforaviation.com/news/vueling-expanding-outside-of-spain-to-add-second-international-base-185271
Vueling CEO Alex Cruz said despite the challenges in the Spanish market, international traffic continues to grow to/from Barcelona. He said, „We believe that we have the right business model to survive in a tough and shrinking market. Vueling operates at a very low cost basis – the second lowest in Europe. This gives us the flexibility to offer competitive prices to attract new passengers and to develop new markets. We also offer a premium product almost like classical airlines booking through travel agencies, frequent flyer programme, free newspapers and a business class. This allows us to attract a high proportion of business people. Therefore, we feel strong enough for a growth strategy”. On its network trends, Mr Cruz said, „We’re expanding outside Spain, that’s true. We are currently evaluating various options. In the medium term, we will open a second base abroad, which allows us to offer new routes. But it is still too early to say more details about it”.
Ar atkreipet demesi: „Vueling operates at a very low cost basis – the second lowest in Europe.”
Kaip tai imanoma, turint omenyje ju paskelbta transformacija i hibridini biznio modeli?
O hibridinis modelis tam visai netrukdo. Už dešrainius ir kt. verslo klasėj sumokama su kaupu…
Man tik keista atrodo, kad jie giriasi turi žemesnę kaštų bazę nei Wizz. Ar tikrai ne meluoja?
Awesome! Kada prades prekiauti bilietais?
Beje, tiesiogini VNO-TFS arba atgal galima uz 200 EUR surasti. Visai padori kaina, kaip uz 6 val skrydi.
easyJet and Emirates cooperate – redeem award miles at easyJet
http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=de&to=en&a=http://www.exbir.de/reise-magazin/9383-easyjet-und-emirates-kooperieren-praemienmeilen-bei-easyjet-einloesen-.html
Dear ,
We are excited to welcome easyJet as our new airline partner, bringing you many new reward destinations in Europe and North Africa.
From 6 November 2012, for as little as 7,500* Skywards Miles you can travel even further across Europe, using easyJet’s extensive network. Just one Economy Class return trip# with Emirates from Europe to Australia, New Zealand or the Far East can earn you enough Miles for a reward flight from London Luton to Amsterdam or Barcelona and many more.
You can use your Miles to pay for the flight inclusive of taxes, charges and airport fees as well as for optional extras such as sports equipment.
As a special launch offer, you could win back up to 25,000 Miles, if yours is one of the first 30 easyJet tickets to be redeemed using Skywards Miles.
So now say hello to 110 new destinations on more than 600 easyJet routes.
Man atrodo, kad „Novaturui” trūksta fantazijos. Bodrumas šiaip jau nėra naujiena rinkoje. Į Nicą ir Riminį – vos keli reisai ir prognozuoju, kad jie nebus labai sėkmingi. Mielai naudojuosi „Novaturo” paslaugomis, bet kad viskas labai jau vienoda. Kažkada buvo garsiai žadama rengti keliones į Eilatą (Izraelis), neišnaudota niša būtų Tivatas (Juodkalnija).
Naujienos iš Kauno paskyros facebook:
Kaunas
Ir vėl geros žinios iš Kauno! Ar žinote, kad Kauno oro uostas yra vienintelis oro uostas Europoje 9 metus iš eilės nuosekliai didinęs keleivių skaičių? Daugiau info apie Kauno oro uostą – straipsnyje
Vilniaus oro uoste žiemos tvarkaraštis papildytas 7 naujais maršrutais
Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) per 2012 m. aviacinės vasaros sezoną pervežė 1,46 mln. keleivių, t.y. 21,3 proc. daugiau nei 2011 m. tuo pačiu laikotarpiu, ir pasiekė geriausią vasaros sezono rezultatą per visus oro uosto veiklos metus.
Iš visų mėnesių ypač išsiskyrė liepa: aptarnauta daugiausiai keleivių, t. y. 236 tūkst., o liepos 20 d. pasiektas aptarnautų keleivių skaičiaus per vieną dieną rekordas – 9 667 keleiviai. Aviacinio vasaros sezono metu sėkmingai augo keleivių skaičius tiek turistinėmis, tiek verslo kryptimis, be to, sėkmingas orlaivių užpildymas šią vasarą atidarytomis naujomis reguliariomis sezoninėmis kryptimis į Tel Avivą, Reikjaviką ir Krokuvą leidžia tikėtis dar didesnio šių krypčių populiarumo kitą vasarą.
Vasaros sezono metu – nuo 2012 m. kovo 25 d. iki spalio 27 d. – buvo įvykdyti 18,8 tūkst. skrydžių, kurie augo 7 proc., lyginant su 2011 m. vasaros sezonu. Minėtu laikotarpiu populiariausios kryptys buvo Frankfurtas, Londonas, Kopenhaga, Ryga, Helsinkis, Milanas, Dublinas, Antalija. Daugiausiai keleivių vasaros sezono metu pervežė aviakompanijos ,,Wizzair”, ,,Ryanair”, ,,Small Planet Airlines”, ,,Lufthansa”, ,,AirBaltic”, ,,Scandinavian Airlines”, ,,LOT Polish Airlines”, „Finnair”.
Nuo 2012 m. spalio 28 d. iki 2013 m. kovo 30 d. skrydžiai vykdomi pagal aviacinės žiemos tvarkaraštį. Dabartiniame žiemos tvarkaraštyje, palyginti su vasaros sezonu, atsirado 7 nauji maršrutai. Šią savaitę prasidės aviakompanijos „Ryanair” skrydžiai į (iš) Briuselį (Charleroi oro uostas), Lidsą (Bradfordo oro uostas), Liverpulį, Lutoną, Korką ir Oslą (Rygge oro uostas), o nuo kovo vidurio – į Diuseldorfą (Weeze oro uostas).
2012-2013 m. aviacinės žiemos sezono metu iš Lietuvos sostinės bus galima skraidyti 44 tiesioginiais reguliariais maršrutais.
Šaltinis: Vilniaus oro uostas
Cha cha cha! Norėčiau paskaityti šią informaciją prieš Kalėdas, kai jau bus paskelbtas Lapkričio kritimas…
Beje, gįžtant prie pradinės temos kyla įtarimas kodėl keleivių į Kijeva padaugėjo 6 kartus? Taip išaugo tiesioginis srautas (labai abejoju) ar taip žvėriškai išaugo tranzitas? Aišku, jei lyginam su LAL mirties dienom, tai galima ir didesnį augimą atrast…
Bent jau nesigirtų vagystėmis. Čia panašiai, jei vagis savo bloge girtųsi apiplėštų butų ar gatvėj atimtų rankinukų skaičiais.
Grožis :)
2012.11.07 13:00 Paryžius BVA, Prancūzija W6 8021 Wizz Air
2012.11.07 13:00 Paryžius BVA, Prancūzija FR 7233 Ryanair
Tuo tarpu įdomi informacija apie „Virgin Atlantic” pradžią:
http://www.ekonomika.lt/naujiena/geriausi-vadovu-patarimai-32329.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2012-11-05&utm_content=dieninis
Seriously, Tomai? Vėl pradedate? Jei geras darbuotojas pereina iš vienos firmos į kitą, nes ten geresnės sąlygos, tai čia irgi kaip apiplėštas butas ar pavogtas rankinukas? Maniau, mes laisvoje šalyje ir laisvoje europinėje aviacijos rinkoje gyvename, kur maršrutų perkėlimas nelaikomas nusikaltimu.
Tomai neatsibodo vergti, ar vėl pradėti aiškinti apie verslą, kad verslas eina ten kur jam geriau. Va LT atėjo Barclays, bet nereiškia, kad po 2 metu jis nesugalvos eiti į Latvija jai jam ten bus geriau ir išeis. Prie Panevėžio buvo įkurtas Maxima logistikos centras didžiules investicijos, ir spek ar ten dar yra Maxima logistikos centras ne nebėra, nes pasiskaičiavo vis dėl to, kad neapsimoka ir viską perkėlė atgal į Maxima bazę. Tad jei nori vergti tai eik vergti kitur ir negadink nuotaikos.
P.s. Kad nepradėtum verkti, kad Vilnietis rašo tai iš kart pasakau, kad aš Panevėžietis ir kuriam arčiausiai Kauno oro uostas, bet skrendu iš ten kur pigiau :)
Aš neverkiu, tačiau nieks man neįrodys, kad tai buvo tik verslo sprendimas. Manau, kad labai greitai gali paaiškėti tiesa, keičiantis vyriausybėms. Aš labai aiškiai dešiniųjų pažiūrų, tačiau šiuo atveju bent jau SM pozicijos nepalaikiau.
Ir socdemokratai paims bizūna ir grąžins Ryanair į Kauną, kur jiems ir vieta…
Iš tokio ministerijų paskirstymo gali laimėt tik senas raudonskūrių draugas A.Zuokas…
Whatever, Tomai, bet kuriuo atveju Ryanair perėjo į Vilnių, nes jiems ten buvo naudingiau. Ar tas naudingumas atsirado iš SM iniciatyvos – kitas klausimas, bet niekas skrydžių nevogė ir Ryanairo prievarta nevertė kažką daryti, nes tu jo nepriversi.
Vytautai-NT,
prašau susilaikyti nuo politini manifestacijų.
Nu va, pagaliau svari KUN statistika.
2012 October
74605 keleiviu
augimas 3,88%
bus smalsu sužinoti kiek keleivių rytoj bus pervežęs Ryanair per dieną vno. Lyginant su apsukomis savaitę atgal – skaičiuoju apie 1000 keleivių į abi puses(Luton, Leeds, Oslo).
2Karolio smalsumas: LF ~75, tai rytojų skaičiuot reik ~1K į vieną pusę (visom kryptim).
Neieškosiu tiksliai, bet vidutinis RYR LF >80% tai bet kuriuo atveju bent 1200 į vieną pusę. Todėl ir smalsu, kaip naujieji vno skrydžiai atrodys rytoj.
Beje jau minetame sios dienos VNO pranesime spaudai ,citata: be to, sėkmingas orlaivių užpildymas šią vasarą atidarytomis naujomis reguliariomis sezoninėmis kryptimis į Tel Avivą, Reikjaviką ir Krokuvą leidžia tikėtis dar didesnio šių krypčių populiarumo kitą vasarą.
Ar nepersistenge:)))),Krokuvos juk Load 30%
Man MATRIX išmeta tokį tarifą:
Nov 7 OV 350 VNO 6:01AM TLL 7:00AM 0h 59m Canadair RJ 900 Business (Z)
Layover in TLL 0h 50m
OV 301 TLL 7:50AM SVO 11:30AM 1h 40m Embraer RJ-170 Business (Z)
243.00
Čia klaida? Nes jokios paieškos kitos jo neužkabina…
tai jau sena problema su OV biznio tarifu. Simonas net buvo užsakęs bilietą į LGW, bet kiek pamenu atšaukė.
skrendu.lt randa tik nerašo ar business ar economy
OV Z klase yra economy class tarifas
Idomu, kas ten Raskvos reise tokio darosi, kad rytojui lėktuvai 100 proc. išpirkti?
@Simonas Bartkus – dėl Air Baltic karpymų tai taip griežtai neskirčiau, kad tarkim Almata/Baku/Jerevanas tranzitiniai, o Ženeva/Kiolnas latviams reikalingi reisai.
Latviams NVS gal ir nelabiau reikalinga nei lietuviams, bet ekonominiu požiūriu asmens tautybė ar pilietybė nesvarbi, o Rygoje ir visoje Latvijoje gerokai daugiau gyvena žmonių, kilusių iš dabartinės NVS, nei Lietuvoje (vien Rygoje jų panašus skaičius, kiek iš viso gyventojų Kaune).
Tuo tarpu iš visų reisų į vakarus manau buvo kažkiek tranzitinio srauto į rytus, ir galbūt tos dalies netektis daro nepatenkinamus ir viso reiso rezultatus. Tad viskas susiję.
Hm, patikrinau ta proga duomenis ir tikslinu išvadą – pagal karpymus matosi, jog kertami buvo visi tranzitiniai reisai. Pagal 2010 m. duomenis, tiek Baku, tiek Jerevanas, tiek Ženeva, tiek Kolnas, tiek Amanas, tiek Archangelskas – visas šias kryptis patikrinau, turėjo 70% ir daugiau tranzitinio traffic’o. Išimtis – Dublinas, kur 75% keleiviu „point to point”, nukirptas matyt dėl kritimo ir tiesioginės konkurencijos su RYR.
Ir nesinori karksėti, bet pagal tokią logiką dėliojasi, jog dabar daugiausia tranzito turinčių sekančių krypčių iš Rygos penketuke – KUN ir PLQ.
Nepavyko su skrendu.lt tų Estonian bilietų rast. Gal kažkoks subtilus būdas reikalingas?
„Lufthansa” ir „Turkish Airlines” pradėjo derybas
http://www.ekonomika.lt//naujiena/lufthansa-ir-turkish-airlines-pradejo-derybas-32473.html
Vokietijos aviacijos kompanija „Lufthansa” ir Turkijos „Turkish Airlines” pradėjo derybas dėl akcijų mainų, informuoja „Financial Times Deutschland”.
Sklando gandas, jog „Ryanair” su „Boeing” ketina skelbti naują lėktuvų tiekimo kontraktą. 300 vnt. tokių pat Boeing 737-800 (ne MAX), pristatomi 2015-2021 m. laikotarpyje.
Kaip žinia, dabartinis kontraktas baigiasi šiemet.
Idomu koks biznis Ryanair pirkti seno modelio lektuvus, kai Max charakteristikos turetu buti geresnes?
@Tomas: apie tavo desinesias paziuras galiu pasakyt tiek – mokinau juos pries kameras issitraukt marskiniu rankoves is kostiumo ir nekraptyt nosies… Ir man uz tai buvo sumoketa. Taip kad patylek…
zuiki, kas tie „jie”? :)
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kaunas-vel-tampa-aviacijos-pasaulio-uzkampiu-459130#axzz2BLKSJmCt
Daugelio jūsų džiaugsmui. Pasiskaitykit, yra daug karčios tiesos.
Dvi pačios mėgiamiausios temos šiame bloge – kaip užsidirbti (galbūt net pragyventi) iš Ryanair prepaid korteles 5 Eur x n kartų ir Kaunas-Vilnius santykių. Abi temos išsemtos.
Apsukus teiginį atvirkščiai, išeitu, kad iki šio rudens Kaunas buvo pasaulio vaiacijos centras?
Šiaip būtų įdomu palyginti absoliučius Lietuvos keleivių skaičius dabar, prieš metus ir po metų. Pažiūrėt, kiek daugiau keleivių atsirado dėl Ryanair skrydžių padidėjimo Vilniuje. Šiuo metu bendras LT oro uostų aptarnautų keleivių skaičius yra 2.735 mln., metų gale bus virš 3 mln. Praeitų metų bendras LT oro uostų keleivių skaičius – 2.696 mln.
Čia paskaičiau apie Kauną kaip užkampį ir natūraliai kilo klausimas: gal kas jau pastebėjote ar girdėjote, kad Vilniuje būtų ženkliai padidėjęs viešbučių užimtumas? Iš taip Vilnius pastaruoju metu turėjo vos vos pakankamai kambarių, kad sutalpintų visus miesto svečius, o čia dar prisideda po 1000 keleivių kiekvieną dieną (aišku skaičiuot reikia visai kitaip ir Vytautai, nebandyk suskaičiuoti iš to 1000, kiek čia naujų kambarių reikės Vilniuje įrengti).
@Justinas
Bandau spėti, keliais kambariais paklausą padidins naujieji skrydžiai:)
Manau, vienos dienos paklausa padidės 0-2 kambariais.
@Vytautas-NT Tikriaus tie Estonian bilietai yra eilinis error’as. Pabandyk paieskoti multicity trip per Talina – dar netokiu komediju pamatysi – galima susidelioti po 4-6 legu’s biznio klase uz 400Lt pvz, tik beda, kad tai bilietai, kuriu neimanoma isigyti…
Nesuprantu vel dejavimo is Kauno puses. Pastaruosius kelis metus tik ir buvom maitinami naujienomis apie vis naujai ateinancias avialinijas – negi, kai tiek ju atejo, Ryanair keliu skrydziu praradimas yra didelis nuostolis?
@naujas Pranas – čia jau yra Pranas, gal gali kitaip vadintis. Ačiū.
Siaip tai daug darbu ir dar daug potencijos pletrai Lietuvoje. Bet dabar, matyt, visi laukia politines atomazgos,- kas bus SM ministras, kas bus KUN, VNO ir PLQ direktoriais ? Kitas klausimas, ar tai tures kokios itakos pletrai? Ar bus vystomas toliau airLituanica projektas ? Siaip oficialus pretekstas yra – Lietuvos pirmininkavimas ES. Bet cia tik trumpalaikis pretekstas pajudinti ka nors is mirties tasko. Po to turi pradet veikti ekonominiai veiksniai. Is to kas buvo susakyta uzuominom, galima susidaryt vaizda, kad visgi kitais metais musu laukia nemazai teigiamu naujienu, bent jau Vilniuje ir Palangoje. Apie Kauna, isskyrus airLituanica paminejima, kad skris ir is Kauno, beveik jokiu naujienu uzuominu pavidalu negirdet. Na bet jei realizuosis visi tie laukiami nauji skrydziai, tai bus zenklus zingsnis i prieki. Pavojai. Jie kaip dazniausiai buna – politiniai. Kad tik nauja valdzia ko nepagadintu.
Manyčiau, kad „Ryanair ir KUN pašlijusio romano istorijoje” politikos būta ir kritika ministerijai bei ponui Masiuliui yra pagrįsta. Mat, nesikišimas arba, anot SM viceministro, „laisvos rinkos užtikrinimas”, yra, kad ir ideologija grindžiamas, bet politinis veiksmas. Šiuo atveju, libersąjūdiečiai yra ideologiškai nuoseklūs, tačiau ar tokia „laissez-faire” nuostata buvo naudingesnė valstybei, surenkamų mokesčių aspektu, ar korporacijai „Ryanair” – verta dikutuoti. Gaila, kad Kaunas daug investavęs, liko pusę musės kandęs. Bet KUN bėda ir buvo ta, kad ateitį siejo tik su viena stambia kompanija, kuri sprendimus daro greitai ir, deja, deja, kaip ir kiekviena didžiulė, kad ir privati, bet biurokratinė piramidė, ciniškai. Laisvoji rinka yra stambiųjų kapitalistų komunizmas:) P.S. Ar traukinukas iš stoties į VNO yra populiarus? Manau, jis idealiai tinka VNO keleiviams iš Kauno
Rusijos „UTair“ pelnas šiemet išaugo penktadaliu: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/bendroves/rusijos-utair-pelnas-siemet-isaugo-penktadaliu-663-276749
@Skytomas, ministerijai nurodžius Ryanair skraidyti iš Kauno, jie iš viso pasitrauktų (arba už dideles babkes skraidytų iš Kauno)
Ne, Mindaugai, ne apie nurodymus kalbu:) kalbu apie oro transporto politiką, pagrįstą dereguliavimu, kuris suponuoja rinkos koncentraciją ir centralizaciją viename geografiniame taške.
Gerbiamas Skytomai, gal galit paaiškint, kaip išspręst loginį uždavinį- palikt Ryanair Kaune ir neatbaidyt Wizz Vilniuje?
@Mindauqas – Manau, kaip iki šiol sėkmingai ir pilni skraidė iš Kauno, taip ir skraidytų toliau. Ir būtų skraidę, jei ne degradavusi SM politika. Pagal idėją, ir Wizz’ai turėjo būti Kaune, bet jų prisitraukimas, sąlygų jiems sukūrimas Vilniuje ir užvirė visą šią košę. Jei kalba eitų tik apie Kauno oro uostą, kaip biznio objektą, tai dar būtų pusė bėdos, bet dabar eina kalba apie daugelio objektų Kaune žlugdymą, gal net paties miesto biudžeto žlugdymą. Tai yra nedovanotina ir su tuo taikstytis negalima.Nauja valdžia turėtų priimti kitokius sprendimus ir pravalyti draugelių šaikas.
Gerb. Vytautai -NT, čia ir šuo pakastas, matyt, kad WIZZ sąlygos Vilniuje tapo precedentu RYANAIR. Ar įmanoma buvo susitarti, kad airiai liktų KUN, o vengrai VNO, – nežinau, neesu ekspertas, bet kartais terminai sutartyse tikrai apibrėžiami. Subjektyviai manau, kad WIZZ ankščiau ar vėliau būtų grįžę į KUN, jei tik SM būtų laikęsi senosios strategijos.
@Tomas – sorry, bet kas turi spresti, sekmingai skraide Ryanair is KUN ar ne – tu, ar patys Ryanair. Sorry, bet pagal postus, esi kazkada ismestas is kokio RYR lektuvo at FL30.
Kaip sunku zmonem suprasti, kad KUN ne uzkampiu tapo, o tiesiog svente baigesi ir sugrizo i realybe. Gal i faktus ziurekit! Kiek per pakilimo laikotarpi avialiniju pritraukta? Absoliutus 0 (neskaitant komedijiniu skrydziu i Maskva, kuriems paklausa buvo zadama kaip JFK-LHR marsrute).
Suprantamas bambejimas ant SM ir laisvos rinkos principu, kai uzkampis galu gale ir lieka uzkampiu. Jei patinka reguliavimas, reikejo uz Palecki balsuoti – gal saule butu i KUN parskraidines tuo populiariuoju Maskvos reisu.
@Tomas
Nustok žliumbti dėl Kauno. Kiek galima? Man gėda dėl tokių kauniečių. Grow Up!!!
Ne tau spręsti, kas iš kur kur buvo išmestas. Gal pats KGB dirbi? Neaiškink, man, prašau už ką aš turiu balsuot, gal tu pats pasiturėk tą Paleckį sau. SM tikrai PRISIDIRBUS šiuo klausimu ir nieks man kitaip neįrodys. Ne vieno mano tai nuomonė, pasiskaityk straipsnius, kur protingesni už tave analizuoja situaciją.
Naujasis Pranai, mes čia diskutuojame, o Jūs – pyktį liejate. Kiekvienas balsuojame už savo favoritus, turime ir žodžio laisvę, tad galime skleisti ir savo įsitikinimus – čia viena kertinių žmogaus teisių:) O svetimos saulės – visos vienodos ir, dažniausiai, palieka tik išdegintą žemę:). Todėl palaikau idėją, kad demokratiškai rinkta valdžia turėtų labiau paisyti valstybės ir jos piliečių daugumos interesų, o ne tik gerinti verslo sąlygas privačioms užsienio kompanijoms. Bravo, sakau, SM, jei keleivių gerovė buvo jos prioritetu:)
Kiaulę Kaunui pakišusi „Ryanair“ nesileido į derybas
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/kiaule-kaunui-pakisusi-ryanair-nesileido-i-derybas.htm
„Jokie Susisiekimo ministerijos bandymai tartis su „Ryanair“, kad ji išlaikytų savąsias pozicijas šiame uoste, nedavė jokių rezultatų.
Šnekėti pradėta nuo tada, kai ši kompanija perkėlė pirmąsias tris kryptis iš Kauno į Vilnių. Bet į konkrečių rezultatų galėjusias duoti šnekas „Ryanair“ nesileido.
Manytume, ilgai tai tęstis negali, nes sostinėje ši kompanija, kaip ir visos kitos, moka didesnius mokesčius, nei Kaune. Situacija tikrai keisis prieš kitų metų vasaros skrydžių sezoną.
Neabejoju, jog tuomet vasaros skrydžių iš Kauno tvarkaraštyje vėl bus daugiau ne tik „Ryanair“, bet ir panašių oro vežėjų įrašytų maršrutų.
Juolab kai ir pati „Ryanair“ planuoja jų nemažai Kaune atkurti ar papildyti naujomis kryptimis. Gal net iki 40 ar daugiau. Ar tikrai tie planai virs realybe, po kelių mėnesių pamatysim“, – sakė susisiekimo ministro patarėjas, buvęs Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis.
Palaukim charge in Vilnius reklamu RYR lektuvuose…. galima paskui bus sprest kas ir kaip :) Be to KUN proga prisitraukt EasyJet koki visgi Kaunas ne ka didesnis uzkampis nei Vilnius ir liaudis cia taip pat megsta paskraidyt… mane labai domina psichologine busena zmogaus atsikrausciusio is kaimo i Vilniu, praktiskai visi issivaizduoja kad kiti turi krist jiems po kojomis…. cia gal koks virusas ???
Kazkaip pamirstama, kad is 20 KUN marsrutu FR i VNO perkele 5, o likusia dali (apart keturis) paliko seasonal arba is viso uzdare..
O del keleiviu geroves – tiesa, kad KUN apkarpymas neatnese naudos nacionaliniu mastu, bet WIZZ salygu nesudarymas ateiti i VNO butu buves is viso nesuprantamas ir kvailas zingsnis, ypac per pacia krize, kai verslo srautu ir tradiciniu kompaniju augimas drastiskai suletejo..
Pasakykit bent viena europos sostine, kur strategija priestarauja bet kokiu LCC atsiradimui oro uoste !?
@ Simonas Bartkus – o siai ziemai LLC bazuoja a320 VNO, nes jau kelinta reisa jis vykdo?
Nagi nusiraminkit jau, ar begali buti dar kas nors optimistiskesnio pasakyta, nei kauniecio viceministro, buvusio Kauno miesto mero Rimanto Mikaičio:
– Ryanair planuoja Kaune atkurti ar papildyti naujomis kryptimis. Gal net iki 40 ar daugiau.
– Kauno tvarkaraštyje vėl bus daugiau ne tik „Ryanair“, bet ir panašių oro vežėjų įrašytų maršrutų.
Tai va, nėr to blogo, kas neišeitų į gerą ! Vietoj 20 bus 40 Ryanair krypčių, vietoj vienos Ryanair bus ir daugiau į Ryanair panašių oro vežėjų !
Po šitų žodžių dabar sukilti turėtų visi vilniečiai :)
Nu va ir vel skaitom:
„- Kauno tvarkaraštyje vėl bus daugiau ne tik „Ryanair“, bet ir panašių oro vežėjų įrašytų maršrutų” – tiesiog dangaus mana Tomams, ismanantiems, ka ir kur SM prisidirbo. O kur dar legendinis argumentas, kad kiekvienas is Vilniaus yra „atvaziaves is kaimo”.
Gerai Uzkalnis pas save straipsni apie KUN pakomentavo – galetu ir cia ipostinti.
Laukiam tu 40 krypciu. ORD bus kaip minimum – juk zmonems patogiau i ORD is KUN, nei vaziuoti i Vilniu.
@Skytomas – viskas suprantama ir diskutuoti sugebantys seniai visus faktus susideliojo. deja, yra toks Tomas, viska zinantis, kuris nezino, kas yra zodis faktas.
Tai ar yra kokie apribojimai i KUN ateiti tradicinems oro bendrovems, SAS ir pan.?
Naujasis Pranai, Manau, kad skirtingai suprantame faktus: atsidaryk http://www.kaunas-airport.lt puslapį, suskaičiuok dabar vykdomus skrydžius ir bus pačiam faktas; nueik į Kauno viešbučius, pasikalbėk su savininkais – vėl bus faktas; SM dėjo visas pastangas, mažindami mokesčius, prisivilioti į VNO Wizz air – faktas; tuo iššaukė Ryanair reakciją (nors man nelabai suprantama, ar jau tokie baisūs konkurentai už 100 km) – faktas; atsirado visokių programų „recharge in Vilnius” (gal ir kitų), o papildomi pinigai visus vilioja – faktas; niekas nepaneigs draugysčių iš senų laikų tarp SM ir VNO viršūnėlių, o draugai daug ką lemia – faktas. Taigi faktų kiek tik nori. O iš keleivio gaunami pinigai vienodi, kaip tik Vilniuj, esant žiauriai konkurencijai su Wizz ir kitais, kainos gali būti mažesnės – nebent skrendantys į Vilnių moka auksiniais.
Šiaip kauniečiai pamiršta, kad žiema artėja… Reikėtų jiems pasižiūrėt kiek Taline Ryanair skrydžių liko, kad po to bėdavot. Juk bazės nieks neuždaro (tiesa sumažina iki 1 lėktuvo)…
Kitas dalykas, kad Rygos bandymai išgrūst Ryanair į kitą oro uostą baigėsi niekuom. Čia tik Varšuvai tai pavyko, su Modlin’u. Bet kokio dydžio Vilnius, o kokio- Varšuva…
Ir baikit svaigt, kai Wizz eitų ne į sostine. Na niekur mažose valstybėse ji neeina ne į sostine. Ir visada skraido iš sostinės ir dar iš kažkur (Rumunija, Bulgarija, Lenkija ir pan.)
Čia žinia airBaltic’ui :
Первый полет Bombardier CSeries откладывается на полгода
http://www.aviaport.ru/news/2012/11/07/243578.html
Канадская компания Bombardier сегодня официально объявила, что первый полет и ввод в эксплуатацию базовой версии самолета CSeries откладывается на 6 месяцев, сообщает Financial Post.
Vytautai-NT, žiema ateina ne tik Kauną, ji ateina į visą Lietuvą ir nemenką pasaulio dalį. Jei jau žiema, tai gal ir Vilniui užtektų kokių 12-15 krypčių? Gal kitą žiemą imkim ir susikeiskim maršrutais – pažiūrėsim, kokie laimingi bus Vilniaus viešbučių ir restoranų vadovai. Tiek Talinas, tiek Ryga neypatingai domina, nes ten Ryanair nėra pagrindinė aviakompanija.
Tai,kad Ryanair, KUN is vis 99% monopoli turejo,o ne tik kad pagrindine a/k:)))
Reikia ne dejuoti,o tiems patiems viesbuciams ziureti siulyti kelioniu paketus is Vilnaius i Kauna ir t.t. Tikrai yra turistu kurie atvyke i Vilniu noretu ir Kauna pamatyt ,gi 1,5h ir tu Kaune.
@Marius. Dabar pagalvok, ką užsienietis gali pamatyti ar patirti Kaune, ko nebūtų Vilniuje. Zoologijos sodas, Kauno pilis, Nemuno ir Neries santaka, senamiestis? Parduotuvės ir barai panašūs tiek Vilniuje, tiek Kaune, o didžiąją dalį atvykėlių turbūt tik tai ir domina. Tai, kad Kauno barai ir viešbučiai verkia dėl FR pasitraukimo, tik patvirtina mano teoriją. O štai jeigu Kaune išties būtų kažkas išskirtinio, tai užsieniečiai čia lėktų tiesiai iš VNO, net neužsukdami į Vilnių. Visi žino Veneciją ar Florenciją ir labai nepergyvena, kad dauguma kompanijų į šiuos miestus neskrenda.
Al: taip, bazuoja A320, su juo vykdo žiemos programą.
Kaip jau minėta buvo dėl planų S13 į Bodrumą – į Bodrumą anksčiau skraidino „Tez Tour”, todėl „Novaturo” tinklelyje tai yra naujiena.
@Boeing. Visi zino kad i Lietuva liaudis skrenda pagert ir dar pasisiot ant prezidenturos…. Tai va tie pinigai uz gerima liudniausia kad eis tiesiai i Vilniu kai Kaunas sias paslaugas vietomis netgi geriau siulo uz Vilniu.
Visi prikalbėjote, tai atsakysiu bendrai:
1. Nežinau ar SM, ar VNO viliojo Wizz Air nuo KUN, bet jeigu tai darė ir ypač VNO, tai tam turėjo pilną pagrindą. Ir ypač dėl to, kad Ryanair skrandant iš Kauno visokios gavos gerėjos iš Turizmo departamento ir kiti tautos šaukliai viešai rėkė: „negalima iš Lietuvos (!!!) nuskristi nei į Berlyną, nei į Paryžių nei į Barseloną”, kai tuo metu ten Ryanair skraidė iš Kauno. Tai, kas čia ką centralizuoja ir decentralizuoja.
