Patenkinti klientus galima ir mažinant jų lūkesčius

   
     

Pasaulyje siūloma daugybė kursų/mokymų ir parašyta daug knygų apie klientų pasitenkinimą. Iš principo, visi mokymai sukasi apie tą patį, apie vieną paprastą formulę.

Pasitenkinimas = patyrimas – lūkesčiai.

Viskas labai paprasta. Bazinis kliento patenkinimas – klientas gavo tai ko laukė. Kiek jis gavo daugiau nei laukė, tuo pasitenkinimas didesnis. Jeigu klientas gavo mažiau negu tikėjosi, jo pasitenkinimas bus neigiamas, kitaip tariant – klientas bus nepatenkintas.

Šią formulę suvokia daugelis verslininkų, tačiau, norėdami didinti klientų pasitenkinimą, jie koncentruojasi į patyrimo gerinimą. Jeigu sėkmingai gerinate savo prekę ar paslaugą, tai su kiekvienu pagerinimu, kyla ir klientų lūkesčiai, todėl gerinimas privalo būti nuokatinis (netgi paradoksas – tyrimai rodo, jog produkto visiškai nekeičiant ilgainiui klientai jį pradės vertinti kaip „blogėjantį”, kadangi nežmyus nuolatinis teigiamas progresas yra bazinis lūkestis).

Tačiau yra kita formulės pusė – didinti klientų pasitenkinimą galima mažinant klientų lūkesčius!

Kadangi bloge dažniausiai rašau apie aviaciją, tai ir pavyzdys – aviacinis. Kuomet „Ryanair” pradėjo kurti savo kraštutinio žemų sąnaudų oro vežėjo verslo modelį, jos verslo strategai aiškiai suvokė, jog gaudami žemesnį nei įprasta rinkoje produkto lygį, keleiviai bus nepatenkinti. Todėl, nuo pat žemų sąnaudų ir žemų kainų strategija ėjo su aiškia komunikacija – nuolatiniu keleivių lūkesčių mažinimu.

„Ryanair” verslo filosofija aiškiai sako, jog šalia mažos kainos (apie skrydžio saugą nekalbame – tai būtina sąlyga pritraukiant keleivius bet kuriam vežėjui) keleiviams svarbūs du dalykai: punktualumas bei nepamestas bagažas. Visose kitose srityse – mažinami keleivių lūkesčiai.

„Ryanair”, bent jau Europoje, buvo novatorė (tarp didžiųjų aviakompanijų) iš skrydžio produkto išimant anksčiau įprastas bilieto kainos dalis – registruojamajį bagažą, įlaipinimo kortelės išdavimą oro uoste, paskirtąją sėdėjimo vietą lėktuve ir t.t. Tačiau – „Ryanair” komunikacija visada buvo dar vienu žingsniu toliau. Kiekvieną produkto skaidymo žingsnį lydi viešųjų ryšių kampanija.

Pavyzdys: didinant registruojamojo bagažo mokesčius skleidžiama sufantazuota idėja apmokestinti tualetus. Labiau į produktą įsitraukę vartotojai supranta, jog toks apmokestinimas yra nerealus, tačiau masinį vartotoją žinia apie būsimą tualeto apmokestinimą užsifiksuoja sąmonėje. Tokiu būdu, skrendant lėktuvu su „Ryanair”, keleivio, radusio nemokamą tualetą, pasitenkinimas kyla, nes lūkesčiai buvo mažesni.

Šis pavyzdys – kraštutinis, tačiau tokia lūkesčių mažinimo strategija nuolat jaučiama „Ryanair” komunikacijoje. Realiai, tokie parodiniai filmukai kaip šis yra netgi naudingi pigių skrydžių bendrovėms, kadangi jie mažina keleivių lūkesčius!

Kadangi „Ryanair” yra didžiausias vežėjas, pervežantis daugiausia keleivių Europos viduje, tai jo lūkesčių mažinimo žingsniai daro įtaką visam skrydžių produkto suvokimui. Pastebima, jog „Ryanair” toliau ir toliau nustatant lūkesčius apie tai, kaip turi atrodyti skrydis Europos viduje, keleivių pasitenkinimas kitų vežėjų paslaugomis – auga. Tokia strategija, aišku, yra rizikinga „Ryanair” tuo, jog aviakompanija privalo keleiviams visuomet be sąlygų pasiūlyti žemiausią kainą (kitu atveju keleivių lojalumo argumentų aviakompanija neturi), tačiau kol aviakompanija turi resursų pasiekti žemiausias rinkoje sąnaudas, šis verslo modelis yra saugus.

Šis klientų pasitenkinimo didinimo principas daugeliui smulkio verslo mūsuose yra tarsi „žydrasis vandenynas”. Pavyzdžiui, daugybė žemesnio/vidutinio lygio restoranėlių/kavinių/užkandinių siekdamos pritraukti klientus elgiasi priešingai – reklamoje, siekdami pritraukti klientus, verslininkai netgi kelia klientų lūkesčius aukščiau suvokiamo patyrimo lygio. Tokiu būdu nesunkiai suvokiama, kodėl klientai negrįžta.


Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

383 komentarai

 1. Simona - 2012 05 7, 21:34

  Labai panašią strategiją naudoja tokios mažesnių kainų maisto prekių parduotuvės kaip Aldi. Pirkėjas žino, kad parduotuvėje visada ras ribotą asortimentą tokių prekių kaip makaronai, pienas, duonos gaminiai, dešra ir sūris, kurių kainos ir kokybės santykis yra labai geras. Tuo tarpu daržovės jau yra sėkmės reikalas. Įdomiausia, kad klientai nepyksta, jei neberanda tam tikros salotų rūšies, nes ji jau išpirkta, ir maloniai nustemba radę pvz. baklažanų.
  Įdomiausia, kad Aldi Sued jau keletą metų pripažįstama viena iš geriausią aptarnavimą teikiančių kompanijų. Tiesiog maži lūkesčiai (nedidelis asortimentas nebrangių, tačiau geros kokybės prekių) būna su kaupu patenkinti.

 2. Simonas Bartkus - 2012 05 7, 21:41

  Pats iš karto komentaru ne į temą :)

  „Ryanair” dar koreguoja vasaros tvarkaraščius Baltijos šalyse. Iš Rygos mažinama skrydžių į Stanstedą iki 7x weekly, buvo planuota 10x weekly (pernai vasarą buvo 14x weekly!). Tuo tarpu iš Kauno „Ryanair” idėjo po vieną papildomą savaitinį reisą į Gatwick ir Stansted. Iš viso vasarą iš Kauno bus 18 weekly į Londoną (8 į STN, po 5 į LGW ir LTN).

  „Ryanair” toliau mažina skrydžių iš RIX, dabar lieka 49x weekly. Mažiausia, nuo 2006 metų.

 3. PS - 2012 05 7, 21:52

  Šį savaitgalį pirma karta gyvenime naudojausi Ryanair paslaugomis – skridau savaitgaliui į Bremena. Labai nustebino tai, kad lėktuvas buvo pilnutelis, net latvių kalba girdejosi, bet labai nuliudino nepatogus sedejimas, nes nebuvo kur patogiai padeti bagažo. Beveik nesigirdejo jokios informacijos per variklio užima.

 4. Paulius - 2012 05 7, 22:42

  Regis pirmas Ryanair maršrutas, kuris bent kartą oer savaitę turės double daily Lietuvoje, neskaitant akimirkų prieš šventes :). Nuo kada ir kurią savaitės dieną? Tiesiog smalsu :)

 5. Jurgis - 2012 05 7, 23:05

  Idomu, kur daugiau keleiviu – St.Peterburg – Vilnius ar Maskva-Kaunas ? Abu dabar dukart per savaite skrenda. Abu reisai kol kas be bilietu prekybos Amadeus sistemoj.

 6. Marius - 2012 05 7, 23:43

  Tai Peterburgas juk su Utair susitare,berods ir Amadeus bus …buvo postas apie tai

 7. Žygimantas - 2012 05 8, 08:28

  Apie mažesnį nuostolį:
  m.15min.lt/id/pinigai/lietuvos-naujienos/vilniaus-oro-uostas-siemet-patyre-2-5-mln-litu-nuostoliu-194-216839

 8. Augustinas Žemaitis - 2012 05 8, 09:34

  Minėta formulė teisinga tik iš dalies. Yra du kiti veiksniai, lemiantys klientų pasitenkinimą:
  1.Paties kliento patirtis prieš tai (ir su kitom įmonėm).
  2.Aplinkinių klientui žmonių patirtys.

  Tai nėra tas pats, kas lūkesčiai iš konkrečios įmonės, kuriuos ši gali sumažinti. Jei klientas įpratęs skraidyti nepigių skrydžių bendrovėmis (gal Simonas pasiūlys ir kaip gerai pavadinti jas, nes „Didelių sąnaudų” skamba dar prasčiau :) ) ar juoba verslo klase, tai jis gali turėti labai mažus lūkesčius dėl Ryanair, ir vis tiek neskristi – būtent dėl to, kad jo lūkesčiai bus maži.

  Ir analogiškai aplinkinių patirtys – jei dauguma aplinkinių tam tikroje sferoje skraido nepigiais skrydžiais, tai ir pačiam bus didesnis toks poreikis ir mažiau pasitenkinimo teiks skridimas prastesnėmis sąlygomis („ne lygis” ir pan.).

  Būtent dėl šių priežasčių ir vykdo kai kas tą lūkesčių auginimą. Tiesiog jei lūkesčiai bus mažesni, lankytojai gali išvis neatrasti tavo restorano. Priešingai nei aviakompanijų vykdančių konkretų reisą, restoranų pasirinkimas – milžiniškas. Tame tarpe ir pigių restoranų, o kainos skirtumas 1 Lt daug kam šiandien nėra esminis.

  Tam, kad eitum į naują restoraną, turi būti įtikintas, kad tavo patirtis ten bus geresnė lyginant su ta, kurią gali patirti (esi patyręs) kitur ir/ar kurią patiria tavo aplinkiniai.

 9. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 10:08

  Augustinai, tu teisus. Tiesiog gal neužakcentavau to, jog lūkesčius formuoji ne tu vienas – formuoja ir konkurentai (rinka), tavo draugai ir t.t. Yra visas kompleksas, kuris suformuoja tavo lūkesčius.

 10. Vytautas-NT - 2012 05 8, 10:09

  Iš dalies nukrypstant nuo temos (klausimas buvo diskutuotas ankstesniame komentare).
  KUN krovinių staigus kritimas yra dėl to, kad nutrūko reisas iš Šanchajaus. O jis labai nemažą tonažą generavo. Tuo tarpu vežėjų skraidinančių krovinius yra nebent Airbaltic, tik nežinau ar jie tokia paslauga Kaune siūlo…

 11. mmm - 2012 05 8, 10:20

  Taciau ryanair puslapyje dar galima pirkti is Rygos i Londona du kart per diena

 12. Paulius - 2012 05 8, 10:29

  mmm, ne nuo šiandien juk skrydžius nutraukia :)

 13. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 10:34

  „airBaltic” sugrįžimas į DUBliną bus trumpas – birželio 1 dieną reisas RIX-DUB atidaromas, o rugsėjo 1 dieną vėl uždaromas.

 14. Aviator'ius - 2012 05 8, 10:42

  Simonui: atidžiau panagrinėjus KUN tvarkaraštį, pasirodo 4ieninis RYR’o LGW jau buvo vykdomas, tiesiog kelioms savaitėms išimtas iš tvarkaraščio ir vėl grąžinamas nuo 06.07. O dėl STN – bus vykdomas popietinis skrydis Kaune bazuojamu lėktuvu vietoj rytinio iš STN, beje šiuo atveju aukojamas RHO, kuris nuo liepos lieka tik kartą per savaitę šeštadieniais.

 15. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 10:46

  Ačiū, Aviator’iau, nepasiekė info, jog antradienio ryto STN-KUN-STN nuimamas, galvojau, jog papildomai įdedamas antradienio su bazuojamu KUN lėktuvu. Ačiū

 16. andrius.a1 - 2012 05 8, 11:15

  Vytautas-NT: Airbaltic nepriima cargo Kaune

 17. Boeing - 2012 05 8, 11:53

  Oi, dar pamatysit, kaip bus tualetai apmokestinti!!!

 18. Obs. - 2012 05 8, 13:14
 19. Marius - 2012 05 8, 13:34
 20. Jurgis - 2012 05 8, 13:56

  Bankruptcy of Denmark’s Cimber Sterling will leave no long-lasting network gaps
  http://www.centreforaviation.com/analysis/bankruptcy-of-denmarks-cimber-sterling-will-leave-no-long-lasting-network-gaps-73330

  The grounding of Cimber Sterling has presented Flybe Nordic a good opportunity to realise its touted ambitions and establish itself as a real Nordic regional player.

 21. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 14:27

  Dabar jau tai oficialu.

  BER oro uostas nebus atidarytas birželio 3 d.

  Man tai atrodo, kaip didžiulė planavimo nelaimė.

  Įdomu, ką darys AB/LH, kurios iš karto atidarius naująjį BER suplanavusios daugybę naujų skrydžių. Skaičiuojama, jog visi reisai/lėktuvai netilps TXL, o be to ten neįmanoma aptarnauti to kiekio transferinių keleivių, kurie galėjo jau būti nusiprkę bilietus iš AB/LH su transferu Berlyne.

  Maža to, nauja atidarymo data nepaskirta. Tikimąsi, jog tai bus 2012-aisiais. Jei tai nepavyks, tai bus dar didesnių problemų, nes TXL 2013.01.01 baigia galioti darbo licenzija.

 22. Jurgis - 2012 05 8, 14:32

  Jo , labai gaila. Birzelio 4 jau turejau buti –
  MON 04JUN BERLIN BRANDENBURG DE

 23. Marius - 2012 05 8, 14:57

  Del tu sumazejusiu nuostoliu VNO.Pagal skaicius matyti ,kad nesezono metu VNO patiria,patirdavo ir greiciausiai patirs dar daugeli metu nuostolius.Bet siemet jau ziemos metu gan zenklus minuso mazejimas ir zinant ,kad laukiama rekordines vasaros galbut imanoma jau ir siais metais su nedideliu pliusu iseiti?

 24. Vytautas-NT - 2012 05 8, 15:38

  Įdomu ar Schoenefeld vis dar veikia? Nes kiek suprantu jo ir Berlyno kilimo-tūpimo takai tie patys. Tik terminalai atskiri. Gal gamima kažką bandyt daryt Schoenefeld’o oro uosto rėmuose?

 25. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 15:43

  Ne, neįmanoma, greta esanti infrastruktūra uždaroma/tvarkoma.

  Atrodo, LH pradeda veiksmus ir panašu, jog atšauks krūvą skrydžių. LH planavo BER bazuoti 7 lėktuvais daugiau, negu dabar operuoja TXL.

 26. Simonas Bartkus - 2012 05 8, 16:00

  Air Berlin oficialiai pranešė, jog BER planuotų skrydžių TXL negalės įvykdyti ir artimiausiomis dienomis spręs, ką daryti:

  http://www.airberlin.com/site/pressnews_dr.php?ID=3860&LANG=deu

 27. Jurgis - 2012 05 8, 16:58

  Estonian Air increased the number of transit passengers by 75% in 4 months
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=56975

 28. Vytautas-NT - 2012 05 8, 17:15

  Panašu, kad Estonian didžiausias blogų AirBaltic rezultatų kaltininkas…

 29. klaustukas - 2012 05 8, 17:23

  kaip jau sakiau, reikes ziureti ir i finansinius rezultatus – ne tik keleiviu kieki – po 450Lt Business i LGW vezant ilgai nepatemps

 30. keliautojas - 2012 05 8, 17:46

  Reuters:
  The opening of Berlin’s new airport will be delayed by up to three months due to fire safety problems, authorities said on Tuesday, dealing an embarrassing blow to the German capital’s flagship project less than a month before its planned launch.

 31. Žygimantas - 2012 05 8, 20:28

  Wow,tikrai motyvuoja skristi su Lufthansa:
  http://www.youtube.com/watch?v=zotCSvW2Ol0&feature=g-all-lik

 32. Jurgis - 2012 05 8, 20:30

  Breaking news: Berlin airport opening postponed
  http://www.businesstraveller.com/news/breaking-news-berlin-airport-opening-postponed

  A press conference is currently taking place in Berlin. Business Traveller will bring you more information when available.

  According to a Lufthansa spokesperson in London, “Lufthansa will proceed with our expanded schedule from June 3 as planned. We are already in discussions with Tegel to secure the necessary slots for our new services. The extent of the delay in opening the new airport is not yet known but it could be put back until August or September.”

  But local carrier Air Berlin maintains its planned expansion from June 3 cannot be sustained at Tegel. According to Harmut Mehdorn, Air Berlin’s CEO, “This re-scheduling of flights [at Tegel] means we face a great challenge. It provides all parties with enormous logistical problems and significant additional costs.”

 33. zuikis - 2012 05 8, 21:30

  Simonai, minejai, kad pelno luzio taskas VNO yra 2,2 mln. keleiviu per metus. KUN per pirma ketvirti gavo 1,15 mln. Lt pelno su keliais simtais tukstanciu keleiviu. Kaip cia taip? Vilniuj per daug personalo?

 34. to zuikis - 2012 05 9, 08:09

  Viskas labai paprasta.Karmelavoje dirba uz minimuma.:)

 35. Wincas - 2012 05 9, 09:33
 36. zuikis - 2012 05 9, 09:36

  Tai kad ne: Vidutinis darbo užmokestis įmonėje 2011 m. – 2.232 Lt/mėn. prieš mokesčius. (2010 m. – 2.103 Lt/mėn.). Bendras įmonės 2011 m. darbo užmokesčio fondas – 3.509.226 Lt.

 37. Wincas - 2012 05 9, 09:36
 38. Jurgis - 2012 05 9, 10:00

  Riga International airport loses passengers – people fly less
  http://bnn-news.com/riga-international-airport-loses-passengers-people-fly-61087

 39. Simonas Bartkus - 2012 05 9, 10:59

  zuiki, na, man įdomu, sveikinimai KUN kolegoms, iš ties labai geras rezultatas. Kadangi oro uostams I ketvirtis finansiškai yra pats prasčiausias, tai realiai būtų galima galvoti, jog KUN pelnas turėtų būti per metus apie 8 mln. litų, kas yra beveik visos jų praėjusių metų pajamos. Iš linkų kuriuos jūs idėjote, matosi, jog aviacinių pajamų KUN gavo mažiau nei pernai, bet trigubai daugiau neaviacinių pajamų.

  Kai rašiau apie VNO, tai tiesiog toks finansinės strategijos planas. Kainodara ir neaviacinių pajamų augimas sudėliotas taip, kad VNO dirbtų pelningai prie maždaug 2,2 mln. keleivių. Šių metų planas yra 2,14 mln. keleivių ir 1,5 mln. nuostolis. Kiti oro uostai gali turėti kitą strategiją, galbūt palaikyti labai aukštas kainas, mažesnį srautą, bet geresnius finansinius rezultatus.
  Kas liečia I ketvirtį, tai jis VNO finansiškai yra pats prasčiausias, nes I ketvirtį yra mažiausiai keleivių ir skrydžių metuose (dėl to mažiausios pajamos iš tūpimo ir keleivų mokesčių, o taip pat neavicinės yra šiek tiek mažesnės – prie mažesnio srauto sunkiau parduoti reklamą, parkingą ir mažesnės parduotuvių/kavinių apyvartos), o sąnaudos žiemą yra daug didesnės nei vasarą – visų pirma dėl energetinių kaštų (šildymas, apšvietimas ir t.t.), aerodromo priežiūra (sniego valymas, tirpdymas, KTT priežiūra ir t.t.)

 40. Simonas Bartkus - 2012 05 9, 11:03

  Beje, pagal paskelbtus „Estonian Air” tranzito duomenis išeina, jog pradėjusių kelionę VNO pirmus keturis mėnesius buvo 551 tūkst., o pradėjusių kelionę TLL 516 tūkst., t.y. VNO 7% daugiau.
  „Airport IS” duomenys pasirodys už pirmą ketvirtį už savaitės, bus galima palyginti kiek keleivių pradeda TLL/KUN/RIX/VNO.

 41. Oleg - 2012 05 9, 13:06

  butu gera tema naujam postui =]

 42. Audrius - 2012 05 9, 13:14

  Pagal ataskaitas KUN gavo paskolą beveik 3 mln., kurios tikriausiai nespėjo dar panaudoti. Taip ir gaunasi buhalterinis „pelnas”…

 43. Audriui - 2012 05 9, 13:46

  Tik jau nepainiokim pajamų su įplaukom…

 44. Mantas - 2012 05 9, 13:47

  Audriau, buhalterinis tavo neišprusimas. Paskola tik padidina išlaidas (papildomos finansinės veiklos išlaidos). Peržiūrėk geriau pelno ir nuostolių ataskaitą ir pamatysi viską.

