„Ryanair“ CAPTCHA naudojimas pardavimo procese didina pardavimus

Mano geras bičiulis ir kolega Lietuvos Marketingo Asociacijos (LiMA) valdyboje Linas Šiautkulis šeštadienį LiMA organizuotuose mokymuose kalbėjo apie įtakos darymo vartotojui principus internete.

Kaip žinia, elgesio marketingas yra ta tema, kuria labai domiuosi. Linas  yra, ko gero, didžiausias Lietuvoje elgesio internete specialistas.

„Ryanair“ prieš kurį laiką savo tinklapyje į bilietų pardavimo eigą įtraukė CAPTCHA – modulį, kuris sukurtas atskirti mašinas nuo žmonių. Kaip žinia, veikia internete daugybė informacijos siurbėjų ir jos platintojų, todėl CAPTCHA yra sukurtas patikrinti, ar svetainėje naršo tikras žmogus.

„Ryanair“ motyvas – apsauga nuo kitų tinklapių, kurie perskelbia „Ryanair“ kainas ir lygina jas su kitais pasiūlymais.

Šis žingsnis akivaizdžiai apsunkina pirkimo procesą vartotojui. Visi internetinės prekybos vadovėliai sako tą patį – pirkimo procesas turi būti kiek įmanoma paprastas ir sklandus. Kuo viskas vyksta sklandžiau ir paprasčiau, tuo vartotojai perka daugiau, dažniau ir yra labiau patenkinti savo pirkiniais.

Tačiau tai veikia ne visiems. „Ryanair“ bilietų užsakymo procesas toli gražu neprimena geriausių pavyzdžių ir neatitinka vadovėlinio mokymo – jis ilgas, gana sudėtingas ir komplikuotas. Tačiau, jis puikiai (kompanijai, ne vartotojui) daro vadinamuosius papildomus pardavimus (up-sale) – bagažo, draudimo, pirmenybinio įlaipinimo, valiutos keitimo, viešbučių, autonuomos ir t.t.

Aktyvūs pirkėjai, dažni keliautojai ir nuolatiniai pigių bilietų ieškotojai neslepia savo pasipiktinimo CAPTCHA pirkimo procese. Jie puikiai yra išmokę kaip nenusipirkti papildomų paslaugų perkant bilietus RYANAIR.com, tačiau kiekvieną kartą dabar atlikdami paieškas yra priversti suvedinėti paveiksliuke matomus žodžius. Būtent ši vartotojų grupė pradėjo viešai skalambyti, jog toks „Ryanair“ sprendimas gali neigiamai atsiliepti „Ryanair“ pardavimams. Tačiau, kaip toje patarlėje, šūnys loja, o karavanas eina. Esti tyrimų, jog tokie vartotojai „Ryanair“ portfelyje tęsudaro apie 1% keleivių, todėl mažai jie aviakompanijai ir rūpi.

Praėjo nemažai laiko, kainų skanuotojai išmoko apeiti „Ryanair“ CAPTCHA (teko skaityti, jog kai kurios kompanijos, skenuodamos „Ryanair“ bilietų kainas naudoja darbo jėgą Azijoje, kurie nuolat suvedinėja matomas kombinacijas) ir „Ryanair“ turėjo laiko nustatyti, kaip tai įtakoja pardavimus.

Linas pametėjo mintį, kuriai aš pilnai pritariu: „Ryanair“ atveju, CAPTCHA veikia kaip elgesio marketingo principas – jeigu kažką fiziškai padarai vardan prekės, vėliau esi labiau linkęs tai pirkti.

Apie šį elgesio marketingo principą rašiau prieš porą mėnesių – kliento įtraukimas į produkto kūrimą didina lojalumą.

Linas tyrinėjo vartotojų elgesį perkant lėktuvo bilietus ir pastebėjo, jog suvedę CAPTCHA, vartotojai stengiasi nebeuždaryti Ryanair.com lango ir mažiau yra linkę vaikščioti po kitus tinklapius lygindami kainas su kitais pasiūlymais. Suveikia emocinis prisirišimas – jau tiek daug padariau, nenoriu prarasti savo įdirbio.

Tokiu būdu „Ryanair“ internete pritaiko vartotojo įtraukimą į produkto kūrimą. Darydamas sudėtingus (sąlyginai) veiksmus (o vesti CAPTCHA skatina noras žinoti, kokios yra kainos), tu prisijungi prie produkto kūrimo – tai veda į didesnius pardavimus.

Visai gali būti, jog „Ryanair“ CAPTCHA sąmoningai pridėjo pardavimo proceso pradžioje, jog vartotoją įsuktų ir pririštų labiau prie tolimesnio proceso. O kainų slėpimas čia šalutinė priemonė. Kadangi iš kainų lyginimo kitos bendrovės nemažai uždirba, tai „Ryanair“ turėjo įvertinti, jog kitos bendrovės investuos, jog įveiktų CAPTCHA apsaugą.

 

Galite sekti šio įrašo komentarus per RSS.

666 komentarai

 1. pliumbum - 2012 11 26, 10:56

  Čia manau verta paminėti ir tai, kad Ryanair ketina vietoj bereikšmių žodžių duoti suvedinėti reklaminius šūkius :)

 2. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 12:03

  „Dumilijoninis“ VNO keleivis šiandien skrido reisu SK744 iš CPH :)

 3. Šarūnas - 2012 11 26, 12:10

  Sveikinimai VNO!

 4. Jurgis - 2012 11 26, 12:12

  Sveikinimai ! Gal kokį torto gabaliuką gavo ? Beje, skirtingai nei Taline, 2 mln. keleivis ne pirmą kart VNO istorijoje, 2008 m. keleivių skaičius jau buvo viršijęs 2 mln. , tai dabar 6iemet jau reikia viršyti visų laikų VNO rekordą !

 5. MZ - 2012 11 26, 12:43

  Dėl azijiečių, kurie nuskaito CAPTCHA samdymo. Galiu patvirtinti, kad tikrai taip ir yra. Artimas žmogus dirba versle (Londone), kuris perpardavinėja aviabilietus, tame tarpe ir Ryanair. Tikėsite ar ne, bet tą daryti apsimoka; didesnioji pelno ir srauto dalis tenka būtent Ryanair skrydžiams. Tą žinodamas, nesu linkęs manyti, kad dabartinė Ryanair bilietų pardavinėjimo strategija yra tobula.

  Jei kam įdomu, tokia paslauga vadinasi „mechanical turk“. Kai kurie cloud servisai (pvz Amazon) šią paslaugą siūlo greta kitų, kompiuterio atliekamų, darbų.

 6. Marius - 2012 11 26, 12:46

  Atrodo smulkmena tas CAPTCHA ,bet is smulkmenu gi viskas ir susideda.Visiskai pritariu.Yra teke bendrauti su studentais is Oksfordo.Tai labai daug idomiu dalyku apie verslo psihologija papasakojo…Cia tas „Suveikia emocinis prisirišimas – jau tiek daug padariau, nenoriu prarasti savo įdirbio.“ labai populiaru .Kaip kad ir didieji ispardavimai,atvaziaves ima reikia nereikia,isijungia emocijos.Gi buna ir sumindo ,ir ne kur kitur o issyvysciusiose salyse.Zmogus jau tiek nuveikes atejes/atlaukes pirks ,kad tik pateisintu ta savo praleista laika.Paskaiciuosim ka reikalingo nusipirkom,ir ka desim i spinta/kampa (gal kada pravers) islaidos susilygina,jei butu reikalingas daiktas pirktas uz kaina,be nuolaidos.Pagal sita taisykle ir prekybos agentai veikia,ko ilgiau islaikai bendravima su zmogum tuom didesni sansai isiulyti.Del tos priezasties prek.agentai pirma dazniausiai kalba apie nesusijusius „daiktus“.Pvz namuose suloja suo,kalbama apie suni.Verkia vaikas,apie suprantu pats/pati auginu:))).Apie koks uzgrustas kiemas,bet visivien kokie protingi zmones atomobilius randa kur pastatyti,neveikia liftas.Kokia svari laiiptine ,kaip jus puikiai tvarkotes.Pagrindine taisykle islaikyti kuo ilgiau pokalbi ir kuo daugiau teigiamu atsakymu.Pas daugumos paprastu zmoniu is „prekybos agento“ zmogus tampa draugu ir jusu nuomones sutampa,jis kalba tiesa nemeluoja.Tada pradedama siulyti preke.

 7. Marius - 2012 11 26, 13:15

  Cia prie situ pasleptu gudrybiu galima butu priskirti ir placiai isreklamuoti svarstymai del mokamu tualetu,stovimu vietu.Visur eina potekste,bet uztat mes dar labiau turesime galimybe siulyti pigiausius skrydzius.Kai daugybe kartu kartojama Ryanair pigiausi tai jau tampama kaip sinonimu.Vadyba gerai atidirba savo darba ir tiek:))

 8. Jurgis - 2012 11 26, 13:54

  airBaltic serves 251 000 passengers in October
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=66522

  n October 2012, Latvian airline airBaltic operated 4,141 flights, or 7% less than in October 2011 when airBaltic operated 4,467 flights.

 9. Jurgis - 2012 11 26, 14:16

  Lygiai 10 dienų skiria Talino ir Vilniaus oro uostus,- lapkričio 16 d. Talinas sulaukė 2 mln. keleivio, o lapkričio 26 d. – VNO. Taigi, panašu kad šiemet VNO dar nepavyks aplenkti Talino.

 10. Marius - 2012 11 26, 14:22

  Nu tu duodi:))) Gi pastoviai kiekviena diena rasineji domiesi ir vel apie ta pati:))).O kad Estonian mazina jau siemet tai nieko,kad Ryanair nueme daug tai nieko.O VNO gi Ryanair kiek krypciu perkele is KUN.Taigi jau buvo svarstyta,kad VNO siemet imant visus metus tikrai pralenks…

 11. Jurgis - 2012 11 26, 14:30

  Jei tas mažinimas atsvers tą 10 dienų skirtumą, tai gal .. Pažiūrėsim. Aš tai labai už tai :)

 12. Marius - 2012 11 26, 14:45

  vien is KUN perkeltos 5kryptys nuo siandien,apie 25 000 dades(bet cia be sventiniu papildomu,kiek zinau bus tokie).
  O Ryanair visai neseniai nueme 7kryptis (nelabai zinau kiek daznai skrido),o dar Estonian kiek numazina:)))
  Dabar del to 10d skirtumo,tai cia ne tiek ir daug plius/minus 50-55tukst.
  Is tu 55tukst(kur atsiliekam) atimam is KUN perkeltas 25 .Lieka 30tukst,na vien tos 7nuimtos Ryanair kryptys sita skirtuma naikina.O kur dar Estonian judejimas zemyn.

 13. Jurgis - 2012 11 26, 14:57

  10 dienų yra apie 60 tūkst. keleivių ir daugiau. Po 10 men. (spalio) skirtumas tarp TLL ir VNO – 72000 keleiviu. Na tai ir paskaičiuok ar pasidengia. Nepamiršk, kad į Taliną pradėjo skrist Aeroflot, tai ypač aktualu prieššventiniu-šventiniu laikotarpiu. Na vienu žodžiu palinkėkim sėkmės VNO :)

 14. Marius - 2012 11 26, 15:18

  2011m lapkriti TLL skrido 152tukst., kas gaunasi 50tukst. 10ciai dienu:).Taip siemet Rugseji,Spali buvo apie 12% augimas,bet nuemus Ryanair/sumazejus Estonian net ir dadejus Aeroflot labiausiai tiketina isliks apie 152tukst.As cia jau su avansu ne 50tukst.,o 55tukst skaiciavau.Tokiu atveju si men turetu but apie 165tukst keleiviu TLL,kas butu apie 8,5% augimas.Zinant Rugsejo,Spalio 12% augima,tai si men (nesant jau minetiems skrydziams) 8,8% augimas beveik be sansu:))))

 15. Marius - 2012 11 26, 15:33

  Del Ryanair Vilnius-Oslas(Rygge).Kiek zinojau KUN 4xweekly turejo,o VNO ziuriu jau 5xw.Cia sudaznino ar as ka maisau?

 16. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 15:34

  Dabar šovė idea fixe šio įrašo tema, jog galėtų Ryanair pasvarstyti galimybę už kainų pažiūrėjimą imti pinigus. Pvz. 1EUR už paiešką, jeigu nusiperki bilietą per X val., mokestis gražinamas. Taip dar labiau įtrauktų vartotoją.

 17. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 15:35

  Mariau, taip, sudažnino vėliau, kaip LTN nuo gruodžio vidurio dažnina iki daily.

 18. Marius - 2012 11 26, 15:41

  O ir Luton daily,tada jau tikrai TLL pralenksim.Nors toks tas ir pralenkimas labiau simbolinis:)) Jei imant nuo siandien tai iki metu galo ,sitie 3papildomi savaitiniai skrydziai ,dar 4500keleiviu dades

 19. sauktukas - 2012 11 26, 15:55

  jei jau kalbam apie marketinga, tai kaip SM inicijuoti strategijos pakeitimai atsiliepe verslui, isikurusiam kauno oro uoste. aisku, kauno planai siemet iseiti i pliusa turbut nebeisdegs.

  http://verslas.delfi.lt/automoto/kauno-oro-uosto-verslininkai-atleidzia-darbuotojus.d?id=60081077

 20. Linas - 2012 11 26, 16:02

  Nelabai suprantu, kam po x2 to paties straipsnio nuorodas įkėlinėti?

 21. MJ - 2012 11 26, 16:04

  Na ka, Marius su Jurgiu pasikalbejo, stai jums ir dvidesimt komentaru! Nuostabu.

 22. Marius - 2012 11 26, 16:11
 23. Jurgis - 2012 11 26, 16:52

  Turkish Airlines has become the airline that flies to the most countries in the world!

 24. Jurgis - 2012 11 26, 16:57

  Ne aviacija, bet naujiena susijusi su ja:

  Во Франции будущей весной появятся поезда-дискаунтеры
  http://rus.db.lv/nachalo/transport/vo-francii-buduschej-vesnoj-pojavjatsja-poezda-diskauntery-48566

  Национальная компания французских железных дорог SNCF решила пойти по пятам дешевых авиалиний, таких как Southwest, Easyjet и Ryanair, и запустить проект бюджетных перевозок.

 25. Pranas - 2012 11 26, 17:04

  @Jurgis – gal tegu pirma SNCF vėl pradeda lietuviams ir kitiems nepatikimiems rytų europiečiams bilietus į traukinius Prancūzijoje internetu pardavinėt, nes dabar pardavimo sistema paprasčiausiai blokuoja pagal šalių IP adresus.

 26. Jurgis - 2012 11 26, 17:12

  Pranai, tai tu SNCF ir surasyk punktais 1,2,3,.. ka jiems reikia daryt. As nedirbu pas juos. Nors informacija idomi. Nesu bandes pirk internetu. Uz tai pirkau i Sveicarijos traukini internetu http://www.sbb.ch,- viskas be problemu. Keliavimas tiesiai is Zuerich airport vienas malonumas.

 27. Pranas - 2012 11 26, 17:18

  Tai visi kiti parduoda, italai, šveicarai, vokiečiai, belgai, pas prancūzus visokie IDTGV irgi, tik prancūzų SNCF (www.voyages-sncf.com) nebeparduoda ir net kainų nerodo jau porą metų.

 28. Augustinas Žemaitis - 2012 11 26, 18:27

  Dėl Captcha manau kad manęs asmeniškai tai taip neveikia, nors kitais atvejais, kaip anksčiau Simono duotas IKEA pavyzdys, tai galbūt ir sukelia pasąmoningą prisirišimą.

  Reikalas tas, kad Captcha internete yra tapęs įprastiniu reiškiniu daugybėje forumų, blogų ir dar kitų vietų. Man jis neatkreipia dėmesio ir nesijaučiu kažką daugiau padaręs.

  Dar svarbiau – tai užima mažai laiko. Jei ieškai kur skristi ir tikrini kelių aviakompanijų ar bent jau wizzair/ryanair/greitai.lt (pavyzdys) pasiūlymus, tai tas captcha suvedimas Ryanair’e suėda gal 2% viso laiko, mažiau jeigu dar bandai įvairias datas. T.y. tai yra labai nereikšminga. Viską galiausiai lemia pasiūlymas ir kainos.

  Su kainos pažiūrėjimo apmokestinimu irgi nemanau, kad pavyktų. Be kita ko dėl to, kad būtų didelis nusivylimas neradus geros kainos (o Ryanair juk eina yield’ų didinimo kryptimi) – kitą kartą toks žmogus nebemokės galvodamas „Ai, dabar Ryanairas jau nieko gero nebesiūlo, tik pinigus už nieką lupa nebesugebėdamas siūlyti pigių kainų“. Analogiška nuomonė kur kas mažiau „įlenda į smegenis“ kai ieškai kainų nemokamai, nes „Sumokėjau vieną eurą už nieką“ daugumai žmonių yra skausmingesnė mintis nei „Iššvaisčiau 1 minutę“. Juoba jei reikėtų mokėti manau ne vienas žmogus pirma patikrintų alternatyvas ir tik tada, jei nieko gero nerastų, žiūrėtų Ryanair’ą, todėl turėtų ir su kuo lyginti; įmanoma, kad ir nusipirktų brangesnį bilietą kitur (pvz. Wizzair) nes nesitikėtų geresnio siūlymo iš Ryanair ir nemokėtų euro.

 29. Jurgis - 2012 11 26, 19:53

  Easyjet offers allocated seating on all flights
  Allocated seating will be introduced on all easyjet flights from tomorrow.
  http://www.telegraph.co.uk/travel/travelnews/9703428/Easyjet-offers-allocated-seating-on-all-flights.html

 30. Marius - 2012 11 26, 20:03

  To ponas Augustinas
  tai faktas ,kad ne visus beikai.Bet pas Ryanair nemaza dalis keleiviu yra maziau uzdirbantys/issilavine ir t.t.Galiu speti ir su prekybos agentais nesikalbat,kurie po namus vaiksto:)))

 31. Bransonas - 2012 11 26, 20:08

  Kaip captcha veikia pardavimus? Jei suvedi captcha ir duoda brangesni bilieta nei kita kompanija – vistiek dalis zmoniu renkasi brangesni ryanair bilieta ar labiau aplamai neiesko alternatyvu?

 32. Al - 2012 11 26, 20:52

  Manyciau, kad labai geras kliento itraukimo pavyzdys yra Easyjet bilietu pirkimo sistema:
  Rezervuojant skrydi visada yra pridedamas 9 euru mokestis (transaction fee), taciau jis nera priklausomas nuo perkamu bilietu kiekio. T.y. pirkdamas n bilietu mokesi ta pati fiksuota mokesti kaip ir pirkdamas viena bilieta.
  Tai skatina vartotoja manyti, kad perkant papildoma skrydzio bilieta jam bus taikomas 9 euru nuolaida nuo iprastos kainos, kuria mato ieskodamas atskiru bilietu.
  Taigi nusipirkes viena bilieta ir sumokejas viena transaction fee klientas yra skatinamas tuo paciu metu pirkti daugiau bilietu ir/arba pritraukti daugiau klientu/draugu, kas kas abejais numustu vidutine bilieto kaina.

 33. Paulius - 2012 11 26, 22:21

  Airbaltic taip pat taiko fiksuotą 5€ ‘pirkimo’ mokestį, nepriklausomai nuo kiek bilietų yra perkama. Tačiau negali pirkti keletos visiškai atskirų kelionių ir apmokėti jų vienu metu, ką kaip suprantu galima su Easy. Šiaip apskritai Easy labai ‘simpatiški’, tiek būdami humaniškesni/draugiškesni vartotojui (mobilios aplikacijos, allocated seating/geresni oro uostai/net fi code share), kažkaip man neišvengiamai visa tai asocijuojasi su ateityje dominuosančiu sėkmingos aviakompanijos modeliu. Toks labai sveikas LCC ir tradicinio vežėjo mišinys, sėkmingai jungiantis pagrindinius pliusus.

 34. Jonas - 2012 11 26, 22:48

  Ankščiau buvo kalbėta, kad tradicinėms kompanijoms skraidyti tarp Vilniaus ir Londono nelabai apsimoka dėl per mažo verslo srauto. Tai ar negalėtų EasyJet būti optimaliausias variantas Vilniui, kadangi jis kaip tarpinis variantas tarp pigių skrydžių ir tradicinės aviakompanijos, galėtų tikti ir verslininkams ir prakutusiems emigrantams, galintiems už bilietą mokėti ir brangiau?

 35. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 23:08

  Ankstesniame poste buvo klausimas dėl „Wizz“ naujų lėktuvų plėtros. Kiek aš žinau, „Wizz“ kitąmet planuoja paaugti tik 2-3 lėktuvais (po vieną papildomą numatyta Rumunijoje ir Belgrade). Šiemet dėl noro užsiimti pozicijas BUD ir Varšuvoje, „Wizz“ išsinuomavo kelis lėktuvus, todėl pagal jų delivery schedule ateinantys lėktuvai pakeis išnuomotus.

 36. Al - 2012 11 26, 23:21

  Idomi detale kalbant apie Easyjet:
  Nesenai teko skaityti straipsni apie LGW tolimesnes pletros ir augimo perspektyvas ir terminalo atnaujinimas siekiant palengvinti ir paskatinti Easyjet fake connections buvo vienas svarbesniu akcentu.
  Is to galima daryti isvada, kad Easyjet eina link Norwegian modelio ir gali pradyti siulyti jungimus. Ju LGW tinklas ir labai ausktas pagrindiniu krypciu frequency leisu tai daryti, klausimas tik kiek tai atnestu naudos.

 37. Jurgis - 2012 11 26, 23:21

  Virgin Atlantic negali susitaikyti del pralaimėtos Maskvos easyJet kompanijai:

  Авиакомпания Virgin Atlantic будет бороться за Россию
  http://www.ato.ru/content/aviakompaniya-virgin-atlantic-budet-borotsya-za-rossiyu

 38. klaustukas - 2012 11 26, 23:23

  Estonian siandien reklamavosi Helsinkyje – del ruko po 3-4h iskilmingai laike isrikiuotus 2 CRJ ir viena E170. Lygtais toleliau dar vienas E170 stovejo. Isrinktuosius reroutino per HEL, visi kiti patenkinti sedejo be maisto, nes paprasciausia jo on board nebuvo. TLL visiem divertintiem suskridus buvo geras chaosas. Na, o viska vainikavo ledinis asfaltas ir lediniai laiptai – kai privezus autobusu prie Saab340, visi skubantys pirmieji eme kristi kaip ant uzpakaliu.
  Ne tik musu kelininkus ziema uzklumpa netiketai.

 39. Mindauqas - 2012 11 26, 23:23

  Grįžtant prie temos. Viskas ką rašo Simonas teoriškai yra taip, tačiau Ryanair CAPTCHA manau čia tikrai nėra geriausias pavyzdys. Ir iš viso nėra pavyzdys. Nežinau, ką pastebėjo straipsnyje minimas Linas, bet aš pastebėjau, kad po trijų nesėkmingų bandymų suvesti CAPTCHA apskritai dauguma meta Ryanair puslapį, ypač amžiaus kategorijoje nuo 40-45 – t.y. tie, kurie turi pinigų ir norėtų skristi pas vaikus į Londoną, ar gimines į Barseloną, ar kur poilsiauti. Ir esant alternatyvai renkasi Wizz Air, nes „mažiau apgaus“ (o dar ir tas kainos sumažėjimo efektas, kad gali 28 litais susimažinti pasirinkęs mokėjimą pavedimu, o ne tai, kad paskutiniame žingsnyje sužinai, kad mokėsi 45 Lt brangiau, o po to nuo kortelės beviltišku kursu nurašo EUR’us nors visą laiką kainos buvo pateikiamos litais. Bet ne apie tai).
  Taigi, ankstesnioji CAPTCHA buvo įveikiama tikrai tik turintiems daugiau kompiuterinės patirties. Pagalvojau, na štai Ryanair susivokė, kad prieš perdavinėtojus su CAPTCHA nepakovos ir įvedė žmonišką būdą patikrinti, ar kitoje pusėje žmogus.
  Bet šiandien pasijungęs vėl pakeičiau savo nuomonę gavęs štai tokį testą:
  http://img208.imageshack.us/img208/923/ryanaircaptcha.png – kiek procentų Ryanair klientų lietuvių išspręstų šią lygtį? (vėliau pagalvojau – kiek būsimų ministrų tai padarytų:) ). Aš nežinau, ar tokios užduotys yra ispanų, ar vokiečių Ryanair puslapiuose, bet jungiantis iš Lietuvos per Ryanair.com yra.
  Todėl ne, Ryanair CAPTCHA tikrai neskatina prisirišimo prie aviakompanijos ir pardavimų nedidina. Galbūt ją įveikusių pirkimai ir padidėja 1-2% (t.y. jie perka neieškodami kitur), bet tikrai keliskart daugiau žmonių nusisuka nuo Ryanair, jau pačiame pirmame žingsnyje pamatę kompanijos požiūrį į juos.

 40. Al - 2012 11 26, 23:27

  OT siek tiek klausimas: kodel pagrindiniai Europos LCC neseka Wizz pavyzdziu ir nebando ikurti savo ‘exclusive club’u’.
  Is asmenines/pazistamu patirties atrodytu, kad tai labai sekmingai veikia Wizzair’ui, nes is esmes dauguma zmoniu besinaudojanciu LCC bent 5/6 kartus per metus (i/is VNO) yra isigije membership’a ir yra zymiai lojalesni Wizzair’ui nei Ryanair’ui.

 41. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 23:29

  Ryanair CAPTCHA minties kritikams – o kodėl, jūsų manymu, Ryanair įvedė ir toliau naudoja CAPTCHA? Kainų saugojimas nuo skenuotojų neargumentas, nes visi, kas labai norėjo, kainas ir toliau sėkmingai skenuoja ir Ryanair tai žino. Be to, jų pardavimo kanalą kuria nekvailiai, kurie darytų klaidas ir jas toliau laikytų :)

 42. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 23:30

  AI: teisingas atsakymas, ko gero, būtų, jog tai taip gerai WIZZ nesiseka su tuo projektu. Dalinti nuolaidas yra labai lengva. Tačiau visų vežėjų kasdienis tikslas – kuo labiau didinti yield’us (t.y. kelti vidutinę kainą).

 43. Al - 2012 11 26, 23:31

  Manyciau, kad vienintele zmoniu grupe, kuria nubaido CAPTCHA yra tie, kuriem pigiu bilietu ieskojimas yra tolygus sportui ir vos ne laisvalaikio praleidimui.
  Toks segmentas is esmes Ryanair’ui yra nieko nevertas, nes jis negeneruoja jokio pelno.

 44. Marius - 2012 11 26, 23:36

  Kazkaip buvo laiko uzmeciau aki i Ollex puslapi.Pamenu buvo kalbu neva tai blogas susisiekimas viesuoju transportu su VNO.Tai va atsirado paklausa ir dabar jau yra 5reisai is Klaipedos/Kauno pritaikyti skrydziams.

 45. Mindauqas - 2012 11 26, 23:43

  @Simonas, nepanaikina, nes Ryanair verslo filosofija yra kenkti, drausti ir apmokestinti. Ir jiems gerai vien dėl to, kad kitiems blogai. Pvz. Ryanairo „priešo“ Lietuvoje ‘Eturo’ išlaidos ant CAPTCHA yra milžiniškos ir turi labai didelės įtakos pelnui. Dabar Ryanair dar rado ir būdą užsidirbti iš CAPTCHA. Puiku! O tokia verslo filosofija gyvuos tol, kol dar kelerius metus vadovu atbus MoL.

  @Al, patikėk, šios grupės žmonių CAPTCHA tikrai neatbaido.

 46. Jurgis - 2012 11 26, 23:44

  Kodel nei Ryanair, nei Wizzair neleidzia apmoketi bilietu Paypal ? Amerikoj tikriausiai visos leidzia, Europoj kiek zinau – Monarch, Germanwings, net Lufthansa. Tokiu atveju negaletu korteles mokescio pasiimti ? Betgi ir taip ima mokesti uz apmokejima ( nesuprantu uz ka) pvz. us banko pavedima Wizzair.

 47. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 23:51

  Jurgi, kiekvienas skirtingas pinigų priėmimo būdas turi papildomus kaštus. Low Cost tuo ir pasižymi, kad stengiasi kuo mažiau būdų naudoti :)

  Mindauqai, tikrai Ryanair verslo filosofija nėra kenkti. Jų verslo filosofija – pranašumas per kaštus. Tam, kad kaštus palaikyti žemiausius būtinos taisyklės. O kainodaros skaidymas į atskirus produktus irgi turi savo emocinį paaiškinimą – kuomet vartotojas moka už kažką atskirai, jis tai labiau vertina. Ir ši strategija veikia (ir ne tik aviacijoje).

 48. Simonas Bartkus - 2012 11 26, 23:54

  Mindauqai, dar ką norėjau pasakyti, jog RYANAIR.com tikslas nėra kažkam pakenkti. Juk tai vienintelis būdas, kaip RYANAIR gauna visas savo pajamas (na ok, dar kokį procentą gauna per call centrą). Tiesiog RYANAIR.com procesai padaryti taip, kad gana stipriai ir įžūliai parduotų daugiau ir parduotų papildomai. Kartais ant teisėtumo ribos.

 49. Mindauqas - 2012 11 27, 00:02

  @Al, dėl Wizz – nemanau, kad tai labai gerai sistema aviakompanijai, bet jeigu Wizz ją vysto, gal jie mato tame prasmę. Wizz specifika ta, kad jiems reikia lojalių klientų, nes labai daug tiesioginės konkurencijos su Ryanair, su kuo kiti LCC (gal iš dalies išskyrus easyJet) nelabai susiduria.
  Bet pvz. aš artimiausiems 3 mėnesiams turiu gal 8 Wizz bilietus po 4 Lt, kurių tikrai nepanaudosiu. Tiesiog nežinojau, kada skrisiu, tai pasiėmiau kelias skirtingas dienas. Galiausiai nusipirkau kitus bilietus po 50 Lt (kurie be ‘exclusive club’o kainavo berods 114 Lt ar pan.
  O lojalumo sistemas turi ir kitos LCC, pvz. Vueling Puntos programą, kur taškų davė ne tik už bilietų pirkimą, bet ir už tai, kad online checkin pasidariau. Beje, Vueling anksčiau leisdavo priskirti taškus Iberia Plus programai, bet dabar jau lyg nebe.

 50. nikasto - 2012 11 27, 00:05

  @ Simonas. „Ir ši strategija veikia (ir ne tik aviacijoje).“ Where else? Also in Lithuania?

 51. Jurgis - 2012 11 27, 00:07

  Aš neabejoju, kad jie skaičiuoja kiekvieną centą, bet įvedus Paypal apmokėjimo galimybę jie išvengtų credit card chargeback, nes tai būtų nebe jų rūpestis, o visi East Europeans galėtų iki paskutinės sekundės turėti galimybę susimokėti (čia vėl prisiminiau Prano šios dienos komentarą dėl Prancūzijos SNCF traukinių kompanijos diskriminacinės politikos R.Europos atžvilgiu).

 52. Mindauqas - 2012 11 27, 00:18

  Cha :), Simonai, labai tiksliai parašei „RYANAIR.com procesai padaryti taip, kad gana stipriai ir įžūliai parduotų daugiau ir parduotų papildomai“. Puslapis ir papildomi pardavimai OK, bet tai ne nėra lygu „kad kuo daugiau skrydžių parduotų Ryanair“ – (1) kodėl tuomet Ryanair neateina į Amadeus (juk net per Amadeus terminalus buvo galima pirkti, kol neįvedė tų pačių captchų – Amadeus viską buvo padaręs savo sąskaita!)? Juk tai papildomas kanalas – tegul perkelia visas sąnaudas ant Amadeus/agentūrų – tegul bilietas būna 20 eurų brangesnis nei Ryanair puslapyje ir nuo kurių dar papildomi 5 eurai tektų Ryanairui. Bet ne, tai ne pagal Ryanair filosofiją, nes iš jų verslo uždirbs kiti, o ne jie (o juk agentūras reikia numarinti badu ir išnaikinti).
  (2) kodėl Ryanair kovoja prieš puslapius, kurie siūlo Ryanair(!) bilietus, prideda viešbutį ir transferį ir parduoda klientui – didžioji dauguma klientų patys to net nesugalvotų, o eitų į Thomas Cook ar pan. Tai juk papildomi pardavimai Ryanairui. Bet ne, juk kažkas užsidirba papildomus 10 ar 20 eurų – „uždrausti, kovoti, paduoti į teismą“.
  Juk esmė ne tai kokią verslo filosofiją sakai įgyvendinantis ir kokį įvaizdį bandai kurti, o tai kaip tu atrodai iš šono. O iš šono atrodai kaip despotas. Nes naujo Boarding pass’o išrašymas nekainuoja 60 eurų.

 53. keleivis - 2012 11 27, 01:13

  gal nepatinka perpardavinėtojai, nes ryanair.com pirkdamas bilietą už 12 eurų sumoki 18 (su kortelės mokesčiu) ar 20 (dėl pražiopsotos puikaus kurso valiutų keitimo varnelės), bet jautiesi mokėjęs 12 eurų, o agentūrai sumokėtum 30 ir įsivaizduotum, kad viską gauna ryanair.

