„Viasat Sport Baltic” – mokamo kanalo flagmanas

   
     

Šiandien startuoja naujas mokamas „Viasat” kompanijos televizijos kanalas „Viasat Sport Baltic”. Rytoj šio kanalo laukia rimtas išbandymas – „Žalgirio” dvikovos Eurolygoje tiesioginė transliacija.

Aš šio kanalo nematysiu (esu „Gala Interaktyvioji” vartotojas). Galimas daiktas – jog tu, skaitytojau, irgi. Sąrašas kabelinių televizijų, kurios retransliuos šį televizijos kanalą yra labai trumpas – iš didesnių: „Vinita”, „Init”, „Rygveda”. „Balticum”, berods, tik skaitmeninės televizijos abonentams rodys šį kanalą.

„TEO LT” atstovai patvirtino, jog „Gala” skaitmeninės televizijos klientai neturės galimybės matyti kanalo „Viasat Sport Baltic” – rodos, ir rimtesnės derybos dėl to nevyksta. „Viasat Sport Baltic” yra mokamas kabelinės televizijos kanalas – žmonės iš televizijos operatorių pasaulio praneša, jog „Viasat” už šio kanalo transliavimą prašo daugiau nei dvigubai didesnės sumos, negu kainavo anksčiau „Viasat Sport 2” ir „Viasat Sport 3” kanalai kartu.

Viskas gražu ir gan teisinga – Kauno „Žalgirio” klubas pagal sutartį su Eurolyga visas televizijos teises perduoda su Eurolyga susijusia susijusiai bendrovei, kuri transliavimo teises parduoda įvairioms televizijoms. Baltijos šalyse ir Skandinavijoje šias teises yra įsigijusi bendrovė „Viasat”. Šis televizijos koncernas valdo įvairius televizijos kanalus ir nusprendė Eurolygos rungtynes Baltijos šalyse rodyti per naujai įkurtą mokamą televizijos kanalą „Viasat Sport Baltic”.

Kauno „Žalgiris” šioje pozicijoje pralošia. Nors teoriškai jis negalėdavo galimiems rėmėjams garantuoti, jog „logotipus ant marškinėlių rodys TV3”, tačiau, reikia pripažinti, rėmėjams reklama arenoje ir ant aprangų yra įdomiausias ir skaniausias kasnelis, kurį jie gauna mainais į šimtatūkstantinę paramą.

„Žalgirio” rungtynės Eurolygoje nuo Naujųjų teoriškai bus prieinamos apie 300 tūkst. žmonių – dešimtadaliui Lietuvos gyventojų.

Gali būti, jog į „Viasat Sport Baltic” pereis ir kelių kitų svarbių sporto varžybų transliacijos – Dalius informuoja, jog taip gali atsitikti su „SEB BBL” turnyru – dalies „Žalgirio” ir „Lietuvos ryto” dvikovų visa Lietuva negalės matyti. „Formulės 1” transliacijos, spėju, taip pat iš TV3 pereis ten.

Ar tai normali situacija? Reikia pripažinti, jog taip. Sportas yra mokamuose kanaluose JAV ir beveik visoje Europoje, kuri yra į vakarus nuo mūsų. Panagrinėkite sąrašą televizijų, kurios transliuoja Eurolygos turnyrą. Nemokamai šias rungtynes mato tik kroatai ir serbai – tikėtina, jog taip yra dėl to, jog tiesiog mokami kanalai ten dar neišvystyti.

Pakartosiu savo prognozę – iki 2013 m. visos sporto transliacijos turėtų išsiskirstyti į mokamus televizijos kanalus. „Sport 1” kanalas turi nemokamos skaitmeninės televizijos licenziją, bet, panašu, jog jis būtų efektyvesnis pavirtęs į mokamą televiziją. Sporto varžybų reitingai (nekalbu apie „Žalgirį”, LKL finalus, pasaulio futbolo čempionatą ir olimpiadą) retai viršija 1% auditorijos, todėl reklamos pinigų sunku daug surinkti – ypač nedėkingas laikas „Sport 1” imtis kovos dėl reklamos pinigų pyrago dalies.

Nemokama liks tik Olimpiada, kuri beveik visose šalyse transliuojama per nacionalinius kanalus.

Ką tai reiškia reklamdaviams? Žiūrovai dar labiau „išsiskaidys”, po skirtingas laiko zonas ir skirtingus kanalus, todėl jį pagauti bus dar sunkiau, nors TV žiūrimumas ir didėja. Mokami kanalai pagal savo idėją turėtų reklamos nepriimti – nors „Viasat Sport Baltic” pranešimuose neteko aptikti informacijos, jog planuojamos transliacijos be reklamos.

Ką tai reiškia žiūrovams? Iš abiejų pusių nauji mokami televizijos kanalai susidurs su distribucijos problema. „Viasat” yra galingas darinys su ryšiais, bet matosi, kaip yra sunku plisti per kabelines televizijas prie vartotojo. Aišku, „Žalgirio” gerbėjai ir rungtynių mėgėjai bombarduos savo kabelines televizijas („Kodėl nerodot, Žalgirio”?), todėl šioms teks patirti spaudimą iš abiejų pusių. Greičiausiai, daugelis kabelinių televizijų bus priverstos pirkti „Viasat Sport Baltic”, nes krepšinis bus rimtas argumentas žiūrovui pakeisti televizijos tiekėją iš vieno į kitą.