  Man tai įdomu pasirodė, kad įvertinus aviacines reguliariųjų skrydžių KUN pajamas, vienam keleiviui jų tenka apie 2 Lt, arba įskaitant visas aviacines pajamas apie 4 Lt. Pigiausias oro uostas pasaulyje turbūt!

 45. Globetrotter - 2012 05 9, 14:15

  Indonezijoje dingo SSJ-100
  http://www.lenta.ru/news/2012/05/09/jet/

 46. Mindauqas - 2012 05 9, 14:18

  Ryanair keičia/atnaujina booking’o sistemą?
  http://www.ryanair.com/en/notices/gops/120508-newskiesclosure-en-GB

 47. Wincas - 2012 05 9, 14:31

  tikekimes nuims captcha, veda mane ji is proto del jos su airbalticu pradejau skraidyt … :D

 48. ? - 2012 05 9, 14:34
 49. keliautojas - 2012 05 9, 14:41

  @ Simonas, kokios paskutines naujienos su St Peterburgo uzpildymu?

 50. ES - 2012 05 9, 14:54

  @? Manau Aurela

 51. Marius - 2012 05 9, 15:06

  Romanovas skris i savo klubo rungtynes su seima ir iesko zmoniu papildomai,kad pigiau butu:)
  Realiai nieko vertos rungtynes kas futbola,bent kiek ismano.o tiem kas neismano is vis nera kas veikti.Atsiras zmoniu nebent tie kas yra UB valdyboj ir bandys Romanovui isiteikti(tuom paciu ir po Edinburga) pasivaikscios.Cia panasiai,kaip ir Romanovo parja kur UB darbuotojai „savo” noru ejo

 52. Jurgis - 2012 05 9, 15:17

  Jei pasitvirtins, kad SSJ-100 suduzo, tai bus baisus smugis visam SuperJet projektui :(

 53. Jurgis - 2012 05 9, 15:19

  Tiems kas neskaito rusiskai:

  Indonezijoje dingo 46 žmones skraidinęs Rusijos gamybos lėktuvas
  http://www.diena.lt/naujienos/uzsienis/indonezijoje-dingo-46-zmones-skraidines-rusijos-gamybos-lektuvas-425475#axzz1uCmcUHYU

 54. Pranas - 2012 05 9, 15:20

  @Jurgis – labiau tikėtina, kad apskritai rusiškam požiūriui į aviaciją – nes pagrindinė versija kol kas, kad atsitrenkė į kalną, kas būtų grynai pilotų, o ne lėktuvo kaltė.

 55. Paulius - 2012 05 9, 15:23

  Vilniaus meras Artūras Zuokas gegužės 8-9 dienomis lankosi Londone (Jungtinė Karalystė), kur susitinka su galimais konsultantais bei investuotojais į bazinį lietuvišką oro vežėją „Air Lituanica“.

  http://www.vilnius.lt/index.php?1185155077

 56. Jurgis - 2012 05 9, 15:28

  @Paulius Labiau tiketina pirmoji dalis,- „susitinka su galimais konsultantais”, kuriems is Vilniaus m. biudzeto uz konsultacijas bus dosniai zmoketa.

 57. Jurgis - 2012 05 9, 15:32

  Kauno oro uostas šiemet uždirbo 1,2 mln. litų pelno, pelningą veiklą tikimasi išlaikyti ir toliau
  http://www.aviasistemos.lt/kauno-oro-uostas-siemet-uzdirbo-12-mln-litu-pelno-pelninga-veikla-tikimasi-islaikyti-ir-toliau/

 58. Paulius - 2012 05 9, 15:34

  O kalbant apie Ryanair, gali būti, kad jų puslapis po atnaujinimo atrodys kažkaip panašiai į čia: https://p.twimg.com/AgemEa0CEAAKAAt.jpg:large

  Šį vaizdelį Gruodžio 12 visai netikėtai išvydau, po keletos minučių viskas buvo kaip įprasta :)

 59. Audrius - 2012 05 9, 15:51

  Vytautas-NT lygtais yra didelis Sukhoj-100 fanas. Kas bus dabar?

 60. Vytautas-NT - 2012 05 9, 16:23

  Šiaip aš daugiau AN-148 fanas, nes tai bent jau originalesnės konstrukcijos lėktuvas. Tiesa turintis savo problemų ir jau, berods, patyręs incidentų. Bet tikiuosi, kad juos irgi Europoj sertifikuos, konkurencijai padidinti…

 61. ? - 2012 05 9, 16:33

  @Marius OT bet matosi kad pats futbolo nelabai ismanai. Varzybos be galo svarbios tiek finansine, tiek psichologine prasme. Tikras desertas rimto vyrisko nebaleruninio futbolo gerbejams. Kas pagal tave tada verta demesio?

 62. Jurgis - 2012 05 9, 17:01

  Estonian Air eyes Asian routes
  http://www.balticbusinessnews.com/article/2012/5/9/estonian-air-eyes-asian-routes

  The management of the Estonian national carrier Estonian Air is going to meet with representatives of three Asian countries Singapore, Qatar and Oman in May to discuss opening possible routes between Tallinn and these countries, writes Eesti Päevaleht.

 63. Simonas Bartkus - 2012 05 9, 17:10

  Pranai, modernūs orlaiviai turi elektroninę įrangą, apsaugančią nuo tokių dalykų – elementarų terrain warningą, kuris moderniuose ne tik perspėja, bet ir neleidžia tokių sprendimų daryti pilotams… Neįtikėtina, jeigu nebūtų tokios sistemos naujai projektuotame lėktuve.

 64. Mindauqas - 2012 05 9, 17:18

  http://twitpic.com/9j3zy1
  Jeigu tai tikra trajektorija, tai tuomet panašiau į techninį gedimą.

 65. Jurgis - 2012 05 9, 17:44

  Pasirodė nuotraukos iš mistiškai ore pradingusio rusų lėktuvo? (papildyta 17:32)
  http://www.balsas.lt/naujiena/597132/pasirode-nuotraukos-is-mistiskai-ore-pradingusio-rusu-lektuvo-papildyta-17-32-foto

 66. Marius - 2012 05 9, 17:50

  To ?
  uz 1760LT galima ir i Bukaresta nuvaziuot Europos Lygos Finala :)
  Tos rungtynes net prie televizoriu nesutrauks zmoniu:)

 67. Domas - 2012 05 9, 17:54

  @ Žygimantas – grynas melas ten ir propaganda, dar nei karto neteko matyt, kad tas elektromobilis C terminale būtų toj pusėj, kurioj man reik, vis priešingoj pusėj laukia ;-)

  Be to, nei F, nei HON’ų stiuardesės ant žemės nepasitinka, limo vairuotojas su salotine žalia liemene į lektuvą pristato, beje iš kitos pusės (priveža prie geito lifto :-)

  Be to, su taksu žmonės į FCT o ne į FCL važiuoja, ir ten apie checkiną nereik tikrai galvot :)

  Beje, tas pirmos klasės keleivis miręs 1943’iais, buvo karo lakūnas britų: http://en.wikipedia.org/wiki/Raimund_Sanders_Draper ;-)

  Tie kur lektuve gyvulinėje nepakilus staigiai atsilenkia kėdes gali (ir turėtų) gaut per snapą :)

  T-Mobile hotspotas dar nuo oro uosto užsilikęs, lektuvuose gi nėra dar :)

  Žodžiu, fikcijas čia kažkokias rodai ;-)

 68. Marius - 2012 05 9, 18:29

  http://www.lrytas.lt/-13365558891335314410-šlykščiausi-pasaulio-oro-uostai.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss ziueiu labai jau Prancuzai linksnioujami tokio pobudzio apklausuose (kur musiskiai LCC skraido irgi bene blogiausias is mazesniu Oro Uostu laikomas)

 69. Paulius - 2012 05 9, 18:48

  SSJ100 crash site reported found by SAR heli just prior to aborting due to bad weather. No info on survivors. Awaiting official word.

 70. Karolis - 2012 05 9, 18:49

  Dėl lėktuvo trajektorijos – kadangi tai parodomasis skrydis ir orlaivis apskridinėjo kalną trajektorija nėra kažkokia išskirtinė. Mokomųjų, techninių ar demonstracinių skrydžių metu orlaiviai skraido labai įvairiom trajektorijom jei tik leidžia ATC.

  Simonas minėjo, sistemą, kuri įspėja pilotus apie artėjimą prie žemės. Tai paprastai vadinama Ground Proximity Warning System – GPWS. Sistema veikia radijo aukštimačio principu – siunčia signalą iki žemės ir skaičiuoja laiką per kurį signalas atsispindėjo. Problema, kad aukštimatis matuoja atstumą tiesiai po orlaiviu ir nepateikia vaizdo „į priekį”. Tam sistema būna surišta su GPS koordinate ir iš satelito suformuotų žemėlapių gali prognozuoti atstumą iki žemės anksčiau. Deja, nutinka, kad pilotams gavus pranešimą iš GPWS sitemos kažką pakeisti būna per vėlu – kelios sekundės kol varikliai pasiekia maksimalią trauką gali nulemti incidento baigtį. Deje, neteko girdėti, kad GPWS galėtų perimti orlaivio valdymą ir padaryti daugiau nei perspėti pilotą apie artėjančią žemę. Paprastai tokios avarijos priskiriamos Pilot error – Controlled Flight into Terrain kategorijai.

 71. ES - 2012 05 9, 19:56

  Vytautai-NT : net ir sertifikavus AN-148 Europoje, jis konkurencijos nesudarytu.

 72. Augustinas Žemaitis - 2012 05 9, 20:12

  Verta prisiminti, kad vienas pirmųjų Airbus A320 parodomasis skrydis su keleiviais baigėsi tragedija, dargi užfiksuota vaizdo įraše. Nepaisant to, A320 programa pakilo.

  Tąsyk, beje, atrodo „pasitarnavo” ir Airbus automatika, perėjusi į „Automatinio nusileidimo” funkciją, kur jos nereikėjo, neslėktuvas tiesiog žemai skrido aerošou metu. Prisiminkime, kad A320 buvo pirmasis fly-by-wire lėktuvas, kur automatika perėmė kai kurias funkcijas iš pilotų. Ir nepaisant šitokio fiasko, fly-by-wire irgi perėmė visi gamintojai.

  Kit avertus, Europos Sąjunga yra Europos Sąjunga, o Rusija yra Rusija. Aviarinkos dydžiai smarkiai skiriasi, gaimybės subsidijuoti irgi.

  Dabar per anksti daryti kokias išvadas. Realiai pilotų klaida įmanoma, vadinamas „kontroliuojamas skrydis į žemę” (controlled flight into terrain) dėl kokių nors priežasčių. Kita vertus gali būti ir gedimas, ir dar kas nors. Sakyti, kad dėl automatikos negali pilotas dėl savo klaidos sudaužyti lėktuvo, tikrai negalima – visko pasitaiko. Aliarmai yra, bet galima jais netikėti, jų negirdėti dėl užsiėmimo kuo kitais reikalais, arba jie gali pasigirsti per vėlai, būti nesuprasti dėl prasto apmokymo, pasigirdus aliarmui pilotas gai nesusiorienuoti erdvėje (pasitaiko, kad pvz. traukia į save šturvalą prie stall’o) ir t.t.

  Aš tiesą pasakius menkai įsivaizduoju šiuolaikinių rusiškų orlaivių gamybos programų atsiperkamumą ir pagrįstumą. Po TSRS žlugimo joms tik labai daug pinigų ištaškyta ir nemanau, kad kas pasikeistų artimiausiu metu.

 73. silentium - 2012 05 9, 20:57

  Na, gal apskritai jau geriausia būtų rusams apskritai baigti žudyti žmones ir atiduoti visą savo aviaciją tvarkyti kokiems vokiečiams :) juokauju aišku, bet deja realybė nekokia..

 74. srs - 2012 05 9, 21:27

  @Augustinas Žemaitis
  Gal galima daugiau info apie Airbus skrydį?
  Faktas tas, kad kai kalbama apie aviakatastrofas, Rusijos vardas yra minimas dažnai. Ar tai rusiškas lėktuvas kokiam Irane, ar eilinė katastrofa pačioje Rusijoje.
  Sukhoi buvo patekęs į skandalą kai paaiškėjo, kad apie 70 mechanikų diplomus nusipirko vietiniame technikume. Kompanijos pasiteisinimas – jie nedirbo prie nieko svarbiaus…
  Taip grįžtame prie daug kartų minėto dalyko – požiūrio į aviaciją Rusijoje. Kam tada avialinijoms pirkti lėktuvą kuris yra tiesiog užprogramuotas vienokiai ar kitokiai nesėkmei.

 75. klaustukas - 2012 05 9, 21:42

  @srs – http://en.wikipedia.org/wiki/Air_France_Flight_296
  ir air crash investigation serija Pilot vs Plane

 76. Paulius - 2012 05 9, 21:46

  @srs prašom, visas flmas apie minėtą nelaimę: http://youtu.be/ZqupXWxyAeg arba gali pasiskaityti čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Air_France_Flight_296

 77. Wincas - 2012 05 9, 22:12

  siaip Airbusuose yra mygtukas TOGA bet as abejoju kad jis automatiskai kazka darytu be piloto zinios

 78. Andrius - 2012 05 9, 22:47

  @Augustinas Žemaitis

  Dėl 1988 metų A320 katastrofos Habsheime kalti tik pilotų veiksmai. Pilotai įvedė pilna keleivių lėktuva į per daug pavojingą žemą praskridimą mažu greičiu jiems nepažįstamame aerodrome nematydami priekyje aukštų medžių. Apskritai tas praskridimas provincijos oro šventėje buvo labai prastai organizuotas.

  Paskui jau buvo per vėlu išvengti katastrofos, nesvarbu koks lėktuvo tipas būtų buvęs.
  Airbus automatikai tik reiktų padėkoti, jog tada žuvo tik 3, o ne visi 136 žmonės, nes nepakluso paskutiniems panikos iššauktiems pilotų veiksmams beviltiškoje situacijoje.

 79. klaustukas - 2012 05 9, 23:25

  Tai reiketu suprasti, kad pakeitimai is Airbus puses po AF296 yra tik siaip sau?

 80. Andrius - 2012 05 10, 00:02

  @klaustukas
  Kokie pakeitimai gal galima konkrečiau?

  Aišku kad 1988 metais A320 produktas buvo dar gana šviežias ir yra iki šiol nuolat tobulinamas, bet jei ne kvailai pavojingas pilotų manevras norint atlikti kuo įspūdingesnį manevrą šventės metu, tos tragedijos tikrai nebūtų įvykę.
  Visgi keleiviniai laineriai nesukurti skristi kelių metrų aukštyje virš žemės, minimaliai mažu greičiu ir su varikliais ant laisvu apsuku režimu, kai prieš pat juos yra aukštesnė kliūtis. Čia jums ne akrobatinis lėktuvas kuris staigiai gali įsibegėt ir perkopt kliūtį.

 81. Wincas - 2012 05 10, 00:24

  Ten kaip ir buvo blogas pasiruosimas tam pasirodymui, be to zemelapiai buvo blogi duoti kur nebuvo pazymetas miskas

 82. Jurgis - 2012 05 10, 00:27
 83. srs - 2012 05 10, 03:27

  @Jurgis
  O Čiukotkos mokslininkai atrado, kad žemė nėra apvali. Ji purvina ir traška tarp dantų :)
  Jie pridėjo visokius priority boarding. Pigios bendrovės ir yra pigesnės, nes tam tikras paslaugas apmokestina. Reikia lyginti kainą už tas pačias paslaugas.
  Ir šiaip, geriau nekelti nuorodų, kurių šaltiniai yra Daily Mail, Daily Express, The Sun ir t.t.

 84. Obs. - 2012 05 10, 07:52

  Superjet 100-95 impacted mountain in Indonesia. http://avherald.com/h?article=44f464f7&opt=0

 85. Jurgis - 2012 05 10, 08:14

  @srs Cia nelabai svarbu, bet kainu palyginima padare ne Daily Mail, bet tuo profesionaliai uzsiimanti http://www.idealo.co.uk/. Bet nebesipleskim ta tema, yra aktualesniu.

 86. Simonas Bartkus - 2012 05 10, 08:16

  Nuo rugpjūčio mėn. vidurio iš LOT tvarkaraščių dingsta ATR42/72, visi skrydžiai WAW-VNO schedulin’ami kaip E170/Dash, 1h05min „scheduled flight time”.

 87. Jurgis - 2012 05 10, 08:45

  Mistiškai ore pradingęs rusų lėktuvas rastas sudužęs (papildyta 7:53)
  http://www.balsas.lt/naujiena/597132/mistiskai-ore-pradinges-rusu-lektuvas-rastas-suduzes-papildyta-7-53-foto

 88. Paulius - 2012 05 10, 09:45

  Čia vienas tokių unikalesnių nuotykių:
  American Eagle E145 near Chicago on May 7th 2012, pilot left behind – http://avherald.com/h?article=44f4cd47&opt=0

 89. Jurgis - 2012 05 10, 10:07

  Turkish close to finalizing LOT investment decision
  http://www.aviationbrief.com/?p=7500

  “Within one month from now, TK will decide if the investment in LOT will happen or not,” a TK spokesperson in Istanbul confirmed to ATW .

  CEO Temel Kotil told ATW previously that TK, which is based out of Istanbul Ataturk, is looking to expand beyond one hub. “It has been proven … that a multi-hub system can work (for TK),” he said, adding that if TK decides to invest in LOT, then IST and Warsaw could operate as a dual hub system.

 90. Jurgis - 2012 05 10, 10:10

  „Lufthansa“ planuoja skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną
  http://www.diena.lt/naujienos/miestas/-lufthansa-planuoja-skrydzius-is-vilniaus-i-miunchena-425625#axzz1uCmcUHYU

  „Laiko klausimas, kada pasiūlysime skrydį į Miuncheną. Nors dėl skrydžių dažnio ir grafikų per Frankfurtą Vilnius tikrai nėra blogiau sujungtas su visu pasauliu nei Talinas, Miunchenas patrauklus tranzitiniams skrydžiams į Europą“, – sakė „Lufthansa“ generalinis direktorius Suomijoje ir Baltijos šalyse Marekas Kuchta.

 91. Šarūnas - 2012 05 10, 10:28

  Dar Berlynas būtų ir super. LH kiltų pagal pax share. Galėtų dar kokį Dusseldorf’ą ar Štutgartą sugalvot.

 92. .. - 2012 05 10, 10:34

  nebent sustumdys 3x i diena nesikertant, 1x MUC, 2x FRA, kaip kad SAS

 93. Simonas Bartkus - 2012 05 10, 10:37

  Jeigu kas tikite Lenkijoje besiplečiančia bendrove „OLT Express” tai galite nesunkiai patapti beveik tiesioginiu jų akcininku :)
  Pasirodo „OLT Express” investuotojas yra fondas „Amber Gold”, kuris siūlo garantuotas palūkanas net iki 16% – plačiau čia: http://www.ambergold.com.pl/
  Priima pinigus iš visų :)

  Pats „OLT Express” atidarė ilgą sąrašą naujų maršrutų iš įvairių Lenkijos vietų. Panašu, jog lėktuvų parko nesusiplanavo, „flightradare” matosi, jog „Czech Airlines”, „Smart Lynx” ir netgi „Aurela” vykdo jų skrydžius. Praktiškai visomis kryptymis bilietai po 99 zlotus į vieną pusę su maistu ir registruojamuoju bagažu.

  Sunku įsivaizduoti, kaip viskas bus toliau.

 94. Vytautas-NT - 2012 05 10, 11:22

  Tokiu atveju „OLT express” primena „Sky Europe” variantą, kur bandyta bet kokia kaina pinigus surint skraidant žemiau savikainos…

 95. Jurgis - 2012 05 10, 11:43

  SAS kalba apie Stokholma, Lufthansa kalba ir planuoja Berlyna ir Miunchena, Turkish kalba apie Stambula … Kazkas turetu ivykti, nes, kaip pasakyta Biblijoj, „pradzioj buvo zodis” :)

 96. silentium - 2012 05 10, 11:45

  Na taip, SAS, Lufthansos ir Turkish žodis tai ne Ryanair žodis :)

 97. Jurgis - 2012 05 10, 11:57

  TVOU pagal keleivių augimą pirmąjį šių metų ketvirtį yra trečias Europoje
  http://ekonomika.atn.lt/straipsnis/110798/tvou-pagal-keleiviu-augima-pirmaji-siu-metu-ketvirti-yra-trecias-europoje

 98. Mantas - 2012 05 10, 12:33

  Dar grįžtant prie oro uostų veiklos rezultatų. Oficialiai skelbiama, kad KUN išvykstančio keleivio mokestis – 12 EUR. Realiai, kaip jau rašiau nuo vieno keleivio, net įskaičius visus tūpimo/parkavimo/saugumo ir kitus mokesčius, oro uostui 2011 metais liko ~4 Lt. Įdomiai išeina, ar ne?