 54. Vytautas-NT - 2012 11 27, 08:59

  Sakyčiau, kad Ryanair gali patys ir viešbučius ir nuomą ir draudimą parduot. Iš esmės jie stengiasi būt tokiu „all in one“. Ir iš kiekvienos paslaugos kažkokią kapeiką uždirba- koks jiems tikslas leist uždirbt kitiems.

  Kas link paieškos, tai išskyrus itin probleminius atvejus, pasiskanuoji su kokiu dangaus skaneiu. O tada jau eini į jų puslapį konkrečiai pirkti bilieto.

 55. Jurgis - 2012 11 27, 10:30

  Gal kas jau daugiau žinot apie tą rytdienos vizitą ?
  „Ryt, 28 d. VNO lankysis Wizz delegacija – J.Varadi ir Co;“
  Gal jau kokia spaudos konferencija paskelbta ?

 56. Simonas Bartkus - 2012 11 27, 11:51

  Wizz Air plečiasi Norvegijoje. Žengia Lenkijoje į 8-ąjį oro uostą Szczecin su dviem kryptimis į Oslą ir Stavangerį. Ne LTN pirmoji kryptis, kaip būdavo tradiciškai ;)

  Beje, kažkada sklandė kalbos, jog Szczecin kalbėjosi su Ryanair persivadinti į Berlin Szczecin, kuomet RYR ketino neiti į BER.

 57. Simonas Bartkus - 2012 11 27, 12:48

  Aiškėja LH „germanwings“ projekto detalių. Startuos su šūkiu „reasonable, but not cheap“. Verslo klasės nebus, bagažas nebus įskaičiuotas į bilieto tarifus, maistas mokamas. Kol kas neaišku, kaip santykiaus su „Miles and More“.

  Jų A319 turės 150 kėdžių (dabar LH turi 138, bet „easyJet“ turi 156). Maršrutus iš LH periminės palaipsniui. Pirmas „germanwings“ perimtas maršrutas bus Niurembergas-Hamburgas.

 58. Boeing - 2012 11 27, 13:41

  Verslo klasės nebus, bagažas mokamas, maistas mokamas. Manau, mylių tikrai nebus. Tai kuo „Germanwings“ skirsis nuo FR ir kitų panašių?

 59. pliumbum - 2012 11 27, 14:08

  Diskutuoti apie LCC galima daug, ir šiaip kiek žmonių, tiek nuomonių. Kiekvienas turi savo įpročius, kiekvienam skirtingus mygtukus paspaudus suveikia komanda „daugiau nepirksiu“ arba „aš čia dar grįšiu“. Per paskutinius porą metų beveik nebeskraidau su Ryanair, nebent nėra kito pasirinkimo. Renkuosi Wizz, vakarų Europoje pirmenybė easyJet (mano apskritai mėgstamiausia kompanija). Ryanair pirkimo procesas komplikuočiausias iš trijų, ne tik captcha, per ir visokiausios nesąmonės, iššokančios reklamos ir kas tik benori. Suveikė man ir brangesnis bagažas priklausomai nuo vietos ir sezono (pabandyk nuskristi į Kanarus sezono metu, kaina bus kaip 2/3 bilieto kainos), ir savotiški valiutų kursai ir staiga pabrangstantys bilietai perkant kortele. Nekalbant jau apie trukdymą keleiviams miegoti skrydžio metu su visomis scratchcards. Problemų milijonas, neįmanoma išvardinti. Privalumai tik tie, kad nuskrenda dažniausiai anksčiau laiko. Wizz tuo tarpu rinkausi krūvą kartų vien dėl exclusive club, dėl paprasto atsiskaitymo už bilietus pavedimu, kur garantuotai nėra jokių pabrangimų ir nesąmonių, dėl žymiai paprastesnio pirkimo proceso, dėl 32 kg be nesąmoningų diversifikacijų. easyJet apskritai tobula – skatinami fake connections, vienu metu galima lengvai pirkti krūvą bilietų, nereikia vesti asmeninių duomenų per check-in, neribotas hand luggage ir t.t., pasaka tiesiog.

 60. Justinas - 2012 11 27, 15:01

  Aha, išties, paskutinius kelis kartus, kai skridau iš Vilniaus į Londoną, net netikrinau Ryanair kainų – tiesiog tiek Wizzair yra geriau, kad galimas kainos skirtumas tampa nereikšmingas.

  Iš kitos pusės esu sutikęs vieną pažįstamą lėktuve Dublinas-Vilnius (skridau su Ryanair, tik nebepamenu, kodėl), kuris net nežinojo, kad Aerlingus tuo pačiu metu skrenda į Vilnių ir nesvarstęs alternatyvos rinkosi Ryanair. Bet čia matyt yra dalis žmonių, kuriems patinka, kai su jais elgiasi kaip su gyvuliais, nes jiems atrodo, kad dėl to yra pigiau :-)

 61. MJ - 2012 11 27, 15:03

  Simonai Bartkau, tau nedaro garbės nežinojimas, kaip lietuviškai vadinasi miestas, kurį tu pavadinai „Niurembergas“. Taip, angliškai jis – Nuremberg. Bet lietuviškai – Niurnbergas.

 62. Marius - 2012 11 27, 21:44

  Gavau reklamini email,kad atsiskaitydamas Moneybookers Mastercard per Edreams.co.uk gausiu 7GBP Cashbacko.Is smalsumo paziurejau kokios kainos pas juos .Rytojui is VNO i Lutona rodo 57GBP su Wizzair,o pas Wizzair puslapyje tas pats skrydis gaunas 70GBP.Gal pravers kam:)))).Siaip turiu Wizzair discuot card man nelabai aktualu,nors jei 7GPP Casbhback tada apsimoketu.Bet visvien kazkaip idomiai kai pigiau ismeta:))

 63. Zhymantas - 2012 11 27, 22:40

  @Marius – teks nusivilti :), paprasciausiai suvesk viska iki galo – kaina bus zymiai didesne nei Ryanair.com (net su korteles mokesciu), jei mokesi su Mastercardu. Nebent mokesi su Entropay :). Pats su Entropay sugebejau po ra bilietu net bent 17 Eur pigesniu nei Ryanair.com nusipirkti :).

 64. Mindauqas - 2012 11 27, 22:40

  Norėjai pasigirti, bet vėl nesigavo ir nesąmonę parašei. Todėl prieš rašydamas visada pagalvok ir jeigu gali, nerašyk. O kad nebūtų „kas blogai?“, parašysiu iš karto – nueik bent vienu žingsniu toliau nei rodo kainą ir pamatysi:
  Service Fees: £ 17.82(per passenger and route)
  Credit Card fee: £ 13.05 – išvengti neįmanoma
  Total price £ 87.82
  Kai per Wizzair.com net pasirinkus mokėjimą svarais (o tai reiškia su nepalankiu valiutos kursu) kaina yra tik £70.22 (o realiai tai vos £67.30 skaičiuojant svarais).
  Taigi 20 svarų brangiau, o ne „Bet visvien kazkaip idomiai kai pigiau ismeta:))“
  Peace.

 65. Marius - 2012 11 27, 23:21

  Visu pirma gal nepradedam vel tu nesamoniu ne vieni esam.O antra sugalvok tu man „pasigirti“.Tokie kur „pasigirti“, „issikeikti“ ,“issilieti“ Delfi rasineja.Jei pastebejei cia klausimai ir atsakymai,o ne „tupi“ komentarai pvz: dejau ant VNO ,jie visi vagys ir t.t.

 66. Jurgis - 2012 11 28, 09:46

  Latvijos aviarinkos lyderiai:

  Лидер отрасли авиаперевозок – airBaltic
  http://biznes.delfi.lv/bnews/lider-otrasli-aviaperevozok-airbaltic.d?id=42861686

  airBaltic – оборот 202,419 млн. латов
  SmartLynx Airlines – оборот 34,57 млн. латов
  аэропорт „Рига“ – оборот в 23,24 млн. латов.

 67. Jurgis - 2012 11 28, 10:32

  Avies Could Take Over Tartu-Tallinn Route
  http://news.err.ee/economy/284c1d8e-3ccf-459a-bae1-6ee3b731d7d8

  Estonian Air is terminating its Tallinn-Tartu service before Christmas this year, but there is hope that another airline, Avies, will continue to provide flights between the two largest cities in Estonia.

 68. Jurgis - 2012 11 28, 12:40

  Kai nera lietuvisku naujienu, tai belieka kaimynines:

  airBaltic окончательно согласится на десять новых Bombardier
  http://biznes.delfi.lv/bnews/airbaltic-okonchatelno-soglasitsya-na-desyat-novyh-bombardier.d?id=42862642

 69. Marius - 2012 11 28, 12:56
 70. Jurgis - 2012 11 28, 12:59

  Pabrukę uodegas
  http://iq.lt/app-weekly/tema-app-weekly/pabruke-uodegas/

  Trys to paties regiono oro bendrovės – „airBaltic“, „Estonian Air“ ir SAS – kol kas nesėkmingai mėgina išskristi iš finansinių problemų debesies.

 71. Marius - 2012 11 28, 13:01

  Rasiau,rasiau ir neparasiau.Ten yra toks punktas “
  Jei nesurenkama 80 žmonių grupė kelionei, arba grąžinami už kuponą sumokėti pinigai, arba galima rinktis skrydį iš Rygos.“ idomu kas cia juos skraidins.Nes kaip suprantu Grupinis tik tarpininkauja,o VNO nera nei vienos a/k kuri bendradarbiauja su WOW Travel…

 72. Jurgis - 2012 11 28, 13:57

  Naujasis SM ministras gali vel inesti sumaisti:

  Vilnius norėtų pasibranginti
  http://iq.lt/app-weekly/tema-app-weekly/vilnius-noretu-pasibranginti/

  Jeigu ši politiko idėja būtų įgyvendinta, iš Vilniaus oro uosto išsikeltų dvi šiuo metu jame veikiančios pigių skrydžių bendrovės – „Ryanair“ ir „Wizz Air“.

 73. Vytautas-NT - 2012 11 28, 14:08

  Man tai įdomiau koki mega planą turi SAS atidarydama skrydžius iš Helsinkio ir pan? Kiek suprantu atsisakę Blue1 jie nusprendė iš dalies perimti jo kryptis ir pasigalinėti regione su FlyBE NORDIC?

  Beje, įdomu kodėl FlyBE receptai Skandinavijoj nelabai veikia? Skiriasi šių kraštų ir UK keleivių įpročiai?

 74. Jurgis - 2012 11 28, 14:23

  Na tai ar lankosi VNO šiandien Wizzair delegacija – J.Varadi ir Co. ?

 75. Simonas Bartkus - 2012 11 28, 14:24

  Vytautas-NT: jei atkreipsi dėmesį, tai tiesiog SAS atstato „sezoninius“ Blue1 skrydžius. Pasikeitimas tik „brand’o“.

  Aš manau, jog esminis skirtumas tarp UK ir Skandinavijos tas, jog UK mažesni miestai yra „didesni“ už Skandinavijos „mažus“ miestus. Skandinavijoje gyvnimas gerokai labiau centralizuotas ir sunku rasti srauto tiesioginiuose reisuose tarp dviejų mažesnių Skandinavijos miestų.

 76. jurgiui - 2012 11 28, 14:26

  atvaziavo prasyti, kad Sinkevicius neismestu ju is VNO:)

 77. Marius - 2012 11 28, 14:28

  Del straipsnio IQ.Nu jo,kaip dar svarsto tokias idejas.Taigi pora metu atgal buvo ikainiai dideli ir ka turejom 1,3mln keleiviu:))) Daug ka pasako tokie pamastymai apie zmogu.Yra gi posakis,kad domekis istorija ir zinosi ateiti.RIX toks didelis oro uostas nedidina kainu,cia dabar matai VNO reikia didinti:)))

 78. Al - 2012 11 28, 14:29

  Vytautai NT,Flybe pastaruoju metu neypatingai sekasi ir UK – pelningumas gan zenkliai krenta, tuo paciu capacity mazejimas sekanciais metais prognozuojamas apie 5% (Pasak pacios Flybe).

  Tuo tarpu Vueling pristate ‘Vueling New Fares’:
  Basic – rankinis bagazas, automatiskai paskirta vieta Vueling taskai.
  Optima – 23kg check-in luggage rankinis, paciam galima pasirinkti vieta lektuve ir taip pat gaalimybe pasikeisti i ankstesni skrydi jei jame yra laisvu vietu. Plius Vueling arba Iberia points.
  Excellence – prie Optima keleivis papildomai gauna priority check-in and boarding, empty middle seat, flexible ticket (date/time and name changes as well as free cancellation)ir taip pat snack/drink skrydzio metu.

 79. Jurgis - 2012 11 28, 14:40

  IQ pradėjo pastebimai daugiau apie aviaciją rašyti. Gerai. Toks lietuviškas Delfi aviacijos temų nagrinėjimu žymiai atsilieka nuo estiško ir latviško portalo. Kodėl ? Tik dėl to, kad ten kol kas yra nacionalinės aviakompanijos ? Tikrai norėtųsi daugiau ir aktyvesnės lietuviško portalo veiklos.

  Radę nišas
  http://iq.lt/app-weekly/tema-app-weekly/rade-nisas/?psl=0

  Kol vienos oro bendrovės niekaip neišsikapsto iš finansinių sunkumų, kitos pelningų maršrutų ieško sekdamos ekonomikos ir žmonių migracijos tendencijas.

 80. Simonas Bartkus - 2012 11 28, 14:51

  Klausimą nuolat stebintiems LCC kainas – ar pastebėjote įžvalgų apie kainas maršrutams iš VNO, kur konkuruoja WIZZ ir RYR? Prasidėjus žiemai išryškėjo skirtumas – aukštesni WIZZ „load factor“. Ar WIZZ kainos įprastai žemesnės?
  Jeigu esminių kainų skirtumo nėra, tai daryčiau prielaidą, jog WIZZ labiau mėgstamas lietuvių, tuo tarpu RYR populiaresnis tarp užsieniečių. Užsieniečiai pas mus keliauja praktiškai tik vasarą, kuomet RYR turi tokius pat-geresnius LF nei WIZZ, o žiemą situacija kiek verčiasi.

 81. Al - 2012 11 28, 14:58

  Wizz kainos tikrai nera mazesnes nei FR, pridejus su exclusive gauta nuolaida jos buna apylyges – isskyrus Norvegija ir Vokietija, kur jie su FR beveik tiesiogiai beveik nekonkuruoja (apart Osla).
  Manyciau, kad cia tikrai daug uzsienieciu/lietuviu prioritetai. Wizz Lietuvoje yra ne maziau zinom nei FR, tuo tarpu uzsienyje apie juos daug kas net nera girdejes, naturalu, kad FR skrydziuose bus daugiau uzsienieciu. Tuo tarpu Lietuvoje vent jau is daugelio zmoniu yra teke girdete ‘geriau su bet kuo, bet ne su Ryanair’, siuo atveju pasirinkimas buna Wizzair.

 82. Marius - 2012 11 28, 14:58

  Be abejones tam itakos turi,kad RYR vardas kur kas zinomesnis nei Wizz.Kitas dalykas RYR vakaru a/k Wizz Rytu Europos .Vakarieciai nelabai pasitiki(tie kurie neskrido),esant nedideliam skirtumui prioriteta skiria RYR.

 83. Pranas - 2012 11 28, 15:06

  @Simonas – man atrodo, kad Wizz yieldas mažesnis. Skirtumas yra tiek norintiems išgauti geriausią įmanomą kainą (pas Ryanair po 4 litus bilietų iš Vilniaus nelabai yra), tiek ženklūs skirtumai paskutinę minutę (pas Wizz Air kartais įmanoma gauti dviženklę kainą ir savaitę prieš, kas pas Ryanair iš principo neįmanoma, o ir normalios kainos likus kelioms dienoms gan skirias), tiek dėl optimalaus pirkimo lango kada pigūs bilietai (pas Wizz Air geros kainos į maršrutą būna nepalyginamai ilgesnį laika, gali nusipirkt skrydį tiek po mėnesio, tiek po 3 – pas Ryanair tuo tarpu pigiausio tarifo bilietų būna gerokai trumpesnį laiką – atrodo jų parduodama gerokai mažesnė dalis).

 84. Jurgis - 2012 11 28, 15:09

  Kadangi nieks apie ta Wizz delegacija nieko neatsako, tai matyt tai buvo blefas. O pratesiant Palangos tema, manau logiska Klaipedos pastaba:

  Pinigų Palangos oro uostui Klaipėda skirs tik šiam išpildžius sąlygą
  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/pinigu-palangos-oro-uostui-klaipeda-skirs-tik-iam-i-pildzius-salyga-463449#ixzz2DWRQ62f5

  Uostamiesčio valdžia linkusi Palangos oro uostui skirti daugiau nei 100 tūkst. litų, kad šis pritrauktų naujų skrydžių. Tačiau politikai iškėlė sąlygą – oro uoste turi būti ir Klaipėdos vardas.

 85. Simonas Bartkus - 2012 11 28, 15:11

  Jurgi, atsakysiu tau taip – vadovų vizitai yra ne tik PR tikslais.

 86. Jurgis - 2012 11 28, 15:15

  Simonai, tai absoliučiai suprantama. Tik klausiau apie fakto konstatavimą – yra (buvo) atvykusi delegacija ar ne.

 87. Wincas - 2012 11 28, 15:27

  Daznai tenka skraidyti i Londona tai galiu pasakyti kad perkant bilieta pora dienu pries skrydi tai wizz stipriai musa RYR, bet ilgajame laikotarpyje nors ir matoma konkurencija bet vistiek palaukus RYR ismeta geresnes kainas, Lutono oro uostas stipriai nusileidzia stanstedui todel kartais net ir budamas pigesnis variantas i lutona pralaimi stanstedui, o ir wizz skrydzio palydoves labai nemaloniai nuteikiancios tikrai neprideda garbes wizz….

 88. Simonas Bartkus - 2012 11 28, 15:29

  Dar vienas man keistas reiškinys – STN ir LTN reisus RYR daro praktiškai identišku tvarkaraščiu, LTN turi šiek tiek geresnį LF%.

 89. PS - 2012 11 28, 15:34

  Įdomu, kodėl RYR nesudeda kainų pavasario skrydžiams į Briuselį, Liverpulį ir kitiems iš Kauno į Vilnių perkeltiems skrydžiams?…

 90. Wincas - 2012 11 28, 15:49

  Lutonas yra vienas tu RYR skrydziu kur esu mates pustuscius lektuvus, ypac rytais….

 91. Mindaugas - 2012 11 28, 16:01

  Wincai nepyk, bet dėl skonio nesiginčijama aš kaip tik sakyčiau Ryanairo palydovėm iki Wizzair Lietuvaičių labai labai labai labai toli… :) Aš asmeniškai, kad ir brangiau renkuosi Wizzair, kažkaip maloniau su jais :)

 92. pliumbum - 2012 11 28, 16:29

  Dėl kainų sudėjimo pergyventi nereikia, FR geriau žino, kada sudėti, kaip sakė Simonas berods iki Naujų Metų turėtų būti :) Kaune jau kadaise paskelbė, kad skriadys į Kos ir Rhodes, o jų kaip nėra taip nėra, nors Malta, Kipras ir pan. jau atsirado.

 93. Mindauqas - 2012 11 28, 16:37

  @Simonas, turbūt kelios priežastys lemia didesnį WIZZ LF, keletas jų jau buvo paminėtos, bet reziumuojant
  (1) WIZZ pirmi nuleidžia kainas, arba kaip kažkas minėjo, ilgiau laiko mažesnes nei RYR. Taip pat dažniau atnaujina/sumažina.
  (2) WIZZ kaina pasidarė smarkiai konkurencinga įvedus sumažintą rankinį bagažą, kuomet lygini tik grynas kainas. Nemaža dalis tik užsisakę WIZZ skrydį supranta, kad bagažas per mažas ir nusiperka jau vėliau arba susimoka tik oro uoste.
  (3) kai kuriuose skrydžiuose, pvz Romos WIZZ laikai geresni, todėl esant mažoms ir/ar panašioms kainoms renkasi WIZZ (o po to susimoka už kelionę traukiniu iki centro:) )
  (4) paskutinės minutės (t.y. prieš savaitę) WIZZ kainos daug mažesnės nei RYR (RYR, kaip žinia, likus kelioms dienoms iki skrydžio bilietų internetu net neparduoda)

  Dėl RYR Stanstedo ir Lutono – kainos į Lutoną beveik visuomet yra 20-30% mažesnės. Tai ypač jaučiasi/jautėsi ant kalėdinių naujametinių skrydžių, kuomet tie 25% sudarė apie 150-200 Lt.

 94. Pranas - 2012 11 28, 16:53

  @Mindauqas – maža pastabėlė – iš Fiumicino irgi yra toks pats pigus Terravision autobusas iki Termini kaip ir iš Ciampino. Aišku traukinys patogiau ir labiau į akis krenta, bet už jį susimokėt visai nebūtina.

 95. Mindauqas - 2012 11 28, 16:57

  @Pranas, tikrai nežinojau, pasitikėjau romiečiais, kurie tikino, kad įmanoma tik su traukiniu:) Reiks išsiaiškinti ir išbandyti po poros savaičių. Dėkui!

 96. Anonimas - 2012 11 28, 17:02

  Wizz perkant i prieki tikrai brangiau, plius dar mokamas bagazas i salona atsirado.

 97. Al - 2012 11 28, 17:36

  Speju, kad LON – VNO rinkoje FR sugeba parduoti bilietus siek tiek ausktesne vidutine kaine nei Wizzair del nelabai patogaus pastaruju tvarkarascio – isvykimas is LTN 07.30 yra ganetinai ankstyvas, ypac tiems kas gyvena kitoj miesto puseje.
  Aplamai kalbant apie LCC, labai akstyvo isvykimo arba labai velyvo atvykimo reisu bilietai dazniausiai buna pigesni nei tarpiniai reisai.

 98. Al - 2012 11 28, 17:51

  Katik pastebejau idomia Wizz naujove – rezervuojant bilietus BGY nuo siol vadinasi ne Milan Bergamo, bet Orio Al Serio (kas beje ir yra tikrasis oro uosto pavadinimas).
  Tik nelabai suprantu, kokia is to prasme/nauda.. Nebent ta, kad MXP tampa Wizzair’o oficialiu Milano oro uostu (su viso labo 3 kryptimis).

 99. Šarūnas - 2012 11 28, 19:22

  Simonai, Wizz vadovų atvykimas duos kažkokios apčiuopiamos naudos? Neklausiu kokiu tikslu jie atvyko, tiesiog įdomu ar apskritai pavyko kažką išpešti.

 100. Jurgis - 2012 11 28, 20:28

  Apie būsimo SM ministro planus jau žinom, o čia kito „aviatoriaus“, būsimo KM ministro žodžiai: „Jeigu mane pasamdys komunistų partija, aš dirbsiu jai. Aš dar kartą sakau neturiu jokių sentimentų šiai valstybei kaipo Lietuvai, Lietuvos Respublikai ir taip toliau, aš nešioju jos pasą, moku jai mokesčius, aš joje dirbu, dirbu su jos piliečiais, bet, ėėė, tik nekiškit man, kad aš turiu atlikti kažkokias pilietines pareigas.“

 101. Simonas Bartkus - 2012 11 28, 21:34

  Ryanair has introduced a new 2 per cent credit card fee on all bookings made after November 30, and has blamed the move on a recent OFT ruling.

  The new charge is in addition to the £6 admin fee (per person per flight) which also applies to all bookings.

  Customers paying by debit card, a German ELV transfer, or Ryanair’s Cash Passport will not be subjected to the processing fee, but will still pay the admin fee.

  Kitaip tariant, „Ryanair“ dar dalį tarifo permeta į papildomus mokesčius. Kaip matosi iš jų ataskaitų, jiems sunkiai sekasi kelti bazinius tarifus, tačiau į papildomus mokesčius beveik pirkėjai nereguoja.

 102. Jurgis - 2012 11 28, 22:01

  „Passengers paying with debit cards can avoid the 2% fee.“

  O kai pabandysim mokėt savomis „debit card“, tai paaiškės, kad nepriima :)

 103. Donatas - 2012 11 28, 22:02

  Sinkevicius visiskai nusisneka ir gyvena praeitimi, jog VNO turi buti skirtas vien tik tradicinem oro linijoms ir jokiu LOW costu. Cia jau yra nesusivokimas ir senu tiesu laikymasis. Matosi, jog kai tik SD gryzta i valdzia, tai visi seniai kartu su savo praeities mastymais gryzta…

 104. pliumbum - 2012 11 28, 22:20

  Ryanair nuostabūs :) dabar dar mažiau rodoma kaina atitiks tai, kas galų gale bus nurašyta nuo tavo kortelės. Tuo daugiau paskatų rinktis Wizz.

 105. Marius - 2012 11 28, 22:23

  http://www.lrytas.lt/-13541254641353254824-prancūzijoje-sulaikyta-13-oro-uosto-darbuotojų-įtariamų-vagystėmis-iš-keleivių-bagažo.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss mazdaug 1,5-2metus VNO buvo atvejis kai vienai pazistamai is lagamino 2blokus cigareciu istrauke,skrido su Wizzair.Tada buvo galima dar 16bloku(reikedavo sakyt gyvenu UK ir savo reikmem),dar juokavom kad apsiriko diedukas(45m),bet sake kad vykdamas i Oro Uosta pirko ir lagamine dar cekis buvo likes.Kad ten ir apsirikti nebuvo kaip nes tik atidarius iskart jam keista buvo,sako dailiai susidejo visos cigaretes,o atidarau susiskersave blokai visaip.Vienu zodziu cia tarp kitko ir pas mus buna:))) .Juokingiausia,akd tik du tepaeme .Gal 2zmones dirba ir kiekvienas po viena,kad paslept galetu:)))
  UK teko bendraut su zmonem kurie Stanstede dirbo (4-5 metus atgal).Sake Rumunai tustindavo ,kaip reikiant ir jie patys yra fotika ir kt smulkesnius brangius daiktus pasieme:))

 106. Mindauqas - 2012 11 28, 22:59

  Įdomesnė dalis Ryanair pranešime ta, kad nuo gruodžio 1 dienos nebus nuolaidos su Mastercard Prepaid kortelėmis.
  Taip pat neaišku, ar bus 2% pridedami apmokant už bagažą kreditine kortele.

 107. Žygimantas - 2012 11 28, 23:05

  Man Vašingtone buvo tie kontrolieriai ištraukę alkoholio. Vežiau virš 2 litrų(2litrai-tiek tikriausiai galima): dvi bonkes: viena-1.5L Margarita,kita- 0.7 pina colada, ir svolačiai pasiėmė Margaritą,vietoj 0.7 : D
  Dar tašę kažkada vežiau( ne lagaminą),tai kažkaip praplyšo ir Vilniuj atsiėmiau pustuštę tašę, tai čiuju visokius maistelius ir suvenyrus čiuveliai išsidalino..

 108. Marius - 2012 11 28, 23:16

  Tie vaikinai kur Stanstede dirbo ,tai 7GBP/h tik tegaudavo .Cia buvo pries krize dar,tai nereikia ir noret kad normalus zmones dirbt eitu.Darbas tikrai nelengvas tuos lagaminus tampyti,is siltos patalpos i lauka pirmyn-atgal ir t.t.

 109. Wincas - 2012 11 28, 23:38

  Tai nebloga alga 7 svarai kai minimuas tada buvo ~4.5

 110. Marius - 2012 11 28, 23:40

  Pries krize uz minimuma nieks nedirbo:)))Ypac tokiu darbu…

 111. Al - 2012 11 29, 01:05

  FR stipriai karpo skrydziu skaiciu Ispanijoje, ypac BCN ir MAD:

  Ryanair has today announced it will cut it’s Spanish traffic by 12%; biggest cuts will be in Madrid (35%) and Barcelona (23%). This will mean 4.5 million less pax which they claim will cause the loss of 4,500 jobs.

  According to Ryanair, the Spanish government is doubling the airport taxes in MAD and BCN, and increasing them in the rest of the country.

  The cuts will be:

  MADRID (-35%):
  • 4 less aircraft (from 14 to 10)
  • 13 routes cancelled
  • 22 routes with reduced frequency
  • 272 flights less per week
  • 1.9 million of pax lost (from 5.3m to 3.4m)
  • 1,900 jobs lost

  BARCELONA (-23%):
  • 1 less aircraft (from 13 to 12)
  • 4 routes cancelled
  • 20 routes with reduced frequency
  • 170 flights less per week
  • 1.2 million of pax lost (from 5.4m to 4.2m)
  • 1.200 jobs lost

  SPAIN (total) (-12%):
  • 648 flights less per week
  • 4.5 million of pax lost (from 30m to 25.5m);
  • 4.500 jobs lost

  VNO tarp cancelled marsrutu nesimato.

 112. Simonas Bartkus - 2012 11 29, 09:12

  RYANAIR tuo tarpu po 10 metų grįžta į Strasbūro oro uostą. Kuris, beje, yra vos 50 km nuo jų bazės Baden Badene.

  Beje, savo pardavimų sistemoje RYR Karlsrūhę pervadino į Baden Baden.

 113. Vytautas-NT - 2012 11 29, 09:12

  Kaip jie Barselonoj VNO nuims ir paliks krypti vien tik WIZZ. Spėju labaiausiai nukentės Ryanair vidiniai skrydžiai, o ne tarptautiniai. Ir Barselonoj karpymas minimalus- vos 4 kryptys. Visa kita tik baisiai gasdinantys skaičiai.
  Ryanair vietą lengvai gali užpildyt tiek Vueling, tiek Volotea.

  Beje, Iberia Express jau tikrai šakės?

 114. Simonas Bartkus - 2012 11 29, 09:14

  Iberia Express vidinio persitvarkymo projektas, keleiviui tai jokio skirtumo. Tiesa, nepavyksta jo sklandžiai įvykdyti, tai išlenda į paviršių.

  Tą patį rudenį padarė Austrian – visus (net long haul) skrydžius nutraukė ir perdavė Tyrolean Airways. 95% keleivių turbūt to net nepastebėjo.

 115. Vytautas-NT - 2012 11 29, 09:19

  O tai ką jie darė su Austrian prekės ženklu, kuris gerai žinomas? Ar dabar Austian pavirto „virtualiu“ vežėju, kuris tik bilietus platina, bet pats nei vieno lėktuvo neturi?

  Aišku triuko logika suprantama- reorganizacija pagrindas atleist žmones, bei pakeist darbo sąlygas (sumažint kaštus).

 116. pliumbum - 2012 11 29, 09:35
 117. pliumbum - 2012 11 29, 13:11

  Delfi rašo: Be to, nuo lapkričio 30 dienos visoms bilietų rezervacijoms „Ryanair“ taikys 6 eurų (20,4 Lt) administravimo mokestį, padengsiantį išlaidas, susijusias su „Ryanair“ tinklalapiu.

  http://verslas.delfi.lt/transportas/ryanair-brangina-bilietus.d?id=60109791

 118. Linas - 2012 11 29, 14:13

  @pliumbum
  visai įdomiai suskaičiau tą straipsnį apie variklius :)

 119. klaustukas - 2012 11 29, 15:49

  mane irgi FR marketingas labai veikia – senokai ju saito net neatsidarineju. pabodo islaidomis paremti administravimo ir pan mokeciai – nematau problemu kazka susimoketi – uz bagaza, uz mokejima kortele ir pan, bet tie issidirbinejimai su 5 mokesciu eilutemis ir nuostabiomis akcijomis, kai visos 5 eilutes nubrauktos – gal tiek to.

 120. Al - 2012 11 29, 15:54
 121. Al - 2012 11 29, 15:56

  Madrida pastaruoju metu is viso galima laikyti ko gerio labiausiai regresuojanciu didelio oro uostu Europeje:
  Ryanair mazina baze, Easyjet uzdaro baze, Iberia stipriai mazina skrydziu ir dar profsajungos be perstojo skelbia naujus streikus, o dar Iberia Express kaip reikalas buksuoj.

 122. Vytautas-NT - 2012 11 29, 18:06

  Bet su kurortais didelių problemų nematyti- tiek žemyne, tiek salose. Bijau, kad čia kaip Graikijoj- daugiau sostinės problemos…

 123. Vytautas-NT - 2012 11 29, 18:31

  Beje, jei RYANAIR 6 EUR yra mokestis taikomas visoms kortelėms, tai jis turėtų būt įtrauktas į bilieto kainą…

 124. Simonas Bartkus - 2012 11 29, 18:51

  Vytautas-NT: nebūtina traukti į kainą.
  Tik jei neliks galimybės šio mokesčio išvengti reklamoje kainas reikės skelbti su juo.