2. Kaip jau buvo skelbta, jeigu Kaunas toks fainas ir unikalus, tai kur dingsta Birmingemo, Tamperės, Skavstos skrydžiai? Kur anksčiau dingo tas pats Berlynas? Jų juk Vilnius „neperpirko”!
3. Irgi jau buvo skelbta, kad Ryanair jau anksčiau planavo uždaryti kai kuriuos skrydžius iš Kauno, ir jų perkėlimas į Vilnių buvo jiems paskutinis šansas. O perkėlus atsitiko taip, kad Ryanairo BVA ir BGY kryptys net konkuruodamos su Wizz Air buvo pardavinėjamos brangiau ir pelningiau. Tai kaip čia taip gaunasi? Ir „ant kiek reikia būti tūpu”, kad būdamas verslininku rinktumeisi nuostolius, o ne pelną.
Na, psichologai yra ne kartą aprašę „mažojo” sindromą prieš didelį. Tokį sindromą Vilnius turi prieš Rygą, o Kaunas turi prieš Vilnių. Vienas iš mažojo sindromo aspektų, būtinai surasti kaltą ir jį kaltintį dėl visų nelaimių. Kaip dabar kauniečiai kaltina VNO dėl to, kad jų kavinėms nesiseka :)
Susikoncentruota dėl kelių perkeltų krypčių, tačiau aktualesnis klausimas, kodėl iš Kauno bankrutavo skrydžiai į:
– Berlyną?
– Stokholmą??
– Tamperę?
– Eindhoveną?
– Gotenburgą?
– Birmingemą?
– Edinburgą?
– Gatwicką?
Kažkodėl man šviečia, jog šie reisai labiau buvo į turistus orientuoti, negu į Vilnių perkelti Lydsas, Rygge, Liverpulis, Lutonas (gal CRL kiek kitaip), kurie grynai emigrantiniai. Bet, matyt, RYR mato, jog ir iš šių krypčių kokį turistą išspaus.
o kada Kupcinskas grazins skola KUN ir Ryanair. Be skolos nebus ir skrydziu. Kaunas pats kaltas kad nesilaikai sutarties
Įdomu kodėl Vilnius nebeminamas tarp prioritetinių pirmųjų FlyGeorgia tarptautinių krypčių ? Anksčiau Vilnius visada buvo tarp tų keletos pirmųjų …
FlyGeorgia Set for Network Growth with A320 Deal
http://www.routesonline.com/news/36/the-hub/168074/flygeorgia-set-for-network-growth-with-a320-deal/
Eik tu nx, galutinai užp1$ai su savo zyzimais. Daugiau kaip pusę metų zyzei su BAS, kai visi tau aiškino, kad tai feikas. Po to, kad jau po mėnesio TK skraidys ir tau asmeniškai tai pasižadėta, nors Simonas sudėjo aiškius paskaičiavimus, kad tai neapsimoka. Dabar bl@t ant FlyGeorgia užsiciklinai. Nei airBaltic, nei Estonian, kurios gali vežtis tranzitą tai neapsimoka, o pagal tave FlyGeorgia to nesupranta. Vai vai kaip jie gali neskraidyti į Vilnių.
@Tomui iš Kauno – nenusišnekėk, nėra jokių skolų, kai trūksta argumentų, tai visokias nesąmones ištrauki.O jei ir būtų, bet kuri rimta firma perspėja, kad nesumokėjus, nutrauks paslaugų tiekimą, bet perspėjimų nebuvo. Jei būtų buvę, niekas nebūtų su Ryanair juokavę, būtų tuoj pat sumokėję. Beje, pats Ryanair yra paneigęs, kad skolų nėra.
@Obuolini, kartais sunku suvokti Ryanair sprendimus, bet manau, kad Tamperė, Edinburgas, Stokholmas vasarą sugrįš. Bent jau dėl Gatwicko tai iš viso nesuprantami sprendimai, visą laiką lėktuvai buvo pilni, bilietai brangūs, čia priežasčių reikia ieškoti kitur.
@Mindauqui – daug kam visai nusispjauti, ką kokios bobos rėkia, o jei tik Vilnius sutapatinamas su visa valstybe, tai rodo, kad Lietuvoje daug kas yra blogai ir reikia susirūpinti visiems – nuo Prezidento iki eilinio Seimo nario. Jei neklystu, Vokietijos sostinė jau 20 metų vėl yra Berlynas, o kur yra pagrindinis oro uostas? Nepasakyčiau, kad Frankfurtas būtų kažkuo labai ypatingas miestas, esu nemažai pavaikštinėjęs. Ir nieko, nei Kanclerė, nei Bundestagas, nei biurokratai per daug nepurkštauja. Vadinasi, mes labai netoli pažengę nuo rytų sampratos, kad svarbu tik Maskva, o visa kita – težūnie.
Tomai
Frankfurtas yra Vokietijos finansinis centras.Ar bent zinai apie ka kalbi:)))) Tu bent zinai ,kad egzistavo VFR ir VDR.Cia tavo palyginimas visai ne i tema:)))
@Tomas
Tai gal lygink Lietuvą su JAV ar Kinija? Ko smulkiniesi su kažkokia Vokietija.
Ir prieš rašydamas pagalvok.
Simonai, reiktų laiką sutvarkyti bloge :)
@Mariau, puikiai žinau istoriją, tai mano duona. Tik norėčiau priminti, kad jau virš 20 metų egzistuoja „vieninga vokiška tėvynė”. Tiesiog noriu pabrėžti tai, kad Vakarų kultūroje sostinė nebūtinai tas miestas, kuriame turi būti viskas sukoncentruota, netgi kai kurios valdžios institucijos yra kituose miestuose. Netgi Estijos švietimo ir kultūros ministerija įsikūrusi Tartu, kuris 180 km nuo Talino. Gaila, bet mes esame Rytų kultūrinės įtakos zonoje.
Tomai, man regis, Tamstos mąstymas Rytų įtakos zonoje… Sustok, ir ne apie Kauną galima juk galvoti/rašyti… Turi rimtą bėdą/kompleksą, nes niekas Tau nebeįdomu, tik verkimas dėl KUN…
Jokia kita tema nepasisakai :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Germany man keista ,kad tu dar ginciji .Tikrai galvojau,kad nepagalvoje palyginai.Tu paziurek kur zmones tankiausiai gyvena,o dar jei zmoniu finansines galimybes dadesim.
Kažkaip tai pastoviai čia atsiranda užsistresavusių veikėjų :) Nėra čia mano jokio zyzimo. Nė vieno iš mūsų bet koks zyzimas ar noras neturi niekam čia jokios įtakos, nes nėra kam tą įtaką ir daryt. Taip kad ramybės ir kantrybės.
Dėl Tbilisio, tai tik primenu, kad pats SM viceministras Vaštakas sakė, kad pačiu artimiausiu metu atsiras skrydis į/iš Tbilisio.
Dėl Stambulo irgi patys TK paskelbė dėl skrydžių į Vilnių ir buvo nurodyta net kad vasaros pabaigoj/rudenį prasidės „bandomieji” skrydžiai. Taip kad dar kartą kantrybės. Antraip reikėtų kumščiais reaguoti į kiekvieną dinamišką aviakompanijų sprendimą, o jų kaip matom yra labai daug ir labai netikėtų – nuo Estonian iki Ryanair.
kažkaip „išjungus” keletą zyzenčių, būtų galima grįžti prie aviacijos. Gal patys susipras:)
Man idomu kiek kartu reikia pasakyti Tomui kad jo rasymas niekam (visai, visiskai niekam) neidomus, kad jis ta suprastu… Bande ji barti, bande tyleti, bande argumentuotai atsakyti…
Tomai, jei tu skaitai si teksta, as nebandau taves izeisti. Nebandau tau paaiskinti kad esi neteisus. Ir mes visi jau supratome tavo nuomone. Sutinkame ar ne, nesvarbu, bet supratome. Tikrai-tikrai.
Dar viena karšta naujiena :
International Airlines Group (IAG), parent company of British Airways (BA) and Iberia (IB), is considering the purchase of Spanish low-cost carrier Vueling (VY).
In a brief statement issued after the close of European stock markets, IAG said that, following press speculation, its board on Thursday would consider an offer for 100% of VY’s
Tomui priminsiu, kad yra tokia salis Rusija, kur is esmes visas skraidymas vyksta per Maskva. UK is esmes yra tik Londonas ir t.t. pavyzdziu galima rast visokiu…
Kalbant apie Iberia,tai panasu,kad express versija nepasiteisino. arba norima vel kurt baze Barselonoj…
Na, „Vueling” ir dabar kontrolinį paketą valdo IAG. Kitą dalį, atrodo, valdo investiciniai fondai, todėl IAG perėmimas 100% rodo tik tolimesnį IAG interesą šioje aviakompanijoje, logiškas žingsnis tolyn.
Žiūrint lygiagreičiai į du procesus – IAG visišką „Vueling” akcijų valdymą ir „Vueling” produkto ėjimą į „legacy”, tai nenustebsiu, jog „Vueling” bus nuvesta į „oneworld” kaip BCN aviakompanija. Nes muštis „head to head” su „Ryanair” ir „easyJet” yra kelias į niekur.
IAG, which owns 45.85 percent of Vueling, may detail plans for Spain at an investor day tomorrow coinciding with an earnings release.
Dar tiksliau „Iberia owns 46 per cent of Vueling, which has a market capitalisation of €171m.”
IAG Mulls Bid for Vueling to Reduce Costs in Spain
http://www.bloomberg.com/news/2012-11-07/iag-mulls-bid-for-vueling-to-reduce-costs-in-spain.html
Visos major airlines pradejo eiti tuo paciu keliu – Finnair Flybe, Lufthansa Germanwings, dabar IAG Vueling :
„Analysts said IAG might drop Iberia Express and develop Vueling as its low-cost, short-haul carrier. Vueling could also provide feeder traffic for the main airline’s long-haul operations, which are heavily focused on Latin America.”
O kod4l Vueling reikia taškytis su EasyJet, jei Vueling kaštų bazė yra mažesnė? Tada vienintelis realus konkurentas- Ryanair.
Sveiki,
Norėtume Jus informuoti apie reikšmingas, jau prasidėjusio 2012/2013 m. žiemos sezono, naujienas, kurios tiesiogiai susijos su aviakompanijos „LOT Polish Airlines“ vykdomais skrydžiais Vilnius-Varšuva-Vilnius. Taigi:
1. Daugiau jokių „turbopropelerinių“ lėktuvų. . Visi WAW-VNO-WAW skrydžiai šį sezoną bus vykdomi tik naujos kartos moderniais Embraer 170 ir 175. Naujesni lėktuvai, daugiau erdvės salone keleiviams ir jų rankiniam bagažui, mažiau triukšmo ir vibracijos bei kiti privalumai.
2. Trumpesnis skrydis. Priklausomai nuo oro sąlygų, Embraer 170 arb 175 atstumą tarp Vilniaus ir Varšuvos (396 km) įveikia maždaug 30-40-čia minučių greičiau nei ATR72. Ir tai savaime suprantama, nes E70 maksimalus greitis siekia 890 km/h, kai tuo tarpu ATR72 – tik 460-520 km/h.
3. Erdvesnė verlo klasė. Verslo klasės salonas (kaip ir įprasta) yra lėktuvo priekyje, o ne gale, kaip buvo ATR‘e. Taip pat daugiau erdvės ir privatumo keleiviams, nes šio tipo lėktuvuose verslo klasės keleiviai sėdi po vieną. Gretima vieta registracijos metu yra blokuojama ir paliekama tuščia.
4. Patogesnis keleivių įlaipinimas ir išlaipinimas. Visi LOT Embraer 170/175/195 ir Boeing 737 Vilniaus oro uoste nuo 2012 m. lapkričio 7 d. aptarnaujami „contact“ pozicijose, t.y. naudojant keleivių įlaipinimo/išlaipinimo galerijas („ alkūnes“). Tai ypač aktualu šaltuoju metų periodu, nes ne tik padeda greičiau atlikti įsodinimo procedūras, bet ir keleiviams nebereikia laukti autobuse ar lauke prie lėktuvo. Jokio sniego, lietaus ir vėjo
Tikimės, kad tai – gera žinia ir tiems, kas jau skraido su LOT, ir tiems, kurie dar skris.
Simonai, kaip dažnai Su atsiunčia A319 vietoje SSJ?
Таллиннский аэропорт: поток пассажиров снизится на одну пятую
http://rus.delfi.ee/daily/business/tallinnskij-aeroport-potok-passazhirov-snizitsya-na-odnu-pyatuyu.d?id=65232444
По словам Рейна Лойка, 1,8 млн пассажиров было бы оптимальным количеством для 2013 года.
„Ryanair“ ruošiasi apmokestinti rankinį bagažą
http://verslas.delfi.lt/automoto/ryanair-ruosiasi-apmokestinti-rankini-bagaza.d?id=59937651
Ryanair возобновляет рейс из Риги, закрытый из-за платы за безопасность
http://biznes.delfi.lv/bnews/ryanair-vozobnovlyaet-rejs-iz-rigi-zakrytyj-iz-za-platy-za-bezopasnost.d?id=42810372
По словам Хакарайнен, благодаря этому зимой самолёты Ryanair будут летать из Риги по 11 маршрутам.
Vakar Ryanair usipilde 70 nuosimciu
Linkėjimai visiems iš Tallllllllllllllinnnnnnnnnnoooooooooooooooooo. Terre, kaip sakant. Skylė čia beveik kaip Vilniuje, tik tiek kad patogesnė ir neklaidi. Atskridus iš Oslo, atrodo kad žmonės išmirę arba tikrai prisigėrę DOT4. Daugiau čia nieko gero, net lėktuvo palydovės ir tos 50metės :)
Norwegian pagaliau atidarė prekybą „long haul” bilietais:
Oslo – JFK 2x weekly nuo gegužės 30 d.;
Oslo – Bangkok 3x weekly nuo birželio 1 d.;
Stockholm – Bangkok 3x weekly nuo birželio 20 d.;
Stockholm – JFK 3x weekly nuo gegužės 31 d.
Price-hunter’iai tikrinkit kainas :)
šiaip aš gan skeptikas ant jų produkto į JFK. Bijau, kad gali pralaimėti konkurencijoje dėl žemų frequency, ypatingai dėl daugiau linkusių mokėti keleivių.
Joa Estionan stiuardeses tai tikras degalu svaistymas lektuvuose … :)
norwegian.com puslapis:
Welcome to Norwegian
We are currently experiencing heavy load.
Please try again later.
Susisiekimo ministro FB:
– Sveiki, ar 2013 metu vasara bus atnaujinti Ryanair skrydziai i Rodo bei Koso salas, kaip buvote zadejes ? Kiek tikslus yra ziniasklaidos straipsniai apie tai kad Jus esate kaltas del Kauno oro uosto stagnacijos? Kas tiksliai itakojo dabartine situacija ? Idomu butu isgirsti objektyvia susirinkimo ministro pozicija.
– Taip šie skrydžiai bus. Jei pažiūrėtumėte statistiką, paskutinis vasaros sezonas Kauno oro uoste buvo pats geriausias istorijoje. Mes deramės su Ryanair, kad jie nuo pavasario vėl atnaujintų kuo daugiau skrydžių. Kad viskas vyktų sėkmingai, laukiame Kauno regiono savivaldybių geranoriškumo. Vietoje to, kad kaltintų ministeriją, Kauno politikai pirma turėtų sumokėti skolą Kauno oro uostui ir Ryanair, kuri numatyta sutartyje. Visos bėdos prasidėjo, kai pradėjo vėluoti mokėjimai. Pati ministerija inicijavo, kad Kaune būtų Ryanair bazė, ir mes suinteresuoti, kad ji ten ir toliau liktų. O kaltinimai yra politika, kuri buvo labai naudinga prieš rinkimus prisidengti sutarčių nevykdymą.
Estonian pagaliau pranešė apie atšauktą skrydį į LCY. Vietoj patogaus rytinio skrydžio pasiūlė šedevrą su 2 persėdimais:
OV354 VNO-TLL 1600 1700
OV177 TLL-BRU 1730 1905
SN2103 BRU-LHR 2120 2135
Turbūt teks atsisakyt tokio dosnaus pasiūlymo :)
Linai, praktiškai kas antrą dieną. Tiesa, visiškai neprognozuojamai, būna ir tuštokas „Airbus” ir sausakimšas SSJ.
Del Norwegian long haul, pigiausias return bilietas kuri radau 427EUR. Kaina nebloga bet tikrai nefantastiskai pigu, ypac dar jei nusigavima i Osla iskaiciuoti
Bet punktas zemiau dar prideda nepinigines vertes :
Included in the fare:
The 787 Dreamliner experience
pamirsau pamineti kad Norwegian skrydis i BKK
Čekija bandys atsikratyti valstybinio vežėjo
http://www.ekonomika.lt//naujiena/cekija-bandys-atsikratyti-valstybinio-vezejo-32565.html
Na yra, bent ant popieriaus, spalio mėnesį po ~800-900 litų iš OSL į Niujorką. Pirkt nebandžiau :)
Velniams tas Tailandas per lietaus sezoną :) pradėtų nuo kokio kovo bent jau.. :)
IAG confirms Vueling bid
International Airlines Group (IAG) has made an offer of €113 million to buy the remaining 54.15 per cent of Vueling. IAG subsidiary Iberia currently owns 45.85 per cent of the low-cost carrier.
http://www.ekonomika.lt/naujiena/iberia-atleis-7-tukst-darbuotoju-32579.html
Kadangi „Iberia” nesiseka sutarti su pilotais – įsivaizduokite keršydama pilotams „Iberia Express” nutraukia skrydžius į MAD-AMS, MAD-TXL, MAD-ARN (taip atima darbą iš savo pilotų), tai visai galimas variantas, jog iš lėto „Iberia Express” bus naikinamas, o feed’inimą „Iberiai” perims „Vueling”.
SAS sprendziant savo finansines problemas ir svarstant ka parduoti dar be Ground Handling ir Eurobonus, Norvegijos SAS pilotai parode iniciatyva:
Pilots at SAS’s Norwegian unit Widerøe have said they would like to buy that airline if SAS is willing.
Butu gal pirma darbuotoju profsajungos valdoma oro bendrove pasaulyje? Toks oro vezeju kooperatyvas…
Nusičiupau antrąjį JFK – OSL reisą už 117,20 € su Norwegian :). Kainos ten rodomos galutinės jau pirmame puslapyje. Papildomai kainuoja bagažas (berods 25€, maistas nuo 25€ ir aukštyn, bei vietos pasirinkimas tie patys 25€). Dar papildomi 5€ už mokėjimą kreditine, bet man SEB’o Visa Virtuoną sėkmingai kaip Visa Debit priėmė :). IFE papildomai neapmokėstinamas :).
Iberia visai striuka:
Iberia will cut 4,500 staff, reduce its fleet by 25 aircraft – five long-haul and 20 short-haul – and downsize its network by 15%, under a large-scale restructuring plan announced today by parent company International Airlines Group.
The Spanish carrier, which made a nine-month operating loss of €262 million ($ 334 million), is in a “fight for survival”, says IAG chief executive Willie Walsh.
Iberia chief executive Rafael Sánchez-Lozano says the carrier is “unprofitable in all its markets”.
Ir palyginimui visiskai priesinga Vueling situacija. Bet tas kam striuka, perka ta kam gerai sekasi :)
Vueling made an operating profit of 50.1 million euros in the third quarter of 2012, an improvement of 22% on the same period of last year. The operating profit (EBIT) rose by 12% on last year to 68.2 million euros. For the period from January to September, the net profit amounted to 41.3 million euros, an increase of 93%.
http://www.diena.lt/naujienos/ekonomika/lietuvoje-airiu-zurnalistai-prisimine-juros-periodo-parka-459652?utm_source=feed_reader&utm_medium=rss&utm_campaign=rss_feed
http://www.lrytas.lt/-13524591481352040334-novaturas-prognozuoja-vasaros-kelionių-pardavimų-augimą.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Čia tiesiog pamąstymui. Nežinau, kiek tai tiesa, bet miestai.net forume vienas narys parašė, kad VNO veda derybas su Easyjet. Ir teigia, kad skrydžiai turėtų prasidėt artimiausiu laiku. Galbūt tai yra utopija, bet mano galva trečio LLC VNO nereikia, dabar reikia pritraukti kiek galima daugiau tradicinių a.k. Beje, kiek gi tos vietos yra ir ar teoriškai EasyJet turėtų kažkokią nišą?
Easyjet turi ir verslo klase…Jie tokie pat LCC ,kaip Airbaltic ir dar daug kitu…
@ Šarūnas – gal ir pradės, bet abejoju, kad artimiausiu metu. Kada įsukti pardavimus? 6 sav. iki Kalėdų!
Tik dažniausiai pigesni už tuos pačius Airbaltic kažkaip gerokai.
As tai labai noreciau, kad Wizzair pradetu is Vilniaus skrist i
EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg
http://www.euroairport.com/en/
Bet jei tai darys EasyJet irgi bus gerai :)
Naujasis KUN vadovas – Povilas Ugianskis iš „Vakoil”.
Vilnius, lapkričio 9 d. (BNS).
Antram pagal dydį Lietuvos oro uostui vadovaus Povilas Ugianskis – jis laimėjo Susisiekimo ministerijos skelbtą konkursą, BNS pranešė ministerija
Kauno oro uostui rado naują vadovą
http://verslas.delfi.lt/automoto/kauno-oro-uostui-rado-nauja-vadova.d?id=59951273
Tai KUN galima pamiršti :(
Simonai, kokia gi yra Vilnius – Oslas rinka? vien čia trys vėžėjai ir visi į skirtingus oro uostus, kai tuo tarpu į Stokholmą taip ir nėra, nei vieno. Aš suprantu, kad Norvegijoje daug emigrantų, bet negi vietos visiems užtenka? Tuo labiau, kad Wizz skraido į dar kelis Norvegijos miestus.
Lufthansa Ends Munich – Tallinn Service from late-Mar 2013
Lufthansa from 31MAR13 is cancelling Munich – Tallinn service, where it currently operates 1 daily service on board Embraer E195 aircraft.
Šarūnai, visi tie kaimų oro uostai (Rygge ar Sandefjordas) ir yra kaimams, kurie nori skristi į kaimus. O vat du sykius per savaitę skraidyti į normalų oro uostą – keistoka praktika. Beveiks tas pats kas nieko. Verslui netinka, nebent tik kai kuriems migrantams, kuriems reikia į tokias vietas, kur LCC neskraido.
Beje, prireikė skristi vakar, tai įdomumo dėlei pasiskraidžiau iš Oslo į Vilnių per Taliną, su Estonian. Embraeris iki Talino buvo taip 70% užpildytas, beveik visa skridusi publika – dėdės su kostiumais arba marškinukais su megztukais (skandinaviško verslininko/vadovo tradicinė apranga). Talinas – Vilnius tai išvis, be manęs dar dvi mergičkos jaunos skrido, visa kita publika – solidūs dėdės. Užpildymas irgi bus kokie 70 proc.
Tai tas pats galiotų ir Stokholmui, jei ten kas normaliai skraidytų.
Situacija pradeta panašėti su TAXI firmomis, kai tipo – NĖRA KLIENTŲ = NĖRA NAUJŲ AUTOMOBILIŲ. Bet tų klientų ir nebus, kol važinės susmirdę prakaituoti gusialovai su pasatais.
Jau oficialu, WOW air summer VNO 2012
@Patikimasis Dar idomiau, kad for Christmas yra ir Kaunas ir Vilnius :)
http://wowair.com/en/destinations
Nors pardavime Kaledoms yra tik Kaunas. Vilnius dar isvis neivestas i bilietu pardavimo sistema.
Visas WOW’as yra iš dalies lietuviškas, nes pagrindinis jų turtas orlaiviai būten iš lietuvos lietuviškomis registracijomis.
O kas ten lietuvisko be registracijos yra ?
Avion Express
Avion Express is a charter, aircraft lease operator based in Vilnius, Lithuania. Its former name was Nordic Solutions Air and was rebranded in 2008. In 2010, the company was bought by Eyjafjoll SAS investment group of France.
http://www.avex.lt/
Our airline was established in 2005 as Nordic Soutions Air Services. The main purpose of the company was to operate charter and wet lease flights on SAAB340 cargo and passenger aircraft. The company grew steadily to a size of four SAAB340 aircraft operating mostly in Norther Europe for bluechip clients such as TNT and Royal Mail. In 2008 the company was rebranded to its current name Avion Express. In 2010 Avion Express was acquired by French investment company Eyjafjoll SAS, formed by Avion Capital Partners of Switzerland (www.acp.aero) along with strategic investors…
Wow Air
The majority holder of WOW air is the investment company Titan, owned by Skúli Mogensen. Other shareholders are Baldur Baldursson and Matthías Imsland. Baldur Baldursson is the company CEO
Fleet
Airbus A320-200 3 leased from Avion Express
Man kiek netikėtas „Lufthansa” sprendimas uždaryti MUC-TLL. Maršrutas buvo atidarytas per pačią krizę 2009 m., o šią vasarą netgi buvo užkeltas iki 2x daily. Galbūt tai reiškia, jog TLL iš LH gaus antrą daily į FRA? Nes dabartinis vienas pavakare neleidžia jokių jungimų iš Talino per FRA į JAV. Na, o jeigu tai tiesiog „capacity” mažinimas, tai trečias rimtas ženklas, jog su Estijos rinka kažkas netaip – „Ryanair” žiemą penkis kartus sumažino „capacity”, „Estonian Air” greitai priėjo kelio galą ir senbuviai nelinkę išlaikyti apimčių.
„WOW Air” su Lietuva bendro tik tiek, jog būdama virtualia aviakompanija, lėktuvų operavimą, AOC ir įgulas naudojo iš Lietuvoje registruotos „Avion Express”. „Iceland Express” taip pat buvo virtuali aviakompanija ir pastaruosius metus naudojo „Czech Airlines Holidays” įgulas ir personalą. Pagal tai, jog į „WOW Air” nukeliavo beveik visas staff’as, booking engine’as ir kiti dalykai iš „Iceland Express”, tai neatmesčiau minties, jog „WOW Air” ir kontraktą su „Czech Airlines Holidays” gali perimti.
Įdomu, kada iš Vilniaus aerodromo pradės mažinti skrydžių. Iš visur mažina, tai ir iš šio pasaulio centro turėtų.
Na Estonian nukirps du marsrutus is Talino i Vilniu per diena-bus baisus nuostolis Tomo dziaugsmui. Manau,kartais tiesiog reikia peraikelt gyvent i Vilniu ir nebeburbet…
Nu ir logika:))))Tada ,kai prades mazinti is Frankfurto,Gatwick,Heatrow ir t.t. :)))
kaip sunku susitaikyti, kad is pasaulio bamboms – kauno jau prikarpe kiek galejo. tiesa, naujas vadovas gal ateis su naujais pazadais pasaulio bambos statusa atkurti.
Aciu uz post’a apie nauja KUN vadova. Nieko apie ji nezinau, negaliu nei gero, nei blogo pasakyti. Bet turint galvoj kai kuriu blogo dalyviu paistaliojimus, kad Kaunas tera degaline tarp Vilniaus ir Klaipedos, juos ta proga ir noriu pasveikinti. Nes matyt SM pozicija sutapo su minetuju blogeriu-degalinei ir turi vadovauti degalines vadovo patirti turintis zmogus.
Aisku, cia ironizuoju (is tiesu nenoriu izeisti naujo vadovo), bet su dabartine politika KUN sansu nera. As asmeniskai tikrai manau kad KUN dabar belieka konservuoti. Del dvieju ar triju skrydziu per diena-sorry, bet tai pinigu svaistymas. Aisku, galbut to SM ir siekia-kai yra mazai skrydziu, galima pasakyti, kad nera ko ir oro uosto laikyti (bent taip liberalizmo teorija sakytu).
ta proga klausimas simonui-kokia naujausiais duomenimis yra LCC seats capacity vilniuje sia ziema procentaliai? Koks 60% visu vietu? Ir ar tas ne kiek neapsunkina tradiciniu vezeju pritraukimo? (nes uz savo lesas skraidantys dazniausiai rinksis pigesni produkta).
Taip Simonai, LH atidarys double daily FRA-TLL nuo vasaros sezono.
taip – tik SM politika kalta, kad avialinijoms (net LCC) salies sostine yra patraukliau, nei pamineta degaline. pajamos, keleiviu skaicius, net elementari logika cia itakos neturi – tik gryna politika. todel KUN reikia ne marionetes, o Don Kichoto, kuris galetu sita SM klana iveikti. sorry sorry, bet kai kuriu argumentai (tiksliau ju nebuvimas, o aklas bandymas viska versti ant SM, VNO, kazkokiu partiju ir pan) jau atrodo ne tai kad juokingai, graudziai, bet bauginanciai (del rasanciuju bukles).
nusileiskit ant zemes – turejo KUN sansa (kuri suteike LCC noras plestis, kvaila VNO valdzia ir t.t.) kelis metus gerai pagyventi ir pagyveno. ar sugebejo ta sansa iki galo isnaudoti – klausimas – gal ir sugebejo, gal tiesiog tas sansas toks tebuvo. nei Kaunas Vilniu aplenks, nei KUN ikas VNO – jei vis dar yra mananciu, kad tai imanoma, rekomenduoju specialistu konsultacijas, nes ryskiai ne toje dimensijoje gyvenat….
o dabar i tema: LH zingsnis del MUC ir FRA TLL kaip ir logiskas atrodo – 2x daily FRA tikriaus pasiulys patogesnes jungimu galimybes, ypac long haul.
Gal yra vilties, kad MUC skrydi i KUN perkels?
tvarkoj, kad tau nepatinka kita nuomone apie kun. bet nieks nesako, kad kun bus didesnis uz vno. jei galima-ar gali nealergiskai skaityti, ir issakyti pvz savo nuomone-kaip as darau-gal is tikro reik kun uzkonservuoti. o pas tave – ne konstruktyvi diskusija, o kazkoks nervinis tikas, kiekviena karta, kai kazkas paraso kazka teigiamo apie kun…
sorry, nieko asmenisko.
Visiškai ne apie aviaciją, bet užtat apie Vilnių ir Kauną – senas, bet laaabai geras ;)
http://www.erlickas.eu/proza/apie-vilniu-ir-kauna/
@sauktukas – o kam ji konservuoti? jei /- ant 0 ar be dideliu nuostoliu gali dirbti su esamu menku ziemos sezono skrydziu skaiciumi ir nemazu skaiciumi vasara tai ir tegul lieka toks nisinis produktas, koks dabar yra. aisku, dideles pletros ir pertvarku planuoti gal nereiketu.
bet gal pasiseks dar kazka pritraukti – situacija dar pageres. esme, kad KUN ir Kaunas turi gyventi savo gyvenima ir bandyti suktis su tuo, kas turima (kas pvz trukdo pramusineti atostogines kryptis pas tuos pacius baltarusius ar pan), o ne amzinai amseti atsisukus i Vilniaus puse, kaip koks stereotipinis kaunietis Tomas.
@Tomas ir klaustukas
eikit jus n@xu!, g@!dziai. atsibodot su kaunas vs. vilniaus pestynemis.
Tai jei valdzia bloga „imkit valdzia”,kurkit partijas ir t.t.