 99. Simonas Bartkus - 2012 05 10, 12:33

  IAG praeitą savaitę pranešė, jog „low cost’as” BMI Baby bus uždarytas, o štai BMI Regional pavyko parduoti:

  http://www.iairgroup.com/phoenix.zhtml?c=240949&p=irol-newsArticle&ID=1694268&highlight=

  Kaina labai maža, bet visgi, šita bendrovė bus išsaugota.

 100. Marius - 2012 05 10, 12:49

  Mantai VNO irgi kainos skiriasi…KUN su Ryanair turi sutarti kurios detales nera skelbiamos.

 101. Domas - 2012 05 10, 13:51

  @ klaustukas, paulius – ha, įdomus incidentas, ir įdomios keturios dingusios sekundės. aišku, niekas nenori atsakyt į šitą klausimą, bet konspiracijos teorija stiproka (ir lengvai paaiškinama Prancūzijos interesu)

 102. Paulius - 2012 05 10, 14:21

  Švedijoje Ryanair stiuardesė iškrito iš lėktuvo…

  Ryanair stewardess suffers head injuries after falling 10ft out of plane door: http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/ryanair-stewardess-suffers-head-injuries-826729

 103. mopsas - 2012 05 10, 14:23

  Abonentas jau turejo gristi is Londono. Kazi ka pasake potencialus investuotojai:)

 104. Marius - 2012 05 10, 14:52

  http://www.lrytas.lt/-13365771991335295225-ką-pigių-skrydžių-bendrovės-siūlo-vasarai.htm
  Pigiausi šiuo metu siūlomi bilietai – skristi iš Kauno į Švedijos sostinę Stokholmą ir Suomijos miestą Tamperę, kur galima nuskristi vos už 100 litų į abi puses.

  Tačiau artėjant vasarai rasti ypač pigių bilietų į kurortinius miestus – sudėtinga.

  Jei suskubtumėte planuoti atostogas, dabar už 500 litų (į abi puses) galėtumėte iš Kauno nuskristi į Maltą, Graikijos Koso ir Rodo salas ar iš Vilniaus į Barseloną. Skrydis iš sostinės į Romą ar į Korką (Airija) jums kainuos kiek pigiau – nuo 400 litų, į saulėtą Alikantę Ispanijoje (iš Kauno) – nuo 600 litų. Sunkiausia rasti pigių bilietų iš Kauno vienu iš naujausių maršrutų – į Kipro saloje esantį Paphos miestą.

 105. Eugenijus - 2012 05 10, 15:55

  18/19 May – Ryanair.com 24 Hour Closure

  The http://www.ryanair.com website will be closed for upgrade maintenance at the below times between Fri. 18 May and Sun. 20 May. Passengers must ensure that they have booked tickets, checked in online and printed their boarding passes etc. prior to the below times.

  1. Online Check-in – Not available from 16:00 hrs on Fri. 18 May until 12:00 hrs. Sun. 20 May

  2. Bookings cannot be made on Ryanair.com from 22:00 hrs on Fri. 18 May until 22:00hrs Sat. 19 May

  3. Flight Changes cannot be made from 22:00 hrs on Fri. 18 May until 22:00hrs Sat. 19 May

  Ryanair wishes to apologise to all passengers who may be affected by our website closure which is unavoidable in order to upgrade the http://www.ryanair.com website.

 106. Vytautas-NT - 2012 05 10, 16:07

  Idomus reikalas su ta BMI reagional. Šiaip tai ji bent jau turėjo dar kažkokį skaičių Heathrow slot’ų.
  Tiesa, kaip jie ta BMI regional naudos didelė mįslė, nes Britanijos vidiniuose skrydžiuose aršiai dirba FlyBE…

  O žaisti su Low-cost”ais Britanijoja BA matyt neturi motyvacijos.

 107. Marius - 2012 05 10, 16:55

  Kauno regiono Turizmo informacijos centro (TIC) direktorius Sigitas Sidaravičius skaičiuoja, kad per metus centras aptarnauja apie 800 tūkst. turistų.

  Skaitykite daugiau: http://verslas.delfi.lt/business/kauno-vasaros-turizmo-sezone-isskirtinis-demesys-vandeniui.d?id=58691765#ixzz1uTVUvgsw
  Lietuva visa tik 1,6mln nu cia jau per stipriai pasisake :)

 108. Konnrad - 2012 05 10, 18:30
 109. Mindaugas - 2012 05 11, 10:37
 110. Marius - 2012 05 11, 11:13

  http://verslas.delfi.lt/automoto/skraidys-is-maskvos-i-palanga.d?id=58694165 o kaip garsiai reke ,kad siemet 2xweekly bus berods 3..6. planai buvo.Matyt vel su pardavimais ne kas

 111. Marius - 2012 05 11, 11:15
 112. oleg - 2012 05 11, 11:16
 113. Šarūnas - 2012 05 11, 11:26

  Tą 15 min rašliava tai kažkokia painiava, sunku suprast ką jie norėjo pasakyt. Oleg, čia kaina RT ar one-way?

 114. Simonas Bartkus - 2012 05 11, 11:29

  Įdomu tai, jog „Amadeus” „Rusline” įdėti prekyboje 2x weekly, o skelbia apie 1x weekly.

 115. obuolius - 2012 05 11, 11:52

  KUN tvarkaraštyje atvykimai iš DME numatyti pirmadieniais ir penktadieniais. bet šią savaitę nebuvo nei pirmadienį ir šiandien vėl nėra?? ar dar vyksta skrydžiai į Maskvą?

 116. Mindaugas - 2012 05 11, 12:04
 117. Oleg - 2012 05 11, 12:08

  Šarunai, retai kada VNO-CPH-VNO mažiau 1200 LTL išeina. Dažnai apie 1500-1600 LTL return.

  Aišku kad reikia ryte ten o (už poros dienų) vakare atgal. Jei vakare į CPH, ryte atgal į VNO, tai arčiau 1000 LTL. Ir aišku galima per RIX arba per TLL ir pigiau, bet tada skrytis daugiau 4 val trunka.

 118. Šarūnas - 2012 05 11, 12:16

  Na kaina su persiprašau… Čia, matyt, kad Star Alliance lygį palaikyt. Už bendrą sumą galima ir iki New York’o nuskrist…

 119. edis - 2012 05 11, 13:00

  Siryt gavau is Airbaltico informacini pranesima apie ispardavima geguzes 8 d. Ir taip nuolat- 3 dienos po…

 120. Zhymantas - 2012 05 11, 13:09

  Ryanair naujienos (gal kam nors bus idomu): pagaliau galima nevokieciams Vokietijoje gauti Ryanair Cash Passport :). Tureciau gauti po kokios savaites :). Ale sukciai, uzdelse beveik 7 savaites su uzsakymais :(.

 121. mopsas - 2012 05 11, 13:12

  Rusline puslapyje pradejus bookinti i KLaiprda/Palanga (patys ismeta tokia opcija) antram zingsnyje paraso, kad tokio miesto nera.

 122. Mindaugas - 2012 05 11, 13:50
 123. klaustukas - 2012 05 11, 14:11

  atradima del CPH padaret? liepkit SAS’ui mazinti kainas kai lektuvai pilni buna :) gal peticijos online reiketu? @edis -> ne tau vienam taip, ir jau ne viena karta – dar bent 3 zmones zinau, kurie visada gauna emaila pasibaigus akcijai – kokios avialinijos, tokios ir akcijos…

 124. silentium - 2012 05 11, 14:52

  Na kainos susireguliuotų, jei būtų konkurencija CPH kryptimi. Todėl, kai su tikriausiai nebaisiai dideliais kaštais laikosi tokios kainos, tai kažkaip keista, kad nieko nevyksta Kopenhagos klausimu iš kitų vežėjų. Net Wizz į Malmę nepadarė.

 125. keleivis - 2012 05 11, 15:03

  Na manau, kad ne tiek daug srauto tiesioginio tarp Vilniaus ir Kopengagos yra todel ir neatidaro niekas reisu. Simonas galetu gal pakomentuoti kiek mazdaug procentaliai keleiviu skrenda per openhaga kazkur toliau (mano spejimas butu ~30proc tiesioginis srautas sudaro).

 126. Marius - 2012 05 11, 15:04

  Wizz Svedijoj nudege dabar bijo labai:) Jie juk Skavska vos ne antru londonu skaite:)

 127. Mindauqas - 2012 05 11, 15:06

  Tai maršrutas orientuotas į tranzitą. Keista, kad niekas nesipiktina VNO-RIX kainomis.
  Ir dar vienas pavyzdys į temą –
  Nusipirkau bilietą į vieną pusę Vilnius-Copenhaga-Oslas-Splitas. Visi skrydžiai su SAS ir bilietas kainavo 733 Lt, o atskirai to pačio skrydžio Vilnius-Copenhaga kaina buvo 660 Lt, o paskutinio segmento Oslas-Splitas – 1470 Lt.
  Taigi dar kartą – kaina nepriklauso nuo sąnaudų.

 128. Simonas Bartkus - 2012 05 11, 15:20

  Na, keista, jog giliai besidomintys komercine aviacija kelia paprastus klausimus dėl „revenue management’o” ypatybių – visi parduoda už tokią kainą, už kokią juos perka.

  Apie 45% VNO-CPH srauto yra „point to point”. Svarbesnis rodiklis yra rinkos dalis „point to point” sraute, o SAS užima 99%, t.y. 99%, kuriems reikia iš Vilniaus į Kopenhagą skrenda SAS. Kitokia situacija, negu pvz. VNO-HEL, kur su 2x daily skrydžiais „Finnair” užima tik 70% tiesioginio srauto.

 129. Pranas - 2012 05 11, 15:28

  @Simonas – net 99% turbūt reiškia, kad SAS bilietus tarp Vilniaus ir Kopenhagos parduoda gerokai per pigiai. Tarkim trečdaliu brangesni bilietai ir 90% dalis manau būtų jiems pelningiau.

 130. Simonas Bartkus - 2012 05 11, 15:31

  Pranai, taip, bet tokiu atveju su patogiu tvarkaraščiu (sunku sugalvoti patogesnį už 3x daily jet service) ir užimta tik 90% rinkos bei labai aukštos kainos – tai skatintų konkurencijos atsiradimą iš karto. Revenue management’as turi atsižvelgti ir į tai. Kai esi vienas maršrute, turi sekti „capacity” paklausą, kitu atveju paskatinsi ateiti konkurentą.

 131. .. - 2012 05 11, 18:29

  as gyvenu Malmeje ir tikrai kanziojasi kainos, nes man reikia kas menesi vazinet, Ponai jus teisus(dabar per talina galima pigiau), bet atsipalaiduokit ir iron maiden paziurekit. http://www.google.com/imgres?q=iron maiden aircraft&um=1&hl=en&sa=N&rls=com.microsoft:en-us&biw=1280&bih=641&tbm=isch&tbnid=IFhK7_Q5-IdnCM:&imgrefurl=http://airlineindustryreview.com/iron-maiden-singer-bruce-dickinson-appointed-as-astraeus-marketing-director/&docid=FxdVD8-Kk2Uf9M&imgurl=http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/4/1/6/1505614.jpg&w=640&h=439&ei=ZS-tT93uK63a4QSl1fCvDA&zoom=1&iact=hc&vpx=966&vpy=153&dur=197&hovh=186&hovw=271&tx=201&ty=66&sig=109657075369027480168&page=1&tbnh=137&tbnw=215&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:0,i:82

 132. .. - 2012 05 11, 18:50

  asmeniskai as su ruskiais neskraidysiu, skaiciuokit ka norit ak bars ar fak bars…esme yra:)

 133. Šarūnas - 2012 05 11, 20:41

  Aeroflot jau galutinai uždarė atstovybę Vilniuje? Jeigu taip tai per anksti..

 134. Simonas Bartkus - 2012 05 11, 20:51

  Šarūnai, uždarė 2011 m.

  Dabar jau uždarė beveik visi. Atstovybės yra XX a. palikimas.

 135. Obs. - 2012 05 11, 23:46

  Iberia Express to begin flights between Riga and Madrid in July. http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=57129

 136. Simonas Bartkus - 2012 05 12, 14:08

  Šiai žiemai, panašu, „Ryanair” planuoja dar didesnius mažinimus visoje Europoje negu buvo pernai ir šiemet prekyba žiemos tvarkaraščiu greičiausiai prasidės tik liepą/rugpjūtį. Anksčiau žiemos tvarkaraščiai būdavo skelbiami jau balandį.

  „Wizz Air” turėtų kitą savaitę paskelbti apie skraidymą į dar vieną plačiai žiūrint „Rytų” Europos sostinę – Ljublijaną Slovėnijoje. Ljublijana turi žlugantį vežėją „Adria”, o be jo tik epizodinį „easyJet” pasirodymą iš STN.

 137. Zhymantas - 2012 05 12, 14:32

  Simonai,

  O kodel Ryanair taip elgiasi? pprune.org pasigirdo spekuliaciju, kad Ryanair turi problemu su pilotu skaiciumi….

 138. Simonas Bartkus - 2012 05 12, 14:36

  Žinojimas apie relią paklausą vasarą tiksliau leis nustatyti, kuriuos maršrutus ir kuriais dažniais skraidyti žiemą. Greitos ir sparčios plėtros etape „Ryanair” dažnai eksperimentuodavo ir patys sakydavo, jog galime skraidyti „iš niekur į niekur”.

 139. Aviator'ius - 2012 05 12, 14:42

  Tai tik spekuliacijos, kol Europoje bankrutuos kt aviakompanijos, naudojusios Boeing, nepritrūks jiems pilotų.

 140. silentium - 2012 05 12, 15:33

  Na, kaip Ljubljanos oro uostą galima laikyti ir Friuli Venezia Giulia už 90 km, kur Ryanair paskraido. Bet jei į rimtesnius low-costų taškus, kaip Treviso, tai jau tolokai gaunasi.

 141. Linas - 2012 05 13, 01:53

  Kas dėl VNO/CPH kainų, tai SK darė išpardavimus žiemą, tada galima buvo gauti return už ~300 lt. vasaros skrydžiams. Aš tuomet apsipirkau – 8 žmonėms :)
  Kiek žinau, dabar jie neturi bėdų su užpildymu, tai ir kainų nenuleidinėja…

 142. Linas - 2012 05 13, 01:58
 143. Anonimas - 2012 05 13, 14:14

  Del Liublianos tai kaip suprantu Wizz benk kolkas bazes nedarys, tik pora krypciu pabandys (wikipedia taip sufleruoja) :)

 144. Žygimantas - 2012 05 13, 21:03

  Aptikau Vno.lt,kad ryt 11:30 leidziasi evergreen is Oslo,taciau jie flotile turi tik B747. Ar atskris B747,ar kazkas kitas ir is vis kas cia per skrydis? ;)

 145. Simonas Bartkus - 2012 05 13, 21:15

  Žygimantai, mūsų duomenų bazės klaida. EZ kodą nešioja ne tik „Evergreen”, bet ir „Sun Air of Scandinavia” – atskris pastarieji, greičiausiai su kuriuo iš savo „British Airways” spalvomis dažytų „Donier”.

 146. Žygimantas - 2012 05 13, 21:32

  Dėkui,Simonai, už info. Visada įdomu sužinot kas egzotiško atkrenda į EIVY. ;)

 147. Mindaugas - 2012 05 14, 10:06
 148. Mindauqas - 2012 05 14, 11:33

  Įdomiai šiandien VNO-KBP skrydis vykdomas per ARN.

 149. mikas - 2012 05 14, 12:13

  ir iš oslo vis lekia visokios egzotikos. kaip tik flightradare matau kad jau ruošiasi tūpti MALMO AVIATION Avro lėktuvėlis.

 150. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 13:41

  „airBaltic” oficialiai paskelbė, jog atsisakė paskutinio 757. Panašu, Baltijos šalių šaukinius naudojantys vežėjai nebeturi nė vieno to tipo lėktuvo.
  Matyt, ateinančią žiemą ir „airBaltic” reiso į Dubajų nebebus.

 151. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 14:50

  Wikipedia pildytojai buvo teisūs. Wizz Air po 5 metų pertraukos grįžta į Ljublijaną su tais pačiais maršrutais. Nuo žiemos tvarkaraščio pradžios Wizz Air skraidys 3x weekly iš Lutono ir 2x weekly iš Charleroi.

 152. Deivis - 2012 05 14, 15:25

  Buvęs airBaltico B752 (YL-BDC),apie kurį minėjo Simonas kyla iš RIX,jau su TonleSap Airlines nudažymu:
  http://skyliner-aviation.de/viewphoto.main?LC=&picid=7809

 153. Šarūnas - 2012 05 14, 15:45

  Wizz facebook profilyje patalpinus Vilniaus nuotrauką komentaruose buvo prašymų atidaryt vieną ar kitą kryptį, kaip pvz Budapeštą ar Madridą. Prašė ne lietuviai, bent jau pagal vardus ir pavardes. Simonai, ar a.k. kreipia bent kokį dėmesį į prašymus ir bent peržiūri galimybes? ar tiesiog ignoruoja?

 154. Savas - 2012 05 14, 15:58

  >Šarūnas
  Mano supratimu, kad keli žmonės paprašo, tai nereiškia, kad reikia atidarinėti kryptį, nes pvz. Vytautas NT daug krypčių prašo irgi… Ne kartą čia buvo minėta, kas viskas paremta skaičiais, analitiniais duomenimis, prognozėmis, kad maršrutas pasiteisintų. Dar atsižvelgiant į faktą, kad viduje CEE neskraido lowcostai, su labai retomis išimtis. Labai. Tai manau, atsakymas į tokį klausimą yra kaip ir logiškas. Paprašaikų pilna, kas iš to.

 155. Savui - 2012 05 14, 16:07

  Praktikoje susideda visas veiksnių kompleksas. Ne kažkokie prietarai, ne atsiribojimai, o būtent kompleksas.

 156. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 16:13

  Šarūnai, facebook’o komentarai tikrai nedaro įtakos krypčių atidarymui. Apskritai, apklausos, ar keleivių tyrimai nenaudojami kaip technika naujų krypčių atidarymui. Dalykas paprastas – visi pasisakantys nori „visų krypčių”, bet iš to neišgaunama informacija, kiek realiai žmonių skristų ir kaip dažnai.

  LCC planavime pagrindinis veiksnys yra duomenys apie skrendančius netiesiogiai – netiesiogiai skrendančių perviliojimas į tiesioginį skrydį yra labai vertingas, nes tokie keleiviai sutinka mokėti brangiausiai. Antras pagal svarbą duomuo yra LCC vežėjų rezultatai iš Lenkijos ir Latvijos/Estijos. Visgi, esam su kaimynais labai panašūs pagal keliavimo įpročius. Trečias svarbus išeitinis duomuo yra emigrantų populiacijos dydis, nes LCC apie 50% viso Europos srauto sudaro VFR (Visiting Friends and Relatives) srautas.

 157. Martynas - 2012 05 14, 16:16

  Simonai, gal gali paziureti ar pvz Geguzes 25d Maskva – Vilnius bus operuojama su A319 Aeroflot? Minejai, kad lyg ir nuo Geguzes vidurio bus sis orlaivis naudojamas.. nes nezinau ka bookint, Transaero sestadieni ryte su 737 ar Aeroflota penkt. Vakare. Imciau Aeroflota, bet baisiai nenoriu skrist su tuo SSJ..kazkaip net panika man nuo to lektuvo :) ypac po paskutinio ivykio

 158. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 16:19

  Kol kas turim patvirtinimus, jog A319 bus nuo gegužės 15 iki 24 d. ir nuo 28 iki 31 d. Taip išeitų, jog 25 d. turėtų būti SSJ, bet bent jau praėjusią savaitę tik vieną kartą skrido SSJ, nors buvo numatytas visoms dienoms.