 125. Jurgis - 2012 11 29, 23:33
 126. expertas - 2012 11 29, 23:45

  Puiki LOT naujiena Vytautui-NT ir kitiems, keliaujantiems Briuselio kryptimi :)

  Atsižvelgdama į augančią skrydžių Vilnius-Briuselis-Vilnius paklausą, aviakompanija LOT Polish Airlines nuo 2013 m. sausio 14 d. pasiūlys dar vieną galimybę Lietuvos verslininkams, valstybės institucijų atstovams bei kitiems keliautojams pasiekti Briuselį pirmoje dienos pusėje.
  Tik minimaliai paakstinę rytinio skrydžio į Varšuvą (LO774) laiką, nesukelsime didelių problemų kitur skrendantiems keleiviams ir turėsime bene patogiausias jungtis į Briuselį ir atgal po du kartus per dieną (darbo dienomis), kurios tikrai tiks ir patiks daugeliui :)

  VNO-WAW-BRU: 06:20-09:10; 15:25-18:30.
  BRU-WAW-VNO: 09:55-14:45; 19:20-00:40 1

 127. eras - 2012 11 30, 02:59

  layover in HKG labai ramu

 128. Vytautas-NT - 2012 11 30, 05:14

  AirBaltic variantas vistiek geresnis, nes atskrenda 15 min anksčiau, tik jungimų į tą reisą nebėr. O atskrendan 9:10 spėt į posėdį 10 val. jau yra laimės dalykas, nes kelių remontai prie NATO nesibaigė, berods…

 129. Simonas Bartkus - 2012 11 30, 10:47

  Vytautas-NT: tikrai atskristi 15 min. anksčiau, skristi abu segmentus turboprop’ais yra geriau? Jau nekalbu apie tai, jog BT išvykdavo 4:55, tuo tarpu LO 6:20, kas manau yra esminis skirtumas darbo dienos kokybei, gerokai mažiau ją mažinantis, nei pavėlavimas į posėdį kelias minutes.

 130. Zhymantas - 2012 11 30, 11:09

  Tik ka patikrinau Ryanair.com, bandziau moketi su German Ryanair Cashpassport bet admin fee nenunyko :(, nors Ryanair pranesime buvo pasakyta, kad dar ja galima isvengti. Be to paziurejau i Fee Table, tai admin fee nebeliko visai :(.

 131. Mindauqas - 2012 11 30, 11:19

  @Vytautas-NT, Ryanairo biliete 6 eurai/svarai įskaičuoti į kainą pačiame pirmame žingsnyje. 2% už CC prisideda tik pačioje pabaigoje.

 132. Vytautas-NT - 2012 11 30, 11:40

  Skridau iš Briuselio su Q-400 į Rygą ir į Vilnių iš Rygos- nepajutau jokio diskomforto. Apskritai nesuprantu kažkokios amerikoniškos neapykantos turbosraigtiniams lėktuvams. jie ką jums miegot neduoda?
  Beje, Rygoj laukimas buvo visai nedidelis. O vat kai teko skaidyt su Lufthansa į Briuselį, tai dėl skrydžio vėlavimo ir pan.

 133. Linas - 2012 11 30, 11:55

  Vytautai-NT, jaučiame lengvą, amrikonišką „neapykantą“ Tavo komentarams ;) niekaip nenori išgirsti, kas yra sakoma…

 134. keleivis - 2012 11 30, 13:15

  nu ką naudotis mastercard prepaid kortelėmis perkant ryanair bilietus nebeliko jokios naudos, nes jie nuo šiol leidžia sutaupyti tik 2% nuo kainos (o ne 21Lt nuo bilieto kaip ankščiau), tačiau mokant su prepaid kortelėmis (bent moneybooker – skrill) jos imdavo procentą nuo transakcijos sumos. Įdomu kaip tai paveiks Lietuvoje esančias bilietų perpardavimo įstaigėles

 135. klaustukas - 2012 11 30, 13:47

  Panasu, kad daznas skraidymas turbopropais turi kazkoki salutini poveiki

 136. Jurgis - 2012 11 30, 14:09
 137. Jurgis - 2012 11 30, 14:13

  Iberia lėktuvų įgulos ir dispečeriai protestuoja prieš atleidimus.
  O SAS darbuotojai ramiai susitaikė su atleidimais ? Kažkaip tai viskas tyliai ir užsibaigė. Ar viskas dar ateityje ?

 138. Vytautas-NT - 2012 11 30, 15:51

  Kaip jau rašė anklsčiau ateleisti SAS darbuotojai bent porą metų gaus atlyginimo dydžio bedarbio pašalpą. Gal per tą laiką susiras kitą darbą.

  Grįžtant prie turboprop’ų- senesni modeliai kiek triukšmauja, bet ATR72-600 ir Q-400 yra tikrai gana tylūs. Spėju koks SuperJet ūžia daugiau. Beje, kai teko skrist su B777-300, tai triukšmas ten dar tas. Ir kokias 7-11 val. taip…

 139. Jurgis - 2012 11 30, 16:16

  Gal prieis ir iki Baltic region :)

  Vueling boosts presence in Nordic region
  http://www.ttgnordic.com/news/item/4223-vueling-boosts-presence-in-nordic-region

  The Spanish low-cost carrier Vueling is increasing its presence in the Nordic region. It carried its 100,000th passenger yesterday on its Stockholm-Barcelona route and plans to nearly double its frequencies this coming spring from Stockholm, Copenhagen, Aalborg, Gothenburg, Oslo, Bergen, Stavanger and Helsinki.

 140. Marius - 2012 11 30, 16:42
 141. Jurgis - 2012 11 30, 18:01

  O kaip maistas VNO ? Ką nors gero galit pasakyt ?

  Geriausiai maitinantys oro uostai
  2012.11.30, 16:42
  „Verslo žinios“

  Iš visų pasaulio oro uostų geriausias maistas siūlomas Barselonoje (Ispanija), rašo tarptautinį tyrimą atlikusi ir oro uostų reitingą pagal maisto kokybę sudariusi svetainė „The Daily Meal“.

  Už Barselonos El Prato oro uosto rikiuojasi 8 JAV oro uostai ir Nyderlandų sostinėje esantis Amsterdamo Schipholis, rašo „Bloomberg“.
  Nugalėtoju paskelbtas virtuvės šefo Carleso Caigo valdomas „Porta Gaig“ restoranas. Barselonoje p. Caigas taip pat valdo „Michelin“ žvaigždę užsitarnavusį „Gaig“ restoraną.

  Michelino žvaigždutės suteikiamos tik aukščiausio lygio restoranams, paprastai jau turintiems 5 žvaigždučių įvertinimą. Antroje vietoje yra Teksaso (JAV) Austino-Bergstromo oro uoste veikiantis restoranas „Salt Lick BBQ“. Trečioje – Čikagos O‘Hare oro uoste įsikūręs meksikietiškų patiekalų restoranas „Tortas Frontera“.

 142. Marius - 2012 11 30, 18:07

  Gal jau statistika,siam menesiui,yra?

 143. Jurgis - 2012 11 30, 18:13

  Mariau, pasižiūrėk į datą: 2012 11 30, 18:07 :)

 144. Marius - 2012 11 30, 18:49

  Tingiu ieskot ,bet 99% tikras esu,kad Simonas yra skelbes preliminaria statistika ir paskutine(skelbiamo) menesio diena:)
  Ir dar linksmesne naujiena:)http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/kelioniu-pulsas/vilniaus-kryptis-tarp-10-rekomenduojamu-ziemos-svenciu-sezonui-637-284323

 145. Marius - 2012 12 1, 12:30

  http://vno.lt/lt/naujienos/oro-uosto-naujienos/issamiai.php?id=37960 Daug kalbama apie tai,ctata is naujienlaikrascio „Vilniaus oro uostas, turintis mažiausias rinkliavas Baltijos šalyse“
  Tai ,kaip cia yra gi KUN maziausios rikliavos visi kalba?

 146. Al - 2012 12 1, 14:12

  Simonai, gal yra stastistika Lapkricio ?

 147. Paulius - 2012 12 1, 18:49

  Marius, man atrodo, kad Kaune pagal kainyną rinkliavos didesnės, tačiau ten viešpataujanti aviakompanija švelniai tariant, nieko panašaus į kainas kainynuose oro uostui nemoka, dėl to daugelis ir galvoja, kad KUN yra pigiausias.

  Palygink:
  KUN: http://www.kaunas-airport.lt/index.php?lang=lt&page=oro_uosto_ikainiai

  VNO: http://vno.lt/lt/verslui/oro-uosto-mokesciai/oro-uosto-rinkliavos/

 148. Simonas Bartkus - 2012 12 1, 22:52

  Lapkričio mėnesį 181 368 keleiviai, augimas 31%.

  2393 skrydžiai, augimas 9%.

  565 tonos cargo, augimas 21%.

 149. Jurgis - 2012 12 1, 23:15

  O šis lapkritis nebus visų laikų VNO lapkričio rekordas?

 150. Simonas Bartkus - 2012 12 1, 23:17

  Taip, žinoma – 28% daugiau nei ligšiolinis rekordas 2007 m.

 151. Tomas - 2012 12 2, 01:31

  Ko gi nebus :(

 152. Mindaugas - 2012 12 2, 08:49

  Tomai imk ciulpinuka gal nebeverksi

 153. Jurgis - 2012 12 2, 11:46

  Qatar Airways to begin flights between Athens and New York from mid-2013

  O jei sumanys Qatar Airways tą patį padaryti iš Varšuvos ? Ar tai įmanoma ? Ir ką tada darytų LOT ?

 154. Simonas Bartkus - 2012 12 2, 13:10

  Jurgi, valstybė galėtų to neleisti pagal skrydžių laisvės apribojimus. Pagal bendras taisykles, tai ką daro Qatar Airways iš principo yra galima tik su labai dideliu pritarimu iš Graikijos vyriausybės ir JAV vyriausybės. Todėl realiai tai tik įmanoma, jeigu nei vienos nei kitos pusės vežėjai neturi jokių ambicijų maršrute. Esu tikras, kad buvo klausta tiek Aegean, tiek Olympic, tiek American, tiek United, tiek Delta ir kitų bei niekas neturi interesų išduotam periodui.

 155. Jurgis - 2012 12 2, 18:02

  Štai kas galėtų lietuvius vešt maršrutu Vilnius – Chicago ! :)

 156. Zhymantas - 2012 12 2, 19:15

  Pasirodo su German Cashpassport dar galima sutaupyti po 6 eur ;D. Pasirodo reikejo korteles numeri ivesti ir atsiras nuolaida :D

 157. Obs. - 2012 12 3, 09:52
 158. Jurgis - 2012 12 3, 11:10

  Названо имя нового начальника крупнейшего в регионе аэропорта „Рига“
  http://biznes.delfi.lv/bnews/nazvano-imya-novogo-nachalnika-krupnejshego-v-regione-aeroporta-riga.d?id=42874220

  Новым руководителем международного аэропорта „Рига“ (государственное акционерное общество Starptautiskā Lidosta „Rīga“) станет занимающий в этой же госкомпании должность члена правления Алдис Мурниекс (1973 года рождения).

 159. Jurgis - 2012 12 3, 12:07

  Istorija:
  Kiek prieškarinėje Lietuvoje kainavo lėktuvų bilietai?
  http://www.technologijos.lt/n/technologijos/lektuvai_ir_aviacija/S-29819/straipsnis/Kiek-prieskarineje-Lietuvoje-kainavo-lektuvu-bilietai?l=2&p=1

  Nepriklausomoje Lietuvoje pirmasis nacionalinių avialinijų skrydis įvyko 1938 m. rugsėjo 5 d, kai iš Kauno oro uosto į Palangą išskrido pirmasis keleivinis lėktuvas.

 160. Jurgis - 2012 12 3, 12:32

  Wow Air patvirtina Vilnių vasaros sezonui:

  Are you ready for summer yet? We (almost) are!
  http://www.wowiceland.co.uk/blog/are-you-ready-for-summer-yet-we-almost-are/

  Expect to see us in Alicante, Amsterdam, Barcelona, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Copenhagen, London, Lyon, Milan, Paris, Stuttgart, Vilnius, Warsaw and Zurich. We, in turn, expect to see you here in Iceland. It’s only fair!

 161. Jurgis - 2012 12 3, 13:47

  Palanga 2012 November
  9130 passengers
  2011/2012 – minus 6 proc.

 162. Jurgis - 2012 12 3, 14:46

  В Латвии откроется новый международный аэропорт
  http://biznes.delfi.lv/bnews/v-latvii-otkroetsya-novyj-mezhdunarodnyj-aeroport-foto-karta.d?id=42875158

 163. Vytautas-NT - 2012 12 3, 15:34

  Įdomu ar latviams išdegs planas padaryt atkirą oro uostą Ryanair ir pan. bei baigt diskusijas dėl tarifų.
  Man tik abejotina, ar jis realiai galėtų vekt kaip rezervinis- mažai tikėtina, kad oro saligos taip arti vienas kito esančiuose oro uostuose smarkiai skirtųsi…

 164. Obs. - 2012 12 3, 15:51

  Lufthansa’s Turkish Airlines link poses a threat to Gulf dominance. http://www.arabianbusiness.com/lufthansa-s-turkish-airlines-link-poses-threat-gulf-dominance-481429.html

 165. Marius - 2012 12 3, 16:20

  Taigi reikalingos lesos personalui,investicijos i ta pati Oro Uosta:).Is kur jie gaus ,gi ne ekonominio pakilimo metas.Musu VNO,KUN,PLQ gi is ES pinigu naujinosi,o ten.Ryga jau turi oro uosta,nieks lesu naujam neskirs.Ka privatus investuotojai investuos:)))

 166. Globetrotter - 2012 12 3, 16:27

  Lufthansai ir Turkams bus sunku konkuruoti del verslo srauto – Emiratai, Qatar Airways ir Etihad turi kokybiska verslo klases produkta visuose skrydziuose i Europa, o Turkish tik kai kuriuose A321…

 167. Marius - 2012 12 3, 17:51
 168. Vytautas-NT - 2012 12 3, 19:26
 169. Jurgis - 2012 12 3, 20:40

  Įdomūs Rusijos turizmo rinkos devynių 2012 metų skaičiai:

  снизился турпоток из Прибалтики:
  на 15% из Эстонии (22 тыс.),
  на 4% – из Литвы (16,5 тыс.),
  на 2% – из Латвии (25,5 тыс.).

  Ir atvirksčiai, į Baltijos šalis rusų turistų skaičius auga:
  Латвию – на 6% (72 тыс.),
  на 37% – в Эстонии (23,4 тыс.)

  deja nepateikti Rusijos turistų atvykimo į Lietuvą skaičiai.
  Gal kas žinot ?

  http://www.interfax.ru/tourism/tourisminf.asp?id=278807&sec=1466

 170. Marius - 2012 12 3, 20:51

  Nebepamenu kur buvo ta info.Buvau ikeles cia i Bloga nuoroda is Rusijos Turizmo Departamento.Ten toks kuriozas buvo,buvo rasoma ,kad Rusu isvyku i Lietuva krito mazdaug 30/40%(nebepamenu).Na ,o Eurostat/LTD teigia ,kad isaugo turistu skaicius ir Rusijos gan zenkliai.
  kaip jie ten ta statistika suskaiciuoja,kaip reikia ar kaip pasako,is virsaus.:)))

 171. Marius - 2012 12 3, 20:57

  Paieskojau na cia uz 2012m I ketvirti,bet irgi „nevisai“ sutampa skaiciai su LTD.Bet cia jau bent augima rodo:)))
  http://www.rstnw.ru/statistika-poseshheniya-rossijskimi-grazhdanami-zarubezhnyix-stran.html

 172. Jurgis - 2012 12 3, 21:07

  Būtų įdomu pamatyt ir palygint švarius atvykstamojo Rusijos turizmo Baltijos šalyse skaičius. Iš tos paskutinės 2012 m. I ketv. lentelės matosi, kad Lietuvos skaičiai mažiausi. Ar taip iš tikrųjų ir yra ?

 173. Marius - 2012 12 3, 21:13

  http://www.ukmin.lt/uploads/documents/Apzvalgos/2012 m. BALANDIS – mėnesinė apžvalga.pdf o cia Ukio Ministerijos duomenys uz 2012m 1ketvirti.Augimas 43%,o bendras skaicius 44,1 tukst.
  Kai tuo tarpu Rusai , uz ta pati laikotarpi(kur pries tai nuoroda idejau), rodo visai kitus skaicius.

 174. Marius - 2012 12 3, 21:14

  http://www.ukmin.lt/uploads/documents/Apzvalgos/2012 m. BALANDIS – mėnesinė apžvalga.pdf

 175. Jurgis - 2012 12 3, 22:38
 176. Jurgis - 2012 12 3, 23:02

  Virgin Atlantic: Desperately seeking
  http://www.economist.com/blogs/gulliver/2012/12/virgin-atlantic?fsrc=scn/gp/wl/bl/desperatelyseeking

  VIRGIN ATLANTIC is stuck in a rut. The airline’s latest annual results showed a pre-tax loss of £80m [$128m] and it recently saw bmi, a key partner, snapped up by arch-rival British Airways. Sir Richard Branson, Virgin’s billionaire founder, may well be distracted by grand projects like space tourism, which he hopes to launch next year. But for now he needs to focus his attention on his airline.

 177. Vytautas-NT - 2012 12 4, 08:49

  Įdomu kaip kitoms Vignin avia dalims sekasi?

 178. Jurgis - 2012 12 4, 09:02

  Nebėr su kuo ir dėl ko kariauti ?

  Karas dėl pavadinimo
  http://www.lrytas.lt/?data=20121204&id=eko04kdp121204&view=2

  Tai visa problema koks miestas pirmas pavadinime. „Mes svarstytume kompromisą, jei oro uostas vadintųsi Palanga-Klaipėda”, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.“

 179. Pranas - 2012 12 4, 09:13

  Po truputį prikirpinėja nesąžiningus tarpininkus – http://www.vvtat.lt/index.php?403061429

  Nors kyla įtarimas, kad į tokias baudas jiems nusispjaut ir toliau suks Ryanair bilietų perpardavimo versliuką.

  Beje, kaip suprantu Wizz į tokius tarpininkus nespjauna ir turi specialią sistemą priimt iš jų rezervacijas (bent jau puslapyje turi kažkokį agentūrų prisijungimą). Gal tai irgi prisideda prie didesnio jų load factoriaus lyginant su Ryanair.

 180. Simonas Bartkus - 2012 12 4, 09:17

  Pranai, taip. Agentūros prisijungusios prie WIZZ gali bookinti bilietus keleiviams. Jiems kainos tos pačios, komisinių nėra, mokėjimas iš anksto, tačiau toks benefitas yra, jog jeigu bookina agentūra, tai įeina „free airport check-in“ (nes jeigu bookina agentūra, tai tik agentūra gali ir užregistruoti per web, kažkodėl keleiviui pačiam tuomet registruotis neleidžiama).

 181. Jurgis - 2012 12 4, 09:53

  Dėl Wizzair tai man nesuprantama, kaip jie iki šiol nesugeba sutvarkyti savo puslapio lietuvišką versiją. Jau geriau jos ir nebūtų. Aš visalaik persijungiu į anglišką versiją. Na pvz.
  https://wizzair.com/lt-LT/destinations
  Alesundas ir Alikantės (tegu jau geriau rašo Alesundas ir Alikantė, bet kad vienodai būtų)
  Basel Mulhouse ir Briuselio Šarlerua ( vėl, tegu rašo arba ENG arba LT, bet vienodai)
  Kyiv Zhulyany ?
  Liverpuliox ?
  ir taip toliau, nekalbant jau apie niekaip neištaisomus „makaronus“. Negi negali kreiptis į lietuvišką firmelę, kuri viską sunormintų ir sutvarkytų ?

 182. zuikis - 2012 12 4, 10:54

  Jurgi, šeštadienį buvau apstulbęs, kai negalėjau nusipirkti Wizzair bilieto į Oslą, nes tiesiog neradau tokio miesto krypčių sąraše:) Galvojau, kad aš apakau, bet perskaičiau visą sąrašą atidžiai ir radau, kad parašyta tiesiog Sandefjordo TRF! Beje, vietoj Milano buvo Orio al Serio BGY. Aš tai žinau kur šitie reikalai yra, bet kaip nusipirkti bilietą eiliniam „kirminui“?

 183. Vytautas-NT - 2012 12 4, 11:19

  Eiliniam reikės pasinaudot skrydžių žemėlapiu…

 184. Jurgis - 2012 12 4, 11:26

  Aš tai už tai, kad miestų pavadinimų nelinksniuotų, o rašytų taip, kaip pvz. rašoma VNO , nes dabar baisiai atrodo Wizzair skelbiamas –
  Vilnaus
  rašytų tiesiog Vilnius ir viskas būtų aišku, patogu ir be klaidų.

 185. Marius - 2012 12 4, 11:47

  Tai ,kad viskas tvarkoj tam Wizzair puslapyje:))) Sestadieni neziurejau,bet siandien kaip po seno.Nelabai tikisi,kad viena diena pakeite buvo.Tamsta ne sapnavai?

 186. Jurgis - 2012 12 4, 12:02

  Tai Mariau pasižiūrėk kad ir čia-
  https://wizzair.com/lt-LT/destinations
  ir susirask Vilnių ,- rasi
  Vilnaus
  na ir visa kita. Arba turi būt taisyklinga, arba geriau iš vis nerašyt.

 187. Mindauqas - 2012 12 4, 12:09

  Tai jo, geriau tegul iš viso Vilniaus nerašo ir bilietų nepardavinėja negu neteisingai. Manau Zuokas turėtų parašyti protestą Wizz Air’ui kaip kažkada CNN dėl oro rašė. Kiek galima tyčiotis iš Vilniaus!
  P.S. Ryanair bilietuose, kai nusiperki rašo VNO, tai irgi žmogus nusiperka, o po to turi galvoti, iš kurio čia Vilniaus oro uosto skrydis.

 188. Marius - 2012 12 4, 12:15

  To Jurgis
  zinau as ta.Nuo pat pradziu taip buvo.As apie Zuikio pasakojima ,kad neberaso Oslo,Milano ….

 189. Jurgis - 2012 12 4, 12:21

  Turiu omeny arba turi būt taisyklinga, arba geriau iš vis nerašyt lietuviškai. Tegu būna vien ENG. Daugiau komentuot nematau prasmės.

 190. Vaidas - 2012 12 4, 13:47

  Mariau ir Jurgi, o gal galit abu užsi**st į Stelmužės ąžuolą nerašinėdami čia savo nesamonių ir nedarydami iš blogo sau privataus chat saito, ką?
  Ar galit patylėt? Abu!

 191. 191. - 2012 12 4, 14:30

  Vaidai, pradžiai pats parašyk nors vieną naujieną ar normalų komentarą. OK ? Arba eik na..ui!

 192. Vaidas - 2012 12 4, 15:21

  To: 191
  Aš, kaip ir daugelis kitų čia ateina paskaityt Simono, Augustino, Domo ir kitų profesionalų įžvalgų apie įvairias aviacijos sritis. Ir jau tikrai ne dėl tokių kaip Marius ar Jurgis, kurie kaip karpos priskreto užteršdami blogą bereikšmiais, absoliučiai niekam neįdomiais komentarais. Lygiai taip pat, bliat, niekam neįdomus pavirkavimai apie €5 kortelės mokesčius, apie Kauno diskriminacijas ir apie reisą Vilnius-Čikaga. Visom tom spuoguotom temom yra Delfi, o čia tegul rašo tie, kas apie tai išmano (arba pakelia nuotaiką kaip Vytautas NT)

 193. Patikimasis - 2012 12 4, 15:54

  Neprižadu, tačiau, ateinančiu metu galite laukite naujienų iš wizzų.

 194. Mindaugas - 2012 12 4, 16:00

  Duos 3 lektuva? Ar paskelbs ofiacialiai apie Palanga :)

 195. ES - 2012 12 4, 16:07

  Bus launch’inama Palanga-Klaipeda su lietuvio akiai mielos šaltibarščių spalvos lėktuvų kompanija.

 196. Vytautas-NT - 2012 12 4, 16:23

  VNO-PLQ-LTN? Ir taip kokis 5-6 kartus per savaite su VNO-PLQ bilietais po 80 Lt?
  Va čia tai biznio planas…

 197. Simonas Bartkus - 2012 12 4, 16:26

  Šį rytą, beje, VNO peršoko 2008 m. keleivių skaičiaus rezultatą. Likusios 27 dienos važiuos „on top“.

 198. Vytautas-NT - 2012 12 4, 16:44

  O koks tas rekordas? 2.5 Mln? Reikėtų maždaug gruodžio 31 dieną kokį apdovanojimą suorganizuot naujam rekordiniam keleiviui.

 199. Patikimasis - 2012 12 4, 16:47

  Nesakiau apie ką konkrečiai bus naujienos, tad pagyvensite, pamatysite. :)

 200. Al - 2012 12 4, 16:52

  Jei neklystu tai 2008 metu rezultatas apie 2.05 mln keleiviu. Kas atspes siemetine rezultata? :)

 201. 191. - 2012 12 4, 17:10

  Vaidai, o kam įdomus šitas tavo pavirkavimas? Ir kokie aviacijos profesionalai čia rašo ? Gal gali išvardinti? Nes tie, kuriuos paminėjai nėra aviacijos profesionalai. Tu leidi sau spręsti, kas turi teisę rašyti, kas ne ? Ar ne blogo autoriaus šita prerogatyva ? Bet nemačiau, kad jis būtų paskelbęs „Šindlerio sąrašą“.

 202. Vytautas-NT - 2012 12 4, 17:15

  Prognozuotinas rezultatas 2.2-2.3 mln. Gruodžio šventės kiek užkels rodiklius, bet tai tik į mėnesio pabaigą…

 203. Marius - 2012 12 4, 17:19
 204. Marius - 2012 12 4, 17:20

  Pavadinimas neisikele:)Ta nuoroda apie „Palangos oro uostas metus planuoja baigti pelningai“

 205. pliumbum - 2012 12 4, 17:32

  Vytautai-NT, įdomu, kuris skaitysis paskutinis rekordinis? :) tas, kuris išlips iš paskutinio lėktuvo prieš vidurnaktį paskutinis? :)

 206. pliumbum - 2012 12 4, 17:33

  Wizz naujienos nebūtinai geros gali būti :) gal neatlaikė Ryanair konkurencijos ar ką..

 207. Jurgis - 2012 12 4, 17:40

  pliumbum Wizzair CEO Jozsef Varadi lygtai sakė, kad jie dar nėra uždarę nė vienos savo bazės.

 208. pliumbum - 2012 12 4, 17:52

  Tai nereiškia, kad uždaryti bazę, gal šiaip kokia bloga naujiena :) juokauju :)

 209. Al - 2012 12 4, 18:02

  Del Palangos tai manau realu sulaukti w tipo VNO-LTN-PLQ-LTN-VNO (nepyk Vytautai NT, bet PLQ-VNO-LTN yra daugiau nei utopija).
  Deja abejoju, ar yra 3iam lektuvui vietos plestis is VNO, bent jau trumpuoju laikotarpiu. Nebent vykdant daug w tipo skrydziu i naujus nebazinius Wizz oro uostus Rytu Europoje (Lublinas, Lodze, ta pati Ryga.
  Kita vasara nematau rinkos paildomiem 20 weekly departures su Wizzair apart gal keliu leisure ar VFR krypciu ir (abejotino) capacity didinimo i BVA, EIN, BCN..

 210. Vytautas-NT - 2012 12 4, 18:07

  Na aš konkrečiai rašiau apie VNO-PLQ-LTN, t.y. skrydį su tarpiniu tūpimu…

 211. Marius - 2012 12 4, 18:25

  FlyLAL laikais skridau su tupimu PLQ,gal 20-25max islipo:))).Cia tradicinem a/k neapsimoka ,o ka jau kalbet apie LCC,nebesvaikit,nu visai jau.Taigi ir bagaza kraut/rusiuot problemos,zinot LCC laika taupo.Gi exstra pakilimas labai daug kuro sunaudoja,apie ka jus cia kalbat.LCC tikrai nedarys tokio skrydzio.

 212. Jurgis - 2012 12 4, 18:29

  Dėl VNO 2012 metų rezultato, tai prognozuočiau 2.22 mln. keleivių.

 213. Al - 2012 12 4, 18:34

  Srautas keliaujantis VNO-LTN arba LTN-VNO is esmes iskart atkristu vien del zymiai konkurencingesnio FR produkto.
  Kedes kastai taip pat isaugtu gan stipriai(paildomas kuras, landing fees etc.)
  Taigi PLQ-LTN keleiviai turetu padengti ne tik savo sektoriu, bet ir papildomus kastus susijusius su lektuvo atskridimu/iskrydimu i VNO, kas vargiai imanoma.

 214. Vytautas-NT - 2012 12 4, 18:35
 215. Marius - 2012 12 4, 18:38

  Dar ir lektuvas vos ne valanda neisnaudojamas (kas irgi labai daug kainuoja).Apie toki varianta pasiulius Ryanair/Wizzair sypsena tik sukeltume:)

 216. Šarūnas - 2012 12 4, 18:43

  Atrodo, kad čekai atsigauna, gal nusimato skrydžių dažninimai į VNO? „Czech Airlines will also introduce flights from Prague to Perm in Russia, as well as Nice, Munich, Zurich and Florence during summer 2013.“

 217. Marius - 2012 12 4, 20:54
 218. L - 2012 12 5, 00:11

  >Sarunui,
  CSA ant tiek atsigauna, kad net airBaltic’ams uzleidzia savo reisus Ryga – Praha.

 219. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 10:09

  Bet koks sniegas Anglijoje sukuria iš karto problemas:
  Luton & Stansted airports are closed due to snow. Luton expected to reopen at 9am Stansted at 10am.

 220. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 10:16

  Beje, gruodžio pabaigoje keleivių rodikliai nepakyla. Taip, kai kurios dienos tampa labiau „busy“, prognozuoju 21-23 d., tačiau nuo 24 dienos pietų iki 26 dienos pietų skrydžiai praktiškai nevyksta, tie kurie vyksta – pustuščiai. 26-31 laikotarpiu verslas sustojęs visiškai ir daug aviakompanijų nusprendžia neskristi.
  Istoriškai tiek 2011, tiek 2010 m. gruodį buvo mažiau keleivių nei lapkritį.

 221. Vytautas-NT - 2012 12 5, 10:42

  Vadinasi 2.2 mln geriausias tikėtinas rezultatas šiais metais, jei emigrantai gausiai kalėdos…

  Iš to seka kita liūdna išvada, kad kitais metais pasiekti 3 mln. rodiklį yra praktiškai beviltiška. geriausiu atveju galime tikėtis 2.5 mln per metus…

 222. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 10:57

  Vytautas-NT, Vytautas-NT…. jūsų utopizmas dar labiau išreikštas negu galvojau. 30% market growth neįsivaizduotinas.

  Kaip jau minėjau, manau, jog kitų metų visų Baltijos šalių rinkos augimas turėtų būti apie 6%, Lietuvos gali būti apie 9%, nes dar yra keli % potencialo dar šiek tiek atsiimti nuo RIX bei gauti iš Rytų.

 223. Jurgis - 2012 12 5, 11:14

  Bendras Baltijos šalių rinkos augimas apie 6%, bet ką tai reiškia paėmus konkrečiai RIX, TLL, VNO ? RIX šiais metais krito beveik 10 proc. tuo pačiu smukdydama ir bendrąjį Baltijos šalių augimą. Ar tas RIX skaičius stabilizuosis, ar toliau kris, ar augs? TLL – Estonian mažinant apimtis ir tranzitą turėtų krist, bet Ryanair , matyt, didins savo įtaką. Iš to matosi, kad VNO turi lyg ir palankiausią situaciją augimui, ką Simonas ir prognozuoja. 10 proc. augimas atrodo tikrai geras ir realistinis.

 224. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 11:25

  Jurgi, kai sakau tuos skaičius, tai atmetus tranzitą. RIX krito būtent dėl tranzito šiemet, tačiau point-to-point segmente jie šiek tiek auga.

 225. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 11:26

  Dėl neturėjimo tinkamų lėktuvų, ČSA ketina į Baltijos šalis nebeskraidyti, o RIX, VNO ir TLL ketina perduoti „airBaltic“.

 226. mmm - 2012 12 5, 11:36

  O AirBaltic i PRaha skraidys per Ryga ar tiesiogiai is Vilniaus ir kaip daznai?

 227. pliumbum - 2012 12 5, 11:56

  Visus britus prievarta reikia siųsti į Suomiją mokytis kaip su sniegu tvarkytis, nes nu juokinga.

 228. Marius - 2012 12 5, 12:12

  pries 4-5metus pas juos sniego nebuvo is vis,ne nu pasnigdavo bet tas sniegas iskart tirpdavo.Dabar jau kelinti metai tos pacios problemos.Miestuose kamsciai,avarijos ant kiekevieno posukio:).Kad jie net is kiemo kartais neisvaziuoja.Spauda rase Airijoj universaliu padangu paklausa isaugo 3-4kartus,o tie miega.UK beveik niekas nepardavineja universaliu padangu lig siolei,kas per konservatyvumas.

 229. Marius - 2012 12 5, 12:14

  Kad ten apart centro saligatviu niekas nebarsto,parduotuviu savininkai prie duru pasibarsto ir viskas.Vaikstai kaip ciuozykloj.Nes nakti sala diena pliusas ir tirpsta,o dar dregme.

 230. @ pliumbum - 2012 12 5, 12:18

  Net neabejoju, kad kai britu salose sniego bus taip daznai kaip Suomijoje jie ir pays nuvaziuos pasimokyti…

 231. Šarūnas - 2012 12 5, 12:18

  Turint omeny, kad tai BT, kogero bus per RIX. Kaip gi jie atsisakys papildomo tranzito. Nors gali būt malonus netikėtumas.

 232. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 12:28

  Talino statistika už lapkritį – 150,9 tūkst. keleivių, kritimas 0,9%.

  „Estonian Air“ lapkritį vis dar augo 34%.
  „Ryanair“ lapkritį krito 2,2 karto (11 tūkst. keleivių vietoje 25 tūkst.).

 233. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 12:33

  Rygos statistika už lapkritį – 323 tūkst. keleivių, kritimas 3,7%.