Ar turėtų kurtis nauji mokami televizijos kanalai? Jiems bus sunku, nes įėjimo barjerai – tikrai aukšti. Kabelinių televizijų nepriversi pirkti „naujo kanalo su būsima gera programa”. O žiūrovai kabelinių televizijų nereikalaus šio kanalo, jeigu šis kanalas nerodys kažko svarbaus. O naujam kanalui reikia didelio kapitalo, kad įsigyti kad ir gerų filmų arba svarbių sporto varžybų transliacijas – tiktai tada žiūrovai priverstų kabelines televizijas pirkti šiuos kanalus.

Kadangi nauji mokami kanalai yra gana brangūs, šita situacija gali baigtis ir kabelinės televizijos paslaugų brangimu. Nebūtinai abonentinio mokesčio kilimu. Skaitmeninė televizija leidžia gana lanksčiai manevruoti ir suteikti žiūrovui galimybę susidėlioti savo programų paketą. Kodėl „Gala” negali įdėti „Viasat Sport Baltic” į pagrindinį programų paketą (jeigu tai yra per brangu), o suteikti galimybę klientui užsisakyti jį papildomai už kokius 9 litus per mėnesį? Gali, bet čia gali būti ambicijos tarp „TEO LT” ir „Viasat” (konkurencija skaitmeninės TV paslaugų teikimo rinkoje). Kiti kabelinės TV operatoriai taip ir gali padaryti – bet kol kas nedaug abonentų yra permesta iš analoginės televizijos į skaitmeninę.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

17 komentarai

 1. ne i tema - 2009 01 7, 11:49

  I tave flyLAL pikti dedes nesikreipe?:))

  http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=0745ede5-10dd-4853-8602-5346f7738fdf&open=sec

  Juokdariai ten dirba..:)

 2. blablabla - 2009 01 7, 12:26

  manau kad del vien sporto zmones tikrai neprades kabeliniu vestis ir moketi uz tai. vien is principo, juk labai sunku pradeti moketi uz tai kas visada buvo nemokama. vieni zmones eis pas kaimynus ziureti, kiti i kabakus, o dar kiti stebes nelegaliai per interneta (P2P) ar iskarto po varzybu siusis ju irasa is interneto. kitas dalykas juk mes sumokame per mokescius uz zalgirio islaikyma, ir dar turime moketi uz tai kad paziuretumeme kaip jis zaidzia. tad manau jei savivaldybe dar rems zalgiri, ji darys lb dideli spaudima del nemokamu transcliaciju, o savo ruoztu zalgiris spaus viasat.

 3. obuolinis - 2009 01 7, 15:49

  Taip ir matau kaip Žalgiris spaudžia Viasat ;) Viasatą gali vienaip ar kitaip spausti nebent Eurolyga ar ES teisinės institucijos, kuo Sport1 ir gąsdina.

 4. Simonas Bartkus - 2009 01 7, 15:59

  „Žalgiris” neturi jokių galimybių spausti „Viasat”. Jie net nepalaiko jokių santykių. Eurolyga yra įkūrusi UAB’ą, kuris rūpinąsi marketingu. Jis nuperka iš visų klubų transliacijos teises ir pasirašo sutartį su vietiniu „filmuotoju”. Tada surinkęs visas Eurolygos transliacijos teises, jis parduoda skirtingoms kompanijoms transliuoti skirtinguose regionuose. Skandinavijoje ir Baltijos šalyse šias teises iki 2015 metų įsigijo „Viasat Broadcasting”. Kas jis noro, tai ir daro. Jeigu nori, gali teises turėt ir visai nerodyt – jų reikalas.
  „Viasat Broadcasting” nusprendė Lietuvoje rodyti per „Viasat Sport Baltic”. Tai jų sprendimas ir „Žalgiris” čia yra ne prie ko. Aišku, kad jie nori, kad jų rungtynes rodytų TV3. Aš irgi noriu. Bet mano ir „Žalgirio” balsas šiuo atveju vienodai stiprus (t.y. niekinis).

 5. aretas - 2009 01 7, 16:34

  hm, kad kol kas tik Balticum šiek tiek aktyviau promotina skaitmeninę TV, o pvz. Vinita tarkim kai įsivedinėjau net nesiūlė skaitmeninės, tik kai paklausiau tai pasiūlė tiunerį nusipirkti, bet be entuziazmo. Tai taip ir gaunasi, kad ir jiems patiems kol kas kaip eksperimentas kažkoks vyksta.

 6. Dalius - 2009 01 8, 00:06

  Simonai, tas UAB neperka is klubu nieko. TV teises ir reklama aplink aikshte geriausiose vietose yra centralizuota ir visa tai pardavineja tas UAB. Žalgiris, sutikdamas dalyvauti Eurolygoje, automatiškai sutinka, kad TV teises yra ne jo nuosavybe uz tai, kad veliau gaus dali pyrago nuo pajamu is TV transliaciju pardavimo.