 159. Jurgis - 2012 05 14, 16:22

  Flybe Interested in Buying Cimber Sterling
  http://www.aviationbrief.com/?p=7554

 160. Vytautas-NT - 2012 05 14, 17:11

  Labai įdomi informacija- kam FlyBE tą Cimber-Sterling pirkt? Nebent skolos labai mažos. Ar jie mano, kad geriau turėt atskirą verslą regione be FlyBE Nordic?

  Grįžtant prie pagrindinės temos- įdomu kaip buvo SothWest atveju- ar jie irgi kryptingai „blogino” paslaugą, analogiškai Ryanair, ar tiesiog ėmėsi kaštų mažinimo politikos (pigesni oro uostai, lėktuvų aptarnavimas ir t.t. ir pan.)

 161. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 17:24

  Kaip parašyta straipsnyje, tai „flyBE” įdomūs yra „Cimber Sterling” lėktuvai ATR. Panašu, jog bent dalis parko buvo nenuomajami, o „Cimber Sterling” priklausantys, tai panašu, jog „flyBE Nordic” tiesiog reikalingi patys lėktuvai.

  „Southwest” turi nemokamą registruojamąjį bagažą, nemokamus snacks ir nealkoholinius gėrimus skrydžio metu, taip pat pirmoji didelė aviakompanija JAV plačiai įdiegusi wi-fi. Taigi, pagal „customer experience” „Southwest” iš princpo skiriasi nuo europinio LCC modelio.

  Kitą vertus, „Southwest” panašiai, kaip „Ryanair” į klientų skundus atrašinėja „jeigu jums kažkas nepatinka – mes jūsų ilgėsimės”.

 162. Vytautas-NT - 2012 05 14, 18:32

  Šiaip tai JAV man labai patiko, kad nealkoholiniai gėrimai dalinami, turint galvoje, kad juos įnešt į sterilią zoną negalima. Tai žymiai humaniškiau, nei Europoj, nors aišku JAV atstumai didesni ir skrydžiai ilgesni…

  Iš kitos pusės ar Europoj įmonas SothWest stiliaus low-cost’as? Ar tiesiog Ryanair įtaka tokia didelė, kad realiai kiti nelabai turi manevro laisvės ir turi kažkiek kopijuoti Ryanair..?

 163. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 18:36

  Manau, jog Southwest tipo low-cost’ais Europoje tampa arba taps British Airways, Lufthansa, KLM ir kt. Visos aviakompanijos, kurios netaps „low cost’ais” Europoje – žlugs.

 164. Vytautas-NT - 2012 05 14, 18:57

  Tai čia turėsim situaciją analogiška JAV, kur paslaugų prasme United arba American ir pan. yra dar didesni low-cost’ai, nei Southwest. Bet šiaip vis dar naiviai tikiuosi, kad Hub-Spoke modelis neišnyks, nes low-cost skraidymas galimas toli gražu ne visais atvejais.

  Kol kas nafta pinga- tikėkimės tai užsitęs ir leis kiek bilietų kainas sumažint Europoj…

 165. Jurgis - 2012 05 14, 20:01

  Paet: direct Tallinn-Istanbul flight to increase communication
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=57226

  „Turkish Airlines has promised to open a direct flight between Tallinn and Istanbul this year,” confirmed Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu in Tallinn on May 11, 2012.

 166. Mantas - 2012 05 14, 20:02

  Vytautas-NT, labai jau optimistiškas. Pinga degalai, bet nuo kokios bazės jie pinga? Kainų mažėjimo tikėtis galima tik išimtinais atvejais, kur labai padidės konkurencija.

  O kalbant apie Southwest, tai buvau labai nustebės, atradau YouTube tokį reality show, kur rodomas Southwest darbas. Jeigu realybėj yra taip pat kaip ten parodyta, tai tikrai labai sužavėtas aš ta bendrove. Tokio taikstymosi ir pataikavimo keleiviams turbūt nėra nė vienoje Europos bendrovėje. Pvz. ateina į check-iną pavėlavę žmonės ir dar sugeba iškolioti oro bendrovę, už tai kad patys pavėlavo. Atsakas – maloniai pasiūloma perkelti į kitą skrydi. Europoje tokį pasiųstų toli toli (ypač Ryanair). Nors gal čia JAV specifika – klientas teisus visada.

 167. Žygimantas - 2012 05 14, 20:31

  Jei youtube’j tai gal galima linką? ;) Idomu butu paziuret ;)

 168. Mantas - 2012 05 14, 20:52
 169. Mindauqas - 2012 05 14, 21:39

  Prieš kelerius metus buvo panašus šou Europoje, tai buvo su ‘easyJet’. Prieš kelias savaites žiūrėjau panašų su ‘Tiger’ Ausralijoje. Vadinosi ‘Air Ways’. Tai ‘Tiger’ aviakompanija savo (ne)lankstumu pasirodė labiau panaši į mūsiškį ‘Ryanair’.
  Vienas labiau užstrigusių atvejų iš ‘Tiger’ – moteriškė atvyko į oro uostą aštuoniomis valandomis prieš savo skrydį (tipo anksčiau pabaigė shoping’ą), tai už administracinį 80 dolerių mokestį pasikeitė bilietus į ankstesnį skrydį po poros valandų. Bet ji kažkaip sugebėjo pavėluoti į check-in (jis vyksta oro uoste ir uždaromas 45 min prieš skrydį). Tada sako, tai atkeiskite man bilietus į mano ankstesnį skrydį po kelių valandų – jai sako, „OK, mokėk dar 80 dolerių”. Moteriškė pasiuto ir nebeskrido su ‘Tiger’. Nusipirko bilietą su žmoniškesnėmis avialinijomis.

 170. Marius - 2012 05 14, 22:05

  Kazkas cia pora dienu atgal uzvede kalba apie StPeterburga …Pamenu Simonas rase,kad jie su Utair susitare tai jau nemazai laiko praejo turetu ir Amadeus atsirasti bet nera vis dar?

 171. Jurgis - 2012 05 14, 22:18

  Kad Ak Bars nesugeba net Vilniaus skrydziu isideti i skrydziu tvarkarasti, ka cia bekalbeti –
  http://www.akbarsaero.ru/en/main/flight_info/timetable/

 172. Marius - 2012 05 14, 22:34

  Na balaganas ten pas juos,tai jau tikrai:) Beje Utair per savo saita duoda pirkt i tiesiogini Vilnius/Peterburgas,o ieskant per paieskos sistemas pvz 4-1 kai skrenda tiesiogiai siulo jungimus per Maskva .Cia gal trunka laiko kol Amadeus prades rodyt,bet visvien ilgokai kazkaip :)

 173. Simonas Bartkus - 2012 05 14, 22:50

  Šį vakarą SAS iš CPH su A319, LH iš FRA su A321, Aerosvit iš KBP su 733.

 174. Mindauqas - 2012 05 14, 22:57

  Simonai, gal žinai, ar Aerosvit dabar dažnai per ARN į KBP rytais skraidys ar tik extra atvejais?

 175. Jurgis - 2012 05 14, 23:20

  Isbandziau Talino hub’a skrendant i Amsterdama ir atgal su Estonian air. Viskas OK, jokiu priekaistu. Su bagazu jokiu problemu. CRJ900 skrenda aukstai ir greit. Patiko, kad nera net tikimybes paveluoti i jungiamaji skrydi, nes ji atlieka tas pats lektuvas, t.y. tuo paciu CRJ900 is Vilniaus skrendi i Talina, ir tuo paciu lektuvu tik su kitais keleiviais – i Amsterdama. Atgal tas pats. Na o Vilniuj patiko vaizdelis , kai igulos keitesi,- grazios ir stilingos lakunu ir stiuardesiu uniformos. Trumpai tariant ir lektuvai , ir sevisas , ir pati kelione visiskai OK. Viskas gero vakarietisko lygio, nekalbant apie tai, kad Talino oro uoste viskas europietiskai, nebereikia kaitaliot jokiu pinigu :)

 176. Jurgis - 2012 05 14, 23:37

  Tallinn Airport to Build New Terminal for Discount Carriers
  http://news.err.ee/Economy/b7c3e9b6-4c40-445f-91f5-54f480aaf18d

  Tallinn Airport announced plans to build a new five-berth terminal for discount airlines this summer.

 177. Wincas - 2012 05 15, 00:47

  Na Estonian stiuardeses labai idomios… viena zut but bande mane prakalbinti estiskai … nepavyko uzsispyriau ir nesnekaju :D

 178. Vytautas - 2012 05 15, 08:40

  Ryanair prieš savo website overhaul’ą, nuėmė CAPTCHA. Net keista naudotis, jau buvau įpratęs :))

 179. Wincas - 2012 05 15, 08:41

  Pagaliau… ziauriai atsibode buvo ….

 180. Jurgis - 2012 05 15, 08:48

  Lenkijoje – mūšis dėl keleivių
  http://www.lrytas.lt/-13370576441336964512-lenkijoje-mūšis-dėl-keleivių.htm

  Kainų karo bene vienintelė neišsigando prieš metus savo veiklą pradėjusi privati įmonė „PolskiBus.com”. Jos savininkas, tarptautiniais transporto vežimais daug metų užsiimantis Škotijos multimilijonierius Brianas Souteris dalį išankstinių bilietų parduoda vos už vieną zlotą.

  Nenuostabu, kad dėl tokių akcijų jau pirmaisiais veiklos metais „PolskiBus.com” sulaukė 800 tūkst. keleivių. B.Souteris neslepia, jog netrukus pigių kelionių bus siūloma ir į kitas šalis, o viena iš krypčių greičiausiai bus Vilnius.

 181. keleivis - 2012 05 15, 09:19

  Dėl polskibus tai jie nuo pat pradžių važiuoja į Prahą, Berlyną ir Vieną, o dėl Vilniaus tai manau kolkas nevažiuoja, nes simpleExpress dukart į dieną į Vilnius-Varšuva važiuoja taippat mažomis kainomis

 182. Jurgis - 2012 05 15, 09:31

  @keleivis O kodel OLT Express dar neskrenda i Lietuva ?

 183. Jurgis - 2012 05 15, 10:09

  Рига как транзитный пункт существует, только пока есть airBaltic
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/riga-kak-tranzitnyj-punkt-suschestvuet-tol-ko-poka-est-airbaltic-42668

  Он признал, что сейчас airBaltic приходится достаточно серьезно бороться с Estonian Air, которая начала демпинговую войну. По словам Гаусса, бывший коммерческий директор airBaltic Теро Таскила, возглавив Estonian Air, повторяет прежнюю стратегию airBaltic – ту самую, которая привела авиакомпанию к огромным убытками. Гаусс полагает, что и Estonian Air не удастся держать такие цены долго.

 184. Šarūnas - 2012 05 15, 10:16

  Kas liečia TK ir Taliną, tai manau, kai atidarinės estams kelią, tai galima orientuotis ir dėl VNO. Bent jau norisi tikėtis.

 185. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 10:27

  Na, konkurencija autobusais iš Lietuvos į Lenkijos miestus tai tikrai didelė – berods keturi vežėjai veža į skirtingus miestus ir į daugelį miestų yra „daily” reisai.

 186. Jurgis - 2012 05 15, 10:43

  Beje, klausimukas del Berlin BRANDENBURG . Ar kas nors gavot koki aviakompanijos ar agenturos pranesima ar nauja el.bilieta del oro uosto pakeitimo rysium su Brandenburg atidarymo nukelimu ? Turiu aviabilietus i Brandenburg, bet kol kas visiska tyla ir neaiskumas kur leisimes ?

 187. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 10:56

  Jurgi, nesu tuo tikras, bet skaičiau vieną išaiškinimą, kad aviakompanija neturi pranešti, jog leisis kitame oro uoste, jeigu sistemose visi palenda po BER. Tavo bilietas yra į BER oro uostą, o pagal apibrėžimą dabartinį į BER kodą patenka Brandenburg (neveikiantis), TXL ir SXF. Tai aviakompanija įsipareigoja atvežti tave į bet kurį iš jų ir neprivalo pranešti :-)))

  Bet šiaip manau – praneš artimiausiu metu.

 188. mikas - 2012 05 15, 11:05

  mano kolegos dirba tam naujai daromam oro uoste. tai anot jų, nieks nespaudžia su terminais, neprašo dirbti viršvalandžių ir kitaip kaip visi ramiai ten kuičiasi.

 189. Jurgis - 2012 05 15, 11:14

  Pasitikrinau checkmytrip.com tai iki siol raso Berlin, Germany | Brandenburg BER. Turetu bent jau sistemose pakeisti i realu oro uosta, nes mane turi pasitikti, tai koki oro uosta nurodyti ?

 190. Mindauqas - 2012 05 15, 11:22

  Kiek pastebėjau dauguma aviakompanijų vakar ir šiandien apie tai praneša savo tinklapiuose. Turbūt tik praėjusią savaitę gavo kokį nors oficialų patvirtinimą apie atidėjimą.
  Turbūt šią savaitę praneš ir atskirai keleiviams.

 191. Jurgis - 2012 05 15, 12:04

  Simonai, kodel VNO vasaros skrydziu tvarkarastyje –
  http://vno.lt/lt/tvarkarastis/pusmetinis-tvarkarastis/
  nera Krokuvos, Reikjaviko, Tel Avivo ? Ir kaip del Small Planet Airlines skrydziu i Roda, Larnaka, Katanija, Faro ? Jie patenka i reguliariuju kategorija ar ne ? Ju visai nesimato zemelapyje, nors buvo skelbiama, kad skrydziai pradedami visai netrukus, geguzes 18 d.

 192. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 12:10

  Pagal CAA statusą, „Small Planet Airlines” skrydžiai į „charter basis”. Kitą penktadienį prasideda Larnaka, Rodas, Katanija ir Salonikai. Kadangi „Small Planet” pasitraukė iš Latvijos ir Estijos, tai Talinas-Vilnius, Vilnius-Rodas, Ryga-Vilnius, Vilnius-Salonikai vykdys „Smart Lynx”.

  Iki kitų skrydžių pradžios dar yra laiko, tai formaliai dar ir nesam gavę tvarkaraščių.

 193. Jurgis - 2012 05 15, 13:45

  Atleido „Aeroflot“ stiuardesę dėl pastabų apie lėktuvo katastrofą
  http://www.delfi.lt/news/daily/world/atleido-aeroflot-stiuardese-del-pastabu-apie-lektuvo-katastrofa.d?id=58721625#ixzz1uvxy6VLG

  Dabar apie katastrofą vėl prisiminta dėl stiuardesės įrašo: „Kieno superlėktuvas sudužo? Cha cha cha. Š..ų mašina. Gaila, ne „Aeroflote“, vienu būtų mažiau, o gal apskritai kam nors parduotų (įmonę)“, – parašė „Aeroflot“ stiuardesė Jekaterina Solovjova.

 194. bla - 2012 05 15, 13:55

  Amadeus skelbia ivairia metine statistika apie skrydzius pasaulyje. Nustebau kad the most busiest tarpmiestinis marsrutas pasaulyje(be tranzito) yra Pietu Korejoje: Seoul – Jeju. Ir apskritai Azija dominuoja tame tope su 7 is 10 marsrutu

  http://www.amadeus.com/blog/08/05/new-outlook-on-worldwide-passenger-demand/

 195. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 14:04

  Jurgi, dar reikėtų atkreipti dėmesį, jog ten rodomi „domestic” maršrutai tik.

 196. srs - 2012 05 15, 14:11

  Pasirodė FB pranešimų, kad yra su Alitalia skrydžiai Milanas – Tokijas už 316 EUR roundtrip. Čia gal kas nors atrado tokių?

 197. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 14:17

  srs: bet kuriom datom paieškojau, tai už 351EUR rugpjūtį. Tikiu, kad kažkuriom datoms galima ir už 316EUR galbūt.

  Atkreipk dėmesį, jog išvykimas iš Milano, o grįžimas per FCO į BUD. Bet manau nesudėtina FCO-BUD ir neskristi.

  pavyzdys:

  Milan (MXP) to Tokyo (NRT) – Wed, Aug 8
  Alitalia 786 Dep: 2:35PM Arr: 9:25AM 11h 50m Boeing 777 Economy (L)
  Thu, Aug 9

  Tokyo (NRT) to Budapest (BUD) – Thu, Aug 23
  Tokyo (NRT) to Rome (FCO) – Thu, Aug 23
  Alitalia 785 Dep: 1:15PM Arr: 7:00PM 12h 45m Boeing 777 Economy (S)
  Layover in FCO 21h 5m

  Rome (FCO) to Budapest (BUD) – Fri, Aug 24
  Alitalia 478 Dep: 4:05PM Arr: 5:45PM 1h 40m Airbus A320 Economy (S)

  Cost per passenger (including taxes & fees) €356.61
  Total cost for 1 passenger €356.61

 198. bla - 2012 05 15, 14:21

  Simonai, ten rodomi visi marsrutai, tik domestic yra busiest todel jie ir patenka i topa.
  Del tarptautiniu tai uzimciausi Hong Kong-Taipei, Seoul-Tokyo (3.1m) ir Jakarta-Singapore (3m)

 199. Mantas - 2012 05 15, 14:40

  Teko man skristi Seoul-Jeju. Visai nesistebiu, kad tai toks populiarus maršrutas. Realiai tai yra populiariausia atostogų kryptis Pietų Korėjoje. Kažkas panašaus kaip Palanga Lietuvoje. Skritumas tik toks, kad Jeju yra saloje, nepatogu ten kitais būdais nusigauti, ir Seule gyvena ~20 milijonų labai užimtų žmonių. Artimiausia vieta, kur jie gali per savaitgalį pailsėti yra Jeju. Be to, paklausą labai stimuliuoja daugybė pigių skrydžių kompanijų. Ir šiaip labai graži sala Jeju, jei kas būsit Pietų Korėjoj ir turėsti keletą laisvų dienų, būtinai rekomenduoju ten nuskristi!

  http://iammantas.wordpress.com/2009/09/21/jejudo-jeju-island/

 200. Šarūnas - 2012 05 15, 14:48

  Simonai, kur radai tokias kainas? Netgi sudomino.

 201. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 14:51

  Šarūnai, daug kartų visiems žinomas įrankis – http://matrix.itasoftware.com/

  O suradę variantą nusiunčiat bet kuriam agentui duomenis (gale išmeta pilną variantą) ir jis gali tokį bilietą jums nupirkti. Arba per bet kurią sistemą (greitai.lt, skrisk.lt, expedia ir t.t) po to patys ieškote tokio pat.

 202. Paulius - 2012 05 15, 15:05

  Jo, mega variantas čia! Bet, Simonai, iš kur tu tarkim žinojai, kad pridėti Budapeštą kaip galutinį taška reikėtų? Nes tarkim Milanas-Tokijas-Roma – 720€, tačiau jei esi nuolankus ir sutinki iš Alitaliją paimti nemokamą bilietą iš Romos į Budapeštą, parvykus iš Tokijo, jie mielai už atgalinį bilietą iš vis pinigų neprašys tam kad balastu pabūti reise iš Romos į Budapeštą ir viso tereikės tik minėtus 350€ sumoket :-D. Žinoma juokauju čia, bet kaip žinoti, kad būtent toks „priedas” dvigubai kainą sumažins?

 203. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 15:12

  Pauliau, aš irgi nežinau, kaip atpažinti tokius variantus – Andrius Tapinas parodė, jog sandoris galioja MXP-NRT-BUD(per FCO).

 204. Mindaugas - 2012 05 15, 15:32

  pelikan.sk yra kalendorius bet ten pigiausiai rodo 333 Eur

 205. Jurgis - 2012 05 15, 16:07

  „Аэрофлот” не отказался от идеи создания лоукост-перевозчика
  http://www.aviaport.ru/news/2012/05/15/234426.html

 206. srs - 2012 05 15, 18:09

  Na 333 EUR – variantas super. Man tik įdomu, kad tokius variantus atranda? Nepanašu, kad taip paprastai imsi ir sumedžiosi tokią kainą (ypač kai maršrutas MXP-HND-FCO-BUD)
  Dar turiu klausimą apie JAV low-costir tradicinius vežėjus. Jei realiai tokie kaip Southwest siūlo geresnį ar panašų produktą kaip Delta ar Continental, kaip pastarosios susiranda klientų ir išlieka pelningos?

 207. Simonas Bartkus - 2012 05 15, 18:16

  srs: kiek aš įžvelgiu, tai pirmoj vietoj yra korporatyviniai kontraktai (valdo AA, Delta ir kt.), antroj vietoj yra lojalumo taškai, o trečioj vietoje lojalumas. Nes, pvz. jeigu turi AA Admiral Gold kortelę, tai reiškia, kad visada sėdėsi First vietose, turėsi lounge’us ir kt. O tai geriau nei Southwest ar JetBlue.