 234. Jurgis - 2012 12 5, 12:40

  Tai VNO nuo TLL skiria 40.000 keleiviu. Jei gruodi VNO perves kaip ir lapkriti 180.000, o Talinas liks praeitu metu gruodzio lygyje su 140.000 keleiviu, tai VNO susilygins su TLL metu rezultatu. Viska lems keli keleiviai :)

 235. PS - 2012 12 5, 12:41

  Kodel gi nėra jokių žinių apie Vilnius-Miunchenas, kaip buvo lyg ir žadėta?..

 236. pliumbum - 2012 12 5, 12:59

  Man atrodo visiška utopija tikėtis malonių netikėtumų iš BT. Bus per Rygą 99%.

 237. Wincas - 2012 12 5, 13:03

  Uk gatves priziuri kelis kart geriau nei Lietuvoj, druska barstoma paskelbus apie zema temperatura, o ne kai gatves virsta ciuozyklomis. O del oro uostu tai tikrai labai keista ….

 238. klaustukas - 2012 12 5, 13:09

  tai kad net ARN siandien su sniegu nesusitvarke bent jau ryte

 239. Marius - 2012 12 5, 13:22

  Wincai as UK gyvenu:))
  Centras taip (ta ir rasiau),bet jei pavaziuosi kiek nuosaliau siaubas.Ypac diena kai atlydys ,o ten retai buna kitaip.Kokius geriau nei Lietuvoj,apie ka tu kalbi.Tu nori pasakyti jie turi tiek druskos barstytuvu pvz Londonas miestas 10-12x daugiau nei Vilnius :))).M1 ir pan. sutvarkomas be problemu,bet nekalbek apie miesta

 240. Wincas - 2012 12 5, 13:26

  Tiek centras tie visi rajonai barstomi labai graziai, si savaitgali pranese kad bus minusas nakti net ir 5 bei 6 zonoj zujo barstytuvai. Kartais man susidaro vaizdas kad jus ponas tik issivaizduojate kad UK gyvenate

 241. Jurgis - 2012 12 5, 13:31

  Idomu, kiek Kaunas bus krites ?

 242. Marius - 2012 12 5, 13:34

  ir vel tralialia,M1 is vis nebe Londonas ir nubarstomas:))) As ir kalbu apie pagrindines gatves ir neginciju viskas sutvarkoma beveik idealiai,o kas del kiek i sona nuo pagrindiniu „arteriju“.Jei gyveni Londone (ar bent draugu turi),nereikia nei automobilio tureti einant aligatviu matosi kamsciai didziausi…Masinos slidineje belekaip

 243. pliumbum - 2012 12 5, 13:45

  Čia prisiminiau berod Užkalnio minėtą istoriją apie tai, kaip traukinio vėlavimo priežastis Anglijoje buvo „unexpected type of leaves“ :)

 244. Jurgis - 2012 12 5, 13:52

  Apie Aerosvit problemas jau buvo rašyta. Jos dar labiau paaštrėjo:

  Kijevo oro uoste užstrigo šimtas lietuvių
  http://verslas.delfi.lt/transportas/kijevo-oro-uoste-uzstrigo-simtas-lietuviu.d?id=60156457

  Apie šimtas į Kijevo oro uostą su „Aerosvit“ skrydžių linijomis atvykusių lietuvių negali iš Ukrainos išskristi į kitas šalis – jų skrydžiai atidėti dėl to, kad bendrovė nesumokėjo mokesčių.

 245. Jurgis - 2012 12 5, 14:16

  Matyt į Praha skrisim tik per Rygą:

  Į Prahą „airBaltic“ skraidys jau nuo Naujųjų metų
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15069525/I.Praha.airBaltic.skraidys.jau.nuo.Naujuju.metu=2012-12-05_13-01#ixzz2EBAHhxvB

 246. mmm - 2012 12 5, 14:17

  jo is Vilniuas skrydziai per Ryga

 247. Jurgis - 2012 12 5, 14:19

  „Шереметьево“ заявило о приостановке с 10 декабря обслуживания „Аэросвита“ из-за долгов
  http://www.aviaport.ru/news/2012/12/05/245050.html

 248. pliumbum - 2012 12 5, 14:24

  Kaip keičiasi situacija. Juk ne taip seniai Praha buvo vienas iš esminių tranzito centrų.. Ir labai smagus tranzito centras.

 249. LP special for Vytautas NT - 2012 12 5, 14:39
 250. Al - 2012 12 5, 14:47

  Kagi, is esmes is Sky VNO lieka tik SU, bet su ir jais jungimosi galimybes ribotos .. Kad taip KLM pabandytu bent kiek pakonkuruoti su Star Alliance del tarnzitinio srauto.. :)

 251. srs - 2012 12 5, 14:48

  Anglai tikrai nesugeba tvarkytis su sniegu, bet daugiau sninga tik Siaures Anglijoje. Beje idomu del Lutono ir Stanstedo, nes Londono centre siandien net nelijo.
  @Wincas kad kol kas niekas nieko nebarste, nes nebuvo ko. Centre barstytuvu irgi nematyt, tai gal tik ir zujo 5-6 zonoje?

 252. srs - 2012 12 5, 14:51

  Ar prasidejo Aerosit agonija? Ir jei nutrauktu skrydzius, kokia tikimybe sulaukti UIA?

 253. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 14:51

  Pastarąjį mėnesį OK užpildymas buvo 39%.
  Jų platesnis strategijos aprašymas vis dar kelia daug klausimų. Ketinama išsinuomoti A330 ir skraidyti 2x weekly į ICN kooperuojantis su Korean Air, neplanuojant papildomų krypčių.

 254. Al - 2012 12 5, 14:55

  Isdomu, kad planuojams reisas i ICN ‘islindo’ kaip tik tada, kai sklando gandai jog Korean Air svarsto galimybe isigyti CZ.

 255. Al - 2012 12 5, 14:56

  The Czech government will decide on the privatisation of Czech Airlines as early as April next year after weighing possible bids from Korean Air and Qatar Airways.
  http://www.reuters.com/article/2012/12/05/uk-czech-airlines-idUSLNE8B400W20121205

 256. Marius - 2012 12 5, 15:07

  Pusiau juokais,pusiau rimtai pagalvojau:))) Jei taip jau atsitiktu ,kad Aerosvit bankrutuoja (kas visai,visai realu).Vilnius/Kijevas tikrai laisvas neliks ir vienas is variantu galetu but Wizzair(jie juk Ukrainoje atskira kompanija registruota,kaip vietos vezejes).Kaip kad Budapeste pereme daugybe krypciu,bet Ukraina ne Vengrija:)).Nors dauguma Vilnius/Kijevas skrenda verslo/tranzito keleiviai ir jiem Wizzair tikrai nepasiulys dabartinio grafiko.Bet tuomet gal turistu atsirastu i abi puses.

 257. Al - 2012 12 5, 15:21

  SVO paskelbe, kad nuo Gruodzio 10 d. del skolu nepriimines Aerosvit lektuvu.

 258. Jurgis - 2012 12 5, 15:26

  Taip suprantu, kad daug kas čia neskaito/nesupranta rusiškai. Matyt tikrai, kaip jau buvo prašyta, reikia nors pavadinimą išverst lietuviškai.

  Kita naujiena – Wizzair nori grįšti atgal į Warsaw Chopin Airport.

 259. Al - 2012 12 5, 15:28

  Nepastebejau :)

 260. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 15:34

  WIZZ istorija su MODLIN yra ta, jog MODLIN oro uostas iki žiemos taip ir nesugebėjo įrengti jokios ILS sistemos, t.y. leidžiamasi tik vizualiuoju būdu (jau nekalbant apie aukštesnes kategorijas, leidžiančias leistis prastesniam matomumui esant). Dėl to WIZZ turėjo lapkričio mėnesį daug diversions ir dabar reikalauja iš Modlin oro uosto atlyginti nuostolius, patirtus dėl nukreipimų.

  O privatizuojant ČSA jokio konkretaus pasiūlymo dar negauta, tik dvi bendrovės susidomėjo „derėtis dėl pasiūlymo pateikimo“.

 261. Jurgis - 2012 12 5, 16:04

  Qatar Airways nuo šiandien jau Varšuvoj. Taigi, Rytai artėja,- Etihad Minske, Qatar Varšuvoj, o Turkish greit Vilniuje. Sekanti banga matyt bus Kinijos a/k artėjimas :)

 262. Pranas - 2012 12 5, 16:14

  Manau didesnis įvykis bus Emirates Varšuvoj nuo vasario – jų capacity gerokai didesnis bus ir labiau rinkoj pasijaus. Turėtų net pavienių keliautojų iš Lietuvos pritraukti.

 263. Obs. - 2012 12 5, 18:30
 264. minderis - 2012 12 5, 18:41

  O Kaune tai pirmą kartą turbūt RYANAIR bazuoja tris lėktuvus jau antras mėnuo. Deja, skraido tik vienas ir tai ne visada. Kaip čia į RYANAIR efektyvų modelį įsipaišo, juk strategija būdavo kuo daugiau per parą skraidyti

 265. Marius - 2012 12 5, 18:47

  BUvo jau senokai spaudoj rasyta ,kad Ryanair ziemos sezonu nebijo laikyti lektuvu ant zemes…Kartais skristi labiau nuostolinga,gi ir tas pats lektuvas ilgiau tarnaus..

 266. Simonas Bartkus - 2012 12 5, 19:30

  Nuo pavasario tvarkaraščio WIZZ išima vieną lėktuvą iš Prahos bazės. Uždaromi maršrutai į Madridą, Barseloną, Eindhoveną, kiti – frequency reductions. Liks vienas lėktuvas PRG. Įdomu, kad Ryanair išėjo iš PRG prieš kelerius metus.

 267. Al - 2012 12 5, 20:05

  Simoani, o tai negali buti dalinai susije su orlaiviu trukumu kitoms bazems? Aisku jei veikla Prahoje generuoti pelna apie toki zingsni ir svarstoma nebutu, bet siandienines nisos plesti rinka kitur galejo paskatinti Wizzair siek tiek perskirstyti capacity.

 268. Al - 2012 12 5, 20:06

  atsiprasau, aisku turejau omenyje ‘Simonai’

 269. sauktukas jurgiui - 2012 12 5, 21:59

  na turetu buti vienas didziausiu kritimu europoje, nes nuo 9 skrydziu per diena liko vos du. tiesa, gruodis bus dar baisesnis, nes lapkriti kelias dienas dar nebuvo perkele skrydziu i vilniu. as speciau kad jei kun siemet 800 tukst pasieks tai bus gerai. tik nemanau kad jie lapkricio skaicius paskelbs anksciau nei metu galas. nebent ministerija paleis pr’a kad del neivykdytu isipareigojimu ryanairui kauno oro uoste drastiskai sumazejo skrydziu.

 270. Jurgis - 2012 12 5, 23:11

  @sauktukas Nesuprantu kokios čia gali būti emocijos. Statistika yra statistika. Paskelbi faktą ir tiek. O jei reik emocijų, tai galima pasiguosti tuo, kad po nuosmūkio visalaik yra pakilimas, kuriuo ir galima pasidžiaugt ir pasididžiuot. Į viską reik žiūrėt filosofiškai.

 271. Tomas - 2012 12 6, 00:06

  Taip, nuosmukis bus didžiulis ir kai kurie galėsite labai tuo džiaugtis. SM dabartiniai vadai galės būti laimingi, kad taip lengvai pasisekė suvalgyt VNO konkurentus. Kaip ne kartą teigiau, palaikau dešiniuosius, bet tikiuosi, kad kairiųjų valdžia ŠIUO ATVEJU įves kažkokį balansą.

 272. Mindaugas - 2012 12 6, 08:15

  Tomai ciulpinika pasiimti ir i klases gala ciulpti

 273. Simonas Bartkus - 2012 12 6, 09:20

  AI: aišku sprendimas yra kompleksinis, bet kur geras „performance“ tikrai nenuiminėtų. Aišku, kad lėktuvas be darbo nestovės (bent jau vasarą) ir bus permestas į kitą bazę.
  Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį, kad Čekijos rinka šiemet krenta 11% (vienas didžiausių kritimų Europoje) ir nenustebsiu, jog kitąmet kris toliau. Visgi, Praha daug Vakarų Europos aviakompanijų buvo kaip „must be“ taškas, kaip Naujosios Europos bamba, tačiau, panašu, jog buvo „overrate’intas“ potencialas gerokai. Na ir studentiškajam turizmui Praha galimai atsibodo.

 274. mmm - 2012 12 6, 09:32

  Bet jei Čeku nacionalines raukiasi, tai pigiems kaip tik niša. Buvau Prahoje praejusi spali – milijonas turistu. Kazkas juos ten suveža?

 275. Simonas Bartkus - 2012 12 6, 09:38

  mmm: turistų vizualiai ten tikrai daug bet mažėja.
  „Ryanair“ uždarė maršrutus (berods turėjo 4), „easyJet“ sumažino nuo 12 maršrutų iki 7, „Wizz Air“ išima viena bazinį lėktuvą.
  Aišku ir be to ten sąlyginai veiksmo daug, tačiau trendas yra krentantis.

  Netgi žiūrint į long-haul, ten kažkada ČSA vykdė long haul, o Delta turėjo net tris maršrutus year-round, o dabar Delta skraido tik vasaros metu į JFK.

 276. Simonas Bartkus - 2012 12 6, 09:39

  Suma summarum, 2012 m. PRG oro uostas bus praradęs apie 1,2 mln. keleivių …

 277. M - 2012 12 6, 10:20
 278. Jurgis - 2012 12 6, 10:37

  „Tačiau žinau, kad artimiausiu metu į Baltijos šalis ateina oro bendrovė, kurios veikimo principas bus praktiškai toks kaip „pan-Baltic“ – Artūras Zuokas.

  Kokia čia kompanija ateina ?

 279. Tomas - 2012 12 6, 10:50

  Simonas drąsiai sako „Pastarąjį mėnesį OK užpildymas buvo 39%.“ Visi skaitytojai taip ir patikėjo. Kaip tiki radiju ir „Panorama“. Kai faktiškai užpildymas buvo 32%. Gal ir nedidelis skirtumas, bet beveik 40 ir beveik 30 nuošimčių yra nemažas skirtumas, dar akivaizdžiau parodantis situacijos drastiškumą.

 280. Simonas Bartkus - 2012 12 6, 11:06

  Tomai, nežinau kokiais pseudo duomenimis disponuoji, tačiau nuo lapkričio 1 dienos iki gruodžio 1 dienos ČSA įvykdė 6 roundtrip’us, pasiūlė 1464 sėdynes ir pervežė 581 keleivį. Do your math.

 281. Marius - 2012 12 6, 11:12

  Susisiekimo ministerijos ir Palangos oro uosto vadovybės daugkartiniai siūlymai pajūrio savivaldybėms finansiškai prisidėti, kad atsirastų naujas skrydžių maršrutas, sulaukė atgarsio. Šiemet vasarą įsteigta asociacija „Klaipėdos regionas“, kurią sudaro 7 savivaldybių atstovai, vienbalsiai sutarė skirti lėšų, kad kraštas būtų geriau pasiekiamas, rašo „Lietuvos žinios“.
  Atsižvelgiant į specialistų analizuotą numatomą keleivių srautų pasiskirstymą, prioritetu pasirinkta Londono kryptis. Deryboms su Vengrijos mažų kainų bendrove „WizzAir“ nepasisekus, numatyta galimybė svarstyti kitas kryptis su tradicinėmis oro bendrovėmis. Asociacijos nuomonei dar turi pritarti savivaldybių tarybos. Bet kuo ilgiau politikai dels, tuo labiau mažės galimybių naujam Palangos reisui.
  „Paprastai bent vieną lėktuvą oro bendrovės laiko rezerve iki paskutinės minutės, kovo mėnesio, ir atsirenka geriausią kryptį iš kelių variantų. Mes esame tame sąraše, tačiau nežinome, ar yra už mus didesnių ir naudingesnių oro uostų. Gali būti ir taip, kad Palangą pasirinks, bet tik 2014 metais“, – aiškino Palangos oro uosto vadovė Jolanta Jucevičiūtė.

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/uostamiestis-nori-skrydzio-is-palangos-i-londona-56-285802#ixzz2EGGchLbz

 282. Tomas - 2012 12 6, 11:27

  Mindaugai, prašau manęs nesiuntinėti. Tamsta nežinai nei kiek man metų, nei kas esu. Nuomonę aš galiu turėti kokią noriu ir ne tavo tai reikalas, tarp kita ko, tokia nuomonė kaip mano, Kaune vyraujanti. Elgiesi chamiškai ir prašyčiau nekišti savo trigrašio, kur jo nieks neprašo.

 283. Oleg - 2012 12 6, 11:27

  Aviation Week & Space Technology Presents the Rising Stars of Aerospace in „Top 40 Under Forty“ Special Issue

  Jonas Butautis, CEO, FL Technics
  Gediminas Ziemelis, Chairman of the Board, Avia Solutions Group

  http://vz.lt/article/2012/12/4/desimt-sparciausiai-augusiu-lietuvos-imoniu
  FL Technics

  buna ir geru naujienu :)

 284. mmm - 2012 12 6, 11:30

  Man atrodo, kad tikras Tomo vardas yra Kupcinskas

 285. Vytautas-NT - 2012 12 6, 11:54

  Panašu, kad Ekonomika.lt slaptasis ekspertas buvo Simonas. Tik kodėl nuomonei reikia reikšt taip anonimiškai?

 286. Jurgis - 2012 12 6, 11:56

  Su Wizzair nepasisekė. O kokios priežastys ? Tai šis sezonas Palangoj vėl be Londono bus.

 287. Vytautas-NT - 2012 12 6, 12:14

  Tiesiog Wizzair daro toki aukciona- kur bus didžiausias pelnas, ten ir skris. O Dėl palangos tai galima pamėgint dar EasyJet. Gal jie tokią paramą irgi priima- bus antra jungtis regione po Talino…

 288. Mindaugas - 2012 12 6, 12:27

  Tomai o man žinok ryškiai neįdomu nei kas Tu nei kiek tau metų. Atsiradai iš oro ir verkšleni, kad viskas tau blogai, jei taip jau blogai emigruok, nes tokių kaip tu niekam čia LT nereikia. Tad jei tau nepatinka mano nuomonė kuri dėja apie tave yra tokia tai tavo bėdos ne mano.

  P.s. O kodėl neverki ir nesiburnoji, kad Ryanair pavasari gražina į Kauną atostoginius skrydžius?

 289. Tomas - 2012 12 6, 12:31

  O tokių chamų ponų vilniečių Lietuvai mažiausiai reikia. Atsiskirkit tą Vilnių sau ir skraidykit nors po 10 kartų per dieną kad ir į kosmosą.

 290. Vytautas-NT - 2012 12 6, 12:43

  Kol Tomas toliau kovoja už Kauno teises („Kaune irgi galima gyventi“), naujienos iš Azerbaldžiano:

  http://www.anna.aero/2012/12/05/azerbaijan-airlines-like-emirates-one-day/

  O jų vežėjai niekad Vilnium nesidomėjo? Gal realesnis variantas už MEB3?

 291. Marius - 2012 12 6, 12:59

  Tomai
  gali tureti savo nuomone ir reiksti,bet tai daryk Delfi/15min.lt ir pan.
  Argumentuoju kodel? Nes ten yra iprasta jie vagys ir taskas.Jei turi ka konkretaus tai ir parasyk,ne tik man visiems idomu.Del to ir skaitom sita Blog.
  Negi nepastebejei ,kad cia ne „nuomones tyrimas“.Jei turi ka parasyt rasyk,bet tu pagrisk ta ka rasai(nuoroda ar pan.).

 292. Jurgis - 2012 12 6, 13:00

  Mums būtų gerai koks nors panašus į Uzbekistan reisą via Riga. Jei Azerbaijan Airlines panašiai sumanytų skrist už Atlanto via Vilnius. Įdomu ar veiktų toks modelis ?

 293. Mindaugas - 2012 12 6, 13:18

  Tomai aš iš Panevėžio, o ne iš Vilniaus čia šiaip.

 294. Jurgis - 2012 12 6, 13:31

  The „New Germanwings“ is about to revolutionise the low-cost market in Europe by offering the highest-quality airline experience in this sector in Europe. On 1st July 2013 ‘new Germanwings’ will introduce a completely new brand and product concept allowing passengers to fly ‘à la carte’.
  http://www.germanwings.com/en/The-new-Germanwings.htm

 295. Wizzard - 2012 12 6, 13:32

  Cha cha cha, Marius įsijungė į Tomo auklėtojų chorą :)) Dangus griūva!

  Gal tiesiog baikim „to tipo“ diskusijas – laikas ir nauja ministerijos vadovybė savaime viską sustatys į vietas.

 296. Al - 2012 12 6, 13:41

  Tuo tarpu:
  CSA Czech Airlines Adds 5 European Routes in S13

  http://airlineroute.net/2012/12/05/ok-europe-s13/

 297. Oleg - 2012 12 6, 13:48
 298. Al - 2012 12 6, 13:53

  Panasu, kad Praha ir taip pat CZA vis dar turi nemazai potencialo srautam is Rusijos, pagal ju pletros tempus sitoj rinkoj atrodo, kad yield’ai turetu buti vieni geriasiu visame network’e.
  Ir siaip, ar jie yra paskelbe savo naujaja startegija, restrukturizacijos tikslus?
  Pagal tai, ka dabar daro panasu, kad atsisako low frequency, low yield rinku, nes ten neturi resursu konkuruoti del tranzitinio srauto, o point-to-point yra nepakankamas. Ir dabar atidaro MUC, ZRH, NCE, Perm ir Florence su intencija kam?

 299. Boeing - 2012 12 6, 14:38

  Aiškintis, kas yra iš Kauno, kas iš Vilniaus ar Londono, manau, yra blogo tono ženklas. Koks skirtumas, jeigu mes norim tik dalintis aviacijos naujienomis ir prognozėmis? Man tai jokio skirtumo.

 300. Tomas - 2012 12 6, 15:02

  Re: OK LF. Ačiū už ats. Pamatematinau. Klydau – atsiprašau Simono. Mano naujais „Pseudoduomenimis“ LF buvo 42%. Kėdžių OK siūlė 1382. Keleivių buvo 581. Nė vienam OK skrydyje nebuvo siūloma 122 vietų. Pažadu. Dabar dėl apsidraudimo. Suprantu, kad galų gale Simono paklaida 3% – nėra esminė, bet jo duomenys, šiuo atveju siūlomų kėdžių skaičius, – teorinis. Bet tokie jau tie „ekonomistų“ teoriniai modeliai. Ir visgi, jeigu jau nėra 100% duomenų patikimumo, galbūt verta būtų rašyti daugmaž 39%?
  Ar čia, bloge, pagal default’ą reikia, suprasti, kad skaičiavimai ir duomenys tik apytiskliai?

 301. Vytautas-NT - 2012 12 6, 15:58

  Beje, pasižiūrėjau į LOT puslapį, kur jie savo Deamliner reklamuoja. Pasirodo B787 ir B767-300ER skrydžio nuotolis skiriasi 3000 km. Teoriškai su juo galima daryt itin tolimas jungtis, kurios iki šiol buvo sunkiai techniškai įmanomos…

 302. mikas - 2012 12 6, 16:21

  Perfrazuojant seną anekdota, Vytautas NT norėjo pasakyti, kad netrukus lenkų pagausės ir kokioj Australijoj.

 303. Vytautas-NT - 2012 12 6, 17:03

  Man tai klausimas- ko lenkai nepereina prie dviejų lėktuvų tipų- E-Jet ir B787. Kam dar reikia laikyt 1 B737-500 ir 4 B737-400?

  O lenkams ir Norvegijoj gerai…

 304. Boeing - 2012 12 6, 17:15

  @ Vytautas-NT. Anketą konsultanto pareigoms užimti rasi LOT tinklapyje

 305. Marius - 2012 12 6, 18:51
 306. Jurgis - 2012 12 6, 19:19

  Tai čia labai gražus scenarijus nusimato. Ryanair persikelia iš Šarlerua į Zaventemo oro uostą ir visi Europos biurokratai pradeda skraidyt Ryanairu :) Super ! Geriau nesugalvosi :)

 307. Aloyzas - 2012 12 6, 20:59

  @AI: „Panasu, kad Praha ir taip pat CZA vis dar turi nemazai potencialo srautam is Rusijos“.
  Vasarą skridau PRG-BCN-PRG – maždaug pusė keleivių kalbėjo rusiškai. Beveik visą Prahą jau nuprivatizavo „наши ребята“, kurie numušė kokybę bei užkėlė kainas. Tai tikrai nebėra studento savaitgalio svajonė.

 308. Wizzard - 2012 12 6, 21:00
 309. Al - 2012 12 6, 21:22

  @ Aloyzas, nebandau teigti, kad Rusu turistai turi buti pagrindinis CZA ir Prahos kaip mieste prioritetai (pilnai pritariu del ju dalinai neigiamos itakos). Turejau omenyje, PRG – DME/SVO/VKO/LED ir kiti didesni Rusijos miestai yra ko gero vieni is tu retu marsrutu, kur CZA is tikruju uzdirba, o ne ‘eina’ i nuostoli.

 310. Jurgis - 2012 12 6, 23:34

  Kaip suprasti šitą airBaltic informaciją Beta.lt akcijoje :
  „Iš Vilniaus „airBaltic“ siūlo tiesioginius skrydžius į Briuselį, Rygą, Taliną.“

  Gal airBaltic pradės nuo vasaros sezono iš Vilniaus į Briuselį tiesiogiai skraidyt?

 311. Pranas - 2012 12 6, 23:40

  @Jurgis – airBaltic turi codeshare su Briussels Airlines jų tiesiogiam skrydžiui iš Vilniaus.

 312. Jurgis - 2012 12 6, 23:50

  @Pranas Bet žiūrint per airbaltic.com leidžia pirkti tik per Rygą, tiesioginio varianto išvis nerodo.

 313. Oleg - 2012 12 7, 00:07

  As matau kiekvienas VV skrydis i VNO veluoja. Ar tai del to Baltarusijos apskridimo?

 314. Jurgis - 2012 12 7, 00:15

  AeroSvit, Moscow Sheremetyevo Airport tussle over debt
  December 6, 2012

  Ukranian AeroSvit Airlines and Moscow Sheremetyevo International Airport have been in a clash over the carrier’s debt of RUB 95 million ($3 million).

  The airport had given AeroSvit until Dec. 10 to pay off the debt or else it would ban the carrier. AeroSvit reportedly made a partial payment Thursday and said in a statement it will pay the rest before the Dec. 10 deadline.

  AeroSvit’s debt for Russia’s air traffic control system has reportedly reached $1 million.

  Russia’s Federal Air Transport Agency, Rosaviatsia, said it sent a warning to Ukrainian authorities Nov. 20 saying it would restrict AeroSvit’s scheduled and charter flights from Nov. 27, but the date was postponed to Dec. 10.

  In March, Boryspil International Airport in Kiev suspended AeroSvit flights until the airline could resolve its debt issues.

 315. Jurgis - 2012 12 7, 00:28

  Kitiems metams situacija VNO gaunasi gana įtempta:
  – dingsta Czech Airlines ir Aer Lingus
  – Brussels Airlines, Aerosvit Airlines, Estonian Air ir airBaltic turi rimtų finansinių sunkumų.
  O dar tas Lietuvos pirmininkavimas ES ir iš to išplaukiantis spaudimas VNO …

 316. Sharas - 2012 12 7, 09:03

  Jurgi: bet gal jau tikrai, tikrai Turkish prades skraidyt! Nunes visus praradimus :)

 317. Jurgis - 2012 12 7, 09:26

  As cia turejau omeny labiau Europines kryptis kitu metu Lietuvos pirmininkavimui ES. O del Turkish, tai tik Aerosvit pasitraukimas jiems butu i nauda.

 318. Vytautas-NT - 2012 12 7, 09:28

  Na Brussels airlines agl ir nebankrutuos. %domu ar belgijos vyriausybė dar turi kažkiek akcijų..?

 319. L - 2012 12 7, 09:54

  @Jurgi,
  duoda laisvai VNO-BRU tiesiogini per airbaltic.com tik, kad jis visada praktiskai 2x brangesnis buna :-)

 320. Jurgis - 2012 12 7, 09:59

  „Brussels Airlines“ iš Lietuvos nori garantuoto milijono
  http://www.lrytas.lt/?data=20121207&id=akt07bel121207&view=2

  Milijonas eurų. Tiek iš Lietuvos, kuri kitais metais pirmininkaus ES Tarybai, reikalauja Belgijos oro bendrovė „Brussels Airlines” už tai, kad skraidytų kitu laiku nei dabar.

 321. Jurgis - 2012 12 7, 10:07

  @L Aha, tikrai duoda VNO-BRU tiesiogiai, reikia tik pamaigyt pasirinkimus :) Dėkui.

 322. Jurgis - 2012 12 7, 10:16

  Tai Czech Airlines gal dar skraidys po kovo į Vilnių?

  CSA Czech Airlines Cancels Tallinn / Vilnius Service Jan – Mar 2013

  CSA Czech Airlines from January 2013 is cancelling service to Tallinn and Vilnius, where it currently operates 3 and 2 weekly service each. Currently, cancellation for these flights are in effect until 30MAR13.

 323. Vytautas-NT - 2012 12 7, 10:22

  Įdomu kokia jie forma to milijono reikalauja- kaip įmokos, ar kaip garantijos?

 324. c2h5oh - 2012 12 7, 10:38

  Tame ekonomika.lt straipsnyje (http://www.ekonomika.lt/naujiena/pan-baltic-oro-linijos-vieni-nori-kiti-priesinasi-33611.html?page=2 ) pagaliau pamatome, kokį verslo modelį įsivaizduoja Zuokas „Air Lituanica“.

  O tas modelis labai paprastas – įvesti valstybės reguliavimą ir „nureguliuoti“ konkurentus.

  „Sostinės meras priduria, kad Vilniaus miesto savivaldybės, Ūkio ir Susisiekimo ministerijų inicijuojama oro bendrovė „Air Lituanica“ neturės praeities problemų šleifo, galės pasirinkti geriausią veiklos modelį, todėl jos padėtis rinkoje bus palankiausia.

  „Šiandien tokios prabangos neturi nei „airBaltic“, nei „Estonian Air“, – teigia A. Zuokas. – Visas verslas yra rizikingas, tačiau kalbant konkrečiai apie aviaciją, dėl prasto rinkos reguliavimo, situaciją matau kaip paršavedę kiaulę, kurią žindžia dešimt paršiukų. Kalbu apie paslaugas, kurias teikia oro bendrovės. Keista ir konkurencija, orientuota ne į vartotojus.“

  Kaip pavyzdį jis pamini dvi oro bendroves, organizuojančias skrydžius iš Vilniaus į Dubliną tomis pačiomis savaitės dienomis beveik tuo pačiu metu.

  „Tai rodo, kad kompanijos bando viena kitą pasmaugti, tačiau vartotojai negauna geros paslaugos. Deja, tokia laukinė konkurencija aviacijos versle šiandien dominuoja. Manau, neišvengiamai teks grįžti prie rinkos reguliavimo“, – priduria A. Zuokas.“

 325. L - 2012 12 7, 10:50

  labai juokinga :-), ivesti rinkos reguliavima, lengva pasakyti, sunku padaryti (arba praktiskai neimanoma :-))). Esame juk sajungoje, kuri uz mus sureguliuoja. Bet koks reguliavimas stabdytu rinkos augima, todel tokiam veikejui nuraminti tam tikru instituciju lobistai labai greitai gali is Briuselio zinute pasiusti (ne savivaldos lygiu).

 326. Jurgis - 2012 12 7, 11:04

  Šitas sakinukas lyg irgi patvirtintų, kad Czech airlines tik laikinai nutraukia Vilniaus reisą:

  „Lenkijos LOT, Latvijos „AirBaltic” ir Čekijos „Czech Airlines” keičia savo skrydžių laikus, kad keleiviai iš Vilniaus spėtų persėsti į orlaivius, skrendančius į Briuselį iš Varšuvos, Rygos ir Prahos.“

 327. Marius - 2012 12 7, 11:42

  Nu nu 1mln Euru,o tai ko Kipras nedave.Salis mazesne ,bet kur kas turtingesne…

 328. Mindaugas - 2012 12 7, 12:02
 329. Marius - 2012 12 7, 12:04
 330. Al - 2012 12 7, 12:21

  Simonai, gal turi info kokie load’ai buvo i TRF,RYG ir OSL ? Nes pagal kainas labai primena laikus kai FR ir W6 bande Stockholma uzkariauti..

 331. Tomas LT - 2012 12 7, 12:33

  O kaip sekasi AirLituanica? ar jie padave nors dokumentus gauti licenzija?

 332. Vytautas-NT - 2012 12 7, 12:41

  Tikrai įdomu, kaip jie čia be licencijos grasinasi jau dukart per dieną skraidyt? Ar darys, kaip WOWair- pardavinės bilietus, o lėktuvus nuomos su įgulom..?

 333. Marius - 2012 12 7, 13:05

  Greiciausiai is patriotiniu jausmu pablefavo,kad Belgam ragus aplauzytu…

 334. Jurgis - 2012 12 7, 13:19

  ELTA gerą pavadinimą sugalvojo :)

  „AirLituanica“ žada nukonkuruoti „Brussels Airlines”

 335. Jurgis - 2012 12 7, 13:51

  Pradės su vienu lėktuvu

  Ponas Binkauskas VŽ teigia, kad kol kas nepasirinktas lėktuvas, bus skelbiamas nuomos konkursas, tačiau kada, jis kol kas nesiryžta spėlioti. Šiuo metu analizuojama padėtis rinkoje.

