Paslaugų „usability“ – nenoriu nelegalių MP3!

„Omnitel“ atidarė elektroninę prekybos muzika parduotuvę – lietuvišką ir, iš principo, panašią į „iTunes“ – principas tas pats, tiesiog gali pirkti muziką internetu.

Tai pabandžiau nusipirkti, kažką lietuviško iš karto.

Bet, pradžiai įlindau į FAQ – norėjau sužinoti, ar galėsiu dainą įsirašyti į „iPhone“, atradau kitą akibrokštą:

– Reikalinga tokia programinė ir techninė įranga: 2. „Windows“ 2000/XP/Vista (ne „Mac“ ar „Linux“) operacinė sistema

Aha, reiškias aš įrašytas į atstumtųjų tarpą ir esu išbrauktas iš galimų vartotojų sąrašo. Pasirodo, kūrėjai tiesiog tingėjo „Mac“ operacinei sistemai pritaikyti pardavimo sistemą.

Na, kadangi darbe naudoju „Windows“, tai žengiu toliau, ieškau atsakymo, ar galėsiu klausytis per „iPhone“….

Dėmesio! Apple Ipod kol kas nepalaiko formato.

Aha, reiškia parduotuvės kūrėjai iš savo pirkėjų arsenalo dar išbraukė populiariausių pasaulyje grotuvų turėtojus.

Kadangi esu TOOKS atkaklus, nusprendžiau vistiek bent vieną dainą nusipirkti.

Ėmiau ir bagstelėjau ant tituliniame puslapyje reklamuojamo „Gintarės“ albumo „Ar tu mane mylėsi“ (neklauskite, kodėl sugalvojau naršyti ŠĮ albumą). Vaizdelis:

omni_music1.jpg

Nėra kainų, mygtukas „Pirkti“ neaktyvus…. Pirma mintis – gal čia kas nors neveikia. Bet nuėjau į kitą albumą, pasirodo kitur yra kainos ir viskas veikia. Klausimas tarp kitko – kodėl čia įdėtas „Gintarės“ albumas, nors jis, kaip suprantu, neparduodamas?

Kadangi esu labai įkyrus pirkėjas, bandau pirkti toliau. Atskiros kalbos dar reikalautų kaina – 5 LTL už lietuvišką kūrinį arba 50 LTL už visą CD – daugiau nei dvigubai negu fizinis CD prekybos centre – bet dabar mes apie „usability“, o ne apie kainodarą.

Į krepšelį įsidėjau du „Mango“ kūrinius – iš nostalgijos besiskirstančiai grupei. Jau ketinau eiti link apmokėjimo, bet … :

omni_music2.jpg

Pradėjau galvot, gal miegu, o gal ryžas. Nuėjau prie lango. Apsižvalgiau. „Europa“, Geležinio Vilko gatvė, Televizijos bokštas matosi… Visgi, Vilnius…

Aišku, galėčiau dar ieškoti savo IP adreso ypatybių, gal mano IP adresas kažkoks „negražus“. Gal net į „supportą“ galėčiau parašyti. Bet lietuviška interneto muzikos parduotuvė mane atvirai ir angliškai pasiuntė toli… (tai į „supportą“ kokia kalba rašyti?). Neparduoda, vadinasi, neparduoda.

Taip ir lieki, nuskriaustas, pinigų neišleidęs.

Toliau lieku laukti, kada „iTunes“ leis registruotis vartotojams iš Lietuvos. Mačiau, Andriaus Mamontovo, Jurgos Šeduikytės, Lemon Joy ir kitų albumus galima pirkti per „iTunes“ už 99 centus….

„Apple“ jau nebėra kompanija, kuri gamina stebėtinai greitus gaminius arba stebėtinai patvarius. Jie tokie patys ir gaminami ten pat, viskas, kuo ji stebina ir žavi milijonus vartotojų – „usability“. Kad ir tokios jos paslaugos kaip „iTunes“ muzikos pirkimas ar kino filmų nuoma internetu – šių paslaugų sėkmės priežastis yra ne tai, jog „kitur negausi“, „nes pigiau“ ar „čia geriau“ – čia tiesiog patogiau! Noriu parsisiųsti ir paklausyti vieną dainą – „CLICK!“, „PLAY“. Du žingsniai. Taip, iš mano kreditinės kortelės iškeliavo doleris, bet bala jo nematė. „iTunes“ net su nelegaliomis MP3 sugeba patogumu kovoti – būriui žmonių yra geriau gauti patogiai, bet už dolerį, o ne pusvalandį naršyti interneto saitus, ieškoti torrent’ų ar klaidžioti P2P tinkluose, nors nemokamai, bet ilgai ir su galimybe nesunkiai pasigauti virusą ar šiukšlę.

SP.lt/muzika revoliucijos, matyt, nesukels. Liks tik „Omnitel“ užsidėtas (sau, he he) pliusas, jog „JO, mes muziką internetu parduodam“ ir išleisti tam projektui pinigai.

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

8 komentarai

 1. Augustas - 2008 02 6, 14:03

  bet ir pasiseke tau – ir Mac, ir iPod useris, ir dar Gintares negalejai nusipirkti :)
  o del revoliucijos – ja sukelti butu imanoma tik del kainodaros, o ne usability.

 2. Artas Bartas - 2008 02 6, 14:10

  Labai šaunus straipsnis. Toks su humoru parašytas ir į temą.

  bet kaip vyksta naujų produktų kūrimas Omnitelyj tai mano įdomu pasidarė.
  ypač norėčiau pažiūrėti į tą genijų, kuris ketina pardavinėti muziką online ir išmeta iPodą ir Mac operacinę iš palaikomų elementų.

  juk tai yra mažų mažiausiai RETARDED.

  dėl kainodaros irgi prunkščiau. kas tikisi tokioje šalis kaip Lietuva (=Maxima mentalitetas) parduoti skaitmeninį albumą mp3 pavidalu dvigubai brangiau nei fizinį CD? čia gi pasiūlymas iš fantastikos srities.

  jo matyt Omniteliui reikėtų gerai susimąstyti ar tie žmonės kuria jo produktus.

 3. Andrius - 2008 02 6, 16:29

  Idomu, kaip jiems su second life besiseka :D turbut irgi nieko nebedaro ir viskas buvo tik del pliuso, kad mes pirmis

 4. Eimantas - 2008 02 6, 19:20

  statistinis lietuvis, kuris naudojasi internetu negalvoja apie usability. jeigu kas nors neveikia, jis paprasčiausiai galvoja, kad pats yra durnas ir kažko nemoka. patvirtinta ir įrodyta. galima apie tai atskirą bakalaurinį parašyti ,)

 5. Blogorama #330 : nežinau.lt - 2008 02 6, 21:32

  […] galima pritaikyti ir naujai Omnitel muzikos parduotuvei, kurią išbandė Internetas_LT ir Simonas Bartkus. Ar šalyje, kurioje gal 90% muzikos parsisiunčiama iš interneto tikrai verta pradėti prekybą […]

 6. pbg - 2008 02 6, 23:15

  sitas neblogas ;)

 7. Jem - 2008 02 16, 23:51

  Jop cia geras

 8. vitalija - 2008 06 17, 17:08

  muzika

Leave a reply