 208. Jurgis - 2012 05 15, 18:41

  Palyginimui,- per keturius 2012 m. menesius perveze:

  airBaltic – 841.146 keleivius / 13% maziau nei 2011
  Estonian Air – 224.826 keleivius / 33.3% daugiau nei 2011

  Estonian Air increases market share in Tallinn Airport
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=57319

  airBaltic transported a total of 841,146 passengers in 4 months
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=57324

 209. srs - 2012 05 15, 18:44
 210. klaustukas - 2012 05 15, 20:00

  mano viena mokytoja sakydavo, kad ruso simbolis yra amuras – nuogas ir ginkluotas. tinka ir sitam atvejui. nesuprantu, iki kokiu dar nesamoniu bus prieita su avarijos priezasciu aiskinimais – mol dabar ivyko NEITIKETINA situacija – praskrides kalna lektuvas eme zemeti ir tada pats apsisuko. nu tikrai skrendant retai pasitaiko atvejis, kad zemeti reikia, del to lektuvas apsisuka pats ir i kalna pliekasi…

 211. Klausimukas - 2012 05 15, 22:14

  Gal kas tiksliai žinote ar Miles & More taškai skaičiuojasi tuo atveju jei už LOT skrenda Aerosvit (wet lease)? Ir ar taikomos ES vežėjo normos ar ne? Dėkui

 212. klaustukui - 2012 05 16, 08:21

  oranzine deze atsakys, pats zinai kad tokie tyrimai vyksta menesiu menesiais..

 213. Linas - 2012 05 16, 10:58

  Vakar FRA teko stebėti ANA – B787. Gražus paukštukas, grakštus – tik kažkaip įsivaizdavau didesnį… :)

 214. Linas - 2012 05 16, 11:05

  Nežinau ar kas jau skaitė, bet gal kam bus nauja:
  TRANSAERO AIRLINES LAUNCHED MOSCOW – LOS ANGELES FLIGHTS
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=36772
  TRANSAERO AIRLINES EXPANDS ITS FLEET
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=36779

 215. Jurgis - 2012 05 16, 11:58

  airBaltic в апреле утратил почти пятую часть пассажиров
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/airbaltic-v-aprele-utratil-pochti-pjatuju-chast-passazhirov-42789

  Латвийская национальная авиакомпания „airBaltic” в апреле перевезла 252 034 пассажира, что на 18% меньше, чем в апреле прошлого года, свидетельствуют расчеты портала „Nozare.lv”.

 216. Jurgis - 2012 05 16, 12:07
 217. Šarūnas - 2012 05 16, 13:57

  Sveiki, kas nors gaunat VNO naujienlaiškį ar jo jau nebeleidžia?

 218. kada - 2012 05 16, 14:17

  o kaip su Norwegian? nesenai teko skrist tai jie ten ambicingu planu prisirase po 100 nauju lektuvu is boeing ir airbus uzsisake turi. Neplanuoja netiketai lietuvos uzgriebt, kazkaip likau visai patenkintas servisu.

 219. Jurgis - 2012 05 16, 16:46

  Cimber Sterling Sold To Management, Mansvell
  http://www.aviationbrief.com/?p=7593

 220. Kamile - 2012 05 16, 18:56

  Gryztant prie lukesciu ir Ryanair verslo filosofijos – Ryanair CEO O’Leary Europos komisijos konferencijoj… Praktiskai stand-up commedy… http://webcast.ec.europa.eu/eutv/portal/res/_v_fl_300_lt/player/index_player_lt.html?id=13654&pId=13653

  O SAS, kaip Standard and Poors analitikai juos pavadino – Sad and Sorry.

 221. A2C - 2012 05 16, 22:24

  Sarunui. Taip, siandien gavau naujienlaiski apie pasto investicijas oro uoste.

 222. Jurgis - 2012 05 16, 22:46

  Sarunui ir A2C ,- nemaisykit dvieju dalyku :
  Oro uosto naujienos
  http://vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/
  ir
  Oro uosto naujienlaiškiai
  http://vno.lt/lt/naujienos/naujienlaiskiai/

  Paskutinis naujienlaiskis buvo 2012 01 10 Naujienlaiškis Nr.13

 223. Jurgis - 2012 05 17, 05:16

  Berlin Airport Delayed To March 2013 – Sources
  http://www.aviationbrief.com/?p=7600

  Berlin’s new Brandenburg airport will probably not open before March 2013 because of problems with fire regulations, sources said on Wednesday, further embarrassing authorities who had predicted a three-month delay from the original date of June 3.

 224. Paulius - 2012 05 17, 11:34

  Na nieko sau, visi 9 mėnesiai. Visiškas fiasko.

 225. mikas - 2012 05 17, 13:01

  kažkas iš čia besilankančių žinojo, kaip ten Ryanairui sekasi iš Kauno į Alicante skraidyt.

  galvoju, bandyt spaliui pirkt bilietus ir tikėtis kad neatšauks, ar neverta žaist.

 226. Keliautojas - 2012 05 17, 13:11

  Turkish Airlines to purchase 50% stake in LOT Polish Airlines: Turkish Economy Minister

 227. Jurgis - 2012 05 17, 13:16

  Nu va, tai antras Turkish airlines hub’as bus Warszawa. Mums nuo to geriau ar blogiau ?

 228. klaustukas - 2012 05 17, 14:19

  Blogai, aisku, del Turkish – visas milziniskas srautas i Stambula toliau bus priverstas bastytis su jungimais, o ne tiesiogiai.

 229. Savas - 2012 05 17, 14:26

  Tas „milžiniškas” srautas buvo konkrečiai skaičiais pateiktas Simono viename iš komentarų, todėl nereiktų taip dramatiškai suasmeninti savo poreikių į Stambulą ;)

 230. klaustukas - 2012 05 17, 14:49

  @Savas – beda ta, kad vistiek yra tu skaiciu nesuprantanciu ir kurianciu mistines paklausas

 231. Obs. - 2012 05 17, 15:05

  Berlin’s new Brandenburg airport will open March 17, 2013. http://www.n-tv.de/wirtschaft/BER-oeffnet-im-kommenden-Jahr-article6284156.html

 232. Mindauqas - 2012 05 17, 15:05

  dar yra nesuprantančių humoro ir sarkazmo.

 233. Vytautas-NT - 2012 05 17, 15:11

  Tuo tarpu įdomi naujiena (nors gal aš ja tik dabar pastebėjau) apie AirBaltic bagažo taisyklių pasikeitimą:

  „Jūsų patogumui patobulinome savo ekonominę klasę. Įsigykite ekonominės klasės bilietą ir vieną registruoto bagažo vienetą vežkitės NEMOKAMAI,…”

  Žodžiu konkurencija su Estonian daro savo…

  Tiesa nieko negirdėt apie lėktuvų parko pakeitimą. Aišku, jiems kapitalo trūksta, bet vis dėlto…

  O kalbant apie Stambulą, tai kaip low-cost’inė kryptis jis manyčiau galėtų turėt potencialo. Kitas dalykas, kad tai labai geras tolimųjų skrydžių HUB’as. Tiesa ne JAV kryptims, kurios iš Vilniaus populiariausios, bet Azijai ir pan.

 234. Augustinas Žemaitis - 2012 05 17, 15:19

  Esamas srautas ir srautas kuris būtų atidarius skrydį – dalykai, sutampantys tik iš dalies. Atidarius skrydį prisideda iš konkurentų perimtas tranizitinis srautas, pastimuliuotasis tiesioginis srautas, pastimuliuotasis tranizitinis srautas.

  Santykis tarp esamo srauto ir srauto, kuris bus atidarius skrydį, nėra pastovus ir priklauso nuo miestų poros – kokio tai dydžio skrydžių bazė(s) būtent reisą atidariusios aviabendrovės/aljanso, kokias tranzitines kryptis siūlo, dėl stimuliacijos – ar patraukli turizmui bent viena vieta, ar yra imigrantų/emigrantų ir t.t.

  Jei būtų buvęs Turkish skrydis į Vilnių šiuo laikotarpiu tom pat sąlygom, kaip į Rygą, manau, kad būčiau juo pasinaudojęs, gal ir ne kartą (tranzitui). Bet šiaip tuo laiku Turkish Airlines neskridau – važiavimas į Rygą ir atgal atima daug laiko, kainuoja papildomus pinigus. Vietų, kur būčiau atostogavęs su Turkish, taip ir neaplankiau, tad jei Turkish atidarys reisą į Vilnių, manau tikrai esu potencialus jų klientas. Nenustebčiau, jei tų žmonių, kurie čia pageidauja Turkish skrydžio į Vilnių, yra panaši situacija :) .

 235. Mindauqas - 2012 05 17, 15:22

  „O kalbant apie Stambulą, tai kaip low-cost’inė kryptis jis manyčiau galėtų turėt potencialo. Kitas dalykas, kad tai labai geras tolimųjų skrydžių HUB’as.”
  @Vytautas-NT:
  Po viso to kas buvo šiame bloge apie aviaciją rašyta, gal gali paaiškinti kelis dalykus:
  1) kaip padaryti kryptį į Stambulą low-cost’inę? Nesvarbu, kad aviakompanijos sąnaudos vienam bilietui būtų 500 Lt, juos pardavinėti po 200 Lt?
  2) kuo remiesi, kad Stambulas galėtų turėti potencialo? Ar jis lietuviams būtų patrauklesnis nei Roma?
  3) kuriems keleiviams Stambulas būtų geras hub’as? Ir kiek tokių tranzitinių keleivių per mėnesį būtų 100? 200? 500?

 236. Neringa - 2012 05 17, 15:50

  Anksčiau rytą pradėdavau Delfio naujienom. Dabar – Simono Bartkaus tinklaraščiu.Ačiū kad esate :)

 237. Vytautas-NT - 2012 05 17, 16:27

  Šiaip kai teko pabuvot Stambule, tai pamaniau, jog tai tikrai turistiškai įdomi vieta. Atstumas panašus, kaip iki Romos (net kokiais 200 km arčiau). O vertingo paveldo ten daug.
  Be to, lyginant su Roma, tai didesnė egzotika (nekrikščioniška valstybė), be to mažesnės pragyvenimo išlaidos.
  Tad turistus vežiot kokiais 2 skrydžiais per savaite Stambulas patrauktų. Tiesa, spėju, srautas būtų labiau sezoninis…

  Su tolimuoju tranzitu tai situacija tokia, kad, aišku, HUB’as tolokai ir lietuvių mėgstamomis kryptimis skraidyt reikėtų ilgai. Vienintelis faktorius- Turkish valdiška kompanija ir jos sprendimai gali būt ne tik ekonominiai, bet ir politiniai…

  Tiesa LOT pirkimo atveju, būtų realus toks ekonomiškesnis variantas- skraidymas mažesniai lėktuvais. Čia tiesa kol kas visiškai laisva fantazija…
  Juk FlyLAL laikais skraidė SAAB-2000. Tiesa nupo to laiko rinka Europoj labai pasikeitė?

 238. Jurgis - 2012 05 17, 17:09

  Pegasus Airlines bets on liberalisation in Turkey’s international market with 100-aircraft order
  http://www.centreforaviation.com/analysis/pegasus-airlines-bets-on-liberalisation-in-turkeys-international-market-with-100-aircraft-order-72276

 239. Justinas - 2012 05 17, 19:00

  Beje, kalbant apie kažkada Simono įdėtus skaičius. Tyčia susiradau dar sykį. Simonas savo komentare skaičiavo, kiek žmonių galėtų būti įdomus P2P srautas VNO-IST. Anot Simono skaičiavimų, tai būtų 800 keleivių per mėnesį. Juokingiausia yra tai, jog su 50 vietų, 3x weekly flyLAL vidutiniškai vežė po 800 keleivių į mėnesį 2008ais. Turbūt aišku, kad su 150 vietų lėktuvu ir 4x weekly TK vežtų daugiau. Tiesiog labai patogu sužaisti skaičiais paaiškinant kodėl TK neskraido į Vilnių. Bet bus totalus failas, jei Vilnius liks vienintelė sostinė Europoje, į kurią Turkish neskraidys. Bet gal sudėkim rankas ir sakykim, kad srautas nepakankamas Lietuvoje, dėl to neskraido. Juk kai bus srautas, tai visi vežėjai skraidys. Tik tuomet nebesuprantu išvis, kokia yra oro uosto administracijos rolė :-)

 240. Mindauqas - 2012 05 17, 19:08

  Justinai, kiek skrido su TE į LED ir kiek skrenda dabar?

 241. Justinas - 2012 05 17, 19:15

  Mindauqas, deja, neturi prieigos į duomenis, tai tenka tik iš nuotrupų susidaryti vaizdą. Dėl IST tai skaičius pateikė Simonas, tad neturiu jokių prielaidų jais abejoti :)

 242. Marius - 2012 05 17, 19:19

  http://www.lrt.lt/news.php?strid=31489&id=6008973 na but gerai jei butu tiesa del Tel Avivo,nors ir pernai charteriai skrido tai gal ir realu

 243. Simonas Bartkus - 2012 05 17, 19:22

  Justinai, TE vežė 800 keleivių ĮSKAITANT tranzitą per VNO ir tranzitą per IST.

  O TK atbaido du dalykai – šiuo metu kylančios 10 tūkst. tuščių kėdžių Rytų kryptimi iš VNO per mėnesį ir tragiški maršruto IST-RIX rezultatai (tai yra blogiausias TK maršrutas visoje Europoje).

 244. Justinas - 2012 05 17, 19:36

  Simonai, ačiū už patikslinimą. Jei gerai pamenu, tuo metu Vilnius nebuvo didelis hubas, tad visiškai didžioji dalis skrido P2P. Kalbant apie RIX, tai reikia nepamiršti, kiek per mėnesį RIX-IST yra pervežama keleivių apskritai, tad tuščios vietos (seats=vietos kur kas natūraliau skamba lietuvių kalboje nei kėdės ar sėdynės) yra didele dalimi konkurencijos su BT rezultatas. Kita vertus, pasikartosiu, jei TK atidarys maršrutą į TLL, o į VNO – ne, tai bus labai sunku surasti argumentų tam :-)

  Beje, ne į temą. Šiemet su Wizzair skridau 6 kartus. _Nė karto_ nebūčiau skridęs tomis kryptimis, tais skrydžiais, jei nebūtų tų reisų – arba būčiau nedaręs fake connection, arba weekend break būtų neįvykęs, arba įvykęs kita kryptimi. Čia šiaip apie simuliacijos veiksmingumą :-)

 245. Marius - 2012 05 17, 19:38

  na be abejo negalima teigti,kad skris 800 jei skrido tiek metu atgal,juk dabar yra tokia didele pasiula su 1stop is VNO kaip niekados nebuvo ligi siol

 246. keliautojas - 2012 05 17, 19:38

  Ryanair will now close 11 routes to Kos and 13 routes to Rhodes, one month before the end of the summer season, resulting in the loss of over 23,000 high spending tourists and over €18m in tourism revenues to the local economy, after DETAP and the Mayor of Kos reneged on an agreement with Ryanair to promote these flights internationally.

 247. Vytautas-NT - 2012 05 17, 22:30

  šiaip įdomus straipsnis apie Pegasus. Jų logika kiek prieštarauja Simono išvadoms dėl optimalių maršrutų- stengiasi skraidyt kaip galima toliau. Tiesa čia yra geografinė specifika- Turkija ye netoli Indijos.

 248. Augustinas Žemaitis - 2012 05 18, 01:58

  Pakomentuosiu dėl Mindauqo klausimų Vytautui-NT

  1)Atstumas į Stambulą yra mažesnis už atstumus, kuriuos jau skraido žemų kaštų bendrovės iš Lietuvos: visus JK miestus, Paryžių, Romą, Barseloną ir kt.

  2)Stambulas turi daug įdomių turistinių objektų, nėra vizų režimo, ir dabar yra į jį srautas. Gal Roma, iš dalies dėl tradicijų, bus kažkiek patraukliau – bet seniai nebe tie laikai, kai keliavimas buvo kažkas stebuklingo ir per gyvenimą žmogus tik kartą-kitą nuvykdavo užsienin. O kas pusmetį į Romą juk neskraidysi.

  3)Reikia pažiūrėti, kiek skrenda per mėnesį tokiomis kryptimis kaip Telavivas, Tbilisis, Baku, Dubajus, Almata, Atėnai, Kairas ir kitas tame regione (pietryčių Europa, Artimieji Rytai, šiaurės rytų Afrika). Čia Turkish turėtų didelį pranašumą prieš visus, išskyrus nebent BT. Jų skrydžio nuotolis mažesnis, tad kaštai mažesni, o svarbiausia – laikas. Turėdami bazę visai netoli tų miestų, Turkish į juos skraido itin dažnai (3x, 4x per dieną ir daugiau), dėl ko jungimas būtų patogus.

  Svarbu suprasti, kad Vilnius yra tokioje geografinėje padėtyje, kad Artimieji Rytai mums nėra tolesni, nei pietvakarių Europa. Todėl srautai ten gali būti ir stimuliuojami. Manau, kad yra litvakų, kurie norėtų savaitgalį praleisti Lietuvoje, ar lietuvių, kurie norėtų apsipirkti savaitgalį Dubajuje. Dabar tai mažai įmanoma – ne vien dėl kainų, o labiau dėl laiko. Atsiradus Turkish skrydžiui tai galėtų tapti įmanoma. Na ir įvairūs atostogų pasiūlymai konkuruoja tarpusavyje: Turkish turėtų galimybę kažkiek atsiriekti nuo pvz. Kanaruose ar panašiose vietose atostogaujančių.

  Taip pat Turkish konkuruotų ir dėl tolimesnių Azijos rinkų, tik čia jau būtų rimtesnės varžybos su Finnair ir kt.

 249. Jurgis - 2012 05 18, 02:29

  Estonia to welcome 85 airlines in Tallin
  http://bnn-news.com/estonia-85-airlines-tallin-62100

  Routes Europe, now in its 7th year, will see a record number of attendees when the 2012 event opens in Tallinn in four days’ time. The event will be hosted by Tallinn Airport at the Radisson Blu Hotel Olümpia in Estonia’s historic capital.

 250. Jurgis - 2012 05 18, 02:37
 251. Zhymantas - 2012 05 18, 02:54
 252. zuikis - 2012 05 18, 04:30

  @Jurgis kiek matuosi ilgi Lietuvos su Estija?

 253. zuikis - 2012 05 18, 04:32

  @Augustinas Zemaitis: skaitai mano mintis! Noriu paspausti ranka!

 254. Šarūnas - 2012 05 18, 08:36

  Simonai, kiek žmonių atsivežė iš Latvijos ir Estijos SmartLynx?

 255. Linas - 2012 05 18, 09:20
 256. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 09:37

  138 iš Rygos ir 125 iš Talino, A320.
  Iš Vilniaus pakilo visi gerai užpildyti, Rodas 100%, Katanija ir Larnaka po 95%, šiek tiek atsliko tik Salonikai 84%.

 257. Šarūnas - 2012 05 18, 09:50

  Neblogai, šioks toks tranzitas nepamaišys. Kiek pamenu, čia kartą per savaitę? O su grįžimais kaip?

 258. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 09:55

  Šiandien grįžimo bangos nebus, nes tiesiog nėra kam grįžti. Grįžimo banga nuo kito penktadienio.

 259. Šarūnas - 2012 05 18, 10:31

  Beje Simonai, gal tuo metu netgi visos rankovės yra užimtos? T.y. penktadienio rytai turėtų patapt rush hours.

 260. Jurgis - 2012 05 18, 11:16

  @zuikis Tol kol ryto naujienos is Lietuvos taps kaip sita :

  Lietuvos banko išleista apyvartinė moneta krepšiniui pripažinta gražiausia pasaulyje
  http://lb.lt/lietuvos_banko_isleista_apyvartine_moneta_krepsiniui_pripazinta_graziausia_pasaulyje

  O jei rimciau, tai tol kol neuzliesim pasaulio POZITYVIOM naujienom is Lietuvos, tol mes nebusim niekam idomus ir galesim tik verkti, kad pas mus niekas neskrenda.
  Taigi kol kas belieka dziaugtis smagiais anekdotais apie estus:

  -What is the richest nation in the world?
  -Estonia.
  -Why?
  -Because Estonians are not fast enough to spend their salaries.