  „Neskubame. Orlaivių pasiūla rinkoje pakankamai plati ir pagrindinis kriterijus – lėktuvas tinkantis Europos regiono skrydžiams. Rinksimės nei patį didžiausią, nei mažiausią – vidutinio 70-80 vietų“,- nurodo p. Binkauskas.

  Pasak jo, kol kas sunku kalbėti apie kainą, nes ji priklauso ir nuo to, ar nuomojamasi su draudimu, aptarnavimu, įgula ar be.

  „Tai konkurso, aukciono būdu atsakomi klausimai ir dabar tušiai spekuliuoti nenorėčiau“, – sako p. Binkauskas.

  http://vz.lt/article/2012/12/7/airlituanica-skrydzius-pradeti-zada-jungtimi-su-briuseliu#ixzz2EMl7pMAt

 336. mmm - 2012 12 7, 13:57

  o kada pateiks dokumentus licencijai gauti? ar jie mano kad skraidyti gali kas nori?

 337. @mmm - 2012 12 7, 14:54

  Taigi būsimasis LOT konsultantas jau parašė, kaip galima vykdyt skrydžius be licencijos…

 338. pliumbum - 2012 12 7, 15:01

  Bet šiaip nerealus pavadinimas Air Lituanica. Dar galėtų atsidaryti keltai Titanic Lines.

 339. Vytautas-NT - 2012 12 7, 15:03

  Tas modelis yra wet-leasing, t.y. kai lėktuvas nuomojamas su pilna įgula. Tada už jo techninį aptarnavimą atsako nuomuotojas, o nuomininkas tik pardavinėja bilietus (WOWair, Novaturo atvejis). Licecija turi turėt tik vežėjas.

  Su tokiais planais Lietuva pagarsės kaip vieno lėktuvo bendrovių šalis. Jau antras eksperimentas po Star1…

 340. Al - 2012 12 7, 15:14

  Geriau vieno lektuvo salis nei salis is vis be lektuvu :)

 341. Jurgis - 2012 12 7, 15:37

  Brussels airlines paprašė sumokėti pusę airLituanica statinio kapitalo :) Bet pasakykit, kam airLituanica pirmais metais reikalingi Kijevas ir Maskva ? Amsterdamas, Brussels, Paris suprantama. Beje , o kaip dėl share-code su Air France-KLM, įmanomas prie tokio veiklos modelio?

  During the first year of operation, AirLituanica plans to offer flights to 5 cities – Amsterdam, Brussels, Kiev, Paris and Moscow. In a year, 6 new destinations would be opened.

  AirLituanica’s initial share capital stands at EUR 2.5 million. The carrier is expected to launch operations in spring of 2013.

 342. Marius - 2012 12 7, 15:51

  Ju skrydziai orientuoti i turistus atvykstancius/isvykstancius,o po to tik verslo ir visa kita.Ta jie deklaruoja oficialiai.Kaip buvo kalbeta netenkina nepatogus turistams grafikai,kai pvz zmonems norintiems paraleisti tik savaitgali,o ne ilgesniam laikotarpiui.Del Maskvos/Kijevo tai pasiulos kaip ir uztenka ,bet kitas dalykas kaina jei skrendi point to point,o ne persesdamas.Maskva dar nieko tokio,o Kijevas tai kainuoja jau.

 343. Jurgis - 2012 12 7, 16:20

  New Future Skyteam Member – Air Lituanica

 344. Boeing - 2012 12 7, 16:29

  @Jurgis. Visi skaitėm, kokių bėdų turi Aerosvit. Jeigu jie nutrauktų skrydžius į VNO, Air Lituanica turėtų puikią nišą į Kijevą, nes keleivių srautas didelis (nors nemenka dalis yra tranzitas). O štai Maskvos krypties perspektyvos bent jau artimiausiu laikotarpiu, kai tokia milžiniška konkurencija, man kelia rimtų abejonių.

 345. Jurgis - 2012 12 7, 17:04

  „Small Planet Airlines“ į Briuselį gali pradėti skraidyti ir rytoj
  http://www.diena.lt/naujienos/transportas/-small-planet-airlines-i-briuseli-gali-pradeti-skraidyti-ir-rytoj-465441

 346. andrius.a1 - 2012 12 7, 18:19

  Šiandien per Lietuvos Radiją žurnalistė ėmė intervių iš p. Binkausko apie Air Lituanica. Kai žurnalistė pasidomėjo kokios bus pirmos 5-ios Air Lituanica kryptys, p. Binkausko atsakymas buvo maždaug toks: “palaukit turiu pasitikslinti,…mmmm…va, AMS, CDG, BRU, KBP ir Maskva”. Prajuokino, jog negalėjo iš kart įvardinti krypčių :)

 347. Marius - 2012 12 7, 20:21

  „Czech Airlines“ nuo sausio ketina atšaukti skrydžius iš Prahos į Vilnių

  Plačiau: http://vz.lt/article/2012/12/7/czech-airlines-nuo-sausio-ketina-atsaukti-skrydzius-is-prahos-i-vilniu#ixzz2EOKkO6WL
  Nieko baisau,kad ir atsauks.Tiesioginio srauto i Praha beveik nera,nei turistu atveza ar pan.Gal net i gera iseis dasides transferiniu kokiai Lufthansai ar SAS ir tie dar dazniau gales skristi.

 348. Al - 2012 12 7, 20:53

  Budapest airport in Hungary has been shut down after the control tower developed electrical problems.

  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-20644999

 349. 191. - 2012 12 7, 23:12

  @andrius.a1 O ko norėt iš buvusio Kalvarijų turgaus valdybos pirmininko ?

 350. Mindauqas - 2012 12 7, 23:35

  Šiandien su Binkausku interviu buvo ir per „Žinių radiją“, tai minėjo, kad rengia dokumentus licencijai. Kaip vieną svarbiausių darbų paminėjo, kad „buvome susitikę su gerbiamu Auryla“. Taip pat minėjo, kad derisi su oro uostais ir kad labai teigiamai sureagavo „Amsterdamo oro uostas, kuris pažadėjo skirti laikus“.
  Buvo juokinga klausytis. Bet kai tokius dalykus, kalba su džiugesiu, negali netikėti, kad dauguma aviacijos verslu užsiima ne ekonominių, o kitokių priežasčių vedini.

 351. Mantas - 2012 12 8, 13:19

  Mariui. Kuo paremtas tavo teiginys, kad tiesioginio srauto į Prahą beveik nėra? Per 20 metų, kai CSA vykdo šį skrydį, susiformavo tikrai nemažas tiesioginis srautas. Tiesiog jis per mažas, kad būtų galima užpildyti 737 ar 320.

 352. Marius - 2012 12 8, 13:54

  Na paklausei ir pats atsakei.Jei paziuresi paskutine ideta statistika (Sitame Bloge yra ideta Rugsejo 12d statistika uz Rugpjuti).Praha yra pacioje apacioje lenkdama tik Tel Aviva ir Reikjavika.Na is cia ir teiginys,akd „beveik nera“,nes didzioji dalias is sito mazo srauto tenka tranzitiniams keleiviams.Lieka tikrai nekas.Kitas dalykas del verslo srauto,tai nera jokiu bent jau apciuopiamu investiciju nei is Ceku puses,nei is Lietuviu tai ir verslo minimaliai ten.

 353. Al - 2012 12 8, 13:57

  Pries pora metu Ok turint gera tvrkarasti is VNO tranzitas sudarydavos 80-90% viso srauto.. Cia uztektu SAAB 340 tokiam tiesioginiui srautui aptarnauti.

 354. Marius - 2012 12 9, 14:42
 355. Vytautas-NT - 2012 12 9, 20:06
 356. mikas - 2012 12 9, 23:06

  O klausykitės, gudrieji kurmiai. Ar čia viskas gerai su kaina, ar perlenkta šiek tiek?

  Estonian Air – Vilnius-Talinas-Atėnai ir atgal. 2 žmonėms, pigiausia klasė.

  Depart: Friday, December 28
  Return: Wednesday, January 02
  €2,118.70(For all passenger including taxes)

 357. Simonas Bartkus - 2012 12 10, 09:03

  mikai, čia koks maršrutas? Nes OV patys neoperuoja TLL-ATH kiek žinau ;) jei čia interline’as su kokiu SAS ar KLM, tai manau toks ir tarifas normalus.

  Beje, Avion Express, panašu pralaimėjo tenderį vykdyti „Virgin Atlantic“ domestic skrydžius. „Virgin Atlantic“ domestic skrydžius vykdys „Aer Lingus“, šalia anksčiau praneštų LHR-MAN 3x daily, numatoma 6x daily EDI ir 3x daily ABZ.

 358. Al - 2012 12 10, 09:12

  Jei neklystu is viso VS gavo 12 slot pair’u, idomu, kur likusius tris utilizuos :)

 359. mikas - 2012 12 10, 09:13

  Simonai, na taip. persėdama dar ir KOpenhagoje į SAS lėktuvą. Nu bet vistiek, čia normoj su kaina?

 360. Aloyzas - 2012 12 10, 09:18

  @mikui: pirk tiesiai iš SAS – VNO-CPH-ATH, bus pigiau.

 361. Globetrotter - 2012 12 10, 09:23

  Mikai, jei nebijai skristi Aerosvit, tai galima perpus pigiau bilietus nusipirkti. Taciau ir tas pats SAS tiesiai per Kopenhaga daug pigesnis…

 362. klaustukas - 2012 12 10, 09:42

  kaip tokiom eilinem dienom ir kaina eiline

 363. Linas - 2012 12 10, 10:10

  Pasirodo QR ne tik skrydžius į WAW pradėjo, bet po kelių mėnesių atidaro dar ir Call Centre Wroclaw’e
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=40678

 364. Jurgis - 2012 12 10, 11:25

  Wizz Air has taken the decision to move the route Warsaw – Budapest back to Warsaw Chopin Airport.

 365. Mindauqas - 2012 12 10, 11:35

  Karikatūra tas WMI. Simonas jau rašė apie jo problemas ir Wizz norą prisiteisti nuostolius.
  Kiek kartu esu žiūrėjęs WMI eismą per flightradar24.com, tai arba ratus lėktuvai, arba RYR/WZZ kyla leidžiasi iš WAW.

 366. Simonas Bartkus - 2012 12 10, 12:09

  AI: Virgin sako, kad svarsto galimybes skraidyti į Kairą ir Nicą, bet greičiausiai likusias 3 slotų poras gražins BA. Juolab, kad VS dar turės 2 slotų poras atlikusias, kurias jie buvo užsisakę LHR-MOW reisui, bet nelaimėjo teisių jį vykdyti.

 367. Jurgis - 2012 12 10, 12:42

  “Air Lituanica” dar neturi leidimų, o jau žada skraidinti į Briuselį
  http://www.aviasistemos.lt/air-lituanica-dar-neturi-leidimu-o-jau-zada-skraidinti-i-briuseli/

  Vilniaus miesto savivaldybės įkurta skrydžių bendrovė “Air Lituanica” tikina, kad kitų metų pavasarį pasiūlys skrydžius į Briuselį. Tačiau bendrovė dar neturi veiklai reikalingų leidimų ir kol kas nepradėjo jiems gauti būtinų procedūrų.

  Civilinės aviacijos administracijos direktorius Kęstutis Auryla patvirtino, kad “AirLituanica” dar nepradėjo procedūrų, kurios yra būtinos oro vežėjo pažymėjimui gauti.

  K.Binkauskas sakė, kad šiuo metu “Air Lituanica” įstatinis kapitalas siekia 0,5 mln. litų, visas akcijas valdo savivaldybė.

  Tai gaunasi,kad jokių kitų akcininkų kol kas taip ir nepavyko pritraukti ?

 368. Simonas Bartkus - 2012 12 10, 12:47

  Dar tęsiant kalbą apie „Virgin“, tai „Singapore Airlines“ intensyviai bando parduoti turimą 49% dalį „Virgin Atlantic“. Kol kas nelabai aiški SRB pozicija, bet jis pradėjo palankiau atsiliepinėti apie aljansus. Tarp galimų interesantų investuoti į „Virgin Atlantic“ įvardijama „Etihad“ (kuri yra investavusi į „Virgin Australia“) bei „Delta“, kurios vienas iš pageidavimų, kaip manoma, kad „Virgin Atlantic“ operuotų „Delta“ brandų (gal „Delta Europe“ ar pan.).

  „US Airways“, beje, pateikė formalų pageidavimą prisijungti bankroto apsaugoje esančią „American Airlines“. Įdomu ar pavyks įsukti rimtą procesą.

 369. Wizzard - 2012 12 10, 12:49

  Jurgi, nedaskaitei:
  Anot K.Binkausko, siekiama pritraukti daugiau lėšų – tiek iš savivaldybės, tiek iš bendrovių – tuomet įsigaliotų su investuotojais pasirašytos sutartys. 17 proc. turėtų tekti smulkiems investuotojams, likusį akcijų paketą išlaikytų savivaldybė.

 370. Jurgis - 2012 12 10, 13:28

  Wizzard, ne, as tą ir norėjau pasakyti, kad kol kas yra vienintelis akcininkas Savivaldybė. Taip sakant „de jure“.

 371. Vytautas-NT - 2012 12 10, 14:07

  O tai tuos 3 slot’us negali kokiom kitom kryptim panaudot? Kad ir tam pačiam feed’inimui?
  Beje, o parduot jų irgi negali, pagal gavimo sąlygas? Pačiam Virgin geriau būtų išlaikyt prekės ženklą- nes tai papildoma visos grupės reklama…

 372. Simonas Bartkus - 2012 12 10, 14:42

  Ne, negali. Tris metus galima naudoti tik nustatytiems maršrutams, arba gražinti. Pagal IATA suderėjimą, šie maršrutai konvertuosis į bet kokius short-haul.

 373. Vytautas-NT - 2012 12 10, 14:54

  O ką reiškia nustatytiems maršrutams? Tik tiems, kuriems juos paėmė? O jei leidimo negauna, kaip EasyJet atveju?

 374. Vytautas-NT - 2012 12 10, 16:30

  O čia žinios iš Ukrainos:

  http://www.lenta.ru/articles/2012/12/10/flyua/

 375. zuikis - 2012 12 10, 16:32

  Bankrutavo Rusijos aviakompanija „Kuban“:
  http://www.kuban.aero/about/news/738/

 376. Mantas - 2012 12 10, 17:53

  Naujienos iš airBaltic. Nuo gegužės – naujas maršrutas į Balatoną, Vengriją (1 kartą per savaitę): http://www.airbaltic.com/public/50652.html

 377. vytautas-nt - 2012 12 10, 21:23

  Armenija naikina vizu rezima ES pilieciams- gal keleiviu padauges. beje, kas nors gali paaiskint kodel taip bilietai i Gruzija pabrango

 378. Jurgis - 2012 12 10, 22:38

  Skraidysim Emraer’iais –

  The carrier plans to start with a pair of Embraer 175s, configured with some 86 seats, and double the fleet over the first five years.

  Lithuanian start-up aims to be ready for EU presidency
  http://www.flightglobal.com/news/articles/lithuanian-start-up-aims-to-be-ready-for-eu-presidency-380005/

 379. Jurgis - 2012 12 10, 22:43

  Госкорпорация по ОрВД прекращает аэронавигационное обслуживание „АэроСвит“

  Москва. 10 декабря. АвиаПорт – ФГУП „Госкорпорация по организации воздушного движения в Российской Федерации“ прекращает аэронавигационное обслуживание всех регулярных рейсов украинской компании „АэроСвит“ начиная с 00.00 по московскому времени 11 декабря 2012 года, сообщил „АвиаПорту“ официальный представитель Росавиации Сергей Извольский.

  Кроме того с завтрашнего дня прекратит обслуживание рейсов авиакомпании ОАО „Международный аэропорт „Шереметьево“. Совокупный долг авиаперевозчика перед ОАО „МАШ“, ТЗК „Шереметьево“ и „АэроМАШ-АБ“ превысил 165 млн 500 тыс. рублей. В частности, более 60 млн рублей составила задолженность „Аэросвита“ перед ТЗК за авиационное топливо и услуги по заправке ВС. Во „Внуково“ украинский авиаперевозчик перестал летать самостоятельно.

 380. Jurgis - 2012 12 10, 22:51

  WIZZ AIR ADDS NEW AIRCRAFT TO GROW 20% AT BUDAPEST IN 2013
  Source: Wizz Air
  10/12/2012

  Wizz Air announced today it will base a new Airbus A320 in Budapest to grow passenger traffic by 20% up to 2.2 million at its Budapest base next year. This 7th Budapest aircraft will start operations on 13th March 2013, take Wizz Air’s fleet investment in Hungary to over half a billion US dollars and create 300 new tourism and aviation related jobs.

  Following a strong Budapest traffic growth of 30% in 2012, Wizz Air is now announcing further frequency increases on six routes to Dortmund, Eindhoven, Kiev, Larnaca, Malaga and Naples and will reinstate the holiday route to Thessaloniki (Greece). In total the airline will operate 30 routes and 155 weekly flights from Budapest in the summer period.

 381. Vilius - 2012 12 10, 23:07

  Į Gruziją pabrango todėl, kad Estonian pasitraukė iš maršruto. AirBaltic nebėra reikalo labai žemas kainas laikyti.

 382. Jurgis - 2012 12 10, 23:08

  Ryt Ryanair rengia tris spaudos konferecijas- Modline, Krokuvoj ir Vroclave. Kalbama, kas bus paskelbta apie Ryanair bazes atidaryma Krokuvoj.

 383. Marius - 2012 12 10, 23:40

  Pagal paskutine naujiena AirLituanica be Briuselio nori “ Stockholm, St Petersburg, Berlin, Munich and Istanbul“.Kas kur kas jau realiau atrodo.Su perpus mazesniu lektuvu nei LCC skrenda visai realu,kad uzsipildytu (aisku ir tranzita paskaiciuju).Pradedu tiketi,kad visdelto atsiras ta a/k.

 384. Al - 2012 12 10, 23:49

  Wizzair Budapeste tampa beveik tikru flag career, ir ryskiai bando pritraukti verslo srauta:
  Security Fast Track is introduced to allow passengers to bypass airport security queues for just €4, which is free for all passengers who buy Wizz Premium and Wizz Premium Plus convenience bundles on wizzair.com. For just €20Wizz Air also offers Budapest passengers SkyCourt Business Lounge Access to enjoy free WiFi and complimentary food & beverage while they await their flight departure.
  Naujam lektuvui kolkas priskaiciavau tik 12x weekly departures, manyciau, kad wizz tikisi iki vasaros gauti leidima skraidyti i Maskva ir Istanbula (Kijevas ir Tel Avivas jau daily).
  Atrodo, kad Fr pralaimi konkurencine kova bent jau Vengrijos rinkoje :)

 385. Al - 2012 12 10, 23:54

  Ir su perkelimu reiso is WMI i WAW nejuokavo,idomu ar imanoma, kad aplamai griztu i pagrindini oro uosta, ar vis delto ten sanaudos taip stipriai didesnes (gal Simonas zino apie ikainius?)
  O rytoj spaudos konferencijoj speju FR kalbes apie ta pati: reikalaus kompensaciju is Modlino uz visa sita mesmale susijusia su ILS.

 386. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 01:44

  Dabar nepamenu tikslių skaičių, bet viena iš WMI „sėkmės“ priežasčių (na, „sėkme“ laikykime, kad tiek W6, tiek RYR permetė visus skrydžius vos oro uostui atsidarius) yra labai didelis WAW brangumas. Neturiu dabar tikslių skaičių, tačiau Baltijos regione, jei neklystu, už WAW brangesnis tik CPH. WAW brangesnis už ARN, HEL, jau nekalbant VNO/TLL/RIX.

 387. Al - 2012 12 11, 02:29

  Isivaizduoju, kad dideliais ikainiais buvo bandoma neleisti low cost’ams galutinai papjauti LOT, WMI atidarymas aisku situacija kiek pakeite. Logiska, kad WAW brangesnis uz VNO/TLL/RIX, bet nesitikejau, kad net uz ARN ir HEL brangiau..

 388. Vytautas-NT - 2012 12 11, 08:56

  Kiek žinau, kad su AirLituanica dirba ExLAL chebra. Tik panašu, kad pats G.Žiemelis pinigų kišt į aviaciją nelinkęs…

  Įdomu ką jie darys- gauti licencija per tokį trumpą laiką galima nebent Star1 būdu. Aišku visada lieka tas pats WOWair variantas- nuomuotis lėktuvus pvz. iš tos pačios Estonian…

 389. Jurgis - 2012 12 11, 09:04

  Druskininkai ieško 25 mln. Lt investuotojo į oro uostą

  Jeigu atsirastų privatus investuotojas, užsakomaisiais reisais į Druskininkus galėtų skraidyti nedideli lėktuvai iš valstybių, esančių tūkstančio kilometrų atstumu, rašo „Lietuvos žinios“.

  Druskininkų mero pavaduotojas Linas Urmanavičius dienraščiui teigė, jog savivaldybė investuotojų ieško labai aktyviai. Teigiama, kad jau atliktas būsimo oro uosto techninis projektas.

  Skaičiuojama, kad investicijos į oro uostą siektų apie 25 mln. Lt. Gauti dalį valstybės biudžeto ar Europos Sąjungos lėšų nesitikima.

 390. vno-dub - 2012 12 11, 09:26

  ar Aerlingus neplanuoja nutraukti skrydziu is VNO? dabartinis tvarkarastis galioja iki sausio 13

 391. Linas - 2012 12 11, 09:55

  @vno-dub
  mano žiniomis nuo sausio 13 nebeskraidys…

 392. pliumbum - 2012 12 11, 10:33

  Tuo tarpu Druskininkai nerimsta :) http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/transportas/druskininkai-prikels-senaji-oro-uosta-667-287190 tikrai šaunu būtų turėti dar vieną rimtą oro uostą. Manau, kalbantieji nuvertina Druskininkus sakydami, kad reguliarių skrydžių nebūtų – manau, kad iš Rusijos galėtų būti. Juo labiau, kai bus įgyvendinti planuojami kiti turizmo projektai.

 393. Vytautas-NT - 2012 12 11, 10:47

  Ten kaip tik R.malinauskas prie nemuno gabalą žemės rezervavęs. Buvau aš tam aerodrome. Asfalto ten, berods nėra. Ir labai arti miesto.
  Spėju R.malinauskas galėtu dar suroganizuot srydžius Druskininkai-Palanga, kad atsivežt pas save rusus iš pajūrio paslidinėjimui…

 394. Jurgis - 2012 12 11, 11:42

  Ar tikrai realios Rygos ambicijos po penkių metų turėti 7 mln. keleivių?

  Чем новый глава аэропорта намерен привлекать пассажиров?
  http://biznes.delfi.lv/bizopinion/chem-novyj-glava-aeroporta-nameren-privlekat-passazhirov.d?id=42895628

  Через пять лет Международной аэропорт „Рига“ должен обслуживать около 7 млн. пассажиров в год, отметил в интервью передаче „900 секунд“ телеканала LNT новый глава аэропорта Алдис Мурниекс.

 395. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 11:42

  WizzAir norėjo 2013 m. vasarai daugiau nei dvigubai didinti skrydžių skaičių Eindhovene, tačiau negavo tiek daug slotų. Daugiausia naujų slotų EIN paskirta Ryanair ir Transavia:
  http://www.slotcoordination.nl/slot-allocation-list-graph.asp?r=xiz&ap=EIN&s=S2013&cmdOk=

 396. sauktukas - 2012 12 11, 11:44

  nu va yra kauno rezultatai- minus 57 proc., vos 27 tukst keleiviu, gruodi laukim dar maziau. lapkricio men matyt bus labiausiai smukes oro uostas europoje ar net pasaulyje.

 397. Al - 2012 12 11, 11:52

  niekada negalvojau, kad EIN yra slot-restricted oro uostas..

 398. Vytautas-NT - 2012 12 11, 11:57

  Kažkada klausiau kažkurios iš Ryanair damų, tai sakė, kad Einhovenas turi ribotas darbo valandas, yapč savaitgaliai. Todėl Ryanair ten bazės ir nekūrė.
  Beje, o kodėl Maastrichto nebando iš Lietuvos? Ar jis perdaug specifinis. Šiaip Ryanair dar galėtų Strasbūrą pabandyt. Ypač ant pirmininkavimo…

 399. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 11:59

  Vytautas-NT: kad Baden Badeno oro uostas ir Strasbūro oro uostai nuo Strasbūro beveik vienodu atstumu ;) Ir Baden Badenas toli gražu nėra sėkmingiausia „Ryanair“ kryptis. Ryga-Baden Badenas išsilaikė tik 6 mėn.

 400. Vytautas-NT - 2012 12 11, 12:01

  Gal Strasbūras bus sėkmingesnis- vis Prancūzija. Ir, berods, arčiau Liuksemburgo.
  Įdomu kodėl į Liuksemburgą LCC neskraido? Laiko labai dideles kainas, kaip Šveicarijoj?

 401. Al - 2012 12 11, 12:09

  I Sveicarija LCC dar ir kaip skraido, FR ne vienintele LCC Europoj. Easyjet nesenai atidare LGW – LUX, pirmas LCC marsrutas salyje.

 402. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 12:10

  Liuksemburgas mažesnis už Vilnių :) Liuksemburgo oro uostas aptarnauja mažiau keleivių nei Vilniaus oro uostas.

  Į Liuksemburgą skraido „easyJet“. Aplink Liuksemburgą 200 km spinduliu yra Hahnas (tik 100km), Charleroi, Maastrichtas ir keli ne LCC pagarsėję oro uostai.

  LCC skraido visur, kur yra prasmė skraidyti.

 403. Vytautas-NT - 2012 12 11, 12:19

  Kai kailbėjau su Ryanair damom, tai jos aiškino kodėl neskraido į Šveicarija- dideli oro uosto mokesčiai. Beje EasyJet skraido į daugelį oro uostų su dideliais mokesčiais (CHG pvz.)…

 404. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 12:25

  Papildomas apribojimas yra tai, jog Šveicarija nėra ES dalis, o „Ryanair“ už ES ribų skraido tik į Maroką ir Norvegiją. „easyJet“ skraido iš Šveicarijos per savo kitą bendrovę „easyJet Switzerland“. Tai nėra apribojimas, bet aplink Šveicariją krūvą oro uostų kur galima skraidyti.
  Na ir svarbiausia – „Ryanair“ nėra visi Europos LCC. „Wizz Air“, „easyJet“, „Vueling“, „Norwegian“ – visi skraido į Šveicariją.

 405. Al - 2012 12 11, 12:27

  Simonai, o koks is VNO srautas i Sveicarija? Idomu ar pvz GVA imanoma butu bent 2/3 weekly.

 406. Linas - 2012 12 11, 12:30

  Simonai, gal paskutinėm dienom SU turėjo A319? Minėjai, kad vos ne kas antrą diena atsiunčia, bet pagal mane, nebuvo nuo šeštadienio…

 407. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 12:30

  AI: šiek tiek srauto yra, bet LCC netinkamas. VFR srautas arti 0, yra pavienis verslo srautas (apie 8 keleiviai per dieną), turizmo srautas susiveda tik į slidinėjimą, kas yra siaurai sezoniška (2 mėnesiai) ir neblogiau pasiekiama iš Vokietijos/Austrijos/Bergamo. Nėra tokio maršruto shortlist’uose.

 408. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 12:32

  Linai, taip, tik 2 atvejai gruodį. Matyt, Sukhoi patikimumas geresnis pasitaikė ar daugiau jų pakaitinių :)

 409. Linas - 2012 12 11, 12:48

  Apmaudu… :) Reiškia dar 3 dienas teks laukti, kol visas krovinį suvežios…

  Kam netrūksta keleivių, tai EK:
  Fifth daily Emirates A380 service takes off from Heathrow ahead of schedule, just in time for Christmas
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?mcateg=&id=40683

 410. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 13:18

  IBERIA nepavykstant skrydžių perduoti IBERIA EXPRESS, toliau uždarinėjami maršrutai Europoje ir pavadinčiau jungtimis su tokiais „key“ Europos miestais. Anksčiau skelbta, kad IBERIA uždaro Madrid – Amsterdam, Madrid – Berlin Tegel ir Madrid – Stockholm, dabar papildomai paskelbta, jog bus uždaryti Madrid – Athens, Madrid – Cairo ir Madrid – Istanbul.

  Madrid – Riga, beje, išsilaikė šią vasarą trumpiau nei planuota – tik 9 savaites. Vidutinis LF – 48%.

 411. Marius - 2012 12 11, 13:48

  O kaip del VNO LCC Loadu i Norvegija .Atsirado kokia nors sumaistis,po Ryanair perkelimo is KUN? Nors nelabai ir ko cia atsirast turetu,visvien absoliuciai didzioji dalis skridusiu i/is KUN dabar i VNO skrenda,apart nedideles dalies kurie RIX pasirinko.
  Smalsu ne kiek del Ryanair perkelimo,o aplamai del tokios dideles pasiulos i Norvegija(lyginant su praejusiais metais).Vilniaus miesto turizmo statistika rodo ,kad turistu is Norvegijos isaugo vos ne 50%,bet dabar jau nebe sezonas…

 412. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 13:52

  Mariau, Oslas, aišku tokiais „off-season“ mėnesiais kaip lapkritis ir gruodis jaučiasi, kad yra perpildytas. Tačiau perspektyvos teigiamos, o WIZZ kitos norvegiškos kryptys pildosi labai gerai. Kas matosi ir iš perspektyvų – WIZZ ruošiasi didinti ir Bergeną ir Stavangerį bei dar naują Trondheimo kryptis.

 413. Vytautas-NT - 2012 12 11, 13:55

  O čia naujienos apie AeroSvit:

  http://www.lenta.ru/news/2012/12/11/aerosweet/

 414. Šarūnas - 2012 12 11, 14:31

  Simonai, gal įmanomas trečias lėktuvas Wizz ateityje?

 415. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 14:55

  Vienas iš „Aurelos“ lėktuvų LY-SKW B733 pora savaičių VNO perone stovi nudažytas „Kyrgyzstan Airlines“ spalvomis. Registracija nepakeista, galbūt planuojamas ‘lease’as’ ar pardavimas.

 416. Al - 2012 12 11, 15:13

  Simonai, uzmaciau S13 charterinius reisus is VNO, ir buvo indikuota, kad jie bus vykdomi Czeck Holidays A230. Cia LLC juos nuomuosis ar Novaturas tiesiogiai uzsisako?
  LLC tai beje butu laikas atnaujinti savo parka, sia vasara turejau viena blogiausiu keliones experience’u su ju B733…

 417. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 15:40

  AI: kaip tau „buvo indikuota“, kad vykdys Czech Airlines Holidays?

  O Small Planet tai pamažu pereina prie A320.

 418. Mindauqas - 2012 12 11, 15:42

  OT: kažkada straipsniuose ar komentaruose buvo statistika, kiek Europoje ar Vilniuje procentiškai atšauktų skrydžių pagal avialinijas. Gal kas po ranka turite tą (ar naujesnę) statistiką?

 419. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 15:45

  52-oji „Ryanair“ bazė – Eindhovenas.

 420. Anonimas - 2012 12 11, 16:01

  AI: greiciausiai tie patys Smartlynxai, jie juk savo lektuvu daug kur turi ismete.

 421. Al - 2012 12 11, 16:03

  Ias tiesu net ne Czeck Airlines Holidays, bet Iceland Express:

  15:00 ven Vilnius International Airport, Lituania Arrivo:
  17:15 ven Burgas Airport, Bulgaria Iceland Express W2 8151 – Tipo di aereo – 320

 422. Marius - 2012 12 11, 16:24

  Dar tiksliau WOWAir nes jie gi pereme Iceland :)))

 423. Vytautas-NT - 2012 12 11, 16:26
 424. Jurgis - 2012 12 11, 16:36

  Estonian Air carried 834,070 passengers in 11 months
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=67299

 425. klaustukas - 2012 12 11, 16:40

  Delta Air Lines has agreed a deal to buy Singapore Airlines’ 49% stake in Virgin Atlantic for $360m (£224m).
  Virgin Group and Sir Richard Branson will retain a 51% shareholding, and the Virgin brand will remain in place, the new partners said in a joint statement.

 426. Šarūnas - 2012 12 11, 16:45

  Tai kogero VS jungsis į Skyteam? Nors SQ 49% akcijų paketas jų nepastumėjo į Star Alliance. Įdomu.

 427. klaustukas - 2012 12 11, 16:55

  Kokia ten nebereikalingu ex-Finnair/dabartiniu Estonian E170 konfiguracija? Kartais ne tokia pati, kurios reikai AirLituanica?

 428. Vytautas-NT - 2012 12 11, 17:18

  Jie licencijos neturi, todėl geriau imt su visom įgulom pradiniam etape. Nereikės Estonian žmonių atleidinėt…

 429. Boeing - 2012 12 11, 18:07

  @Vytautas-NT. Ne viskas taip paprasta, lėktuvą – tai ne kokį Golfą paimti iš lizingo kompanijos.