Cia tas dejavimas ,mes vargsai,mes aukos ir t.t. yra ne kas kita,kaip tik „looseriu” mastymas.Cia tas pat s kai keikiami uzsienieciai atima darbus is musu,jie be kalbos geriau dirba,nei kad tu su kalba.Jei tu nerandi dabo .Tai taip yra ne del to ,kad tu nesugebi,o kad atvaziavo uzsienieciai ir „pavoge” ji is tave.Tikrai ne visi Kaunieciai tokie,ir dejuoja tie tie kas tik uz minimuma dirba.Pasakyk kiek uzdirbi ir as pasakysiu kas tu per zmogus(mokytojai/meninikai ir pan. isimtis nes daugumai tas darbas yra ir gyvenimo budas)
Mariau, lengva Tau šnekėt, kai tėvai išlaiko. Pateksi į suaugusiųjų pasaulį, pamatysi, kaip viskas iš tikrųjų.
Bet jau rimtai, gal jau uzteks apie ta Kauna… Man atrodo, kad mes jau visi seniai supratom Jusu poziuri – neterskit eterio!
Is anksto aciu!
As augau be tevu jei ka:))).Dabar 27metai turiu 2butus Klaipedoje,Nama UK ir 50% Nekilnojamo Turto Agenturos savininkas.Neberksiu,kaip man lengva buvo,bet dabar sugebu gerai gyventi.Neprasau nieko,nevaistau su istiesta ranka ir neverkiu,kad darbo negaunu nes is manes ji pavoge „kazkas”
klaustukui – jei turi sveikatos problemų – kreipkis. Žinau gerų gydytojų, rekomenduosiu, gal padės.
Nu kurmi,kurmi kokie idiotai… Gal baigit,ka? Vilnius turi 40 krypčių,Kaunas-5,KAS KAM NEAIŠKU?
SAS работникам: соглашайтесь на низкие зарплаты, иначе обанкротимся
http://rus.delfi.ee/daily/business/sas-rabotnikam-soglashajtes-na-nizkie-zarplaty-inache-obankrotimsya.d?id=65247378
Авиафирма SAS постаивла перед работниками ультиматум: либо снизить зарплаты, либо обанкротится.
Mariau Speju Strojkei UK plintusus kali su kitais nabashnikais :) Visi ten tokie su butais mersedesais imonem ir nuostabia iskalba :) Dar pagal ranga, kokias keturias auksines grandineles vienu metu ant kaklo nesioji ?
„speju” keisk mastyma ,niekada nieko nepasieksi jei speliosi:).UK pilna tokiu as buvau/as busiu ,kas belieka po darbo su skardine alaus kalbeti:)))Tu esi kas tu esi dabar ,o ne kas busi.
Vieni zmones perka grandineles/mersus ir vakarais po darbo alu geria.Kiti investuoja:))))
Gali pykti,kad taip „grieztai” pasisakineju.Yra vienas FAKTAS kurio neuzgincysi absoliuti dauguma dejuojanciu yra tie kuriem nesiseka gyvenime(yra ir zmoniu su negalia,bet cia ne apie tai,jie neturi galimybiu).
sauktukui, LCC „capacity” VNO žiemai apie 45-46% vietų. Pervežtų keleivių skaičius mus mažesnis „share”, nes LCC vidutinis LF žiemą aukštesnis nei tradicinių. Ne – nė karto dar nepakenkė pokalbiams su tradicinėmis bendrovėmis LCC buvimas. Veikia priešingai – stimuliuojamos rinkos netgi daugiau dėmesio sulaukia.
O į Liverpulį, Paryžių, Romą, Milaną, Barseloną, Diuseldorfą, Brėmeną, Bergeną ar Korką trumpu ir vidutiniu laikotarpiu tradicinės bendrovės tikrai į Lietuvą neskraidys.
„Scandinavian Airlines” praėjusią savaitę atsisakė paskelbti finansinius ketvirčio duomenis biržoje, kaip buvo planuota ir atidėjo skelbimą pirmadieniui. Skandinavijos spaudoje plinta daugybė spekuliacijų kas vyksta – natūralu.
Viena iš realiausių versijų – SAS siekia užsitikrinti valstybės (valstybių akcinininkių) garantijas naujiems kreditams, kurie būtini tolimesniam kvėpavimui. Tam reikalingas Europos Komisijos pritarimas. Norvegijos spauda rašo, jog ES atsisako duoti pritarimą ir tai laiko nelaistina valstybine pagalba privačiam verslui.
Kitas gandas sako, jog parama šį savaitgalį patvirtinta, tačiau restruktūrizacijos planas įtraukia 1000 darbuotojų atleidimą, 15% atlyginimų mažinimą likusiems ir visišką tinklo restruktūrizaciją. Profsąjungoms pateiktas ultimatumas su tuo sutikti, arba bus skelbiamas bankrotas.
Visi atsakymai turėtų paaiškėti ryt ryte, spaudos konferencija 8:00 CET laiku.
VNO galetu kazkaip tai padaryti kokia tai analize, koki keleiviu srauto daii sudaro Baltarusijos ir Rusijos keleiviai. Manau, kad Ryanair reisu padidejimas VNO baltarusu keleiviu skaiciu tikrai tik padidins.
Per Lietuvą slavai skleidžia sparnus į Europą
http://www.lrytas.lt/-13496342661348062807-per-lietuvą-slavai-skleidžia-sparnus-į-europą.htm
Kad rusakalbių keleivių skaičius nuolat auga, patvirtino ir oro bendrovės „Wizzair”, skraidinančios iš Vilniaus, atstovas Danielis de Carvalho. Ypač populiarios Milano, Londono, Barselonos kryptys.
„Ryanair” ir „Wizzair” labai traukia mūsų klientus.
Juk į Minską neskraido biudžetinės aviakompanijos.
Pasiekti Londoną su Baltarusijos „Belavia” gali kainuoti ir 360 eurų, o iš Vilniaus ar Kauno – 60 eurų”, – sakė Minske įsikūrusios kelionių agentūros „SV Tour” direktoriaus pavaduotoja Darja Guleckaja.
„SV Tour” duomenimis, skrydžių bilietų su „Ryanair” ar „Wizzair” iš Lietuvos paklausa itin spėriai pradėjo stiebtis maždaug prieš metus.
„Tarkim, į Kanarų Fuerteventūros salą patogiausia nukakti per Barseloną. Iš Minsko į šį Ispanijos miestą galima nuvykti tik užsakomuoju reisu ir tik vasarą.
Tad savo klientams siūlome keliauti per Vilnių.
SAS Says Cost-Reduction Program Won’t Disrupt Flights
http://www.bloomberg.com/news/2012-11-11/sas-says-cost-reduction-program-won-t-disrupt-flights.html
SAS Group (SAS), the Nordic region’s biggest airline, said passengers won’t be affected by the company’s soon-to-be-announced cost-reduction program.
“We can safely say that the cost plan that will be introduced tomorrow won’t disrupt flight plans,” Trine Kromann- Mikkelsen, a Copenhagen-based SAS spokeswoman, said. “There won’t be changes to the traffic program before the plan is introduced nor after.”
Dėl baltarusų, manau neblogas indikatorius automobilių su baltarusiškais numeriais procentas ilgalaikiuose parkinguose. Kas paliekat ten automobilius kai skrendat, tai galit atlikti analizę :-)
Įdomus naujadaras – „biudžetinės aviakompanijos” :) . Pagal tiesioginę prasmę tai būtų aviakompanijos, išlaikomos iš valstybės biudžeto, kaip biudžetinės įstaigos…
Biudžetinės avialinijos yra tiesioginis vertimas iš rusų kalbos (бюджетные авикомпании), nes ten „Biud=etinis” rei6kia skirtas taupiam biudžetui (Kelionės, parduotuvės ir pan.)
Įdomu ar skandinavijoj galima pdaryt JAV tipo bankrotą, t.y. restruktūrizaciją su skolų mokėjimo sustabdymu. Ir šiaip kur ta SAS registruota, pagal kokią teisę jie veikiia?
Vytautas-NT: SAS veikia Švedijoje.
Sprendimas su bankais prieitas, jog gaus naujas paskolas, įvykdžiusios restruktūrizavimo reikalavimus:
· New union agreements for personnel
· Centralization of administration functions
· Reduction of compensation to market levels
· New pension terms
· Outsourcing of Call Centers and Ground Handling
Bei atliktas turto pardavimas:
· Widerøe, a subsidiary regional airline in Norway
· Airport realated real estate interests;
· Ground handling; and
· Aircraft engines
Mano akimis, ultimatuminis išbandymas toms 60-čiai profsąjungų, kurios veikia SAS – susimažinat algas arba skirstomės.
Na ir taip pat bus parduotas turtas, kurį įmanoma parduoti ir paskui jis nuomojamas.
Vytautas-NT: o restruktūrizacijos keliu galima eiti daug kur – Lietuvoje galima taip pat ir yra ne vienas bankroto apsaugos ir restruktūrizacijos pavyzdys.
Turime naują tyrimą apie VNO keleivių demografiją (2012 m. rudens duomenys) – baltarusiai sraute sudaro 4% nuo keleivių.
Kitaip tariant, grubiai apie 85 tūkst. baltarusių turėtų pasinaudoti Vilniaus oro uostu per 2012-uosius metus.
2010 m. baltarusių buvo apie 20 tūkst., taigi augimas daugiau nei keturis kartus per dvejus metus. Kuomet darėm analizę prieš gerus metus, tai identifikuotas maksimalus potencialas baltarusių, kurie galėtų naudotis Lietuvos oro uostais buvo 300 tūkst.
Manau, iki 2015-2016 m. prie tokio skaičiaus galima priartėti (sudėjus VNO ir KUN).
Įdomu ar tos SAS profsąjungos dar streikuot bandys..?
Na, jos gali nesutikti su mažinimu atlyginimų, pensijų fondų karpymu ir žmonių atleidimais. Aišku, administracija turi kortą šiai dienai – jeigu profsąjungos nesutis, kredito linijos užsidarys ir SAS tektų bankrutuoti.
Ką norėjau pasakyti, jog tiesiog streikui ir laiko nėra. Juolab, kad streikas kaip įrankis dažniausiai naudojamas kai darbuotojai reiškia reikalavimus, o šiuo atveju įmonė pareikš rimtus reikalavimus darbuotojams.
Beje, kalbos apie galimą bankrotą tikrai ne tik kalbos, jeigu jau CEO naudoja tokius žodžius kaip „our „final call” if we want SAS to survive”.
@Augustinas Žemaitis
Čia joks ne naujadaras.
Anglu kalboj „budget airlines” = low-cost carrier or low-cost airline, discount or budget carrier or airline.
A budget (from old French bougette, purse) is a financial plan and a list of all planned expenses and revenues. It is a plan for saving.
Šiau atveju turėjau galvoje Graikiško tipo streikus „prieš taupymą”. Gal tokiu būdu profsąjungos bandytų išmelžt vyriausybių paramos…
Dėl Baltarusijos artumo. Nors daugelis čia šiame bloge įvardija VNO kaip stovintį Lietuvos užkampyje, bet šiandienos situacijoje tai reikia išnaudoti kaip mūsų kozirį. Juk nebereikalo net IKEA nusprendė statyti pirmąjį savo prekybos centrą Baltijos šalyse būtent Vilniuje, o ne Kaune (buvo net paskelbta, kad tai bus iškart išvažiavus iš Kauno link Klaipėdos, gal prie IX forto, kad būtų vienodai arti visiems Lietuvos piliečiams), ne Rygoj, ir net ne Taline. Ir vien dėl to, kad Vilnius arčiau Baltarusijos ir Minsko. Jie mato tame didžiulį potencialą ir mūsų didieji prekybos centrai tai gali patvirtinti. Baltarusijoj kol kas nėra jokio didesnio Vakarų brand’o prekybos centro. Neaišku, kaip ilgai tai tęsis, bet kol yra tokia situacija mums reikia operatyviai ir pragmatiškai tai išnaudoti. Jei sėdėsim ir nieko nedarysim, situacijai pasikeitus ir plūstelėjus investicijoms ir kapitalui į Baltarusiją (o tai gali įvykti netikėtai ir staigiai) mes galim atsidurti Minsko šešėlyje.
sveiki, atsaukus skridi su LH grazino apie 100LT maziau nei buvo mokesciai. Paskambinus nieko konkretaus neatsake. gal kas susidurete?
SAS oro linijų bendrovei gresia bankrotas
http://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/sas-oro-liniju-bendrovei-gresia-bankrotas.htm
Kai kurių šaltinių teigimu, milžiniškos bendrovės dienos, ar net valandos jau suskaičiuotos.
Švedijos premjeras, Ekonomikos ir Užsienio reikalų ministerijos yra įsitraukusios į galimų sprendimų paiešką.
Kai kurie Švedijos politikai neslepia, kad tikslingiausia būtų valstybei priklausančias krizės paveiktos oro linijų bendrovės akcijas parduoti. Tai sakė Švedijos parlamentarai ekonomistas Carlas B Hamiltonas ir Peras Bolundas.
Abu politikai mano, kad valstybinė nuosavybė bendrovei yra nenaudinga ir, kad SAS ilgainiui turi tapti savarankiška.
„Aš parduočiau SAS, jei tik atsirastų pirkėjas“, – teigė C.B Hamiltonas.
Yra bepiločiai lėktuvai, dabar SAS atsiras bevarikliniai lėktuvai :)
@lufthansa rulz – tai jie tu savo „kuro mokesciu ir pan” negrazina, kaip ir visi kiti – gal del to ir skirtumas? as vat uz VNO-TLL-ARN connectiona net 26Lt atgavau, kas irgi siek tiek nustebino is mazosios puses
Klaususiam apie LH – paskaitykite detaliai bilieto taisykles. Kažkada teko gražinti LH bilietą, tai ten berods yra apie 80 LTL užsakymo mokestis tarife, kuris nėra gražinamas.
Privalo grąžinti su visais mokesčiais. Net jeigu perkant per agentūrą pastaroji užsidėjo aptarnavimo mokestį, viskas turi būti grąžinta.
Kartais susidaro skirtumas, kai mokama kortele ir pirkimo valiuta nesutampa su kortelės valiuta. Tokiu atveju gali susidaryti skirtumas, bet reikia kreiptis į banką ir skirtumas gali būti kompensuotas.
Dear SAS customer,
Today November 12, 2012, SAS has presented a plan that will create a future-oriented SAS. The comprehensive plan includes reduction of our costs and sales of assets – something that is necessary for facing the future in an industry undergoing big changes.
There has been media speculation recently as to whether SAS will be selling EuroBonus. It is therefore necessary to emphasise that EuroBonus is one of SAS’s offers to its loyal customers and an integral part of our company, today and into the future. We therefore look forward to continuing to develop the programme in cooperation with our partners, for the benefit of all of our customers.
The plan we presented today will not mean changes for you as a customer and traveller – we will be flying to the same destinations with the standard of service you are accustomed to expect from SAS. In the same way, we will continue to develop simple-to-use products that make your trip easier, and our fleet will continue to be renewed so that by the beginning of 2014 the entire SAS fleet will be Next Generation.
In addition, in the future we will also build further upon our recognised strong attributes:
• COMPETITIVE PRICES: SAS is Scandinavia’s largest provider of inexpensive tickets to many different destinations.
• INCLUSIVE SERVICE: When you fly with SAS, your trip always includes free baggage (1 piece, 23 kg), coffee/tea, newspaper, seat choice and breakfast before 9 a.m. (Norway, Sweden, Denmark).
• PUNCTUALITY: SAS has world-class punctuality, which will remain a strong focal point.
• SERVICE: We have 27 million customers annually with all-time-high customer satisfaction, which we will continue to increase.
• FREQUENCY AND DESTINATIONS: SAS will continue to have the most departures, the best transfer possibilities and fly to more world destinations than any other airline in Scandinavia.
We are ready to undertake the changes necessary so that in the future we will continue to provide you the best offers and we look forward to welcoming you on board at the next opportunity.
Thank you for choosing SAS.
Лидерство на рынке авиаперевозок в балтийском регионе могут захватить турки?
http://rus.delfi.ee/daily/business/liderstvo-na-rynke-aviaperevozok-v-baltijskom-regione-mogut-zahvatit-turki.d?id=65251208
„Вероятно, вскоре начнутся неофициальные переговоры и консультации с потенциальными инвесторами”, – сообщил министр транспорта Латвии Айвис Ронис.
Партнер консультационной фирмы Prudentia Карлис Крастиньш, нанятый для организации продажи airBaltic, ранее уже говорил, что в качестве стороны переговоров выбрана турецкая авиакомпания Turkish Airlines.
http://www.lrytas.lt/-13527300271351642109-midaus-balzamą-iškrapštė-iš-lagamino.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Estonian Air carried 766,722 passengers in the first 10 months
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=65866
Simonai, Iš pirmo žvilgsnio įdomus sprendimas parduoti Wideroe, kuri dirba su teigiamu EBIT. Ar kerpa subsidijas Norvegijoje ir veikla taps nerentabili ar tikslas pelningai parduot sėkmingą projektą?
EU suspends aircraft emissions trading rules. http://www.bbc.co.uk/news/business-20299388
@Marius
Atsiprašau dėl neteisingos prielaidos.
Karoli, įprasta verslo praktika yra parduoti verslą. Netgi labiausiai apsimoka parduoti tada, kai verslas yra viršūnėje. Nes tada verslas turi pačią didžiausią kainą. Realiai verslai parduodami už 7-10 EBITų. Kitaip tariant, jeigu „Wideroe” šiandien uždirba 10 mln. EUR per metus, tai parduodami SAS gali gauti 70-100 mln. EUR.
Tiesiog SAS šiandien reikia grynųjų išgyvenimui, o ne ilgalaikio turto.
Savo laiku SAS pardavė viešbučių tinklą „Radisson”, kuris irgi buvo pelningas. Tokiu ir liko.
Va jums tikra šiandienė istorija iš VNO (apie tai kaip neįmanoma sumaišyti skrydžių).
Nupirko sūnus mamai skrydį į Italiją. Atėjus laikui padarė check-in, šiandien mama laiku, kaip nurodyta bilietuose atvyko į oro uostą, praėjo patikrą, atsisėdo laukti prie įlaipinimo vartų… ir pastebėjo, kad aplinkiniai kažkodėl įtartinai apie keltus kalbasi, o juk Italijoje Bergame – ten kur ji skrenda – jokių keltų nėra. Pasirodo jai užsakyti bilietai buvo į Bergeną. Nusprendė neskristi:)
@ Simonas – įprasta verslo praktika yra parduoti verslą. No! That’s only among certain Lithuanian circles – I don’t want to mention Kaunas ;) or the Harvard boys – a widespread business understanding. SAS simply must generate cash. They MUST sell the jewels in order to survive, as you said: Tiesiog SAS šiandien reikia grynųjų išgyvenimui, o ne ilgalaikio turto.
nikasto: of course, SAS must generate cash. But they could not do that in short term, and to survive for the medium term they need to sell jewels to buy food.
I am not happy to remind this, but Pan Am did the same before they died – they were selling assets to survive for few decades.
Na visgi reikia pries einant i oro uosto paskaityt, kas ant bilieto parasyta. Ir nei Wizz nei Ryanair nevadina tos krypties Bergamo- tik Milanu. Lygiai,kaip Romos nevadina Ciampino…
@Jurgis – žinau anglų k. žodžių junginį „budget airlines”. Bet lietuvių k. posakio „biudžetinės avialinijos” nėra ir jis reiškia visiškai ką kitą, nes lietuvių k. žodis „biudžetinis” reiškia finansavimą iš valstybės biudžeto ir jokiu būdu ne taupumą. Čia kaip tik ir atkreipiau dėmesį, kokia nesąmonė išėjo užuot išvertus tiesiog pridėjus lietuvišką galūnę.
@luftfanza rules – LH privalo grąžinti viską jei atšaukia skrydį, išskyrus banko mokesčius tavo paties pusėje (t.y. pvz. pavedimo mokestį jei mokėjai pavedimu).
Dėl verslo pardavimo yra skirtingi atvejai. Šitas matyt visgi toks, kad parduodama „iš reikalo”. O šiaip, aišku, yra verslų, kurie ir gyvena iš verslų pardavinėjimo – „įsuka” verslą, paskui parduoda; pvz. kai kurie NT vystytojai (Lietuvoje, tiesa, daug vystytojų paskui patys ir administruoja, o ne parduoda).
Bet čia kaip ir visur kitur – makroekonomikoje, šeimos finansuose – yra investicijos ir yra „pravalgymas”. Jei (labai supaprastinus) pastatomas už 50 mln. verslo centras, generuojantis 10 mln. metinio pelno, ir jis parduodamas už 100 mln., o tie gauti 100 mln. investuojami į naujo, didesnio verslo centro statybas, kuris pastatomas per 3 metus ir parduodamas už 160 mln. – tai neblogos investicijos pavyzdys (parduoti apsimokėjo labiau, negu laikyti).
Bet kai už pelningą verslą gauti pinigai išleidžiami einamosioms išlaidoms („pravalgomi”, pvz. atlyginimams, kurui kai pajamos to nedengia) tai jeigu nekyla rinka ir nėra kitų pokyčių tai tebus agonijos pratęsimas, nes galiausiai nebus ko parduoti, o nuostoliai toliau tęsis. O jeigu dar kas nors parduodama ir nuomojamasi atgal(leaseback) tai nuostoliai tik didės.
@Vytautas-NT – tai gal todėl ir sumaišė, ieškojo, kas panašiausia į „Bergamo” užsakymo puslapyje?
Simonai, gal yra galimybė visus demografinio keleivių tyrimo rezultatus sužinoti?
@Augustinas Žemaitis – kai už pelningą verslą gauti pinigai išleidžiami einamosioms išlaidoms… tai tebus agonijos pratęsimas.
SAS, manau, neatsisakytu prasisukti kaip LAL: atskirti pelninga versla, o po to prasyti dotaciju arba bankrotinti nepelninga. Taciau kas gi jiems leis taip padaryti…
Globetrotter: realiai SAS jau yra atskyrusi savo verslus. Kaip ir kitos aviakompanijos, verslai nėra sujungti į vieną katilą kaip buvo neprivatizuodame LAL.
Wideroe, ground handling’as, Technics ir kt. jau yra atskirta. Aviakompanija užsiima tik skraidymo veikla. Tačiau tam, kad aviakompanija nebankrutuotų, grupė turi kitus verslus pardavinėti.
Pauliau, tyrimo tikslas buvo kitas, komercinių paslaugų vertinimas, tai į demografiją giliai nežiūrėjome.
Keletas dar įžvalgų:
61% atvyksta 1-2 val. prieš skrydį;
26% atvyksta 2-3 val. prieš skrydį;
mažiau nei 1 val. prieš – 7%.
32% atveža į oro uostą draugai, 28% atvyksta taksi, likusius 40% dalinasi kitos rūšys (9% savo automobiliu, po 8% – traukiniu ir miesto autobusu).
Baisu, siaubinga! Ką veikt VNO 3 valandas prieš skrydį? Knygas skaityt? Internetint su nemokamu WiFi? Taigi ten net patogiai atsisėst nelabai yra kur.
Dar suprasčiau komiam Heathrow ar Frankfurte, kur atstumai kosminiai, ir po parduotuves galima ilgai vaikščiot.
Įdomu kokie Kauno rodikliai dėl atvykimo. Ten lėktuvas yra dar 5 metrais arčiau…
Galima gurkšnoti alų Heineken bare :) Maladiec barmenas dirba.
Tikiuosi, Vytautai-NT, tavo distrukcinis požiūris į tarptautinių organizacijų rekomendacijas ir bilieto taisyklių pažeidinėjimus nevirs į eilinį fleimą :) Neturėsim dar vieno „Vilnius vs Kaunas” ir „Kaip sutaupyti 5EUR kažkokia kortele X”.
@Vytautas-NT Vytautai, tu truputi uzsiciklinai su tuo atvykimo laiku i VNO pries … pat skrydi :) Tai yra labai individualu ir palikim tai kiekvienam asmeniskai spresti, kada jam atvykti. Su amzium zmogus pradeda vengti stresiniu situaciju ir pvz. as geriau atvyksiu anksciau ir tiesiog kavos atsigersiu, pamastysiu ar net padirbsiu, negu stresuodamas prakaituosiu taksi galvodamas pavyks istrukti is rytmetinio kamscio ar ne, spesiu i skrydi ar ne.
Užkalnio šefuojamo judančio kiosko galima ieškoti ;)
„Ryanair” gali būti neleista pirkti konkurentę
vz.lt
Europos Sąjungos rinkos prievaizdai rengia formalų neigiamą atsakymą dėl „Ryanair“ siekio įsigyti Airijos konkurentę „Aer Lingus“. Deryboms artimi šaltiniai teigia, kad šis atsakymas „Ryanair“ veikiausiai bus pateiktas per artimiausias savaites.
Pasak „Bloomberg“ minimų šaltinių, „Ryanair“ pasiūlymas buvo nepakankamas, kad užtikrintų konkurenciją Airijos skrydžių sektoriuje.
Michaelas O‘Leary, „Ryanair“ vykdomasis vadovas, rugsėjį pareiškė, kad kompanija pateikė „revoliucinį“ pasiūlymą ES rinkos prievaizdams. Ponas O‘Leary tvirtino, kad galėtų užtikrinti konkurenciją maršrutuose, kuriuos dabar aptarnauja tik šie du Airijos vežėjai. „Ryanair“ siekia įsigyti „Aer Lingus“ už 694 mln. EUR. Prieš penkerius metus ES jau atmetė analogišką „Ryanair“ mėginimą.
Pilotų pletkai apie SAS ir ne tik:
http://www.pprune.org/rumours-news/500181-sas-close-bankrupcy.html
Nors pilotai žinomi kaip didžiausi niurgliai, ypač kai liečia jų atlyginimus ir darbo salygas, tačiau jie turi informacijos tiesiai is „cockpit”, ir ju gandai būna arčiausiai teisybės.
Kalbant apie aukstas SAS darbo uzmokescio islaidas/kainas , kyla klausimas, kodel SAS ar kita aukstu darbo kastu salies a/k neregistruoja imones kitur, tarkim Lietuvoje ? Kodel tie patys suomiu laivai, kursuojantys Talinn-Helsinki, registruojami Estijoje, kad 20-30 proc. sumazinti darbo uzmokescio kastus. Kodel to pacio nedaro A/k ? Kad yra valstybines ? Kaip zinom, Ryanair visokiausiu gudriu dalyku yra prisigalvojusi, kad tik turetu maziausius kastus. Tegu svedai, danai, norvegai registruojasi Lietuvoje. Taip kaip visu pagrindiniu pasauliniu kompaniju headquarters registruoti Liuksemburge.
Jurgi, kalba eina ne apie registraciją, o darbuotojus kuriuos samdai. ES darbo jėgos judėjimas laisvas.
O į tavo klausimą atsakymas paprastas – to neleidžia profsąjungos.
Kurių SAS turi kelios dešimtys. Dėl to aš labai skeptiškai žiūriu į tas kelias savaites, per kurias SAS turi sutarti su profsąjungomis dėl taupymo priemonių.
http://verslas.delfi.lt/automoto/rygoje-airbaltic-lektuvas-leidosi-neveikiant-vienam-varikliui.d?id=59972915
Manau, Vytautas-NT galėtų pakomentuoti:)))
Dar del Baltarusijos. Dabar vyksta visos Vilnius-Minskas trasos elektrifikavimas, kuris bus baigtas per metus-du. Tada kelione is Minsko i Vilniu sutrumpes iki 2 val. Prisimenant ankstesni Simono parasyma, kad tyrimas parode, kad baltarusiai i Vilniu pries skrydi atvyksta pries diena (!), galima tiketis, kad tas ju iprotis pasikeis ir jie prades taupyti laika atvykdami faktiskai labai operatyviai per apie 3 val. is Minsko i VNO. Gal tokiu atveju ne tik „leisure” keleiviai, bet ir „business” prades naudotis VNO (Nezinau ar „business” srautui VNO konkurencingas Minsko oro uostui, gal jie paprasciausiai per Maskva skrenda). Bet, galu gale, gal kai kas is ju grizimui is uzsienio pasinaudos VNO, jei bus patogus ir greitas grizimas i Minska.
AirBaltic atvejis i6ties keistas, nes lėktuvas naujas. Tai pliusų Bombardier reputacijai neprideda. bet jų Q-400 modelis iš esmės be konkurencijos- analogais rinkoje neprekiaujama.
Nesupratau Simono. Kur yra rekomendacijos, kad į oro uostą reikia atvykt 3 val. prieš skrydį? neteko apie tokia girdėt. Gal pačiam blogiausiam oro usote registracija yra 1 vl. prieš skrydį (1.5 val. tolimiems). Tad nesuprantu dėl ko čia ginčijamės.
Kalbant apie SAS, tai aš matau, kad tokie vežėjai galėtų outsoursinti savo dalį veiklos mažesniems rytų Europos vežėjams, kurių kaštai tikrai mažesni (bent jau algos- akivaizdžiai)…
Vytautas-NT: ačiūdie, Lietuvoje tokios praktikos neturime, tačiau Europoje yra pavyzdžių, jog net prie 2h trukmės eilių jokių kompensacijų keleiviams nebuvo, nes jie nesilaikė biliete numatytos atvykimo rekomendacijos. Rekomendacija praktiškai pas visas aviakompanijas vienoda – atvykti ne vėliau nei prieš 2 val.
SAS outsource’inti profsąjungos irgi neleidžia. Kaip ir KLM profsąjungos neleidžia vienai aviakompanijai duodi „codeshare” daugiau nei 2 maršrutuose – ir daug kitų pavyzdžių.
Jurgi, VNO produktas labai konkurencingas Baltarusijos klausimu kai skrydžiai yra į Vakarų/Šiaurės Europą. Tai liečia tiek „business”, tiek „leisure” segmentą. Tačiau realiai kol kas Baltarusijoje nėra taupančių verslininkų, o yra tik verslo atstovai (didelių įmonių darbuotojai), kuriems kainos nerūpi, todėl tiesiai į Minską gali nuskristi su „Lufthansa”, „Austrian” ar „Czech Airlines”.
Šitoj vietoj matau vėl erdvės padirbėti Europos Parlamentui, kuris labai mėgsta ginti keleivių teises. Galima būtų nustatyt reikalavimą, kad oro uostai turi užtikrinti keleivio patekimą iki lėktuvo per 1.5 val.
ir panašu, kad reikia keist metalinius vartus į rentgeną (sparčiai plintantį Rusijoje), nes diržų ir kito metalo nuiminėjimas bei batų, be reikalo ilgina patikros procesą…
Vytautas-NT: niekur vakarų pasaulyje tas aparatas neįteisintas ir testai rodo, jog jis yra visiškai neefektyvus. Kur tokį aparatą matei, tai vakarų pasaulyje jį leidžiama naudoti tik kaip _papildomą_ patikrinimą, o ne pagrindinį. Pagal paskutinius duomenis, iki 2020-ųjų toks aparatas kaip pagrindinis tikrai nebus įteisintas.
Įvairios organizacijos ir įmonės investuoja šimtus milijonų dolerių į aviacijos saugumo patikros įranga, deja, kol kas esminių pokyčių, kurie trumpintų procedūras, bet išlaikytų tą patį saugumo lygį nėra. Europos parlamentas buvo nusiteikęs švelninti skysčių reikalavimus jau 2013-2014 m., tačiau technologijų gamintojai nerado inovacijų, galinčių tikrinti skysčių sudėtį. Pats asmeniškai mačiau veikiantį tokį pažangiausią aparatą, tai jis kas penktą „Coca Cola” butelį palaikydavo „galimai sprogstamaja medžiaga”.