 261. mikas - 2012 05 18, 11:18

  labai daug rašliavos apie SSJ. ir daug sąmokslo, kurio esmė pas rusus nesikeičia – dėl visko kalta Amerika.

  http://www.compromat.ru/page_32140.htm

 262. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 11:35

  Šarūnai, praktiškai kiekvieną naktį visos rankovės yra užimtos ir visiems nepakanka. LCC realiai irgi užima rankoves, nors jų nenaudoja. Tiesa, dabar „airBaltic” pakeitė „policy” ir nebenaudos rankovių.
  Anyway, net be BT, kiekvieną ankstų rytą „su rankovių” politika yra „Lufthansa”, 2x „Small Planet”, „Aeroflot”, kai kada „Czech”. O taip pat 2 Wizz lėktuvai (nuo kitos savaitės), SAS lėktuvas su „walk on” preferensijomis.

  Šiandien per transfero bangą 1 lėktuvas (733 į Larnaką) buvo bus’inamas, o kiti trys per rankoves.

 263. Jurgis - 2012 05 18, 12:42
 264. Justinas - 2012 05 18, 14:00

  WOW, Wizzair su rankovėm? Simonai, kokie motyvai lemia? VNO nuleido kainas, ar jie čia paskaičiavo, kad greičiau apsisuka?

 265. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 14:02

  Justinai, „walk-on”, gal neaiškiai parašiau. Tiesiog „walk-on” dažniausiai naudojamos tos pačios aikštelės kaip ir tuneliams, tą norėjau pasakyti.

 266. Jurgis - 2012 05 18, 14:13

  Ar Tel Avivo reiso neketinama padaryti visus metus veikiancio ? Nes , kaip rasoma, pardavimo rezultatai labai geri :
  „Vakar gavau informaciją iš mūsų ambasadoriaus Izraelyje Dariaus Degučio, kad naujas, pavyzdžiui, avialinijų reisas, Tel Avivas – Vilnius jau visai vasarai yra išparduotas“, – sako Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.”

  Kiek patikimi sie duomenys ? Kas gali gauti isankstinius pardavimo duomenis ?

  Na ir tuo paciu, gal kas zino Reikjaviko isankstinius pardavimo duomenis?

 267. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 14:17

  Na, aš žinau, bet tiksliai skelbti negaliu :)

  Tel Avivo reiso taip, didžioji dalis vietų yra parduota (absoliuti dauguma iš TLV pusės, vietų iš VNO yra). Didesnė tikimybė upgrade’o iki 2x weekly kažkurioms savaitėms negu „full year”, nes Izraelio gyventojai žiemą į Lietuvą nenori.

  Reikjaviko-Vilniaus reiso pardavimai labai neblogi, dominuoja atvykstamasis turizmas į Lietuvą.

  Panašu, jog lietuviams šią vasarą didelis „overcapacity” ir per didelė pasiūla, kurią galima būtų užpildyti, bet atvykstamieji srautai gelbėja dalį reisų.

 268. Jurgis - 2012 05 18, 14:22

  Tai Tel Aviv ir Reikjavik dominuoja atvykstamasis turizmas ? Ar yra dar tokiu reisu VNO su dominuojanciu atvykstamuuju turizmu ?
  Ir kaip del Paryziaus ? Ar yra kiek atvykstanciuju is Paryziaus, nes anksciau buvo rasyta, kad sitame reise dominuoja vien lietuviu isvykstamasis turizmas.

 269. Jurgis - 2012 05 18, 14:54

  „TK atbaido du dalykai – šiuo metu kylančios 10 tūkst. tuščių kėdžių Rytų kryptimi iš VNO per mėnesį ir tragiški maršruto IST-RIX rezultatai (tai yra blogiausias TK maršrutas visoje Europoje).”(Simonas)

  IST-RIX ir IST-VNO situacijos negalima lyginti, nes Rygoje blogus TK rezultatus formuoja butent aiBaltic, pasiimanti beveik visa tiesiogini RIX-IST srauta. Vilniuje TK tiesioginiam srautui i IST konkurencijos neturetu. Del tranzito tai taip, tuscios Rytu krypties vietos gali gasdinti. Bet cia vel, visu pirma tai yra pervirsis Vilnius-Maskva vietu. Del tranzito yra tik dalis kedziu Aeroflot, Transaero ir Aerosvit reisuose. Atejus Turkish airlaines visu pirma jos prarastu dali tranzitiniu keleiviu. Bet Turkish ir atvestu mums daug keleiviu ir tuo paciu mums suteiktu daugiau patogesniu jungimu Azijos ir Afrikos kryptimis. VNO tai Turkish atejimas yra labai stiprus, nes sustiprintu aljansini tradiciniu a/k paketa Vilniuje.

 270. Vytautas-NT - 2012 05 18, 14:59

  Šiuo atveju, skritingai nuo Islandijos, nemanau, kad atsiradus triesioginiams skrydžiui į Stambulą, turkai pradės masiškai skraidyt į Vilnių. Čia berods ir vizų režimas dar kažkoks yra…

 271. Marius - 2012 05 18, 15:01

  http://vz.lt/?PublicationId=ae189d76-1754-4577-8f07-e99f74fbb10a&ref=rss
  Iš Dublino per Vilnių skrendantys transferiniai keleiviai bus tikrinami papildomai

  Plačiau: http://vz.lt/?PublicationId=ae189d76-1754-4577-8f07-e99f74fbb10a&ref=rss#ixzz1vDoXz86o na idomiausia ,kad raso ju yra(transferiniu k..) maziau nei 1%.

 272. Jurgis - 2012 05 18, 15:12

  Na kaip man teko matyti Rygoj, butent su Turkish atskrenda daugiausia turku. Del vizu taip, kol kas jiems reikia, nors pastoviai snekama apie vizu naikinima ar lengvinima:
  EU to ease visa procedures for Turkish citizens
  http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/en_GB/features/setimes/features/2012/04/24/feature-05

  Nors kiek man teko susidurti su keliaujanciais turkais, jie turi daugkartines (ar metines) EU vizas. Bet sita problema, aisku, dar egzistuoja.

 273. Jurgis - 2012 05 18, 15:19

  Is esmes vizu problema Rusijos, Ukrainos, Turkijos krypyse yra panasi,- reikalingos vizos isskyrus:
  Rusija (tik diplomatinių pasų savininkams);
  Ukraina (tik diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams);
  Turkija (tik diplomatinių, tarnybinių ar specialiųjų pasų savininkams);

 274. Jurgis - 2012 05 18, 15:48
 275. klaustukas - 2012 05 18, 16:23

  zodziu ir vel – jokie Simono paaiskinimai del TK negalioja – viskas yra paneigiama, tik TK kazkodel VNO kaip nebuvo, taip ir nera?

 276. Mindaugas - 2012 05 18, 16:35

  Jurgi:
  ES-27, JAV, Kanados, Šveicarijos, Japonijos, Andoros, Islandijos, Monako, Norvegijos, San Marino, Vatikano, Izraelio piliečiams su Ukraina galioja bevizis rėžimas buvimui iki 90 d.

 277. Jurgis - 2012 05 18, 16:47

  @klaustukas Ne , kodel gi taip drastiskai. Simono paaiskinimai del TK galioja. As manau, kad liepos men. arba iki liepos men. atsiras daugiau aiskumo del TK skrydziu i Vilniu. Kantriai visi laukiam.
  @Mindaugas Tikrai Ukrainos pilieciams nereikia vizos ?
  Kurių šalių piliečiams reikia vizos, atvykstant į Lietuvą?
  http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/atvykstantiems/vizos-į-lietuvą-ir-šengeną/vizų-į-lietuvą-reikmė

  Valstybių, kurių piliečiai į Lietuvos Respubliką vyksta be vizų, sąrašas
  http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/atvykstantiems/vizos-į-lietuvą-ir-šengeną/vizų-į-lietuvą-reikmė/valstybių-kurių-piliečiai-į-lietuvos-respubliką-vyksta-be-vizų-sąrašas

 278. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 16:52

  Dar pamirštu vis pridėti, jog „Turkish Airlines” yra grynai tradicinės orientacijos aviakompanija, network planning’e netikinti stimuliacija. Ji taip pat netiki rinkos „atėmimu” iš kitų bendrovių. Baltijos šalyse, tiek RIX maršrute „Turkish Airlines” konkurente didžiausia laiko „Finnair”, o „Finnair” turi nepralenkiamą pranašumą prieš „Turkish” – trumpesnį atstumą. Į Aziją rinką yra labai maža, o per HEL į tas kelias destinacijas, kurios turi apčiuopiamą srautą iš Baltijos šalių (BKK, PEK, NRT, BOM) per HEL yra apie 30% arčiau nei per IST.
  :-)

 279. Jurgis - 2012 05 18, 17:00

  Na gerai. Simonas padejo taska. Turkish niekada nebus VNO.

 280. Simonas Bartkus - 2012 05 18, 17:09

  „Turkish” Vilniuje bus. Kada – nesakysiu.

  Tiesiog kai kuriems su naivumo kauke paaiškinu, kodėl jų nėra „vakar”. Jų nėra todėl, kad nuostoliai, kuriuos jiems atneštų VNO-IST maršrutas yra per dideli.

 281. Šarūnas - 2012 05 18, 17:16

  Simonai, gal bent jau parašytum kelių metų begy galima tikėtis ar ilgalaikėje ar trumpalaikėj perspektyvoj?

 282. Jurgis - 2012 05 18, 17:18

  Aisku ir suprantama. Salygu gali buti daug. Turkish ateis i VNO:
  – kai VNO pasieks 3-4 mln. keleiviu per metus
  – kai EU panaikins vizas turkijos pilieciams
  – kai Turkish uzbaigs sandori su LOT ir atidarys baze Varsuvoje
  – kai CRJ suvezines keleivius is Talino, Rygos ir Vilniaus i nauja Turkish hub’a Varsuvoje
  – kai Lietuvos gyventoju pajamos pasieks Liuksemburgo gyventoju lygi
  – ir t.t.

 283. Vytautas-NT - 2012 05 18, 17:36

  Negalima teigti niekada. Man labai įdomus jų sprendimas eiti į Taliną (jei jis tikras), kur Finnair konkurencija dar didesnė. Nebent Turkish galvoja ten bendradarbiaut su Estonian…

  Beje, jei turkai nupirks LOT, tai daug kas gali pasikeist. Gal tada reisas į Stambulą atsiras, bet kiek kitokiu būdu…

 284. zuikis - 2012 05 18, 20:11

  Sofijoje gegužės 17 d. 12.58 val. dėl vidinio gaisro avariniu būdu nusileido Lenkijos avialinijų lėktuvas OLT Express, vykęs reisu Varšuva – Hurgada. Šiuo reisu vykę 4 Lietuvos piliečiai, kaip ir kiti keleiviai – nenukentėjo

 285. Augustinas Žemaitis - 2012 05 18, 21:19

  Nenoriu būti labai įkyrus, bet kiek praplėsiu Simono žodžius – „Jų nėra todėl, kad nuostoliai, kuriuos jiems, kaip juos nuspėja jų reisų planuotojai, atneštų VNO-IST maršrutas, yra per dideli” :-)

  Jokiame versle tiksliai niekas būsimųjų rezultatų tiksliai nežino, ir klaidų būna daug. Tai – ir atidaryti nuostolingi reisai (prekybos centrai, gamyklos, prekės ženklai, užsienio padaliniai…). Tai – ir praleistos galimybės, kuriomis pasinaudojusios naujai įsteigtos bendrovės kartais atima iš senųjų pozicijas rinkoje ar net jas visai sužlugdo. Nesiplėsiu čia su pavydžiais, manau visi žinote jų daug.

  Aišku, paprastai aviakompanijos reisų planuotojas disponuos daugiau informacijos, patirties nei dauguma žmonių. Kita vertus, ta informacija niekada nebus absoliuti, ir visada bus informacijos, kuri bus žinoma kitam žmogui, bet nežinoma planuotojui, juoba, kai kalbama apie verslą, jungiantį kelias šalis.

  Tad bendrai paėmus, nemanau, kad asmuo tikintis kokia nors dar neįgyvendinta verslo idėja (čia suprantu „verslo idėją” ir siaura prasme: pvz. atidaryti reisą, kur jo nėra) būtinai yra naivus, nes „Jeigu tai apsimokėtų, jau būtų seniai padaryta” tikrai ne visada yra tiesa.

 286. Jurgis - 2012 05 19, 00:28

  Ekstremali situacija virš Reikjaviko: pametęs ratą „Icelandair“ lėktuvas ruošiasi avariniam nusileidimui Keflaviko oro uoste
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/ekstremali-situacija-virs-reikjaviko-pametes-rata-icelandair-lektuvas-ruosiasi-avariniam-nusileidimui-57-219836#ixzz1vG7mH5wB

 287. Jurgis - 2012 05 19, 00:37
 288. Jurgis - 2012 05 19, 17:07

  Simple Express nuo birzelio 1 d. pradeda reisus is Varsuvos i Berlyna per Poznane, taigi ir is Vilniaus Simple Express’u galima bus pasiekti Berlyna. Siuo metu kaina iki Berlyno rodo 138 Lt.

  Known with the routes to the Baltic countries Simple Express from June 1 opens a connection to coach Berlin – Poznan – Warsaw – Kaunas – Vilnius. Buses will run on the new route 2 times per day.

 289. Marius - 2012 05 19, 20:00

  nesupratau cia del tu simple…Eurolines uz 130lt be jokiu vaziavimu/sustojimu Warsuvu,Poznaniu ir t.t nuveza
  Pas mus su autobusu kelionemis niekada nebuvo problema

 290. Marius - 2012 05 19, 20:14

  Tavo tiesa cia naujos kainos 130LT ,buvo 209LT ..Bet tas vaziavimas autobusu net jei be jokiu Warsuvu 16h trunka:) Zinant koks malonumas miegoti autobuse ir t.t.,tai tik bedarbiai gali vaziuoti kurie laiko belekiek turi:)

 291. Mariui - 2012 05 19, 23:46

  Dar kokie emigrantai gali.

 292. keliautojas - 2012 05 20, 00:06

  Nu va atnaujino ryanair.com – neliko CAPTCHA ir vel galima matyti bileitu kainas savaitei i prieki :)

 293. Zhymantas - 2012 05 20, 02:48

  Valio Ryanair, ka tik gavau Ryanair Cash Passport :).

 294. klaustukas - 2012 05 20, 03:51

  Gal kas gali paaiskinti, kas ten per 747 samburis buna pastoviai viename FRA kampe? Kazkokia specifine aptarnavimo vieta? Daznai stovi kokie penki – sesi 747, ivairiausiu avialiniju ir aliansu.

 295. Paulius - 2012 05 20, 11:11

  Beje, Ryanair bent jau kol kad leidžia pirkti skrydžius ne tik, kad ir šiandienos vakarui iš Lietuvos, bet ir atbuline data, pvz į vakar dienos skrydžius :-D

 296. Paulius - 2012 05 20, 15:06

  Nežinau kiek galima tikėti kainomis, kurios pateikiamos jau praėjusių dienų reisuose, bet įdomumo dėlei turėdamas laiko surinkau Vilniaus krptis, paskutinio(-ių) įvykusio reiso(-ų) kainas ir artimiausio būsimo:

  Barselona: 200, 172;
  Brėmenas: 162, 79 103;
  Dublinas: 176, 148, 207;
  Karlsuchė: 45, 79, 79;
  Londonas: 172, 172, 172;
  Milanas: 131, 162, 79;
  Paryžius: 103, 55, 103;
  Roma: 162, 131, 131;

  Net nustebau tokias kainas matydamas, žinoma, paprastas mirtingasis tokiomis kainomis bilietų nusipirkti galimybės neturėjo dar, bet Ryanair tikėtina būtent tiek už paskutinius bilietus gavo. Žiūrint į artimiausių reisų kainas, šiandien vakaro arba rytdienos tai kainos irgi švelniai tariant draugiškos, vos ne, neturint ką veikti vakare gali nulėkti iki oro uosto ir skristelt kur nors :). Tikiuosi nebus vėl apribota galimybė pirkti artimiausius skrydžius, taip be jokios abejonės is Wizz paskutiniai bilietai pigti turėtų.

 297. Mindauqas - 2012 05 20, 17:06

  @Paulius. Dabar yra gegužės mėnuo ir šiandien yra gegužės 20 diena, o ne birželio 20-ta.
  Tavo pateiktos kainos yra aplink birželio 20 d. Sėkmės analizėje ir išvadose.

 298. Šarūnas - 2012 05 20, 18:13

  Sveiki, galit kas paaiškint kuom skiriasi patikrinimo proedūros skrendant į Šengeno ir ne Šengen’o, bet EU valstybes? Reikia kokių papildomų dokumentų?

 299. Marius - 2012 05 20, 18:20

  Visu pirma kiek zinau ne sengene butinas pasas( sengene galima ir su ID kortele)
  O visa kita priklauso i kokia sali skrendi,kiekvienoj salyje skirtingos taisykles:)

 300. Mindauqas - 2012 05 20, 18:24

  @Marius,
  Visų pirma eilinį kartą nusišnekėjai. Nežinai – patylėk.

 301. Marius - 2012 05 20, 18:28

  EU yra visos sengeno valstybes ,tik kazkaip UK turi tam tikras islygas .Jie prisijunge prie sengeno sutarties,bet pas juos kazkaip palaipsniui viskas isiteisejo(ta prasme skrendan i/is Lietuvos).Siuo metu ir UK ir visoj ES vienodos salygos.Skiriasi kai kuriose salyse pvz leidziamas alkoholis/cigaretes ir kt akcizines prekes,bet jei gyveni salyje ir pareiski,kad vezi savo reikmem gali vezti tikrai daug (i UK iki 16bloku nereikia nieko irodineti,jei daugiau reiks pildyti spec formas ir taip pat nieko nebus)

 302. Marius - 2012 05 20, 18:30

  Nusisnekejau ka?

 303. Laurynas - 2012 05 20, 19:09
 304. Deivis - 2012 05 20, 19:10

  Šiandien Taline prasidėjo Routes Europe 2012 renginys.Taigi TLL paskelbė norimų krypčių sąrašą: Tallinn’s new routes wishlist: Berlin, Rome, Madrid, Malaga, Istanbul, Cologne, Zurich, Budapest, Hamburg, Barcelona, Milan.

 305. Marius - 2012 05 20, 19:30

  Aciu Laurynas,uz issamu isaiskinima

 306. keleivis - 2012 05 20, 20:26

  buvo kalba apie simple express autobusus, tai kaina iki Berlyno 138Lt, bet buvo galima nusipirkti bilietų ir po 10Lt ir po 20Lt, ko su eurolines manau nebuvo niekada.

 307. inga - 2012 05 20, 21:28
 308. Jurgis - 2012 05 21, 00:30

  @keleivis Na su Simple Express is Varsuvos i Berlyna dabar galima vaziuoti uz puse kainos, panaudojus 50 proc. nuolaidos koda BERPL, visa info jei skaitot lenkiskai cia –
  http://www.simpleexpress.eu/lang/pl/Berlina
  Beje, kaip supratau i Berlyna bus nauji autobusai, viduje kaip lektuve,- sedynese monitoriai, nemokamas wifi ir kitos gerybes. Maciau nuotrauka, bet dabar nerandu.

 309. silentium - 2012 05 21, 01:14

  @Šarūnas – trumpai tariant apie Šengeno / ne Šengeno valstybes, tai skirtumas tik toks, kad nors tu abiem atvejais privalai vežtis asmens dokumentą, Šengene niekam jis nerūpės (neskaitant avialinijų darbuotojų) ir nusileidus lėktuvui nereikės minimum pusvalandį stovėti eilėje prie patikros. O ne Šengene, tarkime UK, reikės. Tad jei tarkim iš anksto perki autobuso bilietus iš oro uosto į tarkime Londoną, į tai reikėtų atsižvelgti.

 310. Marius - 2012 05 21, 08:46

  @silentium
  viskas kazkaip taip,tik pavyzdys del UK cia netinka:)
  UK dvi eiles: EU ir visos kitos salys(berods taip ir parasyta other countries ,seniai nebeaktualu tai tikslai nepasakysiu) .Stovi eileje kur EU salys(su mumis patys anglai eilej stovi),cia tikrai zinau nes keliaves minimum 50kartu:)

 311. Vytautas-NT - 2012 05 21, 09:31

  Šengeno esmė paprasta- nėra pasų kontrolės. Ta prasme, kad atskridai ir nuėjai sau tiesiai į taksi, autobusą ir pan. O jau atskiros/neatskiros eilės tikrinant pasus, tai jau kitas reikalas. Kai žmonių daug- tai labai negelbsti- vistiek kažkiek stabdo…

  Beje, Šengenas ir ES ne tas pats. Jam priklauso Šveicarija ir Norvegija (nepriklauso ES, o kur dar nykštukinės alia Andora), bet nepriklauso Britanija ir Airija (arba turi išlygas dėl pasų kontrolės) bei dar gal Kipras, jei nepainioju…

  Kortelių gi atveju, kai kurios šalys, kurios netaiko vizų režimo Lietuvai gali jas pripažint(manau, kad tai reti atvejai). Bet tai jau reikia URM puslapy tikrinti.