 430. Jurgis - 2012 12 11, 18:08

  Air France will link Strasbourg to its hub at Paris-Charles de Gaulle by high speed train as from 2 April 2013
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?id=40719

  In the train, all passengers will travel in first class, whatever cabin they are travelling in on the flight, thus benefiting from additional comfort, a large personal area, a wifi connection and electrical outlets. In Strasbourg, a taxi service will be available to La Première (First) and Business class customers*. Members of the frequent flyer programme Flying Blue can earn miles on the rail journey.

 431. Simonas Bartkus - 2012 12 11, 18:13

  Vytautas-NT: lėktuvas ne Golfas, tai pirma. Antra, netgi tokiu modeliu einant, skraidyti tik ES viduje galima, kryptys į Maskvą, Sankt Peterburgą ir Kijevą nėra pasiekimamos.

 432. Marius - 2012 12 11, 20:01

  Geriausios oro bendrovės ir jų paslaugos, išrinktos keleivių

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/horizontai/oro-bendroves-keleiviu-akimis-640-287140#ixzz2EledWo4p

 433. Jurgis - 2012 12 11, 20:37

  Idomu, kokią dalį RIX keleivių dabar sudaro transferiniai ? Pažiūrėjau, kad Lietuvos oro uostai šiais metais jau pasiekė beveik 3 mln. (2.953.114) keleivių, o RIX 4.438.631. Tai atmetus RIX tranzitą mūsų suminis keleivių skaičius jau būtų didesnis nei Rygos.

 434. Marius - 2012 12 11, 20:52

  Buvo Simonas suskaiciaves.Kiek pamenu jau ir pernai suminis didesnis buvo pas mus…

 435. Marius - 2012 12 11, 21:01

  LIETUVOS ORO UOSTAI ŠIEMET PAVYS RYGOS ORO UOSTE KELIONĘ PRADEDANČIŲ KELEIVIŲ SKAIČIŲ
  Ideta 2011 06 27 i Simono Blog

 436. Al - 2012 12 12, 00:33

  FCC, the Citizen Services Group, has landed a 96 million euro contract to refurbish Riga International Airport, in Latvia:

  The consortium will renovate the runway pavement and strengthen the runway safety areas, which will enhance the airport’s safety. It will also build two new taxiways to increase the runway capacity and rebuild two aprons.

  The location of Riga Airport and the adverse weather conditions in winter require the construction of two de-icing areas and two hangars, for vehicle washing and waste collection. The project also includes the renovation of the drainage system and improvements to the lighting system.

  The contract, which will be executed in 16 months, has a budget of over 96 million euro. Passenger traffic at Riga Airport totalled 5.1 million in 2011

 437. vytautas-nt - 2012 12 12, 02:02

  Aisku, kad WOWair tipo modelis turi ir apribojimu. Tik siuo atveju, manau, svarbu starto data. Na nerealu licencijas per 2 men. susitvarkyt. Nebent vezeja su licencija nusipirktum.

  Beje, griztant prie IBERIA- kiek supratau ji buvo pelninga nepaisant feed’inio tinklo bedu?

 438. Al - 2012 12 12, 03:14

  Pastaruoju metu Iberia long haul yra ne maziau nuostolingas nei short haul..
  Kalbant apie WOWair, kokie visgi ju planai Lietuvoje? Lyg ir skelbe, kad skraidys i VNO (S13 tvarkarastyje KUN nera, vietoj jo VNO) tuo tarpu dabar pardavime yra bilietai i KUN (1 weekly), o VNO net sistemoje neatsirades.

 439. Jurgis - 2012 12 12, 08:43

  Dar įdomiau, kad Wow Air Christmas destinations žemėlapyje yra ir Vilnius –
  http://www.wowiceland.co.uk/destinations

 440. Marius - 2012 12 12, 09:16

  Na Vilnius idetas i 2013 kryptis.Nelabai supratau kur cia kas netaip.Viskas savo vietose .WOW 2013 vasaros krypciu dar nepardavineje niekur:),kodel turetu i Vilniu pardavinet.Tie Kalediniai reisai i KUN jau buvo pardavinejami rudeni,tai taip ir liko viskas.

 441. Jurgis - 2012 12 12, 09:20

  Mariau, paspausk ant Christmas ir pamatysi Vilnius žemėlapyje. Tai ir stebina :)

 442. Al - 2012 12 12, 09:21

  Vasaros kryptys jau yra rezervacineje sistemoje ir pardavime. Galima pirkti Bilietus nuo birzelio vidurio iki rugsejo pradzios.

 443. Jurgis - 2012 12 12, 12:15

  „airBaltic“ sujungs Baltijos šalis ir Kiprą

  Nuo kitų metų balandžio Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ keleivius pradės skraidinti į turistų pamėgtą Larnakos kurortą Kipre. Tai vienas svarbiausių Viduržemio jūroje esančios salos kurortų, o oro bendrovė į jį tikisi skraidinti turistus iš Baltijos, Skandinavijos, Rusijos ir NVS valstybių.

  „Įgyvendindami „airBaltic ReShape“ verslo planą, telkiamės į populiarius maršrutus ir dvylika krypčių Europoje bei NVS šalyse jau šią žiemą skraidysime dažniau, – sako „airBaltic“ vykdomasis direktorius Michaelas Grimmas. – Iki vasaros planuojame atidaryti iš viso šešis naujus maršrutus ir džiaugiamės pristatydami Larnaką kaip vieną iš naujų vasaros krypčių.“

  Lėktuvai iš Rygos oro uosto į Larnakos miestą skraidys kartą į savaitę – šeštadieniais, o atgal keleivius skraidins sekmadienio rytais. Kelionė „Boeing 737“ lėktuvu truks apie keturias valandas, o lėktuvo bilietas kainuos nuo 293 litų, įskaičiavus oro uostų mokesčius ir rinkliavas.

 444. Vytautas-NT - 2012 12 12, 12:22

  Įdomu- Airbaltic nusprendė pjaut Ryanair atostoginėse kryptyse. Juolab, kad paklausa yra, o užsakomųjų skrydžių- nelabai.

 445. Marius - 2012 12 12, 13:00

  Na kitais metais tai jau tikrai uzsilenks.Skris prie Balatono ezero :)),skris i Kipra kur Ryanair is KUN skraidys .Cia dabartines ju kryptys nepelningos,o kas bus su sitom.Pakonkuruos jie su Ryanair i vienus vartus.Na gerai Rygieciam patogiau is RIX,todel mokes kiek daugiau nei vaziuot i KUN.Bet visi gi pinigus skaiciuoja,bus nemazai tu kurie kaip ir dabar vaziuos i KUN.Kitas bene pagrindinis dalykas nera tokio jau didelio srauto i ta Kipra.Didziaja dauguma atostoginiu krypciu keleiviu Charteriai suvezioja,mazai tradiciniu vezeju tokias atostogines kryptis atidarineja.Tik ne Airbalticui su savo „ant ribos“ situacija tokiais dalykais eksperimentuot.

 446. Mindauqas - 2012 12 12, 13:16

  O kaip pasikeistų tavo nuomonė, jeigu žinotumei,kad tai bus charteris, kurį vykdys airBaltic ir į kurį bus galima įsigyti bilietų? Egzpertas.

 447. Marius - 2012 12 12, 13:32

  Apie reguliaru-charterini reisa nei kalbos nera.Citata „Nuo kitų metų balandžio Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ keleivius pradės skraidinti į turistų pamėgtą Larnakos kurortą Kipre. Oro bendrovė į jį tikisi skraidinti turistus iš Baltijos, Skandinavijos, Rusijos ir NVS valstybių.“ jie dar ir tranzitiniu keleiviu tikisi i Kipra…

 448. Jurgis - 2012 12 12, 13:56

  Ryanair paskelbė atidarantys bazę Krokuvoj.

 449. Vytautas-NT - 2012 12 12, 14:59

  Dėl Krokuvos tai neįpatinga naujiena- aišku, kad tai pagrindinė rinka Rytų Europoj. Matyt stiprina konkurenciją su Wizz. Keista, kad Modline bazės neatidarė…

  Dėl AirBaltic, tai neskubėčiau jų laidot. Lietuvoj (ir ne tik) yra pilna smulkių kelionių organizatorių. Atsimenu kaip per vieną mugę klausė, kaip jiems nusipirkt Ryanair bilietus daug ir papigiai. Juk būna atveju, kad lėktuvas jau pilnas, o čia dar 5 klientai atbėgo. Ir tada gelbsti AirBaltic su kainom proto ribose…

 450. Simonas Bartkus - 2012 12 12, 15:01

  Wizz Air stabdo skrydžius Vilnius-Korkas nuo sausio vidurio. Dėl per didelės pasiūlos maršrute ir krentančio srauto į Airiją.

 451. Simonas Bartkus - 2012 12 12, 15:03

  Kartu WIZZ stabdo ir Varšuva-Korkas bei Vroclavas-Korkas.

 452. Vytautas-NT - 2012 12 12, 15:05

  Įdomu ką Ryanair darys? Irgi stabdys? Panašu, kad pirma iškonkuravimo sėkmė kovoje su Wizz Vilniuje…

  Beje, kodėl Wizz niekada Belfasto nebandė?

 453. Marius - 2012 12 12, 15:12

  Na Vytautai-NT ir perlenkei lazda:).Tu man nors viena turizmo agentura pasakyk kuri siulo tai ka tu parasei.Siulo visokius Tailandus,Indijas ir t.t.
  Na bet kad siulytu Kipra ir pan ir skrydi su tradicinem a/k.Yra siuloma tiktais su LCC ir tik nereikia ,kad Airbaltic LCC:)).Nors viena Lietuvos turizmo agentura pasakyk:)))

 454. Al - 2012 12 12, 15:35

  Simonai, o koks abeju bendroviu lF buvo i ORK po to kai FR pradejo skraidyti?

 455. Simonas Bartkus - 2012 12 12, 15:38

  AI: Wizz apie 73%, RYR apie 53%.

 456. mmm - 2012 12 12, 15:44

  o tai negeriau butu retinti skrydzius, o ne visa marsruta uzdaryti?

 457. mmm - 2012 12 12, 15:45

  Bet kokiu atveju Ryanair laimejo, nes paims WIzz keleivius ir tures pilnus lektuvus

 458. Simonas Bartkus - 2012 12 12, 15:46

  mmm: na 2x weekly žemiau realiai nėra kur. Be to, konkurencinėje aplinkoje sunku konkuruoti su mažesniu dažniu.

  Tačiau ir bendrą kontekstą reikia žiūrėti – Lietuva-Airija rinka yra krentanti ir be perspektyvų augti bent jau artimiausioje ateityje.

 459. mmm - 2012 12 12, 15:49

  atsiprašau. Kažkaip maniau, kad ten vos ne kasdiena skraide.

 460. Deivis - 2012 12 12, 15:50

  Įdomu,kokią kryptį Wizz paleis iš VNO,reiks juk kažkuo ORK pakeist.

 461. mmm - 2012 12 12, 15:57

  Gal Briuseli pirmininkavimo proga.

 462. Al - 2012 12 12, 15:59

  Patikimasis kazkada minejo, kad is Wizzair galim laukti naujienu – va ir sulaukem :).
  Is esmes VNO – Airija rinka kitais metais kris labai stipriai, dingus EI ir W6 dings 4 x weekly a320 (lyginant S12 gal net 6, jei neklystu vasaros sezonu tiek Wizz tiek EI vykde po tris savaitinius reisus).
  Negi rinka taip stipriai krenta, kad net nera bandoma pereiti prie summer seasonal reiso ? (cia labiau kalbant apie EI o ne W6).

 463. mmm - 2012 12 12, 16:05

  Bet negi del tokio smulkmes Wizz vadai i Vilniu skrido? Ar šiaip buvo atvažiavę pagerti geriausio alaus pasaulyje:)

 464. Deivis - 2012 12 12, 16:13

  Šiaip Wizz gal galėtų Glazgą pabandyt? Susisiekimas su Škotija tikrai prastas.

 465. Vytautas - 2012 12 12, 16:21

  @mmm – na dėl geriausio alaus pasaulyje tai prajuokinai ;]]]]]

 466. Vytautas-NT - 2012 12 12, 16:45

  Šiaip įdomuy kodėl į Airija kainos tokios kosminės, t.y. gerokai didesnės, nei į Ispanija, kuri yra panašiu atstumu. Nėra normalaus turistų srauto ir nepakankama kokurencija?

 467. Šarūnas - 2012 12 12, 17:12
 468. Jurgis - 2012 12 12, 17:21

  @Šarūnas Kodėl „Ability to live and work in Switzerland“ ?

 469. Simonas Bartkus - 2012 12 12, 17:33

  Jurgi, Wizz HQ yra Ženevoje.

 470. Al - 2012 12 12, 18:26

  Simonas yra minejes, kad is Baltijos saliu i Skotija labai nedidele rinka egzistuoju.
  Asmeniskai manau, kad Wizz galetu Malmo pabandyti – tuo paciu ir dali CPH srauto imanoma butu pritraukti.

 471. Jurgis - 2012 12 12, 18:27

  Ok, aišku. Na o Ryanair daro dar vieną išimtį iš taisyklės, jungia Rytus su Rytais: Wroclaw su Zadar (Croatia). Bet čia kurortinė linija.

 472. klaustukas - 2012 12 12, 18:56

  ir koki CPH srauta Malme sutrauks?
  leisiu sau speti, kad didzioji dalis CPH liekancio srauto yra verslas, kuriam ta Malme, kaip ir bilieto kaina, neypac idomu didziosios dalies skraidanciu kompanijos tikriaus turi ir kazkokius deal’us su SAS.
  Danijoje studijuojancius studentus pritrauks? Cia vel atsiranda SAS su youth fare, kuris garantuoja 700Lt roundtripa CPH-VNO ar CPH-PLQ.
  Danijoje indus plaunantys sekmingai vaziuoja masinomis ir autobusais (kaip ir i Vokietija) – zodziu, labai abejoju tokio marsruto sekme…

 473. Al - 2012 12 12, 19:29

  Faktas, kad verslas liktu istikimas SAS del daugelio priezasciu (sutartys, mylios, tvarkarastis etc).
  Bet kalbant apie studentus, 700LT uz roundtrip’a yra labai nekonkurencinga kaina dabartineje rinkoje (kai rountripas i Milana, Osla, Londona kainuoja apie 300). Antra to, emigracinis/VFR srautas i/is Kopenhagos yra ganetinai stipriai stimuoliuotinas (kaip ir turistinis), ir reikia nepamirsti, kad sanaudu ir laiko prasme kelione automobiliu is Kopengagos iki Lietuvos yra zymiai maziau patraukli nei, kad is kokio Berlyno. Plius pats Malmo yra trecias didziausias miestas Svedijoje(egzistuoja kazkoks O&D srautas, kuris gali buti stimuliuojamas) ir reisas ‘dengtu’ nemaza dali pietu Svedijos (kuri po FR pasitraukimo is KUN-GSE yra dalinai nepasiekiama).

 474. Marius - 2012 12 12, 19:54

  I Kopenhaga vien tik automobiliu nenuvaziuosi reikia ir keltu keltis(teoriskai gal kas ir vaziuoja bet tada reikia exstra 700-800km prasukt).Keltas pinigus kainuoja reikia atvykti min 1h pries kelta ir t.t. Na is Malmes irgi per mokama tilta vaziuot,bet jei skrendi su lektuvu tai gi autobusu vaziuoji ir tik uz bilieta belieka susimoket:)

 475. klaustukas - 2012 12 12, 21:06

  roundtripas i Milana, Osla ir dar kur kainuoja 300Lt gerai planuojant is anksto. jei ziuresim bilietus kad ir menesiui i prieki, dar pridejus mazo lagamino, didelio lagamino, korteliu, klubo, sniego, lietaus, pono cipolino budeles ir kitus mokescius kaina ne ka skirsis nuo to SAS – lyginkim galutini produkta (aisku, nereikia nupusti iki BBC lygio, kurie lygina BA kainas su Ryanair, pas Ryanair pasirinke 3 ar 4 checkin’amus lagaminus savaitgalio kelionei…)
  Sutinku, kad srautas gal ir stimuliuojamas, bet kazkaip (neskaitant Norvegijos) pas mus su LCC srautais i/is Skandinavija/-os – ne kas.

 476. mopsas - 2012 12 12, 21:13

  akivaizdu, kad tai ryanair nuopelnas. jei ne jie i korka toliau skristu pilni lektuvai. dabar wizz juos praradineja akivaizdziai. Ryanair i Corca skraido tik menesi o jau turi 50 proc. uzpildyma. Jauciu santykis toliau didejo Wizz nenaudai.

 477. Al - 2012 12 12, 21:56

  Kaustuk, tai butu tiesa jei statistinis LCC klientas is tiesu pirktu visas sias paslaugas, bet jis neperka. Koks procentas zmoniu uzsisako visa ta wizzair premuim paketa – labai mazas, vienintele populiari paslauga yra papildomas bagazas, kuris tikrai nepakelia bendros bilieto kainos tiek, kad ji siektu 700Lt roundtrip (nekalbu apie high season arba pirkima dvi dienos pries). Emigracinis/VFR/turistinis srautas yra zymiai jautresnis kainai ir teikia maziau reiksmes kokybei ir toks statistinis keleivis geriau mokes 100-200 LT maziau ir negaus snack’o su drink’u.
  Beje, lygiai uz menesio VNO-LTN-VNO kainuoja 338.oo LT su iskaiciuotu bagazu.

 478. Al - 2012 12 12, 22:00

  O teorinis reisas VNO – MMX ir butu skirtas statistiniam LCC klientui, o ne verslo srautam ar ypatingai mokiems klientams – tam yra SAS.

 479. pliumbum - 2012 12 13, 01:00

  O tai vietoj Korko kartais nebus VNO-LTN-PLQ-LTN-VNO? :)

 480. Marius - 2012 12 13, 08:51

  Nebus to VNO-PLQ-LTN mastai stipriai pro sali.Gali but kad nuskrides i LTN Vilniaus lektuvas negris i VNO ,o suskraidys LTN-PLQ-LTN ir tada gris i VNO.Nesamone taip mastyt VNO-PLQ-VNO gi jau iskabeta, kad tokia nesame tikrai nebus:)

 481. Marius - 2012 12 13, 08:52

  Parasiau pats nusikalbejau ,gi taip ir rasei LTN-PLQ-LTN:))) Sorry

 482. c2h5oh - 2012 12 13, 10:15

  Pastaruoju metu „airbaltic“ reklamose ėmė pabrėžtinai save įvardinti kaip „Baltijos šalių oro bendrovė „airbaltic“.

 483. Marius - 2012 12 13, 11:15

  Vasarą „airBaltic“ skraidins į Kroatiją http://www.alfa.lt/straipsnis/15070698/Vasara.airBaltic.skraidins.i.Kroatija=2012-12-13_10-42 :))),nera zodziu

 484. Mantas - 2012 12 13, 11:57

  Mariau, kokių tau žodžių trūksta?

 485. Jurgis - 2012 12 13, 12:21

  Government decided to lend Estonian Air 8.3 mln euros
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=67407

  The Estonian Government decided at its meeting on Thursday to issue a loan of 8.3 million euros to Estonian Air, in order to guarantee flight connections to destinations that are important for Estonia, writes LETA/National Broadcasting.

 486. Pranas - 2012 12 13, 13:28

  Naujas Ryanair maršrutas Kaunas-Cagliari (Sardinijoje).

 487. 2Pranas - 2012 12 13, 13:40

  fantastika, atostogos susiplanavo pacios

 488. Al - 2012 12 13, 13:47

  O kieno bazes lektuvas, koks frequency ?

 489. Pranas - 2012 12 13, 13:51

  @Al – kol kas visa informacija kiek yra yra šitame paveiksliuke:
  http://www.sardegnainvolo.com/wp-content/uploads/2012/12/706174_10151363521906354_800435352_o2.jpg

 490. Al - 2012 12 13, 13:56

  Supratau :).
  Panasu, kad FR baigia ikelineti S13 tvarkarasti: is VNO kolkas nera tik FKB, LPL ir RYG, visi kiti marsrutai pardavime.

 491. Marius - 2012 12 13, 13:57

  To Mantas
  as apie tai,kad dabar dar Sardinija tegu atidaro:))),gales Ryanair KUN iskonkuruoti(cia del Kipro ironizuoju).O del Vengrijos,Kroatijos cia jie zino „kazkokia“ paslapti.Arba specialiai veda Airbaltic prie bankroto.

 492. Marius - 2012 12 13, 14:04

  Airbaltic naujuju krypciu Oro Uostai ;Vengrija http://en.wikipedia.org/wiki/Sármellék_International_Airport ir Kroatija http://en.wikipedia.org/wiki/Rijeka_Airport :))) Na paleistu charteri ar pan suprantu,bet reguliaru.

 493. Pranas - 2012 12 13, 14:04

  @Marius – airBaltic jau daug metų skraido tokio tipo atostoginiais maršrutais, kur dalį parduoda per latvių agentūras, dalį patys. Pvz. Simferopolis, Bari, žiemą Hurgada su Šarm El Šeichu yra buvę. Reik manyt pasiteisina.

 494. Al - 2012 12 13, 14:06

  Mariau, pastaruoju metu daugelis tradiciniu aviakompaniju bando pritraukti leisure srauta, vien SAS jau paskelbe apie kelias desimtas low frequency krypciu is CPH/ARN/OSL i turistines destinacijas, taip, kad niekas cia niekur specialiai neveda.
  Beje, nezinau ar jau buvo pamineta, bet i Kipra bilietai irgi pardavime yra :)

 495. Al - 2012 12 13, 14:10

  Cagliari bus 2x weekly nuo Balandzio 1.
  Italiskai tik yra kolkas:
  http://www.unionesarda.it/Articoli/Articolo/298085

 496. Marius - 2012 12 13, 14:13

  Tai kad uzdare vos ne visus,tuos minetus tavo.Sakai ziema buvo,tai kodel uzdare kad pasiteisino.Kodel i tuos ju naujuosius Oro Uostus tiek mazai skrenda is daug didesniu saliu,kaip jie surinks tiek norinciu is Latvijos.Lietuviai vaziuos/skris su persedimu i Ryga ,kad Balatono ezera/Rijeka pamatyt?Jie pabrezia ,kad tikisi labai daug tranzito neva nieks kits nesiulo .Na juokas ima,nei viena didele a/k kur skraido nepastebejo tos aukso gyslos ar kaip cia.Ir dar daznis 1xweekly labai jau patogus …

 497. Marius - 2012 12 13, 14:26

  Kur SAS galimybes atsivezti tranzitiniu keleiviu,kur Airbaltic.Kur Danijos poilsiautoju rinka,kur Latvijos.Cia net lyginti negalima:).Idetose nuoroduose is Wiki matosi puikiai kas ir kiek skraido i ju naujasias kryptis.
  Ir kas visu svarbiausia kainos.Taip pradejo pardavineti kur dingo 293LT su viskuom?

 498. Mantas - 2012 12 13, 14:31

  Būtų įdomu išgirsti, kokį Marius siūlytų airBaltic gelbėjimo planą. Ir nejau tikrai manai, kad iš Kauno Ryanair sugeba pripildyti lėktuvus 6-8 atostogų kryptim, o iš Rygos airBaltic’as nesugebės? Teoriškai tiesioginis srautas iš Rygos šiaip ar taip būtų didesnis nei iš Kauno, o kur dar tranzitas, kurį galima vežtis iš visų Baltijos ir Skandinavijos šalių, bei Rusijos ir Ukrainos. To daugiau nei pakanka užpildyti lėktuvus.

 499. Marius - 2012 12 13, 15:03

  Tai KUN absoliuciai daugumai Lietuvos yra arciau nei RIX.Ir Ryanair kainos 2x pigesnes nei Airbaltic.Mantai koks zmogus skris is RIX.Skandinavijos salyse yra Ryanair taip pat.Ukraina skris i virsu po to vel i apacia.O del Rusu visi zino ,kad jie ant pinigu nespaudzia.Ir Lietuvoj ir pietu salyse,labai jau retai atsitinka Rusas uzsisakys zemiau vidutines klases viesbuti,paslauga ir t.t. Kodel jie turetu taupyti 50Euru ir gaisti 3-4h savo atostogu.
  Airbaltic gelbejimo plano niekas neturi,apart paciu ju vadovo bandymu.
  Is KUN lektuvai prisipildo nes keliausja virs 20% is aplinkiniu saliu,o ir Lietuva didesne salis nei Latvija.
  Ir isvis negalima lyginti Airbaltic su Ryanair .Kaina gi 2x skiriasi.Jei Lietuvoj Ryanair atostoginiu krypciu kaina 2x pakeltu,visi su Novaturu skristu kur nereik galvos sukti.Gi tokiom bilietu kainom gausis brangiau nei su kelioniu agentura.

 500. Jurgis - 2012 12 13, 15:05

  Dar kartą noriu paklausti, gal kas žinot apie kokią avia kompaniją kalba A.Zuokas ?

  http://www.ekonomika.lt/naujiena/pan-baltic-oro-linijos-vieni-nori-kiti-priesinasi-33611.html

  “Tačiau žinau, kad artimiausiu metu į Baltijos šalis ateina oro bendrovė, kurios veikimo principas bus praktiškai toks kaip „pan-Baltic“ – Artūras Zuokas.

  Kokia čia kompanija ateina ?

 501. Marius - 2012 12 13, 15:13

  Cia Zuokas ir tiktai Zuokas.Respct jam uz Veza,uz nemokama reklama VIlniuj su tanku ir t.t.
  Bet visi gi zinom,kad 7 is 10 Zuoko ideju,tik kalbos.

 502. Vytautas-NT - 2012 12 13, 15:19

  Šiaip galima juoktis kiek nori, bet Rusijoj AirBaltic paslaugos yra labai konkurencingos. Nes kainos ten kosminės. Pusbrolis skrido į Londoną, tai pigiausia buvo, aišku, su AirBaltic…

  Manau viena iš AirBaltic minčių yra prisiviliot rūsų keleivių iš Peterburgo ir Maskvos, kurie labai mėgsta Europa, bet neturi tiek daug pinigų. Juolab, kad Kroatijai dar ir Šengeno vizos nereikia. Žinot kokia rusų viena TOP krypčių dabar? Juodkalnija! Ten iš Maskvos skraido B747!

  O čia kiek naujienų apie turkų plėtra ir pan:

  http://www.anna.aero/2012/12/12/the-big-leak-which-airports-are-on-turkish-airlines-route-network-shopping-list/

 503. Mantas - 2012 12 13, 15:28

  Aš nežinau, kuo paremtas tas Mariaus nusistatymas, kad airBaltic yra toks brangus. Jis yra tiek brangus, kiek gali būti. Taip pat kaip ir Ryanair ar Lufthansa. Į Rijeką roundtripą dabar galima nusipirkti už ~500 Lt iš Vilniaus. Ar tai brangu? Ar Kroatija nėra patraukli kryptis?

  Beje, Ryga turi didžiausią catchment’ą iš visų Baltijos šalių oro uostų, be to, Rygoje žmonių pajamos yra didesnės nei Vilniuje, ir kur kas didesnės nei Kaune ar kaimuose aplink Kauną.

  O dėl tranzito, tai kalbos kalbom, o apie 50% visų airBaltic keleivių yra tranzitiniai, skrenda ir turtingieji švaistūnai rusai ir skandinavai.

  Taip kad palinkėčiau mažiau panikos, daugiau sveiko proto.

 504. tt - 2012 12 13, 15:48

  Mantai,
  dėl pajamų didesnių Rygoj, nei Vilniuj tai nusišnekėjai. Bet saviplaka užsiimti taigi taip malonu

 505. Mantas - 2012 12 13, 16:17

  Vidutinis (bruto) atlyginimas Lietuvoje III ketvirtyje: 2171 Lt. Latvijoje – 549 Ls (~2690 Lt). Tiesa, Latvijoje pajamų mokestis 32%, o Lietuvoje 24%, tačiau neto pajamos vis tiek didesnės Latvijoje. O turint omenyje, kad Latvijoje šešėlis didesnis nei Lietuvoje, reali alga dar didesnė.

 506. Mindaugas - 2012 12 13, 16:20

  TT: nepyk bet tiesa, kad vidutinis atlyginimas Rygoje didesnis negu Vilniuje.

 507. Marius - 2012 12 13, 16:22

  Ir del catchment“a irgi VNO didesnis.Na o Ryanair kiek kainuotu siuo metu ,ar tik ne mazdaug 2x pigiau.Ir kur daugiau sansu parduot bilietus po 500 i Rijeka,Balatono ezera ar 250Lt i Kipra,Malta,Sardinjos sala ir t.t.
  Nu tai patraukli ta Kroatija,jei patrauklesniu nebutu.Nu tu ir uzsispyres .

 508. Marius - 2012 12 13, 16:28

  Siaip minimumas Latvijoj didesnis uz Lietuvos,o i rankas pas mumis didesnis nes mokesciai mazesni.Del to seselio tai cia tik prielaidos:))).Na aisku tie kur uz minimuma atostogu neskraido.O kaip „vaikinuks“ del kainu ,taip daug zinai ir del kainu kazkaip nieko.Ko Latviai vaziuoja i Siauliu,Klaipedos Akropoli kaip mes i Lenkija.Gi ir Rygoj Akropolis yra.

 509. tt - 2012 12 13, 16:37

  gerbiamieji, atsiverskit Eurostatą ‘gdp per capita’ ir neturėtų kilti klausimų kur pajamos didesnės. Latvijoj alga prieš mokesčius gal ir didesnė, bet mokesčiai o ir kainų lygis gerokai aukštesni.

 510. Marius - 2012 12 13, 16:41

  http://www.balsas.lt/naujiena/603680/brangiausios-pasaulio-sostines-tarp-baltijos-saliu-pirmauja-ryga Ryga 97vieta,Vilnius tik 148vieta .Gan zenkliai skiriasi.Tai kiek Rygieciams lieka laisvu pinigu,kuriuos gali kelionem skirti?

 511. tt - 2012 12 13, 17:05

  Mariau, smagią nuorodą davei. Rygoj pragyvenimas brangesnis nei Vašingtone, Majamį ar Berlyne, tuo tarpu vidutinis atlyginimas nesiekia 2000lt. Belieka tik paklausti, kiek rygiečiams lieka pinigų kelionėms?

 512. Jurgis - 2012 12 13, 17:15

  Parts: Estonia would have free hands in creating a new airline
  http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=67440

  If Estonia will not be granted permission to provide State aid, it is likely that Estonian Air will be allowed to go bankrupt.

 513. Jurgis - 2012 12 13, 17:40

  Lietuvos BVP vienam gyventojui siekia 66 proc. ES vidurkio
  http://vd.lt/naujienos/ekonomika/lietuvos-bvp-vienam-gyventojui-siekia-66-proc-es-vidurkio-466670#ixzz2EwlrrESu

  2010 metais Lietuvos BVP vienam gyventojui, skaičiuojant pagal perkamąją galią, siekė 57 proc., 2009-aisiais – 55 proc., 2008-aisiais – 62 proc. ES vidurkio.Kitų Baltijos šalių rodikliai per metus didėjo: Latvijos išaugo iki 58 proc. (2010 metais – 54 proc.), Estijos – iki 67 proc. (63 proc.) ES vidurkio.

 514. Mantas - 2012 12 13, 18:02

  Na galim daryt išvadą, kad gyvenimo lygis Rygoje ir Vilniuje yra daugiau mažiau panašus. Ir grįžtant prie mano pradinio klausimo: kodėl Ryanair gali užpildyti lėktuvus į 6-8 atostogų kryptis, o airBaltic negali? Nėra jokios priežasties, ir nereikia svaigti apie važiavimą į Kauną. Kai kas važiuoja, bet tai trupiniai, palyginus su realia paklausa.

 515. Marius - 2012 12 13, 18:21

  Mantai KUN Catchment area 3mln,vien Lietuviu,dadek Suwalku krasta gi nei vizu,nei muitiniu.Kai RIX tik 2mln.Vien cia gaunas 1/3 daugiau,zenkliai ar ne,o ne kaip tu sakai RIX turi didziausia catchment’a Baltijos salyse,visai ne i ta puse ismastei.As jau nekalbu apie Sovetska,Gardina,Lida tiek jau to.Tu cia „prikolini“ ar tikrai nesupranti.Kaip tu manai kodel bankrutavo Malev ,Wizzair sekasi kuo puikiausiai.Kodel tas pats tavo Airbaltic VNO nesugebejo uzpildyt lektuvu i Paryziu,o dabar ir Wizzair ,ir Ryanair sugeba.
  Nejaugi tu nezinai,kad Airbalti niekados nepasiulys zemesnes kainos negu Ryanair.Tu suvoki ar nelabai.

 516. Jurgis - 2012 12 13, 19:04
 517. Jurgis - 2012 12 13, 19:34

  Būkite atidūs: skolose skęstanti ukrainiečių „Aerosvit“ ir toliau užlaiko bei atšaukia skrydžius
  http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/kelioniu-pulsas/bukite-atidus-skolose-skestanti-ukrainieciu-aerosvit-ir-toliau-uzlaiko-bei-atsaukia-skrydzius-637-287953#ixzz2ExEKjeny

  Daugelis „Aerosvit“ skrydžių į Europos miestus užlaikomi ir vėluoja, o reisai į Rusiją bei Azijos valstybes – iš viso atšaukti.