  Idomu kiek Žalgiris praranda del lazybu reklamos draudimo pas mus. Nes uzhsieni uz galines linijos ant aikshtes, berods, buna ar bent jau praeita sezona tikrai buvo lazybu kontoros reklama. O Kaune jos nebuna.

 7. […] Plačiau apie “Viasat Sport Baltic” startą ir mokamų televizijos kanalų perspektyvas – Simono Bartkaus komentare. […]

 8. blablabla - 2009 01 8, 00:26

  nesutinku, kad zalgirio balsas yra niekinis. tarkim scenarijus: zalgirio varzybos ir toliau rodomos per mokama viasat, pasiekiamu ziurovu skaicius krenta labai zymiai. komanda kurios varzybas gali ziureti tik nedaugelis, atitinkamai maziau domina remejus, kuriu ir taip siuo metu lb sunku rasti. savivaldybe taip pat gali perziureti savo remimo isipareigojimus, jei mokesciu moketoju pinigais remiamos komandos varzybu, tie mokesciu moketojai negali matyti (anyway vien savivaldybes pinigu neuztektu islaikyti eurolygos lygio komanda). visi sie faktai veda prie zalgirio bankroto arba komandos sudarymo is jaunimo, o tokio lygio komanda eurolygoje nezais. nebelieka zalgirio, viasat sport kanalas tampa niekam neidomus (chempionu lyga deja lietuvoje nelabai kam idomi, o f1 jei ja ten perkels galima matyti per kitus musu kabeliniu transiliuojamus kanalus), jo pardavimo kaina kabelinems tv irgi krenta. neskaitant dar vieno smugio jau ir taip beviltiskam tv3/viasat ivaizdziui tarp sporto gerbeju.

 9. Paulius - 2009 01 8, 12:20

  Gera apžvalga, tradiciškai nėra su kuo nesutikti. Pats dabar paieškojau ir radau pas save naują kanalą, maloniai nustebino, kad transliuojamas 16:9 formatu ir permetęs akimis programą, galiu pasakyti, kad Sport1 tikrai nebus lengva.

 10. algis - 2009 01 8, 17:23

  Tai kam as tada TA Gala turiu? jei negaliu LIETUVOS II RELIGIJOS MATYTI!!!! ka jus neuzdirbat? spaort baltic kanalas butu jums pelningas …aijj..

 11. Audrius - 2009 01 8, 20:50

  Nieko gero… Teks atakuoti GALĄ savo laiškais…

 12. Kuku - 2009 01 9, 20:41

  Viasat perkele Zalgiri i mokama kad uzdirbt daugiau pinigu, tode tures jais su Zalgiriu ir DALINTIS. Jei jie tikisi, kad susirinks pelna is nauju abonenu ir kabeliniu, o Zalgiri paliks su tais paciais 600k(ar kiek ten) uz transliacijas, mazesniu remeju reklamu matomu ir gera priezastimi Savivaldybei sumazint ar uzraukt finansavima, tai gales greit grazint i TV3 bo tas Sport Baltic niekam neidomus bus be is Eurolygos iskritusio Techaso lygio Zalgirio :)

 13. Galos prasytojams - 2009 01 11, 08:52

  VIASAT grupe niekad neduos savo mokamu kanalu Galai! Cia slepiasi ilgalaikiai MTG koncerno tikslai

 14. Ray - 2009 01 21, 21:11

  Galų gale dėl Viasat vieksmų, klubus prispaus rėmėjai, kurių ir taip nėra daug, žinoma tai kažkiek dar užtruks, o tada Viasat liks tik su kai kurių nelietuviškų klubų ir golfo transliacijom.

 15. Petras - 2009 01 23, 16:25

  Galu gale kam eiti per aplinkui, jeigu yra tiesus kelias, visa eurolygos sezona (apskritai VISAS rungtynes) galima nusipirkti is tiesioginio transliuotojo t.y. eurolygos. Jeigu neklystu kaina – 80 euru. Kokio velnio pinigus moketi VIASATUI?

 16. […] ir t.t., bet manęs visa tai netenkina. Ir visa galybė tokių žmonių kaip aš- nepatenkintų. Jau nuo šių metų pradžios buvo skambinama tokiais varpais, bet mažai kas apie tai dar mastė. Belieka viltis jog gal “Gala” pasirašys sutartį […]

 17. Laiškas iš ateities - 2017 04 3, 22:52

  Štai atėjo 2017 metai, o Viasat ne tik tapo mokamas, bet dar dvigubo apmokestinamo, nes paprasta kabelinė jos nerodo, reikia brangiausio paketo. Dabar Viasat rodo ne tik Žalgirį, bet ir krepšinio čempionatą, olimpiadą, formulę. Bet kadangi krepšinio šalyje nėra iniciatyvos, politikams nusispjaut, tai visi plačiai nusilenkė parazito Viasat diktatui ir jau baigia priprasti kaip tas kariamas šuo. Matyt daugelio lietuvių jau tokia dalia…

Leave a reply