 312. oleg - 2012 05 21, 09:40

  http://www.aex.ru/news/2012/5/18/95267/

  del idomesniu daliku =] gaila be rocket launcherio devaisas….

 313. Mindauqas - 2012 05 21, 10:19

  @Marius, tu gal sapnuose 50 kartų skridęs, jeigu tau nuskridus į UK nereikia eilėje prie dokumentų patikros laukti.

 314. Šarūnas - 2012 05 21, 10:28

  Simonai, kaip Krokuvos pardavimai? Beje ar galima teigti, kad kainos padidėjo dėl lėktuvo pakeitimo t.y. capacity mažinimo? Ar čia paklausa viršijo lūkesčius ir nutarė uždirbt?

 315. Marius - 2012 05 21, 10:41

  Na nera taip,kad nera pasu kontroles:) Kad taip uzejo ta tema tai pasidomejau http://www.euro.lt/lt/apie-lietuvos-naryste-europos-sajungoje/lietuva-europos-sajungoje/sengeno-erdve/ cia taip pat raso,kad nera jokiu reikalavimu asmens dokumentu keliaujant tarp sengeno saliu
  Bet kas dazniau keliaujat po europa puikiai zinot ,kad muitines yra ir prie vidiniu sengeno sienu.
  Bene aktyviausi cia Vokieciai kurie megsta Lietuviskas auto pasistabdyti(ne policija,o butent muitine) ir jei nepateiksi ID tikrai niekur nevaziuosi:).Na nestabdo jie daznai draugas turi pervezimu firma mikriukais ,LTU/UK vyksta kas dvi savaites tai i metus 3/4 kartus sustabdo .Klausimai tie patys kiek cigareciu ir t.t.,beje i UK galima ivezti iki 16bloku cigareciu,o Vokieciai maziau jau leidzia buna kai pasirinktus/itartinesnius asmenis praso daiktus parodyti ir tases pakrausto.
  Cia parasyta,kad nera jokios pasu kontroles ,bet ji yra tik minimali

 316. Mindauqas - 2012 05 21, 10:54

  Mariau, paimk pertrauką, nes jau užknisai su neteisingos informacijos skleidimu.
  Klausimas buvo apie patikrinimo procedūras skrendant, nusišnekėjai tau nusišnekėjai. Niekas nesako, kad nereikia dokumento turėti, tik jo nereikės pateikti oro uoste pasienio pareigūnams ir nereikia čia apie mikriukus. Ir šiaip skirs pasienio kontrolę ir muitinę.
  O dėl cigarečių į UK jau seniai limitas yra 4 blokai (čia tiesiog pataisant eilinį tavo nusišnekėjimą tiems, kas ieškos informacijos google ir Simono blogą pasirinks kaip šaltinį).

 317. Marius - 2012 05 21, 11:13

  Asgi aiskia rasiau ,kad reikia pasu kontrole praeiti ir yra dvi eiles”UK dvi eiles: EU ir visos kitos salys(berods taip ir parasyta other countries ,seniai nebeaktualu tai tikslai nepasakysiu) .Stovi eileje kur EU salys(su mumis patys anglai eilej stovi),cia tikrai zinau nes keliaves minimum 50kartu:)” kur as rasiau ,kad nera pasu kontroles:)nesinervuok,sveikesnis busi
  Del mikriuku ,kaip pavyzdi pateikiu ten nuorodoj aiskiai parasyta,kad nera JOKIOS pasu kontroles.Nors faktiskai ji yra tik sumazinta iki tokio minimumo,kad mazai kas susiduria.Beje jei nekeliaves po kitas salis prie Lietuvos/Lenkijos ar Lietuvos/latvijos pasienio ne daznai bet stovi muitininku Pajerai,na gal naujienas bet karts nuo karto ziuri ir per zinias buna rodo,kad muitininku sustabdytas patikrinimui,sulaikytas vogtas masinas kurios ne is Rusijos/Baltarusijo kurios nebuvo paieskoj ir t.t.
  Del cigareciu daugybe zmoniu manes to klausia ,zinau net Lietuviu kurie skambino i KUN ir jiem taip pat pasake 4blokus galima tik i UK ivezt.Nors pats asmeniskai skambinau i UK border control (gali susirast numeri google ir jei gaila pinigu/smalsu paprasyk pazystamu is UK pasuks ,pasakys jei netiki:),jie aiskia pasake 16bloku,galima tureti net daugiau bet tada teks pildyti/deklaruoti ir jei vezi daugiau ,kaip 16 net tada nereikes moketi jei sugebesi irodyti jog savo reikmem:).Situacija sustabto per zaliaji kanala :Turit kokiu uzdraustu daiktu,cigareciu ir visa kita? Taip turiu 16bloku.Kokiu tikslu? Vezu sau.Kaip daznai keliauji ? retai 1 syki metuose.Atidaro lagamina paziuri sekmes.Viskas
  Pats rukau.Praejusia vasara 16 veziau ,savo situacija aprasiau jeigu ka.Supranti Mindauqai buna dalyku,kur nezinau ar turiu kita klaidinga isitikinma,bet kur jau zinau tai zinau .Tai va nestresuok:)

 318. Marius - 2012 05 21, 11:16

  Na del google tai gali rasti kokio zmogaus pasakyta ,kad ir kiek nori.Tada ka nueisi muitininkui sakysi google radau:)Reikia skaityti oficialius puslapius,o jei kas neaisku nespausti „kapeiku” skambinti yra info numeriai ir t.t

 319. Mindauqas - 2012 05 21, 11:25
 320. Marius - 2012 05 21, 11:31

  Rasau paskutini karta neturiu su tavim kantrybes gal tu paprasciausiai ignuorok mano irasus,jei visai nupuses as tau paaiskinu ,kodel ir kaip ,o tu man vel pievas rasai.Paties tavo nuorodoj

  Goods brought to the UK from the European Union
  Until 30 September 2011
  From 1 October 2011
  Cigarettes
  3,200
  800
  Taigi aiskai rasiau „Pats rukau.Praejusia vasara 16 veziau ,savo situacija aprasiau jeigu ka” nu tai tada taip ir rasyk kad jau pakete istatyma nuo RUDENS kokios problemos

 321. Marius - 2012 05 21, 11:36

  Beje nors ir rasiau ,kad neberasysiu Aciu tau nes as nezinojau sio pakeitimo,ne visada vezu 16 ,bet kai papraso kas ir tiek buna buciau problemu turejas.Sia ziema 12 veziau:)Nera to blogo ,kas neiseitu i ger:)

 322. Vytautas-NT - 2012 05 21, 11:36
 323. Marius - 2012 05 21, 11:44

  Gan stipriai Wizzair Norvegija/Vilnius kainos isaugo,gal ir nieko jiem ten sektis turetu…Nors tai nera faktas,kad lektuvai uzpildyti,bet prisimenant Skavska jie likus 3/4 dienom po kelis litus siule .O ir kitos kryptis manau neblogai turetu eitis,pagal kainas ziurint.Lutonas is vis kokia kaina laiko

 324. srs - 2012 05 21, 12:13

  Gal kas yra pirkę WizzAir airport transfer?
  Žinau, kad į LTN veža EasyBus, bet gal žinote ar priima transfero bilietus ne tik Victoria? Man būtų daug patogiau įlipt Finchley Road.

 325. Mariui - 2012 05 21, 12:13

  Gal vis dėl to būtų patogiau jei Tu nerašytum, o ne kad visi mes Tave ignoruotume? Tiesiog šiaip, dėl patogumo.

 326. Wincas - 2012 05 21, 12:30

  „Mariau nepjaukt tu grybo, kodel plauku neplauni……. ” Citata is populiarios 90 uju dainos… :) 16 bloku niekada nebuvo leidziama ivezti lietuviams i UK buvo prie taisykliu prideda nuoroda „Except Lithuania Latvia Estonia Poland ……” galejai ivezt tik is ten is kur ju rinkos kaina praktiskai buvo identiska UK kainai…..

 327. Marius - 2012 05 21, 13:05

  jei turi ka pazystamu is UK pasiklausk,pats asmeniskai buvau skambines ir buvau sustabdytas patikrinimui pernai Liepos men.,nekilo jokiu problemu kai pasakiau 16bloku savo reikmems,tada paklause kaip daznai skraidau sakiau syki i metus ir reciau(cia pasakiau ,kad apsidrausciau nors manau galima buvo ir koki pusmeti sakyti0,o ir Mindauqo nuorodoj pasiskaityk iki 2011 september1 …
  KUN muitininkai niekados nesakydavo jiems daug kas is LT skambindavo,ne del to kad specialiai,siaip nezinodavo..
  ivezamu cigareciu leidimas niekada nebuvo pastovus ,bet nuo berods 2010 o gal 2009 metu tikslai zinau pavasario nuimti buvo visi apribojimai ,negalim buvo tik is Rumunijos,Bulgarijos naujausiu ES saliu
  koks man tiksalas sakyti kazka meluoti,vienas dalykas kai siaip kalbu kitas dalykas kai nutikima pasakoju
  beje tas „Except Lithuania Latvia Estonia Poland” niekados nebuvo visom salim vienodas Estam mazdaug pusmeti ansciau nueme,nors pas juos kainos beveik kaip pas mus ,gal kad maziau emigrantu
  Wincai man UK abonementas ir minuciu belekiek,as ten budamas intike tik tel nr ieskau,kam vargti pasuki ir pasiklausi.Kaip ir sakiau kai veziau pries tai buvau skambines ,pasake galiu.Ir kai sustabde nei kas buvo nei ka,tik pajuokavo kad isideciau nors pakeli daugiau jau reiktu deklaracija pildyti ,paklausiau kokia nuobauda buvo pasake del pakelio tikrai nieko tik formalumas ir popieriu pildymas.Vienu zodziu pasake atsiprasau uz sutrukdyma sekmes

 328. Justinas - 2012 05 21, 13:06

  srs, esu pirkęs. Vairuotojai pažįsta tuos bilietus, tad neturėtų būti bėdų. Ta prasme nėra ten kokio kioskelio, kuris keistų tuos wizzair popierius į bilietus. Bet šiaip patogiau važiuot su traukiniu iki Luton Airport Parkway ar kaip ten vadinasi, ir iš ten yra nemokamas transferas iki oro uosto autobusu.

 329. klaustukas - 2012 05 21, 13:16

  neatsibodot dar patys sau su tais cigareciu bloku bizneliais?

 330. Linas - 2012 05 21, 14:05

  Mariau, jei čia mes visi savo patirtis pradėsime pasakot, aviacijai neliks vietos… enough is enough…

 331. Marius - 2012 05 21, 14:34

  to Linas ,man tie atsakinejimai i kazkokius tai klausimus taip pat tiek ir tereikalingi…Jei laiko yra tai atrasau:)
  siaip jei kas konkreciai paklausia,ar „konstatuoja” ale nusisneku tai as ir pateikiu savo versija,ir is kur tokios mintys.O ne siaip kazkur girdejau,kazkur skaiciau tik nepamenu kur :)
  Kiekvienas bent kiek issilavines zmogus argumentuodamas pateikia ne tik savo nuomone,bet ir pagrindzia ja.Na juokinga kai perskaito ir tu nusisneki ,nes as taip manau.Kodel as taip manau,a vat taip manau ir viskas.

 332. Mariui - 2012 05 21, 14:57

  Mariau, tavo geri norai visiem aiškūs.
  Erzina tik visiškai padrikos mintys ir nemokėjimas kuo glausčiau išdėstyti reikalo esmę. Nereikėjo per lietuvių kalbos pamokas suolus raižyt, vienok ;]]]

 333. Marius - 2012 05 21, 15:19

  Del rasymo manieru ,tai teisus pilnai:) Mokykloj suolo nelaiziau,bet ant kiek gerai sekes tikslieji,tai ant tiek Lietuviu tempt reikejo…

 334. brr... - 2012 05 21, 15:30

  Hm, aš kol kas sėkmingai Mariaus įrašus ignoruodavau, bet tikrai, jei galėtum rašyti mažiau, manau nuo to visiems taptų paprasčiau.

 335. srs - 2012 05 21, 15:36

  @Justinas
  O kadangi tai Easybus tai nebūtina įlipinėti Victoria? Galima ir tarpinėse stotelėse įlipt? Ryte registravausi tam transferui tai nesupratau ar laikas fiksuotas ar važiuok kada nori.
  Traukiniu važiuot ir greičiau ir patogiau. Tik kaina kartais skiriasi labai stipriai. Beje tas autobusas tarp traukinių stotelės ir oro uosto kainuoja lyg porą svarų.

 336. Wincas - 2012 05 21, 15:42

  Mariau kuris cia UK abonimentas duoda minuciu beliakiek ? nes daugiausia radau 1000 o beliekiek net vodafone neduoda tai vis vargstu su bite :)

 337. Mindauqas - 2012 05 21, 16:00

  Wincai, daug kas duoda. Nesiplėskim apie tai.

 338. Marius - 2012 05 21, 16:15

  jei trumpai as O2 turiu raso unlimited(bet jei prakalbesi 5000min/men gali ten kazkaz but:),kas yra nerealu prakalbet),o siaip teisingai beveik visi duoda kai skambini nutraukti sutarti(nes 30dienu notice reik duot,kai baiginejas sutartis) tai siulo tiek variantu priklauso jau nuo paties, ko noresi ir kaip snekesi:)

 339. Marius - 2012 05 21, 16:38
 340. silentium - 2012 05 21, 16:42

  Mačiau penktadienį AK Bars reklamas troleibusų stotelėse Vilniaus Geležinkelio stotyje. Pasirinko gana tinkamą vietą, konkurentams po nosimi, kaip sakoma :) Įdomu, ar nuo reklamų gerės ir rezultatai.

 341. Jurgis - 2012 05 21, 17:56

  Gal po sios TV laidos nupirks dar kelis Ak Bars reiso St.Peterburg-Vilnius aviabilietus –

  Что знают петербуржцы о Вильнюсе?
  http://topspb.tv/programs/p13/video/v4082/

 342. Mindaugas - 2012 05 21, 17:58
 343. Marius - 2012 05 21, 18:40

  Na daug kas nemegsta Zuoko del jo nepamatuotu/fantazavimu ,bet yra ir geroji jo puse aktyvumas…Vaziuoja ,daro nelaukia kazkokiu stebuklu.
  Siandien skaiciau siemet per 4men Simple exspress is StPeterburgo i Ryga,ir i Talina augo 25% apie Vilniu nieko.Be abejo tokie Zuoko vizitai tik i nauda

 344. Virginija - 2012 05 21, 18:46

  Perskaičius paskutinius Simono komentarus susidaro įspūdis, kad VNO ar pats Simonas perima Ryanair strategiją,- „Patenkinti klientus galima ir mažinant jų lūkesčius”

 345. Justinas - 2012 05 21, 19:15

  srs, nežinau dėl easybus. Pamenu, pirkau su Wizzair produktą, tai viskas buvo supersmooth. Nežinau, ar leis įlipt, gali pvz autobusas tiesiog būt pilnas.

  Su nationalrail sistemos bilietu transferas iki oro uosto _nemokamas_. Nepiko metu gal 12 GBP mokėjau, nebepamenu…

 346. Jurgis - 2012 05 21, 19:29

  Turkish Airlines opens Tallinn-Istanbul route
  http://www.baltic-course.com/eng/good_for_business/?doc=57566

  Turkish Airlines announced at the largest European aviation forum that takes place on Monday and Tuesday in Tallinn that it will launch flights at the Istanbul-Tallinn route, LETA/Postimees Online reports.

 347. Šarūnas - 2012 05 21, 19:31

  O mes kuom prastesni? Spėju Simonas tame renginyje ir po jo galim būti koks nors postas. Tikiuosi.

 348. Jurgis - 2012 05 21, 19:34

  Sekantis Simono postas cia –

  2020-aisiais visi skraidysime tik “žemų sąnaudų” aviakompanijomis
  http://www.pinigukarta.lt/blog/ekonomika-ekspertai/2020-aisiais-visi-skraidysime-tik-“zemu-sanaudu”-aviakompanijomis

 349. Marius - 2012 05 21, 19:59

  Del idomumo paziurejau artimiausiam Ketv-Pirm skrydzio is STPeterburgo i Vilniu;
  Akbars saite 6977RUB (610LTL),Utair saite 7876RUB (685LTL) tiek jie uz tarpininkavima uzsideda ,na ir skrydis trunka 1,2 h
  Nors Utair turi sutarti su Amadeus ten sio direct vis dar nera,tom dienom ,yra Utair jungimas per Maskva 1130LTL 30LTL booking fee keliones trukme 7h grizti 6,4h .Na o pigiausias sitai datai butu Estonian 730LTL keliones trukme 2,4h griztan 5h maziausiai

 350. Jurgis - 2012 05 21, 20:22

  Keleivių srautai oro uostuose išaugo ketvirtadaliu
  http://www.ekonomika.lt//naujiena/keleiviu-srautai-oro-uostuose-isaugo-ketvirtadaliu-25605.html

  Tai visgi charteriniai skrydziai auga ? –

  Lietuvos oro bendrovių lėktuvais 2012 m. sausio-balandžio mėn. vežta 120,9 tūkst. keleivių, tai 58,4 proc. daugiau nei 2011 m. sausio-balandžio mėn.

 351. Jurgis - 2012 05 21, 20:33

  A.Zuokas St.Peterburge ieškojo ir investuotojų į oro linijas

  Verslo forumo metu meras tikino turėjęs progos pasikalbėti ir su vietinių oro linijų kompanijų atstovais, galbūt ateityje prisidėsiančiais prie Vilniaus oro linijų bendrovės kūrimo.

  http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/vilniaus-dienos-sankt-peterburge-svajones-apie-glaudesnius-ekonominius-mainus-41-220301#ixzz1vWhsZZZt

 352. Pranas - 2012 05 22, 08:39

  Šį rytą bankrutavo Skyways (kartu su City Airline).

 353. Jurgis - 2012 05 22, 09:14

  Matyt bankrutuoti labiau apsimoka. Beje, vakar skridau Cimber Sterling lektuvu i Copenhagen, bet jau uzdazytais „ragais”, bet dar be jokiu kitu zenklu. Cia ne is Vilniaus, i Vilniu skrido MD.

  Na o i Stambula matyt skrisime per Talina, kaip ir i Amsterdama –

  Turkish Airlines: в Таллинне кроется большой потенциал
  http://rus.delfi.ee/daily/business/turkish-airlines-v-tallinne-kroetsya-bolshoj-potencial.d?id=64427226

 354. Vytautas-NT - 2012 05 22, 09:19

  Kiek daugiau naujienų apie SKYWAYS anglų kalba:

  http://www.thelocal.se/40960/20120522/

  Panašu, kad I.Koloimskio verslas šiaurės europoje kažkaip nenusisekė…

  Įdomu ar šitą nišą kas užpildys..?

 355. Augustinas Žemaitis - 2012 05 22, 09:27

  @Virginija – norėčiau viltis, kad ne. Manau, kad ši rinkodaros taktika labiausiai pasiteisina oligopolinėse rinkose, kur siūlomi šiek tiek skirtingi produktai (kaip dauguma komercinės aviacijos rinkų, rinką apibrėžiant kaip konkrečią regionų porą). Čia kiekvienas ilgainiui daugmaž priverstas išbandyti tą, kuriam lūkesčių neturi (nes tik jo tinka laikas, tiksli vieta ar pan.), bet kita vertus niekas nepriverstas jais naudotis nuolat (kai kas niekada nenorės jais naudotis).

  VNO padėtis, tuo tarpu, artima monopolinei, bent jau tokiose rinkose, kur aktualus laikas ir konkretus paskirties taškas (verslo ir pan.)

  Be to, kaip minėjau, viskas priklauso ir nuo savo bei aplinkinių patirčių. Turbūt vos keli iš dabartinių Ryanair klientų pamena laikus, kai Ryanair buvo kitokia. Na o VNO pasikeitus kaštų/nemokamos kokybės mažėjimo linkme, visi VNO klientai prisimintų laikus, kai VNO „buvo daug geriau”.