 518. Al - 2012 12 13, 20:06

  Idomu kokie pokyciai ivyktu Ukrainos rinkoje (ir tuo paciu kas galetu perimti VNO-KBP) jei Aerosvit is tiesu ‘uzsilenktu’? Kadangi spekuliacijos apie imones bankrota netyla jau ganetinai ilgai speju, kad konkurentai turi tureti paruosta veiklos startegija Aerosvit zlugimo atveju.
  Ko gero visa domestic srauta perimtu Ukraine International (dabar is esmes rinka yra padalinta 50/50), bet neisivaizduoju kas atsitiktu tarptautinem destinacijom, jau nekalbant apie long haul. Ukraine int. tikrai neturetu capacity net dalinai padengti Aerosvit network’o (Aeorosvit turi ~ 30% of international capacity, tuo tarpu Ukraine Int. viso labo 12/13%).

 519. Marius - 2012 12 13, 20:15

  Na pokyciai pokyciais,bet jei „uzsilenktu“ Aerosvit ne faktas,kad is vis kazkas pultu/griebtu.Nes kiek pamenu 80% ,jei ne 90% tranzitas,tai tiek ir telieka to tiesioginio srauto.O tranzitiniu krypciu pilna VNO,kad ir tie patys SAS/Lufthansa ar dar kas nors pakoreguotu tvarkarasti noredami pasiimti 1stop miestus ir pan.

 520. Wizzard - 2012 12 14, 00:03

  Kaip matėm iš pasisakymų, Kijevą griebtų, greičiausiai, airLituanica, kuri dėl geresnio lėktuvų išnaudojimo atidarytų dar ir kelias turistines kryptis (Palangą, Druskininkus).

  Jei kas ruošiatės į Kaljarį, gal pravers: http://www.youtube.com/watch?v=y_h5mxDmUVY&playnext=1&list=PLE2F071D400022DD1&feature=results_main

 521. Jurgis - 2012 12 14, 00:17

  Будущее Estonian Air туманно: возможны варианты от банкротства до слияния с airBaltic
  http://rus.delfi.ee/daily/business/buduschee-estonian-air-tumanno-vozmozhny-varianty-ot-bankrotstva-do-sliyaniya-s-airbaltic.d?id=65405434

  Не исключают в правительстве и создание единой компании на пару с латвийским авиаперевозчиком airBaltic: в пятницу Юхан Партс встречается в Риге с министром транспорта Латвии, и эту тему в ходе переговоров не обойдут стороной.

 522. Linas - 2012 12 14, 09:05
 523. Vytautas-NT - 2012 12 14, 09:10

  Kalbant apie AeroSvit, panašu, kad jie naudoja skartinės paspyrimo taktiką – tempia su skolom, kol neprispiria tarnybos, o tada sumoka. Taip laimima kažkiek laiko, gal sutaupoma kažkiek pinigų. O jei ištemps iki vasros- gėlės vėl žydės…

 524. Mindauqas - 2012 12 14, 10:23

  Wow, Ryanair atšaukė skrydį ir atsiuntė kodą, kaip nemokamai paskambinti per access numerį iš bet kokios Europos šalies. Aišku būnant užsienyje ir skambinant iš savo mobilaus nelabai sutaupysi, bet jeigu turi galimybę skambinti iš viešbučio ar draugo, tuomet galima nemokamai perspėti kad vėluosi grįžti. Smulkmena, bet maloni. Ir dar iš Ryanairo.

 525. Vytautas-NT - 2012 12 14, 10:23

  Kas atsimena kada tas mistiškas MRJ planuojamas pradėt pardavinėt? Kažkaip konkurencija šiam segmente didėja (iki 100 vietų)- SuperJet, AN-148/158, MRJ, o dar kinai su savo aparatais…

  O kodėl turbosraigtinių fronte nieko naujo? Be AN-140 ir dar berods kažkurio Il (114?) nieko negirdėt…

 526. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 10:28

  Sunku, Vytautas-NT vadinti konkurencija. Embraer ir Bombardier segmente užima 99% pardavimų, o visi kiti dalinasi likusį procentą :)

 527. Marius - 2012 12 14, 11:21

  Tik vakar pajuokavau,kad sekanti kryptis bus Sardinija,kaip atsakas Ryanair….http://vz.lt/?PublicationId=cb48c655-162a-4982-9e45-8f2296b98c08&ref=rss

 528. Mantas - 2012 12 14, 11:30

  Pildosi baisiausios Mariaus pranašystės. Įdomu, kas bus toliau… Turbūt bankrutuos sulig pirmu skrydžiu į Balatoną.

 529. Marius - 2012 12 14, 11:43

  „Tai vienas iš šešių naujų maršrutų, kuriais oro bendrovė skraidins keleivius vasaros sezonu“

  Tikejausi,kad cia Blefas su tom 6iom naujom vasaros kryptim…Pasirodo ne.Ka turim 3 Kipras,Balatono ezeras,Sardinija.Dar laukia 3siurprizai,bent jau nenuobodu bus:))).Na ka jei taip,kaip jie skelbia tas kryptis padieniui(turbut norisi daugiau efekto ir ,kad zmones suvirskint spetu).Reikia laukti naujienu rytoj ,nors gal ir praleis savaitgali.Jau kaip smalsu ju tie kiti pasirinkimai tai negaliu:)))

 530. Linas - 2012 12 14, 11:57

  Dėl BT krypčių: na visai suprantu dėl Kipro, Sardiniją nukopijavo nuo FR, bet irgi suprantu, turėtų pasiteisinti, na bet su Baltonu, tai kažkos nesusipratimas…

 531. Marius - 2012 12 14, 12:19

  Bus matyt ,kaip su kainom bus.Skelbia nuo 293LT,Ryanair nuo 189LT.Kitas dalykas kokios kainos bus 3-4men pires skrydi,kai visi realiai pirkt prades.Gi kaina kuri Ryanair jau pelna krauna,Airbaltc’o atveju net savikainos nepadengia(o skolos tai spaudzia)
  Ryanair 189vietos,Airbaltic 144vietos jau 23,81% skirtumas.Kaip zinom Ryanair perka lektuvus su tokia nuolaida,kad po keliu metu parduoda net deveta uz ta pacia kaina(ne mano pamastymas daugelio a/k vadovai apie tai kalba),kai Airbaltic issipirkineja.O kur dar lektuvo aptarnavimas,kur naujas lektuvas su garantija,o kur paskraides (detales,daznesnes apziuros reikalingos ir t.t)
  Airbaltic bilieto savikaina daugiau nei 2x gaunas…Jei Ryanair sugebejo Wizzair is Korko pastumt.o cia Airbaltic.Ryanair sau leido i Korka su 50% load skrist ir i minusa varyt.Ta prasme kuris kuri nugales,ir Wizzair suprato,kad ne ta svorio kategorija.
  Vienas pliusas Airbaltic pusei,kad jie RIX,o Ryanair KUN.Bet toks cia ir pliusas KUN catchment’as daugiau nei 3cdalu didesnis.Jei kainos skirsis daugiau nei 2x karto,atsiras daugybe kurie is Rygos i KUN .O vat is Lietuvos i RIX i Kipra,Sardinija ar vaziuos kas?Kitas dalykas,kas labai svarbu nei Sardinija,nei Kipras is Rygos nera issdirbta krypris reikes bet kokiu atveju i minusa pora menesiu varyt.

 532. Deivis - 2012 12 14, 12:28

  Matyt,kad BT nelabai pavyks nugriebti lietuvių keliautojų. Kas nori keliaut savarankiškai, greičiausiai rinksis FR iš KUN, o kurie nori viską gauti „kaip ant lėkštutės“ rinksis VNO su Novaturo ir Tezturo charteriais.
  Įdomu, ar po BT naujų krypčių Novaturas dar siūlys skrydžius RIX-VNO-?. 2 iš 3 naujų krypčių tokios,kurias siūlo Novaturas.

 533. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 12:40

  Nereikia sureikšminti FR įtakos iš KUN Latvijos rinkai. Taip, yra atvykstančių skristi iš KUN atostoginėmis kryptimis, bet, geriausiu atveju, jie užima kokius 5% visų keliaujančių į Viduržemio jūros kurortus su FR iš KUN, kas yra galimai apie 5-7 tūkst. keleivių per metus. Todėl BT kryptys tikrai nemanau, jog yra taikinys konkurencija FR kryptims iš KUN.

  BT žingsniai logiški, taip daro nemažai Europos aviakompanijų. Lėktuvų utlizacija išlieka svarbus veiksnys, o savaitgaliais skraidyti į BRU, VIE ar pan. verslo kryptimis neapsimoka. Todėl ieškoma 1-2x daily „leisure“ krypčių.

  O tuomet sekantis žingsnis – „leisure“ kryptys nėra tiek aktualios konkrečiai. Keleiviai perka „atostogas“, o ne „Rodą“ ir pasiūlos buvimas gali įtakoti paklausą. Kiek žinau, tas pats „Ryanair“ produktą formuoja „bendras kėdžių į atostogines kryptis“ skaičius, o ne krypčių skaičius ar pan.

  Todėl konkretūs BT sprendimai gali būti susiję su gautu support’u iš krypčių (srauto gavėjų) arba susitarimai su kelionių organizatoriais dėl block’ų ar pan.

  RIX-LCA (iš Latvijos rinkos taško) labiau konkuruos su „Novaturo“ siūlomu produktu RIX-VNO-LCA, negu su „Ryanair“ preke KUN-PFO, mano namymu.

  Juolabiau, klasika – „flyLAL“ savo laiku irgi turėjo reguliarius maršrutus šeštadieninius į tą pačią Larnaką, Salonikus, Maljorką.

 534. PS - 2012 12 14, 12:51

  Galėtų ir iš VNO atostoginių krypčių pasiūlyti, pavyzdžiui, į Siciliją

 535. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 13:11

  Dėl „Aerosvit“ – tačiau visi skrydžiai iš Kijevo į SVO yra atšaukti. Ir tai nėra mažos reikšmės maršrutas – skraido 4x daily su Airbus/Boeing.

 536. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 13:12

  LOT Pasaulyje – atleistas iš darbo CEO, skaičiuojama būtina valstybės pagalba:
  LOT dismisses CEO, may receive government aid
  http://atwonline.com/airline-finance-data/news/lot-polish-airlines-dismisses-ceo-1213?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed: AtwDailyNews (ATW Daily News)&utm_content=Google Reader

 537. Al - 2012 12 14, 13:42

  Simonai, o kodel nei FR nei W6 nebando jokiu atostoginiu krypciu is VNO? Suprantu, kad FR atveju gal ju strategija yra KUN tureti kaip atostogini oro uosta, kuris skirta bendrai visai LT rinkai, bet gal bent jau Wizz turi/turejo kazka short list’e?

 538. Judzin - 2012 12 14, 13:44

  Kas čia pastarosiomis dienomis pas EstonianAir daug atšauktų skrydžiu?

 539. skaitytoja - 2012 12 14, 14:25

  Į blogo temą šiek tiek plačiau apie kainodarą ir papildomas paslaugas:
  Svarbiausia – pradinė kaina
  http://kelione.eversus.lt/naujienos/2783

 540. Wizzair - 2012 12 14, 14:49

  Praeitais metais Wizzair kelionių organizatorius siūlė išpirkti block vietas į Kretą ir Bulgariją atostoginėmis kryptimis. Tačiau, matyt, nepirko ir nepasiūlė iš Vilniaus atostoginių. Kaip šiemet, tikriausiai patys Wizzair ir žino, ar gal ir VNO kažką. Bet tarsi interesas buvo. Manau, neakli, mato, kad skrendi apypilniai lėktuvai su Ryanair. Bet čia lėktuvo išnaudojimo klausimas, plius pernai tai buvo susiję su antro lėktuvo atsiradimo, ir pakankamai vėlai pradėjo organizuotis, o jie mėgsta bent prieš pusmetį skelbti pardavimus. Na, dar ne vėlu ir šiais metais. :)

 541. Mindauqas - 2012 12 14, 14:53

  @Wizz Air,
  Plius atsilaisvina vieta skrydžiuose vietoj Corko. Bet tuomet kodėl atideda į Trondheim? Lėktuvas kaip ir būtų.

 542. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 15:32

  Wizzair, Mindauqui, esu minėjęs, kad Wizz prioritetas bazėms surasti ir įdirbti maršrutų, kuriuos būtų galima operuoti „all year round“.
  Taip, jie turi praktikos dirbti su kelionių organizatoriais Vengrijoje, Ruminijoje ir žinau, kad tokiems pasiūlymams atviri.

 543. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 15:34

  Beje, kitąmet Lietuvos kelionių organizatoriai numato stipriai toliau stumti Bulgariją – numatomi net 5x weekly Varna ir 3x weekly Burgas.

 544. Wizzair - 2012 12 14, 15:38

  Taip, Simonai, viską pamenu apie strategiją. Todėl ir miniu, kad bandė praeitais metais vasaros sezonui parduoti antro lėktuvo block vietas organizatoriams šalia su paprastais pardavimais. Ir, be abejo, iš Lietuvos visus metus poilsinė yra tik Egiptas, kur tik easyjet iš Londono skraido, jei neklystu, ir čia nerealu tai.

 545. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 15:40

  Wizzair, taip, teisingai. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog Egiptas ir Turkija neįsileidžia trečiųjų šalių lėktuvų (t.y. tik Lietuvoje ar atitinkamai kitoje pusėje) registruotos aviakompanijos gali ten skraidyti. Todėl realiai lieka tik ES erdvė – Graikija, Italija, Ispanija.

 546. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 15:49

  Mano turimomis žiniomis, „Ryanair“ šią darbo savaitė baigė schedule’inti ir į pardavimus paleisti visus planuojamus 2013 m. vasarai pratęsti reisus.

  Nepaleisti lieka nauji maršrutai (kaip pastebėjote daugybė jų skelbiama per visą Europą šiomis savaitėmis) ir kai kurie maršrutai dar svarstomi ir galimai bus paleisti atsiradus „capacity“ ar pervertinus potencialą. Tame tarpe VNO-FKB, kuris lieka nepaleistas ir galimai nebus pratęstas (FKB-RIX jau buvo sustabdytas spalio mėn.)

  Kiek matau, iš KUN liko nepaleisti RHO, KGS ir TMP.

  Aišku, dar pilnai nusimato galimų naujų maršrutų, kurių svarstymas ir skelbimas gali užtrukti iki kokio sausio galo.

 547. Al - 2012 12 14, 15:55

  O jeigu kombinuoti summer seasonal su winter seasonal? T.y. vasara tureti 2x weekly i kazkuri Europos pietu kurorta, o ziemos sezonui siulyti Austrija/Sveicarija slidinetojams? Lietuvoje ziemos atostogu ir slidinejimo kultura dar tebera ganetinai neissivysciusi, bet rinka auganti.
  Idealu aisku butu, jei i Kanarus galetu ziema marsruta pasiulyti, bet cia nerealu del atstumo problemu..

 548. Savas - 2012 12 14, 16:00

  @AI
  Tai kad su persėdimu vienu tą pačią dieną galima nesunkiai pasiekti, ir spėju, ne ką brangiau, nei būtų tiesioginis, o gal ir pigiau.

  Keista dėl Kos ir Rhodes. Iš Krokuvos matau paskelbė Kos’ą, Rodo nėra. Įdomu, kaip iš LT. Gal po dviejų sezonų mato mažėjimo tendenciją tiesiog, ne veltui birželį Rodas buvo sumažintas šiais metais iki savaitinio.

 549. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 16:01

  AI: praktika tokia, kad LCC pavyksta įeiti į dideles atostogautojų rinkas. Su slidinėjimu, pas mus, beje, nėra rinka didelė ir netgi krentanti, lyginant su 2007-2008 m.
  Stipriai slidinėjimams dirba BGY kryptis.
  „Pigaus slidinėjimo“ ieškotojai dažnai renkasi artimas slidinėjimo keliones automobiliais į Slovakiją ir aplink, tuo tarpu geresnio produkto ieškantiems yra čarteriai į Milaną, Zalcburgą, connection’ai per Vieną ir tas pats BGY reisas.

 550. Vytautas-NT - 2012 12 14, 16:04

  Tuo tarpu naujienos iš Turkijos vėl:

  http://www.anna.aero/2012/12/14/route-flash-turkish-airlines-yet-to-announce-further-nine-routes-incl-alicante-seville-rotterdam-kuala-lumpur-kathmandu/?utm_source=anna.aero newsletter&utm_campaign=a0950a6121-anna_nl_121212_resend&utm_medium=email

  Beje, kiek suprantu iš stambulo teoriškai galima pasiekt Indijos oro uostus su A320/B737?

 551. pliumbum - 2012 12 14, 16:05

  Įdomiai, kaip tik į Kosą galvojom jamti gegužės mėnesiui. Jeigu nesudės, teks persvarstyti, kur būtų verta.

  galėtų kokie Salonikai būti, darbo reikalais ten reikės kaip tik vasaros sezonu apsilankyti, būtų galima paderinti susitikimus prie tvarkaraščio bent šiek tiek :)

 552. Simonas Bartkus - 2012 12 14, 16:06

  Savas: čia mano kol kas asmeniniais skaičiavimais grįstas pastebėjimas, tačiau toks dalyką pastebėjau iš praeitų metų duomenų, jog „Ryanair“ prastai sekėsi ant tų krypčių, kurias taip pat siūlė ir kelionių organizatoriai. Nors lėktuvus užpildyti pavyko, tačiau reikėjo mušti „yield’ai“ labai žemai, nes kelionių organizatoriai galėjo dažnai geresnes kainas pasiūlyti. O visgi viduržemio jūra nuo mūsų yra už 3,5 valandų, tai net „Ryanair“ neturi daug vietos išpardavinėti vietas po 200 litų, kas įmanoma trumpesniuose reisuose.

  Aišku, galimai didesnė paklausa galėtų būti žiemą į saulėtas kryptis, bet čia nedėkinga jau mūsų geografija. Iš Vidurio/Vakarų Europos LCC pasiūlo Kanarus ir Maroką, tačiau iš Rytų Europos ten skristi galima tik teoriškai – uždirbti per daug sunku, ypač skrendant 6 val. segmentus su „weight restrictions“ (tiek Ryanair, tiek WizzAir naudoja lėktuvų modifikacijas su sumažintu MTOW).

 553. Savas - 2012 12 14, 16:16

  Gali būti.

  Gal kiek pagerina situaciją tai, kad mačiau neblogai visi atostogautojai perka maistą, gėrimus, loterijos bilietus. Ir viešbučių voucherių nemažai kas turi su iš Raynairhotel puslapio, kas reisą gali daryti labiau rentabiliu.

  Bet, žinoma, žemas yield’as nieko gero.

 554. Vytautas-NT - 2012 12 14, 16:25

  Kanarams iš Lietuvos reika arba B737-700ER arba A321. Todėl čia daugiau šansų turėtų Novaturas su savo pseudojungimais. O jei dar kokiam Teztour’ui pusę lėktuvo iškištų, būtų visai nieko.

  Beje, įdomu kaip tokiais atvejais kurą pila. Iš Rygos prisipila truputį, o normaliai užsikrauna Vilniuj, kad tuščiai kuro nevežiot?

 555. Al - 2012 12 14, 16:38

  Jei kas iesko vasarai atostoginiu reisu tai labai siulau paziureti i charteriu bilietu kains – praeita savaite netycia buvau surades VNO – BOJ – VNO uz 82 eurus.
  Ko gero seasonal krypciu atsiradima VNO stipriai stabdo ir tie patys charteriniai reisai, kurie sia vasara gan zenkliai isaugo.

 556. Aviator'ius - 2012 12 14, 17:32

  RYR is KUN paleis 2kartus/sav (pirm ir sest) i KGS ir 1kart/sav (sest) i RHO. Del TMP dar neaisku, nes jie nesusitaria su suomiais del pakeltu mokesciu, ne tik KUN, bet ir kitos kryptys is TMP neidetos i pardavimus.

 557. to Aviator'ius - 2012 12 14, 18:33

  O kaip su Sicilija ir Malaga?

 558. Linas - 2012 12 14, 22:34
 559. mopsas - 2012 12 14, 23:16

  Nu va kaip tik planavau vasara pakeliauti po Vokietijos pietus, o jie uzdare badenbadena. gaila.

 560. Simonas Bartkus - 2012 12 15, 10:55

  „Ryanair“ per Airijos ambasadą oficialiai užsiprašė Rusijos leidimo vykdyti skrydžius Dublinas-Sankt Peterburgas.

  Įdomu, kad Dublinas-Maskva joks vežėjas taip pat neskraido.

 561. Wizzard - 2012 12 15, 11:47
 562. Al - 2012 12 15, 12:00

  OT: Ryanair dropping Tampere flights http://yle.fi/uutiset/ryanair_dropping_tampere_flights/6413868
  KUN nepaminetas, bet perspektyvos aiskios.
  Del FR ir St Peterburgo tai manau nemazai priklausys nuo to kaip Easyjet seksis MAN/LGW-DME (beje bilietai yra pardavime jau, return is MAN tekainuoja €90, kas UK – Rusija rinkoje yra labai zemas tarifas).
  Aisku dar siokia tokia problema, kad Dublinas tolokai tiek nuo LED tiek nuo DME..

 563. Marius - 2012 12 15, 12:01

  Labai,labai,labai gerai .Juda i prieki reikalai.Nes anksciau vaziuodavo visi ir as tame tarpe paskutine minute,net paveluoti yra teke nekarta.Tai kad nebuvo ka veikti praeini patikra atsigeri kavos ir sedi.Bene labiausiai reikejo „optikos“ kuria ne per seniausiai atidare,dauguma zmoniu kontaktinius lesius perka(mano drauge ir:).Ne UK tik su receptu ne senesniu,kaip 1metai.O jei neturi patikrina vietoj ir moki 25GBP.O lesiai toks dalykas uzmarsus:).
  Manau dabar labiausiai truksta vaistines,Mcdonalds,Losimu automatu bent jau minisalono (zmones megsta metaliniais pinigais atsikratyti,gi ne Eurai pas mus)

 564. Vytautas-NT - 2012 12 15, 14:47

  Kiek suprantu S7 gane seniai nutraukė savo turėtą reisą į Dubliną.
  Pagalvojau, kad įtakos sprendimui galėjo turėt Šengeno vizų paplitima, bet Airija ne Šengene…

  Kas link regioninių lėktuvų, tai analogiškai su Boeing/Airbus situacija nauji žaidėjai veržiasi į susiformavuzį duopolį. Tik keista, kad turbosraigtinių rinkoj tokio sujudimo nematyt. Ar jų pirkimai yra ženkliai mažesnis, LCC plėtros fone.

 565. Jurgis - 2012 12 15, 21:37

  Žlunga Lenkijos nacionalinės avialinijos

  Nacionalinis Lenkijos vežėjas „LOT Polish Airlines“ susidūrė su neįveikiamais finansiniais sunkumais, rašo „The Wall Street Journal“. Lenkijos vyriausybė siekdama išgelbėti bankrutuojančią bendrovę pradės įgyvendinti restruktūrizacijos planą ir suteiks finansinę paramą. Lenkijos oro vežėjas prisijungė prie gausaus būrio regiono oro linijų, kurios pastaruoju metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Kiek anksčiau šiais metais bankrutavo Vengrijos vežėjas „Malev“. Čekijos vyriausybė nutarė parduoti „Czech Airlines“. Ilgą laiką nuostolius skaičiuoja ir Skandinavijos bendrovė SAS. Pirmojo paramos paketo suma „LOT Polish Airlines“ bendrovei sieks 125 mln. JAV dolerių. 2011 metais Lenkijos vyriausybė bandė parduoti „LOT Polish Airlines“, tačiau neradusi tinkamo pirkėjo nutarė restruktūrizuoti bendrovę.

 566. Jurgis - 2012 12 15, 22:30

  Авиакомпания Ryanair назначена на маршрут Дублин—Санкт-Петербург
  http://www.ato.ru/content/aviakompaniya-ryanair-naznachena-na-marshrut-dublin-sankt-peterburg

  Ирландский низкотарифный авиаперевозчик Ryanair назначен на маршрут Дублин—Санкт-Петербург, соответствующая нота размещена на сайте Росавиации.

 567. mikas - 2012 12 16, 21:23

  Labas vakaras. Gal kas žinote, ką KIRKENES veikia Aurelos lėktuvas? Ar čia irgi jūreivius skraidina, tik iš kito pasaulio užkampio?

 568. Justas - 2012 12 16, 22:34

  Gandas Jurgiui (ir kitiems): TK skris i Vilniu nuo birzelio 18, 3x per savaite

  http://www.flickr.com/photos/51091426@N07/8269394771/lightbox/

 569. Al - 2012 12 16, 22:55

  Kaktik pats pamaciau A.net, tik neaisku ar bus IST-VNO-TLL-IST ar IST-VNO-IST. Ko gero pirmas variantas.

 570. Oleg - 2012 12 16, 23:11

  http://www.flickr.com/photos/51091426@N07/8269394513/lightbox/

  RIX x5, VNO x3, TLL x3 – skamba kaip su tupimu RIX.

 571. Šarūnas - 2012 12 16, 23:15

  3x skamba, kaip labai nekonkurencingas produktas. Nebent pasiūlys geras kainas.

 572. klaustukas - 2012 12 17, 09:32

  ka du SAS CRJ900 veike vienu metu VNO siryt?

 573. Simonas Bartkus - 2012 12 17, 10:00

  klaustuk, vakar atvykęs į VNO SAS CRJ sugedo, dėl to liko Vilniuje, SK1743 vakar buvo atšauktas.

 574. Simonas Bartkus - 2012 12 17, 10:05

  mikai, ko gero, jūreivius. Vakar „Aurelos“ LY-SKW tranzitu su keleiviais skrido Kirkenes-Vilnius-Barselona-Dakhla.

 575. Jurgis - 2012 12 17, 10:56

  „ЮТэйр“ открывает второй ежедневный рейс из Москвы в Ригу
  http://biznes.delfi.lv/bnews/yutejr-otkryvaet-vtoroj-ezhednevnyj-rejs-iz-moskvy-v-rigu.d?id=42909698

 576. Jurgis - 2012 12 17, 11:13

  Na kol kas TK naujų reisų atidarymas eina tiksliai pagal paskelbtą planą:
  http://www.flickr.com/photos/51091426@N07/8269394771/sizes/l/in/photostream/

  Turkish Airlines inaugurates operations to Sebha (Libya)…(13.12.2012)

  Turkish Airlines will start its operations to Niamey(Nijer)-Ouagadougou(Burkina Faso) today…
  15.12.2012

  Tai didelė tikimybė, kad viskas pagal tą planą ir vyks ir 18/06/2013 sulauksime pirmojo TK reiso į Vilnių.
  Kazkaip tai irgi suderinta su Lietuvos pirmininkavimo ES pradzia nuo liepos men.
  Idomu, kada pasirodys bilietai prekyboje ? Simonas buvo minejes, kad tai gali ivykti tik prieš porą mėnesių iki skrydžių pradžios.

 577. Vytautas-NT - 2012 12 17, 11:58

  Sakyčiau Stambulas, tikrai ne pati scvarbiausia kryptis pirmininkavimui- geografiškai ne ten, kad kur nors svarbiai skrist. Todėl Ryga, Kopenhaga ir Varšuva daugiausia gali iš to išlošt.

 578. Jurgis - 2012 12 17, 12:42

  Компания Estonian Air отменила сегодня четыре рейса
  http://rus.delfi.ee/daily/estonia/kompaniya-estonian-air-otmenila-segodnya-chetyre-rejsa.d?id=65417544

  Авиакомпания Estonian Air сообщает, что отменила сегодня утренние рейсы в Вильнюс и Петербург и дневной рейс в Ювяскюля. Кроме того, был отменен рейс в Тарту из Таллинна.

 579. Marius - 2012 12 17, 13:14

  http://www.lrytas.lt/-13557376931355652220-ištuštėjusiame-kauno-oro-uoste-rengiamos-ekskursijos.htm?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss cia as nesitycioju jeigu ka ,kad nebutu vel asaru del to.As Lietuvis ir vien jau todel,kad Kaune beveik vien Lietuviai gyvena ,uz Kauna einu.Tik reikia pripazinti,kad Vilnius ir miestas 1,5x didesnis ir uzdarbis(zmoniu galimybes) zenkliai didesnes,ir verslo keliskart daugiau.
  Reikia blaiviai mastyti ir pripazinti,jei salia Maximos atsidarys 2-3x mazesne parduotuve,na neiveiks ji jos.
  Kitas dalykas KUN atsigriebs atostogu sezono metu.Siuo atveju KUN puikioje padetyje ,viduryje Lietuvos.Manau cia butu pats teisingiausias sprendimas,pasirenkant atostoginio Oro Uosto perspektyvas.Nereikia bandyti nukonkuruoti VNO ,reikia rasti savo vieta ,kaipo atostogines kryptys.Faktas tas ,akd tie patys LCC nori skraidyti All Year Round krypciu.Bet tai nera koks nors stebuklas,kai skraidoma tik sezonu(ypac i siltus krastus).

 580. Marius - 2012 12 17, 13:17
 581. Tomas - 2012 12 17, 14:41

  Mariau, palikim KUN kaip atskirą biznio objektą, jam tai ne pasaulio pabaiga. Imkim miestą, kurio viešbučiams, kavinėms reikia turistų. Aišku, bet kuriuo atveju vasarą jų žymiai daugiau, tačiau jei vyraus atostoginiai skrydžiai, tai jų nebus daug. Labai retam lietuviui, susiruošusiam poilsiauti, dar gali prireikti viešbučio Kaune. Na, gal vienam kitam latviui ar baltarusiui. Būtinai privalu turėti atvežančiųjų turistus skrydžių. Nukonkuruot VNO nieks nebando, tačiau tai nereiškia, kad Vilnius tuti viską suvalgyt. Be to, ar nemanai, kad susidaro užburtas ratas, teigdamas, jog Vilniuj daugiau verslo. Verslui vystytis reikia kuo daugiau reguliarių skrydžių ( ne tik atostoginių), o jei jų nėra, tai jis ir silpniau vystosi. Kita vertus, pastatyk Kaune nors ir pasaulinę kongresų salę, jei Lietuvos valstybės politika bus tokia, kokia yra, taip ir liks viskas.

 582. Marius - 2012 12 17, 14:56

  Nenuostabu,kad butent tu sureagavai:).Bet Tomai as ta pavyzdi,butent tau ir taikiau ,kad salia Maximos esanti 3x mazesne parduotuve neturi sansu,tik laiko klausimas kada uzsidarytu.Kitas dalykas jei ta parduotuve pradetu siulyti,kiek kitoki produkta ir pritrauktu kitus pirkejus.
  Gi konkretus pavyzdys ir tarp VNO/KUN.Ryanair KUn sekesi puikiai,kol VNO neatsirado Wizzair.Prisimeni kokios pirmosios Ryanair kryptis perejo i VNO,tokios kurios buvo pas Wizzus.Kaip manai del ko?Ir vel apie ta pati….

 583. Marius - 2012 12 17, 15:29

  VNO/KUN yra beveik ta pati situacija kaip Viena/Bratislava kurious taip par skiria 1h kelio …Bratislava 1,5x didesne uz Kauna ir ka turi is regular all year? 13krypciu is kuriu 9Ryanair .Musu KUN 5 .
  Nereikia cia bandyti valdzios kaltinti.Yra taip ,kaip yra.Bratislavoje sezono metu Charteriai turi 5x daugiau kedziu.Jie puikiai supranta ir nedejuoja.Na nepatrauks jie Viena toliau neisardyd keliu ir t.t.Jie net puikiai naudojasi esama padetimi .Jie teikia prioriteta geram susisiekimui su Vienos oro Uostu.

 584. Al - 2012 12 17, 15:31

  Following weeks of continual distruption at Warsaw Modlin Airport, Wizz Air, the largest low-cost, low-fare airline in Central and Eastern Europe, today has taken the unprecedented decision to move all its Christmas operations from midnight 17th December until midnight 6th January from Modlin Airport (WMI) to Warsaw Chopin (WAW). This will assure normal winter operations over the Christmas peak travel period for over 55,000 passengers who otherwise would be subject to Modlin Airport’s lack of ILS infrastructure and massive flight disruptions and cancellations

 585. Al - 2012 12 17, 15:35

  Isivaizduoju, kad del nuolatiniu skrydziu velavimo ir atsaukimo Wizzair kaip reikalas krito keleiviu akyse (kaip ir FR). Sprendimas labai idomus, velgi kelia klausima ar imanomas ilgalaikis skrydziu perkelimas i WAW ir kiek tai apsimoketu.

 586. Al - 2012 12 17, 15:39

  Dar viena Wizz naujiena – atidaro 2x weekly Bergen – Riga. Ar galima tiketis, kad RIX taps W6 baze, nes bene didziausias nebazinis oro uostas dabar taps visame wizzair network’e?

 587. Pranas - 2012 12 17, 15:45

  @Al – toli Rygai iki Lutono ar Eindhoveno. Bet baze kada nors aišku gali tapti.

 588. Simonas Bartkus - 2012 12 17, 15:49

  AI: LTN, EIN, DTM ar BVA gerokai didesnės WIZZ ne bazės ;)

  Beje, tai pirmas WIZZ maršrutas „head to head“ su „airBaltic“. Kažkada skraidė iš Rygos į Turku, bet pasitraukė. Vasarą „airBaltic“ suplanavus 6x weekly.