Į saugumo įrangą ir keleivio „experience” gerinimą investuoja netgi IATA (kitaip tariant, aviakompanijos meta ten pinigus), tačiau rimtesnių postūmių nesimato. Jeigu technologija būtų čia – tikrai ji plistų greitai. Deja, kol kas nieko pranašesnio nėra, o aukoti saugumą siūlyti gali tik kvailiai.
To Baisu, siaubinga! Ką veikt VNO 3 valandas prieš skrydį?:))))
61% atvyksta 1-2 val. prieš skrydį;
26% atvyksta 2-3 val. prieš skrydį;
mažiau nei 1 val. prieš – 7%.
32% atveža į oro uostą draugai, 28% atvyksta taksi, likusius 40% dalinasi kitos rūšys (9% savo automobiliu, po 8% – traukiniu ir miesto autobusu).
Perskaitytumei visa post iki galo,aiskaiu butu.Is nieko burbula puti.O nemanai ,kad dauguma to 26% yra tie,kurie atvyksta autobusais ir pan. is kitu miestu(gi grafiko nepasirinksi)
Atsirandant Baltarusijoje daugiau nepriklausomo verslo, atsiras ir taupančių verslininkų. O ir valstybės tarnautojams reikės pradėt taupyti jei jau dabar Baltarusija pardavinėja savo aukso atsargas, nes nebeturi to „niekam nebereikalingo nuvertejancio euro” :)
@Vytautas-NT, paimk atostogų, nes pastaruoju metu tavo mintys net tave pralenkia.
Jurgi, valstybės tarnautojams tikrai nebus leidžiama skristi ne su „Belavia”. O be to, valstybės tarnautojai Baltarusijoje praktiškai jokių sąsajų su Europa neturi, valstybės interesai kitoje pusėje :)
Visko gali buti su „Belavia” prisimenant sovietinius laikus, nors idomu, ar yra is tikruju tai kaip nors istatymiskai reglamentuota. Galu gale yra srautas kitu keleiviu, ne tarnautoju, bet islaikomu is valstybes biudzeto, na kad ir sportininkai. Sportininkams ir komandoms taupymas manau aktualus ir dabar ir jie tikriausiai turi laisve rinktis ekonomiskiausia varianta.
Kalbant apie SAS problemas, tai visai neseniai teko bendrauti su žmogumi, kuris apie 10 metų dirbo Blue1. Jo nuomone, SAS nebeišgyvens daugiau nei penkerių metų. Nesu visiškai tikras, kad taip iš tikro atsitiks, tačiau kai kurios detalės pribloškė. Pavyzdžiui, pagal tam tikrą susitarimą, kiekvieno SAS skrydžio įgula turi būti sudaryta iš visų trijų šalių piliečių. Arba SAS ofise Stokholme dirba keli šimtai danų iš Kopenhagos, kurie kiekvieną savaitę nemokamai skraido pirmyn-atgal ir įmonė moka už apgyvendinimą viešbutyje Stokholme. Oficiali įmonės kalba – norvegų, tad visus dokumentus tenka versti į šią kalbą ir t.t. Visas top management išimtinai skandinavai, kas nėra savaime blogai, tačiau tikriausiai rodo įmonės uždarumą. Nežinau, kiek čia tiesos, tačiau skamba ir kraupiai, ir juokingai.
>Jurgi, juk pats supranti Baltarusijoje yra paskutine Europoje diktatura, apie kokia pasirinkimo laisve galima kalbeti :-), siek tiek jos yra, kaip pas mus prie sovietu buvo. Ten pvz. Belavia kelioniu agenturoms yra nustaciusi kvotas, kiek jos turi parduoti Belavios bilietu, kitaip rizikuoja prarasti licenzija. :-). Apie atsiskaitymus su uzsieniu taip pat labai sudetinga kalbeti.
Naujasis Kauno oro uosto vadovas P.Ugianskis kol kas nežino, kaip pritrauks daugiau skrydžių
http://www.aviasistemos.lt/naujasis-kauno-oro-uosto-vadovas-p-ugianskis-kol-kas-nezino-kaip-pritrauks-daugiau-skrydziu/
Atradimas iš baltarusių atvykimo tyrimo taip pat toks, jog šiemet jau trečdalis baltarusių atvyksta traukiniu. Tiesa, ne visi iš jų atvyksta prieš skrydį. Bet kokiu atveju, tai rodo, jog visuomeniniu transportu atvykstančiu taip pat yra augantis segmentas, prisidėjęs prie to, jog traukiniu keliaujančių tarp Vilniaus ir Minsko šiemet išaugo dvigubai „Lietuvos geležinkelių” duomenimis.
Kiek prisimene, atėjus Wizzair į Vilnių buvo reklaminė kampanija Baltarusijoj. Dabar turime ir Wizzair ir Ryanair VNO, tai reikėtų vėl pareklamuoti. Bent jau traukinyje Minskas-Vilnius kiekvienas keleivis turėtų gauti (ar rasti ant stalo, sienos ir t.t.) kokią tai reklaminę-informacinę medžiagą apie Wizzair/Ryanair skrydžius iš VNO ir kaip patgiai ir greitai galima pasiekti traukiniu Vilniaus oro uostą. Čia gi viskas tos pačios Susisiekimo ministerijos valdose ir praktiškai nieko nekainuotų. Iš kitos pusės VNO irgi turėtų būti informacija kaip greitai ir pigiai galima pasiekti traukiniu Minską. Na ir šiaip, kiek įmanoma reikia ieškoti variantų, kur suveiktų „Synergy” ir gautusi win-win situacija.
valdininkijos poziuris i atvykimo i oro uosta veza. jam mat labai juokinga ir EU biurokratai cia viska sutvarkys. nesvarbu, kad yra pilna oro uostu pasaulyje kur net registracija baigiasi 2 val iki skrydzio.
Aviacijos ekspertas: SAS gyvuos mažiau nei metus
http://verslas.delfi.lt/automoto/aviacijos-ekspertas-sas-gyvuos-maziau-nei-metus.d?id=59977659
„Dabar per vėlu“, – teigė aviapramonės konsultantas Andersas Lidmanas „The Local“.
Jis paaiškino, kad SAS pavėluotai ir labai lėtai reagavo į besikeičiančias rinkos sąlygas, t. y. naujų bendrovių – „EasyJet“, „Ryanair“ bei „Norwegian“ atsiradimą bei populiarėjantį lėktuvo bilietų pirkimą internetu.
O tai tau!!! Jei užsilenks SAS, tai grėsmė iškyla Eurobonus taškams! Būtų nesmagu, jei nuneštų taškus – einu ieškoti, kaip persimesti taškus į M&M…
Įdomu visgi ką ten naudoja Šeremetjeve ir Vnukovo? Nes paskutinį kartą kai skridau liepė nieko nenusiiminėt, o tik pakelt rankas į višų. Nors panašią kamerą (rentgeną) mačiau JAV dar 2008 metais ir teko pro ją eit.
O procedūrų pagreitinimas įmanomas ir dabartinėmis sąlygomis- reikia tiek optimizuot skrydžius (skaidyt pikus tam tikrose ribose), tiek didint patikros įrangos ir žmonių skaičių)…
Beje, atvažiavus į Vilnių autobusu ar traukiniu, nebūtina iš karto lėkt į oro uostą. Per valandą galima nuo stoties iki jo pėsčiom nueit…
Galima eiti pesciom ir paremt taboro klientus loptopais ir telefonais :)
Vytautai-NT, aplinka nuo stokies iki VNO nėra panaši į parką ar paplūdimį, tai pasivaikščiojimas nėra malonus… ypač su lagaminais… teoriškai, galima iki VNO ir autostopu atvažiuoti, pakankamai anksti pradėjus „balsuoti”… ;)
Jau įsivaizduoju, kaip VNO pradeda optimizuoti skrydžių laikus… Sakot negalit į Frankfurtą kitu laiku skristi? Slotai trukdo? Neįdomu čia mes Vilniuj Vytautą-NT turim ir reik negaišint žmogaus su tais laukimais oro uoste :)
@Simonas Bartkus – 32 28 9 8 tėra 77. Gal kažką pamirštu, bet kokie tų likusių 33 atsigavimo oro uostan būdai – nei savo automobiliu, nei draugų, nei taksi, nei traukiniu, nei autobusu? Ar čia į tuos 33 proc. įeina ir „atsisakė atsakyti”?
To Vytautas-NT
Beje, atvažiavus į Vilnių autobusu ar traukiniu, nebūtina iš karto lėkt į oro uostą. Per valandą galima nuo stoties iki jo pėsčiom nueit…
Ar tu rimtai suvoki ka sakai???Atvazeves is kito miesto eis 1h pestute????Kad ir be lagamino niekas neina:)))Cia tau ne po senamiesti pasivaiksciojimas
Augustinai, traukinys ir miesto autobusas sudaro po aštuonis procentus, taigi lieka tik 15 proc. nepaminėtų. Manau, į juos patenka maršrutiniai taksi (miesto autobusais paprastai laikomi tie didieji autobusai, o „maršrutkių” į taksi kategoriją, tikiuosi, neįtraukė), mikroautobusai ir tokios egzotikos kaip dviračiai, riedlentės bei pėsčiomis kulniuojantis Vytautas-NT. Dar gali būti tarnybinis transportas tuo atveju, jei jis nevadinamas draugais :)
Del Baltarusijos, tiksliau Minkso, tai butu idealu jei Small Planet is ten galetu tranzita vesztis, kaip siemet dare is RIX ir TLL. Paklausa manau tikrai butu, bet deja..
Aeroflot may convert Sukhoi Superjets into Business Jets. http://www.aviationnews.eu/2012/11/08/aeroflot-may-convert-sukhoi-superjets-into-business-jets/
Del pasivaiksciojimo iki oro uosto, tai as norejau atkreipt demesi, kad jis yra labai arti centro…
Kas link Small planet Baltsrusijoj, tai bijau,kad batka to neleis…
Naujienos is Kauno: Ryanair sukele Birmingham – Kaunas. Treciadieni Kauno lektuvas, sekmadieni – Birmingham lektuvas.
Panasu, kad daugiau marsrutu gris i Kauna.
Yra ir Alicante bei Edinburgas :)
Pamirsau pamineti, kad abu 2x weekly, bei 4x weekly LGW.
Taip pat 2x Weekly Malta, Palma. Kol kas tiek.
Persiprasau, LGW 5x weekly
Nice… kaip as pasiilgau LGW….
Neatsimenu, ar Simonas buvo patikslines del VNO-NRN tvarkarascio, bet kokiu atveju:
Pradeda March 15th, savaites dienos: 1,3,5. Isvykimas is VNO 21.35, atvykims i NRN 23.00 :)
Pigių skrydžių bendrovės veržiasi į Rusijos platybes
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/pigiu-skrydziu-bendroves-verziasi-i-rusijos-platybes.htm
Financial Times apie SAS:
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/fa1cbd88-2d87-11e2-9988-00144feabdc0.html#axzz2CB4xYo3J
Flybe takes interest in Wideroe sale – Aftenposten
http://uk.reuters.com/article/2012/11/14/uk-flybe-norway-wideroe-idUKBRE8AD0CP20121114
(Reuters) – Flybe (FLYB.L), Europe’s largest regional airline, may be interested in buying Norway’s Wideroe after SAS (SAS.ST) put the company up for sale this week, Norwegian daily Aftenposten said on Wednesday.
Augustinai, kad jau visai tiksliai:
Atvežė draugai/šeimos nariai 32%
Taksi 28%
Savo automobiliu 9%
Traukiniu 8%
Miesto autobusu 8%
Įmonės transportu 7%
Maršrutiniu autobusu 3%
„Airport Express” 2%
Kita 3%
Norwegian Air Boss Looks Beyond Ailing SAS
http://www.aviationbrief.com/?p=10223
COST CONTRAST
Norwegian scores highly on cost control. Its unit cost – measured by operating cost per available seat km – is about USD$ 0.08 compared with about USD$ 0.12 for SAS, while personnel expenditure is just 16 percent of its revenue versus about 30 percent for SAS.
SAS CEO Rickard Gustafson earned SEK9.2 million Swedish kronor (USD$ 1.37 million) last year plus another SEK2.7 million in pension premium. This is more than the combined salaries of the top seven executives at Norwegian.
SAS says this is an unfair comparison as Kjos – who controls 27 percent of Norwegian through his investment vehicle – takes far more than his basic salary in the form of dividends.
Norwegian planes fly 45 percent more each day compared with SAS and its aircraft are less than half the age.
While SAS is selling assets, including regional airline Widerøe, Norwegian is expanding. It has established new bases in Spain and London and expects short haul capacity to rise 20 percent in 2013.
Next year it will also launch long-haul services as it takes the first of eight Boeing 787s, and sells tickets to Thailand and New York at less than half the SAS fare. Norwegian will also establish a base in Bangkok, flying to Europe with Asian staff, allowing big cost savings.
Na va, čia tai apie ką aš kalbėjau vakar:
„Norwegian will also establish a base in Bangkok, flying to Europe with Asian staff, allowing big cost savings.”
Tegul SAS dirba su lietuviškom įgulom. Bet to neleis jų profsąjungos, kurios SAS ir nutemps į bedugnę.
„Ryanair“ pavasarį grąžins dalį skrydžių iš Kauno
http://www.ekonomika.lt//naujiena/ryanair-pavasari-gris-i-kauna-32762.html
„Ryanair“ įsigaliojus vasaros tvarkaraščiui kitąmet grąžina dalį skrydžių iš Tarpautinio Kauno oro uosto.
Nuo kovo mėnesio vidurio iš Kauno „Ryanair“ skraidins į Edinburgą (ketvirtadienį, sekmadienį).
Nuo balandžio mėnesio skrydžiai vyks į Alikantę (pirmadienį ir ketvirtadienį), Birmingemą (trečiadienį, sekmadienį), London Gatviko oro uostą (pirmadienį, trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį ir sekmadienį), Maltą (ketvirtadienį, sekmadienį) ir Palmą (antradienį ir šeštadienį).
Bilietai į šiuos maršrutus pradėti siūlyti „Ryanair“ bilietų įsigijimo sistemoje.
Dėl FR – man trūksta Tomo komentaro…. ;)
Taigi viskas aisku. Butkevicius paskambino ryanair ir susitare:)
Ne, čia naujojo KUN direktoriaus pirmos dienos darbo rezultatas ! Laukite daugiau ..
Man tai įdomu kodėl London-Gatwick tapo sezonine kryptimi. Juk tai buvo bene didžiausias pranašumas londone prieš Wizz.
Įdomu ar yra kokių nors jau rezultatų matyt iš naujos Wizz bagažo politikos? Ar padidėjo registruojamo/sumažėjo rankinio?
Kaunas skundžiasi ministerijos parama Vilniaus oro uostui – Konkurencijos taryba
http://www.aviasistemos.lt/kaunas-skundziasi-ministerijos-parama-vilniaus-oro-uostui-konkurencijos-taryba/
Konkurencijos taryba Kauno mero Andriaus Kupčinsko skundą gavo rugsėjį. Merui užkliuvo susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patvirtintos valstybei svarbios tiesioginio reguliariojo oro susisiekimo kryptys, kuriomis parinkti tik tiesioginiai reguliarieji skrydžiai iš Vilniaus.
Kauno valdžia skundėsi ir ministerijos programų nuostatomis, kad “konkurencingų aviacinių paslaugų kainų užtikrinimas Vilniaus oro uoste laikomas prioritetiniu. Vėlesniame etape skrydžių skatinimo priemonės įgyvendintinos ir kituose Lietuvos oro uostuose”.
Kauno valdžios teigimu, Susisiekimo ministerija privalėtų užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę, be to, nors Vilniaus oro uosto veiklos rezultatai prieš kelerius metus buvo prastesni nei Kauno ar Palangos oro uostų, reikalinga parama ir šių oro uostų plėtrai.
P.Ugianskiui – metu derybininko titula!
16% sumoje i oro uosta viesuoju transportu yra apgailetina; ka nori ten galima sneket apie jo patoguma ir jungtis, tai rodo tragiska patoguma, ypac turint omenyje kad VNO ranka paduot nuo miesto..
Tikrai kad mazai atvyksta i VNO viesuoju transportu. Faktas. Taciau as nustebau, kad net 8% atvyksta traukiniu. Jei tai tiesa, tai dziugu. Bet kazkaip tai nesitiki.
Finnair introduces five new ticket types for customers’ different needs
November 13, 2012
Finnair is simplifying the purchasing of airline tickets and offering its customers five new ticket types: BUSINESS, BUSINESS SAVER in Business Class and PRO, VALUE and BASIC in Economy Class. The goal is to improve clarity in ticket pricing and offer fares to all segments of customers in the fast-growing market in air travel.
All Finnair tickets include, free of charge, at least one carry-on, one piece of checked luggage and a route-specific meal or beverage service on flight. Our customers can now choose a more flexible ticket and priority airport services on specific airports even on Economy Class. The new ticket types are available from November 28th.
„These new ticket types enable passengers to book the fare most appropriate for their needs, in a simple and transparent way, without sacrificing the core product offering that all passengers expect from a high-quality, full-service airline like Finnair,” says Anssi Komulainen, SVP Customer Service. „We want to offer clear and understandable options to customers who come from all walks of life and who each have different needs and priorities when they fly.”
to 16% sumoje i oro uosta viesuoju transportu yra apgailetina; ka nori ten galima sneket apie jo patoguma ir jungtis, tai rodo tragiska patoguma, ypac turint omenyje kad VNO ranka paduot nuo miesto.. komentaras visai ne i tema
O kiek Taxi ziurejei:)))),taigi OU paciame mieste…Kam tau kur tai vaikscioti su bagazu,spraustis i Autobusa/Mikruske jei Taxi tik keliais litais brangiau iseina.Jau nebekalbu kai keliese skrendama:))) Nesupratau cia to 16%
Marius, kaip visada, it maišu trenktas :) Matyt nematė, kaip kituose miestuose padarytas viešasis transportas, kad nereiktų nei vaikščiot toli su bagažu, nei „spraustis”.
To Wizzard
kokiuose miestose viesasis transportas i kiema vaziuoja????
Tai pagal tave autobusas patogiau nei Taxi???
Еврокомиссия оценивает законность госпомощи airBaltic
http://biznes.delfi.lv/bnews/evrokomissiya-ocenivaet-zakonnost-gospomoschi-airbaltic.d?id=42826570
Юрист брюссельского адвокатского бюро Bird & Bird LLP Кристап Сикора сказал BNS, что оказанная помощь может быть расценена по-разному и, возможно, airBaltic должна будет вернуть деньги государству. По его мнению, если авиакомпании придётся вернуть деньги государству, это будет означать её банкротство, а начатое ЕК расследование законности оказанной государством поддержки создаёт юридическую неопределённость относительно будущего аirBaltic и может отрицательно повлиять на интерес к ней потенциальных инвесторов.
iš Fb:
Andrius Kupčinskas
Kartu su Kauno raj. kolega buvome susitikę su Susisiekimo viceministru bei naujuoju TKUO dir. Išsakėme aplinkybes, kurioms esant tęstusi (2013-15m.) ir Kauno regiono savivaldybių bendradarbiavimas su oro uostu.
Esminės sąlygos – ne tik emigracinis-išvykstamasis turizmas, bet ir atvykstamasis; taip pat jungiamasis skrydis su vienu iš rimtesnių oro uostu (Ryga apsitarnauja tik save) artėjant LT pirmininkavimui ES, bei turizmo infrastruktūros („pagalvės”) mokesčio galimybė įstatyme ne tik kurorto savivaldybėms.
Tolesnės paramos Kauno oro uostui sąlyga – skatinti atvykstamąjį turizmą
http://www.balsas.lt/naujiena/630909/tolesnes-paramos-kauno-oro-uostui-salyga-skatinti-atvykstamaji-turizma
Kauno miesto savivaldybė kelerius artimiausius metus finansiškai prisidėtų prie Kauno oro uosto vykdomos skrydžių rinkodaros, jeigu būtų skatinama ne emigracinio, o atvykstamojo turizmo plėtra. Be to, į skrydžių sąrašą turėtų būti įtrauktas maršrutas į vieną iš strateginių Europos oro uostų, turinčių itin plačią skrydžių geografiją. Tokias esmines sąlygas iškėlė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, susitikęs su susisiekimo viceministru Rimvydu Vaštaku, Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu bei naujuoju Kauno oro uosto vadovu Povilu Ugiansku.
Koks realiausias kandidatas iš KUN skraidyti į „strateginį” oro uostą? LH?
O kas bus jei SM tų sąlygų neišpildys ? Kauno miesto savivaldybė užkals lentomis KUN langus ? Prasmė to grąsinimo ?
ANA, United, Delta, KLM, AF, MEB3 – kandidatu skraidyti i KUN daug – kad tik tarpusavyje nesusipestu. Gal koks SAS ir galejo buti realus variantas (nors ir sitas dream on), bet su dabartine SAS situacija to tikrai nebus.
O kur dar supratimas, kad kad atvykstamajam turizmui reikalingas kazkoks traukos centras – ne tik cepelinai ir pagalves mokestis.
Cia manau jie atvykstamojo verslo labiau tikis,o ne turistu:)))Kad net ir VNO nei viena jungiamoji kryptis,neturi bent jau zenklios dalies turistu.Sostine ,vienas didziausiu senamiesciu ,o cia Kaunas.Nemenkinu as to Kauno,bet Vilnius tikrai keliskart daugiau turi ka pasiulyt.Tokia kryptis reikalinga verslui,o ne atvykstamajam turizmui:)))
Aš irgi manau, kad šiaip tai čia nėra didelių šansų prisivilioti kažką tokio, bet vat įdomu, kokias avialinijas įsivaizduoja galintys matyti Kaune savivaldybės šulai? Iš tiesų, SAS buvo variantas, bet nebėra. Kas kiti bent kiek arčiau žemės esantys variantai? Norwegian į Gardermoen? LOT? Turbūt čia ir baigiasi sąrašas. Kiek mažiau tikėtini būtų turbūt Lufthansa, Aerosvit, o visi kiti visai iš fantastikos srities.
klaustukui – vien Karmėlava – jau Europinio masto traukos centras :)
Kažkuris ME3 ką tik gavo naują 787, tai pirmas ir bus reisas į KUN, nes Kupčinskui reikia pateisinti pagalvės mokestį ;)
Siandien LOT gavo savi pirma dreamliner’i :)
va va – į temą
@pliumbum – tai kad Norwegian su OSL nelabai tinka pagal apibudinima – bus per mazai jungimu siuloma. LOT vat gal ir variantas su kokiu ATR’u. Is kitos puses, jei BT nesurenka miniu, kas tuo LOT skraidys?
Siaip Aeroflot galetu Sukhoi savo perbazuoti i KUN – iseitu puikus lektuvo/avialiniju/traukos centro derinys ir kryptis juk strategine – tokios minios is KUN i Maskva pastoviai garantuojamos.
Is esmes KUN reikia skandinavisku krypciu, kurios yra zymiai stipriau orentuotos i atvykstamaji srauta. Rygge jau atiduota VNO, bet gal Tampere ir Skavsta vis delto atsiras.
Linas: Qatarairways šiandien parsivarė 787 :)
Taip, Mindaugai, ryte skaičiau šią naujieną, per dieną susivėlė viskas informacijos sraute, tai nenorėjau apsijuokti ;)
KUN direktorius savo veiklą pradeėjo galingai :) Dabar Palanga/Klaipeda turetų padaryti SM atitinkamą demaršą ir susigražinti Wizzair skrydžius į Palangą ! Laukiam spaudos pranešimų :)
Come on, apsijuokti siame bloge, turint omeny Vytauta-nt, Mariu ir Toma, reiketu gerokai pasistengti :D
Beje, idomu is kur Facebook’e gandai apie tai, kad EasyJet skraidys i Vilniu? Nepamenu ar is Talino ji visiskai pasitrauke ar tik dali krypciu panaikino?
Vytautai NT: visa informacija kurios tau reikia yra INTERNETE, nepagailek 30 sekundziu ir viska suzinosi. Vienot buvusiu LUT ir LPL skraido i LGW dabar :)
Susimaisiau – LTN o ne LUT
susigražinti Wizzair skrydžius į Palangą
Tai kad niekada neskrido ,Tamsta. :)))
@Marius – jei nėra galimybės važiuoti automobiliu paprastai važiuoju viešuoju transportu. Jei vienas-du žmonės kainos skirtumas nuo taksi didelis. Bet ne vien kainoje esmė, o ir taksi „verslo” subtilybėse. Autobuse žinai bilieto kainą, sumoki, ir gerai. Taksi, deja, kaip žinia, yra ne taip. Nesu mėgėjas nei ginčytis įrodinėdamas, kas ir man, ir taksistui ir šiaip aišku, nei likti kvailio vietoje. Tiesa, aš paprastai be lagaminų skrendu.
Nežinau beje, ar apklausoje buvo apklausti užsienieičiai, bet jų taip pat spėju gal net daugiau nei lietuvių naudojasi viešuoju transportu (bent jau tarp tų, kurių niekas nepasitinka). Jie įpratę, kad oro uostai toli, taksi itin brangūs, o viešasis transportas į juos geras. Vakaruose viešuoju transportu manau daug daugiau žmonių oro uostuosna atvyksta. O ir apie taksistų pomėgį apgaudinėti – ypač užsieniečius – dauguma manau žino.
@Marius Na aš čia juokais parašiau :) Panašiai, kaip niekur neišėjusi Ryanair sugrįžo į Kauną ,-
„Ryanair” sugrįžta į Kauną !
Jei Verslo žinios leidžia sau cituoti,ką facebook’e pasakė E.Masiulis:
Nuo ateinančio pavasario Airijos pigių skrydžių kompanija „Ryanair“ vėl į Kauno oro uostą sugrąžins daugelį skrydžių. Taip trečiadienį socialiniame tinkle teigia Eligijus Masiulis, kadenciją baigiantis susisiekimo ministras.
http://vz.lt/article/2012/11/14/masiulis-pavasari-ryanair-grazins-daugeli-skrydziu-i-kauna#ixzz2CDCjfswJ
tai gal taip pat sekančiame Verslo žinių numeryje paskelbs ir kitą Facebook’e klajjančią informaciją, kad EasyJet pradeda skrydžius į Vilnių :)
Jurgi, o galima butu nuoroda i ta klajojancia info gauti?
Tampere tampa sezonine ? Taip gaunasi i6 Ryanair maršrutų dabartinio žemėlapio –
http://foto.terpe.lt/inkelti/20121114/i19_routes.JPG
Bet Malta ir Kipras pažymėti kaip visus metus vyksiantys reisai ?
@Jurgis, nejuokauk :D tie taškiukai žymi ne sezoniškumą krypčių, o bazė ar ne :D Raudino kvadračiukai – bazės, geltoni rutuliukai – tiesiog kryptys.
Jei dar EasyJet skraidytu i Southenda…. butu rojus…
@Liau va kas pasidaro, kai Facebook’o komentarus pradedi skaityti ;)
@AI Ne, negalima. Nuorodu Facebook’e, kad EasyJet skraidys i Vilniu reikia prasyt Vytauto-NT, gal susimyles ir pateiks mums :)
Arba reikia Uzkalnio prasyt. Jis jau buvo paskelbes apie British Airways. Visa Vilniaus ora pasiims britai :)
Ryanair „grįžo” į Kauną, bet vistiek nenurimstama:
Susisiekimo ministerijos politika varo kauniečius į neviltį
http://alkas.lt/2012/11/14/susisiekimo-ministerijos-politika-varo-kauniecius-i-nevilti/
Susisiekimo ministro pavaduotojas Rimvydas Vaštakas kalbėjo apie galimybes „Ryanair“ vėl sugrįžti į Kauną, tačiau informavo, kad susitarimus linkusi laužyti airių bendrovė kelia naujas sąlygas.
Kokios tos naujos sąlygos ?
Gediminas Ziemelis Rusijos biznio kanalo TV diskusijoje apie LCC ir LCC biznio galimybes Rusijoje.
http://youtu.be/fXar6r7pVzI
Gediminas Ziemelis, the Chairman of the Board at Avia Solutions Group, participated in a live discussion concerning the opportunities and obstacles for low-cost model air carriers in Russia. The ‘Sphere of interest’ edition ‘Russian Low-cost’ was aired on the 14th November, 2012 on the Russian 24/7 business news channel RBC TV.
http://youtu.be/fXar6r7pVzI
Po FR „sugrįžimo” ko tai Tomas nutilo. Arba rašo piktą laišką SM, kad ne visas kryptis grąžino, arba negali atsidžiaugti ir daugiadienes pradėjo.
srs- taip žinok, laužiu butelį po butelio ir visų pirma – į tavo sveikatą :)
@Tomas
Labai malonu :)
Įdomumo dėlei – ar Brussels dažnai atsiunčia (atsiųsdavo) Avro į Vilnių vietoj Airbuso? Teko neseniai paskristi, įdomu, ar čia retas reiškinys, ar gana dažnas :)
Jei prakalbom apie Brussels …
Skrydžių bendrovių Lietuva nesugundė
http://www.lrytas.lt/verslas/energetika-ir-susisiekimas/skrydziu-bendroviu-lietuva-nesugunde.htm
Lietuvai rengiantis pirmininkauti Europos Sąjungai, skrydžiai į Briuselį tampa galvos skausmu. Derybos dėl dažnesnių skrydžių su oro bendrovėmis sėkme nekvepia.
aciudie baigesi prepaid korteles ir ankstesni vno-ord, ale pliurpalai pasirodo dar blogesni pasidare; jau net v-nt ambicijos nukreipti lufthansa i tampere ir oro uosto jungtys pestute likus 30min iki skrydzio visiems 150 keleiviu tapo idomesni..
Kad jau kalba apie prepaid korteles, kaip pastaruoju metu patirtys su Wizz sąskaita? :) Kiek matau sumažino minimalią sumą nuo 500 iki 300 eur. Bet kaip suprantu apribojimas, kad per metus išnaudot liko? Bijau bilietais po 4 litus (kai dabar su pavedimo mokesčiu 18 mokėt gaunas) neišnaudosiu…
Antra, tai galima pasidžiaugt Ryanairu – tikrai malonu jais skristi kai aplink matai dešimtis kartu su visais ispanais streikuojančio Vueling priparkuotų lėktuvų.
Labai prajuokino Simonas, kalbėdamas apie tai, kad srauto padidėjimas pirmininkavimo laikotarpiu yra nereikšmingas. Jei skaičiuot galvom, tai jis teisus, o jei pinigais- ne.
Šiuo atveju negalioja jo teorija apie tai, kad jungimas neturi reikšmės. Kai darbuotojui tą pačią dieną į Briuselį reikia suskraidyt ir pirmyn ir atgal, papildomos 2-3 valandos yra baisiai didelis skirtumas. O už bilietus mokėt po 1500-2000 Lt tikrai ne problema.
Vytautas-NT: skaičius, kiek planuojama srauto per pirmininkavimo laikotarpį, pateikė pirmininkavimo organizatoriai. Netgi darant prielaidą, jog visas tas srautas skraidytų tiesiogiai, net prie labai gero yield’o „load factor” būtų toks mažas, jog ir geri yield’ai to neatpirktų. O už daugelį bilietų į BRU ir dabar tokie tarifai yra mokami.
eiline psichoze kaip ir del europos krepsinio cempionato, na nebus antpludzio, globaliau skaicius suprasti reikia o ne save sureiksminti:)
Čia dar klausimas su kokiais lėktuvais ir kokiais vežėjo kaštais skaičiuot. Jei imt mažus lėktuvus (Q-400/CRJ-200) ar tuos pačius Estonian E-175 neišeitų, kad apsimokėtų?