  Be to, esame gana maži. Jei tam tikri „apmokestinimai” būtų įdiegti tik VNO, kai jų nėra žymiuose pasaulio oro uostuose, nebus geras požiūris į tai tų klientų, kurie prie to nepratę („na, matosi, kad čia rytų Europa, net ir už _____ reikia papildomai mokėti”). O visgi oro uostai turi ne vien komercinį, bet ir šalies/miesto įvaizdžio kūrimo, turistų pritraukimo tikslus.

  Manau, panaši rinkodaros strategija oro uostuose optimaliausia, kai jų yra keli – vienas mažų sąnaudų bendrovėms, kitas „didelių sąnaudų” – ir jie laikosi skirtingų strategijų.

 356. Jurgis - 2012 05 22, 09:28

  Finnair steps up ties with Flybe to cut costs

  HELSINKI | Tue May 22, 2012 7:09am BST

  (Reuters) – Finnair (FIA1S.HE) agreed with low-cost British airliner Flybe (FLYB.L) to jointly run some of its European routes to save costs, the company announced on Tuesday.

  The companies, who already operate Flybe Nordic together, agreed that Finnair will transfer twelve 100 seat Embraer aircraft along with cabin crew for Flybe to start operating them on Finnair’s routes from October.

  The Finnish national carrier is trying to end its loss making spiral by concentrating on its more lucrative long haul routes.

 357. Augustinas Žemaitis - 2012 05 22, 09:40

  O šiaip žvelgiant į ateitį manau gali rastis toks variantas oro uostuose:

  „Didelių sąnaudų” bendrovės mokėtų šiek tiek didesnį oro uosto mokestį, bet jų klientai gautų daugiau paslaugų. Pvz. galimybę stotis į greitesnes saugumo patikrinimo eiles. Tuo tarpu žemų sąnaudų bendrovės, išsiderėjusios mažą mokestį, kartu atsisakytų šitų paslaugų, kurios būtų jų klientams prieinamos nebent už papildomą mokestį.

  T.y. tam tikra prasme oro uosto požiūriu būtų trys klasės – verslo, kur turi nemokamą priėjimą prie „ložių”, brangi ekonominė („didelių sąnaudų” bendrovių) ir pigi ekonominė (Ryanair/Wizzair).

  Čia aktualu tik tiems oro uostams, kurie turi ir mažų, ir didelių sąnaudų bendrovių srautus.

 358. Wincas - 2012 05 22, 09:56
 359. Jurgis - 2012 05 22, 10:19

  Daugiau apie Finnair ir Flybe susitarima :

  Finnair and Flybe to expand cooperation for cost efficient European connections
  http://www.just4airlines.com/j4_dox/email/rss.mv?story_id=56767

 360. Vytautas-NT - 2012 05 22, 10:27

  Man tik įdomu, kodėl Turkish matpo galimybes skraidyt į Skandinaviją per Taliną, bet nematė tokios galimybės per Rygą, kur AirBaltic turi gerai išvystytą tinklą šia kryptim? Ar estai pasiūlė geresnes sąlygas, arba geresnį tvarkaraštį (daugiau jungiamųjų skrydžių)?

 361. Jurgis - 2012 05 22, 10:27

  Siandien Taline baigiasi Routes Europe 2012. Tikekimes ten dalyvavo ir VNO (arba bendrai paemus Lietuvos) atstovai. Gal kokia gera zinia is ten ne tik Talinas paskelbs ?
  http://www.routesonline.com/events/146/routes-europe-2012/

 362. Linas - 2012 05 22, 10:52

  OT:
  Finnair flight AY134/22may operates by Airbus 319

 363. Jurgis - 2012 05 22, 11:38

  2012-05-22
  Oficialu: „Novaturas“ atveria savo skrydžius visiems Lietuvos ir užsienio keleiviams
  http://www.novaturas.lt/tp_naujiena.php?id=1337668978

 364. ay - 2012 05 22, 11:55

  Pastarieju Simono irasai ir komentarai spinduliuoja pabreztinai racionaliais teiginiais apie tai, kodel viena ar kita bendrove nepasirodys Vilniuje bent jau artimiausiu metu. Viskas suvedama i rinkos nebuvima, ekonomine padeti, kedziu pertekliu ir kt. Tai, zinoma, svarus argumentai ir toks racionalus poziuris i situacija yra labai sveikintinas. Taciau nemaloniai kyla mintys, kaip jau kazkas is komentatoriu pastebejo, apie faktais pagrista lukesciu mazinimas. Tokiame fone ir keli skrydziai i Krokuva atrodo kaip visiskas stebuklas. Nepaneigsi, pastaraisiais metais VNO ivyko labai pozityviu pokyciu. Taciau ta dziaugsma siek tiek apkartina tai, kad lygis, nuo kurio VNO pakilo, tikrai nebuvo aukstas.

  Daznai pasiepiamos svajones (a.k.a svaiciojimai) apie transatlantinius skrydzius, nebutinai samoningas lukesciu mazinimas ir kita blogo mitologija galbut yra aiskios VNO vizijos nebuvimo daline pasekme.

  Oro uosto vizija yra mazu maziausiai silpna: ”tapti pirmaujančia pažangios vadybos aviacijos verslo įmone bei pritraukti skirtingų aviacijos verslo modelių oro linijų bendroves bei jų keleivius.” Antroji vizijos dalis pati savaime yra netikusi – koks oro uostas noretu atbaidyti avialinijas arba vizija pasirinktu pasitenkinima esama padetimi? Tuo tarpu pirmoji dalis yra ir neaiski ir mazai kuo susijusi su oro uosto vizija. Neaiski todel, kad yra visiskai neapibrezta (pirmaujancia kuria prasme? Su kuo lyginant? Kokiame kontekste? Is cia galima spresti kad pirmaujancia pasauliniu mastu?). Mazai susijusi su oro uostu todel, kad buti pazangios vadybos imone yra pritaikoma ir kebabinei ir apskritai bet kuriai padriai veikti norinciai imonei. Buten todel yra visiskai neaiku, ko tas Vilniaus oro uostas siekia.

  Lietuvisku papratimu estai visada pastatomi i pavyzdi. Talino oro uostas tikrai neturetu buti VNO etalonu, taciau jie sugebejo pasirasyti vizija, kuri nors ir budama labai neapibrezta ir nebutinai vykusi, yra sviesmeciais geresne nei vilniske: ”Company’s vision is to be well-known and accepted as a major airport in Northern Europe by the year 2015.”

  Daug kas gali pasisaipyti is noro tureti kasdienini tiesiogini skryti is Vilniaus i Cikaga. Visi gali pateikti faktus tam teiginiui sudirbti. Bet tokie norai nera nepagristi – kai nera aisku ko Vilniaus oro uostas siekia, tai visu svajones yra pateisinamos. Ir kol nebus konkrecios VNO vizijos, visuomet bus galima bet kuri ivyki laikyti dideliu laimejimu ir bet kuria nesekme nurasyti rinkos niuansams.

 365. Tomas LT - 2012 05 22, 11:59

  Pilnai pritariu. Pagarba :)

 366. Mindauqas - 2012 05 22, 12:10

  @ay, tokiu pačiu principu galima išanalizuoti ir TLL viziją – kieno/kur žinomas? Gal siekia tapti žinomu Estijoje? Ir kas TLL turi 2015-aisiais vadinti dideliu oro uostu? Estai, Pskovo gyventojai, Jurgis?
  O VNO antroji vizijos dalis yra ne apie „pritraukti”, o apie „skirtingų”.
  Galima išvedžioti kaip tik nori, tik nereikia ieškoti sliekų, ten kur jų nėra.

 367. Jurgis - 2012 05 22, 12:26

  Trumpai tariant @Virginija ir @ay pasakė tai, kas nerimastingai kirba mūsų galvose. Aš tik anksčiau buvau išdėstęs abejonę, ar iš vis kas nors priklauso nuo VNO ? Nors Talino pavyzdys rodo, kad oro uostas kažką tai gali inicijuoti ir įtakoti.

 368. Justinas - 2012 05 22, 12:30

  Norėčiau tik papildyti ay – tenka sutikti su visais punktais. Lietuvos gyventojų, arba kitaip keleivių, lūkesčiai yra labai paprasti – skraidyti patogesniais tvarkaraščiais ir geresnėmis kainomis. Dabar gi iš Lietuvos norint pasiekti tolimesnius kraštus dažnai tenka ne tik panaršyt skrydžių kainas iš RIX/WAW, bet ir iki ten pavažiuoti. Tuomet, žinoma, skaičiukai susivarto taip, kad atrodo, jog VNO yra vidury dykynės, ir niekas čia neskraido, ir tai tampa puikiu paaiškinimu, kodėl avialinijos neskraido. Gaunasi užburtas ratas. Ir tada dar vienas argumentas, kuris labiausiai liūdina, išmetamas – bet gi avialinijos turi uždirbti pelno! Taip, išties, avialinija turbūt yra nuostolinga, pusė maršrutų Europoje nuostolingi, bet VNO atveju tai turi būti pelningas maršrutas!

  Manau, kad VNO labai ženkliai prisidėjo prie Wizzair ir Ryanair pritraukimo ir labai smagu dėl to. Tačiau hub and spoke kompanijų atveju tai toli gražu ne prūdai pas mus. Na bet bent jau galim būti ramūs, kad avialinijoms tai pelningi maršrutai ir dėl to jie niekur nedings :-)

 369. Simonas Bartkus - 2012 05 22, 12:38

  Na, čia jau jūsų samokslo teorija, apie lūkesčių mažinimą, tikrai to nesistengiau daryti :))

  Nuo oro uosto veiksmų priklauso nemažai dalykų, bet reikia nepamiršti, kad pelnas yra visų vežėjų ilgalaikis ir vienintelis tikslas.

  Na, o kaip Talino kolegos pastaruoju metu mėgėjai girtis tuščiomis naujienomis, sorry, taip nedarau :) Žinau puikiai, jog su „Turkish Airlines” jie konkretaus susitarimo nepasiekė ;) Kaip ir su Kataru, skrydžiais į Aziją, apie kuriuos kalbėjo ir t.t. Tokio lygio susitarimų, kokius Talino oro uostas vadina „susitarimais” „Routes” renginyje pasiekėm gal penkis. Tačiau praktika rodo, jog tai nebūtinai ką nors reiškia.

  Vilniaus oro uostas nuosekliai dirba pasiūlos didinimo klausimu, tačiau užpildymas „revenue” keleiviais yra pagrindinis rodiklis. Šią vasarą sėdynių ir skrydžių skaičius auga daugiau nei keleivių skaičius, t.y. pasiūla lenkia paklausą. Bet esu tikras, tai vysis ir pasiūlos pritraukimo klausimais nuolat dirbama.

 370. Mindauqas - 2012 05 22, 12:59

  Bl.. nesikeikiant. Jau atsibodo, tas pats per tą patį. Estai tą estai aną pasakė. Būtent pasakė. Visi jau gerai žinome jų norą girtis. Juk net apie Spanair planus Vilniuje niekas nežinojote, nors ir viskas buvo suderinta. VNO strategija yra nekalbėti tuščiai – bus laikas, bus ir paskelbta.
  Ir šiaip, užsimanėte bulkučių ir su džemu, ir su kremu, ir su kriaušėm ir su bruknėm, px kad dabar parduotuvėje visokių pridėta, bet perka tik paprastas „Tris kapeikas”. Nepagalvojote, kad gal Taline ar Rygoje perka ne tik pigiausias bandeles, o priešingai brangesnes, todėl ten ir siūlo daugiau ir įdomesnių. Plius jie turi savo kepyklas.
  Dar ne taip seniai „labai reikalingas” skrydis su „didele perspektyva” buvo Berlynas. Vieni skraidė – niekas neskrido, antri skraidė – niekas neskrido, treti skraidė – vėl niekas neskrido. Ačiūdie, bet jau dėl Berlyno supratot, kad tam, jog aviakompanija skraidytų, reikia srauto ir mokių klientų, o ne tokių kurie skristų tik savaitgaliui ir tik už 150-200 Lt. Dabar naujas arkliukas ir nauja žvaigždė – Stambulas, Turkiš, Stambulas, Turkiš… Skaičiavimų mums nereikia – mes norim! Gal eikit mitinguot prie prezidentūros.

 371. Jurgis - 2012 05 22, 13:10

  Na, puiku, kad Simonas atsiliepe, iskart nueme itampa :) O pratesiant minti del abejones, ar iš vis kas nors priklauso nuo VNO (arba,- o kas gi ir kokia apimtim priklauso nuo VNO) ? Simonas raso apie „kylančias 10 tūkst. tuščių kėdžių Rytų kryptimi iš VNO per mėnesį”. Kas ta situacija sukure ? VNO ? Ne, pacios aviakompanijos. Ar VNO kaip nors keicia/itakoja sia situacija ? Nesimato.
  Ryanair ir Wizzair konkuruoja paleisdamos skrydzius ta pacia kryptimi, tuo paciu laiku. Kas ta situacija sukure ? Velgi pacios aviakompanijos. Ar VNO itakoja sia situacija ? Ne, nes kaip Simonas sake, jie neitakoja aviakompaniju sprendimu.

  O del skirtingu VNO ir TLL taktiku ir strategiju … Vieni mano kad taip efektyviau, kiti mano kad kitaip geriau. Svarbu rezultatas. Na o kadangi Simonas visu pirma yra marketingo guru, tai belieka tiketi, kad VNO pasirinktas „tylaus darbo” metodas yra produktyviausias. Nors, zinant marketingistus, atrodo, kad jie pasisakytu uz TLL agresyvu PR stiliu.

 372. Ignas - 2012 05 22, 13:12

  Mindauqas tu ramiau i viska ziurek :) Nieko cia blogo kad zmones kazko nori, aisku gali nusibosti kad ta pati per ta pati kalba, bet na ka padarysi tokiam bendravimui gal labiau tiktu forumo formatas (butu tema Turkish Vilniuje ir visos diskusijos su tuo susijusios ten), bet yra kaip yra ir reikia padekoti Simonui uz bloga ir uz leidima rasyti komentarus ir viskas :) Zmones visada nori visko daugiau negu imanoma, nera ko cia nervuotis :)

 373. Savas - 2012 05 22, 13:28

  Mano nuomonė tokia pati, kaip Simono, geriau tyliai ir rezultatyviai, nes skaičiai ir konkretūs rezultatai aviakompanijas masina, o ne PR, kokia mano gražūs planai, nes jokių realių sutarčių nėra. Todėl toks PR gali atsiliepti ir prieš patį Talino oro uostą tuo atveju, jei vis dėl to neįvyks kas preliminariai buvo garsiai pasvarstyta. Kas liečia Turkish, gal su Estonian Air jie gali connection per Taliną pasiūlyti, šito aš nežinau, yra geriau čia žinančių :). Vilniuje tikriausiai nėra šios galimybės, kažkas gal kitas pasisakys, kaip yra.

 374. Jurgis - 2012 05 22, 13:46

  O visgi smagu kai matai VNO minint tarptautineje spaudoje. O kol kas vis Tallinn, Riga … Tallinn, Riga …

  Turkish Airlines opens Tallinn route, while Air Berlin eyes Riga
  http://bnn-news.com/turkish-airlines-opens-tallinn-route-air-berlin-eyes-riga-62568

 375. Jurgis - 2012 05 22, 13:51

  Siaip tai smagu matyti VNO „tarp eiluciu” :)

  -„Tallinn is not the only Baltic capital that is chosen for opening new routes.”

  -„We are now analyzing the situation in the Baltic countries,” says Air Berlin representative Stefan Demuth.

 376. ay - 2012 05 22, 13:57

  @Mindauqai, sutinku su tavimi, kad Talino vizija tikrai nera stebuklinga, bet cia esme yra jos lyginimo su VNO vizija kontekstas – ir tuo atveju ji yra pranasesne. Vilniaus vizijoje tikrai ne slieku ieskau. Manau tavo loginio kircio dejimas ant “skirtingu” yra labai izvalgus – i tai neatkreipiau pakankamai demesio. Bet tokiu atveju, VNO jau yra zemu sanaudu ir tradicines bendroves, tai vadinasi vizija arba yra igyvendinta, arba dar reikia sulaukti kazkokio modelio? ☺
  Butu labai smagu isgirsti, kodel ta vizija tavo nuomone yra gera ir kodel ten slieku ieskoti nereikia.

  @Simonas Bartkus. Kaip ir rasiau, vargu ar cia samoningas tas lukesciu mazinimas, tiesiog sio iraso tema pakurste minciu. Supratima, kad oro bendroviu ilgalaikis tikslas yra pelnas, manau, turi beveik visi blogo skaitytojai. Mane siuo atveju labiau sudomino koks yra VNO ilgalaikis tikslas. Liaudiskai tariant, kuo VNO bus uzauges?
  Nuoseklus pasiulos didinimas pagrindiniu rodikliu laikant uzpildyma revenue keleiviais man yra savezabojanti savoka – tokiu atveju is esmes rezultatas turetu buti artimas naturaliems rinkos svyravimams. Sieki didinti pasiula, jei neklystu, galima isversti kaip “siekaime pasiulyti daugiau krypciu is VNO” – bet velgi, ar tai ne kiekvieno sveiko oro uosto siekis?

 377. klaustukas - 2012 05 22, 14:04

  man juokinga, kai zmones varo ant Zuoko, o po 5 minuciu patys tokias pat utopijas generuoja. visiskai pritariu Simonui del Talino reklamu – tikrai logiskos kryptys aptartos. pvz Qatar – skraidys is HEL ir (netiketai) is uz 100km esancio TLL. Turkish – atskira tema – jau zinom ta dideli poros zmoniu poreiki tranferintis Stambule pora kartu per metus – gaila, kad kol kas sitos zinios iki Turkish nedaejo o tai lektuvas on demand seniai stovetu. pradekit i viska ziureti ne pro rozinius akinius – nubraukit visus VNO ir KUN skrydzius emigracinem kryptim ir turesit realu skrydziu is Lietuvos vaizda, kuris yra nykus. taip, diskusijos reikalingos ir butinos, gal net VNO reklamine vizija yra butina (skrydzia i ORD – must), bet gal nenueikim i lankas kaip TLL – major airport in Northern Europe – suprask, dreba jau Arlandos, Vantos, Kastrupai (jau nekalbant apie Rygas ir VNO) – TLL visus sutvarkys! O gal jiems Northern Europe skaiciuojasi tik TLL su RIX – gal tada ir realus uzdavinys.

 378. Mindauqas - 2012 05 22, 14:30

  @ay, aš tik turėjau omeny, kad taip pat kaip prie VieNOs, taip ir kitos vizijos galima kabinėtis.
  Loginį kirtį dedu ten dėl to, kad domiuosi VNO veikla ir numanau, ką jie gali turėti omeny. Taip tas yra blogai, kad reikia numanyti, o ne aišku iš karto. Ir kaip gerai pastebėjai, misija jau kaip ir įvykdyta, bent jau tie skelbtieji 40% pasiekti.
  Aš nesakiau, kad man VNO vizija patinka, ji man kaip ir oro uosto pastatas – toks lyg tarybinis, lyg modernus, bet visiškai nefunkcionalus.

 379. Justinas - 2012 05 22, 15:38

  Simonai, beje, kad jau čia pasisuko kalba apie vizijas ir tolimus planus. Žinau, kad šitas klausimas užduotas anksčiau, bet norėtųsi atsakymo iš dabartinės perspektyvos. Ar yra realu tikėtis legacy vežėjų naujų skrydžių per artimiausius 12 mėnesių ir kam tai būtų įdomiausia? Palikime nuošaly TK, nes su jais visi visus atsakymus šiai dienai turi, bet kalbant apie kitus vežėjus, ar šioje vietoje realu būtų tikėtis plėtros ne vien lėktuvų didinimo kryptyje?

 380. Jurgis - 2012 05 22, 16:05
 381. Automobilių nuoma - 2012 06 7, 16:22

  Jo, čia iš serijos: „Kiekviename moksle yra tiek tiesos, kiek jame yra matematikos” E.Kantas.
  Tik manau, kad sumažinus lūkesčius viena įmonė praloš kitai įmonei, kuri nesumažino lūkesčių….

 382. […] Marketingo klasika sako, jog klientų lojalumą, kuria patenkinti klientai. O klientai patenkinti yra tada, kuomet jų lūkesčiai yra viršyti, kitaip tariant, gavo daugiau, negu tikėjosi. Prieš kelis mėnesius rašiau apie tai, jog pasitenkinimą didinti galima ir mažinant lūkesčius. […]

 383. mmm indonesia.us - 2014 04 24, 04:59

  Hello, after reading this amazing paragraph i am too cheerful to share my familiarity here with friends.

Leave a reply