 589. Al - 2012 12 17, 15:53

  Pranai, tiesa, neteisingai issireiskiau. Turejau omeny didziausia ‘ne-baze’ rytu Europoj. Turiu omenyje, kad tiek LTN tiek ir kitos Wizz vakaru Europos destinacijos yra laikomos destination airports, tuo tarpu rytu oro uostai yra labiau ‘origin airports’. Zinant, kad Wizz nekuria baziu vakaru Europoje, RIX manau galima laikyti didziausiu nebaziniu oro uostu, kuris galetu tapti baze.

 590. Simonas Bartkus - 2012 12 17, 16:06

  Nebus labai nuostabu, jeigu kada ir pavirs į bazę. Nors šiuo metu planuoja 13x weekly rotations iš Rygos, vienam baziniam lėktuvui reikia 21x.

  Realiai, kiek žinau, bazės sąvoka irgi darosi releatyvi – kiek žinau „Wizz Air“ LTN jau bazuoja įgulas, panašiai kaip „Ryanair“ Marselyje. „Ryanair“ Marselyje bazės neturi, tačiau yra „overnighting crews“/“overnighting aircraft“. LTN „Wizz“ lėktuvai kol kas nenakvoja, tačiau pakaitinės įgulos nakvoja.

  Beje, visai realu, kad „Wizz“ pagal užsakytų slotų skaičių rimtai svarstė apie bazę EIN. Įdomu, jog „Ryanair“ priėmė sprendimą vieno lėktuvo bazę kurti EIN, nors „first departure“ slotą gavo tik 8:00. Dėl Rytų Europos vienos valandos, „Wizz“ be bazės 8:00-8:30 jau daro bazes.

  Šią savaitę sklando gandai, jog „Ryanair“ gali paskelbti apie pirmąsias „seasonal“ bazes, kas būtų dar naujas formatas. Manoma, kad Kretoje ir Zadare.

 591. pliumbum - 2012 12 17, 16:12

  Kaunas kaip atostoginis / emigrantinis oro uostas yra visai nebloga ateities strategija. Tik reikia kovoti su Vilniumi, kad kuo daugiau tokio srauto paveržti. Na o dėl turistų atsivežimo į Kauną – reikia pirmiausia susitelkti į esamus skrydžius, kuriais būtų galima turistų atsivežti iš UK ar kitur, iš tų pačių emigrantinių krypčių. Aišku, nedaug vilčių turistų atsivežti iš kokios Maljorkos ar Maltos. Kitas žingsnis – naglai reklamuotis Vilniuje, kaip daytripas ar poros dienų tripas :) tokiose strateginėse Vilniaus vietose, kur turistai renkasi.

 592. Mantas - 2012 12 17, 16:18

  Dar viena naujiena iš airBaltic. Ryga-Malta nuo gegužės mėn, kartą per savaitę:
  http://www.airbaltic.com/public/51345.html

 593. pliumbum - 2012 12 17, 16:22

  Paskaičiau apie Zadarą ir prisiminiau. Viena iš didžiausių paslapčių man iki šiol yra – kodėl žmonės žymiai rečiau važiuoja automobiliu iš Lietuvos į Italiją negu į Kroatiją? Ir susijęs klausimas – kodėl Kroatija netampa Ryanair kryptimi iš Kauno, kaip tapo įvairios kitos poilsinės? Nors atstumas iki Kroatijos yra didžiulis važiuojant automobiliu, bet dėl kažkokių dvidešimties metų ir daugiau senumo priežasčių psichologiškai ten vis tiek yra „arčiau“ važiuoti negu į Italiją.

 594. Mantas - 2012 12 17, 16:24

  Man atrodo problema su Kroatija yra ta, kad šalis nėra tokia turtinga ir nesišvaisto pinigais į kairę, ir į dešinę kaip Italija. Ryanair tokių maršrutų be paramos iš oro uosto net nesvarsto.

 595. Savas - 2012 12 17, 16:32

  Mantai, jeigu atidarys tikrai bazę, tai kaip apsispręsta švaistytis arba priimtas sprendimas, kad apsimoka, tad Kaunas čia ne prie ko.

  Pernai metais, buvo diskutuota čia, kodėl nėra/nebuvo tokio reiso į Kroatija, kaip ir Bulgariją.

 596. eras - 2012 12 18, 00:26

  Manau EIN tikimybe pradeti dirbti visa para bus kaip pastatys viesbuti virs terminalo.

 597. Wizzard - 2012 12 18, 08:40

  Lėktuvų triukšmas – didžiulis galvos skausmas Europai http://www.lrytas.lt/?data=20121218&id=eko18_a5121218&sk_id=99&view=2
  kokios mūsų oro uostų perspektyvos tame kontekste?

 598. Vytautas-NT - 2012 12 18, 08:40

  O kuo čia dėtas viešbūtis? Einhovenas turi ribotas darbo valandas dėl mažo atstumo iki miesto, berods. Bet gal kas tikslesnę priežastį žino?

 599. Vytautas-NT - 2012 12 18, 09:00

  Aišku ligonių Europoje pakanka- žmonės apsigyvena šalia oro uosto, o po to pradeda aiškint, kad kenčia nuo triukšmo. Žinokit ir šalia geležinkelio triukšminga- gal dėl to reik ir traukinių eismą uždraust?

 600. Simonas Bartkus - 2012 12 18, 09:59

  Šiandien „Ryanair“ priėmė paskutinį naują „Boeing 737-800“.

  Nepaisant to, kad galimai bus naujų užsakymų kada nors, tačiau jie greičiausiu atveju po kelerių metų. Įdomu, kokia bus esamų B738 atsisakymo strategija tuo laikotarpiu. Ko gero, aiški strategija turėtų būti paskelbta su „Ryanair“ finansiniais rezultatais.

 601. Simonas Bartkus - 2012 12 18, 10:06

  Ir dar įdomu, IAG (skaityti – „British Airways“) pasirašė sutartį su „Ryanair“, jog „Ryanair“ įsigijus „Aer Lingus“ IAG nupirktų LHR slotus LHR-DUB maršrutui.
  Aišku sutartis „non-biding“ ir su daug „jeigu“, tačiau tai gali įtakoti EK sprendimą dėl leidimo „Ryanair“ įsigyti „Aer Lingus“.
  Europos Komsija nevertina įtakos šaliai (Airijai šiuo atveju), o vertina įtaką atskriiems maršrutams. O „Aer Lingus“ ir „Ryanair“ monopolinę padėtį labiausiai ir sukurtų Dublinas-Londonas maršrute. Jei neklystu, apie 25% visos „Aer Lingus“ veiklos yra maršrutai iš Airijos į Londoną.

 602. Jurgis - 2012 12 18, 10:27

  “Turkish Airlines” skrydžius iš Vilniaus į Stambulą ketina pasiūlyti nuo birželio 18 dienos
  http://www.aviasistemos.lt/turkish-airlines-skrydzius-is-vilniaus-i-stambula-ketina-pasiulyti-nuo-birzelio-18-dienos/

 603. Simonas Bartkus - 2012 12 18, 10:32

  Vytautas-NT, kadangi buvo užisiminęs apie Strasbūrą :)
  Nuo balandžio 2 dienos, „Air France“ skrydžius Paryžius-Strasbūras vykdys…. traukiniu :) tiksliau suteikė „codeshare“ kodą SNCF traukiniams ir skrydžius nutrauks. Oro uostas kažkur gali netekti apie 40% visų keleivių. Skrydžiai CDG-SXB dabar vyko 4 kartus per dieną. Kelionė traukiniu trunka 2h30min.

 604. Jurgis - 2012 12 18, 10:36

  Šios dienos „Verslo žinios“:
  Kokiai dar vienai nacionalinei oro linijų bendrovei gresia bankrotas (LOT);
  Interviu su Bjornu Ekegrenu, SAS Vidurio Europos regiono vadovu, kokie šios bendrovės planai Lietuvoje;

 605. Jurgis - 2012 12 18, 10:40

  @Simonas Jo, apie tai jau buvo rašyta. Bet koks gėris suteikiamas keleiviams „skrendant“ traukiniu :) –

  Air France will link Strasbourg to its hub at Paris-Charles de Gaulle by high speed train as from 2 April 2013
  http://www.airtransportnews.aero/article.pl?id=40719

  In the train, all passengers will travel in first class, whatever cabin they are travelling in on the flight, thus benefiting from additional comfort, a large personal area, a wifi connection and electrical outlets. In Strasbourg, a taxi service will be available to La Première (First) and Business class customers*. Members of the frequent flyer programme Flying Blue can earn miles on the rail journey.

 606. Augustinas Žemaitis - 2012 12 18, 11:10

  Sunku suprasti, koks čia Europos Sąjungos reikalas dėl triukšmo leisti apribojimus. Tai yra valstybių, o gal net savivaldybių reikalas – juk situacijos visur skirtingos ir žmonės skirtingi, vienur trukdo, kitur ne.

  Deja, kuo toliau, tuo labiau Europos Sąjunga pažeidinėja savo pačios nustatytą subsidiarumo principą – t.y. priiminėja sprendimus Sąjungos lygmeniu, nors juos kur kas logiškiau ir naudingiau priimti žemesniu, dažnai net savivaldybių, lygmeniu.

  O kai kurie žmonės tuo piktnaudžiauja – nepavyko įtikinti savivaldos ar vietos valdžios, galinčių įvertinti situaciją iš visų pusių, tai eina į europines institucijas skųstis, kur pakanka gražių lozungų.

 607. Jurgis - 2012 12 18, 11:45

  FlyGeorgia: Our third aircraft Airbus A320 coming soon to Tbilisi!

 608. Simonas Bartkus - 2012 12 18, 11:49

  FlyGeorgia iš Gruzijos negauna licenzijos reguliariesiems skrydžiams. Pirmas valdžios atsakymas buvo, jog vieno lėktuvo aviakopmanijoms licenzijų neduodame, bet dabar kažkas tęsiasi toliau.
  Iki šiol visi vykdomi jų skrydžiai yra čarteriai.

 609. Šarūnas - 2012 12 18, 12:20

  Simonai, gali priminti koks TK LF yra Rygoje?

 610. Wincas - 2012 12 18, 12:46

  ”Ryanair” Kalėdoms dovanoja dar vieną naują maršrutą iš Kauno oro uosto

  Skrydžiai į Trapanį Sicilijoje prasidės 2013 m. balandį

 611. Augustinas Žemaitis - 2012 12 18, 13:20

  @Simonas Bartkus – o čia tos problemos senesnės, ar po rinkimų ir „Gruzijos svajonės“ pergalės juose atsiradusios?

 612. mopsas - 2012 12 18, 13:30

  Atrodo, kad Uzkalnis buvo teisus del BA Vilniuje. Jie jau irase Londone lietuviska pasveikinima nusileidus lektuvui.

 613. pliumbum - 2012 12 18, 13:44
 614. pliumbum - 2012 12 18, 13:46

  Tuo tarpu Eligijus Masiulis savo FB: Nuo balandžio Ryanair iš Kauno skraidys į dar vieną Italijos salą – Siciliją.

 615. Jurgis - 2012 12 18, 14:20

  „Ryanair“ nuo balandžio iš Kauno skraidys į Siciliją
  http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/-ryanair-nuo-balandzio-i-kauno-skraidys-i-sicilija-467516#ixzz2FPC0YsJ5

  Europos oro bendrovė „Ryanair“ antradienį paskelbė, kad nuo ateinančių metų balandžio 1 d. iš Kauno oro uosto pradės skraidyti į Sicilijos saloje esantį miestą Trapanį.

  Tiesioginiai skrydžiai į Viduržemio jūros salą bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais.

  „Lietuviai turės galimybę aplankyti išskirtinio grožio Sicilijos salą. Internetinėje skrydžių bendrovės svetainėje bilietus bus galima įsigyti jau nuo rytojaus. Kodėl gi Kalėdoms savo artimiesiems nepadovanojus įsimintinų atostogų“, – sakė „Ryanair“ pardavimų ir rinkodaros vadovė Šiaurės ir Baltijos šalims Elina Hakkarainen.

  Šia proga aviakompanija savo klientams taip pat dovanoja galimybę įsigyti net 100 tūkst. bilietų, kurių kaina į vieną pusę – nuo 28 Lt. Pasiūlymas galioja skrendant pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais į visas Europos šalis, bilietus perkant iki gruodžio 20 d.

  „Ryanair“ nuo balandžio pradžios iš Kauno taip pat skraidins į kitą Italijos salą – Sardiniją.

 616. Francas - 2012 12 18, 14:42

  Na va, ir man pacios atostogos susiplanavo :)

 617. srs - 2012 12 18, 14:47

  @Mopsas
  Iš kur tokios žinios?
  Turbūt taptų metų naujiena. Na nebent Zuokas pradėtų skraidyti.

 618. Jurgis - 2012 12 18, 15:29

  Ryanair Announces Zadar Base (No 54)
  http://www.ryanair.com/en/news/ryanair-announces-zadar-base-no-54

  Speaking in Zadar today, Ryanair’s Michael Cawley said:

  “Ryanair is delighted to announce Zadar as our 54th base (and our first in Croatia) and to unveil 7 new routes (16 in total) to/from Dublin, East Midlands, Gothenburg, Haugesund, Liverpool, Paris and Wroclaw, beginning in April, as part of our summer 2013 schedule, which go on sale on http://www.ryanair.com tomorrow.

  Croatian consumers/visitors can now beat the recession and escape Croatia Airlines’ high fares and fuel surcharging by switching to Ryanair’s lowest fares and our no fuel surcharge guarantee from Zadar to 16 exciting European destinations, including Dublin, London and Paris, amongst others. Ryanair’s 300,000 passengers p.a. will sustain up to 300 “on site” jobs in Zadar.

 619. Marius - 2012 12 18, 15:34

  Lapkritį beveik 176 tūkst. keleivių naudojosi Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ paslaugomis. Iš viso per pirmus vienuolika šių metų mėnesių „airBaltic“ skraidino daugiau nei 2,758 mln. keleivių.

  Plačiau: http://vz.lt/?PublicationId=9cdb7272-e061-4d5c-8926-7135f0358d11&ref=rss#ixzz2FPV0sXNS

 620. Marius - 2012 12 18, 15:35

  Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ skaičiuoja, kad šiemet per Kalėdas ir Naujuosius metus sulauks daugiau keleivių nei įprastai tokiu metu. Kaip ir kasmet keleiviai dažniausiai renkasi skrydžius į Vakarų Europą, tačiau šiemet tarp 10 populiariausių krypčių pateko ir du Rusijos miestai.

  Plačiau: http://vz.lt/?PublicationId=1ebd1a1f-1c3e-4d18-bfe8-60e2e61cad68&ref=rss#ixzz2FPVHVMY9

 621. mmm - 2012 12 18, 17:13

  Man keista, kad nepasiule Ryanair Kauno is zadaro, nes ji arciau Siciliju taigi skristi but pigiau. Ir siaip dvi Italijos salos daugoka, nes ten atostogauti brangiau nei Graikijoje.

 622. Marius - 2012 12 18, 17:20

  Kaip suprantu,todel ,kad Rytu Europa…Tarp kita ko ,Sicilijos yra ir emigrantu ir Italai i Lietuva skrenda(nesakau,kad daug bet gal net 7-10% bus.Turizmo dep. statistikoj matosi ryskiai Italai ).Visai gali buti,kad geriau nei su Kipru seksis

 623. Al - 2012 12 18, 18:30

  ‘Ryanair’ ko gero visai nemato perspektyvos KUN vystyti atvykstamaji srauta, uztat reikia pasidziaugti, kad KUN tikrai tures geriausia Baltijos salyse vasaros krypciu pasirinkima. Manau, kad ir is Baltarusijos, Kaliningrado, Lenkijos ir Latvijos pritrauks kazkiek srauto, taip kad miestui kazkiek irgi nubires :). Jei neklystu FR Rygoje neplanuoja nei vieno atostoginio reiso, ka jau kalbet apie krypciu pasirinkima is Kaliningrado/Baltarusijos.

 624. Marius - 2012 12 18, 19:21

  Ryanair niekur nevysto nei atvykstamojo,nei isvykstamojo turizmo.Jie skrenda ten kur yra galimybe surinkti pilna lektuva.Jie gi privati pelno siekianti a/k.Cia Vilniaus/Kauno reikalas reklamuoti savo miestus ir taip sudaryti galimybe pripildyti lektuvus,o ne taip kad nuimami reisai..

 625. Al - 2012 12 18, 19:43

  Mariau, kalbu ne apie bendroves politika, o apie veiklos kryptis tam tikruose oro uostuose. Pavyzdziui PMI dominuoja atvykstamasis srautas, o KUN isvykstamasis (t.y. KUN daugumai yra origin, o ne destination).
  Ir atvykstamasis srautas nuo atvykstamojo turizmo skiriasi.

 626. srs - 2012 12 18, 19:44

  @Marius
  Pietinės Italijos gyventojai nėra tie kurie daug keliauja. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse ilsisi šiaurės italai. Ir negirdėjau apie Lietuvių emigrantus nei Sardinijoje, nei Sicilijoje.

 627. Marius - 2012 12 18, 19:57

  Labai daug yra Lietuviu pietineje Italijoje pazystu UK zmoniu kuriu gimines gyvena ir dirba.Sake Lietuviu labai daug,o ne tik kad daug.Kiek pasakojo butent pietineje dalyje daugiausiai.Idomiu dalyku papasakojo,neva daugelio pietines dalies italu tikslas-svajone uzsidirbus i Siaure(Italijos) isvaziuoti.Dar pasakojo ,kad juos (pietines dalies) kazkaip ten panasiai i Afrikiecius pravardziuoja.Tie Lietuviai kas gyvena/dirba daug neuzdirba 30/50Euru.Beje patys Italai skina pomidorus uz 30Euru ir dirba netgi sunkiau/greiciau negu Lietuviai.Sis dalykas labai nustebino ir man sunkoka buvo patiketi,nes UK nei su ziburiu nesuras Anglo dirbancio pas ukininka.Yra dirba keletas bet narkomanai arba uz kitus pinigus.

 628. Marius - 2012 12 18, 20:09

  Tai faktas ,kad siaurineje dalyje udirba daug,gali sau daug ir pakeliauti leisti.Bet tik nereikia nuvertinti Sicijijos salos ten geri 5mln gyventoju,is tokios daugybes yra uztektinai gerai uzdirbanciu.Turbut dar nustebinsiu pvz Plangoj apart Rusu,Latviu,Estu,Baltarusiu nelabai ka is uzsienio sutiksi,o vat Italu buna(nedaug ,bet buna).Kodel nera Ispanu,prancuzu.Reiskias esam zinomi,tinka kazkas.Na Italijoj vasara labai,labai karsta ir tai yra viena is priezasciu kodel jie megsta isvykti kitur.

 629. mmm - 2012 12 18, 20:39

  Ar Tomas jau padekojo Masiuliui uz Sicilija?

 630. Savas - 2012 12 18, 20:41

  Kaip suprantu, Ryanair dar Kretoje skelbs bazę ir kryptis, jei gandas apie Kroatiją pasiteisino. Įdomu, ar kabins Kauną. Nes kol kas nei Kos, nei Rodas nepaskelbtas (nors Aviatorius minėjo dienas, iš kur ši info?)

 631. Marius - 2012 12 18, 21:04
 632. Marius - 2012 12 18, 21:17

  Paziurejau WOWAIR beturi 2laisvas vietas Reikjavik/Kaunas:).VNO kiek suprantu ir jau LCC emigrantiniu krypciu pike yra…

 633. Vytautas-NT - 2012 12 18, 22:21

  http://www.flightglobal.com/news/articles/atr-awaits-shareholders-go-ahead-for-90-seat-turboprop-project-380273/

  įdomu ar atsiradus 90 vietų turbosraigtiniams juos nepradės naudot kokie nors LCC?

 634. Al - 2012 12 18, 22:22

  Paskaiciavau, kad pagal dabartinius duomenis Ryanair 2013 vasara planuoja vykdyti 40 weekly frequencies is KUN, gal kas atsimena kiek siemet vasaros sezonu buvo?
  Jei atsirastu Kos, Rhodes ir Tampere galima butu tiketis 45 weekly departures.
  Is VNO, beje, be neskaitant Baden’o turetu buti vykdoma 47 weekly.

 635. ir vel.... - 2012 12 19, 00:46

  ar gali viena karta tas turbopropu fanas aprimti? LCC masiskumu pinigus daro – 90 vietus tikrai masiskai skamba – juos naudos tokie LCC kaip BT – bankrutuojantys LCC

 636. srs - 2012 12 19, 02:17

  @Marius
  Ojoj. Blogesnio pavyzdžio už „kažkas (draugelis statybininkas ir pan.) sakė“ turbūt ir nerasi. Tavo stereotipai kraupūs ir nežinau kur tokių prisigaudei. Ir kokį darbą lietuviai ras Sicilijoje, kai geriausias nedarbo procentas ten buvo užfiksuotas 2007 – 13% ( šalies vidurkis tuo metu – 6.2%). Kartoju dar kartą, italai kurie daug keliauja yra iš šiaurės. Priežastis dėl to yra kultūriniai skirtumai, tūrbūt susiformavę dėl istorinių priežaščių (žr. Šv. Romos Imperijos žemėlapį). Ispanai ir prancūzai keliauja į Provansą arba Ispanijos pakrantes.

 637. srs - 2012 12 19, 02:20

  @Marius
  Italijoje gyvena daug ukrainiečių. Lithuanian and Ukraine yra dažnai maišomas žodis, ypač tarp mažiau išsilavinusių žmonių.

 638. Marius - 2012 12 19, 04:41

  Zmogau tu zmogau.Sneki ,kaip „pletku boba“ kuri,istraukia zodzius,savo dakuria,ir „aukstyn kojom“ perpasakoja.Draugeli tu mano statybininke.Tavo zinios is Sv.Romos laiku:))).Tu turbut nustebsi,kad Lietuviai Italijoj juodus darbus dirba,o ne Milane,Romoj su kostiumais vaiksto.Ka tu lygini zmogau,jei zinai situacija Europoj tai Ispanijos bedarbyste kur kas didesne ir dirba,randa darba.Kurioj vietoj as rasiau,kad pazystamu,pazystami.Pasakojo normalus/padorus zmones kuriu ne draugai/pazystami,o gimines(su kuriais nuolatos bendrauja).
  O del maisymo su Ukrainieciais tai cia vienetiniai atvejai sugalvoti Lietuviskos spaudos:)))).Zmogau tik nereikia kompleksuoti ir saves menkinti.Buvo senai ir daug rasyta,kai dare apklausa uzsienieciua(tu paciu Italu,Ispanu net Norvegu) ir Lietuva zinojo.Jiems Lietuva nesiasocijavo su nusikalteleiais.Kaip Lietuva keliancia asocijacijas su nusikaltimais uzeme ten berods 10vieta,gal ir 9.Cia 15min.lt ir tas pats Delfi paraso Lietuvis UK nuteistas pusei metu uz vairavima isgerus.UK nieks net „neuzfiksuoja“ tokio straipsnio…

 639. Vytautas - 2012 12 19, 08:28

  @Marius – EPIC :D

 640. keleivis - 2012 12 19, 08:37
 641. Mindaugas - 2012 12 19, 08:44

  Anksciau buvo VBS – viena bobute sake, dabar bus VMPS- vienas Mariaus pazystamas sake. Mariau sorry bet failas is tavo puses. :)

 642. Paulius - 2012 12 19, 08:47

  Kanadoje priimtas įstatymas, kuris draudžia reklamuoti ir rodyti kainas, neįtraukiant kuro ir kitų mokesčių, kurių neimanoma išvengti.

  http://www.theglobeandmail.com/globe-investor/airline-fee-ads-must-now-show-total—more-or-less/article6507014/

 643. Simonas Bartkus - 2012 12 19, 08:53

  Pagal šiuo metu atidarytus RYANAIR pardavimus, skrydžių intensyvumas, lyginant su pernai metais:

  Lietuva:
  2012 m. – 59 ir 27, viso 86; 2013 m. – 40 ir 47, viso 87.

  Ryga:
  2012 m. – 49, 2013 m. – 52.

  Talinas:
  2012 m. – 27, 2013 m. – 21.

  Taigi, jau pagal dabartinius sudėtus pardavimus „Ryanair“ numato priaugi Lietuvoje ir Rygoje.

  Bet naujų krypčių dar bus :)

 644. Vytautas-NT - 2012 12 19, 09:25

  Aš turėjau galvoje, kad Europoje LCC rinka gana užpildyta ir kautis su tokiais milžinais, kaip WIZZ, Ryanair, EasyJet ir Norvegian (gal dar Transavia ir GermanWings) yra gana sunkus uždavinys.
  Bet erdvės gali turėti mažieji LCC, tokie kaip Volotea ar FlyBE, kurie naudotų mažesnius lėktuvus (apie 100 vetų) ir skraidytų į(tarp) mažesnius oro uostus. Beje, FlyBE naudoja būtent Q400

  O čia dar krokodilo ašaros iš Vilniaus:

  http://verslas.delfi.lt/transportas/oro-bendroves-atsisako-skrydziu-is-vilniaus.d?id=60260035

 645. MJ - 2012 12 19, 09:44

  Koks nykus butu gyvenimas siame puslapyje, jei nebutu Mariaus is UK…

 646. Francas - 2012 12 19, 09:53

  Skaitau, kad reikėtų pareikalauti CSA ir Aer Lingus vadovų atsakomybės už VNO žlugdymą. Gal net kaip nors reikėtų įžvelgti ir KUN sąmokslą..

 647. Boeing - 2012 12 19, 09:56

  @Marius. Nežinau, ar Italijoje gyvena daug lietuvių, bet italų turistų iš Sicilijos ir Sardinijos tikrai neverta tikėtis, nes paprasčiausiai jų ten labai mažai. O Romos ar Milano gyventojai tikrais neskris į salas tik tam, kad paskui atskristų į Lietuvą.

 648. Al - 2012 12 19, 10:17

  Simonai, ar realu tiketis, kad EIN prates DUB-VNO kaip sezonini ? (internetineje spaudoje minejo ‘laikina’ skrydziu nutraukima.
  O del FR ‘nauju krypciu’ manau, kad jau gal ir bazes gal galima butu tiketis bent su vienu lektuvu :)

 649. Boeing - 2012 12 19, 10:22

  Bazės paskelbimas yra tik skambi frazė, kuri iš esmės nieko nereiškia. Kai FR atidarė bazę KUN, garsiai kalbėta apie milijonines investicijas. Kas yra ta investicija? Teisingai, du lėktuvai. Bet ta investicija per kelias valandas gali atsidurti Portugalijoje ir investicijų neliks nei kvapo.

 650. Al - 2012 12 19, 10:29

  Is tiesu buna juokinga, kai FR bazuodama viena lektuva skelbia apie €70mln investicija i oro uosta, o kur dar tie simtai ‘on side jobs’.
  Kaip bebutu, bazes ikurimas leidzia atidaryti marsrutus i nebazinius oro uostus (kas ir taip imanoma, bet yra siek tiek komlikuota del auganciu kastu) ir taip pat garantuoja geresni tvarkarasti.

 651. Jurgis - 2012 12 19, 11:15

  Braukiu atidaromas naujas kryptis iš to TK paveiksliuko.
  Jau ketvirtas tiksliai pagal grafiką :)

  Turkish Airlines starts its operations to Isfahan (Iran)
  19.12.2012

  Iki Vilniaus liko dar 17.

 652. Jurgis - 2012 12 19, 11:21

  Etihad buying majority of Air Berlin loyalty programme
  http://uk.reuters.com/article/2012/12/18/uk-airberlin-etihad-idUKBRE8BH0FE20121218

  (Reuters) – Gulf carrier Etihad is buying a 70 percent stake in Air Berlin’s (AB1.DE) frequent-flyer programme, injecting cash into the loss-making German airline as it struggles to return to profit.

 653. Jurgis - 2012 12 19, 12:00

  „Air Lituanica“ lėktuvo dar neturi, bet žada skristi
  http://iq.lt/app-weekly/kava-su-iq-app-weekly/air-lituanica-lektuvo-dar-neturi-bet-zada-skristi/

  „Artimiausiu metu bus pradedami bilietų pardavimai“, – žada naujos oro bendrovės „Air Lituanica“ valdybos pirmininkas Kęstutis Binkauskas. Jis, regis, nelinkęs sureikšminti faktų, kad bendrovė kol kas neturi nei lėktuvų, nei vežėjo pažymėjimo, nei licencijos, liudijančios, kad ji gali vykdyti komercinę veiklą. Šie klausimai esą bus išspręsti netrukus. Apie naujos oro bendrovės ir jos kūrėjų planus K. Binkauskas pasakojo IQ apžvalgininkei Laurai Gabrilavičiūtei.

 654. Marius - 2012 12 19, 12:14

  to Boeing
  kurioj vietoj as sakiau,kad daug turistu.Minejau ,ka „gal net 7-10%“.Cia ka daug:)) Sicilijos saloje 5mln gyvena,ka neasiras vieno kito norinciu,vieno kito turtingesnio,is tiek zmoniu?Kaip supratau greiciausiai nepradejei skaityt visko nuo pradziu:)]Cia konfliktas ne atsirado zmoniu,kurie nei Italijoj buve,nei turi draugu kurie buve.Bet jie zino.Kodel,kaip,is kur zino?Bet jie zino ir viskas.Mielieji 21amzius pasigooglinkit pamatysit,jei jau taip gincijat iki pamelinavimo.As ir nesakau,kad tiek kiek Ispanijoj,Norvegijoj,UK.Gi aiskiai sakau kryptis turistine,bet nuo KIpro skirsis,kad dar ir emigrantu skris(gan zenkliai) ,ir Italu „gal net iki 10% load uzims.As juk nepakeiciau nei vieno zodzio nuo pradzios ta sakiau.Cia dabar ne Boeing ,o visiems jus konkreciai sakykit tu nusisneki ir dadekit „citata“ is mano iraso,nuoroda ar pan.
  O ne nusisneki ir tiek.Tas kas kai kam atrodo nera faktai.Jau esu kartojes apie tokiu zinau/dariau/darysiu/buvo/bus .Cia tik tuscios kalbos.Kiek pamenu jau vidurineje reikdavo argumentuoti,neuzteko vien atsakymo taip ir viskas….

 655. Marius - 2012 12 19, 12:18

  Ar tik nebus cia daugelis Kubiliaus „draugu“.Kurie Kubilius kaltas,del visam pasaulyje prauzusios krizes?Cia darbo partija gal raso.Darysim,ziuresim,pakelsim.Kur,kaip,ka argumentuokit,o ne asilas ir tiek.As neturiu draugu Sicilijoj,reiskias ten negyvena zmoniu?

 656. Mindaugas - 2012 12 19, 12:38

  Mariau: viskas gerai ? Nes panasu, kad antidepresantu reiktu tau isgerti.

 657. Marius - 2012 12 19, 12:51

  Tamsta yra toks posakis „zuvies smegenys“,kai zmogus issiblaskes ir pamirsta kas nutiko pries minute:).Argumentuok pasakyk kurioj vietoj nusisnekejau?Cia gi ne pokalbis kai negali irodyti,viskas gi lieka.As klystu ,kaip ir absoliuciai visi zmones,bet tu tai sakydamas sakyk kurioj vietoj,kada.Arba eiki i Delfi.Ten zmones raso jis vagis,nes turtingas ,o jei as negaliu uzsidirbti pinigu tai negali niekas,tai reiskia jie vagia…Prasau nori pasiulyti antidepresantu siulyk,bet argumentuok:))

 658. Linas - 2012 12 19, 13:04

  Mariau, baik, jau nei juokinga nei įdomu skaityti tavo komentarus… ir čia be argumentu – tiesiog tu apie nieką rašai, čia tik TAVO nuomonė ir viskas – nesidraskyk… ką lemia tie keli italai (jei ir atskristų), dėl kurių čia pasiryžęs griūti po traukiniu? tavo asmeninę satisfakciją ir ne daugiau…

 659. Marius - 2012 12 19, 13:15
 660. Deivis - 2012 12 19, 13:16
 661. Savas - 2012 12 19, 13:33

  Na va, kabino Lietuvą…:) Klausimas tik dėl Kos ir Rhodes išliko, ar neišims iš sąrašo, nes kaip ir kainų dar nėra, o viskas jau suskelbta. Bet Aviator tvirtino, kad dienos žinomos. :)

 662. pliumbum - 2012 12 19, 13:40

  Ech, o taip reikėjo Zadaro :)

 663. Mindauqas - 2012 12 19, 14:06

  Susisiekimo viceministru paskirtas Adrijanas Šliūpas.

 664. Jurgis - 2012 12 19, 14:11

  Įdomi naujiena jau vien dėl to, kad iš KUN atimamas atostoginių Ryanair krypčių ekskliūzyvas. Nors man geriau ir logiškiau būtų, jei iš VNO skristų į Maltą ir Kiprą, vis būtų ES sostinių sujungimas, kas svarbu ypač kitiems metams.

 665. Mindauqas - 2012 12 19, 14:52

  Dar įdomi detalė:
  „Viceministrais dirbs A.Šliupas ir V.Kondratovičius. A.Šliupą aš pats pasirinkau, o V.Kondratovičių delegavo koalicijos partnerė Lenkų rinkimų akcija“, – BNS sakė R.Sinkevičius.

 666. Kristijonas - 2012 12 19, 15:54

  Jurgi, tai kad nuo Paphos oro uosto iki Kipro sostinės (Nikosijos) – 140 km, tai čia nekvepia sostinių sujungimu. Tuo labiau, kad nėra atostoginiai Ryanair skrydžiai politikams patogūs nei grafiku, nei kitom prasmėm.

Leave a reply