Turint galvoje, kad Susissiekimo ministerija gali valdyt socdemokratai, tai realu, kad jie galėtų šiai krypčiai ir dotaciją skirt.
Tai čia tas straipsnis ir Briuselio problemos iškėlimas leidžia suprast, kad airLituanica vardą galim pamiršt ilgam neribotam laikui. Antraip tos problemos ir nebūtų (kaip ir straipsnio). Aiškumas visada geriau už miglą :)
Kol kas UAB „Air Lituanica” neturi nei lėktuvų, nei bilietų pardavimo sistemos, nei licencijos- tai ko su ja derėtis?
Šiaip čia kažkas nesupranta, kad Pirmininkavimas, tai ne čempionatas, ir skirtas ne turistams. Jo metu daugiausia skraidys įvairių ministerijų darbuotojai. Kaip jau rašiau- kasdien po 2 kartus. O gal net visą savaitę taip…
Dar prieš paskelbiant „Estonian Air” naująją strategiją šiek tiek pertvarkų:
Estonian Air will stop flights to Joensuu, Helsinki, Jyväskylä and Tartu, and in 2013 will not start operations to London City, Tbilisi, Hannover and Gothenburg.
Estonian Air will serve the Tallinn-Paris route with less flights and suspend flights to Vienna.
Talinas-Paryžius bus 2x weekly tik vasarą, Joensuu, Heslinki, Hyvaskyla, Tartu, Londonas, Tbilisis, Hanoveris, Gotenburgas ir Viena uždaromi.
Burbulas is niekur.Gerai buvo Eurobasket pavyzdys paminetas.O tai dabar pirmininkaujantys 2x i diena skraido,namo parskrenda ismiega ir rytoj vel i darba:)).Jau buvo pirmininkaujanciu saliu,pasiziurekit ar visuose sostinese 2xdaily buvo.
Rygoj ir be jokio pirmininkavimo 2 kart per dieną į Briuselį skrenda. Estai- analogiškai.
Įdomu, kaip bus su visokiais Trondheimais, Turku, Tampere ir Piarnu?
Ne apie Ryga/Talina kalba .Cia tos salys kurios jau pirminikavo ir tikrai buvo kurios ir neturejo 2xdaily direct.Kad ir Kipras pvz abejoju ar nesezono metu 2xbuvo ir t.t. http://espirmininkavimas.urm.lt/index.php?1123344746
Nereikia daryti tragedijos su persedimu apie 4h skrydis,jei kam zutbut reikes tures galimybe.Yra gi rysio priemones ,nebe tie laikai,kai del paraso skrenda:))))Tas pats Sarlerou per 1h automobiliu,tik nutoles.Nelygis su Ryanair skris persesdami
OT: http://www.flightradar24.com/LOT9787#!/2012-11-15/09:16/LOT9787 LOT Dreamliner
Vytautas-NT: nesupratau, kuo užkliuvo miestai Turku, Tamperė ir Piarnu? „Estonian Air” ten neskraido ir neskraidė. Į Trondheimą, tiesa, skraido, 2x weekly, spėju labiau į vietinę paklausą orientuotas – iš Vilniaus į Trondheimą skrydžiai taip pat bus.
Na, o apie pirmininkavimą – dabar ES pirmininkauja Kipras, „Cyprus Airways” vykdo 4x weekly viduryje dienos. Reguliariu atveju skrydžių apskritai iš Larnakos į Briuselį nėra.
Galvoju, kad nesuveiktų kiaulystė dėsnis Lietuvai vėl. Kai Vilnius buvo Europos kultūros sostinė – užsilenkė flyLal, likom be skrydžių, visi projektai degė, jokių turistų nebuvo. Kai Lietuva pirmininkaus ES, gali užsilenkti Estonian ir airBaltic, vėl degsim. Situacija nebus visai tapati, bet abi kompanijos Lietuva pasiekt tranzitu yra labai svarbios mums. LOT – parduodama, Czech -parduodama, SAS bankrutuoja, kas lieka be poblemų ? Tik rusų aviakompanijos :) Skrisim per Maskvą vėl :) Raskladas seime tą ir prognuozuoja, o ir SM ministras is kairės bus.
Man dar idomu, koki kritima fiksuoja airBalticas Vilniuje (lyginant su pereitu lapkriciu), kai sumazino skrydziu skaiciu ziemos sezona?
Pas mus iseina net geresne tik dalis „bezduku” valdininku burbula pucia.Gerai isivaizduokim situacija padaro 2x daily,kas toliau…Ryanair jiems netinka del ankstyvo isvykimo is Lrytas”Briuselyje dirbantiems lietuviams pasiekti namus įmanoma ir su pigių skrydžių bendrovės „Ryanair” lėktuvais. Tačiau lietuviai skundžiasi, kad Airijos bendrovė skrydžiui į Vilnių parinko ypač nepatogų laiką – 7 valandą ryte.”
Tai jei nori per diena suskraidyt kitaip ir neiseis.Cia jiem anksti 7val:)).Taigi kelione i viena puse (atvykimas/skrydis/nuvykimas i parlamenta ) 4h paciu geriausiu atveju,grizimas tiek pat.Kuris valdinikas taip skraidys,gi tam ir yra viesbuciai:)))
na nebesuprantu SM ir p. Cerniausko. „Susisiekimo ministerija mano, kad „Ryanair” skrydžiai oficialioms delegacijoms netiktų.” As kaip tik manau kad butu labai sveika SM darbuotojams pasinaudot FR pritraukimo i VNO privalumais. Tik reiketu kiek laika pakoreguoti-kad spetu i posedzius (arba perkelti i vakara).
Ir tikrai nematau jokio skirtumo tarp SN ir FR serviso (kalbu apie b.light), apart nemokamo bagazo.
Atsakymas ir problema yra maždaug tokia, kad ES apmoka skrydžius tik su IATA aviakompanijomis.
mmm: „airBaltic” eina ne taip ir blogai. Lapkritis eina, jog kritimas VNO-RIX segmente bus 2-4%. Tai mažiau negu vidutinis kritimas vasaros laikotarpiu.
Sabonis su savo ugiu,skraido Ryanairu.Tokio lygio asmuo,kaip Princas Haris skraido ir t.t. Kas cia per prezidentai,kad netinka jiems:)))
Cia bus jau Darbo Partijos bajeriai.Rusu laiku palikimas,kai valdinikai lux klases reikalauja.Vakaru europoj niekas net skandalo nekelia is to,burbulo nieks nepucia.I UK tokia skrydziu pasiula,o Ryanairu skrenda nes laikas tiko .Reikia ant zemes nusileiti:))
Elitiniam srautui persedimai netinka. Elitiniam srautui netinka ir isskridimas anksti. Zodziu EU pirmininkavimui reiketu kokio all business class lektuvo (idealiausiai – Dash Q400 arba Sukhoi – pagal valdininku pageidavimus) ir 2x daily jiems patogiu laiku.
O lryto straipsnyje nieko naujo: „Latviai iš Vilniaus į Briuselį išvis neskraidina. Tačiau mūsų europarlamentarai į Belgijos sostinę „AirBaltic” lėktuvais dažnai skrenda persėsdami Taline.”
To klaustukas
nereikia isradineti jokio dviracio.Taigi Simonas pries kelias minutes rase.”Na, o apie pirmininkavimą – dabar ES pirmininkauja Kipras, “Cyprus Airways” vykdo 4x weekly viduryje dienos. Reguliariu atveju skrydžių apskritai iš Larnakos į Briuselį nėra.”
Pas mus net dar neprasidejus pirmininkavimui yra geresne situacija:))
O tai kuo blogai būtų Spartanas? Galėtų pirminkavimo metu būti „shuttle’as” visiems biurokratams, du kartus per dieną varinėti. Prezidentei tinka į tą patį Briuselį ir net toliau skristi.
O dar kokia socializacija ir teambuilding’as viso valstybinio sektoriaus:
http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=475295&s=11&f=4
Kalba eina ne apie Lietuvos valdiuninkus, o eurokomisarus, kurie i Lietuva tures skraidyti
nesamone, tikrai nera taip, kad apmoka tik skrydzius su IATA. tiesiog paprastai ES institucijos turi kontrakta su kelioniu agentura kuri su ne IATA nedirba. Taciau pagal fakta uz ne IATA pinigus vis tiek grazina.
siais laikais butu skandalinga jei ES neleistu skrdisti su FR-beje, toks vienas atvejis jau buvo, kai o’Leariui atsisake apmoketi bilieta su FR. tas nebloga PR is to pasidare, kazkas buvo cia linka idejes.
Kalbėdami apie Ryanair visi pamišta, kad skraido ji į Charleroi’ kuris yra maždaug 100 km. nuo Briuselio ir važiuot iki vietos iš ten reikėtų apie valandą.
Čia tas pats, kas pasiūlyt skraidyt iš Šiaulių kokių. O į Zaventemą (Brussels international) Ryanair neskraidys.
Bijau, kad Kipro atveju turim problemą dėl valstybės finansų. Jie dabar jau kelintus metus savo bankus gelbėja, tad realiai nelabai turi pinigų dotacijoms. Be to, Kipras gerokai toliau nuo Briuselio nei Viklius- skraidymas brangesnis.
Beje, Europos Komisija Ryanair bilietus apmoka, jei pirkt per Agentūrą. Duodi faktūra ir viskas OK. Pats bent vieną kartą tai dariau. Ir dar per Kauną…
Pradedu kartotis,bet kai kam nedaeina.Dabar Kipras pirmininkauja pas juos tik 4xweekly reisas vidury dienos.Atskrenda tie eurokomisarai ir jokio skandalo nera.Butumem net nesuzinoje ,kad tokia situacija jei patys nepasidomeje.Ar teko kam kur skaityt/girdet kad eurokomisarai kur nors bent mineje butu,kad nera direct flight i Kipra????Taip ir pas mus bus atpirmininkaus ta Lietuva ir niekas cia nemato problemos,apart musu paciu keletos ,super aukstos kalses, specialistu kurie nesuvokia ,kad nera pasaulio bambos
„Estonian Air” pateikė naują žiemos tvarkaraštį, kuriame situacija keisis ir VNO maršrute. Nors lieka 4x daily skrydžiai, tačiau visi reisai bus SAAB340, „shuttle” principu lėktuvas kursuos:
Tallinn (TLL) – Vilnius (VNO)
123456 07:35 09:00 OV651 Saab 340
12345 7 13:40 15:05 OV353 Saab 340
12345 7 19:50 21:15 OV655 Saab 340
12345 7 23:40 01:05 OV357 Saab 340
Vilnius (VNO) – Tallinn (TLL)
123456 05:45 07:10 OV350 Saab 340
123456 09:25 10:55 OV652 Saab 340
12345 7 15:40 17:05 OV354 Saab 340
12345 7 21:40 23:10 OV656 Saab 340
Iš tvarkaraščio matosi, jog be aukščiau paminėtų krypčių karpymo, dar mažėja dažniai į Rusiją – LED bei SVO.
O tai koks jiems tikslas varinėt lėktuvus 4 kartsu per dieną, jei realiai atsisakoma tranzito? Ar tranzito atsisakoma, bet tik ne iš Vilniaus?
Simonai, o kiek cia caoacity bendra sumazeja tada? Dabar su SAB jei neklystu bus 132 one way, kas yra tikrai nedaug..
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/estonian-air-atsidure-ties-bankroto-riba-667-279302
Na, paklausa tiesioginiam srautui nėra maža. Net prie tranzitinio modelio jie išlaikė per 50% „point to point”. Srautas yra verslo, todėl reikalinga „frequency”.
Antras dalykas, tai tvarkaraštis leis toliau jungtis į AMS, BRU, LED ir ARN – „Estonian Air” tomis kryptimis yra konkurencingi Lietuvos rinkoje.
Na ir trečias dalykas, manau, jog „Estonian Air” gali turėti pardavę daug išankstinių bilietų kai kuriomis kryptimis, nes darė labai daug akcijų Lietuvos rinkoje, todėl siūlymas kitų variantų jiems gali būti labai brangus.
AI: taip, „capacity” sumažėja kone dvigubai, tačiau realiai „Estonian Air” viršūnėje pasiekdavo tik 55-60% LF maršrute. Aišku, komforto CRJ900 trumpame maršrute buvo labai daug.
Simonai, bet pagal Estonian tvarkarasti uzmaciau, kad nuo 01/04/2013 rytiniam ir popietinima skrydziui is VNO yra numatytas E170 :)
AI: jų vasaros tvarkaraštis sistemoje kol kas nekeistas – toks buvo pagal ankstesniąją strategiją, buvo numatyta, kad bus E170. Manau, kad jie kol kas skubiai tik žiemos tvarkaraščiui pakeitimus padarė, o vasaros tvarkaraštį koreguos vėliau.
Na idomiai tu cia sudeliojei Charleroi 65km,o ne 100km beveik 2x „pagrazinai”.O Siauliai 220km nuo Vilniaus jei lygini tai lygink,bent jau paytiksliai.Tavo palyginimas „TAS PAT” riebius 3kartus skirias:)))).
Kitas dalykas Belgija vienintele salis europoje kur visos automagistrales apsviestos(ne tik ,kad sutvarkytos)
Jei pagal goolemap tai tik 40min ilgiau truktu kelione,nei is pagrindinio oro uosto.Kas tikrai nedaug
Labai dažnai skraidau į Briuselį, tiek į BRU, tiek į CRL. Važiuoju į Briuselio centrą taxi, tai iš BRU vidutiniškai 20-25 min., iš CRL 40-45 min. O brangu tai vienodai iš visur :))) Na, bet už valdiškus pinigus nelabai rūpi :)
Ponams neitiksi nors tas pats, kad skraido už EU mokesčių mokėtojų pinigus.
Jei iš CLR važiuot ne Taxi, o viešuoju transportu, tai valanda susidarys be vargo. Ypač traukiniu. Be to iš BRU ekspresas veža teisiai į Europos kvartalą, o iš CLR shutle’as tik iki pietinės stoties. Taigi, laiko prasme skirtumas didelis. Be to, važiuojant į Briuselį autostradose susidaro didžiuliai kamščiai.
Pabaigai- kiek suprantu 2 kartinių skrydžių į Briuselį Estonian mažint nežada?
Nepyk tu jau labai,bet man linksma.Tai tu manai Europarlamentarai autobusais vazineje???
Mane tai juokina tie, kurie galvoja, kad tarp Vilniaus ir Briuselio skraidys kažkokie mistiniai Europarlamentarai (beje skraidantys tik verslo klase). Jų per Pirmininkavimą čia bus nei vienu, nei dabar. Didysis skraidančių kontingentas bus juodadarbiai iš ministerijų ir pavaldžių institucijų, kurie tik autobusais ir traukiniais važinėja, nes taxi apmokamas tik superektra atveju…
As nesu valdininkas tai to nezinau,bet mastau logiskai:)))
Daleiskim is Vilniaus skrenda Ryanair ir Brussel Air tuo paciu metu i ta pati Airport.Vienu zodziu viskas 1 prie 1,tai aisku kad skris visi su Brussel Air .Jiems leidziama neziureti i keliones kaina.Tai kodel kazkas turetu sesti i autobusa,o ne taxi.Apie ka mes snekam,kur logika .Apmoka lektuvo bilietus,neapmoka taxi:))))
UK teko dirbti ivairiu darbu,pazystu daug zmoniu.Jeigu reikia kur nuvaziuoti darbo reikalais visados visi kviecia Taxi ir apmoka firma.Vakaru europoj niekur nera tokios praktikos,kad vaziuotu autobusu.Autobusu vaziuoja tik tada jei isnuomoja firma arba uzsako,bet tikrai ne marsrutiniu:)))).Na pvz UK nera teke niekur net girdeti.Nezinau,kaip Lietuvoj,bet juokingai ir nelogiskai skambetu.
@Mindauqui ir @Vytautas-NT,
Dėl IATA rašiau abstrakčiai, kad didesnė dauguma čia rašančių lengviau suprastų, deja nesuprato.
Kokie dar ministerijų klerkai? Ar daug iš Lietuvos skraidančių į Kiprą? O jeigu kam ir tenka, tai mielai skrenda su persėdimu.
Dėl autobusų. Kažkaip vis dar sunku suvokti, kad ne autobusuose problema. Visi mielai į Strasbūrą „skrenda” su autobusais – iš Vilniaus ar kitur iki FRA ir tuomet 2,5 val autobusu (arba kitus, pvz. EP narius, pasitinka). Tačiau niekas bent iš Vilniaus nenori skristi iki Baden-Baden ir iš ten važiuoti į Strasbūrą. Kelionės trukmė autobusu – 1 valanda, t.y. 2,5 karto trumpiau. Jeigu pasitinka – dar greičiau. Beveik niekas nesirenka patogesnio (!!) ir pigesnio varianto. Ar tikrai problema, kad BRU arčiau miesto centro nei CRL?
Estonian gal ir patys paskelbs bankrota, o airBaltic paskelbti bankrota privers Europos Komisija,- laiko klausimas. Ruoštis reikia blogiausiam variantui.
Estonian Air May Be Headed for Bankruptcy
http://news.err.ee/economy/a9e2d9f2-8635-4aec-8ecb-c297e620afc8
Na o šitie dalykai, kaip morfijus mirštančiajam, greičiau ir be skausmo –
Estonian Air pilots might go on strike
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=66080
Paaiškinu Mariui- viena yra toks dalykas, kaip Vyriausybės patvirtinta komandiruočių tvarka. Plius įstaigos turi visokios savo specifikos (vidinių tvarkų niuansų).
Esmė tame, kad skrydį apmoka viena institucija (Europos Komisija arba Taryba), tuo tarpu kelionę iš oro uosto- Lietuvos pusė. Ir visos buhalterijos žino, kiek taksas kainuoja užsieny. Šiaip net dienos metu į oro uosta negalima nuvažiuot su taksi (nuvažiuot galima- bet neapmokės), o tik tada, kai neveikia viešaisi stranspotas (5 val. ryto arba po vidurnakčio)…
vasaros sezona KUN – NYO 3x weekly
Jau pagal dabar parduodamą tvarkaraštį Kaune turi bazuotis 2 lėktuvai.
Nors šiaip šį šeštadienį anksti ryte Kaune mačiau net 3 buvo – kaip gan rimtoj bazėj :)
3 Ryanair 738 turėjau omeny.
Labai keistus virazus šiandien isdarinejo RYR FR2244 iš Stanstedo
On November 15, 2012 Xiamen Airlines China fifth largest airline will join the global airline alliance SkyTeam.
SkyTeam ima Kinija uz ragu:)
Laikas užkariauti ir Afriką. Mums. Tik jungties geros nėra iš Vilniaus.
Low Cost African FastJet already sells tickets
The FastJet inaugurates operations on 29 November 2012. The low cost airline is African investment and a future project of Stelios Haji-Ioannou, founder of easyJet. The FastJet began selling tickets, opening the site and revealing its brand image.
http://www.fastjet.com/
Beje, gal jau pastebėjot, kad buvęs Rusijos prezidentas D.Medvedevas įgalino keliones laike- dabar lėktuvas išskrendantis iš Maskvos, atskrenda į Vilnių maždaug pusvalandžiu anksčiau už išskrydimo laiką…
Nu taip, rusai gyvena vasaros laiku, mes žiemos.
SAS bankrotas Švedijai būtų per brangus
http://www.lrytas.lt/-13529905111351088779-sas-bankrotas-švedijai-būtų-per-brangus.htm
Švedų interneto dienraštis dn.se prognozuoja, kad bankrotas gali būti paskelbtas jau sekmadienį, jeigu profsąjungos atmes pasiūlytą taupymo planą.
„Estonian Air“– skrydžiai nutraukiami, darbuotojai atleidžiami
http://verslas.delfi.lt/automoto/estonian-air-skrydziai-nutraukiami-darbuotojai-atleidziami.d?id=60002667
Būtų simboliška, jeigu SAS ir Estonian bankrutuotų tą pačią dieną.
SAS Ticket Sales Hit By Uncertainty
http://www.aviationbrief.com/?p=10278
“Sales are falling, you can see that quite clearly,” the source said, adding the decline was visible in private traveller bookings rather than the business segment.
“Yesterday was a really bad day with many, many fewer bookings than usual.”
Na bet Delfi žurnalistai biški persistengė- iš pavadinimo galima suprast, kad Estonian bankrutuoja, bet taip nėra…
Idomu, ar yra svarstomas koks nors SAS2 variantas ? T.y. uzdaryt SAS ir operatyviai atidaryt SAS2, be profsajunginiu grandiniu. Beje , SAS net neskelbia ar nesvarsto parduot kam nors valstybine SAS dali. Niekas nerizikuos pirkti tokios socialistines bendroves ? Na ir siaip, skandinaviskas socializmas pradejo trasketi po truputi.
„Estonian Air“ žygiuoja bankroto link
http://www.ekonomika.lt//naujiena/estonian-air-zygiuoja-bankroto-link-32867.html
Jeigu Europos Komisija neduos vyriausybei leidimo gelbėti žlungančią bendrovę tuomet „Estonian Air“ laukia liūdnas likimas, rašo err.ee
Premjero Andrus Ansipo teigimu, šiuo metu viskas priklauso nuo Europos Komisijos valios. Anksčiau vyriausybės vadovas tvirtino, kad „Estonian Air“ bankrotas yra neįmanomas.
“Avia Solutions Group” grupės grynasis pelnas šiemet išaugo beveik dvigubai iki 28,6 mln. litų
http://www.aviasistemos.lt/avia-solutions-group-grupes-grynasis-pelnas-siemet-isaugo-beveik-dvigubai-iki-286-mln-litu/
KUN-PFO pardavime yra jau :)
Norwegian are the first European airline to offer free Wi-fi. We believe it allows our leisure customers to surf and our business clients to work…. CNN decided they’d put it to the test, so don’t just take our word for it, click here to find out what they thought.
http://edition.cnn.com/video/#/video/business/2012/11/15/business-traveller-in-flight-wi-fi.cnn
Kaip jau minėjo PS, gal kas žinote, kodėl vakar buvo tokie keisti FR2244 viražai? Simonai?:)
Taigi SAS WiFi turejo kai kuriuose skrydziuose – kaip Norwegian pirmu tapo?
Mindauqai – nežinau. Pažiūrėjau dabar flightradar, nieko labai keisto nesimato, tiesiog bokštas dėl kažkokių priežasčių paprašė palaukti „holding pattern”. Nors kiti lėktuvai tuo metu leidosi, gali būti, jog buvo ribinis rūko intensyvumas ir bokštas galimai davė prognozė, jog po kelių minučių prasisiklaidys, todėl kapitonas nusprendė palaukti – bet tai tik spėjimas. Be to, nusileido vistiek 6 minutėmis anksčiau negu tvarkaraštis.
@klaustukas SAS gal ir turejo, bet Norvegian tapo pirmuoju suteikianciu FREE Wifi:
„Norwegian are the first European airline to offer FREE Wi-fi”
Aerosvit problemos:
Ukrainean carriers bad debtors for handling companies
newstodate.aero
Swissport does not seem to be the only company having problems with payments for services rendered to Ukrainean airlines.
On November 7, 2012, newstodate reported on action taken by Sw
issport drawing the attention of IATA to repeated failures of Ukraine International Airways to pay for handling services at several airports.
Now, Donetsk International Airport has announced the management’s decision to stop providing ground handling services for Aerosvit’s flights to Tel Aviv, starting from November 13, 2012 till the resumption of the airline’s payment discipline.
The action is „due to exhaustion of domestic credit provision for Aerosvit Airlines, and the management now „considers the application of sanctions for non-compliance with the terms of the contract”.
Greičiausiai daugelis tradicinių kompanijų artimiausiu metu bankrutuos. Liks tik kelios stipriausios. Dabar visi masiškai skraido pigiais skrydžiais. Net mes darbe ėmėme organizuoti savaitgalines išvykas. Praėjusį savaitgalį padarėme jau antrąją kelionę – šįkart į Liverpulį, o pavasarį buvome Bremene. Penktadienį išskridome su Ryanair, o grįžome sekmadienio naktį su Wizzair. Buvo labai patogu. Mūsų buvo 17 žmonių. Wizzair visiems labiau patiko – šiek tiek aukštesnio lygio kompanija. Ten net maišeliai visiems išdėlioti nusivemti,ko visai nėra Ryanair lėktuvuose.
Ryanair nėka kišenių kėdėse, tad nėra kur įkišt maišeliu…
Na aš nebūčiau toks pesimistas- AlItalia pasitaikė. BA ir Lufthansa reikalai irgi nieko. O Koloimskis neseniai subankrotino SKYWAYS ir CimberSterling, tad nieko nuostabaus dėl AeroSvit…
Kada VNO, gal kita savaite bus 2 mln keleiviu ?
Смотрите, как в Таллиннский аэропорт прибыл двухмиллионный пассажир
http://rus.delfi.ee/daily/business/foto-smotrite-kak-v-tallinnskij-aeroport-pribyl-dvuhmillionnyj-passazhir.d?id=65274258
В пятницу число пассажиров Таллиннского аэропорта впервые в истории преодолело отметку в 2 миллиона.
To PS
Wizzair turi WizzairClub ,bent vienas keleivis turintis naryste ,gali uzsisakyti N bilietu su nuolaida(tereikia jam paciam skristi kartu su visais)…Nors turbut zinot ir pasinaudojot,rasau siaip del visa ko ,maza kas:)
Jei tikesime paskutinemis naujienomis tai Estonian bankroto tikimybe yra gana reali. Tuo paciu iskyla klausimas – kas galetu perimti VNO-TLL marsruta? Vienintelis realus kandidatas ko gero butu BT, nebent neimanomas taptu imanumu ir AirLituanica atisrastu ne tik ant popieriaus..
Al
nebent koks flyBe Nordic susigundytų…
idomu kokie siaip tie flyBe Nordic rezultatai. kiek teko skristi TLL-HEL, TLL-BMA, load’as gal 30% ir buvo.
klaustuk, pagal matomus trendus tai sekasi ne kaip. Sėkminga jų veikla,kiek tai susiję, jog jie perėmė „Finnair” maršrutų operavimą. Bet tuose maršrutuose jie nevykdo pardavimų, neatsakingi už pajamas ir nerodo savo brand’o.
Realiai, kiek dirba pati „flybe Nordic”, tai ji uždarė daugelį pradžioje pradėtų maršrutų. Liko tik Suomijos „domestic” skrydžiai (veikla, paveldėta iš „Finncomm”, kurią prisijungė) bei keturi tarptautininiai maršrutai – OSL-BMA, TLL-BMA, Tartu-HEL ir HEL-Norkopingas.
O buvo pradėta veikla iš Turku į įvairius miestus, iš Talino į Tamperę, Turku, Oulu, iš Helsinkio į Gdanską ir kiti
Vienos ministerijos tarnautoja neseniai skundėsi, nes į Kiprą skrido su 2 persėdimais. Vienas iš jų Maskvoje, kitas nepamenu kur…
Bet guodė save lietuviškai „pažiūrėsim kaip jie pas mus atskris” :)
Taip kad šitai grupei tvarkaraštis nėra kritinis – jei reikia nuskris kad ir su 3 persėdinais ir papildomai pernakvos. Lietuvos viešbučiai daugiau uždirbs.
LOT 787: http://youtu.be/a-kCcUClitU
Бывший акционер airBaltic подал жалобу в Еврокомиссию
http://biznes.delfi.lv/bnews/byvshij-akcioner-airbaltic-podal-zhalobu-v-evrokomissiyu.d?id=42834560
Бывший акционер латвийской национальной авиакомпании airBaltic – Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) – подало жалобу в Генеральный директорат по конкуренции Еврокомиссии (EK) в связи с действиями, предпринятыми в этом году акционерами, которые привели к процессу преобразования авиакомпании, сообщил вице-президент по корпоративным коммуникациям airBaltic Янис Ванагс.
В ЕК поданы две отдельные жалобы. Первая подана 9 января этого года от имени BAS, вторая – 18 июля этого года, от имени бывшего члена правления BAS Инги Питерниеце.
Глава SAS не откажется от программы экономии: либо снизить зарплаты, либо банкротство
http://rus.delfi.ee/daily/business/glava-sas-ne-otkazhetsya-ot-programmy-ekonomii-libo-snizit-zarplaty-libo-bankrotstvo.d?id=65277232
Шведский профсоюз пилотов сказал, что не согласится с ультимативными требованиями, пишет BNS.
Если к воскресенью не будет достигнут коллективный договор, то SAS не сможет продолжать переговоры с кредиторами.
Interaktyvus Norwegian Long haul serviso pristatymas: http://www.norwegian.no/longdistancerevolution/
SAS – ‘A Dinosaur In The Process Of Dying’?
http://www.aviationbrief.com/?p=10309
Baigiasi A340-ųjų era: http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/international-business/european-business/end-of-an-era-as-airbus-sells-last-two-a340-jets/article5349108/
„Wizz Air” tęsia plėtrą į Norvegiją.
Nuo balandžio 2 dienos Vilnius-Stavangeris auga iki 3x weekly;
Nuo birželio 4 dienos Vilnius-Bergenas taip pat auga iki 3x weekly.
Palyginus su praėjusia vasara, kitą vasarą Londonas planuojamas 9x weekly vietoje 11x weekly. Jautėsi, jog šią vasarą Londono buvo per daug.
Idomu. Bet lyginant S12 ir S13 man rodos, kad Vilnius – Londonas rinka ne tik kad sumazes bet dar ir paaugs. Juk FR skrydziai i LTN prisideda, taigi nuo 7 weekly FR ir 11 weekly W6 capacity augs iki 14 weekly FR (STN LTN) ir 9 weekly w6. Tai yra gna zenklus augimas, ar as kazkur klystu?
AI – reikės lyginti iš Vilniaus ir Kauno kartu. Tokiuose maršrutuose, kur intensity aukštas, reikia lyginti bendrus pokyčius. Šią vasarą RYR turėjo iš KUN 8x weekly STN ir po 5x weekly LTN ir LGW.
SAS situacija dar tokia rimta nebuvo. Valdyba šiandien renkasi į posėdį, pilotams liepta prisipilti bazėse daugiau kuro, kad jeigu būtų nuspręsta skelbti bankrotą, pakaktų kuro parskraidinti lėktuvus namo….
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article15795245.ab
O SAS ekipažams patarta turėti grynųjų tam atvejui, jei tektų grižti namo savo sąskaita su kitomis a/k.
Jei ziureti Lietuvos mastu tai taip, Kaunas – Londonas rinka krenta 6 weekly departures, o Vilnius – Londonas auga 5 weekly departures. Manyciau, cia greiciau rinkos stabilizavimasis ir nusistovejimas nei mazejimas. Plius as vis dar tikiu, kad PLQ yra vietos Londono marsrutui :)
Keleiviai LITHUANIA-LON (visi oro uostai į abi puses):
Airline 2012’Jan-Sep 2011’Jan-Sep
FR 274,368 237,225
W6 93,131 39,498
Others 19,851 28,113
Total 387,361 301,570
18NOV2012: Cyprus Airways restructuring plan submitted to parliament
Cyprus Airways (CY, Larnaca (LCA)) has submitted a proposed restructuring plan to the Cypriot parliament for approval. The plan includes massive job cuts from 1030 down to 623 jobs, new regulations on work hours and lower salaries for the remaining employees. If approved by the parliament, the government will be contributing another 31 million Euros for a share capital increase to ensure the carrier’s medium-term viability. With a lower cost base and less staff overhead, Cyprus Airways then hopes to attract a new strategic external investor.
Kažin, kodėl FR nebando skraidyti į LGW? Toks jausmas, kad jiems svarbu tik pjaut Wizz’ą, abi skraido į šiaurinius oro uostus.
Debilai darbuotojai, kurie su tom profsąjungom susidėjo. Jie dar nesuvokia, bet kita aviakompanija, kuri užims SAS vietą, samdys bent dvigubai mažiau darbuotojų, nei samdė SAS.
Dabar tik klausimas: kas užims SAS vietą – Norwegian, Finnair, Ryanair? Kiek pamenu, Ryanair daugiausiai turi pajėgumų staigiai užkurti naujas kryptis.
Ryanair žinoma trumpuoju laikotarpiu užkurs ten rimtą velniavą, jeigu SAS bankrutuos. Bet ilguoju laikotarpiu tai vis tiek bus kažkas tradicinio. Gal nauja bendrovė. Visgi ir long haul krypčių yra, ir skandinavų mokumas žymiai didesnis negu kokių vengrų, kur Ryanair ir Wizz nugriebė didžiąją dalį atsilaivinusių variantų.
Didziausius sansus, tikriaus, turetu Norwegian – siaip ar taip, skandinaviskas produktas, maziau bad publicity ir pan. Klausimas, kaip su pajegumais – skyle nebloga liktu Skandinavijoje – keliais laisvesniai Boeingais jos neuzdengsi. Finnair gi ir taip jau nemaza dali marsrutu perdave FlyBe – tad ar kur plestusi, labai abejoju.
Klausimas, kaip tai paliestu VNO – kas galetu SAS tureta tranzita? PLQ, speju, bent pradzioje, liktu merdeti.
Atsivertų gal tada PLQ didesnis šansas turėti tą išsvajotą Hamburgą, jeigu ten tradcinė bendrovė su jungtimis viliojama. Bet trumpuoju laikotarpiu tai jo, Oslas ir Maskva liktų, tai ne kažin kas.
Man įdomu, kas bus su tais visais Skandinavijos kaimais, kur tik SAS šiandien skraido. Dalykas tas, jog ten pusė tranzito, o pusė srauto į Stokholmą, pvz Skellefteå. Ten visus metus skraido tik SAS į ARN. Kas bus su tuo srautu? Juk akivaizdu, jog vienintelis modelis ten veikiantis yra vežtis tranzitą per Stokholmą (pusė P2P lieka Stokholme, likusi pusė po Europą išsivažinėja). Juk būtent dėl P2P nebuvimo ir nesuveikė AirBaltico modelis vežt skandinavus po Europą. Mąstant apie alternatyvas kol kas sunkiai įsivazduoju, kas gali užimti SAS vietą. Na pamodeliuojant tarkime Norwegian pradeda skraidyti į Oslą. Tuomet negi į ARN turės švedai skraidyti per Oslą? Ten juk į sostinę vistiek ženklus srautas. Kita vertus, paleisti tranzitinį modelį per ARN Norwegian būtų baisiai didelis iššūkis. Žodžiu, jei visgi nebus bankroto apsaugos (ko norėčiau vien dėl savo Eurobonus taškų), bus labai daug neatsakytų klausimų.
23mln keleiviu per 2011 metus – nemazo dydzio „skylute” susidarytu SAS bankroto atveju. bet lyg ir skelbiama, kad del nemazos dalies punktu profsajungu ir valdzios derybose jau sutarta.
Šarūnai, Ryanair skraido į LGW iš Kauno. Gatwick’e Ryanair neturi bazės, todėl skraidyti į kitas nebazes yra sudėtinga.
Dėl SAS – esu tikras, jog jų „long haul” rinkos niekas neužiminėtų, tai būtų pabaiga. Liktų pora maršrutų į JAV su JAV vežėjais ir kažkokia „Norwegian” įžanga. Priešingai, kadangi CPH/ARN/OSL nebebūtų „Star Alliance” hub’ai, tai manau, jog „Singapore”, „Thai” ir kiti gali nutraukti skrydžius ten. Kaip į Budapeštą nutraukė „American” ir „Hainan”, kai bankrutavo „Malev”.
23 mln. keleivių yra didžiulė rinka ir staigiai būtų sunku išpildyti paklausą. IMHO, „Norwegian”, „easyJet” ir „Ryanair” mestų ten viską ką turi, viską ką turi mestų ir KLM/AirFrance, BA, LH, Finnair. Kaip paveikslas atrodytų po poros metų? Manau, 50% užimtų LCC, būtų keli „business oriented” startup’ai po kelis mln. keleivių, o kitką užsiimtų kiti didieji Europos vežėjai į savo hub’us.
Nebankrutuos,galiu lazintis:))) .Per dideli svori Svedija turi,kaip valstybe.Cia tokia Vengrija ES gali paspausti ir pan.,bet ne Svedija.Gali dalis akciju pereiti bankams,kurie gautu nauju salygu,nuolaidu is valstybe uzsakymu,kad butu tesiama veikla.Bet ,kad nebankrutuos tai net galvos nesukit.Pasikapstykit po istorija.Svedija/Danija net ir lyginti negalima su Rytu Europa.Tokiu sunkiu situaciju Vakaru Europos vezejams yra kile N kartu:)))
Blogiausiu atveju nupirks Kinai,kaip SAAB .Situacija su SAS yra net nelyginama,su SAAB:))).
@Justinas: šilta vieta nebūna tuščia:) Tikrai atsiras, kas nugriebs grietinėlę. Kaip Simonas sakė, tokią didelę rinką išsigraibys kiti. Galų gale, pavyzdys Lietuvos oro uostai – po FlyLAL bankroto, turim skrydžių tiek, kiek per visą istoriją neturėjom. Ir ką? Nedūstam!
Tie bajeriai su liepimu uzpildyti pilnus bakus,nera joks skandalas.Cia skandinavai.Gi patys skatet,kaip pilotai nesutike dirbt virsvalandziu apsuko beveik besileidzianti lektuva ir grizo ten kur isskrido.Pas juos tokiu situaciju(ne su SAS) daugybe.Kad ir IKEA ir visa kita…
http://www.thelocal.se/44486/20121118/
Reikalas tas, kad nuo valstybių dabar praktiškai niekas nebepriklauso …
Didieji Skandinavijos laikraščiai tiesiogiai transliuoja vaizdus iš SAS ofiso prieigų ir gaudo duomenis apie situaciją.. Skelbiama, jog trys valdybos nariai apie 19 val. išvyko iš Kopenhagos į Stokholmą tartis su bankais, o kiti liko derėtis su profsąjungomis Kopenhagos biure.
Nustatytas susitarimo deadline yra 24 val. Danijos laiku (1 val. Lietuvos laiku).
Simonai, gal ta proga galetum prminti kiek p2p ir kiek tranzitinio srauto i CPH?
Norwegian, Malmö Aviation ir Sverigeflyg pasiruose uzpildyti kazkuriuos skrydzius
AI: apie 40% baigia kelionę CPH.
SAS CEO ką tik pasisakė, jog šansai, kad nebus skelbiamas šiąnakt bankrotas yra 50/50.
Negotiations are going shit :-D Gerai apibūdina situaciją.
Retorinis klausimas: Jei SAS neišlaikys, gal tai padės ateities kovose su profsajungomis?
Strategic analysis and evaluation of Norwegian Air Shuttle (NAS) / Comparison NAS-SAS-Cimber-Finnair-Ryanair. http://studenttheses.cbs.dk/bitstream/handle/10417/3110/kai_yung_vaarbo_og_guttorm_lindseth.pdf?sequence=1
00.00. No solution for SAS yet. We are now officially past the deadline. SAS rejects pilots’ final offer.
Dansk TV2: Banks have given SAS a deadline till Monday morning. If there is no solution then risk the airline go bankrupt.
SAS has cancelled two flights, including SK452 from Copenhagen to Oslo, NRK reporting.
@zuikis – Taip, bet mažiau reisų, nei Rygoj, kur vystomas tranzitas. Tad žlugus SAS ir reisų kieis iš SAS bazių aišku kristų. Geriausius reisus kas nors paimtų. O į mažus miestelius – nemanau, ypač jei nei ten, nei ten nėra bazė. Tad manau Justino pastabos teisingos – bet Skandinavijoje galbūt tai būtų sprendžiama subsidijomis ir pan.
Beje, Hainan Airlines nesidomi SAS’u? :)
Na ką, susitarimas įvyko, SAS toliau skraidys \o/
Suveikė ir tie komentarai apie pilnus bakus – profsąjungos tikrai buvo įtikintos, kad gali palikti tūkstančius darbuotojų be darbo, ir jų vietas užims suomiai, britai, vokiečiai, norvegai, latviai. Taigi ramybė dar keliems metams.
Džiugu! 1 val. 30 min. Norvegijos pilotų profsąjunga pirmoji sutiko su sąlygomis. Dabar pranešama, jog žodinis susitarimas pasiektas su visomis pilotų profsąjungomis.
Liko pasiekti susitarima su danu cabin crew profsajungomis ir viena is norvegu flight attendant profsajungu.
Kiek jie tu profsajungu turi? Yra gal dar atskiros skrendanciu jet’ais ir turboprop’ais profsajungos, arba aptarnaujanciu lektuvo prieki ir lektuvo gala attendantu atskiros profsajungos? Kaip imonei su 15000 darbuotoju, is kuriu dar nemazada dali sudaro ofiso darbuotojai, profsajungu tikrai nepamazinta.
Gaila SAS, bet kazkuria dalimi norejosi bankroto – kad tos nuo 19a pramones revoliucijos islikusios profsajungu nesamones baigtusi. Supranta, kad mes kitaip buvom „ismokyti”, bet dideles konkurencijos laikais sunkiai protu suvokiami reikalavimai kelti algas kasmet po 5-10% (LH profsajungu atveju), kai imone patiria vos ne milijardinius nuostolius.
Ir kodel nenustebau??? Nesat jus cia kvailiai,greiciau atvirksciai:))).Bet pasimauti ant tokio kabliuko,ant tokio blefo.Kodel nebuvo atsiliepimu/pasvarstymu is kitu pusiu.Ta prasme kitu europos a/k ir t.t.
Cia paprasciausiai profsajungos is savo problemos burbula ispute,ir SAS irgi neatsiliko.
Mes nesam Vakaru Europa pas mus viskas kitaip,pas juos tu sprendimu iki paskutines minutes apstu(ir labai labai labai retai nutinka ,kad nesusitartu)
Cia toks gyvenimo supratimas/mastymas.
Kad ir ta pati sporta paimkim NBA,NHL lokautai.Visi zino,kad susitars(klausimas tik kiek truks).Paziurekit,kaip VakaruSalys perka/paleidzia futbolininkus per „transferu langus” paskutinem minutem.Ar vyksta kas nors panasausVidurio/Rytu Europoje.
Sakysit cia kiti dalykai/sportas.Kaip pavyzdys,jei zmogus Flegmatikas,jis ir darbe ir vairuojant automobili,ir zaidziant futbola ir t.t visados bus tokio pat budo.
Visai neseniai pamenat SAAB turejo tiek skolu,kad net neimanoma atrodytu.Bet darbuotojai nepanikavo,nepereidavo kitur,negriebe konpensaciju
SAS has now signed with 6/8 unions. The new deadline to have all agreements signed is 09.00 CET when stock exchange opens.
A large number of SAS crew are ‘out sick’ today and thus SAS had been forced to cancel many flights today.
Ir vel burbulas eilinis,parasytu kiek SAS crew sick procentais,nebeliktu a large number.Zurnalistam gi reikia suvilioti zmones ,kad jie noretu straipsni skaityti.Tiek metu gyvenu,esu net ir pats dirbes prekybos kompanijoje,kai „bankrotui” ruoses ir is draugu girdejes daug.
Tikrai niekas negere per nakti,nepanikavo .Ir cia tas pats.Ne nu yra ta silpnesniu nervu dalis,bet ji net „daugoka” nera ne taai ,kad „a large number”.
Del sito galiu ir vel lazintis,tuoj patys isitikinsit:))))
http://www.15min.lt/naujiena/gazas/zalias/vilniaus-gatvese-pasirodys-pirmasis-zalias-taksi-332-280145 beje ant kiek yra ispirkti Taxi stovejimo leitimai prie VNO. Atsirado Veza,Jazz dabar ir Smart noretusi sulaukti bent vieno is ju ir prie VNO
Dar vienas žingsnelis:
New union agreements signed with 7 of 8 unions- negotiations continues.
Šiaip tai sakyčiau labai logiška, kad deramasi iki paskutinės minutės, nes tokiu atveju yra šansas išspaust iš derybų maksimaliai.
Beje, Europoje, jei neklystu, lockout’ai draudžiami…
Ispanu Primera yra visai neseniai buves lockautas:))).Jie ir negali buti draudziami:)).Tik kiek skirtumas Ispanijoje mazieji sukilo pries didziuosius,o ne zaidejai pries klubus
O derasi iki paskutines minutes ne del logiskumo,o del dauggybes imanomu variantu :perleidimo bankui,valstybes ivairus variantai,atidejimai,investuotoju pasiulymai.
Pas mus derybos greitai baigiasi,nes 3-4max variantai.Paprasciausiai nera tokios dideles paklausos.
Lietuvoj, konkrečiai, lokautas yra draudžiamas, jei kažko nepainioju…
Tai lokautas cia beveik tas pats streikas .Tik pavadinimas mandresnis,skirtumas gi minimalus…
Talks are still continuing with the Danish cabin crew, according to the news agency Reuters.
O kas bus jei nepavyks susitarti su paskutiniaisiais?
Jurgi, bus tas pats. Dabar žiūrėjau vadovybės telefonkeferenciją švediškai, tai CEO siūlė nepirkti SAS bilietų :) [nes bankrotas vis dar reali galimybė] Na, bet algą susimažino nuo 10 mln. kronų iki 8 mln.
Jeigu ir susitars, įdomu, ar impact’as „future bookings’ams” neateis per kitą pusę.
Beje, finansų specialistai sako, jog jeigu būtų paskelbtas bankrotas, tai bankroto administratorius turėtų priimti sprendimą neatgaivinti skrydžių. Priežastis – didžioji SAS kaštų dalis yra kintami (darbas, kuras ir t.t.), o pastovių kaštų dalis yra maža, nes turtas jau stipriai nudėvėtas.
Be to, jeigu teisingai man padeda „google translate” iš daniškos spaudos, tai Danijos įguloms mažai motyvų derėtis, nes jeigu SAS paskelbtų bankrotą (!!!) įgulų nariai iš valstybės/pensijų fondų penkerius metus (!) gautų tą patį atlyginimą, kurį dabar gauna dirbdami. Skandinavišku sozializmu šitą turbūt reikia vadinti.
Simonai, o ko šiuo metu dar trūksta, kad susitarimas būtų pasiektas?
Pranešama, jog dabar nesutarta dar su Danijos „cabin crew” profsąjunga. Šiam milestone’ui deadline’as – vidurnaktis.
Na, o po to lauks kiti žingsniai pagal programą – laiku parduoti variklius, „Wideroe”, „Ground Handling” departamentą, pastatus ir t.t.
Lenkai džiaugiasi:
http://www.youtube.com/watch?v=tZ1x2MQyPzs&feature=g-vrec
Financially-troubled Scandinavian #SAS reached major agreements with unions
http://md80com.wordpress.com/2012/11/19/financially-troubled-scandinavian-sas-reached-major-agreements-with-unions/
Financially-troubled Scandinavian Airlines reached major agreements with unions. This archievement dramatically improves the chance of SAS to avoid bankruptcy. Despite several sources it seems that SAS cancelled only a few flights this morning (not above average!). The airline battles with huge problems to reach the goal to have enough cash-flow to continue their ops. The overall staff will be reduced by 6,000 from the 15,000 currently employed people. The new agreements will take effect on December 1st, 2012 and includes a number of changes including a raise of the retirement-age to 65 years. SAS seems to operate as scheduled. Updates will be published as soons as important news makes this noteworthy. Thank you!
Dėl „capacity” stokos „Wizz Air” atideda šiek tiek Vilnius-Trondheimas startą, planuojamas pirmas reisas – birželio 2 dieną.
Tai nukėlė dviem mėnesiams Trondheimą. Bet užtai jau yra pardavime:
sekmadienis Bir 2 d. 06:05 → 07:20
Wizzair turi skrydi is Budapesto i Tel Aviv….Saugumas ir t.t idomu ,kaip jiem ten eisis
Taip, už poros savaičių pirmas „Wizz Air” skrydis iš Budapešto į Tel Avivą.
Priklausys dar nuo situacijos Tel Avive. Kol kas daugelis Europos aviakompanijų ten skraido, tačiau tos, kurios įgulas keičia Tel Avive, tai pradėjo daryti tarpinius tūpimus Larnakoje ir įgulas palieka ten.
TLV ir IEV prasidės gruodį kaip pirmieji „Wizz Air” kaip nacionalinio Vengrijos vežėjo maršrutai. Artimiausiu metu turėtų atsidaryti prekyba ir paaiškėti į kokius oro uostus „Wizz Air” skraidys Maskvoje ir Stambule, kur taip pat gavo paskyras skristi.
Nebelabai pamenu kur,bet neseniai skaiciau ,kad Wizzair nebegali but laikomas nacionaliniu.Nes daugiau kaip 50% akciju turi Amerikieciu investicinis fondas?
Mariau, RYANAIR buvo apskundę, kad WIZZ negali būti laikomas europietiško kapitalo vežėju, bet ta Vengrijos tarnyba nustatė kitaip ir pripažino, jog tai yra europietiško kapitalo vežėjas.
Simonai, ar VNO gali kažkaip įtakoti Wizz sprendimus dėl atidaromų krypčių? Visgi bazė. Nes, man atrodo, kad pernelyg daug Norvegijos bus. Jeigu jau atidėta skrydžių pradžią.
@Šarūnas Matyt pageidavimo koncerto nepavyks suorganizuot :) Nes to ko mes norim nėra, o yra tai kas naudinga a/k. Bet matyt taip ir vyksta palaipsninis rinkos prisotinimas. Gal sulauksim ir kitų norimų krypčių, nes kitiems metams turim tik jau paskelbtas Ryanair Düsseldorf Weeze ir Wizzair’o Trondheimą.
Turbut is Norvegijos tikimasi dar didesnio Lietuviu Emigrantu augimo.Kas yra labai realu,emigracija i Norvegija pagal augima yra ryskiai 1moj vietoj.Na ir Norvegija ne ta salis kur automobiliu nuvaziuosi,ne nuvaziuoti galima bet trunka ir kainuoja labai,labai daug (degalai,mokami keliai,greicio ribojimai ir t.t) Kiek nustebau del nekokiu Trondheimo naujienu.Miestas labai jau i Siaure ,kaip ir nebuvo tam regione susisiekimo…Na bus matyt,kaip cia bus.Aisku is Oslo i Trondheima vyksta ir traukiniai,bet zinant kainas tai kainuos nemazai.
Man tai idomu kodel Wizz bent dalinai neseka FR modeliu Kaune ir neatidaro bent pora seasonal marsrute, ka sekmingai vykdo pvz Budapeste.. Ar cia capacity stygius (labai idomu butu beje pamatyti ju a320 delivery schedule ) ar jie tiesiog Lietuvos isvykstamojo turizmo rinka per maza, kad tilptu WZ Fr visi charteriai?
Cia manau galima butu ir nemaza srauta is Baltarusijos pasigaut su pvz skrydziais i Corfu, Catania, Palma.
Kas del Norvegijos, tai rinka stipriqai auganti (VFR), salyginai trumpas atstumas ir potencialus turistinis srautas. Keista, kad Wizz vis nebando Glasgow Prestwick, ypac po to kai neliko KUN – EDI, kuri kaip zinia jau sugrazino..
Įtakojame kažkiek dalindamiesi rinkos pažinimu. Aišku, pagrindinis sprendimas priklauso aviakompanijai. Manau, kad visi maršrutai ir sprendimai labai logiški.
Trondheimo atidėjimas ne dėl blogų rezultatų (tiesą sakant, net pardavimai nebuvo atidaryti), o dėl lėktuvų trūkumo. Nuo birželio VNO bazės lėktuvas nebeaptarnaus EIN-RIX maršruto ir „capacity” bus permesta į TRD maršrutą bei BGO papildomą frequency.
Aviakompanijoms svarbus srautas ir „būsimas srautas” – srautas, dėl kurio verta investuoti į maršrutą. UK ir Airija yra stagnuojantys maršrutai, kai kurie jau šiek tiek besileidžiantys. Dėl to nauji maršrutai būtų aštri konkurencija atimti iš kitų vežėjų rinkos dalį. Į PIK „Ryanair” iš Rygos išlaiko tik 1x weekly.
Beje, ar jau galima kalbėt apie kažkokius Wizz rankinio bagažo politikos rezultatus? Koks efektas iš to 10EUR mokesčių? Ar perdaug bilietų parduota iš anksto ir tikras efektas dar nesijaučia?
Kol kas sunku daryti dar išvadas, nors pastebėjau praeitos savaitės duomenyse, kad nedidelis yra padidėjimas registruoto bagažo.
Beje, manyčiau, jog reikėtų sakyti, jog „low cost” keleiviai keliauja be bagažo yra mitas. W6/RYR priklausomai nuo maršruto ir užpildymo, kiekvienam reise užregistruoja po 70-90 bagažo vienetų. SAS mažesnis procentas ;)
Tallinn Airport executive: situation is worrying. http://balticbusinessnews.com/article/2012/11/19/tallinn-airport-executive-situation-is-worrying
Naturalu, kad SAS mažesnis procentas, nes SAS daugiausia skrenda verslo reikalais 1-2 dienom, o Wizz emigrantai ir turistai, kuriems naturaliai reikia to bagažo…
prieš pora savaičių skridau Wizz- nepastebėjau ypatingo rankinio bagažo sumažėjimo. Na gal kiek mažiau, nei Ryanair…
SAS: The Board has decided that the conditions for the implementation of 4 Excellence NG plan exist. 8 of 8 new union agreements have been signed. http://se.yhp.waymaker.net/sasgroup/release.asp?id=264785
Speculations over Estonian Air’s future continue
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/11/19/speculations-over-estonian-air-s-future-continue
Simonai –
Ar dar turite nuorodą į tą danišką spaudą apie nugalėjusį socializmą su penkiais metais atlyginimo dydžio pašalpos?
Ką darytų Estonian Air ir Wideroe, jei SAS bankrutuotų ir nusineštų į kapus Eurobonus? Negi pasakytų savo klientams „ačiū” už lojalumą, bet mes neturim kuo jums atsilyginti?
Net ir bankroto atveju Eurobonuas nedingtų- dingtų greičiausiai galimybė išmainyt juos į SAS skrydžius. Lygiai, kaip bankrutavus SNORUI neužsidarė nei Finasta, nei SNORO lizingas…
zuiki, Eurobonus kaip programa dingtų, tačiau Estonian išduotose kortelėse esančius taškus, ko gero, turėtų būti galima iškeisti į Estonian skrydžius.
SAS išduotoms kortelėms turėtų būti kaip Spanair atveju. Taškai dingo, tačiau kitos Star Alliance kortelės pasiūlė status match’ą.
Vytautai – taškai tai ne turtas, taškai – tai įsipareigojimas bendrovės balanse.
Šią savaitę Finnair išsiuntinėjo klientams info apie atsinaujinusią Finnair Plus programą, kurioje yra kai kur padidinami benefitai, bet daugeliu atveju – sumažinami. Ar žinote, ką tai reiškia bendrovėms?
Lojalumo programos taškų skaičiavimo pasikeitimais (jie infliuoja net labiau nei doleriai) bendrovės siekia pasigerinti finansinius rezultatus. Visas įsipareigojimas Plus/Eurobonus dalyviams yra įmonės rezultatuose išreiškiamas pinigais. Kai pakeičiamos žaidimo taisyklės, šis įsipareigojimas sumažėja. Kur dedamas skirtumas? Teisingai, į pelno nuostolio ataskaitą, padidindamas pelną (arba sumažindamas nuostolį).
Turint omeny, kokio dydžio tie lojalumo taškai yra (priklausomai nuo kompanijos, bet gali siekti 10% nuo bilieto kainos – už 10 skrydžių gauni 11ą dykai), ir kokio dydžio yra aviakompanijų pelnai (paprastai nuo -1% iki 1% nuo apyvartos), žaidimas su lojalumo taškais labai stipriai nulemia įmonių rezultatus. O jie juk įdomus visokioms namų šeimininkėms, kurios turi visokių SAS akcijų – ar tiesiogiai, ar per pensijų fondus.
@Simonas,
Gal žinai, kodėl gruodžio 7 ir 10 dienomis iš Vilniaus į Milaną FR daro du skrydžius? Kažką atveža savaitgaliui, bet iš kainų matyti, kad nelabai populiarūs skrydžiai.
OT: Virgin laimejo paskutinius 12 LHR slot’u, kuriuos naudos marsrutam i Skotija ir (speju)Cairo (Kaip suprantu kitas potencialus kandidatas buvo tik EI). Visai nebloga feed’a turetu isvystyti i savo long haul destinacijas turedami 3x daily MAN plius kokius 5-6 daily kiekviena EDI ir ABZ, plius situose marsrutuose yra tikrai didelis point to point verslo srautas.
Netrukus lėktuvai iš Lietuvos per Lenkiją skris tiesesnėmis trasomis
http://vd.lt/naujienos/ekonomika/netrukus-lektuvai-is-lietuvos-per-lenkija-skris-tiesesnemis-trasomis-461683#ixzz2CgobNt71
Neilgai trukus lėktuvai iš Lietuvos per Lenkiją skris tiesesnėmis trasomis, o keleiviai už bilietus mokės bent keliais centais pigiau. Tokio efekto tikimasi Lietuvos ir Lenkijos oro navigacijos įmonėms pasirašius sutartį kurti funkcinį Baltijos oro erdvės bloką ir kartu teikti oro erdvės navigacijos paslaugas.
Mindauqai, nežinau priežasties. Gal čia taip anksti prasideda šventinio tvarkaraščio tankinimas, nors tikrai per anksti :)
AI – „Virgin” short-haule bus įdomu. Tiesa, jie patys sako, jog orientuosis į „point to point” ir 98% keleivių tuose vidiniuose UK maršrutuose turėtų būti „point to point”. Kol kas neaišku, į kurį LHR terminalą „Virgin” skraidins „domestic” maršrutais.
Beje, „Virgin” paskelbė, jog šiems maršrutams „wet lease’ins” lėktuvus kartu su įgulomis. Sklando gandas, jog galimas skraidytojas bus Lietuvoje registruota „Avion Express”, kuri būtent A319/A320 lėktuvus turi.
„WOW Air” lygiagrečiai pranešė, jog ketina didinti lėktuvų parką, bet tai nebūtinai bus „Avion Express” operated.
„Estonian Air” iš esmės pakeitė planuojamą 2013 m. vasaros tvarkaraštį. Prie jau anksčiau minėtų pakeitimų (lieka 11 krypčių iš TLL), pasikeitė numatomi lėktuvai – suformuota iš SAAB340 ir CRJ900, kas leidžia spėti, jog „Estonian Air” gražins visus išnuomotus „Embraer”, tačiau kaip bus su užsakytais naujais?
Kelias kryptis paliečia esminis „frequency” mažinimas – LED ir SVO lieka po 1x daily vietoje 3x daily žiemą. BRU 2x daily lieka tik kai kuriomis piko savaitėmis, kitu laiku – 1x daily.
VNO-TLL verslo sezono metu tampa 3x daily su CRJ900 (liepos-rugpjūčio mėnesiais 1x daily). Tvarkaraštis perdarytas grynai tiesioginiam srautui, netranzitiniam – „night stop” VNO nebeplanuojamas.
Siek tiek papildysiu del OV:
Sestadieni reiso is viso nelieka, overall gaunsi 15x weekly.
Tuo tarpu vasaros sezonu capacity i SVO ir LED trigubinama, aiskiai taikant i leisure srauta.
Man tik keista, kad Amsterdamsa paliko 2x daily, negi toks tiesioginis srautas nemazas – juk tranzito is esmes nelieka, neskaitant codeshare su KLM.
Gali būti esminė strategija dirbti su KLM ir SAS, nes capacity į SAS hub’us taip pat nemažėja.
Iš kitos pusės, gali būti įsipareigojimas dėl frequency, aprašytas „codeshare” sutartyje ir nėra paprasta tai greitai pakeisti.
Gaila, kad nebeliks to Estonian tranzito. Ir kainos geros buvo, ir patogu, ir kokybiska. Amsterdamo gaila. Dabar didziausia intriga,- koks bus EK verdiktas del airBaltic? Jei nebeliktu ir airBaltic tranzito, labai pasunketu keliones tiek laiko, tiek kainos atzvilgiu.
Jurgi, baik spangti, del EK verdiktu, jie net nepradejo nagrinejimo dar.
Koks skirtumas, kad nepradejo dar. Prades kada nors. Laikas cia netaip svarbu, kaip rezultatas.
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248804_10151273167118578_645152207_n.jpg
Estų tranzitinis produktas su jetais buvo tobulas. Greitai, tyliai, patogiai, mažas, jaukus ir patogus tranzitinis oro uostas. Gaila.
Vat kada prades, tada ir snekesim. Jurgio ziniai byla LAL vs AirBaltic dar teisme neisnagrineta. O kiek metu nebera paties LAL…
@Vytautas-NT – nenustebsim, jei kai bus isnagrineta ir BT jau nebebus :)
Byla LAL vs RIX kiek pamenu,nemaisykim.Nors nemanau,kad ten kas ir iseis…
Kadangi naujienų nėra, geriau paspėliokim kurią dieną VNO sutiks ar išlydės 2 milijonąjį keleivį :)
Dėl SAS peripetijų. Kažkas verkia, kad Lietuvoje darbo santykiai nelankstūs.
OV su KL turi codeshare – negali šiaip nuimti.
Tuo tarpu taupūs lietuviai, galintys pinigų kelionės jungties draudimui verikia per DELFI:
http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/nuomone-ryanair-ne-visada-pigu.d?id=60022221
Prisiminkime Simono įžvalgas, kad dauguma kompanijų žlunga sausio mėnesiais. Ten viskas buvo labai aiškiai išdėstyta, kodėl taip nutinka. Taigi, liko laukti viso labo du mėnesiai ir tuomet be jokių tyrimų paaiškės OV, BT ar SK likimas. Tiksliau – kas išgyvens, o kas kris.
Vytautas-NT: iš praktikos: kelionės jungties draudimas neveikia, jeigu aviakompanija iš anksto ‘re-schedule’ina’ skrydį.
Kellionės jungties draudimas veikia, tik tada jeigu yra protingas jungimas pagal tvarkaraštį (priklausomai nuo matytų draudimų – nuo 3 iki 6 val.) ir atsiranda vėlavimas dėl ne keleivio kaltės.
Tikrai gaila Estonian air, as pripratau prie ju greito tranzitinio skrydzio AMS-TLL-VNO…Nenoriu, bet teks tikriausiai grizti i Lufthansa…. O dar geriau butu, kad kas nors pagaliau atidarytu tiesiogini skrydi tarp AMS-VNO…
@Vytautas-NT, dar papildant Simoną, jungties draudimas daugeliu atveju neveikia ir jeigu skrydis vėluoja dėl oro sąlygų. Pvz, skrisi per BGY su 2 val. laukimu, vėluos skrydis dėl rūko ar bus nukreiptas dėl gūsingo vėjo, ir nors nespėsi persėsti, draudimas nekompensuos nuostolių.
Kažkada girdėjau, kad berods If draudimas yra įtin lankstus. Šiaip manyčiau, kad tokiai paslaugai rinka yra- daug keliaujančių LCC su rankų darbo jungimais.
Apskritai nesuprantu kokia prasmė iš kelionės jungties draudimo skrendant tradiciniu vežėju. Juk jis atsakingas už keleivio nugabenimą iki galutinio taško…
The first ever scheduled flights between Manchester and Russia will be launched next year.
The M.E.N can today reveal that budget airline easyJet will fly four times a week to Moscow from March.
Tuo paciu Easyjet paskelbe ir finansinius rezultatus: Pelnas pries mokescius augu 27.9% iki £317 milijonu, o revenue per seat isaugo iki £4.81 pries mokescius.
Idomu, kad ju LF gan stipriai isaugu – net iki 88.7%, kas manau net LCC standartais yra labai aukstas lygis, ypac zinant kad daugelis EZ srauto tapo vis labiau business orientated ir jie nesimete bilietais po £5 kaip kad kai kur dare FR.
gal kas žinote apie ką rašinys:
2012-11-20: Air Berlin stretching out with new E European routes in 2013
Na tai AirBerlin reikia užkišinėt MALEV paliktą skylę rytų Europoj One World aljanse…
Nepykit, bet cia man aktualia tema, labai jau ilgai laukiu, baigiu „sudegti” nuo laukimo:
“The political understanding between Lithuania and Turkey is very strong” – Exclusive interview with Turkish Ambassador, H.E. Akin Algan
http://www.lithuaniatribune.com/2012/11/20/the-political-understanding-between-lithuania-and-turkey-is-very-strong-–-exclusive-interview-with-turkish-ambassador-h-e-akin-algan/
„And we are also planning to establish a direct flight of Turkish airlines, from Istanbul to Vilnius, or connected flights to Tallinn and Vilnius. If we will be able to realize this direct flight, to help promote economic relations and what I notice with great satisfaction is that we developed a very close relation in education level.”
Švedija parduoda savo SAS akcijų dalį:
Шведское государство продаст свою долю в авиакомпании SAS
http://rus.db.lv/nachalo/transport/shvedskoe-gosudarstvo-prodast-svoju-dolju-v-aviakompanii-sas-48411
Expert: No future for SAS in Europe
http://bnn-news.com/expert-future-sas-europe-81545
Jurgi, nepykstam. Atsipalaiduok, iki pavasario turbūt nesulauksim.
Turkish nine-month profit soars
Turkish Airlines (TK) has reported a nine-month net profit of TRY868 million ($ 481.6 million), up 655% over the same period in 2011.
Revenue increased 30% to TRY11.2 billion and operating profit was TRY1.08 billion. The carrier returned to profit in its 2012 first-half results.
RPKs rose 27% and ASK 19% producing a load factor of 77.9 %, up 5.3 points.
TK carried 29.1 million passengers, up 20%. International transfer passengers increased by 46% and accounted for 41.8% of passengers carried.
TK has launched 21 new international destinations this year.
The carrier has also taken delivery of its 200th aircraft, a Boeing 737-900ER, and placed orders for new aircraft, including Airbus A330-300s and Boeing 777-300ERs.
Tuo tarpu FlyGeorgia šiandien gaus antrą lėktuvą, tik kažkaip nutilo kalbos dėl spekuliuotų skrydžių į Vilnių.
BRUSSELS–An in-depth probe has been opened looking at state aid for Slovenia’s Adria Airways and Latvia’s airline airBaltic by the European Commission, its antitrust office announced Tuesday.
The European Union’s executive also said the sale of LOT Polish Airlines’ subsidiaries didn’t breach EU state aid rules.
In the case of Latvian airline airBaltic, the EU is probing a series of loans and other types of assistance for the company from the government in 2010 and 2011. They include a loan for EUR68.9 million ($88 million) and the purchase by the government of 0%-coupon bonds issued by the airline.
The EU is also investigating four capital injections into Slovenia’s Adria airlines between 2007 and 2011 amounting to around EUR85.5 million to see if they gave the airline unfair advantages over its EU competitors.
However, the EU’s executive said the sale by LOT Polish Airlines of its services, catering and airport maintenance services subsidiaries „was carried out on market terms and did therefore not involve state aid.”
The Polish airlines company has been restructuring since 2009.
Write to Laurence Norman at Laurence.norman@dowjones
Estonian Air to Lay Off Half its Employees
http://news.err.ee/economy/0b9e4197-7a92-46c1-acef-35e236c79a35
Estonian Air announced it will lay off nearly half of its personnel.
The company said in a press release that 146 of its 318 employees will be let go. That includes 88 onboard crew members, including pilots, and others from support and administrative staff.
@šarūnas Vilnius Flygeorgia saraše buvo paskutinis:
„The new privately-owned airline will offer full-service flights to Berlin, Dubai, London, Minsk, Rome and Vilnius”
Va po Romos iškart ir bus Vilnius :)
Abecelės tvarka FlyGeorgia skrydžius atidarinėja reiškia :-)
Dėl kelionės jungties draudimo – esu priskraidęs su savadarbiais persėdimais į visokius Kanarus ir Madeiras, kur kainų skirtumas trigubas-keturgubas yra LCC naudai, ir darbo reikalais į Salonikus, kur kainų skirtumas yra 6 kartai, o ir laiko skirtumas 3-4 valandos. Daug kartų domėjausi tais draudimais, bet niekada taip ir nepasinaudojau, būtent dėl to nelankstumo ir mažos tikimybės, kad jis suveiks. Gal kas iš patirties žinote kokį variantą, kuris tikrai gerai suveikia? Turbūt nuo reschedulinimo tikrai niekas nedraudžia?
Wizzair yra toks dalykas kaip flight warranty arba kitaip on time arrival guarantee. Is esmes tai uztikrina 100 euru ismoka jei skrydzio atvykimas veluoja valanda ar daugiau..
Deja, si garantija mazai kuo padeda darant fake connections – nebent dalinai (arba kartais ir pilnai) padeda kompensuoti artimiausio skrydzio bilieto kaina.
OT siek tiek: siandien maloniai nustebino FR web site’as: capthca tapo labiau civilizuota ! T.y. tikri zodziai, o ne random kratinys ir taip pat vienodas ir iskaitomas sriftas.
Estonian Air будет летать только в десять городов
http://rus.delfi.ee/daily/business/estonian-air-budet-letat-tolko-v-desyat-gorodov.d?id=65292534
Estonian Air после сокращения объемов полетов оставит только 10 направлений, куда будут летать ее самодеты: Стокгольм, Копенгаген, Амстердам, Осло, Москва, Петербург, Киев, Вильнюс и Тронхейм.
State aid: Commission opens in-depth inquiry into state measures in favour of Latvian airline airBaltic
Source: European Commission
20/11/2012
The European Commission has opened an in-depth investigation to verify whether various public support measures provided by Latvia in favour of the majority State-owned airline airBaltic are in line with EU state aid rules. At this stage, the Commission has doubts that these measures were carried out on terms that a private player operating under market conditions would have accepted. The opening of an in-depth investigation gives interested third parties an opportunity to comment on the measures under assessment. It does not prejudge the outcome of the investigation.
Latvian airline airBaltic has experienced financial difficulties since 2008, which resulted in significant losses and negative equity in 2010 and 2011, and received several public support measures. The Commission started to look at them on its own initiative and received two complaints. The in-depth investigation will focus on the following measures:
a LVL 16 million loan (approx. €22.65 million) granted by Latvia in October 2011, the interest rate of which was substantially reduced by Latvia in December 2011,
the first tranche of LVL 41.6 million (approx. €58.89 million) of a second loan granted by Latvia in December 2011,
a capital increase agreed in December 2011 by Latvia and BAS, a former private majority shareholder of airBaltic, through loan conversion and a cash contribution from BAS,
the acquisition by Latvia and BAS of 0%-coupon bonds issued by airBaltic in 2010,
several transfers and payments made in behalf and/or to the benefit of airBaltic by a nationalised bank, and
a transfer to airBaltic of a claim held by Latvia in exchange of just LVL 1.
The Commission will now investigate whether these measures constitute state aid in the meaning of EU rules, i.e. if they procured an economic advantage to airBaltic over its competitors in the EU Single Market. In the affirmative, the Commission will investigate whether these state aid measures can be found compatible with EU state aid rules that allow certain categories of aid.
siandien oro uoste emergency simuliacija. degs skyexpress B737 su keleiviais( daugiau negu 100 studentu) . Boeingas jau tris dienas stovi netoli gaisrines, visi ruosiasi, juda, kruta. Have FUN – bukit isgelbeti !!! :)
Kitais metais iš Vilniaus Stambulas bus pasiekiamas tiesiogiai. Vilniaus oro uostui pagaliau pavyko sutarti su Turkijos oro bendrove „Turkish Airlines”, rašo „Lietuvos rytas”.
Kurį mėnesį Vilniuje pradės leistis turkų lėktuvai, kol kas konkrečiai nenutarta, tačiau greičiausiai tai įvyks vasaros pradžioje.
Sutarta, kad į Stambulą tiesiogiai bus galima nuvykti 3-4 kartus per savaitę. Kokiu orlaiviu, kol kas nežinia.
Gera žinia, dabar lauksim detalių ir pardavimo pradžios. Taip ir neaišku, ar tai bus Vilnius-Stambulas-Vilnius, ar kombinuotas skrydžių modelis per Rygą ir Taliną, kaip buvo skelbta anksčiau. Gal estai kaip visada daugiau parašys :)
Sukirto rankomis su turkų oro įmone
http://www.lrytas.lt/?data=20121121&id=eko21srs121121&view=2
na nieko, i vilniu is cph ir toliau pigiai ir 2x eurobonus skraidysim su estonian:)
tiesa SAS kainos dabar kiek ziejau nusileido iki rekordiniu akcijiniu ju kaip siulydavo rudeni kelis metus is eiles 450lt, cph-vno-cph
AI: Ryanair tiesiog pardavė savo CAPTCHA. Ten rodysis prekių ženklai, reklaminiai šūkiai ir įmonių pavadinimai, kuriuos reikės įvedinėti.
Paplokim O’Leary u= dar vieną sėkmingą pinigų išmelžimo įdėją.
Beje, kas girdėt apie kortelių mokesčius Ryanair? Ir ar yra šansų, kad Lietuvoj atsiras WizzCard?
Genialus Ryanair sprendimas ! Norėčiau visada suvedinėt „Vilnius airport” :) Beje, koks galėtų būti stipriausias ir trumpiausias Vilniaus šūkis, už kurį galima būtų mokėt pinigus kad ir tam pačiam Ryanair. Man atrodo mes tokio neturim.
@Vytautas-NT, klausiau to Váradi – sakė jokių šansų mūsų rinkai.
Vilnius veža…
Kaip tai skambėtų angliškai ? T.y. duok ENG variantą.
Klausimas ką jie vadina mūsų rinka. Nes paėmus kokį skandinavų banką, būtų galima paleist kortelę, kuri veiktų Lietuvoj, Latvijoj, Suomijoj ir Švedijoj bei Norvegijoj…
SkyTeam Welcomes Xiamen Airlines
http://www.skyteam.com/en/About-us/Press/News/20111/SkyTeam-Welcomes-Xiamen-Airlines/
19th member strengthens SkyTeam’s #1 position in Greater China
Xiamen, November 21st 2012 – SkyTeam, the global airline alliance, today welcomed China’s Xiamen Airlines as its 19th member. Xiamen Airlines is also the fourth member from Greater China. The airline strengthens SkyTeam’s footprint in China and its overall #1 position in the Greater China Region by adding three new hubs – Xiamen, Fuzhou and Hangzhou – combined with a comprehensive domestic and growing international network.
Домбровскис: жалоба в ЕК на airBaltic – шантаж Флика
http://biznes.delfi.lv/bizopinion/dombrovskis-zhaloba-v-ek-na-airbaltic-shantazh-flika.d?id=42842666
Siūlau įžulų anglišką variantą: Vilnius rules!
Korteles leidžia bankai, ne aviakompanijos. Bankų produktai yra lokalūs, nepaisant banko ryšių su kitais bankais, kortelės yra tik lokalios. Žinau, jog keli bankai buvo susidomėje WIZZ co-brand’ine kortele, tačiau kol kas nerado verslo planų kaip parduoti pakankamai kortelių. Kortelė kreditinė, tai gali būti parduodama tik Lietuvos rezidentams su Lietuvoje gaunamomis pakankamomis legaliomis nemažomis pajamomis, norėtų prisiimti kredotirinius įsipareigojimis ir skristų su WIZZ bent 2 kartus per metus. Ne tokia didelė ta rinka.
Nordea turi kortelę su BalticMiles, tai kiek žinau, nėra sėkminga.
Esant dabartinei Lietuvos bano politikai, gaut kreditine kortelę yra gana problemiška. O kodėl tos kortelės negali būt kaip Visa Classic debit arba MasterCard debit, t.y. be kredito limito. Tada ja paimt galėtų praktiškai bet kas. O pasiūlius gerą kortelės kainą, draudimą ir pan.- net Lietuvoj manau galima būtų tokia kortele išmušti nemažai konkurentų.
Kažin, kodėl Simonas neskiria naujam labai svarbiam vežėjui ir maršrutui?
Įtariu, kad Turkish galutinio sprendimo dar vis gi nėra.
New CEO: Estonian Air should be in profit by summer
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/11/21/new-ceo-estonian-air-should-be-in-profit-by-summer
Aisku kad bankai, va pvz eurobonus kortele SEB duoda, aisku tik skandinavijoj, 10 kronu – 1 taskas, daug zmoniu cia naudojasi trecia, ketvirta ar penkta kortele tokia..
@Audrius Matyt kad paskutinių detalių stoka ir neleidžia Simonui įdėti naujo posto. Neabejoju, kad jis atsiras gavus ir užfiksavus bent jau pagrindinę informaciją.
Wizz Air turi vieną banką visose šalyse – UniCredit. OK, beveik visose – UK jų bankas yra Citi. Prie to ką rašo Simonas, manau, dar buvo ir kitų sąlygų. Šioje vietoje vienintelis įdomus dalykas kas gali atsitikti Lietuvoje, tai kad buvo pasirodę kalbų, kad UniCredit bankui Lietuvoje ieškomas pirkėjas. Jeigu vis dėlto jį perimtų bankas su mažmeniniu tinklu, kuriam būtų įdomu co-brand’inė kortelė, gal ir būtų galima kažko tikėtis, ypač kai per tuos kelerius metus Wizz Air sustiprėjo ir įsitvirtino Lietuvoje. Bet čia turbūt reiktų kalbėti minimum apie 2014-2015 metus.
Ir kokia Wizz Air rinka Skandinavijoje, pvz. Suomijoje?
Vilniaus oro uosto mokomosios gelbėjimo pratybos suklupo vos žengusios pirmąjį žingsnį.
First snow, then silence.
This billion litas airport dies
so beautifully.
Sėkmės ir toliau svaičiojant apie naujų krypčių ir keleivių srautų augimą.
Na isitvirtino Lietuvoje,net jei dar labiau isitvirtins ir kas is to.Mes gi esame labai maza rinka!!!! Daugybe saliu ,kur Wizzair neturi korteliu.Kitas dalykas is tu visu perveztu keleiviu VNO,ne visi is Lietuvos perka,UK kryptis didioji dalis UK Card apmokamos ir t.t.
Cia ne ne svajones,o svaigciojimai.Ryanair dar daugiau veza is Lietuvos ir jokiu planu apie savo Lietuviska Credit Card.
Na ne jie gi moka uz ta transaction charge.
Gal kas galėtu padėti dėl Kinijos vizos ? Keleta klausimų turiu?
to VLN – Gal galėtum pakeomentuoti? Kas baisaus atsitiko?
@VLN VNO rašo:
„Sveiki, norime pranešti, kad mokomosios gelbėjimo pratybos sėkmingai baigėsi, anksčiau nei planavome – viskas įvyko gerai :)”
In 10 months, air passenger flow in Lithuania grew by fifth
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=66295
Kaip čia Norvegijos nėra tarp populiariausių krypčių ?
Srautai į populiariausias lietuvių „kolonijas“ užsienyje auga
http://www.alfa.lt/straipsnis/15067372/Srautai.i.populiariausias.lietuviu.kolonijas.uzsienyje.auga=2012-11-21_14-55
Nelabai isiskaitei,cia Sausio-Spalio men.Gi Wizzair pavasario pabaigoj pradejo tik…
Ir netgi imant lapkričio mėnesį atskirai Norvegija dar neprasimuša į penketuką šalių.
Pagal O&D skaičius iš LT per š.m. 9 mėn: NO yra 3-ioje vietoje po GB ir DE.
Aloyzai, galimai, tačiau statistikos departamento metadologija ne tokia. Juolab, kad O&D skaičiavimas yra apytikslis.
Na imant Norwegija ir Airija.Tai pagal Ryanair/Wizzair/Aerlingus reisu skaiciu lygu(10/10 jei nepainioju),o dar Norwegian (3xweekly) skrenda… Kaip ir Norwegija jau si menesi turetu lenkti Airija:))
@VLN
DELFI liūdi. Grįžk ten su savo nesąmonėmis.
@Mindaugas
Kokie klausimai dėl vizos?
@VLN – agree, jau geriau butu jie nusisamde lietuvos kino studija, tai bent jau pagal scenariju butu visi pries veidrody parepetave viska atidirbe, ir TV butu ka parodyti, vistiek viskas tik del wajzdo buvo daroma, net priesui nelinkiu patirti aerokatastrofa vilniuj su tokia organizacyja
@srs: Kaip geriau darytis pačiam ? ar per agenturas? Ambasadoje telefonu sako, kad reikia iškvietimo iš juridinio asmens, agenturoje nereikia kažkaip nesutampa info :)
Mindaugui atsakysiu- klausimas kvailas, nes agentūros ir pasigamina tuos kvietimus (per partnerius Kinijoj) ir už tai papildomai paima pinigus. Visiškai analogiškai kaip su Rusija…
Taip Vytautai protingus klausimus užduodi tik tu čia ;)
simonai, kaip keisis VNO-TLL vasara, minejei kad lieka try, mazdaug kuriuo metu, ir kaip manai ar imanomi jungimai bent i CPH, i abu galus of course..
Vytautas kaip visada ekspertas. Net nežinau, ar internetai turi analogą.
Šiaip su tais iškvietimais juokinga. Kadangi nepavyko niekaip susisiekti apskritai su Kinijos ambasada, nuėjau į vieną agentūrų ir paprašiau padaryti vizą. Turėjau Kinijos vyriausybinės organizacijos iškvietimą – niekas negalėjo padaryti vizos. Galiausiai pasidariau dvikartinę turistinę vizą (agentūra iš kažkur nupiešė tą iškvietimą), o nuo to laiko visada darausi vizą kitose šalyse, gaunu multientry business vizą ir niekas nieko neklausinėja. Taigi, geriau pasidaryčiau dvikartinę per agentūrą ir tiek, nebent reik multientry.
.. verslo sezono metu įmanomi, kaip po 3x daily VNO-TLL ir TLL-CPH. Kai birželio-rugpjūčio mėn. lieka 1x daily, tai sunkiai įmanomi.
Tvarkaraštyje night-stop’o VNO OV nebedaro, tai jungimai viduryje dienos arba pavakare.
panasu kad estonian rado kaip „spresti” zema load’a. skamba keistokai:
Now enjoy your flight in a ‘virtual private zone’ using Optiontown’s Empty Seat Option (ESo). Estonian Air in partnership with Optiontown, is introducing ‘Empty Seat Option’ (ESo) program for travellers to get a chance to secure empty seats next to their seat at a nominal price, elevating your travel comfort and experience.
Rytoj MOL spaudos konferencija Budapešte. Ketina pranešti apie Ryanair maršrutų karpymus iš BUD dėl didelių ground handling’o mokesčių.
Gali būti gera žinia WIZZ.
Parts: two options facing Estonian Air
http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/11/21/parts-two-options-facing-estonian-air
Ryanair to cut 1 in 3 Budapest routes
http://blogs.ft.com/beyond-brics/2012/11/21/ryanair-to-cut-1-in-3-budapest-routes-blaming-landing-fees-less-than-a-year-into-operations/#axzz2CtZQMDjT
Ryanair, the bargain-basement Irish carrier, is cutting one in three of its routes to Budapest as a result of increases in landing and handling fees imposed by both Budapest Airport, the German-owned airport operator, and the state-controlled Hungarian Civil Aviation Authority, beyondbrics has learned from industry sources.
As a result, Ryanair is understood to be slashing its winter routes from 30 to 20 destinations, deeming, among others, that Baden Baden, Dusseldorf and Munich in Germany, Birmingham in the UK and Malaga in Spain are now uneconomic.
@Mindaugas
Kaip supratau, tai bandai gauti F tipo vizą? Jei taip, tai raštas iš įstaigos kuri kviečia yra būtinas. Justinas teisus – vizą labiau apsimoka darytis užsienyje. Pvz. iš asmeninės patirties žinau, kad aplikuojant Londone F tipo vizai nereikia šių dalykų:
(5) A letter from the applicant’s local employer or tourism agency in Lithuania;
(6) A copy of Chinese hotel booking;
(7) A copy of outward and return flight ticket.
@Justinas
O KLR ambasada vizų neišduoda? Nejau viskas įmanoma tik per kelionių agentūras?
Iskilo toks klasimas: ar imanomi yra VNO – BUD arba VNO – PRG marsrutai su Wizzair? Taip, is esmes ju strategija yra E. Europe to W. Europe, bet nei Vengrijos, nei ypac Cekijos nevadinciau tradicine rytu Europa.
Simonai, ar sitie marsrutai bent jau buvo/yra svarstomi ?
Turiu klausimeli apie Norwegian, kiek potencialus/realus galetu buti ju marsrutai is VNO i Kopenhaga ir Stokholma? Kodel klausiu? Kopenhaga del to, kad SAS siuo metu monopoliauja tiesioginiuose skrydziuose ir bilietu kainas laiko tikrai aukstas, zvelgiant i Ryga tai tiek airBaltic tiek Norwegian issitenka. Del Stokholmo, Norwegian is ten Geguzes pabaigoje prades skrydzius i JFK, tai atsiranda jungimu galimybe, be to siaip manau potencialo siame marsrute butu… Siaip smalsumas. Puikiai suprantu, kad verslui ju modelis netinkamas ypac imant kaip pvz RIX-CPH.
Menu kaip vakar:) Turejau Parex banko Flylal kortele, kuri dave tik mylias uz pirkinius (buvau durnelis), veliau paemiau Nordea BalticMiles Mastercard, kuri zadejo jokiu transakciju mokesciu, bet gavau snipsta.
Apie kokius Wizz card mes kalbam?
srs, aš suprantu, kad gali būti sudėtinga pasidaryti Kinijos vizą būnant užsienyje. Tačiau mano patirtis tokia, kad paskambinau 3 skirtingais numeriais 3 skirtingais laikais į PRC ambasadą Lietuvoje, niekas nekėlė ir nesiteikė kalbėti. Nuvažiavau taip pat darbo metu prie ambasados – visur vartai uždaryti, niekas nieko nežino, kažkokia yra valanda per savaitę, kai vizas daro :-) Supratau, kad vaikų žaidimas ir geriau leisti jį žaisti tiems, kas tame specializuojasi – kelionių agentūroms.
Tai manau bet kas, kas nutars šitą žaidimą žaisti, turi pasiruošti – kantrybės prireiks.
@Principal Norwegian į JFK skraidys iš Oslo, o ne Stockholmo.
Būkite budrūs-priešas nesnaudžia :)
Aptikta nešvariausia vieta lėktuvuose – tai ne tualetas
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/aptikta-nesvariausia-vieta-lektuvuose-tai-ne-tualetas.d?id=60047935#ixzz2CvoxQBVR
Daugiausia bakterijų tūnojo ne kur kitur, o priešais esančio krėslo kišenėje, į kurią dedami ne tik žurnalai ir saugumo instrukcijos, nurodančios, kaip elgtis pavojaus atveju, bet ir įvairios šiukšlės, susidarančios skrydžio metu.
AI: galiu atsakyt atvirai ir labai atvirai – tokių maršrutų „Wizz Air” „short-list’e” nėra. Po „Malev” bankroto „Wizz Air” atidarė iš BUD maršrutus į Bukareštą, Sofiją, Cluj-Napoc’ą. Išsilaikė kol kas tik iš BUD į Varšuvą. Net paliktuose dideliuose maršrutuose pasimatė dar kartą, jog poreikio žmonėms judėti Rytų Europos viduje, ypač LCC segmente, nėra…
Kodėl? Realiai LCC keleivių bazė yra VFR ir „leisure”. Migracinių ryšių su kitomis Rytų Europos šalimis neturime. „Leisure” keliauti intereso kol kas nėra – Praha, Budapeštas daugeliui vyresnių žmonių aplankyti dar sovietmečiu, kaip vienintelis prieinamas „užsienis”, jaunimas traukia į Ispaniją/UK, pažintiniai turistai dar neatsilankė Romoje, Milane, Londone, Paryžiuje, Barselonoje, kad šitie taškai būtų atsibodę ir imtų ieškoti kažko naujo. Pridėkime dar fenomeną, jog Rytų Europoje žmonės visai linkę važiuoti 1500 km automobiliais ir finale gaunam situaciją, jog paklausos visai nėra.
@Justinas Praeitais metais dariausi Kinijos viza. Viską vykdžiau pagal instrukciją, į ambasadą ėjau tą dieną kada nurodyta, visus dokumentus ir kopijas pridėjau. Viskas praėjo be jokių problemų, vizą atsiimant reikia atsinešti pinigų sumokėjimo kvitą. Gal įvyko kokių pasikeitimų šiemet ? Beje, nurodytas vizų skyriaus telefonas praeitais metais irgi veikė ir atsakinėjo. Beje, darbuotojai kalbėjo angliškai ir rusiškai, pirmenybę teikė rusų kalbai.
@Paulius: Na as remiausi siuo saltiniu del Stokholmo ir JFK http://www.mynewsdesk.com/uk/pressroom/norwegian/pressrelease/view/norwegian-launches-ticket-sales-to-new-york-and-bangkok-811027
Idomu, kaip „blogos” naujienos itakoja bilietu pardavimus SAS’e ir Estonian Air… Reikia skirsti i VNO ir kazkaip baisoka pirkti Estonian Air bilietus, kol kas jie vis dar lieka geriausiu tranzitiniu skrydziu is ams i vno…Bent jau pas mus ofise pranese nesirinkti SAS skrendant darbo tikslais, leidzia net brangesnius kitu kompaniju skrydzius pasirinkti….
Обстановка вокруг аirBaltic снова накаляется
http://rus.db.lv/nachalo/vse-novosti/obstanovka-vokrug-airbaltic-snova-nakaljaetsja-48475
Андрис Шкеле о борьбе государства с BAS: остается только надеяться
http://rus.db.lv/nachalo/transport/andris-shkele-o-bor-be-gosudarstva-s-bas-ostaetsja-tol-ko-nadejat-sja-48477
«Могу только выразить надежду, что государству удастся найти объяснения свои действиям, и они будут расценены как соответствующие нормам ЕС в этой индустрии. Надеюсь, что Ригу не постигнет судьба Вильнюса или Таллинна, которые стали городами малых, периферийных аэропортов», – заявил Dienas Bizness экс-политик, предприниматель Андрис Шкеле, которому молва приписывает связь с бывшим акционером airBaltic Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) и Бертольтом Фликом.
„Aptikta nešvariausia vieta lėktuvuose – priešais esančio krėslo kišenė”, o įdėtas Ryanair lėktuvas kur tokių kišenių net nėra. Smulkmena, bet parodo žiniasklaidos lygį.
@Mindauqas Šito dalyko nereikia sureikšminti, nes informacijos šaltinis yra vienas, o iliustraciją paprastai parenka portalo redaktorius pagal tema, visų pirma dėl autorinių nuotraukos teisių paprastai ieško nuosavos nuotraukos arba laisvos nuo autorystės iliustracijos. Tikrai misija neįmanoma, kad redaktorius dar gilintusi, ar Ryanair lėktuvuose yra kišenės. Jam reikalingas tiesiog „lektuvas”, na pasitaikė Ryanair lėktuvas ir įdėjo. Tai nėra niekaip susiję su amerikiečių mikrobiologų, televizijos CBS 11 užsakymu atliktu specialiu tyrimu.
Čia įdomiau, gerai, kad gerai baigėsi …
Passenger helps Lufthansa plane make emergency landing in Dublin; Latvians on board
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=66351
The Evening Herald calls the German citizen a hero, adding that he is a certified pilot for another airline. He had offered his assistance, having heard that the co-pilot was „out of action.”
SAS Ticket Sales Surge After Rescue Deal:
The source said ticket sales had leaped 70 percent on Tuesday and Wednesday in comparison to what they would normally have been. Last week, the same source had said ticket sales had suffered due to the uncertainty over the airline’s future and were down 30 percent.
http://www.lrytas.lt/-13535795981351552251-žiemai-neprasidėjus-siūlo-kitos-vasaros-keliones.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
@Jurgis, ačiū, kad taip išsamiai paaiškinai. Deja ir vėl temą, kurios neišmanai. Be to, yra nerašyta taisyklė – įdėjus portale naujieną, po keliolikos minučių paskaityti pirmus 20 komentarų, nes jie dažniausiai būna apie klaidas straipsnyje.
Juo labiau, kad amerikiečių tyrimas tikrai niekaip nesusijęs su Europoje skraidančiu Ryanair.
Kai rašo apie nusileidusį lėktuvą su vienu veikiančiu varikliu ir įdeda Boeing, gal kai kam ir viskas OK, bet man tiesiog parodo dabartinės lietuviškos žiniasklaidos lygį.
:) Cia dar ne pats baisiausias variantas, smagiau kai zurnalistai isvercia EN tekstus i LT… ir tuo paciu liudna kad profesionalumas nebera taip vertinamas….
Šioje situacijoje Jurgis yra visiškai teisus. Mes, čia diskutuojantys niekaip nesupainiosim „Boeing 747” su „Airbus 340”, o dažnam redaktoriui tai yra tik LĖKTUVAS. Beje, daugeliui skaitytojų – taip pat. Tokios klaidos būtų neatleistinos tik specializuotame aviacijos leidinyje, o paprastuose portaluose tokios žinutės eina dideliu srautu ir niekas nekreipia dėmesio į smulkmenas.
Daugiau apie BUD cuts:
Budapest cuts (effective 10 Jan 2013) will include:
5 to 3 based aircraft
30 routes to 20 (down 33%).
From over 280 weekly flights to less than 170 (down 40%).
2m to 1.2m pax p.a (down 40%).
Frequency cuts on 9 of 20 other routes
The loss of 800,000 pax p.a. and 800 „on-site” jobs at Budapest Airport.
Man tai kilo toks mokslinis klausimas- kodėl UtAir bilietai greitai.lt puslapyje kainuoja pigiau, nei pačiam UtAir tinklapy? Ar čia valiutų kursų svyravimai? Ar kažkokie paslėpti mokesčiai?
Vytautas-NT: tai tiesiog „revenue management’as”. „Lufthansa” bilietai „Amadeus” naudojančiose sistemose taip pat labai dažnai pigiau negu jų svetainėje.
@Justinas
Gauti vizą užsienyje kaip tik lengva. Surenki popierius, nuneši į atstovybę (ne ambasadą), po 3-4 dienų grįžti, sumoki ir pasiimi vizą.
Jau netrukus ir lietuvių kalba :)
Interneto adresas turkishairlines.lt
Interneto adresas turkishairlines.lt šiuo metu yra aktyvuotas ir paruoštas naudojimui.
Aha, ir TK puslapi laisvu nuo darbo metu kuria Baltic Clipper darbuotojas Zilvinas Raudys.
O turkishairlines.lv puslapis irgi latvisko Baltic Clipper atitikmens nuosavybe ir darbas ?
tu rimtai durnas, bent whois patikrintumei – turkishairlines.lv priklauso Turkish Airlines Rygos filialui, turkishairlines.lt fiziniam!!! asmeniui, kuris dirba Baltic Clipper.
FR puslapis irgi jau tuoj bus lietuviskai, nes Baltic Clipper nusipirko ryanairbilietai.lt ir nesustodami vercia.
Žiūrėk tu anoniminis pyzdielintojau, normalios firmos tokių brand vagysčių netoleruoja. Todėl ir nematau reikalo perdaug nagrinėtis whois, nes manau, kad čia tik laiko klausimas, kad būtų arba paprašyta uždaryti arba perleisti nepriklausantį brand name. Manau tas pats atsitiks ir su ryanairbilietai.lt. Nebent tai daroma paciu įmonių prašymu ir leidimu.
:DDDD bent susivoki kokia nesamone parasei? suzibejai entelektu. gal tu ir toliau spamink rusiskus linkus
Entelekte man atrodo, kad jau pietu pertraukele baigesi, grizkite prie betonavimo darbu.
Pamenu EasyJet.lt buvo vietine liaudis issipirkus, o iskvietus EasyJet atstovams juos i teisma liaudis nepasirode ir adresas buvo perleistas EasyJet…. speju turkish irgi gris ten kur turi buti.
Jei jau taip tai taip :) dažniausiai yra susitariama dėl sumos už kuria perleidžiamas vardas įmonei, į teismus einama tada, kada nesusitariama. Nepykite, bet pats tokius vardus registruoju ir iš savo patirties žinau, kaip būna. Ir užtenka padaryti vieną veiksmą, kad netgi teisme galima įrodyti kad jie iš tavęs išpirktu adresą.
Taip, tai šiuo atveju turbūt taip ir yra – bet tikrai ne TK vardu įsigytas lietuviškas adresas. Pasirodė prieš kelias diena info apie TK planus, pasižiūrėjo Clipperis kad laisvas ir galvoja užsidirbsim. Easy. Tiesiog kažkam TK jau galutinai susuko galvą, todėl visur mato ženklus:)
Yra visai kas kita,kai norima kurti imone ir vardas jau kur nors egzistuoja.Bet siuo atveju aiskiai bandoma pasinaudoti ir nieko negaus tas gudrutis.Toki varda ir as galiu sukurti ,bet jis panaikintas bus greitai kai Turkish paskus.Kitas dalykas niekas jokios veiklos nevykdo,nes priesingu atveju viska uzdirbta gautu grazinti.
Cia Gariunu lygio „gudruciai” ,kam is viso tokius aptarinet.Pamenat Gariunuose prekiavo Adibas,Nika,Pume ir t.t.
Blogeris Zepellinus tulzi lieja, kad is jo buvo pavogtos 3 minutes VNO parkinge :) http://zeppelinus.livejournal.com/42620.html
Nu jo tas Zepellinus primeta labai protinga.Lutone/Stanstede be sansu susirasti vieta nueiti i terminala pasitikti/grizti ir isvaziuoti.Kam lygini Obuolius su Bananais :)))).O jei del laiko,visu pirma reikia skustis Parkingo Operatoriui,o paskui rasyti cirka daryti.Kaip as nemegstu tokiu ,viskas visados blogai.Pirma pranesk jei jie nusispjaus tada ir rasinek.Jei parduotuvej apsiriks pardaveje ,ne burnos neatveres i interneta rasys??? Visi gi zmones.
Teko UK susidurt su Europine teise.Pas juos niekas nepriimineje skundu,taip pat draudziama ir viesai skustis tokiose situacijose.Mano nuomojamame name gyveno mergina,kuria ismete is darbo del nesusipratimo grafike,jai buvo uzskaitytos dvi dienos be priezasties praleistos.Tai va jos paprasytas skambinau visur;i darbo inspekcija ,del etnines diskriminacijos ir t.t.
Visur tas pats,negalima skustis viesojoje erdveje,jei kompanija rimta busi teisiamas(net jei jie ir kalti,tada busit nubausti abu)pirma reikia kreiptis pas savo virsininkus ir tada jau po to su tuo atmestu skundu eiti toliau.
CPH tai irgi 15 min duoda, bet realiai tai ten pavyksta isvaziuoti ir po 20 ir 25 minuciu :)
Smulkus lietuviškas žulikizmas. Vieni įžuliai vagia minutes šalies vartuose – VNO, kiti smulkiu žulikizmu, pasisavindami Turkish airlines vardą, pasitinka įeinančią į šalį naują ir svarbią aviakompaniją. Su tuo reikia ryžtingai nesitaikyti. Ir neabejoju, kad Simonas reaguos bent jau į blogerio Zeppelinus pateiktą informaciją. Vienintelis teisingas kelias kovoti su tuo – viešumas, todėl aš vienareikšmiškai palaikau Zeppelinus. Aišku, jei informacija teisinga.
Tai ir as uz.Bet problema tame,kad jis nesusisieke su Parkinga aptarnaujanciais zmonemis.Telefona internete surasti vieni niekai,bent jau butu paklauses ,kodel taip ir taip.Negalima tokiu cirku daryti,cia senuku/bobuciu bajeriai.Ka paskambinti uzima daugiau laiko negu Bloga parasyti,mes gi teisineje salyje gyvenam.Visi klystam ir t.t,gal suklydo darbuotojai nepasutikrino laiko ir t.t.Gali buti ,kad ir laikas prie isvaziavimo veluoja(irgi imanoma).Jei pas mane laikrodis veluos,ka as sukcius.Kitas dalykas jei tu paskambinsi,o jie nusijuoks ir nekeis to laiko tada ir skandalas…
Sena neatnaujinta informacija. Planuojami skrydziai visi jau vyksta –
http://lt.wikipedia.org/wiki/Tarptautinis_Vilniaus_oro_uostas
Mariau, kol tu nusišneki bendromis temomis, visi jau įpratę, ir kenčia, bet prašau taves, nepradėk tik pezėti apie ,,Europinę teisę”
Į Londoną – pigūs skrydžiai ir iš Palangos?
http://www.alfa.lt/straipsnis/15067657/I.Londona..pigus.skrydziai.ir.is.Palangos.=2012-11-23_07-46
Jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto gali atsirasti pigių skrydžių į Londoną: regiono savivaldybės tam skirs pinigų.
Stockholm-Vilnius kitų metų SAS planuose nėra:
SAS 2013 m. keleiviams pasiūlys 45 naujas kryptis
http://www.marketnews.lt/naujiena/sas_2013_m_keleiviams_pasiulys_45_naujas_kryptis;itemid=29596
„Keleiviams iš Lietuvos aktualiausi nauji maršrutai iš Kopenhagos, kadangi būtent į šį miestą iš Vilniaus ir Palangos skraidiname net 32 kartus per savaitę”, – teigė SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė.
š Vilniaus į Kopenhagą SAS darbo dienomis vykdo skrydžius 3 kartus per dieną, o šeštadieniais ir sekmadieniais – po 2 skrydžius per dieną, viso 19 skrydžių per savaitę. Iš Palangos į Kopenhagą keleiviai skraidinami 2 kartus per dieną nuo pirmadienio iki šeštadienio, o sekmadienį – vieną kartą per dieną, viso 13 skrydžių per savaitę.
Gera naujiena.Pagaliau susitare,belieka tiketis kad ne per velai ir jau nuo pavasario bus:).
KUN tai nekokia naujiena,ne visi gi naujai skris.Dauguma bus Vakaru Lietuvos emigrantai kurie per KUN skraidydavo….
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/vilniaus-oro-uostas-buvo-pasiruoses-avariniam-ryanair-lektuvo-nusileidimui-59-281904
Gal jau aišku, kas laimėjo aukcioną ?
Kauno oro uoste laukiama dar vienos investicijos į orlaivių angarą
http://www.aviasistemos.lt/kauno-oro-uoste-laukiama-dar-vienos-investicijos-i-orlaiviu-angara/
15min pranešime išvien netiesa. matyt, tai „srs” pateikta info: „viskas gerai!”. oro uoste nėra nė vieno budinčio mediko, – paskutinė „felčerė” išmesta, nes ji kainuoja, o oro uostas mažina sąnaudas. netiesa ir tai, kad būtent į vilnių skridęs ir flightradr’e nurodytas lėktuvas – galimai pametė dalį padangos. keleivių ir įgulos skaičiai – vėjai. noriu pasakyti, kad purvasklaida pasitikėti negalima, kaip ir, deja, kitom atitinkamom institucijom.
Mariau, keleivių Palanga nuimtų nuo KUN, bet nemaai ir nuo RIX. Pvz. yra toks Mažeikių rajonas su 57k liaudies, artimiausias oro uostas Ryga, Kaunas yra jau kaip reikiant rimta kelionė. Galiu garantuoti, nors nuo Palangos Mažeikiai yra nutolę 100 km, į Londoną publika skris beveik išimtinai iš ten. Akmenės rajonas (23k), Skuodo rajonas (20k) irgi panaši situacija.
@pliumbum
turiu draugų ir Skuode ir Mažeikiuose, daugiausia skraido per RIX…
Pliumbum,visiskai su tavim sutinku.Nuo RIX dar ir Liepoja pabegs,kuri yra tikrai nemazas miestas.Kiek zinau senais laikais (FlyLAL-Hamburgas),buvo labai geras susisiekimas PLQ su Liepoja.
pagal Wikipedia Kurzeme Region(Liepojos apskritis) 300tukst gyventoju.O iki RIX jiem daugiau nei dvigubai toliau nei PLQ.Bus tu Lietuviu/Latviu emigrantu iki soties,dar atostogautojai sezono metu…Senai reikejo LCC priviliot.
Cia manau net imanoma butu pritraukti bent kazkiek srauto is Kaliningrado, panasiai kaip Kaune.
С весны будущего года Ryanair возобновит большинство рейсов из Таллинна
http://rus.delfi.ee/daily/business/s-vesny-buduschego-goda-ryanair-vozobnovit-bolshinstvo-rejsov-iz-tallinna.d?id=65309118
Pas broliu Latvius/Estus kyla didziule dilema,kokia kryptim judet .LCC ar nacionalines avialinijos?
Gal kas nors is komentatoriu (arba Simonas) zino Wizzair’o aircraft delivery schedule ?
Idomu, kiek is tu 120 busimu orlaiviu bus skirti kompanijos augimui, ir kiek tiesiog replacement’ui senesniu orlaiviu.
Nesuprantu šitos euforijos dėl tos vienintelės krypties iš PLQ, kuri atidaroma už savivaldybių (tuo pačiu – visų mokesčių mokėtojų) sąskaita, kad emigrantai, jų giminaičiai ir draugai galėtų pigiau pasiskraidyti. Koks tokio reiso ekonominis efektas regionui ir visai šaliai? Visai kita kalba, kai atskraidinami turistai, kurie čia palieka pinigus.
Boeing – visu pirma tokiam oro uostui kaip PLQ 2x weekly a320 reisas yra gan zenklus capacity augimo prasme. Antra, atvykstantis VFR srautas irgi is dalies gali buti pirskirtas atvykstamajam turismui. Be to manau, kad pasitesinus PLQ – LTN reisus bus lengviau prisitraukti nauju skrydziu i Vokietija, Skandinavija, ta pacia Rusija.
Boeng buvo daug kur rasyta,kad emigrantai netgi daugiau pinigu isleidzia nei turistai:))).Emigrantai skrenda ,kai pigu ir neuzima daug laiko.Turistai isvykdami geriausiu atveju kelis suvenyrus issiveza,ko nepasakysi apie emigrantu „tases”.Toliau seka ;grozio salonai(moterims),odontologijos pasl. ir dar begale kitu.Jau nekalbant apie musu zmoniu pomegi kavinese/baruose pasedet.
Kitas ir bene pagrindinis dalykas.Viltis ,kad po sios krypties pajudes ledai ir kompnijos pamaciusios sekme,pacios be paramos judes.Pamenat tam paciam VNO ,kaip viskas staigiai pasikeite po 1mojo Wizzair lektuvo
Be to faktiskai neimanoma atidaryti reiso, kuris butu pure leisure – Palanga nera Palma de Mallorca ir bet koks finansiskai rentabilus LCC marsrutas turi tureti stabilu VFR srauta, kuris leistu stimuliuoti tikro atvykstamojo srauto augima.
@Simonas
Gal galima komentarą apie SOS’o/ės žodžius. Atsibodo klausyti to inkštimo.
New head of Estonian Air: Bombardier was needless purchase
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=66471
Nepervertinčiau tų emigrantų naudos, ypač jeigu atsižvelgsim į socialinius, „tautos sveikatos” aspektus..
http://www.youtube.com/watch?v=4ShACteRduY&feature=player_embedded&noredirect=1
Vakar SU 2108 buvo pilnas, net cabin baggage nebuvo kur deti zmonems :) Tai pakiso po sedines, kur buvo pora tusiu vietu. Be netame esme.
Sio menesio in-flight magazine tema yra Baltijos salys. Front page – Talinas, pasakojimas prasideda nuo Talino, po to eina Ryga ir jau beveik zurnalo pabaigoje yra Vilnius. Tai jei Rygoj ir Taline autorius bando privilioti zmones 4* viesbuciais, senais bokstais ir maistu, tai staipsni apie Vilniu populiarus sostines zurnalistas baige mazdaug taip: mano, kaip ir daugelio Rusijos pilieciu sarase, Vilnius uzima trecia vieta Baltijos sostiniu prioritetuose, ko gero tai klaida, nes Vilniuje tikrai yra ko daryti ir ka pamatyti. Tai jeigu turite dar pora sengeno vizos dienu, gali buti visai gera mintis pasislepti nuo Maskos surmulio ir kainu siame jaukiame miestelyje.
Kas malonu, i Ryga ir Talina nekviete :)
Idomu ar Estonian strategijos pasikeitimas negali atgaivint reisu i Amsterdama ir Stokholma?
Simonai, gal turi info apie populiariausias Europines kryptis, i kurias jungiammasi is VNO per FRA,CPH,VIE ir kitus hub’us?
Beje, ar veza bent kiek tranzito SU per SVO? Nors ju kaina daznai buna labai konkurencinga, bet vis vien ko gero absoliuti dalis srauto yra tiesioginis.
http://verslas.delfi.lt/automoto/is-londono-skrides-ryanair-lektuvas-del-ruko-tupe-ne-vilniuje-o-kaune.d?id=60075331 na idomus tie Ryanairiniai pilotai:).Bet is kitos puses saugumas ir man butu pirma vieta,jei abejoji kam rizikuoti.
Vienas dalykas labiausiai dziugina,kad salia turim 2 oro uostus ir panasiose situacijose nereikia is RIX vaziuoti:))
AI esu apie tai rašęs detaliau, didelių pasikeitimų nėra.
Metiniai suminiai duomenys iki 2012 m. rugsėjo:
SU per SVO 28% traffic’o yra tranzitas, 72% point-to-point.
VNO-FRA populiariausios jungtys (oro uostų lygmenyje):
Atėnai, MAD, Tulūza, Milanas-Linate, LHR, CDG, FCO, LIS, PRG, MUC.
VNO-CPH populiariausi jungimai:
LHR, CDG, AMS, DUB, ZRH, Gotenburg, Geneva, FRA, Nica, BRU.
VNO-VIE populiariausi jungimai:
Bucharest, ZRH, Munich, Sofia, Stuttgart, FRA, Klagenfurt, Venice, BUD, TLV.
per CPH nesimato ARN, va cia ir atsakymas kodel nera skrydziu, nes nera verslo srauto; visi kiti kiek suprantu per ryga ir talina ir Nykoping nukeliauja..
tas pats ir del TXL per FRA…na nera rinkos, nera..
Čia šiek tiek skaičiai pasisukę, nes duomenys už 12 mėn., o 6 iš tų mėnesių buvo tiesioginis reisas. Bet šiaip – taip, OV ir BT daugiau srauto į ARN gauna nei SK.
FR atskrenda į VNO pasiimti kėleivių į LTN. Įdomu, ar skridusius KUN išleido ir veš autobusais, ar irgi parskraidina į Vilnių?
Įdomu, kad per CPH ir VIE daug skrendama į FRA. Kodėl? Kainos per didelės tiesioginių? Nes tvarkaraštis tai tikrai neblogas.
Pasitaiko, kad pritrūksta vietų, arba LH overbookin’a ir nukreipia per CPH, kai kas per CPH randa geresnį tvarkaraštį, kai kas yra prisiekę „Eurobonus” rinkėjai ir kt.
Ir negalima čia sakyti, jog tai yra „daug”. Vos 1% viso segmento srauto.
Beje, nežinau maršruto, kur siūlantis tiesioginį skrydį laimėtų absoliučiai 100% srauto. Netgi siūlant 3x daily, apie 5% srauto skrenda netiesiogiai.
Įdomu, ar susidarė pilnas autobusas keleivių, vykstančių į Vilnių iš 189 keleivių, ar dauguma išlipo Kaune?
Mindauqai, kiek turiu info, tai išlaipino visus keleivius Kaune. Į Vilnių skrido kitu skrydžio numeriu su technine paskirtimi.
Aciu uz atsakyma :).
O kalbant apie tiesiogini/netiesiogini srauta, kokia dalis srauto i Maskvos oro uostus keliauja tiesiogiai ir kokia ne? Ziurint i kainas ir tvarkarasti OV ir BT siulydavo gana patrauklu produkta (dabar ko gero lieka tik BT), bet is esmes dabartinis Utair, SU ir TSO tvarkarastis turetu pilnai patenkinti rinka. Sunkiai isivaizduoju, kad atvykstamasis srautas jungtusi per RIX ar TLL, gal nebent isvykstantysis.
Beje, įdomu, kodėl iš Vilniaus į Taliną nuskrist kainuoja brangiau, nei į Maskvą? Čia konkurencijos stoka, ar tai, kad Estonian stipriai sumažino siūlomų vietų skaičių?
Vytautas-NT: pirmos klasės ekonomikos vadovėlis. Kainos yra tokios, kiek keleiviai sutinka už tai mokėti.
Idomu,kaip ten su PLQ Wizzair.Buvo visados kalbama „kaip tik,tai is karto”.Na aiskus reikalas reikia viska suderinti,bet visvien…
Aš tai galiu pasakyti, kodėl į FRA skraido per CPH, ir per kitur.
Čia jūs daugelis gal nesuprasit, bet bookinant dieną-dvi prieš skrydį kainų skirtumai kartais būna idiotiški. Tas pats VNO-CPH-VNO drąsiai kainuos 2,000 litų (palyginimui, beje, tiek pat kainuoja su Aeroflot dvi dienos prieš skrydį VNO-PEK-VNO), o via RIX/WAW/FRA gali kainuot 1,200. Ir yra nemažai žmonių, kurie nutaria pataupyti 800 litų vardan papildomų kelių valandų kelionės (kiek iš jūsų uždirbat 200 Lt/h ir daugiau?)
Lygiai taip pat nesuprantu įmonių politikų, kur mokama bet kokia suma, „jei reikia” skristi, nors kartais tai sudaro ženklią projekto biudžeto dalį, ar šiaip įmonės kaštų. Dažnai galima vien geriau planuojant sutaupyti reikšmingą išlaidų dalį.
Apskritai, įmonės beveik neskiria dėmesio kelionių išlaidų optimizavimui. Lyg kelionės būtų kažkoks atskiras aruodas. Po to taip ir gaunasi, jog vieni ten eurobonusus renka įmonės sąskaita, kiti skraido „patogiai”, mokėdami keliskart daugiau. Esu matęs, kai įmonių darbuotojai nesuka galvos ir nesinaudoja korporatyvinėm nuolaidom, už taksi permoka 5x nuo to, kiek iš tiesų kainuoja, bookina skrydžius per Tokiją, kad daugiau mylių surinktų ir t.t.
Kainos faktorius tikrai reik6mingas, bet tokiu atveju daugiausia taupančio srauto turėtų nukąsti AirBaltic, nes jų LastMinute’ai yra akivaizdžiai pigiausi (su tam tikrom išimtim). Kitas reikals- kodėl taip vėlai planuojamos kelionės?
Dėl manęs, tai aš į Briuselį sutikčiau ir Ryanair skraidyt. Nes pridėjus rezervuota vietą ir bagažą, visvien pigiau būtų, nei su kokia Lufthansa…
Matydamas, kad Maskvos kryptimi turime net tris Rusijos a/k, pagalvojau, o kodel nebando Kijevo kryptimi su Aerosvit konkuruoti Ukraine International Airlines ? O gal bande ateiti? Koks esminis strateginis skirtumas tarp tu dvieju kompaniju?
Jurgi, šios aviakompanijos tarpusavyje nekonkuruoja :) Kad ir šiandien pasirodęs pranešimas: Following existing Aerosvit service will be replaced by UIA: Adler/Sochi, Batumi, Bishkek, Ekaterinburg, London Gatwick, Novosibirsk and Rostov. Aerosvit šias kryptis uždarys, o Ukraine International atidarys tą pačią dieną :)
Tai klausimas ir yra, – o kodel jos nekonkuruoja tarpusavyje ? Kaip suprantu Ukraine International yra Vakaru kapitalo imone – Currently, the airline is owned by UIA Beteiligungsgesellschaft mbH (59%), UIA Holding (26%), and Capital Investment Project (15%).
http://en.wikipedia.org/wiki/Ukraine_International_Airlines
Aerosvit – Ukrainos oligarcho imone.
Jos aršiai konkuravo, berods, iki 2009 ar 2010 m., bet, po to, matyt, susitarė.
Prisimenant ankstesni Wizzair Ukraine vadovo interviu apie aviacijos verslo niuansus Ukrainoje, galima padaryt isvada , kad konkurencijos Ukrainos aviacijos rinkoje nera, yra tik „draugiski susitarimai” :)
Ян Палмер: цены на билеты Estonian Air придется повысить до рыночного уровня
http://rus.delfi.ee/daily/business/yan-palmer-ceny-na-bilety-estonian-air-pridetsya-povysit-do-rynochnogo-urovnya.d?id=65317232
Ir ką gali pasiūlyti geriau klientui UIA negu Aerosvit?
O ką apskritai tie skrydžių apsikeitimai reiškia? AeroSvit bankrutuot ruošiasi?
Vytautas-NT: manau, jog tik dalinis persimetimas dėl turimo „capacity” ar pan.
Estonian pasikeitimai ziauriai ne i nauda – baigsis roundtripai po 100 euru i ARN, perkant net pries pora dienu…
Ta pacia proga klausimas Simonui del Estonian rytinio skrydzio i TLL – 06:01 – kodel toks idomus laikas?
klaustukai, tai susiję vartotojų psichologija. 6:01 yra „po šešių” mūsų pasamonėje, kurios mes nevaldome.
Vytautai, žinau bent dvi kompanijas, kurios skraido tiesiogiai vienu iš Vilniaus esančių maršrutų, nei kad skristų su persėdimu, nepriklausomai nuo kainų. Ir moka už direct <2h skrydį ir po 2,000 (nors ekonomine klase).
Ir tada tikrai kyla klausimas, ar tikrai yra taip, kaip rašo Simonas šiame blogo įraše, kad verslui skraidyti su persėdimais yra cool.
Neįsivaizduoju visgi, jog galėčiau nuskristi dienai padirbėti į Londoną, jei nebūtų tiesioginių skrydžių. Lygiai taip pat lengviau prisikviesti ką nors atskristi susitikimui, kai yra tiesioginis skrydis, nei kad reikia baladotis per kažkokį oro uostą. Esu ne kartą skridęs, kur nuskrendi dienai, ir tą pačią dieną grįžti. To neįsivaizduoju skraidant su persėdimu. Ačiū dievui, kad mano kryptys Europoje yra tos, kur yra normalus susisiekimas (CPH ir LON), bet būtų tikras košmaras, jei tektų turėti reikalų Paryžiuje, Briuselyje, Amsterdame ar Stokholme. Taip ir įsivaizduoju 6 ryto išskridimą į Stokholmą, Stokholme buvimą kokią 10:30 (nes dar ta Arlanda tai ne Kastrupas). Ačiū dievui, atgal grįžimas patogus (čia SAS žiūriu), bet grįžimas į Vilnių 23:25 nelabai įkvepia darbingai sekančiai dienai. O tiesioginis skrydis būtų: 7am dep iš VNO, ARN 8:20, iš ARN 7pm, VNO 8:20pm (na tebūnie grįžimas vėlesnis, bet tada galima padirbėt daugiau).
Tas pats su kitomis kryptimis: darbo reikalais skraidant (ne apie prezentaciją klientui kalbu, o apie tai, kai reik nuvažiuot padirbt su kolegom, kartą per savatę-dvi), norisi kuo mažiau praleisti svetimame mieste ir kuo daugiau naktų praleisti svetimame mieste, ir maximizuoti laiką nuvažiavus.
Ir dar vienas yra tiesioginių skrydžių pliusas: neįmanoma nespėti į jungimus. Iš paskutinių 8 skrydžių 3 vėlavo daugiau kaip po 45 minutes (nu ok, Kinijos oro erdvė kitaip valdoma), tai jau įsivaizduju tą smagumą užstrigti svetimam mieste nakčiai. Ypač kai namie ir taip praleidi kelias naktis per savaitę, tie strigimai visai kitaip atrodo.
Aš nenoriu pasakyti, kad čia galima kažkokį magic triuką padaryt, jog tie skrydžiai 2x daily į STO atsirastų, aš labiau akcentuoju, jog visgi tie tvarkaraščiai daliai verslo yra labai svarbūs. Ir tai mes žinome ne iš kažkokių apklausų, ar kaip kažkam atrodo, bet pasižiūrėję į kainas. Ne šiaip sau SAS, Finnair, Lufthansa laiko tiesioginių skrydžių kainas tiek didesnes.
newstodate.aero
As Estonian Air is to rein in its air services from the start of 2013, another carrier is seeing fresh opportunities in filling the void.
The carrier is Ryanair that is already operating from Tallinn Airport, offering flights to three destinations London, Oslo and Milan after having itself cut routes from the start of the winter schedule.
Among new services to be offered from Tallinn Airport will reportedly be flights to Stockholm, Dusseldorf, and Dublin, but more announcements are expected as plans for the summer schedule are revealed from early next year.
Starting from December 13, 2010, Ryanair launched flights from Tallinn to Oslo, Stockholm, Milan, Dusseldorf, Dublin, London and Edinburgh, later adding Bremen and Barcelona and other destinations.
During the 2012 summer schedule, Ryanair has been operating flights from Tallinn Airport to up to 10 destinations.
With 20 percent of the Estonian market, Ryanair is the second-largest operator at Tallinn Airport, after Estonian Air holding 40 percent of the traffic, but this picture is to change dramatically from early 2013.
Poryt, 28 d. VNO lankysis Wizz delegacija – J.Varadi ir Co; idomu, ar tai tik Wizz base lankynos, ar sulauksime ir ziniu?..
Paskelbs Palanga ? Bet negi del to skris i VNO ?
Na is Wizzair ,kaip ir naujiena/nenaujiena del PLQ turi tikimybe didziausia.Jei neklystu Ryanair irgi pressconf. Vilniuje darydavo(del Kauno krypciu)
Panašu, kad praneš gal apie kokią vieną- kitą kryptį iš Vilniaus ir Palangą. Nors, blogiausiu atveju, gali būt tik Palanga…
Number of tourists accommodated in Lithuania grew by 9.8% in Q3
http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=66496
Daug geros analizes ir duomenu. Kaip matom Klaipedos regionas antroj vietoj pagal turistu skaiciu. Palangos oro uostas tikrai tri potencialo augti.
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kauno-oro-uosto-verslininkai-atleidzia-darbuotojus-462858
Kauno oro uoste bus statomas orlaivių remonto angaras
http://verslas.delfi.lt/automoto/kauno-oro-uoste-bus-statomas-orlaiviu-remonto-angaras.d?id=60079639#ixzz2DK0dETIn
Kauno oro uostas (KUN) pasirašė žemės sklypo nuomos sutartį su aukciono laimėtoju UAB aviacijos kompanija „Aviabaltika“
Jei estukai dabar tures daug lektuvu, kodel jiems nepabandzius su mazesniais ir geresniais atidaryti skrydziu i Stokholma ir Amsterdama.
Viskas straipsnyje yra kaip ir tiesa, išskyrus vieną dalyką.
Kalbant apie Stokholmą, yra du niuansai. Pirma, business klientams skrydžiai į Skavsta tikrai ne variantas. Kaip ir Skyways vidury dienos.
Antra, dažniau skraidantys, sakykim kokius du kartu per mėnesį, pastebi, kad tas Estonian ir AirBaltic turi labai įtemptą grafiką ir bet koks vėlavimas griauna vakarinių reisų grafikus, kaip kortų namelius. Prie to prisideda tai, kad paprastai reisui iš Stokholmo į Rygą/Taliną/Kopenhagą ir po to į Vilnių naudojami skirtingi lėktuvai, tad kiekvieno segmento vėlavimo rizika sumuojasi. Plius, segmentui į Vilnių, avialinijos dažnai laukia keleivių su jungiamaisiais skrydžiais. Visa tai lemia, kad vakare vėlavimai po 30-60 min. tampa norma (kas reiškia grįžimą 00:30-1:30, kas business keleiviui visai nepriimtina, nes rytoj į darbą). Išimtinais atvejais, reisas visai atšaukiamas ir išskrendi vėluodamas geriausiu atveju 12 val. Šeštadienį.
Tad manau, kad business keleiviai neturėjo lemiamo balso, kodėl Stokholmo reisas neįsitvirtino.
Sveiki, jūs ieško lėšų? Mes šiuo metu siūlo Asmeniniai ir verslo paskola suteikiama kiekvienam suinteresuotam asmeniui ne 2% palūkanų norma 1-30 metų.
Vardas:
Gimimo data:
Lytis:
Šeimyninė padėtis:
adresas:
miestas:
Šalis:
Telefonas:
Paskolos suma:
Paskolos trukmė:
Grynosios mėnesio pajamos.
Susisiekite su mumis:
peterson.loanlender01@googlemail.com
Hi there, constantly i used to check blog posts
here in the early hours in the dawn, because i love to find out more
and more.
Here is my webpage :: genie blue max garage door opener
Hello colleagues, how is everything, and what you want to say about this
post, in my view its actually remarkable designed for me.
my webpage :: garage door repair
Excellent post. Keep writing such kind of information on your
site. Im really impressed by it.
Hello there, You have performed an incredible job.
I will definitely digg it and in my view recommend to my friends.
I’m confident they’ll be benefited from this website.
It is not my first time to pay a quick visit this web site, i am browsing this website dailly and take pleasant information from here everyday.
Feel free to visit my web site: garage door repair
Discover seamless travel with Airport Transfer DFW – your trusted solution for reliable transportation to and from Dallas/Fort Worth International Airport. Choose from a range of luxurious sedans, SUVs, and vans, all driven by experienced professionals. Our 24/7 service ensures timely arrivals, catering to early mornings and late nights. Enjoy transparent pricing, excellent support, and stress-free travel in Dallas. Book now for a hassle-free journey!